PDA

View Full Version : Konformizam

dataX
21.03.2007., 01:17
Tema je već bila na društvenim i psihologiji.....tamo nije zaživjela (vjerojatno neće ni ovdje :zubo: )

Zašto ljudi osjećaju potrebu konformirati se?

Na prvoj stranici ruba znanosti vide se tipični primjeri konformizma, a sam konformizam je uočljiviji tu nego na drugim djelovima foruma.

Je li to zbog profila aktera ili nečeg drugog?

Indonesia
21.03.2007., 01:29
I profil aktera a i svako ima svoju dozu sranja koju može podnjet.
I kako se to voli reći : sve je moguće ali nije.
Ja da se poševim s MoWom svaki dana verbalno sat vremena možda bi mi bilo dosta, ali opet žena kad se poševi hoće još i takoooooooo.
Ako popljuješ moj post najebo si.

plavushazg
21.03.2007., 01:54
fakat ne znam, ocito je to u ljudskoj prirodi. nego mene muci nesanica...ima jel zna ko zasto ljudi ne mogu spavat ? :)

dataX
21.03.2007., 01:55
brijem da ima :)

plavushazg
21.03.2007., 01:57
brijem da ima :)

:p :p :p e da sretan vam prvi dan proljeca :zubo: :kiss: :zubo: :zubo:

Indonesia
21.03.2007., 01:58
fakat ne znam, ocito je to u ljudskoj prirodi. nego mene muci nesanica...ima jel zna ko zasto ljudi ne mogu spavat ? :)

Ili te nešto muči, ili ti je mozak otišo k vragu , dakle vjerojatno te nešto muči.

Indonesia
21.03.2007., 01:59
:p :p :p e da sretan vam prvi dan proljeca :zubo: :kiss: :zubo: :zubo:

Užas, hvala.

plavushazg
21.03.2007., 02:02
Užas, hvala.

molim :E :zubo:

dataX
21.03.2007., 02:09
proljeće

lipo je :cerek:

plavushazg
21.03.2007., 02:14
proljeće

lipo je :cerek:

a zasto si ti konformist? sigurno jesi nekad?
proljece je a u meni nemir .....:zubo: :zubo:

dataX
21.03.2007., 02:19
a zasto si ti konformist? sigurno jesi nekad?
proljece je a u meni nemir .....:zubo: :zubo:

svi smo...
neko više, neko manje

apsolutno se slažem (:zubo: ) :confused:

plavushazg
21.03.2007., 02:20
svi smo...
neko više, neko manje

apsolutno se slažem (:zubo: ) :confused:
eto vidis :P;) :zubo:

diki
21.03.2007., 10:08
Tema je već bila na društvenim i psihologiji.....tamo nije zaživjela (vjerojatno neće ni ovdje :zubo: )

Na prvoj stranici ruba znanosti vide se tipični primjeri konformizma, a sam konformizam je uočljiviji tu nego na drugim djelovima foruma.

zašto misliš da je konformizam uočljiviji ovdje nego na drugim forumima?:confused:
na muškom kutku je konformizam najuočljiviji.
inače, to je tema za psihologiju. ako tamo nije zaživjela, zašto bi ovdje?:confused:
i zašto je to na rubu znanosti? samo zato što, prema tvom mišljenju, najviše konformista ima upravo ovdje?:confused:

shakti9
21.03.2007., 13:46

explain :cool:

Jackrabbit
21.03.2007., 14:14

Na sto mislis, junache? Daj nam primjere, ne znamo svi o cemu je rijec (nisam 24 sata na dan ovdje :D )

Ignoramus
21.03.2007., 15:29
Ja cijelo vrijeme nosim zeleno,čini li me to konformistom?

dataX
21.03.2007., 18:11
zašto misliš da je konformizam uočljiviji ovdje nego na drugim forumima?:confused:
na muškom kutku je konformizam najuočljiviji.
inače, to je tema za psihologiju. ako tamo nije zaživjela, zašto bi ovdje?:confused:
i zašto je to na rubu znanosti? samo zato što, prema tvom mišljenju, najviše konformista ima upravo ovdje?:confused:
Konformizam je meni najuočljiviji baš ovdje. Rub znanosti je specifičan po svojim temama (naravno :zubo: ). Netko tko želi pisati po tim temama mora ili imati dovoljnu količinu znanja ili se konformirati. Budući već neko vrijeme pratim rub mogu reći da mi se čini da je više ovih drugih, mada se i netko tko posjeduje znanje može ponašati konformistički, iz nekih drugih razloga.
Znači postoje oni koji :
- imaju znanje i nisu konformisti
- imaju znanje i konformisti su
- nemaju znanje i nisu konformisti
- nemaju znanje i konformisti su
Pronađite se

endi je jučer otvorija onu temu, pa daj molim te, čitala si postove, ajde reci da neki ne viču -konformizam-.
Da se vratim na specifičnost Ruba…

Verzija 1
Otvori se nova tema, uvod je tu, ide prvih par postova koje napišu oni prvi ili drugi iz gornje podjele, sve se kaže i onda šta? Obično slijedi čat, oftopik, spam….priključuju se treći i četvrti iz podjele i onda je fešta :cerek:

Verzija 2
Tema je tu, uvodni post i feeeeštaaaa !!!

Pitanje je zašto konformizam, ovdje, nailazi na plodno tlo?
-zato šta se ovdje radi o borbi, a u borbi se ne pita znadeš li, već jel’ si sa mnom ili protiv mene. I onda se stvaraju grupe. Tim grupama konformiraju novi pojedinci. Stvara se pritisak grupe itd, itd…

Zašto se radi o borbi? :zubo:
-zato šta neki ljudi jednostavno ne mogu prihvatiti činjenice (znanstveno dokazane) već u želji da se istaknu pribjegavaju nekim kvaziznanstvenim teorijama i metodama koje su usputbudirečeno( :confused: ) ponekad vrlo iritirajuće, izazivajući revolt onih drugih i eto…

Tema je za psihologiju, tamo nije zaživjela, neće ni ovdje :zubo:

Na rubu je znanosti zato šta sam je ovdje otvorija . :cerek:

Muški kutak je za pičkice i one koji se tako osjećaju. Tamo se uočavaju svakakve stvari, a ne samo konformizam. :mig:

dataX
21.03.2007., 18:13
Ja cijelo vrijeme nosim zeleno,čini li me to konformistom?

Sve je moguće...:D :zubo:

diki
21.03.2007., 18:22
Znači postoje oni koji :
Pronađite se

jesi li namjerno napisao ova zadnja dva opisa tako kako si napisao ili je to pogreška? :)

Jackrabbit
21.03.2007., 18:29
Trebalo bi valjda doci 'nemaju znanje i jesu'

dataX
21.03.2007., 18:31
jesi li namjerno napisao ova zadnja dva opisa tako kako si napisao ili je to pogreška? :)
http://img401.imageshack.us/img401/6370/bangheadjw9.gif

iden radit edit :cerek:

možda je podsvjesno :rofl:

:zubo:

MoW
21.03.2007., 19:16
Imam znanje i nisam konformist i jesam konformist. Ako me razumijete.

shakti9
22.03.2007., 08:12
a šta je sa onima koji i jednu i drugu stranu gledaju kao dvije strane istog novčića? u koju grupu spadaju oni?

diki
22.03.2007., 10:36
Znači postoje oni koji :
- nemaju znanje i konformisti su
Pronađite se

nemam se potrebu svrstavati ni u kakve ladice, ali kad bih i htjela staviti se u jednu od punuđenih ladica, onda moram priznati da mi nije jasno "znanje". na kakvo znanje misliš? misliš li na znanje koje se stječe u osnovnoj školi, srednjoj školi ili fakultetu? ako misliš na znanje koje se stječe na fakultetu, misliš li na određena zanimanja? (usput, mislim da i neki ljudi koji su završili fakultet, ipak su i dalje ostali budale i neznalice.) dakle, kad kažeš "znanje" misliš li samo na formalno obrazovanje ili? dalje....mislim da se znanje ne uči samo u školama jer što je s tzv. životnom školom i iskustvom? je li to znanje? na kakvo znanje misliš, dataX?:)

mercurica
22.03.2007., 12:58

Dobro pitanje :top: i dobar tvoj odgovor. Taj konformizam je isključivi rezultat profila aktera.
Nekoliko frustriranih, a dovoljno agresivnih likova stalno bombardiju svaku temu. Sve što oni imaju za reći je negativistički napad u stilu ja osobno to ne znam i ne razumijem, ali mogu daleko i obilno pljuvati Čisti egoistično-djetinjasti tripovi koji od ovog foruma prave sprdnju.
Ali, moderatori ne reagiraju, dapače, i sami rado sudjeluju u ovim dječjim igricama.
Šteta.

MoW
22.03.2007., 13:10
a šta je sa onima koji i jednu i drugu stranu gledaju kao dvije strane istog novčića? u koju grupu spadaju oni?

Oni su izvan tog sustava. Outcast. Sve vide i sve znaju. Zato ih oni koji jesu u sustavu ne vole previše. :)

Endimion17
22.03.2007., 13:29
konformizam? ovdje? ma je? neeemoguće :zubo:
"ne rubu" je tipičan primjer. "znanstvenici" se rijetko "tapšaju po ramenima", dok crackpotovi svom žestinom, kao bagra s vilama, kukama i motikama, koherentno pljuju, bez argumenata.
ovo je izvrsna tema na podforumu koji je izvrstan primjer.

Pilence
22.03.2007., 13:35
"ne rubu" je tipičan primjer. "znanstvenici" se rijetko "tapšaju po ramenima",

Evo, sad se javila frustrirana strana.....

girlnextdoor
22.03.2007., 13:39
Dobro pitanje :top: i dobar tvoj odgovor. Taj konformizam je isključivi rezultat profila aktera.
Nekoliko frustriranih, a dovoljno agresivnih likova stalno bombardiju svaku temu. Sve što oni imaju za reći je negativistički napad u stilu ja osobno to ne znam i ne razumijem, ali mogu daleko i obilno pljuvati Čisti egoistično-djetinjasti tripovi koji od ovog foruma prave sprdnju.
Ali, moderatori ne reagiraju, dapače, i sami rado sudjeluju u ovim dječjim igricama.
Šteta.

da, da bar ima neki f, gdje nema takvih tipova..ili zanimljivo je da se takvi nikad nežele komunicirati sa sličnim sebi, trebaju im ljudi koji žele nešto i ozbiljno napisati..sami sa sobom , bilo bi im dosadno..ja ih gledam na neku vrstu parazita..ali šta je tu je..moraš ih trpiti svugdje..

MoW
22.03.2007., 13:42

Slušaj, ne znam zašto misliš da je endimion frustriran. Sigurno zna puno više o znanosti od tebe, pa čemu onda ovakve provokacije? Pa nitko ne tvrdi da je znanost svetinja. Ali da je sredstvo uz pomoć kojeg se dolazi do točnih odgovora, u to nema sumnje.

Endimion17
22.03.2007., 14:11

hoćeš li ikad prestati srati? :cerek: :bonk:

gle, da sam frustriran, onda bih pisao drukčijim stilom koji bi uključivao prijetnje, uspaljene manifeste, korištenje time cube teksta i slično. vidi se da si upravo ti strašno frustriran, jer ne donosiš argumente, samo kljucaš.
KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC KLJUC

http://www.psa-newmember.org/image_evaluation/pictorial_images/AngryChicken.jpg

dataX
22.03.2007., 21:04

oni su antikonformisti :rolleyes:

to si ti i .......( neću namjerno napisat tko još :p )

shakti9
22.03.2007., 21:12
oni su antikonformisti :rolleyes:

to si ti i .......( neću namjerno napisat tko još :p )

prvo sam bila konformist, sad sam antikonformist....a ja sam samo znatiželjna:o

dataX
22.03.2007., 21:46
nemam se potrebu svrstavati ni u kakve ladice, ali kad bih i htjela staviti se u jednu od punuđenih ladica, onda moram priznati da mi nije jasno "znanje". na kakvo znanje misliš? misliš li na znanje koje se stječe u osnovnoj školi, srednjoj školi ili fakultetu? ako misliš na znanje koje se stječe na fakultetu, misliš li na određena zanimanja? (usput, mislim da i neki ljudi koji su završili fakultet, ipak su i dalje ostali budale i neznalice.) dakle, kad kažeš "znanje" misliš li samo na formalno obrazovanje ili? dalje....mislim da se znanje ne uči samo u školama jer što je s tzv. životnom školom i iskustvom? je li to znanje? na kakvo znanje misliš, dataX?:)

znanje (http://www.vusst.hr/~berislav/phed/znanje.pdf) - 155kB

Indonesia
22.03.2007., 22:24
Slušaj, ne znam zašto misliš da je endimion frustriran. Sigurno zna puno više o znanosti od tebe, pa čemu onda ovakve provokacije? Pa nitko ne tvrdi da je znanost svetinja. Ali da je sredstvo uz pomoć kojeg se dolazi do točnih odgovora, u to nema sumnje.

Koji je korjen riječi znanje, znati?

El Ninho
22.03.2007., 22:41
Svi koji misle da nisu konformisti su u zabludi.
Možeš u nekoliko područja ili tema biti stručan ali u drugima nisi, (nemaš vremena, nisi zainteresiran, ne razumiješ ...) i priklanjaš se nekom autoritetu po tko zna kojem kriteriju.
Kada se "iskonformiraš" pametniji si i snalažljiviji u društvu.
Kada sam došao na forum nisam znao tko je tko, i bilo mi je ponekad teško pratiti rasprave i propuštao sam poante. Kada sam shvatio tko je s kime, a tko protiv, sve je postalo lako.
Sada me više ne zbuni niti spamanje Outoftheblue tj. Indonesije tj. Goodmana tj... :D

diki
22.03.2007., 22:51
znanje (http://www.vusst.hr/~berislav/phed/znanje.pdf) - 155kB

oprosti, ali mogao si odgovoriti jednom rečenicom, a ne ovako. :rolleyes:

Jackrabbit
22.03.2007., 23:14
Cekaj malo, sto to znaci? Da se ljudi ne mogu slagati u nekom misljenju? Ja kad se slazem s necim, onda to katkad i otvoreno kazem, ako ne, onda isto to kazem. Ako se ovdje netko slaze s necim, ne mora automatski znaciti da je konformist. Mozda doista tako razmislja.

dataX
23.03.2007., 00:06
Cekaj malo, sto to znaci? Da se ljudi ne mogu slagati u nekom misljenju? Ja kad se slazem s necim, onda to katkad i otvoreno kazem, ako ne, onda isto to kazem. Ako se ovdje netko slaze s necim, ne mora automatski znaciti da je konformist. Mozda doista tako razmislja.

konformizam je nuždan, u nekoj mjeri

nije to ništa loše

Discovery.v2
23.03.2007., 00:20
Posni sir. Dukatov. :confused:

Pilence
23.03.2007., 00:25

Evo, sa ovime se i ja slažem!!!

Pilence
23.03.2007., 00:27
hoćeš li ikad prestati srati? :cerek: :bonk:
A ovakve reakcije imaju ti isti frustrirani, kad ih se prozove....

Endimion17
23.03.2007., 00:57

http://db.kingsoft.com/image/2005/02/03/chicken.jpg
aj se malo diraj po kloakici, ajde, da te prođe živčanost :cerek: :cerek: :cerek:

sal_mirabilis
23.03.2007., 07:47
Pa taj konformizam dođe da ne bi svatko morao početi ispočetka. Isto kao i učenje, samo što se ne usvajaju činjenice, nego stavovi.

Indonesia
23.03.2007., 09:24

@ Endi :D horny?

@ pilence ti imaš potencijal za završit faks

Indonesia
23.03.2007., 09:25
Pa taj konformizam dođe da ne bi svatko morao početi ispočetka. Isto kao i učenje, samo što se ne usvajaju činjenice, nego stavovi.

Truth is in the eye of the beholder.

Indonesia
23.03.2007., 09:26
Sada me više ne zbuni niti spamanje Outoftheblue tj. Indonesije tj. Goodmana tj... :D

Halleluja

rembrandt
23.03.2007., 09:40
Pa taj konformizam dođe da ne bi svatko morao početi ispočetka. Isto kao i učenje, samo što se ne usvajaju činjenice, nego stavovi.:top: :top:

El Ninho
23.03.2007., 11:01
Da, to sam i ja rekao u postu #36, samo je pitanje po kojem kriteriju usvajamo stavove. Po znanstvenom - ne, jer bi onda usvajali znanje, a ne stavove.

jurajj
20.04.2007., 16:28
ja sam kao tinejdžer bio nimalo asertivan, pa sam tako i bio podložan konformizmu.