PDA

View Full Version : Marihuana (THC) u krvi, urinu...

stranice : 1 [2]

Mirjana1984
25.08.2008., 18:16
e ovako..pušila sam travu prije dva dana a u pon idem na vađenje krvi..pa me zanima dal bude se to vidlo ili ipak za to trebaju posebne pretrage...hvala puno unaprijed...

Nece se nista vidjeti ne brini

tnt_tunja
28.08.2008., 16:05
iii jesu li ti nasli??? NISU!!!

malicigo
08.12.2008., 00:36
evo ovako da vam malo pomognem kaj se tiče toga koliko ostaje u tjelu!! Naime i ja sam pusio travu i dogodilo mi se to da sam dobio posao kao pomorac. Tamo se između ostalog moras testirat i na droge, pa sam sve zivo proucio kaj se tice marihuane(trave)i sl.. KOLIKO TRAVA OSTAJE DUGO U TJEKU JE JAKO TESKO ODREDIT. Sve ovisi o osobi(tezina), koliko se osoba znoji, koliko imas brz metabolizam znaci ima tu puno faktora. Ovako imate klasične testove to su oni s (trakicom) koja se stavlja u urin(kostaju u ljekarni oko 50-100 kn) i pokazivaju 2-3 nedjelje ako si pusio- ali nije pravilo da 100% su tocni znaju nekad i lagat. a i lagani su za zajebat kao npr samo prstohvat soli otopis u urinu ako si pusio i on ce bit negativan(AKO IMAS PROSTORA I VREMENA) A LABARATORIJ AKO TI TAMO SALJU mogu ti nać i poslje 7-8 mjeseci kao od sale. postoji jos testiranje na dlaku(kosu npr ili dlalu s tjela)-- oni su jako skupi i nevjerujem da ce nekog na takav nacin testirat. POMAGALA pri izbacivanju thc-a su vam (((uvin čaj, medicinski ugljen i ima jos jedan sirup ali on je bar tako kazu grub za bubrege, neznam kako se tocno zove al mislim da je TONIDREON TAKO NEKAJ. problem je kaj se thc zadrzava u masnim naslagama i on se polako otpusta i zato vam ostaje tako dugo u tjelu. Ali opet kako sam rekao sve ovisi o osobi koliko je dugo pusila, kakve je kvalitete trava i jos mnogo faktora.

freak=)
29.03.2009., 19:04
bok
imam jedan problem,zanima me koliko dugo ostaje thc u mokraći?čitala sam po netu,ali svugdje piše nešto drugo.
i zanima me čime mogu ubrzati proces da thc izađe iz tijela-mokraće?
čitala sam da treba puno piti vode,aktivni ugljen...ne znam dal to zbilja šta pomaže?

hvala na odgovorima

Gutaperka
29.03.2009., 19:42
bok
imam jedan problem,zanima me koliko dugo ostaje thc u mokraći?čitala sam po netu,ali svugdje piše nešto drugo.
i zanima me čime mogu ubrzati proces da thc izađe iz tijela-mokraće?
čitala sam da treba puno piti vode,aktivni ugljen...ne znam dal to zbilja šta pomaže?

hvala na odgovorima

ne znam koliko ostaje u tjelesnim tekućinama ali u masnom tkivu ostaje nekoliko mjeseci.Kad na sudu dokazuju jel neko pušio travu ili hašiš onda uzmu kosu jer u kosi ostaje sve dok se ne ošiša ili ispadne.

E sad oće li tebi gledat po kosi ili u urinu i krvi ovisi jel ideš na sistematski ili na sud

freak=)
29.03.2009., 21:26
uhvatli su me s travom prije nekih 5-6 mjeseci. i sad sam dobla poziv od socijalne da moram doć tamo kod nekog doktora popričati s njim.
oće mi tamo pregledati urin?

Štrikalica
30.03.2009., 08:33
uhvatli su me s travom prije nekih 5-6 mjeseci. i sad sam dobla poziv od socijalne da moram doć tamo kod nekog doktora popričati s njim.

Za to ne znam. Vrlo vjerojatno hoće.

U mokraći ostaje 5-8 tjedana (ovisno o količini i učestalosti pušenja). Imaš za 100-tinjak kn test koji kupiš u ljekarni pa provjeri stanje.

A pijenje puno vode možda može pomoći, ali minimalno.. aktivni ugljen nema veze s ničim (ni detergent ni niš kaj ti neki genij preporuči)

p.s. (oprosti, ali moram)..jelda da nije bilo vrijedno ovih problema koje sad imaš? I koje ćeš, ovisno o tome je li ili nije otišlo na sud, moguće imati SVAKI put kad te npr. zaustavi prometna policija..pa provjeri po JMBG-u, a centrala im kaže da si evidentirana zbog zloporabe opojnih droga? Odjebi to..

Gutaperka
30.03.2009., 08:44

vjerojatno ideš na razgovor s psihijatrom ali mislim da ti neće raditi laboratorijske nalaze na thc.To čine kad je nešto bitno kao npr skrbništvo nad djetetom ili ako neka parnica ovisi o tome jesi li konzumirala neku drogu onda ti pregledavaju sve živo i neživo

freak=)
30.03.2009., 14:48
a kupala sam danas test,pa ću ga napraviti,pa ću onda viditi na čemu sam.jer sam dobila poziv za srijedu od socijalne,pa ću ić na razgovor s tim doktorom.

znam i ja da mi to nije trebalo i znam kakve posljedice sve od toga imam.znam šta me slijedi ako me zaustavi policija,pretres i sve to.
i nisam često pušila,ali eto dogodilo se i sada nosim posljedice za to.svega toga sam ja svjesna.

nadam se da će test biti negativan i da će ipak na kraju sve to nekako dobro proć.

Štrikalica
30.03.2009., 18:33
ak nisi u zadnja dva mjeseca pušila ko da sutra ne postoji, onda ima dobre šanse da se ispralo.. :)

sretno!

kijunimi
30.03.2009., 19:49
a kupala sam danas test,pa ću ga napraviti,pa ću onda viditi na čemu sam.jer sam dobila poziv za srijedu od socijalne,pa ću ić na razgovor s tim doktorom.

znam i ja da mi to nije trebalo i znam kakve posljedice sve od toga imam.znam šta me slijedi ako me zaustavi policija,pretres i sve to.
i nisam često pušila,ali eto dogodilo se i sada nosim posljedice za to.svega toga sam ja svjesna.

nadam se da će test biti negativan i da će ipak na kraju sve to nekako dobro proć.

Ovaj razgovor i slično nije ništa strašno mogu ti preporučiti neko testiranje u centru za ovisnost ili slično. Uglavno radi se o testu iz urina, na svim uputama ali i na webu možeš vidjeti da je test točan i pouzdan nakon konzumiranja kroz 4-5 dana. Tako da ako nisi konzum. prošli vikend test će biti negativan. Postoje razni načini za skrivanje konc. thc u organizmu.

freak=)
30.03.2009., 21:23
puno hvala na odgovorima :)

danas sam radila test i bio je negativan :)

ipak me zanima koji načini postoje za skrivanje thc u organizmu?

freak=)
30.03.2009., 21:25
iako nakon ovoga više ne mislim pušiti,dosta mi je toga,ništa dobroga od toga,a i nije neki poseban osjećaj.

Štrikalica
31.03.2009., 07:48
Tako da ako nisi konzum. prošli vikend test će biti negativan. Postoje razni načini za skrivanje konc. thc u organizmu.

Samo ti nju uvaljuj...

Dakle, ponovimo:

- OSTAJE 4-5-8 tjedana
- pijenje vode može malo ubrzati izlazak iz tijela, ali nije neki silni napredak
- ako si bila u prostoriji gdje se puši - i to ti se može pokazati nakon par tjedana.. naravno, manje nego da si stvarno pušila
- ne postoje nikakvi načini da ju sakriješ, osim da podvališ tuđu pišalinu..što opet neće raditi, ako ne nađeš načina da ju zgriješ..
- da - SIGURNO..
- amen, amen, amen..

freak, drago mi je da je negativno :top: (izvuci iz ovoga poučak..pitagorin :zubo: )

*S@ky*
05.07.2010., 13:37
Imam pitanje, nadam se da sam pogodila podforum.

Ovako..u subotu sam povukla par dimova i sutra imam liječnički za posao. Zanima me da li se vidi u krvi i urinu i kolko ona ostaje. Ja mislim da se moraju raditi posebni toksikološki nalazi da bi se to otkrilo, ali nisam ziher tak da me fakat strah da mi nađu nešto.

WHUFC
05.07.2010., 14:40
Imam pitanje, nadam se da sam pogodila podforum.

Ovako..u subotu sam povukla par dimova i sutra imam liječnički za posao. Zanima me da li se vidi u krvi i urinu i kolko ona ostaje. Ja mislim da se moraju raditi posebni toksikološki nalazi da bi se to otkrilo, ali nisam ziher tak da me fakat strah da mi nađu nešto.

da.

lik_372782
24.10.2010., 09:39
Imam nekoliko pitanja,ako neko zna tacnu informaciju,nek mi odg... Ako nije problem!? Koliko dugo ostaje trava u krvi i da li gledaju drogu u krvi,kad se desi saobracajna nesreca?! Posto su me pitali da li sam nesto pio... Nisam duvao u aparat na licu mesta,nego su me vodili u bolnicu na vadjenje krvi! Hvala u napred!

Termination
24.10.2010., 10:58
Krv će ti testirati na alkohol i droge. Nakon koliko dugo vremena se može dokazati konzumacija marihuane ovisi o mnogo faktora. Kod povremenih korisnika obično se u krvi može dokazati nekoliko dana nakon konzumacije, a kod redovitih i nekoliko tjedana nakon konzumacije.

lik_372782
24.10.2010., 20:20
Krv će ti testirati na alkohol i droge. Nakon koliko dugo vremena se može dokazati konzumacija marihuane ovisi o mnogo faktora. Kod povremenih korisnika obično se u krvi može dokazati nekoliko dana nakon konzumacije, a kod redovitih i nekoliko tjedana nakon konzumacije.

Nisam uzimao travu od 16.9.2010...

damjan
08.11.2010., 08:05
marizuanine posljedice su kriti.ne ako se konstanto konzumira. govorim iz iskustva.
to shvatimo mi intenzivni pušaći tek što nakon dogogodišnjeg pušenja prestanemo. i ja sam mislio da sam normalan kad sam pušio, da za sve probleme su krivi drugi oko mene,... trk kad sam prestao, shavatio sam kolko me je promijenila trava opčenito u svakom smislu.
tek koji mijesec nakon prestanka vidim sve krive stvari koje sam radio a mislio da su prave, osiječam se lakše, mlađe, vedrije...
i što je najvažnije nikad neču oprostiti si stvari koje sam u vremenu pušenja radio misleči kako postupam ispravno i pošteno. stvari koje sam propustio, koje sam odbacio...
marihuana je opasna droga, to govorim nakon što sam je konzumirao 7 god svaki dan po joint, dva.
svakom bi preporučio joint mijesečno ali opasno je kad se taj joint zavoli pa uzima iz ljubavi jer kasnije se javlja psihička ovisnost i svi ostali psihički problemi..
kako god da je, ovo je iz mog iskustva, ne mora biti točno, ali stoji jedno; kad sam pušio i sad kad ne pušim - to su dvije totalno razlićite osobe u meni.
mislim da trava može i drastično promijeniti čovijeku karakter ali ne bi tvrdio...
ne pušim več mijesecima i uživam bez nje. mrzim travu, gadi mi se...
a vi kako volite...

čupavac2109
11.11.2010., 21:16
Je li? A po kojim su kriterijima "normalni, uspješni i sređeni"? I po čijim?

Nitko tko svaki dan puši travu ne može biti takav.

jazavac... urednik cnn-a puši žižu... eto ti jedan, i mislim da je dovoljan taj jedan.... pogledaj si dokumentarac ''the business behid getting high'', pa če ti sve bit jasno.

sunshinestar
10.02.2011., 13:10
Marihuana je biljka koju su ljudi od najdavnijih dana upotrebljavali u razne svrhe. Biljka je porijeklom iz Azije, spominje se u svetoj knjizi Perzijanaca ( Zend Avesta ) i Indijaca ( Atharva Veda ). Dokazano je da se biljka upotrebljavala 4000 g. Pr. Kr. u Kini i 3000 g. Pr.Kr. u Turkmenistanu. Biljka je imala snažan utjecaj na kulturu mnogih naroda i civilizacija. Grčki povjesničar Herodot, prozvan ocem povijesti u svojim zapisima navodi kako su mnogi antički narodi koristili marihuanu u razne svrhe, među ostalim i radi postizanja sreće.
George Washington i Thomas Jefferson, tvorci američke države, uzgajali su je na svojim farmama. Američka poljoprivreda, nakon pobjede u ratu za nezavisnost, bazirala se na uzgoju konoplje. Korištena je i za proizvodnju odjeće, papira, ulja i u medicini. Prvi primjerak Deklaracije neovisnosti napisan je na papiru dobivenom od biljke kanabisa. Kroz cijelu ranu povijest SAD-a, konoplja je bila i uobičajeno sredstvo plaćanja poreza.
Britanskom kralju ta je biljka bila toliko potrebna da je morao nekako prisiliti farmere u kolonijama da je uzgajaju.
Problem nastaje kada je tvrtka DuPont pčela proizvoditiu sintetičke proizvode.Za njih je problem bio što su se ti proizvodi puno jeftinije i jednostavnije već dobivali iz biljke kanabisa.
Ključni razlozi za prohibiciju marihuane bilo je lobiranje i pritisci ovih kompanija na američke vlasti. Financijski interes ovih i još nekih farmaceutskih kompanija bio je prevelik da bi ga kočila samo jedna biljka. Međutim, trebalo je stanovništvu nekako objasniti da biljka koja se upotrebljava skoro 6 tisuća godina u razne svrhe, odjednom postaje ilegalna. Aslingerovi momci pokrenuli su snažnu anti kampanju. U policijskom izvješćima stajalo je kako je većina zločina počinjena pod utjecajem marihuane, zbog koje čovjek postaje krvoločan, nasilan i neuračunljiv. Naravno svakome tko je ikada zapalio joint, jasno je da su potpune neistine i da je učinak potpuno suprotan. Mediji su odigrali ključnu ulogu u ovoj prljavoj kampanji, rađeni su plakati, tiskani pamfleti, snimani i filmovi kojima je cilj bio promijeniti svijest ljudi o konoplji i prikazati je kao krajnje opasnu i negativnu star.
Nakon drugog svjetskog rata, propaganda protiv marihuane je nastavljena. Samo ovoga puta, konzumente te biljke, optužilo se da su komunistički agenti, te da je marihuana podmetnuta od kineskih i sovjetskih komunista kako bi američki narod postao pasivan, bez snage za borbu protiv komunizma. Nevjerojatno je kako su američke vlasti sada koristile potpuno suprotnu antipropagandu nego prije rata. Od biljke koja potiče agresivnost, marihuana je dovedena do komunističkog oružja za poticanje apatije. Jedino što je zajedničko ovim porukama, kojima su građani bili bombardirani kroz medije, filmove i tisak jest da su podjednako besmislene. 1961 SAD je počeo izvoziti svoju prohibiciju. Međunarodnim aktom, koji je potekao od Aslingera, konoplja je zabranjena u 160 zemalja svijeta.
Znanstvenici su dokazali da marihuana liječi, ili pozitivno utječe na liječenje multiple skleroze, raka, , glaukoma, epilepsije, smirenje grčeva, depresije, epilepsije, migrene, astme, pruritusa, nesanice, bolova i smirenje kašlja, te mnogih drugih bolesti. Nasuprot tome, niti jedno istraživanje nikada u povijesti nije zabilježilo niti jedan štetan učinak marihuane na mozak, odumiranje moždanih stanica ili slično, što joj stalno pripisuju njezini protivnici. Dokazano je da marihuana, za razliku od duhana ili kave, ne stvara nikakvu fizičku ovisnost. Također nikada nije zabilježeno da je netko obolio od raka pluća zbog konzumacije isključivo marihuane, što je još jedna od laži koje često čujemo od raznih kvazi znanstvenika i šarlatana.
Godišnje od duhana umire 435 tisuća ljudi, od alkohola oko 85 tisuća ljudi. Od negativnih nuspojava aspirina godišnje umre 7 500 ljudi
U više od 6 tisuća godina koliko je ljudi konzumiraju, nije zabilježena niti jedna smrt uzrokovana marihuanom. Zagovaratelji prohibicije često tvrde kako marihuana vodi ka konzumaciji težih droga i tako pravdaju zabrane. U stvarnosti, događa se upravo suprotno. Kako bi nabavili marihuanu, ljudi moraju doći u kontakt s kriminalcima koji im mogu nabaviti i ostale droge. Kada bi se kanabis kupovao legalnu u dućanu uz račun, takve opasnosti ne bi bilo.
U Nizozemskoj, u kojoj se konzumacija trave dopušta, godišnje se od poreza na travu i turizma vezanog uz Coffe shopove zaradi 2.5 milijarde eura. Usprkos neometanoj konzumaciji u toj zemlji, imaju manji postotak maloljetnika koji koji koriste kanabis od SAD-a, kao i manji postotak ovisnika o težim drogama nego što ih je u SAD-u. Ukupan postotak konzumenata marihuane približno je isti kao i u Americi. Dakle očito je da zabrana ne vodi smanjenju ili potpunom nestanku konzumacije.
Kanabis, za kojeg mnogi priznati doktori i znanstvenici kažu da liječi više od 2000 poznatih bolesti, jako bi uzdrmao profit ove grane. Zašto bi itko više kupovao antidepresive, kada dokazano učinkovitiji lijek, sa puno manje negativnih nuspojava može uzgajati u svom vrtu ? Kako ne bi došlo do legalizacije, brine se 1274 lobista farmaceutskih kompanija u Washingtonu ( preko 2 na jednog člana kongresa ). Zanimljivo je da su američke vlasti odobrile lijek Marinol, koji sadrži THC, spoj zbog kojeg je zabranjena marihuana. Od propisanih lijekova godišnje umire više od 100 tisuća ljudi, ali oni se i dalje legalno proizvode i prodaju
Kanabis je nesumnjivo najkorisnija biljka poznata čovječanstvu. Mogućnosti njene upotrebe u medicini, tekstilnoj i prehrambenoj industriji i proizvodnji bio-dizela su gotovo neograničene. Njen značaj u umjetnosti i kulturi nemoguće je dokazati, ali je evidentan. Neki od konzumenata marihuane koji su značajno doprinijeli čovječanstvu su : Friedrich Nietzsche, William Shakespeare, Abraham Lincoln, Bill Gates, Vincent van Gogh, Rembrandt, perzijski prorok Zaratustra, kao i gotovo svi popularni glazbenici novijeg doba. Nažalost Aslingerova propaganda zadržala se do današnjih dana. I danas ćete na HTV-u čuti razne mediokritete kako tumače da nema države u svijetu koja razlikuje lake i teške droge, i danas će razni kvazi stručnjaci iz ureda za suzbijanje droge djeci u srednjoj školi dijeliti knjižice u kojima stoji kako marihuana trajno oštećuje možda stanice. I danas će političke stranke ubirati jeftine poene optužujući svoje suparnike da su za legalizaciju droge, busajući se u prsa kako su oni protiv.

http://drugacije.hr/ekologija/65-ekologija/224-be-wise-legalize

Gjuro Dvorf
09.05.2011., 16:34
Evo jedan zanimljiv i kvalitetan dokumentarac o utjecaju marihuane na gospodarstvo,ekonomiju,društvo,zdravlje...

Ako imate za odvojit 2 sata kako biste pogledali neki film toplo preporučam ovaj:

http://www.truththeory.org/the-union-the-business-behind-getting-high/

Zanimaju me Vaši stavovi

sunshinestar
09.05.2011., 17:08
Čujem da je Na rubu znanosti neki dan bio dokumentarac o travi? :misli:

pravdazaurosa
22.08.2011., 12:05
poz,mene zanima da mi neko kaze,koristio sam travu pre 40 dana,i to sam popusio samo 1 buksnu sa drugom ,a pre toga sam povremeno koristio sto znaci 1 u 2-3 nedelje....danas me je mama testirala ,davao sam mokracu da li je moguce da ce nesto da mi nadje? znaci 40 dana nisam nista,a pre toga sam 1 u 2-3-4 nedelje koristio opet tako po 1 ili 2 buksne...

Saharun
25.08.2011., 21:40
Studija dokazala da THC iz kanabisa uništava stanice leukemije i raka

http://beforeitsnews.com/story/1003/374/Govt_Study_Proves_THC_From_Cannabis_Destroys_Leuke mia,_Breast_And_Lung_Cancer_Cells.html

Ivanicapeca
26.08.2011., 12:15
Studija dokazala da THC iz kanabisa uništava stanice leukemije i raka

http://beforeitsnews.com/story/1003/374/Govt_Study_Proves_THC_From_Cannabis_Destroys_Leuke mia,_Breast_And_Lung_Cancer_Cells.html

Da, i?
Isti rezultati su postignuti i s češnjakom.

splico87
17.01.2012., 13:20
Ej bok, imam pitanje, mozda malo glupo. moze li se marihuana naci u urinu i krvi ako nije konzumirana, ali si bio u prisutnosti ljudi koji su je konzumirali?

r1chard
17.01.2012., 14:17
Može, ako pod tim misliš u prostoriji u kojoj se puši.

SuperCow
18.01.2012., 15:04
Može, ako pod tim misliš u prostoriji u kojoj se puši.

Ja sam nedavno bila u takvoj situaciji :) i sama sam se testirala dva dana poslije da vidim, test je bio negativan.

Negdje sam čitala da količina thc-a koju pasivno udahnemo nije dovoljno velika da ju test na urin detektira.

r1chard
18.01.2012., 18:24
Ovisi koliko je prostor velik i zadimljen. =)

sakib123
08.02.2012., 09:06
Na ljecnickom za posao, za sta se tocno vadi urin, da li se provjerava na droge i za sto se tocno vadi krv i da li je istina da ukoliko bi se provjeravao na droge da bi se trebala uzeti povecana doza krvi...

mkcrvena
01.03.2012., 11:24
Pušila sam travu prije otprilike 3 tjedna...a sutra imam lječnički za posao....i radit će mi test na drogu, da li će mi naći thc u urinu, s tim da nisam učestali pušać.....molim vas pomozite :)

El Gato Félix
01.07.2012., 18:23
Poštovane forumašice i forumaši, na Zdravlju nije dozvoljena rasprava u vezi načina nabavke i konzumacije opojnih droga. Iz tog razloga prethodni postovi su obrisani.

Zahvaljujem na razumijevanju.

SatansChurch
25.10.2012., 15:58
Zna li neko da li mogu da mi pronadju marihuanu u urinu posle mesec dana?! AKo neko zna, neka brzo odgovori, hitno je!

leeloo27
17.01.2013., 20:42
može li mi netko upućen objasnit ovaj sad novi zakon na snazi?? čujem svakave priče i pizdarije.... i nije mi jasno kako kazna može bit minimalno jebenih 5000 kn ?!? znači ako uhvate nekog sa 0.5 grama taj mora platit 5000 kn?

Na pogrešnom pdf-u pitaš. Pitaj na Pravu. :)

edit: Poštovani liverpool8, u dogovoru s moderatorima pdf-a Pravo Vaš post je premješten na taj pdf i trenutno se nalazi ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?p=43160594#post43160594) (kliknite na link), a već ste dobili i odgovor.

Zahvaljujem na razumijevanju.

El Gato Felix

Cvrki 007
11.02.2013., 20:14
Na ljecnickom za posao, za sta se tocno vadi urin, da li se provjerava na droge i za sto se tocno vadi krv i da li je istina da ukoliko bi se provjeravao na droge da bi se trebala uzeti povecana doza krvi...

i mene zanima odgovor na ovo pitanje,nadam se da ce netko uskoro odgovorit

suicide
19.02.2013., 11:38
Zanima me, dali se ikome dogodilo da mu nakon konzumacije cijelo tijelo zahladi, da mu bude prehladno..
Vec pusim travu nekih godinu dana ucestalo, i u zadnjih par mjeseci, nakon sto sam smanjila kad zapalim mi tijelo bude uzasno hladno, i hvata me neka zimica koliko god obucena bila..
pa sad, pitanje, jel bi itko mogao, zasto mi se to dogada? :/

r1chard
19.02.2013., 18:02
Više je razloga zašto ti se to može dešavati.
Ali uglavnom se svodi na tri stvari: Psihološki efekt, vazodilatacija, i adrenalin
1. Nakon konzumacije kanabisa u određenoj mjeri pojačavaju se osjetila, pa tak i osjet topline/hladnoće.
Što bi značilo ako nam je hladno postoji mogućnost da osoba samim fokusiranjem na hladnoću ima osjećaj da joj je hladnije nego što to uistinu je.
2. Vazodilatacija iliti širenje krvnih žila "dovodi" do laganog pada tjelesne temperature što zna rezultirati drhtavicom i zimicom ...
3. Adrenalin pojača aktivnost srca i tako brže opskrbljuje krvlju mozak i mišiće, dok se krvne žile bliže koži stežu te tako imaju smanjen protok krvi, također se aktivira pojačano znojenje s čime se snizuje tj. regulira tjelesna temperatura pa i iz tog razloga može doći do osjećaja zimice i sl.

Krvni tlak je naravno bitan, i još dosta faktora koji imaju ulogu u regulaciji i osjećaju tjelesne temperature, no ove tri gore navedene stavke su u većini slučajeva "krivac" za takvo stanje.

srsbk2003
20.05.2013., 15:45
i jel tko saznao za liječnički, ja imam isti problem, u petak sam potegnuo par dimova i u srijedu imam liječniki za posao , ne bi htio past na tome jer godinu i pol tražim posao i sad sam našao super posao...testiro sam se dan poslije s onim testom za thc što se može kupiti u ljekarni i pokazao je da sam negativan , ali me brine to s im oni testiraju jer možda imaju nešto preciznije od testa za 41 kn :) i tim više idem u šarengradsku u mupov dom zdravlja :)

leeloo27
20.05.2013., 22:10
Ideš na onaj klasični liječnički? Mislim da tamo ne testiraju na išta već rade standardne testove (kks i sl).

srsbk2003
20.05.2013., 23:09
da liječnički prije zapošljavanja

leeloo27
21.05.2013., 09:11
A ne znam za koju firmu/službu ideš na testiranje, ali ovi uobičajeni liječnički ne rade testove na drogu, rade se one standardne pretrage. E sad, jedino ako je posao nekakav specifični pa testiraju na alkohol i drogu. :ne zna:

srsbk2003
21.05.2013., 09:51
elektrotehnička firma, ali su jako jako pedantni ..europski nastrojeni , 2 tjedna sam išao na razgovore i testiranja kod njih da bi došao do tu :D

leeloo27
22.05.2013., 10:37
Ne znam zbilja, nisam do sada čula da su nekoga testirali na droge prije zapošljavanja, a i ako jesu to obično bude davanje urina, a to si rekao da ti je negativno.

srsbk2003
22.05.2013., 21:08
bio danas, prošao bez problema, mislim da ni ne testiraju uopće na drogu ..hvala ;)

leeloo27
22.05.2013., 21:42
Eto vidiš. :) Kažem standardni liječnički to ne može otkriti, samo ako se ide ciljano testirati na droge, a kod nas se to rijetko radi jer svi šparaju na svemu. I usput malo sam čitala po netu, ako se ne konzumira često trava thc u urinu se nalazi nekoliko dana (ovisi o čistoći, količini koja je popušena, zdravstvenom stanju, metabolizmu...), inače se zna naći i do 3 tjedna ako se češće konzumira.

SamoZaTebe
14.11.2013., 17:36
Evo iz prve ruke (pusenja i testova), THC moze ostati u urinu od jednog dana, do mjesec dana.

Ako malo pusis, znaci malo, nekoliko dimova, dva dana, najvjerojatnije ces proci (negativan test) test nakon dva ili tri dana.

Malo vise pusenja (bowl, bowl, bowl), dva ili tri dana, test ce biti pozitivan dva ili tri dana.

Redovito i puno pusenja svaki dan, test ce biti pozitivan do mjeseca dana.

Inace sam test moze kostati od $1.00 do $20.00 i daje rezultate u roku od 5 minuta.

nedimmm
10.04.2014., 09:38
Pozdrav.

Danas sam bio kod doktora radi bolova u glavi, temperature i kašlja, i doktor mi je dao uputnicu da vadim nalaze krvi i urina.

Sad me zanima, je l' mi mogu naći THC u krvi ili urinu jer sam pušio prije 7 dana, mislim jesu li to samo obični nalazi na krv i urin, ili će mi naći THC.

Ili se na THC rade posebni testovi?

Ako može brz odgovor jer sutra idem na vađenje krvi i mokraće.

Hvala

Ivanicapeca
10.04.2014., 09:56
Radi se posebna pretraga.

Ivannovi11
10.04.2014., 11:59
Ne kužim tvoju paniku.... Ko ti je kriv zbog čega pušiš to sranje....

i ako nađu, pa što... barem ćeš doći pameti :)

marin9o9
12.05.2014., 23:47
Pozdrav forumaši!

Znam da postoji tema o ovome, no odnosi se na stalne pušače. Mene zanima ako mi frend puši marihuanu s duhanom, jedan gram tjedno i tako max. mjesec dana koliko će mu dugo test na droge biti pozitivan na THC?
Postavljam ovo pitanje jer je pušio a desetak dana kasnije je imao prometnu, u kojoj je on najmanje kriv ali ga brine to što je pušio... krv je izvađena na mjestu nesreće i čekaju se već par mjeseci nalazi te krvi. Sto može očekivati i kada bi nalazi krvi mogli doći?

Rodiak
13.05.2014., 07:43
Pri toj učestalosti i toj količini nakon 72 sata krv je kod većine čista.
Krv je vjerojatno izvađena da se testira na najučestalije droge. Ako do sad nije dobio nikakvu poruku od policije onda se ne treba brinuti. Vjerojatno su nalazi negativni na sve testirano pa se to negdje zagubilo.

gokirop
16.05.2014., 02:08
Nije da sam pušač, ali ovo je odličan pro-THC dokumentarac za pogledati koga zanima. Postoji i drugi razlozi zašto bi se klasificirala kao droga osim onih "zdravstvenih", a i osporavaju se klasični mitovi marihuane kao vrata ka većim drogama. Svakako preporučam, pogotovo zato što stvarno puno ljudi karakterizira svoje šefove/kolege/prijatelje/susjede kao narkomane, samo što to ni neznaju :D

https://www.youtube.com/watch?v=hHnQ-YAqAsA

teolong
29.05.2014., 19:44
ako se zapali doslovno 3 dima (a inace se nikad ne pusi) nakon koliko se to moze naci u mokraci u laboratoriju? (a i u krvi?) znaci bas mislim na test za 10 vrsta droga u laboratoriju (medicina rada) ali konkretno me thc zanima

hvala unaprijed