PDA

View Full Version : Štitnjača - na koje nas sve načine muči

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

Split-36
04.10.2007., 10:31
Pozdrav,

jel moguće da sa slijedećim nalazima:

TSH 4.06 ( 0.27 - 4.2 )
T3 0.9 ( 1.3 - 3.1 )
T4 26 ( 66 - 181 )

me toliko smeta ( stezanje u mišićima nogu, ruku, vratu, blago oticanje oko očiju ) da se ne mogu odlučiti ići raditi premda nemam neki fizički zahtjevan posao. Jutros sam popio 3. tableticu Euthyroxa 25 ? Ako je netko imao slične simptome please nek se javi.... :(

coma black!
04.10.2007., 12:00
ej, imam jedno pitanje...kako se radi ultrazvuk štitnjače?:confused:

Split-36
04.10.2007., 12:11
ej, imam jedno pitanje...kako se radi ultrazvuk štitnjače?:confused:

jednostavno, ležiš a doktor ti sa sondom prolazi po vratu...

jahorinka
04.10.2007., 16:29
Pozdrav,

jel moguće da sa slijedećim nalazima:

TSH 4.06 ( 0.27 - 4.2 )
T3 0.9 ( 1.3 - 3.1 )
T4 26 ( 66 - 181 )

me toliko smeta ( stezanje u mišićima nogu, ruku, vratu, blago oticanje oko očiju ) da se ne mogu odlučiti ići raditi premda nemam neki fizički zahtjevan posao. Jutros sam popio 3. tableticu Euthyroxa 25 ? Ako je netko imao slične simptome please nek se javi.... :(

ja imam hypo i pijem E 25. :kava:

hm... meni se to nije događalo. :ne zna:
kad me lupi štitnjača, obično je to hladan znoj, jako i brzo lupanje srca, lagana vrtoglavica i brijem da mi tlak skoči... makar ga nisam mjerila...
i da... ko da se gušiš je osjećaj... al ništ prestrašno... bar ne meni. i ne traje dugo. :ne zna:

kaj se stezanja ostalih mišića tiće, nema toga... :)

danas mi je prijateljica pričala o svojoj prijateljici koj ima hipertireozu... da je imala napad prek vikenda i da joj je jako srce lupalo i kad je otišla na hitnu da se doktorica sprdala da je psihički bolesnik.

isto ko što je i meni moja doktorica rekla "to ti je sve zbog stresa"... istina je da sam bila malo šuk-šuk jedno vrijeme :rolleyes: , al da je uzrok svih tih bolesti štitnjače stres, psiha, u to baš i ne vjerujem. :confused:

jahorinka
04.10.2007., 16:29

i gotovo je u roku odmah :zubo:

Nemrac
04.10.2007., 17:45
:w

a da li si primjetila da ti se to dešava kada jedeš određenu hranu,ili bez obzira na to što jedeš...jer može se desiti da ti žuć ne funkcioniše baš najbolje, pa kada jedeš neku hranu (paprika,jaja...) u čijem varenju učestvuju i žućni sokovi, da ti se dešavaju ti grčevi :confused:

:kiss:

ISLA SAM NA DUBINSKO SNIMANJE ZUCI I JA SAM TO MISLILA A ONI KAZU DA MI JE ZUC SUPER VJERUJ MI NEMA NALAZA KOJI NISAM URADILA UBLAZUJU SE SIMPTOMI VEOMA SPORO ALI UBLAZUJU SE jA BIH VOLJELA KAD BIH ZNALA UZROKE DA SAMA SEBI POMOGNEM DA SI OLAKSAM....:ne zna: ZNAS KAKO DESAVA SE TO SA PONEKOM HRANOM ALI NE UVJEK RECIMO NEKAD CU POJESTI NESTO I NISTA SE NECE CESIT A NEKAD ...ZNAS I SAMA PRICALA SAM ....UZAS...
GRCEVI SU TACNO U PREDJELU ZELUDCA OSOBITO POSLE KAVE (NE BAS SVAKI PUT KAZEM...)COKOLADE ,GRAH ITD....
:mudri: ENDOKRINOLOG KAZE DA JE TO POSLJEDICA PRELASKA U HIPER I MNOGO TABLETA KOJIM SU ME "ZNALCI"KLJUKALI...posle sam se vratila i hipo ali to je ostalo i jos se borim s tim(inace i prije sam imala slabiji zeludac osjetljiviji al ne ovako...

Nemrac
04.10.2007., 17:52
Pozdrav od jednog muškog člana :) ,

Radio sam pretrage hormona u 2 laboratorija u razmaku od 24 sata i rezultati su bili:

Privatni laboratorij ( ANALIZA )

TSH 4.06 ( 0.27 - 4.2 )
T3 0.9 ( 1.3 - 3.1 )
T4 26 ( 66 - 181 )
fT3 4.4 ( 2.8 - 7.1 )
fT4 23 ( 12.0 - 22.0 )

Državni laboratorij

TSH 2.22 ( 0.3 - 3.6 )
T3 1.1 ( 1.2 - 3.4 )
T4 68.5 ( 58 - 161 )
fT3 6.9 ( 2.5 - 5.8 )
fT4 18.2 ( 11.5 - 23.0 )

Ista stvar je bila i prije mjesec dana. Kako mogu biti tako različiti rezultati ( T4?? ) Sad mi je dalo da pijem EUTHYROX 25 pa me zanima kad se vide prvi rezultati :) . Od simptoma imam kroničan umor, slabost u mišićima nogu, vratu i zatiljku te napetost oko očiju. Kad je sve to počelo prije 2 mjeseca ( premda mi se čini da sam bezrazložno umoran već godinu dana ) toliko sam se bio iznervirao i uplašio da sam završio kod neuropsihijatra .....

Hvala na bilo kakvoj informaciji i pozdrav iz SplitaNemoj da se brines toliko jako, sve ce se stabilizovati ,sa psihickom napetoscu samo pravis gore...
Svi mi pretezno osjecamo umor i malaksalost ja nekad danima bi samo lezala ko krepala macka a nekad bi kucu zidala....
Nervoza samo pogorsava olaksavaj si sto vise radi nesto sto ce ti misli usmjeriti ka necem drugom ...I ja sam samo mislila o tome 24 sata i shvatila da ne valja to radit i sad (iako tjelo nekad nece)trudim se da zdravo jedem vjezbam to jako pomaze pij blage cajeve opustaj se....sam sebi mozes mnogo pomoc AUTOSUGESTIJA ima cudnu moc ...pokusaj:mig:
ps Moj endokrinolog kaze da je veoma bezpotrebno(osim ako to trenutno stanje zahtjeva)raditi nalaze krvi tako cesto u jednom danu ih izmjeri tri puta recimo,nece ti bit isti a ti ces bez potrebe da stvoris paniku....relax...

Split-36
04.10.2007., 18:20
danas mi je prijateljica pričala o svojoj prijateljici koj ima hipertireozu... da je imala napad prek vikenda i da joj je jako srce lupalo i kad je otišla na hitnu da se doktorica sprdala da je psihički bolesnik.

isto ko što je i meni moja doktorica rekla "to ti je sve zbog stresa"... istina je da sam bila malo šuk-šuk jedno vrijeme :rolleyes: , al da je uzrok svih tih bolesti štitnjače stres, psiha, u to baš i ne vjerujem. :confused:

meni je neuropsihijatar rekao da nađem curu i oženim se pa će mi hormoni štitnjače proraditi :rolleyes:

volio bih i to vidjeti :)

lopticahopsica
04.10.2007., 18:45
meni je neuropsihijatar rekao da nađem curu i oženim se pa će mi hormoni štitnjače proraditi :rolleyes:

Moguća je depresija i bezvoljnost u hipotireozi. Neuropsihijatar nema pojma.
Dosta mi je toga da liječnici ne razumiju stvari i da onda baljezgaju gluposti. Baš će ti cura riješit hormone.
Ja sam bila u privremenoj hipotireozi zbog pretraga i pala osjećala sam tjeskobu i bezvoljnost. To je bilo zbog hormona, a ne zato što me nešto mučilo u životu.

coma black!
04.10.2007., 18:57

e hvala, ja sam mislila da je nešto komplicirano:)

amis
04.10.2007., 19:05
ISLA SAM NA DUBINSKO SNIMANJE ZUCI I JA SAM TO MISLILA A ONI KAZU DA MI JE ZUC SUPER VJERUJ MI NEMA NALAZA KOJI NISAM URADILA UBLAZUJU SE SIMPTOMI VEOMA SPORO ALI UBLAZUJU SE jA BIH VOLJELA KAD BIH ZNALA UZROKE DA SAMA SEBI POMOGNEM DA SI OLAKSAM....:ne zna: ZNAS KAKO DESAVA SE TO SA PONEKOM HRANOM ALI NE UVJEK RECIMO NEKAD CU POJESTI NESTO I NISTA SE NECE CESIT A NEKAD ...ZNAS I SAMA PRICALA SAM ....UZAS...
GRCEVI SU TACNO U PREDJELU ZELUDCA OSOBITO POSLE KAVE (NE BAS SVAKI PUT KAZEM...)COKOLADE ,GRAH ITD....
:mudri: ENDOKRINOLOG KAZE DA JE TO POSLJEDICA PRELASKA U HIPER I MNOGO TABLETA KOJIM SU ME "ZNALCI"KLJUKALI...posle sam se vratila i hipo ali to je ostalo i jos se borim s tim(inace i prije sam imala slabiji zeludac osjetljiviji al ne ovako...

:( bas mi je zao,izdrzi , sigurno ce biti bolje...samo pripazi na ishranu ocito ti je zeludac preopterecen silnim lijekovima...probaj piti neke tabletice za probavu, znam za ranibos kod nas, a ne mogu se sjetiti nekih drugih ...

:kiss: :w

amis
04.10.2007., 19:08
meni je neuropsihijatar rekao da nađem curu i oženim se pa će mi hormoni štitnjače proraditi

volio bih i to vidjeti

bravo za neuropsihijatra :lux: :rofl::rofl: :lol: :lol: još da ti nađe ženu :rofl:

ništa ne brini, regulisaće se to, ne može preko noći :mig:

amis
04.10.2007., 19:10
Dosta mi je toga da liječnici ne razumiju stvari i da onda baljezgaju gluposti. Baš će ti cura riješit hormone.
Ja sam bila u privremenoj hipotireozi zbog pretraga i pala osjećala sam tjeskobu i bezvoljnost. To je bilo zbog hormona, a ne zato što me nešto mučilo u životu.

:top: i još kažu kako umišljaš :rolleyes:

jahorinka
04.10.2007., 19:59

koji je to luđak :rofl: :lol:

drži se ti nama :grli:

jahorinka
04.10.2007., 20:00
:top: i još kažu kako umišljaš :rolleyes:

jaoooo :rofl:

al je istina :flop:

slronhill
04.10.2007., 21:02
sto se tice oscilacije meni divljaju hormoni vrlo različito.danas normalni,sutra visoki......
potpisujem osobno da je razlog svemu bio stres i to jaaaaki jer mi nitko u obitelji u zadnjih 80-ak godina nije bolovao od toga.

a sto se tice razlike u normalnim vrijednostima stvar ti je u aparatu.vecina bolnica ima iste jer ih financira drzava(grad,zupanija) a privatnici se sami rinu oko takvih stvari(ovo 100% provjereno od strane 2 razlicita labosa gdje mi frendice rade-jedna u drzavnoj druga u priv.labosu)

jahorinka
04.10.2007., 21:12
a sto se tice razlike u normalnim vrijednostima stvar ti je u aparatu.vecina bolnica ima iste jer ih financira drzava(grad,zupanija) a privatnici se sami rinu oko takvih stvari(ovo 100% provjereno od strane 2 razlicita labosa gdje mi frendice rade-jedna u drzavnoj druga u priv.labosu)

ok...

a postoji i razlika među državnim bolnicama...

TSH u Splitu je 0,3 - 3,6 ( tak je barem napisao Split-36), a u Varaždinu 0,3 - 4,0.
razlika u gornjoj granici je 0,4 :ne zna:

ah :kava:

edit - nisam pažljivo čitala... "vecina bolnica ima iste"

sori :o

Split-36
04.10.2007., 21:20
ok...

a postoji i razlika među državnim bolnicama...

TSH u Splitu je 0,3 - 3,6 ( tak je barem napisao Split-36), a u Varaždinu 0,3 - 4,0.
razlika u gornjoj granici je 0,4 :ne zna:

ah :kava:

hej, haj...danas sam se raspravljao sa doktoricom opće prakse jer sam tvrdio ako se nešto mjeri u nmol/L onda to mora biti jednoznačna vrijednost bez obzira na uređaj...a ona mi je rekla da sam ja tehničke struke i da se ne miješam u biologiju...a mene boli glava već 2 dana, jel to ima veze sa hipo što već :)

jahorinka
04.10.2007., 21:23
hej, haj...danas sam se raspravljao sa doktoricom opće prakse jer sam tvrdio ako se nešto mjeri u nmol/L onda to mora biti jednoznačna vrijednost bez obzira na uređaj...a ona mi je rekla da sam ja tehničke struke i da se ne miješam u biologiju...a mene boli glava već 2 dana, jel to ima veze sa hipo što već :)

sva sreća pa ti je objasnila :rofl: :lol: :flop:

kaj se glavobolja tiće... nekad me ulovi, al rijetko... sad dal je to baš zbog hypo, nisam baš sigurna. :ne zna:

Split-36
04.10.2007., 21:30

ja se slažem u potpunosti sa tobom...mene su prva 3 tjedna mučili samo fizički simptomi ( umor, umor, umor....)i tek onda kad sam manje više cijeli godišnji proveo na kauču uhvatila me depresija i bezvoljnost...a u životu mi stvarno ništa ne fali niti me muči...doktorica mi je u početku rekla da jedem voće i povrće i da sam nisam tražio da idem pregledati štitnjaču tko zna kad bi išao... prije 5 tjedana mi specijalist nije dao nikakvu terapiju nego da vidimo oće li se samo smiriti...kako da ne...pa mi je neuropsihijatar prepisao antidepresiv jer sam stvarno bio uznemiren al samo zato što sam bio za ništa...i sad sam prije 3 dana počeo piti euthyrox...

female
04.10.2007., 22:11
ej bok... nakon terapije mi se tsh snizio na 3.7 a danas sam išla vidjeti svoj novi nalaz krvi i pokaže da mi je tsh 5,7. onda mi je pojačao terapiju na 50 mg euthyrox,a do sada sam imala 25 mg svaki dan. i od sutra počinjem sa 50.
zašto mi se stanje pogoršava? :confused:

lala
05.10.2007., 00:35
Ma nije meni kroz tjelo vec u zeludcu i slomije me pa dva tri dana nemogu sebi doc zderem cajeve da si olaksam ....:kava:

Ma i meni definitivno dolazi od želuca, tu je žarište ali me toliko izmuči i izmori da osjećam slabost u rukama i nogama , sve dok peptoran ne proradi

lala
05.10.2007., 00:45

Aha:rolleyes: , koji je to psihić, molim te,zvuči poznato(Jel mu prezime počinje sa S:D ) moš na p.m.

a ako ipak nađeš takvu curu koja vraća izgubljene dijelove štitnjače,
javi i meni pa da mi je posudiš malo, jelte
:D

lala
05.10.2007., 00:47
Što se tiče tvojih nalaza (iz Analize i gdje drugdje, na Firulama?), mislim da su te razlike savim o.k., nikakva greška, jer čak i meni te referentne vrijednosti često pišu drugačije u istom labosu (Nuklearna)

amis
05.10.2007., 07:40
a mene boli glava već 2 dana, jel to ima veze sa hipo što već :)

ne mora to biti od hipo, pa gle kakve su promjene vremena, i najzdravijeg mora nešto boljeti...još ako si bio nešto napet,eto npr zbog rasprave sa dr, može onda biti i od toga :mig:

a ja uopšte ne razgovaram sa dr opšte prakse o ovim stvarima, od nje samo uzmem uputnicu :kava:

amis
05.10.2007., 07:43
ej bok... nakon terapije mi se tsh snizio na 3.7 a danas sam išla vidjeti svoj novi nalaz krvi i pokaže da mi je tsh 5,7. onda mi je pojačao terapiju na 50 mg euthyrox,a do sada sam imala 25 mg svaki dan. i od sutra počinjem sa 50.

ne brini, 25 je stvarno mala terapija, meni se poslije terapije od 25 isto povisio tsh, ali mi nije dala odmah 50, nego jedan dan 50, jedan 25, i sad se regulisalo, i pijem tu terapiju :)

amis
05.10.2007., 07:44
a ako ipak nađeš takvu curu koja vraća izgubljene dijelove štitnjače,
javi i meni pa da mi je posudiš malo, jelte
:D

da da, posudiš svima nama :rofl: :rofl:

amis
05.10.2007., 07:48
sto se tice oscilacije meni divljaju hormoni vrlo različito.danas normalni,sutra visoki......
potpisujem osobno da je razlog svemu bio stres i to jaaaaki jer mi nitko u obitelji u zadnjih 80-ak godina nije bolovao od toga.

stres ima velikog utjecaja :top: kod tebe pogotovo kad tako vriraju,ali to je kod tebe...npr ko ima hashimoto, ne znam baš je li od stresa, ali vrlo moguće...ma sve bolesti su danas od stresa i brzog života :flop:

eto , meni ne variraju, kad god sam vadila, bili visoki... do sad, naravno :D

ayica
05.10.2007., 09:09
Meni je prije cca 2 tjedna doktor povisio dozu euthyroxa sa 50 na 75 zbog povišenog TSH. Baš nekako kad sam počela piti tu novu dozu, dobila sam i nekakvu virozu sa simptomima gripe zbog koje sam odležala 3 dana. Ta viroza se dosta dugo vukla, još i sada malo kašljem. Međutim, ono kaj me muči je da me zna preko dana boljeti glava, jaaako sam umorna, a preko noći se uvijek iznojim tako da moram mijenjati kompletnu posteljinu, sve mi je mokro...:( Ne znam dal' je to zbog te viroze koju vučem već 14 dana, ili ima veze sa povišenjem doze hormona? Jel' netko imao slično iskustvo? Frendica koja isto ima Hashimoto kaže da mi je to dok se ne prilagodim na novu dozu...
Hvala unaprijed na odgovorima!

amis
05.10.2007., 21:05
Meni je prije cca 2 tjedna doktor povisio dozu euthyroxa sa 50 na 75 zbog povišenog TSH. Baš nekako kad sam počela piti tu novu dozu, dobila sam i nekakvu virozu sa simptomima gripe zbog koje sam odležala 3 dana. Ta viroza se dosta dugo vukla, još i sada malo kašljem. Međutim, ono kaj me muči je da me zna preko dana boljeti glava, jaaako sam umorna, a preko noći se uvijek iznojim tako da moram mijenjati kompletnu posteljinu, sve mi je mokro...:( Ne znam dal' je to zbog te viroze koju vučem već 14 dana, ili ima veze sa povišenjem doze hormona? Jel' netko imao slično iskustvo? Frendica koja isto ima Hashimoto kaže da mi je to dok se ne prilagodim na novu dozu...

:( moguce da se spojilo oboje... zao mi je, izdrzi , ako je do nove doze brzo ce proci :kiss:

lopticahopsica
05.10.2007., 21:14
ja se slažem u potpunosti sa tobom...mene su prva 3 tjedna mučili samo fizički simptomi ( umor, umor, umor....)i tek onda kad sam manje više cijeli godišnji proveo na kauču uhvatila me depresija i bezvoljnost...a u životu mi stvarno ništa ne fali niti me muči...doktorica mi je u početku rekla da jedem voće i povrće i da sam nisam tražio da idem pregledati štitnjaču tko zna kad bi išao... prije 5 tjedana mi specijalist nije dao nikakvu terapiju nego da vidimo oće li se samo smiriti...kako da ne...pa mi je neuropsihijatar prepisao antidepresiv jer sam stvarno bio uznemiren al samo zato što sam bio za ništa...i sad sam prije 3 dana počeo piti euthyrox...

Pričekaj malo da ti se "uhvati" euthyrox i bit ćeš bolje. Ja pijem tjedan dana ponovno i već sam živnula. Vidjet ćeš, bit ćeš bolje. :)

lopticahopsica
05.10.2007., 21:18

Možda ima i frendica pravo. Kad prođe skroz viroza i neko vrijeme navikavanja na novu dozu, možda bude bolje. A kad trebaš opet vaditi hormone? Vidjet ćeš kakvo je stanje.

tough_cookie
06.10.2007., 23:20

ako ti je dijagnoza hashimoto, stanje ti se pogorsava jer je to progresivna bolest, znaci antitijela ce napadati stitnjacu dok je posve ne "uniste". a za cijelo to vrijeme ti joj moras "pomagati" u preostalom radu prilagodjavanjem doze hormona.

tough_cookie
06.10.2007., 23:22

ja sam hashimoto, terapija skoro godinu dana. preko ljeta su mi skocila antitijela pa mi je doktor na kontroli u rujnu opet povecao euthyrox. znojim se ko svinja, i, sto je najgore, znoj mi ima neki potpuno drugaciji miris od mog "standardnog" - nije bas ugodno :tuzni:

moguce je da i viroza ima utjecaja, ali ovo znojenje je dosta tipicno za euthyrox.

lunablu
07.10.2007., 07:44
pridružujem se vašoj raspravi o štitnjači. Bolujem od hipertiroze koja česti prelati u hipo. ne kotroliram kilažu i noge mi jako otiču. Zanima me dobar nutricionista ili ako netko već posjeduje podatke o prehrani i hipertirozi da mi se javi

jahorinka
08.10.2007., 12:10
euthyrox + kontracepcija, kak to ide? :misli: :confused:

lopticahopsica
08.10.2007., 15:40
euthyrox + kontracepcija, kak to ide? :misli: :confused:

Vjerojatno misliš konkretno na kontracepcijske tablete. :mig:
To i mene zanima.

jahorinka
08.10.2007., 15:46
aha :) :p

reko je doktor da kao nema veze ako ih pijem, dok na drugom forumu čitam, da pilule "otežavaju rad" euthyroxu :ne zna:

mislim, prije ću vjerovat doktoru... al svejedno... :mig:

amis
08.10.2007., 16:41
aha :) :p

reko je doktor da kao nema veze ako ih pijem, dok na drugom forumu čitam, da pilule "otežavaju rad" euthyroxu :ne zna:

mislim, prije ću vjerovat doktoru... al svejedno... :mig:

ja ti ne vjerujem puno doktorima...sve o lijekovima provjeravam kod mr.ph.

ayica
09.10.2007., 09:10
ja sam hashimoto, terapija skoro godinu dana. preko ljeta su mi skocila antitijela pa mi je doktor na kontroli u rujnu opet povecao euthyrox. znojim se ko svinja, i, sto je najgore, znoj mi ima neki potpuno drugaciji miris od mog "standardnog" - nije bas ugodno :tuzni:

moguce je da i viroza ima utjecaja, ali ovo znojenje je dosta tipicno za euthyrox.

A kaj to znači da ću se stalno tak' znojiti? :eek: Ili mi Euthyrox ne odgovara kao lijek pa da tražim doktora da mi prepiše neki drugi, isto sa tim hormonima, ali možda od drugog proizvođača? Mislim, fakat nije ugodno... Doduše, kako mi viroza sporo prolazi, tako se nešto manje znojim, ali još uvijek se ipak znojim dosta :(
Na kontrolu idem tek u prvom mjesecu, a do tada ću se istopiti od tolikog znojenja...
I još nekaj... primijetila sam na nogama bijele točkice, neke veće neke manje, a negdje sam čitala da se kod bolesti štitnjače može pojaviti i vitiligo :eek: , samo mi još to treba.:flop:
Prije godinu dana kada mi je dijagnosticiran taj Hashimoto imala sam problem samo ispadanja kose. Od kad pijem tablete, kosa i dalje ispada, dakle taj problem nije riješen, ali javili su se i drugi problemi... mislim ispada da bi bilo bolje da uopće nisam išla doktoru jer sad imam više problema nego kad sam došla :cry:

jahorinka
09.10.2007., 13:16
mislim ispada da bi bilo bolje da uopće nisam išla doktoru jer sad imam više problema nego kad sam došla :cry:

to sam i ja zaključila :flop:

amis
09.10.2007., 17:44
I još nekaj... primijetila sam na nogama bijele točkice, neke veće neke manje, a negdje sam čitala da se kod bolesti štitnjače može pojaviti i vitiligo :eek: , samo mi još to treba.:flop:

a ja da se kod vitiliga pojavi problem sa štitnom :confused:

uglavnom,ne brini,neće krenuti vitiligo :kiss:

to sam i ja zaključila :flop:

da,uvijek jedno vuče još nešto drugo :flop:

lucy-luu
10.10.2007., 00:25
ima li tko sa slučajem da su mu hormoni u redu , dijagnoza je struma štitnjače ali da su mu antitijela štitnjače abnormalno velika.kakva je terapija u tom slučaju.tek sam dobila nalaze nakon što mi je dijagnosticirana struma, a endokrinologica me je poslala da napravim antitijela.sad čekam da vidim što će mi reći

clarity
10.10.2007., 01:24
ima li tko sa slučajem da su mu hormoni u redu , dijagnoza je struma štitnjače ali da su mu antitijela štitnjače abnormalno velika.kakva je terapija u tom slučaju.tek sam dobila nalaze nakon što mi je dijagnosticirana struma, a endokrinologica me je poslala da napravim antitijela.sad čekam da vidim što će mi reći

terapija ovisi o tvom endokrinologu. neki krenu odmah s eutiroxom (s cim se ne slazem) neki ne. jedini ''lijek'' za tiroiditis je selenij koji donekle smiruje upalu te antioksidansi. dakle zdrav zivot, prehrana, vitamini i selenij i antitjela se cesto znaju povuci.
sretno :)

Nemrac
10.10.2007., 02:36
Ma i meni definitivno dolazi od želuca, tu je žarište ali me toliko izmuči i izmori da osjećam slabost u rukama i nogama , sve dok peptoran ne proradi

I ja isto osjecam bas tu slabost i ponekad imam osjecaj da cu se srusit a kad je zeludac ok nema tih simptoma...Jel se i tebi odmah nadme zeludac u tom momentu ja imam osjecaj kao da ce explodirati traje dva do tri dana ja onda samo pijem cajeve i tako ublazim i nekad kad se dobro osjecam pojedem nesto sto mi nasmeta i opet ispocetka ....uzas...nadam se da to nece vjecno trajati...:rofl:

Nemrac
10.10.2007., 02:37
da da, posudiš svima nama :rofl: :rofl:

da i ja to kazem posudi je... hahahha:lol:

Nemrac
10.10.2007., 02:47
Amis kazi mi nesto posto se ti bavis sportom i to...ja jadna tako pokusavam recimo dva tri dana ja cu vjezbat ,brzo hodanje i kardio vjezbe i kojesta i onda kad mi naidje umor par dana ja samo lezim nemam snage nekad nizasta ...kako da to pobjedim da natjeram svoje tjelo da svaki dan vjezbam bar pomalo (bojim se da ovako na preskoke necu nikad omrsaviti):lol::s
Meni slabost neka jaka u misicima bude i ja cak i kad lezim ili sjedim ja osjecam tu slabost i onda i volju izgubim za bilo sta i ako se odmaram nekoliko dana snaga se malo povrati i ja opet vjezbam i tako u krug....kako da se motivisem dali mislis bili trebala piti vitamine recimo pored zdrave ishrane(trudim se koliko mogu...):ne zna: kako ti sebi rasporedis vjezbu i ishranu i tako to....sta izbjegavas a sta preporucujes???:cerek: :kiss: :W

amis
10.10.2007., 07:10
Amis kazi mi nesto posto se ti bavis sportom i to...ja jadna tako pokusavam recimo dva tri dana ja cu vjezbat ,brzo hodanje i kardio vjezbe i kojesta i onda kad mi naidje umor par dana ja samo lezim nemam snage nekad nizasta ...kako da to pobjedim da natjeram svoje tjelo da svaki dan vjezbam bar pomalo (bojim se da ovako na preskoke necu nikad omrsaviti):lol::s
Meni slabost neka jaka u misicima bude i ja cak i kad lezim ili sjedim ja osjecam tu slabost i onda i volju izgubim za bilo sta i ako se odmaram nekoliko dana snaga se malo povrati i ja opet vjezbam i tako u krug....kako da se motivisem dali mislis bili trebala piti vitamine recimo pored zdrave ishrane(trudim se koliko mogu...):ne zna: kako ti sebi rasporedis vjezbu i ishranu i tako to....sta izbjegavas a sta preporucujes???:cerek: :kiss: :W

sad nemam vremena kucati,pa cu odgovoriti kad dođem s posla :grli:

amis
10.10.2007., 07:20
:D nadam se da je i tebi pomogla kao meni sa opstipacijom!!!:rofl:

cosadela, jesi li imala problema s opstipacijom prije terapije...ja nikad prije nisam imala problema,baš na suprot,sve redovno i regularno...međutim sad nekih 15-tak dana unazad imam tih problema-je li moguće od euthyroxa ili je to slučajno nešto...a što se ishrane tiče, nisam je promijenila da bih rekla da je od toga :kiss:

ima li još neko tih problema,slučajno :D

:w

cosadela
10.10.2007., 08:22
cosadela, jesi li imala problema s opstipacijom prije terapije...:kiss:
w

Ja ti sa ostipacijom imam problema već godinama, (a ko ubiti zna od kad mi štitnjača nije sasvim ok. i meni nema veze sa terapijom jer ništa nepijem (tsh varira, samo su mi antitjela visoka 750). mislim probala sam sve, čak sam jedno vrijeme pila maslinovo ulje na tašte (ODVRATNO), i tako, većinom sve pomogne tjedan-dva i gotovo. Mislim da sam rođena sa ljenim crijevim, pokušavam ne koristi nikakve čajeve i sl. (ponekad uzmem one voćne kocke- ali rijetkost). istina nejedem dosta voća, ali i to ću pokušati promjeniti.
uglavnom što god koristim ne često da se organizam ne bi navikao. da znam lijek za stalno vjeruj mi da niko ne bi bio sretniji vjeruj mi to bi bilo i čak na Jambo plakatima:lol:

amis
10.10.2007., 13:12
Ja ti sa ostipacijom imam problema već godinama, (a ko ubiti zna od kad mi štitnjača nije sasvim ok. i meni nema veze sa terapijom jer ništa nepijem (tsh varira, samo su mi antitjela visoka 750). mislim probala sam sve, čak sam jedno vrijeme pila maslinovo ulje na tašte (ODVRATNO), i tako, većinom sve pomogne tjedan-dva i gotovo. Mislim da sam rođena sa ljenim crijevim, pokušavam ne koristi nikakve čajeve i sl. (ponekad uzmem one voćne kocke- ali rijetkost). istina nejedem dosta voća, ali i to ću pokušati promjeniti.
uglavnom što god koristim ne često da se organizam ne bi navikao. da znam lijek za stalno vjeruj mi da niko ne bi bio sretniji vjeruj mi to bi bilo i čak na Jambo plakatima:lol:

:rofl: :rofl:

:kiss: bas mi je zao sto te tako muce,meni su malo prebrza crijeva,pa je malo drugaciji problem,ali te sad mogu shvatiti jer evo 15tak dana imam taj problem :grli:

amis
10.10.2007., 13:23
nemrac,
euthyrox djeluje na imunitet i na leukocite,moze se desiti npr da leukociti budu umanjeni,pa je preporučljivo češće provjeravati krvnu sliku,kad se uzima ta terapija.Obzirom na to,ne bi bilo loše koristiti dodatke u ishrani,jer je putem voća i povrća nemoguće unijeti dovoljno vitamina,minerala i potrebnih elemenata za organizam.

A sad,ako ćeš trenirati sama,onda bi trebala planirati vrijeme treninga, odrediti dane i tačan sat treninga,npr. ponedeljak,srijeda i petak u 19h, ili 20 h i držati se tog rasporeda, a onda kad ti je mrsko,sjeti se mene :D i sljedećeg: kad kreneš s treningom i kad završiš osječaćeš se :cerek: super i biće ti drago što nisi odustala :9

ili da nađeš neki rekreacijski centar i izabereš npr. super kombinaciju aerobik + pilates (opet npr.2x sedmično pilates + 1 ili 2 x sedmično aerobik) i uplatiš mjesec, tri ili pola godine unaprijed...to žene natjera da dođu opet na sljedeći sat, jer pare bezveze propadaju ako ne dolaze:mig: na početku to bude obaveza,a poslije zadovoljstvo bez kojeg više ne možeš :cerek:

jahorinka
10.10.2007., 14:19
evo, baš mi divlja :cerek: :lol:

nego, pričitala sam da euthyrox dugoročnim uzimanjem šteti kostima :mama:

:confused:

Nemrac
10.10.2007., 15:23

Kazu obicni jogurt i vlaknasto povrce i voce pomaze ja isto to imam familijarno cak i moja 6 godisnja kci ima problema...:rofl:

Nemrac
10.10.2007., 15:30
nemrac,
euthyrox djeluje na imunitet i na leukocite,moze se desiti npr da leukociti budu umanjeni,pa je preporučljivo češće provjeravati krvnu sliku,kad se uzima ta terapija.Obzirom na to,ne bi bilo loše koristiti dodatke u ishrani,jer je putem voća i povrća nemoguće unijeti dovoljno vitamina,minerala i potrebnih elemenata za organizam.

A sad,ako ćeš trenirati sama,onda bi trebala planirati vrijeme treninga, odrediti dane i tačan sat treninga,npr. ponedeljak,srijeda i petak u 19h, ili 20 h i držati se tog rasporeda, a onda kad ti je mrsko,sjeti se mene :D i sljedećeg: kad kreneš s treningom i kad završiš osječaćeš se :cerek: super i biće ti drago što nisi odustala :9

ili da nađeš neki rekreacijski centar i izabereš npr. super kombinaciju aerobik + pilates (opet npr.2x sedmično pilates + 1 ili 2 x sedmično aerobik) i uplatiš mjesec, tri ili pola godine unaprijed...to žene natjera da dođu opet na sljedeći sat, jer pare bezveze propadaju ako ne dolaze:mig: na početku to bude obaveza,a poslije zadovoljstvo bez kojeg više ne možeš :cerek:

znas li mozda kako se ti leukociti pisu na latinskom da mogu trazit da mi provjere to posto krajem mjeseca ponovo idem vadit nalaze i posto na engleskom pise neznam kako zovu leukocite ovdje????:ne zna:
Pokusat cu, jer shvatila sam da mi vjezba pomaze iako mi cesto oticu zglobovi na nogama (ljevi mnogo vise jer sam iskrenula tu nogu)i kicma me boli al ja to vise pripisujem tezini(ja sam mozda oko 70 kg na 1,63 visinu)A sama cu jer sve imam kuci od staze za trcanje,velike lopte i kanal na TV 24 sata vjezbe da biras.....:s

amis
10.10.2007., 17:58
znas li mozda kako se ti leukociti pisu na latinskom da mogu trazit da mi provjere to posto krajem mjeseca ponovo idem vadit nalaze i posto na engleskom pise neznam kako zovu leukocite ovdje????:ne zna:
Pokusat cu, jer shvatila sam da mi vjezba pomaze iako mi cesto oticu zglobovi na nogama (ljevi mnogo vise jer sam iskrenula tu nogu)i kicma me boli al ja to vise pripisujem tezini(ja sam mozda oko 70 kg na 1,63 visinu)A sama cu jer sve imam kuci od staze za trcanje,velike lopte i kanal na TV 24 sata vjezbe da biras.....:s

pogledaću negdje za leukociti,mada je to latinski naziv,pa se tako i pise,jedino možda y umjesto i ...a za opstipaciju,jedite supu svaki dan :D pomaže :mig:

amis
10.10.2007., 17:59
evo, baš mi divlja :cerek: :lol:

nego, pričitala sam da euthyrox dugoročnim uzimanjem šteti kostima :mama:

da :confused: :confused: :confused: stvarno :eek:

cosadela
11.10.2007., 07:33
Kazu obicni jogurt i vlaknasto povrce i voce pomaze ja isto to imam familijarno cak i moja 6 godisnja kci ima problema...:rofl:

kažu da pomaže svašta i pomaže na neko vrijeme, trebala bi non stop jesti kuhano, ali to nemogu, pa neću na posao nositi variva. samo istina je da što više voća i kretanja može biti od pomoći!!!
Ja sad pijem i jabučni ocat, još nema nekih promjena ali neću odustati, pijem tek 4 dana, danas nisam jer sam odlučila biti na mjesečevoj djeti pa danas samo voda, i idem na aerobik 2X tjedno (nemam vremena više)
Možda nešto pomogne i u opstipaciji i u kilama!:s

amis
11.10.2007., 12:00
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/362/

ima nešto o opstipaciji,ko zna,možda nekome pomogne bekunis :)

amis
11.10.2007., 12:38
nemrac
White Blood Cells su leukociti ili leukocytes

Nemrac
11.10.2007., 12:57
nemrac
White Blood Cells su leukociti ili leukocytes

Hvala ,morat cu provjeriti leukocite....:w :W

booo
12.10.2007., 07:40
zašto se mora operirati ako nije tako opasan (ne metastazira)???

hooray
12.10.2007., 10:47
nije istina da ne metastazira, moze metastazirati, ali je jako mala sansa, ako se ne tretira na vrijeme uvijek postoji sansa da predje na limfne zlijezda i nastavi dalje
a dodatni problem je da se cesto desi da se pojavljuje vise zarista u samoj stitnjaci i cak se preporucuje da se preventivno ukloni cijela stitnjaca jer ako se samo polovicno operira veca je sansa da ce se u ostatku opet nesto pojaviti

uostalom o cemu pricamo iako je relativno neagresivan i dalje je karcinom, a to po definiciji znaci da je zlocudno

lopticahopsica
12.10.2007., 12:13

Metastazira, ja sam imala metastaze u limfnom čvoru. Nije opasan kao drugi karcinomi jer sporo raste (ali ipak raste :) )i zato što postoji adekvatna terapija za njega. Radioaktivno jod će ubiti samo stanice štitnjače i stanice papilarnog karcinoma štitnjače, a neće oštetiti druge kao kod kemoterapije.

booo
12.10.2007., 12:18
a limfni čvorovi se nalaze po cijelom tijelu? oprostite na mom neznanju, tek skupljam informacije. sve mi je to još friško. :(

nađen mi je karcinom u jednom od čvorova. trebala bi dogovoriti operaciju vađenja cijele štitnjače. ako nije strašno progresivan, nema žurbe. voljela bih se raspitati i o alternativnim načinima liječenja. da li netko od vas ima iskustva? i kakva su iskustva onih poslije operacije?

cosadela
12.10.2007., 13:28

kako si otkrila da omaš karcinom? da li su ti i hormoni neuredni ili? Zanima me da li hormoni mogu biti uredni, jer je nikad nisam radila ultrazvuk štitnjače.

Čuvja se!:mig:

booo
12.10.2007., 13:38
kako si otkrila da omaš karcinom? da li su ti i hormoni neuredni ili? Zanima me da li hormoni mogu biti uredni, jer je nikad nisam radila ultrazvuk štitnjače.

Čuvja se!:mig:

Prvo sam radila ultrazvuk koji je pokazao da postoje čvorići. Nakon toga je slijedila punkcija. Hormoni mogu biti ali i ne moraju u normali. Moji, naime, nisu u redu tako da uzimam i hormonsku terapiju. Prema mom nekom shvaćanju stvari, mislim da je potrebno napraviti i pretrage hormona i ultrazvuk, neovisno jedno o drugom.

lopticahopsica
12.10.2007., 15:56
a limfni čvorovi se nalaze po cijelom tijelu? oprostite na mom neznanju, tek skupljam informacije. sve mi je to još friško. :(

nađen mi je karcinom u jednom od čvorova. trebala bi dogovoriti operaciju vađenja cijele štitnjače. ako nije strašno progresivan, nema žurbe. voljela bih se raspitati i o alternativnim načinima liječenja. da li netko od vas ima iskustva? i kakva su iskustva onih poslije operacije?

Papilarni karcinom najčešće metastazira na limfne čvorove vrata. U gorim slučajevima pluća, kosti... No to je rijetko.
Ne moraš se brinuti ako ti je u jednom čvoriću na štitnjači nađeno. A ne moraš se bojati ni zbog operacije. Brzo ideš doma. Bolje ti je to izvaditi pa si mirna.
Meni su hormoni bili savršeni pa su našli karcinom na ultrazvuku.
Nema panike. :kiss:

cosadela
12.10.2007., 20:23
booo! Hvala na odgovoru, nadam se da ćeš jako brzo biti puuuno bolje!!!
:cerek:

amis
13.10.2007., 12:18
booo :kiss:
ne znam nista o tome,ali ti zelim da sto prije budes dobro :)

amis
13.10.2007., 12:20
Hvala ,morat cu provjeriti leukocite....:w :W

:top:

komplet krvnu sliku uradi :mig:

booo
15.10.2007., 08:48
hvala curke :cerek:

lopticahopsica, koliko je trajao tvoj oporavak nakon operacije? kako se osjećaš sada?

amis
16.10.2007., 07:27
neka štitne na prvoj strani :mig:

grizempopotrebi
16.10.2007., 07:46
Ispričavam se što mi se ne da čitati 30 i nešto stranica vezanih uz temu jer sam u bedu, ali javljam se jer je moj problem MOŽDA vezan za štitnjaču, pa ću samo nabaciti već napisano :

http://www.forum.hr/showthread.php?t=267682

Pozz

Grizempopotrebi

Nemrac
16.10.2007., 19:04

komplet krvnu sliku uradi :mig:

hocu i mene interesuje:kiss:

moja volja
18.10.2007., 08:10
Dobar dan. Da se i ja javim ovdje...
Eto napokon su došli do zaključka da imam hipotireozu TSH mi je 40 udebljala sam se 20 kg za dvije godine..a u zadnjih par mjeseci 11 kg...(20 sve ukupno) kosa mi je otpala grozno znojim se ko luda...nervozna sam ma šta nervozna živčanni bolesnik maltene, umorna non stop...
Dobila ethyrox početna doza 50 pa 75 pa 100 ....iskreno me zanima dali se ta debljina reducira s vremenom i depresija?? Kakva su vaša iskustva s tim?

booo
18.10.2007., 08:32
Eto napokon su došli do zaključka da imam hipotireozu TSH mi je 40 udebljala sam se 20 kg za dvije godine..a u zadnjih par mjeseci 11 kg...(20 sve ukupno) kosa mi je otpala grozno znojim se ko luda...nervozna sam ma šta nervozna živčanni bolesnik maltene, umorna non stop...
Dobila ethyrox početna doza 50 pa 75 pa 100 ....iskreno me zanima dali se ta debljina reducira s vremenom i depresija?? Kakva su vaša iskustva s tim?

što se depresije tiče, mislim da će to doći na svoje, naravno ako je jedini uzrok štitnjača. za kile ne znam.

amis
18.10.2007., 08:58
ja mislim da će kile krenuti dolje ako se malo aktivirate fizički uz terapiju,pogotovo će biti bolje kad tsh krene da se reguliše, a tjelesna aktivnost pomaže i pri tome :top: ništa bez rekreacije i uravnotežene ishrane :mig: naravno uz pravu terapiju

sretno :kiss:

a moje iskustvo je da se uopšte nisam debljala i na vrijeme sam otkrila problem sa štitnom :s ali konstantno se bavim rekreacijom od 2 do 5 puta nedeljno, i ishrana mi je relativno dobra :)

moja volja
18.10.2007., 10:32
Ah ebemu..kad da stignem još i to uz bebu od 7mj.
Kuhaj peri briši sklanjaj ...i još u teretanu a od umora bi umrla samo da me puste (muž i malac)...

amis
18.10.2007., 15:48
:cerek: uz bebu će otići kile, ne treba ti teretana :mig:

lopticahopsica
18.10.2007., 21:30
hvala curke :cerek:

lopticahopsica, koliko je trajao tvoj oporavak nakon operacije? kako se osjećaš sada?

Oprosti, nisam detaljno pratila temu pa tek sada odgovaram. :)

Nakon operacije ideš brzo doma, nakon dva dana. Ako je operacija opsežnija ili bude nekih problema s kalcijem, zadrže te duže. Ja sam išla doma nakon tri dana.
Prvo te malo muči rana na vratu jer ti treba netko pomoći oko pranja kose i boli kad kihneš. Nemaš štitnjači pa ti tijelo pada u hipotireozu. Mjesec dana nakon operacije sam išla na radioaktivni jod i tek su mi tada dali sintetičke hormone.

Osjećam se dobro. Psihički malo bude problem bez hormona zbog klonulosti tijela, bezvoljnosti, debljanja i sl. No znaš da moraš.

Ako hoćeš, javi mi na pp ako te zanimaju detalji oko bolnica i ako imaš još nekih pitanja. U kratko vrijeme sam naučila sve o papilarnom karcinomu. :)
Sve u svemu, SVE ĆE BITI OK! :kiss:

wings
19.10.2007., 09:55

sve te simptome imam i ja već 6 godina...variarnje u kilaži (+15,-30... tako u krug),sam pripisivala načinu života..puno sjedenja,malo kretanja...umor..ima dana kad ne mogu ustat iz kreveta,opet način života,,,a mijenjanje raspoloženja,kao da imam pms(a,nikad ga nisam imala)...depresija...
od svojih 'bližnjih'..dobijala sam eptete..razmažena,lijena,živčana,hipohondar...
al,sljedeći tjedan znat ću na čem' sam...

moja volja
19.10.2007., 12:01
Pitanje...dali hormone ft3 , ft4 i tsh smijem vaditi kad imam menzu , dobila sam termin da dođem vaditi baš na dan kad trebam imati menzes??

amis
19.10.2007., 12:09
mislim da smiješ...ali ipak naglasi to doktoru ...

nero1982
19.10.2007., 17:02
Pozdrav dragoj ekipi, a posebno Amisu i Nemracu koji su mi pomogli kad mi je bilo najteže... Ja sam vam završila radi moje drage štitnjače u bolnici jer su simptomi moje rapidne hipotireoze bili jaki i doktori nisu bili sigurni da li je to samo od štitnjače. Tsh je bio 11, ostali hormoni u granicama a meni je bilo užasno: vrtoglavice, smetalo me svijetlo, ostala bih totalno bez snage, povišen tlak, katastrofa. Povisili su mi dozu euthyroxa najprije na 50 pa na 75 i u roku od 2 tjedna Tsh je došao na 3!!!! Sad mi je gotovo savršeno ali sigurna sam da će tsh doći na 1. Htjela sam vam poručiti da ne očajavate i ne brinete jer će vam sigurno svi simptomi nestati i osjećat ćete se savršeno. Ne brinite, budite strpljivi i znajte da je "najmračnije prije svitanja"..... kisses

amis
19.10.2007., 22:13
Pozdrav dragoj ekipi, a posebno Amisu i Nemracu koji su mi pomogli kad mi je bilo najteže... Ja sam vam završila radi moje drage štitnjače u bolnici jer su simptomi moje rapidne hipotireoze bili jaki i doktori nisu bili sigurni da li je to samo od štitnjače. Tsh je bio 11, ostali hormoni u granicama a meni je bilo užasno: vrtoglavice, smetalo me svijetlo, ostala bih totalno bez snage, povišen tlak, katastrofa. Povisili su mi dozu euthyroxa najprije na 50 pa na 75 i u roku od 2 tjedna Tsh je došao na 3!!!! Sad mi je gotovo savršeno ali sigurna sam da će tsh doći na 1. Htjela sam vam poručiti da ne očajavate i ne brinete jer će vam sigurno svi simptomi nestati i osjećat ćete se savršeno. Ne brinite, budite strpljivi i znajte da je "najmračnije prije svitanja"..... kisses

:kiss: :kiss: nema na čemu :kiss: :kiss:

tako mi je drago da si sada dobro i da si na vrijeme reagirala :grli:

:jumping:

moja volja
20.10.2007., 07:33
nero1982 svaka čast, ja sam tek otkrila hipotireozu i osjećam se očaj nad očajima i stvarno mi je preteško da i zamislim da če biti bolje, ali eto valjda bude, drago mi je zbog tebe.

jahorinka
20.10.2007., 16:47
Pitanje...dali hormone ft3 , ft4 i tsh smijem vaditi kad imam menzu , dobila sam termin da dođem vaditi baš na dan kad trebam imati menzes??

ja sam već 2 put tak :misli: ne znam dal se smije :ne zna:

inače, sutra mi je zadnja euthyroxica :kava: a nisam bila kod doktora jer mi nalazi nisu još gotovi

samo da mi u tom periodu ths opet ne skoči :mama:

amis
20.10.2007., 17:04
ja sam već 2 put tak :misli: ne znam dal se smije :ne zna:

inače, sutra mi je zadnja euthyroxica :kava: a nisam bila kod doktora jer mi nalazi nisu još gotovi

samo da mi u tom periodu ths opet ne skoči :mama:

neće :bicedobro:

provincijalka_24
20.10.2007., 17:09
nero1982 svaka čast, ja sam tek otkrila hipotireozu i osjećam se očaj nad očajima i stvarno mi je preteško da i zamislim da če biti bolje, ali eto valjda bude, drago mi je zbog tebe.

draga, da i ja prijavim trenutno stanje...
prije 8 mjeseci dijagnosticirana hipo, uz tsh od 20...
u idućim mjesecima pao na 3 i nešto...
zadnja kontrola pred mjesec i pol - tsh - 5,8..(bila svadba, preseljenje, kaos...:mig: )
pijem letrox od početka i apsolutno nikakvih nuspojava nemam, kilaža uvik ista, sve super...najveći problem mi je bio zapamtiti svako jutro popit pilulicu, sve drugo dođe na svoje i nikakvih strahova nemaj...

jahorinka
20.10.2007., 19:13
neće :bicedobro:

ccc :kava:

:lol: :kiss:

p.s. aj pošalji preporučeno jednu kutiju :zubo:

Lipstick Girl
20.10.2007., 22:51
evo da se i jedan novi clan ukljuci u raspravu:)
imam hipotireozu dijagnosticiranu prije godinu dana...
t3 i t4 su mi u granicama normale, tsh ja na pocetku bio 6, 36 te dobila terapiju euthyrox 25...na sljedecoj kontroli ja pao na 3,8 te skocio nakon nekog vremena na 4,6....povisili mi terapiju na 50 i na sljedecoj kontroli tsh 6,2:rolleyes: sad pijem od 75....
citam malo vase postove i stvarno nemogu rec da imam neke ozbilnije simptome ili popratne pojave...mislim normalno funkcioniram i nisam nesto previse umorna...jedino osjecam blagu mucininu nakon tablete ponekad...
inadam se da ce mi tak i ostat:)
a sta se tableta tice, mozes ih kupit u ljekarni i bez recepta...20ak kn dodu...pravilo je da necim dokumentiras da imas hipotireozu, al daju i ovako;)

lala
21.10.2007., 00:55
I...Jel se i tebi odmah nadme zeludac u tom momentu ja imam osjecaj kao da ce explodirati traje dva do tri dana ja onda samo pijem cajeve i tako ublazim i nekad kad se dobro osjecam pojedem nesto sto mi nasmeta i opet ispocetka ....uzas...nadam se da to nece vjecno trajati...:rofl:

Je, to je to, jedan pogrešan zalogaj i na podu sam.
(ako sam još u fazi oporavka, ne uvijek, naravno)
A želudac, gornji dio kao kamen.
Kad mi se prvi put to dogodilo nisam vjerovala da su samo želučane tegobe, mislila sam da imam neki napadaj gadni koji mora završiti na operacijskom stolu:lol:

Uz to, bole me zglobovi. (Jeremija sam, pa šta)
Ne mogu ustati (a mlada sam,cvijetak).

jahorinka
21.10.2007., 01:29
evo da se i jedan novi clan ukljuci u raspravu:)
imam hipotireozu dijagnosticiranu prije godinu dana...
t3 i t4 su mi u granicama normale, tsh ja na pocetku bio 6, 36 te dobila terapiju euthyrox 25...na sljedecoj kontroli ja pao na 3,8 te skocio nakon nekog vremena na 4,6....povisili mi terapiju na 50 i na sljedecoj kontroli tsh 6,2:rolleyes: sad pijem od 75....
citam malo vase postove i stvarno nemogu rec da imam neke ozbilnije simptome ili popratne pojave...mislim normalno funkcioniram i nisam nesto previse umorna...jedino osjecam blagu mucininu nakon tablete ponekad...
inadam se da ce mi tak i ostat:)
a sta se tableta tice, mozes ih kupit u ljekarni i bez recepta...20ak kn dodu...pravilo je da necim dokumentiras da imas hipotireozu, al daju i ovako;)

nemam ni ja neke simptome. ne bi ni znala da me doktorica opće prakse nije uputila u radioizotopni lab :kokice:

i meni je poslje tablete nekad mučno u želucu :bljak: al kad se najedem, sve 5 :top:

e, hvala, idem u pon s poviješću bolesti onda do ljekarne. :kiss:

moja volja
21.10.2007., 10:12
blago vama, ja imam baš gadne simptome..od debljine depresije lupanja srca opadanje kose pucanje noktiju ne podnošenja topline non stpo znojenje suha koža...ma fuj. Zlo mi je kad se sjetim da se sutra moram opet probuditi, da nemam to slatko dijete svoje ni ne bi.

amis
21.10.2007., 11:28
nemam ni ja neke simptome. ne bi ni znala da me doktorica opće prakse nije uputila u radioizotopni lab :kokice:

i meni je poslje tablete nekad mučno u želucu :bljak: al kad se najedem, sve 5 :top:

e, hvala, idem u pon s poviješću bolesti onda do ljekarne. :kiss:

ako ne dobiješ,reci,poslaću ti :mig:
samo javiš na pm gdje

p.s.
sviđaju mi se tvoji avatari,lija je :top: (je li to lija?) :rofl:

amis
21.10.2007., 11:30
blago vama, ja imam baš gadne simptome..od debljine depresije lupanja srca opadanje kose pucanje noktiju ne podnošenja topline non stpo znojenje suha koža...ma fuj. Zlo mi je kad se sjetim da se sutra moram opet probuditi, da nemam to slatko dijete svoje ni ne bi.

tipični hipo simptomi ...ja bih prije rekla da imam simptome hiper, ali sam hipo...ono, mršava,masna koža i kosa,hiperaktivna,nervozna...ali ponekad neki umor ili ljenost (šta god da je) :rolleyes:

jahorinka
21.10.2007., 11:42
ako ne dobiješ,reci,poslaću ti :mig:
samo javiš na pm gdje

p.s.
sviđaju mi se tvoji avatari,lija je :top: (je li to lija?) :rofl:

ah, valjda će mi dati. u mojoj ulici je ljekarna za koju kažu da bi otrov prodali :zubo:
tak da nema straha :kiss:

jelda da je slatka? :cerek:
http://www.re-retro.com/wp-content/uploads/2006/06/SonicTails.png

nero1982
21.10.2007., 12:39

Ne brini, tako je bilo i meni a sve je počelo početkom ljeta....Mene je štitnjača "udarala" po živčanom sustavu- imala sam osjećaj strašne uznemirenosti, nekakvog čudnog lupanja srca, gušenja, trnci po nogama, nekakva fobija od trgovina jer bi imala osjećaj da ću pasti u nesvijesti i imala sam osjećaj kao da se ljuljam....Ma Katastrofa. A tsh je bio 5- minimalno povišen, a ja nisam mogla živjeti od simptoma. Dali su mi najprije terapiju od 12.5 mcg euthyroxa jer je tsh bio lagano povišen, naravno meni je bilo sve lošije, pa od 25- mni i dalje loše, pa 50, pa 75. Tako da je moja havarija trajala dobrih 4 mjeseci.. Sad mi je puno bolje, iako sam čula da bi trebalo povisiti dozu euthyroxa kad zahladni jer tada tijelu treba više hormona. Zna netko nešto o tome?

jahorinka
21.10.2007., 14:19
iako sam čula da bi trebalo povisiti dozu euthyroxa kad zahladni jer tada tijelu treba više hormona. Zna netko nešto o tome?

ma daj :eek:

nisam znala

pitat ću čiku doktora drugi tjedan :(

amis
21.10.2007., 18:32
ma daj :eek:

nisam znala

pitat ću čiku doktora drugi tjedan :(

nisam ni ja čula za to... :rofl: meni to nelogično ali eto hajde...

a lija je :top: :cerek:

Leonee
23.10.2007., 11:58
Dragi stitnjaco-strucnjaci :D,
Trudna sam (24tjedna), vadila sam krv za hormone stitnjace I upravo su mi dosli nalazi... Obzirom da do te doktorice idem tek za 3 tjedna.. Mozda vi znate iscitati ovo?...
Tsh 1.22 (normalno je 0.63-4.19)
T4 135.2 (normalno je 70-150)
T3 2.6 (normalno je 1.3-2.5)
Za trun je povisen T3?.. Da li trebam brinuti? Sto to uopce znaci?

Hvala :s :s

amis
23.10.2007., 13:09
Trudna sam (24tjedna), vadila sam krv za hormone stitnjace I upravo su mi dosli nalazi... Obzirom da do te doktorice idem tek za 3 tjedna.. Mozda vi znate iscitati ovo?...

Po mom laičkom mišljenju,najbolje je kad je sve na donjim dozvoljenim granicama,te time ti i t4 ima tendenciju rasta ali je u normalnim granicama, a T3 malkice povišen...da li se trebaš brinuti-ne znam, ne bih rekla, jer kad je žena u drugom stanju,mijenja se i hormonalni status u njenom tijelu,( a svi hormoni sa unutrašnjim lučenjem su povezani)...tako da je ipak najbolje vidjeti sa doktorom.

Nema te na endometriozi, pa pretpostavljam da je sve u redu :top:

Leonee
23.10.2007., 13:48
:D endometrioza... Izgleda da se povukla.. Jer mi je dok.nije ni jednom od kad sam trudna spomenula.. :ne zna:.. A ja zaboravim pitati obzirom na druga pitanja....

Bojim se te stitnjace jer me prije nesto zezala... Prije 1-2mj mi pocelo srce lupati ko ludo, ostala sam bez zraka, vrtilo mi se... A to mi se desavalo prije par godina cesce pa se smirilo do sad nedavno..
A valjda ce biti ok ako su ovakvi nalazi...ocu reci, izgledaju I meni ok,... ;) :D
Hvala ti :grli:

jahorinka
23.10.2007., 14:52
nisam ni ja čula za to... :rofl: meni to nelogično ali eto hajde...

a lija je :top: :cerek:

:lol: :p :kiss:

stigli nalazi za danas :lux:

anti TPOn - 24,5 U/ml (< 60U/ml) - znači to je ok :misli:
anti Tgn - 31,2 U/ml (< 60U/ml) - i to bi bilo ok :confused:

pitat ću sutra čiku milana :zubo:

jahorinka
23.10.2007., 14:54
Trudna sam (24tjedna)

bebač :cerek: :kiss:

pojasnila bi ti nalaze, al se ne kužim baš :zubo:

hooray
23.10.2007., 15:31

-Tsh ti je na idealnoj razini (preporuca se da je izmedju 1 i 2, to se pokusava postici kod ovih koji vec lijece neki problem)
-T4 ti je super, u okviru normale ali je blize gornjoj granici i to je ok jer si trudna i trebas puno energije za sebe i bebu (ovo se isto pokusava postici kod ljudi koji vec lijece stitnjacu, to je najcesce neka 'ugodna' razina)

-sto se tice povisenog t3 to ne mora nista znaciti, jos nisam cula da se lijeci ista kad je neznatno povisena razina t3, pogotovo kad je ostalo u redu,
a i t3 i t4 mogu biti 'lazno poviseni' (pod utjecajem drugih hormona) zato se malo cudim da ti nisu vadili fT3 i fT4,

(znam da mene svaki put pitaju da li sam na kontracepciji ili trudna ili planiram biti trudna jer bi me onda slali na taj fT3 i fT4)

uglavnom ovako na prvi pogled nemas se sta brinuti, mirno cekaj posjet endokrinologu jer sumnjam da ce on naci neki problem

i cestitam buducoj mamici :cerek:

Leonee
23.10.2007., 16:36
Hvala puno na objasnjenju :s :s :D puno je lakse kad ti netko objasni.. :kiss:

jahorinka
24.10.2007., 09:30
danas...

čika milan je pohvalio moje nalaze i reko da su super i povisio dozu euthyroxa s 25 na 50 :confused:

:eek:

Nemrac
24.10.2007., 12:38

Svaka cast ,zao mi je sto si morala zavrsit u bolnici ali ipak se stalo u kraj tome i sad samo u napredak Good Job!!!:top: :top:

Nemrac
24.10.2007., 12:44
Je, to je to, jedan pogrešan zalogaj i na podu sam.
(ako sam još u fazi oporavka, ne uvijek, naravno)
A želudac, gornji dio kao kamen.
Kad mi se prvi put to dogodilo nisam vjerovala da su samo želučane tegobe, mislila sam da imam neki napadaj gadni koji mora završiti na operacijskom stolu:lol:

Uz to, bole me zglobovi. (Jeremija sam, pa šta)
Ne mogu ustati (a mlada sam,cvijetak).

Joj ma i meni je tako svako jutro kad ustanem mene svaka kost boli kicma zglobovi na nogama....a ovo sa zeludcom uzas izgleda da bi morala samo rizu jest:ne zna: i za sad meni to najvise stvara probleme ja nebudem ni zasta:rofl: neznam dali ce to proci ili se ublaziti ???

Nemrac
24.10.2007., 13:01
Meni nije jasno recimo svi obicno kad im se nadje doza prava doza osjecaju se bolje ....meni nije jasno ja sam do sad 3 puta vec vadila nalaze (ali sam bila upala u veliku krizu prije toga ako se sjecate mojih postova)i ja i dalje imam neke simptome ,zeludac ,umor ...A nalazi u normali....
Ali recimo ja ne osjecam depresiju ,spavam normalno ponoci,nemam lupanja srca ne gubim dah ...ja se jesam udebljala... Voljela bih znati ako je neko imao slicno iskustvo dali ce se ovo vratiti u neku normalu, ublaziti barem???
meni su jedino ta antitjela 300 a valjda trebaju bit 35 neznam ima li to utjecja
i oni stoje neidu na vise kaze endokr. da je vazno samo da ne idu na gore...
Citala sam da je mnogo toga na bazi psihe ako imas imalo stresa (sto zivot u USA jeste)Ali kako pobjedit umor ako moje tjelo tako reaguje samo, neradim ja to u svojoj glavi...ili ovo sa zeludcom ???:rofl: :confused:

nero1982
24.10.2007., 13:31
Joj ma i meni je tako svako jutro kad ustanem mene svaka kost boli kicma zglobovi na nogama....a ovo sa zeludcom uzas izgleda da bi morala samo rizu jest:ne zna: i za sad meni to najvise stvara probleme ja nebudem ni zasta:rofl: neznam dali ce to proci ili se ublaziti ???
Ja sam naručila neke knjige o hipotireozi s amazon.com i autorica, inače Amerikanka Mary J.Shomom, smatra da bi trebalo uzimati kombinaciju T4 i T3- 98 posto T4 i 2 posto T3. Pacijenti koji su uzimali tu terapiju osjećali su se znatno bolje. Ja sam pitala svog doktora što misli o tome, ali on je smatrao (a mislim da je tako kod većine doktora u Hrv.) da je dovoljno uzimati samo T4. Pošto živiš u USA, pitaj svog doktora šta misli o tome. Inače sad sam naručila i knjigu "The Thyroid Diet" od iste autorice jer mi nitko nije znao kazati da li postoje određene namirnice koje trebam izbjegavati. Kad pročitam knjigu, budem vam javila što sam novog saznala. Inače jedini simptom koji me još "zabavlja" je osjećaj vrtoglavice, odnosno "ljuljanja"... :mig:

amis
24.10.2007., 14:26
Inače jedini simptom koji me još "zabavlja" je osjećaj vrtoglavice, odnosno "ljuljanja"... :mig:

imam ga i ja :cry:

:)

amis
24.10.2007., 14:27
Meni nije jasno recimo svi obicno kad im se nadje doza prava doza osjecaju se bolje ....meni nije jasno ja sam do sad 3 puta vec vadila nalaze (ali sam bila upala u veliku krizu prije toga ako se sjecate mojih postova)i ja i dalje imam neke simptome ,zeludac ,umor ...A nalazi u normali....
Ali recimo ja ne osjecam depresiju ,spavam normalno ponoci,nemam lupanja srca ne gubim dah ...ja se jesam udebljala... Voljela bih znati ako je neko imao slicno iskustvo dali ce se ovo vratiti u neku normalu, ublaziti barem???
meni su jedino ta antitjela 300 a valjda trebaju bit 35 neznam ima li to utjecja
i oni stoje neidu na vise kaze endokr. da je vazno samo da ne idu na gore...
Citala sam da je mnogo toga na bazi psihe ako imas imalo stresa (sto zivot u USA jeste)Ali kako pobjedit umor ako moje tjelo tako reaguje samo, neradim ja to u svojoj glavi...ili ovo sa zeludcom ???:rofl: :confused:

a svi ostali nalazi su u redu, i krvna slika, željezo... ???

Split-36
24.10.2007., 20:56
Ahoj,

jel netko zna nešto o nekakvim transporterima hormona?
Meni je TSH, FT3 i FT4 u redu al T3 i T4 ne valjaju, malecki su...
Pa sad pijem T4 a doktori kažu da medicina još nije sve otkrila al nadajmo se najboljemu :)

I nemojte ići na cjelokupne sistematske preglede ( sad imam jednu tableticu za tlak ako oću, 3 za nekavu helihopter Pylor bakteriju, jednu za štitnjaču, otprije 2 za depresiju premda su mi svi rekli da to ne pijem jer sam bio u bedu od štitnjače i tako idu dani.... )

Vi umorni trudbenici štitnjače kako se očituje Vaš umor kad je prisutan? Ono baš fizički ruke, noge, vrat, glavobolja ili više psihihički ? E da, počela mi se guliti koža na jagodicama prstiju, pogotovo nakon pranja, jel to ima veze sa štitnjačom ili da nabavim još koje tablete? :ne zna:

Pozdrav svima iz Splita

nero1982
24.10.2007., 21:25
Ahoj,

jel netko zna nešto o nekakvim transporterima hormona?
Meni je TSH, FT3 i FT4 u redu al T3 i T4 ne valjaju, malecki su...
Pa sad pijem T4 a doktori kažu da medicina još nije sve otkrila al nadajmo se najboljemu :)

I nemojte ići na cjelokupne sistematske preglede ( sad imam jednu tableticu za tlak ako oću, 3 za nekavu helihopter Pylor bakteriju, jednu za štitnjaču, otprije 2 za depresiju premda su mi svi rekli da to ne pijem jer sam bio u bedu od štitnjače i tako idu dani.... )

Vi umorni trudbenici štitnjače kako se očituje Vaš umor kad je prisutan? Ono baš fizički ruke, noge, vrat, glavobolja ili više psihihički ? E da, počela mi se guliti koža na jagodicama prstiju, pogotovo nakon pranja, jel to ima veze sa štitnjačom ili da nabavim još koje tablete? :ne zna:

Pozdrav svima iz Splita
Ista priča sa mnom kad me počela štitnjača "maziti": tableta za tlak, tableta za smirenje, otkrili Helicobacter Pyroli. Nisam prihvatila ništa osim Euthyroxa. Pa neću liječiti posljedice a ostaviti uzrok da caruje..... nema šanse.

nero1982
24.10.2007., 21:28
imam ga i ja :cry:

:)

Kako bismo ga se mogle riješiti?! Osjećaj je baš neugodan....

bettie_page
24.10.2007., 23:03
Da ne otvaram novu temu, a vi cete sigurno znati. Idem sutra ujutro vaditi hormone stitnjace. Da li znate da li mogu objedovati prije i piti kavu? :ne zna: Mislim da ne bi trebalo utjecati, ali cisto da pitam.

Hvala.

hooray
25.10.2007., 07:17
Ne znam dal ti je sad kasno to znati, ali i ako netko drugi cita:
smijes jesti prije, na hormone nema utjecaj jelo, meni je samo sestra u sali rekla 'al nemojte se bas prenajesti' :)

meni je to bilo jako bitno jer mi je lose ujutro kad ne jedem, a u bolnicama se dugo ceka za red za vadjenje,
tako da smijes jesti

nero1982
25.10.2007., 13:03
Da ne otvaram novu temu, a vi cete sigurno znati. Idem sutra ujutro vaditi hormone stitnjace. Da li znate da li mogu objedovati prije i piti kavu? :ne zna: Mislim da ne bi trebalo utjecati, ali cisto da pitam.

Hvala.

Slobodno jedi ujutro, kad sam bila hospitalizirana meni su vadili hormone nakon doručka tako da hrana sigurno nema utjecaja na njih. I interesantno je da se tsh tijekom dan mijenja, ujutro je bio 3,34 a popodne (pri ponovnom vađenju krvi) 3,77. Doktor je rekao da je to normalno...:confused:

Nemrac
25.10.2007., 13:04
Ja sam naručila neke knjige o hipotireozi s amazon.com i autorica, inače Amerikanka Mary J.Shomom, smatra da bi trebalo uzimati kombinaciju T4 i T3- 98 posto T4 i 2 posto T3. Pacijenti koji su uzimali tu terapiju osjećali su se znatno bolje. Ja sam pitala svog doktora što misli o tome, ali on je smatrao (a mislim da je tako kod većine doktora u Hrv.) da je dovoljno uzimati samo T4. Pošto živiš u USA, pitaj svog doktora šta misli o tome. Inače sad sam naručila i knjigu "The Thyroid Diet" od iste autorice jer mi nitko nije znao kazati da li postoje određene namirnice koje trebam izbjegavati. Kad pročitam knjigu, budem vam javila što sam novog saznala. Inače jedini simptom koji me još "zabavlja" je osjećaj vrtoglavice, odnosno "ljuljanja"... :mig:
iMAM I TAJ SIPMTOM KAO KAD U ZDJELU NASPES VODE I HODAS S NJOM TAKO JE MENI U GLAVI...

Nemrac
25.10.2007., 16:55
a svi ostali nalazi su u redu, i krvna slika, željezo... ???

NISAM ISLA JOS TO RADIT SAD KRAJEM MJESECA

amis
25.10.2007., 17:11
NISAM ISLA JOS TO RADIT SAD KRAJEM MJESECA

javi kad uradiš :kiss:

amis
25.10.2007., 17:37

Hvala.

ja ne bih pila kafu :D

Nemrac
25.10.2007., 22:55

Nabavila sam iste danas knjige hvale je dosta...

Nemrac
25.10.2007., 22:59
Kako bismo ga se mogle riješiti?! Osjećaj je baš neugodan....

ja 14 godina bolujemo od hipo i nije mi jasno sad kad se sve poljuljalo i postepeno dolazim k sebi zasto ti neki simptomi i dalje se pojavljuju recimo Amis se bavi sa sportom sto se preporucuje i opet ima te simptome da bas...sta raditi da se ublazi ovo sve???:ne zna: :(
P.S. Sve mi je jos gore ako mi je iritiran zeludac recimo taj dan jos mi se onda vise ljulja i klonem sva...

nero1982
25.10.2007., 23:41
ja 14 godina bolujemo od hipo i nije mi jasno sad kad se sve poljuljalo i postepeno dolazim k sebi zasto ti neki simptomi i dalje se pojavljuju recimo Amis se bavi sa sportom sto se preporucuje i opet ima te simptome da bas...sta raditi da se ublazi ovo sve???:ne zna: :(
P.S. Sve mi je jos gore ako mi je iritiran zeludac recimo taj dan jos mi se onda vise ljulja i klonem sva...

Piješ euthyrox svo to vrijeme? Ja imam 30 godina i pijem te tablete tek 2 mjeseca. Šta misliš da li te tablete škode na neki način organizmu? Jel ti se dogodilo da ti je štitnjača bar neko vrijeme normalno proradila? mene to sve zbunjuje jer je došlo sve tako naglo, a nitko mi u obitelji nema s tim problema.... Piješ nekakve homeopatske proizvode ili minerale kao nadopunu prehrani? Jod? Malo te davim pitanjima.... Sorry:)

bettie_page
26.10.2007., 10:35
Ljudi hvala na odgovorima.

Na kraju nisam jela, popila sam malo kave cisto da prezivim prerano jutarnje dizanje.
Rezultati kroz 10 dana.
Citam pomalo ovaj vas topic i zbilja se nadam da ce mi sve biti u granicama normale.

A vama svima sretno :grli:

amis
26.10.2007., 14:11
Ljudi hvala na odgovorima.

Na kraju nisam jela, popila sam malo kave cisto da prezivim prerano jutarnje dizanje.
Rezultati kroz 10 dana.
Citam pomalo ovaj vas topic i zbilja se nadam da ce mi sve biti u granicama normale.

A vama svima sretno :grli:

Sretno, biće sve u granicama abd (ako bog da) :kiss:

amis
26.10.2007., 14:14

meni kažu da je sreće što se bavim sportom, ali stvarno pomaže, evo npr,ne debljam se :)
a ostali su mi simptomi mantanje,i u trgovinama :cry: od čega god da su

a juče sam primjetila da mi kosa puno manje opada :jumping:

jahorinka
26.10.2007., 15:23
meni kažu da je sreće što se bavim sportom, ali stvarno pomaže, evo npr,ne debljam se :)

ja se ne bavim, i ne debljam se... čak sam nešt i skinula... al prepisat ćemo to stresu :zubo:

vidim tu netko gore spominje iritaciju želuca... jel može bit i od euthyroxa?
i kak se zovu one tablete kaj se reklamiraju na tv-u protiv tih mučnina? zna netko? :misli:

amis
26.10.2007., 16:58
ja se ne bavim, i ne debljam se... čak sam nešt i skinula... al prepisat ćemo to stresu :zubo:

vidim tu netko gore spominje iritaciju želuca... jel može bit i od euthyroxa?
i kak se zovu one tablete kaj se reklamiraju na tv-u protiv tih mučnina? zna netko? :misli:

od euthyroxa se smrša :D

a može li urin imati drugačiji misris radi euthyroxa :confused: :o :stidi se:

Nemrac
26.10.2007., 17:37
Piješ euthyrox svo to vrijeme? Ja imam 30 godina i pijem te tablete tek 2 mjeseca. Šta misliš da li te tablete škode na neki način organizmu? Jel ti se dogodilo da ti je štitnjača bar neko vrijeme normalno proradila? mene to sve zbunjuje jer je došlo sve tako naglo, a nitko mi u obitelji nema s tim problema.... Piješ nekakve homeopatske proizvode ili minerale kao nadopunu prehrani? Jod? Malo te davim pitanjima.... Sorry:)

ne davis me s pitnajima...Pijem ja tablete 14 godina i prosle godine posle mnogo stresova i mojih zaboravljanja da popijem tabletu i pokusaja da omrsavim...ja sam presla na hiper i dok je mjesecima ovim idiotima trebalo da skontaju da je meni u stvari prejaka doza hormona ....ja sam ti bila na kojekakvim tabletama za zeludac jer sam se zalila na to pa sam imala gastrskopiju(uzasnu)i nista nije nadjeno e tek onda nakon 4 promjenjena doktora nadjem pravog koji otkrije da je stitna....i sve se to veoma zapustilo zato sad sporo i tesko prolazi....ja sam bila prije ovog svega bez tih siptoma umorna samo ponekad i nista vise....a sad jos uvjek nisam ona kao prije iako citam u kjnigama da treba vremena i da ce ipak sve na svoje doci sto me je tjesilo kazu samo je vazno nebiti pod stresom...:cerek:

Nemrac
26.10.2007., 17:42

ma i ja imamte simptome nekad manje nekad vise zavisi kako se osjecam taj dan a citam ovu knjigu u kojoj se preporucuje vjezba (lagana) joga ,aerobik...kazu da ce s vremenom nestat simptomi samo traje dugo i kazu da se mora bit strpljiv....Knjiga se zove" Kako zivjeti sa Hipotiroidizmom":s

amis
26.10.2007., 20:19
ako bude štogod interesantno, javi nam

a ja sam čula da je gora hipertireoza :confused: :confused:

je li????

jahorinka
26.10.2007., 21:42
od euthyroxa se smrša :D

a može li urin imati drugačiji misris radi euthyroxa :confused: :o :stidi se:

a fino :lol:

e, da... par stranica iza smo pričali o euthyroxu i kontracepcijskim pilulama.
ak se ne varam :misli:

rekla meni moja maja da nema veze i da se može to dvoje zajedno pit :klopa:

nero1982
26.10.2007., 21:44

je li????

I ja sam čula da je gora hipertireoza jer moraš uzimati lijekove za suzbijanje rada štitnjače, a oni se smiju uzimati samo određeno vrijeme- par mjeseci, ne više. Ako se štitnjača do tada ne izregulira, onda slijedi operacija. I guess so...valjda. Ja se dvoumim da li da odem kod bioenergičara- rekao mi je da mi može pomoći da štitnjača proradi, ali da to ide postepeno.. Šta mislite može bioenergija naštetiti? Jel ste probale već nešto od alternative?:confused:

štrumfica
26.10.2007., 22:34
Je, hipertireoza je puno gora! Govorim iz vlastitog iskustva. Tablete se piju godinu i pol do dvije pa se prestaje i čeka što će biti. Meni se hipertiroza vratila za 4 mjeseca i poslije toga totalna tireoidektomija, odnosno potpuno odstranjenje štitnjače. Sada, 3 mjeseca nakon operacije osjećam se kao što nisam dugo vremena iako sam na zadnjoj kontroli bila u laganoj hipotireozi. Puno pozdrava svima i držite se!

Nemrac
26.10.2007., 22:54

je li????

ma jeste gora bila sam na kratko hiper i kazem ne ponovilo se bila sam redovna u hitnoj

nero1982
27.10.2007., 10:17
Mene je danas uhvatila viroza. Zna netko koje se lijekove treba izbjegavati kad se uzima euthyrox. Smijem piti andol ili panadol ili od antibiotika ceporex. Help....

Denys
27.10.2007., 10:26
Je, hipertireoza je puno gora! Govorim iz vlastitog iskustva. Tablete se piju godinu i pol do dvije pa se prestaje i čeka što će biti. Meni se hipertiroza vratila za 4 mjeseca i poslije toga totalna tireoidektomija, odnosno potpuno odstranjenje štitnjače. Sada, 3 mjeseca nakon operacije osjećam se kao što nisam dugo vremena iako sam na zadnjoj kontroli bila u laganoj hipotireozi. Puno pozdrava svima i držite se!

I ja se sa stitnjacom borim vec godinama- hipertireoza- Grawes. Dva puta sam se ljecila tabletama, prvi put godinu, onda se primirila oko godinu dana, pa opet tablete godinu i pol, sad sam opet bez terapije. ALI... sad imam simptome hipo i hiper i to u istom danu.
Obicno, ujutro kao da sam hiper, znojenje, nervoza. Popodne se sva uspavam, pa navecer pocnu aritmije, i za kraj klonem vec oko 22-23 bez snage da dosetam do kreveta. (Inace cijeli zivot sam najranije bila u krevetu oko 1:00).
Pocela sam se i debljati i pretpostavljm da je stitnjaca pocela odumirati.
Prijatelj lijecnik mi preporucuje odstranjenje stitnjace, jer je u pitanju autoimuna bolest. Mene je samo strah da mi poslije operacije ne bude gore.
Bas sam na ovom topicu procitala da se svi ne snalaze bas najbolje sa eutiroxom.

Koliko dana treba ostati u bolnici, da li boli poslije operacije, kakav je osjecaj ziviti bez sitnjace?

amis
27.10.2007., 14:47

:kiss: drži se :kiss:

amis
27.10.2007., 14:49
Mene je danas uhvatila viroza. Zna netko koje se lijekove treba izbjegavati kad se uzima euthyrox. Smijem piti andol ili panadol ili od antibiotika ceporex. Help....

ja mislim da smiješ sve piti (ispravite me ako griješim) ... ali ako je virus, antibiotik tu ne pomaže :mig:

pa kad se smije kontracepcija :rolleyes: :)

amis
27.10.2007., 14:52
I ja se sa stitnjacom borim vec godinama- hipertireoza- Grawes. Dva puta sam se ljecila tabletama, prvi put godinu, onda se primirila oko godinu dana, pa opet tablete godinu i pol, sad sam opet bez terapije. ALI... sad imam simptome hipo i hiper i to u istom danu.
Obicno, ujutro kao da sam hiper, znojenje, nervoza. Popodne se sva uspavam, pa navecer pocnu aritmije, i za kraj klonem vec oko 22-23 bez snage da dosetam do kreveta. (Inace cijeli zivot sam najranije bila u krevetu oko 1:00).
Pocela sam se i debljati i pretpostavljm da je stitnjaca pocela odumirati.
Prijatelj lijecnik mi preporucuje odstranjenje stitnjace, jer je u pitanju autoimuna bolest. Mene je samo strah da mi poslije operacije ne bude gore.
Bas sam na ovom topicu procitala da se svi ne snalaze bas najbolje sa eutiroxom.

Koliko dana treba ostati u bolnici, da li boli poslije operacije, kakav je osjecaj ziviti bez sitnjace?

ne znam ništa o hipertireozi, ali euthyrox nije tako strašan, samo malo treba da se nakvine na njega

:grli:

amis
27.10.2007., 14:56
a fino :lol:

e, da... par stranica iza smo pričali o euthyroxu i kontracepcijskim pilulama.
ak se ne varam :misli:

rekla meni moja maja da nema veze i da se može to dvoje zajedno pit :klopa:

a joooj ja sam ti totalno protiv kontracepcije

jesi li dobila euthyrox??? Da šaljem?

amis
27.10.2007., 15:00
E da, odlučila sam ići homeopati definitivno :D
Ima kod nas žena, dr. + homeopat pravo dobra,ako bude bolje,šaljem vas sve njoj :)

sweet
27.10.2007., 20:22
bok svima, evo ja sam nova na ovom topicu...
išla sam na vađenje krvi, hormone (spolne) i hormone štitnjače radi akni koje imam već jako dugo... nisam još dobila druge nalaze, ali ovi za štitnjaču su stigli i piše da mi je TSH 4,8 a granica normale je od 0,4 do 4,2... ne znam ništa o tome, pa mi svaka informacija dobro dođe (dok ne odem kod doktora za par dana)
hvala :)

nero1982
27.10.2007., 20:49
bok svima, evo ja sam nova na ovom topicu...
išla sam na vađenje krvi, hormone (spolne) i hormone štitnjače radi akni koje imam već jako dugo... nisam još dobila druge nalaze, ali ovi za štitnjaču su stigli i piše da mi je TSH 4,8 a granica normale je od 0,4 do 4,2... ne znam ništa o tome, pa mi svaka informacija dobro dođe (dok ne odem kod doktora za par dana)
hvala :)

Kad sam se počela osjećati loše, tsh mi je bio isto kao tebi blago povišen.Dijagnoza je bila blaga hipotireoza. Vadila sam ponovno krv i radili su nalaze antitijela na štitnjaču, koja su bila povišena. Nova dijagnoza- autoimuna bolest Hashimoto. Mene je štitnjača počela naglo i intezivno "zabavljati" što možda kod tebe nije slučaj, tako da ti je meni tsh u mjesec i po došao na 11. Ali na početku kad je bio blago povišen, doktor mi je rekao da pričekam s terapijom euthyroxom jer će se stanje možda samo od sebe stabilizirati. Nadam se da će ti biti bolje i da će se hormoni sami od sebe normalizirati. Good luck i javi nam novosti. Držim ti palčeve za sretan ishod!!!:)

nero1982
27.10.2007., 20:51
E da, odlučila sam ići homeopati definitivno :D
Ima kod nas žena, dr. + homeopat pravo dobra,ako bude bolje,šaljem vas sve njoj :)

Javi obavezno kako je bilo. Ja sam naručena isto kod jedne doktorice- homeopata za 20 dana. Baš me interesira ishod. Sretno!!:mig:

nero1982
27.10.2007., 20:53
ja mislim da smiješ sve piti (ispravite me ako griješim) ... ali ako je virus, antibiotik tu ne pomaže :mig:

pa kad se smije kontracepcija :rolleyes: :)

Uzela sam panadol ali sam popodne klonula od umora. Pojačali su mi dozu euthyroxa na 100 prije 3 dana, a ja danas umorna. Zašto???!!!

štrumfica
28.10.2007., 14:52

Koliko dana treba ostati u bolnici, da li boli poslije operacije, kakav je osjecaj ziviti bez sitnjace?[/QUOTE]

I moje je stanje bilo dosta slično, plus još dosta drugih simptoma koji su mi otežavali normalan život. Što se tiče operacije teško je odlučiti se, ali moje je iskustvo za sada super. Meni je doktor od prvog dana kada sam došla kod njega govorio da ako se ne normalizira s lijekovima ili se vrati hipertireoza slijedi operacija i ja sam to tako prihvatila bez puno razmišljanja. A nadala sam se da mi neće biti gore jer sam sto puta pomislila samo da mi prođe ta unutarnja nervoza i nemir. Pila sam i tablete za smirenje ali sam znala da to nije dugoročno rješenje rješenje i nisam se htjela navući na njih. Već tri mjeseca od operacije nisam popila niti jednu.
Što se tiče eutyroxa uvodi se postepeno i ja sam imala minimalne probleme s njih prvih par dana, mala napetost u glavi i to je to, a sa štitnjačom mi je bilo triput gore. Ja sam u bolnici bila sveukupno 7 dana s tim da sam operirana već drugi dan. Poslije operacije boli ali sve je to individualno. Ja sam tražila nešto protiv bolova samo prva dva dana navečer da mogu bolje spavati, a neki su trazili tablete protiv bolova i po 5 dana. Mislim da ti bolovi nisu tako strašni.
Bez štitnjače mi je za sada isto kao što mi je bilo prije nego što sam se razbolila. Nadam se da će tako i ostati!

štrumfica
28.10.2007., 14:55
:kiss: drži se :kiss:

Hvala ti puno! :kiss:

jahorinka
28.10.2007., 15:46
a joooj ja sam ti totalno protiv kontracepcije

jesi li dobila euthyrox??? Da šaljem?

pa kad sam bez pilula ko pravi pubertetlija :mama: :rofl:

jesam, dobila sam :cheer: i to e50 :confused:

kak ti brineš za mene :kiss:

Denys
28.10.2007., 18:27
Bez štitnjače mi je za sada isto kao što mi je bilo prije nego što sam se razbolila. Nadam se da će tako i ostati!

To je fantasticno!
Hvala na odgovoru. :)

amis
29.10.2007., 14:39
pa kad sam bez pilula ko pravi pubertetlija :mama: :rofl:

jesam, dobila sam :cheer: i to e50 :confused:

kak ti brineš za mene :kiss:

:angeleye: :)

nero1982
29.10.2007., 15:49
Odlučila sam probati s ljekovitim biljem. Sutra dobijam terapiju na bazi čajeva. Imam osjećaj da će mi pomoći....

amis
29.10.2007., 21:08
Javi obavezno kako je bilo. Ja sam naručena isto kod jedne doktorice- homeopata za 20 dana. Baš me interesira ishod. Sretno!!:mig:

ja sam naručena u utorak,sljedeći...kaže 2 sata najmanje razgovora :)
i ja vjerujem da će mi pomoći, ipak , oni liječe uzrok, a ne posljedice...kažu ako vjeruješ da će i uspijeti :D

moja volja
30.10.2007., 09:13
Ljudi moji evo meni povečali dozu s 50 (eutirox) na 75 i za par danana 100...ja ne nam koji mi je qrac...jučer sam mislila da ču do večeri umrijeti od umora ...glava me boli 3 dana bez prestanka i to opako bez obzira na lekadol ... imam bolove u crijevima tj . grčeve ..pa zar su to sve simptomi navikavanja na euthyrox ili sam ja popizdila...inače tsh mi je bio 40 prije par tjedana kad sam ga vadila...sad čekam da prođe 2 mj pa da idem opet kako su mi rekli.

amis
30.10.2007., 11:14
Ljudi moji evo meni povečali dozu s 50 (eutirox) na 75 i za par danana 100...ja ne nam koji mi je qrac...jučer sam mislila da ču do večeri umrijeti od umora ...glava me boli 3 dana bez prestanka i to opako bez obzira na lekadol ... imam bolove u crijevima tj . grčeve ..pa zar su to sve simptomi navikavanja na euthyrox ili sam ja popizdila...inače tsh mi je bio 40 prije par tjedana kad sam ga vadila...sad čekam da prođe 2 mj pa da idem opet kako su mi rekli.

nero1982
30.10.2007., 12:35
ja sam naručena u utorak,sljedeći...kaže 2 sata najmanje razgovora :)
i ja vjerujem da će mi pomoći, ipak , oni liječe uzrok, a ne posljedice...kažu ako vjeruješ da će i uspijeti :D

Ja sam naručena kod homeopata tek za tri tjedna (žena ima posla ko u priči), ali sam u međuvremenu čula za jednog dobrog travara- ime mogu poslati na p.p. ako vas interesira. On kaže da je imao slučajeva gdje je štitnjaču izliječio prirodnim čajevima čak samo u tri mjeseca. Probat ću, čitala sam o njemu na netu, hvale ga, liječi ljude čak od karcinoma. Meni su povisili euthyrox na 100, ne radi tsh (bio je zadnji put 3 što je u granicama normale) već radi "mantanja" i "ljuljanja", ali ga teško podnosim, tako da sam danas na svoju ruku uzela 75. Koja tlaka kad ne možeš skužiti šta ti paše a šta ne.... Javim vam kako ide sa čajevima i Aloe verom.... kisses:p

amis
31.10.2007., 08:17
Ja sam naručena kod homeopata tek za tri tjedna (žena ima posla ko u priči), ali sam u međuvremenu čula za jednog dobrog travara- ime mogu poslati na p.p. ako vas interesira. On kaže da je imao slučajeva gdje je štitnjaču izliječio prirodnim čajevima čak samo u tri mjeseca. Probat ću, čitala sam o njemu na netu, hvale ga, liječi ljude čak od karcinoma. Meni su povisili euthyrox na 100, ne radi tsh (bio je zadnji put 3 što je u granicama normale) već radi "mantanja" i "ljuljanja", ali ga teško podnosim, tako da sam danas na svoju ruku uzela 75. Koja tlaka kad ne možeš skužiti šta ti paše a šta ne.... Javim vam kako ide sa čajevima i Aloe verom.... kisses:p

ako upali javljaj nam ko je travar :top:
i ova je puna posla,ali mi je izasla u susret i utrpala me u raspored :D ja je zamolila...samo da pomogne homeopatija,više mi je lijekova na vrh glave,ne mislim euthyrox,na njega sam navikla, ali ovi pms fazoni,bolovi...aaaaa
nadam se da ćemo i to riješiti moja homeopatkinja :D i ja :mig:

jahorinka
31.10.2007., 21:05
:angeleye: :)

@moja volja - meni je čika milan povisio euthyrox s 25 na 50, makar mi je TSH pao sa 7,5 na 5,9.
isto me umor ulovi i spavam po 10 sati :rolleyes:

ko da su mi te tablete prejake :ne zna:

svesami
01.11.2007., 12:23
ljudi ja sam hypo s hashimotom,već godinu dana mi podešavaju eut. antitjela su mi oko 1000 i to uopće i ne vadim više,a tsh od 0.075 do 14,imam čudnjikave simptome,smršavila sam do kosti i tek kad sam htjela drugu bebu,obzirom da nije išlo,počela sam piti marulju i vrkutu, neka me netko popljuje i kaže da zabrijavam al ja sam jučer bila u vinogradskoj i hormoni su mi u granicama a dobila sam i 3-4 kg!!!!te dvije biljke se piju za regulaciju hormona, ciklusa općenito, pa samo da znate da je meni pomoglo. opet kažem, možda je placebo,a eut. pijem jedan dan 50,drugi 75, još sam spaljena i zaboravna,al dr. veli da su nalazi ok i da se možda još organizam poštimava. ko voli nek izvoli u svakoj biljnoj ljekarni imate biljčice za 11kn po paketiću. nadam se da će još nekom pomoći.upozorenje:odvratan okus imaju,ali zbilja odvratan!!

nero1982
01.11.2007., 12:38
ljudi ja sam hypo s hashimotom,već godinu dana mi podešavaju eut. antitjela su mi oko 1000 i to uopće i ne vadim više,a tsh od 0.075 do 14,imam čudnjikave simptome,smršavila sam do kosti i tek kad sam htjela drugu bebu,obzirom da nije išlo,počela sam piti marulju i vrkutu, neka me netko popljuje i kaže da zabrijavam al ja sam jučer bila u vinogradskoj i hormoni su mi u granicama a dobila sam i 3-4 kg!!!!te dvije biljke se piju za regulaciju hormona, ciklusa općenito, pa samo da znate da je meni pomoglo. opet kažem, možda je placebo,a eut. pijem jedan dan 50,drugi 75, još sam spaljena i zaboravna,al dr. veli da su nalazi ok i da se možda još organizam poštimava. ko voli nek izvoli u svakoj biljnoj ljekarni imate biljčice za 11kn po paketiću. nadam se da će još nekom pomoći.upozorenje:odvratan okus imaju,ali zbilja odvratan!!

Nemaš pojma kako mi je bilo drago pročitati tvoj post!!! Ja sam pročitala o jednom dobrom travaru u jednom specijalizirano časopisu, te sam ga kontaktirala. Čovjek me tražio najprije da mu pošaljem svoje med.nalaze i tek mi je tada rekao da mi može pomoći. Kaže da je uspio regulirati štitnjaču kod nekih pacijenata u relativno kratko vrijeme- 3 mj. Evo sad bih trebala dobiti čajeve ovih dana. Baš me zanima da li i on koristi ovo bilje koje si i ti navela. Tko te uputio da uzimaš baš te pripravke? Velik pozdrav:) Inače tip je pravi profesionalac, imate informacije o njemu na webu i u časopisima o ljekovitom bilju.

nero1982
01.11.2007., 12:45

@moja volja - meni je čika milan povisio euthyrox s 25 na 50, makar mi je TSH pao sa 7,5 na 5,9.
isto me umor ulovi i spavam po 10 sati :rolleyes:

ko da su mi te tablete prejake :ne zna:

Taj sam osjećaj imala i ja kad su mi povisili tbl sa 75 na 100. Prva mi je tri dana bilo bolje, a četvrti mi je dan bio užasan pritisak u glavi i prsima- osobito kad bi se kretala ili nešto brzo radila. Ja sam ti sama na svoju ruku počela piti jedan dan tbl od 75, drugi dan od 100. Doktori ne znaju kako se mi osjećamo i oni isto samo pogađaju i podešavaju dozu na osnovu med.nalaza. Trebalo bi pokrenuti naše štovane štitnjače!!!

svesami
01.11.2007., 13:06
Nemaš pojma kako mi je bilo drago pročitati tvoj post!!! Ja sam pročitala o jednom dobrom travaru u jednom specijalizirano časopisu, te sam ga kontaktirala. Čovjek me tražio najprije da mu pošaljem svoje med.nalaze i tek mi je tada rekao da mi može pomoći. Kaže da je uspio regulirati štitnjaču kod nekih pacijenata u relativno kratko vrijeme- 3 mj. Evo sad bih trebala dobiti čajeve ovih dana. Baš me zanima da li i on koristi ovo bilje koje si i ti navela. Tko te uputio da uzimaš baš te pripravke? Velik pozdrav:) Inače tip je pravi profesionalac, imate informacije o njemu na webu i u časopisima o ljekovitom bilju.

ma ja sam ti roštala po trudničkim forumima jer stvarno jako želim drugo dijete, a obzirom da smo prvo začeli čim smo počeli,već sam luda što nam ne uspjeva. i tako sam naletjela na žene koje se kunu u te čajeve,navodno su dobri i za klimakterij,čuj,trudna nisam ostala ali štitnjača mi je super!trudim se disciplinirati otkako mi je dijagnosticirana boleština,ali zadnjih mjeseci su nam se zaredale neke svadbe i tulumi pa sam si ja dala oduška i cugala sam što me inače ubija jer se tresem ko šiba od par čaša vina drugi dan,stvarno sam ignorirala svoje tijelo al sam pila litru čaja dnevno,i još pijem i kad sam vidjela nalaze ostala sam paf. uvjerena sam da su mi baš te narodne ljekarije udobrovoljile zvijer. pila sam ja i acidosalus prije i bila na dijeti ne bih li eliminirala toksine i možda popravila nalaz al samo sam bila izmorenija i živčanija. držim fige da ti taj travar izmiješa neke fine cvjeteke i da tvoja štitnjača zablista,javi molim te!i ako nekom drugom upali,podijelite to pls!

pirate_smile
01.11.2007., 17:28
bok svima

meni je u 4. mjesecu dijagnosticirana hipotireoza s tsh 6.81, a na ultrazvuku su se vidjele difuzne promjene na oba reznja stitnjace.
uglavnom, dobila sam euthyrox 50 i onda se tsh spustio na 2.8, ali mi je doktor (u klinici za tumore) digao euthyrox na jedan dan 50, drugi 75 jer sam jos uvijek bila dosta umorna. nakon tri mjeseca tsh se spustio na 0.2, a doktor mi je promjenio terapiju na jedan dan 25, drugi 50 i kontrolu za 6 mjeseci.
problem je u tome sto se ja povremeno tresem, sto je simptom viska hormona, a povremeno sam umorna i vrti mi se u glavi.

nedavno sam otisla u vinogradsku na nuklearnu medicinu po drugo misljenje i doktor mi je rekao da prekinem s terapijom i da nastavim tek ako mi tsh u dva uzastopna mjerenja bude veci od 10. meni se vec sa 6.81 vrtilo u glavi i bila sam strasno umorna i opcenito nesposobna normalno funkcionirati.
nekoliko dana nisma uzimala hormone i jako mi se vrtilo u glavi, pa sam opet pocela uzimati po pola tablete od 50 na svoju ruku, a od toga se stalno tresem.

sad nemam pojma sto da radim jer mi jedan doktor govori jedno, a drugi drugo, a meni nije dobro niti s hormonima niti bez njih.
da li je netko bio u slicnoj situaciji?

nero1982
01.11.2007., 17:49
ma ja sam ti roštala po trudničkim forumima jer stvarno jako želim drugo dijete, a obzirom da smo prvo začeli čim smo počeli,već sam luda što nam ne uspjeva. i tako sam naletjela na žene koje se kunu u te čajeve,navodno su dobri i za klimakterij,čuj,trudna nisam ostala ali štitnjača mi je super!trudim se disciplinirati otkako mi je dijagnosticirana boleština,ali zadnjih mjeseci su nam se zaredale neke svadbe i tulumi pa sam si ja dala oduška i cugala sam što me inače ubija jer se tresem ko šiba od par čaša vina drugi dan,stvarno sam ignorirala svoje tijelo al sam pila litru čaja dnevno,i još pijem i kad sam vidjela nalaze ostala sam paf. uvjerena sam da su mi baš te narodne ljekarije udobrovoljile zvijer. pila sam ja i acidosalus prije i bila na dijeti ne bih li eliminirala toksine i možda popravila nalaz al samo sam bila izmorenija i živčanija. držim fige da ti taj travar izmiješa neke fine cvjeteke i da tvoja štitnjača zablista,javi molim te!i ako nekom drugom upali,podijelite to pls!

Ma nema beda, ako mi taj moj travar ne pošalje to što si ti pila, idem ja to sama nabaviti!!!! Javim ti news!!! kisses:top: :top:

nero1982
01.11.2007., 18:21
Pirate smile (quote)

To ti je meni bilo na početku prije 4 mjeseca... Vrtilo mi se u glavi, nisam se tresla ali su mi živci bili napeti ko' strune, srce mi je čudno radilo. Tsh mi je bio 5.2- ništa strašno,ali meni full loše. Počela sam uzimati euthyrox od 25. Počelo mi je biti bolje, pa sam se ja nadobudno na svoju ruku odlučila ne piti tbl da vidim kako će tijelo reagirati: prvih sedam dana bilo je ok iako nisam baš imala snage, ali nakon sedam dana počela sam osjećati navečer intenzivne trnce po nogama, vrućinu u licu, tlak mi se povisio, užasan osjećaj, nisam mogla ni spavati. Drugi sam dan počela ponovno piti tbl 25, zatim su mi povisili euthyrox na 50 pošto mi je tsh skočio na 11, se vrtilo u glavi bilo da sam sjedila ili hodala. Bilo mi je muka sjediti i u kafiću na običnoj kavi s frendicom. Užas. Tek kad su mi dali dozu tbl od 75, počelo mi je biti bolje.. Strpi se malo, vidjet ćeš da će simptomi nestati...

pirate_smile
01.11.2007., 18:39
ma meni su se simptomi dosta smanjili. sad se samo povremeno tresem, ali mogu normalno funkcionirati.
problem je u tome sto ne znam koga poslusati. doktor s nuklearne medicine mi kaze da ne uzimam vise uopce terapiju, a onaj iz klinike za tumore mi je rekao da nikako ne smijem prestati s terapijom kada jednom pocnem.

sweet
01.11.2007., 20:46
a jel mi može netko reći što točno utječe na štitnjaču da ne "radi" kako treba? tj.čime smo to izazvali?

nero1982
01.11.2007., 23:24
a jel mi može netko reći što točno utječe na štitnjaču da ne "radi" kako treba? tj.čime smo to izazvali?

To bih i ja voljela znati. Puno sam razmišljala. Inače imam 30 god, uvijek savršeno zdrava. Neposredno prije nego su mi počeli problemi sa štitnjačom trenirala sam jako intenzivno jedan dosta "naporan" sport 3 mjeseca. I još nešto- jako sam malo pila tekućine tijekom treninga i općenito.... Da li su to razlozi što se štitnjača uspavala, ne znam.... :confused:

amis
02.11.2007., 00:21

ja ih pijem radi endometrioze... i pila sam ih i u vrijeme kad sam otkrila hipo :ne zna:

amis
02.11.2007., 00:35

obično kažu stres :D pa eto,stres je vjerovatno kriv za sve :)

:rofl:

nero1982
02.11.2007., 09:23

Je li se ikad netko javio ovdje i rekao da mu je nakon određene faze što je bio hipo štitnjača normalno proradila :) I hope so.....

amis
02.11.2007., 10:56
Je li se ikad netko javio ovdje i rekao da mu je nakon određene faze što je bio hipo štitnjača normalno proradila :) I hope so.....

ubjeđena sam da ima puno takvih,evo,ja se nadam da će slj nalaz biti ok,i da će tako ostati i kad prestanem piti euthyrox :D

moja volja
02.11.2007., 13:31
Mene samo ubija to što nisam pročitala da je bilo kome s hipo a da je dobio puno kg nakon terapije sve otišlo ili barem dobar dio. Sama sebi sam odvratna s tim kilama!

pirate_smile
02.11.2007., 14:37
meni nista ne odlazi :( a vec 6 mjeseci pijem hormone. sad sam pocela vjezbati i jedva da ista mogu napraviti, vec nakon pola sata sam uzasno iscrpljena

ovac
02.11.2007., 15:37
Jel zna netko nešto o ovim čajevima
http://www.dren-trogrlic.com/index.php?option=com_content&task=view&id=11&Itemid=5

extreme
02.11.2007., 19:23
KATASTROFA!!!!
digla nalaze od krvi danas:
T4 191 (norm. do 161)
TSH 0.004 (NAJNIŽA GRANICA JE O.3)
FT4 49, 8 (norm. do 25)
FT3 9,7 (norm do 6,3)

upisali su me na hitan pregled...

koliko je stanje zapravo loše??? kad sam došla po nalaze setsra me je samo blijedo pogledala, pitala tko mi je doktor i šta ja pijem... skoro pa mi nije htjela dati nalaze u ruke...

vidim i ja da je loše, al koliko loše zapravo???

nero1982
02.11.2007., 20:04
Jel zna netko nešto o ovim čajevima
http://www.dren-trogrlic.com/index.php?option=com_content&task=view&id=11&Itemid=5

Ja ću ih nazvati i pitati kako to funkcionira s njihovim čajevima. Djeluju jako uvjerljivo na njihovoj web stranici....

amis
02.11.2007., 20:52
KATASTROFA!!!!
T4 191 (norm. do 161)
FT4 49, 8 (norm. do 25)
FT3 9,7 (norm do 6,3)

koliko je stanje zapravo loše??? kad sam došla po nalaze setsra me je samo blijedo pogledala, pitala tko mi je doktor i šta ja pijem... skoro pa mi nije htjela dati nalaze u ruke...

:ne zna:
ne znam koliko je loše, koliko vidim to je hiper
:( biće to dobro :kiss:
ne mogu reći ne brini,kad znam da je normalno brinuti se,ali ne znam šta bih ti rekla da te utješim

extreme
03.11.2007., 07:13
ne znam koliko je loše, koliko vidim to je hiper
:( biće to dobro :kiss:
ne mogu reći ne brini,kad znam da je normalno brinuti se,ali ne znam šta bih ti rekla da te utješim

hvala... :kiss:

sad se više ne sjećam svojih prvih nalaza kolike su vrijednosti bile, al ovo je sad otprilike ravno situaciji na početku dok još nisam počela uzimati tablete... uf.. jedva čekam pregled...

jahorinka
03.11.2007., 09:27

:lol:

meni je moja maja (doktorica) već s vratiju rekla da je od stresa :ne zna: :confused:

:rolleyes:

Split-36
03.11.2007., 10:20

meni je moja maja (doktorica) već s vratiju rekla da je od stresa :ne zna: :confused:

:rolleyes:

Ahoj,

a ja našao na stranicama PLIVE:

Prevencija

U slučaju gotovo svih uzroka hipotireoze nema pravih preventivnih mjera i njen nastanak je praktično nemoguće spriječiti. Važno je što ranije prepoznati je i spriječiti nastanak komplikacija.

nero1982
03.11.2007., 10:59
Help! Da li mi netko može kazati koji mogu biti simptomi u slučaju da se tsh previše smanji prejakom terapijom euthyroxa?? Imam osjećaj da je doktor pretjerao sa zadnjim doziranjem, a idem vaditi krv tek za 10 dana. Thanks. :)

pirate_smile
03.11.2007., 11:10
meni je tsh zadnji put bio 0.2 i dosta cesto sam se tresla, zapravo podrhtavala nekako

lopticahopsica
03.11.2007., 12:15
Help! Da li mi netko može kazati koji mogu biti simptomi u slučaju da se tsh previše smanji prejakom terapijom euthyroxa?? Imam osjećaj da je doktor pretjerao sa zadnjim doziranjem, a idem vaditi krv tek za 10 dana. Thanks. :)

Često mi je bilo vruće. Ako ne bih nešto pojela na vrijeme, bilo mi je slabo, počela bih se tresti i crnilo mi se pred očima. Osjećala sam neki nemir u tijelu. Kad mi je za 25 smanjio dozu, bilo mi je bolje.

Erida3
03.11.2007., 13:13
Pozdrav svima!
Prvi put se javljam na forum iako ga već duže vrijeme pratim - zapravo od kad su mi postavili dijagnozu: HIPO - Hashimoto i pijem Euthyrox 50 već nekoliko mjeseci! Terapija ukupno traje 11 mjeseci.
Puno mi je lakše kad vidim da su moji problemi uobičajeni za postavljenu dijagnozu, npr. umor, nervoza,... ti su mi najžešći!
Ali mene sad mući još jedan VELIKI problem - već neko vrijeme (par mjeseci) izbija mi urtikarija za koju sam mislila da je alergija na nešto vanjsko i doktorica mi je dala antialergijske tablete (LETIZEN) koje su prvih mjesec dana djelovale a onda odjedom više ne djeluju!
Sad pijem druge (Xyzal) i mažem se tekućim puderom, što je dosta nezgodno kad ideš na posao, ali... Čak se i kupam u hrastovoj kori, no ništa na pomaže - luđački svrbi i već sam na rubu živčanog sloma!
Jel ima netko ko bi mi mogao nešto savjetovati i najvažnije da li je moguće da je to alergijska reakcija na Euthyrox - sve je počelo otprilike kad mi je doza sa 25 dignuta na 50?
Da li uopće postoje neke tablete koje bi bile supstitucija za Euthyrox?:s

Nemrac
03.11.2007., 15:27
Molim vas da mi neko objasni nesto...Ovdje u USa sta god sam citala ili istrazivala na internetu svi kazu da se treba izbjegavati slatki kupus,kelj,karfiol,prokule,spinat ,jagode,kruske navodno ta hrana moze izazvati gusavost(ja sam hipo za one koji neznaju)I sta cu ja na kraju jesti ja sam zbunjena oni preporucuju vlaknasto povrce i voce,mnogo vode,multivitamini mnogo morske hrane ok ali opet sam cula od nasih ljudi da mnogo zitarica ujutro recimo nije u redu usporava rad stitnjace....ja sam sad naprosto izgubljena jer bih htjela zdravo da se hranim(sto ja inace neradim i sama sebi napravim zeludcane tegobe jos gore nego jesu...)Pomagajte ....sta cu jest....:ne zna:

nero1982
03.11.2007., 16:12
Često mi je bilo vruće. Ako ne bih nešto pojela na vrijeme, bilo mi je slabo, počela bih se tresti i crnilo mi se pred očima. Osjećala sam neki nemir u tijelu. Kad mi je za 25 smanjio dozu, bilo mi je bolje.

Ja imam neki čudan osjećaj u prsima; ne znam da li je srce u pitanju- brže dišem, ostanem bez zraka ako brzo pričam itd.Primijetila sam da je situacija lošija ujutro nakon tbl, popodne bude bolje. Doktor mi je rekao da uzimam tbl od 100, ali mislim da je pretjerao. Opet kad uzmem 75 imam osjećaj da nemam snage. Šta da radim?!? Strah me da ne mučim srce tom dozom lijeka :confused:

lopticahopsica
03.11.2007., 18:17
Pričekaj sljedeću kontrolu i obavezno doručkuj jer ćeš tako ublažiti simptome ujutro. Na taj način hormoni imaju šta raditi.
Možda će ti doktor reći da piješ 87,5 (između 75 i 100, valjda sam dobro izračunala :D ). Ili jedan dan 75, a drugi 100. Postoji mogućnost i da diopopiješ ujutro, a dio popodne. Naravno, to sve treba pitati doktora nakon nalaza hormona.
Za početak, pojačaj doručak. :top:

pirate_smile
03.11.2007., 18:44
Ja imam neki čudan osjećaj u prsima; ne znam da li je srce u pitanju- brže dišem, ostanem bez zraka ako brzo pričam itd.Primijetila sam da je situacija lošija ujutro nakon tbl, popodne bude bolje. Doktor mi je rekao da uzimam tbl od 100, ali mislim da je pretjerao. Opet kad uzmem 75 imam osjećaj da nemam snage. Šta da radim?!? Strah me da ne mučim srce tom dozom lijeka :confused:

mozda da uzmes jedan dan 75, a drugi dan 100? meni je doktor rekoa da pijem jedan dan 25, a drugi 50 jer je meni bolest tek u pocetku pa jos ne moze odrediti koja bi kolicina hormona bila optimalna

amis
03.11.2007., 21:05
Pričekaj sljedeću kontrolu i obavezno doručkuj jer ćeš tako ublažiti simptome ujutro. Na taj način hormoni imaju šta raditi.
Možda će ti doktor reći da piješ 87,5 (između 75 i 100, valjda sam dobro izračunala :D ). Ili jedan dan 75, a drugi 100. Postoji mogućnost i da diopopiješ ujutro, a dio popodne. Naravno, to sve treba pitati doktora nakon nalaza hormona.

zar ne ide euthyrox na prazan želudac ili ako ne podnosiš,sasvim nešto malo uzeti???

amis
03.11.2007., 21:09
Molim vas da mi neko objasni nesto...Ovdje u USa sta god sam citala ili istrazivala na internetu svi kazu da se treba izbjegavati slatki kupus,kelj,karfiol,prokule,spinat ,jagode,kruske navodno ta hrana moze izazvati gusavost(ja sam hipo za one koji neznaju)I sta cu ja na kraju jesti ja sam zbunjena oni preporucuju vlaknasto povrce i voce,mnogo vode,multivitamini mnogo morske hrane ok ali opet sam cula od nasih ljudi da mnogo zitarica ujutro recimo nije u redu usporava rad stitnjace....ja sam sad naprosto izgubljena jer bih htjela zdravo da se hranim(sto ja inace neradim i sama sebi napravim zeludcane tegobe jos gore nego jesu...)Pomagajte ....sta cu jest....:ne zna:

Ma najbolje je jesti sve umjereno...eto ja kad tako gledam,radi endometrioze ne bih trebala jesti nešto,pa radi štitne ne bih trebala nešto drugo...i vala,dosadilo mi je , ono što mi tijelo traži to i jedem,jednostavno slušam želudac,tačno imam potrebu za različitim jelima u različito vrijeme...ne mogu,jedem sve što volim,ali ne pretjerujem s tim nekim namirnicama...

jahorinka
03.11.2007., 21:33
mozda da uzmes jedan dan 75, a drugi dan 100? meni je doktor rekoa da pijem jedan dan 25, a drugi 50 jer je meni bolest tek u pocetku pa jos ne moze odrediti koja bi kolicina hormona bila optimalna

mislim da bi ja tak treba na svoj TSH od 5,9

jer su mi ove od 50 malo prejake...

nego, s povješću bolesti moš kupit u ljekarni tablete bez recepta?

svesami
03.11.2007., 22:10
Pozdrav svima!
Prvi put se javljam na forum iako ga već duže vrijeme pratim - zapravo od kad su mi postavili dijagnozu: HIPO - Hashimoto i pijem Euthyrox 50 već nekoliko mjeseci! Terapija ukupno traje 11 mjeseci.
Puno mi je lakše kad vidim da su moji problemi uobičajeni za postavljenu dijagnozu, npr. umor, nervoza,... ti su mi najžešći!
Ali mene sad mući još jedan VELIKI problem - već neko vrijeme (par mjeseci) izbija mi urtikarija za koju sam mislila da je alergija na nešto vanjsko i doktorica mi je dala antialergijske tablete (LETIZEN) koje su prvih mjesec dana djelovale a onda odjedom više ne djeluju!
Sad pijem druge (Xyzal) i mažem se tekućim puderom, što je dosta nezgodno kad ideš na posao, ali... Čak se i kupam u hrastovoj kori, no ništa na pomaže - luđački svrbi i već sam na rubu živčanog sloma!
Jel ima netko ko bi mi mogao nešto savjetovati i najvažnije da li je moguće da je to alergijska reakcija na Euthyrox - sve je počelo otprilike kad mi je doza sa 25 dignuta na 50?
Da li uopće postoje neke tablete koje bi bile supstitucija za Euthyrox?:s
čuj,a da ti nije od svega skupa,boleštine i stresa pao imunitet?ja imam seboroični dermatitis,i ništa mu ne mogu! ne vjerujem da ti je od euth.a,nego pokušaj par dana ne jesti ništa životinjskog porijekla,meso,jaja,mlijeko,izbaci kavu i cigarete,znam da je teško,al žrtvuj se malo ako se smanji,postepeno uvodi namirnice,možda skužiš što te svrbi :mig: ništa mi pametnije ne pada na pamet,a od tjedan dana povrća i voća nećeš umrijeti,pokušaj prošvercati ribu.osluškuj organizam,sigurno ti neće biti lako.i da,levotiroksin tj.euth. nema zamjenu kod nas bar ne,a ja dojim svoju curicu i uzimam 50 i 75 naizmjenično,nema nikavih nus pojava..ne znam jesam li ti pomogla:ne zna:

svesami
03.11.2007., 22:18
ja ih pijem radi endometrioze... i pila sam ih i u vrijeme kad sam otkrila hipo :ne zna:

:( ajoj,a ja bila uvjerena da su mi travčice skulirale "uljeza"..nadam se da ti bar pomažu kod endo.,i da će i mene uskoro razveseliti zbog onog zbog čeg sam ih i počela ispijati:kava:

pirate_smile
03.11.2007., 23:36

za euthyrox mislim da trebas recept. meni je u pocetku bio tsh oko 6.8 i isto sam dobila 50 i nakon 3 mjeseca se spustio na oko 2, ali mi je doktor povecao dozu umjesto da ju je smanjio i na kraju je tsh otisao ispod donje granice i tek onda mi je rekoa da pijem jedan dan 25, a drugi 50

nero1982
04.11.2007., 01:50

To ću i napraviti. Thanks a lot!!!!!:mig:

nero1982
04.11.2007., 01:51

Poslušat ću savjet. Hvala. :)

nero1982
04.11.2007., 01:55
Pozdrav svima!
Sad pijem druge (Xyzal) i mažem se tekućim puderom, što je dosta nezgodno kad ideš na posao, ali...

Ja sam ti dobila nekakvu alergiju prije puno godina i ništa mi nije pomoglo od lijekova. Jedna mi je apotekarica bila savjetovala piti puno čaja od nevena (oko litru na dan) i piti vitamin B ili tablete pivskog kvasca. Ja sam se u tjedan dana rješila problema...:)

nero1982
04.11.2007., 01:57

Zavisi o apotekarici... Meni moja daje bez problema, ali ovisi na koga ćeš naići za pultom.... :)

jahorinka
04.11.2007., 09:01
za euthyrox mislim da trebas recept. meni je u pocetku bio tsh oko 6.8 i isto sam dobila 50 i nakon 3 mjeseca se spustio na oko 2, ali mi je doktor povecao dozu umjesto da ju je smanjio i na kraju je tsh otisao ispod donje granice i tek onda mi je rekoa da pijem jedan dan 25, a drugi 50

joj, ovo mi se nikak ne sviđa :(

Zavisi o apotekarici... Meni moja daje bez problema, ali ovisi na koga ćeš naići za pultom.... :)

u mojoj ljekarni bi i otrov prodali... samo je malo veća cijena.

thanx :kiss:

Erida3
04.11.2007., 10:41
Puno hvala na savjetima svesami i nero1982!
Kad bude nekih rezultata javiti ću svima!
Pozdrav!

nero1982
04.11.2007., 14:55
Da li je dozvoljeno piti dio doze euthyroxa ujutro a dio popodne npr. ujutro 50 i popodne 50 ili se treba isključivo cijelu dozu uzeti natašte ujutro? Ima netko iskustva s tim??? :confused:

pirate_smile
04.11.2007., 16:34
obavezno na taste jer vlakna iz hrane usporavaju djelovanje euthyroxa.
cini mi se da je netko bio napisao da pije jednu dozu npr. prije spavanja, a drugu ujutro, ali mislim da to mozes samo ako ne jedes nekoliko sati prije spavanja

amis
04.11.2007., 21:25
:( ajoj,a ja bila uvjerena da su mi travčice skulirale "uljeza"..nadam se da ti bar pomažu kod endo.,i da će i mene uskoro razveseliti zbog onog zbog čeg sam ih i počela ispijati:kava:

možda i jesu, a sigurna sam da će ti pomoći...

ako je za trudnoću- ja znam da je jedna žena prestala da ih pije kad je počela raditi na trudnoći :ne zna: takođe sam čula da se marulja ne bi trebala piti poslije ovulacije...ma svašta sam čitala, pa ne znam više ni sama,ali dosta su slične priče,pa malo i vjerujem...

sretno, takođe sam sigurna da ćeš nas vrlo brzo obavjestiti kako je test pokazao plusić :cerek:

tough_cookie
04.11.2007., 22:25

ja sam hipo, pisala vec ovdje, dijagnoza u X '06. ovo proljece sam bila toliko lose, eth na 100mcg, a ja umorna i krepana i poludepresivna, da sam otisla na akupunkturu. nakon terapije (10 tretmana), energija mi se jako poboljsala, osjecala sam se puno bolje, doktor mi smanjio eth na 50 jer su nalazi bili jako dobri.

na sljedecoj kontroli pocetkom jeseni antitijela su mi opet skocila, pa smo digli terapiju na 62,5. ne znam, ne mogu tvrditi da mi je aku 100% zasluzna za poboljsanje jer se poklopila i izmjena vise i manje stresnih perioda na poslu, al pomogla je.

sad sam prilicno dobro, imam kontrolu za 2 tjedna (jos uvijek idem svaka 3 mjeseca, iako je doktor htio prorijediti na svakih 6 nakon onog poboljsanja, ali s obzirom na antitijela krajem ljeta, ostali smo na istom), bas me zanima sto ce biti.

inace uvijek ga zaboravim pitat (naravno!) hoce li mi se vratiti koncentracija i pamcenje, jer me to najvise muci otkako mi je bolest pocela. stvarno se osjecam polusenilno.

ima netko od vas nekih preporuka, iskustava u vezi s tim?

tough_cookie
04.11.2007., 22:33
Da li je dozvoljeno piti dio doze euthyroxa ujutro a dio popodne npr. ujutro 50 i popodne 50 ili se treba isključivo cijelu dozu uzeti natašte ujutro? Ima netko iskustva s tim??? :confused:

ja pijem ujutro 37,5 a oko podne jos 25 jer sam stalno popodne bila umorna, pa mi doktor rekao da malo eksperimentiram. pokusavala sam piti u 2 popodne, pa u 1, sad mi najvise pase oko 12 ta "druga polovica" doze.

moj doktor kaze da se dosta treba osloniti na vlastiti osjecaj, kako, sto i koliko ti pase. naravno, ja idem i cesto na kontrole, pa cak i ako nesto pogrijesim (iako ja ne eksperimentiram puno), znam da ce mi nalazi sve reci.

štrumfica
04.11.2007., 22:41
KATASTROFA!!!!
T4 191 (norm. do 161)
FT4 49, 8 (norm. do 25)
FT3 9,7 (norm do 6,3)

Loše je, što prije k doktoru po terapiju, organizam ti sigurno pati. A kako se ti osjećaš, to je sasvim subjektivan osjećaj, s vrlo sličnim nalazima ja sam se osjećala jako loše i u roku par dana od pojave prvih simptoma završila kod doktora s velikim dozama tireostatika, tableta za smirenje i za tlak. U svakom slučaju sretno!

lopticahopsica
05.11.2007., 13:06
zar ne ide euthyrox na prazan želudac ili ako ne podnosiš,sasvim nešto malo uzeti???

Euthyrox ide na prazan želudac i pola sata prije ne bi trebalo jesti, ali nakon toga treba doručkovati. Doručak je najvažniji obrok :mig:

buky1
05.11.2007., 13:20
Ne brini, tako je bilo i meni a sve je počelo početkom ljeta....Mene je štitnjača "udarala" po živčanom sustavu- imala sam osjećaj strašne uznemirenosti, nekakvog čudnog lupanja srca, gušenja, trnci po nogama, nekakva fobija od trgovina jer bi imala osjećaj da ću pasti u nesvijesti i imala sam osjećaj kao da se ljuljam....Ma Katastrofa. A tsh je bio 5- minimalno povišen, a ja nisam mogla živjeti od simptoma. Dali su mi najprije terapiju od 12.5 mcg euthyroxa jer je tsh bio lagano povišen, naravno meni je bilo sve lošije, pa od 25- mni i dalje loše, pa 50, pa 75. Tako da je moja havarija trajala dobrih 4 mjeseci.. Sad mi je puno bolje, iako sam čula da bi trebalo povisiti dozu euthyroxa kad zahladni jer tada tijelu treba više hormona. Zna netko nešto o tome?

Uf, evo čitam ove postove i ovaj mogu potpisati. Najveći problem je što se osjećam kao da nemam dosta zraka! Osim toga usta su mi stalno suha. Stalno me pere neka nervoza, treskam noge, lomim spajalice na poslu itd. Najgore je što po noći skočim iz kreveta jer mislim da sam prestao disati! (možda i prestanem) U zadnjih 5 mj. udebljao sam se 7-8 kg, ali to sam pripisivao prestanku pušenja. Ujutro mi se teško dići, a naveče zaspem ko kokoš u 10! Pere me nekakav strah da ću upasti u nesvjest ili šta ja već znam! Užas. Kod doktora sam bio prije 6 mj. i ona je to pripisala povišenim treigliceridima. Osim ovi simptoma imao sam povišen tlak i srce mi je lupalo, ali oni su nestali sa prestankom pušenja. Može li ovo biti štitnjača? Od familije samo mamina sestra je imala problema sa istom. :ne zna:

amis
05.11.2007., 14:27
Uf, evo čitam ove postove i ovaj mogu potpisati. Najveći problem je što se osjećam kao da nemam dosta zraka! Osim toga usta su mi stalno suha. Stalno me pere neka nervoza, treskam noge, lomim spajalice na poslu itd. Najgore je što po noći skočim iz kreveta jer mislim da sam prestao disati! (možda i prestanem) U zadnjih 5 mj. udebljao sam se 7-8 kg, ali to sam pripisivao prestanku pušenja. Ujutro mi se teško dići, a naveče zaspem ko kokoš u 10! Pere me nekakav strah da ću upasti u nesvjest ili šta ja već znam! Užas. Kod doktora sam bio prije 6 mj. i ona je to pripisala povišenim treigliceridima. Osim ovi simptoma imao sam povišen tlak i srce mi je lupalo, ali oni su nestali sa prestankom pušenja. Može li ovo biti štitnjača? Od familije samo mamina sestra je imala problema sa istom. :ne zna:

brzo uraditi nalaze,pa ćemo onda znati...
svašta je moguće,ali bez nalaza ne možemo znati :mig:

amis
05.11.2007., 14:34
inace uvijek ga zaboravim pitat (naravno!) hoce li mi se vratiti koncentracija i pamcenje, jer me to najvise muci otkako mi je bolest pocela. stvarno se osjecam polusenilno.

ima netko od vas nekih preporuka, iskustava u vezi s tim?

i ja bih stalno mogla spavati,a što se koncentracije tiče, nula čista...

dobro je ako je to od štitne,jer sam mislila da je ljenost,a nisam baš lijena...

pirate_smile
05.11.2007., 18:09
meni se nakon 6 mjeseci terapije vratilo oko 75% koncentracije. nekako mi se cini da se vise nikada nece vratiti na staro, ali u zadnje vrijeme opet normalno ucim i ok mi ide na faksu.

coma black!
05.11.2007., 18:23
ej, ja sam nova tu....
prije 2 -3 mjeseca sam radila nalaze hormona i tsh je bio 5.8, a t4 u granicama normale. u međuvremenu sam radila i ultrazvuk štitnjaće koji je isto bio u redu. no sada sam ponovila nalaze,a tsh se povećao na 8 (i još nešto, neznam sad točno) dok je t4 opet u granicama normale.
radila sam i nalaz antitjela koja su isto normalna.
sad mene zanima jeli to hipotireoza ili ne?:ne zna:
ne znam puno o ovome, pa bi mi stvarno koristilo ako je netko imao sličan problem da kaže nešto o tome...:moli:

do toga svega je došlo nakon pregleda kod dermatologa, zbog otpadanja kose.
help!!!:(

nero1982
05.11.2007., 18:45
ej, ja sam nova tu....
prije 2 -3 mjeseca sam radila nalaze hormona i tsh je bio 5.8, a t4 u granicama normale. u međuvremenu sam radila i ultrazvuk štitnjaće koji je isto bio u redu. no sada sam ponovila nalaze,a tsh se povećao na 8 (i još nešto, neznam sad točno) dok je t4 opet u granicama normale.
radila sam i nalaz antitjela koja su isto normalna.
sad mene zanima jeli to hipotireoza ili ne?:ne zna:
ne znam puno o ovome, pa bi mi stvarno koristilo ako je netko imao sličan problem da kaže nešto o tome...:moli:

do toga svega je došlo nakon pregleda kod dermatologa, zbog otpadanja kose.
help!!!:(

Pošto ti je tsh povišen, to upućuje na hipotireozu, ali nemaš hashimoto-autoimunu bolest pošto su ti antitijela ok. Nije ti to ništa strašno... Je si li bila kod doktora? Vjerojatno će ti prepisati neku malu dozu euthyroxa.

nero1982
05.11.2007., 18:49

Iste identične problema imala sam i ja s disanjem!!!! ISTO! Kad ti prepišu euthyrox sve će proći, ne brini.... Ali moraš biti strpljiv, a znam da ti nije lako... Be strong ! :)

nero1982
05.11.2007., 18:52
Danas sam rješila jednu dilemu. Pitala sam svog dr da li je dozvoljeno piti dio doze euthyroxa ujutro, dio popodne i odgovorio mi je da se može popiti dio doze ujutro a dio nekih pola sata prije ručka u slučaju da pacijent ne podnosi cijelu dozu lijeka ujutro ili ima neke nus pojave..... :)

štrumfica
05.11.2007., 18:58
Euthyrox ide na prazan želudac i pola sata prije ne bi trebalo jesti, ali nakon toga treba doručkovati. Doručak je najvažniji obrok :mig:

Ide ne prazan želudac, dakle najbolje odmah poslije buđenja, ali ništa se ne bi trebalo jesti najmanje pola sata poslije, vjerojatno radi bolje apsorbcije. :) Nisam sigurna može li se popiti kavica prije toga, ali ja je popijem :kava: , a za sad je sve ok. Pozdrav svima!

coma black!
05.11.2007., 19:15
Pošto ti je tsh povišen, to upućuje na hipotireozu, ali nemaš hashimoto-autoimunu bolest pošto su ti antitijela ok. Nije ti to ništa strašno... Je si li bila kod doktora? Vjerojatno će ti prepisati neku malu dozu euthyroxa.

bila sam nakon nakon prvih nalaza i nije mi ništa dao, a sad bi trebala ponovo na kontrolu...
imam još par glupih pitanja:), pa evo:

dali ima kakvih nuspojava od tih ljekova?npr?
i hoče li mi se kosa ponovno vratiti na staro ako ih budem uzimala?
i još nešto, ako imam hipotireozu, znaći li to da se moram oprostiti s alkoholom za sva vremena i reči zbogom slavljima? (mislim vikendom:zubo:)
kao što sam rekla, nemam nikakvog pojma o ovoj bolesti.

marijakatarina
05.11.2007., 20:43
Scintigram štitnjače 28.09.07.pokazuje nehomogenu distribuciju radiofarmaka u štitnjači s dva vruća čvorića.Ultrazvukom se nađe multinodozna cistička struma.Ovakvi nalazi upućuju na toksičnu nodoznu strumu.
Uzimati četvrtinu tbl Athyrazola dvevno.
17.09.07. T4 130 usporednice 58-161
TSH 0,009 usporednice 0,432-4,51

Molim vas za savjete Hvala

amis
05.11.2007., 21:48
bila sam nakon nakon prvih nalaza i nije mi ništa dao, a sad bi trebala ponovo na kontrolu...
imam još par glupih pitanja:), pa evo:

dali ima kakvih nuspojava od tih ljekova?npr?
i hoče li mi se kosa ponovno vratiti na staro ako ih budem uzimala?
i još nešto, ako imam hipotireozu, znaći li to da se moram oprostiti s alkoholom za sva vremena i reči zbogom slavljima? (mislim vikendom:zubo:)
kao što sam rekla, nemam nikakvog pojma o ovoj bolesti.

evo,meni kosa manje opada otkad pijem euthyrox, a opadala je baš baš puno prije toga :top:

a malo pročitaj prethodne postove što se tiče nuspojava...važi :mig:

Zli Mali Medo
05.11.2007., 22:57

Moja je prva dijagnoza hiper, prije 4 godine, ali sada je opet stitnjaca pocela divljati: mijesa mi se iz dana u dan hiper/hipo, uzasno sam rastresen, depresivan, nadrkan, nemiran i ukocen, isto imam aritmije i non stop mi se spava, a i koncentracija mi je truba, jebenica. Opet ne mogu normalno funkcinorati i odlucio sam izvaditi prokletu zljezdetinu i rijesiti se bolesti jednom zauvijek. :rolleyes: :mad:

Mene zanimaju iskustva onih koji su imali probleme nakon vadenja stitnjace, tj. problema s bazdarenjem hormona, ili bilo kakvih problema.

Denys
06.11.2007., 08:18
Mene zanimaju iskustva onih koji su imali probleme nakon vadenja stitnjace, tj. problema s bazdarenjem hormona, ili bilo kakvih problema.

Nakon vadjena cijele zljezde nema vise hormona.
Odmah iza operacije dobijes odgovarajucu dozu eutiroxa, par vadjenja krvi da vide da li ti je doza O.K. i to ti je onda do kraja zivota.

Ja sam odlucila dati sansu i homeopatiji. Pocela sam sa kurom, pa sta bude.

bettie_page
06.11.2007., 08:40
Evo ja danas pokupila svoje nalaze, pa molim za misljenje. :D

Sve okej, T3 blago povisen - 2.91. Sto je valjda ok. Idem kasnije kod doktora, da mi iscita.

Ono sto me zbunilo je napomena koja pise na dnu nalaza: STEROIDI!! :eek:
Da li to znaci da ih moram kontrolirati, uzimati ili sta? :(
Da li je to uobicajeno kod povisenog T3? :ne zna:

Zli Mali Medo
06.11.2007., 15:24
Nakon vadjena cijele zljezde nema vise hormona.

Kako nema? :) Pa uzimas sinteticke hormone.

amis
06.11.2007., 20:02
Evo ja danas pokupila svoje nalaze, pa molim za misljenje. :D

Sve okej, T3 blago povisen - 2.91. Sto je valjda ok. Idem kasnije kod doktora, da mi iscita.

Ono sto me zbunilo je napomena koja pise na dnu nalaza: STEROIDI!! :eek:
Da li to znaci da ih moram kontrolirati, uzimati ili sta? :(
Da li je to uobicajeno kod povisenog T3? :ne zna:

amis
06.11.2007., 20:03
Kako nema? :) Pa uzimas sinteticke hormone.

budi spreman na to :)

coma black!
07.11.2007., 14:55
evo,meni kosa manje opada otkad pijem euthyrox, a opadala je baš baš puno prije toga :top:

a malo pročitaj prethodne postove što se tiče nuspojava...važi :mig:

važi:), evo baš proučavam po onom starom topicu...

e još nešto, jeli moguće da se štitnjaća sama oporavi? ako imam hipotireozu da se izljeći bez korištenja ljekova?
jer čitam tu kako je to terapija za cijeli život, pa me malo strah svega toga...
mislim da je u mom slučaju do toga došlo zbog šoka i stresa, pa možda ima šanse da se to sve popravi nakon nekog vremena:confused:....

hooray
07.11.2007., 15:00
klasicni doktori tvrde da ne,
a homeopati da ima sanse za oporavak,

cula sam u par navrata onako iz trece ruke da je bilo ljudi koji su prestali koristiti euthytox, ali ja osobno nisam upoznala nikoga

a uvijek se mozemo nadati

amis
07.11.2007., 15:43
možda mogu oni hipo koji nisu hashimoto, poslije terapije da štitna nastavi sama normalno funkcionisati :confused: :ne zna: bar se nadam :D

pirate_smile
07.11.2007., 16:18
klasicni doktori tvrde da ne,
a homeopati da ima sanse za oporavak,

cula sam u par navrata onako iz trece ruke da je bilo ljudi koji su prestali koristiti euthytox, ali ja osobno nisam upoznala nikoga

a uvijek se mozemo nadati

meni je doktor na nuklearnoj medicini rekao da prestanem piti jer mi se tsh previse spustio, ali je napomenuo da vjerojatno imam hashimoto i da cu nakon nekog vremena opet morati piti euthyrox ako mi tsh prijeđe 10. uopce ne znam da li mi se isplati prestati piti jer su mi trebali mjeseci da se naviknem na terapiju

moon83
07.11.2007., 18:06
pozdrav svima!
za dva tjedna idem na operaciju štitnjače minimalnom invazivnom metodom (dr.Bura, Rebro). pa me zanimaju iskustva operiranih i neki ''tehnički'' detalji. šta trebam ponijeti u bolnicu, koje su stvari koje moram imati, a koje ne smijem nositi? koliko poslije operacije otprilike treba da pacijent ''dođe sebi'' :)? da li su nakon izlaska iz bolnice potrebni dodatni pregledi u bolnici ili je to završena priča? nakon koliko ste se vratili normalnom životu, normalan odlazak na posao i sve to? zanima me još mnogo toga, ali toliko zasad.;)
unaprijed zahvaljujem na odgovorima!!!

štrumfica
07.11.2007., 21:15
pozdrav svima!
za dva tjedna idem na operaciju štitnjače minimalnom invazivnom metodom (dr.Bura, Rebro). pa me zanimaju iskustva operiranih i neki ''tehnički'' detalji. šta trebam ponijeti u bolnicu, koje su stvari koje moram imati, a koje ne smijem nositi? koliko poslije operacije otprilike treba da pacijent ''dođe sebi'' :)? da li su nakon izlaska iz bolnice potrebni dodatni pregledi u bolnici ili je to završena priča? nakon koliko ste se vratili normalnom životu, normalan odlazak na posao i sve to? zanima me još mnogo toga, ali toliko zasad.;)
unaprijed zahvaljujem na odgovorima!!!
Nisam operirana na Šalati, ali neke su stvari iste za svaku operaciju. U bolnicu treba ponijeti ono uobičajeno - pidžamu s malo većim izrezom oko vrata (da se lakše skida i oblači i radi reza), nešto za navući preko pidžame (tipa ogrtač ili sl.), higijenske potrepštine (posebno wc papir i sapun, te ručnici), šlapice i čarape i to je uglavnom ono osnovno. Kad se ide na samu operaciju ne smije se nositi nikakav nakit, niti imati nalakirane nokte (ne zezam se, stvarno). Kad će tko doći k sebi individualno je, na dan operacije i još dan poslije ljudi su dosta ošamućeni ali sve to brzo prođe. Kad izađeš iz bolnice sve će biti puno bolje. Neke se osnovne pretrage rade još dok si u bolnici, a kasnije ideš na kontrolu kod kirurga koji te operirao i kod endokrinologa da ti odredi razinu hormona koji su potrebni. Sve će ti reći kad budeš izlazila iz bolnice. Meni je sve bilo ok kad sam izašla, nakon nekih 3 tjedna sam mogla normalno ići raditi (s malo lakšim tempom), ali ostala sam doma 4 tjedna (što nije bilo loše). Ako imaš još kakvo pitanje slobodno ga postavi, a u svakom ti slučaju želim puno sreće! :)

bicini
07.11.2007., 22:51
Cao svima. Ja sam nova ovde. procitala sam veliki deo postova i jaoj koliko znate za ovu bolest. I ja imam jedno pitanje. Prije 6 meseci dijagnosticirana mi je hipo. A nisam imala nikakve klasicne simptome (znoj, debljanje), na pretrage su me poslali jer sam imala tezinu oko srca i lupanje srca. Prvi nalaz
TSH - 4,54 (0.25-4.0)
Slobodan tiroksin 17.1 (9.0 - 24.5)
Doktorica mi je rekla da sam na granicu i dala mi je tablete 50. Do sada sam dva puta bila na kontrolu prvi put TSH-1.9, drugi put TSH - 0.5. I dalje mi je dala da pijem te tablete i za godinu dana rekla je da mozda i necu morati vise da pijem nikakve tablete. Sta kazete vi na ovo??? Negde sam procitala da kad jednom dobijes hipo onda te prati ceo zivot.

jahorinka
08.11.2007., 09:35
e, to da se tablete moraju piti cjelo vrijeme, to sam i ja čula... al nekak ne želim vjerovati u to.

:mama:

hooray
08.11.2007., 10:17
pirate_smile i bicini

meni za vas oboje zvuci kao da su vam dali preveliku pocetnu dozu,
kad se TSH previse snizi se ne prekida terapija nego samo smanjuje doza, jer ako vam je bez euthytoxa TSH bio povisen, vrlo vjerojatno ce se opet povisiti, a ova oscilacija iz hipo u hiper i nazad je jako neugodna za tijelo,

idealna vrijednost TSH (u standardnim testovima koji normalu smatraju od 0,5 do 4,0) je izmedju 1 i 2,

tablete se ne moraju uzimati cijele znaci vasa idealna doza ne mora biti ni 50 ni 25 nego npr. 37,5 (ovo uzmite samo kao primjer, ne pokusavam nikome prepisati dozu jer nisam doktor samo imam iskustva s tim)
ja npr. pijem 67,5 ( to je jedna cijela tableta od 50 i cetvrtina, trebali su mi mjeseci da nadjem svoju idealnu dozu)

ako je TSH prenizak treba malo smanjiti dozu i ponoviti kontrolu za 2 do 3 mjeseca (ako se lose osjecate moze i ranije)

i po svom iskustvu sam zakljucila da se isplati ici cak i jednom mjesecno privatno izvaditi samo TSH dok se ne nadje idealna doza (da je bilo po mom doktoru ja bi bila cijelu godinu na neodgovarajucoj terapiji jer je prvi nalaz bio dobar, a onda sam se pocela lose osjecati i isla privatno napraviti kontrolu da bi se pokazalo da mi je pocetna doza bila prevelika)

bicini, ako nisi sigurna u to sto ti doktorica govori, definitivno bih ti savjetovala da odes po drugo misljenje,

da li si radila nalaz antitijela na stitnjacu i ultrazvuk?, da li znas koju vrstu hipotireoze imas?, to je jako bitno

ako ti stitnjaca ok izgleda (nije jako povecana i normalne je strukture, sto se vidi na ultrazvuku) te nemas povecana antitijela onda je zbilja moguce da ti tablete nece trebati, ali bez tih nekih podataka doktorica ne moze tvrditi da ces biti izlijecena,

meni se cak cini da polako prelazis u hipertireozu uzrokovanu lijekovima (to zakljucujem jer ti se TSH smanjuje, sad je na donjoj granici, a doktorica ti nije smanjila dozu, ja sam imala slicnu situaciju i znam da sam se s vremenom sve losije osjecala, TSH mi se spustio i do 0.04, a na kraju se ispostavilo da mi je samo trebalo smanjiti dnevnu dozu za 12,5)

ponekad i sitne promjene terapije (naizgled beznacajne, tipa cetvrina one bedaste male tabletice) mogu napraviti veliku razliku

i za kraj ovog mog filozofskog posta :)
jako je bitno kako se osjecate, ako imate neke smetnje nije bitan toliko ni nalaz jer nema smisla da se trpi lupanje srca ili slabost ili nesto slicno ako nema za to potrebe,
meni je npr. trenutno nalaz TSH u idealnom rasponu, ali tu i tamo se desi da se osjecam uznemireno i imam lupanje srca, u tom slucaju par dana si smanjim dozu za onu cetvrtinu tablete sve dok mi se puls ne smiri i onda nastavim po starom

s vremenom morate obracati paznju na sitne znakove koje vam vlastito tijelo daje i neuciti reagirati na to jer euthyrox samo pokusava nadoknaditi nesto sto bi stitnjaca prirodno regulirala

hooray
08.11.2007., 10:24
e, to da se tablete moraju piti cjelo vrijeme, to sam i ja čula... al nekak ne želim vjerovati u to.

no no, bit ce bolje :tapsa_po_ledjima: :grli:

smijes bit ljuta i tuzna i slobodno se ovdje isplaci
evo i ja cu s tobom :mama: :cry:
ni meni se ne svidja pit tablete ni ova maglica u glavi ni ostali glupi simptomi,

meni se jedna forumasica smijala prije godinu dana jer sam napisala da ja ne bi imala nikakvu glupu kronicnu bolest jer mi nikad nije bilo nista i ovo mi se bas ne svidja

a ko sto sam napisala: postoji sansa za popravak, ali u medjuvremenu se isplati pomiriti i sprijateljiti s tim glupim tableticama i naci nacina da se sto ugodnije zivi s tim problemom

jahorinka
08.11.2007., 10:35
no no, bit ce bolje :tapsa_po_ledjima: :grli:

smijes bit ljuta i tuzna i slobodno se ovdje isplaci
evo i ja cu s tobom :mama: :cry:
ni meni se ne svidja pit tablete ni ova maglica u glavi ni ostali glupi simptomi,
...

thanx na utjehi

amis
08.11.2007., 13:17
pirate_smile i bicini

meni za vas oboje zvuci kao da su vam dali preveliku pocetnu dozu,
kad se TSH previse snizi se ne prekida terapija nego samo smanjuje doza, jer ako vam je bez euthytoxa TSH bio povisen, vrlo vjerojatno ce se opet povisiti, a ova oscilacija iz hipo u hiper i nazad je jako neugodna za tijelo,

da,:bonk: i meni se čini da su previsoke, mislim za tsh 4,8 dati e50 :azdaja:

amis
08.11.2007., 13:18

ne brini,evo ja pijem tek nekih 3, 4 mjeseca i navikla sam se,to mi je rutina,kao da ih ne pijem :D hvala bogu da postoje :s

jahorinka
08.11.2007., 17:24
ne brini,evo ja pijem tek nekih 3, 4 mjeseca i navikla sam se,to mi je rutina,kao da ih ne pijem :D hvala bogu da postoje :s

jaoooo :eek:

pa neću se ja mirit s činjenicom da ih pijem... :rolleyes: a pijem ih i ja već 4 mjeseca...

al ono, kaj to ne može bit ko svaka druga bolest koju s par tabletica rješiš i amen :cry:

bicini
09.11.2007., 00:34
Hooray thanks:)

I ja mislim da mi doktorica trebala smanjiti dozu, ali strah meje da to uradim na svoju ruku. Iduci mesec trebam ici na kontrolu i ako mi je TSH ispod 1 i ona mi da isto da pijem 50, potrazicu i drugo misljenje. Problem je u tome da kod nas u Makedoniju ima jako malo specijalista za tiroidnu, to je zalosno. U moj grad nema nijednog tako da ja idem u susedni grad.:bonk:
Inace radila sam samo ultrazvuk i uredan je (stitnjaca mi je normalne velicine i strukture). Za sada nemam nikakve simptome, samo me brine ta doza.:confused:

amis
09.11.2007., 14:04
al ono, kaj to ne može bit ko svaka druga bolest koju s par tabletica rješiš i amen :cry:

e jbg,šta ćemo kad nije tako...a možda i bude :D ja se nekako nadam da ću to riješiti usput,homeopatijom ( a otišla sam na homeopatiju iz više razloga,hoću naći uzrok svemu ovome i njega riješiti...) :) ono baš baš vjerujem u to, i znam da treba vremena, a vremena imam...

:kiss: :grli:

jahorinka
09.11.2007., 15:13
ma ja sam oboljela zbog forum.hr-a i tužit ću ih

:kava:

:p

ma ja se tješim da mi nalazi nisu tak strašni, pa da ću to rješit uskoro nekim čudom...

amis
09.11.2007., 21:20
ma ja sam oboljela zbog forum.hr-a i tužit ću ih

:kava:

:p

ma ja se tješim da mi nalazi nisu tak strašni, pa da ću to rješit uskoro nekim čudom...

forum je, forum je
:bonk: kako se prije nisam sjetila :bonk: :bonk:

:klap:

jahorinka
09.11.2007., 21:40
forum je, forum je
:bonk: kako se prije nisam sjetila :bonk: :bonk:

:klap:

zato imaš mene da te prosvijetlim :mudri: zaje*avam :kiss: