PDA

View Full Version : Pjesme za crkvu

stranice : 1 2 3 [4] 5

vucica_100
25.07.2010., 14:28
...hahaha...ovo je super.... :lol: :lol:

Originalno nema što:top:..al naši svećenici to ne bi dopustili.

tina2701
25.07.2010., 14:34
Originalno nema što:top:..al naši svećenici to ne bi dopustili.

a nebi...al mora se priznat da je fora...

5rich
25.07.2010., 14:37
pa dobro...znam ja to sve...al se te pjesme i u katedrali u đakovu pjevaju....

i u katedrali u Varaždinu,i u Zadru, i Poreču, i Rijeci...i ostalim katedralama (jednio nisam sigurna za zagreb,ali mislim da i tamo ih pjevaju kad pjeva Nadbiskupijski zbor mladih)...bez brige...i to u svakojakim obradama,ne samo onima iz plave pjesmarice :) (konkretno znam za Varaždin)
ali kažem,da treba razumijeti kad neki svećenik odbije duhovnu šansonu ;)
i u mojoj župi je jedno vrijeme svećenik odbijao ove pjesme,s punim razlogom...iskreno,meni se diže kosa na glavi kad čujem velik si umjesto slave :flop: ipak se neke regule moraju poštovati...:ne zna:

svasta_nesto
25.07.2010., 15:27
Hehe, tu pjesmu vole i mnogi mladenci. Ok, zato što je lijepa- jasno! :)
Mi ju pjevamo a capella (bez instrumenata) 5roglasno.

oooo, da... itekako pjevate :klap:

Deedy
26.07.2010., 16:46
i u katedrali u Varaždinu,i u Zadru, i Poreču, i Rijeci...i ostalim katedralama (jednio nisam sigurna za zagreb,ali mislim da i tamo ih pjevaju kad pjeva Nadbiskupijski zbor mladih)...bez brige...i to u svakojakim obradama,ne samo onima iz plave pjesmarice :) (konkretno znam za Varaždin)
ali kažem,da treba razumijeti kad neki svećenik odbije duhovnu šansonu ;)
i u mojoj župi je jedno vrijeme svećenik odbijao ove pjesme,s punim razlogom...iskreno,meni se diže kosa na glavi kad čujem velik si umjesto slave :flop: ipak se neke regule moraju poštovati...:ne zna:
Koji su ti ovi? Kod nas u Katedrali ne znam da pjevaju ti Nadbiskupski mladi... misliš li na zbor bogoslova, ili na studoše s ICG- a (Instituta za crkvenu glazbu?)
Naime, u Katedrali su rezidenti Zagrebački koralisti (15tak muških profesionalaca (ugl. iz kazališta), među koje spada i moja malenkost), zatim Mješoviti katedralni zbor (koji je prilično loš, nažalost) i Mješoviti zbor Collegium pro musica sacra (koji rjeđe pjeva na misama i sl. prigodama, koji je okej, nešto bolji nego prije, jer u zadnje vrijeme ravna kolegica Iva Juras iz HNK).

oooo, da... itekako pjevate :klap:

Joj, dajte najte! :D
Thnx na komplimentu.

Još čekam sličicu- dvije s kora (ne daj ovim mladenkama tu :B, samo meni pošalji)
haha

svasta_nesto
26.07.2010., 19:49
čekaj, čekaj... u nadi je spas :raspa:

bit će, bit će...

5rich
27.07.2010., 01:33
Koji su ti ovi? Kod nas u Katedrali ne znam da pjevaju ti Nadbiskupski mladi... misliš li na zbor bogoslova, ili na studoše s ICG- a (Instituta za crkvenu glazbu?)
Naime, u Katedrali su rezidenti Zagrebački koralisti (15tak muških profesionalaca (ugl. iz kazališta), među koje spada i moja malenkost), zatim Mješoviti katedralni zbor (koji je prilično loš, nažalost) i Mješoviti zbor Collegium pro musica sacra (koji rjeđe pjeva na misama i sl. prigodama, koji je okej, nešto bolji nego prije, jer u zadnje vrijeme ravna kolegica Iva Juras iz HNK).

jok,mislim na Zbor mladih zagrebačke nadbiskupije,koji pjevaju u katedrali u posebnim prilikama(bdijenja mladih,taize molitve,i tako to) :mig:
osnovan je po uzoru na zbor mladih vž biskupije u kojem sam i ja :cerek: ali moram reć da i nisu baš nešto posebno uvježbani,barem ne koliko sam ja čula...20-tak ih je,osnovani su prije godinu dana....:mig:
imala sam priliku čut sve zborove koji pjevaju u katedrali i moram se složiti s tobom..u varaždinskoj katedrali je sve to puno bolje organizirano i uvježbano..Chorus Liturgicus je katedralni zbor, Chorus Angelicus koji je u početku bio zbor mladih ali se iz zbora koji pjeva na misama više razvio u drugom smjeru,pa većinom izvode djela velikih koncertnih majstora,te Zbor mladih varaždinske katedrale,koji jest zbor mladih i animira misu mladih...:s:s

koliko se sjećam zbor bogoslova baš i ne izvodi duhovne šansone :misli:frendovi mi pjevaju tamo,a i mislim da prof.Martinjak baš ne bi bio oduševljen kad bi izvodili duhovne šansone :misli: ili se varam:ne zna:

Deedy
27.07.2010., 09:10
koliko se sjećam zbor bogoslova baš i ne izvodi duhovne šansone :misli:frendovi mi pjevaju tamo,a i mislim da prof.Martinjak baš ne bi bio oduševljen kad bi izvodili duhovne šansone :misli: ili se varam:ne zna:
A, pričala si o nekim šamsomama? :D
A to ne, nikako.
Martinjak nije šansonijer... haha.
No, vratimo se ipak temi, da ne bismo privatizirali.

alveolina
29.07.2010., 20:24
Koliko gudački kvartet naplaćuje za sviranje u crkvi? Točnije da odsviraju jednu pjesmu....Jel zna netko?

Deedy
29.07.2010., 21:09
Koliko gudački kvartet naplaćuje za sviranje u crkvi? Točnije da odsviraju jednu pjesmu....Jel zna netko?

A koju pjesmu bi svirali? :)

alveolina
29.07.2010., 21:26
A koju pjesmu bi svirali? :)

Pachelbel kanon u D-duru. :)

Piggy
30.07.2010., 09:20
Vjerojatno od 1200 kn pa nadalje.

alveolina
30.07.2010., 09:26
Vjerojatno od 1200 kn pa nadalje.

Jel ima neki kvartetić za preporučiti? :)
Što ako uzmem studoše akademije da to sviraju? Želim da to bude odsvirano bez greške pa sad neznam što bih...profi ili studoše? Studoši bi bili jeftiniji ali bi profi kvartet to možda bolje odsvirao.....hm,hm....

ajsika
30.07.2010., 14:01
alveolina, mislim da ce ti studenti to jednako dobro odsvirati... nije to nista tesko ni komplicirano, jeftinije ces ih platiti, a ugodjaj ce ti biti bas onakav kakav si zacrtala :)
Samo, da ti budem iskrena, nisam cula da itko od mojih kolega svira na vjencanjima, al opet, nisam bas toliko bliska sa gudacima... bliskija sam sa solo pjevacima :D

Piggy
30.07.2010., 17:10
Što ako uzmem studoše akademije da to sviraju? Želim da to bude odsvirano bez greške pa sad neznam što bih...profi ili studoše? Studoši bi bili jeftiniji ali bi profi kvartet to možda bolje odsvirao.....hm,hm....

Kao što je ajsika rekla, biti će to super ako angažirate ekipu sa akademije. :)

alveolina
30.07.2010., 17:56
Joj super!:cerek: hvala curke!
Kak da angažiram ekipu sa akad uopće? Kaj da stavim oglas da tražim kvartet tamo ili?

ajsika
30.07.2010., 18:47
Di se uopce udajes? U Zagrebu? Lijepo dodjes na Akademiju tamo negdje u 11.mjesecu, najbolje u Lucicevu (tamo kod Filozofskog) i na oglasnu plocu uvalis lijepo "Trazi se gudacki kvartet koji bi na vjencanju u crkvi u petom mjesecu iduce godine odsvirao to i to". Ili nesto lijepse od toga, u svakom slucaju :D I onda ce se oni valjda izmedju sebe naci i dogovoriti i to ti je to... bar mi se tako cini.

alveolina
30.07.2010., 18:54
Di se uopce udajes? U Zagrebu? Lijepo dodjes na Akademiju tamo negdje u 11.mjesecu, najbolje u Lucicevu (tamo kod Filozofskog) i na oglasnu plocu uvalis lijepo "Trazi se gudacki kvartet koji bi na vjencanju u crkvi u petom mjesecu iduce godine odsvirao to i to". Ili nesto lijepse od toga, u svakom slucaju :D I onda ce se oni valjda izmedju sebe naci i dogovoriti i to ti je to... bar mi se tako cini.

Zagreb da. A ne u Gundulićevu?
Bum onda tak napravila. Valjda će se netko naći.

ajsika
30.07.2010., 19:01
Mozes i u Gundulicevu, ali violinisti su ti cesce u Lucicevoj. Najbolje stavi na obje lokacije ;)

alveolina
30.07.2010., 19:04
Mozes i u Gundulicevu, ali violinisti su ti cesce u Lucicevoj. Najbolje stavi na obje lokacije ;)

Ok. Hvala ti!:)

ajsika
30.07.2010., 19:18
Nema na cemu! :)

Deedy
30.07.2010., 21:18

Studoši, zašto ne. Samo dođi do njih. ;)
Ako ne uspiješ u sljed. 15tak dana, javi mi se na pm, pa ću ti probati pomoći (odoh na brod 15 dana pjevati s klapom, ali iza Velike Gospe mi se javi, ako želiš neku preporuku)
pozz

alveolina
30.07.2010., 21:30
Studoši, zašto ne. Samo dođi do njih. ;)
Ako ne uspiješ u sljed. 15tak dana, javi mi se na pm, pa ću ti probati pomoći (odoh na brod 15 dana pjevati s klapom, ali iza Velike Gospe mi se javi, ako želiš neku preporuku)
pozz

Onda se čujemo nakon Velike Gospe, točnije kad se ja vratim sa mora. Trebat će mi preporuka.Hvala!:)

Micek23
31.07.2010., 20:22
Bok..

Ima li možda netko note od pjesme Kao košuta, verzija koju pjeva Vanna? :)

Piggy
01.08.2010., 09:49
Misliš na Schubertovu verziju ili?

Micek23
01.08.2010., 21:00
http://www.youtube.com/watch?v=7uy76y4QyM8

na ovu verziju mislim :)

5rich
02.08.2010., 16:28
Bok..

Ima li možda netko note od pjesme Kao košuta, verzija koju pjeva Vanna? :)

pjesmarica Dođi gospodine Isuse, Zajednice mladih vž Katedrale,pjesma broj 80.
tekst nije taj, ia valjda 1001 verzija tog teksta, ali tekst skini s zvučnog zapisa...
ako ne možeš do pjesmarice,javi se na pp,pa ti skeniram i mailam

Misliš na Schubertovu verziju ili?

mislim da je ta pjesma nastala puuuno nakon kaj je Schubert umro :misli:

Micek23
02.08.2010., 17:56
imam tu pjesmaricu, ali to nije ta verzija..

5rich
02.08.2010., 21:24
imam tu pjesmaricu, ali to nije ta verzija..

to je to,nema druge verzije, osnovna melodija je ta,tekst druge kitice je drugačiji,i aranžman je malo drugačiji,ali ne znam tko je radio aranžman i mislim da do tih partitura nećeš doći tak lako,jedino da sama skineš po sluhu...iako mislim da to i nije teško improvizirati.....:ne zna:
ja bih ti rado skinula,ali sam jakooo na knap s vremenom....

Micek23
03.08.2010., 14:15
to je to,nema druge verzije, osnovna melodija je ta,tekst druge kitice je drugačiji,i aranžman je malo drugačiji,ali ne znam tko je radio aranžman i mislim da do tih partitura nećeš doći tak lako,jedino da sama skineš po sluhu...iako mislim da to i nije teško improvizirati.....:ne zna:
ja bih ti rado skinula,ali sam jakooo na knap s vremenom....

Ok, hvala ti. Probat ću naći nekoga tko bi to mogao zapisati tak kak ona pjeva.. jer ja to ne znam..;)

Piggy
03.08.2010., 15:02
5rich, poslušala sam link, tekst je onaj koji je u Schubertovoj verziji, a melodija je nešto sasvim novo. Nikad prije čula. :o

5rich
03.08.2010., 15:37
Ok, hvala ti. Probat ću naći nekoga tko bi to mogao zapisati tak kak ona pjeva.. jer ja to ne znam..;)

:confused: pa ona pjeva osnovnu melodiju,tu i tam nekaj improvizira...
jedina razlika je eventualno u zadnjem redu refrena, tj drugi takt zadnji red:
ona rastavlja s-r-ca si mo-ga, a u pjesmarici DGI je rastavljeno sr-ca si-i mo-ga..ostalo sve je njena improvizacija,i ne trebaš to uopće raspisivati, poslušaj ju par puta i možeš to pokušati otpjevati...samo zbilja ne vidim poantu da ti kopiraš točno njenu improvizaciju...ona ima jedan specifičan glas, i teško ćeš ju skinut do kraja,bolje ti otpjevaj kak tebi paše,bude punooo bolje zvučalo nego da ideš nju skidat i kopirat...vjeruj mi :top:

ja mislila da ti govoriš i pratnji koja je drugačije raspisana,tj na osnovnu temu
mislim da tebe zbunjuju njeni naglasci,tj njeno naglašavanje nota,pa zato misliš da drugačije pjeva

5rich, poslušala sam link, tekst je onaj koji je u Schubertovoj verziji, a melodija je nešto sasvim novo. Nikad prije čula. :o

:mig:

Micek23
03.08.2010., 17:02
:confused: pa ona pjeva osnovnu melodiju,tu i tam nekaj improvizira...
jedina razlika je eventualno u zadnjem redu refrena, tj drugi takt zadnji red:
ona rastavlja s-r-ca si mo-ga, a u pjesmarici DGI je rastavljeno sr-ca si-i mo-ga..ostalo sve je njena improvizacija,i ne trebaš to uopće raspisivati, poslušaj ju par puta i možeš to pokušati otpjevati...samo zbilja ne vidim poantu da ti kopiraš točno njenu improvizaciju...ona ima jedan specifičan glas, i teško ćeš ju skinut do kraja,bolje ti otpjevaj kak tebi paše,bude punooo bolje zvučalo nego da ideš nju skidat i kopirat...vjeruj mi :top:

ja mislila da ti govoriš i pratnji koja je drugačije raspisana,tj na osnovnu temu
mislim da tebe zbunjuju njeni naglasci,tj njeno naglašavanje nota,pa zato misliš da drugačije pjeva

:mig:

Ma ja tu verziju znam pjevati, skinula sam ju do zadnjeg sloga jer su baš tu verziju htjeli često na vjenčanjima..
Ali kad sam orguljašu dala ove note i kad je poslušao snimku, rekao je da to nije to.. ne kužim više nikaj,..

5rich
03.08.2010., 17:39
Ma ja tu verziju znam pjevati, skinula sam ju do zadnjeg sloga jer su baš tu verziju htjeli često na vjenčanjima..
Ali kad sam orguljašu dala ove note i kad je poslušao snimku, rekao je da to nije to.. ne kužim više nikaj,..

pa njemu nije, pratnja nije(iako su u bazi pratnje akordi pjesme),ali tebi je...
evo,baš sam išla provjeravat,svirat po notama,dok je ona pjevala,i to je to:ne zna:

zameomevjetar
07.08.2010., 22:03
što mislite je li Milost prikladna pjesma za vjenčanje?
ja bih ju ubacila negdje...
to mi je super nekako pjesma za naježiti se, od kad sam mala bila, ali ne znam jel možda prikladnija za sprovode nego za vjenčanja (čisto mislim zbog atmosfere)
i ljepša mi je nekako u originalu na engleskom, ovako nešto.... http://www.youtube.com/watch?v=iT88jBAoVIM&feature=related
(možda jedino da ne "zavlači" toliko kao Leann)

kaj mislite???

Piggy
09.08.2010., 13:20
Naravno da može! :)

5rich
09.08.2010., 13:30
to mi je super nekako pjesma za naježiti se, od kad sam mala bila, ali ne znam jel možda prikladnija za sprovode nego za vjenčanja (čisto mislim zbog atmosfere)
i ljepša mi je nekako u originalu na engleskom, ovako nešto.... http://www.youtube.com/watch?v=iT88jBAoVIM&feature=related
(možda jedino da ne "zavlači" toliko kao Leann)

kaj mislite???

iskreno ne znam zakaj se tu pjesmu povezuje i pjeva sa sprovodima :misli:
mislim da je ona u PGPN svrstana pod uskrsne pjesme :mig:
pjesma je predivna i samo daj :mig:

btw. jednom sam na sprovodu pjevala Ave Mariu :ne zna: nema pravila

zameomevjetar
10.08.2010., 13:56
istina.
ja sam pak bila na jednom ispraćaju 70-i kusur godišnjeg dede na krematoriju gdje je treštala Whitney, I will allways love you
Tako da mislim da je moja Milost sasvim u redu!

jazzika
13.08.2010., 01:23
jooooooj cure, a i dečki, daj mi napišite neki popis par pjesama koje bi se mogle pjevati u crkvi.
moram priznati da nisam neki crkveni tip i ne poznajem pjesme, ali zbog želje dragoga, se udajem u crkvi pa da mogu predložiti svećeniku šta bih htjela

hvala, hvala puno :s

5rich
13.08.2010., 15:14
jooooooj cure, a i dečki, daj mi napišite neki popis par pjesama koje bi se mogle pjevati u crkvi.
moram priznati da nisam neki crkveni tip i ne poznajem pjesme, ali zbog želje dragoga, se udajem u crkvi pa da mogu predložiti svećeniku šta bih htjela

hvala, hvala puno :s

a kakve pjesme želiš?
evo par postova u kojima cure navode kaj im se pjeva:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=26715613&postcount=718
http://www.forum.hr/showpost.php?p=24118694&postcount=601
http://www.forum.hr/showpost.php?p=23802809&postcount=588
http://www.forum.hr/showpost.php?p=23812534&postcount=589
http://www.forum.hr/showpost.php?p=20207655&postcount=496
http://www.forum.hr/showpost.php?p=18316953&postcount=343
http://www.forum.hr/showpost.php?p=18330677&postcount=344
http://www.forum.hr/showpost.php?p=18332190&postcount=349

Deedy
14.08.2010., 10:17
......
.........
kaj mislite???
pa zašto ne?! to je jako lijepa pjesma, ako je to vaš izbor i ako je vama lijepa, dapače! :top:

a kakve pjesme želiš?
evo par postova u kojima cure navode kaj im se pjeva:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=26715613&postcount=718
http://www.forum.hr/showpost.php?p=24118694&postcount=601
http://www.forum.hr/showpost.php?p=23802809&postcount=588
http://www.forum.hr/showpost.php?p=23812534&postcount=589
http://www.forum.hr/showpost.php?p=20207655&postcount=496
http://www.forum.hr/showpost.php?p=18316953&postcount=343
http://www.forum.hr/showpost.php?p=18330677&postcount=344
http://www.forum.hr/showpost.php?p=18332190&postcount=349

O, neko je vrijedan. :s
Zamoljavaju se novi na topicu da ne muče vrijedne članove ovog topica da traže za njih :azdaja: haha...
nego da malo sami bace oko na prošle stranice topica. ;)

5rich
14.08.2010., 15:46
O, neko je vrijedan. :s
Zamoljavaju se novi na topicu da ne muče vrijedne članove ovog topica da traže za njih :azdaja: haha...
nego da malo sami bace oko na prošle stranice topica. ;)

to se zove- Sve ću radit samo da ne učim :lol::lol:

da ne budem potpuno oftopic :D
nemojte ni sekunde dvojiti oko pjevanja Milosti na vjenčanju, mene je danas jedan par molio da im otpjevam Fala na vjenčanju(ono kaj se pjeva/svira na sporovodima :ne zna:)...a tko sam ja da im sudim :ne zna::ne zna::ne zna:

Deedy
14.08.2010., 17:48
da ne budem potpuno oftopic :D
nemojte ni sekunde dvojiti oko pjevanja Milosti na vjenčanju, mene je danas jedan par molio da im otpjevam Fala na vjenčanju(ono kaj se pjeva/svira na sporovodima :ne zna:)...a tko sam ja da im sudim :ne zna::ne zna::ne zna:

Ali ček, pa Fala nije pjesma za sprovode. A to što se tamo dosta pjeva je druga stvar.

Ako ju netko voli, zašto ju ne bi imao na vjenčanju? Ok, ima tu sprovodsku karmu koja je prati, to joj je teret, shvaćam... no ipak- očito ima i onih koji se mogu uzdiguti izvan dotične.

Deedy
18.08.2010., 23:42
Želim pozvati buduće mladenke da svrate do crkve na Novoj Vesi u subotu od 17 sati (u petak smo od 18 sati u Sesvetama u crkvi) i poslušaju malo kako pjevamo na vjenčanju, traje oko 25 min. obred, a prvo kolega svira ulaz koračnicu, zatim pjevamo Kao košuta, pa Ave Maria od Shuberta i za kraj je Vjeruj u ljubav. A udaje se :no:
hehe, tajna...

Ovo su više crkvene, nego klapske (možda zadnja tek) ali nema veze, super su raspisane. :w

tinka83
22.08.2010., 10:43
nakon što sam u subotu čula pjesmu Kao košuta, moja zamisao da mi ne pjevaju čiste crkvene pjesme, pala je u vodu! :zubo: ta pjesma će mi definitivno biti otpjevana na svadbi, predivna je!!! :cerek:

tinka83
27.08.2010., 07:32
evo ovako... :zubo: moj dragi i ja smo sinoć imali večer duhovnog prosvijetljenja, jer smo odlučili poslušat neke crkvene pjesmice, kao da imamo dvije crkvene i dvije ovako malo zabavnije... e sad, prvo mi je dragi rekao da bi on možda ipak da budu sve crkvene jer kao imat ćemo cijelu noć za slušat svakakve pjesme, da je njemu lijepo da su u crkvi baš crkvene, onda kad smo preslušali sve te crkvene pjesme, kad sam pustila suzu na neke od njih, došlo je do konačnog odabira:

Rijeke žive vode
Velik si
Kao košuta
Ovo je dan

danas idemo u crkvu poslušat zbor koji tamo pjeva, pa vidjet dali se možemo s njima sve dogovoriti i koja bi bila cijena, ali ako ima netko tko zna pjevati ove 4 pjesme i ima neku pratnju, slobodno neka mi se javi preko pm-a pa da se dogovorimo... :D

pozz!

Aurorica
27.08.2010., 08:21
evo ovako... :zubo: moj dragi i ja smo sinoć imali večer duhovnog prosvijetljenja, jer smo odlučili poslušat neke crkvene pjesmice, kao da imamo dvije crkvene i dvije ovako malo zabavnije... e sad, prvo mi je dragi rekao da bi on možda ipak da budu sve crkvene jer kao imat ćemo cijelu noć za slušat svakakve pjesme, da je njemu lijepo da su u crkvi baš crkvene, onda kad smo preslušali sve te crkvene pjesme, kad sam pustila suzu na neke od njih, došlo je do konačnog odabira:

Rijeke žive vode
Velik si
Kao košuta
Ovo je dan

danas idemo u crkvu poslušat zbor koji tamo pjeva, pa vidjet dali se možemo s njima sve dogovoriti i koja bi bila cijena, ali ako ima netko tko zna pjevati ove 4 pjesme i ima neku pratnju, slobodno neka mi se javi preko pm-a pa da se dogovorimo... :D

pozz!

Tinka,

super izbor!

tinka83
27.08.2010., 08:38
ajme puno ti hvala! :grli: pošalji mi obavezno... :cerek:

ajsika
27.08.2010., 09:58

Rijeke žive vode
Velik si
Kao košuta
Ovo je dan

pozz!

Ove prve dvije su krasne, prekrasne... :cerek:
Dosla bih ti ja pjevati da mogu, di se ono udajes? :D

tinka83
27.08.2010., 10:04
u crkvi svih svetih... :cerek:

ajsika
27.08.2010., 10:06
Mislila sam prvenstveno u kojem gradu? :D

tinka83
27.08.2010., 10:07
aha! :zubo: zagreb

ajsika
27.08.2010., 10:13
Oho! Fino fino, ako budem u ZG naci cu te :D I pjevati, pa makar iz prikrajka :)
Jesi isla poslusati zbor u toj crkvi? Obavezno odite na misu bar jednom ili ne znam... pokusaj nekako se dogovoriti s njima da na jednoj misi otpivaju sve pisme, ako je moguce...
Ja jos nemam pojma o pratnji svog zbora, s obzirom da cu pokusati dobiti katedralu, tamo imam orgulje, pa ce mi kuma rjesavati orguljasa, al ne znam bas kako bi "Rijeke zive vode" zvucale s orguljama :D
Al ono sto je sigurno je to da ce mi kuma pjevati Schubertovu Ave Mariu... uh. Mislim da cu cmizdriti ko blesava na tu scenu. :)

tinka83
27.08.2010., 13:10
danas idemo poslušat zbor koji pjeva u našoj crkvi, pa ćemo vidjet.. najviše bi voljela kad bi se s njima uspjeli dogovoriti.. :cerek:

goodgirl29
27.08.2010., 13:35
cure, po koliko placate pjevanje u crkvi? ja upravo premisljam da li mi je 500 kn puno :rofl:

tinka83
27.08.2010., 13:38
ja preko 1000 kn nedam.. :zubo: nadam se da bu me ispalo do nekih 800...

Piggy
27.08.2010., 13:38
Ovisi što želite i na kakvoj razini.

goodgirl29
27.08.2010., 13:41
posto sam iz manje sredine, nemam bas izbora, crkveni zbor nije bas nesto, znaci druga opcija su mi 3 studenta muzicka akademija, traze 500 kn. nekako mi je to dosta za pola sata, ali kad uzmem da ih je troje :ne zna:

Piggy
27.08.2010., 13:59
Kakav je to sastav? Vokalni ili instrumentalni? Koje pjesme će vam izvoditi na obredu?

Deedy
27.08.2010., 15:53
Ovisi što želite i na kakvoj razini.

Baš tako. Osobno mi ne bi bilo žao dati 1.500 kuna nekima.
Da mi ne pjevaju.

Mi bismo uskoro trebali obraditi a capella (ok, možda ubacimo i instrument, dva) Da li znaš da te volim od Dade Topića i Time- a 5teroglasno, nadam se da ćemo dobiti dopuštenje izvoditi ju u eteru uokolo. To bi trebalo biti :cerek:

svasta_nesto
27.08.2010., 16:59
tinka, odličan izbor! meni je to pjevanje bilo jedna od dražih stvari na našem vjenčanju... :cerek:

ah...memoris... ne mogu si pomoći :mig:

Deedy
28.08.2010., 02:54
tinka, odličan izbor! meni je to pjevanje bilo jedna od dražih stvari na našem vjenčanju... :cerek:

ah...memoris... ne mogu si pomoći :mig:

awwwww... :cerek:

hehe, drago mi je- eto baš mi je drago- tako da znaš. :D
Ionako smo susjedi na Kaptolu, ne bi bilo dobro da mi ti negoduješ, tamo se njeguje dobrosusjedstvo. :mudri: (čovječe, koliko ova riječ ima "s"- ova)

J&B
28.08.2010., 11:32
trebam mašte i ideja! :)
moje vjenčanje je na staru godinu, pa bi božićne pjesme, isključivo vesele, jer ne bi si htjela isprovocirati plakanje na vjenčanju ;)
s tim da ću imati dječji zbor :D
koliko pjesama uopće ide u obredu vjenčanja (neće biti pod misom)
i koje izabrati?
hvaalaaaa!

Bella80
28.08.2010., 11:57
ja sam prošli vikend riješila i ovu temu... :cerek:

nama će u crkvi pjevati klapa punti (netko bu se valjda prepoznao tu :cerek:)... moj dragi nema pojma ništa o tome jer je to iznenađenje za njega...

uglavnom, pjesme još nismo dogovorili u detalje, isto je samo obred i ako sam dobro shvatila i čula, 3 pjesme se pjevaju za vrijeme obreda, jel?

moram samo reći da su dečki fenomenalni... izmamili su mi suze na jubi-tubiju, ali uživo su još bolji... tako da :top::top: i jedva čekam svoj dan vjenčanja i izraz lica od mog dragog kad ih čuje... mislim da ćemo bit najplačljiviji svatovi, no dobro... :lol::lol::lol:

J&B
28.08.2010., 12:53
[QUOTE=Bella80;28586762]ja sam prošli vikend riješila i ovu temu... :cerek:

nama će u crkvi pjevati klapa punti (netko bu se valjda prepoznao tu :cerek:)... moj dragi nema pojma ništa o tome jer je to iznenađenje za njega...

uglavnom, pjesme još nismo dogovorili u detalje, isto je samo obred i ako sam dobro shvatila i čula, 3 pjesme se pjevaju za vrijeme obreda, jel?

moram samo reći da su dečki fenomenalni... izmamili su mi suze na jubi-tubiju, ali uživo su još bolji... tako da :top::top: i jedva čekam svoj dan vjenčanja i izraz lica od mog dragog kad ih čuje... mislim da ćemo bit najplačljiviji svatovi, no dobro... :lol::lol::lol:[/QUO

joj, super za vas!
al ja faaaakat ne bi plakala, ono, neeeee :)
3 pjesme kažeš...? samo ...? hm...hm... morat ću doooobro razmisliti, jer tih božićnih ima taaaaaaak lijepih.....

Piggy
28.08.2010., 13:34
Da, ide jedna uvodna, jedna za pričest (ako pričesti bude), jedna za blagoslov mladenaca i jedna za potpisivanje.

Lipe bi bile za tu prigodu O holy night, Adeste Fideles, Tiha noć....Ima ih prekrasnih.

J&B
28.08.2010., 15:33
ok, thnx da si znam izbrojati....
i da, najveći "problem" mi je jer ima taaaako lijepih, pa koje izdvojiti? :)

Piggy
28.08.2010., 16:06
Meni definitivno najlipše za Božićni ugođaj : Handel : Rejoice (Messias), Mozart : Exultate Jubilate motet, Vivaldi : Domine deus (Gloria), Adams : O holy night.

Deedy
28.08.2010., 19:43
ja sam prošli vikend riješila i ovu temu... :cerek:

nama će u crkvi pjevati klapa punti (netko bu se valjda prepoznao tu :cerek:)...
Ništa ja ne znam... :raspa:

:D

ok, thnx da si znam izbrojati....
i da, najveći "problem" mi je jer ima taaaako lijepih, pa koje izdvojiti? :)

A na koje ciljaš? Strane, naše?
Strane s našim prijevodom? :D

Inače, dječji zbog mi zvuči preprepreedobro! :s
Ti ne da ćeš plakati, nego pripremi puuuno materijala (osim za haljinu) i za oči. ;)
hehe

J&B
29.08.2010., 09:09
A na koje ciljaš? Strane, naše?
Strane s našim prijevodom? :D

Inače, dječji zbog mi zvuči preprepreedobro! :s
Ti ne da ćeš plakati, nego pripremi puuuno materijala (osim za haljinu) i za oči. ;)
hehe[/QUOTE]
hahahaha, tako nekako!
pa ciljam isključivo na naše pjesme (ne mogu pobjeći od toga da volim naše!) :)
mislila sam za ulaz ono tan tan ta taa, znša na što mislim? :rofl:
nakon zavjeta tihu noć, za vrijeme pričesti narodi nam se, a sad, što za potpisivanje...? hm hm...?
da, super mi je to sa dječjim zborom, jer sam sigurna da će i ostali poželjet zapjevati :) (a uz to, dječjem zboru se moguće greške odmah zaboravljaju) :)

Bella80
29.08.2010., 11:37
Ništa ja ne znam... :raspa:

pazi da si previše te noktiće ne narašpaš... hahahha...

J&B, vjerujem da će vam božićno/novogodišnje vjenčanje bit prekrasno... romantike u izobilju!!! milina!!! a tek opcije pjesama u crkvi... :cerek: :top:

p.s. jučer sam ti skinula neke slikice za temu uređenja kaj si tražila pa ti kasnije pošaljem na pm.

Deedy
29.08.2010., 15:07
Bella, srećom ne pjevam noktima, pa nije greda! :D

hahahaha, tako nekako!
nakon zavjeta tihu noć, za vrijeme pričesti narodi nam se, a sad, što za potpisivanje...? hm hm...?
da, super mi je to sa dječjim zborom, jer sam sigurna da će i ostali poželjet zapjevati :) (a uz to, dječjem zboru se moguće greške odmah zaboravljaju) :)

Okej, naše su super izbor (mislim naše... kad kažemo naše pretpostavljam kako oboje mislimo na tekst na našem jeziku, što je primjerice Tiha noć).
Narodi nam se je isto tako fina, Veselje ti navješćujem je meni osobno jako lijepa (ima super aranžmana za mješovite zborove, sad za dječji ne znam, ali ne sumnjam da će to biti iber slatko, hehe). Radujte se narodi također.

Osobno jaaaako volim Prva je vura (te noći), ajoj- kako je to dobra pjesma... :s
našao sam tek ovu izvedbu (ne najbolja vokalna izvedba, ali korektna- čisto da dočaram pjesmu), mi ju u Katedrali izvodimo u najboljem aranžmanu kojeg sam ikad čuo, s orguljama koje čudo rade, dok se pjeva lagano ova pjesma... http://www.youtube.com/watch?v=gN1-3BKMlOo

I da, fora mi je i Spavaj, mali Božiću.
Aj kad dajem već ovaj sastav u linku, evo i još ove pjesme u njihovoj izvedbi, neloše:
http://www.youtube.com/watch?v=KxwQS74rv_Y

Da se ja ženim i da je to oko Božića, Prva vura bi išla ali ono... ziher. :zubo:

J&B
29.08.2010., 16:35
pazi da si previše te noktiće ne narašpaš... hahahha...

J&B, vjerujem da će vam božićno/novogodišnje vjenčanje bit prekrasno... romantike u izobilju!!! milina!!! a tek opcije pjesama u crkvi... :cerek: :top:

p.s. jučer sam ti skinula neke slikice za temu uređenja kaj si tražila pa ti kasnije pošaljem na pm.

Hvala, hvala, hvala! :)

5rich
29.08.2010., 16:35
trebam mašte i ideja! : )
moje vjenčanje je na staru godinu, pa bi božićne pjesme, isključivo vesele, jer ne bi si htjela isprovocirati plakanje na vjenčanju ; )
s tim da ću imati dječji zbor :D
koliko pjesama uopće ide u obredu vjenčanja (neće biti pod misom)
i koje izabrati?
hvaalaaaa!

hahahaha, tako nekako!
da, super mi je to sa dječjim zborom, jer sam sigurna da će i ostali poželjet zapjevati : ) (a uz to, dječjem zboru se moguće greške odmah zaboravljaju) : )

aaaaaaa,prekrasno :cerek:
dječji zbor u mojoj župi pjeva Offertorium pastorale (http://www.youtube.com/watch?v=o0KzHwVr2Oo) ja cvatem dok čujem...

vidjeh sad da si stavila neke prijedloge..

ja bi radije narodi nam se za potpisivanje, a radujte se narodi npr za pričest i oj djetešce moje drago,jedna od meni najnajljepših božićnih pjesama :cerek:
a klinci preslatko otjevaju Djetešce nam se rodilo i Raduval se Jezuš mali :cerek:
ima preslatkih pjesmica za božić...npr: mislim da je jako prikladna fidesova Božićna- to klincima neće bit teško naučit,jer je melodija iz Lion Kinga: http://www.youtube.com/watch?v=V-QrDys1yd0 (ako trebaš akorde,javi)

da se ja udajem oko božića, vjerojatno bi imala koncert u sklopu vjenčanja :lol: sigurno bi se pjevala zajcova pučka božićna misa :cerek: pa preveliku radost navišćujem vama,veseli se majko božja i još dosta toga :D

J&B
29.08.2010., 16:36

p.s. jučer sam ti skinula neke slikice za temu uređenja kaj si tražila pa ti kasnije pošaljem na pm.[/QUOTE]

Bella, srećom ne pjevam noktima, pa nije greda! :D

Okej, naše su super izbor (mislim naše... kad kažemo naše pretpostavljam kako oboje mislimo na tekst na našem jeziku, što je primjerice Tiha noć).
Narodi nam se je isto tako fina, Veselje ti navješćujem je meni osobno jako lijepa (ima super aranžmana za mješovite zborove, sad za dječji ne znam, ali ne sumnjam da će to biti iber slatko, hehe). Radujte se narodi također.

Osobno jaaaako volim Prva je vura (te noći), ajoj- kako je to dobra pjesma... :s
našao sam tek ovu izvedbu (ne najbolja vokalna izvedba, ali korektna- čisto da dočaram pjesmu), mi ju u Katedrali izvodimo u najboljem aranžmanu kojeg sam ikad čuo, s orguljama koje čudo rade, dok se pjeva lagano ova pjesma... http://www.youtube.com/watch?v=gN1-3BKMlOo

I da, fora mi je i Spavaj, mali Božiću.
Aj kad dajem već ovaj sastav u linku, evo i još ove pjesme u njihovoj izvedbi, neloše:
http://www.youtube.com/watch?v=KxwQS74rv_Y

Da se ja ženim i da je to oko Božića, Prva vura bi išla ali ono... ziher. :zubo:

spavaj mali božiću? savršeno, to je to! thnx!

svasta_nesto
30.08.2010., 01:16
D., da se ti ženiš, svi bismo došli pjevati :lol:

ovo božićno vjenčanje mi se unaprijed sviđa, baš bi moglo biti posebno.

J&B
30.08.2010., 08:18

ovo božićno vjenčanje mi se unaprijed sviđa, baš bi moglo biti posebno.

thnx svima, mrak ste! :s

Korni21
07.09.2010., 12:57
Lijep pozdrav,
molila bih ako itko ima note ili bar tekst od pjesme Stavi me kao znak (Pjesma nad pjesmama) da mi se na javi na pp........treba mi za moj zbor :)
Hvala puno!

simonizam
07.09.2010., 13:06
Imam jedno malo pitanjce. Htjela bi da nam klapa pjeva u crkvi, a onda i još kasnije na primanju. Znači otprilike 2 i pol sata pjevanja. Koliko to oni naplaćuju?

Deedy
07.09.2010., 17:31

Eeee, to bi bilo nešto! :s (kako moja ženidba, tako i megazbog svih s kojima sam surađivao, lol) :D

Lijep pozdrav,
molila bih ako itko ima note ili bar tekst od pjesme Stavi me kao znak (Pjesma nad pjesmama) da mi se na javi na pp........treba mi za moj zbor :)
Hvala puno!
Nažalost, nemam- ali ako dobavim u ovih nekoliko dana, pošaljem vrlo rado.

Imam jedno malo pitanjce. Htjela bi da nam klapa pjeva u crkvi, a onda i još kasnije na primanju. Znači otprilike 2 i pol sata pjevanja. Koliko to oni naplaćuju?

Kako koji. Neki manje, neki više- neki pjevaju lošije, neki bolje. Uzmi si najbolji omjer- najbolje i najjeftinije (znam, to je nemoguće, žao mi je).

Korni21
07.09.2010., 19:54
Nažalost, nemam- ali ako dobavim u ovih nekoliko dana, pošaljem vrlo rado.

Hvala :mig:

5rich
09.09.2010., 01:29
Lijep pozdrav,
Hvala puno!

imam ja,pošalji mail na pp,pa ti pošaljem:mig:

Deedy
09.09.2010., 18:56
imam ja,pošalji mail na pp,pa ti pošaljem:mig:

Khm... mogu stati u red? :D
Pa ću preraditi za muški sastav...

Blakey
14.09.2010., 13:10
Molim pomoć! Ja uopće ne znam otkud da krenem sa organizacijom glazbe u crkvi, a bome ni kakve bi pjesme. :ne zna: Ako mi netko može predložit par pjesmica koje su lijepe za vjenčanje, bilo bi super! Ili bar kakvu uputicu gdje se informirat? :eek:

Mischa
14.09.2010., 13:22
Nama su u crkvi pjevali decki iz vokalnog ansambla Angeluš (u prijevodu decki iz Lada), a Ave Mariu nam je otpjevala zenskica koja pjeva u zboru hrt-a..i to je otpjevala presavrseno..

Angeluši i curka su kombinacija za rasplakat se od ljepote

Deedy
14.09.2010., 18:12
Molim pomoć! Ja uopće ne znam otkud da krenem sa organizacijom glazbe u crkvi, a bome ni kakve bi pjesme. :ne zna: Ako mi netko može predložit par pjesmica koje su lijepe za vjenčanje, bilo bi super! Ili bar kakvu uputicu gdje se informirat? :eek:

Uputa je: pročitaj nekoliko strana ove teme, tu imaš ali baš sve moguće (i nemoguće, haha) pjesme koje se pjevaju na vjenčanjima u crkvi.
Uglavnom bi se trebale pjevati crkvene pjesme, ali svećenici dopuštaju i koju izvan toga (od klapskih, ostalih svjetovnih itd.).
Može se pjevati u crkvi (na koru gore, ili uz oltar dolje), kao i na izlasku iz crkve, kod vrata (ukoliko se ne radi o izvedbi s orguljama, jasno... onda je malo nezgodno. :D
Ako imaš neko pitanje, slobodno pitaj.
(primjere pjesama imaš na puuuno strana prije, baci oko- ne budi ti teško, čak je u zadnje 3 strane neka od kolegica i bacila neke linkove na postove od prije glede primjera pjesama).

Blakey
20.09.2010., 08:08
Uputa je: pročitaj nekoliko strana ove teme, tu imaš ali baš sve moguće (i nemoguće, haha) pjesme koje se pjevaju na vjenčanjima u crkvi.
Uglavnom bi se trebale pjevati crkvene pjesme, ali svećenici dopuštaju i koju izvan toga (od klapskih, ostalih svjetovnih itd.).
Može se pjevati u crkvi (na koru gore, ili uz oltar dolje), kao i na izlasku iz crkve, kod vrata (ukoliko se ne radi o izvedbi s orguljama, jasno... onda je malo nezgodno. :D
Ako imaš neko pitanje, slobodno pitaj.
(primjere pjesama imaš na puuuno strana prije, baci oko- ne budi ti teško, čak je u zadnje 3 strane neka od kolegica i bacila neke linkove na postove od prije glede primjera pjesama).

Hvala! Malo ću prošnjofkat ranije postove!

Buga9
05.10.2010., 21:58
Ajde malo da osvježimo ovu temu da se ne zaboravi, moj sastav obično za ulaz otpjeva Nek cvjetni put ili Uđite s hvalama, a za čestitanje Na nebu moje duše. Ave Maria grazia plena u englesko latinskoj varijanti je također vrlo lijepa... ako trebate savjet, slobodno me kontaktirajte na pm

vg1983
13.10.2010., 08:06
dakle, da se javim s dojmovima...naše vjenčanje je bilo 10.10., pjevali su nam dečki iz Klape Punti i ovo kaj ću pisat znajte da je samo djelić, jer se riječima ne može opisat osjećaj koji vas obuzme kad oni pjevaju...

na mom ulasku i do oltara su pjevali ''Ovo je dan''....preeekrasno...romantično...savršeno...tad a su ih svi prvi puta i čuli, jer nitko nije ni znao da će nam na vjenčanju bit klapa...bilo je to iznenađenje za mužonju...

kod izmjene zavjeta su pjevali ''Kao košuta''...e tu su već svi bili otvorenih ustiju, naježeni i bez komentara....tako su to moćno, a opet nježno otpjevali...

zadnja je bila vani ispred crkve ''Da te mogu pismon zvati''...e to je bilo za našu dušu, jer je to naša pjesma...bili smo potpuno oduševljeni...

nakon svega mogu samo zaključiti da mi je angažiranje Klape Punti bila najbolja odluka vezana uz naše vjenčanje. jer je neke rasplakala, neke oduševila, neke raznježila, ali nitko vjerujte nije ostao ravnodušan...

kolko sam čula neki članovi su bili i bolesni i prehlađeni, ali budući da su profesionalci to se uopće nije niti čulo niti osjetilo. Na kraju ih je časna nagovorila da pjevaju još jednu pjesmu.

U svakom slučaju toplo preporučam ako želite svoje vjenčanje učiniti još romantičnijim i posebnijim:cerek:...zaslužuju svaku pohvalu i za odrađeno pjevanje i posebno moram pohvaliti voditelja klape, jer je jako ljubazan, pristupačan i drag čovjek.

Eto toliko od mene i muža...idemo dalje uživat u honeymoonu!!!

pozdrav! :romeo:

Deedy
14.10.2010., 18:26
dakle, da se javim s dojmovima...naše vjenčanje je bilo 10.10., pjevali su nam dečki iz Klape Punti i ovo kaj ću pisat znajte da je samo djelić, jer se riječima ne može opisat osjećaj koji vas obuzme kad oni pjevaju...

vg, puno hvala, ovakav osvrt ne bih očekivao ni u snovima! :s
Istina je, neki od nas su bili prebolesni da bi bilo istinito :zubo:, ali dali smo sve od sebe i drago mi je da vam se svidjelo. Uživajte! :w

nela_sing
15.10.2010., 19:41
Postovani,

ja sam mlada operna pjevacica, studentica pjevanja 5.godine na Muzickoj Akademiji u Zagrebu i pjevam po vjencanjima u crkvi Ave Mariu, od raznih kompozitora.
nudim Vam se unutar vasih aranzmana za mogucnost suradnje.

Uz zelje mladenaca, mogu Vam ponuditi i kvartet duhovne glazbe Mystique, koji odnedavno djeluje na podrucju Zagreba i koji je spreman pripremiti pjesme i filmskog ili nekog drugog karaktera.

Uz ovu ponudu, mogu vam predloziti i zensku klapu Cesarice, poznatu hrvatsku klapu, koja djeluje 18 godina u Zagrebu, ove je godine osvojila i 2 Porina, uz druge priznate nagrade, te pjeva na raznim manifestacijama.

U nadi da cete razmotriti moje ponude,

srdacno Vas pozdravljam!

kontakt;

098 9369 003
095 9100 556

Piggy
17.10.2010., 11:47
Svoje kontakte ne smiješ ostavljati na forumu.

bbb-blue
20.10.2010., 14:06
[QUOTE=vg1983;29465255]dakle, da se javim s dojmovima...naše vjenčanje je bilo 10.10., pjevali su nam dečki iz Klape Punti i ovo kaj ću pisat znajte da je samo djelić, jer se riječima ne može opisat osjećaj koji vas obuzme kad oni pjevaju...

Pridružujem se ovim dojmovima :) i nama su dečki iz Klape Punti pjevali na vjenčanju. Isto mi je Deedy rekao da su bili prehlađeni no to su znali samo oni.

Po prvi puta u moj crkvi je pjevala klapa tako da su gosti bili oduševljeni.

Deedy, hvala još jednom :kiss:

***leona***
28.10.2010., 10:10
bbb-blue, imaš PP

Deedy
28.10.2010., 15:39
bbb- blue, puno hvala na komplimentima- dali smo sve od sebe (prenijet ću dečkima) :five:

Gudacki trio
31.10.2010., 16:06
Dvije violine i violoncelo,sviramo na vjencanjima u Crkvi!
Za ostale informacije javite se na pp!
Pozdrav!:)

Harmony Music
01.11.2010., 20:07
Bok :w

Trebate nekoga da Vam uljepša obred vjenčanja, pjeva prije obreda, nakon obreda, za vrijeme čestitanja i slično?

Tri djevojke sa dugogodišnjim iskustvom zborskog pjevanja, uljepšavaju Vaše vjenčanje prema Vašim željama.

Izvodimo crkvene i svjetovne pjesme, pa birajte :trio:

http://www.myspace.com/harmonymusic3

iolo
02.11.2010., 17:19
Ovo sa klapama je pre dobra ideja.Svaka čast:s:s:s

ive04
03.11.2010., 20:02
gdje bih mogla nabavit note za hvalospjev ljubavi?

Deedy
12.11.2010., 19:12
gdje bih mogla nabavit note za hvalospjev ljubavi?

Imam note za muški sastav, pretpostavljam da tebi treba za ženski. :ne zna:
(aranžman mi je težak, bez trena daha (pauze u prvom glasu), tako da umirem na kraju- kolegu koji je to napisao uvijek iza toga proklinjem, lol)

Aurorica
20.11.2010., 20:17
Meni su ove super...:

Ne boj se
Kao košuta
Rijeke žive vode
Milost
Velik si (dajemo ti slavu)
Ovo je dan
Moj Isus

i kad da odaberem koje ćemo od tih 7..ovo mi je najuži izbor :-))
A neće biti cijela Misa, nešto između obreda i Mise :-)

germa-klen
21.11.2010., 15:27
gdje bih mogao skinuti neke od poznatijih crkvenih pjesama,kakav link za download????

tina2701
21.11.2010., 16:08
gdje bih mogao skinuti neke od poznatijih crkvenih pjesama,kakav link za download????

http://www.crkvena-glazba.net/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=15&Itemid=67

PcelicaMaja
05.12.2010., 16:03
Pozdrav svima!

Zna li možda netko osobu ili zbor iz Slavonije, koji na vjenčanjim pjeva gospel glazbu, tipa: Oh Happy Day? želja mi je da mi to otpjevaju u crkvi, ali jedini gospel zbor koji znam je iz Zagreba, što bi me izišlo skuupo:flop:

mišelinka
08.12.2010., 15:38
Ja kad sam čula na supertalentu onu curku kak je pjevala happy day sam i sama poželila to? Jel taj zbor o kojem pričaš možda taj i kak se zove?

PcelicaMaja
08.12.2010., 15:52
Ovaj zbor ti se zove Sunce (http://gospelzborsunce.blog.hr/). Gledala sam Talent i cura (Antonija Barišić) je savršeno pjevala, ali i ona je iz Zagreba. Šteta za nas Slavonce:)

mišelinka
08.12.2010., 16:01
a ne znaš jel to taj zbor koji je s njom nastupao?

neka sretna ja
08.12.2010., 19:17
Ovaj zbor ti se zove Sunce (http://gospelzborsunce.blog.hr/). Gledala sam Talent i cura (Antonija Barišić) je savršeno pjevala, ali i ona je iz Zagreba. Šteta za nas Slavonce:)

kolko to kosta?

mišelinka
08.12.2010., 20:15
i mene zanima, poslat ću im mail

Deedy
09.12.2010., 23:35
a ne znaš jel to taj zbor koji je s njom nastupao?

To je sastav koji je sastavljen s nekoliko strana od nas koji inače pjevamo crkvene i gospel pjesme. Je, što se tiče Slavonije, problem je jer nije baš blizu nama iz Zagreba. :(
Pa ispadne dosta skuplje. Sori Pčelice.

mišelinka
10.12.2010., 09:19
To je sastav koji je sastavljen s nekoliko strana od nas koji inače pjevamo crkvene i gospel pjesme. Je, što se tiče Slavonije, problem je jer nije baš blizu nama iz Zagreba. :(
Pa ispadne dosta skuplje. Sori Pčelice.

Jel mi možeš poslati cijenu i kontakt na pm? Tnx

PcelicaMaja
10.12.2010., 19:21
:( Oh Zagrebe, zašto si Zagreb?:)

***leona***
11.01.2011., 10:50
Tražim solo pjevača za pjevanje na vjenčanju (može i ž i m vokal). Vjenčanje je u 2. mjesecu. Može ponude na pm. Hvala!

zrikzrikzrikavac
11.01.2011., 11:55
tražim gudače za vjenčanje u 8.mj. ponude na pm molim.

Piggy
11.01.2011., 21:11
Tražim solo pjevača za pjevanje na vjenčanju (može i ž i m vokal). Vjenčanje je u 2. mjesecu. Može ponude na pm. Hvala!

Leona, imate poruku:)

slavonka27
12.01.2011., 06:58
Mi također imamo vjencanje 9.7. u Slobodnici kraj Slavonskog Broda i crkva u kojoj je vjencanje nema svoj zbor pa smo u potrazi za pjevacima....javite se ako ima tko zainteresiran..hvala!

zlocka
13.01.2011., 20:55
mi bili u crkvi i dogovorili datum.
kak se kreću cijene pjevanja/sviranja u crkvi?

Piggy
14.01.2011., 09:49
Ovisi što vi želite da vam se izvede na obredu i koja kategorija pjevača i instrumentalista.

zlocka
14.01.2011., 10:42
nemamo baš prevelikih želja.
obično se pjeva ave maria, no valjda ima još ponešto. u crkvi su nas tražili 300kn za pjevanje i sviranje. :ne zna:

Piggy
14.01.2011., 15:43
Pa to sigurno neki iz zbora. Kad je profi onda je to mnogo više.

Deedy
14.01.2011., 15:56
nemamo baš prevelikih želja.
obično se pjeva ave maria, no valjda ima još ponešto. u crkvi su nas tražili 300kn za pjevanje i sviranje. :ne zna:

Moja preporuka je da (odlučila se za one od 300 kuna, ili za one od 2.000 kuna) svakako poslušaš obje opcije, pa odlučiš je li ovo skuplje doista i vrijedi višestruko, ili ti je svejedno kako će pjevati i svirati na vjenčanju.
Osobno bih poslušao sve koji dolaze u obzir (radilo se o pjevanju u crkvi, ili o bendu u dvorani navečer).

Piggy
14.01.2011., 19:43
Da, to si dobro rekao, super ako imaju neki promo cd ili snimku na svojoj web stranici :)

Deedy
14.01.2011., 20:27
Da, to si dobro rekao, super ako imaju neki promo cd ili snimku na svojoj web stranici :)

Još bolje- poslušati uživo!
Mislim, ko želi dobiti novac, nek dokaže da vrijedi svaku kunu onima koji ga plaćaju. E sad, ovi od 300 kuna bi bilo super da vrijede desetostruko više. Jer ono, ako vrijede 300 kuna, onda (nažalost) neće biti veselog milozvučja.
Ja svoje uvijek zovem ili na nastup, ili na probu... to mi je vjernije od CDa ili paušalno rečene cijene, po kojoj se onda određuje koga uzeti.

audrey h
25.01.2011., 10:46
Još bolje- poslušati uživo!
Mislim, ko želi dobiti novac, nek dokaže da vrijedi svaku kunu onima koji ga plaćaju. E sad, ovi od 300 kuna bi bilo super da vrijede desetostruko više. Jer ono, ako vrijede 300 kuna, onda (nažalost) neće biti veselog milozvučja.
Ja svoje uvijek zovem ili na nastup, ili na probu... to mi je vjernije od CDa ili paušalno rečene cijene, po kojoj se onda određuje koga uzeti.

potpisujem gore rečeno.
a uostalom, ukusi su različiti, ako nešto već plaćate, a imate mogućnost izbora, birajte :)

***leona***
31.01.2011., 09:51
Deedy, imate pm

mišelinka
31.01.2011., 16:53
Jel bi se umjesto Ave Maria moglo pjevati O, Happy Day?

Dal bi se to moralo extra pitati svećenika ili bolje prešutiti?
Ja bi veselo...

Piggy
31.01.2011., 19:51
Može, zašto ne bi? :) U svakom slučaju, pitati svećenika.

Deedy
01.02.2011., 22:14
Jel bi se umjesto Ave Maria moglo pjevati O, Happy Day?

Dal bi se to moralo extra pitati svećenika ili bolje prešutiti?
Ja bi veselo...

Obavezno pitati svećenika!
(ako nije upoznat s pjesmom, reći mu da pjesma govori o Isusu, to bi trebalo biti dovoljno) :D

mišelinka
01.02.2011., 22:38
Pa nekak mislim da nema osobe koja ne zna tu pjesmu.

Ah, ne znam...kakvih zadrtih svećenika ima...možda bi franjevci to lakše prihvatili.

Deedy
02.02.2011., 17:14
Pa nekak mislim da nema osobe koja ne zna tu pjesmu.

Ah, ne znam...kakvih zadrtih svećenika ima...možda bi franjevci to lakše prihvatili.

Mi smo ju (uz klavir) pjevali u crkvi sv. Marka na Gornjem gradu, a ako smo tamo uspjeli to otpjevati (uz ekipu svećenika koja je tamo), onda mislim da je sve moguće na ovom svijetu. :D

klaunina
02.02.2011., 17:29
Ja bi ovo za crkvu http://www.youtube.com/watch?v=HoNlKr_5i0Q :cerek:
Šta mislite, hoće li mi proći?:(

Meni je predivna pjesma, razmišljala sam da nam je odpjevaju nakon obreda, ono kad nam svi čestitaju, hmmmm.

U toku obreda možda AveMariu, obavezno dio sa zaručničkom tj. vjenčanom svijećom a nakon obreda ovo.:s

Harmony Music
02.02.2011., 17:40
Mi također imamo vjencanje 9.7. u Slobodnici kraj Slavonskog Broda i crkva u kojoj je vjencanje nema svoj zbor pa smo u potrazi za pjevacima....javite se ako ima tko zainteresiran..hvala!

Slavonka 27, imate poruku

Deedy
02.02.2011., 19:38

Meni je predivna pjesma, razmišljala sam da nam je odpjevaju nakon obreda, ono kad nam svi čestitaju, hmmmm.

U toku obreda možda AveMariu, obavezno dio sa zaručničkom tj. vjenčanom svijećom a nakon obreda ovo.:s

Pa moglo bi ti proći (kao ljubavna pjesma iza obreda, blabla), ovisno o svećeniku (pitaj i vidi), ali ko će ti to (ako nije tajna) pjevati? Zbor, ili neko solo?
(meni se tako ne bi dalo tako nešto učiti, te riječi na You Raise Me Up pjesmu su mi totalno off... ali kažem, okej ako se tebi sviđa- sori, iskren sam- a ljudima bi uz dobru akustiku sigurno dobro zvučalo, uz klavir bi super zvučalo (još uz jednu violinu, uff!))

Agape
02.02.2011., 22:34

Ja sam prevelik obožavatelj originalne pjesme You rase me up da bi mi ovo pasalo, mada su mi pjesma zasebno i tekst zasebno odlični. Dobro vidi može li ti netko to dovoljno dobro izvest da zvuči stvarno dobro i može ispast vrhunski ako ti se već sviđa ta kombinacija ;)

Ja se isto mislim za tu svijeću, mada dragom nije baš nešto kao vjenlanje je već samo sebi dosta :D Gdje to misliš ubacit i ide li neka posveta ili samo onaj tekst od Bossmana? Imaš li u vidu možda da neštko kao kod ostalih sakramenata kumovi drže svijeću svatko svoju ili da samo vaša, mislite li je palit kod evanđenja? Ja bi, al kao što vidiš previše pitanja me muči oko nje :D ;)

P.S. moj 100. jubilarni post :D

klaunina
03.02.2011., 16:48
Ja sam prevelik obožavatelj originalne pjesme You rase me up da bi mi ovo pasalo, mada su mi pjesma zasebno i tekst zasebno odlični. Dobro vidi može li ti netko to dovoljno dobro izvest da zvuči stvarno dobro i može ispast vrhunski ako ti se već sviđa ta kombinacija ;)

Ja se isto mislim za tu svijeću, mada dragom nije baš nešto kao vjenlanje je već samo sebi dosta :D Gdje to misliš ubacit i ide li neka posveta ili samo onaj tekst od Bossmana? Imaš li u vidu možda da neštko kao kod ostalih sakramenata kumovi drže svijeću svatko svoju ili da samo vaša, mislite li je palit kod evanđenja? Ja bi, al kao što vidiš previše pitanja me muči oko nje :D ;)

Namjeravamo imati jednu veću svijeću, mislimo je staviti na oltar i svećenik će nam pročitati tekst (ne znam u kom dijelu obreda, dogovoriti ćemo se).

To mi je nešto posebno, predivan tekst i nešto što ćemo do kraja života imati u svojoj kući. :top: Kad sam mami pročitala, počela je plakati :cerek:

Agape
03.02.2011., 17:39
Namjeravamo imati jednu veću svijeću, mislimo je staviti na oltar i svećenik će nam pročitati tekst (ne znam u kom dijelu obreda, dogovoriti ćemo se).

To mi je nešto posebno, predivan tekst i nešto što ćemo do kraja života imati u svojoj kući. :top: Kad sam mami pročitala, počela je plakati :cerek:
E pa jel to tekst posvete svijeće ili onaj Bossmanov ako kužiš na šta mislim :ne zna: jel ide jedno, drugo ili oboje? To koliko sam ja skužila ide na kraju, a kako ćemo mi imat i Misu (ako nas svećenik već jednom pristane zapisat :rolleyes: ) onda mi je to možda malko previše, al ja bi ju onda zapalila kod Evanđelja i dala da kuma ili netko drugi pročita taj teks na kraju obreda. Inače ieja mi je super, ako i ne bude na obredu imat ćemo ju u kući pa makar nakon prvog neslaganja ju postavila! :top:

klaunina
03.02.2011., 17:51
E pa jel to tekst posvete svijeće ili onaj Bossmanov ako kužiš na šta mislim :ne zna: jel ide jedno, drugo ili oboje? To koliko sam ja skužila ide na kraju, a kako ćemo mi imat i Misu (ako nas svećenik već jednom pristane zapisat :rolleyes: ) onda mi je to možda malko previše, al ja bi ju onda zapalila kod Evanđelja i dala da kuma ili netko drugi pročita taj teks na kraju obreda. Inače ieja mi je super, ako i ne bude na obredu imat ćemo ju u kući pa makar nakon prvog neslaganja ju postavila! :top:

Oprosti, nisam te odmah skužila. Svijeća će biti posvećena nedjelju ranije na misi, kad će nas i ozivati (budući da misa neće biti tijekom našeg vjenčanja), na obredu samo Bossmanov tekst.
Ma neće biti previše!:mig:

P.S.Mislim da smo malo OFF :misli:

Aurorica
03.02.2011., 19:11

Agape, imaš pm

mišelinka
03.02.2011., 23:03
Mi smo ju (uz klavir) pjevali u crkvi sv. Marka na Gornjem gradu, a ako smo tamo uspjeli to otpjevati (uz ekipu svećenika koja je tamo), onda mislim da je sve moguće na ovom svijetu. :D

Baš si me razveselila Deedy. Znači, sve je moguće.

Deedy
04.02.2011., 08:41
Baš si me razveselila Deedy. Znači, sve je moguće.

Naravno da je. Kao i to da sam muško. :D

(moguće je sve, ali svećenika što prije pitati za mišljenje) ;)

Aurorica
26.02.2011., 14:50
Naravno da je. Kao i to da sam muško. :D

(moguće je sve, ali svećenika što prije pitati za mišljenje) ;)

Deedy...koje su Vam najčešće pjesme od ovih crkvenih da pjevate u Crkvi..(mislim na Milost..Ave Maria...)..budu 3-4 pjesme jel da?

Deedy
27.02.2011., 12:27
Deedy...koje su Vam najčešće pjesme od ovih crkvenih da pjevate u Crkvi..(mislim na Milost..Ave Maria...)..budu 3-4 pjesme jel da?

Uglavnom se pjevaju do 3 pjesme (ovisno o kombinaciji s orguljama, ili bez njih). Najčešće pjevamo: Ave Maria (raznih autora), Kao košuta (ima i tu raznih verzija, od Shubertove, preko ove koju je Vanna pjevala (da tako najlakše objasnim, haha)), Hvalospjev ljubavi, Klanjam ti se smjerno (Adoro te, Shubert).
Rekao bih, ipak, kako je Kao košuta apsolutni hit (uz bok primatu kojeg drži Ave Maria).

renata30
05.03.2011., 17:39
Mi imamo svatove krajem 9 mjeseca u Osijeku, i tražimo nekoga za pjevanje na vjenčanju, mislim da će biti i misa.

tina2701
06.03.2011., 22:40
http://www.youtube.com/watch?v=F_vjSuK3WLA

...lijepa pjesma za vjenčanje....

hanajiram
10.03.2011., 09:50
U potrazi sam za muškim opernim pjevačem za pjevanje u crkvi pa najljepše molim sve informacije u pp :-)

valkyra_
10.03.2011., 09:51
Ja bi Bachov air tijekom obreda u crkvi - je li to itko imao/svirao?

Ana St-Zg
24.03.2011., 19:45
joj ja se upravo vratila sa "slušanja" jedne ekipe koja će nam pjevati u crkvi (ne znam jel smijem napisati tko)... oduševljena sam!! :cerek:
mislim da će biti sljedeće:
uđite s hvalama
ljubav (za psalam)
čuvar srca mog
rijeke žive vode
kao košuta
gospod mene vodi
silan bog
:cerek::cerek::cerek:

neka sretna ja
24.03.2011., 21:50
ja sanjam o november rain , skroz u laganom instrumentalu dok ulazim u crkvu .. orgulje i violina, buduci ce ekipa sva biti mlada pa bi bila cool fora.. i dragi bi pao na dupe, al mislim da bi me svecenik izkatapultirao :D

Deedy
24.03.2011., 22:47
ja sanjam o november rain , skroz u laganom instrumentalu dok ulazim u crkvu .. orgulje i violina, buduci ce ekipa sva biti mlada pa bi bila cool fora.. i dragi bi pao na dupe, al mislim da bi me svecenik izkatapultirao :D

Ne znam jesi li ti od mene na pm tražila savjet baš za tu pjesmu, ne sjećam se :misli: kako ju zapakirati da svećenik ne poludi zbog izbora itd., ali nekome jesam pisao baš o toj pjesmi na vjenčanju.
Ukoliko je samo instrumental- ne bi trebao biti problem, jer se doista radi o lijepoj melodiji, ljubavnog karaktera.
Tako ga i predstaviš svećeniku: kao laganu pjesmu na orguljama i violini (orguljama? a možda ipak klaviru, ha?)... ljubavnog karaktera i bok.
Ako pita za ime pjesme (što 80% njih neće), kažeš: Studene kiše.
Pa ko bi to odbio? :D

neka sretna ja
24.03.2011., 23:42
Ne znam jesi li ti od mene na pm tražila savjet baš za tu pjesmu, ne sjećam se :misli: kako ju zapakirati da svećenik ne poludi zbog izbora itd., ali nekome jesam pisao baš o toj pjesmi na vjenčanju.
Ukoliko je samo instrumental- ne bi trebao biti problem, jer se doista radi o lijepoj melodiji, ljubavnog karaktera.
Tako ga i predstaviš svećeniku: kao laganu pjesmu na orguljama i violini (orguljama? a možda ipak klaviru, ha?)... ljubavnog karaktera i bok.
Ako pita za ime pjesme (što 80% njih neće), kažeš: Studene kiše.
Pa ko bi to odbio? :D

klavir? ja mislila da ga nema u crkvi :)

da, ja sam pitala :cerek: niko drugi nije tak lud haha

inace, kako svecenik na novoj vesi podnosi nekakve dodatke tipa npr toga, ili klape, ako ste slucajno tamo pjevali?

na prvu ruku mi se cini precudan i plasi me :ne zna:

Deedy
25.03.2011., 09:09
klavir? ja mislila da ga nema u crkvi :)

da, ja sam pitala :cerek: niko drugi nije tak lud haha

inace, kako svecenik na novoj vesi podnosi nekakve dodatke tipa npr toga, ili klape, ako ste slucajno tamo pjevali?

na prvu ruku mi se cini precudan i plasi me :ne zna:

Pjevali smo, ne slučajno- namjerno! :D
Bilo je okej. Sve sam dogovorio s dečkom koji tamo svira orgulje i to je to. Istina, nas je poznavao- no ako oni koje angažirate stupe u kontakt s njim i sve mu lijepo kažu i zamole da dođe otključati kor (ako tamo izvođači žele biti), on će to i napraviti.

Klavir sam rekao jer bi bolje zvučao- a može se dofurati u crkvu (klavijature ili sl.) i uključiti u struju... to muzičari znaju, bez brige. Onda bi bili kod oltara, pretpostavljam, jer zvučnici nisu toliko glasni da bi se bilo na koru, no za crkvu su dovoljni malo bolji zvučnici.

Ako još nisi našla ekipu za Novemb. rain, mogu ti ja preporučiti sastav s violinama, pa da ih pitaš mogu li to skinuti... :ne zna:
Sretno i nakon što provjeriš s muzičarima, obavezno svećenika pitati za to, pa onda platiti akontaciju muzičarima :D
da ne bi bilo.
(makar mislim da za instrumental ne bi trebalo biti problema)

neka sretna ja
25.03.2011., 12:57
joj, sad kad to gledam mislim da je previse posla za jedan ulazak u crkvu

dovlacit klavijature, stavljat ih kod oltara (to bi vec bilo ekstravagantno) pa dok skupim violine , pa dok ih sve platim ... mozda je jednostavnije uzeti klapu :rofl:
(naravno, u tom slucaju ti si prvi pick) :D

Deedy
25.03.2011., 23:20
Pa nećeš ti dovlačiti klavir :D (ionako su to samo klavijature, moj klavijaturist uredno to nosi kad izvodimo O, Happy day- on je onaj tip koji je to svirao i na ovom zadnjem talent natjecanju... kako se to zvalo- Antoniji Barišić (http://www.youtube.com/watch?v=IxM1Am9T2qE) koja je bila u finalu- svirao joj je još 1 pjesmu uz Happy day).
Kako bilo, sretno. :)

ammitai
26.03.2011., 11:02
Ja bi da mi se u crkvi pjeva Lipa moja, a iz Slavonije sam. Kad čujem klape kako ju otpjevaju naježim se. Inače znam da svećenici baš i ne daju da se pjevaju svjetovne pjesme, ali će nas vjenčati dečkov bratić pa će valjda dopustiti.

T-zone
01.04.2011., 16:30
u crkvi ce vam pjevati samo svete pjesme?
jel ce nekome pjevat mozda od olivera il gibonnija il tako nesto?

slavonka27
01.04.2011., 20:45
u crkvi ce vam pjevati samo svete pjesme?
jel ce nekome pjevat mozda od olivera il gibonnija il tako nesto?

Ako planiras tako nesto prvo vidi sa svecenikom da li ce ti dopustiti da se pjeva svjetovna pjesma

T-zone
02.04.2011., 15:19
:top:Ako planiras tako nesto prvo vidi sa svecenikom da li ce ti dopustiti da se pjeva svjetovna pjesma

:top:
al mislim da nebi trebalo biti problema jer smo bili na jednoj svadbi u nasoj crkvi di je cura pjevala pjesmu od olivera, a svakako cu provjerit prije!

ĐurđicaMay
03.04.2011., 10:09
Mi smo na kraju imali Ovo je dan za ulaznu, pa Gospodine, smiluj se, Slava (Navještenje), Aleluja (Ps 150), Primi ove darove, Hosana, On je moj Bog za pričest i Put, istina i život za kraj :Placebo:
A Kiki nam je pjevao Kao košuta za psalam i Ave Mariu (Bachovu) :D
Misa je bila predivna, svi su bili oduševljeni kak su framaši to izveli s pljeskanjem i svim, a tek kad je Kiki pustio glas... :cerek::cerek::cerek: Uspjela sam se ne rasplakat na Ave Mariu, al ziher mi to neće uspjet kad budem gledala DVD :mig:
I bilo mi je posebno drago čut koliko su bili oduševljeni ovi kaj inače ne idu u crkvu :D:D

Imaš li možda note od Put,istina i život,ili možda Moj Isus? :)

Harmony Music
03.04.2011., 14:44
Evo da se i ja malo uključim jer vidim da se puno ljudi pita što sa svjetovnim pjesmama u crkvi.
Kao što su i neki kolege ranije napomenuli, evo i ja apeliram na sve vas koji želite neku pjesmu unutar obreda, a koja je svjetovnog karaktera, da za dozvolu pitate svećenika koji će vas vjenčati. Jedino na taj način osiguravate sebe i angažirane izvođače da ne zapadnete u "neugodnu" situaciju. Preporučam da kad sa izvođačima dogovorite popis pjesama, taj popis odnesete svećeniku tako da on odobri sve pjesme koje će se pjevati, a po mogućnosti mu ostavite i kopiju popisa.
Na žalost, ponekad ni to nije dovoljno, ali bolje provjeriti pa da ne ispadne "nismo znali". :)
Naime, dogodilo se da su mladenci rekli da je svećenik neku pjesmu odobrio, a onda na licu mjesta, tik pred obred nam svećenik prekriži pjesmu, pošalje časnu sestru da svira orgulje, a mladenci ostanu zakinuti za ono što su stvarno željeli čuti. Sva sreća da smo imale vremena za vrijeme slikanja i potpisivanja otpjevati mladencima to što ranije nismo mogle (a ovdje je bila u pitanju duhovna šansona).
Tako da tko pita ne skita :)

Ana St-Zg
03.04.2011., 16:19
Evo da se i ja malo uključim jer vidim da se puno ljudi pita što sa svjetovnim pjesmama u crkvi.
Kao što su i neki kolege ranije napomenuli, evo i ja apeliram na sve vas koji želite neku pjesmu unutar obreda, a koja je svjetovnog karaktera, da za dozvolu pitate svećenika koji će vas vjenčati. Jedino na taj način osiguravate sebe i angažirane izvođače da ne zapadnete u "neugodnu" situaciju. Preporučam da kad sa izvođačima dogovorite popis pjesama, taj popis odnesete svećeniku tako da on odobri sve pjesme koje će se pjevati, a po mogućnosti mu ostavite i kopiju popisa.
Na žalost, ponekad ni to nije dovoljno, ali bolje provjeriti pa da ne ispadne "nismo znali". :)
Naime, dogodilo se da su mladenci rekli da je svećenik neku pjesmu odobrio, a onda na licu mjesta, tik pred obred nam svećenik prekriži pjesmu, pošalje časnu sestru da svira orgulje, a mladenci ostanu zakinuti za ono što su stvarno željeli čuti. Sva sreća da smo imale vremena za vrijeme slikanja i potpisivanja otpjevati mladencima to što ranije nismo mogle (a ovdje je bila u pitanju duhovna šansona).
Tako da tko pita ne skita :)

sure dok vas nisam neki dan poslušala imala sam ideju za neke svjetovne pjesme, al sve što ste otpjevali me oborilo s nogu toliko da sam odma zaboravila na svjetovne i bit će samo crkvene :top: :cerek:

Harmony Music
03.04.2011., 16:32
Eeee Ana St-Zg he he
Hvala u ime cijele ekipe :jumping:

Nije problem izvoditi svjetovne pjesme ako ih svećenik odobri, govorim za sami obred (ali to je rijetkost).
Za čestitanje i potpisivanje se više-manje uvijek mogu izvoditi jer je tada obred službeno gotov, ali treba ipak paziti koje su pjesme u pitanju, odn. kakav je tekst.

Magres
13.04.2011., 12:23
Pozdrav!

Vjencanje je 2.7.2011. u ZG i trebali bismo zenski vokal za pjevanje u crkvi (imamo gitaristu). Pjesme koje bi sigurno bile su: Velik si, Kao kosuta i Cuvar srca mog.
Kontakt na pm.

Serbus

Blakey
20.04.2011., 09:10
Pozdrav!

imamo vjenčanje 20.05.2011. u ZG i tražimo vokal i vjerojatno nekog tko svira orgulje ili klavir. Imamo samo obred od pola sata i htjeli bi neku pjesmu za ulaz, definitivno Ave Mariju i još neku na kraju svega. Molim zainteresirane da se jave na pm.

Unaprijed hvala!

Blakey
21.04.2011., 13:14
Pozdrav!

imamo vjenčanje 20.05.2011. u ZG i tražimo vokal i vjerojatno nekog tko svira orgulje ili klavir. Imamo samo obred od pola sata i htjeli bi neku pjesmu za ulaz, definitivno Ave Mariju i još neku na kraju svega. Molim zainteresirane da se jave na pm.

Unaprijed hvala!

Pronašla sam glazbu za crkvu. Sad imam jednu brigu manje. :D Hvala svima koji su mi se javili!

castel
29.04.2011., 14:50
Pozrdav svima!

Naše vjenčanje je 28.svibnja ( Zagreb ) pa molim sve koji imaju nekog za preporučiti za sviranje orgulja ili vokal i orgulje.

neka sretna ja
29.04.2011., 19:48
trebam preporuku za dobru klapu za crkvu 2.7.2011. HITNO! :moli:

ponude i zelje molim u inbox :D

zlocka
02.05.2011., 07:32
pitanje. mi bi htjeli da se pjeva neka pjesma, ne znamo koja bi bila primjerena prije nego uđem sa tatom u crkvu, ali da nema one svadbene koračnice (ful me živcira). znači, kad pjesma završi, mi krenemo prema oltaru u tišini. dal je to moguće i koja bi bila neka ok pjesma?

Piggy
02.05.2011., 09:00
Uđite s hvalama :) (iz one plave knjige)

Ana St-Zg
02.05.2011., 09:06
pitanje. mi bi htjeli da se pjeva neka pjesma, ne znamo koja bi bila primjerena prije nego uđem sa tatom u crkvu, ali da nema one svadbene koračnice (ful me živcira). znači, kad pjesma završi, mi krenemo prema oltaru u tišini. dal je to moguće i koja bi bila neka ok pjesma?

ja ću imati Uđite s hvalama... to mi je lijepo... :cerek:

zlocka
02.05.2011., 09:42
jel to mogu poslušat negdje? na svim vjenčanjima na kojima sam bila ili nije bilo glazbe za ulazak mlade ili je bila ta koračnica s filmova :ne zna:

Deedy
02.05.2011., 09:51
Mi na ulazu znamo pjevati Ovo je dan (http://www.youtube.com/watch?v=uDe3ZReqklE) u ovom aranžmanu, samo malo ljepše. :D

rainyday
02.05.2011., 10:18
Vjenčanje 28.05. 11 u Zagrebu, u 19.30. Biti će kratki obred, traži se netko tko će svirati orgulje i pjevati. Molim ponudu.

Ana St-Zg
02.05.2011., 14:08
jel to mogu poslušat negdje? na svim vjenčanjima na kojima sam bila ili nije bilo glazbe za ulazak mlade ili je bila ta koračnica s filmova :ne zna:

poslušaj na youtube-u

neka sretna ja
03.05.2011., 09:25
jel netko ikada slusao klapu Kampaneli na svadbi :D

neka sretna ja
05.05.2011., 10:59
moze broj od orguljasa nekog?

Aurorica
05.05.2011., 12:14
Ljudi,

smišljam pjesmice za obred.

Jedino u koju sam sigurna je Kao košuta i možda AVE MARIA...

Ne znam što biza ulaz..islim da ne bi Uđite s hvalama ni Ovo je dan.

Jel imate prijedloge? Imajte na umu da nam klapa pjeva.

zlocka
05.05.2011., 12:16
kao košuta je prekrasna :cerek: ovo ostalo ne znam i mene to mući

Aurorica
05.05.2011., 12:21
Ma ima tako lijepih crkvenih pjesmica, ali opet nemam pojma koja je za vjenčanje prigodna...i baš me muči taj ulazak... ne bi koračnicu, ne bi uđite s hvalama, ne bi Ovo je dan... pojma nemam..ja bi neku laganu...ma ne znam više ni sama:ne zna:

ana55
05.05.2011., 13:25
ovo je jedino oko čega se uopće nisam petljala u organizaciji. prepustila sam svojima i ujaku (operni pjevač). kod nas će pjevanje i sviranje biti podijeljeno po obitelji. Orgulje nam svira moja ujna (pri ulazu koračnicu,na kraju...jooj zaboravila sam,ave mariu i što se još svira), teta i ujak (operni pjevači) :D pjevaju psalam,a Ave mariu će otpjevati bivša prvakinja HNK (poklon). Nas su samo o tome obavijestili, ja se manje razumijem u to a moji su svi pjevači.. petljam se u sve, ne moram i u to :lol:
imamo probu u ponedjeljak pa ću sve čuti :)

kiki_vg
05.05.2011., 16:21
Ljudi,

kao košuta je prekrasna :cerek: ovo ostalo ne znam i mene to mući

Ove pjesme mi obično pjevamo na vjenčanjima, mozda vam pomogne u odabiru.

Sami obred:
http://glazbaucrkvi.net63.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=6

Obred pod misom:
http://glazbaucrkvi.net63.net/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=7

schwebung-st
06.05.2011., 09:35
Ma ima tako lijepih crkvenih pjesmica, ali opet nemam pojma koja je za vjenčanje prigodna...i baš me muči taj ulazak... ne bi koračnicu, ne bi uđite s hvalama, ne bi Ovo je dan... pojma nemam..ja bi neku laganu...ma ne znam više ni sama:ne zna:

http://www.youtube.com/watch?v=rcvETyILf5I&feature=related
Meni je ovo lijepa pjesma, i prikladna je, ako se udaješ ubrzo, dok još traje vazmeno vrijeme. :)

Harmony Music
06.05.2011., 20:03
Ljudi,

Ako se želi nešto veselije i mladenački http://www.youtube.com/watch?v=egD7cXeQhiw
:)

5rich
06.05.2011., 20:06

http://www.youtube.com/watch?v=jk4DEfpahCY

meni uvijek primjereno za ulazak :cerek:

http://www.youtube.com/watch?v=rcvETyILf5I&feature=related
Meni je ovo lijepa pjesma, i prikladna je, ako se udaješ ubrzo, dok još traje vazmeno vrijeme. :)

ovo je krasna pjesma (meni najdraža uskrsna),ali mi nikako nije za vjenčanje :confused:

Lorraine
11.05.2011., 00:15
Zna li netko za zbor ovakve vrste na području Dalmacije?

zlocka
11.05.2011., 10:57
Ove pjesme mi obično pjevamo na vjenčanjima, mozda vam pomogne u odabiru.

Sami obred:
http://glazbaucrkvi.net63.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=6

Obred pod misom:
http://glazbaucrkvi.net63.net/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=7

pomoglo puno!
hvala!!

nisam mogla odmah otvoriti stranicu, pisalo je error, pa sam stisla f5 i onda je proradilo. odabrala prekrasne pjesme. znam većinu al nisam znala da se sviraju na vjenčanjima, pa sam sad happy :cheer:

ako netko pjeva (svira) na vjenčanju u crkvi, nek mi se javi u inbox :D
za 18.6.

kayla
11.05.2011., 11:05
nama nije svecenik uopce dao izbor?!?! oni imaju svoje svirace i pjevace i dekoratere... rekao je dajte pare i to je to

srecom ave maria je koju smo i htjeli, a za ulaz neznam....svasta...

Harmony Music
11.05.2011., 11:23
nama nije svecenik uopce dao izbor?!?! oni imaju svoje svirace i pjevace i dekoratere... rekao je dajte pare i to je to

srecom ave maria je koju smo i htjeli, a za ulaz neznam....svasta...

Promijeni svečenika.....ili crkvu :D

slavonka27
11.05.2011., 13:22
Za Slavoniju mozes pitati i u Lipi

neka sretna ja
12.05.2011., 12:10
jel ima netko ideju kako da poslazem pjesme u obredu bez mise .. tj kad šta da se pjeva (klapa pjeva)

dakle, moje zelje su milost, krist na zalu i ave maria , sa tim da ulaznu sviraju orgulje :ne zna:

Dadolina
12.05.2011., 12:16
jel ima netko ideju kako da poslazem pjesme u obredu bez mise .. tj kad šta da se pjeva (klapa pjeva)

dakle, moje zelje su milost, krist na zalu i ave maria , sa tim da ulaznu sviraju orgulje :ne zna:

posto sam ja imala ove pisme, ja sam imala orgulje/flaute na ulazu, milost na pricesti, ave maria na razmjeni prstenja i na kraju krist na zalu...
nisam imala misu nego obred koji je trajao 25tak min al je u njemu bila ubacena i pricest i jos neki djelovi koji ne budu na samom obredu.
rekao je moj svecenik, bit ce to mix za 5 i bio je:D

neka sretna ja
12.05.2011., 12:20
posto sam ja imala ove pisme, ja sam imala orgulje/flaute na ulazu, milost na pricesti, ave maria na razmjeni prstenja i na kraju krist na zalu...
nisam imala misu nego obred koji je trajao 25tak min al je u njemu bila ubacena i pricest i jos neki djelovi koji ne budu na samom obredu.
rekao je moj svecenik, bit ce to mix za 5 i bio je:D

kolko se uopce ima vremena na kraju? jel se stigne jedna pjesma nakon poljupca , jedna za vrijeme potpisivanja ili? nisam dugo bila na svadbi :confused:

Dadolina
12.05.2011., 12:25
kolko se uopce ima vremena na kraju? jel se stigne jedna pjesma nakon poljupca , jedna za vrijeme potpisivanja ili? nisam dugo bila na svadbi :confused:

sad cu ispast tutlek ali ja se pola svog obreda ne sjecam, tj nedostaju mi detalji :brukica:

neka sretna ja
12.05.2011., 12:31
sad cu ispast tutlek ali ja se pola svog obreda ne sjecam, tj nedostaju mi detalji :brukica:

:rofl::rofl: :s

mi smo mislili biti bez snimatelja ali samo zbog ovog cemo ga imati :D

Dadolina
12.05.2011., 12:34
pametno :D ..ja jedva cekam dvd da vidim sta se događalo taj dan :mig:

Deedy
12.05.2011., 18:57

Na takvim obredima se uglavnom prva pjesma pjeva na ulazu, no vidim tu su orgulje.
Ako je takva situacija, onda se prva pjevana pjesma može izvesti npr. umjesto psalma, ili iza čitanog psalma.
Dalje, druga se može pjevati iza izmjene prstenova,
a treća iza blagoslova.

(usput, br. župnog ureda crkve je 4666 208- tamo valjda imaju onaj broj koji trebaš)

T-zone
16.05.2011., 10:38
nama ce na kraju ipak za ulaz u crkvu pjevati talijansku verziju ave marie, a kod cestitanja panis angelicus.
jel to dovoljno? dvije pjesme?
moram jos sa svecenikom porazgovarati o tome.

Piggy
16.05.2011., 10:58
I još neku pjesmu nakon razmjene prstenja. :) Jeli to Ave Maria od Mascagnia? Ili ona iz Othella?

T-zone
16.05.2011., 13:18
neznam koja je ave maria, koja je razlika?
kako na razmjeni prestenja? pa ne citamo ono iz knjige dok razmjenimo prstenje i onda je poljubac i to je to. i nakon toga panis a.
ili?
mislila sam da ce biti dovoljno dvije, jaooo!

Piggy
16.05.2011., 13:30
Aha ja sam shvatila čestitanje kao pjesmu na samom kraju, sorry! Ali mogli biste dodati neku pjesmu i za kraj, ne bi bilo loše :) Obje Ave Marije su super, imaju isto značenje što je najbitnije, molitve su.

T-zone
16.05.2011., 14:26
Aha ja sam shvatila čestitanje kao pjesmu na samom kraju, sorry! Ali mogli biste dodati neku pjesmu i za kraj, ne bi bilo loše :) Obje Ave Marije su super, imaju isto značenje što je najbitnije, molitve su.

jedna pjesma bude se pjevala dok ja ulazim u crkvu, a drugu sam ja mislila za kraj, dok je cestitanje. dok stavimo prstenje, poljubimo se i cestitamo.
znaci nebi bile dosta 2pjesme, da stavimo 3?
al dok se potpisujemo onda ide kasnije cestitanje, pa di onda ima mjesta jos za jednu pjesmu? neznam.
moram malo pogledati dvd s svadbe dok mi se frendica udavala i vidjet s svecenikom i curom koja pjeva.
kak cete vi imat?
po 3 pjesme?

Aurorica
16.05.2011., 15:34
Obzirom da nama pjeva klapa, Deedy molim te savjet.

Dal je Milost ok za ulaz?

i dal su ok pjesme ovim redom: MILOST, AVE MARIO, KAO KOŠUTA?

TNXXX

Deedy
16.05.2011., 16:48
nama ce na kraju ipak za ulaz u crkvu pjevati talijansku verziju ave marie, a kod cestitanja panis angelicus.
jel to dovoljno? dvije pjesme?
moram jos sa svecenikom porazgovarati o tome.
Pa naravno da je dovoljno.
Razmjesti ih tamo kamo želiš (početak, psalam, iza prstenja, iza blagoslova...) i to je to.
Nema neke sheme- može se pjevati tek 1 pjesma, ili svirati samo ulaz, bez pjevanja- sve ovisno o tome što si ti zamislila i koje pjesme želiš čuti.

Možda si mislila na Ave Maria No Morro? (http://www.youtube.com/watch?v=IL_W4VZHVIg)
Mi smo to pjevali u Sigetu jednoj kolegici pjevačici na njenom vjenčanju (samo bez prvih pol minute orgulja- pjevali smo uz gitaru, kao je i na linku).

Obzirom da nama pjeva klapa, Deedy molim te savjet.

Dal je Milost ok za ulaz?

i dal su ok pjesme ovim redom: MILOST, AVE MARIO, KAO KOŠUTA?

TNXXX

Je, zašto ne.
Prva na ulazu, druga iza prstenja i treća nakon blagoslova, ili?
Nek pjevači dogovore kad se što pjeva (sa svećenikom) nešto prije termina i to je to. :top:

Aurorica
16.05.2011., 16:56
Ma meni svejedno koji red samo me ulaz mučio...

ne znam nijednu osim mislosti a da ju slušam od malih nogu, a ne bi Ovo je dan i Čuvar srca mog I Uđite s hvalama...ne znam što drugo osim Milosti .-)

Piggy
16.05.2011., 20:08
jedna pjesma bude se pjevala dok ja ulazim u crkvu, a drugu sam ja mislila za kraj, dok je cestitanje. dok stavimo prstenje, poljubimo se i cestitamo.
znaci nebi bile dosta 2pjesme, da stavimo 3?
al dok se potpisujemo onda ide kasnije cestitanje, pa di onda ima mjesta jos za jednu pjesmu? neznam.
moram malo pogledati dvd s svadbe dok mi se frendica udavala i vidjet s svecenikom i curom koja pjeva.
kak cete vi imat?
po 3 pjesme?

Na svakom vjenčanju sam redovito čula po 3-4 pjesme. Većinom se za kraj izvodi Krist na žalu.

Piggy
16.05.2011., 20:09

ne znam nijednu osim mislosti a da ju slušam od malih nogu, a ne bi Ovo je dan i Čuvar srca mog I Uđite s hvalama...ne znam što drugo osim Milosti .-)

Za ulaznu je lijepa "Dajemo Ti slavu (Velik si)" stvarno je efektna i nije preduga (2 min.)

zlocka
16.05.2011., 20:13
mi se odlučili za kao košuta, bog je moj spasitelj, gospodin je pastir moj, vijek hvaljen budi i o ljubavi ja pjevam...
još da se odlučim za 3... sutra idemo na dogovor sa svečenikom, pa ćemo odnjet popis.

Aurorica
16.05.2011., 20:49
mi se odlučili za kao košuta, bog je moj spasitelj, gospodin je pastir moj, vijek hvaljen budi i o ljubavi ja pjevam...
još da se odlučim za 3... sutra idemo na dogovor sa svečenikom, pa ćemo odnjet popis.

Zloćka, jel ti imaš cijelu Misu kad imaš tako puno pjesama?

zlocka
16.05.2011., 22:14
neee. suzila izbor na 5 i sad bi samo na 3. al još nisam ziher koje od njih.

Deedy
17.05.2011., 00:55

Dobro je to, nemoj brinuti uopće. :top:

chunky
17.05.2011., 08:26
Mi sad u subotu pivamo ulaznu: "Ja virujem u andele"....ni sam ne znam kako će ispast jer je nikad nismo pivali za ulaznu

yvanna
17.05.2011., 15:53
nadam se da će mi tu netko pomoći..

da li se u crkvi moraju pjevati samo te duhovne pjesme ili meni prijateljica može i smije otpjevati meni osobno prekrasnu pjesmu od meri cetinić - živjela ljubav? pitam jer je pjesma brza i dinamična, ali slavi ljubav i mislim da je prigodna. da li to ovisi od crkve do crkve, ili da odmah na to zaboravim..

Deedy
17.05.2011., 17:44
nadam se da će mi tu netko pomoći..

da li se u crkvi moraju pjevati samo te duhovne pjesme ili meni prijateljica može i smije otpjevati meni osobno prekrasnu pjesmu od meri cetinić - živjela ljubav? pitam jer je pjesma brza i dinamična, ali slavi ljubav i mislim da je prigodna. da li to ovisi od crkve do crkve, ili da odmah na to zaboravim..

Ovisi od crkve do crkve... :)
E sad, negdje dopuštaju izvan obreda, ali u crkvi (dakle iza blagoslova npr., kad završi obred vjenčanja). A u preko 50% slučajeva bi dopustili i prije (npr. na početku- ne znam kad si ti imala u vidu da se to eventualno pjeva). Ako želiš, reci u kojoj je crkvi to (ako je u Zg, mogu ti dati moje predviđanje kako ćeš proći). :D

5rich
17.05.2011., 23:37
Mi sad u subotu pivamo ulaznu: "Ja virujem u andele"....ni sam ne znam kako će ispast jer je nikad nismo pivali za ulaznu

bolje da ne komentiram :rolleyes:

ne sumnjam da je pjesma lijepa i prigodna,ali mislim da joj ipak nije mjesto u crkvi:ne zna:
nije stvar u tome dal je župnik dobar ili ne pa dozvoli ili ne..stvar je u pravilima...ionak se pravila previše zaobilazi duhovnim šansonama i inim...
ne znam dal je itko od vas (pretpostavljam eventualno Deedy) čuo za profesora Šaška s KBF-a, on je profesor liturgike na KBFu...e,da se on nađe na većini vjenčanja, strefil bi ga infarkt..evo što on( kao pravi predstavnik struke) kaže o liturgijskom pjevanju:
(citat s jednog predavanja)
Što se tiče pjesama, postoje odredbe. Hrvatski vjernici imaju službenu pjesmaricu iz koje trebaju pjevati. Upitao se je li netko odobrio druge pjesme koje se pjevaju. Liturgija, kaže Šaško, ima obrednu pjesmu. Ne može se pjevati ono što nam se sviđa, zato jer nam se to sviđa, nego ono što je odobreno. Kaže da je to težak dijalog, osobito s mladima koji to shvaćaju kao dio estradnog posla. Savjetuje: kada ne znate što biste pjevali, pjevajte psalme i nećete pogriješiti. Pjesme koje nisu odobrene ne treba pjevati ne zato što one nisu lijepe nego zato što od Crkve nisu prepoznate kao prikladne. Pjevanje pjesama koje nisu odobrene nije dobro, jer Crkva nije tako živjela nikada, a za nered u crkvi smo svi odgovorni. Postoje norme, kaže Šaško, one su duboke i teške danas. To je složeno pitanje kojim se ne možemo poigravati. Npr. upitao se što traži američka koračnica "Glory" u liturgiji ili Mendelssohnova koračnica za vjenčanje, ili Ave Maria .

ja kužim da je to vaš poseban dan,blabla...ali za sve postoji vrijeme i mjesto..jel bi vam bilo super da vam usred svadbene večere netko počne pjevati Uzmite,jedite??? e pa tak nije prikladno ni ugodno pjevati zabavne pjesmice tijekom liturgijskog obreda

T-zone
18.05.2011., 09:13
kod nas u crkvi se mogu pjevati i crkvene pjesme i svjetovne, tako da ako ce se meni vise svidjati neka svjetovna pjesma zasto se nebi pjevala u crkvi naravno ak svecenik dopusti?

Deedy
18.05.2011., 09:30
bolje da ne komentiram :rolleyes:

ne sumnjam da je pjesma lijepa i prigodna,ali mislim da joj ipak nije mjesto u crkvi:ne zna:
nije stvar u tome dal je župnik dobar ili ne pa dozvoli ili ne..stvar je u pravilima...ionak se pravila previše zaobilazi duhovnim šansonama i inim...
ne znam dal je itko od vas (pretpostavljam eventualno Deedy) čuo za profesora Šaška s KBF-a, on je profesor liturgike na KBFu...e,da se on nađe na većini vjenčanja, strefil bi ga infarkt..evo što on( kao pravi predstavnik struke) kaže o liturgijskom pjevanju:
(citat s jednog predavanja)

ja kužim da je to vaš poseban dan,blabla...ali za sve postoji vrijeme i mjesto..jel bi vam bilo super da vam usred svadbene večere netko počne pjevati Uzmite,jedite??? e pa tak nije prikladno ni ugodno pjevati zabavne pjesmice tijekom liturgijskog obreda
Naravno da znam ko je Šaško, pjevao sam na njegovom ustoličenju za biskupa u Katedrali.
Glede pjesama u crkvi: crkva puno toga ne prepoznaje već stoljećima, ne razvijajući se onoliko brzo koliko bi mnogi vjernici (barem oni liberalnijih pogleda) to htjeli. U tom smislu, tvrdolinijaši su tu na svome. S druge strane (nije teško skužiti da osobno ne pripadam- makar radim dobrim dijelom i za crkvu- tom tvrdolinijaškom, nego onom drugom dijelu crkve)- niti svećenici nisu konkretni i složni u svojim zahtjevima i opsegu pjesama koje se pod obredom mogu pjevati, pa ne vidim zašto bi to onda narod morao i trebao biti.
Po meni treba naravno imati mjeru pri izboru pjesama i ne pjevati Bižuterije i neke Bećarce i puno drugih polunepristojnih pjesama, ali ako je tu neka koja slavi ljubav Vjeruj u ljubav itd.), a svećenik nema ništa protiv- ne vidim zašto ne bi bila pjevana, makar na kraju iza blagoslova.

yvanna
18.05.2011., 15:42
Naravno da znam ko je Šaško, pjevao sam na njegovom ustoličenju za biskupa u Katedrali.
Glede pjesama u crkvi: crkva puno toga ne prepoznaje već stoljećima, ne razvijajući se onoliko brzo koliko bi mnogi vjernici (barem oni liberalnijih pogleda) to htjeli. U tom smislu, tvrdolinijaši su tu na svome. S druge strane (nije teško skužiti da osobno ne pripadam- makar radim dobrim dijelom i za crkvu- tom tvrdolinijaškom, nego onom drugom dijelu crkve)- niti svećenici nisu konkretni i složni u svojim zahtjevima i opsegu pjesama koje se pod obredom mogu pjevati, pa ne vidim zašto bi to onda narod morao i trebao biti.
Po meni treba naravno imati mjeru pri izboru pjesama i ne pjevati Bižuterije i neke Bećarce i puno drugih polunepristojnih pjesama, ali ako je tu neka koja slavi ljubav Vjeruj u ljubav itd.), a svećenik nema ništa protiv- ne vidim zašto ne bi bila pjevana, makar na kraju iza blagoslova.

slažem se s tobom :top:
nažalost ne možeš mi pomoći oko crkve jer nije u zagrebu. budem pitala svećenika prvom prilikom. ja sam bila na vjenčanju di su mladenci zajedno ulazili a pritom im je pjevana upravo pjesma vjeruj u ljubav od olivera. to mi je bilo prekrasno!

Deedy
18.05.2011., 16:34
Samo 1 opaska: ako svećenici ne dopuštaju svjetovne pjesme, dakle one koje ne ulaze po svom karakteru u obred- to bi svi (tako i ja) trebali poštivati, jer to je ipak crkva koja ima svoje uzuse i pravila- i na kraju oni su po tome i u pravu.
(ipak, treba ih upitati može li se, u tom slučaju, pjevati nešto svjetovno nakon blagoslova, pri čestitanju obitelji i uzvanika na vjenčanje)
Ima puno lijepih crkvenih pjesama, inače, samo je pitanje kako će ih neko otpjevati. Da mi pjeva neki loš crkveni zbor ili časna koja pjeva&svira odjednom i to radi "korektno", poludio bih. :visi:

T-zone
19.05.2011., 13:24
ah, imala curu za pjevanje u crkvi, a sad neznam dal bu mi ona, jer nezna bas pjesme, pa nebre bez pratnje...
pa, evo trazim pomoc od vas dal znate nekog ko pjeva u crkvi, cakovec i okolica, javiti u inbox..

Piggy
19.05.2011., 14:05
Za koji datum?

T-zone
19.05.2011., 14:40
Za koji datum?

11.06.

5rich
20.05.2011., 21:17
dobro,istina Bog,Šaško je teška konzerva po tom pitanju (da ne spominjem njegove "drame" oko izbora pjesama za SHKM u Varaždinu (koji je totalno bio po pravilima),a i za susret s Papom),al ipak,druga je stvar pjevat nešto nakon obreda i nešto tijekom obreda...u obred ulaze ona ulazna pjesma i pjesma nakon završetka,dalje bi nekako moglo biti malo opuštenije,ali si ipak ne treba uzimat previše slobode...iako nije obred, i dalje je to crkva u kojoj je Presveto,itd :ne zna:

Ima puno lijepih crkvenih pjesama, inače, samo je pitanje kako će ih neko otpjevati. Da mi pjeva neki loš crkveni zbor ili časna koja pjeva&svira odjednom i to radi "korektno", poludio bih. :vis i:

potpuno se slažem...ima jako lijepih pjesama, ima i lijepih obrada,samo se treba malo potruditi...
iako se ne udajem skoro, već znam da će mi na vjenčanju pjevati zbor u kojem pjevam i da će to odradit super,"poštujući pravila" i da mi neće nimalo biti žao što mi nisu u crkvi pjevane svjetovne pjesme,ma koliko god puno one značile meni i budućem :D

Deedy
21.05.2011., 12:19
i da mi neće nimalo biti žao što mi nisu u crkvi pjevane svjetovne pjesme,ma koliko god puno one značile meni i budućem :D

Upravo tako, dobar izbor pjesama čini čuda.
Jučer smo jednoj forumašici :cerek: pjevali u sv. Jeronima (slučaj hardcore patra koji je tamo bio na zamjeni župnika koji je odličan lik, ali nažalost je bio na putu), no mislim da nije požalila što smo pjevali Hvalospjev ljubavi, Kao košuta i Klanjam ti se smjerno (Shubert)- to su baš ono... odlično i ne baš tako jednostavno raspisani aranžmani i zvuče stvarno jako dobro.
Dapače, siguran sam da nije požalila. :D
(kad dođe sebi, možda se i javi ovdje)

Bella80
22.05.2011., 22:57
Upravo tako, dobar izbor pjesama čini čuda.
Jučer smo jednoj forumašici :cerek: pjevali u sv. Jeronima (slučaj hardcore patra koji je tamo bio na zamjeni župnika koji je odličan lik, ali nažalost je bio na putu), no mislim da nije požalila što smo pjevali Hvalospjev ljubavi, Kao košuta i Klanjam ti se smjerno (Shubert)- to su baš ono... odlično i ne baš tako jednostavno raspisani aranžmani i zvuče stvarno jako dobro.
Dapače, siguran sam da nije požalila. :D
(kad dođe sebi, možda se i javi ovdje)

došla sam k sebi, deedy... :kava::mig::rofl:

i evo ovako... nemam dovoljno riječi hvale kojima bi mogla nahvaliti i tebe i dečke... savršenstvo dovoljno ne opisuje ono što ste vi bili taj dan... sve tri pjesme su zvučale anđeoski... doslovno...

s obzirom da ste bili poklon iznenađenja mom mužu mogu samo reći da ste bili pun pogodak... sam obred je bio za nas dvoje dovoljno emotivan ali svaki put kada ste zapjevali i kada smo se međusobno pogledali u očima su nam caklile suze... dapače, na kao košuta sam se jedva suzdržavala da ne briznem u glasan plač...

od srca vam hvala, moje preporuke svima koji razmišljaju da li da vas angažiraju ili ne... bilo za vjenčanje, bilo za krstitke, bilo za koji događaj, vaši glasovi su anđeoski predivni.... :cerek::cerek:

p.s. i vidiš da je miljac na kraju bio skroz ok... dapače, svi su ga doživjeli kao "spaljenog lika"... hihihihi

ana.f1
24.05.2011., 10:22
hej

vjenčanje je 2.7. u karlovcu i trebala bih koju ponudu za sviranje/pjevanje u crkvi! moze i samo pjevanje..

hvala:D

Deedy
24.05.2011., 12:06
s obzirom da ste bili poklon iznenađenja mom mužu mogu samo reći da ste bili pun pogodak... sam obred je bio za nas dvoje dovoljno emotivan ali svaki put kada ste zapjevali i kada smo se međusobno pogledali u očima su nam caklile suze... dapače, na kao košuta sam se jedva suzdržavala da ne briznem u glasan plač...

Bella,
nemam riječi na ovakve komplimente. :)
Puno hvala, to nam je zalog za jednako kvalitetan daljnji rad. :top:

hej

vjenčanje je 2.7. u karlovcu i trebala bih koju ponudu za sviranje/pjevanje u crkvi! moze i samo pjevanje..

hvala:D

Mi smo zauzeti s dva nastupa taj dan, ali ću ti pokušati naći nekoga (ovisno želiš li solo+ orgulje, ili acapella sastav) na visini zadatka, da se poslije time možeš ponositi.

Inače, 2.7. je toliko nagužvan dan, da smo već 3 termina morali odbiti. :(
Javim se na pm, kako smo dogovorili- dat ću sve od sebe.
:top:

alveolina
25.05.2011., 09:48
Htjela bih pohvaliti klapu Punti koji su otpjevali 5 pjesama mojoj mami za rođendan u sali. Jako lijepo su pjevali, bili su nasmijani i vedri i napravili su jednu intimnu atmosferu koja je svima dobro došla nakon skakanja. Bravo dečki!:mig:

slavonka27
26.05.2011., 19:46
Mi smo se odlucili za ove 4:

1. Uđite s hvalama - ulazna
2. Kao košuta
3. Gospodin je pastir moj (Psalam 23)
4. Ovo je dan - izlazna

I imati ćemo onaj tekst uz paljenje svijeće i čitati će se Hvalospjev ljubavi

..ako bude to sve previše onda ćemo izbaciti Kao košuta..

noemi3005
31.05.2011., 16:43
trebala bi za 2.7 nekoga za pjevat i svirat u crkvi 2.7 u 5.15 pa ako je neko slobodan nek mi se javi!!! ili ako imate nekog za preporucit. Nasla sam bila jednu curu slcajno na frendovoj svadbi koja je pjevala ma ko slavuj ali ona na zalost nije u zagrebu tada tako da su nam planovi sa njom pali u vodu :/ tako please help :)

alveolina
31.05.2011., 18:46
Ja još moram pohvaliti ansambl Sanctus koji je predivno odsvirao i otpjevao dogovorene pjesme!:) svi su govorili kako je bila intimna atmosfera.jako lijepo!:)

Deedy
31.05.2011., 22:33
Htjela bih pohvaliti klapu Punti koji su otpjevali 5 pjesama mojoj mami za rođendan u sali. Jako lijepo su pjevali, bili su nasmijani i vedri i napravili su jednu intimnu atmosferu koja je svima dobro došla nakon skakanja. Bravo dečki!:mig:
Hvala, alveolina- bilo nam je zadovoljstvo! :five:
I zbilja je bilo jako dobro- ekipa uzvanika se bila super zabavljala.

trebala bi za 2.7 nekoga za pjevat i svirat u crkvi 2.7 u 5.15 pa ako je neko slobodan nek mi se javi!!! ili ako imate nekog za preporucit. Nasla sam bila jednu curu slcajno na frendovoj svadbi koja je pjevala ma ko slavuj ali ona na zalost nije u zagrebu tada tako da su nam planovi sa njom pali u vodu :/ tako please help :)
Haha, opet taj 2.7., taj datum je urenebesan ove godine. Pokušat ću te spojiti sa sopranisticom koja doista pjeva kao slavuj, uz pratnju čovjeka ili na orguljama, ili gitari (ako i oni nemaju neki termin baš tad, mi ih imamo tri za sad).

Ja još moram pohvaliti ansambl Sanctus koji je predivno odsvirao i otpjevao dogovorene pjesme!:) svi su govorili kako je bila intimna atmosfera.jako lijepo!:)

To je samo stoga jer ti ih je neko kvalitetno preporučio. :raspa:
haha
Super, znao sam da će to biti pravi zgoditak. :top:

neka sretna ja
04.06.2011., 18:15
Želim pozvati buduće mladenke da svrate do crkve na Novoj Vesi u subotu od 17 sati (u petak smo od 18 sati u Sesvetama u crkvi) i poslušaju malo kako pjevamo na vjenčanju, traje oko 25 min. obred, a prvo kolega svira ulaz koračnicu, zatim pjevamo Kao košuta, pa Ave Maria od Shuberta i za kraj je Vjeruj u ljubav.

ovo je moguce pjevati na novoj vesi? :s

jeste ista od "svijetovnih" ikad tamo pjevali .. razmisljam bi li proslo :jute san se zajubija?

svecenik se na moje sveopce odusevljenje nije pretjerano zanimao za repertoar pa nisam ni ja nis pitala :ne zna:

Deedy
04.06.2011., 18:37
ovo je moguce pjevati na novoj vesi? :s

jeste ista od "svijetovnih" ikad tamo pjevali .. razmisljam bi li proslo :ju te san se zajubija?

svecenik se na moje sveopce odusevljenje nije pretjerano zanimao za repertoar pa nisam ni ja nis pitala :ne zna:

Je, to je bio repertoar.
Nemam pojma, čudan je čovjek- star je i prilično ćudljiv, nekad šuti po 2 minute i onda nastane neugodno čekanje odgovora, pa pomislim da je zaboravio što sam mu rekao. :zvrko:
Ali nije puno problematičan za repertoar, iako osobno (da sam na tvom mjestu) ne bih riskirao zadnji dan da mu kažem repertoar pjesama- rekao bih mu to pa makar i usput.
Ovako riskiraš da se digne na lijevu nogu više nego inače. :)
Sretno. :top:

ana.f1
21.06.2011., 08:04
cure, dali je koja imala ili barem pitala za pjevanje happy day-a u crkvi? kako reagiraju svecenici na to?
nekako sam si zamislila da bi bilo lijepo da se ta pjeva na kraju.....:cerek:
ave maria...naravno
i sad me muci pjesma za ulaz?!mozda koji savjet?:ne zna:

Piggy
21.06.2011., 09:57
cure, dali je koja imala ili barem pitala za pjevanje happy day-a u crkvi? kako reagiraju svecenici na to?
nekako sam si zamislila da bi bilo lijepo da se ta pjeva na kraju.....:cerek:
ave maria...naravno
i sad me muci pjesma za ulaz?!mozda koji savjet?:ne zna:

Uđite s hvalama, Velik si, Glory glory aleluja, Panis angelicus.
Ne bi trebalo biti problema za tu pjesmu, ali ovisi kako svećenik na to gleda. Zašto ne biste pitali, pa da budete sigurni? :)

ana.f1
21.06.2011., 10:20
hvala :mig:
a za happy day cemo svakako pitati, mislim da ce bit ok to. jako mi se svida ta pjesma! :D

Deedy
21.06.2011., 21:20
hvala :mig:
a za happy day cemo svakako pitati, mislim da ce bit ok to. jako mi se svida ta pjesma! :D

Pitati, svakako! :)
Ne bi trebalo biti problema- je američka verzija duhovne pjesme, ali je duhovna (nije neka svjetovna). Nikad nismo imali problema s pjevanjem te pjesme, čak i u crkvi s. Marka. :D

Za ulaz još preporučam Ovo je dan (što ga učini Gospodin), ili možda Ne boj se... ta mi je genijalna, tim više što nosi poruku Ne boj se, jer ja sam s tobom... (u donošenju odluke, itd.)- to je bila deviza prošlog Pape, Ivana Pavla II. :cerek:

Aurorica
22.06.2011., 12:38
Deedy..kakva je pjesma Ja znam da Bog ima pravi put za mene.... jel imaš kakav link ja ne mogu naći...

Deedy
22.06.2011., 13:07
Deedy..kakva je pjesma Ja znam da Bog ima pravi put za mene.... jel imaš kakav link ja ne mogu naći...

Iskreno, ne znam koja je to pjesma. To je neka novokomponirana duhovna, ili? :ne zna: Ne volim takve, uz električne gitare i sl. kao moderne, a ustvari uglavnom loše napisane pjesme (uz rijetke iznimke).

Nije valjda to ovo? (http://www.youtube.com/watch?v=uEyTFh6aF0U)
Nadam se da nije. :D

Možda će neka od kolegica znati, osobno te neke nov duhovne izbjegavam, osim ako mi se neka baš ne svidi, pa naučimo usput.

5rich
22.06.2011., 13:20
Iskreno, ne znam koja je to pjesma. To je neka novokomponirana duhovna, ili? :ne zna: Ne volim takve, uz električne gitare i sl. kao moderne, a ustvari uglavnom loše napisane pjesme (uz rijetke iznimke).

Nije valjda to ovo? (http://www.youtube.com/watch?v=uEyTFh6aF0U)
Nadam se da nije. :D

Možda će neka od kolegica znati, osobno te neke nov duhovne izbjegavam, osim ako mi se neka baš ne svidi, pa naučimo usput.

potpis :horor:
od novokomponiranih prihvatljive su mi Days of Elliah iliti Mesija na hrvatskom,El Shaddai i Agnus dei,koje doduše baš i nisu novokomponirane,već su samo nedavno napravljeni prepjevi na hrvatski :zubo: I neke pjesme iz zajednice Emanuel...Ostalo je živa katastrofa :zubo:

maza116
28.06.2011., 13:24
moram pohvaliti gudacki trio iz osijeka, dvije violine i violoncelo...

cure su predivno odsvirale u crkvi, sviraju sve po zelji. meni su svirale cannon u d i bachov air i bilo je velicanstveno.
ako tko zeli kontakt nek se javi na pp

slavonka27
29.06.2011., 20:26
Mi smo dogovorili za ulaznu Udjite s hvalama, izlaznu Ovo je dan i jos izmedju Kao kosuta, citanje Hvalospjev ljubavi i tekst o svijeci

klaunina
30.06.2011., 08:12
Meni je prekrasna pjesma "Krist na žalu". Da li bi ona išla uz obred vjenčanja? Ja bi je na ulazu ili na kraju. Imala bi Krist na žalu, Ave Maria i Kao košuta.. Kak' da ih rasporedim?:D

Deedy
30.06.2011., 08:59
Meni je prekrasna pjesma "Krist na žalu". Da li bi ona išla uz obred vjenčanja? Ja bi je na ulazu ili na kraju. Imala bi Krist na žalu, Ave Maria i Kao košuta.. Kak' da ih rasporedim?:D

Zašto ne, Krist na žalu je prekrasna pjesma, pogotovo ako ti pjeva neko ko to pjeva... lijepo. :D
Svojim tekstom: "O Bože, zar si pozvao mene..." meni osobno ta pjesma odlično sjeda na početku, kao poziv da Bog posvjedoči vašem sjedinjavanju u brak.
Ave Maria se uglavnom pjeva iza izmjene prstenova (no ne mora biti uvijek tako), a Kao košuta bi mogla biti iza blagoslova.
No, neće se ništa dogoditi i ako potpuno izmjeniš raspored, onako kako ti to misliš. Kao košuta se može (primjerice) pjevati i kao psalam.

klaunina
30.06.2011., 09:07
Hvala ti Deedy, točno takav raspored sam si bila otprilike i zamislila!:mig:

zlocka
30.06.2011., 10:13
imala lijepi popis pjesama za crkvu ali prije svadbe nikako nisam mogla dobiti ženu koja svira na vjenčanjima...na kraju smo javili svećeniku neka izvede ono što inaće svira (pjevala je jedna slijepa žena prekrasno) pa je bila koračnica ona klasična koju ne volim, ave maria koju nisam htjela...al tko se to još sjeća :D

kreis
30.06.2011., 23:21
evo mojih najdrazih pjesama svaki put kad ih cujem najezim se , ne znam smijem li stavit link???

http://www.youtube.com/watch?v=n_RWSwLOH6M

http://www.youtube.com/watch?v=m03bgFedMYg&feature=related

Deedy
30.06.2011., 23:32
imala lijepi popis pjesama za crkvu ali prije svadbe nikako nisam mogla dobiti ženu koja svira na vjenčanjima...na kraju smo javili svećeniku neka izvede ono što inaće svira (pjevala je jedna slijepa žena prekrasno) pa je bila koračnica ona klasična koju ne volim, ave maria koju nisam htjela...al tko se to još sjeća :D
Pjevanje i sviranje bi trebalo rezervirati minimalno mjesec- dva prije termina. U zadnji tren je to malo nezgodno (jer se ne može uvijek dobiti one koje se želi), a oni koji otkažu u zadnji tren (pjevači/ svirači) nisu okej- to je nekorektno. Ima i takvih. :flop:
Morali bi naći adekvatnu zamjenu i to tek u slučaju da imaju gripu, ili su slomili ruku. I nogu. :)

evo mojih najdrazih pjesama svaki put kad ih cujem najezim se , ne znam smijem li stavit link???

http://www.youtube.com/watch?v=n_RWSwLOH6M

http://www.youtube.com/watch?v=m03bgFedMYg&feature=related

Oči u oči je preprepresuper pjesma. :)

zlocka
01.07.2011., 08:29
Pjevanje i sviranje bi trebalo rezervirati minimalno mjesec- dva prije termina. U zadnji tren je to malo nezgodno (jer se ne može uvijek dobiti one koje se želi), a oni koji otkažu u zadnji tren (pjevači/ svirači) nisu okej- to je nekorektno. Ima i takvih. :flop:
Morali bi naći adekvatnu zamjenu i to tek u slučaju da imaju gripu, ili su slomili ruku. I nogu. :)

nitko nije otkazao. uzeli dvije žene iz crkve. jedna slijepa prekrasno pjeva, ima divan glas, a druga je prati na klavijaturama (?)
e sad, mi išli na probu 5 dana prije svadbe jer je bio papa, pa su imali pripreme (nije svečenik stigao), onda je bio odsutan (nije bio u zgbu). tek na probi nam je dao broj od gospođe s kojom smo morali dogovoriti pjesme. preko dana radi, a kad smo je navečer zvali uključivala se sekretarica. na kraju smo 2 dana prije nazvali svečenika da nek sviraju i pjevaju kao i inaće, da ju ne možemo dobiti i da 2 dana prije više nemamo vremena da se nalazimo s njom.

zadnja je bila kao marija na koju sam pustila suze i koje nisu htjele stat

Deedy
01.07.2011., 08:52
zadnja je bila kao marija na koju sam pustila suze i koje nisu htjele stat

Lijepo ako si na kraju ipak zadovoljna, samo sam se osvrnuo na onaj dio o pjesmama koje su pjevane, a da ih ustvari nisi htjela... da se ženim u crkvi, tako nešto se ne bi moglo dogoditi- pjevale bi se one pjesme koje bih odabrao i pjevali bi i svirali baš oni koje bih odabrao. Moguće da sam malo prezahtjevan- ali to je minimum na što bih pristao. Ili bih se zahvalio. Ne 5 dana prije- nego 4 mjeseca prije. :D
Kod svećenika je inače često tako- neki dosta putuju, nekima mladenci baš i nisu na prvom mjestu, a da bi se oni sad puno nešto brinuli za mladence i njihove želje, sve u svemu- ne bih se puno u njih pouzdavao. Govorim iz osobnog iskustva, a ono je s njima svakodnevno sad već preko 10 godina. :eek:

zlocka
01.07.2011., 09:26
on nije htio ulaziti u repertoar, samo nam je dao broj od žene s kojom smo se mogli dogovoriti. nije on kriv što nije došlo do kontakta. tak je kak je, nije ni bitno više.