PDA

View Full Version : PITAJTE OVDJE!

stranice : [1] 2 3 4

Pollux
16.03.2007., 13:39
Dakle ovaj topic "Pitajte ovdje" Vam omogućava dobivanje brže informacije od strane posjetitelja i moderatora koji češće borave na ovim podforumskim prostorima.

Dakle ako vas nešto zanima...niste vidjeli temu o tome, pitajte ovdje (da Vam možemo ostaviti link na temu) umjesto da otvarate novu temu i počinjete sa standardnim "nisam siguran je li ova tema već bila..."

Eto, pa pitajte... :)

zala
20.03.2007., 17:28
Hrvatski drzavljanin zeli kupiti nekretninu u Austriji. Moze li to i gdje doci do informacije. Znam da se radi o reciprocitetu, ali nisam sigurna, gdje i kako se to moze provjeriti.

Hvala unaprijed

::barcode
21.03.2007., 07:36
Hrvatski drzavljanin zeli kupiti nekretninu u Austriji. Moze li to i gdje doci do informacije. Znam da se radi o reciprocitetu, ali nisam sigurna, gdje i kako se to moze provjeriti.

Hvala unaprijed

u ministarstvu vanjskih poslova :misli:

Madame Hooch
22.03.2007., 19:08

Hvala unaprijed pitanje je više za PDF - Pravo ...mada se Vojky voli muvati i na Stanovanju :top:

brundo
23.03.2007., 09:07
Da li netko ima saznanja o mini hidroelektranama snage od 10-20 kW. Svaka informacija je dobrodošla, bilo tehničke ili komercijalne prirode. Zahvaljujem

vanili
23.03.2007., 19:15
Da li je netko kupovao masažne kade Teuco (talijanske) i kakva su iskustva s njima ( osim što su skupe):zubo: A kolpa san?

mag777
24.03.2007., 09:07
Ovako, kupili smo stan u kojem želimo neke promjene. Važno je napomenuti da stan još nije izgrađen. Naime, dvije sobe se uopće ne bi dirale. Dalje, izbacili bi jedan zid od hodnika na kojem se nalazi izba, koju mi ne želimo, koko bi dobili prostraniji boravak. Boravku i kuhinji bi zamijenili mjesta, a instalacije za napu, pećnicu itd., provukli bi do kuhinje kroz spušteni strop. a dovode za vodu iz kuhinje spojili bi na kupaonske instalacije, jer je kupaona odmah do novog mjesta kuhinje. Problem je da projektant za to želi naplatiti 10 eura po kvadratu, što bi iznosilo 700 eura ukupno. Sama sam nacrtala idejno rješenje, jedino projektant to mora staviti na svoju skicu. Veli da ta cijena obuhvača i radove izvođača, jer oni kao to neće bez da ih se plati. Napominjem i to da je stan "ključ u ruke". Znači da izvođač neće imati ništa više posla, već možda i manje, samo bi raspored bio nešto drugačiji. Što nam je činiti? Znam da projektantu treba platiti njegov posao, ali toliko? I to samo za pola stana, a ne cijeli kao što računaju. Zna li netko više o tome? Ili barem da me uputi na temu na kojoj bih mogla dobiti odgovor. Mogu poslati moju skicu i skicu stana ako treba. Dosta je hitno. Hvala.

mfcc
24.03.2007., 09:18
Ovako, kupili smo stan u kojem želimo neke promjene. Važno je napomenuti da stan još nije izgrađen. Naime, dvije sobe se uopće ne bi dirale. Dalje, izbacili bi jedan zid od hodnika na kojem se nalazi izba, koju mi ne želimo, koko bi dobili prostraniji boravak. Boravku i kuhinji bi zamijenili mjesta, a instalacije za napu, pećnicu itd., provukli bi do kuhinje kroz spušteni strop. a dovode za vodu iz kuhinje spojili bi na kupaonske instalacije, jer je kupaona odmah do novog mjesta kuhinje. Problem je da projektant za to želi naplatiti 10 eura po kvadratu, što bi iznosilo 700 eura ukupno. Sama sam nacrtala idejno rješenje, jedino projektant to mora staviti na svoju skicu. Veli da ta cijena obuhvača i radove izvođača, jer oni kao to neće bez da ih se plati. Napominjem i to da je stan "ključ u ruke". Znači da izvođač neće imati ništa više posla, već možda i manje, samo bi raspored bio nešto drugačiji. Što nam je činiti? Znam da projektantu treba platiti njegov posao, ali toliko? I to samo za pola stana, a ne cijeli kao što računaju. Zna li netko više o tome? Ili barem da me uputi na temu na kojoj bih mogla dobiti odgovor. Mogu poslati moju skicu i skicu stana ako treba. Dosta je hitno. Hvala.

Sve je strar njegove dobre volje, i dali ce ti to napraviti besplatno ili naplatiti. Ako će ostati pri svome, nemožeš mu ništa, pošto si kupila stan po sistemu ključ u ruke, a to znači kad je stan gotov i ti podmiriš sve financije spram investitora dobiješ ključeve od stana i možeš se useliti. Pa tek onda možeš uređivati stan po svojim željama (naravno ako prije toga ipak nista našli zajednički jezik). Pozovi svoje mastore i pitaj za koliko bi ti oni napravili te preinake (poslije useljenja), pa onda stavi računicu na stol i odluči što ti je isplatljivije.

mag777
24.03.2007., 09:39
Sve je strar njegove dobre volje, i dali ce ti to napraviti besplatno ili naplatiti. Ako će ostati pri svome, nemožeš mu ništa, pošto si kupila stan po sistemu ključ u ruke, a to znači kad je stan gotov i ti podmiriš sve financije spram investitora dobiješ ključeve od stana i možeš se useliti. Pa tek onda možeš uređivati stan po svojim željama (naravno ako prije toga ipak nista našli zajednički jezik). Pozovi svoje mastore i pitaj za koliko bi ti oni napravili te preinake (poslije useljenja), pa onda stavi računicu na stol i odluči što ti je isplatljivije.
Hvala ti na odgovoru. Znači ne mogu mu ništa? Taj dio me baš ljuti. A mogu li tražiti račun od njega? Pa 5000 kn i nije malo da bih ih davala nekom bez potvrde za što sam ih dala.

mfcc
24.03.2007., 10:30
Hvala ti na odgovoru. Znači ne mogu mu ništa? Taj dio me baš ljuti. A mogu li tražiti račun od njega? Pa 5000 kn i nije malo da bih ih davala nekom bez potvrde za što sam ih dala.

Naravno da možeš tražiti račun samo onda je pitanje dali još uvjek vrijedi ta cijena koju ti je ponudio ili će ti je uvečati za PDV. Najbolje bi bilo da dojdeš u taj svoj neizgrađeni stan sa svojim majstorom i neka ti kaže za koliko bi on to prepravio po tvojim željama. Pa onda sve stavi na papir i odluči se što je isplatljivije. Moje mišljenje je da će ti ipak biti prihvatljivija ponuda od arhitekta. Mi smo u našem stanu (novogradnja) radili preinake i nisu nam ništa naplatili, jer su bile samo neke preinake kod zidova (vrata, položaj zidova) i nusmo zadirali u nosive zidove. Moraš uzeti u obzir da kad ti postave parkete a ti poslije ideš pomicati zodove da ćeš imati problema i mogučih intervencijama na parketima pa čak moguče i dorade na vodovima (strujni, vodovod, kanalizacija,plin). Sve uzmi u obzir i dobro prouči pa onda tek odluči.

kurjoza
27.03.2007., 08:28
Htjela bih oslikati zidove u dnevnom i spavacoj sobi nekim stiliziranim biljem ( cvijece, lisce i tako to) i sad problem je sto ja ne znam crtati :zubo:

Da li imate nekoga za preporuciti, znaci da stvarno dobro crta, ja imam ideje, boje i sve u glavi, mogu skicirati, a da ta osoba to nacrta sigurnom rukom na moj zid.

Unaprijed zahvalna na preporuci!

VivianVickson
27.03.2007., 10:25
Pročitala sam negdje da će Raiffeisen bank graditi stanove za svoje štediše za 1200 eura po kvadratu. Zna li ko šta više o tome?! :confused:

Las Legolas
28.03.2007., 19:31
jedno quick pitanje: šta preporučate za strop- knauff ili strojnu žbuku?

knauff jest jeftiniji ako ga postavljaš sam, al ne radin spušteni strop pa ne znan da li se isplati mučit, a za strojnu žbuku čujem da zna ispucat nakon određenog vremena, to naravno ovisi o majstorima- al aj ti znaj jesu"l dobri

obrazloženje dobrodošlo

maler & CO.
05.04.2007., 21:01
Htjela bih oslikati zidove u dnevnom i spavacoj sobi nekim stiliziranim biljem ( cvijece, lisce i tako to) i sad problem je sto ja ne znam crtati :zubo:

Da li imate nekoga za preporuciti, znaci da stvarno dobro crta, ja imam ideje, boje i sve u glavi, mogu skicirati, a da ta osoba to nacrta sigurnom rukom na moj zid.

Unaprijed zahvalna na preporuci!

A imaš tak lijepih prozirnih tapeta,ko bombon.:)

maler & CO.
05.04.2007., 21:07
jedno quick pitanje: šta preporučate za strop- knauff ili strojnu žbuku?

knauff jest jeftiniji ako ga postavljaš sam, al ne radin spušteni strop pa ne znan da li se isplati mučit, a za strojnu žbuku čujem da zna ispucat nakon određenog vremena, to naravno ovisi o majstorima- al aj ti znaj jesu"l dobri

obrazloženje dobrodošlo

Šta reči,žbuka ako je kvalitetna i dobro izvedena ne puca,a opet kad stavljaš knauf na minimalu,znači 10 cm,možeš dodatno iznutra izolirati,a i staviti rasvjetu.
Ne znam šta bi ti drugo rekao,poznavajuči sebe,ja bi knauf na cca 12-15 cm pa rasvjetu.Uglavnom ti vidi pa odluči,knauf ti je skuplji.

kurjoza
06.04.2007., 09:06
A imaš tak lijepih prozirnih tapeta,ko bombon.:)

Gdje?

Nije mi bitno da li je crtez ili tapeta, nego zelim da na zidu izgleda otprilike onako kako sam si zamislila.

Ovo mi se cini kao super rjesenje za dio zida :)

maler & CO.
06.04.2007., 18:59
Gdje?

Nije mi bitno da li je crtez ili tapeta, nego zelim da na zidu izgleda otprilike onako kako sam si zamislila.

Ovo mi se cini kao super rjesenje za dio zida :)

Ne bi sad točno znao mjesto,mislim da imaju neki privatnici,meni obično daju koje
nađu,pa ih ne pitam.Ali znam jedno,iduče godine otvara se vjerojatno IKEA pa zna se.:) :) :) :) Vjerojatnoima nešto u Kiki,ali kad sam vidi neke njihove cijene no thanks......

atlantis
06.04.2007., 21:34
kako (gdje) provjeriti kakva se kuca smije izgraditi na mjestu postojece koja nema gradjevnu jerbo je sagradjena prije '68.?

preciznije

kupimo staru kucu koja nam se ne svidja i sagradimo (malo drugaciju) novu... ne zelim kupiti ako kasnije ne mogu izgraditi neshto po svom gustu :)

thx

anastacia18
10.04.2007., 01:34
mene zanima kako zatvoriti rupe od velikih kutija za rolete,koje su zamjenjene novim pvc prozorima,a tako i manjim kutijama za rolete.
neki mi kažu stiropor i knauf,neki itong ploče.ima li netko rješenje pametnije možda?

majstortomo
11.04.2007., 21:09
mene zanima kako zatvoriti rupe od velikih kutija za rolete,koje su zamjenjene novim pvc prozorima,a tako i manjim kutijama za rolete.
neki mi kažu stiropor i knauf,neki itong ploče.ima li netko rješenje pametnije možda?

ako je iznutra knauf a ak je izvana stiropol

majstortomo
11.04.2007., 21:12
kako (gdje) provjeriti kakva se kuca smije izgraditi na mjestu postojece koja nema gradjevnu jerbo je sagradjena prije '68.?

preciznije

kupimo staru kucu koja nam se ne svidja i sagradimo (malo drugaciju) novu... ne zelim kupiti ako kasnije ne mogu izgraditi neshto po svom gustu :)

thx
nisam 100% siguran al mislim da ti treba sve novo od papira ak prelazi gabarite stare kuće najbolje da nazoveš općinu jer zakoni se neki sada mjenjaju pa provjeri

leandra
12.04.2007., 13:53
Bok svima! Mene zanima ima li netko iskustva sa Cheming montažnim kućama.

zlatko1234
13.04.2007., 13:04
Bok svima! Mene zanima ima li netko iskustva sa Cheming montažnim kućama.

Dali je izvođač radova firma "Cheming d.o.o." iz Zaboka?

zlatko1234
13.04.2007., 13:08

preciznije

thx

Možeš provjeriti u Uredu za prostorno uređenje na općini gdje se parcela nalazi. Odmah ti mogu reći, da u koliko će kuća biti drukčija od postojeće, znači ako izlazi iz gabarita postojeće, moraš vaditi Lokacijsku i Građevinsku dozvolu, bez obzira što je stara kuća izgrađena do 68.godine. Odi u Gradski ured i provjeri. To ti je najpametnije.

_kju_
13.04.2007., 13:21
Koliko bi me izašlo postavljanje najjednostavnijeg krova za kuću površine 120 kvadrata ( crijepove već imam, kompenzacija )?

atlantis
13.04.2007., 13:23
Možeš provjeriti u Uredu za prostorno uređenje na općini gdje se parcela nalazi. Odmah ti mogu reći, da u koliko će kuća biti drukčija od postojeće, znači ako izlazi iz gabarita postojeće, moraš vaditi Lokacijsku i Građevinsku dozvolu, bez obzira što je stara kuća izgrađena do 68.godine. Odi u Gradski ured i provjeri. To ti je najpametnije.

to sam trebala

:)

hvala :)

JednoTamburasko
13.04.2007., 15:02
Da pitam i ja, pa pomagajte! :p

Odakle krenuti s preuređenjem potkrovlja?
Situacija je ovakva: imamo potkrovlje u obiteljskoj kući, dizali bi ga za par redova, promijenili krovište, postavljali prozore, radili novo zasebno stepenište i ulaz, etažirali kuću da to bude naše.
Pretpostavljamo da nam treba građevinska - no odakle krenuti - kod koga ići prvo - kojim redom?
HELP. Kad počnem razmišljati dođe mi da odustanem prije no što smo išta počeli?

Thanks, ljudovi :kiss:

majstortomo
13.04.2007., 17:39
Da pitam i ja, pa pomagajte! :p

Odakle krenuti s preuređenjem potkrovlja?
Situacija je ovakva: imamo potkrovlje u obiteljskoj kući, dizali bi ga za par redova, promijenili krovište, postavljali prozore, radili novo zasebno stepenište i ulaz, etažirali kuću da to bude naše.
Pretpostavljamo da nam treba građevinska - no odakle krenuti - kod koga ići prvo - kojim redom?
HELP. Kad počnem razmišljati dođe mi da odustanem prije no što smo išta počeli?

Thanks, ljudovi :kiss:

a gle treba al napravi to brzo pa ti neće trebat

zlatko1234
14.04.2007., 20:03
Krećem u gradnju obiteljske kuće u Zagrebu. Možete li mi preporučiti projektanta (arhitektu) a da nije pretjerano skup?
Danas sam nazvao njih par telefonom (po telefonskom imeniku) i svi mi dali ponudu 18-25 eur-a po m2.
Uz dužno poštovanje struke, ali to mi se ipak čini malo previše.

leandra
16.04.2007., 14:21
Dali je izvođač radova firma "Cheming d.o.o." iz Zaboka?

Da, da to je ta firma.

zlatko1234
16.04.2007., 15:56
Da, da to je ta firma.

Ok, ja sam nakon obavljenih razgovora sa svim firmama koje imaju montažnu gradnju, odlučio svoje povjerenje povjeriti njima. Nisam se još def.odlučio da či ću graditi montažnu ili čcrstu gradnju,ali sam u fazi odluke. Naime nakon što sam obišao sve, popričao sa svima, prikupio dokumentaciju od svih, odlučio sam se da je Cheming naj korektniji, naj povoljniji, ima jednaku gradnju kao i ostali, u materijalima se ne razlikuje, osima naziva, ali u kvaliteti niti malo. Iamam prijatelja koji je 20 godina u građevini, nakon što sam se odlučio da su mi oni jabolji, pregledao je svu dokumentaciju, te usporedio sa ostalima i potvrdio mi da je sve OK. našao sam se sa njihovim direktorom i osobno sam pogledao kuću u Brdovcu koju su upravo bili završili ali vlasnici još nisu bili preuzeli ključ pa smo je mogli detaljno pogledati iznutra i izvana (3 mj.ove godine). Sa viđenim i izvedenim sam bio jako zadovoljan. Jer njihov visoki roh bau je doista visoki roh bau. Elektro i vodne instalacije dovedu do utičnica i slavina.Na pod stave glazuru, na koju samo treba postaviti oblogu (parket ili laminat po izboru). Ostaje ti postaviti podne obloge, oličiti zidove, postaviti keramiku, unutarnju stolariju i prekidače i slavine. Okućnicu urede nakon što završe radove. Jako me se dojmilo to što sam vidio i ono što me fasciniralo u toj konkretnoj kući je stropno električno grijanje, za koje nikad prije nisam niti čuo niti vidio (znao sam za podno ali za stropno ne), u svakoj prostoriji termostat, a što je najbitnije, nema radijatora,cijevi, svi su zidovi slobodni za namještaj i komociju. A prema proračunu to je grijanje jeftinije od plinskog grijanja.Upravo očekujem njihvou ponudu za kuću koju bih ja htio, izabrao sam jednu iz kataloga koji nije njihov, i očekujem do kraja tjedna pisanu ponudu za izvođenje radova. Naravno kao i kod svih ja im moram osigurati AB ploču i priključke (voda,struja,odvod).

ribe1
16.04.2007., 16:41
nasljedio sam nekretninu i sad sam je prodao zanima me dali moram platiti kakav porez državi s obzirom da nije prošlo 3 godine od nasljeđivanja

leandra
16.04.2007., 19:27
Ok, ja sam nakon obavljenih razgovora sa svim firmama koje imaju montažnu gradnju, odlučio svoje povjerenje povjeriti njima. Nisam se još def.odlučio da či ću graditi montažnu ili čcrstu gradnju,ali sam u fazi odluke. Naime nakon što sam obišao sve, popričao sa svima, prikupio dokumentaciju od svih, odlučio sam se da je Cheming naj korektniji, naj povoljniji, ima jednaku gradnju kao i ostali, u materijalima se ne razlikuje, osima naziva, ali u kvaliteti niti malo. Iamam prijatelja koji je 20 godina u građevini, nakon što sam se odlučio da su mi oni jabolji, pregledao je svu dokumentaciju, te usporedio sa ostalima i potvrdio mi da je sve OK. našao sam se sa njihovim direktorom i osobno sam pogledao kuću u Brdovcu koju su upravo bili završili ali vlasnici još nisu bili preuzeli ključ pa smo je mogli detaljno pogledati iznutra i izvana (3 mj.ove godine). Sa viđenim i izvedenim sam bio jako zadovoljan. Jer njihov visoki roh bau je doista visoki roh bau. Elektro i vodne instalacije dovedu do utičnica i slavina.Na pod stave glazuru, na koju samo treba postaviti oblogu (parket ili laminat po izboru). Ostaje ti postaviti podne obloge, oličiti zidove, postaviti keramiku, unutarnju stolariju i prekidače i slavine. Okućnicu urede nakon što završe radove. Jako me se dojmilo to što sam vidio i ono što me fasciniralo u toj konkretnoj kući je stropno električno grijanje, za koje nikad prije nisam niti čuo niti vidio (znao sam za podno ali za stropno ne), u svakoj prostoriji termostat, a što je najbitnije, nema radijatora,cijevi, svi su zidovi slobodni za namještaj i komociju. A prema proračunu to je grijanje jeftinije od plinskog grijanja.Upravo očekujem njihvou ponudu za kuću koju bih ja htio, izabrao sam jednu iz kataloga koji nije njihov, i očekujem do kraja tjedna pisanu ponudu za izvođenje radova. Naravno kao i kod svih ja im moram osigurati AB ploču i priključke (voda,struja,odvod).

Puno ti hvala na ovom detaljnom opisu, stvarno si se potrudio.
Mene zanimaju cijene njihovih kuća, a nema ih na njihovoj stranici.

zlatko1234
16.04.2007., 20:48
Puno ti hvala na ovom detaljnom opisu, stvarno si se potrudio.
Mene zanimaju cijene njihovih kuća, a nema ih na njihovoj stranici.

Pa ja ću ti navesti cijene koje su mi dali u osobnom razgovoru, Međutim moraš obaviti razgovor sa svakim ponaosob, jer kuća je različitih, teže i lakše izvedbe,odnosno manje i veće, no uglavnom dobio sma ove cijene:
- Eko Dom d.o.o. visoki Roh bau 300-450 E, ključ u ruke 500-650 E (sa PDV-om)
- Magnus d.o.o. visoki roh bau 260 E + PDV, ključ u ruke 550 E+ PDV
- Dom Projekt d.o.o. visoki roh bau 420-450 E, ključ u ruke 750 E (sa PDV-om)
- Hass Inžinjering d.o.o. visoki roh bau od 450 E (sa PDV-om)
- Cheming d.o.o. visoki roh bau 410-450 E, ključ u ruke 500 E (sa PDV-om)
- Krivaja, visoki roh bau od 260 E, a ključ u ruke 400 E (sa PDV-om)

Ali sve zavisi kolika je kuća, koja stolarija (vanjska) se stavlja, posebni zahtjevi tipa cripeja, limarije (žlijebovi) itd.

leandra
17.04.2007., 11:03
Prije jedno godinu dana smo išli pogledati oglednu kuću Dom Projekta i sve je izgledalo super i cijena nam je bila ok, dok frajer nije počeo nabrajati što sve ne ulazi u cijenu, pa smo od njih odustali. Inače je ta kuća tada bila oko 64.000 eura, a sada je oko 70.000 eura.

zlatko1234
17.04.2007., 12:09
Prije jedno godinu dana smo išli pogledati oglednu kuću Dom Projekta i sve je izgledalo super i cijena nam je bila ok, dok frajer nije počeo nabrajati što sve ne ulazi u cijenu, pa smo od njih odustali. Inače je ta kuća tada bila oko 64.000 eura, a sada je oko 70.000 eura.

Znam ja sam je gledao prije mjesec i pol dana. Njihov visoki roh bau, je u stvari niski roh bau u odnosu na druge, a cijena im je znatno viša. Ja sam ih odmah precrtao, jer u principu ne volim bahate ljude, a njihov čovjek koji je u ižložbenoj kući bio taj dan, bio je dosta bahat. Prvo me je pitao da li ste vi ozbiljan kupac, na što sam mu odgovorio da nisam tu zbog viška vremena i da uopće ne razumijem takvo glupo pitanje. Kad mi je nabrojao što sve ne ulazi u cijenu, od vodnih instalacija, elektro instalacija, osim kanala,klupa na prozorima, cokla oko temelja itd. odmah sam odustao+bahatost. A kao najbitnije cijena im je bila cca 67.000 EUR-a za 120 m2 visoke prizemnice.

leandra
17.04.2007., 16:50
Očito nam je bio isti čovjek jer čim smo ušli u kuću pogledao nas je onim pogledom "što sad pak vi hoćete", stalno je uzdisao, a kad smo ga pitali za trajnost rekao je da da ni televizor ne radi dugo. Mislim kakvi su mu to izrazi kojima bi trebao privući kupce!?

zlatko1234
17.04.2007., 19:19
Očito nam je bio isti čovjek jer čim smo ušli u kuću pogledao nas je onim pogledom "što sad pak vi hoćete", stalno je uzdisao, a kad smo ga pitali za trajnost rekao je da da ni televizor ne radi dugo. Mislim kakvi su mu to izrazi kojima bi trebao privući kupce!?

Nebih garantirao ali 99% da je to taj isti. Ali on je samo jedan od razloga zašto sam njih precrtao, cijena i kvaliteta je ipak presudna.:top:

tradicev
17.04.2007., 20:54
Pa ja ću ti navesti cijene koje su mi dali u osobnom razgovoru, Međutim moraš obaviti razgovor sa svakim ponaosob, jer kuća je različitih, teže i lakše izvedbe,odnosno manje i veće, no uglavnom dobio sma ove cijene:

Ali sve zavisi kolika je kuća, koja stolarija (vanjska) se stavlja, posebni zahtjevi tipa cripeja, limarije (žlijebovi) itd.

Možeš li mi reći do koje faze se izrađuje kuća ako se radi o visokom roh bau? Molim te što preciznije, ako znaš.

Hvala

zlatko1234
17.04.2007., 21:33
Možeš li mi reći do koje faze se izrađuje kuća ako se radi o visokom roh bau? Molim te što preciznije, ako znaš.

Hvala

Naravno, govorimo o montažnoj gradnji, da ne bi bilo zabune.
Različiti su stupnjevi izvedivosti visokog roh bau sistema od izvoditelja do izvoditelja.
Svima je zajedničko jedno, ti trebaš pripremiti AB ploču, dovesti priključke do kuće (struja,voda,odvod) i osigurati nesmetanu gradnju (građevnu dozvolu), buduću da oni kao izvođač neće započeti gradnju prije nego ti prijaviš nadležnoj Građevinskoj inspekciji početak gradnje. A to je najmanje 8 dana prije početka građenja, prema Zakonu o građenju.
Isto tako svima im je zajednički slijedeći izvedbena ponuda:
Montiranje kuće, uređenje unutarnjih zidova (gletanje) stropnih obloga,vanjska stolarija,krovna konstrukcija i pokrivanje,limarski radovi (žlijebovi),vanjska fasada, elektro i vodne instalacije do grubog završetka (znači postave vodilice za struju,ali ti moraš osigurati naknadno električara za provlačenje struje i sl.).
E sada, neki od njih ti u cijenu daju i uslugu projektiranja, znači izrade dokumentacije za Idejni (lokacijska dozv.) i Glavni (građevna doz.)projekt, dok ti neki to dodatno naplaćuju jer imaju koperanta a ne svog projektanta. Neki ti prepuštaju da si to sam riješiš mimo njih jer nemaju tipsku gradnju.
Kod svih je zajedničko i to da slijedeći radovi ne ulaze u visoki roh bau: unutarnja stolarija, podne obloge (laminat,parket),ličilački radovi,keramika,elektro i vodne instalacije do upotrebe.
Ali ponavljam to je od izvođača do izvođača različito. Neki ti još u cijenu daju uređenje okućnice, eletro i vodne instalacije do utičnica i slavina, uređenje cokla temelja, vanjske klupčice itd.
Na web adresi svakog izvoditelja su ti specificirani radovi koje oni daju u cijeni izvedbe visokog roh bau sistema.

anastacia18
19.04.2007., 21:49
ako je iznutra knauf a ak je izvana stiropol

hvala,rješeno! pokrpali majstori,ali nemam pojma sa čim

MarinkaD
22.04.2007., 11:03
Pozdrav!!
Ove godine mislimo završiti terasu koja nema ni glazuru.
Zanima me dali itko zna dali ima nešto za pod osim pločica da se stavi?
Terasa je natkrivena,ali bi htjeli nešto što se ne kliže kada je mokro vrijeme.
Čula sam da ima neka smjesa koja se nanosi....
Molim saznanja...Hvala!;)

Madame Hooch
22.04.2007., 17:30
Pozdrav!!
Ove godine mislimo završiti terasu koja nema ni glazuru.
Zanima me dali itko zna dali ima nešto za pod osim pločica da se stavi?
Terasa je natkrivena,ali bi htjeli nešto što se ne kliže kada je mokro vrijeme.
Čula sam da ima neka smjesa koja se nanosi....
Molim saznanja...Hvala!;)

http://www.forum.hr/showthread.php?t=155972
http://www.forum.hr/showthread.php?t=169402

MarinkaD
22.04.2007., 22:29
Hvala puno.Na prvoj stranici nije bilo tih topica pa sam postavila pitanje ovdje..
Puno hvala na pomoći,madame!
:s

Louise
24.04.2007., 22:32
Zna li netko kontakt broj ustanove koje ce mi reci koliko jos imam za otplatiti dug za otkup stana od grada? Svaki mjesec otplacujem neku sicu, ali ne znam kome :zubo: Radi se o stanu u ZG.

zlatko1234
24.04.2007., 22:43
Zna li netko kontakt broj ustanove koje ce mi reci koliko jos imam za otplatiti dug za otkup stana od grada? Svaki mjesec otplacujem neku sicu, ali ne znam kome :zubo: Radi se o stanu u ZG.

kako ne znaš,pa zar ne dobijaš uplatnice na kojima piše kome uplaćuješ?

Madame Hooch
25.04.2007., 17:13
kako ne znaš,pa zar ne dobijaš uplatnice na kojima piše kome uplaćuješ?
ukrao mi riječ iz usta :top:

a, osim toga - gdi ti je ugovor o otkupu stana sa stanarskim pravom ? to ti je i osnovni dokument za uknjižbu vlasništva i sve dalje ...
ako plaćaš preko banke putem trajnog naloga, onda u banci mora biti jedna kopija tog ugovora

Louise
25.04.2007., 20:24
evo, ne budi lijena - izvukla sam zadnju uplatnicu - na njoj pise "Grad Zagreb-Prod. stanova" tako da si tu bas nisam pomogla, ali sam danas s posla iskopala neki broj s kojeg mi je teta rekla koliko jos moramo platiti.

"ugovor o otkupu stana sa stanarskim pravom" - nemam pojma di je, ne znam da li sam da uopce vidjela. ali sam uredno (bez njega) upisala stan na sebe u grunovnici.

Louise
25.04.2007., 20:29
dakle, ta teta radi u nekom gradskom uredu koji prati te uplate, ali nisam uspjela shvatiti "ciji" je. naime, na webu ih je mali milijon:

Gradska skupština Grada Zagreba
Gradski kontrolni ured
Gradski ured za financije
Gradski ured za imovinsko - pravne poslove i imovinu Grada
Gradski ured za katastar i geodetske poslove
Gradski ured za opću upravu
Gradski ured za prostorno uređenje, zaštitu okoliša, izgradnju Grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet
Gradski ured za strategijsko planiranje i razvoj Grada
Gradski zavod za prostorno uređenje
Gradsko poglavarstvo Grada Zagreba
Služba za mjesnu samoupravu
Stručna služba Gradskog poglavarstva

galadriel artanis
26.04.2007., 18:39

Evo podataka koje sam ja prikupila a ti ih nemaš:

Tutis.hr
Visoki ROH-BAU 350eur po m2 za prizemne kuće, dok su katnice oko 400 eur.
U cijene je uključen pdv.
Ključ u ruke (srednja vrijednost - doslovno sve osim namještaja) - 550eur po m2 sa uključenim PDV-om i centralnim grijanjem.

Joka.hr
Visoki ROH-BAU 300eur po m2
Ključ u ruke (srednja vrijednost - doslovno sve osim temelja i namještaja) - 480eur po m2 (temelji se mogu dogovoriti za 50eur po m2)

galadriel artanis
27.04.2007., 07:54
Modus projekt
300 eura visoki ROH-BAU
485 eura ključ u ruke

Dom plus
750 eura ključ u ruke

M montažne kuće
350 eura visoki ROH-BAU
za ključ u ruke zvati gazdu da mob

Dom M.O.N.T.
420 eura visoki ROH-BAU
520 eura ključ u ruke

balrog
30.04.2007., 12:02
Molim i ja pomoć.
situacija je sljedeća: imam kuću na tri kata građenu početkom 80-ih, ali nije u potpunosti građena prema nacrtu i građevinskoj dozvoli. Npr. ima podrum, a ne bi ga trebala imati i zato nema uporabnu dozvolu. Bila je navodno neka mogućnost (prije par godina) da se to legalizira, ali smo mi to propustili tako da je situacija takva kakva jest. Sad razmišljam da od te kuće na tri kata napravim 6 stanova i da to etažiram kao zasebne stanove. I ne uzimajući u obzir da bi to koštalo, što moram napraviti da to legaliziram? To se ne usudim pitati u općini da mi još ne bi sjeli na vrat zbog postojećeg stanja. Voljan sam platiti i usklađenje s novom građevinskom etažirane kuće, ali se bojim pitati da mi ne traže novu građevinsku za sadašnje stanje ili da mi kažu da uskladim kuću sa sadašnjom građ. Nadam se da ste shvatili...

lora-lora
30.04.2007., 22:29
otvorena terasa - ograda - MOLIM POMOĆ

zivim na 5. katu (posljednjem) stambene kuce izgrađene početkom 50-tih godina. stan mi okružuje terasa s dvije strane, široka je oko 1,70, ali je zato jedan krak dužine oko 11 m (nenatkriveno), a drugi oko 9 m (natkriveno). ovo se ljeto spremam malo ušminkat stan, ali imam problem kako riješiti terasu. najviše od svega me muči ograda ovog nenatkrivenog dijela. na oba dijela terase ima puuuno biljaka, ali tu su i mace. trebam dakle nekakav "mačkobran" da mi živine ne padaju svako tolko (da utješim ljubitelje životinja, što sam i sama, ograda već i sad postoji, ali je treba zamijenit jer niti funkcionalno a niti estetski više ne zadovoljava). stanić je iznutra moderno uređen, daklem ravne linije, puno bijelog... pa bi htjela da se takav stil nekako produži i na terasu. inače, sve biljke koje cvatu su bijele, to je već jedan korak. kako rekoh, muči me najviše ta ograda: trebala bi biti i u skladu s čitavom kućom koja je također ravnih linija.

ako postoji među vama neki arhitekt ili netko tko ima smisla za takva "komplicirana" rješenja, bila bih zahvalna na ideji.

kokakoka
02.05.2007., 00:08
HELP HELP! tražim dućan koji izgleda više ne postoji. :( nekada se na netu nalazio na stranici www.slaveks.hr u RL je bio negdje u sesvetama. nemam adresu, nemam broj telefona, sajt ne radi, a trebaju mi pločice koje sam tamo kupovala. da li netko zna nešto o tom dućanu, jesu se preselili ili kaj? gdje da nađem faking pločice, te iste koje već imam na podu i koje mi trebaju u još nekoj količini :cry::cry::cry:

hvala.

kokakoka
02.05.2007., 19:17
hvala, zanemarite gornji post. snašla sam se. bravo ja. :lux:

marone
03.05.2007., 22:42
Kupio sam devastiranu vikendicu u Aljmašu koje je na području od posebne državne skrbi. Čuo sam da država potiče obnovu objekata na području od posebne državne skrbi u obliku donacije materijala ako se mlađe osobe prijave za stanovanje u tom objektu uz obvezu da ne mogu prodati objekat sljedećih 10 godina. Mene zanima je li to istina i ako je gdje mogu dobiti više informacija o tome.

04.05.2007., 09:11
Kupio sam devastiranu vikendicu u Aljmašu koje je na području od posebne državne skrbi. Čuo sam da država potiče obnovu objekata na području od posebne državne skrbi u obliku donacije materijala ako se mlađe osobe prijave za stanovanje u tom objektu uz obvezu da ne mogu prodati objekat sljedećih 10 godina. Mene zanima je li to istina i ako je gdje mogu dobiti više informacija o tome.

Ja samo znam da je to istina.

A materijal ti daju do neke odredjene kvadrature.

marone
04.05.2007., 10:06
Ja samo znam da je to istina.

A materijal ti daju do neke odredjene kvadrature.

A jel znaš gdje mogu dobiti više informacija o tome? Kome da se obratim ili neku internet stranicu?

04.05.2007., 10:12
A jel znaš gdje mogu dobiti više informacija o tome? Kome da se obratim ili neku internet stranicu?

A probaj ovdje (http://www.opcina-erdut.hr/kontakti/kontakti.php) ;)

Joules
08.05.2007., 09:55
Pozdrav!

Gdje kupiti u Zagrebu i okolici kvalitetni pernati poplun i kako se krecu cijene?

norah
09.05.2007., 15:19
Trebam pomoc!
Imaju negdje slikice ili nekakav link ili mozda otvorena tema: kako jednostavno namjestiti mali stan u podkrovlju. Mislim, iskoristiti korisno svaki cm stana :zubo: .

putnik57
10.05.2007., 14:09
Trebam pomoc!
Imaju negdje slikice ili nekakav link ili mozda otvorena tema: kako jednostavno namjestiti mali stan u podkrovlju. Mislim, iskoristiti korisno svaki cm stana :zubo: .

probaj u nekim od brojeva Hausbau-a-- imaju super primjere

zico_zg
11.05.2007., 13:30
postoji li na ovom forumu tema o bojanju zidova, krecenje stana? ne mogu nigdje naci.
htio bih pokreciti stan i napraviti nekakve crteze na zidu (kocke, krugove, linije)
hvala

Akrap
11.05.2007., 13:58
postoji li na ovom forumu tema o bojanju zidova, krecenje stana? ne mogu nigdje naci.
htio bih pokreciti stan i napraviti nekakve crteze na zidu (kocke, krugove, linije)
hvala

http://www.forum.hr/showthread.php?t=205716

delicatessen
13.05.2007., 19:16
zanima me kako i gdje mogu izraditi duplikat ključeva sigurnosne brave?

hvala

putnik57
14.05.2007., 12:07
otvorena terasa - ograda - MOLIM POMOĆ

zivim na 5. katu (posljednjem) stambene kuce izgrađene početkom 50-tih godina. stan mi okružuje terasa s dvije strane, široka je oko 1,70, ali je zato jedan krak dužine oko 11 m (nenatkriveno), a drugi oko 9 m (natkriveno). ovo se ljeto spremam malo ušminkat stan, ali imam problem kako riješiti terasu. najviše od svega me muči ograda ovog nenatkrivenog dijela. na oba dijela terase ima puuuno biljaka, ali tu su i mace. trebam dakle nekakav "mačkobran" da mi živine ne padaju svako tolko (da utješim ljubitelje životinja, što sam i sama, ograda već i sad postoji, ali je treba zamijenit jer niti funkcionalno a niti estetski više ne zadovoljava). stanić je iznutra moderno uređen, daklem ravne linije, puno bijelog... pa bi htjela da se takav stil nekako produži i na terasu. inače, sve biljke koje cvatu su bijele, to je već jedan korak. kako rekoh, muči me najviše ta ograda: trebala bi biti i u skladu s čitavom kućom koja je također ravnih linija.

ako postoji među vama neki arhitekt ili netko tko ima smisla za takva "komplicirana" rješenja, bila bih zahvalna na ideji.

Imaš izvrsnih riješenja u kombinaciji inoxa i stakla! Kaj ti srce zaželi. Ima site-ova koliko hočeš sa slikicama.
Investicija je veća ,ali nemaš brige oko održavanja (mislim na inox)!!!! :top:

Edina
16.05.2007., 19:10
Pozdrav forumaši!
Zanima me jel ima još netko da je napravio istu glupost..
nazvao broj sa oglasa (kojih ima svuda po gradu) i zajebo se!
Radi se o prevarantima koji kad skuže da ih zoveš zbog reklamacije
memoriraju tvoj broj i kad ih zoveš opet odjebu te!
Ja sam već 4 broj promjenila, puka mi film i poslala sam prijavu
državnom inspektoratu. Tamo mi je žena rekla da ako ima više prijava slučaj
ne ide na prekršajni nego na kazneni sud.
Dakle, ako znate još nekog javite, ne mora ići na sud, biće dovoljna izjava.
Ja ću sa zadovoljstvom otić na sud umisto svih!:)

Madame Hooch
16.05.2007., 19:24
Pozdrav forumaši!
Zanima me jel ima još netko da je napravio istu glupost..
nazvao broj sa oglasa (kojih ima svuda po gradu) i zajebo se!
Radi se o prevarantima koji kad skuže da ih zoveš zbog reklamacije
memoriraju tvoj broj i kad ih zoveš opet odjebu te!
Ja sam već 4 broj promjenila, puka mi film i poslala sam prijavu
državnom inspektoratu. Tamo mi je žena rekla da ako ima više prijava slučaj
ne ide na prekršajni nego na kazneni sud.
Dakle, ako znate još nekog javite, ne mora ići na sud, biće dovoljna izjava.
Ja ću sa zadovoljstvom otić na sud umisto svih!:)
what ???! kaj ?! što ?! ća ?! ...ngakajšek :rofl:

o čemu ti pričaš, kakve veze sa stanovanjem to ima i ....btw. na kojem jeziku nam se obračaš ?

Edina
16.05.2007., 19:35
Nadam se da će moderatori premjestit post na odgovarajuće mjesto kao što piše na početku.
Ako ti ne vidiš vezu sa stanovanjem onda ne moraš odgovarati.:rolleyes:
Sigurno će koristit nekome ko se premišlja da li bi kupio novu kadu ili emajlirao staru;)

Madame Hooch
16.05.2007., 19:52
Nadam se da će moderatori premjestit post na odgovarajuće mjesto kao što piše na početku.
Ako ti ne vidiš vezu sa stanovanjem onda ne moraš odgovarati.:rolleyes:
Sigurno će koristit nekome ko se premišlja da li bi kupio novu kadu ili emajlirao staru;)

ej, koka, kužim da si uzbuđena i frustrirana jer su te iz.ebali ...ali, pogledaj svoj prvi post .....NIGDJE ne spominješ ni kadu ni emajliranje ...a to da ovi "instant" emajleri kada koji se reklamiraju po stupovima javne rasvjete i koji vele da nakon obavljenog posla moraš 3 dana eskivirati iz vlastitog doma -> da su to LOPOVI koji si time samo osiguraju da će navedeni stan 3 dana biti prazan, pa su TV, PC, linija, štednjak, veš- i suđ-mašina, ormari s garderobom i bolji komadi namještaja ; DAKLE : NA RASPOLAGANJU :rofl: ...to već i golubovi na cesti znaju, a vrapcima je dosadna vijest :cool:

Edina
16.05.2007., 19:53
E aj pročitaj naslov:rolleyes:

Madame Hooch
16.05.2007., 20:09
E aj pročitaj naslov:rolleyes:

aaaaaaa ....sorry :o

ali, i dalje stoji :da su to LOPOVI koji si time samo osiguraju da će navedeni stan 3 dana biti prazan, pa su TV, PC, linija, štednjak, veš- i suđ-mašina, ormari s garderobom i bolji komadi namještaja ; DAKLE : NA RASPOLAGANJU ...to već i golubovi na cesti znaju, a vrapcima je dosadna vijest
još jednom, sorry, tough luck :(

Pollux
19.05.2007., 13:50
Poštovani forumaši,
drago mi je što poštujete temu ovoga topica i što za sve što ne znate gdje se nalazi na ovom podforumu (teme koje su već bile) pitanja ostavljate ovdje. Hvala i onima koji pomažu ostavljanjem linkova na teme.

ana-maja
20.05.2007., 07:26
Prvi puta kupujemo nekretninu. Dio gotovina, dio kredit Zagrebačke banke.

Pitanje: na koje sve troškove osim cijene kuće moramo računati.

Ja sam upoznata sa slijedećim:
1. naknada kredita = 0, za sada je još promotivno razdoblje
2. procjena nekretnine oko 1800kn
3. solemnizacija (javni bilježnik) oko 1000 i nekaj €
4. porez na nekretninu 5% od procijenjene vrijednosti nekretnine (prva je koju kupujemo, ali zeznuto je kaj sam ja s bratom i mamom prema naslijeđu suvlasnik nekih zemljišta i ruševnih nekretnina, ali sve skup niš vrijedno za prodati)
5. polica osiguranja od nesretnog slučaja i od požara
6. meni je i previše, ali kaj još ima?

Da, i to piše ugovore, ono, dam kaparu pa neki ugovor, pa dam kredit pa kupoprodajni ugovor, pa kak onda još umetnuti onaj dio kaj plaćam direktno lovom? Niš ne znam... a, moji bližnji imaju različite verzije, zadnja kupovina im je bila prije 5 godina, a prije toga valjda moj tata 1950.

Hvala!

ana-maja
20.05.2007., 07:33
Pozdrav!

Gdje kupiti u Zagrebu i okolici kvalitetni pernati poplun i kako se krecu cijene?

Ne zanm koji su tvoji kriteriji, ali mi smo kupili bez puno razmišljanja pernati poplon u Lidlu, koštao je 200kn, a nama je trebalo nekaj pod hitno za goste.
Vrlo smo ugodno iznenađeni, super grije, lagani je, naravno, dobro je preštepani pa se perje zadržava gdje i treba, ne pika,tj. ne ispušta perje i.. to je to.
Ja sam vidjela u Lesnini one svemirske 1000 i nekaj kuna, njemački, pa tko voli i može...naravno da će biti zadovoljan.

rokolina
21.05.2007., 01:02
Bi li netko znao gdje se u hrvatskoj moze kupiti -ili dati napraviti- tzv. "BELFAST SINK" (double), tj, bijeli keramicki duboki sudoper?
Mislim da se to vec spominjalo na nekom davnom topicu, ali me zanima gdje da to tocno nabavim.

drabotic
21.05.2007., 09:19
Jel zna netko gdje bi na netu mogao pronaći kakve nacrte za gospodarske objekte?

jajoglavac
25.05.2007., 17:27
Molio bih da mi netko objasni:1,2, i3.klasu pašnjaka(ako netko zna)
što znače te klase?
dali ,kada se prodaje,ima kakve veze?(klasa)
hvala

t.star
30.05.2007., 15:55
da li netko zna ako tko bi odnio stari, ali čitav i upotrebljivi namještaj iz stana. naime, imam namjeru preuređivat i kupit sve novo, pa bih rado nekome to poklonila, a zauzvrat neka sve pokupit.
čula sam da ima udruga 'bokci' i da oni hoće to napravit.
hvala.

mfcc
30.05.2007., 17:41
da li netko zna ako tko bi odnio stari, ali čitav i upotrebljivi namještaj iz stana. naime, imam namjeru preuređivat i kupit sve novo, pa bih rado nekome to poklonila, a zauzvrat neka sve pokupit.
hvala.

Evo ti broj od udruge "Bokci". Nazovi ih i dogovori se kada ti pase. Oni dojdu po to i odnesu.
01/6040-889
A postoji i retro centar (rehabilitacija ovisnika) evo ti i njihov broj pa nazovi.
tel 01/2947125 .

ja i bash ja
30.05.2007., 17:44
hvala.

hmm, tako je i meni bilo preporučeno pred 2 godine kad sam selila ...ali, opekla sam se i ovdje moram upozoriti sve koji su čuli dobro o "Bokci"-ma, da ih zaobilaze u širokom luku :trk:
Bokci su naime, fina neka gospoda koja, pri dolasku "procijene" taj tvoj "stari, ali čitav i upotrebljivi namještaj" po posljednjim modnim trendovima i onda te (kad si već pred gotovim činom i nemaš mogućnost uzmaka) izvjeste da je to za baciti i da odlaganje+prijevoz košta ....tako su mene "oženili" za 400KN za kauč i 2 pripadajuće fotelje ...kolko bi im moglo pasti na pamet za više komada namještaja ne želim ni špekulirati :rolleyes:

Slična šema je i sa lječenim narkomanima iz nekakve udruge u Resniku ili sl., s tim da (kako sam čula) kod njih ima i dotatni zabavni detalj -> dok dvojica nose a ti im pomažeš otvarati vrata, zadržavati lift i slično, treći trpa u đepove razne atraktivne sitnice, koje se kasnije mogu nači na štandovima nedjeljom na Britancu ili antikvarijatima

Moj (iskustveni) savijet je - plati dodatnih pola sata firmi za selidbe koja će seliti tvoje stvari u stan, da ti odstrani ono iz stana i zaboravi na osjećaj "učinila sam dobro djelo". Čak i platiti Romima da ti odnesu učinit će više koristi (a manje štete) nego tzv. humanitarci.

zeljkicaK
01.06.2007., 15:24
odlučila sam preseliti se u zagreb pa me zanima traži li netko cimericu? imam 21 godinu i u Zg bih se preselila radi posla. ako je netko zainteresiran ostavit ću svoj mail.

LittleMiss
02.06.2007., 15:23
zanima me ako se negdje raspravljalo o šivanju navlaka za kuhinjske stolice? one presvlake koje obično imaju stolice na nekim banketima ili svedbama i slično? zanima me ako me netko može pomoći oko krojeva ili mi dati link za neku stranicu gdje mogu naći krojeve. hvala

Madame Hooch
02.06.2007., 16:16
zanima me ako se negdje raspravljalo o šivanju navlaka za kuhinjske stolice? one presvlake koje obično imaju stolice na nekim banketima ili svedbama i slično? zanima me ako me netko može pomoći oko krojeva ili mi dati link za neku stranicu gdje mogu naći krojeve. hvala

bila je mala kratka temica tu http://www.forum.hr/showthread.php?p=6089776

t.star
02.06.2007., 16:19
...

đizs!!
a da znaš da mi je tako nešto palo na pamet!
ja sam mislila kak ću učinit dobro djelo, jer taj namještaj je još upotrebljiv, ali mi je glupo to prodavat...
hm, nakon ovog ću dobro razmisliti.

LittleMiss
02.06.2007., 17:39
ajme tnx...ja googlala pa niš....ima možda netko stranicu sa krojevima ili neš slično ...tnx još jednom

j-hood
02.06.2007., 17:51
Forumasi,

zanima me gdje bih na netu mogao pronaci kartu sa gradevinskim zonama u gradu Zagrebu. Ili ako toga nema na netu kako bih mogao doci do tih informacija.

Zahvaljujem

ja i bash ja
02.06.2007., 20:29
Forumasi,

zanima me gdje bih na netu mogao pronaci kartu sa gradevinskim zonama u gradu Zagrebu. Ili ako toga nema na netu kako bih mogao doci do tih informacija.

Zahvaljujem

https://e-uprava.apis-it.hr/gup/

-haf-
04.06.2007., 12:00
Koji software koristiti pri izradi nacrta i uređenja interijera i exterijera.
Neki su spominjali 3D Home Architect, no vidio sam ArCon+ i taj mi se možda više svidio.
Kakva su vaša iskustva?

Asocijativna
05.06.2007., 18:55
hmm, tako je i meni bilo preporučeno pred 2 godine kad sam selila ...ali, opekla sam se i ovdje moram upozoriti sve koji su čuli dobro o "Bokci"-ma, da ih zaobilaze u širokom luku :trk:

Slična šema je i sa lječenim narkomanima iz nekakve udruge u Resniku ili sl., s tim da (kako sam čula) kod njih ima i dotatni zabavni detalj -> dok dvojica nose a ti im pomažeš otvarati vrata, zadržavati lift i slično, treći trpa u đepove razne atraktivne sitnice, koje se kasnije mogu nači na štandovima nedjeljom na Britancu ili antikvarijatima

"Bokci su se i meni činila preko telefona kao "fina gospoda" nije ih ni zanimalo što imam za ponuditi.

Što se tiće Retroa, a sam super zadovoljna. Nazvala ih da imam trosjed, dvosjed, tv i veš mašinu i došli za pola sata. Dečki su skroz ok, gledaju me ravno u oči, kažu tko su (nisam znala da su liječeni narkomani), pristojni, brzi i nikakav manjak nisam našla. a ni inaće nisam tako luda da idem nekome otvarati lift, a stan ostaviti nečuvan.

Po meni ako te frka, izbaci sve u hodnik ispred stana i nemaš frke. Kažeš im bok bečki, to je za vas i doviđenja.

topsikrit
05.06.2007., 20:19
odlučila sam preseliti se u zagreb pa me zanima traži li netko cimericu? imam 21 godinu i u Zg bih se preselila radi posla. ako je netko zainteresiran ostavit ću svoj mail.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=220498

Scope
12.06.2007., 15:00
Postovani majstori ako ima takovih ,
dakle moja situacija je zamrsena naime nasljedio sam malu parcelu zemljista na pantovcaku oko broja 150 parcela je cca 100 kvadrata i ja na njoj ne mogu nista graditi ali javio mi se covjek koji mi je spreman platiti tu parcelu oko 60000 kn
meni se to cini malo jer se cijena gradjevinskog zemljista kako sam cuo gore krece od 500E pa na gore....mislim svjestan sam da ja od te zemlje nemam nista
ali taj covijek koji to zeli kupiti mislim da ju zeli spojiti sa svojim gruntom koji on ima okolo pa me zanima ima li netko mozda od vas iskustva s takovom situacijom
i koliko novaca mogu traziti za to zemljiste

Any suggestions are wellcome

Thx

Dal3
14.06.2007., 22:10
E ovako imam jeno pitanje pa ako mozete pomoći bio bih zahvalan.
Imam grazu cc 5x6 i na njoj mislim napravit sebi jednu sobu za učenje ali i da zimi
sa prijateljima imamo mjesta za pijanke.Pa iako znam da je teško za tako malen prostor dati kakavu ideju volio bih da ako neko ima kakav prijedlog unutrašnjeg uređenja u obavezan šankić od 2-3 metar.Hvala.

amarena
20.06.2007., 07:20
Dragi Moderatori!

Ima li negdje neki post koji bih mogla procitati u vezi prodaje stana kupljenog na kredit.

Stvar je slijedeca: kupili smo stan na kredit od 30 god...rata mi je dosta visoka i u slucaju da ju ne mogu otplacivati, zanima me ima li kakva kombinacija da se stan proda...inace je krasan i velik, starogradnja i izvrsno uredjen.

Rea
21.06.2007., 09:08
ovako, renovirala sam kupaonu i prvo kupanje je bilo koma. Malena je otvorila čep i pustila vodu, nakon pola sata dolazi susjed i žali se da mu je procurilo kroz strop i rigips. Navodno nismo smjeli nego otvoriti čep na pola.
Zna li itko kako se to može riješiti da se više tako što ne ponovi, što treba napraviti da se čep može cijeli otvoriti

ana77
26.06.2007., 19:41
Kopala sam po ovoj temi ali nemogu naći nigdje o Napi.
Ako neko zna gdje piše o tome ili što mi je bitno kad kupujem Napu molim savjet. Zbilja se ne kužim u to. Zašto neka košt a 900kn a neka duga 5x toliko. U čemu je caka? Snazi, filterima, ...??? Help!:o

k$enija
27.06.2007., 19:17
da li je neko probao onaj model od mr.x na internetu zarada udvostručavanje para minimalni ulog 5000 eura na dva mjeseca, ako je rado bi čuo potankosti

bela777
28.06.2007., 16:20
ima dosta tema o pričuvi, ali nigdje konkretno problem koji imam...

što napraviti kad predstavnik stanara ne želi financirati popravak (nije trenutno prioritet...).
Konkretno radi se o haustoru na zadnjem katu gdje je prije 4 godine krov prokišnjavao (što je sanirano) ali unutarnji radovi (estetski: gletanje i farbanje) nikad nisu napravljeni? Da platim sama pa tražim povrat - to mi je malo nesigurno, uvijek može reći da je on mogao jeftinije naći...
thanks

martantoni
28.06.2007., 21:48
Kupio bih apartman na pagu, ali me zanima slijedece te sve pravne stvari: lokacijska dozvola, gradjevinska dozvola, etaziranje, vlasnicki list, uporabna dozvola. Da li to covjek moze sam provjeriti ili je bolje uzeti advokata, odnosno kako to sve ide, molim objasnjenje, jer ne bih se zelio zeznuti, a vidim da ima svasta u ponudi. Molim sasvjet i objasnjenje

Boromira
29.06.2007., 10:47
Zna li netko nešto o tome koje se firme bave uređenjima interijera ili neki free lancer, pa ak može nešto preporučiti.
Molim link ak je već postojala tema.
Hvala svima.

k$enija
29.06.2007., 12:26
javlja ti se jedan freelancer ak imaš kakvo pitanje:
goranlackovic@gmail.com

eRomaniChib
02.07.2007., 06:40
Moram konzultirati neke arhitekte odnosno arhitektonske firme oko stvari unutrašnjeg uređenja (manja izmjena rasporeda prostorija) ali i vanjskog (preuređenje tavana u stan u visokom potkrovlju). Na žalost, ne znam skoro ništa o tim krugovima. Koga bih mogao nazvati za takve konzultacije, odnosno kako i gdje se takvi arhitekti/firme oglašavaju?

bubamarica
04.07.2007., 20:39
Molim sva iskustva dobra i losa po pitanju tuseva. Zeljela bi nesto bolje, ali ne opet u vrijednosti tus kabine. Znaci negdje oko 3000kn. Svida mi se nesto ovako....pa
http://img230.imageshack.us/img230/3308/apb01622345pxkf8.th.jpg (http://img230.imageshack.us/my.php?image=apb01622345pxkf8.jpg)
http://img179.imageshack.us/img179/7401/imgbn9789hu9.th.jpg (http://img179.imageshack.us/my.php?image=imgbn9789hu9.jpg)

bubamarica
04.07.2007., 20:40
I jos nesto ako ste raspolozeni za savjete kako urediti jakooooooooooooo malu dnevnu sobu dimnezija 2x4m.
HVALAAAA

reborn
04.07.2007., 21:22
Uskoro se spremamo renovirati kupaonicu. Radi se o maloj kupaoni (2×2,5 m) pa me zanima kojim trikovima se taj prostor može vizualno povećati (kakva boja pločica, kakva ogledala, još neki trikovi)?
Dizajneri i iskusni, pomagajte!

dress
05.07.2007., 18:25
Zanimalo bi me ako netko zna,dali je istina da ako iznajmljujem stan i nemam nikakav ugovor ,a podstanar je prijavljen na tu adresu (ja sam potpisao u mup-u kao vlasnik stana),dali postoji mogucnost da mi on zakonski oduzme stan,jer je boravio više od 5 god. u njemu.Hvala

happygoose
05.07.2007., 23:38
Trazim web adrese firmi koje prave namjestaj po mjeri...radi se o klupama, skrinjama i tak neki komadi namjestaja...:)

presla sam zadanjih 27 stranica:zubo: no ne mogu nista naci...prije nekoliko mjeseci jedan od forumasa/forumasica je postala link na jednu firmu koja se bavi izradom takvih komada.....:)

uglavnom hvala na pomoci i idejama...:)

anam999
06.07.2007., 08:36
kupujemo kutnu sofu, nasli smo dvije po nasem ukusu jedna u LEsnine od mikrofibre presvucena teflonom talijanski proizvodac, a drga je meblova od jute, dakle slovenci . cijena je slicna,sto se tice dizajna obe su za 5 ali sad nas zanim ako je netko bolje upoznat sa odrzavanjem ili kvalitetom. mladi smo par pa se nadamo da ce i dijeca brzo doci pa ne bi željelili da za dviije godine bude nemoguće očistiti ili slično.:rolleyes:

spiderfrommars
07.07.2007., 12:04
Tražimo majstora za plastificiranje ili neko drugačije obnavljanje stare kade koju nemožemo maknuti pa ako netko ima neku preporuku ili komentar
unaprijed smo vrlo zahvalni.
Pozdrav,
s.

denis ri
08.07.2007., 18:09
interesira me kupnja kuće na krku sa 2 do 3 apartmana, to bi bilo na hipotekarni kredit pa me interesira dali bi nekako ti apartmani mogli isplaćivati kredit,jel ko probao takvo što unaprijed hvala:)

THE_BEATLES
09.07.2007., 06:06
Koliko kosta nadoplata za kupnju 1kW elektricne enrgije?

Blažujka
09.07.2007., 20:10
Molim vas da mi preporučite dobrog i ne preskupog arhitekta za projektiranje obiteljske kuće na riječkom području.Želja je i da naprave 3D prikaz idejnog rješenja.

Hvala

kurjoza
10.07.2007., 15:01
Ljudi, na sta sve treba paziti kod useljenja u novi stan (novogradnja)?

Bila je cijela tema o tome ali je ne mogu pronaci, jel imate mozda kakav linkic?

kurjoza
10.07.2007., 15:02
kupujemo kutnu sofu, nasli smo dvije po nasem ukusu jedna u LEsnine od mikrofibre presvucena teflonom talijanski proizvodac, a drga je meblova od jute, dakle slovenci . cijena je slicna,sto se tice dizajna obe su za 5 ali sad nas zanim ako je netko bolje upoznat sa odrzavanjem ili kvalitetom. mladi smo par pa se nadamo da ce i dijeca brzo doci pa ne bi željelili da za dviije godine bude nemoguće očistiti ili slično.:rolleyes:

Mislim da je bolja ova s teflonom, buduci da je tretirana protiv mrlja.

Opus
10.07.2007., 15:12
Pitanje:

Htjeo bi u kucu staviti podno grijanje, ali koliko sam skuzio drvo i podno grijanje neidu bas skupa, a meni se nestavljaju plocice ili kamen to mi izgleda nekako hladno.Dali netko ima nesta konkretno koje podne obloge mogu ici na podno grijanje? I dali neko zna koja je cijena mramora za pod od-do?

tharabaj
12.07.2007., 00:07
Interesira me koliko u prosjeku dođe cijena gradnje kuće po kvadratu na već kupljenom zemljistu, ukljucujuci rjesavanje gradevinske dozvole i svih komunalija, a sve za kuću cca 200 m2 bez nekih specijalnih zahtjeva, a na periferiji Zagreba (7 zona građenja, ako se ne varam).

femmelatin
12.07.2007., 13:38
Imam drvene prozore u stanu koji nisu obnovljeni otkad je zgrada sagrađena.
Ne želim ih vaditi ni stavljati PVC, ali trebalo bi ih pobrusiti, prefarbati, zamijenila bi metalne dijelove, popravila da bolje dihtaju, promijenila stakla i rolete.
Ukratko sve osim stavljanja novih.:D
Koga zvati? Imate preporuku? kakvo staklo?

femmelatin
12.07.2007., 13:49
Imam i 4 stara drvena stolca koje treba popraviti, brusiti, farbati i lakirati. Naime lijepi su i neobičnog oblika, ali stari, noge je zec izgrizao, razišlo se drvo i sl.
Trebam majstora!

elov
12.07.2007., 21:17
Kupil sam hladnjak Gorenje veliki bez ledenice,u nutra je temperatura ne niža od 12 stupnjeva,serviser je menjal termostat,pa dopunjaval sistem i danas je došel gsp.Kovačević iz Zagreba stavil neki instrument kaj terba dva dana meriti sakih 20sek temperaturu,a jabi samo da miga zamene!!!
Kaj mi je činiti,jeli ko imal kakva iskustva?
Pozdrav Vule

elov
12.07.2007., 21:24
Pozdrav!Dali je ko imal kakvo iskustvo sa zamjenom novog Gorenje frižidera star ni 20-setak dana ,serviser menjal termostat,zatim dopunjaval sistem i danas došel gsp.Kovačević i Zgb-a i del neki instrument kaj meri saki 20 sek temperaturu ali u toku dva dana,a ja bi samo da mi zamjene za ispravni vnutra je temp. 12 stupnjeva!!!
Fala unaprjed
Vule

mamurni
12.07.2007., 23:02
Moram konzultirati neke arhitekte odnosno arhitektonske firme oko stvari unutrašnjeg uređenja (manja izmjena rasporeda prostorija) ali i vanjskog (preuređenje tavana u stan u visokom potkrovlju). Na žalost, ne znam skoro ništa o tim krugovima. Koga bih mogao nazvati za takve konzultacije, odnosno kako i gdje se takvi arhitekti/firme oglašavaju?

Prvo, firme koje imaju arhitekti, ili arhitektonski uredi se ne smiju oglašavati uopće. Zahebano pravilo komore arhitekata bez koje nema ovlaštenja.

ako vas zanimaju savjeti oko toga javite se na info@arkiv.hr:)

mamurni
12.07.2007., 23:05
Interesira me koliko u prosjeku dođe cijena gradnje kuće po kvadratu na već kupljenom zemljistu, ukljucujuci rjesavanje gradevinske dozvole i svih komunalija, a sve za kuću cca 200 m2 bez nekih specijalnih zahtjeva, a na periferiji Zagreba (7 zona građenja, ako se ne varam).

1. cijena građenja kuće nema apsolutno nikakve veze sa zonom, ali uplata komunalnih doprinosa za priključke ima, a to se pita u nadležnoj općini ili jedinici lokalne samouprave. Ako oni neznaju, znat će tko zna.

2. cijena normalne gradnje (bez većih perverzija) ne bi smjela premašiti 800 - 1000 € po m2. U tome su i izdatci za projektnu dokumentaciju, a možda se smjeste i doprinosi.

Opus
13.07.2007., 03:30
1. cijena građenja kuće nema apsolutno nikakve veze sa zonom, ali uplata komunalnih doprinosa za priključke ima, a to se pita u nadležnoj općini ili jedinici lokalne samouprave. Ako oni neznaju, znat će tko zna.

2. cijena normalne gradnje (bez većih perverzija) ne bi smjela premašiti 800 - 1000 € po m2. U tome su i izdatci za projektnu dokumentaciju, a možda se smjeste i doprinosi.

To je prevelika cijena 800-1000 eura. Ja sam trenutno u fazi gradnje i stigo sam negdje do pola. Dozvola sa svim davanjima izasla me je oko 20000eura a sa izvodjacem sam dogovorio zidanje do krova za 53000eura sa njegovim materialom,kuca je cca 300m2 podrum,prizemlje,podkrovlje. Ja racunam da ce biti useljiva sa namjestajem za 200 000eura!

prace
13.07.2007., 12:00
kako legalizirati?
što treba od dokumentacije gdje i kome se obratiti.
kolike su kazne?

delete
13.07.2007., 18:39
evo nisam znala di da postavim ovo pitanje, pa cu ovde:

po vasem iskustvu, koje je najbolje sredstvo za ciscenje tapeciranog namjestaja?? imam stolicu uredsku koja je isarana flomasterom :D pa bi je ocistila sama jer se navlake ne mogu skinuti. a i stolice u kuhinji su mi tapecirane, naslon se moze skinuti ali sjedalica ne, a svijetle su i treba ih redovno prati, pa me zanima koje bi sredstvo najbolje bilo kupit.

hvala.

kerestes
13.07.2007., 22:01
nakon gletovanja zidova u stanu koji smo kupili mislili smo da je mukama dosao kraj, medjutim posle prvog sloja JUB-a iz zidova su izbile sare tkz.francuskog molovanja. znam da su se pre 20-30 godina te share radile gumenim valjcima.
no ima li nacina da se uklone ( ni 5 sloja boje ih ne pokrivaju) u ovoj fazi ?

poznanik
14.07.2007., 15:15
Dakle ovaj topic "Pitajte ovdje" Vam omogućava dobivanje brže informacije od strane posjetitelja i moderatora koji češće borave na ovim podforumskim prostorima.

Dakle ako vas nešto zanima...niste vidjeli temu o tome, pitajte ovdje (da Vam možemo ostaviti link na temu) umjesto da otvarate novu temu i počinjete sa standardnim "nisam siguran je li ova tema već bila..."

Dali tko zna kakve detalje o Bandicevoj ideji kvarta na Blatu za gradnju obiteljskih kuca? Zanima me koncepcija gradnje,dali ce to biti iskljucivo kuce u nizu,kolika je moguca sloboda provedbe vlastitih želja pri gradnji, zelim napraviti kuću od Ytonga,dali se takve stvari mogu uklopiti u taj projekat? Ili na kojoj adresi da pitam sve to,na nekakvoj stranici od grada sam postavio upit direktno Bandiću ali nisam dobio odgovor.!:W

Quantum
14.07.2007., 23:02
Pozdrav svima,

upravo sam kupio Tehnikin stan u Centru Zagrebačka, s kojim je u paketu došlo parkirno mjesto na -3 razini (može li se reći da je to garaža?).

Pošto auto nemam, razmišljam o iznajmljivanju tog parkirnog mjesta, ali ne znam koliko tražiti.

Pročitao sam u jednom postu cifru od 500kn, pa ne znam da li je to realno?

Hvala na odgovorima

rokolina
16.07.2007., 00:07
Upomoc molim!
Gdje se u Zagrebu mogu nabaviti Marazzi plocice? Ima ih u Splitu u Brodomerkuru, ali u Zg? :kiss:

Rea
16.07.2007., 11:32
Tražimo majstora za plastificiranje ili neko drugačije obnavljanje stare kade koju nemožemo maknuti pa ako netko ima neku preporuku ili komentar
unaprijed smo vrlo zahvalni.
Pozdrav,
s.

evo link,
http://www.geocities.com/emajlkada/

molila bih također ako netko nešto više zna da mi javi, jer meni je nova novcata kada popucala (plastična)

bela777
16.07.2007., 16:12
Upomoc molim!
Gdje se u Zagrebu mogu nabaviti Marazzi plocice? Ima ih u Splitu u Brodomerkuru, ali u Zg?

mislim da ih ima na još par mjesta, ali ovdje sigurno:
http://www.smit-commerce.hr/lokacija.php

finta
16.07.2007., 22:36

Ne oglašavaju se jer ne smiju. Traži po preporukama ili www.arhitekti-hkaig.com

marcus1
25.07.2007., 16:06
Kupio sam stari stan kojem treba potpuno preurednjenje. Zna li netko za kakvu firmu koja bi preuzela kompletno preurednjenje na sebe?

Kyra
28.07.2007., 06:54
Spavaća soba, 10-ak m2. Trebalo bi izbrusiti i ponovo lakirati postojeći parket. Koliko dana je otprilike potrebno za to?

Hvala :)

baby_bitch
02.08.2007., 23:51
Di iam za kupiti lijep bracni krevet, modernog dizajna i prihvatljive cijene? Hitno!!

anna_maria
03.08.2007., 17:07
trazim uske visoke obicne vaze...gdje ima za kupiti?u zagrebu?

Pištolj doktor
03.08.2007., 22:48
Dobar dan.

Pristupni put gradjevnom zemljistu mora biti najmanje tri metra i tada se na njega mogu prikljuciti najvise 2 obiteljske kuce. Na 5 i pol metara sirine puta se mogu prikljuciti najvise 5 kuca. Nigdje se ne navodi odnosi li se to i na manju urbanu vilu od npr. 4 stana, a koja ne prelazi maksimalni zadani BRP. Zna li neko nesto o tome?
Hvala unaprijed.

Pištolj doktor
03.08.2007., 22:48
Di iam za kupiti lijep bracni krevet, modernog dizajna i prihvatljive cijene? Hitno!!

trazim uske visoke obicne vaze...gdje ima za kupiti?u zagrebu?

U Ikei.

gven_s
06.08.2007., 11:06
Uređivali smo jedan stariji prostor?Dimnjak je bio ožbukan,ali star i mislili smo ga samo pokrečiti,ali masne mrlje od slinjenja se ne mogu prekriti bojom,pa bi ga obukli u kamen kakav je na kaminu.

Koje ljepilo koristiti?Ima li tko iskustva sa sličnim problemima?Dimnjak je inače saniran.

Mašna
06.08.2007., 13:44
Imam pitanje - pomoć
Kupili bi nekretninu (kuću). Zanime me tko i kako može posredovati u pravnom prometu između mene i prodavatelja. Dakle da li se provjerom svih papira, sastavljnju ugovora i svega potrebnoga bave neke ovlaštene kuće ili odvjetnici?
Preporučate li koga? Kako se najbolje osigurati prilikom kupnje nekretnine? Ne kupuje se na kredit pa je sve na nama.
Hvala

antekic
06.08.2007., 19:13
Spavaća soba, 10-ak m2. Trebalo bi izbrusiti i ponovo lakirati postojeći parket. Koliko dana je otprilike potrebno za to?

Hvala :)

izbrusi se i lakira u jednom danu.samo nisam siguran koliko se mora čekati da se osuši prethodni sloj laka.sve gotovo max 2 dana.

camus
07.08.2007., 19:21
nesto mi je zapelo u susilici za ves (struze o bubanj)... koliko je pametno da to samostalno otvaram?!?!? i di uopce naci servisera za susilice - to su isti majstori ko i za ves masine?!?!?!

sisčanka
09.08.2007., 11:17
ovako,imam prijateljicu koja se preselila u novi stan,i tamo ima nekakav ocajan,sav raskliman stolic u boravku,pa me zanima da li ima netko nekakav stolic koji mu vise netreba,a jos je u dobrom stanju ili ima namjeru kupiti novi,pa da mi ga proda?

Kyra
09.08.2007., 12:09
Što se konkretno događa od 1.1.2008. s privatnim kućama izgrađenim 1985. godine koje nemaju uporabnu dozvolu i ne mogu je tako lako ishodovati?
Takva nekretnina bi mi trebala biti hipoteka prvih par godina kredita.
Da li se taj novi zakon o uporabnim dozvolama zaista može tako retroaktivno primjenjivati u praksi?

Hvala!

gordana t
09.08.2007., 16:11
u velikoj smo dilemi jer kuca koju smo nasljedili je devastirana i skoro se ne moze rekonstruirati; cak nije ni upisana u gruntovnicu jer je podignuta na mjestu stare brvnare, koja je prikazana na katastarskoj mapi ; i sad sto nam vi dobri i strucni ljudi savjetujete?
ucrtati postojecu kucu tak devastiranu; dokazati pomocu svjedoka da je nastala do veljace 1968; u sto vjerujemo pa onda na njenom mjestu podici novu istog gabarita; ili ici u trazenje novih dozvola...radi se o podrucju opstedrzavne skrbi ako je to bitno...
u elektri su nam rekli da nam za prikljucan nece naplatiti energetski deo na postojecu kucu - ali bi u slucaju nove sve islo iz pocetka...
svezali smo se ko pile u kucine - jedni savjetuju jedno; geometar kaze drugo, arhitekta trece...
hvala unaprijed svima.:kiss:

goofygirl2602
09.08.2007., 18:15
Bok!
Kao gradimo (čitaj: čekamo papire :mama:) i uskoro ćemo trebati majstora ili manju firmu ali samo za iskope i betonske radove. Ako ima netko kakvo dobro iskustvo, molim info i preporuku. :) Po mogućnosti na području Zaprešića, a da nisu preskupi, šlampavi, neozbiljni...Call me a dreamer !?
Ježim se od pomisli na majstore kod šogorice! Već u deset dopodne su bili uvaljani u svježu betonsku deku - ali ne od umora...:zubo:

Molim nemojte mi samo reći "radne akcije", sve skupa je preveliko (cca 200 m2) za takve egzibicije i po našim računicama ne isplati nam se.

Thx.

Pištolj doktor
10.08.2007., 11:16
Mnogo pitanja, a skoro ni jedan odgovor. Jebes ovaj podforum.

kurjoza
10.08.2007., 11:17
Da-tema mi se cini totalno uzaludna -svi u nadi pitaju, nitko ne odgovara :zubo:

poznanik
11.08.2007., 11:22
Bio sam uvjeren da na ovakvim mjestima mogu doci do nekakvih odgovora ali ocito da ovo sve funkcionira puno jadnije nego sto ocekujemo!!!

chani
11.08.2007., 11:47
nakon gletovanja zidova u stanu koji smo kupili mislili smo da je mukama dosao kraj, medjutim posle prvog sloja JUB-a iz zidova su izbile sare tkz.francuskog molovanja. znam da su se pre 20-30 godina te share radile gumenim valjcima.
no ima li nacina da se uklone ( ni 5 sloja boje ih ne pokrivaju) u ovoj fazi ?
a impregnaciju niste stavljali?
u jednom stanu ni vodeni fasadex nije pokrivao nikotinske mrlje, pomogao je purolit,pa probajte na jednom dijelu ...
nadam se da ce vam pomoci i kod nanosenja zastitite usta i nos, deckima je poslije farbanja isla bijela pjena na usta ...
neki su za tvrdokorne mrlje znali upotrebljavati i signolit,
ali koji je to otrov u zatvorenom prostoru,
uzas jedan kako smrdi,
i cucki su grebali na vrata da hoce van kihajuci ...

sijamka1
11.08.2007., 22:15
Zeljela bih kuhinju (Pavlos SONIA) mi je nekako najzgodnija mada ne mora po tom sistemu, vec da se najbolje iskoristi prostor.
Molila bih pomoc u razmjestaju i po mogucnosti najbolje iskoristenom prostoru jer je sama prostorija mala. Imam samostojeci hladnjak 60 x 145, perilicu posuda 60 x 85, stednjak 50 x 85 i sudoper sa dva korita 80 x 85( ovo 85 je visina) Ako je dovoljno, potrudila sam se to nekako nacrtati.
Znam da ima ljudi koji to mogu napraviti u casak vremena, pa eto krenite...

hvala:s

Slikica je grozna zato kliknite tu
http://img49.imageshack.us/img49/5429/img004uc9.jpg

jež
12.08.2007., 18:57
Ugradila bi si ormar u hodnik, budući da mi je prevelik kao i kliznu stijenu da razdvojim kuhinju od dnevnog boravka.
Zanima me ima li tko iskustva s ovom firmom http://www.eduro.hr/? I zanima me jesu li skupi? Otprilike kolike su cijene?

camus
12.08.2007., 19:30
Ja jos cekam odgovor, kamencic zapeo u bubnju u susilici - otvarati sam ili ipak zvati majstora, postoje majstori za susilice?!?!?!?!... ja zvala majstora koji mi jednom popravljao perilicu i rekao je da je on prestar da se uci o susilicama....?!?!?!

bebana22
13.08.2007., 17:10
Gdje na netu ima za downloadat program za 3D planiranje interijera, da je u boji i stvarno dobar?

mimimimi
13.08.2007., 22:55
Ugradila bi si ormar u hodnik, budući da mi je prevelik kao i kliznu stijenu da razdvojim kuhinju od dnevnog boravka.
Zanima me ima li tko iskustva s ovom firmom http://www.eduro.hr/? I zanima me jesu li skupi? Otprilike kolike su cijene?

jesu...
ali, na njihovim stranicama imaš i opciju izračuna cijene, ako se ne varam..

Ciklama
14.08.2007., 09:35
za ugradbene ormare osim edura imate i akron www.akron.hr koji također ima izračuna na stranici pa možeš vidjeti koliko bi te došlo okvirno, pa si usporedi.

Majda
14.08.2007., 10:39
kako nema otvorene teme o novogradnji za druge gradove osim zgb (ili ih ja nisam našla) molim ako itko zna za Split. U Splitu , navodno na lokaciji kod Raiffeisen Banke se gradi stambena zgrada.Da li tko zna, da li je to po POS programu i koga kontaktirati za informacije?

Svemogući
14.08.2007., 19:10
Bok svima, trebao bih malu pomoć.

Mislio sam obnoviti sadašnje lonce, tave i slično jer su pri izdisaju i čuo sam mnogo dobro stvari o AMC-u pa me zanima kako do njih doći.

Probao sam preko njihove stranice i onog linka za doživljaj večere ali javlja mi se error i poslao sam email ali nitko ne odgovara.
Možda netko od Vas zna gdje ih ima kupiti?

Hvala

Hazl
15.08.2007., 10:58
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje oko poštanskih ormarića. Radi se o slijedećem. Živim u zgradi staroj 47 godina i došlo je vrijeme da se dotrajali poštanski ormarići zamijene. E sada dolazi muka, jer jednostavno nema onoga što mi u zgradi tražimo, a to su ugradbeni kaslići koji se moraji postaviti u postojeću rupu u zidu gdje su sada stari kaslići. Obišao sam sve u Zagrebu, uzduž i poprijeko i jednostavno nema ni približno onih koji bi nas zadovoljili. Rupa je široka 140cm, visoka 75cm i duboka 9cm i to tako da ima 3 reda sa po 7 kaslića u nizu. Znaći oni su plosnati, a ne duboki. Sve one koje ugrađuju neke firme su neprihvatljivi radi dimenzija i ostalog. E sada bih Vas molio ako znate možda nekog ili negdje tko bi to nama radio po mjeri koje bi mi zadali. NaNaš upravitelj me je uputio na jednu firmu, ali ni oni nemaju ono što mi želimo. Hvala unaprijed na odgovoru i izvinjenje ako sam pogriješio grupu sa ovim pitenjem.

karlita
15.08.2007., 14:50
Pozdrav svima...

ovako, kupujem stan a u tom stanu je neki tip koji ne želi izać i zato je sadašnjoj vlasnici već dosta svega i ona ga prodaje...
I sad ja imam pitanje da ja kupim taj stan kako bi se tog tipa moglo maknut i dal postoje nešto da meni to olakša..
taj tip nema ni stanarsko pravo ni vlasništvo nad tim stanom tako da...

neznam dal sam trebala otvorit novu temu al sam tu napisala pa će valjda netko znat

Hvala puno svima...

Zvrksa
15.08.2007., 14:58
karlita, ako ga ona ne može maknuti, nemoj ni pomišljati da ćeš ti moći....
a i čemu se zamarati s nekim pacijentom kad ima toliko drugih stanova za kupiti?

karlita
15.08.2007., 15:01
a cujes znam da ce bit tesko jer sigurno postoji neki nacin..
a i taj stan je dosta povoljan pa... kužiš??
a i ne razumijem kako neko može tako bit u tuđem stanu i živit bez beda...

karlita
15.08.2007., 16:42
nitko nezna a????

bebana22
15.08.2007., 20:08

obavite vi to kak spada, kad je lik na poslu, promijenite brave, iselite ga skroz, i finito.. to se tak radi

karlita
16.08.2007., 07:32
misliš a???
hehe a to je možda i najbolje... pa nema on šta radit kad nije na svome... al znaš kakvih sve ljudi ima... da me nebi čekao negdje i... a vidit cemo jos ako ima jos neko neki prijedlog.... samo dajte

anamaria
16.08.2007., 08:43
...ne znajući kog da pitam za savjet (za početak), evo mene tu. :s
Naime, imam tu sreću da sam prije tri godine kupila ogroman i prekrasan dvoetažni stan na strašno povoljni kredit (sveučilišni):D . No, iduće godine bih krenula sa gradnjom kuće u okolici Zagreba i sad ne znam što je najpametnije učiniti s ovom nekretninom. Kredit moram otplaćivati još 27 godina, no rate su dosta male pa ga bilo kakvo iznajmljivanje pokriva. Opet, onda moram dizati kredit za kuću i ako se desi da koji mjesec stan ostane prazan - eto meni veeeeelike gabule. A žao mi ga je prodati, jer znam da će kao veliki stan ići jeftinije... Imate li kakav savjet što bi bilo pametnije učiniti s takvom nekretninom. Dodatni je problem što ga smijem prodati (da ne moram vraćati kamate Sveučilištu) samo u slučaju ako u roku 30 dana kupim kvadraturom veću nekretninu tj. mogu ga prodati prije kupnje montažne kuće ili "zube na klin". Ili možda imate savjet kako naći neku obitelj ili "skupinu prijatelja-ica" koji bi na duže vrijeme povoljno unajmili stan, ali da sam sigurna da neće biti "gabule". Hvala na pomoći i savjetima!

mfcc
16.08.2007., 09:30

Stan nije povoljan cijenovno bez razloga. Da ga je mogla izbaciti vlasnica to bi več odavno napravila i za stan dobila normalnu tržišnu cijenu. Moj savjet ne vjeruj sve toj vlasnici dotičnog stana. Prvo se dobro raspitaj u kakvom je svojstvu taj stanar, tj koja on prava polaže na taj stan. Dok to ne napraviš ni slučajno nemoj pomišljati na bilo kakvu kupnju. I zapamti da je vlasnica 100% u pravu i sva ti rekla kako je, takvog "podstanara" možeš izvlastiti iz toga stana samo sudskim putem, a to i sama znaš ne dok ne prođe par godina sudskih zavrzlama. A i pitanje kad dobiješ taj sud kako če reagirati dotični "podstanar". Moj savjer ti je dok ne vidiš papire od stana sve crno na bijelo i dok stan nije potpuno ispražnjen zaobilazi ga u širokom luku!

karlita
16.08.2007., 09:32
ok hvala na savjetu... jos cu malo ja to proučit pa čemo vidjet...
neću sigurno ić grlom u jagode... :) hvala još jednom

SpongeBob
17.08.2007., 08:26
Pozdrav svima,

Evo molim sve koji se razumiju u slijedeću tematiku da mi odgovore na jedno pitanje.

Cura i ja smo kupili stan. Kredit glasi na mene a ona je jamac. U predugovoru nismo naveli nju kao suvlasnika, a zapravo smo htjeli da se vlasništvo upiše u zemljišne knjige pola-pola. Kredit će biti realiziran kroz nekih 10-ak dana.

Moje pitanje: na koji način se možemo u zemljišne knjige upisati kao vlasnici i ona i ja? Da li to možemo odmah ili pošto nismo naveli tako u ugovoru moramo putem darovnog ugovora ili kako?

Hvala vam unaprijed svima.

Pozdrav

Kinfa323
17.08.2007., 12:26
Skužiš da u tvojoj novoj zgradi koja je upravo gotova i još nije dobila uporabnu dozvolu, nekaj ne štima, i htio bih provjeriti po projektu kak bi to uopće trebalo izgledati i ako to nije izvedeno po projektu, kome to prijaviti na koji broj telefona ili gdje se konkretno obratiti ???

ijnek
17.08.2007., 14:56
Pozdrav

Kupujem stan i sada ću ga trebati prilagoditi svojim potrebama, kupaonu, prilaz u stan, kuhinju jer sam osoba u kolicima, pa me zanima jel se dobije povrat novaca jer nešto sam čuo a to je sve rekla-kazala.

Hvala

atlantis
18.08.2007., 12:09
anamaria - rentaj ga, svakako :) kad vec pitash :)

mjesec dana praznog stana i nije greda...

sponge imash topic o pravnim pitanjima vezano uz stanove pa tamo pitaj... u svakom slucaju pravnik koji vam je slagao predugovore morao bi znati odgovor na ovo pitanje :)

kinfa vjerojatno tamo gdje se odobravaju projekti... neki ured za graditeljstvo? (nagadjam samo)

ijnek povrat poreza dobivash ako imash racune za radove i ako vec ne dobivash veliki povrat (mislim da je max cifra na koju se racuna povrat 12000 kuna)...

s obzirom da je tvoja situacija specificna raspitaj se u ministarstvu koje vodi osobe s posebnim potrebama

Misliteljica
18.08.2007., 12:19
Pozdrav svima...

ovako, kupujem stan a u tom stanu je neki tip koji ne želi izać i zato je sadašnjoj vlasnici već dosta svega i ona ga prodaje...
I sad ja imam pitanje da ja kupim taj stan kako bi se tog tipa moglo maknut i dal postoje nešto da meni to olakša..
taj tip nema ni stanarsko pravo ni vlasništvo nad tim stanom tako da...

neznam dal sam trebala otvorit novu temu al sam tu napisala pa će valjda netko znat

Hvala puno svima...

Karlita, sve što mogu reći je NEMOJ. Jer ako je ženi dosta tog stanara, kaj misliš kako ćeš ga ti iseliti? Pravni put za to je dugotrajan i vrlo vrlo skup. Znam, seka mi se time bavi.
Zbilja ulaziš u veliki rizik - dala si premalo detalja da bih ti mogla dati detaljan odgovor - ali možda mu moraš kupiti zamjensku nekretninu, možda moraš čekati da umre, on i ljudi koji eventualno s njim žive...UŽAS

Misliteljica
18.08.2007., 12:21
Pozdrav svima,

Evo molim sve koji se razumiju u slijedeću tematiku da mi odgovore na jedno pitanje.

Cura i ja smo kupili stan. Kredit glasi na mene a ona je jamac. U predugovoru nismo naveli nju kao suvlasnika, a zapravo smo htjeli da se vlasništvo upiše u zemljišne knjige pola-pola. Kredit će biti realiziran kroz nekih 10-ak dana.

Moje pitanje: na koji način se možemo u zemljišne knjige upisati kao vlasnici i ona i ja? Da li to možemo odmah ili pošto nismo naveli tako u ugovoru moramo putem darovnog ugovora ili kako?

Hvala vam unaprijed svima.

Pozdrav
Ako ste tako napisali u predugovor, ne znači da ne možete napisati drugačije u ugovor.
Darovni ugovor NE, platit ćete porez dok se ne oženite.
Moj prijedlog, riješite to što prije putem ugovora, a ako ne, onda napišite sporazum nevjenčanih drugova kojim definirate stan kao bračnu stečevinu odnosno u slučaju raspada veze, sve dijelite pola pola s obzirom da ste skupa i stjecali.

karlita
18.08.2007., 12:27
a neznam ni ja previše, vjerojatno ću drugi tjedan ić pogledat malo točno kakva je situacija točno pa ćemo vidit... a to je tako glupo ako čovjeka iz vlastitog stana nemožeš izbacit... stvarno katastrofa... samo mi je ta vlasnica rekla da je taj jedan tip unutra da nema ni vlasništvo nad tim stanom ni stanarsko pravo al da kad dođem da ću moć pogledat i popričat s njenom odvjetnicom...

hvala

MarkoR
19.08.2007., 11:34
Kupio sam stan od 74 m2 i to mi je prva nekretnina. Znam da moram platit porez na razliku od 50 do 74 kvadrata, pa je moje pitanje koje sve papire moram pripremit kad idem na poreznu upravu prijavit porez?

Hvala!

atlantis
19.08.2007., 11:41
imash topic pravne stvari :) pa tamo pogledaj

mfcc
20.08.2007., 16:53
Pozdrav

Kupujem stan i sada ću ga trebati prilagoditi svojim potrebama, kupaonu, prilaz u stan, kuhinju jer sam osoba u kolicima, pa me zanima jel se dobije povrat novaca jer nešto sam čuo a to je sve rekla-kazala.

Hvala

Povrat poreza možeš ostvariti samo ako ti izvođači tih radova u tvome stanu izdaju račun. To znači da ako ti kupiš materijal na to ne ostvaruješ povrat poreza. Jedino ako ti materijal nabavi i izvođač radova i za to ti sve fino izda pravovaljani raču. A to ujedno znači da će ti te radove naplatiti nešto više jer i on prikokom izdaje računa treba državi platiti PDV.

tolla
21.08.2007., 12:10
Zanima me...što sve treba od dozvola (i koliko koštaju otprilike) za tavanski stan?
Ukoliko postoji mogućnost uređenjenja tavanskog prostora u stan, kakav je najbrži proces realizacije?
Ako je netko imao iskustvo da pomogne savjetom.

p.s. tavan zahtjeva generalku: promijeniti krov, grede, unutrašnjost...veličine otp. 60 kvadrata u zg.

HVALA!

covinjo
23.08.2007., 13:23
Bok,
moze li mi neko reci par info vezanih za kupovinu pionirovih stanova:

1. Oni traže pola love sad, pola do kraja godine a useljenje je 12. mj 2008 (znaci godinu unaprijed). Pitao sam zenu iz prodaje moze li se pomaknuti rok za drugu ratu, rekla je da moze max do 4-5 mjeseca 2008. Meni ni to nije dovoljno jer moram prodat stan u kojem zivim za tu drugu polovicu. Zanima me da li je neko uspio produziti taj rok? I da li mozda neko ima iskustva s prodajom stana na pocek, tj da jos zivis neko vrijeme u njemu a da ti kupac isplati lovu te se u ugovoru dogovorite koliko cete jos biti unutra?

2. Sta pise u ugovoru za rok druge rate, tj. na koji te nacin obavezuju da ispunis taj ro? U biti, zanima me sta ako ja taj rok probijem na par mjeseci, sta bi oni mogli napraviti (osim da me tuze)?

Hvala unaprijed na pomoci, jako bi mi to znacilo!

vikica
25.08.2007., 16:26
Dakle, gdje u zg ima za kupiti Elleci korita za kuhinju?
Super mi je ovo korito (http://www.elleci.it/eng/prodotti/scheda_prodotto.php?gamma=L&sottogamma=&linea=LF&categoriaomogenea=FROU&pg=6), ali nisam uspjela naci.

sagem
25.08.2007., 19:52
Dakle..da ponovimo što trebam imati za početak građenja obiteljske kuće i koliko se u prosjeku čeka:

1. vlasnički list terena
- upisivanje vlasništva u grutovnicu ( ??? )
2. idejni projekt (trebam arhitekta za to?)
3. lokacijska dozvola (čeka se otprilike 2 mj)
4. građevinska dozvola( čeka se otprilike 2-2.5 mj)
5. priključak za vodu (čeka se otprilike 6mj)
6. priključak za struju (???)

molim da me ispravite...

hvala ;)

Ivana Z
29.08.2007., 10:48
Zivim u zgradi na prizemlju, imam otvoreni balkon od 9m2 i htjela bi ga zatvoriti s PVC prozorima i krovom od metalne konstrukcije ( ne stakleni ). Zgrada je u obliku slova U i svi stanari koji su kao i ja na prizemlju su na taj nacin zatvorili balkone i to mi se jako svida. Trenutni imam neki krovic, no pokriva mi manje od pola balkona. Da li mi treba gradevinska dozvola ili je potpis stanara dovoljan ? Neka preporuka sto se majstora tice ili firme koja to u Zagrebu radi ?

mfcc
29.08.2007., 14:50
Zivim u zgradi na prizemlju, imam otvoreni balkon od 9m2 i htjela bi ga zatvoriti s PVC prozorima i krovom od metalne konstrukcije ( ne stakleni ). Zgrada je u obliku slova U i svi stanari koji su kao i ja na prizemlju su na taj nacin zatvorili balkone i to mi se jako svida. Trenutni imam neki krovic, no pokriva mi manje od pola balkona. Da li mi treba gradevinska dozvola ili je potpis stanara dovoljan ? Neka preporuka sto se majstora tice ili firme koja to u Zagrebu radi ?

Ako bi se držila slova zakona trebala bi ti za te radove građevinska dozvola i odobrenje arhitekta koji je projektirao tvoju zgaru ( zgrade su autorsko dijelo arhitekte koji ih je projektirao). No međutim kod nas to baš nije tako pa 99.9% svih vanskih preinaka na zgadama napravljeno je protiv zakona i koliko se može vidjeti nikome to još nije srušeno. Prepreka bi ti jedino mogli biti sujsedi ako te prijave,ali bi tada ispekcija i ostalima trebala srišiti sve što nema dozvole. Za takvo što teško da bi i netko dobio građevinsku dozvolu a kamoli odobrenje od arhitekta (ni on nije karitas :) ). Kako sada stvari stoje još uvjek se to sve može napraviti bez nekih posljedica a dokle će biti tako vidjet ćemo.

Peripetija
30.08.2007., 10:48
moze li me netko prosvijetliti... sto je to sanitarni propusnik?

zo-ma-to
30.08.2007., 13:31
mene zanima da li se u kuhinju može umjesto pločica na zid staviti uljna boja? mislim, znam da se može ali da li je to netko već probao i kako izgleda...
naime, sređujemo apartmane za turiste i ja baš ne želim pločice a ona ploča iza u kuhinji mi je preskupa za tu svrhu.

nana666
30.08.2007., 13:50
mene zanima da li se u kuhinju može umjesto pločica na zid staviti uljna boja? mislim, znam da se može ali da li je to netko već probao i kako izgleda...
naime, sređujemo apartmane za turiste i ja baš ne želim pločice a ona ploča iza u kuhinji mi je preskupa za tu svrhu.

Može se sigurno, moja šogorica si je cijelu kuhinju ofarbala tom bojom - i super je. Samo moraš naći kvalitetnu boju. A budući da je njoj ostalo malo bijele naravno da sam odmah uzela i iskoristila i kod sebe. Baš sam se u subotu bavila time i u kuhinji si (iako imam i pločice) onaj dio oko nape pofarbala sa tom bojom i čini mi se kao pun pogodak. :top: Mi smo ti koristili STO boju - ne znam da li je ima kod nas.

zo-ma-to
30.08.2007., 14:06
Može se sigurno, moja šogorica si je cijelu kuhinju ofarbala tom bojom - i super je. Samo moraš naći kvalitetnu boju. A budući da je njoj ostalo malo bijele naravno da sam odmah uzela i iskoristila i kod sebe. Baš sam se u subotu bavila time i u kuhinji si (iako imam i pločice) onaj dio oko nape pofarbala sa tom bojom i čini mi se kao pun pogodak. :top: Mi smo ti koristili STO boju - ne znam da li je ima kod nas.

hvala ti puno na pomoći!

zo-ma-to
30.08.2007., 14:15
imam još jedno pitanje, imam zatvoreno stubište koje vodi do apartmana i do mog stana, treba ga obložiti nečim a ja ne želim onaj mramor ili granit ili što je već, nego bi nekakvu drugu oblogu koja se lako održava. na netu nisam našla ništa pa ako netko zna...
i kakve sve ograde postoje (opet za dotično stubište)?

Ivana Z
30.08.2007., 14:43
Ako bi se držila slova zakona trebala bi ti za te radove građevinska dozvola i odobrenje arhitekta koji je projektirao tvoju zgaru ( zgrade su autorsko dijelo arhitekte koji ih je projektirao). No međutim kod nas to baš nije tako pa 99.9% svih vanskih preinaka na zgadama napravljeno je protiv zakona i koliko se može vidjeti nikome to još nije srušeno. Prepreka bi ti jedino mogli biti sujsedi ako te prijave,ali bi tada ispekcija i ostalima trebala srišiti sve što nema dozvole. Za takvo što teško da bi i netko dobio građevinsku dozvolu a kamoli odobrenje od arhitekta (ni on nije karitas :) ). Kako sada stvari stoje još uvjek se to sve može napraviti bez nekih posljedica a dokle će biti tako vidjet ćemo.

Puno hvala na odgovoru.
Mozda netko zna nekog majstoa ili firmu koja bi mi to napravila ? :D :D :D :D

nana666
30.08.2007., 14:49
hvala ti puno na pomoći!

:top:

adriatica
31.08.2007., 19:37
Molim pomoć!
Nakon cca godinu dana od postavljanja laminata ploče su nam se počele micati (nije klic-klak sistem). Između zida i laminata (ispod lajsne) nastala je rupa zbog koje se ploče pomiču. Pitanje je čime popuniti tu rupu? Pretpostavljam da gips ne dolazi u obzir jer bi se s vremenom osušio i izmrvio. Ima li netko sličan slučaj ili kakvu ideju?
Hvala

zure
02.09.2007., 16:52
imam jedno pitanje! selim se u novi stan. u mom wc-u na wc ventilaciju je prispojena kuhinjska napa od susjeda poviše. tako da šta god skuha meni miris se kroz wc (nema prozora) širi stanom. i sad me zanima šta ja mogu poduzet u tom pogledu? je li to legalno? kome se mogu obratit za to, ima li koji nadležni organ? jer ne vjerujem da će to odspojit ako ih pristojno zamolim :rolleyes:

nana30
02.09.2007., 21:13
trebamo renovirati stan (35m2)
da li netko može napisati kako se kreću cijene radova (majstora, materijala) za slijedeće:
1. spuštanje stropova (knauf?)
2. podizanje poda (zbog izolacije, prizemni stan)
3. PVC stolarija (stavljanje manjih prozora nego dosadašnjih, znači ...
4.... zidar
5. keramičar

6. ak vam još kaj padne na pamet

znam da nije baš zahvalna tema i da sve ovisi o samom majstoru i materijalu.
ne trebaju mi cijene u lipu nego samo neki okvir jer nemam pojma koliko kaj košta:confused:

:s :s :s :s :s

mfcc
03.09.2007., 14:26
imam jedno pitanje! selim se u novi stan. u mom wc-u na wc ventilaciju je prispojena kuhinjska napa od susjeda poviše. tako da šta god skuha meni miris se kroz wc (nema prozora) širi stanom. i sad me zanima šta ja mogu poduzet u tom pogledu? je li to legalno? kome se mogu obratit za to, ima li koji nadležni organ? jer ne vjerujem da će to odspojit ako ih pristojno zamolim :rolleyes:

Reklamiraj to investitoru i traži da se taj problem riješi. Tvoj problem je u tome što dimnjak nema veliki uzgon pa te mirise nemože povuči prirodnim putem. Susjedova mapa samo "ubacuje" mirise u dimnjak a pošto nema uzgona ti mirisi se šire prema najbližem otovru (tvojem wc-u). Trebao bi otiči na krov zgrade i vidjeti da možda dimnjak nije začepljen. Ako je zgrada još pod garanciom onda je to posao od investitora ili izvođača radova. Moguče da dimnjak nije dobro napravljen, tj ima premali otvor na kraju. Ako dimnjak kao što sam prije naveo nije začepljen i ima dovoljno veliki otvor, jedino ti je onda riješenje postavljanje krovnog ventilatora na njemu. Ali to prepusti investitoru jer je to njegova krivica. Isti problem imam i ja u svome novome stanu, pa sam ti eto predložio riješenje i dao savjet.

znatiželja
04.09.2007., 00:43

ako ti je taj balkon na fasadi koja gleda na ulicu, ne smiješ zatvarati balkon, jer ne smiješ mijenjati projekt koji je dobio dozvolu (a valjda jest).

znatiželja
04.09.2007., 00:47
Puno hvala na odgovoru.
Mozda netko zna nekog majstoa ili firmu koja bi mi to napravila ? :D :D :D :D

sad sam tek vidjela da ti je odgovoreno.
baš lijepo, sigurno bi i tebi bilo drago kada bi ti netko samovoljno i bez dozvole mijenjao ono što si napravila. nadam se da će rušiti svako ilegalno zatvaranje balkona.

Ivana Z
04.09.2007., 09:00
sad sam tek vidjela da ti je odgovoreno.
baš lijepo, sigurno bi i tebi bilo drago kada bi ti netko samovoljno i bez dozvole mijenjao ono što si napravila. nadam se da će rušiti svako ilegalno zatvaranje balkona.

Jos nije nista radeno, tek se raspitujem sto i kako - stoga cool down baby Naravno da ne zelim nesto raditi i ulagati i onda da mi jedan dan netko dode i kaze to se mora rusiti :zubo:

zo-ma-to
04.09.2007., 09:38
Molim pomoć!
Nakon cca godinu dana od postavljanja laminata ploče su nam se počele micati (nije klic-klak sistem). Između zida i laminata (ispod lajsne) nastala je rupa zbog koje se ploče pomiču. Pitanje je čime popuniti tu rupu? Pretpostavljam da gips ne dolazi u obzir jer bi se s vremenom osušio i izmrvio. Ima li netko sličan slučaj ili kakvu ideju?
Hvala

možeš pokušati sa masom za brtvljenje (silikon) marke SIKA FC-11 ili SIKA FLEX PRO 2. to možeš kupiti u mercuru ili u trgovinama za boje.

znatiželja
04.09.2007., 15:58
Jos nije nista radeno, tek se raspitujem sto i kako - stoga cool down baby Naravno da ne zelim nesto raditi i ulagati i onda da mi jedan dan netko dode i kaze to se mora rusiti :zubo:

Onda dobro, dobila si odgovor da se to ne smije.

krizia
05.09.2007., 17:57
zanima me ako mi netko može odgovorit:
imamo ucrtano 30 kvadrata stambene jedinice..i nadodajemo još toliko u svome terenu dakla ne smetamo nikome ...da li ako dođu mi mogu to srušit? ili kako mogu to legalizirat i koliko me to cca košta...
i je li istina da će se 2009 radit fotometrija i da će sve šta je ucrtano bit legalno?
hvala!

povjetarac
10.09.2007., 06:52
zanima me ako netko zna cijenu postavljanja knaufa sa i bez materijala?

zvijer__
10.09.2007., 08:31
molim pomoć vezano za kupnju perilice rublja od electroluxa, da ili ne, ako da, koja?!
ako ima link ove teme, bilo bi super

karmacoma
11.09.2007., 16:03
Imam problem - ako je d.o.o. tj moj poslodavac bio u blokadi 30ak dana u zadnjih 6 mjeseci, hoće li ijedna banka u RH odobriti stambeni kredit? Konačno sam prikupila sve papire za stan, imam ok plaću i ugovor na neodređeno, no BON1 i BON2 su loši - u PBZ-u sam dobila odbijenicu za stambeni kredit. S obzirom da radim u firmi s 9 zaposlenih, a 36 dana su bili blokirani, uopće nemam volje za obilazak ostalih banki. :confused:

znatiželja
12.09.2007., 00:14
Imam problem - ako je d.o.o. tj moj poslodavac bio u blokadi 30ak dana u zadnjih 6 mjeseci, hoće li ijedna banka u RH odobriti stambeni kredit? Konačno sam prikupila sve papire za stan, imam ok plaću i ugovor na neodređeno, no BON1 i BON2 su loši - u PBZ-u sam dobila odbijenicu za stambeni kredit. S obzirom da radim u firmi s 9 zaposlenih, a 36 dana su bili blokirani, uopće nemam volje za obilazak ostalih banki. :confused:

probaj, ionako imaš već dokumente. ja sam u zabi u procesu dizanja, isto se radi o manjoj firmi, ali je poslovanje istina dobro. odnesi bon1 i 2 i pitaj možeš li.

Ern
12.09.2007., 13:52
:confused: Postoji li negdje crna lista majstora, odnosno popis onih kojih se treba kloniti?

Majstor Fantać
14.09.2007., 08:01
:confused: Postoji li negdje crna lista majstora, odnosno popis onih kojih se treba kloniti?

Nažalost nekakav opčeniti model ne postoji, baš da možeš vidjeti takvu listu, a ne vjerujem ni da će ikada postojati.

Jedini model za koji znam da se takva praksa pokušava primjeniti je na ovoj reklama. Daš oglas za posao i ukoliko odabereš nekoga od tvrtki ili obrtnika da ti obavi posao, nakon obavljenog, možeš ga ocijeniti od 1 do 5.

Na taj način štitimo jedni druge, jer ako sam ja nekoj tvrtki dao visoku ocijenu nakon obavljenog posla znači da preporučam svima da je uzmu, a ako dam nisku ocijenu, znači da fušaju i ne preporučam nikome da ih opet uzme.

Ali nažalost masa naših ljudi, nakon obavljenog posla ne ocjenuju majstore, a ako mi nećemo štiti jedni druge, tko će???

kala1
14.09.2007., 20:54
Zna li netko da li postoji sušilica rublja sa punjenjem odozgo? Ako da, molim savjet koju kupiti.

hram
16.09.2007., 14:26
Zanima me zna li tko kome bi se trebalo obratiti za kupnju poslovnog prostora u naselju Sopnica-Jelkovec. Na internetu sam pronašla samo jednu firmu koja prodaje 14 poslovnih prostora, a što je s drugih dvjestotinjak? Banke i agencije koje se bave prodajom stanova nemaju veze s poslovnim prostorima jer oni ne idu na kredit.
Unaprijed hvala na odgovoru.

VivianVickson
17.09.2007., 09:48
Zanima me zna li tko kome bi se trebalo obratiti za kupnju poslovnog prostora u naselju Sopnica-Jelkovec. Na internetu sam pronašla samo jednu firmu koja prodaje 14 poslovnih prostora, a što je s drugih dvjestotinjak? Banke i agencije koje se bave prodajom stanova nemaju veze s poslovnim prostorima jer oni ne idu na kredit.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Možda da nazoveš u Tehniku?! Oni tamo grade POS. Pitaj, niš ne košta. :)

Prazeres
17.09.2007., 09:55
Kako oprati šalove nogometnih klubova a da se ne unište i ne pofarbaju međusobno ?
Svi su šareni i od različitih proizvođača...

MarkoR
23.09.2007., 11:27
Molim Vas informaciju koliko se kreču cijene krečenja po kvadratu sa materijalom ako nema gletanja jer se radi o novom stanu...!

...i može preporuke!

Puno Hvala!

batik
29.09.2007., 10:26
Pozdrav

Imam veću količinu gotovine i namjeru kupnje starijeg stana u centru Zagreba.

Ima tko iskustvo kako pristupiti ponuditeljima stana. Koliki diskont se može dobiti donošenjem velike količine keša?

Maxica
30.09.2007., 13:55
Pozdrav

Imam veću količinu gotovine i namjeru kupnje starijeg stana u centru Zagreba.

Ima tko iskustvo kako pristupiti ponuditeljima stana. Koliki diskont se može dobiti donošenjem velike količine keša?

pogledaj nekoliko stanova i vidi što ljudi nude i za koju cijenu.kad smo mi kupovali stan(isto gotovinom)cijenu smo spuštali ako stan nije imao parkete ili ako su bili u lošem stanju;ako nije bila PVC stolarija;ako nije preuređena kupaona(cijevi,pločice,kada,umivaonik,wc).to su veći i skuplji zahvati na stanu pa je realno da spuštaš cijenu što više možeš.cijenu možeš spustiti i ako je stan na višljem katu i ako nema lifta,ako je zadnji kat...

!Mizantrop!.
03.10.2007., 18:25
Pozdrav! Imam kuću kojoj je fasada u malo lošijem izdanju pa se ozbiljno razmišlja o renoviranju....

Pa tako su tu naravno potrebne i skele.... :D I puuno love :(

A sad na skele mogu doći i neke reklame. Čuo sam da stavljanje reklama na skel e čak u potpunosti isplaćuje samu renovaciju fasade.... uz uvjet da dok završe radovi, da skela ostane nešto dulje vrijeme.

Zanima me kome se obratiti.... Dal to sređuje sama firma koja izvodi radove ili?

nana666
09.10.2007., 14:03
Ej ljudovi, ja trebam pomoć!!!!

Mi smo se nedavno uselili u zgradu (novogradnja). I sad me zanima da li smo mi dužni uzeti nekog za upravitelja???? Možemo li to sve sami raditi, ili smo baš dužni nekog uzeti???? Zanima me to iz razloga jer smo poprilično mala zgrada (tj dvije zgrade, jedna uz drugu, svaka ima šest stanova). Pa nam se čini glupo plaćati naknadu upravitelju, a mišljenja smo da bi to sve isto tako mogli i sami odraditi. Ako ništa, imamo najbolju volju za to... :D

knoppixx
11.10.2007., 16:49
Pozdrav svima,
da li netko zna nešto o bandicevim stanovima? :confused: stvarno bi mi dobro dosla bilo kakva informacija! :mig: tnx :top:

Mimin
15.10.2007., 09:13
Ej ljudovi, ja trebam pomoć!!!!

Mi smo se nedavno uselili u zgradu (novogradnja). I sad me zanima da li smo mi dužni uzeti nekog za upravitelja???? Možemo li to sve sami raditi, ili smo baš dužni nekog uzeti???? Zanima me to iz razloga jer smo poprilično mala zgrada (tj dvije zgrade, jedna uz drugu, svaka ima šest stanova). Pa nam se čini glupo plaćati naknadu upravitelju, a mišljenja smo da bi to sve isto tako mogli i sami odraditi. Ako ništa, imamo najbolju volju za to... :D

iz iskustva znam da upravitelj po zakonu treba.Godinu dana sam sama vodila zgradu od 9 stanova i uvijek neki nezadovoljnici a ja sam volontirala (za koga).
Sada sam našla upravitelja ,ispisala međuvlasnički ugovor koji su stanari potpisali i sada su vukovi siti.

apica
15.10.2007., 10:51
Imala bi jedno pitanje! Ovako, zanima me gradjevinsko zemljiste u gornjoj Istri u jednom malom mjestu. Mjestani su me uputili u opcinu i da se tamo raspitam koji su gradjevinski tereni jos u vlasnistvu opcine i tada da dam zahtjev za kupnju, koji ide nakon toga na natjecaj... Sada gdje u opcinu ja moram otici? u koj ured?
Hvala!

halfevil
17.10.2007., 07:06
jel netko selio drvenu staru kuću (tipa posavske drvene kuće)?
imam svoje gradilište, a kako živim u jednoj takvoj kući iz 1904.godine, i obožavam takve stare drvene kuće, i htjela bi kupiti jednu takvu i preseliti je na svoje gradilište.

zanima me kako do građevinske za već gotovi objekat (tj.do papira potrebnih za to, s obzirom da sad više "građevinska" ne treba), ko mi mora napraviti potrebne projekte (za temelje, vodovod, kanalizaciju, struju, kaj već treba..)?

imam ekipu koja bi ju presložila, stari mi je građevinar pa se u neke stvari kuži tipa temelja, tak da bi skoro sve mogli sami, samo me ti papiri muče...

hrvac
17.10.2007., 10:31
Trebao bi informaciju u vezi stepenica, budući da nemam pojma o tome niti ikakve ideje gdje da tražim, zamolio bi nekog da me uputi i da savjete u vezi ugradbenih stepenica za kuću:confused:

meho
17.10.2007., 20:45
može li mi netko pojasniti na što sve točno moram obratiti pažnju prilikom kupnje zemljišta? s pravnog i inih gledišta??

giga1
18.10.2007., 20:22
Jedno pitanje...
Cura ima zemljiste,na nju glasi vlasnicki list i posjedovni list.Posto ona nije u mogucnosti dignuti kredit jer nije kreitno sposobna ja bi to ucnio.Kredit je za gradnju kuce.Sada me zanima na koga treba sta glasiti ako ja dizem kredit za gradnju kuce na njezinom zemljistu a nismo u nikakvoj vezi,samo cura i decko? Na koga treba glasiti projekt. i to sve?
Hvala

marerin
19.10.2007., 12:57
ako mi netko može malo rasvijetliti situaciju- pronašli smo stan koji nam odgovara,ali je pod fiducijarnim vlasništvom banke (croatia banka u ovom slučaju), ako bi se odlučili na kupnju (naravno na kredit preko druge banke), kako je moguće riješiti tu situaciju? da li je moguće da pokrijemo kredit kod croatia banke, i podizanjem hipoteke kod banke kod koje ćemo dobiti kredit, konačno kupimo taj stan? postoji li neka pravna kvaka koja bi omela taj cijeli postupak pokrivanja kredita, brisanja fiducijarnog vlasništva croatia banke nad stanom, koji onda postaje "naš", odnosno nastavljamo plaćati kredit kod naše banke i hipoteka te banke dolazi na stan? valjda nisam sve zakomplicirala- ako netko zna ili je imao iskustva,javite!!!

MalaLola
19.10.2007., 13:44
Dakele pitanje je već postavljeno.. pregledala sam jako puno stranica na webu ali nigdje nema cijena, a budući da moram mirovati doma, a i trenutno nemamo auto da obilazimo puno dućana, zanima me jel netko zna kolika bi cca cijena bila za balkonska vrata 210/70 drvena...
Hvala unaprijed:mig:

froger
21.10.2007., 15:57
ako mi netko može malo rasvijetliti situaciju- pronašli smo stan koji nam odgovara,ali je pod fiducijarnim vlasništvom banke (croatia banka u ovom slučaju), ako bi se odlučili na kupnju (naravno na kredit preko druge banke), kako je moguće riješiti tu situaciju? da li je moguće da pokrijemo kredit kod croatia banke, i podizanjem hipoteke kod banke kod koje ćemo dobiti kredit, konačno kupimo taj stan? postoji li neka pravna kvaka koja bi omela taj cijeli postupak pokrivanja kredita, brisanja fiducijarnog vlasništva croatia banke nad stanom, koji onda postaje "naš", odnosno nastavljamo plaćati kredit kod naše banke i hipoteka te banke dolazi na stan? valjda nisam sve zakomplicirala- ako netko zna ili je imao iskustva,javite!!!

Ovak, imaš dvije mogućnosti, ovisno o zahtjevu banke kod koje planiraš dići kredit za kupovinu te nekretnine. Prva, tražiš od Croatia banke pismo namjere, u kojem ti se oni obvezuju brisati fiduciju po isplati iznosa njihovog potraživanja. Oni će ti dati suglasnost da se upiše hipoteka banke kod koje bi dizala kredit za kupovinu, a banka kod koje dižeš kredit će uplatiti iznos na račun Croatia banke. Druga mogućnost ti je da Croatia banka deponira (na tvoj trošak, a upozoravam da to zna dosta koštati) brisovno očitovanje za fiduciju kod javnog bilježnika (po tvom izboru), koje će javni biležnik "pustiti" po isplati iznosa potraživanja na račun Croatia banke. I u tom slučaju će Croatia banka sigurno dozvoliti tvojoj banci upis hipoteke na tu nekretninu... Tako ti sve banke rade. Ti se prvo raspitaj kod svoje banke dal će im biti dosta pismo namjere ili hoće skuplju varijantu deponiranja brisovnice, pa onda lijepo nazovi ili pravnu službu ili podružnicu Croatia banke koja je upisala fiduciju i dogovori sve s njima.

rolada
22.10.2007., 08:49
pozdrav,
dali netko ima sobni termostat "calormatic 230"?
neznam kako ga programirati. sta znace oni H1, H2, H3 ????
molim za pomoc ...............

suncee1
22.10.2007., 12:26
Imamo grijanje na struju. Našli smo plinsku peć IR 5000 Infra i to bi si kupili za grijanje da se se grijemo na termoakumulacijsku peć.
To je peć na struju i plinsku bocu. Navodno grije do 40 m2. Mi imamo stan 26 m2. Molim informaciju dal ima tko iskustva s takvom peći!!!

mfcc
22.10.2007., 14:44
pozdrav,
dali netko ima sobni termostat "calormatic 230"?
neznam kako ga programirati. sta znace oni H1, H2, H3 ????
molim za pomoc ...............

Odgovorio sam ti na tvome zasebnom topicu o tome digitalnom termostatu.

klapna
23.10.2007., 13:51
Imam strujni limitator od 6kw. Trebam više snage. Do koliko se može proširiti? Trebalo bi mi još 3 kw.
Inače brojilo je monofazno.

mfcc
23.10.2007., 15:37
Imam strujni limitator od 6kw. Trebam više snage. Do koliko se može proširiti? Trebalo bi mi još 3 kw.
Inače brojilo je monofazno.

Prvo treba provjeriti dali ti vodići mogu izdržati tu snagu (struju), ako je taj dio dobar otiđeš u elektru tražiš da ti povečaju snagu. Naravno to se onda posebno naplačuje kroz mjesečne račune od elektre.

klapna
23.10.2007., 22:28
Prvo treba provjeriti dali ti vodići mogu izdržati tu snagu (struju), ako je taj dio dobar otiđeš u elektru tražiš da ti povečaju snagu. Naravno to se onda posebno naplačuje kroz mjesečne račune od elektre.

Pa izdržavali su dok nije bilo limitatora ( vodiči). Samo me je interesiralo jel postoje hepova ograničenja tipa da na jedno monofazno brojilo ne može ići tolika snaga ( 9kw).

Heg
23.10.2007., 23:05
Pa izdržavali su dok nije bilo limitatora ( vodiči). Samo me je interesiralo jel postoje hepova ograničenja tipa da na jedno monofazno brojilo ne može ići tolika snaga ( 9kw).

Nema ograničenja što se tiće HEP-a,ovisi samo o brojilu.Na njemu piše za koliku struju je predviđeno.Nije problem staviti jaače brojilo po potrebi.

Mimin
28.10.2007., 19:21

PA PITAM : Smije li se na pročelje zgrade postaviti tenda koja bi štitila lođu od sunca a isto tako moj veš koji se suši da susijedina voda koja kapa iz njene robe ne pada nego na tu tendu pa neka onda susjeda ako hoće brćka i nogice
hvala

irena0020
28.10.2007., 22:30
do prije mjesec dana mi je stan bio iznajmljen, u njemu je živjela jedna djevojka duže vrijeme i bila je prijavljena, ona se odselila i promjenila je broj mobitela. i dalje je vjerovatno prijavljena da živi u mom stanu (ne vjerujem da se odjavila) i sad me zanima, pošto ja ne mogu doći do nje, kako ja nju mogu odjaviti iz svog stana????

goppingen
29.10.2007., 10:16

http://www.poslovniforum.hr/info/hipoteka.asp

Mislim da ovdje treba razlikovati fiducij od založnog prava na nekretnini. Ja ti baš nisam stručna za to, nadam se da će netko pametniji to malo bolje pojasniti (zašto je to tako ili nije), ali mi kad smo kupovali kuću (na kojoj postoji "teret") u banci su mi rekli da ako na kući postoji fiducij da nam to ne mogu isplatiti iz stambenog kredita (nego da to moramo prvo vratiti), a ako je založno pravo onda se može, samo se mora tražiti pismo namjere od banke koja je upisala založno pravo (kod nas je bilo ovo drugo, sva sreća).
Ne želim te plašiti, ja ti samo govorim kako je bilo u našem slučaju, u svakom slučaju sretno.

halfevil
30.10.2007., 09:21
do prije mjesec dana mi je stan bio iznajmljen, u njemu je živjela jedna djevojka duže vrijeme i bila je prijavljena, ona se odselila i promjenila je broj mobitela. i dalje je vjerovatno prijavljena da živi u mom stanu (ne vjerujem da se odjavila) i sad me zanima, pošto ja ne mogu doći do nje, kako ja nju mogu odjaviti iz svog stana????

mislim da je jučer bilo u novinama da su ljudi dobili onaj listić za birače za osobu za koju nikad nisu čuli a na njihovoj adresi
mislim da treba vlasnik stana s potvrdama kojima dokazuje vlasništvo, otići na policiju i dati izjavu da ta osoba ne stauje na toj adresi..
tak nekak je pisalo... al se ne sjećam detalja...

Studentica
30.10.2007., 16:51
Maksimir, Remete, Gracani, Mlinovi...

Eto ako netko moze dati koji savjet. hvala

Misliteljica
03.11.2007., 18:39

Odeš na policiju i odjaviš je i to je to.

PREDSJEDNIK
05.11.2007., 19:28
Ja bih pitao pa ako netko zna odakle se broje katovi da li sa nužno sa ulične strane ili se može brojati sa stražnje strane kuće recimo kada je kuća građena na kosom terenu da li se početna etaža broji kao suteren ili prizemlje,nadam se da ste me shvatili.Naime radi se o tome da je susjed preko puta ulice dignuo kat više pa kako je kosi teren on je preko puta s gornje strane ceste,a ja s doljnje.

zvire
07.11.2007., 12:12
molim za pomoč one koji su u zakonima o izgradnji.Naime u pitanju je otvaranje prozora na staroj renoviranoj kući.Između nas i drugog terena je 30 cm. međe otvorili bi mali prozor za kupatilo no nisam upučena trebam li dobiti suglasnost vlasnika zemlje.O tome dosta ovisi raspored kuče.Ako netko nešto zna molila bi da mi pomogne

jongerica
07.11.2007., 14:11
perilica suđa zanussi, stara dvije godine, stalno javlja da joj nedostaje soli.
npr. danas stavim sol, a ona za tri tjedna javi da više nema soli.
koliko soli treba mojoj perilici? tona? :ne zna:
molim ako postoji netko tko zna odgovor na moje pitanje da se javi :s

gordana t
09.11.2007., 15:04
citam komentare na forumu gradnje i vrlo sam zadovoljna sto postoji ovakva razmena iskustava. i ranije sam pisala nadajuci se da ce mi neko pomoci oko kuce koju sam nasljedila a koja je devastiran, a nije ni upisana u gruntovnicu; sad sam docekala i novi zakon... iz katastra sam pribavila potvrdu da na mojoj parceli postoje dva objekta, geodet je izasao napraviti snimak i onda bi trebalo ici dalje. moja su pitanja sljedeca:

1. da li cu morati placati te doprinose buduci da kuca postoji tu odavno i radi se o podrucju od opste drzavne skrbi;
2. da li ce mi za uknjizbu trebati projekt izvedenog stanja?
3. kako je kuca dosta devastirana trebat ce je rusit do temelja pa dizati iznova u postojecem gabaritu - sto je u tom slucaju?
4. kako vam se cini ponuda koju mi je jedan obrtnik dao da mi sruci kucu koja je 5x8m2 te pojaca temelje i od siporeksa napravi novu sa krovom, materijal i ruke 12500 eura - bez stolarije, bez unutarnjih radova, elektro i vodovodnih instalacija?

hvala velika svima koji mi odgovore.

ssh
09.11.2007., 18:22
odgovor imas na drugom forumu o gradnji...

Malavida
18.11.2007., 12:50
Jedno pitanje...
Cura ima zemljiste,na nju glasi vlasnicki list i posjedovni list.Posto ona nije u mogucnosti dignuti kredit jer nije kreitno sposobna ja bi to ucnio.Kredit je za gradnju kuce.Sada me zanima na koga treba sta glasiti ako ja dizem kredit za gradnju kuce na njezinom zemljistu a nismo u nikakvoj vezi,samo cura i decko? Na koga treba glasiti projekt. i to sve?
Hvala

Nisam sigurna,ali mislim da mozes ti dignuti kredu,ali morate imati prebavilste na istoj adresi.
najbolje ce ti u banci znati reci.

Malavida
18.11.2007., 12:51
Zanima me da li postoji topic o nadogradnji obiteljske kuce.
Htjeli bi podignuti tavan i pretvoriti ga u visoko stambeno potkrovlje.

croxxx69
23.11.2007., 17:23
hmmm... evo da pokusam postaviti pitanje:
cuo sam da se za izgradnju stanova mora od sada za svaki stan 1 parkiralisno mjesto i 1 garaza izgraditi. i da garaza se broji u brp-a.
mislim na jedno zemljiste koje ima oko 750 m2 i po gupu spada u 2.2. nisam bas u tome upucen, pa ako nisam tocno objasnio, sorry!

27.11.2007., 16:28
hmmm... evo da pokusam postaviti pitanje:
cuo sam da se za izgradnju stanova mora od sada za svaki stan 1 parkiralisno mjesto i 1 garaza izgraditi. i da garaza se broji u brp-a.
mislim na jedno zemljiste koje ima oko 750 m2 i po gupu spada u 2.2. nisam bas u tome upucen, pa ako nisam tocno objasnio, sorry!

Ovisi o GUPu, DUPu, il uvjetima gradnje.

Preko Foruma neces nista saznat, niti ti moze netko dat tocan odgovor,

jer je pitanje globalno, a tebi treba lokalni odgovor.

Najbolje otici u opcinu i trazit uvjete za gradnju za tocno odredjenu katastarsku cesticu

bubac1
27.11.2007., 23:08
Molim informacije o legalizaciji dograđenog prostora uz kuću izgrađenu 1987, koja ima svu dokumentaciju (građevinska, uporabna). Probijen je otvor za vrata i dograđen prostor od 7,5 kvadrata za WC i plinski bojler prije dvije godine, za koji nije tražena dozvola. Pod koji Zakon podliježe legalizacija i što je potrebno za to?

lusi
28.11.2007., 11:26
Bok društvo.
Uselili smo u novu zgradu, i kao predstavnik stanara u potrazi sam za tvrtkom koja se bavi održavanjem i upravljanjem zgrada.
Trebam prikupiti par dobrih ponuda, pa Vas molim za neke sugestije, prijedloge i preporuke oko upravitelja zgrada, za koje znate da su fer i korektni i kakova su Vasa iskustva sa upravom i vođenjem Vasih zgrada.
Hvala, Lusi