PDA

View Full Version : Štitnjača - na koje nas sve načine muči

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

Zli Mali Medo
21.03.2008., 14:31
Cure,
koliko je hipotireoza povezana s debljanjem?

Puno.

Kontroliraj hormone i smanji dozu.

amis
21.03.2008., 16:42
Cure,
Naime, otkad pijem Eutyrox (zadnjih 10 mj.) dobila sam 5 kg.
Kako regulirati težinu s hipo?
Ima tko kakav dobar savjet?
Hvala :w

Čudno,kod hipotireoze se obično udeblja prije,a uzimanjem terapije bi trebalo da se prestane debljati,štaviše možda čak da se počne i mršati ako se uključi tjelovježba...ja nisam imala problema sa debljinom ali sam smršala 2,3 kg kad sam počela piti euthyrox...

Kako regulirati težinu? Regulišeš hormone terapijom, paziš šta jedeš i puno kontrolisane fizičke aktivnosti, a ona je duplo korisna-mršanje (aerobna aktivnost + vj. jačanja i istezanja muskulature...) i takođe pomaže pri regulisanju hormona :mig:

didi24
21.03.2008., 18:01
Ako je sve uredu,i sa antitjelima kako kaže astrice, onda kažem ti,vitamini će mu sigurno otvoriti apetit :top:

hvala puno na savjetima,svakako ce mi pomoci!!
Veliki pozdrav

snezana mk
21.03.2008., 18:02
Cure,
Naime, otkad pijem Eutyrox (zadnjih 10 mj.) dobila sam 5 kg.
Kako regulirati težinu s hipo?
Ima tko kakav dobar savjet?
Hvala :w

Hipo je vezana s debljanjem sve dok se ne stavi u kontrolu,a potrebno je oko 1 god.uzimanja terapije,obicno eut. smanji tezinu kod mene je otislo 7 kg,konroliraj hormone mozda ti nije jos doza regulirana.

hyperactive_anki
21.03.2008., 20:06
malo je teško kombinirati išta sa fizičkom aktivnošću kad upravo hipotireoza ti čini da i dvije stepenice su umor i napor... :(

Zli Mali Medo
21.03.2008., 21:22
Puno.

Kontroliraj hormone i smanji dozu.

Pardon, povecaj dozu. Zabrijao da je hiper. :)

amis
21.03.2008., 21:44

:) :top:

amis
21.03.2008., 21:46
malo je teško kombinirati išta sa fizičkom aktivnošću kad upravo hipotireoza ti čini da i dvije stepenice su umor i napor... :(

A nekako se treba natjerati... evo čula sam da pilates jedino utječe direktno na endokrini sustav...pa preporučujem :top: a svakako ne može škoditi :)

Fatomi
21.03.2008., 22:07

U tom smjeru sam i ja razmisljala, ali zadnji nalaz hormona a i moj doktor kažu da je sada razina optimalna. :confused:Ne bih se usudila bas sama mijenjati kolicinu. Vi to radite?

Zli Mali Medo
22.03.2008., 01:13
U tom smjeru sam i ja razmisljala, ali zadnji nalaz hormona a i moj doktor kažu da je sada razina optimalna. :confused:Ne bih se usudila bas sama mijenjati kolicinu. Vi to radite?

Ja da, obavezno. I oni isto reguliraju, nije bas da je egzaktno, a referentne vrijednosti su u sirokom rasponu. Najbolje poznajem svoje tijelo, kada sam pod stresom i kada nisam, i sasvim je blesavo uzimati istu dozu u razmaku od tri mjeseca kada se u tih 3 mjeseca moj organizam presalta iz stanja izuzetnog stresa do stanja bez stresa. Nekada povecam, nekada smanjim. Mislim, ja sam svojem lijecniku to bez pardona rekao (profesor Solter). :D

nisamlu
22.03.2008., 01:36
Pozdrav svima:)

ovo je prvi put da pisem na ovoj temi u koju sam potpuno neupucena,pa bi molila malu pomoc.

Nedavno prilikom rutinske kontrole krvi nadjen mi je prenizak kolesterol,ispod referentne vrijednosti.Doktorica nesto nije pridodala tome veliku vaznost,kao dogadja se...ponovi nalaz za 15-ak dana.
Medjutim guglajuci naidjem da je nizak kolesterol znak ovih oboljenja...neuranjenosti(sto nisam),anemije(nemam je),jetrenih oboljenja(ALT i AST uredni,ako su to pokazatelji):confused: i hipertireozE.
Koji su simptomi hipertireoze,jer ono sto gugl izbaci ja nemam nijedan od tih...kao znojenje,umor,lupanje srca...otpadanje kose....
jedino nervoza,al ko je nema:D

imala sam hipertireozu ranije a nijedan simptom osim mrsavosti nisam imala, sve dok bolest nije uzela maha a tada sam imala simptome kao sto su lupanje srca (puls od 90 do 130), nervoza i to sto mi je uvek bilo vrucina. na -5 sam isla u majici kratkih rukava i bundici preko, tek da onako `spolja` izgledam kao sav normalan svet na toj temperaturi :rolleyes:
ne moras imati nijedan simptom, osim mrsavosti.
proveri t3, t4 i tsh

Samantha
22.03.2008., 11:02
a ta mrsavost,jesi li inace mrsavije gradje il je bila bas pretjerana mrsavost?

ja sam mrsava,55 kg otkad znam za sebe...eventualno kg gore dolje...

jesi se izljiecila?jel uopce ta hipertireoza izljeciva bolest il nesto s cim se mucite cijeli zivot?

nisamlu
22.03.2008., 17:53
inace sam bila mrsavije gradje ali ne bas toliko. kada sam se razbolela imala sam 49 kg na 173cm visine :flop:
bila sam kao pokretni les :flop:
hipertireoza se moze izleciti lekovima za sta je potrebno par meseci a ako to ne uspe onda operativnim zahvatom, jer je uzrok hipertireoze struma (izraslina na stitnoj zlezdi, kojih ima raznih vrsta). ja nisam nikako lekovima uspela da je izlecim iako sam skoro dve godine pila jake doze favistana (3x1), neke lekove za srce, koje uglavnom nisam ni pila posto mi je od njih bilo samo gore. takodje su mi preporucili i bromazepam posto od svih tih hormona koje sam pila nisam mogla da spavam. naravno da sam i bromazepam izbegavala, mozda sam popila ukupno par komada za dve godine. onda su hteli jos da mi povecaju dozu hormona posto su mi nalazi bili sve gori. e onda se meni sve smucilo i bacila sam sve lekove u smece :rofl: i odem posle par meseci da proverim hormone... kad ono... sve u redu :top:
nikome nije jasno, nije ni meni :ne zna:
uglavnom, sada idem na kontrole na 6 meseci (mada ja odem i cesce). dr mi je rekao ukoliko mi opet proradi stitna zlezda da cemo je izvaditi :rolleyes:
ti nemas nikakve simptome osim mrsavosti?

Samantha
22.03.2008., 19:37
Ja nema nikakvih simptoma,pa ni ovo ne smatram mrsavoscu 173/55kg-57kg,jer sam ovakva citav zivot(od 18-te)...nije da sam bila deblja pa sad dosla na ovu kilazu...Imala sam vise kila,al u trudnoci...al opet neki minimum.

Ne znam...mozda naprecac donosim dijagnozu:rolleyes:
sve sto imam je nizak kolesterol...nista vise,s tim da nisam jos vadila nalaze stitne.

nisamlu
22.03.2008., 19:50
ako nemas nikakve simptome onda ne verujem da je hipertireoza u pitanju, mada ni ja nisam imala simptome :misli:

mozda ti je holesterol nizak upravo zato sto si mrsava?

odkale ti uopste ideja o hipertireozi? :misli:

Samantha
22.03.2008., 19:53
Google izbacio...

Samantha
22.03.2008., 19:54
imala sam prije godinu dana(tad sam prezadnji put vadila krv)normalan kolesterol...

Samantha
22.03.2008., 19:56
a kakvi su ti bili drugi nalazi krvi,sedimentacija i ostalo?

nisamlu
22.03.2008., 20:04
sve ostalo je bilo ok

Zli Mali Medo
22.03.2008., 21:50
Ja nema nikakvih simptoma,pa ni ovo ne smatram mrsavoscu 173/55kg-57kg,jer sam ovakva citav zivot(od 18-te)...nije da sam bila deblja pa sad dosla na ovu kilazu...Imala sam vise kila,al u trudnoci...al opet neki minimum.

Ne znam...mozda naprecac donosim dijagnozu:rolleyes:
sve sto imam je nizak kolesterol...nista vise,s tim da nisam jos vadila nalaze stitne.

Nemas hipertireozu. Mozda je nizak kolesterol jedan od rubnih i sporednih simptoma, ali nikako glavni.

Marachica
22.03.2008., 22:09
Hello ljudi, please helpajte:)...imam hipotireozu zbog hashimotovog tireoiditisa. Pijem Euthyrox 75 zadnja 2 mj. prije sam 50, a još prije 25. Takoder sam prije imala hipertireozu i na kraju dosla u stanje hipo. Sa hiper sam bila dosta mrsava (cak malo previse) a kasnije sam se pocela dosta debljati:( Naravno da sam pokusavala smrsaviti na razne načine (svi krivi) koji su doveli da sam se još vise udebljala:eek: Dali je dobro uopce ubrzavati metabolizam, mislim zbog hipotireoze i dali bi mi to još vise poremetilo hormone?? Mislila sam poceti uzimati METABOLIC ACTIVE (NATURAL WEALTH). Koliko je to pametno?? Jel zna ko mozda koja je cijena??
Cudno mi je sto osim debljine i tu i tamo kojih zivcanih ispadaja nemam bas ostale simptome hipotireoze (npr. spadanje kose)!! Dobro za mene :cerek:

Samantha
22.03.2008., 22:16
Mozda je nizak kolesterol jedan od rubnih i sporednih simptoma, ali nikako glavni.

da,nadam se

nisamlu
22.03.2008., 23:04
taman sam danas napisala da mi je vec duze vremena ok i bas mi je veceras pozlilo :flop:

Samantha
22.03.2008., 23:06
zao mi je

Astrice
22.03.2008., 23:08
@ Nisam luda ja sam imala strumu tj dvije tako da nije bilo druge nego izvadit ih pošto je jedna bila povelika 21 mm. Mislim da bi i za tebe to bilo najbolje. Dakle ako ti ne izvade cijelu neće ti tablete biti neophodne,a ako ti izvade cijelu pa to je sasvim normalno ima ih x koji bez nje žive uz tablete. Meni ostade četvrt štitnjače,a možda za 10-20 godina mi odluče izvadit ostatak. Naime bilo je takvih primjera na prošlom topiću o štitnjači.

nisamlu
22.03.2008., 23:11
znam.. ne bojim se operacije, samo se bojim viska kilograma nakon iste :flop:

nisamlu
22.03.2008., 23:13
jedan od simptoma hipertireoze je nizak pritisak a meni je veceras pritisak skocio na 150/100 :ne zna:

nisamlu
22.03.2008., 23:18
zao mi je

a jbg, bice valjda bolje :ne zna:

Astrice
22.03.2008., 23:19
Ma ne bi rekla da ćeš se udebljat poslije operacije ,prije bi rekla da ovisi o tvom metabolizmu.Ti misliš da hormoni debljaju. Pa ne vidim da su Blanka i Janica nešto posebno debele. Imam i ja niski tlak al nikad nije bio zabrinjavajući+anemična sam.Imaš aroma lampicu? Meni je moja predavačica sa tečaja dala sljedeći aromaterapeutski pripravak baš za hiper,al to za moju tetu koja ima virusnu upalu štitnjače.Uglavnom koriste se geranij i mažuran,al nisam čula jel rekla broj kapi pa stavi po 3 od svakog.

nisamlu
22.03.2008., 23:26
nemam aroma lampicu niti sam ikad cula za to :no:

ne znam sta je to geranij i mazuran, znas mozda srpski naziv za to? :ne zna:

Astrice
22.03.2008., 23:29
Može engleski? Ne znam kako se zovu na srpskom.

nisamlu
22.03.2008., 23:34
moze :)

nisamlu
22.03.2008., 23:34
ako moze i pojasnjenje o toj aroma lampici

Astrice
22.03.2008., 23:39
http://www.aromatica.hr/include/images/proizvodi/svijecnjak.jpg

Ovo ti je aroma lampa. Tu se stavljaju eterična ulja

Aroma lampa je posuda koja je napravljena obično od zemljane gline, a može biti i od stakla ili porculana s otvorima sa strane koji omogućuju slobodno strujanje zraka koje je potrebno radi svijećice koja se nalazi u unutrašnjosti lampe. Na vrhu se nalazi bazenčić koji se napuni vodom i u koji se kapne od 6-10 kapi eteričnog ulja, a smješten je iznad svjećice koja ga zagrijava, što omogućuje isparavanje mirisa u prostor.

OPREZ!!!!!!!!!!! Dok god gori svjećica potrebno je da se u bazenu nalazi dovoljno vode, jer u protivnom aroma lampa može popucati.

Idealno bi bilo da bazenčić ima zapremninu od 100 ml što odgovora cca 4-5 sati gorenja svjećice.

geranij=geranium,a mažuran=majoram
Dakle u aromu lampu staviš čašu vode i staviš par kapi željenog ulja i onda zapališ lučicu ispod.Uglavnom to je to.

nisamlu
22.03.2008., 23:45
hvala :kiss:

pogledacu ima li toga da se nabavi kod nas. stvarno do sada nisam cula za to.

jel nekoga od vas bolelo grlo kada vam `proradi` stitna zlezda? :ne zna:

Astrice
22.03.2008., 23:51
Hm ja ti inače imam faringitis. Al sjećam se da me je dosta boljelo i mislila sam da je upala dok još nisam znala što mi je točno.

nisamlu
22.03.2008., 23:53
mene do sada nije bolela. veceras mi je bas nesto nateklo grlo kad mi je skocio pritisak i sad me bas boli :ne zna: tako sam sva nikakva...
jesi li i ti imala problema na prolece i jesen?

nisamlu
22.03.2008., 23:53
osecam se kao baba od 80 godina :mama: :rofl:

Astrice
22.03.2008., 23:57
Uf meni je to počelo negdje u proljeće,a negdje u jesen su mi je izvadili točnije u decembru.A s vrućinama sam imala problema i bez toga.Mislim na vrućinu kao dio godišnjeg doba.

nisamlu
22.03.2008., 23:58
sve mi se nesto cini da cu i ja ovog proleca pod noz :mama:

Astrice
23.03.2008., 00:00
Bolje ti je to nego da se mučiš. Ja sam operirana onda zbog bratića koji mi je bio veza jer radi kao dr u toj bolnici. U protivnom čekala bi do februara.

nisamlu
23.03.2008., 00:05
ma ja bih se svakako operisala u nekoj privatnoj klinici.
koliko si dana bila u bolnici? svi koje znam da su se operisali su vec sutradan bili kod kuce :ne zna:

ja se vec pripremam, ko da su mi zakazali :rolleyes:

mada, zadnji put kad sam bila na kontroli, dr mi je rekao da cu sigurno na operaciju na prolece ako mi opet proradi :rolleyes:

Astrice
23.03.2008., 00:56
Pa nekih 5-6 dana,a izašla sam dan prije nego što sam trebala jer renovirali su dječji odijel tamo pa su klince slali na naš odjel jer je ionako sve bilo blizu.Oni su bili na kraju hodnika.Vjerovatno bi htjela privat jer vam je zdravstvo očajno. Janica i Blanka su operirane u državnim bolnicama.A nije da nisu mogle drugdje bar Janica ima para.Poslije operacije sam bila cijeli dan u šok sobi.A to da su ih drugi dan pustili doma malo mi je nekorektno ili kako da to nazovem pa nije to vađenje zuba.

nisamlu
23.03.2008., 10:48
nikad nisam cula da je neko bio duze od jedan dan :ne zna:
kod nas je operacija u privatnim klinikama nesto vise od 1000 eura, odes danas i sutra si vec kuci :horor:
svakako kad te operise taj isti hirurg u drzavnoj bolnici moras mu dati skoro isto toliko novca, tako da svi biraju ovu drugu opciju
posle 7 dana (nisam sigurna) se ode da se izvade konci i da se odredi kolicina hormona - ukoliko je izvadjena cela stitna zlezda.

Astrice
23.03.2008., 11:07
Pa ja nisam platila ništa jer ima privatno osiguranje.Znači kod vas je to tako sitan zahvatić da se odmah pušta doma. Ja sam jedva došla 10 dana poslije operacije kod dr po uputnicu a udaljenost je 10 minuta. A valjda je to zbog kreveta da netko ne bi ostao zakinut.BTW i meni su vadili konce i to kad sam izašla iz bolnice.Odnosno došla sam dva dana poslije izlaska.Pa sad ne bi rekla da se odmah odrede hormoni moraš prvo na pregled i na vađenje hormona. Pitat ću curu koja je bila sa mnom u sobi.

Fatomi
23.03.2008., 21:12
Ja da, obavezno. I oni isto reguliraju, nije bas da je egzaktno, a referentne vrijednosti su u sirokom rasponu. Najbolje poznajem svoje tijelo, kada sam pod stresom i kada nisam, i sasvim je blesavo uzimati istu dozu u razmaku od tri mjeseca kada se u tih 3 mjeseca moj organizam presalta iz stanja izuzetnog stresa do stanja bez stresa. Nekada povecam, nekada smanjim. Mislim, ja sam svojem lijecniku to bez pardona rekao (profesor Solter). :D

A, krasno! Lijecimo se kod istog lijecnika :rolleyes:
Dosada sam isla kod njega u bolnicu i u prosjeku mi je posvecivao 1,5 minutu, pa sam razmisljala da idem kod njega privatno - mozda me saslusa cak 3 minute :D

Zli Mali Medo
23.03.2008., 21:21
A, krasno! Lijecimo se kod istog lijecnika :rolleyes:
Dosada sam isla kod njega u bolnicu i u prosjeku mi je posvecivao 1,5 minutu, pa sam razmisljala da idem kod njega privatno - mozda me saslusa cak 3 minute :D

Je, lik je uzasno antipatican i sav si je vazan. Ja bih isao privatniku, ali tak i tak moja stitnjaca ne ovisi o terapiji i morat cu je prije ili kasnije vaditi... tak da mi je svejedno kucka li mi terapiju Solter ili moja baka.

amis
24.03.2008., 09:59
Recept za Hipertiroideu (problemi sa povečanom štitnjačom)

40 mladih oraha veličine lješnjaka (brati krajem maja )
1 kg pravog meda

U šerpu staviti med, dodati orahe koje predhodno treba iglom izbocati i izmješati.Svaki četvrti dan promješati smjesu.Držati na tamnom mjestu pokriveno četrdeset dana.Uzimati po jednu čajnu kašiku dobivenog likera svaki dan prije jela tri puta na dan.Treba biti jako disciplinovan.Najbolje je odmah napraviti dvije mjere.

Definitivno trebate probati,žena je imala pravo povećanu štitnu i punu čvorića, trebala ju je izvaditi, ali nije jer je našla ovaj recept i držala se njega-...ne samo ona nego i mnogi kojima je dala ovaj recept su uspijeli izlječiti štitnu...pa eto,mislim da vrijedi probati :top:

Split-36
24.03.2008., 11:29
Je li netko imao situaciju da mu je smanjivana doza euthyroxa, mene zadnjih dana užasno smeta nekakva nervoza u rukama, nogama, tremor, kao da mi lagano drhte i ruke i noge, nemir u trbuhu i prsima, užas, mislim da ću najprije ispaliti na živce...pio sam mjesec i po 50, pa 3 mjeseca 75 i neko vrijeme mi je bilo dobro dosta al su onda počeli problemi i sa učestalim stolicama i glavoboljom... uglavnom sad opet pijem 50 pa ćemo vidjeti..

nero1982
24.03.2008., 11:33
Jesi li izmjerila pritisak ja kad imam ovakve simptome meni je pritisak 90/50 ,ali i ja prvo pomislim na zlezdu:mig:

Hvala snezana, tlak mi je OK, ali me štovana štitna ovo proljeće malo "dosta zezucka"....:)

nero1982
24.03.2008., 11:35
Može biti to što ti je napisala snežana, ali njoj tada bude nizak pritisak,a meni to malo liči na viši pritisak,bol u potiljku,jer kog niskog boli prednji dio glave,ali kod svakoga je individualno...to što ti smeta svjetlost,boli te glava,mučnina meni liči na napadaj migrene, ako ti godi da ugasiš svjetlo,otvoriš prozor da je hladno u sobi-mogla bi biti migrena...

A možda će brzo proći,jer se mnogi u zadnje vrijeme osjećaju loše upravo zbog naglih i čudnih promjena vremena :kiss: I radi na tom željezu :mig:

Hvala Amise, u zadnje mi je vrijeme baš loše, a bilo mi je savršeno dobro:(. Idem vaditi hormone drugi tjedan, pa ću vidjeti i kako stojim sa željezom. Javim vam se.....:mig:

hyperactive_anki
24.03.2008., 11:39
Primijetila sam da me osim klasične boli (kao da me štitnjača steže) ponekad ima čudnu bol poput štipkanja... kao da neka struja, trnci... ne znam to objasniti... ima li ko takav osjećaj baš u predjelu štitnjače?

snezana mk
24.03.2008., 11:58
Je li netko imao situaciju da mu je smanjivana doza euthyroxa, mene zadnjih dana užasno smeta nekakva nervoza u rukama, nogama, tremor, kao da mi lagano drhte i ruke i noge, nemir u trbuhu i prsima, užas, mislim da ću najprije ispaliti na živce...pio sam mjesec i po 50, pa 3 mjeseca 75 i neko vrijeme mi je bilo dobro dosta al su onda počeli problemi i sa učestalim stolicama i glavoboljom... uglavnom sad opet pijem 50 pa ćemo vidjeti..

Meni je i smanjivana i pokacena, ali postupak je bio na pr.ako pijem 50 a su mi pokacili na 75 ide da prvi tjedan pijem 50 a dva put nedeljno 75, pa drugi tjedan triput ,sve dok postepeno dogemo na 75 potpuno,ovo sa ucestalim stolicama mozda je znak da ti 75 bilo previse .evo ja pijem 75 a dva put nedeljno 100 neka kombinacija mozda i tebi odgovara :D

hyperactive_anki
24.03.2008., 12:05
Trenutno ništa ne pijem :)

amis
24.03.2008., 12:41
a ta mrsavost,jesi li inace mrsavije gradje il je bila bas pretjerana mrsavost?

ja sam mrsava,55 kg otkad znam za sebe...eventualno kg gore dolje...

jesi se izljiecila?jel uopce ta hipertireoza izljeciva bolest il nesto s cim se mucite cijeli zivot?

55 kg na koju visinu?

Fatomi
24.03.2008., 15:53
Koliko vas samoinicijativno mijenja (povećava/smanjuje) dozu terapije (Eutyroxa)?

snezana mk
24.03.2008., 15:55
Koliko vas samoinicijativno mijenja (povećava/smanjuje) dozu terapije (Eutyroxa)?

Ja nikad, strah me je :D

tough_cookie
24.03.2008., 17:33

meni je lani pocetkom proljeca doktor povecao dozu sa 75 na 100mcg jer me bas lupio proljetni umor i cinilo se da ce mi to pomoci. no to mi je bilo previse, osjecala sam se grozno; a nisam htjela sama smanjivati dozu, pa sam otisla na konzultaciju kod jednog akupunkturologa. on mi je preporucio tjedne tretmane za povecanje energije (ciljano djelovanje bas na stitnjacu, izmedju ostalog) i nakon 10 tretmana mi se bas poboljsalo stanje, a na sljedecoj kontroli su mi antitijela bila jako dobra, kao i razina hormona, te me doktor stavio na 50mcg. sad sam opet na 100 ali podijeljeno u 4 doze preko dana i to mi najbolje odgovara s trenutnim stanjem.

tough_cookie
24.03.2008., 17:37
Hvala snezana, tlak mi je OK, ali me štovana štitna ovo proljeće malo "dosta zezucka"....:)

nero, zaboravih sad vise tko je sto pisao, jesi ti isla na akupunkturu ili homeopatu? to sad ne pomaze?

tough_cookie
24.03.2008., 17:39

meni je doktor rekao da je to ok ako osjecam potrebu. nisam jos probala, ali ako bih mislila da trebam korigirati dozu, nazvala bih ga i rekla da sam to odlucila napraviti, iako on kaze da mogu i sama. no, bila bih mozda ipak sigurnija da i njemu javim.

al kako se meni situacija jos dosta mijenja, ja sam i dalje na kontroli svaka 3 mjeseca, pa nisam dugo ni na jednoj dozi bez kontrole.

amis
24.03.2008., 21:55
tough_cookie :w baš sam se pitala gdje si nam ti

pusa :kiss:

nero1982
25.03.2008., 00:46
nero, zaboravih sad vise tko je sto pisao, jesi ti isla na akupunkturu ili homeopatu? to sad ne pomaze?

Ja ti od 11 mjeseca prošle godine uzimam paralelno sa euthyroxom i homeopatsku terapiju i bilo mi je savršeno dobro dok mi dr- homeo nije rekla da napravim pauzu od sedam dana i promijenila mi terapiju. E, to nije bilo baš dobro:rolleyes:, vratilo mi se dosta simptoma- hladan znoj, počele su vrtoglavice (prije sam imala osjećaj da se ja ljuljam:eek:, sad bi mi se prostorija baš zavrtjela), smeta mi svjetlost, izbjegavam trgovine zbog nekog neugodnog osjećaja, itd...Dr-homeo mi je opet vratila staru terapiju malo izmjenjenu i sad se polako vraćam na staro....:) Uf, al bilo je baš gadno....

nero1982
25.03.2008., 00:55

Ja ti to dosta često radim, ali zato što mi je doza negdje između 75 i 100, a nikako da je odgonetnem, pa uzimam dva mjeseca 100, pa mi bude loše i budem sva "naelektrizirana" od hormona, pa mjesec dana 75, pa onda vidim da nemam snage i tako već 4-5 mjeseci. Dr kaže da ja najbolje sama trebam znati što mi je najbolje-iako moram naglasiti da i sa terapijom od 75 i onom od 100 meni su nalazi hormona idealni- u granicama normale, samo što se ja ne osjećam isto. Moj ti je savjet da je možda bolje uzeti dozu "za mrvicu" veću (npr.12,5 mcg ili max.25 više), pa se onda baviti malo više fizičkim poslom (neki trening ili čišćenje kuće :), itd. pa te hormone "potrošiti" nego uzeti dozu da si stalno na donjoj granici s energijom. Ali, uvijek pitaj najprije doktora.....Good luck!!!:)

maritimeivy
25.03.2008., 08:43
Pozdrav! :w
Molim vas možete li mi reći što su to hypo nodusi? :ne zna:
Neki su to već spominjali, ali nisam točno skužila što je to. :confused: Inače su mi na UZV pronađena dva komada toga, kronična upala štitnjače ali nisam dobila terapiju. I kažu moram za 6mj na kontrolu zbog praćenja evolucije bolesti.

amis
25.03.2008., 09:37
[QUOTE=nero1982;13240794]Ja ti to dosta često radim, ali zato što mi je doza negdje između 75 i 100, a nikako da je odgonetnem, pa uzimam dva mjeseca 100, pa mi bude loše i budem sva "naelektrizirana" od hormona, pa mjesec dana 75, pa onda vidim da nemam snage i tako već 4-5 mjeseci. Dr kaže da ja najbolje sama trebam znati što mi je najbolje-iako moram naglasiti da i sa terapijom od 75 i onom od 100 meni su nalazi hormona idealni- u granicama normale, samo što se ja ne osjećam isto. QUOTE]
Zašto ne probaš kombinovati,jedan dan 75,a jedan dan 100...ili piješ od pon. do pet. 75, a subotu i nedelju 100...što piješ konstantno ili previše ili premalo,ovako bi mogla naći baš odgovarajuće...:top:

snezana mk
25.03.2008., 10:54
[QUOTE]
Zašto ne probaš kombinovati,jedan dan 75,a jedan dan 100...ili piješ od pon. do pet. 75, a subotu i nedelju 100...što piješ konstantno ili previše ili premalo,ovako bi mogla naći baš odgovarajuće...:top:

Meni doktorka nikad nije rekla da sama mozem podesavati dozu jer simptomi koji se nekad javljaju ne moraju biti od stitne pa je slusam :D a pijem 75 i dva put nedeljno 100 i ova kombinacija je:top:

nero1982
25.03.2008., 11:53
[QUOTE]

Poslušat ću savjet, jer mi je već dosta svih tih simptoma. Pa, Janica Kostelić je osvojila zlato bez štitne, a meni koja je imam ne da mira!!!! :p

nero1982
25.03.2008., 11:54
Meni doktorka nikad nije rekla da sama mozem podesavati dozu jer simptomi koji se nekad javljaju ne moraju biti od stitne pa je slusam :D a pijem 75 i dva put nedeljno 100 i ova kombinacija je:top:

Snezana, budem te poslušala!:top:

matematičarka_
25.03.2008., 12:44
jel mi može netko reći da li je štitnjača povećana kod hipertireoze, ili hipotireoze.
znam da je logično da je kod hipotireoze jer hipofiza pretjerano luči tsh i time stimulira štitnjaču da bi manjak nadoknadila, ali da li povećana štitnjača može biti i kod hipertireoze?

amis
25.03.2008., 13:52
jel mi može netko reći da li je štitnjača povećana kod hipertireoze, ili hipotireoze.
znam da je logično da je kod hipotireoze jer hipofiza pretjerano luči tsh i time stimulira štitnjaču da bi manjak nadoknadila, ali da li povećana štitnjača može biti i kod hipertireoze?

Povećana štitna je obično kod hipertireoze, a kod hipo je obično smanjena (a ne mora biti)- štitna propada i ne luči dovoljno hormona T3 i T4, a samim tim TSH je povišen...

snezana mk
25.03.2008., 14:22
Snezana, budem te poslušala!:top:

Probaj vec ako kombiniras, meni je ova doza vec dve godine i super mi je tsh na svaku kontrolu skoro isti oko 2 ,2,5

niskoletac
25.03.2008., 15:30
Pozdrav! :w
Molim vas možete li mi reći što su to hypo nodusi? :ne zna:
Neki su to već spominjali, ali nisam točno skužila što je to. :confused: Inače su mi na UZV pronađena dva komada toga, kronična upala štitnjače ali nisam dobila terapiju. I kažu moram za 6mj na kontrolu zbog praćenja evolucije bolesti.

najcesca ti je podjela na izoehogene i hypoehogene noduse.
prvi su obicno vise ciste i ispunjeni tekucinom,drugi su nesto kao gusce tkivo drugacije gradje od same zlijezde,..klinicki se kao opasnijim smatraju hypoehogeni (da te ne prepadam i ja imam jedan takav),..jesi radila scintigrafiju ? (mada se rijetko prikazu ako su manji od 1,5 cm,ali najcesce se prikazu kao "hladni"),..i punkciju cvorova?
kolika im je velicina?ako ti duze vremena ostaju iste velicine ( a ne prelaze velicinu od 2cm),najvjerovatnije da je riijec o benignim,..mada se 100% moze znati samo nakon PH nalaza,ali na zalost tek nakon operacije

Zli Mali Medo
25.03.2008., 16:18

:) Ali, kada je povecana, onda luci visak. Uglavnom, hipertireoza=povecana

lala
25.03.2008., 18:21
Ja sam hipo, a povećana mi je! :confused: Ja sam mislila da je to zbog upale :rofl:

tough_cookie
25.03.2008., 20:31
Ja ti to dosta često radim, ali zato što mi je doza negdje između 75 i 100, a nikako da je odgonetnem, pa uzimam dva mjeseca 100, pa mi bude loše i budem sva "naelektrizirana" od hormona, pa mjesec dana 75, pa onda vidim da nemam snage i tako već 4-5 mjeseci. Dr kaže da ja najbolje sama trebam znati što mi je najbolje-iako moram naglasiti da i sa terapijom od 75 i onom od 100 meni su nalazi hormona idealni- u granicama normale, samo što se ja ne osjećam isto. Moj ti je savjet da je možda bolje uzeti dozu "za mrvicu" veću (npr.12,5 mcg ili max.25 više), pa se onda baviti malo više fizičkim poslom (neki trening ili čišćenje kuće :), itd. pa te hormone "potrošiti" nego uzeti dozu da si stalno na donjoj granici s energijom. Ali, uvijek pitaj najprije doktora.....Good luck!!!:)

jesi probala ono jedan dan 75 drugi 100 i tako naizmjence? netko ovdje i tak radi.

edit: sad tek vidim da su ti svi poslije to predlozili. :mig:

tough_cookie
25.03.2008., 20:38
tough_cookie :w baš sam se pitala gdje si nam ti

pusa :kiss:

a eto, posvuda me ima ... stalno me nesto muci. otkako sam kod nove doktorice opce prakse (promijenila prije godinu dana jer mi je stara bila predaleko - cesto mi se zato nije ni islo kod nje) - stalno sam bolesna :rofl:.

zapravo, pocesto mislim kako postajem pravi hipohondar jer joj svaki put dolazim s necim novim, a ona je tako draga i strpljiva i stalno me tjesi da ce sve bit ok, a kad ja krenem u denial fazu ("pravim se da nisam bolesna"), onda me zove na telefon da joj se nisam javila i kako sam :cerek:.

nikako da obavim sve preglede koji su mi jos preostali, stitnjaca je sada dost ok (kuc-kuc-kuc) - sljedeci tjedan bih trebala na kontrolu i bas me zanima sto ce dr. reci. mislim da me najvise muci i dalje vakuum u glavi, ponekad je tako prazna da jednostavno mislim da mi se pamcenje i koncentracija vise nikad nece vratiti - a to je poprilicno scary. a za to mi ni on nije dao nikakav savjet :ne zna:.

Zli Mali Medo
25.03.2008., 21:17
Ja sam hipo, a povećana mi je! :confused: Ja sam mislila da je to zbog upale :rofl:

:misli: Ne znam bas puno o hipo, ali hiper su povecane uvijek.

nero1982
25.03.2008., 21:19
jesi probala ono jedan dan 75 drugi 100 i tako naizmjence? netko ovdje i tak radi.

edit: sad tek vidim da su ti svi poslije to predlozili. :mig:

Hvala na savjetu, baš ste svi dragi!!!!!!! Hvala vam od srca....:)

TincH
26.03.2008., 06:43
Ja sam hipo, a povećana mi je! :confused: Ja sam mislila da je to zbog upale :rofl:I hipo je povećana, ima frendica, i skužila je upravo po tome.

maritimeivy
26.03.2008., 08:48
najcesca ti je podjela na izoehogene i hypoehogene noduse.
prvi su obicno vise ciste i ispunjeni tekucinom,drugi su nesto kao gusce tkivo drugacije gradje od same zlijezde,..klinicki se kao opasnijim smatraju hypoehogeni (da te ne prepadam i ja imam jedan takav),..jesi radila scintigrafiju ? (mada se rijetko prikazu ako su manji od 1,5 cm,ali najcesce se prikazu kao "hladni"),..i punkciju cvorova?
kolika im je velicina?ako ti duze vremena ostaju iste velicine ( a ne prelaze velicinu od 2cm),najvjerovatnije da je riijec o benignim,..mada se 100% moze znati samo nakon PH nalaza,ali na zalost tek nakon operacije

doktor mi je radio punkciju ali samo iz desnog režnja štitnjače mada je neposredno prije punkcije na UZV vidio da je prvi hypo nodus negdje u donjoj trećini na štitnjači ( negdje valjda kod paratireoidne žlijezde..pa me pitao jesam li ikada provjeravala kalcij ), a drugi hypo nodus je negdje na sredini iza štitnjače. :(
Budući da me jako uplašio svojim upozorenjem da odmah provjerim stanje Ca i P u serumu i 24h urinu kao i PTH i ako neš ne štima da mu se odmah javim. To sam sve povadila i sve je ok, u granicama normale.
Ajme, baš me strah, valjda mi se ti nodusi neće povećavati.. :tuzni:

amis
26.03.2008., 08:50

Vjerovatno i jeste zbog upale...

Ma ko će ga više znati, ne znaju ni doktori kako treba,a kamo li mi :rofl:

:kiss:

amis
26.03.2008., 08:53
doktor mi je radio punkciju ali samo iz desnog režnja štitnjače mada je neposredno prije punkcije na UZV vidio da je prvi hypo nodus negdje u donjoj trećini na štitnjači ( negdje valjda kod paratireoidne žlijezde..pa me pitao jesam li ikada provjeravala kalcij ), a drugi hypo nodus je negdje na sredini iza štitnjače. :(
Budući da me jako uplašio svojim upozorenjem da odmah provjerim stanje Ca i P u serumu i 24h urinu kao i PTH i ako neš ne štima da mu se odmah javim. To sam sve povadila i sve je ok, u granicama normale.
Ajme, baš me strah, valjda mi se ti nodusi neće povećavati.. :tuzni:

Dobro je da su nalazi uredu :grli:
Neće se povećavati, (znam da te strah,ali vidjećeš,biće sve ok) :grli:

maritimeivy
26.03.2008., 08:59
Dobro je da su nalazi uredu :grli:
Neće se povećavati, (znam da te strah,ali vidjećeš,biće sve ok) :grli:

Nadam se, hvala na podršci! :w

lala
27.03.2008., 01:30
I hipo je povećana, ima frendica, i skužila je upravo po tome.

Pa koja nije onda? Zdrava?:rofl:

Walpurgas
27.03.2008., 07:39
[QUOTE=amis;13243270]

Poslušat ću savjet, jer mi je već dosta svih tih simptoma. Pa, Janica Kostelić je osvojila zlato bez štitne, a meni koja je imam ne da mira!!!! :p

:rofl::rofl::rofl:

amis
27.03.2008., 09:18
Pa koja nije onda? Zdrava?:rofl:

Moja nije :D normalna je :) ( a nije zdrava :rofl:)

Pepsi88
27.03.2008., 19:30
hej, ljudi, vi ste svi hypo...ima li iko da je hiper???? frka je sa kosom, ostalo je sve pod kontrolom...athyrazol, ormidol i sl. kemija, samo kosa ispada li ispada...u pomoooooc.....

amis
27.03.2008., 23:07
hej, ljudi, vi ste svi hypo...ima li iko da je hiper???? frka je sa kosom, ostalo je sve pod kontrolom...athyrazol, ormidol i sl. kemija, samo kosa ispada li ispada...u pomoooooc.....

Ne brini, i nama sa hypo opada kosa :mig:

A ima ih i sa hiper samo nisi dobro čitala/o

Korny
28.03.2008., 06:41
vec sam bila postavila pitanje zasto nije dobro uzimati aloe veru
jel zna netko zasto
i kakve to veze ima sa stitnjacom

:ne zna: :confused: :ne zna:

tanja_mostar
28.03.2008., 11:50

ako piješ favistan moguće da više ispada

hyperactive_anki
28.03.2008., 12:02
Primijetila sam da me osim klasične boli (kao da me štitnjača steže) ponekad ima čudnu bol poput štipkanja... kao da neka struja, trnci... ne znam to objasniti... ima li ko takav osjećaj baš u predjelu štitnjače?
Bila bih zahvalna ako mi može netko odgovoriti na moje pitanje. :ne zna: :s

A što se tiče kose - možda će čudno zvučati - ali meni kosa nikad nije bila bolja!
U zadnje vrime tretiram je je uljnim pakunzima koje mi mama pripravlja (čim dodje doma - pitat ću je točno što stavlja)!

Pepsi88
28.03.2008., 13:31
me ne pijem FLAVISTAN, ni ne znam kaj to je. ja sam na athyrazolu, ormidolu i helexu, a linjam li se linjam....ne znam ima li smisla kupovati vichy-jeve sampone, ampule i ine proizvode. je li ko to probao, ima li koristi od toga??steta mi kose, vraski je dugacka, al sad sva nekak ko da nije moja griva....

Zli Mali Medo
28.03.2008., 13:49
me ne pijem FLAVISTAN, ni ne znam kaj to je. ja sam na athyrazolu, ormidolu i helexu, a linjam li se linjam....ne znam ima li smisla kupovati vichy-jeve sampone, ampule i ine proizvode. je li ko to probao, ima li koristi od toga??steta mi kose, vraski je dugacka, al sad sva nekak ko da nije moja griva....

A zasto pijes ormidol i helex? Ja pijem sam athyrazol, godinama vec. :ne zna:

GiRL
28.03.2008., 15:00
Jel' kosa otpada zbog same štitnjače ili zbog terapije koju uzimate?

Zli Mali Medo
28.03.2008., 15:04
Jel' kosa otpada zbog same štitnjače ili zbog terapije koju uzimate?

Stitnjace. Ali ne otpada svima. :)

Pepsi88
28.03.2008., 15:39
Ovako: athyrazol je to nekaj za stitnjacu,
ormidol je iz grupe beta blokatora, tj. za srce jer je doslo do tahikardije
helex je za smirenje, po potrebi prije spavanja

ali idalje niko nis ne veli kaj protiv linjanja!!!!!!!!!!!!!!

JustForFun
28.03.2008., 20:53
Kos mene je dijagnosticiran taj Hashimoto i pijem već godinu i pol Letrox pola tablete od 100mg.

Radila sam jednu kontrolu u međuvremenu i bilo je sve manje više u redu.
Doduše dijagnosticiran mi je i dijabetes i policistični jajnici i sve sam to svela pod kontolu.

Mada evo već 4 mjeseca nisam dobila menstruaciju, testovi su mi pokazali d anisam trudna, radila sam spolne hormone, izgledaju u uredu i moram kod ginekologa što prije.

Prije par dana sam vadila hormone i meni kao laiku se čini da su mi ok.

TSH=1,60 (0,465-4,68)
FT4=14,2 (10,00-28,2)
FT3= 6,67 (4,26-8,10)

antitjela:

anti = TPO =3
<12 =NEG
>12=POZ

anti - TG=32,5
<34=negativno
34-55 =granično
>55=pozitivno

nisam još uspjela otić doktoru da mi to protumači da vidim šta mi je, pa me zanim ako tko može da mi ovo malo iščita???

Najveći problem je što u posljednje vrijeme srce mi se nekako uzlupa, posebno kad krenem spavat, taman kad treba da zaspem, uzlupa se i sva se uznemirim i preplašim se toga, strašno, pa mi se čini da sam umislila sve, ali mislim d anisam, čak mi se jučer učinilo ko da mi je srce na trenutak prestalo kucati pa onda počelo opet.

Inače pod stresom sam posljednjih mjeseci i možda mi je to i na bazi psihe, možda nije povezano sa štitnjačom.

Još često povratim i čim se malo uznemirim dobijem neki proljev itd.

Krvni nalazi mi nisu loši, samo su mi trigliceridi povišeni.

Jel tko ima kakvu ideju šta se sa mnom dešava?

micek-jerry
28.03.2008., 21:57
već sam postala na temi reduktil, no vi ćete sigurno više znati o ovome:
ljudi molim pomoć....namjeravam si kupiti reduktil, pa prije nego dam toliko love treba mi savjet-imam Hashimoto hipotireozu, pijem Euthyrox 50. na netu sam našla da se reduktil ne smije uzimati ak imaš HIPERtireozu, za HYPO niš ne piše.
jel ih smijem piti?

clarity
28.03.2008., 22:52
vec sam bila postavila pitanje zasto nije dobro uzimati aloe veru
jel zna netko zasto
i kakve to veze ima sa stitnjacom

:ne zna: :confused: :ne zna:

nema veze sa stitnjacom nego s hashimotom. aloe vera kao i ekinacea(nisam sigurna da sam tocno napisala naziv) podizu imunitet sto se ne preporuca kod autoimunih bolesti kakav je hashimoto jer se time povecavaju antitjela valjda

charmed_01
29.03.2008., 17:30
Ovako: athyrazol je to nekaj za stitnjacu,
ormidol je iz grupe beta blokatora, tj. za srce jer je doslo do tahikardije
helex je za smirenje, po potrebi prije spavanja

ali idalje niko nis ne veli kaj protiv linjanja!!!!!!!!!!!!!!

Ja sam već nekih godinu dana na athyrazolu.Isto sam pila neko vrijeme betablokator (athenolol) i doktorica mi je dala nešto za smirenje ali njih nisam ni pila jer mi se od njih previše spavalo.
Do prije par mjeseci mi je grozno ispadala kosa. nisam smijela provući ruku kroz kosu a da mi ne ostane hrpa kose na dlanu. Kad bi prala kosu, došlo mi je da plačem od muke. Dobra vijest je da se to smiri. Meni više ne opada. Samo struktura lasi je sad drugačija.
Opadanje je navodno nešto što ide uz hiper. Više pravilo nego iznimka.
Neko vrijeme sam koristila nekakav šampon od čička. Navodno pomaže, a i nije jako skup.

amis
29.03.2008., 17:34
Kos mene je dijagnosticiran taj Hashimoto i pijem već godinu i pol Letrox pola tablete od 100mg.

Radila sam jednu kontrolu u međuvremenu i bilo je sve manje više u redu.
Doduše dijagnosticiran mi je i dijabetes i policistični jajnici i sve sam to svela pod kontolu.

Mada evo već 4 mjeseca nisam dobila menstruaciju, testovi su mi pokazali d anisam trudna, radila sam spolne hormone, izgledaju u uredu i moram kod ginekologa što prije.

Prije par dana sam vadila hormone i meni kao laiku se čini da su mi ok.

TSH=1,60 (0,465-4,68)
FT4=14,2 (10,00-28,2)
FT3= 6,67 (4,26-8,10)

antitjela:

anti = TPO =3
<12 =NEG
>12=POZ

anti - TG=32,5
<34=negativno
34-55 =granično
>55=pozitivno

nisam još uspjela otić doktoru da mi to protumači da vidim šta mi je, pa me zanim ako tko može da mi ovo malo iščita???

Najveći problem je što u posljednje vrijeme srce mi se nekako uzlupa, posebno kad krenem spavat, taman kad treba da zaspem, uzlupa se i sva se uznemirim i preplašim se toga, strašno, pa mi se čini da sam umislila sve, ali mislim d anisam, čak mi se jučer učinilo ko da mi je srce na trenutak prestalo kucati pa onda počelo opet.

Inače pod stresom sam posljednjih mjeseci i možda mi je to i na bazi psihe, možda nije povezano sa štitnjačom.

Još često povratim i čim se malo uznemirim dobijem neki proljev itd.

Krvni nalazi mi nisu loši, samo su mi trigliceridi povišeni.

Jel tko ima kakvu ideju šta se sa mnom dešava?

Mislim da si sama odgovorila na svoja pitanja, vjerovatno preveliki stres,nervoza, mislim da je to na nervnoj bazi...ti stresovi mogu i dovesti do toga da kasni menzes, ali kod tebe je vrlo moguće da je to i od PCOS-a,iako su npr. hormoni uredu,menstruacija može izostati...

A što se tiče diareje , da li piješ ili jedeš nešto što ti ne godi,npr. da imaš nizak prag tolerancije na laktozu a piješ puno mlijeka,pa nisi ni svjesna da je od toga...ili, da li si uzimala neke antibiotike ili lijekove, pa da su možda kontraindikacije na taj neki lijek...mislim,može biti više stvari :)

JustForFun
29.03.2008., 17:40
Mislim da si sama odgovorila na svoja pitanja, vjerovatno preveliki stres,nervoza, mislim da je to na nervnoj bazi...ti stresovi mogu i dovesti do toga da kasni menzes, ali kod tebe je vrlo moguće da je to i od PCOS-a,iako su npr. hormoni uredu,menstruacija može izostati...

A što se tiče diareje , da li piješ ili jedeš nešto što ti ne godi,npr. da imaš nizak prag tolerancije na laktozu a piješ puno mlijeka,pa nisi ni svjesna da je od toga...ili, da li si uzimala neke antibiotike ili lijekove, pa da su možda kontraindikacije na taj neki lijek...mislim,može biti više stvari :)

pa uzimam Letrox za štitnjaču
i one Siofor ujutro i navečer po 500 mg za dijabetes na pola obroka
koristim također inzulinsku terapiju

za to najviše sumljam na nervozu, jer primjetila sam kad pomislim na nešto što me malo uznemiruje, ali u biti samoo po sebi nije nešto tako uznemirujuće, osjetim da moram na wc

a opet u nekim puno stresnijim situacijama ne dogodi mi se to

mada je to redovno povezano kad sa tim da se nešto uznemirim

amis
29.03.2008., 17:47
pa uzimam Letrox za štitnjaču
i one Siofor ujutro i navečer po 500 mg za dijabetes na pola obroka
koristim također inzulinsku terapiju

za to najviše sumljam na nervozu, jer primjetila sam kad pomislim na nešto što me malo uznemiruje, ali u biti samoo po sebi nije nešto tako uznemirujuće, osjetim da moram na wc

a opet u nekim puno stresnijim situacijama ne dogodi mi se to

mada je to redovno povezano kad sa tim da se nešto uznemirim

Mislila sam da nisi još nešto uzimala pored terapije...probaj se malo još opustiti...a kad si vadila ove hormone štitne?

JustForFun
29.03.2008., 18:06
Mislila sam da nisi još nešto uzimala pored terapije...probaj se malo još opustiti...a kad si vadila ove hormone štitne?

prija tjedan dana. ali evo još nisam išla endokrinologu jer nisam mogla doći na red ovaj tjedan

radila sam i spolne, FSH, LH, testosteron i oni su ok mada ne mogu sama skontat u koj sam fazi jer mi vličine se uklapaju i u folikularnu fazu i lutealnu štaa god to značilo, mislim zanm otprlike šta je šta

jesam pod stresom realno gledajući, ali ne osjećam se baš tako napeta previše
mada kad sagledam objektivno puno je stvari iza mene u posljednje vrijeme koje bi svakoga uzdrmale

amis
29.03.2008., 18:31
prija tjedan dana. ali evo još nisam išla endokrinologu jer nisam mogla doći na red ovaj tjedan

radila sam i spolne, FSH, LH, testosteron i oni su ok mada ne mogu sama skontat u koj sam fazi jer mi vličine se uklapaju i u folikularnu fazu i lutealnu štaa god to značilo, mislim zanm otprlike šta je šta

jesam pod stresom realno gledajući, ali ne osjećam se baš tako napeta previše
mada kad sagledam objektivno puno je stvari iza mene u posljednje vrijeme koje bi svakoga uzdrmale

I meni se čini da su ti super nalazi štitne :top:

Biće to sve uredu :grli: Dok se organizam malo smiri,pogotovo ako je bilo tako puno stresnih situacija,nekad nismo ni svjesni ali naš organizam reaguje...

Z e t t a
29.03.2008., 19:30
Imam hipotireozu. Već jako dugo imam vrlo malih problemića s gutanjem tipa da mi se svako malo stvara ugrušak u grlu (pa često moram gutati slinu, a smeta mi ponekad kad spavam na leđima pa se od toga budim). Što mislite, je li to povezano sa štitnjačom i imate li vi sličan problem?

petra97
29.03.2008., 23:23
Pozdrav svima!

Vidm da ima puno iskustva ovdje, pa bih zamolila za mišljenje..

Već mjesec dana ima neku čudnu temperaturicu. Uglavnom oko 37-37,3, došla je jedno vrijeme i do 37,6. Dva puta su mi kontrolirali krvnu sliku i urinokulturu, sve ok, samo mi je željezo malo nisko pa pijem tabletice + c vitamin. U međuvremenu su mi se još spustile kile, trenutačno 45,5 a visoka sam 157 cm. I inače sam bila na nisko, oko 48-49 kg, ali ovo sada plaši. Apetit mi je normalan (dobro, često je to s nogu i kad se stigne) a jaaako volim slatko, :klopa: mogu pojesti cijelu čokoladu a da se uopće ne vidi :mig: Umorna sam prečesto, ujutro mi se ne da ustati, mogu u podne ići opet spavati a često navečer bdijem do 1 (valjda jer imam siestu kada se stigne :rolleyes: ). Kako ovo nije prvi put da mi je željezo nisko (mjesečnica baš nije najredovitija, uvijek je +/- koji dan), razgovarala sam s doktoricom o tome, jer sam jednom skoro završila na podu nakon sat vremena na suncu (iako sam se skrivala pod šeširom i pila vode). Samo mi se smračilo, počela se njihati i oblio me znoj. Odmah su mi izmjerili tlak koji je pao na 90/60. Isto mi se ponovo dogodilo i godinu dana kasnije. Rekla je da je to zbog manjka željeza. U međuvremenu sam promijenila doktora. Inače izbjegavam sunce i vrućine, kad dođem izvana po ljeti moram prvo leći i rashladiti se dok mi se srce ne smiri. Isto vrijedi i za prostorije s puno ljudi. Samo se počnem njihati i mrači se.. Molila sam doktora da mi napravi kontrolu štitnjače, ni on više ne zna kaj bi sa mnom :confused: U zadnje vrijeme sam pod velikim stresom, ali doktor misli da temperatura toliko dugo ne može biti od stresa. Koliko znam štitnjača lučenjem hormona može utjecati i na temperaturu? Uputnicu ću dobiti sljedeći tjedan... Kaj vi mislite? Možda bih trebala razgovarati s psihologom :rofl:

GiRL
30.03.2008., 10:46
Imam hipotireozu. Već jako dugo imam vrlo malih problemića s gutanjem tipa da mi se svako malo stvara ugrušak u grlu (pa često moram gutati slinu, a smeta mi ponekad kad spavam na leđima pa se od toga budim). Što mislite, je li to povezano sa štitnjačom i imate li vi sličan problem?

Jest, problemi s gutanjem i knedla u grlu su ti klasični problem kod štitnjače...mada ne moraju biti, ja npr. kad sam pod stresom često imam tu knedlu i grlo mi se osuši...rekao mi internist da malo pripazim ako neću zaradit hipertireozu.
Zato, samo polako i bez živciranja. :mig:
P.S. Kakvi su ti nalazi hormona? Imaš li još kakvih tegoba osim otežanog gutanja?

lopticahopsica
30.03.2008., 12:25
Pozdrav svima!

Vidm da ima puno iskustva ovdje, pa bih zamolila za mišljenje..

Već mjesec dana ima neku čudnu temperaturicu. Uglavnom oko 37-37,3, došla je jedno vrijeme i do 37,6. Dva puta su mi kontrolirali krvnu sliku i urinokulturu, sve ok, samo mi je željezo malo nisko pa pijem tabletice + c vitamin. U međuvremenu su mi se još spustile kile, trenutačno 45,5 a visoka sam 157 cm. I inače sam bila na nisko, oko 48-49 kg, ali ovo sada plaši. Apetit mi je normalan (dobro, često je to s nogu i kad se stigne) a jaaako volim slatko, :klopa: mogu pojesti cijelu čokoladu a da se uopće ne vidi :mig: Umorna sam prečesto, ujutro mi se ne da ustati, mogu u podne ići opet spavati a često navečer bdijem do 1 (valjda jer imam siestu kada se stigne :rolleyes: ). Kako ovo nije prvi put da mi je željezo nisko (mjesečnica baš nije najredovitija, uvijek je +/- koji dan), razgovarala sam s doktoricom o tome, jer sam jednom skoro završila na podu nakon sat vremena na suncu (iako sam se skrivala pod šeširom i pila vode). Samo mi se smračilo, počela se njihati i oblio me znoj. Odmah su mi izmjerili tlak koji je pao na 90/60. Isto mi se ponovo dogodilo i godinu dana kasnije. Rekla je da je to zbog manjka željeza. U međuvremenu sam promijenila doktora. Inače izbjegavam sunce i vrućine, kad dođem izvana po ljeti moram prvo leći i rashladiti se dok mi se srce ne smiri. Isto vrijedi i za prostorije s puno ljudi. Samo se počnem njihati i mrači se.. Molila sam doktora da mi napravi kontrolu štitnjače, ni on više ne zna kaj bi sa mnom :confused: U zadnje vrijeme sam pod velikim stresom, ali doktor misli da temperatura toliko dugo ne može biti od stresa. Koliko znam štitnjača lučenjem hormona može utjecati i na temperaturu? Uputnicu ću dobiti sljedeći tjedan... Kaj vi mislite? Možda bih trebala razgovarati s psihologom :rofl:

Moguće, moguće.
Zvuči kao hipertireoza. Ništa te ne košta da provjeris hormone. Sretno i javi kak je bilo!:)

smemy
30.03.2008., 13:19
već sam postala na temi reduktil, no vi ćete sigurno više znati o ovome:
ljudi molim pomoć....namjeravam si kupiti reduktil, pa prije nego dam toliko love treba mi savjet-imam Hashimoto hipotireozu, pijem Euthyrox 50. na netu sam našla da se reduktil ne smije uzimati ak imaš HIPERtireozu, za HYPO niš ne piše.
jel ih smijem piti?

http://hr.wikipedia.org/wiki/Anoreksici#Sibutramin

Sibutramin(reductil)pripada skupini lijekova za liječenje pretilost koji djeluju centralno. Inhibira ponovni unos (reuptake), monoamina (prvenstveno serotonina i noradrenalina), a učinci in vivo posredovani su djelovanjem metabolita skupine primarnih i sekundarnih amina. Vjeruje se da su učinci sibutramina njegovog utjecaja na uzimanje hrane tj. stvaranje osjećaja sitosti, ali tome vjerojatno pridonosi i pojačana termogeneza. Iako je kemijski sličan amfetaminima i slično djeluje, sibutramin nema toliko jako centralno djelovanje, niti izaziva karakteristične nuspojave kao amfetamini. Ipak, lijek ne smiju uzimati osobe koji imaju probleme sa štitnjačom, kardiovaskularnim sustavom, jetrom, bubrezima i psihičke poremećaje

mislim da je svejedno hypo ili hyper. reductil se uzima pod lijecnickom kontrolom. zbog smrtnih slucajeva povucen je s trzista u razlicitim zemljama dok se u hrvatskoj moze kupiti i bez recepta :confused:

petra97
30.03.2008., 13:44
Moguće, moguće.
Zvuči kao hipertireoza. Ništa te ne košta da provjeris hormone. Sretno i javi kak je bilo!:)

hvala na odgovoru :) Koliko vidim, treba i uzv i kontrola hormona (just in case)? Gledam liste na Vrhovcu, čeka se dva mjeseca? :( Ima li neki bolji/brži način..? Dosta mi je tog umora :tuzni: Pijem željezo, malo mi je bolje, ali sam još uvijek u deficitu energije... a sada opet kolokviji... :misli:

GiRL
30.03.2008., 20:08
Ako hoćeš sve brzo obaviti, najbolje ići privatno-UZV ne bi smio biti više od 200 kuna, a za kontrolu TSH odi u privatni labos pošto se u bolnicama dugo čeka i za pretrage, i za nalaze jer reagense valjda dobivaju na kapaljku. Ako si u ZG, preporučujem ti Privatni laboratorij Breyer u Ilici 191 (siđeš 2 stanice prije Črnomerca dolje, nova crvena zgrada s lijeve strane, prizemlje), platiš 80 kuna za TSH i nalaz dobiješ isti dan, bilo mailom, telefonom ili osobno podigneš. Ja sve radila privatno. :)

P.S. Pij i B vitamin, to se isto preporučuje kod hipertireoze, ja ga pijem već jako dugo, uzmi u ljekarni Plibex tablete za petnaestak kuna, fakat pomaže taj B vitamin! Ja sam isto apsolventica pa znam biti krepana čim ga ne pijem malo duže.

petra97
30.03.2008., 20:23
odlično, ovo za pretrage i B vitamin je dobro znati! :) Hvala! Gdje si radila uzv?

GiRL
30.03.2008., 20:30
To sam išla privatnom internisti u Varaždinu pošto tamo živim, ali ima dobrih privatnika u Zagrebu, recimo imaš u poliklinici Drinković u Šulekovoj (stanica poslije Kvatrića u smjeru Dubrave), tip je vrhunski stručnjak, primarijus i sudski vještak, radi sve pretrage, od interne medicine do ginekologije i štitnjače.

A B vitamin uzmi obavezno,meni pomaže,možda je to i placebo efekt,ali neka, dobro je! :)

petra97
30.03.2008., 20:36
:top::top::top::top::top:

svaka čast, PUNO HVALA! :cerek: Da bar za početak saznam kaj mi je :D

GiRL
30.03.2008., 20:40
Ništa, ako još kaj trebaš, javi se ovdje! Sretno! :)

Prvo provjeri TSH, ako ti je između 1 i 2 to je idealna vrijednost, ali normalno je sve od 0.27 do 4.20 (mislim da su te vrijednosti). Ako je ispod donje granice onda je hipertireoza, a ako je iznad ove gornje granice, onda je hipo.
Bez živciranja, to je najvažnije kod štitnjače, često čovjek sam sebi umisli i uzrokuje probleme s njom.

GiRL
30.03.2008., 20:43
Za sve koje zanima:
prof. dr. sc. Ivan Drinković, dr. med., spec. radiologije predsjednik Hrvatskog liječničkog zbora- Hrvatskog senološkog društva Poliklinika za radiološku i ultrazvučnu dijagnostiku, Zagreb - Poliklinika za radiologiju i ultrazvučnu dijagnostiku, fizikalnu medicinu ... Ivan Drinković, Šulekova 5, Zagreb, Tel: 01/2321-970, 2313-416, Fax: 2322-020, Web: www.drinkovic.hr

LABORATORIJ BREYER Ilica 191, Zagreb, Telefoni: (01) 377 5092 (01) 377 6870 (01) 376 5107 Fax: (01) 373 0932 E-mail: lab@lab-breyer.hr, Web: www.lab-breyer.hr

petra97
30.03.2008., 20:48
:) čim si mi ih spomenula odmah sam ih potražila na netu i već im poslala mailove s par upita.. :mig: :rofl: Vidim da kod Drinkovića ima i kompletna obrada štitnjače. Možda to uključuje i hormone. Bum vidjela, valjda će sutra odgovoriti :) Hvala ti još jednom! :D

GiRL
30.03.2008., 20:50
Ništa, sretno! :) A kod Drinkovića nazovi i pitaj, sestra je ljubazna, bolje tako nego da čekaš mail.

deedeedee
30.03.2008., 21:24
:) čim si mi ih spomenula odmah sam ih potražila na netu i već im poslala mailove s par upita.. :mig: :rofl: Vidim da kod Drinkovića ima i kompletna obrada štitnjače. Možda to uključuje i hormone. Bum vidjela, valjda će sutra odgovoriti :) Hvala ti još jednom! :D

ajd mi pliz javi što je bilo, gdje si išla na pregled i koliko si platila, kad je bilo gotovo... i mene čeka pregled štitnjače. :tuzni:

Zli Mali Medo
30.03.2008., 21:45
ajd mi pliz javi što je bilo, gdje si išla na pregled i koliko si platila, kad je bilo gotovo... i mene čeka pregled štitnjače. :tuzni:

Ja vam za pocetak savjetujem da prvo izvadite hormone, sto je otprilike 200 kn, a ne da odmah bacate pare na ostale preglede. Kada izvadite hormone znat cete koliko je hitno (obicno nije) napraviti ostalo.

fea
30.03.2008., 22:16
ej, pozdrav svima!

vec se par mjeseci osjecam krajnje krepano, ujutro sam umorna neovisno o kolicini prospavanog vremena, moc koncentracije mi je nekak manja, stalno zijevam i nist mi se neda, imam osjecaj da budem zaspala stojeci.

Uz to, nekak mi se cini da previse dlakavim, a da mi se linija kose nekak povukla prema gore. Trajanje m. ciklusa mi se produzilo, a i nekak se lakse debljam u proteklih par mjeseci.

Kaj mislite, bi imalo smisla gnjaviti dr. za krvne pretrage pod sumnjom na hipo?
Cini mi se da je neko napisal da je pretrage radil u Vz, pa ak smijem pitati, gdje?
Hvala:)

fea
30.03.2008., 22:19
e, zaboravih u postu prije,
dal bi B-komplex bilo produktivno piti i u slucaju hipo (da se smanji umor i poveca koncentracija)?

amis
31.03.2008., 08:47
ej, pozdrav svima!

vec se par mjeseci osjecam krajnje krepano, ujutro sam umorna neovisno o kolicini prospavanog vremena, moc koncentracije mi je nekak manja, stalno zijevam i nist mi se neda, imam osjecaj da budem zaspala stojeci.

Uz to, nekak mi se cini da previse dlakavim, a da mi se linija kose nekak povukla prema gore. Trajanje m. ciklusa mi se produzilo, a i nekak se lakse debljam u proteklih par mjeseci.

Kaj mislite, bi imalo smisla gnjaviti dr. za krvne pretrage pod sumnjom na hipo?
Cini mi se da je neko napisal da je pretrage radil u Vz, pa ak smijem pitati, gdje?
Hvala:)

Uradi :top: ako jeste hipo,imaćeš šta kriviti za svoje stanje :mig:
Liči na hipo, ali bez nalaza ništa ne možemo znati:w

GiRL
31.03.2008., 13:14
Ej, fea, ja sam bila na UZV štitnjače kod dr. Šimunića (ordinacija je tamo kod staračkog doma) u VŽ, platila ga 150 kuna. TSH sam vadila u Zagrebu u privatnom labosu,imaš u jednom mom prethodnom postu adresu i kontakt. :)

B vitamin ne može škoditi, u svakom slučaju ako imate problema s umorom ili se ne hranite kako treba, meni ga je preporučio moj doktor zbog čestih upala sluznice usta (afti), ali vidim da mi koristi i za te stvari.

Pepsi88
31.03.2008., 13:51
Zli Mali Medo, koji ili koja pije ATHYRAZOL, pa zar nije prica s tim athyrazolom takva da ga nakon 6 mjeseci do godinu dana skidaju sa menija??? do kad cu morati to piti??? meni se i dalje stalno spava, place, umooooorna, jezivi grcevi u nogama, iskacu masnice ko da je bicikl presao prek mene....kontrolu u vinogradskoj cekam po 3 mjeseca!!!!!

Zli Mali Medo
31.03.2008., 13:57
Zli Mali Medo, koji ili koja pije ATHYRAZOL, pa zar nije prica s tim athyrazolom takva da ga nakon 6 mjeseci do godinu dana skidaju sa menija??? do kad cu morati to piti??? meni se i dalje stalno spava, place, umooooorna, jezivi grcevi u nogama, iskacu masnice ko da je bicikl presao prek mene....kontrolu u vinogradskoj cekam po 3 mjeseca!!!!!

Ja pijem athyrazol vec 3 godine. Lijecenje ide ovako: athyrazol, pola godine, godinu, pa prekid uzimanja na neko vrijem da se vidi hoce li se stitnjaca ponovno aktivirati. Ako se aktivira, operacija. Samo kaj, ja sam dosta aljkav po pitanju stitnjace i preskacem kontrole i generalno mi se ne svida ideja da mi izvade zlijezdu pogotovo zato jer jer endokrina lila medicinska grana i dosta neistrazena. Koliko mozes biti na athyrazolu, nema roka. Pitao sam Soltera u vezi posljedica po jetru, pa kao da sam pitao zid, nema on blage veze. Uglavnom, ja sam do daljnjega na athyrazolu, doze si namjestam sam, ovisi u kakvom sam stanju i trenutno sam ok.

Pepsi88
31.03.2008., 14:02
sorry, al moram jos samo jedno pitanje: smijem li ja sa svom svojom papirologijom iz Vinogradske ( nalazi t3, t4, TSH..) fino skratiti sebi muke i naruciti se kod npr. tog dr Drinkovica, da on na miru to sve pogleda, eventualno me saslusa i odluci kaj dalje...jerbo ovo u Vinogradskoj je fakat prestrasno....cekam 2 mj. za vaditi hormone, pa cekam tjedan dana za nalaze, pa opet 2 mj. za kontrolu i pregled doktorice...prestrasno...

Zli Mali Medo
31.03.2008., 14:05
sorry, al moram jos samo jedno pitanje: smijem li ja sa svom svojom papirologijom iz Vinogradske ( nalazi t3, t4, TSH..) fino skratiti sebi muke i naruciti se kod npr. tog dr Drinkovica

A tko je Drinkovic? Nisam bas pratio. Smijes, zasto ne.

Pepsi88
31.03.2008., 14:06
Zli Mali Medo PUUUNO HVALA....

petra97
31.03.2008., 16:30
Evo, radila sam u Breyeru T3, T4 i TSH. Sveukupno je 220 kn, odmah sam došla na red, nalazi su mi bili gotovi za koja 4 sata. Ako se dođe prije 14, gotovi su isti dan.

TSH=1,23
T4= 78,48
T3=1,74.

Koliko mi se čini, ovo je ok? :ne zna: I'm out of ideas... :(

snezana mk
31.03.2008., 16:49
Ja pijem athyrazol vec 3 godine. Lijecenje ide ovako: athyrazol, pola godine, godinu, pa prekid uzimanja na neko vrijem da se vidi hoce li se stitnjaca ponovno aktivirati. Ako se aktivira, operacija. Samo kaj, ja sam dosta aljkav po pitanju stitnjace i preskacem kontrole i generalno mi se ne svida ideja da mi izvade zlijezdu pogotovo zato jer jer endokrina lila medicinska grana i dosta neistrazena. Koliko mozes biti na athyrazolu, nema roka. Pitao sam Soltera u vezi posljedica po jetru, pa kao da sam pitao zid, nema on blage veze. Uglavnom, ja sam do daljnjega na athyrazolu, doze si namjestam sam, ovisi u kakvom sam stanju i trenutno sam ok.

Dve moje bliske osobe su izvadile stitnjacu,i sad piju eutiroks i kazu da im je puno bolje nego dok su bili hiper, možda ako ti predlažu da je izvadiš i nije tako strašno :mig:

Zli Mali Medo
31.03.2008., 17:14
Dve moje bliske osobe su izvadile stitnjacu,i sad piju eutiroks i kazu da im je puno bolje nego dok su bili hiper, možda ako ti predlažu da je izvadiš i nije tako strašno :mig:

A znam... Ne znam. :D

snezana mk
31.03.2008., 17:19

Malo ti je strah zar ne?:D cekamo te u drustvo hipo, mozda je ipak tako bolje?

Z e t t a
31.03.2008., 17:45
Jest, problemi s gutanjem i knedla u grlu su ti klasični problem kod štitnjače...mada ne moraju biti, ja npr. kad sam pod stresom često imam tu knedlu i grlo mi se osuši...rekao mi internist da malo pripazim ako neću zaradit hipertireozu.
Zato, samo polako i bez živciranja. :mig:
P.S. Kakvi su ti nalazi hormona? Imaš li još kakvih tegoba osim otežanog gutanja?

Teško je živjeti samo tako bez živciranja. Mislim, ja se trudim koliko mogu, vježbam, učim, radim, sve stignem. Ali s obzirom na hipotireozu, moram u sve uložiti više energije nego prije i naravno da si onda nervozan radi toga. Jer da se prepustim tom nekom stanju i spavanju (a to bih mogla i 24 sata na dan), ništa ne bih napravila.

Da, grlo mi jest nekako suho. A te probleme s gutanjem i knedlu u grlu mi ima tata, a on nikad nije provjeravao štitnjaču.

Imala sam pomanjkanje hormona t3 i t4, a neznatno povećanje TSH. Ali od kad pijem Euthyrox, t3 i t4 su došli na zadovoljavajuću razinu. (Sad se ne sjećam točno koliki su mi bili, ali ništa jako strašno.) I kad sam snimala štitnjaču prije cca 2 godine, samo je je desni režanj bio neznatno povećan, ali sada mi se čini kao da imam šljivu u grlu. A te su im kontrole užasno rijetke. Trebaš se naručiti za 6 mjeseci i onda kad to učiniš, nema mjesta pa trebaš čekati još bar tri mjeseca, s tim da "pregled" ne uključuje pregled liječnika nego vađenje hormona. I tek onda ako skuže da nešto ne valja s hormonima, tek onda se možeš pojadati liječniku. Ma skroz jadno.

Tegoba je dosta, sad ne znam zanima li te samo u vezi štitnjače ili i inače... puno mi se više spava, kosa mi se prorijedila, teže postižem koncentraciju. A pored svega toga (moguće indirektno povezano sa štitnjačom) zaradila sam i gastro probleme.

GiRL
31.03.2008., 20:32
sorry, al moram jos samo jedno pitanje: smijem li ja sa svom svojom papirologijom iz Vinogradske ( nalazi t3, t4, TSH..) fino skratiti sebi muke i naruciti se kod npr. tog dr Drinkovica, da on na miru to sve pogleda, eventualno me saslusa i odluci kaj dalje...jerbo ovo u Vinogradskoj je fakat prestrasno....cekam 2 mj. za vaditi hormone, pa cekam tjedan dana za nalaze, pa opet 2 mj. za kontrolu i pregled doktorice...prestrasno...

Smiješ, kako ne,imaš kod njega u poliklinici doktore specijaliste koji ti lijepo sve pogledaju. :mig:

Zetta, znam da je teško živjeti bez stresa, ali masu toga si čovjek previše uzima k srcu,barem je kod mene tako,zato sam i odlučila malo usporiti. Jest da nemam takvih tegoba kao ti,ali moja mama ima. Jesi probala sa homeopatijom?

amis
31.03.2008., 23:49
Evo, radila sam u Breyeru T3, T4 i TSH. Sveukupno je 220 kn, odmah sam došla na red, nalazi su mi bili gotovi za koja 4 sata. Ako se dođe prije 14, gotovi su isti dan.

TSH=1,23
T4= 78,48
T3=1,74.

Koliko mi se čini, ovo je ok? :ne zna: I'm out of ideas... :(

A antitjela, provjeri to, ako je sve ok, onda :top:

amis
31.03.2008., 23:54

a da probaš sa onim receptom za hiper što sam stavila, ništa te ne košta...

Zli Mali Medo
01.04.2008., 00:39

Ne znam kako bi mi to pomoglo, moja je hipertireoza ionako povezana sa psihom. Jedino ako me taj recept spasi od stresa. :)

nero1982
01.04.2008., 10:26

Amise, imaš koji djelotvoran recept i za hipo?! Odmah bi ga isprobala, ODMAH!:)

amis
01.04.2008., 10:29
Ne znam kako bi mi to pomoglo, moja je hipertireoza ionako povezana sa psihom. Jedino ako me taj recept spasi od stresa. :)

Možda i hoće, ja ti vjerujem u sve, tako da ako vjeruješ da će ti pomoći, pomoći će :) :) :)
probaj, pa vidi...ne može odmoći (samo ne budi skeptičan :top:)

amis
01.04.2008., 10:32
Amise, imaš koji djelotvoran recept i za hipo?! Odmah bi ga isprobala, ODMAH!:)

Eh to nema, ne postoji :cry: i moja dr endokrinolog kaže, za hiper imaju ti orasi i med, čak i neki čajevi mogu pomoći da se ne piju tablete, ali za hipo nema...
ali nikad se ne zna, tražićemo :mig: ne mora biti sad, možda bude uskoro...a najbolji lijek je da vjeruješ da ćeš se izlječiti, da ti nije ništa-snaga volje-kaže dr. da tako neki i uspiju, a ja rekla-ja ću biti jedna od njih :) :) :cerek:

amis
01.04.2008., 12:20
a eto, posvuda me ima ... stalno me nesto muci. otkako sam kod nove doktorice opce prakse (promijenila prije godinu dana jer mi je stara bila predaleko - cesto mi se zato nije ni islo kod nje) - stalno sam bolesna :rofl:.

zapravo, pocesto mislim kako postajem pravi hipohondar jer joj svaki put dolazim s necim novim, a ona je tako draga i strpljiva i stalno me tjesi da ce sve bit ok, a kad ja krenem u denial fazu ("pravim se da nisam bolesna"), onda me zove na telefon da joj se nisam javila i kako sam :cerek:.

nikako da obavim sve preglede koji su mi jos preostali, stitnjaca je sada dost ok (kuc-kuc-kuc) - sljedeci tjedan bih trebala na kontrolu i bas me zanima sto ce dr. reci. mislim da me najvise muci i dalje vakuum u glavi, ponekad je tako prazna da jednostavno mislim da mi se pamcenje i koncentracija vise nikad nece vratiti - a to je poprilicno scary. a za to mi ni on nije dao nikakav savjet :ne zna:.

Javi kako je bilo na pregledu :) Znam kako je to za pamćenje i koncentraciju, nekad se osjećam tako bezveze, ne da mi se pročitati ništa što ima ispisano cijelu stranicu:o ...ali trudim se...valjda će se to popraviti...

A još mi sad kad sam povisila dozu opet smeta glasna muzika, kad neko glasno priča, ili više ljudi istovremeno priča ...
Dešava li se to vama?

snježana0301
01.04.2008., 16:02
Dragi moji štitnjičari, ja bih vam se pridružila, ako me primate u društvo. Naime, ja već sedam godina imam Hasimoto, toliko dugo sam i na terapiji Eutiroxom, počela sam sa 25 mcg i polako dogurala do 100 mcg. Meni je sve počelo jednim velikim stresom u životu prije sedam godina, nakon kojeg sam dobila akutnu upalu štitnjače de Querwell (nisam sigurna da sam dobro napisala naziv). Tada mi je štitnjača radila prejako, naotekla je, bila je tvrda i boljela me, ludila je i onda me je endokrinologica liječila kortikosteroidima (Decortin) oko tri mjeseca i sama doktorica mi je rekla da mi je to posljedica stresa. Nakon toga, štitnjača se smirila, ali je prešla u Hashimoto i jednostavno uništava sama sebe, kako mi je dr.objasnila. Naime, to je autoimuna bolest u kojoj tijelo ne prepoznaje štitnjaču kao dio svog tijela, nego ju doživljava kao strano tijelo i uništava ju. Prešla sam u hipo-fazu i od tada sam na Eutiroxu. Redovito se kontroliram, nalazi hormona su OK, ali imam tegobe koje ne mogu nikako riješiti, jer zapravo meni su hormoni u redu, ali imam probleme. Npr. malo jača buka, preglasno TV, glasniji razgovor - glava mi puca. Ujutro sam tako pospana, ne mogu otvoriti oči, samo mi se spava. Onda debljanje - ako nisam na dijeti, kile se samo skupljaju. Možete misliti kako mi je teško održavati normalnu težinu, non stop sam na nekakvim dijetama. Tu i tamo kad su neki blagdani prekinem dijetu i zamislite u tri-četiri dana odmah skupim 2-3 kile. Grozno. Pa da ne pričam kako mi je koža suha i osjetljiva postala, ne mogu nikakav, ali nikakav tuš-gel koristiti (probala i one iz ljekarne za najosjetljiviju kožu), odmah me koža svrbi, pocrveni, dobijem osip. Kosa mi je suha i lomljiva. A koža lica je još veći problem. Od kad je to sa štitnjačom počelo, moja inače masna koža prešla je u fazu najosjetljivije moguće koja ništa ne podnosi i još imam sklonost crvenilu, peckanju. Bila sam i kod dermatologa, ona mi je rekla da je to sve štitnjača kriva i mogu samo živjeti s tim i ublažavati to raznim kremicama iz linije anti-redness, koje sprečavaju crvenilo. I to sada koristim, isprobala sam Biodermu Sensibio AR (anti-redness), Murad iz iste linije, Uriage, Avene, Ruboril... I ublažavaju one meni crvenilo, ali od njih dobijem prištiće. I nikako da to riješim. Ne mogu naći pravu kremu za lice i to mi je najveći problem od svih koji su me snašli od kad imam problema sa štitnjačom. A moja endokrinologica kaže da su nalazi hormona i redu (vidim i ja da su u redu) i da se tu ne može ništa, da je to popratna pojava uzimanja tih hormona (Eutirox) koji očito ne podnosim kako treba. A dermatologica mi isto samo preporučuje uvijek druge kreme, samo ih isprobavam, potrošila sam brdo love i više ne idem k njoj, jer mogu i bez nje isprobavati razne kremice. Da li i netko od vas ima baš takve probleme s kožom od kad imai problema sa štitnjačom? Ima netko pametan savjet šta koristiti, jer mojoj koži ništa ne paše?

amis
01.04.2008., 20:51
Snježana0301 :grli: :kiss:
kad čitam tvoje simptome, vidim svoje osim debljanja-s time nemam problema...ali koža i tijela i lica mi je kritična, ne podnosim niti jednu kremu,na sve sam skoro alergična,ili osipi ili kojekakve iritacije...glasna televizija, buka...sve mi smeta i stvara nervozu...sad je malo bolje, ali pojma nemam kako se toga riješiti...baš sam imala takvu alergiju po licu 10 dana je nisam mogla smiriti, a onda se to počelo perutati i nastale akne...od čega i zašto-pojma nemam-sad se već malo smirilo, ali mi smeta, pogotovo što ni u pubertetu nisam imala problema sa prištevima, koža mi bila super...
Nemam nikakav savjet za dati, jer i sama šta god uzmem izbaci alergiju, ako ne odmah-onda za 10 do mjesec dana...

snježana0301
01.04.2008., 21:26
Amis, baš mi je žao što i ti imaš problema, ali imaš sreću što se ne debljaš. Zamisli da još moraš gladovati. A šta ti koristiš sada za lice, je li ti išta bar malo dobro? I znaš koji još imam problem. Libido - mrtva sam. Da mi dođe Brad Pit ne bi me probudio. A tebi su hormoni isto OK?

amis
02.04.2008., 00:05
Amis, baš mi je žao što i ti imaš problema, ali imaš sreću što se ne debljaš. Zamisli da još moraš gladovati. A šta ti koristiš sada za lice, je li ti išta bar malo dobro? I znaš koji još imam problem. Libido - mrtva sam. Da mi dođe Brad Pit ne bi me probudio. A tebi su hormoni isto OK?

Sad za lice ne koristim ništa,sad mi se lice malo oporavlja od ovog šoka, ali još se javljaju akne, a ne smijem ništa staviti jer ne znam na šta je bila alergijska reakcija...Ja se vjećno bavim sportom i rekreacijom,možda je i to jedan od razloga da se ne debljam.A hormoni štitne su pod terapijom bili u granici normale zadnji put, ali smo povisili dozu da ipak budu oko 2 ili manji jer su se počeli penjati pa bili 3,7 a 4,2 je gornja granica...

Korny
02.04.2008., 05:20
nema veze sa stitnjacom nego s hashimotom. aloe vera kao i ekinacea(nisam sigurna da sam tocno napisala naziv) podizu imunitet sto se ne preporuca kod autoimunih bolesti kakav je hashimoto jer se time povecavaju antitjela valjda

meni su tek sad u Vuk Vrhovcu dali dijagnozu Hashimoto, pa sam malo čitala ranije postove o tome i naišla na taj post gdje piše da se aloe vera ne preporuca. ja sam ju pila i to dosta. a istina da su mi antitijela jako povečana.
a opet ne mogu pustiti da mi imunitet padne. to isto nije dobro.
sad nemam pojma ???

:ne zna: :confused: :ne zna: :confused: :ne zna:

snezana mk
02.04.2008., 10:28
Dragi moji štitnjičari, ja bih vam se pridružila, ako me primate u društvo. Naime, ja već sedam godina imam Hasimoto, toliko dugo sam i na terapiji Eutiroxom, počela sam sa 25 mcg i polako dogurala do 100 mcg. Meni je sve počelo jednim velikim stresom u životu prije sedam godina, nakon kojeg sam dobila akutnu upalu štitnjače de Querwell (nisam sigurna da sam dobro napisala naziv). Tada mi je štitnjača radila prejako, naotekla je, bila je tvrda i boljela me, ludila je i onda me je endokrinologica liječila kortikosteroidima (Decortin) oko tri mjeseca i sama doktorica mi je rekla da mi je to posljedica stresa. Nakon toga, štitnjača se smirila, ali je prešla u Hashimoto i jednostavno uništava sama sebe, kako mi je dr.objasnila. Naime, to je autoimuna bolest u kojoj tijelo ne prepoznaje štitnjaču kao dio svog tijela, nego ju doživljava kao strano tijelo i uništava ju. Prešla sam u hipo-fazu i od tada sam na Eutiroxu. Redovito se kontroliram, nalazi hormona su OK, ali imam tegobe koje ne mogu nikako riješiti, jer zapravo meni su hormoni u redu, ali imam probleme. Npr. malo jača buka, preglasno TV, glasniji razgovor - glava mi puca. Ujutro sam tako pospana, ne mogu otvoriti oči, samo mi se spava. Onda debljanje - ako nisam na dijeti, kile se samo skupljaju. Možete misliti kako mi je teško održavati normalnu težinu, non stop sam na nekakvim dijetama. Tu i tamo kad su neki blagdani prekinem dijetu i zamislite u tri-četiri dana odmah skupim 2-3 kile. Grozno. Pa da ne pričam kako mi je koža suha i osjetljiva postala, ne mogu nikakav, ali nikakav tuš-gel koristiti (probala i one iz ljekarne za najosjetljiviju kožu), odmah me koža svrbi, pocrveni, dobijem osip. Kosa mi je suha i lomljiva. A koža lica je još veći problem. Od kad je to sa štitnjačom počelo, moja inače masna koža prešla je u fazu najosjetljivije moguće koja ništa ne podnosi i još imam sklonost crvenilu, peckanju. Bila sam i kod dermatologa, ona mi je rekla da je to sve štitnjača kriva i mogu samo živjeti s tim i ublažavati to raznim kremicama iz linije anti-redness, koje sprečavaju crvenilo. I to sada koristim, isprobala sam Biodermu Sensibio AR (anti-redness), Murad iz iste linije, Uriage, Avene, Ruboril... I ublažavaju one meni crvenilo, ali od njih dobijem prištiće. I nikako da to riješim. Ne mogu naći pravu kremu za lice i to mi je najveći problem od svih koji su me snašli od kad imam problema sa štitnjačom. A moja endokrinologica kaže da su nalazi hormona i redu (vidim i ja da su u redu) i da se tu ne može ništa, da je to popratna pojava uzimanja tih hormona (Eutirox) koji očito ne podnosim kako treba. A dermatologica mi isto samo preporučuje uvijek druge kreme, samo ih isprobavam, potrošila sam brdo love i više ne idem k njoj, jer mogu i bez nje isprobavati razne kremice. Da li i netko od vas ima baš takve probleme s kožom od kad imai problema sa štitnjačom? Ima netko pametan savjet šta koristiti, jer mojoj koži ništa ne paše?

Svi simptomi koje si navela upucuju da ti terapija jos nije pogogena doza ti neodgovara iako su hormoni u redu ,jer moja mi ljecnica kaze kad se pogodi doza onda ne bi imala problema ali debljanje ,suha kosa ,koza ,libido upucuje da mozda trebas povisiti ili smanjiti dozu eutiroksa,koliki ti je tsh ?Samo to sto si 0d 25 otisla na 100 mozda je prevelika doza za tebe inace i ja imam Hashimoto 7 god i pijem 75 cjelo vreme s dva put nedeljno 100.

amis
02.04.2008., 11:34
meni su tek sad u Vuk Vrhovcu dali dijagnozu Hashimoto, pa sam malo čitala ranije postove o tome i naišla na taj post gdje piše da se aloe vera ne preporuca. ja sam ju pila i to dosta. a istina da su mi antitijela jako povečana.
a opet ne mogu pustiti da mi imunitet padne. to isto nije dobro.
sad nemam pojma ???

A što bi ti pao imunitet :confused: samo fino jedi,raznovrsno, jedi i meso, voće, povrće-sad još dolazi period sa raznovrsnim voćem i povrćem.. i ako ti je baš potrebna neka dopuna, uzmi kompleks vitamina i minerala, npr. onaj centrum, centravit...
tebi isto kao da samo aloe vera održava imunitet :rolleyes: :mig: ponašaj se normalno, što će ti ikakve dopune, slušaj svoj organizam i jedi ono što mu treba, ako ti se jede meso-jedi meso, ako ti se jede riba,jedi ribu i biće sve :top:

ebelin
02.04.2008., 15:34
I znaš koji još imam problem. Libido - mrtva sam.

Isto je sa mnom. Ja sam užasno deprimirana zbog toga. Još mi je gore to što imam samo 19 godina i što mi je, eto, s tim aspektom života gotovo prije dvadesete. Euthyrox mi ništa ne pomaže. Libido je za mene u potpunosti stvar prošlosti, već zaboravljam kakav je to osjećaj imati ga.

Jednostavno ne znam kakav je to život preda mnom, još mi jedino preostaje da se zaredim. Prije sam htjela jednog dana imati brak, obitelj... sad sam pomirena s tim da to nikada neću dobiti. Od svega toga neprestano sam u nekom limbu, osjećam se kao da mi život gubi smisao.

Čitala sam o gubitku libida uzrokovanom štitnjačom, i to je potvrdilo moje strahove. Ispada da je to čest simptom, kojeg se gotovo nemoguće riješiti.

Spominje se da bi možda svinjski hormoni štitnjače to bolje riješili od sintetičkih, ali mogu li se takvi uopće nabaviti u Hrvatskoj?

Ima li još itko taj simptom? Kako živite s tim?

I ima li itko iskustva s nesintetičkim hormonima štitnjače?

Fatomi
02.04.2008., 16:13

Draga moja,
čitam ovo i vidim sebe:grli:
Prije 1 god. krenula s hiper, pa nakon 1 mj. došla u hashimoto, koji ispade krivo dijagnosticiran, pa me eto sad u hipo. Već 10 mj. pijem eutirox i do danas dobila 5 kg:mad: Sve tvoje simptome imam (koža lica, libido, razdražljivost...). Drži se!!

snježana0301
02.04.2008., 17:57
Drage moje supatnice Ebelin i Fatomi, stvarno mi je žao, točno znam kako vam je. I vama su nalazi hormona OK, a svi ti simptomi vas muče i dalje? Ja ne znam šta se još može napraviti, kad nalazi hormona pokažu da je OK, i čovjek misli da bi se onda i trebao osjećati OK, a nije tako. Meni je zadnji nalaz od prije četiri mjeseca TSH bio 0,53 i dr.je rekla da je u redu i da samo nastavim sa 100 mcg. Šest mjeseci prije toga mi je TSH bio 2,1, do tada sam pila 75 mcg dnevno. Onda sam joj rekla za te sve simptome i tada mi je povisila na 100 mcg. Onda nakon što je opet prošlo 6 mj. kontrola i to je ta zadnja što sam napisala TSH je sada 0,53, a ja i dalje imam sve iste simptome. Po mojem, više mi ne može povisiti dozu, jer bi mi onda TSH mogao pasti i ispod 0,3 što je donja granica. A ne može mi ni smanjiti dozu kad imam sve simptome hipo. To bi samo još pogoršalo. I da, zaboravila sam navesti i užasno sam depresivna. Ono, užasno. Nemam volje nikuda ići, nemam volje s nikim kontaktirati, ne da mi se spremati da nekud odem, ništa mi se ne da i nalazim bezvezne razloge da plačem, pa sam tužna, hiperosjetljiva. Ponekad sama sebe ne mogu prepoznati, ali to su faze. Imam faza kad sam sasvim "normalna".

snezana mk
02.04.2008., 21:01
Drage moje supatnice Ebelin i Fatomi, stvarno mi je žao, točno znam kako vam je. I vama su nalazi hormona OK, a svi ti simptomi vas muče i dalje? Ja ne znam šta se još može napraviti, kad nalazi hormona pokažu da je OK, i čovjek misli da bi se onda i trebao osjećati OK, a nije tako. Meni je zadnji nalaz od prije četiri mjeseca TSH bio 0,53 i dr.je rekla da je u redu i da samo nastavim sa 100 mcg. Šest mjeseci prije toga mi je TSH bio 2,1, do tada sam pila 75 mcg dnevno. Onda sam joj rekla za te sve simptome i tada mi je povisila na 100 mcg. Onda nakon što je opet prošlo 6 mj. kontrola i to je ta zadnja što sam napisala TSH je sada 0,53, a ja i dalje imam sve iste simptome. Po mojem, više mi ne može povisiti dozu, jer bi mi onda TSH mogao pasti i ispod 0,3 što je donja granica. A ne može mi ni smanjiti dozu kad imam sve simptome hipo. To bi samo još pogoršalo. I da, zaboravila sam navesti i užasno sam depresivna. Ono, užasno. Nemam volje nikuda ići, nemam volje s nikim kontaktirati, ne da mi se spremati da nekud odem, ništa mi se ne da i nalazim bezvezne razloge da plačem, pa sam tužna, hiperosjetljiva. Ponekad sama sebe ne mogu prepoznati, ali to su faze. Imam faza kad sam sasvim "normalna".

imas pravo ne sme ti vise pokaciti dozu moj je tsh vec dve godine upravo isti kao i tvoji 2,1 i pijem 75i dva put nedeljno 100 ,za depresiju samo vjezbanje:top:i glavu gore nije toliko strasno sve dok imamo ljekove:D i jos nesto kod nas kad povisuju dozu povisu ju postepeno svaki tjedan jedan dan vise tako da nakon mjesec i po se prelazi postepeno na novu terapiju

Korny
03.04.2008., 05:02
A što bi ti pao imunitet :confused: samo fino jedi,raznovrsno, jedi i meso, voće, povrće-sad još dolazi period sa raznovrsnim voćem i povrćem.. i ako ti je baš potrebna neka dopuna, uzmi kompleks vitamina i minerala, npr. onaj centrum, centravit...
tebi isto kao da samo aloe vera održava imunitet :rolleyes: :mig: ponašaj se normalno, što će ti ikakve dopune, slušaj svoj organizam i jedi ono što mu treba, ako ti se jede meso-jedi meso, ako ti se jede riba,jedi ribu i biće sve :top:

o, Bože, pa nemam 12 godina da ne znam kako da se hranim. ali preporučili su mi aloe veru pa sam ju pila. tko bi znao da to nije dobro za Hashimoto.
aloe vera je super za sve. naravno da uzimam vitamine i pijem kupinovo vino jer mi je željezo 5 i stvarno se brinem o sebi.
samo mi nije bilo jasno zasto aloe vera koja je super za sve nije dobra za Hashimoto. itako sam pila povremeno. ne stalno. s vremena na vrijeme kad sam osjetila da treba.
meni je aloe vera super.

Fatomi
03.04.2008., 08:14

Ja sam na 75 mcg a TSH mi je 2,47. Razmišljam o tome da si sama malo korigiram terapiju (da uzimam još polovicu tablete tj. cca 87,5 mcg). Znam da mi bavljenje sportom puno pomaže, ali na žalost nemam puno vremena da se njime bavim (radim prosječno 10 h ili više dnevno, imam 4-godišnjaka doma itd.). Grozno je zapravo to kad ti se čini kao da si postao neka druga osoba koja je stalno umorna, znatno manje uživa u životu i veseli se. :(

amis
03.04.2008., 08:27
o, Bože, pa nemam 12 godina da ne znam kako da se hranim. ali preporučili su mi aloe veru pa sam ju pila. tko bi znao da to nije dobro za Hashimoto.
aloe vera je super za sve. naravno da uzimam vitamine i pijem kupinovo vino jer mi je željezo 5 i stvarno se brinem o sebi.
samo mi nije bilo jasno zasto aloe vera koja je super za sve nije dobra za Hashimoto. itako sam pila povremeno. ne stalno. s vremena na vrijeme kad sam osjetila da treba.
meni je aloe vera super.

negdje sam čula ili čitala da je aloa precjenjena :)
Nije ni jasno otkud autoimune bolesti...ako ti godi i osjećaš se bolje kad uzimaš alou, uzimaj, pa vidi kako djeluje...između 2 vađenja hormona, vidjećeš je li moglo djelovati na to da se hormoni opet povećaju, ako jeste, onda pusti alou kakav god razlog bio, ako ne djeluje negativno po hormone,pij je kako i kad tebi odgovara,kao i do sad :top:

Evo ja ne bih smjela jesti meso i neke mliječne proizvode, a jedem ih, za sad mi ne smetaju,a bar mi se željezo malo popravilo :mig:

roberta
03.04.2008., 08:40
bok svima. imam pitanje vezano uz rad štitnjače, na koje na netu nisam našla odgovor, a predugo mi je čekati na mišljenje doktora, pa rek'o da pitam vas "iskusne":

dakle, počelo je izostankom menstruacije, koja se nije pojavila ni nakon intenzivne terapije hormonima (Dabroston). Nakon toga sam radila nalaz T3, T4 i TSH, koji je bio uredan osim TSH koji je bio 0,2. Slijedi UZV štitnjače koji pokazuje: lijevi režanj: 13x13x48 mm, a desni 16x15x43 mm i istaknutom hipoehogenom zonom 17x12 mm. Urađena je punkcija, nalaz koje je slijedeći:
Prisutan izražen broj eritrocita, brojni pigmentofagi i tireociti. Cistična struma. Što to sad znači?

Inače imam povišen krvni tlak (170/100) i visok broj otkucaja (110-120), pojačano se znojim, menstruacije su i dalje neredovite (jednom u 2-3 mjeseca), imam izražen osjećaj "knedle" u grlu, i teže dišem, patim od nesanice, a koža, kosa i nokti su mi postali katastrofa.

Puno hvalim na savjetima

amis
03.04.2008., 08:48
. I da, zaboravila sam navesti i užasno sam depresivna. Ono, užasno. Nemam volje nikuda ići, nemam volje s nikim kontaktirati, ne da mi se spremati da nekud odem, ništa mi se ne da i nalazim bezvezne razloge da plačem, pa sam tužna, hiperosjetljiva. Ponekad sama sebe ne mogu prepoznati, ali to su faze. Imam faza kad sam sasvim "normalna".

I ja sam bila takva, ali sad sam puno puno bolje,imam volje skoro za sve :) ...jedino što mi još uvijek smeta buka ( a to pripisujem navikavanju na novu dozu,tek mjesec prošlo)

Probaj skontati kad su ti faze kad si "normalna"..možda do ovulacije, a od ovulacije,pms-a ti se hormoni počnu više lučiti (ili manje)-pa ulaziš u ta loša stanja, možda je tad potrebno smanjiti ili povećati malo dozu Euthyroxa...sve je povezano, pa kad se počnu jače aktivirati polni hormoni,moguće da djeluju i na lučenje Tsh pa te hvataju ta depresivna stanja ( a to je najveći dio mjeseca :mig:).
Mislim, ovo je moja pretpostavka (nekom mojom logikom), a ti sad probaj malo osluškivati svoj organizam :ne zna:

cosadela
03.04.2008., 10:51
pozdrav!! možda ću sad reći glupost ali.... , kad si na dijeti organizam je skloniji alergijama, zato ti preporučujem da svaki 3-4 dan navečer pojedeš red čokolade ZA KUHANJE! a i što se tiče krema, pokušaj sama uzeti kremu od recimo loreala ili neku dr. vichy za osjetljivu i suhu kožu, i pokušaj je koristiti bar 2-3 mj. ja sam znala imati osjećaj da mi krema ne odgovara kad na kraju je ok, samo prvi mjesec dana koža reagira na promjenu valjda, pa imam osjećaj da je gore i još nešto, mljeko za čišćenje samo navečer, ujutro samo umivanje vodom, otkad nekoristim ujutro ništa (osim vode i kreme) lice je super i BEZ TONIKA!!!!
No opet kažem, sve je to od osobe do osobe! pa ako niko nema bolji savjet,pokušaj

Astrice
03.04.2008., 16:50
Teta je bila na punkciji i ustanovili su joj isto,al joj nisu dali ništa već mora čekat da to prođe samo od sebe cca 6 mjeseci.

snježana0301
03.04.2008., 16:55
pozdrav!! možda ću sad reći glupost ali.... , kad si na dijeti organizam je skloniji alergijama, zato ti preporučujem da svaki 3-4 dan navečer pojedeš red čokolade ZA KUHANJE! a i što se tiče krema, pokušaj sama uzeti kremu od recimo loreala ili neku dr. vichy za osjetljivu i suhu kožu, i pokušaj je koristiti bar 2-3 mj. ja sam znala imati osjećaj da mi krema ne odgovara kad na kraju je ok, samo prvi mjesec dana koža reagira na promjenu valjda, pa imam osjećaj da je gore i još nešto, mljeko za čišćenje samo navečer, ujutro samo umivanje vodom, otkad nekoristim ujutro ništa (osim vode i kreme) lice je super i BEZ TONIKA!!!!
No opet kažem, sve je to od osobe do osobe! pa ako niko nema bolji savjet,pokušaj
Ne, nisi rekla glupost, tako je, to piše i u knjizi "90-dnevna dijeta" Brede Hrobat i Mojce Poljanšek, zapravo to je popularna UN dijeta (poznatija je pod tim nazivom. I savjet o čokoladi za kuhanje isto stoji kao savjet u toj knjizi, tako da si dobro informirana i hvala na savjetu. Ali gledaj kako stvari stoje: Ja ti imam problema sa štitnjačom već više od 7 godina, sve piše u postovima prije. I svi moji problemi uključivši osjetljivost kože, su počeli tada, dakle prije 7 godina. Od tada sam se i počela debljati, ali pomalo, kako je štitnjača sve slabije radila. Prije otprilike dvije i pol do tri godine sam shvatila da kile moram nekako staviti pod kontrolu i od onda sam stalno na nekim dijetama. A moji problemi s kožom i svim ostalim su počeli prije sedam godina kad i problemi sa štitnjačom, a ne prije tri godine od kad sam na dijetama. Moram čak napomenuti da se fizički bolje osjećam kad sam na dijeti, nego kad si dopustim nekoliko dana da jedem sve što hoću. A trenutno sam na dijeti na kojoj si ne smijem dopustiti red čokolade za kuhanje, iako bih rado (mada je Milka bolja). A šta se tiče osjetljivosti kože, predugo bi trajalo da nabrajam šta sam sve probala, doduše, ne na duži rok, jer kad jednom stavim kremu na lice, počne me peći, lice pocrveni, od nekih dobijem i osip, nema više šanse da ju ponovno stavim na lice. Za sada mi koža koliko-toliko podnosi neke kremice iz linije anti-redness Uriage, Murad i Ruboril. Međutim, ni s njima nisam previše zadovoljna. Sada mislim probati La Roche-Posay Rosaliac, pa ću vidjeti. Svejedno, hvala ti na dobrim savjetima (vjerujem da će nekome pomoći), ali kao što vidiš, nažalost, ja sam malo teži slučaj.

cosadela
04.04.2008., 08:52
Ne, nisi rekla glupost, tako je, to piše i u knjizi "90-dnevna dijeta" Brede Hrobat i Mojce Poljanšek, zapravo to je popularna UN dijeta (poznatija je pod tim nazivom. I savjet o čokoladi za kuhanje isto stoji kao savjet u toj knjizi, tako da si dobro informirana i hvala na savjetu. Ali gledaj kako stvari stoje: Ja ti imam problema sa štitnjačom već više od 7 godina, sve piše u postovima prije. I svi moji problemi uključivši osjetljivost kože, su počeli tada, dakle prije 7 godina. Od tada sam se i počela debljati, ali pomalo, kako je štitnjača sve slabije radila. Prije otprilike dvije i pol do tri godine sam shvatila da kile moram nekako staviti pod kontrolu i od onda sam stalno na nekim dijetama. A moji problemi s kožom i svim ostalim su počeli prije sedam godina kad i problemi sa štitnjačom, a ne prije tri godine od kad sam na dijetama. Moram čak napomenuti da se fizički bolje osjećam kad sam na dijeti, nego kad si dopustim nekoliko dana da jedem sve što hoću. A trenutno sam na dijeti na kojoj si ne smijem dopustiti red čokolade za kuhanje, iako bih rado (mada je Milka bolja). A šta se tiče osjetljivosti kože, predugo bi trajalo da nabrajam šta sam sve probala, doduše, ne na duži rok, jer kad jednom stavim kremu na lice, počne me peći, lice pocrveni, od nekih dobijem i osip, nema više šanse da ju ponovno stavim na lice. Za sada mi koža koliko-toliko podnosi neke kremice iz linije anti-redness Uriage, Murad i Ruboril. Međutim, ni s njima nisam previše zadovoljna. Sada mislim probati La Roche-Posay Rosaliac, pa ću vidjeti. Svejedno, hvala ti na dobrim savjetima (vjerujem da će nekome pomoći), ali kao što vidiš, nažalost, ja sam malo teži slučaj.

Ja isto imam malih problema sa štitnjačom (i sa kilama), sad baš sam trebala na kontrolu ali je gužva do 13.05. (tad sam naručena). mislim da ti red čokolade (za kuhanje) nebi škodio u nikakvoj dijeti (ja sam trenutno na UN). A da pokušaš sa običnom plavom niveom (gustom, masnom)?
Ja sam prije jedno 3-4 godine dobila užasnu alergiju oko očiju, to je izgledalo strašno! i jedina, ali doslovce jedina krema koja me nije pekla je ta plava nivea (a pokušavala sam i bebi kreme). i za čudo koža se vratila na staro (na momente sam se bojala da ću dobiti bore (jer je tak izgledala koža, koda mi je preko 60g.), a za bore sam premlada! Pokušati vrijedi :ne zna:

Korny
04.04.2008., 09:52
negdje sam čula ili čitala da je aloa precjenjena :)
Nije ni jasno otkud autoimune bolesti...ako ti godi i osjećaš se bolje kad uzimaš alou, uzimaj, pa vidi kako djeluje...između 2 vađenja hormona, vidjećeš je li moglo djelovati na to da se hormoni opet povećaju, ako jeste, onda pusti alou kakav god razlog bio, ako ne djeluje negativno po hormone,pij je kako i kad tebi odgovara,kao i do sad :top:

Evo ja ne bih smjela jesti meso i neke mliječne proizvode, a jedem ih, za sad mi ne smetaju,a bar mi se željezo malo popravilo :mig:

tako ću i napraviti. tastirat ću je. :D
nisam primjetila da mi djeluje na hormone. možda jedino na antitijela.
nemam pojma. vidjet ću. ako mi loše djeluje na hormone, prestat ću.

:p

amis
04.04.2008., 10:40
tako ću i napraviti. tastirat ću je. :D
nisam primjetila da mi djeluje na hormone. možda jedino na antitijela.
nemam pojma. vidjet ću. ako mi loše djeluje na hormone, prestat ću.

:p

ako previše skoče antitijela,pripazi i na njih :top:

:cerek:javi kako ide :cerek:

snježana0301
04.04.2008., 12:33
Ja isto imam malih problema sa štitnjačom (i sa kilama), sad baš sam trebala na kontrolu ali je gužva do 13.05. (tad sam naručena). mislim da ti red čokolade (za kuhanje) nebi škodio u nikakvoj dijeti (ja sam trenutno na UN). A da pokušaš sa običnom plavom niveom (gustom, masnom)?
Ja sam prije jedno 3-4 godine dobila užasnu alergiju oko očiju, to je izgledalo strašno! i jedina, ali doslovce jedina krema koja me nije pekla je ta plava nivea (a pokušavala sam i bebi kreme). i za čudo koža se vratila na staro (na momente sam se bojala da ću dobiti bore (jer je tak izgledala koža, koda mi je preko 60g.), a za bore sam premlada! Pokušati vrijedi :ne zna:
Probala sam običnu plavu Niveu, od nje sam dobila sitne prištiće i koža mi je bila užasno masna, pa sam probala i Niveu Soft, od nje mi koža nije bila masna, ali sam isto tako dobila sitne prištiće, nešto kao sitni osip. Pa sam probala Eucerin, po savjetu dermatologice, pa se ista stvar dogodila s njom. Od svih Vichy krema me lice peče i pocrveni.

deedeedee
04.04.2008., 13:16
avene? za jako osjetljivu kožu? jesi probala prskati sa termalnom vodom?

snježana0301
04.04.2008., 13:34
avene? za jako osjetljivu kožu? jesi probala prskati sa termalnom vodom?
Avene termalnu vodu redovito koristim ujutro i navečer nakon umivanja, pomaže mi djelomično, ali najveći problem je krema. Od Avene sam probala i onu za kožu sklonu crvenilu - rosaliac, roseliane, tako se nekako zove, zelena je unutra, od nje sam dobila prištiće, ali crvenilo je nestalo i koža me nije pekla. Onda od Avene sam probala i onu za super osjetljivu kožu, onu šta je pakirana u kutiji u kojoj je sedam malih sterilnih doza i koja se nakon otvaranja za tri dana mora baciti. Ona mi ne ublažava crvenilo, a i od nje sam dobivala tu i tamo pokoji prištić. Ma ja sam izgubljeni slučaj. Koža mi se smiri jedino nakon kojih sedam dana korištenja Elocom kreme koju mi je dermatologica preporučila, ali ona se ne smije dugo koristiti, jer to nije krema za njegu, nego lijek koji dugoročnom primjenom stanjuje kožu i čini više štete nego koristi. Nakon nekoliko dana nakon što prestanem koristiti Elocom, opet nastupe problemi. Do sada sam ju koristila u tri navrata po sedam dana, s prekidima, naravno, sve po savjetu dermatologice, ali čim ju prestanem koristiti, opet sve po starom - problemi. Radila sam i testove alergije, spikali su mi obje ruke i ništa. Na ništa nisam alergična, osim na nikal. Ne mogu nositi nakit od nikla ili ako mi je kopča od remena s niklom, pa ako mi na trapericama dođe ispod na golu kožu, onda dobijem osip i svrbi, ali to prođe za koji dan.

deedeedee
04.04.2008., 13:54
o bože. a jadna. ne znam šta da ti kažem. :(
eventualno da još isprobavaš kreme iz ljekarni. traži ih testere svih mogućih krema za jaaako osjetljivu kožu.

možda je problem u šminci koju koristiš? puderi i to?

snježana0301
04.04.2008., 14:16
Koristim ti puder Clinique i tekući i u prahu, ali tekući vrlo rijetko. Obično na kremu stavim na potrebna mjesta malo korektora, pa onda vrlo malo pretapkam puderom u prahu tek da se lice ne sjaji. Inače, svi su mi rekli kao ono Clinique je jako dobar. Znaš li ti možda da bi bio koji puder bolji za osjetljivu kožu? A testere, ako si čitala tu na forumu i temu o testerima, onda si sigurno pročitala kako se cure žale da testera jednostavno "nemaju". Za testere se moraš "grepsti" i "žicati" ko zadnji jadnik i onda ti vele da "nemaju". Barem je kod mene tako u ljekarnama. Sad sam s nekim curama na forumu, na temi razmjena testera dogovorila neke razmjene, pa mi nešto treba stići. Trebala bi mi stići od La Roche-Posay Roseliane, pa od Collistara isto neka ati-redness i još nešto sve anti-redness pa da i to probam. Ma, mora i meni nešto odgovarati, samo treba vremena da to pronađem. A šta da ti kažem, od dermatologice sam digla ruke. Svaki put mi savjetovala neke druge kreme, iza svakog posjeta kod nje ostavljala sam u ljekarnama po oko 500,00 kn i opet mi ništa nije odgovaralo. Pa dođem drugi put, pa mi kaže probajte sad ovo, pa ako ne bude dobro, dođite natrag... Nakon nekoliko takvih posjeta, odustala sam. I sama mogu isprobavati kreme bez njenih savjeta kad mi ni sama ne zna šta savjetovati.

deedeedee
04.04.2008., 14:48
možda je problem u puderu? mislim da ako stavljaš samo puder u prahu, isušuje kožu. nemoj mi ovo uzet za rič, ali prosurfaj malo o tome.
no nadam se da će ti neka kremica od tih testera koje ćeš dobiti biti dobra. ako ja dobijem koji tester za osjetljivu kožu (planiram uskoro pohoriti ljekarne u potrazi za novom kremom), poslat ću ti. :)

i usput, pardonček svima za offtopik. :D

snježana0301
04.04.2008., 15:11
možda je problem u puderu? mislim da ako stavljaš samo puder u prahu, isušuje kožu. nemoj mi ovo uzet za rič, ali prosurfaj malo o tome.
no nadam se da će ti neka kremica od tih testera koje ćeš dobiti biti dobra. ako ja dobijem koji tester za osjetljivu kožu (planiram uskoro pohoriti ljekarne u potrazi za novom kremom), poslat ću ti. :)

i usput, pardonček svima za offtopik. :D
Prije pudera obavezno stavim kremu, koju još nisam našla idealnu.

amis
04.04.2008., 15:39
Koristim ti puder Clinique i tekući i u prahu, ali tekući vrlo rijetko. Obično na kremu stavim na potrebna mjesta malo korektora, pa onda vrlo malo pretapkam puderom u prahu tek da se lice ne sjaji. Inače, svi su mi rekli kao ono Clinique je jako dobar. Znaš li ti možda da bi bio koji puder bolji za osjetljivu kožu? A testere, ako si čitala tu na forumu i temu o testerima, onda si sigurno pročitala kako se cure žale da testera jednostavno "nemaju". Za testere se moraš "grepsti" i "žicati" ko zadnji jadnik i onda ti vele da "nemaju". Barem je kod mene tako u ljekarnama. Sad sam s nekim curama na forumu, na temi razmjena testera dogovorila neke razmjene, pa mi nešto treba stići. Trebala bi mi stići od La Roche-Posay Roseliane, pa od Collistara isto neka ati-redness i još nešto sve anti-redness pa da i to probam. Ma, mora i meni nešto odgovarati, samo treba vremena da to pronađem. A šta da ti kažem, od dermatologice sam digla ruke. Svaki put mi savjetovala neke druge kreme, iza svakog posjeta kod nje ostavljala sam u ljekarnama po oko 500,00 kn i opet mi ništa nije odgovaralo. Pa dođem drugi put, pa mi kaže probajte sad ovo, pa ako ne bude dobro, dođite natrag... Nakon nekoliko takvih posjeta, odustala sam. I sama mogu isprobavati kreme bez njenih savjeta kad mi ni sama ne zna šta savjetovati.

Nemoj se fiksirati samo na jednu dobru kremu, ne znam kako kod tebe, ali meni koža nekad ne reaguje odmah nego nakon 10, 15 dana a nekad i mjesec ako imam sreću...a ta što izdrži mjesec mi je prava krema :) i onda ti ja kombinujem, svakih 10, 15 dana mijenjam kremu, te 2 što mi tad odgovaraju, i ne dam koži da se zasiti..nekad dva tri dana stavljam jednu kremu, pa onda jedan dva dana drugu...i to samo jednom dnevno, da ne opteretim kožu...ili 2 puta ako baš osjetim da mi je koža presuha...a sad mi godi jedna krema, ne mogu je naći negdje sam je zametnula kako sam imala alergiju,pa nisam ništa stavljala,nešto kancilja,tako nekako,slovenačka sa maslinovim uljem :top: a i afrodita je dobra...

snježana0301
04.04.2008., 15:50
E vidiš, Amis, mogla bih probati malo mazati s jednom pa s drugom, pa tako mijenjati. Možda ima u tome nešto... Baš ću probati. Hvala na savjetu.

Lipstick Girl
04.04.2008., 20:04
Ovako, sestra mi je danas dobila nalaze...TSH, T3 i T4 su u redu...anti tgn 38,3 a anti TPOn 635,0???
i sama imam hipotireozu pa sam upoznata sa stitnjacom, ali zbog cega je TPOn toliko povisen???:ne zna:

tough_cookie
04.04.2008., 20:11
curke, snjez, i ostale s problemima s kozom. mislim da za vas (ili bolje, za nas) nisu kreme protiv crvenila; to crvenilo koje bi one trebale srediti je kuperoza, a ne ova nasa preosjetljivost. preporucujem da probate neku kremu za hiperosjetljivu kozu, npr. od la roche posay-a toleraine. meni je bila dosta dobra, nije bilo nikakvih reakcija, jedino sto sam ja od kreme htjela jos i vise, pa sam ju prestala koristiti.

mene ovih zadnjih mjeseci strasno muci kombinacija dermatitisa, crvenila i neki veliki pristevi koji izgledaju kao herpes (strasno!). to izadje, pa se povuce, pa se opet vrati ... uzas, a nikako docekati dermatologicu (aj konacno u ponedjeljak idem, a cekala sam skoro 6 tjedana!). neko vrijeme mi je pomagala bioderma sensibio ds (za dermatitis) ali ta kremica ne pomaze za sve moje probleme. :bonk:

JustForFun
05.04.2008., 08:51
evo ja sam jučer bila kod endokrinologa i kaže mi da je sve ok da nastavim sa istom terapijom, u biti dok koristim terapiju da nemam nikakav problem sa štitnjačom te da nemam nikakavih aktivnih destruktivnih procesa na njoj sada

i da to lupanje srca nije povezano sa štitnjačom

da napravim ekg

vjerojatno na psihičkoj bazi, zbog stresova

polly
05.04.2008., 09:43
Prije pudera obavezno stavim kremu, koju još nisam našla idealnu.

avene cold?
mene je spasila prije 2 god

negdje koncem 20tih mi je koža lica podivljala, od dotadašenje "bebina rit" preko noći se pretvorila u "žaba krastača" :tuzni:
to kaj više ne izgleda lijepo sam prihvatila za koju godinu, ali kaj zna i stezat, peć, bolit,... e to nisam još ni danas
valjda sam kroz ove godine ostavila na kremice novaca za jedan auto srednje klase :rolleyes:

sad se trackam sa nekom oriflame s c vitaminom (ak' se ne varam) i sasvim je OK
ustvari ja sam prestala očekivati revolucionarna poboljšanja od kremica, tonika, čuda svakovrsnih
sretna sam kad od njih ne dobijem alergiju :rofl:
a na kraju su mi se neke bezvezne, ne skupe pokazale bolje od skupih i kao medicinskih :ne zna:

a elocom je i meni spas ponekad

snježana0301
05.04.2008., 12:08
valjda sam kroz ove godine ostavila na kremice novaca za jedan auto srednje klase :rolleyes:

I ja isto, definitivno. Vidiš, od Avenea sam nešto probala, tu cold nisam, pa valjda ću i nju. Sad mi je jedna cura s foruma poslala tester Collistarove kremice za jako osjetljivu kožu sklonu crvenilu, pa ću sad par dana probati s njom. Danas sam ju prvi put stavila, za sad mi se čini OK, nemam nikakve reakcije na koži, ne peče, ne svrbi,ne osjećam žarenje ni stezanje, ali vidjet ću navečer hoće li biti koji novi prištić ili ne. Ako bude dobra, javim tu, pa možda još nekome pomogne. Samo, mislim da je prilično skupa.

polly
05.04.2008., 12:18
I ja isto, definitivno. Vidiš, od Avenea sam nešto probala, tu cold nisam, pa valjda ću i nju.

dosta je gusta, ne toliko masna nego baš gusta i ne sasvim lagano razmaziva
moja koža je u biti suha, ali od masnijih krema dobim prišteve (one krasne upaljene kaj bole :mama: ), a od hidratantnih se počnem ljuskati :rolleyes:
često poflekavima, a i ono što spominje kuki "kao herpes" mi nije nepoznato :tuzni:

ajd bar sam do 27 godine bila lijepa :cerek:

e da
nije mi loš ni bepanthen obični s vremena na vrijeme

uz put,
jel tko zna za nešto super dobro za ruke? zna mi koža popucati do krvi
domaće ljekove, kamilicu i maslinovo ulje, ne podnosim dobro, koža se samo žešće peruta i bolje puca

tough_cookie
05.04.2008., 20:47
uz put,
domaće ljekove, kamilicu i maslinovo ulje, ne podnosim dobro, koža se samo žešće peruta i bolje puca

la roche posay. :top:

nero1982
06.04.2008., 16:54
Bok, ekipo, htjela sam vas pitati za savjet: Kako da povisim razinu energije? Otkad imam problema sa štitnom, nemam uopće snage i zato jedem jer moram raditi, nemam snage, a kad nešto pojedem onda mi bude malo lakše. Ali sam zato nabila 3-4 kile. Moram naglasiti da se ne debljam zbog štitne nego zbog papanja, a moram jesti jer nemam snage.... Šta da radim- to je kao začarani krug.....

Split-36
06.04.2008., 19:29
Bok, ekipo, htjela sam vas pitati za savjet: Kako da povisim razinu energije? Otkad imam problema sa štitnom, nemam uopće snage i zato jedem jer moram raditi, nemam snage, a kad nešto pojedem onda mi bude malo lakše. Ali sam zato nabila 3-4 kile. Moram naglasiti da se ne debljam zbog štitne nego zbog papanja, a moram jesti jer nemam snage.... Šta da radim- to je kao začarani krug.....

mislim da je to stvar volje, volje i volje...probabaj sa vitaminima
i ja moram smršaviti, pa ću svaku nedjelju pisati koliko imam kg :)
102 kg 06.04.2008. ( rekord )
jel se od povišenog tlaka 145/105 može mantati i boliti glava,

tough_cookie
06.04.2008., 20:15

preko nekoliko puta sam cula da vjezbanje pomaze (al sama nisam probala - preumorna :ne zna: ). planiram se probati pomaknuti uskoro.

drugo, ponavljam, lani mi je akupunktura jako pomogla :top:.

ovih dana mi pomogne kad pojedem svjeze voce, bar nakratko se probudim.

inace potpisujem tvoj post. :grli:

p.s. zbog ovog osjecaja vise nisam sigurna gdje kod mene pocinje a gdje zavrsava lijenost/umor/bolest. :tuzni:

Sennapz
06.04.2008., 20:43
ako previše skoče antitijela,pripazi i na njih :top:

:cerek:javi kako ide :cerek:

Kad su antitijela visoka (moja su 1640) znači da se organizam bori protiv štitanjče. Kako smanjiti ta antitijela, ako ne ide Euthyroxom koji trošim svaki dan, da li je bolje da mi je izvade i onda sam kvit?

Sennapz
06.04.2008., 20:45

Budući da i sama imam problema sa štitnjačom i probavom, dakle i sa energijom, meni je uspjelo smanjiti umor sa tabletama od matične mliječi, a može se kupiti i u obliku praha (piješ kao cedevitu). Uglavnom što je na bazi meda mislim da nećeš pogriješiti. Sretno!

GiRL
07.04.2008., 11:19
B vitamin, provjereno! :)

amis
07.04.2008., 11:39
B vitamin, provjereno! :)

Otvara apetit :top:

polly
07.04.2008., 12:15
Otvara apetit :top:
a ne mora biti
i ne svi

Bok, ekipo, htjela sam vas pitati za savjet: Kako da povisim razinu energije? Otkad imam problema sa štitnom, nemam uopće snage i zato jedem jer moram raditi, nemam snage.....
meni je super enada :top:
samo kaj ti to čudo dođe nekih 380 kn za mjesec dana
a i ne znam jel vi na terapiji smijete to piti, no pogledajte si malo

Dee1970
07.04.2008., 12:51
dosta je gusta, ne toliko masna nego baš gusta i ne sasvim lagano razmaziva
moja koža je u biti suha, ali od masnijih krema dobim prišteve (one krasne upaljene kaj bole :mama: ), a od hidratantnih se počnem ljuskati :rolleyes:
često poflekavima, a i ono što spominje kuki "kao herpes" mi nije nepoznato :tuzni:

ajd bar sam do 27 godine bila lijepa :cerek:

e da
nije mi loš ni bepanthen obični s vremena na vrijeme

uz put,

Pozdrav svima!
Kako me muči hipotireoza (prije 7 godina je to bila hipertireoza..) stalno čitam sva vaša iskustva i mogu reći da su mi ona pomogla više od bilo koga do sada, pa čak i više od bilo čega ( valjda će eutirox pomoći, no nakon tri mjeseca, najprije 25, pa sad 50 se još ne osjećam dobro)

Meni za ruke pomaže D-panthenol, mast, i to samo ona koja se kupuje u "Gradskim ljekarnama", nema po "Privatnim". Neke od adresa su: Ilica, odmah nakon križanja s Frankopanskom, Cvjetni trg, na uglu Masarykove, Preradovićeva...

snježana0301
07.04.2008., 13:38
Polly, jesi probala zagrebački melem, kremicu?

polly
07.04.2008., 14:30
Polly, jesi probala zagrebački melem, kremicu?

aha
od njeg mi gore :zubo:

pišem d-panthenol, iako mislim da sam ga probala ali se ne sjećam učinka

ebelin
07.04.2008., 16:49
Koža mi se smiri jedino nakon kojih sedam dana korištenja Elocom kreme koju mi je dermatologica preporučila, ali ona se ne smije dugo koristiti, jer to nije krema za njegu, nego lijek koji dugoročnom primjenom stanjuje kožu i čini više štete nego koristi. Nakon nekoliko dana nakon što prestanem koristiti Elocom, opet nastupe problemi. Do sada sam ju koristila u tri navrata po sedam dana, s prekidima, naravno, sve po savjetu dermatologice, ali čim ju prestanem koristiti, opet sve po starom - problemi. Radila sam i testove alergije, spikali su mi obje ruke i ništa.

Tako je meni s kožom na šakama, ali cijeli život. Zna puknuti do krvi. Ja sam isto isprobavala svakakve kreme, ali nakon kratkog vremena, sve prestanu djelovati. Sad sam se pomirila da mi jedino jedna mast (nije Elocom, ali mislim nešto slično) koja dugoročno koži šteti olakšava patnje. Kad vidim da mi se šake rasplamsavaju stavim malo te masti 2 večeri za redom, i nadam se da mi neće previše uništiti kožu. Htjela bih ti ponuditi neko rješenje, al eto, i ja sam sve probala i nažalost - šipak:(

snježana0301
07.04.2008., 17:47
Tako je meni s kožom na šakama, ali cijeli život. Zna puknuti do krvi. Ja sam isto isprobavala svakakve kreme, ali nakon kratkog vremena, sve prestanu djelovati. Sad sam se pomirila da mi jedino jedna mast (nije Elocom, ali mislim nešto slično) koja dugoročno koži šteti olakšava patnje. Kad vidim da mi se šake rasplamsavaju stavim malo te masti 2 večeri za redom, i nadam se da mi neće previše uništiti kožu. Htjela bih ti ponuditi neko rješenje, al eto, i ja sam sve probala i nažalost - šipak:(
Ebelin, jako mi je žao što imaš takvih problema, moji problemi s kožom lica nisu ni izbliza tako teški kao što je tvoj problem s kožom na rukama. Meni koža ne puca, ali reagira prištićima ili osipom na sve. Nije to nešto prestrašno, naime, znam vidjeti na TV-u puno voditeljica ili sl.faca kako im se ispod tone pudera vide puno više prištića nego što ih ja imam, ali jednostavno meni to užasno smeta. Smeta mi što nikad nemam ono skroz lijep ten, čisti bez ikakvih problema i što još nisam pronašla svoju idealnu kremu. Ja s kožom na rukama nemam problema, hvala Bogu. Ruke mi izgledaju super, koristim kremu Afrodita, anti-age aroma, kremica je s uljem iz koštica grožđa, u lijepoj rozoj tubici, osim što kremica prekrasno miriši i jako je dobra. Prije toga sam koristila Dove, ali otkad sam probala tu, ona mi je najbolje. Lijepo mi hidratizira ruke, čak i kožicu oko noktiju omekšava. A nokti, vidim da su mi krhkiji nego što su bili prije nego što sam oboljela na štitnjaču, ali još uvijek mi izrastu dugi (naime, od svoje petnaeste godine imam duge nokte), hranim ih raznim kremama za nokte, tako da sam s te strane zadovoljna.

Maxica
07.04.2008., 21:26
Dragi moji
Danas sam podigla nalaze,kažu:
TSH 9,0
T4 119

Simptomi: +12kg u 4 mj,opadanje kose u ogromnim količinama,česta nervoza,promjene raspoloženja,smanjen libido.Početkom veljače sam počela piti Yasmin pilule i od onda mi težina stagnira,a kosa mi skoro uopće ne otpada,ostali simptomi i dalje prisutni.Rodila sam prije 11 mjeseci i mala mi se još uvijek budi nekoliko puta noću tako da sam kronično neispavana i umorna,ujutro me boli svaka koščica na tijelu.
To je hipotireoza ili...???

Doktorica me šalje endokrinologu u Vinogradsku ili na Rebro. Koliko se tamo čeka na pregled?
Ja bi išla na Sv.Duh jer tamo imam vezu i sve bi mogla obaviti još ovaj tjedan (hormoni su mi bili gotovi još isti dan),ali moja dok. opće prakse kaže da su se oni tek počeli nedavno baviti endokrinologijom pa je bolje da idem u Vinogradsku gdje su iskusniji. Da li je netko bio na Sv.Duhu?

Pozdrav svima i hvala na odgovorima

snezana mk
08.04.2008., 07:57
Dragi moji
Danas sam podigla nalaze,kažu:
TSH 9,0
T4 119

Simptomi: +12kg u 4 mj,opadanje kose u ogromnim količinama,česta nervoza,promjene raspoloženja,smanjen libido.Početkom veljače sam počela piti Yasmin pilule i od onda mi težina stagnira,a kosa mi skoro uopće ne otpada,ostali simptomi i dalje prisutni.Rodila sam prije 11 mjeseci i mala mi se još uvijek budi nekoliko puta noću tako da sam kronično neispavana i umorna,ujutro me boli svaka koščica na tijelu.
To je hipotireoza ili...???

Doktorica me šalje endokrinologu u Vinogradsku ili na Rebro. Koliko se tamo čeka na pregled?
Ja bi išla na Sv.Duh jer tamo imam vezu i sve bi mogla obaviti još ovaj tjedan (hormoni su mi bili gotovi još isti dan),ali moja dok. opće prakse kaže da su se oni tek počeli nedavno baviti endokrinologijom pa je bolje da idem u Vinogradsku gdje su iskusniji. Da li je netko bio na Sv.Duhu?

Pozdrav svima i hvala na odgovorima

Hipotireoza,dobrodosla u drustvo i meni je isto tako bilo otkrili su mi je kad mi je prva kcer imala 4 mjeseci ,isti simptomi,sa terapijom ce ti se stanje popraviti mislim da su Tsh granice od 0,4-4,5 ,idi kod iskusnijeg lekara jer je vrlo bitno dal ce ti terapiju odnosno pocetnu dozu pogoditi,kod nas u Mkd stitnu zlezdu ljece specijalisti patofize i nuklearne medicine.Pozdrav i sve najbolje.:)

zed_alive
08.04.2008., 08:36
jedan dobar alternativni doktor je za štitnjaču preporučio ribe bogate jodom, prije svega barbuna. to sam već lagano zaboravio ali sam srećom zapisao pa sam neki dan naletio na to. veli da je jod ključan za funkciju štitnjače

Korny
08.04.2008., 11:21
jedan dobar alternativni doktor je za štitnjaču preporučio ribe bogate jodom, prije svega barbuna. to sam već lagano zaboravio ali sam srećom zapisao pa sam neki dan naletio na to. veli da je jod ključan za funkciju štitnjače

hmmm,... to i nije neka novost. barem ne meni. a sigurna sam i ostalima koji imaju problema s štitnjačom. ja sam čak nosila urin da mi vide jod i bio je u najnižoj granici. a čekala sam nalaz s Rebra mjesecima.
a i dobro se zna da je kod nas u Hrv sol jodirana jer se to već odavno zna da manjak joda uzrokuje probleme s štitnjačom.

zed_alive
08.04.2008., 12:52
problem sa svim suplementima, a tako je i vjerujem s jodom, što njihov unos u organizam nema za nužnost da će organizam isti i apsorbirati isti, i u konačnici ga distribuirati tamo gdje je potreban

npr, za kalcij se ustanovilo da se ne apsorbira dobro ako se s njim ne uzme i d vitamin. pa se ustanovilo da se u obliku citrata ili još bolje, u obliku malata, dodatno bolje apsorbira. a kineska biofarmacija upotrebljava kalcij iz koštane srži u spoju s čitavim kompleksom vitamina, i oni tvrde da se njihov kalcij apsorbira 97%. inače, da bi bilo dodatno kompleksno, taj oblik je izuzetno bitan za procese u tijelu, jer se tvrdi da se za apsorpciju nekih oblika kalcija upravo troši kalcij iz tijela (i to iz kostiju), pa je čak čitava ideja došla u pitanje u smislu koristi

a istovremeno, kroz zdravu prehranu (kakvom se mi u pravilu ne hranimo), tijelo bi trebalo dobiti sav potreban kalcij, pa tako i jod. naše tijelo je prilagođeno da sve potrebne supstance dobiva kroz hranu, naši enzimi i organi su prilagođeni da najbolje resporbiraju suplemente iz domene prirodne hrane

i to pretpostavljam objašnjava zašto sam dobio preporuku za ribu barbuna, a ne za jodiranu sol. vjerojatno će se jod iz ribe apsorbirati najbolje. spomenuo je čovjek bio još jednu ribu bogatu jodom, ali sam je zaboravio pa je nisam onda zapisao

pa zašto si onda čovjek ne bi priuštio s vremena na vrijeme jedan ukusni obrok? :mig:

polly
08.04.2008., 13:11

ovakav upis na ovako ozbiljnoj temi može se smatrati samo trolanjem

pripazi

cosadela
08.04.2008., 13:21
:) POZDRAV!
Da li je itko od vas na rebru (što se tiče pretraga)?
13.05. sam naručena kod dr. a rekli su mi da nevadim odmah krv, jer će mi nalaz biti star, pa ga neće uvažiti. A ja se više nemogu sjetiti koliko se dugo čeka nalaz (jer nebi htjela da dođe prekasno). Sad neznam, kad da idem vaditi krv? 02.05. ili 05.05. ili je sve to prekasno pa ipak 30.04.?:ne zna:
Molim pomoć:D

zed_alive
08.04.2008., 13:50
ovakav upis na ovako ozbiljnoj temi može se smatrati samo trolanjem

pripazi

po kojem kriteriju trolanje?

nema veze s trolanjem...

to je bio pokušaj davanja dobrog savjeta, nešto što sam čuo od čovjeka kojemu vjerujem. inače, moje znanje o dijagnozi nije nikakvo. znam to, i ono što sam napisao prije, iz knjige louise hay

ebelin
08.04.2008., 15:44
Ebelin, jako mi je žao što imaš takvih problema, moji problemi s kožom lica nisu ni izbliza tako teški kao što je tvoj problem s kožom na rukama.

Ma, ja sad to nekako držim pod kontrolom tom mašću. Samo me eto strah da će mi se to obit o glavu ako mi se koža tako previše stanji.

Ja sam taj problem s rukama oduvijek imala, a onda mi se, prije negdje godinu dana, kad su počeli moji problemi sa štitnjačom, stanje s rukama užasno pogoršalo, pretpostavljam zbog štitnjače. I koža lica mi se strašno osušila prije godinu dana. To nekako držim pod kontrolom Avene Riche kremom i uljem od jojobe.

ebelin
08.04.2008., 15:53
Drage moje supatnice Ebelin i Fatomi, stvarno mi je žao, točno znam kako vam je. I vama su nalazi hormona OK, a svi ti simptomi vas muče i dalje? Ja ne znam šta se još može napraviti, kad nalazi hormona pokažu da je OK, i čovjek misli da bi se onda i trebao osjećati OK, a nije tako.

Da, nalazi su mi ok, i neki su se simptomi poboljšali, pogotovo oni probavni. Ali, na području libida ništa se ne mijenja.

Glede toga što se još može napraviti, na američkim forumima sam čula da dodavanjem T3 (npr. uzimanjem svinjskih hormona (npr. Armour) umjesto sintetičkih) često znaju nestati preostali simptomi. Ja bih stvarno htjela probati, ali ne znam jesu li takvi lijekovi dostupni u Hrvatskoj? Zna li itko?

Netko mi je preporučio biljku maca za libido, mislim kao kapsule. Je li to itko probao? Je li pomoglo? Ne podiže antitijela kod Hashimota?

snježana0301
08.04.2008., 16:28
Da, nalazi su mi ok, i neki su se simptomi poboljšali, pogotovo oni probavni. Ali, na području libida ništa se ne mijenja.

Glede toga što se još može napraviti, na američkim forumima sam čula da dodavanjem T3 (npr. uzimanjem svinjskih hormona (npr. Armour) umjesto sintetičkih) često znaju nestati preostali simptomi. Ja bih stvarno htjela probati, ali ne znam jesu li takvi lijekovi dostupni u Hrvatskoj? Zna li itko?

Netko mi je preporučio biljku maca za libido, mislim kao kapsule. Je li to itko probao? Je li pomoglo? Ne podiže antitijela kod Hashimota?
Za te kapsule sam i ja negdje pročitala, ali nisam probala. Mislim da niti ne bih probala prije nego bih se savjetovala sa endokrinologicom kod koje se kontroliram. Za te svinjske hormone, nemam pojma. Antitijela zapravo pokazuju da se organizam izlučuje ta antitijela čime se on zapravo bori protiv nekog stranog tijela u organizmu (kod Hashimota organizam štitnjaču više ne prepoznaje kao dio našeg tijela, nego ju doživljava kao strano tijelo i luči antitijela koji ju zapravo uništavaju). Tako je meni laički objasnio moj liječnik opće prakse. Na početku bolesti meni su antitijela bila užasno visoka, a sad zadnji nalaz pokazao je da su u normali. To bi trebalo značiti da je proces bombardiranja štitnjače antitijelima završio i da je uništena. Tako je i pokazao ultrazvuk. Moje štitnjače takoreći više nema. Sasušila se skroz i više uopće ne radi. Ja mislim, ali nisam sigurna u to, ali onako nekako logički, mislim da onda neki biljni preparat ne bi trebao imati nikakvo djelovanje na antitijela.

ebelin
08.04.2008., 16:59
Ja mislim, ali nisam sigurna u to, ali onako nekako logički, mislim da onda neki biljni preparat ne bi trebao imati nikakvo djelovanje na antitijela.

Na tvoja ne. Moj je Hashimoto još u nekom ranom stadiju i antitijela mi divljaju. Pa se bojim da ta maca ne bi djelovala kao, npr., aloa... Nije da imam neki poseban razlog da se toga bojim, ali, eto, bolest me učinila paranoičnom, pušem i na hladno:D

snježana0301
08.04.2008., 17:15
Ebelin, skužila sam da imaš Hashimoto (kao i ja), međutim, malo mi je previše postova na tu temu da idem sve čitati ako si to već i napisala, pa ako ti nije problem, baš me zanima kako i kada je sve kod tebe počelo? Kako si otkrila bolest? Je li ti netko od liječnika rekao što bi mogao biti razlog da si oboljela od te bolesti? I još nešto, pitam tebe i ostale cure i žene tu na toj temi: Trošite li kakvu kontracepciju, naravno po savjetima liječnika i je li vam ginekolog ili endokrinolog ili spec.nuklearne medicine (gdje već kontrolirate štitnjaču) rekao da ne može hormonalna kontracepcija ići uz hormone štitnjače? Pitam to jer ja već godinama trošim oralnu kontracepciju, pitala sam i ginekologicu i endokrinologicu, obje su upoznate sa svime, i one obje tvrde da se može, jer da jedni hormoni nemaju veze s drugima. Mene ipak malo muči, nije li to previše umjetnih, sintetičkih hormona za organizam? Kakva su vaša iskustva s time?

ebelin
08.04.2008., 17:51
Da, imam Hashimoto. Moja mama je otkrila da ima Hashimoto prije nekoliko godina. Nitko joj nije znao reći zašto ili kako, ali pretpostavlja se da je to oduvijek nosila u sebi, ali su antitijela podivljala pod utjecajem stresa kad joj je umro otac, nekoliko mjeseci prije nego što su je počeli mučiti simptomi.

Budući da je to nasljedna bolest (najčešće s majke na kćer), ja sam počela provjeravati krv prije par godina. Tad mi je doktorica rekla da su nalazi u redu. Općenito, rekla je da se ne moram brinuti jer sam mlada te da, iako vjerojatno imam tendenciju, tj. nosim "to" u sebi, antitijela vjerojatno neće podivljati dok ne postanem starija/zatrudnim/rodim/proživim neki veći stres.
Rečeno mi je da jednostavno kontroliram krv jednom godišnje.

Prošle godine TSH mi je bio, mislim, 7.68, antitijela preko 1000 i napravljen mi je UZV štitnjače te mi je tako ustanovljen Hashimoto. Mene je to šokiralo jer sam bila potpuno uljuljkana misleći da se to neće dogoditi još barem godinama.

Također, ja u tom trenutku nikakve simptome nisam primjećivala, iako su bili prisutni. Tek sam poslije povezala probleme s libidom, zatvorom i kožom te shvatila da sam vjerojatno već dulje bila bolesna. Iskopala sam te starije nalaze i skužila da mi onda nitko nije provjeravao antitijela, a upravo je to ključno provjeriti kod Hashimota, te da mi je već onda TSH bio povišen, samo očiti nedovoljno da bi me dr. obavijestila!

Poslije sam promijenila doktoricu i saznala da se pojava simptoma možda mogla spriječiti da su mi ranije otkrivena povišena antitijela i da mi je, bez obzira na TSH, dana mala količina Euthyroxa kao supresija rada štitnjače.

Eto, meni se Hashimoto manifestirao bez ikakvog okidača - ni stres, ni trudnoća...ništa. Jedan dan sam se osjećala normalno, a doslovno idući dan nestao mi je libido. I otada se nije vratio. Isto tako naglo me počeo mučiti zatvor, i koža mi otišla kvragu. Max. u roku od mjesec dana zdravlje mi se totalno uništilo.

Ja znam da sam ja svoj Hashimoto naslijedila od mame, ali za nju ne znamo... Moja baka nikad nije imala problema sa štitnjačom (nikad nije ni provjerila, ali nije nikad imala problema sa simptomima), kaže da nisu ni njena mama, ni baka... A zasad ih nemaju ni naše rođakinje po ženskoj strani (nadam se da ni neće). Samo nas dvije...

Sori, ovo je ispao čitav roman. Ne mogu se kontrolirat kad pričam o štitnjači:o

Što se kontracepcije tiče, tu ti stvarno ništa konkretno ne znam, ja ju ne uzimam. Mislim da ne bi trebalo biti problema s prevelikom količinom sintetičkih hormona, ali ja bih definitivno bila oprezna jer hormonalna kontracepcija može poremetit tijela zdravih žena, a kamoli naša gdje ni bez toga nema ravnoteže.

snježana0301
08.04.2008., 18:52
jer hormonalna kontracepcija može poremetit tijela zdravih žena, a kamoli naša gdje ni bez toga nema ravnoteže.
E vidiš toga se i ja bojim, mada mi doktorice i ginekologica i endokrinologinja govore da to nema veze i da se smije.

Fatomi
08.04.2008., 20:43
Drage Ebelin i Snježana0301,
izgleda da je ipak stres najčešći okidač. Ali, Snježana, čini mi se da je dosta često poremećaj štitnjače nakon trudnoće. Koliko je to često po tvojim saznanjima, s obzirom da sam relativno nova...
A problematičan libido može biti posljedica poremećaja spolnih hormona - jeste li i njih testirale? Naime, kada mi je dijagnosticirana hipotireoza, radila sam i spolne hormone i tu mi je također utvrđena poremećena slika. Sjećam se da mi je doktor rekao da će se vjerojatno regulirati nakon što se regulira štitnjača, ali da je tadašnja slika spolnih hormona bila takva da je upućivala na vjerojatnost da teško ponovo zatrudnim.
Baš sam razmišljala da ponovim taj test....

snježana0301
08.04.2008., 21:05
Drage Ebelin i Snježana0301,
izgleda da je ipak stres najčešći okidač. Ali, Snježana, čini mi se da je dosta često poremećaj štitnjače nakon trudnoće. Koliko je to često po tvojim saznanjima, s obzirom da sam relativno nova...
A problematičan libido može biti posljedica poremećaja spolnih hormona - jeste li i njih testirale? Naime, kada mi je dijagnosticirana hipotireoza, radila sam i spolne hormone i tu mi je također utvrđena poremećena slika. Sjećam se da mi je doktor rekao da će se vjerojatno regulirati nakon što se regulira štitnjača, ali da je tadašnja slika spolnih hormona bila takva da je upućivala na vjerojatnost da teško ponovo zatrudnim.
Baš sam razmišljala da ponovim taj test....
Ja sam rodila prije 19 godina, problemi sa štitnjačom su počeli prije 7 godina, tako da ja svoje probleme sa štitnjačom ne dovodim u vezu s trudnoćom, ali sa stresom - da. Čim sam došla na pregled endokrinologica me pitala jesam li u zadnje vrijeme doživjela kakav veliki stres. I jesam, bio mi je to jedan od najvećih stresova u životu... Doktorica mi je rekla da je ta bolest reakcija na taj stres. A spolne hormone nisam nikad testirala. Iskreno, ne vjerujem da je u bilo čemu drugome problem osim u štitnjači. Budući da imam većinu simptoma hipotireoze, mislim da je ipak štitnjača kriva za sve. A vidim da i druge cure/žene imaju takve iste probleme i isto su vezani uz probleme sa štitnjačom, mislim da nema svrhe tražiti krivca drugdje.

Fatomi
08.04.2008., 21:14
Ja sam rodila prije 19 godina, problemi sa štitnjačom su počeli prije 7 godina, tako da ja svoje probleme sa štitnjačom ne dovodim u vezu s trudnoćom, ali sa stresom - da. Čim sam došla na pregled endokrinologica me pitala jesam li u zadnje vrijeme doživjela kakav veliki stres. I jesam, bio mi je to jedan od najvećih stresova u životu... Doktorica mi je rekla da je ta bolest reakcija na taj stres. A spolne hormone nisam nikad testirala. Iskreno, ne vjerujem da je u bilo čemu drugome problem osim u štitnjači. Budući da imam većinu simptoma hipotireoze, mislim da je ipak štitnjača kriva za sve. A vidim da i druge cure/žene imaju takve iste probleme i isto su vezani uz probleme sa štitnjačom, mislim da nema svrhe tražiti krivca drugdje.

Slažem se, ne tražim krivca nego gledam na trudnoću kao na jednu vrstu stresa. Ja nakon poroda nisam primjećivala nikakve posebne promjene, tek nakon velikog stresa kad sam promijenila posao. Ali, pitam se koliko su i ostali hormoni pod utjecajem štitnjače. Ako djeluje na usporavanje metabolizma i slično, zašto ne bi mogla djelovati i na sporije lučenje spolnih hormona? Samo razmišljam....

snježana0301
08.04.2008., 21:23
Ali, pitam se koliko su i ostali hormoni pod utjecajem štitnjače. Ako djeluje na usporavanje metabolizma i slično, zašto ne bi mogla djelovati i na sporije lučenje spolnih hormona? Samo razmišljam....
Vidiš, meni još nije palo na pamet da bi štitnjača mogla poremetiti i lučenje spolnih hormona, ali sad kad malo razmislim, mislim da bi stvarno mogla. Ali, opet, kako god okreneš, opet je štitnjača kriva. Misliš li ili znaš da se i spolni hormoni u takvom slučaju isto mogu uzimati neki nadomjesni? Ja o tome nemam pojma, ali ako je tako, to bi moglo biti rješenje za problem s libidom.

sham69
08.04.2008., 22:48
izvadija san jedan rezanj stitnjace prije 5 godina a do sada su mi nalazi uredni, ali mi se lice u zadnjih godinu dvi crveni jel to moze bit od stitnjace ili takvi teen na licu dode tokom vremena, prije sam ima bilji teen a sad sam uvik crvenskast u licu

amis
08.04.2008., 22:53
Vidiš, meni još nije palo na pamet da bi štitnjača mogla poremetiti i lučenje spolnih hormona, ali sad kad malo razmislim, mislim da bi stvarno mogla. Ali, opet, kako god okreneš, opet je štitnjača kriva. Misliš li ili znaš da se i spolni hormoni u takvom slučaju isto mogu uzimati neki nadomjesni? Ja o tome nemam pojma, ali ako je tako, to bi moglo biti rješenje za problem s libidom.

Pa hormoni su svi povezani, tako da je moguće da ako se poremete neki hormoni,povuku i druge...meni je npr. sa tsh bio povišen i prolaktin ( a on djeluje na plodnost-pa vjerovatno i na libido ;)) i još neki hormoni,ali to je vjerovatno i radi endometrioze,pco-a ..
Ako su npr. polni hormoni poremećeni radi štitne onda bi se i oni trebali srediti onda kad se sredi štitna :misli: :confused:

snježana0301
08.04.2008., 23:54
Ako su npr. polni hormoni poremećeni radi štitne onda bi se i oni trebali srediti onda kad se sredi štitna :misli: :confused:
I ja tako mislim da bi trebalo biti. Ali opet nije mi jasno, zašto onda mnogi od nas imaju nalaze hormona štitnjače u redu (po tome bi i spolni hormoni trebali biti u redu), a opet imamo problema s libidom? Sve tu nešto ne štima:ne zna:

amis
09.04.2008., 09:29
I ja tako mislim da bi trebalo biti. Ali opet nije mi jasno, zašto onda mnogi od nas imaju nalaze hormona štitnjače u redu (po tome bi i spolni hormoni trebali biti u redu), a opet imamo problema s libidom? Sve tu nešto ne štima:ne zna:

Nemamo svi problema sa libidom :mig: :)

malo zbunjena
09.04.2008., 10:44
ako može jedno pitanje: dali vi imate problema sa disanjem jer se meni u zadnje vrijeme počelo događati da moram se potruditi disati. navečer pogotovo. noćas sam imala osjećaj kao da ću prestati disati. ali ne osjećam pritisak u prsima već u vratu. imam povećanu štitnjaču ali sam vas htjela pitati jer kod endo. idem krajem ovog tjedna.

Fatomi
09.04.2008., 10:53

Draga,
mislim da ću svakako sljedeći put napraviti i test spolnih hormona, pa javim stanje sad nakon godinu dana terapije :)
A valjda je sve to skupa pošemereno - jednom kad se mozaik naruši....:(

snježana0301
09.04.2008., 13:03
A valjda je sve to skupa pošemereno - jednom kad se mozaik naruši....:(
I ja tako mislim i mislim da će teško to sve natrag biti kako bi trebalo biti. Zapravo, baš se i ne nadam previše. Mislim da mi tu možemo kukati jedni drugima, ali da se moramo naviknuti živjeti sa spoznajom da više neće biti kao prije, bez obzira na trošenje hormona i bez obzira na to što nalazi pokazuju da je s hormonima sve OK.

snježana0301
09.04.2008., 13:05
ako može jedno pitanje: dali vi imate problema sa disanjem jer se meni u zadnje vrijeme počelo događati da moram se potruditi disati. navečer pogotovo. noćas sam imala osjećaj kao da ću prestati disati. ali ne osjećam pritisak u prsima već u vratu. imam povećanu štitnjaču ali sam vas htjela pitati jer kod endo. idem krajem ovog tjedna.
Ako imaš povećanu štitnjaču ne čudi me što osjećaš probleme s disanjem. Sigurno osjećaš i pritisak u vratu, otežano gutanje, imaš osjećaj "knedle u grlu"? Povećana štitnjača vrši ti pritisak na jednjak i na dušnik i to je to.

amis
10.04.2008., 07:02

sad kad si spomenula,dešavalo mi se češće da se "borim" za zrak (a nikad udahnuti)i upravo pritisak u predjelu vrata, ali otkad pijem terapiju,sve ok, i nemam povećanu štitnu...
Vidiš,na to sam skroz zaboravila-mislim nisam povezivala sa štitnom :)

amis
10.04.2008., 07:11
I ja tako mislim i mislim da će teško to sve natrag biti kako bi trebalo biti. Zapravo, baš se i ne nadam previše. Mislim da mi tu možemo kukati jedni drugima, ali da se moramo naviknuti živjeti sa spoznajom da više neće biti kao prije, bez obzira na trošenje hormona i bez obzira na to što nalazi pokazuju da je s hormonima sve OK.

A ja mislim da se trebamo potruditi biti kao prije,malo se aktivirati protiv svoje volje...meni se npr. ne da ustati ovako rano, ali ustanem i na trčanje,trebamo naći nešto što volimo-nije bitno,ples,trčanje,aerobik... i posvetiti pažnju sebi bar 3 sata sedmično :top: a onda dodati kino,dobar film,knjigu,predstavu...vidjećeš,počneš se bolje osjećati...malo i sugestije,šta fali kad je u pozitivne svrhe :mig:

(znam da neki imaju djecu,da će biti nema vremena, ali to može biti i poludnevna šetnja sa djecom vikendom,npr., ma naći tih sat,dva za sebe)

:grli:

amis
10.04.2008., 07:13
Nemrac gdje si ti,ne javljaš se ??

pusa

cosadela
10.04.2008., 07:31
:) POZDRAV!
Da li je itko od vas na rebru (što se tiče pretraga)?
13.05. sam naručena kod dr. a rekli su mi da nevadim odmah krv, jer će mi nalaz biti star, pa ga neće uvažiti. A ja se više nemogu sjetiti koliko se dugo čeka nalaz (jer nebi htjela da dođe prekasno). Sad neznam, kad da idem vaditi krv? 02.05. ili 05.05. ili je sve to prekasno pa ipak 30.04.?:ne zna:
Molim pomoć:D

Šta nitko nezna ili me samo ignorirate?:tuzni:

margarer
10.04.2008., 10:46
Pa odi 2.5. to ti bude dost rano, par dana treba za nalaz.

mare74
10.04.2008., 10:50
hy..evo bila ovih dana na uzv štitnjače,kontrolni pregled jer imama hashimota.
nalazi hormona
hTSH 2,16
FT3 3,55

šta kažete na to?

cosadela
10.04.2008., 11:40
Pa odi 2.5. to ti bude dost rano, par dana treba za nalaz.

Hvala!!!! :s

amis
10.04.2008., 13:15
Šta nitko nezna ili me samo ignorirate?:tuzni:

Ja stvarno ne znam :D

cosadela
10.04.2008., 13:41
Ja stvarno ne znam :D

Nema veze, margarer mi je odgovorila.:klap: Samo da nelez stigne prije 13.05.

Zli Mali Medo
10.04.2008., 18:47
Ako imaš povećanu štitnjaču ne čudi me što osjećaš probleme s disanjem. Sigurno osjećaš i pritisak u vratu, otežano gutanje, imaš osjećaj "knedle u grlu"? Povećana štitnjača vrši ti pritisak na jednjak i na dušnik i to je to.

Da, meni je samo neznantno povecana, a opet imam problema s gutanjem.

malo zbunjena
10.04.2008., 18:58
To je i mene malo iznenadilo jer nije mi jako povečana malo se vidi golim okom pod prstima se dosta osjeti desna strana a lijeva ne ali na desnoj i imam nekakav čvorić i na toj me strani zna često boliti i "zavibrirati", ne znam kako bih sad to objasnila. dali su vama smetale ili vam smetaju hladne stvari mene npr malo guši nakon sladoleda ili konzumiranja hladnog pića i počne me boliti jače.

Korny
16.04.2008., 08:12
To je i mene malo iznenadilo jer nije mi jako povečana malo se vidi golim okom pod prstima se dosta osjeti desna strana a lijeva ne ali na desnoj i imam nekakav čvorić i na toj me strani zna često boliti i "zavibrirati", ne znam kako bih sad to objasnila. dali su vama smetale ili vam smetaju hladne stvari mene npr malo guši nakon sladoleda ili konzumiranja hladnog pića i počne me boliti jače.

ja imam Hashimoto. meni je desni režanj povečan. ali to je i tipicno za Hypo.
meni je glas malo promukli, zna me nekad boljeti u predijelu vrata.
ali većih tegoba nemam.

:top:

Zli Mali Medo
16.04.2008., 10:05
dali su vama smetale ili vam smetaju hladne stvari mene npr malo guši nakon sladoleda ili konzumiranja hladnog pića i počne me boliti jače.

Pa dobro, to bi bilo logicno i normalno. :)

lala
16.04.2008., 21:09
Je li ovo moguće?
Imala sam blagi Hashimoto, već neko vrijeme, godinu-dvoje, TSH počeo s 4, pa lagano oko 6, blizu 7.
Taman sam tribala uzet lijekove, prije 3-4 mjeseca mi je bio oko 6...sad gledam novi nalaz 0, 3!:eek:

Je li se to kome događalo...a imala sam feeling da je skočio TSH, jak umor, debljanje itd?
Moguće da su mi i zamijenili nalaz (znam par slučajeva..:flop:.)

lala
16.04.2008., 21:16

Snježana, tako ti je meni sve krenulo, zajednički nazivnik ti je hipofiza a na nju stres itekao ima utjecaja...uglavnom, (Osim prolaktina) meni ni jedan hormon ne valja, jajnici i štitnjača...a i šećer...doslovno od jednom, nitko u obitelji nema ni blizu nikakvih problema, ciste čak nisam imala, sad je sve otišlo i svi liječnici koji vide nalaze kažu da je to to.
Što se tiče spolnih, kad imaš PCOS mnoge cure ovdje na forumu pišu odmah na pilule, a nije to tako jednostavno rješenje kao kod štitnjače, oni jednostavno ne znaju što bi, pa uvale to što često i pogorša stanje u ovakvim slučajevima kao što je moj (osjetljiva hipofiza)...uglavnom, i stres je bolest i treba ju liječiti, što god da ga uzrokovalo (kod mene se stvari nikad neće popraviti na tom pitanju , ali moraš naučit živjet i prilagodit se ako ne želiš biti vječni bolesnik (danas sam cijeli dan izgubila na pretragama, a još mi kažu da nemaju materijala:mad:)

amis
17.04.2008., 08:01
Je li ovo moguće?
Imala sam blagi Hashimoto, već neko vrijeme, godinu-dvoje, TSH počeo s 4, pa lagano oko 6, blizu 7.
Taman sam tribala uzet lijekove, prije 3-4 mjeseca mi je bio oko 6...sad gledam novi nalaz 0, 3!:eek:

Je li se to kome događalo...a imala sam feeling da je skočio TSH, jak umor, debljanje itd?
Moguće da su mi i zamijenili nalaz (znam par slučajeva..:flop:.)

Ponovi nalaz pa ćemo biti sigurni :mig: :top:

amis
17.04.2008., 08:08
Snježana, tako ti je meni sve krenulo, zajednički nazivnik ti je hipofiza a na nju stres itekao ima utjecaja...uglavnom, (Osim prolaktina) meni ni jedan hormon ne valja, jajnici i štitnjača...a i šećer...doslovno od jednom, nitko u obitelji nema ni blizu nikakvih problema, ciste čak nisam imala, sad je sve otišlo i svi liječnici koji vide nalaze kažu da je to to.
Što se tiče spolnih, kad imaš PCOS mnoge cure ovdje na forumu pišu odmah na pilule, a nije to tako jednostavno rješenje kao kod štitnjače, oni jednostavno ne znaju što bi, pa uvale to što često i pogorša stanje u ovakvim slučajevima kao što je moj (osjetljiva hipofiza)...uglavnom, i stres je bolest i treba ju liječiti, što god da ga uzrokovalo (kod mene se stvari nikad neće popraviti na tom pitanju , ali moraš naučit živjet i prilagodit se ako ne želiš biti vječni bolesnik (danas sam cijeli dan izgubila na pretragama, a još mi kažu da nemaju materijala:mad:)

Meni je dr. objasnila da mi je možda jajnik došao u stanje pco(s)-a zbog hormona, a ne hormoni zbog pco-a,valjda jer su mi se poremećivali hormoni,i kad njih sredim,srediće se i jajnik...i ja mislim tako,možda je i kod tebe taj slučaj:confused:

cleas
17.04.2008., 10:14
bok! molim vas ako je netko imao hurthleov adenom i ako ima kakvih informacija o tome da napiše jer sve kaj sam pronašla o tome je gotovo ništa. liječnici preporučuju operaciju, a meni je to scary jer sam prije 8 mj. operirala vratnu kralježnicu pa mi je dosta rezanja, a i oporavak je bio koma.hormoni su bili ok.ja sam poprilično umorna, bezvoljna, kasni mi menga, imam cistu u dojci i na jajniku pa si ti misli, kaj je pravi uzrok ovog nereda.

lala
17.04.2008., 10:16
Meni je dr. objasnila da mi je možda jajnik došao u stanje pco(s)-a zbog hormona, a ne hormoni zbog pco-a,valjda jer su mi se poremećivali hormoni,i kad njih sredim,srediće se i jajnik...i ja mislim tako,možda je i kod tebe taj slučaj:confused:

Zar sam napisala da nije? :confused: Možda smo se krivo shvatili :mig:, ali to nije ni važno, ne možete te hormone tek tako srediti kao što je sa štitnjačom (recimo kad je hipo ili je nema), ne zna se pravi uzrok tome (možda šećer) a nedavno sam čak pročitala da je na nekom institutu kod nas rađeno istraživanje koje dovodi u vezu štitnjaču i PCOS (iako ja znam more slučajeva koji nemaju veze). Osim ovdje na forumu (a sve držim sa rezervom) nikad nisam upoznala nekoga da su mu dugogodišnje ciste jednostavno nestale, možda od ciklusa do ciklusa, ali neće to tako....a svi koji uzimaju hormone štitnjače, žive kako treba s time...ma lako za to, mene kopka onaj skok, samo mi još i to treba

amis
17.04.2008., 14:21
Zar sam napisala da nije? :confused: Možda smo se krivo shvatili :mig:, ali to nije ni važno, ne možete te hormone tek tako srediti kao što je sa štitnjačom (recimo kad je hipo ili je nema), ne zna se pravi uzrok tome (možda šećer) a nedavno sam čak pročitala da je na nekom institutu kod nas rađeno istraživanje koje dovodi u vezu štitnjaču i PCOS (iako ja znam more slučajeva koji nemaju veze). Osim ovdje na forumu (a sve držim sa rezervom) nikad nisam upoznala nekoga da su mu dugogodišnje ciste jednostavno nestale, možda od ciklusa do ciklusa, ali neće to tako....a svi koji uzimaju hormone štitnjače, žive kako treba s time...ma lako za to, mene kopka onaj skok, samo mi još i to treba

Upravo to i ja kažem,ne zna se od čega je šta,pogotovo još ako imaš 2,3 problema,kao npr. mi, i štitna i pcos...ali htjela sam reći da nekome hormoni podivljaju od jajnika, a nekome jajnik od hormona, tako nekako:D .. a onda je pogotovo problem kad se ne zna šta je od čega i koji pristup "problemu" treba biti...

amis
17.04.2008., 14:23
bok! molim vas ako je netko imao hurthleov adenom i ako ima kakvih informacija o tome da napiše jer sve kaj sam pronašla o tome je gotovo ništa. liječnici preporučuju operaciju, a meni je to scary jer sam prije 8 mj. operirala vratnu kralježnicu pa mi je dosta rezanja, a i oporavak je bio koma.hormoni su bili ok.ja sam poprilično umorna, bezvoljna, kasni mi menga, imam cistu u dojci i na jajniku pa si ti misli, kaj je pravi uzrok ovog nereda.

Žao mi je zbog svega :kiss:

Hobby
17.04.2008., 15:56
Bok svima!
Imam jedno pitanje, nije mi se dalo sve čitati, jer ima užasno puno toga, pa se unaprijed ispričavam ako je odgovor već negdje napisan.
Imam povećanu štitnjaču. Do sada je po nalazima sve bilo OK - znači razina hormona mi je u granicama normale, vidjeli su nekakve ciste na ultrazvuku, pa su mi to punktirali i sve je ispalo u redu.
Znači, ne pijem nikakve lijekove, samo jednom godišnje kontroliram hormone i do sada je sve bilo OK.

E, sada, mene zanima znači li to da je sa mojom štitnjačom sve OK (doktorska objašnjenja su nikakva i uopće ni ne znam zbog čega mi je štitnjača povećana).
Mogu li očekivati da mi štitnjača jednog dana "poludi" (npr. zbog trudnoće) ili je samo, eto, povećana?
Kakva su vaša iskustva?

Korny
18.04.2008., 05:21
Bok svima!
Imam jedno pitanje, nije mi se dalo sve čitati, jer ima užasno puno toga, pa se unaprijed ispričavam ako je odgovor već negdje napisan.
Imam povećanu štitnjaču. Do sada je po nalazima sve bilo OK - znači razina hormona mi je u granicama normale, vidjeli su nekakve ciste na ultrazvuku, pa su mi to punktirali i sve je ispalo u redu.
Znači, ne pijem nikakve lijekove, samo jednom godišnje kontroliram hormone i do sada je sve bilo OK.

E, sada, mene zanima znači li to da je sa mojom štitnjačom sve OK (doktorska objašnjenja su nikakva i uopće ni ne znam zbog čega mi je štitnjača povećana).
Mogu li očekivati da mi štitnjača jednog dana "poludi" (npr. zbog trudnoće) ili je samo, eto, povećana?
Kakva su vaša iskustva?

kad sam ja prvi put tražila uputnicu za hormone jer mi je štitnjača bila povečana, onda mi je dr odmah rekla da ima slučajeva kad je štitnjača povečana, ali je s njom sve u redu. tako da postoji i ta opcija. kod mene su odmah hormoni bili u komi. :(
što se tiće trudnoće,... to ne znam,... možda može 'podivljati', možda ne,...
nekome se u trudnoći stvari poprave. to ti je sve pitanje.
neka još netko napiše svoje mišljenje.

snezana mk
18.04.2008., 13:01
Bok svima!

Kakva su vaša iskustva?

Obično štitnjača "poludi" u razdoblja većih hormonskih promena kao pubertet,trudnoća,dojenje,klimaks.Tako da možeš očekivati ,:D al je najvažnije ići redovno na kontrole.

impoSIBILA
18.04.2008., 13:46
korny- da mi je znati kod koga se to u trudnoći stvari poprave.:rolleyes: ja sam u totalnom rasulu.:rolleyes: nakon prve trudnoće imala sam grdnih problema sa štitnjačom a i nakon ove druge evo nalazi malo "bježe".:rolleyes: nadam se da se neće razbuktati.:rolleyes:

prvi put sam skoro na psihijatriji završila zbog simptoma koje je prouzrokovala štitnjača. strrrrrašno!:rolleyes:

Hobby
18.04.2008., 13:54
A ako nikada ne zatrudnim, koliko su šanse da ću izbjeći takve probleme?
Naime, meni je moje zdravlje bitnije od potomaka, jer nipošto ne želim cijeli život biti ovisna o tabletama, mislim da ništa nije toga vrijedno.
(Znam da bih trebala pitati liječnika i učinit ću to prvom prilikom.)

impoSIBILA
18.04.2008., 14:30
Hobby- po samom načinu pitanja uzimam si za pravo pretpostaviti da si još jako mlada pa mislim da nema svrhe da ja kao majka dvoje djece komentiram tvoju izjavu.

samo jednu općepoznatu tvar ću ti reći- objektivno se više trebaš plašiti da ne podletiš pod tramvaj ili da ti avion padne na glavu nego dovoditi u pitanje potomstvo, bolesti i štatigajaznam.
osim toga dokazano postoji cijeli niz bolesti kojima su sklonije žene koje iz ovog ili onog razloga nemaju djecu.

Hobby
18.04.2008., 14:46
Nisam uopće jako mlada, samo imam drugačije stavove o djeci.
Meni djeca i inače nisu prioritet u životu (sada bih vam trebala opisati svoju cijelu životnu situaciju da shvatite, ali ne radi se o mladosti, imam 25 godina).
Ne tvrdim kategorički da ne želim djecu, ali ih definitivno ne želim pod svaku cijenu (to bi sada bila skroz druga tema).
Uglavnom, samo me zanimalo, za slučaj da uzmem u obzir da se predomislim, bi li to predstavljalo neki veći zdravstveni rizik u pogledu štitnjače.

impoSIBILA
18.04.2008., 15:24
to ti je vrlo individualno i kao što netko gore reče s obzirom da su u pitanju hormoni nikada se ne zna kako će organizam reagirati u trudnoći. zaista ima primjera gdje su žene iz trudnoće izašle preporođene u svakom pozitivnom smislu. ja nisam bila te sreće ali nije mi žao.:)

kod već postojećih problema sa štitnjačom bitno je kontrolirati ju u slučaju trudnoće.