PDA

View Full Version : Lijekovi u trudnoći-združeni topic

stranice : [1] 2

SaveAss
21.07.2006., 21:06
Migrena mi dođe nekoliko puta godišnje. Do sada sam je uspješno liječila Kafetinom, no, kako sam u 9. tjednu trudnoće bojim se smijem li to piti ili ne?

(a hitno je jer me upravo sada rastura glavobolja...svi koji imaju migrenu, znaju da neće stati ako ne budem razmišljala o njoj ili nešto tome slično...)

bibobu
21.07.2006., 21:19
Popi Paracetamol, koliko znam on je najsigurniji u trudnoci.
Nazovi fino Hitnu, bolnicu ...pa pitaj nekog doktora tamo, to se valjda moze.

SaveAss
21.07.2006., 21:27
Hvala na odgovoru bibobu.
Inače, iz bolnice kažu smije se popiti...

A u međuvremenu sam iskopala po netu još toga, pa evo čisto ako se neko nađe u sličnoj situaciji.

Glavobolja je vrlo čest simptom u trudnoći, kao i van nje. Uzrok može biti psihosomatske prirode (na nervnoj bazi), koji je i najčešći, fizičke (povrede, trauma, saobraćajne nesreće...) i organske prirode /tumori u glavi/. U svjetskoj ljekarskoj praksi postoji stav da se kod trudnica u prvih 70 dana od prvog dana posljednje menstruacije izbjegava korištenje bilo kojeg lijeka zbog embrio i organogeneze. U tom periodu, ako su prisutne jake glavobolje pribjegava se tradicionalnim metodama. Naprimjer masaže u predjelu vrata i slepoočnih krvnih sudova, mirisanje nekih lijepih mirisa (jabuka, narandža, limun...), šetnja, aerobik ili neke druge fizičke aktivnosti. Ako se ipak mora primjeniti neki lijek, onda se uzima lijek koji ima najmanje teratogeno (štetno) dejstvo na embrion. Naprimjer, koristi se novalgetol, kafetin, aspirin od 100 miligrama ili paracetamol (koji se može koristiti do kraja trudnoće). Od sedamdesetog dana, kada je završena organogeneza i plod prerasta u fetus, mogu se koristiti i ostali lijekovi protiv glavobolje, a u najtežim slučajevima može se koristiti i brufen dražeje od 200 ili 400 miligrama 3 x dnevno, pod uslovom da trudnica nema problema sa želudcem / gastritis ili čir na želudcu/, s napomenom da je ovaj lijek, kao i aspirin, strogo zabranjen u zadnjih dvanaest sedmica trudnoće, odnosno strogo zabranjen pred sami porođaj. Takođe, u toku jakih glavobolja ne konzumirati alkohol ili cigarete jer oni stimulišu glavobolju.
NAPOMENA; Primjena lijekova u trudnoći mora biti strogo kontrolisana od nadležnog ginekologa. Nipošto samovoljno uzimati terapiju, koliko god ona izgledala bezazleno, jer lijekovi mogu da imaju veoma štetan uticaj na stanje ploda, u smislu njegovog sporijeg rasta i razvoja.

te@
22.07.2006., 22:03
Uzmi bilo što na bazi paracetamola, npr. Plivin Plicet.

Izbjegavaj sve što ima actetilsalicilnu kiselinu, tipa Andol, Aspirin i to. Koliko znam ni Voltaren. Brufen ni Ketonal se ne preporučuju.

Ali isto tako znam da ne trebaš paničarit ni ako si uzela nešto od gore navedenog. Time se fakat treba šorat redovito da bi bilo razloga za paniku.

SaveAss
23.07.2006., 01:05
Ubila sam migrenu uspješno;) hvala na savjetima:kiss:

*Zoe*
17.08.2006., 21:42
Nedavno sam provela skoro 2 tjedna u bolnici zbog krvarenja. Ispalo je da imam placenta praevia. Krvarila sam dva puta u dva tjedna. Nakon toga vise nisam krvarila ali imam svijetlo smedji iscjedak. Doktor u bolnici mi nije prepisao nikakvu terapiju osim strogog mirovanja i lezanja. Prije dva dana sam bila na kontroli kod istog doktora i rekla sam mu da i dalje imam isti iscjedak i on mi je rekao da i dalje samo lezi i mirujem i da dodjem za 3 tjedna opet na kontrolu.

Danas mi je muz konacno pronasao ginekologa koji me htio primiti (dugujemo bolnici hrpu uputnica) i sad ce nadalje to biti moj ginic. I taj je ginekolog po mom muzu meni poslao dva paketa dabrostona. Ja nikad cula za isto pa sam se odlucila obrazovati na netu, i iskreno sam se prepala kad sam procitala o nuspojavama i za sto se sve koristi. Sad mi nije jasno zasto mi isto nisu dali u bolnici jer kad sam dosla s krvarenjem bila sam 13 tjedana, sad sam vec u 16. tjednu i procitala sam da se on daje u prvom trosmjesecju kad je u pitanju prijeteci pobacaj. Nekako sam sva nepovjerljiva i jos ga nisam pocela uzimati.
Ne kuzim zasto mi doktor na zadnjem pregledu nije prepisao isto kad sam mu rekla da i dalje imam iscjedak. Jer taj ginic je odmah pitao mog muza da li imam smedji isckedak i kad mu je ovaj potvrdio, rekao je da onda moram uzimati dabroston.

Sad sam sva zbunjena i neznam sto da cinim? :(

Natch
17.08.2006., 21:44
to je dabroston, i koristi se za zadrzavanje trudnoce.
ful lagani hormoni, ne brini. :mig:

*Zoe*
17.08.2006., 21:51
pa citala sam da se koristi za to, ali u prvih 12 tjedana.

Mary Bellows
17.08.2006., 22:17
ja sam uzimala Utrogestan (ista stvar) ali do 13 tjedna, jar posli nema koristi jer posteljica počinje proizvoditi progesteron u dovoljnoj količini.
ako ga odlučiš uzimati, neka bude oralno zbog infekcija.

SaveAss
17.08.2006., 23:36
Hm...ja sam naišla na podatak da ga se daje čak i do 14 tjedna...
No, draga Zoe, nemoj se dodatno uzrujavat...I malo vjere u liječnika će ti dobro doći! Ipak, ako ćemo sumnjati u svaku njihovu...pa zašto onda uopće idemo kod njih?
(možemo se ovako preko neta liječiti - još da recepte možemo ovim putem dobiti, ne bi nam bilo kraja! karikiram malo, nemoj zamjeriti;) )

Dilemu ćeš riješiti najbolje ako potražiš pojašnjenje kod doktora (nazovi ga ili pošalji nekog da se umjesto tebe raspita)...A do tada...
Odmaraj se i misli pozitivno :kiss:

magic blue
18.08.2006., 06:52
ja sam daroston pila prije trudnoce i da njega nije bilo pitanje je da li bi uopce zatrudnila. ne znam, do kada je pozeljno u turdnoci ga piti, ali kao sto ti cure rekose, malo vjere u doktora i sve bu dobro. A i mozes nazvati onog doktora koji ti je dao otpusno pismo i reci da ti je tvoj primarni ginekolog dao dabroston i sta on misli o tome

chiara
19.08.2006., 08:10
ja sam isto tako pila dabroston prije trudnoće jer bez njega vjerojatno nebi zatrudnjela. kad sam išla na more doktor mi je rekao da svakako uzmem dabroston sa sobom ukoliko ću krvariti i napisao mi je još Utrogestan. no, nisu mi na sreću trebali. slažem se sa curkama da pitaš doktora za pojašnjenje. ili traži drugo mišljenje.

artcoocai
18.09.2006., 19:52
Trenutno pijem ampicilin vezano za infekciju e. coli , medjutim dobila sam predlog od par devojaka da napravim prirodni lekod limuna i persuna koji pomaze u resavanju problema.

Pitanje : da li je persun zaista stetan u trudnoci kao sto pise po nekim ne toliko strucnim sajtovima?

Takodje imam gljivice zbog antibiotika ampicilin a sada mi je doktor prepisao i nistatin vaginalete a za njih pise oprez u trudnoci.

Sve sto treba da koristim ispada da je moguce stetno???

Kakva su vasa iskustva?

hvala

buduca mama, 13 nedelja

Zmijica
18.09.2006., 20:06
Ne bih ja persin na tvom mjestu, on je malo nezgodan i za ne-trudne ak se pogresno dozira.
Limun moze.
Za e. coli ti je super caj od brusnica, susene brusnice ili sok od njih.
Pisalo se na ovom podforumu o tome, al ne mogu se sjetit u kojem topiku.

Istina je da su i antibiotici i vaginalete potencijalno stetni, al jos je stetnije da se bestije bakterijske razmnoze pa da dobijes upalu bubrega, ili nedajboze infekciju plodne vode.

magic blue
18.09.2006., 20:12
nije li bolje piti brusnicu? ugodnog okusa, natocis ju u flasicu i mozes furati i na posao pa cuclat po cijeli dan

mandy
19.09.2006., 07:57
Piti što više tekućine da se te bakterije "isperu" i čaj od brusnice koji nikako nije štetan za bebu ni za što drugo.

vesela sova
19.09.2006., 08:43
Ni ja ne bih peršin u trudnoći. Kao ni npr. kadulju (žalfiju), čula sam od onih koji se u trave razumiju bolje od mene.

Meni je čaj od brusnica pomogao za neke druge bakterije (uz geonistin), isto u trudnoći, a moja prijateljica je čaj od brusnice davala svojoj jednoipogodišnjoj kćeri kad je imala e. coli i pomoglo je.

Sretno.

SteficaCvek
08.12.2006., 19:51
Prijateljica je trudna, cetvrta sedmica, a pila je geomycin (sadrzi tetracyclin). Sad svi kazu da on je on jako stetan za plod i da bi obavezno trebala da pobaci, ali ona nije za to. Je li ima ko kakva iskustva ili zna nesto o ovome? Je li bas toliko opasno?

magic blue
08.12.2006., 19:53
uf :confused:
ko to kaze?
lijecnik ili babe na trac partiji?

Pahuljica79
08.12.2006., 19:54
Ja vjerujem da ce se priroda sama pobrinuti za taj plod, ako je nesto krenulo krivo.

magic blue
08.12.2006., 20:00
s plivinih stranica:
"Geomycin je zbog moguće hepatotoksičnosti u trudnice, te zbog mogućnosti nastanka trajne obojenosti zuba, pojave hipoplazije cakline te smanjenja rasta kostiju i noktiju u ploda kontraindiciran tijekom trudnoće. Zbog navedenih učinaka u djeteta kontraindiciran je i tijekom dojenja."

no, kosti i noktici se tek kasnije razvijaju, pa mozda i nije tolika opasnost. kazes tek 4 tjedan, a kad je zadnju popila?

mada, moras razumijeti da smo mi svi ovdje laici i da ce najbolje ipak znati njezin lijecnik :top:

SteficaCvek
08.12.2006., 20:08
ma naravno, al eto trudimo se da skupimo razlicita misljenja dok ne ode ginekologu. pila ga je 3 sedmice, dok nije saznala. svi su slozili frku kako je to ... ama strasno. nisu bas babe pricale, uglavnom ljudi koji su vezani za medicinu

magic blue
08.12.2006., 20:18
3 od kad? prije ili tocno kada je zatrudnjivala?
pa sta ju nije lijecnik upozorio na stetnost tog lijeka?

SteficaCvek
08.12.2006., 20:22
ukupno ga je pila 2 mjeseca, a 3 sedmice kako je trudna, po 1 tabletu dnevno. nije bas planirana trudnoca, pa nije nista naglasavala doktorici, a ova je samo pitala je li udata, valjda samo udate zene mogu zatrudnit po njenom :eek::rolleyes:

magic blue
08.12.2006., 20:33
:confused:
koja glupaca od dktorice, a ne znam sta bi ti rekla osim da ode nekoj doktorici koja ima vise soli u glavi i potrazi savjet

MarinkaD
09.12.2006., 09:52
Nek tvoja frendica ne sluša dokicu.Ako joj bude lakše,nek ode kod drugog gina po mišljenje.I nek sluša svoj instinkt.
Iskustvo(ne baš jako slično,ali m ožda pomogne):moja mama je bila na rentgenu dok nije znala da je trudna samnom.Doktor ju je već naručio na pobačaj jer je plod sigurno oštećen.I bila je na stolu,ali u zadnji čas je odustala jer joj je instinkt govorio drukčije.Taj dok ju nije ni htio poroditi,jer ON NE PORAĐA KRIPLOVE!!:mad:
Ja rođena u osijeku,predivna i normalna bebica.
Pozdravi frendicu i nek se drži.:kiss:

Wedding
11.12.2006., 08:24
ukupno ga je pila 2 mjeseca, a 3 sedmice kako je trudna, po 1 tabletu dnevno

uf, ovo bas i nije tak dobro..neka svakako ode kod bar jos 3 ginekologa i cuje njihova misljenja:kiss: nije ju dobro ni tjesit ni plasit unaprijed ... mi ovako mozemo naklapati jako puno ali gin. ce bit vise u pravu...ja znam zasigurno da je Medazol uzasno stetan ali kod tetraciklina ne mogu govorit na pamet:zubo:

stella24
02.03.2007., 20:32
evo, vratila se ja s prvog pregleda. postoji neka mala vrećica od 11 mm. imam slikicu. piknjica mala :cerek: ali... onaj iscjedak koji imam nije dobar. neka gadna infekcija je u pitanju. papa test mi nije mogao napraviti pa mi je dao terapiju na slijepo. puuuuno terapije. amoxile, plimycol (vaginalete), neki losion (antiseptik) za vanjsko ispiranje i utrogestan. e sad... šta mislite o svemu tome? može li to sve imati posljedice na našu bebicu?
i još jedno pitanje. vaginalete stavljam samo navečer, a utrogestan 1+1+2. znači, dvije navečer isto vaginalno. jel stane sve to? ima netko iskustva s ovakvim stvarima? jel svi vi utrogestan uzimate vaginalno?

SaveAss
02.03.2007., 23:02
Ja ti baš i nemam iskustva s infekcijama, no pitala si jel to štetno za bebu...U principu - je, štetno je, al ne liječiti infekciju bi sigurno moglo biti mnogo štetnije, opasnije.
Na tvom mjestu, slušala bi što gin kaže i vjerovala kako on ipak zna bolje i kako će sve biti u redu.

...i biti će sve u redu, drži se:kiss:

nyn@
03.03.2007., 08:14
evo kopiram moj odgovor sa zbora... :cerek:
utrogestan je progesteron.. daje se za očuvanje trudnoće da se bebe bolje održi i daje se kad imaš ovakak iscjedak u prvom tromjesječju.. ja ga pijem pod kraj da zaustavi kontrakcije.. jedina njegova posljedica će ti biti da buš malo šašava sa živcima.. i puno emotivnija nego imače..
utogestan možeš stavljati i kao vaginalete ili ih piti.. ista kutija.. iste kuglice ali dvije primjene.. pa kak hoćeš..
ja ih recimo pijem jer mi je to jednostavnije.. ali ako ih hoćeš baš kao vaginalete možeš i tako (iako ih a dolje vidim imaš dosta)...
a vaginalete su ti za upalu.. ovo drugo amoxile :misli: to se ne bi usudila piti.. ali ako ti ih je gin prepisao valjda zna zašto...

Wedding
03.03.2007., 10:36
evo, vratila se ja s prvog pregleda. postoji neka mala vrećica od 11 mm. imam slikicu. piknjica mala :cerek: ali... onaj iscjedak koji imam nije dobar. neka gadna infekcija je u pitanju. papa test mi nije mogao napraviti pa mi je dao terapiju na slijepo. puuuuno terapije. amoxile, plimycol (vaginalete), neki losion (antiseptik) za vanjsko ispiranje i utrogestan. e sad... šta mislite o svemu tome? može li to sve imati posljedice na našu bebicu?
i još jedno pitanje. vaginalete stavljam samo navečer, a utrogestan 1+1+2. znači, dvije navečer isto vaginalno. jel stane sve to? ima netko iskustva s ovakvim stvarima? jel svi vi utrogestan uzimate vaginalno?

Prvo jedna velika :kiss:

a dalje: hmmmmmmm stvarno ne volim ginekologe koji bez testova sopaju zene antibioticima a pogotovo trudnice....BTW: zasto nije mogao napravit papu ( bar te mogao poslat da napravis privatno). Dal ti je uopce napravio koje briseve?:confused:
Bilo bi bolje proci trudnocu bez antibiotika ( nisu svi stetni i naravno da ce ti ginekolog dat uvijek one koje smijes piti:top: ), ali kad se mora mora se, heiga i ja sam ih pila jer sam imala Eschericciu:mad: .. ali ne kuzim da netko daje terapiju bez nalaza i to joj trudnici:flop:

smucek
04.03.2007., 20:27

nemoj se brinuti za vaginalete u trudnoći,ja sam bila puna infekcija u prvoj trudnoći i od straha nisam htjela stavljati ništa,ludila sam od svraba kandide i rodila malog sa kandidom po tijelu i ustima,jedva se tog riješio...drugi put opet ista priča,ali sad sam bila hrabrija i pametnija i raspitavši se saznala da se vaginaleta gotovo uopće ne resorbira u krvotok i ne dolazi do posteljice i bebe,nego djeluje lokalno i sigurno nema opasnosti..i utrogestan sam stavljala vaginalno,ista priča...nemaš sigurno razloga za brigu...problem je kaj nam puno toga liječnici ne objasne,nego moraš saznati usmenom predajom..

stella24
04.03.2007., 21:19
joj, hvala vam svima. nemate pojma šta sam proživljavala ovih dana... ne želim to sve uzimati, a znam da je opasnije ako ne uzimam nego vučem infekciju. malo me brinu antibiotici ali ni to više ne jako. pijem amoxil a na njemu piše da nema opasnosti za plod. a i moram čvrsto vjerovati da ginekolog zna šta radi. napravit ću sve kako je rekao a vi mi držite fige da sve bude dobro. veeeelika :kiss: svima

oštrilo
05.03.2007., 08:23
Stela ja sam pila antibiotike Ceporex i stavljala vaginalete, u ranoj fazi trudnoće (10-ak tjedana)

nerealizirana_cura
09.03.2007., 01:33
da li se moze pomocu dabrostona zatrudniti, posto po prirodi zbog pcos-a nemam redovite menstruacije, a samim time i ovulacije? da li dolazi do ovulacije, iako to nije prava menga nego tek krvarenje? imam i povisene kg, 35, skinula do sada vec 18, ali ciklus se nije normlizirao jos.

molim savjete, ako nije problem....:cerek:

chiara
09.03.2007., 11:54
ako nemaš ovulaciju morat ćeš piti nešto da stimulira folikule, npr. klomifen. tako je bilo kod mene...

by the way, ja imam mislim 15 komada klomifena ako će ti trebati, poklanjam

Luu
20.03.2007., 07:49
Evo ja mucim muku, uzasno me boli noga, uklještio se živac, i udara mi na cijelu ljevu nogu. Jutros, nisam mogla stati na nju. Prije par tjedana sam bila na hitnoj, i dali su mi inekciju Voltarena. Bilo je sve super, al kad je popustio bol se nastavila. Doktor na hitnoj mi je rekao da, moram 3-4 dana ici na inekcije Voltarena, ja naravno nisam pristala. Citajuci po internetu naišla sam, da nikakvi ljekovi nisu preporučljivi u trudnoci, pogotovo Voltaren. Ja sad idem kod vizioterapeuta na masažu, više ni sama ne znam, da li mi se bol smanjuje ili ne.
Ima li ko kakvih slicnih iskustava s tim, i kakve je ljekove koristio. E da, uzela sam onaj deep heat pa s njim mazem nogu. :rolleyes:

Severina
20.03.2007., 08:04
U 17 tjednu trudnoće imala sam isti problem kao tvoj. Ujutro doslovce nisam mogla ustati iz kreveta, a jedno sam jutro čak pola sata pokušavala doći do kupatila.Izlazak iz auta također je predstavljao pravu dramu. Bolovi su potrajali nekih mjesec dana i potom,s kraćim intervalom mirovanja, još neka tri tjedna. Osim Lekadola nisam uzimala ništa drugo. U toku dana, kad sam se malo razgibala, bilo je lakše. Znam da nije utješno, ali bolovi su prošli spontano, sami od sebe, iako je doslovce bilo jutara kad sam plakala od bolova.
Želim ti puno strpljenja i da što prije prođe bol :).

Luu
20.03.2007., 08:17
Severina tenks :)
mene je pocelo bolit, samo od sebe, ja sam u 25 tjednu, i 2 puta tjedno idem na masažu. Nadam se da ce mi to pomoc, mada mi se cini koda mi nepomaze, mozda me i ovih dana jace boli zbog promjene vremena. Mazazt cu s Arnika gelom, pa mozda mi bude bolje. U hitnoj su mi dali Voltaren, probat cu s Lekadolom, jer nepada mi napamet riskirat s Voltarenom.

Luu
20.03.2007., 08:18
Evo nesto korisno

A - kontrolirana ispitivanja na ženama nisu pokazala štetni učinak na plod; lijek se smije upotrebljavati u trudnoći

B - pouzdani dokazi o štetnosti nisu nađeni ; ne preporuča se primjena u trudnoći

C - ispitivanja su pokazala štetne učinke na životinjama , a kontrolirani pokusi na ljudima nisu provedeni. Ti se lijekovi koriste samo ako je korist za majku veća od rizika za plod

D - postaje pouzdani dokazi štetnih učinaka na plod. Ti se lijekovi primjenjuju samo u akutnim , hitnim i po život opasnim slučajevima.

X - ispitivanja na ljudima i životinjama dokazala su štetne učinke na plod ; kontraindicirana je primjena tih lijekova u trudnoći.

Osvrnuvši se na ovu kategorizaciju vidimo da su, u biti, samo oni lijekovi iz kategorije X apsolutno kontraindicirani dok se drugi ipak u određenim prilikama mogu uzimati. U kategoriju X svrstava se svega 50-ak lijekova.

Važniji lijekovi svrstani u kategoriju X:

Beladona alkaloidi Goserelin pravastatin
Klomifen Izotretinoin plikamicin
Danazol Levonorgestrel Kvazepam
Dienestrol Lovastatin Ribavarin
Dietilstilbestrol Medroksiprogesteron Kvazepam
Dihidroergotamin Megestrol Ribavarin
Efedrin Mestranol Simvastatin
Ergotamin Metotreksat Stanozolol
Estrazolam Metiltestosteron Temazepam
Estradiol Mizopristil Testosteron
Estramustin Nandrolon Triazolam
Etinil estradiol Noretindron Urfolitropin
Etretinat Norgestrel Vitamin A
Finasterid Oralni kontraceptivi Varfarin
Fluvastatin Oksitocin zidovudin

Preuzeto s http://ljekarna-bjelovar.hr/savjeti.php?savjet=trudnoca

milky78
20.03.2007., 08:23
draga LUU, kao sto sam ti na zboru vec jednom rekla i mene je to pratilo...
znam koji su to bolovi!!! ja sam puzala kao mala beba po podu da dodjem do wc`a cak se nisam ni mogla sama oblaciti...

hladi malo ispod kriznice... ja sam onda bila primjetila da mi je bilo bolje kad sam malo setala po stanu... vizioterapeut meni nije pomogao nista... sto se tice lijekova nemoj nista uzimat barem pokusaj ako ti je ikako moguce... znam da kazu da se paracetamol smije uzimat u trudnoci...

Luu
20.03.2007., 08:33
Nisam nikaj uzimala, osim jedne inekcije voltarena, što su mi dali na hitnoj. Sada samo mazem, Arnika gelom, i nakon masaže me namažu kremom za reumu, Ferangol. Vele da nesmijem hladit, neka ga samo utoplim. Secem se ko baltazar po stanu. :zubo: Ja sve mislim, da ce ga mozda masazom opustit, idem kod one poznate zenskice Ranke, kod nje je išla i moja mama, i puno ekipe, i veli da ih je spasila. Ona mi je isto rekla, nikakvi ljekovi ne dolaze u obzir. :tuzni:

cvijetić
20.03.2007., 09:32
Cure,

da li ste prije nego Vas je ukočilo osijećale kakve probleme?
ja recimo kad ležim na trosjedu malo duže( ali samo na trosjedu, na krevetu nije slučaj) nešto me počne kočiti u trtici i treba mi vremena da se polako ispravim i počnem normalno hodati. ulazim u 26 tjedan i čini mi se da se simptomi smanjuju...kao da je prije bilo i gore... možda zato što u zadnje vrijeme više šetam:)

mandy
20.03.2007., 09:34
i mene je to lovilo, al ja sam vježbala na Orbitreku, istezala, masirala nogu i pokušavala se nornmalno kretat, iako je bolilo, i samo je prošlo.....trajalo je par puta po dan-dva......i uvijek mi se javljalo nakon dugog hodanja...

Luu ~~~~~~~~~~~~ da što brže prođe...

helior
20.03.2007., 12:56
meni se i u prvoj a i sadašnjoj trudnoći kad se smirim i legnem pogotovo trosjed jednostavno oduzima donji dio od trtice na dolje nemam snage pomaknut noge ni podić guzu da se dignem...preko dana je sve ok..u prvoj sam trudnoći dobila šumeći magnezij i bilo je bolje

cvijetić
20.03.2007., 14:58
meni se i u prvoj a i sadašnjoj trudnoći kad se smirim i legnem pogotovo trosjed jednostavno oduzima donji dio od trtice na dolje nemam snage pomaknut noge ni podić guzu da se dignem...preko dana je sve ok..u prvoj sam trudnoći dobila šumeći magnezij i bilo je bolje

možda je i meni od magnezija bolje...iako sam ga ja počele koristiti radi problema sa stolicom:flop:

PiaLolla
20.03.2007., 17:14
Mene isto pochelo boljeti u donjem djelu ledja i kod trtice tako da ponekad nisam mogla stat na noge.......i skuzila da me pochne boljeti kad se sagibam ili radim nesh (metem, usisavam).....

I tako ja odluchila da ne uzimam nikakve lijekove, neg lijepo zaposlim svog dragog za te poslove :zubo:

papricica
21.03.2007., 12:35
Imam jedno pitanjce ako netko zna: da li smijem primiti lokalnu anesteziju ako sam možda trudna?

Modesti
21.03.2007., 13:19
papričica
Kako se lokalna anestezija daje i pri samom porodu (epiduralna) onda vjerojatno nema utjecaja na plod.
Svakako se kod bilo kakvih zahvata i izdavanja lijekova uzima u obzir trudnoća.

crazy child
06.04.2007., 20:31
Moja sestra je trudna, u 4. tjednu. Mora čuvati trudnoću, a ima i alergiju- urtikariju, pa je zanima da li smije piti dimidril. Popila ga je već tri puta, kad joj je buknula alergija, i brine je dal bi to moglo naštetiti djetetu.
Jel znate možda nešto o tome?

*Lubenica*
06.04.2007., 20:33
Moja sestra je trudna, u 4. tjednu. Mora čuvati trudnoću, a ima i alergiju- urtikariju, pa je zanima da li smije piti dimidril. Popila ga je već tri puta, kad joj je buknula alergija, i brine je dal bi to moglo naštetiti djetetu.
Jel znate možda nešto o tome?

moj savjet: pitati doktora ili ako vam se ne čeka nazovite dežurnu ljekarnu i pitajte

crazy child
07.04.2007., 11:58
Lubenica, hvala na savjetu.:)
Već je pitala doktore i jedan kaže da ne šteti, a drugi da šteti, pa ne zna.

zrnce soli
07.04.2007., 12:19
Lubenica, hvala na savjetu.:)
Već je pitala doktore i jedan kaže da ne šteti, a drugi da šteti, pa ne zna.

Baš sam sad malko surfala i pronašla članke koji kažu nešto o tome. Ukratko, za niti jedan lijek se ne moža se 100%tnom sigurnošću reći da neće nikada naškoditi niti jednom djetetu. Za antialergike kažu-najbolje je izbjegavati alergene koji uzrokuju al. reakciju. To vrlo često nije moguće. Zatim, od lijekova je bolje uzimato one koji se stavljeju lokalno-npr. u nos kortikosteroidi. Ako ni to nije dovoljno, dolaze na red antihistaminici. Bolje su ispitani lijekovi starije generacije, npr. Dimidril i, prema literaturi, nisu uočene veće malformacije (niš ne kaže o manjim!) u niti jednom slučaju od ispitanih 200 000 trudnica. Naročito je to tako ako su uzimale lijekove od 2. trimestra i dalje. Noviji antihistaminici (Claritine, Letizen) nisu toliko ispitani jer nisu toliko na tržištu, ali se za sada nije primijetilo da bi mogli štetiti plodu, naročito u uobičajenim dozama (1 tableta na dan). Ipak, ono što će ti uvijek svaki doktor reći jest da treba odrediti individualno ovisno o omjeru štete i koristi. Zato je i dobila takav odgovor od dva doktora. Možda bi bilo najbolje uzeti lijek ako je alergija jaka, naročito ako je ne može kontrolirati lokalnim sredstvima.
Evo, nadam se da da sam bar malo pomogla.:) Držim fige da se alergija smiri!:kiss:

crazy child
07.05.2007., 18:58
Hvala na odgovoru.

Sad sam i ja trudna, u šestom tjednu trudnoće i pijem haldol i apaurin. Psihijatrica mi kaže da nije štetno za bebu, ali se ipak bojim. Jel zna tko nešto o tome.

zrnce soli
09.05.2007., 11:57
Čuj, prema dostupnim podacima, Haldol ne spada u lijekove koji se a priori ne smiju koristiti u trudnoći. Međutim, prema FDA klasifikaciji spada u grupu C, tj, lijekovi koji su u pokusima na životinjama (u ovom slučaju visoke doze lijeka) uzrokovale fetalne nuspojave, ali nema kontroliranih studija u žena. Uvijek se preporuča individualno ako potencijalna korist nadmašuje potencijalni rizik za plod. U svakom slučaju, on ne spada u lijekove s velikim teratogenim potencijalom. Trebaš se redovito kontrolirati, nikako sama prekidati ili mijenjati terapiju, a ginekolog treba znati koje lijekove uzimaš. Primijećeno je blag povišenje rizika za oštećenje ekstremiteta fetusa koji su bili izloženi u prvom tromjesečju, i to je ono na što se gleda na detaljnijim UTZ pregledima-zato je iznimno važno da ti ginić zna za terapiju koju uzimaš. Inače, samo hrabro, najvažnije je da si pod kontrolom, njaveći postotak trudnoća ipak završava rođenjem prekrasnih zdravih beba! Sretno!

crazy child
09.05.2007., 12:50
Hvala na ohrabrenju.:)

edita23
18.07.2007., 07:46
Pozdrav.

juce sam bila kod ginica al tek kad sam se vratila doma sam svatila
da dok sam vec bila trudna (a nisam ni znala da sam tada trudna) sam koristila
vaginalne tablete geonistin. znaci negdje kad sam trudna oko 10 dana
sam u tom vremenu i vaginal. koristila.
i sad me strah dal to sta negativno utice na plod , a sada sam u 9 tjedana+ 3 dana.

a ginic mi je rekao da nista za gljivice sada kad trudna nesmijem koristiti,
a nisam znala dok dom,a nisam dosla da sam to vec koristila.
jer sam pogledala datum kada pocela koristiti..

molim pomoc, jer kod gin.tek za 3 tjedna idem....

MarinkaD
18.07.2007., 07:50
Nisu.Ja sam dobila geonistin u,mislim,trećem mjesecu trudnoće zbog blaže upale.Ne brini se.:kiss:

papricica
18.07.2007., 07:51
Pozdrav.

juce sam bila kod ginica al tek kad sam se vratila doma sam svatila
da dok sam vec bila trudna (a nisam ni znala da sam tada trudna) sam koristila
vaginalne tablete geonistin. znaci negdje kad sam trudna oko 10 dana
sam u tom vremenu i vaginal. koristila.
i sad me strah dal to sta negativno utice na plod , a sada sam u 9 tjedana+ 3 dana.

a ginic mi je rekao da nista za gljivice sada kad trudna nesmijem koristiti,
a nisam znala dok dom,a nisam dosla da sam to vec koristila.
jer sam pogledala datum kada pocela koristiti..

molim pomoc, jer kod gin.tek za 3 tjedna idem....

Bez brige, ja sam ih od kad sam trudna koristila već 2 puta, mogu se koristiti u trudnoći:top:

mici123
18.07.2007., 11:45
i ja sam u trudnoći dobivala geonistin nekoliko puta.

ATE13
18.07.2007., 12:46
I ja takodje... Od pocetka trudnoce...
I mislim da su ove u D iste ko te u HR ...
I ja sam se napocetku uplasila, jer sam na njima procitala da se u ranoj trudnoci nebi bas trebali koristiti, onda sam sljedeci put pitala gin. i ona mi je rekla da nisu opasne za dijete ... pa mi je bilo lakse...

skoro cijelu trudnocu sam koristila vagi. tablete... i do sada nikakvi problema u trudnoci a i sa bebacom je super sve , sto je najbitnije :top:

nebrini , sve je ok :kiss: :top:

Mai
18.07.2007., 12:47
i ja isto-nije opasno.ma sve ok:kiss:

Utpala
18.07.2007., 15:15
rekao mi ginekolog kad sam ga isto pitala da u Petrovoj po difoltu daju vaginalete trudnicama na odjelu, valjda zbog higijene, što li...

machkala
23.08.2007., 15:09
Evo nedavna zubobolja me potakla da pitam da li vas je u trudnoći nešto bolilo i da li ste pile neke lijekove za bolove?
a drugo razn liječnici imaju različite teorije o tome šta da se pije i u kojim količinama..Tipa ma pijte lupocet ako već ne možete durat , ali bolje ne...
A onda s druge strane čujem da je bolje i piti nešto za bolove jer kada trudnicu nekaj boli bebu navodno bilo 3 puta više :eek:

abilan
23.08.2007., 15:22
Mene je, hvala Bogu, u ovih šest mjeseci samo dva puta bolila glava. Ali to je bilo u prva tri mjeseca pa nisam htjela ništa piti već sam išla odspavati. Ali rekla mi je teta u ljekarni da bi mogla popiti Lekadol ako me jaaako boli glava.

*Mistique*
23.08.2007., 19:50
Mene hvala Bogu u svih devet mj.nije nego jednom full bolila glava i to je trajalo uzastopno jedno tri dana,jer sam se bojala bilo što popiti,tek sa na kraju kad više nisam mogla trpiti zvala svoju gin i pitala je za savjet.Rekla mi je da slobodno mogu uzeti Lekadol,da je on najlaganiji i da neće štetiti bebi.Naravno sve u malim količinama!!!

A za bolove i grčeve u nogama pila sam magnezij i masirala noge balzamom od divljeg kestena i još nekih eteričnih ulja

machkala
23.08.2007., 19:51
a kak stoje stvari sa lupocetom?

*Mistique*
23.08.2007., 19:56
a kak stoje stvari sa lupocetom?

E neznam ti za njega,imam ga doma,onaj u šumećim tabletama,ali piše da se ne preporuča trudnicama

zrnce soli
23.08.2007., 20:43
Paracetamol se može uzimati u trudnoći kao analgetik (sredstvo protiv bolova). Na našem tržištu postoje paracetamoli različitih proizvođača pa se zato i drugačije zovu- u stvari svi imaju istu aktivnu supstanciju (paracetamol). U ljekarnama ih možete naći pod ovim imenima: Lekadol, Lupocet, Plicet, Daleron, Panadol, Efferalgan. Ako kupujete lijekove negdje vani, pročitajte što piše ispod naslova malim slovima (ili na papiriću u kutijici). Ako piše paracetamol, to je to!!
Nadam se da sam malko razjasnila situaciju.
Pusa svima uz nadu da nam neće trebati ni analgetici ni drugi lijekovi u trudnoći!

any5
23.08.2007., 20:57
Paracetamol se može uzimati u trudnoći kao analgetik (sredstvo protiv bolova). Na našem tržištu postoje paracetamoli različitih proizvođača pa se zato i drugačije zovu- u stvari svi imaju istu aktivnu supstanciju (paracetamol). U ljekarnama ih možete naći pod ovim imenima: Lekadol, Lupocet, Plicet, Daleron, Panadol, Efferalgan. Ako kupujete lijekove negdje vani, pročitajte što piše ispod naslova malim slovima (ili na papiriću u kutijici). Ako piše paracetamol, to je to!!
Nadam se da sam malko razjasnila situaciju.
Pusa svima uz nadu da nam neće trebati ni analgetici ni drugi lijekovi u trudnoći!

Tebi tvoj nick stvarno paše...uvikjek nam sve razjasniš do u zrnce soli:s

pikacu
23.11.2007., 19:31
Cure,trebam malu pomoć!

Danas sam bila kod ginekologice i rekla mi je da imam iscjedak koji je primijetila na spekulumu,pa da 3 dana koristim Plimicol vaginalete (za Candidu).
Ja sam inače veliki protivnik korištenja bilo kakve kemije u trudnoći pa mi je i sama pomisao na ovo :eek:
1.

Interesira me, šta vi mislite jesu li na ikakav način ovakvog tipa vaginalete štetne,jer ja bi pokušala to riješiti na neki prirodniji način (npr. probiotici,češnjak...)?

2.

Ako ih ne budem koristila i ta se gljivična infekcija ne izliječi do kraja,ima li kakvih opasnosti za bebu?

Pomoć cure,molim vas!!!

Joules
23.11.2007., 19:37
ne znam sto bi ti pametno rekla... ja sam u jedan ili dva navrata imala gljivice... ali sam to sama vidjela, pa sam jedan put samo mazala izvana plymicom kremom (bile su uglavnom izvana, bez nekog posebnog iscjedka), a drugi put cekala da samo prodje... ne znam jesam li pametno napravila ili ne... ali na pregledu mi dr nije vise nista vidio, pa je valjda proslo... jako sam osjetljiva na lubrikante, lateks rukavice i opcenito sve te naprave za pregled, pa mi se uglavnom znaju dogoditi nakon pregleda...

good girl
23.11.2007., 19:39
Ja sam u prvoj trudnoći koristila Geonistin, ali njih više nema...sada davaju Plymicol koje sam isto tako koristila i u ovoj trudnoći...ne vjerujem da su štetnevjerojatno je štetnije da imaš gljivice...koliko god ti koristila jogurt, češnjak i ostalo mislim da ako je navala gljivica( tako kažem kad se namnože)neće pomoći ništa nego lijek...

Joules
23.11.2007., 19:46
Ja sam u prvoj trudnoći koristila Geonistin, ali njih više nema...sada davaju Plymicol koje sam isto tako koristila i u ovoj trudnoći...ne vjerujem da su štetnevjerojatno je štetnije da imaš gljivice...koliko god ti koristila jogurt, češnjak i ostalo mislim da ako je navala gljivica( tako kažem kad se namnože)neće pomoći ništa nego lijek...

hm.. niti ja nisam pametna, jer su mi razliciti ginekolozi rekli da je jedino geonistin (bio :tuzni:) bezopasan za koristenje u trudnoci, a canesten i sl bi trebalo izbjegavati... pa covjek nije pametan...

ali pikacu... ako ti je dr dala te vaginalete, onda je mozda najbolje da ih stavis... a i 3 kom nije neka velika kolicina... bar mislim...

Lelija
23.11.2007., 19:48
koristila plimicol v. u trudnoći...
svakako mislim da je korištenje vaginaleta manje štetno od unošenja lijekova oralno (meni je moj gin između ostalog rekao da su gljivice jako česta pojava kod trudnica) a i uvijek vjerujem u to da je bolje liječiti odmah nešto nego da se zakomplicira (pogotovo jer je trudnoća "plodno tlo" za razvoj kojekakvih bakterija i sl...)... naravno, ako je to odredio dr, to je još jedan dodatni razlog da se posluša stručna osoba...

Čokolada07
23.11.2007., 20:42
Ja sam koristila te vaginalete i to isto zbog iscjetka... nije mi prošao ali se smanjio i dok kaže da mi je sad bris ok. Ne vjerujem da su štetne... mislim da je više štetno ako se nešto ne liječi. Samo znam da mi je gin rekla da se ne bi smjele uzimati u ranom stadiju trudnoće. Ja sam tad bila u 6 mj pa mi ih je dala.

I jel možeš pojasniti to liječenje češnjakom... nisam nikad čula za to i baš me zanima...

iva1608
23.11.2007., 21:03
ja sam koristila u početku trudnoće vaginalete Rojazol, nakon toga dobila sam Canesten...

gljivice je bolje izlječiti nego živjet sa njima, pogotovo u trudnoći... koliko sam čula, bakterije i gljivice ako se ne liječe u kasnijem stadiju trudnoće mogu dovesti do prijevremenog poroda...

ja sam vaginalete do sad koristila jer sam smatrala da će mi više pomoći nego štetiti...a i gin ti je sigurno prepisao neke koje su u trudnoći sigurne.

iva1608
23.11.2007., 21:04
hm.. niti ja nisam pametna, jer su mi razliciti ginekolozi rekli da je jedino geonistin (bio :tuzni:) bezopasan za koristenje u trudnoci, a canesten i sl bi trebalo izbjegavati... pa covjek nije pametan...

ali pikacu... ako ti je dr dala te vaginalete, onda je mozda najbolje da ih stavis... a i 3 kom nije neka velika kolicina... bar mislim...

Canesten se ne smije koristiti u prvom tromjesečju,kasnije smije.... tak piše u uputstvima i meni ih je gin dao sad...

pikacu
23.11.2007., 21:24
hvala vam puno,jer ja nekako nisam pametna što i kako:ne zna:

Prije mj. dana imala sam stvarno veliki problem s tim gljivicama,jer mi je koža popucala i svrbilo me za poludit (tad sam bila 9.tj),pa mi je ginekolog na zamjeni bez imalo razmišljanja dao canesten! (kojeg se ne bi trebalo koristiti u 1. tromjesečju:eek: )
Ja sam taj problem odlučila sama riješiti jer mi se učinilo da to nekako ne bi tako rano trebalo koristiti i na svu sreću da sam poslušala vlastiti instinkt,jer sam neki dan saznala da ga se ne bi smjelo koristiti u 1. tromj. - uglavnom,prala sam se kamilicom,mazala Melemom i pila cca. 1/2 L Acidofila dnevno i prošlo je sa svrbežom,tako da mislim da je ona danas vidjela ostatke te upale.

Ova moja ginićka je očito jedna od onih koja samo tresne tablete bez puno razmišljanja,jer mi je bila dala i Normabel da izbjegnem kontrakcije,pa ih ja nisam htjela piti jer izričito piše na uputstvima da se ne smije koristiti u 1. tromj.:eek: - pa šta je ona luda:mad:
Ja sam pila Mg 300 i od kontrakcija nije bilo ni k :s

Zato sam malo u nedoumici - samo me brine ako ih do kraja ne izliječim hoće li to biti kakav problem za bebu:ne zna:

pikacu
23.11.2007., 21:59
Ja sam koristila te vaginalete i to isto zbog iscjetka... nije mi prošao ali se smanjio i dok kaže da mi je sad bris ok. Ne vjerujem da su štetne... mislim da je više štetno ako se nešto ne liječi. Samo znam da mi je gin rekla da se ne bi smjele uzimati u ranom stadiju trudnoće. Ja sam tad bila u 6 mj pa mi ih je dala.

I jel možeš pojasniti to liječenje češnjakom... nisam nikad čula za to i baš me zanima...

ovo sam preuzela sa http://www.nutricionizam.com/DT/m980905.htm
Češnjak, kako sirov, tako i kratko prokuhan pomaže u procesu uklanjanja Candide iz crijeva. (iz crijeva se ona spušta u vaginalni dio!)
Čitala sam još i da su neke cure stavljale češnjak u gazicu pa na par sati u rodnicu,ali to mislim da ipak neću :lol:
nije dosta smrada iz usta,pa ću još i nju zasmrditi :lol: :lol: :lol:

Sredstva protiv gljivica - Osim lijekova, od pomoći mogu biti ekstrakt limunovih sjemenki, češnjak, kaprilna kiselina i berberin, koji se mogu nabaviti u trgovinama zdrave hrane. Ova sredstva se ne resorbiraju u krv, pa se mogu uzimati i za vrijeme trudnoće i dojenja.

flekica35
24.11.2007., 09:35
ovo sam preuzela sa [url]
Sredstva protiv gljivica - Osim lijekova, od pomoći mogu biti ekstrakt limunovih sjemenki, češnjak, kaprilna kiselina i berberin, koji se mogu nabaviti u trgovinama zdrave hrane. Ova sredstva se ne resorbiraju u krv, pa se mogu uzimati i za vrijeme trudnoće i dojenja.

Ja mimo trudnoće uzimam čajevac, origano i kadulju. Kuham i čaj od preslice. Sve su to antimikotici. Ali u trudnoći su gljivice nešto što moraš držati pod kontrolom jer znaju skroz podivljati. Pa jogurte, eterična ulja i slične stvari ipak uzmi nakon propisane terapije.

marina3
24.11.2007., 09:38
Ja oduvijek imam problem sa gljivicama ,pa i sad u trudnoći i uglavnom stalno neš koristim jer se to samo od sebe neće rješit i nebi trebalo štetit bebi jer i tako to sve sa iscjedkom izađe van .Tko je jednom imao gljiviće imat če ih uvijek ,mislim uvijek će se nakon nekog vremena vraćat.Meni recimo ljeti nema gljivica jer se ne nosi puno garderobe ,a garderoba guši spolni organ i rade <se gljivice.Treba se koristit pamučne gaćice i ništa više.Izbjegavat higij.uloške,najlonke sintetučke ,tange,pranje šamponom ,sapunom,ma ima toga

pikacu
24.11.2007., 10:30
Meni su se javile dok sam vaginalno koristila Utrogestane,pa sam stalno imala vrlo jak iscjedak,zbog kojih se očito poremetila flora.
Ono što je dokica jučer primijetila je vjerojatno ostatak od prije 10-15 ak dana kad su me gljivice poharale.
Sad nemam smetnji,ništa me ne peče,ni svrbi,pa si mislim da bi to moglo proći i samo od sebe,tj. uz pomoć acidofila,češnjaka...
Inače dok sam zimi tamanila češnjak nikada nisam bila bolesna,ali kako sada ipak moram biti blizu ljudi :lol: moram birati dane kad ću se usmrditi:lol: :lol: :lol:

pikacu
24.11.2007., 10:35
Ja mimo trudnoće uzimam čajevac, origano i kadulju. Kuham i čaj od preslice. Sve su to antimikotici. Ali u trudnoći su gljivice nešto što moraš držati pod kontrolom jer znaju skroz podivljati. Pa jogurte, eterična ulja i slične stvari ipak uzmi nakon propisane terapije.

ja sam čula da se kadulja ne smije piti u trudnoći - jesi mislila na pranje kaduljom?
kako koristiš čajevac?
baš me interesira,jer ja sam za jogurt i češnjak!

super mi je ovaj forum - saznam više nego iz enciklopedije!:p

flekica35
24.11.2007., 10:43
To sam koristila dok nisam bila trudna. Nekoliko kapi ulja s malo vode, navlažiš gazicu i napraviš uložak ili tampon. Super je. U trudnoći ne. Ne koristim ništa osim jogurta Acidosalusa. Puno mi je ukusniji od Acidoversusa i BIfidoversusa.

Kadulju i preslicu samo za pranje i to mlake. Stavi ih se odstajati u mlakoj vodi.

pikacu
24.11.2007., 10:55
To sam koristila dok nisam bila trudna. Nekoliko kapi ulja s malo vode, navlažiš gazicu i napraviš uložak ili tampon. Super je. U trudnoći ne. Ne koristim ništa osim jogurta Acidosalusa. Puno mi je ukusniji od Acidoversusa i BIfidoversusa.

Kadulju i preslicu samo za pranje i to mlake. Stavi ih se odstajati u mlakoj vodi.

koja je razlika?
ja pijem acidofil,ali jučer sam naletila na podatak da je puno učinkovitiji jogurt s bifidus bakterijama jer one uspiju proći cijeli probavni sustav,za razliku od acidofila koji samo dođe do tankog crijeva - sad sam kupila Aktiviju,pa ću vidjeti

koje ti kupuješ?

flekica35
24.11.2007., 11:07
Acidosalus je na kravljem mlijeku, a acidoversus na sojinom.

marina3
24.11.2007., 11:20
i jel učinkovito

Joules
24.11.2007., 13:15
cure, jel netko probao one nekakve lacidofilus :confused: (motala mi se reklama po torbi neko vrijeme, nisam bas ni vidjela dobro) vaginalete, koje kao samo "zakiseljuju" ph u vagini i tako pomazu ocuvanju flore?

jel se to smije u trudnoci? vidjela sam samo tu reklamu pa bi mozda probala ako je netko imao pozitivna iskustva

flekica35
25.11.2007., 09:36
MOže. Moj mi ih je ginekolog čak i preporučio. SAmo obavezno nabavi dnevne uloške jer se vaginalete pretaraju u vodu. Poplava, doslovno.

Acidosalus mi je super. Njime sam sanirala i probleme s probavom, ai uzimam ga zajedno s antibioticima, jer uvijek dobijem gljivice.. Neće ništa otići preko noći, ali barem nemam kraste kakve sam znala dobiti ranije.

marina3
25.11.2007., 10:51
dnevni ulošci stvaraju gljivice nisam ni ja znala dok mi dva ginek.to nisu rekla jer koža ne diše.To kažem za one koje su podložne gljivicama i meni je stavrno tako kad ih koristim pojave se nakon par dana nošenja uložaka.

sdbelanc
25.11.2007., 11:12
ja prije trudnoće nikad nisam imala ginekoloških problema, ali sad nedavno sam dobila iscjedak i ginekolog mi je propisao 2vrste vaginaleta, znam da su canesten(3kom) jedne a naziva drugih se nisam mogla sjetit, nisam ni pomišljala je ne poslušat. Na zadnjem pregledu mi je rekla da je sve super prošlo, tako da ako ti je ginekolog propisao nemoj se zezati valjda znaju svoj posao,a taj problem je učestal kod trudnica, i moja frendica je isto morala koristiti vaginalete.
Za dnevne uloške sam i ja čula da s njima koža ne diše ali ja ih se ne mogu odreći. lijep pozdrav i da se što prije izliječiš :)

Joules
25.11.2007., 11:49
MOže. Moj mi ih je ginekolog čak i preporučio. SAmo obavezno nabavi dnevne uloške jer se vaginalete pretaraju u vodu. Poplava, doslovno.

Acidosalus mi je super. Njime sam sanirala i probleme s probavom, ai uzimam ga zajedno s antibioticima, jer uvijek dobijem gljivice.. Neće ništa otići preko noći, ali barem nemam kraste kakve sam znala dobiti ranije.

:s

hvala flekice!!!! pokusat cu si malo ojacati floru s tim sad prije poroda...

A taj acidosalus koji spominjes... to je neki kao jogurt ili? gdje to kupis? ima u obicnom ducanu ili?

flekica35
25.11.2007., 16:38
:s

hvala flekice!!!! pokusat cu si malo ojacati floru s tim sad prije poroda...

A taj acidosalus koji spominjes... to je neki kao jogurt ili? gdje to kupis? ima u obicnom ducanu ili?

To je jogurt od litre. Kupuje se u apotekama. Možda je bolje da ga potražiš u biljnim.Čuvaš ga isto kao i druge jogurte - u frižideru. Meni je bolji kad ga razvodnim s vodom. Bakterije u njemu su isto kao u acidofilu, samo je potencija bakterija puno veće, mislim deset na 11.

flekica35
25.11.2007., 16:40
dnevni ulošci stvaraju gljivice nisam ni ja znala dok mi dva ginek.to nisu rekla jer koža ne diše.To kažem za one koje su podložne gljivicama i meni je stavrno tako kad ih koristim pojave se nakon par dana nošenja uložaka.

ne samo gljivice. Ginekolozi kažu da su povezani i sa rakom grlića maternice. Kancerogeni su. Ne koristim ih uopće. Ali su nužni ako koristiš vaginalete. Jer ostaneš sav mokar. Iz tebe jednostavno - curi.

marina3
25.11.2007., 17:31
a curi znam ,ali čim iscuri ja maknem,trenutno zbog gljivica i iscjedka mjenjam doljnji veš par puta dnevno

flekica35
25.11.2007., 17:35
to radim i inače, ali kad koristim ove vaginalete budem mokra kao da sam se pomokrila. Naročito ujutro kad se dignem tek. Poslije donje rublje mijenjam i ja.

Markova mama
26.11.2007., 04:15
... ja sam isto imala jak svrab i peckanje, i odem ginekologu. Ona mi je dala neke tabletice protiv gljivica, da koristim 4 dana, i uzela uzorak iscjedka na provjeru. Medjutim, ovdje gdje ja zivim, rezultati stizu tek poslije 5 dana:flop:

Mi smo 2 dana poslije trebali otputovati na odmor, i to na ostrvo gdje nema apoteke, znaci samo hotel, i ona je rekla da ce te tablete sigurno pomoci, i da ce mi rezultate poslati e-mailom ...i ja sam pocela koristiti te tablete, koje su mi polako pomagale, ali jos nije bilo proslo u potpunosti,i mislila sam da ce bit ok tek kad popijem sve.
I kad sam ih sve popila, jos nije proslo !!!! I onda su stigli rezultati mailom, i diagnoza candida albicans....

A ja nemam apoteke tamo, nit bilo sta sa sobom sto bi mi moglo pomoci....:(

I kad sam prvi put usla u more, tako jako je grizlo i svrbilo, ali vec malo kasnije je krenulo na bolje...I poslije 2 dana sam se skroz izborila sa candidom, tj morska voda mi je pomogla....

Evo malo poduzi post, ali izvinite....

psyhomama
26.11.2007., 11:57
Sa gljivicama imam problema od kako sam se prvi put upustila u seksualne odnose s tim da je u trudnoći stanje još i gore.U toku cijele prve trudnoće sam koristila razne vaginalete-ne znam ih više ni nabrojati a u ovoj mi je više raznih ginekologa preporučilo redovno korištenje Nistatin vaginalete na kojima i piše da se mogu koristiti u trudnoći.One mi malo smanje svrab i iscjedak ali nikad do kraja.Na žalost ne podnosim mliječne proizvode i ne mogu piti te jogurte,pa ako koja zna za neki čaj koji se smije koristiti u trudnoći bila bih puno zahvalna.:kiss:

flekica35
26.11.2007., 12:25
Sa gljivicama imam problema od kako sam se prvi put upustila u seksualne odnose s tim da je u trudnoći stanje još i gore.U toku cijele prve trudnoće sam koristila razne vaginalete-ne znam ih više ni nabrojati a u ovoj mi je više raznih ginekologa preporučilo redovno korištenje Nistatin vaginalete na kojima i piše da se mogu koristiti u trudnoći.One mi malo smanje svrab i iscjedak ali nikad do kraja.Na žalost ne podnosim mliječne proizvode i ne mogu piti te jogurte,pa ako koja zna za neki čaj koji se smije koristiti u trudnoći bila bih puno zahvalna.:kiss:

acido i bifidoversus su na bazi sojinog mlijeka.
U biljnim ljekarnama znaju imat kapsule koje jačaju floru. Ne sijećam se imena, znam samo da su njemačke proizvodnje.
A kad djeca imaju salmonelu ili crijevne viroze dobivaju malene bočice sa dobrim bakterijama- prolife.

smucek
20.12.2007., 21:41
http://www.cydonia.com.ba/caj_vagin.htm

Ovo je stranica koju sam upravo našla-o vaginaletama na prirodnoj bazi posebno pogodnim za trudnice.Na bazi kantarionovog ulja.

Zanica
19.02.2008., 12:58
Ja i muz zelimo bebu,ovulacija mi je naredne sedmice,medjutim ovih dana sam imala grip i jedan dan mi je temperatura iznosila 38,kasalj,smrcanje,popila sam coldrex,interesira me moze li to utjecati na plod???:ne zna:

ksenija_2
19.02.2008., 13:50
Pa nisi još zatrudnila, zar ne?

Coldrex u trudnoći ne bih nikako pila, ali ti još nisi trudna pa...

goblena
19.02.2008., 13:50
S obzirom da si popila tabletu tjedan dana pred ocekivanu ovulaciju, mislim da bi i posljednji tragovi sastojaka u trebali odavno nestati iz tvog organizma i prije ovulacije, a kamoli prije usadjivanja ploda ako do trudnoce dodje. Nisam strucnjak, pitaj radije lijecnika, ali vjerujem da stvarno nemas o cemu brinuti. Osim toga, Coldrex, bar koliko sam nasla na netu, ionako ne sadrzi nista sto je dokazano stetno za plod, i lijekovi koji sadrze iste sastojke se propisuju trudnim zenama ako je potrebno.
Sretno!

Agata1979
19.02.2008., 13:54
Ovo gore sve stoji. Ako planiraš trudnoću savjetujem ti da počneš piti tablete folne kiseline.Vrlo je bitna, pogotovo u prva tri mjeseca trudnoće, a preporučuju i prije začeča.

ksenija_2
19.02.2008., 14:06
Znam da Coldrex glasi kao dosta agresivan lijek. Ja ga i inače ne koristim, iako ga imamo doma.
Evo, prepisujem s uputstva za Coldrex:

Trudnoća i dojenje:
Epidemiološke studije u humanoj trudnoći pokazale su da uzimanje paracetamola ili kofeina u preporučenim dozama ne uzrokuje posljedice. Neškodljivost fenilefrin hidroklorida u trudnoći nije u potpunosti ustanovljena. Zbog toga proizvod ne treba uzimati u trudnoći, osim kada to liječnik smatra neophodnim.

Kad zatrudniš, i dogodi ti se prehlada, temperatura, popij Lekadol ili Lupocet (ali nemoj ih kombinirati. Najbolje nazovi doktora pa pitaj.

Lali Puna
19.02.2008., 14:11
popila sam coldrex,interesira me moze li to utjecati na plod???:ne zna:

koji plod, pa nisi trudna?! :confused::confused:

Cattleya
19.02.2008., 14:16
Znam da Coldrex glasi kao dosta agresivan lijek. Ja ga i inače ne koristim, iako ga imamo doma.

Kad zatrudniš, i dogodi ti se prehlada, temperatura, popij Andol ili Lekadol ili Lupocet (ali nemoj ih kombinirati. Najbolje nazovi doktora pa pitaj.

U trudnoći najbolje je pitati liječnika što se smije uzimati od lijekova, no Andol ili Aspirin se ne smije uzimati na svoju ruku, osim ako ga ginekolog ne propiše ( to su onda najčešće doze od 50-100 mg).

goblena
19.02.2008., 14:23

Kad zatrudniš, i dogodi ti se prehlada, temperatura, popij Andol ili Lekadol ili Lupocet (ali nemoj ih kombinirati. Najbolje nazovi doktora pa pitaj.

Znam. Ni ja ne volim Coldrex. Lupocet je i nas izbor, i za djecu i za nas, kad nam treba nesto protiv temperature i boli, i uglavnom je sasvim dovoljan. Za fenilefrin hidroklorid sam nasla da u SAD spada u kategoriju C - nije dokazana neskodljivost za ljudski fetus, postoje naznake da moze biti teratogen kod zivotinja, pa se izbjegava kod trudnoce i dojenja, i daje se trudnicama samo na lijecnicki recept. No, ipak se ocito daje ako postoji potreba, znaci nije apsolutno kontraindiciran.

Medjutim, i samoj mi je u trudnoci bio propisan lijek protiv tahikardije na kojemu je pisalo da se ne daje trudnicama, cak ni na lijecnicki recept... propisao mi ga je ginekolog uz Prepar! Go figure.

Smatram da u trudnoci stvarno treba maksimalno izbjegavati kemiju, osobno je izbjegavam i inace, no ne znaci nuzno da ce svaki lijek na cijem papiricu pise da se ne daje trudnicama izazvati ostecenja ploda. Stvar je jednostavno u tome da proizvodjac za svaki lijek za koji nije apsolutno dokazano da je neskodljiv za plod mora napisati da se ne daje trudnici bez recepta...

Edit: ispravak, pisalo je da se lijek koji sam dobila uz Prepar (Ormidol) smije davati u trecem tromjesecju pod stalnim lijecnickim nadzorom ako korist za majku nadilazi rizik za fetus...

ksenija_2
19.02.2008., 14:32
Medjutim, i samoj mi je u trudnoci bio propisan lijek protiv tahikardije na kojemu je pisalo da se ne daje trudnicama, cak ni na lijecnicki recept... propisao mi ga je ginekolog uz Prepar! Go figure.

Smatram da u trudnoci stvarno treba maksimalno izbjegavati kemiju, osobno je izbjegavam i inace, no ne znaci nuzno da ce svaki lijek na cijem papiricu pise da se ne daje trudnicama izazvati ostecenja ploda. Stvar je jednostavno u tome da proizvodjac za svaki lijek za koji nije apsolutno dokazano da je neskodljiv za plod mora napisati da se ne daje trudnici bez recepta...

Ma normalno, bolje je ako se izbjegava kemija, kad je to moguće. Nisam ni mislila reći da će izazvati oštećenje ploda, samo da se uzme u obzir to što je pisalo.

Pardon, za andol, moj propust. A za prethodno javljanje doktoru se slažem, naravno

simon3
19.02.2008., 17:46
Budi sretna da si preboljela gripu prije začeća, jer pojedini sojevi virusa influence mogu ostaviti posljedice na plod u prvom tromjesečju. Rijetko, ali događa se.

Zanica
20.02.2008., 14:22
Budi sretna da si preboljela gripu prije začeća, jer pojedini sojevi virusa influence mogu ostaviti posljedice na plod u prvom tromjesečju. Rijetko, ali događa se.

Da zaista sretna sam zbog sad kad vidim koliko to ipak ima svog utjecaja

chiquita
05.05.2008., 15:27
iliti kako si pomoći.

naime kako nemam pojma što se smije a što ne smije koristiti od lijekova u trudnoći, molila bih vas, koje znate, da mi tu izlistate što se smije koristiti a što ne kad vas zaboli uho, grlo, nos i dupe.

mene je recimo tintara prekjučer rasturala i od straha nisam uzela ništa za to nego sam otrpila i tako otišla i krevet.na sreću ujutro mi je bilo bolje.

što se smije piti za tintare?

cdvita12
05.05.2008., 15:38
Lupocet...

ashley
05.05.2008., 15:40
One na bazi paracetamola. Lupocet, Lekadol...

Twin
05.05.2008., 17:47
cure su već napisale... paracetamol, ali ako baš moraš. a sve ostalo samo u dogovoru s liječnikom. najpametnije bi bilo da se za sve što ti treba savjetuješ u ljekarni (kad tražiš za određenu tegobu nešto), ali tad OBAVEZNO napomeni da si trudna! ni biljni lijekovi nisu svi dozvoljeni, npr čak ni neki čajevi ne kao što je medvjetka (uvin čaj, urološki čaj)...ima toga.

peta25
05.05.2008., 17:56
zna li netko za lijek salazopyrin smije li se uzimati u trudnoči?
te da li je istina ono u prva dva tj sve ili nista znaci da sve sto ste stetno pili i radili u prva 2 tj ako je lose ce se spontani desiti ako ne bit ce sve ok
????

Twin
05.05.2008., 19:03
peta, ne znam zašto ga uzimaš ali evo podataka.

spada u skupinu B, ato znači da pouzdani dokazi o štetnosti u ljudi nisu nađeni. e sad ili je:

1.)teratogenost ili fetotoksičnost potvrđene su u ispitivanjima na životinjama, ali ne i u ispitivanjima u koja su bili uključeni ljudi.

ili ovo:

2.)rezultati pokusa na životinjama nisu pokazali štetne učinke, a odgovarajuća ispitivanja u koja bi bili uključeni ljudi nisu provedena.

e sad ti moraš razgovarati s liječnikom koji ti je to ordinirao i sa ginekologom obzirom da je to lijek koji neposredno utječe na sintezu folne kiseline a ona je neophodna u trudnoći kako bi se spriječili defekti neuralne cijevi tipa spine bifide i sl.

peta25
05.05.2008., 21:18
hvala Twin , uzimam ga zbog ankilozantnog spondilitisa, imunolog koji mi ga je dao je rekao da se smije ali s ginekolog nisam provjerila......

Death-of-Art
22.12.2008., 12:38
Evo nedavna zubobolja me potakla da pitam da li vas je u trudnoći nešto bolilo i da li ste pile neke lijekove za bolove?
a drugo razn liječnici imaju različite teorije o tome šta da se pije i u kojim količinama..Tipa ma pijte lupocet ako već ne možete durat , ali bolje ne...
A onda s druge strane čujem da je bolje i piti nešto za bolove jer kada trudnicu nekaj boli bebu navodno bilo 3 puta više :eek:
kaj to znači da ako sam ja depresivna da je beba tri puta više depresivna nego ja?
o bože... kaj to znači onda da moja beba već radi omču od pupčane vrpce da počini samoubojstvo vješanjem?

užas.
jadna beba.

natally
21.02.2009., 13:39
Cao, da li bih smela koristiti hlorheksidin rastvor za ispiranje ista u trudnoci?
Sada sam 6-i mesec!
Hvala!

Death-of-Art
21.02.2009., 13:40
Cao, da li bih smela koristiti hlorheksidin rastvor za ispiranje ista u trudnoci?
Sada sam 6-i mesec!
Hvala!
pa nemoj ga gutat i sve će bit ok. lol.

Het
21.02.2009., 19:49
krivi pdf...selim

poetesa
22.02.2009., 10:26
ja imam problem koji je istovremeno vezan i za oblast " psihologija" i za " trudnoća" pa pošto prvu nisam mogla naći evo me na ovom podforumu.
Imam dijagnozu kompulzivno prejedanje vezanu za opsesivno-kompulzivni poremećaj.Pila sam Zoloft koji mi je pomogao. Na početku trećeg mj. trudnoće deblja sam za 5,5 kg uz stalan stres, plač i krivnju i odlučila sam, uz savjetovanje sa ginekologom i psihijatrom, da ponovo uzimam Zoloft. Naravno, stalno se preispitujem jesam li pravilno odlučila.
Ima li iko iskustava sa sličnim lijekovima?

Death-of-Art
22.02.2009., 12:29
ja imam problem koji je istovremeno vezan i za oblast " psihologija" i za " trudnoća" pa pošto prvu nisam mogla naći evo me na ovom podforumu.
Imam dijagnozu kompulzivno prejedanje vezanu za opsesivno-kompulzivni poremećaj.Pila sam Zoloft koji mi je pomogao. Na početku trećeg mj. trudnoće deblja sam za 5,5 kg uz stalan stres, plač i krivnju i odlučila sam, uz savjetovanje sa ginekologom i psihijatrom, da ponovo uzimam Zoloft. Naravno, stalno se preispitujem jesam li pravilno odlučila.
Ima li iko iskustava sa sličnim lijekovima?

hej. koliko ja znam Zoloft je jedan od novijih lijekova i čula sam samo riječi hvale o njemu pa tako i da se može bez problema koristiti u trudnoći.

odobrenje za taj lijek ti može dati samo psihijatar, a ginekolog ne može.
znači ako ti ga je psihijatar odobrio nebi trebalo biti problema.

makar su neke moje poznanice dugo uzimale razne terapije antidepresiva i anksiolitika prije trudnoće no kad su ostale trudne prestale su s tim.

al ako je tebi zbilja teško mislim da je možda ipak bolje da uzmeš lijek.

znaš kako uvijek u trudnoći gledaš koja ti solucija donosi više štete a koja više koristi. pa ako ti bolest donosi više štete nego lijek onda pij lijek.

al mislim...to je Zoloft...to stvarno neće utjecati na razvoj djeteta, niti će izazvati ikakve malformacije ili slično... u to sam barem 99% sigurna.

i ako se mene pita, antidepresivi i lijekovi za smirenje sigurniji su od bilo kojih drugih lijekova u trudnoći.

sretno!

larazg
22.02.2009., 12:33
pa zato se i apaurin i normabel i daje..

Kako meni rekoše trebali biste dnevno popiti oko 10 tableta po 2 mg da bi naškodlilo bebici - znači oko 20 mg.

Ja popijem 2 mg dnevno

I kako mi reče Podobnik

više štete nanosite sikirancijom bebi a ne pijenjem nego sa jednim popijenim normabelom/apaurinom

Death-of-Art
22.02.2009., 12:38
pa zato se i apaurin i normabel i daje..

Kako meni rekoše trebali biste dnevno popiti oko 10 tableta po 2 mg da bi naškodlilo bebici - znači oko 20 mg.

Ja popijem 2 mg dnevno

I kako mi reče Podobnik

više štete nanosite sikirancijom bebi a ne pijenjem nego sa jednim popijenim normabelom/apaurinom

da. to i ja mislim.

prema svim antibioticima i painkillerima sam dosta skeptična...

ali što se tiče lijekova za smirenje tu stvarno postoji paleta lijekova koji se mogu bez problema koristiti u trudnoći a normabel je jedan od njih :)

larazg
22.02.2009., 12:42
normabel i apaurin je isto....

razlika je u proizvođaču i cijeni...

apaurin je 25 kuna a normabel 8 kuna

Death-of-Art
22.02.2009., 13:36
normabel i apaurin je isto....

razlika je u proizvođaču i cijeni...

apaurin je 25 kuna a normabel 8 kuna

kad sam ja rekla da to nije isto?

i normabel je besplatan. barem ga ja dobivam besplatno i nemoguće ga je dobiti bez recepta.

osim možda u BiH di moš i Xanax dobit bez recepta.

dobrica31
22.02.2009., 17:58
Pretpostavljam da je Lara mislila na cijenu na temelju recepta od privatnika. Tako i ja kupujem apaurin zadnjih mjesec dana zbog kontrakcija, al inače ga nikad u životu nisam pila.

larazg
22.02.2009., 18:01
Pretpostavljam da je Lara mislila na cijenu na temelju recepta od privatnika. Tako i ja kupujem apaurin zadnjih mjesec dana zbog kontrakcija, al inače ga nikad u životu nisam pila.

ma da...baš tako....

na privatni recept toliko koštaju

Nefertiti111
10.04.2009., 15:08
Prijateljica mi je trudna 7 tjedana,a prije nego šta je saznala da je trudna dobila je jaku upalu zuba i dali su joj Klavax i Diclorapid. E sad,nju je strah kakav utjecaj mogu imat te tablete u tako ranoj trudnoći. Ginekolog joj nije ništa konkretno rekao za te tablete,pa molim sve koje imaju ikakvog iskustva s ovim lijekovima da napišu svoje mišljenje.

marcipanka
10.04.2009., 18:05
Prijateljica mi je trudna 7 tjedana,a prije nego šta je saznala da je trudna dobila je jaku upalu zuba i dali su joj Klavax i Diclorapid. E sad,nju je strah kakav utjecaj mogu imat te tablete u tako ranoj trudnoći. Ginekolog joj nije ništa konkretno rekao za te tablete,pa molim sve koje imaju ikakvog iskustva s ovim lijekovima da napišu svoje mišljenje.

nisam stručnjak, ali probat ću reći koju suvislu...:D

dakle, u prvih 12 tjedana kada se u principu, bebica formira nije poželjno uzimati lijekove.

kasnije, ako se nešto treba liječiti kod trudnice, daju se oni lijekovi koji se mogu dati i bebama.

točnije, ginić mi je rekao "lijekove u trudnoći dajemo kada se njihovim uzimanjem očekuje veća korist, nego što bi bila šteta da se lijekovi ne uzimaju. i kada dajemo, biraju se oni lijekovi koji se mogu dati i novorođenčadi."

klavax je generički klavocin (njega sam i ja pila u trudnoći, znači on ne bi trebao biti problem), a za ovaj drugi nisam nikad čula pa ti, nažalost, nemam niš pametno za reći:(...

nek inzistira kof ginekologa da joj sve pojasni, a ako ovaj neće nek ga mijenja...

babybum
10.04.2009., 18:09
ja sam isto pila Klavax prije nego sam saznala da sam trudna i nikakvih problema nema:mig:

Nefertiti111
10.04.2009., 19:45
A kako sam ja uspila vidit na netu Diclorapid je navodno zamjena za Voltaren Rapid,samo jači i dugotrajniji,ali nigdi ne piše ništa za uzimanje Diclorapida u trudnoći. A na uputama,normalno,kao i na svakom lijeku piše da se ne preporučava korištenje u trudnoći i ništa više

marcipanka
11.04.2009., 09:06
A kako sam ja uspila vidit na netu Diclorapid je navodno zamjena za Voltaren Rapid,samo jači i dugotrajniji,ali nigdi ne piše ništa za uzimanje Diclorapida u trudnoći. A na uputama,normalno,kao i na svakom lijeku piše da se ne preporučava korištenje u trudnoći i ništa više

ne znam... nisam neki pobornik voltarena jer su oni fakat bolesno jaki i opasni za želudac. a kako bi taj lijek djelovao na trudnoću, nemam pojma. ali, mogu ti reći da od analgetika, trudnicama se preporučaju samo limunadice poput lekadola, neofena i sličnog. i to tek u krajnjem slučaju.

na svakom lijeku piše upozorenje da se ne preporuča u trudnoći, odnosno da je upotreba ograničena ili neš slično... čal i na pomoćnim sredstvima tipa, pastile za grlobolju.

njima je lakše da na svaka uputstva naštampaju i upozorenje nego da se kasnije opravdavaju.

da sam na mjestu tvoje prijateljice, ja bi svakako tražila od doktora da mi pojasni stvarne opasnosti i rizike od korištenog lijeka (a ne da samo nabroji ono kaj piše i u uputstvima), a osim toga, nek ode do apoteke i pita tamo (to može napraviti odmah danas, a kad prođu blagdani - pravac doktor ako će i dalje biti u nedoumici). i farmaceuti ti se kuže u to i mogu ti lijepo objasniti.:)

housewife
28.04.2010., 17:42
Pri kraju sam sa pijenjem Klavocina bid protiv bakterija u mokraći.Jednu tabletu sam propustila.Ima li efekta piti dalje bez te jedne?

Rina6
28.04.2010., 18:16
Pogledaj u uputstvima, sigurno ti pise nesto u stilu da ak jednu propustis, da ju popijes cim prije, a onda iducu za 6/8/10 sati il kolko cesto ih vec pijes. Obavezno trebas popiti sve do jedne tablete.

vjestica35
28.04.2010., 18:17
Pri kraju sam sa pijenjem Klavocina bid protiv bakterija u mokraći.Jednu tabletu sam propustila.Ima li efekta piti dalje bez te jedne?

Ako si pri kraju nastavi do kraja, produži za tu jednu tabletu koju si propustila. U principu kod tebe je već stvorena koncentracija klavocina pa se ne moraš brinuti.

nikmi
29.04.2010., 20:14
Drage trudnice, kako si pomažete u trudnoći kada vas muči glavobolja i očajnički trebate tabletu ili kada vam je nos zaštopan da danima ne spavate i sve bi dale za sprej za nos... a svi kažu da ne smijete ništa uzimati...:(

lotus_flower
29.04.2010., 20:19
Drage trudnice, kako si pomažete u trudnoći kada vas muči glavobolja i očajnički trebate tabletu ili kada vam je nos zaštopan da danima ne spavate i sve bi dale za sprej za nos... a svi kažu da ne smijete ništa uzimati...:(

Nije baš da ne možeš ništa uzimati...ako ti je nos zaštopan možeš koristiti aqua maris sprej ili ispirati običnom fiziološkom a pomaže i ako si napariš glavu :mig:
a za glavobolju možeš koristiti Lupocet i općenito sve na bazi paracetamola.

nikmi
29.04.2010., 20:43
aqua maris ne pomaže, nažalost. nešto mi jako ne valja sa nosom, a doktori ne kuže u čemu je stvar, ali mi pomaže nasivin, a sad to definitivno ne smijem....
nisam znala da se smije paracetamol... to ću probati, hvala na savjetu ;)

annyG
29.04.2010., 21:12
Ja sam isto par puta bila u situaciji da moram popiti tabletu i u apoteci su mi dali Lupocet i rekli da to smijem, naravno ne svakodnevno, ali ja sam mislim dva puta uzela.

avene
03.08.2010., 11:15
Drage moje,

Imam pitanjce za sve trudnice, i one koje su taj period prošle :D

Nešto sam malo čitala po internetu kako neke ženske koriste apaurin/normabel u trudnoći radi smirivanja kontrakcija i opuštanja mišića maternice. Neke pišu kako se to pod obavezno mora uzimati u trudnoći jer može doći do komplikacija u trudnoći :confused:

Sad meni nije jasno, jel to moraju sve trudnice uzimati? zašto? kako?
Meni ginich nish o tome nije rekao niti spomenuo...nish ne kužim :ne zna:

E da, i još me zanima da li se mora uzimati svaki dan magnezij?
ja si povremeno uzmem onaj šumeći magnezij 300, ponekad mi se grče noge ( najčešće navečer) pa si roknem taj jedan i sve pet.
Jel postoji kakva preporučena doza?

Molim vas da mi napišete sve kaj znate :D i svoja iskustva, saznanja..

hvala vam!
ljubim :kiss:

andy7
03.08.2010., 11:22
Drage moje,

Nešto sam malo čitala po internetu kako neke ženske koriste apaurin/normabel u trudnoći radi smirivanja kontrakcija i opuštanja mišića maternice. Neke pišu kako se to pod obavezno mora uzimati u trudnoći jer može doći do komplikacija u trudnoći :confused:

ja si povremeno uzmem onaj šumeći magnezij 300, ponekad mi se grče noge ( najčešće navečer) pa si roknem taj jedan i sve pet.

hvala vam!

Apaurin i Normabel se ne moraju obavezno uzimati, od kuda to nekome:eek:, samo ako dr prepiše, a ako ne govori ništa o tome, super... meni nikada nije spomenuo isto.

Magnezij je super za opuštanje mišića, a i za zatvor... on se slobodno pije, meni gin rekao da ga pijem svaki dan zbog grčeva u nogama i od grčeva ni g nema više, preporučena doza je 300. E da ni on nije obavezan

Nadam se da sam ti pomogla, dodi ti nama na Trudnice zbor i sve ćeš tamo saznati:cerek:

kika78
03.08.2010., 11:26
Drage moje,

hvala vam!

Evo ja sam sad na samom kraju trudnoće i, iz svog iskustva, ti mogu reći da nisam pila niti normabele/apaurine niti magnezij.

Pijem Prenatal - vitamine za trudnice i to je sve.

Nema potrebe piti normabele (bar ne na svoju ruku) ako je sa trudnoćom sve u redu. To mora gin. propisati ako smatra da je potrebno.

Neke trudnice piju magnezij, pogotovo zbog grčeva u rukama ili nogama (mislim da on ne može štetiti) ali ja izbjegavam sve osim tog Prenatala.
Dosta ih pije i Omegu (ja barem jednom tjedno radije pojedem srdelice).

Ugl., prije bilo kakvog uzimanja dodatnih vitamina, tableta najbolje se konzultirati sa ginekologom.

Bamby
03.08.2010., 11:27
Ja sam Normabel dobila samo zato sto sam krvarila u pocetku trudnoce i zbog mucnina. Popila sam ih svega par i prestala.
Magnezij pijem negdje od 20 tjedna trudnoce kad sam se upoznala sa stricekom zatvorom i grcevima u nogama :rolleyes:.

avene
03.08.2010., 11:36
E ženske puno vam hvala!!! :s :cerek:

Sad ste me umirile.

Uzimam za sada prenatal, povremeno magnezij baš kad mi se grče noge. Za sada je hvala Bogu sve Ok.

kika78
03.08.2010., 11:39
E ženske puno vam hvala!!! :s :cerek:

Sad ste me umirile.

Uzimam za sada prenatal, povremeno magnezij baš kad mi se grče noge. Za sada je hvala Bogu sve Ok.

A u kojem si tjednu trudnoće?

seni001
03.08.2010., 11:39
Magnezij je zakon...od kad ga uzimam grčevi nestali:top:imaš od 300 mg što se topi u ustima, male granulice, ko cedevita, skupljni je...50 kn 20 vrećica, al vele daa je bolji od šumećeg...ostalo samo uz liječnika...

avene
03.08.2010., 11:51
A u kojem si tjednu trudnoće?

u 4 mj, malo više od toga.

kika78
03.08.2010., 11:53
Mislila sam, ako si na početku, da ti kažem da piješ folnu :mig:.
Valjda jesi...
Sretno dalje u trudnoći!! :)

avene
03.08.2010., 11:53
Magnezij je zakon...od kad ga uzimam grčevi nestali:top:imaš od 300 mg što se topi u ustima, male granulice, ko cedevita, skupljni je...50 kn 20 vrećica, al vele daa je bolji od šumećeg...ostalo samo uz liječnika...

jel to biolectra direkt?
http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/189/

budem danas zalutala do ljekarne :D

avene
03.08.2010., 11:55
Mislila sam, ako si na početku, da ti kažem da piješ folnu :mig:.
Valjda jesi...
Sretno dalje u trudnoći!! :)

thnx!
Jesam, sa folnom sam gotova, sad samo uzimam prenatal od twinlaba ..to sam skužila da se uzima skroz do kraja trudnoće..valjda sam dobro pohvatala :D

pipi3108
03.08.2010., 11:56
jel to biolectra direkt?

budem danas zalutala u ljekarnu :D

je je,to je taj....meni je super bia...super okus..njam njaamm....

kika78
03.08.2010., 12:01
thnx!
Jesam, sa folnom sam gotova, sad samo uzimam prenatal od twinlaba ..to sam skužila da se uzima skroz do kraja trudnoće..valjda sam dobro pohvatala :D

jesi :top:
sad samo uživaj u čarima trudnoće :D

avene
03.08.2010., 12:04
jesi :top:
sad samo uživaj u čarima trudnoće :D

hvala ti! :kiss:

dobrica31
03.08.2010., 13:57
ja u prvpj trudnoći nisam pila ništa od vitamina....negdje oko 30.og tjedna sam imala luđačke kontrakcije da sam mislila da će mi stidna kost popucat...cijeli vikend nisam mogla hodati...tada mi je ginekolog prepisao apaurine 2x dnevno za opuštanje maternice zbog tako jakih kontrakcija...al ja sam ga pila 1x dnevno i to samo kad više nisam bolove mogla izdržat al vrlo rijetko...
rodila sam 3 dana prije termina curku tešku 3330 g i 49 cm:top:

i sad u ovoj trudnoći ne pijem nikakve vitamine i sve je za sada ok..

ja sam nekako protiv svih tih vitamina u obliku tableta....sve se može unositi hranom...pogotovo sada ljeti.....kad je u ponudi hrpa raznolikog voća i povrća puna vitamina....

FIGICA
03.08.2010., 17:07
Moram i ja počet uzimat magnezij,javljaju mi se lagani grčevi u maternici i nogama
Meni je najbolji onaj od Dietpharma,tablete za žvakanje s okusom šumskog voća :D

Bad Robot
03.08.2010., 20:32
Sto se tice normabela / apaurina vec u 6. tjednu trudnoce sam trazila dopustenje da popijem koji 2 mg za smirenje, da mogu zaspati obzirom da sam prolazila kroz tesko razdoblje i imala neprospavane tjedne iza sebe i doktor mi je rekao da bez griznje savjesti uzmem i onaj od 5 mg, jer ce mi manje stetiti od stresa i nespavanja.... Koristila sam ga samo kad je stvarno vec bilo too much s nerviranjem i nespavanjem, ali me spasio :D

A magnezij... dobila sam preporuku da ga uzimam radi niskog tlaka i radi grcenja misica u nogama (a zadnjih dana pocelo i u rukama).... Najprije sam kupila neki sumeci no name i povratila ga.... onda sam u DM-u kupila (Gesunde plus, cini mi se) kombinaciju magnezija, D vitamina i jos necega, koji se pije ko obicna tableta s tekucinom :( - opet rigoleto.....
Ima li ko kakav konstruktivan prijedlog za moj osjetljivi zeludac - koji magnezij da uzmem...
Btw u 27. tjednu sam....

seni001
03.08.2010., 20:36
[QUOTE=avene;28135537]jel to biolectra direkt?

probaj ovaj

nikkia
03.08.2010., 20:37
Ako se osjecas dobro i nije ti potrebno, bjezi od bilo kakvih tableta!

Bad Robot
03.08.2010., 20:47
[QUOTE=avene;28135537]jel to biolectra direkt?

probaj ovaj

Tnx :top: .......... probat cu....

iv7
03.08.2010., 22:34
i ja sam morala normabel jer je beba bila jako nisko pa bas da se smanje kontrakcije... u 5.mj dvije dnevno a kasnije po potrebi ( mozda sam ih par popila)
stara mi je dizala zivce zbog toga, da jesam normalna, da kaj to uzimam...al eto, sve proslo u najboljem redu :cerek: tako da nisam protivnik toga AKO TI DR PROPISE

a magnezij je predobar :cerek::cerek:

mafri
04.08.2010., 07:31
Ja sam u prosloj trudnoci pila prenatal sasvim sam ga ljepo pdnosila...
U ovoj sad pocela pit prenatal i jednostavno nisam mogla,zlo mi je bilo od njega,cak sam povracala par puta od njega....
Prestala sam pit,popijem magnezij od DM-a i vidim da je ucinkovit....

baby joe
04.08.2010., 10:46
evo ja sam jučer bila na kontroli, točno 34 tj, kaže dr da je beba jako nisko, okrenila se i cervix se skratija i sad moram mirovat i pit magnezij zbog kontrakcija maternice, da makar još 3 tj.izguram. e sad, nešto sam negdi čula (e sad ispravite me ako griješim) da se žene koje su pile magnezij u trudnoći malo teže otvaraju na porodu? :ne zna:

osvojena
04.08.2010., 11:07
Ja pijem magnezij 400 onaj šumeći iz Dm-a,odličan mi je i pomaže,obzirom da sam ja još uvijek fizički jako aktivna.Pijem i prenatal od Centravita sa Omegom 3 i odlično se podnosi.Nomabel pijem po potrebi(visok tlak),ali ti lijekovi piju se isključivo na preporuku liječnika...opečnito ne kužim trudnice koje ih piju na svoju ruku(tipa dao mi susjed):confused:

seni001
04.08.2010., 11:09
evo ja sam jučer bila na kontroli, točno 34 tj, kaže dr da je beba jako nisko, okrenila se i cervix se skratija i sad moram mirovat i pit magnezij zbog kontrakcija maternice, da makar još 3 tj.izguram. e sad, nešto sam negdi čula (e sad ispravite me ako griješim) da se žene koje su pile magnezij u trudnoći malo teže otvaraju na porodu? :ne zna:

zato se prestaje piti kad dođeš do 37.tj ako se ne varam i sve ok...

baby joe
04.08.2010., 13:03
osvojena meni je dr.rekla da ga pijem, u slučaju da se tvoj post odnosija na mene...

seni001 hvala na informaciji :top:

seni001
04.08.2010., 13:11
A jel ima neka da je u 8.mj dobila Duphaston????

mijuška
06.08.2010., 09:11

moram priznati da sam sada od tebe čula da netko u 8 mjesecu pije Duphaston!
što kaže dr?

nikkay
06.08.2010., 09:21

ja pijem Duphaston od 29 tjedna jer mi se dosta skratio cerviks, sada sam 33 tjedna, i prohodan cerviks za prst....pijem i Normabel i magnezij, da ne dobijem, ne daj bože kontrakcije i ranije rodim, strogo mirujem i ne pada mi napamet da na svoju ruku prekidam uzimati lijekove koje su mi tri doktora preporučila....jest da sam od normabela malo više umornija, a imam i dijete od 11 mjeseci, pa svaki dan zajedno spavamo popodne dva sata ( nekad i više ) i navečer smo već od devet u krevetu....
al meni to trenutno i odgovara, još malo me dijeli do poroda, a kad se sjetim tog umora i iscprljenosti kad rodiš ( ipak je to kod mene bilo prije nepunih godinu dana ), uživam u ovom odmoru sada:):)

seni001
06.08.2010., 09:37
ja pijem Duphaston od 29 tjedna jer mi se dosta skratio cerviks, sada sam 33 tjedna, i prohodan cerviks za prst....pijem i Normabel i magnezij, da ne dobijem, ne daj bože kontrakcije i ranije rodim, strogo mirujem i ne pada mi napamet da na svoju ruku prekidam uzimati lijekove koje su mi tri doktora preporučila....jest da sam od normabela malo više umornija, a imam i dijete od 11 mjeseci, pa svaki dan zajedno spavamo popodne dva sata ( nekad i više ) i navečer smo već od devet u krevetu....
al meni to trenutno i odgovara, još malo me dijeli do poroda, a kad se sjetim tog umora i iscprljenosti kad rodiš ( ipak je to kod mene bilo prije nepunih godinu dana ), uživam u ovom odmoru sada:):)

ma nisam mislila ja ništa prekidati...nego nisam ni ja čula da je netko dobio Duphaston za şprječavanje kontrakcija...čitala za Spazmex, Normabele...al ne za to...tnx:mig:

mafri
06.08.2010., 13:49

Ja to nisam imala pojma i u prvoj trudnoci sam pila magnezij do kraja trudnoce,rodila sam za 2 sata

Cetripenula
06.08.2010., 14:15
Ja to nisam imala pojma i u prvoj trudnoci sam pila magnezij do kraja trudnoce,rodila sam za 2 sata

Pa kaj ne veliš, da si složim jednog extra forte :D Ja sam sad 36+5 i prestala sam ga piti, a grčevi u nogama se vratili. Uopće nisam pametna kaj da delam.

zelja1
06.08.2010., 20:05

Draga moja, da Bog da da je tako... kad se otvaras u 21 tjednu i imas prelezat jos bar 14 onda molis Boga da ostane tako kako je, pa makar i na carski...
Meni dr. preproucio 2 x 250 mg... nadam se da ce grcevi koje osjecam ponekad nestati... O normabelu i apaurinu nije rekao ni rijeci.

bummby
10.08.2010., 10:01
ja od 10. tjedna pijem magnezij jer mi je maternica dosta tvrda. to mi je utvrdila dinekologica na redovnom pregledu, a kad sam bila kod privatnika na UZV u 12. tjednu preporučeno mi je uz magnezij i mirovanje i normabel prema potrebi. magnezij pijem dva puta dnevno, a za normabelom još nisam osjetila potrebu.

frupy
10.08.2010., 14:28
ja od 10. tjedna pijem magnezij jer mi je maternica dosta tvrda. to mi je utvrdila dinekologica na redovnom pregledu, a kad sam bila kod privatnika na UZV u 12. tjednu preporučeno mi je uz magnezij i mirovanje i normabel prema potrebi. magnezij pijem dva puta dnevno, a za normabelom još nisam osjetila potrebu.

Koji mg pijes? I pomaze ti?
Ja imam onaj sumeci od dietpharma i uopce ne vidim da mi pomaze.:ne zna: Pijem jednu dnevno zadnja 4 tj.

bummby
10.08.2010., 16:33
Koji mg pijes? I pomaze ti?
Ja imam onaj sumeci od dietpharma i uopce ne vidim da mi pomaze.:ne zna: Pijem jednu dnevno zadnja 4 tj.

Prvo sam pila šumeće od N. Weltha, ali mi je od njih bilo muka, pa sam uzela one u prahu od 300 mg. Oni su mi bili super, ali kako sam ih uzimala po dva puta dnevno (nekad i tri) brzo sam ih potrošila, a kako nisu baš jeftini, danas sam uzela od KAL-a tablete od 500 mg.
Mislim da mi pomažu jer me trbuh boli puno manje.
Doktorica mi je rekla da uzimam minimalno 300 mg dnevno, a i više ako osjetim da me počinje bolit trbuh.

tete
10.08.2010., 18:00
dakle, ja sam imala grč u maternici u 3. mj u prvoj trudnoći, tad sam počela piti magnezij i pila ga do kraja te rodila u dva truda. mg je bila jedna od opcija uz normabel.
sad sam dobila preporuku 3x2mg normabela zbog traume, ali za maternicu a ne moje živce...postoji li šansa da to zamjenim magnezijem. razlog je udarac u trbuh i moj šok

mafri
10.08.2010., 19:11
Pa kaj ne veliš, da si složim jednog extra forte :D Ja sam sad 36+5 i prestala sam ga piti, a grčevi u nogama se vratili. Uopće nisam pametna kaj da delam.

Ma ja tad nisam ni internet imala i nisam znala masu pizdarija i pila agnezij jer me grcevi ubili....Jbte,nisam mogla nogu protegnut da me nestrefi i ja sam to pila do kraja....Usla u radjaonu nesto iza podne i pol u 3 sata rodila.....:ne zna:
Ja pijem onaj DM-ov i meni je super!!!

avene
11.08.2010., 08:16
Eto mene opet...

Jučer su mi se stravično počele grčit noge :eek: jebemu, ne znam niti kak' sam prespavala noć..
rastezala sam noge, muž masirao, al' boli me boli, boli...

Ne kužim o čemu se radi? :(

Malo sam čitala na netu, pišu ako se već uzima magnezij, a i dalje se grče noge, moguće da se radi o manjku željeza, kalcija ili kalija..
e sad,...banane jedem više nego majmun ( sadrži kalij)
mlijeko, jogurte, ab kulturu se natačem svaki dan ( tak da ne bi trebalo manjkati niti kalcija)
sad jedino preostaje željezo....možda ga dovoljno ne unosim hranom? :confused: makar njupam i meso, ribu, grah, voće, povrće, žitarice...i još taj prenatal u kojemu ima željeza..

Nisam pametna kaj sad napraviti?! do sljedećeg susreta sa ginichem ima još koji tjedan...

ima koja kakav savjet? :ne zna:

mlada38
11.08.2010., 10:19
meni isto treba savjet, nema veze s ovim dodacima orehrani koji su u naslovu.
naime pojavila mi se ogromna urikarija na području dekoltea i zanima me smije li se piti šumeći kalcij, s obzirom da ne smijem nikakve tablete za alergije ne znam što bih uzela

avene
11.08.2010., 11:20
meni isto treba savjet, nema veze s ovim dodacima orehrani koji su u naslovu.
naime pojavila mi se ogromna urikarija na području dekoltea i zanima me smije li se piti šumeći kalcij, s obzirom da ne smijem nikakve tablete za alergije ne znam što bih uzela

Evo tu ima info o urtikariji...možda pomogne :)
http://www.forum.hr/showthread.php?t=71287

mlada38
11.08.2010., 11:52
hvala draga, pomoglo je kad sam vidjela da je urtikarija relativno česta pojava kod trudnica idem slijedeći tjedan kod gina pa ću i do dermatologa

djevica
11.08.2010., 13:26
zanima me da li mogu koristiti vagisan vaginalete da poboljsam vaginalnu floru s obzirom da imam stalno neke iscjedke, a u drugom sam tromjesecju. jedna ginekologica mi je ostro zabranila (nije me pregledala, nego onako usmeno), no nije mi jasno jer se radi o milijecnoj kiselini koja je ionako prirodno tamo...
ima li netko iskustva?
nemam rizicnu trudnocu niti ikakve probleme osim tih iscjedaka....

djevica
11.08.2010., 13:27
zanima me da li mogu koristiti vagisan vaginalete da poboljsam vaginalnu floru s obzirom da imam stalno neke iscjedke, a u drugom sam tromjesecju.
jedna ginekologica mi je ostro zabranila (nije me pregledala, nego onako preko e-maila), no nije mi jasno jer se radi o mlijecnoj kiselini koja je ionako prirodno tamo...
ima li netko iskustva?

seni001
11.08.2010., 13:47
zanima me da li mogu koristiti vagisan vaginalete da poboljsam vaginalnu floru s obzirom da imam stalno neke iscjedke, a u drugom sam tromjesecju.
jedna ginekologica mi je ostro zabranila (nije me pregledala, nego onako preko e-maila), no nije mi jasno jer se radi o mlijecnoj kiselini koja je ionako prirodno tamo...
ima li netko iskustva?

ako nemaš neku upalu iscjedak je normalna stvar i nema potrebe za ikakvim vaginaletama i sl.

Silvery
11.08.2010., 14:33
Premješteno sa ŽZ

simba
11.08.2010., 14:47
meni je isto ginekologica zabranila lacto vaginalete!...Neznam zašto, al ona sigurno zna! Nisam ih koristila. Također imam pojačan iscjedak. Ako su brisevi OK, ne brini

svesami
11.08.2010., 15:14
Ja sam ga koristila pod normalno, čak mi ga ginekologica preporuči i preventivno. Osim toga pijem Lactogyn i po potrebi se irigiram Rosalginom. Teuta kremicu koristim skoro svakodnevno. Ovo mi je treća trudnoća i sklona sam gljivicama i iscjetku koji ako ih ignoriram završe infekcijom i antibiotikom.
Dvije su mi ginekologice dale zeleno svjetlo za Vagisan.

djevica
11.08.2010., 15:20
meni je isto ginekologica zabranila lacto vaginalete!...Neznam zašto, al ona sigurno zna! Nisam ih koristila. Također imam pojačan iscjedak. Ako su brisevi OK, ne brini

tu gdje zivim (u inozemstvu) se ne rade brisevi uopce niti vaginalni pregledi u trudnoci tako da ne znam jel normalno ili nije (iz iskustva mislim da bas i nije)...brisevi prije trudnoce su bili ok, al ne znaci da nisam nesto u meduvremenu pobrala

twisted.x.siste
11.08.2010., 15:28
mei je npr prof Podobnik rekao da ih prema potrebi mogu koristiti.
Trudna sam 24 tjedna

twisted.x.siste
11.08.2010., 15:29
čemu 2 iste teme?

kika78
11.08.2010., 15:42
Evo, tema već postoji :mig:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=205967&page=2&highlight=tablete+u+trudno%E6i

kika78
11.08.2010., 15:43
Evo, tema već postoji :mig:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=205967&page=2&highlight=tablete+u+trudno%E6i

djevica
11.08.2010., 18:33
hvala svima!

ellyon
16.08.2010., 15:19
cure a kakva su iskustva sa rojazol vaginaletama..da budem iskrena mene strah dolje bilo sta stavljat :(...i sta je s tabletama za smirenje ... prije trudnoce sam mozda jednom mj znala uzet pokoji xanax radi velikog stresa koji se sad utrostrucio zbog situacije u kojoj sam se nasla(bez posla,na oca djeteta ne mogu racunat i sl)...inace sam u 15.tjednu

kika78
16.08.2010., 15:31
cure a kakva su iskustva sa rojazol vaginaletama..da budem iskrena mene strah dolje bilo sta stavljat :(...i sta je s tabletama za smirenje ... prije trudnoce sam mozda jednom mj znala uzet pokoji xanax radi velikog stresa koji se sad utrostrucio zbog situacije u kojoj sam se nasla(bez posla,na oca djeteta ne mogu racunat i sl)...inace sam u 15.tjednu

Nemoj ništa uzimati na svoju ruku.
Ako ti je gin. propisao određene vaginalete, onda zna da ih smije davati trudnicama. I ja sam morala koristiti neke vaginalete (zaboravila kak se zovu), nevoljko sam ih stavljala ali opet mislim - pa bolje stavljti vaginalete nego imati nekakve upale dole i to ne liječiti. Veća šteta za bebicu...

Od tableta za smirenje znam da propisuju Normabele. Za bilo što drugo (a i za to!) pitaj svog gina. :mig:

frupy
16.08.2010., 15:31
Ja sam pred nekih mjesec dana koristila rojazol zbog candide. Brzo je sve proslo, ali u zadnjih dan-dva primjecujem da se opet vraca.:rolleyes: Vec 3. put otkad sam trudna.:mad::mad::mad:

ellyon
16.08.2010., 15:51
Ja sam pred nekih mjesec dana koristila rojazol zbog candide. Brzo je sve proslo, ali u zadnjih dan-dva primjecujem da se opet vraca.:rolleyes: Vec 3. put otkad sam trudna.:mad::mad::mad:

ma meni ginkicka rekla da imam neke gljivice al da su one u trudnoci ceste i da se stalno isto vracaju pa ne vidim neki smisao a i rekla je da na plod gljive i nemaju utjecaja

a za tablete za smirenje mi je isto dala odgovor da mi je muka..kaze pitajte nekog psihijatra...ja poutala on kaze ma moze sve...ja u to bash i ne vjerujem....:flop:

frupy
16.08.2010., 15:59
ma meni ginkicka rekla da imam neke gljivice al da su one u trudnoci ceste i da se stalno isto vracaju pa ne vidim neki smisao a i rekla je da na plod gljive i nemaju utjecaja

a za tablete za smirenje mi je isto dala odgovor da mi je muka..kaze pitajte nekog psihijatra...ja poutala on kaze ma moze sve...ja u to bash i ne vjerujem....:flop:

Istina je da se gljivice stalno vracaju:rolleyes: i da nisu stetne za plod, ali ako ih uopce ne lijecis, beba moze imati gljivice kad se rodi (po kozi i sluznici). Ma ni sama ne znam vise sta da radim. Pijem jogurte, smanjila sam slatko, nosim iskljucivo pamucne gacice... A one su uporne.:mad:
A ovo za smirenje ti ne znam. Znam samo da smijes normabel. Naravno, uz preporuku lijecnika.

marinella
16.08.2010., 17:30
jja muku mučim s gljivicama puna 4 mj.i nikako ih se rješit.gin mi daje vagonalete (neopenotran i neke na m ne znam sad)potrošim ih za dva tj.ma malo pomognu i onda opet muku mučim 2 tj.do sljed.pregleda.

a nije mi jasno kako psihijatar može reć da se mogu u trudn.koristit sva sredstva za smirenje?:eek:meni moj rekao može apaurin/normabel al ne u 1. i 3.trimestru.ovo za treći pitala gina kaže ne smije kad se približi porod.e sad moj psih.se ne slaže s praksom naših ginekologa da apaurine djele kapom i šakom pa sam i ja opreznija,popijem ga tu i tamo kao i paracetamol.i to je sve u trudnoći što koristim.

frupy
16.08.2010., 18:27
jja muku mučim s gljivicama puna 4 mj.i nikako ih se rješit.gin mi daje vagonalete (neopenotran i neke na m ne znam sad)potrošim ih za dva tj.ma malo pomognu i onda opet muku mučim 2 tj.do sljed.pregleda.

I koliko puta si do sad koristila vaginalete? Ja sam prvo koristila canesten pa rojazol, sad ovaj tjedan imam pregled i vjerojatno ce mi ginica opet nesto dati.:rolleyes: Tek sam u 20.tj., koliko cu jos toga morati koristiti do kraja ako ta candida ovako nastavi...?

marinella
16.08.2010., 18:58
I koliko puta si do sad koristila vaginalete? Ja sam prvo koristila canesten pa rojazol, sad ovaj tjedan imam pregled i vjerojatno ce mi ginica opet nesto dati.:rolleyes: Tek sam u 20.tj., koliko cu jos toga morati koristiti do kraja ako ta candida ovako nastavi...?

Do sad tri puta ako me sjećanje ne vara.i baš mi ih je preko glave a gin to tako olako shvaća.sad mažem canestenom do sljedećih vaginaleta jer koristim ih 2 tj.pa 2 ništa do pregleda.nekad pomagala kamilica i soda bikarbona više ni to ne samo canestenom ublažavam svrbež jer je rekao da ga mogu koristit

frupy
16.08.2010., 19:28
Joj, ne znam sta da kazem...:(
Ali nekako mi se canesten krema cini bolji izbor od vaginaleta.:ne zna: Ma ja bi izdrzala i peckanje i svrbez do kraja trudnoce kad bi znala da beba nece pokupiti candidu od mene. Nazalost, vec sam se navikla na svrbez, zaboravila sam kako to izgleda kad te nigdje nista ne svrbi...

ellyon
17.08.2010., 07:36
Joj, ne znam sta da kazem...:(
Ali nekako mi se canesten krema cini bolji izbor od vaginaleta.:ne zna: Ma ja bi izdrzala i peckanje i svrbez do kraja trudnoce kad bi znala da beba nece pokupiti candidu od mene. Nazalost, vec sam se navikla na svrbez, zaboravila sam kako to izgleda kad te nigdje nista ne svrbi...

probaj acidi borici tekucinu ...malo stavish na vaticu i premazesh izvana..stvarno smanji svrbez na nulu

frupy
17.08.2010., 07:54
probaj acidi borici tekucinu ...malo stavish na vaticu i premazesh izvana..stvarno smanji svrbez na nulu

Ma kazem, svrbez bi mogla trpiti mjesecima, nije mi to tako strasno, ali ne vidim nacin da te gljivice izlijecim do kraja. Prije trudnoce sam ih imala mozda jednom u zivotu, a sad non-stop.:rolleyes:
A sve je pocelo s utrogestanima koji su mi totalno poremetili floru.

rina82
03.12.2010., 15:35
cure jel netko od vas koristio amyzol u trudnoći?

ja sam sinoć završila na infuziji zbog povraćanja, i doktorica mi je uz infuziju dala i torecan da mi smanji povraćanje, ali su se meni pojavili svi mogući simptomi koji postoje, vrtoglavica, pospanost, točnije nisam mogla či držat otvorenima, malaksalost, ukočenost vilice, užas, i ja ponovno odem kod ginekologice, nakon što mi je izvadila krvnu sliku, koja je katastrofa, rekla mi da moram ležat u bolnici par dana na infuziju da se oporavim.

doktor koji me primio na ginekologiji u bolnici je rekao da je to glupost, i da meni nije ništa, dao mi infuziju, i jedan amyzol od 10mg bez da mi kaže šta mi daje :mad: :mad:, kad sam ga pitala šta je to rekao mi da je za vrtoglavicu, kreten :mad: :cry: :cry: :mad:

danas čitam na internetu da se amyzol nikako ne smije koristiti u trudnoći, a on mi ga dao u 8 tjednu trudnoće, pa ja ne mogu vjerovat, toliko sam ljuta, ne znam bi li vrištala od muke, ili bi plakala, stvarno mi nije svejedno.
užasno me boli želudac, ali nisam htjela piti tablete koje mi je doktorica propisala kad sam vidjela da može loše utjecati na dijete, a on kreten mi da antidepresiv jer povraćam, kreten, kreten.

jel itko od vas ima iskustva sa amyzolom, jel bilo sve u redu?

kika1980
15.12.2010., 07:15
Ja sam dobila streptokoknu anginu u 9/10 tj. T i naravno Silapen (penicilin) i sad umirem od straha! Ne znam šta mi je gore da nisam popila te antibiotike, pa da se streptokok negdje učahurio, ili ... Ma ne znam. Dal netko ima kakvih iskustava, ali molim Vas samo dobrih, ne želim više niti misliti loše.

valneahana
15.12.2010., 11:06
Ja sam dobila streptokoknu anginu u 9/10 tj. T i naravno Silapen (penicilin) i sad umirem od straha! Ne znam šta mi je gore da nisam popila te antibiotike, pa da se streptokok negdje učahurio, ili ... Ma ne znam. Dal netko ima kakvih iskustava, ali molim Vas samo dobrih, ne želim više niti misliti loše.

u trudnoći popila četiri antibiotika:p

prvi za kašalj koji nije prolazio(prvo tromjesečje),drugi radi prevencije jer je mala(drugo tromjesečje) dobila šarlah a njega uzrukuje streptokok pa da ja ne dobijem,treći opet za kašalj(drugo tromjesečje) i četvrti radi povišenih leukocita(znakovi upale) tj. radi sumnje na uroifekt(treće tromjesečje) ali svi nalazi uredni ali leukociti su i dalje bili povećani i to ne onoliko koliko je normalno u trudnoći da znaju biti povećani nego duplo više,vidiš baš bi mogla sad vidjeti kako stojim s obzirom da je sve prošlo

i sve ok:mig:

pila sam i voltaren prema potrebi,na njemu piše da može u prvih šest mjeseci ali da nemože u zadnja tri a n paracetamol sam alergična pa nisam smjela njega ali ginić mi je odobrio da ga popijem i u zadnje tromjesečju jer kako kaže to što piše n uputstvima piše da se proizvođači ograde i to se odnosi na ogromne doze a ne na jednu popijenu tabletu jednom mjesečno lkad me zabolila glava

kika1980
15.12.2010., 12:47
Hvala na odgovoru. Ma pila sam i ja u prošloj T antibiotike, ali ne u prvom tromjesečju, to i je ono što me brine, što tada još nije gotova organogeneza. Al tješi me tvoj slučaj i da je sve u redu. A koje si antib. pila?

valneahana
15.12.2010., 13:03
Hvala na odgovoru. Ma pila sam i ja u prošloj T antibiotike, ali ne u prvom tromjesečju, to i je ono što me brine, što tada još nije gotova organogeneza. Al tješi me tvoj slučaj i da je sve u redu. A koje si antib. pila?

pila sam dva puta amoxil,ceporex i sumamed ali neznam koji sam pila u koje vrijeme

kimmy2411
07.01.2011., 13:59
cure ne znam di bi pitala pa evo da pitam tu..
uglavnom dešava mi se kad popijem lupocet bilo kod glavobolje bilo kod prehlade da mi se bebica umiri..kao da se uspava od toga..osjetim ju i dalje al to je sve nešto nježno a ne kao inače..
baš izbjegavam pit tablete i to je jedino šta uzimam i to kad više ne mogu izdržat od bolova..

jel neko od vas primjetio slično..il sam ja totalni paranoik pa umišljam.. :confused::ne zna:

lamela
23.03.2011., 13:40
u 7 sam tjednu trudnoce i u bolnici su mi nasli neku bakteriju od koje bi se mogla ranije poceti otvarati i prepisali mi vaginalete medazol jednu kroz sadam dana, kada sam dosla kod svoga ginekologa po recept rekao mi je da on trudnici nikad nebi dao te vaginalete jer su opasne, pitala sam jos jednog gin. i on se s njim slozio. dali je netko od vas koristio te vaginalete u trudnoci?

mali_cox
23.03.2011., 19:40
meni ih je nedavno gin propisao radi gardnerelle vaginalis :ne zna: na njima ne piše ništa alarmantno vezano za trudnoću...kao bilo koji drugi lijek, ne preporučuje se u trudnoći (ne preporučuje se ni Lekadol ako ćemo tako) ali nema dokazanih kontraindikacija tijekom korištenja u trudnoći.
za mene je dovoljno da znam da je daleko veća opasnost i za bebu i za mene neliječena bakterija nego terapija antibiotikom.

evo službeno sa stranice za Medazol:

Premda nema dovoljno dokaza o neškodljivosti primjene u trudnoći, metronidazol se godinama primjenjuje u praksi bez očiglednih posljedica. Kao i kod drugih lijekova, primjena metronidazola ne preporučuje se za vrijeme trudnoće i dojenja, osim ako to liječnik smatra neophodnimn. U tim slučajevima, ne preporuča se kratkotrajna primjena visokih doza metronidazola.

lamela
23.03.2011., 21:33
hvala na odg. jos cekam da mi iz bolnice doma stigne cijela pov. bolesti pa da odem svom gin. da on vidi koju to bakteriju imam, stvar je u tome da ja cuvam trudnocu radi krvarenja, kojeg trenutno nema, a dr. mi je reko da bi od njih mogla opet prokrvariti ili nesto gore... pa mi nije jasno kada sam u bolnici pitala rekli su da je sve ok i da nisu stetne

luce27
10.04.2011., 11:49
Molim Vas pomoć ako netko zna. Evo ovako, jučer mi je sestra saznala da je trudna. Trudnoća nije bila planirana, staga nije pazila na neke stvari na koje je trebala. Trudna je oko 3-4 tj, a zadnja dva tj, tj do jučer pila je tablete misar od 0.5.popila je 13 točno.sad je u strašnoj panici kad je vidila na uputama da se nesmiju pit u trudnoći jer mogu naštetit plodu.iće id tjedan u ginekologa,al mene zanimaju vaša iskustva s tim. ja neznam šta da joj kažem, i sama sam jako zabrinuta za nju i bebu.Inače bebu su planirali iza ljeta, al malo ih je iznenadilo.Hvala

marinella
10.04.2011., 11:59
ja sam tako pila xanax al s mališom sve u najboljem redu,nek ne brine!:mig:

luce27
10.04.2011., 12:08
Ma i ja sam se 2 puta pošteno napila, pušila kutiju cigara dnevno, a zbog nesanice popila i koji sanval-naravno dok nisam znala,imala sam užasno neredovite cikluse, a mali mi je fala Bogu super.al lako mi je sad govorit kad je prošlo.al za te njene tab neznam kol su opasne,nadam se najboljem al se isto brinem.

marinella
10.04.2011., 12:19
xanax je isto što i misar samo drugi proizvođač :mig:

Suncana 007
10.04.2011., 16:17
Najbolje da pita liječnika, jer ni jedne tablete se ne preporućuju, a ima masa ljudi koji iz raznih razloga moraju uzimat neki lijek, pa na kraju ipak sve ispadne dobro...

Orleanska I.
10.04.2011., 17:06
Mislim da bi bilo najbolje da u ponedjeljak nazove svog ginekologa i pita ga što da radi, da ne čeka pregled. Nemam iskustva s misarom, ali pila sam nešto potpuno drugo i rekli su mi da prestanem piti odmah te tablete, a za kasnije su mi dali lijek koji se smije piti u trudnoći.

marinella
11.04.2011., 08:08
pa naravno da će ih prestati piti,do konzultacija s ginekologom i psihologom ako ih pije na njegov savjet.inače u trudnoći se preporuča apaurin i ne znam još koji..

luce27
11.04.2011., 10:36
Ma ona slabije podnosi stres, doktorica joj je napisala recept da si uzme te tablete kad je tjeskobna ili tako nešto.ovo joj je možda drugi put u životu da ih je pila.da bar nije! tek ju je ginekologica naručila za tjedan dana pa ćemo vidit šta će reć.

Cattleya
11.04.2011., 14:58
Nek pita ginekologa, no radi se o lijeku iz iste skupine kao i Normabel. Dakle, svakako ne prestati naglo piti ako se piju više od 3 tjedna svakodnevno. Ako je ovo zadnje slučaj, mislim da je poželjno prijeći na Normabel, a svakako se treba potražiti savjet liječnika koji je preporučio terapiju te se može potražiti mišljenje te daljnja preporuka u ambulanti za Kliničku farmakologiju na KBC Rebru. Ako žena nije iz zg, pitati u obližnjoj bolnici da li imaju takvu ambulantu.

gmiz
11.04.2011., 20:51
pila i zoloft i helex, sve 5!!!

marinella
11.04.2011., 20:55
znam hrpu cur ašto su pile i antidepresive i anksiolitike prije no što su saznale da su trudne i sve super završilo! ja naprotiv nikad nisam imala problema s prekidanjem bez postupnpg odvikavanja.mislim da se paniči ovdje bez pretjerang razloga ,i ja sam paničarila,čitala užasne posljedice opisane na kutiji xanaxa kad tamo stigao predivan zdrav dječak!pokušajte se skulirat i nek gina pita ak je i dalje nervozna neki dr anksiolitik al jako pažljivo jer izazivaju ovisnost!

adri
12.04.2011., 09:42
To je lijek iz skupine benzodiazepima kao i Normabel, a Normabel se daje u trudnoći i kao anksiolitik ali i kao lijek koji pomaže održavenje trudnoće.
U prva 2-3 tj. trudnoće je princip sve il ništa, tj da je neki štetan agens djelovao na zametak došlo bi do pobačaja.

Od sada nek pazi ali ništa se nebi trebalo dogoditi.

dijana24
14.07.2011., 13:00
trudna sam 19 tjedana i u zadnje vrijeme mi se pojavio nekakav pjenasti iscjedak i moja doktorica (ginekologica) mi je rekla da je to nekakva gljiv. infekcija ali da mi ne moze dati vaginalete jer sam trudna pa mi je dala nekakve rosalgin vrecice sa granulama i da se sa tim perem ali mi to bas i nije pomoglo. nakon mjesec dana sam otisla opet na redovan pregled ali nije bila moja doktorica nego drugi doktor na zamjeni i on mi je prepisao dvoje vaginalete (plimycoli i medazol). neznam da li bi ja to uopce trebala koristiti (jako me strah da ne bi nastetila djetetu),a nemogu cekati jos 2 mjeseca dok se moja doktorica ne vrati da se sa njom savjetujem.neznam sta mi je gore da pocnem koristit vaginalete ili da ih uopce ne koristim. ima li tko sa slicnim ili istim problemom!!!help....!!!

rossi79
14.07.2011., 13:08
trudna sam 19 tjedana i u zadnje vrijeme mi se pojavio nekakav pjenasti iscjedak i moja doktorica (ginekologica) mi je rekla da je to nekakva gljiv. infekcija ali da mi ne moze dati vaginalete jer sam trudna pa mi je dala nekakve rosalgin vrecice sa granulama i da se sa tim perem ali mi to bas i nije pomoglo. nakon mjesec dana sam otisla opet na redovan pregled ali nije bila moja doktorica nego drugi doktor na zamjeni i on mi je prepisao dvoje vaginalete (plimycoli i medazol). neznam da li bi ja to uopce trebala koristiti (jako me strah da ne bi nastetila djetetu),a nemogu cekati jos 2 mjeseca dok se moja doktorica ne vrati da se sa njom savjetujem.neznam sta mi je gore da pocnem koristit vaginalete ili da ih uopce ne koristim. ima li tko sa slicnim ili istim problemom!!!help....!!!

plymicol smiješ sto posto, a za medazol ne znam baš. nazovi ljekarnu i reci da ti je to dr. pripisao i da si 19 tjedana trudna i smiješ li to koristiti. bolje prvo pitaj.

livadica
14.07.2011., 13:39
ja sam dobila Canesten, na njima izričito piše da se smiju u trudnoći nakon prva tri mjeseca, a prije toga samo po preporuci liječnika.

frupy
14.07.2011., 14:00
ja sam dobila Canesten, na njima izričito piše da se smiju u trudnoći nakon prva tri mjeseca, a prije toga samo po preporuci liječnika.

Ja sam koristila Canesten 3 puta u trudnoci, prvi put u 11. tjednu.
Sve je bilo ok.:mig:

mandy
14.07.2011., 14:19
Vaginalete smiju u trudnoći...ja sam koristila zbog gljivica nakon antibiotika u 15om tjednu..

Ako se nešto uporno vraća treba napraviti briseve. Meni se sad 3 puta vraćao iscjedak, svrabež, gin sve pripisala gljivicama jer je na pogled sve bilo ok, bris našao streptokokB koji nije bezazlen. Sad pijem antb i stavljam vag. kremu

rossi79
14.07.2011., 14:50
vezano uz medazol piše slijedeće: primjena metronidazola ne preporučuje se za vrijeme trudnoće i dojenja, osim ako to liječnik smatra neophodnim. U tim slučajevima, ne preporuča se kratkotrajna primjena visokih doza metronidazola.

Mirtusha
01.08.2011., 14:25
Bok curke, trudnice i mame :)

imam jedno pitanjce. Ovako, imam 27 god, trudna sam oko mjesec i pol dana. Zadnje dvije godine pila sam cipralex i xanax(jedan dan po cijelu tabl, a jedan po pola najmanje doze). Kad sam saznala da sam trudna moja psihijatrica mi je umjesto xanaxa prepisala apaurin i cipralex koji jos imam pit 3 dana po pola jer se ne smije naglo prestat s tim. Uglavnom propisan mi je apaurin do tri puta dnevno. Mogu i od 5 a mogu i od 2 mg, ovisi koliko sam nervozna. E sad, mene je već uhvatila nervoza kako cu bez toga i vec me hvataju panike i nervoze. Doktorica mi govori kako mi vec odavno ne trebaju nikakve tablete jer sam ok, imala sam anksiozni poremećaj(tjeskoba, prisilne misli, derealizacija). Bas sam nervozna i nikakva, mislim da je to od hormona dok to sve ne dodje na svoje, a ne od prestanka uzimanja tableta. Ima li netko sličnih iskustava da mi nešto napiše, stvarno sam zabrinuta, strah me od svega i trudnoće i od prestanka uzimanja tableta, sve mi se odjedanput skupilo.
Pliz cure pišite ako imate slična iskustva ili znate nesto o tome.
HVALA PUUUUUNO :mig:

Jesen82
01.08.2011., 14:48

imam jedno pitanjce. Ovako, imam 27 god, trudna sam oko mjesec i pol dana. Zadnje dvije godine pila sam cipralex i xanax(jedan dan po cijelu tabl, a jedan po pola najmanje doze). Kad sam saznala da sam trudna moja psihijatrica mi je umjesto xanaxa prepisala apaurin i cipralex koji jos imam pit 3 dana po pola jer se ne smije naglo prestat s tim. Uglavnom propisan mi je apaurin do tri puta dnevno. Mogu i od 5 a mogu i od 2 mg, ovisi koliko sam nervozna. E sad, mene je već uhvatila nervoza kako cu bez toga i vec me hvataju panike i nervoze. Doktorica mi govori kako mi vec odavno ne trebaju nikakve tablete jer sam ok, imala sam anksiozni poremećaj(tjeskoba, prisilne misli, derealizacija). Bas sam nervozna i nikakva, mislim da je to od hormona dok to sve ne dodje na svoje, a ne od prestanka uzimanja tableta. Ima li netko sličnih iskustava da mi nešto napiše, stvarno sam zabrinuta, strah me od svega i trudnoće i od prestanka uzimanja tableta, sve mi se odjedanput skupilo.

znači ovo mi je prvo upalo u oko.. ako tvoja psihijatrica smatra da si ok, onda probaj i ti tako razmišljati

apaurin koji ti je prepisala je zapravo lijek Normabel koje puno trudnica dobije u trudnoći... ja konkretno ga pijem zbog kontrakcija kojih uzimam jer opušta mišiće... znači nije te skinula skroz s lijekova koliko razumijem nego ti je dala alternativu koja neće škoditi djetetu a tebi će i dalje pomagati

iako nemam dijagnoze koje si ti navela, ako ona kaže da si ok... tebi su vjerojatno lijekovi bili "psihološka" štaka i dok ih uzimaš sigurna si da će sve s tobom biti ok..a mogućnost mijenjanja terapije u tebi stvara nesigurnost od koje si nervozna... iako sigurno i hormoni imaju tu nešto utjecaja

dakle, kao potpuni laik, ali opet kao trudnica koja suosjeća i jasno mi je da ti je sve novo i svega te strah.... probaj zbog sebe i bebe slušati sve što ti doktorica kaže....

eto....sigurno će se javiti i cure sa više iskustva ali s obzirom da sam u jednom periodu svojeg života bila psihički dosta loše htjela sam ti prije svega pružiti potporu i ohrabrenje:mig:

sretno!

Mirtusha
01.08.2011., 15:51
Draga hvala ti puno na tvom odgovoru i podršci :))))))))

pivka
01.08.2011., 16:04
pijem sanvale,paracetamole,tablete za regulaciju stolice.prestala sam sa seroxatima i tabletama za alergiju i migrenu.svi mi želimo naravno najbolje za svoje dijete,ali nedaj Bože ako ne rodiš zdravo dijete nigdje nema 100% garancije da je dijete bolesno jer si pila sanval tjekom trudnoće.izbjegavati koliko možeš.ali ako doslovno padneš u nesvijest od tolike glavobolje,razbiješ glavu,razlupaš koljena.onda ipak smatram da je manja šteta od jednog imigrana nego pobačaja.ja ga zasada ne pijem,ali ako me zaboli glava u trudnoći kako me znala zaboliti prije ja ga pijem 100%.sebična sam,ali nemislim poginuti jer ću se srušiti od bola negdje na sred ceste

Mirtusha
02.08.2011., 08:10
Pa nije moguće da nema više cura s nekim sličnim iskustvima???

kebuica
31.01.2012., 20:38
pozdrav cure, evo trudna sam 21 tjedan, i ginekologica mi je zbog iscjetka dala da uzimam te vaginalete..Samo u uputama piše da nisu preporučljive za uzimanje u trudnoći..e sad, jeli koja od vas ih koristila? odmah se u meni stvorio strah..i ne uzimam ih...jeli tko ima iskustva s njima?
unaprid hvala

katekit
31.01.2012., 20:56
pozdrav cure, evo trudna sam 21 tjedan, i ginekologica mi je zbog iscjetka dala da uzimam te vaginalete..Samo u uputama piše da nisu preporučljive za uzimanje u trudnoći..e sad, jeli koja od vas ih koristila? odmah se u meni stvorio strah..i ne uzimam ih...jeli tko ima iskustva s njima?
unaprid hvala

ja sam ih koristila oko 30tog tjedna zbog iste stvari, a uz kombinaciju sa nekom pravljenom kremom protiv gljivica zbog svrbeža.
Obavezno nakon toga uzmi i neki lokalni probiotik jer je taj polyginex nekakva kombinacija antibiotika i antimikotika. Na preporuku farmaceute ja sam uzimala vaginalno još 7 dana ujutro i navečer linex probiotik vaginalete.

sandrić
31.01.2012., 21:15
nisam te konkretno ali jesam razno-razne druge i na svakima je pisalo da se ne preporuča upotreba u trudnoći.nema razloga za paniku,nije ti ih prepisala bbezveze,neke bakterije i gljivice jesu u pitanju,a lječit se moraju.......nažalost,to sve proživljavam i u drugoj trudnoći,a prva mi je bila identična od 01. do 41.tjedna :rolleyes:

OOOOOOO
31.01.2012., 22:39
koliko dodju te polygynax vaginalete?moram ih kupit a cula sam da su skupe dosta

rossi79
01.02.2012., 06:31
koliko dodju te polygynax vaginalete?moram ih kupit a cula sam da su skupe dosta

u mojoj ljekarni su ca. 70 kn. one su zapravo zamjena za nekadašnji geonistin i jako su dobre.

OOOOOOO
01.02.2012., 12:38
u mojoj ljekarni su ca. 70 kn. one su zapravo zamjena za nekadašnji geonistin i jako su dobre.

ma neka upala mi dosla,svako toliko me boli a ginek,pregled uredan,utz isti i papa takodjer a mene i dalje nabija pa mi prepisala ginek njih,neki kazu da je oko 150ak pa zato pitam

rossi79
01.02.2012., 12:43
ma neka upala mi dosla,svako toliko me boli a ginek,pregled uredan,utz isti i papa takodjer a mene i dalje nabija pa mi prepisala ginek njih,neki kazu da je oko 150ak pa zato pitam

imaš 2 pakiranja, onaj od 6 vaginaleta je ca. 70kn, a onaj od 12 je ca. 130kn. bar u mojoj ljekarni... ali ja sam uvijek dobivala ovo pakiranje od 6 vaginaleta.

Woman Yoya
01.02.2012., 15:41
Evo u 19 tt moram koristiti vaginalete, zbog svrbeža i vide se gljivice, kaže dr. inače bris uredan i ništa strašno. Svaki drugi dan stavljat po jednu.

OOOOOOO
01.02.2012., 22:20
imaš 2 pakiranja, onaj od 6 vaginaleta je ca. 70kn, a onaj od 12 je ca. 130kn. bar u mojoj ljekarni... ali ja sam uvijek dobivala ovo pakiranje od 6 vaginaleta.

kupila ih danas ,ove od 6kom,druge mi nije ni nudila

pikova mama
03.02.2012., 15:10

Ja sam prije prve trudnoće imala panični poremećaj, isto sam pila cipralex i xanax. Kad sam zatrudnila bez obzira na preporuke psihijatrice da još malo pijem, ja sam ih prestala piti, jer sam ionako već smanjivala dozu, slično kao i ti. Ne mogu reći da mi je trudnoća bila lagana i da nisam imala panične napade, ali nekako sam uspjela. Radila sam do pred sam kraj skoro pa mi je to pomagalo, jer sam odvraćala misli od panike. Također sam krenula kod psihologice koja me učila tehnikama opuštanja koje sam često prakticirala i dala mi je puno korisnih savjeta za prevladavanje panike. Kad bi me uhvatio napad, otišla bih prošetati van ili ih počela raditi nešto s rukama, makar pisati po papiru neke gluposti koje su mi padale na pamet. Uglavnom sve je prošlo ok, porod također, makar sam mislila da mi ne gine carski rez zbog panike koja će me kao ulovit. Nakon poroda više nisam imala napadaje, samo sam ponekad bila anksiozna, ali i to je prošlo. Svaki čas trebam roditi, a u trudnoći sam imala jedan napad panike i to je to, između trudnoća ništa, jer me zaokupilo dijete. Da je bilo lako, nije, ali snaga volje je strašna.