PDA

View Full Version : Sve što ste željeli znati, a niste se usudili pitati #1

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41

lida
21.10.2011., 16:55
Idem idući tjedan u Ikeu u Graz i zanima me ako ko zna kaj imam usput od parfumerija da se isplati pogledati i kupiti.....

Trolička
23.10.2011., 22:48
pozdrav, evo upadam kao padobranac :D zanima me da li ima gdje u zg za kupiti shu uemura uvijac za trepavice? imala sam iz oriflame-a i ok me sluzio godinama ali poderala se gumica - kupila sam na slijepo neki bezvezni i nikako ne radi. posto za shu uemuru navodno vrijedi dati novce, investirala bi si u to. internet kupovina (za sada) ne dolazi u obzir.
hvala unaprijed

monama
23.10.2011., 23:09
nije pitanje za kozmetiku, ali se nadam da ce neko pomoci :)

nazuljao me rub cipele na peti, tamo gdje cipela zavrsava, na samom vrhu.
kozne su, udobne, moj broj, ma sve :cerek: osim sto je šav napravljen nezgodno i bas me dobro nazuljalo na jednoj nozi.
ima li nesto za kupiti u dm za omeksavanje koze ili namazem niveom preko noci ili zalijem alkoholom..... bojim se da na tom dijelu ne promijene boju ako ih natopim alkoholom ili necim slicnim :confused:

sto vam je efikasno?

u dm-u ima onih gelastih stvarcica bas za to. http://www.scholl.ba/njega/files/Scholl-Party-Feet-poluulozak-za-stopala-za-zastitu-pete.jpg meni pomazu

hellie
24.10.2011., 03:44
zar rituals propada. prvo se zatvori u AM, a danas odem u arena centrar i uopće nemaju deo stickove. pita prijateljica za neki šampon, niš nemaju. jesam takve loše sreće da sam naletilla na loše opremljenu trgovinu ili što
ako netko zna da li negdje još imaju onaj china silk deo stick

Doreen
24.10.2011., 07:18

kozne su, udobne, moj broj, ma sve :cerek: osim sto je šav napravljen nezgodno i bas me dobro nazuljalo na jednoj nozi.
ima li nesto za kupiti u dm za omeksavanje koze ili namazem niveom preko noci ili zalijem alkoholom..... bojim se da na tom dijelu ne promijene boju ako ih natopim alkoholom ili necim slicnim :confused:

sto vam je efikasno?

bojim se da ako je šav u pitanju ništa neće pomoći. i ja sam imala jedne takve koje sam mazala svim i svačim, namakala raznim stvarima za omekšavanje kože, nosila šusteru da proba nešto napraviti .... i ništa. taj prokleti debeli šav je žuljao i dalje. na kraju ih bacila u kantu za smeće da ih više ne gledam:mad:

probaj taj gelasti jastučić zaljepiti ( da sam barem ja onda znala za to! a možda toga još nije ni bilo kod nas za kupiti:ne zna:)

Doreen
24.10.2011., 07:39
Ah, ne smijem ništa reći nikome, u hijerarhiji doma sam ja zadnja....tak da mogu samo paziti da ima čistih ručnika i puniti mašinu.

neće ovo biti skroz off... stvarno želim znati i evo, usudit ću se pitati :D

jebote, kako možeš to reći a kamoli dozvoliti?:eek: kome si zadnja? sama sebi? daj!

pretpostavljam da gospodična osim što ne čisti lice, niti pere te ručnike, ni ne kupi detrđent, ....

a što se gostiju tiče i neugodnosti oko prljavih ručnika ja bi to riješila pred publikom.:E
kad dođu gosti i netko krene u kupaonicu, onako bi se uzmuvala i (nastojeći da me svi čuju) rekla: Sačekajte samo da vam dam čiste ručnike, pokraj (ubaci ime musavice) ni jedan ne može ostati čist duže od pola dana.

ja bi to napravila, matere mi!:mad:

m@non
24.10.2011., 09:41
neće ovo biti skroz off... stvarno želim znati i evo, usudit ću se pitati :D

jebote, kako možeš to reći a kamoli dozvoliti?:eek: kome si zadnja? sama sebi? daj!

pretpostavljam da gospodična osim što ne čisti lice, niti pere te ručnike, ni ne kupi detrđent, ....

a što se gostiju tiče i neugodnosti oko prljavih ručnika ja bi to riješila pred publikom.:E
kad dođu gosti i netko krene u kupaonicu, onako bi se uzmuvala i (nastojeći da me svi čuju) rekla: Sačekajte samo da vam dam čiste ručnike, pokraj (ubaci ime musavice) ni jedan ne može ostati čist duže od pola dana.

ja bi to napravila, matere mi!:mad:

Joj, bolje ne, to samo može uzrokovati svađu u obitelji...Bolje joj kupit nešt i probat joj prodat priču da je to revolucionarno sredstvo koje rješava prišteke ili tak nešt...ako imam nečisto lice i to ju čini nesigurnom/nesretnom, možda povjeruje....

Sigurna
24.10.2011., 10:01

sto vam je efikasno?

Mene spašava ovo:
http://www.kozmo.hr/wp-content/uploads/3859889505574.jpg

Svi oni gel-jastučići su mi se uvijek odlijepili, zalijepili za čarapu, pomaknuli...a i skuplji su od ovoga. Ovi su baršunasti onak, i potpuno se zalijepe za cipelu....nosiš ga dok nosiš cipele, godinama, osim ako želiš zbog higijene promijeniti ili ako se zamaže....ja sam kupovala u DM-u, koštalo prije godine dana 15-tak - 20-tak kuna....mislim da još uvijek to drže. Nisam Sigurna, ali mislim da sam neki dan vidjela i u Mulleru....negdje sam to vidjela još :misli:.

Edit: joj meni, jesam i ja plavuša danas....vidim da je link iz Kozma, dakle, valjda i tamo ima.

....

Je, u pravu si - ne radi ništa. Mislim da u godinu dana koliko je kod nas je par puta usisala i opala suđe i to dok ju se zamolilo jer sam ja imala išijas, nije bilo mame ili slično....(inače, to su posebne dogodovštine, ima neka tema o tome, da pišem recimo kak izgleda kad ona peče jaja?:rofl:)...no međutim, ona radi. Ja ne. Pa ono, ona radi, ja ne radim ništa, moje je da radim po kući i točka. (iako, naravno, sumnjam da bi stav bio drugačiji da i ja radim) I opet na kraju ništa ne radim, znaš kak je to....ne mogu si dozvoliti bilo kakav protest, živim i ja pod tuđim krovom, nije kuća moja. Uglavnom, vodi me nada da ću se valjda maknuti 1x od doma, a oni i starci nek se kolju dalje...

Doreen
24.10.2011., 10:44
Je, u pravu si - ne radi ništa...

skidam ti kapu! ja bi im svima oči iskopala.:503:
ona radi!?! a jel ičime pridonosi kućanstvu u kojem živi?
i bez obzira što ti ne radiš, ne znači da se pojedinci mogu ponašati kao stoka jer ima netko tko će oprati i očistiti za njima.
ajde, sreća u nesreći je da ti brat nije poligamist :D
drž se i bježi čim prije:grli:

ev', neću više oftopičat.

Sigurna
24.10.2011., 10:56
skidam ti kapu! ja bi im svima oči iskopala.:503:
ona radi!?! a jel ičime pridonosi kućanstvu u kojem živi?
i bez obzira što ti ne radiš, ne znači da se pojedinci mogu ponašati kao stoka jer ima netko tko će oprati i očistiti za njima.
ajde, sreća u nesreći je da ti brat nije poligamist :D
drž se i bježi čim prije:grli:

ev', neću više oftopičat.

Pa pridonosi da - količinom veša za prati, peglati, otkad je kod nas ja dobivam više jezikovih juha i tak....:rofl:. A pridonijeti će i sa dva, tri, četiri komada djeteta....kaj fali - e, hoće se netko mijenjat za šogoricu? :lol: Da ju oglasim na Poklanjam kozmetiku?

E, inače....kad sam već tu :rofl:: ja bum ponorela sa tim svojim kapcima....da imam love, otišla bi k dermatologu, jer stvarno ne znam više kaj...ovak, imamo toliko suhu kožu, da recimo, kad mi se peruta, to je još dobro! Ali kad se ta perut makne ostane onako crvena i tanka koža ispod toga, ko kad imaš krasticu pa otpadne...nekad me bole kapci čak zbog toga, nekad mi je lijevi koji je u gorem stanju čak naotekne...probala sam svakakve kreme....nakratko je pomagalo bademovo ulje prije spavanja i ona Merzova maska kratkotrajno pomaže.

Sad sam si kupila Terra naturi okoloočnu za suhu kožu, to mi je zadnje što namjeravam probati, a nakon toga ću (ne znam kako, ali) probati sa nekorištenjem kozmetike na neko vrijeme, nipta sjenila, ništa maskara, ništa kreme na tom području.

Nije to počelo mojim korištenjem kozmetike, ali se pogoršalo otkad se skužim sjenilima. Može biti da sam alergična na nešto od toga? A sve što kupim za oči prije operem/dezinficiram, ovisno o čemu se radi....:ne zna:

Ima netko neki domaći recept što bi još mogla probati?

Sigurna
24.10.2011., 15:14
E da, nisma napomenula da inače imam seborejični dermatitis vlasišta....kao što se vidi iz potpisa :). Ali, to jako uspješno držim pod kontrolom tim losionom. No, imam ga ponekad i uz rub vlasišta, a za to koristim kremu sa kortikosteroidima, ali to možda 1x godišnje, odmah mi prođe...ali to su crvene ljuske, ne kao ovo na oku ili u kosi....pa sad, da probam na kapak staviti tu kremu, a? Joj, ponorela bum.

mimimozica
24.10.2011., 16:06
Hmh.. po ovome kaj si napisala, možda najbolje da posjetiš dermatologa, ciljano sa problemom na kapku. Možda se radi o nekom lišaju ili tako nečemu, pa onda nije ni čudo da ti ne pomažu ikakve okoloočne kreme. Postoji i maxidex (kortikosteroidna mast za oči koja se dobiva samo na recept, ak ti je jako kritično može ti ga dati i doktorica opće prakse) koja će ti to vrlo vjerojatno sve skupa ublažiti, ali će ti se ljuskanje nakon vremena opet javiti ako ne izlječiš stvarni uzrok.Ima još nekih vrsta kapi/masti za oči koje bi tu mogle pomoći, no za to je najbolje posjetiti okulista. Nosiš li možda leće? Imaš li inače problema sa alergijama ili sličnim glupostima/osjetljivim očima..?
Eh, da i do daljnjega najbolje nemoj stavljati ništa niti hidratantne kremice niti ljekove dok se ne konzultiraš sa okulistom/dermatologom, jer sve što staviš na kapak gotovo sigurno će barem u maloj količini doći u oko, a pitanje je da li bi to bilo dobro.

Sigurna
24.10.2011., 16:46
Hmh.. po ovome kaj si napisala, možda najbolje da posjetiš dermatologa, ciljano sa problemom na kapku. Možda se radi o nekom lišaju ili tako nečemu, pa onda nije ni čudo da ti ne pomažu ikakve okoloočne kreme. Postoji i maxidex (kortikosteroidna mast za oči koja se dobiva samo na recept, ak ti je jako kritično može ti ga dati i doktorica opće prakse) koja će ti to vrlo vjerojatno sve skupa ublažiti, ali će ti se ljuskanje nakon vremena opet javiti ako ne izlječiš stvarni uzrok.Ima još nekih vrsta kapi/masti za oči koje bi tu mogle pomoći, no za to je najbolje posjetiti okulista. Nosiš li možda leće? Imaš li inače problema sa alergijama ili sličnim glupostima/osjetljivim očima..?
Eh, da i do daljnjega najbolje nemoj stavljati ništa niti hidratantne kremice niti ljekove dok se ne konzultiraš sa okulistom/dermatologom, jer sve što staviš na kapak gotovo sigurno će barem u maloj količini doći u oko, a pitanje je da li bi to bilo dobro.

Nosim naočale inače. Alergična sam jedino na ambroziju i u vrijeme kad ona cvjeta mi stanje i je najgore. Kod dermatologa sam bila zadnji put pred dvije godine zbog nečeg drugog, a za oči se nisam ni sjetila pitati jer nije bilo loše kao sad....a kod okuliste pred godinu dana....hm....jedino što mi pada na pamet je da odem općoj praksi...ak mi da uputnicu, čekati ću par mjeseci, a kaj da radim...išla bi ja već, no imam doktoricu kojoj se kosa na glavi diže već od mene jer u zadnjih godinu dana imam utvrđenih nekoliko dijagnoza zbog kojih sam stalno pod lijekovima, bla, bla...pa me već valjda djelomično i hipohondrom smatra....a da stavljam recimo blazinice natopljene u kamilicu ili nešto? Joj, nadam se poslu konačno, da mogu privatno k dermatologu....ili da se dogodi čudo pa dođem do neke love....

Hvala ti. :mig:

mimimozica
24.10.2011., 16:57
Nema problema :mig:
Uf, neznam ti, dal će kamilica pomoći, ali blagi oblozi od kamilice nemogu puno naštetiti pa probaj s time.
Nažalost znam da se tak dugo čeka i to je stvarno koma. A ne sekiraj se puno, doktorica je tu da ti pomogne ili da ti napiše uputnice, pa sam nek se ona sekira, ak joj je gušt nek izvodi i ples na kiši, sam nek ti isprinta uputnice.
Možda da ju tražiš da ti to pogleda, možda i za prvu da nekaj da ti to malo smiri dok čekaš termine kod dermatologa i okulista.
Eh, da i najvjerojatnije ti nije to od šminke, al možda bolje da ju ipak izbjegavaš dok se situacija malo ne smiri

Sigurna
24.10.2011., 17:01
Budem evo, baš budem tako napravila. Do daljnjeg samo voda ide blizu očiju i u nagoroj fazi idem k općoj praksi....sad sam našla na netu da je ljudima opća praksa znala prepisati ovu mast što si ti rekla, pa možda mi i ona da nešto...imaš ti prvo, zašto da se mučim...uostalom, koliko to vučem, već sam mogla biti na redu kod dermatloga da sam išla prvi put kad je bilo loše, negdje početkom godine...ah, sad sam ljuta na sebe....:bonk:.

mimimozica
24.10.2011., 17:03
Držim ti fige da to rješiš i da se ne vrati :grli: sretno :)

hellie
24.10.2011., 17:13
nikako kamilicu, samo ćeš si našteti.
radije idi kod svog doktora da ti da neke kapi ili kremicu
i nemoj koristiti isti ručnik za brisanje lica kao i ostali već si uzmi jedan samo za sebe

Sigurna
24.10.2011., 18:45
nikako kamilicu, samo ćeš si našteti.
radije idi kod svog doktora da ti da neke kapi ili kremicu
i nemoj koristiti isti ručnik za brisanje lica kao i ostali već si uzmi jedan samo za sebe

Pa, ako si čitala moje postove na prijašnjoj stranici :rofl:....vezano uz ručnike - imam svoje i nosim ih sobom iz/u kupaonu zbog jednog 26-godišnjeg nametnika, tako da ih definitivno nitko drugi ne upotrebljava.

Neću ništa upotrebljavati.

hellie
24.10.2011., 18:55
čitala sam za bratovu curu :D.

uvijek je najbolje da doktor to pogleda a ne da tu nagađamo pa da ti se još i zakomplicira. da li pratiš kad ti se to pojavljuje. koliko sam skužila više manje ti se stalno peruta, samo se pogorša s vremena na vrijeme. da li pratiš kad se pogorša, da li se nešto promjenilo, možda si pod većim stresom, drugačija prehrana, lijekovi, hladnije vrijeme.

Sigurna
24.10.2011., 19:06
čitala sam za bratovu curu :D.

uvijek je najbolje da doktor to pogleda a ne da tu nagađamo pa da ti se još i zakomplicira. da li pratiš kad ti se to pojavljuje. koliko sam skužila više manje ti se stalno peruta, samo se pogorša s vremena na vrijeme. da li pratiš kad se pogorša, da li se nešto ppromjenilo, možda si pod većim stresom, drugačija prehrana, lijekovi, hladnije vrijeme.

Dobro si shvatila, uglavnom taj problem imam stalno, u većoj ili manjoj mjeri.
Čuj, pijem lijekove za tlak...hm, ajde, baš ću pogledati nus pojave, možda je kakav dermatitis navedn, nikad se ne zna..bogme, je mi gore otkad ih pijem, zadnjih godinu dana, ali to je ujedno i doba otkad sam počela više kozmetike koristiti. Jedino što znam je da je gore kad je doba ambrozije, što je logično, jer si stalno trljam oči....ovako inače, najgore je ustvari kad ne stavljam ništa...recimo, evo, u sobotu sam bila zadnji put našminkana...cijeli dan...sve OK. Doma očistim kapke mješavinom Terra Naturi mlijeka i bademovog ulja....i ono malo suhig ljuskica koje se evenualno naprave, skine ih...nije super, osjećam zatezanje, i maaaaaaaaalo je crveno, ali je relativno OK. Do danas nisam ništa stavljala na kapke, evo lijevi je ko brusni papir kad prođem prstom preko njega, desni nešto bolje i zateže, ko da sam bila na nekom fejs-liftingu...ali ima i gorih faza. Ja ću sad pričekati da mi bude kako mi zna biit u najgoroj - kad mi je više crveno i onako malo čak naotečeno, pa ću onda do doktorice kad se vidi jako. Znam ju, ako odem ovak sad, reći će nek si mažem nekom kremom ovak, koja se kupi....moram smisliti hoću joj uopće reći da upotrebljavam kozmetiku ili ne, da ne pripiše odmah tome sve, ja mislim da nije do kozmetike.

Ovako, našla sam neki slični slučaj na netu - kod mene je kao kod ove osobe na slici, ali mi nije zahvaćen dio ispod oka, samo kapak, takvo je crvenilo kad je najgora faza, ali to traje dan-dva...a dalje je samo perutavo i hrapavo.

http://www.ordinacija.hr/halo-doktore/pitanja/suhoca-crvenilo-i-otok-kapaka-i-opcenito-koze-oko-ociju-najcesce-su-simptomi-alergijskog-zbivanja/

Inače,

http://www.suban.hr/Foto/grupe/proizvod/134/ULJE_KANTARION.jpg

ovo koristim za masažu - plaćam oko 40-tak kuna. Zna netko ima li negdje u običnim drogerijama nešto jeftinije? Nije bitna količina, samo da je jeftinije.

hellie
24.10.2011., 19:18
jedino bi ti preporučila da stavljaš obloge sa fiziološkom. možda da ti naprave alergotest i bris kapka da testiraju na gljivično oboljenje.
kažeš joj da koristiš samo prirodnu kozmetiku bez konzervansa i aditiva i alkohola.

5rich
24.10.2011., 19:25
Nisam uopće viđala kantarionovo ulje u drogerijama. Probaj se raspitati,možda netko prodaje domaće. Ali tu je rizik da ćeš dobiti kakav bućkuriš.
Ja ga znam stavit na cijelo lice kad mi koža beživotna i jako suha. Jednom sam dobila baš bućkuriš od kojeg mi je lice planulo.Pa sam se vratila dobavljanju od svoje frizerke,koja ga dobiva od susjede s Ugljana.

Ne znam kolika je cijena tak. Meni frizerka to poklanja.
Ako se nađeš u Zagrebu, potraži u Kemigu u Bauerovoj, tamo je 100 ml 30 kn. Možda imaju i manje mililitraže :ne znam:

Sigurna
24.10.2011., 20:23
Nekako mi se čini da sam vidjela da je jedna forumašica kupila neki dan u dm-u :misli:.

Edit: evo našla:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=36194877&postcount=6026

A znam da tu Biofarmu drže u DM-u...idem ju pitati.

Edit: evo, ako kome treba:

http://www.biofarm.hr/biofarm-detalji.php?id=44

*ivancica*
26.10.2011., 18:13
koliko je postarina za slanje postom u obicnoj koverti??

charlizeos
26.10.2011., 18:17
sve ovisi o težini, odi na posta.hr i izračunaj, sve ti piše tamo

*ivancica*
26.10.2011., 18:44
hvala ti :)

sanjone
26.10.2011., 20:09
Inace imam jako suhu kozu lica i manje vise bez pristica (onih upaljenih), al me muce grisovi. Potkozni pristici, koji idu van jedino iglom. Jel ima netko sa slicnim problemom i kako to rjesavate. Jer mi se neda ic svaki mjesec kod kozmeticarke, da mi to vadi, a oni se opet napune. Nikakve kreme do sad nisam otkrila koje bi ih izvukle van (to mislim da je i nemoguce), al onda barem koje bi sprijcile da se opet pune.

How to save a life
27.10.2011., 18:18
Inace imam jako suhu kozu lica i manje vise bez pristica (onih upaljenih), al me muce grisovi. Potkozni pristici, koji idu van jedino iglom. Jel ima netko sa slicnim problemom i kako to rjesavate. Jer mi se neda ic svaki mjesec kod kozmeticarke, da mi to vadi, a oni se opet napune. Nikakve kreme do sad nisam otkrila koje bi ih izvukle van (to mislim da je i nemoguce), al onda barem koje bi sprijcile da se opet pune.

Oni ti najčešće nastaju kad ti nešto što koristiš za lice nikako ne odgovara. Ja ih nikad u životu nisam imala, a pred ljeto sam malo eksperimentirala s Vichyevim kremama i bum - 3 komada iz vedra neba.

Sigurna
27.10.2011., 18:28

A da probaš koju od maski? Imaš Mullerove ili DM-ove...isto tako, Afroditina acne stop pjena za umivanje i odlična.

sanjone
27.10.2011., 18:32
Ma od svih krema mi je to, nije do kreme... probala od Balee do Diora...
Ko i maske, svih cijenovih razreda i gamad je tu kaj god im ja radila, grrrr

bedacha
27.10.2011., 19:40
Cijenovni razred ne znači ništa, ako je nešto Dior ne znači da će svima odgovarat. Kažu da gris izbija od preteških krema pa malo razmisli kakve kreme koristiš i da li ti je koža stvarno suha ili dehidrirana.

sanjone
27.10.2011., 21:06
Trenutno sam na Nuxe i fakat mi je koza ful mekana i ne zateze.
Znam da cijena nije uvijek pokazatelj kvalitete uspjeha, al bas velim da sam isporobala neznam kolko krema i nit je kaj bolje nit gorje... to i je problem....
fala curke na trudu ;)

Sigurna
28.10.2011., 15:28
Jel ima još u kojem dućanu Miss Sporty? Kod mene su maknuli iz Kozma i iz Irisa :ne zna:.

Sigurna
28.10.2011., 21:23
Što nek si kupim za umivanje kože? A da je jeftino. Balea vrijedi kaj? Sad po zimi mi je dehidrirana koža i ima tu i tamo koja nečistoća.

Andjelcic
28.10.2011., 21:44
Mene spašava ovo:
http://www.kozmo.hr/wp-content/uploads/3859889505574.jpg

Svi oni gel-jastučići su mi se uvijek odlijepili, zalijepili za čarapu, pomaknuli...a i skuplji su od ovoga. Ovi su baršunasti onak, i potpuno se zalijepe za cipelu....nosiš ga dok nosiš cipele, godinama, osim ako želiš zbog higijene promijeniti ili ako se zamaže....ja sam kupovala u DM-u, koštalo prije godine dana 15-tak - 20-tak kuna....mislim da još uvijek to drže. Nisam Sigurna, ali mislim da sam neki dan vidjela i u Mulleru....negdje sam to vidjela još :misli:.

ovo stvarno funkcionira, a kupila sam sasvim slucajno jer vise nisam znala sto bih

Školjka
30.10.2011., 10:46
Nije možda baš ova tema, ali opet je manje offtopic nego na drugim temama...
Može li mi netko reći u kojim frizerskim salonima ili gdje uopće u Zagrebu se prodaju proizvodi Marrocan Oil? Želim ono ulje za kosu.

bedacha
30.10.2011., 11:02
Trilab :)

Školjka
30.10.2011., 11:43
Thx :mig:

Daisy28
30.10.2011., 12:01
Nije možda baš ova tema, ali opet je manje offtopic nego na drugim temama...
Može li mi netko reći u kojim frizerskim salonima ili gdje uopće u Zagrebu se prodaju proizvodi Marrocan Oil? Želim ono ulje za kosu.

Drži ga i frizerski salon ZGAT, u listopadskoj na Vrbanima.

mortifera
30.10.2011., 12:56
da li je garnierov exfobrusher namijenjen za svakodnevno koristenje(ujutro i navecer),ili rjeđe kao piling?
:-)

missglamorazzi
31.10.2011., 14:23
gdje ima za kupiti ovakve prazne male kutijice? http://beautycosmetic.biz/images/Essence%20gel%20eyeliner.jpg
ludim jer kako si svako malo šminku selim,kutije od sjenila mi se potrgaju i onda mi se bezveze rasipa po torbici,pa bi ja sve prebacila u tako male kutijice.boja nebi trebala biti manje intenzivna jer je u prahu,ka ne? :confused::ne zna:

hellie
31.10.2011., 14:31
ja takve kupujem na ebayu (plastične). a možeš vidjeti ako ima u ljekarnama.
i ne bi trebalo stanje (u kamenu, u prahu) utjecati na intenzitet :)

missglamorazzi
31.10.2011., 15:11
a ja se nadala da možda imaju u mulleru ili tak ngdje ful jeftine.u ljekarni valjda nabijaju cijene :facepalm: a budem išla pogledati.nekak mi ebay nije praktičan jer do sad nisam kupovala s neta(tak da nemam iskustva),a i treba mi par tih pa bi me shipping valjda koštao :eek:

hellie
31.10.2011., 15:16
evo ovdje imaš stvarno jeftine a ni poštarina nije tako velika
http://www.abbamart.com/cosmeticjars.html

Agency
31.10.2011., 15:53
Što nek si kupim za umivanje kože? A da je jeftino. Balea vrijedi kaj? Sad po zimi mi je dehidrirana koža i ima tu i tamo koja nečistoća.

Za skidanje sminke ili ciscenje koze? Ja imam jako masnu kozu, i bez umivanja vodom ni ne smatram se cistim. Tak da i sminku skidam "po mlazom" i to sa Babylove kupkom od "glave do pete"...

Ak je dobro za bebine pišolinote, dobro je i za moju gubicu.:cerek:

A 400 ili 500 ml kosta 20 kn, i traje mi 2 mjeseca.

Poslije se umijem jos sa nekim svojim zescim gelo, ovo mi je za trljanje okica. Htjedoh reci, mozda bi ti bilo ok za po zimi...:ne zna:..nije agresivno, cijena je takva da se isplati probati.

piskavac
31.10.2011., 17:09
@ piskavac mislim da ovdje možeš naći takih kvalitetnih kremica po niskim cijenama, iako nisam nikad bila u tom dućanu, ali sam dobila na poklon odatle. http://www.kemig.hr/

Dariel, hvala ti na savjetu. U toj trgovini nisam našao što sam tražio, ali sestra je provalila moju namjeru da joj nešto poklonim, i sama je imala nekakve testere iz KEMIG-a, i željela je kupiti proizvod za koji je dobila tester, ali se nikako nije mogla sjetiti kako se zove trgovina. Ja sam mami rekao da joj želim pokloniti jojobu ili aloeveru, ali da nisam siguran u svoj izbor, misleći da sestra nije u sobi, ali bila je i "prisluškivala" me.

Imao sam pokrenutu stranicu od KEMIG-a, pa je ona navalila da joj kupim ono što ona predloži, što se meni nije svidjelo, jer poklon mora bit iznenađenje. Na kraju je ipak ispalo po njenom. Pa sam joj kupio ove dvije stvari:

AROMAFORCE GEL ZA DEZINFEKCIJU I ZAŠTITU RUKU bez ispiranja

i

AROMAFORCE Raspršivač-Sprej za prostor i višestruku namjenu
(http://www.kemig.hr/kozmetika/kozmeticki_asortiman/ambalaza)

Još jednom ti se zahvaljujem na savjetu.

missglamorazzi
31.10.2011., 18:06
@ hellie piše da je dostava samo za us i kanadu.znači ništaq od toga :(

missglamorazzi
31.10.2011., 18:07
aaa wrong.plavuša :facepalm:
US and Canada only. Shipping costs to other countries will be calculated during checkout.
jesi ti već naručivala s te stranice?koliko ti je otprilike ispao shipping?

hellie
31.10.2011., 18:40
naručivala sam kistove. cijena poštarine ovisi o iznosu. ali možeš sve što želiš ubaciti i onda odeš na checkout i vidiš kolika je poštarina. bude negdje 5-10$ ovisno koliko je velika narudžba.
a oni isto svako malo imaju neke akcije, samo treba pratiti njihovu FB stranicu.

Sigurna
31.10.2011., 19:13
....

Samo za umivanje, ne kao skidač šminke....iako, ako radi oboje, mene ne smeta...samo ja ne bi s nekim gelom ili sličnom što nije namijenjeno za skidanje sjenila ili maskare išla blizu očiju....ok, primljen savjet na znanje. Još prijedloga anybody?

E, se sjećate kak sam pričala da imam suhu kožu na kapcima? Ono, sumnja na neki ozbiljniji dermatološki problem? Pa, evo, zadnji put se problem javio nakon šminkanja, pred cca tjedan dana....nakon toga nisam koristila više sjenila, samo maskaru, a nju sam čistila Terra Naturi mlijekom i mazala kapke Terra Naturi kremom okoloočnom. Sad mi kapci izgledaju ko da im nikad ništa nije bilo....e sad, namjeravam još neko vrijeme ne koristiti sjenila...pa onda opet probati...pa ću vidjeti...ako bukne, imam osjećaj da je problem u nekom sastojku sjenila. Jer mijenjam razna, razni proizvođači, perem kistove, ne koristim sjenila iz druge ruke....postoji u sjenilima neki iritantni sastojak? Koliko je vjerojatno da je to u pitanju?

Wedding
31.10.2011., 19:35
Imam jedno antitalentno pitanje:rofl:, za sta sluze pigmenti u prahu- pretpostavljam da su zamjena za sjenilo ili pojacivac intenziteta al ajde prosvijetlite neupuceno celjade:D?

hellie
31.10.2011., 19:59
pigmenti su obična sjenila u prahu samo su jako pigmentirana i na očima su puno intenzivnija :)

Wedding
31.10.2011., 20:35
pigmenti su obična sjenila u prahu samo su jako pigmentirana i na očima su puno intenzivnija :)

Ah onda nisam bila u zabludi:lol:, to sam si i mislila al me terminologija pregazila sa vremenom:D

Mopsly
31.10.2011., 20:39
Ne moraju neophodno služiti kao sjenila :mig:
Naime recimo pojedini MAC pigmenti se mogu dodavati u sjajila, maskare i lakove kako bi promijenili "baznu" boju :mig:
Isti je slučaj i sa nekim mineralnim pigmentima

hellie
31.10.2011., 21:00
mislim da se to može sa svim pigmentima koji su safe za eyes, face, lips, nails :), samo treba provjeriti

nisam se uopće sjetila toga, ja ih koristim samo za oči pa se rijetko sjetim drugih namjena :D

runolistSA
01.11.2011., 12:09
djevojke, treba mi vasa pomoc. imam olovku za oci u plasticnoj ambalazi. ne moze se siljiti. na vrhu ima dio koji se moze okretati ali se i dalje nista ne desava. kao da vrti u prazno.

gdje grijesim i kako da dodjem do olovke?

ovako nekako izgleda http://www.deborahmilano.com/en/extra-eye-pencil/317

vec sam mislila da je bacim ali hajde da ipak prvo pitam pametnije.

hellie
01.11.2011., 12:42
probaj skinuti onaj vrh, što je na gornjoj strani pa istisneš olovku van u neku posudicu.
npr. ovako nekako
http://www.youtube.com/watch?v=d0GyRpQViY8
ili možeš sa fenom
http://www.youtube.com/watch?v=-31yq6Qd4_8

runolistSA
01.11.2011., 14:34
ma katastrofa. olovka nije vrijedna ove patnje. drugi put cu bolje paziti na ambalazu pri kupovini. hvala hellie na trudu.

Wedding
01.11.2011., 14:40
ma katastrofa. olovka nije vrijedna ove patnje. drugi put cu bolje paziti na ambalazu pri kupovini. hvala hellie na trudu.

Daj pribaj malo duze vrtit, jednom davno sam kupila Oriflame olovku i isto tako se nista nije desavalo pa sam popizdila i zivcano ju vrtila valjda 2 minute a kad ono milostiva krenula van:mig:... Eto probaj vrtit malo duze pa mozda uspijes:mig:

runolistSA
01.11.2011., 14:42
nasmija me :rofl: hajde dobro, probacu i to.

Ginny B.
01.11.2011., 20:43
Kupiti puder prema nijansi lica ili vrata?
Lice mi je mrvicu tamnije od ostatka tijela i kad stavim puder (Maybelline Affinitone u nijansi 09 Opal Rose), nijansa mi savršeno odgovara licu i nikakav prijelaz se ne vidi, al mi lice izgleda tamnije od ostatka. :/

Acid_2
01.11.2011., 20:54
^ovo je i moj problem, al moj savjet ti je da uzmeš puder u boji lica i onda blendaš prema vratu lagano dok se boje ne stope a prijelazi ne vide. nema smisla kupovati puder svjetliji od boje lica, izgledala bi kao duh :ne zna: al to je samo moj savjet, ja tak radim. (lice mi je tamnije od vrata, a uvijek probam puder na ruci koja nema veze sa vratom ili licem :503:)

Ginny B.
01.11.2011., 21:02
Ma ne vide se meni prijelazi. Samo, kad se gleda iz daljine, se kuži da je lice malo tamnije od vrata i dekoltea. Živim u nadi da će se to sad preko zime malo ujednačiti :D

red berries
01.11.2011., 21:52
Koristim revlon colorstay 200 nude preko zime, e sad htjela bih naruciti i photoready, koja bi nijansa bila najslicnija ovom gore?Nemam nigdje relon u blizini da provjerim...

Plavooka25
02.11.2011., 13:10
idi isto na Nude, mislim da je to to :)

http://www.makeupgeek.com/wp-content/uploads/Revlon-Photoready-Foundation-Swatches1.jpg

Sigurna
02.11.2011., 14:19
Jel i kod vas ljekarne prakticiraju sniziti cijene proizvoda kojima izlazi rok trajanja? Kod mene jedna ima uvijek punu košaru...cijene su uvijek sve na 50% snižene, a rokovi po mjesec/dva, a ima svega....i jedna u kojoj je manje proizvoda, ali su sniženi više. Recimo, danas gledala neki Nuxe stick, 40kn...Ako koga zanima, radi se o ljekarni Kropek u Čakovcu i ljekarni u Nedelišću.

mortifera
02.11.2011., 15:45
Jel i kod vas ljekarne prakticiraju sniziti cijene proizvoda kojima izlazi rok trajanja? Kod mene jedna ima uvijek punu košaru...cijene su uvijek sve na 50% snižene, a rokovi po mjesec/dva, a ima svega....i jedna u kojoj je manje proizvoda, ali su sniženi više. Recimo, danas gledala neki Nuxe stick, 40kn...Ako koga zanima, radi se o ljekarni Kropek u Čakovcu i ljekarni u Nedelišću.

i kod mene je tako.prosli mjesec sam kupila ck the one za 100kn,guess guess man za 120kn i somatoline paket od 4 kreme za 250kn.
divan shopping za siću.(a otisla sam samo po lekadol).

Good evil
02.11.2011., 15:55

Da, ima i kod nas.. ali nisam impresionirana sniženjima.
Npr. vidla sam Avene mozaik puder na sniženju dođe 80kn a rok mu izlazi za mj dana :rolleyes: (po meni i dalje previše novaca za nešto čemu rok izlazi tako brzo..).
Isto tako neke razne tablete, pripravke za otpornost, vitamini i sl.. snižene cijene iznose po 40-50kn, rok trajanja im je jos mj dana. A količinski unutra ima 60 ili 120 tableta, odn za korištenje jos 2-3 mjeseca :confused:
Tako sam vidla jos neke druge kremice, od eucerina/avene/rougj itd.. zasad nisam spazila ništa isplativo s obzirom na sniženje i preostali rok trajanja :(

@mortifera - kaj u ljekarni drže parfeme? :zubo:

mortifera
02.11.2011., 16:16
@mortifera - kaj u ljekarni drže parfeme? :zubo:

hahaha takva je i moja reakcija bila kada sam prije par godina u zg- u ljekarni mislila kupiti parfem.-MOOOLIM??VI NE DRZITE PARFEME?

zivim u manjem gradu,da se prije 2 godine nije otvorio dm kod nas,ljekarne bi i dalje bile jedino mjesto gdje se mogu kupiti isti.(i naravno,cijene minimalno 15-20% vece)
:503:

mortifera
02.11.2011., 16:30
Isto tako neke razne tablete, pripravke za otpornost, vitamini i sl.. snižene cijene iznose po 40-50kn, rok trajanja im je jos mj dana. A količinski unutra ima 60 ili 120 tableta, odn za korištenje jos 2-3 mjeseca :confused:
@

nema ti to veze,vecina njih(koji su u krutome obliku) se nakon isteka roka jos barem 6 mjeseci mogu koristiti.(naravno,ako nisu promijenili,boju,miris..okus.).

naravno,to ne vrijedi za npr antibiotike,kojima nakon roka trajanja opada djelovanje i automatski se uzima manja doza etc.

lucy07
02.11.2011., 17:27
nema ti to veze,vecina njih(koji su u krutome obliku) se nakon isteka roka jos barem 6 mjeseci mogu koristiti.(naravno,ako nisu promijenili,boju,miris..okus.).

naravno,to ne vrijedi za npr antibiotike,kojima nakon roka trajanja opada djelovanje i automatski se uzima manja doza etc.

Svaki mjesec se pregledavaju rokovi trajanja svih artikala u ljekarnama.
Lijekovi kojima uskoro istice rok trajanja se otpisuju i eliminira ih se iz ljekarne. Dok kozmetika i neki dodaci prehrani se mogu koristiti jos 6 mjeseci.

polkagaist
02.11.2011., 18:04
Malo mi je bed što ovo pitam al ajde :D Kad netko kaže da nanosi tekući puder sa spužvicom kako izgleda ta famozna spužvica i kako se s njom nanosi puder? :ne zna: Molim vas, razriješite mi ovu misteriju :cerek:

hellie
02.11.2011., 18:07
malo googlaš :D
najčešće su kao trokut (http://www.google.hr/imgres?q=liquid+foundation+sponge&hl=hr&sa=X&biw=1336&bih=591&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=_UM4JrGImvXvGM:&imgrefurl=http://linasbeautystuff.wordpress.com/2011/01/21/liquid-foundation-for-a-natural-finish/&docid=NhYDVb7Px8tNRM&imgurl=http://linasbeautystuff.files.wordpress.com/2011/01/makeup-sponge.jpg&w=400&h=266&ei=DIexToHnN4Og4gTSjInBAQ&zoom=1&iact=rc&dur=94&sig=112318552353732299499&page=1&tbnh=125&tbnw=194&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:23,s:0&tx=75&ty=80) ali ima svakakvih, tanjih, debljih, različite gustoće, različitih oblika
http://www.google.hr/search?q=liquid+foundation+sponge&hl=hr&biw=1336&bih=591&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=eYaxTozcJ8rtOYvb-J4C&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CA0Q_AUoAQ

red berries
02.11.2011., 18:16
idi isto na Nude, mislim da je to to :)

http://www.makeupgeek.com/wp-content/uploads/Revlon-Photoready-Foundation-Swatches1.jpg

Hvala draga:)

Instant Human
02.11.2011., 18:17
@ polkagaist: Poprilicno mekane i guste spuzvice, imas za kupiti vec izrezane, u raznim oblicima, bojama, itd. poput ovoga (http://img.alibaba.com/wsphoto/v0/322121924/Cosmetic-Makeup-Powder-Sponge-puff-Handgrip-48set-lot.jpg) ili kao sto su ovi (http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/281073557/sponge_powder_puff.jpg) ili pak mozes kupiti jednu veliku pa ju sama izrezes u oblik koji ti najbolje odgovara (kao npr. ovo (http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/283343663/Cosmetic_powder_puff_make_up_sponge_cellulose.jpg) ).
Naneses puder na lice te ga pomocu te spuzvice lagano raznosis po cijelom licu, ili pak puder na spuzvu te nanosis, dakle, slicno kao i sa kistom, samo sto kist kasnije ocistim i imam osjecaj da je cist, dok sa spuzvicom uvijek mislim da je ostalo nesto u njoj.

Acid_2
02.11.2011., 18:22
ja nanosim manju količinu prvo na gornji dio šake kod pregiba palca i kažiprsta, pokupim malo spužvicom i razmazujem na lice. ove trokutaste su najbolje :top: kupila sam danas plosnate, nadam se da budu isto dobre. koristim ih već godinama sa tekućim puderom i nema boljeg :top: meni je ovo najbolji način aplikacije, sve četkice su mi nespretne, a rukama mi nije dovoljno uredno.
imaš u Mulleru kutijicu sa spužvicama, 8 komada briem cca 15 kn.
sephora ih ima u desetak vrsta, boja i oblika, za sve vrste pudera također.

Sigurna
02.11.2011., 18:52

Nešto slično sam i ja htjela reći...ali dobro, ja i jedem stvari kojima je istekao rok, ionako se poslije vraćaju u prodaju (opće poznata javna tajna), tako da....ako je mojoj baki rekel doktor da može koristiti inzulin još 6 mjeseci nakon roka, ne vidim kaj bi se moglo desiti od neke kreme, vitamina....naravno, kak si i rekla, ako već organoleptičkim metodama ne ustanovimo da se nešto promijenilo.
No, u svakom slučaju, poštujem ako netko to ne želi....ja tak radim jer puno uštedim i probam neke stvari koje si inače nikad ne bi mogla priuštiti.

efghi
02.11.2011., 18:57
bas sam, htjela pitati, imam natural wealth ABC+ vitamine kao dodatak prehrani a kako sam u meduvremenu pila neke druge sad vidim da im istice rok 10/11. znaci mogu ih piti jos nekih 40ak dana? (toliko mi ih je jos ostalo)

Good evil
02.11.2011., 19:03
Ne znam, ja svoje betakarotene, dodatke za jačanje kose i sl. nisam nastavljala piti nakon isteka roka.. too much mi je još i to konzumirati sa istekom rokom, kako kaže Sigurna ionako i hrana koju konzumiramo je svakakvog roka, pa ne želim još i tablete konzumirati isto tak.
Kozmetika druga stvar, potrosim i ja stvari kojima prođe rok ako ne promijene izgled, boju/miris.. ali neke stvari kad kupim unaprijed znam da će mi trajati po 2god minim, pa kupiti puder kojem je rok trajanja 1mj nema mi jednostavno smisla.. kad kupim da mu je rok još i 2god, trosim ga jos po par mjeseci nakon što mu prođe rok.. (nije da mi tak dugo traje jedan puder, nek koristim naizmjenično par njih, odn ljeti ne koristim skoro uopce pa tako potraje..)

Zoe
02.11.2011., 19:14
Da li je netko koristio Clarisonic (http://www.clarisonic.com/shop/sonic_skin_cleansing_systems/sonic_skin_cleansing_system_mia/index.php) četku za lice? Jel to čemu?

piskavac
02.11.2011., 19:26
Ne znam, ja svoje betakarotene, dodatke za jačanje kose i sl. nisam nastavljala piti nakon isteka roka.. too much mi je još i to konzumirati sa istekom rokom, kako kaže Sigurna ionako i hrana koju konzumiramo je svakakvog roka, pa ne želim još i tablete konzumirati isto tak.
Kozmetika druga stvar, potrosim i ja stvari kojima prođe rok ako ne promijene izgled, boju/miris.. ali neke stvari kad kupim unaprijed znam da će mi trajati po 2god minim, pa kupiti puder kojem je rok trajanja 1mj nema mi jednostavno smisla.. kad kupim da mu je rok još i 2god, trosim ga jos po par mjeseci nakon što mu prođe rok.. (nije da mi tak dugo traje jedan puder, nek koristim naizmjenično par njih, odn ljeti ne koristim skoro uopce pa tako potraje..)

Meni jedan Avonov parfem od 75ml traje skoro dvije godine. Već sam se počeo bojat da sam "čudak" jer kako mi jedan parfemčić može toliko dugo trajati.

Samo kod mene je obrnuto. Ljeti ga trošim najviše, a zimi najmanje.

Ali isto kupim neki jeftini dezić s vremena na vrijeme ili neki parfem od 20ml ili tako nekako u REFAN-u, pa valjda i zbog toga potraje.

efghi
02.11.2011., 19:48
ne znam pod koju bi temu ovo islo pa cu pitati tu..
prije tri mj.na moru sam imala nezgodu i pala u plicaku na ostre kamencice i razbila nogu ispod koljena. zvuci smjesno ali da, dva dana nisam mogla hodati onda mi se tjedan dana gnojilo, ali su me svi uvjeravali kako ce to more izlijeciti ..:rolleyes: pa krasta.. uglavnom, ne mogu prezaliti sto nisam otisla na hitnu da mi to bar dobro ociste jer, posto je bilo jako duboko, ostao mi je oziljak 2,5cm koji je skroz ljubicast tj. izbocio se prema van par mm i koza mi je tu jako tanka i SVAKI dan vec tri mj me na momente svrbi za poludit, pogotovo preko noci. ne znam sta da radim jer sam jako nesretna zbog tog iz estetskog razloga..koliko jos da cekam, da li je to moguce kako rijesiti da bolje izgleda ili da bar pobijeli.. evo tu je slika iz blizeg i daljeg pa ako je tko imao sto slicno..molim savjet

http://img850.imageshack.us/img850/6011/fotografija0100q.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/850/fotografija0100q.jpg/)

http://img827.imageshack.us/img827/6171/fotografija0099d.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/fotografija0099d.jpg/)

Sigurna
02.11.2011., 19:52
Ja bi na tvom mjestu otišla do opće prakse, dati će ti najvjerojatnije neku mast. Možda nešto slično mastima koju koriste ljudi zbog ožiljaka nakon operacije ili slično. Ako budeš si sama kupovala u ljekarni ili ovak, pecala po forumu savjete, tko zna jel će upaliti.

I jedan mali savjet: nikad se ne sramiti otići na hitnu, ljudi idu zbog koječega, tako da....

Good evil
02.11.2011., 19:53
@piskavac, huh, meni bi trajao definitivno više od dvije godine s obzirom da se radi o 75ml :Slin:
Zato preferiram nabaviti parfem ovdje na forumu u manjoj količini tipa 10-20ml, jer mi je dosta gomilanja onih od 50ml s kojima se natežem po 2-3 godine :bonk: pa ih skupim tako par komada, pa onda neki budu na životu i vise od 2-3god a nijedan potrošen više od pola :facepalm:

Good evil
02.11.2011., 20:00
efgi - sta da kažem, osim suosjećam s tobom iz svog iskustva, opako sam bila razbila lakat sredinom 9mj., rana relativno duboka (dvoumila sam se ić na šivanje ili ne) i isto mi se dosta gnojilo ali sam svaki drugi dan čistila i dezinficirala, vec 2tj nemam krastu. I isto je ožiljak vidljiv i isto me zna svrbit to, pretpostavljam zato jer se radi o mladoj koži spram ove ostale oko tog ožiljka.
Budući da sam i prije imala kojekakve ožiljke od ovako ''spontanih pizdarija'' koje nisu iziskivale šivanje, s vremenom (možda godinama?) ožiljci su potamnili i nisu uopće uočljivi. Dok onaj ožiljak koji imam od šivanja nikada nije postao ''puno manje uočljiv'' :zubo: (ima već 10god od njegovog šivanja..)

Kak veli Sigurna, doktorica opće prakse bi ti mogla dat neki bolji savjet, moguće da možda i netko s foruma je imao već neko slično iskustvo :ne zna:
Ja cu svoj ožiljak ostavit kako je, neka ga priroda vrati u normalno stanje :o

efghi
02.11.2011., 20:07
ne znam jel mi sad prekasno za doktora..vec 3mj i ja sam htjela prirodno ali on sve vise ljubicasti umjesto da blijedi..:ne zna:

orchid1
02.11.2011., 20:11
efghi - kako su cure rekle, odi dr. opće prakse, što te košta... nikad nije kasno, lijepo odi, objasni situaciju i sigurno će ti nešto dati :) nezz to je moje mišljenje, ti odluči :mig:

piskavac
02.11.2011., 20:45
bas sam, htjela pitati, imam natural wealth ABC+ vitamine kao dodatak prehrani a kako sam u meduvremenu pila neke druge sad vidim da im istice rok 10/11. znaci mogu ih piti jos nekih 40ak dana? (toliko mi ih je jos ostalo)

Ne znam što bih ti rekao o isteku roka trajanja. Oni su sigurni i nakon isteka roka. Ali volio bih ti skrenuti pažnju na neke stvari kad je riječ o dodacima prehrani. Dodaci prehrani su "moje" područje. Puno sam toga isprobao, neki su mi pomogli, a neki nisu. I puno sam čitao o njima.

(1) Ako se već uzimaju dodaci prehrani, bolje ih je uzimatu u kapsulama, nego u tabletama.

(2) Bilo bi dobro uzimati odvojenu kapsulu/tabletu vitamina i odvojenu kapsulu/tabletu minerala.

(3) Vitamine je bolje uzimati prirodne, dok je minerale najbolje uzimati umjetne. Ovo o umjetno proizvedenim suplementima minerala, nije greška, stvarno je bolje uzimati umjetne suplemente minerala nego prirodne. Radi li se o prirodnim ili umjetnim suplementima znat ćemo ako na kutiji s mineralima piše da su oni kelirani.

Recimo ja sam od Natural Wealtha uzimao kalcij-magnezij-cink. To je dosta velika tableta, a u pojedinoj tableti ima 1000mg kalcija, 400mg magnezija, 15mg cinka. Poslije mi je netko tko se bavio prodajom od vrata do vrata pokušao prodati tablete kalcija magnezija i cinka s točno istim omjerom sastojaka kao u NW-u, ali su njihove tablete mnogo manje od ovih iz Natural Wealtha. Odbio sam ga, jer sam znao da se ne readi o keliranim mineralima, nego da je, barem kad je riječ o kalciju riječ zacjelo o veoma fino samljevenom kalcij-karbonatu, vrlo jednostavnom kemijskom spoju, od kojega mogu biti sastavljene cijele planine. Ma kolikogod bio fino samljeven, tijelo može apsorbirati samo pet posto takvih vrlo jednostavnih mineralnih spojeva.

Dočim, ako je mineral keliran, iskoristivost u tijelu raste mu, ovisno o spoju o kojem se radi od 30 do 70 posto.

Krajnja je poanta da bi kapsule s mineralima / elementima u tragovima trebale biti velike i sadržavati pomalo svakog minerala.

(4) vitaminske tablete / kapsule trebale bi također biti velike, a u njima bi trebale biti povećane doze vitamina topivih u vodi. Vitamin C bi trebao biti sjedinjen s bioflavonoidima (rutin, hesperidin, kvercetin; ili esterificiran i keliran s kalcijem, ili magnezijem) radi dužeg zadržavanja u tijelu, i treba ga biti makar 100-200mg u jednoj kapsuli, a isto tako i vitamini b-kompleksa ne bi smjeli biti u minimalnoj dozi koja se nalazi u običnim vitaminsko-mineralnim mješavinama. Nego se doza b-vitamina može slobodno nekoliko puta nadmašiti. Tako da npr. neće ništa biti ako popiješ dodatak koji u sebi umjesto 1-2mg nekog b-vitamina ima npr 5-10mg. Naravno, te kapsule moraju sadržavati i vitamine topive u vodi (A, D, E i K). Ali se doza takvih vitamina ne smije nadmašivati.

(5) Važno je također pripaziti da se hranjivi sastojci u kapsulama nalaze u L-obliku. Ako je vitamin umjetno proizveden, on se nalazi i u D i u L obliku. U kakvom od ta dva oblika je riječ, proizvođač je obavezan obavijestiti kupca na deklaraciji o proizvodu.

Tako npr. puno kapsula s vitaminom E, koji se naširoko reklamira kao "vitamin mladosti", je i u D i u L obliku, a tijelo može apsorbirati samo L-oblik, samo onakav oblik kakav proizvodi životna sila u biljkama i/ili mikroorganizmima.

(6) Za zdravo funkcioniranje ljudskog tijela i produžetak života potrebno je nekih osamnaest kemijskih elemenata. Probat ću se sjetiti što većeg broja njih.

To su: kalcij, magnezij, kalij, natrij, bakar, cink, krom, selen, mangan, vanadij, bor, sumpor, jod, fosfor, (ne znam da li i klor), te naravno četiri makroelementa koje nije ni potrebno posebno spominjati, ali eto da se "malo podsjetimo". To su ugljik, vodik, kisik, i dušik. A ne treba ih posebno spominjati jer ih ima k'o pljeve.

efghi
02.11.2011., 20:49
ajme morat cu ovo prostudirati :rofl: nemam ja pojma o tome nicemu.
jedno vrijeme (tri mj.) sam pila od aktivala beta glukan i onda sam pitala u ljekarni da mi preporuce neke opcenite vitamine prevencije radi jer nemam trenutno nikakvih problema za zdravljem i dali su mi te NW ABC+

polkagaist
02.11.2011., 20:58
ne znam jel mi sad prekasno za doktora..vec 3mj i ja sam htjela prirodno ali on sve vise ljubicasti umjesto da blijedi..:ne zna:

Prirodno je da te to mjesto svrbi jer ti koža na tom mjesu zacjeljuje i na neki način se "zateže" tako da samo nemoj češati i biti će ti sve ok :mig:
Što se tiče boje, ti je tako bilo i prije? Možda ti se oporavlja trenutno određeni sloj kože (ako kažeš da ti je bilo dosta duboko) pa je zbog toga takva boja. Obično kad se površinski pogrebemo po određenom sloju kože zna biti takva boja. Isto tako vidim da se radi o području koljena i ranama na tom mjestu obično treba malo više vremena da zacijele ako se stalno krećemo jer znamo da nam se kad hodamo koža na tom mjestu zateže i opušta...

Ali ako nisi sigurna i želiš biti na miru, odi doktorici opće prakse. Najvjerojatnije ako ti nije ništa će ti eventualno dati neku kremicu za brže zacjeljivanje ili tek za kasnije da ti ne ostane ožiljak i eventualno drugačija pigmentacija. Ovako preko slike ti nemogu reći ništa više jer se ne vidi baš predobro... :ne zna: Al kažem ti za svoj mir odi doktorici opće prakse... :mig:

polkagaist
02.11.2011., 21:00
@ hellie, instant human i Acid_2: i mislila sam da je to tako nešto... Hvala vam cure :mig::)

piskavac
02.11.2011., 21:03

(7) Tako je kad je o mineralima riječ, kalcij i magnezij najbolje uzimati keliran sa limunskom kiselinom (kalcij-citrat / magnezij-citrat), krom u obliku krom-pikolinata, a još bolje kromov kvasac, selen keliran s metioninom, ili još bolje selenov kvasac, željezo u obliku fumarata, cink keliran s vitaminom c (cink-askorbat) ili glukozom (cink-glukonat), bakar i mangan keliran s glukozom (bakar/mangan-glukonat).

Da sumiran, bolje je uzimati dodatke u obliku kapsula, nego u obliku tableta. Dobro je uzimati odvojenu kapsulu s mineralima i odvojenu kapsulu s vitaminima. Obje kapsule moraju biti velike, što se naročito odnosi na kapsule minerala i/ili elemenata u tragovima, na suplementu nekog minerala važno je vidjeti piše li riječ keliran, a što se ostalih nutrijenata (vitamina, aminokiselina, antioksidanata) tiče, treba posvetiti pažnju i na deklaraciji vidjeti jesu li u DL obliku ili samo u L obliku. L oblik je prirodan oblik i samo takav oblik organizam može apsorbirati.

A sve da i uzimate dodatke u obliku kapsula, najbolje je ako možete da kapsule probušite na vrhu, sadržaj iscjedite u neku čašu, dolijete prirodan sok dobro promiješate i popijete. Da se želudac ne opterećuje sa previše želatine, pektina, glukoze ili od čega je već napravljen materijal kapsule. Na Internetu postoji dosta rezača tableta i kapsula i kutijica u koje se mogu spremiti tablete i kapsule, pa bi bilo dobro kupiti neki kvalitetni rezač kapsula i tableta. Radi se o jednokratnoj investiciji od samo par, ili nekoliko desetaka kuna.

efghi
02.11.2011., 21:10
sto se tice oziljka.. - hvala svima na savjetima, izgleda da cu ipak kod doktora :(

piskavac
02.11.2011., 21:42
ne znam pod koju bi temu ovo islo pa cu pitati tu..
prije tri mj.na moru sam imala nezgodu i pala u plicaku na ostre kamencice i razbila nogu ispod koljena. zvuci smjesno ali da, dva dana nisam mogla hodati onda mi se tjedan dana gnojilo, ali su me svi uvjeravali kako ce to more izlijeciti ..:rolleyes: pa krasta.. uglavnom, ne mogu prezaliti sto nisam otisla na hitnu da mi to bar dobro ociste jer, posto je bilo jako duboko, ostao mi je oziljak 2,5cm koji je skroz ljubicast tj. izbocio se prema van par mm i koza mi je tu jako tanka i SVAKI dan vec tri mj me na momente svrbi za poludit, pogotovo preko noci. ne znam sta da radim jer sam jako nesretna zbog tog iz estetskog razloga..koliko jos da cekam, da li je to moguce kako rijesiti da bolje izgleda ili da bar pobijeli.. evo tu je slika iz blizeg i daljeg pa ako je tko imao sto slicno..molim savjet

Ajoj! Taj ožiljak prilično ružno izgleda, čak i meni koji vidim samo deset posto, a kako tek izgleda svima vama koji normalno vidite.

Savjetujem ti da od NW-a kupiš krom-pikolinat. Ja sam ga pio prije nekoliko godina jer sam imao problema sa plavljenjem kože. Recimo, volio sam izazivati svoju "malu" sestr(ic)u, da je ona još mala i da mi ništa ne može. Na to bi ona mene uštipnula, ali sam poslije tih štipanja bio toliko plav, ne kao da sam se igrao i zadirkivao s djecom, nego toliko plav kao da sam se tuko u tri birtije.

To mi je postalo jako sumnjivo. Toliko sumnjivo da sam jednom kada sam došao kod frizerke na šišanje razgovarao s njom o tome (tada sam se i ja pokušavao baviti prodajom dodataka prehrani i kozmetke od vrata do vrata). Znao sam da je ona koristila neke dodatke prehrani, a u par navrata je čak kupila nešto i od mene.

Ili je ona sama primjetila da sam nekako čudno plav, pa se zbog toga poveo razgovor, više se ni ne sjećam pravo, no nije ni bitno.

Uglavnom, ona mi je rekla da je modrina kože povezana s neispravnim funkcioniranjem gušterače. Ona je sama uzimala neki lijek na recept da joj se funkcija gušterače popravi. Ne znam točno o kojoj se bolesti gušterače radilo , znam samo da ona nikad nije bila dijabetičarka. I malo po malo došao sam do saznanja da krom osim što regulira šećer i što je dobar za dijabetičare, da općenito pomaže gušterači.

Tako sam kupio krom-pikolinat od Natural Wealtha (tada još nisam znao da je bolje uzimati krom iz kvasca) i nakon samo desetak-petnaestak dana ožiljci od sestrinog štipanja su se počeli povlačiti, a za mjesec dana mi koža više nije pomodrila tek tako. Nastavio sam piti jednu tabletu dok nisam popio cijelu bočicu od sto tableta. Ako bi investirala u tablete/kapsule kroma iz kvasca to bi te moglo puno skuplje doći, a ne znam bi li efekt bio puno bolji. Tako da ti svakako predlažem za prvu ruku da si kupiš taj krom-pikolinat.

Drugo, kupi si tablete/kapsule s ekstraktom crnog grožđa. Svojevremeno sam koristio ANTIOX kapsule od rusko-francuske tvrtke VISION. U mom sučaju taj dodatak prehrani pokazao se nenadmašnim i ne mogu prežaliti što ta tvrtka nema poslovnicu u HR, k tome se do njihovih proizvoda može doći jedino od suradnika koji prodaju od vrata do vrata. Polifenoli iz crnog grožđa, a posebno resveratrol su fantastični. Meni je ANTIOX pomogao da manje opterečuje svoje ionako jako slabovidne oči pri čitanju. U roku od točno jedanaest dana nakon uzimanja prve kapsule oči su mi se mnogo manje naprezale.

Treče kupi si dobre kapsule matične mliječi (provjeri jesi li alergična na pčelinje proizvode).

Budeš li pila recimo i tablete krom-pikolinata i tablete ekstrakata crnog grožđa / matične mliječi, onda je najbolje krom-pikolinat popiti navečer, a ovo drugo tijekom dana.

Svakako odi doktorici opće prakse, to te ništa ne košta, ali se nipošto nemoj obeshrabriti ako ti doktor/ica ne bude znala baš ništa reći o dodacima prehrani. Ni meni ni jedna od doktorica opće prakse nije znala reći što da uzimam od dodataka prehrani. Nego se svakako obrati nekom nutricionistu ii nekome u nekoj biljnoj ljekarni. Ali ono što ti sa priličnom sigurnošću mogu reći je da si kupiš makar krom pikolinat i to čim prije. Ako ti doktorica dade kakav lijek na recept reci to nutricionistu/biljnoj apoteci. Ustvari i doktorici i nutricionistu reci apsolutno sve čega se možeš sjetiti, kako bi ti što bolje pomogli izliječiti nogu.

Razlog zbog kojeg sam toliko siguran u krom pikolinat je osim svega navedenog i to što se organski spojevi sastoje od elemenata kojih na Zemlji ima jako puno. Od ugljika, kisika, vodika i dušika. Ali da bi tijelo dobivalo energiju, bilo zdravo i da bi se u njemu ispravno odvijale sve biokemijske reakcije potrebne za zdrav život, potrebne su i male količine metala, pa nečeš pogriješiti ako kupiš krom pikolinat.

Good evil
02.11.2011., 22:28
Zanimljivo!
Imate kakvog iskustva sa dodacima prehrani za kosu? :D /jačanje kose, korijena.. :)

eyedetox
03.11.2011., 08:17
Zanimljivo!
Imate kakvog iskustva sa dodacima prehrani za kosu? :D /jačanje kose, korijena.. :)

Meni se nešto napadala kosa ovo ljeto :( i onda sam na preporuku sestrične kupila Nutrival plus (http://images1.hellotrade.com/data2/FB/VX/HELLOTD-1914389/nutrival_plus-250x250.jpg) i evo pijem drugi mjesec.
Treba tri mjeseca piti pa stanka i kosa se dosta oporavila, nije sad neka ludnica al je prestala opadati što je uspjeh a nokti su totalno učvrsnuli :s

...Luciferka...
03.11.2011., 09:22
Zna li ko dal je ovo leave in il vise ko maska?
http://www.feelunique.com/p/LOreal-Professionnel-TecniArt-Hairmix-Supreme-Smooth-200ml

bourjois_girl
03.11.2011., 09:43
mene interesira kolko treba stavit onog taft pudera za volumen na ruku?

meni to nikak ne uspjeva..stavim na ruku pa mi se to sve pokupi po rukama i od kose i volumena ništa nula bodova..
onda sam počela direktno na kosu to bolje da nisam i probala :(

Sigurna
03.11.2011., 10:19
Kaj se dodataka prehrani tiče: ja bi svima savjetovala da ne piju ništa ako nemaju dokazani manjak nekog vitamina ili minerala (ja recimo imam manjak B vitamina). Mislim, ne pijete preventivno ni Aspirine, ni lijekove za tlak ili rak ni slično, ili? Ja sam sve bacila nakon kaj sam završila na hitnoj pa su mi uzimali anamnezu (nisam završila zbog dodataka, nego su me pitali kaj sve pijem od mogućih lijekova, pa sam rekla da pijem multivitamin i omegu, kaj je bilo u tom trenutku), pa kaže internist: gledajte, svi ti dodaci su dobri - za proizvođača. On ima koristi od njih, vi ne. To je sve psihosomatski - ljudi piju vitamin c pa misle da nisu dobili gripu zato, a nisu je dobili jer su otporni i ne bi je dobili ni bez toga, a da ne govorimo o onima koji piju svašta, pa su opet bolesni, a onda počnu piti još više toga jer misle da nisu pili dovoljno dodataka.
Isto tako, ne postoji ništa za dizanje imuniteta (osim par tableta koje spadaju u lijekove, a ne u dodatke u slobodnoj prodaji). Imunitet se stvara zdravim načinom života i prehranom.
Eto, meni tak rekla dva različita liječnika, meni dovoljno....a svatko svoga konja hvali i farmaceutskoj industriji naravno da je interesu uvjeriti te da ti treabju njihovi "vitamini i minerali".

Hello
03.11.2011., 10:23
Mene zanima razlika izmedju gelova, pjena, tonika, losiona i slicno... Kad skidate navece sminku, kojim redoslijedom to radite? Izgubila sam se :D

TheEmpress
03.11.2011., 10:41
Prvo skineš šminku i umiješ se nečim, onda tonik, pa serum i/ili krema.

eyedetox
03.11.2011., 10:54
Kaj se dodataka prehrani tiče: ja bi svima savjetovala da ne piju ništa ako nemaju dokazani manjak nekog vitamina ili minerala (ja recimo imam manjak B vitamina). Mislim, ne pijete preventivno ni Aspirine, ni lijekove za tlak ili rak ni slično, ili? Ja sam sve bacila nakon kaj sam završila na hitnoj pa su mi uzimali anamnezu (nisam završila zbog dodataka, nego su me pitali kaj sve pijem od mogućih lijekova, pa sam rekla da pijem multivitamin i omegu, kaj je bilo u tom trenutku), pa kaže internist: gledajte, svi ti dodaci su dobri - za proizvođača. On ima koristi od njih, vi ne. To je sve psihosomatski - ljudi piju vitamin c pa misle da nisu dobili gripu zato, a nisu je dobili jer su otporni i ne bi je dobili ni bez toga, a da ne govorimo o onima koji piju svašta, pa su opet bolesni, a onda počnu piti još više toga jer misle da nisu pili dovoljno dodataka.
Isto tako, ne postoji ništa za dizanje imuniteta (osim par tableta koje spadaju u lijekove, a ne u dodatke u slobodnoj prodaji). Imunitet se stvara zdravim načinom života i prehranom.
Eto, meni tak rekla dva različita liječnika, meni dovoljno....a svatko svoga konja hvali i farmaceutskoj industriji naravno da je interesu uvjeriti te da ti treabju njihovi "vitamini i minerali".

U principu se i slažem i ne slažem s tobom. Prvo, kako dokazati manjak nekog vitamina? Ako odem na krvnu pretragu oni će uvidjeti eventualno željezo u krvi, nisam čula da se u krvi vide nedostaci nekog vitamina.
Ako misliš na one sprave kojima ti kao mjere razinu vitamina i minerala ( bila ja na tome ), to je totalna glupost

Sigurna
03.11.2011., 11:37
Pa za mene je bio dovoljan dokaz manjka tog vitamina to što sam imala određeno stanje za koje je moja liječnica opće prakse rekla da je od manjka B vitamina....nakon toga, poslala me neurologu koja je rekla isto....konzumiranjem B - kompleksa stanje se popravilo....i nakon toga svaki put kad bi počela i prestala uzimati B- kompleks, stanje bi se popravljalo odnosno pogoršavalo...ne vjerujem da je autosugestija, a osim toga ništa drugo nisam mijenjala da bi bilo od čega drugog. Sem toga, injekcije istog su djelovale, tablete manje, kako koje.
Možda sam se nespretno izrazila, pa sam trebala reći: ne pijte ništa ako vam liječnik nije rekao. (a nisam to napisala jer znam da i oni znaju biti pristrani, pa preporučuju svašta ovisno od kojeg proizvođača dobivaju lovu).
A kažem, kaj ćeš piti, sve? S kojom svrhom?

hellie
03.11.2011., 11:39

meni to nikak ne uspjeva..stavim na ruku pa mi se to sve pokupi po rukama i od kose i volumena ništa nula bodova..

pa malo treba. ja imam got2be, ista stvar ko i taft. odignem dio kose i samo uz sam rub malo pospem, samo približim i pustim da malo izađe, ne posipam kao što bi puder posipala, utrljam i gotovo.

eyedetox
03.11.2011., 11:52
Pa za mene je bio dovoljan dokaz manjka tog vitamina to što sam imala određeno stanje za koje je moja liječnica opće prakse rekla da je od manjka B vitamina....nakon toga, poslala me neurologu koja je rekla isto....konzumiranjem B - kompleksa stanje se popravilo....i nakon toga svaki put kad bi počela i prestala uzimati B- kompleks, stanje bi se popravljalo odnosno pogoršavalo...ne vjerujem da je autosugestija, a osim toga ništa drugo nisam mijenjala da bi bilo od čega drugog. Sem toga, injekcije istog su djelovale, tablete manje, kako koje.
Možda sam se nespretno izrazila, pa sam trebala reći: ne pijte ništa ako vam liječnik nije rekao. (a nisam to napisala jer znam da i oni znaju biti pristrani, pa preporučuju svašta ovisno od kojeg proizvođača dobivaju lovu).

B vitamina skoro pa svima nedostaje isto kao i C , a to su ajmo reć bezazleni vitamini čiji višak organizam sam izbacuje. Opasno je sam na svoju ruku i u prevelikim količinama piti vitamine i minerale koji se talože u jetri i bubrezima ( A,E, D, mg,Fe..) , tad može doći do hipervitaminoze.
Ameri npr, u svakom supermarketu kupuju ogromne količine vitamina i piju abnormalne doze, skoro pa će i kod nas biti tako.
S druge strane, meni je provjeren C vitamin kojeg pijem dnevno do 2 grama, nekad i više. Zaista me sve gripe i prehlade zaobilaze :s

Sigurna
03.11.2011., 12:31
S druge strane, meni je provjeren C vitamin kojeg pijem dnevno do 2 grama, nekad i više. Zaista me sve gripe i prehlade zaobilaze :s

Kako znaš da te zaobilaze zbog toga?

piskavac
03.11.2011., 12:58

Mislim da su šamponi za povećanje volumena bolje rješenje od pudera, mada to nije na brzinu povećanje, jer se mora oprat kosa. Ja sam bio jako zadovoljan šamponom za povećanje volumena kose iz Oriflame-a.

Kosa mi je bila lagana i lepršava čak i ako je nisam dva dana oprao.

eyedetox
03.11.2011., 13:08

Pa isto kao ti s B vitaminom, dok su svi bolesni oko mene u sezoni i po nekoliko puta , ja ostanem nezaražena dok bi prije dok ga nisam pila svaka sezona gripe i ja u krevetu

piskavac
03.11.2011., 13:11

Šteta je što si ih poslušala.

A lijekovi koje oni propisuju - to proizvodi Čarobnjak iz Oza i to je besplatno. Ma da, i to proizvodi farmaceutika i ima daleko veću korist od prodaje tih lijekova koji su često mnogo skuplji čak i od onih relativno skupih dodataka prehrani.

Mnogo je toga na psihosomatskoj bazi, ali ne sve. Eto recimo kako to da meni nije toliko pomogao ABC+ vitaminsko-mineralni preparat od NW-a, a pomogao mi je ANTIOX od Vision-a?

Ili kako to da mi nije baš puno pomogao kalcij-magnezij-cink od NW-a, ali mi je zato za probleme s modrom kožom pomogao krom-pikolinat od NW-a.

Nije i ne može sve biti na psihosomatskoj bazi.

Kad bi tako bilo, dovoljno bi bilo popiti neku bijelu tabletu u kojoj je neki prašak, može i fino samljeveno vapno, pa bi samo jedan takav dodatak ili par njih riješili sve probleme.

Želim ti svo zdravlje ovog svijeta i da se nikad više ne razboliš, ali bez preventinve upotrebe dodataka prehrani, bojim se da to neće biti moguće.

Dodaci prehrani nisu isto što i klasični lijekovi.

Volio bih da čisto radi sebe ponovo razmisliš o (ne)pijenju dodataka prehrani.

piskavac
03.11.2011., 13:14
Mene zanima razlika izmedju gelova, pjena, tonika, losiona i slicno... Kad skidate navece sminku, kojim redoslijedom to radite? Izgubila sam se :D

I mene isto zanima kakva je razlika između mlijeka i losiona. Mislio sam da je losion više tekući, a mlijeko da je kremasta supstanca. No, kad sam svojoj mami kupio losion za hidrataciju tijela od Nivee i malo ga "ukrao", vidio sam da se isto radi o nekoj bijeloj kremi. Pa eto... ne znam u čemu je osnovna razlika izmešđu npr. mlijeka za tijelo i losiona za tijelo.

Doreen
03.11.2011., 13:16
U principu se i slažem i ne slažem s tobom. Prvo, kako dokazati manjak nekog vitamina? Ako odem na krvnu pretragu oni će uvidjeti eventualno željezo u krvi, nisam čula da se u krvi vide nedostaci nekog vitamina.
Ako misliš na one sprave kojima ti kao mjere razinu vitamina i minerala ( bila ja na tome ), to je totalna glupost

može se to utvrditi i krvnim pretragama, samo što liječnici ne daju olako uputnice za tako detaljne krvne pretrage. valjda im je to skupo.
znam da kad sam prije nekih 8 god. išla vaditi nalaze prije operacije krajnika da su mi nacijedili 6 epruvetica i pretresli me generalno. kasnije, na pregledu kod anesteziologa je baš gledao taj vitaminsko-mineralni status (mislim da se tako to zvalo) i obzirom da mi je falilo kalija da su mi dali dvije šumeće tablete kalija i to je kao bitno poravilo stvar.

dakle, može se, samo valjda trebaš otići u privatni lab i iskeširati za takav nalaz.

piskavac
03.11.2011., 13:21

Oh, sorry tek sam sad vidio ovaj tvoj post. Čini se da smo nažalost, osuđeni na tapkanje u mraku dok ne nađemo pravu kombinaciju za sebe.

Ja već jako dugo od dodataka prehrani pijem samo utein za oči, a volio bih piti i drge stvari jer baš vidim da mi trebaju. Umoran, sam a da ništa ne radim, zuji mi u glavi, ne mogu učiti. A trebat ću uskoro i raditi osam sati dnevno i intenzivno učiti još dva-tri sata poradi toga posla, osjećam se ko isprebijana vreća i ne znam kako ću se nositi sa radnim zadacima jer nemam love da si kupujem dodatke za koje mislim da bi mi jako pomogli; krvavo bi volio raditi, ali ne znam kako ću preživjeti prva dva mjeseca na poslu. Prvih mjesec dana dok dobijem plaću i onda kad kupim dodatke dok oni počnu djelovat.

polkagaist
03.11.2011., 13:24
I mene isto zanima kakva je razlika između mlijeka i losiona. Mislio sam da je losion više tekući, a mlijeko da je kremasta supstanca. No, kad sam svojoj mami kupio losion za hidrataciju tijela od Nivee i malo ga "ukrao", vidio sam da se isto radi o nekoj bijeloj kremi. Pa eto... ne znam u čemu je osnovna razlika izmešđu npr. mlijeka za tijelo i losiona za tijelo.

Losion bi trebao imat laganiju strukturu i brže bi se trebao upijat u kožu, dok je mlijeko gušće i obično mu treba duže vremena da se upije.

piskavac
03.11.2011., 13:27
meni je provjeren C vitamin kojeg pijem dnevno do 2 grama, nekad i više. Zaista me sve gripe i prehlade zaobilaze :s

Divim ti se ako možeš piti do dva grama čistog vitamina C u prahu.

Je li popiješ cijelu dozu odjedanput ili kako to ide?

Ja imam problema sa stolicom ako popijem znatno više od 1 grama dnevno, čak ako tu dozu podijelim na dva-tri obroka. (Naravno, onda kada imam novaca kupiti ga).

Meni je neki limit maksimalno do 1000mg.

Ne znamo kako znamo, ali znamo. Isto kao ti s B-kompleksom.

Mene su isto zaobilazile gripe i prehlade dok sam pio makar 400-500mg, s time da sam pazio da to budu tablete s bioflavonoidima.

polkagaist
03.11.2011., 13:32
Oh, sorry tek sam sad vidio ovaj tvoj post. Čini se da smo nažalost, osuđeni na tapkanje u mraku dok ne nađemo pravu kombinaciju za sebe.

Ja već jako dugo od dodataka prehrani pijem samo utein za oči, a volio bih piti i drge stvari jer baš vidim da mi trebaju. Umoran, sam a da ništa ne radim, zuji mi u glavi, ne mogu učiti. A trebat ću uskoro i raditi osam sati dnevno i intenzivno učiti još dva-tri sata poradi toga posla, osjećam se ko isprebijana vreća i ne znam kako ću se nositi sa radnim zadacima jer nemam love da si kupujem dodatke za koje mislim da bi mi jako pomogli; krvavo bi volio raditi, ali ne znam kako ću preživjeti prva dva mjeseca na poslu. Prvih mjesec dana dok dobijem plaću i onda kad kupim dodatke dok oni počnu djelovat.

Što se tiče vitamina, naše društvo općenito, misli da će sve riješiti sa tabletom. Ok je tableta ako uvidiš da ti nešto fali,ali onda kad ti se stanje stabilizira zašto ne promjenit prehranu? Naravno da je lakše pit tablete nego mjenjat stil života (prehrana,kretanje itd), ali sve ćemo to jednom platit u starosti. Kad si mlad (znači do cca 50-55god života) ne treba ti toliko toga, bezveze opterećuješ organizam, kasnije kako starimo normalno da će nam trebat više određenih vitamina i minerala koje jednostavno nećemo moć sami nadomjestit jer nam organizam sa 20 i 60 god. ne funkcionira isto, pa ćemo ih uzet u obliku tableta.
Druga stvar je ako se netko profesionalno bavi sportom ali o tome ovdje nije priča..

crvenkapica5
03.11.2011., 19:45

to ti je rekao doktor? ufff...
ok, nekome će pod zdravu prehranu biti uključeni i nešto što drugi nazivaju dodacima prehrani (ovisi u kojem su obliku i kako se uzimaju) kao što su: aloe vera, matična mliječ, propolis, noni sok, goji bobice, alge... pa ne bih baš rekla da ne postoji ništa što diže imunitet "osim par tableta koje spadaju u lijekove" (ovo se čisto čudim tom doktoru, ne tebi)
osim fokusa na farmaceutsku industriju koju će neki doktor ili podržati ili popljuvati, nekada bi mogli savjetovati i koju prirodnu pomoć imunitetu za koju nisam sigurna da se svi njihovi pacijenti sjete kada im kaže da je dovoljna zdrava prehrana, te je pitanje što ljudi podrazumijevaju pod njom.
bilo bi super kada bi u ordinacijama opće medicine ponekad imali i kojeg nutricionista, no da ne zalazim dalje u pitanja našeg zdravstva u kojem je ionako puno previše još važnijih stvari čista utopija, lets just stop here :)

hellie
03.11.2011., 19:54

uistinu nisu potrebne neke posebne pretrage da bi se utvrdio nedostatak vitamina i minerala. za većinu postoje lako prepoznatljivi simptomi :)

btw, ja ne pijem ništa od vitamina i minerala, ne jedem ni voće često, ne hranim se nešto posebno zdravo, jedem dosta povrća,trudim se jesti raznoliku hranu, ali nije sad da nešto pretjerano pazim. i nije me gripa i prehlada uhvatila već preko 10 godina.

crvenkapica5
03.11.2011., 21:29
btw, ja ne pijem ništa od vitamina i minerala, ne jedem ni voće često, ne hranim se nešto posebno zdravo, jedem dosta povrća,trudim se jesti raznoliku hranu, ali nije sad da nešto pretjerano pazim. i nije me gripa i prehlada uhvatila već preko 10 godina.

bravo za tvoje genetske predispozicije :)
isto tako imam više prijatelja koji će valjda do stote živjeti na fast food-u, imati super ten i nikad biti bolesni. nešto je i u zvijezdama zapisano :D

Erato321
03.11.2011., 23:21
postoji li neka kremica koja je primjenjiva za intimno podrucje i iritaciju koze...od depiliranja, ulozaka? nesto tipa bepanten... ne znam sto da koristim, probala sam baby puder, ali nema koristi... i nevenovu mast, ni to mi nije pomgolo. hvala.:mig:

5rich
03.11.2011., 23:25
postoji li neka kremica koja je primjenjiva za intimno podrucje i iritaciju koze...od depiliranja, ulozaka? nesto tipa bepanten... ne znam sto da koristim, probala sam baby puder, ali nema koristi... i nevenovu mast, ni to mi nije pomgolo. hvala.:mig:

Babylove kremica s cinkom :mig:

Wedding
03.11.2011., 23:30

Bepanthen plus ( u ljekarnama)- za ostecenu, osijetljivu, nadrazenu kozu:) i za brzi oporavak

finky
04.11.2011., 10:00
je li istina da sephora drži too faced?
ako jest, kolika je zastupljenost asortimana i drže li setove?

Acid_2
04.11.2011., 10:39
istina je :)
imaju svoj posebni štand Too Faced dekorative, a ima toga dosta. samo što su im testeri smrdljivi i uvijek upackani :mad: al šminka je divna, imaju one palete sjenila (ja želim Natural Eye već 3 godine :mama:): Naked Eye (http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P263701&categoryId=C10480), Natural Eye (http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P241303&categoryId=C10480) i Smokey Eyes (http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P290624&shouldPaginate=true&categoryId=4225). ugl imaju sve što i na sajtu :D

finky
04.11.2011., 10:52
hvala ti :mig:
sad mi reci još da su cijene "samo" oko 30 % više nego na sajtu pa da vodim dragog u kupovinu :D

p.s. dobivaju li special edition palete?

Sigurna
04.11.2011., 11:49
to ti je rekao doktor? ufff...
ok, nekome će pod zdravu prehranu biti uključeni i nešto što drugi nazivaju dodacima prehrani (ovisi u kojem su obliku i kako se uzimaju) kao što su: aloe vera, matična mliječ, propolis, noni sok, goji bobice, alge... pa ne bih baš rekla da ne postoji ništa što diže imunitet "osim par tableta koje spadaju u lijekove" (ovo se čisto čudim tom doktoru, ne tebi)

Je, točno tim riječima....kardiolog....i to dosta poznata u vž-županiji...kao, ne postoji nikakav dodatak prehrani koji podiže imunitet, osim - e tu je sad krenula sa nekim nazivima koje sam ja prvi put čula, valjda imena lijekova - a to se pak prepisuje ljudima koji su preboljeli rak i slično....sjećam se baš, mislim, pa nemam neki razlog za to izmišljati. Ja svejedno ne pijem ništa, čisto zato što ne primijećujem razliku od razdoblja kad sam pila vitamine, minerali, probiotike...ista sam i zadnjih godinu dana otkad ništa od toga nisam konzumirala....svejedno me prošle zime zaobišla i gripa i prehlada, kao i svake prije...pa...(jedino b-kompleks kad mi se jena boleština pogorša, a to je na preporuku liječnika)

Erato321
04.11.2011., 12:43
hvala na savjetu cure, probat cu ovu babylove za pocetak.

How to save a life
04.11.2011., 16:12
hvala na savjetu cure, probat cu ovu babylove za pocetak.

ja bih ti za iritaciju ipak radije preporučila bepanthen. Ta babylove u sebi ima cink koji isušuje, a nakon iritacije od uloška, to ti zadnje treba :ne zna:

finky
04.11.2011., 17:06
drži li douglas u HR benefit?

Mopsly
04.11.2011., 17:09
Douglas ne, Sephora da :mig:

Lilit
04.11.2011., 17:13
ja bih ti za iritaciju ipak radije preporučila bepanthen. Ta babylove u sebi ima cink koji isušuje, a nakon iritacije od uloška, to ti zadnje treba :ne zna:

ja isto mislim da cink nije bas, ja bi preporucila neku kremu za bebe za bebinu guzu, pavloviceva ili ja npr imam djecju pastu jgl za tako neke situacije za nju pise da je za osjetljivo i nadrezenu kozu, pelenski osip i hemeroide

How to save a life
04.11.2011., 18:35
ja isto mislim da cink nije bas, ja bi preporucila neku kremu za bebe za bebinu guzu, pavloviceva ili ja npr imam djecju pastu jgl za tako neke situacije za nju pise da je za osjetljivo i nadrezenu kozu, pelenski osip i hemeroide

Tako je - dječje kreme, melem, bepanthen.

Sigurna
05.11.2011., 10:44
Ja sam Hippovu koristila kad sam....ovaj....liječila posljedice depilacije...:503:. Pomogla je....doduše, nisam ništa drugo ni probala, pa ne znam kakvo bi bilo. Ima i ona cinka, ali sam se vodila logikom - ako je za ranjene dječje guze, biti će i za moju dobro.

http://shop.edeka24.de/out/1/html/0/dyn_images/1/wundschutzcreme_300_p1.jpg

Sad imam ovu:

http://www.planet-lepote.com/forum/richedit/upload/2k79456b1c68.jpg

Još je bolja, nije onak gusta, a pomaže u vezi svega....nema cinka, sa kamilicom je....

5rich
05.11.2011., 11:16

Babylove je upravo krema za bebine guze :mig: Koristi se za pelenski osip. Piše na njoj protiv iritacije i crvenila :mig:

Lilit
05.11.2011., 12:46
sorry ja sam pod babylove pomislila na ovu hippovu sa slike :o ta hipp je btw odlicna za ruke ispucale ili suhe :top:

Maisha
05.11.2011., 13:08
postoji li neka kremica koja je primjenjiva za intimno podrucje i iritaciju koze...od depiliranja, ulozaka? nesto tipa bepanten... ne znam sto da koristim, probala sam baby puder, ali nema koristi... i nevenovu mast, ni to mi nije pomgolo. hvala.:mig:dm das gesunde plus krema s panthenolom. :s :s :s jako slično bepanthenu, a jeftinija. :mig:

How to save a life
05.11.2011., 13:59
Babylove je upravo krema za bebine guze :mig: Koristi se za pelenski osip. Piše na njoj protiv iritacije i crvenila :mig:

Ma neka je, al ako ju cure tu masovno koriste za isušivanje prišteva ja ju ne bi stavila na iritiranu kožu. Znam šta je iritacija od glupih uložaka, govorim iz vlastitog iskustva.
A tu babylove sam kupila jer su tu svi pomahnitali, i jednostavno ju nemam za šta koristit :lol:

Muffet
05.11.2011., 14:21
dm das gesunde plus krema s panthenolom. :s :s :s jako slično bepanthenu, a jeftinija. :mig:

I ja ju koristim i odlična mi je :)

Erato321
05.11.2011., 17:00

koja je to djecja pasta? jel to ovo (http://www.google.hr/imgres?q=djecja+pasta+jgl&um=1&hl=hr&sa=N&biw=1600&bih=775&tbm=isch&tbnid=jD94BJUTFux2xM:&imgrefurl=http://www.jgl.hr/proizvodi/bezreceptni-program/djecja-kozmetika/djecja-mast&docid=FRRukAhdPkxMlM&imgurl=http://www.jgl.hr/proizvodi/bezreceptni-program/djecja-kozmetika/drugthumb/image/media/215219/sanja_kutija_150.jpg&w=140&h=113&ei=DWq1TtHsB8TWsgbt48TgBw&zoom=1&iact=hc&vpx=717&vpy=207&dur=211&hovh=90&hovw=112&tx=86&ty=44&sig=118376270907325386086&page=1&tbnh=90&tbnw=112&start=0&ndsp=32&ved=1t:429,r:3,s:0)?

Ja sam Hippovu koristila kad sam....ovaj....liječila posljedice depilacije...:503:. Pomogla je....doduše, nisam ništa drugo ni probala, pa ne znam kakvo bi bilo. Ima i ona cinka, ali sam se vodila logikom - ako je za ranjene dječje guze, biti će i za moju dobro.

Sad imam ovu:

http://www.planet-lepote.com/forum/richedit/upload/2k79456b1c68.jpg

Još je bolja, nije onak gusta, a pomaže u vezi svega....nema cinka, sa kamilicom je....
ovo nikad nisam vidjela u ducanu... :(

dm das gesunde plus krema s panthenolom. :s :s :s jako slično bepanthenu, a jeftinija. :mig:

a gdje ovo stoji u dm-u? nisam uspjela pronaci...

kupila sam babylove s cinkom, ali ne vidim poboljsanja pa cu kupiti nesto od ovog... Je li ova das gesunde plus krema ovo (http://media.preisvergleich.de/media/200/200/images/products/26/4f/36/preisvergleich-Das_gesunde_Plus_Panthenol_Schutz-_und_Pflegesalbe.jpg)? Ako je onda vjerojatno stoji tamo pored šumećih tableta, zato ni nisam vidjela :bonk: Hvala cure na savjetima, bas se patim ovak.:tuzni: Jedva cekam ponedjeljak da odem u DM i kupim nešto od ovog.

Muffet
05.11.2011., 17:04
Erato, vjerojatno ju nisi mogla naći jer ne stoji s kremama, nego tamo s njihovim vitaminima i šumećim :mig:

Wedding
05.11.2011., 17:18
Za iziritirana podrucha osim Bepanthena dobra je i JGL djecja mast najvece pakiranje od 500ml je oko 49 kn al ima i manjih pakiranja) a sadrzi ove sastojke: voda, mineralna ulja, lanolin i parafin i meni je super kao i Bepanthen plus:mig:

Lilit
05.11.2011., 17:48
koja je to djecja pasta? j.

ovo: http://www.jgl.hr/hr/proizvodi/bezreceptni-program/djecja-kozmetika/djecja-mast/djecja-pasta-50-ml/

ti si linkala mast, moje je pasta ali to je to da...

Sigurna
05.11.2011., 18:17
k
ovo nikad nisam vidjela u ducanu... :(

Kod nas nisi ni mogla :D.

Erato321
05.11.2011., 19:05
hvala vam puno puno puno!:top::cerek:

lordy
06.11.2011., 13:46
E ovak,neka mi netko,molim objasni od koliko se to godina koža smatra "zrelom":D.Naime,vidjeh u DMu jednu anti-age i jednu kremu protiv bora,iste marke.Nakon detaljnog čitanja vidjeh da je ova druga namjenjena zreloj koži,a na prvoj ne piše ništa.Jel ima tu neke razlike,s obzirom na to da su obje namjenjene "normalnoj" koži i mogu služiti i kao dnevna i kao nočna njega.:ne zna:

efghi
06.11.2011., 13:48
anti age je za nas mlađe :), a protiv bora i zrela koza je nakon 40-50god

lordy
06.11.2011., 13:54
Hvala:cerek:

vikky
07.11.2011., 18:47
Bok cure, kako i s čim dezinficirate sjajila i ruževe? :brukica:

*ivancica*
08.11.2011., 00:31
prosvjetlite me :D zašto su bolje vodootporne maskare ? :confused: tj zašto puno cura na forumu preferira vodootporne??

bedacha
08.11.2011., 08:07
prosvjetlite me :D zašto su bolje vodootporne maskare ? :confused: tj zašto puno cura na forumu preferira vodootporne??

Duže drže trepavice uvijenima :mig:

A za dezinfekciju ruževa koristim Inglotov sprej za dezinfekciju, posprejam i pustim da se osuši, a koliko sam skužila neke cure to rade s alkoholom. Za sjajila stvarno ne znam, nikad ih nisam dezinficirala i ništa mi ne pada na pamet. :ne zna:

Wedding
08.11.2011., 08:52

meni osobno su bolje jer mi dugo drze i ne preslikaju mi se, a posto imam realtivno duge trepavice to mi puno znaci:mig:

How to save a life
08.11.2011., 08:56

po meni nisu bolje :zubo:

Acid_2
08.11.2011., 10:17
meni osobno su bolje jer mi dugo drze i ne preslikaju mi se, a posto imam realtivno duge trepavice to mi puno znaci:mig:

potpis na ovo. plus nekad slučajno protrljam rubove očiju pa se manje mrljaju neg obične maskare. meni često suze oči od maskara, dosad mi nisu ni od jednih vodootpornih, no dobro ja kristim Catrice vodootporne, pa su meni sve njihove dobre, štajaznam

Carol_zg
08.11.2011., 10:55

Vodootporne sadrže veći udio voska u sebi, što ih i čini vodootpornima, a obične su bazirane na vodi. Vodootporne prema tome bolje drže trepavice uvijenima, jer "stvrdu" dlaku, tj. vodootporna maskara je tvrđa kad se osuši i bolje drži "curl".... no, valda si uspjela shvatiti što pokušavam reći :D

To i to što se neće baš tako lako zamrljati ( npr. kad oči zasuze ) su velike prednosti vodootpornih maskara.

Ja ih svejedno ne volim nositi svakodnevno jer mi je puno veća tlaka ih u potpunosti navečer ukloniti.

merlinka
08.11.2011., 11:34
Daju li u bio&bio testere? Zanima me Weleda kozmetika...

Mopsly
08.11.2011., 13:28
Ako imaju - daju ;)
Meni su uvijek davali ono što sam tražila a da su imali :ne zna:

Lorraine
08.11.2011., 14:29
Daju li u bio&bio testere? Zanima me Weleda kozmetika...

Meni nikad nisu dali, a obično potrošim 200-300 kn :ne zna:

*ivancica*
08.11.2011., 16:49
hvala vam cure :cerek: morat ću i to onda probat.. :o ali dok potrošim zalihe, trenutno ih je 6 u zalihama :lol: taman tamo 2017.

Maisha
08.11.2011., 19:51
Je li ova das gesunde plus krema ovo (http://media.preisvergleich.de/media/200/200/images/products/26/4f/36/preisvergleich-Das_gesunde_Plus_Panthenol_Schutz-_und_Pflegesalbe.jpg)? Ako je onda vjerojatno stoji tamo pored šumećih tableta, zato ni nisam vidjela :bonk: Hvala cure na savjetima, bas se patim ovak.:tuzni: Jedva cekam ponedjeljak da odem u DM i kupim nešto od ovog.Muffet ti je već odgovorila gdje je pronaći, jesi je našla? ako nisi, pitaj neku od teta u dm-u :mig:

prosvjetlite me :D zašto su bolje vodootporne maskare ? :confused: tj zašto puno cura na forumu preferira vodootporne??oči mi rado suze zbog zijevanja, vjetra, sunca pa sam sigurna da mi ostane na mjestu. ( :s :s :s za l'oreal volumissime u vodootpornoj verziji)

sanjone
08.11.2011., 20:01
Moze pomoc, puder u kamenu je bolje nanositi spuzvicom ili kisticem?

Wedding
08.11.2011., 20:32

Ijako jako ali stvarno jako rijetko rabim puder u kamenu ili prahu bolji mi je kist jer sa spuzvicom nekako neravnomjerno nanesem pa imam feeling da izgledam ko ofucana lutka... Al mislim da je tu mnogo stvar i do navike:mig:

hellie
08.11.2011., 20:49

obično kistom dobiješ slabije prekrivanje. a spužvicom jače. ako koristiš spužvicu onda trebaš utisnuti lagano puder, ne vući spužvicom.

kako nanijeti puder a pravi način :D
http://www.youtube.com/user/gossmakeupartist#p/u/91/-9lyg9DNfsY

Acid_2
08.11.2011., 20:53

kabuki brush :top:

Erato321
08.11.2011., 21:05
Muffet ti je već odgovorila gdje je pronaći, jesi je našla? ako nisi, pitaj neku od teta u dm-u :mig:

)

jesam, zahvalna sam vam do neba! spasile ste me skroz. naravno, pomoglo je :top::cerek:

merlinka
08.11.2011., 21:56
Mopsly, Lorraine hvala vam. Otići ću u Arenu i okušati sreću, ne želim kupiti kremu napamet.

Mopsly
09.11.2011., 07:08
Meni nikad nisu dali, a obično potrošim 200-300 kn :ne zna:

Ma ni meni nikad nisu dali neovisno o cifri koju sam ostavila kod njih ali ja fino pitam jel imaju i uvijek su mi davali pa čak i jednom kad sam bila samo ušla (bez da sam išta kupila) i tražila tester jednog određenog J. Masters šampona :ne zna:

orchid1
09.11.2011., 11:47
ovako, kad skinem šminku dvofaznim skidačem šminke, dali mogu samo miceralnom proći kasnije, ili moram tonik i mlijeko poslije? :confused:

eyedetox
09.11.2011., 11:51
ovako, kad skinem šminku dvofaznim skidačem šminke, dali mogu samo miceralnom proći kasnije, ili moram tonik i mlijeko poslije? :confused:

Iza micelarne nemoraš više ništa, iako se ja još dodatno umijem jer sam tako navikla

Wedding
09.11.2011., 11:52

sve ovisi o tome kako ti skidac cisti, ja prvo ocistim sa skidacem sminke, zatim lice umijem nekim od sredstava za umivanje (ja rabim Vichy Normaderm) i zatim ili micelarnu ili tonik, ovisi sta imam al draza mi je micelarna jer mi apsolutno svaki tonik ostavlja film na kozi i to .... tj nakon toga ide serum i krema

orchid1
09.11.2011., 11:57
hvala :) očisti mi savršeno šminku i maskaru, najbolje do sada... pa sam mislila da samo miceralnom prođem poslije... i naravno krema

finky
09.11.2011., 12:35
Tko u zg ima najpotpuniji izbor artdeco kozmetike? Zanimaju me baked rumenila i sjenila iz minerals kolekcije, sjenila iz redovne linije i magnetne kutije za njih, kompaktni puderi, long lasting foundation i kabuki te baza za sjenila. Iskustva s ovim proizvodima također. Hvala!

eyedetox
09.11.2011., 13:02
Tko u zg ima najpotpuniji izbor artdeco kozmetike? Zanimaju me baked rumenila i sjenila iz minerals kolekcije, sjenila iz redovne linije i magnetne kutije za njih, kompaktni puderi, long lasting foundation i kabuki te baza za sjenila. Iskustva s ovim proizvodima također. Hvala!

Iris i Muller, tu su negdje i čini mi se da imaju skoro sve

missha
09.11.2011., 19:51
Parfem pun a špricaljka ne radi :confused:,
jel se šta moze napraviti? Molim savjet :moli:

Acid_2
09.11.2011., 20:12
ovisi koliko je velik grlić boce, al probaj kupiti one refilove parfema (kao iz Refana) i samo zamjeniš špricaljku. ili od nekog starog parfema :ne zna:

evenutalno možeš kupiti hrpu tih dekant bočica sa sprejevima i pretoči u njih.

bubley
09.11.2011., 20:16
Gdje ima za kupiti Blistex labela? Bila sam u dm-a i kozmu i nisam ih vidjela :ne zna:

Sigurna
09.11.2011., 20:17
Muller!

Maisha
09.11.2011., 20:19
jesam, zahvalna sam vam do neba! spasile ste me skroz. naravno, pomoglo je :top::cerek:baš mi je drago! :cerek:

Gdje ima za kupiti Blistex labela? Bila sam u dm-a i kozmu i nisam ih vidjela :ne zna:čini mi se da ima u mulleru.

missha
09.11.2011., 22:33
ovisi koliko je velik grlić boce, al probaj kupiti one refilove parfema (kao iz Refana) i samo zamjeniš špricaljku. ili od nekog starog parfema :ne zna:

evenutalno možeš kupiti hrpu tih dekant bočica sa sprejevima i pretoči u njih.

Malo grlo, kad pumpaš parfem ko da curi okolo, ali ne ide na špricaljku :mama:
Ne moze se izvidat, mogu samo razbit bocu i u nešto pretočit to nije to :(

Do čega uopće bude da se to desi? Tlak ili sta?:confused:

Acid_2
09.11.2011., 23:52
vjerojatno tlak. to se često događa proizvodima u spreju. ili mjehurić zraka zapne u ventilu i neda van. probaj sačekati par dana možda se "slegne". ak ne upali, a čep se neda dignuti, onda ti jedino preostaje razbiti u dekante :(
mogu misliti kak ti je, kupila parfem i ne radi čep ja bih poludila :504:
ak imaš račun i sve, probaj otić u parfumeriju pa nek ti daju novi :ne zna:

BOLEYN
10.11.2011., 08:52
jel netko zna koliko košta TOO FACED ENCHANTED GLAMURLAND PALETA u Sephori ili nekom dr. dućanu u ZG?

miss burleska
10.11.2011., 11:38
Parfem pun a špricaljka ne radi :confused:,
jel se šta moze napraviti? Molim savjet :moli:

ako imaš račun, bez problema možeš vratiti takav parfem i dobiti novi jer je to zapravo oštećena roba :mig:
ako nemaš, preostaje ti jedino da probaš odvrnuti pumpicu i ponovo zavrnuti (ako se uopće da, jer ne nekim parfemima to ne ide tako lako) il dekantirati isti.

Sigurna
10.11.2011., 11:53
ako imaš račun, bez problema možeš vratiti takav parfem i dobiti novi jer je to zapravo oštećena roba :mig:
ako nemaš, preostaje ti jedino da probaš odvrnuti pumpicu i ponovo zavrnuti (ako se uopće da, jer ne nekim parfemima to ne ide tako lako) il dekantirati isti.

Ja imam još jednu ideju....znam da će neki sad reći da će na taj način možda doći do neke promjene u parfemu, ali ja sam tako znala riješiti slične situacije...ovako, stavi u čašu tople vode i okreni bočicu parfema naopako unutra...bočici mora biti u vodu uronjen onaj dio sa čepom, a opet da stoji stabilno u čaši da ne moraš to ovako držati. Nek tako stoji tako par minuta, dok je voda još uvijek topla...Topla voda će otopiti ono što možda "kemijski" spriječava izlazak parfema...ako je u mehanici problem, onda je to druga stvar....znam da nije neka ideja, ali nemaš kaj izgubiti. Mislim da nema šanse da voda uđe u parfem tako. Mislim. Nisam Sigurna :rofl:.

Ili probaj sa alkoholom isti scenarij, to je možda bolje, budući je i u parfemu alkohol, pa ako malo uđe....

andyca
10.11.2011., 13:47
Cure,ja ne kužim ove korektore u prahu,mineralne jel tak?:brukica:
Kak to prekriva?

eyedetox
10.11.2011., 13:50
Cure,ja ne kužim ove korektore u prahu,mineralne jel tak?:brukica:
Kak to prekriva?

Meni predobro kao i mineralni puder.:)

andyca
10.11.2011., 13:51
Meni predobro kao i mineralni puder.:)

Hvala Eye :cerek:
Moram probati onda.
Imam podočnjake ko vampir.

missha
10.11.2011., 14:24
Cure hvala na originalnim idejama:D.
Parfem nije iz parfumerije, ali cura je odlična i mislim da necu imat problema za vratit
a nemam sreće i ovo nikad nisam imala pojma da se moze desit :503: .
Ne bi dekantirala, jer nemam bocice i to je za osobnu upotrebu preskupo toliko boca kupit (100ml parfem),
a ne mislim prodavat.

i necu mucit bocu, ako do sutra sama ne proradi, nemam druge nego poslat nazad,
samo zelim parfem kojim se mogu mirisat :raspa:

hellie
10.11.2011., 15:01
da li povlače batiste blush sprej za suho pranje. danas sam gledala u jednom dm i uopće ga nema a nema ni cijene. pa ako ga povlače da se opskrbim jer mi ovaj novi nije dobar.

i odmah da pitam, da li mogu u bipi kombinirati rođendanski popust sad s ovim sniženjem na dekorativu.

Acid_2
10.11.2011., 18:21
i odmah da pitam, da li mogu u bipi kombinirati rođendanski popust sad s ovim sniženjem na dekorativu.

i mene ovo zanima :)

charlizeos
10.11.2011., 18:23
u nekim bipama se može a u nekim ne, ovisi o poslovnici, a to je jako žalosno, ali tako je, mada mislim da se uglavnom može

hellie
10.11.2011., 18:24
taman sam išla pitati na fejsu i piše da se može iskoristiti rođendanski popust

i sad sam se sjetila, da li bipa drži manhattan. mislim da sam vidjela clearface liniju ali ne sjećam se ako imaju ovu normalnu

dast1503
10.11.2011., 20:13
Jeste vi znale da Dove drži dekorativnu kozmetiku? :confused:
Mamina prija ima nešto kao set, sa puno sjenila (svako sjenilo ima svoj aplikator) i puderom. Ja to nisam nigdje kod nas vidila :zubo:

Sigurna
10.11.2011., 20:17
Rimembr dis? Mimimozica i hellie....

http://www.forum.hr/showpost.php?p=36366180&postcount=9760

Ipak ja otišla k dermatologu jer je stanje azdnjih par dana grozno. Pregled platila 250kn, da bi dobila 2 lijeka, oba zajedno cca 200kn :503:. No, uglavnom, osim očitog, da ne smijem šminkati oči, NE SMIJEM DO DALJNJEGA NI LAKIRATI NOKTE!

Instant Human
10.11.2011., 22:12
Jeste vi znale da Dove drži dekorativnu kozmetiku? :confused:
Mamina prija ima nešto kao set, sa puno sjenila (svako sjenilo ima svoj aplikator) i puderom. Ja to nisam nigdje kod nas vidila :zubo:

I ja sam se zacudila kad sam vidjela maleni Dove stand, jos vise kad je pored njega stajao stand sa Neutrogena kozmetikom :D

hellie
10.11.2011., 22:17
I ja sam se zacudila kad sam vidjela maleni Dove stand, jos vise kad je pored njega stajao stand sa Neutrogena kozmetikom :D

gdje, u kojoj trgovini :)

Instant Human
10.11.2011., 23:53
gdje, u kojoj trgovini :)

U SADu, prije par godina, ne sjecam se tocno o kojoj je trgovini rijec. Mislila sam da je Dove ukinuo dekorativu, ne sjecam se kad sam to u novije vrijeme vidjela..

Biberlee
11.11.2011., 00:11
Meni je mama nekad davno donijela crnu Dove olovku, bila je savršena, ali nisam vidjela da igdje ima kupiti :503:

Sigurna, i meni se alergija zna javljati na kapcima, i oko zglobova, laktova, i na potkoljenicama...ja to namažem Hidrokortizon mašću za oči, ali to se smije koristiti samo tokom kraćeg perioda.

aaatina
11.11.2011., 10:30
Greškom sam kupila Eveline SOS lak za nokte,pošto su moji nokti dosta čvrsti smijem li ja njega koristiti kao bazni lak/nadlak? Da mi ne stoji bezveze?! Pitam pošto piše da sadrži formaldehid

mandy
11.11.2011., 11:26
da li povlače batiste blush sprej za suho pranje. danas sam gledala u jednom dm i uopće ga nema a nema ni cijene. pa ako ga povlače da se opskrbim jer mi ovaj novi nije dobar.

ja sam kombinirala prije 2 tj popust happy weekenda i još neke akcije sa rođendanskim u Travnom, prošle godine u Dubravi

mimimozica
11.11.2011., 12:04
Rimembr dis? Mimimozica i hellie....

http://www.forum.hr/showpost.php?p=36366180&postcount=9760

Ipak ja otišla k dermatologu jer je stanje azdnjih par dana grozno. Pregled platila 250kn, da bi dobila 2 lijeka, oba zajedno cca 200kn :503:. No, uglavnom, osim očitog, da ne smijem šminkati oči, NE SMIJEM DO DALJNJEGA NI LAKIRATI NOKTE!

Of course I remember!:mig:
Prvo drago mi je da si uopće otišla kod dermatologa i da si to pogledala tak brzo.. Nadam se da će ti lijekovi pomoći:cerek:
A sad tell me more.. Jel ti to alergija na šminku ili neki lišaj ili tak nekaj, jel ti baš uzela bris i poslala na analizu ili je sam pogledala i zaključila, koje ti je lijekove dala, i kakve veze ima lak za nokte s time??? Sve me zanima:D
Ako želiš možeš mi odgovoriti i na pp :moli:

Sigurna
11.11.2011., 14:22
Of course I remember!:mig:
Prvo drago mi je da si uopće otišla kod dermatologa i da si to pogledala tak brzo.. Nadam se da će ti lijekovi pomoći:cerek:
A sad tell me more.. Jel ti to alergija na šminku ili neki lišaj ili tak nekaj, jel ti baš uzela bris i poslala na analizu ili je sam pogledala i zaključila, koje ti je lijekove dala, i kakve veze ima lak za nokte s time??? Sve me zanima:D
Ako želiš možeš mi odgovoriti i na pp :moli:

E ovak, krivo sam napisala....jedan lijek je 28kn, a drugi skoro 400kn navodno :facepalm:....namjeravam po drugi otići u SLO ili Mađarsku jer su tamo u 1/3 cijene, kaže doktorica, asi ovo jednsotavno ne mogu priuštiti.
U ljekarni su mi potvrdili da je stvarno taj najbolji i da ne znaju za nikakvu jeftiniju inačicu. Naručuje se iz Austrije, nema ga niti u prodaji kod nas.
Kaj se lakova tiče: navodno je žena to već viđala, a i baš nedavno naišla na neki rad u kojem se objašnjava kako neki sastojak iz lakova može uzrokovati baš ovo kaj se meni pojavilo NA OČIMA (kroz krvotok, nije u parama iz laka riječ). A ja imam stalno nalakirane nokte. Pa ono, nek izbacim, pa ću postepeno uvoditi, pa ćemo vidjeti....ovaj forum samo zlo. Nikad mi koža nije bila tak grozna dok nisam počela svašta tu čitati - i primjenjivati :). Vraćam se minimalizmu u kozmetici, dekorative imam za na prste nabrojati, već sam se skoro svega riješila. Prebaciti ću strasti na gelove i mlijeka za tijelo :).

Ostatak ti javim na pm.

piskavac
11.11.2011., 17:41
Jel netko zna gdje se može nabaviti preparat kombucha gljiva. Svojevremeno ga je imao RSI, sad ga ima Herbalance, ali ovaj drugi je ustvari mješavina te gljive i svega drugog pomalo.

A ja bih baš Kombuchu.

I ima li tko iskustvo s plaćanjem dodataka prehrani drito iz Njemačke i akko to ide?

Sigurna
11.11.2011., 18:14
Forumašica justterored ti nekaj radi s tom gljivom, pa možda možeš od nje dobiti više informacija :mig:.

Wedding
11.11.2011., 19:26
Jel netko zna gdje se može nabaviti preparat kombucha gljiva. Svojevremeno ga je imao RSI, sad ga ima Herbalance, ali ovaj drugi je ustvari mješavina te gljive i svega drugog pomalo.

A ja bih baš Kombuchu.

I ima li tko iskustvo s plaćanjem dodataka prehrani drito iz Njemačke i akko to ide?

Ja si bas mislim uzet tu gljivu od tete, tj vec je uzimam od proljeca al nikako da ju udomim:rofl:... Inace bas mi je fini taj caj il sta god da je:)

majica17
11.11.2011., 22:33
cure, može mala pomoć? :)

kako koristite Merz masku za područje oko očiju? kao masku ili kao kremu?

i stavljate ju svaki dan, svaki drugi ili jedanput na tjedan? :ne zna:

hvala :D

legica21
11.11.2011., 22:36
baš sam i ja sad htjela pitati za tu merz masku... jel vam nije to puno kreme za samo oko očiju :ne zna: kad ju stavim...sjajim se ko kuglica za bor :D (Božić :cerek: )

majica17
11.11.2011., 22:49
baš sam i ja sad htjela pitati za tu merz masku... jel vam nije to puno kreme za samo oko očiju :ne zna: kad ju stavim...sjajim se ko kuglica za bor :D (Božić :cerek: )

ja sam ju danas prvi put kupila, pa prvo čekam odgovor i onda krecem u akciju :D

hellie
11.11.2011., 23:06
neki koriste kao okoloočnu kremu, neki koriste kao masku. neki stave kao masku deblji sloj pa nakon 10-tak min samo utrljaju ono što je ostalo. probajte i kao masku i kao kremu pa vidite kako vam odgovara

charlizeos
12.11.2011., 07:41
ja kad otvorim tu 1/4 koristim ju navečer kao kremu, nekad istisnem više, nekad manje, to lagano utapkam i ostavim, kad ju potrošim, onda koristim neko vrijeme uobičajenu okoloočnu kremu koju koristim ujutro i navečer, pa opet onda otvorim novu merz i tako stalno

*ivancica*
12.11.2011., 09:01
ja sam 2 paketa istisla u onu malu kutijicu, kao za tester, od 10 ml..ujutro stavljam kremu za područje oko očiju koju imam od prije, a navečer nikelovo ulje i u debljem sloju merz i super mi je..baš bude mekano...

kikica8888
15.11.2011., 15:57
Trebam savjet u vezi mirisa za kuću... Sorry ako pitam na krivom mjestu, ali znam da se na kozmetici često raspravlja o tome (pogotovo kad su na akciji u Kozmu, Bipi i sl.:D). E ovako, imam mali stančić (garsonijeru) od nekih 30 kvadrata koji dugo nije okrečen, pa se osjeti neki miris (koji se valda uvukao u zidove)... Nemam trenutno mogućnosti da ga prekrečim, pa bi htjela bar u hodnik staviti neki lagani miris koji neće gušiti, a da se opet osjeti kad uđem u stan.

Onaj električni Glade mi je preeeejak. Iako sam ga stavila na najslabije, nisam ga mogla držati upaljenog više od 5min! Ponekad ukapam eterično ulje u one posudice za vodu na radijatorima, ali to je opet preslabo. Oni aparati što štrckaju svakih 10ak minuta (ili kak već) me živciraju jer se čuju, a i miris nije konstantan. Uf, al kompliciram! Ali stvarno bi nešto što se osjeti, a da je diskretno. Kažu da ti mirisi i nisu najzdraviji, ali kako da si osvježim prostor drukčije?:ne zna:

How to save a life
15.11.2011., 16:14
Moja preporuka su ti aromalampe. Em sama biraš koje ćeš eterično ulje, em po potrebi možeš stavit na dva mjesta u stanu :)

kikica8888
15.11.2011., 16:20
Moja preporuka su ti aromalampe. Em sama biraš koje ćeš eterično ulje, em po potrebi možeš stavit na dva mjesta u stanu :)

Ali to opet miriši samo samo kad se upali? Nije konstantan miris.... Upalim si ponekad mirisne svjećice i sve to super miriši dok gori, ali čim se ugasi, miris brzo ishlapi.:(

How to save a life
15.11.2011., 16:23
Da, ali bojim se da je to premali prostor za bilo šta šta bi konstantno mirisalo :ne zna:
Ili, prija je u dm-a kupila neku običnu crvenu svijeću, onako malo širu i veću, miriše onako zimski. Dovoljno je da je upali na pola sata, to još 2 dana miriše.... a dođe nekih 15 kn

kikica8888
15.11.2011., 16:30
Da, ali bojim se da je to premali prostor za bilo šta šta bi konstantno mirisalo :ne zna:
Ili, prija je u dm-a kupila neku običnu crvenu svijeću, onako malo širu i veću, miriše onako zimski. Dovoljno je da je upali na pola sata, to još 2 dana miriše.... a dođe nekih 15 kn

Hvala, pogledat ću u dm-u. Ma da, stvarno je mali prostor, a u njemu i spavam, jedem, učim... Ne bi mogla izdržati neki jaki miris! Oni kao gelovi (u plastičnom omotu, što se skupljaju kako miris slabi) mi se čine ok po jačini mirisa, ali mislim da jako brzo hlape pa je to preskupo... :kava:

hellie
15.11.2011., 16:36
možda da uzmeš potpourri, možeš razmjestiti okolo po prostoru i nakapaš malo eteričnog ulja unutra da pojačaš miris

ili ovako nešto
http://hr.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=20451
lijepo miriše, nije preintenzivno, a kad ti dosadi zatvoriš bočicu

kikica8888
15.11.2011., 16:51
možda da uzmeš potpourri, možeš razmjestiti okolo po prostoru i nakapaš malo eteričnog ulja unutra da pojačaš miris

ili ovako nešto
http://hr.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=20451
lijepo miriše, nije preintenzivno, a kad ti dosadi zatvoriš bočicu

Nisam se ni sjetila potpourrija, a vidiš to bi mogla staviti i u hodnik, kupaonicu... Mislim da sam vidjela u Mulleru, iako nemam pojma kako mirišu. Nemam nikad naviku šnjofkati po trgovinama.:D Iako, trebam i neke posudice onda. :misli:

Ove štapiće što se umoče u miris sam vidjela u L`occitaneu, ali su preskupi (120kn štapići s bočicom i još 80kn miris). Nisam znala da ima Oriflame... Ma sigurno ima i drugdje, ali nisam obraćala pažnju.

Hvala, pogledat ću nešto od toga. Sad bar imam ideja što tražiti.:mig:

Wedding
15.11.2011., 20:22
Nisam se ni sjetila potpourrija, a vidiš to bi mogla staviti i u hodnik, kupaonicu... Mislim da sam vidjela u Mulleru, iako nemam pojma kako mirišu. Nemam nikad naviku šnjofkati po trgovinama.:D Iako, trebam i neke posudice onda. :misli:

Ove štapiće što se umoče u miris sam vidjela u L`occitaneu, ali su preskupi (120kn štapići s bočicom i još 80kn miris). Nisam znala da ima Oriflame... Ma sigurno ima i drugdje, ali nisam obraćala pažnju.

Hvala, pogledat ću nešto od toga. Sad bar imam ideja što tražiti.:mig:

Te stapice sto se umoce u miris imas u Kozmu od Frosha i fantasticni su, kostaju oko 50 kn a traju jako dugo - meni traju po mjesec i pol do dba a umocim sve stapice a ako ti je prostor mali umoci samo polovinu stapica i trajat ce jos duze:mig:

charlizeos
15.11.2011., 20:35
imaš u mulleru papirnate vrećice sa nekim sjemenjem što miriši, ima različitih mirisa, ja sam uzela neki cimet, baš onako fino zimski, košta oko 6 kn, a možeš ga istresti u više posuda, nije jak miris, ali se osjeti kad uđeš u prostoriju, ako ti bude preslabo, onda moraš kupiti baš aroma lampu i ulje ili one štapiće

kikica8888
15.11.2011., 20:57
He, he, sad kad nakupujem sve to što ste mi predložile (ulja, potpourri, mirisne štapiće, sjemenke....) ima da mi stan miriši ko parfumerija! :D Budući da u kvartu imam Kozmo, pogledat ću za te Frosch štapiće (proguglala sam malo, pa vidim da ih hvale), a kad budem išla do grada, zaletit ću do Mullera za ovo ostalo...

Hvala cure na savjetima! :cerek:

Teeja
15.11.2011., 22:32
^^ i meni dobro dođe ovaj savjet... pošto mi se baš jako čuje kada stavim u struju one mirise ili bilo šta drugo, mogla bih probati sa ovim vrecicama sjemenki u neku posudicu staviti pa da bude mirišljavo a ne intezivno :)

crvenkapica5
16.11.2011., 11:10
je li netko vidio u kojem dm-u u Rijeci ima Nasine spreja za nos?

Teeja
17.11.2011., 14:36
Imam evo jedno pitanje :zubo:

Riječ je o mojim očima i šminkam, kako bi vi gore rekli, ziheraški. Eksperimentiram, ali svaki put to izgleda nakaradno a na youtubeu ima more tih filmića pa ne znam ni sama odakle počet.

kod prof. šminkerice, slika s blicom (http://img840.imageshack.us/img840/1525/img0453px.jpg)
prof. šminkerica bez blica (http://img444.imageshack.us/img444/7683/img0464n.jpg)
dnevnik look, žuto sjenilo i uz rub malo tuša (http://img268.imageshack.us/img268/9915/img2001b.jpg)
za neke prilike stavljam kombinaciju dva sjenila i malo rimela (http://img38.imageshack.us/img38/6061/p4106779.jpg)

dakle, sve je na tu foru. tuševi mi ne stoje najbolje, a onakav fini prijelaz ko na drugoj slici sam presmotana za napraviti :zubo: vidite mi oblik i rub oka. kako da izgleda lipo (ka sve vaše lipe oči na "vaši lookovi") :)

Acid_2
17.11.2011., 15:25
što je to rubbing alcohol? depotam sjenila i ne znam s čim ih namočiti da se otopi ljepilo (osim da ih zagrijavam, a strah me da ih ne rastopim).

Lendoxia
17.11.2011., 18:46
izopropilni alkohol, nisam sigurna je li ga se moze kod nas normalno nabavit

Acid_2
17.11.2011., 19:18
thnx, al evo koristila sam metodu zagrijavanja i otpali su odmah iz spremnika :D

How to save a life
18.11.2011., 10:22
Daklem, imam jednu vintage kutijicu za puder s ogledalcem i i imam essence kompaktni puder za nosit sa sobom. Budući da on nema onu rupicu da ga mogu izgurat, jel mogu ja i njega stavit zagrijat? Mene toga malo strah, neću zapalit cili stan? :zubo:

How to save a life
18.11.2011., 10:23
imaš u mulleru papirnate vrećice sa nekim sjemenjem što miriši, ima različitih mirisa, ja sam uzela neki cimet, baš onako fino zimski, košta oko 6 kn, a možeš ga istresti u više posuda, nije jak miris, ali se osjeti kad uđeš u prostoriju, ako ti bude preslabo, onda moraš kupiti baš aroma lampu i ulje ili one štapiće

Đe to stoji? :D

charlizeos
18.11.2011., 10:53
tamo kod tih mirisa za kućanstvo, svijeća, štapića i sl.

How to save a life
18.11.2011., 11:05
hvala :)

Acid_2
18.11.2011., 11:12
Daklem, imam jednu vintage kutijicu za puder s ogledalcem i i imam essence kompaktni puder za nosit sa sobom. Budući da on nema onu rupicu da ga mogu izgurat, jel mogu ja i njega stavit zagrijat? Mene toga malo strah, neću zapalit cili stan? :zubo:

misliš na depotanje? pa ja sam samo stavila na radijator 5-10 min na najjače grijanje sve posudice, i otpali su svi jednako dobro. nemoj samo grijati direktno na svijeći, jel bi ti se mogla otopiti plastika (gotovo sigurno), a vidim da jako puno cura ide na foru sa papirom za pečenje i peglom za kosu, iako mislim da možeš i na šporet na onu ploču ravnu na struju, isti šit. sa peglom za veš ne bih ekperimentirala :D al meni je radijator sasvim ok obavio posao. sretno ugl, naporan je to pothvat :top:

How to save a life
18.11.2011., 11:37
Ok, hvala :D

Teeja
19.11.2011., 00:57
http://4.bp.blogspot.com/_5ThP2_cFFP4/SK76f-_MQeI/AAAAAAAAA40/vQWk0RPgkHk/s200/pd_bodybutter_strawberry.jpg

di se ovo može kupit i po kojoj cijeni?

Lorraine
19.11.2011., 13:35
Na Ebayu ili vani, kod nas nema TBS-a. 200ml je 12.50 funti.

majica17
20.11.2011., 00:07
zna li netko koji je bolji šampon za suho pranje kose? Batiste ili Balea? :)

hellie
20.11.2011., 00:08
Batiste definitivno :)

majica17
20.11.2011., 10:55
Batiste definitivno :)

hvala :)

efghi
23.11.2011., 14:13
imam pitanje u vezi prodaje na njuskalu.
vise ne mogu postaviti oglas ako ne upisem sve svoje podatke zkljucujuci i oib (zbog novog Zakona o zabrani i spriječavanju obavljanja neregistrirane djelatnosti)
zanima me kakve promjene to donosi i da li ja uopce smijem prodavati kozmetiku na njuskalu kao do sada?

Sigurna
23.11.2011., 16:09
To ti u praksi znači slijedeće: da bi uopće mogla igdje išta prodavati, moraš imati registriran obrt. Ne šalim se. Jer moraš plaćati porez na to što si "zaradila".

Ja sam prestala tamo oglašavati. Jednostavno zato jer mi se nije dalo opterećivati time hoće li inspektori dobiti nalog da napune državnu blagajnu, pa će nekome biti dosadno, ali će se sjetiti da traži od Njuškala da mu da podatke ljudi koji oglašavaju....ili neće.
Inače, masa ljudi nije svjesna što je dala nekome na raspolaganje upisom svojeg OIB-a, dok ih isto tako ima jako puno koji lažu o takvim podacima....jer ti možeš upisati, navodno, bilo koju kombinaciju brojeva, a i bilo koje ime, prezime....ne postoji sustav kontrole od strane Njuškala, nemaju oni ni obvezu to kontrolirati, ali imaju obvzeu dati podatke kontrolnim službama, ako ove traže...a znamo da i ako lažeš o podacima, čim si se registrirao, može te se locirati.

Nije Njuškalo jedino koje je počelo tražiti OIB. Ima još stranica, kupi-prodaj i tako....

Ja sam pitala Njuškalo u vezi toga prvi dan kad se pojavilo....dobila sam odgovor, kad nađem kopiram pa stavim ovdje.

Evo:

"Poštovani,

hvala Vam na upitu.

Prema Zakonu o zabrani i spriječavanju obavljanja ne registrirane djelatnosti ( http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_06_61_1349.html )
dužni smo svoje korisnike tražiti OIB. Za ostala pitanja vezana za novi zakon, savjetovao bi Vas da kontaktirate nadležno Ministarstvo.
Vaši podaci nisu vidljivi drugim korisnicima, te se ne megu proslijediti drugim korisnicima bez Vašeg dopuštenja ili policijskog naloga.

Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju."

Dakle, ovo "bez policijskog naloga" ne znači ništa....ovlasti za traženje takvih stvari imaju i druge institucije, ali jedino policijski službenik ima instrumente, ako sam sad uopće kome jasna, kaj sam htjela reći....

Doreen
24.11.2011., 06:59
evo ja ću pitati i eventualno se generalno osramotiti :brukica:, ali baš me briga - upišajte se od smijeha.
Dakle, one oznake kod pudera NC i NW, jel.... ja sam do nedavno živjela u uvjerenju da C znači Cold (i da je za hladni podton) a W da znači Warm (i da je za topli podton). no stvari su mi postale sumnjive kad po toj mojoj logici nikako nisam uspijevala pogoditi nijansu i mislila kako su svi proizvođači daltonisti i kreteni i rade naopako:lol::lol::lol:
i tako se ja još uvijek držim pudera koji nemaju ta slova nego se lijepo zovu beige ili sand ili golden nešto:kava:

ajd sad nek mi netko objasni šta znači N, šta znači NC, a šta NW?

mandy
24.11.2011., 08:50
i ja se to pitam jer sam bila uvjerena da sam NW a po onom vodiču na MACovoj stranici mi kaže da sam NC

bedacha
24.11.2011., 08:58
Pisalo se o tome dosta, ne sjećam se baš detalja, ali zaključak je bio
NC - not cold
NW - not warm

Acid_2
24.11.2011., 09:50
MAC ima drugačiji chart od drugih...
ajd šuti, ja sam mislila da NC znači neutral cold a NW neutral warm :rofl:, pa su mi cure na forumu kasnije napisale da je not cold, not warm. očito idu na foru neutraliziranja određenih podtonova sa drugima.. meni to nema smisla, al ajd

5rich
24.11.2011., 10:03
ajd sad nek mi netko objasni šta znači N, šta znači NC, a šta NW?

NC je za žućkaste,tople podtonove
NW za hladne, roza tonove

Doreen
24.11.2011., 11:37
Pisalo se o tome dosta, ne sjećam se baš detalja, ali zaključak je bio
NC - not cold
NW - not warm

aaaa, vidi faking vraga! tko bi se toga dosjetio:504:
ajde bar sam pogodila šta je C, a šta W. a to što sam otišla s tim u krivom smijeru, *ebiga:ne zna:

ajd šuti, ja sam mislila da NC znači neutral cold a NW neutral warm :rofl:, pa su mi cure na forumu kasnije napisale da je not cold, not warm. očito idu na foru neutraliziranja određenih podtonova sa drugima.. meni to nema smisla, al ajd

to je i meni palo na pamet, ali mi je bilo malo blesavo. šta sad, jel neutral ili je cold, šta je to neutral cold?:confused: još jedna moja varijanta značenja N je natural:D

NC je za žućkaste,tople podtonove
NW za hladne, roza tonove

to sam na kraju ipak uspjela shvatiti, ali bilo mi je van svake pameti da meni koja sam topla žućkasta odgovara nešto sa oznakom C(old). :D

dooobrooo! jedna misterija manje:lol:
mada mi je još uvijek to sve naopako izgleda da ću se morati pomiriti s tim.:rolleyes:
to mi je otprilike kao da na šamponu za brinete piše da je šampon za neplavu i necrnu kosu.

tenks cure!
ovo je, osim što je bilo edukativno, bilo i zabavno (vidjeti da nisam jedina imala razne ideje o značenju misterioznih slova:lol:)

hellie
24.11.2011., 13:44
ja sam dugo mislila da je not cold i not warm, nisam nigdje pročitala niti nikog pitala (sram me bilo :D), samo mi tako došlo. i onda sam malo razmišljala da je to debilo, zašto bi nazvali nijanse not cold, kad ju mogu jednostavno nazvat warm. još kad je pixiwooica nicole objasnila da je njima roza topla boja/ton a žuto hladna boja/ton (NC su rozi puderi a NW žuti, zar ne). pa sam pomislila da nije neutral to cold, i neutral to warm, kao da paše neutralnim prema hladnim tonovima i neutralni prema toplima, pošto nemaju za neutralne tonove pudere. a sad vidim da sam na početku dobro mislila :D

mare2201
24.11.2011., 14:22
Bok cure,

kakva su vam iskustva s bhcosmetics?? :)

unaprijed hvala :D

~Asia~
24.11.2011., 14:28
Ja sam isto bila u zabludi što se MAC-a tiče :D I ja sam mislila da je "n" neutral :D

Acid_2
25.11.2011., 10:14
zadnji post na blogu sadrži ovo pitanje, al kako sam tek počela i nema puno ekipe tamo, bolje da pitam tu.
odlučila sam napokon investirati u high end kozmetiku, najviše dekorativnu. proučih na netu cijene i ponudu svega, al ne znam s čim da počnem. zanimaju me Givenchy, Lancome, Shiseido, Dior, etc. što preporučujete od svake marke? ruževe, sjenila, eyelinere, rumenila..? koje su još dobri brendovi? što se gdje ne isplati i zašto, a što da? nemam puno iskustva s tim iskreno. :ne zna:

How to save a life
25.11.2011., 10:18
zadnji post na blogu sadrži ovo pitanje, al kako sam tek počela i nema puno ekipe tamo, bolje da pitam tu.
odlučila sam napokon investirati u high end kozmetiku, najviše dekorativnu. proučih na netu cijene i ponudu svega, al ne znam s čim da počnem. zanimaju me Givenchy, Lancome, Shiseido, Dior, etc. što preporučujete od svake marke? ruževe, sjenila, eyelinere, rumenila..? koje su još dobri brendovi? što se gdje ne isplati i zašto, a što da? nemam puno iskustva s tim iskreno. :ne zna:

Citiram ženu koja je prva dovela wellness u RH:"Ne budite toliko glupi da bacate lovu na Chanel i Dior." :D

Acid_2
25.11.2011., 10:22
lol, super, al mene fkt ozbiljno zanima.
neću kupovat da dižem ego u visine ili nešt, neg za promjenu štedit za neki konkretniji komad koji tjedan i uzet ga, al da fkt valja. nadam se tako i obuzdat od prekomjerenog šopinga koji me "pere" zadnjih mjesec-dva. naravno da i u high end kozmetici ima stvari koje ne vrijede ništ, kao i drugstore rangu. I wanna give it a go, za promjenu malo :)

How to save a life
25.11.2011., 10:24
Stvar je u tome što barem 80% HE proizvoda jesu HE jedino zahvaljujući imenu a ne kvaliteti. Znam da se tu puno cura neće samnom složit, al to je činjenica.