PDA

View Full Version : Štitnjača - na koje nas sve načine muči

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

hašismotko
14.10.2009., 09:15
Meja, slazem se. Uopce ne dam sebi da uzivam u trudnoci, nego cu doktorirat koliko citam na netu o tome. Samo da bebica napokon pocne dovoljno rasti i da uhvati neku normalnu velicinu i da se cuje srce na sljedecem pregledu i ja sretna.

Tako stvz, obećaj sama sebi, da ćeš posle onog pregleda što te čeka, prestat "studirat" i ako već moraš buljit u internet, gledat samo crtiće (one stare od Disney-a) i čitat šaljive stvari i tu i tamo skočit do nas da popričamo, o lijepim stvarima. Može? :)
A najbolje da ugasiš tu kutiju i odeš lijepo u šetnju.

stvz
14.10.2009., 11:17
nekad sam ja bila i normalna. danaas sam vadila tsh, ft3 i ft4 i krvnu grupu, rezus faktor i za hepatitis. Ja samo zelim svoju bebu zivu i zdravu.

fiume69
14.10.2009., 11:29
vec ti je i ninica prije govorila da tvoja stitnjaca nece raditi probleme bebici sve dok si redovita s kontrolama. javi rezultate.

hašismotko
14.10.2009., 13:32
nekad sam ja bila i normalna. danaas sam vadila tsh, ft3 i ft4 i krvnu grupu, rezus faktor i za hepatitis. Ja samo zelim svoju bebu zivu i zdravu.

Pa ti i jesi normalna. O čemu sad opet ???

Tena1992
14.10.2009., 17:56
Evo mene opet sa još pitanja.Nalazi su ok(bili prije mjesec dana:mig:, sad bi opet trebala na kontrolu), ali su me prije 2 - 3 tjedna uzasno pocele bolit oci:eek:, ne bole stalno, ali svako malo(ne boli maksimum pola sata, uvr glave sat)...bol bi opisala...hm...kao da mi je netko na ocne zivce zakacio utege(vrlo mastovito opisano :rofl:), al tocno tako boli, ima li to veze sa gravesom? :confused: Lagano me hvata panika jer me zna toliko zabolit da imam osjecaj da ce iskocit van... :( nisu mi oci ni iskocile niti suze puno, suze vise, reagiraju na svjetlo, ali ne nesto pretjerano...nisu crvene...dobila sam i velike podocnjake(od kud sad to???)...pomagajte molim vas!!! :s

meja 44
14.10.2009., 18:17
Evo mene opet sa još pitanja.Nalazi su ok(bili prije mjesec dana:mig:, sad bi opet trebala na kontrolu), ali su me prije 2 - 3 tjedna uzasno pocele bolit oci:eek:, ne bole stalno, ali svako malo(ne boli maksimum pola sata, uvr glave sat)...bol bi opisala...hm...kao da mi je netko na ocne zivce zakacio utege(vrlo mastovito opisano :rofl:), al tocno tako boli, ima li to veze sa gravesom? :confused: Lagano me hvata panika jer me zna toliko zabolit da imam osjecaj da ce iskocit van... :( nisu mi oci ni iskocile niti suze puno, suze vise, reagiraju na svjetlo, ali ne nesto pretjerano...nisu crvene...dobila sam i velike podocnjake(od kud sad to???)...pomagajte molim vas!!! :s

Opis ti je vrlo maštovit i istinit. I mani se doktora jer sam sve moguće pretrage prošla i na kraju se popravilo nakon vitamina A. Sve je bilo u redu. Doduše meni je došlo jednom crvenilo (ali samo u jednoj točki bjeloočnice) i to je užasno boljelo, morala sam zatvoriti oko i nakon sat vremena sve je bilo ok.
Doktor mi je na kraju dao kapi protiv bolova koje sam platila oko 50 kn, rekao da dođem kad me zaboli i kad mi se oko zacrveni, i nakon vitamina A, sve prošlo. Inače imam i povišen očni tlak pa koristim i xalatan.

meja 44
14.10.2009., 18:22

Vrlo maštovit i istinit opis. I meni je tako. I nakon svih mogućih pretraga, kad doktor nije znao što bi s mojim bolovima jer im ne zna uzrok dobila sam kapi protiv bolova (koje sam platila 50 kn) i nikad ih nisam trebala koristiti jer sam si kupila običan vitamin A . Nakon tih vitamina nisam više imala problema....:)

stvz
15.10.2009., 06:22
Kazem da jedva cekam da rodim i da imam zdravu i zivu bebu koja ce me zezat do kraja zivota. Jedva cekam sljedeci ultrazvuk da vidim koliko smo narasli.

duda
15.10.2009., 08:37
Pisala sam već o mojim problemima sa hipertirozom, pa alergijama na atirazol i propiltiuracil, radiojodnom terapijom i konačno sa hipotirozom. Sada imam problem sa kilažom. Moja normalna kilaža bila je oko 60 kg. Pod hipertirozom pala mi je na 55 što kažu da je nomalno za to stanje da bi mi se nakon radiojodne terapije vratila na 60 kg. To je bilo prije godinu dana, sada imam 71 kg. i to mi već predstavlja ozbiljan problem jer me bole koljena i gležnjevi od opterećenja a da ne govorim da više ništa ne mogu obući jer mi se napravio i šlauf oko struka. Doktorica kaže da će debljanje prestati ali ja sam svaki mjesec sve teža. Trenutno sam na eutiroxu od 150 jedinica dnevno. Da li je netko imao takvih problema i kako ih je riješio ?

hašismotko
15.10.2009., 09:39
Pisala sam već o mojim problemima sa hipertirozom, pa alergijama na atirazol i propiltiuracil, radiojodnom terapijom i konačno sa hipotirozom. Sada imam problem sa kilažom. Moja normalna kilaža bila je oko 60 kg. Pod hipertirozom pala mi je na 55 što kažu da je nomalno za to stanje da bi mi se nakon radiojodne terapije vratila na 60 kg. To je bilo prije godinu dana, sada imam 71 kg. i to mi već predstavlja ozbiljan problem jer me bole koljena i gležnjevi od opterećenja a da ne govorim da više ništa ne mogu obući jer mi se napravio i šlauf oko struka. Doktorica kaže da će debljanje prestati ali ja sam svaki mjesec sve teža. Trenutno sam na eutiroxu od 150 jedinica dnevno. Da li je netko imao takvih problema i kako ih je riješio ?

Debljanje nažalost prati sve nas sa hipotirozom. Nešto zbog zadržavanja vode u organizmu, nešto zbog preobilnog hranjenja. Ja osobno misli, da je jedini način kako to kontrolirati disciplina u hranjenju. Znači, eliminirati sve što te deblja ili smanjiti na minimum. Mene recimo stvarno deblja jedino kruh i zato ga vrlo rijetko jedem, možda jednom na mjesec ili ni to ne.
Takav način nije jednostavan, često smo bez energije, depresivni i manjak energije kompenziramo "grickanjem" i među- obrocima. Razmisli o tome, možda ti uspije sa drugim "režimom" riješiti problem. Ako ne, onda ostaje samo strpljivost i čekanje da se sa vremenom samo uredi.

alapača
15.10.2009., 09:54
negdje sam čula/čitala da kod hipotireoze štitnjača može zadržati u tijelu i do 8 litara vode :eek:
jel to istina?

kupusichka
15.10.2009., 10:15
imam pitanje. Za 2 tj mi je pregled na Rebru, izvjesna mi je hipertireoza jer imam simptome, rodila sam prije 4mj i štitnjača mi je ko jabuka.

Zanima me pogoršavaju li vam se simptomi hipertireoze nakon kave?
Ja sam ju npr jutros popila i tresem se ko šiba. A srce mi lupa užasno.

kupusichka
15.10.2009., 10:20
negdje sam čula/čitala da kod hipotireoze štitnjača može zadržati u tijelu i do 8 litara vode :eek:
jel to istina?

nemam pojma jel točno toliko,al mene trenutno drži jako aktivna hipertireoza, po svemu sudeći.
I nestao mi je SAV celulit.:eek:

alapača
15.10.2009., 10:29
i ja bih hiper! :mama: hiper je moderno :D
šalim se... kaže moj endokrinolog da je hipo svakako lakše preživjeti :ne zna:

kupusichka
15.10.2009., 10:45
da.
:(

Ana Lana
15.10.2009., 11:35

kako to misliš 'lakše preživjeti'? u smislu lakše se nositi sa simptomima ili doslovno preživjeti?
joj kad razmišljam o tome, ne znam što je gore hiper ili hipo... čini mi se da se u konačnici jednako loše osjećaš bez obzira koji 'predznak' imaš :ne zna:

ja bih samo svoje zdravlje natrag. :) nadam se da iz hipertireoze, nakon lijekova, neću prijeći u hipotireozu.

ninica 1
15.10.2009., 14:12
kako to misliš 'lakše preživjeti'? u smislu lakše se nositi sa simptomima ili doslovno preživjeti?
joj kad razmišljam o tome, ne znam što je gore hiper ili hipo... čini mi se da se u konačnici jednako loše osjećaš bez obzira koji 'predznak' imaš :ne zna:

ja bih samo svoje zdravlje natrag. :) nadam se da iz hipertireoze, nakon lijekova, neću prijeći u hipotireozu.

Ovo sa hiper ili hipo simptomi niti jedne od ova dva stanja nisu laki i podjednako su teški i mučni.Međutim, puno lakše je hipo stanje jer se hormoni brže i lakše dovode u stanje graničnih vrijednosti jer se za liječenje uzima nadomjesna terapija hormona koje luči štitnjaća za razliku od hiper stanja gdje se uzima terapija liječenja tj.tireosupresivni lijkovi te zbog njihovih nuspojava ili nedovoljnog uspjeha ovog liječenja hormoni se ne dovode dugo u granične vrijednosti te se mora primjeniti postupak liječenja radioaktivnim jodom ili pak kirurškim zahvatom.

Lakše je i jednostavnije organizmu nadoknadit nedostatak jer ga uzmeš u vidu hormona u tabletama ,ali kada se radi o višim koncentracijama onda tu igra dosta faktora kao i vid liječenja da se stanje dovede u normalu.
Mada i liječenje hiper stanja tabletama zna biti vrlo učinkovito i efikasno ali kod nekih pacijenta neuspješno.
Eto to je razlika ta dva stanja i sigurno da imamo izbora da bi izabrali hipo stanje.
Čak i simptomi bolesti hiper stanja su jači a i neugodniji jer brže se i razvijaju pa ćak i veće posljedice nelječenja ovakvih stanja gdje se čak može dovesti do stanja tiroidne oluje koja ugrožava i život pacijenta.
Nemoj sada ovo odmah uzeti osobno nego samo podvlačim crtu razlike i mogućnosti liječenja.
Kod tebe će biti dovoljna terapija tabletama, ti i nisi u nekoj odmakloj fazi bolesti i nadam se da će liječenje potrajati za hiper stanje relativno kratko.:top:

ninica 1
15.10.2009., 14:30
imam pitanje. Za 2 tj mi je pregled na Rebru, izvjesna mi je hipertireoza jer imam simptome, rodila sam prije 4mj i štitnjača mi je ko jabuka.

Simptome koje navodiš ne bih povezala sa jutarnjom kavom nego sa hipertireozo.
Vjerujem da si upoznata da hiper stanje ima znake bolesti svrstane u tri grupe.

1- Promjene na štitnjači - pojava strume

2. Promjene u organizmu vezane za povećanu koncentraciju hormona štitnjače:ubrzan rad i lupanje srca,nepodnošenje toplote i pojačano znojenje,gubljenje na tjelesnoj težini, ne drži mjesto,razdražljivost, gubitak tjelesne težine,pojačan apetit,opadanje kose,promjene u menstruaciji,proljevaste stolice.....tremot (podrhtavanje)

3.promjene na očima i koži:ukočen pogled,potamnulost očnih kapaka i njihova naglašena razmaknutost uz rijetko treptanje, otežano približavanje očnih jabučića pri fiksiranju predmeta,.
Rjeđe promjene na koži na prednjoj strani potkoljenica i gornjoj strani stopalakoja svojim izgledom potsječa na koru naranđe-
Ponekad i vitilgo- depigmentacija koja se može pojaviti na bilo kojem dijelu tijela.

Pretpostavljam da to već sve znaš a pitanje vezano za kavu ona može neke simptome koji već postoje samo trenutaćno potpomoć da se ispolje , ali konkretno nema veze sa njima.

Opet ja , ha možda sam vam već i dosadna ......:)

ninica 1
15.10.2009., 14:32

Ovo sa hiper ili hipo simptomi niti jedne od ova dva stanja nisu laki i podjednako su teški i mučni.Međutim, puno lakše je hipo stanje jer se hormoni brže i lakše dovode u stanje graničnih vrijednosti jer se za liječenje uzima nadomjesna terapija hormona koje luči štitnjaća za razliku od hiper stanja gdje se uzima terapija liječenja tj.tireosupresivni lijkovi te zbog njihovih nuspojava ili nedovoljnog uspjeha ovog liječenja hormoni se ne dovode dugo u granične vrijednosti te se mora primjeniti postupak liječenja radioaktivnim jodom ili pak kirurškim zahvatom.

Lakše je i jednostavnije organizmu nadoknadit nedostatak jer ga uzmeš u vidu hormona u tabletama ,ali kada se radi o višim koncentracijama onda tu igra dosta faktora kao i vid liječenja da se stanje dovede u normalu.
Mada i liječenje hiper stanja tabletama zna biti vrlo učinkovito i efikasno ali kod nekih pacijenta neuspješno.
Eto to je razlika ta dva stanja i sigurno da imamo izbora da bi izabrali hipo stanje.
Čak i simptomi bolesti hiper stanja su jači a i neugodniji jer brže se i razvijaju pa ćak i veće posljedice nelječenja ovakvih stanja gdje se čak može dovesti do stanja tiroidne oluje koja ugrožava i život pacijenta.
Nemoj sada ovo odmah uzeti osobno nego samo podvlačim crtu razlike i mogućnosti liječenja.
Kod tebe će biti dovoljna terapija tabletama, ti i nisi u nekoj odmakloj fazi bolesti i nadam se da će liječenje potrajati za hiper stanje relativno kratko.:top:

ninica 1
15.10.2009., 14:36
Oprostite malo zeza forum malo internet i opet dva ista posta.:(

ninica 1
15.10.2009., 14:41

:lol::lol::lol: ti bi hiper stanje jer je moderno a skida vrlo lako kilograme, pa malo više euthyroxa i evo hiper stanja:lol::lol: I ja se šalim ipak si u skupini bolesnika koja se lakše liječe tj.hormoni dovode u granične vrijednosti.:kiss:

alapača
15.10.2009., 15:16
a kaj misliš da si uzmem 200 umjesto 100... ma samo dok skinem tih 15 kila a onda ću vratit na 100 obećajem :D
sve za ljepotu... sve... :o

third eye
15.10.2009., 15:19
pozdrav svima! evo imam jedno pitanje u vezi štitne. T3 mi ja malo povišen,odnosno 3.70, a TSH je 7.17. što bi to točno trebalo značiti? idem na ultrazvuk ubrzo,al opet da dobijem neke korisne podatke.
hvala

hašismotko
15.10.2009., 15:20
j

Ja sam hipo i ne pijem kavu jer mi se javi jako lupanje srca sa aritmijom i tresavicom . Jedan mali procent ljudi je, na koje kava tako djeluje.

alapača
15.10.2009., 15:22
ajme ja uz ovaj sad hipo, cijeli život imam užasno nizak tlak, oduvijek pijem puno kave ali od kad sam u trudnoći prestala pušiti (i dobila hipo) pijem doslovce STALNO kavu. volim hladnu i stalno je ima u šalici :s

ninica 1
15.10.2009., 15:57
pozdrav svima! evo imam jedno pitanje u vezi štitne. T3 mi ja malo povišen,odnosno 3.70, a TSH je 7.17. što bi to točno trebalo značiti? idem na ultrazvuk ubrzo,al opet da dobijem neke korisne podatke.
hvala

Na osnovu ovih nalaza koje si nam napisala mislim da se radi o Hashimotovom tireiiditisu .
TSH ti je povišen a i T3 je malo povišen što upučuje da bi trebala napraviti i antitijela štitnjače anti TPO i TG.
Kod Hashimotovog tireoiditisa u početku bolesti funkcija štitnjače može da bude očuvana ili lako povišena a tjekom trajanja tireoiditisa štitnjača može da pretrpi značajno oštećenje što ima za posljedicu pad njene normalne funkcije sa pojavom kliničke slike hipotireoze.
Na ultrazvuku će doktor vidjeti njenu promjenu tkiva koja je karakteristična za ovu bolest ( izgleda najbanalnije kao da ju je moljac napao).
Kada si na ultrazvuku?
Mislim da nema razloga za veću paniku oćito je bolest tek u samom početku.

ninica 1
15.10.2009., 16:04
Ja sam hipo i ne pijem kavu jer mi se javi jako lupanje srca sa aritmijom i tresavicom . Jedan mali procent ljudi je, na koje kava tako djeluje.

Ma slažem se draga, zato sam napisala da kava samo isprovocira simptome koje imaš ali simptom tremora i ubrzanog rada srca pripada štitnjači.
Štitnjača je uzrok pogotovo kod hiper stanja ubrzanog rada srca i tremora a kava samo isprovocira nešto što već postoji.
Zato mislim da treba slušati organizam on sam šalje poruke što mu ne odgovara pa se s toga moramo toga i pridržavat.Što u ovom slućaju znaći smanjit konzumiranje kave na najmanju moguću količinu.:top:

ninica 1
15.10.2009., 16:05
ajme ja uz ovaj sad hipo, cijeli život imam užasno nizak tlak, oduvijek pijem puno kave ali od kad sam u trudnoći prestala pušiti (i dobila hipo) pijem doslovce STALNO kavu. volim hladnu i stalno je ima u šalici :s

I ja isto volim hladnu kavu.
Jutarnja šalica kave traje mi tijekom cijelog dana :)

inka1104
15.10.2009., 16:10
bila sam danas na ultrazvuku štitnjače i sve je okeeeeej :cheer:
doktorica je zaključila da sam melankolik koji previše živčani i kritizira i zato mi se skuplja imaginarni grč oko grkljana :rofl:

imam pitanje ? inace nisam na ovoj temi ali eto visa sila .
dakle ja sam rodena sa povisenom stitnjacom ,kad sam samo imala dva mjeseca vratili su me u bolnicu i kljukali ljekovima da mi smanje dva puta povecane vrijednosti ....ok dakle sada mi je 26 kontrolirala sam je par puta i prije dvije godine poceli su mi problemi sa grlom ...konstantna promuklost koja se pojavljivala nakon par sati na poslu ( koji je stresan) i sljedece jutro bi bila ok,kako sam imala problema sa disnim putevima to su sve prepisali mojoj devijaciji ,operrali su mi nos s tim da me anasteziolog u op sali zamalo vratio jer mu se ucinilo ( po izgledu mojih ociju koje su oduvijek malo naglasene) da imam probleme sa stitnjacom ...nakon toga sam isla vadit hormone koji su bili malo poviseni i doktor je to prepisao anti baby koje sam tada uzimala ...uglavnom dvije godine kasnije nakon operacije nosa itd ...imam konstantnu grlobolju...dode i ode u dva tjedna po par puta ...naravno doktori sve to pripisuju klimatiziranim uvjetima u kojim radim bla bla bla ...hormoni su mi sada normalni....a ja sam postala luda jer neznam sto da napravim i kako da se rjesim grlobolja ...a nekad me zna i u vratu zatezat tako da mi se sve cini da je teta stitnjaca u nekom problemu.....savjet ?

ninica 1
15.10.2009., 16:18
imam pitanje ? inace nisam na ovoj temi ali eto visa sila .
dakle ja sam rodena sa povisenom stitnjacom ,kad sam samo imala dva mjeseca vratili su me u bolnicu i kljukali ljekovima da mi smanje dva puta povecane vrijednosti ....ok dakle sada mi je 26 kontrolirala sam je par puta i prije dvije godine poceli su mi problemi sa grlom ...konstantna promuklost koja se pojavljivala nakon par sati na poslu ( koji je stresan) i sljedece jutro bi bila ok,kako sam imala problema sa disnim putevima to su sve prepisali mojoj devijaciji ,operrali su mi nos s tim da me anasteziolog u op sali zamalo vratio jer mu se ucinilo ( po izgledu mojih ociju koje su oduvijek malo naglasene) da imam probleme sa stitnjacom ...nakon toga sam isla vadit hormone koji su bili malo poviseni i doktor je to prepisao anti baby koje sam tada uzimala ...uglavnom dvije godine kasnije nakon operacije nosa itd ...imam konstantnu grlobolju...dode i ode u dva tjedna po par puta ...naravno doktori sve to pripisuju klimatiziranim uvjetima u kojim radim bla bla bla ...hormoni su mi sada normalni....a ja sam postala luda jer neznam sto da napravim i kako da se rjesim grlobolja ...a nekad me zna i u vratu zatezat tako da mi se sve cini da je teta stitnjaca u nekom problemu.....savjet ?

Mislim da bi za početak po mojoj procjeni trebala napraviti ultrazvuk štitnjače da se vidi njena veličina kao i izgled.
To što su hormoni u granicama normale ne mora znaćiti da je sve u najboljem redu (ne kažem niti da nije) ali može ona biti uvećana ili pak da postoji neki čvor koji svojom veličinom ti pravi smetnje u samom grlu :ne zna: te bi na taj način došla do rješenja da li se radi o problemu sa štitnjačom ili nju isključiti koa glavnog krivca.:top:

hašismotko
15.10.2009., 16:55
I ja isto volim hladnu kavu.
Jutarnja šalica kave traje mi tijekom cijelog dana :)

ninica, alapača, kažu da je to dobro za ljepotu. :kava:
a ja sam eliminirala kavu i...ogledalo, to isto pomaže ljepoti. :mig:

meja 44
15.10.2009., 18:51

:lol::lol::lol:, ja još moram kavu. Ogledalo jesam....:lol::lol::lol:

meja 44
15.10.2009., 18:54
pozdrav svima,

jučer nisam imala internet i nisam znala što bi sa sobom a došla u pola 7 doma. sad osim cigareta imam još jednu strast - net. Bojim se da je to previše strasti.

alapača
15.10.2009., 18:57

daj nemoj me zajebavat pa upravo sam kupila ogledalo :confused:
ali nema veze, ma ja sam savršena :mig:

hašismotko
15.10.2009., 19:29
daj nemoj me zajebavat pa upravo sam kupila ogledalo :confused:
ali nema veze, ma ja sam savršena :mig:

A ogledalo...pa šta ....ti ionako piješ kavu. :p

hašismotko
15.10.2009., 19:32
pozdrav svima,

jučer nisam imala internet i nisam znala što bi sa sobom a došla u pola 7 doma. sad osim cigareta imam još jednu strast - net. Bojim se da je to previše strasti.

znači...eliminiraš cigarete ?? :mig:

inka1104
15.10.2009., 19:40
Mislim da bi za početak po mojoj procjeni trebala napraviti ultrazvuk štitnjače da se vidi njena veličina kao i izgled.
To što su hormoni u granicama normale ne mora znaćiti da je sve u najboljem redu (ne kažem niti da nije) ali može ona biti uvećana ili pak da postoji neki čvor koji svojom veličinom ti pravi smetnje u samom grlu :ne zna: te bi na taj način došla do rješenja da li se radi o problemu sa štitnjačom ili nju isključiti koa glavnog krivca.:top:

da to i mislim napraviti iako su mi cak savjetovali da prije svega odem do url da se dobro pregleda grlo i da se iskljuce polipi na glasnicama i sl pa da zatim odem do endokrinologa ...zakazala sam se sljedeci tjedan za url pa idem po redu ...hvala na savjetu

meja 44
15.10.2009., 19:50
znači...eliminiraš cigarete ?? :mig:

bilo bi krajnje vrijeme, ali kak ono pjeva Balašević, slast je slast....:mig:

alapača
15.10.2009., 20:58
jako dobro znam na koju pjesmu misliš ali tamo nema slasti :D
spominje se ćud, čast, vlast, led, red, plač, mač, jed, red, red. tim redom. :kava:

stvz
16.10.2009., 06:11
Dobro jutro. Kako ste mi?

meja 44
16.10.2009., 06:37
Jutro stvz, bolje nego jučer, barem sad.:)

stvz
16.10.2009., 08:19
Meja, sta je bilo jucer?

hašismotko
16.10.2009., 08:52
Dobro jutro svima.
Kako ide, stvz?

fiume69
16.10.2009., 09:41
meni je danas dan da se hocu zaliti, a kome bolje nego vama :D
sve mi je nesto krivo, pa sam si tako mucna. naravno, "vrhunac" moga dana je odmah ujutro kad otvorim ormar. nemam ni para ni strpljenja ni zelje da obnavljam garderobu, sve nesto spremam ono sto i nije tako staro, kao doci ce bolji dani. a oni ne dolaze, dapace. i jos sam i ljuta jer sam tako velika i necu se valjda nagradjivati tako sto cu spiskati silne novce na garderobu. ...koja ce mi naravno uskoro biti velika... valjda...
i onda dodje jutro kao danas kada najozbiljnije pomisljam da ne odem na posao jer nemam sto za obuci. ali ono stvarno, najstvarnije.
pazim sto i kako jedem, ne gladujem, popijem 3 litre vode, saka badema mi je luksuz. osim kad su oni dani u mjesecu kad se ne mogu kontrolirati i naprosto mi TREBA zlica nutelle. nema masti, ima povrca, vitamina, ne jedem navecer, a ni po noci :mig:... sve kako treba. i kile stoje! ok, ne idu gore kao do sada, ali stoje! i cudne su, nekako gnjecave. kazete baciti ogledalo. ne mogu, takav mi je horoskop, ogledalo mi je vazno, ali kad u njega pogledam vidim nekoga koga ne poznajem.
hocu li vise ikada biti ona stara? :tuzni:

hašismotko
16.10.2009., 09:54
sve mi je nesto krivo, pa sam si tako mucna. naravno, "vrhunac" moga dana je odmah ujutro kad otvorim ormar. nemam ni para ni strpljenja ni zelje da obnavljam garderobu, sve nesto spremam ono sto i nije tako staro, kao doci ce bolji dani. a oni ne dolaze, dapace. i jos sam i ljuta jer sam tako velika i necu se valjda nagradjivati tako sto cu spiskati silne novce na garderobu. ...koja ce mi naravno uskoro biti velika... valjda...
i onda dodje jutro kao danas kada najozbiljnije pomisljam da ne odem na posao jer nemam sto za obuci. ali ono stvarno, najstvarnije.
pazim sto i kako jedem, ne gladujem, popijem 3 litre vode, saka badema mi je luksuz. osim kad su oni dani u mjesecu kad se ne mogu kontrolirati i naprosto mi TREBA zlica nutelle. nema masti, ima povrca, vitamina, ne jedem navecer, a ni po noci :mig:... sve kako treba. i kile stoje! ok, ne idu gore kao do sada, ali stoje! i cudne su, nekako gnjecave. kazete baciti ogledalo. ne mogu, takav mi je horoskop, ogledalo mi je vazno, ali kad u njega pogledam vidim nekoga koga ne poznajem.

:tuzni: e.....

a ovo uvijek pomaže.....:traca: .......otić na :kava: i dat si duška.
Pomaže i da pokloniš svoje stvari nekom tko nema. Ima i krupnih koji nemaju. :)
A koje ti je to ogledalo-horoskop ? :mig:

fiume69
16.10.2009., 10:11
ako podijelim robu, ormar ce mi ostati na 20 posto. ovako se barem cini kao da nesto unutra ima, a zapravo hodam stalno u istome. i sad ova promjena sezone... to me ubija. vaga po horoskopu. nije mi lako. da me barem nije briga...
iako, priznajem, s prehranom sam vec u kratko vrijeme ublazila simptome, a najvaznije, nisam toliko umorna. jos uvijek umor dodje, onako u valovima, ali nije vise stalno prisutan.
zapravo, moram podijeliti nesto sto me vec dugo muci. malo zbog kila, malo zbog zaboravnosti i tromosti, kroz duze vrijeme, pocela se mijenjati i moja percepcija mene same i sad vidim kako je moje samopouzdanje skroz palo. vise ne vjerujem u sebe toliko i osjecam se cak intelektualno inferiornija iako znam da je to samo moj dojam. evo kako je to sve utjecalo na mene. kako se to lijeci? :tuzni:
u dobre dane je dobro, MM je dobar prema meni, dobri prijatelji, male radosti, ali u lose dane - prelose je

hašismotko
16.10.2009., 10:38
Homo fiume na :rock: pa udarimo jedan :gitara: vse će postat ok, i stas i rast. Ko će nam stat na kraj.....:grli:

:kiss:

alapača
16.10.2009., 10:49
riječanko mila mislim da ti loši dani nisu samo naši, imaju ih svi.
a što se kila tiče, a da počnemo vježbati samopouzdanje umjesto da ih skidamo? :ne zna:
evo meni je trenutno samopouzdanje baš onak :D - imam na sebi raspadnutu trenirku, kosa mi je masna, koža uuuužasno suha, a cijelo jutro kuham princezi ručak, na koji sam bila jako ponosna, a koji ona sad razbacuje po kuhinji :D
jel ti lakše? :D
od danas ne jedem slatko. neću. pa da do božića vidimo što će iz toga biti. ajde baš da vidimo.
a sve ovo što si napisala o samopouzdanju razumijem u potpunosti jer i ja osjećam isto :tuzni:

fiume69
16.10.2009., 10:57
bas ste melem na ranu :) odma' bolje :)
necu odustati od sebe, necu. samo eto, koji put... a samopouzdanje, da... vjezbam ga i njega, petljam stalno nesto po/u sebi. ali, avaj, svasta nadjem :rofl: koji put bolje ne gledat'
mislim si, zapravo je japanac samo simptom...
nista, idem si napraviti kavicu :kava: hvala vam cure :s

hašismotko
16.10.2009., 11:07
bas ste melem na ranu :) odma' bolje :)
necu odustati od sebe, necu. samo eto, koji put... a samopouzdanje, da... vjezbam ga i njega, petljam stalno nesto po/u sebi. ali, avaj, svasta nadjem :rofl: koji put bolje ne gledat'
mislim si, zapravo je japanac samo simptom...
nista, idem si napraviti kavicu :kava: hvala vam cure :s

Tako je, na :kava: i ne zaboravi na rock and r., ja baš sad imam jednog na vezi.

lea_li
16.10.2009., 12:30
Trebala bih jedan savjet :D Da endokrinologu idem na Rebro ili u Novi bolnicu? Na Rebru sam naručena kod prof. Dodiga, a za Novu ne znam kod kog sam?

duda
16.10.2009., 13:06

Kao da sam to ja napisala :(
Ja sam počela izbjegavati i druženje sa prijateljima i rodbinom jer me svi pitaju kako to da sam se tako zdebljala i komentiraju da su i mene stigle godine... a meni neugodno i ne da mi objašnjavati... Znam da oni ne misle ništa loše već im je to neobično jer me čitav život znaju kao vitku ili čak i mršavicu.
Osjećam se loše i fizički i psihički a to nisam ja kakvu znam i kakvu me drugi znaju :(

fiume69
16.10.2009., 14:12
mozda bedasto pitanje, ali: moze li zuc odnosno zucni kamenci imati veze s hipom? tj. obrnuto?

stvz, jesam ja to dobro negdje vidjela da si pila herbalife? kakva su tvoja iskustva? ne mislim na dijetu, samo na herbalife. sto si pila, samo sejk ili jos nesto? moze i na pp, da ne smetamo s off-topicom

hlapichka
16.10.2009., 14:27
evo i mene medu vama.
nedavno sam na vlastitu inicijativu isla vadit hormone stitnjace jer sam se nasla u drugaricinim simptomima, i eto ti ga na. TSH 8.75, T4 i T3 u granicama normale, ali blizu gornje granice. nisam jos isla endokrinologu jer cekam red u vinogradskoj jer sam glupa i nemam novaca za privatnika.
bila sam presretna kada sam otkrila da je verovatno stitnjaca uzrok mojoj 3-godisnjoj depresiji, umoru i bezvoljnosti zbog koje sam izgubila skoro sve prijatelje, drustveni zivot u potpunosti, ozbiljnu vezu, nabacila kile i zgadila se sama sebi. otkad sam otkrila uzrok sve je krenulo na bolje, na trenutak mi se vratilo samopouzdanje i volja za zivotom jer sam svatila da nije do moje psihe nego do necega sta se lako da drzati pod kontrolom. no malo je tesko biti drustven i prijateljski raspolozen kad nemas vise niti jednu osobu koja s tobom moze na jebenu kavu otic. tako da eto po neznam koji put dramim tu po sobi i opet krivim svoju psihu. lakse mi je biti depresivna i bezvoljna jer se tad bar nemogu razocarat :(
eto vidim da ste i vi moody pa sam se eto tu izzivila :)

fiume69
16.10.2009., 14:38
dobrodosla :w
evo ja taman pijuckam svoju kavicu - prije ipak nisam stigla. tako da ako ti sebi napravis jednu, tehnicki, mi smo na kavi :mig:

ninica 1
16.10.2009., 17:10
evo i mene medu vama.
nedavno sam na vlastitu inicijativu isla vadit hormone stitnjace jer sam se nasla u drugaricinim simptomima, i eto ti ga na. TSH 8.75, T4 i T3 u granicama normale, ali blizu gornje granice. nisam jos isla endokrinologu jer cekam red u vinogradskoj jer sam glupa i nemam novaca za privatnika.
bila sam presretna kada sam otkrila da je verovatno stitnjaca uzrok mojoj 3-godisnjoj depresiji, umoru i bezvoljnosti zbog koje sam izgubila skoro sve prijatelje, drustveni zivot u potpunosti, ozbiljnu vezu, nabacila kile i zgadila se sama sebi. otkad sam otkrila uzrok sve je krenulo na bolje, na trenutak mi se vratilo samopouzdanje i volja za zivotom jer sam svatila da nije do moje psihe nego do necega sta se lako da drzati pod kontrolom. no malo je tesko biti drustven i prijateljski raspolozen kad nemas vise niti jednu osobu koja s tobom moze na jebenu kavu otic. tako da eto po neznam koji put dramim tu po sobi i opet krivim svoju psihu. lakse mi je biti depresivna i bezvoljna jer se tad bar nemogu razocarat :(
eto vidim da ste i vi moody pa sam se eto tu izzivila :)

Dobro došla k nama.
Ovdje ćeš naći utjehu ,podršku pa i šalu,ovdje možeš kukati i plakati i svi će znati zašto si takva i niko te neće osuditi jer manje više pripadamo istom svijetu,
Znam kako se osječaš i dobro da si prepoznala simptome i odradila sama dio posla koji je jako bitan za donošenje dijagnoze hipotireoze -Hashimotov tireoiditis i sama znaš da češ uz terapiju vrlo brzo biti puno, puno bolje i većina simptoma će nestati.
Ljudi vrlo ćesto ne kuže da se radi o bolesti i da nervoza i čudno raspoloženje su samo loš produkt manjka hormona i onda pogrešno procjenjuju ljude.
Ali sve to nije razlog za depresiju, ipak ja mislim da se lagano možeš vraćati svom starom društvu u starom izdanju , za vrlo kratko vrijeme, mjesec dana euthyroxa i ti opet ona stara,
Nemoj očajavati nego hrabro naprijed ,ako ništa bar znaš uzrok takvog stanja za sada , a kod doktora moraš ćekati i nemaš izbora.
Bitno je da poćneš uzimati terapiju a do tada pokušaj se što manje opterečivati.
Evo jedna:kiss: podrške.

ninica 1
16.10.2009., 17:19
dobrodosla :w
evo ja taman pijuckam svoju kavicu - prije ipak nisam stigla. tako da ako ti sebi napravis jednu, tehnicki, mi smo na kavi :mig:

I ja pijuckam kavu, istina nisi me pozvala ali ja se pozovem sama, :lol: i sama doma razmišljam o milion ružnih stvari iz svog života i zamisli sada su mi neke od njih čak i smiješne i nevažne a nekada sam zbog njih dramila.
Kako vrijeme mijenja nas ili pak naše gledanje na neke probleme ali bilo kako više nije važno jer je bitno da je to ipak iza mene,

E tako ćeš i ti jednog dana drugačijim očima gledat problem koji ti se danas čini ogroman i mislim da si malo prekritična prema sebi.
Samo nemoj odustati nikada sa prvim nestalim kilogramom vratit će se :) na tvoje lice ,zato hrabro naprijed:top:

Ana Lana
16.10.2009., 18:04

ninica hvala na objašnjenju razlika između hiper i hipo stanja. :top:

ja se isto nadam da će ta terapija lijekovima biti dovoljna. inače se ne osjećam tako loše, najviše umorno. ali čitajući ovdje postove, vidim da puno vas piše kako ima problema s viškom kilica :) iskreno, to je moj najveći strah: da nakon uzimanja tih lijekova pređem iz hiper u hipo i zdebljam se. možda to zvuči površno, ali nikada u životu nisam imala problema s kilažom i ne mogu zamisliti da mi se to sada dogodi. :(

ninica 1
16.10.2009., 18:22
ninica hvala na objašnjenju razlika između hiper i hipo stanja. :top:

ja se isto nadam da će ta terapija lijekovima biti dovoljna. inače se ne osjećam tako loše, najviše umorno. ali čitajući ovdje postove, vidim da puno vas piše kako ima problema s viškom kilica :) iskreno, to je moj najveći strah: da nakon uzimanja tih lijekova pređem iz hiper u hipo i zdebljam se. možda to zvuči površno, ali nikada u životu nisam imala problema s kilažom i ne mogu zamisliti da mi se to sada dogodi. :(

Nemoj brinuti da ćeš preći u hipo stanje to nikako se neće dogoditi.
Ti kada počneš sa terapijom par prvih tjedana moraš kontrolirati krvnu sliku radi mogućih nus pojava a nakon toga slijedi dosta brzo kontrola kada će doktor procjenuti na osnovu ponovljenih nalaza hormona da li je doza dovoljna ili ne ili je pak treba ćak i smanjiti-tako da nema šanse da pređeš u hipo stanje.
Što se tiče kilaže sada trenutno dok imaš ubrzan metabolizam nema šanse da dobiješ neku kilicu a kada poćneš sa terapijom tvoj metabolizam dolazi u jednu normalnu fazu što znači da ćeš imati manju potrebu za unosom hrane i nije nužno da ćeš uopće zbog toga dobiti na kilaži.
Tako da možeš biti mirna.
Svi ovdje koji boluju od hipo stanja to je nešto drugo, zadržavanje tekučine u organizmu zbog usporenog metabolizma a kada počnu sa terapijom uglavnom te nakupljene težine nestaje -jer nestaje nakupljenja tekučina.
Druga je stvar što su neki uz hipo stanje uzimali i veče količine hrane zbog depresivnog stanja, zbog toga što zapravo nisu sebe mogli prepoznat i nač a nisu znali da se radi o bolesti štitnjače.
Mislim svi su ipak slučaj za sebe pa makar bila ista dijagnoza.
Sve što pročitamo to su samo školski i moguči simptomi i primjeri a u praksi se sreče mnogo toga različitog kako u simptomima tako i u liječenju.
Nemoj brinuti vjeruj to će sve biti dobro:top:

Ana Lana
16.10.2009., 18:33
@ninica
joj jedva čekam da mi doktor prepiše tu terapiju pa da se i sama uvjerim u tvoje riječi. :)

pored svega što čovjek može pročitati na netu, na forumu :), čuti od raznih ljudi...više ne znam što da mislim. ponekad mi se od svih tih šašavih simptoma čini da sam luda, a ne fizički bolesna. :zvrko: :mama:
znam naravno da ne smijem puno brinuti, ali kad se sto pitanja vrmza po glavi..

uživajte ljudi u kavi i ugodno veče svima :)

alapača
16.10.2009., 18:49
zašto je tako teško skinuti te proklete kile ako se već uzima terapija? :confused:
ako s terapijom imam normalnu količinu hormona, zar ne bih mogla mršaviti kao svi normalni ljudi? ne kužim to... :confused:

meja 44
16.10.2009., 20:41
zašto je tako teško skinuti te proklete kile ako se već uzima terapija? :confused:
ako s terapijom imam normalnu količinu hormona, zar ne bih mogla mršaviti kao svi normalni ljudi? ne kužim to... :confused:

Ne kužim ni ja, ne kuže ni doktori, ali znam da je tako. Mogu ti samo reći da sam period (oko 3 mjeseca kad mi je tsh bio oko 8) bila cijeli tjedan na juhi i povrću, i to sam jela juhu bez tjestenine samo sam u nedjelju jela cijeli ručak a i to sam umjesto priloga (krumpir, mlinci, riža) jela kuhano povrće i mjesečno sam dobivala na težini po 2 kg. Sad pokušavam normalno jesti i održavam težinu koju sam natukla.Treba puno smanjiti obroke da bi počela skidati kilograme, ali kad ti konačno krenu, onda će i ići dolje. Zato, budi ustrajna i dogodit će se nemoguće. Još smanji obroke.:)

hašismotko
16.10.2009., 21:21
Nešto pripazite u vezi skidanja kila, znano je da se najbrže udebljaš posle dužega posta (zbog "čiščenja" organizma i slično). Čim manje hrane unosite, tim više ju organizam iskoristi, znači u potpunosti. Zato je bolje jesti normalno, recimo dva obroka, ali laganu hranu i u manjim količinama. I čim manje svega što stvarno deblja.

Katica12
16.10.2009., 21:35
nisam par dana bila na netu ,kod mene ima novosti,kuc,kuc,ne tresu mi se ruke,srce normalnije radi ,čak mogu potrčat a ne lupa mi onako divljački,jedino me stomak boli,vjerovatno od tableta,kako da si pomognem ,šta da pojedem ,nikada nisam pila puno lijekova pa si stvarno neznam pomoći.nalaz krvi mi je loš,leukociti su dobri ali crvena krvna slika je loša,željezo ,a baš se kači jedno na drugo,
a kile falim te bože stoje,ali ne ne jedem.

diavoletta
16.10.2009., 22:56

ista stvar se i meni događa....ali, ja već 3 godine pijem kavu bez kofeina i nema nikakvih problema :mig: pametnija ja od kofeina i lupanja srca :cerek::rofl:

a kako mi smeta i laktoza pijem sa laganim jutrom....pa i moja maltezerica koja obožava kavu, a beba je od 7 mjeseci ubode par žličica :lol::lol:

hašismotko
16.10.2009., 23:20
A pijte i uživajte :cerek: Dok srce lupa, barem znaš na kojoj strani života si. :D

hašismotko
17.10.2009., 09:42
[QUOTE=fiume69;23090896]mozda bedasto pitanje, ali: moze li zuc odnosno zucni kamenci imati veze s hipom? tj. obrnuto?

Pa otkud ti to bedasto pitanje ? :mig:

alapača
17.10.2009., 13:17
Dok srce lupa, barem znaš na kojoj strani života si. :D

rečenica za potpis! :s

amat
17.10.2009., 13:38
A pijte i uživajte :cerek: Dok srce lupa, barem znaš na kojoj strani života si. :D

:lol::lol::lol::lol: Ženo,stvarno si carica!!!!!
I meni je ponekad "teško" poslije kave, al gušt je...
Jel ova depra ima veze malo i sa vremenom? Zima,i to... Više smo u kući, više vremena za razmišljanje...?
Juče bila kod gin,beba se počela malo više micat,jako je aktivna pa sam se morala popodne vratit u bolnicu ponovit ctg. Sve je ok, izgleda da bi ona van a ja nit se otvaram,nit imam trudova... Kontrola za tjedan ako ne bude šta prije (trudovi,puko vodenjak...)
Juče u bolnici, ženica 37g. isto trudna,prvorotka, ima našeg japanca rekli joj da obavezno mora na carski. :confused: ona kaže da mora na carski isključivo zbog štitnjače... Znate li šta o tom? Meni do sada nitko nije spomenuo carski. Ja bi prije rekla da ona mora zato što je prvorotka u 37.god.

hašismotko
17.10.2009., 14:15
I meni stvarno čudno, zašto bi morala na carski zbog štitnjače??? Pa ni godine nisu razlog za to....
A ja sam mislila, amat, da si ti već doma sa bebom :) Inače, ti datumi za rodit su vrlo relativna stvar, razlika može bit i po dva tjedna, prije-kasnije.

fiume69
17.10.2009., 14:44
"skinula" sam to bedasto pitanje s ovog foruma negdje na 90 i nekoj strani. kao usporen metabolizam zbog hipa moze uzrokovati masnu jetru pa i zucni kamenac. pa si nesto mislim... tko zna kad je taj japanac u mene naselio jer imala sam i vadila kamence (svi su se cudili, imala sam 27 godina i :tuzni: lijepu figuru), rodila sam na carski rez, a ni mlijeka bas nisam imala. i to kazu moze biti od hipa. ima li moje trucanje ikakve medicinske osnove, pitam :confused: :ne zna:

hašismotko
17.10.2009., 14:55
e, o tome će sigurno naša dr. ninica znati reć što i kako ....

ninica 1
17.10.2009., 15:54
"skinula" sam to bedasto pitanje s ovog foruma negdje na 90 i nekoj strani. kao usporen metabolizam zbog hipa moze uzrokovati masnu jetru pa i zucni kamenac. pa si nesto mislim... tko zna kad je taj japanac u mene naselio jer imala sam i vadila kamence (svi su se cudili, imala sam 27 godina i :tuzni: lijepu figuru), rodila sam na carski rez, a ni mlijeka bas nisam imala. i to kazu moze biti od hipa. ima li moje trucanje ikakve medicinske osnove, pitam :confused: :ne zna:

Koliko je meni poznato žućni kamenci se stvaraju zbog povišene vrijednosti estrogena zbog trudnoće, hormonske terapije ili kontracepcijskih pilula, ako bolujete od dijabetesa ili uzimate lijekove za snižavanje kolesterola.

Iz razloga što svi bolesnici hipo stanja moraju uzimati velike količine tekučine tijekom dana najmanje 8-12 čaša ćime ubrzavaju svoj metabolizam,mislim da tu ne bi trebalo biti nekih problema-
Istina kod usporenog metabolizma zna se dogoditi da su povišene vrijednosti kolesterola a u žući se mogu stvarati kao jedna od tri vrste kolesterilski kamenčići ili pijesak pa bi se možda tu mogla pronać ova povezanost ali je to dosta upitno.
Dijete su isto tako jedan od faktora stvaranja ovih kamenaca itd.
Pusta istraživanja uzročno-posljedične veze jedne bolesti sa drugom je dosta teško jer svaka bolest može nastati samostalno ili pak kao posljedica.:ne zna:

ninica 1
17.10.2009., 15:59

:top: ma legenda si :kiss:

meja 44
18.10.2009., 06:52
Jutro svima.....
Meni ponovno uspostavili internet......:cerek:

Ali da nešto pitam....
Zna tko što je sa begemonticom? Dugo se već ne javlja a imala je nešto i problema sa krvnom slikom.....
to joj baš nije običaj....

meja 44
18.10.2009., 06:54
rečenica za potpis! :s

Slažem se.
I uživam u prvoj :kava:

meja 44
18.10.2009., 07:00
:lol::lol::lol::lol: Ženo,stvarno si carica!!!!!
I meni je ponekad "teško" poslije kave, al gušt je...
Jel ova depra ima veze malo i sa vremenom? Zima,i to... Više smo u kući, više vremena za razmišljanje...?
Juče bila kod gin,beba se počela malo više micat,jako je aktivna pa sam se morala popodne vratit u bolnicu ponovit ctg. Sve je ok, izgleda da bi ona van a ja nit se otvaram,nit imam trudova... Kontrola za tjedan ako ne bude šta prije (trudovi,puko vodenjak...)
Juče u bolnici, ženica 37g. isto trudna,prvorotka, ima našeg japanca rekli joj da obavezno mora na carski. :confused: ona kaže da mora na carski isključivo zbog štitnjače... Znate li šta o tom? Meni do sada nitko nije spomenuo carski. Ja bi prije rekla da ona mora zato što je prvorotka u 37.god.

A ti si još u jednom komadu i doma? Ma uživaj još malo bez buđenja po noći, pelena, bljuckanja i sličnih stvari...:grli:
A što se tiće carskog, ako će trebati...baš i nećeš imati puno izbora. ali o tome kad dođe na red..... Ja sam oba poroda obavila na zadak i uporno od straha da nešto neće biti kako treba tražila carski, i hvala bogu, nisu mi htjeli napraviti.... Ni s jednim ni s drugim porod nije trajao duže od dva sata....

Lark777
18.10.2009., 12:06
Dobar dan svima..javila sam vam se prvi puta na stranici 187. jer dvije godine imam hipertireozu. Alergična sam na Athyrazol i
zadnja dva mjeseca imam strahovite bolove u kostima šaka i stopala, da ne mogu ni vrata otključati, ni miša na kompu pomaknuti.
Pila sam tada Propiltiouracil 4 x 1 (50 mg x 4) kad sam vas pitala mogu li bolovi u zglobovima biti povezani s hypertirozom. A vi ste
mi rekle da se smirim i javim kad dobijem nalaze.
Pa dakle, svi su nalazi ok osim MPO - ANCA koji je 87 (reg.vrijed. <20) i istražujući na internetu našla sam puno..puno stranica
o istraživanjima na kojima je utvrdjena alergija odnosno zasićenost Propiltuoracilom i dogadja se
pucanje kapilara, hematomi, oštećenja sluznice /napr. u ustima i nosu) i na kraju zatajenje bubrega....
.te doživotna dijaliza..U nalazu mi sada piše (od reumatologa) da ODMAH prestanem piti PTU.
Promijenila sam dr sa Rebra na Vinogradsku i nakon 10 dana napravila novi nalaz...

24.09. T4 152,6 T3 2,3 TSH <0,05
12.10. T4 230,7 T3 3,8 TSH <0,05

Pa eto...poslušala sam vas.. smirila sam se.....u utorak idem na Vinogradsku da vidimo
što ću sada....a vi mi recite....ako ne mogu piti Athyrazol, a sad ni Propiltiouracil...
što je slijedeće rješenje.....?
Ima netko ideju...? ili iskustvo ?
pozdrav svima...

hašismotko
18.10.2009., 12:07
Jutro svima.....
Ali da nešto pitam....
Zna tko što je sa begemonticom? Dugo se već ne javlja a imala je nešto i problema sa krvnom slikom.....

A tu je negdje....na Formuli 1.

ninica 1
18.10.2009., 17:43
Dobar dan svima..javila sam vam se prvi puta na stranici 187. jer dvije godine imam hipertireozu. Alergična sam na Athyrazol i
zadnja dva mjeseca imam strahovite bolove u kostima šaka i stopala, da ne mogu ni vrata otključati, ni miša na kompu pomaknuti.
Pila sam tada Propiltiouracil 4 x 1 (50 mg x 4) kad sam vas pitala mogu li bolovi u zglobovima biti povezani s hypertirozom. A vi ste
mi rekle da se smirim i javim kad dobijem nalaze.
Pa dakle, svi su nalazi ok osim MPO - ANCA koji je 87 (reg.vrijed. <20) i istražujući na internetu našla sam puno..puno stranica
o istraživanjima na kojima je utvrdjena alergija odnosno zasićenost Propiltuoracilom i dogadja se
pucanje kapilara, hematomi, oštećenja sluznice /napr. u ustima i nosu) i na kraju zatajenje bubrega....
.te doživotna dijaliza..U nalazu mi sada piše (od reumatologa) da ODMAH prestanem piti PTU.
Promijenila sam dr sa Rebra na Vinogradsku i nakon 10 dana napravila novi nalaz...

24.09. T4 152,6 T3 2,3 TSH <0,05
12.10. T4 230,7 T3 3,8 TSH <0,05

Pa eto...poslušala sam vas.. smirila sam se.....u utorak idem na Vinogradsku da vidimo
što ću sada....a vi mi recite....ako ne mogu piti Athyrazol, a sad ni Propiltiouracil...
pozdrav svima...

Žao mi je što si u toj fazi i što pripadaš osobama osjetljivim na liječenje antisupresivnim lijekovima.
Jedan broj bolesnika ( eto gdje i ti pripadaš) razvije teško neželjeni efekat liječenja a pogotovo na lijek Propiltiouracil - poliarteritiz , ANCA pozitivan vaskulitis,hepatitis, agranulocitozu, trombocitopeniju, aplastičnu anemiju itd....
S obzirom na pozitivnu MPO ANCA a u sklopu simptoma koje opisuješ sigurno se radi o pozitivnom vaskulitisu- ali to će doktor procjeniti.
E sada što kada organizam ne podnosi liječenje terapijom antisupresiva doktor treba procjeniti a mislim da je jedini način operativni zahvat štitnjače jer radioaktivni jod mislim da sada u takvom stanju ne bi bio dobar izbor liječenja:ne zna:
Kada si kod doktora ?
Drži se i nadam se da će novi izbor doktora biti dobar-mada mi nije jasno kako je pored njega i kontrola došlo do ovakvog stanja??????:eek::(:horor:
Javi se i piši ovdje kada god imaš nešto a isto tako i kada ne možda ti je na takav naćin lakše :kiss::kiss:

Lark777
18.10.2009., 18:22
Hvala NInice...
pogledat ću na internetu što je vaskulitis o kojem pišeš..
u utorak sam se dogovorila s novom doktoricom u Vinogradskoj pa ću vidjeti što ona kaže...
kako mi je nalaz u kratko vrijeme skočio jako puno, osjećam se jako, jako loše...
a osim toga ni zglobovi me još nisu prestali boljeti, tako da sam .....baš loše.
u svkaom slučaju, hvala na podršci... u tekstu o Propiltuoracilu piše da 0,5 bolesnika na
10.000 razvije ovakvu reakciju na lijek. Mislim da je problem što sam pila istu dozu lijeka
dvije godine i kad mi je nalaz bio dobar. Dr na Rebru je svaki put savjetovao nastavak iste
doze.....trebala sam tražiti drugo mišljenje..
pozdrav svima.

ninica 1
18.10.2009., 18:55
Hvala NInice...
pogledat ću na internetu što je vaskulitis o kojem pišeš..
u utorak sam se dogovorila s novom doktoricom u Vinogradskoj pa ću vidjeti što ona kaže...
kako mi je nalaz u kratko vrijeme skočio jako puno, osjećam se jako, jako loše...
a osim toga ni zglobovi me još nisu prestali boljeti, tako da sam .....baš loše.
u svkaom slučaju, hvala na podršci... u tekstu o Propiltuoracilu piše da 0,5 bolesnika na
10.000 razvije ovakvu reakciju na lijek. Mislim da je problem što sam pila istu dozu lijeka
dvije godine i kad mi je nalaz bio dobar. Dr na Rebru je svaki put savjetovao nastavak iste
doze.....trebala sam tražiti drugo mišljenje..
pozdrav svima.

Zašto istu dozu ako su ti nalazi bili u graničnim vrijednostima, zašto nije bila samo doza održavanja ?-:confused:
Mislim da je tu malo ipak doktor napravio pogrešku :ne zna:. Žao mi je i vjerujem ti da se osječaš tako loše jer su ti i nalazi loši.:eek:
Javi se u utorak i svakako mislim da bi sa tom štitnjačom trebalo van:(
Drži se draga:top:

fiume69
18.10.2009., 19:08
zna li netko koga u poliklinici medico u rijeci imaju za endokrinologa? i kakav je? mislim da cu po drugo misljenje.
ili da potegnem do zagreba? kako to ide ako dolazim iz drugog grada a na uputnicu?

meja 44
18.10.2009., 19:44
zna li netko koga u poliklinici medico u rijeci imaju za endokrinologa? i kakav je? mislim da cu po drugo misljenje.
ili da potegnem do zagreba? kako to ide ako dolazim iz drugog grada a na uputnicu?

Mislim da baš i ne ide to s uputnicom. Osim ako te ne uputi tvoj specijalist endokrinolog. A baš ti i nemam nekog za preporučiti na uputnicu.
Zatim, što će ti još jedno mišljenje? Imaš dijagnozu,(autoimuna bolest), rješavaš posljedice te dijagnoze, a biogenerički ljekovi (tak se zovu?)kao za npr artritis ne postoje. Ili su još na ispitivanju? Ima li tko kakvih saznanja?

ninica 1
18.10.2009., 19:59

Ako se ne osječaš dobro potraži mišljenje još jednog doktora.Pa ništa time ne gubiš a možeš puno dobiti.Ali to je moje mišljenje a ti napravi kako misliš da je najbolje za tebe.
A što se uputnica tiče to više nitko nezna što može a što ne :ne zna: strašno.

fiume69
18.10.2009., 20:03
ma nisam pametna. opet sam sva natekla, ruke, noge, lice cak. pijem stalno, ne mogu bez wc-a duze od sat vremena. a opet, puna vode. ne usudim se stati na vagu. ne mogu uci u robu od proljeca. a ne jedem, tj. brinem sto i kako jedem... pa gdje je kraj? hocu s nekim razgovarati, bilo kim. ne znam sto da radim. btw, moj endokrinolog tvrdi da moja slika ne odgovara tako izrazenim simptomima. mozda je nesto drugo? upomoc, sto radim krivo?!

ninica 1
18.10.2009., 20:09
Mislim da baš i ne ide to s uputnicom. Osim ako te ne uputi tvoj specijalist endokrinolog. A baš ti i nemam nekog za preporučiti na uputnicu.
Zatim, što će ti još jedno mišljenje? Imaš dijagnozu,(autoimuna bolest), rješavaš posljedice te dijagnoze, a biogenerički ljekovi (tak se zovu?)kao za npr artritis ne postoje. Ili su još na ispitivanju? Ima li tko kakvih saznanja?

Agencija za lijekove i medicinske proizvode odobrila je najvećoj hrvatskoj farmaceutskoj kući Plivi prodaju prvog biogeneričkog lijeka u Hrvatskoj. Radi se o biogeneričkom eritropoetinu pod komercijalnim imenom Epoetal, koji stimulira proizvodnju crvenih krvnih zrnaca u nadbubrežnoj žlijezdi te tako pomaže kod anemije s kojom se suočavaju osobe na hemodijalizi i kemoterapiji.
Koliko je još trenutno uvezeno lijekova iz ove skupine neznam a niti sam pratila ali ........za nju sigurno nije ta terapija-
Meja to je skupina lijekova namjenjena određenim bolestima i sa vrlo visokom cijenom 2000 kn a nešto je i na spisku HZZO.
To se ne može niti kupiti a niti dobiti tako lako:ne zna:

alapača
18.10.2009., 20:30
fiume, možda naglašavaš simptome :ne zna:
ono, znaš što ti je, čitaš forume, kojekakve stranice o tome i... možda si previše zabrijala na sve to (ak me razumiješ bit će mi drago jer ne znam kako se što ljepše izraziti a po difoltu baš nemam takta... sorry :ne zna: )

ninica 1
18.10.2009., 21:34
ma nisam pametna. opet sam sva natekla, ruke, noge, lice cak. pijem stalno, ne mogu bez wc-a duze od sat vremena. a opet, puna vode. ne usudim se stati na vagu. ne mogu uci u robu od proljeca. a ne jedem, tj. brinem sto i kako jedem... pa gdje je kraj? hocu s nekim razgovarati, bilo kim. ne znam sto da radim. btw, moj endokrinolog tvrdi da moja slika ne odgovara tako izrazenim simptomima. mozda je nesto drugo? upomoc, sto radim krivo?!

Ako ti imaš takve simptome i osječaš da si nakupula tekučine u organizmu sigurno trebaš potražiti još neko strućno mišljenje.Možda nije štitnjača bolesna ali onda nešto drugo nije dobro pa neka se malo pozabave.:ne zna:
Što je sa funkcijom bubrega kakvi su kardiološki nalazi , sve to može biti uzrok nakupljanja viška tekučine.
Možda se previše bazirali svi na štitnjaču a razlog može biti nešto sasvim drugo.

Što radiš krivo?
Ja mislim da ne radiš ništa krivo ali da oćito nešto nije dobro to stoji.Ako si zatekla i osjetiš višak tekučine u organizmu odi za poćetak svom dr.opće prakse i porazgovaraj i traži uputnice za sve pretrage koje mogu biti uzrok takvog tvog stanja.
Ništa od lijekova ili sredstava za skidanje težine nemoj uzimati bez suglasnosti doktora , jer sve to ima i svoje nus pojave pa računaj i na to.
Mislim da je u svemu tome jako teško kada nemaš nikakvu dijagnozu a sam se osjećaš jako loše,zato nemoj odustajati nego opet kod doktora.Jednostavno reci da moraš pronaći razlog tvojim zdravstvenim tegobama.
Žao mi je što si sada u tako teškom psihičkom stanju i sigurno teško se nosiš sa svim tim ali ipak nemoj se samo predati , laganim korakom mic po mic riješavaj bar ono što možeš.:top:

AuroraXXX
19.10.2009., 01:04
Pozdrav curke! :) Ja imam hipotireozu od svoje 8 godine (mama mi ju je slucajno otkrila). Sad imam 25. U pocetku sam pila tadasnji Vobenol, sada Euthyrox. Vidim da se mnoge s hipotireozom tuze na debljinu, a meni je to nepojmljivo jer na visinu od 161 imam 45 kg. Imam sitne kosti pa vise izgledam "sitno" nego mrsavo, al voljela bih imati koju kilu vise iako mi to nije vise neki komplex, to sam prevazisla u srednjoj:D Jedem normalno, cijeli zivot se pokusavam udebljati (ovo mi je vrhunac), ali nisam bas bila uspjesna, haha. Cak sam mislila da imam hipertireozu ali doktor mi je rekao da je moja konstrukcija stvar genetike. Inace, hormoni su mi sad normalni i kontroliram ih svakih par mj. Stitnjaca sama po sebi nije u bas najboljem stanju - kaze dr da je izbusena poput ementalera i da kad bi vidio nesto sumnjivo na uzv da bi je odmah vadio.. Nisam vec dugo bila na uzv, morala bih otici. :rolleyes: Sto se tice simptoma, imam hladne ruke i ponekad srcanu aritmiju koja mi se s vremena na vrijeme pojavi al mislim da mi je to od stresa i imam vrtoglavice, ali one su dokazano rezultat skolioze vratne kraljeznice. Tako da u biti i nemam nekih pretjeranih simptoma.. Sto se tice pica - sjecam se da mi je jednom dr rekao da izbjegavam colu, kavu, sve sto ima veze s kofeinom. Isto tako ni cigarete nisu dobre za stitnjacu. I moje pitanje: Jel ima jos mrsavica s hipotireozom?:D Ispricavam se ako ste vec to pisale, ali topik je jaaako dug :mig:

meja 44
19.10.2009., 05:46
Agencija za lijekove i medicinske proizvode odobrila je najvećoj hrvatskoj farmaceutskoj kući Plivi prodaju prvog biogeneričkog lijeka u Hrvatskoj. Radi se o biogeneričkom eritropoetinu pod komercijalnim imenom Epoetal, koji stimulira proizvodnju crvenih krvnih zrnaca u nadbubrežnoj žlijezdi te tako pomaže kod anemije s kojom se suočavaju osobe na hemodijalizi i kemoterapiji.
Koliko je još trenutno uvezeno lijekova iz ove skupine neznam a niti sam pratila ali ........za nju sigurno nije ta terapija-
Meja to je skupina lijekova namjenjena određenim bolestima i sa vrlo visokom cijenom 2000 kn a nešto je i na spisku HZZO.
To se ne može niti kupiti a niti dobiti tako lako:ne zna:

To je meni jasno ljubičica. Postoje i biogenerički lijekovi za artritis koji je isto autoimuna bolest, ako nisu, uskoro će biti na popisu HZZO-a. Moje pitanje je bilo da li netko zna da li su barem na ispitivanju nekakvi biogenerički lijekovi koji neutraliziraju moj TPO, ili bilo koju autoimunu bolest?

fiume69
19.10.2009., 08:44
fiume, možda naglašavaš simptome :ne zna:
ono, znaš što ti je, čitaš forume, kojekakve stranice o tome i... možda si previše zabrijala na sve to (ak me razumiješ bit će mi drago jer ne znam kako se što ljepše izraziti a po difoltu baš nemam takta... sorry :ne zna: )

znas, voljela bih da si u pravu, samo sto ipak nisi. ne kazem da mozda u zaru trenutka ne pretjeram koji put, ali stanje ti je takvo da sam natekla kao jedna trudnica. one koje su bile trudne znaju kako im lice izgleda kad nabubre.
u sustini se u posljednje vrijeme uopce ne osjecam lose, a prestala sam i citati kojesta. u stvari pazim i mazim sebe, sva sam (bila) nekako puna optimizma i nade. uopce sebe ne smatram bolesnom. a onda dodje tako jedan-dva dana kad sam... uh. ma sta da vam govorim. moja je prica zapravo mila majka kako neke od vas pate.
to nakupljanje vode prelazi granice. pokusat cu vidjeti otkud to.
moram poceti vjezbati...

stvz
19.10.2009., 10:54
Pozdrav ljudi. Kako smo?

duda
19.10.2009., 13:30
pozdrav svima...

I ja sam dobila alergiju na oba lijeka ali moja je bila u vidu koprivnjaće (cijelo tijelo mi je bilo u plikovima i svrbjelo me je za poluditi)
Meni su preporučili radiojodnu terapiju koju sam napravila i sada sam hipotirozna i pijem eutirox.

ninica 1
19.10.2009., 14:49
I ja sam dobila alergiju na oba lijeka ali moja je bila u vidu koprivnjaće (cijelo tijelo mi je bilo u plikovima i svrbjelo me je za poluditi)
Meni su preporučili radiojodnu terapiju koju sam napravila i sada sam hipotirozna i pijem eutirox.

A neznam ali s obzirom da je kod tebe samo kožna alergija a njene su nus pojave lijeka daleko teže, tj. očito je predoziranje lijeka napravilo dosta problema i sa bubrezima, jetrom i ko zna sve teško da bi kod nje moglo da se ide na jodnu terapiju:ne zna:
Jednostavno je jetra i bubrezi dosta opterečeni a jod se mora izlučivati preko urina i sama znaš tako a......, to će kod nje doktor da procjeni što je pak najbolje.Mislim da joj je u ovakvom stanju operativni zahvat bezbolniji ali opet sve ovisi i kada doktor pogleda opće stanje i nalaze i donese konačnu odluku što i kako dalje.
Postoje ovaj tren ove dvije mogućnosti jod ili operativni zahvat?

Ana Lana
19.10.2009., 20:35
pozz ljudi, evo ja konačno dobila svoju terapiju danas: athyrazol. sad samo čekam da mi se pojave nuspojave :zubo:
ugl ima tkogod ovdje, a da je imao pozitivna iskustva s ovim lijekom?

moka 2
19.10.2009., 20:36

bok
dugo se nismo čule
najbolje rješenje je otići na nuklearnu u Rijeci kod doktorice Valković a ako želiš ići privatno radi ti doktor Bonafaćić u polikliniki sunce inače je dr.na nuklearnoj.a u medicu radi jedna doktorica ali se ne mogu sjetiti kako se zove ali čula sam da je ok
pozdrav

alapača
19.10.2009., 20:39
hej stvz... ste se dogovorili oko imena? kak si?

moka 2
19.10.2009., 20:43
sorry meja44 htjela sam odgovoriti fiumanki ma danas sam malo čorava pozdrav i tebi

hašismotko
19.10.2009., 21:38
hej stvz... ste se dogovorili oko imena? kak si?

Hajd stvz, dobaci malo, u prolazu....:kava:

fiume69
20.10.2009., 08:33
moka 2 - long time no hear. hvala ti na informacijama. ti dobro?

Katica12
20.10.2009., 13:36
Ana Lana i ja pijem athyrazol 4 x10 mg 16 dana ,za sa da hvala bogu nemam nuspojava nadam se da ih neće ni biti,težina je ista,nalazi leukocita u granici normale,jedino mi je crvena krvna slika katastrofa ali to nema veze s terapijom,eto drži se pij redovno ,u minutu ,pazi na želudac tu imam malo problema ali rješit ću ja i to,liječnik mi je predložio nešto biljno za jačanje organizma beta*1,3 glukan 100,je 320 kuna ali šta ćeš.
nemoj čekati nuspojave ,jednom mi je moj sin rekao ovako:ako dovoljno dugo ignoriraš problem on će nestati.
Ja sam odlučila da nuspojava nema,i da moram brzo proći ovu fazu ,nadam se da hoću
pozdrav

dea_lucciana
20.10.2009., 13:43
svi koji imaju problema sa štitnjačom neka mi se jave na mail a_jurakic01@net.hr garantiram da mogu pomoć...

hlapichka
20.10.2009., 15:13
ova dea je svemoguca, na svakoj temi garantira da moze pomoci :rofl:

i tako, ja tek za tjedan dana idem u vinogradsku na UZV i pregled, neznam kolko cu jos izdrzat ovako :kava:

hašismotko
20.10.2009., 15:37
[QUOTE=hlapichka;23154232]ova dea je svemoguca, na svakoj temi garantira da moze pomoci :rofl:

Tako je to, kad se čovjeka ne shvaća ozbiljno, pa mora od jednog do drugog isto ponavljat. :mig:

Katica12
20.10.2009., 15:49
odi privatno ,u Zagrebu ti ultrazvuk nije skup ,ja znam da se nalazi mogu napraviti za8 dana,krvna slika,ultra zvuk onaj t 50 i to je dovoljno da saznaš šta ti je,naime moj djever je sve to napravio u Slatini prošli tjedan.,da ne ponavljam ja sam redovne nalaze dobila nakon 35 dana, a za ultra zvuk me naručila 27.10 a privatno već 16 dana pijem terapiju i da zlo ne čuje bolje mi je

Katica12
20.10.2009., 15:53
tko je dea ?nisam obratila pozornost na nju,čitam ninicine savjete i svaki dan sve više saznajem,puno su mi pomogli njeni savjeti

hašismotko
20.10.2009., 16:04
tko je dea ?nisam obratila pozornost na nju,čitam ninicine savjete i svaki dan sve više saznajem,puno su mi pomogli njeni savjeti

A dea će se morat sama predstavit, da ne bude ko ona gospođu što šeta sa "tarot" kartama po mom kvartu. :rolleyes:

hlapichka
20.10.2009., 16:19
nemrem privatno, studentica sam bez ikakvih primanja, i ono malo sto nemam trosim na macke :( ma verujem da jednom kad mi bude bolje, da cu zaboravit na sve ovo, drago mi je sta bar znam sta mi je!

Katica12
20.10.2009., 16:27
dobro onda budi strpljiva,pokušaj se ne nervirati i dođi ovdje na forum i ovdje ima lijeka,šalica kave i ova stranica će ti makar malo pomoći

Katica12
20.10.2009., 16:43
student si,što studiraš,sada su kolokviji,teško je ne sekirati se

Zli Mali Medo
20.10.2009., 17:50
Ljudi koji ste izvadili stitnjacu

Mozete malo napisati kakvo vam je zdravstveno stanje nakon vadenja i osjecate li se bolje?

stvz
20.10.2009., 18:34
Evo me. Danas nisam isla radit jer mi muz nije dao jer sam opet malo prokrvarila. Bila sam na pregledu za stitinjacu. Sad mi je tsh 12,7, a bio je 26,9. Povecalo mi dozu na 75. Doktorica mi je rekla da se nada da stitnjaca nije nastetila bebi. Ja sam je pitala kako moze nastetit bebi, ona je rekla da moze bit manja. I je manja. Vidit cu u petak kakva je beba, je li narasla, koliko je narasla i je li napokon kuca srce. Mozete slobodno nastavit s prijedlozima imena za muskice.

alapača
20.10.2009., 18:38
svi koji imaju problema sa štitnjačom neka mi se jave na mail a_jurakic01@net.hr garantiram da mogu pomoć...

kako? :confused:

ninica 1
20.10.2009., 18:38
Ljudi koji ste izvadili stitnjacu

Mozete malo napisati kakvo vam je zdravstveno stanje nakon vadenja i osjecate li se bolje?

kako je stanje bilo prije operacije osječam se što se štitnjače tiće odlično.

Svako jutro jedan euthyrox i sve kao u neka dobra stara vremena.:)

Zbog čega ideš na operativni zahvat?

ninica 1
20.10.2009., 18:39
kako? :confused:

Alapača daj.......pa nije valjda, ma :ne zna:

alapača
20.10.2009., 18:45
stvarno me zanima kako bi mi pomogla :ne zna:
jesam li stvarno najznatiželjnija ovdje? :confused:

hašismotko
20.10.2009., 18:52
Evo me. Danas nisam isla radit jer mi muz nije dao jer sam opet malo prokrvarila. Bila sam na pregledu za stitinjacu. Sad mi je tsh 12,7, a bio je 26,9. Povecalo mi dozu na 75. Doktorica mi je rekla da se nada da stitnjaca nije nastetila bebi. Ja sam je pitala kako moze nastetit bebi, ona je rekla da moze bit manja. I je manja. Vidit cu u petak kakva je beba, je li narasla, koliko je narasla i je li napokon kuca srce. Mozete slobodno nastavit s prijedlozima imena za muskice.

Joj, stvz, što ćemo s tobom ??? A te odvedem u slastičarnu ili :tuctuc: ...pa kako je beba manja ????????
Tek si na početku trudnoće, a govoriš o bebici kao da si pred porodom.....:confused:

hašismotko
20.10.2009., 18:55
stvarno me zanima kako bi mi pomogla :ne zna:
jesam li stvarno najznatiželjnija ovdje? :confused:

I ja sam znatiželjna, kao da idem gatari po brojeve za loto. :rofl:

alapača
20.10.2009., 18:59
gle, ak vi poznajete tu osobu i vama je već objasnila na koji način pomaže ljudima koji imaju problema sa štitnjačom, bilo bi lijepo od vas da svoja saznanja podijelite sa mnom a ne da me ovako sprdate. ili, ako ne znate kako nam ova osoba može pomoći, onda vas molim da se suzdržite i pustite osobu da kaže što nam nudi. vidite da je to sućutna i dobra osoba, koja želi pomagati i u pomaganju vidi svoj put.
joj, ništa vi ne kužite..... :(

hašismotko
20.10.2009., 19:02
gle, ak vi poznajete tu osobu i vama je već objasnila na koji način pomaže ljudima koji imaju problema sa štitnjačom, bilo bi lijepo od vas da svoja saznanja podijelite sa mnom a ne da me ovako sprdate. ili, ako ne znate kako nam ova osoba može pomoći, onda vas molim da se suzdržite i pustite osobu da kaže što nam nudi. vidite da je to sućutna i dobra osoba, koja želi pomagati i u pomaganju vidi svoj put.

:eek::eek::eek:

dušo, ti imaš danas stvarno slab dan. :kiss:

ninica 1
20.10.2009., 19:09

a tko joj brani da napiše:rofl: mislim nitko od nas ovdje prisutnih ili bar oni koji znaju a među kojima si i ti sigurno što su hormoni, kako i gdje nastaju :ne zna:
Svatko ima pravo da piše........

Zli Mali Medo
20.10.2009., 20:13
kako je stanje bilo prije operacije osječam se što se štitnjače tiće odlično.

Svako jutro jedan euthyrox i sve kao u neka dobra stara vremena.:)

Zbog čega ideš na operativni zahvat?

Hipertireoza vec 8. godinu. Vrijeme je da je vadim. Htjeli su je vaditi jos prije 6 godina, samo kaj ja nisam dao. :D

Ana Lana
20.10.2009., 20:29
Ana Lana i ja pijem athyrazol 4 x10 mg 16 dana ,za sa da hvala bogu nemam nuspojava nadam se da ih neće ni biti,težina je ista,nalazi leukocita u granici normale,jedino mi je crvena krvna slika katastrofa ali to nema veze s terapijom,eto drži se pij redovno ,u minutu ,pazi na želudac tu imam malo problema ali rješit ću ja i to,liječnik mi je predložio nešto biljno za jačanje organizma beta*1,3 glukan 100,je 320 kuna ali šta ćeš.
nemoj čekati nuspojave ,jednom mi je moj sin rekao ovako:ako dovoljno dugo ignoriraš problem on će nestati.
Ja sam odlučila da nuspojava nema,i da moram brzo proći ovu fazu ,nadam se da hoću

hvala na odgovoru, evo bar netko da nema nuspojave :) svi manje više pišu nešto negativno, nuspojave, problem i sl, treba malo i lijepih vijesti ovdje.
ja pijem 3x10mg prvi tjedan, a onda 2x10mg. međutim ići ću tražiti i dr mišljenje, jer mi je moj dr jako nejasno napisao nalaz (sve nešto: možda ovo, moguće ono i sl...).
stvarno se nadam da ću proći bez nuspojava. doduše, i mene je želudac nešto danas mučio, ali podnošljivo. treba još proći malo vremena pa da vidim jel mi terapija paše ili ne.
sretno i tebi :) :top:

moka 2
20.10.2009., 21:29
moka 2 - long time no hear. hvala ti na informacijama. ti dobro?

bok
ma ja sam ti u zadnje vrijeme ok zato me nema ali to ne znači da svaki dan ne čitam šta se dešava.čak mi se malo smirio i centar za ravnotežu i sve 5.vidim da i tebe muči naticanje da si puna vode i ja imam sličan problem ali mislim da meni nije alarmantno jer mi je to prije pms-a ali poslije samo malo više piškim i to prođe a ti ako misliš da ti nešto nije ok rađe odi svojoj dr.neka ti to malo ispita.
pozdrav

moka 2
20.10.2009., 21:36

draga stvz
neznam koliko si tjedana trudna ali mislim da već i sama znaš kako to inače ide do 12 tjedna se moraš strpiti da se beba kompletno razvije a do onda uživaj,a ako se loše osječaš i svako toliko krvariš nema ti druge nego odmah na bolovanje .pozdrav
muško ime RICARDO (Riko) tako bi se zvao moj sin da nije bila kćer

Katica12
20.10.2009., 22:33
hvala na odgovoru, evo bar netko da nema nuspojave :) svi manje više pišu nešto negativno, nuspojave, problem i sl, treba malo i lijepih vijesti ovdje.
ja pijem 3x10mg prvi tjedan, a onda 2x10mg. međutim ići ću tražiti i dr mišljenje, jer mi je moj dr jako nejasno napisao nalaz (sve nešto: možda ovo, moguće ono i sl...).
stvarno se nadam da ću proći bez nuspojava. doduše, i mene je želudac nešto danas mučio, ali podnošljivo. treba još proći malo vremena pa da vidim jel mi terapija paše ili ne.
sretno i tebi :) :top:

danas mi je prijateljica rekla da postoji nešto što se popije prije uzimanja tableta,nešto što sredi stanje u želucu,sutra ću nazvati liječnicu da je opitam šta je to i navodno da ide na recept

ninica 1
20.10.2009., 22:52
danas mi je prijateljica rekla da postoji nešto što se popije prije uzimanja tableta,nešto što sredi stanje u želucu,sutra ću nazvati liječnicu da je opitam šta je to i navodno da ide na recept

Najčešće se uzima Contraloc 20mg .
Pije se natašte i tek nakon njega se uzimaju drugi lijekovi i ide na recept.
Mada ima još par vrsta iz ove skupine lijekova ali svi imaju dobar učinak kod uzimanja veće količine tableta ili pak onih koji dosta teško padaju na želudac,jer štite želudac od oštečenja i lijek se lakše podnosi.

Balkanka
21.10.2009., 09:23
baš me zanima u kakvom mi je stanju štitnjača s obzirom da mi je srce puklo u 3 dijela

Ana Lana
21.10.2009., 11:18

ma ako se radi o još jednim tabletama (kao što je ninica napisala controloc), onda rađe ne bih to uzimala. dosta mi je što moram uzimati i ove tablete, kud još jedne?? :eek: :)
evo danas mi je želudac već bolje i mislim da će to sve kod mene dobro proći. inače, ja uvijek prije tablete popijem šalicu jogurta, nikada ne uzimam tablete na tašte.
naravno, ako su bol i mučnina toliko jaki i ometajući, sigurno je bolje nešto uzeti i to spriječiti nego trpiti.

ninica 1
21.10.2009., 11:32
Hipertireoza vec 8. godinu. Vrijeme je da je vadim. Htjeli su je vaditi jos prije 6 godina, samo kaj ja nisam dao. :D

A mislim da si to trebao napraviti:ne zna: operacija nije teška a samo dobivaš sa njom kod takvog stanja.No to je tvoja odluka i mislim da ipak znaš najbolje što trebaš ćiniti.Ali ako moraš ipak razmisli ,lakše je uzet jedan euthyrox svako jutro i bit dobro nego ...tako se natezt sa hormonima i terapijom.:ne zna: Ipak to je samo moje mišljenje a ti odluči za sebe najbolje-:top:

baš me zanima u kakvom mi je stanju štitnjača s obzirom da mi je srce puklo u 3 dijela

A zašto draga????:eek:

Katica12
21.10.2009., 12:21
hvala ninice,maloprije sam zvala liječnicu i ona kaže da je to to
poz

Balkanka
21.10.2009., 22:51
A mislim da si to trebao napraviti:ne zna: operacija nije teška a samo dobivaš sa njom kod takvog stanja.No to je tvoja odluka i mislim da ipak znaš najbolje što trebaš ćiniti.Ali ako moraš ipak razmisli ,lakše je uzet jedan euthyrox svako jutro i bit dobro nego ...tako se natezt sa hormonima i terapijom.:ne zna: Ipak to je samo moje mišljenje a ti odluči za sebe najbolje-:top:

A zašto draga????:eek:

ostala sam bez svoje najbolje polovice koju sam ikada imala....

meja 44
22.10.2009., 05:45
Postala sam zombi. Zaspim u 9 a probudim u pola 6. Dobila sam kortikosteroidnu mast za moje dvije lijepe bijele flekice na licu i ustanovila da imam još dvije flekice koje su se pojavile u međuvremenu :cerek:
Uskoro ću srvarno morati izbaciti ogledalo iz upotrebe. Do sad sam samo svoje, sad ću i ostale da se slučajno negdje ne ugledam.:lol:
Novi program na poslu izgleda sve strašnije, mislim da nitko ne zna kako će to izgledati i što s tim treba napraviti, za sad ne funkcionira....:mad:

Pozdrav svima,

ninica 1
22.10.2009., 06:38
ostala sam bez svoje najbolje polovice koju sam ikada imala....

žao mi je draga,drži se vrijeme je jedino što ostaje kao lijekŠto se i kada dogodilo ako možeš napiši nam jer znaš da smo uz tebe.:kiss::kiss:

Begemotica
22.10.2009., 07:14
Jutro svima.....
Meni ponovno uspostavili internet......:cerek:

Ali da nešto pitam....

Imam ja problema sa svim i svačim, pronašli su mi još jednu boleštinu, a taman sam mislila da za ovu godinu sam gotova s doktorima. :(

Begemotica
22.10.2009., 07:15
A tu je negdje....na Formuli 1.

Zločko! :rofl:

hašismotko
22.10.2009., 07:42
Zločko! :rofl:

zloćko,a.... :ceka:.....

A ja te išla tražit :D

Begemotica
22.10.2009., 08:05
zloćko,a.... :ceka:.....

A ja te išla tražit :D

Pa kud baš na Formulu 1, tamo sam samo onim vikendima kad ima utrka, a na Plavoj šapi sam stalno. :D

fiume69
22.10.2009., 08:39
meja, drz' se :grli: znas da ce biti bolje. ah, posao - oko toga stvarno ne valja gubiti zivce.
kako ono ide ona pametna? boze daj mi upornosti (ili tako neceg) da promijenim sto mogu, snage da izdrzim ono sto ne mogu promijeniti i mudrosti da razaznam to dvoje.

amat
22.10.2009., 09:49
Joj, stvz, što ćemo s tobom ??? A te odvedem u slastičarnu ili :tuctuc: ...pa kako je beba manja ????????
Tek si na početku trudnoće, a govoriš o bebici kao da si pred porodom.....:confused:

morgen!

ja u komadu :)

stvz će nam imati duuuuuugih 9 mjeseci ako nastavi ovako razmišljati, zar ne?

ninica 1
22.10.2009., 12:48
morgen!

hej draga ti još u komadu???
A ja očekujem da se javi tvoj mužić sa lijepim vijestima a ono ti!
Mislim da je već dosta i da je vrijeme da :Pivo: feštamo:lol: mi i dalje čekamo-
Dobro tulum dolazi nadam se brzo.
Budi hrabra i sretno draga!:)

hašismotko
22.10.2009., 13:18
morgen!

Ti u komadu, a ja najavila da ćeš dobit Vagicu....daj požuri malo, još samo do sutra u podne važi. :D

hašismotko
22.10.2009., 13:19
Pa kud baš na Formulu 1, tamo sam samo onim vikendima kad ima utrka, a na Plavoj šapi sam stalno. :D

Tražila te i na Plavoj šapi, al te nije bilo, valjda je bila utrka . :D

lea_li
22.10.2009., 14:11
Evo bila sam danas kod endokrinologa u Vinogradskoj i naravno nisam ništa obavila :(
Moram još napraviti FT3 i FT4 za što su me naručili tek za dva mjeseca. Probat ću kontaktirat i druge bolnice, možda negdje drugdje prije dođem na red. Budući da pijem kontracepcijske tablete, povišeni T3 i T4 mogu biti posljedica toga, pa će se pravo stanje stvari znati tek kad napravim i FT3 FT4.
Piše mi još i klinički eutireotična. Što bi to značilo?
Baš sam ljuta sada, nikako da se maknem s polazne točke.

hlapichka
22.10.2009., 14:22
o da, vec vidim da cu i ja tak zavrsit. takoder pijem kontracepcijske. ja evo idem u utorak u vinogradsku, napokon, na prvi pregled i UZV. a neznam kolko cu jos ovak luda izdrzat, da bar neznam uzrok depresiji i umoru, pa nebi bila tolko nestrpljiva i svakim danom sve luđa :( lea, odi privatno ako mozes.

lea_li
22.10.2009., 14:27
Znam kako ti je :( Drži se!
Ići ću privatno, baš sam sad zvala i nije tako strašno. U laboratoriju Breyer FT3 i FT4 zajedno 210 kuna, a u poliklinici Stela sve skupa 130 kuna. Nalazi gotovi isti dan.

ninica 1
22.10.2009., 14:55
o da, vec vidim da cu i ja tak zavrsit. takoder pijem kontracepcijske. ja evo idem u utorak u vinogradsku, napokon, na prvi pregled i UZV. a neznam kolko cu jos ovak luda izdrzat, da bar neznam uzrok depresiji i umoru, pa nebi bila tolko nestrpljiva i svakim danom sve luđa :( lea, odi privatno ako mozes.

Ti nećeš tako završit ti imaš Hasimotov tireoiditis i ti ćeš po mojoj procjeni dobiti terapiju euthyroxa.
Ti si u hipo stanju i tvoj umor i depresija su vezani za nedostatk hormona odnosno tvoja štitnjača ne luči dovoljno T3 i T4 a i TSH ti je povišen a simptomi su upravo kao i kod svih koji boluju od ove bolesti štitnjače.:top:

ninica 1
22.10.2009., 14:59
Evo bila sam danas kod endokrinologa u Vinogradskoj i naravno nisam ništa obavila :(
Moram još napraviti FT3 i FT4 za što su me naručili tek za dva mjeseca. Probat ću kontaktirat i druge bolnice, možda negdje drugdje prije dođem na red. Budući da pijem kontracepcijske tablete, povišeni T3 i T4 mogu biti posljedica toga, pa će se pravo stanje stvari znati tek kad napravim i FT3 FT4.
Piše mi još i klinički eutireotična. Što bi to značilo?
Baš sam ljuta sada, nikako da se maknem s polazne točke.

eutireotična znaći da su ti hormoni u granicama normale i da si po pitanju funkcije štitnjače zdrava:ne zna:

Odradi ove nalaze pa se javi ako želiš da vidimo kakvo će stanje tada biti.:top:

zdenka27
22.10.2009., 16:41
Da li vi mjerite temperaturu?
Svojevremeno sam pročitala da , ako se mjeri po nekom rasporedu, prosječna temperatura ne prelazi 36,4, onda je to siguran znak usporenog rada štitnjače.
Kako već nekoliko godina imam problema sa štitnjačom, ali hormoni su mi najčešće u granicama normale, pratila sam i temperaturu i izneneadila se. Nije rijetkost ( u večernjim satima) da mi je temperatura i manja od 36°.
S druge strane, često imam i malo povišenu temperaturu ( 37,2-37,4). Ova povišena obično traje par dana do nekoliko tjedana. Naravno, nije povišena cijelo vrijeme već varira tijekom dana. Ja sumnjam da one niske vrijednosti mogu zahvaliti štitnjači, a ove povišene nekim drugim bolestima ( a nije da ih nemam, samo liječnici ne znaju postaviti dijagnozu).
Ima li netko slična iskustva ( bar što se tiče niskih temperatura)?
A neki savjet ili prijedlog?

hašismotko
22.10.2009., 16:52
Svojevremeno sam pročitala da , ako se mjeri po nekom rasporedu, prosječna temperatura ne prelazi 36,4, onda je to siguran znak usporenog rada štitnjače.
Kako već nekoliko godina imam problema sa štitnjačom, ali hormoni su mi najčešće u granicama normale, pratila sam i temperaturu i izneneadila se. Nije rijetkost ( u večernjim satima) da mi je temperatura i manja od 36°.
S druge strane, često imam i malo povišenu temperaturu ( 37,2-37,4). Ova povišena obično traje par dana do nekoliko tjedana. Naravno, nije povišena cijelo vrijeme već varira tijekom dana. Ja sumnjam da one niske vrijednosti mogu zahvaliti štitnjači, a ove povišene nekim drugim bolestima ( a nije da ih nemam, samo liječnici ne znaju postaviti dijagnozu).

Meni nije jasno, znaš da imaš probleme sa štitnjačom i znaš kakve.... zašto si onda tjednima mjeriš temperaturu ???

ninica 1
22.10.2009., 18:23

Ako su hormoni u graničnim vrijednostima onda je funkcija štitnjače očuvana a kakve onda imaš probleme: čvor ili uvečanu štitnjaču ili povišena antitjela?????
A što se temperature tiče ona je uvjetovana nizom faktora u organizmu:ne
zna: to najbolje da doktor prema drugim simptomima procjeni.

meja 44
22.10.2009., 18:53
Imam ja problema sa svim i svačim, pronašli su mi još jednu boleštinu, a taman sam mislila da za ovu godinu sam gotova s doktorima. :(

Glavno da si ti tu. S boleštinom ili bez nje. :)

meja 44
22.10.2009., 19:00
meja, drz' se :grli: znas da ce biti bolje. ah, posao - oko toga stvarno ne valja gubiti zivce.
kako ono ide ona pametna? boze daj mi upornosti (ili tako neceg) da promijenim sto mogu, snage da izdrzim ono sto ne mogu promijeniti i mudrosti da razaznam to dvoje.

:s fiumica moja. Ova ti je pametna. Ali ujutro me uvijek drži nervoza jer ne znam što mi donosi novi dan. Sad sam bolje....:)

meja 44
22.10.2009., 19:04

Znam o čemu pričaš, i savjet ti je: izvadi TSH, T3,T4 i antitjela, TPO i Tg i onda se javi, to je početak.

meja 44
22.10.2009., 19:07
Ti u komadu, a ja najavila da ćeš dobit Vagicu....daj požuri malo, još samo do sutra u podne važi. :D

Ima Hašismotka pravo. Bolje vaga nego škorpinka....
:)

meja 44
22.10.2009., 19:07
Ninica, a kako si ti?

ninica 1
22.10.2009., 19:13
Ninica, a kako si ti?

hvala meja na pitanju uz masu problema evo upravo od svekrve iz bolnice, rak na maternici i jajniku , šogor sutra operacija raka prostate i sami moji zdravstveni problemi, mogu ti reči da sam dobro.Očito sve što te ne slomi ojača te i život ide dalje.A ostalo znaš :( traje

fiume69
22.10.2009., 19:38
ajme ninica da te nema, trebalo bi te izmisliti. ti si junak, samo takav. cvrsta k'o stijena :s
topli i srdacni pozdrav svima - samo toliko stignem. ritmovi nam se razlikuju. bjezim :kiss::kiss:

meja 44
22.10.2009., 19:58
hvala meja na pitanju uz masu problema evo upravo od svekrve iz bolnice, rak na maternici i jajniku , šogor sutra operacija raka prostate i sami moji zdravstveni problemi, mogu ti reči da sam dobro.Očito sve što te ne slomi ojača te i život ide dalje.A ostalo znaš :( traje

Ajoj, ne znam što da ti kažem.... znam da ti nije lako, i da bi se trebala malo maknuti iz bolnica i bolesti...ali očito ti je neko vrijeme još suđeno....Samo se nadam da ono što traje nije više tako teško barem tebi.
E da, i ne razumijem kakav je to rak maternice i jajnika u menopauzi?

ninica 1
22.10.2009., 20:39
Ajoj, ne znam što da ti kažem.... znam da ti nije lako, i da bi se trebala malo maknuti iz bolnica i bolesti...ali očito ti je neko vrijeme još suđeno....Samo se nadam da ono što traje nije više tako teško barem tebi.
E da, i ne razumijem kakav je to rak maternice i jajnika u menopauzi?

A draga to je takvo životno razdoblje i treba ga prihvatiti, nema bježati nego ćak i pomoći koliko mogu.
Nije me duhom ništa slomilo jednostavno eto čekam još da se to pozavršava sa operacijama i vidim što i kako dalje.

meja ona je u subotu prkrvarila i pretrage su pokazale da je to to, čuješ najopasnije i jeste to razdoblje života za nakalemit se nešto tako ,
Radili su joj jučer i kiretažu i pokazao je ph nalaz da je stanje alarmantno.

A po pitanju drugih problema sam sada mirna i dobro, jer eto isplivaju novi....:flop:

hašismotko
22.10.2009., 21:02
Ima Hašismotka pravo. Bolje vaga nego škorpinka....

A imamo mi ovdje među nama jednu krasnu škorpinku.

Ne, nisam ja. :D

hašismotko
22.10.2009., 21:12

Šta se još može, ninica, reć na sve te brige i žalosti.....:(

Lark777
22.10.2009., 21:38
Zašto istu dozu ako su ti nalazi bili u graničnim vrijednostima, zašto nije bila samo doza održavanja ?-:confused:
Mislim da je tu malo ipak doktor napravio pogrešku :ne zna:. Žao mi je i vjerujem ti da se osječaš tako loše jer su ti i nalazi loši.:eek:
Javi se u utorak i svakako mislim da bi sa tom štitnjačom trebalo van:(
Drži se draga:top:

Ja sam Vam u utorak bila na vinogradskoj (išla je frendica sa mnom..) i htjeli su me ODMAH ostaviti u bolnici i pripremati za operaciju i prepisali mi kortikosteroide MEDROL i Nexium za želudac...pa sam im rekla da ću im se javiti...jučer sam otišla kod Dr Bure na Rebro (otorino koji se bavi štitnjačom i ima svoj forum a i operira štitnjače) pa je on nazvao na Nuklearnoj doktoricu i dogovorio da me prime danas ležati mjesec dana i na operaciju jer misli da radiojodna terapija nije učinkovita. Jutros sam se nacrtala s koferom tamo u podrumu, da bi me spopali zašto JA inzistiram na operaciji i kakovo ležanje u bolnici kad za to NEMA POTREBE!. Pa su mi napravili test s jodomi vadili krv za hormone i sutra u podne će mi dati radiojodnu terapiju..Eto.
E sad...kad mi to daju..smijem li biti u blizini trudnice i djece..(frendica mi je rekla da su nju u Osijeku upozorili da to ne smije) i da 48 sati ne treba biti
baš društvena nego u izolaciji..a frendica mi treba doći za vikend...
I još nešto...kako se poslije osjećate, ako netko ima iskustva s tim i da li je onda sve ok ili se predje u hypo....:confused:
i hvala Ninici na podršci...ti nisi podrška .:s...ženo, ,ti si drška! Cijela..:top:
pusa svima:rolleyes: i moram vam reći da sam bez obzira što ne pijem terapiju bolje nego kad sam pila obzirom na zasićenost s PTU (to si Ninice dobro primijetila)

ninica 1
22.10.2009., 22:36
Šta se još može, ninica, reć na sve te brige i žalosti.....:(

A ništa samo da se ne pojavi još nešto ružno .:kiss:

meja 44
22.10.2009., 22:44
A imamo mi ovdje među nama jednu krasnu škorpinku.

Ne, nisam ja. :D

Znam :)

ninica 1
22.10.2009., 22:45
Ja sam Vam u utorak bila na vinogradskoj (išla je frendica sa mnom..) i htjeli su me ODMAH ostaviti u bolnici i pripremati za operaciju i prepisali mi kortikosteroide MEDROL i Nexium za želudac...pa sam im rekla da ću im se javiti...jučer sam otišla kod Dr Bure na Rebro (otorino koji se bavi štitnjačom i ima svoj forum a i operira štitnjače) pa je on nazvao na Nuklearnoj doktoricu i dogovorio da me prime danas ležati mjesec dana i na operaciju jer misli da radiojodna terapija nije učinkovita. Jutros sam se nacrtala s koferom tamo u podrumu, da bi me spopali zašto JA inzistiram na operaciji i kakovo ležanje u bolnici kad za to NEMA POTREBE!. Pa su mi napravili test s jodomi vadili krv za hormone i sutra u podne će mi dati radiojodnu terapiju..Eto.
E sad...kad mi to daju..smijem li biti u blizini trudnice i djece..(frendica mi je rekla da su nju u Osijeku upozorili da to ne smije) i da 48 sati ne treba biti
I još nešto...kako se poslije osjećate, ako netko ima iskustva s tim i da li je onda sve ok ili se predje u hypo....:confused:
i hvala Ninici na podršci...ti nisi podrška .:s...ženo, ,ti si drška! Cijela..:top:
pusa svima:rolleyes: i moram vam reći da sam bez obzira što ne pijem terapiju bolje nego kad sam pila obzirom na zasićenost s PTU (to si Ninice dobro primijetila)

Ah draga puno doktora a njihova mišljenja različita ..... valjda su se oni trebali dogovoriti i usaglasiti a ne tako.
Mislim da ti imaš pravo inzistirati da budeš zdrava a oni ti eto do sada nisu dali tu priliku za to.
Tvoja greška je ako si šutila i nisi na njih reagirala, uzvratit moraš istom mjerom na tako ponašanje doktora jer se radi o tvom zdravlju a ne o nećemu nebitnom.
Kada uzimaš radioaktivnu jod uglavnom si u izolaciji i ovisno koliku količinu ćeš dobiti. Malo muke u želudcu ali pi velike količine tekućine i uzmi si žvake za osvježenje.Ma nije baš ništa strašno da se izdržati. A koliko će terapija biti učinkovita ostaje da vidiš i najvjerojatnije ćeš morati na euthyrox poslije ali o tome po tome. Ma drži se draga i nemoj dozvoliti da neko viče na tebe niti su oni bolji a niti važniji tebi od tebe same.:top:

lea_li
22.10.2009., 23:45
eutireotična znaći da su ti hormoni u granicama normale i da si po pitanju funkcije štitnjače zdrava:ne zna:

Odradi ove nalaze pa se javi ako želiš da vidimo kakvo će stanje tada biti.:top:

Ninica, hvala ti puno. Javim se obavezno kad dobijem nalaze.
Cure, držite se :grli:

duda
23.10.2009., 07:57

Ja sam bila na ridiojodnoj terapiji pa ti mogu reći iz vlastitog iskustva.
Ovisno o dozi radioaktivnog joda koju će ti dati ovisit će i trajanje izolacije (ja sam bila jedan dan). Prije nego te puste doma ići ćeš na mjerenje koliko zračiš i kada to bude prihvatljiva doza tada će te pustiti doma ali i onda se moraš kloniti trudnica i male djece bar tjedan dana.
Nakon radiojojne terapije ne smiješ ništa jesti (ne sjećam se da li je 12 ili 24 sata). Moraš piti puno vode da ti se organizam što prije očisti. Mene je nakon terapije bolilo grlo kao kod angine i teško sam gutala ali rekli su da je to kod nekih nuspojava zračenja. Ako te još nešto zanima slobodno pitaj.

Lark777
23.10.2009., 08:17
Dobro vam jutro i hvala Ninici i Dudi...
curke, najbolja prijateljica mi je trudna pet tjedana, a nitko mi nije rekao dok nisam vas pitala da ne msijem biti u prisustvu
trudnice i u izolaciji uopće...Znate, drage moje, taj šlamperaj u našem zdravstvu je zbilja već preveliki...ne bih si oprostila da
se, ne daj Bože, nešto strašno dogodilo mojoj Renati a svaki dan smo skupa, barem malo...užas, ljud! Hvla Bogu na Vama da ste
mi to rekle!
U podne idem na Rebro po taj jod..držite mi fige..valjda će sve biti dobro...

duda
23.10.2009., 09:22
Bit će sve u redu, ne brini.
U bolnicu ponesi stare stvari (šlape, donje rublje, pidžamu. češalj, četkicu i sl)koje ti neće biti žao baciti (ili ćeš ih morati dobro oprati i zračiti da se dekontaminiraju).

trpimir
23.10.2009., 12:06
Ženskoj osobi u kasnim tridesetim godinama prije cca godinu dana dijagnosticirani su problemi na štitnjači (čvorići, visoki broj antitijela, poremećene količine hormona) i stavljena je na terapiju Euthyrox 25 tabletama, uzima jednu dnevno natašte.

Zadnjih nekoliko tjedana prilikom odlaska na spavanje, a ponekad i danju, osjeća jako lupanje srca, a ponekad i stezanje oko srca ili bol kad želi dublje udahnuti.

Njezin dr. je još prije godinu dana dao naslutiti da "Euthyrox pomaže štitnjači, ali uništava srce" :confused: , pa me zanima jesu li ti problemi sa srcem moguće vezani uz taj lijek ili bi mogli biti uzrokovani stresom (nalazi se u vrlo stresnom i emocionalno zahtjevnom periodu).

U prijevodu, da li da traži uputnicu za kardiologa ili za endokrinologa, jer se dr. opće prakse pokazao prilično beskorisnim i zapravo nema pojma što bi s njom. :rolleyes:

trpimir
23.10.2009., 12:07
I još dodatno pitanje: postoji li zamjenska homeopatska ili neka druga terapija?

Čuli smo za Bachove cvjetne kapi, jel' to placebo ili stvarno djeluje?

ninica 1
23.10.2009., 17:11
I još dodatno pitanje: postoji li zamjenska homeopatska ili neka druga terapija?

Čuli smo za Bachove cvjetne kapi, jel' to placebo ili stvarno djeluje?

Lupanje srca i stezanje neće biti od euthyroxa ukoliko je doza lijeka dobra , jedino ako je doza prevelika pa je išla u hiper stanje e to pak treba provjerit stanje hormona.
Najbolje da ode kod svog endokrinologa koji će sigurno provjeriti stanje hormona i po potrebi dati uputnicu za kardiologa.

Zamjenske terapiije nema jer ona nema dovoljno hormona štitnjače znači mora ih uzeti u tabletama euthyroxa, jedini način nadoknade.

meja 44
23.10.2009., 19:24
Ženskoj osobi u kasnim tridesetim godinama prije cca godinu dana dijagnosticirani su problemi na štitnjači (čvorići, visoki broj antitijela, poremećene količine hormona) i stavljena je na terapiju Euthyrox 25 tabletama, uzima jednu dnevno natašte.

Zadnjih nekoliko tjedana prilikom odlaska na spavanje, a ponekad i danju, osjeća jako lupanje srca, a ponekad i stezanje oko srca ili bol kad želi dublje udahnuti.

Njezin dr. je još prije godinu dana dao naslutiti da "Euthyrox pomaže štitnjači, ali uništava srce" :confused: , pa me zanima jesu li ti problemi sa srcem moguće vezani uz taj lijek ili bi mogli biti uzrokovani stresom (nalazi se u vrlo stresnom i emocionalno zahtjevnom periodu).

U prijevodu, da li da traži uputnicu za kardiologa ili za endokrinologa, jer se dr. opće prakse pokazao prilično beskorisnim i zapravo nema pojma što bi s njom. :rolleyes:

Puno je tu za pisati.
1) da li je u međuvremenu vadila hormone? Jer ako je, napiši zadnji nalaz TSH, a ako nije onda svakako prvo mora izvaditi hormone i TSH.Hormoni se uz Hashimota (ako ima povišena antitjela onda ima autoimunu bolest koja se tako zove) moraju vaditi svaka 3-4 mjeseca i korigirati doza.
2) ja imam hashimota i povremeno pojačan puls i koliko sam uspjela poloviti uz ovaj forum a ne uz endokrinologe - oni ti rijetko kad nešto kažu - to se događa nama koji imamo tog malog japanca a uzrok je vjerojatno u čvorićima, pa bi bilo dobro da napravi i ultrazvuk i da se vidi u kakvom su stanju ti čvorići i eventualni kalcifikati....
3) uputnicu traži za jedno i drugo ali prvo obavi endokrinologa jer će ti kardiolog reći da prvo posjetiš endokrinologa.
Ajde, pa se javi.....
Inače ja pijem concor od 125 i puno je bolje. Na kraju krajeva izmjeri joj puls kad joj se to pojavi, uzmeš štopericu (na mob) i izbroj otkucaje u recimo 15 sec i pomnoži sa 4. Normalan puls je oko 80.
Javi se...

meja 44
23.10.2009., 19:25
Pozdrav svima,
vikend pred vratima.....:)

AuroraXXX
23.10.2009., 21:11
Hm... prvi put cujem da euthyrox unistava srce??:eek: Mozda zato i ja imam povremeno aritmiju :ne zna: Ja sam pak cula da to nije dobro za kosti, ali za srce nisam nikad cula niti mi je to tko rekao..

alapača
23.10.2009., 21:49
dobro šta sad znači taj eutirox će mi popraviti raspoloženje, ubrzati metabolizam, maknuti glavobolju i mučnine al zato ću dobiti aritmiju i kosti će mi otići k vragu? :eek: :(

hašismotko
23.10.2009., 21:59
A možete i izabirati, nek vam srce lijepo tik-taka, kosti ko u Ramba, a štitnjača nek ode k vragu i uz nju sve ostalo.........pa ne treba uzet sve "zdravo za gotovo". I baš me zanima, kako će to srce ostat cijelo uz štitnjaču koja se ne liječi...:bonk:

Usput, sve je zagađeno, hrana, voda, zrak, dokazano šteti zdravlju. Zato molim razmislimo i prestanimo jest, pit i dihat.

vana25
23.10.2009., 22:37

Srce ne slabi od euthyroxa već od hipotireoze zbog čega se i uzima taj lijek. Dobra iskustva imaju u homeopatskom savjetovalištu u Vukovarskoj baš sa liječenjem hipotireoze; iako ovo izgleda SF, ali postoje dokumenti koji dokazuju promjenu hormona na bolje.

ninica 1
23.10.2009., 22:56
dobro šta sad znači taj eutirox će mi popraviti raspoloženje, ubrzati metabolizam, maknuti glavobolju i mučnine al zato ću dobiti aritmiju i kosti će mi otići k vragu? :eek: :(

Ma ne euthyrox ne uništava srce ma o ćemu prićamo. Pa u tom slućaju bi i hormoni koje štitnjača lući uništavali srce.
To nije istina-hormon izlućen iz štitnjaće je isto što i hormon euthyroxa i zato nema brige.
Ali ako se uzme veća doza nego što je potrebna onda srce može ubrzano raditi zbog hipertireoze i u tom slućahju se smanji doza euthyroxa.

Ne neće niti kosti otići k vragu i da je to tako onda bi svi koji godinama i godinama uzimaju euthyrox bili invalidi-

ninica 1
23.10.2009., 22:57
Srce ne slabi od euthyroxa već od hipotireoze zbog čega se i uzima taj lijek. Dobra iskustva imaju u homeopatskom savjetovalištu u Vukovarskoj baš sa liječenjem hipotireoze; iako ovo izgleda SF, ali postoje dokumenti koji dokazuju promjenu hormona na bolje.

Moguće ali euthyrox nikako izbaciti jer se time može dovesti u vrlo opasno stanje:ne zna:

ninica 1
23.10.2009., 23:02
A možete i izabirati, nek vam srce lijepo tik-taka, kosti ko u Ramba, a štitnjača nek ode k vragu i uz nju sve ostalo.........pa ne treba uzet sve "zdravo za gotovo". I baš me zanima, kako će to srce ostat cijelo uz štitnjaču koja se ne liječi...:bonk:

Usput, sve je zagađeno, hrana, voda, zrak, dokazano šteti zdravlju. Zato molim razmislimo i prestanimo jest, pit i dihat.

Imaš pravo draga- a pijemo samo ono što naš organizam zapravo sama štitnjača luči pa kako ti može onda ako je u granicama normale nešto uništiti,
zato se prate hormoni i usklađuje terapija prema našim potrebama.
I sada da ti nešto uništi:confused:

hašismotko
24.10.2009., 00:04
Imaš pravo draga- a pijemo samo ono što naš organizam zapravo sama štitnjača luči pa kako ti može onda ako je u granicama normale nešto uništiti,
zato se prate hormoni i usklađuje terapija prema našim potrebama.
I sada da ti nešto uništi:confused:

Ma, jasna stvar.
A ljudska logika ima izgleda neku svoju logiku, čim je nešto više u magli, tim jasnije se vidi. :confused:

meja 44
24.10.2009., 06:52

:lol::lol::lol:

meja 44
24.10.2009., 07:03

Ovo sam samo htjela istaknuti, da takvu izjavu ili "naslućivanje" daje jedan liječnik, i to opće prakse.

meja 44
24.10.2009., 07:11
A sad jedno pitanje:

Imamo li mi bolesnici štitnjače nekakvu svoju udrugu?

hašismotko
24.10.2009., 09:24
A sad jedno pitanje:

Imamo li mi bolesnici štitnjače nekakvu svoju udrugu?

Utipkaj u google, ima nešto.

alapača
24.10.2009., 10:11
ninice ali koliko čujem ovi hormoni u eutiroxu nisu iz ljudske štitnjače :ne zna:

meja 44
24.10.2009., 12:46
ninice ali koliko čujem ovi hormoni u eutiroxu nisu iz ljudske štitnjače :ne zna:

Ne, nisu. To su sintetski hormoni. Prirodni su mislim samo svinjski. Jednom se pisalo o tome...

meja 44
24.10.2009., 13:01
Utipkaj u google, ima nešto.

Da ima, osnivačka skupština 2005 i seminar 2009. i osnivačka skupština 2009.
Aktivnosti ko u priči :lol:
A ni mail adresa više ne funkcionira.....

hašismotko
24.10.2009., 13:01

Svi ljekovi, hormoni, vitamini....sve je sintetsko. Pa kako bi ih dobila iz ljudske štitnjače ???

hlapichka
24.10.2009., 13:08
Da ima, osnivačka skupština 2005 i seminar 2009. i osnivačka skupština 2009.
Aktivnosti ko u priči :lol:
A ni mail adresa više ne funkcionira.....

pa kad jadni imaju hipotireozu pa im se neda :rofl:

hlapichka
24.10.2009., 13:09
Svi ljekovi, hormoni, vitamini....sve je sintetsko. Pa kako bi ih dobila iz ljudske štitnjače ???

kakvo je to pitanje, pa zasto sluze crnci? :rofl:
ahaha salim se malo danas, vald su mi hormoni na sekund uravnotezeni :mig:

Begemotica
24.10.2009., 13:19

Niti ne znaš koliko si u pravu, mi se zabrinjavamo zbog ove male količine hormona koju uzimamo jer naša štitnjača njih ne radi dovoljno, a recimo u mesu koje jedimo bog zna kakvih sve hormona nema (hormona rasta ima sigurno, i ne samo u mesu nego i u mlijeku). A čak i da postanem amiš i da sve proizvodim sama po starinski, tko će me spasiti od kojekakvih černobyla?

meja 44
24.10.2009., 13:19
pa kad jadni imaju hipotireozu pa im se neda :rofl:

:lol::lol::lol: ova ti je za 5

Begemotica
24.10.2009., 13:24
Puno je tu za pisati.
1) da li je u međuvremenu vadila hormone? Jer ako je, napiši zadnji nalaz TSH, a ako nije onda svakako prvo mora izvaditi hormone i TSH.Hormoni se uz Hashimota (ako ima povišena antitjela onda ima autoimunu bolest koja se tako zove) moraju vaditi svaka 3-4 mjeseca i korigirati doza.
2) ja imam hashimota i povremeno pojačan puls i koliko sam uspjela poloviti uz ovaj forum a ne uz endokrinologe - oni ti rijetko kad nešto kažu - to se događa nama koji imamo tog malog japanca a uzrok je vjerojatno u čvorićima, pa bi bilo dobro da napravi i ultrazvuk i da se vidi u kakvom su stanju ti čvorići i eventualni kalcifikati....
3) uputnicu traži za jedno i drugo ali prvo obavi endokrinologa jer će ti kardiolog reći da prvo posjetiš endokrinologa.
Ajde, pa se javi.....
Inače ja pijem concor od 125 i puno je bolje. Na kraju krajeva izmjeri joj puls kad joj se to pojavi, uzmeš štopericu (na mob) i izbroj otkucaje u recimo 15 sec i pomnoži sa 4. Normalan puls je oko 80.
Javi se...

Da, iz čvorića ponekad se izbaci u krv veća količina hormona i onda imamo kratkotrajno hiper stanje, i srce tada lupa. Ja sam isto jedno vrijeme pila concor ali više ga ne pijem, bitno mi je da znam da mi je srce potpuno zdravo (napravila sam sve moguće pretrage), pa se pomažem sama kako znam i umijem, na kraju krajeva to je samo neprijatan osječaj, nije bolest.

zdenka27
24.10.2009., 13:32
O ovim hormonima koje stalno trošimo preko hrane , a da ni ne znamo!
Svojevremeno sam bila na Atkinsovoj dijeti. Kod mene ni ona nije funkcionirala tj. nisam baš nešto izgubila na kilaži, ali dogodilo se nešto čudno. NARASLE SU MI GRUDI!
Kako sam u godinama kad više ne rastem niti je moguća trudnoća, moje jedino objašnjenje je da sam se napunila hormonima preko mesa koje sam prije jela u znatno manjoj količini.
Hašismotko, znam da su ti to već rekli, ali nick ti je više nego dobar!
A Hlapichki krenulo! Razveseli nas još kojim komentarom!

ninica 1
24.10.2009., 13:34

]Praktično ne postoje nuspojave lijeka koji uzimamo ( euthyrox ili bilo koji drugi iz ove skupine lijekova) , postoji samo pogrešna doza l ijeka.[/
To je sigurno tako....... i nema priče.
Vrlo opasna skupina lijekova je iz grupe betablokatora i njihove nus pojave , i ostaju još mjesec dana u organizmu i nakon prestanka uzimanja lijeka.

Za naš euthyrox odgovorno tvrdim i ponavljam nema nus pojava.:top:

hašismotko
24.10.2009., 13:35
kakvo je to pitanje, pa zasto sluze crnci? :rofl:
ahaha salim se malo danas, vald su mi hormoni na sekund uravnotezeni :mig:

hlapichka......!!!! :tuctuc:

hašismotko
24.10.2009., 13:38
Svojevremeno sam bila na Atkinsovoj dijeti. Kod mene ni ona nije funkcionirala tj. nisam baš nešto izgubila na kilaži, ali dogodilo se nešto čudno. NARASLE SU MI GRUDI!
Kako sam u godinama kad više ne rastem niti je moguća trudnoća, moje jedino objašnjenje je da sam se napunila hormonima preko mesa koje sam prije jela u znatno manjoj količini.

štaaaa ???? grudi ?:eek:
a koja ti je to dijeta, daj mi brzo link! :cice:

To! :D

hlapichka
24.10.2009., 13:38

kakva je to dijeta? :s:rofl:
kvragu, vegetarijanka sam, zato i imam male sise :flop:
ili mozda zato sto sam visoka 155 pa bi cudno izgledala sa velikim sisama :p
eto sad znate podosta o meni :top:

zdenka27
24.10.2009., 13:40
Tako mogu čvorići djelovati na srce?
Zašto mi to nije rekao ni jedan glupi doktor?! Imam autoimunu bolest. Kontroliram se svaki 6mjseci do godine dana.
Unazad godinu dana imam niz zdravstvenih problema. Dio njih sigurno nema veze sa štitnjačom, ali kad imala svojevsni "napad" treskavice koji se dogodio pred liječnicom, ona me poslala kardiologu jer sam imala tahikardiju.
Ovaj je ustanovio da je srce zdravo ( ja nisam ni subjektivno imala tegobe vezano za srce) i rekao - doviđenja!
I više se nitko ne pita zašto se ja povremeno tresem , slično kao kod groznice.

ninica 1
24.10.2009., 13:43
štaaaa ???? grudi ?:eek:
a koja ti je to dijeta, daj mi brzo link! :cice:

To! :D

:lol::lol::lol: i ti bi na dijetu da ti malo cice narastu :lol: ništa od dijete a ni od cica dobre su one i takve kakve su sada :top: pitaj muža-

hašismotko
24.10.2009., 13:53
:lol::lol::lol: i ti bi na dijetu da ti malo cice narastu :lol: ništa od dijete a ni od cica dobre su one i takve kakve su sada :top: pitaj muža-

:misli: a imaš ti pravo, nema ga do prirodne ljepote :D

A muž rekao, da cice sakriju trbuh, pa mogu probat...:lol:

zdenka27
24.10.2009., 13:55
Ha, ha...e lude ste skroz na skroz!

ninica 1
24.10.2009., 14:13
:misli: a imaš ti pravo, nema ga do prirodne ljepote :D

A muž rekao, da cice sakriju trbuh, pa mogu probat...:lol:

:lol::lol: probaj i obavezno javi kako to izgleda :lol: možda da i mi pokušamo:)

meja 44
24.10.2009., 14:39

Ili ti je porastao prolaktin.....:cerek:

hašismotko
24.10.2009., 15:21
:lol::lol: probaj i obavezno javi kako to izgleda :lol: možda da i mi pokušamo:)

ma dobra si mi ti :kiss:

zdenka27
24.10.2009., 15:44
Ha, vidim nisam vas mogla ozbiljno zainteresirati svojim problemima sa štitnjačom, ali čim se pojavila priča o povećanim sisama - sve ste se zainteresirale!
MOram priznati da sam i sama zadovoljna tim nuspojavama ( čemu god da su nuspojave).
Išla sam i i ginekologinji. I njoj sam rekla da se ja ne žalim što su narasle već da me to , u najmanju ruku, zbunjuje!
Kako vidim da se ona nije previše zabrinula i ja sam zabrinutost stavila u drugi plan, a uživanje u "nuspojavama" u prvi.

hašismotko
24.10.2009., 15:49
Ha, vidim nisam vas mogla ozbiljno zainteresirati svojim problemima sa štitnjačom, ali čim se pojavila priča o povećanim sisama - sve ste se zainteresirale!
MOram priznati da sam i sama zadovoljna tim nuspojavama ( čemu god da su nuspojave).
Išla sam i i ginekologinji. I njoj sam rekla da se ja ne žalim što su narasle već da me to , u najmanju ruku, zbunjuje!
Kako vidim da se ona nije previše zabrinula i ja sam zabrinutost stavila u drugi plan, a uživanje u "nuspojavama" u prvi.

A je, vrlo zanimljivo, bolje da rastu sise, nego štitnjača. :D
Može biti, da će ti te nuspojave i proć.
A kakogod bilo-uživaj.

Barem jedna ovdje, koja uživa u nuspojavama. :)

alapača
24.10.2009., 20:41
Za naš euthyrox odgovorno tvrdim i ponavljam nema nus pojava.:top:

ninice, mene to ne brine... šta bude bit će :ne zna:

a ima i nekih konjskih hormona za nadomjestak sam čula

luna11112
24.10.2009., 21:13
hej, čitam što pišete pa me zanima, da li i dok dugo uzimate eutirox imate takva depresivna stanja, pa zar se ne bi od lijeka to poboljšalo

alapača
24.10.2009., 21:58
ja ga pijem evo cca pol godine. od kad sam počela piti 50 (a sad sam na 100) nemam depresivnih stanja. iako, moj muž ima depresivna stanja kad ja imam pms jerbo sam od poroda za vrijeme pmsa luđa od pit bulla :D

edit: doduše, ja ni prije nisam bila depresivna. bila sam troma, teška sama sebi, umorna, ali ne i depresivna.

meja 44
24.10.2009., 23:50
ja ga pijem evo cca pol godine. od kad sam počela piti 50 (a sad sam na 100) nemam depresivnih stanja. iako, moj muž ima depresivna stanja kad ja imam pms jerbo sam od poroda za vrijeme pmsa luđa od pit bulla :D

edit: doduše, ja ni prije nisam bila depresivna. bila sam troma, teška sama sebi, umorna, ali ne i depresivna.

Jel ti samo voliš pećii te kolače ili ih toliko voliš jesti? Ili si slastičarka po zanimanju? Svi avatari su ti na tu temu...:kava:

hašismotko
25.10.2009., 08:09
Dobro jutro "džezeri".:)
Ustala dobre volje, pa odkud sad to....daj ninica, molim te reci mi, da li je to kakva nuspojava od euthyroxa? Da zamenjam lijek? :misli:

alapača
25.10.2009., 09:34
Jel ti samo voliš pećii te kolače ili ih toliko voliš jesti? Ili si slastičarka po zanimanju? Svi avatari su ti na tu temu...:kava:

ja sam alapača. avatari me opisuju.

ninica 1
25.10.2009., 10:09
Dobro jutro "džezeri".:)
Ustala dobre volje, pa odkud sad to....daj ninica, molim te reci mi, da li je to kakva nuspojava od euthyroxa? Da zamenjam lijek? :misli:

:lol::lol::lol: pa najvjerojatnije i zato odmah zamjeni lijek pod hitno :lol: i vratit ćeš se u raspoloženje od jučer ....

hašismotko
25.10.2009., 10:41

Šta je pjesnik time htio reći....? :kava:

ninica 1
25.10.2009., 10:46
Šta je pjesnik time htio reći....? :kava:

pa ja mislim da je htjela reči da voli kuhati,papati i puuuuuno pričati :lol: ali javit će se ona sa pravim pojašnjenjem očito da je u kuhinji:lol:

alapača
25.10.2009., 11:07
ninek ti si jedna krasna vidovita žena :D

hašismotko
25.10.2009., 11:16
pa ja mislim da je htjela reči da voli kuhati,papati i puuuuuno pričati :lol: ali javit će se ona sa pravim pojašnjenjem očito da je u kuhinji:lol:

Pa da, svakom loncu poklopac, zato je kuhinja. :)

meja 44
25.10.2009., 15:12

drago mi je....ja sam meja i momentalno me avatar isto opisuje.....:)

alapača
25.10.2009., 19:02
ninice, što kažeš na matičnu mliječ? čujem da kod puno bolesti ublažava simptome. kako je kod nas? namjeravam ju kupiti, imunitet mi je... ma nemam ga :rolleyes:

meja 44
25.10.2009., 20:25
ninice, što kažeš na matičnu mliječ? čujem da kod puno bolesti ublažava simptome. kako je kod nas? namjeravam ju kupiti, imunitet mi je... ma nemam ga :rolleyes:

Kod autoimunih bolesti nije preporučljivo dizati si imunitet jer ti se diže i autoimuni sustav.....
Nije mi objašnjenje baš uspjelo, Naime ako dižeš imuni sustav tijela, dižeš i autoimuni sustav, stoga.....
ovo je sad malo bolje?

ninica 1
25.10.2009., 20:30

pa o matičnoj mliječi mislim sve najbolje-prirodni preparat koji nastaje u malim žlijezdama pčela.

Matična mliječ izuzetno jača imunitet i time spriječava nastanak i razvoj raznih bolesti. Pokazuje vrlo povoljne učinke na opće stanje organizma.
Pojačava lučenje endokrinih žlijezda tj. žljezda koje proizvode i luče hormone kao što su gušterača, štitnjača, nadbubrežna žlijezda, hipofiza.
Djeluje antivirusno,antibakteriski kao i nastanak neželjenih bolesti.

Koliko pomaže u sprečavanju nastalih simptoma pojedine bolesti nisam sigurna, ali općenito mislim da je dobro uzimati i to koliko ja znam mjesec dana nekih 400 do 500mg dnevno.-mada nisam sigurna u napisanu dozu ali mislim da je tu negdje.:top:

Katica12
25.10.2009., 20:43
prošli tjedan je bi sajam poljoprivrede u Bizovcu ,na odjelu pčelara je bilo svakojakvih preparata,pa i mat.mliječi za koju je vlasnik pčela govorio gdje se sve mogu primjeniti,baš ovo što kaže naša doktorica ninica,htjela sam postaviti to pitanje ali eto i pitanje i odgovor ,hvala

alapača
25.10.2009., 20:48
hvala!

hašismotko
25.10.2009., 21:33
Ako imate alergiju na polen, onda oprez kod uzimanja mat. mliječa.

ninica 1
25.10.2009., 21:43
Kod autoimunih bolesti nije preporučljivo dizati si imunitet jer ti se diže i autoimuni sustav.....
Nije mi objašnjenje baš uspjelo, Naime ako dižeš imuni sustav tijela, dižeš i autoimuni sustav, stoga.....
ovo je sad malo bolje?

Meja istina je da kod autoimunih bolesti nije dobro uzimati preparate za podizanje imuniteta jer je kod autoimunih bolesti imunitet podivljao i time je veči odgovor organizma na lučenje antitjela koja opet napadaju naš organizam.

Međutim autoimune bolesti kao što su sistemski lupus, reumatoidni arteritis, kronična limfatična leukemija i dr. gdje je jako izraženo stanje podivljalog imuniteta i sa tim odgovor organizma daleko jači sigurno da nije dobro uzimati ništa za jačanje imuniteta ali štitnjača luči antitjela sama protivu sebe ona nemaju utjecaj na druge organe u našem organiznu i ne spada u sistemske autoimune bolesti a sa tim baš i nema veze neke imunitet kompletnog organizma.......ali opet ostavljam svakom pojedinačno pravo da uzima ili ne ovaj preparat a može i u dogovoru sa doktorom:ne zna:

Pacificgirl
26.10.2009., 00:04
Ja za imunitet pijem ove kapsule s propolisom: http://www.apipharma.hr/apipol-kapsule.asp , ali meni su anti-tijela ok...

Begemotica
26.10.2009., 06:45
Meja istina je da kod autoimunih bolesti nije dobro uzimati preparate za podizanje imuniteta jer je kod autoimunih bolesti imunitet podivljao i time je veči odgovor organizma na lučenje antitjela koja opet napadaju naš organizam.

Međutim autoimune bolesti kao što su sistemski lupus, reumatoidni arteritis, kronična limfatična leukemija i dr. gdje je jako izraženo stanje podivljalog imuniteta i sa tim odgovor organizma daleko jači sigurno da nije dobro uzimati ništa za jačanje imuniteta ali štitnjača luči antitjela sama protivu sebe ona nemaju utjecaj na druge organe u našem organiznu i ne spada u sistemske autoimune bolesti a sa tim baš i nema veze neke imunitet kompletnog organizma.......ali opet ostavljam svakom pojedinačno pravo da uzima ili ne ovaj preparat a može i u dogovoru sa doktorom:ne zna:

Pa meni je baš doktor rekao da ne smijem uzimati ništa za jačanje imuniteta. :ne zna:

iva2405
26.10.2009., 10:53
Da li netko ima iskustva sa dr. Zdravkom Perkovićem iz Poliklinike Sunce?

moka 2
26.10.2009., 14:57
pozdrav drage moje evo nakon nekog vrmena da se javim taman kada se navikneš da ti je dobro eto opet se javi štitnjača da je tu .danima pucam od snage obaveza kao u priči a ja ih sve stignem obavljati a onda puf iz vedra neba dođe mi slabo u gradu jedva se vučem uz muža do kuće ,od slabine odmah zaspim, budim se sva u nekoj groznici tresem se a temperature nigdje.ma mogla sam odmah znati ujutro kada mi je lice tako nateklo a oči pogotovo.mrzim ovog hašimotka

hašismotko
26.10.2009., 15:08
pozdrav drage moje evo nakon nekog vrmena da se javim taman kada se navikneš da ti je dobro eto opet se javi štitnjača da je tu .danima pucam od snage obaveza kao u priči a ja ih sve stignem obavljati a onda puf iz vedra neba dođe mi slabo u gradu jedva se vučem uz muža do kuće ,od slabine odmah zaspim, budim se sva u nekoj groznici tresem se a temperature nigdje.ma mogla sam odmah znati ujutro kada mi je lice tako nateklo a oči pogotovo.mrzim ovog hašimotka

Pa ima dana kad mali japanac gnjavi...a da nisi ti slučajno dobila kakvu virozu?

moka 2
26.10.2009., 15:55
Pa ima dana kad mali japanac gnjavi...a da nisi ti slučajno dobila kakvu virozu?

ma nisam već poznajem simptome ali eto hvala bogu već mi je bolje.ma možda je to samo upzorenje da moram malo usporiti
pozdrav

amat
26.10.2009., 16:10
ništa od vage drage moje,
ja još 2u1 :lol:!
računalo me zeza pa ne mogu baš na internet... U svakom slučaju javim se!

hašismotko
26.10.2009., 16:45
ništa od vage drage moje,
ja još 2u1 :lol:!
računalo me zeza pa ne mogu baš na internet... U svakom slučaju javim se!

A šta da ti počekaš do 24.11. ? Strijelke su velike šarmerke. :mig:

meja 44
26.10.2009., 17:33
Da li netko ima iskustva sa dr. Zdravkom Perkovićem iz Poliklinike Sunce?

Ja asm bila jednom kod njega i financijski nisam mogla podnjeti, inače je čovjek OK.

alapača
26.10.2009., 19:35
Pa ima dana kad mali japanac gnjavi...

ja (da pokucam o svoju bukvastu glavu) od kad pijem eutirox nemam baš nikakvih "simptoma" :ne zna:
da li bih ih trebala imati ili je zapravo normalno da ih nemam ako uzimam nadomjestak hormona?

osim s očima... oči me muče, pogotovo kod ovako tmurnih dana, kad sam cijeli dan pod umjetnim svjetlom (osjećam se ko kokoš u peradarniku :rolleyes: ), pred kraj radnog vremena jako mi je teško držati oči otvorene...

hlapichka
27.10.2009., 17:37
opa, pa danas niko nista ne pise.
nista, onda ja moram :)
bila danas u vinogradskoj na UZV, na pregled iz nekog razloga nisam mogla ic (?!) al sam nagovorila da dodem sutra, inace bi trebala cekat jos tjedan dana. zenska kaj mi je radila UZV mi nije nis konkretno rekla osim da moram vadit anti-tijela i da je najverovatnije hashimoto u pitanju. sad ne kuzim, kad to vadim? sutra kad dodem na pregled ili opet moram cekat tjednima, il privatno pa platit. i kak izgleda pregled?

stvz
27.10.2009., 18:04
Beba prestala rast. Spontani pobacaj. Kiretaza. Nema vise moje bebe.

Pacificgirl
27.10.2009., 18:32

:(:(:( Baš mi je žao, ali moraš sada ostati jaka i sve to prebroditi, i čim doktori daju zeleno svjetlo, opet na bebu. :grli:

alapača
27.10.2009., 19:33
stvz žao mi je. jako mi je žao.

meja 44
27.10.2009., 19:36
Moja kćer ima tak dobrog doktora (zamjena) da u onoj svojoj knjižici nije mogla naći lab pretragu Tga pa ju je poslala na anti nukl. faktor.
Kaj je to?

moka 2
27.10.2009., 19:40

draga stvz
namam reijči kojom bi te mogla utješiti ali znaj da smo ovdje uz tebe tako ako ti dođe da se izdereš ispsuješ isplačeš pa makar i samo rječima tu smo samo za tebe

ninica 1
27.10.2009., 20:44

:(:( žao mi je i sve što ti sada utješno mogu reči je da se držiš i pokušaš biti jaka.
Eto i to se na našu žalost dogodi i preboli pa u sljedećem pokušaju bude više sreće.
Odmori se i fizički i psihički i vjeruj u bolje sutra.

Leptiric
27.10.2009., 21:10
evo i mene na ovoj temi... :(
dijagnoza blaga tireotoksikoza, lijecenje athyrazolom...
problem je u tome sto dojim, a ovaj lijek ne ide uz dojenje koliko sam na netu uspila procitati...
jel netko probao homeopatiju ili nesto slicno za stitnjacu?

Leptiric
27.10.2009., 21:11

zao mi je...

hašismotko
27.10.2009., 21:19
STVZ,
jako, jako mi je žao :(:(:(