PDA

View Full Version : Poljska

stranice : [1] 2

PHneutralan
17.03.2007., 18:56
Pozdrav svim ljudima dobre volje(ovo je moj prvi topic)!
E ovako,na ljeto ima mogućnost da provedem dva mjeseca ali nazalost samo u jednom od ova dva grada Varszava ili Krakow!Pa se dvoumim gdje!Interesuje me vasa iskustva(prelistavao sam prethodne topic-e,ali nisam mogao da nadjem ono sto mi treba(pogotovo o Warszawi),tako da mi ne zamjerate sto sam otvorio novi),nocni zivot,socijalni kontakti,kakvi su Poljaci(a posebeno Poljakine:)(da li su konzerve ili otvorene),kako se sluze Engleskim itd),razlika u samim gradovima(arhiktetura,okolina itd),ima li razlike u klimi(ovo sam rekao kao da govorimo o dva grad na dva različita kontineta:),prijevoz do gradova itd,isl.!?Ima li nešto što ne smijem propustiti ?(znam,znam mali milion pitanja alli šta ću:))Svi komentari koji će mi omoguciti da se odlucim prilikom izbora izmedju ova dva grada,kao i svjeti koji ce mi olakšati boravak tamo su dobro došli!
Hvala unaprijed!

schwaler
17.03.2007., 23:56
Preporučam Krakov. Meni osobno je ljepši od Varšave. Ima puno više znamenitosti za vidjeti. Krakov je stari poljski kraljevski grad.
Varšava je nažalost jako stradala u II. svjetskom ratu, pa iako su Poljaci gotovo u cijelosti obnovili centar grada prema starim nacrtima, nije to to. Krakov je još uvijek ljepši.
Na stranu Varšave preteže činjenica da se radi o glavnom gradu; tamo je sigurno veća fluktuacija ljudi.
To je otprilike sve što ti mogu reći. Glede cijena, zabave, prijevoza i sl. morat ćeš tražiti još informacija jer sam ja tamo bio jako davno.

P.S. Poljakinje su jednako raspoložive u oba grada! ;)

PHneutralan
17.03.2007., 23:59
P.S. Poljakinje su jednako raspoložive u oba grada![/FONT] ;)[/QUOTE]

Ovo je kljucna rečenic!:)Hvala u svakom slučaju!

KILLERDOG
18.03.2007., 22:11
da meni se isto više sviđa krakov,ali nažalost ja sam išao turistički a ti ćeš opet biti dulje (blago tebi)
cijene su ko i kod nas većinom (mislim na zg),a dobro se služe engleskim i uvijek će rado popričati s tobom
inaće krakov ti ima najviše birceva po m2 u europi (istina svaka druga kuća birc)

DrSigmundFreud
19.03.2007., 20:32
intersira me što ima u Varšavi za pogledati, pogotovo navečer :)
večeres sam dobio plan za slijedeći tjedan: Varšava, Bialostok, Poznan i još jedna vukojebina :rolleyes:
ali skoro svaku večer ću biti u Varšavi :)

PHneutralan
19.03.2007., 22:30
da meni se isto više sviđa krakov,ali nažalost ja sam išao turistički a ti ćeš opet biti dulje (blago tebi)
cijene su ko i kod nas većinom (mislim na zg),a dobro se služe engleskim i uvijek će rado popričati s tobom
inaće krakov ti ima najviše birceva po m2 u europi (istina svaka druga kuća birc)
Za sada sam definitivno blizi Krakowu!Samo jos uvijek me buni to sto je Warszawa glavni grad i pomisao da su glavni gradovi obično i najbolji!Ali možda je to samo predrasuda!Ako ima neko više svježijih informacija o Warszawi ,javite ljudi!

Cinnamon Girl
20.03.2007., 09:06
Za sada sam definitivno blizi Krakowu!Samo jos uvijek me buni to sto je Warszawa glavni grad i pomisao da su glavni gradovi obično i najbolji!Ali možda je to samo predrasuda!Ako ima neko više svježijih informacija o Warszawi ,javite ljudi!

Cista predrasuda. Moji prijatelji su iz Warszawe i svi kazu da je Krakow puno bolji. Warszawa je sva razrusena za vrijeme rata, a poslednjih godina se pola Poljske sjatilo tamo. Sve je vise kosmopolitski grad, ali Krakow je Krakow. Definitivno idi u Krakow.

Explorer
20.03.2007., 11:39
Evo da kažem i ja nešto. Bio sam i u Warszavi i u Krakovu. Prošle god. kad sam bio n svjetskom prvenstvu u nogometu spavali smo u Warszavi i putovali na tekme Hrvatske jer je tako bilo znatno jeftinije.
Krakow je definitivno turističko mjesto, pun turista gužva i čini m se skuplji od Varšave. Ja bih se ipak odlučio za Varšavu zbog sljedećeg...
klima je bolja u Varšavi, manje hladno i manje kiše, u Krakowu mi je zrak drugačiji nekako lošiji kažu zbog industrije i rudnika koji su u blizini. Ako ideš koliko mi se čini na duže onda je Varšava bolja jer u središtu Poljske (koja je velika zemlja) i zgodnije je za raditi izlete...npr. do Baltičkog mora (Sopot glavno ljetovalište) ima oko 4 sata vlakom...a kad si tamo šteta je ne vidjeti Baltik (Sopot, Gdanjsk, Kolobzeg - mene podsjetilo na Opatiju, poluotok Hela- najsjevernija točka prema Švedskoj), Schechzin ili kako se već piše..na sjever do Krakowa čini mi se ima također 4 sata. na zapad prema Njemačkoj interesantan je onaj dio gdje ima puno manjinskih njemaca-Wroclaw, Lodz - najbogatiji dijelovi Poljske na cca 3 sata i manje vlakom).
Krakow ne vidjeti bila bi ogromna šteta...samo meni je Krakow ok za nekoliko dana turistički ali više, ne znam...
Varšava je ipak glavni grad, ima kozmopolitski štih kao i svi glavni gradovi a ima se i što vidjeti...stari grad je prekrasan...u najskupljim restoranima u starom gradu cijene su kao u našim prosječnim restoranima, ima turista, rijeku Wislu i hrpu događanja u kulturi, sportu i sl...također puno zelenila, parkova, jezera i sl...
I na kraju čini mi se da sam na Forumu napisao izvještaj o mom boravku u poljskoj ali ga sad ne mogu pronaći...ili možda nisam...ili ga je administrator izbrisao...više ne znam.

Explorer
20.03.2007., 11:45
A kaj se poljakinja tiče..lijepe, šarmantne, pristupačne i malo teže osvojive, interesantni smo im mi iz Hrvatske, pate za našim morem i sl, još uvijek imamo mislim viši standard..ali VAŽNO! sjeti se da je Poljska najkatoličkija zemlja u Europi...

bucek
20.03.2007., 14:51
Krakow-predivan grad!!
Bila davno tako da neznam konkretne stvari..a pogotovo o curkama:D .

Annabel Lee
20.03.2007., 20:09
Ja sam u Krakowu bila prije par mjeseci (doček NG) i oduševila sam se sa gradom. Hrana i piće su jeftini, noćni život je ludilo (oduševila sam se sa klubovima, a nisam ih obišla ni trećinu) i grad je predivan. Ja bi izabrala Krakow. :)

rosetta
20.03.2007., 23:18
Bila u oba grada...Krakow ima lijepu arhitekturu, djeluje vise domace, osjecala sam se kao u Zagrebu, puno mjesta za izaci, puno turista...Poljaci koje sam upoznala su bas dragi i simpa, nikako hladni... Varšava...isto se ima za vidjeti, al taj socijalisiticki stih bez onog pravog velikog starog centra, jer je sve razruseno u WW2, mi bas i ne ide u tek...

PHneutralan
21.03.2007., 22:19
A kaj se poljakinja tiče..lijepe, šarmantne, pristupačne i malo teže osvojive, interesantni smo im mi iz Hrvatske, pate za našim morem i sl, još uvijek imamo mislim viši standard..ali VAŽNO! sjeti se da je Poljska najkatoličkija zemlja u Europi...

Pristupačne i malo teže osvojive,zar to nije kontradiktorno!:)(naravno da znam sta si milsio reći)!Ovo da su najkatolickija zemlja me je i "bunilo",ali tjesim se da je to bilo tako samo dok je Papa Ivan bio živ!:)

PHneutralan
21.03.2007., 22:25
Krakow je definitivno turističko mjesto, pun turista gužva i čini m se skuplji od Varšave. Ja bih se ipak odlučio za Varšavu zbog sljedećeg...
klima je bolja u Varšavi, manje hladno i manje kiše, u Krakowu mi je zrak drugačiji nekako lošiji kažu zbog industrije i rudnika koji su u blizini. Ako ideš koliko mi se čini na duže onda je Varšava bolja jer u središtu Poljske (koja je velika zemlja) i zgodnije je za raditi izlete...npr. do Baltičkog mora (Sopot glavno ljetovalište) ima oko 4 sata vlakom...a kad si tamo šteta je ne vidjeti Baltik (Sopot, Gdanjsk, Kolobzeg - mene podsjetilo na Opatiju, poluotok Hela- najsjevernija točka prema Švedskoj), Schechzin ili kako se već piše..na sjever do Krakowa čini mi se ima također 4 sata. na zapad prema Njemačkoj interesantan je onaj dio gdje ima puno manjinskih njemaca-Wroclaw, Lodz - najbogatiji dijelovi Poljske na cca 3 sata i manje vlakom).
Krakow ne vidjeti bila bi ogromna šteta...samo meni je Krakow ok za nekoliko dana turistički ali više, ne znam...
Varšava je ipak glavni grad, ima kozmopolitski štih kao i svi glavni gradovi a ima se i što vidjeti...stari grad je prekrasan...u najskupljim restoranima u starom gradu cijene su kao u našim prosječnim restoranima, ima turista, rijeku Wislu i hrpu događanja u kulturi, sportu i sl...također puno zelenila, parkova, jezera i sl...
I na kraju čini mi se da sam na Forumu napisao izvještaj o mom boravku u poljskoj ali ga sad ne mogu pronaći...ili možda nisam...ili ga je administrator izbrisao...više ne znam.[/QUOTE]

E ovaj post je samo produbio moju neodlučnost:)!

PHneutralan
21.03.2007., 22:46
Za sada Krakow u mojoj glavi sportskim riječnikom rečeno ima samo minimalnu prednost!(i ako je trenutnai rezultat u ovme topicu WarszawaVSKrakow1:5)(ako to već nekog interesuje,izuzev mene:) )

DrSigmundFreud
05.04.2007., 17:36
Warszawa ima samo mali, ali zgodan stari centar, sve drugo je novogradnja,
grad i nije baš našto, komadi jesu :)
bio sam u Intercontiju, imaju genijalan bazen i jacuzzi na zadnjem (41) katu,
pogled nakolo na cijeli grad, bio sam svako večer, onda jedan đir u sauni pa u život u stari grad :)

Morski.
18.05.2007., 13:11
koliko se putuje od zagreba od Warszawa?
Busom ili vlakom '
Kakko ste vi putovali

kvart99
18.05.2007., 13:51
He...he....jos prije par godina se putovalo vlakom 15-tak sati iz Zagreba....

Danas imas zgodne i jeftine kombinacije Zagreb-Budapest (vlak), Budapest-Warsaw (Wizzair), ili Zagreb-London / London-Warsaw (Wizzair, Ryanair)

Morski.
18.05.2007., 14:03
He...he....jos prije par godina se putovalo vlakom 15-tak sati iz Zagreba....

Danas imas zgodne i jeftine kombinacije Zagreb-Budapest (vlak), Budapest-Warsaw (Wizzair), ili Zagreb-London / London-Warsaw (Wizzair, Ryanair)

15 sati vlakom iz Zagreba zvuci skroz prihvatljivo!
samo nigdje ne mogu naci detaljnije informacije o tome.pretrazio sam stranice od HŽ-a,ali no luck :(

Explorer
18.05.2007., 14:51
Pitaj u HŽ...ide preko Beča s presjedanjem u Beču i čekanje oko 2 sata. Iz Zagreba polazi negdje oko 2 poslijepodne a iz Beča mislim oko 11 navečer.

kvart99
19.05.2007., 02:12
Pogledaj na ovu stranicu Deutsche Bahna:

http://www.db.de/site/bahn/de/start.html

utipkas polaziste i odrediste i izbacit ce ti tu vezu.
Problem je u tomu sto to vise nije nimalo povoljno kao sto je bilo prije par godina.
Naime, raspitivao sam se nedavno za vlak do Krakowa na blagajni HZ-a, i kazu da su nedavno ukinuli CITYSTAR povlastice za Hrvatsku, pa se to vise stvarno ne isplati. Em je puno skuplje od aviona, em traje 3x duze....

kvart99
19.05.2007., 02:15
Ako ti je Split pri ruci, imas ljetnu avio vezu direktno za Krakow (SkyEurope),
samo je problem sto su im rijetki letovi povoljni. Iz Krakowa je onda lako sjesti na direktni vlak za Warszawu....

dorota
20.05.2007., 01:11
samo Krakow!!! i nije kod nas hladno danas bilo 25 st i sunce:)
pogledajte tu :http://www.krakow.pl/en/?chl=EN
pozdrav iz Krakowa

Morski.
23.05.2007., 08:12
Ako ti je Split pri ruci, imas ljetnu avio vezu direktno za Krakow (SkyEurope),
samo je problem sto su im rijetki letovi povoljni. Iz Krakowa je onda lako sjesti na direktni vlak za Warszawu....

je ,iz splita sam . Raspitat cu se i za tu varijantu...
puno hvala

lioness
13.02.2008., 18:48
Dragi i ja planiramo za 2 tjedna autom do Varsave. Imamo nekoliko dana i za druge gradove (pri tom ne mislim samo Poljske) ... sto vidjeti na putu za i od Poljske?

napravila okvirni plan

zg - balaton - budimpesta - krakov - varsava - bratislava - zg

znatiželja
15.02.2008., 11:40
balaton je meni putpuno neinteresantan. za krakov ti je dosta jedan dan, za bratislavu takodjer, a varšava je odlična. meni je taj grad jako drag, puno bolji od krakova.

Meandme
16.02.2008., 14:38
mene poziva moj frend Poljak u Poljsku.. hihihihhihi.samo što je to mali gradić na Odri. Krosno Odrzańskie

KILLERDOG
01.09.2008., 13:16
ajde da dignem temu malo
prije dosta vremena sam gledao dokumenarac o nekakvom sajmu (tipa jakuševac ) u varšavi koji se odvijao na nekakvom stadionu
jel to još postoji,kojim je danom, i ako može nekakva uputstva kako do njega

aircanada
25.11.2008., 09:22
Evo da pitam i ja. Kako je najjednostavnije iz hrvatske doc do Krakova, Katovice? Naime, zanima me Zakopane. Ne ide se autom (da ja idem, isao bi autom), pa se trazi neka avionska ruta. Ako je povoljno, moze i vlak i bus, ako neko zna nesto... Hvala

globetrotter
25.11.2008., 10:01
Evo da pitam i ja. Kako je najjednostavnije iz hrvatske doc do Krakova, Katovice? Naime, zanima me Zakopane. Ne ide se autom (da ja idem, isao bi autom), pa se trazi neka avionska ruta. Ako je povoljno, moze i vlak i bus, ako neko zna nesto... Hvala

povratna karta za vlak zagreb-katowice je cca 100€, ukoliko idu dvije osobe. ako je jedna osoba, onda je cijena visa nekih 200 kn. iz zagreba vlak za bec krece oko 7:30h i tamo si u 14h. na bec südbahnhof onda presjedas na vlak za katowice/varsava. jedan je u 14:30h, a drugi u 22:30h. od beca put traje 5h. ukoliko ides na ovaj vecernji, vrlo vjerojatno ces morati nadoplatiti nekoliko eura za spavace mjesto, buduci da je to nocni vlak.
ako se odlucis avionom, morat ces presjedati. od low costa je jedna od opcija wizzom do londona i onda u katowice, ali bi trebao uloviti dosta povoljno karte u oba smjera.

aircanada
25.11.2008., 11:38
Hvala na odgovoru, idem iz splita, i zanima me samo u jednom smjeru :) i to za do tamo. Gledam german wings preko dortmunda, pa wizzair do krakowa... ali nema isti dan germanwings.. cak ni iz zagreba :( dok wizza ima..

Karolina_PL
31.03.2009., 21:14

Ciao, zavrsi od toga di zivis u Hr. Najbolje i najeftino putovat je iz Ljubljani. Ima direktni prevoz Adria Airline: Ljubljana - Warszawa a posle za Krakow ili Katowice sa vlakom. Pogledaj isto iz Venecji, mislim da ima avion Venecija-Krakow. Pozdrav.

aircanada
31.03.2009., 21:29
Ciao, zavrsi od toga di zivis u Hr. Najbolje i najeftino putovat je iz Ljubljani. Ima direktni prevoz Adria Airline: Ljubljana - Warszawa a posle za Krakow ili Katowice sa vlakom. Pogledaj isto iz Venecji, mislim da ima avion Venecija-Krakow. Pozdrav.

malo kasno na odgovoru. imao sam vremena, pa sam sve isao vlakom :)

Karolina_PL
01.04.2009., 08:25
malo kasno na odgovoru. imao sam vremena, pa sam sve isao vlakom :)

Htjela sam biti pomoćna ;) . Nadam se da dobro ti provelo vrijeme u nasoj drzavi. Kako Ti se svida Poljska ?

aircanada
01.04.2009., 10:00
Ma hvala na pomoci :) Inace, isao sam iz Splita, tako da su mi sve relacije bile dosta nezgodne, mora sam presjedat 2 puta ili prespavat negdi putem.
Bio sam samo jedno jutro u Krakowu, malo do centra, onog velikog trga/parka/zidina. Osim sta je lipo, i sta je bilo sve u bijelome (od snijega), naljutilo me sta nista nije radilo prije 9h (kafici, ducani...)
Zakopane? Super organiziran gradic, cijene ko u hrvatskoj, ali jedino je nezgodno ako ovisis o taxiju, jer moze u 7-10 dana bit znacajna cifra eura koja se potrosi. Super mi je sta u restoranima ima glazba uzivo, i to domaca :)

*ančica*
05.04.2009., 15:06
molim vas imam i ja sad pitanje,,,vidim da je vec odgovarano na to ali ja bi jos jednom mal osvjezije =)
kako najjeftinije od zagreba do varšave?
pozeljno avionom ali moze i sve drugo... hvala unaprijed..

pozdrav :)

Explorer
06.04.2009., 12:50
molim vas imam i ja sad pitanje,,,vidim da je vec odgovarano na to ali ja bi jos jednom mal osvjezije =)

Iz Ljubljane Adria airways ima direktan let avionom za Varšavu. Cijena je bila oko 1000 kuna koliko se sjećam. Sve ovisi kada kupuješ kartu i da li ti treba povratna ili samo u jednom smjeru.
inače vlak Zagreb Beč za 39 eura i onda Beč Varšava...ne znam cijenu za tu relaciju ali čini mi se da su samo spavaća kola...znači cca od 500 kuna na više...

Karolina_PL
07.04.2009., 11:30

Ciao, ovdje su karte u dobroj cijeni: www.lataj.pl
Np. povratna karta Zagreb - Vienna - Varsava kosta oko. 200 eura (Austrian Airlines). Mozes isto putovat iz Trsta (IT), Alitalia sada ima jako dobre cijene, povratna karta malo vise od 100 eura. Sve ces naci na www.lataj.pl

Tinuviel86
05.05.2009., 15:30
Hej...

Na ljeto idem u volonterski kamp u neko mjestasce u Poljskoj - Ostroleka. Koliko sam vidjela na karti, najprije bih trebala doci do Varšave, što sam planirala uciniti avionom. Medjutim, malo mi se teze snaci na web stranicama avio kompanija. Koliko vidim, iz Zagreba niti nema leta za Varsavu? Vidjela sam jedino neki iz Splita, a i to bi bilo super... Dakle, pitanje je: kako avionom doci do Varšave, odakle, za koliko novca? A ako netko poznaje Ostroleku, bila bih više nego zahvalna za ikakvu informaciju :)

Explorer
06.05.2009., 13:08
Hej...

Na ljeto idem u volonterski kamp u neko mjestasce u Poljskoj - Ostroleka. Koliko sam vidjela na karti, najprije bih trebala doci do Varšave, što sam planirala uciniti avionom. Medjutim, malo mi se teze snaci na web stranicama avio kompanija. Koliko vidim, iz Zagreba niti nema leta za Varsavu? Vidjela sam jedino neki iz Splita, a i to bi bilo super... Dakle, pitanje je: kako avionom doci do Varšave, odakle, za koliko novca? A ako netko poznaje Ostroleku, bila bih više nego zahvalna za ikakvu informaciju :)

Za Varšavu avionom najbolje iz Ljubljane...imaju dosta povoljno prije cca 2 tjedna povratna karta oko 1000 kuna...pitati u Adria airways u Praškoj ulici u Zagrebu...

mikhael
12.05.2009., 21:52
Hej...

Do Varšave ćeš najjeftinije (iz HR) doletjeti iz Splita (Norwegian air).
Cijena jednosmjenre karte je cca 50 Eur samo ovisi kad ćeš bukirati let, tj.koliko unaprijed.

micek<3
19.05.2009., 19:58
naime radiohead ima koncert u poznanu :cerek::D:cerek:i evo skuzila sam kako doci vlakom do vasrave ali kako onda dalje ?

:ne zna:

On aciD
19.05.2009., 20:54
naime radiohead ima koncert u poznanu :cerek::D:cerek:i evo skuzila sam kako doci vlakom do vasrave ali kako onda dalje ?

:ne zna:

:eek:

mozda vlakom:D

micek<3
19.05.2009., 22:11

mozda vlakom:D

a kaj se ti cudis:D:p

pa dobro da ali kako koji vlak kolko traje put ovo ono ne:D

mikhael
27.06.2009., 17:21
a kaj se ti cudis:D:p

pa dobro da ali kako koji vlak kolko traje put ovo ono ne:D

Vratio sam se iz Poljske 20.06.09. Tamo sam oroveo 10-tak dana i dosta
sam putovao polj. željeznicom (PKP). Kad dođeš u Varšavu na centralni kolodvor
(Warszawa centralna) prema Poznanu imaš vlak skoro svaki sat vremena.
Čini mi se da put traje oko 3 sata a cijena ti je nekih 50-tak PLN što je nekih 80 kn.
Cijene i vozni red možeš pogledati ovdje http://rozklad-pkp.pl/query.php/en?q=en/node/146&ld=pkp&seqnr=1&ident=6a.0124129.1246119304&OK#focus

aircanada
30.08.2009., 21:21
Ljudi, zanima me neki jeftini smjestaj po posljskoj. Poklo ekipu da se zaletimo autom 10ak dana, pa me zanima sta jeftiniji smjestaj.. Neki hosteli, nesto toga tipa... Ionako se nigdi necemo zadrzavat duze od jedne noci. Hvala!

C.C.C.P.agent001
15.10.2009., 10:57
Pristupačne i malo teže osvojive,zar to nije kontradiktorno!:)(naravno da znam sta si milsio reći)!Ovo da su najkatolickija zemlja me je i "bunilo",ali tjesim se da je to bilo tako samo dok je Papa Ivan bio živ!:)

kakav debilni komentar. očito je još iz prvog posta da zbog jedne stvari misliš ić u poljsku, al daj se suzdrži takvih jadnih komentara na račun pape

@micek
jesi bio u poznanu? kakav je grad

elbereth barlow
02.12.2009., 15:14
slavim novu u poznanu pa me zanima dal netko ima za preporučit neki klub u rock-goth, metal štihu? i neke fora birceve? thanx:p

_GrGa_
03.12.2009., 14:57
Ja sam isto za novu godinu u Poznanu:)

Ako je tko bio neka da prijedloge sta je najbolje za vidit:D

GTA IV.
04.12.2009., 09:58
Jeli Poljska skupa zemlja,kanim poći za novu godinu.
Pozdrav

upton
04.12.2009., 17:01
Ljudi, zanima me neki jeftini smjestaj po posljskoj. Poklo ekipu da se zaletimo autom 10ak dana, pa me zanima sta jeftiniji smjestaj.. Neki hosteli, nesto toga tipa... Ionako se nigdi necemo zadrzavat duze od jedne noci. Hvala!

ja sam ti ove godine bio u krakovu 4 dana i spavali smo u hostelu, neznam koja je bila cjena pojedincno ali dosta povoljno nas je izaslo, i jedan dan smo otisli busom do ausvica i birkenaua, probaj pogledat na hrvatskom hostelskom savezu, oni imaju te neke seme za tamo, tak da ti to preporucujem a cuga i hrana je super jeftina, na trgu u krakovu pivo pola litre toceno 8kn, :)

jasna19
07.12.2009., 13:39
Kakav je noćni život u Krakowu? :)

elbereth barlow
11.12.2009., 15:19
ajde ljudi!! pa kaj nitko nema nikaj za preporucit?

Ofchar
22.01.2010., 18:33
Pozdrav,

krenul bi ove godine v Poljsku na dva tri tjedna, verovatno mesec dana pa me zanima. Kak je najeftinije. Svejedno mi je kolko put traje, svejedno mi je kolko je neugodno putovanje, zanima me najjeftiniji put d otam. Autobus, vlak avion. Zanima me i u koje je vrijeme najjeftinije putovati, koji datumi, ako ima ko kakvih iskustva sa putovanja do Poljske molim Vas podijelite. Hvala Vam unaprijed

aircanada
22.01.2010., 20:09
Pozdrav,

krenul bi ove godine v Poljsku na dva tri tjedna, verovatno mesec dana pa me zanima. Kak je najeftinije. Svejedno mi je kolko put traje, svejedno mi je kolko je neugodno putovanje, zanima me najjeftiniji put d otam. Autobus, vlak avion. Zanima me i u koje je vrijeme najjeftinije putovati, koji datumi, ako ima ko kakvih iskustva sa putovanja do Poljske molim Vas podijelite. Hvala Vam unaprijed
1. upozorenje zbog otvaranja teme koja vec postoji
2. ovisi ODAKLE ides, jer nije isto ic iz Zagreba, dubrovnika, Sarajeva ili pak Beograda...
3. Ja sam isao vlakom, i voznja uopce nije toliko napora, cak od Beca do poljske (krakow) ides nocnim vlakom, koji je noviji, unutra sve cisto i fino, kreveti nisu dugi, ali su novi, i zimi bude skroz toplo, cak i vruce (dolazak u krakow je u 6h ujutro), te ako produzis do varsave, onda jos mozes spavat, a ne gubis toliko dan na putovanju..
dalje:
ako zivis u gradu koji ima konekciju low budget aviokompanija sa poljskom, mozes nabasat skroz dobru cijenu. Iz splita ide za varsavu Norwegian air, ali cijene nisu bas prejeftine tipa 20 eura... dodje skuplje, ali ako uvatis, lako mozes proc i jeftinije nego sa vlakom.

nukac
22.01.2010., 20:12
Koliko se sjećam, ima iz Splita Norvegian direkt do Varšave, mislim da su oni relativno jeftini.

_GrGa_
22.01.2010., 22:10
Zaboravio sam ostavit dojmove...:D
Bio sam za novu godinu u Poznanu i oduševljen sam,cijene su prilicno jeftine,trg im je prekrasan,za Poljakinje ne moram govorit,ljudi su super,a hrana prilicno dobra.Jedino me razocaralo sta su zatvorili skoro sve kafice/restorane za pred novu godinu jer im je takva tradija:rofl:Grad pun turista,a nemaju gdje potrošiti novac

Ofchar
24.01.2010., 17:11
gospon aircanada, fala za info, idem u Poznanj i mislil sam si taj norwegian ili vlakom,. Kanil sam z avijonom ali ne serem novce a vlakom još k tomu malo vidim krajolika kaj je meni super, a to kaj put traje 20 vur, ha, bar bum pročital drugi dio Šišičeve Povijesti Hrvata :D

i ispričavam se kaj sam pak napisal isti post, al, teško mi je bilo kaj najti sim,

aircanada
24.01.2010., 20:34
jos uvijek ne znamo odakle ides :P sa norwegianom mozes proc jeftinije nego vlakom!

Ofchar
12.02.2010., 04:18
pa i nije baš, najjeftinije mi je Czech airlines il tak se nekak zove, a to je dvesto eura, sad nekaj jeftinije od toga nesem našel plus još k tomu ne znma koje je godišnje vrijeme najbolje za put (najjeftinije), se mi se čini da ja pem z biciklom

caterina
07.04.2010., 11:25
može li mi tko preporučiti neka mjesta za ručak gdje se solidno jede u krakoviji i varšavi?

dobri muž
28.05.2010., 18:23
jel putovao netko autom u poljsku? Kakva su iskustva, ceste, da li je putem lako naci jeftin smjestaj?

robi2222
04.06.2010., 00:33
jel putovao netko autom u poljsku? Kakva su iskustva, ceste, da li je putem lako naci jeftin smjestaj?

:D
da,ja sam uvijek nasao jeftin smjestaj,pogotovo ove tranzitnije rute, njemacka do poznan preko warszawe te juzna poljska
autoceste skoro da nemaju :rolleyes: imaju mali dio kod poznana, pa od njem granice preko wroclawa do krakowa... nema vinjete (iako pise),naplatne kucice,te mali dio kod lodza... ali zato imaju jako siroke ceste, i dosta su prometne. javi gdje moras ici,mozda mogu pomoc:)

Lua
01.07.2010., 11:25
bila sam u poljskoj i ostalo mi je nešto zlota(konkretnije 25 zlota što je oko 6 eura tj 45 kn),a ne isplati mi se vraćati ponovno u banku i mijenjati u kune jer će pola od toga banka uzeti za naknadu pa bi bilo super da prodam nekom od vas koji idete u poljsku.spremna sam dati i za manje od tih 45 kn pa se slobodno javite na pm:mig:

COM(?)
29.07.2010., 15:00
Pozdrav. Putujem krajem 8. mjeseca u Wroclaw, pa me zanima vozi li ovaj vlak do tamo i kolika je cijena karte otprilike? I može li se uzeti povratna karta, te koliko dana vrijedi? Gledao sam cijene avionskih karata na barem 15ak različitih stranica i sve mi je preskupo, zato mi je vlak bolja opcija. Uglavnom, zamolio bih nekoga tko je bio tamo (ili barem u blizini) da napiše nešto detaljnije. Hvala!

KILLERDOG
29.07.2010., 15:07
najjeftinija kombinacija do sad za koju znam je
vlak zg-budimpešta (povratna 220kn)- bus do krakowa(neki koji vozi svuda, zaboravio ime,moram pitati poljakinju,jedan smjer 100kn) - vlak do varšave 40 zlota (ima i neki popust za studente,opet za točan naziv vlaka moram provjeriti)

52X32X52
29.07.2010., 23:12
Pozdrav. Putujem krajem 8. mjeseca u Wroclaw, pa me zanima vozi li ovaj vlak do tamo i kolika je cijena karte otprilike? I može li se uzeti povratna karta, te koliko dana vrijedi? Gledao sam cijene avionskih karata na barem 15ak različitih stranica i sve mi je preskupo, zato mi je vlak bolja opcija. Uglavnom, zamolio bih nekoga tko je bio tamo (ili barem u blizini) da napiše nešto detaljnije. Hvala!

ja se krajem 8. mjeseca vracam kuc iz Wroclawa, avionske karte Wroclaw - Frankfurt, Frankfurt - Osijek (Ryanair) ukupno 700kn
- iz Wroclawa polijecem u 9h a u Os sam vec u 16h

pogledaj ostale low-cost prijevoznike, Poljska je predobro povezana s ostatkom Europe, mozda naletis na nesto povoljnije...

odlucio sam se vratit avionom jer mi je pun k poljske zeljeznice, vlakovi redovno kasne a za mjesto se moras (doslovce) boriti rukama i nogama...
(zadnje tri voznje sam morao stajat - 7h, 5h i 4h - zivi uzas!)

dosao sam vlakom, platio sam 180kn Os - Budimpesta i 440kn Budimpesta - Varsava (spavaca kola), Varsava - Lodz

ne znam koja im je sema sa cijenama iz Poljske prema van vlakom, karta Varsava - Budimpesta kosta 700kn tak da sam se odlucio za avion...

najjeftinija kombinacija do sad za koju znam je
vlak zg-budimpešta (povratna 220kn)- bus do krakowa(neki koji vozi svuda, zaboravio ime,moram pitati poljakinju,jedan smjer 100kn) - vlak do varšave 40 zlota (ima i neki popust za studente,opet za točan naziv vlaka moram provjeriti)

bus je OrangeWays :)
http://www.orangeways.com/en

najbolji popust za vlakove dobijes kad se uzima za under26, pokazes samo putovnicu i to je to...

KILLERDOG
30.07.2010., 12:41
a da, super na linku za bus,sad neću morat gnjaviti poljakinju opet :D

i ja sam skužio isto za ukrajnu,recimo cijena karte u jednom smjeru mi je bila viša nego da sam u budimpešti kupio povratnu :ne zna:
na kraju,ako je tako onda idem unutar zemlje lokalnima, pa se obično tako dosta uštedi

dobar savjet za vlak, ja i inače upadam među prvima i bacam se na prvo slobodno mjesto

comi1
30.07.2010., 16:42
Sto se tice vlaka,ja sam takodjer imao tu cas da stojim od varsava-krakov..3h(pratkicki bez stajanja)..hehe
jos prije u varasvi na stanici vidim ekipa u niskom startu...kontam,reko ovi su puklli-sacekat cu ja da stoka udje pa na kraju kao becka skola uci..kad ono stangaa..
osjecaj neponovljiv kad je negdje na pola puta vlak stao i otvorio vrata-tada sam ponovno vidio Boga u izvornom obliku.
uglavnom bio je to pravi sardina-party...ja sam jeo nekoj zeni(koja je lezala ispod mene) kebab na glavi dok neki pas mi je lizao nogu..a kondukter gazi ljude okolo dok provjerava karte.
inace neki ljudi su se pripremili pa su donijeli svoje stolice i tako to...a mi uletili unutra kao naivci..
to je bio onaj jeftiniji vlak sto ide predvecer,II.putnicka klasa.
dobro je to sto se odma skompas s nekim poljacima..pa ubijes koliko toliko vrijeme.
inace generalno vlakovi cine mi se sasvim ok,samo treba pripazit koji je br vlaka..da bi se izbjeglo stajanje..
inace gotovo svi gradovi su super povezani s LCC..tako da je lako uci u poljsku..a po poljskoj je vlak ok.

COM(?)
13.08.2010., 01:56
Hvala na informacijama, ljudi. Zna li tko štogod o vlaku Zagreb - Wroclaw sa presjedanjima (Beč, Budimpešta, svejedno)? Kolika je otprilike cijena karte i može li se ona kupiti u Zagrebu za sva presjedanja?

KILLERDOG
13.08.2010., 06:35
evo ovo su ti cijene iz Budimpešte, vlak kreće oko 20 sati,a imaš onaj iz zagreba u 10 koji dolazi u 17 sati (cijena povratne je 220 kuna)
(možeš ti doći i onim u 11 pa šetati po Budimpešti)

There is a discount ticket called SparNight. This is a limited offer.

The prices are the following:

Sitting Car 29 Euro

Couchette 6 Person Cabin 39 Euro

4 Person Cabin 49 Euro

Sleeping Car 3 Person Cabin(Tourist) 54 Euro

2 Person Cabin(Double) 64 Euro

1 Person Cabin(Single)* 114 Euro

If the SparNight ticket is sold out then you have to buy the full price ticket which is the following:

One Way Return Way

2nd class 1st class 2nd class 1st class

88,60 Euro 133,00 Euro 106,40 Euro 159,60 Euro

The prices of the seat reservations are the following:

Couchette 6 Person Cabin 9,40 Euro

4 Person Cabin 14,00 Euro

Sleeping Car 3 Person Cabin (Tourist) 15,40 Euro

2 Person Cabin (Double) 23,10 Euro

1 Person Cabin (Single)* 53,90 Euro

ili ima još jeftinija varijanta samo s više presjedanja
vlakom do budimpešte, pa ovaj gore orange bus do krakowa i onda vlakom (mislim da je IC vlak,još provjerim ) za 40 zlota do varšave

ovaj mi je preporučila poljakinja,radi u hostelu u varšavi tako da vjerujem da zna najjeftinije varijante u regiji :zubo:
ako ideš u hostel odi do nje, spaljena skroz :D

52X32X52
13.08.2010., 16:15
evo stranica za vlakove u Poljskoj
http://rozklad-pkp.pl/

tocnija je od svih onih babetina na pultevima :D
ak ti kazu da nema te linije koju si vidio na stranici samo reci da provjeri jos jednom i odmah nekak cudno primjeti da je bas ima... :D

odaberi liniju koja te zanima, i tamo u Widok szczegółowy ispod klikni cena i dobijes info za par sekundi :)

na IR vlakove (zelene) nema popusta jer su jeftini dok za TLK (tamno plavi) imas 25% popusta ak si mladji od 26 - trebas pokazat putovnicu (tak nekak)

do Wroclawa je najjeftinije busom iz Budimpeste do Krakowa i onda direktnim vlakom iz Krakowa... izadje oko 190 kn (+ 220 povratna Zg-Bud)

KILLERDOG
13.08.2010., 16:34
nije znači IC nego IR
bil sam blizu :zubo:

52X32X52
13.08.2010., 18:14
ma sve je to isti drlog :D

COM(?)
13.08.2010., 18:58
Još jednom hvala. :)

Mislim da ću onda vlakom do Budimpešte, a zatim busom do Krakowa pa vlakom dalje. Samo me zanima kako ću doći do tih svih kolodvora. :D

Cruces
21.05.2011., 15:32
Malo sam gledao i nema posebne teme za Varšavu,pa htio sam je otvoriti onda.
Dakle,kakav su vaša iskustva o Varšavi,vi koji ste bili?
Kakvi su ljudi,kakav je smještaj(jeftino ili skupo-neka sredina),kakva je hrana,jeli grad dosta čist?
I ono najvažnije,kakav mu je (stara) gradska jezgra,s obzirom da Varšava nema stare jezgre.Puno njih koji su bili kažu da je ljepo sagrađeno kako što je izlgedalo nekad,ali da nema onog duha,da se ne osjeća ta starost gradske jezgre kao u ostalim gradovima,jer je Varšava stradala najviše u ww2.
Kako najjeftinije doči od Zagreba do Varšave?Avionom,vlakom,busom ili možda čak i autom? Ja sam se do Berlina vozio autobusom oko 17 sati i nije bilo toliko strašno,pa mislim da do Varšave nema puno duže.

E još jedna stvar: Ima li dobrih komada? :D

Raspišite se!

comi1
21.05.2011., 17:40
Evo napisat cu ti ja iz svog iskustva Varsavu(bio sam nekoliko puta gore)
Prvo,tesko je generalizirat..cistoca,ribe,ljudi..sve je to stvar u oku promatraca:mig:
Uglavnom,
meni je varsava jedna od drazih METROPOLA u kojima sam bio...ljudi su super(mozda malo povuceniji),ribe su im spicaaa,grad je poprilicno uredan i cist.
Napravljen je u old school-komunistickom stilu...sve se zna i na svom je mjestu..ima puno parkova.
Istina bio je srusen,al je sada toliko vrhunski uredjen(pogotovo stari grad) da izgleda bolje od mnogih koji nisu imali tu nesrecu da ih svabe roknu.

Turisticki ti je ok da ga obidjes nekih cca 3-4dana..

Hrana i sve ostalo je jeftinije(u odnosu na ZG) u prosjeku cca20+%
jedna od glavnih ulica ti je Marsalovska(ogromna avenija) koja ide SJ.ispod nje vozi Metro koji je super..karta je 2,80Zl..
Tamo se nalazi PALACA KULTURE(sto su kao rusi im poklonili-stoga je poljaci negotive uopce..dok recimo meni jedna od najljepskih visokih objekata koje sam vido)..okolo se nalazi biznis cetvrt..s neboderima..Lot,Mariot..ovaj onaj..
paralelno s Marsalovskom al prema wisli nalazi se ulica Novi Swiat(to je kao ilica u zg)..koja ide od SarlDeglol PALME(tu imas pravu kafanu od soli) do Krakovske..a tamo ti pocnje strogi centar..tj stari grad..Kraljevska palca..ovo ono..
Prije u bednjarskoj imas isto kafanu s lijeve strane par metara nizbrdo s pravom klopom za sitne pare..(ja svaki put tamo jedem)..ima menije po 20tak Zl
Simbol grada je Sirena..(ima neka prica zasto bas ona..al zaboravio sam)..koja se nalazi na trgu u STAROM GRADU.
takojder imaju fenomenalnu studentsku knjiznicu..gore na krovu je ogromni park,mozes hodat(dobar pogleda na grad),odmrat..ili jednostavno ubijat dosadu..hrackat ili sto vec..
Preko visle je PRAGA..kvart..tamo je zoloski vrt s nekim ludim medvjedom koji stalno hoda u krug kao manijak.
Ima jedan super trg na kojemu su KAMENI HARMONIKASI(visine negdje 2m sklupture)...pa mozes zalijepit im 10zl pa uzmes opet nazad..:D
I imas tamo jednu staru ulicu(s kockicama) koja te vodi do bivse TVORNICE VOTKE..unutra su sada studenti..a putem imas bijesnih kafana s desne strane,tako da postoji sansa da uopce nedojdes do te tvornice..:ne zna:
Inace cijeli kvart ima neku pricu..tj autentican je od WWII..
jos se dobro cuga u zanatskom cetru..
Na jugu imas super velike parkove..Lezanowski,neke kipove ovo ono...i OTVORENI TEATAR..na kojemu se sepure paunovi..
jos na jugu je WILANOV PALACA..to su tamo neki poljski kraljevi ubijali dosadu..
smejstaj nije skup(hosteli cca 10tak€)..
ak mislis zivit to je nesto skuplje(kao u zg)...

ugalvnom grad je spicaaa i definitivno ga vrijedi vidjet:top:

do tamo pogledaj kombinaciju..

Easyjet do dortmunda..pa dalje WizzAir(ak pasu termini)

Cruces
21.05.2011., 19:49
Puuuuno ti hvala na ovome,za tamo ču ako budem išao se već nekako snaći,vidjet ču koja mi je varijanta najjeftinija.
Bitno meni da u gradu ima super noćni život i tako to :D
Baš bih volio vidjeti koliko je taj stari grad obnovljen,jer na slikama ne mogu to doživiti kao kad sam tamo.
Ovo za tvornicu vodke mi se sviđa i ovi kafići...svratit ću tamo obavezno... :mig:
A ovo što je uređen u komunističkom stilu mi i nije baš nešto...mislim bio sam u Berlinu i kad sam vidio one kockaste zgrade 100*100 metara nabacane jedna na drugu i tako u nedogled dok se voziš po cesti mi i nije baš ostavilo ljepi dojam(to mislim na istočni Berlin),a zapadni fala bogu nema takvih grdosija.
E i daj mi jo samo reci,kako izgleda Royal Castle,jeli dosta slično uređen kao što je nekad bio?

comi1
21.05.2011., 20:32
hehehe...Kraljevska palaca ti je uredena kao i cijeli stari grad(navodno da su uredivali po dokumentima..i da su istovjetni prije rata) super,e sada kak je prije izgledala stvarno ti nebi znao reci jer jelte nisam imao tu cast prije WWII tamo bit:D
Inace bio sam u njihovom old school kinu...koje takodjer proporucjuem.
Svi tamo briju na papu i shopena...tako da nedavno mislim da su otvorli mozej sopenov..a po nowi swait su stavili neke staklene kocke interaktive...super izgledaju..

Nocni zivot nije neko sada razvaljivanje...al rekao bi ocjena 3 od 5!:top:
Mada je to cesto nezahvalno govorit takve relativne stvari...jer takve stvari cesto ovise prvo o tebi,a onda o drustvu,atmosferi i tako...
Meni osobno Varsava je stvarno nekako sjela,lijepa je...i taj "komunisticki stil" mi je ok..e sada tebii..:ne zna:
Netko voli crnke,netko plavuse...sve je to individualno..hehe
I ta tvornica votke u Pragi ti nije "tvornica"..nego mjesto koje je dano mladima na koristenje..pa tamo imas zezancija,a okolo stvarno par vrhunskih lokala...

coool gradddd

Vanity
22.05.2011., 15:05
I meni se sviđa Varšava ko grad, mogel bi se zamisliti da živim u njemu. Čist, nije mi se činila jako gužva, a i poljakinje su zgodne :)

trotter
23.05.2011., 09:44
A ovo što je uređen u komunističkom stilu mi i nije baš nešto...mislim bio sam u Berlinu i kad sam vidio one kockaste zgrade 100*100 metara nabacane jedna na drugu i tako u nedogled dok se voziš po cesti mi i nije baš ostavilo ljepi dojam(to mislim na istočni Berlin),a zapadni fala bogu nema takvih grdosija.

Od svih europskih metropola Warszawa je baš nekak najsličnija Berlinu, što je zapravo i logično. I to Istočnom Berlinu. Centar Warszawe ne razlikuje se puno od Alexanderplatza, a spomenuta Marszalkowska od Karl Marx Allee...
Blokovi su uglavnom pravilni, omeđeni širokim alejama po kojima tenkovi bez problema prolaze.
Moglo bi je se možda i nazvati mini Moskovom ili europskom Moskvom. Meni osobno najveće razočaranje od svih europskih metropola u kojima sam bio i niti slučajno najljepši grad u Poljskoj. Iza Gdanska i debelo iza Krakowa...
Stari grad je relativno mali, obzirom na veličinu grada u cjelini (grad mi se površinski čini ogromnim).
Sve u svemu, par puta sam bio tamo (vlakom, autom) i još uvijek mi je grad čini nekako nedorečen i izuzetno hladan, iako sam sam bio tamo i u pratnji Poljaka i ne bez društva.
Pozitivna strana su cijene i izgled djevojaka..

comi1
23.05.2011., 20:17
Mene je grad bas odusevio...i stavio bi ga ispred Krakova definitivno(koji je takodjer vrh)..
Pogotovo zato sto krakov ima hrpa zomby-turista...i od krakova "ocekujes nesto"..a od varsave nista..pa te cesto ugodno iznenadi nakon toga.
Mada je Krakov njihov ipak najturistickiji/komercijaal grad,al varsava je glavi grad i METROPOLA..punoo veci.

eto ti ga sto je ljudska raznolikost...sto ljudi 95 carapa(cija fali..):klap:

nasmijanonebo
24.05.2011., 08:35
comi1, svidjelo mi se ovo sa njihovom sveucilisnom bibliotekom i parkom na krovu:s (guglala slike i stvarno odlicno)..
ima li tamo i birc unutar biblioteke?

comi1
24.05.2011., 20:31
comi1, svidjelo mi se ovo sa njihovom sveucilisnom bibliotekom i parkom na krovu:s (guglala slike i stvarno odlicno)..
ima li tamo i birc unutar biblioteke?

nasmijana,
nije valjda da nemozes izdrzat bez alkohola cak nit u univerizetskoj biblioteci..!?
Jel ima stvarno se nesjecam...(imam selektivno pamcenje...tak da ocito nista nije bilo vazno..) da sam tamo cugao,
al nista zato...razmisalj unaprijed...
tako sam ja,pretpostavio sam da nema alkohola unutra pa sam izracunao koliko cu tamo provest...pa smo se nacugali prije...tako da nas "drzi" dok prodjemo tu "apsinencisku biblioteku"

Tako da mozes i ti to uradit:top:

Inace poljska ima dobrih piva...Ziwec,Okocim...WARKA(samo ime kaze sto se desava usljed konzumacije,nikad neznas koliko si popio..uvijek te prevari.....):cerek:

trotter
25.05.2011., 08:33
Inace poljska ima dobrih piva...Ziwec,Okocim...WARKA(samo ime kaze sto se desava usljed konzumacije,nikad neznas koliko si popio..uvijek te prevari.....):cerek:

Poljske pive prevare vrlo lako jer imaju dosta alkohola.. Većina ima između 6 i 10, 11%, što je znaćajno više od 4-5% kolko uglavnom imaju svijetla piva naša, češka...

nasmijanonebo
25.05.2011., 09:21
nasmijana,
nije valjda da nemozes izdrzat bez alkohola cak nit u univerizetskoj biblioteci..!?
Jel ima stvarno se nesjecam...(imam selektivno pamcenje...tak da ocito nista nije bilo vazno..) da sam tamo cugao,
al nista zato...razmisalj unaprijed...
tako sam ja,pretpostavio sam da nema alkohola unutra pa sam izracunao koliko cu tamo provest...pa smo se nacugali prije...tako da nas "drzi" dok prodjemo tu "apsinencisku biblioteku"

Tako da mozes i ti to uradit:top:

ma pitam jer zavidim sto ovi u varsavi imaju tako "zelenu biblioteku" i puno zelenila..jos ako imaju di popit kavu unutra:s..ja bih visila tam na krovu u parku
a ova nasa NSB (NSK) u ZG -ono u betonskoj pustiniji, sami parkinzi, ni mrvu zelenila:visi: asocijacija mi je krematorij:rolleyes:
btw, ne volim pivu :lol:

User from HB
28.05.2011., 01:27
a e Život u dvoje moš mislit :) ovako nisam znao di da napišem ovu temu pa sam ovdje :o, radi se o tome da imam frendove u Poljskoj koji me zovu već godinama da dođem do njih ali jebi ga uvijek sve važnije od pravog putovanja i evo dođe čovjeku nekih 30 godina a da se nije ni okrenuo :ne zna:a moji frendovi iz Poljske me još uvijek zovu... pa me zanima i molim da mi napišu ljudi koji znaju koji način je najjeftiniji da putujem do Varšave, vlak, avion, autobus ili osobno auto, molim vas da napišete koji imate iskustva i da naravno objasnite zašto bi trebalo tako kako vi navodite :)

Nica
28.05.2011., 01:36
Premješteno sa ŽuD-a.

KILLERDOG
29.05.2011., 06:37
vlak zg do budimpešte
bus do krakowa (orange mislim da je linija )
krakow - varšava vlak

jer je najjeftinije

pyramid090
29.05.2011., 07:51
vlak zg do budimpešte
bus do krakowa (orange mislim da je linija )
krakow - varšava vlak

jer je najjeftinije

Imaš i vlak Budimpešta-Warszawa,uzmi kartu prije na sajtu Madjarskih željeznica možeš je naći već od 29 EUR

Vanya83
29.05.2011., 12:24
Ako ideš autom oko 10 do 13 sati ti treba!
zavisi koji dio Poljske!
velika država!Zimi ( računaj na kilometre snijega) auto dobar izbor,ljeti i ne baš,velike gužve!znaći :

Vlak ili Avion ili autobus

Moj izbor bi bio Autobus

aircanada
29.05.2011., 17:07
Apsolutno mi nije jasno savjet da ne ide autom zbog guzvi, vec autobusom :D
U svakom slucaju, iz osobnog iskustva, ako ides sam, najbolje avion (pogotovo ako imas odrediste blizu grada sa zracnom lukom). Ako ides sa nekim tko jos vozi, dakle kao 2 vozaca, auto. Vlak ti je takodjer zgodna opcija, ali i tu ces se naputovat, a nije bas jeftinije od auta. Autobus? To bi ti preporucija JEDINO ako, kada ti ides, nema aviona, niti vlakova, a auto ti je na popravku.

Gilach
29.05.2011., 21:48
Po meni je osobni auto uvijek no1 ako imaš tu mogućnost, teško druga sredstva mogu nadomjestiti tu slobodu kretanja i komfor da sam biraš vrijeme i ideš gdje god hoćeš :ne zna:
Od Zagreba do Varšave imaš 1050-1100 km pa teoretski ako imaš kakav štedljivi dizel srednje klase, do tamo uz štedljivu vožnju možeš i sa jednim punjenjem :D

smarinovic
12.07.2011., 10:13
Isao bi u Poljsku (Krakow) sljedeci mjesec na tjedan dana.
Kako krecem iz Splita, a mrzim autobuse, ima li mozda neka jeftina i brza kombinacija: lowcost let do Praga ili Beca, pa vlak do Krakowa..ili tako nesto da nije preskupo, a opet da nije ni predugo?

sour007
12.07.2011., 10:33
Isao bi u Poljsku (Krakow) sljedeci mjesec na tjedan dana.
Kako krecem iz Splita, a mrzim autobuse, ima li mozda neka jeftina i brza kombinacija: lowcost let do Praga ili Beca, pa vlak do Krakowa..ili tako nesto da nije preskupo, a opet da nije ni predugo?

Pogledaj sa rayan air (nije direkt,pa ako imaš volje prisidati) ZADAR-LONDON-KRAKOW
ili ZADAR-OSLO-KRAKOW
ima i kombinacija sa easy jet iz SPLITA, priko Pariza i Bristola,ali mi se čini da je to preskupo.Provjeri

jakochampiwo
02.08.2011., 02:26
Hi

I'm from Poland and if you have any questions or need some guidance (what to see, how to get to Poland from Croatia etc.) on going to Poland just post it here or send me an e-mail. As I don't speak Croatian you should, of course, write in English (though sometimes I can understand the general context of a sentence, because, of course, some Croatian words are similar to Polish :) ).

to everybody who is reading this- feel invited to Poland! :)

pozdrawiam!

telmo
18.11.2011., 06:35
ajde da malo dignemo temu,o poljskoj se malo ili nimalo piše,sve su uvik svodi na krakow,a varšava sa oko 2 000 000 ljudi je europska metropola o kojoj se možda i najmanje piše
iako se bliži euro iduće godine neću tad u poljsku nego u 1.mjesecu za praznik 3 kralja pa eto ko ima što da napiše svaka pomoć će dobro doći (kako za mene tako i za sve one koji će iduće godine na euro)
ono malo što znam o varšavi je razdoblje 2.svj.rata kad je povijesna jezgra razrušena tako da ne očekujem neke posebne "atrakcije" u centru grada,znam da je poljska ipak jeftinija od hrvatske....o samoj varšavi ne znam puno tako da.........

telmo
19.11.2011., 08:25
što stvarno niko živ ne putuje u varšavu??

a da sam napisao katmandu,nepal javilo bi vas se bar 5 sa dojmovima:rofl:

Gilach
19.11.2011., 13:51
Onima koji putuju po Europi valjda nije dovoljno "fensi", a avanturistima je valjda prenormalan dio svijeta pa eto :D

tima
19.11.2011., 16:21
Nije Warszawa ili Krakow, ali evo preporuka za hotel u Gdansk:

Hotel Bonum http://www.hotelbonum.pl/

Mi smo bili ovo ljeto 2 dana, isli na svadbu pa smo tamo odsjeli. Pjesice do centra nekih 10 minuta, na mirnoj lokaciji, hotel kompletno renoviran, sobe lijepe i ciste.

Taksi od aerodroma do hotela 60 zloty, nekih 14€.
Jadan taksist se nacekao jer nam je let kasnio dobrih 1,5 h, a rezervirali smo transfer unaprijed. Ni 'A' nije rekao. Pa smo mu dali naravno vise, jadnome :)

Nazalost nismo uspjeli previse vidjeti ali to sto smo vidjeli nam se svidjelo...gradic uredan, cosy :D
Turisti vise manje sve Njemci :)

telmo
20.11.2011., 17:12
a nema druge nego da ja napišem o varšavi sve kad se vratim:D

Frankie022
02.12.2011., 10:16
planiram po poljskoj malo putovati s vlakom, pa ako ko sta zna bio bih vlo zahvalan

da li se mogu karte kupiti preko neta pa dobiti neki popust ili mogu kupit na kolodvoru za istu cijenu
kako se cijenu otprilike krecu...

jos jednom hvala

nvnk
02.12.2011., 18:49
LOT, Budimpešta - Varšava povratna 80€, u vrijeme EP. Karta je f žepu. :cool:

24/7
05.12.2011., 18:37
Buduci da je Euro sljedece godine pitao bi ako ima tko od vas putnika kakav savijet kako do Poznana.

Bus, vlak ili kombinacija? Imate neku rutu za preporucit? Hvala!

aircanada
05.12.2011., 18:47
SVe ovisi koliko vas ide zajedno. Ako vas ide 3-4, obavezno auto. Ako ide 2, onda je opcija vlak ili avion, a mozda i auto. Cak ja jos uvik u toj soluciji preporucam auto, trosak je li-la...

24/7
05.12.2011., 19:19
Trebalo bi nas ici 5-6. Razmisljali smo autu, tj. o kamperu i znam da tak vjerojatno najisplativije i najveca sloboda, ali buduci da smo svi mlađi, a neki nemaju niti polozeno poceli smo se malo zanimat za vlak.

Sad bas malo gledam kak bi se islo di bi trebalo presjedat, cijene i to, pa svaki savijet je dobro dosao.

Nije nam vazan komfor, glavno da je sto jeftinije a da se dođe u nekom normalnom vremenu. Kamper je uvijek rezervna varijanta.

aircanada
05.12.2011., 20:35
Iskreno, taj put se prevali u 2-3 dana ako idete poluturisticki..
Vlak, ovisno odakle krecete, ide preko beca di presjedas, pa za varsavu preko krakova (ovo nema presjedanja od beca).. Dalje ne znan ali pogedaj na www.bach.de .

trotter
06.12.2011., 09:07
Trebalo bi nas ici 5-6. Razmisljali smo autu, tj. o kamperu i znam da tak vjerojatno najisplativije i najveca sloboda, ali buduci da smo svi mlađi, a neki nemaju niti polozeno poceli smo se malo zanimat za vlak.

Sad bas malo gledam kak bi se islo di bi trebalo presjedat, cijene i to, pa svaki savijet je dobro dosao.

Nije nam vazan komfor, glavno da je sto jeftinije a da se dođe u nekom normalnom vremenu. Kamper je uvijek rezervna varijanta.

Po meni koju god opciju da odaberete razmišljajte o putovanju kroz Njemačku.
Za taj broj ljudi definitivno auto i to preko Berlina. Za dva dana ste komotno gore. Vožnja kroz Poljsku će vas umoriti i dosta je opasna, posebno nakon par sati vožnje. Ako nemate auto gledajte opciju kako npr avionom doći do Berlina i onda dalje od tamo.
Prije desetak godina vlakom sam proputovao Poljsku i nebih vam to savjetovao. Puno Poljaka se vozi vlakom, gužve su često stravične, tada je bilo potrebno kupiti rezervaciju koja ti nije značila ništa jer bi ionako stajao u vlaku... Putovao sam kasnije i autom i dosta je zamorno. Moj savjet, što manje po Poljskoj... Poznan se da fino spojiti s Berlinom, Pragom na putu gore tj nazad.

Buda83
06.12.2011., 14:08
LOT, Budimpešta - Varšava povratna 80€, u vrijeme EP. Karta je f žepu. :cool:

Gledam da bi krenuo 6 ili 7.06 prema gore i da smo sa 17-tim doma, dakle Irska i Italija, transport mi nije toliko problematičan koliko košta košta bitno da se doguram do gore, vlakom, autom, avionom...trenutno nas ima manja skupina pa još traju pregovori oko načina iako svi naginjemo opciji auta jer je najjeftiniji ukoliko se uspijemo dogovoriti da idemo uopće.

Ono što mene zanima kako si ti sredio smještaj, jer gledam preko bookinga i preko hostelworlda i za Poznan i za Varšavu i padam u nesvjest od cifre, kužim da je Euro ali opet.:504:

Ženu i sebe mogu još ugurati kod frenda u Varšavi, ali daj ako imaš kakvu pametnu tj. kaj si si ti sredio i po kojoj cifri ako nije tajna jer nismo sami.

Prema trenutnom stanju Poljska mi je maloooooooo puno preskupa.

marko_31
06.12.2011., 16:33
pogedaj na www.bach.de .

:rofl: makar u svakom slučaju zanimljiva stranica...
www.bahn.de

aircanada
06.12.2011., 20:14
:rofl: makar u svakom slučaju zanimljiva stranica...
www.bahn.de

hahaha, joj, koji lapsus :D

labello red
06.12.2011., 20:44
Gledam da bi krenuo 6 ili 7.06 prema gore i da smo sa 17-tim doma, dakle Irska i Italija, transport mi nije toliko problematičan koliko košta košta bitno da se doguram do gore, vlakom, autom, avionom...trenutno nas ima manja skupina pa još traju pregovori oko načina iako svi naginjemo opciji auta jer je najjeftiniji ukoliko se uspijemo dogovoriti da idemo uopće.

Ono što mene zanima kako si ti sredio smještaj, jer gledam preko bookinga i preko hostelworlda i za Poznan i za Varšavu i padam u nesvjest od cifre, kužim da je Euro ali opet.:504:

Ženu i sebe mogu još ugurati kod frenda u Varšavi, ali daj ako imaš kakvu pametnu tj. kaj si si ti sredio i po kojoj cifri ako nije tajna jer nismo sami.

Prema trenutnom stanju Poljska mi je maloooooooo puno preskupa.

lako sta je skupo, nego ja nisan nasa jedan jedini slobodan krevet u poznanu oko datuma kad mi igramo. i hostel i hotel, sve je krcato. katastrofa.

najblize sta san nasa je lodz, 200 km udaljen, neki hotel za 32€ noc...

Buda83
06.12.2011., 21:46
lako sta je skupo, nego ja nisan nasa jedan jedini slobodan krevet u poznanu oko datuma kad mi igramo. i hostel i hotel, sve je krcato. katastrofa.

To i mislim, sve što sam našao,a da je slobodno je extra skupo, ne vidim smisao da hostel za ženu i sebe plaćam 38 tisuća kn za tih 10 dana :D

Skužio sam da u i oko Poznana ima dosta kampova, ali i to je navodno sve već zauzeto tipa ovaj koji po glavi u šatoru košta 17 kn http://campingmalta.poznan.pl/en/index.php?option=com_content&task=view&id=7&Itemid=10

Mislim da će biti žuja je zakon.

24/7
06.12.2011., 22:30
Po meni koju god opciju da odaberete razmišljajte o putovanju kroz Njemačku.
Za taj broj ljudi definitivno auto i to preko Berlina. Za dva dana ste komotno gore. Vožnja kroz Poljsku će vas umoriti i dosta je opasna, posebno nakon par sati vožnje. Ako nemate auto gledajte opciju kako npr avionom doći do Berlina i onda dalje od tamo.
Prije desetak godina vlakom sam proputovao Poljsku i nebih vam to savjetovao. Puno Poljaka se vozi vlakom, gužve su često stravične, tada je bilo potrebno kupiti rezervaciju koja ti nije značila ništa jer bi ionako stajao u vlaku... Putovao sam kasnije i autom i dosta je zamorno. Moj savjet, što manje po Poljskoj... Poznan se da fino spojiti s Berlinom, Pragom na putu gore tj nazad.

Da da, fala, tak nekaj i kombiniramo preko Berlina, valjda kombi ili kamper, kad se sve zbroji i oduzme, stvarno ispada najbolja opcija.

A za smještaj, po bircevima i spavanje u parkovima, al nije baš zgodno ak ideš sa ženom :D

Buda83
07.12.2011., 07:29
A za smještaj, po bircevima i spavanje u parkovima, al nije baš zgodno ak ideš sa ženom :D

Jedina opcija je da ju ostavim doma, a to ba ne bi naišlo na odobravanje :azdaja: :facepalm:

Sa izričito muškom ekipom bi to izgledalo :bljak::rigo: pa ukoliko niš pametno ne uleti sjedim doma :Pivo: i hebe mi se živo.

Nadam se da će se nešto smislit.

aircanada
07.12.2011., 08:56
Mislim da se isplati ici autom, jer si sam svoj covik... Lakse je i dogovorit se oko silnih detalja, a i samo kretanje je puno lakse. Znam iz iskustva sa Portugalnom od ovih daljih destinacija. Cista uzivancija. 8000 km u 18 dana, sve na nas 3 ukupno 1000€ (benzin autoput..) (da, cijena benzine je bila malo manja). Mislim da necete za 300 € doc do Poznana,a kamoli jos uzivat.

Zasto pisem ovo? Pa ponajvise jer se mozete smjestit u nekom udaljenijem mjestu, recimo kojih 100 km dalje, naci puno povoljnije smjestaje itd...

trotter
07.12.2011., 09:01

Lodz je nevjerojatno ružan grad. Možda i najružniji grad u kojem sam ikada bio.. :D
U Poljskim okvirima je nešto poput Manchestera u Engleskoj (industrijski grad).
Ak ćete biti tamo posjetite manufakturu.. Vidjet ćete šta je to, samo pitajte nekoga za nju..
Jedino kaj tam vrijedi su Poljakinje. :D
I jedan savjet za sve pivopije koje idu tamo.. Dobro pogledajte kolko alkohola ima koje pivo prije neg kupujete, tj. pijete :D.
Poljska piva obično imaju malo više alkohola.

trotter
07.12.2011., 09:04
Zasto pisem ovo? Pa ponajvise jer se mozete smjestit u nekom udaljenijem mjestu, recimo kojih 100 km dalje, naci puno povoljnije smjestaje itd...

Za te pare koje se spominju (čak i manje) nek rađe rezerviraju hotel, hostel ili nešto tako u Berlinu i nek od tamo idu u Poznan na tekmu pa nazad. Bar će biti u poštenom gradu..
Ili naravno uz put u bezbroj motela... Pazite se prijateljica noći uz ceste u Poljskoj :D

aircanada
07.12.2011., 10:28
Za te pare koje se spominju (čak i manje) nek rađe rezerviraju hotel, hostel ili nešto tako u Berlinu i nek od tamo idu u Poznan na tekmu pa nazad. Bar će biti u poštenom gradu..
Ili naravno uz put u bezbroj motela... Pazite se prijateljica noći uz ceste u Poljskoj :D

Upravo to. A tesko da ces dobro proci u tom slucaju ako nisi mobilan. Sjecam se u Austriji, cijene su bile nevjerojatno paprene, apartmani po 50€ za osobu, pa do toga da je prosjek oko 35€ po osobi bilikakav smjestaj.
Na kraju su oni kampovi bili totalni promasaj, jer je sve bilo blizu i vecina ih je isla doma, a nakon 2. dana se tamo moglu spavat... besplatno :D
Ako odes autom malo dalje, u neka mala mjesta, gdje ne vide turista u 2 godine, da se odlicna cijena uvatit, u puno boljim uvijetima nego za skuplje u vecem gradu...

Buda83
07.12.2011., 10:37
Stoj samo cijene koje mi booking i hostelworld baca za te datume su ne paprene nego koji k..., nije mi greda ni potezat 3 sata vlakom prema Poznanu, ali jednostavno nema ponude, istina nisam si dao cijeli dan jerbo mi je malo dosta da si u ekipi uvijek ja dajem truda pa možda i postoji nešto za ok cifru.

Možda je to sad na prvi mah, a kasnije bude veća i jeftinija ponuda.

trotter
07.12.2011., 10:41
Upravo to. A tesko da ces dobro proci u tom slucaju ako nisi mobilan. Sjecam se u Austriji, cijene su bile nevjerojatno paprene, apartmani po 50€ za osobu, pa do toga da je prosjek oko 35€ po osobi bilikakav smjestaj.
Na kraju su oni kampovi bili totalni promasaj, jer je sve bilo blizu i vecina ih je isla doma, a nakon 2. dana se tamo moglu spavat... besplatno :D
Ako odes autom malo dalje, u neka mala mjesta, gdje ne vide turista u 2 godine, da se odlicna cijena uvatit, u puno boljim uvijetima nego za skuplje u vecem gradu...

Ja u Austriji nisam niti planirao ostajati pošto mi poslovno ne paše i svaki put (Austrija, Turska) sam taj dan potezao iz Zg do Beča, pa nazad. I to preko Mađarske jer je prek Slo bio kaos. Protiv Austrije je bilo u nedjelu, protiv Turaka u petak. Ta vožnja nakon Turske je bila osobito zanimljiva. :D
Sve u svemu u Belinu se da naći ok hostel za 10-15 eura po osobi pa ti vidi šta je bolje.. ;)

aircanada
07.12.2011., 11:14
Samo da dam preporuku. Sva moja putovanja (pogotovo na prvenstva) su bila na blef.. Nikad ne rezerviran unaprijed, doduse, isli smo ekipa, pa nije bio problem ni spavat u autu ili tako nesto... Ali uvik smo odlicno prolazili, i to na licu mjesta sredjivali spavanja. Uvijek je dobro imat back up, odnosno di za svaki slucaj, ali kazem... Isli smo autima, tako da nije bio problem proci i provinciju malo.

topisek
07.12.2011., 12:58
našao sam smještaj 5 km od Poznana za 78 kn krevet po noći,znači za 6 noći od 09-15.06. za malo manje od 500 kn. Sada još od 15.naći nešto u okolici Gdanjska.

Buda83
07.12.2011., 14:21
A da budeš tako dobar pa da staviš link.:mig:

topisek
07.12.2011., 14:52
http://www.limba.com

Većinom je sve zauzeto, ali eto mislim da sam sretno našo po toj cijeni. ja evo danas uplatio predujam za 4 osobe...

topisek
07.12.2011., 14:59
http://www.limba.com/hr/smjestaj_poljska/pansion/poznanj/7138.htm

nvnk
07.12.2011., 16:45

lako sta je skupo, nego ja nisan nasa jedan jedini slobodan krevet .....

Imam jednu dobru i jednu lošu vijest. :p

Dobra je da sam zvao nekoliko manjih, privatnih (i inaće jeftinijih) smještajnih kapaciteta (doduše, sve u Varšavi) koje Booking uredno vodi kao "Sold out". Cca polovica njih su mi rekli da oni u stvari još uvijek nisu odredili ni cijene za vrijeme EP. :mig:

Dakle i nije baš tako jako "prebukirano" kao što se na prvi pogled da zaključiti.

Loša je da su oni koji već jesu odredili cijene to učinili najciganskije što sam u životu doživio. :mad: :rolleyes:

Ovo mi je, hmmmm.... 5. EP/SP, svugdje su cijene dizane, ali neke stvari koje sam vidio u ponudama za ovo spadaju u Monty Pythonove skečeve prije nego u normalan turizam i zakon ponude i potražnje. :rofl:

Primjerice, jedan hostel u Sopotu kod Gdanska, normalna cijena kreveta u šestokrevetnom Mixed Dormu je 10,5 € na noć. Za dane EP su podigli na 117,5 €. :s

Nije mi se dalo klikat za detalje kako bih vidio uključuje li to čak i posteljinu i ručnike ili je za to potrebno dodati još kakvih 70-80 €. :zubo:

Inaće, kad se ovi neodlučni odluče glede cijena, ako ni tada ne bude ništa prihvatljivo, i ja možda, po prvi put u karijeri odem "na blef". Doduše, avion mi je u tom slučaju otežavajući faktor. :rolleyes: (Iako i ne tolko, kad vidim kolko su neki po Varšavi digli cijene parkinga. :lol:)

Također, očekujem da će se otvorili mjesta i među hotelima i b&b-ovim koji uistinu i jesu bukirani do vrha. Naime, mnogi koji su rezervirali preko Bookinga (s mogućnošću besplatnog otkaza) neće dobiti ulaznice za kojima su zahtjevi u pojedinim zemljama 20-terostruki, pa će morat otkazat.

telmo
07.12.2011., 16:54
e zato ja lipo idem u varšavu u 1.misecu...3-krevetna soba (lcd tv u svakoj sobi:rofl:) u novom hostelu u centru varšave,otvorenom ove godine 13 eurića po osobi/noć

topisek
07.12.2011., 17:46
Jeste li probali preko limba.com. ???

Za 6 noći 4 osobe=1887,50 kn što ispada471,87 kn po osobi..
Platio sam predujam 1136,80 kn. preko internet bankarstva. Imaju u Zgrebu račun u reiffeisen bank...

to vam je onaj pansion gore što sam stavio link..

sego
07.12.2011., 18:15
Uspjel sam iskopati nekaj jeftino i za one koje ne muči komfor;

http://www.tentresorts.com/poznan-football-fans-camp

awayday
07.12.2011., 18:48
Uspjel sam iskopati nekaj jeftino i za one koje ne muči komfor;

http://www.tentresorts.com/poznan-football-fans-camp

bogami ako je obični šator od 50 eura/dan za 2 glave jeftino onda neznan :504:

znan da je EP al brate za ovu cijenu u nas na jadranu mogu dvoje ljudi spavat u luksuznom privatnom smještaju.

inače planiram ić avionom na drugu utakmicu i ostat 2 noći odnosno 3 dana prvenstveno zbog obaveza na poslu. avion st-berlin, onda rentat auto na aerodromu 2 dana ako skupim 4 ljudi (za sad 2) . koliko vidin spavanje je užasno skupo pa bi prenoćili cca 50 km od poznana u mještascu zajaczkowo (cca 80 kn po glavi)

Cartman
07.12.2011., 21:15
Ja sam isto htio kupiti ove karte iz Budimpešte, ali čini mi se da odustajem zbog ovog smještaja

Buda83
08.12.2011., 07:24
Imam jednu dobru i jednu lošu vijest. :p ..

Ja sam isto htio kupiti ove karte iz Budimpešte, ali čini mi se da odustajem zbog ovog smještaja

Ja ću sačekati pa da vidim jel će se nešto otvoriti kako Nvnk veli, ali cijene su doista takve i ne kužim tu logiku, na kraju će se ekipa do tada zbrinut na nekim alternativnim mjestima, a njima bi se moglo dogoditi da ne popune sve kapacitete i to valjda u jedinoj prigodi koja im se pružila...mutavo skroz.

Ali poput tebe Cartmane bliži odluci da gledam tekme ne nekoj drugoj destinaciji i to za puno manje novaca, ako mi ne uleti neki đabalesku smještaj ili ako se ne uguzim kod frenda u Varšavi.

Jbg šteta, biti će gore dobar tulum onima koji uspiju.

KILLERDOG
08.12.2011., 09:27
a čujte nabijaju cijene, mogu samo zamisliti koliko bi naši derali da se tu igra (a vidjelo se kad su rukometaši bili :mig: )
sve će se popuniti,irci su pograbili sve se saznalo, provjereno, njih boli briga za te cijene :D

a uvijek će se gore nešto naći,a za one s ženama slažem se da se pogleda njemačka

ako vas je 10 i više, provjerite si za rentanje kuća u nekom selu van gradova :mig:

Zookey
09.12.2011., 13:09
ajde da malo dignemo temu,o poljskoj se malo ili nimalo piše,sve su uvik svodi na krakow,a varšava sa oko 2 000 000 ljudi je europska metropola o kojoj se možda i najmanje piše
iako se bliži euro iduće godine neću tad u poljsku nego u 1.mjesecu za praznik 3 kralja pa eto ko ima što da napiše svaka pomoć će dobro doći (kako za mene tako i za sve one koji će iduće godine na euro)
ono malo što znam o varšavi je razdoblje 2.svj.rata kad je povijesna jezgra razrušena tako da ne očekujem neke posebne "atrakcije" u centru grada,znam da je poljska ipak jeftinija od hrvatske....o samoj varšavi ne znam puno tako da.........

Tek sam sad vidio tvoj post pa da pomognem :mig:
Bio sam proljetos u Varšavi, doduše na 1-dnevnom izletu
iz Krakova
pa nisam puno toga vidio :ne zna:
Ne znam koliko si upućen al ono što sam vidio
i što bi preporučio je sljedeće:

1. Lazienki park-blizu centra, jedan od najljepših
parkova koje sam vidio, podsjeća na maksimir:cerek:
dosta velik, s jezercima, lijepom arhitekturom
i puno paunova. Ne znam kako će izgledat po zimi
al svakako preporučujem.

2. Palača Kulture i Znanosti-savršen primjer sovjetske
arhitekture nakon II svj.rata. Meni se osobno sviđa
jer me podsjeća na te malo starije nebodere al znam da
se mnogima ne bi svidjelo:D
Obavezno se popni liftom na vrh zgrade. Imaš lijepu panoramu :)

3. Stara jezgra-potpuno obnovljeno nakon II svj.rata
po originalnim nacrtima. da nisam znao o čemu je riječ
ne bi nikad pogodio da je to rekonstruirano.
Zgodno za obić iako je taj centar tj.stara jezgra jako mali,
pogotovo u usporedbi s Krakovom.

Ukupni dojam-obavezno za obić ako ste u Poljskoj
al daleko je Varšava od Krakova. Ne može se mjerit
iako sam bio samo 1 dan al moj dojam je takav.
Lijep provod u Poljskoj:)

Sweetness
09.12.2011., 19:58
pitala sam već u temi Krakow, ali mi nije nitko odgovorio, pa možda ovdje neko zna :) zanima me ako je netko bio u hotelu Wyspianski? :D što se tiče izlazaka, preporučit neki klub? (techno, house, komercijala) :cerek: hvalaaa :mig:

COM(?)
19.12.2011., 18:44
Pozdrav ljudi, znali tko što o putovanju vlakom u Poljsku (Wroclaw točnije)? Kolika je otprilike cijena karte, ali najviše me zanima kako točno ide kupnja karte, može li se u Zagrebu kupiti cijela karta do tamo, ili na svakom kolodvoru posebno (budući da ima 2-3 premještaja)? (Usput ako netko zna kakav autobus, makar sumnjam da voze zimi ili nekog tko prevozi tamo, slobodno neka javi. Znam za opciju OrangeWays busom iz Budimpešte do Krakowa, ali nikako mi ne paše jer vlakovi iz Zagreba stižu u Budimpeštu poslije 16 sati, a bus najkasnije odlazi u 14... Avionom mi je nažalost preskupo :() Hvala.

KILLERDOG
19.12.2011., 19:14
imaš vlak iz zg za budimpeštu koji ti dolazi oko 10-11 ak se dobro sjećam

kreće oko 5 ujutro

taures75
19.12.2011., 19:39
Pozdrav ljudi, znali tko što o putovanju vlakom u Poljsku (Wroclaw točnije)? Kolika je otprilike cijena karte, ali najviše me zanima kako točno ide kupnja karte, može li se u Zagrebu kupiti cijela karta do tamo, ili na svakom kolodvoru posebno (budući da ima 2-3 premještaja)? (Usput ako netko zna kakav autobus, makar sumnjam da voze zimi ili nekog tko prevozi tamo, slobodno neka javi. Znam za opciju OrangeWays busom iz Budimpešte do Krakowa, ali nikako mi ne paše jer vlakovi iz Zagreba stižu u Budimpeštu poslije 16 sati, a bus najkasnije odlazi u 14... Avionom mi je nažalost preskupo :() Hvala.

glede vlaka iz zg,killerdog je u pravu,dalje ides orangeways busom, kad dodes u krakow nasuprot autobusnog ti je zeljezn kolodvor,vlak za vroclaw imas svaki sat ili dva, ako je regio onda ti je cijena 43 zlota,bio prije dva tjedna i bas sam isao iz wroclava vlakom za krakow! potrazi na web stranicama polskih zeljeznica-pkp.pl, a sto se tice smjestaja imas u ulici u centru kazimero welikoga masu hostela! sve ti je uz sami rinek-po polsjki glavni trg! grad je stvarno lip! bio u hostelu friends.ekipa koja radi prva liga, krevet u 6-krevetnoj sobi 39 zlota! 9 eura!

COM(?)
19.12.2011., 19:59
Hvala na informacijama, nisam znao za ovaj vlak ujutro, jer sam gledao samo vozne redove na bahn.de. Ali čini se da ništa od te opcije, jer sam mislio ići krajem ovog tjedna/početak sljedećeg, ali svi busevi za Krakow su već rezervirani (Full) koliko vidim na OrangeWaysovim stranicama :(

COM(?)
21.12.2011., 12:08
Evo saznao sam za kartu ako koga zanima, može se kupiti u Zagrebu bez obzira na premještaje, cijena Zagreb-Wroclaw je oko 950 kn jedan smjer, povratna oko 1300 kn. ;)

hrvatskipoznan
22.12.2011., 09:28
Bok Hrvati.

Vidim da neki od vas imaju problem sa smjestajem ili transportom. Mislim da bih mogla malo pomoći u toj stvari. Pitat cu u Poznanju (jer sam iz ovog grada – 100% Poljakinja :)) je li ima slobodnih mjesta. Ali mislim da nema vise, a kad ima cijene su jaaaako visoke.

A sto mislite da spavate u nekim manjim gradovima? Moj rodni grad je ok. 40km od Poznanja, ima nekoliko hotela i pansiona. Vozi i bus do Poznanja (oko sat vremena), a kad imate auto – nije problem da tamo idete sami.

Ali imam neku sasvim drukciju ponudu. Pripremam program za navijace da bi mogli korisno provesti slobodno vrijeme. Mislim o izletima:
- u jednu od najvecih pivovara u Poljskoj (kako se pravi pivo + degustacija – oko 2 h),
- u terme (tople vode, bazeni, jaccuzzi i slicno)
- stari grad, zanimljivosti (vodic bi pricao hrvatski – znaci, vidite da ne pricam bas izvrsno, ima nekoliko gresaka u deklinaciji, ali mislim da je sve razumljivo :))
a sve u POZNANJU (ne treba nigdje ici busom – samo voziti tramvajem ili pjesice)

Ponuda bi bila kompleksna, znaci pripreme poklona za zene/djevojke/tatke, rezervacije klubova za ostale utakmice, kad ne igra vasa momcad, vecere/rucke u restoranima.

Mislite da je to dobra ideja? Zeljela bih iskoristiti to da pricam hrvatski. Ako imate neke sugestije – koju biste pimoć/informaciju zeljeli dobiti – pricajte!

Jako se veselim da dolazite :)

nvnk
31.12.2011., 18:10
imaš vlak iz zg za budimpeštu koji ti dolazi oko 10-11 ak se dobro sjećam

kreće oko 5 ujutro

Nema ga više.

Ukinut upravo taj. :(

KILLERDOG
01.01.2012., 11:51
a nabijem ih na parnu lokomotivu šarafcigerom

baš planiram otići do glavnoga vidjeti koji su sad vlakovi za budimpeštu, kaj ostaju samo ona dva kasnije ?

nvnk
01.01.2012., 23:44
Da.

Navodno ima šanse da ovog ponovno uvedu samo za prek ljeta, ali ak se to i dogodi - pitanje je kad bi točno to "ljeto" trebalo počet. :rolleyes:

telmo
10.01.2012., 21:54
vratih se ja jučer iz varšave pa da napišem par crtica.
prvo ću reći da sam jako ugodno sa svime iznenađen,ovo mi je što na nekim kratkim boravcima,što na proputovanjima 5.odlazak u poljsku i moram reć da mi je svaki put sve bolje i bolje i da se sve ugodnije i ugodnije osjećam....
išao sam avionom zagreb-beč-varšava i tako nazad,kartu sam uzeo preko CA za 1500 na 3 rate preko amexa.ni puno ni malo po meni,kad podijeliš na 3 rate i nije neki problem...
aerodrom je praktički u gradu,dosta blizu centru,svuda oko aerodroma su svijetla,zgrade...čim smo izašli ispred zgrade napali su nas taksisti,tražili na prvu 120 zlota do hotela (1 zlota = 1,7 kn),ali kako da ne,odmah smo našli prijevoz za 40 zl (kad se podijeli na 3 prava sitnica).inače bus je 3,6 zl (nazad sam išao busom i švercao sam se ko i svugdje,dosta smo se vozili busom,tramom po centru i nikakve kontrole nema i jednom metroom gdje smo kupili nekakvu reduced ticket za 20 min koja je koštala 1,3 zl:D..i taksiji po gradu su jako jeftini,start je 6 zl,a svaki daljnji km je 1,8 - 2,4 zl ovisno o kompaniji,niakd nismo platili taksi više od 15-20 zl)
hostel smo uzeli u foksal ulici (moon hostel),svakom bi ga preporučio - 4 noćenja u 3-krev sobi 680 zl ukupno,dakle manje od 100 kn dnevno osoba/noć
hostel se nalazi 100 m od ulica Nowy Świat/Krakowskie Przedmieście (to je u principu jedna ulica - nastavljaju se jedna na drugu - žila kucavica centra grada),i tu ima i pivnica,kavana,restorana,zalogajnica - praktički svega i svačega.
hrana je super,hranili smo se isključivo u pivnicama/restoranima (pošto obožavamo češku hranu i pivo jeli smo 3 puta na takvim mjestima - podwale 25 i u szvejka),za manje novaca dobije se duplo veća porcija nego bilo gdje u hrvatskoj,šta je jako zanimljivo na jako velikom broju mjesta je u ponudi točeno pivo od litre,i bogami sviga piju,i mlado i staro,i muško i žensko,treba onu kriglu i dići kad je puna,cure to rade s dvije ruke isključivo:D,od rest.još za preporuku nesebar (bugarski),folk gospoda (poljski),banja luka (naziv sve govori,muzika srpski narodnjaci pa oliver mišo i gibonni:cerek:)
za vidjeti taj trg plac zamkovy u centru mi je baš prekrasan (ma centar grada nije ni približno velik ili ajmo reći razvikan kao krakowski,ali ovaj mi je nekako intimniji,draži,prelijep),rynek staroga miesta sa sirenom u sredini mi je isto super,palac kulture je ogromna i impresivna zgrada (vidi se još iz aviona sa velike udaljenosti kad se slijeće),treba posjetiti (pogotovo muški) narodni muzej,ispred njega je gomila aviona,helikoptera (nažalost u subotu popodne je bio zatvoren)
pošto smo svi troje ljubitelji nogometa obavezan je bio posjet stadionima (kako posjetit neki grad,a da ne vidiš stadione),prvo smo išli na legijin (stadion eng.tipa - prejeben jednom riječju,bili smo i u muzeju,2 zastavice su unutra hajduk-legia iz 94. eh,eh dobra stara vremena),onda novi narodni stadion na kojem će se igrati euro (nalazi se na odma iza mosta poniatowskiego,a na ovoj drugoj strani mosta na strani centra je narodni muzej),sa placa zamkovy puca pogled na stadion koji je na maloj uzvisini,izdignut je,to navečer kad svijetli crveno-bijelo super izgleda,i 3.stadion je kanta od polonie,nešto ala kranjčevićeva u zg,smeće
noćni život s klubovima je u ulici mazowiecka (klub enklawa je meni najbolji,pivo je recimo u klubu pola litre 8-10 zl, mada ima i skupljih mjesta koja smo izbjegavali.)na onoj glavnoj ulici (Krakowskie Przedmieście) je dobro mjesto ko voli rock (kod univerziteta,mislim da je tu i stanica busa uniwerzitet),ne mogu se sjetit kako se mjesto zove,stepenicama se silazi u podrum,tu smo došli u subotu u 5 popodne i ostali do ponoć - dobro nije baš sve u muzici,ima jedna mala simpatična konobarica,neću je opisivat,morate je vidjet:rofl::cerek:
i još jedan zgodni detalj,u varšavi sam vidio do sad najljepše božićno drvo (na placu zamkovy)
ljudi su ljubazni,upoznali smo 2 ljudi koji govore hrvatski,ne poznaju se međusobno i nemaju nikakve veze s hrvatskom,kad sam rekao ovom jednom da sam rođen u splitu počeo je pjevat u disku jebeš zagreb,jebeš dinamo - što reći:D:D),u jednoj pivnici sam izgubio aparat i sutra tek išao slučajno provjerit jel tamo - čekao me.....
da zaključim,grad za svaku prepopuku,pogotovo našim navijačima ako će neko iz poznana ići za gdansk,doduše pitanje kakve će onda biti cijene svega....

Zookey
16.01.2012., 09:56
@ Telmo

Lijepo napisano. Dobro si dočarao atmosferu :)
Da li ste išli u onaj park Lazienki što sam ti
preporučio? Iako po zimi sigurno nije tak lijep.
Jeste li cijelo vrijeme bili u Varšavi ili ste otišli na
neki izlet?
Žao mi je što sam bio samo na 1-dnevnom izletu
u Varšavi jer izgleda zanimljiv grad.
Ipak, Krakow je tip grada koji mi više paše.

telmo
16.01.2012., 12:59
@ Telmo

Lijepo napisano. Dobro si dočarao atmosferu :)
Da li ste išli u onaj park Lazienki što sam ti
preporučio? Iako po zimi sigurno nije tak lijep.
Jeste li cijelo vrijeme bili u Varšavi ili ste otišli na
neki izlet?
Žao mi je što sam bio samo na 1-dnevnom izletu
u Varšavi jer izgleda zanimljiv grad.
Ipak, Krakow je tip grada koji mi više paše.

nismo bili u tom parku,ma nije problem što je zima i hladno,zimi je problem (pogotovo sad kad sam bio početkom 1.mjeseca) što padne mrak u 16:30,pa ako izađeš navečer vani i osteneš do 4 naravno da ćeš spavati do negdje 11 pa ti ni ne ostane previše vremena za razgledavanje....
cijelo vrijeme smo bili u varšavi....
varšava mi je mada veća nekako intimnija,ni približno nema stranaca kao u krakowu (broj stranaca je kad malo razmislim u varšavi totalno mizeran......)

nasmijanonebo
16.01.2012., 14:49
jucer sam vidjela ponudu (izlog poslovnice Croatia Express) za putovanje vlakom iz Zg u Gdansk za vrijeme EP (mene ne zanima:D)- od Zg do Gdanska povratna oko 1000 kn, ali samo ako ide 5 osoba (moraju skupa otici i skupa se vratiti jer je ta cijena za zajednicku kartu od 5 osoba).
Mozda nekom dobro dodje ta info.

fafarikula
16.01.2012., 23:17
Povratna karta vlakom zagreb-poznan? Zanima me kolika je cijena i koji se popusti mogu dobiti ako neko zna? hvala

nvnk
17.01.2012., 13:30
... u onaj park Lazienki ....

Kaj to ne bi trebalo na poljskom značiti nešto kao "park Kupaonica" ili tak nekak? :D

Zookey
19.01.2012., 09:14
Kaj to ne bi trebalo na poljskom značiti nešto kao "park Kupaonica" ili tak nekak? :D

yep! Imaš pravo! upravo tako. Na engl. "Baths Park"

nvnk
20.01.2012., 08:40
Je li tko u Poljskoj dizao zlote na bankomatu pomoću hrvatske bankovne Maestro kartice? Je li bilo problema?

Ja uvijek izbjegavam nositi veće svote novca na put, bez obzira na trajanje. A u zemljama koje, poput Poljske, imaju banku koja je članica UniCredit grupe, volim koristiti pogodnost dizanja novca na bankomatima ZABA-inim Maestrom bez naknade (samo se zamjena valuta računa, ne i naknada za dizanje). Ta se pogodnost odnosi samo za korisnike ZABA-inih paketa (1 za 1 i kak se već zove ovaj novi ... neka "lepeza" ili tak nekak).

Uglavnom, poljska UC banka se zove Bank Pekao, ima za logo nekog bika nacrtanog na plavoj pozadini i u Varšavi i okolici ima 220-tak bankomata (http://www.pekao.com.pl/placowki_bankomaty/#m).

Dakle, da ponovim pitanje: Može li se bez problema na poljskim bankomatima dizati zlote hrvatskim Maestrom?

A još bolje: Kakova su iskustva s dizanjem ZABA-inim Maestrom na bankomatima Pekao banke? :)

nvnk
20.01.2012., 08:55
Svim navodnim prebukiravanjima i lopovskim dizanjima cijena usprkos, uspio sam za vrijeme EP rezervirati smještajeve po nekim normalnim cijenama i bez obveze plaćanja u naprijed u Poznanju, Varšavi i Gdanjsku/Sopotu. :kava:

Pravilo je jednostavno: Treba izbjegavati sva mjesta na kojima govore engleski i koja imaju stranice (i) na engleskom jeziku. Što zaostaliji i zatucaniji soc-realizam, to bolje cijene i uvjeti rezervacije. Uostalom, jasno je da smo na takovim mjestima mi Hrvati u prednosti pred Ircima, Talijanima i Španjolcima, jer se, za razliku od njih, (na nekoj "indijanskoj" kombinaciji poljskog i hrvatskog) kako-tako možemo sporazumijevati.

Ona pak mjesta na kojima vlasnici i osoblje odlično barata engleskim jezikom, em' su pod "opsadom" navijača ostalih triju repki iz naše grupe (osobito Iraca), em' ih vode obrazovani "tranzicijski novopečeni kapitalisti" slične sorte kakvu vidimo i kod nas; Pokušavaju u 10 godina zaraditi onoliko koliko je u zemljama s dužom tradicijom kapitalizma trebalo generacijama i generacijama i ovo EP vide kao priliku za - grabež. :rolleyes: Ne samo da su cijene digli do u nebesa, nego još i traže te astronomske sume unaprijed, bilo pola (skoro svi u Poznanju) bilo, čak i sve (skoro svi u Sopotu i Gdanjsku). :mad:

Doduše, na nekih 50-100 km izvan samih gradova domaćina daju se naći i uobičajeni jeftini smještaji, ali to mogu koristiti samo oni koji gore idu vlastitim autima. No, ima nas i koji idemo vlakovima i avionima.

ultras-harlem
20.01.2012., 12:27
pa mozes li nam onda ostaviti par preporuka kad vec spominjes:kava:

ako neces ovdje moze i na piem :mig:

telmo
20.01.2012., 12:36
ja sam bio u varšavi prije 2 tjedna i bez problema sam dizao novac na bankomatu sa maestro karticom

mimi1001
20.01.2012., 15:02
Je li tko u Poljskoj dizao zlote na bankomatu pomoću hrvatske bankovne Maestro kartice? Je li bilo problema?

Ja uvijek izbjegavam nositi veće svote novca na put, bez obzira na trajanje. A u zemljama koje, poput Poljske, imaju banku koja je članica UniCredit grupe, volim koristiti pogodnost dizanja novca na bankomatima ZABA-inim Maestrom bez naknade (samo se zamjena valuta računa, ne i naknada za dizanje). Ta se pogodnost odnosi samo za korisnike ZABA-inih paketa (1 za 1 i kak se već zove ovaj novi ... neka "lepeza" ili tak nekak).

Uglavnom, poljska UC banka se zove Bank Pekao, ima za logo nekog bika nacrtanog na plavoj pozadini i u Varšavi i okolici ima 220-tak bankomata (http://www.pekao.com.pl/placowki_bankomaty/#m).

Dakle, da ponovim pitanje: Može li se bez problema na poljskim bankomatima dizati zlote hrvatskim Maestrom?

A još bolje: Kakova su iskustva s dizanjem ZABA-inim Maestrom na bankomatima Pekao banke? :)

Bez problema, ja sam ljetos bila u Krakowu i dizala zlote na Maestro na bankomatima. Više se isplati nego mijenjati eure u mjenjačnicama.

nvnk
20.01.2012., 15:46
Hvala na odgovorima! :top:

naopaka-bajka
20.01.2012., 17:08
hej ljudi jel putuje netko sad u 2.mjesecu do Poznanja? :) idem tamo na studentsku razmjenu, a s obzirom da idem sama i imat ću vjerojatno dva veća kofera pa mi je malo nezgodno ići vlakom i presjedati, a avion je dosta skup jer imam više prtljage ..... pa ak ima netko da slučjano ide, nek se javi :D

little.princess
28.01.2012., 17:16
pozdrav svima!
planiram ovo ljeto do baltičkog mora :) s obzirom da sam ograničena s low budget, ali stvarno low, trebam vašu pomoć :)
planiram do budimpešte za 220 kn povratna (ostati dan-dva). zatim za 150 kn (orangeways) do krakova (opet dva dana za razgled grada). al dalje ne mogu naći nikakve informacije. planirala sam još od krakova do varšave i od varšave do gdanska. pa ako imate kakvu ideju. tražila sam poljske željeznice i buseve, al bezuspješno.

Zašto medo
29.01.2012., 16:40
Zanima me sljedece: kako najjeftinije stici do Poznana tj. kako vi preporucate?
:kava:

Zašto medo
30.01.2012., 20:09
Zanima me sljedece: kako najjeftinije stici do Poznana tj. kako vi preporucate?

snašao sam se pomocu postova prije :D
Uglavnom Zg-Budimpesta-krakow-varsava-Poznan za nekih 800 kuna

sve s povratom

little.princess
31.01.2012., 07:46
snašao sam se pomocu postova prije :D
Uglavnom Zg-Budimpesta-krakow-varsava-Poznan za nekih 800 kuna

sve s povratom

kako od krakowa do varšave (bus, vlak), imaš možda negdje red vožnje i cijenu karte? ja to nisam vidla.

Zašto medo
31.01.2012., 08:30
kako od krakowa do varšave (bus, vlak), imaš možda negdje red vožnje i cijenu karte? ja to nisam vidla.

evo tu pogledaj

Predmet
31.01.2012., 10:47
Ima kaj novo u svezi Poljske?

Vidim da ovi ne odustaju od 6x većih cijena. (a ništa....znati ćemo se revanširati kada oni nama dođu na more....:D )

Ostaje mi samo u neki od kampova kojih 100km od Poznana. :rofl:

Jago
02.02.2012., 07:47
Od 9- 16.06. smo našli smještaj u Lodzu i cijena je jako u redu. Nije nam doduše toliko nogomet (barem ne meni) važan nego idemo i do Varšave i do Krakowa. Znam da nije blizu Poznana al eto mi smo s autom, pa uz ove dvije tekme na koje idemo želimo malo i turistički obići. Nisam stigla pročitati što se isplati vidjeti, pa ako tko ima svježih info, nek se javi...:mig:

Zašto medo
02.02.2012., 08:50
Od 9- 16.06. smo našli smještaj u Lodzu i cijena je jako u redu. Nije nam doduše toliko nogomet (barem ne meni) važan nego idemo i do Varšave i do Krakowa. Znam da nije blizu Poznana al eto mi smo s autom, pa uz ove dvije tekme na koje idemo želimo malo i turistički obići. Nisam stigla pročitati što se isplati vidjeti, pa ako tko ima svježih info, nek se javi...:mig:

kolika je jako u redu cijena?

Jago
02.02.2012., 12:18
Pitat ću točno muža ime hotela, al znam da mi je rekao da je cijena super za nas 6. Ako te zanimaju detalji, javim navečer, gradić je lijep i on nam je polazište za daljna razgledavanja.

Zašto medo
02.02.2012., 19:37
Pitat ću točno muža ime hotela, al znam da mi je rekao da je cijena super za nas 6. Ako te zanimaju detalji, javim navečer, gradić je lijep i on nam je polazište za daljna razgledavanja.

cijena najviše

KILLERDOG
02.02.2012., 20:17
Ima kaj novo u svezi Poljske?

Vidim da ovi ne odustaju od 6x većih cijena. (a ništa....znati ćemo se revanširati kada oni nama dođu na more....:D )

Ostaje mi samo u neki od kampova kojih 100km od Poznana. :rofl:

bez brige to oni vraćaju zbog cijena kod nas :p
zamisli tek koliko bi se kod nas garaže naplaćivale :zubo:

kaj se ti isto glupostima zamaraš, bu se kampiralo po dvorištima ekipi,a sigurno bu ju organizirali i neke fan kampove, ili kod onih koji neznaju engleski, ti imaju i manje cijene

Predmet
03.02.2012., 09:11
bez brige to oni vraćaju zbog cijena kod nas :p
zamisli tek koliko bi se kod nas garaže naplaćivale :zubo:

kaj se ti isto glupostima zamaraš, bu se kampiralo po dvorištima ekipi,a sigurno bu ju organizirali i neke fan kampove, ili kod onih koji neznaju engleski, ti imaju i manje cijeneMa već smo počeli rješavati grad pored Poznana (100km) za nekih 25 zlota noćenje u 4-krevetnoj sobi.

35 zlota u dvokrevenoj.

A grad ko grad...ima birtije, ima restorane...sve kaj nam treba.

Jago
03.02.2012., 12:22
I pitala sam ga, hotel ima kategoriju 3 zvjezdice, doručak uključen (3 sobe po dvoje ljudi) a po noćenju/sobi ispadne oko 33 eura. I mislim da se Rubin hotel zove.

nvnk
17.02.2012., 12:22
Na ukrajinskoj službenoj strani EURA2012 jučer je objavljeno kako će svi imaoci ulaznica za utakmice na dan tekme te do podneva slijedećeg dana (ukupno 36 sati) imati besplatan javni prijevoz u gradu u kojem se tekma igra:

http://euro2012.ukrinform.ua/en/news/182/51711/

Je li moguće da to vrijedi samo za Ukrajinu, s obzirom da stranica koja je poljski pandan gornjoj ukrajinskoj (http://www.polishguide2012.pl/en/fan-guide/transport/city) o tome nema ni riječi, nego samo pokušavaju uvaliti nešto što se zove "Polish Pass" - najvjerojatnije neisplativo ko i svi gradski "Passovi"? :503:

sego
19.02.2012., 18:06
Jel zna neko kolko je cijena povratne karte vlaka Varšava- Poznan, jer na str poljskih željeznica nikak da mi izbaci cijenu.

nvnk
20.02.2012., 08:31
Jel zna neko kolko je cijena povratne karte vlaka Varšava- Poznan, jer na str poljskih željeznica nikak da mi izbaci cijenu.

http://www.intercity.com.pl/pubfile/RJ%202011-2012/Cennik%202012/Ceny%20bilet%C3%B3w%20jednorazowych%20od%2001_01_2 012%20-%20wyci%C4%85g%20z%20Cennika%20us%C5%82ug%20przewo zowych%20PKP%20IC.pdf

http://polrail.com/sections/travel/promotions.html

Ovdje možeš čak vrlo konkretne brojke dobit:

beerko dugave
21.02.2012., 19:29
Znači ovako otprilike izgleda vlak iz Zagreba do Poznana ( pretpostavljam da ce to na kraju naplacivat 1600kn ).nazalost nigdje ne mogu naci kolko to sad kosta. s njim se ide do varsave i onda se 2. put presjeda po poznana. Kolko sam ja skuzio nekog frajera kaj je bio nedavno u Poljskoj, najbolje bi bilo vasom rutom preko budimpeste do varsave i tamo uhvatit ovaj vlak. Ja sam nasao sa 2 presjedanja do budimpeste al se na jednom ceka 7 sati pa mislim da to bas i nije isplativo :)

ZAGREB - POZNAN (krece se 09.06. a dolazi 10.06.)

Zagreb Glavni Kolod. dep 14:31h
Krizevci dep 15:09 h
Koprivnica dep 15:56h
Gyekenyes dep 16:45 h
Murakeresztur dep 17:01 h
Nagykanizsa dep 17:17 h
Gelse dep 17:36 h
Zalaszentmihaly-Pac. dep 17:48 h
Bucsuszentlaszlo dep 18:00 h
Zalaszentivan dep 18:12 h
Vasvar dep 18:33 h
Szombathely dep 19:05 h
Porpac dep
Bük dep 19:20 h
Lövö dep 19:29 h
Sopron dep 20:00 h
Mattersburg dep 20:14h
Wiener Neustadt Hbf dep 20:30 h
Wien Meidling arr 20:56h

Cekanje 1:30h za presjedanje

Wien Meidling dep 22:24h
Hohenau dep 23:20 h
Breclav dep 00:21 h
Otrokovice dep 01:00 h
Prerov dep 01:19 h
Ostrava-Svinov dep 02:05 h
Ostrava hl.n. dep 02:14 h
Bohumin dep 02:57 h
Zebrzydowice dep 03:27 h
Katowice dep 04:29 h
Sosnowiec Glowny dep 04:41 h
Warszawa Zachodnia arr 07:04h

Cekanje 1h za presjedanje

Warszawa Zachodnia dep 08:05h
Lowicz Glowny dep 08:53 h
Kutno dep 09:21 h
Kolo dep 09:50 h
Konin dep 10:08 h
Slupca dep 10:24 h
Wrzesnia dep 10:41 h
Poznan Gl. arr 11:18h

vanelic
22.02.2012., 11:11
Pronašao (i kupio) povratnu aviokartu s Ryanairom Budapest-Krakow za 168,50kn ukupno s taksama. Karta je krajem 3. mjeseca. Ima ih još pa požurite.

COM(?)
26.02.2012., 21:26
Pronašao (i kupio) povratnu aviokartu s Ryanairom Budapest-Krakow za 168,50kn ukupno s taksama. Karta je krajem 3. mjeseca. Ima ih još pa požurite.

Dobra cijena, ali ako nekog zanima neka druga veza, može ići busom (www.orangeways.com), jest da je putovanje oko 6 i pol sati, ali cijena je oko 250 kn za povratnu kartu, bilo kada +bus ima WiFi i stanica nije toliko daleko od kolodvora kao aerodrom.

KILLERDOG
27.02.2012., 13:35
sto se smjestaja tice, bas upozna curu iz Poznana, bit ce kamp za navijace navodno

Cubal
09.03.2012., 13:11
Možete iznajmiti karavan u Poznanu

http://campingpoland.eu :durica

mimicro
14.03.2012., 13:04
Da li je netko bio u Poljskoj u zadnje vrijeme? Mene zanimaju financije: kako se mijenjaju zloti (na crno ili službeno, u mjenjačnicama ili u bankama) tj. da li postoji više kurseva (službeni i neslužbeni)? Da li je bolje kupiti zlote u Hrvatskoj ako je moguće?

nvnk
14.03.2012., 15:25
Da li je netko bio u Poljskoj u zadnje vrijeme? Mene zanimaju financije: kako se mijenjaju zloti (na crno ili službeno, u mjenjačnicama ili u bankama) tj. da li postoji više kurseva (službeni i neslužbeni)? Da li je bolje kupiti zlote u Hrvatskoj ako je moguće?

Ako imaš tekući kod ZABAe (dakle, ako imaš njezin Maestro) te ako si korisnik nekog od njihovih "paketa" (jedan za sva expert ili neka lepeza) možeš bez naknade dizat lovu s vlastitog tekućeg računa na bankomatima poljske Banke Pekao. (O tome sam već pisao.)

Dižeš zlote, a s kunskog tekućeg računa ti skidaju kune po službenom tečaju bez naknade i provizije.

hrvatskipoznan
14.03.2012., 17:03
Pa da, potvrdujem. Mijenjas u kantorima ili bankama. Ne mjenjajte u Hrvatskoj jer se ne isplati. Najbolje platiti karticom u dućanima ili izvaditi novac iz bankomata (tada tecaj je najbolji). Samo pazite da ne izvadite novca iz bankomata PKO (cita se isto-pekao) - mislim da ugovor z Zagrebackom bankom ima samo PeKaO (logo u obliku nacrtanog bizona, znaci naseg żubra :)) Ako jos netko ima problem sa smjestajem za vrijeme EURA - javite se na hrvatskipoznan@gmail.com

PoznanjEuro2012
15.03.2012., 07:50
Bok Vama,
ja radim u uredu grada Poznanja i jako rado vama pomoći, procitala sam da imate neke probleme s putovanjem, preporucujem vama tri mogućnosti:

1. mi imamo cestu direktno iz berlina do poznanja, to je mislim jeftin izbor ako putujete autom i komforan je,

2. ako se stvar tice vlakova:
http://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=6&ident=cd.01908529.1331796583&getTariff=yes&outConId=C4-0

takoder imate 2 mogucnosti:
1. vlak Zagreb-Berlin- Poznanj
2. vlak Zagreb- Wien-Warsava-Poznanj

voznja vama ce trajati oko 21-26 sati, i ako pogledate ovu stranicu, saznate da morate se presjesti nekoliko puta

ako se stvar tice aviona, pronasla sam da na imate posebne avione:
http://www.euro2012.hr/ponude

pozdrav
agata

PoznanjEuro2012
15.03.2012., 08:10
Bok jos jeden put danas:

grad ima jos jednu ponudu, zove se polishpass:

tamo nadete informacije i cijene za smjestaj, javni prijevoz, zeljeznicki prjievoz i osiguranje. bitno je, da ako kupite ovu kartu - kartu za prijevoz, , imat ćete kartu za cijeli prijevoz u Polskoj medu gradovima u kojim ce se ostvariti prvenstvo kao varsava, poznanj, wroclav, gdanjsk, mozete slobodno odabrati svoj put, koji zelite ostvariti, mislim da je to zanimljiva opcija ako zelite putovati za Hrvatima

http://www.polishpass.org/poland2012/

pozdrav agata

nvnk
15.03.2012., 08:18
Bok jos jeden put danas:

grad ima jos jednu ponudu, zove se polishpass:

tamo nadete informacije i cijene za smjestaj, javni prijevoz, zeljeznicki prjievoz i osiguranje. bitno je, da ako kupite ovu kartu - kartu za prijevoz, , imat ćete kartu za cijeli prijevoz u Polskoj medu gradovima u kojim ce se ostvariti prvenstvo kao varsava, poznanj, wroclav, gdanjsk, mozete slobodno odabrati svoj put, koji zelite ostvariti, mislim da je to zanimljiva opcija ako zelite putovati za Hrvatima

http://www.polishpass.org/poland2012/

pozdrav agata

Kao što sam već napisao, u Ukrajini će na dan svake utakmice (i sutradan do podneva) u gradu u kojem se ta utakmica igra, javni prijevoz biti besplatan za svakoga s kartom za utakmicu.

Slična je praksa bila i u većini zemalja domaćina prethodnih EP/SP.

Možeš li nam reći hoće li tako biti i u Poljskoj?

mimicro
15.03.2012., 11:15
Pa da, potvrdujem. Mijenjas u kantorima ili bankama. Ne mjenjajte u Hrvatskoj jer se ne isplati. Najbolje platiti karticom u dućanima ili izvaditi novac iz bankomata (tada tecaj je najbolji). Samo pazite da ne izvadite novca iz bankomata PKO (cita se isto-pekao) - mislim da ugovor z Zagrebackom bankom ima samo PeKaO (logo u obliku nacrtanog bizona, znaci naseg żubra :)) Ako jos netko ima problem sa smjestajem za vrijeme EURA - javite se na hrvatskipoznan@gmail.com

Hvala na informacijama.
Imam samo Maestro tekućeg u PBZ i VISU kreditnu u PBZ. Koliko mi to koristi?

nvnk
15.03.2012., 11:50
Hvala na informacijama.
Imam samo Maestro tekućeg u PBZ i VISU kreditnu u PBZ. Koliko mi to koristi?

Nešto manje nego ovo gore, jer plaćaš proviziju za dizanje na bankomatima.

telmo
15.03.2012., 12:58
Nešto manje nego ovo gore, jer plaćaš proviziju za dizanje na bankomatima.

ja sam bio u varšavi u 1.mjesecu....na cca 1900 kn dignutih na bankomatu (protuvrijednost u zlotama) uzelo mi je proviziju 26 kuna,tako da svakom savjetujem ovu opciju,više se isplati nego mijenjati eure jer uvijek strahuješ oće li te prevarit

mimicro
15.03.2012., 13:49
ja sam bio u varšavi u 1.mjesecu....na cca 1900 kn dignutih na bankomatu (protuvrijednost u zlotama) uzelo mi je proviziju 26 kuna,tako da svakom savjetujem ovu opciju,više se isplati nego mijenjati eure jer uvijek strahuješ oće li te prevarit

A s kojom karticom? Jer ja sam u Zgb na bankomatu PBZ-a digla 200kn na kreditnu karticu VISA od PBZ-a i platila 40kn provizije (to im je najniža provizija).
I još nešto, šta znači ono o prijevari?

mimicro
15.03.2012., 13:50

A s kojom karticom i na kojem bankomatu? Jer ja sam u Zgb na bankomatu PBZ-a digla 200kn na kreditnu karticu VISA od PBZ-a i platila 40kn provizije (to im je najniža provizija).

nvnk
15.03.2012., 14:33
A s kojom karticom? Jer ja sam u Zgb na bankomatu PBZ-a digla 200kn na kreditnu karticu VISA od PBZ-a i platila 40kn provizije (to im je najniža provizija).

Digla si s kreditnom karticom, a to ti ama baš nitko ovdje ne savjetuje.

Kreditne kartice ne služe za rad s gotovim novcem i eventualno dizanje keša na bilo kojem bankomatu (u HR ili vani, na bankometu "tvoje" banke ili bilo oje druge) uz pomoć bilo koje kreditne kartice uvijek se masno naplaćuje.

Kartice koje ti mi svi savjetujemo da koristiš su debitne Maestro kartice, dakle moraš imati lovu na računu. :)

telmo
15.03.2012., 15:47
A s kojom karticom i na kojem bankomatu? Jer ja sam u Zgb na bankomatu PBZ-a digla 200kn na kreditnu karticu VISA od PBZ-a i platila 40kn provizije (to im je najniža provizija).

maestro kartica 2 različite banke,na svakoj ova ista provizija koju sam napisao... zemlje tipa češka/slovačka/poljska (ova prva pogotovo,a u njoj opet prag pogotovo) su poznate da vole varati ljude u mjenjačnicama (jedan tečaj je napisan na staklu,a ti dobiješ 20-30% manje od napisanog i onda je kasno za reklamaciju - osobno doživio,ali sam naučio od drugih - više njih:D)

labello red
15.03.2012., 16:00
ovo po meni moze samo idiot dat 4000 kuna za ovaj aranzamn, otic na utakmicu i vratit se kuci. mogu u ameriku otic za te pare.

nvnk
15.03.2012., 18:10
zemlje tipa češka/slovačka/poljska (ova prva pogotovo,a u njoj opet prag pogotovo) su poznate da vole varati ljude u mjenjačnicama (jedan tečaj je napisan na staklu,a ti dobiješ 20-30% manje od napisanog i onda je kasno za reklamaciju -

Dodao bih i Mađarsku. :mig:

hrvatskipoznan
15.03.2012., 20:39
Bok. Ovdje imas nas raspored. http://rozklad-pkp.pl/
Samo na poljski mislim, ali uspjet ćes :)
Do Gdanska se putuje duuuugo jer je Kraków na jugu, a Gdańska na sjeveru, a velika smo zemlja. Putujes 12 sati. iz warszawe do krakowa oko 7 sati (oko 15 eura ticket). Iz krakowa do Warszawe od 3 do 5 sati (ovisi o vlaku). Dobro je posjetiti Wrocław (lijeeepi grad, moj ovoljeni, vise mi se svida nego Kraków) i Poznań (isto okej - moj grad :D).

A ako netko trazi smjestaj za EURO2012 - za detalje pisite. Cijene od 13 EUR.

Pozdraw!

pozdrav svima!
planiram ovo ljeto do baltičkog mora :) s obzirom da sam ograničena s low budget, ali stvarno low, trebam vašu pomoć :)
planiram do budimpešte za 220 kn povratna (ostati dan-dva). zatim za 150 kn (orangeways) do krakova (opet dva dana za razgled grada). al dalje ne mogu naći nikakve informacije. planirala sam još od krakova do varšave i od varšave do gdanska. pa ako imate kakvu ideju. tražila sam poljske željeznice i buseve, al bezuspješno.

coa86
16.03.2012., 02:08
Bio sam prije godinu dana u Krakowu i ne kužim uopće kakve su im ovo sulude cifre smještaja sad :503: . Te plati put soma i pol kuna, te plati noćenje u dvokrevetnoj 1500 osoba, pa plati polish pass pa plati isusa krvavog!
Doć ću tam i pitat pošto klupica. Pa ja ovoliko ne naplaćujem u sred sezone, najbolji apartman! Jebem vam mater pa i kod nas je kriza!

edit: evo lažem... sad gledam na netu ponovo i vidim ponudu HOSTELA za 6 osoba, 5 noćenja - skoro dva soma eura...:rofl:
Mi smo odlučili, iznajmit ćemo kombi na pet dana i svaki dan ići tam i nazad- isto bu nas ispalo, a između tekmi još možemo i na posao otić, pa ne moram uzet tjedan i pol godišnjeg nego četiri dana. :ne zna:

mimicro
16.03.2012., 09:22
Digla si s kreditnom karticom, a to ti ama baš nitko ovdje ne savjetuje.

Kreditne kartice ne služe za rad s gotovim novcem i eventualno dizanje keša na bilo kojem bankomatu (u HR ili vani, na bankometu "tvoje" banke ili bilo oje druge) uz pomoć bilo koje kreditne kartice uvijek se masno naplaćuje.

Kartice koje ti mi svi savjetujemo da koristiš su debitne Maestro kartice, dakle moraš imati lovu na računu. :)

Ah, morala sam dići na VISU jer nisam imala novaca, a niti drugu karticu kod sebe.
Inače, potaknuta vašim savjetima informirala sam se u PBZ-u za dizanje Maestrom na bankomatima:
Naplaćuju 12 kn fixno + 0,4% od iznosa (kurs prodajni efektivni).
Moja probna računica za današnji dan daje zaključak - držati se vaših savjeta. Hvala.
Još da dodam, ne idem na nogomet.

PoznanjEuro2012
19.03.2012., 09:48
Bok Vama

U danima u kojima se budu odigravale nogometne utakmice moći ćete besplatno koristiti usluge gradskih autobusa i tramvaja - dovoljno je posjedovati važeću ulaznicu za utakmicu. Za ostale dane veoma je praktična takozvana gradska karta (karta miejska) - jednodnevni, dvodnevni ili trodnevni voucher koji Vam daje pravo na besplatnu komunikaciju, pristup muzejima i omogućava mnoge druge popuste.

šaljem vama našu glavnu stranicu Poznanja

http://www.poznan.pl/mim/uefaeuro2012/hr/

pozdrav

nvnk
19.03.2012., 10:05
U danima u kojima se budu odigravale nogometne utakmice moći ćete besplatno koristiti usluge gradskih autobusa i tramvaja - dovoljno je posjedovati važeću ulaznicu za utakmicu.

Odlično! :top:

maky09
25.03.2012., 11:35
Jel bio tko u Krakowu na One day tour Auschwitz & Wieliczka Salt mine. Jel se stigne sve normalno obici bez neke velike trke?

aircanada
25.03.2012., 19:07
Imas to vec opisano u ovoj temi, prolistaj malo, nema puno stranica.

maky09
25.03.2012., 20:01
Procitao sam ali se ova tura ne spominje.

maky09
25.03.2012., 20:31
Previdio sam temu Krakow. Pogledati cu tamo. :top:

Zookey
26.03.2012., 09:03
@maky

Naravno da je moguće obići to dvoje u 1 dan
al teško u normalnom tempu kako si rekao :mig:
Računaj da ti za Auschwitz treba nekoliko sati i da
se nalazi nekih 50-ak km od Krakowa tako da ako
bi htio u 1 danu moraš dosta žuriti.
Po meni ti je bolje to razlomiti u 2 dana

Marco Materazzi
27.03.2012., 14:08
http://sutra127.airkiosk.com/cgi-bin/airkiosk/I7/171015

jeli ja ovo dobro vidim ili ovo karta košta 199 zlotija što ispadne oko 50 eura? i to povratna, EURO 2012 idemoooooooooooooo..

maky09
27.03.2012., 17:50
@maky

Naravno da je moguće obići to dvoje u 1 dan
al teško u normalnom tempu kako si rekao :mig:
Računaj da ti za Auschwitz treba nekoliko sati i da
se nalazi nekih 50-ak km od Krakowa tako da ako
bi htio u 1 danu moraš dosta žuriti.
Po meni ti je bolje to razlomiti u 2 dana

Ok. Idem samo u Auschwitz. Rudnik za drugi put. Pozdrav iz Budimpešte.

vanelic
29.03.2012., 20:33
Imam još sat i pol do leta doma pa da iskoristim vrijeme i ostavim par informacija.
Letjeli Ryanairom Budimpešta-Krakow-Budimpešta za 6390,75 forinti (povratna, s taksama). Do Budimpešte vlak za 232,50kn (povratna). Vlak kreće iz Zagreba u 09:55, dolazi u Budimpeštu oko 17h, a avion za Krakow ide u 21:05. S krakovskog aerodroma ide vlak direktno do Krakow Glowny kolodvora za 10 zlota (1zl=1,8kn), otprilike svakih sat vremena.
Hostel smo pronašli preko www.booking.com za 96zlota za dvokrevetnu sobu s kupaonicom. Enigma Hostel je smješten 5min od kolodvora i 10-15min hoda od glavnog trga Rynoka u starom gradu. Čist, topao, osoblje ljubazno - za svaku preporuku.
Ono što prvo upada u oko u Krakowu je da se puno gradi i obnavlja, uglavnom s novcem EU - od novog kolodvora do novog podzemnog muzeja ispod glavnog trga (Rynok Underground). Međutim, mnoge stare fasade su u lošem stanju i tu je stari dio Zagreba puno obnovljeniji. Stare zgrade su tipično srednjoeuropske i mene osobno Krakow nevjerovatno podsjeća na ukrajinski Lviv, što nije ni čudno s obzirom da su se oba grada stoljećima nalazila u istoj državi - prvo Poljskom kraljevstvu, a potom Habsburškoj Monarhiji.
Ja sam razgled krenuo s brežuljkom Wavel gdje je bivši kraljevski dvorac, danas muzej. Zapravo je pet muzeja i za svaki je posebna ulaznica, cca 10-20zlota svaka, tako da sam ja ušao samo u Državne prostorije (16zl) gdje osim Senatske sobe sve druge su dosadnjikave (osim ako nekoga zanimaju stare tapiserije, onda je ovo za njih raj jer ih je dvorac krcat). Katedrala na Wavelu je mix stilova i nije me pretjerano oduševila. Praška je puno ljepša. Također predlažem šetnju uz Vislu s pogledom na Wavel.
Popodne je bila laganini šetnja po starom gradu, istraživanje njihovih popločenih ulica i trgova. Crkava je na svakom koraku i ne mogu vjerovati da ipak postoji zemlja u kojoj ima više crkava nego u Hrvatskoj :D
Na Rynoku, glavnom trgu, preporučam platiti 6zlota za ulaz u veliku ciglenu crkvu Sv. Marije. Unutrašnjost je prekrasna - vitraji, zidne slike, peterodjelni renesansni oltar...
Što se tiče hrane, na svakom koraku je neki restoran. Ima od KFCa i McDonaldsa do azijskog takeawaya i gruzijskih, indijskih, talijanskih, francuskih i drugih restorana. Cijene u boljim restoranima kao kod nas, a ako potrefiš neku lokalnu prčvarnicu, dobro ćeš pojesti npr poljski gulaš ili poljske valjuške s kiselim zeljem za 5-8 zlota. Malo pivo se dobije za cca 5zlota.
Cijeli stari grad je i prepun dućana i imaju dobre cijene, pogotovo u onima s odjećom i obućom Made in Poland. Također, uz glavni željeznički kolodvor nalazi se Galeria Krakowska, ogroman moderan shopping centar. Drugi moderan shopping centar je u četvrti Kazimierz, 15min hoda od centra, i zove se Galeria Kazimierz, koju očito drži ista osoba kao i zagrebački Avenue Mall jer im je logo identičan.

vanelic
29.03.2012., 20:43
Jutros smo preko Cracow City Tours (www.cracowcitytours.com) uzeli turu u Auschwitz Birkenau za 100zlota po osobi (uključen prijevoz, pratitelj, ulaz i lokalni vodič). Za preporuku. Svatko tko dođe u Krakow, mora obavezno vidjeti Auschwitz. Jučer je bilo lijepo sunčano i toplo, oko 16-17 stupnjeva, ali danas se temperatura prepolovila i puhao je hladan vjetar pa je to i pojačavalo impresiju.
Tura kreće iz centra Krakowa u 09:00 i povratak je oko 15:30.
Nakon toga ostalo je još malo vremema da otiđem do židovske četvrti Kazimierz gdje su dva židovska groblja i nekoliko sinagoga i židovskih muzeja. Nisam imao vremena za ulaziti, a izvana su arhitektonski vrlo jednostavni. No, ono što me se dojmilo u Kazimierzu je četvrt koja je puno mirnija od centra, kao nekako zaboravljena, popločene ulice s puno kafića i restorana i tu bi bilo zgodno provesti par sati samo sjedeći i promatrajući svijet i uživajući.
Natrag na aerodromu hladan tuš. Terminal je malen i svega par trgovina i kafića, a u tranzitnom odjelu svega jedna trgovina i jedan kafić pa naš zagrebački aerodrom i nije toliko loš. Jednostavno se nema što raditi. Mislio sam s Dinersicom ući u airport lounge, ali on radi samo 05:00-19:00 tako da se sada dosađujem. Jedino pozitivno je besplatan wifi.

vanelic
29.03.2012., 20:46
I da, ono najvažnije - POLJAKINJE.
Melem za oči. Ovoliko zgodnih žena dugo nisam vidio na jednom mjestu. Čak šišaju i Ukrajinke. :D
Oni koji idu na nogometno, uvjeren sam da će uživati barem samo gledajući ih. Killerdog sretno! :D

KILLERDOG
31.03.2012., 11:24
Nemres mi tako pricati

Bio ja vec par puta u poljskoj,ali nemres na ukrajinke
Jesi nasao kakvo mjesto tipa onaj bar u lvivu?

Ja sam mislim i ovdje stavio dobar restoran zidovski u krakowu,jedino mogu dat lokaciju uvijek se tamo zaletim bar na jedan obrok

vanelic
31.03.2012., 11:42
Nemres mi tako pricati

Bio ja vec par puta u poljskoj,ali nemres na ukrajinke
Jesi nasao kakvo mjesto tipa onaj bar u lvivu?

Ja sam mislim i ovdje stavio dobar restoran zidovski u krakowu,jedino mogu dat lokaciju uvijek se tamo zaletim bar na jedan obrok

Ne znam, ali mene su Poljakinje oduševile više od Ukrajinki :D
A na bar tipa Slava Ukrajini u Lvivu nisam naletio :(

aircanada
02.04.2012., 07:52
Vjeruj mi, ukrajinke su definitivno lipse.Ne znam bas koliko si imao prilike nabasat na kafice, restorane, disco, di se izlazi, pa da vidis sve cari toga...

maky09
02.04.2012., 09:12
Mislim da ste " zaboravili " na norvezanke. :)

KILLERDOG
02.04.2012., 09:45
još nisam imao čast to vidjeti, pa se ne bi štel mješati

ma uglavnom, dobrih žena ima svugdje :zubo:

Zookey
03.04.2012., 09:20
Kak ste odjednom prešli na norvežanke :D
Ali slažem se. Dobre su i obdarene.
Znam iz vlastitog iskustva :cerek:
preporučam :top:

nvnk
03.04.2012., 11:45
Bjeloruskinje iz Minska. :cerek: :cerek:

sunshinestar
05.04.2012., 22:17
Mene zanimaju informacije za vlak ili avion na relaciji Hrvatska (Rijeka, Zagreb ili nešto treće) prema Poljskoj (bilo gdje, lako presjednem, glavno da mi je glavna relacija što jeftinija).
dakle, možete li me upititi na neke linkove. Hvala unaprijed.

labello red
05.04.2012., 22:44
ko misli na euro vlakon mozda mu bude zanimljivo ovo:

"To je čarter-vlak, dakle mi smo zakupili cijelu kompoziciju s lokomotivom. On polazi dan prije utakmice i vozi isključivo za Poznanj, vozi samo navijače i mi sami biramo sastav vagona, koliko će biti restorana i kakav će biti sadržaj."

KILLERDOG
06.04.2012., 08:11
nego, koliko vas je čulo o tome da su jako nezadovoljni stadionom u Poznanu i sigurnosnim problemima
http://www.soccerex.com/industry-news/uefa-eases-penalty-on-poznan-stadium/

zamjenski je inače u Krakowu, što se meni više sviđa :zubo:
al bi bilo zanimljivo da u zadnji čas promjene odluku

nvnk
06.04.2012., 08:16
nego, koliko vas je čulo o tome da su jako nezadovoljni stadionom u Poznanu i sigurnosnim problemima
http://www.soccerex.com/industry-news/uefa-eases-penalty-on-poznan-stadium/

zamjenski je inače u Krakowu, što se meni više sviđa :zubo:
al bi bilo zanimljivo da u zadnji čas promjene odluku

Čuo sam i ne vjerujem da postoji više od 0,1% šanse da se dogodi ta promjena. Koliko čujem, neki poljski stadioni kasne s nekim detaljima, ali za sada nema sumnje da će sve biti OK do početka EP.

Naravno, i ja bih radije u Krakow. No, ako bih baš "birao" između triju gradova, Krakowa, Poznanja i Gdanjska, odabrao bih prva dva, a izbacio Gdanjsk (a ne Poznanj).

PS
Ti jesi svjestan da je vijest koju si linkao stara 14 mjeseci, zar ne? :mig:

KILLERDOG
06.04.2012., 08:27
ma znam, bilo je opet nekej nedavno, rekla mi cura iz varšave,al mi se nije dalo tražiti link :zubo:

navodno i dalje isti problem

ja bi baš gdanjsk, jer sam i fan azre, i jedna od najdražih njihovim mi je Poljska, pa da iskoristim priliku to vidjeti (sramim se kaj nisam do sad :facepalm: )

nvnk
06.04.2012., 08:37
ma znam, bilo je opet nekej nedavno, rekla mi cura iz varšave,al mi se nije dalo tražiti link :zubo:

navodno i dalje isti problem

ja bi baš gdanjsk, jer sam i fan azre, i jedna od najdražih njihovim mi je Poljska, pa da iskoristim priliku to vidjeti (sramim se kaj nisam do sad :facepalm: )

Mislim da Poznanj više nema tih problema koji se spominju u tvom linku, nego da mu je "rak-rana" trava koju treba mijenjati dvaput godišnje. :zubo:

No, to se jednostavno rješava - promijeni se trava neposredno pred EP. :ne zna:

Azru i ja obožavam, rado bih danima obilazio i Sopot i Gdanjsk, ali tamo sam smještaj našao najteže i najlošiji, pa sam u ukupnom itinereru (riječ s drugog topica:rofl:) morao skratiti kompletno Trograđe na dva dana. :(

KILLERDOG
06.04.2012., 09:28
nemoj, ja još gruntam kak to sve odraditi, jer bi se trebao u hr vraćati na svadbu još

tako da postoji i šansa da samo prve dve budem gore :(

a možda ni to

vanelic
07.04.2012., 22:20
Uploadane ovdje na forum fotke iz Krakowa i Auschwitza 27.-29.03.2012.
:W

aircanada
08.04.2012., 20:07
Poznan jos uvik ima problema generalno sa stadionom, povezuju i korupciju sa njime. Problem sigurnosti i evakuacije je prisutan. Dakako, da ne spominjemo travu..

KILLERDOG
08.04.2012., 21:14
po meni je bolje uzeti zamjenske, krivo mi je kaj su Lviv i Krakow zamjenski...

_GrGa_
09.04.2012., 00:33
Bio sam i u Poznanu i u Krakowu i mogu vam samo reći da Poznan ima jednu od najboljih pivnica na svijetu.Nisam bio u Pragu,ali moji prijatelji koji su bili su rekli da se cijeli Prag neda mjeriti sa tom pivnicom.Zove se Brovaria i nalazi se na njihovom glavnom trgu,gdje im je i gradska vijećnica.Nude sve moguce vrste piva (oni ih sami rade).Možete dobiti grijanu pivu (izuzetno dobra i gusta :)
Imate pive od meda,banana,doslovno sve što možete zamislit :D
Mi smo pili neku normalu uglavnom i bile su tako kalorične da smo nakon toga bili siti :D
Spremite ovaj post ako namjeravate u Poznan,poslje cete mi zahvaljivat :)

nvnk
10.04.2012., 08:16
Bio sam i u Poznanu i u Krakowu i mogu vam samo reći da Poznan ima jednu od najboljih pivnica na svijetu.Nisam bio u Pragu,ali moji prijatelji koji su bili su rekli da se cijeli Prag neda mjeriti sa tom pivnicom.Zove se Brovaria i nalazi se na njihovom glavnom trgu,gdje im je i gradska vijećnica.Nude sve moguce vrste piva (oni ih sami rade).Možete dobiti grijanu pivu (izuzetno dobra i gusta :)
Imate pive od meda,banana,doslovno sve što možete zamislit :D
Mi smo pili neku normalu uglavnom i bile su tako kalorične da smo nakon toga bili siti :D
Spremite ovaj post ako namjeravate u Poznan,poslje cete mi zahvaljivat :)

Čuo sam za tu pivnicu, ali me strah koliko će tamo (i na sličnim mjestima) nabiti cijene za vrijeme EP. :rolleyes:

Pretpostavljam da Poljaci neće cijene nabijati sami sebi (dakle, u dućanima ili po birtijama u "šljakerskim" kvartovima), ali da će u ugostiteljskim objektima kakove se obično na engleskom jeziku naziva "tourist traps" cijene otići u nebesa.

A ako u Poznanu postoji "tourist trap" (zamka za turiste) - onda je to upravo ta pivnica. :ne zna:

_GrGa_
10.04.2012., 08:55
Kad sam ja bio cijene su bile sasvim ok.oko 13kn ako se ne varam.Inace je ta pivnica u sklopu nekog hotela

Sent from my iPhone using Tapatalk

nvnk
10.04.2012., 09:03
Inace je ta pivnica u sklopu nekog hotela

Da, hotela koji je svoje cijene za razdoblje EP-a učetverostručio. :D

13 kuna je inaće, kažeš?

To se uklapa u ono kaj je Kruno iz UVa rekao: Piva bu bila 60 kuna. :rolleyes:

KILLERDOG
10.04.2012., 09:08
ma nebu, bila bu samo 50 :zubo:

nvnk
26.04.2012., 10:59
Ima li u Poljskoj nešto slično britanskoj Lebari, dakle neki (ultra)jeftini mobilni operater za internu uporabu nas 4 tijekom 11 dana tamo?

ocean_size
01.05.2012., 21:41
Trebao bih savjet kak najjeftinije doći do Varšave iz Zagreba, nije vezano uz Euro, ak idem onda idem poslije toga...

CFS
01.05.2012., 22:16
Trebao bih savjet kak najjeftinije doći do Varšave iz Zagreba, nije vezano uz Euro, ak idem onda idem poslije toga...

Stopom

ocean_size
01.05.2012., 23:19
istina...al mene ipak zanima vlak/bus/avion...

sour007
02.05.2012., 06:47

pogledaj Zadar-Varšava
http://eurolot.com/en/timetable/flymap.html

Trubilo
03.05.2012., 15:58
Ajmo se malo organizirat za prijevoz!!! Vjerojatno još postoje oni koji razmišljaju o prijevozu do Poljske kao i ja. Planiram bit u Poljskoj prve tri utakmice u skupini (Poznan, Gdanjsk)...pa tko ima još jedno mjesto u autu/kombiju nek mi se javi na privat da podjelimo troškove!!!

aircanada
03.05.2012., 16:56
Ajmo se malo organizirat za prijevoz!!! Vjerojatno još postoje oni koji razmišljaju o prijevozu do Poljske kao i ja. Planiram bit u Poljskoj prve tri utakmice u skupini (Poznan, Gdanjsk)...pa tko ima još jedno mjesto u autu/kombiju nek mi se javi na privat da podjelimo troškove!!!

ne bi bilo zgorega da kazes i odakle kreces :D

nvnk
04.05.2012., 06:56
Stigle ulaznice, a na njima, sitnim slovima pisano, napokon i službena potvrda da će (i) u Poljskoj javni prijevoz za sve koji imaju karte ze tekme biti besplatan na dan tekme i do sutra u podne. :)

Do sad su samo Ukrajinci to objavili i službeno, dok se za Poljsku to znalo čuti, ali uglavnom iz manje-više "neslužbenih" izvora (poput ove turističke animatorice koja nam se ovdje povremeno javlja).

PoznanjEuro2012
08.05.2012., 11:08
Bok Vama!!!

Grad je Poznanj pripremio zanimljivi natječaj za svih nogometnih navijača. Ako želite osvojiti put u Poznanj, prijavite se Nama!

Posljednja mogućnost da osvojite put u Poznanj i da pogledate utakmicu tijekom UEFA EURO 2012! Grad domaćin Poznanj organizira natječaj koji traje do 15. svibnja, dakle molimo Vas da se požurite i što je prije moguće se nama prijavite. Imamo puno zanimljivih nagrada kao putovanje i smještaj u Poznanju za vrijeme nogometnih prvenstava UEFA Euro 2012. Ako Vama treba dodatnih podataka, posjetite http://www.comeandjoin.poznan.pl/

puno Vas pozdravljam

Agata Parus
Gradski ured za UEFA Euro 2012
Gradska uprava grada Poznanja

Oskar
14.05.2012., 22:45
Evo, javljam iskustva od žene koja je izvadila lovu na bankomatu PKO - definitivno nije isto što i PEKAO SA.
PKO = provizija.
PEKAO SA = nema provizije.
Tražiti plavog bizona, plavi bankomat, sve plavo.
Eh.

sunshinestar
15.05.2012., 10:05
znaju šta eni enleski?

jesu li im cure stvarno moralne? :D

trotter
15.05.2012., 11:02
znaju šta eni enleski?

jesu li im cure stvarno moralne? :D

Ovisi šta ih pitaš..

Ako imaš stvarno nesreće, naletit ćeš na takvu. :D

sunshinestar
18.05.2012., 13:00
Aha, super onda ......... :mljac:

sunshinestar
18.05.2012., 13:07
E zanima me jedna stvar, budući da ću bit u poljskoj pol godine... uglavnom, pušač sam, kakve su tamo cijene cigareta /duhana u odnosu na tu?
da li da se unaprijed opskrbim ili ne?
Koliko je tamo kutija cigari?
Koliko košta duhan tamo i može li se tu kupit isto tako na placi pol kile za 70 naku?

chopa
23.05.2012., 16:19
ima li ko da se vraća iz Poznana u ponedeljak 11.06 (tekma sa ircima je u nedelju 10.06) prema Hrvatskoj a da ima mjesta u autu/kombiju? ili odmah nakon tekme?

naravno, sudjelujem u troškovima

il ako neko ima ideju kako se vratit najjeftinije u hrvatsku u ponedeljak, u utorak već radim

nepokorivi
24.05.2012., 21:31
Ajmo sa prijedlozima...Idem inace na sve tekme od repke(nisam bio na prijateljskoj u Irskoj,i u Grckoj),i obisao sam veliki dio Europe sa kockastimaKnisam u UV).E sad,malo me stisla neka novcana stiska zbog kojekakvih problema i situacija,al prvenstvo ne propustam.Ali ono besparica je zesca,i gore idem na autostop,a i natrag mislim tako.Spavat cu kod dobrih ljudi,u parku,na aerodromu,itd.(nosim vrecu,malu plinsku bocu,i tak).Sad me samo zanima,ko mi moze reci kako mi je za stopiranje najbolje ici gore,odnosno koja ruta!Raspito se i znam da brda nasih kamiondzija( a i drugih) ide preko Madjarske i Ceske jer su puno jeftiniji troskovi,ali poznato je da kamionzdije bas i ne staju nesta cesto.Pa me zanima jer ima ko kakvih iskustva,jer mi bolje ici kroz Austriju skroz za Berlin ili Dressden pa gore skrenuti za Poznan???
Ajde puno vas molim da mi pomogne i kazete koji je po vama najbolji put.

hrvatskipoznan
27.05.2012., 17:09
Ima li u Poljskoj nešto slično britanskoj Lebari, dakle neki (ultra)jeftini mobilni operater za internu uporabu nas 4 tijekom 11 dana tamo?

Kupi starter HEYAH. Kosta 5 PLN i imas besplatne SMS poruke u mrezi.PLAY imao je nekad takvu promociju ali sad ne znam, je li to aktualno ili nije.

Pozdrav iz Poljske. Cekamo vas :)

srednji bojler
27.05.2012., 19:00
@ hrvatskipoznan
Možeš napisati nešto o cijenama? Jel stvarno sve tako skočilo, ne mislim samo na hotelijerstvo, nego ugostiteljstvo?
Kakve su cijene namirnica, piva u dućanima?
Koje pivo preporučaš?