PDA

View Full Version : Vjenčanje u Hercegovini

stranice : [1] 2

Jaranka
11.03.2007., 21:49
"Buduca sam Mostarska nevista,al ne znam puno o tome..tek za 20-etak dana idem dole birati salu i odrediti datum,a voljela bi da me malo uputite.. najbitnija mi je za sada sala u okolici Mostara ili u Mostaru, ne znam bas nista tamo,pa curke moje pomagajte...

...imate li kakvih lijepih uspomena sa vjencanja u Hercegovini?:cerek:

Sale?:confused:
Hrana?:confused:
Obicaj?:confused:

Jedno pitanjce:
Jel bio ko u sali Restoran "Ruža" u Mostaru? :cool:

:s :s :s :s :s

Inkvizitor
11.03.2007., 22:00
"Buduca sam Mostarska nevista,al ne znam puno o tome..tek za 20-etak dana idem dole birati salu i odrediti datum,a voljela bi da me malo uputite.. najbitnija mi je za sada sala u okolici Mostara ili u Mostaru, ne znam bas nista tamo,pa curke moje pomagajte...

...imate li kakvih lijepih uspomena sa vjencanja u Hercegovini?

Jedno pitanjce:

Sale: bivše prostorije socijalističke omladine
Hrana: koga čega- janjetine s ražnja..s kim s čim- s kapulicom mladom..komu čemu- meni...:zubo:
Običaj: zna se skupit puno para..

Eto..

Jaranka
11.03.2007., 22:04
Sale: bivše prostorije socijalističke omladine
Hrana: koga čega- janjetine s ražnja..s kim s čim- s kapulicom mladom..komu čemu- meni...:zubo:
Običaj: zna se skupit puno para..

Eto..

Hehe, javi se na PP da ti posaljem pozivnicu za janjetinu;) mnjami!!!:cerek:

Inkvizitor
11.03.2007., 22:07
Hehe, javi se na PP da ti posaljem pozivnicu za janjetinu;) mnjami!!!:cerek:

E jeb'ga sad..znači ne smeta janjetina..

ček da smislim nešto bolje da te odgovorim od udaje za mostarca...:misli:

Jaranka
11.03.2007., 22:12
Hehe,šta fali Mostarcu;)!? he he! ...."Dobar si jarane al si težak";))

Inkvizitor
11.03.2007., 22:14
Hehe,šta fali Mostarcu;)!? he he! ...."Dobar si jarane al si težak";))

Ne da im fali nego imaju i previše..;)

jesi ti jaranica ili jaranka...bosanka znači..pa to mi reci...:cerek:

Jaranka
11.03.2007., 22:17
hehe, jašta sam;)
A jesi ti iz Mostara?

Cats
11.03.2007., 22:19
Oćete vi ćetat? :E Mislim, možete jedino ako ćete se međusobno ženit. A ako ne... :raspa:

Gipsyqueen
11.03.2007., 22:26
Hercegovačka vjenčanja su meni baš simpa. Ovisi kako kod koje obitelji, ali neki se drže nekih starih običaja (kupovina mlade, bacanje jabuke(ili cipele) preko krova i sl.). To je najbolje dogovoriti s mladoženjom, ispipati njegovu stranu obitelji i vidjeti kako je inače kod njih. Sala, hrana, glazba su dosta jeftinije nego npr. u Zg i općenito Hrvatskoj. Znam neke koji su organizirali bus da preveze ekipu iz Zg-a u Hercegovinu na svadbu jer im je vjenčanje tamo ispalo jeftinije:D
Najčešće se poklanja novac pa se dosta skupi. Mislim da još nikad nisam doživjela da se kupuju slike i sl., najčešći je baš novac.

Jaranka
11.03.2007., 22:59
Hercegovačka vjenčanja su meni baš simpa. Ovisi kako kod koje obitelji, ali neki se drže nekih starih običaja (kupovina mlade, bacanje jabuke(ili cipele) preko krova i sl.). To je najbolje dogovoriti s mladoženjom, ispipati njegovu stranu obitelji i vidjeti kako je inače kod njih. Sala, hrana, glazba su dosta jeftinije nego npr. u Zg i općenito Hrvatskoj. Znam neke koji su organizirali bus da preveze ekipu iz Zg-a u Hercegovinu na svadbu jer im je vjenčanje tamo ispalo jeftinije:D
Najčešće se poklanja novac pa se dosta skupi. Mislim da još nikad nisam doživjela da se kupuju slike i sl., najčešći je baš novac.

Cula sam za tu jabuku koja se baca, moram sad na atletsku vjezbat bacanje kugle da budem spremna;):rofl:

Jaranka
11.03.2007., 23:02
http://mall.queen.it/softstudio/img/sposa2.jpg

Buket..mmmmmmmmmmm...

norah
12.03.2007., 06:51
Obicaji u Hercegovini su svugdje razliciti. Mi smo izbacili recimo jabuku i kupovanje mlade. Vjencanice imas u ona 2 trgovacka centra u Mostaru. Meni u sali sama sastavljas, dakle sve po tvojoj volji. Znam da ima i onaj Hotel Ero i znam da ima Astorija (sala) u Capljini. Super sala. Ja sam haljinu recimo nasla u Sirokom ali vlasnica ima butik u Mostaru samo ne znam di tocno, zove se La Perla. Sve ostalo sam nasla tamo u gradu di se udajem.

norah
12.03.2007., 06:52

tocno :top:

Gipsyqueen
12.03.2007., 06:59
Buket..mmmmmmmmmmm...
Buket mi se sviđa:D , ali moram primjetiti ovo čudo oko glave...to mi je uvijek bilo odbojno. Grozno mi je vidjeti to ili one tokice na mladenkama.

Gipsyqueen
12.03.2007., 07:01
Cula sam za tu jabuku koja se baca, moram sad na atletsku vjezbat bacanje kugle da budem spremna;):rofl:

Da, nije se s time šaliti..po tome se procjenjuje jel' ce mlada biti dobra:rofl: Čula sam i za neke utrke, muškarci trče, daje se lova..ispast će da je u Hercegovini riječ o atletskom mitingu, a ne vjenčanju:zubo:

breza76
12.03.2007., 08:42
Bila sam prošle god. na jednoj svadbi u Herceg. i bilo mi je jako lijepo, uglavnom svadba se ne razlikuje puno od zvadbi kod nas (Hrvatska) - sala je bila velika i prekrasna, lijepo uređena (aranžmani na stolovima, presvlake, balončići itd. i to je sve u sklopu cijene - niš se ne plaća naknadno), hrana je bila klasična (predjelo, juha, glavno jelo ...), jedina razlika je bila u običajima do kojih oni drže (recimo mladenka je nakon crkvenog vj.išla kod mladoženje gdje je bacila jabuke preko kuće, i tamo smo se zadržali cca 1 sat, a tek smo onda išli u restoran).

Sve skupa mi je bilo zanimljivo jer je nešto novo i drugačije.
btw u restoranu je bilo :top: , svi su jako veseli, opušteni i plesalo se na sve od roka, popa, stranih stvari do narodne muzike

Bobo1001
12.03.2007., 08:44
U Hercegovini se sala za svadbu treba rezervirat godinu i pol prije :rofl:
Pogotovo ako misliš ljeti

norah
12.03.2007., 09:07
Bila sam prošle god. na jednoj svadbi u Herceg. i bilo mi je jako lijepo, uglavnom svadba se ne razlikuje puno od zvadbi kod nas (Hrvatska) - sala je bila velika i prekrasna, lijepo uređena (aranžmani na stolovima, presvlake, balončići itd. i to je sve u sklopu cijene - niš se ne plaća naknadno), hrana je bila klasična (predjelo, juha, glavno jelo ...), jedina razlika je bila u običajima do kojih oni drže (recimo mladenka je nakon crkvenog vj.išla kod mladoženje gdje je bacila jabuke preko kuće, i tamo smo se zadržali cca 1 sat, a tek smo onda išli u restoran).

Sve skupa mi je bilo zanimljivo jer je nešto novo i drugačije.
btw u restoranu je bilo :top: , svi su jako veseli, opušteni i plesalo se na sve od roka, popa, stranih stvari do narodne muzike

tako je i tamo gdje se ja udajem :D . Mi smo izbacili to vracanje iz crkve i bacanje jabuke, kupovanje mlade i tu utrku, jer ja nisam iz Herc. Jednostavnije je za mene i za moju rodbinu. Oni su kao ljudi jako veseli, sto je je :) . A u kojem si mjestu bila u Herc.?

breza76
12.03.2007., 10:14
tako je i tamo gdje se ja udajem :D . Mi smo izbacili to vracanje iz crkve i bacanje jabuke, kupovanje mlade i tu utrku, jer ja nisam iz Herc. Jednostavnije je za mene i za moju rodbinu. Oni su kao ljudi jako veseli, sto je je :) . A u kojem si mjestu bila u Herc.?

Bila sam u Livnu. Ma sigurno će i tebi biti super, ljudi su zbilja ful jednostavni, neopterećeni i vrlo lako prihvaćaju nove ljude, samo se opusti i uživaj :)

breza76
12.03.2007., 10:22

Pa tako je već i kod nas :D
Samo što oni imaju svadbe cijeli tjedan (od poned. do nedjelje) i to im je normalno, nitko oko toga ne radi dramu, a kod nas kada predložiš da bi možda !!! imali svadbu u petak (moj slučaj) odmah je bilo: pa kako petak, pa mi radimo, pa joj ovo i ono, sve je odmah komplicirano :flop:

norah
12.03.2007., 10:46
Pa da svaki dan svatovi i to od pred kraj 7. mjeseca do kraja 8. mjeseca :D .
mi smo pozvani sad 12.4. a to je cetvrtak. Potrefi se cak da si pozvan u 8 svatova u 8. mjesecu :zubo: .

provincijalka_24
12.03.2007., 17:12
Đizzz koje predrasude...
Bili smo na jednom prekrasnom vjenčanju u Hercegovini(rodbinske veze i korijene vucem otamo)...uz sve ono što ljudi pričaju o tipicnim hercegovcima, došli smo s dozom rezerve i...proveli se kao nikad u životu! :top:

Ljudi kod kojih smo bili (prijatelj s faxa se zenio) su toliko topla obitelj, veseli, bezbrižni, a nas prijatelja od mladenaca je bilo iz svih gradova RH i svijeta...i bili smo primljeni predivno...već večer prije svadbe je bila fešta kao u najluđim "normalnim" svadbama, ples i pjesma do zore, a za sam dan vjenčanja neću ni govoriti...pali smo s nogu, svadba je bila fenomenalna, nešto što još nisam doživjela, iako sam svugdje bila...a njihovi starci, toliko su nas lijepo ugostili pa smo ostali i dan nakon svadbe :s

Nevjerojatna je neka povezanost u njihovim obiteljima, tako nježan i topal odnos i neko prijateljstvo koje naprosto isijava iz tih lica...prihavate te kao da si godinama rastao u njihovoj kući...Bar su ovi "naši" bili takvi...i mogu ti reći, baš sam sretna jer imam baš takve prijatelje!

A tebi želim sve najljepše i vjeruj da će ti i biti!!!:top:

Jaranka
12.03.2007., 17:56
Da, nije se s time šaliti..po tome se procjenjuje jel' ce mlada biti dobra:rofl: Čula sam i za neke utrke, muškarci trče, daje se lova..ispast će da je u Hercegovini riječ o atletskom mitingu, a ne vjenčanju:zubo:

Hehe, vidim da cu imat fizicke pripreme godinu prije samog cina;)))))))):rofl:

...Još mi buduci ima kucerinu, jao meni;) Potrudit cu se da dokazem da sam prava atlet.žena;)

Jaranka
12.03.2007., 18:01
....... jedina razlika je bila u običajima do kojih oni drže (recimo mladenka je nakon crkvenog vj.išla kod mladoženje gdje je bacila jabuke preko kuće, i tamo smo se zadržali cca 1 sat, a tek smo onda išli u restoran).

E to nisam znala da se vrača nazad kod mladoženje,hmm dobro je znati;)
Hvala ti :)

Jaranka
12.03.2007., 18:04

Zezaš?:confused: :confused: :confused:
U Mostaru:confused: :confused:
Pa necu se valjda 2010 udavat:eek: :eek:

Jaranka
12.03.2007., 18:05
Đizzz koje predrasude...
Bili smo na jednom prekrasnom vjenčanju u Hercegovini(rodbinske veze i korijene vucem otamo)...uz sve ono što ljudi pričaju o tipicnim hercegovcima, došli smo s dozom rezerve i...proveli se kao nikad u životu! :top:

Ljudi kod kojih smo bili (prijatelj s faxa se zenio) su toliko topla obitelj, veseli, bezbrižni, a nas prijatelja od mladenaca je bilo iz svih gradova RH i svijeta...i bili smo primljeni predivno...već večer prije svadbe je bila fešta kao u najluđim "normalnim" svadbama, ples i pjesma do zore, a za sam dan vjenčanja neću ni govoriti...pali smo s nogu, svadba je bila fenomenalna, nešto što još nisam doživjela, iako sam svugdje bila...a njihovi starci, toliko su nas lijepo ugostili pa smo ostali i dan nakon svadbe :s

Nevjerojatna je neka povezanost u njihovim obiteljima, tako nježan i topal odnos i neko prijateljstvo koje naprosto isijava iz tih lica...prihavate te kao da si godinama rastao u njihovoj kući...Bar su ovi "naši" bili takvi...i mogu ti reći, baš sam sretna jer imam baš takve prijatelje!

A tebi želim sve najljepše i vjeruj da će ti i biti!!!:top:

Hvala:s :s :s

ante dumbledore
12.03.2007., 18:25
evo jedan muški komentar.....
sale sed mogu rezervirat i ranije ali ono dobre sale se otprilike godinu do godinu i pol unaprijed rezerviraju ako želiš subotu, ned idu malko manje, pa je lakše rezervirat, a pet moš bilo kad :D
preporuka sala oko mostara: ruža ima 2 sale, ok su, imaš sada maestral na rubu mostarskog blata, nekih 20-ak min vožnje iz mostara, super sala,najsređenija, mislim da je i malko skuplja od ostalih, ali niš previše, sunce na putu prema Širokom, isto jako dobra sala, sala široki na "zaobilaznici" malo skučen prostor al fancy uređeno
eto sretno u svatovima

Jaranka
12.03.2007., 18:31
evo jedan muški komentar.....
sale sed mogu rezervirat i ranije ali ono dobre sale se otprilike godinu do godinu i pol unaprijed rezerviraju ako želiš subotu, ned idu malko manje, pa je lakše rezervirat, a pet moš bilo kad :D
preporuka sala oko mostara: ruža ima 2 sale, ok su, imaš sada maestral na rubu mostarskog blata, nekih 20-ak min vožnje iz mostara, super sala,najsređenija, mislim da je i malko skuplja od ostalih, ali niš previše, sunce na putu prema Širokom, isto jako dobra sala, sala široki na "zaobilaznici" malo skučen prostor al fancy uređeno
eto sretno u svatovima

Pa to te ja pitam:kiss: :top:
Odlicne informacije! Sad kad dodjem u Mo,pokosit cu ih informacijama:D

okobrb
12.03.2007., 18:42

Jedno pitanjce:

Ruža ti je prva liga od hrane do ambijenta po meni najbolja. To ti je sala za 300+ ljudi. Pored nje ti je Da-Da iliti mala Ruža do nekih 200 ljudi. Cjena ti je "po stolici" 47 maraka. E problem bi ti mogao biti termin. Preporučujem ti da se
s gazdom dogovoriš za muziku. Josip bilać 1800 maraka a zabava vrhunska.

Jaranka
12.03.2007., 18:55
Ruža ti je prva liga od hrane do ambijenta po meni najbolja. To ti je sala za 300+ ljudi. Pored nje ti je Da-Da iliti mala Ruža do nekih 200 ljudi. Cjena ti je "po stolici" 47 maraka. E problem bi ti mogao biti termin. Preporučujem ti da se
s gazdom dogovoriš za muziku. Josip bilać 1800 maraka a zabava vrhunska.

E to!!! Inace mi mozak ispraše s tom "Ružom",cisto me zanimalo kako je tamo, jer samo nju mi gotove,kao da je jedina! Hvala ti za informaciju, ipak sam ja nevista, bolje da se prije informiram nego da mi uvale nešta, pa da nebi bilo "mlada ti pojma nemaš:rofl: :rofl: "

:top:

Inkvizitor
12.03.2007., 18:56
Još neki dražesni običaji...:cerek:

Kupovanje mlade : na vratima sobe gdje su mlada i svastike obično stoje dva kršna momka koja priječe da mlada iziđe prije nego kum od mladoženje i njegova najbliža rodbina ( obično brat ako ga ima) istresu kesu..:zubo:

Ako su pregovarači dobri da se izbit i 500 eura...obično se puste dvije tri mlađe cure iz sobe kao lažnjake....a svaku moraju platiti..tek na kraju kad se isprse pušta se mlada..

Ako su kupci teški na potezanju u džep obaspe ih se najružnijim riječima da su škrti i da se mlada takvim cicijama ne daje u ruke..:zubo:

To naglašavati što glasnije da svi čuju...:zubo:

zatim i cvijet koje svastike kače svatovima se mora platiti ofkors..sve ispod sto kuna za cvijet je uvreda...to se stavlja na pladanj koje nosi jedna od svastika..ako ima 200 svatova to je 20 000 kuna. Naravno da ne daju svi sto kuna ali svastike ih onda pogledaju onako strvno...:zubo: zato je i njihov zadatak da malo upotrjebe jezik...:cerek:

Tu lovu poslije svastike dijele između sebe i dobro dođe curicama da popune svoj budžet...

Sweet/Bitter
12.03.2007., 19:06
A stari svat
A čavo..

:D

Jaranka
12.03.2007., 19:09
http://www.barbiesbridal.com/images/BRITTANYA.jpg

Jaranka
12.03.2007., 19:23
Oooooooooooooooo bem ti, pa jesu to tako bogati svatovi:eek: :eek: :eek: :confused:

heh,necu se bunit,al valja to:cerek:
500€ za mladu????? To ima i kod nas,al jedva da jadnicu daju i za 50€, onda moš mislit šta vrijedi!!! :rofl: :rofl:

Živla Hercegovina, da se opet udajem moro bi bit Ero:s :s :s

Jaranka
12.03.2007., 19:25
A stari svat
A čavo..

:D

Baš se vidi da veze nemam!!!:):D

Kako se zapravo kaže, čajo ili čavo?:confused:

okobrb
12.03.2007., 21:00
E to!!! Inace mi mozak ispraše s tom "Ružom",cisto me zanimalo kako je tamo, jer samo nju mi gotove,kao da je jedina! Hvala ti za informaciju, ipak sam ja nevista, bolje da se prije informiram nego da mi uvale nešta, pa da nebi bilo "mlada ti pojma nemaš:rofl: :rofl: "

Nije jedina ali je po svim kriterijima najbolja. znači hrana, prostor i usluga su im vrhunski.
Nego odakle si nevista?

okobrb
12.03.2007., 21:01

Kupovanje mlade : na vratima sobe gdje su mlada i svastike obično stoje dva kršna momka koja priječe da mlada iziđe prije nego kum od mladoženje i njegova najbliža rodbina ( obično brat ako ga ima) istresu kesu..:zubo:

Ako su pregovarači dobri da se izbit i 500 eura...obično se puste dvije tri mlađe cure iz sobe kao lažnjake....a svaku moraju platiti..tek na kraju kad se isprse pušta se mlada..

Ako su kupci teški na potezanju u džep obaspe ih se najružnijim riječima da su škrti i da se mlada takvim cicijama ne daje u ruke..:zubo:

zatim i cvijet koje svastike kače svatovima se mora platiti ofkors..sve ispod sto kuna za cvijet je uvreda...to se stavlja na pladanj koje nosi jedna od svastika..ako ima 200 svatova to je 20 000 kuna. Naravno da ne daju svi sto kuna ali svastike ih onda pogledaju onako strvno...:zubo: zato je i njihov zadatak da malo upotrjebe jezik...:cerek:

Tu lovu poslije svastike dijele između sebe i dobro dođe curicama da popune svoj budžet...

Zar nije prvo pregovaranje da vas puste u kuću?

Jaranka
12.03.2007., 21:36
Nije jedina ali je po svim kriterijima najbolja. znači hrana, prostor i usluga su im vrhunski.
Nego odakle si nevista?

Nevista je iz Zagreba!:cerek:

okobrb
12.03.2007., 22:31
Nevista je iz Zagreba!:cerek:

Kako ćete rješit tradiciju da je crkveno vjenčanje u župi odakle je mlada?

Jaranka
12.03.2007., 23:19

A neki je dogovor bio da se vjencamo u Karlovcu odakle sam rodom pa festa u mostaru. Bit ce dogovor:cerek:

studentica21
12.03.2007., 23:33
Bila sam u Livnu. Ma sigurno će i tebi biti super, ljudi su zbilja ful jednostavni, neopterećeni i vrlo lako prihvaćaju nove ljude, samo se opusti i uživaj :)

sve je tako samo sto Livno zemljopisno nije Hercegovina al obicaji su isti.

Jaranka
12.03.2007., 23:36
Istina!

Shockwave
13.03.2007., 00:05

Bio sam u njoj na dvije svadbe od kojih je jedna bila ljeti. Moja preporuka je da je izbjegavas pod svaku cijenu klimatizacija im je katastrofa. Ako imas vece svatove malo dalje od ruze imas salon XXL koji je meni ok, doduse sala je jako velika pa nije bas za manje svatove.

norah
13.03.2007., 06:53
Baš se vidi da veze nemam!!!:):D

Kako se zapravo kaže, čajo ili čavo?:confused:

kaze se čajo ali toga nema dole u Hercegovini, barem u ovim svim svatovima di sam ja bila.

norah
13.03.2007., 06:56

Sve se da srediti :) . Evo recimo mi smo se odlucili u Hercegovini vjencati u njegovoj zupi mada sam ja iz Slavonije. Bilo bi samo maltretiranje i nas mladenaca a i odredjenih gostiju da se na 35 stupnjeva vozamo 5 sati po mladu, pa vjecanje pa 5 opet nazad. Nema smisla.

oona
13.03.2007., 09:58
Mi smo imali svadbu u Hercegovini.
Mlada je bas iz tih krajeva, ali se obicaju u nijansama razlikuju od sela do sela...uzeli smo najstarije ljude iz sela i od njih pobrali narodne obicaje koje smo zatim tijekom svadbe i postivali.
Ujedno i sam band igra presudnu ulogu, s njima sve treba unaprijed dogovoriti sto zelite, sto ne!
Imali smo i kicenje, i kupnju mlade, i jabuku preko krova, i bonbone za "slatki zivot", i rakiju docekusu, i plavu podvezicu, i bacanje buketa i kravate...i jos svasta, samo se ne mogu sjetiti sada.
Jedino mi se nije svidjalo da poslije crkvenog vjencanja, mlada odlazi sama u muzevljevu kucu, njeni roditelji odlaze kuci i svi se ponovno sastajemo navecer u sali.
Ja sam samo prokomentirala: mene moja mama ne bi tako ostavila!

Ali da smo se naplesali cijelu noc, jesmo, nikada se nisam bolje zabavljala...

Jaranka
13.03.2007., 15:39
Sve se da srediti :) . Evo recimo mi smo se odlucili u Hercegovini vjencati u njegovoj zupi mada sam ja iz Slavonije. Bilo bi samo maltretiranje i nas mladenaca a i odredjenih gostiju da se na 35 stupnjeva vozamo 5 sati po mladu, pa vjecanje pa 5 opet nazad. Nema smisla.

A i to imaš pravo,samo ne znam dal se dole mora ici na onaj zarucnicki tecaj, jer znam da je to u Hr obavezno sto bi meni i njemu bilo jako naporno,al jos malo sam dole pa cemo se probat dogovorit da to sve obavimo dole,da se ne mucimo:cool:

norah
13.03.2007., 15:54
A i to imaš pravo,samo ne znam dal se dole mora ici na onaj zarucnicki tecaj, jer znam da je to u Hr obavezno sto bi meni i njemu bilo jako naporno,al jos malo sam dole pa cemo se probat dogovorit da to sve obavimo dole,da se ne mucimo:cool:

Na zarucnicki tecaj moras svugdje ici, bez toga se ne mozes vjencati. Ti mozes ga mozes u ZG odslusati a on u Mostaru. To nije nikakav problem. Jedino sto se u Hercegovini mora jos uvijek sudbeno vjencati pa onda crkveno a u HR samo crkveno.

Jaranka
13.03.2007., 16:46
Na zarucnicki tecaj moras svugdje ici, bez toga se ne mozes vjencati. Ti mozes ga mozes u ZG odslusati a on u Mostaru. To nije nikakav problem. Jedino sto se u Hercegovini mora jos uvijek sudbeno vjencati pa onda crkveno a u HR samo crkveno.

A vidis nisam znala za to! Al olaksala si mi sad, vec sam mislila da cu morat putovat na taj tecaj dole-gore!;):cerek: :s

Jaranka
14.03.2007., 01:08
:cerek:

kontra
15.03.2007., 13:35
evo... stranica jos nije skroz gotova, ali mozda ti nesto pomogne...
Informator (http://www.vjencanja-herc.com/)
Hotel ERO (http://www.ero.ba/Vjencanja.htm)

Jaranka
16.03.2007., 16:18
TnX Kontra;)

Mrs B.
18.03.2007., 19:08
sta je obavezno u herc svadbi, mora obavezno bit molitva i nakon molitve se pjeva himnu. onda kad doce torta, pjeva se "pij kuma pij, natebe je red...." tako svi (kuma, kum, mlada i mladozenj) moraju na eks popit vino i zdimu casu na pod.:rofl: joj kako bi ja to rado na moj vjencanju, ali nevjerujem da ce antunovic bit odusevljen kad mu case razbijem na negov tepih.:rolleyes: a neznam ne da neki gosti docu na ideju i razbivaju case.:eek:
hercegovaske svadbe su zakon, joj Duvno moje. zasto nemogu pravit u rodnomkraju vjencanje.:rolleyes:

Serwus
19.03.2007., 11:29
sta je obavezno u herc svadbi, mora obavezno bit molitva i nakon molitve se pjeva himnu. onda kad doce torta, pjeva se "pij kuma pij, natebe je red...." tako svi (kuma, kum, mlada i mladozenj) moraju na eks popit vino i zdimu casu na pod.:rofl: joj kako bi ja to rado na moj vjencanju, ali nevjerujem da ce antunovic bit odusevljen kad mu case razbijem na negov tepih.:rolleyes: a neznam ne da neki gosti docu na ideju i razbivaju case.:eek:
hercegovaske svadbe su zakon, joj Duvno moje. zasto nemogu pravit u rodnomkraju vjencanje.:rolleyes:

Mrs B..ja imam namjeru kod Antunovica razbiti casu, bas tako kao sto si napisala, ako mu mogu ploatiti 55,- moru i casu razbiti :cerek:

Jaranka
19.03.2007., 18:41

Zasto nebi radila svadbu u rodnom kraju?????:confused:

danci
20.03.2007., 11:38
Sunce ti je najbolja sala trenutno, a samo je 15 min od Mostara. Međutim, baš zbog toga je i prebukirana pa nju najranije moraš rezervirati. Ruža je dobra pogotovo zato što je u Mostaru pa se ne moraš misliti kako će ti gosti kući poprilično pijani. Mene bi bilo strah birat salu prema Međugorju baš zbog toga jer je cesta loša. Probaj Eru sestra mi je tamo ljetos išla i bila je oduševljena. Mislim da oni i nisu baš prebukirani.

Nemoj zaboraviti da se u jabuku utisne puno kovanica, pa je još i teža. Mladenka je mora prebaciti preko kuće za sreću, a bilo je i slučajeva da su stradali i prozori:rofl: . Nakon toga djeca iz susjedstva traže jabuku i tko nađe njegova je.
Nemoj zaboraviti da moraš bacati i bonbone kad dođeš u dragog.

Na kakvim si ti svadbama Inkvizitor bio 500 eura je ipak malo previše. Al fina svotica se da izvući. Cvijet se plaća od 50 kuna do 200 ono najbliža rodbina. Naravno bitno je koliko bogate rodbine imaš ipak svak daje prema svojim mogućnostima.

Dobro se raspitaj o običajima nisu tako teški, barem ti nemaš puno obaveza, a dragi će valjda znati šta treba. I nađite dobrog starog svata mora biti veliki zabavljač i nosilac atmosvere ali i ozbiljan ako zatreba.

danci
20.03.2007., 11:42
Ah da nemoj nakon himne sjesti, ipak mora odsvirati i Hercegovina u srcu

Mrs B.
20.03.2007., 15:53
Mrs B..ja imam namjeru kod Antunovica razbiti casu, bas tako kao sto si napisala, ako mu mogu ploatiti 55,- moru i casu razbiti :cerek:
a kad imas ti vjencanje? moja brat stalno govori da mora bit rabivanje casa, pa bi me bas zanimalo, hoces moc ti? Ali Anto Simic od Antunovica mislim da ima razumljevanja sa to, ipak je on poreklu iz Kupresa.;)
a ja obavezno mora se svirat pjesme od Mate Bulic, gori bora itd., "..nediraj mi ravnicu..." bez njega nije to to. A da njesini roditelji kupiju njemu neko zlato, a jos se daruje i svekrivi, svekru, savi itd. poklone, to mora mlada.
A da i jos zbog zaruka (prstenja) ice se sveceniku i onda sa kumovima na rucak.

Jaranka
21.03.2007., 01:14

Do neba ti hvala, bas si mi detaljno opisala.... nebi pojma imala da je tako;)
hvalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:s

Serwus
21.03.2007., 08:18
a kad imas ti vjencanje? moja brat stalno govori da mora bit rabivanje casa, pa bi me bas zanimalo, hoces moc ti? Ali Anto Simic od Antunovica mislim da ima razumljevanja sa to, ipak je on poreklu iz Kupresa.;)
a ja obavezno mora se svirat pjesme od Mate Bulic, gori bora itd., "..nediraj mi ravnicu..." bez njega nije to to. A da njesini roditelji kupiju njemu neko zlato, a jos se daruje i svekrivi, svekru, savi itd. poklone, to mora mlada.
A da i jos zbog zaruka (prstenja) ice se sveceniku i onda sa kumovima na rucak.

Ma ne mislimo mi cijelu vecer case razbijati :cerek: , nego samo poslje rezanja torte, mislim ono kada se bude pijevalo " Pij mlada pij...." mladenci i kumovi, mi sa sigurnoscu case razbijamo.
Ja imam svadbu u 9 mjesecu kod Antunovica

danci
21.03.2007., 08:57
Baš smo nedavno imali rođaka koji se došao oženiti iz Zagreba. Naravno mlada nije bila Hercegovka. Vidjelo se kako sve to radi preko volje vjerojatno radi njega. Uzela je neke običaje al bi onda imala takvu kiselu facu da je svima zasmetalo. A kad je bilo "Pij mlada pij..." nije željela razbiti čašu a za njom ni muž ni kumovi. Neki stariji ljudi su se malo uvrijedili, a bilo mi je žao rođaka koji se baš trudio. Zato odluči koje običaje želiš i onda ih sa smješkom napravi. Ta samo traje jednu noć!

TAMARA01
21.03.2007., 13:52
ja se udajem u hercegovini a iz zg sam i razbit ću čašu,bacat jabuku preko kuće,promješat juhu kod svekrve,kupovat će me,molit će se prije večere,pjevati Lijepa naša i Hercegovina u srcu i viorit će se Hrvatska zastava i bit će 400 ljudi-bit će to prava ercegovačka svadba i jedva cekam

Serwus
21.03.2007., 14:01
ja se udajem u hercegovini a iz zg sam i razbit ću čašu,bacat jabuku preko kuće,promješat juhu kod svekrve,kupovat će me,molit će se prije večere,pjevati Lijepa naša i Hercegovina u srcu i viorit će se Hrvatska zastava i bit će 400 ljudi-bit će to prava ercegovačka svadba i jedva cekam

Svaka cast Tamara, kad vec neka bude 400 ljudi :D pa nek se prica ...:top:
Kakvu juhu budes svekrvi promjesala? za taj obicaj nikada cula

TAMARA01
21.03.2007., 15:22
a to ti je običaj kad uđeš u muževu kuću moraš promješat već gotovu juhu,valjda je to da budeš dobra kuharica svom budućem hihi

Jaranka
21.03.2007., 19:37
Baš smo nedavno imali rođaka koji se došao oženiti iz Zagreba. Naravno mlada nije bila Hercegovka. Vidjelo se kako sve to radi preko volje vjerojatno radi njega. Uzela je neke običaje al bi onda imala takvu kiselu facu da je svima zasmetalo. A kad je bilo "Pij mlada pij..." nije željela razbiti čašu a za njom ni muž ni kumovi. Neki stariji ljudi su se malo uvrijedili, a bilo mi je žao rođaka koji se baš trudio. Zato odluči koje običaje želiš i onda ih sa smješkom napravi. Ta samo traje jednu noć!

aaaa jadaaaan... pa naravno da zelim sveee obicaje, bas sve.. i to mi je bas gust..:top:

Jaranka
21.03.2007., 19:38

Kad su svatovi? Gdje?

Brown Acid
21.03.2007., 19:41
Da tamo živiš (kao što bi i trebala) znala bi.

Mrs B.
21.03.2007., 20:11
zakon ste cure, :kiss: tako triba bit. Kad nista mi pravimo dobre feste.:rofl:

TAMARA01
22.03.2007., 11:07
Jaranka svadba će biti u Širokom brijegu 11.8

Jaranka
26.03.2007., 17:37
pa kud ste mi nestale;)

mlada_nevista
26.03.2007., 23:03
Cure moje, vi se udajete u moj rodni kraj, a ja se udajem u Dalmaciju, tocnije u Dalmatinsku Zagoru. Nije daleko stoga se i obicaji ne razlikuju previse. Zbog prelaska granice smo odlucili vjencati se u rodnom mjesto moje mame (takodjer Zagora), a svadba u njegovom mjestu... Citajuci ove postove vratio mi se osmjeh na lice. Stekla sam dojam da vecina na ovom podforumu obicaje smatra pomalo "bezveznim"... I pocela sam se vec pitati, je li sve u redu sa mnom, jesam li ja konzervativna ili sto vec?! Tako mi je drago procitati kako ce netko obaviti sve sve obicaje zbog gusta, sto se ne isfurava neka finoca, intelektualnost i elitizam. Bravo! Morala sam to reci jer me sve to smetalo... Odrasla sam u gradu i obrazovana sam osoba, ali jako dobro znam odakle su mi korijeni, tko me je odgojio i gdje je moj kamen... Uf sto me puca ponos! I bas cu uzivati i u starom svatu i u kupnji mlade i u bacanju jabuke i u darivanju njegove obitelji i u Ocenasu i u barjaku i u reverima ma svemu svemu svemu... Lijepo ste me okurazili svi skupa!! Hvala vam i svima zelim puno srece!!

norah
27.03.2007., 06:58

to ti je ovisno do mjesta i do zelje mladenaca, nije u cijeloj Hercegovini tako.

Veselica
21.05.2007., 21:01
...ooo najbolji dernek je u hercegovini...

zubic_vila
21.05.2007., 21:04
uf..ma imam ja hercegovackih korijena...dida bi najradije matu bulica na piru:rofl: :rofl: ...
meni je bila prejaka ona iva iz obicnih ljudi (koja je mostarka, ako se ne varam)...u nekim novinama je izjavila kako ona nije imala velik pir za hercegovacke pojmove, bilo je oko 300 ljudi...:s :s

malaIM
13.06.2007., 07:42
Je li koja od vas kupovala prstenje u Hercegovini, zanima me je li Zlatarna Celje jeftinija tamo ili ne? Znam da imaju dućane u Širokom i Mostaru, pa ako su jeftiniji zašto ne bacit đir do tamo.

norah
14.06.2007., 06:38
Je li koja od vas kupovala prstenje u Hercegovini, zanima me je li Zlatarna Celje jeftinija tamo ili ne? Znam da imaju dućane u Širokom i Mostaru, pa ako su jeftiniji zašto ne bacit đir do tamo.

jos nisam ali cu pocetkom 7. mjeseca ici.

inja777
23.06.2007., 22:48
još jedan običaj u hercegovačkim svadbama, kad se na večer darivaju mladenci iliti "kupi jabuka" onda mlada to stavi u neku torbu ili vrećicu ili šta već odabere i poklanja svekrvi-to je nešto kao miraz i onda ju ona kao zagrli i poljubi i "prima" ju u svoju obitelj... naravno da to svekrva sutradan vrati ali eto, običaj je takav, i još nešto ste preskočili, kad nevista nakon vjenčanja ide kod mladoženje, na vratima ju dočekuje rodbina među kojima bi trebalo biti malo djete, ako nema nitko iz rodbine onda neki susjed ili bilo tko, uglavnom malo dijete i mladenka mu donosi neki poklon. To je kao da bi se imalo puno dice u budućnosti i da sve imaju šta im triba. E onda ulazi u kuću i proba juhu i mora reć jel dobra, to je sad da bi ona vidila kakva joj je svekrva i da će ona tribat znat skuvat istu takvu sutradan, tu ide da MORA reć da je juha najbolja koju je probala do sada. a prijateljice ili neke rođakinje od neviste, na večer prolaze kroz salu sa reverima u korpi, i prodaju ih svatovima (s njegove strane), cvijet stavljaju svima, ali se cvijet ne mora platiti (da nebi preskočili nekoga ko možda nije namjeravao platiti cvjet). i neviste naučite igrat trusu jer svadba bez truse nije svadba niti SMIJE proći bez nje, eto sretno vam bilo svima.

inja777
23.06.2007., 22:50
a zlatarna celje je jeftinija u širokom nego po hrvatskoj

Jaranka
23.06.2007., 22:53
pa u BiH je opcenito jeftinije zlato...

studentica21
23.06.2007., 23:28
a zlatarna celje je jeftinija u širokom nego po hrvatskoj

koliko jeftinija?

Jaranka
25.06.2007., 15:20
pa znam da mi je frendica prije mj dana kupovala burme... u HR su kostale 4800kn....dok su iste,a ma bas iste u BiH bile 1200kn...tako da ih je kupila u Bosni..

malaIM
02.07.2007., 06:44
Ja sam bila prošli tjedan u Zlatarni Celje u Širokom, i prstenje im nije ni ništa jeftinije, bar ne ono koje sam ja gledala.

Jaranka
03.07.2007., 12:17
Ja sam bila prošli tjedan u Zlatarni Celje u Širokom, i prstenje im nije ni ništa jeftinije, bar ne ono koje sam ja gledala.

A onda znas sta valja;) Ma "celje" to je sve uvoz. mozda je nesto sitno jeftinije nego u Hr...a prosvrljaj malo okolo.. jeftinije je sigurno..

malaIM
04.07.2007., 10:55
A onda znas sta valja;) Ma "celje" to je sve uvoz. mozda je nesto sitno jeftinije nego u Hr...a prosvrljaj malo okolo.. jeftinije je sigurno..

Jesam, išla sam u Splitu u Zlatarnu Dvornik, i tamo našla super prstenje, kombinacija bijelog i žutog zlata. Zadovoljna sam, cijena je ipak prihvatljivija, a u Celju je prstenje trebalo čekati 15-ak dana, što mi nije odgovaralo. Nije mi jasna jedna stvar, kažu u Celju da je cijena visoka zbog dijamanata ili briljanata koji su na prstenu, pa me zanima kako to da je i muški prsten iste cijene (bez kamenja) kao i ženski?

Jaranka
04.07.2007., 19:14
Jesam, išla sam u Splitu u Zlatarnu Dvornik, i tamo našla super prstenje, kombinacija bijelog i žutog zlata. Zadovoljna sam, cijena je ipak prihvatljivija, a u Celju je prstenje trebalo čekati 15-ak dana, što mi nije odgovaralo. Nije mi jasna jedna stvar, kažu u Celju da je cijena visoka zbog dijamanata ili briljanata koji su na prstenu, pa me zanima kako to da je i muški prsten iste cijene (bez kamenja) kao i ženski?

Ma lopovi :D

norah
09.07.2007., 14:31

bila sam i ja u sirokom u celju i izbor mi je nikakav, barem meni se nije nista svidilo, treba cekati i do 3 tjedna. sto se tice cijena jednako je skup kao i u HR ali imaju u Posusju 3 zlatarne. u jednoj imas bas veliki izbor, dobijes katalog i mozes sama sebi svaki model izmjeniti po zelji. ako je model zuto zlato mozes ga naruciti u bijeloj ili ako im kamencic moze bez kamencica ili ako nema mozes ga staviti ili ako je prsten glanz mozes ga pretvoriti u mat ili pola glanz pola matt. ma ono stvarno sto ti srce pozeli. recimo prstenje za mladence oni kao malo skuplji te izadju 180 eura. znaci za oba dvoje 180 eura. to nije nista. tjedan traje dok dodju.

fokafoka
11.07.2007., 13:52
kako sam se obradovala kad nađoh ovu temu :) pitala bih vas nešto ako znate..vidim da ste informirani :) ja se udajem za godinu dana. neće biti prava hercegovačka svadba. bit će do 50 ljudi jerbo ne želimo više nikoga zvati od najbližih. e, sad....znate li gdje mogu fino organizirati za toliko ljudi (u Mostaru) i gdje bi se mogli vjenčati a da nije u matičnom uredu? jer nećemo imati crkveno pa bi htjela da bude bar malo svečanije a ne u uredu...to mi je hladno...i bezveze. ak znate raspalite :) hvala :)

TAMARA01
11.07.2007., 14:33
kako sam se obradovala kad nađoh ovu temu :) pitala bih vas nešto ako znate..vidim da ste informirani :) ja se udajem za godinu dana. neće biti prava hercegovačka svadba. bit će do 50 ljudi jerbo ne želimo više nikoga zvati od najbližih. e, sad....znate li gdje mogu fino organizirati za toliko ljudi (u Mostaru) i gdje bi se mogli vjenčati a da nije u matičnom uredu? jer nećemo imati crkveno pa bi htjela da bude bar malo svečanije a ne u uredu...to mi je hladno...i bezveze. ak znate raspalite :) hvala :)

meni se sviđaju vjenčanja u vrtu:cerek: ,to bi mogla ako imaš vrt a pogotovo kad imaš malo ljudi,pozoveš matičara da dođe i vjenča vas na otvorenom

fokafoka
11.07.2007., 14:44
meni se sviđaju vjenčanja u vrtu:cerek: ,to bi mogla ako imaš vrt a pogotovo kad imaš malo ljudi,pozoveš matičara da dođe i vjenča vas na otvorenom

mislili smo u vrtu al bih onda morala nabaviti neki šator ili platnenu ogradu jer bi se čitava ulica okupila da "ćirka" iako će biti nepozvani. al mahala ne može odoljeti a ne želim da mi ženeturače s djecom i besposlene babe gledaju u dvorište i ometaju me i taj važni dan :mad:

al ne znam koliko i što mogu dobiti u mostaru,što se organizacije tiče. a recimo da održim u vrtu vjenčanje....bilo bi dobro tu imati neki domjenak i malo fotkanja i onda valjda u restoran?? s bendom i to? ja bi htjela feštu imat...jer će većinom biti mladi ljudi,naši prijatelji...fešta mora biti :) ja sam tek na početku i nemam pojma kako idu te stvari...gdje se može...što se može...uf... :zvrko:

provincijalka_24
11.07.2007., 14:55
mislili smo u vrtu al bih onda morala nabaviti neki šator ili platnenu ogradu jer bi se čitava ulica okupila da "ćirka" iako će biti nepozvani. al mahala ne može odoljeti a ne želim da mi ženeturače s djecom i besposlene babe gledaju u dvorište i ometaju me i taj važni dan :mad:

al ne znam koliko i što mogu dobiti u mostaru,što se organizacije tiče. a recimo da održim u vrtu vjenčanje....bilo bi dobro tu imati neki domjenak i malo fotkanja i onda valjda u restoran?? s bendom i to? ja bi htjela feštu imat...jer će većinom biti mladi ljudi,naši prijatelji...fešta mora biti :) ja sam tek na početku i nemam pojma kako idu te stvari...gdje se može...što se može...uf... :zvrko:

idealna lokacija ljetnikovac Radobolja :s :s :s

www.ljetnikovac-radobolja.com

fokafoka
11.07.2007., 19:33
idealna lokacija ljetnikovac Radobolja :s :s :s

www.ljetnikovac-radobolja.com

thank you...ovdje je jako lijepo....vjeruješ li mi da nisam čula za ovo uopće a čitav život živim u mostaru :)

baš se tu može organizirat wedding??

provincijalka_24
11.07.2007., 19:42
thank you...ovdje je jako lijepo....vjeruješ li mi da nisam čula za ovo uopće a čitav život živim u mostaru :)

baš se tu može organizirat wedding??

ma to tie prekrasno, na stranici i nisu baš neke slike, kako je inače lijepo...to je u vlasništvu Dike Slezaka i mislim da se čovjek ne bi bunio za vjenačanje...s tim da ti tu ne bi mogla biti ono gomila ljudi...to je više za one manje, intimnije fešte....to je u Ilićima i odi svakako prošetat...
u kojem ti MO živiš kad ne znaš za ljetnikovac?! :zubo:

fokafoka
12.07.2007., 19:25
ma to tie prekrasno, na stranici i nisu baš neke slike, kako je inače lijepo...to je u vlasništvu Dike Slezaka i mislim da se čovjek ne bi bunio za vjenačanje...s tim da ti tu ne bi mogla biti ono gomila ljudi...to je više za one manje, intimnije fešte....to je u Ilićima i odi svakako prošetat...
u kojem ti MO živiš kad ne znaš za ljetnikovac?! :zubo:

a eto ne znam ni ja kako nisam čula za to :) ne zalazim u Iliće jer nemam razloga :)

znaš li ikoga tko je tamo organizirao vjenčanje??? jako mi se sviđa, lijepo je.

drmix
12.07.2007., 22:33

aj'e ne zajebaji!
daje su vecinom po deset maraka...
oni prvi sto se kite daju dvadeset ili tako nesto... kao da se i ostali ugledaju na njih...
kite se samo gosti s mladozenjine strane (svatovi)
mladini gosti se, inace, zovu pođani!

sva lova od kicenja ide mladinim roditeljima i oni dadnu po sto maraka curama koje su kitile

u svatovima se "na jabuku baca" vecinom po sto maraka osim ako ti nije neki rod ili dobar prijatelj...
tu se moras malo isprsiti...

stolica u ruzi kosta 43 marke + 2 marke za presvlake za stolice ukoliko iste zelite...
u malu ruzu (da da) stane do 270 ljudi.
u ruzu (veliku) stane od 300 pa do 600 ako se malo nabiju...
ali 300-400 je optimalno
hrana i USLUGA je tamo u priliku najbolja
uvijek je ista hrana, ali najbitnije, nitko nema prituzbi...
u svim drugim salama nesto nevalja, ili je los raspored, mladenci / gosti ili je losa posluga (sto je vrlo bitno!) ili sta ja znam, hrana.
masetral u čulama se npr, nije bas proslavio a tek je počeo raditi
kazu da nije lose u kaktusu u citluku, u lavu u gabeli, u suncu i sirokom u sirokom itd...
ima neka sala stevic u posusju, u kojoj je stolica 29 maraka! i kazu da je sasvim OK, samo, ko ce ici u posusje...

a oko kupovanja mlade... to je kako se unaprijed dogovoris... mozes se dogovoriti s mladinima da kum dadne nesto simbolicno za kljuc od mladine sobe... ili kako vec...

poslije vjencanja se moze (a ne mora) otici do buduce kuce mladenaca, mlada prebaci jabuku preko kuce, dariva neko malo dijete na ulazu, mladozenja je prenese preko praga, mlada onda proba nekakvu corbu koju su pripremile maje(?) i dariva svekrvu bombonjerom, u kojoj je, necete vjerovati, neizbjeznih sto maraka, malo se slikaju u sobi i to je to...
ali sve se moze unaprijed DOGOVORITI, nista nije pod MUST

Ako nekoga zanimaju jos neki detalji (ima ih mali milijun, pitajte na PM jer ne svracam vise na ovaj topic :zubo: )

moram napomenuti da se pod himnom podrazumjeva "lijepa nasa" :D

Jaranka svadba će biti u Širokom brijegu 11.8
ja sam pozvan u široki u svatove 11.8.2007. lol

Mrs B.
02.08.2007., 18:50
Ej bila sam na svadbi prije 2tj. u herc, ehhhhh zakon je bilo, veselo ko ludilo, sala
savrsena, a cijena mrak (20eura po stolici) a uz meni je osim razlicni mesa i bilo ljignje:rofl: muzika je bila zakon,

Jaranka
03.08.2007., 22:37
Ej bila sam na svadbi prije 2tj. u herc, ehhhhh zakon je bilo, veselo ko ludilo, sala
savrsena, a cijena mrak (20eura po stolici) a uz meni je osim razlicni mesa i bilo ljignje:rofl: muzika je bila zakon,

...a daj malo bolje opisi..di si bila tocno... sta te se najvise dojmilo... obicaji???

:cerek:

hercegovka23
11.04.2008., 16:38
Kako vas zanimaju vjenčanja u Hercegovini, mogu vam pomoći u nekim stvarima, i sama se udajem u 11. mjesecu, a sam ava u vjenčanjima, nisam iz mostara al nisam ni daleko, pa ako mogu kako pomoći, samo dajte:mig:

Jaranka
11.04.2008., 17:58
nekad mi je trebalo;) hvala...

aurora83
20.04.2008., 16:01
stolica u ruzi kosta 43 marke + 2 marke za presvlake za stolice ukoliko iste zelite...
u malu ruzu (da da) stane do 270 ljudi.
u ruzu (veliku) stane od 300 pa do 600 ako se malo nabiju...
ali 300-400 je optimalno
hrana i USLUGA je tamo u priliku najbolja

e nadam se da ce i meni sve biti u redu, jer svadbu pravimo u maloj ruzi:)
buduci da necemo imati previse ljudi ona nam je bila najbolji izbor...
sto se tice hercegovackih obicaja ja sam izbacila kupovanje mlade i mjesanje juhe:)

Unity
20.05.2008., 12:04
Kako vas zanimaju vjenčanja u Hercegovini, mogu vam pomoći u nekim stvarima, i sama se udajem u 11. mjesecu, a sam ava u vjenčanjima, nisam iz mostara al nisam ni daleko, pa ako mogu kako pomoći, samo dajte:mig:

-bok, nasi su svatovi 17.8. ljubuski- ja slavonka on hercegovac, pa sam te htjela zamolit ako mi mozes reci sto se kod vas dolje jos daje umjesto zahvalnica i poklona (rucnici,kosulje itd)..i ako imas preporuku za torte?
Hvala :)

Unity
20.05.2008., 12:15
sto se tice hercegovackih obicaja ja sam izbacila kupovanje mlade i mjesanje juhe:)

da, ako smijem pitat kako su reagirali na tvoju odluku?
kod nas bude samo prebacivanje jabuke preko kuce, nista juha i nikakvo skupljanje novaca sa jabukom.. Ja jednostavno nemogu prosti novac od svoji uzvanika..Ali mi to bas i nece brzo oprostit..:rolleyes:

drmix
29.07.2008., 09:44

ja imam svatove 30.8.2008. u velikoj ruži :D

aurora83
29.07.2008., 12:00
ja imam svatove 30.8.2008. u velikoj ruži :D

haha ne mogu vjerovati:)imamo cak i zajednickih gostiju koji planiraju hodati iz jedne u drugu salu:)

drmix
29.07.2008., 18:13
haha ne mogu vjerovati:)imamo cak i zajednickih gostiju koji planiraju hodati iz jedne u drugu salu:)

ma ne ženim se ja nego imam svatove :D
idem drugome

ribica78
30.07.2008., 12:51
-bok, nasi su svatovi 17.8. ljubuski- ja slavonka on hercegovac, pa sam te htjela zamolit ako mi mozes reci sto se kod vas dolje jos daje umjesto zahvalnica i poklona (rucnici,kosulje itd)..i ako imas preporuku za torte?
Hvala :)

sorry sto upadam ka padobranac :lol:ali vidim da pravis vjencanje u Ljubuskom,zanimaju te neke stvari
Evo ovako,ja sam se proslo ljeto udala u Ljubuski,tortu sam dobila na poklon od sale,samo sam ja birala koju hocu (imaju veliki izbor),za poklone sam djelila zahvalnice (moji ruku djelo) samo mi je foto studio koji je snimao i slikao,otiska test koji smo mi slozili (teskst i na pozivnicama i zahvalnicama smo sastavili oni tiskali),cjena stolice je bila 45 eur ( u tu cjenu je uracunate presvlake i masne za stolice,svjecnjaci i svjece)u biti sva dekoracija, ja sam samo donijela aranzman koji ide na stol od mladenaca.
Sto se tice obicaja,kupovanje mlade je bilo a to se dogvore dvije obitelji koliko i sta,svatovi sus se svi kitili i moji i njegovi,novac od tog ide roditeljima od mlade a daje se 5 ili 10 km (jedino roditelji i kumuvi daju nesto vise),poslije crkve isli smo kod njega,bacila jabuku tu smo bili oko sat vrimena i onda u salu,nije bilo nikakve juhe :lol: jabuku nisam kupila nego nego mi je svak po polasku kad se pozdravljao dao poklon ili kuvertu. I to je to.Sorry na dugom postu...ako te sta zanima samo pitaj

ribica78
30.07.2008., 12:57
Jos sam zaboravila reci i to....u Ljubuskom je obicaj da pratnja ne ide s mladom u mladozenje nego poslije vjencanja ceka u restoranu.Mi smo to izbacili,isli smo svi zajedno kod mladozenje pa u restoran, i tu sam imala prigovora ali nismo se na to obazirali...radi onako kako zelite vas dvoje.Ja ti zelim sve najbolje

drmix
30.07.2008., 15:47
cjena stolice je bila 45 eur ( u tu cjenu je uracunate presvlake i masne za stolice,svjecnjaci i svjece)u biti sva dekoracija, ja sam samo donijela aranzman koji ide na stol od mladenaca.

45 eura? da nije maraka?

ribica78
31.07.2008., 12:32
45 eura? da nije maraka?

Je,upravu si,45 maraka....sorry, nije namjerno

Hercegovka
24.08.2008., 17:16
Zna li itko koja ja doli grupa sad najbolja? Cula sam da ja ona grupa viktorija iz ljubuskog dobra

ivaa23
28.08.2008., 21:40
Vukas iz Čitluka je odlična grupa, meni će svirati.... čovjek pjeva fantastično... a nije loš ni Akademik...

Hercegovka
29.08.2008., 22:53
imaju li oni mozda stranicu svoju?

mariella23
31.08.2008., 17:08
bila sam na svadbi 23.08 u ljubuskom svirala grupa siroki brijeg muzika je bila savrsena napravili su predobru atmosferu...

Hercegovka
31.08.2008., 20:28
bila sam na svadbi 23.08 u ljubuskom svirala grupa siroki brijeg muzika je bila savrsena napravili su predobru atmosferu...

a nisu mi oni bas dobri

ivaa23
02.09.2008., 20:06
Pokušala sam naći njihovu stranicu al izgleda da je nemaju, probaj na google upisat gabrijel ivukas, ima par komentara o njima... oni su odlični ko nije baš velik ljubuitelj narodnih, jer oni sviraju svu vrstu muzike....

Hercegovka
03.09.2008., 19:17
probala sam ali nema

ivaa23
04.09.2008., 21:42
ne znam onda , jedino da probaš naći nekog kod koga su svirali...

ivaa23
04.09.2008., 21:48
upiši na youtube gabrijel i vukas, imaš dvije snimke

Hercegovka
05.09.2008., 08:24
nasla sam i njihovu stranicu

mariella23
08.09.2008., 13:17
S obzirom da nisam iz hercegovine a on je ,a zeljeli bi imati svadbu u ljubuskom zanima me kako ste rijesile smjestaj gostiju?! :mig:

ivaa23
08.09.2008., 14:25
POšto sam iz ljubuškog mogu ti preporučiti hotel hum, imaš i njihovu web stranicu ili motel most... mislim da im cijene nisu previsoke....

mariella23
08.09.2008., 19:21
da znam za njih, gledali smo i neke jeftinije pansione u medugorju ali imamo oko 100 i nesto ljudi pa me zanima da li je netko imao slican problem i kako ga je rijesio?!

_liquid_
15.10.2008., 20:37
Imam pitanje vezano za tu jabuku koju mlada baca preko mladoženjine kuće. Mene je, naime, dopalo da ukrasim tu jabuku za prijateljičin pir, a ja ne znam kako bi to trebalo izgledati. Navodno nekakav križ od perlica ili tako nešto... pa ako ko ima kakvu sliku, link ili mi može ukratko objasnit ja bi bila zahvalna :)

mariella23
17.10.2008., 17:35
ima li neko broj od grupe siroki brijeg?!puno hvala

Hercegovka
17.10.2008., 19:21
ima li neko broj od grupe siroki brijeg?!puno hvala

063329255, sef grupe je Zoran Susak:)

mariella23
17.10.2008., 21:00
bas si srce..puno ti hvala:cerek:

a tko tebi svira?!ako imas bilo kakvi savjet ili preporuku samo javi jer svaka sitnica mi puno znaci...hvala:s

Hercegovka
17.10.2008., 21:09
meni ce svirat grupa viktorija iz ljubuskog

mariella23
17.10.2008., 21:35
izabrali smo do sad:
foto studio omega
svadbeni salon ohio ljubuski
pozivnice lumen
reveri (svi govore kod bajine zene pa sam samo to zapamtila)
torta-delta split
e oko svega ostalog trebam savjet...

ima li negdje za iznajmiti velike staklene vaze?!

nibleri
18.10.2008., 00:30

Jedno pitanjce:

i šta bi?

Hercegovka
18.10.2008., 09:42
:)izabrali smo do sad:
foto studio omega
pozivnice lumen
torta-delta split

pa sta ti triba jos?

danci
18.10.2008., 11:49
Imam pitanje vezano za tu jabuku koju mlada baca preko mladoženjine kuće. Mene je, naime, dopalo da ukrasim tu jabuku za prijateljičin pir, a ja ne znam kako bi to trebalo izgledati. Navodno nekakav križ od perlica ili tako nešto... pa ako ko ima kakvu sliku, link ili mi može ukratko objasnit ja bi bila zahvalna :)

Pa ako je vjenčanje u Hercegovini ništa ti više ne treba osim hrpe kovanica. Uzmeš jabuku i u nju zadiješ što više kovanica da bude teža. Kad mlada baci jabuku sva dijeca iz susjedstva je traže i ko nađe njegova. E sad ako ti imaš ideja i volje niko ti neće zamjeriti da je malo "urediš"

provincijalka_24
18.10.2008., 11:59
izabrali smo do sad:
foto studio omega
pozivnice lumen
torta-delta split

elou..:kava::mig:

sve okej, Omega će ti to odraditi dobro, ništa spektakularno drugačije, ali bit ćeš zadovoljna. Ohio ti je u LJ jedini logičan izbor i ne brini puno oko toga, hrana i posluga, sve super uhodano.

Za revere, cvijeće sveukupno, vaze i ful kul organizacija svih tih dekorativnih stvari imaš kod Ane u Širokom, salon AM. Žena mi je radila cijelu svadbu i bilo je fantastično. Nema bolje na ovom području.

Ukoliko ćeš se odlučiti za catering preko dana, teta Anđelka iz Sovića radi božanstvene stvari, i kod mene, i kod muža doma su radili, sve besprijekorno i s jako puno stila. :top:

Meni je bend bio Titanic sa Širokog, duše moje najdraže, tamburaši sastava "Andrija" iz Mostara preko dana, klapa Trilj u Crkvi.

Eto ti detaljno.

:rofl:

provincijalka_24
18.10.2008., 12:06
da ti još kratko pretresem bendove :

Klasika bendovi su - Široki, Galeb, itd..(tamburaju sve po guštu, dobri)
Viktorija i Akademik - narodnjaci, meni katastrofa, no sto ljudi, sto ćudi, jelte...:kava:
Vukas - neprikosnoveni. Odlična zabava zagarantirana, super komunikacija s gostima, fenomenalan štimung.

Mlađa i po meni, najbolja ekipa :
Titanic /Široki/ - mladi, odlični, sviraju sve živo, najbolji za rock...:)
Black Chicken Leg i Blue Monday /Mostar/ - svadbe sviraju u iznimnim prigodama, a to uvijek bude spektakularno. :s

Tamburaši za preko dana - Andrija (Mostar), Mokarski tamburaši (Široki).
'Armoniku samu prezirem...:rofl:

Hercegovka
18.10.2008., 12:33
provincijalka koja je to teta andelka iz sovica?

mariella23
18.10.2008., 14:14
provincijalka punooo hvala:cerek: po tebi vukas ili siroki?!

e ako slucajno znas kako se krece cijena vukasa pliz na pm:s

a moja Hercegovka:mig: treba mi cvjecarka,frizerka,kozmeticarka..

cure puno vam hvala,nisam iz hercegovine i zato mi je svaki savjet i vise nego dobrodosao...

Hercegovka
18.10.2008., 14:19
Kad ti je vjencanje?

mariella23
18.10.2008., 14:21
24.10.2009..znam da imam godinu dana ali kad smo isli rezervirat salu to je bio jedini datum u 2009 osim dvije subote u 12 mjesecu..pa se sad bojim da nebi isto bilo i s muzikom..

Hercegovka
18.10.2008., 14:26
e zato si tribala i muziku odmah rezervirat, mi smo muziku vec u prvom mjesecu rezervirali i imali su samo dvi subote slobodne

mariella23
18.10.2008., 14:28
pa sad smo prije par dana rezervirali...ma naci cu ja nekoga...nije to ljeto da hercegovina gori ipak je to kraj 10 mjeseca..

Hercegovka
18.10.2008., 14:29
udajes se u ljubuski ili?

mariella23
18.10.2008., 14:30
posaljem ti na pm

anagora25
19.10.2008., 22:39
Molim za pomoć...u sljedećim mjesecima trebala bih u Vitezu ili Kaknju rezervirati salu/restoran za svadbu pa ako itko zna za prihvatljivu i kvalitetnu uslugu neka javi

mariella23
21.10.2008., 10:11
zna li neko,da li se u medugorskoj crkvi moze imati vjencanje?!

maza9.9.
21.10.2008., 10:39
Molim za pomoć...u sljedećim mjesecima trebala bih u Vitezu ili Kaknju rezervirati salu/restoran za svadbu pa ako itko zna za prihvatljivu i kvalitetnu uslugu neka javi

Hm,za Kakanj ti baš i ne znam....znam čovjeka koji ima restoran u Kaknju...svom sinu je tamo radio svadbu pa kad saznam kako se zove restoran javim na PM

Ja sam čula za svadbeni salon Maja...u Novoj Biloj...meni se svidila ta sala..jako je lipa

A u Vitezu imaš ovu salu.... http://www2.buba-commerce.com/

P.s: dragi mi je iz tih krajeva pa ću i njega pitat :D

maza9.9.
22.10.2008., 08:55
Anagora25 šta se tiče sale/restorana u Kaknju imaš u kakanjskom Mercatoru salu...pa pogledaj tamo...
Dragi mi je bio tamo na svadbi,baš je nahvalio sve od usluge,konobara ma svega....Imaju u ponudi preko 20 vrsta vina,preko 10 vrsta pive....tako da se i tu raspitaj :)

ivaa23
27.10.2008., 14:26
u međugorskoj crkvi možeš imati vjenčanje, ko i u svakoj drugoj... samo mislim da trebaš puno ranije zagovarat... najlakše ti je otići do župnog ureda ako možeš ili nazvati

Hercegovka
05.11.2008., 18:04
Zna li itko tko dobro slika i snima u ljubuskom, grudama i sirokom?

ribica78
06.11.2008., 12:30
Ljubuski:foto omega,meni su snimali i slikali,ja sam prezadovoljna,i sve bude gotovo za 4-5 dana,bar je meni tako bilo proslo ljeto
Grude:foto toni i studio flesx,ali za moj ukus je bolji foto toni

ribica78
06.11.2008., 12:34
foto omega,u slucaju ako ce ti snimat moras rezervirat skoro kad i salu,
nama se dogodilo da smo ostali skoro bez njih,kad smo ih trazili nisu imali slobodnih ljudi i
sreca pa su neko odustali i tu smo mi uletili,ako te sta zanima samo pitaj,moze i na pp:mig:

desifriraj
06.11.2008., 12:46
hej,ribica ja bih trebala tvoju pomoc,napisem ti na pm...tnx:cerek:

Hercegovka
08.11.2008., 10:15
i ja sam cula da su foto omega dobri, ali su vec zauzeti 8.8.2009

ribica78
10.11.2008., 10:46
[QUOTE=Hercegovka;16961575]i ja sam cula da su foto omega dobri, ali su vec zauzeti 8.8.2009[/QUOT

Probaj sa foto studio Tony u Grudama...
nemam njihov broj ali ukucaj u google,nesto ce ti vec pokazat

Hercegovka
10.11.2008., 18:40
dragi zeli da nam foto toni sinma, ali nisam bas sigurna dali on to bas dobro radi.

ribica78
11.11.2008., 09:56
evo nasla sam, www.foto-toni.com.ba
pogledaj,izgleda da nisu losi...a ja cu pitat svoju kumu,jer su njoj slikali vjencanje prije tri tjedna,
da li je zadovoljna...ali za koji dan jer ih jos nije dobila.

moon83
11.11.2008., 11:46
foto toni je jako dobar. ako njih uzmeš, traži da ti slika Brane Boban. čujem da odlično radi, malo modernije slike, nešto u stilu ovih razvikanih zg-fotografa samo puno jeftinije hehehehe!
mi smo uzeli foto caspera iz čapljine. jako nam se svidilo ono što radi pa valjda ćemo biti zadovoljni! :)
ako trebaš još info pitaj slobodno! ;)

moon83
11.11.2008., 11:48
izabrali smo do sad:
foto studio omega
pozivnice lumen
torta-delta split

zanima me kako ste organizirali prijevoz za tortu? pretpostavljam da će doći iz splita... :confused:

Hercegovka
11.11.2008., 17:38
a i ja sam cula da dobro snima i slika.. e bas me zanima da li ti je kuma zadovoljna

mariella23
21.11.2008., 13:49
tortu ce dovest do imotskog a mi cemo s caddyem do ljubuskog...vjeruj da se isplati jer cijena vrlo povoljna..ak te interesira na pm..

Hercegovka
23.11.2008., 15:15
pa nisu ni u nas skupe torte?! sto posto su jeftinije nego u splitu

ribica78
01.12.2008., 10:45
a i ja sam cula da dobro snima i slika.. e bas me zanima da li ti je kuma zadovoljna

evo mene napokon,,uhvatila me neka gripa,zato me nije bilo dugo na forumu...
Kuma je dobila slike i kaze da je prezadovoljna s o nim sto su uradili,e sd ja sam je pitala kako se zove taj koji ih je slikao ali ona kaze da nezna kak se zove...jos se moram nadovezat za torte,zar torta nije poklon od sale:ne zna:kod nas je bila,dobili katalog i ja se nisam mogla odluciti za koju,jer ih je stvarno bilo puno,i na kraju nesto u kombinaciji obicna torta i krokant..

mariella23
01.12.2008., 10:49
uh,nisam znala da se torta dobiva od sale...ako da,jos bolje...u sijecnju cu u ljubuski pa cu se detaljno raspitat..ribice :cerek: si

ribica78
01.12.2008., 11:24
uh,nisam znala da se torta dobiva od sale...ako da,jos bolje...u sijecnju cu u ljubuski pa cu se detaljno raspitat..ribice :cerek: si

Neznam gdje ti je u kojoj sali pir,moj je bio u "ohio", i dobili smo tortu od njih..ja skoro zaboravila na to,i dva dana prije pira zove mene gazda sale i piata a sta je s tortom :brukica:ali na kraju sve je ispalo super,i torta je stigla u zakazano vrijeme u salu:lol::lol::lol:

aurora83
01.12.2008., 20:54
Zna li itko tko dobro slika i snima u ljubuskom, grudama i sirokom?

ja sam se ljetos udavala i snimao mi je fotograf iz gruda..vision art studio(Coba se zove)..ja sam stvarno prezadovoljna,ako si zainteresirana javi se na pm

inga
03.02.2009., 18:03
Bok cure!
Molim vas na pm ako netko ima kontakt podatke od Studio AM iz Širokog Brijega??

ribica78
04.02.2009., 12:16
Bok cure!
Molim vas na pm ako netko ima kontakt podatke od Studio AM iz Širokog Brijega??

imas pp :mig:

Hercegovka
14.02.2009., 17:35
zna li itko di bi mogla nabavit golubove?

TotalnaAmnezija
05.03.2009., 10:20
probala sam ali nema

ako nije kasno evo stranice : www.grupa-gabriel.com :mig:

Hercegovka
05.03.2009., 13:15
hvala puno ali uzeli smo vev grupu viktoriju iz ljubuskog

marinelo
09.03.2009., 19:25
elou..:kava::mig:

sve okej, Omega će ti to odraditi dobro, ništa spektakularno drugačije, ali bit ćeš zadovoljna. Ohio ti je u LJ jedini logičan izbor i ne brini puno oko toga, hrana i posluga, sve super uhodano.

Za revere, cvijeće sveukupno, vaze i ful kul organizacija svih tih dekorativnih stvari imaš kod Ane u Širokom, salon AM. Žena mi je radila cijelu svadbu i bilo je fantastično. Nema bolje na ovom području.

Ukoliko ćeš se odlučiti za catering preko dana, teta Anđelka iz Sovića radi božanstvene stvari, i kod mene, i kod muža doma su radili, sve besprijekorno i s jako puno stila. :top:

Meni je bend bio Titanic sa Širokog, duše moje najdraže, tamburaši sastava "Andrija" iz Mostara preko dana, klapa Trilj u Crkvi.

Eto ti detaljno.

:rofl:

ako želite spektakularno drugačije,onda trebate uzeti extra paket koji uključuje album 30x45 kožni crne stranice na lijepjenje,10 setova dvd,extra dvd na 60 minuta,snimanje spota za mladence,spot za mladu,spot za mladoženju.Foto book 30x30,snimanje u Full HDV rezoluciji i pogledajte na www.foto-omega.com ,ali paket je više nego duplo skuplji od standarnih paketa,ali je ipak puno povoljniji nego kod razvikanih zg fotografa.

sretno udana
09.03.2009., 20:44
ako želite spektakularno drugačije,onda trebate uzeti extra paket koji uključuje album 30x45 kožni crne stranice na lijepjenje,10 setova dvd,extra dvd na 60 minuta,snimanje spota za mladence,spot za mladu,spot za mladoženju.Foto book 30x30,snimanje u Full HDV rezoluciji i pogledajte na www.foto-omega.com ,ali paket je više nego duplo skuplji od standarnih paketa,ali je ipak puno povoljniji nego kod razvikanih zg fotografa.
prošlo ljeto sam se udala u Ljubuški,živim vani,svirao mi je poznati bend iz HR,vrlo skup,željela sam fotografa iz Zg,ali muž je odlučio da nam snima foto Omega i uzeli smo extra paket i vrlo sam zadovoljna jer je taj rad na zavidnom nivou,nudili su još veći nivo kvalitete ali za to sve skupa nije bilo vremena (prije sumjičava jer ne živim u Hercegovini).

marinella
19.03.2009., 11:45
evo nasla sam, www.foto-toni.com.ba
pogledaj,izgleda da nisu losi...a ja cu pitat svoju kumu,jer su njoj slikali vjencanje prije tri tjedna,
da li je zadovoljna...ali za koji dan jer ih jos nije dobila.

mom su bratu snimali i slikali.al nekako slikama nismo zadovoljno,ima čovjek oko al su malo pretamne.

baba vjestica
31.03.2009., 15:32
drage cure, jel bi mogao netko pomoći, ja tražim tamburaše za pratnju na svadbi u Tomislavgradu, a pošto nisam od tamo nemam pojma dal uopće postoje neki tamburaši u tom kraju ili široj okolici, jel zna netko nešto o tome? ili možda neki tamburaši koji su spremni malo otputovati da bi svirali kao pratnja prije odlaska u salu? pliz help!

Jaranka
01.04.2009., 10:36
http://www.vjencanja.ba/savjeti/vjencanja-u-maticnim-uredima-u-bosni-i-hercegovini.html
evo malo da skicnete

marinella
02.04.2009., 10:51
jel ima tko sliku restorana DA-DA. ak ima molim da se okači :moli::moli::moli::moli:

maalena
02.04.2009., 18:33
drage cure, jel bi mogao netko pomoći, ja tražim tamburaše za pratnju na svadbi u Tomislavgradu, a pošto nisam od tamo nemam pojma dal uopće postoje neki tamburaši u tom kraju ili široj okolici, jel zna netko nešto o tome? ili možda neki tamburaši koji su spremni malo otputovati da bi svirali kao pratnja prije odlaska u salu? pliz help!

ponudiš im dobru plaću i spremni su na sve :D
tko god pristane na dalji put, naplati skuplje, što je i logično.

aurora83
17.04.2009., 09:23
jel ima tko sliku restorana DA-DA. ak ima molim da se okači :moli::moli::moli::moli:

http://www.artenmostar.com/img/saloni/salon/1.html

tu je bila nasa svadba:)

marinella
17.04.2009., 09:43
http://www.artenmostar.com/img/saloni/salon/1.html

tu je bila nasa svadba:)

hvala puno!!!!!! :cerek:

mislila sam crveno -bijelo kombinaciju,vidim da će biti pun pogodak! :cerek:
jeste vi naglasili da želite crveno il je to standardno?

aurora83
17.04.2009., 10:26
hvala puno!!!!!! :cerek:

mislila sam crveno -bijelo kombinaciju,vidim da će biti pun pogodak! :cerek:
jeste vi naglasili da želite crveno il je to standardno?

imas dvije kombinacije sa crvenim i plavim...ti sama odabires koju ces, nema nikakvih problema tu :) sretnooo

marinella
17.04.2009., 10:39
imas dvije kombinacije sa crvenim i plavim...ti sama odabires koju ces, nema nikakvih problema tu :) sretnooo

hvala još jednom :cerek:

skaa82
26.04.2009., 18:28
Cure pliz help,
pir mi je na ljeto u Mostaru, a posto ja nisam od tamo (mladoženja je, a on naravno nema pojma ni o čemu :-), zanima me gdje bih mogla naručiti svadbenu tortu, i bi li se moglo eventualno o ukrasu torte dogovoriti sa slastičarnicom.
Puno hvala unaprijed.
:)

Hercegovka
26.04.2009., 18:34
Koliko ja znam u nas doli, mislim u hercegovini, svadbeni saloni daruju mladencima svadbenu tortu.

Jaranka
29.07.2009., 17:59
http://vjencanja-mostar.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Vjencanja Mostar

mariella23
18.08.2009., 16:26
do mene su dosle glasine da se grupa siroki brijeg raspala :eek: zna li netko vise o tome?!hvala

Hercegovka
26.08.2009., 13:11
moze li mi itko preporucit dobar bend?

moon83
31.08.2009., 13:14

Grupa Kamen iz Neuma! Momci rasturaju, a odnedavno imaju i pjevačicu. Ako ne želiš narodnjake oni su ti pun pogodak. :top: Ako želiš više informacija slobodno pitaj. ;)

MiSss
31.08.2009., 16:43
http://svadbenisalon-jabuka.com/ Vrhunska sala, bolje nema. Tu mi se kuma udavala. :)

a_t_o_m
07.11.2009., 12:24

Grupa Grabiel
Info: Za sve vrste zabava, svadbenih svečanosti kao i svih ostalih prigoda nazovite s povjerenjem!

http://www.grupa-gabriel.com/

Po meni najbolja grupa na ovim prostorima....

ivanabl
07.11.2009., 17:53
ja sam bila dva puta na piru u sali "ohio" svaka pohvala za hranu,poslugu,ambijent...ma sve..........:s

frenki12321
07.11.2009., 23:00
ja dogodine kuma u čapljini pa da malo pomognem mladoj...vinčanje je u astorije i to je bukirano.
mislim da im je za snimanje casper ak san ja dobro zapamtila, u biti još ga imaju bukirat, ...konkretno me zanima muzika, tj. bend koji bi preporučili....a slobodno preporučite i još nekog fotografa..
i slobodno ostavite broj za preporučeno
thanksić

Hercegovka
08.11.2009., 09:50
zavisi kako vrstu glazbe vole mladenci. ja preporucujem grupu viktoriju i foto kruno iz sirokog brijega

hercegovka111
08.11.2009., 16:16
ja dogodine kuma u čapljini pa da malo pomognem mladoj...vinčanje je u astorije i to je bukirano.
mislim da im je za snimanje casper ak san ja dobro zapamtila, u biti još ga imaju bukirat, ...konkretno me zanima muzika, tj. bend koji bi preporučili....a slobodno preporučite i još nekog fotografa..
thanksić

U Čapljini meni osobno najbolja sala u hotelu Mogorjelo. U Čitluku (što i nije tako daleko hotelu Kaktus ima takodjer svadbenu dvoranu koja mi je super )
Što se tiče grupe grupa Gabrijel mi je odlična imaju i zenski vokal koji uzmes ako zelis,pjeva Lili iz mostara i odlična je http://www.grupa-gabriel.com/
Grupa Viva iz Splita je također odlična,svi su mladi skroz i odlično pjevaju.http://grupa-viva.com.hr/
A što se tiče fotografa Đino iz Ljubuškog mi je super,gledala sam njegove albume i jako mi se sviđaju. Jako je kreativan. http://www.foto-djino.com/
Ako još koja informacija treba samo pitaj. Sestra mi se udavala ovo ljeto pa sve znam :)

frenki12321
09.11.2009., 19:30
baš ti fala....i njima se grupa gabrijel svidila, odmah su je konaktirali, ali su zauzeti na njihov datum...frendica jako tužna....
uglavnom sala je bukirana, foto casper će snimat, al se još uvik traži grupa...ajmo ljudi..još malo prijedloga...;-)...šta je na kraju s grupom široki brijeg..
hercegovka..;-)...bit će još pitanja za negdi misec dana kad se neke sitnice poslože

Hercegovka
09.11.2009., 19:51
grupa siroki brijeg je katastrofa. grupa enigma je dobra

hercegovka111
09.11.2009., 21:18
Ne znam kako se grupa iz Metkovića zove ali znam da Bebić pjeva (tata od Ane Bebić sto je bila u Trumfu ako si gledala) oni su takodjer super. Bradu čovjek ima samo mi sad nikako ime na um da padne. Beba ili tako nesto da ima nadimak,nisam sigurna

malena7073
10.11.2009., 08:14
definitivno vertigo bend iz metkovića

ivanabl
10.11.2009., 09:26
thanksić

pa jel vam odg bendovi split i okolica????

pravnicap
10.11.2009., 18:56
grupa siroki brijeg je katastrofa. grupa enigma je dobra

:bonk:

Hercegovka
10.11.2009., 18:57
:bonk:

:confused:

pravnicap
10.11.2009., 19:02
enigma???
slazem se da Siroki vise nije ni priblizno sto je bio, ali Enigma????
mislim, radim kao konobarica u sali u Hercegovini, i oni su dosta puta svirali i ako su odsvirali ijednu pjesmu da nije bila cajketina(osim za prvi ples), evo glava!
ma katastrofa, za neke seljacke cajkste svatove da, ali ako mislite u svatove zvat civilizirane ljude, morat cete im sami napisat repertoar, jer oni ne znaju drugo osim cajke!

Hercegovka
10.11.2009., 19:14
ja neznam ali su svirali jednom prijatelju, i nije bilo niti jedne cajke, samo zabavne..

SHIKI
10.11.2009., 19:31
kakva vam je grupa San iz Čapljine?? a grupa ima svakakvih, netko voli cajke netko ne, zato ima i izbora a i platiš šta želiš, svakome na volju!

pravnicap
10.11.2009., 19:32
hm...nekim ljudi u pojam 'zabavna' svasta ubrajaju...mislim, ne kazem da ne sviraju normalnu muziku, i ja se sjecam jednih, ali samo JEDNIH svatova u kojima nisu svirali narodnu...od jedno 50...ali oni su strucnjaci za tu tuznu vrstu glazbe, sto ne znaci da se ne mozes snjima dogovorit za normalnu muziku...samo ostaje jedan veliki ALI.....:(

jinny
10.11.2009., 19:54
mene zanima za siroki brijeg znaci u zadnje vrijeme nisu bas??
jer bila sam na jedno 5-6svadba na kojima su bili odlicni :ne zna:

Hercegovka
10.11.2009., 20:06
mene zanima za siroki brijeg znaci u zadnje vrijeme nisu bas??
jer bila sam na jedno 5-6svadba na kojima su bili odlicni :ne zna:

dali i tebi triba band?

chunky
10.11.2009., 21:03
kako klape prolaze u Hercegovini, ima li uopce interesa?

baba vjestica
11.11.2009., 12:15

Krivi smjer :top:

pravnicap
11.11.2009., 13:16
Krivi smjer :top:

Hercegovka
11.11.2009., 13:21
sta vam sad to znaci?

asundaasunda
11.11.2009., 13:52
sta vam sad to znaci?

"krivi smjer" je ime grupe.

Hercegovka
11.11.2009., 13:53
aha

asundaasunda
11.11.2009., 13:56
aha

grupa je :top: i naprave dobru atmosferu. imaju 5 clanova.

Hercegovka
11.11.2009., 14:06
ja sam svoje prosla, to mi je bilo za divera. ali je on sebi vec nasao, vama svakako hvala. meni je svirala grupa viktorija

frenki12321
11.11.2009., 17:02
bukirana je grupa mozaik, pivač je mario brkić ja mislin....meni osobno baš nisu nekaj,lik mi piva katastrofično (mišljenje temeljeno na onom što sam na youtubeu čula), al ko što frendica kaže, šta je tu je...jel ima iko iskustva s njima
grupu viktoriju san pokušala negdi nać i poslušat, al ne baš uspješno,
grupa krivi smjer se ne čini loša....
al sve ih šiša grupa gabrijel....prejak im je pivač i baš šteta što su zazuzeti na onaj datum koji nama , tj. njima triba..
thanksić svima

ribica78
12.11.2009., 07:20
kako klape prolaze u Hercegovini, ima li uopce interesa?

Kako kod koga:ne zna: kod mene su bili prije crkve i poslije,do sale...ali ja osobno volim klape i to mi je bila zelja...u pocetku su malo svi zazirali od toga,a opet poslije svega sam cula samo pozitivne komentare..znam za jos dva pira gdje su klape pjevale..
u sali mi je bila grupa Siroki i napravili su odlicnu atmosferu,a repertoar im je bio svasta pomalo,mi ssmo bili prezadovoljni.

chunky
12.11.2009., 07:53
aj super drago mi je to čuti

Hercegovka
12.11.2009., 19:14
http://www.band-victoria.com/index.html

red berries
14.11.2009., 13:11
Vjerojatno se sa svim grupama mozes dogovoriti oko repertuara:ne zna:, barem bi tako trebalo biti..Vecinom sve grupe imaju na facebooku, pa ih mozete vidjeti...Nije losa ni grupa Takt....

Hercegovka
14.11.2009., 13:33
Vjerojatno se sa svim grupama mozes dogovoriti oko repertuara:ne zna:, barem bi tako trebalo biti..Vecinom sve grupe imaju na facebooku, pa ih mozete vidjeti...Nije losa ni grupa Takt....

:top: pravo tako

pravnicap
14.11.2009., 14:52
takt je super grupa:top:

mirandolina
15.11.2009., 21:18
Zna li netko kako se zove ona grupa gdje pjeva otac od Nede Parmać iz Femminema i sestra joj? Bila sam na 3 pira gdje su oni svirali i stvarno su fenomenalni ali im se nikako ne mogu sjetiti imena.:ne zna:

bijelaruza
20.02.2010., 12:54
i ja cu imat za godinu i pol svatove u mostaru.. nisam iz mostara tako da neznam kakvih sala ima.. imali sala za oko 350-400 osoba a da ima i vise soba za goste, jer ce trebat negdje smjestit moju rodbinu na dan dva??

roskulja2107
24.09.2010., 16:31
Moja kuma se udaje u Novu Bilu ! Ko zna neki dobar Fotostudio koji slika Klasicne slike a ne neke Fotomontage?

Jaranka
09.01.2011., 18:03
Sajam vjencanja u Mostaru

http://www.facebook.com/pages/Sajam-Vjencanja-Mostar/145970178785977?ref=mf

Mathejci
04.02.2011., 17:36
Ja se dvoumim između dvije sale- Jabuka i Mala ruža(Da da)...
Jel mi može netko dati savjet? Koliko je stolica u Jabuci?

Misery24
04.02.2011., 23:36
Za Jabuku ne znam, ali Da da je jaaaako popularna sala.

Mi smo radi pansiona u XXL-u.

kendi_3
05.02.2011., 10:32
U Jabuci koliko ja znam bila je stolica 45KM, ne znam da li je se nešto promijenilo.

july23
05.02.2011., 12:58
Ja se dvoumim između dvije sale- Jabuka i Mala ruža(Da da)...
Jel mi može netko dati savjet? Koliko je stolica u Jabuci?

ne znam ti za cijene, ali puno mi je ljepša kao sala da-da,
ali ne ako imaš preko 300 svatova, ona je idealna za oko 200-250 svatova,
sa 300 je već nagužvana situacija dosta.
jabuka ima dosta veći kapacitet, isto je fina sala, ali je hrana bezveze.

Trzalica
06.02.2011., 16:30
jabuka je prekrasna! super sređena! ali hrana je onako... i usluga baš nije nešto. u zadnjim svatovima kad sam bila sam molila konobara četiri puta da mi donese piće... nije da sam neka picajzla, ali sam čula od hrpe ljudi da se žale na konobare... šteta

Mathejci
06.02.2011., 16:55
Imat ćemo oko 200 svatova... Nisam osobno vidjela ni jednu salu, al na temelju slika s neta jabuka mi djeluje ljepše.. Ali važno je, naravno i kakva je hrana i posluga... Mi ćemo imati puno komplikacija jer će dosta gostiju dolaziti iz zg-a i okolice pa ćemo za njih organizirati autobus, a i tamo neki smještaj, samo ne znamo još oćemo li mi platiti i smještaj ili da tražimo da si sami plaćaju... Nezavidan položaj :))

kendi_3
06.02.2011., 18:09
To je premalo za Jabuku, barem ja tako mislim jer je ogromna sala i iako oni imaju pomični zid ali onda se izgubi strop koji je predivan. Konobari su grozni, hrana tako tako ali sala je jako lijepa. Ali je bolja za veliku svadbu.

july23
06.02.2011., 18:11
Imat ćemo oko 200 svatova... Nisam osobno vidjela ni jednu salu, al na temelju slika s neta jabuka mi djeluje ljepše.. Ali važno je, naravno i kakva je hrana i posluga... Mi ćemo imati puno komplikacija jer će dosta gostiju dolaziti iz zg-a i okolice pa ćemo za njih organizirati autobus, a i tamo neki smještaj, samo ne znamo još oćemo li mi platiti i smještaj ili da tražimo da si sami plaćaju... Nezavidan položaj :))

meni je stvarano da-da ljepša sala, a i za tvoj broj ljudi je puno bolji izbor.
jabuka bi ti izgledala poluprazno sa 200 ljudi, jedino ako vam nekako mogu pregraditi salu, ne znam..
a ako imaš i problem smještaja gostiju mislim da ti je bolje u da-da jer je u mostaru jako blizu grada..

Mathejci
06.02.2011., 19:22
hvala vam puno na savjetima :)
Išao je budući svekar pitati u Da-da i kaže da se njemu nekako ne sviđa ulaz u samu dvoranu, da se spušta nekim stepenicama dolje, kao da to baš ne izgleda fino... Ja još nisam vidjela pa ne znam... A i ne čini mi se jako bitno kako ta sala izvana izgleda...

july23
06.02.2011., 20:02
hvala vam puno na savjetima :)
Išao je budući svekar pitati u Da-da i kaže da se njemu nekako ne sviđa ulaz u samu dvoranu, da se spušta nekim stepenicama dolje, kao da to baš ne izgleda fino... Ja još nisam vidjela pa ne znam... A i ne čini mi se jako bitno kako ta sala izvana izgleda...

meni lijepo izgleda s vana...
najbolje reci svekru ili nekome tko je ovamo u herc da ti poslika salu izvana i iznautra, pa ti pošalje..

Misery24
06.02.2011., 20:08
Mi ćemo imati puno komplikacija jer će dosta gostiju dolaziti iz zg-a i okolice pa ćemo za njih organizirati autobus, a i tamo neki smještaj, samo ne znamo još oćemo li mi platiti i smještaj ili da tražimo da si sami plaćaju... Nezavidan položaj :))

Mi smo i onda u istom problemu. :-)
Mi smo zbog smještaja i uzeli XXL. Sobe su nam gratis.

Što se Da da sale tiče, evo moja frendica je bila sad u subotu tamo i rekla je da joj nije bilo bog zna što, jer da joj je za 200 uzvanika bila premala, tj. da nije bilo mjesta za ples.

Ja sam došla do zaključka da je sve to relativno...Nekome će biti loše u nekoj sali, drugome fantastično. Na kraju krajeva, to ti je prostor, a za sve ostalo se dogovoriš. I kako se ti postaviš, takvu ćeš uslugu i dobiti. Neće se ni konobari ponašati nezainteresirano ako im gazda prije objasni neke stvari. :D

Jeste vi već nešto organizirali u vezi busa? Mi ćemo isto tako, a ne znamo gdje bi bilo najpovoljnije. Toga se još nismo primili.

Mathejci
06.02.2011., 20:12
Mi smo i onda u istom problemu. :-)
Mi smo zbog smještaja i uzeli XXL. Sobe su nam gratis.

Što se Da da sale tiče, evo moja frendica je bila sad u subotu tamo i rekla je da joj nije bilo bog zna što, jer da joj je za 200 uzvanika bila premala, tj. da nije bilo mjesta za ples.

Ja sam došla do zaključka da je sve to relativno...Nekome će biti loše u nekoj sali, drugome fantastično. Na kraju krajeva, to ti je prostor, a za sve ostalo se dogovoriš. I kako se ti postaviš, takvu ćeš uslugu i dobiti. Neće se ni konobari ponašati nezainteresirano ako im gazda prije objasni neke stvari. :D

Jeste vi već nešto organizirali u vezi busa? Mi ćemo isto tako, a ne znamo gdje bi bilo najpovoljnije. Toga se još nismo primili.

Koliko ste soba dobili gratis??
Nismo ni mi još oko autobusa ništa dogovarali, svadba je tek sljedeće godine, al bi salu htjela čim prije rezervirat jer mi se točno određeni datum sviđa :)
Gledala sam malo po netu ove veće autoprijevozničke tvrtke, oni su skuplji, trebalo bi iskopat negdje nekog privatnika koji će to obavit jeftinije... Ja se nadam da neće biti više od 5000-6000 kn...

Misery24
06.02.2011., 20:23
Koliko ste soba dobili gratis??
Nismo ni mi još oko autobusa ništa dogovarali, svadba je tek sljedeće godine, al bi salu htjela čim prije rezervirat jer mi se točno određeni datum sviđa :)
Gledala sam malo po netu ove veće autoprijevozničke tvrtke, oni su skuplji, trebalo bi iskopat negdje nekog privatnika koji će to obavit jeftinije... Ja se nadam da neće biti više od 5000-6000 kn...

Iznad salona ima 13 soba (s bračnim krevetima), ali nam je gazda rekao da što se njega tiče, svejedno mu je hoće u toj sobi biti dvoje ili 10 ljudi, ako njima nije problem. A mislim da je ljudima ipak bitno da se negdje imaju odmorit kad dođu, otuširat, bit u klimatiziranom prostoru (svadba je 16.07. pa će pretpostavljam temperature biti šok svima iz Zg)... :D

Joj, ja nažalost mislim da će taj prijevoz biti najgori...i najskuplji. Teško na tako velikoj relaciji organizirati to...
Mi moramo to sad lagano početi organizirati, a ne znam odakle bi počela. U svakom slučaju, ako štogod saznaš, javljaj! :D

Mathejci
06.02.2011., 20:41
Iznad salona ima 13 soba (s bračnim krevetima), ali nam je gazda rekao da što se njega tiče, svejedno mu je hoće u toj sobi biti dvoje ili 10 ljudi, ako njima nije problem. A mislim da je ljudima ipak bitno da se negdje imaju odmorit kad dođu, otuširat, bit u klimatiziranom prostoru (svadba je 16.07. pa će pretpostavljam temperature biti šok svima iz Zg)... :D

Joj, ja nažalost mislim da će taj prijevoz biti najgori...i najskuplji. Teško na tako velikoj relaciji organizirati to...
Mi moramo to sad lagano početi organizirati, a ne znam odakle bi počela. U svakom slučaju, ako štogod saznaš, javljaj! :D

Može, javim ako išta pametno saznam... :)

Mathejci
24.02.2011., 11:51
Da-da nam je zauzet na dan kad smo mislili, zapravo cijeli 6.mj.sljedeće godine je zauzet :)
Šta mislite o Suncu? Jel prevelika sala za 200 ljudi?

marta9
26.07.2011., 14:08
molim vas da mi savjetujete neki dobar bend, vise zabavna, rock i to nego narodne... Grupa gabriel- zauzeta, enigma zauzeta... kakva je grupa takt? grupa OscaR?

TAMARA01
26.07.2011., 14:22
molim vas da mi savjetujete neki dobar bend, vise zabavna, rock i to nego narodne... Grupa gabriel- zauzeta, enigma zauzeta... kakva je grupa takt? grupa OscaR?

grupa KAMEN iz neuma

borntobewinner
26.07.2011., 14:24
Krivi smjer nije loš.
Posebna vožnja svira rock, al ne znam sviraju li po svadbama.

marta9
26.07.2011., 18:58
grupa KAMEN iz neumarezervirano, hvala puno :)

girl from vener
12.09.2011., 10:08
I ja tražim grupu :) trebala bi mi neka koja više svira rock, pop pjesme ali i pokoju narodnu (ja ih ne volim al ipak bit će ljudi koji to slušaju pa da im ispunim želju). Šta mislite o grupi Kamen?

tujaš
13.01.2012., 15:39
Pozdrav svima!
Ovim postom želim pomoći onima koji će imati svatove u Hercegovini, a ne žive dole!
Pošto živim u Zagrebu, mlada je iz Zagreba i pristala je meni za dušu imati svatove u Hercegovini zadužila me da ja sve moram organizirati! Mogu reći da nije neki veliki problem ko što cure to naglašavaju! Sve sam brzo sredio! Rezervirao termin,nazvao svećenika i također rezervirao taj dan! Gazda sale mi dao broj od 3-4 benda, pogledao s mladom na internetu, nazvao par rođaka i odabrali! Foto-video također po preporuci, tj. već viđenim slikama! Tamburaških sastava i tako nema puno pa nije problem probrat, Mokarski tamburaši ili Širokobriješki dukati :)! Motel za goste obično ide nekom srednjom cijenom pošto punite bar 30-tak ljudi minimalno i to je ono najbitnije!
Mislim da sam čak sve to u pet dana sredio!!! :kava:
Sve cijene su otprilike podjednake svugdje u Hercegovini i za sve!
Još mi fali catering i šator! To je jedino di mi se previše razlikuju cijene! Od 500-1200KM za 2-3 konobara, suđe, šator! Eto tu mi možete malo pomoći ko bude pročitao!:ne zna:

jasnica051
01.02.2012., 19:52
pozdrav, kakva je grupa victoria jel netko zna?na stranicama se cine ok, ali nikako da dodjem bas do dojma direktno od ljudi! hvala:)

Happy bride
02.03.2012., 08:20
Pozdrav svima!
Ovim postom želim pomoći onima koji će imati svatove u Hercegovini, a ne žive dole!
Pošto živim u Zagrebu, mlada je iz Zagreba i pristala je meni za dušu imati svatove u Hercegovini zadužila me da ja sve moram organizirati! Mogu reći da nije neki veliki problem ko što cure to naglašavaju! Sve sam brzo sredio! Rezervirao termin,nazvao svećenika i također rezervirao taj dan! Gazda sale mi dao broj od 3-4 benda, pogledao s mladom na internetu, nazvao par rođaka i odabrali! Foto-video također po preporuci, tj. već viđenim slikama! Tamburaških sastava i tako nema puno pa nije problem probrat, Mokarski tamburaši ili Širokobriješki dukati :)! Motel za goste obično ide nekom srednjom cijenom pošto punite bar 30-tak ljudi minimalno i to je ono najbitnije!
Mislim da sam čak sve to u pet dana sredio!!! :kava:
Sve cijene su otprilike podjednake svugdje u Hercegovini i za sve!
Još mi fali catering i šator! To je jedino di mi se previše razlikuju cijene! Od 500-1200KM za 2-3 konobara, suđe, šator! Eto tu mi možete malo pomoći ko bude pročitao!:ne zna:

Imaš catering Mustapić i catering Anđela iz Ploča,mislim da ce ti bez problema ici u Hercegovinu,možeš ih naći na faceu..ja sam bila na pirevima sto su radili i stvarno su super..Ja cu isto uzetni nekoga od njih dvoje! Sretno!:)

Kartolina
11.06.2012., 10:27
Bok ekipa iz Hercegovine, trebam pomoc!!! Kako cu za par dana doci u Hercegovinu gledati vjencanice mozete li mi preporuciti koji su saloni najbolji? takodjer bih sama kitila salu pa me zanima gdje mogu kupiti one male dijamatice, trakice, balone, masne i ostala cuda za vjencanje? hvala vam puno!

chikijeva
15.06.2012., 17:00
Bok ekipa iz Hercegovine, trebam pomoc!!! Kako cu za par dana doci u Hercegovinu gledati vjencanice mozete li mi preporuciti koji su saloni najbolji? takodjer bih sama kitila salu pa me zanima gdje mogu kupiti one male dijamatice, trakice, balone, masne i ostala cuda za vjencanje? hvala vam puno!

hey, znam par mista di ima super haljina, u rangu od 300 do 500 km, samo je pitanje koliko daleko triba vozit, a za ova čuda za kićenje čula sam za jedan dućan u Međugorju, ne znam ni kako se zove ni di se točno nalazi, kažu negdi u centru, krećem u potragu za koji dan.. moje ženke su se tamo opskrbljivale i bile su jako zadovoljne izborom i cijenom..

Hercegovka
15.06.2012., 21:23
A gdje trazis u hercegovini, koji grad?

Kartolina
29.06.2012., 11:54
Hej ljudi, nasla sam vjencanicu u salonu Mia u Capljini, sve u svemu zena koja tamo radi je stvarno jako dobra. Ono sto mi se svidja je ito sto je stvarno jako ljubazna i strpljiva, uistinu su usluzni, sve pohvale, a imaju jako dobar izbor haljina!!! Sto se tice daljnje potrage dobila sam ime jedne trgovine u Mostaru - Maslina i navodno tamo imaju sva ta cuda za kicenje i izradu...je li znate jos koju u Hercegovini? Ima jedan ducan u Grudama, a za taj u Medjugorju nisam cula? hvala vam:)

Hercegovka
30.06.2012., 12:13
Imas Lumen. Ali su im cijene isto malo paprene ;)