PDA

View Full Version : Marihuana (THC) u krvi, urinu...

stranice : [1] 2

bowets
27.08.2003., 16:47
dali se moze trava naci u krvi u standardnim testovima? ako se moze koliko dugo ostaje u krvi?

Patagonija
27.08.2003., 17:05
Da bi našli moraju te baš na to testirat (što se inaće ne radi).. Ostaje, mislim, oko 2 mjeseca...

Legion
27.08.2003., 17:43
Ja sam čul da se može naći do 72 sata nakon pljuganja, ali jako dugo-sad baš točno kolko neznam, ali više mjeseci ostaje u masnom tkivu i kosi.
Ali baš bi to morali tražiti.

LadyInRed
27.08.2003., 18:26
Ja ne znam 100%. Nekoliko mjeseci to je sigurno,ali ne znam koliko. Naime sjećam se slučaja prije 3-4 godine sa jednim skijaškim skakačem kojeg su diskvalificirali sa svjetskog prvenstva, ili je čak bila zimska Olimpijada jer su mu našli THC (glavna aktivna supstanca u marihuani) u krvi....on je tvrdio da je popljugao jednu prije 10 mjeseci i da mu nikako nije jasno kako su mu to našli.....:confused:

shipka
28.08.2003., 00:24
Tako mu i treba.. Drogama nema mjesta u sportu. Nek se odluči! Ja znam da ja jesam.

Popljugao jednu prije 10 mjeseci.. Kladim se da je pljugao dok je čekao skok, narkić..

Pallas
28.08.2003., 00:47
Ne pronalazi se standardnim testovima. Nikako se vise ne mogu sjetiti vremena, ali u vrh glave tjedan dana.

Agirl
28.08.2003., 09:17
Legion kaže:
Ja sam čul da se može naći do 72 sata nakon pljuganja, , ali više mjeseci ostaje u masnom tkivu i kosi.

tako nekako. sve ovisi o tome da li se povremeni, vikendaš ili učestali pušač.

Učestalim se pušačima, mislim, thc može naći u korjenu kose i masnom tkivu i godinu dana od zadnje pljuge.... ali thc se ne vidi u standardnim testovima. To ipak posebno traže.

Luv2Bounce
28.08.2003., 19:32
ima test na urin pomocu kojeg se nakon tjedan dana moze jos vidjet ako si pusio travu. to ima za kupit u apoteci taj test. toliko znam. ostalo pojma nemam.

nobrainatall
29.08.2003., 21:06
jedino kaj se sigurno kod nas nemre nac je LSD pa onda....:cool: :eek: :D :cool: :confused:

Shoki
01.09.2003., 21:46
đizskrajst šta vi ljudi pišete...
Erowid (http://www.erowid.org/psychoactives/psychoactives.shtml)
Lycaeum (http://www.lycaeum.org/)
ili nešto treće...
pa se informirajte...

Akinetoh blues
05.09.2003., 00:18
Je to su ovako informativne stranice. Ja znam iz osobnog iskustva da te provjere su ***** palac, kada sam išao na testiranje dok je to još bio kazneni prekršajl, zapalio bi joint ujutro, popio dvi pive i nikad mi nisu našli.

Ali ima jedna meni barem komična situacija, prijateljica mi je isto išla na te pretrage, razgovore sa psihologom itd. A pušila je normalno, uredno svaki dan, majka joj je bila jako liberalna pa se ona pišala, a ona bi njen urin zamjenila za svoj, na kraju su joj u urinu od majke našli heroin.

Minam
05.09.2003., 00:22
A kolika kolicina treba da se popusi da bi bilo primetno?

laki
05.09.2003., 17:15
bowets kaže:
dali se moze trava naci u krvi u standardnim testovima? ako se moze koliko dugo ostaje u krvi?

2 tjedna ne vise... :o

laki
05.09.2003., 17:15
Minam kaže:
A kolika kolicina treba da se popusi da bi bilo primetno?
nema ti to veze... dovoljan je jedan joint... koncentracija u krvi je manja pa postoji samo manja sansa da ti nadju da si nes kozumirala...

Minam
05.09.2003., 17:33
U baksuza..a ja sam pre tri dana popusila svoj prvi i bas jutro nakon toga otisla kod lekara da mi vade krv...mislite da ce da me testiraju bas na to? Uff...a ja sam samo htela da mi provere krv..grrr..a lekar je rekao da treba da mi provere "sve"...sta je to sad SVE?

Minam
05.09.2003., 17:33
:)

Agirl
05.09.2003., 18:09
Minam kaže:
Uff...a ja sam samo htela da mi provere krv..grrr..a lekar je rekao da treba da mi provere "sve"...sta je to sad SVE?
ne znam kako je kod tebe, ovdje pod "sve" ne spada test na droge...

laki
05.09.2003., 18:14
Agirl kaže:
ne znam kako je kod tebe, ovdje pod "sve" ne spada test na droge...

tocno tako... za takve stvari idu posebni testovi...

Minam
05.09.2003., 19:10
Odlicno, i ja licno sumnjam da ce na to da me testiraju. Ali zamislite situaciju, sedite kod svog lekara (u Nemackoj) i on vam kaze da su vam to nasli...kako reagovati..da li da se mnooogo kajem, ili malo, ili da se pravdam...mislim, meni licno to nije neki veci greh, ali mozda mom lekaru jeste..

lahor
05.09.2003., 20:41
Minam kaže:
U baksuza..a ja sam pre tri dana popusila svoj prvi i bas jutro nakon toga otisla kod lekara da mi vade krv...mislite da ce da me testiraju bas na to? Uff...a ja sam samo htela da mi provere krv..grrr..a lekar je rekao da treba da mi provere "sve"...sta je to sad SVE?

Ma brines se bez razloga. Nema sanse da ce gledati to, to ne spada u standardne pretrage krvi (a bogme ni u prosirene, to ne testiraju samo tako). Uostalom, uvijek mozes reci da si bila izlozena dimu u tamo nekom klubu gdje je to netko pusio :D

stitch
07.09.2003., 15:08
Marišku puše luzeri. :p

laki
07.09.2003., 15:14
stitch kaže:
Marišku puše luzeri. :p
a kaj ti si na hašišu?:D

stitch
07.09.2003., 15:20
Staf je za kretene. :B

laki
07.09.2003., 15:25
odi spamat negdje drugdje!:B

stitch
07.09.2003., 18:34
A ti idi zamotaj jednu. Imaš um taman za to. :p

Akinetoh blues
08.09.2003., 09:59
...ja nisam luzer o naprotiv
meni je osmijeh lait motiv...

:)

stitch
08.09.2003., 10:05
Čim otvorim konzervu, iz nje iskoči Balašević... :D

Akinetoh blues
09.09.2003., 03:07
Što kad zapališ pucaju te halucinacije, jako... :D

@Purger@
11.09.2003., 00:11
http://www.erowid.org/plants/cannabis/cannabis_testing.shtml

laki
12.09.2003., 12:04
stitch kaže:
A ti idi zamotaj jednu. Imaš um taman za to. :p

a sad smo poceli sa vrijedjanjem... moze...

pedercino!!!:top:

Shroom Fairy
12.09.2003., 12:16
shipka kaže:
Tako mu i treba.. Drogama nema mjesta u sportu.

A kaj je s boardanjem?
I to su uvrstili u OI,a opće je poznato je žiža prisutna u životu većine boardera.To je jednostavno takav stil života.

Manex
15.09.2003., 13:32
Čitao sam u jednim novinama, da je marihuana, opasnija nego što se je mislilo. Kao jedna početna droga, koja mora kad tad imati ishodište do "žutoga" popularno nazvane droge - heroina. I sami znate posljedince te droge--->:bljak: :zzz: :amen: :E :W

Agirl
15.09.2003., 13:54
Manex kaže:
Kao jedna početna droga, koja mora kad tad imati ishodište do "žutoga" popularno nazvane droge - heroina. I sami znate posljedince te droge--->:bljak: :zzz: :amen: :E :W

marihuana nema "kad-tad ishodiše u heroinu"... krivo si informiran.

stitch
16.09.2003., 00:40
lucky_voyager kaže:
a sad smo poceli sa vrijedjanjem... moze...

pedercino!!!:top:

Zar već zoveš tatu upomoć? :B :asshole:

stitch
16.09.2003., 00:43
Agirl kaže:

Samo se ti tješi, informirana. :zvrko:

lahor
16.09.2003., 05:55
Manex kaže:
Čitao sam u jednim novinama, da je marihuana, opasnija nego što se je mislilo. Kao jedna početna droga, koja mora kad tad imati ishodište do "žutoga" popularno nazvane droge - heroina. I sami znate posljedince te droge--->:bljak: :zzz: :amen: :E :W

Krepavam od smijeha na ovo...I zaista mogu potvrditi da uopce nije tako. Zacudili biste se koliko normalnih, uspjesnih i sredjenih ljudi pusi travicu samo vi to ne znate jer oni to ne pricaju u okolini koja takve stvari jos uvijek poistuvjecuje s narkomanijom.

Agirl
16.09.2003., 11:09
stitch kaže:
Samo se ti tješi, informirana. :zvrko:

:rolleyes: kuži njega sad...

pa i jesam - i to dobro; što se za tebe, na žalost, ne može reći... zato daj uradi domaću zadaću prije nego tako sigurno kontriraš

Akinetoh blues
16.09.2003., 17:18
Ima ljudi koji vijeruju da 'dim' je prva stepenica za odlazak u šarolikost svih droga što nam je majka priroda podarila...
... a opet onih koji misle suprotno, s opravdanim strahom - svakako.

Jeste trava vodi ponekad do heroina kao što polaganje vozačke ponekad vodi u saobračajnu nesreču.

Ta dva stava,( smijem se sam sebi jer si izgledam kao neki teoretičar ), neće se nikada pomiriti.

Ja sam od šesnaeste pa do dvadeste pušio dim, kao što pušim cigarete.

Sada rijetko kada zapalim joint, ako pušim onda pušim solo, jer sam primjetio da kada zapalim u ekipi me puca neka paranoja, anksioznost i ostale pizdarije, pa mi nije više čeif.

stitch
16.09.2003., 21:52
lahor kaže:
Krepavam od smijeha na ovo...I zaista mogu potvrditi da uopce nije tako. Zacudili biste se koliko normalnih, uspjesnih i sredjenih ljudi pusi travicu samo vi to ne znate jer oni to ne pricaju u okolini koja takve stvari jos uvijek poistuvjecuje s narkomanijom.

Je li? A po kojim su kriterijima "normalni, uspješni i sređeni"? I po čijim?

Nitko tko svaki dan puši travu ne može biti takav.

stitch
16.09.2003., 21:53
Agirl kaže:
:rolleyes: kuži njega sad...

pa i jesam - i to dobro; što se za tebe, na žalost, ne može reći... zato daj uradi domaću zadaću prije nego tako sigurno kontriraš

A ti odrasti. :B

lahor
16.09.2003., 22:03
stitch kaže:
Je li? A po kojim su kriterijima "normalni, uspješni i sređeni"? I po čijim?

Nitko tko svaki dan puši travu ne može biti takav.

Rade, studiraju, dobro im ide (cak i s pet prolaze na faxu ili recimo znam curu koja radi i tako si financira studij)...Imaju stabilne veze, ne puse cigarete, ne piju...

"Normalniji" su od puno drugih ljudi koji ne puse. Doduse , ovi ljudi ne puse svaki dan, vec 1-2 puta tjedno. Pa nije se normalno niti napiti svaki dan, zar ne? Sve ima svoju mjeru. Trava se ne mora pusiti svaki dan.

A koji su to tvoji kriteriji uspjesnosti?

stitch
16.09.2003., 22:22
Uspješnim ljudima ne treba stimulans da bi se dobro osjećali. Niti da bi se opustili.
Jadan je onaj kome treba trava da bi se mogao (na)smijati. :cool:

Osim toga, bi li dopustila svojoj djeci da je puše? ;)

I bez predavanja o samokontroli i umjerenosti, molim. Nije u tome stvar. :)

lahor
17.09.2003., 05:25
stitch kaže:
Uspješnim ljudima ne treba stimulans da bi se dobro osjećali. Niti da bi se opustili.
Jadan je onaj kome treba trava da bi se mogao (na)smijati. :cool:

Osim toga, bi li dopustila svojoj djeci da je puše? ;)

I bez predavanja o samokontroli i umjerenosti, molim. Nije u tome stvar. :)

Otkud ti ideja da im treba stimulans? Stimulans ocito treba i preko 90% ljudi jer piju alkohol?

Trava za smijeh? Ti me nasmijiavas, ocito nemas bas iskustva i ne raspravlja mi se vise s tobom o tome jer to ne vodi nikud. Boli mene briga sto ti o tome mislis. Ocito si teski konzervativac pa takav i ostani.

Glede djece - bih, bolje da puse nego da su alkosi. Koliko je obitelji unistio alkohol, a koliko trava?

Patagonija
17.09.2003., 10:57
Lahorka, potpisujem alles:top:

stitch
17.09.2003., 11:16
Rasprava s tobom ionako me podsjeća na onu narodnu - tko s djecom liježe, popišan se ustaje. :B

lahor
17.09.2003., 14:32
Hoces reci da sam dijete? Joj, hvala ti na komplimentu, malo me streca oko srca u zadnje vrijeme, puca me kriza dolaska u middle twenties, jos malo pa cu krenuti nizvodnim tokom.

Akinetoh blues
17.09.2003., 15:12
Ej lahor, ispod tvojih riječi se i ja podpisujem, inaće ne bi, majke mi, ali i meni je dobro došao ovaj kompliment od stiča, mijenjao bi se sa kojim klipanom na klupi za koju godinu... :)

Mada nije stič apsolutni kreten, on je više onako relativni, pa kada te je pitao bili dijeci dala da puše marihuanu, svakako da ne bi. Zašto - zato što to zaista može ga odvući dalje, sjećam se sebe kada sam imao trinaest, u jednoj ne zdravoj grupi mladih ljudi uvijek jedan odskoči, donese sa sobom nešto novo za njih, sada bi to vjerojatno bio speed ili botun, a ne kao prije odmah dop, ali ja kada bih imao takvo dijete znao bih odmah reagirati, jer bih isti trenutak prepoznao da li moje dijete ide u onu grupu koja ide dalje ili onu koja ostaje pri sebi, ali bi i dalje ne dopuštao sinu da puši, jednostavno zato, što nemam ja toliko novaca da mu plačam prekršajne zakone.

lahor
17.09.2003., 15:17
Jedno je dijete od trinaest, a drugo od dvadeset godina. To je sve relativno. Jedno je klipan koji bjezi iz skole, a drugo dijete koje uredno funkcionira u zivotu.

Akinetoh blues
17.09.2003., 15:28
Ma da, to sam i mislio.

stitch
18.09.2003., 01:30
Nemate vi pojma o životu, oboje. :rolleyes:

Što da drugo velim o Lahorki i njenoj "mudrosti"? U životu nije vidjela narkomana, nego trkelja o studentima koje financiraju starci. Eh, lako je tuđim ku.cem po koprivama mlatit'.

E pa kad ga vidi, neka ga pita kako je došao do žutog ili bijelog. Ili, da ostavimo hors ili koku po strani, kako je počeo šmrkati speed ili gutati bombone i tripove.

Pa kad još malo odraste, neka pita nekoga koji, recimo, petnaest godina puši travu koliko stvari može zapamtiti i koliko se može koncentrirati na to što radi. Neka ga pita je li živčan i napet kada nema što "za zapalit". I osjeća li se dobro kada to napokon nađe. Ili je paranoičan i tjeskoban. Valjda će onda prestati valjati gluposti o tome da trava nije štetna.

Osim toga, jesam li gdje rekao da je devedeset posto ljudi uspješno? Tih koje ona spominje, a koji piju alkohol? Tralala i bapske brbljarije. Možda jedan posto ljudi na cijelom planetu ima dobre navike, koje će unaprijediti njih i njihov život. Ostali su druga liga, koji djecu uče strahovima, predrasudama i neznanju. I tome da im treba alkohol ili droga da bi bili sretni. Ili da "to nije ništa posebno", jer "svi to rade".

Jadno, do bola. :bang: Žao mi je vaših klinaca. Jer će biti luzeri poput vas. :horor:

lahor
18.09.2003., 05:23
Ja sam mislila da si se ti vec probudio popisan i odustajes...

Gdje sam napisala da trava nije stetna????Imas halucinacije?

Stitch, poznam ljude koje su zaglavili i sto sad? Na zutom ili bijelom su...Zaglavili bi oni i ovako i onako, takav mi je mentalni sklop.

Ja upravo trkeljam o ljudima koje ne financiraju starci, jel ti imas problema s citanjem?

15 godina svakodnevnog pusenja trave??? Sorry, ali to rade sam obudale. Normalni ljude ne puse svaki dan. Ja se druzim samo s takvima, ostali me ne zanimaju. Doduse, cura s kojom ucim dimi svaki dan vec nekih 8-9 godina....Ide joj jednako dobro kao i meni koja nisam ni priblizno toliko skurila. A zajedno nam ide bolje od vecine faxa (tocnije od 99% faxa).

Stich, znas sto? Ja bih dala sve da mi dijete bude luzer poput mene. Ali sve! Znas zasto? Nisam umisljena, ali mislim da nisam luzerica, u zivotu mi ide fenomenalno (jedino ne bih da bude peerfekcionist jer je to uzasan, a vecinom i nepotreban teret). Kad pogledam iza sebe stvarno sam zadovoljna. Kad pogledam ispred sebe - vidim viziju za koju znam da cu je ostvariti.

Pogledaj ti sebe...iz tebe izvire strasna frustracija. Ako se ti nisi znao kontrolirati, nemoj pljuvati po onima koji znaju.

Akinetoh blues
18.09.2003., 09:24
Čovjeće, nemoj me vrijeđati, molim te. Jer da me vidiš oči u oči, znao bi da pričaš sa čovjekom koji stoji iza svojih riječi i koji itekako zna što govori, posebice o problemu narkomanije.

Osoba koja nije u mogučnosti da jedan problem pogleda sa obje strane je osakaćena da uopče priča o tome, jednoznačno pričanje je kao da pričaš sa zidom.

A ja se pišam na taj zid, na različite sociologe koji misle da trava nije droga i da je to liga prvaka i na konzervativce kao što si ti.

Svaka droga pa i trava je štetna kao i sve ostale droge sve ovisi o jebenoj dozi, kad kažem droga to u nekom značenju može biti i lijek koji u određenoj dozi mijenja svoju narav i postaje otrov, to je zaključila jedna osoba još u staroj grčkoj.

Ti se možeš pitati kao i ja zašto ima toliko ovisnika na svijetu i vidjeti ćeš da postoji tisuću faktora zašto je to tako, a da trava između toga se već izgubila kao irelevantna.

stitch
18.09.2003., 12:13
lahor kaže:
Ja sam mislila da si se ti vec probudio popisan i odustajes...

Gdje sam napisala da trava nije stetna????Imas halucinacije?

Stitch, poznam ljude koje su zaglavili i sto sad? Na zutom ili bijelom su...Zaglavili bi oni i ovako i onako, takav mi je mentalni sklop.

Ja upravo trkeljam o ljudima koje ne financiraju starci, jel ti imas problema s citanjem?

Sorry, ali napisala si da znaš "jednu curu koja radi", a zatim navela prijatelje i prijateljice koji uspješno studiraju i imaju dobre, kvalitetne veze. Dakle, ako je netko disleksičan, onda si to ti.

Što se tiče ljudi koji su "zaglavili", do toga nisu došli pijući Ožujsko pivo. Razmisli trenutak o tome što pišeš. Ne govorim o onima koji održe obećanje pa ostanu samo na travi, nego o onima - a takvih je 90 posto, usudio bih se reći - koji nakon toga probaju sve ostalo.

lahor kaže:

15 godina svakodnevnog pusenja trave??? Sorry, ali to rade sam obudale. Normalni ljude ne puse svaki dan. Ja se druzim samo s takvima, ostali me ne zanimaju. Doduse, cura s kojom ucim dimi svaki dan vec nekih 8-9 godina....Ide joj jednako dobro kao i meni koja nisam ni priblizno toliko skurila. A zajedno nam ide bolje od vecine faxa (tocnije od 99% faxa).

S kim se družiš jedan je par opanaka, a službene statistike drugi. Raspitaj se kada klinci počinju pušiti travu i koliko često to čine. Kad već ne znaš kakvo je stanje u stvarnome životu. No, to sam rekao prije, ne želim se ponavljati.

lahor kaže:

Stich, znas sto? Ja bih dala sve da mi dijete bude luzer poput mene. Ali sve! Znas zasto? Nisam umisljena, ali mislim da nisam luzerica, u zivotu mi ide fenomenalno (jedino ne bih da bude peerfekcionist jer je to uzasan, a vecinom i nepotreban teret). Kad pogledam iza sebe stvarno sam zadovoljna. Kad pogledam ispred sebe - vidim viziju za koju znam da cu je ostvariti.

A ja zamišljam mlade ljude koji te čitaju i slijede tvoju "mudrost". Pa mi se diže želudac od toga.

lahor kaže:

Pogledaj ti sebe...iz tebe izvire strasna frustracija. Ako se ti nisi znao kontrolirati, nemoj pljuvati po onima koji znaju.

Pljujem po tebi zato što si ograničena, a ne zato što se znaš kontrolirati. Ako uopće (išta) znaš.

stitch
18.09.2003., 12:15
Akinetoh blues kaže:
Čovjeće, nemoj me vrijeđati, molim te. Jer da me vidiš oči u oči, znao bi da pričaš sa čovjekom koji stoji iza svojih riječi i koji itekako zna što govori, posebice o problemu narkomanije.

Osoba koja nije u mogučnosti da jedan problem pogleda sa obje strane je osakaćena da uopče priča o tome, jednoznačno pričanje je kao da pričaš sa zidom.

A ja se pišam na taj zid, na različite sociologe koji misle da trava nije droga i da je to liga prvaka i na konzervativce kao što si ti.

Svaka droga pa i trava je štetna kao i sve ostale droge sve ovisi o jebenoj dozi, kad kažem droga to u nekom značenju može biti i lijek koji u određenoj dozi mijenja svoju narav i postaje otrov, to je zaključila jedna osoba još u staroj grčkoj.

Ti se možeš pitati kao i ja zašto ima toliko ovisnika na svijetu i vidjeti ćeš da postoji tisuću faktora zašto je to tako, a da trava između toga se već izgubila kao irelevantna.

Možeš filozofirati koliko god hoćeš, ali u životu stvari radiš na samo dva načina - pravi i krivi. Razmisli na kojoj je strani trava i što ti ona donosi.

stitch
18.09.2003., 16:43
Da ne zaboravim, nije li logiranjem na forum svaki član preuzeo obvezu da neće pisati o drogama, a pogotovo ne afirmativno, kako to čini naša cijenjena moderatorica? :rolleyes:

Lahorkino promicanje pušenja trave shvaćam kao pasivno dilanje, da ne upotrijebim neku težu riječ. I zato zahtijevam odgovorniji pristup i razmišljanje o napisanom. Ako to nije problem. A vidim da je. ;)

Ovim postom raspravu smatram završenom. Tko me je htio shvatiti, shvatio me je. :B

lahor
18.09.2003., 17:20
Ajde stitch, pljuc pljuc, ja tebi pokusavam objasniti, ali bojim se da pricam zidu.

Znam puno alkosa i niti jednog covjeka koje je propao samo zbog trave.

Bye bye i samo ti pljuj po meni. Slobodno me prijavi i vlasnicima foruma ako ti nesto ne pase, vidim da ti ocito nisam po volji. Kao ni mnogi drugi.

BTW, ti ocito imas problema s moderatorima ovog foruma, mislim da ja nisam prva.

lahor
18.09.2003., 18:35
Nista ja ne propagiram, samo pisem objektivne stvari. Za razliku od nekih ciji se stil pisanja moze prozvati krajnje tendencioznim, a koji mene pokusavaju prozvati ogranicenom.

BTW, nigdje nisam napisala da ja konzumiram ista, samo branim svoje stavove. To je sasvim u skladu s politikom foruma.

Buahahahahahaha :D

Bas mi je drago sto je rasprava za tebe zavrsena.

Tinchi
18.09.2003., 21:20
Jaooooo, a ona reklama kaj se sad vrti??

Znate li.. da samo jedan joint.. VODI DO HEROINA???

:bonk: :bonk: :bonk: :jumping: :rofl: :lol:

Akinetoh blues
18.09.2003., 21:30
A to, odavno sam ja shvatio da život nije black & White.

Kada ... :confused: , ne mogu se sjetiti baš točno kada..............

stitch
19.09.2003., 02:23
lahor kaže:

BTW, nigdje nisam napisala da ja konzumiram ista, samo branim svoje stavove.

lahor kaže:
Ide joj jednako dobro kao i meni koja nisam ni priblizno toliko skurila.

A što je ovo, lijepo moje priglupo? :B

Možda bi bilo dobro da prestaneš napušena dolaziti na forum. :p

stitch
19.09.2003., 02:27
Akinetoh blues kaže:
A to, odavno sam ja shvatio da život nije black & White.

Kada ... :confused: , ne mogu se sjetiti baš točno kada..............

A tebi bi bilo bolje da si lovu trošio na knjige i učenje pravopisa umjesto na dop. :D :B

lahor
19.09.2003., 06:23
stitch kaže:
A što je ovo, lijepo moje priglupo? :B

Možda bi bilo dobro da prestaneš napušena dolaziti na forum. :p

Hvala na pridjevima koje mi dijelis. Doticna recenica moze se tumaciti na vise nacina, a tebi ocito odgovara samo jedan. Ako se vec toliko interesiras za moje navike mogu te slobodno izvijestiti da cijelo ljeto nisam cak konzumirala ni alkohol, a kamoli nesto ilegalno. Za moj IQ ne moras biti zabrinut. On je daleko na tavanu i gleda s visine tvoj.

Nisi li rekao da je rasprava za tebe zavrsena? Vec sam se ponadala.....Kak ono ide...lonac...poklopac...Dobro, nevermind.

Tinchi, sto nije reklama za bonkas? Od bonkasa do heroina...Bez obzira sto o kemiji mislim sve najgore, od jednog bonkasa ne nastaju rupe u mozgu ni pod razno. To je kampanja zastrasivanja.
Ista caka kao i one gadne za cigarete, sa onim prikazima srca, mozga i ne znam cega sve ne.

Agirl
19.09.2003., 08:41
Tinchi kaže:
Jaooooo, a ona reklama kaj se sad vrti??

Znate li.. da samo jedan joint.. VODI DO HEROINA???

kada gledaš selektivno, kao što to radi stich, onda da, jedan joint vodi do heroina. međutim puno je veći broj /povremenih/ uživatelja marihuane kojima nikad neće pasti napamet da se približe žutom.

stich, bezveze ti je ona teza (od koje je sve počelo) da čovjek pošto poto dolazi do heroina ako zapali joint i nadam se, za tvoje dobro, da ti to znaš...
nitko ovdje ne promovira drogu, već ti samo pokušava ukazati da je tvoja, gore navedena teza rezultat neznanja i neiskustva (dronarkomani su i oni koji zapale joint) ali kad čovjek malo razmisli: možda je i bolje za tebe da tako gledaš na stvari pa da se nikad ni ne dotakneš ničeg /što misliš/ što je loše u životu.... jedino što bih ti predložila je da onda ne savjetuješ druge, jer let's face it: ne znaš o čemu govoriš

stitch
19.09.2003., 11:36
O tome, nažalost, znam mnogo više nego ti ili Lahorka. Zato i jesam ogorčeni protivnik promicanja pušenja trave i gutanja bombona, da ne spominjem ostalo.

A reći da ecstasy nije opasan notorna je glupost, dokazana znanstvenim istraživanjima. Da malo izvučete glave iz pijeska, uvidjele biste to. Nitko ovdje ne govori o jednom džointu ili bonkasu, nego o tome da rijetko tko ostane samo na tome. Meni doista puca prsluk za to što vas dvije radite u životu. Samo, glupo je očekivati da ono što vrijedi za jednog čovjeka vrijedi i za većinu. No, klinke ste i još vam mlijeko curi s usana. Ništa niste vidjele i proživjele. A meni ne pada na pamet ovdje dokazivati da mi je jako dobro poznato o čemu pričam.

Tinchi
19.09.2003., 11:37
Da, da, je. Danas sam je vidjela... Imaš pravo lahorka

Ali ima i za druge droge, pa i za travu, kladim se :)

Sigurno sam vidjela neku prije par mjeseci.

Agirl, u pravu si... Do heroina se dođe preko trave, al to sve ovisi o osobi.

Ja zapalim, vikendom najčešće... Studiram, dajem sve redovito, malo radim mimo faxa, i skroz sam sređena osoba.. kao i većina mojih prijatelja.

Priznajem da ne funkcioniram dobro kad sam konstantno napušena... Al kome to treba? Ne vidim tu razliku između ovisnosti o kavi, cigaretama, pokojem piću vikendom, pa i hrani..

Sve u pretjeranim količinama dovodi do problema.. Zato treba znat mjeru.

Što se tiče X-a i inog - od kemije zazirem, nikad nisam probala a niti neću.

Solaris
19.09.2003., 11:52
Agirl kaže:

stich, bezveze ti je ona teza (od koje je sve počelo) da čovjek pošto poto dolazi do heroina ako zapali joint i nadam se, za tvoje dobro, da ti to znaš...
nitko ovdje ne promovira drogu, već ti samo pokušava ukazati da je tvoja, gore navedena teza rezultat neznanja i neiskustva (dronarkomani su i oni koji zapale joint) ali kad čovjek malo razmisli: možda je i bolje za tebe da tako gledaš na stvari pa da se nikad ni ne dotakneš ničeg /što misliš/ što je loše u životu.... jedino što bih ti predložila je da onda ne savjetuješ druge, jer let's face it: ne znaš o čemu govoriš

Agirl, no offence, ali nije li ti palo na pamet da stitcha i ne poznaš, pa ne bi trebala prebrzo zaključivati na osnovi svojih predrasuda.
Stitch jako dobro zna o čemu govori.

Marihuana je za mene samo lijek.

Naravno postoje ljudi koji je povremeno puše, i nemaju neke teže vidljive posljedica, a onda opet postoje oni koji imaju posljedice, i to loše na njih utječe. I postoje oni koji su ovisnici o njoj. Dovoljno je i to, ne moraju prijeći na bio što drugo.

sad, da bi se moglo dalje realno diskutirati, trebali bi znati koji % ljudi puši, a ne smeta im, koji puše, i smeta im, i koji su ovisnici.

Iako je već dovoljna tragedija ako i jedan čovjek zaglavi zbog toga.

Ako se nekima sviđa skakati s mosta (bez veze primjer), i sposobni su za to, ne znači da je i netko drugi sposoban za to i da se neće razbiti kad proba.
Zato, bolje zdrav oprez.

Sve ovisi o osobi, i stvar je pojedinca hoće li on nešto raditi, ali ja bilo koju supstancu ne bi preporučivala kao bezopasnu.

P.S. one reklame su opet extrem, i lažu u onoj reklami protiv pušenja

Agirl
19.09.2003., 11:56
Tinchi kaže:
Sve u pretjeranim količinama dovodi do problema.. Zato treba znat mjeru.

Apsolutno, se slažem s tobom. Svaki čovjek ima svoje granice i sve što treba je poslušat zdrav razum i tjelesne signale i stat na loptu kad misliš da ćeš pretjerat.

Stitch : ti si se očito opekao pa pušeš i na hladno. To što imaš različit stav i pogled na marihuanu i ine droge nije argumentirano time što nas nazivaš klinkama - jer valjda shvaćaš da jedini klinac u takvom prepucavanju ispadaš - ti.

Pa onda nam, pretty please, lijepo objasni/ispričaj što ti se dogodilo - možda bismo na taj način lakše razmjele odakle takav "ekstreman" stav.

Agirl
19.09.2003., 12:07
Solaris kaže:
Agirl, no offence, ali nije li ti palo na pamet da stitcha i ne poznaš, pa ne bi trebala prebrzo zaključivati na osnovi svojih predrasuda.
Stitch jako dobro zna o čemu govori.

Apsolutno se slažem s tobom, pa ja ga ne poznajem! Problem je što ne poznaje ni on mene, a uzima si za pravo da me naziva klinkom koja se nije odvojila od majčine sise (ne znam ko je počeo s predrasudama?).

Ponavljam ovaj put u jednini, ja nisam rekla da je droga (uključujući i maricu, bezopasna) ali ono na što sam se ja osvrnula je njegova teza da joint NUŽNO dovodi do heroina. Još jednom: ako ta teza neke ljude drži podalje od padanja u probleme, samnom je to cool. Ne smatram da svi moraju funkcionirati na taj način :)

stitch
19.09.2003., 12:07
Osim što mi je nekoliko frendova umrlo, a neki su završili u zatvoru ili na liječenju, i to neuspješnom, doista nemam opravdanih razloga mrziti drogu. ;)

Priču o sebi preskočit ću ovaj put. Recimo da spadam u onih jedan do dva posto. Da se baviš tom problematikom, znala bi što je posrijedi.

Agirl
19.09.2003., 12:10
Ovih "apsolutnih slaganja" se baš nakotilo kod mene...morat ću to ispraviti :D :D :D

Agirl
19.09.2003., 12:30
stitch kaže:
Osim što mi je nekoliko frendova umrlo, a neki su završili u zatvoru ili na liječenju, i to neuspješnom, doista nemam opravdanih razloga mrziti drogu. ;)

shvatila sam da mrziš drogu... i poštujem tvoj stav ali to nije razlog da iznosiš teorije koje jednostavno ne stoje... (trla baba lan - već smo si to rekli. )

na žalost, svi smo se u većoj ili u manjoj mjeri susreli s najgorim mogćim pristupom drogi - frend/frendica, brat/rođak umrli ili još uvijek pokušavaju pre/živjet na heroinu (ili su se skinuli s heroina ali ih jednostavno ne možeš pustiti bez nadzora jer strahuješ da će ih svaki njihov samostalni izlazak vratiti u pakao odakle su se nakratko izvukli) ... nije nimalo lako gledat ljude kako propadaju i valjda postaješ svjestan da jedino kako nešto možeš napraviti je /globalno/ povećati svijest o problematici koristeći I agresivne/crne kampanje kako bi "metodom zastrašivanja" spriječio širenje opasnosti kod manjeg postotka... na ostatak bi valjda djelovala intenzivna edukacija ali i ono najbitnije (po mom mišljenju) edukacija roditelja o realnim utjecajima droge te pristupu i ponašanju prema klincu kada primjete da se drogira...

Anyway, žao mi je što si morao proći što god si prošao ali poanta je da nisu svi ljudi jednako labilni niti jednako povodljivi i ako imaš rješenje kako pristupiti svima s jednako uspješnim efektom - ja bi ga rado čula...

lahor
19.09.2003., 13:36
Nist stitch...idem si obrisati mlijeko s usana.

A koliko ti to imas godina da smo mi za tebe klinke?

Znas sto, mene nitko nije pitao koliko imam godina kad se trebalo izvlacit iz govana i kad treba platiti rezije ili stan. Pa onda ne volim ni da me se povlaci za godine ni u ovim situacijama. To sto nisam prozivjela pakao droge sam zahvalna samoj sebi i svojoj zdravoj pameti. Ocito se neki ne rode s tim, pa onda misle da nema onih koji znaju razmisljati svojom glavom i koji se mogu kontrolirati u zivotu.

Tko i gdje je rekao da X nije opasan?

Mislim da bi morao malo poraditi na svom ophodjenju s ljudima, glavni argumenti su ti vrijedjanje. To ti nije dobro. Ili ti je droga pojela previse neurona pa to vise nije moguce?

Solaris
19.09.2003., 15:56
take it easy people, PLEASE..... :(

stitch
19.09.2003., 18:38
Stariji sam od tebe desetak bioloških godina, ali nekoliko stotina u mentalnom i duševnom smislu, očito. :B

Što se tiče uvreda, osoba koja tvrdi da bi dala travu svojoj djeci i da se ponosi time ne zaslužuje ništa drugo. :p

A što se pak tiče životne snage i volje, meni ništa ne treba da se osjećam zadovoljnim i sretnim, za razliku od tebe. Sjeti se toga kad budeš motala sljedeći džoint. :cool:

lahor
19.09.2003., 19:01
Opet citas ono sto bi ti htio da pise, a ne ono sto sam ja zaista napisala.
Jel imas problema sa citanjem ili sa razumijevanjem procitanoga? Negdje ocito postoji blokada u tvom mozgu.

stitch
19.09.2003., 19:30
Ne kenjaj kvake. Zar te opet trebam citirati? Mislio sam da si završila s preseravanjem u stilu "nisam to napisala".

lahor
19.09.2003., 19:39
Ti si bas beznadan slucaj. Bar se ti bavis rijecima, trebao bi biti sposoban shvatiti procitan tekst.

Ocito volis iskriviti tudje navode. Pravi skorpion, otrovan ko ziva.

stitch
19.09.2003., 19:47
Budući da sam pomagao u komunama i štošta prošao, ne mogu biti dobronamjeran prema ljudima koji olako shvaćaju stvari. To priznajem.

Oštar sam? A ti? Da ti je jezik prekriven medom i mlijekom, nije. Samo, teško je vidjeti brvno u svome oku, zar ne? ;)

lahor
19.09.2003., 19:57
Bolje da nastavimo prepucavanja prema PM-a, ovako smo zasrali temu.

Jezik mi nikad nije bio prekriven medom i mlijekom i na to sam ponosna. U ocima trenutno vidim samo crvenilo izazvano "iskapanjem" kontaktne lece.

Winona
19.09.2003., 20:00
trava ne vodi nuzno do tezih droga. Moze voditi ali nije pravilo.

A nabacivanje godina kao znaka nekakve nadmoci ( intelektualne predpostavljam ) ma dajte, vi se zezate ?:rolleyes:

Koliko nekulturnih i glupih ljudi a po godinama sve dede i bake, neke jednostavno zivotno iskustvo zaobidje.

xena
21.09.2003., 20:07
probala sam travu. Povremeno popijem nesto. Bila sam dugogodisnji pusac ali sam uspjela prestati pusiti - vec vise godina, ali dobro to nije bitno.

Bitno je samo jedno - nema ljepse stvari od uzivanja u zivotu koji se prima samo osjetilima koja nisu napadnuta od nicega. Uzimanje droge je napad na percepciju i iskrivljavanje iste. Uzivanje u cijeloj sceni je cisto negiranje realnosti i svjesno oduzimanje kontrole samom sebi - nad psihom i nad tijelom. Cilj je individualan. Svrha ne postoji.

To su naravno cinjenice koje mogu spoznati odrasli ljudi.

Akinetoh blues
21.09.2003., 21:40
Recimo da se slažem sa xenom, koja podupire moju teoriju - da netko može biti narkoman bez obzira da li samo puši travu.

Jer mislim da čovjek koji pridaje više važnosti prcepcijama izazvanim različitim stimulansima, a ne onima koje prisustvuju u 'realnom životu', da ih prihvati kao apsolutno i jedino. Bijeg od stvarnosti itd, je u velikoj opasnosti da živi puno drukčije nego večina ljudi.

Na primjeru marihuane već se može primjetiti čemu dijete naginje.

Večina ljudi jako dobro razgraniči to, stoga nemaju nikakvih problema.

Zato od početka mislim da je relativno uspiješno riješavati problem narkomanije time da se kaže da marihuana vodi u heroin.

Stiča bi rado pitao u kojim je to komunama 'pomagao', možda je htio reći volonterski radio kao bivši ovisnik i pomagao ljudima koji su dovedeni u krizi, ako zaista jesi bivši ovisnik, skidam ti kapu, jer mislim da je taj tvoj agresivni gard jako pozitivan, jer malo toga pali osim toga, kada se čovjek nakon dvije godine vrati u okolinu u kojoj je rastao.

Samo nemoj mi nabacivati te sentimentalne priče kako su ti prijatelji umrli itd, jer što meni hočeš time reći, da se natjećemo u tome, ma daj... pali s tim...

( Uspust za pravopis me zaboli )

stitch
21.09.2003., 22:31
Griješiš. Ključno je da se čovjek ne vrati u tu okolinu, da razje.e prijateljstva, makar bila dugogodišnja. Nema druge. Jer, kad ti se frend vrati iz Remetinca i Lepoglave, kaže da je čist, pa za pola sata pita za neke ljude, nešto u cijeloj priči nije u redu. A sve ionako počne zbog društva.

Možda sam previše oprezan, OK. Ali gledam što se dogodilo s tim mojim dečkima. Jedan mi je frend u Švicarskoj na liječenju, jedan čak na Novom Zelandu, a jedan u Slavoniji. Neki doista više nisu živi. Jedino ja normalno funkcioniram. Što ne znači da mi ne dođe žuta minuta. Ali klonim se starih frendova kao vrag tamjana. Novima ne popujem, izađem van kad zapale džoint. No, nije li loše što velika većina ljudi uživa u tome, a i u koječemu drugom?

Naime, odmah se sjetim svoje srednje škole i zajedničkih izjava "nikad ništa osim mariške". Neko smo vrijeme doista funkcionirali tako, no brzo smo prešli na šit, tripove, speed i bonkase.
Zatim su opet došle rečenice, ovaj put "nikad žuto, nikad bijelo". Dobro, koka nam je uglavnom bila preskupa. Ali hors nije. Uostalom, što je razvući "lajnu" vikendom? Ništa, ne može se čovjek tako navući na dop. Pretpostavljam da znaš ta opravdanja. Uglavnom, svi smo smatrali da smo pametniji od milijuna ljudi koji su umrli od toga.
Eh, a kad ti nakon nekoliko mjeseci treba sto maraka da uopće izađeš iz kreveta, brijačina izgubi svoje draži. ;) Ali, tada je već debelo prekasno.

Mislim da ne trebam više objašnjavati. Rekoh da spadam u onih dva posto, koji se nikada ne vraćaju. Ostali se skinu, pa se opet ubodu. Psihička ovisnost, oholost, ima mnogo razloga, da ne nabrajam. Ali ja se ne dam. Znam da sam se provukao kroz iglene uši. Ništa putem nisam pokupio, zdrav sam i, što je najvažnije, oprostio sam si. Imam osjećaj da bi se i brda pomaknula ako viknem. I to me nosi dalje, ta snaga i samopouzdanje. Nema dopa koji mi to može dati. I o tome ovdje govorim.

Za komune pitaš? Treba li ti to? Javi mi se na mail, nema problema. :)

lahor
21.09.2003., 22:52
Stitch, svaka cast!

stitch
21.09.2003., 23:49
Što, nećemo se više svađati? ;) :)

lahor
22.09.2003., 07:16
Vise ne moram ustajati u 6, znaci - bitno sam bolje volje. Ocito ne, ali ostajem pri svojem. :)

Akinetoh blues
22.09.2003., 17:39
Da, žalosno je što nakon sranja večina ljudi ponovo se posere na sve što su dotada napravili, ali opet ima ljudi koji nakon toga postanu još snažniji. Zato primijećujem da su ljudi ogorčeni na te komune, ali što da se ukini i taj mali postotak ljudi koji se mogu vratiti u normalni život.

Sve što si napisao stoji, to sa ekipom, uvijek je to tako, nikad ništa drugo... samo jedan šut i amen...

Mislim da je bolje, definitivno, ne vratiti se u tu sredinu, ali recimo na primjeru manjeg grada od Zagreba, od dakle sam ja, gdje da se taj čovjek vrati, kako da se izdigne iz toga. Ja sam sada u Zagrebu, ne kažem da je Zagreb raj, ali čovjek ipak ima više izbora. A koliko sam informiran naše komune pri kraju lječenja najviše i rade na toj adaptaciji, šalju ga vikendom da posjeti familiju, pa se vrati itd.
Ali jebiga meni je svaki povratak kući jedan pogreb više, imam osjećaj da sam već otupio, sve su to momci s kojima sam igrao balun po gajbu pive.

Nitko se nije vratio u moj grad i ostao čist više od dva mjeseca, a osobne tragedije ostavljam sebi na dušu.

illegale
23.09.2003., 01:21
stitch kaže:
Zatim su opet došle rečenice, ovaj put "nikad žuto, nikad bijelo". Dobro, koka nam je uglavnom bila preskupa. Ali hors nije. Uostalom, što je razvući "lajnu" vikendom? Ništa, ne može se čovjek tako navući na dop. Pretpostavljam da znaš ta opravdanja. Uglavnom, svi smo smatrali da smo pametniji od milijuna ljudi koji su umrli od toga.
Eh, a kad ti nakon nekoliko mjeseci treba sto maraka da uopće izađeš iz kreveta, brijačina izgubi svoje draži. ;) Ali, tada je već debelo prekasno. Najfascinantnije je da nisi nista pametno zakljucio iz tog iskustva. Pa cu ja zakljuciti u tvoje ime. Budala se rodi, budala umire. Mislim na budalu.
Mislim da ne trebam više objašnjavati. Rekoh da spadam u onih dva posto, koji se nikada ne vraćaju. Ostali se skinu, pa se opet ubodu. Psihička ovisnost, oholost, ima mnogo razloga, da ne nabrajam. Ali ja se ne dam. Znam da sam se provukao kroz iglene uši. Ništa putem nisam pokupio, zdrav sam i, što je najvažnije, oprostio sam si. Imam osjećaj da bi se i brda pomaknula ako viknem. I to me nosi dalje, ta snaga i samopouzdanje. Nema dopa koji mi to može dati. I o tome ovdje govorim. Uzas. Podsjecas me na mene kad puno pricam. Anyway, koliko si dugo cist da si ovako sretan? 2 tjedna, 2 godine? I sta te sad fura, s obzirom da se nisi promjenio? Inat? OK, samo sta se onda inatis tu ljudima koji nisu budale?

I kakve veze visoka doza precjenjeivanja osobnih sposobnosti ima veze sa ganjom? Da imas sta krivit za svoja sranja? A da to naravno nisi ti :).

Invader
23.09.2003., 02:05
Kao sto je netko vec spomenuo, svatko ima nekog bliznjeg tko je zaglavio s drogom. Moj brat je zaglavio s Canabisom, ali ne zdrastveno nego socijalno. Uhvatila ga je policija u posjedu dva-tri jointa. Slucaj je jos na sudu. On ima 19 godina, tek je zavrsio srednju skolu. Od presude dosta ovisi kakav ce mu biti dalji zivot. Ako bude osudjen, to mu ulazi u dosije. Koliko se sjecam, svaki puta kada sam se zaposljavao, trazili su me potvrdu o nekaznjavanju. Danas kada je posao ionako tesko naci, fleka u dosijeu to pretvara u "mission imposible".
Usporedjujete akohol i marihuanu. Ima slicnosti sto se tice ovisnosti, ali je jedna velika razlika: alkohol nije zakonom zabranjen (za punoljetne osobe).
Osudjujem svaku ovisnost, bez obzira da li je legalna ili ne. :amen:

stitch
23.09.2003., 03:54
illegale kaže:
Najfascinantnije je da nisi nista pametno zakljucio iz tog iskustva. Pa cu ja zakljuciti u tvoje ime. Budala se rodi, budala umire. Mislim na budalu.

Ne uvijek. Čitajući te, vidim da ima i živih.

illegale kaže:

Uzas. Podsjecas me na mene kad puno pricam. Anyway, koliko si dugo cist da si ovako sretan? 2 tjedna, 2 godine? I sta te sad fura, s obzirom da se nisi promjenio? Inat? OK, samo sta se onda inatis tu ljudima koji nisu budale?

Godinama. Što me fura? Pozitivne misli, lijepo moje pametno. Koje proizvodi čist i pribran um.

A rekoh već, o tebi sam stekao drukčije mišljenje. Kao i o starosti većine ljudi koji dolaze na ovaj forum.

illegale kaže:

I kakve veze visoka doza precjenjeivanja osobnih sposobnosti ima veze sa ganjom? Da imas sta krivit za svoja sranja? A da to naravno nisi ti :).

Nije to precjenjivanje nego podaci Ureda za suzbijanje zloporabe droge. Doduše, katoličke udruge i komune tvrde da je postotak izlječenja veći. No, one ne ulaze u te statistike.

Je li ovo bilo dovoljno kratko? Tako da ti mozak može shvatiti o čemu govorim? :B

stitch
23.09.2003., 04:06
Invader kaže:
Kao sto je netko vec spomenuo, svatko ima nekog bliznjeg tko je zaglavio s drogom. Moj brat je zaglavio s Canabisom, ali ne zdrastveno nego socijalno. Uhvatila ga je policija u posjedu dva-tri jointa. Slucaj je jos na sudu. On ima 19 godina, tek je zavrsio srednju skolu. Od presude dosta ovisi kakav ce mu biti dalji zivot. Ako bude osudjen, to mu ulazi u dosije. Koliko se sjecam, svaki puta kada sam se zaposljavao, trazili su me potvrdu o nekaznjavanju. Danas kada je posao ionako tesko naci, fleka u dosijeu to pretvara u "mission imposible".
Usporedjujete akohol i marihuanu. Ima slicnosti sto se tice ovisnosti, ali je jedna velika razlika: alkohol nije zakonom zabranjen (za punoljetne osobe).
Osudjujem svaku ovisnost, bez obzira da li je legalna ili ne. :amen:

Žao mi je tvog buraza. Znam za nekoliko sličnih slučajeva. Ljudi studiraju, a kad diplomiraju, imaju problema sa zapošljavanjem, npr. u školi, jer sve državne službe traže spomenutu potvrdu.

Koliko god bio protiv ovisnosti, smatram da je to prestrogo. Svakome treba dati priliku. Osim onima koji dilaju, njima ne bih praštao.

No, nipošto ne govorim o dekriminalizaciji ili, još gore, o legalizaciji pušenja trave. Tko voli, nek' izvoli, ali nemojte lupetati gluposti o tome da "to nije ništa". OK? Ili možda nije?

stitch
23.09.2003., 04:57
Akinetoh blues kaže:
Da, žalosno je što nakon sranja večina ljudi ponovo se posere na sve što su dotada napravili, ali opet ima ljudi koji nakon toga postanu još snažniji. Zato primijećujem da su ljudi ogorčeni na te komune, ali što da se ukini i taj mali postotak ljudi koji se mogu vratiti u normalni život.

Sve što si napisao stoji, to sa ekipom, uvijek je to tako, nikad ništa drugo... samo jedan šut i amen...

Mislim da je bolje, definitivno, ne vratiti se u tu sredinu, ali recimo na primjeru manjeg grada od Zagreba, od dakle sam ja, gdje da se taj čovjek vrati, kako da se izdigne iz toga. Ja sam sada u Zagrebu, ne kažem da je Zagreb raj, ali čovjek ipak ima više izbora. A koliko sam informiran naše komune pri kraju lječenja najviše i rade na toj adaptaciji, šalju ga vikendom da posjeti familiju, pa se vrati itd.
Ali jebiga meni je svaki povratak kući jedan pogreb više, imam osjećaj da sam već otupio, sve su to momci s kojima sam igrao balun po gajbu pive.

Nitko se nije vratio u moj grad i ostao čist više od dva mjeseca, a osobne tragedije ostavljam sebi na dušu.

O razvikanom dr. Sakomanu imam loše mišljenje, zovem ga dilerom hepova. Nikad se tzv. metadonska terapija nije pokazivala previše uspješnom. Čovjek najprije treba promijeniti stvari u glavi, početi se drukčije doživljavati, a za to treba vremena i truda. Nečega što državne institucije i ljudi koji rade u njima nemaju jer su zatrpani poslom.

Da se razumijemo, ne želim ti soliti pamet. Uostalom, od svih ljudi ovdje jedino ti donekle shvaćaš zašto sam toliko oštar. Smeta mi što današnji klinci travu počnu pušiti s 14-15 godina, što gutaju bonkase i tripove, što prebrzo žive... A nemaju iskustva niti samokontrole. Ne bave se sportom nego Playstationom i Netom. Na kojem svašta pročitaju, malo čega dobrog. Možda je Illegale u pravu, netko sa tri banke drukčije shvaća travu i opasnosti od nje. Ali u krivu je kada misli da je zbog toga može dizati u nebesa i proglašavati neopasnom. Izravno ili neizravno, svejedno.

Žao mi je što sam nekima pokvario rave party, ali nije mi se sviđala glazba koju su počeli svirati. Nema tu duše, sve je umjetno. ;)

lahor
23.09.2003., 08:33
A što ste se toliko uhvatili te marihuane? Kao da je ona nesto. Ne kuzim ljude koji puše svaki dan, zaista mi nije jasno sto vide u tome.
Imam poznanike koji travu uzdižu u nebesa, fakat su mi nejasni.

Još bih nešto rekla da je legalna, ali meni je totalni bed to skrivanje, pokvari sav gušt. Ako te ulove s pljugom uvališ se u govna do brade. Totalno neisplativa stvar kad se gleda omjer užitka i rizika, bar kod nas.

Općenito, droge koje zamagljuju svijest su mi bezveze. Ostale su preopasne da bi se uzele vise od 2-3 puta u životu. Dakle, ostaje mi alkohol :D

kLošar
23.09.2003., 14:37
Ako ne radiš nikakva sranja briše ti se to iz dosjeja za 5 godina...
tak rekli pajkani mom starom ...
onak to je baš taman...odradiš fax i dođeš van čistog dosjeja...:D

Akinetoh blues
23.09.2003., 16:29
Nemam volje učiti kako se nekoga citira na forumu, ali lahor stvarno si me iznenadila. U nekim tvojim postovima vidio sam da se razumiješ u medicinu i da si kompententna što se tiće toga, ali očigledno nisi što se tiće ove teme, pričaš jedno, pa poslje pričaš drugo, ali dobro – ljudi smo. Moram ti reći da mi apsolutno izgleda imbecilna rečenica o drogi koja zamagljuje svijest, tu si valjda ciljala na neke teže droge, nemoj mi samo reći da trava ne zamagljuje svijest, jer da je tako nitko je ne bi ni pušio.

Stič za Sakomana dijelimo isto mišljenje, samo što ja idem i dalje jer mislim da centri za prevenciju ovisnosti isto tako dilaju heptima, što je jako unosan posao i za njih i za đankere.

Inaće ja sam već na početku rekao da ponekad zapalim joint ali isključivo solo, jer me u društvu puca paranoja, ne osjećam se dobro i čao.

Osobno volim elektronsku glazbu, House Jazz, Acid Jazz, D'n'B, ali ono što mene tjera sa takvih partija je užasno saznanje da dijeca od trinaest godina gutaju žetone ko da su fliperi, ja uglavnom na nekim takvim izlascima sjedim za šakom sa curom, pričam, slušam muziku, popijem malo i onda mi upadne neko dijete koje me pita imam li bombon, ja stvarno ne znam što bi mu napravio, da li bi ga vodio doma roditeljima ili mu opalio plesku i doviđenja.

lahor
23.09.2003., 16:32
Trava zamagljuje svijest, krivo si me razumio. Zato mi i je bezveze.

Akinetoh blues
23.09.2003., 16:40
Ma dobro mislio sam da se razumijemo svaka droga, zamagljuje svijest, neka više neka manje, samo što vidiš i ti i ja da je tema daleko otišla od marihuane. Preostaje nam da popijemo jedan karolanjs ( ne da mi se mučiti kako se piše ), i ok.

lahor
23.09.2003., 16:45
Istina, svaka droga zamagljuje svijest, ali ne na isti nacin. LSD recimo totalno mijenja percepciju, ali ukoliko se ne uzme previse covjek je poprilicno cist u glavi. Trava te bas zamagli, sav si usporen od nje. Koka je opet sasvim druga prica, speed isto.

Bolje buteljku vrhunskog vina :D

Agirl
23.09.2003., 16:49
Akinetoh blues kaže:
Ma dobro mislio sam da se razumijemo svaka droga, zamagljuje svijest, neka više neka manje, samo što vidiš i ti i ja da je tema daleko otišla od marihuane. Preostaje nam da popijemo jedan karolanjs ( ne da mi se mučiti kako se piše ), i ok.

ja mislim da je lahor htjela reći da je marica "inertna" droga koja te izblenda dok je pušiš i još pri tom (većina barem) ti ne daje energiju već te nekako spušta i baca na spavanje, jel' tako? :D :D

Eh, da: kacavida rulez!!

lahor
23.09.2003., 16:54
Tako nekako.

illegale
24.09.2003., 16:33
stitch kaže:
Ne uvijek. Čitajući te, vidim da ima i živih. :rolleyes: <--- prvi put koristim ovaj smajli sa iskrenim osjecajem.
Godinama. Što me fura? Pozitivne misli, lijepo moje pametno. Koje proizvodi čist i pribran um. Jel bi mogao malo pojasniti te pozitivne misli? Mislim, od kad si cist, jesi li imao neku duhovnu krizu? Da je sve otislo u kitu i tako? Ako jest, sto te je tada furalo?
A rekoh već, o tebi sam stekao drukčije mišljenje. Kao i o starosti većine ljudi koji dolaze na ovaj forum. Nemoj tako. Sto se tice starosti, cini mi se da mladja ekipa ima puno zdravije misljnje o ovim stvarima nego starija. Necu ulaziti u razloge.
Nije to precjenjivanje nego podaci Ureda za suzbijanje zloporabe droge. Doduše, katoličke udruge i komune tvrde da je postotak izlječenja veći. No, one ne ulaze u te statistike. Ukratko. Ono sto ti nazivas statistikom je vrlo podlozno manipulaciji. Osobno cu ti "dokazat" sto god trebas za podrsku politici koju zastupas. Zato odjebi statistiku. To ti ja kao strucnjak kazem. Sto se tice pak precjenjivanja, nisi me bas dobro shvatio. Pa cu koristiti druge rijeci. U Americi je 98-e godine 85% srednjoskolaca probalo travu. Isto tako, poznati su zadivljujuci slucajevi gdje su klinci direktno otisli u djir.

Tu postoji dovoljno prostora koji ce jasno ukazati da ganja sa tvojim problemom ima veze samo zato sto je PRVA ILLEGALNA supstaca koju si probao. Da je to kojim slucajem KAVA, jel bi nju krivio za to sto si utisao u ***** i nazad?
Je li ovo bilo dovoljno kratko? Tako da ti mozak može shvatiti o čemu govorim? :B Jeste. Sad je na tebi red. I ne ustrucavaj se ako nesto nije jasno :).

BTW, primjecujem da hejtate travu i smjestate je pod nonono samo zato sto je illegalna. I tu se vrtite. Jer ako je to jedini argument, onda je potrebno istu legalizirati. Zar ne?

Aphex
24.09.2003., 17:07
illegale kaže:
: Tu postoji dovoljno prostora koji ce jasno ukazati da ganja sa tvojim problemom ima veze samo zato sto je PRVA ILLEGALNA supstaca koju si probao. Da je to kojim slucajem KAVA, jel bi nju krivio za to sto si utisao u ***** i nazad?
BTW, primjecujem da hejtate travu i smjestate je pod nonono samo zato sto je illegalna. I tu se vrtite. Jer ako je to jedini argument, onda je potrebno istu legalizirati. Zar ne?

moj glas za legalizaciju
:top: :frajer:

Manex
25.09.2003., 13:27
Agirl kaže:

Prati medije, prati što se događa u svijetu... buš iznenađena.;)

Manex
25.09.2003., 13:33
lahor kaže:

Pazi da ne izdahneš :eek: , znam na primjerima mojih nekih bivših prijatelja. Bivših, jer više je hodaju po zemlji, na žalost. A sve je počelo "početničkom" drogom kao što je "travica". :cool:

Začudila bi se koliko tzv. poznatih osoba, od glumaca, do pjevača, manekenki - živi u tom svijetu ponora. Naizgel ipak izgledaju kao savršeni ljudi - tj. idoli mnogim maldaima, ljudima... a njihov pravi život je tek bijeda i jad. Smeće i kaljuža društva... od Holywooda pa nadalje.:bljak: :frajer:

Agirl
25.09.2003., 13:37
Manex kaže:
Prati medije, prati što se događa u svijetu... buš iznenađena.;)

Ukoliko je gore navedeno rečeno u šali i sarkastično, molim te zanemari moje slijedeće riječi

Daj molim te, pročitaj SVE što je napisano na topicu pa se javi...

I što ti to znači prati medije po pitanju droge? Daj mi reci jedan relevantan medij koji je napisao da konzument marihuane nužno postaje ovisnik o heroinu....

Agirl
25.09.2003., 13:41
Manex kaže:
Začudila bi se koliko tzv. poznatih osoba, od glumaca, do pjevača, manekenki - živi u tom svijetu ponora.

daj nam reci nešto što ne znamo :rolleyes: :rolleyes:

Manex
25.09.2003., 13:48
Agirl kaže:
daj nam reci nešto što ne znamo :rolleyes: :rolleyes:

Gubiti vrijeme da tebi curo, objasnim je bedastoča. Ali sam siguran da ti živiš u virtulanom svijetu, pa ionako niš ne kužiš. Tj. vidiš ono što ti se nudi, ali pozadina ti je nepoznatica. Tzv. medijska industrija, je razvijen sustav zavaravanja konzumenata. Jednostavno nije stvarno.

Dobro ali ti ionako sve znaš, pa ti je ovo poznato.:rolleyes: :rolleyes:

Agirl
25.09.2003., 14:07
Manex kaže:
Gubiti vrijeme da tebi curo, objasnim je bedastoča. Ali sam siguran da ti živiš u virtulanom svijetu, pa ionako niš ne kužiš. Tj. vidiš ono što ti se nudi, ali pozadina ti je nepoznatica.

bedastoĆa, honey... bedastoća....

ali gore navedeno ipak govori više o tebi nego o meni...

Manex
25.09.2003., 14:23
Agirl kaže:
bedastoĆa, honey... bedastoća....

ali gore navedeno ipak govori više o tebi nego o meni...

Dobro, mala, samo ti žvakaj duvan i puši travu... uživaj.:frajer: :angel: :cice:

lahor
25.09.2003., 17:14
Manex kaže:
Gubiti vrijeme da tebi curo, objasnim je bedastoča. Ali sam siguran da ti živiš u virtulanom svijetu, pa ionako niš ne kužiš. Tj. vidiš ono što ti se nudi, ali pozadina ti je nepoznatica. Tzv. medijska industrija, je razvijen sustav zavaravanja konzumenata. Jednostavno nije stvarno.

Dobro ali ti ionako sve znaš, pa ti je ovo poznato.:rolleyes: :rolleyes:

Ako si nas došao vrijeđati barem se potrudi učiniti to na pismeni način. Ovo tvoje izaziva jedino podsmijeh.

BTW, ne samo da pratim medije, nego i stručnu literaturu. Vidim da je tebi domet listanje Glorie i sličnih te analiziranje tko se od poznatih navukao. Malo si naivan, dječače.

Stich barem drži do pismenosti pa ga može donekle ozbiljno shvatiti, ali ovo tvoje....no comment.

bAgAm
26.09.2003., 11:58
ovdje sam procitao tolko zabluda i izrecenih gluposti da neznam dali da se placem ili da se smijem.. zavidan mentalitet se moze uociti podjednako i sa jedne i sa druge strane.. odnosno i od onih koji zagovaraju marihuanu i od onih koji su protiv nje.. kada se sve zbroji i oduzme ipak su mi smjesniji ovi koji se protive marihuani..

najvise volim kada "bivsi" ovisnici o tezim drogama idu pametovati u vezi marihuane.. nemojte ovo nemojte ono.. od trave do dopa nema puno.. tako sam i ja poceo.. ali ipak sam bio pametan.. a moji prijatelji pod zemljom.. ja sam sada cist i sve znam.. blablabla :bang:

poznajem dosta ljudi koji su vec zasli u drugu polovicu zivota.. neki su zaposleni na vaznijim polozajima u dobrostojecim i poznatim tvrtkama dok neki rade i u tvornicama.. neki od njih imaju djecu neki nemaju.. neki zive u velikim kucama a neki u malim stancicima.. sta im je zajednicko.. to sta sa vremena na vrijeme zapale joint.. i sta sada cete reci da taj covjek nema kontrole nad sobom.. da ne gleda realisticno na dogadaje oko sebe.. blabla.. a da je popio 5 pivi onda nebi bjezao od stvarnosti.. i onda nebi bio kukavica..

najradikalniji slucaj je jedan poznanik koji vodi sektor za odnose sa javnoscu u jednoj nasoj poznatoj banci.. dosta visok polozaj.. dosta velika odgovornost.. takav poslovan covjek nekada zna zapaliti joint.. kaze da ga to opusti.. i sta je u tome lose.. ah da zaboravio sam.. prjeci ce na dop.. :bonk:

istina ima i drugih slucajeva koji zavrsavaju lose :( .. jedna od mojih dobrih prijateljica odlicna na faksu.. dobar odnos sa starcima.. niti pila niti pusila (cigarete ) nikad nikakvih problema.. odjednom sve se je preokrenulo za 360 stupnjeva..pocela sa travom.. u roku 2 tjedna je sa trave presla na krkase i tripove.. za manje od 2 mjeseca je pocela vuci zuto.. nije proslo dugo bila je igli.. prosla je vec 3 komune.. sa time da su dvije kod nas a jedna u francuskoj.. bila je kod neznam koliko tzv. strucnjaka.. i nema joj pomoci.. svaki puta se vraca na staro..

kada cete vise shvatiti da u vezi marihuane nemoze biti generaliziranja i sva provedena ispitivanja i statistike nisu realna... svaki covjek je slucaj za sebe.. ima svoju osobnost i svoju jacinu karaktera i o njemu samome ovisi dali ce sa marihuane prijeci na neku tezu drogu ili nece.. on drzi konce u rukama i on je taj koji odlucuje o svojoj sudbini..

Agirl
26.09.2003., 12:21
bAgAm kaže:
kada cete vise shvatiti

kategorija koja je probala maricu i nije prešla na teže i učestale droge već su povremeni konzumenti - shvaća

problem je što to ne shvaćaju oni koji maricu nisu nikad probali (ili jesu, jednom) kao naš Manex ;) , a i donekle ljudi kojima je marica samo excuse za to što su prešli na teže droge.

Moje je mišljenje ovakvo:
Činjenica je da te "svijet marice" ako je pušiš redovito, uvodi u društva koja konzumiraju te i ostale droge.
Teško da ćeš se petkom navečer (ako želiš zapaliti) družiti s nepušačem ili ekipom koja maricu prezire... Jednostavno, polako s vremenom, počinješ se družiti s ljudima koji to isto rade...
Tu se ponekad nađe i ekipa koja guta bombone, pa ekipa koja šmrče speed, pa ekipa koja ganja zmaja.. s nekima se sprijateljiš jer ti je osoba kul (a to što šmrče žuto ignoriraš jer misliš da ti nikad nećeš, a on je takooo dobra osoba...)
Netko će te ponuditi - tebi će se svidjeti i tako to krene...
Poanta je u tvom izboru, što ti želiš, koliko sam sebi vjeruješ i koliko čvrsto stojiš na zemlji. Mozak ti se neće spržiti od jednog keksa, spržit će ti se učestalim konzumiranjem. Ako se ti povodiš za šemom "lako ćemo", "sutra neću, majke mi" i ostalim utopijskim rečenicama, radije nemoj ništa probati jer si tako barem siguran od samog sebe...

ali to je samo moje mišljenje....

Invader
26.09.2003., 15:48
Agirl kaže:
kategorija koja je probala maricu i nije prešla na teže i učestale droge već su povremeni konzumenti - shvaća

problem je što to ne shvaćaju oni koji maricu nisu nikad probali (ili jesu, jednom) kao naš Manex ;) , a i donekle ljudi kojima je marica samo excuse za to što su prešli na teže droge.

Moje je mišljenje ovakvo:
Činjenica je da te "svijet marice" ako je pušiš redovito, uvodi u društva koja konzumiraju te i ostale droge.
Teško da ćeš se petkom navečer (ako želiš zapaliti) družiti s nepušačem ili ekipom koja maricu prezire... Jednostavno, polako s vremenom, počinješ se družiti s ljudima koji to isto rade...
Tu se ponekad nađe i ekipa koja guta bombone, pa ekipa koja šmrče speed, pa ekipa koja ganja zmaja.. s nekima se sprijateljiš jer ti je osoba kul (a to što šmrče žuto ignoriraš jer misliš da ti nikad nećeš, a on je takooo dobra osoba...)
Netko će te ponuditi - tebi će se svidjeti i tako to krene...
Poanta je u tvom izboru, što ti želiš, koliko sam sebi vjeruješ i koliko čvrsto stojiš na zemlji. Mozak ti se neće spržiti od jednog keksa, spržit će ti se učestalim konzumiranjem. Ako se ti povodiš za šemom "lako ćemo", "sutra neću, majke mi" i ostalim utopijskim rečenicama, radije nemoj ništa probati jer si tako barem siguran od samog sebe...

ali to je samo moje mišljenje....

:top: Potpisujem.

Marakana
29.09.2003., 22:20
Zanimljiv topic, nadasve....:)

Failed
01.10.2003., 20:59
delta-9-tetrahydrocannabinol

najludja psihoaktivna tvar koja postoji!! :)

jebes i diAcetil-morfij(heroin) i 3.4-Methylene-Dioxy-N-Meta-Amphetamine(ecstasy) i MDA i sve ostale stimulante!!

lahor
01.10.2003., 21:08
Failed kaže:
delta-9-tetrahydrocannabinol

najludja psihoaktivna tvar koja postoji!! :)

jebes i diAcetil-morfij(heroin) i 3.4-Methylene-Dioxy-N-Meta-Amphetamine(ecstasy) i MDA i sve ostale stimulante!!

diethylamid lizergicne kiseline je svakako najludji, samo je pitanje da li ce se korisnik poskliznuti pa ostati s "druge strane".

zeleni_spijun
02.10.2003., 09:26
daklem ofako: tabui i nesporazumi koji okruzuju zabranjenu Biljku i odnos drzave prema njenim konzumentima predstavljaju kristalno jasan primjer drzavne propagande i progona onih koji se usude misliti i djelovati drugacije od proklamiranih vrijednosti establishmenta

...jer oni osudjuju sve sto ne razumiju a trava jos nikoga nije niti ubila niti osakatila...sve sto je ikada ucinila ...malo nas usporila...odmorila...dala nam drugi pogled na stvar...i potaknula na sumnju...

"a blagoslovljen je onaj koji prozivljava trenutak dvojbe...umjesto da slijepom vjerom u vlastite sposobnosti grijesi iz tastine"

Zeleni Špijun www.zelenispijun.tk

Jaah InI

Agirl
02.10.2003., 09:45
zeleni_spijun kaže:
predstavljaju kristalno jasan primjer drzavne propagande i progona onih koji se usude misliti i djelovati drugacije od proklamiranih vrijednosti establishmenta

...jer oni osudjuju sve sto ne razumiju a trava jos nikoga nije niti ubila niti osakatila...sve sto je ikada ucinila ...malo nas usporila...

ovo prvo što si rekao je po meni čista glupost.

Nemam podatak jel trava nekog ubila, cigarete jesu- pa vjerujem da je kombinacija jednog i drugog dovela neke ljude do karcinoma. Da te trava te malo uspori kad zapališ joint je istina- ali to možeš reći ako na travu gledaš kratkoročno. Dugoročno, trava zaglupljuje do boli. Sjebe ti kratkoročno pamćenje (ne znam da li si to do sad osjetio, ali nije ugodno) i pretvara te u inertnu i nezainteresiranu osobu.

Osobno smatram da bi njena legalizacija našu državu dovela na vrh top liste najglupljih zemalja na svijetu i čvrsto vjerujem da u svom neznanju, naša vlada ipak toliko zna

zeleni_spijun
02.10.2003., 10:03
efekti gubitka kratkorocnog pamcenja nestaju 3 mjeseca nakon prestanka uzimanja

duhan je zlo ali trava se ne mora konzumirati zajedno sa duhanom, no postoji i izjestaj WHO koji govori o usporednoj stetnosti duhana i trave, duhan je i po njihovu misljenju puno puno stetniji

ne postoji dokazani slucaj smrti od predoziranja cannabisom iz jednostavnog razloga sto ne postoji LD 50

Lethal dose - pokusali su ubiti stakore ubrizgavanjem psihoaktivnih tvari iz trave...i hebat ga nisu ih uspjeli ubiti nikako :)

a inache u jednoj cigareti ima dovoljno nikotina da ekstrakiran moze ubiti konja !!!

no trava nije duhan i ne mora se pusiti da bi konzumirala

a glede kratkotrajnog pamcenja to stoji ali takodjer postoje istrazivanja i nekih drugih stvari vezanih uz pamcenje koje govore u prilog Biljcice >> sposobnost odvajanja bitnog od nebitnog, brzina prosudbe, sirina gledanja, poboljsano zakljucivanje....

i tako...

Zigijev povratak
02.10.2003., 20:49
shipka kaže:
Tako mu i treba.. Drogama nema mjesta u sportu. Nek se odluči! Ja znam da ja jesam.

Popljugao jednu prije 10 mjeseci.. Kladim se da je pljugao dok je čekao skok, narkić..

kak možeš reć da je neko narkić na osnovu marihuane?!?!? isusek..

NoWa
02.10.2003., 22:35
zeleni spijun pametno zbori...

overdose travom jednostavno se ne moze desiti...
na travu se ne mozes navuci, barem ne fizicki..

sve sto trava moze covjeku uraditi jest malo ga usporiti...

poznajem ljude koji puse godinama..tipa 10-15 godina i koji NIKADA nisu presli na neke teze droge...marihuana jednostavno nema veze s narkomanijom...

a ako cemo optuzivati travu kao pocetak narkomasnkog staza, zar ne bi bili licemjeri ako ne spomenemo cigarete; naime, njih se prve proba... i one sluze za mijesanje s travom...

dakle, zabranimo i cigarete POTPUNO!

il se malo stisajmo...

zeleni_spijun
03.10.2003., 10:00
da nadopunim :)

radi se o eskalacionoj hipotezi koja u osnovi govori da a) vodi u b) pa u c) dakle preko a) se dolazi u c)

naravno teorija je odbacena i samo neki od nasih nazovi strucnjaka se je jos drze...

a teorija je glupost jer ako jedno vodi u drugo tj. konzumiranje trave nas vodi ka heroinu...

nema druge nego zabraniti chaj jer nas je caj doveo do kave, kava do cigareta cigarete do trave, trava do heroina...

a suludo je barniti ljudima da piju caj
a uostalom "oni koji su poreko marihuane dosli do heroina dosli do njega i preko macjina mlijeka - to je svar karaktera"

"a ukus je karakter a karakter sudbina "- JBStulich

illegale
04.10.2003., 02:22
lahor kaže:
diethylamid lizergicne kiseline je svakako najludji, samo je pitanje da li ce se korisnik poskliznuti pa ostati s "druge strane". Jos jedna od niza zabluda o svijetu sarenila.

lahor
04.10.2003., 12:16
Ajde prosvijetli me, please!

Hmmm
04.10.2003., 13:46
JA pusim travu evo vec 6 godina . imam 20 . Gotovo svaki dan.I nista mi nie . Normalan sam pojedinac , relativno uspjesno studiram , zadovoljan sam zivotom. MArihuana , cak i ostale droge s kojima sam eksperimentirao , pomogle su mi da bolje razumjem svijet. Ljudi koji govore .. meni je zabavno i bez droge i te sprehe . Ye da zabavno je , ali kad uzmes drogu svaki put je drugacije , bolje i potpuno novo iskustvo . Droge su mi samo pomogle da se bolje oformim kao osoba i sl.Ne smije se pretjerivat naravno , ako si pametan uzivas u drogi a ne ona u tebi.Kad ces ako neces sad? Droga je jednostavno predobra da se propusti a prelosa da se stalno uzima.

illegale
04.10.2003., 14:06
lahor kaže:
Ajde prosvijetli me, please! Radi se o citavom nizu parametara koje je potrebno imati u vidu. Naravno, kako svaka stresna situacija povecava rizik od pucanja, tako je i sa LSD-om. No, tu su glavni set and setting.

Jer kad vidis kako se klinci bahato ponasaju prema tim stvarima, sta rade i tako dalje, onda niti najmanje ne cude losi ishodi.

Sve u svemu, LSD bih stavio u red vrlo sigurnih farmakoterapeutika uz postovanje upostava za upotrebu :).

lahor
04.10.2003., 17:55
Nisam sigurna da sa "slikom" dobijes uputstva za upotrebu :D

Nekog tko je i inace labilan i sklon dusevnim bolestima lsd bi lako mogao skrenuti s puta.

Ne znam...nekako ne mislim da je siguran.

O mehanizmu djelovanja lsd-a nemam pojma, nesto sam citala, ali i zaboravila. Jel ima kakvih dugorocnih posljedica uzimanja lsd-a na funkcioniranje mozga?

Agirl
05.10.2003., 14:47
lahor kaže:
Jel ima kakvih dugorocnih posljedica uzimanja lsd-a na funkcioniranje mozga?

osim što ti trpovi nepovratno prže sive ćelije puno brže od bombona...nema

Marakana
05.10.2003., 15:03
Hmmm kaže:
Droga je jednostavno predobra da se propusti a prelosa da se stalno uzima.

Neizvedivo , frend, "il ajde il ajde"......;)

Samo je pitanje dana..................trenutka.....

illegale
05.10.2003., 16:45
lahor kaže:
Nisam sigurna da sa "slikom" dobijes uputstva za upotrebu :D Nerazvijeno trziste :)
Nekog tko je i inace labilan i sklon dusevnim bolestima lsd bi lako mogao skrenuti s puta. Slazem se. Samo, nije u pitanju cista kemikalija, vec cjelokupno usmjerenje. S druge strane, lsd se moze uspjesno i koristiti u nekim vidovima psihoterapije. Tu je potreban dobar voditelj i kvalitetno sucelje. Jer pucanje uzrokuje unutrasnji sukob koji osoba ne uspije rjesiti. Vec izleti.
Ne znam...nekako ne mislim da je siguran. Definitivno je potreban poseban oprez, zbog visokog potencijala. A svaki lijek je i otrov, jeli :).
O mehanizmu djelovanja lsd-a nemam pojma, nesto sam citala, ali i zaboravila. Jel ima kakvih dugorocnih posljedica uzimanja lsd-a na funkcioniranje mozga? Zaboravih i ja. Nu, citao sam bas nedavno neko istrazivanje gdje nisu uocene promjene na mozgu kod dugotrajnih korisnika. Osobno sam sklon misljenju da pretjerano ufuravanje u te vode nije dobro zbog "fizicke" prirode covjeka.

NoWa
05.10.2003., 17:05
uporaba lsd-a treba biti kontrolirana i ogranicena te se ne smije dozvoliti osobama koje imaju psihicke probleme zbog toga sto postoji opasnost da se takve osobe zadrze u svijetu koji lsd-a pruza, bez nemogucnosti da se nakon dozivljaja tog svijeta vrate u realan zivot s problemima...

vazno je znati da se lsd ne uzima kad si sam....

Zbog nemogućnosti da odbaci poriv za srećom i prepusti se vječnoj letargiji rađanja i umiranja, duša traži nadomjestak uskraćenog užitka i nadopunu neostvarenih želja u svijetu koji se tome opire. Nemoćna da promijeni te surove zakone zbilje, nastoji zbilju poništiti ili modificirati

LSD- “L(ove), S(u)rrender, D(e)votion...”.

zeleni_spijun
06.10.2003., 08:36
ova rasprava je rkenula u temu drugih droga..a tema foruma je marihuana...naravno kada nemate nista protiv grassa ondak ajmo srat o drugim drogama i sve njihove karakteristike prebacit na travu

dakle ovo je forum o marihuani a ne o drogama :)

pa se ljudi drzite teme ili otvorite novi forum

Hmmm
06.10.2003., 08:49
Naprije bi zelio utrljati svima u njihove ne liberalne noseve , to je katolicki odgoj kriv sto se sataniziraju pusaci marijuane .Zapravo hasisari su dobri ljudi koji znaju znanje , uvjek pokupe dobre koke i siroko misle ... a vi ostali ukleti nepusaci cete zbog svog hipohondarskog misljenja dobit rak na plucima samo jer znate da postoji .JA sam jednostavno obozavatelj te biljke . A ti zeleni spijunu , spaljen si do jaja , malo vise aktivacije sve je zamrlo .Bio sam na svim marsevima do sada , ali ovaj zadnji je sramota za sve organizatore , nie bilo nikog .Medjutim , ja sam zapalio i prosirio barem malo mirisa ako ne i ideje o gangi.:B JEr biljka je dobra a ljudi koji je puse jos bolji . Zapita se covjek dali bi trebalo nacionalistima davat zizu i pustat PLaid da evoluiraju ?

zeleni_spijun
06.10.2003., 09:08
ma marsh je zakon ali kako je krenulo svi cemo mi u Ljubljanu na Marsh...jer kod nas nema nikoga tko bi se usudio takvo sto organizirati..je ima ih ....ali im te aktivnosti smetaju u kazalisnim karijerama...karijerama DJ voditelja...pasa tragacha i ostalim

a i nisu sa svojim doma jos razjasnili stvari...pa kao da pitaju "Ma kome to treba ???"

e pa ja mislim da treba jer to nije samo marsh za travu vec i marsh za prava svih onih koje proganja establishment....dakle

marsh DA ali tko ce ga sloziti da to lici na nesto ???

bipolar2000
06.10.2003., 11:39
ne mogu vas čitat, ni mislit ko je što rekao,
preganjate se s pričom i pitam se dokle čete(mo) stić.
Takve gadne stvari se znaju desit...
Pukla sam jutros od priče ex-uživača "bezazlene" marihuane.
Taj pakao koji on sada preživljava, i ja s njim, jer je moja krv, ne može se opisat.
Samo toliko. Nemam snage za dalje.

Hmmm
06.10.2003., 12:22
NEgo .. shalu na stranu stari ali ti si totalno zaglibio krivo . Jebiga ne mozes tako pricat o jednoj biljci ...koja je bezazlena. . To ne steti puno vise od ostalih agensa iz okoline . Vise ti steti GMO jabuka iz Konzuma ili ostalih sl. ducana. Zato , neka taj tvoj ne prestane pusit nego pusi po malo i bude sretan . JEbiga , mozda je za njega stetna ... onda neka ne pusi ako je labilan.

bipolar2000
06.10.2003., 13:03
ne puši, nije na vrijeme shvatio da nije ni smio.
tu smo gdje smo.
znam ja da je moja priča uzaludna...svako za sebe, hebi ga
BTWja sam žensko

zeleni_spijun
06.10.2003., 13:26
Marihuana moze biti izgovor za sve, u vasem slucaju je lakse optuzivati da je kriva Biljka nego npr. neke od vasih metoda odgoja poznati "nagrada/kazna" princip niste pravilno upotrjebili
vec ste samo nagradjivali pa ste sada eto kaznjeni

ja osobno i ucim i pjevam i pijem na travi, za to mi je istina trebalo neko vrijeme vjezbanja ali nikada za svoje neuspjehe ne optuzujem Biljku niti bilo koga
narod kaze "Sam pao sam se ubio"

tako je i vas mladac shvatio da je jednostavnije rec "ja sam u banani droga mi je sprzila mozak" nego "ljen sam i neda mi se"

uvijek je bolje ako su drugi krivi...a jadna Marihuana vec je bila za sve kriva za sto moze bit...pa joj dajte malo mira a malog na ljecenje ako je bolestan ili na rad ako nije...

jer svi bi mi cijeli zivot bili "nesretni" "bolesni" "jadni"...samo neki od nas sami placaju svoje racune pa i malo objektivnije gledaju na stvar

a dok racune placa netko drugi onda su i drugi krivi

ma izbacite ga u zivot...nek se brine sam o sebi...pa ce i stvari biti drugacije...
no ne zatvarajte mu vrata..neka zna da je dobrodosao ali samo dok je svjestan sebe i onoga sto prevnstveno sam sebi cini

a ak ttrava nije za njega onda nije...tko je uopce rekao da je za sve

NoWa
06.10.2003., 14:38
bipolar, nazalost nitko od nas nema sposobnost citanja tudjih misli pa te molim da se izjasnis kako je to marihuana negativno utjecala na zivot tvog brata/sina/cega god vec (rekla si da je krvna povezanost medju vama)....

..osobno mislim da je to prazna tlapnja..imam 24 godine, diploma samo sto mi nije u ruci..zaposlena na lijepom mjestu...oduvijek odlicna ucenica i studentica..buduca magistrica...pusim od svoje 13 godine, kao i vecina mojih kolega sa fakulteta...

ne vidim da sam pusenjem upropastila svoj zivot....

ps. jel ga uhvatila policija s kilom trave pa sad guli zatvor? )jedino mi se to cini kao moguc nacin na koji mu je 'trava' upropastila zivot)

Agirl
06.10.2003., 16:20
NoWa kaže:
...pusim od svoje 13 godine

jesam ja dobro pročitala: pušiš maricu od svoje trinaeste godine?!?
:eek:

slafko
06.10.2003., 16:22
Legion kaže:
Ja sam čul da se može naći do 72 sata nakon pljuganja, ali jako dugo-sad baš točno kolko neznam, ali više mjeseci ostaje u masnom tkivu i kosi.
yeah. u kosi ti ostaje najduže.

slafko
06.10.2003., 16:27
NoWa kaže:
dakle, zabranimo i cigarete POTPUNO!
tako je. i alkohol isto.
jeste kad u crnoj vidjeli naslov "napušio se i sletio u smrt"? niste. a zašto niset? zato jer marica ne nabrijava agresivu i centar za kurčenje i preseravanje. a i manje se riga od trave. i glava ne boli. a ni ne bazdiš. niti se možeš spontano zapalit ako ti netko priđe otvorenim plamenom na manje od metra. :D

marihuana svima a ne samo njima!

bipolar2000
06.10.2003., 23:26
zs, nisam ja roditelj koji ne prihvata, i poznate su mi te price , i i ja ih se gadim, neprihvatanje, bjezanje od istine...ne radi se o tome.
To mi je brat.
Kao sto sam kazala, NoWa, svako ima svoju pricu, svako za sebe, sto u prevodu znaci da ja znam da ljudi razlicito reaguju. Ne moras biti u stanju da citas misli, samo se malo fokusiraj.
Pokusavam reci, vama kojima je dobro, da postoji i druga strana.
I znam ( ponavljam se) , da je prica uzaludna.
Brat mi nije u zatvoru, on je drasticno lose odreagovao na dugotrajnu konzumaciju.
Ja o tome ne mogu pisat. I to sam napisala.
Ako vam smetaju moji upadi, to sto ste shvatili da cu se ja ukljucivat u raspravu ako sam nesto napisala, a necu, brisite me.
Kao sto sam rekla, jutros sam imala tezak razgovor sa njim, i trenutno sam izbacila nesto, kad sam vidjela topic.
I stvarno nemam snage.
Pozdrav!

Hmmm
06.10.2003., 23:49
JA bi bash zelio da mi ispricas.. ako nie previse intimno a moglo bi pomoc raspravi.

bipolar2000
07.10.2003., 00:15
Ako pocne prica, rasteci ce se vise nego sto bih ja mogla da podnesem u ovom trenutku. I nemam vremena, zaista. I intimno je suvise. I nece pomoc raspravi.
Ako te nesto konkretno zanima, pisi na PM, potrudit cu se da pomognem.

NoWa
07.10.2003., 00:32
Agirl kaže:
jesam ja dobro pročitala: pušiš maricu od svoje trinaeste godine?!?
:eek:

A PAZI SAD OVO: u zivotu nisam zapalila cigaretu:D

niti sam presla na teske droge...

izrasla u sasvim normalno (barem tako volim misliti) čeljade:cool:

illegale
07.10.2003., 00:39
NoWa kaže:

izrasla u sasvim normalno (barem tako volim misliti) čeljade:cool: E, sta bi tek bilo da si na sliji od 13-te :cool:

Agirl
07.10.2003., 10:07
NoWa kaže:

izrasla u sasvim normalno (barem tako volim misliti) čeljade:cool:

nisam dobro postavila pitanje pa te molim da mi kažeš koja ti je dinamika pljuganja?

znači li to da si ti maricu probala s 13 i onda periodički (kad neko ima, u društvu, vikendom i sl.) zapalila pljugu ili si od onih koji doma uvijek imaju kutijicu i puše redovito svaki dan, svaki drugi dan i sl?

zeleni_spijun
07.10.2003., 12:36
milsim da nitko do ovih sto su protiv nije niti svjestan svih ovisnosti koje i sami imaju...kao ja ne pusim ne pijem i odmah nisam ovisnik..ma jesi stari jesi i to samo kakav :)

razmisli o tome sto ti je drago u zivotu ?
(bilo sto, video igrice, auto, omiljenu emisiju na TV ili omiljeni band, ovaj forum , onaj site)
ima nesto tako zar ne ,
e pa sad zamisli da ti netko tu dragocjenost uzme..bez nekog osobito pametnog razloga..ti se onda osjecas potisteno, bezvoljno zar ne ???

e a kad pljugeru fali trava onda je ovisnik a tebi kada fali nova epizoda Baywatcha...kaj si onda ti ???
nisi ovisnik jelda...pa nisi..al ne osjecas se najbolje zar ne ???

e pa istu stvar osjeca i pljuger kada nema trave...ne trese se u krizi (jer Marihuana ne izaziva fizicku ovisnost)..ne krade okolo da dodje do hebenog vrha...(uvjek mozes frenda nazvat za int)

ne on je potisten jer nema svoj gust...a cijeli je dan radio...bio dobar prema tipovima koje nemoze niti vidjeti..jeo je sefove gluposti na polsu ..jer je znao da ga doma ceka nova epizoda njemu omiljene zelene emsije

...razmislite ljudi pa ne postaje se ovisnik samo o drogama, neki od nas nikada istina nisu zapalili niti popili ali su coek toliko ovisni o nekim drugim stvarim da to boli

jer ja mogu i bez trave i bez baywtcha...
a sa travom mogu i baywatch gledat ali bez ljudi evo priznajem bez trave ga ne gledam...nemogu hebiga, ovisnik sam sto se moze :)

Agirl
07.10.2003., 13:02
zeleni_spijun kaže:

ne on je potisten jer nema svoj gust...a cijeli je dan radio...bio dobar prema tipovima koje nemoze niti vidjeti..jeo je sefove gluposti na polsu ....jer je znao da ga doma ceka ....

129,90

:D :D

kaya29
07.10.2003., 21:41
ma ljudi ostavite se kompa i pametovanja po forumu. idemo vikat da nam legaliziraju travulju i da nam drzava od toga zivi...

lahor
07.10.2003., 23:56
Molim da to koliko pusite, kako pusite i slicne detalje ostavite za neko drugo mjesto. Kao prvo, stvar je ilegalna, kao drugo protiv pravila foruma je propagirati sve sto je ilegalno, a trava je jos uvijek ilegalna.

xena
08.10.2003., 10:38
slafko kaže:
tako je. i alkohol isto.
jeste kad u crnoj vidjeli naslov "napušio se i sletio u smrt"? niste. a zašto niset? zato jer marica ne nabrijava agresivu i centar za kurčenje i preseravanje. a i manje se riga od trave. i glava ne boli. a ni ne bazdiš. niti se možeš spontano zapalit ako ti netko priđe otvorenim plamenom na manje od metra. :D

marihuana svima a ne samo njima!

iz ovog se da zakljucit samo jedno - da nikad joint ni vidio nisi :cool:
ne bazdis....zasto li se trava zove i shit
:D
jednom sam zamalo povratila kad me zapuhnulo iz usta napusenog tipa :o

NoWa
08.10.2003., 12:47
xena kaže:
iz ovog se da zakljucit samo jedno - da nikad joint ni vidio nisi :cool:

a iz ovog se moze zakljuciti da ti lazes...i da ti nisi vidjela joint...

slafko dobro zbori..sve sto je rekao-stoji!

illegale
08.10.2003., 15:42
NoWa kaže:

slafko dobro zbori..sve sto je rekao-stoji! Iz ovog se vidi da nemas pojma :flop:

xena
08.10.2003., 18:17
NoWa kaže:

slafko dobro zbori..sve sto je rekao-stoji!

ajoj dijete drago :(

illegale
08.10.2003., 19:18
xena kaže:
ajoj dijete drago :( Iz ovog se pak vidi da imas mentalni sklop stare babe :flop:

xena
08.10.2003., 21:05
illegale kaže:
Iz ovog se pak vidi da imas mentalni sklop stare babe :flop:

tocno. imas pravo. tocno tako se i osjecam kad citam ovakve teme.
Sad jesam li babetina iz razloga sto ne kuzim visokoumne napise o drogi ( a marihuana to jest) ili sam babetina sto imam iskustva pa mi zao kad vidim da klinci lupetaju.

Svakako - hvala na komplimentu...moj mentalni koncept je bar definiran a mentalni koncept koji se zasniva na povremenom ili stalnom zamagljenju percepcije je po mojem veci bed.

illegale
08.10.2003., 21:31
xena kaže:
tocno. imas pravo. tocno tako se i osjecam kad citam ovakve teme.
Sad jesam li babetina iz razloga sto ne kuzim visokoumne napise o drogi ( a marihuana to jest) ili sam babetina sto imam iskustva pa mi zao kad vidim da klinci lupetaju. Ne razumijem. Zasto si toliko protiv droge? Sta ne znas da postoje ljudi kojima je droga pomogla? Problem je u ovisnosti, a ne u drogi itself.
Svakako - hvala na komplimentu...moj mentalni koncept je bar definiran a mentalni koncept koji se zasniva na povremenom ili stalnom zamagljenju percepcije je po mojem veci bed. Ma neee. Ne radi se o zamagljenju percepcije, vec prosirenju ;). Kad vidis stvar sa vise strana, skuzis neke stvari puno bolje, nego da gledas samo sa jedne strane. Ukoliko gledas stvar samo sa jedne strane, tad nisi komeptentna osoba da kritiziras necije misljenje koje je bazirano na vise strana. No, ta druga osoba jeste kompetentna da kritizira tvoje misljenje.

Pretpostavljam da se slazes sa mojom konstatacijom :).

xena
08.10.2003., 22:17
Zasto sam protiv droge? Zato jer na nasem mjesnom groblju ima slovom i brojkom desetak maloljetnika koji su umrli od overdosea.
Koliko znam u mom blizem i daljnjem okruzenju nitko se od droge nije pomogao. Sva te ekipa (djeca koja su pomrla od overdosea) su krenuli s marihuanom i to svi znamo uz puno filozofiranja o tome kako to nije droga. Neka i nije. Medjutim problem je sto ih je marihuanom opskrbljivao isti diler koji im je nakon toga uvalio heroin. Kako god okrenes - najebali su. Da li zato sto je marihuana droga ili zato sto ih je marihuana odvela u milje gdje su teze droge neizbjezne -svejedno je. Od svega toga korist ima samo onaj tko ih je opskrbljivao drogom. Njemu je droga pomogla.

Jesam stara baba? Jesam i neka sam.

BTW prosirenja svijesti...ti si mi se bar dosad doimao inteligentnim i sposobnim da ocijenis sto je prosirena svijest. Prema tome nemoj pokusavati to uvaliti na ovu temu. Dzizus.

Slazem se s tvojom konstatacijom da postoje kompetentniji od mene koji bi me mogli kritizirati. Ova gore ekipa koja se raspisala na ovom topicu to svakako nije.

Gledajuci stvar sa svih strana u okvirima svoje bapske mentale, vidim samo jedno.
Groblje.

:flop:

illegale
09.10.2003., 02:17
xena kaže:
Zasto sam protiv droge? Zato jer na nasem mjesnom groblju ima slovom i brojkom desetak maloljetnika koji su umrli od overdosea.
Koliko znam u mom blizem i daljnjem okruzenju nitko se od droge nije pomogao. Sva te ekipa (djeca koja su pomrla od overdosea) su krenuli s marihuanom i to svi znamo uz puno filozofiranja o tome kako to nije droga. Neka i nije. Medjutim problem je sto ih je marihuanom opskrbljivao isti diler koji im je nakon toga uvalio heroin. Kako god okrenes - najebali su. Da li zato sto je marihuana droga ili zato sto ih je marihuana odvela u milje gdje su teze droge neizbjezne -svejedno je. Od svega toga korist ima samo onaj tko ih je opskrbljivao drogom. Njemu je droga pomogla. Ovo je jedan od najboljih argumenata zasto je marihuanu korisno ne samo dekriminalizirati, vec i legalizirati! Kako klinceki koji puse travu ne bi upadali u narko milje. Upravo licemjeran stav gdje se sve ovo poistovjecuje, a jasno je da nije isto i uzrokuje sva ova sranja. Danas zivimo u dobu gdje dogme nisu odrzive i ako se trudimo to ignorirati samo radimo stetu svima, osim tom dileru.

Dok ne postoje ljudi koji su spremni suociti se sa istinom, a to je da inkriminacijom trave u potpunosti ignoriramo snagu drustvene osude. Dajemo argumente tom dileru da odrasli pojma nemaju, jer klinci vide da je trava sranje. Sve u svemu, mlado celjade ce ovakvim povrsnim hvatanjem za problem definitivno puno lakse krenuti krivim putem, nego da se pojavi netko sa mudima i napravi ono sto se napraviti mora. Ne samo dekriminalizira travu, vec i povuce jasnu razlikovnu crtu sa ostalim drogama. I to ne po principu drustvenog pritiska ignorantskih budala, vec onih koji se razumiju u problematiku.

Ali, sve je to "politika". Nitko nema muda napraviti pravi potez, jer nema potrebno politicko zaledje. A moze ga dobiti, nije da ne moze. Samo, ovako je lakse. Slepat se niz drustveni gradijent koji uzrokuje totalnu devastaciju te djece koju si spomenula.
Jesam stara baba? Jesam i neka sam. Kako se onda nosis sa cinjenicom da tvoja nespremnost da se upoznas sa drugom stranom medalje i uzrokuje da ta djeca u tebi, umjesto nekog moralnog autoriteta vide staru babu koja nema pojma? I umjesto da svojom mudroscu pomognes, svojom nespremnoscu potices mlade na bunt protiv budala. Jesi stara baba, ali to te ne oslobadja od duznosti da razmisljas.
Slazem se s tvojom konstatacijom da postoje kompetentniji od mene koji bi me mogli kritizirati. Ova gore ekipa koja se raspisala na ovom topicu to svakako nije. Rjesavati se dogmi nije jednostavan proces. U tom procesu ljudi su vrlo skloni etiketiranju, jer na taj nacin ne moraju razmisljati. A moras razmisljati. Nezgodna je to situacija. Samo, reci cu ti da ako ne zelis, ne moras razmisljati. Ali onda nisi kompetentna da das svoj sud. Izbor je tvoj.
Gledajuci stvar sa svih strana u okvirima svoje bapske mentale, vidim samo jedno.
Groblje. Vi starci jedino na sta mislite su bolesti i groblje :D. Pustite druge da zive.

xena
09.10.2003., 07:38
Svaki problem je moguce izokretati na najrazlicitije nacine i prikazati hipoteticki sto bi bilo kad bi bilo. Sto ne znaci da je to istina.
Znas sta...u zivotu se je najzdravije vezati uz stvarnost i cinjenice jer su one temelj zivota. Tek kad su temelji cvrsti, tada je moguca bilo kakva vrsta finije nadogradnje.
Djeca u pubertetu svakako nisu zavrsila sa gradnjom svojih temelja.
Sto se mene tice - zakonska regulativa koja bi bila kompromis izmedju legalizacije i ogranicenja bila bi ista kao sto je u primjeni za alkohol. Do punoljetnosti zabranjeno. S time da je nasa definicija punoljetnosti - 18 godina. Sto je svakako premalo. Punoljetan si u onom momentu kad se pocinjes brinuti za sebe full time. A to bude oko 20-te ili -21 prve (čast izuzecima).
U takvoj situaciji ako uzmemo idealnu situaciju da je propis postovan, bilo bi interesantno vidjeti koliko bi ljudi (tad vise ne djece) uopce i pusilo marihuanu.

Iz svih ovih pisanja proizlazi samo jedno...djeci je najlakse prodavati - maglu. Odrasli se bolje snalaze.

Vi starci jedino na sta mislite su bolesti i groblje . Pustite druge da zive

Oho. Ovo konstatacija je vec produkt prosirene svijesti.
Obzirom da sam ispod tog nivoa, nemam primjedbi.
Samo se tiho pitam - sto ti Illegale uopce i znas o zivotu?

NoWa
09.10.2003., 08:56
xena, ocito je da smo odrasli u drugacijim vremenima...ne ocekujem da razumijes moje stavove, navike ili sto god vec...nisi na mom mjestu, s mojim iskustvima (ma koliko ona skromna bila), niti poznajes nacin na koji marihuana djeluje (osim ako ju nisi sam probala)...nisi bila uz mene kad sam ju probala (bila sam znatizeljna) niti kad mi je pomagala (tijekom svog zivota sam prvo 6 godina gledala oca kako umire..zatim majku godinu dana..nema tih tableta koje su me mogle tako smiriti....a uz sve to sam bila vjecno odlicna u skoli...sad vec i radim!)

dakle, sve hipoteze mozes slobodno baciti u vodu....

ono sto znam jest: trava te nece odvesti ka tezim drogama, odvest ce te drustvo i sam ti!

povodljivost je uvijek bila problem mladih ljudi...zbog cega toliki velih broj klinaca pusi cigarete? zbog cega toliki velik broj klinaca pije jos u osnovim skolama?

ja sam zbog te iste povodljivost probala marihuanu...al nisam npr. nikad probala heroin....dakle, ne uklapam se bas u onaj stereotip 'trava vodi ka igli'????? kao ni vecina ljudi koje ja poznajem...
btw, danas nekako tesko nalazim ljude koji nisu nikad pusili travu....sve ih je manje i manje...

Hmmm
09.10.2003., 18:09
Ma , sve su droge dobre osim dopa koji ubija. Ako si pametan i znas mjeru uzivas ako ne ,propadas .. isto kao sa alkoholom i hranom . Neumjerenost steti . Ti ako pojedes jedan ex u 3-4 mjeseca nikad ti nece nista bit , to je cinjenica.A sto se tice marihuane , ona prvenstveno treba bit legalizirana da ne pusim ovo smece danas.A ti ljubice i tvoji narko miljeji , nemas pojma stara niti si ikad bila u takvom drustvu di su konzumenti . JA jesam i znam sto je to droga i kako funkcionira. Meni su mnogi frendovi po komunama i sl. ali i dalje cu pusit i tu i tamo neki ex i lsd . Mislim ,kad cu ako necu sada dok sam mlad.JEbiga , sigurno se necu vise droxsat kad pocnem radit i to , ali dok sam na faxu treba malo tu i tamo.:eek: . Utjecaj na mozak postoji no da ja nisam uzeo droge bio bi neki streber i sl. bez iceg tj. bio bi sminker usrani koji brije po baobabu sa komplexom vise vrijednosti koji hoda s dignutom kitom . .MEni nije zao niti jednog bonbona ni tripa sto sam pojeo , a nisam puno .To me samo ucinilo boljom osobom , liberalnijom i prosvjetljenijom.NE vodi MARIHuanNA ka heroinu nego vodi um uzivatelja i ljudska znatizelja.

Hmmm
09.10.2003., 18:22
Zaboravih , medjutim vise trava nie ilegalna vec je na snazi dekriminalizacija . DA je ilegalna svi bi gulili bukse kad bi pali s frulom.Ilegalno je pit alkohol u parku pa svi piju jer nemaju za birc.

lahor
09.10.2003., 18:30
Ne guli se zatvor, ali se placa pozamasna kazna kad padnes (i to s malom kolicinom). Za vecu jos uvijek vrlo lako dobijes uvjetnu kaznu uz mjesecne kontrole urina. Tako da nije legalna.

xena
09.10.2003., 21:56
xena, ocito je da smo odrasli u drugacijim vremenima...ne ocekujem da razumijes moje stavove, navike ili sto god vec...nisi na mom mjestu, s mojim iskustvima (ma koliko ona skromna bila), niti poznajes nacin na koji marihuana djeluje (osim ako ju nisi sam probala)...nisi bila uz mene kad sam ju probala (bila sam znatizeljna) niti kad mi je pomagala (tijekom svog zivota sam prvo 6 godina gledala oca kako umire..zatim majku godinu dana..nema tih tableta koje su me mogle tako smiriti....a uz sve to sam bila vjecno odlicna u skoli...sad vec i radim!)

As first, ti i ja nismo odrasli u drugacijim vremenima. Ti i ja smo vjerojatno vrsnjakinje ili vrlo blizu.
A drugo...jos si jednom procitaj sto si napisala o tome kako te je marihuana smirivala i naci ces model za kojim posezu sve vrste ovisnika - ispriku, opravdanje - zasto mi treba to sto uzimam.
Nisi mogla bez toga? Mogla si. Zivot je zajeban, svatko u tvojoj ili mojoj ulici kad tad naleti na grozomorne situacije, pa neki mogu bez opijata a neki ne.
Stvar karaktera bejbe.

ono sto znam jest: trava te nece odvesti ka tezim drogama, odvest ce te drustvo i sam ti!

Ne znas ti nista. Sam se nikad neces odvesti k drogi. Nema sanse.
BTW probaj razmisliti od 100 ovisnika o heroinu koliko ih je krenulo na heroin direkt ...bez da su prije toga uzivali lakse droge, marihuanu naprimjer?

Nemam ja nista protiv trave i ne mogu ja izmisliti da je ona stetnija ili bolja nego sto jest ili nije. Uz nju su vezane cinjenice koje su vezane. Danas je to tako. U buducnosti mozda bude drugacije. Tko zna.

Inace ja poznajem dosta ljudi koji puse travu, ali znam uvjerljivo vise ljudi koji ne puse travu.
Ja ne pusim ni travu ni cigarete. Pusila sam cigarete, ali sam zakljucila da kvalitetnije zivim bez njih, duze ronim, brze trcim i kuca mi je mirisnija. Nisam cekala da mi recimo stvarno naskode, pa da udjem u statistiku u koju ni jedan pusac ne zeli vjerovati.
Travu ne pusim jer zivot volim percipirati onakav kakav je. Kad imam problema borim se s njima bistre glave. Ne trazim isprike.

Da ti pricam o mom frendu koji je pokojan vec godinu dana. Ispred njega nitko nije smio travu ni spomenuti u losem kontekstu, skakao je u oci svakome s milion pro argumenata. Kao dokaz navodio je sebe. Bio je odlican student, rano se osamostalio i otisao od kuce. NIje pio niti pusio duhan. Vegetarijanac. Sportas. Zavrsio je elektrotehniku, ozenio se, dobio klinca i nije docekao prvi rodjendan. Njegova zena je ispricala pricu koju ne zelis cuti.
Vezana je uz marihuanu i jednu noc kad njegova percepcija vise nije bila vezana uz njegov zivot. Opustio se skroz. Nije bio pijan, nije bio depresivan, nije imao problema... bio je napusen do cela. Nakon te noci i prve igle koju je dobio -zivio je 6 mjeseci.

Ne shvati me krivo, nisam ja za tebe nikakav autoritet kojem trebas vjerovati ili ne ali zivim u okruzenju gdje redovito ujutro naletima na narkomane u haustoru. To su sve ljudi koje poznam i koji su na heroin otisli preko marihuane.
Ma sta ti rekla, ma sta ko drugi rekao. Da nisu poceli pusiti marihuanu, sanse bi im bile vece.

xena
09.10.2003., 22:06
Utjecaj na mozak postoji no da ja nisam uzeo droge bio bi neki streber i sl. bez iceg tj. bio bi sminker usrani koji brije po baobabu sa komplexom vise vrijednosti koji hoda s dignutom kitom . .MEni nije zao niti jednog bonbona ni tripa sto sam pojeo , a nisam puno .To me samo ucinilo boljom osobom , liberalnijom i prosvjetljenijom.

eto na. Tipicno prosirenje svijesti.

Baobab :s

Hmmm
10.10.2003., 08:41
da . tako je. Moja svjest je prosirena . NAjgori tip ljudi po mom misljenju su neki snobovi koji briju na 2 koktela i misle si kako su si zgodni .Mislim , najbolje ti je da sama odes tamo u BAobab u wc i samo pogledas koliko ljudi provode pred ogledalom.NE kazem ja da su droge dobre medjutim ako si pametan i uzmes malo tu i tamo ... dobre su za svijest. A ti Xena , ti i tebi slicni su izmislili onu reklamu AKO uzmes samo jedan ekstazi i te sprehe , mislim , tocno se vidi da je ova zemlja u konzervi bez konzervansa.Na kraju krajeva ako sam ja odlucio konzumirat droge ti to trebas postivat isto kao sto ja postujem to sto ti neces a ne bi bacat tu neke psiho-socio analize o overdosima ,heroinu .Dali ti uopce znas nekog ovisnika ?:confused:

Hmmm
10.10.2003., 08:44
Prva tri puta ti nie nista . CAk ni kaznu ne platis . SAmo dojdes do neke sutkinje kazes akademski gradjanin , ne radi , nikad kaznjavan i dobijes neki ukor koji traje 3 mjeseca .To je to.

lahor
10.10.2003., 10:09
Iz iskustva nekih mojih poznanika, mislim da malo previse idealiziras. Nije bas tako ruzicasto.

Super za tebe ako si ti imao drugacija iskustva.

xena
10.10.2003., 10:16
Hmmm kaže:
da . tako je. Moja svjest je prosirena . NAjgori tip ljudi po mom misljenju su neki snobovi koji briju na 2 koktela i misle si kako su si zgodni .Mislim , najbolje ti je da sama odes tamo u BAobab u wc i samo pogledas koliko ljudi provode pred ogledalom.NE kazem ja da su droge dobre medjutim ako si pametan i uzmes malo tu i tamo ... dobre su za svijest. A ti Xena , ti i tebi slicni su izmislili onu reklamu AKO uzmes samo jedan ekstazi i te sprehe , mislim , tocno se vidi da je ova zemlja u konzervi bez konzervansa.Na kraju krajeva ako sam ja odlucio konzumirat droge ti to trebas postivat isto kao sto ja postujem to sto ti neces a ne bi bacat tu neke psiho-socio analize o overdosima ,heroinu .Dali ti uopce znas nekog ovisnika ?:confused:

Da li znam kojeg ovisnika? Zivim u centru narkomanije u Hrvatskoj. Kad idem kuci moram ponekad zaobilazati odbacene prljave sprice. Znam ih dosta. A znam ih i bivsih. Ti su uglavnom dva metra ispod zemlje.

I naravno ne brini..postujem ja tvoju odluku da uzimas droge. Na srecu nemam nista s tom odlukom ;)

Al budi faca i reci drogiram se jer mi se drogira, ne mogu bez droge i nemam pametnija posla, drogiranje mi u vlastitim ocima daje poseban status i bla bla a ne izmisljaj suplje izlike u smislu da su droge dobre za svijest.
Uzimanje droga koje su "dobre za svijest" i sa ciljem prosirenja svijesti je prica koja nema veze s ovim topicom, a mislim ni s tobom.

A ovo za baobab nema veze s konkretnim lokalom nego mi je bila duhovita recenica koju si napisao tj slika covjeka kakav ne bi zelio biti. Samo jebi ga Hmm da bi bio kakav zelis biti - ne treba ti droga.
;)

Hmmm
10.10.2003., 17:50
Droga , da , prosiruje svjest.NAjbolji primjer za to su ti gotovo vecina pjesnika , umjetnika uopce danas te u povjest . Ta najveci pjesnik Bodler je bio teski djaner.Da ne govorim o koksu i sprezi s modernom umjetnoscu . To su cinjenice koje govore same za sebe.Samo da naglasim ja ovdje ne reklamiram narkomaniju nego narkofiliju .Uzeti nesto je Ok s vremena na vrijeme, recimo ex ili lsd svakih 3-4 mjeseca .A marijuana je sasvim druga prica .Trava kao takva je potpuno bezopasna biljka koju konzumirajuci uzivas .Zapaliti joint je dobar provod , dobra spreha i to.Mislim , meni nije zao sto pusim zizu niti ce mi ikad biti .Jedino tebi moze biti zao sto ne pusis jer je OK i prihvatljivije od alkohola i ostalih droga poput kave , cigareta i secera , te manje steti ako ju recimo jedes ili pripremas u raznim jelima.:eek: .A o ovim putovima ka dopu , cuj ako je on ili ona odlucila/o upropastiti zivot ,njihov je to izbor i ja ga stujem.

zeleni_spijun
13.10.2003., 09:12
"Zaboravih , medjutim vise trava nie ilegalna vec je na snazi dekriminalizacija "

ispravak krivog navoda, na snazni nije dekriminalizacija one je u pripremi za jesen i kako sada stvari stoje jos smo kriminalci a tkaci cemo izgleda i ostati

ajmo sad svi zajedno "Fala stricek Racan !!!!" lepe si nas zahebo

Ibiza
13.10.2003., 19:50
Prijenos informacija u mozgu se vrši pomoću tekućine tzv. transmiterske supstance.
Glavni sastojak trave je THC i jako je nalik toj prijenosnoj tvari. No THC tvori potpuno pogrešne i besmislene kontakte između stanica mozga. Dolazi do nekontroliranih prosljeđivanja informacija (npr. zvuci glazbe se mogu doživjeti kao boja :cool: ili trnci u nozi).
Kada tijelo ne bi moglo proizvest protusredstvo - enzim monoaminooxidozu, kao pomoćnu kočnicu u slučaju opasnosti, mozak bi se "pregrijao". Enzim ponekad ne reagira, ali to shvatiš tek nešto kasnije kao pacijent na psihijatriji.
Čak i kad je protuenzim djelotvoran nastaje drugi problem da strani THC razgrađuje tvoju moždanu prijenosnu tvar!

Dokle god imaš THC u mozgu, sve informacije i signali bit će snimljeni i pohranjeni "profiltrirano"
- amćenje i iskustva postaju sve nerealnija
- sposobnost razmišljanja i sjećanja bit će ustajno potiskivana
- promjene tkiva i genetskog sastava (dio THC-a ostaje duže u tijelu gdje se prvenstveno taloži u mozgu, spolnim željezadam, jajnicima itd.
- smetnje u koncetraciji, neuspjeh u školi ili na poslu (nakon dva dana se razloži tek polovica THC-a u mozgu)...

Odogovor na 1. pitanje imaš ovdje (http://www.medicina.hr/clanci/Medicinska%20uporaba%20marihuane.htm).

Pa tko voli nek izvoli! Ali bi trebala ostati ilegalna jer sam se uvjerio da ima ljudi koji ne znaju razmisljati svojom glavom i nikad nece razumjeti neke cinjenice, ali ako je protuzakonito biti ce ih strah probati.

lahor
13.10.2003., 23:26
Ajme, necu sad detaljno analizirati sve sto si napisao, ali bogme si se, da prostis, nasrao gluposti.

Zvukovi se dozivljavaju kao boja i slicno kad se opako nadrogiras LSD-om. Znaci ne od pola ili jednog tripa. Treba vise.
Kakva trava....

Ovo o neurotransmiterima si isto gadno zabrljao...Kakva tekucina covjece, pa to su molekule i bogme ih ima puno vrsta (dopamin, acetil-kolin, P supstancija, GABA i jos mnoge, mnoge druge). I nisu oni samo u mozgu.

MAOI se spominju u vezi sa lsd-om i ecstasyjem, iskreno nemam pojma jel ima neko posebno djelovanje u kombinaciji s thc-om, ali ima ih tu valjda koji vise znaju.
http://www.erowid.org/chemicals/maois/maois_info4.shtml

lahor
13.10.2003., 23:47
Nesto je cudno s forumom, uopce nije stavio moj najnoviji odgovor na vrh liste. Vrazje odrzavanje :/

illegale
14.10.2003., 00:01
Ibiza kaže:
Pa tko voli nek izvoli! Ali bi trebala ostati ilegalna jer sam se uvjerio da ima ljudi koji ne znaju razmisljati svojom glavom i nikad nece razumjeti neke cinjenice, ali ako je protuzakonito biti ce ih strah probati. Hehe. Podsjecas me na mene kad sam bio mali i kad sam gledo onaj francuski crtic o covjeku. Brijo sam da sve kuzim, ali se nisam bas usudio pametovat. Svaka cast na kurazi.

Ibiza
14.10.2003., 01:11
lahor kaže:
Ajme, necu sad detaljno analizirati sve sto si napisao, ali bogme si se, da prostis, nasrao gluposti.

Nisam napisao, vec prepisao o THC-u, odakle nebitno(napisano za djecu). Možda veći dio odnosi na hašiš gdje ga ima 10%, ali sve je to isti *****...

illegale kaže:
Hehe. Podsjecas me na mene kad sam bio mali i kad sam gledo onaj francuski crtic o covjeku. Brijo sam da sve kuzim, ali se nisam bas usudio pametovat. Svaka cast na kurazi.
[/B]
Nisam pročitao temu o travi godinama, tako ni ovu, jer su sve iste, al me živcira kad netko vidi korist u stvaranje zombie nation :rolleyes: :bang:

zeleni_spijun
14.10.2003., 08:26
mozda ovo mozda ono :)
u wrote:
"Nisam napisao, vec prepisao o THC-u, odakle nebitno(napisano za djecu). Možda veći dio odnosi na hašiš gdje ga ima 10%, ali sve je to isti *****."

gle ovako sada nemam vremena razbiti sve gluposti koje si uspio napisati, pa cu se primiti samo jedne a to je ova gore o THC-u

dakle dragi kolega (ovo shvatiti uvjetno) THC FYI NEMA U HASISU
e nema, da !

dakle THC oksidacijom i izlaganjem svjetlu prelazi u CNB i jos kojekakve druge psihoaktivne spojeve

dakle kad naucis osnovne stvari tek tada dodji raspravljati jer ovdje (i djeca) znaju vise od tebe

Shroom Fairy
14.10.2003., 08:43
A što su se neki naaaaasrali...
No comment.

nevjerujem
14.10.2003., 11:06
zs, samo ti njima objasni :-)

ScH

p.s. ko zna, zna

Manex
15.10.2003., 18:25
Marakana kaže:
Zanimljiv topic, nadasve....:)

Ma, veoma, kad ga čitaš već si napušen.:frajer:

Redemption
28.10.2003., 08:32
... a sta ste se svi uzjebali oko toga dali tko pusi ili ne. To je osobna stvar i ako netko zeli pusiti, pustite covjeka da na miru pusi.

Stvar osobnog izbora a ne teme za forum

Tinchi
28.10.2003., 09:52
Ma sve je stvar u osobi!

Za pojedinca svjesnog sebe koji može pretpostaviti koliko jako će se navući je bolje da ne uzima previše (pa i ništa)

Tek kad se malko u glavi sredi i razvije nek proba ali tek toliko da mu to ostane zabava a ne supstitut za neke druge stvari u životu.

Ja nisam htjela ni duvati previše ni gutati početkom srednje škole kad su svi bili najluđi i nagovarali me na sve živo. Nisam htjela jer sam se bojala kakav će to efekt imati na mene i moju poljuljanu ličnost.

Kasnije sam malko proširila iskustva i još mi je draže što nisam uletjela u to kao nestabilna ličnost - garant bi se navukla. Garant.

zeleni_spijun
28.10.2003., 11:57
Redemption kaže:
[BTo je osobna stvar i ako netko zeli pusiti, pustite covjeka da na miru pusi.

Stvar osobnog izbora a ne teme za forum [/B]

da to je toliko stvar osobnog izbora da smo povodom tog osobnog izbora cak :

- donjeli tone zakona koji reguliraju takvo ponasanje koa ne osobno ponasanje
- tisuce ljudi svaki mjesec dobiva novac za borbu protiv strasne Biljke Cannabisa
- djeca se hapse po ulicama zato sto nose na maji 5list
- Bernardica Juretic je zbog droge napustila Boga
- milioni kuna se sljevaju u koje kakve "udruge" za borbu protiv ovisnosti

a mi pazi molim te mi o tome raspravljamo na forumu, e jsmo kreteni....

i da Cannabis je stvar osobnog izbora svakog od nas no fak je u tome kaj nam Drzava negira pravo na vlastiti put i sve nas tjera stazom poreznih i kojekakvih drugih obveznika

a mi ovdje o tome raspravljamo na forumu, ma idemo na ulice ljudi vrijeme je

SVI NA BARIKADE

stitch
29.10.2003., 09:45
Ti bi trebao prestati pisati napušen. Bar bi onda nešto od svega što si nadrobio imalo smisla. :B

Redemption
29.10.2003., 10:10
Slazem se s tobom Tinchi, sve je stvar u karakteru i covjeku. Dok normalno funkcioniras i imas kontrolu nad Wu-tangom je u redu, ali u protivnom bi se trebao zabrinuti.
Meni najvise dizu tlak ove bakice, djedice, i susjedi koji po cijele dane nemaju sto pametnije raditi nego gurati glavu u tudi zivot. Sta njih boli k...c dali ja pusim ili ne, dali popusim joint na dan ili 50g u sat vremena. Mozda im je bad sto toga nije bilo u njihovo vrijeme pa su sada ljubomorni sto mi pusimo a oni se voze u kolicima po gradu.

zeleni_spijun
29.10.2003., 10:41
stitch kaže:
Ti bi trebao prestati pisati napušen. Bar bi onda nešto od svega što si nadrobio imalo smisla. :B

FYFI nisam napusen bas stalno, pogotovo kada pisem postove jer jos uvijek radim u firmi koja ne odobrava pusenje na radnom mjestu....i to je steta

al promjeniti ce se to :)

Redemption
29.10.2003., 11:27
A u kojoj to firmi radis spijun ?

Firma za testiranje trave uvezene iz juzne amerike

zeleni_spijun
29.10.2003., 11:31
u kojoj firmi.......... ???????

pa daj covjece informairaj se malo i saznati ces.......sve

a glede onog za testiranje robe iz juzne amerike ja sam za , reci kad se treba i gdje javiti

i ako ima jos mjesta da pozovem frendove he he

lahor
29.10.2003., 15:07
stitch kaže:

Oooo, netko se vratio :)

stitch
29.10.2003., 16:20
I to u velikom stilu. ;) :D

madmax3
02.11.2003., 08:53
sve sta mislite o marihuani, zasto je dobra a zasto je losa i tako dalje i tako blize. ovo je samo za one koji su nekad pusili ili puse jer dok nesto ne okusis ne znas nista o tome

prebaceno u temu u koju i pripada; jos jednom - dajte pregledajte malo ima li vec otvorena koja tema prije nego postate novu

zaz
03.11.2003., 19:50
Vutra sam poceo pusit sa 19. Nakon par godina sam je zapostavio, te se prebacio u alkoholicare. Nakon sto sam potpuno zabrazdio u alkoholizam skuzio sam da se to ne bude dobro zavrsilo, da nemam love, da sam u kurcu. I odlucio se malo pokontrolirat. Ponovo sam poceo pljugat, cuga se smanjila, poceo sam bolje zivjeti, naucio programirati, napredovao na poslu, smanjio trbusinu koju sam cugom nabio. Tako to traje vec godinama. Nisam presao na dop, ali svaki dan pljugam, i moram priznati da bi bez vutre danas vjerojatno bio pijani socijalni slucaj, ako bi me uopce i bilo. Za mene je vutra lijek. To je to, osobno iskustvo, a vjerujem da to ima jos mnogih koji bi mogli slicne primjere navesti. Radje se bunite protiv zestice nego protiv trave. I idem smotat jednu.

stitch
03.11.2003., 19:58
To me podsjeća na vic o tabletama za smirenje.
Kad je tip pitao liječnika uzrokuju li ovisnost, odgovorio mu je:
- Ma kakvi, sve je OK, pijem ih već dvadeset godina! :B

Minam
03.11.2003., 20:01
Kako bi reagovali da znate da vam deca puse?A sigurno ste nekad i sami pusili...pa kako onda njima ne dati?

Minam
03.11.2003., 20:02
zaz kaže:
Vutra sam poceo pusit sa 19. Nakon par godina sam je zapostavio, te se prebacio u alkoholicare. Nakon sto sam potpuno zabrazdio u alkoholizam skuzio sam da se to ne bude dobro zavrsilo, da nemam love, da sam u kurcu. I odlucio se malo pokontrolirat. Ponovo sam poceo pljugat, cuga se smanjila, poceo sam bolje zivjeti, naucio programirati, napredovao na poslu, smanjio trbusinu koju sam cugom nabio. Tako to traje vec godinama. Nisam presao na dop, ali svaki dan pljugam, i moram priznati da bi bez vutre danas vjerojatno bio pijani socijalni slucaj, ako bi me uopce i bilo. Za mene je vutra lijek. To je to, osobno iskustvo, a vjerujem da to ima jos mnogih koji bi mogli slicne primjere navesti. Radje se bunite protiv zestice nego protiv trave. I idem smotat jednu. I sad imas vise para nego sa alkoholom?:confused:
Mislim..super je sto si se skinuo sa alkohola, ne bude ti to dobra donelo...a trava..ma to je priroda

madmax3
04.11.2003., 04:44
ja sam poceo pusit sa 16 i od tada sam pusio svaki dan otprilike po kesicu(nekad manje nekad vise), uglavnom zna sam se ustat iz kreveta i napusit se. isa san u skolu i islo mi je dobro, ali svake godine sam opadao u znanju i to sam poceo primjecivat ali jebes ga nisam moga stat, vutra ti nesto da nesto ti uzme tako je to, ja bi se uvjek radje napusio nego provodio vrime sa bitangama ka sta je recimo pun ***** ljudi na ovom forumu

samo sta je reka ovaj gore pretjerivanje u bilo cemu nije dobro pa sam ove godine definitivno odlucia prekinut, ne znan nekako mi je dosadila ali i nije... .

triba znat svoju granicu i ljudi koji ne puse vutru dosta manje znaju sebe i svjet nego oni koji puse vutru to ti je tako

sad ubijam dosadu na internetu i studirajuci i znan da je ovako shit za nesto ali i dobro je za nesto bas ka i vutra, triba se odredit

moran sad ic cujemo se

zaz
04.11.2003., 17:29
Ma kad pijes pola ltre vodke do gableca, pa poslije jela dvije tri pive, pa se vracas kuci s posla i svratis na jos dvije tri, pa rucak, pa oko sest pocnes po pivama i do jedanaest strusis jos pet sest komada, pa promjenis u gemiste jer ti je vec dosta pive... Potrosi se puuuno vise love nego sad, pljugica, pivica, ponovo pljugica, eventualno jos jedna pivica i to ti je to.
Od svih koje poznam da pljugaju (cca 15-ak ljudi) nitko nije presao na teze droge. Poznamo se oko desetak godina.

Droga opcenito nije za klince, jer oni opcenito nemaju pojima o zivotu.

8472
04.11.2003., 20:31
zaz kaže:
Potrosi se puuuno vise love nego sad, pljugica, pivica, ponovo pljugica, eventualno jos jedna pivica i to ti je to.
Od svih koje poznam da pljugaju (cca 15-ak ljudi) nitko nije presao na teze droge. Poznamo se oko desetak godina.

Droga opcenito nije za klince, jer oni opcenito nemaju pojima o zivotu.
Jest bome, više love se uštedi, manje se povraća, jetra ne strada, a ujutro se budim bez mamurluka.

A što se tiče djece, pa oni uče, kako će znati što je govno ako ne probaju?! Jedino trebaju biti pametni da baš ne nastave jesti svom silom!

stitch
05.11.2003., 10:40
Jako je pametan svatko tko mora pojesti govno da bi znao što je.

Isto tako, dokaz je inteligencije ako ga jedeš u malim zalogajima umjesto u velikim. :B

zeleni_spijun
11.11.2003., 15:28
stitch kaže:

Isto tako, dokaz je inteligencije ako ga jedeš u malim zalogajima umjesto u velikim. :B

obratio nam se cojvek koji u zivotu nije pojeo govno ???

jesi siguran da nisi, meni se cini da si trebao i vise

stitch
12.11.2003., 23:32
Nisam, ali neka te to ne dira. Samo ti žvači. :B

Jack of all trades
13.11.2003., 08:37
stitch kaže:

pazi ovo je ocito neka visokoumna ironija za koju mi jedaci govana nismo sposobni
eee da ovo nije fasisticki forum na kojem moras samo okolisat i ne smijes iskreno rec da, ja pljugam i zaboli me ko ce mi od vas satro folera sta rec (ovo se ne odnosi na mene - see what I mean?) :2up: upoznala bi te ja s nekim zivotnim cinjenicama
ovako ostajemo na bezazlenom prepucavanju onih koji imaju muda i onih koji muda gledaju na ekranu kompa
'nuff said:amen:

stitch
13.11.2003., 09:54
Eh, sad si me stvarno dotukla. ;) O kakvim to životnim činjenicama govoriš? I o kakvim mudima?

Hajde, pokaži da ih imaš. Umjesto da se dokazuješ jedući govna. :B

zeleni_spijun
13.11.2003., 10:34
kuzis, ti nju pitas da ti pokaze muda ???

a kakva bi ti to muda gledao...zenska ???

koja perverzija :)

FYFI zene nemaju muda vec intuiciju...sto im cak i bolje sluzi nego nekima muda

no opet, tesko ces to razumjeti....

stitch
13.11.2003., 16:34
Razlikuj jaja od muda. Žene ne moraju imati prvo da bi imale drugo. ;)

Osim toga, nisam se ja prvi počeo izražavati nejasnim metaforama. :D

Jack of all trades
14.11.2003., 07:13
stitch kaže:
Razlikuj jaja od muda. Žene ne moraju imati prvo da bi imale drugo. ;)

Osim toga, nisam se ja prvi počeo izražavati nejasnim metaforama. :D

s ovim prvim se slazem.:top:
sto se tice zivotnih cinjenica - smatram da se covjek niceg ne treba grozit i da ako ti nesto pricinjava uzitak... samo daj
stvar je u kontroli. ako pusis do kutije na tjedan onda je to uzitak a ista vise je ovisnost. isto je s pljugom i slicnim delicijama. i ne mogu shvatit likove koji nikad nista nisu probali u zivotu koji o svemu sve znaju ali znanje im je povrsno i teorijsko ali ne empirijsko ali bitno da idu meni solit pamet kak sam ja narkoman i sve to. oh come now...:rolleyes:
nisi probao nemas pravo glasa.
quod me nutrit tuod me destruit

lahor
14.11.2003., 08:36
Jack of all trades kaže:
s ovim prvim se slazem.:top:
sto se tice zivotnih cinjenica - smatram da se covjek niceg ne treba grozit i da ako ti nesto pricinjava uzitak... samo daj
stvar je u kontroli. ako pusis do kutije na tjedan onda je to uzitak a ista vise je ovisnost. isto je s pljugom i slicnim delicijama. i ne mogu shvatit likove koji nikad nista nisu probali u zivotu koji o svemu sve znaju ali znanje im je povrsno i teorijsko ali ne empirijsko ali bitno da idu meni solit pamet kak sam ja narkoman i sve to. oh come now...:rolleyes:
nisi probao nemas pravo glasa.
quod me nutrit tuod me destruit

Ja mislim da je stitch probao...cak ne samo travu.
Al nije uopce u tome stvar.

stitch
14.11.2003., 08:38
Zlato, čitaj moje postove. :B

stitch
14.11.2003., 08:39
lahor kaže:
Ja mislim da je stitch probao...cak ne samo travu.
Al nije uopce u tome stvar.

Kad si prije uletjela? :D

Jack of all trades
14.11.2003., 10:32
stitch kaže:
Zlato, čitaj moje postove. :B

a ispricavam se ocito malo kasnim
onda se ovo nista ne odnosi na tebe al moras priznat da ima takvih amisa koji to rade
sad nas je dvoje a? samo sto je jedno obraceno drugo jos u kurcu al nece skoro van, ni ne planira. uglavnom ne znam nista o tebi ni o tvom zivotu al ak si se ikad kriziro vjerojatno kuzis da se to moglo izbjec sa samo malo samokontrole

vze2z3xb
20.11.2003., 17:35
e na ovu temu bi ja mogao nesto reci. heheh..naime morao sam proci drug test prije zaposljavanja i bio sam u totalnoj paranoji..uglavnom duvka se jako dugo vidi u mokraci i moze se skuzit mjesecima poslije pusenja..ali to opet sve ovisi o organizmu i kolicini popusene - a bogami nisam se libio heheheh. uglavnom postoji lijek i za to..CleanP se zove :-) nekakav buckuris kaj popis i onda odes na test..prolazak garantiran a nije ni skupo tako jako..50 bucksi..
eto toliko od mene

Aphex
20.11.2003., 19:16
vze2z3xb kaže:
e na ovu temu bi ja mogao nesto reci. heheh..naime morao sam proci drug test prije zaposljavanja i bio sam u totalnoj paranoji..uglavnom duvka se jako dugo vidi u mokraci i moze se skuzit mjesecima poslije pusenja..ali to opet sve ovisi o organizmu i kolicini popusene - a bogami nisam se libio heheheh. uglavnom postoji lijek i za to..CleanP se zove :-) nekakav buckuris kaj popis i onda odes na test..prolazak garantiran a nije ni skupo tako jako..50 bucksi..
eto toliko od mene

NE MOZE se skuzit mjesecima u urinu. ako ne pusis cesto, za tjedan dana si cist (par dana vise-manje, ovisi koliko si pusio). ako cesto pusis onda ostaje mal duze - do tri tjedna. u krvi ostaje duze, ne znam tocno koliko.
sta kazes, 50 baksa za prolaz.. jebiga, sam ak je bas hitno...

kako ide ona fora sa pivom? kao popijes dva-tri piva nekih pol sata prije testa i prodjes. netko je to spomenuo. koliko je to pouzdano?

vze2z3xb
20.11.2003., 19:21
stvarno ti kazem da ostaje dosta dugo.i ne pricam na pamet jer sam imao iste testove doma i obavljao prije sluzbenog pregleda..prestao sam pusit nekih 10 dana prije nego sam dosao u ameriku..istina je da sam prije vise jointa skurio nego cigareta ali svejedno ..nije to bas tako brzo ko sto vi mislite..i to se skuzi najduze u mokraci od svih jebenih droga - nabijem ih na *****..ako smrces bijelo ne mogu vise nista iz urina skuzit nakon par dana.speed, ecstasy ista fora..herion ne znam - samo sam par puta probao..tripove nikad nisam gutao ..
i opet kazem - ne pricam na pamet - probao i prosao kroz sve to..fala ti boze sad vise ne moram kroz to prolazit..imam job pa mogu pusit u miru bozjem..nije vise gust ko nekad ali svejedno..paranoje su malo prevelike pocele lupat..ipak su vec 34 godine na kicmi

Aphex
20.11.2003., 19:58
ma ok, al ne pricam ni ja napamet. provjereno - nakon tjedan dana negativan.
mislim da se tripovi mogu okriti samo dan kasnije. eksovi 2-3 dana.

lahor
23.11.2003., 14:06
Sto se najgore moze dogoditi kad padnete sa 4 grama zize?

To se dogodilo poznanici ovo ljeto pa me bas zanima (dobila je poziv za soc. radnika, zena je teska babuskara i tretiraju kao da je na dopu). Hoce li morati ici na testiranja urina? Hoce li se ovo tretirati kao prekrsaj ili kazneno djelo i koje su moguce kazne za osobu koja nikad nije kaznjavana do sada.

Ima netko iskustva?
Osobno mi je ova situacija apsurdna.

Jack of all trades
24.11.2003., 07:20
lahor kaže:
Sto se najgore moze dogoditi kad padnete sa 4 grama zize?

To se dogodilo poznanici ovo ljeto pa me bas zanima (dobila je poziv za soc. radnika, zena je teska babuskara i tretiraju kao da je na dopu). Hoce li morati ici na testiranja urina? Hoce li se ovo tretirati kao prekrsaj ili kazneno djelo i koje su moguce kazne za osobu koja nikad nije kaznjavana do sada.

Ima netko iskustva?
Osobno mi je ova situacija apsurdna.

naravno da ce ic na testiranje :rolleyes:
dobit ce dosje (al najvjerojatnije ce se tretirat kao prekrsajno djelo) u kojem ce joj pisat narkoman, diler, posjedovanje i sta ja sve znam. al to je samo formulacija ;)

Luv2Bounce
25.11.2003., 15:06
pazite. ako ste u situaciji da zivite sa starcima ako pobudite njihovusumnju oni moguu roku od odmah ici u apoteku kupit test na urin. budite pametni. ja eto pazim. trudim se :) mislim... sto se tice otkrivanja, ovisi i od osobe jer ako si vise fizicki aktivan prije ce ti sve to izaci iz organizma. ja osobno pusim recimo tjedan dana svaki dan onda tjedan dana pauziram,onda nekad duze vrijeme nista pa zapalim par puta,i tako. i super mi je. pazim gdje i od koga nabavljam, pazim gdje drzim, nadam se da se necu sjebat :P
a ono da vodi trava heroinu je glupost jer to opet ovisi od osobe do osobe o njenom karakteru,stavu i pameti.meni je trava dovoljna i sasvim sam zadovoljna.a kemija i ostalo mi je apsolutno odbojno i bilo bi me i strah tako nesto uopce unijeti u organizam. trava je nesto drugo. tko zna sta zeli i tko je cvrsta osoba, nece ici dalje. vise ne pijem alhokohol jer me iritaju drugi dan mucnine bljak i glavobolja i sve to skupa.ne treba mi to.

Gastarbajter
26.11.2003., 22:04
Koliko je grama marihuane kazneno a koliko prekrsajno djelo?!? Poznam nekoga :D koga su copili s 2,3g i dobio je i dosje i kaznu i prekrsajnu i eto ;);) ima netko iskustva s tim... cuo sam da to tek poslije 10 god zastarjeva :D:D:D

vze2z3xb
26.11.2003., 22:10
Gastarbajter kaže:
Koliko je grama marihuane kazneno a koliko prekrsajno djelo?!? Poznam nekoga :D koga su copili s 2,3g i dobio je i dosje i kaznu i prekrsajnu i eto ;);) ima netko iskustva s tim... cuo sam da to tek poslije 10 god zastarjeva :D:D:D
opet ja sa svojim iskustvom..( izgleda da sam bas imao problem sa tim u zivotu LOL )...kolicina nije nikad presudna, bitnije je da duvka nije u vise paketica. mozes 2g i to ti nadju ali ako su ti to nasli paketicima sa jednakom tezinom nahebo si jer onda podrazumjevaju da si to namjenio za daljnu prodaju. meni su jednom nasli skoro pa 20 g ali naravno bilo sve u jednoj vrecici i dobis nogom u dupe malo te isprepadaju i tako to zavrsi. a koliko ti to stoji u dosjeu ovisi od drzave do drzave..u sloveniji di sam pao sve prekrsajne stvari stoje 1g pa bio to prolazak kroz crveno voznja u pijanom stanju ili duvka ...u hrvatskoj nemam pojma jer sam tamo samo dobio nogom u dupe..slovenci ganjaju vecu strogocu...europa izgleda tako hoce..

nevjerujem
27.11.2003., 10:21
kazna ti ovisi u kojoj si dobnoj skupini

neznam za maloljetnike
mladji punoljetnici dobivaju kaznenu (prije je bilo kaznena i prekrsajna) + pisanje
punoljetnici najcesce ne dobivaju pisanje, ali dobivaju kaznenu (par mjeseci zatvora odnosno uvjetna 1 godina) + novcana kazna koja ovisi o visini place

za drugi 'pad' dobivas jos vise zatvora, naravno opet pretvoreno u uvjetnu (kazne se zbrajaju)

a za treci pad jos neznam... nasrecu

kad prodje uvjetna, dosje ti ostaje jos 2 ili 3 godine (i kasnije je to u dosjeu, ali se ne racuna, odnosno mozes dobiti potvrdu o nekaznjavanju)

dok recimo, za voznju u pijanom stanju + prolazak kroz crveno + prebrza voznja = PREKRSAJ!!!

pa se pitam... kaj je opasnije... ja s jointom ili ja pijan za volanom s nogom na gasu i jureci kroz crveno

Jack of all trades
27.11.2003., 10:47
nevjerujem kaže:
pa se pitam... kaj je opasnije... ja s jointom ili ja pijan za volanom s nogom na gasu i jureci kroz crveno

potpuno potpisujem :top:

bipolar2000
27.11.2003., 10:54
Jack of all trades kaže:
potpuno potpisujem :top:

:D

nixon
27.11.2003., 14:41
a nije sad ak padnes prekrsaj??
kaj je bilo s onim zakonima oko ljeta il kad vec?

zeleni_spijun
27.11.2003., 14:53
dakle ovako, SDP vodjen Sanjom Kapetanovic imao je velikih i teskih problema oko proguravanja zakona kojim korisnici droga prestaju biti kriminalci i postaju prekrsitelji - to naravno nije ni u snu dosta ali ... i to je nesto...

no najveci protivnik tog zakona bio je HSS, koji je nekako progutao tu stvar...jer su picke znale da tko god i sto god oni OSTAJU NA VLASTI (ne pavic)..pa ce sada fino sa HDZ-om ponovo vratiti stvar tamo gdje je i bila - U *****

naravno mi uvijek mozemo misliti da ce HDZ ostati kod tog zakona..ali recite mi na osnovu chega ???

nixon
27.11.2003., 15:06
znaci sad je ak te cope to prekrsajno djelo.
a hdz ce promjenit zakon na stari?

:D :D

kak volim svaki dan novi zakon
jupieeeeee :s

zeleni_spijun
27.11.2003., 15:57
na žalost ništa od toga...zakon je donesen ali mu je odgođena primjena do 12 mj...ili tako nesto, uglavnom ZAKON NIJE AKTUALAN pa se ljudi pazite...

pusenje trave je u ovoj zemlji jos uvijek i dugo ce biti zlocin u rangu ubojstva, iako je pusenje trave kako pamentni ljudi kazu "zlocin bez zrtve" - a kakav je to zlocin molim Vas ???

jebat ga....zivo SANADER zivo seljak TOMCIC...zivila Lufthansa kaj vozi za Holland....pa se vidimo :)

bipolar2000
27.11.2003., 16:20
:zivili:

NoWa
27.11.2003., 19:15
....ne smatram de je pusenje trave neka vrla osobina, niti ju smatram manom...cinjenica je da napuseni ljudi nemaju neke pretjerane volje za radom, ali je to samo onda kas su napuseni..dakle, ukoliko zapalim navecer oko 10 sati, ne znaci da citav dan nisam nista radila.. u mom slucaju je to tako.odlicna ucenica i studentica otkad znam za sebe, sad vec radim..rekao bi: 'ova se nicega u zivotu nije okusila' :D :D :D

isto tako je cinjenica da od trave i napusenosti nitko nikada nije umro i da se daleko vece pare i zdravstveni problemi vrte oko jednog obicnoh duhana oliti cigareta..a alkohol d ai ne spominjem..
trava ne potice nasilje niti ikakav oblik loseg ponasanja, osim lijenosti:D :D

napuseni tip nikada nece udariti svoju zenu kao sto ce to napraviti jedna pijanac

i rest my case....

jelica
27.11.2003., 20:32
Jedan tip je pao zbog pljuge i morao platiti cca 5000 kn.

Gastarbajter
27.11.2003., 23:03
jelica kaže:
Jedan tip je pao zbog pljuge i morao platiti cca 5000 kn.

A jedan 3500kn :D

NoWa
30.11.2003., 12:50
Holland will be allowed to keep its "coffee" shops, where marijuana is openly sold and smoked, under a new European Union drugs control law But only Dutch residents with identity cards will be allowed to use the cannabis cafes

eto ga.nama turistima nema dimljenja:)))

Žuribus Šumasti
30.11.2003., 13:12
NoWa kaže:
Holland will be allowed to keep its "coffee" shops, where marijuana is openly sold and smoked, under a new European Union drugs control law But only Dutch residents with identity cards will be allowed to use the cannabis cafes

eto ga.nama turistima nema dimljenja:)))

nema apsolutno nikakve šanse da se to desi...to im je glavna grana gospodarstva :D

Hmmm
23.12.2003., 08:36
MAlo me iritira stav .. o hdz tocnije , mislim sto se tice tog zakona mozda ce zaostrit ali mozda i nece jerbo mislim ko je veci lijevicar od SAnadera . pa tip je peder i jos premijer .. i to prvi u Europi takav... Evo opet smo prvi u necem :D ,,, TO sam samo htio naglastit da kod nas ne postoje stranke lijeve i desne i tako . .svi su za sebe , sto narod hoce oni su to ... A ziza .. tesko da ce bit bolje ali sad je dobro meni pashe .. jerbo da se legalizira previse sljama europskog i svjetkog bi dolazilo tu i pucalo se u buxu. NEgo kazem vam za nas legalizacije nie jer smo mi narod neumjerenih i povodnih .. cekajte mozda vas sin bude pusio u coffe shopu ali ne i mi.

zeleni_spijun
23.12.2003., 09:49
...a oni koji su preko marihuane dosli do heroina dosli bi do njega i preko majcina mlijeka............

ukus je karkter a karakter sudbina - J.B.Sthulich

kLošar
23.12.2003., 23:41
kazneno djelo zlouporabe opojne droge marihuane :D stoji u dosjeju 5 godine nakon čega se briše, naravno ako ne napraviš neko drugo sranje!!!

tak mi rekli policajci....mlađi punoljetnik sam :)

gocat
24.12.2003., 09:02
bowets kaže:

Standardni testovi? Misliš valjda na ove koji se mogu u ljekarni kupit, e sa tim testovima ja sam bio pozitivan nakon više od 15 dana nepljuganja :kukuc:

Nemam pojma kako, poludio sam i od onda ne pristajem na testove :D

Tinchi
25.12.2003., 17:39
Da, da.. navodno se može detektirati u mokraći i tri mjeseca od zadnjeg pljuganja...

Dok X recimo navodno nestaje iz krvi nakon 3 dana (ne da mi se tražiti po topicu - nisam sigurna jel mi to netko rekao ili je pak to netko ovdje napisao -> ako je, ispričavam se na krađi :D)

madmax3
26.12.2003., 13:40
ja cuo da treba 12 tjedana da trava 'napusti' tijelo...

ali opet zavisi koliko dugo i cesto pusis, al to je otprilike to.

fa1th
26.06.2006., 07:24
Moze li mi netko molim vas reci kakvi testovi na marihuanu postoje u Hrvatskoj, kako ih nabaviti, kako se obavljaju i koliko su pouzdani? Koliko mjeseci od zadnjeg konzumiranja marihuane mogu pokazati pozitivan nalaz? Hvala

kpt. Willard
26.06.2006., 09:09
odi u apoteku pa pitaj kaj imaju :top:

Emo§ion:D
26.06.2006., 09:30
Kod mene u ambulanti, doduše imaš u gotovo svakoj bolnici, platiš taj test, to bi trebala moju mater pitat koliko:misli:, tamo kod vađenja krvi, ovaj, labaratorij, e..
Tamo ti rade test na droge putem urina i mogu procijeniti koju si drogu uzima ..I uzimaš li uopće:mig:

Ali evo ti i ovi članak:
Koristite testove na droge

Testovi na droge se mogu koristiti kod osoba koje puše marihuanu. Aktivna supstanca u marihuani, THC, ostaje u krvi i do trideset dana nakon pušenja. Može se otkriti u testu urina koji možete kupiti u apoteci ili testiranje možete obaviti u ljekarskoj ordinaciji (za savjet pitajte svog liječnika). Naravno, trebate informisati svoju tinejdžerku da ćete je nasumično testirati kako biste provjerili da li uzima drogu. Recite joj da koristite ove mjere kako biste joj pomogli da promijeni svoje ponašanje. Objasnite joj da upotreba droga lako može prerasti u naviku i ovisnost. I u slučaju da zaista želi da prestane uzimati drogu, može joj se dogoditi da napravi recidiv. To ne znači da je loša osoba, a ponovni napor će se isplatiti. Test na drogu će pokazati da li postoji napredak i na čemu je potrebno još raditi. Naglasite da to radite zato što brinete za nju i zato što je volite. Test će pokazati kako stvari stoje i onda je možete smatrati odgovornom za njene postupke. Kada vaše dijete odbije da se testira, recite joj da pretpostavljate da je koristila droge i ponašajte se u skladu s tom pretpostavkom.

Tinejdžeri često nastoje pronaći način da prevare testove. Tako da klinci piju ogromne količine vode ili piju biljni čaj. Najbolji način da to spriječite jeste da im ne kažete kada ćete ih tačno testirati. Gledajte ih dok rade test da ne bi zamijenili uzorak urina i umjesto svog stavili tester u prijateljev urin.

ivonchy_16
22.08.2008., 12:41
e ovako..pušila sam travu prije dva dana a u pon idem na vađenje krvi..pa me zanima dal bude se to vidlo ili ipak za to trebaju posebne pretrage...hvala puno unaprijed...

trebor
22.08.2008., 12:48
ajme, kakva drama...:kava:...s obzirom na količinu uskličnika u naslovu mislio bi čovjek da ti otpada glava s ramena...

Neće se vidjeti ništa osim ako ne vadiš krv za neku toksikologiju gdje se baš ciljano traži neko smeće u čovjeku.

ivonchy_16
22.08.2008., 12:55
pa ja se i tak osjećam....kad mi neko veli da bude se vidlo a neko ne..onda neznm kaj da mislim...

trebor
22.08.2008., 13:05
Misli da se neće vidjeti osim ako se ciljano ne radi laboratorij za toksikologiju....I ne motaj džoju...kojeg će ti vraga to...

xeen
24.08.2008., 09:56
Za to treba specijalizirani (skupi) toksikološki pregled. Ako se ciljano baš ne ide na to, neće se vidjeti ništa.

St-St-St
25.08.2008., 18:06
e ovako..pušila sam travu prije dva dana a u pon idem na vađenje krvi..pa me zanima dal bude se to vidlo ili ipak za to trebaju posebne pretrage...hvala puno unaprijed...

Da kao sto je receno nece ti se nac u obicnom pregledu, ali u kosi se mogu naci tragovi i do par godina nakon uzimanja trave / droga.