PDA

View Full Version : Kako postati policajac - skupna tema

stranice : [1] 2 3 4 5

anna_04
04.03.2007., 22:39
jel zna neko nešto o tome? npr. kad se ide na testiranje, što se sve nalazi na tome testiranju?

rma
05.03.2007., 07:32
ajde curo moja ostavi se fantazija. pametni ljudi tamo ne idu. uvati se neke druge skole i fakulteta. za taj posao moras biti bestija ako ga mislis raditi posteno i casno i nikad neces napredovati, a ako ne zavuci ces se u neku kancelariju i biti eminentni strucnjak. takvih je nasa policija puna. inace ta skola nije u funkciji nego tecaj od 9 mjeseci. sve mozes naci na mupovim stranicama. tecaj mozes pohadjati poslije zavrsene srednje skole u civilstvu.

AustinPowers
05.03.2007., 15:06
postoji škola za to??

anna_04
05.03.2007., 21:26
znam ja sve o tome,al mene zanima dal je neko bio tamo i da mi pobliže kaže nešto o tome..

Toma77
06.03.2007., 19:34
Draga ana04, ti bi htjela biti policajka. Vjerojatno pitaš za srednju stručnu spremu- nakon završene civilne četverogodišnje škole - gledaju se ocjene, prijaviš se na natječaj, ako prođeš prijamni, izatim liječnički upadaš. Više nema redovne škole koja je inače bila samo za muške, a sada svi idu na tečaj, uglavnom osim tjelesnog- samoobrane i borilačkih imaš stručne predmete, kazneno, procesno, zakon o policiji, kriminalistika, komunikologija i sl., variraju s vremenom nazivi predmeta.

E da, na prijemnom imaš provjeru tjelesnih sposobnosti, nekada je slično nekomu poligonu sa preprekama, a nekada zna biti neke norme iz trčanja, skakanja u dalj, i dr. vježbi- ali uglavnom su ti to obuhvatili s poligonima koji će vjerojatno i biti.

Prati kada izlazi natječaj, završenu srednju 4godišnju školu i ocjene oko 4-5, i prijavi se.

Toma77
06.03.2007., 19:49
Uostalom, donekle se slažem sa rma- osim ovoga da nećeš moći napredovati- može se, bez brige ali nećeš imati privatnog života ako to hoćeš. Zato oprezno sa željama. iiiii moj savjet, završi neki fax, i s pravnim, ekonomski i sl. faxom možeš raditi u muriji pa kada završiš ak te ne prođe želja za policijom opet imaš opciju za upad.

ZAPAMTI: to nije posao već način života, pusti serije na TV-u, mlaćenje prazne slame. CSI smijeh- LA ima 90% neriješenih ubojstava.

vaci
06.03.2007., 21:34
Uostalom, donekle se slažem sa rma- osim ovoga da nećeš moći napredovati- može se, bez brige ali nećeš imati privatnog života ako to hoćeš. Zato oprezno sa željama. iiiii moj savjet, završi neki fax, i s pravnim, ekonomski i sl. faxom možeš raditi u muriji pa kada završiš ak te ne prođe želja za policijom opet imaš opciju za upad.

ZAPAMTI: to nije posao već način života, pusti serije na TV-u, mlaćenje prazne slame. CSI smijeh- LA ima 90% neriješenih ubojstava.

onaj ko 4 godina, a po noveme 5, grije stolicu da bi pravo završio u roku neće pojurit u policiju :top:
csi ne govori o policiji ;) to bi prije bio nypd :D

rma
08.03.2007., 05:22
onaj ko 4 godina, a po noveme 5, grije stolicu da bi pravo završio u roku neće pojurit u policiju :top:
csi ne govori o policiji ;) to bi prije bio nypd :D

vaci ne pricaj o stvarima koje ne znas. prvo puno pravnika radi u policij sto je jako dobra stvar jer ti ljudi znaju teoriju prava odlicno a s vremenom dobiju znanje i u prakticnom dijelu. CSI- Crime scene investigation- znaci kao nesto nasa ocevidna ekipa, sastavljena od strucnih osoba(forenzicara i policajca,tzv. inspektora) koji moraju obaviti ocevid prikupiti sto vise dokaza sa mjesta dogadjaja. Ti dokazi rasvijetlit ce situaciju ustvari sto se dogodilo, mogu dovesti do pocinitelja i potom se koristiti na sudu kao dokazni materijal. Stoga CSI je sastavni dio svake policije na svijetu. NYPD- New York Police Departement- svakako govori o njujorskoj policiji koja u svom sklopu ima odjel tzv. CSI. To je jako interesantan posao samo ga zbilja trebas ne voljeti nego obozavati. vjerujte mi

rma
08.03.2007., 05:28
ana to je sad puno lakse nego prije ali poslusaj sto ti je toma rekao zavrsi neki dobar faks pa ako si dalje zainteresirana probaj, ali s vremenom ako si mlada razvit ce ti se druge ambicije. faks je ljudi danas nabitniji. diploma u ruke i mozes birati posao tu ili cak van granica lijepe nase. za policiju ces uvijek imati vremena pogotovo sa diplomom recimo pravnika ili ekonomskog, psihologije ili slicnog faksa

minotaurus
11.03.2007., 09:10
zasto svi pametuju,a nitko ne da zeni odgovor.mozda ona ne zeli ici na faks,ili nema uvjeta.ne mogu svakom mama i tata placat faksove.
i mene zanima ista stvar,pa ako netko ima jos nesto korisno za reci o tome ja bih bio zahvalan.:top:
dakle kad otprilike pocinje taj tecaj,u kojem roku bi nas mogli obavijestiti o rezultatima,da li je istina da radis kao vjezbenik i za vrijeme tecaja,da li mi ide staz,i kojika je kadetska naknada koju dobivamo za vrijeme pohadanja tecaja..btw cuo sam da se trazi plivanje u toj provjeri motorickih sposobnosti.kaj bas moras biti superman da prodes poligon,ili ono u srednjoj formi?:rofl:

rma
12.03.2007., 06:45
zasto svi pametuju,a nitko ne da zeni odgovor.mozda ona ne zeli ici na faks,ili nema uvjeta.ne mogu svakom mama i tata placat faksove.
i mene zanima ista stvar,pa ako netko ima jos nesto korisno za reci o tome ja bih bio zahvalan.:top:
dakle kad otprilike pocinje taj tecaj,u kojem roku bi nas mogli obavijestiti o rezultatima,da li je istina da radis kao vjezbenik i za vrijeme tecaja,da li mi ide staz,i kojika je kadetska naknada koju dobivamo za vrijeme pohadanja tecaja..btw cuo sam da se trazi plivanje u toj provjeri motorickih sposobnosti.kaj bas moras biti superman da prodes poligon,ili ono u srednjoj formi?:rofl:

toma je vec odgovorio na pitanje sto se tice provjera za upad na tecaj. ide placa i staz. placa je umanjena, mislim da se dobija oko 2500-3000kn. tecaj pocinje kad mup raspise na natejaca (prati na mupovovj stranici) onda se moras kvalificirati odnosno proci sve testove kao npr. psihicke i motoricke sposopbnosti i svakako opce znanje. za plivanje ne znam ali vjerojatno je pozeljno da si plivac i ne trebas biti supermen ali nekih 2-3 mjeseca prije da se malo ficki pripremis(trcanje, poligon sklekovi, trbusnjaci, zgibovi na precki i sl.). Cuo sam da je bilo oko 1500 kandidata aprimilo je samo 300. No ako izrazis zelju da ces raditi u Istri ili Dubrovniku upadas sto posto jer tamo je manjak policajaca. Najvise ih je sad na tecaju iz slavonije pa moglo bi im se desiti da zavrse u ta dva podrucja.

vaci
12.03.2007., 11:40
vaci ne pricaj o stvarima koje ne znas. prvo puno pravnika radi u policij sto je jako dobra stvar jer ti ljudi znaju teoriju prava odlicno a s vremenom dobiju znanje i u prakticnom dijelu.

ja sam pravnik i stojim iza svojih riječi napisane o pravnicim u mup-u (i bilo kojem ministarstvu).
puno pravnika radi i u ministarstvu pravosuđa i min. financija i da ne nabrajam ostale drž.službe.
Zato, kao nekadašnjih drž službenik ponavljam napisano: onaj ko 4 godina, a po novome 5, grije stolicu da bi pravo završio u roku - neće pojurit u policiju :o

i da citiram riječi uglednog profesora zagrebačkog pravnog fakultetasa prošlogodišnje pravne tribine: u drž. službi rade trećerazredni pravnici :D
slažem se, a tako će bit dok su plaće i sustav napredovanja ovakvi kakvi jesu :o

rma
13.03.2007., 02:29
Ovo ti je dobra "kao nekadasnji drz. sluzbenik". Ovisi prijatelju gdje si radio i sto si radio. Decki koji su pravnici i rade u MUP-u, a posebno na poslovima krim sluzbe su neiskusni kad dodju i stjecu iskustvo. Naravno puno njih slaze se s tobom i sa vremenom "pobjegnu" u privatnike ili u drzavno odvjetnistvo ili sudstvo. Ali nije sve u novcima. Zato tko god je tako napravio vjerojatno je zahvalan na iskustvu koje je dobio u policiji i poslije koristi u odvjetnickom poslu. Ne postaje se Ante Nobilo ili Cedo Prodanovic preko noci. "Evo mene imam diplomu pravnog faksa ja cu sad srediti stvar jer sam napametniji".
Mada smo sad pobjegli od izvorne teme a to je policijski tecaj. Naravno da ima ljudi koji ne mogu steci obrazovanje(fakultetsko) zbog lose financijske situacije, pa nije losa ideja zaposliti se u policiji i onda uz posao zavrsiti neki faks. Policija najvise preferira Visoku Policijsku Skolu(tzv. kriminalisticki fakultet) ali se moze zavrsiti i neki drugi pogotovo ako ga sam placas.

Stana
13.03.2007., 06:46
...evo i topica za mene...
od 100% sada sam na 45% da idem na fax i ostatak da idem u MUP...
koliko sam čuo uvijet je regulirana vojna obveza i vozački ispit...

owen
13.03.2007., 08:22
natječaj je bio otvoren u prvom mjesecu, prijave su primali petnaest dana od objave u narodnim novinama (natječaji se uvijek objavljuju u nn pa ih tamo potražite), nemojte se previše nadat kad predate papire jer veza za upis mora biti marsovska

ekonomist007
13.03.2007., 18:33
Mup je raspisao natječaj za prijam službenika VŠS i VSS spreme, pa da čujem vaša iskustva...

Kako izgleda testiranje?

minotaurus
13.03.2007., 20:41
natjecaj vise ne traje,mozda bude nagodinu,prosli je bio prije godinu dana.

Stana
13.03.2007., 20:47
to je dobro, završiš vojsku i odmah u MUP............

owen
14.03.2007., 08:31
natjecaj vise ne traje,mozda bude nagodinu,prosli je bio prije godinu dana.

NARODNE NOVINE BROJ 8 od 22.1.2007.
(112)
Na temelju članka 45. stavka 1. Zakona o držav­nim službenicima (Narodne novine br. 92/05), ministar unutarnjih poslova raspisuje

JAVNI NATJEČAJ
za prijam u državnu službu na neodređeno vrijeme u Ministarstvo unutarnjih poslova
– policijski službenik – vježbenik srednje struč­ne spreme
1. Policijska uprava brodsko-posavska – 15 izvršitelja
2. Policijska uprava dubrovačko-neretvanska – 85 izvršitelja
3. Policijska uprava istarska – 75 izvršitelja
4. Policijska uprava karlovačka – 15 izvrši­telja
5. Policijska uprava krapinsko-zagorska – 5 izvršitelja
6. Policijska uprava ličko-senjska – 25 izvrši­telja
7. Policijska uprava međimurska – 10 izvrši­telja
8. Policijska uprava osječko-baranjska – 15 izvršitelja
9. Policijska uprava primorsko-goranska – 30 izvršitelja
10. Policijska uprava sisačko-moslavačka – 15 izvršitelja
11. Policijska uprava splitsko-dalmatinska –60 izvršitelja
12. Policijska uprava šibensko-kninska – 15 izvršitelja
13. Policijska uprava varaždinska – 5 izvršitelja
14. Policijska uprava virovitičko-podravska – 5 izvršitelja
15. Policijska uprava vukovarsko-srijemska – 10 izvršitelja
16. Policijska uprava zadarska – 15 izvršite­lja
17. Policijska uprava zagrebačka – 200 izvršitelja.
Opis poslova: obavlja poslove propisane Zako­nom o policiji, a koji su u okviru njegove struč­ne spreme i odnose se na: zaštitu života, prava, sigurnosti i nepovredivosti osobe; zaštitu imovine; sprječavanje i otkrivanje kaznenih djela, prijestupa i prekršaja; traganje za počiniteljima kaznenih djela, prijestupa i prekršaja i njihovo dovođenje nadležnim tijelima; nadzor i upravljanje cestovnim prometom; poslovi sa strancima na temelju zakona; nadzor i osi­guranje državne granice te druge poslove od­ređene zakonom.
Uz opće uvjete utvrđene člankom 48. Zakona o državnim službenicima, kandidat koji se prima u policiju mora ispunjavati i uvjete iz članka 80. Zakona o policiji (Narodne novine broj: 129/00) i to sljedeće uvjete:
– imati završenu srednju školu u četverogodišnjem trajanju,
– biti mlađi od 25 godina
– imati uređenu vojnu obvezu (za muškarce)
– imati posebnu psihičku, fizičku i zdravstvenu sposobnost koju utvrđuje ovlaštena zdravstvena ustanova u Zagrebu
– biti dostojni za obavljanje policijskih poslova
– vozački ispit B kategorije – prednost (nije uvjet).
Vježbenici se primaju u državnu službu uz obvezni probni rad (vježbenički staž) od 12 mjeseci.Vježbenici koji zadovolje na probnom radu dužni su najkasnije u roku od šest mjeseci od isteka probnog rada položiti državni struč­ni ispit.
Za trajanja probnog rada vježbenici su dužni završiti program srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje policajac u trajanju od 12 mjeseci, kojeg izvodi Policijska škola u sastavu Policijske akademije, sukladno odred­bi članka 27. Zakona o srednjem školstvu (Narodne novine broj: 69/03 – pročišćeni tekst i 81/05).Prava i obveze polaznika programa srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje policajac uredit će se posebnim Ugovorom koji će polaznik sklopiti s Ministarstvom unu­tarnjih poslova.
Po isteku probnog rada policijski službenici su dužni ostati u službi u Ministarstvu unutarnjih poslova 5 godina od završetka probnog rada (vježbeničkog staža).
Za kandidate koji ispunjavaju formalne uv­jete natječaja provest će se testiranje radi pro­vjere znanja i sposobnosti u Policijskoj aka­demiji.
Kandidat koji se ne odazove pozivu za testiranje, smatrat će se da je povukao prijavu na javni natječaj.
Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.
Ako kandidat ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, dužan je priložiti rješenje ili potvrdu o priznatom statusu.
Dostojnost za obavljanje policijskih poslova utvrđuje se sigurnosnom provjerom koju obavlja nadležno policijsko tijelo.
U državnu službu ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članka 49. naprijed navedenog Zakona.
Kandidati koji se natječu u više policijskih uprava, podnose jednu prijavu na natječaj u kojoj su obvezni navesti policijske uprave za koje se natječu.
Uz prijavu na natječaj (obrazac prijave može se naći na web stranicama MUP-a ili u policij­skim postajama), kandidati su dužni priložiti:
– preslik svjedodžbe svih razreda srednje škole i završnog ispita ili mature
– preslik rodnog lista
– preslik domovnice
– uvjerenje o uređenoj vojnoj obvezi (origi­nal)
– potvrdu o prebivalištu (original)
– original uvjerenja da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak i da nije osuđen za kaznena djela iz članka 49. točka a) Zakona o državnim službenicima
– dokaz o položenome vozačkom ispitu B ka­tegorije.
Plaća radnih mjesta za koja se vrši prijam pro­pisana je člankom 85., 86. i 87. Zakona o policiji (Narodne novine broj 129/00), člankom 110. Zakona o državnim službenicima i namještenicima (Narodne novine broj 27/01) i Uredbom o plaćama policijskih službenika (Narodne novine broj 39/01, 42/01 (ispravak), 122/03, 21/04 i 187/04). Podaci o plaći radnih mjesta za koje se vrši prijam nalaze se na web stranicama Narodnih novina (www.nn.hr).
Prijave na natječaj podnose se u roku od 15 danaod objave u Narodnim novinama na adresu: Ministarstvo unutarnjih poslova, Uprava prav­nih i kadrovskih poslova, Zagreb, Ulica grada Vukovara 33, s naznakom: »Za natječaj«.
Zakašnjele prijave neće se razmatrati, a na nepotpune prijave primjenjivat će se odred­be Zakona o općem upravnom postupku o uklanjanju nedostataka u podnesku.
O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

Ministarstvo unutarnjih poslova

Vi koji planirate upis na Akademiju pratite sve oglase što ih stavlja Ministarstvo unutarnjih poslova, jer u državi nedostaje puno policije na papiru, tako da su po ovom natječaju kandidati odmah zaposleni uz probni rok od 12 mj. u kojima moraju s uspijehom završiti policijsku akademiju koja također traje 12mj.

rma
16.03.2007., 06:55
...evo i topica za mene...
od 100% sada sam na 45% da idem na fax i ostatak da idem u MUP...
koliko sam čuo uvijet je regulirana vojna obveza i vozački ispit...

Evo sam bas sada bio na mup stranicama i objavili su natjecaj za 170 vjezbenika sa visom i visokom strucnom spremom. E sto je tu sad problem? Policija ce njih primiti i umjesto da krenu kao najobicniji policajci ili inspektori njima(poglavito onima sa jakim vezama) daju visoko rangirana (rukovodeca) mjesta. Zamislite sad sto ti ljudi mogu bez pravog iskustva. Zakljucak: ovisi sve od covjeka do covjeka. Ako dodjes s faksom u policiju nemas iskustva ali ga trebas steci ili studirati dok radis i stices iskustvo. Po meni oboje ima dobru i losu stranu ali kao sto sam rekao sve ovisi od covjeka do covjeka. Neki odma zaglume velike pandure a neki zbilja zele nauciti posao.

Stana
16.03.2007., 13:07
Evo sam bas sada bio na mup stranicama i objavili su natjecaj za 170 vjezbenika sa visom i visokom strucnom spremom. E sto je tu sad problem? Policija ce njih primiti i umjesto da krenu kao najobicniji policajci ili inspektori njima(poglavito onima sa jakim vezama) daju visoko rangirana (rukovodeca) mjesta. Zamislite sad sto ti ljudi mogu bez pravog iskustva. Zakljucak: ovisi sve od covjeka do covjeka. Ako dodjes s faksom u policiju nemas iskustva ali ga trebas steci ili studirati dok radis i stices iskustvo. Po meni oboje ima dobru i losu stranu ali kao sto sam rekao sve ovisi od covjeka do covjeka. Neki odma zaglume velike pandure a neki zbilja zele nauciti posao.

zbog takvih se događaju sranja

rma
17.03.2007., 02:34
E u tome je najveci problem jer takvi ubijaju volju u pravim policajcima za rad i ubijaju njihov motiv. Pogotovo kad takvi napreduju jako brzo u policijskoj sluzbi. Zamislite kad dobijete sefa koji ne zna nista o poslu i jos se pravi pametan, e kako se osjecaju njegovi podredjeni. To je jedan od vecih problema u policiji jer "vezeri" dobijaju dobra radna mjesta a pravi radnici uvijek ostaju na nivou sljakera jer moraju pravdati rezulatate "vezera" koji se sepure s tudjim rezultatima. E sad mi je zao ljudi koji su se prikljucili policiji jer zele nesto napraviti dobroga za razliku od onih koji gledaju samo svoju korist(a takvih je previse). Ti decki koji su sljakeri i kad rijese neki slucaj sretni su kao mala djeca. To trebate vidjeti, da im je najveca satisfakcija kad rijese slucaj. Tim deckima nisu bitni novci ni sefovsko radno mjesto ali im treba pokazati postovanje, a dobivaju jako malo i toga. Uostalom mislim da je tako u vecini drzavnih sluzbi.

rma
17.03.2007., 06:59
Posjeti temu "policijska skola", neke stvari su ti vec tamo napisane sto se tice samog posla i zaposlenja u MUP-u. Sto se tice testiranja mora biti u natjecaju i nisam siguran ali mislim da imaju neko testiranje i razgovor sa komisijom u MUP-u. Ma samo ti treba jaka "veza" i ne boj se na testiranju. Vjerojatno traze osnovne stvari.

Newbiee
19.03.2007., 00:11
To je jedan od vecih problema u policiji jer "vezeri" dobijaju dobra radna mjesta a pravi radnici uvijek ostaju na nivou sljakera jer moraju pravdati rezulatate "vezera" koji se sepure s tudjim rezultatima.

Znači, misliš da onaj koji je došao preko veze nema nikakve šanse da ujedno bude i dobar radnik??

Mislim, nažalost vremena su takva da se manje-više sve radi preko veze, radna mjesta u državnim službama i jesu preko veze, pa nije vrag da nitko od njih nije dobar radnik?!:rolleyes:

Ja ne mogu naći posao u struci (pravo) već duže vrijeme, :ceka: očajna sam, pa ne bih se bunila da mi netko sredi posao. A da ga dobijem tako, trudila bi se na tom poslu možda i više baš da pokažem da sam ga ipak i zaslužila.

Mislim, ne mogu vjerovati da to pišem,:ziba: ali vremena postaju krizna... Posla, ljudi, posla dajte...

rma
19.03.2007., 05:00
Znači, misliš da onaj koji je došao preko veze nema nikakve šanse da ujedno bude i dobar radnik??

Mislim, nažalost vremena su takva da se manje-više sve radi preko veze, radna mjesta u državnim službama i jesu preko veze, pa nije vrag da nitko od njih nije dobar radnik?!:rolleyes:

Ja ne mogu naći posao u struci (pravo) već duže vrijeme, :ceka: očajna sam, pa ne bih se bunila da mi netko sredi posao. A da ga dobijem tako, trudila bi se na tom poslu možda i više baš da pokažem da sam ga ipak i zaslužila.

Mislim, ne mogu vjerovati da to pišem,:ziba: ali vremena postaju krizna... Posla, ljudi, posla dajte...

Naravno da ima ispravnih ljudi koji zele raditi kad upadnu na takav posao ali veci je postotak "glumaca", vjeruj mi. Nije bit samo i rada, bit je ambicija tih ljudi jer pokusavaju se uvijek probiti dalje preko "veza" a pravi radnici uvijek izvise. I kad znaju da imaju dobru zaledjinu nije ih briga za rezultate rada, jer se uvijek oslanjanju na one sljakere od prije. Sto se tice tvog posla imas natjecaj MUP-a za visoku i visu strucnu spremu. Obrati se u najblizu Policijsku upravu i oni ce te uputiti sto trebas dalje raditi ako si zainteresirana. Mada mi je cudno da kao pravnica ne mozes naci posao jer to jedno od pozeljnijih trazenih zanimanja ali naravno naci posao ovisi o puno drugih stvari.

Newbiee
19.03.2007., 13:40
Sto se tice tvog posla imas natjecaj MUP-a za visoku i visu strucnu spremu. Obrati se u najblizu Policijsku upravu i oni ce te uputiti sto trebas dalje raditi ako si zainteresirana. Mada mi je cudno da kao pravnica ne mozes naci posao jer to jedno od pozeljnijih trazenih zanimanja ali naravno naci posao ovisi o puno drugih stvari.

Znam za natječaj, poslala sam papire još prošli tjedan. Ali ne nadam se previše. :rolleyes:

Inače , pravnika na Zavodu ima jako puno, pa se ne bih složila da se baš lako zapošljavamo. U mojoj županiji zaposliti pravnika je gotovo nemoguća misija, sad sam sve bliže ideji probati naći posao u Zagrebu, ali svi se slijevaju u Metropolu, a meni se baš i ne seli, ma vidjet ćemo...:misli:
Inače, završila sam faks u roku, radila sam svašta za vrijeme faksa, isla na monge seminare van i kod kuće, poprilično sam aktivna i radišna, ali nažalost ne pomaže. Pomaže izgleda samo veza. :rolleyes:

rma
19.03.2007., 23:49
To si u pravu. U maloj sredini nije lako naci posao u toj struci i potpuno te razumijem ali nije ni Zagreb na kraj svijeta. Ja svoj posao radim 15000km od svoje kuce, obitelji, prijatelja i svega ostalig pa ipak ga radim i radujem se najvise kad idem doma. Zagreb je grad pun mogucnosti i otici tamo raditi i ne bi bila losa stvar. Sto se tice policije i te tvoje molbe ako nemas vezu, zaboravi na svoj odlican CV, jer veza radi cuda. Tako ako nemas vezu ne ocekivaj previse od toga. Zovnit ce te mozda na testiranje i razgovor i onda nakon par mjeseci samo ces dobiti odgovor zahvale ali i da nisi dobila posao. Steta je velika da se takve stvari dogadjaju ali nije to nista novoga i toga ima po cijelom svijetu. A policija zbilja treba mlade is strucne ljude, pogotovo kao sto sam prije pisao one bez veza jer ce oni vise upirati i raditi, nego ovi koji imaju strica i rodju u MUP-u.

ekonomist007
20.03.2007., 00:54
Ma naveli su literaturu za testiranje na web stranici. Zakoni + kriminalistika. Ima brdo toga i mislim da se ne isplati ni pripremati za to testiranje. Veza, hm?!Možda bi bilo najbolje da odustanem u samom startu.:)

rma
20.03.2007., 05:03
Ma kakvi odustati. Samo naprijed. Nikad ne znas kad ti se moze posreciti, nemoj biti takav pesimist. Sto se tice literature ako ti se da nadji i procitaj a ako ne samo izadji na testiranje. Nemas sto izgubiti, nikad ne znas sto se neocekivano moeze desiti. Zivot je prepun nepredvidivih stvari. Nije to neko strasno testiranje. :top: :top:

Newbiee
20.03.2007., 09:50
Uf, sad sam skorz offtopic, ali evo kratko ću! :)

Znam ja Zagreb i mogućnosti, relativno sam često tamo i neki prijatelji su već otišli. Ali mene nekako uhvati lokal-patriotizam, voljela bih ostati raditi i stvarati kod kuće jer znam da i ovdje , u Slavoniji treba potegnuti, a nije ni čudo kakva nam se sranja događaju kad svi dobri ljudi odlaze, a onda se ološ šepuri i misli da nam čini uslugu. Znam, ne mogu ja nešto bitno promjeniti, ali voljela bih danas sutra pokušati. :o

Ali ako ne ide, ne ide. Dogovor je sa zaručnikom, ako ne bude posla u dogledno vrijeme, ja odoh za Zg, a on će probati prebaciti svoj posao isto. Ali , ja se pitam - jel to rješenje? Zar svi moramo u Zagreb ,trbuhom za kruhom?!:rolleyes:

ekonomist007
20.03.2007., 12:09
He,he. Hvala na podršci. Već sam prijavu poslala, pa ću vidjet ako će me zvat na testiranje.

0 plus
20.03.2007., 13:46
OT:ja sam prošao prvi krug testiranja,sad me na drugom čeka provjera znanja iz Ustava i par zakona...jer netko možda zna kako izgleda to testiranje?imali smo oko 2 tjedna za naučit preko 100 strana zakona:rolleyes:
nije baš da pucam od znanja...

0 plus
27.03.2007., 21:18
testiranje(može pomoć onima koji pišu idućih dana):
30 pitanja na zaokruživanje u 45 minuta
4 ponuđena odgovora,samo jedan je pravi...
pitanja nema smisla govorit,imaju više grupa,sve može doć iz onih zakona...

sretno svima koji još nisu pisali;)

minotaurus
28.03.2007., 09:31
covjece jucer je bilo bar 600 ljudi u cijelom danu,a tko zna koliko dana ce trajat pismeni...uzas.nije mi bas odgovarao sistem na zaokruzivanje,mislim da ga je svaka susa mogla rijesit,a ja ucio ko budala 2 tjedna.
posjeli su nas u klupe po abecedi i zupaniji,covjece bio sam okruzen curama,mislim da ih je bilo 60%:hekla:

0 plus
28.03.2007., 20:30
da,bilo je gro cura:cerek:
mislim da je bilo oko 400 ljudi jučer...
a ne znam jel ima 2 ili 3 dana testiranja...

beethoven
30.03.2007., 19:55
He,he. Hvala na podršci. Već sam prijavu poslala, pa ću vidjet ako će me zvat na testiranje.

poslala sam i ja molbu. Samo nemoj očekivati da će te zvat ili uputit poziv nego trebamo lijepo redovito ić na stranice od MUP-a i tamo će pisat koji su kandidati pozvani na testiranje ( koje mi je čista koma jer ko će kvragu naučit sve ono što su oni nabrojali:confused: ) i kad je. Nego jel znaš zapravo što bi vježbenici trebali radit?

ekonomist007
30.03.2007., 20:37
Zbilja ne znam šta vježbenici u početku tamo rade.:confused: Ovisi kamo ih rasporede po odjelima. Pa slijedi upoznavanje s poslom i obuka za samostalno obavljanje posla.

Meni je ovo testiranje totalna gnjavaža.:mad: Trebala bih sad to naučiti, a ne znam hoće li me uopće i zvati na testiranje, a kamoli hoće li me primiti.

Zakoni ko zakoni.:bonk: A uzela sam u knjižnici knjigu iz kriminalistike. Čista psihologija, logika ili šta već...šta je laž, šta je istina, dokaz,....preopširna knjiga a nema nikakvih konkretnih stvari.:blabla:

Stranice MUP-a redovito pratim, a kad će objavit popis kandidata:confused: pitaj boga! za 2-3 mjeseca?!

aaston
31.03.2007., 13:05
Testiranje je na prethodnom natječaju trajalo dva put po nekih 5-10min, bilo je hrpa kandidata i iz cijele države su morali doći u Zagreb. Za testiranja su slali pozive doma.
Poslije kad su ih zvali za liječničke preglede zvali su ih telefonom u zadnji trenutak. Npr. zovu te danas u 15.30 da sutra u 07.00 moraš biti na liječničkom pregledu, a ti živiš na drugom kraju države.

Nakon toga prošlo je još nekoliko mjeseci dok su ih konačno rasporedili i dok su počeli raditi. Prvih godinu dana pripravnike šetaju po svim odjelima, malo sim, malo tam.

Iskustvo mog dobrog prijatelja.

Newbiee
31.03.2007., 15:06
Testiranje je na prethodnom natječaju trajalo dva put po nekih 5-10min, bilo je hrpa kandidata i iz cijele države su morali doći u Zagreb. Za testiranja su slali pozive doma.

Iskustvo mog dobrog prijatelja.

Koliko sam ja skužila stupio je na snagu neki novi pravilnik, po kojem te oni više ne moraju zvati, već će popis kandidata koji mogu pristupiti testiranju biti objavljen na njihovim internet stranicama, a tako je istaknuto i u samom natječaju.
Također, oni više nisu dužni pozvati kandidate da nadopune svoje prijave ako si nešto propustio, već se takve odbacuju i ne razmatraju. :rolleyes:

Sve se meni čini da oni gledaju kako smanjiti svoju odgovornost i naravno obujam posla oko tih natječaja.

beethoven
31.03.2007., 17:37
Na MUP-ovim stranicama su pozvali 10 kandidata na testiranje po oglasu od 7.veljače tako da ja mislim da bi nasa imena u pozivu tamo trebala bit za nekih mjesec dana. i čvrsto sam odlučila da dok ne vidim svoje ime tamo neću ni počet učit:E ono sve je ionako zatupljujuće. Valjda pitanja i nisu baš toliko komplicirana i mi samo pravimo bauk od toga pa ako smo prošli faks možemo i pripremu za ovo testiranje sredit u 8 dana:top:

CoolBeat
31.03.2007., 18:11
Ako nemaš neku vezu teško da ćeš upasti, jedino ako nije neka županija kojom je potrebno puno pol. službenika kao npr. dbk-ner.
ali onda isto moraš proći psiho test ..
mnogo padne na njemu i na fizičkom testu

Newbiee
31.03.2007., 23:23
i čvrsto sam odlučila da dok ne vidim svoje ime tamo neću ni počet učit:E ono sve je ionako zatupljujuće. Valjda pitanja i nisu baš toliko komplicirana i mi samo pravimo bauk od toga pa ako smo prošli faks možemo i pripremu za ovo testiranje sredit u 8 dana:top:

Da, ja isto ne mislim ništa "učiti" dok ne vidim svoje ime na popisu. :top: Osim toga i nije nešto strašno s obzirom da smo Ustav i većinu navedenih zakona "prežvakali" već na faksu, pa ono, koliko to testiranje može biti teško. :rolleyes:

Nego, vidim da neko spominje "fizički test". :confused: Što bi to bilo? Mislim da u natječaju nisam ništa vidjela o tome...

A što se tiče veza, njih uvijek ima. Šta da onda odmah odustanem od svega u startu jer nemam vezu? :rolleyes:
Granut će i meni sunce jednom! :mig:

beethoven
01.04.2007., 19:37
Nego, vidim da neko spominje "fizički test". :confused: Što bi to bilo? Mislim da u natječaju nisam ništa vidjela o tome...

A što se tiče veza, njih uvijek ima. Šta da onda odmah odustanem od svega u startu jer nemam vezu? :rolleyes:
Granut će i meni sunce jednom! :mig:

Ja imam srecu da sam se prijavila u dubrovačko-neretvanskoj županiji:)
Ali koji fizički test?:s Mislim da se neko zabunio. ili se bar tako nadam..

Posebni uvjeti za prijam u službu su:
uređena vojna obveza (za muškarce),
posebna psihička, fizička i zdravstvena sposobnost koju utvrđuje ovlaštena zdravstvena ustanova u Zagrebu,
dostojnost za obavljanje policijskih poslova.

Jeli to to? Što će nas štopat trčanje na 100 metara, zgib u visu ili trbušnjake?:confused:

Newbiee
01.04.2007., 22:12
Jeli to to? Što će nas štopat trčanje na 100 metara, zgib u visu ili trbušnjake?:confused:

Iskreno se nadam da neće! :rofl: :rofl: :rofl:

rma
02.04.2007., 03:39
vidim da svi imate dobru volju za taj posao ali ste malo prestraseni. nemate razloga. pristupite tome kao svakom drugom problemu sa zdravom logikom, na svako pitanje procitaj ga dva put i odgovori. sto se tice fizicke spreme ne smijete biti invalidi ili sa nekom teskom bolescu a potrcati nadam se moze svatko od vas. posao vjezbenika kroz njegov staz je da prodje dosta odjela i upozna se sa poslom. e tu nastaje greska jer ih odma gurnu na odjele. ti ljudi bi trebali kreniti od pocetka. par mjeseci na ulici, sa policajcima iz postaje, pa rad u postaji sa krimovcima i temeljnom a onda na odjel. zasto tako? najblaze receno je da sve moras okusiti. policija gleda po strucnoj spremi jer ne mozes raditi sa VSS u PP treceg ranga(samo zapovjednik mislim). a male uprave imaju samo takve PP i tu rade gresku. VSS vjezbenici bi trebali proci sve a ne odmah dobiti dobra radna mjesta. onda bi ih i drugi policajci vise cijenili, ovako ce se uvijek morati dokazivati

ekonomist007
02.04.2007., 09:39
ti ljudi bi trebali kreniti od pocetka. par mjeseci na ulici, sa policajcima iz postaje, pa rad u postaji sa krimovcima i temeljnom a onda na odjel. zasto tako? najblaze receno je da sve moras okusiti. policija gleda po strucnoj spremi jer ne mozes raditi sa VSS u PP treceg ranga(samo zapovjednik mislim). a male uprave imaju samo takve PP i tu rade gresku. VSS vjezbenici bi trebali proci sve a ne odmah dobiti dobra radna mjesta. onda bi ih i drugi policajci vise cijenili, ovako ce se uvijek morati dokazivati

:top: :top: :top:

trailer
02.04.2007., 10:25
Zbilja ne znam šta vježbenici u početku tamo rade.:confused: Ovisi kamo ih rasporede po odjelima. Pa slijedi upoznavanje s poslom i obuka za samostalno obavljanje posla.

Meni je ovo testiranje totalna gnjavaža.:mad: Trebala bih sad to naučiti, a ne znam hoće li me uopće i zvati na testiranje, a kamoli hoće li me primiti.

Zakoni ko zakoni.:bonk: A uzela sam u knjižnici knjigu iz kriminalistike. Čista psihologija, logika ili šta već...šta je laž, šta je istina, dokaz,....preopširna knjiga a nema nikakvih konkretnih stvari.:blabla:

Stranice MUP-a redovito pratim, a kad će objavit popis kandidata:confused: pitaj boga! za 2-3 mjeseca?!

Ja imam informaciju da dva mjeseca od dana kad je natječaj izašao pripravnici koji su zadovoljili moraju biti primljeni u radni odnos. Tako da bi tebala ići brzo nakon Uskrsa cijela procedura. Ne vjerujem da će išta prije. Ipak je to državna služba.:zubo:

sven_22
02.04.2007., 12:03
Vidim i čujem da se jako puno ljudi prijavilo. Da li itko zna kakva se plaća očekuje na mjestu vježbenika, a koja nakon godinu dana? Čuo sam da plaće i nisu tako sjajne. Nadam se da sam krivo čuo.

rma
03.04.2007., 02:52
Placa je u pocetku losa ali s vremenom i stazom ide sve bolje i bolje. Ne znam sto vi ljudi ocekivate pa necete dobivati desetak tisuca odmah cim startate. Polako se Bozja kola voze. Naravno sve ovisi i koje cete radno mjesto dobiti. Vjezbenicka placa u svim drzavnim sluzbama je 75% od pune place. Naravno sve ovisi sto radite, sad se u policiji placaju cini mi se i prekovremeni, pa izvolite ko hoce raditi taj ce i dobiti.

GREŠNIK
04.04.2007., 22:01
Ne morate se ničega bojati, ali morate shvatiti i da je to vrlo ozbiljan posao, ako ga želite raditi - I ODGOVORAN, A PONEKAD I OPASAN - zašto je prisutna benificija?
Nadalje radom u policiji se nikada nećete obogatiti (mislima na "poštene" ljude-policajce), ali ćete uvijek imati redovni i prosječan prihod što je u današanje vrijeme vrlo bitno. A radom u policijskim postajama zaboravite slobodne vikende, praznike i sl., iako se i to uvijek može dogovoriti ako imate normalnog šefa - kada uđete u ritam, na sve se prilagodite. Plaća običnog policajaca SSS u trećoj kategoriji policijske uprave s prosječnim brojem sati noćnog rada je oko 4.400,00 kn (ovisi o i drugim stvarima), a policajaca s VŠS oko 4800,00kn (prosječno ima manje sati noćnog rada od SSS) itd. Prekovremeni sati se plaćaju - uvećano za 150%. :top: Pa sretno.

beethoven
05.04.2007., 07:34
Ma nešto me buni a to su sasvim praktična pitanja. Dali će ti vježbenici bit policajci ( uniforme) ili inspektori (recimo za migracije odnosno strance)? I što je nakon vježbeničkog staža? Mislim, malo mi je čudno to za policajce na cesti jer za njih ipak treba završiti policijsku školu ( ili sad tečaj od 12 mjeseci). I imaju li žene nekih beneficija( :-))))) ili će i one u sitne sate u napad na noćne klubove u kojima se dila druga? I posljednje pitanje je hoće li i ti vježbenici koje prime imat beneficirani radni staž?

Newbiee
05.04.2007., 16:18
Ma nešto me buni a to su sasvim praktična pitanja. Dali će ti vježbenici bit policajci ( uniforme) ili inspektori (recimo za migracije odnosno strance)? I što je nakon vježbeničkog staža? Mislim, malo mi je čudno to za policajce na cesti jer za njih ipak treba završiti policijsku školu ( ili sad tečaj od 12 mjeseci). I imaju li žene nekih beneficija( :-))))) ili će i one u sitne sate u napad na noćne klubove u kojima se dila druga? I posljednje pitanje je hoće li i ti vježbenici koje prime imat beneficirani radni staž?

Vidim da nas bune iliti zanimaju ista pitanja? :D Onaj njihov opis radnog mjesta na MUP-ovim stranicama je toliko općenit, da ništa bitno ne kazuje.
Nek se javi neko ako zna štogod o tome... :rolleyes:

rma
06.04.2007., 03:35
Neka vas to ne buni. Ne mogu oni odmah napisati da trebaju deset vjezbenika za neko odredjeno radno mjesto. Ako upadnete kao vjezbenici vidjet cete sto vam najbolje "lezi" pa cete sami traziti npr. radno mjesto u migracijama ili ako je ntko dobar istarzitelj i to ga interesira onda u krim policiju. Samo vi upadnite i imat cete izbor ne bojte se. Poslije uvijek mozete kandidirati za neko drugoradno mjesto. Bitno je upasti i pokazati da zelite raditi. Za sve one koje ce upasti preko "veze" jedna poruka od mene. Takvih ima i previse u policiji i policija treba ljude koji ce poceti nesto raditi a ne briniti samo koje ce radno mjesto ugrabiti. Vrijeme je da skolovani ljudi pocnu odradjivati posao i da popravu ovu nasu drzavu dok je gospodarski kriminalci,dileri i ostale osobe sa mutnim zanimanjima ne s.... do kraja

beethoven
06.04.2007., 07:33
E dobro, to mi je sad malo jasnije. Međutim jel ima ikoga ovdje koji je prošao testiranja za MUP ( za vježbenike VSS i VŠS) ko nam može reć o čemu je zapravo riječ? Ono što znamo je da su pitanja na zaokruživanje i da traje 15-ak min(?). Što je sa fizičkom sposobnošću, dali se to gleda u toj ovlaštenoj zdravstvenoj ustanovi i na koji način ili na nekom poligonu? Mislim, hoćemo li morat donijet sportsku odjeću? Pitanja su možda malo banalna ali bi odgovore bilo lijepo znati.

Newbiee
06.04.2007., 13:17
Evo, na MUP-ovim stranicama je objavljen popis kandidata.:D očekivala sam puno duži popis... :rolleyes:

Eto sreće i ja sam na popisu ljudi koji su ispravno poslali papire iliti zadovoljili formalne uvijete natječaja. :rofl: :rofl:

I rma, hvala što uporno odgovaraš na naše postove i na ohrabrenju! :top:

Flega
06.04.2007., 13:25
POPIS IZAŠAO!

Sretno ljudi, samo me zanima hoće li biti kakva nadoknada putnih troškova, da li tko zna ili ima iskustva sa time??

ekonomist007
06.04.2007., 17:20
Eto i ja sam pozvana:) Samo sam mislila da će testiranja biti po županijama.
Joj, kad se izgubim u Zagrebu. Doći ću 2 sata ranije.:rofl: :rofl: :rofl:

minotaurus
06.04.2007., 19:16
Ja sam čuo da sad nakraju ne trebaju 600 vježbenika neg 100,jer je državi preskupo školovat više.Jel ko zna šta o tome?:confused:

beethoven
07.04.2007., 14:09
Jupi, i ja sam na listi!!!:D I valjda ćemo do 20.04. uspjet sve spremit.:top:

ekonomist007
07.04.2007., 14:17
Jupi, i ja sam na listi!!!:D I valjda ćemo do 20.04. uspjet sve spremit.:top:

Ajoj, čisto sumnjam da ćemo uspjet sve spremit.:rolleyes:
Nego hoće li pitanja biti tipa na zaokruživanje ili ćemo morat čisto odgovarat na njih? Ako je na zaokruživanje bit će odlično.:top:

ekonomist007
07.04.2007., 14:18
Iz koje literature se pripremate za pitanja iz kriminalistike?

Stana
07.04.2007., 14:30
pitanja su na zaokruživanje s 4 ponuđena odgovora od koji je 1 točan....
zadnja dva pitanja su cool

1.) Kako se zove HR himna ?
2.) Koliko boja ima HR zastava ?

beethoven
07.04.2007., 14:40
Stane,mislim da si nam svima smanjila paniku:)
Inače, sad sam bila na Narodne novine i sve ono što je nabrojano iznosi 339 stranica u Wordu:confused: I to je bez ustava RH i bez ikakvih osnova kriminalistike.
A ako je na zaokruživanje znači da imamo omjer 1:4 da pogodimo ono što neznamo.:)
A recimo teorijski da mi lijepo prođemo to testiranje, u kojem vremenskom roku slijedi razgovor s komisijom i kao naš zadnji cilj Zapošljavanje?

Stana
07.04.2007., 14:44
Stane,mislim da si nam svima smanjila paniku:)
Inače, sad sam bila na Narodne novine i sve ono što je nabrojano iznosi 339 stranica u Wordu:confused: I to je bez ustava RH i bez ikakvih osnova kriminalistike.
A ako je na zaokruživanje znači da imamo omjer 1:4 da pogodimo ono što neznamo.:)
A recimo teorijski da mi lijepo prođemo to testiranje, u kojem vremenskom roku slijedi razgovor s komisijom i kao naš zadnji cilj Zapošljavanje?

:headbang: o .... kolege, jednom moramo da zapijemo :Pivo:

ekonomist007
07.04.2007., 16:12
1.) Kako se zove HR himna ?
2.) Koliko boja ima HR zastava ?

:rofl: :rofl: :rofl:

ekonomist007
10.04.2007., 13:44
I, ljudi, kako idu pripreme?

Flega
10.04.2007., 18:20
I, ljudi, kako idu pripreme?

Pripreme?? :)

Danas liga prvaka, sutra isto s tim da sutra krecem sa krecenjem stana, dakle 5 dana mi ne gine.. i to je ok onda. taman dan prije malo ponoviti sta sve traze od nas da ne ispadne da bas ne znam i to te zapisati ulicu u ZG, srediti vlak do ZG, spremit koji sendvic, sok, pivo.. :top:

Zanima me samo hoce li biti povrat putnih troskova, koliko sam shvatio nece ovo biti zadnji put da se odlazi u ZG, ima tu jos posla za nas i njih nakon ovog testiranja..naravno ako prodjem... :flop:

Newbiee
15.04.2007., 22:36
Baš sam danas skinula s neta onaj pravilnik i zakone koji su navedeni u natječaju... ima toga dosta.:rolleyes: Moram prizanti da mi se i ne da to sve čitati. Nadam se pitanjima na zaokruživanje te da će me poslužiti neka zdrava logika pri odgovaranju. ;)

Super mi je ovaj članak iz Zakona o policiji:

Članak 20.

Policijski službenik dužan je prije početka primjene policijske ovlasti predstaviti se pokazivanjem službene značke i službene iskaznice.

Iznimno, policijski službenik neće se predstaviti na način određen u stavku 1. ovoga članka, ako stvarne okolnosti primjene policijske ovlasti ukazuju da bi to moglo ugroziti postizanje njenoga cilja. U tom slučaju policijski službenik će tijekom izvršenja policijske ovlasti na svoje svojstvo upozoriti riječju “Policija!”. :rofl:

Ono, prava spika, ko iz filmova! :rofl:
Još uvijek ne mogu vjerovati da sam se prijavila na taj natječaj... :D

ekonomist007
23.04.2007., 18:21
Imam jedno pitanje.

Šta konkretno znači dostojnost za obavljanje policijskih poslova i kakvom se sigurnosnom provjerom ono utvrđuje, ako netko zna?

beethoven
23.04.2007., 20:23
Imam jedno pitanje.

Šta konkretno znači dostojnost za obavljanje policijskih poslova i kakvom se sigurnosnom provjerom ono utvrđuje, ako netko zna?

mislim da ti je to onaj treći dio tzv. krim provjera. valjda gledaju jesi li prije bila kažnjavana kazneno ili prekršajno i sl.

ekonomist007
23.04.2007., 23:03
To me brine, jer sam napravila sitni prekršaj dok sam bila maloljetna koji je uistinu smješan, ali je opet prekršaj. pa neće me valjda radi toga zaje...i bila sam maloljetna:mad:

rma
25.04.2007., 08:32
Sigurnosna provjera znaci da ce te provjeriti od glave do pete. Koje skole imas, s kim se druzis , gdje izlazis, tko su ti roditelji, sestre, braca i prijatelji, kakvog si ponasanja u okolini. Da li si problematicna osoba kao i osobe sa kojima se druzis. Naravno da to ukljucuje prkrsajnu i kaznenu evidenciju odnosno da li se vodite kao pocinitelji prekrsajnih ili kaznjivih djela. Zatim da li imas oruzja, sklon alkoholu i drogama. Kakv ti je socijalan status(mislim na dio kako te zajednica "vidi"). Zbilja dosta podataka izvuku. To vam je kao neka vrsta obavjestajnog rada. Ipak ne bi trebali u policiju primati svakakve osobe ali ima onih sa "vezama" pa njih te provjere ne zanimaju puno. Ako vodite neki normalan zivot ne trebate se zbog toga brinuti. Valjda niste pripadnici zlocinackih organizacija, hahaha.

beethoven
27.04.2007., 10:23
Dali itko zna što nas čeka na razgovoru? Hoće li to biti opet provjera znanja iz kriminalistike i raznih zakona ili će bit nešto općenito da nas malčice bolje upoznaju?
Eto, danas bi navodno trebao izaći popis onih koji su prošli testiranje pa se nadam da ćemo i mi biti tamo:top:

ekonomist007
28.04.2007., 15:03
Dali itko zna što nas čeka na razgovoru? Hoće li to biti opet provjera znanja iz kriminalistike i raznih zakona ili će bit nešto općenito da nas malčice bolje upoznaju?
Eto, danas bi navodno trebao izaći popis onih koji su prošli testiranje pa se nadam da ćemo i mi biti tamo:top:

Popisa još nema, al ne čudim se s obzirom na to koliko nas je bilo na testiranju. Malo im duže treba:)

Na razgovoru ne bi trebali provjeravati znanje, već mislim da će postavljat nekakva pitanja tipa: zašto želiš radit u policiji, i tome slično...možda, razgovor sa psihologom...

ekonomist007
03.05.2007., 08:15
Rezultata još uvijek nema. Možda ih neće ni stavit na net. Da li je netko možda pozvan na razgovor?

Gibas
03.05.2007., 15:42
Bit ce da jako pomno gledaju te testove. :rofl:

beethoven
03.05.2007., 22:55
Rezultata još uvijek nema. Možda ih neće ni stavit na net. Da li je netko možda pozvan na razgovor?

Na žalost od razgovora još niti ˝R˝ . Ma moram reći da sam se i malo razočarala jer je tjedan dana - tjedan a ne dva ili tri tjedna što je naravo logično. Kad smo ih pitali za rezultate trebali su reći ˝Ne znamo još˝ a ovako lipo gube kredibilitet. Znali su koliko je kandidata prijavljeno i nije im prvi put da rade natječaj. Mislim da je to vrlo neozbiljno jer time pokazuju koliko savjesno ovo shvaćaju.

sven_22
04.05.2007., 13:54
moj frend je bio prije nekih 10 dana na razgovoru. tako da znam da su razgovori počeli. ali ima vas jako puno pa to raspoređuju po danima. bilo je nekih i tjedan prije njega. samo to znam pa da to podjelim s vama. sretno svima

beethoven
04.05.2007., 15:18
E a sad sam totalno zbunjena. Testiranje je bilo 20.04. i rekli su da će na www.mup.hr bit rezultati pismenih pa tek onda slijedi razgovor. Jesi siguran da je tvoj frend bio na istom testiranju?

1811
04.05.2007., 17:41
na koje testiranje je tvoj frend isao???? MUP u zadnje vrijeme ima 100 natječaja....tko mu je javio rezultate? jedino je na mup.hr trebalo biti objavljeno i na oglasnoj ploci....a nismo svi iz zg jel... cekamo vec dva tjedna....nisu fer:flop:

sven_22
05.05.2007., 16:15
isprika. pitao sam ga ponovno dal je bio na tom razgovoru, pa je tek onda rekao da je nešt drugo u pitanju. nije kriminalistika nego prekvalifikacija. nema veze s tim natječajem. sretno svima

1811
06.05.2007., 15:20
postavila sam pitanje na stranici mupa o nasim rezultatima....odgovorili su da rezultati nece biti objavljeni nego ce svatko tko je zadovoljio biti obavjesten pismenim pute. eto toliko,...

ekonomist007
07.05.2007., 09:48
Evo postavila sam im pitanje u kojem roku ćemo biti obavješteni, pa čekam...

Možda bi bilo najbolje da ih zatrpamo mailovima i pitanjima, možda se požure.:)

TONKA1
07.05.2007., 20:25
Bok
Evo mene su danas obavijstili telefonom da je razgovor 9.5.2007. u 9h u polic.akad.Kandidirala sam se za VŠS - vježbenici.

ekonomist007
07.05.2007., 21:01
Ajd super!Bravo!:)

Znači počeli su razgovori.:s

Ajde please, javi kako je bilo i šta su te pitali. Mislim da nas sve to zanima.

I sretno!:top:

1811
07.05.2007., 21:56
odlično !:top: jel znas mozda jel idu po prezimenima? zupanijama?...da se bar necem nadam :zubo:

ekonomist007
08.05.2007., 10:03
odlično !:top: jel znas mozda jel idu po prezimenima? zupanijama?...da se bar necem nadam :zubo:

Nemam pojma.:confused:
Ja sam se javila za primorsko-goransku.
a ti?

kad bi znali od kud je TONKA1 možda bi nam pomoglo. da bar vidimo od koje županije su krenuli.

1811
08.05.2007., 11:52
ja sam osječko-baranjska....da..spasilo bi kad bi tonka1 javila zupaniju....sad strahujem da su me preskocili :confused:

ekonomist007
08.05.2007., 12:18
Pa ako smo dobro riješili test, ne vidim razlog zašto nas ne bi zvali. Puno nas ima pa se tješim time da nisu još do mene stigli.

Nadajmo se da će nam se tončica javit, pa ćemo znat nešto više:)

sonja39
08.05.2007., 13:31
Pa ako smo dobro riješili test, ne vidim razlog zašto nas ne bi zvali. Puno nas ima pa se tješim time da nisu još do mene stigli.

Nadajmo se da će nam se tončica javit, pa ćemo znat nešto više:)

osjecko-baranjsku zupaniju, jos nisu zvali, znam neke iz drugih zupanija koji su pozvani danas i sutra na razgovore. bas me zanima kojim se redom ide, mozda po zupanijama za koje si se prijavio.
Po abecedi sigurno ne, a ni po grupama u kojima se pisao test.

Mozda samo po vezama :cool:

Javite ako ima sta novog, vec gubimo nadu.....!!!

ekonomist007
08.05.2007., 13:57
znam neke iz drugih zupanija koji su pozvani danas i sutra na razgovore.

Iz kojih županija?

ekonomist007
08.05.2007., 14:00
Mozda samo po vezama :cool:

Bit će da su prvo veze proradile (iako ne mora značit), samo se nadam da mi ostali nećemo izvisiti! :rolleyes:

1811
08.05.2007., 17:27
EKONOMIST007...jesu ti vratili mail na tvoje pitnje u kojem roku cemo biti obavjesteni?...

ekonomist007
08.05.2007., 17:54
EKONOMIST007...jesu ti vratili mail na tvoje pitnje u kojem roku cemo biti obavjesteni?...

Ma nisu još. Čim dobijem odgovor, javim...ako dobijem...:s

TONKA1
08.05.2007., 17:55
Bok

Ja sam iz Sisačko-moslavačke, nemam pojma po kojem kriteriju oni to rade, ja sam prvi put kod njih na testiranju.Možda idu po županijama...?
Javit ću se kak je prošlo.

ekonomist007
08.05.2007., 17:59
Bok

Ja sam iz Sisačko-moslavačke, nemam pojma po kojem kriteriju oni to rade, ja sam prvi put kod njih na testiranju.Možda idu po županijama...?
Javit ću se kak je prošlo.

Ok, hvala ti.

I, sretno, još jednom!:top:

1811
08.05.2007., 20:57
upravo saznali da su i osjecko-baranjsku zvali...razgovoi su sutra i prekosutra....izgleda za sve zupanije......:tuzni:

ekonomist007
08.05.2007., 22:34
upravo saznali da su i osjecko-baranjsku zvali...razgovoi su sutra i prekosutra....izgleda za sve zupanije......:tuzni:

Ma nemoj se žalostit, još to nije gotovo! Bit će još razgovora, pa ne misle sve to obavit sutra i prekosutra. Možda nas baš zovu da dođemo sljedeći tjedan na razgovor.;)

ekonomist007
08.05.2007., 22:35
I samo još jedno pitanje: da li pozivaju pismenim putem ili telefonom?

sonja39
09.05.2007., 10:13
Iz kojih županija?

Jucer zvali za razgovor za cetvrtak i osjecko baranjsku zupaniju, ali je razgovor u Osijeku ( prebivaliste jos prijavljeno na Osijek! malo zeznuto, ako sada zivis u ZG-u:cool: )
Znam neke iz međimurja i zadra koji su pozvani na razgovor jucer-utorak i u srijedu....
sretno!!

sonja39
09.05.2007., 10:18
I samo još jedno pitanje: da li pozivaju pismenim putem ili telefonom?

sve telefonski....
nema poste......

ekonomist007
09.05.2007., 11:46
Hvala Sonja na info.:kiss:

Ima li tko iz primorsko-goranske, a da su ga zvali na razg?

ekonomist007
09.05.2007., 15:55
Evo, i mene su pozvali na razgovor.:cerek: U petak u Rijeci.

Zanimaju me iskustva s razgovora. Kako je, šta pitaju, i sl...

1811
09.05.2007., 16:51
ja sam jos na cekanju....

ekonomist007
09.05.2007., 18:27
1811 imaš pm

rma
10.05.2007., 03:34
e dico moja, materini janjci. Ma bit cete vi svi pozvani na razgovor i ne bojte se pricati, jer ionako Vam to nista ne vrijedi ako nemate neku jakuuuu vezu. Mozete biti odlicni studenti i sve ostale sposobnosti na najvisem nivou ali ako nemate vezu djaba vam. Ipak sretno svima.

I jedan savjet : najvise ljudi traze za Istru i Dubrovnik.

beethoven
10.05.2007., 15:48
Pozvali i mene u ponedjeljak u ST za dubrovačko-neretvansku županiju:)
Sad idem razmislit o pitanjima tipa zašto želim radit u policiji i sl.:cerek:

schism_
11.05.2007., 01:41
ja sam iz vukovarsko srijemske i skuzila sam da ovdje to nekako ide brze,mi smo pisali pismeni 28.3., taj interviju je bio 30.4. a danas mi je dosao murijak da ispita... kao ono provjeri gdje zivim, s kim se druzim, jel cugam i drogiram se i tak to... nije nikakav bed, murijak je bio simpatican i dofurao je 3 papira i pisao i zaokruzivao.... pitaju datum rodjenja i i takve podatke o starcima, jel se bavite nekim borilackim vjestinama i to... jeste li pukli i jel vam netko u obitelji ima psihickih problema.... pitala sam pa je rekao da je sljedece ljecnicki u zg. tamo ce svi morati ici i da ce kao troskovi biti placeni... eto... e i na interviju su mi rekli da je to sve gotovo do 30.6.

schism_
11.05.2007., 01:45
ja sam cula od vise ljudi da su povecali na 1200, kao za duplo...

beethoven
11.05.2007., 07:34
ja sam iz vukovarsko srijemske i skuzila sam da ovdje to nekako ide brze,mi smo pisali pismeni 28.3., taj interviju je bio 30.4. a danas mi je dosao murijak da ispita... kao ono provjeri gdje zivim, s kim se druzim, jel cugam i drogiram se i tak to... nije nikakav bed, murijak je bio simpatican i dofurao je 3 papira i pisao i zaokruzivao.... pitaju datum rodjenja i i takve podatke o starcima, jel se bavite nekim borilackim vjestinama i to... jeste li pukli i jel vam netko u obitelji ima psihickih problema.... pitala sam pa je rekao da je sljedece ljecnicki u zg. tamo ce svi morati ici i da ce kao troskovi biti placeni... eto... e i na interviju su mi rekli da je to sve gotovo do 30.6.

Mda,mi smo pisali 20.04. a na razgovor su me pozvali 14.05. znači ako se požure i mi bi mogli bit gotovi svi do 30.06.:)
Ma evo glupo pitanje: jesu li te na intervjuu pitali ista pitanja kao na razgovorima za privatne firme ( zašto želiš, koje mjesto i sl.) ili ima i nešto drugačije?
I jeli se iko posebno sprema za taj intervju? Mislim da ću ja sve 4 uzrak pa što bude.:zubo:

1811
11.05.2007., 08:39
ekonomist007...sretno danas:top: ... ljudi javljajte rezove

0 plus
11.05.2007., 10:08
ja sam cula od vise ljudi da su povecali na 1200, kao za duplo...

nemam pojma...
prošao sam i razgovor...došli mi i doma,nenajavljeno:rolleyes:
i rekli se javit...ali još niš:mad:

schism_
11.05.2007., 12:13
pitaju te da se prestavis, zasto si to izabrao, gdje se vidis u tom poslu i gdje bi htjeo raditi {one zupanije koje si zaokruyio}... to ti traje mozda 2 minute, ne znam jel mozes reci nesto krivo...

ekonomist007
11.05.2007., 14:46
Eto, obavila i ja razgovor...

I išlo je ovako: recite nešto o sebi, zašto ste se javili na natječaj, što vaši roditelji misle o tome:D , kakva je sigurnost u Rijeci i kvartu u kojem živite.

I to je bilo to, ništa strašno.

Samo što nas je bilo ful puno.

ekonomist007
11.05.2007., 14:48
Zaboravih napomenut da su rekli da će u roku od 3 tjedna pozvat kandidate na liječnički pregled i oni koje pozovu će biti primljeni, ukoliko ga prođu.

1811
11.05.2007., 15:24
zaboravila te pitati....jesi ti VŠS...ili VSS?

ekonomist007
11.05.2007., 15:58
zaboravila te pitati....jesi ti VŠS...ili VSS?

VSS

frch
11.05.2007., 16:39
koje ste vi struke??

nekoizmase
11.05.2007., 20:52
Zarada novca (http://severnibanatfor.eamped.com/topic44.html)

Tihotar
12.05.2007., 19:11
ima li koji policajac on-line da nam pojasni kako do tog zanimanja:kukuc:
odnosno kako je raditi taj posao!?

minotaurus
14.05.2007., 17:22
nemam pojma...
prošao sam i razgovor...došli mi i doma,nenajavljeno:rolleyes:
i rekli se javit...ali još niš:mad:

ni meni...jel mozda tko dobio poziv na lijecnicki?

beethoven
15.05.2007., 05:35
bila i ja na razgovoru. Prosječno smo svi bili unutra oko 2 minute. Pitanja: zašto želim raditi u policiji i što. Za tri tjedna ako zovu primljeni smo ( uz uvjet da prođemo lječnički). Sretno ljudi!

0 plus
15.05.2007., 07:44

to i mene zanima...

SS FRITZ
15.05.2007., 08:47
Požurite ljudi s tim fali mi ljudi za ophodnje !!

stereo
15.05.2007., 14:09
Ljudi zaboravite na taj fax. Ako hoćete učiti, može se naučiti puno iz dosta širokih disciplina (pravo, ekonomija, psihologija, sociologija itd.), tako da je program s te strane zanimljiv, ali ono što je nevjerojatno je da mojoj generaciji nakon više od tri godine od diplomiranja još nisu dali diplome!!!!!!!!!!!11

Bili smo sveučilišni studij, a sada baljezgaju o kojekakvim glupostima samo da ne daju diplome. Kao nema dogovora sveučilišta i vpš. Katastrofa, kao da to nisu mogli riješiti ranije kada su pokretali program!

A tu je i problem zapošljavanja, nije tako lako dobiti posao. Ljudi rade svugdje, od zaštitarskih firmi, osiguravajućih kuća do skladišta. Sramota za jednu instituciju koja ima monopol na obrazovanje policijskih službenika. Školovani ljudi gube vrijeme po skladištima, a oni s vezama se protežiraju. I još k tome ti nitko ne da diplomu 3-4 godine. Valjda misle da smo svi skupa idioti.

Ali ljudi su ovisni, ili su tek počeli raditi u MUP-u ili čekaju i nadaju se poslu pa im nije u interesu da tuže. Nije baš da se može raditi u bezbroj firmi naon te ''diplome'' koje niti nema.

Pozdrav svima

stereo
15.05.2007., 14:15
Ljudi zaboravite na taj fax. Ako hoćete učiti, može se naučiti puno iz dosta širokih disciplina (pravo, ekonomija, psihologija, sociologija itd.), tako da je program s te strane zanimljiv, ali ono što je nevjerojatno je da mojoj generaciji nakon više od tri godine od diplomiranja još nisu dali diplome!!!!!!!!!!!11

Bili smo sveučilišni studij, a sada baljezgaju o kojekakvim glupostima samo da ne daju diplome. Kao nema dogovora sveučilišta i vpš. Katastrofa, kao da to nisu mogli riješiti ranije kada su pokretali program!

A tu je i problem zapošljavanja, nije tako lako dobiti posao. Ljudi rade svugdje, od zaštitarskih firmi, osiguravajućih kuća do skladišta. Sramota za jednu instituciju koja ima monopol na obrazovanje policijskih službenika. Školovani ljudi gube vrijeme po skladištima, a oni s vezama se protežiraju. I još k tome ti nitko ne da diplomu 3-4 godine. Valjda misle da smo svi skupa idioti.

Ali ljudi su ovisni, ili su tek počeli raditi u MUP-u ili čekaju i nadaju se poslu pa im nije u interesu da tuže. Nije baš da se može raditi u bezbroj firmi naon te ''diplome'' koje niti nema.

Pozdrav svima

farook
15.05.2007., 15:51
ja sam eto isto bio na natjecaju, tj. testiranju i razgovoru!
a diplomirao sam na vpš prije 6 godina, i onda dodjem na razgovor
pa me pitaju kak to da se jos nisam zaposlio i jesam li se
javljao na prijasnje natjecaje?????????????????
:mad: :mad: :flop: :eek: :E

ekonomist007
15.05.2007., 16:21
ja sam eto isto bio na natjecaju, tj. testiranju i razgovoru!
a diplomirao sam na vpš prije 6 godina, i onda dodjem na razgovor
pa me pitaju kak to da se jos nisam zaposlio i jesam li se
javljao na prijasnje natjecaje?????????????????
:mad: :mad: :flop: :eek: :E

Ma, znam, sramota! I sa mnom su na razgovoru bili kriminalisti i dipl. kriminalisti, koji su diplomirali pred 2 godine i još uvijek traže posao, a ovi iz MUP-a im se čude kako se još nisu zaposlili?!! Sramota:flop:

schism_
15.05.2007., 20:10
ej, ja sam u subotu izgubila mobitel i sad bas gledam jesam li im dala i kucni broj pa me zanima jel ikog od vas mup zvao na kucni, mene su svaki put zvali na mob. i jos nesto... danas sam dobila informaciju da je jedna grupa iz vinkovaca vec otisla na ljecnicki u zg... pa eto ocekujte uskoro...

0 plus
15.05.2007., 22:05

Pozdrav svima

...jel ti išta čitaš prije nego počneš pisati??skroz si fulao topic,ovdje se radi o sss,a ne o faxu:rolleyes:

ekonomist007
16.05.2007., 11:49
ej, ja sam u subotu izgubila mobitel i sad bas gledam jesam li im dala i kucni broj pa me zanima jel ikog od vas mup zvao na kucni, mene su svaki put zvali na mob.

mene su isto na mob zvali.

beethoven
16.05.2007., 13:15
ej, ja sam u subotu izgubila mobitel i sad bas gledam jesam li im dala i kucni broj pa me zanima jel ikog od vas mup zvao na kucni, mene su svaki put zvali na mob. i jos nesto... danas sam dobila informaciju da je jedna grupa iz vinkovaca vec otisla na ljecnicki u zg... pa eto ocekujte uskoro...

Nemoj se brinut. Kad su mene zvali taj dan sam slučajno ostavila mob doma i kad sam došla bilo je 2 poziva iz ZG na mobu i 2 na telefonu. Kad sam se javila gospođi na taj broj išla je stopirati telegram koji mi je bila poslala. Tako da će te oni nać, nisu zaludu u policiji:top:

0 plus
16.05.2007., 14:17

danas došao poziv za liječnički:)

Bezveze
16.05.2007., 21:20
ej, ja sam u subotu izgubila mobitel i sad bas gledam jesam li im dala i kucni broj ...
Pa, prijavi gubitak svome mob. provideru, mozes dobiti isti broj.

SS FRITZ
16.05.2007., 21:56
Baš sam danas skinula s neta onaj pravilnik i zakone koji su navedeni u natječaju... ima toga dosta.:rolleyes: Moram prizanti da mi se i ne da to sve čitati. Nadam se pitanjima na zaokruživanje te da će me poslužiti neka zdrava logika pri odgovaranju. ;)

Super mi je ovaj članak iz Zakona o policiji:

Članak 20.

Policijski službenik dužan je prije početka primjene policijske ovlasti predstaviti se pokazivanjem službene značke i službene iskaznice.

Iznimno, policijski službenik neće se predstaviti na način određen u stavku 1. ovoga članka, ako stvarne okolnosti primjene policijske ovlasti ukazuju da bi to moglo ugroziti postizanje njenoga cilja. U tom slučaju policijski službenik će tijekom izvršenja policijske ovlasti na svoje svojstvo upozoriti riječju “Policija!”. :rofl:

Ono, prava spika, ko iz filmova! :rofl:
Još uvijek ne mogu vjerovati da sam se prijavila na taj natječaj... :D

Da to ti je dobro tako ti je samo u filmovima!!:cerek:
Kad nam dođeš nama na cestu :cerek: vidjeti češ šta je život:cerek:

angie5
18.05.2007., 09:54
Dragi moji,
tko voli rad u učmaloj i zaostaloj sredini, gdje nema mjestu novim idejama, sposobnosti, radu...samo nek ide tamo!
ja, hvala bogu, napustih to leglo nerada, mržnje, žabokrečine.

minotaurus
19.05.2007., 22:53
kaj su te zvali ili poslali postom?ja nisam nist dobio jos,izgleda da ni necu jer u sigurnosnoj provjeri nekaj ne stima.rekli mi neki izvori da mi sused tuzi starog za tesku kradu jer mu je izgleda srusio hrasta na njegovoj strani meje,a nije vec je na mojoj.tak ja mogu nekog optuzit da je peder il da mu je tata ratni zlocinac,pa
to nije fer,kaj ja imam s tim:confused:

anaLiza
22.05.2007., 18:17
fak nit mene nisu pozvali.. lose mi se pise zgleda.. :(
mada ne svacam iz kojeg razloga su me mogli odbacit?

anaLiza
22.05.2007., 21:55
ma moji su starci skroz okej, nema da ih itko tuzi.. ne znam stvarno, vec sam zivcana jer svuda po forumima vidim da su ljudi vec bili na ljecnickom, a samo mene jos nisu pozvali.. ne znam na temelju cega me nebi pozvali.. jer cula sam da sam na listi za dalje (a isla sam i kod policajca da ispune onaj formular o meni) .. tak da,ocito da moram jos cekat.. (tjesim se ja..)

SS FRITZ
22.05.2007., 22:08
mozda ti roditelji ne stimaju,mozda ti starci vode sud.mene je sjebalo s mojim starim,vodi spor oko medje,susjed ga tuzi za ''tesku kradju'',a ono,slovenac je znas ti njih,mora probat uzet tudje.dobio sam informaciju iz pouzdanog izvora da me nece zvat,iako jos nemam to sluzbeno.ali reko mi je frend da njima treba dost da jave negativan odgovor,on je dobio prosli put odbijenicu dok je njegov frend kaj se prijavio u isto vrijeme vec dobrano gulio akademiju.
meni je zao,evo sad sam navrsio 24 i znam da mi je ovo bio zadnji vlak za policiju,a u usporedbi s puno protukandidata sam bio i jaci i ozbiljniji,i u formi a bome i pametniji,clan sam hrvatske mense.jedino ak to nije bio problem:confused:
kad vidim kakve su sirovine zvali,mozda ipak ja i nisam to kaj traze.al steta,ja sam htio gurat bar do nacelnika:cool:

U kojoj Pu si podnio zahtjev?
Privatna tužba nema puno veze s tobom prilikom odabira kandidata!
Ako želiš gurati do načelnika znači da imaš štelu (i to bogovsku)i tada nemaš nikakvih prepreka za upad u policiju,uostalom načelnici su kod nas politička funkcija(svaka čast izuzecima) i oni ti zavise kojem pol.klanu pripadaju ili ko tada postavlja takve u datom trenutku na te funkcije.
Nas puno odlazi u narednih pet godina a tada če se cijelokupni sustav primanja i odabira kandidata mijenjati bez obzira dali imaš visoku,višu ili sss
,vjerovatno kopija jednog od sustava u Njemačkoj ili Austriji,tko zna.

minotaurus
22.05.2007., 22:18
U kojoj Pu si podnio zahtjev?
Privatna tužba nema puno veze s tobom prilikom odabira kandidata!

sisacko -moslavacka!
da ali meni je dobro obavijesten izvor rekao da je vidio da uz moje ime pise da je otac optuzen za tesku kradju.ali to je totalna laz,tuzitelj je stetu od 1500 kn zbog par krivo srusenih bukvi napuha na 52000!nisu to trebali slat u mojem profilu,a poslali su.sud ce moj stari tu dobit jer je sve radio s papirima i za svaku grancicu postoji papir da ju opravda,samo mislim da moja PU nije trebala slati te neprovjerene informacije u zagreb.jer sigurno su ljidi mislili,ono gdje ima dima,ima i vatre:mad:

a ovo za nacelnika je sala,mislio sam bit ravnatelj policije:rofl:
htio sam rec da mi nije bio plan docekat mirovinu od 63 kad bude tolika- na cesti naplacivat kriva parkiranja.

minotaurus
22.05.2007., 22:29
inace imam ja veze,ali ako to tako ide cak i u policiji,ja tu ne zelim raditi.jer ja nisam mislio radit u policiji zbog odore,nego zbog toga sto sam mislio da se tamo jos jedino cijeni postenje i nepotkupljivost.a ako ce napredovat netko sa stelom,a ja ostat na suhom jer nisam podoban,idem radije negdje drugdje.samo gdje...

SS FRITZ
22.05.2007., 22:40
inace imam ja veze,ali ako to tako ide cak i u policiji,ja tu ne zelim raditi.jer ja nisam mislio radit u policiji zbog odore,nego zbog toga sto sam mislio da se tamo jos jedino cijeni postenje i nepotkupljivost.a ako ce napredovat netko sa stelom,a ja ostat na suhom jer nisam podoban,idem radije negdje drugdje.samo gdje...

:eek:
Nebudi naivac inače nisi za policiju.:zubo:
Kao prvo u ovoj policiji se teško napreduje isključivo svojim radom a kamoli na funkcije za koje si naveo.Policijac je jedio onaj koji radi na cesti pa negdje do ranga šefa smjene ako je šef s dugogodišnjim stažom sa ceste.:cool:
Nama je jedino nada da se primjeni sistem kao u Njemačkoj ,Austriji ili Francuskoji,ti misliš da nama nije pun kufer ovakvih koje vade iz penzije kad se politička elita promjeni:cerek:
Uostalom ako je i podnesena kaz.prijava protiv tvoga oca to neznači da je kriv i da če biti osuđen,napuhana šteta ionako pada u vodu na sudu te se takvi slučajevi rješavaju privatnom tužbom ,što opet puno ne vidim od razloga da te odbiju a i birokracija je čuvena stvar u policiji .:top:

minotaurus
22.05.2007., 22:48
slazem se da to nije razlog da me odbiju.ali bogme nisu ni dve min razgovora,kako se zovem i jel kradem:mad:
rekla mi je jedna zena u kadrovskoj da je to razlog to sa starim,i rekla mi je da kad se to sredi da nece bit problem,da se javim iduce godine,da ce trebat ljudi.ne pokusavam sam sebe utjesit,zena mi je rekla da je to jedini razlog...nisam u zivotu cunga-lungu ukrao,niti sam ikad bio legitimiran,niti bio u drustvu takvih.

SS FRITZ
22.05.2007., 23:00
slazem se da to nije razlog da me odbiju.ali bogme nisu ni dve min razgovora,kako se zovem i jel kradem:mad:
rekla mi je jedna zena u kadrovskoj da je to razlog to sa starim,i rekla mi je da kad se to sredi da nece bit problem,da se javim iduce godine,da ce trebat ljudi.ne pokusavam sam sebe utjesit,zena mi je rekla da je to jedini razlog...nisam u zivotu cunga-lungu ukrao,niti sam ikad bio legitimiran,niti bio u drustvu takvih.

Čuj čini mislim da su obrasci za obavljanje razgovora oni kao i prije 17 godina i više:zubo:
Probaj saznati tko je protiv tvoga oca podnio prijavu (na temelju prijave tzv.oštečenog,policija po službenoj dužnosti )(rekao si da imaš neka poznanstva) i kada, jer u takvim Pu obožavaju podnositi takve kaz.prijave(tzv.kiki-riki) jer kažem teško se može (ali nemora značiti)napuhati u takvom razmjeru šteta i sl.

minotaurus
22.05.2007., 23:11
ma ovaj je puknuo tu cifru,valjda je mislio da cemo se nac na pola puta...bio je moj stari kod pravnika,ovaj mu je reko da je to gotova stvar,da ce poslat vjezbenika da nam sredi slucaj.ali murjak koji je uzimo zapisnik nije uzeo u obzir da mozda treba otic i pogledat ''mjesto zlocina'',tj vidjet sta je sporno.ja sam uvjeren da on mora odgovarat za lazni iskaz.ili je netko u PU napisao jednu nulu na iznos previse.pa cijela shuma mu vrijedi 5000 kn,nema ni pol jutra shume,a on trazi za spor oko medje 50000,kao da mu je srusena sekvoja stara 2000 godina,a ne kao da mu je par grana puklo kad su moje bukve pale preko.
ma sve ce se to rijesit,samo ne znam stvarno zasto su morali pisat u moj profil tu glupost,niti je dokazana,niti je provjerena.jebiga ja sam cuo da je susjed pedofil,pa ga nisam prijavio jer nemam dokaza osim sto tako pricaju babe okolo.

SS FRITZ
23.05.2007., 12:08
ma ovaj je puknuo tu cifru,valjda je mislio da cemo se nac na pola puta...bio je moj stari kod pravnika,ovaj mu je reko da je to gotova stvar,da ce poslat vjezbenika da nam sredi slucaj.ali murjak koji je uzimo zapisnik nije uzeo u obzir da mozda treba otic i pogledat ''mjesto zlocina'',tj vidjet sta je sporno.ja sam uvjeren da on mora odgovarat za lazni iskaz.ili je netko u PU napisao jednu nulu na iznos previse.pa cijela shuma mu vrijedi 5000 kn,nema ni pol jutra shume,a on trazi za spor oko medje 50000,kao da mu je srusena sekvoja stara 2000 godina,a ne kao da mu je par grana puklo kad su moje bukve pale preko.
ma sve ce se to rijesit,samo ne znam stvarno zasto su morali pisat u moj profil tu glupost,niti je dokazana,niti je provjerena.jebiga ja sam cuo da je susjed pedofil,pa ga nisam prijavio jer nemam dokaza osim sto tako pricaju babe okolo.

Po ovome što veliš čini mi se da je posao odrađen neprofesionalno.
K tome to što je netko podnio prijavu protiv tvoga oca neznači da če biti i sudski procesuiran .
Uglavnom držim ti fige da ti se ta zavrzlama rješi povoljno po tebe:top:

minotaurus
23.05.2007., 18:24
hvala,i ja se nadam...:top:

ekonomist007
23.05.2007., 20:01
Je li tko već možda dobio poziv za liječnički?

beethoven
26.05.2007., 13:38
Evo mene su danas zvali iz moje PU radi krim-provjere i sve ih je zanimalo ( braća, sestre,škola,kad...). A zvali su dio obitelji da vide kako sam ja divna i krasna osoba-baš kakva njima treba:)
I kad nas onda zovu na liječnički? I koliko je vremenski rok od liječničkog do zaposlenja, jel itko zna?

schism_
26.05.2007., 19:55
do 30.6. bi trebalo sve bit gotovo, tako su meni rekli, ja sam vec cula da ih je par iz vinkovaca otislo na ljecnicki, poslali su ovom jednom liku jucer poruku da u utorak ujutro mora bit u zg.

weslose
10.06.2007., 23:06
vi koji ste se prijavili na to testiranje, jeste li vi studenti, ili ste vec zavrsili fax, ili ste tek zavrsili srednju??

ja sam zavrsil 4-ero godisnju skolu, tocnije tehnicar za racunalstvo, sve razrede sam s 5 prosao i mogu reci da me od nekoliko poslova opcenito (informatika, zrakoplovstvo) zanima i policija. E a kako nisam siguran da cu upasti na neki tehnicki fax i to jos mogu dati prijavu na samo jedan tehnicki ( ostali netehnicki nedolaz u obzir) , najvjerojatnije fer, i kako vjerojatno necu upasti jer se jos nisam pocel uciti (lijenost), tak da razgledavam i ovu opciju ako ne upadnem. Da li mi se isplati odmah nakon srednje ici na kaj ja znam, neke vezano za policiju, koja placa i to? Neznam, tu ste puno komentirali a sad ja neznam na koga se odnose, dal na one sa zavrsenim ili pocetim faxom ili za zavrsene srednjoskolce? I zanima me dosta balistika u policiji, i kako se moze do toga doci? Mislim preko kojeg faksa, ili moram prvo neki zavrsit pa bumo onda tek vidli?

Hvala puno svima koji zele ovo komentirati.

SS FRITZ
11.06.2007., 16:54
vi koji ste se prijavili na to testiranje, jeste li vi studenti, ili ste vec zavrsili fax, ili ste tek zavrsili srednju??

ja sam zavrsil 4-ero godisnju skolu, tocnije tehnicar za racunalstvo, sve razrede sam s 5 prosao i mogu reci da me od nekoliko poslova opcenito (informatika, zrakoplovstvo) zanima i policija. E a kako nisam siguran da cu upasti na neki tehnicki fax i to jos mogu dati prijavu na samo jedan tehnicki ( ostali netehnicki nedolaz u obzir) , najvjerojatnije fer, i kako vjerojatno necu upasti jer se jos nisam pocel uciti (lijenost), tak da razgledavam i ovu opciju ako ne upadnem. Da li mi se isplati odmah nakon srednje ici na kaj ja znam, neke vezano za policiju, koja placa i to? Neznam, tu ste puno komentirali a sad ja neznam na koga se odnose, dal na one sa zavrsenim ili pocetim faxom ili za zavrsene srednjoskolce? I zanima me dosta balistika u policiji, i kako se moze do toga doci? Mislim preko kojeg faksa, ili moram prvo neki zavrsit pa bumo onda tek vidli?

Hvala puno svima koji zele ovo komentirati.

Moraš se prvo informirati dali uopće trebaju nekoga u tom području jer je to uža specijalnost..bolje ti je da nazoveš pol.akademiju ako i oni uopče nešto znaju o tome ....jer to direktno Mup odlučuje jer je centar za krim.vještačenja direktno pod njima ( ako se i to već nije promjenilo),sretno:top:

weslose
11.06.2007., 22:44
Moraš se prvo informirati dali uopće trebaju nekoga u tom području jer je to uža specijalnost..bolje ti je da nazoveš pol.akademiju ako i oni uopče nešto znaju o tome ....jer to direktno Mup odlučuje jer je centar za krim.vještačenja direktno pod njima ( ako se i to već nije promjenilo),sretno:top:

Hvala.

Neke sam poslao u vezi toga na njihov mail (od akademije) nisam znao na koji drugi mail kad to nikam ne spada. Nadam se da mi budu neke odgovorili, jer bas ne volim zivkat ljude ( u razgovoru pol toga zaboravim pa...). Nadam se da bum neke dobil prije prijemnog...

SS FRITZ
12.06.2007., 11:53
Hvala.

Neke sam poslao u vezi toga na njihov mail (od akademije) nisam znao na koji drugi mail kad to nikam ne spada. Nadam se da mi budu neke odgovorili, jer bas ne volim zivkat ljude ( u razgovoru pol toga zaboravim pa...). Nadam se da bum neke dobil prije prijemnog...

:top: sretno:top:

ekonomist007
12.06.2007., 20:12
I jesu li koga pozvali na taj liječnički (pritom mislim na grupu koja je bila na testiranju 20.04.)?
3 tjedna od razgovora su već odavno prošla...
meni se nakon sigurnosne provjere nisu uopće javili.

Da li netko zna bilo kakve informacije?

farook
13.06.2007., 21:41
nisu još nikog zvali koliko ja znam, izleda da ce se sve to počet rješavat u 9 mjesecu!:confused: :rolleyes:

ekonomist007
13.06.2007., 22:32
nisu još nikog zvali koliko ja znam, izleda da ce se sve to počet rješavat u 9 mjesecu!:confused: :rolleyes:

Znam da su spori, al ovo...:s

Javi ako šta čuješ!

weslose
14.06.2007., 21:48
Ovo pise na natjecajima od mupa

policijski službenik vježbenik visoke stručne spreme

U složenijim slučajevima organizira i neposredno obavlja poslove kriminalističkih obrada i kriminalističkih kontrola, poduzima operativne mjere i radnje u cilju otkrivanja kaznenih djela i njihovih počinitelja, zaprima kaznene prijave, popunjava obrasce o kaznenim djelima i počiniteljima za unos u EOP, obavlja očevid, obavlja i druge istražne radnje povjerene policiji, sudjeluje u izradi informacija i drugih stručnih materijala, obavlja i druge poslove sukladno utvrđenim zadaćama.

Sad, ako mi netko zna odgovorit, vidim da ss fritz zna dosta, da li bi to moglo isto obuhvaćat balistiku ? Valjda ima tog posla u policiji kod nas :D , znam da oni u mupu vise manje određuju sto ces radit, mislim koji posao - ovisno o tome gdje im fali ljudi (ako se ne varam ? ) ali da li postoji kakvo usavršavanje za ovo sto mene zanima ?
Nije mi inace nitko ziv odgovorio na mail :mad: , nisam niti ocekivao da mi budu, ali ipak sam se nadao

SS FRITZ
14.06.2007., 22:59
Ovo pise na natjecajima od mupa

policijski službenik vježbenik visoke stručne spreme

U složenijim slučajevima organizira i neposredno obavlja poslove kriminalističkih obrada i kriminalističkih kontrola, poduzima operativne mjere i radnje u cilju otkrivanja kaznenih djela i njihovih počinitelja, zaprima kaznene prijave, popunjava obrasce o kaznenim djelima i počiniteljima za unos u EOP, obavlja očevid, obavlja i druge istražne radnje povjerene policiji, sudjeluje u izradi informacija i drugih stručnih materijala, obavlja i druge poslove sukladno utvrđenim zadaćama.

Sad, ako mi netko zna odgovorit, vidim da ss fritz zna dosta, da li bi to moglo isto obuhvaćat balistiku ? Valjda ima tog posla u policiji kod nas :D , znam da oni u mupu vise manje određuju sto ces radit, mislim koji posao - ovisno o tome gdje im fali ljudi (ako se ne varam ? ) ali da li postoji kakvo usavršavanje za ovo sto mene zanima ?
Nije mi inace nitko ziv odgovorio na mail :mad: , nisam niti ocekivao da mi budu, ali ipak sam se nadao

S jedne strane svašta piše na tim stranicama...kad mi pošalju nekog s visokom stručnom spremom bez dana i godina provedenih na cesti mogu se samo nažalost nasmijati..čovjek ima vss a iskustvo 0...što za isto on nije kriv zato što mu je takav glupi sistem to omogučio...ili ti se takav pojavi s vss faks završio sve 5 za vođu smjene u kojoj rade ljudi s 10,15,16,godina staža na cesti pa ga pojedu,škola,faks da ali ne na ovakav način jer se stvaraju beskorini ljudi,jer to što netko ima vss to neznači da je uopče ili nimalo bolji od policajca koji taj posao radi godinama na cesti...navodno nama najpoželjniji i najbolji sistem koji bi naši i mi željeli vidjeti je ustrojstvo Bavarske policije.
Što se tiće balističara koliko je meni pozato taj i slični poslovi u centru za krim.vještačenja rade profesionalci vještaci stručnjaci za jedan uži dio stručnog zanimanja za koji nije potrebna policijska temenjna profesija već visoko stručno obrazovanje iz nekih od stručnih zanimanja ....e sad dali postoji mogučnost da se ide na neko usavršavanje nakon završene vss na krim.faksu vjerovatno postoji ali je to vjerovatno vrlo rijetko...a mogu se i raspitati pa ako nešto saznam javim:top:

weslose
15.06.2007., 10:51
S jedne strane svašta piše na tim stranicama...kad mi pošalju nekog s visokom stručnom spremom bez dana i godina provedenih na cesti mogu se samo nažalost nasmijati..čovjek ima vss a iskustvo 0...što za isto on nije kriv zato što mu je takav glupi sistem to omogučio...ili ti se takav pojavi s vss faks završio sve 5 za vođu smjene u kojoj rade ljudi s 10,15,16,godina staža na cesti pa ga pojedu,škola,faks da ali ne na ovakav način jer se stvaraju beskorini ljudi,jer to što netko ima vss to neznači da je uopče ili nimalo bolji od policajca koji taj posao radi godinama na cesti...navodno nama najpoželjniji i najbolji sistem koji bi naši i mi željeli vidjeti je ustrojstvo Bavarske policije.
Što se tiće balističara koliko je meni pozato taj i slični poslovi u centru za krim.vještačenja rade profesionalci vještaci stručnjaci za jedan uži dio stručnog zanimanja za koji nije potrebna policijska temenjna profesija već visoko stručno obrazovanje iz nekih od stručnih zanimanja ....e sad dali postoji mogučnost da se ide na neko usavršavanje nakon završene vss na krim.faksu vjerovatno postoji ali je to vjerovatno vrlo rijetko...a mogu se i raspitati pa ako nešto saznam javim:top:

Hvala fritz, hvala :s .

Da, i da se pohvalim :D dobio sam mail od mupa. Bio sam blago receno ZATECEN kad sam vidio da imam mail , he he. Uglavnom vise manje ovo:

"Ne postoji specifičan studij, niti bilo kakav vid edukacije ili smjer, koji bi obrazovao ljude za zvanje balističara. Dobro je ako osoba završi studij fizike ili studij strojarstva, no i neki drugi prirodni ili tehnički fakulteti nisu isključeni. Zvanje balističara stječe se kroz rad na takvim radnim mjestima u razdoblju od oko 2 godine. Kako se zaposliti u MUP-u možete pročitati na našim web stranicama pod kategorijom Savjeti - Najčešća pitanja"

To bi onda znacilo zavrsit faks i ici za vjezbenika, ne?

SS FRITZ
15.06.2007., 18:52
Hvala fritz, hvala :s .

Da, i da se pohvalim :D dobio sam mail od mupa. Bio sam blago receno ZATECEN kad sam vidio da imam mail , he he. Uglavnom vise manje ovo:

"Ne postoji specifičan studij, niti bilo kakav vid edukacije ili smjer, koji bi obrazovao ljude za zvanje balističara. Dobro je ako osoba završi studij fizike ili studij strojarstva, no i neki drugi prirodni ili tehnički fakulteti nisu isključeni. Zvanje balističara stječe se kroz rad na takvim radnim mjestima u razdoblju od oko 2 godine. Kako se zaposliti u MUP-u možete pročitati na našim web stranicama pod kategorijom Savjeti - Najčešća pitanja"

To bi onda znacilo zavrsit faks i ici za vjezbenika, ne?

Super:top: samo budi oprezan u Mup-u ti ne postoji nikakva normalna pametna strategija školovanja,zapošljavanja,razvoja zato što ti sve traje i svi ti se ravnaju prema politici i izborima.Obično ti se sve mjenja nakon izbora,padaju glave ,radna mjesta se mjenjaju itd.Vjeruj sebi:top:

weslose
15.06.2007., 19:09
Super:top: samo budi oprezan u Mup-u ti ne postoji nikakva normalna pametna strategija školovanja,zapošljavanja,razvoja zato što ti sve traje i svi ti se ravnaju prema politici i izborima.Obično ti se sve mjenja nakon izbora,padaju glave ,radna mjesta se mjenjaju itd.Vjeruj sebi:top:

Je?? Nisam znao. Uff, meni je sad zbilja tesko, ako upisem tehnicki faks, zavrsim, onda zbilja nebum znal kaj poslije toga... Da li radit u firmi gdje mi za nekih par godina placa moze bit iznad 1000 eura ili radit u policiji ko balisticar sto mi je zelja , ali to je upitno da li cu uopce raditi ko balisticar ili zavrsit na nekom drugom mjestu, sa znatno nizom placom s kojom si nemrem tolko toga priustiti.. Da sam se bar rodio u SADu. :cool:

Hvala fritz. You're the man :clint:

SS FRITZ
15.06.2007., 20:24
Je?? Nisam znao. Uff, meni je sad zbilja tesko, ako upisem tehnicki faks, zavrsim, onda zbilja nebum znal kaj poslije toga... Da li radit u firmi gdje mi za nekih par godina placa moze bit iznad 1000 eura ili radit u policiji ko balisticar sto mi je zelja , ali to je upitno da li cu uopce raditi ko balisticar ili zavrsit na nekom drugom mjestu, sa znatno nizom placom s kojom si nemrem tolko toga priustiti.. Da sam se bar rodio u SADu. :cool:

Hvala fritz. You're the man :clint:

:eek: Stari moj ja o takvoj plači mogu samo sanjati i sanjati:zubo:
Vjeruj mi nebi želio raditi u SAD-u vrlo ih je malo dočeka starost,ljepo je gladati filmove ali stvarnost nije film...:rofl:
Davno sam bio na obuci na Međ.pol.akademiji u Budimpešti pa su nam instruktori bili američki policajci pa kad vidiš kako oni rade:top: samo je problem što polako ali sigurno krečemo njihovim stopama samo što ih tamo država cijeni,štiti ,imaš dobre uvjete za rad...
Gledaj svoj interes i budučnost želja..je želja..jebiga ja sam htio biti pilot a završio ko žandar:cerek:

weslose
15.06.2007., 21:10
:eek: Stari moj ja o takvoj plači mogu samo sanjati i sanjati:zubo:
Vjeruj mi nebi želio raditi u SAD-u vrlo ih je malo dočeka starost,ljepo je gladati filmove ali stvarnost nije film...:rofl:
Davno sam bio na obuci na Međ.pol.akademiji u Budimpešti pa su nam instruktori bili američki policajci pa kad vidiš kako oni rade:top: samo je problem što polako ali sigurno krečemo njihovim stopama samo što ih tamo država cijeni,štiti ,imaš dobre uvjete za rad...
Gledaj svoj interes i budučnost želja..je želja..jebiga ja sam htio biti pilot a završio ko žandar:cerek:

Ovo nema veze s mupom. Bratic mi je slovenac i zivi u sloveniji, tocnije njegovi starci su hrvati al su rano otisli u sloveniju. ko student ekonomije poceo je radit za neku firmu, i kad je diplomiral ( tada je vec 3 godine radil za tu firmu) imal je placu 1000eura ( a to je bilo prije nekih 5, 6 godina, znaci prije ulaska u eu). Cini mi se da je samo kod nas usrano ili ja imam premalo informacija o ekonomistima :D . Izgleda da moram realno gledati nasu drzavu i ostavit balistiku iza sebe, i krenut stopama fera i poslom koji je trazen u nasoj zemljici. da. jadno ali da. svi vele odi za ono kaj te zanima. zanimal me je prije par godina i vojni pilot ali su me odgovorili od rada u vojsci, ne radi odlaska u rat, u borbu i to, nego zato sto cu malo letjeti i imali malu placu. da. odi za ono kaj te zanima. mos mislit. mozda kad budem deda se prijavim za vjezbenike, da vidim kaj sam propustio :rofl: tko zna...

SS FRITZ
15.06.2007., 21:38
Ovo nema veze s mupom. Bratic mi je slovenac i zivi u sloveniji, tocnije njegovi starci su hrvati al su rano otisli u sloveniju. ko student ekonomije poceo je radit za neku firmu, i kad je diplomiral ( tada je vec 3 godine radil za tu firmu) imal je placu 1000eura ( a to je bilo prije nekih 5, 6 godina, znaci prije ulaska u eu). Cini mi se da je samo kod nas usrano ili ja imam premalo informacija o ekonomistima :D . Izgleda da moram realno gledati nasu drzavu i ostavit balistiku iza sebe, i krenut stopama fera i poslom koji je trazen u nasoj zemljici. da. jadno ali da. svi vele odi za ono kaj te zanima. zanimal me je prije par godina i vojni pilot ali su me odgovorili od rada u vojsci, ne radi odlaska u rat, u borbu i to, nego zato sto cu malo letjeti i imali malu placu. da. odi za ono kaj te zanima. mos mislit. mozda kad budem deda se prijavim za vjezbenike, da vidim kaj sam propustio :rofl: tko zna...

:top: sretno:top:

joško86
16.06.2007., 11:01
Mislim da se zamarate bezveze... meni su u provjeru dosli tek prije tjedan dana, dok su kod svih koje ja znam bili jos prije bar mjesec i pol. Mislila sam da vise nista od toga, samo sam se zivcirala cijelo vrijeme za bezveze, nema smisla. A opet kod frendice su bili u provjeri tad prije mjesec i pol a tek je neki dan bila na ljecnickom. Nema tu nista smisla i ima puno kandidata...

schism_
20.06.2007., 14:57
jel zna itko kad bi ta skola trebala poceti? posto bi ja isla raditi za sezonu...

Trampi
22.06.2007., 17:53
I jesu li koga pozvali na taj liječnički (pritom mislim na grupu koja je bila na testiranju 20.04.)?
3 tjedna od razgovora su već odavno prošla...
meni se nakon sigurnosne provjere nisu uopće javili.

Da li netko zna bilo kakve informacije?

meni se isto još nisu javili od sigurnosne provjere, ali mi je frendica bila na liječničkom prije dva tjedna, zvala sam akademiju i rekli su da imaq jako puno kandidata tako da smo raspoređeni u grupe i da se strpimo, navodno nas 1200 došlo do liječničkog

ekonomist007
24.06.2007., 11:13
meni se isto još nisu javili od sigurnosne provjere, ali mi je frendica bila na liječničkom prije dva tjedna, zvala sam akademiju i rekli su da imaq jako puno kandidata tako da smo raspoređeni u grupe i da se strpimo, navodno nas 1200 došlo do liječničkog

Ajd, barem neka novost!
Znači mogu u 9. mjesecu očekivat da će me eventualno pozvat na liječnički?!:cool:

farook
26.06.2007., 07:44
kak nas je moglo doci do lijecnickog 1200 kad je bilo ukupno na testiranju cca 650 ljudi?????
nakon toga barem je jos dio otpao, pa zatim i dio ljudi koji su bili na razgovoru poslije, te jos provjera...
nema sanse da sad odjednom ima toliko ljudi za lijecnicki!!!
od kud ti ta informacija uopce nemam pojma!!!

Trampi
26.06.2007., 09:30
možda je bilo 650 u tvojoj županiji, gdje si bio na testiranju??? ja u Osijeku!!!! u svakoj regiji je bilo testiranje

ekonomist007
26.06.2007., 13:52
možda je bilo 650 u tvojoj županiji, gdje si bio na testiranju??? ja u Osijeku!!!! u svakoj regiji je bilo testiranje

Da, farook je u pravu. na testiranju nas je bilo cca 650 iz svih županija. pritom mislim na ono testiranje od 20.04.

farook
26.06.2007., 18:51

kak si mogao bit na testiranju u osijeku?????????????????
pa svi smo bili u zg u 3 grupe po otprilike 220 ljudi po abecedi!
imas na mup.hr taj popis u wordu gdje se tocno vide imena ljudi i koliki je bio broj, znaci 650 max.
mislim da se tu pocinje brkat onaj natjecaj za tecaj za policajce, ne da mi se sad citat sve postove na ovoj temi ali mislim da sam vidio nekoliko postova sto se odnose na taj natjecaj.
dajte ljudi nemojte lupetat gluposti i sirit dezinformacije jer neam previse smisla!
i da se jos vratim na nasu temu i kazem da smo i na razgovoru poslije testiranja
svi bili u zg, nema veze iz koje si zupanije ili sta vec...
samo se provjera vrsila naravno tamo gdje stanujes.
lijecnicki takodjer radis u zg bez obzira iz koje si zupanije.
jos ce netko ic napisat da je bio na lijecnickom u donjem lapcu u ambulanti!:zubo: :zubo: :zubo:

ekonomist007
26.06.2007., 19:21
kak si mogao bit na testiranju u osijeku?????????????????
pa svi smo bili u zg u 3 grupe po otprilike 220 ljudi po abecedi!
imas na mup.hr taj popis u wordu gdje se tocno vide imena ljudi i koliki je bio broj, znaci 650 max.
mislim da se tu pocinje brkat onaj natjecaj za tecaj za policajce, ne da mi se sad citat sve postove na ovoj temi ali mislim da sam vidio nekoliko postova sto se odnose na taj natjecaj.
dajte ljudi nemojte lupetat gluposti i sirit dezinformacije jer neam previse smisla!
i da se jos vratim na nasu temu i kazem da smo i na razgovoru poslije testiranja
svi bili u zg, nema veze iz koje si zupanije ili sta vec...
samo se provjera vrsila naravno tamo gdje stanujes.
lijecnicki takodjer radis u zg bez obzira iz koje si zupanije.
jos ce netko ic napisat da je bio na lijecnickom u donjem lapcu u ambulanti!:zubo: :zubo: :zubo:

Ispravak! Razgovori poslije testiranja su se vodili i po drugim gradovima, a ne samo u ZG. Ja sam se prijavila za PGŽ pa sam razgovor imala u RI. Isto tako su ljudi iz istarske i ličko-senjske dolazili u RI na razgovor.

Al dobro ajd nije bitno di su se vodili razgovori i koliko nas ide na liječnički, bitno je da se oni nama već jednom jave i da završimo nagađanjima i neprovjerenim informacijama.;)

Trampi
27.06.2007., 12:42
ok, možda ne mislimo na isto...išla sam na testiranje za policijskog vježbenika SSS, pismeno testiranje je bilo u trećem mjesecu a razgovor u četvrtom, oboje u Osijeku i bilo je puno puno ljudi...sorry...nesporazum

ekonomist007
27.06.2007., 13:17
ok, možda ne mislimo na isto...išla sam na testiranje za policijskog vježbenika SSS, pismeno testiranje je bilo u trećem mjesecu a razgovor u četvrtom, oboje u Osijeku i bilo je puno puno ljudi...sorry...nesporazum

da, ovdje se radi o VŠS i VSS vježbenicima...

Madman
27.06.2007., 15:52
da li itko zna nešto u vezi da li je počeo taj liječnički za vss i všs?????

PRALINA
27.06.2007., 18:28
Samo da javim nove i svježe info o natječaju. Liječnički su počeli meni su javili da dođem u ponedjeljak ujutro. Moja frendica koja je iz ZD ide sutra na liječnički. :jumping:

Madman
27.06.2007., 18:51
da li ima tko iz primorsko goranske županije da je dobio poziv za liječnički????

farook
27.06.2007., 20:16
počeo je liječnički ovaj tjedan sigurno, ne znam dal je tko bio prošli tjedan
ali evo znam ljude koji su bili danas i idu sutra!
VŠS i VSS naravno da ne bi bilo zabune.
jel zna tko još kakvu informaciju????????????????????

ekonomist007
28.06.2007., 10:18
:eek: Konačno! :s

Ljudi, javite sve što znate, pogotovo ako su zvali koga iz PGŽ!

Madman
28.06.2007., 10:25
Ja sam isto iz PGŽ, još ništa ne znam!

Madman
28.06.2007., 10:31
:eek: Konačno! :s

Ljudi, javite sve što znate, pogotovo ako su zvali koga iz PGŽ!

Jesu tebe zvali za liječnički? Ja još čekam, ništa ne znam, a i sve koje poznajem iz PGŽ isto još nemaju nikakvih novosti???????!!!!!!!!!!!!!!!!

ekonomist007
28.06.2007., 10:55
Jesu tebe zvali za liječnički? Ja još čekam, ništa ne znam, a i sve koje poznajem iz PGŽ isto još nemaju nikakvih novosti???????!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma nisu. Ajde javi ako čuješ da su nekog zvali iz PGŽ! Ja isto javim ako šta čujem...

Madman
28.06.2007., 10:58
Ma nisu. Ajde javi ako čuješ da su nekog zvali iz PGŽ! Ja isto javim ako šta čujem...

Ja sam sinoć pričala sa još jednom iz PGŽ, i ona isto još ništa ne zna!javim ako šta saznam!!

gtomlja
28.06.2007., 14:51
Nadam se da ovim neću nikog razočarat, ali sestrična mi je iz PGŽ i sutra ujutro je u ZG na liječničkom, zvali su je pred 2 dana.

ekonomist007
28.06.2007., 15:39
Nadam se da ovim neću nikog razočarat, ali sestrična mi je iz PGŽ i sutra ujutro je u ZG na liječničkom, zvali su je pred 2 dana.

A to znači da su mene otpisali...:cry:

PRALINA
28.06.2007., 18:09
Opet ja s novostima. Čula sam od frendice koja je bila danas da su jako strogi. Danas je, od 35 koliko ih je bilo na liječničkom, nije prošlo 15. Meni to djeluje vrlo rigorozno. Sve me je strah ponedjeljka.:cool:

Madman
28.06.2007., 21:24

Nisu ni meni još ništa javili!!!!!!!!!!!

Madman
28.06.2007., 21:25
Opet ja s novostima. Čula sam od frendice koja je bila danas da su jako strogi. Danas je, od 35 koliko ih je bilo na liječničkom, nije prošlo 15. Meni to djeluje vrlo rigorozno. Sve me je strah ponedjeljka.:cool:

Šta sve gledaju na liječničkom?

Madman
28.06.2007., 21:28

Šta ti sestrična ima visoku ili višu stručnu spremu?

Croatihno
29.06.2007., 09:13
Pitanje onima koji su prošli pismeno testiranje u MUP-u

- kakva pitanja ste imali iz pravnih izvora, prije svega Ustava, Zakona o policiji, Zakona o općem upravnom postupku ?

Bio bih vrlo zahvalan na ponekom primjeru ako se možete sjetit !:s :s :s

PRALINA
29.06.2007., 09:45
Šta sve gledaju na liječničkom?

Koliko sam čula manje-više je jednak kao za upis za faks. Klasični sistematski: okulist, Rtg pluča, mislim mooožda i ekg, psiho test, test inteligencije, liječnik opće prakse, krv, urin (zato se dolazi natašte). Naj rigorozniji su na psiho testu i kod okuliste.

Croatihno na testiranju za Mup sa VŠS i VSS testovi su bili hiper lagani ( bar za one koji su struka, ali i tu ima bisera). Na tome NIJE bilo Zakona o općem upravnom postupku VEĆ Pravilnik o načinu postupanja policije, Kazneni zakon, Zakon o kaznenom postupku 2.dio i kriminalistika. Naravno i Ustav. Bilo je hrpa grupa i stvarno svakakvih pitanja, ali od nikog nisam čula da su bile debilane kao : koja je himna RH. Mislim da je to nalo preuveličano. Bilo je vrlo lagano, ali meni koja sam o svemu tome učila 3 godine i samo sam ponovila KZ a za ostalo se nisam pripremala niti 1 sat. Stvarno želim svima koji idu na liječnički puno sreće i zdravlja mentalnog i fizičkog, a ostali gud lak next tajm.

Croatihno
29.06.2007., 10:00
Hvala na odgovoru Pralina, za nas nepravnike je Zakon o općem upravnom postupku malo poveći, a ni Zakon o policiji nije baš mali, Ustav je ok, a zaboravio sam još navesti i Zakon o državnim službenicima. Ja bi se isto trebao spremati za testiranje, ali ne znam još hoće li me uopće pozvati.

PRALINA
29.06.2007., 18:57
Ne znam za koje radno mjesto bi se javio? Koliko ja znam trenutno više nije aktualan natječaj za vježbenike kriminaliste i dipl. kriminaliste, a na to su se mogli javiti i ostali koji nisu te struke. Takva vrsta natječaja je (koliko ja znam) 1 godišnje. Tako je bilo prošle i pretprošle godine. Nakon ljeta će vjerojatno biti raspisan za sss, ali ne znam koji će biti uvjeti i dali će to biti samo za policajce nemojte me uzeti za 100% to sam samo čula. Zakon o državnim službenicima ti neće trebati kod samog testiranja to će ti trebati kod polaganja drž. ispita nakon 1 godine. Nije teško ali je živa limunada od učenja - DOSADNO. Zakon o općem upravnom postupku nismo trebali na ovom natječaju, ali rekoh ne znam za koje radno mjesto bi se ti javio pa možda je nešto drugačije.

Croatihno
29.06.2007., 20:03
SSS, za radno mjesto stručnog savjetnika za evidencije u PU Zagrebačkoj, natječaj je bio sredinom svibnja. Još nisu objavili kad će biti testiranje :rolleyes:

PRALINA
29.06.2007., 20:24
Ma nemoj se onda brinuti njima uvijek treba vremena. To je zato kaj je nas bilo puno, a prije nas 1200 sss za policajca. Njima je tek završio liječnički, a natječaj im je bio počeo daaavno. Tete u kadrovskoj su na rubu sloma živaca od svih nas, a uvjek sve počinje pred godišnje odmore. Zvat će oni tebe, ak si poslao sve papire nemaš brige. Gud lak. I UČI da budeš najbolji na testiranju.:top:

gtomlja
29.06.2007., 21:33
Šta ti sestrična ima visoku ili višu stručnu spremu?

Ima višu spremu, ali mislim da joj je ove godine prednost činjenica da prošle godine nije upala, i sve ovo vrijeme od prošle godine bila na HZZ-u.

Madman
30.06.2007., 09:32
Ima višu spremu, ali mislim da joj je ove godine prednost činjenica da prošle godine nije upala, i sve ovo vrijeme od prošle godine bila na HZZ-u.

Hvala na odgovoru, ja imam visoku spremu pa se nadam onda da su nas tako nekako i rasporedili za liječnički!

Madman
30.06.2007., 09:33

Jesu te zvali ? mene još ništa!možda sljedeći tjedan????!!!!!!!!!

ekonomist007
30.06.2007., 13:36
Jesu te zvali ? mene još ništa!možda sljedeći tjedan????!!!!!!!!!

Joj, ma znaš da ti se i ja nadam da će me zvati idući tjedan.

Madman
30.06.2007., 14:40
Joj, ma znaš da ti se i ja nadam da će me zvati idući tjedan.

Treba mislit pozitivno!!!!!!!!!

ekonomist007
30.06.2007., 17:23
Treba mislit pozitivno!!!!!!!!!

To mi je životni moto.:rofl: :rofl: :rofl:

PRALINA
30.06.2007., 19:46
Ne želim nikog obeshrabriti, ali mene su još u utorak zvali za slijedeći tjedan i rekli da biram kad ću doći pon, ut ili sri. Nadam se da se ne varam, ali mislim da je slijedeći tjedan gotovo s liječničkima. Stvarno se nadam da se varam nek me ispravi netko s više info!

igorrrr
01.07.2007., 01:15
bio sam na ljecnickom jos tamo negdje 14 proslog mjeseca za sss vjezbenika...ljecnicki je normalan rekao bi smjesan ali naporan...na kraju su samo rekli cekajte odgovor a neke (od nas tamo 50 njih 7-8) poslali kuci i rekli da ih komisija vise ne treba..nitko ne zna jel 100 posto proso il nije svi nesto cekaju kao valjda poziv na skolovanje...ako ima neko ko je proso ljecnicki (ako zna da je proso ili su mu tamo rekli ali sumnjam) jeli dobio kakav odgovor ili zna nesto pouzdano?????ovo cekanje ubija....pozdrav svima i uspjesno!

Madman
01.07.2007., 10:45
Ne želim nikog obeshrabriti, ali mene su još u utorak zvali za slijedeći tjedan i rekli da biram kad ću doći pon, ut ili sri. Nadam se da se ne varam, ali mislim da je slijedeći tjedan gotovo s liječničkima. Stvarno se nadam da se varam nek me ispravi netko s više info!
Sta ti imaš visoku ili višu spremu?šta si ti po struci kriminalist ili nešto drugo?i koja županija?ja znam 4 osobe iz PGŽ s visokom ( ne kriminalisti) koji još nismo pozvani, pa živim u nadi da su nas tako nekako i rasporedili, jer njima prvenstveno trebaju kriminalisti, a ako njih nema dobri smo i mi ostali!!!!!!

igorrrr
01.07.2007., 11:00
jel zna netko kakvi su uvjeti na toj akademiji za nas vjezbenike,jel se dobiva kakav novac mjesecno dok se skolujemo tamo (znaci dok smo 6 mjeseci u zg-u na akademiji)?
jel ima neko da je bio na ljecnickom za sss vjezbenika???

PRALINA
01.07.2007., 17:47
Sta ti imaš visoku ili višu spremu?šta si ti po struci kriminalist ili nešto drugo?i koja županija?ja znam 4 osobe iz PGŽ s visokom ( ne kriminalisti) koji još nismo pozvani, pa živim u nadi da su nas tako nekako i rasporedili, jer njima prvenstveno trebaju kriminalisti, a ako njih nema dobri smo i mi ostali!!!!!!

Ja sam Všs kriminalist iz ZGB. Stvarno ne želim dizati paniku, ali čula sam da su Vss bili na liječničkom prije Všs. Nemoj me držati 100% za riječ to sam samo čula.

Madman
02.07.2007., 10:32
Ja sam Všs kriminalist iz ZGB. Stvarno ne želim dizati paniku, ali čula sam da su Vss bili na liječničkom prije Všs. Nemoj me držati 100% za riječ to sam samo čula.

Hvala! Ja se još uvijek nadam da postoji šansa!

farook
02.07.2007., 18:39

tako sam i ja sad čuo da je danas bila grupa svi všs,
znači tko ima vss a nije pozvan banana!

farook
02.07.2007., 18:44

ja sam diplomirao vss 2001 pa nisam nikad bio u prednosti pred ostalima,
isto sam tako bio neko vrijeme na hzz-u!
i tako vec 6 godina cekam i cekam....
niti ovaj put nista ljudi!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Madman
02.07.2007., 19:02
tako sam i ja sad čuo da je danas bila grupa svi všs,
znači tko ima vss a nije pozvan banana!

Ne mora značit! Možda prvo odabiru kriminaliste jer je za njih i raspisan natječaj, a poslije će rupe popunit s nama ostalima!Bar ja živim u tom uvjerenju!

Madman
02.07.2007., 19:02
To mi je životni moto.:rofl: :rofl: :rofl:

Jesu te zvali?mene ništa!

ekonomist007
02.07.2007., 19:39
Jesu te zvali?mene ništa!

Nisu:mad: Javila bi ti ja već da su me zvali.

Ako ne zovu ovaj tjedan možemo na njih zaboravit.

Madman
02.07.2007., 20:43

A, ne znam. Nisu ni mene, ni još dvije cure s vss iz PGZ,pa tako da se nadam i dalje!javim ti!

sandos
02.07.2007., 21:17
Evo i ja sam jedna od onih iz PGZ sa VSS koja čeka poziv za liječnički, a znam još 3 cure koje isto čekaju.

pjesmuljak
02.07.2007., 22:11
dragi moji, nemojte molim vas dizati paniku gdje ne treba!!! isto kao i kad je aktualna bila sigurnosna provjera, neki su je imali malo prije, neki malo poslije.. jos nitko iz pgž nije bio na liječničkom, a još su sad i godišnji... strpite se!!!! :top:

sandos
05.07.2007., 07:06
Da li netko ima kakvih novih informacija vezano za liječnički. Kad sam nazvala Mup mene uvjeravaju da pozivi još idu.

Madman
05.07.2007., 08:23
Da li netko ima kakvih novih informacija vezano za liječnički. Kad sam nazvala Mup mene uvjeravaju da pozivi još idu.

Još idu pozivi, ali koliko sam shvatila samo za višu spremu za sada, valjda ih još nisu sve pregledali.Za visoku, i ja isto čekam!

sandos
05.07.2007., 09:32
Šta si ih i ti zvala. Meni nisu htjeli reć da li prvo zovu višu pa će onda visoku. Rekli su da nema kriterija po kojem zovu. Čini mi se da su se malo pogubili sa svim tim natječajima koje objavljuju.

Madman
05.07.2007., 11:36
Šta si ih i ti zvala. Meni nisu htjeli reć da li prvo zovu višu pa će onda visoku. Rekli su da nema kriterija po kojem zovu. Čini mi se da su se malo pogubili sa svim tim natječajima koje objavljuju.

Nisam zvala nego mi je prijatelj rekao da kad je bio na pregledu da su samo ovi s višom bili s njim pa pretpostavljam da će prvo višu pregledati, pa onda nas ostale. A i njih duplo više traže nego nas s visokom, a i ti s višom, to su sve manje više kriminalisti a zbog njih je i raspisan natječaj, vidiš da u svim županijama traže samo kriminaliste osim u PGŽ, IST, i DNŽ, znači da im oni trebaju.

sandos
05.07.2007., 11:41
Ja sam diplomirani pravnik, a idem na postdiplomski specijalistički sudij Kriminalističko istraživanje. Znam još neke cure s postdiplomskog koje su se javile na natječej a isto nisu pozvane tako da mislim da to nije kriterij.

Madman
05.07.2007., 13:32
Ja sam diplomirani pravnik, a idem na postdiplomski specijalistički sudij Kriminalističko istraživanje. Znam još neke cure s postdiplomskog koje su se javile na natječej a isto nisu pozvane tako da mislim da to nije kriterij.

Ja sam isto diplomirani pravnik, pa isto još nisam pozvana, znam još jednu s prava koja isto nije pozvana, tako da u biti ne znam nikoga tko ima visoku a da je pozvan. Si ti isto na listi za kadrovsku u MUpu, ovo što je u ponedjeljak testiranje?I, ćeš ići?

Madman
05.07.2007., 13:33

Ima šta novoga kod tebe?

sandos
05.07.2007., 13:47
Da na listi sam ali nisam sigurna da li ću ić. A ti da li ideš?

Madman
05.07.2007., 14:48
Da na listi sam ali nisam sigurna da li ću ić. A ti da li ideš?

Da, vjerojatno.

ekonomist007
05.07.2007., 16:20
Ima šta novoga kod tebe?

JOš ništa. Čekam...:ceka:

Madman
13.07.2007., 13:18
JOš ništa. Čekam...:ceka:

Ima šta novog??????????? kod mene i dalje ništa!!!!!!!!!čekam!!!!!!!!!!

farook
13.07.2007., 17:24
danas je bila neka grupa od 22 ljudi na liječničkom za natjecaj koji svi vi cekate.
provjerena informacija 1000 posto!
i da vas utjesim mene isto nitko NIJE zvao tako da....

Madman
13.07.2007., 20:28
danas je bila neka grupa od 22 ljudi na liječničkom za natjecaj koji svi vi cekate.
provjerena informacija 1000 posto!
i da vas utjesim mene isto nitko NIJE zvao tako da....

Nadam se da vrijedi ona: "Strpljen, spašen!"

ekonomist007
15.07.2007., 16:55
Ima šta novog??????????? kod mene i dalje ništa!!!!!!!!!čekam!!!!!!!!!!

Još uvijek čekam...:visi:

smarty
19.07.2007., 15:29
Zna li netko kakvo radno vrijeme imaju policajci, ovi šta hodaju uokolo, neznam kakav je to čin -uglavnom obični policajci koji reguliraju i kontroliraju promet....
Ne mislim na kriminaliste i slično.

Kako su raspoređeni u smjene? Od kad do kad traje smjena? Koliko imaju slobodnih dana....

Hvala :top:

kemik
19.07.2007., 15:31
najčešće su 12-24-12-48.

ali, moze bit i drukcije :)

Natch
19.07.2007., 15:35
kemik, pa ovo su neki novi detalji koje saznajemo o tebi :mig:

kemik
19.07.2007., 15:35
kaj, da sam saavršenonormalna? :cerek:

smarty
19.07.2007., 16:08
najčešće su 12-24-12-48.

ali, moze bit i drukcije :)

U koliko sati počinje smjena, kad završava? Šta 12 sati traje smjena!?

aorwen
19.07.2007., 21:24
U koliko sati počinje smjena, kad završava? Šta 12 sati traje smjena!?
to ovisi o postaji. 12-24-12-48 je obično od 7-19 i od 19-07h.

Vojky
19.07.2007., 22:11
Kada "korisnici usluga" policije imaju neki čudan raspored rada. :)

stitch
19.07.2007., 22:13
Pa policajac nema radno vrijeme. Radi uvijek, i kad spava. :D

smarty
19.07.2007., 22:25

Kao i neprijatelj :zubo: .

...

Policija nikad ne spava! (možda tu i tamo na radnom mjestu :zubo: ).

Vojky
19.07.2007., 22:35

To je u biti i točno - kao ovlaštena službena osoba mora djelovati uvijek kada za to postoji potreba.

dejank
19.07.2007., 23:19
Mislim da to zavisi od uprave do uprave.
Recimo kod nas temeljna i prometna rade 2 dana I smjena, 2 dana II smjena, 2 dana III smjena, pa onda 2 dana slobodno. Smjene startaju od 6, 14 i 22 sata.
Granična je do nedavno radila 12-24-12-48. Sad negdje rade ovako, negdje onako.
P.S. A zašto to tebe zanima? Misliš neki kriminal raditi dok policija ima smjenu :cerek:

smarty
20.07.2007., 06:40
Recimo kod nas temeljna i prometna rade 2 dana I smjena, 2 dana II smjena, 2 dana III smjena, pa onda 2 dana slobodno. Smjene startaju od 6, 14 i 22 sata.
P.S. A zašto to tebe zanima? Misliš neki kriminal raditi dok policija ima smjenu :cerek:

:zubo:

Dobra, dobra... :top:

Pa naravno, dakle moram u kriminal ili poslije 19, a sigurnije je poslije 22 :D .

Ris
22.07.2007., 08:57
Kada "korisnici usluga" policije imaju neki čudan raspored rada. :)

jebi ga, njihovi su se sindikalni predstavnici izborili da se policajci prilagode njima, a da ne moraju oni policajcima :zubo:

Ris
22.07.2007., 09:00
To je u biti i točno - kao ovlaštena službena osoba mora djelovati uvijek kada za to postoji potreba.

ko i doktor. ako na cesti vidi nekog kome se nešto desilo, mora mu pružiti prvu pomoć. zapravo, to je obaveza svakog građanina, a građana sa završenim med. faksom da im i stučno pomog.

ali to mi je nekako malo u kontradikciji sa odredbom da liječnik ne smije obavit pegledu ordinaciji, ako pacijen ne da deset kzna.

Ris
22.07.2007., 09:02

Na Debelom Brijegu to rade tako da oni iz slijedeće smijene dođu pola sata ranije i onda nasred ceste ćakulaju sa onima iz prošle smijene i niko ne radi. onda slijedećih pola sata još uvijek brbljaju dok starima ne dosadi i odu doma.

A kolone turista čekaju...

Madman
28.07.2007., 16:55
Još uvijek čekam...:visi:

evo ja ko papagaj opet!!!!!!Da li ima šta novog?

ekonomist007
29.07.2007., 13:25
evo ja ko papagaj opet!!!!!!Da li ima šta novog?

He,he...nema ništa novo...:zubo:

farook
31.07.2007., 14:58
ev ja se tek sad javljam jer nisam stigao prije, nisam imao vremena, zaboravio itd...
mene su zvali na lijecnicki sad se vise ne sjecam niti datuma, oko 20.07 ali sam se lijepo zahvalio jer sam ipak dobio drugi posao, tako da sam eto odustao.
a mislim da vi koji jos cekate da vam je uzalud i da je to proslo.

ljudi svima sretno i da dobijete posao koji zelite ili barem bilo kakav jer je situcaija sa zaposljavanjem uvijek bila i bit ce zajebana stvar!!!!!