PDA

View Full Version : Štitnjača - na koje nas sve načine muči

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

mali buco
21.07.2009., 12:53
jesi probala u medikolu..oni primaju i preko hzzo i privatno?

nisam, ali budem! tnx! :mig:

mali buco
21.07.2009., 12:55
:eek::eek::eek::eek::eek: nadam se ove godine :D Stvarno nisu normalni!
hm, da, VEĆ ove godine!
što je zapravo super, jer na sv. duhu tek u 9.mj. primaju narudžbe za 2010!!!
pre,prestrašno :rolleyes:

Pacificgirl
21.07.2009., 13:37
hm, da, VEĆ ove godine!
što je zapravo super, jer na sv. duhu tek u 9.mj. primaju narudžbe za 2010!!!
pre,prestrašno :rolleyes:

Privatnici će imati pune ruke posla...:kava:

mali buco
21.07.2009., 13:50
eh da, zvala sam medikol, nažalost, endokrinološka ambulanta se plaća....

ima li još kakvih ideja za privatnike koji su u simbiozi s hzzo-om? :D

a ovaj 27.10., ne znam dal mogu čekat do onda, većinu dana se slabo osjećam... okej je sad kad mi je godišnji, al kad počnem radit, vidit ćemo...

sve mi se čini da bum (opet) dala pare za privatnika...

budabudimir
21.07.2009., 13:55
eh da, zvala sam medikol, nažalost, endokrinološka ambulanta se plaća....

ima li još kakvih ideja za privatnike koji su u simbiozi s hzzo-om? :D
http://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gif
a ovaj 27.10., ne znam dal mogu čekat do onda, većinu dana se slabo osjećam... okej je sad kad mi je godišnji, al kad počnem radit, vidit ćemo...

prestrašno, zaista prestrašno.
Mislim da ipak daš privatno novce i riješiš to a uz put treba pitati našeg ministra zašto plačamo tolike novce njima a prisiljeni smo tražiti zdravstvene usluge u privatnim ordinacijama.
Užas kojemu nema kraja i uz to što si bolestan osjećaš se uvrijeđen do bola.:ne zna: do kada će ovo potrajati a ..........

Pacificgirl
21.07.2009., 14:21
Ja imam čvor , na UZV ne izgleda sumnjivo, nema karakteristike zloćudnog-izoehogeni je sa hipoehogenim halom,okruglog oblika,cistično degenerisan sa nakupinama koloida, ima normalne rubove i nema malignog protoka,limfni čvorovi nisu uvećani... TSH mi je povećan i a i tireoglobulin (kažu da može biit povećan kod mnogo čega...)....Utješite me, nadam se da ovo nije karcinom?!...Čekam rezultate scintigrafije...

hašismotko
21.07.2009., 15:53
BUDABUDIMIIIIIIRAAAA:lux::lux::lux::grli:

meja 44
21.07.2009., 17:14
PLAVO OKO :lux::grli::s:jumping::zivili::kiss::moli::klap:
Baš si me obradovala....

mali buco
21.07.2009., 17:28
Bok Buda!

@Pacificg: evo, ja te tješim! moja teta je imala slični nalaz (ne znam sad baš detalje) prije 10ak godina, i nije bio nikakav rak u pitanju! ide na kontrole valjda jednom godišnje, okej se osjeća...

Evo da se pojadam (nisam dugo :rofl:
Ja sam jučer i danas provela skoro cijeli dan u krevetu, osjećam takvu slabost da mi je vrhunac aktivnosti povremeni odlazak na wc :rolleyes:
Stvarno mislim da ne bum dočekala taj 27.10., morat ću skrpat neke pare za privatnika...:flop:

Pacificgirl
21.07.2009., 17:30
Hvala ti mali_buco :cerek: Sutra odoh koji dan na more, a kad se vratim bit će valjda i punkcija (ako bude hladan čvor)...Samo molim Boga da bude adenom a ne nešto gore...Želim ti da uspješno dočekaš taj 27.10, drži se, bit će bolje...

Tautou
22.07.2009., 14:43

Sramotno, istina, ali ja ti svesrdno savjetujem da ipak to i napraviš. Zdravlje je na prvom mjestu.

Ne daj se! :)

stvz
23.07.2009., 07:00
Nervoza, nemir, tresem se, imam osjecaj da cu se srusit, slabo mi je, gusi me.

meja 44
23.07.2009., 11:48

Hej, splićanka, sjeti se mora, vjetra u kosi, sunce ti grije leđa, čuješ cvrčke u daljini, imaš zaklopljene oči i čuješ daleki žamor ljudi..... Niti si budna niti spavaš a u tebi mir....

Ajde, sjeti se svega lijepoga, sretnih trenutaka....sigurno ih imaš i zadaj si svaki dan sanjati lijepe trenutke po sat vremena barem. Barem. Ako ne možeš u komadu, a ti rascjepkaj, pa kad ćeš moći u komadu onda se popni na dva sata... I ti to možeš, samo je pitanje da li imaš hrabrosti početi i nastaviti.....

hašismotko
23.07.2009., 13:33
Cvrčki, more...to ima ona svaki dan, kako da se onda toga sjeti. :mig:

hašismotko
23.07.2009., 16:59
Sparno je danas za pop.....
Za dva dana mi počinje dopust. Odoh ja na jug, ova vrućina nije za mene.

Paoola
23.07.2009., 19:14
Pozdrav svima!

I kod mene vruće, pa se odem malo rashladit u moru...
Oporavila se od operacije štitnjače, i vrućina mi više ne smeta toliko.

Sad imam muku s porastom kg. Rana predmenopauza u 36. (poremećene menstruacije, hormoni, nesanice, preznojavanja- zato mi je i štitnjača "prozviždala"), i nakon operacije štitnjače krvarenje jako mjesec dana.
Zaustavila s Yasminom, ali su mi smetale te tab, pogoršavale nesanicu, pa sam sad prešla na Trisequens. Bolje je, ali se debljam!!!

Ima li iko iskustva sa Trisequensom, Hnl, debljanjem?

Paoola
23.07.2009., 19:42

Draga stvz, nadam se da ti je do sada bolje...
Znam kakav je to osjećaj. Priušti si sve što ti može pomoći. Meni je znala pomoći pivica na balkonu...

meja 44
23.07.2009., 20:37
Cvrčki, more...to ima ona svaki dan, kako da se onda toga sjeti. :mig:

A kaj nije ona spličanka u Varaždinu? Ili sam ja nekaj pomiješala?

meja 44
23.07.2009., 20:39
Sparno je danas za pop.....
Za dva dana mi počinje dopust. Odoh ja na jug, ova vrućina nije za mene.

hehe, meni ja na poslu dobro (klima) ali doma je nemam i to je za pop....

Uživaj ti na jugu, ja još moram mjesec dana ......

hašismotko
23.07.2009., 23:09
A kaj nije ona spličanka u Varaždinu? Ili sam ja nekaj pomiješala?

Stvarno ? A ja mislila, da je spličanka u Splitu....:lol:
E, ta sparina je stvarno za pppppopooopipipi.........

stvz
24.07.2009., 06:15
Jucer mi je bio tlak 80/50. Danas sam popila od 25 jer mi je doktorica rekla da mi moze sad bit lose jer ne pijem tablete i jer sam naglo prestala pit.

hašismotko
24.07.2009., 06:26
Jucer mi je bio tlak 80/50. Danas sam popila od 25 jer mi je doktorica rekla da mi moze sad bit lose jer ne pijem tablete i jer sam naglo prestala pit.

Može ti biti loše i zbog niskog tlaka, a zašto je nizak,za to je puno razloga. Ja pijem stalno eut., pa su mi jednom izmjerili 75/35.

meja 44
24.07.2009., 06:31

STVZ, izdrži, ako si izdržala do danas, izdržat ćeš i dalje, nemoj piti eutirox. Od toga ti sigurno nije zlo. eutirox su hormoni....Ne može ti biti zlo od njih a hiper si i nisi ih pila 5 dana.......

stvz
24.07.2009., 06:51
Isuse, 75/35. Koma.

stvz
24.07.2009., 06:52
Danas sam popila od 25. Doktorica mi je rekla da mi moze bit zbog hormona i da ih mogu pocet pit. Pit cu svaki drugi dan od 25.

meja 44
24.07.2009., 11:02
Danas sam popila od 25. Doktorica mi je rekla da mi moze bit zbog hormona i da ih mogu pocet pit. Pit cu svaki drugi dan od 25.

stvz, doktorica ni sama ne zna kaj da ti veli, jer ti nikad nije dobro. Normalno je da ti je tlak niski jer je jako vruće, krvne žile su ti se raširile i to je normalno.
Najedi se nečeg slanog (npr pršuta) i popij dosta vode i bit ćeš ok. Nemoj piti euthirox.
Eutirox ti ne bude digel tlak. A loše se osijećaš zbog tako niskog tlaka.
Ne radi bedastoće.

moka 2
24.07.2009., 11:37
draga naša stvz
tablete moraš piti i mislim da je dosta tih gluposti sa tvojom doktoricom vrijeme je da lijepo odeš na nuklearnu pa da ti tamo odrede pravu terapiju a ovako malo piti pa malo na piti to stvarno nema smisla.
kada ti tako naglo padne tlak odmah pojedi malo čiste soli to ti trenutno diže tlak i onda se napi vode nadam se da po ovim vručinama ne ideš vani
normalno je da kada vidiš tako nizak tlak da te ulovi panika i počinješ se tresti i jedva misliš od straha barem je tako kod mene kada mi padne ispod 60
ja te lijepo molim da savjete sa foruma poput onih nemoj piti lijekove ne uvažavaš bez obzira što taj neko nije mislio ništa loše
bok i javi se da znamo kako sin nam

moka 2
24.07.2009., 11:41
stvz
da li si prekinula sa djetom

hašismotko
24.07.2009., 13:30
Evo, i ja sam ga danas mjerila, 80/50. Dr mi kaže da nije problem što je nizak, važnija je pravilna razlika između gornjeg i donjeg.

mali buco
24.07.2009., 13:32
Ajme, meni je tlak pod normalno negdje 80/55 :kava: tak da vas sve razumijem, teško je po ovim vrućinama normalno funkcionirat! I nepravedno je što postoje lijekovi za snižavanje krvnog tlaka, a za podizanje apsolutno niš :D
Mislim, nemojte me krivo shvatit, znam da je puno opasnije imat visoki tlak, i da on može dovesti do raznih komplikacija, i po život rizičnih stanja, al mislim da se on uspješno može održavati u nekim granicama s pogođenom terapijom (iako ti lijekovi isto znaju imat krasne nuspojave :rolleyes:
Ali meni, kao niskotlakašu, apsolutno niš ne pomaže! Ni slano, ni slatko, ni kofein...Zapravo, čini mi se da me te supstance samo čine umornijom i tromijom?
Sjećam se nekih ispita na faksu, pitala sam se kako ću ja naučit to svo gradivo kad mi se KONSTANTNO SPAVA!! Al izdurala sam nekak, povremeno su mi pomogle tablete guarane (placebo, hm,?) i litre zelenog čaja (koji je isto pun kofeina, al bolje mi je to pit, nego kavu).

@stvz
Gle, može bit da ti i ova dijeta teško pada po ovim vrućinama, da piješ premalo tekućine i sl. isto ne vjerujem da ti može bit loše ak ne piješ par dana hormone, al mislim da bi se oko tog definitivno morala konzultirat s nekim malo kompetentnijim od dr opće prakse :)

meja 44
24.07.2009., 14:54
draga naša stvz
tablete moraš piti i mislim da je dosta tih gluposti sa tvojom doktoricom vrijeme je da lijepo odeš na nuklearnu pa da ti tamo odrede pravu terapiju a ovako malo piti pa malo na piti to stvarno nema smisla.
kada ti tako naglo padne tlak odmah pojedi malo čiste soli to ti trenutno diže tlak i onda se napi vode nadam se da po ovim vručinama ne ideš vani
normalno je da kada vidiš tako nizak tlak da te ulovi panika i počinješ se tresti i jedva misliš od straha barem je tako kod mene kada mi padne ispod 60
ja te lijepo molim da savjete sa foruma poput onih nemoj piti lijekove ne uvažavaš bez obzira što taj neko nije mislio ništa loše
bok i javi se da znamo kako sin nam

Zašto ne piti eutirox? Njezin TSH je 0.001, najviši joj je bio 7.4 i nema dijagnosticiran hashimoto. Nema ni primarnu hipotireozu (jer su kod primarne hipotireoze TSH uglavnom veći od 20) a uz euthirox 50 TSH joj je pao na 0.001

Glupo je da osoba bez dijagnoze pije euthirox zato jer joj je pao tlak. Zato kažem ne piti eutirox.

leeloo27
24.07.2009., 17:09
Može ti biti loše i zbog niskog tlaka, a zašto je nizak,za to je puno razloga. Ja pijem stalno eut., pa su mi jednom izmjerili 75/35.

:eek::eek:

leeloo27
24.07.2009., 17:11

Jesi bila skoro kod nuklearca?

hašismotko
24.07.2009., 17:17
:eek::eek:

A evo, izgleda da sam preživjela.:)

Begemotica
24.07.2009., 17:51

A kako je ona to utvrdila, gledala je u talog od kave? Ovo nije nešto što može odrediti liječnik opće prakse, bez nalaza, bez ičega.

renate
24.07.2009., 22:47
Zdravo ljudi kako ste?Izvinite sto se nisam neko vreme javljala ali imam puno novih problema i stresova.Hvala bogu stitnjaca moja me voli i s njom nemam problema, al zato ginikoloskih ih imam dosta.Od moje proslednje operacije pre mesec dana mi ne ide na bolje, pa cu morat najverovatno jos jednom ponovit laparoskopiju.U ponedeljak idem na kliniku pa cemo videt sta je.Hvala bogu sto ovde bar mogu da proverim hormone kad hocu i nemoram cekat ni jedan dan.A sto se tice tlaka i ja imam niski i cesto mi se spava.A cudno sto ove beta blokatore su za ljude koi imaju visoki tlak pa sam mislila da cu od njih imati problema jer meni je nizak al i to je nekako doslo u redu.Dolazi mi 80/50 al nize ne ide cesto.Najbolje je samo tekucine sto vise uzimat i malo se stabilizira.Pozdrav svima vama:w

hipo
25.07.2009., 10:06
Je li vam danas svima malo lakše? Nije tako vruće!!!!:D

meja 44
25.07.2009., 11:39
Je li vam danas svima malo lakše? Nije tako vruće!!!!:D

Pa mrvičak i je, al je sparno......:D

alapača
26.07.2009., 11:30
dobar dan, prijavljujem se hipotireozno :D
odnedavno pijem euthyrox, počela sam sa 25, pa nakon prve kontrole doktor odredio da pijem jedan dan 50, drugi dan 75. uglavnom, da ne duljim, od kad pijem te veće doze, a pogotovo kad popijem 75, osjećam pritisak u grlu (znam da se to može osjećati kod tih pizdarija sa štitnjačom al ja još nisam do sad), osjećam mučninu, hvata me panika, osjećam se nesigurno. pretpostavljam da je problem u prevelikoj dozi? :confused:
slažete se?
a trebam li to podnositi još koji dan pa će se unormaliti ili da idem to odmah prijaviti doktoru?

:(

hipo
26.07.2009., 13:43
odnedavno pijem euthyrox, počela sam sa 25, pa nakon prve kontrole doktor odredio da pijem jedan dan 50, drugi dan 75. uglavnom, da ne duljim, od kad pijem te veće doze, a pogotovo kad popijem 75, osjećam pritisak u grlu (znam da se to može osjećati kod tih pizdarija sa štitnjačom al ja još nisam do sad), osjećam mučninu, hvata me panika, osjećam se nesigurno. pretpostavljam da je problem u prevelikoj dozi? :confused:
slažete se?
a trebam li to podnositi još koji dan pa će se unormaliti ili da idem to odmah prijaviti doktoru?

Ajde nam napiši kakve si nalaze imala prije nego su ti dali terapiju.:rolleyes:

alapača
26.07.2009., 21:00
zašto :confused:

meja 44
26.07.2009., 21:28
zašto :confused:

Zato da se vidi cijela tvoja anamneza. Da bi procijenili da li je to stvarno velika doza ili ne. Da li ti je hipotireoza sekundarna ili primarna bolest. Šta su ti otkrili na ultrazvuku, imaš li ciste, kalcifikate, možda si vadila antitjela....
Prva si koja se tuži na tako nešto uz euthirox. Euthirox je čisti sintetski hormon T4, pa bi bilo malo čudno da je od toga, ali isto tako može biti da se ti vraćaš u normalu, pa da uopće osijećaš tako nešto, ima gomila stvari koje mogu utjecati na tvoje simptome i vezani su uz štitnjaču. Zato se malo raspiši, svi smo tu da ti pomognemo ..... i obijasnimo koliko najviše možemo ....

martina31
26.07.2009., 21:47
Zato da se vidi cijela tvoja anamneza. Da bi procijenili da li je to stvarno velika doza ili ne. Da li ti je hipotireoza sekundarna ili primarna bolest. Šta su ti otkrili na ultrazvuku, imaš li ciste, kalcifikate, možda si vadila antitjela....
Prva si koja se tuži na tako nešto uz euthirox. Euthirox je čisti sintetski hormon T4, pa bi bilo malo čudno da je od toga, ali isto tako može biti da se ti vraćaš u normalu, pa da uopće osijećaš tako nešto, ima gomila stvari koje mogu utjecati na tvoje simptome i vezani su uz štitnjaču. Zato se malo raspiši, svi smo tu da ti pomognemo ..... i obijasnimo koliko najviše možemo ....

pozdrav svima...:)
i meni je lakše od kada čitam ovaj forum...:p
štitnjača me muči već evo 2 godine, prvo je počela glavobolja a onda sam vadila hormone i naravno TSH je bio 7:(
počela sam sa eutyroxom od 25 a sada već 1 mj pijem svaki dan po 1 i po tabletu a srijedom i nedjeljom 1... ali nekako se osjećam čudno...kao da mi se ponekad ljulja pod :confused: pa napadaj panike skroz se nesigurno osjećam...
hm što mislite da možda nije prevelika doza ili se tijelo privikava na terapiju?
A usput imam i nizak tlak pa kad se sve to skupi grrrrr...:flop:
sad(prije 1 mj) mi je TSH 5 a za dva dana vadim opet hormone pa ćemo vidit..

meja 44
26.07.2009., 22:07
pozdrav svima...:)
i meni je lakše od kada čitam ovaj forum...:p
štitnjača me muči već evo 2 godine, prvo je počela glavobolja a onda sam vadila hormone i naravno TSH je bio 7:(
počela sam sa eutyroxom od 25 a sada već 1 mj pijem svaki dan po 1 i po tabletu a srijedom i nedjeljom 1... ali nekako se osjećam čudno...kao da mi se ponekad ljulja pod :confused: pa napadaj panike skroz se nesigurno osjećam...
hm što mislite da možda nije prevelika doza ili se tijelo privikava na terapiju?
A usput imam i nizak tlak pa kad se sve to skupi grrrrr...:flop:
sad(prije 1 mj) mi je TSH 5 a za dva dana vadim opet hormone pa ćemo vidit..

Iskreno, mislim da se pomalo vraćate u normalu. Niski tlak, usporen metabolizam, problemi sa stolicom, tromost, usporenost misli i osjećaja, sve su to obilježja hipotireoze. Ljuljanje poda i napadaje panike ima stvz ali su to uglavnom pokazatelji problema sa nadbubrežnom žlijezdom, pa ne bi bilo loše da si i to provjerite. Da li si bila na ultrazvuku i kakav ti je bio nalaz antitjela TPO i Tg? Da li ti je potvrđen Hashimoto?
Da li ovo: tapletica i pol znači tableta od 25 i pola od 25?

martina31
26.07.2009., 22:20
Iskreno, mislim da se pomalo vraćate u normalu. Niski tlak, usporen metabolizam, problemi sa stolicom, tromost, usporenost misli i osjećaja, sve su to obilježja hipotireoze. Ljuljanje poda i napadaje panike ima stvz ali su to uglavnom pokazatelji problema sa nadbubrežnom žlijezdom, pa ne bi bilo loše da si i to provjerite. Da li si bila na ultrazvuku i kakav ti je bio nalaz antitjela TPO i Tg? Da li ti je potvrđen Hashimoto?
Da li ovo: tapletica i pol znači tableta od 25 i pola od 25?

ultrazvuk je ok i antitijela su isto u redu,,,samo povišen TSH...:confused:
Kaže endokrinolog da nije Hashimoto...
a nadbubrežnu žlijezdu nisam kontrolirala niti su mi doktori rekli da treba...:rolleyes:
da jedna tableta od 25 i još pola od 25 sam mislila..

hašismotko
26.07.2009., 22:30
Zanima me, ako se provjerava nadbubrežna žlijezda, šta se daje na analizu, koji hormoni?

stvz
27.07.2009., 06:14
Evo me. Pocela sam pit svaki drugi dan od 25, pa cemo vidit. Ici cu i kod endokrinologa.

meja 44
27.07.2009., 06:55
ultrazvuk je ok i antitijela su isto u redu,,,samo povišen TSH...:confused:
Kaže endokrinolog da nije Hashimoto...
a nadbubrežnu žlijezdu nisam kontrolirala niti su mi doktori rekli da treba...:rolleyes:
da jedna tableta od 25 i još pola od 25 sam mislila..

I veliš, dve godine je tako....Čudno jer za primarnu hipotireozu je TSH prenizak. Takav TSH je uglavnom obilježje hashimota. Ne znam šta da kažem. STRES?????
Pa to rijetko koji liječnik i radi, ali imam kolegicu koja tvrdi da je imala i samoubilačke porive, sve od nadbubrežne žlijezde. Otkad je to stavila u red, posve normalna i zdrava i vesela osoba je. Ali možda na to ima utjecaj i štitna. Ali nije zgorega i nadbubrežnu provjeriti.

moka 2
27.07.2009., 11:30
Evo me. Pocela sam pit svaki drugi dan od 25, pa cemo vidit. Ici cu i kod endokrinologa.

hel draga pa već sam se zapitala šta je sa tobom da li ti je šta bolje

stvz
27.07.2009., 12:25
Je, bolje mi je ove dane. Ja sam zelim da hormoni budu u redu tako da mogu na bebu, makar mi doktorica kaze da moja stitnjaca nije prepreka za pravljenje jedne male mrvice. Sta vi mislite?

amat
27.07.2009., 12:31
lijepi vam pozdrav drage i dragi moji!
eto prošlo dva tjedna GO :(
malo vas čitam, svašta nešto ima...
STVZ, ti si mi imala teške dane.. kako si sada? dam ti jedan
V E L I K I :grli: i jedan V E L I K I :kiss:
Ja sam vam super, i tek sad vidim u kolikom stresu živim a da ni ne znam. Na moru je bilo mrak, uživanje i mozak na pašu. Najveći problem je bio smislit šta za ručak :lol: na sunce sam išla ujutro do 10, i popodne od 5, i to mi je odgovaralo. Jedan dan sam otišla u podne na 10min (jer me djete natjeralo) i poslije toga cijeli dan sam bila koma.
A i druga bebica lijepo raste :D :D, samo bujam i uživam u plodovima domaćeg voća i povrća (od svekrve) M R A K... Naručena sam kod endokrinologa 06.08.,a U petak idem kod gin,pa ćemo vidjeti šta će oni reći. Jedino me zezaju hemeroidi,poštenski. :mad:
Pusa vam svima

amat
27.07.2009., 12:38
Je, bolje mi je ove dane. Ja sam zelim da hormoni budu u redu tako da mogu na bebu, makar mi doktorica kaze da moja stitnjaca nije prepreka za pravljenje jedne male mrvice. Sta vi mislite?

Iz vlastitog iskustva -hormoni ne moraju biti prepreka, ali ti psihički moraš biti spremna za malu pikulicu. Bebi P U N O više smeta tvoj stres i nervoza nego malo pošeremereni hormoni. Teže ćeš i ostat u drugom stanju pod stresom. Misliti pozitivno i autosugestija "ja sam dobro, i nedam se" jako puno pomaže...

hašismotko
27.07.2009., 12:58
Iz vlastitog iskustva -hormoni ne moraju biti prepreka, ali ti psihički moraš biti spremna za malu pikulicu. Bebi P U N O više smeta tvoj stres i nervoza nego malo pošeremereni hormoni. Teže ćeš i ostat u drugom stanju pod stresom. Misliti pozitivno i autosugestija "ja sam dobro, i nedam se" jako puno pomaže...

Tako je, samo pozitivno. :top:
I ja, eto, uvijek mislim "ja sam dobro, i dam se" :mig:

hašismotko
27.07.2009., 13:01
Svima jedan veliki pozdrav. Odoh ja u dugu ljetnju skitnju.:driver:
Uživajte, gdje god bili.
:w

martina31
27.07.2009., 13:54
I veliš, dve godine je tako....Čudno jer za primarnu hipotireozu je TSH prenizak. Takav TSH je uglavnom obilježje hashimota. Ne znam šta da kažem. STRES?????
Pa to rijetko koji liječnik i radi, ali imam kolegicu koja tvrdi da je imala i samoubilačke porive, sve od nadbubrežne žlijezde. Otkad je to stavila u red, posve normalna i zdrava i vesela osoba je. Ali možda na to ima utjecaj i štitna. Ali nije zgorega i nadbubrežnu provjeriti.

Draga moja u to vrijeme sam imala jedno stresno razdoblje tako da mislim da je sve od stresa i počelo...:rolleyes:

a kako se uopće ta nadbubrežna žlijezda provjerava iz krvi ili??:confused:

Stvz pozdrav i tebi, znamda nam je bio sličan TSH jedno vrijeme pa te razumijem jer se osjećam isto kao i ti...
Čitala sam da za bebu nema problema da im ove tablete ne štete jedino da treba piti veću dozu..ali ni to nije problem,jedino kako se ti osjećaš i možeš li to fizički i psihički podnijet je važno...
I ja želim još jednu bebicu ali u ovom stanju kad nemam snage ni za što nema šanse...:rolleyes:

meja 44
27.07.2009., 15:32

STVT, čitaš li ti ono što ti mi napišemo? Bez ikakvog komentara od onog šta ti mi napišemo. Kao da govorimo zidu.
Ajde, probudi se, molim te.

meja 44
27.07.2009., 15:35
Svima jedan veliki pozdrav. Odoh ja u dugu ljetnju skitnju.:driver:
Uživajte, gdje god bili.
:w

Sretan ti put, i uživaj i za mene:grli::W

meja 44
27.07.2009., 15:43
Draga moja u to vrijeme sam imala jedno stresno razdoblje tako da mislim da je sve od stresa i počelo...:rolleyes:

a kako se uopće ta nadbubrežna žlijezda provjerava iz krvi ili??:confused:

Stvz pozdrav i tebi, znamda nam je bio sličan TSH jedno vrijeme pa te razumijem jer se osjećam isto kao i ti...
Čitala sam da za bebu nema problema da im ove tablete ne štete jedino da treba piti veću dozu..ali ni to nije problem,jedino kako se ti osjećaš i možeš li to fizički i psihički podnijet je važno...
I ja želim još jednu bebicu ali u ovom stanju kad nemam snage ni za što nema šanse...:rolleyes:

To me pitala i hašismotka, i cijelo jutro se pokušavam sjetiti naziva tog prokletog hormona i ne uspijevam, barem do sad. Ali sjetit ću se.
Da, provjerava se iz krvi.
Iskreno, ja bi na tvojem mjestu posjetila homeopata, da se to svede na normalu.:)

mali buco
27.07.2009., 20:49
To me pitala i hašismotka, i cijelo jutro se pokušavam sjetiti naziva tog prokletog hormona i ne uspijevam, barem do sad. Ali sjetit ću se.
Da, provjerava se iz krvi.
Iskreno, ja bi na tvojem mjestu posjetila homeopata, da se to svede na normalu.:)

Ej!
Kaj nije kortizol hormon nadbubrežne? Ak se dobro sjećam, to je pretraga urina. Može se radit 24-satni urin (skupljaš ga u bocu od jutra do jutra), a postoji i pretraga putem vađenja krvi-mora se doć oko 7 uj vadit i onda opet oko 5 popodne (pretraga se zove ritam kortizola il tak nekak...)

alapača
27.07.2009., 21:33

antitijela su preko 350 (neda mi se sad tražit nalaze), tsh je prije (prije eut25) bio 12, sad je (prije nove doze) bio 6. imam i čvorove na štitnjači al nisu opasni. radila ultrazvuk i punkciju.
ukratko.
uglavnom, moguće je da se vraćam u normalu, da, jer danas mi je bio najbolji dan u zadnjih 7 godina!
moji problemi sa štitnjačom, naime, otkriveni su tijekom trudnoće, prije godinu dana, ali sad se pogoršalo i sad pijem eutirox. ipak, sjećam se točno vremena, prije cca 7 godina, kad sam naglo postala troma, lijena, depresivna, umorna, udebljala se 10 kila. a ovako dobro kao danas osjećala sam se uvijek prije tog vremena! danas imam snage za sve, ne moram odmoriti nakon 2 sata aktivnosti, danas mi aktivnost tako paše... danas imam osjećaj da mogu pomaknuti medvednicu tak da napravim još malo mjesta za sve koji bi još htjeli živjeti u zagrebu :D
uglavnom, danas sam sretna, i baš mi je drago da to mogu podijeliti s vama :D

a ono jučer... čini mi se da sam negdje pročitala da se to događa kad je doza prevelika. ti misliš da ne bi to bilo? ti si liječnik?

meja 44
27.07.2009., 23:39
Ej!
Kaj nije kortizol hormon nadbubrežne? Ak se dobro sjećam, to je pretraga urina. Može se radit 24-satni urin (skupljaš ga u bocu od jutra do jutra), a postoji i pretraga putem vađenja krvi-mora se doć oko 7 uj vadit i onda opet oko 5 popodne (pretraga se zove ritam kortizola il tak nekak...)

JE. Ali danas kao da mi je neko popio mozak. Hvala buco

meja 44
28.07.2009., 06:30
antitijela su preko 350 (neda mi se sad tražit nalaze), tsh je prije (prije eut25) bio 12, sad je (prije nove doze) bio 6. imam i čvorove na štitnjači al nisu opasni. radila ultrazvuk i punkciju.
ukratko.
uglavnom, moguće je da se vraćam u normalu, da, jer danas mi je bio najbolji dan u zadnjih 7 godina!
moji problemi sa štitnjačom, naime, otkriveni su tijekom trudnoće, prije godinu dana, ali sad se pogoršalo i sad pijem eutirox. ipak, sjećam se točno vremena, prije cca 7 godina, kad sam naglo postala troma, lijena, depresivna, umorna, udebljala se 10 kila. a ovako dobro kao danas osjećala sam se uvijek prije tog vremena! danas imam snage za sve, ne moram odmoriti nakon 2 sata aktivnosti, danas mi aktivnost tako paše... danas imam osjećaj da mogu pomaknuti medvednicu tak da napravim još malo mjesta za sve koji bi još htjeli živjeti u zagrebu :D
uglavnom, danas sam sretna, i baš mi je drago da to mogu podijeliti s vama :D

a ono jučer... čini mi se da sam negdje pročitala da se to događa kad je doza prevelika. ti misliš da ne bi to bilo? ti si liječnik?

:top:za tebe. Kak je to lijepo čitati.... I znam kak se osijećaš. Sjećam se tog iznenađenja .... Kćer mi je nakon mjesec dana (imala je 14 tada ) rekla da vać prestanem piti te tablete jer da sa mnom više ne može na kraj (shvaćaš odnos - prije nisam imala snage uopće izboriti se za svoj stav i svoje mišljenje)

Inače, nisam doktor, ali o hipotireozi sam na ovom forumu puno naučila od budabudimire, koja isto tako jako puno zna jer je i sama jako bolesna....
Sve u svemu , ti imaš Hashimoto, autoimunu bolest štitnjače u kojoj tvoja antitjela sama malo po malo uništavaju tvoju štitnjaču (pokazatelj su ti antitjela - prilično su visoka - moja su nešto preko 100) i vremenom će je uništavati a ti ćeš morati malo po malo povisivati dozu. Moje je mišljenje da ti je doza premala. Ali ipak slušaj doktora, nalazi tsh će to već pokazati. A koliko često vadiš TSH? On bi se po pravilu trebao vaditi svakih 7 tjedana dok se ne dođe do normale i ti se počneš bolje osijećati, a onda kontrole radi svakih 3-4 mjeseca. Po ovome kak si ti napisala, tvoj tsh nije u ovih dvije godine uopće bio u normali....

meja 44
29.07.2009., 06:08
Jutro svima, zahvaljujem serveru kaj je konačno proradio....

stvz
29.07.2009., 08:13
Dobro jutro. Evo me. U biti trebam pit pola tablete od 25 svaki drugi dan, pa sad tako i pijem. Jos nisam isla kod endokronologa jer mi doktorica misli da na treba jos. Da vidimo sta ce bit s ovom dozom hormona. Kako ste mi vi? Meni se spava, ali je inace ok.

alapača
29.07.2009., 09:57
ček malo... tebi je doktorica opće prakse dala da piješ eutirox bez preporuke endokrinologa?
jel ti barem izvadila krv pa na temelju nalaza dala eutirox?

moka 2
29.07.2009., 11:57
evo mene danas od fizijatra počela me boliti vratna kralježnica a i vrtoglavice su mi jače nego inače i odlučila ja otići fizijatru na pregled i terapije kad ona meni kaže da je sve to od štitnjače posljedica operacije i da vrtoglavice nikako nisu radi vrata koji me boli za krepat i još kaže biserka da je sve to na bazi psihe pa da bi trebala malo posjetiti psihologa ili psihijatra a ja je cijelo vrijeme u čudu gledam i dođe mi da je lagano pošaljem u tri ... ali ja normalno nisam takva.poslije toga idem kući i dođe mi da vrištim kod koje krave sam ja bila i to još po preporuci

Paoola
29.07.2009., 15:05
evo mene danas od fizijatra počela me boliti vratna kralježnica a i vrtoglavice su mi jače nego inače i odlučila ja otići fizijatru na pregled i terapije kad ona meni kaže da je sve to od štitnjače posljedica operacije i da vrtoglavice nikako nisu radi vrata koji me boli za krepat i još kaže biserka da je sve to na bazi psihe pa da bi trebala malo posjetiti psihologa ili psihijatra a ja je cijelo vrijeme u čudu gledam i dođe mi da je lagano pošaljem u tri ... ali ja normalno nisam takva.poslije toga idem kući i dođe mi da vrištim kod koje krave sam ja bila i to još po preporuci

Bezobrazluk. To im je standardna šema, kad ti ne znaju pomoć, onda kažu da je na bazi psihe...:mad: A ti onda traži dalje...

moka 2
29.07.2009., 15:58
ma seronja što da ti kažem voljela bih nju vidjeti sa ovim vrtoglavicama samo jedan dan

meja 44
29.07.2009., 17:48

hehehe:cerek:, ali si barem po preporuci bila kod nje 15 minuta, a ja kod svoje preporuke ni 3 minute. Je.... preporuku.

moka 2
29.07.2009., 21:46
ma bila sam unutra 5 min.čudo da mi je dala terapije na koje nemam pojma kako ću ići kada mi se stalno vrti nadala sam se da ću se moći naručiti popodne kada mi je muž kući pa da idem autom a ovako nemam pojma.
žene drage daj se javite vi koje imate osječaj da vam se pod ljulja čisto da vidim da li se to samo meni čini .kako ste podnjele vrijeme danas ?

stvz
30.07.2009., 06:15
ček malo... tebi je doktorica opće prakse dala da piješ eutirox bez preporuke endokrinologa?
jel ti barem izvadila krv pa na temelju nalaza dala eutirox?

Da, da, naravno. Konzultirala se ona s endokrinologom. Nije mi dala na svoju ruku.

alapača
30.07.2009., 14:00
žene drage daj se javite vi koje imate osječaj da vam se pod ljulja čisto da vidim da li se to samo meni čini .kako ste podnjele vrijeme danas ?

meni je jučer opet bio jedan od dva najbolja dana u zadnjih 7 godina :cerek:
ali zato danas ne uspijevam održati oči otvorene :confused:

meja 44
30.07.2009., 15:40
meni je jučer opet bio jedan od dva najbolja dana u zadnjih 7 godina :cerek:
ali zato danas ne uspijevam održati oči otvorene :confused:

Bit će još jednih i drugih dana. Ali ja sam u početku zahvaljivala bogu na svakom dobrom danu....Neće više biti nikad svi ali ja ti od srca želim više dobrih od onih loših,,,,:)

alapača
30.07.2009., 20:07
znam da će biti svakakvih dana i svakakvih raspoloženja, ali zadnjih 7 godina stvarno ni jedan jedini dan nisam bila štoseonokaže puna energije :rolleyes:
zato mi je ovo sad veliko iznenađenje ali najviše olakšanje. vjerujem da znaš o čemu pišem. sad kad sam umorna, umorna sam jer sam se umorila, a ne iz nekog nepoznatog, neopipljivog razloga.
i ja zahvaljujem, ne mogu vjerovati da je za stanje u kojem sam bila sve te godine odgovorna razina nekih tamo hormona :mad:

iva2405
31.07.2009., 12:36
slažete se?

od prevelike doze se i meni to događalo. zapravo, ne od prevelike doze, već kod uvođenja veće doze. tako da ja po preporuci endokrinologa kad povećavam dozu, povećam za pola tabletice od 25, dakle 12,5. a znalo mi je biti loše, slabost, vrtoglavica, mučnina, lupanje srca

tockica**
31.07.2009., 12:46
Prije svega Bok svima!
Imam par pitanja u vezi štitnjače! Nisam to do sada primječivala, uvijek sam umor i razdražljivost pripisivala stresu na poslu, faksu, mužu djetetu i tako, ali u zadnje vrijeme vid mi je oslabio jako, udebljala sam se 10 kila, a mislim da jedm normalno ili čak i manje nego prije, čak sam počela biciklom ići na posao, ali ne pomaže, stalno sam žedna i puna sam prištića (cijeli sam pubertet prošla s dva prištića!) Muž mi prigovara da sam bezvoljna i da se stalno na nešto žalim! Može li to sve bit zbog štinjače? odlučila sam da danas idem ko dok. pa da vidim što će mi ona reči!
Hvala na odg!:)

alapača
31.07.2009., 14:38
endokrinolog kaže da ni vrtoglavica ni nervoza ni knedla u grlu nisu od eutiroxa nego psihološki :ne zna:

meja 44
31.07.2009., 15:36
Prije svega Bok svima!
Imam par pitanja u vezi štitnjače! Nisam to do sada primječivala, uvijek sam umor i razdražljivost pripisivala stresu na poslu, faksu, mužu djetetu i tako, ali u zadnje vrijeme vid mi je oslabio jako, udebljala sam se 10 kila, a mislim da jedm normalno ili čak i manje nego prije, čak sam počela biciklom ići na posao, ali ne pomaže, stalno sam žedna i puna sam prištića (cijeli sam pubertet prošla s dva prištića!) Muž mi prigovara da sam bezvoljna i da se stalno na nešto žalim! Može li to sve bit zbog štinjače? odlučila sam da danas idem ko dok. pa da vidim što će mi ona reči!
Hvala na odg!:)

Prištići i žeđanje baš i ne idu uz hipotireozu a debljanje, umor i razdražljivost ne idu uz hipertireozu. Kod doktora svakako, i provjeri hormone i šečer obavezno. I javi se da znamo šta su ti rekli...:)

meja 44
31.07.2009., 15:40
endokrinolog kaže da ni vrtoglavica ni nervoza ni knedla u grlu nisu od eutiroxa nego psihološki :ne zna:

Imam jedno pitanje. Koji endokrinolog? Iz koje bolnice?

moka 2
31.07.2009., 18:18

sve te simptome imam i ja
zamisli da kažu da je to od tableta pa šta bi onda bilo , njima je najlakše reći psiha ma neka se gone u pi........ ma............ pun mi ih je k.......... iako ga nemam
sorry neki put mi jednostavno dođe da im to kažem ali kako to ne mogu moram se barem ovdje se izjadati sa točkicama

alapača
31.07.2009., 20:49
a gle možda stvarno previše razmišljamo o toj svojoj bolesti pa umišljamo i svakakve simptome :rolleyes:
kajaznam...

moka 2
31.07.2009., 20:57
a gle možda stvarno previše razmišljamo o toj svojoj bolesti pa umišljamo i svakakve simptome :rolleyes:
kajaznam...

meni je danas u par navrata bilo slabo da li od vrućine ili nemam pojma čega ali došlo mi je da popim nešto za smirenje jer mi je srce lupalo ko ludo ali što raditi kada imaš djete pored sebe ja se ne usuđujem nešto popiti

alapača
31.07.2009., 21:02
imam i ja dijete pored sebe, a nakon što sam ju rodila, kad sam bila sama s njom, znala sam tijekom dana popiti 6-8 persena (onih slabijih, po 2 svaka 3 sata) - to nisu tablete koje će ti utjecati na motoriku ili smanjiti percepciju, na biljnoj su bazi i "opuštaju" vegetativni sustav.

Pacificgirl
31.07.2009., 21:32
Jel nekome vruće od eutiroksa, tek sam ga počela piti prije 4 dana i vruće mi jeeeee...

moka 2
31.07.2009., 22:16
imam i ja dijete pored sebe, a nakon što sam ju rodila, kad sam bila sama s njom, znala sam tijekom dana popiti 6-8 persena (onih slabijih, po 2 svaka 3 sata) - to nisu tablete koje će ti utjecati na motoriku ili smanjiti percepciju, na biljnoj su bazi i "opuštaju" vegetativni sustav.

probala sam prije popiti valeran mene to odmah uspava a tijelo mi se totalno omlohavi i percepcija mi je nula

meja 44
01.08.2009., 06:44
alapača i moka, koliki vam je puls?

meja 44
01.08.2009., 07:32
kajaznam...

Ne umišljaš. Možda zbog toga jer se ne osiječaš dobro, možda se loviš na sitnice jer ne znaš zašto si takva. Ali ne umišljaš. Možda si frustrirana jer ne znaš zašto. Ja sam barem bila.
Al nakon nekog vremena, ako ne znaš zašto.....postaješ povučen, puštaš da rijeka teče pored tebe...
Sve je to od hormona, kaj god da doktori vele. Stavljaju sve u matematičke pokazatelje a zaboravljaju da smo mi jedinke svaka za sebe. I ne znaju koliko hormoni utječu na našu psihu.
Ali samim saznanjem što ti je, več je lakše.
Ali nešto znači i vrijeme korištenja euthiroxa. Evo sad je već treća godina kaj ih pijem, i pomalo nestaju ti simptomi, u stvari počeli su nestajati prije godinu dana. Zato i malo strpljenja pod ruku...

alapača
01.08.2009., 16:15

ne sjećam se točno ali znam da je u nekoliko navrata bio jaaaaako nizak, tako smo i posumnjali (pribrojivši taj simptom svim drugima) na štitnjaču.
od kad pijem eutiroks osjećam se stvarno puno bolje, no činjenica je da mi je pamćenje i dalje grozno :D

meja 44
01.08.2009., 19:07
ne sjećam se točno ali znam da je u nekoliko navrata bio jaaaaako nizak, tako smo i posumnjali (pribrojivši taj simptom svim drugima) na štitnjaču.
od kad pijem eutiroks osjećam se stvarno puno bolje, no činjenica je da mi je pamćenje i dalje grozno :D

Lecitin je nešto što meni pomaže kad pretjeram sa zaboravnošću. :)Probaj

alapača
01.08.2009., 20:33
kaj je to i gdje se nabavlja?
iako, istini za volju, puno toga radije zaboravljam :D

moka 2
01.08.2009., 22:02

meni je inače kada sam ok 70-80 a kada mi je loše 95-100i odmah se uspušem

moka 2
01.08.2009., 22:05
stvz pa gdje si ti da se ne javljaš već 2 dana

alapača
02.08.2009., 10:24
meni bude loše kad mi padne broj otkucaja.

Begemotica
02.08.2009., 10:58
od prevelike doze se i meni to događalo. zapravo, ne od prevelike doze, već kod uvođenja veće doze. tako da ja po preporuci endokrinologa kad povećavam dozu, povećam za pola tabletice od 25, dakle 12,5. a znalo mi je biti loše, slabost, vrtoglavica, mučnina, lupanje srca

Pa tako se piše i ma uputstvima za tablete, a kad sam ja pitala doktora. što neće mi biti slabo ako naglo povećam dozu, rekao je, što ima veze, ako j ne povećate možete pasti u komu. Pa valjda možete otrpiti malo lupanja srca, slabost i vrtoglavicu. Rekao je da uzmem tabletu rano ujutro i barem pola sata nakon toga ostanem u krevetu.

meja 44
02.08.2009., 12:38
kaj je to i gdje se nabavlja?
iako, istini za volju, puno toga radije zaboravljam :D

Lecitin je masna tvar koja gradi našu stanicu i najviše je ima u kori velikog mozga. Nabaviti ju možeš i u apoteci (recimo Natural Welth ju ima), ali najkvalitetnija je ona koju koriste sportaši, naročito ako je u granulama.

A što se tiče zaboravljanja, fora je zaboraviti loše a pamtiti dobro....(znam kako ti je....

budabudimir
02.08.2009., 13:09
Lecitin je masna tvar koja gradi našu stanicu i najviše je ima u kori velikog mozga. Nabaviti ju možeš i u apoteci (recimo Natural Welth ju ima), ali najkvalitetnija je ona koju koriste sportaši, naročito ako je u granulama.

A što se tiče zaboravljanja, fora je zaboraviti loše a pamtiti dobro....(znam kako ti je....

pozdrav svima starima kao i novim koih ima dosta.Nisam uspjela sve pročitati jer je toga puno te bi mi trebalo dosta vremena, ali kada budem imala vremena sigurno ću to napravit.
Drage moje jako mi nedostajete ali i pored laptopa novog ipak nemam vremena za vas, a zaista mi jako puno nedostaje druženje sa vama.
Ipak brzo će kraj ljeta te i ovih pustih obaveza pa ću se vratiti i onda svakodnevno biti uz vas.
Ndam se da se na ovim vrućim danima držite dobro i ćuvajte se svakako jer i za najzdravije ovo je teško za preživjet-
Novim želim samo reći da je važno da vjeruju u bolje sutra i sa terapijom mora biti puno bolje .
A za svoje stare da ih se rado svaki dan sijetim i da je upravo ekipa doktora štitanječe kod mene u gostima i uživamo ponajmanje prićajući o kojekakvim bolestima pa i o samoj štitnjači.
Svima koji su mi pisaliu na PP ja ću najvjerojatnije sutra odgovoriti to obećavam.
Eto sada odoh te se opet brzo javim.Šaljem vam veliku pusu i držite se drage moje.:top:

meja 44
03.08.2009., 06:54
pozdrav svima starima kao i novim koih ima dosta.Nisam uspjela sve pročitati jer je toga puno te bi mi trebalo dosta vremena, ali kada budem imala vremena sigurno ću to napravit.
Drage moje jako mi nedostajete ali i pored laptopa novog ipak nemam vremena za vas, a zaista mi jako puno nedostaje druženje sa vama.
Ipak brzo će kraj ljeta te i ovih pustih obaveza pa ću se vratiti i onda svakodnevno biti uz vas.
Ndam se da se na ovim vrućim danima držite dobro i ćuvajte se svakako jer i za najzdravije ovo je teško za preživjet-
Novim želim samo reći da je važno da vjeruju u bolje sutra i sa terapijom mora biti puno bolje .
A za svoje stare da ih se rado svaki dan sijetim i da je upravo ekipa doktora štitanječe kod mene u gostima i uživamo ponajmanje prićajući o kojekakvim bolestima pa i o samoj štitnjači.
Svima koji su mi pisaliu na PP ja ću najvjerojatnije sutra odgovoriti to obećavam.
Eto sada odoh te se opet brzo javim.Šaljem vam veliku pusu i držite se drage moje.:top:

:zagrljaj: velko moje plavo oko

tockica**
03.08.2009., 07:49
Evo mene!
Bila sam danas kod dr. i dala mi je uputnice za nuklearnu i endokrinologiju. Pa ćemo vidjeti! Ne znam više šta da mislim, jučer su mi noge i ruke bile toliko natečene da sam jedva hodala i držala nešto! Ali sad me još nešto pati, vaga u nedjelju (Prošlu) pokazala 67 kila, danas 65! Kako to može biti? :ne zna:
Samo da prođe ovaj umor jer ga više psihički ne mogu podnjeti!:(

iva2405
03.08.2009., 13:45
Pa tako se piše i ma uputstvima za tablete, a kad sam ja pitala doktora. što neće mi biti slabo ako naglo povećam dozu, rekao je, što ima veze, ako j ne povećate možete pasti u komu. Pa valjda možete otrpiti malo lupanja srca, slabost i vrtoglavicu. Rekao je da uzmem tabletu rano ujutro i barem pola sata nakon toga ostanem u krevetu.

ajme što mrzim ovakve seronje!!! Kad sam ja rekla za svoje simptome kod povećanja doze, meni je rekla, hm, takav komad žene, a tak nikakva i ne može nikakve simptome podnest! Pa pitala bi ja tebe da ti srce nabija, da ti se tresu i ruke i noge, ne možeš disat,a uz sve to imaš osjećaj da ćeš se ukenjat i upišat u gaće... mislim stvarno... pardon my French ;)

entrepreneur
03.08.2009., 14:19
Molim vas jel tko može mi reći koliko dugo je trebalo da se posljedica- hipertenizija izgubi da se tlak nomrazira nakon odstranivanja uzroka- u ovom slučaju štitnjače ili nekog drugog uzroka. Spomenite mi također koliko dugo ste vukli taj problem s visokim tlakom jer mislim da je taj period u ovome ključan. thnx

meja 44
03.08.2009., 16:07
Molim vas jel tko može mi reći koliko dugo je trebalo da se posljedica- hipertenizija izgubi da se tlak nomrazira nakon odstranivanja uzroka- u ovom slučaju štitnjače ili nekog drugog uzroka. Spomenite mi također koliko dugo ste vukli taj problem s visokim tlakom jer mislim da je taj period u ovome ključan. thnx

Ja ti baš i ne mogu iskustveno puno pomoći, ali osnovno je da sve ovisi o načinu rješavanja štitnjače. Ukoliko su u pitanju tablete, mislim da se i ne snizi puno, a ukoliko je u pitanju vađenje štitnjače, onda vrlo brzo, manje od mjesec dana, ukoliko je samo ona uzrok hipertenziji....
A sad da ja tebe pitam, da li si ti hiper? Kakvi su ti nalazi i na kojim lijekovima si?

amat
04.08.2009., 07:43
Morgen štitna ekipa :)!
Kako ste mi danas? Zagreb je pod kišom, meni paše -nema sparine JEEEEEE!
Vadila sam krv danas da vidimo hormončiće, idem kod endokrinologa u četvrtak. Javim se sa nalazima.
Beba je super, otvorena sam (kaže gin) dosta, trebala bi više mirovati. Drugo sve 5, dobro se osjećam i pomalo pripremam psihički za porod... :D

STVZ, gdje si se sakrila? :)
Pusa vam svima!

stvz
04.08.2009., 07:51
Dobro jutro. Joj, nisam stigla na net. Bila sam po terenu. A, doma izbjegavam kompjuter jer mi oci smetaju od njega. Inace sam dobro. Bolje nego prije. Pijem svaki drugi dan po pola od 25, pa cemo vidit. Jos skidam kile i kad to ode, idemo na bebu. Nadam se 1.10 da krecemo. Amat, trudnice moja! Beba je super. Odlicno. Je li te puno lupa?

amat
04.08.2009., 17:11
Ma beba je zakon!
Mi dvije razgovaramo ko velike :)... Ja pričam,ona lupa... Super, osjećaj je prekrasan!
Stigli mi nalazi..
Kaže T3 2.30 (1.30-3.10)
T4 136 (66-181)
TSH 5,47 (0,27-4,20)
U četvrtak idem na Rebro, vidjet ću njihovo mišljenje.

meja 44
05.08.2009., 11:31
Ma beba je zakon!
Mi dvije razgovaramo ko velike :)... Ja pričam,ona lupa... Super, osjećaj je prekrasan!
Stigli mi nalazi..
Kaže T3 2.30 (1.30-3.10)
T4 136 (66-181)
TSH 5,47 (0,27-4,20)
U četvrtak idem na Rebro, vidjet ću njihovo mišljenje.

Oho, ona je :). Uživajte vas dve samo. Na Rebru će ti najvjerojatniije pojačati dozu.:top::)

entrepreneur
06.08.2009., 10:03
Imam hipertenziju otklonjena je mogućnost štitnjače , pa samo pitam koliko vrememena treba da se smiri visoki tlak kada se ukloni uzrok odnosno u vašem slučaju štitnjača. Je li igra ulogu ako duže vrijeme se ima tirozu a time i hipertenziju na produžavanje normalizacije stanja nakon vađenja štitnjače. Hvala

amat
06.08.2009., 13:46
Oho, ona je :). Uživajte vas dve samo. Na Rebru će ti najvjerojatniije pojačati dozu.:top::)

Meja, naravno, bila si u pravu. Povisila mi je dr. dozu. Sa 1 i pol od 25 Euth. digla mi je na 50 mg. Ništa konkretno,pitala me kako beba :)
I kontrola za mjesec dana... I sve tegobe koje osjećam (nisu strašne,al svejedno) su od trudnoće... :), tako kaže dr.

meja 44
06.08.2009., 19:40
Meja, naravno, bila si u pravu. Povisila mi je dr. dozu. Sa 1 i pol od 25 Euth. digla mi je na 50 mg. Ništa konkretno,pitala me kako beba :)
I kontrola za mjesec dana... I sve tegobe koje osjećam (nisu strašne,al svejedno) su od trudnoće... :), tako kaže dr.

A koje to tegobe, vas dvije imate?

stvz
07.08.2009., 06:51
Evo samo da vam se javim. Idem danas kod ginekologa, pa cu ga pitat sve u vezi stitnjace i bebe. Kako ste mi vi? Ja sam ovih par dana umorna samo tako, a pojma nemam zasto.

alapača
07.08.2009., 09:24
a ne možemo sad ipak sve pripisivati štitnjači :ne zna:
ja, na primjer, ne podnosim vrućine. nikad ih nisam podnosila, ni kad sam imala 17 godina i 25 kila manje :rolleyes:
e a pogotovo sad sa 20 kila (pre)viška, i nakon poroda, i sa duplo više godina... nije baš čudno da sad vrućine podnosim još teže, zar ne?
živčana sam u pms-u za popizdit, nemrem se kontrolirati... ne vjerujem da bi to prestalo kad bih pila ili ne eutirox, prihvaćam to tako i trudim se ublažiti se tada :D

meja, ono iz pm... da ne filozofiram previše: ubijam svoj mozgić u pojam ovih dana pokušavajući shvatiti zašto imam autoimunu bolest, i moram priznati da sam oduvijek prilično autodestruktivna (radije bolim sebe nego druge) i nekim stvarima iz prošlosti uporno nedam da me napuste, pa i nije baš čudno da se moje tijelo okreće protiv mene, čini mi se. depresivna, troma... to mi je eutirox riješio - osjećam se ko prije 15 godina, ko da mi je netko skinuo napokon taj kamen od 50 kila koji nosim već godinama... hoću reći, vjerujem da je psihičko i fizičko i duhovno isprepleteno u nama, da jedno uvjetuje drugo...

meja 44
07.08.2009., 14:29
a ne možemo sad ipak sve pripisivati štitnjači :ne zna:
ja, na primjer, ne podnosim vrućine. nikad ih nisam podnosila, ni kad sam imala 17 godina i 25 kila manje :rolleyes:
e a pogotovo sad sa 20 kila (pre)viška, i nakon poroda, i sa duplo više godina... nije baš čudno da sad vrućine podnosim još teže, zar ne?
živčana sam u pms-u za popizdit, nemrem se kontrolirati... ne vjerujem da bi to prestalo kad bih pila ili ne eutirox, prihvaćam to tako i trudim se ublažiti se tada :D

meja, ono iz pm... da ne filozofiram previše: ubijam svoj mozgić u pojam ovih dana pokušavajući shvatiti zašto imam autoimunu bolest, i moram priznati da sam oduvijek prilično autodestruktivna (radije bolim sebe nego druge) i nekim stvarima iz prošlosti uporno nedam da me napuste, pa i nije baš čudno da se moje tijelo okreće protiv mene, čini mi se. depresivna, troma... to mi je eutirox riješio - osjećam se ko prije 15 godina, ko da mi je netko skinuo napokon taj kamen od 50 kila koji nosim već godinama... hoću reći, vjerujem da je psihičko i fizičko i duhovno isprepleteno u nama, da jedno uvjetuje drugo...

Potpuno se slažem s tobom da nije baš sve ni štitnjača kriva ( u principu uopće ne mislim da je ona išta kriva nego da je naje....) ali ima puno simptoma koji nemaju veze sa štitnjačom ili su čak i u kontradiktornosti hipo funkcijom a mi ih imamo. Ne bi ih trebali imati. A ostali nalazi - uredni. Ne valja tu nešto. I taj dio ja osobno pripisujem hormonima, kao i pms. Jer kad znaš da je pms, i svi oko tebe znaju da je pms, lakše prođe.

Potpuno se slažem s tobom i u onom drugom dijelu, ovo ostalo je stara priča, šta je prvo: kokoš ili jaje:ne zna:. Hoću reći da je osnovno pitanje da li smo bolesni jer smo autodestruktivni ili smo autodestrukivni jer smo bolesni:rofl:? To je ono što mene mori:D. I vrlo rado bi barem negdje započela...

alapača
07.08.2009., 15:15
ajmo odlučit s koje ćemo strane počet!

Balkanka
07.08.2009., 19:46
Pozdrav! ovako, dobila sam danas nalaze hormona štitnjače
piše: TSH 15.87 a ref.intervail su ( 0.47 - 5.00)

pošto je bio doktor na zamjeni, nisam baš s njim puno o tome pričala nego čekam doktoricu u ponedjeljak.
dakle, što to znači i da li se trebam brinuti oko te brojke?

Pacificgirl
07.08.2009., 20:24
Pozdrav! ovako, dobila sam danas nalaze hormona štitnjače
piše: TSH 15.87 a ref.intervail su ( 0.47 - 5.00)

pošto je bio doktor na zamjeni, nisam baš s njim puno o tome pričala nego čekam doktoricu u ponedjeljak.
dakle, što to znači i da li se trebam brinuti oko te brojke?

To znači da imaš hipotireozu, tj. smanjena ti je funkcija štitnjače, ali ne moraš se brinuti jer se to uspješno rješava tableticama koje sadrže sintetizirani hormon štitne, koje će ti dr. sigurno dati da piješ. :)

Balkanka
07.08.2009., 20:27
sad sam malo googlala i vidim da je uzrok tomu i nedovoljno uzimanje joda u hrani ( a ja ne solim hranu i općenito mi sol nije fina nikako) te da je moguće da depresija je prikriveni krivac za to.
e sad, ja sam evo, već 5 dana u teškoj komi, samo plačem i plačem i radim probleme, je li moguće da je to zbog štitnjače?
i još nešto, je li nužno da pijem tablete ili mogu nekako hranom stanje poboljšati?

meja 44
07.08.2009., 21:36
sad sam malo googlala i vidim da je uzrok tomu i nedovoljno uzimanje joda u hrani ( a ja ne solim hranu i općenito mi sol nije fina nikako) te da je moguće da depresija je prikriveni krivac za to.
e sad, ja sam evo, već 5 dana u teškoj komi, samo plačem i plačem i radim probleme, je li moguće da je to zbog štitnjače?
i još nešto, je li nužno da pijem tablete ili mogu nekako hranom stanje poboljšati?

To nema veza sa solju, SIGURNO.Veće količine joda imaš u drugim namirnicama, pa stoga, budi sigurna da je super kaj ne jedeš puno soli i količina joda nema nikakve veze sa hipotireozom.
Depresija je posljedica hipotireoze, i čim počneš piti eutirox, bit će ti bolje.
Da, nužno je da piješ tablete (prehranom to ne možeš nadomjestiti ni popraviti) ukoliko se ne želiš danima plakati, ukoliko ne želiš da te mišići bole kad hočeš korak napraviti i na kraju završiš u komi.
Eutirox su tabletice čistog, doduše sintetičkog hormona T4, prema tome nisu opasne, ne štete ničemu, a koristi su, vjeruj mi, višestruke.
A na kraju da ti objasnim i što je TSH. Tsh nije hormon, već pokazatelj impulsa hipofize (koja upravlja svim žlijezdama i hormonima) prema štitnoj žlijezdi koja ju potiče na pojačani rad. Pri tom pojačano rade i hipofiza i štitna, što svakako nije dobro.
Ne znam kuda ideš na kontrolu, ali ono što bi trebalo ustanoviti je da li je ta hipotireoza primarna bolest ili sekundarna, napraviti prvo ultrazvuk, zatim obaviti još neke krvne pretrage, poput vađenja antitjela, mada mislim da nemaš hashimoto jer ti je za tu bolest TSH previsok. Pa s tim nalazima ići dalje. Nemoj biti u bedu. Nije ovo ništa strašno. Uz pomoć tabletica hormona, možeš bez posljedica preživjeti ostatak života.
Ne dopusti depresiji da prevlada, sad znaš uzrok, i otiđi sutra na :kava: i malo smijeha da lakše dočekaš ponedjeljak, a i mi smo tu kad ti opet padnu neke ideje i pitanja. Sve će biti u redu ali strpljenja pod ruku. Malo nas je sad manje istina, razbježali su se po našem lijepom Jadranu, ali još uvijek dovoljno da ti budemo podrška.
I javljaj nam što se događa i s tobom i s tvojim nalazima....:W

Balkanka
07.08.2009., 23:28
mene doktorica u biti poslala na to samo zato jer imam nizak tlak i ubrzan rad srca. nisam ni znala kaj se događa.
budemo u ponedjeljak vidjeli što će mi reći

Pacificgirl
08.08.2009., 00:22
mene doktorica u biti poslala na to samo zato jer imam nizak tlak i ubrzan rad srca. nisam ni znala kaj se događa.
budemo u ponedjeljak vidjeli što će mi reći

Dat će ti tabletice i zakazati kontrolu i sve ok, ništa se nemoj brinuti oko toga:mig:

alapača
08.08.2009., 10:57
a kaj nije simptom hipotireoze usporen rad srca? :confused:

Pacificgirl
08.08.2009., 11:26

Negdje sam čitala da u početku hipotireoze mogu postojati i hiper simptomi...:ne zna:

Begemotica
08.08.2009., 12:36

Kod mene je itekako ubrzan, sekundarna hipotireoza, primarna dijagnoza - Hashimoto.

v1rg1n1a
08.08.2009., 13:59
cijeli dan cituckam pomalo o stitnjaci jer je to sad izgleda postao obiteljski problem :( mami mi je navodno visok ATP (nesto vezano uz T2) sto prema dosadasnjim informacijama moze dovesti i do problema sa srcem (koje odnedavna ima). Inace su joj referentni hormoni ok, ali ovo je navodno abnormalno visoko, pa nitko nista ne kuzi :confused: Je li tko imao nesto slicno i sto se jos preporucuje testirati u slucaju da su T3, T4 i TSH mnje vise u granici normale, no neki simptomi i dalje postoje. Mozda sam vec pitala, ima li tko problema sa kozom zbog stitnjace? Hvala :)

Tautou
08.08.2009., 17:06
Mozda sam vec pitala, ima li tko problema sa kozom zbog stitnjace? Hvala :)

Meni je koža cijelog tijela daleko više suha no prije. I ponekad me svrbi. Tjeme također. Ali ništa prestrašno. :)

alapača
08.08.2009., 19:26
koža mi je grozno suha, svrbi. nema poboljšanja s eutiroxom.

Begemotica
08.08.2009., 20:38
Mozda sam vec pitala, ima li tko problema sa kozom zbog stitnjace? Hvala :)

Ja nemam, barem ne leti. Doduše, poprilično je suha i moram paziti da se ne zaboravim nauljiti kad idem sunčati se (koristim bademovo ulje), ali koliko vidim na plaže svi s nečim se mažu.

Zimi znam dobiti osip na onim dijelovima koji su najmanje izložene suncu i zraku.

renate
08.08.2009., 21:21
Dobro vece svima vama koji imate il nemate probleme sa stitnjacom.Ja sam dosta bolje oporavila sam se od posljednje operacije,stitnjaca je ok i njeni hormoni su ok dok su HCG hormoni malo ludi pa jos nisu pali skroz al vise i ne brinem zbog njih.Pozdravljam vas sve i budite mi dobro:grli::w

moka 2
08.08.2009., 22:17
cijeli dan cituckam pomalo o stitnjaci jer je to sad izgleda postao obiteljski problem :( mami mi je navodno visok ATP (nesto vezano uz T2) sto prema dosadasnjim informacijama moze dovesti i do problema sa srcem (koje odnedavna ima). Inace su joj referentni hormoni ok, ali ovo je navodno abnormalno visoko, pa nitko nista ne kuzi :confused: Je li tko imao nesto slicno i sto se jos preporucuje testirati u slucaju da su T3, T4 i TSH mnje vise u granici normale, no neki simptomi i dalje postoje. Mozda sam vec pitala, ima li tko problema sa kozom zbog stitnjace? Hvala :)

bok ja imam jako problema sa kozom aknama i mucim muku vec godinama prvo dok sam bila hiper to je bilo uzas a sada kada sam hipo malo manje ali oziljci su tu

moka 2
08.08.2009., 22:19
Dobro vece svima vama koji imate il nemate probleme sa stitnjacom.Ja sam dosta bolje oporavila sam se od posljednje operacije,stitnjaca je ok i njeni hormoni su ok dok su HCG hormoni malo ludi pa jos nisu pali skroz al vise i ne brinem zbog njih.Pozdravljam vas sve i budite mi dobro:grli::w
sorry kada si se operirala i koliko puta

Balkanka
08.08.2009., 23:07
Ja nemam, barem ne leti. Doduše, poprilično je suha i moram paziti da se ne zaboravim nauljiti kad idem sunčati se (koristim bademovo ulje), ali koliko vidim na plaže svi s nečim se mažu.

Zimi znam dobiti osip na onim dijelovima koji su najmanje izložene suncu i zraku.

kako je to meni sad zanimljivo postalo. od srednje škole idem kod dermatologa jer mi je koža jako suha i ljušti se, po ljeti je ok iako mi se lice zna posušit ali po zimi je ludnica, pogotovo u području oko gaća, leđa i pazuha. nikakva krema ne pomaže. i kosa mi je počela ispadati. i zanimljivo da eto, tek nakon što sam se požalila na niski tlak, su me poslali na vađenje horm. štitnjače a kolko vidim da se sve te stvari događaju zbog nje, jel. divno

Begemotica
08.08.2009., 23:26
kako je to meni sad zanimljivo postalo. od srednje škole idem kod dermatologa jer mi je koža jako suha i ljušti se, po ljeti je ok iako mi se lice zna posušit ali po zimi je ludnica, pogotovo u području oko gaća, leđa i pazuha. nikakva krema ne pomaže. i kosa mi je počela ispadati. i zanimljivo da eto, tek nakon što sam se požalila na niski tlak, su me poslali na vađenje horm. štitnjače a kolko vidim da se sve te stvari događaju zbog nje, jel. divno

Meni je ispalo 2/3 kose. :(

Balkanka
08.08.2009., 23:33
Meni je ispalo 2/3 kose. :(

ajme, pa jel ti raste tj. oće to narasti opet?

Tautou
09.08.2009., 02:29

Volim ovakve vijesti! You go, girl! :cheer:

meja 44
09.08.2009., 07:42

U pravu si, ali ja imam hashimota od mog drugog poroda (mislim barem tako zbog simptoma, a tome ima 17 godina) a srce mi se smirilo tek prije godinu dana (ako izuzmem ono kratkotrajno hiper stanje na proljeće).
Dok sam hodala radi toga k liječnicima, rečeno mi je da se srce trudi nadoknaditi niski tlak pa imam ubrzane otkucaje....

meja 44
09.08.2009., 07:49

:grli: renate.
Nedostajala si nam tu renate, i čak se malo pobojala da nešto nije u redu ali već me iskustvo naučilo da se uglavnom ovdje dolazi kad nismo dobro. A ako se ne javljaš, znači da si dobro. :top: za tebe....

meja 44
09.08.2009., 07:53

Imam još divnije. Kad ti endokrinolog kaže da zbog problema sa kožom posjetiš dermatologa, jer to kao nema veze sa štitnjačom? Jel divnije?

meja 44
09.08.2009., 08:05

Ja se cijela perutam cijelu godinu, ali najgore mi je lice jer me zateže. Ali sam uspjela naći rješenje za to. Uzmem jako masnu kremu (uzimam kremu od čajevca jer mi je bila pri ruci pa sam nastavila), razmažem malo po rukama i stavim par kapi vruće vode, pa razmažem po licu, pa opet par kapi vruće vode, pa po licu. I izdrži cijeli dan, rijetko kad moram još jednom namazati. Po ljetu, za tijelo koristim bebi ulje prije nego se pobrišem nakon tuširanja, po zimi se zapustim, jer mi već sve to skupa ide na živce...
Da ne pričam o tome da nikad ne perrem ruke poslije male nužde jer bi za tjedan dana potrošila kilu kreme.....(često idem na wc i vjerojatno bi potrošila 2 sata dnevno čekajući da se krema upije i da mogu nešto raditi opet s rukama.).....

Begemotica
09.08.2009., 09:08
ajme, pa jel ti raste tj. oće to narasti opet?

Ne raste. :(

moka 2
09.08.2009., 12:46
Ne raste. :(

bok
i meni je odmah poslije operacije pala kosa i to sigurno pola onda sam pocela koristiti una ampule i to 6 mj. kosa se oporavila ali ne totalno nakon toga sam pocela koristiti vitamin b vec 8 mj. i mogu reci sto se tice kose da je sada ok ali ne super jer mislim da nikad nece biti griva kao nekad

Via0071
09.08.2009., 14:29
pozdrav svima!!
eto i mene nakon dugo vremena...
već su 2,5 mj. negdje kako uzimam euthyrox, 75 mg, i mogu reći da sam se preporodila.toliko se bolje osjećam, fizički i raspoloženje,...
e,sad, šta me brine...mjesečnica mi kasni skoro pa 2 tjedna,test na trud. je negativan. zvala sam ginekol. zbog drugog potrebnog pregleda, napomenula sam mu i to, zna moje probleme sa štitnjačom, rekao je da je vjerojatno to, tj.terapija odgovorna za izostanak mjesečnice.
nisam mislila da će mi sama terapija uzrokovati probleme te vrste... sam doktor u vinogradskoj je napomenuo da trudnoća u skorije vrijeme ne dolazi u obzir...
pa, me zanima ima li stvarno terapija kakve veze s "poremećenim" menstrualnim ciklusom, tko je imao takvih problema, i što ukoliko i dođe do trudnoće u ovom "nepoželjnom"periodu,tj. bi li bile kakve smetnje ili...?

lana10
09.08.2009., 17:38
pozdrav svima!!
već su 2,5 mj. negdje kako uzimam euthyrox, 75 mg, i mogu reći da sam se preporodila.toliko se bolje osjećam, fizički i raspoloženje,...
e,sad, šta me brine...mjesečnica mi kasni skoro pa 2 tjedna,test na trud. je negativan. zvala sam ginekol. zbog drugog potrebnog pregleda, napomenula sam mu i to, zna moje probleme sa štitnjačom, rekao je da je vjerojatno to, tj.terapija odgovorna za izostanak mjesečnice.
nisam mislila da će mi sama terapija uzrokovati probleme te vrste... sam doktor u vinogradskoj je napomenuo da trudnoća u skorije vrijeme ne dolazi u obzir...
pa, me zanima ima li stvarno terapija kakve veze s "poremećenim" menstrualnim ciklusom, tko je imao takvih problema, i što ukoliko i dođe do trudnoće u ovom "nepoželjnom"periodu,tj. bi li bile kakve smetnje ili...?

da ima

opetovano postavljam pitanje na koje mi nitko ni jednom nije odgovorio

je li koga od vas bole zglobovi...ja sam primjetila da kada mi TSH pošašavi, počinje mi se nenormalno sušiti koža pogotovo stopala, noću ih mažem 2-3 x jer je neizdrživo, a mljekeca moram rabiti 2xdnevno, ne znojim se uopće, a fala bogeku imam me, kilaža se penje, dosadan umor... sve ostalo je ok. ali uvijek me bole zglobovi, tako da jedva hodam, dok se ne rashodam, kada si povećam dozu ( zločesti pacjent medicinar) bol prestaje- kolege na poslu (i dr i sr.) samo sliježu ramenima, sve druge pretrage su Ok, znači nije artritis, nema neuroloških ispada, a zapravo radi tih bolova i otežanog kretanja sam i započela pretrage, a slučajno onako usput izvađeni hormoni su se pokazali jedini nenormalni.
sada sam na 125/150 mg...
eto 1 tjedan 150 mg i ja hodam kao curetak, btw, redovito vozim bicikl i planinarim :ne zna:

meja 44
09.08.2009., 19:24
pozdrav svima!!

Ja takvih problema nisam imala, a i ne sjećam se da je netko pisao o tome. Ali dva ili tri puta mi se dogodilo da sam menstruaciju morala istjerati dabrostonima. Zadnji puta prije 6 godina, doktor me uvjeravao da sam u predklimaksu, a kad mi je izvadio hormone, bila sam u pubertetu...
A što se tiče trudnoće u "nepoželjnom" periodu, imamo amat, trudnicu koja je na samom početku trudnoće otkrila da ima hipotireozu....TSH joj je još uvijek malo povišen, a pravila nema.....
Iskreno i bez rukavica, imamo begemonticu koja je članica mense a mama joj imala povišen TSH kad ju je nosila (tako kaže ako se ne varam i ako sam dobro zapamtila)
i doktore koji tvrde da se češće rađaju djeca s poteškoćama u razvoju. Iskreno, ja mislim da sam imala povišen TSH u drugoj trudnoći (barem po mojim problemima) a kćer mi je na matematičkom testu Klokan među 5% najboljih u Hrvatskoj. Kao što rekoh, nema pravila.....

meja 44
09.08.2009., 19:41
da ima

je li koga od vas bole zglobovi...ja sam primjetila da kada mi TSH pošašavi, počinje mi se nenormalno sušiti koža pogotovo stopala, noću ih mažem 2-3 x jer je neizdrživo, a mljekeca moram rabiti 2xdnevno, ne znojim se uopće, a fala bogeku imam me, kilaža se penje, dosadan umor... sve ostalo je ok. ali uvijek me bole zglobovi, tako da jedva hodam, dok se ne rashodam, kada si povećam dozu ( zločesti pacjent medicinar) bol prestaje- kolege na poslu (i dr i sr.) samo sliježu ramenima, sve druge pretrage su Ok, znači nije artritis, nema neuroloških ispada, a zapravo radi tih bolova i otežanog kretanja sam i započela pretrage, a slučajno onako usput izvađeni hormoni su se pokazali jedini nenormalni.
eto 1 tjedan 150 mg i ja hodam kao curetak, btw, redovito vozim bicikl i planinarim :ne zna:

Nemam pojma, do sad se nitko na zglobove nije tužio. Što po meni ne znači da nisu povezani. Ne znam cijelu anamnezu, pa možda postavljam glupo pitanje:što ti znači ono - kad TSH pošašavi i zašto ne ostaneš na 150 mg ako ti je onda dobro?

renate
09.08.2009., 20:06
:grli: renate.
Nedostajala si nam tu renate, i čak se malo pobojala da nešto nije u redu ali već me iskustvo naučilo da se uglavnom ovdje dolazi kad nismo dobro. A ako se ne javljaš, znači da si dobro. :top: za tebe....

Ma nije to namerno da se ja nejavljam nego sam bila u jednom stresnom periodu ovog meseca zbog HCG hormona te padaju te idu gore pa su mi rekli da treba valjda jos jedna ponovna operacija pa onda su se predomislili zbog variranja hormona pa nisam bas bila u stanju da uradim bilo sta drugo ako me razumes.Inace je meni dosta interesantno da svaki dan svratim ovde mada ponekad i nemam sta da kazem pa samo procitam sto su drugi napisali i tako me niko ne vidi da sam bila ovde,al vas pratim:cerek:

renate
09.08.2009., 20:08
sorry kada si se operirala i koliko puta

Prosle sam godine imala operaciju stitnjace zbog cvorova na njoj, a pre dva meseca operaciju radi vanmatericne trudnoce.

renate
09.08.2009., 20:18
bok
i meni je odmah poslije operacije pala kosa i to sigurno pola onda sam pocela koristiti una ampule i to 6 mj. kosa se oporavila ali ne totalno nakon toga sam pocela koristiti vitamin b vec 8 mj. i mogu reci sto se tice kose da je sada ok ali ne super jer mislim da nikad nece biti griva kao nekad

Ja isto uzimam vitamin B-kompeks kao za poboljsanje apetita i zbog kose al mi konstantno kosa pada.A moj apetit nije nesto narocito velik jer uvek pola od jela ide u korpu za odpatke i oslabila sam ovog meseca pet kila i nikako nemogu da ih vratim nazad.I nerazumem kad drugi kazu da se debljaju a ja slabim:misli:al bas me briga meni i ovako odgovara.Negde sam procitala da i vitamini ne bi trebalo da se non stop uzimaju pa ja pravim pauzu od jedan do dva meseca pa onda opet pocinjem.E sad kojeg li efekta imaju poima nemam al ih eto ipak uzimam.

lana10
09.08.2009., 20:36
Nemam pojma, do sad se nitko na zglobove nije tužio. Što po meni ne znači da nisu povezani. Ne znam cijelu anamnezu, pa možda postavljam glupo pitanje:što ti znači ono - kad TSH pošašavi i zašto ne ostaneš na 150 mg ako ti je onda dobro?

pam jednostavno ima perioda kada ode na 15, jednom je došao do 20, a onda isto tako bez obzira na th spusti se, primjetila sam da je to po ljeti, ili kada sam u stresu što je razumljivo. Zašto ne ostanem na 150?
pa možda ću to i napraviti, nekoliko mjeseci je savršeno radila nakon što sam je pogurala sa 150, zapravo skoro pol godine, pa se nadam da kok treba samo "kurbla" a i ono što i razgovaram sa svojim internistima, titriram je prema tome kako se osjećam...

odgovor za menstruaciju - može djelovati, bar ginići s kojima sam razgovarala tako tvrde.
grozno mi je kada više razgovorom sa strane, nego samog endokrinca dobiješ odgovore, kako je tek "običnom" pacijentu

kod mene je asimptomatično to što sam ja podosta hiperaktivna( radim hrpu poslova, nisam bezvoljna), pa ti moji fleševi umora drugi ne primjete, znalo mi se desiti da sam jednostavno sjela kod ograde svoje kuće jer nisam mogla do vrata, onda skupim energije pa u kuću...tako da je većina skupa samnom mislila da sam se preopteretila svojim poslovima, onda kada sam počela škiljiti i "centrirati " slova mislila sam evo došle godine za naočale i tako...ljen si da ti izvade krv..i puno toga prolazi mimo, onda radiš takav posao da obično na kraju radnog vremena ni meni se nije dalo do labosa...
zapravo ja sam užasan pacijent :ne zna:

moka 2
09.08.2009., 22:38
da ima

ma ja osječam bolove u zglobovima u rukama ali mislila sam da je to od vratne kralježnice i jos sam primjetila da sam počela oticati pogotovo noge

moka 2
09.08.2009., 22:46
Ja isto uzimam vitamin B-kompeks kao za poboljsanje apetita i zbog kose al mi konstantno kosa pada.A moj apetit nije nesto narocito velik jer uvek pola od jela ide u korpu za odpatke i oslabila sam ovog meseca pet kila i nikako nemogu da ih vratim nazad.I nerazumem kad drugi kazu da se debljaju a ja slabim:misli:al bas me briga meni i ovako odgovara.Negde sam procitala da i vitamini ne bi trebalo da se non stop uzimaju pa ja pravim pauzu od jedan do dva meseca pa onda opet pocinjem.E sad kojeg li efekta imaju poima nemam al ih eto ipak uzimam.
5 kg u mjesec dana je jako puno nije ni čudo da ti pada kosa probaj jos sa ampulama ali prvo moras prestat padati na kilaži šta ti doktori kažu

moka 2
09.08.2009., 22:48
opet sam počela puno spavati popodne i užasno sam umorna da li to znači da bi trebala opet vaditi hormone sada pijem 75 mg

lana10
09.08.2009., 22:53
ma ja osječam bolove u zglobovima u rukama ali mislila sam da je to od vratne kralježnice i jos sam primjetila da sam počela oticati pogotovo noge

e, da to mi se isto zna dešavati...oticanje zglobova...

a ovo sušenje kože pogotovo na stopalima me izluđuje, još nekako po danu, ali po noći me izludi, pa mljackaj s mljekecom, onda ni je zima za noge, pa u sred ljeta imam čarapice :s:s

moka 2
10.08.2009., 11:44

a ovo sušenje kože pogotovo na stopalima me izluđuje, još nekako po danu, ali po noći me izludi, pa mljackaj s mljekecom, onda ni je zima za noge, pa u sred ljeta imam čarapice :s:s

a a li znaš imati iznenada groznice koje te tresu a temperature nema

Balkanka
10.08.2009., 13:06
bila sam danas na dv. duhu kod nekog nervoznog doktora. no dobro, propisao mi je Letrox 25 mcg natašte 7 dana i onda 50 mcg do kontrole koja će bit za 3 mjeseca.
"sva sreća" na nemožeš sve obaviti u istoj bolnici...ili preuređuju ili..se čeka po 2 mjeseca.

meja 44
10.08.2009., 16:26
pam jednostavno ima perioda kada ode na 15, jednom je došao do 20, a onda isto tako bez obzira na th spusti se, primjetila sam da je to po ljeti, ili kada sam u stresu što je razumljivo. Zašto ne ostanem na 150?
pa možda ću to i napraviti, nekoliko mjeseci je savršeno radila nakon što sam je pogurala sa 150, zapravo skoro pol godine, pa se nadam da kok treba samo "kurbla" a i ono što i razgovaram sa svojim internistima, titriram je prema tome kako se osjećam...

odgovor za menstruaciju - može djelovati, bar ginići s kojima sam razgovarala tako tvrde.
grozno mi je kada više razgovorom sa strane, nego samog endokrinca dobiješ odgovore, kako je tek "običnom" pacijentu

kod mene je asimptomatično to što sam ja podosta hiperaktivna( radim hrpu poslova, nisam bezvoljna), pa ti moji fleševi umora drugi ne primjete, znalo mi se desiti da sam jednostavno sjela kod ograde svoje kuće jer nisam mogla do vrata, onda skupim energije pa u kuću...tako da je većina skupa samnom mislila da sam se preopteretila svojim poslovima, onda kada sam počela škiljiti i "centrirati " slova mislila sam evo došle godine za naočale i tako...ljen si da ti izvade krv..i puno toga prolazi mimo, onda radiš takav posao da obično na kraju radnog vremena ni meni se nije dalo do labosa...
zapravo ja sam užasan pacijent :ne zna:

Najužasniji pacijenti su medicinari. Imam sestru i šogoricu - užas.
Da li si vadila antitjela? Ako jesi, kolika su. Ako ona nisu povišena (pretpostavljam da nisu jer ti je TSH previsok) šta je sa tvojom hipofizom? Da li si kojim slučajem nju provjerila, ako nisi, mislim da bi to bilo pametno jer si prilično kontradiktorna i asimptomatična, pa za svaki slučaj....Jer ako je tvoj TSH toliko visok uz tako visoku dozu euthiroxa.....i još skače....trebala bi ići dalje.... Provjeri hipofizu i sve bolesti uz nju.
Prije kojih mjesec, mjesec i pol bila jedna žena iz Sarajeva mislim. Njoj je doktor usprkos dobrom TSH i hormonima dao euthirox jer joj štitnjača puna cista.....i nije pala u hiper stanje, a doktor joj je to objasnio , da se štitnjača ne preopterećuje a sva je nikakva, ti hormoni pomažu štitnjači da se odmori i oporavi.... Pa daj ti i svojoj da malo odmori...:mig:

meja 44
10.08.2009., 16:34
a a li znaš imati iznenada groznice koje te tresu a temperature nema

I počnu u 8 sati navečer, i traju od dva do 4 sata...., znači prestanu između 22 i 24 sata.....

meja 44
10.08.2009., 16:56

Pa kad mljackaš s mljekecom. Namaži s maslinovim uljem, obuci čarapice, i nećeš morati stavljati mljekeco....
Hoću reći ....bilo kakvu jako masnu kremu poput npr melema, na bazi lanolina...
barem probaj.

lana10
10.08.2009., 17:44
Pa kad mljackaš s mljekecom. Namaži s maslinovim uljem, obuci čarapice, i nećeš morati stavljati mljekeco....
Hoću reći ....bilo kakvu jako masnu kremu poput npr melema, na bazi lanolina...
barem probaj.

jesam probala, ali mi nekako hidratantno mlijeko najbolje..
odgovor na UZV- ma čuj ona ( misli na štitnjaću) ti se polak suši dok ne nestane...
znam da bi trebala otići pregledati hipofiz, a znaš kako to ide...shvatila si da kada me se stavi kao pacjenta da nema goreg
i moja dok. poludi samnom rekla je znaš da si nismo dobre šušnula bi ti taj karton...mislim da ću se ozboljnio morati pozabaviti sa tim jer znam imati i šupove tlaka i to povisoke, a onda miruje na niskom
evo 2 tjedna veća doza i noge ne bole :ne zna:
i ja

v1rg1n1a
10.08.2009., 18:16
bok ja imam jako problema sa kozom aknama i mucim muku vec godinama prvo dok sam bila hiper to je bilo uzas a sada kada sam hipo malo manje ali oziljci su tu

stvarno? i jel kazu doktori da je povezano? taj podatak nisam nasla, samo za suhu kozu na koju se ovdje cure dosta zale koliko vidim.. ja vec godinama sumnjicim stitnjacu za brojne nedace, cak sam imala kao mladja i neke neobjasnjive bolove u tom podrucju i pojacano lucenje kortizola, ali prije par mjeseci kada sam isla prekontrolirati, hormoni su bili u granicama normale :ne zna: inace mi pada kosa (moram se krkati B vitaminima da to obuzdam, cim prestanem opet krene), znoje mi se stopala i dlanovi, imam toplu/meku kozu, mjestimicno problematicnu i 'hirovitu', srce mi je znalo ubrzati bez ikakvog razloga, teski kapci cak i dvoslike (za to je okrivljen blagi astigmatizam) i iako tamanim puno slatkisa jedva se nesto 'viska' prima, iako sam u slaboj kondiciji i puno manje se krecem nego prije..:confused: to je jedina prednost zapravo :cerek: a sto se psihe tice, u trajnom sam stanju nervoze (bez posebnog razloga), sto se moze vidjeti i iz mojih jadnih noktiju :(

v1rg1n1a
10.08.2009., 18:27
Ja se cijela perutam cijelu godinu, ali najgore mi je lice jer me zateže. Ali sam uspjela naći rješenje za to. Uzmem jako masnu kremu (uzimam kremu od čajevca jer mi je bila pri ruci pa sam nastavila), razmažem malo po rukama i stavim par kapi vruće vode, pa razmažem po licu, pa opet par kapi vruće vode, pa po licu. I izdrži cijeli dan, rijetko kad moram još jednom namazati. Po ljetu, za tijelo koristim bebi ulje prije nego se pobrišem nakon tuširanja, po zimi se zapustim, jer mi već sve to skupa ide na živce...

zvuci naporno i mislim da bih poludjela na tvom mjestu, iako sam dovoljno iznervirana svojim 'tegobama' i trackanjem :kiss: inace, ima dosta dobro alverde ulje u dm-u, kombinacija maslinovog i aloe vere, a mozda bi ti i ono bademovo niveino bilo dobro..

meja 44
10.08.2009., 20:11
jesam probala, ali mi nekako hidratantno mlijeko najbolje..
odgovor na UZV- ma čuj ona ( misli na štitnjaću) ti se polak suši dok ne nestane...
znam da bi trebala otići pregledati hipofiz, a znaš kako to ide...shvatila si da kada me se stavi kao pacjenta da nema goreg
i moja dok. poludi samnom rekla je znaš da si nismo dobre šušnula bi ti taj karton...mislim da ću se ozboljnio morati pozabaviti sa tim jer znam imati i šupove tlaka i to povisoke, a onda miruje na niskom
evo 2 tjedna veća doza i noge ne bole :ne zna:
i ja

Ako ti se štitnjača suši, znači da imaš hashimoto (moja je manja od centimetra). Hashimoto je autoimuno oboljenje, a ono povlači i mogućnost drugih autoimunih oboljenja. Ovdje na netu je inače budabudimira koja o tome sve više manje zna (natjerala ju je sila - ne znam koje autoimuno oboljenje nema)Ona je jednom spomenula to sa hipofizom ali mi je veza toliko spora da to danas ne mogu sigurno naći. I očito moraš malo stati na loptu.
Usporedba: ja sam između 75 i 100, a skoro nemam štitnjače. Ti si dobro tek na 150. Opravdava te jedino visoka kilaža......(a ni moja nije mala)
Zatim, ono što dobro ne radiš, to je što cijeli tjedan uzimaš jednu dozu a drugi tjedan drugu. Dozu moraš što više izjednačiti. Znači jedan dan 150, drugi 125, i tak se izmjenjivati....da se hipofiza nauči na jednakomjerno doziranje, onda se i ona smiri....Kakvo ti je stvarno stanje vidi se tek za minimalno 7 tjedana. Ovako ju i ti buniš. Ako se nauči na 150, a ti smanjiš na 125, normalno da ona ne kuži odmah što se događa i da divlja. A najvažnije je smiriti hipofizu jer je ona majka svih hormona. Vrlo lako da ti zbog toga podivljaju i drugi hormoni.... A tko će ih onda smiriti?
:facepalm: a zaslužila si da te svi doma a i ja :tuctuc:
Znam da ti se baš ne da, ali daj malo truda oko sebe. Tko će sve to raditi ako ti pukneš, a koliko vidim po tome kak pišeš, ideš 250 na sat, a sa 250 su i teže posljedice prilikom šljusa.....

meja 44
10.08.2009., 20:39
bila sam danas na dv. duhu kod nekog nervoznog doktora. no dobro, propisao mi je Letrox 25 mcg natašte 7 dana i onda 50 mcg do kontrole koja će bit za 3 mjeseca.
"sva sreća" na nemožeš sve obaviti u istoj bolnici...ili preuređuju ili..se čeka po 2 mjeseca.

To je bilo za očekivati. I što se tiče doktora i što se tiče letroxa i što se ništa ne može obaviti u istoj bolnici.

Dobro došla među hipovce. Kaj misliš zašto ovaj forum tako dobro radi? Jer ništa drugo ne radi dobro. Drugi put ga nateraj da te pošalje na antitjela i uzv štitnjače, da se vidi da li je primarna ili sekundarna hipotireoza. U terapiji i nema promjene ali barem znaš od čega je. I šta možeš očekivati....
I bit će ti bolje od letroxa, već za dva do tri tjedna....:kiss:

meja 44
10.08.2009., 20:44
opet sam počela puno spavati popodne i užasno sam umorna da li to znači da bi trebala opet vaditi hormone sada pijem 75 mg

Kak dugo to piješ moka? I podsjeti me, imaš hashimoto ili primarnu hipotireozu?

alapača
10.08.2009., 21:27
koža na stopalima ubibože suha za popizdit :mad:

groznica? hm... ne baš groznica, ali osjećaj kao da imam temperaturu, a nemam, suho grlo, nos, sve vruće iznutra, cijela glava. uglavnom navečer. mislila sam da je neka alergija.

a kile? nekak sam se nadala sad kad se ti jebeni hormoni stabiliziraju, da bih možda ipak mogla to nekako skinuti. recite mi, kolike su mi šanse :moli:

(jednom sam prilikom 2 mjeseca strogo pazila što jedem i u dva sam mjeseca skinula dvije kile. popizdila sam. da bilo koja moja prijateljica jede koliko ja jedem, imala bi 100 kila.)

u trudnoći sam isto bila hipo. endokrinolog mi nije davao terapiju, rekao je da nema potrebe. poslije trudnoće se sve samo od sebe sredilo, radilo kak treba, pa opet, još gore, podivljalo godinu nakon poroda. dijete je i više nego normalno (kucam o drveni stol), lijepa je, inteligentna, aktivna... :top:

Balkanka
10.08.2009., 21:40
To je bilo za očekivati. I što se tiče doktora i što se tiče letroxa i što se ništa ne može obaviti u istoj bolnici.

Dobro došla među hipovce. Kaj misliš zašto ovaj forum tako dobro radi? Jer ništa drugo ne radi dobro. Drugi put ga nateraj da te pošalje na antitjela i uzv štitnjače, da se vidi da li je primarna ili sekundarna hipotireoza. U terapiji i nema promjene ali barem znaš od čega je. I šta možeš očekivati....
I bit će ti bolje od letroxa, već za dva do tri tjedna....:kiss:

Hvala na dobrodošlici :cerek: iako, jel, bilo bi bolje da ne moram biti tu. dala mi je moja doktorica uputnicu za uzv štitnjače pa ću sutra malo po zagrebu prošetat i vidit koja bolnica šta i di i ujutro idem na vađenje t3, t4, tsh, antitiroidna antitijela.
mah, mislim, nisam ja nikakva milostiva pa mi se treba klanjat, ali kad me med. sestra vidla tako zbunjenu, odmah je rekla doktoru da me primi. a on morao na vizitu. pa me ispitivao kakve simptome imam. a ja nemam pojma o ničemu da se to svim tim može povezivat, jedino ono malo kaj sam na netu našla. pa me brzo sprašio.
baš sam nekako iscpljena i mišići me bole, ko da ću gripu dobit

renate
10.08.2009., 21:43
5 kg u mjesec dana je jako puno nije ni čudo da ti pada kosa probaj jos sa ampulama ali prvo moras prestat padati na kilaži šta ti doktori kažu

Kosa mi pada jos od pre tri godine kako sam dosla ziveti u Nemackoj i mislila sam da je od ove klime mozda ili vode, al eto kad se ispostavilo da je od stitnjace.Nije to od pre mesec dana, a za kilazu kazu da je mozda od stresa.Ovih pet kila sam izgubila od kad sam napravila ovu zadnju operaciju zbog vanmatericne trudnoce i od tada nemogu bas normalno da jedem sto znam:ne zna:

lana10
10.08.2009., 21:58
meja,
i ja sam si pomišljala na hašimoto ali ga nemam kao dg. mada mislim da je problem u onom naši i vaši, ja skočim u uniformi nabrzaka na pregled koji se obićno obavi uz jutarnju kavu. kak si, ja uvijek kažem dobro, malo me noge bole i koža mi se suši i tak, onda je drugi odgovor a noge to ti je od kila..a maži se, na to ja kažem si normalan ne da se mažem kožu tunkam u tim dječijim uljima i mljekecima kao djećuj rit, a ponoći još dodatno umaćem u mlijeko...i onda si denem čarape, kaj čarape u 8 mjesecu, joj odi u kukija idem delati. :cerek:, eto tako se pregledavaju zdravstvenjaci :ne zna:, uostalom, kako sam ovako SS- nastrojena i nenormalna u poslu kažu da su uz mene puno sretniji što sam hipo, jer da sam hiper bila bi kao ptica trkačica.
a ne skinem ti ja eutiroks nabrzaka, nego nakon određenog vremena i to malo po malo...
a najlošije se osijećam u ljeti, što je čudno, jer nema ni škole, ni posla ni faksa - znači puno usporeniji tempo...
što se tiće špotanja u ovih mojih prekočetrdeset svakaj su probali, ali im ne uspijeva...
fala kaj se brineš :mig:
EDIT:
moka,
oprosti nisam primjetila tvoje pitanje, da kada sam jako umorna, onda mi se zna desiti...baš tako tresavica i ne mogu zaspati dok se ne utoplim
nekad sam kao parazit, koram se prištekati uz nekoga da se nafutram toplinom

Lya
11.08.2009., 12:26
stvarno? i jel kazu doktori da je povezano? taj podatak nisam nasla, samo za suhu kozu na koju se ovdje cure dosta zale koliko vidim.. ja vec godinama sumnjicim stitnjacu za brojne nedace, cak sam imala kao mladja i neke neobjasnjive bolove u tom podrucju i pojacano lucenje kortizola, ali prije par mjeseci kada sam isla prekontrolirati, hormoni su bili u granicama normale :ne zna: inace mi pada kosa (moram se krkati B vitaminima da to obuzdam, cim prestanem opet krene), znoje mi se stopala i dlanovi, imam toplu/meku kozu, mjestimicno problematicnu i 'hirovitu', srce mi je znalo ubrzati bez ikakvog razloga, teski kapci cak i dvoslike (za to je okrivljen blagi astigmatizam) i iako tamanim puno slatkisa jedva se nesto 'viska' prima, iako sam u slaboj kondiciji i puno manje se krecem nego prije..:confused: to je jedina prednost zapravo :cerek: a sto se psihe tice, u trajnom sam stanju nervoze (bez posebnog razloga), sto se moze vidjeti i iz mojih jadnih noktiju :(

Pozz ljudovi!:)
ovak.. nisam bas stigla sad previse citati temu ali sam na nekoliko mjesta skuzila hrpu simptoma koje i ja imam(ovo su samo neki - boldani)... naime mama mi ima problema sa stitnjacom(nazalost nema 100%dijagnozu jer imamo lose doktore i jaaaaako duga prica)... e sad ona se deblja, a i ja sumnjam da naginjem na taj oblik(hipotireoza?) makar u zadnjih godinu - dvije jedem vise.. dobro debljina mi nije najveci problem..
zapravo neke bi simptome mogla pripisati stresu al mi je opet nekak sumnjivo...
umorna sam stalno, nervozna puno puta bez razloga, znojim se strasno puno(bez obzira na antiperspirant) i dlanovi i tijelo, koza mi je strasno suha, a u zadnjih godinu dana sam pocela dobivati neke tockice po kozi na nogama(najsusa mi je koza na nogama oko zglobova i stalno me svrbi, uz te tockice, a i stalno su mi stopala za razliku od ostatka tijela vruca kaj sam mislila kao imam dobru cirkulaciju lol), vruce mi je uvijek i svugdi(tu dolazi znojenje), stalno se crvenim u licu, bez obzira na situacije(nije samo zbog neugodnosti nego i kad mi je samo vruce).........
malo zbrckano pisem, pardon, na poslu sam i zurim.. :)
e da, prije godinu dana sam bila na sistematskom gdi su mi uocili visoki tlak za koji se sumnjalo da je zbog kontracepcijskih tableta.. sad se tlak kolko tolko smirio, ok je u vecini slucajeva kad ga mjerim, osim kad me nest izuzetno iznervira.. :)
takoder mi je na sistematskom ultrazvuk stitnjace bio ok makar sam cula da s njom moze biti problema cak i ako se na ultrazvuku nista ne primjeti... mjesecnica mi je neredovita pa u zadnje vrijeme pijem dabrostone...
ima toga jos ali se nemogu sad sjetiti...:ne zna:

dal panicarim bezveze ili ima nest u tome?:confused:

meja 44
11.08.2009., 16:23
[QUOTE=lana10;21958289]meja,
i ja sam si pomišljala na hašimoto ali ga nemam kao dg. mada mislim da je problem u onom naši i vaši, ja skočim u uniformi nabrzaka na pregled koji se obićno obavi uz jutarnju kavu. kak si, ja uvijek kažem dobro, malo me noge bole i koža mi se suši i tak, onda je drugi odgovor a noge to ti je od kila..a maži se, na to ja kažem si normalan ne da se mažem kožu tunkam u tim dječijim uljima i mljekecima kao djećuj rit, a ponoći još dodatno umaćem u mlijeko...i onda si denem čarape, kaj čarape u 8 mjesecu, joj odi u kukija idem delati. :cerek:, eto tako se pregledavaju zdravstvenjaci

Moja pokojna mati imala školskog kolegu koji je oženio njenu sestričnu, i kad je došla k njemu sa svojim problemima sa srcem(kardiolog je) i svaki put ju otprati sa riječima - ma nije to ništa. Potuži se ona svojoj sestrični a on ju otpelja k svojem kolegi s riječima. Ne mogu ja tebi biti doktor, jer ne želim da ti nešto bude. Odi ti mojem kolegi. I umrla u 50. godini od srčanog udara.

uostalom, kako sam ovako SS- nastrojena i nenormalna u poslu kažu da su uz mene puno sretniji što sam hipo, jer da sam hiper bila bi kao ptica trkačica.
a ne skinem ti ja eutiroks nabrzaka, nego nakon određenog vremena i to malo po malo...
A zašto ga uopće skidaš? Jel si ti mjeriš TSH pod određenom dozom lijekova?

a najlošije se osijećam u ljeti, što je čudno, jer nema ni škole, ni posla ni faksa - znači puno usporeniji tempo...
Možda stigneš obratiti pozornost na to kako ti je.....

što se tiće špotanja u ovih mojih prekočetrdeset svakaj su probali, ali im ne uspijeva...
fala kaj se brineš :mig:
Znam ja da si izgubljen slučaj.....ali moram probati....
EDIT:
moka,
oprosti nisam primjetila tvoje pitanje, da kada sam jako umorna, onda mi se zna desiti...baš tako tresavica i ne mogu zaspati dok se ne utoplim
nekad sam kao parazit, koram se prištekati uz nekoga da se nafutram toplinom
ista stvar
[/QUOTE

:kiss:

meja 44
11.08.2009., 16:39
Pozz ljudovi!:)
ovak.. nisam bas stigla sad previse citati temu ali sam na nekoliko mjesta skuzila hrpu simptoma koje i ja imam(ovo su samo neki - boldani)... naime mama mi ima problema sa stitnjacom(nazalost nema 100%dijagnozu jer imamo lose doktore i jaaaaako duga prica)... e sad ona se deblja, a i ja sumnjam da naginjem na taj oblik(hipotireoza?) makar u zadnjih godinu - dvije jedem vise.. dobro debljina mi nije najveci problem..
zapravo neke bi simptome mogla pripisati stresu al mi je opet nekak sumnjivo...
umorna sam stalno, nervozna puno puta bez razloga, znojim se strasno puno(bez obzira na antiperspirant) i dlanovi i tijelo, koza mi je strasno suha, a u zadnjih godinu dana sam pocela dobivati neke tockice po kozi na nogama(najsusa mi je koza na nogama oko zglobova i stalno me svrbi, uz te tockice, a i stalno su mi stopala za razliku od ostatka tijela vruca kaj sam mislila kao imam dobru cirkulaciju lol), vruce mi je uvijek i svugdi(tu dolazi znojenje), stalno se crvenim u licu, bez obzira na situacije(nije samo zbog neugodnosti nego i kad mi je samo vruce).........
malo zbrckano pisem, pardon, na poslu sam i zurim.. :)
e da, prije godinu dana sam bila na sistematskom gdi su mi uocili visoki tlak za koji se sumnjalo da je zbog kontracepcijskih tableta.. sad se tlak kolko tolko smirio, ok je u vecini slucajeva kad ga mjerim, osim kad me nest izuzetno iznervira.. :)
takoder mi je na sistematskom ultrazvuk stitnjace bio ok makar sam cula da s njom moze biti problema cak i ako se na ultrazvuku nista ne primjeti... mjesecnica mi je neredovita pa u zadnje vrijeme pijem dabrostone...
ima toga jos ali se nemogu sad sjetiti...:ne zna:

dal panicarim bezveze ili ima nest u tome?:confused:

Ovako, otiđi kod svog doca i reci mu nek te pošalje da izvadiš T3, T4 i TSH.
Uz ultrazvuk su osnovni pokazatelji funkcije štitnjače. S obzirom da je štitnjača na uzv ok, vidjet ćemo hormone.
Svi ti simptomi više liče na hiper, ali kad to izvadiš, znat ćemo više.....

smijeh
11.08.2009., 16:56
Ljudi, ja sutra ujutro idem na punkciju tri čvorića, i blago rečeno premrla sam od straha. Ako ima netko da je bio na punkciji neka napiše nešto. Kako to izgleda, jel boli i tako to. Pliz, baš sam se prepala, trese me trema, bojim se kolabirati ću tamo.

v1rg1n1a
11.08.2009., 18:01
konacno sam pronasla rezultate iz labosa otprije par mjeseci, T3 mi je taman na gornjoj granici (2.50), ali negdje sam procitala da je vec od 2.33 nmol/L povecana vrijednost :confused: ostalo, T4 i TSH su normalni, na 'pola'. Cackajuci dosla sam do podatka:

"U ranoj fazi bolesti vrijednost T3 može biti uvećana, a TSH još uvijek u granicama normale, jer je potrebno nešto više vremena za smanjenje vrijednosti tog hormona. Često takvu sliku bolesti nalazimo kod postojanja hiperfunkcionalnog autonomnog čvora u štitnjači,tj. tzv. toksičnog adenoma. U tom slučaju vrijednost TSH može biti suprimirana, a vrijednosti perifernih hormona štitnjače u granicama normale, iako je vrijednost T3 najčešće uvećana. Značajka kliničke slike kod toksičnog adenoma upravo su poremećaji rada srca i simptomi vegetativne distonije" :eek:

je li netko imao ovakav slucaj?

alapača
11.08.2009., 18:40
Ljudi, ja sutra ujutro idem na punkciju tri čvorića, i blago rečeno premrla sam od straha. Ako ima netko da je bio na punkciji neka napiše nešto. Kako to izgleda, jel boli i tako to. Pliz, baš sam se prepala, trese me trema, bojim se kolabirati ću tamo.

nećeš kolabirati jer jedino strašno u cijeloj priči je TVOJ STRAH!!! :D
ne boli uopće, ni najmanje, u pitanju je tanka iglica koju ti zabije u vrat i njome dođe do štitnjače (gleda na uzv koji ti prisloni na vrat) i izvuče to kaj mu treba iz čvorića. stvarno uopće ni najmanje ne boli. obečajem :mig:

smijeh
11.08.2009., 18:47
nećeš kolabirati jer jedino strašno u cijeloj priči je TVOJ STRAH!!! :D
ne boli uopće, ni najmanje, u pitanju je tanka iglica koju ti zabije u vrat i njome dođe do štitnjače (gleda na uzv koji ti prisloni na vrat) i izvuče to kaj mu treba iz čvorića. stvarno uopće ni najmanje ne boli. obečajem :mig:

Hvala ti, vjerujem da je strah najveći problem, ali sad mi je malo lakše. Baš ti hvala.

alapača
11.08.2009., 19:00
uzmi persen ili nekaj drugo za smirenje čisto da se ne opterećuješ time

bfilip65
11.08.2009., 19:41
dobra večer svima

imam jedno pitanje, pa ako mi netko može pomoči savjetom bila bih mu jako zahvalna

već desetak dana imam neki čudan osječaj u grlu kao da imam knedlu ili natečen jezik(nije)i to mi na momente smeta da normalno bez naprezanja izgovorim poneku riječ
surfajući po netu naišla sam samo na informacije vezane uz rad štitnjače pa sam sad u velikoj dilemi
doktorica mi je još uvijek na godišnjem pa moram sačekati da se vrati kako bi obavila pretrage krvi vezane uz to ako je to uopče povezano
što vi mislite
hvala svima na odgovorima i pozzz:)

Paoola
11.08.2009., 19:43

Zbilja nemaš razloga za strah. Ja sam bila na punkciji štitnjače, 2 uboda, nisam ništa osjetila, više mi smeta vađenje krvi.

Sve je brzo gotovo. Dr gleda na UZV, sestra mu doda iglu i onda on bocne.

Inače, ne volim kad me prevare, kad mi kažu da neće boliti i ja se ne pripremim, pa me strefi. Ali, ovo stvarno je "peace of cake".:top:

Balkanka
11.08.2009., 21:30
nisam još počela tablete pit a na vađenje t3 i t4 idem u petak ujutro pa me zanima si mogu sutra malo dat oduška sa alkoholom?

moka 2
11.08.2009., 21:53
Kak dugo to piješ moka? I podsjeti me, imaš hashimoto ili primarnu hipotireozu?

pijem već par mjeseci a hashimoto su rekli da imam jer su mi antitjela bila preko 3000 .ja sam prije tri godine operirala jer sam imala hipertirozu

moka 2
11.08.2009., 22:03
stvz
pa gdje si ti

meja 44
11.08.2009., 22:54
nisam još počela tablete pit a na vađenje t3 i t4 idem u petak ujutro pa me zanima si mogu sutra malo dat oduška sa alkoholom?

Možeš i preksutra. I kavu možeš u petak ujutro popiti. Na t3 i t4 takve stvari ne mogu utjecati....I počni piti tablete. Tri dana hormona ne mogu utjecati na krvnu sliku hormona. I uz te tablete možeš normalno živjeti, hoću reći da se ne moraš obazirati na alkohol i tablete. Baš ih nemoj piti ujutro natašte s alkoholom, po meni, samo zato jer su sintetske a ne prirodne i to je sve na što moraš paziti.

meja 44
11.08.2009., 23:07
pijem već par mjeseci a hashimoto su rekli da imam jer su mi antitjela bila preko 3000 .ja sam prije tri godine operirala jer sam imala hipertirozu

Kaj si operirala prije tri godine? Ako su ti izvadili štitnjaču, kako možeš imati hashimota?
Ali ako imaš hashimota, normalno je povećavati dozu. Antitjela malo po malo "jedu" štitnjaču, time se smanjuje njezina funkcija a iz toga proizlazi da se i količina hormona mora povećati. Zato se ispočetka ide svakih dva mjeseca na kontrolu, a kad se doza ustabili, svakih 4-6 mjeseci.
Otiđi provjeriti TSH, T3 i T4....

smijeh
12.08.2009., 05:16
Zbilja nemaš razloga za strah. Ja sam bila na punkciji štitnjače, 2 uboda, nisam ništa osjetila, više mi smeta vađenje krvi.

Sve je brzo gotovo. Dr gleda na UZV, sestra mu doda iglu i onda on bocne.

Inače, ne volim kad me prevare, kad mi kažu da neće boliti i ja se ne pripremim, pa me strefi. Ali, ovo stvarno je "peace of cake".:top:

Hvala ti, ni ja ne volim tu vrstu prevare. Bolje mi je kada znam što me čeka. Ali vjerovati ću da je ovo podnošljivo. U svakom slučaju, puno ti hvala što si odgovorila. Utješno je kada se javi netko tko je to prošao.:)

stvz
12.08.2009., 06:12
Dobro jutro. Samo da vam se javim. Kod mene nista novo.

Lya
12.08.2009., 07:35
Ovako, otiđi kod svog doca i reci mu nek te pošalje da izvadiš T3, T4 i TSH.
Uz ultrazvuk su osnovni pokazatelji funkcije štitnjače. S obzirom da je štitnjača na uzv ok, vidjet ćemo hormone.
Svi ti simptomi više liče na hiper, ali kad to izvadiš, znat ćemo više.....

tnx :mig: a dal ce na rezultate utjecati dabrostoni koje pijem?

park1
12.08.2009., 12:08
molim vas može mi tko objasniti nalaz hormona štitnjače
tsh 6,95
t3 4,9
t4 13, 9
hvala

Balkanka
12.08.2009., 13:47
Možeš i preksutra. I kavu možeš u petak ujutro popiti. Na t3 i t4 takve stvari ne mogu utjecati....I počni piti tablete. Tri dana hormona ne mogu utjecati na krvnu sliku hormona. I uz te tablete možeš normalno živjeti, hoću reći da se ne moraš obazirati na alkohol i tablete. Baš ih nemoj piti ujutro natašte s alkoholom, po meni, samo zato jer su sintetske a ne prirodne i to je sve na što moraš paziti.

:lol: dobro neću :mig:

smijeh
12.08.2009., 14:00
Koliko je meni rekla jedna laborantica, kava se prije pretraga baš i ne smije piti, naročito ne s mlijekom. Možda dva, tri gutljalja, ali nikako s mlijekom, vrhnjem i ostalim prirpavcima uz kavu.

smijeh
12.08.2009., 14:03
Dakle bila sam na punkciji i sve je to individualno. Iglica ne boli, ali je neugodno kada ti pumpa i vrti -kao neki vakum, ili usisivač. Sve u svemu, neugodno, a poslije me parem pola sata sve to boluckalo, a bolila me i glava. Dobro to je od stresa. Istina je sve traje vrlo kratko, ali da je baš bezbolno nije. Hvala cure na podršci.

leeloo27
12.08.2009., 14:12
Meni osobno punkcija nije bila strašna. Ja se inače jako bojim igle, i kad sam vidila s kojom iglom oni to rade nije mi baš bilo svejedno, al sam se iznenadila da gotovo ništa ne boli, u biti boli kao i kad vadiš krv. :)

leeloo27
12.08.2009., 14:21
tsh 6,95
t3 4,9
t4 13, 9
hvala

A koje su ti referentne vrijednosti?

Po ovom tvom TSH moglo bi se reći da imaš blagu hipotireozu (manjak hormona štitnjače). E sad ovisi ti od doktora hoćeš li dobiti terapiju, neki doktori kad je blago povišen TSH ne daju terapiju nego samo prate rad štitnjače, pa ako se počne povećavati uvedu terapiju, dok drugi doktori odmah daju terapiju da se štitnjača ne pati.

meja 44
12.08.2009., 18:46
tnx :mig: a dal ce na rezultate utjecati dabrostoni koje pijem?

Mislim da ne. T3 i T4 su ciljani hormoni štitnjače a TSH je hipofizin pokazatelj ali je isto ciljano štitnjačin. Darostoni su koliko znam ciljano seksualni hormoni i to progesteroni. Prema tome, ne bi smjeli utjecati..

meja 44
12.08.2009., 18:53
Koliko je meni rekla jedna laborantica, kava se prije pretraga baš i ne smije piti, naročito ne s mlijekom. Možda dva, tri gutljalja, ali nikako s mlijekom, vrhnjem i ostalim prirpavcima uz kavu.

I u pravu je, ali to ovisi i koje krvne pretrage vadiš. Hormoni nemaju veze sa hranom, kao na primjer ako vadiš šečer. Za šečer ni kavu bez mlijeka ne smiješ popiti jer će ti i kava bez šečera i mlijeka podići šečer u određenom periodu. Mlijeko je u svakom slučaju zabranjeno ako vadiš proteine u mokraći itd...
Za hormone možeš i doručkovati i otići vaditi krv, neće ti promijeniti količinu tvojeg TSH, T3 ili T4:)

meja 44
12.08.2009., 19:05
tsh 6,95
t3 4,9
t4 13, 9
hvala

Ovako, bilo bi dobro da navedeš i referentne vrijednosti ( to je ono gdje se vidi od kuda do kuda je normalno) jer svaki laboratorij ne koristi iste reagense, pa ni referentne vrijednosti nisu iste, ali u svakom slučaju TSH ti je povišen, ne drastično što opet upućuje na autoimunu bolest štitnjače - Hashimoto.
Ona bi se trebala potvrditi ultrazvukom i vađenjem antitjela, TPO i Tga.

Ne budem dalje objašnjavala, najbolje da napišeš referentne vrijednosti pa ću ti još neke stvari objasniti a ti pitaj ako te što interesira, inače nije to ništa strašnog, od svih kroničnih bolesti na ovom svijetu, ova je među najlakšima....:). Tako su i mene utješili kad sam došla na ovaj forum i stvarno je istina:)

meja 44
12.08.2009., 19:11
Dobro jutro. Samo da vam se javim. Kod mene nista novo.

:)

alapača
12.08.2009., 19:15
Za hormone možeš i doručkovati i otići vaditi krv, neće ti promijeniti količinu tvojeg TSH, T3 ili T4:)

jesi li u to sto posto sigurna? mislim, ja teško preživim jutro bez doručka i svaki put se mučim kad idem vadit te proklete hormone, a pitala sam u laboratoriju smijem li jesti prije vađenja (konkretno vađenja za ove hormone) i nisu mi znale reći :confused:

i dajte mi molim vas recite do kad ću ovako svakih 6 tjedana vadit krv?

zg-seka
12.08.2009., 19:23
bok ljudi,nedavno sam saznala da imam hipotireozu.:( naime, tsh mi je 32.6, a t3 premalo. imam 21 god. i vec sam se prije par god pocela debljat, samo mi nije bilo jasno zasto.sad pretpostavljam da je kriva stitnjaca.procitala sam da je dosta vas smrsavilo,ali nisam nigdje procitala u kojem vremenskom roku. mrsavljenje je jedino u ovoj bolesti cemu se veselim. visoka sam 168 cm i imam 77 kg. dali mi moze netko reci koliko mogu ocekivati da cu smrsavit i u kojem vremenskom roku? onak otprilike.please

park1
12.08.2009., 21:17
Ovako, bilo bi dobro da navedeš i referentne vrijednosti ( to je ono gdje se vidi od kuda do kuda je normalno) jer svaki laboratorij ne koristi iste reagense, pa ni referentne vrijednosti nisu iste, ali u svakom slučaju TSH ti je povišen, ne drastično što opet upućuje na autoimunu bolest štitnjače - Hashimoto.
Ona bi se trebala potvrditi ultrazvukom i vađenjem antitjela, TPO i Tga.

Ne budem dalje objašnjavala, najbolje da napišeš referentne vrijednosti pa ću ti još neke stvari objasniti a ti pitaj ako te što interesira, inače nije to ništa strašnog, od svih kroničnih bolesti na ovom svijetu, ova je među najlakšima....:). Tako su i mene utješili kad sam došla na ovaj forum i stvarno je istina:)

TSH 0,47 - 4,64
fT3 2,3 - 5,4
fT4 9,1 - 23,8

Via0071
13.08.2009., 07:26
juuutro!!!
evo, danas idem na vađenje krvi, da vidim promjene, s obzirom da mi je tsh bio 165, tak nešto...nadam se da bude bolje stanje...

Via0071
13.08.2009., 07:27
a, gdje je budabudimir?

amat
13.08.2009., 09:47
Pozz...
Kako ste danas društvo? Ja sam zadnjih par dana malo lošije, "manta" mi se na trenutke,imam osjećaj da ću se srušit... Bila jesam anemična početkom god., žvakala one fuj tablete 3 mj, i poslije se pokazalo da je željezo ok i da ih više ne moram žvakat. Doduše, željeza ima i u prenatalu koji trošim svaki dan...
Pusa vam svima...

meja 44
13.08.2009., 15:31
jesi li u to sto posto sigurna? mislim, ja teško preživim jutro bez doručka i svaki put se mučim kad idem vadit te proklete hormone, a pitala sam u laboratoriju smijem li jesti prije vađenja (konkretno vađenja za ove hormone) i nisu mi znale reći :confused:

i dajte mi molim vas recite do kad ću ovako svakih 6 tjedana vadit krv?

Možeš jesti sigurno. A krv ćeš vaditi svakih 6 tjedana dok ti TSH ne bude u normali, pa onda za 4 mjeseca :p

reica
13.08.2009., 16:07
Pozdrav svima!
Bolujem od hipotireoze uzrokovane hipogonadizmom (hipofiza mi manje luči FSH i LH). Prvi nalaz je bio
TSH 39,8 (0.35 - 4.94)
T3 - normalan
T4 - 58,2 (62,68 - 150,84)

S obzirom da već imam probleme sa srcem, tlakom i povećani loš kolesterol, doktor je odlučio postepeno uvoditi eutyrox, pa sam krenula s 25.
Nakon 3 tjedna
TSH 16.646 (0.35 - 4.94)
T3 - i dalje normalan
T4 - 65,71 (62,68 - 150,84)

Nakon toga doktor se odlučio povećati dozu na 50 i nalaz je katastrofa
TSH 22.853 (0.35 - 4.94)
T3 - normalan
T4 - 72.63 (62,68 - 150,84).

Usporena sam, sporije govorim, zaboravljam, debljam se nenormalno, a uz sve to sam prije malo više od pola godine prestala pušiti i tada je zapravo sve krenulo. Radim izrazito stresan posao ili ga ja tako doživljavam.

Štitnjača je povećana i čista, mislim nema cista ni sl.

Kako da si pomognem? Razmišljala sam da ponovo počnem pušiti, makar jednu, dvije cigarete, jer ću uskoro dići kredit za novu garderobu.
Hvala.

meja 44
13.08.2009., 19:02
[QUOTE=zg-seka;21988561]bok ljudi,nedavno sam saznala da imam hipotireozu.:( naime, tsh mi je 32.6, a t3 premalo. imam 21 god. i vec sam se prije par god pocela debljat, samo mi nije bilo jasno zasto.sad pretpostavljam da je kriva stitnjaca.procitala sam da je dosta vas smrsavilo,ali nisam nigdje procitala u kojem vremenskom roku. mrsavljenje je jedino u ovoj bolesti cemu se veselim. visoka sam 168 cm i imam 77 kg. dali mi moze netko reci koliko mogu ocekivati da cu smrsavit i u kojem vremenskom roku? onak otprilike.please[/QUOTE

Pa ovako, to ovisi o tebi i o neznam čemu još. Neke su ovdje skinule brzo, neke nisu, a neke su se udebljale, uglavnom bez nekog programa, koliko sam vidjela, teško da ćeš skinuti kile. Prednost ti je što izgleda imaš primarnu hipotireozu pa su ti veće šanse da skineš kile bez težih odricanja.:top:

alapača
13.08.2009., 19:10
a ti stvarno znaš utješit ženu :D

meja 44
13.08.2009., 20:48
TSH 0,47 - 4,64
fT3 2,3 - 5,4
fT4 9,1 - 23,8

Dobro da nisam napisala nešto više jer T3 i T4 su jedno a ft3 i fT4 drugo. Vjerojatno imaš autoimunu bolest štitnjače, hashimoto. To treba potvrditi antitjelima TPO i Tga. te ultrazvukom. Kronična bolest u kojoj tvoje tijelo stvara antitjela koja malo po malo "papaju" tvoju štitnjaču, i ona više ne može stvarati dovoljno hormona, pa joj u tome pomaže hipofiza koja je "majka" svih proizvođača hormona. E, ali pri tom pojačano radi i hipofiza i štitnjača što nikako nije dobro, pa je terapija piti sintetske hormone štitnjače. Počinje se malim dozama, pa se malo po malo povećava, svakih 6-8 tjedana se vadi krvi i vidi se po TSH da li ti je dovoljna ta doza ili ne. Hormoni se piju ujutro, pola sata prije doručka, ne štete ničemu i normalno možeš jesti i piti sve.

A sad se malo i ti raspiši, i pričaj kao je došlo do toga da vadiš hormone, koje simptome imaš ......

moka 2
13.08.2009., 20:55
Pozdrav svima!
Bolujem od hipotireoze uzrokovane hipogonadizmom (hipofiza mi manje luči FSH i LH). Prvi nalaz je bio
TSH 39,8 (0.35 - 4.94)
T3 - normalan

S obzirom da već imam probleme sa srcem, tlakom i povećani loš kolesterol, doktor je odlučio postepeno uvoditi eutyrox, pa sam krenula s 25.
Nakon 3 tjedna
TSH 16.646 (0.35 - 4.94)
T3 - i dalje normalan

TSH 22.853 (0.35 - 4.94)
T3 - normalan

Usporena sam, sporije govorim, zaboravljam, debljam se nenormalno, a uz sve to sam prije malo više od pola godine prestala pušiti i tada je zapravo sve krenulo. Radim izrazito stresan posao ili ga ja tako doživljavam.

Kako da si pomognem? Razmišljala sam da ponovo počnem pušiti, makar jednu, dvije cigarete, jer ću uskoro dići kredit za novu garderobu.
Hvala.

bok i ja sam bila u toj fazi ali nemoj početi pušiti to su ti te krize .na početku dobiš puno kila ali poslije to ne ide baš tako.meni će 24.08.biti tri god da ne pušim i imam 15 kg više. kada mi kile zasmetaju uvijek kažem da su krive cigarete da pušim sigurno ne bi bila tako popunjena namjerno nisam rekla debela jer sam visoka 175 i 70 kg
dakle sve u svemu nemoj početi pušiti

meja 44
13.08.2009., 21:09
Pozdrav svima!
TSH 39,8 (0.35 - 4.94)
T3 - normalan

Nakon 3 tjedna
TSH 16.646 (0.35 - 4.94)
T3 - i dalje normalan

TSH 22.853 (0.35 - 4.94)
T3 - normalan

Hvala.

Hej, nije nalaz katastrofa. Vidiš da ti se T4 popravio, a i TSH će. Samo za njega treba izgleda malo više vremena. Ja pušim, i ovo ljeto imam za broj veću garderobu.... budi sretna kaj si prestala pušiti...

Kad ti se popravi TSH popravit će ti se i govor i razmišljanje i cijeli svijet će izgledati bolje. Između ostalog od povišenog TSH pada se i u depresiju.
E sad, ne znam da li taj TSH može biti viši i zbog hipogonadizma. U svakom slučaju TSH je pokazatelj pojačanog impulsa hipofize prema štitnjači i treba ga sigurno skinuti. O tom hipogonadizmu ne znam skoro pa ništa, ali s obzirom da imaš baš hipotireozu, euthirox od 50 i nije neka velika doza. Naročito ako imaš višak kila.
Zatim, od hipotireoze se puniš vodom pa počni piti i neke čajeve za veće izlučivanje tekućine iz tijela jer taj višak kilograma je uglavnom voda, a time će i kile otići dolje. Malo više strpljenja i sve će biti ok.
Kad ti najcrnje misli budu u glavi, sjeti se da je za njih kriva bolest i da sigurno svijet nije tako crn kako ga ti vidiš trenutno i da će sigurno biti bolje...:top:

Balkanka
13.08.2009., 21:22
ovako, danas sam išla kupiti Letrox 50. i čitam ja unutra na papirići da je to lijek za liječenje hiperterioze a meni na povijesti bolesti jasno piše da imam hipoteriozu.
pitam Vas sad, jel sam ja nekaj zabrijala ili pošto je doktor bio u žurbi i bio nervozan, on nekaj zabrljao

reica
13.08.2009., 21:23
Kad ti se popravi TSH popravit će ti se i govor i razmišljanje i cijeli svijet će izgledati bolje.
Jedva čekam taj trenutak, jer sam već postala depresivna. Radim takav posao da mi je brzo razmišljanje i govor "sredstvo za rad", tako da sam stvarno nestrpljiva.

E sad, ne znam da li taj TSH može biti viši i zbog hipogonadizma.

Može. Navodno je cijeli problem upravo u hipogonadizmu. Kad su mi otkrili hipogonadizam u ranoj mladosti (14 g.) rekli su mi da će biti problema sa štitnjačom i stalno su mi uz hormone hipofize kontrolirali i hormone štitnjače.

Zatim, od hipotireoze se puniš vodom pa počni piti i neke čajeve za veće izlučivanje tekućine iz tijela jer taj višak kilograma je uglavnom voda, a time će i kile otići dolje.

jel' ima netko iskustva sa čajevima...mislim da ne otkrivam toplu vodu.

Puno, puno hvala.

Balkanka
13.08.2009., 21:29
čaj od koprive je jako dobar za izbacivanje viška tekućine

meja 44
13.08.2009., 22:00
a ti stvarno znaš utješit ženu :D

:D u pravu si. :facepalm: Zaslužila sam:tuctuc:
Nije opravdanje, ali danas me internet zaje... do besvjesti. 6 puta sam odgovarala i nikako da mi se stranica otvori....

Begemotica
14.08.2009., 07:28
ovako, danas sam išla kupiti Letrox 50. i čitam ja unutra na papirići da je to lijek za liječenje hiperterioze a meni na povijesti bolesti jasno piše da imam hipoteriozu.
pitam Vas sad, jel sam ja nekaj zabrijala ili pošto je doktor bio u žurbi i bio nervozan, on nekaj zabrljao

I meni je doktor prepisao letrox, a ja sam, kakti, hipo.

moka 2
14.08.2009., 09:58
Pozz...
Kako ste danas društvo? Ja sam zadnjih par dana malo lošije, "manta" mi se na trenutke,imam osjećaj da ću se srušit... Bila jesam anemična početkom god., žvakala one fuj tablete 3 mj, i poslije se pokazalo da je željezo ok i da ih više ne moram žvakat. Doduše, željeza ima i u prenatalu koji trošim svaki dan...
Pusa vam svima...

bok u kojem si mjesecu

Paoola
14.08.2009., 12:23
Dakle bila sam na punkciji i sve je to individualno. Iglica ne boli, ali je neugodno kada ti pumpa i vrti -kao neki vakum, ili usisivač. Sve u svemu, neugodno, a poslije me parem pola sata sve to boluckalo, a bolila me i glava. Dobro to je od stresa. Istina je sve traje vrlo kratko, ali da je baš bezbolno nije. Hvala cure na podršci.

Glavno da je sve prošlo... Mene zbilja nije ništa bolilo.
Sad sam se sjetila kad si rekla za te naknadne bolove, da je i mene bockalo nekoliko dana iza punkcije i malo osjećala nelagodu u tom dijelu.

Poslije sam izvadila cijelu štitnjaču, ni to mi nije bilo ništa strašno... valjda je sve to individualno.
Zapravo me najviše gnjavi ta regulacija doze Euthyroxa, i debljanje.:mad:

Paoola
14.08.2009., 12:34

Hvala.

I ja sam počela opet pušiti (nakon 10 godina) prije pola godine, zbog problema sa štitnjačom (ali ne pušim puno).

Ono što sam uočila je, da cigarete djeluju kao stimulans.
Dok sam bila u hipo, cigarete su mi pomagale.

Sad usklađujem dozu Euthyroxa nakon vađenja štitnjače. Dok sam bila na niskoj dozi, cigarete su mi prijale. Sad kad mi je doza veća (mislim da sam pretjerala s dozom:eek:), od cigareta mi je samo lošije, i pogoršavaju mi stanje (mučninu i ostalo)

Inače, ne uživam baš u njima, nikad nisam bila pravi pušač, i mislim da ću ih ostaviti čim mi se stanje stabilizira.:s

Paoola
14.08.2009., 12:46
Malo se mučim sa određivanjem Euthyroxsa, može li mi netko pomoći?

Prije nepuna 2 mjeseca izvadila sam štitnjaču (kronična upala Hashimoto).
Pod nadzorom dr. lagano podižem dozu Euthyroxa.
Rekao mi je da u prva 2 mjeseca budem u rasponu od 75-125mg.

Lagano sam digla na 100mg, i tako bila 4 tjedna. TSh mi je bio oko 6. Osjećala sam da mi je malo, i udebljala sam se 4 kg u tom periodu. Digla sam na 125 i sve je bilo OK. (jedino imam problem sa povremenim grčenjem lica, otežan govor, zna li netko od čega je to?)

Nakon 12 dana na 125, počela sam već biti dosta umorna preko dana, i probala sam dignuti na 150. Dva dana sam bila na 150, i počelo mi je bit sve lošije, simptomi hiper:eek:, mučnina, napetost, ukočenost i trzanje mišića... Vratim se opet na 125, ali sljedeća 2 dana mi je i dalje bilo jako loše, tj. hiper.

Jutros sam uzela 75, i sad mi je bolje.

Kako da se vratim na 125? POmalo ili... Sad me frka dignut dozu (a ne želim se više debljat pa bi je htjela dignut što prije).

Koje su uopće uobičajene doze Euthyroxa kad se odstrani cijela štitnjača?

Begemotica
14.08.2009., 12:57
Malo se mučim sa određivanjem Euthyroxsa, može li mi netko pomoći?

Prije nepuna 2 mjeseca izvadila sam štitnjaču (kronična upala Hashimoto).
Pod nadzorom dr. lagano podižem dozu Euthyroxa.
Rekao mi je da u prva 2 mjeseca budem u rasponu od 75-125mg.

Lagano sam digla na 100mg, i tako bila 4 tjedna. TSh mi je bio oko 6. Osjećala sam da mi je malo, i udebljala sam se 4 kg u tom periodu. Digla sam na 125 i sve je bilo OK. (jedino imam problem sa povremenim grčenjem lica, otežan govor, zna li netko od čega je to?)

Nakon 12 dana na 125, počela sam već biti dosta umorna preko dana, i probala sam dignuti na 150. Dva dana sam bila na 150, i počelo mi je bit sve lošije, simptomi hiper:eek:, mučnina, napetost, ukočenost i trzanje mišića... Vratim se opet na 125, ali sljedeća 2 dana mi je i dalje bilo jako loše, tj. hiper.

Jutros sam uzela 75, i sad mi je bolje.

Kako da se vratim na 125? POmalo ili... Sad me frka dignut dozu (a ne želim se više debljat pa bi je htjela dignut što prije).

Koje su uopće uobičajene doze Euthyroxa kad se odstrani cijela štitnjača?

Ja nisam doktor, pa ti ne mogu defiitivno nešto odrediti, ali i na uputama za Eutirox se piše da ne valja naglo spuštati ili dizati dozu već po 12,5 mg. Drugo, ako si prešla u hiper, neće ti stanje se normalizirati u jednom danu, čak i ako posve prestaneš uzimati Eutirox (što nikako ne smiješ), zato moraš biti spremna na to da čak i kad pogodiš odgovarajuću dozu, još nekoliko dana ćeš imati simptome hipera.

Moja prijateljica nema štitnjaču i uzima 150 mg eutiroxa dnevno.

amat
bok u kojem si mjesecu

30.tjedana, kako to doktori vole reći... :) Sedam i pol mj.
Pomalo mi već teško,radim još uvjek... Bogu hvala- mogu. Jedino,što mi stvara problem je što nemam zraka. Imam osjećaj,ponekad da ću se ugušit. A i otvaram se pa sad imam pregovore sa šeficom do kada ću radit. Al ona je super žena tako da nije bed..
I imam Hashimoto, pa me malo više šetaju po doktorima. Na Euth.50 sam trenutno (to mi dr. mjenja kako se mjenja nalaz).

reica
hvala svima puno.

zapravo sad shvaćam da hipotireoza i nije tako bezazlena kako sam si ja to zamislila. kako bih se lakše nosila s bolešću, rekla sam sama sebi, ma nije to ništa, uzmeš tabletu svaki dan i to je to. sad vidim da i nije baš tako.

Paoola
14.08.2009., 13:44
Ja nisam doktor, pa ti ne mogu defiitivno nešto odrediti, ali i na uputama za Eutirox se piše da ne valja naglo spuštati ili dizati dozu već po 12,5 mg. Drugo, ako si prešla u hiper, neće ti stanje se normalizirati u jednom danu, čak i ako posve prestaneš uzimati Eutirox (što nikako ne smiješ), zato moraš biti spremna na to da čak i kad pogodiš odgovarajuću dozu, još nekoliko dana ćeš imati simptome hipera.

Moja prijateljica nema štitnjaču i uzima 150 mg eutiroxa dnevno.

Hvala na odgovoru, pomogla si mi.

Balkanka
14.08.2009., 13:45
hvala svima puno.

zapravo sad shvaćam da hipotireoza i nije tako bezazlena kako sam si ja to zamislila. kako bih se lakše nosila s bolešću, rekla sam sama sebi, ma nije to ništa, uzmeš tabletu svaki dan i to je to. sad vidim da i nije baš tako.

ja se uopće ne opterećujem time. više me je strah da to nije nekako povezano sa srcem

iva2405
14.08.2009., 19:00
Paoola, kako to da su ti vadili štitnjaču, ja isto imam Hashimota, pa mi ni u Vinogradskoj, ni na Rebru ne žele vaditi štitnjaču, dok je jedan privatnik predložio upravo vađenje s obzirom da mi TSH dosta šara gore dolje? Ja sam pomislila da ovaj to želi napraviti s obzirom na cijenu operacije.

alapača
14.08.2009., 20:04
Paoola ti si se udebljala od eutiroxa?

Via0071
14.08.2009., 22:06
jao, stvarno, stalno dobivam neka nova saznanja o hipo. ja imam hashimoto...i, kad sam pročitala još da je uz nepravilan menstr. ciklus moguć i sterilitet... :( ... ja čekam nove nalaze...

moka 2
14.08.2009., 22:43
30.tjedana, kako to doktori vole reći... :) Sedam i pol mj.
Pomalo mi već teško,radim još uvjek... Bogu hvala- mogu. Jedino,što mi stvara problem je što nemam zraka. Imam osjećaj,ponekad da ću se ugušit. A i otvaram se pa sad imam pregovore sa šeficom do kada ću radit. Al ona je super žena tako da nije bed..
I imam Hashimoto, pa me malo više šetaju po doktorima. Na Euth.50 sam trenutno (to mi dr. mjenja kako se mjenja nalaz).
bok
moja topla preporuka samo ti lagano odi na porodiljni bez obzira kakav ti je posao u tako visokoj trudnoći ti je svakako potreban odmor
reci mi jesi li ti planirala trudnoću ili
i kako ti je bilo na početku

eminica
15.08.2009., 10:01
poz, moj nalaz izgleda ovako:
TSH 0,005
FT3 6,83
FT4 28,57

Idem dr. cim prije, a ako mi neko moze reci ista vise bila bih veoma zahvalna...

eminica
15.08.2009., 10:05
E da, normalne vrijednosti su:

TSH 0.2 - 4.20
FT3 2.8 - 7.10
FT4 12 - 22

Begemotica
15.08.2009., 10:42
Izgleda da imaš hipertireozu.

Paoola
15.08.2009., 11:19
Paoola, kako to da su ti vadili štitnjaču, ja isto imam Hashimota, pa mi ni u Vinogradskoj, ni na Rebru ne žele vaditi štitnjaču, dok je jedan privatnik predložio upravo vađenje s obzirom da mi TSH dosta šara gore dolje? Ja sam pomislila da ovaj to želi napraviti s obzirom na cijenu operacije.

Izvadila sam štitnjaču privatno u Zg. Imala sam velikih problema zbog dugogodišnje kronične upale (dokazana antitijelima, punkcijom) iako su hormoni bili unutar granica. Dugogodišnji simptomi hipo, poremećen menstrualni ciklus, debljanje... Prije dvije godine dobila sam teške simptome hipertireoze (i to se zna dogoditi od iste kronične upale, hormoni u krvi su u redu, ali u perifernoj cirkulaciji podivljala štitnjača i njeni čvorovi luče previše hormona...)

U državnoj bolnici za to nemaju lijeka. Privatnik u Zg mi je dao male doze Euthyroxa, i nakon početnog pogoršanja (na koje su me upozorili), stanje se popravilo za nekih 80%, ali i dalje sam imala problema, i neprestanih oscilacija.

Tražila sam da me operiraju, ali u državnoj bolnici nisu htjeli, jer ovakvi "slučajevi" imaju relativnu indikaciju za operaciju. Čak su me slali u psihijatra. Moja poznanica zbog istih problema već par godina ide u psihijatra i uzima tablete za smirenje, ali ja to nisam htjela prihvatiti, jer je uzrok u štitnjači.

Tražila sam od privatnog dr. operaciju. Rekao je da prvo isprobamo sa Euthyroxom još, pa ćemo vidjeti. Kako se stanje nije nakon par mjeseci stabiliziralo, pristao je da me operira. Budući da smo obiteljski vezani, naplatio mi je samo troškove operacije.

Ne vjerujem da bi ti privatnik napravio operaciju radi love. Ipak i oni imaju odgovornost, i mogu sudski odgovarati za pogrešku. Prije bih rekla da se državni liječnici čuvaju svakog rizika, i u mom slučaju sam vidjela da nemaju dovoljno znanja o ovakvim slučajevima kakva sam ja.
Moj privatnik mi je rekao da ima još ovakvih slučajeva, i da njih u bolnicama najčešće šalju u psihijatra i tako se godinama liječe sredstvima za smirenje, koja im blokiraju simptome štitnjače.

Nakon operacije mi je puno bolje, i sad reguliram Euthyrox, dok ne pronađem pravu dozu. Preporodila sam se (i MM) i opet normalno živimo.:s

Paoola
15.08.2009., 11:27
Paoola ti si se udebljala od eutiroxa?

Ne, udebljala sam se zbog niske doze Euthyroxa (4-5 kg), i zbog smanjenog kretanja nakon op.

Nakon odstranjenja štitnjače, kreće se s najnižim dozama Euthyroxa koje se postepeno (svakih 7-15 dana) lagano podižu. Treba vremena organizmu i hipofizi da se priviknu na lijek, i zato se ne može odmah krenuti s visokom dozom.

U tom periodu često dođe do debljanja, a kasnije se kilogrami "istope", tako kažu, a ja se toplo nadam.
Pazim na prehranu, i čini mi se da je većina viška voda. Sad sam se približila idealnoj dozi, i debljanje je stalo. Još kad na jesen počnem s nekim treningom, nadam se povratku na staro.

maskarin
15.08.2009., 12:01
Zdravo narode,

ja sam ovdje nova pa ne znam je li možda netko imao sličan problem.
Imam subkliničku hipotireozu, dakle povećan TSH, ostali hormoni u redu i UZV štitnjače u redu. Nedavno sam radila spolne hormone jer mi jedan drugi liječnik (ne moj) dao da izvadim. Estradiol, FSH i LH su u redu ali je prolaktin povećan, 760 je.

Jel imao netko slične rezultate da mi malo pojasni ako zna. Liječnik je na godišnjem pa ne mogu do njega sada.

Hvala vam cure unaprijed.

Pacificgirl
15.08.2009., 12:09
Zdravo narode,

Imam subkliničku hipotireozu, dakle povećan TSH, ostali hormoni u redu i UZV štitnjače u redu. Nedavno sam radila spolne hormone jer mi jedan drugi liječnik (ne moj) dao da izvadim. Estradiol, FSH i LH su u redu ali je prolaktin povećan, 760 je.

Jel imao netko slične rezultate da mi malo pojasni ako zna. Liječnik je na godišnjem pa ne mogu do njega sada.

Koliko ja znam, povišen prolaktin se liječi tabletama, a i TSH, tako da, nemoj se brinuti...

meja 44
15.08.2009., 17:43
Zdravo narode,

Ja imam istu stvar. Za prolaktin ne znam puno. Uglavnom, povišen je kod dojenja, a ja ne dojim....i kao ne možeš zatrudniti...i ima veze s hipofizom...nisam skužila točno kakve.
A ova subklinička hipotireoza...... Napiši koliki ti je TSH, T3 i T4, šta piše na ultrazvuku i da li si vadila antitjela - tu sam već više "doma" i mogu ti više toga reći /napiši i referentne vrijednosti /

meja 44
15.08.2009., 17:55
E da, normalne vrijednosti su:

TSH 0.2 - 4.20
FT3 2.8 - 7.10
FT4 12 - 22

Ovdje baš i nema puno hipera, ali ću ti barem ja nešto reći s obzirom da nema našeg plavog oka....
Nalaz TSH ti je jaaako snižen što upućuje na hipertireozu. Hipertireoza je pojačan rad štitnjače, a TSH je pokazatelj koliki impuls hipofiza daje štitnjači za rad. Tvoja hipofiza ne daje skoro ništa. To je sigurno. Dalje su moje pretpostavke i nisam sigurna da je točno to što pišem. Hormoni su ti u granicama normale i to zbunjuje, jer pravi hiperi imaju povišene hormone T3 i T4. Pa je to tek početak hipertireoze ili je riječ o autoimunom oboljenju.
Koje simptome imaš?

meja 44
15.08.2009., 18:12
jao, stvarno, stalno dobivam neka nova saznanja o hipo. ja imam hashimoto...i, kad sam pročitala još da je uz nepravilan menstr. ciklus moguć i sterilitet... :( ... ja čekam nove nalaze...

O kakvom sterilitetu ti pričaš?

alapača
15.08.2009., 19:07
cijeli sam internet pročitala na tu temu ali ne sjećam se da sam igdje vidjela riječ sterilitet :eek:
(doktor mi je rekao da ću drugu trudnoću, s obzirom na hipot.. morati planirati, ali ni on nije spomenuo mogućnost da nemam više djece)

moka 2
15.08.2009., 21:47

i ja prvi put to čujem odakle ti to?

amat
16.08.2009., 09:25
bok
moja topla preporuka samo ti lagano odi na porodiljni bez obzira kakav ti je posao u tako visokoj trudnoći ti je svakako potreban odmor
reci mi jesi li ti planirala trudnoću ili
i kako ti je bilo na početku

Planiram raditi do kraja mjeseca, mislim da je to ok.
S obzirom da mi je kćer tri i pol god. pričali jesmo o drugoj bebi,tako da se nismo pretjerano "pazili", ali baš ciljano (kao što naša STVZ priča :) ) nismo...

Na početku mi je bilo koma,jer sam u razmaku od nekih ni mjesec dana saznala za bolest štitnjače i vidjela plus na testu za trudnoću... Svi mogući simptomi hipovaca, trudnoća (povraćanje i ostalo..) i S T R A H u ogromnim količinama jer sam tip koji je u bolnici bio samo za vrijeme poroda prvog djeteta. Šta sad,kako dalje, da li ću umrijet od toga..Nemam pojma šta je to štitnjača,a kamo li šta sve veže bolest iste.
Ali tu su V E L I K U ulogu "odradile" cure sa foruma, pogotovo naše plavo oko, Budabudimir...
Danas,eto 8 mj.poslje sam jedna sretna trudnica, koja uvijek uz sebe ima Euthirox,živim život,zahvaljujem Bogu svako jutro na svemu što mi je dao,pa tako i bolesnu štitnjaču, uživam u svojoj bebi i nedam se smesti! To savjetujem svima,trudnicama ili ne, samo pozitiva i puno je lakše... Jedan je život!

Pa čitam sada ovo -sterilitet...? Ja sam živi primjer... nije tako!

Paoola
16.08.2009., 14:02

TSH iznad 2 otežava začeće, mada je to opet individualno, ali u principu je tako.

Osim toga, kod hipotireoze je čest poremećaj menstrualnih ciklusa, produženi ciklusi, PCO i izostanak ovulacije...

Kad se TSH normalizira, uglavnom se normaliziraju i ciklusi.

maskarin
16.08.2009., 16:20
Ja imam istu stvar. Za prolaktin ne znam puno. Uglavnom, povišen je kod dojenja, a ja ne dojim....i kao ne možeš zatrudniti...i ima veze s hipofizom...nisam skužila točno kakve.
A ova subklinička hipotireoza...... Napiši koliki ti je TSH, T3 i T4, šta piše na ultrazvuku i da li si vadila antitjela - tu sam već više "doma" i mogu ti više toga reći /napiši i referentne vrijednosti /

Meja 44
da ti napišem ono što je tvoj teren :)
FT4 je 18, 2(raspon je od 10,3 do 24,4)
FT3 je 4,9 (raspon je od 2,3 do 6,2)
Antitijela: imaju neka TG Ab manja od 20 (raspon je od 0 do 40)
i druga TPO Ab manja od 10 (raspon od 0 do 35)

To je prvi i drugi nalaz koji je bio kada mi je bio povećan TSH (7,8)
Nakon letroxa on se smanjio nakon dva mjeseca na 3, 5 a nakon pola godine na 2,5.

UZV piše uredan. ''Nije autoimuna bolest nego defekt hormonogeneze tj. sporija hormonogeneza''

Sada sam ponovno vadila TSH koji je bio 4,5 a vrijednost je do 4,6.

I rečeno mi je da uradim spolne hormone koji su u redu osim tog prolaktina koji je 760 a piše da je normalno do 590.

Ginekologinja mi je rekla da je taj prolaktin normalan do 800 - 900 i da može stalno varirati zbog stresa. Ne dojim ni ja, niti sam, nemam djece.

Eto, ne znam ni ja što da zaključim jer s kim sam god razgovarala nije mu T3 i T4 bio uredan a meni jeste osim tog TSH.

Kakav je tebi prolaktin? Jel i ti imaš hypo? Meni to traje već godinu dana, nisam ni sanjala da toliko puno žena ima problema sa štitnjačom :((

meja 44
16.08.2009., 18:24
Meja 44
da ti napišem ono što je tvoj teren :)
FT4 je 18, 2(raspon je od 10,3 do 24,4)
FT3 je 4,9 (raspon je od 2,3 do 6,2)
Antitijela: imaju neka TG Ab manja od 20 (raspon je od 0 do 40)
i druga TPO Ab manja od 10 (raspon od 0 do 35)

To je prvi i drugi nalaz koji je bio kada mi je bio povećan TSH (7,8)
Nakon letroxa on se smanjio nakon dva mjeseca na 3, 5 a nakon pola godine na 2,5.

UZV piše uredan. ''Nije autoimuna bolest nego defekt hormonogeneze tj. sporija hormonogeneza''

Sada sam ponovno vadila TSH koji je bio 4,5 a vrijednost je do 4,6.

I rečeno mi je da uradim spolne hormone koji su u redu osim tog prolaktina koji je 760 a piše da je normalno do 590.

Ginekologinja mi je rekla da je taj prolaktin normalan do 800 - 900 i da može stalno varirati zbog stresa. Ne dojim ni ja, niti sam, nemam djece.

Eto, ne znam ni ja što da zaključim jer s kim sam god razgovarala nije mu T3 i T4 bio uredan a meni jeste osim tog TSH.

Kakav je tebi prolaktin? Jel i ti imaš hypo? Meni to traje već godinu dana, nisam ni sanjala da toliko puno žena ima problema sa štitnjačom :((

E moja maskarin, ima nas ko pljeve.
Meni je T3 i T4 uvijek bio uredan a TSH povišen. Ali je moj TPO oko 100 a to znači autoimuno oboljenje. I to je uobičajeno za Hashimoto.
Sklona sam povjerovati da je doktorica u pravu. Stres je uglavnom pokretač ovakvih stanja kao kod tebe, a to vjerojatno može završiti i kao teški hipovac ili isto tako ako se smiriš, može se povući. Isto tako, ako se smiriš, i TSH se smiri, uvijek ga kontroliraj jer si tu vjerojatno "slaba" i tu ćeš (život uvijek nosi neke stresove i probleme) vjerojatno puknuti. Daj bože da se ne dogodi....

Ne znam koliku dozu piješ, ali ćeš očito morati malo pojačati, za nekih 12,5 ili 25 svaki drugi dan, to ovisi o tome koliko piješ. I možda ne bi bilo loše provjeriti i hipofizu, jer je ona ta koja upravlja i TSH i prolaktinom.
To s prolaktinom sam ja otkrila prije mjesec dana, a kako su godišnji ne mogu kod endokrinologa... i još mi nema mojeg plavog oka - budabudimire koja sve zna....
Ne sjećam se kome sam nedavno napisala da su hipo stanja štitnjače jedna od najlakših kroničnih bolesti. I jesu. Zato osmjeh na lice i znaj da ima puno puno gorih i težih bolesti....:top:

eminica
16.08.2009., 19:08
Ovdje baš i nema puno hipera, ali ću ti barem ja nešto reći s obzirom da nema našeg plavog oka....
Nalaz TSH ti je jaaako snižen što upućuje na hipertireozu. Hipertireoza je pojačan rad štitnjače, a TSH je pokazatelj koliki impuls hipofiza daje štitnjači za rad. Tvoja hipofiza ne daje skoro ništa. To je sigurno. Dalje su moje pretpostavke i nisam sigurna da je točno to što pišem. Hormoni su ti u granicama normale i to zbunjuje, jer pravi hiperi imaju povišene hormone T3 i T4. Pa je to tek početak hipertireoze ili je riječ o autoimunom oboljenju.
Koje simptome imaš?

Hvala na odg. uglavnom imam jako ubrzan puls.. cc 120 u min. I smrsala sam dosta, ali to je bilo nekako poslije poroda pa nisam puno pažnje ni obraćala, ali u zadnjih 3-4 mjeseca imam istu kilažu. Ove bih sedmice trebala na uzv... i to me malo plaši.

maskarin
16.08.2009., 20:38
E moja maskarin, ima nas ko pljeve.
Meni je T3 i T4 uvijek bio uredan a TSH povišen. Ali je moj TPO oko 100 a to znači autoimuno oboljenje. I to je uobičajeno za Hashimoto.
Sklona sam povjerovati da je doktorica u pravu. Stres je uglavnom pokretač ovakvih stanja kao kod tebe, a to vjerojatno može završiti i kao teški hipovac ili isto tako ako se smiriš, može se povući. Isto tako, ako se smiriš, i TSH se smiri, uvijek ga kontroliraj jer si tu vjerojatno "slaba" i tu ćeš (život uvijek nosi neke stresove i probleme) vjerojatno puknuti. Daj bože da se ne dogodi....

Ne znam koliku dozu piješ, ali ćeš očito morati malo pojačati, za nekih 12,5 ili 25 svaki drugi dan, to ovisi o tome koliko piješ. I možda ne bi bilo loše provjeriti i hipofizu, jer je ona ta koja upravlja i TSH i prolaktinom.
To s prolaktinom sam ja otkrila prije mjesec dana, a kako su godišnji ne mogu kod endokrinologa... i još mi nema mojeg plavog oka - budabudimire koja sve zna....
Ne sjećam se kome sam nedavno napisala da su hipo stanja štitnjače jedna od najlakših kroničnih bolesti. I jesu. Zato osmjeh na lice i znaj da ima puno puno gorih i težih bolesti....:top:

Da, vidim jako puno.
Pijem letrox od 50, da, vjerojatno će mi sada malo povećati. Idem u srijedu kod njega pa ću vidjet šta kaže.
Da, stres je taj kojeg se trebam osloboditi ali ...:ne zna:

Krenula sam na jogu, makar da se razbistre misli i isprazni glava pa možda i pomogne, vidjet ćemo. Rekao mi je da je to najlakša kronična bolest koja postoji i ako već i postoji neka, da budem sretna što nije neka puno gora. Jedino je super što ja nemam nikakvih simpoma jer, kako čitam ovdje, neke žene ne mogu funkcionirati.

U svakom slučaju, hvala ti i čujemo se još (puno puta:D)

Balkanka
16.08.2009., 20:42
od kad sam počela piti tablete samo mi se spava i spava..tek ej pola 10 a ja sam već gotova, neznam dal ću uspjet posteljinu čistu navuć. a prije tjedan dana nisam mogla prije ponoći zaspat...:(

autra idem na uzv štitnjače u privatnu polikliniku a čini mi se da ću i pregled dogovorit da sa doktorom "ko čovjek" popričam a ne da on nervozan na vizitu trči...:rolleyes:

renate
16.08.2009., 21:27
Zdravo svima.Evo samo da vam se javim i kazem da sam se verovatno spasla od jos jedne dosadne operacije hormoncici moji padaju al vrlo sporo.Jos 43 do nule.Inace sam dobro sve uredu stitnjacom.Boli me glava ovih pet dana al to mi je jer sam isla s mokrom glavom od frizeraja do kuce i sad sam kao baba sa krompirima na celo:Dpa bih da vas pitam sta popijete kad vas boli glava primer?Jer ja sam u uputstvu od L-thiroxin procitala da ne sme da se uzimaju tabletice kao sto je aspirin ili paracetamol.I sta ja sad smem da uzmem protiv glavobolju?Recite mi molim vas jer nemogu ovako sad dve tri nedelje da cekam dok mi sam bol ne prolazi.

moka 2
16.08.2009., 21:45
ja popim lekadol

reica
16.08.2009., 22:13
od kad sam počela piti tablete samo mi se spava i spava..tek ej pola 10 a ja sam već gotova, neznam dal ću uspjet posteljinu čistu navuć. a prije tjedan dana nisam mogla prije ponoći zaspat...:(

autra idem na uzv štitnjače u privatnu polikliniku a čini mi se da ću i pregled dogovorit da sa doktorom "ko čovjek" popričam a ne da on nervozan na vizitu trči...:rolleyes:

i meni se spava, ali si to objašnjavam visokim TSH. vučem se k'o krepana po kući. jel' vi svi radite ili je netko na bolovanju?

razmišljala sam da odem na bolovanje dok mi TSH ne padne barem na 10. toliko sam usporena, zaboravljiva i pospana da ne znam da li sam uopće korisna na poslu.

meja 44
17.08.2009., 06:02
Hvala na odg. uglavnom imam jako ubrzan puls.. cc 120 u min. I smrsala sam dosta, ali to je bilo nekako poslije poroda pa nisam puno pažnje ni obraćala, ali u zadnjih 3-4 mjeseca imam istu kilažu. Ove bih sedmice trebala na uzv... i to me malo plaši.

Nemoj se toga bojati. Vidjet ćeš da će sve biti u redu samo moraš staviti strpljenje pod ruku i biti sspremna hodati k liječnicima malo češće na kontrole dok se ne nađe terapija i sve će doći na svoje :top::)

Tina M&M
17.08.2009., 09:38
Pozdrav, nemam vremena iščitavati svih 169 stranica:), ali prema iskustvima prekaljenih hipotireotičara koje sam uspjela iščitati, sve mi se čini da bi uzrok mojih tegobi mogao biti u hipotireozi.

Dakle, cijeli život imam PCOS s iznimno neredovitim ciklusima (spontano imam svega 2-3 menstruacije godišnje!), no bez obzira na to uspjela sam ostati trudna bez problema 2005. i sad imam 3,5 godišnje dijete:cerek: Isto tako, oduvijek sam patila od anksioznosti i fobija, ali fizičkih simptoma uglavom nisam imala.

U zadnjih par godina, pogotovo godinu dana - kaos! Debljanje (ostalo je nakon trudnoće, na to se nakalemilo još), nešto povišen šećer natašte, nešto povišen kolesterol, nerijetko povišen tlak (130/90), stalni umor, totalna magla u glavi, užasna lijenost, zaboravljivost, nemogućnost koncentracije, totalna bezvoljnost, nemogućnost potpunog udaha, knedla u grlu...

Uplašilo me to što mi je dah kratak i što se brzo umaram pa sam posumnjala na astmu - napravila sam sve moguće testove, uključujući i spirometriju s metakolinskim testom i sve je bilo granično, ali ne dovoljno da se potvrdi astma. Onda sam prije 4 mjeseca napravila cjelokupni sistematski u Suncu, uključujući hormone i UZV štitnjače i ispalo je da su mi T3 i T4 normalni, a TSH nešto povišen (referentne vrijednosti su od 0,27 do 4,2, a meni je 4,83. UZV štitnjače pokazao je da je desni režanj veći od lijevog (16x18x37, dok je lijevi 1x10x29), ali, kao, sve je to ok:confused: Napomenula sam da mi mama ima subklinički Hashimoto tireoditis (uz reumatoidni artritis koji je dobila sa 65), što je autoimuna i nasljedna bolest, ali nisu previše trzali na to.

U zadnjih mjesec i pol skinula sam nekih 8 kg, šećer mi je sad u normali, no ove druge tegobe još su tu i dosta me brinu, pogotovo ta magla u glavi, dijastolički tlak koji ne silazi ispod 90 i taj pritisak u grudnom košu/nedostatak zraka. Kamo da idem dalje? Gdje su najbolji stručnjaci za štitnjaču? Planiram otići i u Srčanu na UZV srca i kardiološki pregled. Koliko sam shvatila, neliječena hipotireoza može se odraziti na srce i bojim se da mi se to događa...

Svi savjeti su dobrodošli.

stvz
17.08.2009., 11:10
Pozdrav ljudi. Kako ste mi?

Balkanka
17.08.2009., 11:18
Pozdrav ljudi. Kako ste mi?

:tuzni: