PDA

View Full Version : Soboslikarstvo - pitanja, odgovori, savjeti...

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19

maler & CO.
03.03.2011., 13:30
I Dulux je kao i perivi Poliflor - disperzija, boje na vodenoj osnovi jedna i druga pa su zato kompatibilne i može se Duluxom prelaziti preko Poliflora perivog.
Može i bez ponovnog impregniranja, bez problema, ali će manji utrošak Duluxa biti ako se preko Poliflora ponovno premaže sa impregnacijom.
Mogu plafoni ostati u Polifloru, a zidove sada u Dulux. Pomoć u takvim radovima su pik trake naljepljene na plafon za zaštitu i ravan prijelaz boja.

Inaće, nije samo Dulux jedini koji ima takve boje, dapače, za manje novaca ima također vrhunskih perivih disperzija u atraktivnim nijansama...

Koje su to?

djon vejn
03.03.2011., 18:33
Jupol Trend npr...

maler & CO.
03.03.2011., 18:51
Jupol Trend npr...

A vjerojatnio postoje i jeftinije od te. Samo šta ipak postoje i neki drugi parametri.

Soboslikar R
03.03.2011., 19:17
Lijep pozdrav svima, vidim da ovdje ima ljudi koji se razumiju, pa bih postavio nekoliko pitanja.
U postupku sam kompletnog renoviranja stana, pa je došlo na red krečenje. U većini prostorija sam već pokrečio jedanput a u nekima i dvaput perivim poliflorom (prije toga sam sve prošao ploiflorovom impregnacijom) i sada je sve bijelo. Sada mi je susjed bacio bubu u uho sa kvalitetnim dulux bojama a posebno za prostore kao što je hodnik, blagavaona i kuhinja.
I ja krenuo u istraživanje pa me zanima:
- mogu li sada na perivi poliflor ići sa dulux bojom i trebam li prije kakvu impregnaciju staviti
- mogu li plafone ostaviti u postojećem polifloru a samo na zidove staviti dulux
Pozdrav i hvala na odgovorima!

Nečeš apsolutno ništa dobiti,ako budeš mazao impregnaciju na poliflor perivi.
Osim možda oboliš na živce :rofl: zato šta ti neče impregnacija imat u šta prodirat i klizit če niz poliflor,a ono šta ti ostane na zidu sušit če duuugo i zadavat če ti poteškoče kasnije,prilikom bojanja....

Ovo nisam probao ali čista logika nalaže tako.

Nemaš potebe za impegniranjem perivog poliflora,mažeš odmah mazati Dulux.

djon vejn
03.03.2011., 20:06
Pa naravno da će "kliziti" ono što se ne upije! Uvijek "klizi" ono što se ne upije! Zato se i razmazuje višak na još nepokrivena mjesta. Dugo nisam ćuo ovako nelogićnu konstataciju.
I malo si pobrkao lončiće. To što je taj Poliflor perivi ne znaći da je potpuno neupojna podloga, to samo znači da je otporan na mokro trljanje, i ništa drugo.
Itekako će se nešto dobiti sa premazivanjem impregnacijom, a to je upravo to da će podloga postati manje upojna i potrošnja završne boje će biti manja...
Naravno da ta razlika u potrošnji neće biti ogromna, zato sam već i napisao prije da je tako, ali da se baš apsolutno ništa neće dobiti premazivanjem impregnacijom jednostavno ne stoji.

I kažeš ti si VKV, jel?

djon vejn
03.03.2011., 20:12
A vjerojatnio postoje i jeftinije od te. Samo šta ipak postoje i neki drugi parametri.

Slažem se da postoje jeftiniji....npr onaj od Svjetlosti, pa onaj od Zorke itd, samo mi je Jupol Trend puuuno bolji, a nije toliko skuplji da mi razlika u cijeni opravdava manju kvalitetu jeftinijih u odnosu na njega, dok s druge strane dosta skuplji Dulux mi isto tako svojom ne tolikom razlikom u kvaliteti ne opravdava veliku razliku u cijeni u odnosu na Trend...

Soboslikar R
03.03.2011., 21:27
Pa naravno da će "kliziti" ono što se ne upije! Uvijek "klizi" ono što se ne upije! Zato se i razmazuje višak na još nepokrivena mjesta. Dugo nisam ćuo ovako nelogićnu konstataciju.
I malo si pobrkao lončiće. To što je taj Poliflor perivi ne znaći da je potpuno neupojna podloga, to samo znači da je otporan na mokro trljanje, i ništa drugo.
Itekako će se nešto dobiti sa premazivanjem impregnacijom, a to je upravo to da će podloga postati manje upojna i potrošnja završne boje će biti manja...
Naravno da ta razlika u potrošnji neće biti ogromna, zato sam već i napisao prije da je tako, ali da se baš apsolutno ništa neće dobiti premazivanjem impregnacijom jednostavno ne stoji.

I kažeš ti si VKV, jel?

Tako je,VKV Soboslikar-ličilac.

Neka čovjek,namaže impregnaciju,uštedjet če na boji sigurno 1 % ne više od toga,stvarno se isplati mazat impregnaciju tko voli nek izvoli :top:.

Da mi stranka dođe s takvim zahtjevom,sigurno ga ne bi ispunija.
Ja mu nebi maza impregnaciju na Poliflor perivi,radi Dulux-a.
Isključivo direkt Dulux na Poliflor perivi ukoliko je riječ o netom obojanim zidovima.

Živija

maler & CO.
04.03.2011., 00:06
Slažem se da postoje jeftiniji....npr onaj od Svjetlosti, pa onaj od Zorke itd, samo mi je Jupol Trend puuuno bolji, a nije toliko skuplji da mi razlika u cijeni opravdava manju kvalitetu jeftinijih u odnosu na njega, dok s druge strane dosta skuplji Dulux mi isto tako svojom ne tolikom razlikom u kvaliteti ne opravdava veliku razliku u cijeni u odnosu na Trend...

A čuj, taj Trend 2,5 l košta koliko vidim oko 140 kn. Dulux 2,5 l je nekih 180 - 200 kn.

Sada koliko je to velika razlika pa i nije neka. S obzirom da ne vjerujem kako je Jub bolji od Duluxa.

Ipak u razini perivih boja, po meni je najkvalitetnija STO. Daju garanciju 5000x ribanja četkom istog mjesta.

Normalno, nije jeftina. I treba znati jednu stvar, nema kvalitetnog posla bez kvalitetnog materijala. A kvalitetan materijal, ipak košta. Nažalost ljudi danas gledaju samo cijene, misleći kako je svaka boja ista. A valjda ćemo i to nekako promijeniti. ;-)

fermina-daza
04.03.2011., 00:19
Ipak u razini perivih boja, po meni je najkvalitetnija STO. Daju garanciju 5000x ribanja četkom istog mjesta.

Koja je to marka STO? Upisala u google, ali mi ništa ne pokazuje? Zahvaljujem na odgovoru :)

zoki68
04.03.2011., 07:34
Oprezno sa impregnacijom!!!Ako poslije ide tamnija nijansa,mogu nastati veliki problemi u vidu fleka i tragova od nanošenja impregnacije.Ona se stavlja na starije i oštećene podloge,tako da sad nema potrebe.Ušteda u boji????Nemojte biti smiješni,na 5lit boje to je 0,5dcl,a impregnacija košta oko15-20kn.:kava:

zoki68
04.03.2011., 07:37
Dodaj još sam rad nanošenja iste.Zar se isplati??? A potrebno svakao nije.

djon vejn
04.03.2011., 09:02
@Maler
Slažem se da ljudi prvo gledaju cijenu, a zanemaruju kvalitetu, ne razmišljaju o tome što dobivaju za najnižu cijenu, no to je nažalost tako.
Što se tiće cijene Trenda od 140 kn...ne znam gdje ti nabavljaš materijal, ali ja ga dobijem za cca 98 kn, a to mi je onda skoro dupla razlika u odnosu na Dulux. Neću ovdje nijednog trgovca reklamirati javno, ali vjeruj da je nabavljiv uvijek po toj cijeni. Valjda ne nabavljaš materijal za firmu u obićnoj maloprodaji?
Što se tiće STO-a, ćuo jesam ali upotrebljavao nisam, tako da ti tu vjerujem na rijeć. Gdje ga se kod nas može nabaviti? Može odgovor i na pp...

@Zoki68..
Slažem se da impregnacija nije neophodna u ovom slučaju, treći puta to navodim, ali da nema baš apsolutno nikakve koristi od nje u ovom slućaju, jednostavno nije tako.
Što se tiće fleka ako se stavi impregnacija...jednostavno ovo ne razumijem, pa kvalitetna impregnacija između puno drugih dobrih stvari koje njeno korištenje osigurava, donosi i to da nema fleka jer ćini cjelokupnu premazanu podlogu jednako upojnom i velikim dijelom zaustavlja probijanje eventualnih nećistoća iz podloge na površinu, a samim time pomaže u sprijećavanju nastajanja fleka.
Vjerujem da si imao neugodnih iskustava sa flekama, ali sumnjam da su se one pojavile zbog impregnacije. Ako jesu onda za to mora biti konkretno objašnjenje kako i zašto, tj koja je to karakteristika impregnacije uzrokovala pojavu fleka? Samo reći da je to zbog impregnacije ništa ne dokazuje, ako se ne navede što je to konkretno iz impregnacije na podlozi uzrokovalo pojavu fleka.
Ako znaš, bio bi zahvalan da to saznanje podijeliš s nama, jer čovjek ući dok je živ, nisam iskljućiv u nićemu, rađe naučim nego pogriješim....

zoki68
04.03.2011., 12:10
FLEKE-ako se impregnacija nanese neravnomjerno(negdje više,a negdje manje)što je skoro uvijek,mijenja se upojnost gotove podloge,tako da završni sloj nijansirane boje drukčije reagira na podlogu gdje je nanešeno više,odnosno manje impregnacije.Kod svijetlih nijansi ovo je nevažno ali kod izrazitih nijansi boja(crvena,žuta,zelena,smeđa i sl.) problemi mogu biti vrlo veliki.Kada impregnaciju nanosi profi majstor koji ima iskustva problemi su minimalni ili nikakvi,ali kod uradi sam majstora,problemi su uvijek u konačnici financijske prirode.Sami proizvođači boja naglašavaju sistem rada IMPREGNACIJA-GLET-BOJA.Nikad obrnuti redoslijed,a sama impregnacija na loše ili stare podloge prije boje.:kava:

maler & CO.
04.03.2011., 12:14
Koja je to marka STO? Upisala u google, ali mi ništa ne pokazuje? Zahvaljujem na odgovoru :)

http://www.sto.com/evo/web/sto/4061_HR

maler & CO.
04.03.2011., 12:26
@Maler
Slažem se da ljudi prvo gledaju cijenu, a zanemaruju kvalitetu, ne razmišljaju o tome što dobivaju za najnižu cijenu, no to je nažalost tako.
Što se tiće cijene Trenda od 140 kn...ne znam gdje ti nabavljaš materijal, ali ja ga dobijem za cca 98 kn, a to mi je onda skoro dupla razlika u odnosu na Dulux.

Cijenu sam našao na interentu (neki centar). Radio sam nekada i sa Goldom i sa Caparlovim Maleritom, pa Kemobojinom zamiješanom itd. Iskreno, ne bih se nikada više vraćao na iste proizvode.

javašluk
04.03.2011., 14:19
Ljudi mene bi zanimalo da li tko ima kakva znanja o korištenju onih šprica za nanošenje boja?
Ako netko zna nešto o samim tim špricama, proizvodače, cijenu kvalitetu? Vrstu laka koji je najbolje za koristiti i one neke "sitne štosove" koji se pojavljuju u tim pričama (razredživači i sl.)?
Naime, razmišljam o nekim kreacijama pa bi možda neke drvene a i površine od "ultrapasa" prebojao auto-lakom? Mislim nije to ništa novo, poznate su mi priče o korištenju auto-laka na kuhinjskim elementima. Čak štoviše osobno mi je jedan autolakirer pokazivao kako je prešpricao vrata od kuhinjskih elemenata auto-lakom proizvodžača MaxMeyer (znam, prilično skupa boja), ali to su profesionalni uvijeti, mene zanima za šemu amaterskog rada, pa bi molio da mi napišete nešto o tome, lak čijeg proizvodžača koristiti i kako s špricom i uvijete rada? Također bi me zanimalo i eventualno korištenje mat laka?

Mislim vidio sam kako ljudi po svom dvorištu u vlastitoj režiji špricaju prikolice,ali doslovno samo vidio s udaljenosti, nisam prilazio proučavati detalje, a u jednoj prodavaonici boja mi je prodavač rekao da se za traktore koriste jednokomponentne boje? E sad....

javašluk
04.03.2011., 14:22
Ljudi mene bi zanimalo da li tko ima kakva znanja o korištenju oni šprica za naošenje boja?
Ako netko zna nešto o samim tim špricama, proizvodače, cijenu kvalitetu? Vrstu laka koji je najbolje za koristiti i one neke "sitne štosove" koji se pojavljuju u tim pričama (razredživači i sl.)?
Naime, razmišljam o nekim kreacijama pa bi možda neke drvene a i površine od "ultrapasa" prebojao auto-lakom? Mislim nije to ništa novo, poznate su mi priče o korištenju auto-laka na kuhinjskim elementima. Čak štoviše osobno mi je jedan autolakirer pokazivao kako je prešpricao vrata od kuhinjskih elemenata auto-lakom proizvodžača MaxMeyer (znam, prilično skupa boja), ali to su profesionalni uvijeti, mene zanima za šemu amaterskog rada, pa bi molio da mi napišete nešto o tome, lak čijeg proizvodžača koristiti i kako s špricom i uvijete rada? Također bi me zanimalo i eventualno korištenje mat laka?

Mislim vidio sam kako ljudi po svom dvorištu u vlastitoj režiji špricaju prikolice, a u jednoj prodavaonici boja mi je prodavač rekao da se za traktore koriste jednokomponentne boje? E sad....

zanny
04.03.2011., 16:39
A čuj, taj Trend 2,5 l košta koliko vidim oko 140 kn. Dulux 2,5 l je nekih 180 - 200 kn.

Sada koliko je to velika razlika pa i nije neka. S obzirom da ne vjerujem kako je Jub bolji od Duluxa.

Normalno, nije jeftina. I treba znati jednu stvar, nema kvalitetnog posla bez kvalitetnog materijala. A kvalitetan materijal, ipak košta. Nažalost ljudi danas gledaju samo cijene, misleći kako je svaka boja ista. A valjda ćemo i to nekako promijeniti. ;-)

jesi radio sa STO ? kako si zadovoljan ? kakva je cijena ?
tlače me da pređem kod njih

keramičar
04.03.2011., 19:48
jesi radio sa STO ? kako si zadovoljan ? kakva je cijena ?
tlače me da pređem kod njih

Koliko je meni poznati STO je vrhunska firma i imaju jako kvalitetne materijale.
Navodno su nešto skuplji, ali isto tako, navodno, toliko više i vrijede.

:ne zna:

zanny
04.03.2011., 22:55
Koliko je meni poznati STO je vrhunska firma i imaju jako kvalitetne materijale.
Navodno su nešto skuplji, ali isto tako, navodno, toliko više i vrijede.

:ne zna:

ma i ja sam to pročitao i čuo, ali ja volim to vidit iz prve ruke, a maler mi pari lik koji je manje više sve proba (mislim na piture)

toni7
05.03.2011., 07:02
Što se tiče fasada i fasadni boja firma STO je najjača na tržištu ali iskuplja oko 25%

djon vejn
06.03.2011., 11:14
"Samo informativno" sam već dovoljno rekao. Nije ovo tema ni razgovor o meni...

Ovdje je bitno da očigledno neki ne znaju karakteristike, namjenu i funkciju impregnacije, a onima koji imaju neko pitanje u vezi nje daju ponekada pogrešne odgovore.
To je bitno, a za mene i pomalo nevjerojatno da ti isti najvjerojatnije zarađuju za život baveći se profesijom u kojo je upotreba te iste impregnacije jedna od od najčešće korištenih radnji.

Kako drugačije protumaćiti odgovor da upotreba impregnacije može prouzročiti nastajanje fleka nakon nanošenja tamnijih nijansi završne disperzije jer se gotovo uvijek impregnacija neravnomjerno nanese na podlogu pa podloga postaje neravnomjerno upojna!!?? 'Alo majstori!!?

Pa valjda je prva i osnovna namjena impregnacije da podlugu (jednom kada podloga upije dostatnu količinu impregnacije u sebe da se zasiti istom i nakon toga se posuši)
učini kompletnu podlogu apsolutno jednako upojnom.
Zar nejednako debeli sloj suhe impregnacije na podlozi znači i nejednako debeli sloj
završne disperzije na osušenoj impregnaciji!!?? 'Aloooo!! Pa tko vas je to učio i gdje?
Potpuno pogrešno, potpuno!
Osušena impregnacija NE upija završnu disperziju cijelim svojim volumenom, već je njena upojnost završne disperzije uvijek ista, ma koliko na nekim mjestima pregletana, ožbukana ili betonska podloga upila više impregnacije, jer osušena
impregnacija završnu disperziju u sebe upija samo u svom površinskom sloju, ćija je debljina izražena u desetim dijelovima mikrona!
Debljina površinskog sloja osušene impregnacije koji upija završnu disperziju je na cijeloj premazanoj pa osušenoj podlozi ISTA, pa je nemoguće da je na nekim mjestima podloga tretirana impregnacijom upila više, a neka manje završne disperzije. To je potpuni nonsens za svakoga tko zna ćemu služi impregnacija i koje su joj karakteristike i namjena.
To je upravo dijametralno suprotno onome što impregnacija ćini!

Kad smo već kod fleki "zbog" upotrebe impregnacije...onda evo razlog kako bi se to eventualno moglo dogoditi, a za koji je kriv iskljućivo "majstor"....
Jedino što se moglo dogoditi pri upotrebi impregnacije, a da ima za rezultat flekavu površinu nakon nanošenja završne disperzije je to da se završna disperzija nanosila na nedvoljno osušenu impregnaciju... jedino to.
Zašto?
Zato jer jedino taj slučaj ne aktivira funkciju impregnacije da osušena impregnacija postaje jednako upojna cijelom svojom površinom, tj neosušena impregnacija se u dodiru sa disperzijom sa njom miješa tj stapa cijelim svojim volumenom te tim putem prodire i u samu podlogu.
Kako podloga (pogotovo ona koja nije potpuno nova) najčešće nije jednako upojna, ista niti ne upije na svim mjestima jednaku količinu disperzije, a tada nastaju fleke...što je i potpuno logično, ali je i potpuno nelogično za to kriviti impregnaciju. Za ovakvu štetu isklučivi krivac je "majstor" koji nije prićekao dovoljno vremena da se impregnacija osuši.
Ovakvi slučajevi se mogu dogoditi iz samo dva razloga.
Prvi je da "majstor" ne zna koristiti impregnaciju. Ne zna sve njene karakteristike, pa jednostavno ne zna da treba ćekati da se impregnacija potpuno osuši.
Drugi je da se "majstoru" previše žurilo da završi pa nije ćekao da se impregnacija posuši, a to je najčešće u slučajevima kada je cijenu posla pogodio za kompletan posao do njegovog kraja, dakle ćim prije završi odradio je svoje i može "doma", ili ga ćeka slijedeći već dogovoreni posao koji što prije zapoćne prije će i njega završiti.

U bilo kojim od ovih slučajeva sama impregnacija definitivno nije kriva za flekavu površinu, kriv je "majstor", ma
koliko vi šutili o tome....

Soboslikar R
06.03.2011., 12:11
Lijep pozdrav svima, vidim da ovdje ima ljudi koji se razumiju, pa bih postavio nekoliko pitanja.
U postupku sam kompletnog renoviranja stana, pa je došlo na red krečenje. U većini prostorija sam već pokrečio jedanput a u nekima i dvaput perivim poliflorom (prije toga sam sve prošao ploiflorovom impregnacijom) i sada je sve bijelo. Sada mi je susjed bacio bubu u uho sa kvalitetnim dulux bojama a posebno za prostore kao što je hodnik, blagavaona i kuhinja.
I ja krenuo u istraživanje pa me zanima:
- mogu li sada na perivi poliflor ići sa dulux bojom i trebam li prije kakvu impregnaciju staviti
- mogu li plafone ostaviti u postojećem polifloru a samo na zidove staviti dulux
Pozdrav i hvala na odgovorima!

I Dulux je kao i perivi Poliflor - disperzija, boje na vodenoj osnovi jedna i druga pa su zato kompatibilne i može se Duluxom prelaziti preko Poliflora perivog.
Može i bez ponovnog impregniranja, bez problema, ali će manji utrošak Duluxa biti ako se preko Poliflora ponovno premaže sa impregnacijom.
Mogu plafoni ostati u Polifloru, a zidove sada u Dulux. Pomoć u takvim radovima su pik trake naljepljene na plafon za zaštitu i ravan prijelaz boja.

Inaće, nije samo Dulux jedini koji ima takve boje, dapače, za manje novaca ima također vrhunskih perivih disperzija u atraktivnim nijansama...

Ovdje je bitno da očigledno neki ne znaju karakteristike, namjenu i funkciju impregnacije, a onima koji imaju neko pitanje u vezi nje daju ponekada pogrešne odgovore.

U konkretnom slučaju impregnacija je potpuno bespotrebna i nama apsolutno nikakvu svrhu niti se dobiva išta s njom ! ! !
Osim šta poskupljuje i produžuje cjeli proces izvedbe radova!

Manje če se potrošiti Dulux-a,to nije istina,moj djone ! ! !

Osnovna namjena impregnacije,nije uopče potrošnja boje (odnosno to joj je zadnja rupa na svirali)... tako da si u pravu da neki nemaju pojma čemu služi impregnacija.

Ljepljenje trake prilikom odvajanja boja,jeli ti to tako radiš ili samo savjetuješ amatere da tako rade?

djon vejn
06.03.2011., 13:48
"Majstore"...nemam namjeru dalje ulaziti u beskonačne rasprave sa nekim tko u preciznosti dobivanja nijanse boje daje prednost ručnom mješanju nijansi pred kompjuterskom mješalicom, nekim tko smatra da impregniranjem podloge može uzrokovati završnu flekavost, da se u gore navedenom slućaju apsolutno ništa ne dobija impregnacijom i još tko zna kakvim sve nebulozama što sam ovdje proćitao...

Samo mi još reci da rukom vućeš prijelaze nijansi, a da su pik trake bespotrebne gluposti, i sve si me naučio... :)

djon vejn
06.03.2011., 14:04
Pa valjda je prva i osnovna namjena impregnacije da podlugu (jednom kada podloga upije dostatnu količinu impregnacije u sebe da se zasiti istom i nakon toga se posuši)
učini kompletnu podlogu apsolutno jednako upojnom.

Kao što vidiš "majstore", nisam naveo da je osnovna namjena impregnacije "potrošnja boje" (!?) ma što ti taj pojam značio (vjerojatno si mislio - ušteda boje ili manja potrošnja boje, no nebitno, navikao sam na svakakve "stručne" izraze kod tebe... :)), već ono što je gore napisano.

Zašto izvrćeš navode? Ne razumiješ napisano?

Ušteda završne boje je samo jedna od korisnih posljedica korištenja impregnacije.
Samo jedna od više korisnih...

Soboslikar R
06.03.2011., 19:35
Daj Maleru ako ti nije problem da objasniš svrhu nanošenja impregnacije na površinu koja je na friško obojana vodo perivom bojom,objasni zašto se to ne radi,več smo o tom pričali!

Jesi li Maleru ikada ljepio traku da bi odvojio dva tona boje na različitim površinama,i šta misliš o takvim "majstorima" i konačni izgled takvog odvajanja boja? Za mene je to čisti amaterizam :D
Mene su u školi učili da se ni na stolariju ne ljepi traka!

Nijansiranje boje na ruke kada se rade veči objekti je priča za sebe,ali treba raditi nešto veče od sobice ili stančića i kupiti veču količinu istog tona boje da bi se došlo do takvih spoznaja.

Tako da ču bolje i jeftinije zamješat na ruke,nego ovi u mješaoni!

Ali za tako nešto treba znati šta su,i kako se dobivaju primarne,sekundarne,tercijarne boje...

zanny
06.03.2011., 20:31
Daj Maleru ako ti nije problem da objasniš svrhu nanošenja impregnacije na površinu koja je na friško obojana vodo perivom bojom,objasni zašto se to ne radi,več smo o tom pričali!

Jesi li Maleru ikada ljepio traku da bi odvojio dva tona boje na različitim površinama,i šta misliš o takvim "majstorima" i konačni izgled takvog odvajanja boja? Za mene je to čisti amaterizam :D

Nijansiranje boje na ruke kada se rade veči objekti je priča za sebe,ali treba raditi nešto veče od sobice ili stančića i kupiti veču količinu istog tona boje da bi se došlo do takvih spoznaja.

Ali za tako nešto treba znati šta su,i kako se dobivaju primarne,sekundarne,tercijarne boje...

e a sadi si se bas n.sr.

kako bi ti odvojio boje recimo ovdi ?

http://img6.imageshack.us/img6/637/200904090318.th.jpg (http://img6.imageshack.us/i/200904090318.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

pinelom ?
pinel je kod nas zabranjena stvar jer kvari strukturu naspram ostaloga zida

šta se tiće mješanja boja, isplativosti, pa ne plačaš nijansiranje ti nego stranka, kod mene u ponudi stoji da se nijansiranje posebno naplačuje.

ppart
06.03.2011., 20:54
e a sadi si se bas n.sr.

kako bi ti odvojio boje recimo ovdi ?

http://img6.imageshack.us/img6/637/200904090318.th.jpg (http://img6.imageshack.us/i/200904090318.jpg/)

pinelom ?
pinel je kod nas zabranjena stvar jer kvari strukturu naspram ostaloga zida

šta se tiće mješanja boja, isplativosti, pa ne plačaš nijansiranje ti nego stranka, kod mene u ponudi stoji da se nijansiranje posebno naplačuje.

I npr.
Bez lasera,
od oka...
:D

djon vejn
06.03.2011., 21:16

:)

Zanimljivo...

Kako su to objasnili, tj što su rekli zašto se to točno ne radi?

Soboslikar R
06.03.2011., 21:22
Daj zany ponovo pročitaj šta sam napisao (na različitim površinama)! ! !

Na šta bi to ličilo (tvoj slučaj) kad bi iša bez trake :rofl:

Kad sam radija stolariju nikad u životu nisam zaljepija pik traku na staklo!

U školi takve stavri NISU DOPUŠTENE barem nisu bile kad sam ja išao,tako da MORAŠ na ovaj način naučit ili nikako!

Pinel kvari strukturu,pa dođeš s valjkom na dva mm od kraja i šta ti kvari strukturu,dva mm daj zany nemoj molim te nemoj ke...

Ali očeš reč da kad mažeš cjeli zid ljepiš na ostale traku po rubu,ja to nikad u životu nisa zaljepija ili kad je plafon u bjelo zidovi u boji ljepiš traku na plafon? ? ?

djon vejn
06.03.2011., 21:38
U školi takve stavri NISU DOPUŠTENE barem nisu bile kad sam ja išao,tako da MORAŠ na ovaj način naučit ili nikako!

Pa dobro, a zašto nisu dopuštene? Razlog? Nastane neka šteta? Loš rezultat? Što?

Soboslikar R
06.03.2011., 22:02
Šta si ono rekao,koje si struke?
Nisam te samo ja to pitao,pa ljepo odgovori ljudima.

maler & CO.
07.03.2011., 15:23

Pozdrav Soboslikaru. Iskreno, ne bih se miješao u nikakve kombinacije rasprava.

Ovdje mogu samo postaviti što i kako nešto radim i kako to na kraju izgleda. Opisati postupak i to je to.

Ako nekoga zanima neka pročita, ako ne zanima opet dobro. U svemu drugom dalje od toga, ne bih sudjelovao. LP

zanny
07.03.2011., 18:42
Daj zany ponovo pročitaj šta sam napisao (na različitim površinama)! ! !

Na šta bi to ličilo (tvoj slučaj) kad bi iša bez trake :rofl:

Kad sam radija stolariju nikad u životu nisam zaljepija pik traku na staklo!

Pinel kvari strukturu,pa dođeš s valjkom na dva mm od kraja i šta ti kvari strukturu,dva mm daj zany nemoj molim te nemoj ke...

Ali očeš reč da kad mažeš cjeli zid ljepiš na ostale traku po rubu,ja to nikad u životu nisa zaljepija ili kad je plafon u bjelo zidovi u boji ljepiš traku na plafon? ? ?

naravno da ljepim traku na plafon, kako bi inaće dobio ravnu crtu, i kako bi drugačije izbjegao pinelade

http://img850.imageshack.us/img850/3504/201009066101.th.jpg (http://img850.imageshack.us/i/201009066101.jpg/)
http://img717.imageshack.us/img717/6995/201009076107.th.jpg (http://img717.imageshack.us/i/201009076107.jpg/)

češće radimo prekid ispod plafona recimo 5 cm
a to šta si učija u školu obisi mačku o rep, ja sam učija u školi elektromotore koji su bili van upotrebe 40 godina kad sam iša u školu (a iša sam prije 15 20 godina)

Soboslikar R
07.03.2011., 20:19
a to šta si učija u školu obisi mačku o rep

Oču samo zato šta si ti reka tako.

Jesi li ti ikada iti jedan jedini ton neke boje pokušao zamješat na ruke,a da u njega idu dvije ili više boja,nisi.Jesi li ikada radio imitaciju drva,mramora...Zato to i govoriš ti i svi ostali,koji tako misle.A takve se stvari u školi uče! ! !

Radija sam po cijeloj Hrvatskoj upoznao more majstora kako vrhunskih tako i potpunih amatera koji su se prestavljali kao majstori.

Interesantno je da,niti jedan jedini vrhunski majstor nije nikada ljepio traku da bi odvajao boje na različitim površinama,tako da dolazim do zaključka,a tako su me i učili da to rade samo amateri koji nemaju "ruku" pa prodaju priču da je tako bolje,ravnije...priče za malu djecu.
Treba znat izvuč liniju bez trake,ništa drugo i sigurno bolje izgleda nego s trakom!

U mojoj struci koju kao svi znaju raditi,ništa se nije promjenilo,šta se tiče alata s kojim se alatima radilo prije radi se i danas!

Ljepljenje traka,kompjutersko mješanje boja...treba znat bez toga radit.

Kad sam ja počinjao Polifiks se mješao sa štapom dan unaprijed,kompjutersko mješanje :rofl:,takve stvari treba jednostavno ZNATI napraviti,imat "ruku".

To je iz mog iskustva.

Ma pišite šta očete neču se više uopče obazirat.

Soboslikar R
07.03.2011., 20:22
Pozdrav Soboslikaru. Iskreno, ne bih se miješao u nikakve kombinacije rasprava.

Ovdje mogu samo postaviti što i kako nešto radim i kako to na kraju izgleda. Opisati postupak i to je to.

Ako nekoga zanima neka pročita, ako ne zanima opet dobro. U svemu drugom dalje od toga, ne bih sudjelovao. LP

Pošteno.

zanny
07.03.2011., 20:30
Oču samo zato šta si ti reka tako.

Jesi li ti ikada iti jedan jedini ton neke boje pokušao zamješat na ruke,a da u njega idu dvije ili više boja,nisi.Jesi li ikada radio imitaciju drva,mramora...Zato to i govoriš ti i svi ostali,koji tako misle.A takve se stvari u školi uče! ! !

Radija sam po cijeloj Hrvatskoj upoznao more majstora kako vrhunskih tako i potpunih amatera koji su se prestavljali kao majstori.

Interesantno je da,niti jedan jedini vrhunski majstor nije nikada ljepio traku da bi odvajao boje na različitim površinama,tako da dolazim do zaključka,a tako su me i učili da to rade samo amateri koji nemaju "ruku" pa prodaju priču da je tako bolje,ravnije...priče za malu djecu.
Treba znat izvuč liniju bez trake,ništa drugo i sigurno bolje izgleda nego s trakom!

U mojoj struci koju kao svi znaju raditi,ništa se nije promjenilo,šta se tiče alata s kojim se alatima radilo prije radi se i danas!

Ljepljenje traka,kompjutersko mješanje boja...treba znat bez toga radit.

Kad sam ja počinjao Polifiks se mješao sa štapom dan unaprijed,kompjutersko mješanje :rofl:,takve stvari treba jednostavno ZNATI napraviti,imat "ruku".

To je iz mog iskustva.

Ma pišite šta očete neču se više uopče obazirat.

ma u ostalom svak radi kako radi, bitno da su stranke zadovoljne i da šire glas, nije bitno jel ti vučeš pinelom ili mi valjkom

cd_covers
07.03.2011., 23:22
Mene konkretno zanima zašto je loše stavljati pik traku kad radiš prelaz između dvije boje i zašto je bolje raditi bez toga.
Tako se učilo u školi, svi majstori tako rade i sl. mi nije argument, htio bi čuti objašnjenje.
Molim bez nepotrebnog flame-a ako će netko odgovarati samo argumenti i konkretna objašnjenja.

Humana dolina
08.03.2011., 06:37
Mi koji se ne bavimo profesionalno takvim poslovima nemamo izbora i dvije boje odvajamo pik trakom!
Ne znam kako bi to ispalo da radimo bez trake...u biti znam:facepalm:

Soboslikar R
08.03.2011., 15:52
Mene konkretno zanima zašto je loše stavljati pik traku kad radiš prelaz između dvije boje i zašto je bolje raditi bez toga.
Tako se učilo u školi, svi majstori tako rade i sl. mi nije argument, htio bi čuti objašnjenje.
Molim bez nepotrebnog flame-a ako će netko odgovarati samo argumenti i konkretna objašnjenja.

Ako jedan zid ide u dvije boje to je druga stvar,naravno da če se ljepiti traka.
Iako se i to prije radilo bez trake.

Ako misliš recimo plafon u jednu boju a zidovi u drugu,objasnit ču ti večeras sada nemam vremena.

Soboslikar R
08.03.2011., 15:55
ma u ostalom svak radi kako radi, bitno da su stranke zadovoljne i da šire glas, nije bitno jel ti vučeš pinelom ili mi valjkom

:top:

maler & CO.
08.03.2011., 16:44
Ako imate odstupanja linije stropa, i ako vučete kistom bez trake, kakva je linija spoja stropa i zida, takva je linija i koju ćete izvući. Kada vučete tako kist, koristite potisak gornje plohe.

Ako Vam se da vući kistom, za to je najbolji kist s odrezanim kosim vrhom i dlakom koja je stanjena na samome vrhu. Za klasične boje, kist mješavina poliestera i prirodne dlake. Sama prirodna dlaka se u doticaju s vodom širi i nema nakon krakog vremena oštru finoću.

Suprotno ovome Svemu, je činjenica da je spojeve koji su savršeno ravni nakon žbukanja i nanošenja ostalih materijala nakon toga, danas skoro nemoguće naći.

Ja kada radim odvajanje bez napusta (znači nema 1cm i sl) a vidim da linija spoja nije ravna već valovita. Iscrtavam prvo olovkom niveliranu liniju. Širinu reguliram od onog dijela koji ima najveći napust. To radim aluminijskim ravnalom koje se koristi kao sistem libele (vage).

Tako dobijem liniju koja od stropa ima napust negdje 2mm a negdje možda 5mm. Pošto se u 90% slučajeva traži svjetlija varijanta stropa, bilo koji ton ako napravim ispod toga, vizualno ispadne savršeno ravan. Čista optička varka.

Traku lijepim točno da mi boja prekrije olovku. Obična boja inače ne prekriva olovku smao tako, ali ionako se koriste u ovim slučajevima tonirane kompjuterske akrilne boje. S kojima nema tih problema.

Uvijek ostaje pitanje što bi klijent radije želio? odvajanje toniranom bojom a da je linija na kraju neravna ili odvajanje da je linija tonirane boje ravna.

Izvući ravnu liniju u "praznom" prostoru gdje nema oslonca za kist, mislim da je nemoguće na neku optimalnu dužinu.

Stavljam primjer totalno neravnog stropa, i rješenja bez obzira što se vidi da je strop neravan. Znači odabir najbolje vizualne solucije. Siva boja je cijelom dužinom širine 10 cm. A sada ako se nekome ne sviđa ta varijanta, ja u ovakvim slučajevima bolju ne znam. Strop je inače bijeli, tu izgleda tamniji.

http://img825.imageshack.us/img825/3368/p1010782t.jpg (http://img825.imageshack.us/i/p1010782t.jpg/)

maler & CO.
08.03.2011., 16:53
Traku inače koristim i u stolariji, pogotovo pri polegnutim prozorima. Većinom za zaštitu pa da nema kasnije čiščenja. Skidam ju tako da je zarezujem skalpelom jer bi u suprotnome mogla povući lak koji se uvijek nataloži na spoju staklarskog kita i stakla.

U nekim drugim situacijama stolarije, odvajanje boja, odvajanje letvica u nekom drugom stilu, bez trake precizno obaviti takvu zadaću nije baš moguće.

Jedini je problem, često ponavljanje postupka lijepljenja i skidanja trake. Jer se ne ostavlja, kako bi se nakon svakog novog naliča imao uvid u stanje linije.

Soboslikar R
08.03.2011., 19:14
Traku inače koristim i u stolariji, pogotovo pri polegnutim prozorima. Većinom za zaštitu pa da nema kasnije čiščenja. Skidam ju tako da je zarezujem skalpelom jer bi u suprotnome mogla povući lak koji se uvijek nataloži na spoju staklarskog kita i stakla.

U nekim drugim situacijama stolarije, odvajanje boja, odvajanje letvica u nekom drugom stilu, bez trake precizno obaviti takvu zadaću nije baš moguće.

Jedini je problem, često ponavljanje postupka lijepljenja i skidanja trake. Jer se ne ostavlja, kako bi se nakon svakog novog naliča imao uvid u stanje linije.

Sve stoji.

Eto zašto ne ljepim traku.Lakše mi je pazit nego zaljepi,odljepi,zaljepi...
Sto komplikacija s trakom.

Zato mi je sve draže kad vidim stolariju dat petama vjetra,puno posla malo novaca,a nitko ne cjeni vrhunski napravljen posao.

toni7
08.03.2011., 19:16
Ja sam kupio u Bauhaus-u valjak sa kojim rješavam takve stvari bez trake.Znači odvajanje boja strop-zid ili zid-zid.Valjak je mali(10 cm)na jednoj strani ima plastiku koja je pomična,kada hoćeš valjak namočiti plastiku makneš u stranu,kada farbaš plastiku vrati do valjka i ta plastika je u biti zaštiti da se druga strana nebi zmazala.Kut se dobije ravan i čist.Stim valjkom sam lani napravio barem 2000 m2 i dan danas je dobar.Platio ga 100 kn.

ppart
08.03.2011., 19:25
Vidio sam taj valjčić po dučanima.

Dali imaš koju fotogafiju zida
koji je bojan s tim valjkom.

Soboslikar R
08.03.2011., 19:28
Ja sam kupio u Bauhaus-u valjak sa kojim rješavam takve stvari bez trake.Znači odvajanje boja strop-zid ili zid-zid.Valjak je mali(10 cm)na jednoj strani ima plastiku koja je pomična,kada hoćeš valjak namočiti plastiku makneš u stranu,kada farbaš plastiku vrati do valjka i ta plastika je u biti zaštiti da se druga strana nebi zmazala.Kut se dobije ravan i čist.Stim valjkom sam lani napravio barem 2000 m2 i dan danas je dobar.Platio ga 100 kn.

Ali,ako mislimo na isti valjak on se odmiče od ruba za debljinu plastike,par mm.?

Ne dobije se isti efekt kao s pinelom,s njim nemožeš iči do samog ruba?

toni7
08.03.2011., 19:36
Žao mi je nemam, do sada se nisam bavio fotografijama ali morat ću početi.Meni je za valjak rekao jedan lik koji radi vani(D)i stvarno valjak je za 10.Kad ga probaš javi dali sam bio u pravu

toni7
08.03.2011., 19:38
Ali,ako mislimo na isti valjak on se odmiče od ruba za debljinu plastike,par mm.?

Ne dobije se isti efekt kao s pinelom,s njim nemožeš iči do samog ruba?

U pitanju je jedan milimetar i to se uopće ne primijeti

Soboslikar R
08.03.2011., 19:47
U pitanju je jedan milimetar i to se uopće ne primijeti

Zavisi koliki je kontrast boja,može i jedan mm bit previše.

Ovo šta sam ja vidio je negdi 2 mm ili više,to je meni osobno previše.

toni7
08.03.2011., 20:01
Po meni to je alat koji treba imati i rješava puno toga i bez sumnje treba ga kupit

ppart
09.03.2011., 14:08
Žao mi je nemam, do sada se nisam bavio fotografijama ali morat ću početi.Meni je za valjak rekao jedan lik koji radi vani(D)i stvarno valjak je za 10.Kad ga probaš javi dali sam bio u pravu

Morati češ. :D
Baš me interesira, uvijek sam bio za "nove" alate.

cd_covers
09.03.2011., 14:27
Znači zaključak svega je da je pitanje kist ili pik traka samo pitanje osobnog izbora i nekog "dokazivanja" majstorstva.

Za nas koji nemamo kistove koje poznamo i nismo dovoljno dobri majstori bolje je ne praviti se pametan i staviti pik traku.

A i tako ne moramo brinuti oko različite strukture boje.

zanny
09.03.2011., 19:04
Znači zaključak svega je da je pitanje kist ili pik traka samo pitanje osobnog izbora i nekog "dokazivanja" majstorstva.

Za nas koji nemamo kistove koje poznamo i nismo dovoljno dobri majstori bolje je ne praviti se pametan i staviti pik traku.

"tako je" povikaše seljaci, zalipi traku i skini je odma po završetku pituravanja

maler & CO.
09.03.2011., 20:15
Morati češ. :D
Baš me interesira, uvijek sam bio za "nove" alate.

Ima na YTB-u ta šema s nekim plastičnim graničnikom. Mislim da su to samo priče.

maler & CO.
09.03.2011., 20:16

Mislim da nisi shvatio, traka se itekako koristi.

Gregaj
09.03.2011., 20:55
Imam kolegu koji je koristio Dulux boje i u početku je bio je prezadovoljan. No sada nakon druge godine žali se na pucanje oko radijatora. Kako on navodi, boja se jednostavno počela odvajati od podloge, kao kad se tapeta odljepljuje.
Malo sam gledao po tehničkim karakteristikama i tamo se navodi pod Temperaturna otpornost: nije pogodan za grijane površine.

Imali li netko takvih iskustava i hoće li biti problema oko radijatora.

Pozdrav i unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

maler & CO.
09.03.2011., 21:16
Imam kolegu koji je koristio Dulux boje i u početku je bio je prezadovoljan. No sada nakon druge godine žali se na pucanje oko radijatora. Kako on navodi, boja se jednostavno počela odvajati od podloge, kao kad se tapeta odljepljuje.
Malo sam gledao po tehničkim karakteristikama i tamo se navodi pod Temperaturna otpornost: nije pogodan za grijane površine.

Imali li netko takvih iskustava i hoće li biti problema oko radijatora.

Pozdrav i unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Možda je problem u nečem drugom. Ne znam koja bi temperatura to trebala biti da zagrije zid pa da se boja odlijepi.

Ja sam tu kod sebe u kvartu prebojao Duluxom direktno radijatorske bakrene cijevi, samo oprao prije. Nije neka kvaliteta, ali je bilo džabalesku tek toliko.

Eno ih stoje petu godinu, jedino je boja oštećenja od udaraca stolicama, jer je to kafić.

ppart
09.03.2011., 21:18
Ima na YTB-u ta šema s nekim plastičnim graničnikom. Mislim da su to samo priče.

Budemo vidli...:mig:

maler & CO.
10.03.2011., 06:48
Budemo vidli...:mig:

Našao sam, tekstura inače lagano "blato"...:D

http://www.youtube.com/watch?v=qMabMjpqwpA&tracker=False

cd_covers
10.03.2011., 08:19
Mislim da nisi shvatio, traka se itekako koristi.

Za razdijeliti dvije boje na okomici naravno, to i nije sporno, i takve slične primjene gdje rukom ne možeš dobiti pravilnu liniju, ili ovaj tvoj slučaj sa kosim stropom.

Mislio sam za kuteve, za odvajanje stropa i zida kad je sve ravno, za farbanje uz neki štok i sl....

Naravno da mi koji nismo soboslikari nema šanse bez trake da uredno napravimo i tako uvijek ljepim traku tamo gdje želim ravnu liniju ili ne želim zafarbati štokove i sl.

Pikabou
10.03.2011., 09:08
Molila bih ako mi može koja dobra duša ovdje pomoći: na zidovima imam valit, sad bih ga skinula ali nemam neku pametnu ideju kako, osim sa šmirgl papirom i špahtlom. Ima li jednostavnije odnosno pametnije rješenje?

ppart
10.03.2011., 10:29
Molila bih ako mi može koja dobra duša ovdje pomoći: na zidovima imam valit, sad bih ga skinula ali nemam neku pametnu ideju kako, osim sa šmirgl papirom i špahtlom. Ima li jednostavnije odnosno pametnije rješenje?

Dali je to Rustikalna žbuka?

ppart
10.03.2011., 10:32

Pikabou
10.03.2011., 11:33
Dali je to Rustikalna žbuka?

Da. To je tankoslojna rustikalna žbuka. Razmišljala sam i o gletanju građevinskim ljepilom ali to bi željela izbjeći ako je ikako moguće.

Soboslikar R
10.03.2011., 16:57
Za razdijeliti dvije boje na okomici naravno, to i nije sporno, i takve slične primjene gdje rukom ne možeš dobiti pravilnu liniju, ili ovaj tvoj slučaj sa kosim stropom.

Mislio sam za kuteve, za odvajanje stropa i zida kad je sve ravno, za farbanje uz neki štok i sl....

Naravno da mi koji nismo soboslikari nema šanse bez trake da uredno napravimo i tako uvijek ljepim traku tamo gdje želim ravnu liniju ili ne želim zafarbati štokove i sl.

Gledaj,kad liniju izvlačiš po traci rub je oštar,neprirodan i ne prati liniju odvajanja zida i plafona koja nikad nije savršeno ranvna.

Kada isti rub izvlačiš sa pinelom rub je mekan,manje "bode oči",manje je primjetan,mekši je!
Pinelom možeš pratiti sitna odstupanja idealne linije razdvajanja zida i plafona,ili zida i zida,dok sa trakom to nemožeš.Nema da je linija malo na zidu pa malo na plafonu,šta je sa trakom slučaj.

Svak može (ja vjerujem) izvuč ravnu liniju tko ima strpljenja,trebat če mu duže vrememena i volje.
Jedino je bitno da se ne pokušava iz prve izvuč idealna linija,znači može biti tu i tamo malo nedostataka.Na drugoj ruci se linja dovede 100% u red.

Ja takve stvari radim sa najobičnijim pinelom nikakvi rezani i to.

Iako pretpostavljam da bi amateru bilo lakše sa rezanim pinelom,možda :confused:

toni7
10.03.2011., 17:02

Ovo što sam ja kupio u Bauhausu još je jednostavnije ali vrlo praktično.1oo kuna vrijedi svake kune

law_os
10.03.2011., 23:10
Evo i mene u pripremama za maleraj.

Dakle, prostor je vrlo dobro ožbukan (strojna žbuka) i trebao bih napraviti prvo krečenje. Što mi savjetujete, ima li neka preporuka o redoslijedu radnji i nekim posebnim premazima. Možda da odradim jednu ruku gletanja, mada mislim da nije potrebno. Koliko puta treba premazati zidove i plafon? Čije su boje kvalitetne? Hvala

Iva.B
11.03.2011., 15:40
Imam naslikane grafite (auto sprejevima) u prostoru pa me interesira kako bi to ofarbali da se ne maže točnije da se doslovce može zmazanoća oprati sa mokrom krpom ali 100%.Upotrebljavali smo neke kao fol perive na zidovima gdje nisu grafiti ali to nije baš tako jer se boja ipak skida.I važno mi je da tra bezbojna boja ne diže postojeću boju od grafita.Hvala unaprijed.

robertinoo
11.03.2011., 21:25

Dakle, prostor je vrlo dobro ožbukan (strojna žbuka) i trebao bih napraviti prvo krečenje. Što mi savjetujete, ima li neka preporuka o redoslijedu radnji i nekim posebnim premazima. Možda da odradim jednu ruku gletanja, mada mislim da nije potrebno. Koliko puta treba premazati zidove i plafon? Čije su boje kvalitetne? Hvala

impregnacija,i onda 2-3 ruke obicne boje(tipa jupol). Za specijalne boje ovisi o boji. Gletanje,tesko je rec koliko je dobro strojna zbuka napravljena,ja sam vidio svakakvih poslova i "poslova". Preporucio bi da nakon prve ruke spahtlom lagano "ošeraš" zidove,da skines ona zrnca koja se nisu ljepo primila. Ako zelis ta to bude jos gladje,onda nakon prve ruke sve zidove proci brusnim papirom cca 120 granulacije

maler & CO.
12.03.2011., 13:48
Imam naslikane grafite (auto sprejevima) u prostoru pa me interesira kako bi to ofarbali da se ne maže točnije da se doslovce može zmazanoća oprati sa mokrom krpom ali 100%.Upotrebljavali smo neke kao fol perive na zidovima gdje nisu grafiti ali to nije baš tako jer se boja ipak skida.I važno mi je da tra bezbojna boja ne diže postojeću boju od grafita.Hvala unaprijed.

Nisam shvatio što u biti točno želite? bojati tu podlogu ponovno? bezbojnom bojom? šta je to ? lak nekakav ili sl?

Soboslikar R
12.03.2011., 16:36

Pretpostavka je da je GV-žbuka.

Špatulom se malo sastružu (pošeraju) sitne mrvice,ako ih ima,zatim se otpraši metlom,četkom...
Nakon toga se nanese impregnacija,kada se osuši možete bojati,dvije ruke bi trebale biti dovoljno. Možete bojati sa Jupolom ,Poliflorom,Caparol.

Gletovati možete a nemorate,ali bi bilo poželjno da gletujete ako mislite imati standardno zaglađene zidove,i samo u tom slučaju možete koristiti kvalitetnije vodoperive boje.

Žbuku nipošto brusiti brusnim papirom.

Soboslikar R
12.03.2011., 16:58
Nisam shvatio što u biti točno želite? bojati tu podlogu ponovno? bezbojnom bojom? šta je to ? lak nekakav ili sl?

Pozdrav kolega,hvala na informaciji za akril.

Evo sam se sjetio da si spominjao lak neki dan i lakiranje iz jedne ruke da to nije...

Evo kako to kod mene izgleda,sad zamisli da je podloga u istom tonu koji treba lakirati,pokrivnost izgled....

http://img146.imageshack.us/img146/2038/0803111340.th.jpg (http://img146.imageshack.us/i/0803111340.jpg/)

maler & CO.
12.03.2011., 22:51
Pozdrav kolega,hvala na informaciji za akril.

Evo sam se sjetio da si spominjao lak neki dan i lakiranje iz jedne ruke da to nije...

Evo kako to kod mene izgleda,sad zamisli da je podloga u istom tonu koji treba lakirati,pokrivnost izgled....

http://img146.imageshack.us/img146/2038/0803111340.th.jpg (http://img146.imageshack.us/i/0803111340.jpg/)

Koja je svrha pokrivnosti ako tako "zalijem" stolariju? kakav je to onda uopće posao?

http://img848.imageshack.us/img848/2038/0803111340.jpg (http://img848.imageshack.us/i/0803111340.jpg/)

law_os
12.03.2011., 23:55
Pretpostavka je da je GV-žbuka.

Špatulom se malo sastružu (pošeraju) sitne mrvice,ako ih ima,zatim se otpraši metlom,četkom...
Nakon toga se nanese impregnacija,kada se osuši možete bojati,dvije ruke bi trebale biti dovoljno. Možete bojati sa Jupolom ,Poliflorom,Caparol.

Gletovati možete a nemorate,ali bi bilo poželjno da gletujete ako mislite imati standardno zaglađene zidove,i samo u tom slučaju možete koristiti kvalitetnije vodoperive boje.

Žbuku nipošto brusiti brusnim papirom.

Da, u pitanju je gipsana žbuka, hvala na savjetu.:top:

Soboslikar R
13.03.2011., 16:51
Koja je svrha pokrivnosti ako tako "zalijem" stolariju? kakav je to onda uopće posao?

Prijo nije riječ o nikakvom "zaljevanju" buduči da ovaj primjer nije u nikakvom polegnutom položaju nije moguče ni "zaljevanje" jer bi se sve salilo,bilo puno suza!
Riječ je o kvalitetnom laku s kojim nije potrebno dva puta lakirat,ništa preskupo.

Tako da mi stvarno nje jasno s čim pojedinci rade koji tvrde da lakiranje jednim premazom nije moguče :ne zna: s čim onda rade na koji način :ne zna:

Posao je inače vrhunski,buduči da je lak isto takav i postignuta je optimalna debljina,buduči da je pokrio površinu točno onoliku koliku je napisao proizvođač.

Druga je stvar šta neki razrijede lak,pa se čude šta ne pokriva na nije kvalitetan itd.sve i svak im je kriv osim njih samih :kava:

Nije ti ni ista stvar dali mažeš sa pinelom ili sa valjkom,mislim na debljinu laka.
Ako mažeš sa pinelom (šta je ovdje slučaj) možeš deblje nanositi nego s valjčićem.

Soboslikar R
13.03.2011., 16:52
Da, u pitanju je gipsana žbuka, hvala na savjetu.:top:

Molim :D

maler & CO.
13.03.2011., 17:25
Prijo nije riječ o nikakvom "zaljevanju" buduči da ovaj primjer nije u nikakvom polegnutom položaju nije moguče ni "zaljevanje" jer bi se sve salilo,bilo puno suza!
Riječ je o kvalitetnom laku s kojim nije potrebno dva puta lakirat,ništa preskupo.

Tako da mi stvarno nje jasno s čim pojedinci rade koji tvrde da lakiranje jednim premazom nije moguče :ne zna: s čim onda rade na koji način :ne zna:

Posao je inače vrhunski,buduči da je lak isto takav i postignuta je optimalna debljina,buduči da je pokrio površinu točno onoliku koliku je napisao proizvođač.

Druga je stvar šta neki razrijede lak,pa se čude šta ne pokriva na nije kvalitetan itd.sve i svak im je kriv osim njih samih :kava:

Nije ti ni ista stvar dali mažeš sa pinelom ili sa valjkom,mislim na debljinu laka.
Ako mažeš sa pinelom (šta je ovdje slučaj) možeš deblje nanositi nego s valjčićem.

Valjkom većinom radim. Koji je to lak, koji ti koristiš?

iggy888
14.03.2011., 16:13
Uskoro krećem sa bojanjem unutrašnjih zidova (novi, bijeli) pa tražim mišljenja koju perivu boju odabrati, a da gotovi zid ne izgleda previše "industrijski". U Rijeci sam za sada naišao na Tikkurilu (Kalina Orehovica) i Bifix (Zamet). Zna li netko kakve su razlike između te dvije marke i zašto je Tikkurila 3 puta skuplja? Za 100m2 treba izdvojiti 200kn za Bifix Koloren i 600kn za Tikkurilu Joker. Ima li netko iskustva s Bifixom? Vidio sam kako izgledaju Tikkurila boje i zadovoljan sam viđenim, no ne znam kakva je ova Bifixova u usporedbi.

slavonka123
14.03.2011., 18:42
Pozdrav, mene zanima da li postoji neki bezbojni uljani premaz za zidove da se može prati? (za zid iznad ploče za kuhanje i sudopera)
možda od duluxa?
zid je već okrečen jednom bojom, sad samo trebam neku zaštitu za te dijelove?

i ne vezano uz zid, da li mogu prešpricati sive barske stolice crvenim auto lakom bez prethodne pripreme?
ova, samo siva
http://www.svetnamestaja.com/Uploads/Images/Proizvodi/Emu%20-%20B83%20-%20black.jpg
Hvala unaprijed dobrim ljudima na odgovoru :)

Soboslikar R
14.03.2011., 20:56

Hempelov,bilo koji samo ga nemoj previše razrijeđivat,mora bit malo "žilav".
Mana mu je šta žuti nakon nekog vremena,ali to i nije problem,mislim da znaš kako se to riješava.

U tome i je problem,s pinelom možeš duplo deblje nanosit lak,
a da ne procuri.Malo je sporije,teže,kompliciranije ali zato...:top:

Nikad u životu nisam lakirao dva puta,pa kakva god bila situacija prije početka radova!

iggy888
14.03.2011., 21:16
Uskoro krećem sa bojanjem unutrašnjih zidova (novi, bijeli) pa tražim mišljenja koju perivu boju odabrati, a da gotovi zid ne izgleda previše "industrijski". U Rijeci sam za sada naišao na Tikkurilu (Kalina Orehovica) i Bifix (Zamet). Zna li netko kakve su razlike između te dvije marke i zašto je Tikkurila 3 puta skuplja? Za 100m2 treba izdvojiti 200kn za Bifix Koloren i 600kn za Tikkurilu Joker. Ima li netko iskustva s Bifixom? Vidio sam kako izgledaju Tikkurila boje i zadovoljan sam viđenim, no ne znam kakva je ova Bifixova u usporedbi.

OK, nakon malo surfanja vidim da imaju u Dulux u Bauhausu. Cijena je negdje bliže Tikkurili.

Iskustva molim i zahvaljujem.

maler & CO.
15.03.2011., 01:13
Hempelov,bilo koji samo ga nemoj previše razrijeđivat,mora bit malo "žilav".
Mana mu je šta žuti nakon nekog vremena,ali to i nije problem,mislim da znaš kako se to riješava.

U tome i je problem,s pinelom možeš duplo deblje nanosit lak,
a da ne procuri.Malo je sporije,teže,kompliciranije ali zato...:top:

Nikad u životu nisam lakirao dva puta,pa kakva god bila situacija prije početka radova!

Mana je većini da žute nakon nekog vremena. Riješavam to s malo crne, ali niti to mi nije dalo nažalost rezultate kao oni koje sam dobio sa što tanjim nanosima.

Zato uvijek moram dva puta ići. Najbolje se pokazao zamiješani auto lak, ali i njega skoro pa da više nema u trgovinama.

Imam vrata i štok u kuhinji s auto lak šemom. Grijanje, para i sl. a evo treća godina, bijelo zadovoljavajuće. Čvrstoća bez komentara.

maler & CO.
15.03.2011., 08:08
OK, nakon malo surfanja vidim da imaju u Dulux u Bauhausu. Cijena je negdje bliže Tikkurili.

Iskustva molim i zahvaljujem.

Uzmi Dulux Diamond Mat u tonu koji želiš i to je to.

Veky
16.03.2011., 11:01
Maler, kakva je shema ako na zid sa lateks bojom hoću obojiti/prepraviti/pregletati i sl? Prvo mora lateks dolje?
Recimo ako se na zidu nešto renovira, ugrađuje i sl. i sad taj dio treba pokrpati, pogletati i zjednačiti s ostatkom zida i ponovno cijeli zid obojiti? Što ona sa preostalim dijelom zida pod lateksom? Samo ga nahrapaviti ili skidati skroz do neke žbuke/podloge?

hippych
16.03.2011., 12:08
Pozdrav... obnavljam staru kuću i sva vrata planiram ofarbati u bijelu boju, ali već jesu bijele boje, ali tu i tamo se ljušti i dobila je onaj staro-žućkasti ton.

Da ne duljim, zanima me, dali bi pogriješio ako bi stara vrata prešmirglao sa nekim grubljim šmirgl papirom i prešpricao dvokomponentnim špric kitom koji se koristi kao podloga za boje na autima, pa njega onda s finijim vodobrusnim pobrusio (standardna tehnika kod lakiranja auta...) i na njega akrilnu bijelu boju?-jel bi špric kit bio dobar za to?-pretpostavljam da pošto je dosta čvrst na autima, zašto nebi bio na vratima, ali me zanima mišljenje drugih koji su to možda radili na neki drugi način.

P.S. Špric kit bi stavljao samo zato jer želim potpuno ravnu površinu...bez sitnih udubljenja od ljuštenja stare boje i sl. ...

robi08
17.03.2011., 11:08
Ovako mene bi zanimala jedna tema, imam ju za maturalni rad pa ako mi tko može pomoći...predradnje i radnje na betonskim podlogama-tražio sam po internetu al nisam ništa našao točno vezano uz tu temu ! Pomoć ako može!

snakehunter
19.03.2011., 06:32
Ovako mene bi zanimala jedna tema, imam ju za maturalni rad pa ako mi tko može pomoći...predradnje i radnje na betonskim podlogama-tražio sam po internetu al nisam ništa našao točno vezano uz tu temu ! Pomoć ako može!

...odeš na samoborkinu stranicu i pogledaš tehničke listove za mineralquarc grund, betonfix , teranil extra....opisan sve, redosljed operacija i fizikalne karakteristike....samo prepišeš :lol:

Soboslikar R
20.03.2011., 11:14
Mana je većini da žute nakon nekog vremena. Riješavam to s malo crne, ali niti to mi nije dalo nažalost rezultate kao oni koje sam dobio sa što tanjim nanosima.

Zato uvijek moram dva puta ići. Najbolje se pokazao zamiješani auto lak, ali i njega skoro pa da više nema u trgovinama.

Imam vrata i štok u kuhinji s auto lak šemom. Grijanje, para i sl. a evo treća godina, bijelo zadovoljavajuće. Čvrstoća bez komentara.

Ja sam sa Hempelom prije jedno 8 godina i još nije požutilo.
Imaš od Hempela lak koji ne žuti!

maler & CO.
21.03.2011., 06:27
Ukoliko je netko slučajno vidio ovog čovjeka, info podaci su u članku. Tnx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/jeste-li-vidjeli-ovog-muskarca-u-zagrebu-nestao-sead-kukuruzovic/543226.aspx

majstorčina
21.03.2011., 07:05
Kakva je kvaliteta boje za unutarnje zidove genius pro ( u baumaxu je 10 litara 86 kuna a od 15 litara skoro 110 kuna ).

Just a Girl
23.03.2011., 10:56
postojeca sobna vrata su smedje boje, mislim da je to tresnja :o. a ja bi htjela da mi vrata pasu uz parket - izbijeljeni hrast. jel se mogu ta vrata ofarbat u neku boju koja bi odgovarala izbijeljenom hrastu? mm tvrdi da nema sanse jer to nije puno drvo, nego furnir :confused:.
vrata su navodno kvalitetna, puna i svi kazu da ih je steta mijenjati, a meni ta boja nikako ne odgovara i ne uklapa se u ostatak stana :(.

Soboslikar R
23.03.2011., 18:08
Pozdrav Maleru.

Daj mi reci od vodenih lakova i temeljnih boja,s kojima si radio.
Koja se pokazala najoptimalnija u odnosu cijene i kvalitete?

da-ra
23.03.2011., 22:57
Zanima me postoji li kakav načina da se štokovi od vrata (hrastovi, ofarbani tamnijom lazurom) ofarbaju svijetlom lazurom pošto su vrata svijetlija(boja bukve).

Čuo sam priče da bi prvo trebalo ofarbati bijelom lazurom i onda bojom kakva su i vrata.Molio bi meštre da mi pomognu nekim savjetom.

Hvala !

Soboslikar R
24.03.2011., 19:02
Evo ovdje imaš rješenje.

http://sr.belinka.com/belinka-belles/proizvodi/?izdelek=1&id=616

da-ra
24.03.2011., 19:35
Evo ovdje imaš rješenje.

http://sr.belinka.com/belinka-belles/proizvodi/?izdelek=1&id=616 Hvala meštre, budem probao kad još malo zatopli.:top:

djon vejn
24.03.2011., 19:39
Zanima me postoji li kakav načina da se štokovi od vrata (hrastovi, ofarbani tamnijom lazurom) ofarbaju svijetlom lazurom pošto su vrata svijetlija(boja bukve).

Čuo sam priče da bi prvo trebalo ofarbati bijelom lazurom i onda bojom kakva su i vrata.Molio bi meštre da mi pomognu nekim savjetom.

Hvala !

Proizvođać "Belinka", proizvod se zove "ilumina". "Ilumina" na tamnu lazuru, zatim svijetla lazura na "iluminu".

Soboslikar R
24.03.2011., 20:30
Hvala meštre, budem probao kad još malo zatopli.:top:

Soboslikar R
24.03.2011., 20:33
Proizvođać "Belinka", proizvod se zove "ilumina". "Ilumina" na tamnu lazuru, zatim svijetla lazura na "iluminu".

http://www.dogproductshop.co.uk/smile/jumping/jumping0047.gif (http://www.dogproductshop.co.uk)

maler & CO.
24.03.2011., 21:16
Pozdrav Maleru.

Daj mi reci od vodenih lakova i temeljnih boja,s kojima si radio.
Koja se pokazala najoptimalnija u odnosu cijene i kvalitete?

Iskreno, nekada sam dolazio i tražio boju na bazi vode. Tako sam probao Sve i svašta. Da sada pišem zašto da ili ne, nema smisla.

Danas, od vodenih temeljnih i lakova, najčešče uzimam Caparol. I Dulux High gloss, ako treba sjajni.

S obzirom na vremena, i da nitko nema prebijene pare. Čini mi se kako ću napraviti spin unazad, i početi opet koristiti klasične temeljne i lakove na bazi otapala.

A to znači Luxal i sl.

Eto, tako nažalost stvari stoje.

maler & CO.
24.03.2011., 21:26

Hvala !

Obrusi i jedno i drugo na nulu (sirovo drvo) i tretiraj jednakom lazurom po želji.

Pogađati tonove lazure i sl. se ne isplati. A štok bi ionako trebao rješavati temeljito.

Ili uzmi Sadolin superdeck u nekom tonu, pa opet bojaj i jedno i drugo zajedno. To ti opet nije kao klasična lazura.

A da su štokovi jedna vrsta drveta, a vrata druga. To nisam nikada čuo, mada je Sve moguće. Osim ako nisu vrata naknadno zamijenjena LP.

da-ra
24.03.2011., 22:31
Vrata su naknadno zamijenjena, zato i imam problem, probao sam brusiti štokove i bojati lazurom kakva su i vrata ali neuspješno.Probat ću još ove solucije što mi predlažete pa ću vidjet rezultat.Hvala svima na odgovorima.

Just a Girl
25.03.2011., 06:39
ovo sto ste savjetovali dari za stokove, jel se moze primijeniti i za moja tamna vrata koja bi htjela obojati u svijetiju boju :o?

maler & CO.
25.03.2011., 10:01
ovo sto ste savjetovali dari za stokove, jel se moze primijeniti i za moja tamna vrata koja bi htjela obojati u svijetiju boju :o?

Svjetlija nijansa može biti u dvije varijante. Prva je svjetlijom lazurom u prorodnom tonu drveta. Za to treba kako sam napisao ranije, drvo riješiti tamnijeg tona brušenjem ili prvo paljenjem ako je potrebno.

Znači golo drvo.

Drugi način je korištenjem lazure u boji, Sadolin superdeck. Ona ne daje efekt prirodnog drveta, ali naglašava kao i svaka lazura prirodne godove i sl.

maler & CO.
25.03.2011., 10:10
Vrata su naknadno zamijenjena, zato i imam problem, probao sam brusiti štokove i bojati lazurom kakva su i vrata ali neuspješno.Probat ću još ove solucije što mi predlažete pa ću vidjet rezultat.Hvala svima na odgovorima.

Pa normalno kada se radi o dvije različite vrste drveta. Probajte još vidjeti soluciju Belinke (Belton) kao predpremaz. I Beltop kao završni premaz.

U biti Beltonom sukladiti oba elementa u tonu, a finiširati Beltopom.

Ništa mi drugo više ne pada na pamet. LP

Just a Girl
25.03.2011., 11:12
Svjetlija nijansa može biti u dvije varijante. Prva je svjetlijom lazurom u prorodnom tonu drveta. Za to treba kako sam napisao ranije, drvo riješiti tamnijeg tona brušenjem ili prvo paljenjem ako je potrebno.

a jel se svako drvo moze rijesiti tamnog tona? i do koje mjere?
moja vrata su puna, furnirana, boja tresnje. a htjela bi da budu u boji izbijeljenog hrasta (ili bijeloj).

maler & CO.
25.03.2011., 15:18
moja vrata su puna, furnirana, boja tresnje. a htjela bi da budu u boji izbijeljenog hrasta (ili bijeloj).

Ne bih znao, nisam nikada izbijeljivao tako nešto na takvim vratima. Pitaj stolare ovdje na namještaju. Možda oni znaju.

Soboslikar R
25.03.2011., 15:48
Iskreno, nekada sam dolazio i tražio boju na bazi vode. Tako sam probao Sve i svašta. Da sada pišem zašto da ili ne, nema smisla.

Danas, od vodenih temeljnih i lakova, najčešče uzimam Caparol. I Dulux High gloss, ako treba sjajni.

S obzirom na vremena, i da nitko nema prebijene pare. Čini mi se kako ću napraviti spin unazad, i početi opet koristiti klasične temeljne i lakove na bazi otapala.

A to znači Luxal i sl.

Eto, tako nažalost stvari stoje.

Tako sam i mislio.

Ma bježi taman neki dan govorim kako izbjegavam radit stolariju,kad me čovjek zove za 80 m2,šta ču nemogu birat!

Radio bi sa vodenim pa me iz tog razloga zanima Caparol,koji?
Ili dulux kojim je lakše radit,koji više pokriva i cjena u konačnici,uglavnom optimalno riješenje bi mi bilo?
Netrebaš u detalje obrazlagat.

A luksal u boji je smeče samo tako,nikad više:rofl:,dok bjeli može proč.

Šta ne probaš sa Hempelom?

cd_covers
25.03.2011., 15:55

jeftinije je kupiti nova vrata nego to napraviti...trešnja je trešnja a hrast je hrast....jedno ne može biti drugo osim za majstore sa veliko M koji mogu nešto slično napraviti.

konkretno radi se o tehnici da se sirovi mdf pofarba da sliči kao drvo....

link (http://img2.imagetitan.com/img.php?image=33_dsc00998643.jpg)

Just a Girl
25.03.2011., 17:28
hvala puno :top:. a nista, morat cu ocito i vrata mijenjati :(

maler & CO.
25.03.2011., 18:58
Tako sam i mislio.

Ma bježi taman neki dan govorim kako izbjegavam radit stolariju,kad me čovjek zove za 80 m2,šta ču nemogu birat!

Radio bi sa vodenim pa me iz tog razloga zanima Caparol,koji?
Ili dulux kojim je lakše radit,koji više pokriva i cjena u konačnici,uglavnom optimalno riješenje bi mi bilo?
Netrebaš u detalje obrazlagat.

A luksal u boji je smeče samo tako,nikad više:rofl:,dok bjeli može proč.

Šta ne probaš sa Hempelom?

Caparol temeljna HAFTPRIMER 81,00 kn. Nek je duplo skuplja, ne bih je mijenjao danas za niti jednu temeljnu. Makar na vlastitu štetu.

Ima i recimo predpremaz za keramiku i staklo, ali nisam još probao : DULUX TRADE SUPER GRIP PRIMER

Lakovi :

Caparol PU-SATIN

Caparol PU-GLOSS

Dulux HIGH GLOSS

Caparol HEIZKORPER lak - za grijaća tijela

Caparol PU ALKYD - smola i poliuretan

Dulux SATINWOOD (nije ekološki)

Tesarol AQUA (to znaš, klasa niže)

Eto toga sam se sjetio. Cijene ne mogu točno reći, jer neke stvari sam koristio prije dosta vremena. Zaboravio sam na HEMPEL, koristio sam ga.

Što se tiče luxala i sličnih stvari.

Šta da radim? ljudi žele kvalitetan a jeftin posao.

Gdje TO postoji :ne zna:

Odnosno kako napraviti kvalitetan posao, bez kvalitetnog materijala? A materijal košta.

Ali bio posao i turbo jeftin, ljudi ionako na kraju dobiju točno ono što su platili. Vrijeme ionako pokaže da je to tako.

Radije ću onda raditi drvo jednom ili dva puta godišnje. Nego bacati pekmeze okolo, da za pet kuna dobiješ maltene neuništiv nalič s garancijom 20 godina... i čistim za sobom :D

Soboslikar R
26.03.2011., 20:19
Ma sve je meni jasno,osim na kraju koje je optimalno rješenje po tebi u svezi glede akrilnih lakova (kvaliteta,izdašnost,cijena...) točno koji proizvod s kojim si radio?

Hempel je najbolji,po meni od ovih...

Evo ovo ja u zadnje vrijeme ovo vučem sa sobom i miran sam znam da mogu grundirat šta poželim ako mi zatreba.Bakar,cink,drvo,pvc....cijena 80kn, pokazao mi se odličan :top:

http://img26.imageshack.us/img26/4459/1703110843.th.jpg (http://img26.imageshack.us/i/1703110843.jpg/)

Soboslikar R
26.03.2011., 20:39

Možda da štokove lakiraš da ti se ne vidi drvo,a vrata nekom lazurom koja ti odgovara,to se inače tako rješava.
Najjednostavnije,efektnije...

Meni je osobno to čak i ljepše,jer postoji puno više kombinacija...

da-ra
26.03.2011., 22:03
Možda da štokove lakiraš da ti se ne vidi drvo,a vrata nekom lazurom koja ti odgovara,to se inače tako rješava.
Najjednostavnije,efektnije...

Meni je osobno to čak i ljepše,jer postoji puno više kombinacija...

Vrata su furnir, može li se to lazurom bojati ?

Jeste mislili štokove da obojam lak lazurom ili lakom za drvo

presing
27.03.2011., 13:06
kupujem stroj za gletanje pa ako neko prodaje neka se javi.....

Soboslikar R
27.03.2011., 19:53
Vrata su furnir, može li se to lazurom bojati ?

Jeste mislili štokove da obojam lak lazurom ili lakom za drvo

Furnir se može bojati lazurom.
Samo nebih savjetovao da mažete lak lazuru,več običnu lazuru bez laka,ako nemate iskustva u radu s lakom.

Štokove sa lakom za drvo,ili polumat je meni osobno ljepši...

Rudolfa
28.03.2011., 14:02
Ne znam dali ću pitanje postaviti na pravom mjestu,ali nemam što izgubiti.

Imam grob napravljen - zidan od kamena,onako vide se fuge i kao nepravilne kamene cigle,prije petnaestak godina moj tata je to nažalost prebojao ,vjerojatno sa bojom za beton, sada se ta boja mjestimično ljušti,klesari se ne žele upuštati u to,kažu da ne znaju.Što mi je za raditi?

maler & CO.
28.03.2011., 14:50
Ne znam dali ću pitanje postaviti na pravom mjestu,ali nemam što izgubiti.

Imam grob napravljen - zidan od kamena,onako vide se fuge i kao nepravilne kamene cigle,prije petnaestak godina moj tata je to nažalost prebojao ,vjerojatno sa bojom za beton, sada se ta boja mjestimično ljušti,klesari se ne žele upuštati u to,kažu da ne znaju.Što mi je za raditi?

mislim da bi bilo najlakše pozvati nekoga tko ima stroj za pjeskarenje. Pa to očistiti.

Druge solucije ne znam.

Rudolfa
28.03.2011., 16:41
Hvala Maler:)

maler & CO.
29.03.2011., 17:38
Hvala Maler:)

Nema na čemu, ženo. :)

Just a Girl
30.03.2011., 11:24
htjela bi kuhinju ofarbati perivom mat bojom. dobila sam preporuke za dulux boje. tocnije eggshell boju, no ja ne bi htjela polumat nego bas mat. zanima me kakve su kvalitete ove druge dvije dulux perive boje: http://www.dulux.com.hr/index.php?base=proizvodi&id=155
imate li preporuku za neku drugu perivu mat boju, osim duluxa?

hvala puno.

ppart
30.03.2011., 11:32
Diamond matt

Just a Girl
30.03.2011., 11:59
koliko kosta ta boja :o? cisto da se znam pripremiti :).
procitala sam da treba uz tu boju kupiti i sredstvo za impregnaciju zida. koje je to tocno sredstvo?

ppart
30.03.2011., 12:10
Diamond matt
5l
350kn
cca. 40m2 u dva premaza

Ako su površine čvrste,čiste itd. i več bojane, impregnacija nije potrebna.

Inače Molto impregnacija ili Akrilna impregnacija npr. Jub

Just a Girl
30.03.2011., 12:19
hvala puno.

povrsina na koju ce ici boja je trenutno prekrivena plocicama.

ppart
30.03.2011., 13:17
Pločice čete skinuti...
Površina se mora obraditi po fazama, pripremiti za nanos boje.

mv27
05.04.2011., 09:57
Pozdrav!
Možda je već bilo govora o ovome..želim ofarbati dva zida spavaće sobe u crno. Zanima me koju farbu preporučate a da ne flekavi?

ppart
05.04.2011., 10:53
Dulux Vinil matt
ili
Dulux Diamond matt

mv27
05.04.2011., 11:13
Hvala! ;)

Polo 6n
05.04.2011., 11:44
na par mjesta na zidu boja se podigla
flekice sam izbrusija, premazano impregnacijom, pogletano, ponovo premazano impregnacijom
kad san prošao sa valjkom sa bojom sve se podiglo

šta sam loše napravija?

ppart
05.04.2011., 11:47
Hvala! ;)

ppart
05.04.2011., 12:00
flekice sam izbrusija, premazano impregnacijom, pogletano, ponovo premazano impregnacijom

šta sam loše napravija?

Dali ste zastrugali sve dijelove sa zida, koji se ne drže?
Prije gletanja i impregnacije?

Polo 6n
05.04.2011., 12:03
Dali ste zastrugali sve dijelove sa zida, koji se ne drže?
Prije gletanja i impregnacije?

da, sve do zida

ppart
05.04.2011., 12:08
Ja kad radim tako nešto, sastružem kompletnu boju.

Poravnam masom za poravnavanje ako je potrebno, i zagladim masim.
Naravno impregnacija prije i poslije.

zoki68
05.04.2011., 13:31

šta sam loše napravija?

A sušenje između faza rada?:kava:

robertinoo
05.04.2011., 20:41
sto se konkretno diglo?stara boja di nije ostrugana,ili onaj dio koji je pogletan?

cd_covers
06.04.2011., 09:19
Uskoro krećem u jedan projekt izrade dječjeg igrališta gdje ću trebati dosta lazurnih premaza pa sam malo usput gledao što se nudi po dućanima.

Kakavo je iskustvo vas majstora sa Sadolin, Benton i Bondex bojama.

Trebam kompletan sistem za zaštitu pohoblanog drveta (smreka) od temelja do lazure.

Bitna mi je kvaliteta, ali opet mi se ne troši novac bezveze na najskuplje ako nije potrebno.

pixel pixić
06.04.2011., 18:20
što se mene tiće jedna ruka beltona i jedna beltopa

djon vejn
07.04.2011., 21:23
Uskoro krećem u jedan projekt izrade dječjeg igrališta gdje ću trebati dosta lazurnih premaza pa sam malo usput gledao što se nudi po dućanima.

Kakavo je iskustvo vas majstora sa Sadolin, Benton i Bondex bojama.

Trebam kompletan sistem za zaštitu pohoblanog drveta (smreka) od temelja do lazure.

Bitna mi je kvaliteta, ali opet mi se ne troši novac bezveze na najskuplje ako nije potrebno.

Vjerojatno se radi o vanjskom igralištu, pa bi odmah otpisao lazure na bazi vode (Bondex...)
Konkretan izbor ovisi o buđetu.
Kemocid + Ultraton/Ultratop su u dobrom uloženo-dobiveno odnosu.
Ako se ima love onda Belles + Belton/Beltop radije nego Sadolin.
Ako je najbitnija niska cijena, a da baš nije zadnje smeće, onda Kemocid + Lazurit/Lazurit Lak.

cd_covers
08.04.2011., 00:25
Vjerojatno se radi o vanjskom igralištu, pa bi odmah otpisao lazure na bazi vode (Bondex...)
Konkretan izbor ovisi o buđetu.
Kemocid + Ultraton/Ultratop su u dobrom uloženo-dobiveno odnosu.
Ako se ima love onda Belles + Belton/Beltop radije nego Sadolin.
Ako je najbitnija niska cijena, a da baš nije zadnje smeće, onda Kemocid + Lazurit/Lazurit Lak.

Znači Belinka bolje nego Sadolin.

hcerinski
08.04.2011., 13:02
Pozdrav,

evo trebao bi malo savjeta oko skidanja boje, gletanja i bojanja.

Naime, u stanu mi je popucala boja na plafonu jer je curila voda sada bi ja to skinuo dolje, koliko ide, poravnao/pogletao, malo pobrusio mašinom i pobojao.

Da li sam sve dobro naveo? Može li mi netko pomoći malo nekim savjetom kako je što lakše i jednostavnije?

Koje proizvođače koristiti?

Inaće, kako skidate kompletnu boju sa zida? Znaći do žbuke? Kojim alatom to raditi i koje predradnje učiniti prije?

ppart
08.04.2011., 13:50
Prvo zaštitite sve što bolje najlonom.

Površinu namočite vodom.

Skidate slojeve tvrđom špahtlom. Do žbuke
Inače postoji špahtla za to koja se montira na teleskop.

Očistite sve detaljno.

Impregnirate.

Poravnate masom za poravnavanje ukoliko je potrebno.

Zagladite finom masom.
Obrusite pod reflektorom. Odprašite.

Impregnacija.

Bojanje u dva tanka sloja, kratkodlakim valjkom.

Materijali proizvođača Samoborka, Jub, Caparol
ili kvalitetniji Knauf, Molto Dulux

Soboslikar R
08.04.2011., 20:25
Znači Belinka bolje nego Sadolin.

Samo mali,opčeniti dodatak.

Lak lazure imaju duži vjek trajanja ali mana im je,ako se neredovito održavaju dolazi do pucanja,odnosno "listanja" laka.
Izgleda ružno i puno je teže ponovo dovesti površinu u "normalno" stanje.

Lakše je nanositi "običnu" lazuru,lakše je održavanje (brže,jednostavnije,jeftinije) može ga svaki amater nanositi,dok za lakiranje ipak treba nekakvo iskustvo (samim time cijena rada je uvečana).

augeN
09.04.2011., 22:58
trebao bih savijet:
izgorio mi je dio kuhinje i sad mi je cijela crna od čađe. kako da to okrečim? dal prvo moram odčađiti zidove i kako? inače kako je to friško gorilo, čađa na zidovima se da djelomično skinuti, samo neznam kako da ju skidam

pixel pixić
10.04.2011., 16:43
skinuti što više čađe,brisanje, pranje, struganje a nakon toga obavezno blok impregnacija

cd_covers
13.04.2011., 12:05
Samo mali,opčeniti dodatak.

Lak lazure imaju duži vjek trajanja ali mana im je,ako se neredovito održavaju dolazi do pucanja,odnosno "listanja" laka.
Izgleda ružno i puno je teže ponovo dovesti površinu u "normalno" stanje.

Lakše je nanositi "običnu" lazuru,lakše je održavanje (brže,jednostavnije,jeftinije) može ga svaki amater nanositi,dok za lakiranje ipak treba nekakvo iskustvo (samim time cijena rada je uvečana).

Daj mi molim te savjet što bi ti točno stavio....za sebe..

Raspitao sam se oko Belinke, kažu prodavači (iako je njihovo znanje upitno) da je najbolje Belles temelj, Belton pa gore Beltop.

Recimo moji drveni prozori su premazani nečim što nakon skoro 5 godina izgleda identično kao i prvog dana kad sam ih montirao.
Još 5 godina sigurno ih neću imati potrebe niti pipnuti, možda i više.

Koji je to proizvod nemam pojma, ali ispod njega se vidi struktura drveta.

Baš svake godine farbati to mi se ne bi dalo, mora postojati nešto što može izdržati par godina, a opet da nije katastrofa kad se treba farbati jednom.

Frendu smo radili prošle godine, farbao je sa sadolin temeljem i superdeck lazurom i nisam impresioniran kvalitetom.

augeN
13.04.2011., 12:12
skinuti što više čađe,brisanje, pranje, struganje a nakon toga obavezno blok impregnacija
hvala!

Soboslikar R
13.04.2011., 21:35
Daj mi molim te savjet što bi ti točno stavio....za sebe..

Raspitao sam se oko Belinke, kažu prodavači (iako je njihovo znanje upitno) da je najbolje Belles temelj, Belton pa gore Beltop.

Recimo moji drveni prozori su premazani nečim što nakon skoro 5 godina izgleda identično kao i prvog dana kad sam ih montirao.
Još 5 godina sigurno ih neću imati potrebe niti pipnuti, možda i više.

Koji je to proizvod nemam pojma, ali ispod njega se vidi struktura drveta.

Baš svake godine farbati to mi se ne bi dalo, mora postojati nešto što može izdržati par godina, a opet da nije katastrofa kad se treba farbati jednom.

Frendu smo radili prošle godine, farbao je sa sadolin temeljem i superdeck lazurom i nisam impresioniran kvalitetom.

Ja sebi (na moru) bojam isključivo s njihovim proizvodima.
Isto Belles temelj pa beltop,ali ako se prvi put boja bolje staviti belton radi toniranja.
Stavim lanenog ulja u svaki od premaza koji nanosim.
Premažem samo jednu ruku svako drugu godinu,stavim dosta ulja u boju,cjeli dan je na suncu,pa bolje da ima ulja teže se rasuši drvo.Na kontinentu mi presporo suši pa to ne radim,jedino u 7-8 mjesec

Bolje ti je ne čekati još 5 godina jer kad se drvo počme vizualno deformirat...bolje ga je na vrijeme zaštiti.

Lak lazure su dobre ako nisu na direktnom udaru sunca.

Uglavnom ovo je jedan od rijethik trenutaka u kojima se slažem sa trgovcima.

Svi hvale sandolin,a meni isto nije baš dobar,bolja mi je ova druga varijanta.

cd_covers
14.04.2011., 08:15
Ja sebi (na moru) bojam isključivo s njihovim proizvodima.
Isto Belles temelj pa beltop,ali ako se prvi put boja bolje staviti belton radi toniranja.
Stavim lanenog ulja u svaki od premaza koji nanosim.
Premažem samo jednu ruku svako drugu godinu,stavim dosta ulja u boju,cjeli dan je na suncu,pa bolje da ima ulja teže se rasuši drvo.Na kontinentu mi presporo suši pa to ne radim,jedino u 7-8 mjesec

Bolje ti je ne čekati još 5 godina jer kad se drvo počme vizualno deformirat...bolje ga je na vrijeme zaštiti.

Lak lazure su dobre ako nisu na direktnom udaru sunca.

Uglavnom ovo je jedan od rijethik trenutaka u kojima se slažem sa trgovcima.

Svi hvale sandolin,a meni isto nije baš dobar,bolja mi je ova druga varijanta.

Očito je to najbolje rješenje kompletan Belinka sistem.

Što se mojih prozora tiče ne znam što bi farbao uopće....samo takvo drvo bez zaštite kod nas na kontitnentu traje barem 15-tak godina a da mu se ništa ne dogodi (kod kuma na vikendici je prvi puta farbano nakon 17 godina).

A ovi moja stolarija je zaštićena sa nekim proizvodom koji nije lak ali je daleko bolji od svih ovih lazura koje se mogu kupiti u dućanu.
A točno što je to nemam pojma.

maler & CO.
14.04.2011., 10:01

Što se mojih prozora tiče ne znam što bi farbao uopće....samo takvo drvo bez zaštite kod nas na kontitnentu traje barem 15-tak godina a da mu se ništa ne dogodi (kod kuma na vikendici je prvi puta farbano nakon 17 godina).

A ovi moja stolarija je zaštićena sa nekim proizvodom koji nije lak ali je daleko bolji od svih ovih lazura koje se mogu kupiti u dućanu.

Da imam tvoj slučaj, uzeo bih Sadolin Extra. Pozdrav

cd_covers
14.04.2011., 14:01
Da imam tvoj slučaj, uzeo bih Sadolin Extra. Pozdrav

Našao sam na njihovim stranicama Product Data Sheets...

Uglavnom poanta je da ako želiš dobru zaštitu postupak je Base temelj, jednom Classic i 2x Extra.

Znači 4 premaza minimalno.

Provjeriti ću cijene za jedno mjesec dana kad budem to kupovao....mislim da tu nema velike razlike ako upotrijebiš sličan sistem...Belinka ili Sadolin.

Za ovaj Bondex nisam dosad bio čuo, ali i oni imaju iste tipove proizvoda tako da vjerujem da bi i to trebalo biti slično/isto.

vodomar
18.04.2011., 09:12
Pozdrav, novi sam na ovom forumu i imam jednu molbu: moram zaštititi staru drvenu klet koja je napravljena od hrastovine-dole planjke, gore daska+rogovi. Poznanik mi savjetuje iznutra ništa ili samo sadolin, a izvana smjese sadolina, starog motornog ulja i lož ulja, ali ne znam ni sastav ni broj premaza, ni način(prskanje, valjak?). napominjem da se u kleti ne spava i da nemam susjeda na 50m., pa ukoliko mogu dobiti pravi savjet oko omjera, ili prave tehnologije.
unaprijed hvala

djon vejn
18.04.2011., 20:42
Da li je građu na bilo kojem dijelu napao crv (sitne rupice)?
Sa ćime je do sada bilo mazano?

gimli
19.04.2011., 10:18
Imam novo strojno žbukane zidove skoro sve sa GV ,koji je točno redoslijed kod gletanja farbanja?Preporuke materijala molim?
Prvo na zid
-impregnacija -koja?
-gletanje,brušenje...
-pa onda opet impregnacija ,s čime?
-bojanje
-silikon oko vrata?
Kakva je situacija kupaone(strop GV) i kuhinja jedan zid cementna žbuka

Hvala unaprijed na pomoći

robertinoo
20.04.2011., 00:05

Belinka je odlicna,ali u zadnjih godinu-dvije su toliko poskupili da su postali jednostavno bezobrazno skupi. Mozes probati recimo sa Ultraton/Ultratop, radio sam dosta s njim,i solidan je materijal

cd_covers
20.04.2011., 09:17
Belinka je odlicna,ali u zadnjih godinu-dvije su toliko poskupili da su postali jednostavno bezobrazno skupi. Mozes probati recimo sa Ultraton/Ultratop, radio sam dosta s njim,i solidan je materijal

To sam vidio obilazeći trgovačke centre....Sadolin i Belinka su cijenama tu negdje, ovisno u kojem se dućanu gleda.
Trenutno još neću kupovati jer sam malo u zaostatku s projektom i idem na neko putovanje uskoro.
Nadam se da će u 5 mjesecu doći to na red.

zoki68
20.04.2011., 12:20
Možda bi trebalo pogledati i BORI lazure.

franst
21.04.2011., 11:49
Imam jedno pitanje da li na uljni Fasadex može ići sa fasadnom bojom na bazi vode naravno uz dobro datu impregnaciju akril emulziju ili Simpru.

dancica23
21.04.2011., 12:05
Bok, planiram obojiti stare drvene rolete pa me zanima kako da skinem staru boju i čime da obojim (htjela bi da bude boja jasena ili nešto slično).
Hvala

maler & CO.
24.04.2011., 15:32
Bok, planiram obojiti stare drvene rolete pa me zanima kako da skinem staru boju i čime da obojim (htjela bi da bude boja jasena ili nešto slično).
Hvala

Ovisi s čime ste ih ranije bojali. Uljanom valjda niste. Pošto su obično neke lazure u pitanju, treba ih dobro izbrusiti pa osvježiti.

Lazura u tonu po izboru. Materijala ima dosta na tržištu.

Sretan Uskrs ekipi sa SSM-a. :)

Soboslikar R
25.04.2011., 21:13
Imam jedno pitanje da li na uljni Fasadex može ići sa fasadnom bojom na bazi vode naravno uz dobro datu impregnaciju akril emulziju ili Simpru.

Mislim da možeš,ali zovni Chromos pa pitaj.

dancica23
26.04.2011., 07:30
Rolete su farbane pred 30 godina, a možda i više. Planiramo skinuti staru boju sa fenom ili Lavacolom. Šta je bolje?
S čime da ih osvježimo?

maler & CO.
26.04.2011., 09:15
Rolete su farbane pred 30 godina, a možda i više. Planiramo skinuti staru boju sa fenom ili Lavacolom. Šta je bolje?
S čime da ih osvježimo?

Čime su farbane, tada?

Hrc
27.04.2011., 11:23
Trebam pokrečiti sobu a kasnije i cijeli stan. Soba će biti u bijeloj boji a možda se promijeni mišljenje pa ide u nekakvu boju. Koju boju uzeti? Negdje nekakva akcija? Ne treba biti periva ali bi bilo dobro da ima nekakav fungicid u u samoj boji ili možda da se kupi posebno pa naknadno umiješa u boju?

Karboflor? Sipol? Cijena okvirno?

Koje valjke, penzle, teleskope uzeti i gdje? Akcija negdje?

Baumax Jupol ekonomik 100 kn 15l dostatno za 80 kvadrata.

Poliflor je 113 kn 15 litara.
Kakva je razlika?

maler & CO.
27.04.2011., 14:14
Trebam pokrečiti sobu a kasnije i cijeli stan. Soba će biti u bijeloj boji a možda se promijeni mišljenje pa ide u nekakvu boju. Koju boju uzeti? Negdje nekakva akcija? Ne treba biti periva ali bi bilo dobro da ima nekakav fungicid u u samoj boji ili možda da se kupi posebno pa naknadno umiješa u boju?

Karboflor? Sipol? Cijena okvirno?

Koje valjke, penzle, teleskope uzeti i gdje? Akcija negdje?

Baumax Jupol ekonomik 100 kn 15l dostatno za 80 kvadrata.

Poliflor je 113 kn 15 litara.
Kakva je razlika?

Uzmi onda Caparol Alpineweiss 176 kn za 120 m2. Pa miješaj sa Capatoxom. Od ovih, Sipol Ultra sadrži fungicid.

Razlike više i nisu toliko bitne, bitno je da "zabijeliš" zidove. I da to košta što jeftinije.

Alat isto uzmi najpovoljniji, jer ti profesionalan niti ne treba.

Obojaš to, miran si dve tri godine. Sve ostalo, u nekim drugim segmentima, možda jednog dana.

robertinoo
27.04.2011., 18:48
nemoj jupol ekonomik,dosta slabije pokriva od obicnog jupola,a razlika u cijeni nije velika. Sve ovisi koliko su ti zidovi prljavi. Alat se nebi slozio da treba uzet najjeftiniji,samo ce te nazivcirati,a posao ce biti nikakav. Cetku neku od 40ak kn,valjak od 70ak kn, i imat ces solidan alat koji ce ti posluziti i puno puta kasnije. Sipol ultra je cisto solidna boja takodjer.

Hrc
01.05.2011., 22:09
Riješio ja to bez pol muke ali sada trebamofarbati drugi dio stana. Problem je što na hrpi zidova imam stucco (tako se piše valjda) ... nešto kao ovo... http://www.youtube.com/watch?v=d9K5us_PsEw
koje je skroz glatko pa me zanima kako to ofarbati pošto je skroz glatko i ne vjerujem da bi se dalo samo ofarbati običnom bojom. Treba li to pregletati ili kako da to skinem pošto se sa špahtlom neda skinuti?
Ako treba gletati uzeti ću Teranil i udri po zidu. Ili ima nešto jeftinije a bolje?

lovrek
02.05.2011., 17:16
Zanima me da li netko zna gdje bi se mogle naći unutrašnje boje za zidove mattcolor austrijske firme ulz,naime prije određenog vremena cca godinu dana prodavale su se u Pevecu i Kiki,sad ih vise tamo ne drže,a trebaju mi za neke sitne popravke

Soboslikar R
02.05.2011., 20:23
Odeš u Oikosa i kupiš prajmer...

nikisorer
07.05.2011., 22:45
Danas je u jedan hodnik u kući stavljen baumit edel putz 2 mm. majstor bi ga u ponedjeljak dosao bojati.je li to prerarno odnosno treba li vise vremena za sušenje?

zdenac
08.05.2011., 14:57
Pozdrav svima!
kada su mi majstori gletali nisu zaštitili plinske cijevi i primjetio sam da je na njima ostalo gleta pa me zanima kako da to najlakše očistim osim da odstranim pomoći nožića ili postoji neki bolji način!
Hvala na odgovorima!

Soboslikar R
08.05.2011., 16:16
Danas je u jedan hodnik u kući stavljen baumit edel putz 2 mm. majstor bi ga u ponedjeljak dosao bojati.je li to prerarno odnosno treba li vise vremena za sušenje?

Može se bojati,nije rano.Pogotovo ako je hodnik prozračan.

Soboslikar R
08.05.2011., 16:18
Pozdrav svima!
kada su mi majstori gletali nisu zaštitili plinske cijevi i primjetio sam da je na njima ostalo gleta pa me zanima kako da to najlakše očistim osim da odstranim pomoći nožića ili postoji neki bolji način!
Hvala na odgovorima!

Malo vlažnijom spužvicom,namočenom u toploj vodi.
Šta ti majstori nisu očistili,kad več nisu pazili?

nikisorer
08.05.2011., 17:17
Može se bojati,nije rano.Pogotovo ako je hodnik prozračan.

Nije bas prozracan ali svejedno mi je lakse sada.hvala puno

Soboslikar R
08.05.2011., 19:37
Molim.

On ima svoj miris dok suši,to se osjeti u zatvorenom prostoru.
Ako je vizualno ujednačen (nema fleka) i zrak nije težak (pun vlage),
na dodir je suh,a prošlo je više od 24 sata,to je spremno za bojanje.
Bilo bi dobro malo prozračiti,ali ne propuh raditi.

Pozdrav

-Iva-
08.05.2011., 19:46
ovo možda baš i nije za ovaj thread, al dobro. Dakle, da li se lajsne koje se stavljaju na vrata oko štoka mogu zalijepiti montažnim ljepilom, umjesto s čavličima?

E da, i da li postoji koji drugi materijal osim drveta koji bi se mogao koristiti kao lajsna?

maler & CO.
09.05.2011., 00:01
ovo možda baš i nije za ovaj thread, al dobro. Dakle, da li se lajsne koje se stavljaju na vrata oko štoka mogu zalijepiti montažnim ljepilom, umjesto s čavličima?

E da, i da li postoji koji drugi materijal osim drveta koji bi se mogao koristiti kao lajsna?

Može, recimo Bison montažnim ljepilom.

Postoji, Orac http://www.oracdecor.com/english/oracdecor.htm.

Ali mislim kako bi te možda cijena odbila, od kupnje istih.

Ja ih obično koristim, kada uokviravam ogledala u interijerima. LP

-Iva-
09.05.2011., 12:02

Taman sam tako i mislila.

Postoji, Orac http://www.oracdecor.com/english/oracdecor.htm.

Ali mislim kako bi te možda cijena odbila, od kupnje istih.

Ja ih obično koristim, kada uokviravam ogledala u interijerima. LP

A kako to kupiš, preko neta?
Cijena, vjerojatno bi, al me zanima, onak po prilici, kolko bi koštalo.

I još me zanima, što se stavlja oko cijevi od grijanja, da pokrije rupe? Ima za one tanke cijevi nešt plastično, al za one velike nisam vidjela ništa adekvatno, treba mi gore za plafon i dalje za prijelaz parket cijev. Ovo što trenutno imam je već staro i šugavo i jakooooo me smeta.

maler & CO.
09.05.2011., 13:53
Taman sam tako i mislila.

A kako to kupiš, preko neta?
Cijena, vjerojatno bi, al me zanima, onak po prilici, kolko bi koštalo.

I još me zanima, što se stavlja oko cijevi od grijanja, da pokrije rupe? Ima za one tanke cijevi nešt plastično, al za one velike nisam vidjela ništa adekvatno, treba mi gore za plafon i dalje za prijelaz parket cijev. Ovo što trenutno imam je već staro i šugavo i jakooooo me smeta.

Posljednje gdje sam kupovao, bila je prodaja u Interijeru Jurić. Ta prodaja više ne postoji, zatvorena je prošle godine.

Vjerujem da ih ima negdje drugdje, samo se treba raspitati. Recimo da tebi trebaju slične kakve sam koristio, mislim da je cijena bila oko 100 kn komad od 2m.

Sada ovisi koja ti je dimenzija štoka, pa po tome računaš potrebnu količnu. Postoje i raznorazni ukrasnu kutni dodaci, to se posebno plaća. Kao i dodaci za sama vrata, koji se također lijepe i bojaju.

Znači, od običnih klasičnih vrata možeš napraviti da izgledaju potpuno drugačije. Sve se kasnije prelakira, najbolje kompresorom. I to je to.

Kada tražiš, traži Orac Luxus asortiman. To su višenamjenske lajsne i sl.

Za cijevi imaš posebne rozete, najbolje one kromirane. To potraži u nekom većem centru.

-Iva-
09.05.2011., 15:25
Vjerujem da ih ima negdje drugdje, samo se treba raspitati. Recimo da tebi trebaju slične kakve sam koristio, mislim da je cijena bila oko 100 kn komad od 2m.

:tuzni: Jep skupo, mislim da ću ostati na starim drvenim zasad.

Sada ovisi koja ti je dimenzija štoka, pa po tome računaš potrebnu količnu. Postoje i raznorazni ukrasnu kutni dodaci, to se posebno plaća. Kao i dodaci za sama vrata, koji se također lijepe i bojaju.

Znači, od običnih klasičnih vrata možeš napraviti da izgledaju potpuno drugačije. Sve se kasnije prelakira, najbolje kompresorom. I to je to.

Kada tražiš, traži Orac Luxus asortiman. To su višenamjenske lajsne i sl.
Za cijevi imaš posebne rozete, najbolje one kromirane. To potraži u nekom većem centru.

Hvala.

mhadina
10.05.2011., 15:06
maler,

molim pomoć, spremam se kad nađem vremena (cijeli tjedan barem ili barem 2-3 dana) pokrečiti + gletati stančić odnosno tri prostorije cca 35m2.
Odabrati ću vjerovatno Rum Caramel nijansu ili dvije Dulux boje.
Stan je orjeniran zapadno, znači poslijepodne jako sunce piči.
Da li je ok da zadnje zidove (unutarnji, direktno sunce) bojam u tamniju nijansu a bočne u svjetliju ili kako? Da li da preko stare boje (nije Dulux nego možda Teranil ili sl.) nanesem Dulux impregnaciju Grunt ili Trade Primer ili ne treba nego samo očetkati od prašine?
Lijepo molim ak iamte youtube filmić kak se nanosi akrilni kit na spojeve stolarije i zidova i kak se gleta.
Kak se računaju kvadrati zidova cca prema kvadraturi prostora ak je visok standardno 2,6m?
Gledao sam one filmeke s početka teme al tam nema to.
Hvala
Sretno

maler & CO.
10.05.2011., 18:34
maler,

molim pomoć, spremam se kad nađem vremena (cijeli tjedan barem ili barem 2-3 dana) pokrečiti + gletati stančić odnosno tri prostorije cca 35m2.
Odabrati ću vjerovatno Rum Caramel nijansu ili dvije Dulux boje.
Stan je orjeniran zapadno, znači poslijepodne jako sunce piči.
Da li je ok da zadnje zidove (unutarnji, direktno sunce) bojam u tamniju nijansu a bočne u svjetliju ili kako? Da li da preko stare boje (nije Dulux nego možda Teranil ili sl.) nanesem Dulux impregnaciju Grunt ili Trade Primer ili ne treba nego samo očetkati od prašine?
Lijepo molim ak iamte youtube filmić kak se nanosi akrilni kit na spojeve stolarije i zidova i kak se gleta.
Kak se računaju kvadrati zidova cca prema kvadraturi prostora ak je visok standardno 2,6m?
Gledao sam one filmeke s početka teme al tam nema to.
Hvala
Sretno

Dobro si napisao, tamo gdje sunce udara može tamnija boja.

Zidove ako nisu totalka prljavi, možeš samo očetkati. I oprati recimo masnije dijelove ako ih ima.

Impregnaciju ne trebaš koristiti te kvalitete i cijene. Može jeftinija tipa JUB i sl. S obzirom na tvoju fazu posla.

Na visinu 2,5 m računa ti se površina prostorije puta tri. Ali ti izvadi metar i mjeri pa računaj svaku podlogu posebno. Pogotovo za Dulux koji ne stavljaš kompletno. Tako češ znati točno količinu materijala.

Filmića nema više, jer sam projekt ugasio radi ponude koju sam dobio.

Pošto smo prvotno Sve radili sami, web stranica je bila loše programirana tehnički i cijela šema je bila postavljena izrazito loše.

To je razumljivo jer nismo programeri. A novaca za ozbiljniju priču jednostavno nismo imali.

Sada su stvari drugačije, s time se bavi netko tko zna. Ja imam oko 300 GB sirovog video materijala i hrpe slika. Pa se nadam kako će ovaj puta biti puno, puno bolje.

lp

zanny
10.05.2011., 19:29
Dobro si napisao, tamo gdje sunce udara može tamnija boja.

Zidove ako nisu totalka prljavi, možeš samo očetkati. I oprati recimo masnije dijelove ako ih ima.

Impregnaciju ne trebaš koristiti te kvalitete i cijene. Može jeftinija tipa JUB i sl. S obzirom na tvoju fazu posla.

Na visinu 2,5 m računa ti se površina prostorije puta tri. Ali ti izvadi metar i mjeri pa računaj svaku podlogu posebno. Pogotovo za Dulux koji ne stavljaš kompletno. Tako češ znati točno količinu materijala.

Filmića nema više, jer sam projekt ugasio radi ponude koju sam dobio.

Pošto smo prvotno Sve radili sami, web stranica je bila loše programirana tehnički i cijela šema je bila postavljena izrazito loše.

To je razumljivo jer nismo programeri. A novaca za ozbiljniju priču jednostavno nismo imali.

Sada su stvari drugačije, s time se bavi netko tko zna. Ja imam oko 300 GB sirovog video materijala i hrpe slika. Pa se nadam kako će ovaj puta biti puno, puno bolje.

lp

dobro, nemoj sad samo odma podivljat

razumim da netko daje savjete ljudima preko foruma, to je kao recimo grupa za potporu, ali onoliko se krvavo mućit radit one filmiće di objašnjavaš kako se radi neki posao široj populaciji

zašto pobogu ?

znaš da su ljudi govna i da će i dalje o meštrima mislit da su lopuže koi voze okaše, i da tvoj trud nitko neče cijenit ?

nije ni čudo da si se štufa.

BTW ponuda ?
ideš iz meštarskih voda ? a ja te taman tija ispitivat o muralima :D

Soboslikar R
10.05.2011., 20:44

Evo rekao si da ti nešto pokažem.

Pa da ti objasnim kako se lakiraju,recimo vrata u polegnutom položaju.
Lak ti se ne nanosi valjčičem,več se lak prolije po vratima ovako

http://img34.imageshack.us/img34/139/1604110952001.th.jpg (http://img34.imageshack.us/i/1604110952001.jpg/)

Tako izbjegavaš da vrhunski lak proglasiš nekvalitetnim (kao šta si napravija),nije problem u laku,več u praktičnom znanju rada s istim.
Kad si ga razlija,onda ga možeš rastjerat s valjčićem,pa završno s pinelom.

Ti ga razrijediš pa još nanosiš sa valjčićem na tanko,pa kažeš da ne valja lak :rolleyes:

Ovako ti inače rade SVI majstori koji nešto znaju o ovom poslu :mig:

Hebi ga za to treba imat ruku i znanje,za valjčić nije potrebno ni jedno ni drugo.

Eto na osnovu takvih stvari ja vidim da si početnik u ovom poslu :mig:

Pozdrav.

zanny
10.05.2011., 21:54

http://img34.imageshack.us/img34/139/1604110952001.th.jpg (http://img34.imageshack.us/i/1604110952001.jpg/)

Tako izbjegavaš da vrhunski lak proglasiš nekvalitetnim (kao šta si napravija),nije problem u laku,več u praktičnom znanju rada s istim.

Ti ga razrijediš pa još nanosiš sa valjčićem na tanko,pa kažeš da ne valja lak :rolleyes:

Hebi ga za to treba imat ruku i znanje,za valjčić nije potrebno ni jedno ni drugo.

Pozdrav.

ajde kad si ga se već uvatija

koji to profesionalac u 21 stolječu pituraje vrata bez kompresora i PU boje ?

nemoj mi reć da koristiš ulje ?
i u natapanju vrata na ulje koliko se to suši ? 15 dana ?
ej uozbiljite se oba dva.

u ostalom davno smo zaključili da je jeftinije/jednostavnije/opravdanije zamjeniti staru stolariju nego je PROFESIONALNO pituravati jer to previše košta, a stara vrata niti dihtaju, niti su ravna pa im biži trikvarat i 105 drugih razloga.

maler & CO.
11.05.2011., 00:52
dobro, nemoj sad samo odma podivljat

razumim da netko daje savjete ljudima preko foruma, to je kao recimo grupa za potporu, ali onoliko se krvavo mućit radit one filmiće di objašnjavaš kako se radi neki posao široj populaciji

zašto pobogu ?

znaš da su ljudi govna i da će i dalje o meštrima mislit da su lopuže koi voze okaše, i da tvoj trud nitko neče cijenit ?

nije ni čudo da si se štufa.

BTW ponuda ?
ideš iz meštarskih voda ? a ja te taman tija ispitivat o muralima :D

Gle Zanny, Sve šta si vidio napravljeno je uz minimalne uvjete (financijske). Bila je moja osobna dobra volja, jer sam spojio neke stvari koje inače radim. Nebitno za majstorluk i sl.

Na profesionalnoj razini kvalitete i produkcije, teško da i danas netko može platiti takve stvari samo tako.

Ono što je bitno, to je da je ipak netko primjetio ideju i način interpretacije.

Poanta je napraviti kvalitetan portal u svezi interijera, a soboslikarski radovi su samo jedan mali segment cijele priče.

Za primjer ti recimo kažem, da se radila i analiza Svih ovih tema na forumu, kako bi se uzeli parametri zanimanja prosječnog čovjeka.

Uostalom budeš i Sam vidio kako će to na kraju izgledati.

Ja ne mogu laiku pojašnjavati da recimo običan logo sa knjigom standarda košta od 3500 - 8000 kn.

A kamoli da stručno dizajnirana web stranica, koja pruža mogućnost daljnjeg razvoja. Bez problema košta 20 000 - 30 000 kn.

A gdje su tek ljudi koji će raditi na tome, pisati stručne članke, raditi teme, lekture, slikanja, snimanja.

Pa mi pričamo stari moj o ozbiljnom poslu.

Kakvo maljanje i neke priče koje tu pojedinci tu prodaju?

Tao da ono, Sve šta sam radio. Na kraju sam napravio dobro, a dobro sam to i zamislio.

maler & CO.
11.05.2011., 00:57

Pozdrav.

Stvarno veliko znanje trebaš imati, da razliješ i rastjeraš lak po podlozi. Pustiš da se osuši. I to prodaš nekome.

Svaka čast, sada barem znam kakav "majstor" me ovdje proganja godinu dana.

Soboslikar R
11.05.2011., 15:14
ajde kad si ga se već uvatija

koji to profesionalac u 21 stolječu pituraje vrata bez kompresora i PU boje ?

nemoj mi reć da koristiš ulje ?
i u natapanju vrata na ulje koliko se to suši ? 15 dana ?
ej uozbiljite se oba dva.

u ostalom davno smo zaključili da je jeftinije/jednostavnije/opravdanije zamjeniti staru stolariju nego je PROFESIONALNO pituravati jer to previše košta, a stara vrata niti dihtaju, niti su ravna pa im biži trikvarat i 105 drugih razloga.

Eto ja radim bez kompresora,šta če mi kompresor za to,konačni izgled,beznačajno različit.

Taj sam posal ionako uzeja samo da ne ležimo kuči,stolariju nisam radija ima 4-5 godina niti imam namjeru u skoro vrijeme.

Tako je uljanu boju,kako stranka hoče,suši jedno 28 dana kao beton.

Daj se ti uozbilji tko je zaključio da je jeftinije,jednostavnije mjenjat stolariju??? Nije uvjek takav slučaj,ne znam na osnovu čega si tako isključiv?

O čemu ti pričaš jedno je radit adaptaciju (tad je sigurno bolje mjenjat vrata i štokove) drugo je doč samo vrata radit.

I ono naj bitnije kako bi ti montira suhomontažni štok na zid,a da se pri tom nema za šta obuhvatit,tako da zany pričaš gluposti.Koliko ja znam potrebno mu je bar 7-8 cm prostora da se štok "uhvati",ovdje toga prostora nema na svim štokovima.

To o čemu ti pričaš,nije uvjek moguče.To bi valjda treba znat.

Ispravi me ako griješim.

zanny
11.05.2011., 16:38
Eto ja radim bez kompresora,šta če mi kompresor za to,konačni izgled,beznačajno različit.

Taj sam posal ionako uzeja samo da ne ležimo kuči,stolariju nisam radija ima 4-5 godina niti imam namjeru u skoro vrijeme.

Tako je uljanu boju,kako stranka hoče,suši jedno 28 dana kao beton.

Daj se ti uozbilji tko je zaključio da je jeftinije,jednostavnije mjenjat stolariju??? Nije uvjek takav slučaj,ne znam na osnovu čega si tako isključiv?

O čemu ti pričaš jedno je radit adaptaciju (tad je sigurno bolje mjenjat vrata i štokove) drugo je doč samo vrata radit.

I ono naj bitnije kako bi ti montira suhomontažni štok na zid,a da se pri tom nema za šta obuhvatit,tako da zany pričaš gluposti.Koliko ja znam potrebno mu je bar 7-8 cm prostora da se štok "uhvati",ovdje toga prostora nema na svim štokovima.

To o čemu ti pričaš,nije uvjek moguče.To bi valjda treba znat.

Ispravi me ako griješim.

šta se tiće pituravanja krila kako ti to radiš ? ja poskidam, utrpam u kombi, odnesem u radionu i kad je gotovo vratim, nitko mi ne puše zavratom i mogu radit kad oću, jedan ostane na objektu i sredi štokove (brusilice sa usisivaćima)

pa ako radiš pituravanje stolarije valjda onda radiš i pituravanje zidova ?
pa ako već radiš pituravanje šta je onda problem adatat otvore ?

mi (i ne samo mi) recimo vrata piturajemo za 1500 kn sa pu bazom (drugo ne radimo) ako je u pitanju izrada i rustika nebo je granica

nova vrata sa masivnim štokom, obložena medijapanom, okvir od jelovine, završno medijapan + cpl sa montažom i adatavanjem otvora koštaju 2200 kn

stavit ćemo jedna do drugih i pitaj kupca šta je bolje

ja ću stat iza jednih i iza drugih pa ću se dobro isprdit pa ćemo opet pitat kupca šta je bolje i za nos i za uho

zato nemoj pričat ono o čemu neznaš, jer ja ipak radim kompletan posao i ne samo parcijalno

i lepi, sve je moguće ako će to netko platit

zanny
11.05.2011., 16:41
Gle Zanny, Sve šta si vidio napravljeno je uz minimalne uvjete (financijske). Bila je moja osobna dobra volja, jer sam spojio neke stvari koje inače radim. Nebitno za majstorluk i sl.

Na profesionalnoj razini kvalitete i produkcije, teško da i danas netko može platiti takve stvari samo tako.

Ono što je bitno, to je da je ipak netko primjetio ideju i način interpretacije.

Poanta je napraviti kvalitetan portal u svezi interijera, a soboslikarski radovi su samo jedan mali segment cijele priče.

Za primjer ti recimo kažem, da se radila i analiza Svih ovih tema na forumu, kako bi se uzeli parametri zanimanja prosječnog čovjeka.

Uostalom budeš i Sam vidio kako će to na kraju izgledati.

Ja ne mogu laiku pojašnjavati da recimo običan logo sa knjigom standarda košta od 3500 - 8000 kn.

A kamoli da stručno dizajnirana web stranica, koja pruža mogućnost daljnjeg razvoja. Bez problema košta 20 000 - 30 000 kn.

A gdje su tek ljudi koji će raditi na tome, pisati stručne članke, raditi teme, lekture, slikanja, snimanja.

Pa mi pričamo stari moj o ozbiljnom poslu.

Kakvo maljanje i neke priče koje tu pojedinci tu prodaju?

Tao da ono, Sve šta sam radio. Na kraju sam napravio dobro, a dobro sam to i zamislio.

ma ne prićamo o tehničkoj strani, pa naravno da za razvoj nećega treba novaca, pričam o pobudi zašto si to u ovoj gubavoj državi radio ?

mislim htio sam reći da sam se ja dugo bavio "humanitarnim" radom po raznim udrugama dok nisam svatio da za to nikoga nije briga, i da ti neće niko dat ti hvala što si se trudio :)

Soboslikar R
11.05.2011., 17:10
šta se tiće pituravanja krila kako ti to radiš ? ja poskidam, utrpam u kombi, odnesem u radionu i kad je gotovo vratim, nitko mi ne puše zavratom i mogu radit kad oću, jedan ostane na objektu i sredi štokove (brusilice sa usisivaćima)

pa ako radiš pituravanje stolarije valjda onda radiš i pituravanje zidova ?
pa ako već radiš pituravanje šta je onda problem adatat otvore ?

mi (i ne samo mi) recimo vrata piturajemo za 1500 kn sa pu bazom (drugo ne radimo) ako je u pitanju izrada i rustika nebo je granica

nova vrata sa masivnim štokom, obložena medijapanom, okvir od jelovine, završno medijapan + cpl sa montažom i adatavanjem otvora koštaju 2200 kn

stavit ćemo jedna do drugih i pitaj kupca šta je bolje

ja ću stat iza jednih i iza drugih pa ću se dobro isprdit pa ćemo opet pitat kupca šta je bolje i za nos i za uho

zato nemoj pričat ono o čemu neznaš, jer ja ipak radim kompletan posao i ne samo parcijalno

i lepi, sve je moguće ako će to netko platit

Ja ih isto odnesem u večini slučajeva.

Ja stolariju radim po 190 kn m2 u ovom slučaju.

Vrata znaš koliko imaju prosječno m2. pa računaj.

Sad čovjek me pita koliko bi to ( da mu obojam stolariju) koštalo,a ja buduči da danas svi imaju novaca na bacanje mu nadobudno trebam reč "slušaj šta ne promjeniš kompletno vrata,to bi te koštalo jedno min.200 % skuplje".
A uz to čemo ti na jednu stranu štoka trebat nadožuntat komad zida da se može štok montirat,a drugu oštemat pa obradit da bi se moglo montirat štok istih dimenzija,ili češ štok manjih dimenzija :lol:
Stvarno si smišan,ako ti tako radiš ok. meni ne pada na pamet.

Ne radim ja uvjek parcijalno,to dobro znaš!

Upravo danas sam dao ponudu pa češ vidjet,ako prođe kakva sve sranja moram radit sa stolarijom (šta se tiče montaže),to nebi svk ni znao a kamoli prihvatio takav posal.

Znam ja zany vrlo dobro šta pričam,nemoj meni te priče pričat.

Koliko te od tih 2200 kn koštaju vrata,materijal i transport?

Soboslikar R
11.05.2011., 17:12
ma ne prićamo o tehničkoj strani, pa naravno da za razvoj nećega treba novaca, pričam o pobudi zašto si to u ovoj gubavoj državi radio ?

mislim htio sam reći da sam se ja dugo bavio "humanitarnim" radom po raznim udrugama dok nisam svatio da za to nikoga nije briga, i da ti neće niko dat ti hvala što si se trudio :)

Reklamira se.

Soboslikar R
11.05.2011., 17:24

To je isti lak koji si ti popljuvao da ništa ne valja,kad ja radim s istim tebi izgleda vrhunski :kava:!

Stvarno veliko znanje trebaš imati, da razliješ i rastjeraš lak po podlozi. Pustiš da se osuši. I to prodaš nekome.

Svaka čast, sada barem znam kakav "majstor" me ovdje proganja godinu dana.

Evo vidiš da nemaš pojma i kratko pamtiš,pa sam ti stoga pokazao kako to majstori rade.Jer sam uvidio da ti ne znaš,s valjčićem rade amateri :mig:.

maler & CO.
11.05.2011., 18:24

Pogledaj naše portale o uređenjeu interijera. Slika sa interneta, par kartica teksta i to je to.

Zašto ne bi napravili bolje?

maler & CO.
11.05.2011., 18:33
Reklamira se.

Pa da, i šta je to grijeh? Što više ljudi bude znalo za mene, to bolje po njih. :)

maler & CO.
11.05.2011., 18:51
To je isti lak koji si ti popljuvao da ništa ne valja,kad ja radim s istim tebi izgleda vrhunski :kava:!

Evo vidiš da nemaš pojma i kratko pamtiš,pa sam ti stoga pokazao kako to majstori rade.Jer sam uvidio da ti ne znaš,s valjčićem rade amateri :mig:.

Ti stavljaš ovaj svoj "saft" prije lakiranja. I uzdižeš se u nebesa.

http://img194.imageshack.us/img194/139/1604110952001.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/194/1604110952001.jpg/)

Ja stavim ovu ljepotu, također prije lakiranja. I samo ostavim ljudima da gledaju i sami zaključe. :)

http://img219.imageshack.us/img219/9756/velikavrata.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/219/velikavrata.jpg/)

Soboslikar R
11.05.2011., 19:48
Ti stavljaš ovaj svoj "saft" prije lakiranja. I uzdižeš se u nebesa

Ja stavim ovu ljepotu, također prije lakiranja. I samo ostavim ljudima da gledaju i sami zaključe. :)

Nije to saft to je optimalna debljina nanosa,to ti se tako radi.
Dok tvoje je šparanje materijala.

Stavi sliku lakiranih vrata,ako nije problem.

Na podu se vidi pedantnost i znanje,novine po podu punom prašine.
Uvjeti rada su ti niti amaterski,a prikazivaš se kao vrhunski....kad se prođe rukom po tvojim lakiranim vratima imaš osječaj da si proša po brusnom papiru :lol:

Soboslikar R
11.05.2011., 20:01
Pa da, i šta je to grijeh? Što više ljudi bude znalo za mene, to bolje po njih. :)

To da je bolje po njih vidili smo na 15 strani ove teme post 298 pa na dalje.
Kako te mušterije upecane na forumu pljucaju :lol: šta si im napravija od stana :lol:

Nije grijeh šta se reklamiraš,sad si to napokon priznao :top: i to je ono šta me nerviralo,šta ne priznaješ da iz tog razloga postavljaš video i slike...

Eto s ovim bi završio ovu raspravu,sretno u daljnem radu.

zanny
11.05.2011., 20:36
To da je bolje po njih vidili smo na 15 strani ove teme post 298 pa na dalje.
Kako te mušterije upecane na forumu pljucaju :lol: šta si im napravija od stana :lol:

Nije grijeh šta se reklamiraš,sad si to napokon priznao :top: i to je ono šta me nerviralo,šta ne priznaješ da iz tog razloga postavljaš video i slike...

Eto s ovim bi završio ovu raspravu,sretno u daljnem radu.

čekaj, opet se vatate onoga posta od prije 5 godina, di se gospođi žurilo
ne znam šta je ona očekivala u 4 dana ?
a on je da rok da ne popuši posal

u ostalom opet ja koji radi adaptaciju

1 dan krpanje velikih rupa i impregniranje
2 dan gletanje jedna ruka
3 dan brušenje, gletanje druga ruka
4 dan brušenje (cijele površine), imregnacija
5 dan plafoni u bijelo
6 dan kitavanje, plafoni u bijelo
7 dan ljepljenje trake, osnovna boja recimo tri zida
8 dan kitavanje druga ruka
9 dan 3 boja
10 dan kitavanje 3 boja

onda dobiješ ravan zid
ja ne znam kako možeš napravit drugačije, još ako je cili stan triba vas trojica

ako je useljen stan onda još dva tri dana

šta se tiće reklamiranja van foruma i na pm koga briga nek se reklamira

Soboslikar R
11.05.2011., 22:36

u ostalom opet ja koji radi adaptaciju

1 dan krpanje velikih rupa i impregniranje
2 dan gletanje jedna ruka
3 dan brušenje, gletanje druga ruka
4 dan brušenje (cijele površine), imregnacija
5 dan plafoni u bijelo
6 dan kitavanje, plafoni u bijelo
7 dan ljepljenje trake, osnovna boja recimo tri zida
8 dan kitavanje druga ruka
9 dan 3 boja
10 dan kitavanje 3 boja

onda dobiješ ravan zid
ja ne znam kako možeš napravit drugačije, još ako je cili stan triba vas trojica

ako je useljen stan onda još dva tri dana

šta se tiće reklamiranja van foruma i na pm koga briga nek se reklamira

Dobro ajde
1 zaštita,krpanje,impregniranje
2 gletovanje jedna ruka
3 gletovanje
4 brušenje djelomično max. 10% površine ,impregniranje
5 bojanje svega,ako se netriba odvaja trakama...
6 rashod na ukupno

Sve računato u prolječe,ako je ljeto i brže se može napraviti ,količina m2 uvjetuje broj radnika.

Stvarno mi nije jasna vaša organizacija?
Pokrpate veče rupe,gletujete jednu ruku,gletujete drugu ruku.
Čemu brušenje i to dva puta,imam osječej da taj šta gletuje,kao da je sa lopate na gleter skočija :lol:
Kakvo krpanje,na 100 m2 1/2 sata rada,ako se boja standardnom bojom.

Kakvih deset dana,koliko koštaju takvi radovi,kad bi ja toliko vremena radio trebao bi bit točno duplo skuplji nego šta sam sad.Meni nije jasno.

maler & CO.
12.05.2011., 15:50

Ma nije tako bilo. Niti je ta žena kriva. Došlo je do nesporazuma, radi majstora prije mene.

Pisalo se o tome tamo, pa mi se više ne da pojašnjavati jer je nebitno.

To kaj ovaj tu laže, a niti je bio tamo niti zna o čemu se radi. Zna se zašto to radi.

Dobro kažeš, bilo prije 5 godina.

maler & CO.
12.05.2011., 16:03
Nije to saft to je optimalna debljina nanosa,to ti se tako radi.
Dok tvoje je šparanje materijala.

Stavi sliku lakiranih vrata,ako nije problem.

Na podu se vidi pedantnost i znanje,novine po podu punom prašine.
Uvjeti rada su ti niti amaterski,a prikazivaš se kao vrhunski....kad se prođe rukom po tvojim lakiranim vratima imaš osječaj da si proša po brusnom papiru :lol:

Ma koja optimalna debljina? radio si to da ne trebaš dva puta lakirati, kako bi prije bio gotov. Usput i da ti se razlije boja, pa da se ne trebaš gnjaviti sa strukturom.

Šta je onda kompresor? "neoptimalna debljina"?

Tako i moja stara može lakirati vrata. :rofl:

A meni pričaš o prašini? pa pogledaj si taj zid neožbukani iza, i pod ispod. To su tvoji "sterilni" uvjeti? :lol: Ko za omanje operacije i kirurške zahvate.

Daj Soboslikaru, prvo pogledaj sebe pa nakon toga nekome nešto govori i vrijeđaj.

http://img820.imageshack.us/img820/139/1604110952001.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/820/1604110952001.jpg/)

maler & CO.
12.05.2011., 16:25

Sada se vrati na SVOJU sliku iznad koju sam stavio uvećanu, i pogledaj crvenu ručku od valjčića koji ti stoji na postolju na kojem su vrata. (lijeva strana slike)

Znači dragi moj SoboslikaruR, sada si sam sebe uvalio. I konačno pokazao da ovdje govoriš potpune laži.

A to je iskreno, žalosno. LP

-Iva-
12.05.2011., 17:35
Dok se vi tu svadite, ima ja pitanjce.
Prije par godina pala mi je boca cocte na pod i naravno da je dio toga završio na stropu. Sad je došlo vrijeme da ja to prebojam, pa prije nego krenem, oće boja to pokriti ili će to izbijati van?
Plafon je reljefasti i nisam sigurna s čim bih to eventualno mogla ostrugati a da ne ostetim strop?

Soboslikar R
12.05.2011., 17:36
Ma nije tako bilo. Niti je ta žena kriva. Došlo je do nesporazuma, radi majstora prije mene.

Pisalo se o tome tamo, pa mi se više ne da pojašnjavati jer je nebitno.

To kaj ovaj tu laže, a niti je bio tamo niti zna o čemu se radi. Zna se zašto to radi.

Dobro kažeš, bilo prije 5 godina.

Nisam ni trebao biti mušterija ti je rekla sve i napisala isto šta ti ja pišem
NEMAŠ POJMA o poslu,pišeš vrhunski ali praksa :lol:

Naravno sve i svatko drugi je kriv,osim tebe :lol:

Soboslikar R
12.05.2011., 17:37
Dok se vi tu svadite, ima ja pitanjce.
Prije par godina pala mi je boca cocte na pod i naravno da je dio toga završio na stropu. Sad je došlo vrijeme da ja to prebojam, pa prije nego krenem, oće boja to pokriti ili će to izbijati van?
Plafon je reljefasti i nisam sigurna s čim bih to eventualno mogla ostrugati a da ne ostetim strop?

Namažeš Purolit prije po flekama,poslje bojaš preko s bojom kojom hočeš.

Soboslikar R
12.05.2011., 17:56

Pozdrav.

Sada se vrati na SVOJU sliku iznad koju sam stavio uvećanu, i pogledaj crvenu ručku od valjčića koji ti stoji na postolju na kojem su vrata. (lijeva strana slike)

Znači dragi moj SoboslikaruR, sada si sam sebe uvalio. I konačno pokazao da ovdje govoriš potpune laži.

A to je iskreno, žalosno. LP

Stvarno maleru ja te učim a ti ne znaš protumačit šta ti govorim.
Očito se ne isplati,ti imaš neko iskrivljeno viđenje stvari,samo tebi jasno.

Evo pa pročitaj opet.

Dva puta lakiraš :rolleyes: koji komedijaš :lol:

Razljevanje i nanošenje ti nije isto :mig:

Moga si sliku još malo uvečat :rolleyes:.

Lažem,aha baš se pitam tko laže :kava:

zanny
12.05.2011., 19:09
Dobro ajde
1 zaštita,krpanje,impregniranje
2 gletovanje jedna ruka
3 gletovanje
4 brušenje djelomično max. 10% površine ,impregniranje
5 bojanje svega,ako se netriba odvaja trakama...
6 rashod na ukupno

Sve računato u prolječe,ako je ljeto i brže se može napraviti ,količina m2 uvjetuje broj radnika.

Stvarno mi nije jasna vaša organizacija?
Pokrpate veče rupe,gletujete jednu ruku,gletujete drugu ruku.
Čemu brušenje i to dva puta,imam osječej da taj šta gletuje,kao da je sa lopate na gleter skočija :lol:
Kakvo krpanje,na 100 m2 1/2 sata rada,ako se boja standardnom bojom.

Kakvih deset dana,koliko koštaju takvi radovi,kad bi ja toliko vremena radio trebao bi bit točno duplo skuplji nego šta sam sad.Meni nije jasno.

pa meni kroz adaptaciju nije to 10 dana nego 5 dana jer ovo sve šta sam nabrojio nije cili radni dan, nego vrime sušenja određuje broj dana

mi kroz zadnjih 7-8 godina nismo radili da jedna soba ide u jednu boju, nego u najmanje tri, pa ako na jednom zidu imaš tapet ili šablonu dodaj i to

mi radimo samo vodoperive boje, i aluimijske kantune

u ostalom mi radimo ono šta maler zove staklo zid, znaći fina struktura valjka, svaka ruka sa svitlom sastrane

šta se tiće cijene, u to neću ulazit, znam koji su kriteriji naših mušterija i zašto dobivamo posal

mi sigurno ne radimo za 20 kn po m2

Humana dolina
12.05.2011., 20:06
Što je ova tema zanimljiva, bokte...

Soboslikar R
12.05.2011., 20:15
pa meni kroz adaptaciju nije to 10 dana nego 5 dana jer ovo sve šta sam nabrojio nije cili radni dan, nego vrime sušenja određuje broj dana

mi kroz zadnjih 7-8 godina nismo radili da jedna soba ide u jednu boju, nego u najmanje tri, pa ako na jednom zidu imaš tapet ili šablonu dodaj i to

mi radimo samo vodoperive boje, i aluimijske kantune

u ostalom mi radimo ono šta maler zove staklo zid, znaći fina struktura valjka, svaka ruka sa svitlom sastrane

šta se tiće cijene, u to neću ulazit, znam koji su kriteriji naših mušterija i zašto dobivamo posal

mi sigurno ne radimo za 20 kn po m2

Nije adaptacija i ovo o čemu mi pričamo isto,onda se nismo razumjeli.

Mi radimo sve šta investitor hoče,za ništa ne mogu reči da ne radim osim nekih fiksnih ideja,onda odbijem posao,kroz cjenu.

Cjena se formira u skladu sa željama investitora.

Recimo stolariju ne radim ispod 170 kn m2.

U Splitu... radija godinama i NIKAD nisam čuja da neko lakira stolariju 2 puta :rolleyes:,NIKAD.

Drvene brodove sam lakira jedan put (sol,sunce,vjetar...)!

Teranil dvi ruke= staklo zid

Jeli i ti lakiraš dva puta?

toni7
12.05.2011., 20:34
Jedno vrijeme je bilo zanimljivo ali ovo ...

mitnica
12.05.2011., 20:40
Pozz, molim malu pomoć. Pregletali smo cijelu kuću i sad bi to trebalo prešmirglati, e sad dvije sobe sam šmirglao ručno(ubilo me to), a danas čuh da bi mogao i sa vibrobrusilicom prešmirglat, jel to tko radio tako i koji šmirgl staviti. Hvala

presing
12.05.2011., 20:44
Pomoć!!!Dekolit 10 gdje kupit i cijena?

scarface_cro
12.05.2011., 23:23
Što je ova tema zanimljiva, bokte...

Jedno vrijeme je bilo zanimljivo ali ovo ...

Pitam se samo kad ovi maleri uopće rade kad se stalno ovdje na forumu prepucavaju :confused:

Očigledno su jako traženi :kava::rolleyes:

gloin
13.05.2011., 08:59
Trebao bih savjet za ponovno krečenje stana.

Stan je okrečen prije 4 godine (novogradnja) sa DULUX bojama (1 premaz preko originalne bijele boje). Sve boje su bile slabije nijanse - po jačinama niti jedna nije bila jača od 4 (1 najjača - 6 najslabija).

Sada bih ponovno krečio sa DULUXom. Boje bi uglavnom bile slične (dakle žuta preko žute, ljubičasta preko ljubičaste). Zanima me da li zidove prvo moram pripremiti sa nečime ili ih je dovoljno obrisati od prašine i odmah krečiti sa bojom?

zanny
13.05.2011., 20:21
Nije adaptacija i ovo o čemu mi pričamo isto,onda se nismo razumjeli.

Mi radimo sve šta investitor hoče,za ništa ne mogu reči da ne radim osim nekih fiksnih ideja,onda odbijem posao,kroz cjenu.

Cjena se formira u skladu sa željama investitora.

Recimo stolariju ne radim ispod 170 kn m2.

U Splitu... radija godinama i NIKAD nisam čuja da neko lakira stolariju 2 puta :rolleyes:,NIKAD.

Drvene brodove sam lakira jedan put (sol,sunce,vjetar...)!

Teranil dvi ruke= staklo zid

Jeli i ti lakiraš dva puta?

da mi lakiramo dva puta, i ako je visoki saj onda još proletimo polirkom

samo već sam ti rekao, mi ne radimo smećasrke poslove ako baš ne moramo, mi rađe uzmemo izbetonirat 100 m2 dvošišta nego pituravat useljeni stan po 20-25 kn

zanny
13.05.2011., 20:22
Pozz, molim malu pomoć. Pregletali smo cijelu kuću i sad bi to trebalo prešmirglati, e sad dvije sobe sam šmirglao ručno(ubilo me to), a danas čuh da bi mogao i sa vibrobrusilicom prešmirglat, jel to tko radio tako i koji šmirgl staviti. Hvala

rađe se drži ručnoga jer sa vibraconom ćeš iskopat, koliko znam negdje se može iznajmit žirafa

mitnica
13.05.2011., 20:43
rađe se drži ručnoga jer sa vibraconom ćeš iskopat, koliko znam negdje se može iznajmit žirafa

Relativno dobro se snalazim među alatima,ali mi je žirafa nepoznanica.možeš li mi to malo pojasniti ili opisati

maler & CO.
13.05.2011., 22:06

I to je to.

maler & CO.
13.05.2011., 22:11
Pitam se samo kad ovi maleri uopće rade kad se stalno ovdje na forumu prepucavaju :confused:

Šta i tebe zanima nečiji privatni život, od čega i kako živi?

Hraniš me? plaćaš mi račune? dužan sam ti nešto?

zanny
13.05.2011., 22:53
Relativno dobro se snalazim među alatima,ali mi je žirafa nepoznanica.možeš li mi to malo pojasniti ili opisati

https://www.sitebox.ltd.uk/product/FLEX_WSK702VEA/flex-okapi-wsk-702-vea-drywall-sander-short-necked-complement-to-the-flex-giraffe-240-volt-only/

u kombinaciji sa usisivačem (ozbiljnim ne s nitijednim sa reklame :D)

zanny
13.05.2011., 22:59

slušaj, ja ne radim posli 7 sati uvećer, i dok pijuckam pivo posli većere malo pročeprkam po forumu,

a inaće se kaže "hvala majstore šta odgovaraš na pitanja dok pijuckaš pivu"

mi se ne prepucavamo nego imamo različita viđenja u poslu, i ja nisam maler nego građevinar kojeme je dio posla maleraj

u ostalom iz naših rasprava se valjda nešto može naučit :lol:

BTW na sva pitanja je odgovoreno u roku od odma

scarface_cro
14.05.2011., 09:17
Šta i tebe zanima nečiji privatni život, od čega i kako živi?

Hraniš me? plaćaš mi račune? dužan sam ti nešto?

Ništa te nisam pitao i tražio samo sam napisao svoje mišljenje. :mig:
Pa ti radi što god želiš u svome životu. :top:

slušaj, ja ne radim posli 7 sati uvećer, i dok pijuckam pivo posli većere malo pročeprkam po forumu,

a inaće se kaže "hvala majstore šta odgovaraš na pitanja dok pijuckaš pivu"

mi se ne prepucavamo nego imamo različita viđenja u poslu, i ja nisam maler nego građevinar kojeme je dio posla maleraj

u ostalom iz naših rasprava se valjda nešto može naučit :lol:

BTW na sva pitanja je odgovoreno u roku od odma

Samo sam napisao svoje mišljenje i nisam nikoga imenovao tako da neznam ćemu se pravdaš . :ne zna:

Zašto bi ja tebi trebao reći "hvala"?!
Pa ako sam pitao za savjet onda naravno se zahvaljujem ali koliko ja znam to nisam uradio. :ne zna:

Svaka čast svakome koji nađe vremena da pomaže i savjetuje na forumu :top:

-Iva-
14.05.2011., 09:57
Jel se to meni čini ili je ova tema promijenila pokretača, a možda malo i naslov?

Soboslikar R
14.05.2011., 23:08
da mi lakiramo dva puta, i ako je visoki saj onda još proletimo polirkom

samo već sam ti rekao, mi ne radimo smećasrke poslove ako baš ne moramo, mi rađe uzmemo izbetonirat 100 m2 dvošišta nego pituravat useljeni stan po 20-25 kn

Normalno da češ lakirat dva puta kad radiš sa špricom.

"Mi ne radimo smečarske poslove" šta je tebi u kojem si ti filmu,ali si malo previše parića :lol:

Znači ono šta i kako "vi" radite je dobro,a 99 posto ostalih rade "smečarske poslove". Šta ste vi dobri,najbolji!

"Najbolji sam ja,to se zna,zna se,zna se da najbolji sam ja.Ti nisi najbolji to moraš znat,zato nemoj..."

Očeš li ti betonirat ili kao ja odradit jedan "smečarski" posal to je tvoja stvar,meni je uvik bilo i bit če draže odradit "smečariju".
Lipo lagano u priču s mušterijom,malo pomaknit,zaštit,piturat i uzest novčiće.

Tebi je draže na zvizdanu betonirat:rofl:,a dobro.Tvoj izbor.

Dobro,koliko naplačujete od početka.... i poliranje po m2?

maler & CO.
15.05.2011., 07:21
Jel se to meni čini ili je ova tema promijenila pokretača, a možda malo i naslov?

Forum (internet), mjesto rasprave na internetu putem web aplikacije.

definicija...

Humana dolina
15.05.2011., 10:12

"Mi ne radimo smečarske poslove" šta je tebi u kojem si ti filmu,ali si malo previše parića :lol:

Znači ono šta i kako "vi" radite je dobro,a 99 posto ostalih rade "smečarske poslove". Šta ste vi dobri,najbolji!

"Najbolji sam ja,to se zna,zna se,zna se da najbolji sam ja.Ti nisi najbolji to moraš znat,zato nemoj..."

Očeš li ti betonirat ili kao ja odradit jedan "smečarski" posal to je tvoja stvar,meni je uvik bilo i bit če draže odradit "smečariju".

Heheehe...:lol:
Jel to iz neke pjesmice...

Soboslikar R
15.05.2011., 15:53
Heheehe...:lol:
Jel to iz neke pjesmice...

TBF Genije :lol:

Soboslikar R
15.05.2011., 17:11
Ma koja optimalna debljina? radio si to da ne trebaš dva puta lakirati, kako bi prije bio gotov. Usput i da ti se razlije boja, pa da se ne trebaš gnjaviti sa strukturom.

Šta je onda kompresor? "neoptimalna debljina"?

Tako i moja stara može lakirati vrata. :rofl:

A meni pričaš o prašini? pa pogledaj si taj zid neožbukani iza, i pod ispod. To su tvoji "sterilni" uvjeti? :lol: Ko za omanje operacije i kirurške zahvate.

Daj Soboslikaru, prvo pogledaj sebe pa nakon toga nekome nešto govori i vrijeđaj.

Dragi maleru ti nikako da shvatiš :D

Kad sam rekao sterilni uvjeti mislio sam radi usporedbe s tvojim uvjetima u kojim radiš,ne znam kako bi nazvao

"ovo" tvoje,izgleda mi kao neka katakomba.

Smeče po podu,prašina,biče da ima mrtvih pacova okolo.Rabacan brusni papir okolo.Noževi,šta si pacove hvatao?

Samo treba malo zumirat sliku vrata prekrasnih boja,i sve odmah postane jasno i največem amateru.

http://img718.imageshack.us/img718/7640/17271817047301729501078.th.jpg (http://img718.imageshack.us/i/17271817047301729501078.jpg/)
http://img543.imageshack.us/img543/7404/malavrata1.th.jpg (http://img543.imageshack.us/i/malavrata1.jpg/)

Pogotovo ovaj sofisticirani,pretpostavljam Američki stol za obradu stolarije :lol:.

Sve skupa ljuti,AMATERIZAM,a kao rade se neki "projekti",stotine tisuča kuna
a ne posjeduje se ni osnovni alat za obavljanje dotične djelatnosti,koja lakardija.

Pored svega gore navedenog ti spominješ "Neožbukani zid iza"

http://serve.mysmiley.net/happy/happy0040.gif (http://www.mysmiley.net/free-aim-smileys.php)

Evo valjda se ovdje vidi bolje situacija u "operacijskoj sali".

Ovo su minimalni tehnički uvjeti!

http://img402.imageshack.us/img402/346/1504110945.th.jpg (http://img402.imageshack.us/i/1504110945.jpg/)

Ovo nisam imao za profesionalni stol pa...

Evo meni ne trebaju ovakve analize da shvatim da nemaš pojma o čemu pričaš,i da kostantno iskrivljuješ istinu.

Moga bi ja i špricat kad bi tija :lol:

http://img13.imageshack.us/img13/967/0404111241.th.jpg (http://img13.imageshack.us/i/0404111241.jpg/)

Nije mi namjera vrijeđat maleru,ja samo pokazujem ISTINU,koja je ponekad...

Eto,sritno ti bilo u budučem poslovanju,najiskrenije.

Ljepi pozdrav

maler & CO.
15.05.2011., 18:51
SoboslikarR :rolleyes:

maler te je uhvatio u žešćoj laži, pokazao ti na tvojoj slici koju si stavio. Prema tome, suludo je da uopće imaš šta za reći.

Soboslikar R
15.05.2011., 19:37
Ti nikako da shvatiš :D

Kad sam rekao sterilni uvjeti mislio sam radi usporedbe s tvojim uvjetima u kojim radiš,ne znam kako bi nazvao

"ovo" tvoje,izgleda mi kao neka katakomba.

Smeče po podu,prašina,biče da ima mrtvih pacova okolo.Rabacan brusni papir okolo.

Samo treba malo zumirat sliku vrata prekrasnih boja,i sve odmah postane jasno i največem amateru.

http://img718.imageshack.us/img718/7640/17271817047301729501078.th.jpg (http://img718.imageshack.us/i/17271817047301729501078.jpg/)
http://img543.imageshack.us/img543/7404/malavrata1.th.jpg (http://img543.imageshack.us/i/malavrata1.jpg/)

Pogotovo ovaj sofisticirani,pretpostavljam Američki stol za obradu stolarije :lol:.

Sve skupa ljuti,AMATERIZAM,a kao rade se neki "projekti",stotine tisuča kuna
a ne posjeduje se ni osnovni alat za obavljanje dotične djelatnosti,koja lakardija.

Pored svega gore navedenog ti imaš nešto za reč.http://serve.mysmiley.net/happy/happy0040.gif (http://www.mysmiley.net/free-aim-smileys.php)

Evo valjda se ovdje vidi bolje situacija u "operacijskoj sali".

Ovo su minimalni tehnički uvjeti!

http://img402.imageshack.us/img402/346/1504110945.th.jpg (http://img402.imageshack.us/i/1504110945.jpg/)

Evo meni ne trebaju ovakve analize da shvatim da nemaš pojma o čemu pričaš,i da kostantno iskrivljuješ istinu.

Ljepi pozdrav

Evo da još jednom pokušam objasniti o čemu je riječ.

Sad u trečem licu piše http://serve.mysmiley.net/rolleye/rolleye0003.gif (http://www.mysmiley.net)

Za mene je ova diskusijua gotova,pozdrav

Soboslikar R
15.05.2011., 20:03
SoboslikarR :rolleyes:

maler te je uhvatio u žešćoj laži

Znači priznaješ da lažeš http://serve.mysmiley.net/happy/happy0030.gif (http://www.mysmiley.net) bravo.

I to u trečem licu http://serve.mysmiley.net/happy/happy0194.gif (http://www.mysmiley.net/free-ashamed-smileys.php)

zanny
15.05.2011., 20:52

pa lakiranje visoki sjaj je uvik bilo 100€/m2
sve jedno dali su vrata kuhinje ili brod

nisam rekao da imam previše parića nego da mi je raditi smećarske poslove čisti gubitak, radno vrime ide, plaće se moraju isplait, a ako mi je neko podnoge kad radim, ako moram zaštičivat, onda je to gubitak vremena, ako ne mogu doć u 6 ujutro, pa otić u 10 i vratit se u podne, pa onda radit do recimo 7 bez da me neko čeka, postavlja pitanja onda mi je to gubitak živaca

plus ako mi nismo zadovoljni poslom i ako ga nemožemo odradi po struci onda rađe betoniramo, alat bogami imamo, mehanizaciju iznajmimo i u 5 dana zaradimo šta bi ovdi drljali 10 dana ili više

priču sa mušterijom ? mi sa mušterijama izbjegavamo pričat u vezi ičim šta nije vezano poslom, pogotovo sa smečarima, jer samo mogu čut kukanje kako je sve skupo, kako nema novaca, kako je njemu neko patija za vrime komunizma a vozi se 500sel itd

nisam rekao da smo mi najbolji, nego govorim da nemogu financijski izgurat ako radim smečarske poslove, a o moralnome neću ni pričat

zanny
15.05.2011., 20:58
ma dobro šta ste se vas dva zakrvili, koga briga di ko radi ?

mi ovdi trebamo prenit neka iskustva ljudima a ne takmičit se čiji je tata jaći.

mi radimo ovako vi radite onako, neka stranka izabere

-Iva-
16.05.2011., 20:43
Forum (internet), mjesto rasprave na internetu putem web aplikacije.

definicija...

Pričam za osobu koja je postala prvi post na temi (pokretač teme), osoba čiji nadimak piše ispod naslova teme. Ili su dvije teme sličnog naziva?

Uglavnom, vrata sam pofarbala u bijelo, pa sam onda na to stavila uzorak, crte po dužini na jednom dijelu, uglavnom, nije baš ispalo onak kako sam se nadala, sad je pitanje kako da to maknem?

zanny
16.05.2011., 21:12
Pričam za osobu koja je postala prvi post na temi (pokretač teme), osoba čiji nadimak piše ispod naslova teme. Ili su dvije teme sličnog naziva?

Uglavnom, vrata sam pofarbala u bijelo, pa sam onda na to stavila uzorak, crte po dužini na jednom dijelu, uglavnom, nije baš ispalo onak kako sam se nadala, sad je pitanje kako da to maknem?

pa pobrusi i ponovo pituraj, ili jednostavnije riješenje preko toga ugradi aluminijsku lajsnu malu širu od štrike

-Iva-
17.05.2011., 09:32
Šta samo taj dio ili cijela vrata?

Joj, šta mi je trebao taj uzorak :bonk:

cd_covers
17.05.2011., 10:03
ma dobro šta ste se vas dva zakrvili, koga briga di ko radi ?

mi ovdi trebamo prenit neka iskustva ljudima a ne takmičit se čiji je tata jaći.

mi radimo ovako vi radite onako, neka stranka izabere

Ajmo molim Vas sve skupa u ovakvom tonu dalje...posla ima dovoljno za sve koji žele raditi, a tko radi po kojoj cijeni stvar je njegove poslovne politike.

P.S.
Čak i da dokažete čiji tata ima veći bager ništa vam to neće pomoći u poslu.

Megich
17.05.2011., 12:36
Imam u novom stanu vrata od punog drva, zaobljeni stokovi, mahagonij boje, uglavnom vrata su kvalitetna i bila su uzasno skupa, ali su smede boje koja se meni ne svida i to me sad bode oci... sta bi se dogodilo kad bi prelakirala/prefarbala ta vrata u bijelu boju? Mislim ne da ja farbam, nego da dam nekome strucnom. Vrata su prekvalitetna i skupa da bi ih mjenjala, ali zeljela bih promjeniti boju. Mogu poslati slike na pp

maler & CO.
17.05.2011., 15:38
Imam u novom stanu vrata od punog drva, zaobljeni stokovi, mahagonij boje, uglavnom vrata su kvalitetna i bila su uzasno skupa, ali su smede boje koja se meni ne svida i to me sad bode oci... sta bi se dogodilo kad bi prelakirala/prefarbala ta vrata u bijelu boju? Mislim ne da ja farbam, nego da dam nekome strucnom. Vrata su prekvalitetna i skupa da bi ih mjenjala, ali zeljela bih promjeniti boju. Mogu poslati slike na pp

Nije ih problem lijepo srediti, ali u klasičnim slučajevima obrade :

dobiti ćete nalič, koji nikada neće biti kvalitetan kao postojeći tvornički.

ili..

razmontirati štok i zajedno sa vratima u stolariju na ponovno brušenje, pa u profesionalnu lakirnicu i ponovna montaža.

zanny
17.05.2011., 15:39
Šta samo taj dio ili cijela vrata?

Joj, šta mi je trebao taj uzorak :bonk:

pa ne košta te ništa pokušat pobrusit i piturat samo taj uzorak, ako ti ostane prelaz ispoliraj i sve ok

a ako neuspije sve lipo pomegaj i daj još ruku, dvi laka i ćao

zanny
17.05.2011., 15:41

ili..

razmontirati štok i zajedno sa vratima u stolariju na ponovno brušenje, pa u profesionalnu lakirnicu i ponovna montaža.

ma tu se i postavlja pitanje dali je to pravi furnir, recimo ja sam montirao sukpa i "kvalitetna" vrata koja su bila cpl, pa sad neznam kako se to da pituravat, mislim nisam nikad piturava cpl

maler & CO.
17.05.2011., 15:57
ma tu se i postavlja pitanje dali je to pravi furnir, recimo ja sam montirao sukpa i "kvalitetna" vrata koja su bila cpl, pa sad neznam kako se to da pituravat, mislim nisam nikad piturava cpl

S obzirom na mizerne cijene izvedbe radova, pametnije je ne ulaziti uopće u takve zahvate.

Opet, obzirom na klasični PVC recimo prozor, i lakove koji su se pojavili za njihovo bojanje. A vjerojatno i budućom potrebom bojanja istih.

A s obzirom da spominješ i cpl stolariju, potražnje bi moglo i biti. Ali imat ćemo 55 godina. :mig:

Cpl je mislim najsličniji podlozi laminata. Uzeti komade laminata, pa obrađivati i probavati.

Do 55-te, češ znati kako drži. To je ziher...:rofl:

zanny
17.05.2011., 16:05
S obzirom na mizerne cijene izvedbe radova, pametnije je ne ulaziti uopće u takve zahvate.

Opet, obzirom na klasični PVC recimo prozor, i lakove koji su se pojavili za njihovo bojanje. A vjerojatno i budućom potrebom bojanja istih.

A s obzirom da spominješ i cpl stolariju, potražnje bi moglo i biti. Ali imat ćemo 55 godina. :mig:

Cpl je mislim najsličniji podlozi laminata. Uzeti komade laminata, pa obrađivati i probavati.

Do 55-te, češ znati kako drži. To je ziher...:rofl:

vidim da si ovdi spomenuo pvc stolariju i bojanje iste

samo moram napomenuti da smo prije par miseci skidali pvc stolariju stavljanu 1996 i da nikome nebi preporučio da to stavlja na kuću, promjenila je boju, došla je krta ko staklo

pa ne budi lin, pitao bratovu punicu koja je kemijski inžinjer (radila žena sa plastikom u tvornicama) zašto se to događa, pa mi je objašnjeno da postoji dodatak plastici koji se zove ja mislim drip koji je hlapljiv i nakon nekog vremena ishlapi i plastika gubi gorenavedena svojstva...
znaći da bi možda trebalo piturat prozore odma, samo ne zna kako kad su "masni"

eto moderator oprosti za offtopičarenju

maler & CO.
17.05.2011., 16:27
Ovako bih sam sebi posložio priču.

Pištolj za prskanje kita

http://img197.imageshack.us/img197/4289/pistoljzadin700500x500.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/197/pistoljzadin700500x500.jpg/)

Pištolj za lakiranje SATA

http://img803.imageshack.us/img803/6296/spraygunsatajet3000.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/803/spraygunsatajet3000.jpg/)

Kompresor Metabo Silent

http://img846.imageshack.us/img846/7059/41u0gwxyyl.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/41u0gwxyyl.jpg/)

maler & CO.
17.05.2011., 16:33
vidim da si ovdi spomenuo pvc stolariju i bojanje iste

samo moram napomenuti da smo prije par miseci skidali pvc stolariju stavljanu 1996 i da nikome nebi preporučio da to stavlja na kuću, promjenila je boju, došla je krta ko staklo

pa ne budi lin, pitao bratovu punicu koja je kemijski inžinjer (radila žena sa plastikom u tvornicama) zašto se to događa, pa mi je objašnjeno da postoji dodatak plastici koji se zove ja mislim drip koji je hlapljiv i nakon nekog vremena ishlapi i plastika gubi gorenavedena svojstva...
znaći da bi možda trebalo piturat prozore odma, samo ne zna kako kad su "masni"

eto moderator oprosti za offtopičarenju

Lako je moguće to šta pišeš. Logički da postoji razlika između skupljih i jeftinijih primjeraka PVC-a.

Vjerujem u kvaliteti profila i plastičnog materijala s kojim su obloženi.

Ne podržavam niti ja PVC, radije šema profila obloženih drvetom. Ali malo ih vidim okolo.

-Iva-
17.05.2011., 16:39
pa ne košta te ništa pokušat pobrusit i piturat samo taj uzorak, ako ti ostane prelaz ispoliraj i sve ok

a ako neuspije sve lipo pomegaj i daj još ruku, dvi laka i ćao

Košta me prašine po kući, jer su vrata vanjska, i nisam ih misla skidat dole.

maler & CO.
17.05.2011., 16:51
Košta me prašine po kući, jer su vrata vanjska, i nisam ih misla skidat dole.

Zalijepiš soboslikarski klasični najlon pik trakom u vanjski hodnik i u dio unutrašnjeg hodnika na strop (po širini). Spustiš ga, zalijepiš na jednoj strani, drugu si ostaviš slobodnu da se može zavući unutra.

Na podu također najlon.

zanny
17.05.2011., 17:07
Lako je moguće to šta pišeš. Logički da postoji razlika između skupljih i jeftinijih primjeraka PVC-a.

Vjerujem u kvaliteti profila i plastičnog materijala s kojim su obloženi.

Ne podržavam niti ja PVC, radije šema profila obloženih drvetom. Ali malo ih vidim okolo.

ja kroz adaptacije nudim termo aluminij za jefinije varijante i termo aluminij obložen drvom sa triple staklom punjenom argonom za skuplje varijante (naravno ovo drugo internorm)

šta se tiće cijene to ću komentirat na način :
- termo aluminij na prosječnom stanu košta između 20 000 i 40 000 kn
- internorm duplo

znaći košta između 1,5 i 4 m2 toga stana

a s druge strane internorm obložen drvom možeš lako piturat

Megich
18.05.2011., 13:09

ili..

Hvala :)