PDA

View Full Version : kako stanjiti listove

stranice : [1] 2

amneka
18.03.2007., 21:10
imam jake listove, baš mišićave, ko balerina, ili nogometaš - kako vam drago! (a nikad nisam vježbala ni balet ni nogomet, jednostavno sam se rodila s jakim listovima:mad: )

Ne mogu smršavit jer nisam debela, samo želim tanje listove.

Pomoglo bi mi bar da znam koje vježebe je najbolje da izbjegavam kako ne bi dodatno jačala listove.

Inače imam dosta duge noge i ne izgleda to baš strašno kad nosim dopičnjak i cipele na visoku petu, ali ako obučem suknju ispod koljena i ravne cipele, ili nedao bog hlaće od 3/4, izgledam ko Beckham u kiltu!

gležnjevi su ok, fini, problematičan je gornji dio listova, ako vam to šta znači.

Pomagajte!

groucho_marx
18.03.2007., 21:50
Ne kužim zašto ih želiš smanjiti što su ti predebeli?Ja mislim da je nemoguće smanjiti listove

kachunchica
18.03.2007., 21:53
zeli ih stanjiti a ne smanjiti.:D

pretpostavljam nekim vjezbama za izduzavanje tih misica da bi mogla da ih stanjis.:misli:
a sad, ne znam kojim to.:(

batler
18.03.2007., 22:08
Hebote,ljudi stavljaju implantante i synthol u listove,a ti ih hoćeš smanjiti:rolleyes:

amneka
18.03.2007., 22:23
Hebote,ljudi stavljaju implantante i synthol u listove,a ti ih hoćeš smanjiti:rolleyes:

a sušaj, ima nas svakakvih.
srela sam ja ljudi koji su svršavali nad mojim listovima, i iskrno mi je draže kad su listovi jači nego slabiji, ali ja bi da su meni moji mrvičicu tanji, žestveniji.

amneka
18.03.2007., 22:25
zeli ih stanjiti a ne smanjiti.:D

pretpostavljam nekim vjezbama za izduzavanje tih misica da bi mogla da ih stanjis.:misli:
a sad, ne znam kojim to.:(

da, svako toliko načujem ja ponešto o tome, da se može, ali nikad ništa konkretno pa rekoh sama sebi, ako na forumu ne nađeš odgovo, nećeš nigdi nać!

Schockrae
18.03.2007., 22:52
da, svako toliko načujem ja ponešto o tome, da se može, ali nikad ništa konkretno pa rekoh sama sebi, ako na forumu ne nađeš odgovo, nećeš nigdi nać!

Na žalost ne može se. Bar ne ovo što ti želiš postići. Mišić (list) može atrofirati i time se smanjiti, ali to sigurno nije ono što želiš.
To ti je stvar genetike i ne postoje vježbe koje bi "stanjile listove".
To ti je kao da želiš stopalo manjeg (ili većeg) broja od onog kojeg imaš. :)

amneka
18.03.2007., 23:08
Na žalost ne može se. Bar ne ovo što ti želiš postići. Mišić (list) može atrofirati i time se smanjiti, ali to sigurno nije ono što želiš.
To ti je stvar genetike i ne postoje vježbe koje bi "stanjile listove".
To ti je kao da želiš stopalo manjeg (ili većeg) broja od onog kojeg imaš. :)

to sam si i mislila :mama:

sad me zanima,nemojte me popljuvat ako je glupo, recimo slomijem nogu i moram je držat u gipsu, mišići atrofiraju.
nakon toga krenem s ciljanim vježbama kojima se mišići izdužuju, a ne "jačaju u širinu". bi li mogla na taj način preoblikovati listove? ili bi se mišić uvijek vratio na svoj "difoltni" oblik?
koliko bi dugo trebala noga (noge) bit u gipsu da mišići atrofiraju?

ja i tako radim od doma na kompjuteru, ako je to tjedan, dva, pa i nije mi neki bed:zubo:

kachunchica
18.03.2007., 23:49
:s to se zove spremnost na promjenu!:D

ajd nemoj molim te:moli: lomiti nogu zbog tanjih listova:D :kiss:

@shockaree, zasto mislish da vjezbe za istezanje mishica potkoljenice ne rade to stanjivanje mishica?:misli:
mislim, kako se neki drugi mishici ako ih redovito istezesh izduze i budu onako elegantni i izduzeni:misli:
zasto taj princip onda ne vazi za mishice listova?
ne pametujem - pitam te:)

Schockrae
19.03.2007., 08:45
to sam si i mislila :mama:

sad me zanima,nemojte me popljuvat ako je glupo, recimo slomijem nogu i moram je držat u gipsu, mišići atrofiraju.
nakon toga krenem s ciljanim vježbama kojima se mišići izdužuju, a ne "jačaju u širinu". bi li mogla na taj način preoblikovati listove? ili bi se mišić uvijek vratio na svoj "difoltni" oblik?
koliko bi dugo trebala noga (noge) bit u gipsu da mišići atrofiraju?

ja i tako radim od doma na kompjuteru, ako je to tjedan, dva, pa i nije mi neki bed:zubo:

Nadam se da se samo zezaš. Ako ne, kaj se mene tiče, sa ove teme idem... :w

Nema vježbi za izduživanje mišića, čak niti za jačanje. Mišić ne zna što mi želimo od njega. On samo reagira na podražaj i ojačava ako ga opterečujemo ili oslabljuje ako ga ne koristimo.

Atrofijom bi postigla smanjenje mišića (naravno), ali će ti tad hod od 500 m predstavljat problem kao 90 godišnjoj starici. Ako to želiš - samo daj.
Da bi se vratila na staro - normalno funkcionirala u svijetu, onda bi morala ojačati mišiće listova, a oni bi se vratili na svoje stare dimenzije koje određuje genetika.

Daj mi molim te samo objasni zašto te to toliko muči. Mislim, što bi se dogodilo da to stvarno postigneš? Jel bi postala apsolutno neodoljiva muškom rodu? Dobila milijunski ugovor od neke agencije za modele?
Samo ta sitnica te dijeli od savršenstva, a kad je se riješ - postat ćeš poznata kao najlijepša žena koja je ikad kročila planetom?

U redu je brinuti o tijelu i o izgledu, ali fanatizam je glupost. :flop:

Budi sretna što si zdrava i uživaj u životu.
Tražiš probleme gdje ih nema. Ako ti je dosadno odi na neki tečaj.

Fadolf
19.03.2007., 08:50
Nemoj željeti nogu u gipsu!!!

Ja sam slomio lakat i imao sam ruku u gipsu mjesec i pol... Nakon što mi je mišić atrofirao izgledao sam kao da imam deformitete na rukama... Jedna ruka jaka, a druga koščata... :) A oporavak duuuuuuug....

Schockrae
19.03.2007., 08:58
:s to se zove spremnost na promjenu!:D

ajd nemoj molim te:moli: lomiti nogu zbog tanjih listova:D :kiss:

@shockaree, zasto mislish da vjezbe za istezanje mishica potkoljenice ne rade to stanjivanje mishica?:misli:
mislim, kako se neki drugi mishici ako ih redovito istezesh izduze i budu onako elegantni i izduzeni:misli:
zasto taj princip onda ne vazi za mishice listova?
ne pametujem - pitam te:)

s obzirom da ne kužiš kako određene vježbe djeluju na tijelo i čemu što služi, reći ću ti ukratko nešto.
Mišići imaju svoj oblik koji je određen genetikom. Može ih se povećavati ili smanjivati, ali oblik im je uvijek isti.
Ojačavaju ako ih se koristi (evolucija... prilagodljivost čovjeka kako bi opstao, bla, bla,...), propadaju ako ih se ne koristi.

Ilustracije radi, evo malog primjera.
Ako imaš doma kožni široki remen (recimo 5 cm), probaj ga istezati. Slobodno ga i namačeš u toploj vodi da bi se lakše rastezao. Isteži ga tako da on od svoje širine od 5 cm, dođe na 2,5 i bude puno duži. Kad to uspiješ javi.

Znam da ti se čini ne mogućim, ali da te pitam - zašto misliš da je to sa mišićima moguće?
Jel znaš osnovnu građu svakog mišića? Svaki ima svoj oblik, a krajevima je spojem preko tetive na kosti.

Ako bi netko baš htio jako izdužiti listove, bilo bi potrebno razrezati kožu sa unutarnje strane koljena, prerezati tetive, izvaditi ih van i natezati mišić do željene debljine. Tada bi trebalo negdje opet spojiti te tetive, ali je problem što treba slobodna kost za to. Pada mi na pamet kuk. Napravi se mali rez i tu spoje tetive sa kukom... Ah da ostao je mali problem, mišići vire izvana... ili da ih se provlači ispod kože od natkoljenice... :misli: ... kako hodati onda... ma nema veze... invalidska kolica su izumljena, a ovako i onako je postignut osnovni cilj - veličanstveni tanki listovi!

Nađi nekog kirurga i iznesi mu ove moje ideje. :D

kachunchica
19.03.2007., 09:24
radije ne bih:D
hvala na objasnjenju, stvarno sam pitala jer mi nije bilo jasno kako i zasto.:) :mig:

demetrius
19.03.2007., 10:17
meni je fora kad cura ima malo mišićavije listove,ajd posatj sliku listića da vidimo jel si u pravu.:-)).

Torma
19.03.2007., 10:27
Ja sam se s tim dijelom svog genetskog naslijedja davno pomirila i nikad se nisam obazirala na to- ocito, jer inace ne bi izabrala sport od kojeg ce mi listovi postati jos jaci.. ;) Samo pogledam svoju mamu koja u kasnim pedesetim ima listove kao prije 30 god i sasvim mi je jasno da sam samo profitirala..
Zasto bi uopce (mamita mia) nosila suknju do pola lista i ravne cipele- jos ti samo fali "Kula Strazara" u rukama pa mozes stati ispod stepenica za importane tak obucena..:rofl:
Nosi odjecu koja istice tvoje prednosti (duge noge), a listovima se ponosi- bog zna da su svi moji decki upravo njih isticali kao jedan ood najprivlacnijih djelova anatomije uz misicava bedra.. ;)
A s onima kojima su draze cure koje s nozicama mogu prati epruvete nemoj imati posla i svi sretni i veseli..:D

amneka
19.03.2007., 10:33
Nadam se da se samo zezaš. Ako ne, kaj se mene tiče, sa ove teme idem... :w

Nema vježbi za izduživanje mišića, čak niti za jačanje. Mišić ne zna što mi želimo od njega. On samo reagira na podražaj i ojačava ako ga opterečujemo ili oslabljuje ako ga ne koristimo.

Atrofijom bi postigla smanjenje mišića (naravno), ali će ti tad hod od 500 m predstavljat problem kao 90 godišnjoj starici. Ako to želiš - samo daj.
Da bi se vratila na staro - normalno funkcionirala u svijetu, onda bi morala ojačati mišiće listova, a oni bi se vratili na svoje stare dimenzije koje određuje genetika.

Daj mi molim te samo objasni zašto te to toliko muči. Mislim, što bi se dogodilo da to stvarno postigneš? Jel bi postala apsolutno neodoljiva muškom rodu? Dobila milijunski ugovor od neke agencije za modele?
Samo ta sitnica te dijeli od savršenstva, a kad je se riješ - postat ćeš poznata kao najlijepša žena koja je ikad kročila planetom?

U redu je brinuti o tijelu i o izgledu, ali fanatizam je glupost. :flop:

Budi sretna što si zdrava i uživaj u životu.
Tražiš probleme gdje ih nema. Ako ti je dosadno odi na neki tečaj.

NARAVNO DA SE ZEZAM! PA KO BI NORMALAN TO NAPRAVIO!!!

pitala sam više teoretski, ono škb kbb. u životu nisam nokat slomila, a troke da iden noge lomt.
nije mi to posebno bitno, samo pitam. nekad mi to i je malo smetalo, ali ja držim da je to dio mog šarama zajedno s čitavim nizom drugih "nepravilnosti" na meni.

Ja iskreno više nemam volje (nažalost, niti vrmena) ni za osnovnu rekreaciju, a kammo li za takve gluposti.
zanimalo me postoji li mogućnost za postić tako nešto.
sad kad znam da nije moguće mogu se mirne duše vratit na kauč, gledat tv i grickat čips :kokice:

amneka
19.03.2007., 10:35
meni je fora kad cura ima malo mišićavije listove,ajd posatj sliku listića da vidimo jel si u pravu.:-)).

pa mžda baš i budem, moram se samo prvo depilirat :D

amneka
19.03.2007., 10:43
Ja sam se s tim dijelom svog genetskog naslijedja davno pomirila i nikad se nisam obazirala na to- ocito, jer inace ne bi izabrala sport od kojeg ce mi listovi postati jos jaci.. ;) Samo pogledam svoju mamu koja u kasnim pedesetim ima listove kao prije 30 god i sasvim mi je jasno da sam samo profitirala..
Zasto bi uopce (mamita mia) nosila suknju do pola lista i ravne cipele- jos ti samo fali "Kula Strazara" u rukama pa mozes stati ispod stepenica za importane tak obucena..:rofl:
Nosi odjecu koja istice tvoje prednosti (duge noge), a listovima se ponosi- bog zna da su svi moji decki upravo njih isticali kao jedan ood najprivlacnijih djelova anatomije uz misicava bedra.. ;)
A s onima kojima su draze cure koje s nozicama mogu prati epruvete nemoj imati posla i svi sretni i veseli..:D

šta ti imaš protiv Kule stražare?!!!

zezam se, da me još ne bi ko krivo shvatio!!!!:bang:

ja i moji listovi inače živimo u skroz skladnom odnosu. kako sam ja lina dalmatinka nisam se nikad s ničim bavila, a super mi je bila fora govorit kako se bavim baletom i svi su mi vjerovali zbog listova (a i prirodno se držim ravno ko da mi je netko gurnija metlu u guzicu). :cheer:

Tinchi
19.03.2007., 18:15
Meni se npr. uglavnom sviđaju moji jaki listovi :)
Mnogo toga bih htjela promjenit ali njih ne :cerek:

Btw, ti fakat nemaš problema u životu :D

srdalxMI
19.03.2007., 22:34
amneka@

pa ako se ničim ne baviš onda stvarno mislim da nemaš jake listove nego tako izgledaju samo. teško da bi s njima mogla nešto zahtjevnije napravit bez grča. Jednostavno su veliki.

amneka
19.03.2007., 22:50
dakle, što sam ja zapravo htjela pitat...

što zbog previše posla, što zbog premalo volje več jako dugo fakat ne radim ništa, nikakva rekreacija, tjelovježbao ili sl.
I sad sam ja mislila pkrenit svoju inu guzicu, kupit neku kućnu spravo i malo poćet vježbat doma. Ali, ne bih htjela dodatno jačati listove.

Znam da bicikl baš jača listove, pretpostavljam da ih i step jako jača, ali šta je s onim Orbitrecom? ili neka druga sprava?

Imam sreće pa se unatoč višegodišnjoj pasivnosti nisam baš nadebljala, dakle ne trebam vježabt da bi smršavila, htjela bih lagano poboljšat tonus svih mišića i, naravno, ubit ono malo celulita što se nakupila na inače zaista jako slatkoj prčastoj guzi :rofl:

A da pritom listovi ne jačaju.

Ako ih već ne mogu stanjit da ih bar ne razjačam još više.

murder me, rachel
20.03.2007., 18:06
sama imam jače listove (što zbog genetike, što zbog sporta), ne smetaju mi, dapače, više volim vidjeti mišiće na nogama nego mlohavost... što se tiče loma noge, pa sama logika ti govori da to neće ići... čisto za usporedbu, ljudi koji slome neki ekstremitet, nakon čega mišić atrofira i bude duplo manji od drugog, nakon nekog vremena sve se vraća u normalu... pa neće jedna noga uvijek biti tanja od druge, zar ne?
nisam stručnjak, ali za pilates se govori da radi na 'izduživanju' mišića, iako je on manje-više usmjeren na leđne i trbušne mišiće...
na kraju krajeva, bolje ti je vježbati bilo šta pa makar jačala i listove nego ne vježbati uopće

Cotton Candy
21.03.2007., 09:04
A mogu ja pitati nešto?

Ja isto imam jače listove, ali nisam baš sigurna da li se tu radi o mišićima. Nisam se nikad bavila sportom, tako da nemaju baš od čega biti mišićavi. Mislim da su mi listovi zapravo debeli, mpžda čak imam i celulita na njima. Zna li netko kako bih to mogla riješiti? Skinuti masne naslage s listova? A onda šta bude, ako budu i dalje jaki, ali mišići, onda bih se pomirila sa okrutnom sudbinom :zubo:. Znam da se masne naslage troše sa cijelog tijela ravnomjerno aerobnim treningom. Ali ono zanima me mogu li nešto posebno učiniti za svoje listove. Inače sam krenula u teretanu, malo vježbam na spravama, poslije toga još pola sata na biciklu. Nije baš da primjećujem neke promjene :(

Schockrae
21.03.2007., 09:46
A mogu ja pitati nešto?

Ja isto imam jače listove, ali nisam baš sigurna da li se tu radi o mišićima. Nisam se nikad bavila sportom, tako da nemaju baš od čega biti mišićavi. Mislim da su mi listovi zapravo debeli, mpžda čak imam i celulita na njima. Zna li netko kako bih to mogla riješiti? Skinuti masne naslage s listova? A onda šta bude, ako budu i dalje jaki, ali mišići, onda bih se pomirila sa okrutnom sudbinom :zubo:. Znam da se masne naslage troše sa cijelog tijela ravnomjerno aerobnim treningom. Ali ono zanima me mogu li nešto posebno učiniti za svoje listove. Inače sam krenula u teretanu, malo vježbam na spravama, poslije toga još pola sata na biciklu. Nije baš da primjećujem neke promjene :(

Nije da sam baš skroz skužio pitanje... ali evo. Mišići se oblikuju određenim vježbama (naravno bitna je i prehrana, odmor,...), a kako je list isto mišić - trebaš raditi vježbe za listove. Uz aerobne treninge koji su neophodni, vježbe za listove će dati izraženiji oblik i malo ih "stesati".
Jedina korisna informacija koju ti mogu dati vezana uz trening listova je činjenica da su listovi (kao i podlaktice) prilično "lijene" mišićne skupine. Pod tim se podrazumijeva da im za rast (ili promjenu tonusa) treba više vremena i više pažnje nego nekim grugim mišićnim skupinama. Zašto je tome tako?
Zato jer smo na nogama stalno i listovi su naviknuti na konstantni napor, pa ih zbog toga treba i više stimulirati od ostalih mišićnih skupina. Veći broj ponavljajna od klasičnih 10 u serijij je obavezan. Barem 15, a dobro bi bilo i više.

No, postoji mali problem. Lako se pretjera, jer su listovi snažna mišićna skupina i tokom treninga se ne skuži koliko smo ih razradili. Sutradan nakon spavanja (a najviše 2 dana nakon treninga) dolazi upala na naplatu.
Ja sam pred nekih 3,4 godine na jednom treningu toliko brutalno odradio trening nogu (zajedno sa listovima na kraju) da nisam mogao 7 dana hodati normalno (prva 3,4 skoro uopće), a skroz me prošlo kroz 2 tjedna.

Treba trenirati pametno. Polako podizati opterećenje iz treninga u trening i pratiti što se događa s tijelom. Trenirati treba na način da se minimalno pređe prag koji omogućuje rast ili tonusiranje mišića, ali ne puno preko toga, jer se tada aktivira kontraefekt.

Naravno, ne trebam napominjati da treba vremena za sve to i da ne očekuješ rezultate u par tjedana. Pogotovo ne kad su listovi u pitanju. Ali, uz odgovarajuću ustrajnost, rezultati ne mogu izostati. :)

6isperadun
21.03.2007., 09:46
a koliki ti je opseg listova?

i ja bi jace listove :mama:

amneka
21.03.2007., 09:53
Nije da sam baš skroz skužio pitanje... ali evo. Mišići se oblikuju određenim vježbama (naravno bitna je i prehrana, odmor,...), a kako je list isto mišić - trebaš raditi vježbe za listove. Uz aerobne treninge koji su neophodni, vježbe za listove će dati izraženiji oblik i malo ih "stesati".
Jedina korisna informacija koju ti mogu dati vezana uz trening listova je činjenica da su listovi (kao i podlaktice) prilično "lijene" mišićne skupine. Pod tim se podrazumijeva da im za rast (ili promjenu tonusa) treba više vremena i više pažnje nego nekim grugim mišićnim skupinama. Zašto je tome tako?
Zato jer smo na nogama stalno i listovi su naviknuti na konstantni napor, pa ih zbog toga treba i više stimulirati od ostalih mišićnih skupina. Veći broj ponavljajna od klasičnih 10 u serijij je obavezan. Barem 15, a dobro bi bilo i više.

No, postoji mali problem. Lako se pretjera, jer su listovi snažna mišićna skupina i tokom treninga se ne skuži koliko smo ih razradili. Sutradan nakon spavanja (a najviše 2 dana nakon treninga) dolazi upala na naplatu.
Ja sam pred nekih 3,4 godine na jednom treningu toliko brutalno odradio trening nogu (zajedno sa listovima na kraju) da nisam mogao 7 dana hodati normalno (prva 3,4 skoro uopće), a skroz me prošlo kroz 2 tjedna.

Treba trenirati pametno. Polako podizati opterećenje iz treninga u trening i pratiti što se događa s tijelom. Trenirati treba na način da se minimalno pređe prag koji omogućuje rast ili tonusiranje mišića, ali ne puno preko toga, jer se tada aktivira kontraefekt.

Naravno, ne trebam napominjati da treba vremena za sve to i da ne očekuješ rezultate u par tjedana. Pogotovo ne kad su listovi u pitanju. Ali, uz odgovarajuću ustrajnost, rezultati ne mogu izostati. :)

sad ću ja opet pitat jednu glupost, ne mojte mi se smijat!:moli:

šta je zapravo tonus misšića? je li to kao izražajniji oblik?

je li tonus=jačanje mišića ili oblikovanje ili je sve to isto?

Schockrae
21.03.2007., 10:03
sad ću ja opet pitat jednu glupost, ne mojte mi se smijat!:moli:

šta je zapravo tonus misšića? je li to kao izražajniji oblik?

je li tonus=jačanje mišića ili oblikovanje ili je sve to isto?

A sad ću ja nešto tebe pitati. Kad sam se ja to nekome rugao ili smijao? Ponekad volim reći da je pitanje nespretno, ali samo zato da potaknem ljude da gledaju stvari iz ispravnijeg kuta, tj. da ih same potaknem na razmišljanje i proučavanje literature. Nikome ne treba slijepo vjerovati, već sve treba provjeravati, pa kad se poklope iste informacije iz nekoliko različitih i neovisnih izvora informacija onda je to - to.

Nevolim davati krute dogovore, jer to je tek dio onoga što treba razumjeti. Na pitanje mogu li se stanjiti listovi može se odgovoriti kratko - ne. Po meni je tek to preseravanje. Ako znaš treba reći, kako, zašto, zbog čega... Kad znam nešto (ili mislim da znam) pišem, kad ne šutim. Dobro, ako je pitanje specijalno glupo (u stilu, "Što da radim da izgubim trbuh?" - to je isto kao da netko pita, "Što da radim da imam puno love?") ili se odgovor nalazi par tema ispod isto ne pišem...

Odgovor na konkretno pitanje... :zubo:
Tonusiranje mišića = oblikovanje mišića. Davati tonus = oblikovati ili se još može reći - definirati (najpopularniji izraz)

amneka
21.03.2007., 10:16
A sad ću ja nešto tebe pitati. Kad sam se ja to nekome rugao ili smijao? Ponekad volim reći da je pitanje nespretno, ali samo zato da potaknem ljude da gledaju stvari iz ispravnijeg kuta, tj. da ih same potaknem na razmišljanje i proučavanje literature. Nikome ne treba slijepo vjerovati, već sve treba provjeravati, pa kad se poklope iste informacije iz nekoliko različitih i neovisnih izvora informacija onda je to - to.

Nevolim davati krute dogovore, jer to je tek dio onoga što treba razumjeti. Na pitanje mogu li se stanjiti listovi može se odgovoriti kratko - ne. Po meni je tek to preseravanje. Ako znaš treba reći, kako, zašto, zbog čega... Kad znam nešto (ili mislim da znam) pišem, kad ne šutim. Dobro, ako je pitanje specijalno glupo (u stilu, "Što da radim da izgubim trbuh?" - to je isto kao da netko pita, "Što da radim da imam puno love?") ili se odgovor nalazi par tema ispod isto ne pišem...

Odgovor na konkretno pitanje... :zubo:
Tonusiranje mišića = oblikovanje mišića. Davati tonus = oblikovati ili se još može reći - definirati (najpopularniji izraz)

ma ti si ok, ali znalo mi se desit...
hval ti na odgovoru. ja se nikad nisam ničim bavila pa mi je i sama terminologija malo nepoznata. Sad zanam.
Ako sam dobro shvatila, imam listove kakve imama, vježbanjem ih mogu oblikovat i jačati, ali "stanjiti" ili smanjti ne mogu.

Sad me zanima, jesu li definicija i jačanje (povećanje mimčne mase) nužno povezani. Odnosno postoje li vježbe za listove koje će ih definirati, a da pri tom listovi neće postati još veći (odnosno štiti, u obujmu)?

Cotton Candy
21.03.2007., 10:25

Naravno, ne trebam napominjati da treba vremena za sve to i da ne očekuješ rezultate u par tjedana. Pogotovo ne kad su listovi u pitanju. Ali, uz odgovarajuću ustrajnost, rezultati ne mogu izostati. :)Hvala na odgovoru :) Malo su mi jasnije neke stvari, radit ću više ponavljanja, ali s manjim težinama. A nadam se da će mi se i to salo jednog dana istopiti.

a koliki ti je opseg listova?

i ja bi jace listove :mama:Opseg listova mi je 39 cm.

6isperadun
21.03.2007., 11:06
Opseg listova mi je 39 cm.
pa nije ti to puno. osim ako opcenito nisi mrsava. isto je i meni 39 pa mislim da su mi full tanki(dobro ja sam musko al svejedno) :zubo:

Schockrae
21.03.2007., 11:28
ma ti si ok, ali znalo mi se desit...
hval ti na odgovoru. ja se nikad nisam ničim bavila pa mi je i sama terminologija malo nepoznata. Sad zanam.
Ako sam dobro shvatila, imam listove kakve imama, vježbanjem ih mogu oblikovat i jačati, ali "stanjiti" ili smanjti ne mogu.

Sad me zanima, jesu li definicija i jačanje (povećanje mimčne mase) nužno povezani. Odnosno postoje li vježbe za listove koje će ih definirati, a da pri tom listovi neće postati još veći (odnosno štiti, u obujmu)?

Ne postoje vježbe za definiciju i vježbe za masu. To su mitovi. Postoje trenažni principi koji se koriste u raznim ciklusima (bilo definicija, bilo slaganje mase). Tu je u prvom redu najvažnija prehrana, a onda trenažni principi.
Da opet ne odem pre daleko, reći ću ti konkretno za tvoj primjer što bi bilo dobro da radiš.
Recimo da je jedan ciklius treninga 1 tjedan. I ti kao pametna cura treniraš cijelo tijelo (težinski treninzi), te na kraju težinskih treninga odradiš još npr. pola sata aerobnih treninga. Vježbaš nekih 3,4 puta tjedno, a istežeš se svaki dan, jer nakon istezanja tijelu nije potreban nikakav oporavak pa se može tako raditi.
Jedan trening su noge, drugi: leđa + trbušnjaci, teći: prsa i ramena i četvri: ruke i trbušnjaci. Imaš dovoljno vremena da se sve trenirane mišićne skupine oporave, a ipak je dan mali naglasak na noge, jer se one zasebno treniraju. Ne treba pretjerivati, jer se poslije izvode aerobni treninzi, a oni neće biti mogući ako noge budu preumorne.
Konkretno za listove (koje radiš na kraju treninga nogu) vrijedi sve što i za ostale mišićne skupine, ali sa sitnom modifikacijom u pristupu treniranja (već prije spomenuti veći broj ponavljanja po seriji, itd.)

Listovi i svi ostali mišići su genetski određeni, no NE MORA značiti da neće biti promjena na bolje, ako se trening pravilno izvodi. (U tvojem slučaju stanjivanje) Ja bih čak rekao da to možeš postići vježbanjem. Nećeš nikada imati listove kao neka druga sura kod koje su prirosno tanji i isto vježba, ali ih možeš puno popraviti.

Ne moraš se bojati "nabildavanja" listova, jer bi za to trebala uzimati muške hormone koji su u ljudskom tijelu zaslužni za povećanje mišićne mase. Uz pravilan i dugoročan trening, listovi će ti smanjiti u izvjesnoj mjeri (tu su najzaslužniji aerobni treninzi) i dobiti novi oblik - širi u gornjem dijelu, a uži bliže skočnom zglobu.

Ukratko, vježbanjem možeš u većoj mjeri riješiti svoj "problem", no nekakve skroz tanke nožice teško da ćeš postići.

amneka
21.03.2007., 11:30
pa nije ti to puno. osim ako opcenito nisi mrsava. isto je i meni 39 pa mislim da su mi full tanki(dobro ja sam musko al svejedno) :zubo:

koje bi mjere bilo dobro uspoređivat?
opseg lista - dužina podkoljenice ili - širina buta?

moje opseg listova je 38cm na najširem dijelu.

možda bi trebala izmjeriti i širinu kod zgloba ili ono 3 prsta poviše zgloba...

dobro, ovo su sad već gluposti, ali eto čisto rasprave radi...

amneka
21.03.2007., 11:35
Ne postoje vježbe za definiciju i vježbe za masu. To su mitovi. Postoje trenažni principi koji se koriste u raznim ciklusima (bilo definicija, bilo slaganje mase). Tu je u prvom redu najvažnija prehrana, a onda trenažni principi.
Da opet ne odem pre daleko, reći ću ti konkretno za tvoj primjer što bi bilo dobro da radiš.
Recimo da je jedan ciklius treninga 1 tjedan. I ti kao pametna cura treniraš cijelo tijelo (težinski treninzi), te na kraju težinskih treninga odradiš još npr. pola sata aerobnih treninga. Vježbaš nekih 3,4 puta tjedno, a istežeš se svaki dan, jer nakon istezanja tijelu nije potreban nikakav oporavak pa se može tako raditi.
Jedan trening su noge, drugi: leđa + trbušnjaci, teći: prsa i ramena i četvri: ruke i trbušnjaci. Imaš dovoljno vremena da se sve trenirane mišićne skupine oporave, a ipak je dan mali naglasak na noge, jer se one zasebno treniraju. Ne treba pretjerivati, jer se poslije izvode aerobni treninzi, a oni neće biti mogući ako noge budu preumorne.
Konkretno za listove (koje radiš na kraju treninga nogu) vrijedi sve što i za ostale mišićne skupine, ali sa sitnom modifikacijom u pristupu treniranja (već prije spomenuti veći broj ponavljanja po seriji, itd.)

Listovi i svi ostali mišići su genetski određeni, no NE MORA značiti da neće biti promjena na bolje, ako se trening pravilno izvodi. (U tvojem slučaju stanjivanje) Ja bih čak rekao da to možeš postići vježbanjem. Nećeš nikada imati listove kao neka druga sura kod koje su prirosno tanji i isto vježba, ali ih možeš puno popraviti.

Ne moraš se bojati "nabildavanja" listova, jer bi za to trebala uzimati muške hormone koji su u ljudskom tijelu zaslužni za povećanje mišićne mase. Uz pravilan i dugoročan trening, listovi će ti smanjiti u izvjesnoj mjeri (tu su najzaslužniji aerobni treninzi) i dobiti novi oblik - širi u gornjem dijelu, a uži bliže skočnom zglobu.

Ukratko, vježbanjem možeš u većoj mjeri riješiti svoj "problem", no nekakve skroz tanke nožice teško da ćeš postići.

hvala ti na zaista opširnom, korisnom, interesantnom... odgovoru.

sad mi je sve jasno... još samo da se pokrenit :D

ja, nažalost, u teretanu ne mogu ići jer radim od doma i do ljeta znam da ću imat tempo za poudit.
zanima me vježbanje doma. znam da je tu najveći problem samodisciplina, ali recimo da sam motivirana i da ću se prisiliti.

ako bi odlučili kupiti neku spravicu za ovaj aerobni dio, šta bi mi ti preporučio sobni bicikli, orbitrec ili nešto treće... ili misliš da je sve to isto što se tiče listova?
imam male bučice za ove ostale vježbe i mislim si složit nekakvu dnevnu rutinu 10min zagrijavanje + 10min vježbe po danima za svaki dio tijela + 10min istezanje, a o ovo aerobno, kad god imam vremena, sjednem na spravu i pičim....

Cotton Candy
21.03.2007., 12:06

dobro, ovo su sad već gluposti, ali eto čisto rasprave radi...Ja sam si izmjerila širinu buta, iznad koljena i list. To je što se tiče nogu, onako okvirno da vidim hoće li se što mijenjati kad sam krenula vježbati. Nisu meni noge nešto tanke, ja sam građena kao kruška, ali opet listovi mi se čine predebeli :)

Schockrae
21.03.2007., 12:44
hvala ti na zaista opširnom, korisnom, interesantnom... odgovoru.

sad mi je sve jasno... još samo da se pokrenit :D

ja, nažalost, u teretanu ne mogu ići jer radim od doma i do ljeta znam da ću imat tempo za poudit.
zanima me vježbanje doma. znam da je tu najveći problem samodisciplina, ali recimo da sam motivirana i da ću se prisiliti.

ako bi odlučili kupiti neku spravicu za ovaj aerobni dio, šta bi mi ti preporučio sobni bicikli, orbitrec ili nešto treće... ili misliš da je sve to isto što se tiče listova?
imam male bučice za ove ostale vježbe i mislim si složit nekakvu dnevnu rutinu 10min zagrijavanje + 10min vježbe po danima za svaki dio tijela + 10min istezanje, a o ovo aerobno, kad god imam vremena, sjednem na spravu i pičim....

Što se tiče aerobnih sprava, najbolji je veslački ergometar (onaj sa sajlom i jednom kratkom drškom koju se hvata objema rukama), ali je i skup, ako se kupi neki koji će služiti nečemu. Kupiti jeftin koji se brzo raspadne, nema puno smisla. Ako bi radili neki kompromis (lova, prostor, svrsishodnost...), savjetujem ti stacionarni bicikl. Isto vrijedi pravilo, da je bolje dati malo više love, ali onda je i trajanje duže, vježbanje ugodnije, itd. Prednosti s. bicikla su velike u odnosu na ostale aerobne spravice. Jednostavnost pokreta, mogućnost boljeg kontroliranja brzine i tempa (sjedenje omogućava lakše skoncentriravanje na pokret nogu, što steper i orbitrek ne dozvoljavaju u tolikoj mjeri), mogućnost vježbanja i gledanja tv programa... Dobar je i kao razbijanje monotonije trkačkih i hodačkih treninga (koje treba svakako ubaciti, s obzirom da dolazi lijepo vrijeme).
Orbitrek ima isto svojih prednosti (po meni je najveća, što dozvoljava i vrtnju u nazad, pa nema bojazni od pretreniravanja kvadricepsa, a zapostavljanja bicepsa nogu), no ipak glas dajem biciklu. Steper bi po meni dobio u ovom nadmetanju najmanje bodova.

Kad ćeš si slagati program vježbanja sa bućicama, pazi na simetriju. Pretjerivanje sa određenim vježbama (tipa vježbe za guzu ili trbušnjake) mogu napraviti više štete, nego koristi. Ključan je ravnomjeran razvoj svih mišićnih skupina, a to se često previđa.

Torma
21.03.2007., 13:28

dobro, ovo su sad već gluposti, ali eto čisto rasprave radi...

Pa dobro , rasprave radi: ovisi o tvojoj visini i duljini nogu.. Mene je trener ucio da cu mjeru lista najbolje percipirati ako si izmjerim duljinu potkoljenice (od kosti gleznja do iverka na koljenu tj do pocetka koljena), opseg bedra odmah iznad koljena i onda usporedim s opsegom lista.. Ja sam visoka 167, duljina potkoljenice mi je 38, opseg bedra iznad koljena 38 a opseg lista 36.. I vjeruj mi, to su listovi koji ne ostaju neprimjeceni.. ;) (iako to koliko ce biti izrazeni ovisi i o debljini gleznja)

tigar666
21.03.2007., 13:46
Hehe,,da bar ja imam problem kao pokretačica ovog topica, niko sretniji od mene!! Nema ljepše stvari nego na curi vidjeti lijepe mišićave listove..pa to je jedan od najljepših dijelova ženskog tijela!! Zato ih i dalje ističi da muški mogu odmarat oči! :top:

sanja_volim orhideje
21.03.2007., 16:03
Meni su se listovi jako istanjili od boxa, opcenito su mi se svi misici izduzili ( a prije boxa isla sam 6 godina u teretanu, s tim da sam zadnju godinu isla i u teretanu i na tae-bo )

murder me, rachel
21.03.2007., 16:23
Što se tiče aerobnih sprava, najbolji je veslački ergometar (onaj sa sajlom i jednom kratkom drškom koju se hvata objema rukama), ali je i skup, ako se kupi neki koji će služiti nečemu. Kupiti jeftin koji se brzo raspadne, nema puno smisla. Ako bi radili neki kompromis (lova, prostor, svrsishodnost...), savjetujem ti stacionarni bicikl. Isto vrijedi pravilo, da je bolje dati malo više love, ali onda je i trajanje duže, vježbanje ugodnije, itd. Prednosti s. bicikla su velike u odnosu na ostale aerobne spravice. Jednostavnost pokreta, mogućnost boljeg kontroliranja brzine i tempa (sjedenje omogućava lakše skoncentriravanje na pokret nogu, što steper i orbitrek ne dozvoljavaju u tolikoj mjeri), mogućnost vježbanja i gledanja tv programa... Dobar je i kao razbijanje monotonije trkačkih i hodačkih treninga (koje treba svakako ubaciti, s obzirom da dolazi lijepo vrijeme).
Orbitrek ima isto svojih prednosti (po meni je najveća, što dozvoljava i vrtnju u nazad, pa nema bojazni od pretreniravanja kvadricepsa, a zapostavljanja bicepsa nogu), no ipak glas dajem biciklu. Steper bi po meni dobio u ovom nadmetanju najmanje bodova.

Kad ćeš si slagati program vježbanja sa bućicama, pazi na simetriju. Pretjerivanje sa određenim vježbama (tipa vježbe za guzu ili trbušnjake) mogu napraviti više štete, nego koristi. Ključan je ravnomjeran razvoj svih mišićnih skupina, a to se često previđa.

kad si već počeo o ovim spravama, htjela sam nadodati da i sobni bicikl ima mogućnost vožnje unatrag :D barem ja to radim... okrenem se, namjestim stopala na pedale i držim se za sic... vožnja je teža, a zadnja loža radi:)

inače, moji listovi su u najširem dijelu čak 40 cm:o

Schockrae
21.03.2007., 19:05
kad si već počeo o ovim spravama, htjela sam nadodati da i sobni bicikl ima mogućnost vožnje unatrag :D barem ja to radim... okrenem se, namjestim stopala na pedale i držim se za sic... vožnja je teža, a zadnja loža radi:)

inače, moji listovi su u najširem dijelu čak 40 cm:o

To se zove snalažljivost... :zubo: u početku sam pomislio da imaš neki bicikl koji omogučava pokret u oba smjera, a kad ono... :rofl:
Nego, koliko si visoka? Upravo sam izmjerio listove - 42 cm. A ovako vizualno bi rekao da baš i nisu tanki...

amneka
21.03.2007., 20:33
Pa dobro , rasprave radi: ovisi o tvojoj visini i duljini nogu.. Mene je trener ucio da cu mjeru lista najbolje percipirati ako si izmjerim duljinu potkoljenice (od kosti gleznja do iverka na koljenu tj do pocetka koljena), opseg bedra odmah iznad koljena i onda usporedim s opsegom lista.. Ja sam visoka 167, duljina potkoljenice mi je 38, opseg bedra iznad koljena 38 a opseg lista 36.. I vjeruj mi, to su listovi koji ne ostaju neprimjeceni.. ;) (iako to koliko ce biti izrazeni ovisi i o debljini gleznja)

pa evo, rasprave radi:
visoka sam 171cm,
podkoljenica (od kosti gleznja do iverka na koljenu tj do pocetka koljena) 40cm,
opseg lista na najužem dijelu (odmah iznad gležnja) 21cm,
opseg list na najširem dijelu (cca 20cm od kosti gležnja) 38cm

murder me, rachel
21.03.2007., 20:37
To se zove snalažljivost... :zubo: u početku sam pomislio da imaš neki bicikl koji omogučava pokret u oba smjera, a kad ono... :rofl:
Nego, koliko si visoka? Upravo sam izmjerio listove - 42 cm. A ovako vizualno bi rekao da baš i nisu tanki...

kao što već rekoh, imam stvarno jake listove, nije mi svejedno pogotovo kad se ovako uspoređujemo s muškim dijelom :zubo: , ali naučila živjeti s njima, na kraju krajeva, ne izgledaju tako neskladno jer imam duge noge (1m).. visina 176 cm...
iz tvojih postova se moglo zaključiti da ih je moguće 'stanjiti' ili sam ja nešto krivo shvatila?

amneka
21.03.2007., 20:37
inače, nedavno sam pročitala članak da su znanstvenici izračunali kriterije ljepote http://www.net.hr/ljepota/page/2007/03/11/0054006.html
kaže: "Poljski su se znanstvenici odmakli od klasičnih ideala ljepote i, umjesto toga, fokusirali su se na dimenziju dijelova tijela u odnosu na visinu i indeks tjelesne mase.
Iako se na prvi pogled čini začuđujućim, presudnim su se pokazale dvije mjere: opseg bedara i 'mršavost' listova. "

murder me, rachel
21.03.2007., 20:38
inače, nedavno sam pročitala članak da su znanstvenici izračunali kriterije ljepote http://www.net.hr/ljepota/page/2007/03/11/0054006.html
kaže: "Poljski su se znanstvenici odmakli od klasičnih ideala ljepote i, umjesto toga, fokusirali su se na dimenziju dijelova tijela u odnosu na visinu i indeks tjelesne mase.
Iako se na prvi pogled čini začuđujućim, presudnim su se pokazale dvije mjere: opseg bedara i 'mršavost' listova. "

we're screwed :zubo:

amneka
21.03.2007., 20:39
Meni su se listovi jako istanjili od boxa, opcenito su mi se svi misici izduzili ( a prije boxa isla sam 6 godina u teretanu, s tim da sam zadnju godinu isla i u teretanu i na tae-bo )

box kažeš, zanimljivo, nikad ne bi rekla. A di treniraš?

amneka
21.03.2007., 20:43
we're screwed :zubo:

e, i onda mi ovdje pitaju da šta se bediram?!!

ma, jebo znanstvenike. to su štreberi koji u životu nisu ženu vidili, a troke šta drugo. nemaju pametnijeg posla nego mjerit "kriterije ljepote". :flop:

opandrčila bi ja njih mojim listom pa da vidiš šta bi mijenjali "kriterije ljepote" :vidiga:

murder me, rachel
21.03.2007., 21:22
opandrčila bi ja njih mojim listom pa da vidiš šta bi mijenjali "kriterije ljepote" :vidiga:

:rofl: vidiš da jaki listovi imaju svoje dobre strane... ja sam našla reprezentativni primjerak svojih listova :o :zubo:

http://i172.photobucket.com/albums/w17/murdermerachel/DSC00514.jpg

laella
21.03.2007., 21:38
Ja sam čula da pilates vježbe (ali pravilno izvođene pilates vježbe) izdužuju mišiće. Kupiš si DVD što je išao u Večernjem i vježbaš doma...
http://ekiosk.tisak.hr/dvd_i_i_cd_i/sport_zdravlje_i_razonoda/sport/osnove_pilates_body_tehnike_dvd
Ja sam također dugo tražila neku fizičku aktivnost koja me neće 'bildati', jer to ne želim, jednako kao ni što želim mršaviti..kad sam otkrila ovu varijantu na koju sad idem (jednom tjedno sat mješavine tai-chi-a, joge i pilates + jedan sat tjedno samo streching) konačno sam prezadovoljna
Sve varijante prije toga u vrlo kratko vrijeme bi rezultirale zamjetnim mišićima

amneka
21.03.2007., 21:42
kao što već rekoh, imam stvarno jake listove, nije mi svejedno pogotovo kad se ovako uspoređujemo s muškim dijelom :zubo: , ali naučila živjeti s njima, na kraju krajeva, ne izgledaju tako neskladno jer imam duge noge (1m).. visina 176 cm...
iz tvojih postova se moglo zaključiti da ih je moguće 'stanjiti' ili sam ja nešto krivo shvatila?

kako računaš dužinu nogu?
uz unutrašnji dio noge do prepona ili uz vanjski do zdjelične kosti?

inače tvoji listovi na ovoj fotki izgledaju skroz ok!

amneka
21.03.2007., 21:44
Ja sam čula da pilates vježbe (ali pravilno izvođene pilates vježbe) izdužuju mišiće. Kupiš si DVD što je išao u Večernjem i vježbaš doma...
http://ekiosk.tisak.hr/dvd_i_i_cd_i/sport_zdravlje_i_razonoda/sport/osnove_pilates_body_tehnike_dvd
Ja sam također dugo tražila neku fizičku aktivnost koja me neće 'bildati', jer to ne želim, jednako kao ni što želim mršaviti..kad sam otkrila ovu varijantu na koju sad idem (jednom tjedno sat mješavine tai-chi-a, joge i pilates + jedan sat tjedno samo streching) konačno sam prezadovoljna
Sve varijante prije toga u vrlo kratko vrijeme bi rezultirale zamjetnim mišićima

a di to ideš?

laella
21.03.2007., 21:49
U Zagrebu...što tebi, pretpostavljam, ne pomaže (shvatila sam ne živiš u Zagrebu)...

CosmaShiva
21.03.2007., 21:56
pa evo, rasprave radi:
visoka sam 171cm,
podkoljenica (od kosti gleznja do iverka na koljenu tj do pocetka koljena) 40cm,
opseg lista na najužem dijelu (odmah iznad gležnja) 21cm,
opseg list na najširem dijelu (cca 20cm od kosti gležnja) 38cm

imamo iste mjere osim što sam malo niža i list (na najširem dijelu)mi je 35cm

mislim da imam nekako dugačke mišiće,jel ih se može ojačati skakanjem preko užeta?

laella
21.03.2007., 21:56
Vita fitness centar, kod Bille kod rotora
admini, ne reklamiram već informiram

amneka
21.03.2007., 22:17
Vita fitness centar, kod Bille kod rotora
admini, ne reklamiram već informiram

to mi je daleko, ja sam u centru, a nemam vremena za takva "putovanja".
ništa, sam svoj majstor!
imam taj cd - pilates tehnika, ali meni to izgleda malo prekomplicirano da bi sama radila. možda budem probala pa ću vidit kako će ić.

mislim da ću definitivno kupit neki sobni bicikl pa vozikat dok gledam tv.

stan mi nije baš velik, još i radim od doma pa mi je gužvara. bicikl bii mi bio u dnevnom boravku pa bi trebao biti lijepi.

ima li tko kakvu preporuku za neki lijepi, dizajnirani i, naravno, kvalitetni?

Schockrae
22.03.2007., 07:11
to mi je daleko, ja sam u centru, a nemam vremena za takva "putovanja".
ništa, sam svoj majstor!
imam taj cd - pilates tehnika, ali meni to izgleda malo prekomplicirano da bi sama radila. možda budem probala pa ću vidit kako će ić.

mislim da ću definitivno kupit neki sobni bicikl pa vozikat dok gledam tv.

stan mi nije baš velik, još i radim od doma pa mi je gužvara. bicikl bii mi bio u dnevnom boravku pa bi trebao biti lijepi.

ima li tko kakvu preporuku za neki lijepi, dizajnirani i, naravno, kvalitetni?

Mogu je dok se ne javi netko pametniji? :D
Pogledaj si u eurobike-u (čošak Martičeve i Smičiklasove), baš imaju sniženje, pa bi si mogla naći nešto kaj ti paše. Za 1600 kn ima već lijepih primjeraka. Ima dobar dučan u Vlaškoj (1 tramvajsku stanicu prije Kvatrića), malo skuplji, ali imaju Kettler-ove proizvode koji su dosta kvalitetni. Ove po velikim robnim kućama baš i ne bi preporučio...

Cotton Candy
22.03.2007., 07:43
:rofl: vidiš da jaki listovi imaju svoje dobre strane... ja sam našla reprezentativni primjerak svojih listova :o :zubo:

Meni se baš sviđaju tvoje noge, imaš krasna koljena i listovi su ti taman. Puno su mi ljepši od mojih :)

sanja_volim orhideje
22.03.2007., 09:45
box kažeš, zanimljivo, nikad ne bi rekla. A di treniraš?

Da, box, treniram u Sopotu, to je zapravo kombinacija boxa i tae kwan doa, u roku 4 mjeseca svi su mi se misici izduzili, ama bas svi, a pogotovo listovi i bedreni misici, listove sam imala kao Roberto Carlos, a sad cisto ok izgledaju, zenstvenije svakako...cuj to ti sat i pol kondicionog treninga sa puuunooo istezanja i nevjerovatno kako se misici izduze

murder me, rachel
22.03.2007., 18:50

meni osobno ovaj dvd s vježbama ništa ne valja... za pilates je bitno da se pravilno izvodi,kako si i sama navela, ali ovaj dvd kao da predstavlja tek osnovu onoga što pilates zapravo jest... mnogo bolje jest nabaviti knjigu pilates na lopti

http://www.lupiga.com/vijesti/slike/20040604021503Pilates_na__lopti_colleen_craig.jpg

e sad zašto? svaka vježba koja se nalazi u knjizi opisana je detaljno i razumljivo, uči te tehnikama disanja (općenito i kroz svaku vježbu), opisuje koja mišićna skupina radi na kojoj vježbi te čemu služi svaka vježba. meni najveća dobrobit te knjige jest što na kraju imaju sumirana tri različita sustava vježbi (osnovni pilates - za sve početnike, srednja pilates lopta - umjerene do teže vježbe i na kraju za one koji su usavršili do kraja pilates tehniku). odlično kod tog sustava vježbi jest što obuhvati apsolutno sve - disanje, držanje, ravnotežu te svaku mišićnu skupinu (od ruku, nogu do leđnih i trbušnih mišića).

cotton candy, hvala na komplimentu, ali kažem ti ,kad se počnemo razbacivati brojkama, tj. centimetrima nije mi baš drago biti blizu muškoj populaciji :D

sleeping satellite
22.03.2007., 20:13
A ima nas još dakle:D
Prije 2-3 god mene je uhvatila fiksacija listovima, kad su mi bili trn(list ) u oku.

Rekli su mi da izvodim jednu vježbu, no tada nisam ustrajala i sve je neslavno propalo, pa ne mogu posvjedočiti djeluje li i u kojoj mjeri ili me neko zezao :cool:

Pa evo, oni koji se u to bolje razumiju neka kažu može li ova vježba bar malo pomoći u amnekinom naumu ( naravno uz ostale vježbe ).

Uglavnom, staviš neku uzvisinu na pod ( ja sam koristila rječnik :D ),rukama se za nešto pridržavaš. Sa pola stopala staneš na tu uzvisinu pa se dižeš ( da listovi budu zategnuti, ali ne toliko da te uhvati grč) i onda se petom spuštaš prema dolje, tako da peta skoro dodiruje pod.

Cotton Candy
23.03.2007., 13:52
Uglavnom, staviš neku uzvisinu na pod ( ja sam koristila rječnik :D ),rukama se za nešto pridržavaš. Sa pola stopala staneš na tu uzvisinu pa se dižeš ( da listovi budu zategnuti, ali ne toliko da te uhvati grč) i onda se petom spuštaš prema dolje, tako da peta skoro dodiruje pod.Znam za tu vježbu, ali nikako mi se ne da izvoditi je kod kuće. Ima u teretani jedna sprava, princip je isti ovdje opisanom samo što tamo naravno imaš još opterećenje utezima (na ramenima). Nije baš da vježbam previše i na tome tako da ne znam kakav je utjecaj na listiće :zubo:

stenga
23.03.2007., 14:07
možeš se, dok stojiš, podizat na prste i ponovno spuštat cijelo stopalo na tlo.... a dok se penješ po stepenicama stani samo prstima na stepenicu, a petu ostavi u zraku... nemoj pretjerivat s vježbanjem, jer ćeš si nabit mišiće, ali malo vježbanja će listovima samo dat ljepšu formu

Hannah
23.03.2007., 14:18

to da pilates izduzuje misice nije bas istinito.
oblik misica - da li se oni doimaju izduzenima, duguljastima ili bucmastim, ogruglastim zadan je genetikom.
e, sad druga je stvar da vjezbanjem pilates poboljsavas tonus misica i drzanje tijela. nema sanse da ako su tvoji misici prirodno bucmasti da ce ih pilates pretvoriti u duguljaste. to je cinjenica, isto kao i to da netko ima duge, a netko kratke noge (drukcije proporcije).

i ne mogu se misici "nabildati" u kratko vrijeme. to vecina zena koristi kao argument za ne vjezbati (jer ce ih kao nabildati pa ne zele ni probati). :D :D :rolleyes:

Blowne
23.03.2007., 16:57
imam jake listove, baš mišićave, ko balerina, ili nogometaš - kako vam drago! (a nikad nisam vježbala ni balet ni nogomet, jednostavno sam se rodila s jakim listovima:mad: )

Pomoglo bi mi bar da znam koje vježebe je najbolje da izbjegavam kako ne bi dodatno jačala listove.

Inače imam dosta duge noge i ne izgleda to baš strašno kad nosim dopičnjak i cipele na visoku petu, ali ako obučem suknju ispod koljena i ravne cipele, ili nedao bog hlaće od 3/4, izgledam ko Beckham u kiltu!

gležnjevi su ok, fini, problematičan je gornji dio listova, ako vam to šta znači.

Pomagajte!

Joj budi sretna, ja imam jako tanke listove, s obzirom da sam visoka 176cm imam jako duge noge to se stvarno vidi.
Jednom kad sam se malo udebljala bili su i oni deblji i stavrno su lijepo izgledali, ali kad sam ih pocela vjezbati da ih malo ojacam oni se jos vise stanjili, uzas, pojma nemam sto cu sad:mad:

extreme
23.03.2007., 18:06

ajme ....sad sam tek u bedu....vi tu raspravljate o velikim listovima, ja pozorno pratim raspravu...i onda ugledam ovako nešto.
ako je tebi ovo jako, ne znam šta bi rekli za moje....ajme majko Šmrc

al koljena su ti apsolutno savršena...

murder me, rachel
24.03.2007., 11:22
ako se ne varam, među curama koje su navele koliki su im listovi, moji su u centimetrima najveći... čak 40 cm... i to grozno zvuči... a da se povedete mojim primjerom i stavite sliku tih famoznih listova, vjerujem da bi i drugi rekli ono što se i meni sad govori - da listovi nisu veliki (my ass, zato mi je i prijatelj jednom prilikom rekao da bih jednim high kickom ubila čovjeka bez previše muke :rofl: )... eto, toliki su mi listovi :D

Cotton Candy
24.03.2007., 12:16
ajme ....sad sam tek u bedu....vi tu raspravljate o velikim listovima, ja pozorno pratim raspravu...i onda ugledam ovako nešto.
ako je tebi ovo jako, ne znam šta bi rekli za moje....ajme majko Šmrc

al koljena su ti apsolutno savršena...Da, slažem se, tako sam već i napisala.

ako se ne varam, među curama koje su navele koliki su im listovi, moji su u centimetrima najveći... čak 40 cm... i to grozno zvuči... a da se povedete mojim primjerom i stavite sliku tih famoznih listova, vjerujem da bi i drugi rekli ono što se i meni sad govori - da listovi nisu veliki (my ass, zato mi je i prijatelj jednom prilikom rekao da bih jednim high kickom ubila čovjeka bez previše muke :rofl: )... eto, toliki su mi listovi :DNe vjerujem da je tih tvojih 40 cm toliko bitno, bitna je i dužina nogu. Istina je da ti na slici noge izgledaju super. Moji listovi su možda manji po promjeru, ali ja imam i kratke noge i sala iznad koljena. Tako da, nemoj se više žaliti na svoje listove :zubo:

laella
25.03.2007., 14:04
i ne mogu se misici "nabildati" u kratko vrijeme. to vecina zena koristi kao argument za ne vjezbati (jer ce ih kao nabildati pa ne zele ni probati). :D :D :rolleyes:
Meni se mogu nabildati nakon mjesec dana npr. najobičnijeg step aerobic-a 2 puta tjedno..a kojekakvim fizičkim aktivnostima te kombinacijama se bavim zadnjih 10tak godina...možda zato...
Dakle, nije da ne mogu...samo je to individualno...kao i sve ostalo

Torma
25.03.2007., 18:51
Ne vjerujem da je tih tvojih 40 cm toliko bitno, bitna je i dužina nogu.

To sam i ja napisala koju stranicu ranije tamo- meni tvoji listovi izgledaju manje misicavi od mojih ( 36-37cm) ali ja sam najvjerojatnije niza (167)- a i ja sam se naslusala "komplimenata" tipa "listovi a la Mirko Filipovic".. ;)

http://img511.imageshack.us/img511/2976/untitled55kl2.th.jpg (http://img511.imageshack.us/my.php?image=untitled55kl2.jpg)

Cotton Candy
26.03.2007., 09:51
To sam i ja napisala koju stranicu ranije tamo- meni tvoji listovi izgledaju manje misicavi od mojih ( 36-37cm) ali ja sam najvjerojatnije niza (167)- a i ja sam se naslusala "komplimenata" tipa "listovi a la Mirko Filipovic".. ;)

http://img511.imageshack.us/img511/2976/untitled55kl2.th.jpg (http://img511.imageshack.us/my.php?image=untitled55kl2.jpg)

Ja sam negdje 170 cm i 38 cm :) Nisu moji listovi nešto posebno mišićavi koliko mi izgledaju debeli. Ali takvi su kakvi su, već sam se pomirila s njima, sad ako nešto pomogne vježba dobro, ako ne preživjet ću. Prije me to jako mučilo, više ne. Danas idem na faks u ljubičastim tajicama i suknjici :zubo:

A slika koju si stavila baš i ne prikazuje realno situaciju. Trebala si se slikati lijepo u nekoj suknjici, a ne tako skvrćene noge :)

Hannah
26.03.2007., 10:34
Meni se mogu nabildati nakon mjesec dana npr. najobičnijeg step aerobic-a 2 puta tjedno..a kojekakvim fizičkim aktivnostima te kombinacijama se bavim zadnjih 10tak godina...možda zato...
Dakle, nije da ne mogu...samo je to individualno...kao i sve ostalo

ključno je to da se 10 g. bavis necim. pa onda dobiju ti misici tonus, to je ono sto ti vidis kao nabildanost. :)
netko tko pocne sad se bavit necim nema sanse da se nabilda za mjesec dana, ma koliko to s "bildanjem" individualno bilo. ;)

murder me, rachel
26.03.2007., 17:26
Torma, moji su u čučnju najvjerojatnije isti... ne znam, ne promatram ih baš toliko :D
ali slažem se s cotton candy, realnije bi bilo vidjeti ih ispružene...

Hannah, mene isto zabavlja kad cure počnu govoriti kako su se grozno nabildale, ali mislim da je čisto stvar percepcije, nakon nekog vremena provedenih u vježbanju, mišići se zapravo tek počnu ocrtavati jer dotad nisu bili vidljivi od 'sala'... nema govora o nikakvom bildanju, tek se počinje uočavati ono što je cijelo vrijeme zapravo tu...

amneka
27.03.2007., 19:47
evo moji listovi u cipelicama s malom peticom:
http://img66.imageshack.us/img66/9840/listovi1xt0.jpg

i u ravnim cipelicama:
http://img66.imageshack.us/img66/2772/listovi2sv7.jpg

diona
28.03.2007., 08:49
imam i ja isti problemčić...ali jebiga kad sam par godina poprilično vozila bicikl, i došli mišići...i tra lala

Cotton Candy
28.03.2007., 10:24

i u ravnim cipelicama:
http://img66.imageshack.us/img66/2772/listovi2sv7.jpgPa super su ti listovi :)

amneka
28.03.2007., 12:50
Pa super su ti listovi :)

sad kad gledam na slici izledaju ok.
slikala sam se u crnim čarapama na bijeloj podlozi da bi se bolje vidio oblik, ali čini mi se da ih je taj kontrast malo vizualno stanjio.
morat ću provat slikat proljetnu varijantu sa golim nogama.

priznajem da mi se sviđa to što su mi gležnjevi fino istaknuti i dosta tanki, ali list mi je baš širok, i to na obje strane.

mislim, nije to sad neka katastrofa, imam ja i većih tjelesnih "falingi" i životnih problema, ali, eto... rasprave radi... mora čovik i o nečemu mlatit praznu slamu na forumu...:D

meni je interesantno da kad god bi mi netko htio nešto srat (npr. dosadni tip kojeg odbiješ) dobila bi zločesti komentar na račun jakih listova. Po meni ja imam još puno fizičkih "mana" (uvjetno rečeno "mana") koje meni možda i više smetaju, ali upravo su moji listovi nekako uvijek ispali najlakša meta kad bi mi netko htio "spustit".
Valjda sam zato s vremenom postala najosjetljivija upravo na listove.

Da se razumimo, ne opterećujem se ja previše s time i kao što vidite uredno nosim haljinice, minice i sl., ali moram priznat da uvijek pozorno provjerima "kako moji listovi izgledaju u tome".

demetrius
28.03.2007., 14:32

i u ravnim cipelicama:

daj malo svjetlije slike i bez čarapica:D .

marvelN
28.03.2007., 14:44
meni nema pomoći, ja imam užasno široke gležnjeve....

amneka
28.03.2007., 19:26
daj malo svjetlije slike i bez čarapica:D .

ma da, budem, nemam sad baš vremena.

evo, rasprave radi, fotkica listova koji su meni baš lijepog oblika, nisu premršavi, lijepo su oblikovani, a nisu ni premišićavi. Znam da je ovo fashion fotka i da tu možda i svijetlo i photoshop imaju svoje prste, i da je ta žena profesionalna manekenka pa joj je posao da je u dobroj formi i vodi računa o svom tijelu...ali eto... rasprave radi...
http://img110.imageshack.us/img110/8759/zenggiss0708yp9.jpg

CosmaShiva
28.03.2007., 19:42
http://img110.imageshack.us/img110/8759/zenggiss0708yp9.jpg

takve nožice na fotkama privlačno izgledaju,ali kad se takva ženska prošeće
ulicom? to vjerojatno neizgleda lijepo, nego neprivlačno (kao dvije čačkalice)

amneka
28.03.2007., 20:09
takve nožice na fotkama privlačno izgledaju,ali kad se takva ženska prošeće
ulicom? to vjerojatno neizgleda lijepo, nego neprivlačno (kao dvije čačkalice)

misliš?
moguće... ne znam, nikad ne mogu procijeniti kako bi nešto s fotke izgledalo "u živo"...

kachunchica
28.03.2007., 20:46
hm, i ja mislim da su to sigurno dve prave cackalice u reality:misli:

murder me, rachel
29.03.2007., 07:55
amneka, meni su i tvoji listovi preslatki :cerek: . mislim da je stvarno bitnije da su gležnjevi ženstveni, što kod tebe to sigurno je.
a ova druga fotka modela što si poslala, meni je to osobno premršavo i ja nigdje tu ne vidim mišić. pogotovo kad shvatiš da je žena u petama što bi time i mišić trebao biti naglašeniji. rado bih vam pokazala jednu reklamu za neki napitak za sportaše gdje djevojka stoji u kupaćem pred ogledalom i ima odlične noge, ali na netu to ne mogu naći :(

Blowne
29.03.2007., 08:10
amneka, meni su i tvoji listovi preslatki :cerek: . mislim da je stvarno bitnije da su gležnjevi ženstveni, što kod tebe to sigurno je.
a ova druga fotka modela što si poslala, meni je to osobno premršavo i ja nigdje tu ne vidim mišić. pogotovo kad shvatiš da je žena u petama što bi time i mišić trebao biti naglašeniji. rado bih vam pokazala jednu reklamu za neki napitak za sportaše gdje djevojka stoji u kupaćem pred ogledalom i ima odlične noge, ali na netu to ne mogu naći :(
Ova zenska ima jako lijepe listove, uopce ne izgledaju premrsavi. Trebala bi ti svoju fotku polsati pa da vidis sto su cackalice.:rofl:

murder me, rachel
29.03.2007., 09:25
ponovno naglašavam da meni osobno su ti listovi premršavi, čisto je stvar što preferiram, a ja sam saker za lijepe mišićave noge... ove su mi premršave

strange fruit
29.03.2007., 10:25
hm...eto, i ja zapela malo za ovaj topic jer sam još jedna od (ne)sretnica s jakim listovima...
kompleksi oko toga variraju gori/doli, obično ih se po ljeti rješim (ljeto oslobađa od svega ;) )..i spašavaju me relativno normalni/tanki gležnjevi. no, u zadnje vrijeme mi se čini kao da su ojačali, odebljali se, u odnosu na ovo ljeto.
pa me zanima je li to moguće ili mi se pričinja? :zubo: s obzirom da mi je kilaža ostala ista i redovno se bavim aerobicom, katkad trčanjem i plivanjem.
mislim, jasno mi je da ako se osoba onak svinjski nadeblja da i gležnjevi postanu deblji. ali nije li njihova debljina ovisna uglavnom o tjelesnoj građi, tj. genetski?
ako nije, kako li se može utjecati? :cool:

kika555
29.03.2007., 21:59
A jooooj blago vama sa listovima!!! Dajte meni malo! Ja muku mučim godinama da ih ojačam i nikad ne nosim ništa kraće od polovice lista jer su mi noge kao čačkalice. Ne želim ni pomisliti kako bi meni noge izgledale u onoj suknjici...

Bunny
31.03.2007., 08:36
Bem vam trunje..citajuci ovaj topik me znatizelja povukla da si i ja idem mjerit listove.. ( skoro pola sata mi je trebalo da nadjem centimetar..ne pitajte me gdje sam ga nasla.. :o )

Uglavnom, ak' sam dobro izmjerila imam otprilike 36 cm.. pa to je okey il'.. :misli:

extreme
31.03.2007., 10:01
Bem vam trunje..citajuci ovaj topik me znatizelja povukla da si i ja idem mjerit listove.. ( skoro pola sata mi je trebalo da nadjem centimetar..ne pitajte me gdje sam ga nasla.. :o )

Uglavnom, ak' sam dobro izmjerila imam otprilike 36 cm.. pa to je okey il'.. :misli:

i mene zanima...kolika se centimetraža smatra ok, i privlačno? znam da se to razlikuje od ukusa, al onako.
ajmo se mjerit

Torma
31.03.2007., 11:27
i mene zanima...kolika se centimetraža smatra ok, i privlačno? znam da se to razlikuje od ukusa, al onako.
ajmo se mjerit

Opet ponavljam: sami centimetri ne znace nista vec omjer duljine nogu (pogotovo potkoljenica), opsega bedra odmah iznad koljena,
debljina gleznjeva etc u odnosu na listove.. A naravno da ima i veze da li ste na idealnoj kilazi/u idealnoj kondiciji ili ne.. Mislim, ima moja susjeda opseg listova bar 50 ali ima bome i jedno 120 kila.. ;)
Slazem se, slika koju sam stavila nije reprenzetativna, nije mi se dalo slikat ;) Ali mislim da su ipak neke stvari ocite. :zubo:

lala
18.05.2007., 20:31
Susosjećam se sa svim jakolistašicama iliti
klonovima Mace Maradone,
jer je Bog i meni namijenio tu sudbinu.:flop:

Nije sad da sam umišljena pa mislim da mi je to najgora mana,
( karakter je teško nadmašiti) ali stvarno mi je glupo sad nositi ultraminjake (recimo da sam to mogla, jer su mi noge mišićave i bez celulita...bile dok se nisam udebljala),
u svakom slučaju bolje izgledam (noge) u ultra kratkoj nego u pristojnoj suknji u kojoj mogu na misu i posao u banci.:rolleyes:

Drago mi je što čitam da ima tipova koji na to padaju,
osim mog Dragog koji mi je rekao da ga pale
(a nije bio bez interesa pri toj izjavi pa mu nikad nisam vjerovala)
vidjela sam jedino par puta oglas
u novinama da netko traži
ženu jakih listova da ga pokori:horor:

U svakom slučaju, to je zajeb za žensku jer je kao neki ideal:rolleyes: (i fakat lijepo, bar meni) noga koja se sužava prema dnu, to je tako elegantno i ženstveno:mama:

jvila1
28.02.2008., 00:39

i u ravnim cipelicama:

Ja se smatram vrlo dobrim i u zenskom drustvu ozbiljno prihvacenim kritičarem,pa ako ti nije teško,hajde molim te ponovo postaj sve slike svojih listova pa ću ti sa zadovoljstvom najiskrenije reći dali imas ikakav vizualni problem!Znam da je već vremena prošlo,al evo tek sad naletih na ovaj topic :(

Hana_
28.02.2008., 00:51
a tek moji....
ne volim ih, a opet :ne zna:

bez problema nosim minice i haljinice...
izbjegavam jedino balerinke na soseve/haljine ...jedino japanke ili pete ...

moras si postaviti neke prioritete u zivotu, meni su ti listovi sad najmanje bitni, tu su gdje jesu i nemrem ih maknut,,,,a i fora je kad se ljudi cude kolki su :rofl:

jvila1
28.02.2008., 21:16
a tek moji....
ne volim ih, a opet :ne zna:

bez problema nosim minice i haljinice...
izbjegavam jedino balerinke na soseve/haljine ...jedino japanke ili pete ...

moras si postaviti neke prioritete u zivotu, meni su ti listovi sad najmanje bitni, tu su gdje jesu i nemrem ih maknut,,,,a i fora je kad se ljudi cude kolki su :rofl:

Ajde i ti koju fotkicu nabaci da vidimo hocemo li se dovoljno načuditi :mig: :top:
Ako nista, ja smatram da si vi djevojke najvise možete pomoći bas na ovaj nacin,jer ce te uz podosta odgovora/podrske/kritike shvatiti da se nemate zbog cega zabrinjavati što imate misicave listove.Pa fakat,to je bas sexy za vidjeti,a i odjeca na takvim prirodno sportskim tijelima zna stajati besprijekorno!!Ajde postajte slike :D

Hana_
29.02.2008., 00:14
htjela sam stavit slikicu ,,aliii nema sanse, mislila sam da to nikome nije fetis, sad kad sam skuzila da je, ne zelim da se se nepoznati ljudi doma nasladjuju mojim fotkama ..:trk:

jvila1
29.02.2008., 10:33
htjela sam stavit slikicu ,,aliii nema sanse, mislila sam da to nikome nije fetis, sad kad sam skuzila da je, ne zelim da se se nepoznati ljudi doma nasladjuju mojim fotkama ..:trk:

Ma kakav fetis,daleko od toga!!Nego je jednostavno interesantno za vidjeti i nabaciti koji dobronamjeran komentar,a usput ce i vas to ohrabriti,odnosno osjecat cete se puno normalnije i neopterecenije jer vam je priroda dala to sto imate :kava: Btw uvijek su najbitniji aduti na zenskom tijelu bili i ostali oci,usne,guza i znas vec sta jos :mig: Inace moja cura isto ima prirodno misicave listove,cak joj i zile iskacu preko cijelog lista kad je vruce,pa eto,posto to meni nije bitno,skrasila se sva sretna!A bila je jako opterecena!Nije se usudila nositi nista kratko do svoje 22god.Al kao sto rekoh,odjeca na takvim tijelima izgleda fenomenalno i sexy.Ako hoces,pokazi se i ponosi se,ako ne,opet tvoje pravo!Pozdrav

Hana_
29.02.2008., 11:04
ne brini, imam dovoljno samopouzdanja, ne padam na takve stvari, nece mi dan bit ljepsi ako mi ti kazes da imam okej listove:)
dosla sam na ovu temu kako bih rekla autorici topica da listovi nisu nikakav problem, problem je u glavi :mig:

jvila1
29.02.2008., 11:40
Evo kako to izgleda kod moje drage :) Naravno,dala je dozvolu.Jedino sto sam slike morao drasticno smanjiti u photoshopu,jer ovaj forum ne dozvoljava vise od 10-ak kb a slike su u originalu 5Mb svaka,pa to sve jadno izgleda sada!

mafri
29.02.2008., 12:07
Ja isto imam povelike listove!Meni to nesmeta nesto posebno,jer klonim se ravnih cipela na suknju(balerinke) i kad sam u suknji onda onda na nogama mi je cipela ili papuca od 5-7 cm!
Nekad su me zvali HI-man :lol: radi listova!
Uglavnom,sad ljudi sline na moje noge!

cura-23
07.03.2008., 11:45
joj joj, cure, s cim se vi zamarate...:kava:
ja sam 165cm viskoka, imam 70kg i listove sirine 43cm. i kaj bi se sad trebala ubit zbog tog? :eek:
ne skidam se iz suknji i haljinica, samo pazim da su duljine do koljena, malo vjezbam pilates, malo se trudim zdravije papati, i najvaznije, postujem svoje tijelo. i, znate kaj, cak i ne izgledam tak lose u haljinicama, ni sebi a ni deckima :D:mig:
uostalom, zar zbijla mislite da je deckima najvazniji opseg vasih listova? :lol:

007_ri
27.03.2008., 16:17
Ja sam muško a listovi su mi na jednoj nozi 36cm a na drugoj 38cm eh valjda sam pretjerao biciklom svaki drugi dan po 20km to mi je totalno stanjilo listove, sad si moram napravit program vježbi za povečanje mišične mase listova na neke pristojne mjere, još sam si uzeo proteine i massgainer, čuo sam da je steper dobar za listove, živi bili pa vidjeli.

Scroll
30.03.2008., 15:03
Ima puno dečki kaj vole i takve sa dobro nabijenim listovima :D, nemoj se previše uzrujavat zbog toga. Protiv genetike ne možeš

Mantis Religiosa
30.03.2008., 18:42
pa i ja imam jace listove, prije sam ih mrzila, sada nemam nista protiv :rofl:
i misicava bedra i ne bas previse tanke nozice :D i prirodno sam misavija, genetika

Zli Mali Medo
30.03.2008., 19:09
pa i ja imam jace listove, prije sam ih mrzila, sada nemam nista protiv :rofl:
i misicava bedra i ne bas previse tanke nozice :D i prirodno sam misavija, genetika

Ja isto volim cure s vecim listovima, tj. s jacim nogama. :top:

Mantis Religiosa
31.03.2008., 07:15
Ja isto volim cure s vecim listovima, tj. s jacim nogama. :top:

imam i siroka ramena, kao plivacica ni to ne mogu promijeniti :D, uzasno sam sportski gradjena :D

tvuk
31.03.2008., 07:20
imam i siroka ramena, kao plivacica ni to ne mogu promijeniti :D, uzasno sam sportski gradjena :D

A jadna :D

Siguran sam da ti puno cura zavidi, sam se obično prave da više vole anoreksični look.

Mantis Religiosa
31.03.2008., 07:35
A jadna :D

Siguran sam da ti puno cura zavidi, sam se obično prave da više vole anoreksični look.

:)
ne znam, na deckima je da sude :rofl: Bas me briga. ti mi nisi jos odgovorio jel onaj Dukatov zrnati sir ok, jesi mislio na taj posni-zrnati ?!!:rofl:onaj mali sa kasikom i ima li toga u vecem pakiranju

tvuk
31.03.2008., 08:04
ne znam, na deckima je da sude :rofl: Bas me briga. ti mi nisi jos odgovorio jel onaj Dukatov zrnati sir ok, jesi mislio na taj posni-zrnati ?!!:rofl:onaj mali sa kasikom i ima li toga u vecem pakiranju

Ne znam, iskreno još nisam vidio taj negdje, ja obično kupujem onaj obični posni od pol kile...

Mantis Religiosa
31.03.2008., 08:12
Ne znam, iskreno još nisam vidio taj negdje, ja obično kupujem onaj obični posni od pol kile...

ma i ja jedem taj posni, isto od Dukata u onoj kutijici :rofl:
ma pitala sam za zrnati, no nije niti bitno :ne zna:, zrnati sam samo nasla u poakovanju od 180 grama mislim
a koliko ti odjednom pojedes toga sira ? jedes to samo ili

tvuk
31.03.2008., 08:36
ma i ja jedem taj posni, isto od Dukata u onoj kutijici :rofl:
ma pitala sam za zrnati, no nije niti bitno :ne zna:, zrnati sam samo nasla u poakovanju od 180 grama mislim
a koliko ti odjednom pojedes toga sira ? jedes to samo ili

Obično u jednom obroku pojedem pola, dakle cca 250g, kombiniram obično s nečim, rijetko ga samog jedem (malo vrhnja, luka, paradajza, paprike, znam i umiješati malo sitno nasjeckanog dimceka - ovo je za prste polizat). Sve ovisi o tome što imam trenutno u frižideru, ak niš drugo uvijek imam luka i soli :)

Mel1
31.03.2008., 08:46
Obično u jednom obroku pojedem pola, dakle cca 250g, kombiniram obično s nečim, rijetko ga samog jedem (malo vrhnja, luka, paradajza, paprike, znam i umiješati malo sitno nasjeckanog dimceka - ovo je za prste polizat). Sve ovisi o tome što imam trenutno u frižideru, ak niš drugo uvijek imam luka i soli :)

Zakon :rofl::top:

TincH
31.03.2008., 08:49
Susosjećam se sa svim jakolistašicama iliti
klonovima Mace Maradone,
jer je Bog i meni namijenio tu sudbinu.:flop:
Doista, teške li sudbine :rofl: Strašno.

TincH
31.03.2008., 08:51
U svakom slučaju, to je zajeb za žensku jer je kao neki ideal:rolleyes: (i fakat lijepo, bar meni) noga koja se sužava prema dnu, to je tako elegantno i ženstveno:mama:Pa i moji su jaki, pa se sužavaju prema dnu :ne zna:
Mislim, nisu stupasti i to.
I tanji su od bedara. Zapravo, sve skupa je 100% na mjestu. Ak sam nečim na sebi zadovoljna onda su to listovi. Da mi je barem trbuh tako čvrst ko oni, ili nadlaktice :D

Btw, ako misliš na ovakvu (http://images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/20070912/293.lopez.jennifer2.091207.jpg) nogu, meni to nije nikakav ideal :eek:
Mislim, ona uopće nema listove (u odnosu na bedro), noga ko obrnuti trokut. Meni je TO grdo. A ženska je inače fakat komad, ali listovi su joj zakurac, meni doslovce bodu oči.

Dok su mi ovakvi (http://celebritydirt.weblogmedia.net/images/0512/britney_wt.jpg) prekrasni :cerek:

TincH
31.03.2008., 08:58
joj joj, cure, s cim se vi zamarate...:kava:
ja sam 165cm viskoka, imam 70kg i listove sirine 43cm. i kaj bi se sad trebala ubit zbog tog? :eek:
ne skidam se iz suknji i haljinica, samo pazim da su duljine do koljena, malo vjezbam pilates, malo se trudim zdravije papati, i najvaznije, postujem svoje tijelo. i, znate kaj, cak i ne izgledam tak lose u haljinicama, ni sebi a ni deckima :D:mig:
uostalom, zar zbijla mislite da je deckima najvazniji opseg vasih listova? :lol::top: Vjerujem da izgledaš fakat dobro :mig:

Pa zapravo im je važan, naime, obožavaju ih :D Mene moj svu izgrize, moram ga tjerat od sebe :D

Zli Mali Medo
31.03.2008., 09:25

Budi sretna, znaci da si komad? ::top:

Zli Mali Medo
31.03.2008., 09:26

Ja posni jedem s bucinim uljem. Bucino ulje preuzme okus.

Mantis Religiosa
31.03.2008., 16:19
Budi sretna, znaci da si komad? ::top:

pa hvala, znam :D:mig:

Ja posni jedem s bucinim uljem. Bucino ulje preuzme okus.

pa jel bucino ulje ne deblja :ne zna: ja izbjegavam ulja gdje god je to moguce, dovoljno mi je mislim sto moram jesti mamine buckuruse sa uljem od zaprske. Stavljam jako malo ulja i u salatu. Ja jedem posni sir sam sa kasikom, i meni je cist ok, mogla bih ga kombinirati sa kiselim krastavcima ili povrcem. I ja pojedem oko 250 grama, ali nekada znam i 500 odjednom. :rofl:

Zli Mali Medo
31.03.2008., 16:35
pa jel bucino ulje ne deblja :ne zna: ja izbjegavam ulja gdje god je to moguce, dovoljno mi je mislim sto moram jesti mamine buckuruse sa uljem od zaprske. Stavljam jako malo ulja i u salatu.

Cuj, zdrava ulja moras uzimati. Bucino ulje je zdravo ulje. Zajedno s malsinovim, lanenim i ribljim. Dapace, uzimavsi zdrava ulja brze ces osjecati sitost i manje jesti + kaj ces tijelo natjerati da trosi zalihe masti, umjesto da ih pohranjuje. Nadalje, masne su kiseline nuzne u sintezi testosterona i svasta nesto. Da, ulja moras uzimati. Ali ne shit i przena ulja. :)

Scroll
31.03.2008., 20:55
E taj posni sir je zakon, ja ga nekad znam zmazat i skoro kilu dnevno. Prava stvar, jako kvalitetan izvor bjelančevina :top:

Mantis Religiosa
01.04.2008., 09:18
Cuj, zdrava ulja moras uzimati. Bucino ulje je zdravo ulje. Zajedno s malsinovim, lanenim i ribljim. Dapace, uzimavsi zdrava ulja brze ces osjecati sitost i manje jesti + kaj ces tijelo natjerati da trosi zalihe masti, umjesto da ih pohranjuje. Nadalje, masne su kiseline nuzne u sintezi testosterona i svasta nesto. Da, ulja moras uzimati. Ali ne shit i przena ulja. :)

ja pijem omegu 3 tj. uzimam kapsule ribljega ulja mislim da mi je to dovoljno :D
a, za sintezu testosterona znam, imala sam ja pet iz biologije :rofl:
samo ne volim dodatne kalorije, malo vam, malo tam i odes...... ja se lako zdebljam i lako mrsavim, ali se lako i brzo zdebljam :confused:

Zli Mali Medo
01.04.2008., 10:01
ja pijem omegu 3 tj. uzimam kapsule ribljega ulja mislim da mi je to dovoljno :D
a, za sintezu testosterona znam, imala sam ja pet iz biologije :rofl:
samo ne volim dodatne kalorije, malo vam, malo tam i odes...... ja se lako zdebljam i lako mrsavim, ali se lako i brzo zdebljam :confused:

Racunaj da ti 30% ukupnih kalorija mora dolaziti iz ulja. :mig: Gdje kupujes riblje ulje, cijena?

CosmaShiva
01.04.2008., 10:10
Dok su mi ovakvi (http://celebritydirt.weblogmedia.net/images/0512/britney_wt.jpg) prekrasni :cerek:

:five: meni su njezine noge i tijelo super.
ok,sad se malo zapustila.al ono dok je bila u formi, noge odlične :top:

Mantis Religiosa
01.04.2008., 10:14
Racunaj da ti 30% ukupnih kalorija mora dolaziti iz ulja. :mig: Gdje kupujes riblje ulje, cijena?

a, gdje bih trebala kupovati? gdje ti nabavljas bucino ulje :ne zna:

Mantis Religiosa
01.04.2008., 10:14

pa moji su ko njezini :rofl:

Zli Mali Medo
01.04.2008., 10:23
a, gdje bih trebala kupovati? gdje ti nabavljas bucino ulje :ne zna:

:confused: Pa pitam te jer mozda nalazis jeftinije. Bucino kupujem na placu, domace, od jednih ljudi. Branimirovom placu. Odlicno je.

TincH
01.04.2008., 10:24
pa moji su ko njezini :rofl:I kaj im fali :confused:

Zli Mali Medo
01.04.2008., 10:24

Mene njene noge na ovoj fotki nisu bas nekaj. Mrsav joj je gornji dio. Zapustila se. :(

TincH
01.04.2008., 10:25
Mene njene noge na ovoj fotki nisu bas nekaj. Mrsav joj je gornji dio. Zapustila se. :(
Jebote Medo, žena je sve samo ne mršava :D

Mantis Religiosa
01.04.2008., 10:26
:confused: Pa pitam te jer mozda nalazis jeftinije. Bucino kupujem na placu, domace, od jednih ljudi. Branimirovom placu. Odlicno je.

pa ja pijem one kapsule ulja ribljeg iz DM-a :ne zna:
a mozda da probam s bucinim,
a jel to moze u salatu :rofl: i ribicu na tome prziti

Mantis Religiosa
01.04.2008., 10:30
I kaj im fali :confused:
a ne kazem da im nista fali, kazem da kada sam bila klinkica mislila sam da su ruzni, sada vise ne :D Ono moja starija sestricna(moj idol) ima noge kao cackalica pa sam ultimativno mislila da djevojka mora tako izgledati :D

meni ona izgleda super na starim slikama..... ali s obzirom da je bila bulimicna, vjezbala i ko zna sto jos nije sve radila organizam joj je prolupao. Ne vjerujem da je njezin "dobar nekadasnji izgled " bio rezultat dobre prehrane i vjezbanja, nego ED-a :(

slazem se :rolleyes:

CosmaShiva
01.04.2008., 10:31
ja imam problem s listovima da su mi nekako preravni.
vjerojatno imam,mislim imam izdužene mišiće tako da
koliko god vježbala ne mogu mi izgledati onako kako ja hoću :ne zna:

CosmaShiva
01.04.2008., 10:33
meni ona izgleda super na starim slikama..... ali s obzirom da je bila bulimicna, vjezbala i ko zna sto jos nije sve radila organizam joj je prolupao. Ne vjerujem da je njezin "dobar nekadasnji izgled " bio rezultat dobre prehrane i vjezbanja, nego ED-a :(

ma je, vježbala je ko luda.kak je samo plesala,koreografija i to.:top:
nego, šta je ED? :ne zna:

TincH
01.04.2008., 10:50
a ne kazem da im nista fali, kazem da kada sam bila klinkica mislila sam da su ruzni, sada vise ne :D Ono moja starija sestricna(moj idol) ima noge kao cackalica pa sam ultimativno mislila da djevojka mora tako izgledati :D

Aha, pa onda ok :D

Zli Mali Medo
01.04.2008., 10:50

Njena bedra su koma.

TincH
01.04.2008., 10:51
ja imam problem s listovima da su mi nekako preravni.
vjerojatno imam,mislim imam izdužene mišiće tako da
koliko god vježbala ne mogu mi izgledati onako kako ja hoću :ne zna:Meni su i izduženi jako lijepi, naravno ako postoji mišić koji im daje oblik :top:

TincH
01.04.2008., 10:52
Njena bedra su koma.Kako koma, pa đizs, ja bi ubila za takva :s
Lijepa, mišićava, a ne izgledaju ko slonovska.

Okej, ne bi baš ubila :D al ono, dobra su :s

Zli Mali Medo
01.04.2008., 10:55

Cosma, mozes oblikovati listove. Radis pogresne vjezbe. :mig:

Ovdje mi je Britni dobra, na onoj prvoj je bez veze. http://img213.imageshack.us/img213/9018/kostimdl3.jpg

Mantis, Bucino moze na salatu, ali ima specificni okus, pa ti mozda nece pasati na neke salate. Moze se prziti, ali kao i sva ostala ulja, nije ga dobro prziti. Inace, meni je omiljena grah-salata s bucinim uljem. :s

Zli Mali Medo
01.04.2008., 10:55
Kako koma, pa đizs, ja bi ubila za takva :s
Lijepa, mišićava, a ne izgledaju ko slonovska.

Okej, ne bi baš ubila :D al ono, dobra su :s

Pa ti nisi normalna. Mozes ti i bolje. Imas vise potencijala od Britni. :)

TincH
01.04.2008., 10:56
Ovdje mi je Britni dobra, na onoj prvoj je bez veze. http://img213.imageshack.us/img213/9018/kostimdl3.jpg
Eh medo, u korzetiću je svatko dobar :cerek:

TincH
01.04.2008., 10:56
Pa ti nisi normalna. Mozes ti i bolje. Imas vise potencijala od Britni. :)Ma to se ja opravdavam za svoju lijenost :zubo:
Zezam se, evo sad idem na bicikl :mirko:

Mantis Religiosa
01.04.2008., 14:43

poremecaj hranjenjenja
ma ona je bila bulimicna isto, kombinacija vjezbanja i bulimije daju fantasticne rezuletate dok si ne zeznes organizam i krepas od iscpljenosti :kava:

tvuk
01.04.2008., 14:59
Eh medo, u korzetiću je svatko dobar :cerek:

A ne znam baš. Nije ni korzet svemoguć...

Zli Mali Medo
01.04.2008., 15:08
A ne znam baš. Nije ni korzet svemoguć...

I tebi je dobra u tom kompleticu? Bome je maca. :D

tvuk
01.04.2008., 18:31
I tebi je dobra u tom kompleticu? Bome je maca. :D

Ona spada u tih 80% cura koje dobro izgledaju u korzetu :D

Mantis Religiosa
01.04.2008., 18:51
Mantis, Bucino moze na salatu, ali ima specificni okus, pa ti mozda nece pasati na neke salate. Moze se prziti, ali kao i sva ostala ulja, nije ga dobro prziti. Inace, meni je omiljena grah-salata s bucinim uljem. :s

Medo ako jedem cisti posni sir i po 500 grama dnevno i fin mi je :rofl:mislim da ni sa bucinim necu imati problema :rofl:
ej, kako ti pravis tu salatu od graha, skuhas grah :ne zna:
meni je super slata od mahuna, dusu prodajem za to, ok mozda i tijelo :rofl:

Mantis Religiosa
01.04.2008., 18:52
Ona spada u tih 80% cura koje dobro izgledaju u korzetu :D

trebate naci neku koja super izgleda bez korzeta i gola :s:top: to je vec nesto

Zli Mali Medo
01.04.2008., 18:59

Kaj se sada reklamiras? :p

Ma bucino ulje je fino samo po sebi. Kao i maslinovo. Ali ne znam kako ce izgledati kombinacije s povrcem. Meni su salate najbolje s malisnovim.

Grah-salatu radim tako da skuham normalno grah, da, izrezem luka, ostavim da se malo ohladim polijem bucinim uljem i onda stavim u frizider. Kada se ohladi bude jebeno. Gustam k'o prase, a inace grah ne volim bas.

: ide raditi salatu s mahunama : :)

dainty
01.04.2008., 19:22

Slažem se. Na onoj prvoj mi je kao neki dječarac, nema bokova, sve joj je ravno. Ovak joj je puno bolje. :top:

Ak je neka super u korzetu, gola može biti samo još bolja. :D

Mantis Religiosa
01.04.2008., 19:23
Kaj se sada reklamiras? :p
pa di sam ja napisala da dobro izgledam gola

Ma bucino ulje je fino samo po sebi. Kao i maslinovo. Ali ne znam kako ce izgledati kombinacije s povrcem. Meni su salate najbolje s malisnovim.
ma meni su super salate sa svim i svacim, obozavam povrce

Grah-salatu radim tako da skuham normalno grah, da, izrezem luka, ostavim da se malo ohladim polijem bucinim uljem i onda stavim u frizider. Kada se ohladi bude jebeno. Gustam k'o prase, a inace grah ne volim bas.

: ide raditi salatu s mahunama : :)

ma ja volim grah na svakakve nacine i sa tijestom
a priznajem ovo super zvuci na salatu, sutra definitivno to isprobavam, sva sreca da znam skuhati grah
ma ja inace gutam ko prase :o
salata s mahunama :s:s:s:s:s:s:s:

Mantis Religiosa
01.04.2008., 19:26
Slažem se. Na onoj prvoj mi je kao neki dječarac, nema bokova, sve joj je ravno. Ovak joj je puno bolje. :top:

kraljica is back :s:D mala đe si
a ja volim curke bez bokova, taj "deckasti look"

Ak je neka super u korzetu, gola može biti samo još bolja. :D

ne znam, ne gledam gole zenske :rofl:

dainty
01.04.2008., 19:33
kraljica is back :s:D mala đe si
a ja volim curke bez bokova, taj "deckasti look"

ne znam, ne gledam gole zenske :rofl:

Kraljica? wtf? :eek: :D
a meni to bezveze opet.

pa gledaš sebe golu pa si zamisli. :D

Mantis Religiosa
01.04.2008., 19:40
pa ja tebi tepam :mig::rolleyes: a ti mene neces
a ne gledam ni sebe golu, hladno mi je u kupaonici :rofl:

tvuk
01.04.2008., 19:46
a ne gledam ni sebe golu, hladno mi je u kupaonici :rofl:

Joj daj pričaj ti to nekom drugom :D

Sad bi mi kao trebali vjerovat da se nikad kritički ne gledaš u ogledalo i razmišljaš što bi promijenila da možeš. E cure cure, znamo vas u dušu :mig:

Bok dainty, long time no see :kiss:

Mantis Religiosa
01.04.2008., 19:52

Sad bi mi kao trebali vjerovat da se nikad kritički ne gledaš u ogledalo i razmišljaš što bi promijenila da možeš. E cure cure, znamo vas u dušu :mig:

ne, ja se gledam u odjeci i mislim si da sam bas dobra :rofl:
ne znas ti nista :mig: svaka ima svoj faktor :rofl: a i znam tipove koji vise pred ogledalom vise od mene...:lol:

dainty
01.04.2008., 19:57

Bokić. :zubo:
Evo ja priznam da se gledam, ali ja sam narcis, ja se stalno gledam. :D

Mantis Religiosa
01.04.2008., 20:00
Bokić. :zubo:
Evo ja priznam da se gledam, ali ja sam narcis, ja se stalno gledam. :D

ja se volim gledati samo u odjeci :rofl: onda sam si super koka :rofl:
hvala Bogu sto ljudi nose odjecu :rofl:

tvuk
01.04.2008., 20:07
ja se volim gledati samo u odjeci :rofl: onda sam si super koka :rofl:
hvala Bogu sto ljudi nose odjecu :rofl:

Auf, kolko se penzića stalno okolo prešetava moram priznat da sam i ja zahvalan na tome. Joj fuj, sad si to neću moć izbit iz glave. Moram počet mislit na torticu, moram počet mislit na torticu :D

Mantis Religiosa
01.04.2008., 20:10
Auf, kolko se penzića stalno okolo prešetava moram priznat da sam i ja zahvalan na tome. Joj fuj, sad si to neću moć izbit iz glave. Moram počet mislit na torticu, moram počet mislit na torticu :D

ja ne volim torticu :o
cekaj, cekaj dok i ti postanes penzic,:rofl: pazi sta pricas, ima i sexi penzica :mig:

tvuk
01.04.2008., 20:20
ja ne volim torticu :o
cekaj, cekaj dok i ti postanes penzic,:rofl: pazi sta pricas, ima i sexi penzica :mig:

E tu ću ti morati vjerovati na riječ. Ti bi znači rado bila Bond girl Sean Connery-u?

BTW mislim da smo otišli u debeli off topic :D

Mantis Religiosa
01.04.2008., 20:28
E tu ću ti morati vjerovati na riječ. Ti bi znači rado bila Bond girl Sean Connery-u?

BTW mislim da smo otišli u debeli off topic :D

ja trcim i preskacem vijacu..... mislim da bih mogla imati problema s venama. na lijevoj nozi mi je pomalo uocljiva, nemam nikakvih problema trenutacno, ali me brine da mi ne pukne i ne iskoci ili tako nesto. Na desnoj mi je normalna :confused: ili sam samo paranoicna :confused:

OT: da jesmo :lol:
ali, bolje izgleda nego u mladjim danima, puno,puno bolje Sean Connery
no ipak su mi mladajhni zgodni deckici puno sladji :)

tvuk
01.04.2008., 20:53
ja trcim i preskacem vijacu..... mislim da bih mogla imati problema s venama. na lijevoj nozi mi je pomalo uocljiva, nemam nikakvih problema trenutacno, ali me brine da mi ne pukne i ne iskoci ili tako nesto. Na desnoj mi je normalna :confused: ili sam samo paranoicna :confused:

Lastan: ništa se ti ne brini, jesi paranoična si ali to je normalno. Samo ti nastavi vježbati. :zubo:

OT: da jesmo :lol:
ali, bolje izgleda nego u mladjim danima, puno,puno bolje Sean Connery
no ipak su mi mladajhni zgodni deckici puno sladji :)

E vidiš tu se razlikujemo. Meni su bolje mladjahne zgodne curice :D

Zli Mali Medo
01.04.2008., 20:56
E vidiš tu se razlikujemo. Meni su bolji mladjahni zgodni deckici :D

:kava: :zubo: Ja vise volim kategoriju 30. :D

Edit: tek sada vidim da, podvalivsi tebi, podvalio sam i sebi. :bonk:

Mantis Religiosa
01.04.2008., 20:58
E vidiš tu se razlikujemo. Meni su bolje mladjahne zgodne curice :D

a kome nisu :rofl: ja se uvijek okrenem za zgodnim curkama na ulici
a ne sjecam se kada sam se zadnji puta okrenula za zgodnim tipom :D
no mladi zgodni tipovi :s:s:top:

tvuk
01.04.2008., 21:02
:kava: :zubo: Ja vise volim kategoriju 30. :D

Ups :trk:

a kome nisu :rofl: ja se uvijek okrenem za zgodnim curkama na ulici
a ne sjecam se kada sam se zadnji puta okrenula za zgodnim tipom :D
no mladi zgodni tipovi :s:s:top:

Kak ti mogu bit super ak se ni ne okreneš za njima?

BTW da budem on topic:

Kakve listove na muškima i/ili ženama više voliš? :D

Mantis Religiosa
01.04.2008., 21:09
Kak ti mogu bit super ak se ni ne okreneš za njima?
pa mozda nisu dovoljno zgodni da bih se JA okrenula za njima :D:mig: kuzis

BTW da budem on topic:

Kakve listove na muškima i/ili ženama više voliš? :D

zene volim zgoljavice :rofl:, patim na anoreksicni look priznajem., ali samo vidjeti da me se krivo ne shvati :)
no muskarce volim, volim .... da imaju onak normalne listove ne krzljave, ne zgoljavce i neanoreksicne :s
normalne muske vislje sa normalnim nogama:mig::s

tvuk
01.04.2008., 21:19
pa mozda nisu dovoljno zgodni da bih se JA okrenula za njima :D:mig: kuzis

Aha. I ja moram priznati da cura fakat mora bit jako zgodna da bi se okrenuo za njom... s tom razlikom da se za dečkima nikad ne okrećem :D

zene volim zgoljavice :rofl:, patim na anoreksicni look priznajem., ali samo vidjeti da me se krivo ne shvati :)
no muskarce volim, volim .... da imaju onak normalne listove ne krzljave, ne zgoljavce i neanoreksicne :s
normalne muske vislje sa normalnim nogama:mig::s

A dobro, takvih je većina. Imaš veliki izbor.

Ja isto ne volim jako tanke listove i kost i koža nogice općenito. Doduše sve te anoreksične manekenke su mi i inače fuj, ne samo zbog listova.

Mantis Religiosa
01.04.2008., 21:29
Aha. I ja moram priznati da cura fakat mora bit jako zgodna da bi se okrenuo za njom... s tom razlikom da se za dečkima nikad ne okrećem :D.

ja sam izbirljiva :rofl::cerek: poprilicno :rolleyes:

A dobro, takvih je većina. Imaš veliki izbor.
da, ali uz to mora imati i soli u glavi :D i nelosu facu, noge nisu dovoljne
sta je muskarac bez pameti :ne zna:

Ja isto ne volim jako tanke listove i kost i koža nogice općenito. Doduše sve te anoreksične manekenke su mi i inače fuj, ne samo zbog listova.

a, ja sam kada sam bila mladja mislila da se deckici bas pale na kosturke :rofl:
a, meni nisu mrsavice fuj zato sto im odjeca super stoji i ne moraju cijelo poslijepodne utrositi na pronalazak traperica. Znas li ti kako je tesko pronaci zeni traperice koje joj super stoje :rofl::confused:

tvuk
01.04.2008., 21:37
ja sam izbirljiva :rofl::cerek: poprilicno :rolleyes:

Nisi jedina...

da, ali uz to mora imati i soli u glavi :D i nelosu facu, noge nisu dovoljne
sta je muskarac bez pameti :ne zna:

Eh sad već puno tražiš. Muškarac bez pameti je danas nekakav prosjek... lakše ćeš naći super zgodnog nego super pametnog.

a, ja sam kada sam bila mladja mislila da se deckici bas pale na kosturke :rofl:
a, meni nisu mrsavice fuj zato sto im odjeca super stoji i ne moraju cijelo poslijepodne utrositi na pronalazak traperica. Znas li ti kako je tesko pronaci zeni traperice koje joj super stoje :rofl::confused:

Joj ne pričaj mi o trapericama i hlačama općenito, ja znam danima obilaziti shopping centre i na kraju ne kupit ništa. Doduše tu je više kriva moja velika guzica i bokovi nego listovi :lol:

Zli Mali Medo
01.04.2008., 21:44
Nisi jedina...

Eh sad već puno tražiš. Muškarac bez pameti je danas nekakav prosjek... lakše ćeš naći super zgodnog nego super pametnog.

Joj ne pričaj mi o trapericama i hlačama općenito, ja znam danima obilaziti shopping centre i na kraju ne kupit ništa. Doduše tu je više kriva moja velika guzica i bokovi nego listovi :lol:

:kokice:

Mantis Religiosa
02.04.2008., 00:46

ma s muskarcima uvijek nesto ne stima, ili ste zauzeti ili posrani ili pederi :lol::lol:

ma i ja sam takva sto se obilaska tice :sjebani perfekcionista::rofl: mrzim shoppyinge, umaraju
suosjecam za guzicu i bokove, no ja ipak stanem u velicinu S rifli :cerek:

tvuk
02.04.2008., 07:16
ma s muskarcima uvijek nesto ne stima, ili ste zauzeti ili posrani ili pederi :lol::lol:

Mda, a s ženama je kao puno bolja situacija :D

ma i ja sam takva sto se obilaska tice :sjebani perfekcionista::rofl: mrzim shoppyinge, umaraju

Žena koja mrzi shopping... hmmm... neš s tobom fakat nije u redu :mig:

Mantis Religiosa
02.04.2008., 08:50
Mda, a s ženama je kao puno bolja situacija :D

a, ne znam, ne pecam cure :ne zna::cerek:

Žena koja mrzi shopping... hmmm... neš s tobom fakat nije u redu :mig:

pa naporno je hodati i traziti "idealni komad garderobe"
ne mogu se nikada odluciti izmjedju dvije ISTE majice razlicitih boja pa kupim obje :rofl:
a, o hlacama da ne pricam, meni su sve dugacke pa ih moram skracivati obavezno, pretpostavlja se da "normalna zena mora imati barem 170cm i 50 kg"
jebo vas sve pas mater, muskim pederastim kreatorima :cerek:
no dobro jedina korist shoppinga je cvrsca bedra i pomanjkanje para u novcaniku :rofl: ergo manje novaca ti ostane za potrositi ih na papicu i odmah si prisiljen stvoriti si kalorijski deficit. :)
kupovanjem do vitke linije

dainty
02.04.2008., 10:39

Sad ste na šopingu završili :rofl:
A ti, ženo božja, imaš bokove 86, pa ne možeš bit uža :D i onda se još žališ :eek: :D

Gipsyqueen
02.04.2008., 10:55
A ti, ženo božja, imaš bokove 86, pa ne možeš bit uža :D i onda se još žališ :eek: :D

Ima bokove 86? Dear God:eek:, a što bih onda ja trebala reći sa 101cm obujma bokova:brukica:?

Zli Mali Medo
02.04.2008., 11:31
Ima bokove 86? Dear God:eek:, a što bih onda ja trebala reći sa 101cm obujma bokova:brukica:?

Ma, to je sve ok. :top:

Gipsyqueen
02.04.2008., 12:27
Ma, to je sve ok. :top:

Samo ti nas tješi:D :kiss:.

Zli Mali Medo
02.04.2008., 12:33
Samo ti nas tješi:D :kiss:.

Ne volim zgoljavice. Ne tjesim. :D

Gipsyqueen
02.04.2008., 12:39
Ne volim zgoljavice. Ne tjesim. :D

Ma mi ćemo tebe klonirati:D.

Btw da pitam sve vas onako općenito... Ruke su mi dosta omišićavile, ništa pretjerano, ali ne sviđaju mi se takve:rolleyes:. Ne znam što da sad radim, samo prestanem raditi vježbe za ruke ili?
Da, znam da su tema noge, ali druge teme nisu ovako živahne:D.

Zli Mali Medo
02.04.2008., 12:43

Btw da pitam sve vas onako općenito... Ruke su mi dosta omišićavile, ništa pretjerano, ali ne sviđaju mi se takve:rolleyes:. Ne znam što da sad radim, samo prestanem raditi vježbe za ruke ili?
Da, znam da su tema noge, ali druge teme nisu ovako živahne:D.

Da. Ali vi zene ste opterecene misicima i nekakvim nametnutim idealom ljepote (mrsavost), koji je totalno nakaradan i neprirodan. Bez veze. :(

Gipsyqueen
02.04.2008., 12:51
Da. Ali vi zene ste opterecene misicima i nekakvim nametnutim idealom ljepote (mrsavost), koji je totalno nakaradan i neprirodan. Bez veze. :(

Ma nisam ja uopće opterećena nametnutim idealima, samo ne volim izgledati poput mrge:D. Xena ratnica je mala beba...iako smo približne visine:D.
Meni je ljepše kad žena ima malo jače noge i guzu, a ne kad izgleda kao daska:mig:.

Mantis Religiosa
02.04.2008., 14:59

joj kako kenjas ali ja sam 160 cm samo :rofl: ti i sve ste puno vislje od mene tako da je i omjer vasih centimetara skroz drugaciji :rofl:
ja sam patuljcica, tko voli patuljcice :ne zna:

@ medo dobra ti je ona salata:) ali mi je ipak bolja s mahunama :) i nabavila sam bucino ulje

Gipsyqueen
02.04.2008., 15:01
joj kako kenjas ali ja sam 160 cm samo :rofl: ti i sve ste puno vislje od mene tako da je i omjer vasih centimetara skroz drugaciji :rofl:

Huh, sad mi je laknulo. Već sam se zabrinula:D. Ako si 160, onda je to ok.
Ja bih groteskno izgledala s bokovima od 86cm na 180cm visine:rofl:

Mantis Religiosa
02.04.2008., 15:05
Huh, sad mi je laknulo. Već sam se zabrinula:D. Ako si 160, onda je to ok.
Ja bih groteskno izgledala s bokovima od 86cm na 180cm visine:rofl:

a izracunaj si indeks tjelesne masti ako ti je ok, onda ti i bokovi stimaju :rofl: ja volim kada imam najnizu doljnju granicu

dainty
02.04.2008., 17:21

@ medo dobra ti je ona salata:) ali mi je ipak bolja s mahunama :) i nabavila sam bucino ulje

Pa nije, ja sam samo 5 cm veća od tebe i meni su 90, al meni je to premalo, dok ti kukaš u smislu da ti je previše, kužiš razliku. :mig: :D

Mantis Religiosa
02.04.2008., 18:46
Pa nije, ja sam samo 5 cm veća od tebe i meni su 90, al meni je to premalo, dok ti kukaš u smislu da ti je previše, kužiš razliku. :mig: :D

pa onda smo si tu negdje po omjeru :rofl::cerek:
a ako ti je premalo najlakse ti je u zivotu dobiti centimetre, vjeruj mi
:cokolada,cokolada:D :

dainty
02.04.2008., 18:50
pa onda smo si tu negdje po omjeru :rofl::cerek:
a ako ti je premalo najlakse ti je u zivotu dobiti centimetre, vjeruj mi
:cokolada,cokolada:D :

A Jel? :D Ajde objasni mi onda šta trebam radit ak je tako lako. :D
Od čokolade mi neće ništa biti.

Mantis Religiosa
02.04.2008., 18:58
A Jel? :D Ajde objasni mi onda šta trebam radit ak je tako lako. :D
Od čokolade mi neće ništa biti.

jebote malena da sam ti ja frojdina sopala bih te ko guskicu :rofl: Jedna za mene, jedna za tebe, jedana za Aphexa, jedna za mamu....:D i to ti je to.
Pa ni meni nece biti od jedne, ali od konstantnoga prezderavanja......:rolleyes:i nekretanja.
no dobro, ipak sam ja stara kokos..... moj metabolizam je lagano u opadanju, ne rastem vise, ne srastu mi cice i ostalo:)

dainty
02.04.2008., 19:01
jebote malena da sam ti ja frojdina sopala bih te ko guskicu :rofl: Jedna za mene, jedna za tebe, jedana za Aphexa, jedna za mamu....:D i to ti je to.
Pa ni meni nece biti od jedne, ali od konstantnoga prezderavanja......:rolleyes:i nekretanja.

Od konstantnog prežderavanja i nekretanja jedino će mi narast škemba, do poda, sigurno neću bit super zgodna koka. :rofl:

Aphexa? :confused:

no dobro, ipak sam ja stara kokos..... moj metabolizam je lagano u opadanju, ne rastem vise, ne srastu mi cice i ostalo
pa nemam ni ja 13 godina da još uvijek rastem. bože. :rofl:

Mantis Religiosa
02.04.2008., 19:06
Od konstantnog prežderavanja i nekretanja jedino će mi narast škemba, do poda, sigurno neću bit super zgodna koka. :rofl:

Aphexa? :confused:

ah, znam kako ti je tako je i kod mene :rolleyes: i meni je trbuh kriticna zona, :lol: uzas
ma krivo sam napisala..... kako se ono zove..... nemoj me odmah na lomacu. I kod mene je tako kada nemam trbuh nemam ni bokove, a kada imam trbusinu do poda dobijem i u bokovima, a ja mrzim trbuh pa onda neka bude kako je.
A, po mjerama koje si napisala ja sam 100% uvjerena da si ti super zgodna koka :rofl:,:top: znam po sebi :rofl::top::s

Mantis Religiosa
02.04.2008., 19:07
pa nemam ni ja 13 godina da još uvijek rastem. bože. :rofl:

a koliko imas 19 :ne zna:

dainty
02.04.2008., 19:11
ah, znam kako ti je tako je i kod mene :rolleyes: i meni je trbuh kriticna zona, :lol: uzas
ma krivo sam napisala..... kako se ono zove..... nemoj me odmah na lomacu. I kod mene je tako kada nemam trbuh nemam ni bokove, a kada imam trbusinu do poda dobijem i u bokovima, a ja mrzim trbuh pa onda neka bude kako je.
A, po mjerama koje si napisala ja sam 100% uvjerena da si ti super zgodna koka :rofl:,:top: znam po sebi :s
Pa dobro si napisala nick, samo mi nije jasno zašto njega spominješ :rofl:

Ma sad će nama tvuk reći kako postić da i jedno i drugo bude ok :top: :rofl:

a koliko imas 19 :ne zna:
21 za mjesec dana ;)

Mantis Religiosa
02.04.2008., 19:59
Pa dobro si napisala nick, samo mi nije jasno zašto njega spominješ :rofl:

Ma sad će nama tvuk reći kako postić da i jedno i drugo bude ok :top: :rofl:

21 za mjesec dana ;)
ma mislim da je tvuk previse zaokupljen svojom guzicom, svojim bedrima i savrsenim hlacama da bi se brinuo za nase bokove i trbuhe :p
a kada ti je tocno rod da ti znam cestitati :rofl::ne zna:

dainty
02.04.2008., 20:05
ma mislim da je tvuk previse zaokupljen svojom guzicom, svojim bedrima i savrsenim hlacama da bi se brinuo za nase bokove i trbuhe :p
a kada ti je tocno rod da ti znam cestitati :rofl::ne zna:

Ahaaa. On bi nama uvijek pomogao. :D
Ma šta ću ti govorit, kad ćeš ionako zaboravit. :tuzni:

tvuk
02.04.2008., 20:37
Auf, nema me jedan dan na forumu i odmah se rapričaju.

Budite sretne kakve već jeste, takve vas i volimo. Meni je draže da je cura normalna i vesela nego mršava i sva isfrustrirana.

Klonirati? Teško, to je skupo, komplicirano itd. Trebate mu rodit hrpu djece tak da što više budućih cura uživa u tako kvalitetnim genima.

P.S. Medo očekujem cugu za ovo :D

dainty
02.04.2008., 20:49
Pa ja sam normalna i vesela i mršava. :c

tvuk
02.04.2008., 21:05
Pa ja sam normalna i vesela i mršava. :c

No dobro, budi tiho, viš da pokušavam oraspoložiti one koje nisu svo troje :D

dainty
02.04.2008., 21:18

:rofl: Vidim ja znaš ti šta kojoj trebaš reći. :cerek: :zubo:

tvuk
02.04.2008., 21:58
:rofl: Vidim ja znaš ti šta kojoj trebaš reći. :cerek: :zubo:

Ma samo pokušavam pomoći damama u nevolji. DID (Damsel In Distress, ak se još netko sjeća Hercules crtića :)).

Gipsyqueen
02.04.2008., 22:05
Auf, nema me jedan dan na forumu i odmah se rapričaju.
Budite sretne kakve već jeste, takve vas i volimo. Meni je draže da je cura normalna i vesela nego mršava i sva isfrustrirana.
Klonirati? Teško, to je skupo, komplicirano itd. Trebate mu rodit hrpu djece tak da što više budućih cura uživa u tako kvalitetnim genima.

Fino ti tjeraš vodu na njegov mlin:rofl:.

Joj, crtić Hercules:cerek:

Zli Mali Medo
02.04.2008., 22:32

Prvo moram vidjet fotke, onda mozes snubit. :D

Gipsyqueen
02.04.2008., 22:41
Be careful what you wish for, preopteretit ćemo ti inbox:rofl:.

Zli Mali Medo
02.04.2008., 22:45
Be careful what you wish for, preopteretit ćemo ti inbox:rofl:.

Ispraznio sam ga upravo. :kokice: :ceka:

Gipsyqueen
02.04.2008., 22:48
Ispraznio sam ga upravo. :kokice: :ceka:

Strpljen, spašen:D.

Zli Mali Medo
02.04.2008., 22:53
Strpljen, spašen:D.

Tako sam si i mislio. Jos jedna loseizgledajuca. :zubo:

Gipsyqueen
02.04.2008., 22:58
Tako sam si i mislio. Jos jedna loseizgledajuca. :zubo:

Dlakavi bezobraznik:D.

Mantis Religiosa
03.04.2008., 06:26
Ahaaa. On bi nama uvijek pomogao. :D
Ma šta ću ti govorit, kad ćeš ionako zaboravit. :tuzni:
ma necu, kada kazem da cu ti cestitati onda to i mislim ja sam od rijeci:No dobro ako te je stid ne moras

a, ja sam u onih troje koji nisu :p:mig:, bas ti hvala, ako inace i u RL "tjesis" tako zene ne budes skoro dobio :rofl:

160, 51
80-60.- 85(86) :D

tvuk
03.04.2008., 07:57
a, ja sam u onih troje koji nisu :p:mig:, bas ti hvala, ako inace i u RL "tjesis" tako zene ne budes skoro dobio :rofl:

160, 51
80-60.- 85(86) :D

Joj daj, i po čemu si ti sad išta lošija od dainty? To što je mršava ne znači da je bolja cura od tebe... doduše činjenica je da nijednu od vas dvije ne poznajem u RL tak da je sve moguće.

Mantis Religiosa
03.04.2008., 08:06
Joj daj, i po čemu si ti sad išta lošija od dainty? To što je mršava ne znači da je bolja cura od tebe... doduše činjenica je da nijednu od vas dvije ne poznajem u RL tak da je sve moguće.

ma imas ti pravo da :D
ok, osim sto sam debela ko svinja.... ja sam stvarno nice osobica :rolleyes: imam dakle veliku "unutarnju ljepotu" :rofl::lol:

tvuk
03.04.2008., 08:20
ok, osim sto sam debela ko svinja.... ja sam stvarno nice osobica :rolleyes: imam dakle veliku "unutarnju ljepotu" :rofl::lol:

Debela ko svinja sa 51kg? Moja najbolja frendica je visoka ko ti i koliko znam otprilike iste težine, tak da mogu zamisliti kak izgledaš i svinja nije nešto što mi pada na pamet. Dapače...

Mantis Religiosa
03.04.2008., 08:26
Debela ko svinja sa 51kg? Moja najbolja frendica je visoka ko ti i koliko znam otprilike iste težine, tak da mogu zamisliti kak izgledaš i svinja nije nešto što mi pada na pamet. Dapače...

no, dobro samo sam ionako zeljela komplimenet izvuci :rofl:, sala :rofl:

tvuk
03.04.2008., 08:36
no, dobro samo sam ionako zeljela komplimenet izvuci :rofl:, sala :rofl:

Ah, mogel sam si mislit, navukla si me... al ozbiljno mislim, ak fakat imaš 51kg na 160cm tada čist dobro izgledaš. Naj se brinuti, lijepo polako vježbaj da budeš u formi i uživaj. :top:

Mantis Religiosa
03.04.2008., 08:45
Ah, mogel sam si mislit, navukla si me... al ozbiljno mislim, ak fakat imaš 51kg na 160cm tada čist dobro izgledaš. Naj se brinuti, lijepo polako vježbaj da budeš u formi i uživaj. :top:

ma imam malo sam se i zdebljala :rolleyes:
trcim, ma i ja volim da sam u formi, ali volim zesce aktivnosti, gdje se dobro uznojis i izbacis sav stres iz sebe..... no Medo tvrdi da ti trcanjem ode guza i neka zene rade cucnjeve :o

dainty
03.04.2008., 08:53
:eek: Ček, a zašto se nas dvije ovdje uopće uspoređuje?
Mislim to što sam ja mršava sigurno nije nešto zbog čeg ću bit bolja od nekog drugog, ne kužim. :ne zna:
Ti si malo onak previše opterećena svojim kilama ha? cc :D
Podsjećaš me s ovim spikama na moju anoreksičnu sestričnu koja je isto debela svinja s 50 kg.

Mantis Religiosa
03.04.2008., 09:04
:eek: Ček, a zašto se nas dvije ovdje uopće uspoređuje?
Mislim to što sam ja mršava sigurno nije nešto zbog čeg ću bit bolja od nekog drugog, ne kužim. :ne zna:

a niti ja nisam ovaj dio skuzila, nema veze :rofl:

[QUOTE]
Ti si malo onak previše opterećena svojim kilama ha? cc :D
Podsjećaš me s ovim spikama na moju anoreksičnu sestričnu koja je isto debela svinja s 50 kg.

da, samo je mala razlika sto sam ja bila sarkasticna i nisam anoreksicna :lol::rofl:
di vam je smisao za humor ljudi :lol:

dainty
03.04.2008., 09:08
a niti ja nisam ovaj dio skuzila, nema veze :rofl:
Čekam tvuka da objasni :azdaja: :rofl:

da, samo je mala razlika sto sam ja bila sarkasticna i nisam anoreksicna :lol::rofl:
di vam je smisao za humor ljudi :lol:
Pa dobro, primijetila sam ja i po drugim temama da uvijek tako nešto pišeš. Znači ne smatraš se debelom ali voliš to napisat s vremena na vrijeme? :D

tvuk
03.04.2008., 12:57
Čekam tvuka da objasni :azdaja: :rofl:

Pa kad se Mantis žalila da nije svo troje (mršava, vesela i normalna), pa sam joj pokušao objasnit da to tak nije bitno.

dainty
03.04.2008., 13:31
Pa kad se Mantis žalila da nije svo troje (mršava, vesela i normalna), pa sam joj pokušao objasnit da to tak nije bitno.

Pa onda se to tako napiše dragi tvuče, a ne da je dainty bolja ili nije, dainty nema veze s time. :D

tvuk
03.04.2008., 13:37
Pa onda se to tako napiše dragi tvuče, a ne da je dainty bolja ili nije, dainty nema veze s time. :D

OK, sorry, posip pepelom i tako to :mig:

dainty
03.04.2008., 14:06
:p :p

ribica
09.04.2008., 06:04
Da se opet malo vratimo na listove...
Ja nazalost imam "stupaste" noge, inace sam mrsavica ali su mi listovi dosta debeli i ravni. Krenula sam u teretanu pa me zanima da li ih s odredenim vjezbama mogu kolko tolko promjeniti ili barem sprijeciti da mi postanu jos izrazeniji.
By the way gleznjeve skoro da i nemam:visi:

NoWa
11.04.2008., 10:48

!

vozi role i idi na pilates. i nemoj vozit bicikl niti biti na steperu.

Shadow Puppet
29.11.2008., 17:35

Pomagajte!

daj hebote, imam isti problem.. i užasno mi je zbog toga..
nisam debela (43kg) a listovi su mi veličine amerike.. ni nogometaši nemaju takve, ni najbolji altletičari nemaju takve..
sramim se obuć bilo kakvu minicu il neš kratku jer izgledam ko rambo, a ljudima tjeram strah u kosti kad puknem loptu... :flop:

Zli Mali Medo
29.11.2008., 17:40
daj hebote, imam isti problem.. i užasno mi je zbog toga..
nisam debela (43kg) a listovi su mi veličine amerike.. ni nogometaši nemaju takve, ni najbolji altletičari nemaju takve..
sramim se obuć bilo kakvu minicu il neš kratku jer izgledam ko rambo, a ljudima tjeram strah u kosti kad puknem loptu... :flop:

Ajde molim te posalji fotku svojih listova. Da vidimo mi malo koliko ima istine u tome. :rolleyes:

dainty
29.11.2008., 17:43
I ja imam nogometaške listove. :cry:

Shadow Puppet
29.11.2008., 17:46
Ajde molim te posalji fotku svojih listova. Da vidimo mi malo koliko ima istine u tome. :rolleyes:

bi ja al me sram...

dainty
29.11.2008., 17:47
Pa nitko te ne zna, imaš 11 postova.

Shadow Puppet
29.11.2008., 17:53
Pa nitko te ne zna, imaš 11 postova.

ma sram me jer su fkt debeli, al fkt. XD
nemoš ti to shvatit.
npr. znaš one mrkva hlače? ja ih JEDVA provučem preko listove a na kraju ih ne kupim jer izgledam ko boksač.
moje noge su neš sramotno i ne želim da iko ikada vidi moje listove... xd

Zli Mali Medo
29.11.2008., 17:59
bi ja al me sram...

Gle, ti s 46 kg imas listove manje od moje podlaktice. Nemoj me jebat. :D

very fairy
29.11.2008., 18:00
kao prvo, mrkva hlace se ne nose od 93. pa te lijepo molim da zaboravis na njih :D
sto posto si malo zabrijala, pa koliko bi to taj gen morao biti sjeban da imas listove kao nogometas...daj sliku da vidimo

Zli Mali Medo
29.11.2008., 18:00
Sto su mrkva-hlace? :confused: Daj fotku i tih hlaca.

Zli Mali Medo
29.11.2008., 18:01
hahahah, sada sam gore vidio komentar da ide na role ili pilates, ali ne i na bicikl. Za krepat. :rofl:

Pardon, cak nemas ni 46 kg, nego samo 43. :D

dainty
29.11.2008., 18:08
Sto su mrkva-hlace? :confused: Daj fotku i tih hlaca.

Mrkva hlače su ti one onak gore široke, pa se sužavaju prema dolje, ugl ružno nešto što se davno nosilo. Mislila je vjerojatno na skinny što se sad nose, jako uske.

edit: zaš mene nitko ne tješi zbog nogometaških listova? :rolleyes:

Zli Mali Medo
29.11.2008., 18:10

Da vidimo i to. :rolleyes:

dainty
29.11.2008., 18:29
Da vidimo i to. :rolleyes:

Nemoj meni :rolleyes: stavljat, ja ne izmišljam. :rolleyes:

freckles
29.11.2008., 18:30
Mrkva hlače su ti one onak gore široke, pa se sužavaju prema dolje, ugl ružno nešto što se davno nosilo. Mislila je vjerojatno na skinny što se sad nose, jako uske.

:grli: Sigurna sam da pretjeruješ! Što kažu ljudi oko tebe?

Zli Mali Medo
29.11.2008., 18:32
Nemoj meni :rolleyes: stavljat, ja ne izmišljam. :rolleyes:

Opseg?

Shadow Puppet
29.11.2008., 18:40
evo sad ću uploadat svoje..
al bez smijanja.. znam da su gadni, al šta ću .. nemogu si pomoć =(

Zli Mali Medo
29.11.2008., 18:43
evo sad ću uploadat svoje..
al bez smijanja.. znam da su gadni, al šta ću .. nemogu si pomoć =(

Cekamo.

dainty
29.11.2008., 18:57
:grli: Sigurna sam da pretjeruješ! Što kažu ljudi oko tebe?
Dobro zezala sam se malo, ne treba me tješit :zubo:, tak da ne davim ljude oko sebe šta misle o mojim listovima. Al stvarno ne volim svoje noge. Uvijek mi je bilo ljepše nemišićavo. :D

Opseg?
Kakve veze ima? Nemam velik opseg jer sam vitka inače, ali su mi svejedno mišićavi listovi.

Zli Mali Medo
29.11.2008., 18:59
Dobro zezala sam se malo, ne treba me tješit :zubo:, tak da ne davim ljude oko sebe šta misle o mojim listovima. Al stvarno ne volim svoje noge. Uvijek mi je bilo ljepše nemišićavo. :D

Kakve veze ima? Nemam velik opseg jer sam vitka inače, ali su mi svejedno mišićavi listovi.

Ma je. :rolleyes:

dainty
29.11.2008., 19:00
Ma je. :rolleyes:
Ma mrš. :rolleyes:

Zli Mali Medo
29.11.2008., 19:01
Ma mrš. :rolleyes:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

dainty
29.11.2008., 19:06
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Da si više gledao sliku, a manje mi se smijao, možda bi i vidio. :kava:

freckles
29.11.2008., 19:13
di je slika?
Ponovi!

dainty
29.11.2008., 19:14
Ma nisam na forum stavljala. To je nešto otprije.

Shadow Puppet
30.11.2008., 20:31
evo izmejrila sam si ja danas opseg.. gležanj 19 cm, list 34 =( :rigo:

Zli Mali Medo
30.11.2008., 20:35
evo izmejrila sam si ja danas opseg.. gležanj 19 cm, list 34 =( :rigo:

Znao sam. Imas sasvim prosjecno-mrsav list.

Gipsyqueen
30.11.2008., 20:37
Majko mila, meni je skoro toliko bio biceps nekad. :lol:

:rofl:

:o

Blondy-ri
30.11.2008., 20:39
34? :eek: OMG, da su bar moji toliko, pa to je tanak list, šta je s tobom?
E Medo, a je stvarno pomaže dugo lagano trčanje? Mislim, sad sam u formi pa da vidimo...:)

Shadow Puppet
30.11.2008., 20:40
Znao sam. Imas sasvim prosjecno-mrsav list.

ma o čem ti to?? znaš ti kak je to ogromno.. onak donji dio noge tanki i to sve i onda na njemu prikeljen mišić veličine lubenice..
a gle.. uostalom.. gledam ga svaki dan.. znam da su mi debeli listovi.. i ljudi to kažu.. tak da ziher nije prosječan..

Zli Mali Medo
30.11.2008., 20:40
Majko mila, meni je skoro toliko bio biceps nekad. :lol:

:rofl:

:o

Poja podlaktica je 36. ;)