PDA

View Full Version : Uklete kuće diljem lijepe naše!

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

Lindy2008
29.01.2009., 14:37
Ja san iz Ugljana i niko pojma nema o toj kuci. Ta kuca koju spominjete je bila od nekog dr. Karlovica i sigurno nije od ribara, a nije ni ukleta jer tamo san prosa milijardu put i nikad nisan nista vidi. Niti san cu da je netko vidi a posto je na jako prometnom mjestu virujen da bi se netko javi. Ta kuca je mozda bila zanimljiva nekima jer je bila stara i u rasulu a kod nje je bi isti takav brod. Nista cudno za kucu o kojoj nitko ne brine. Sada je kupi neki lik i napravi vilu i to sad vridi masu novaca...jebiga, atraktivna pozicija i uredjena je predobro. Ako tko najebe onda cemo znati je li ukleta, ali to je bezvezna izmisljotina ljudi koji nemaju pametnijeg posla.....

Samo ovo, lijep pozdrav šaljem divnom Ugljanu, već 2 puta bila i prošlo ljeto, bili u stanu blizu samostana, ma lijepote od otoka. mještani su dragi, sve 5. išli na pizzu tam kod dućana gdje biljar, rade 2 brata tamo, baš su slatki oba.

Šetali uz rivu al dok išli na onu stranu di su brodice, baš tu negdje oko te famozne kuće, uvijek me tijeralo da se vratim, nikako mi se ulica nije sviđala. neznam zašto. do sad nisam čula nikakve priče za kuću.

Nekako mi se nesviđa ona okolica, al samo tamo oko onog kafića i plave kuće.

BeaBou
29.01.2009., 21:28
ima neka kuca na kad se ide kroz sumu prema marceljima kuca je u sred sume nigdje nikoga...i kad dodete tamo tamo je kao livada i svugdje su na kolcima zabijene lutkice i isli 4 moja frenda face tamo kao vidjet (normalno po danu nebi za zivu glavu isli tamo po noci) i dosli oni tamo...(dok su dosli vec se smracilo) i stoje ispred i i kao zajebavaju se nes plase jedni druge i odjednom vrata se otvore carevi su se tako usrali da su poceli trcat nazad i vristali ko zadnji idioti...uz to je jedna cura pala a frend je doslovno pretrco preko nje :lol::lol:

beginsale
29.01.2009., 22:04
nema tam niš posebno.bar ja nisam vidio.a čudno je da se nezna kaj se tam dogodilo pa nije to tak stara kuća.ti bi 50 kn a vulkanizer nek naplaćuje parking:)

ne dijelimo po pola a provod zajamcen :p

šumskičovjek
29.01.2009., 22:23
ne dijelimo po pola a provod zajamcen :p

ok.osnovat ćemo agenciju i napraviti parking.imam samo starog golfa al i to je nesto

margarita03
30.01.2009., 12:16
baš to... ni ja se ne sjećam da je netko pričao da je ukleta, niti nisam dobila taj dojam... a ljetovala sam dosta dugo tamo. jedino se sjećam da sam se zaljubila u nju i taj brod :cerek: i da mi je bilo žao što propada. kad narastem velika bit će moja :D

Neće, kupljena je i preuređena...:(

margarita03
30.01.2009., 12:19
Ajde, ajde, ako se vracas nocu iz Rive(Ritma) i ako si barem u 50% slicnom stanju kao ja kad se vracam iz tamo, onda si svasta u stanju viti.....

Hah, baš sam ja to htjela reći...:D

Čačkalica
30.01.2009., 12:29
meni je uvijek bila spooky ona napustena kuca u sumici između biograda i filip jakova, na staroj makadamskoj cesti.

macondo
31.01.2009., 08:26
kuča je u skrinjarima ja tamo zivim i znam da se prica a vjerovatno je istina da je zena ubila svoje 2 djece jedno u kadi a drugo na tavanu u kucu svi dolaze pit ali niko ne ostaje duze od 2 sata jer mnogi kazu de se nesto onda pojavljuje a osobno neznam jer sam se usro ko grlica a nisam bio duze od 1 sata unutra zato ko oce ic ja napravim rostilj i za 50 kuna provedemm vas kroz kucu a na vama je el cete ostat ili ne :D a ko oce ic dalje od tog znam ja starasnije mjesto pa ko prespava tamo :s:top::top::top:

Super...još jedna verzija misterije. Samo mi nije jasno kao to da nitko, pa ni sumještani, ne znaju što se točno dogodilo u toj kući (ako se je opće i dogodilo). Jedno pitanje; kad se počinju javljti ti čudni događaji? Ja sam očito bila u krivo vrijeme u kući (bio je dan),pa me nije ništa zaskočilo:D

beginsale
03.02.2009., 18:16
bilo je to valjda prije rata pa pukli jadni ljudi pa se doselili novi pa se usrali od straha i u švabiju pobjegli, a steta kazu svi da su imali para:( a susjedi dosli za vrijeme rata i poslije, znam ja igro sam se ja tamo kaad su se radile kuce pogodovo ona preko puta kazu da tam uvijek nes lupa a sad :ne zna: el se laze ili nest trece :confused: :):):):)

džekičen
07.02.2009., 11:09
http://www.novine-online.com/vijesti/crna-kronika/2245-livno-ukleta-kua-u-selu-prisap.html

Heskey
08.02.2009., 13:35
ev jedna zena mi sinoc u gostima bila,mislim kod moje babe,i sad ja malo sjeo kod njih da vidim sta pricaju kad baba rece ima neka kuca u Cazinu ovdje u Bosni,vlasnik joj je neki Hodza,i kaze daje 100 eura,svakome ko izdrzi noc u toj kuci,i moze doci vise ljudi nije problem XD,i kaze dolazili su ljudi totalno pijani i nisu mogli izdrzat ni 30 minuta,i kaze dodjes po noci upalis svjetlo nista se ne desava,al cim ugasis svjetlo strahovi,ljudi lete iz kuce ko ludi...et sad ako ona laze lazem i ja :)

LazyFox
08.02.2009., 19:33
ev jedna zena mi sinoc u gostima bila,mislim kod moje babe,i sad ja malo sjeo kod njih da vidim sta pricaju kad baba rece ima neka kuca u Cazinu ovdje u Bosni,vlasnik joj je neki Hodza,i kaze daje 100 eura,svakome ko izdrzi noc u toj kuci,i moze doci vise ljudi nije problem XD,i kaze dolazili su ljudi totalno pijani i nisu mogli izdrzat ni 30 minuta,i kaze dodjes po noci upalis svjetlo nista se ne desava,al cim ugasis svjetlo strahovi,ljudi lete iz kuce ko ludi...et sad ako ona laze lazem i ja :)

Najbolje da ti lijepo odes tamo i zaradis tih 100 eura. I jos se vratis da nam ispricas kako je bilo! :D

Cicibela
28.04.2009., 12:09
baš me zanima kaj bi se dogodilo da se okupi hrpica ljudi (20-30 hrabrih) i naprave veliki cjelonoćni tulum u jednoj ukletoj kući, sa glazbom i cugom :D

Iluzijonist
28.04.2009., 12:26
Pa da ses kupi nas 10 odemo u tu kuću sve osvjetlimo...jel ako su strahote tek kad izgasiš svijetlu drži cijelu noč svijetlo upaljeno :top:

Cicibela
28.04.2009., 22:45
Pa da ses kupi nas 10 odemo u tu kuću sve osvjetlimo...jel ako su strahote tek kad izgasiš svijetlu drži cijelu noč svijetlo upaljeno :top:

upravo to! :mig:

Alen@l5
29.04.2009., 18:46
baš me zanima kaj bi se dogodilo da se okupi hrpica ljudi (20-30 hrabrih) i naprave veliki cjelonoćni tulum u jednoj ukletoj kući, sa glazbom i cugom :D

Još pitaš...:s

lupus_est
05.05.2009., 00:30
Pa da posidite i završite na Vrapču. :tuctuc:

:D

-perica-
05.05.2009., 18:02
a šta je s onom kućom kod vrbovca, jel ari vodila ekipu? :s

Pero Perić
05.05.2009., 18:20

Eno se na pdf Razno vodi rasprava o toj kući, imam i ja par upisa pri kraju :D

http://www.forum.hr/showthread.php?t=133795

i tam se ekipa sprema na cjelovečernji boravak :rofl:

mustang_925
05.05.2009., 20:10
ja sam za .....da se organizira izlet.... krajem 6. mjeseca :) dok završi škola .... da jos stignem biti 2 mjeseca na moru :)

ekpia.... uzmemo za jesti i piti pol kombija :) hehe

okrenemo odojka, janjetinu, graha skuhamo i fiša malo :) hehe...

P.S . OZBILJNO :::!!!!!

b0rna1
07.05.2009., 20:08
ja sam za .....da se organizira izlet.... krajem 6. mjeseca :) dok završi škola .... da jos stignem biti 2 mjeseca na moru :)

ekpia.... uzmemo za jesti i piti pol kombija :) hehe

okrenemo odojka, janjetinu, graha skuhamo i fiša malo :) hehe...

P.S . OZBILJNO :::!!!!!

mogu s tobom?

macondo
12.05.2009., 19:09

pretpostavljam da mislite na kuću iz Škrinjara....e pa mislim da čete morat uzet mačete i prvo razčistiti svo grmlje koje je obraslo kuću (koliko sam uspjela vidjeti, jer i kad prolazim onuda zaboravim se osvrnuti na nju)... dobar provod ...:)

vjeran pas
14.05.2009., 20:20
Evo (http://www.livno-online.com/zupanija/9537-kuca-strave-u-livnu) još jedna "ukleta" kuća.

ova mi fora zvuči:top:

M.B.
15.05.2009., 09:34
moram se uključit u ovu temu na koju sam slučajno naletila. prokomentirala bih kuću u Škrinjarima :)
pošto sam kuću vidjela uživo na Staru godinu 08., ali samo u prolazu iz auta i tada prvi put saznala da je na glasu kao "ukleta kuća", tema me baš zainteresirala. tada na mene kuća nije ostavila nikakv poseban dojam..ono wau, još jedna napuštena kuća koja propada (imamo ih milijardu). lijepo se vidjela sa ceste jer je bila zima i nije bilo toliko raslinja, lišća koje je skriva na postanim slikama. jedino što nisam do tad nikad vidjela su ti crni križevi koji joj daju taj spooky štih.

mene čudi kaj nakon tolko godina, što toliko svi pričaju o njoj, se ne znaju neki važni podaci. dakle, ako je kuća sagrađena negdje oko 1980. pa tko je bio taj prvi vlasnik koji ju je sagradio? kako se zvao i što je bilo s njim, gdje je on sada? to je bilo prije nepunih 30 godina, a ne prije 100, sigurno netko od tamošnjih stanovnika zna ljude koji su gradili tu kuću, gdje su ti majstori i zidari? pa nije valjda da su svi pomrli koji su živjeli u 80tim godinama tamo. kod istraživanja takvih glasina o "ukletim kućama", to je prvo što bi se trebalo saznati. a zna se samo da je "sazidana djevojka" ili "utopljeno dijete" :confused:

osim toga, saznali smo da je posljednji vlasnik i stanar liječnik Stipe Ćurić koji živi ili je živio u Njemačkoj. kupio je kuću (opet se postavlja pitanje "od koga?") prije 10tak godina te tada počinju priče o "ukletoj kući". kako to da se ništa od toga (neobični i stravični zvukovi, dječji plač) nije dešavalo prije nego što je taj liječnik kupio kuću?? možda je on "ukleo" kuću? :ne zna:
zašto se ne sazna šta je sad sa tim liječnikom koji je navodno živio tamo 3 mjeseca i onda "zbrisao" natrag u Njemačku?? zanima me šta on osobno (ako je još živ) ima reći o toj kući.
ona priča da nudi kuću besplatno onome tko uspije prenoćiti - skroz mi je nelogična. mislim, ako bi se netko htio riješiti kuće, zašto bi uopće postavljao takve uvjete -moraš prenoćiti jednu noć- ? čini mi se da je to skoz babaska izmišljitina.

ako je ipak ta kuća "ukleta" kako to da se nitko nije sjetio da sa kućom nestaje i ukletost. zašto se ne sruši? vlasnik, koji ne može prodati kuću zbog lošeg glasa bi mogao dovuć bagere, srušiti je, i tako srušiti svaki loši glas o njoj i opet mu ostaje prazno gradilište za prodaju.

eto mene zanimaju ti detalji. pozadina cijele priče. a duhovi? otom potom.

is_none
16.05.2009., 19:14
moram se uključit u ovu temu na koju sam slučajno naletila. prokomentirala bih kuću u Škrinjarima :)
pošto sam kuću vidjela uživo na Staru godinu 08., ali samo u prolazu iz auta i tada prvi put saznala da je na glasu kao "ukleta kuća", tema me baš zainteresirala. tada na mene kuća nije ostavila nikakv poseban dojam..ono wau, još jedna napuštena kuća koja propada (imamo ih milijardu). lijepo se vidjela sa ceste jer je bila zima i nije bilo toliko raslinja, lišća koje je skriva na postanim slikama. jedino što nisam do tad nikad vidjela su ti crni križevi koji joj daju taj spooky štih.

mene čudi kaj nakon tolko godina, što toliko svi pričaju o njoj, se ne znaju neki važni podaci. dakle, ako je kuća sagrađena negdje oko 1980. pa tko je bio taj prvi vlasnik koji ju je sagradio? kako se zvao i što je bilo s njim, gdje je on sada? to je bilo prije nepunih 30 godina, a ne prije 100, sigurno netko od tamošnjih stanovnika zna ljude koji su gradili tu kuću, gdje su ti majstori i zidari? pa nije valjda da su svi pomrli koji su živjeli u 80tim godinama tamo. kod istraživanja takvih glasina o "ukletim kućama", to je prvo što bi se trebalo saznati. a zna se samo da je "sazidana djevojka" ili "utopljeno dijete" :confused:

osim toga, saznali smo da je posljednji vlasnik i stanar liječnik Stipe Ćurić koji živi ili je živio u Njemačkoj. kupio je kuću (opet se postavlja pitanje "od koga?") prije 10tak godina te tada počinju priče o "ukletoj kući". kako to da se ništa od toga (neobični i stravični zvukovi, dječji plač) nije dešavalo prije nego što je taj liječnik kupio kuću?? možda je on "ukleo" kuću? :ne zna:
zašto se ne sazna šta je sad sa tim liječnikom koji je navodno živio tamo 3 mjeseca i onda "zbrisao" natrag u Njemačku?? zanima me šta on osobno (ako je još živ) ima reći o toj kući.
ona priča da nudi kuću besplatno onome tko uspije prenoćiti - skroz mi je nelogična. mislim, ako bi se netko htio riješiti kuće, zašto bi uopće postavljao takve uvjete -moraš prenoćiti jednu noć- ? čini mi se da je to skoz babaska izmišljitina.

ako je ipak ta kuća "ukleta" kako to da se nitko nije sjetio da sa kućom nestaje i ukletost. zašto se ne sruši? vlasnik, koji ne može prodati kuću zbog lošeg glasa bi mogao dovuć bagere, srušiti je, i tako srušiti svaki loši glas o njoj i opet mu ostaje prazno gradilište za prodaju.

eto mene zanimaju ti detalji. pozadina cijele priče. a duhovi? otom potom.

Da slazem se zasto je onda nitko ne srusi,znam da je prije nekoliko godina neka ekipa sa fakulteta isla u tu kucu i da su zanrli od straha a prenoslia je NET televizija

mustang_925
20.05.2009., 16:57
zato jel onda nebi bilo fora.... ovak je fora

ko?
25.05.2009., 17:14
Evo ja sam bio u toj kući u kod svetog Ivana Žabna prije neka 2-3 mjeseca sa 3 prijatelja.Dosli smo kasno popodne tako da smo bioli tamo i po danu i po noći.U kući ima samo smeća popodu...bili smo i na drugom katu ali nažalost zbog slabe vidljivosti u štalu iza kuće nismo otišli.Razgovarali smo se i sa jednom starijom ženom koja živi kod te kuće(vulkanizer).Moram priznat da sve šta nam je ispričala nije djelovalo baš najpouzdanije...Rekla je da su tam živjeli neki Pemci(po naški to bi bili Česi).Poslije su prodali kuću nekom Hercegovcu kaj živi u Njemačkoj.Mi smo pitali o tim ubojstvima i smrtima ali o tome nam ništa nije htjela govoriti, nego je svaki put kad smo ju to pitali ona nas pitala dal mi nju snimamo i jesmo li s televizije...:ne zna:

is_none
26.05.2009., 21:53
Ajmo se skupit svi koji vole uklete kuce i idemo u jednu od njih ak vas nije strah :zubo: tko je za nek se javi

andreina
28.05.2009., 20:26
ja sam za.
prijevoz imamo,cugu kupimo i to je to.
zasad nas je četvero

M.B.
01.06.2009., 17:09
Evo ja sam bio u toj kući u kod svetog Ivana Žabna prije neka 2-3 mjeseca sa 3 prijatelja.Dosli smo kasno popodne tako da smo bioli tamo i po danu i po noći.U kući ima samo smeća popodu...bili smo i na drugom katu ali nažalost zbog slabe vidljivosti u štalu iza kuće nismo otišli.Razgovarali smo se i sa jednom starijom ženom koja živi kod te kuće(vulkanizer).Moram priznat da sve šta nam je ispričala nije djelovalo baš najpouzdanije...Rekla je da su tam živjeli neki Pemci(po naški to bi bili Česi).Poslije su prodali kuću nekom Hercegovcu kaj živi u Njemačkoj.Mi smo pitali o tim ubojstvima i smrtima ali o tome nam ništa nije htjela govoriti, nego je svaki put kad smo ju to pitali ona nas pitala dal mi nju snimamo i jesmo li s televizije...:ne zna:

joooj! evo to me baš zanima.. TKO onda čuje te strašne zvukove, kad prvi susjedi ne žele niš reći? e ko bi od vas živio u kući preko puta kuće u kojoj se po noći čuje plać djeteta ili urlikanja (a napuštena je)? da li bi mogli spavati? ja bogme ne bi... ili su susjedi jako tolerantni na horror ili su to sve izmišljotine... baš bih voljela znati tko je izmislio tu priću...

D1esel
07.06.2009., 03:14
joooj! evo to me baš zanima.. TKO onda čuje te strašne zvukove, kad prvi susjedi ne žele niš reći? e ko bi od vas živio u kući preko puta kuće u kojoj se po noći čuje plać djeteta ili urlikanja (a napuštena je)? da li bi mogli spavati? ja bogme ne bi... ili su susjedi jako tolerantni na horror ili su to sve izmišljotine... baš bih voljela znati tko je izmislio tu priću...

Nisu izmišljotine vjeruj mi, meni je preglupo prvi puta to bilo da je kuća ta ukleta kad sam ju vidio, ali kad sam zakoračio tamo, vjeruj mi u sekundi ćeš promjeniti mišljenje. Ja ne vjerujem u većinu takvih gluposti, pa čak niti u gluposti koje Crkva govori, ali u ovu "glupost" sam povjerovao, gledao sam i snimke sa TV-a dok su snimali ekipa sa NET TV-a čini mi se ili Z1, ne sjećam se točno, ali bilo je zastrašujuće, kad vidiš kuću, a da si još sam tamo, pobjeći ćeš odmah :mig:

rock_girl_klon
09.06.2009., 11:48
....reportazu o kuci u Skrinjarima snimala je NeT iz Kutine,ako se dobro sjecam 2004. ili 2005. na petak 13-ti.

Istina o tome: reportaza se snimala par dana prije u lovackom domu kod Kutine i to je sve bila cista zajebancija. Znam to jer mi je frend sudjelovao u tome i nitko se nije usro od straha nit su se dogadjale kakve cudne stvari. Prije te emisije napravili su par tjedana prije reportazu u toj kuci u Skrinjarima i vele da se apsolutno u tih sat vremena u kuci nista cudno nije desavalo,nego su samo nasli hrpetinu smeca po kuci,flase od alkohola,hrpetinu kondoma i grafite po zidovima.

Kuca slovi po tome da je ukleta jer je to netko izmislio.Zasto? zbog dva kriza (ili jednog) na kuci,a mjestani vele da je kriz napravio sam vlasnik (prije ovog Hercegovca lijecnika) jer je u biti bio jako pobozan,a kucu je prodao jer je zivio sam u toj kuci i htio je kupit nesto manje,a nas dragi lijecnik nikad nije zivio u toj kuci (pa cak ni onih negdje navedenih tri mjeseca) jer ju nikad nije ni uredjivao.
Tako da ova kuca apsolutno nije ukleta.
Znam dvije kuce koje slove kao uklete jos; jedna pokraj Hrvatske Kostajnice i jedna negdje kod Slavonskog Broda.Za to ne znam jel istina ili ne,al znam sigurno za jednu kucu kod Drvara gdje ljudi bjeze od te kuce na sve strane a nitko nikad ne zeli pricat o tome.

M.B.
10.06.2009., 08:20
Nisu izmišljotine vjeruj mi, meni je preglupo prvi puta to bilo da je kuća ta ukleta kad sam ju vidio, ali kad sam zakoračio tamo, vjeruj mi u sekundi ćeš promjeniti mišljenje. Ja ne vjerujem u većinu takvih gluposti, pa čak niti u gluposti koje Crkva govori, ali u ovu "glupost" sam povjerovao, gledao sam i snimke sa TV-a dok su snimali ekipa sa NET TV-a čini mi se ili Z1, ne sjećam se točno, ali bilo je zastrašujuće, kad vidiš kuću, a da si još sam tamo, pobjeći ćeš odmah :mig:

hm...da
baš mi je fascinantno kak su ljudi spremni povjerovati običnom snimatelju i reporteru :rolleyes:
pa valjda bi "ukletost" trebali dokazati ipak malo "stručniji" ljudi. ljudi koji cijeli život proučavaju mistiku i paranormalne pojave.
a tu kuću sam i ja vidjela i zaista izgleda ko obična napuštena kuća u propadanju.

is_none
12.06.2009., 18:02
....reportazu o kuci u Skrinjarima snimala je NeT iz Kutine,ako se dobro sjecam 2004. ili 2005. na petak 13-ti.

Istina o tome: reportaza se snimala par dana prije u lovackom domu kod Kutine i to je sve bila cista zajebancija. Znam to jer mi je frend sudjelovao u tome i nitko se nije usro od straha nit su se dogadjale kakve cudne stvari. Prije te emisije napravili su par tjedana prije reportazu u toj kuci u Skrinjarima i vele da se apsolutno u tih sat vremena u kuci nista cudno nije desavalo,nego su samo nasli hrpetinu smeca po kuci,flase od alkohola,hrpetinu kondoma i grafite po zidovima.

Kuca slovi po tome da je ukleta jer je to netko izmislio.Zasto? zbog dva kriza (ili jednog) na kuci,a mjestani vele da je kriz napravio sam vlasnik (prije ovog Hercegovca lijecnika) jer je u biti bio jako pobozan,a kucu je prodao jer je zivio sam u toj kuci i htio je kupit nesto manje,a nas dragi lijecnik nikad nije zivio u toj kuci (pa cak ni onih negdje navedenih tri mjeseca) jer ju nikad nije ni uredjivao.
Znam dvije kuce koje slove kao uklete jos; jedna pokraj Hrvatske Kostajnice i jedna negdje kod Slavonskog Broda.Za to ne znam jel istina ili ne,al znam sigurno za jednu kucu kod Drvara gdje ljudi bjeze od te kuce na sve strane a nitko nikad ne zeli pricat o tome.

e a kakva je to kuca pokraj Hrvatske Kostajnice? co sam nesto o tom prije ali malo toga sam skuzio

mrkva666
27.08.2009., 13:13
Navodno je mala umrla u toj kući (????????)
I obitelj se odselila a ona je ostala.

Kuća je na glavnoj cesti kad se ide iz Zagreba desno.

e ovo iz Zagreba desno to ti je jako širok pojam :ne zna:

mrkva666
27.08.2009., 13:16

ajde ne benavi!!! sad će predsjednik skinut sve križeve i kuća će biti free:D:D:D:lol:

Gunr
02.09.2009., 21:32
i jeli itko išao na kraju :rofl:

is_none
05.09.2009., 21:54
ja sam za.
prijevoz imamo,cugu kupimo i to je to.
zasad nas je četvero

ok jel jos netko zainteresiran :mig:

lipi kajo
19.09.2009., 23:10
ja!

is_none
20.09.2009., 14:52
ja!

ok ajmo jos dobrovoljaca please :o

lav1
21.09.2009., 10:23
Ne komentiram priče o tkz. Ukletim kućama u ovom forumu. Nisam tamo bio i ništa o tome ne znam a ne bi ni želio tamo ići. Ja ću ispričati svoje iskustvo. Radi se o mojoj staroj rodnoj kući u Zagorju. To je bila drvena kuća kakve su se gradile davno u tim krajevima. Gradio ju je moj pradjed. Ja sam bio mali kad sam čuo priču mojeg oca. Ja sam bio jednom sa svojim djedom u kući sami. Bio sam tako mali da se toga ne sjećam. Došli su romi (u ono vrijeme su često tuda dolazili prosjačiti). Jedna je Romkinja počela sa pričom obraćajući se mom djedu da je ta kuća ukleta, da su ispod poda (bio je zemljani) samo na jedan štih lopate ukopane kosti i to vrlo mnogo. Daj djede lopatu, pokazat ću ti. Kosti iskopajte i dajte napraviti zaštitu kuće jer ćete svi propasti, pogotovo to dijeti (misleći na mene). Djed im nije vjerovao i potjerao ih je misleći da ga žele opljačkati. Međutim, ja se sjećam kad sam bio veći, doživljaja čudnih manifestacija u toj kući. Čuo bi neke čudne šumove kao neko zujanje i grcanje iz neodređenog mjesta, desile bi se neke štete kad bi ja bio sam doma, roditelji bi pokrivili mene i dobio bi dosta batina ne mogavši dokazati da to nisam ja napravio. Često bi osjećao neobjašnjivo gađenje na hranu i ne bi mogao jesti. Moja baka je jednu noć doživjela dodir neke ledene ruke koja ju je jednostavno vukla kao u zemlju, sve dotle dok starci nisu upalili svjetlo. U tom trenutku to je prestalo. Jednom se jednostavno od nikud usred prostorije stvorila žaba krastača. Jedan vrlo čudan doživljaj imao je i moj otac. Bilo je ranih i čudnih smrtnih slučajeva, neimaštine i ostalih zala u obitelji. Ja sam bio boležljiv i čudan sam sebi i drugima kao dijete, često noćima bez razloga plakajući i viđajući neke prikaze. To sve govori u prilog ukletosti kuće. Stvar je izašla na vidjelo kad se na djelomično tom mjestu gradila nova kuća. Kad su iskapali zemlju ispod te prostorije, stvarno su tu bile raznorazne kosti i kosturi životinja. Tu je nekad davno bilo mrcilište (mjesto gdje su se zakapale uginule životinje) a iznad toga svega odrasle su generacije osoba moje obitelji ali poznavajući ih, stvarno su ostale posljedice, a pogotovo na meni. Tek tada se otac sjetio one priče moga djeda, što mu je romkinja rekla. Tražeći pomoć za sebe i suprugu zbog zla u koje smo upali (dobar dio razloga i dugi moj boravak u toj kući) jedan bioenergetičar je rekao da izgraditi kuću na mrcilištu je isto kao i na mjestu nekadašnjih groblja, a u neku ruku čak i gore. Na takvim mjestima borave entiteti iz onostranosti koji mogu u datim situacijama nauditi ljudima a pogotovo im narušiti zdravlje. Na tome mjestu je nova moderna kuća. One kosti i zemlja je maknuta. Ukućani su uglavnom sretni ali ja tu više ne živim i rijetko dolazim a jedini sam muški živući član te obitelji, ali jednostavno kao da me je netko od tu nogom izbacio ali s nikim nisam u svađi, a ta nova kuća u kojoj sam malo živio ostala mi je samo čežnja i uspomena. Oženivši se prije tridesetak godina, i odlaskom iz tog kraja mislio sam da ću naći neki bolji život, međutim skupa sa ženom stupio sam u pravi pakao kao samom đavlu u kanđe. Ali to je druga priča ali dosta nadovezana na ovu. Očito nekih prokletstava se ne može riješiti a posljedice ostaju cijeli život, ali bar je lakše ako se iskustva mogu sa nekim podijeliti, makar znam da mnogi ne će vjerovati isto ko i ja nisam vjerovao dok nisam iskusio.

Hugach
12.10.2009., 14:40
ok ajmo jos dobrovoljaca please :o

pozdrav ekipa, ima neke vrijeme da sam na forumu niam bas akivni, prije sam stalo iso po tim kucama sta kazu da su uklete, negdje sam imo onak nelagodna iskustva sve u svemu jako zanimljivo nemogu rec sa sam vidio duha ili nesto slicno, ali dosta nelagodni dozivljaji, opet sam se poceo zanimat za takve stvari, inace sam iz zg, imam 20 godina..ako je ko zainteresiran da napravimo neku ekipu pa da se malo sa time pozabavimo, i ne samo sa tim kucama i sa drugim paranormalnim stvarima!pozzz

Balaic
12.10.2009., 16:38
Ova se tema već provlači dobrih 50 stranica,većina vas dogovara neke izlete i na kraju ništa od toga.Evo ja živim 200m od te kuće pa se možemo dogovorit oko toga već jednom...

Hugach
12.10.2009., 17:11
Ova se tema već provlači dobrih 50 stranica,većina vas dogovara neke izlete i na kraju ništa od toga.Evo ja živim 200m od te kuće pa se možemo dogovorit oko toga već jednom...

pa ok, al nisam mislio na tu kucu u skrinjarima, nego opcenito da se traze nove kuce i ide na nova mijesta, osobno sam bio u skrinjarima i nista osebno, mislim bar ja nisam nista vidio niti dozivio.

Hugach
12.10.2009., 17:27
al mozemo se dog i za tamo...meni ne smeta a i mislim da ih tu na forumu i jako puno koji bi htijeli otici tamo

Vess
12.10.2009., 22:27
Ne komentiram priče o tkz. Ukletim kućama u ovom forumu. Nisam tamo bio i ništa o tome ne znam a ne bi ni želio tamo ići. Ja ću ispričati svoje iskustvo. Radi se o mojoj staroj rodnoj kući u Zagorju. To je bila drvena kuća kakve su se gradile davno u tim krajevima. Gradio ju je moj pradjed. Ja sam bio mali kad sam čuo priču mojeg oca. Ja sam bio jednom sa svojim djedom u kući sami. Bio sam tako mali da se toga ne sjećam. Došli su romi (u ono vrijeme su često tuda dolazili prosjačiti). Jedna je Romkinja počela sa pričom obraćajući se mom djedu da je ta kuća ukleta, da su ispod poda (bio je zemljani) samo na jedan štih lopate ukopane kosti i to vrlo mnogo. Daj djede lopatu, pokazat ću ti. Kosti iskopajte i dajte napraviti zaštitu kuće jer ćete svi propasti, pogotovo to dijeti (misleći na mene). Djed im nije vjerovao i potjerao ih je misleći da ga žele opljačkati. Međutim, ja se sjećam kad sam bio veći, doživljaja čudnih manifestacija u toj kući. Čuo bi neke čudne šumove kao neko zujanje i grcanje iz neodređenog mjesta, desile bi se neke štete kad bi ja bio sam doma, roditelji bi pokrivili mene i dobio bi dosta batina ne mogavši dokazati da to nisam ja napravio. Često bi osjećao neobjašnjivo gađenje na hranu i ne bi mogao jesti. Moja baka je jednu noć doživjela dodir neke ledene ruke koja ju je jednostavno vukla kao u zemlju, sve dotle dok starci nisu upalili svjetlo. U tom trenutku to je prestalo. Jednom se jednostavno od nikud usred prostorije stvorila žaba krastača. Jedan vrlo čudan doživljaj imao je i moj otac. Bilo je ranih i čudnih smrtnih slučajeva, neimaštine i ostalih zala u obitelji. Ja sam bio boležljiv i čudan sam sebi i drugima kao dijete, često noćima bez razloga plakajući i viđajući neke prikaze. To sve govori u prilog ukletosti kuće. Stvar je izašla na vidjelo kad se na djelomično tom mjestu gradila nova kuća. Kad su iskapali zemlju ispod te prostorije, stvarno su tu bile raznorazne kosti i kosturi životinja. Tu je nekad davno bilo mrcilište (mjesto gdje su se zakapale uginule životinje) a iznad toga svega odrasle su generacije osoba moje obitelji ali poznavajući ih, stvarno su ostale posljedice, a pogotovo na meni. Tek tada se otac sjetio one priče moga djeda, što mu je romkinja rekla. Tražeći pomoć za sebe i suprugu zbog zla u koje smo upali (dobar dio razloga i dugi moj boravak u toj kući) jedan bioenergetičar je rekao da izgraditi kuću na mrcilištu je isto kao i na mjestu nekadašnjih groblja, a u neku ruku čak i gore. Na takvim mjestima borave entiteti iz onostranosti koji mogu u datim situacijama nauditi ljudima a pogotovo im narušiti zdravlje. Na tome mjestu je nova moderna kuća. One kosti i zemlja je maknuta. Ukućani su uglavnom sretni ali ja tu više ne živim i rijetko dolazim a jedini sam muški živući član te obitelji, ali jednostavno kao da me je netko od tu nogom izbacio ali s nikim nisam u svađi, a ta nova kuća u kojoj sam malo živio ostala mi je samo čežnja i uspomena. Oženivši se prije tridesetak godina, i odlaskom iz tog kraja mislio sam da ću naći neki bolji život, međutim skupa sa ženom stupio sam u pravi pakao kao samom đavlu u kanđe. Ali to je druga priča ali dosta nadovezana na ovu. Očito nekih prokletstava se ne može riješiti a posljedice ostaju cijeli život, ali bar je lakše ako se iskustva mogu sa nekim podijeliti, makar znam da mnogi ne će vjerovati isto ko i ja nisam vjerovao dok nisam iskusio.

Zanimljivo...

Hugach
13.10.2009., 00:05
zanimljivo, cuo sam da ima po zagoruju tih ukletih kuca

zajebani111
13.10.2009., 13:53
idem i ja ,hocu i ja ici,,,,, povedite i mene

bas da se uvijerim u te price

Hugach
13.10.2009., 15:25
nemas beda sto nas je vise to ce biti vise straha:)

is_none
13.10.2009., 21:51
nemas beda sto nas je vise to ce biti vise straha:)

tako je!!!! :jumping:

Hugach
13.10.2009., 22:01
jer mozete ovaj viked?..ko moze ovaj vikend nek se javi, da organiziramo nesto!

Unicorn7
14.10.2009., 00:13
Ja bi išla, al nemrem ovaj vikend...Ajde fakat ljudi tko je za neka javi, mislim da bi mbilo fora iskustvo! Naravno, samo za one koji nisu ovdje zbog sprdačine.

Ana Marija
14.10.2009., 00:21
Vjerujem kako se pričama može svašta postići čak i da kuća bude ukleta. Odgoj djeteta je zapravo masterpiece. Ovako svakakvi pod utjecajima svega i svačega, stres itd... trebamo jedno nevino biće odgojiti onako - baš kako treba. Samo prenosimo dio sebe u nematerijalnom obliku. Ne bih rekla da je prokletstvo u pitanju već odgoj pa tako fino - ili ne - odgojen kročiš kroz život po nekakvim obrascima ponašanja.
Zašto bi se duh ili što već vezao za jedan građevinski objekt ako ima nesređene račune s nekim. Vjerojatnije bi mi bilo da duh dođe k toj osobi. Nisam baš shvatila zašto se duhovi toliko vežu uz određenu nekretninu i još k tome neodržavanu...
Graditi kuću na prostoru nekakvog groblja mi je jezivo. Meni bi to bilo bitno kao i pogled, lokacija i cijena građevinskog zemljišta. Nekako mi tu nema harmonije odmah u startu. Gradiš si dom na placu nekadašnjeg groblja, to mi jednostavno ne ide i gotovo.

Unicorn7
14.10.2009., 00:59
Vjerujem kako se pričama može svašta postići čak i da kuća bude ukleta. Odgoj djeteta je zapravo masterpiece. Ovako svakakvi pod utjecajima svega i svačega, stres itd... trebamo jedno nevino biće odgojiti onako - baš kako treba. Samo prenosimo dio sebe u nematerijalnom obliku. Ne bih rekla da je prokletstvo u pitanju već odgoj pa tako fino - ili ne - odgojen kročiš kroz život po nekakvim obrascima ponašanja.
Zašto bi se duh ili što već vezao za jedan građevinski objekt ako ima nesređene račune s nekim. Vjerojatnije bi mi bilo da duh dođe k toj osobi. Nisam baš shvatila zašto se duhovi toliko vežu uz određenu nekretninu i još k tome neodržavanu...
Graditi kuću na prostoru nekakvog groblja mi je jezivo. Meni bi to bilo bitno kao i pogled, lokacija i cijena građevinskog zemljišta. Nekako mi tu nema harmonije odmah u startu. Gradiš si dom na placu nekadašnjeg groblja, to mi jednostavno ne ide i gotovo.

Duhovi su nekadašnji stanari tih kuća, zato i ostaju, mogu ostati tisućama godina nevezano za nesređene račune, a poltegeist je nešto sasvim drugo od ovakvog duha...To je oduvijek bilo tako i to zna svatko tko se bar malo razumije u takve stvari...a oni nisu znali da je kuća izgrađena na groblju dok ga nisu otkrili. Piše ti. Pozdrav.

Ana Marija
14.10.2009., 01:12
Hvala. Zvuči mi kao vic kad čujem da se pojavljuje duh u zapuštenoj kući. Da, nemam prakse i teorije na bazi čega bih mogla raspravljati. Zanima me kako se duha koji nastanjuje svoju nekadašnju kuću može, recimo, odkloniti iz tog prostora, koji bi razlozi mogli biti da se duh zadržava na takvom prostoru? Nasljedila sam nekretninu oko čega je bilo dosta trzavica još za života pokojnika a pogotovo nakon ostavinske rasprave (iako sam ja jedini nasljednik prvog reda).

Unicorn7
14.10.2009., 01:24
Hvala. Zvuči mi kao vic kad čujem da se pojavljuje duh u zapuštenoj kući. Da, nemam prakse i teorije na bazi čega bih mogla raspravljati. Zanima me kako se duha koji nastanjuje svoju nekadašnju kuću može, recimo, odkloniti iz tog prostora, koji bi razlozi mogli biti da se duh zadržava na takvom prostoru? Nasljedila sam nekretninu oko čega je bilo dosta trzavica još za života pokojnika a pogotovo nakon ostavinske rasprave (iako sam ja jedini nasljednik prvog reda).

Nema na čemu :) Postoje razne metode, prvo bi mi trebala reći što se dešavalo i što se točno dešava...i da li je duh povezan s tobom u obiteljskom smislu?

Ana Marija
14.10.2009., 08:11
Nisam primjetila neobičnosti, ne živim na toj adresi. Nisam ispunila posljednju želju pokojnika smatrajući ju neumjesnom i posljedicom lošeg stanja zbog bolesti. Iz tog razloga sam postavila pitanje. Pokojna osoba mi je bila majka. Situacija je komplicirana što se etike tiće. Čitajući ove postove malo sam se uznemirila.

Unicorn7
14.10.2009., 13:11
Nisam primjetila neobičnosti, ne živim na toj adresi. Nisam ispunila posljednju želju pokojnika smatrajući ju neumjesnom i posljedicom lošeg stanja zbog bolesti. Iz tog razloga sam postavila pitanje. Pokojna osoba mi je bila majka. Situacija je komplicirana što se etike tiće. Čitajući ove postove malo sam se uznemirila.

Možda želja i nije tolko neumjesna kolko misliš, nastavi na privat, molim te.

Hugach
14.10.2009., 18:23
Ja bi išla, al nemrem ovaj vikend...Ajde fakat ljudi tko je za neka javi, mislim da bi mbilo fora iskustvo! Naravno, samo za one koji nisu ovdje zbog sprdačine.

Dog cemo se kad svi mozemo, to jest bar nas 4 ili 5...Unicorn kad ti mozes koji dan, da ocnemo od tebe prvo!

Unicorn7
14.10.2009., 21:37
Dog cemo se kad svi mozemo, to jest bar nas 4 ili 5...Unicorn kad ti mozes koji dan, da ocnemo od tebe prvo!

ja mogu vikendima...

Hugach
14.10.2009., 21:57
ja mogu vikendima...

ok, mislim da svima pase vikednom!

Ragnarök
15.10.2009., 01:21

Ev ja sam iz Slavonskog Broda i još nisam čuo za neku ukletu kuću u blizini...jel može još koji detalj da provjerim. Tražio sam po netu ali nije mi ništa korisno izbacilo. :ne zna:

Unicorn7
15.10.2009., 09:10
Ali zbog loših iskustva na ovom forumu ne znam tko ovdje uopće može biti siguran da će se ovo uistinu i ostvariti...?

Hugach
15.10.2009., 10:04
Ali zbog loših iskustva na ovom forumu ne znam tko ovdje uopće može biti siguran da će se ovo uistinu i ostvariti...?

Ostvarit ce se, ako to fakat ocemo, za sebe sam siguran, sad trebamo nac ar ljudi jos ozbiljnih, i mozemo krenut

Unicorn7
15.10.2009., 12:30
Ostvarit ce se, ako to fakat ocemo, za sebe sam siguran, sad trebamo nac ar ljudi jos ozbiljnih, i mozemo krenut

U redu, držim te za riječ.

Hugach
15.10.2009., 14:19
svi znate za bolnicu brestovec na sljemenu, rije 100 godina je gore bio masovni pokolj peko 100 ljudi je masakrirano, mi smo isli gore za sisvete, magla se spustila, bilo je oko pola 11 na vecer.neka sporedna cesta vodi do tamo usli smo sa autom razvalili smo ranpu.i sad mi krenemo u nutra dodemo do bolnice, izademo iz auta krenemo da cemo uc i nesto pocne režat.bilo nas je oko 5 sve nas panika copila, vise niko nije bio tolko hrabar.pricalo se da su se i sotonisti skupljali gore, ali mislim da nema nikog gore.sad ekipa igra painbol.bio sam i po danu sve sam obiso imaju dva objekta jedan 50 metara dalje, to sve izgleda ko neki drugi svijet pre zanimljivo je, ima i neki podrum u koji se nije moglo uc jer su vrata bila zablokirana to jest ormari neki su bili nabacani sa vajske strane koda je neko nekog zatvorio dolje, sve u svemmu jako zanimljivo za pogledat, pa ako netko oce moze otici, mozda nesto i otkrije

race boy
18.10.2009., 15:20
Mmm ja živim u gracanina(podsljeme) mogli bi se zaletit do tamo :zubo:

Passenger_57
18.10.2009., 19:03
Mmm ja živim u gracanina(podsljeme) mogli bi se zaletit do tamo :zubo:
šta ima tamo,ja iduće godine useljavam u Mlinove:eek::)

race boy
20.10.2009., 18:28
Mlinovi sused a :D
ahh ima ima dosta toga od starih kuća u koje nebi ušo za milju Evera xd pa do hmm svega uglavnom samo treba nać

Ponosna_Hrvatica
20.10.2009., 19:08
zanimljivo, cuo sam da ima po zagoruju tih ukletih kuca

Naravno... U zagorskom mjestu Tugonici je ukleta ona kuća di se dogodio masakr. U zločinu što se dogodio 28. srpnja 2002., susjed obitelji Domišljanović, Branko Crnički (47), navodno psihički bolesnik, osumnjičen je da je hicima iz automatske puške ubio supružnike Franju (68) i Dragicu (66) Domišljanović, njihovu snahu Šteficu (47) i unuku Marinu (19).

Toj kući ni dan-danas nitko ne želi prići.

~Z~
21.10.2009., 03:19
Huh, ovo me sve zbilja malo uzdrmalo, makar sam isprve, odmah prokuzila i fejk price...

Naime, imah i ja jedno ajmo rec pomalo neugodno iskustvo...
Prije nekih 12-tak godina, mojoj mami je umrla teta i ostavila joj kućicu u centru mog grada... Budući da su moji zivjeli tad kod maminih staraca odlucili smo se preseliti dolje... Vibra mi je bila mogu rec ok u toj kuci..
.Uvijek je djelovala toplo, ne znam jer zbog dragih osoba koje su me okruzivale, ili zbog same kuce, kao građevine, jer je bila malena....

Ali....kad bi se svijetlo ugasilo, i kad bi otisla spavat, uvijek bi parket škripao (al ne onako normalno, kak je inace znao, nego su se culi bas tipicni ljudski koraci...) Ponavljam kucica je bila mala, i cula bi da se netko dizao usred noci...
Iskreno, uvijek sam bila fan tih parnormalnih tema, al ovaj put me toliko obuzeo osjecaj nelagode, da se nisam imala hrabrosti okrenut u krevetu da vidim sto je to. Buduci da sam dijelila sobu sa sestrom , imale smo krevet na kat...Uvijek sam spavala gore. I svaku noc jedna te ista radnja...negdje u gluho doba (2-3 ujutro) tocno neki metar koji me djelio od stropa sobe , culi su se koraci po tavanu.. I to usporeni, muski, hod...onako kao s noge na nogu... I to je znalo trajat satima. Navikla se ja poslije na to...Nisam nikome htjela nista govorit, jer tako i tako su mislili da sam luda jer me poceo pubertet lovit grdo.

I tako...dosla nenadana rastava braka mojih staraca, djeca pripala majici, i vratili se mi na onu staru prvu adresu. I pricala bas prije par mj. s mamom o dojmovima u onoj kuci. I ispricala ja njoj to... I ona mi ispricala kako je i ona cula korake identicne , jos kao dijete jer je nekad ta njena teta zivjela samo s mamom (moje majke bakom) u toj kuci i one su je cuvale ko dijete.

Kuca inace nije jako stara, mislim da je izgrađena '6o-tih godina. I culi smo price da je prije te kuce tamo bila i porculanska radionica (sto smo se uvijerili dok smo radili radove, cesto smo nalazili komade šarolikih starinskih tanjura).
A prica se da je bila i mesnica...:eek: (nalazili smo cak i kosti..)

Naime, zadnji dio te price mi je najgori...nije to mene nista toliko uplasilo...ali mamina teta je umrla u toj kuci (navodno je imala psihickih problema, jer je cijeli zivot zivjela sama) i umrla je u snu , sa slikom isusa u ruci.

Pa sad...ostadoh zbunjena nakon sveg ovog sto sam isprocitala... :confused:

Varja
21.10.2009., 18:40
Pozdrav, evo i ja bih htjela obići uklete kuće, pa ako se nešto ozbiljno planira, možete računati na mene, pogotovo ako se kuće nalaze u Zagrebu ili okolici.

Hugach
22.10.2009., 10:26
Pozdrav, evo i ja bih htjela obići uklete kuće, pa ako se nešto ozbiljno planira, možete računati na mene, pogotovo ako se kuće nalaze u Zagrebu ili okolici.

da ici cemo, samo se skupljka ozbinjna ekipa, ko je za nek mi se javi na privat, da se sve dogovirmo.

Engelchen00012
04.11.2009., 11:14
Nedavno sam se preselila u novi stan. Od prvog dana su se počele događati neobične stvari. Recimo, padanje predmeta, a nitko nije bio u njihovoj blizini, nestajanje stvari, i posebno nefunkcioniranje raznih tehničkih uređaja.

Osim toga, od tada mi ni u životu nije ništa bolje. Samo neke bizarnosti, upadam u vrlo nepovoljne situacije...kao da se sve urotilo protiv mene. Sve što pokušam, krene krivo.

Uz sve to, prve noći koju sam provela u novom stanu, sanjala sam krajnje uznemirujuć i čudan san. Počela su me hvatati neka depresivna raspoloženja, kao nikad dotad. Čak mi je padalo na pamet pitanje, zašto se ne bih ubila!

Pa, može li stvarno stan biti uklet?!

apollo.
04.11.2009., 11:30
Steraj si stanara van :D
Nemre ti niš napravit. Tj može ak ga se bojiš.

Ja prvo pitam tko su kaj su i kaj žele, ak nema odgovora, oprostite al mrš van! ;D;D;D
I onda više ne dave.

(osim onog s tavana, al njega sam pustil, tak se javlja sad foool rijetko)

visoka_peta
04.11.2009., 13:08
A šta je stan u nekoj staroj zgradi? Znaš tko je prije u njemu živio ili je bio dugo prazan?

Nemruth Dagi
04.11.2009., 13:53
Okadi cijeli stan tamjanom (imaš ga za kupiti na Kaptolu) pogotove sve kuteve. U svaki kut stavi malu zatvorenu kutijicu sa morskom soli i mijenjaj sol svakih 10 dana.

apollo.
04.11.2009., 14:11
Mislim da je moje jednostavnije i logičnije O.o

Nemruth Dagi
04.11.2009., 14:16
Mislim da je moje jednostavnije i logičnije O.o

Moje je učinkovitije!:lol:

Jason
04.11.2009., 14:21
Mah, to ti sve umišljaš, što je najgore misliš da je to zaoprave a nije. Isto kad ja ugasim PC, i legnem spavat. Bude potpuna tišina, odjednom osjetim neko lupanje. A niko ne lupa što je najgore. I osjećam kao da neko hoda u sobi. A znam da niko ne hoda. To je jednostavno ljudski instinkt.

Potpuno je nemoguće da stan bude uklet. I stan u kojem ja živim, je u zgradi koja je izgrađena prije 1950e. Baš star, i ono. Tata mi je pričao da je tu neko umro bla bla bla. Pa onda bilo je par mjesta gdje je skorena stara krv. Prolly, neko prije što je živio. Pao tu. Ili se ubio/ubijen. Uglavnom, ukleto ništa nije.

Samo reci sebi da to ne može bit stvarno.

FIGICA
04.11.2009., 14:49
Ja sam živjela u stanu gdje se žena ubila jel je bila sama i u depresiji i to sam saznala od susjeda,gazda mi je rekao da je umrla od srčanog udara...nikad ništa nisam čudno čula ni vidjela i baš sam se dobro osjećala u tom stanu,ko da me ta baba čuva

apollo.
04.11.2009., 15:10
ko da me ta baba čuva

što najčešće je slučaj sam kaj smo kukavice pa mislimo da nas svi žele poklat il neš :rofl: :rofl: :rofl:

Engelchen00012
05.11.2009., 15:22
Mah, to ti sve umišljaš, što je najgore misliš da je to zaoprave a nije. Isto kad ja ugasim PC, i legnem spavat. Bude potpuna tišina, odjednom osjetim neko lupanje. A niko ne lupa što je najgore. I osjećam kao da neko hoda u sobi. A znam da niko ne hoda. To je jednostavno ljudski instinkt.

Potpuno je nemoguće da stan bude uklet. I stan u kojem ja živim, je u zgradi koja je izgrađena prije 1950e. Baš star, i ono. Tata mi je pričao da je tu neko umro bla bla bla. Pa onda bilo je par mjesta gdje je skorena stara krv. Prolly, neko prije što je živio. Pao tu. Ili se ubio/ubijen. Uglavnom, ukleto ništa nije.

Samo reci sebi da to ne može bit stvarno.

A kako je moguće da kuća ili zemlja bude ukleta?!:)
Ili ti ne vjeruješ u kletve?:D

archDemba
08.11.2009., 02:42
i hocemo napravit od nas istrazicave il ne
ja znam za dosta ukletih kuca znam za obranu od duhova znaci talisman koji djeluje

Hugach
11.11.2009., 11:57
i hocemo napravit od nas istrazicave il ne
ja znam za dosta ukletih kuca znam za obranu od duhova znaci talisman koji djeluje

naravno da ocemo, treba napraviti temu bas za to, jer tu ce se svi izgubit

archDemba
14.11.2009., 02:41
pa vidim da se bas ne javljaju
bila je jedna stranica za istrazivace pa je vise nema

Hugach
15.11.2009., 10:37
pa vidim da se bas ne javljaju
bila je jedna stranica za istrazivace pa je vise nema

a steta nikog valjda nezanima

archDemba
17.11.2009., 01:07
to je glupo prvo bi se sve organiziralo pa na kraju nista od toga

bitanga.
11.03.2010., 19:02
E ja bi se sad malo tu podružila s vama. Eto ja znam jednu kuću tu u Zagrebu, al ona sad nije važna xD negoo ja sam mislila prizivat duhove, a znam da niko od mojih to ne bi učinio. al ja bi to napravila na onoj ouija boardu. to mi je jako zanimljivo pa ono. ako netko oće :)

lady vintage
21.03.2010., 21:16
A šta je s onom vilom Auer u, valjda, Tuškancu? Navodno je i ona ukleta...čitala sam to na netu, i baš sam se zainteresirala za taj slučaj... nisam baš našla podatke o nekim nasilnim činima, jedino što je izgrađena na starozagrebačkom groblju...što se tiče one kuće u Škrinjarima, s početka priče o njoj stalno pričaju da je ukleta, i ja sam k'o dijete slušala o tome iako sam čula da su neki ljudi, ono, prespavali tamo i da im ništ nije bilo...:ne zna:
ak se ko dogovori da ide tamo, voljela bi čut dojmove, iako sam i sama zainteresirana previše me je trta jer ja vjerujem u takve stvari...

marina kufner
06.04.2010., 21:28
Evo sad se zna, tko ce organizirat put?

tko je za iči tamo???????

KIKIC1994
07.04.2010., 10:48
Ima jedan napušteni hotel u lošinju, za kojeg je jedna žena što je u nekakvoj skupini od Sudca rekla da je strava..(naravno da sam morao ić unutra)
naime tako se tvrdi zato jer je u nekom trokutu, tj zato jer cini trokut
crkva, groblje i hotel, a izmedu njih nema nikakve prepreke znaci

G H
C

u tom polozaju stoje, kada sam prvi puta ušao prekrižio sam se i puklo je staklo iznad mene, bili su golubovi otkidanih glava, i jedan prijatelj je hodao i ispod njega je pukao pod i ostajao je stajati na tapetama i drzeci se za prozor..sva sreca izasao je bez posljedica...

FIGICA
07.04.2010., 15:09
Ima jedan napušteni hotel u lošinju, za kojeg je jedna žena što je u nekakvoj skupini od Sudca rekla da je strava..(naravno da sam morao ić unutra)

G H
C

u tom polozaju stoje, kada sam prvi puta ušao prekrižio sam se i puklo je staklo iznad mene, bili su golubovi otkidanih glava, i jedan prijatelj je hodao i ispod njega je pukao pod i ostajao je stajati na tapetama i drzeci se za prozor..sva sreca izasao je bez posljedica...

To je na Malom Lošinju ili Velom?Jel poznam Mali i koliko znam kraj groblja i crkve nema nikakvog hotela...

KIKIC1994
08.04.2010., 11:19
Veli losinj, pored zlatokrile

FIGICA
09.04.2010., 08:50
Veli losinj, pored zlatokrile

Onda ok,baš ću se raspitat malo kod starih lošinjana....

HollyP.S.
14.05.2010., 15:19

G H
C

Pozdrav:W
Imam pitanje. Da li je to kraj onog parkića?Jer između Crkve i groblja je parkić,a sa desne strane,gledao od Crkve ima nešto ograđeno kamenjem...Naime,valjda već dvadeset godina prolazim tamo i više se nisam ni pitala što je to, budući da je Lošinj pun napuštenih objekata i sad mi ti naletiš i zanima me:D
Unaprijed hvala!

ninapixie
06.06.2010., 18:07
evo našla na netu!!! :D
Kuća pored Vrbovca, u mjestu zvanom Škrinjari, jedno je od najrazvikanijih mjesta gdje vas usred noći mogu probuditi jezivi dječji plač, užasni krici i stravični, neobjašnjivi zvukovi. Stipe Ćurić je prije više desetaka godina, uloživši svoju ušteđevinu iz Njemačke, kuću namijenio jednom od svojih sinova, ali se, zbog paranormalnih zbivanja, sin u njoj nikada nije nastanio. Svojedobno je rekao da će pokloniti kuću prvome koji u njoj uspije prespavati do zore. Pokušala je skupina policajca, pa skupina bjelovarskih taksista, pa par smjelih avanturista. Neki su odustali, neki pate od amnezije, ostali su završili u ludnici. Kažu da je kuća sa znakovitim crnim križem iznad vrata i zakrivena bujnim raslinjem sagrađena na nekadašnjem groblju. Od 1997. se prodaje za simboličnu cijenu, no do danas zjapi prazna. Ili puna, kako vam drago.

mrkva666
21.06.2010., 18:58
Glupost,sve su to nelogične priče.Tko je gledao emisiju na NET-u unazad godinu dvije snimano u toj kuči u Škrinjarima mogao se uvjerit da je sve iscenirano i namješteno.Ajde da i ja nešto dodam -negdje sam pročitao da na tom mjestu u srednjem vjeku turci nabijali ljude na kolceve i vješali ih na prastari hrast!

lady vintage
22.06.2010., 13:05
ma cijela ta priča s ukletom kućom u Škrinjarima se je totalno razvodnila...i ja sam k'o mala slušala razne priče o njoj, kao neki govore da ima pa da nema duhova, pa onda da su neki koji su pokušali ostati u njoj završili na Vili Mariji (naša, tj. bjelovarska umobolnica), pa da su neki to radili iz zezancija, itd.

Uglavnom, sigurno će se nastaviti tako i dalje govoriti, iako već dosta dugo nisam čula ništa o toj kući...E da, a šta bilo s onom ekipom koja je željela otići tamo? Ak su bili, bilo bi dobro čuti rezultate :kava:

dinamoprecko
23.06.2010., 12:28
ma cijela ta priča s ukletom kućom u Škrinjarima se je totalno razvodnila...i ja sam k'o mala slušala razne priče o njoj, kao neki govore da ima pa da nema duhova, pa onda da su neki koji su pokušali ostati u njoj završili na Vili Mariji (naša, tj. bjelovarska umobolnica), pa da su neki to radili iz zezancija, itd.

Uglavnom, sigurno će se nastaviti tako i dalje govoriti, iako već dosta dugo nisam čula ništa o toj kući...E da, a šta bilo s onom ekipom koja je željela otići tamo? Ak su bili, bilo bi dobro čuti rezultate :kava:

ja sam bio i po noći i po dani i nema stvarno ništa:mig:

lady vintage
23.06.2010., 13:29
Kad si bio? S kim? Jel imaš kakve materijale što se tiče toga, tipa fotke, ili nešto?

dinamoprecko
24.06.2010., 13:14
Kad si bio? S kim? Jel imaš kakve materijale što se tiče toga, tipa fotke, ili nešto?

bio sam s ekipom,prolazili smo tam pa reko da vidimo to.Nismo slikali jer nismi imali kaj:ne zna:

Rippersenzibilna
24.06.2010., 22:40
Meni je za tu kuću u Škrinjarima pričao frend,rekao mi je da je bio u toj nekoj skupini koji su išli unutra i rekao je da su čuli lupanje vratima,krikove i svašta nešto.Ja,nabrijana kakva već jesam htjela sam vidjeti pa me je odvezao tamo.Gledala sam je sa ceste:rolleyes:bilo je 4 sata ujutro,još se neka magla spustila,kuća sva obrasla i zarasla...na brzinu sam se predomislila:D
Mislim,ne kužim tolika priča oko toga i na kraju netko ode i kaže 'pa nema tam niš':confused:To znači da su svi prije njega bili ludi ili su svi lagali?:ne zna:

robert_smith
25.06.2010., 12:13
Meni je za tu kuću u Škrinjarima pričao frend,rekao mi je da je bio u toj nekoj skupini koji su išli unutra i rekao je da su čuli lupanje vratima,krikove i svašta nešto.Ja,nabrijana kakva već jesam htjela sam vidjeti pa me je odvezao tamo.Gledala sam je sa ceste:rolleyes:bilo je 4 sata ujutro,još se neka magla spustila,kuća sva obrasla i zarasla...na brzinu sam se predomislila:D
Mislim,ne kužim tolika priča oko toga i na kraju netko ode i kaže 'pa nema tam niš':confused:To znači da su svi prije njega bili ludi ili su svi lagali?:ne zna:

Naravno da su lagali i pretjerivali,ako nečeg i ima nije tako očito.

lady vintage
27.06.2010., 19:52
Da, to i mene zbunjuje...neki kažu da definitivno ima tamo nešto, a drugi kažu da nema...e, sad, ko će ga znat :ne zna:

Imran
30.06.2010., 20:59
ne znam je li vec bilo pokazano, no ipak je to creme la creme od najukletijeg u rvatskoj

klik (http://www.tportal.hr/funbox/funtime/6956/10-naj-ukletih-mjesta-nasih-krajeva.html)

cd-doll
01.07.2010., 00:06
Moji imaju vikendicu u obližnjem selu i moja baka je čula (najvjerojatnije najtočniju i istinitu priču) o čemu se stvarno radi.

Navodno je tamo živjela neka obitelj a bila su i dva brata. I kad je počelo zahuktavanje oko Domovinskog rata oni su odlučili prodati tu kuću ali pošto je kuća glasila na obojicu nisu se mogli dogovorit oko cijene, jer je jedan tražio veću drugi manju i kajjaznam. Uglavnom oni su se posvađali oko toga svega i kad je rat počeo oni su otišli u Njemačku a kuća je ostala napuštena a poslje je i urušena i devastirana zbog rata i tog svega. A ove priče da su neki ludi došli od tuda imaju svoju pozadinu. Neke "bitange" su se tamo svakodnevno skupljale i pile itd. a i drogirali su se, i na kraju su navodno završili na odvikavanju (neki od njih). A bila je i ekipa NoveTV za emisiju provjereno, i nisu ništa našli.

Ja sam tamo prolazila sa autom milijun puta kad sam išla do bake i dede. I da istina tamo je opasni zavoj i vidi se crni križ na kući, ali nema ničeg posebnog u vezi kuće. Stara napuštena devastirana kuća ko i svaka takva druga a i uostalom kada se ide po staroj cesti na more može se vidjeti istih takvih stotinjak kuća koje su u istom takvom stanju zbog rata.

A vi koji govorite da ste bili tamo da ste se plašili, to je sve stvar vaše psihe, jer ja sam tuda svako malo prolazila i dok sam bila mala curica i nikad nisam nikakav strah/prisutnost/ili nešto treće, osjetila.

Uspjela sam samo ovo naći http://www.youtube.com/watch?v=rFPcK1mpD0c

A evo i još nešto malo dodatno za ove koji stvarno vjeruju (Slobodno mi recite da sam laik i da ne vjerujem u to;što je nije istina, jer vjerujem u takve stvari ali za ovu kuću sam prilično sigurna da su samo babske priče) i htjeli bi to istražiti ili ih zanimaju slike ili whatever..

http://diabolicfilth.blog.hr/2008/06/1625044427/ukleta-kuca-u-skrinjarima.html

Imran
01.07.2010., 18:28
nasuprot kuće gdje mi žive baka i djed je jedna napuštena kuća u kojoj nitko ne živi jer je nikad nisam ni vidio otvorenu...kao malom su mi pričali priče da kao da je tu živila jedna stara žena koja mislim čeka svog muža pomorca i da danas tamo obitava njezin duh, no par puta sam se približio i nisam ništa čuo

DexCro66
01.07.2010., 19:48
evo našla na netu!!! :D
Kuća pored Vrbovca, u mjestu zvanom Škrinjari ...
Vidim, ne čitaju se stari postovi. O tome se već jako puno raspravljalo ovdje.
Bio sam tamo, fotkao, objasnio...
Ova tema, strana 28 (http://www.forum.hr/showthread.php?t=204745&page=28)

lady vintage
01.07.2010., 21:37
Vidim, ne čitaju se stari postovi. O tome se već jako puno raspravljalo ovdje.
Bio sam tamo, fotkao, objasnio...
Ova tema, strana 28 (http://www.forum.hr/showthread.php?t=204745&page=28)

Da, da, sjećam se. Jedino si se ti odvažio ići slikati :top:, svi su drugi govorili da će ići pa ništa. I koliko sam vidjela, nije strašno. No, ja sam gore, malo iznad, navela kako će neki opet tvrditi da ima tamo nešto, a drugi opet da nema. Koliko sam shvatila, ti nisi imao nikakvih takvih "dogodovština". A čini se da nisu imali ni oni drugi što znaju, bar tako izgleda, često pijančevat tamo. Jedino me možda malo zbunjuje onda priča o bjelovarskim taksistima koji su išli prenoćiti tamo, pa su završili u Vili Mariji (bjelovarskoj ludnici), a i ostale priče o onima koji su tamo nešto doživjeli. Ali pretpostavljam da je to novinarsko napuhavanje.

cd-doll
01.07.2010., 22:24
Da, da, sjećam se. Jedino si se ti odvažio ići slikati :top:, svi su drugi govorili da će ići pa ništa. I koliko sam vidjela, nije strašno. No, ja sam gore, malo iznad, navela kako će neki opet tvrditi da ima tamo nešto, a drugi opet da nema. Koliko sam shvatila, ti nisi imao nikakvih takvih "dogodovština". A čini se da nisu imali ni oni drugi što znaju, bar tako izgleda, često pijančevat tamo. Jedino me možda malo zbunjuje onda priča o bjelovarskim taksistima koji su išli prenoćiti tamo, pa su završili u Vili Mariji (bjelovarskoj ludnici), a i ostale priče o onima koji su tamo nešto doživjeli. Ali pretpostavljam da je to novinarsko napuhavanje.

Ne nego babama seoskim dosadno pa šire okolo strašne priče. :rofl:

lady vintage
01.07.2010., 22:36
Ne nego babama seoskim dosadno pa šire okolo strašne priče. :rofl:

Ja nigdje nisam isključila ni tu mogućnost. Ljudi doista jesu skloni razno raznim izmišljanjima i naklapanjima. Uostalom vidi se iz mojih postova da sam samo konstatirala da se cijela ta priča razvodnila i da će uvijek biti onih koji će tvrditi jedno i onih koji će tvrditi drugo.

cd-doll
02.07.2010., 00:28
Ja nigdje nisam isključila ni tu mogućnost. Ljudi doista jesu skloni razno raznim izmišljanjima i naklapanjima. Uostalom vidi se iz mojih postova da sam samo konstatirala da se cijela ta priča razvodnila i da će uvijek biti onih koji će tvrditi jedno i onih koji će tvrditi drugo.

E točno to. E da i neznam dal si čula ili pročitala ali navodno da je tu priču o duhovima tj da je kuća ukleta proširio jedan od te dvojice braće koji su vlasnici toga. I to samo zato da ovaj drugi brat ne bi mogao prodat kuću.

lady vintage
02.07.2010., 01:44
E točno to. E da i neznam dal si čula ili pročitala ali navodno da je tu priču o duhovima tj da je kuća ukleta proširio jedan od te dvojice braće koji su vlasnici toga. I to samo zato da ovaj drugi brat ne bi mogao prodat kuću.

Pa k'o mala sam slušala o tome. Ona verzija koju sam ja čula je da je tu živjela neka disfunkcionalna obitelj, nasilan otac, podložna majka i njihovo dijete koje je upalo u bunar. Navodno se čuju užasni krici po noći, dječji plač i te sheme. Sve, uglavnom, što je navedeno već u prijašnjim postovima. Ali ja nikada nisam uzimala te priče za potvrđene, tj. niti sam mislila da je izmišljeno niti sam mislila da nije izmišljeno, jer ko što sam već prije napisala da su ljudi u stanju napravit iz buhe slona, a i uvijek će se naći neki dušobrižnik spreman posvjedočiti nešto čemu nije prisustvovao, ili o čemu zna vrlo malo. Tako da nemam neko mišljenje o tome je li opsjednuta ili nije. Uvijek će bit onih, kako sam rekla, koji će reći jedno, a odmah će im se suprotstaviti netko sa sasvim različitim stajalištem.

BUBI69
02.07.2010., 02:44
Meni je dosta da procitam da ima ljudi koji tamo idu pit, drogirat se, partijat, i to vjerujem uvijek isti ljudi idu.

Isli bi oni sigurno da su ista vidjeli i culi, a kako i dalje tamo lumpuju, tesko da ista ima!!

bitanga.
13.07.2010., 12:23
http://www.cro66.com/kuca/15.jpg

Oke..ja tu vidim kako neka ženska stoji :confused::confused::confused:
Jesam to samo ja ili??

D1esel
18.07.2010., 22:49
Evo jučerašnji događaj me potaknuo na duboko razmišljanje o ovoj "kući duhova", kad bi mi netko spomenuo prije par godina da je to "kuća duhova", smijao bih mu se, no prije god, dvije,.. sam počeo vjerovati u "duhove" barem što se te kuće tiče, ali ne i opčenito. Ali sada definitivno vjerujem da tamo nešto zaista postoji, bilo to duh, pojava ili nešto treće, ali da je zabrinjavajuće i nerazjašnjivo, jest.

http://img156.imageshack.us/img156/3957/58951111ar5.jpg

U toj kući je živjela jedna obitelj koja se odselila jer nisu mogli trpjeti te glasove, krikove, pojave i slično. Kasnije su mnogi pokušali ući unutra, dobro, istina je, mnogi su i uspjeli, ali ne sjećam se da je itko tko je unutra onako hrabar ušao, da je jednako hrabar izašao, nasuprot, svi su izašli u ogromnom strahu, plaču, uznemireni i prestrašeni, a navodno je bilo i smrtnih slučajeva. Vlasnik je 1998. godine rekao da će kuću prodati po mizarnoj cijeni onome tko provede cijelu noć tamo, no eto, prošlo je 12 godina od te ponude, i kuća i dalje stoji prazna i napuštena, ili ipak nije prazna? Hm, teško pitanje.

http://img84.imageshack.us/img84/2131/78373282mu1.jpg

No eto kad malo bolje razmislimo, da u toj kući zaista nema ništa, garantiram da bi se već neki beskučnici, cigani (ispricavam se na izrazu) i slični odavno doselili unutra i normalno živjeli. Dakako, svi koji nešto znaju o toj kući, koji su imali iskustava i najbliži susjedi, boje se govoriti o tome i kao da nešto skrivaju.

http://img528.imageshack.us/img528/8936/67412904qb8.jpg

Ima li netko još nekih informacija?
Ima li netko da je bio tamo u toj kući?
Ima li netko neki doživljaj iz te kuće?
Poznajete li nekoga da je tamo bio?
Kakve ste priče čuli od onih koji su bili?
Biste li se usudili ići unutra po danu/po mraku?
Vjerujete li uopće u ove pojave kojima mnogi svjedoče?

..samo da započnem raspravu pitanjima, nije obavezno ništa, pa tako ni odgovarati na njih, ali htio sam olakšati.

http://img528.imageshack.us/img528/7011/30765055ov4.jpg

p.s. Ispricavam se moderatorima ako sam na krivo mjesto stavio ovu temu ili ako tema već postoji, no ja na nju nigdje nisam naišao pa sam otvorio novu! Ako je slučajno na krivom mjestu, premjestite ju na pravo, a ako već postoji, svejedno molim da ne obrišete ovu. Hvala !

:mig:

Davidius
19.07.2010., 11:05
Imaš ovdje temu

http://www.forum.hr/showthread.php?t=204745

Raspravljalo se jako davno o tome, čak su i s Nove TV išli u akciju, ali nisu otkrili ništa novoga.

Zašto vjeruješ da tamo nešto postoji? Vidio/čuo si nešto na svoje oči/uši pa tako tvrdiš ili napamet? Napiši malo detaljnije, kad već otvaraš temu.

I ja vjerujem da postoji svijet van ovoga kakvog mi znamo (laički rečeno duhovi), ali to ne znači da ću svaku priču popušiti.

Imran
21.07.2010., 18:45
pa ovakve kuće se mogu nać u svakom napuštenom selu...a to što se čuju čudni zvukovi možda je posrijedi toga vremenske prilike, ili što neke životinje obitavaju tamo...neki vide čudno svijetlo i pomisle da je duh, a zapravo je krijesnica.....doduše vjerujem u duhove, ali neću sad svaku napuštenu kuću smatrat kućom duhova

anamary_
23.07.2010., 01:53
Oke..ja tu vidim kako neka ženska stoji :confused::confused::confused:
Jesam to samo ja ili??

Hehe, vidim i ja, i je ženska je, al od krvi i mesa :)

bitanga.
23.07.2010., 23:42
Hehe, vidim i ja, i je ženska je, al od krvi i mesa :)

Aha, znači netko je bio tamo s tim likom koji je slikao?
Ako nije, onda bi se trebali zabrinuti. :rofl:

archDemba
24.07.2010., 01:03
a jel zivis tamo pa znas o njoj ili si s neta skinio te slike
i konacno vidim taj kriz i hvala na slici
pa prije su ljudi crtali i ciglama pravili krizeve na kuci ne kuzim u cem je taj kriz poseban osim sto je obojan u crno

~Z~
24.07.2010., 15:27
Bila sam u toj kući prije par godina. Bio je već lagano sumrak, ekipa se skupila, sjeli u auto i otisli razgledat tu famoznu spooky građevinu. Došli tamo, izgrebli se na trnje dok smo uopce pokusavali uć u dvoriste. Uglavnom, odozada je stari štagalj, niš posebno sve zraslo. Kad smo ušli u kuću, preplavio nas je samo osjecaj straha od raznih priča i činjenica da smo tamo i strah od toga da ne strgaš nogu jer je pod kuće, odnosno sam ulaz bio preplavljen nekakvim jutenim vrećema u kojima je bilo nešto što se drobilo pod nogama. Pitaj Boga..

Odmah s ulaza desno su stepenice koje vode na kat kuće. Jedina fora stvar je što je na tim stepenicama nekad bila staklena stijena koju je granama probio stari hrast, valjda dok je padao. I te grane se izvijale po stepeništu. Na gornji kat nam se nije dalo provlačit pa smo odlučili pronjuškat samo dolje.

Nakon stepenica, prva prostorija na desno bilo je mala kupaonica, s poluhrđavom kadom, na lijevoj strani prostorije i prozorom spuštenim unutra.
Ne sjećam se više dobro, cijelog rasporeda, ali ako se ne varam mislim da su još tri prostorije u igri. Jedna stoji nakoso, na desnoj, i dvije na lijevoj strani. Za njih se pričalo da su pune nekih sablasnih simbola ali jedino što smo mi tad pronašli bili su ustaški simboli i par parova potpisanih sprejem.

Možda postoji nešto, što mi taj tren nismo vidjeli, osjetili - doživjeli. Znam samo da postoji jako puno različitih verzija horor priča o toj kući, koje nikad nisu potvrđene.
...Ne znam dal je nova radila bilo kaj, ali znam da je NET tv, radio reportažu baš o toj kući, no kasnije se uspostavilo da je reportaža čista prevara, jer je komplet ekipa snimila interijer nekakvog vojnog doma iz Virovitice, gdje su i prespavali.

VragJeUOvojZeni
25.07.2010., 19:28
sta se tice tih ukletih kuca,vrlo jaka autosugestija ima i jako razarajuci utjecaj na nasa osjetila...pa osobe mogu zapasti u masovnu histeriju i halucinaciju...jer percepcija se,kod vrlo intenzivne autosugestije,mogu vrlo okrutno poigrat sa covjekom...da bi se stvarno otkrilo sta je tu umisljaj,a sta istina ,tribalo bi poslat stvarno extra cool i dusevno 100% zdrave,stabilne osobe,vrlo racionalne,koje ne viruju u te price pa vidit ishod dogadjaja...:):)

visualkei
25.07.2010., 19:41
Bila je jedna poznanica koja živi par kuća dalje. Kaže, kuća k'o kuća.

Najstrašnija stvar u vezi ove teme je neka baba koja je živjela/još uvijek živi s druge strane ceste, a voljela je potegnuti "par puta" iz boce pa je pričala gluparije a.k.a. puste priče. :s

Cijela fama je pokrenuta emisijom Živa istina (HRT) koja je napravila reportažu o navodnoj ukletoj kući u Škrinjarima, što je bilo davno prije OTV-ove sprdačine i inih TV postaja. Bajdvej, pogodite tko im je bio glavni "izvor" - baba the smuk :lol:

House`s Mistres
25.07.2010., 23:39
Nisam znala da je reportaža NET tevea zapravo fejk, tj. da nije snimana tamo. :(
Spooky.
Ja bi išla u tu kuću.

bitanga.
26.07.2010., 10:54
Pa valjda vidiš da je tu u mraku nešto rozo, jel da?

Nisam luda >.<

~Z~
26.07.2010., 22:21
Vjeruj, čisto traćenje vremena je odlazak tamo... Evo i danas sam opet prošla tom cestom , ko i svaki tjedan. I ništa, kuća i dalje stoji tamo, rolete potrgane vise s prozora. Jedino je taj križ čudan u svemu tome.

A to što nitko neće u tu kuću doć živjet ima više razloga. Kao prvo, na odvratnom je mjestu, glavna cesturina kojom tutnje kamioni, 30 m od mosta, na zavoju koji visi na kontra stranu, pa su i mnoge prometne nesreće povezivane upravo s tim. Prava istina je zapravo u nagibu zavoja. Nije da ne vjerujem u uklete kuće, ali u ovoj definitivno nema ništa. Osim autosugestivnog straha zbog činjenice da ulaziš u kuću koja je "ukleta".

House`s Mistres
26.07.2010., 23:52
Ma pretpostavljam da bi bio traćenje vremena, da, al ono.....Čisto iz radoznalosti.
Čula sam svakakve priče o ljudima koji su tamo živjeli i zašto ju uopće proglašavaju ukletom....To je postala svojevrsna urbana legenda već.
Pa me interesira.

tomo88
28.07.2010., 20:33
jel može netko na karti označiti di se ta kuća nalazi , često prolazim tom cestom ali ju nemogu nikak smjestiti di bi mogla biti

ilkn
28.01.2011., 23:07
pozdrav svima... gledanje jednog filma me potaknulo na razmišljanje o ukletim kućama i imam mali problemčić.. :D
prije par godina smo prijatelji i ja išli u vožnju biciklima, svaki dan drugo mjesto i zalutali smo u neko selo..zapela mi je za oči jedna kuća u potpunom hladu,bila mi je čudna i tek kad smo se približili smo vidjeli da nema prozore,cijela je zabetonirana..kasnije smo se raspitivali i došli do sedam različitih priča,a neki nas čak i uvjeravaju da takva kuća ne postoji..stvarno ne zezam i zanima me zna li netko o čemu pričam..koja je točno pozadina priče i postoje li slike? unaprijed hvala

dinamoprecko
30.01.2011., 20:15
pozdrav svima... gledanje jednog filma me potaknulo na razmišljanje o ukletim kućama i imam mali problemčić.. :D
prije par godina smo prijatelji i ja išli u vožnju biciklima, svaki dan drugo mjesto i zalutali smo u neko selo..zapela mi je za oči jedna kuća u potpunom hladu,bila mi je čudna i tek kad smo se približili smo vidjeli da nema prozore,cijela je zabetonirana..kasnije smo se raspitivali i došli do sedam različitih priča,a neki nas čak i uvjeravaju da takva kuća ne postoji..stvarno ne zezam i zanima me zna li netko o čemu pričam..koja je točno pozadina priče i postoje li slike? unaprijed hvala

a to je otprilike di?

Disease
05.02.2011., 13:04
Jeli ima išta u Splitu?

Brian Johnson
05.02.2011., 14:30
hm, čitajući ovo pao mi je na pamet jedan događaj koji sam se trudio zaboraviti, dakle.. inače se ne bojim ovakvih stvarii mislim da se čudne stvari često događaju ali su i velikim dijelom produkt ljudskog uma nastao strahom od takvih stvari.
jednom prilikom sam imao jako jako čudan događa pored zgrade za koju se pričalo da je ukleta.
dakle, bilo je negdje oko ponoć, bio sam sa frendicom koja za sebe kaže da može osjetiti duhove i bla bla bla.. smatrao sam da me zajebava.
zgrada se nalazi na vrhu jednog brijega, nekada je to bio radarski centar bivše vojske, i prilično je udaljena od naselja,s vremenom se cesta suzila naravno zbog okolnog raslinja.
prošao sam cestom nekih dva tri kilometra i došao na vrh ispred zgrade, naravno cesta je bila prohodna i nije bilo ničeg okolo, okrenuo sam se i stao da zapalimo (pogled je fenomenalan na grad i okolicu) i tada je moja suputnica rakla "ajmo odavde, osjećam da ima netko", ja naravno počnem zajebavat kao jesu vanzemaljci u blizini, baš bi volio upoznati nekog od njih :D:D, međutim tada je postala hm... amo reć smrtno ozbiljna i rekla, molim te ajmo, ne želim biti tu.
i ok, mislim sjebala mi je romantiku ali dobro, ajmo kad već toliko želiš, upalim auto, krenem..... jbt nešto grebe o asfalt!, užas! ova zapjenila skoro, otvorim vrata, izađem van, ogledam ispod: namotana žica od ograde (znate onu žicu kojom ljudi na selu zaštićuju imanje) i to cijeli smotak!, naravno idem ga izvuć ali nema šanse, i šta sad nego otvaraj gepek i dizalicom podigni auto izvuci žicu i bris. pri dolasku je put bio čist, prostor za okretanje je ogroman i nema šanse da sam previdio toliki komad žice, a i da sam ga pokupio pa osjetio bi valjda da sam prošao preko nečega.
ne drogiram se, ne umišljam, i ne bojim se takvih stvari, ali ovu više nigdje ne vodim sa sobom jer uvijek osjeti neki kurac i onda se dogodi neka neobjašnjiva pizdarija.

možda je vještica :D:D:D

išao sam još par puta sam gore po noći, nema ništa, zna se dogodit kakav čudni zvuk i to je sve.

Katherine Doll
13.02.2011., 21:43
Znate onu ukletu kuću u Vrbovcu koju će vlasnik dati bilo kome tko uspije u njoj prespavati jednu noć,međutim to još nitko nije uspio najjači i najjhrabriji frajeri su izdržali 2 do 3 sata,iznutra je puna rupa od metaka,jer su ljudi pokušavali nešto pogoditi...:E

hmm interesting

toncekk
13.02.2011., 23:56
Znate onu ukletu kuću u Vrbovcu koju će vlasnik dati bilo kome tko uspije u njoj prespavati jednu noć,međutim to još nitko nije uspio najjači i najjhrabriji frajeri su izdržali 2 do 3 sata,iznutra je puna rupa od metaka,jer su ljudi pokušavali nešto pogoditi...:E

lol,znam ja,prolazim pokraj nje svaka 2 dana u tjednu vec 2 godine(na povratku iz bjelovara za zagreb)i moram priznat da kuca fkt izgleda spooky...zapustena i to,al na jako dobroj lokaciji(uz samu cestu glavnu)tak da ziher i vrijedi,stoga bih definitvno razmotrio priču o dva vlasnika(brata9te kuce koji su se posvađali oko prodaje..........al prvo kaj sam o njoj cuo je da je ukleta,i to mi je dosta ljudi reklo,ima ekipe koja je tam isla cugat pa su svesta culi/vidjeli.Al opet,sa skeptične strane,oni su tamo išli CUGAt pa i nije cudno da su nekaj vidjeli :horor:
al tko ce ga znat,bilo bi dobro otic tamo pa sve to proučit sa znanstvene strane,ponjet kamere i ostalo pa ostat par večeri tamo.......

dinamoprecko
14.02.2011., 13:05
U kući nema nikakvih rupa od metaka i to su priče za malu djecu. Je, istina je da kuća izgleda malo sablasno i strašno pogotovo kada lagano pada mrak. Unutro jedino kaj je strašno je smeće koje oni koji piju/drogiraju se ili neznam kaj rade nutra ostavljaju.

Josip4
17.02.2011., 20:59
A da se konačno dogovorimo i svi zajedno prespavamo u nekoj od tih kuća, ali naravno bez alkohola.
Ponesemo i foto/video opremu.

Josip4
17.02.2011., 21:17
Evo pa uživajte...

http://www.youtube.com/watch?v=rFPcK1mpD0c

selma21
17.02.2011., 21:53
Naravno... U zagorskom mjestu Tugonici je ukleta ona kuća di se dogodio masakr. U zločinu što se dogodio 28. srpnja 2002., susjed obitelji Domišljanović, Branko Crnički (47), navodno psihički bolesnik, osumnjičen je da je hicima iz automatske puške ubio supružnike Franju (68) i Dragicu (66) Domišljanović, njihovu snahu Šteficu (47) i unuku Marinu (19).

Toj kući ni dan-danas nitko ne želi prići.

ma kaj ne želi, moji susjedi su ju htjeli kupiti jer su planirali da će proć nešto jeftinije, a treba im kuća.
međutim, sadašnji vlasnik nije baš bil pri volji dat ju jeftinije :o pa su odustali. inače, kuća ko kuća :ne zna:

NAJBOLJA
27.02.2011., 09:40
meni ta kuća oupće ne izgleda nista osobito spooky :ne zna: osim sto je žbunje okolo... i n nije u Vrbovcu, vec mjesto Sv Ivan Žabno, a nesrece se tam događaju kad je jebeni zavoj , nema to veze s duhovima... Kad mještani daju da se očisti to žbunje okolo, izgleda ko sasvim normalna kuća , više-manje samo zapuštena. :D

BiljanaD
01.03.2011., 17:22
heh,evo baš prošla kraj nje, je da izgleda spooky,al brate mili takvih sam kuća danas vidjela bar sto...niš specijalno..ma da bi voljela otići tamo čist iz zezancije...

Epic hero
04.03.2011., 02:39
Cijela naša domovina je spooky.

dostavapoklona
18.03.2011., 11:31
Ok, oče li mi netko odgovoriti kaj se na kraju desilo?! Jel itko otišao u tu navodno ukletu kucu iz uvodnog posta i dali doista vlasnik kuce bi je poklonio onome tko prespava u njoj?
Ja osobno ne bi, al moj skeptik od mužica se javio odmah - da ne postoji lakši nacin "zaradit" si kucu :rofl:

dostavapoklona
18.03.2011., 14:14
Kako ste me doista zaintrigirali tom ukletom kučom, evo što sam našla o njoj na internetu, također postoji i snimak koji je napravio novinar emisije "Provjereno" koji su na kraj istraživali cijelu priču. Da ne duljime evo c/p u cijelosti što sam našla o kući:
Priča počinje ne toliko davne 1980. kada je kuća navodno izgrađena. Postoje različite mračne teze što se sve u kući od dana njena nastanka odvijalo.
Neki izvori navode kako je u njoj nasilnom smrću ubijena mlada žena te da je njeno tijelo zazidano ili zabetonirano u temelje. Također postoji priča da je nekoć kraj kuće postojao bunar te da je dijete, koje je nestalo iz obližnjeg kraja, u njega upalo pa smrtno stradalo.
Mještani sela Škrinjara nadomak Sv. Ivana Žabnog kod Bjelovara vjeruju da je kuća opsjednuta duhovima jer, kako svjedoče, u kasnim noćnim satima mogu se čuti jezoviti krici poput dječjeg plača, te stravični neobjašnjivi zvukovi.
Lokacija kod uklete kuće
Zadnji stanar uklete kuće bio je liječnik Stipe Ćurić. Uloživši svu svoju ušteđevinu koju je zaradio tijekom svoga života u Njemačkoj, htio ju je podariti svome sinu . No, ni tri puna mjeseca od kupnje kuće, obitelj Ćurić vratila se u Njemačku te kuća do danas stoji napuštena i devastirana.
Nakon što se pročulo za zbivanja u škrinjarskoj kući strave, policija je odlučila tome stati na kraj. Trojica policajaca namjerila su prenoćiti u kući da bi dokazali mještanima kako su to sve samo 'puke priče'. Oni koji su pokušali diskreditirati stravu u selu Šrkinjari, na kraju su postali njegovi krunski svjedoci. Jedan od policajaca naglo je odustao od zadatka te usred noći napustio kuću pritom doživjevši prometnu nesreću. Preostala dvojica policajaca posvjedočila su da su im zbivanja unutar dva sata prije odlaska iz kuće, kompletno izbrisana iz sjećanja, tj. da se ne mogu prisjetiti zbivanja uoči zore.
Priča se da ju je sadašnji vlasnik voljan podariti onome tko u njoj uspije prespavati noć, što navodno do sada nitko nije uspio
Zaljubljenici u paranormalno krenuli su u istraživanje o prošlosti kuće te pronašli možda ključni detalj. Navodno je kuća sagrađena na groblju, što možda objašnjava zlu kob ovoga mjesta.
Naravno da je ovakva priča potakla i medije te je napravljen prilog u magazinu Provjereno. Novinar koji je iskušao sreću te prespavao u ukletoj kući, preživio je no ipak se na snimku iz kuće pojavio zanimljivi detalj. Pri samom kraju priloga, možete vidjeti svjetlu sjenu koju je novinar uočio pregledavajući snimljeni materijal iz kuće, pa sada procijenite sami u što vjerujete…
snimak emisije Provjereno (http://http://www.youtube.com/watch?v=rFPcK1mpD0c)
Pogledala snimku, na kraju snimke kada su obrađivale kasete po kasetu primjetili su, a mogu svi jasno vidjet nešto poput "energije" ja sam to tak protumačila i to su uspjeli snimit tokom dana.

Sanja Enola
19.03.2011., 13:28
....

možeš li ponovo staviti link ili ako ti nije problem meni na pm...ne radi mi ovaj..

is_none
19.03.2011., 14:35
možeš li ponovo staviti link ili ako ti nije problem meni na pm...ne radi mi ovaj..

da ne radi link

dostavapoklona
19.03.2011., 14:48
Ukoliko link ne radi, na youtoube potražite je pod naslovom ukleta kuća u Škrinjara

marta5
08.05.2011., 21:26
što se tice te uklete kuce...heh ja osobno sam svjedok da tamo ima nesto...neznam sta ali ima...pustite price susjeda neznam zasto sute nije ni bitno, uglavnom ja sam iz slavonije i jako me vec godinama zanima ta kuca i tako sam jednom prolazila oko pol noci prema zagrebu i ...nesto je podletilo pod auto kad smo izasli nije bilo nicega , a udarac je bio toliki kao da smo udarili u covjeka...ja sam spavala...to me probudilo...sve smo pregledali cak i zaustavili drugi automobil, i oni su s nama gledali okolo po kanalu dali ima koga...ali nije bilo nikog, a na autu nije bilo nikakvog ostecenja, uglavnom kad sam pitala supruga gdje smo?? odgovori mi je ...škrinjari... u isto vrijeme smo pogledali u smjeru kuce i mi i ti ljudi...i jasno se vidilo u podkrovlju kuce tamo gdje su bili novinari provjerenog... kako se zarulja mrda lijevo desno i naravno radi...a jasno je da struje ta kuca nema...a nije bilo ni daska vjetra...ljetna mirna noc....jeza nas je protresla , ocito da su i ti ljudi znali o toj kuci nesta...dok smo se pogledali i pozdravili i bez rjeci sjeli u auto i odvezli svako u svom pravcu...suprug i ja smo sutili do zagreba..a on inace ne vjeruje u te paranormalne aktivnosti....tamo ima neceg...to je moja zadnja....

FoxMulder
08.05.2011., 23:39
....tamo ima neceg...to je moja zadnja....

nedaj Boze da je zadnja:D

ThoxHR
14.05.2011., 11:15
Evo otvaram iz ciste radoznalosti,vidim da nitko odavno nije otvorio pa da malo podijelite iskustva ako je tko imao,ja sam jednom bzvz isao do neke kuće o kojoj su pricali da je ukleta,pa nista nije bilo :D a inace su mi zanimljive takve stvari.Ona kuća kraj Bjelovara,izgleda mi kao izmisljotina,bilo je ekipa Provjereno sa nove TV pa nikom nista :ne zna:
Ps.nemojte ostavljat komentare poput praznovjerje,budalaštine itd.. jer ni ja ne vjerujem bas u to al su mi price fora,pa ako je netko imao neka slobodno isprica :)

NAJBOLJA
14.05.2011., 15:20
Joj ja idem svaki dan (skoro) u Bjelovar i nikad mi ništa nije uletilo pod auto. :ne zna: Mislim da si to ljud zabriju malo.... kolegica mi je blizu tamo, i kaže da nema nipšta, da su to priče za malu djecu. Kasno načer, zavuku se u kuću neki narkomani, i dogiraju, puše travu, i onda znaju zajebavat susjede.

ThoxHR
15.05.2011., 10:38
Joj ja idem svaki dan (skoro) u Bjelovar i nikad mi ništa nije uletilo pod auto. :ne zna: Mislim da si to ljud zabriju malo.... kolegica mi je blizu tamo, i kaže da nema nipšta, da su to priče za malu djecu. Kasno načer, zavuku se u kuću neki narkomani, i dogiraju, puše travu, i onda znaju zajebavat susjede.

hebeš tu kuću ja bi neku drugu pricu ako znate :D

lampion
15.05.2011., 13:35

po noći mnoge male životinje prelaze cestu - zec, jež, možda mačka, kuna...i zapletu se pod kotače ali uspiju pobjeć na suprotnu stranu ceste...eto rješenja...al ne, ljudi odma misle na Kuću duhova...:rofl::rofl:

A da se konačno dogovorimo i svi zajedno prespavamo u nekoj od tih kuća, ali naravno bez alkohola.
Ponesemo i foto/video opremu.

eto i ja sam za....:top:

ThoxHR
15.05.2011., 13:46
eto i ja sam za....:top:

Dođite do mene rađe,ima u obliznjem naselju Mokošica 2-3 ljetnikovca(izgledaju ko dvorci :rofl:) o kojima se vec odavno sire glasine da su ukleti :)

lampion
15.05.2011., 15:48
Dođite do mene rađe,ima u obliznjem naselju Mokošica 2-3 ljetnikovca(izgledaju ko dvorci :rofl:) o kojima se vec odavno sire glasine da su ukleti :)

uf đe si mene našo...treba mi 6 sati čak i ako idem autocestom...:D
pa ajd odi slikaj to pa stavi slike ovdje. bar da vidimo dvorac.:top:

ThoxHR
15.05.2011., 19:45
uf đe si mene našo...treba mi 6 sati čak i ako idem autocestom...:D
pa ajd odi slikaj to pa stavi slike ovdje. bar da vidimo dvorac.:top:

To sam bezveze rekao,ne zamaraj se :) Probati cu,iovako vec odavno kanim poci do tog dvorrca iako je 12 km od DUbrovnika,al busom se to sve rijesi :D.

FoxMulder
16.05.2011., 01:33
To sam bezveze rekao,ne zamaraj se :) Probati cu,iovako vec odavno kanim poci do tog dvorrca iako je 12 km od DUbrovnika,al busom se to sve rijesi :D.

eto mene iduci tjedan u dubrovnik mozemo zajedno ? :D:D:D

ThoxHR
16.05.2011., 05:35
eto mene iduci tjedan u dubrovnik mozemo zajedno ? :D:D:D

Moram se i ja prvo raspitati gdje je tocno :D

lampion
09.06.2011., 21:05
zašto je tema zamrla?

Artois
11.06.2011., 11:59
kroz skrinjare sam prolazio barem 200-300 puta u zadnje dvi tri godine i da vam iskreno kazem nemam pojma gdje je ta kuca. ali se nikad nista cudno na cesti nije dogodilo.
ali ima zanimljivh prica tu,pogotovo ona od tipa pod nickom: jonhson nesto ili kako vec :D
da mu se zica zamotala i da je bio sa onom trebom. e to je zanimljiva prica.
i da,zasto je tema zamrla?

Irena Škrlin
29.07.2011., 09:41

jel ima kakav clanak?? ja bi isla tam ... :D bez problema

DexCro66
29.07.2011., 11:30
Malo pretraži stare postove na ovoj temi. Mislim da je i originalno ova tema postavljena zbog te kuće. Pošto ima puno postova, ne mogu na brzinu naći svoje. U svakom slučaju, ima opis mjesta, kako se tamo dođe, kak izgleda, fotke (ja sam fotkao) i naravno, jako puno rasprava o dotičnoj kućici.

Irena Škrlin
29.07.2011., 13:29
Malo pretraži stare postove na ovoj temi. Mislim da je i originalno ova tema postavljena zbog te kuće. Pošto ima puno postova, ne mogu na brzinu naći svoje. U svakom slučaju, ima opis mjesta, kako se tamo dođe, kak izgleda, fotke (ja sam fotkao) i naravno, jako puno rasprava o dotičnoj kućici.

jel to stvarno kuca duhova ili "kao" se samo tako zove...dali je isao tko tamo samo pogledati i kako mu se cinilo ?

što se tiče kuće,sve ti je zagarantirano da ćeš je dobit ak izdržiš,više ljudi može ić,al je stvar u tome da svako ima svoju sobu,i njoj mora doslovce zaspat(nezam zašto,al takva su pravila)

onda nema problema :) ja idem i sama ak treba samo neznam gdje je to--:/

zhigoleo
30.07.2011., 12:13
Naravno da je ovakva priča potakla i medije te je napravljen prilog u magazinu Provjereno. Novinar koji je iskušao sreću te prespavao u ukletoj kući, preživio je no ipak se na snimku iz kuće pojavio zanimljivi detalj. Pri samom kraju priloga, možete vidjeti svjetlu sjenu koju je novinar uočio pregledavajući snimljeni materijal iz kuće, pa sada procijenite sami u što vjerujete…
snimak emisije Provjereno (http://http://www.youtube.com/watch?v=rFPcK1mpD0c)
Pogledala snimku, na kraju snimke kada su obrađivale kasete po kasetu primjetili su, a mogu svi jasno vidjet nešto poput "energije" ja sam to tak protumačila i to su uspjeli snimit tokom dana.

I ... jel onda on na kraju dobio kuću?:zubo:

Čovjek je prespavao i preživio noć, jelte:mig:

Irena Škrlin
03.08.2011., 13:02
to je samo da se privuce pozornost ljudi...a da on dobrovoljno daje kucu haha nebi bas rekla ipak kakva je da je pare su u pitanju....

Frater HPK
09.08.2011., 17:25
Nije Hrvatska, ali je blisko susjedstvo:

Duh pohodi kuću u Novom Pazaru (http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2011&mm=08&dd=09&nav_id=530769)

Not_Your_Kind
28.08.2011., 15:08
ne znam je li vec bilo pokazano, no ipak je to creme la creme od najukletijeg u rvatskoj

klik (http://www.tportal.hr/funbox/funtime/6956/10-naj-ukletih-mjesta-nasih-krajeva.html)

što se tiče Pazinskog kolegija...provela sam tamo 4 godine, djevojka je počinila samoubojstvo jer je bila depresivna, i nisam primjetila ništa naobično u zgradi.

high_voltage
06.09.2011., 08:50
kod mene na tavnu se čuju neobični zvukovi,kao da netko hoda,baš koraci točno se čuje kako strop pucketa pod pritiskom,nije to tipično lupanje koje se može uvijek čuti.živio sam na dosta mjesta i nikada takvo što nisam čuo..buraz je znao čuti zvukove kao da netko nešto vuče neku kutiju.a inače živim u naselju koje je u ratu dosta bilo stradalo i leševa je bilo na sve strane.tako barem kažu,jer ovdje živim tek četiri godine.ali sve je prestalo nakon što je stara bacila po tavanu vodice i egzorcizirane soli.

VragJeUOvojZeni
16.09.2011., 16:27

I ja..:D

Prosvercala bi par lexaurina ili nesto jos jace za umirenje pa da vidimo bi li me i najuporniji i najbucniji duhovi probudili..:D

baby boy
07.11.2011., 03:20
evo ja znam da su za kuću pisali i bilo na tv-u kao da je ekipa nove tv i provjereno išla tamo snimali, međutim oni u toj kući nisu bili možda su te izvana samo snimili ali unutra nitko nije bio a kamoli da su prenočili unutra...

Angie88
07.11.2011., 19:42

http://www.forum.hr/showthread.php?t=133795

http://www.forum.hr/showthread.php?t=204745&page=60

;)

Angie88
07.11.2011., 19:44

http://www.tportal.hr/funbox/funtime/6956/10-naj-ukletih-mjesta-nasih-krajeva.html

https://www.facebook.com/pages/Ukleta-Ku%C4%87a-%C5%A0krinjari/162610580490742?sk=info

Googlaj.. kuća sa crnim križem... ima dosta toga na internetu :)

Enigma23
08.11.2011., 22:30
evo ja znam da su za kuću pisali i bilo na tv-u kao da je ekipa nove tv i provjereno išla tamo snimali, međutim oni u toj kući nisu bili možda su te izvana samo snimili ali unutra nitko nije bio a kamoli da su prenočili unutra...

oni su itekako bili snimali kuću tako što su bili U NJOJ nekoliko sati..ako mislimo na isto........dali misliš na ovo? http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/istrazili-smo-fenomen-ukletih-kuca-u-hrvatskoj.html

lady vintage
15.03.2012., 11:27
Dok sam tražila neki španjolski horor, slučajno sam naletila na ovu stranicu. Izgleda da je Španjolska prava riznica ukletih kuća, bolnica i sl.

http://www.foroswebgratis.com/tema-hechos_reales_casas_embrujadas-154662-2210390.htm

Uhvatit ću se prijevoda, možda mi i uspije :D
Btw, imam dojam da su španjolske uklete kuće puno jezovitije nego naše :D

lady vintage
15.03.2012., 12:38
Ja ću za početak obradit jednu takvu ukletu kuću, a kasnije vjerojatno i više (s obzirom da nisam na ti sa španjolskim :D ).

Ochate-ukleto selo

Uz pomoć googlea i svojeg sapuničarskog španjolskog :zubo:, tekst se svodi na ovo:

Ochate je selo koje je mrtvo i zaboravljeno. U središte pozornosti je došlo 1981. zbog opažanja NLO-a. Riječ Ochate znači tajna vrata. To je selo mrtvo, a prvi put se pojavljuje 1134. pod drugim imenom. Tada se zvao Goate. Selo se nalazi u županiji Trevino (Burgos), 14 km udaljeno od Vittoria. Može se doći autom do San Vicenteja, a kasnije se mora nastaviti pješice neasfaltiranim putem. Najprije treba doći do tornja Ochate. Samo ga treba vizualno slijediti i doći će se do sela Ochate.
Povijest paranormalnih događanja započinje 1868. kada župnik Antonio Villegas misteriozno nestaje. On je bio otišao u samostan u Berogodno da pokupi neke alate. Nekoliko mještana je vidjelo kako se penje padinom (jer su u blizini neke padine,brežuljci, što li već). Nakon toga nestaje bez traga. Također je netragom nestao i jedan mladi seljak. U njegovoj kući je normalno pronađena odjeća, novac, osobne stvari. Spominje se i kako su našli hranu na pola pojedenu. Istog dana kada je taj mladi seljak nestao, selo je izgorjelo. Nitko nije mogao pronaći ništa što bi objasnilo ovu činjenicu koja je do dan-danas ostala nerazjašnjena.
Iz 1947. g. datira prvo izvješće viđavanja NLO-a iznad ruševina Ochate. Prisutnost neobičnih svjetala nad ruševinama Ochate prvi je primijetio jedan seljak. Drugo viđenje NLO-a datira iz 1978. godine, također nad ruševinama Ochate. NLO se je mogao vidjeti i 1981. Tada je viđeno plavo svjetlo koje dolazi iz smjera ruševina Ochate, a to je zabilježeno i od strane mnogih svjedoka koji su to također vidjeli.
No, nije samo NLO tamo zabilježen, nego i drugi "susreti". 1986. jedan biznismen koji se je zatekao kraj kule Ochate mogao je čuti korake oko sebe koji su koracali u krug, a u jednom času je osjetio dodir nečije ruke na svojem ramenu. Dalje se navodi kako je 1987. jedan muškarac čuo zvukove: radilo se o glasu jedne djevojčice koja je izgovorila riječ koja na jednom lokalnom narječju znači "Van", a u kuli je čuo glas odrasle žene koja ga je pitala "Što rade ova vrata zatvorena?". Kasnije su to istraživali i novinari televizije Druga dimenzija, koji su potvrdili da se i nakon 14 godina mogu čuti isti zvukovi. Protumačilo se da riječi te žene koja je pitala o vratima se mogu odnositi na to da su na prostoru Ochate tajna vrata, ili vrata u druge dimenzije, ili vrata smrti, ili vrata kroz koja su prošli svi oni koji su nestali.
Također 1987. se je dogodilo da je nekoliko kola vojne baze Araca u Vitorii je izgubilo više od 4 sata vremena na putovanje kroz gustu maglu u blizini Ochate. Između prvih i drugih kola nije se mogla uspostaviti komunikacija iako su se nalazili samo udaljeni 300 mts. Komunikacijski uređaji nisu radili, bile su neke smetnje, i kola se u tom periodu od 4 h nijednom nisu međusobno srela ni vidjela. Jedan narednik,odlučio je izaći iz kola van i potražiti druge. Narednik je dobro poznavao teren, no bez obzira na to, priznao je, osjećao se izgubljeno i kao da nije znao gdje je, te se je morao vratiti. Cijela ta situacija je završena odlukom da se vrate u bazu odakle su i krenuli.
Te iste godine, skupina istraživača odlučila istraživati Ochate. No, jedan od njih, kasnije se je u Ochati, u svojem autu ubio. Mjesec dana nakon njegove smrti njegovi prijatelji su čuli u jednoj šupi zvukove (lamentiranje,plač), no nisam shvatila gdje se nalazi ta šupa. Nakon što su ušli unutra vidjeli su ljudski lik sa karakterističnom bradom i kukastim nosom kakav je imao i taj istraživač koji se je ubio.

P.S. ako moderatori misle da treba ove moje postove preusmjerit, neka to učine. Tražila sam općenito temu uklete kuće, no nisam našla, pa sam na ovoj temi to odlučila postat.

Shock_MM
15.03.2012., 14:22
Prije nekoliko godina, jedan moj susjed (sklon kocki, al to je manje bitno za temu), je u partiji pokera na stol stavio ključeve od kuće. Doma se vratio bez njih. Dotada je bio u sretnom braku s dvoje djece. Od toga dana sve se promijenilo, obitelj mu se raspala, žena ga napustila skupa s djecom. Radi zaštite njegove privatnosti neću navoditi lokaciju, ali je ta kuća definitivno ukleta.

Bat Kol
18.03.2012., 21:46
Tema su uklete kuće u Hrvatskoj. Nema smisla pričati o nekoj tamo negdje. Sumnjam da forumaši imaju baš toliko iskustva iz prve ruke. NHF ppl, ali za sada neka tako ostane.

14Lonsdale88
22.03.2012., 09:44

Ima i u Županji takva jedna kuca koja je izgradena na mjestu gdje je bilo tursko groblje :D Kolko sam cuo vlasnik daje 500 kn za jednu noc tko prespava u njoj...do sad takvih nije bilo :kava:

nimfetamin
25.03.2012., 09:49
Mislim postoje i vjerujem u uklete kuće od kad sam pročitao onaj članak o crnim misama u večernjem vjerujem da tu ima nešto. Mislim koliko sam shvatio po tim filmovima da i ne mora bit napuštena kuća već dođe neka obitelj i useli u kuću u kojoj se nešto strašno dogodilo npr amitivil horror te se iz sretne familije pretvore u užas a u tim napuštenim kućama vjerujem tj mislim da su se održavale crne mise pa su uklete. mislim tko zna. Ja sam imao prilike upoznati jednog svećenika koji mi je potvrdio da ima ljudi koji se bave sa crnom magijom i da postoji zlo.

hera86
27.03.2012., 08:55
Prije nekoliko godina, jedan moj susjed (sklon kocki, al to je manje bitno za temu), je u partiji pokera na stol stavio ključeve od kuće. Doma se vratio bez njih. Dotada je bio u sretnom braku s dvoje djece. Od toga dana sve se promijenilo, obitelj mu se raspala, žena ga napustila skupa s djecom. Radi zaštite njegove privatnosti neću navoditi lokaciju, ali je ta kuća definitivno ukleta.

A možda ga je žena napustila zbog navedene ovisnosti o kocki:cerek:

BinHex
27.03.2012., 22:17
A šta ti očekuješ da ostane s njim nakon što je prokocka kuću, većina kockara ima problema s obitelji radi te svoje gadne ovisnosti.

žgru-konza
02.04.2012., 20:14
"KOŽARA" na Kantafigu,u Dubrovniku...Bio je o njoj prilog,u onoj emisiji o "ukletim kucama",koja se zvala "Tajanstvena Hrvatska"
Legenda kaze da je cura prije par stotina godina tamo prizvala demona,koji je ubio...Ja sam kao dijete cuo,da su pljackasi ubili i opljackali kozara,tocnije,zivog´ ga zazidali...Navodno se u ponoca cuje 12 udaraca bicem i kocija...:) Trenutno je tamo auta skola,ali nikad,bas nikad nisam vidio upjaeno svjetlo iza 9 navecer.

bbrinovs
28.06.2012., 01:37
neznam...po meni jako puno priča, prepričavanja, nagađanja ali nigdje konkretnog odgovora ili dokaza...

Holly G.
28.06.2012., 02:14
"KOŽARA" na Kantafigu,u Dubrovniku...Bio je o njoj prilog,u onoj emisiji o "ukletim kucama",koja se zvala "Tajanstvena Hrvatska"
Legenda kaze da je cura prije par stotina godina tamo prizvala demona,koji je ubio...Ja sam kao dijete cuo,da su pljackasi ubili i opljackali kozara,tocnije,zivog´ ga zazidali...Navodno se u ponoca cuje 12 udaraca bicem i kocija...:) Trenutno je tamo auta skola,ali nikad,bas nikad nisam vidio upjaeno svjetlo iza 9 navecer.

Tamo sigurno onda nitko ne prođe vozački:lol: A i u većini auto-škola svijetlo nije upaljeno iza 9 navečer.

A ovo s kockarom,da baš je kuća ukleta,da je prokockao auto i on bi bio uklet,ne?:rofl:
Da je narkoman,isto bi kad -tad ostao bez imovine i obitelji.
Čovjek ima problema,nije u kući problem.

ThoxHR
28.06.2012., 11:50

ŽaraKo :D Tamo pokraj igralista,cuo sam mnogo prica,ali nista ne vidjedoh,stajo sam i dosta puta na onoj taraci s lijeve strane do kasnih sati i nista nije bilo,ajde podijeli malo sa nama ako ista znas jos prica :)

spiksy_st3
29.06.2012., 07:16
uklete kuce bi mogle postat pravi biznis, kao i prodavanje duhova u bocici

iznenadili bi se kolko praznoglavih budala ima koji vjeruju u to i koji su cak spremni dat masne pare da im netko proda maglu i pricu

kakve uklete kuce, kakvi duhovi manite se snova i bajki

lampion
02.07.2012., 20:33
Ima i u Županji takva jedna kuca koja je izgradena na mjestu gdje je bilo tursko groblje :D Kolko sam cuo vlasnik daje 500 kn za jednu noc tko prespava u njoj...do sad takvih nije bilo :kava:

ček, jel nije iblo kandidata il nitko nije izdržao cijelu noć unutra??

drugo, jel povisio nagradu, ipak je inflacija i PDV i sve cijene su porasle? :D
i treće - nije isto ić tamo u zimi kad noć traje cca 16 sati i sad u ljeto kad je mrak od 21.00 pa do 04.00 :ne zna:

hamstercat
04.07.2012., 12:50
ako zelite ukletu kucu ili jos bolje ukletu bolnicu posjetite brestovac na sljemenu i probajte tamo provest noc, usred dana ekipa i ja smo dozivjeli toliko parnormalnih iskustava da sam imala nocne more tjednima,a da ne spominjem da tek sad nakon godine dana razmisljamo otic gore sa ful opremom i probamo snimit nesto...

lampion
07.07.2012., 21:50
ako zelite ukletu kucu ili jos bolje ukletu bolnicu posjetite brestovac na sljemenu i probajte tamo provest noc, usred dana ekipa i ja smo dozivjeli toliko parnormalnih iskustava da sam imala nocne more tjednima,a da ne spominjem da tek sad nakon godine dana razmisljamo otic gore sa ful opremom i probamo snimit nesto...

autosugestija je vražja stvar...:kava:

Bubameister
08.07.2012., 14:32
Čuo sam za neke kuče u Puli i Medulinu koje su navodno uklete,ako bi mogao tko navesti neke takve da ih mogu posjetiti.Čuo sam i za duhove koji su se pojavljivali na mornaričkom groblju,u okolici nekadašnjeg disko kluba piramida te i u Rojcu.

ZTS
08.07.2012., 18:04
Cuo sam i ja za neke spike da postoje takve kucice gdje ces, ako uspijes prenociti, dobiti poprilicnu novcanu svotu. Pa, give it a try ;)

ludi mjesec
08.07.2012., 22:36
Cuo sam i ja za neke spike da postoje takve kucice gdje ces, ako uspijes prenociti, dobiti poprilicnu novcanu svotu. Pa, give it a try ;)

To sa davanjem novca ako se prenoći u ukletoj kući su najobičnije budalaštine.Kao prvo ,tko bi konkretno davao taj novac i zasto.Znam za jednu ukletu kuću za koju se isto pričalo,ljudi su prenoćili ,no niti su ikog trazili da im da lovu niti im je nitko dao.I ne piše se kuča nego kuća.

marko_pu
08.07.2012., 22:52
Čuo sam za neke kuče u Puli i Medulinu koje su navodno uklete,ako bi mogao tko navesti neke takve da ih mogu posjetiti.Čuo sam i za duhove koji su se pojavljivali na mornaričkom groblju,u okolici nekadašnjeg disko kluba piramida te i u Rojcu.

nikad čuo za tako nešto u Puli!
kolega Slavonac je pričao da u nekom selu u Mađarskoj blizu granice sa HR su se dešavale jako čudne stvari, pričao je da je i on doživio nešto strašno u okolici toga sela!
kolega živi u Puli već godinama ali nešto toga tipa za Pulu nisam čuo ni od njega ni bilo kog drugog!

hamstercat
09.07.2012., 13:48
autosugestija je vražja stvar...:kava:

nije autosugestija imamo i dokaze

emnasut462
09.07.2012., 14:47

Ja sam bila u uvjerenju da struja (i oprema) trokira u prisustvu takvih bica? Ili previse gledala filmova :D

hamstercat
09.07.2012., 15:12
previse filmova :)

Garofeeder
09.07.2012., 16:11

Da? :kokice:

lampion
09.07.2012., 20:07

OK, ajd onda na PM neli link fotki ili još bolje video zapisa...

Napomena: fotošop ili razni sotweri za obradu videa mogu čuda napraviti (sjeti se svih hororaca američke produkcije) pa nemoj bit preetjerano uvjeren da ću ja na to popasti! :mig:

emnasut462
10.07.2012., 14:12
previse filmova :)

Onda super. Zivjela modrerna tehnologija :)

Samo treba imati zivaca za takvu secekusu. :D

hamstercat
10.07.2012., 19:51
meni nije cilj nikog uvjeravat ko mi se bahati i odma postavlja ko da sam lazljivac. dovoljno je lijepo zamolit,a uostalom radim na tome da se sve objavi na jednom mjestu.

ryell
16.07.2012., 01:58
Kaj, napali su vas oni manijaci koji se gore igraju rata? (paintball) :rofl:

hamstercat
16.07.2012., 14:29
te budale koje gore igraju paintball nemaju apsolutno nikakvog postovanja prema mrtvima jer gore ne samo da je bila bolnica za ljude kojima vise nije bilo spasa vec su gore pobijeni i vojnici koji su i pokopani negdje u okolici bolnice...

ludi mjesec
17.07.2012., 22:46
te budale koje gore igraju paintball nemaju apsolutno nikakvog postovanja prema mrtvima jer gore ne samo da je bila bolnica za ljude kojima vise nije bilo spasa vec su gore pobijeni i vojnici koji su i pokopani negdje u okolici bolnice...

Glupost.To onda znači da ako ću npr ležati u nekoj bolnici ne bih se smio nasmijati vicu koji mi ispriča netko sa susjednog kreveta jer je u toj bolnici umrlo puno ljudi.Ili se vozeći autoputom nebi smio slušati muziku i zabavljati se jer na svakom kilometru autoceste je netko poginuo.Mogao bih tako u nedogled sa primjerima.Po tome bi trebalo zabraniti i koncerte u pulskoj areni gdje se ljudi zabavljaju ,a znamo da su u rimskim arenama stradavali ljudi u gladijatorskim borbama,proždirali ljude lavovi i sl.To se sve u prošlosti događalo u pulskoj areni a sada se ljudi tamo smiju i zabavljaju.

hamstercat
23.07.2012., 10:26
razlika je u tome sto je tamo bio pravi pokolj i vrsili su se eksperimenti na ljudima, ako je tebi to ok to je tvoje misljenje...ali nemoj tude vrjedat

zabogi
26.07.2012., 21:16
pozz.
ja inače živim u slavoniji,jedno seoce blizu osjeka,nadaleko tog sela u šumi ima jedna mala od 3 metra napuštena, stara kuća po izgledu bar 100-injak godina.
pošto u svojoj kući nemam mjesta za alat tipa pila,kosilica,karijola,kompresor,čekići,sjekire itd...
onda to držim u toj kućici,udaljenoj od sela oko sto metara,pa se u njoj dešava u zadnje vrjeme nešto čudno,jedan starosjedioc u selu je rekao,da je prije par godina u njoj čuo šaputanje,a nije vidio nikog.
naravno ja tu kućicu imam na sebi već pet godina i nisam osjetio negativan utjecaj energije.
u utorak mi je susjed koji živi od te kućice oko 30 metara rekao da je čuo da sam ja palio motornu pilu u ponoć i s njom nešto pilio do tri ujutro.
on se meni u jutro oko 7h utorkom došao žalit,da sam ga uznemiravao,a ja sam tu noć od ponoći spavao ko medo,on meni prvo nije vjerovao,pa sam ga nekak uvjerio.
inače to se dogodilo i prošlu subotu,a da susjed nelaže sam se uvjerio,jer mi je u rezervaru pile nedostajalo sve ulje lancol,a noć prije sam je napunio.
pilu sam premjestio u gepek od auta pred kuću tamo je nitko nedira.
inače železna vrata kućice su pod lokotom a prozori začavlati,dali se pila kvari pa pali sama ili je netko diro neznam.

tu sam na nekoj drugoj temi naveo da mi po crkotini smrdi tavan.
sela mi je puna kapa,morat ću preselit u grad.

monty-zg
26.07.2012., 21:44

Manje maligana, bapskih priča i samoplašenja i bude sve ok, bez brige. :) Bio sam gore i danju i noću, zavlačio se u podrume i penjao na stepenice, vrludao posvuda, pa čak je ekipa i odavdje, s foruma, napravila zgodan izlet gore. I nitko, baš nitko nije doživio nikaj paranormalno. Osim možda uživancije na svježem zraku.
I da, gore je ubijeno 1945 dosta ljudi, domobrani, ustaše, civili, krivi i nekrivi. No toga po Medvednici ima toliko da bi se nekima kosa digla samo hodajući od bana Jelačića 100m lijevo i desno. A kamo ne negdje šire.
Btw, ti ubijeni ljudi nisu više na Brestovcu..
http://www.vecernji.hr/zagreb/u-gracanima-pronadeni-likvidirani-bolesnici-brestovca-clanak-430092
:)

hamstercat
27.07.2012., 10:23
gle ko hoce nek ide gore nemora se svima sve dogodit. postujem svacije misljenje,samo kazem svoje meni su se tamo izdogadala paranormalna iskustva kakva nisam mogla zamislit,a duha nije mogla uslikat nikakva bapska prica ili podsvjesno. tko zeli neka ide i provjeri. :) ,respect

Rippersenzibilna
28.07.2012., 21:38
gle ko hoce nek ide gore nemora se svima sve dogodit. postujem svacije misljenje,samo kazem svoje meni su se tamo izdogadala paranormalna iskustva kakva nisam mogla zamislit,a duha nije mogla uslikat nikakva bapska prica ili podsvjesno. tko zeli neka ide i provjeri. :) ,respect

Zašto ne napišeš konkretno,kakva si iskustva imala?

monty-zg
28.07.2012., 21:49
Ma sigurno su ušli u "mrtvačnicu" (to je kao neka fora) i tamo im je zafijukao vjetar kroz onu staru ventilaciju, zvuči kao da netko iz daljine kaže "huuuu". Naravno, uslijedilo je bježanje i onda je još opala koja pločica sa zida ili su poplašili onu mačketinu koja se tako šeta i tamani puhove. Pa je ona napravila dernek...
I naravno, oči ko sarme, "jesi čuo, jesam čuo", strah raste i samo dosta da pukne grančica...eto panike. :) Nisu prvi ni zadnji...a da su stali i samo se okrenuli prije nego su stigli do Šestina, možda bi se i slatko nasmijali. :)

odurni_gad
28.07.2012., 22:04
može li nakon 100 stranica neka konačna lista "top 10 ukletih"? Brestovac mi nije zanimljiv,tamo sam čak i bludničio prije 5-6 g. Sad cu na godišnji pa da prije no što zapalim na more provedem koju noć po tim kućama strave i užasa. ako netko hoće društvo je dobrodošlo,žensko pogotovo :zubo:

zabogi
29.07.2012., 18:47
može li nakon 100 stranica neka konačna lista "top 10 ukletih"? Brestovac mi nije zanimljiv,tamo sam čak i bludničio prije 5-6 g. Sad cu na godišnji pa da prije no što zapalim na more provedem koju noć po tim kućama strave i užasa. ako netko hoće društvo je dobrodošlo,žensko pogotovo :zubo:

najukletija ti je mjesto,tabor kuće i londonski toranj.
to sam čitao na googl i da su govorili da je englenski toranj toliko uklet da ni pas neće ni crna mačka stupit nogom u nutra:E:horor:.
pa kad već hoćeš iskusit nešto ukleto,avion karta i pravac u london:)
ako ideš na godišnji preporučujem london i okolicu tornja glavne skripte grada,za sve ljude poput tebe željne jeze i adrenalina.

zabogi
29.07.2012., 18:49

a u hrvatskoj preporučivam kuću u škrinjarima,nema je strašnije kod nas.

lampion
29.07.2012., 18:50

ma treba se skupit ekipa ali ne javno već tajno da nitko ne zna (kako nebi pravio kakve psine i zafrkancije sa tom ekipom) i sa video kamerama provest noć-dvije u tim "ukletim kućama" i onda javno objavit te snimke pa nek se vidi jel tu ima šta.

monty-zg
30.07.2012., 17:32
Bez brige, 3 godine već čekam da netko konačno pokaže bilo kakvu fotku, snimku ili makar mali dokaz onoga o čemu se tu raspreda.
Uvijek je priča ista.."išli nas nekoliko..dogodila se hrpa čuda...mi se opako zasr..li...to je hrpa čuda..sve je to paranormalno..mi smo ti koji ćemo pokazati/dokazati do sada neviđeno...i nikad poslije ni traga ni glasa o tome..-
:504::503:

Ajde višeee..hoću vidjet duuuuhaaaaa. Evo, ja ću vas odvest na Brestovac, samo mi poslikajte duhaaa.

Deck_zg
31.07.2012., 20:24
i ja ocem bit istraživač natprirodnog kao dylan dog :).tko će mene vodit negdje gdje ima duhića?

hamstercat
01.08.2012., 17:14
Zašto ne napišeš konkretno,kakva si iskustva imala?
imamo par fotki na kojima ima nesto,a njih cemo stavit kad skupimo jos neke materijale sve na jedno mjesto i objavit.

PIPBoy 2000
02.08.2012., 11:19
Bio sam u Brestovcu prije dvije godine... evo par zanimljivih fotki usred bijela dana koje sam napravio, po noći nebih se htio tamo zateći sam. :D

Izvana:

http://i48.tinypic.com/9ll7rt.jpg

Unutra, mislim prvi il drugi kat, zaboravih. Ovo na prozoru bi trebao biti dan, al ne kužim zašto je uslikano tako čudno, ne sjećam se da je vani bilo narančasto tog dana :confused::

http://i46.tinypic.com/2z70tap.jpg
http://i46.tinypic.com/11kli5v.jpg

Ovo je lift za stvari (hrana, medikamenti vjerojatno):

http://i50.tinypic.com/2qnva0k.jpg

Ovo je drugi dio sanatorija, znam samo da ove magle nije bilo... eerie.. heh:

http://i50.tinypic.com/291hr0i.jpg

Eto. :)

hamstercat
02.08.2012., 17:21
zanimljivo...

trbuhomzakruhom
02.08.2012., 18:09
A da se malo potrudite pa stavite vise fotki sa razlnih kolacija,to bi bilo bas super..

Rippersenzibilna
02.08.2012., 21:49
Pa to u Brestovcu izgleda kao noćna mora!
Mislim da je netko par stranica prije spomenuo onu kuću u Škrinjarima,da je bio tamo sa ekipom i napravio par fotki i isto tako je rekao da nije doživio ništa čudno.
Ja mu vjerujem.:ne zna:
I mislim da ne bih tamo otišla ni da mi netko plati,bez obzira šta netko govorio.U pravilu,ne vjerujem u takve stvari i ni za šta na svijetu ne bih željela da me netko uvjeri u suprotno.:D

PIPBoy 2000
03.08.2012., 11:55
Najviše sam se bojao da ne propadnem kroz kat jer je zgrada u totalno koma stanju. U velike sobe na katu uglavnom nisam baš ulazio, samo provirio jer je pod u poluraspadnutom stanju. Hodnici su još ok, stepenice tak-tak, negdje ih nema pa su neke drvene daske. U wc-ima mislim da još ima i poneka pločica, heh. Može se izaći skroz na krov. Inače, zgrada ima jako lijepo zamišljenu šetnjicu do drugog objekta... šteta što to gore propada.

hamstercat
03.08.2012., 17:12
jooj sad mi je grozno kaj neznam stavit sliku ovdje moram nagnjavit nekog da mi pomogne. ugl rekla sam da ce bit objavljene fotke na drugom mjestu i hoce al sad bi se bas uklopila.mi smo na prozoru gornjeg kata uslikali duha. ugl ja sam vidjela ko da netko gore hoda i kazem ekipi netko je gore trazimo nema nikog,odjednom dobim filing da moram slikat bas taj prozor kad smo dosli doma u prvi mah nema nista onda mi mama kaze povecaj prozor kaj nevidis muski lik gore ,povecam i stvarno tamo je. ma cudo kaj ima i plocica jos je moj djed gore isao i vadio parket i od njega kosnice za pcele radio,a susjedi si prozore nosili i na kuce stavljali,znam da je netko cak tanjure nosio doma cak sam ih i ja par nasla al razbijenih. moji roditelji kad su isli gore u mladosti su cak citali medicinske kartone koje su nasli u podrumu...al da steta je objekta,al ocito se nikom neda rusit i ponovo gradit

Icaros22
03.08.2012., 19:06
Daj stavite sliku više, bilokakvu samo da vidim te jebene uklete kuće.

visoka_peta
06.08.2012., 11:55
Ovo u Brestovcu mi izgleda stravično, nebi se voljela naći u blizini.

monty-zg
06.08.2012., 22:43
Bio sam u Brestovcu prije dvije godine... evo par zanimljivih fotki usred bijela dana koje sam napravio, po noći nebih se htio tamo zateći sam. :D

Izvana:

http://i48.tinypic.com/9ll7rt.jpg

Unutra, mislim prvi il drugi kat, zaboravih. Ovo na prozoru bi trebao biti dan, al ne kužim zašto je uslikano tako čudno, ne sjećam se da je vani bilo narančasto tog dana :confused::

http://i46.tinypic.com/2z70tap.jpg
http://i46.tinypic.com/11kli5v.jpg

Ovo je drugi dio sanatorija, znam samo da ove magle nije bilo... eerie.. heh:

http://i50.tinypic.com/291hr0i.jpg

Eto. :)

Fotke su uslikane katastrofa, ili na niskoj rezolucijji ili su fotkane mobijem. Zrnatost na fotki je tolika da se nikaj na njoj ne vidi kad se poveća. Ono narančasto ti je svjetlo od lišća izvana Ak nisi primjetio cijela okolina je te boje i malo sunca i li jačeg svijetla će dati tu nijansu.

Ona "magla" na fotki je tvoj dah dok si lovio fotku. U objektima je vlaga, vani je hladnije i kad dišeš ili se znojiš izlazi para koja najčešće upropasti hrpu dobrih "tunelskih" fotki. Dakle, na nijednoj nije ništa neprirodno, samo prirodni detalji.

PIPBoy 2000
06.08.2012., 23:30
Fotke su uslikane katastrofa, ili na niskoj rezolucijji ili su fotkane mobijem. Zrnatost na fotki je tolika da se nikaj na njoj ne vidi kad se poveća. Ono narančasto ti je svjetlo od lišća izvana Ak nisi primjetio cijela okolina je te boje i malo sunca i li jačeg svijetla će dati tu nijansu.

Ona "magla" na fotki je tvoj dah dok si lovio fotku. U objektima je vlaga, vani je hladnije i kad dišeš ili se znojiš izlazi para koja najčešće upropasti hrpu dobrih "tunelskih" fotki. Dakle, na nijednoj nije ništa neprirodno, samo prirodni detalji.

Fotke su uslikane dobro s obzirom da se radi o starom kompaktnom fotiću od mislim 3mpx koji usput nije moj, frend ga je nosio jer je htio bilo kakve fotke. Rezolucija je niska zbog foruma, a zrnatost je zbog fotića i kompresije. Nisam niti tvrdio da je nešt neprirodno, ionako sam više skeptik što sam i rekao.

monty-zg
06.08.2012., 23:59
S obzirom na današnje fotiće, bez ljutnje, 3mpix je ipak slabo. No, da je najjači fotić, fotka bi ti bila jedino malo bistrija i bez zrnatosti. I zapravo si pokazao sve kaj se tamo normalno može vidjet. Najjeziviji prizor u cijeloj bolnici na Brestovcu je hrpa nekakve ljigave plijesni ispod stepenica u zgradi u koju se ide iz glavne zgrade kroz belvedere.. Dakle, ta ljiga je strašna. A sve drugo vrlo realno i normalno. :mig:

lampion
07.08.2012., 08:51
netko neopterećen horror filmovima (ili netko tko ih uopće ne gleda) bi na tu kuču gledao kao na običnu ruševinu i nebi u njoj vidio nikakve demone niti utvare...autosugestija je gadna stvar - to ja uvijek kažem.

Icaros22
07.08.2012., 14:18
Lame...

lampion
07.08.2012., 20:13
evo moram dodati - ova kuća u Brestovcu dušu je dala za snimanje nekog low buđet horora iz HR produkcije...ali bi prošao puno bolje nego hrpa naših sapunjarskih smeća na koje se bacaju milijuni kuna...
pa makar to snimili amateri sa običnom video kamerom (nek bude noviji model u Full HD formatu)...

emnasut462
08.08.2012., 10:10
evo moram dodati - ova kuća u Brestovcu dušu je dala za snimanje nekog low buđet horora iz HR produkcije...ali bi prošao puno bolje nego hrpa naših sapunjarskih smeća na koje se bacaju milijuni kuna...
pa makar to snimili amateri sa običnom video kamerom (nek bude noviji model u Full HD formatu)...

Upravo sam to pomislila...treba ove slike poslati Amerima pa da vidis filma...blockbuster:D ili turisticki naplacivati ulaz. Tko je vlasnik zgrade?

ryell
09.08.2012., 00:27
Upravitelj je Zarazna bolnica tam na Zvijezdi.

ludi mjesec
09.08.2012., 20:12
Obična ruševna zgrada.Ne vidim kakve ima veze s temom.Takvih kuća i građevina ima kod nas u hr kolko hoćeš pogotovo na ratom opustošenim područjima.

XXqwertyXX
13.08.2012., 03:33
Lijep pozdrav svim ljudima koji vole i koje jako zanimaju takve paranormalne stvari,naravno pozdrav svima i koji ne vole. :D Uglavnom ovako,posto vidim da se tu prica o tim ukletim kucama i mjestima,i posto gledam vec neko vrijeme po internetu i nemogu nigdje nac da je netko piso o jednoj kuci u blizini mog kvarta,eto onda cu ja zapocet pricu pa da se i za tu kucu zna. Znaci radi se o kuci na tako zvanom "medvedskom bregu" . Ja inace zivim u podsljemenu i to je u blizini Čučerja, u okolici Zagreba. Stara ciglana kuca u kojoj se dogadaju jako cudne stvari,i di se cuju svakakvi i pomalo jezivi zvukovi. Ne pisem ovo radi glasina ili nekih gluposti,ovo pisem jer sam ja to OSOBNO dozivio i cuo,i jos puno mojih frendova,brat i da ne nabrajam dalje... Uglavnom radi se o kući koja stoji vec barem 20-30 godina netaknuta i u kojoj je umro covjek koji je bio muslimanske vjere,a po pricama starijih ljudi i susjeda,ta kuca je ukleta iz tog razloga jer je taj covjek koji je gradio tu kucu bio uzasno bolestan i svi susjedi su ga mrzili,molio ih je za pomoc da sagradi kucu a nitko mu nikad nije htio pomoc i svi su htjeli ili da otide ili da jednostavno umre. I on je od te bolesti umro ( neznam tocno koje bolesti, o tome jos niko nikad nije tocno isprico ) ali uglavnom neka teska. I on je prije smrti "ukleo" kucu jer je rekao neke rijeci u smislu: Dabog da ko god uso u ovo kucu sa namjerom krađe ili sa namjerom da sebi pomogne sa necim iz te kuce ili sa tom kucom,dabog da ne izaso ziv il neznam ni ja sta. Naravno to je mislio za susjede ali u redu nema veze. Ja kad sam prvi put usao u tu kucu,ja sam se najezio DO BOLA, imam skoro 19 godina,ulazio sam sa 2 frenda također moje godište... Usli smo jedva u taj hodnik u prizemlju, stajali smo nekih 15 minuta i nista nismo culi,usli smo oko 12 sati,i posto nismo nista culi malo smo otisli van kuce pricali malo zajebavali se i tako,i rekli da cemo uc oko 15 do 1. U 15 do 1 smo usli unutra, i da naglasim NISMO BILI PIJANI ILI NAPUŠENI,ili tako nesto,pa da smo halucinirali ili nesto drugo... Ne,bili smo totalno normalni i htjeli smo cut sta se dogada. Tad kad smo usli drugi put,mi smo poceli cut nekakve zvukove,al to nije bilo nista strasno,ko da je neznam netko naprimjer strugo nesto sa zidova,lomio kamencice il tako nesto,znaci nista. Ali nakon nekih 5-10 minuta,mi smo poceli cut korake,a ko god je tamo bio svi kazu da su culi korake,i to sve jace i jace sto si duze unutra,cak nakon nekog vremena sta si vise unutra,to se jace pocne cut kao da netko gazi po ciglama... i to sam osobno cuo i tolko sam se zasro da neznam jel bi se sad usudio u tu kucu uc sa nekim... Ali bilo je i malo "jacih" ljudi koji su usli unutra i prohodali cijelu kucu,cak je i kuca dosta velika,i kad god su usli u podrum,culi su korake po prizemlju,a kad su trcali po stepenicama na prizemlje i kad su gore dosli,culi su korake po podrumu i tako do beskonačnosti... Jednom su cak uzeli veliki reflektor i nosili ga po kuci i kad god su culi zvukove trcali po kuci i svjetlili,ali nikad nista... Ali jedan frend tvrdi da je nes vidio i taj covjek vise nezeli uc u tu kucu,nagovarali su ga svi ali je reko vise NIKAD. Ima 24 godine decko i stvarno se ne boji nicega,ali on kaze da kad je bio sa mojim burazom i jednim frendom unutra da je samo odjednom vidio "nešto" kako je proslo blizu njega na balkonu, i to se tolko uspanicio da je primio mog brata i tog frenda i poceo ih vuc van i trcat ko idiot...ispitivali su ga danima sta je vidio i kad god su ga pitali reko im je samo da je vidio nesto... Jadan covjek nije mogo spavat nocima poslije toga... Medutim te sve price nisu tolko bitne,nego samo zelim podjelit sa vama moj dozivljaj u toj kuci,i tu stvarno nema covjeka koji nezna za tu kucu,i vjerujte mi ako ste u blizini,i ako ste znatizeljni u te svrhe,trebali bi otic i malo se zaplašit :D I da naglasim jos nesto,prije bas i nisam vjerovo u duhove ili tako nesto,ali poslije te kuce vjerujem itekako! Gađali smo kucu kamenjem sa svih strana u svaku prostoriju,u toj kuci NEMA živog bića... Evo ja vas lijepo pozdravljam,ako imate komentare,slobodno pisite bas me zanima. I ako mislite da lazem,nemorate vjerovat,ali ja znam sta sam ja cuo. Peace!

prof56
13.08.2012., 12:20
Lijep pozdrav svim ljudima koji vole i koje jako zanimaju takve paranormalne stvari,naravno pozdrav svima i koji ne vole. :D Uglavnom ovako,posto vidim da se tu prica o tim ukletim kucama i mjestima,i posto gledam vec neko vrijeme po internetu i nemogu nigdje nac da je netko piso o jednoj kuci u blizini mog kvarta,eto onda cu ja zapocet pricu pa da se i za tu kucu zna. Znaci radi se o kuci na tako zvanom "medvedskom bregu" . Ja inace zivim u podsljemenu i to je u blizini Čučerja, u okolici Zagreba. Stara ciglana kuca u kojoj se dogadaju jako cudne stvari,i di se cuju svakakvi i pomalo jezivi zvukovi. Ne pisem ovo radi glasina ili nekih gluposti,ovo pisem jer sam ja to OSOBNO dozivio i cuo,i jos puno mojih frendova,brat i da ne nabrajam dalje... Uglavnom radi se o kući koja stoji vec barem 20-30 godina netaknuta i u kojoj je umro covjek koji je bio muslimanske vjere,a po pricama starijih ljudi i susjeda,ta kuca je ukleta iz tog razloga jer je taj covjek koji je gradio tu kucu bio uzasno bolestan i svi susjedi su ga mrzili,molio ih je za pomoc da sagradi kucu a nitko mu nikad nije htio pomoc i svi su htjeli ili da otide ili da jednostavno umre. I on je od te bolesti umro ( neznam tocno koje bolesti, o tome jos niko nikad nije tocno isprico ) ali uglavnom neka teska. I on je prije smrti "ukleo" kucu jer je rekao neke rijeci u smislu: Dabog da ko god uso u ovo kucu sa namjerom krađe ili sa namjerom da sebi pomogne sa necim iz te kuce ili sa tom kucom,dabog da ne izaso ziv il neznam ni ja sta. Naravno to je mislio za susjede ali u redu nema veze. Ja kad sam prvi put usao u tu kucu,ja sam se najezio DO BOLA, imam skoro 19 godina,ulazio sam sa 2 frenda također moje godište... Usli smo jedva u taj hodnik u prizemlju, stajali smo nekih 15 minuta i nista nismo culi,usli smo oko 12 sati,i posto nismo nista culi malo smo otisli van kuce pricali malo zajebavali se i tako,i rekli da cemo uc oko 15 do 1. U 15 do 1 smo usli unutra, i da naglasim NISMO BILI PIJANI ILI NAPUŠENI,ili tako nesto,pa da smo halucinirali ili nesto drugo... Ne,bili smo totalno normalni i htjeli smo cut sta se dogada. Tad kad smo usli drugi put,mi smo poceli cut nekakve zvukove,al to nije bilo nista strasno,ko da je neznam netko naprimjer strugo nesto sa zidova,lomio kamencice il tako nesto,znaci nista. Ali nakon nekih 5-10 minuta,mi smo poceli cut korake,a ko god je tamo bio svi kazu da su culi korake,i to sve jace i jace sto si duze unutra,cak nakon nekog vremena sta si vise unutra,to se jace pocne cut kao da netko gazi po ciglama... i to sam osobno cuo i tolko sam se zasro da neznam jel bi se sad usudio u tu kucu uc sa nekim... Ali bilo je i malo "jacih" ljudi koji su usli unutra i prohodali cijelu kucu,cak je i kuca dosta velika,i kad god su usli u podrum,culi su korake po prizemlju,a kad su trcali po stepenicama na prizemlje i kad su gore dosli,culi su korake po podrumu i tako do beskonačnosti... Jednom su cak uzeli veliki reflektor i nosili ga po kuci i kad god su culi zvukove trcali po kuci i svjetlili,ali nikad nista... Ali jedan frend tvrdi da je nes vidio i taj covjek vise nezeli uc u tu kucu,nagovarali su ga svi ali je reko vise NIKAD. Ima 24 godine decko i stvarno se ne boji nicega,ali on kaze da kad je bio sa mojim burazom i jednim frendom unutra da je samo odjednom vidio "nešto" kako je proslo blizu njega na balkonu, i to se tolko uspanicio da je primio mog brata i tog frenda i poceo ih vuc van i trcat ko idiot...ispitivali su ga danima sta je vidio i kad god su ga pitali reko im je samo da je vidio nesto... Jadan covjek nije mogo spavat nocima poslije toga... Medutim te sve price nisu tolko bitne,nego samo zelim podjelit sa vama moj dozivljaj u toj kuci,i tu stvarno nema covjeka koji nezna za tu kucu,i vjerujte mi ako ste u blizini,i ako ste znatizeljni u te svrhe,trebali bi otic i malo se zaplašit :D I da naglasim jos nesto,prije bas i nisam vjerovo u duhove ili tako nesto,ali poslije te kuce vjerujem itekako! Gađali smo kucu kamenjem sa svih strana u svaku prostoriju,u toj kuci NEMA živog bića... Evo ja vas lijepo pozdravljam,ako imate komentare,slobodno pisite bas me zanima. I ako mislite da lazem,nemorate vjerovat,ali ja znam sta sam ja cuo. Peace!

Najstrašnije u cijeloj priči je to da netko ima volje u 4.33 u noći napisati ovoliki tekst. Sam sadržaj je - kako mali Ivica zamišlja horor događaj. I još tvrdnja nenapušen, trijezan i ostalo. A-ha.

Alsam Lud
13.08.2012., 15:18
u toj kuci NEMA živog bića...

E tu se u potpunosti slažem! :D

Lola 27
13.08.2012., 15:51
Ja mislim da je moja bivša kuća ukleta.:ne zna:Pisala sam već o ovome na Istiniti horor događaji ali mislim da više spada tu.Koliko se samo zla i loših stvari dogodilo tamo .Ja sam od svog rođenja stalno bolesna bila ,sa 65 dana dobila virusnu upalu pluća ,skoro umarla,moju obitelsku situaciju neću ni spominjati sve gore od goreg.Ali ono šta me najviše fasciniralo je to da donji kat kuće koji je moj tata prodao je u deset godina promjenio pa 8 vlasnika i svima se dogodilo nešto loše(rak,poginuo im pas,razvod nakon 20 godina braka,tučnjave sa noževimaitd)ko da kuća budi agresivnost.Ja tamo nikad nisam bila mirna ali najgor e su mi bile zdenje nekoliko godina.Kad god bi išla spavat u sred noći bi me probudila trešnja kreveta,ali ono trese se ko ludo.Ja pokrivena po glavi i mislim potres,gledan drugi dan vjesti nema ništa.Stalno su nam dolazili neki ljudi zahtjevajući da mi njima platimo zemljište na kojem je kuća jer je to njihovo.Ne kužim kako su moji starci mogli sagraditi kuću ako nisu imale potrebne papire.Uglavnom,loša srećeća za mene,za staru i za sestru(recimo samo da se nije nije seksala 10 godina i svi dečki su je ostavili).Meni je to ful čudno ne samo za nas nego i za ostale stanare prvog kata.:ne zna:

XXqwertyXX
13.08.2012., 16:13
Najstrašnije u cijeloj priči je to da netko ima volje u 4.33 u noći napisati ovoliki tekst. Sam sadržaj je - kako mali Ivica zamišlja horor događaj. I još tvrdnja nenapušen, trijezan i ostalo. A-ha.

A vidi ovako, evo sad je 5 i 10 popodne,ja inace brijem do jutra na kompu i tako svaku noc,ovu noc sam se odlucio to napisat tu jer sam malo gledo stranice po netu i vidio da cak i ima tema na forumu za to pa onda reko da podjelim,ali nije nista izmisljeno,doso sam na tu ideju jer sam prico sa 2 frenda o toj kuci,pricali smo nekih sat vremena o tome svemu i kad sam doso doma (a doso sam oko pola 4) pregledavo sam te stranice slike tekstove sta pisu ljudi i jednostavno sam htio podjeliti sa vama! Ako mislis da je izmisljotina, mozemo se nac i idemo u tu kucu :) hehe :D

E tu se u potpunosti slažem! :D

Pa gle,mozda si krivo shvatio,ali nema zivog bica poput: Covjeka,poput neke zivotinje ili tako nesto...zato sta je hrpa ljudi puno puta cijelu kucu prehodala i pregledala i nikad nikoga...

monty-zg
13.08.2012., 18:13
Evo, kao vrlo veliki realac, koji baš želi sresti duha (ne puha, nego duha) ja se dobrovoljno javljam s fotićem doći i prošetat kućom. Kad već nema ni jedna slika duha na ovom pdf da probam makar ja uslikat kojeg. Reci koji dan popodne i može. :)

XXqwertyXX
13.08.2012., 23:53
Evo, kao vrlo veliki realac, koji baš želi sresti duha (ne puha, nego duha) ja se dobrovoljno javljam s fotićem doći i prošetat kućom. Kad već nema ni jedna slika duha na ovom pdf da probam makar ja uslikat kojeg. Reci koji dan popodne i može. :)

E buraz al postoji jedan problem... Niko nikad nije tamo cuo popodne neka zbivanja... nego samo navecer tamo poslije 1 tako nesto... pol 1-1 tada se nesto tek pocne cut,popodne ne,bili smo i popodne ali popodne nista... A i cak sam cuo price na koje sam se malo i zacudio, ljudi koji su isli tamo sa namjerom pit,zajebavat se i neznam sta radit,ne sa namjerom da ce nesto cut il tako nesto,nikad nisu nista culi... A sad zasto :ne zna:

zabogi
14.08.2012., 13:56
hey ekipa pozz!
mogu reć da za mnogo mjesta u hrvatskoj za koja takozvano kažu da su ukleta ja bi stavio pod navodnike:mad:
ja sam ovih dana u zagrebu imam odmor trenutno imam dopust u firmi na dva tjedna sam zamjenit pa neradim. baš prošlu subotu sam bio u škrinjarima mjestu nadaleko od bjelovara,otišao sam predvečer od pet do šest,bilo mi je dosadno upalio auto,i malo više od pol sata vožnje do doškrinjara da ubijem dosadu.
uputili me neki mještani.
našao sam onu misterioznu,kako kažu ukletu zgradu.
da nejdem detaljno,oko nje je sve zaraslo travom,ambrozijom i stablima.
provučem se do kuće i uđem u nju unutra sam proveo sat i nešto vremena s fotićem sam snimio jednu po jednu prostoriju i nisam doživio paranormu.
a pošto sam bio u adrenalinu ja još iz šale govorim duhovi jedno pet puta,ali ti nije ugodno,iščekuješ nešto,ali se zaista ništa nije desilo.
sve mrtva tišina,osim cvrkuta ptica koje tu slete,smrdi po vlazi i truležu.
otišao sam i mjesto mi se doimalo umiljatim.
a o njemu su napisali da iz te kuću dopiru duhovi i tko ostane malo duže da može bit u opasnosti.neznam za te ljude no meni je to mjesto bilo tolko sigurno da bi i mirno prespavao.

awesome43
14.08.2012., 14:33
hey ekipa pozz!
mogu reć da za mnogo mjesta u hrvatskoj za koja takozvano kažu da su ukleta ja bi stavio pod navodnike:mad:
ja sam ovih dana u zagrebu imam odmor trenutno imam dopust u firmi na dva tjedna sam zamjenit pa neradim. baš prošlu subotu sam bio u škrinjarima mjestu nadaleko od bjelovara,otišao sam predvečer od pet do šest,bilo mi je dosadno upalio auto,i malo više od pol sata vožnje do doškrinjara da ubijem dosadu.
uputili me neki mještani.
našao sam onu misterioznu,kako kažu ukletu zgradu.
da nejdem detaljno,oko nje je sve zaraslo travom,ambrozijom i stablima.
provučem se do kuće i uđem u nju unutra sam proveo sat i nešto vremena s fotićem sam snimio jednu po jednu prostoriju i nisam doživio paranormu.
a pošto sam bio u adrenalinu ja još iz šale govorim duhovi jedno pet puta,ali ti nije ugodno,iščekuješ nešto,ali se zaista ništa nije desilo.
sve mrtva tišina,osim cvrkuta ptica koje tu slete,smrdi po vlazi i truležu.
otišao sam i mjesto mi se doimalo umiljatim.
a o njemu su napisali da iz te kuću dopiru duhovi i tko ostane malo duže da može bit u opasnosti.neznam za te ljude no meni je to mjesto bilo tolko sigurno da bi i mirno prespavao.

Ma ljudi dosta često prenose bapske priče. To posebno stare nonice, i onda ih one znaju prenositi na djecu jer znaju da će od odraslih malo koga pridobiti a da prethodno nije vjerovao, onda dijete kako raste to prenosi dalje, itd..

I ja osobno sam koliko puta bio u tim situacijama. Strah, trepet, užas.. iščekivao sam nešto, a ničeg nije bilo. Više ne vjerujem u to. Gluposti obične za zabavljanje puka.

angeloti
15.08.2012., 16:52
Iz BJ sam i znam tu kuću.
Priče za malu djecu.
Čak je i TV NOva , misliim njihova ekipa, tamo prespavala ali ništa nije bilo...

GirlConverse
15.08.2012., 17:47
Je bila je ekipa Nove Tv u Škrinjarama, i nešto je čak bilo uhvaćeno kamerom koja je snimala cijelu noć. Kao neki lik ali u bijelom oblaku..
Ujutro su zvali bioenergičara i uspio je istjerati duha iz kuće.

slinky884
16.08.2012., 11:36
Prošlu nedjelju sam skoknuo do škrinjara, s obzirom da mi je vikendica nekih 8km udaljena od te kuće.
Poslije ručka ja i žena odemo tamo, nemaš di stati s autom na glavon cesti pa sam stao iza kuće ima put za neko selo sve obraslo nisam išao unutra, slikao izvana kuću.
Na glavnoj cesti par metara dalje je bila stara baka s štapom i pričala s susjednom, ja stao s autom na cesti slikam kuću one me vidle, pognule glave dole i razidvojile su se svaka na svoju stranu a baš sam ih mislio pitati o toj kući.
Uglavnom, dođemo mi nazad u vikendicu, spustim ja prednja stakla i predvečer idemo doma za Zg, kad mi ono ne rade elekrični podizači, gledam osigurače sve ok i morali smo se voziti otvorenih prozora do Zg-a.
Evo prošlo je več četiri dana i autoelekričar mi ne može naći kvar za poluditi.
Dal je tko u zadnje vrijeme prenoćio tamo?

zabogi
16.08.2012., 12:47
Prošlu nedjelju sam skoknuo do škrinjara, s obzirom da mi je vikendica nekih 8km udaljena od te kuće.
Poslije ručka ja i žena odemo tamo, nemaš di stati s autom na glavon cesti pa sam stao iza kuće ima put za neko selo sve obraslo nisam išao unutra, slikao izvana kuću.
Na glavnoj cesti par metara dalje je bila stara baka s štapom i pričala s susjednom, ja stao s autom na cesti slikam kuću one me vidle, pognule glave dole i razidvojile su se svaka na svoju stranu a baš sam ih mislio pitati o toj kući.
Uglavnom, dođemo mi nazad u vikendicu, spustim ja prednja stakla i predvečer idemo doma za Zg, kad mi ono ne rade elekrični podizači, gledam osigurače sve ok i morali smo se voziti otvorenih prozora do Zg-a.
Evo prošlo je več četiri dana i autoelekričar mi ne može naći kvar za poluditi.
Dal je tko u zadnje vrijeme prenoćio tamo?

eh dan poslje mene si slikao kuću,ja sam bio u prolazu u subotu.
nisam primjetio da je toliko gužve u tom malom mjestu:rolleyes:
zašto je nisi slikao iznutra,uostalom,zašto si je uopće i slikao
u njoj nema duhova i još nije znamenita po ničemu:misli:
ja sam slike većinom obrisao iz aparata,ono što sam slikao prostoriju po prostoriju,samo sam pustio jednu sliku.
kakve veze imaju električni podizači s ukletom kućom,možda taj tvoj autoelektričar nezna svoj posao:D.
nebi u njoj noći ne jer ima jezivu priču,nego nebi htio fasovat neku bolest,jer je unutra trulež i vlaga.

hera86
16.08.2012., 18:19
Ova kuća (zgrada) u brestovcu mi je prekrasna :)
Kaj je to bilo prije i kolko je dugo već napuštena?

monty-zg
16.08.2012., 19:53
Da samo proguglaš malo znala bi o Brestovcu gotovo sve i jedino ti imena doktora i sestara nisu na netu. :)
Bio je jedna prelijepa bolnica, sanatorij za liječenje TBC-a, onda jedno vrijeme zaboravljena. Pa opet bolnica i tako do 60-tih kad je definitivno prepuštena zaboravu a u novije vrijeme služi paintball i ostalim frikovima. :mad:

hera86
17.08.2012., 08:15
Zao mi je evo danas cu bas proguglati :)