PDA

View Full Version : Pjesme za crkvu

stranice : [1] 2 3 4 5

Eol
05.06.2006., 10:57
koje su vam najdraže crvene pjesme? dosta sam auditivan tip i vjenčat ću se u crkvi koja inače ne prakticira vjenčanja jer je unutar samostana (ali je moja :cerek: ) a praktičan sam katolik i najbolja mi je atmosfera u crkvi kad je ''bend'' dobar :D ... budući da će biti prava misa a ne instant, ramišljam o pjesmama koje bi bile unutar mise (napravili bismo male knjižice za praćenje pjesama i čitanja :D
ma znam da nisam baš normalna, ali volim to...i feeling da sve časne tamo jedva to čekaju i da će se sve natisnut gore na balkonu kad budem prolazila crkvom jer im je to totalni happening, događa se jednom u deset godina...
a kor će pjevat onu stvar iz Moje pjesme, moji snovi :rofl:
uglavnom, curke koje pratite te stvari, koje su vam najdraže crkvene pjesme za koje mislite da bi bile prikladne ovakvom događaju? O happy day u gospelu nažalost otpada, nema hrvatske inačice :flop:

misiz S
05.06.2006., 11:03
Mi smo bas neki dan smisljali pjesme za misu.
Ma ima krasnih. U svakom slucaju nece biti Ave Maria.
Bit ce Milost koju ce u mrvu brzem tempu otpjevati solo moja frendica (mislim u gitaru ili klavijature).
A onda smo jos smisljale i ostale. To ona sredjuje pa se ne brinem jako. Samo da ne budu neke sumorne.

Morat cu ljudima isprintati rijeci na papire da znaju pjevati ;)

lolita11
05.06.2006., 11:53
ja ti isto imam detaljan program sa svim citanjima, popisom gostiju, muzike, obicaja,dijelova mise sa objasnjenjem za ne-katolike isl....

preludij:
pachebel: canon u D duru
bach:air
moj ulaz:
wagner: bridal march
paljenje svijece jedinstva:
schubert:ave maria (solistica)
pricest:
bach:jesus bliebt meine freude
izlazak iz crkve:
handel:alleluia
mendelsohn: hochzeitsmarsch

tina981
07.06.2006., 17:19
ja ti isto imam detaljan program sa svim citanjima, popisom gostiju, muzike, obicaja,dijelova mise sa objasnjenjem za ne-katolike isl....

super! I ja cu imat program ceremonije :)
Jesi li vec sastavila program?

lolita11
08.06.2006., 06:55
jesam vec odavno. to sam radila na pocetku. zato sad imam sve od papirologije spremno ,a nemam haljinu ni svecenika:( imas na netu sablone po kojima mozes radit te programe kako to rade amerikanke i vrlo je jednostavno..samo ubacis ono sto tebi treba....

mišica
21.06.2006., 21:02
Nama je su svirale orgulje kod ulaza u crkvu, a Ave Maria pred kraj i bilo je divno...vjerujte mi...

Ananke
05.03.2007., 13:49
Haj, vjerojatno se već raspredalo o tome, ali...

Postoji velika mogućnost da mi u Crkvi pjeva jedna ženska klapa. Trebaju mi ideje što bi mi cure mogle pjevati... barem dvije pjesmice, prigodne, crkvene... nemam pojma...

Pomozite...

bluma
05.03.2007., 16:58
jer velik si, cinis djela velika, niko nije kao Ti...

provincijalka_24
06.03.2007., 09:01
http://www.crkvena-glazba.hr/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=31&Itemid=67

imaš na tom linku par lijepih pjesama, meni osobno najljepša - ne boj se....

rekla sam već negdje imaš super cd duhovne framaške glazbe u izvedbi vanne, tonyja, divasica...to je jako lijepo....

...za crkvu su mi idealne i amazing grace i o happy day...

iva1608
06.03.2007., 09:19
Meni je zbor pjevao Ave Mariu, Milost (amazing grace), Odu radosti....

MalaLola
06.03.2007., 09:41
Meni je zbor pjevao Ave Mariu, Milost (amazing grace), Odu radosti....

Ja bi Milost... najezim se uvijek kad ju cujem:cerek: :cerek:

Wedding
06.03.2007., 09:52
Ja bi Milost... najezim se uvijek kad ju cujem:cerek: :cerek:

i ja super mi je pjesma ali ju nisam mogla odabrat jer je pjevana bratu na sprovodu pa bi to ispalo glupo:(

Magg
06.03.2007., 09:54
Kod nas ce isto biti Milost.. Iako jos ne znam ko ce ju pjevat :zubo:
Ovaj link od provincijalke je odlican!

provincijalka_24
06.03.2007., 10:04
http://www.stjost.si/~medzugorje/p128/pjesme2.htm

to je isto super stranica...ima super glazbe s festa mladih...poslušajte....;)

Ananke
06.03.2007., 11:50
hvala, nadam se da ću naći nešto prigodno.:kiss:

nisa
07.03.2007., 07:12
meni je moja voklana grupa pjevala Sončece ( folkolorna pjesma iz Podravine ) i moram reći da se večina svatova rasplakala :)

Tea23
07.03.2007., 07:29
Meni će definitivno pjevati "Ave Mariu" (prekrasna mi je ta pjesma) i "Hvalospjev ljubavi" (to je psalam koji se uvijek čita na vjenčanjima, govori baš o ljubavi) i krasna je pjesma "Pjesma nad pjesmama" (tu sigurno svi znaju, govori o ljubavi između dvoje zaručnika).:top:

Girasole
07.03.2007., 09:44
Meni ce pjevati jednu meni osobno jako dragu pjesmu, ne znam sami naziv pjesme, ali rijeci idu: "Pismo moja hrli tamo, di andjela mog je dom, ti joj reci da je ljubim cijelim zarom srca svog. Oj ti duso moje duse cuvao te dobri Bog...."
Ima veliko emotivno znacenje za mene, buduci da ce mi je pjevati oceva klapa, a i on sa njima ako se ne rasplace. Dobri moj tajo :cerek:
Buduci da nije religiozna pjesma otpjevat ce mi je na samom kraju mise .

MalaLola
08.03.2007., 17:13
Meni će definitivno pjevati "Ave Mariu" (prekrasna mi je ta pjesma) i "Hvalospjev ljubavi" (to je psalam koji se uvijek čita na vjenčanjima, govori baš o ljubavi) i krasna je pjesma "Pjesma nad pjesmama" (tu sigurno svi znaju, govori o ljubavi između dvoje zaručnika).:top:

Ima tu i jedan super topic o crkvenim čitanjima za vjenčanje...mislim da se tako i zove;)

Bezdan
08.03.2007., 17:15
jer velik si, cinis djela velika, niko nije kao Ti...

:top:

odlična pjesma :)

meli2
08.03.2007., 17:46
hej meni u crkvi pjeva klapa i bas se sad mislim sta....sta vi kazete?

Mrs B.
09.03.2007., 19:41
super je stranica mozda bas nesto nadem.
Neznam tko ce mi pjevat, mozda neki mali zbor, neznam jos.
Kod moje rodice je pjevao luka balvan, skroz je ljepo bilo, steta da nemogu nigdje nac njegovu cd doma. :rolleyes:

Kseniska
11.03.2007., 12:09
pitanje?

nije svadbena, ali meni najdraža, pa me zanima vaše mišljenje... Krist na žalu, naprosto je obožavam! jel zgodno da mi to pjevaju u crkvi???

Newbiee
11.03.2007., 12:59
pitanje?

nije svadbena, ali meni najdraža, pa me zanima vaše mišljenje... Krist na žalu, naprosto je obožavam! jel zgodno da mi to pjevaju u crkvi???

Da, to je prekrasna pjesma, skoro svaki put mi izmami suzu kad je čujem...:cerek:

E sad, koliko ja znam, tu je pjesmu napisao Ivan Pavao II. i ona zapravo govori o ostavljanju svega materijalnog i svjetovnog zbog Krista i odlazak u njegovu službu.:)
Ne znam jel prikladna za vjencanje, ali ako za tebe ima neko posebno znacenje ili ti se jednostvano jako sviđa, zasto ne?! :top:

meri02
11.03.2007., 13:12
pitanje?

Meni je to prekrasna pjesma, ali po mom mišljenju nije za vjenčanje.
Svirali su ju mojoj dragoj sestrični na sprovodu, ponekad ju počnem pjevušiti kad se nje sjetim i dođe mi :cry:, a kad ju negdje čujem još mi je gore :(

Mojoj frendici je sestrična sa svojom zborom pjevala Ave Mariu i na kraju Only you - bilo ih je stvarno lijepo slušati!

bluma
11.03.2007., 14:35
ksena28, ako se tebi svida, zasto ne? Da, tu pjesmu je napisao Ivan PavaoII i redenje je po Crkvi na neki nacin slican sakrament kao i vjencanje. Stoga zasto ne? Ili se redis ili izabires put s jednom osobom u zajednistvu,a to su dva puta koja nam Bog nudi. Oba imaju u sebi na svoj nacin sluzenje Bogu. .... "zar si pozvao mene...Tvoje usne...moje rekose ime... Odsad idem kamo saljes me Ti" Mislim da ima svoju simboliku.

Kseniska
11.03.2007., 14:57
joj, sad ste mi dale misliti... :confused: :confused: :confused:

ne bih htjela da na mojoj svadbi ljudi plaču sjećajući se smrti.... znam za simboliku i tko ju je napisao, meni je ona naprosto draga...

Newbiee
11.03.2007., 15:01
Jel ima ko prijedlog za neku marjansku pjesmu koja bi se mogla pjevati umjesto Ave Maria?

Mislim, lijepa mi je ave Maria, ima ona svoje zančenje, ali nekako bih možda na vjenčanju neku domaću pjesmu posvećenu Mariji.

Newbiee
11.03.2007., 15:04

ne bih htjela da na mojoj svadbi ljudi plaču sjećajući se smrti.... znam za simboliku i tko ju je napisao, meni je ona naprosto draga...

Pa ako je tebi draga, onda zasto ne?
To je lijepa pjesma, a tvoje je vjencanje, možeš kako hoćeš. ;)

JednoTamburasko
11.03.2007., 18:36
Jel ima ko prijedlog za neku marjansku pjesmu koja bi se mogla pjevati umjesto Ave Maria?

Mislim, lijepa mi je ave Maria, ima ona svoje zančenje, ali nekako bih možda na vjenčanju neku domaću pjesmu posvećenu Mariji.

Marijo, o Marijo (o kako lijepa si) :zubo:

Newbiee
11.03.2007., 20:12
Marijo, o Marijo (o kako lijepa si) :zubo:

Da, ta mi je i inače jako lijepa, ali nekako mi se ne uklapa u trenutak kad bi se trebala pjevati... hm

Vidjet ću još! :misli:

meri02
11.03.2007., 23:53

Ma ako ti je to tako draga pjesma zašto ne?:)
Kod mene nebi dolazila u obzir, jer mi budi ružne uspomene.

ashley
12.03.2007., 13:16
Meni je predivna crkvena pjesma KRIST JEDNOM STADE NA ZALU! Ne znam jel se tako zove, ali znate o kojoj pjesmi pricam!??To mi budi uspomene iz djetinjstva!:)

milica123
12.03.2007., 13:20
Meni je predivna crkvena pjesma KRIST JEDNOM STADE NA ZALU! Ne znam jel se tako zove, ali znate o kojoj pjesmi pricam!??To mi budi uspomene iz djetinjstva!:)

Ashley divna si...
Tu pjesmu "Krist jednom stade na žalu" (dobro si napisala da se zove) smo tata i ja snimili (otpjevali) dok sam bila dijete i baš bi ju nekako mogla u sve to ukomponirati. I meni budi prelijepe uspomene iz djetinjstva. Hvala što si spomenula tu pjesmu :kiss:

Wedding
12.03.2007., 13:23

Kaj se to ne pjeva na sprovodima:zubo:

ashley
12.03.2007., 13:25
Kaj se to ne pjeva na sprovodima:zubo:

Ne znam bas? Ja sam kao klinka bila u crkvenom zboru i to smo redovito pjevali na misama!

ashley
12.03.2007., 13:26
Ashley divna si...
Tu pjesmu "Krist jednom stade na žalu" (dobro si napisala da se zove) smo tata i ja snimili (otpjevali) dok sam bila dijete i baš bi ju nekako mogla u sve to ukomponirati. I meni budi prelijepe uspomene iz djetinjstva. Hvala što si spomenula tu pjesmu :kiss:

Drago mi je da sam ti pomogla! Slucajno sam se sjetila te pjesme!:kiss:

dunjaranka
12.03.2007., 13:37
drage djevojke,

ja vam poznajem djevojku sopranisticu koja pjeva u crkvi na vjenčanjima, doista divno pjeva, pa ako nekog zanima, mogu vam poslati kontakt na p.m. :kiss:

norah
12.03.2007., 13:49
ona je isto lijepa "Ima jedna duga cesta"

ashley
12.03.2007., 14:18
ona je isto lijepa "Ima jedna duga cesta"

Joj i meni je ta divna! Znam cak i rijeci!:cerek:

norah
12.03.2007., 14:25
sad smo vec poceli sve crkvene pjesme nabrajati :rofl:
"nasa srca vatrom gore" ...

provincijalka_24
12.03.2007., 16:10

KAO MARIJA DA TE LJUBIM, TVOJU RIJEČ DA ČUVAM JA
KAO MARIJA DA JE NOSIM SRED SRCA SVOJEGA

SAMO TEBI DA SE KLANJAM, SAMO TEBI PREDAM SVE
DA TE LJUBIM SRCEM CIJELIM
KAO MARIJA, ISUSE

KAO MARIJA DA TE LJUBIM TVOJU BOL DA DIJELIM JA
KAO MARIJA DA TE PRATIM SVE DO KRIŽA TVOJEGA

SAMO TEBI DA SE KLANJAM...

KAO MARIJA DA TE LJUBIM TVOJ PUT DA SLIJEDIM JA
KAO MARIJA DA TI SLUŽIM, DA TI PREDAM ŽIVOT SAV

KAO MARIJA DA TE LJUBIM

Prelijepa...Moš je downoldati...na www.stjost.si/~medzugorje/pjesme.htm

Helly7
12.03.2007., 17:17
joj, da, ta je jako lijepa!:cerek:

Mrs B.
18.03.2007., 18:44
ja se pitam koliko pjesma ikako triban.
Vako ulaznu pjesmu, onda sa gloria, onda pjesma nakon "gloria", pjesma nakon vjencanja, jedna sa pricest i onda zavrsna pjesma. Ili sam nesto zaboravila.
Vako sam ja misla Ulasna: Ave maria/Milost
pjesma izmedu: Dok ti pruzam prsten ili pjesma nad pjesmana
nakon vjencanja: Hvalospjev ljubav ili Sigurno je srce moje
pricest: Ima jedna duga cesta
zavrsna: Oh happy day ili I will follow him

zubic_vila
18.03.2007., 19:13
meni je prekrasno kada klape pjevaju u crkvi...

Sanja29
18.03.2007., 19:18
- Kada mladenka ulaz u crkvu je jedna pjesma ; ili orgulje sviraju svadbeni marš
- nakon prvog čitanja - exultate deo
- kada se mladenci pričešćuju - Ave verum
- nakon razmjene prstenja - Ave Maria
- i nakon što je obred gotov a mladenci si čestitaju pjeva se Aleluja - Handel

tako je bilo kod mene - nadam se da nekome pomaže u izboru :-)

cvijet ivančica
19.03.2007., 14:06
- Kada mladenka ulaz u crkvu je jedna pjesma ; ili orgulje sviraju svadbeni marš
- nakon prvog čitanja - exultate deo ?????
- kada se mladenci pričešćuju - Ave verum ?????
- nakon razmjene prstenja - Ave Maria
- i nakon što je obred gotov a mladenci si čestitaju pjeva se Aleluja - Handel ?????

tako je bilo kod mene - nadam se da nekome pomaže u izboru :-)

daj mi pliz pojasni upitnike? koje su to pjesme?

Zairra
19.03.2007., 18:39
Da li bi mi netko mogao preporučiti neki gospel zbor, obožavam to! a ne znam gdje da ih nađem?

bluma
19.03.2007., 20:16
Znam za zbor Izvor. Imaju i cd. Inace pjevaju u crkvi na Tresnjevki. A vodi ih zena od Tomislava Jelincica s RTL-a. Strava su. Da ih samo cujes kako izvode"O, happy day" Za zaplakat kad zena pusti glas.

Sanja29
19.03.2007., 20:48
cvijet ivančica ... Exultate Deo, Ave Maria, Ave Verum i Alleluja su zborska djela za četiri glasa ....

Exultate Deo - Scarlati
Ave Maria - Arcadelt
Ave Verum -Mozart
Alleluja - Handel - iz njegovog djela Messiah

pokušavam naći mp3 format

dumai
19.03.2007., 21:24
Sanja jel ste vi imali cijelu misu ili kako već...? Meni vjenčanje počinje u 17:45 a do 18:20 najkasnije moramo biti vani (s tim da se moramo još i slikati u crkvi) jer počinje misa pa ne znam di bi ugurala i koliko pjesama...koliko traje najkraći obred? Bila sam na sto vjenčanja ali nikada nisam obračala pažnju na vrijeme...

Sanja29
19.03.2007., 21:29
mi smo imali misu i obred je trajao 45 minuta ... i slikali smo se u crkvi ali samo s roditeljima i braćom, i muž i ja ... sa svima ostalima smo se slikali ispred crkve ... vjenčanje je počelo u 17 sati, a u 18 sati je drugi par imao vjenčanje

dumai
19.03.2007., 21:40
hmm, da a ja imam samo 35 min. znači ne mogu toliko pjesama, mogu samo 2-3,

Sanja29
19.03.2007., 21:44
ovisi o tome koliko su ti dugačke pjesme .. ako imaš kratke pjesme možeš nekoliko pjesama :-)

SubiBubi
19.03.2007., 21:44
Znam za zbor Izvor. Imaju i cd. Inace pjevaju u crkvi na Tresnjevki. A vodi ih zena od Tomislava Jelincica s RTL-a. Strava su. Da ih samo cujes kako izvode"O, happy day" Za zaplakat kad zena pusti glas.

Da, da, mogu potvrditi da krasno pjevaju, mom bratiću su pjevali na vjenčanju. Ako treba kakav broj, mogu probat nabaviti.

Zairra
20.03.2007., 07:52
bluma i subibubi hvala. idem onda u nedjelju ih slušati, a ako može broj na pm bilo bi super, stvarno bi htjela gospel na vjenčanju, nadam se da to ne bi bilo preskupo. Uostalom kako se kreću okvirno cijene zborova za takve prigode?

cvijet ivančica
20.03.2007., 07:52
cvijet ivančica ... Exultate Deo, Ave Maria, Ave Verum i Alleluja su zborska djela za četiri glasa ....

Exultate Deo - Scarlati
Ave Maria - Arcadelt
Ave Verum -Mozart
Alleluja - Handel - iz njegovog djela Messiah

pokušavam naći mp3 format

e to bi bilo super. možeš mi poslati privatno poruku. ja sam nesto dogovarala u crkvi i znam sigurno da će mi svirati ave maria, a za ostalo ne znam. Iako bi najradije da mi pjeva više osoba gospel. to mi je tako predivno i emotivno.

puno hvala

crnka st
21.03.2007., 20:49
:confused: možda ću zvučat glupavo ali u filmovima na vjenčanjima ( dok mlada ide do oltara) svira neka melodija..sviđa mi se - nije svadbeni marš nego nježna melodija.. Zna li ko o kojoj se pismi radi?

Magg
21.03.2007., 20:55
ja ne :misli: u kojem filmu na primjer?

crnka st
21.03.2007., 21:09
:misli: uf sad se ne mogu sitit..mislim da je bila ta pisma i u filmu "wedding planner".Nedavno su na tv-u bili filmovi s vjenčanjima-nekoliko filmova i u svakom je svirala ista melodija ..al nijedan mi ne pada na pamet..ajme..:bonk:
..eto i našla san je http://www.pianobrothers.com/Music/ADayToRemember/canonind.asp#JumpName - Canon in D..iako mi u filmovima lipše zvuči!

purpurna kiša
17.04.2007., 14:50
mene muči što bi za ulaznu pjesmu. imat ćemo ipak onaj kraći obred od 15-20 min jer je misa već zauzeta. za kraj sam odlučila da zbor otpjeva Velik si - predivna mi je i ima smisla jer kaže kako isus čini djela velika, a što je veće djelo nego ljubav :cerek:
prijateljica bi mi otpjevala iz fantoma iz opere All I ask of you, ali ne znam gdje to ukomponirati.
koliko pjesama i u kojim dijelovima idu za kratak obred? bude li psalam i čitanje? to biramo sami?
najviše me muči ulazna pjesma jer mi se svadbeni marš baš i ne sviđa, ne bih htjela instrumental jer je tu moj zbor koji krasno pjeva i htjela bih maksimalno iskoristiti njihovu prisutnost. a koju pjesmu da odaberemo a da ne moramo trčati a baš ni puzati do oltara. ritam je dosta bitan. rijeke žive vode potecite? oda radosti? handlov aleluja je divan ali malo mi je too much.

Magg
17.04.2007., 14:58
Purpurna, imas li rijeci od "velik si"?? Ja sam za uskrs u nasoj crkvi cula prvi put jednu pjesmu (kod nas ju jos nikad nisu pjevali) i jaakoo mi se svidjela.. cini mi se da je to ta.... :confused: po tvom opisu bar..

Sanja29
17.04.2007., 15:02
handlova allelujah .. jer predivan ja sam ga imala ... :-))))))))

purpurna kiša
17.04.2007., 17:49
Magg, evo po sjećanju:
Dajemo Ti slavu, čast i hvalu,
Tebi podižemo ruke, Tvoje ime slavimo 2x
Jer velik si, činiš djela velika,
Nitko nije kao Ti, Isuse. 2x
Nitko nije kao Ti.

Magg
17.04.2007., 20:55
Hvala kisice, ali nazalost nije ta :o Iako je i taj tekst lijep, ali ono je bilo nesto drugo... Morat cu pitat drugi put kad dodjem u ZG.

put ljubavi
19.04.2007., 00:18
Braćo moja radujmo se,
Gdje je ljubav,
Isus najljepše ime,
Kao košuta,
Kakav prijatelj je Isus,
Kao Marija,
Ljiljane bijeli,
Kriste u Tvoje ime,
Kruše života,
Ljubi onoga tko ti želi dobro,
Magnificat,
Milost,
Neka cijeli ovaj svijet,
Nebo gori,zemlja blista,
Oči u oči,
Ovo je dan,
Ostani s nama,
Reci svakom koga znaš,
Sva ljubavi mi Isuse,
Samo je u Bogu mir dušo moja,
Tamo gdje palme cvatu,
Tražite najprije,
Vijek hvaljen budi,
Veselimo se svi,
To je mir,
Tu pred tobom,
Želim klicati!

Nadam se da će vam pomoći u odabiru. Imajte na umu da je to vaš dan kada idete po Božiji blagoslov stoga se nemojte opterećivati koja je pjesma prikladana za vjenčanje a koja ne. Bitno je što vi osjećate i što Vama neka pjesma znači,jer pjevate ih Bogu a ne uzvanicima! :) ;) :D :) :)

purpurna kiša
19.04.2007., 07:40
put ljubavi (imaš prekrasan nick), hvala na popisu. Baš već danima mozgam kako se zove molitva sv. Franje kad ono Vijek hvaljen budi. Stvarno je divna i vrlo prikladna. Pod Neka cijeli ovaj svijet misliš na pjesmu iz Jalta,Jalta? Zgodno

put ljubavi
19.04.2007., 22:46
purpurna kiša hvala za nick!:)
Eto baš mi je drago da sam ti pomogla:) Mislim na Jaltu.

ana77
20.04.2007., 19:58
Magg, evo po sjećanju:
Dajemo Ti slavu, čast i hvalu,
Tebi podižemo ruke, Tvoje ime slavimo 2x
Jer velik si, činiš djela velika,
Nitko nije kao Ti, Isuse. 2x
Nitko nije kao Ti.

Joj kako volim ovu pjesmu!!!! :cerek: :cerek: :cerek: Stalno ju pjevamo u crkvi (nas troje-ili ti trio :rofl: ) I super mi je "Rijeke žive vode!"

Nana_dbk
23.04.2007., 10:42
pitanje?

nama je ta pjesma pod obaveznu jer je i ja i dragi obožavamo a što će drugi reći baš me briga!

Mrs B.
02.05.2007., 16:56
mene zanima jeli negdje mogu nac note sa pjesme u crkvi, tila sam napravit knijgicu od 5-10stranica di su navedeni svi pjesme koje ce se pjevat u crkvi, koje sam misla stavit u klupa pa bi mogli gosti svi pjevat.

purpurna kiša
02.05.2007., 21:43
http://public.carnet.hr/FBL/scena/pjesmarica/
ovo je besplatna online pjesmarica. ima lijepih stvari. moraš se jedino registrirati. ja imam note od vijek hvaljen budi i rijeke žive vode pa ako nekom treba mogu poslati na mejl :)

MalaLola
03.05.2007., 08:17
Canon in D

To ću ja imati za ulazak gostiju, a pošto će ih biti puno onda za djeveruše ide od J. Clarka Trumpet Voluntary, mi zajedno ulazimo na Mendelssonov Wedding March, umjesto Ave Marie će mi frendica koja će mi i pjevat predložit nešto drugo pa bumo vidjele, a na kraju kod potpisa bi ja jedno iznenađenjce spremila...;) e da možda ćemo imati i pjevni psalam.. svirat će mi na orguljama i flauti.. eto to je više manje sve dogovoreno

Mrs B.
03.05.2007., 19:02
thanx purpurna kisa, super je stranica, :zubo: a bas steta da se nemoze poslusat pjesme.

ashley
04.05.2007., 07:18
Za ulazak gostiju u crkvu lagano ce svirat Ave Maria. Za moj ulazak Mendelssonov svadbeni mars, a na kraju za cestitanje Bachov Preludij!

Svira moja buduca sogorica koja bi mogla odsvirat i Gibonnija za ulazak ako bi ja to htjela! Stvarno predivno!:cerek: :cerek: :cerek:

Ivy4
04.05.2007., 07:30
Za ulazak gostiju u crkvu lagano ce svirat Ave Maria. Za moj ulazak Mendelssonov svadbeni mars, a na kraju za cestitanje Bachov Preludij!

Svira moja buduca sogorica koja bi mogla odsvirat i Gibonnija za ulazak ako bi ja to htjela! Stvarno predivno!:cerek: :cerek: :cerek:

Ovo je super, svaka čast što imaš takvu prijateljicu koja će ti pjevati http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a130.gif

Ivy4
04.05.2007., 07:35
To ću ja imati za ulazak gostiju, a pošto će ih biti puno onda za djeveruše ide od J. Clarka Trumpet Voluntary, mi zajedno ulazimo na Mendelssonov Wedding March, umjesto Ave Marie će mi frendica koja će mi i pjevat predložit nešto drugo pa bumo vidjele, a na kraju kod potpisa bi ja jedno iznenađenjce spremila...;) e da možda ćemo imati i pjevni psalam.. svirat će mi na orguljama i flauti.. eto to je više manje sve dogovoreno

Meni prekrasan zvuk daje flauta i pogotova u kombinaciji sa orguljama, ja ću imati zbor koji inače pjeva u crkvi i svećenik mi je rekao da će svirati što god želim:jumping: :jumping: , a ako ne znaju pjesmu da će uvježbati. Ja sam htjela da mi seka svira flautu jer ide u muzičku, ali ona ima veliku tremu tako da ju ne želim izlagati tome:amen: . Ovo će biti super i predivno http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a130.gif

ashley
04.05.2007., 07:42
Da to s tremom je zeznuto. Meni je moja kuma trebala otpjevat i psalam (Vjecna je ljubav njegova) ali ima toliku tremu da ne moze. U zboru super, a solo nema sanse!:D

Ivy4
04.05.2007., 07:52
ashley shvaćam te, dobro je i ovako, uspjela sam ju nagovoriti da mi barem čita u crkvi http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a130.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/i020.gif

Ananke
08.05.2007., 07:43
Meni bi u crkvi pjevala klapa. Četiri cure.
Eh, mislila sam da na kraju pjevaju Odu radosti kod potpisivanja i Sretan dan (Happy Day) kod izlaska iz crkve, ali sam si mislila da nam pjevaju i kod ulaska u crkvu, ali ne znam što bi bilo prigodno. Mislim, pa ne mora biti wedding marsh ili nešto takvo, mogu cure pjevati, ne?

Ideje?:kiss: :kiss:

Marija_lj
08.05.2007., 10:32
Ananke, mogu pjevati bilo koju liturgijsku pjesmu. Barem kod nas u župi...tako da su mi zeznuli planove sa muškom klapom :ceka: Sad sam opet na početku sa smišljanjem...

Ananke
08.05.2007., 10:35
Ananke, mogu pjevati bilo koju liturgijsku pjesmu. Barem kod nas u župi...tako da su mi zeznuli planove sa muškom klapom :ceka: Sad sam opet na početku sa smišljanjem...

Da, i što sad, što da pjevaju....:confused: :confused: :confused: :confused:

Marija_lj
08.05.2007., 10:37
Da, i što sad, što da pjevaju....:confused: :confused: :confused: :confused:

Pa nemam pojma..i ja kemijam svašta nešto..

MalaLola
08.05.2007., 12:01

:misli: Ček ček ne kužim to znači da recimo ne mogu pjevati neku lijepu ljubavnu pjesmu.. samo liturgijske ili... npr. jel mogu pjevati Ju te san se zajubija.. ili O ti dušo moje duše... ili neku ljubavnu od Olivera... hm.. ja sam mislila neku tako za kraj da se otpjeva.. :confused:

Ivy4
08.05.2007., 12:08
marija lj baš mi je žao što su te tako zeznuli http://www.cosgan.de/images/smilie/traurig/a040.gif
mala ja mislim da ti sve ovisi od župe do župe, meni je rekao da mogu sve što god želim kao i za zbor da ako imam kakvu posebnu želju da im javim prije tako da ju mogu naučiti pjevati http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/g010.gif Još nisam složila kombinaciju pjesama za crkvu, imam vremena tješim se http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a040.gif

lunalu
08.05.2007., 12:08
U samoj crkvi se ne moze pjevati za sakrament vjencanja/zenidbe pjesme od olivera i sl. Nazalost, samo liturgijske:(

Meni jucer sveki istresla na stol knjigu pjesmaricu i kaze: birajte:D Navodno ni da ne mogu bit dvije Marijine pjesme...A sto ja znam....

Ja sam odlucila: Ulazak: svadbeni marsh, pa bijeli ljiljane za pricest, Ne boj se, i za kraj: O happy day

Sad jos samo dragog moram obavijestit o mojoj odluci:D

MalaLola
08.05.2007., 12:16
U samoj crkvi se ne moze pjevati za sakrament vjencanja/zenidbe pjesme od olivera i sl. Nazalost, samo liturgijske:(
Meni jucer sveki istresla na stol knjigu pjesmaricu i kaze: birajte:D Navodno ni da ne mogu bit dvije Marijine pjesme...A sto ja znam....
Ja sam odlucila: Ulazak: svadbeni marsh, pa bijeli ljiljane za pricest, Ne boj se, i za kraj: O happy day

Bemti propade moje iznanađenje prije nego sam ga i izorganizirala... Niš bum još pitala, ali dobro preživjet ću i to valjda :D

lunalu
08.05.2007., 12:23
Bemti propade moje iznanađenje prije nego sam ga i izorganizirala... Niš bum još pitala, ali dobro preživjet ću i to valjda :D

Ma hoces.I ja sam dosad hrpu stavri morala mjenjat od prvotnih planova.Bit ce sve ok, vidjet ces:) Ako bas zelis nesto ne crkveno imat mozes organizirat pjevanje odmah na izlasku iz crkve;)

zokky78
09.05.2007., 08:34
Malabudala,
mozes mi molim te poslati na PM malo vise informacija za flautu, kao imas neki kontakt ili tako nesto, plizzz, puno ti hvala unaprijed

Kitty Kat
10.05.2007., 12:28
trebam pomoć :o Možete mi preporučit nekog za pjevanje u crkvi (zgb), stvarno nemam ideja. cure help!!!!

Nana_dbk
10.05.2007., 12:59
trebam pomoć :o Možete mi preporučit nekog za pjevanje u crkvi (zgb), stvarno nemam ideja. cure help!!!!

tu će tebi definitivno pomoći Mala ili Magg one su fakat ono ... sve znaju a zagreb je njihov teren. Čekaj još malo dok se one jave a onda ...

MalaLola
10.05.2007., 13:08
Nažalost Kitty Kat ja ti ne mogu baš pomoći jer meni frendica od frendice pjeva a to inače ne radi, tako da sorry.. a isto kao i zokky ti savjetujem da nazoveš bilo koju osnovnu glazbenu školu, neku u tvom kvartu i pitaš da ti treba solo pjevač/ica za vjenčanje i trebali bi ti dati nekoga;)

Magg
10.05.2007., 13:09
bome ZG nije moj teren :rofl: ja nemam nazalost pojma, nana tj. kitty kat... znam da par cura zna nekoga ko pjeva.. a ak bude nesto dobro bilo mozda i ja ukradem kontakt.. mi zasad planiramo da bude vjencanje bez pjesama, samo da se svira... i to samo orguljas, jer nemam pojma ko bi mi mogao jos (i sta) svirat.. mogu ja na fruli :lol:

Nana_dbk
10.05.2007., 13:23
sorry!

Kitty Kat
10.05.2007., 13:46
uh, valjda ću naći nekoga :tuzni:
Hvala kaj pokušavate pomoći :kiss:

iva1608
10.05.2007., 14:23
Meni bi u crkvi pjevala klapa. Četiri cure.
Eh, mislila sam da na kraju pjevaju Odu radosti kod potpisivanja i Sretan dan (Happy Day) kod izlaska iz crkve, ali sam si mislila da nam pjevaju i kod ulaska u crkvu, ali ne znam što bi bilo prigodno. Mislim, pa ne mora biti wedding marsh ili nešto takvo, mogu cure pjevati, ne?

Ideje?:kiss: :kiss:

mi smo imali Odu radosti kod potpisivanja i na kraju vjenčanja .... baš je bilo svečano :)

night_train
12.05.2007., 14:54
:top: happy day na kraju, marsh na ulasku...SAmo, sto u ''sredini'' (kod potpisivanja)... Želim neku pjesmu koja ne asocira na tipičnu misu... hm... nešto svečanije, ...
Imat ćemo samo obred, i vjerojatno ce nam svirati jedan decko na gitari... Zelim nesto njezno, diskretno... prijedlozi?

night_train
30.05.2007., 21:59
evo nesto informativno
http://www.crkvena-glazba.hr/index.php?option=content&task=view&id=21&Itemid=38

night_train
30.05.2007., 22:00
:top:

Plavooka Sanja
31.05.2007., 07:43
Nama će svirati orgurlje pri ulazu i izlasku iz crkve, a moramo dogovoriti sa zborom za neku pjesmu. Nažalost, imat ćemo samo obred jer ima dosta vjenčanja u našoj crkvi, a ja sam željela vjenčanje pod misom.

night_train
31.05.2007., 07:48
i mi cemo imati samo obred... i frenda na akusticnoj gitari.. u maloj kapelici... za vikend isprobavamo kako zvuci...

lolitta: imas mozda note? (svidja mi se tvoja kombinacija)

crna ovčica
31.05.2007., 08:07
meni ce moj stric svirat orgulje a frendica ce mi pjevat Ave Mariju. Savrseno pjeva i pjevala je na vjencanjima.

provincijalka_24
31.05.2007., 08:12
mi smo našli foru sa klapom u Crkvi tako da pjeva nama dragu pjesmu, a da ima vjerskog u sebi :top:

Dvor je njezin sav u cviću,
kosa jon se rasplela,
kad je vidin vidin sriću
vidin bileg anđela.

Lipu ka sa svete slike
kakvu Bog je prosvitli
moga bi je po sve vike
jubiti i jubiti

Da se prahom sriće pospe
cvićen sa procesije
njeno lice ka u gospe
da se lipo nasmije
njeno lice ka u gospe
nek se meni nasmije.

I pri vengo pojden Bogu
zadnji konat podniti
nek mi pusti da je mogu
jubiti i jubiti.

Tedi Spalato, of kors :)

Plavooka Sanja
31.05.2007., 08:22
Provincijalka, ne mogu virovati! Ja želim tu pjesmu na vjenčanju i razmišljam bi li je crkveni zbor mogao otpjevati jer ju jednostavno obožavam! Naježila sam se čitajući stihove.

provincijalka_24
31.05.2007., 08:27
Provincijalka, ne mogu virovati! Ja želim tu pjesmu na vjenčanju i razmišljam bi li je crkveni zbor mogao otpjevati jer ju jednostavno obožavam! Naježila sam se čitajući stihove.

Ajme Sanjić, a zašto ne bi mogli, ako ih lijepo zamoliš, mislim da ne bi trebalo biti problema, uigrani zbor "skine" pjesmu za čas :kiss:
Ma meni je ta pjesma prekrasna, a pjeva nam klapa i Frama, pa smo ovu odabrali za ulaz...:top:

provincijalka_24
31.05.2007., 08:58
sve vi curke koje imate klape, imate fenomenalne pjesme koje ne moraju baš bit od Olivera, ali su stare, klapske ljubavne i to vam mogu pjevat bez problema....npr:

Blago žarkon suncu što te grije
Blago zvizdan što se za te roje
Blago onom 'ko te gledat smije
I jubit' lipo lice tvoje

Jubi' ću te uvik iston miron
Di god bila ili s kin' ćeš biti
Čeka' ću te uvik iston viron
Svu od zlata i od zlatni' niti

Jubi' ću te uvik iston miron
Di god bija i tu ti ćeš biti
Vezan za te uvik iston viron
Sapet mrižon tvoj' zlatni' niti

Blago svodu ispod kojeg hodiš
Blago jutru što te rosom poli
Blago onom čiju dušu voliš
Srcu blago koje tvoje voli

Sritna ćerce i čestita, budi mi, ćerce, čestita
Svin zvizdama narešena, kući novoj srića budi
Novemen domu virna budi, nek mi te čuva dobri Bog
Nek mi te čuva dobri Bog

Novemen domu uzorita, budi mi ćerce čestita
Na kripostin uzrijala, kući novoj srića budi
I poroda se naživala, nek ti u kruvu bude dom
Nek mi te, nek mi te prati anđel moj

Nek te dobri čuva Bog

purpurna kiša
31.05.2007., 10:18
provincijalka, ne znam koje je ljepša od ljepše. sva se ježim. ovdje to ne bi prošlo jer nije dio kulture ovog kraja ali da sam negdje na moru odmah bi iskoristila koju od ovih pjesama.

Xen@
31.05.2007., 17:41
Cure pomoć! Tražim alternativu za Ave Mariu, pjevačica mi je dala na izbor (a šta bi drugo) da si izaberem sta ce mi u crkvi pjevat. Umjesto Ave Marie htjela bi negu drugu pjesmu (za solo izvedbu). Tu se dosta spominje Amazin Grace (Milost u hr. izvedbi) jel ima to mozda neko da cujem kako to zvuci i koje su rijeci, ili neki link da skinem. Ajde cure pliz pomoc, uzasno sam neodlucna, ako ima neko neki dobar prijedlog. PLIZZZZZZZZZ!!!!:kiss:

purpurna kiša
31.05.2007., 17:48
xena, promučkat ću malo poglavi solo pjesme. meni će prijateljica i kolega iz zbora pjevati all i ask of you iz fantoma iz opere. milost mene malo više vuče na sahrane nego na vjenčanja (da se nitko ne uvrijedi, to je samo moaj osobna asocijacija). A zašto ne bi ave mariu ako smijem pitati? promozgat ću pa ti javiti.

Xen@
31.05.2007., 17:56
xena, promučkat ću malo poglavi solo pjesme. meni će prijateljica i kolega iz zbora pjevati all i ask of you iz fantoma iz opere. milost mene malo više vuče na sahrane nego na vjenčanja (da se nitko ne uvrijedi, to je samo moaj osobna asocijacija). A zašto ne bi ave mariu ako smijem pitati? promozgat ću pa ti javiti.

A ne znam ni sama dobila sam na cd-u dvije varijante ave marie i lijepo to zvuci, a ja bi nesto drugo.....a sto? prijedlozi? to dal Milost asocira na sahranu zbilja ne znam, zato trazim po netu da cujem, al nikako a nađem.

purpurna kiša
31.05.2007., 18:05
englesku verziju milosti tj. amazing grace bi trebala bez problema naci. hrvatsku malo teze.
hrvatske rijeci bi trebale ići nekako ovako:

Milost koja sve vodi nas
daje snagu i mir,
oživjela je život moj.
Bijah slijep, a sada vidim.

Vrijeme teče, prolazi sve.
Milost nam, o Bože, daj
da živeći ne umremo,
da svjetlost budeš nama.

Nije loša, nježna je ali sam ju valjda puno puta čula na sahranama pa zato ta asocijacija. To bi trebalo ići nakon razmjene prstenja? ili na samom kraju obreda?

Xen@
31.05.2007., 18:09
Nije loša, nježna je ali sam ju valjda puno puta čula na sahranama pa zato ta asocijacija. To bi trebalo ići nakon razmjene prstenja? ili na samom kraju obreda?[/COLOR][/QUOTE]

Reko mi svecenik na probi u utorak da nakon razmjene prstenja mi fino sjednemo, a on "najavi" lijepu pjesmu :) ...a koju? ne znam jos.

zubic_vila
31.05.2007., 22:50

oprosti ja bila na vjencanju gdje je klapa pjevala 3 pjesme i niti jedna pjesma nije bila crkvena...

night_train
01.06.2007., 08:49
zubic: a gdje je to bilo?

nike23
04.06.2007., 18:32
Mi bismo možda imali klapu da nam pjeva u crkvi ali ne znam koje pjesme. Molim vas za prijedloge?:s :s :s

zubic_vila
04.06.2007., 22:26
zubic: a gdje je to bilo?

u rijeci na trsatu...

night_train
05.06.2007., 07:34
aha... hm... hvala

Nana_dbk
05.06.2007., 09:14
Ja skontala ovako:

za moj ulaz s tatom - svadbeni marsh (orgulje)
za prikazanje - ave maria (orgulje+solistica)
za pričest - krist na žalu (orgulje+solistica)
za kraj - svečana melodija (orgulje)

jeli to OK?

Plavooka Sanja
05.06.2007., 09:17
za moj ulaz s tatom - svadbeni marsh (orgulje)
za prikazanje - ave maria (orgulje+solistica)
za pričest - krist na žalu (orgulje+solistica)
za kraj - svečana melodija (orgulje)

Meni zvuči super! Ja ću se danas dogovoriti sa svojim župnikom i zborom! Možda ti ukradem ideju, jel mogu? :kiss:

purpurna kiša
05.06.2007., 10:41
nana :top: , možda ti još nedostaje prepjev za psalam i aleluja. to vidi sa svećenikom i zborom. i mislim da može biti još jedna pjesma nakon razmjene pstenja.

Plavooka Sanja
05.06.2007., 11:05
Cure, pošto je samo obred, koliko pjesama uopće može ići odnosno da ne bi ja prenatrpala, a ne stane mi sve!

ekonomistica5
05.06.2007., 12:46
Bog cure!

Ja sam nova, ali uzivam u vasim postovima, planiranju vjencanja, a pogotovo u glazbi.

Bas moja sestra i ja pjevamo u subotu na jednom obredu, pa znam kako to ide.
Pjeva se jedna pjesma za ulaz, npr. Rijeke zive vode, O dodite s hvalama ili Sva djela Gospodnja.
Onda se pjeva psalam: Stavi me kao znak (Prepredivna pjesma)
Aleluja:tu mozete sve zive aleluje koje znate i svidaju vam se, mi cemo pjevati Trazite najprije
I za kraj:Ave Maria, Dajemo ti slavu, pa Zahvali

TO je nas raspored, a provjereno je i tako ti ide s obredima.

POzdrav

p.s. ja se valjda udajem za 2. godine pa cu vas pratiti :)

mala1mala
28.06.2007., 13:47
curke, tko vam pjeva/svira u crkvi? da li mi možete poslati pm, tko, kaj znaju pjevati, koliko koštaju :confused:

i da li možda netko zna da li u crkvi sv. Franje na Opatovini imaju neki zbor, solista, nekog??

ja pojma nemam o tome...

provincijalka- tebi pjeva Frama? ćeš mi poslat malo info na pm? :kiss:

MalaLola
28.06.2007., 14:47
Drage moje koje češće ovako pjevate u crkvi trebala bi malu pomoć.
Već sam odabrala pjesmu za umjesto Ave Marie, sve je dogovoreno i nije niš problem, ali ja sam dragom htjela pokazat riječi te pjesme... i nigdje, ali baš nigdje na netu ih ne mogu naći, pa pliz tko zna barem djelomično riječi od pjesme JEDINA (znam samo onaj dio Žena si nad svim ženama, majka si nad svim majkama...) pliz napišite mi:kiss:

Helly7
28.06.2007., 17:05
curke, tko vam pjeva/svira u crkvi? da li mi možete poslati pm, tko, kaj znaju pjevati, koliko koštaju :confused:

i da li možda netko zna da li u crkvi sv. Franje na Opatovini imaju neki zbor, solista, nekog??

ja pojma nemam o tome...

provincijalka- tebi pjeva Frama? ćeš mi poslat malo info na pm? :kiss:

Mi smo ti se dogovorili sa crkvenim bendom iz Sigeta - Jeshua (Mail-adresa na PM, Magg) da nam sviraju. Sve su ti mladi i sviraju ti skroz moderno. Imaju sintić, gitare, i cure super pjevaju. Možeš jednu nedjelju otići u 18:30 na misu u Siget i čut ih. Ak te još kaj zanima pitaj. ;)

mala1mala
29.06.2007., 08:39
helly ćeš mi poslat kontakt na pm? i koliko koštaju :D ?

Helly7
29.06.2007., 16:37
mala1mala, evo imaš PM!!!
Megg sorry, neće se ponoviti!!! Mea culpa, malo sam se zanjela!:kiss:

Lina..
29.06.2007., 21:49
Drage moje koje češće ovako pjevate u crkvi trebala bi malu pomoć.
Već sam odabrala pjesmu za umjesto Ave Marie, sve je dogovoreno i nije niš problem, ali ja sam dragom htjela pokazat riječi te pjesme... i nigdje, ali baš nigdje na netu ih ne mogu naći, pa pliz tko zna barem djelomično riječi od pjesme JEDINA (znam samo onaj dio Žena si nad svim ženama, majka si nad svim majkama...) pliz napišite mi:kiss:

JEDINA

S nama si kad smo sami, nemoćni,
u nama kada nas vuku djela zla.
Hvala ti , Ženo, što si s nama ti,
u molitvi, vječnog života istini.

Pod tvojim srcem ti si nosila, jedina,
čovjeka nad svim ljudima.
Lijepo je znati da si sa nama, u djelima,
što za nas ti si činila.

Žena si nad svim ženama,
Majka si nad svim majkama.

Dušom, tijelom puna ljubavi,
ti si žito što daješ kruh nam života.
Svjetla puna, ti si jedina,
jedina od svih žena-
Majka si Krista.

Dušom, tijelom...
Majka si Boga živoga.

Ova pjesma ti je za kraj mise...

SubiBubi
30.06.2007., 15:35
Prekrasna mi je ta pjesma. Jel bi to moglo i za pričest?

Lina..
30.06.2007., 23:41
Prekrasna mi je ta pjesma. Jel bi to moglo i za pričest?

Svaka pjesma može biti pričesna pjesma..preporuča se da se za vrijeme pričesti pjevaju pjesme koje označavaju Isusovu slavu, muku i život..a Jedina je Marijanska pjesma, a one se pjevaju za izlaz, tj. na kraju mise..:)

Mala Ane
01.07.2007., 00:02
Malabudala nadam se da je ovo ono sto trazis!:kiss:

As I kneel before you
As I bow my head in prayer
Take this day, make it yours
And fill me with your love

Ave Maria! Gratia Plena! Dominus Tecum, Benedicta tu!

All I have, I give you
Every dream and wiish are yours
Mother of Christ, Mother of mine
Present them to my Lord.

As I kneel before you
And I see your smiling face
Every thought, every word
Is lost in your embrace.

purpurna kiša
01.07.2007., 09:20
ane, prekrasna je!!!!

Mala Ane
01.07.2007., 15:58
I meni je prekrasna samo ne znam hocu li uspijet nac nekoga da mi je otpjeva!

MalaLola
02.07.2007., 07:10
JEDINA

Ova pjesma ti je za kraj mise...

Hvala:kiss: to je ta... a ja ću ju imati za pričest... ;)

Mrs B.
02.07.2007., 14:30
malo sam u badu zbog glazbe u crkvi, prvo sam misla da ce zbor od rodice moc pjevat, ali oni su vecinom tada na godisnim. Sat ce mozda nama jedan prijatelj od njega 2-3pjesme odpjevat, ali skroz klasicne Ave maria itd. ali ja sam tila mali zbor koji pjeva uz to jos neke moderni stvari u smislu gosple ili tako. Ako neko zna neki mali zbor please na pm i cijenu.

MalaLola
21.07.2007., 01:52
Moram napisati još samo ovo:zubo: najljepši trenutak i jedini kada sam zaplakala na vjenčanju je bio kada je predivna djevojka koja mi je pjevala u crkvi zapjevala psalam Kao košuta (naći ću negdje i sve riječi koje si pre predivne... al meni još uvijek zvoni njen glas kad pjeva ...Snago moja i zaštito, u tebi duh moj se odmara, samo ti čežnja si srca moga, tebe slavim ja... Moram vam obavezno uploadat taj dio, jer cura pjeva božanstveno... pjevala je još i Čuvar srca mog, nakon samog čina vjenčanja i na kraju je trebala ići Jedina, ali tek sam danas saznala da je svećenik rekao da je to previše, odn. mislio je da će predugo to trajat, a još je bilo odmah vjenčanje iza (a inače je dobar skroz bio, al da sam mu ja rekla sigurno bi bilo ok).. i još je zaboravio da bi mi sami govorili zavjete, pa nam je on na kraju čitao:(
al sve u svemu vjenčanje u crkvi je bilo jako jako lijepo:top:

Kandela
21.07.2007., 07:01
evo mala za tebe uz cestitke...

KAO KOŠUTA ŠTO ZA VODOM ŽUDI,

ŽUDIM ZA TOBOM JA.

SAMO TI ČEŽNJA SRCA SI MOGA.

TEBE SLAVIM JA!

SNAGO MOJA I ZAŠTITO,

U TEBI DUH MOJ SE ODMARA!

TEBE SLAVIM JA!

"Štitiš me, dodiruješ, nježnim nitima vežeš me.
Sve zle vjetrove umiruješ, Tebi se poklanjam, vodi me.
I kad sam sama, i kad se krijem, podno zidina svijeta zlog,
Tebi vjerujem, Ti si Čuvar srca mog...
Duša sigurna, smirena, uz Tvoju Ljubav se privila...
Nikom Te ne dam, Ti si Čuvar srca mog."

provincijalka_24
21.07.2007., 12:21
joooj.... i meni je jedan od najemotivnijih trenutaka bio ulaz u Crkvu i naša klapa :s :s s Tedijevom :

Dvor je njezin sav u cviću,
kosa jon se rasplela,
kad je vidin vidin sriću
vidin bileg anđela...

Lipu ka sa svete slike
kakvu Bog je prosvitli
moga bi je po sve vike
jubiti i jubiti

Da se prahom sriće pospe
cvićen sa procesije
njeno lice ka u gospe
da se lipo nasmije
njeno lice ka u gospe
nek se meni nasmije...

I pri vengo pojden Bogu
zadnji konat podniti
nek mi pusti da je mogu
jubiti i jubiti...

:kiss: :kiss: :kiss:

ah...šta ću...pucaju me emocije...pogledali smo dvd 46834739 puta....:rofl: :rofl:

milica123
23.07.2007., 08:43
Koliko se pjesama izvodi za vrijeme kraćeg obreda vjenčanja (bez mise)? I naravno kako to sve ide, taj protokol u crkvi? Molim udane da savjetuju.
A što se tiče pjesama, kako izabrati pjesme?? Ja bi vrlo rado neku romantičnu i nježnu kad nas proglasi vjenčanima i kada uslijedi prvi poljubac. Ima netko kakve ideje??

Magg
23.07.2007., 08:46
Mi kad smo bili nedavno kod svecenika na razgovoru itd. nam je rekao posto je vjencanje pod misom da ce on i orguljasica/pjevacica izabrati pjesme :confused: u tom trenutku nisam bas saltala, jer sam bila jos nervozna radi onog "ispita". I kasnije sam se pitala sta bi to znacilo... Hoce li biti na pocetku onaj tam-tam-ta-ta... mars... a kasnije sta ce biti? Ili ce biti pjesmo koje se obicno pod misom isto pjevaju :confused:
sta vi mislite?

night_train
23.07.2007., 08:54
mi smo imali frenda koji je svirao gitaru... (imali smo mali obred)...

-1. dok sam ja s tatom bila vani... nesto lagano od Bacha (nadjem popis kasnije)...
- 2. kad sam ulazila onaj tam-tam-tam... marsh (Wagner, bridal march)
- 3. nakon sluzbenog dijela, nakon prstena.. jedna slatka stvar od Mozarta (ne sjecam se tocnog naziva)
- 4. potpisivanje... jos jedna slatka stvar od Mozarta (ne sjecam se tocnog naziva)
-5. izlazak... Mendellson... oopet marsh..

znaci, oko 4 pjesme... ovisno o tome ima li nesto prije tebe i tvog ulaska, i sto se svira kod prstena i potpisa

-6. dok smo se vani vrtili i slikali... Jinx, Psihomodo, Clash... :D

MalaLola
23.07.2007., 14:55
evo mala za tebe uz cestitke...

KAO KOŠUTA ŠTO ZA VODOM ŽUDI,

ŽUDIM ZA TOBOM JA.

TEBE SLAVIM JA!

SNAGO MOJA I ZAŠTITO,

U TEBI DUH MOJ SE ODMARA!

TEBE SLAVIM JA!

"Štitiš me, dodiruješ, nježnim nitima vežeš me.
Sve zle vjetrove umiruješ, Tebi se poklanjam, vodi me.
I kad sam sama, i kad se krijem, podno zidina svijeta zlog,
Tebi vjerujem, Ti si Čuvar srca mog...
Duša sigurna, smirena, uz Tvoju Ljubav se privila...
Nikom Te ne dam, Ti si Čuvar srca mog."

Plačem... opet.. i tako je svaki put kad pogledam snimku kad još predivnim glasom naša draga poznanica pjeva.. božanstveno!!!!!! Hvala ti Kandela... stvarno su mi te pjesme u iznimno lijepom sjećanju na vjenčani dan... Obavezno ću uploadat da čujete kako je to zvučalo.. za naježit se.. i u mom slučaju rasplakat odmah:s :s

milica123
24.07.2007., 17:38
Cure, evo odlične stranice vezane za pjesme, bilo u crkvi, sali, prvi ples, zadnji ples...

http://www.wedalert.com/songs/index.asp

B&B
31.07.2007., 15:00
Curke,

Ja sam nekako zabrijala da bi bilo fora da zbor pjeva 'O Happy Day' na kraju vjenčanja, ono kad su čestitke i to.

Samo, budući da se ženimo u Hrvatskoj i da ce nam pjevati dječji zbor koji predvodi časna - ne znam koliko je to izvedivo. Evo pokušavam izgoogle-ati neki prijevod ali ne nalazim nista korisno. Hm...mozda bi dječica mogla naučiti na engleskom....samo ne znam kako će časna reagirati na to :-)
Ipak je to gospel pjesma.

Da li je netko od vas možda imao sličnu ideju ili ste čuli negdje...

Šta mislite?

Hvala! Pusa!

bluma
31.07.2007., 19:31
u crkvi sv. Josipa u Zg - Trešnjevka ti pjeva zbor Izvor i oni izvode tu pjesmu. Prekrasno!!!

SNJESKICA
31.07.2007., 22:55
Sestra mi se udala 23.6. Bilo je dogovoreno da joj jedna poznanica odsvira svadbeni marš na početku u onaj svečani kraj, a za vrijeme mise da joj pjeva jedna klapa. Na programu imaju nekoliko crkvenih pjesama (Tebe pojem, Ave Maria, Mariji Divici, Oče naš ...). Sestri je najvažnija bila Ave Maria. Baš je htjela tu pjesmu, nakon izmjene prstenja.
MEĐUTIM, večer prije klapa - OTKAZALA. Sestra je bila na rubu suza. Budući da ja pjevam u jednom zboru i u jednoj klapi, a igrom slučaja kod kuće sam imala note Ave Marie, predložila sam joj da ih odnese curi koja je trebala svirati pa makar da i nju odsvira kad već neće biti ovih da je otpjevaju. Tako je i učinila.
I za vrijeme obreda, cura je počela svirati Ave Mariu, ja sam je spontano počela pjevati (znam ju, jer smo je pjevali na zboru), sestra se okrenula, u njenim očima sam vidjela suze, a sa usana sam joj uspjela pročitati riječ: "Hvala ti!" Nakon toga su me ponijeli osjećaji, pustila sam glas da je cijela crkva odzvanjala. Svi su se okretali i gledali tko to pjeva. Nikada taj trenutak neću moći zaboraviti, a sestrin pogled prepun suza zahvalnica POGOTOVO!!!

leandra
01.08.2007., 07:48
Ajme snješkica prekrasno, evo odmah su mi se zasuzile oči. I ja sam zamolila jednu sestrinu frendicu koja stvarno prekrasno pjeva da nam otpjeva Ave Mariju, ali još se nije odlučila. To mi je stvarno prekrasno.

marina3
01.08.2007., 07:50
u mojoj obitelji nitko nema sluha tako da neznam tko će meni pjevat,a šta je najžalosnije ni u crkvi gdje se ženimo ,kad pjevaju mene uši zabole

Mayo
01.08.2007., 08:42
[...]I za vrijeme obreda, cura je počela svirati Ave Mariu, ja sam je spontano počela pjevati (znam ju, jer smo je pjevali na zboru), sestra se okrenula, u njenim očima sam vidjela suze, a sa usana sam joj uspjela pročitati riječ: "Hvala ti!" Nakon toga su me ponijeli osjećaji, pustila sam glas da je cijela crkva odzvanjala. Svi su se okretali i gledali tko to pjeva. Nikada taj trenutak neću moći zaboraviti, a sestrin pogled prepun suza zahvalnica POGOTOVO!!!
Ježim se... predivno, svaka ti čast! :top:

ashley
01.08.2007., 08:43
Snjeskice najezila sam se cijela! Stvarno predivno! :cerek: :cerek: :cerek:

Ivy4
01.08.2007., 11:37
snješkica čitajući tvoj post oči su mi zasuzile http://www.cheesebuerger.de/images/midi/traurig/a065.gif

night_train
01.08.2007., 11:44
snjeskice... bravo sekice.. smrc...

MalaLola
01.08.2007., 12:15
Sestra mi se udala 23.6. Bilo je dogovoreno da joj jedna poznanica odsvira svadbeni marš na početku u onaj svečani kraj, a za vrijeme mise da joj pjeva jedna klapa. Na programu imaju nekoliko crkvenih pjesama (Tebe pojem, Ave Maria, Mariji Divici, Oče naš ...). Sestri je najvažnija bila Ave Maria. Baš je htjela tu pjesmu, nakon izmjene prstenja.
MEĐUTIM, večer prije klapa - OTKAZALA. Sestra je bila na rubu suza. Budući da ja pjevam u jednom zboru i u jednoj klapi, a igrom slučaja kod kuće sam imala note Ave Marie, predložila sam joj da ih odnese curi koja je trebala svirati pa makar da i nju odsvira kad već neće biti ovih da je otpjevaju. Tako je i učinila.
I za vrijeme obreda, cura je počela svirati Ave Mariu, ja sam je spontano počela pjevati (znam ju, jer smo je pjevali na zboru), sestra se okrenula, u njenim očima sam vidjela suze, a sa usana sam joj uspjela pročitati riječ: "Hvala ti!" Nakon toga su me ponijeli osjećaji, pustila sam glas da je cijela crkva odzvanjala. Svi su se okretali i gledali tko to pjeva. Nikada taj trenutak neću moći zaboraviti, a sestrin pogled prepun suza zahvalnica POGOTOVO!!!

Bemti.. dobro da to meni nisi napravila jer bi mi srce otkazalo od emocija... ja sam i na dogovoreno pjevanje u crkvi cmoljila grozno, a kamoli da mi se ovako nešto dogodilo... uf, preplakala sam i čitanje cijelog tvog posta... samo ću reči seka si kakvu se samo poželjet može...
A i moja sekica je bila slatka i sva jadna u tremi jer je čitala hvalospjev ljubavi i točno sam joj vidjela na licu da ima totalnu tremu, ali čitanje je obavila za 5!

mila78
01.08.2007., 15:57
Snješkice, imaš srce kao kuća...totalno me steglo u grlu...Bravo:s

Tiho jezero
01.08.2007., 19:16
Moja je crkva mala i nema čak ni zbor, a ja bi željela da mi se u crkvi pjeva. Znate li koja (pogotovo curke iz Broda) nekoga tko bi to odradio ili bar gdje da se raspitam? Hvala!

Tiho jezero
02.08.2007., 15:52
Zar na ovom forumu nema baš nitko iz Broda?:cool:

purpurna kiša
02.08.2007., 18:45
snješkice, stvarno si sestra kakvu treba tražiti. vjerujem da je to seki bio najdivniji poklon :cerek:
jezerce, bila je na forumu jedna zeljka iz slavonskog broda (bila je prije par mjeseci poslala slikice pa ju mozes naći na topicu slike s vjenčanja i pitati na PM)

Tiho jezero
03.08.2007., 12:40
snješkice, stvarno si sestra kakvu treba tražiti. vjerujem da je to seki bio najdivniji poklon :cerek:
jezerce, bila je na forumu jedna zeljka iz slavonskog broda (bila je prije par mjeseci poslala slikice pa ju mozes naći na topicu slike s vjenčanja i pitati na PM)

Pa to bi ja bez tebe, Kišice? Hvala za pjesme! Je li Željka nadimak ili se tako zove?

purpurna kiša
03.08.2007., 15:24
sad sam provjerila, nick joj je baš Željka. nisam sigurna jedino koliko je često na forumu, ali nikad ne škodi poslati PM.
a ja sam se sad još nešto sjetila - jednom davno smo iz francuske putovali sa jednim zborom mladih iz slavonskog broda. išli su u taize. probaj se raspitati postoji li negdje kod vas molitvena skupina taize (u osijeku je kod isusovaca i zove se pomirenje), mozda oni mogu otpjevati nesto za vas. probat cu ja pitati i jednu frendicu iz broda kada ju budem cula zna li ona kakav zbor (eto zbog te frendica koju jako volim sam slaba na brođanke i brođane :zubo: )

SNJESKICA
04.08.2007., 16:47
Hvala vam, od srca, ali to je bilo najmanje što sam mogla napraviti. Ipak mi je jedina sestra i ona je meni pomogla kad god mi je trebalo i kad god je mogla. Da je u tom trenutku rekla da želi kamenčić s Mt. Everesta, ja bih joj ga stvorila, a kamoli otpjevala jednu pjesmu.:grli:

Tiho jezero
05.08.2007., 16:04
sad sam provjerila, nick joj je baš Željka. nisam sigurna jedino koliko je često na forumu, ali nikad ne škodi poslati PM.
a ja sam se sad još nešto sjetila - jednom davno smo iz francuske putovali sa jednim zborom mladih iz slavonskog broda. išli su u taize. probaj se raspitati postoji li negdje kod vas molitvena skupina taize (u osijeku je kod isusovaca i zove se pomirenje), mozda oni mogu otpjevati nesto za vas. probat cu ja pitati i jednu frendicu iz broda kada ju budem cula zna li ona kakav zbor (eto zbog te frendica koju jako volim sam slaba na brođanke i brođane :zubo: )

Pa mi brođanke smo sve tako divne zato nas i voliš1 Jak, sad sam stavarno pretjerala. :rofl: Kišice i ostale curke, ne mora to biti zbor. Može i solist s gitarom recimo. Kod frendice mi je bilo tako, ali nažalost ta djevojka ne može taj datum.

ribica0603
12.08.2007., 19:01
malu pomoc molim....:moli:

imate cemo klapu u Crkvi za vrijeme obreda pa me zanima koje bi mi pjesme preporucile...

hvala,hvala...:kiss:

purpurna kiša
12.08.2007., 20:42
ribice, škicni što je provincijalka pisala i ona je imala klapu. hoće li vam svećenik dozvoliti neliturgijske pjesme? ako da, onda ti je izbor svakako puno širi :D

ribica0603
12.08.2007., 21:30
hvala...nisam ni znala da je prove imala klapu...poslat cu joj poruku...

a ostale curke su dobrodosle s prijedlozima...:)

marina3
13.08.2007., 08:03
malu pomoc molim....:moli:

imate cemo klapu u Crkvi za vrijeme obreda pa me zanima koje bi mi pjesme preporucile...

hvala,hvala...:kiss:

jeeeeeeeeeeeee i mi ćemo imat :D

ribica0603
13.08.2007., 08:36
jeeeeeeeeeeeee i mi ćemo imat :D

bravooooo! :)

a koja klapa,ako se smije znati? (samo kratko da nismo offtopic :eek: )

i koje pjesme si planirala?

marina3
13.08.2007., 08:56
nešto od spalata .klapa nemam pojma kako se zove ,jer je to tata dogovarao

ribica0603
13.08.2007., 10:09
nešto od spalata .klapa nemam pojma kako se zove ,jer je to tata dogovarao

samo cete od Spalata imat pjesmu? a ostalo?

marina3
13.08.2007., 11:00
ma ne mislila sa na spalata dok ulazim u crkvu ostalo prepuštam njima

ribica0603
13.08.2007., 11:07
ma ne mislila sa na spalata dok ulazim u crkvu ostalo prepuštam njima

aha..kuzim..:top:

Br2B
05.02.2008., 20:19
Mogu reć da nama Crkva i vjera puno znače u životu, tak da će nam pjevati jedan zbor mladih koji inaće pjevaju tako na vjenčanjima,a pošto imamo i misu uz vjenčanje,biulo bi suhoparno uz samo mar i ave mariu,tak da će na ulazu bit naravno ulazni marš, misu(gospodine,slavu svet i jaganjče će bir po njihovom izboru,ali vjeojatno će bit jedan svet iz afrike uz bongose i zvečke-fenomenalan je), a reperotar će bit Pjesma nad pjesama za psalam, Zdarvo Marijo(FIdes) umjesto Ave Marie, Hvalospjev ljubav pod pričesti, a prije podpisivanja nam budu otpjevali Gibbonijevu Projdi vilo i za kraj,dok si budemo čestitali,potpisivali,itd,će nam otpjevati ona dva dueta iz devedesetih magazin i još netko,zovu se Romantika i Simaptija, i još neke duhovne šansone ak bude trebalo...i na kraju Mandelsonov marš....

Kelavica
06.02.2008., 10:09
Meni će moja dva prijatelja sa gitarama pjevati " Projdi vilo"...:cerek:

more & dupin
06.02.2008., 11:18
nisam znala da se može u crkvi pjevati pjesme koje nisu ono ne znam kako da se izrazim "strogo crkvene" baš mi je drago. jupi.....

danchika
06.02.2008., 11:43
aha..kuzim..:top:

Ribica,

i ja bi jako htjela klapu u Crkvi, ali ne znam ni jednu u ZG koja to radi, možeš li mi pomoći, ako sam off topic može pm:)

maan
06.02.2008., 11:44
[QUOTE=Kelavica;12514096]Meni će moja dva prijatelja sa gitarama pjevati " Projdi vilo"...:cerek:

Prekrasna pjesma za pekrasan trenutak!:top:

srceko0706
06.02.2008., 12:20
Ribica,
i ja bi jako htjela klapu u Crkvi, ali ne znam ni jednu u ZG koja to radi, možeš li mi pomoći, ako sam off topic može pm:)[/QUOTE]

I ja bi htjela klapu a isto sam iz Zga,ako ti se javi tko na pm mogu te zamoliti da i meni pošalješ broj! Plizzzz! Obožavam klape ! a ak ja kaj saznam javim ti isto!

danchika
06.02.2008., 13:26
Ribica,
i ja bi jako htjela klapu u Crkvi, ali ne znam ni jednu u ZG koja to radi, možeš li mi pomoći, ako sam off topic može pm:)

I ja bi htjela klapu a isto sam iz Zga,ako ti se javi tko na pm mogu te zamoliti da i meni pošalješ broj! Plizzzz! Obožavam klape ! a ak ja kaj saznam javim ti isto![/QUOTE]

Dogovoreno, samo da nam netko javi pa će biti :trio:
Inače bila sam na svadbi na kojoj je klapa Intrade pjevala i u crkvi i bilo je prekrasno.....

Br2B
06.02.2008., 15:16
nisam znala da se može u crkvi pjevati pjesme koje nisu ono ne znam kako da se izrazim "strogo crkvene" baš mi je drago. jupi.....

a ovisi kak u kojoj župi,ali nakon ono formalnog dijela može...

SNJESKICA
06.02.2008., 17:13
Meni će pjevati moj zbor :cerek: čija sam članica već 7 godina.

arka
07.02.2008., 09:36
Cure,
please pošaljite mi na p.m. kontakt neke klape koja djeluje u Zagrebu,a koja bi mi pjevala na obredu.

Thanks.

srceko0706
07.02.2008., 13:20
Inače bila sam na svadbi na kojoj je klapa Intrade pjevala i u crkvi i bilo je prekrasno.....[/QUOTE]

OBOŽAVAM KLAPU INTRADE! Sigurno su ih masno platili! Moj profesor na faksu pjeva u klapi ali me sram njega pitati! :bonk::visi:

danchika
07.02.2008., 13:56
I ja obožavam klapu Intrade, a šta je najbolje od svega nisu ih masno platili, jer nekoga poznaju iz klape...
Još se nitko nije javio za klapu iz ZG, cure pomagajte!!!

mary25
07.02.2008., 13:58
pošalji pp ribici0603..njen dragi pjeva u klapi i moći će ti više pomoći...:mig:

danchika
07.02.2008., 14:28
pošalji pp ribici0603..njen dragi pjeva u klapi i moći će ti više pomoći...:mig:
Hvala Mary:top:

ribica0603
07.02.2008., 17:55
svi koji trebaju broj od klape neka mi se jave...:w

dabrica2711
11.03.2008., 19:33
Da i ja dam svoj doprinos...meni je osobno preprekrasna pjesma "Stavi me kao znak" i pokusat cu iskemijati sto god mogu da je ukombiniram nekako u obred vjencanja, ali da je ja otpjevam dragom (clanica sam zbora valjda otkad znam za sebe...) :cerek: (hocu da se iznenadi, necu mu reci sto planiram, to cu pokusati dogovoriti s mojom voditeljicom zbora ako mi ona bude svirala) :)
Ugl.kad dodjem doma, stavim link na pjesmu, ima je na youtube-u, pa za one koje nisu lijene proguglati, tamo je mogu naci. :)

Br2B
11.03.2008., 19:46
Da i ja dam svoj doprinos...meni je osobno preprekrasna pjesma "Stavi me kao znak" i pokusat cu iskemijati sto god mogu da

Pjesma nad Pjesmama(tak se zove to) ti se obično pjeva za psalam(barem se pjevala u mom zboru dok smo pjevali na vjenčanjima,a to je bilo jakooo često)

ane_007
12.03.2008., 12:19
Pjesma nad Pjesmama(tak se zove to) ti se obično pjeva za psalam(barem se pjevala u mom zboru dok smo pjevali na vjenčanjima,a to je bilo jakooo često)

kako ide ta pjesma, zvuči mi poznato a ne mogu se nikako sjetiti riječi:ne zna:

mala_23
12.03.2008., 12:48
mi ćemo imati misu sa vjenčanjem (ne samo obred), ovako:
početna (kad već dođemo do olatra): Kriste, u tvoje ime
psalam: psalam 23, Gospodine, ti si pastir moj (ima sad neka nova verzija, riječi su iste ali je melodija potpuno drugačija, baš super zvuči, imam CD od nekog Luke sa puno crkvenih pjesama)
darovna: Za stol sjesti s Tobom
pričest: Evo nas pred tobom Marijo
kraj: Svi slavimo

To će nam sve otpjevati klapa

Br2B
12.03.2008., 14:29
kako ide ta pjesma, zvuči mi poznato a ne mogu se nikako sjetiti riječi:ne zna:

Stavi me kao znak na svoje srce,
stavi me kao pečat na svoju ruku
jer ljubav je jaka kao smrt,
ljubomora teška kao grob
sve vode je ne mogu ugasiti
niti je rijeke potopiti

Ustani dragano,ljepoto dođi
zima je minula,kiša je prestala cvijeće se ukazuje grlica se čuje
vrijeme pjevanja dođe..

dabrica2711
12.03.2008., 15:00
Evo, da ispunim obecanje i stavim link na tu pjesmu:

http://www.youtube.com/watch?v=Dajb8fgcgx8

nasla sam je samo na youtubeu, sad cu biti malo offtopic, ali ako ima koja od vas tu pjesmu u .mp3 formatu...? :moli: :s

purpurna kiša
15.03.2008., 17:03
dabrice, imaš pm :mig:

hipi
17.03.2008., 23:05
cure jel koja od vas ima samo obred u crkvi. naime nama je svecenik rekao da obred pocinje u 18 i 30 i on vec u 19 ima novo vjencanje. kak da se onda dogovorim, koliko mi uopce moze biti pjevanih djelova?

ane_007
18.03.2008., 05:57
cure jel koja od vas ima samo obred u crkvi. naime nama je svecenik rekao da obred pocinje u 18 i 30 i on vec u 19 ima novo vjencanje. kak da se onda dogovorim, koliko mi uopce moze biti pjevanih djelova?

moj obred će trajati 45 minuta, i mislim da je to sasvim dovoljno, a tebi vjerojatno neće biti cijela misa...kako je mogao primiti drugo vjenčanje već za pola sata:ne zna::ne zna:

Brančika
18.03.2008., 10:47

ja sam bila nedavno na vjenčanju gdje je bio samo obred, trajalo je max 20 min, možda i manje. Nije bilo pjevanja, samo orgulje kad su ulazili i kad je završio obred.

mala_23
18.03.2008., 11:41
mislim da je to normalno (pogotovo u većim gradovima) kada je samo obred vjenčanja koji traje 20-ak min da je već za pola sata drugo vjenčanje. Ja sam bila na jednom vjenčanju u rijeci i točno je tako bilo. Meni je to bilo malo bezveze jer se sve isporgramirano točno u min. taman mladenci izašli iz crkve, mi plješćemo i bacamo rižu, a ono slijedeći čekaju sa strane da uđu.
Ali tema je o pjesmama; u tih 20-ak minuta nema puno vremena osim za ulaznu pjesmu i završnu (eventualno pričest), vidi sa svećenikom on najbolje zna koliko pjesama možeš ubaciti u obred

aranea
18.03.2008., 13:53
Pozdrav svima! U crkvi Svih Svetih u Sesvetama je tako kako ste napisale! Svakih pola sata se mjenjaju mladenci. Svi žele svadbu u SS crkvi jer je crkva stvrano romantična i predivna! Tako da dolaze mnogi koji i nisu iz te župe. Ali cijela misa nikako ne dolazi u obzir! S obzirom da i ja pjevam u zboru :rofl: meni će pjevati moj zbor, a ja baš iz tog razloga želim cijelu misu! Na svu sreću ja imam svoju crkvu koja je doduše još u izgradnji, ali poslužit će! Bit ću sretnija u svom okruženju, kako god ono izgledalo, a možemo biti opušteniji...čak i zakasnit ako zapnemo na putu do ckrve! :D

ribica0603
18.03.2008., 17:36
mi imamo cijelu misu...oko 45 min do sat vremena...
mi smo jedino vjencanje taj dan pa si mozemo dati oduska...

svi misle da ce biti dosadno,ali klapa pjeva cijelu misu pa je svima zanimljivo...:cerek:

Br2B
18.03.2008., 20:33
ja sam se sjetila sad jedne pjesmice,koja mi je rpedivna i veže me s dragim jakoooo...
a refren ide:
Uz Tebe svaki korak moj
Ima smisao
I početak gdje svemu je kraj
Utjeho moja kad je teško
Tvoje oči biti će
žuđenog neba vječiti sjaj...

meni se baš čini prikladna za vjenačnje..pa ak nekome pomogne

aranea
19.03.2008., 09:04
bravo Bride... :top:

Jako ljepa pjesma... i ja se slažem da je prikladna! Odlično...koliko ju pjevamo a nije mi ni pala na pamet!

mala_23
19.03.2008., 09:26
mi imamo cijelu misu...oko 45 min do sat vremena...
mi smo jedino vjencanje taj dan pa si mozemo dati oduska...

svi misle da ce biti dosadno,ali klapa pjeva cijelu misu pa je svima zanimljivo...:cerek:

mi imamo potpuno isto. Nema nikoga poslije nas i klapa ce nam pjevati na misi.

Da li ima neko note od pjesme "Za stol sjesti s Tobom" ima još jedan naziv za tu pjesmu; "umorni kad smo"? Trebala bi ih nabaviti da nauče to pjevati. Ako ima netko molim da mi se javi na pm

arlenna
19.03.2008., 17:39
Uz Tebe svaki korak moj
Ima smisao
I početak gdje svemu je kraj
Utjeho moja kad je teško
Tvoje oči biti će
žuđenog neba vječiti sjaj...

može pomoć?? kako se zove ova pjesma..nemogu si nikako predočiti u glavi kak ide..pa zato pitam...

Br2B
19.03.2008., 20:06
pjesma ti se zove Put,istina i život...
hoćeš mp3 ili note???:ne zna:

arlenna
20.03.2008., 12:14
može oboje..:) hvala ti puno

blue_boy
20.03.2008., 20:35
Hvala ljudi na ovim prkrasnim linkovima. Tražim crkvene pjesme odavno. Pozdrav svima.

blue_boy
20.03.2008., 20:51
Može li mi netko poslati ili staviti link za pjesmu Krist jednom stade na žalu...plizzz

Gipsy eyes
21.03.2008., 08:12
Može li mi netko poslati ili staviti link za pjesmu Krist jednom stade na žalu...plizzz

http://www.zupa-svkriz.hr/pjesme/html/krist_na_zalu.htm

Evo izvoli, imaš tekst pjesme, mp3 i midi.

ribica0603
16.04.2008., 16:05
nama je klapa pjevala cijelu misu...ovako:

ulaz: Oliverova "Ljubav moja"
"Obecana djevica"

pjevani psalam

Ave maria - pjevao bas iz klape

pricest - Krist na zalu

izlaz - kraljice neba

aranea
17.04.2008., 08:01
ja sam isto razmišljala o Obećanoj djevici, ali sam odustala kada sam zamislila sebe da ulazim na rijeći
"Tko li je nebeska djevica ta, u jasno sunce okupana"...itd itd... :D
koju Ave mariu su ti pjevali????

Ne znam jel netko zna pjesmu "Simbol"... ona mi je skroz za vjenčanje... sami naziv je simboličan a i riječi su predivne!

"ti si moj život, drugog nemam ja
Ti si moj put, moja istina
Po svakoj tvojoj riječi želim živjet ja
Dokle daha je u meni sve žto želiš ti
Bojati se neću ja, dok si samnom ti
Ja te molim ostani tu"

freya7
20.04.2008., 20:09
Molila bih prijedloge nekih klapa...i cijene za pjevanje u crkvi...

vjenčanje mi je u Stenjevcu, Crkva Uznesenja Blažene Djevice Marije....Ako je netko bio nedavno na vjenčanju tamo kakvi su dojmovi oko njihovog sviranja i pjevanja.....

more & dupin
21.04.2008., 08:00
prijedloga imaš ko u priči na istoimenoj temi.
a za to moraš napisati u tražilicu, i prije češ naći kaj trebaš nego s otvorenom novom temom.

marek45
21.04.2008., 09:28
Ima li netko note od pjesme "Stavi me kao znak"?

aurora83
21.04.2008., 10:59
na prijateljicinom vjencanju,u trenutku kad im je svecenik rekao da pruze ruku jedno drugom...zbor je zapjevao
Daj mi svoju ruku sad,
neka ljubav veze nas.
Daj mi svoju ruku sad,
kao rijedak cvijet.
Daj mi svoju ruku sad,
prava ljubav je uz nas,
nek' nas vodi u sretniji svijet.

freya7
21.04.2008., 18:04
hvala na savjetu, ali mene konkretno interesira za određenu crkvu kako jevaju i sviraju.....

za ostale stvari ću pogledati pod temu pjesme za crkvu??ako si na to mislila
malo sam gleala ali nisam našla sve odgovore

darija123
21.04.2008., 19:33
ja bi Only you u Gregorians verziji ali imam svečenika koji nema šanse da to dopusti.šta da radim?

arlenna
21.04.2008., 21:21
ja bi Only you u Gregorians verziji ali imam svečenika koji nema šanse da to dopusti.šta da radim?

sad sam naišla na youtube gregorijanskih verzija..mrak su..evo neke:
http://www.youtube.com/watch?v=K8DRP3O22Xk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=hPMrtoaXgPk&feature=related
i neizbježna Ave Marija http://www.youtube.com/watch?v=yXuw9icKXnU&feature=related

ATE13
22.04.2008., 11:31
Sad sam sve procitala, i opet nemam blage veze o nicemu :bonk::D
Nit sam pitala svecenika jeli imaju zbor,a ni neznam dal ga imaju, nikad nisam bila tamo u crkvi,jer je crkva odakle je MM, znam da ce biti kratko vjencanje znaci ca.30 min.

Neznam ni odakle nabaviti zbor,ni koliko bi me to kostalo... vjencanje ce biti u Klostar - Ivanic,crkva Uznesenja Blazene Djevice Marije... Pa ako slucajno netko nesto zna,bila bi zahvalna...

Svidja mi se ova pjesma

JEDINA

Pod tvojim srcem ti si nosila, jedina,
čovjeka nad svim ljudima.
Lijepo je znati da si sa nama, u djelima,
što za nas ti si činila.

Žena si nad svim ženama,
Majka si nad svim majkama.

Dušom, tijelom puna ljubavi,
ti si žito što daješ kruh nam života.
Svjetla puna, ti si jedina,
jedina od svih žena-
Majka si Krista.

Dušom, tijelom...
Majka si Boga živoga.

mala8
23.04.2008., 13:36
a meni treba pomoć...
želim misu, imat ću misu...ali i sat vremena samo :( ja mislim da je to malo...
a da ne kažem da će pod misom pjevati dječiji zbor...e sad...osim ave maria...ne znam šta bi još, svako vjenčanje na kojem sam bila je bilo samo obred...šta bi bilo prihvatljivo, a da dobro zvuči kad pjevaju dječica...
jel mislite da ću ja sve ovo uspjet ostvariti....?!? ili koliko mi vremena treba?

aranea
23.04.2008., 13:46
kod mene ima dječji zbor...oni super pjevaju Kao košuta...to im super sjedne.
Sigurd's ima još pjesama koje znaju, ali teško je išta reći. Ovisno koliko su djeca stara...ako su tamo do 5-6razreda, teško da će pjesme biti pjevane višeglasno, samim time pjesme moraju jednostavnije.
Za psalam...
antifona: Vječna je ljubav njegova
Krist na žalu, Cesta...to su sve pjesme koje djeca sigurno znaju. Ne znam...to je iz primjera našeg dječjeg zbora.

E da... aleluja: Tražite najprije

mala8
23.04.2008., 14:25
kod mene ima dječji zbor...oni super pjevaju Kao košuta...to im super sjedne.
Sigurd's ima još pjesama koje znaju, ali teško je išta reći. Ovisno koliko su djeca stara...ako su tamo do 5-6razreda, teško da će pjesme biti pjevane višeglasno, samim time pjesme moraju jednostavnije.
Za psalam...
antifona: Vječna je ljubav njegova
Krist na žalu, Cesta...to su sve pjesme koje djeca sigurno znaju. Ne znam...to je iz primjera našeg dječjeg zbora.

E da... aleluja: Tražite najprije

THX...Sve pjesme moje mladosti tj. dok sam ja pjevala u zboru...

mogu ti reć da su ovi moji skroz dobri :D još moram malo pogledat sa nijhovom učiteljicom...
mene samo strah trajanja...iako sljedeći pir ne ulazi u Ckrvu dok ja ne izađem :mig:

Br2B
23.04.2008., 15:51
a meni treba pomoć...
želim misu, imat ću misu...ali i sat vremena samo :( ja mislim da je to malo...
a da ne kažem da će pod misom pjevati dječiji zbor...e sad...osim ave maria...ne znam šta bi još, svako vjenčanje na kojem sam bila je bilo samo obred...šta bi bilo prihvatljivo, a da dobro zvuči kad pjevaju dječica...
jel mislite da ću ja sve ovo uspjet ostvariti....?!? ili koliko mi vremena treba?

e sad...slušaj ti tetu Bride,magistrirala sam na dječjim crkvenim pjesmama
ne znam dal ćeš za ulaz onaj marš imati,ali ako ne, puuno dječjih zborova ti zna onu pjemsicu Ovo je dan(ide ti ovak otprilike Ovo je dan,ovo je dan što ga stvori Bog,radujmo se,radujmo se Bogu kličimo,Bogu kličimo, itd),za gospodine je širok izbor,a za slavu puno dječjih zborova zna pjevati Slava jaganjcu(jako slatko) ili Slava,slava bogu na visini(ide ti slava,slava bogu na visini,mir vam vir vam gore na nizini,slavimo te hvalimo te,kjlanjamo se tebi,radosni ko prijatelja zovemo te k sebi,itd), za psalam preporučam Kao košuta ili Gospodine ti si pastir moj, umjesti ave marije preporučam marijo o marijo,ili cvijeće za mariju( klinci to tak slatko pjevaju:cerek:), za prinos Primi ove darove naš oče,pa za jaganjče,tj mir-mir pravi mir(valjda nema zbora koji to ne zna),pa za pričest Ljubav je pronašla put(jedna preslatka dječja pjesmica-rastopila sam se svaku put dok su to moji pjevali) i za kraj(ak nećeš iamti marš),recimo Moj Isus ili Prečisto srce Marijino-to klinci obično pjevaju iz duše,a to je tak prekrasna pjesma(ak ne znaš,pošaljem ti riječi), Velik si ili o ljubavi ja pjevam...

ak te kaj još zanima,samo pitaj(pogotovo ak je vezano uz dječje zborove)..ove pjesmice su znali pjevati moj klinci,pa vjerujem da puno zborava to zna:mig:

Br2B
23.04.2008., 16:06
još jedna pjesma mi pala na pamet...jakoo lijepa,bila je himna prošlogodišnbjheg PKP-a varaždinske biskupije,tak da ne znam kolko se pjeva u ostalim regijama,ali imam note ak netko želi,a ide ovak

Sva moja nada si Ti,
Ti me nikad nećeš napustiti,
Sva moja nada si Ti,
gdje god me vode moji putevi

Ti si moj Bog i prijatelj moj
Uvijek si blizu i vidiš me
Sva moja nada,
sva moja nada si TI

Ponekad se izgubim,
moj grijeh me oslijepi
Slobodno se moram
za Te odlučiti
Uzmi moje strahove daj da u Te
uzdam se
TI si uvijek sa mnom
Ja ti vjerujem

Sva moja nada si Ti...

joannak
23.04.2008., 16:16
hej bride2B!
ja tražila note te pjesme nakon križnog puta al ih nitko nije imal i sad bi zaboravila na nju da je nisi napisala a super ide za vjenčanje. daj mi molim te pošalješ?

Br2B
23.04.2008., 16:22
narafski:mig:

mala8
23.04.2008., 18:21
e sad...slušaj ti tetu Bride,magistrirala sam na dječjim crkvenim pjesmama
ne znam dal ćeš za ulaz onaj marš imati,ali ako ne, puuno dječjih zborova ti zna onu pjemsicu Ovo je dan(ide ti ovak otprilike Ovo je dan,ovo je dan što ga stvori Bog,radujmo se,radujmo se Bogu kličimo,Bogu kličimo, itd),za gospodine je širok izbor,a za slavu puno dječjih zborova zna pjevati Slava jaganjcu(jako slatko) ili Slava,slava bogu na visini(ide ti slava,slava bogu na visini,mir vam vir vam gore na nizini,slavimo te hvalimo te,kjlanjamo se tebi,radosni ko prijatelja zovemo te k sebi,itd), za psalam preporučam Kao košuta ili Gospodine ti si pastir moj, umjesti ave marije preporučam marijo o marijo,ili cvijeće za mariju( klinci to tak slatko pjevaju:cerek:), za prinos Primi ove darove naš oče,pa za jaganjče,tj mir-mir pravi mir(valjda nema zbora koji to ne zna),pa za pričest Ljubav je pronašla put(jedna preslatka dječja pjesmica-rastopila sam se svaku put dok su to moji pjevali) i za kraj(ak nećeš iamti marš),recimo Moj Isus ili Prečisto srce Marijino-to klinci obično pjevaju iz duše,a to je tak prekrasna pjesma(ak ne znaš,pošaljem ti riječi), Velik si ili o ljubavi ja pjevam...

ak te kaj još zanima,samo pitaj(pogotovo ak je vezano uz dječje zborove)..ove pjesmice su znali pjevati moj klinci,pa vjerujem da puno zborava to zna:mig:

Bride...jako sam ti zahvalna, skoro sve pjesmice znam i ja, ali i zbor...nije mi poznata ova za pričest kao ni ova Prečisto srce Marijino...razgovarat ću sa voditeljicom zbora, tako da maximalno iskoristimo ono što več znaju...inače, klinci su super, i idu po natjecanjima (zlatna harfa...ako se ne varam) i jako su slatki, ojevaju ono iz duše...i to se tako osjeti da ja jesnostavno želim tu vibraciju u na svome piru....

Br2B
23.04.2008., 18:36
Bride...jako sam ti zahvalna, skoro sve pjesmice znam i ja, ali i zbor...nije mi poznata ova za pričest kao ni ova Prečisto srce Marijino...razgovarat ću sa voditeljicom zbora, tako da maximalno iskoristimo ono što več znaju...inače, klinci su super, i idu po natjecanjima (zlatna harfa...ako se ne varam) i jako su slatki, ojevaju ono iz duše...i to se tako osjeti da ja jesnostavno želim tu vibraciju u na svome piru....

ma nema problema..6 godina sam vodila dječji zbor jedne župe..i sad bi,da imam vremena...ako hoćeš mogu ti poslat mp3 pjesme prečisto srce marijino..
a ova ljubav je pronašla put je baš slatka(nemam mp3,ali imam note ide ti ovak nekak
Ljubav je pronašla put,
došla je među nas,
u maloj bijeloj hostiji,
svima je donijela spas.
ref: Isuse,Isuse u maloj bijeloj hostiji,
Isuse,Isuse u srcu mi ostani.

Budi mi prijatelj,
kroz život vodi me ti
U srcu mome Isuse
ja ću te čuvati

i ima još jedna kittica,ali ne sjećam se kak ide:ne zna:

Br2B
23.04.2008., 19:03
danas sam nešto duhovno nadahnuta...i molim cure koje pjevaju u zboru da mi vele ime ove pjesme,ak ju znaju..

mislim da druga kitica ide ovak:

Osjećam tvoj dodir
Nježno čuva me
Liječiš me i tješiš s tobom imam sve

a refren
Aleluja u srcu mom
Aleluja tvoj je dom...

:confused::confused::ne zna:

denahrk
26.04.2008., 01:24
Please ako netko ima br od neke solistice koja pjeva na vjencanjima u crkvi(ZG.) neka mi sikne br na privat...

Hvala:)

x_antonija_x
28.04.2008., 14:48
dajemo ti slavu
čast i hvalu
tebi podižemo ruke
tvoje ime slavimo
jer velik si činiš djela velika
nitko nije kao ti isuse
nitko nije kao ti
jer velik si
činiš djela velika
nitko nije kao ti isuse
nitko nije kao ti

preljepa pjesma

mala8
28.04.2008., 16:11
dajemo ti slavu
čast i hvalu
tebi podižemo ruke
tvoje ime slavimo
nitko nije kao ti isuse
nitko nije kao ti
jer velik si
činiš djela velika
nitko nije kao ti isuse
nitko nije kao ti

preljepa pjesma

slažem se...uvijek se naježim kad je pjevam:cerek:

Adelina
02.05.2008., 13:27
Cure da li netko zna klapu, muški ili ženski zbor u Vukovarsko-srijemskoj županiji ili Osijek, koji bi pjevao na vjenčanju u crkvi? Vidim da je to sve ZG ali ja bi nešto kod nas u Slavoniji? Broj, cijena, preporuke, nešto... :confused:

purpurna kiša
02.05.2008., 14:49
haj, bliži se i vaš dan :mig:
pada mi na pamet da probaš vidjeti u crkvi Sv. Filipa i Jakova u Vukovaru. Mislim da oni imaju zbor. Možda bi se moglo par članova okupiti i otpjevati nešto?
u osijeku postoji izvrstan a-capella sastav Moses. ne znam može li se njih angažirati, ali vrijedi pokušati jer su dečki fenomenalni. mislim da imaju i svoju udrugu preko koje ih možeš kontaktirati. nisam nažalost uspjela doći do broja telefona.vjerujem da će ti znati pomoći netko iz glazbene škole ili iz zampa.

freya7
22.05.2008., 16:17
da li je netko bio nedavno na vjenčanju u crkvi u Stenjevcu,
zanima me kako pjevaju i sviraju na vjenčanju....:mig:

Piggy
23.05.2008., 09:57
Ako netko od vas želi pjevačicu na obredu, javite mi se na pm.:)

Best Bride
25.05.2008., 11:30
Već sam išla provjeriti dali je Severina otvorila post...
šalim se:cerek:

Piggy
04.06.2008., 08:53
Ne bogohuli!:D

putnica
04.06.2008., 14:59
danas sam nešto duhovno nadahnuta...i molim cure koje pjevaju u zboru da mi vele ime ove pjesme,ak ju znaju..

mislim da druga kitica ide ovak:

Osjećam tvoj dodir
Nježno čuva me
Liječiš me i tješiš s tobom imam sve

a refren
Aleluja u srcu mom
Aleluja tvoj je dom...

:confused::confused::ne zna:

ne znam na sto mislis, ali sjetila si me na ovu, bas mi je prigodna i prepredivna:

Čuvar srca mog

Radosna, neuhvatljiva
Tvoja blagost u meni sja.
Duša sigurna i smirena
uz Tvoju ljubav se privija.
I kad sam sama i kad se radujem
podno zidina svijeta zlog
Tebi vjerujem,
Ti si čuvar srca mog.

Štitiš me, dodiruješ,
nježnim nitima vežeš me.
Sve zle vjetrove umiruješ.
Tebi se poklanjam, vodi me!
Sve što sam čuvala, željno čeznula
kao skrivena riznica,
sve Tebi pripada,
Ti si čuvar srca mog.

Hrabro uranjam u let
kao rosa u svoj cvijet.
Znam da Tvoj me drži dlan,
moju noć, moj vedar dan.
Prisutnost Tvoju gledam,
živim pjesmu bića svog.
Nikom Te ne dam,
Ti si čuvar srca mog!

:)

nana30
11.06.2008., 11:54
pitanje za cure koje su se već udale ili se udaju ubrzo :cerek: a imaju obred vjenčanja sa misom

da li se ulazi sa ulaznom misnom pjesmom ili uz svadbeni marš?
ako je svadbeni marš, pjeva li se poslije ulazna pjesma?
jesu li vama svirači svirali sve dijelove mise?

meni brat svira na vjenčanju i s njim se mogu sve dogovoriti, ali ipak da mu znam nešto reći.

aranea
11.06.2008., 12:27
ja ne nisam udavala ali znam nešto o tome...
Ako se svira svadbeni marš nema ulazne pjesme... ne moraš ju imati...
Ti možeš imati svadbeni marš i ako imaš samo obred, to ti nitko ne brani! Nisam shvatila što bi radije!?
Može i nemora svirati sve! Ne mora se svirati ništa po tom pitanju!
Ali ako je obred svira se svadbeni marš... iza toga dolazi psalam koji se ili čita ili pjeva, nem drugog čitanja već se odmah pjeva aleluja. Nakon toga iza obreda se može odsvirati / otpjevati neka pjesma... pričest i kraj tj. izlaz! A na kraju može svirati koliko želi jer traje i čestitanje i slikanje pa da nije tišina za to vrijeme! :mig:
Nadam se da sam pomogla!

mala_23
14.06.2008., 17:41
mi smo imali svadbeni marš i kad smo stigli do oltara počela je ulazna pjesma. tako sam htjela. onda 1.čitanje i psalam (pjevani), aleluja. pjesma za prikazanje i pričest. i na kraju 2 pjesme jer je potpisivanje i fotogarfiranje pa to potraje. nama je bilo super jer je bila klapa i pjevali su fenomenalno!

kowalsky_zg
17.06.2008., 11:20
Vjenčanje u crkvi kroz mjesec dana, trebao bi pjevačicu/manji zbor koji pjeva/svira 3-4 standardne crkvene pjesme.. Anyone, pls?

Unaprijed hvala!!

edit: područje Zagreba.

aranea
17.06.2008., 11:54
mogu pitat našeg vođu zbora, malo je problem što je ljeto jer nam mnogi zboraši završe na moru! ALi ako je on ovdje, možeš doći na koju misu nedjeljom i polslušat nas. Mi smo iz Sesvta, ali ne iz centra...Sesvteske Sopnice!

~B.Davies~
18.06.2008., 00:49
Meni ce pjevati jednu meni osobno jako dragu pjesmu, ne znam sami naziv pjesme, ali rijeci idu: "Pismo moja hrli tamo, di andjela mog je dom, ti joj reci da je ljubim cijelim zarom srca svog. Oj ti duso moje duse cuvao te dobri Bog...."
Ima veliko emotivno znacenje za mene, buduci da ce mi je pjevati oceva klapa, a i on sa njima ako se ne rasplace. Dobri moj tajo :cerek:
Buduci da nije religiozna pjesma otpjevat ce mi je na samom kraju mise .

Joooooj, to smo mi sam zborom na faksu pjevali! :mig: Zove se "Pismo moja, hrli tamo"... Da, fakat je lijepa pjesma... Sad će mi cijeli dan odzvanjat u glavi :)

~B.Davies~
18.06.2008., 00:50
Vjenčanje u crkvi kroz mjesec dana, trebao bi pjevačicu/manji zbor koji pjeva/svira 3-4 standardne crkvene pjesme.. Anyone, pls?

Unaprijed hvala!!

edit: područje Zagreba.

Apostoli mira. Predobri, moja frendica pjeva s njima, mogu pitat...

Br2B
18.06.2008., 18:40
Apostoli mira. Predobri, moja frendica pjeva s njima, mogu pitat...

nisu apostoli mira iz madžareva:ne zna::ne zna::ne zna:

marek45
27.06.2008., 11:35
ima li netko mp3 pjesme Hvalospjev ljubavi?

aranea
27.06.2008., 11:39
imam ja od Kefe pjesmu "LJubav" na mp3..u zborskom aranžmanu! A imam doma i note...ako želiš, pošaljem ti na mail!

marek45
27.06.2008., 11:40
imam ja od Kefe pjesmu "LJubav" na mp3..u zborskom aranžmanu! A imam doma i note...ako želiš, pošaljem ti na mail!

može! pošalji. inf ti dam na pvt...

Phoebos Apollon
30.06.2008., 14:16
Pjevam u zboru, i mislim da su za kraj prigodne pjesme koje nemaju baš veze s litugijom, a i nisu totalno svjetovne. Tu svakako preporučam pjesme u kojima je motiv blagoslov, ili kakve liturgijske pjesme na latinskom jeziku. Barem moj zbor takve opcije pruža mladencima. Također, kada je slikavanje, čestitanje i sl. ponekad otpjevamo i po par pjesama. Mladenci pjevanu misu plaćaju koliko žele, najčešće je to cifra od +500-600 kn + TORTA, neizbježno, da... od čokolade : )

anci09
30.06.2008., 18:35
dajemo ti slavu
čast i hvalu
tebi podižemo ruke
tvoje ime slavimo
nitko nije kao ti isuse
nitko nije kao ti
jer velik si
činiš djela velika
nitko nije kao ti isuse
nitko nije kao ti

preljepa pjesma

to mi je najljepša pjesma i ona Krist jednom stade na žalu tražeć ljude za velika djela....Samo uopće neznam kad da otpjevaju te pjesme,obićno na kraju brzo svi izađu van i čekaju mladence vani da im čestitaju jer već dolaze drugi:ne zna:.A kaj vi mislite jel ima u većini crkva razglas pa da samo pusti pjesme da ne moramo tražit zbor:confused:?