PDA

View Full Version : Sredstva protiv buha i krpelja

stranice : [1] 2

Kesten
29.08.2004., 09:59
Našao sam buhe na psu.

Prvo mi je postalo sumnjivo stalno češanje. Počnem gledati krzno oko vrata. Crvene točke. Brzo klik na "flea faq" - kaže da su najčešće iznad stražnjice.

I počnem ja gledati, i sve je tamo - još crvenih točaka (ugrizi?), smeđe smeće koje je navodno govno od buha kojim se ličinke hrane. A onda je jedna pred mojim očima protrčala među dlakama!

Piše u faqu da treba usisavati cijeli stan, naročito mjesta gdje se psi često zadržavaju - jer ličinke padaju svugdje.

Postoje li neki kemijski proizvodi koji se koriste za ubijanje ličinki - u stanu?

Janjesce
29.08.2004., 14:18
usisaj i operi kuću i riješi psa buha (meni su frontline ampule zakon za to), trebalo bi biti dosta

Kesten
29.08.2004., 18:04
Sad mi je horor svaki put kad vidim da se češe na sred stana. Sigurno fontana buha i ličinki frca na sve strane. Buhodrom od psa.

I sve to će se zavuć u parket gdje može bez krvi inkubirati i do dvije godine.

Želim bacač plamena.

Blaise
29.08.2004., 18:11
To je onaj pas kojeg čuvaš? :D
Dogodi se to, pokupe oni buhe za čas. Imaš topic o tome što koristiti za čišćenje stana. Nedavno sam tamo nešto čitala, sigurno je još na prvoj strani.
Za pesa (s obzirom da je kod tebe privremeno) - kupi ampulu frontline-a (nekih pedesetak kuna), imaš unutra točne upute kako to apliciraš i miran si.

Natch
29.08.2004., 19:56
pa od frontlinea mu i skacu buhe sa psa po tepisima:D bjeze glavom bez obzira i zavlace se u parkete, ormare, zavjese, iza usiju i pod nokte nasem kestenu! i tu se inkubiraju godinu-dvije, i u medjuvremenu mutiraju, dok ne postanu mamutske buhe-mutanti koje ce mu isisati svu krv!!!:p

vjeverica
29.08.2004., 21:28
Natch kaže:
pa od frontlinea mu i skacu buhe sa psa po tepisima:D bjeze glavom bez obzira i zavlace se u parkete, ormare, zavjese, iza usiju i pod nokte nasem kestenu! i tu se inkubiraju godinu-dvije, i u medjuvremenu mutiraju, dok ne postanu mamutske buhe-mutanti koje ce mu isisati svu krv!!!:p eh...da...upravo takve su sad kod mene u stanu :hebemu:

Natch
29.08.2004., 21:47
ok, kad vec navaljujete. mislim da je dobar pitroid plus, onaj kojim su nas prasili po kosi kad smo u vrticu imali usi:D
inace, odite u (poljoprivrednu) apoteku i raspitajte se. ili nazovite strucnjaka za buhe, tzv. veterinara;)

Kesten
29.08.2004., 22:59
Sjećam se da su postojali nekakvi električni češljevi za uši koji bi palili ličinke. Ali buhe su vjerojatno prebrze za to.

E, te krvave rane od buha su strava. Fontane krvi na kojima se ove svake noći napajaju :horor:

Koliko samo krvopija ima! Buhe, komarci, šišmiši, vampiri... :p

Piše u FAQ-u da buhe prenose i pseće i ljudske bolesti. Kad pas poždere neku buhu, može dobiti crve! A buhe sa štakora odgovorne su za kugu ("bubonic plague").

Natch
29.08.2004., 23:06
cekaj samo kad otkrijes krpelje:D

Kesten
29.08.2004., 23:08
Natch kaže:
cekaj samo kad otkrijes krpelje:D

Ma, ako ih nisam do sad otkrio, možda ni neću.

Čekaj malo, jel postoje pseći krpelji?

Možda su ovo krpelji.

Potala
29.08.2004., 23:28
Kesten kaže:
Ma, ako ih nisam do sad otkrio, možda ni neću.

Čekaj malo, jel postoje pseći krpelji?

Možda su ovo krpelji.
:lol:

Krpelji su univerzalni, nema posebno psećih;)

I ne možeš ih fulat, veći su od buha, crni, zabiju se u kožu i sišu krv pa još narastu.

Kesten
30.08.2004., 10:08
Aha, dakle ne plaze okolo po životinji.

A onda su buhe. :hebemu:

Natch
30.08.2004., 16:48
Kesten kaže:
Aha, dakle ne plaze okolo po životinji.

A onda su buhe. :hebemu:

plaze, dok se ne prikace. najvise ih je po nogicama i njusci. skuzit ces ih jer imaju vise nogica od buha, a kad narastu i nasisu se krvi, glava im naraste ko omanji ribizl!

Kesten
30.08.2004., 20:08
Evo novog pitanja - kak SPRIJEČITI buhe?

Recimo da dobijem neke životinje na čuvanje.

1) Koji su simptomi buha na životinji?

2) Postoji li neki tretman kojim mogu ODMAH srediti sve buhe na toj životinji, prije nego se rašire i razmnože?

Zanimaju me tretmani za pse i za mačke.

Ima li itko iskustva s buhama na pticama?

Blaise
30.08.2004., 20:39
Buhe su najmanji problem, čekaj prvog krpelja.
Još ako se tebi prikvači. :zubo:

Postoje neki veći i tu zapeče kad te ugrize i - užasno mi se to gadi - ja odmah idem gledat. Tako sam jednog ulovila baš kad se počeo pikat u trbuh. :eek:
A nismo bili niti dva sata u prirodi.

A jednom sam jednog skužila tek doma u kadi, taj je bio mickini, mickini, nekakvi tamni. Uopće nisam osjetila ništa. :eek:
Zapiknulo se đubre u ruku. :mad:

Svaki put kad dođem doma iz prirode ili vikse, imamo akciju od sat vremena: Nađi krpelja, ubij krpelja. Iako se oni baš i nedaju ubit.

Mrzim krpelje. :bljak:

Kesten
30.08.2004., 20:50
Blaise, opusti se :D :grli:

Nisam nikad imao krpelja, nadam se da ni neću.

A buhe NISU mali problem. I na ova dva topica je bilo svjedočanstava o hordama buha i o tome kako ih je teško ubiti.

Malo sam guglao "fleas" i našao puno gadnijih priča. E sad, jesu li američke buhe luđe, ne znam, ali fakat je bilo horor svjedočanstava.

Danas su odnijeli psa, sad idem usisavat i prat cijeli stan i sebe.

Blaise
30.08.2004., 20:59
Nema opuštanja kad su krpelji u pitanju. :eek: :eek: :D:D
Em su ogavni, fuj, a jedan moj frend je završio u bolnici na nekoliko tjedana, sredio ga podsljemenski krpelj u viksi.
:horor:

Buhe isto ne volim, ali malo našpricam ovu moju sirotu :zubo: s frontline-om i nema buha i peso se više ne čoha.
:lux:

:)

vjeverica
30.08.2004., 21:15
Kesten kaže:

sad idem usisavat i prat cijeli stan i sebe. ne pali... perem i usisavam svaki dan po nekoliko puta , spricam sve zivo sa bio kilom ... i jos ih nalazim.... ili su ovo moje neke posebne mutant buhe... ili ja neznam vise :hebemu:

Potala
31.08.2004., 17:34
Kak spriječiti buhe?

Pa, kupi FRONTLINE u pet shopu. A ima i nekakvih ogrlica i sprejeva.
A Nemruth je predložila mazanje orahovim lišćem pa možeš pitat nju za to.

Fashion Caffe
02.09.2004., 21:09
Kako često bi se trebao upotrebljavati Fronline?

2-3 mj?

Kesten
21.09.2004., 22:10
Postoje li razlike između psećih i mačjih buha? Imaju li i druge vrste kućnih ljubimaca buhe ili druge nametnike? Na primjer, hrčci, zečevi i ptice?

:Man in black:
22.09.2004., 19:18
vjeverica kaže:
ne pali... perem i usisavam svaki dan po nekoliko puta , spricam sve zivo sa bio kilom ... i jos ih nalazim.... ili su ovo moje neke posebne mutant buhe... ili ja neznam vise :hebemu:

Takav problem imam i ja! Svaki dan mi se po kuči vuču mačori i psi sa buhama! Puni su tepihi i parketi buha! Skaču svuda okolo , naokolo i ništa ne pomažeeeeeee! :rolleyes:

Buhe je na selu gotovo nemguče izlječit na psu ili mački ... Ti mu izlječiš buhe i on ih začas pokupi od drugog mačka! :rolleyes:

Beeblebrox
23.09.2004., 16:46
:Man in black: kaže:
Takav problem imam i ja! Svaki dan mi se po kuči vuču mačori i psi sa buhama! Puni su tepihi i parketi buha! Skaču svuda okolo , naokolo i ništa ne pomažeeeeeee! :rolleyes:

Buhe je na selu gotovo nemguče izlječit na psu ili mački ... Ti mu izlječiš buhe i on ih začas pokupi od drugog mačka! :rolleyes:
Imam psa vec 13 godina.

Jedino sto vam mogu reci je da rat sa buhama ne mozete dobiti.
Mozete samo ublaziti.

Frontlain je super stvar ali ne ubija buhe iz tepiha , ustalom to bi bilo pakleno skupo.

Imam jedan savjet postoji sredstvo koje se koristi za buhe na kravama( nekad je to bio ALUGAN , ali se vise ne proizvodi).
Uglavnom, to je vreci sa prahom koja se razmuti u 12 litara vode.

Kad sam stvarno imao problema oprao sam tepihe sa tim i nije ih bilo jedno 2 mjeseca.

I onda ispocetka.

Beeblebrox
23.09.2004., 16:48
Kesten kaže:
Postoje li razlike između psećih i mačjih buha? Imaju li i druge vrste kućnih ljubimaca buhe ili druge nametnike? Na primjer, hrčci, zečevi i ptice?
Koliko ja znam to je to psecja ili macja.

Razlika ti je sto psecja ne grize ljude.

vjeverica
23.09.2004., 22:18
samo obavijest : ja vise nemam buhe :zubo:, jako jako rijetko se koja nadje , ali to je nula prema onome kak je kriticno bilo:s

Beeblebrox
23.09.2004., 22:53
vjeverica kaže:
samo obavijest : ja vise nemam buhe :zubo:, jako jako rijetko se koja nadje , ali to je nula prema onome kak je kriticno bilo:s
Aleluja

Kesten
18.10.2004., 14:09
A ja sam noćas primjetio na podu nešto što bi moglo bit buha. Malo, crno, miče se. Onda je skočilo. Da, to je buha. Ukokao sam ju. Počeo tražiti druge. Onda sam u predvorju pobio negdje 25 komada. :hebemu:

Malo prije mi je jedna skakala po krevetu :hebemu: :hebemu: :hebemu:

Dakle, izgleda da je onaj mačak tlapio zato što su ga svake noći buhe sisale.

Danas idem kupiti vreću kemije. A potom u rat!!!

"We shall fight on the beaches. We shall fight on the landing grounds. We shall fight in the fields, and in the streets, we shall fight in the hills. We shall never surrender!" Winston Churchill

x-type
18.10.2004., 22:55
točno je da je razlika između pseće i mačje buhe to što samo mačje grizu ljude. pseće su još puno krupnije i tromije od mačjih. inače mačje buhe po kući su nešto što bih zaželio samo najgorem neprijatelju! pune noge sitnih crvenih plikova puno manjih od ujeda komaraca, a svrbe 5 puta jače. riješio sam se buha nekim dost skupim sredstvom (prije 5 godina je koštalo 150 kn, sad dođe oko 80), ne znam kak se zove, uglavnom francuski proizvođač je, a flašica je plavo bijela. mačke su bježale od toga ko lude i kad sam ih našpricao nisu me podnosile 2 dana (vjerojatno jer je na bazi alkohola), ali su buhe pokrepale za dan-dva, sve do jedne! a dovoljan je špric-dva po trbuhu da sve pokrepaju! (nikako ih se ne smije cijele našpricati time!!!) najbolje je to što mačka kad je našpricaš hoda po kući i kuda prođe, buhe pokrepaju (u tepihu, kauču...). djeluje jedno mjesec dana, ak se ponovo pojave, ponoviti špricanje. ja sam ipak i tepih našpricao, uglavnom, otkako je to sredstvo u kući, buhe su nam totalna nepoznanica! (mačku nisam špricao već 2 godine time!)

vjeverica
19.10.2004., 11:03
Kesten kaže:
A ja sam noćas primjetio na podu nešto što bi moglo bit buha. Malo, crno, miče se. Onda je skočilo. Da, to je buha. Ukokao sam ju. Počeo tražiti druge. Onda sam u predvorju pobio negdje 25 komada. :hebemu:

Malo prije mi je jedna skakala po krevetu :hebemu: :hebemu: :hebemu:

Dakle, izgleda da je onaj mačak tlapio zato što su ga svake noći buhe sisale.

Danas idem kupiti vreću kemije. A potom u rat!!!

"We shall fight on the beaches. We shall fight on the landing grounds. We shall fight in the fields, and in the streets, we shall fight in the hills. We shall never surrender!" Winston Churchill hehehe---- znam kako ti je :E :E :E

magic blue
20.10.2004., 12:41
mazati frontlineom tocno svaki mjesec, OBAVEZNO i uz to prasiti s neopitroidom.
mi smo sfusali jednom i sad se ovo dvoje coha do iznemoglosti :bang:

Kesten
22.10.2004., 02:33
Uglavnom, u pet shopu mi je žena dala Bio-kill, a to je ujedno bilo i jedino sredstvo koje su imali. I fino ja se doma sagnem nos do poda i nađem prvu buh u špricnem, a ova od toga bježi ko luda. Onda nađem drugu i stvorim more toga oko nje, a buha fino pliva po tome, iziđe van i suši se. Izgleda da ih to čudo iritira, ali ne i ubija.

Trenutno imam brdo vreća za smeće punih bilo čega što je bilo izloženo, svaki dan usisavam i polako čistim sobu po sobu. Više nema onoliko buha kao prvog dana, ali skužio sam da moram svaki kut stana pregledati.

Preporučite mi još koje sredstvo za stan (ne za životinje, njih više nemam) koje bi moglo biti bolje od Bio-killa.

vjeverica
22.10.2004., 11:52
Gle iz mog iskustva. Bilo je kriticno. Spricala sam biokillom , ne velim da nije dobar , ubio buhu , ali vec navecer sam ih nasla opet. Tako da sam stalno gledala pod i spricala cim bi vidjela da se nesto mice. Macka jos imam , i prasim ga pitroidom svakih par dana , ali opet nalazim na njemu tu i tam koju buhu, ali u stanu ih nemam. Mislim da je moj problem bio pasje buhe , jer od kad nemam psa ( bio je jako bolesni , i morali smo ga uspavati :cry: :cry: ) vise nemam ni buhe. Jednostavno su nestale. Nakon mjesec dana su se same od sebe povukle.

Savjet: sprickaj tu i tamo biokilom, i glavno da cistis, usisavas i brises pod. Ako nemas zivina vise , povuci ce se same od sebe:w

Kesten
30.10.2004., 02:44
Uglavnom, ako ikog zanima

od pojavljivanja buha spavam na kauču

U pola stana skoro da ih više i nema, još samo da sredim dnevni boravak, tamo je najviše stvari pa najdulje i traje.

I skaču mi po nogama i grizu, buhe ljudožderke :horor:

Tamo gdje sam tretirao Biokillom jave se puno rjeđe, a i onda se samo koprcaju na mjestu kad ih nađem, kao da su drogirane.

U netretiranom dijelu stana skaču munjevito, dakle Biokill fakat pomaže.

tilla
30.10.2004., 10:21
Kesten kaže:

Preporučite mi još koje sredstvo za stan (ne za životinje, njih više nemam) koje bi moglo biti bolje od Bio-killa.

meni je ovo super efikasno s time da moraš našpricat sve, ali baš sve. i oko prozora i dovratnike, ne dio po dio. onda izđeš iz stana na par sati i to bi trebalo biti to.

nepta
30.10.2004., 20:46
isprepadali ste me i nasmijali istovremeno :top:

mrak mi pada na oči kad pomislim što će sve ovaj moj mali fakin pokupiti idući tjedan kad odemo u vikendicu
bojim se da se ne izgubi u voćnjaku i vrtu, srećom cvijeća sad ima manje
svaki put navrati par peseka iz sela koje samo kiša kupa a ovaj moj lupežić se voli igrati... :rolleyes:

Pruka
30.10.2004., 21:35
moj buraz ima buhe...mislim....preporučam da kupiš novi stan i novog psa,to je lakše nego da sve čistiš i mjenjaš tepihe

Kesten
15.11.2004., 01:24
Dakle,

buha nema već više od tjedan dana. Izgleda da kombinacija Usisavanje + Biokill radi. Mislim da Biokillu treba par dana da postane efikasan. Naletio sam na određen broj buha koje nisu bile mrtve nego omamljene, na dodir bi se počele koprcati. Uglavnom, tu na red dolazi usisavanje.

Naravno, prije svega sam apsolutno sve što je bilo u dodiru s podom zatvoerio u ploastične vreće i to čistim pojedinačno.
Odjeću za svakodnevno korištenje sam držao na povišenim mjestima i često prao. I nisam ulazio u tuđe stanove.

I da, te buhe su skakale i na mene. Na noge, s vremena na vrijeme. Pretpostavljam da ih to svrstava pod "mačje buhe". (Imao sam doma i mačku i psa).

Ono što me sad zabrinjava je taj Biokill. Može li to imati loše efekte na čovjeka? Ne kroz direktno udisanje, nego kroz boravak u prostoru tretiranom s istim? Ja sam Biokill iskoristio i na madracima, a spavao sam na kauču. Sad mi nije baš svejedno vratiti se na te madrace. Što ako sam biološku opasnost samo zamijenio kemijskom? :rolleyes:

Potala
15.11.2004., 03:05
Pruka kaže:
moj buraz ima buhe...mislim....preporučam da kupiš novi stan i novog psa,to je lakše nego da sve čistiš i mjenjaš tepihe
Preporučam da kažeš starcima da ti naprave novog buraza:D

StudentETF
21.03.2007., 11:02
pitanje je u naslovu sto koristite, odnosno koja su sredstva najbolja (ampule,ogrlice,šampon..) za tretiranje ovih nametnika :confused:

Golden Drop
21.03.2007., 11:22
Ako imaš vremena pročitaj topice u mom potpisu.

Sredstva za tretiranje od nametnika.
Ampule:
. Advantix
- Frontline
- Frontline COmbo
- Scalibur ogrlica
- Klitix ogrlica

Ako ste puno vremena oko vode, te na mjestima gdje je posebno infestirano
komarcima i krpeljima, onda kombinacija ampule i ogrlice. ;)

slovenka25
21.03.2007., 12:02
Moje iskustvo: u zimi Frontline (jer sa dava na tri mjesece), u ljetu Advantix, jer je efikatniji protiv krpelja.
Imali smo i Kiltix ogrlicu (koja je po mom iskustvu najbolja od ogrlica ali upak su bolje ampule), Scalibur neznam.

zlocka
21.03.2007., 12:28
frontline ne koristim, od kad je pasovka dobila krpelja i to nakon tjedan dana stavljanja istog
sad imamo advantix i ogrlicu, ovu zadnju na popisu
mace isto, al bez ogrlica
kunići: beaphar puder i petvital kapi, zamorčići: beaphar puder

Golden Drop
21.03.2007., 12:48
Ovaj put sam mu stavila frontline Combo i to prvi put da uopće koristim
Frontline, naravno uz Scalibur ogrlicu.
Inače uvjek koristimo Advantix, s tim da mu u 4 mjesec ili sad
već u 3 stavim i ogrlicu.

Moraš pripaziti što se tiće ampula, 2 dana poslije izlaganja
vode se stavlja i 5 dana nakon toga ne ga vodit kupat.

Što se tiće Scalibur ogrlice tjedan dana prije izlaganja vodi se
stavlja ogrlica, te tjedan dana nakon što je stavljenja možeš ga
izložiti vodi. ;)

Begemotica
21.03.2007., 15:05
Ja koristim Advantix za pse i Advantage za mace, s tim što šampon s kojim njih povrijemeno kupam isto ima učinak protiv namjetnika.

StudentETF
21.03.2007., 19:19
dakle ogrlica moze posluziti za slavnu trojku (buhe,krpelji i komarci) ??
komarci ce mi uskoro biti najveca briga...jel u baranji samo sto nisu poceli grist...a kazu da nam se ove god..gadno pise!!!

koja je cijena ogrlica u petshopu? ako netko zna..

Madame Hooch
21.03.2007., 19:25
koja je cijena ogrlica u petshopu? ako netko zna..

ovisno o marki i veličini okovratnika od 35-75KN

StudentETF
21.03.2007., 19:29
hvala... :)

Golden Drop
21.03.2007., 22:44
Ja sam platila Scalibur (65 cm - obujam vrata) 120,00 kn.
Doduše u Splitu je sve skuplje neg u Zagrebu. ;)
s obzirom a je riječ o Slavoniji, stavi ti njemu u ampulu.
Ampulu ponovi za 3 mjeseca.

Madame Hooch
21.03.2007., 22:55

ne samo u Splitu, Varaždinu ili Osijeku ...nego je velika razlika između velikih trgovina i manjih petshopova ...StudentETF; ispričavam se, ali ja sam se referirala na cijene u ZG Pet Centru (Heinzelova i Drvinje) a ne na manje dučane :o

Golden Drop
22.03.2007., 07:32
I ja sam napisala cijenu iz najvećeg shopa u splitu.;)

StudentETF
22.03.2007., 08:18
ok...znaci u Osijeku je jeftinije...
::Golden--> treba mi najvise za buhe, a uskoro ce i za komarce...krpelje...malo manje jel ga sad vise istrcavam po dvoristu dok ga istreniram da me bar malo vise slusa ;) tako da je u setnji na uzici...pa se za krpelje toliko ne brinem a i pregledam ga...kad ga četkam....dakle buhe +komarci= ogrlica ?

ima neko sretstvo protiv komaraca (posebno) jel za ogrlicu sam citao da ima "neugodan mirs" i da je na tom mjestu dlaka tvrđa?

duda
22.03.2007., 08:28
Ja sam Ogiju kupila Advantix jer nije bilo Frontline-a za tu kilažu i primjetila sam da se od aplikacije pojačano češe :confused:
Sa Tinom sam koristila Frontline i nikada nije tako reagirala. Razmišljam da možda ipak za slijedeću aplikaciju uzmem opet Frontline.

slovenka25
22.03.2007., 08:38
s obzirom a je riječ o Slavoniji, stavi ti njemu u ampulu.
Ampulu ponovi za 3 mjeseca.

Frontline na 3 mjeseca, Advantix svaki mjesec. :)

slovenka25
22.03.2007., 08:39
Ja sam Ogiju kupila Advantix jer nije bilo Frontline-a za tu kilažu i primjetila sam da se od aplikacije pojačano češe :confused:
Sa Tinom sam koristila Frontline i nikada nije tako reagirala. Razmišljam da možda ipak za slijedeću aplikaciju uzmem opet Frontline.

Neki psi su alergični na neke ampule.

slovenka25
22.03.2007., 08:42
ok...znaci u Osijeku je jeftinije...
::Golden--> treba mi najvise za buhe, a uskoro ce i za komarce...krpelje...malo manje jel ga sad vise istrcavam po dvoristu dok ga istreniram da me bar malo vise slusa ;) tako da je u setnji na uzici...pa se za krpelje toliko ne brinem a i pregledam ga...kad ga četkam....dakle buhe +komarci= ogrlica ?

ima neko sretstvo protiv komaraca (posebno) jel za ogrlicu sam citao da ima "neugodan mirs" i da je na tom mjestu dlaka tvrđa?

Ja sam ipak više za ampule.
Protiv komaraca sam ja dobila nešto kod veterinara, nije u stvari protiv komaraca nego protiv bolesti koje oni prenose. Ali neznam kako se zove. :confused:

chani
22.03.2007., 09:04
Frontline na 3 mjeseca, Advantix svaki mjesec. :)
ne kuzim kako 3 mjeseca? :confused:
zar nije svaka 3-4 tjedna sto se tice zastite od krpelja te povremeno kombinirati,
ne cijelo vrijeme jedan te isti preparat
i paziti da se 2 dana prije i 2 dana nakon aplikacije pas ne smoci ?

sa tim da neki znaju biti alergicni na advantix?
i kakav je to novi combo frontline?

slovenka25
22.03.2007., 09:11
ne kuzim kako 3 mjeseca? :confused:
zar nije svaka 3-4 tjedna sto se tice zastite od krpelja te povremeno kombinirati,
ne cijelo vrijeme jedan te isti preparat
i paziti da se 2 dana prije i 2 dana nakon aplikacije pas ne smoci ?

sa tim da neki znaju biti alergicni na advantix?
i kakav je to novi combo frontline?

Ne, ne, Frontline drži tri mjesece.
Pa da, neki psi su alergični i na advantix. Ili na neke ogrlice. Većina ipak ni. Ali ako je, onda upotrebiš nešto drugo.

Golden Drop
22.03.2007., 09:13
dakle.
Bolest koje prenose krpelji je piroplazmoza. Oni u Slavoniji imaju
posebno problema sa tim, jer su pretežno tamo krpelji zaraženi.
Pogotovo sad jer je toplije vrijeme, obavezno kombinirat ampulu i
ogrlicu. Ogrlice (Scalibur) nema nikakav miris i ne ostavlja nikakav trag na psu.
Koža i dlaka su mekane kao što su i bile. Doduše neki psi znaju biti
alergični na neke od preparata, pa ukoliko izbije crvenilo, skinut ogrlicu,
ako je zbog nje, i isprat vodom, a ako je zbog ampule također isprat
vodom (ČISTOM) i ne više koristiti taj preparat.

Što se tiće doziranja, tokom cijele godine (osim u proljeće i ljeto), advantix (bar ja) stavljam mu svaka tri mjeseca.
U 3-4 mjesec kad zatopli stavim i ogrlicu, s tim da ni tad nije potrebno
svaki mjesec ampulu upravo zbog ogrlice.

Tretiranje je sljedeće, što se tiće ampula.
- 2 dana nakon što se pas smočio stavi se ampula, te 3 dana nakon aplikacije ampulom, pas se može izložiti vodi.
Tretiranje kod ogrlice (Scalibur), jer ja nikad nisam koristila Klitix (Slovenka25 to možeš ti nadopunit, ili već tko koristi kiliix),
- 2-3 dana nakon izlaganja psa vodi, te najmanje tjedan dana prije
izlaganja na potencijalno zaraženo područje (znači rijeka, šuma, livada).

Znači ja svome stavljam advantix (krpelji i buhe) svaka tri mjeseca tokom godine, te na proljeće i skalibur (ogrlica vrijedi cca 6 mjeseci).
Nikad mu nisam pronašla krpelj, buhu ili ugriz komarca. ;)
Tokom cijele godine smo na nekoj rijeci, tj., svakodnevno smo kraj vode. ;)

Najveći problem dalmacije je lišmanijoza (to prenose papataži, tj., oni mali komarci), mi naime rijetko kad imamo problema sa piroplazmomom, doduše u puno manjoj mjeri nek u kontinentalnom dijelu.
Ako vas još što zanima pitajte.
Sve upute za korištenje bilo kojeg od preparata nalaze se na kutiji od istih.
Pažljivo ih pročitajte i držite se uputa. :D

chani
22.03.2007., 09:20
Ne, ne, Frontline drži tri mjesece.
Pa da, neki psi su alergični i na advantix. Ili na neke ogrlice. Većina ipak ni. Ali ako je, onda upotrebiš nešto drugo.

ne drzi za krpelje, mozda za buhe 3 mjeseca ...

http://www.pet-centar.hr/content/view/639/70/
Frontline je ektoparazitik kojem je djelatna tvar Fipronil. Fipronil je insekticid/akaricid iz skupine fenilpirazola. U buha, krpelja, uši i pauši koči presinaptički i postsinaptički tok iona klora kroz membrane živčanih stanica. Fipronil se upliće u fiziološki integritet kanala za klor čijem zatvaranju / otvaranju posreduju neurotransmitori (gama-amino-maslačna kiselina).

To uzrokuje ekscitaciju CNS-a kod insekata i akara i njihovo uginuće. Frontline Spot-on ukapa se na kožu pasa i mačaka izmedu lopatica i na šiju, te mu treba 24 sata da se raspodijeli po cijeloj koži (transdermalno). Nakuplja se u mastima kože i dlačnim folikulima odakle se kontinuirano otpušta. Protiv krpelji Frontline djeluje mjesec dana, a protiv buha dva mjeseca. Preporučljivo je Frontline stavljati na psa svakih 6 tjedana, a kod pasa koji pate od alergijske reakcije na ugriz buhe svaka 4 tjedna. Nakon tretmana Frontline ampulom krpelji se mogu primiti, medutim biti će uništeni u roku 24 sata.

s obzirom da mi je jedna kusa skoro uginula od piroplazmoze,
ipak se drzim varijante od 1x mjesecno, neki cak kazu svaka 3 tjedna...

slovenka25
22.03.2007., 09:21
dakle.
Bolest koje prenose krpelji je piroplazmoza. Oni u Slavoniji imaju
posebno problema sa tim, jer su pretežno tamo krpelji zaraženi.
Pogotovo sad jer je toplije vrijeme, obavezno kombinirat ampulu i
ogrlicu. Ogrlice (Scalibur) nema nikakav miris i ne ostavlja nikakav trag na psu.
Koža i dlaka su mekane kao što su i bile. Doduše neki psi znaju biti
alergični na neke od preparata, pa ukoliko izbije crvenilo, skinut ogrlicu,
ako je zbog nje, i isprat vodom, a ako je zbog ampule također isprat
vodom (ČISTOM) i ne više koristiti taj preparat.

Što se tiće doziranja, tokom cijele godine (osim u proljeće i ljeto), advantix (bar ja) stavljam mu svaka tri mjeseca.
U 3-4 mjesec kad zatopli stavim i ogrlicu, s tim da ni tad nije potrebno
svaki mjesec ampulu upravo zbog ogrlice.

Tretiranje je sljedeće, što se tiće ampula.
- 2 dana nakon što se pas smočio stavi se ampula, te 3 dana nakon aplikacije ampulom, pas se može izložiti vodi.
Tretiranje kod ogrlice (Scalibur), jer ja nikad nisam koristila Klitix (Slovenka25 to možeš ti nadopunit, ili već tko koristi kiliix),
- 2-3 dana nakon izlaganja psa vodi, te najmanje tjedan dana prije
izlaganja na potencijalno zaraženo područje (znači rijeka, šuma, livada).

Znači ja svome stavljam advantix (krpelji i buhe) svaka tri mjeseca tokom godine, te na proljeće i skalibur (ogrlica vrijedi cca 6 mjeseci).
Nikad mu nisam pronašla krpelj, buhu ili ugriz komarca. ;)
Tokom cijele godine smo na nekoj rijeci, tj., svakodnevno smo kraj vode. ;)

Najveći problem dalmacije je lišmanijoza (to prenose papataži, tj., oni mali komarci), mi naime rijetko kad imamo problema sa piroplazmomom, doduše u puno manjoj mjeri nek u kontinentalnom dijelu.
Ako vas još što zanima pitajte.
Sve upute za korištenje bilo kojeg od preparata nalaze se na kutiji od istih.
Pažljivo ih pročitajte i držite se uputa. :D

GoldenDrop, ti si iz Splita? Protiv komarce koristiš samo ona sredstva koje si napisala? Kažeš da je Advantix dovoljno? Pitam ozbiljno jer sam često u Dalmaciji i ne bi pretjerala sa sretsvima protiv insekta jer nije to baš zdravo. I isto kažeš da koristiš Advantix na 3 mjesece i da je to dovoljno (jer na kutiji piše na 1 mjesec)?
Što se tiće upotrebe i izbjegavanja vode, mislim da je isto za sve, i za ogrlice i za ampule. I to si sve dobro napisala. :top:

Golden Drop
22.03.2007., 09:31
GoldenDrop, ti si iz Splita? Protiv komarce koristiš samo ona sredstva koje si napisala? Kažeš da je Advantix dovoljno? Pitam ozbiljno jer sam često u Dalmaciji i ne bi pretjerala sa sretsvima protiv insekta jer nije to baš zdravo. I isto kažeš da koristiš Advantix na 3 mjesece i da je to dovoljno (jer na kutiji piše na 1 mjesec)?

Da, iz SPlita sam.
Stavljam mu ampulu Advantixa svaka tri mjeseca tokom godine.
S tim da sam mu evo već ima 10 dana stvaila i Scalibur.
Međutim, u isto vrijeme sam mu stavila i Frontline Combo, ne advantix, jer advantix nije i za komarce, a ovaj F.Combo je. Ovo je prvi put
da sam mu promjenila na Frontline.
Isto tako dobro je mijenjati vrstu "ampula" upravo iz tog
razloga da nametnici ne stvore ombrambeni sistem. Naviknu se, te ampula nema nikakve koristi.

Stvarno nikad nikakvih problema, iako piše na kutiji svaki mjesec,
ja njemu u zimskom i jesenskom periodu stavljam svaka tri mjeseca,
jer zbilja nema potrebe za tako čestom aplikaciom, kad nema ni nametnika.
kote se kad zatopli. Najbitnije da imaš na umu, da onda kad zatopli i kad opiči sunce kombiniraš ogrlicu i ampulu. ;)

Golden Drop
22.03.2007., 09:33
ne drzi za krpelje, mozda za buhe 3 mjeseca ...

http://www.pet-centar.hr/content/view/639/70/

s obzirom da mi je jedna kusa skoro uginula od piroplazmoze,
ipak se drzim varijante od 1x mjesecno, neki cak kazu svaka 3 tjedna...

Piroplazmozu prenose krpelji.
Krpelji se razmnožavaju i bude iz zimskog sna u proljeće.
Tako da zbilja nema potrebe tokom zimskog perioda psa tretirati svaki
mjesec dana. ;)

slovenka25
22.03.2007., 09:35
Još jedno pitanje: Frontline Combo. Do sada nikad čula za ovo. To je isto ampula? Što je razlika od Frontline? Dobiješ kod veterinara?

Golden Drop
22.03.2007., 09:38
To je kao novo na tržištu, mislim da ima nekih mjesec dva da je izbačeno.
Zato sam i uzela da probam, pa ako je dobro nastavljamo sa daljnjom
primjenom.
Možeš u veta ili u pet shopu uzeti. S tim da mislim da je u veta nešto skuplja, ali neznatno. ;)

chani
22.03.2007., 09:38
Piroplazmozu prenose krpelji.
Krpelji se razmnožavaju i bude iz zimskog sna u proljeće.
Tako da zbilja nema potrebe tokom zimskog perioda psa tretirati svaki
mjesec dana. ;)
Znam da ju prenose krpelji.

Zna se kad je otprilike sezona krpelja pa nisam nalazilo shodno to za naglasavati
sa tim da smo ove godine imali toplu zimu,
treba pratiti topike na pet forumima,
obicno se "uzbune" topici kad se najde krpelj na pesu,
a bilo je slucajeva krpelja usred zime ...

Golden Drop
22.03.2007., 09:48
Znam da ju prenose krpelji.

Zna se kad je otprilike sezona krpelja pa nisam nalazilo shodno to za naglasavati
sa tim da smo ove godine imali toplu zimu,
treba pratiti topike na pet forumima,
obicno se "uzbune" topici kad se najde krpelj na pesu,
a bilo je slucajeva krpelja usred zime ...

Upravo suprotno moraš naglašavat jer velika većina ljudi to ne zna. ;)

Da ove godine smo imali izrazito toplu zimu.
Međutim mi u dalmaciji nemam problema sa krpeljima sigurno tamo do početka 3 mjeseca, tako da ni nemam potrebe stavljat mu ampulu svaki mjesec.
Vjerojatno da živim u kontinentalnom dijelu vjerojatno bi stavljala bi svaka 2 mjeseca, ne bi sigurno svaki mjesec, jer i to je otrov za psa.

felis23
23.03.2007., 14:13
Ja sam ipak više za ampule.
Protiv komaraca sam ja dobila nešto kod veterinara, nije u stvari protiv komaraca nego protiv bolesti koje oni prenose. Ali neznam kako se zove. :confused:

vrsta komaraca-poznata kod nas pod imenom papatači,nevidi i čami-prenose uzročnika lišmanioze. protiv istih najbolja je scalibur ogrlica. inače enzootsko područje lišmanioze u nas je srednja i južna dalmacija.

Adrianna2710
23.03.2007., 15:16
hej svima, koristim advantix protiv krpelja, bila sam koristila za psa Frontline ali usprkos tome sto sam ga namazala i ostisla u setnju odmah je dobio krpelja. Dok ima advantix mirna sam 3 do 4 mjeseca i nema ni jednog krpelja. Mi zvimo blizu sume u Podravini, ima krpelja kao blata, ove godine pogotovo..

zizuana
24.03.2007., 12:56
ja bi samo htjela upozoriti nesto a to je da iako je najveca koncentracija krpelja kad zatopli,ne treba se ni po zimi opustiti.a narocito kada je ovakva ko sto je bila ove godine.krpelji se pojavljuju cim je vani iznad 0 stupnjeva.nama se par stupnjeva iznad 0 cini hladno i mislimo da ih nema a oni vrebaju...evo bas mi je jedna zena rekla da je poslije n.godine bila sa psom na sljemenu i pobrao je krpelja.
ja sam do sada koristila frontline u spreju i nikada jos nije bilo problema al nisam zadovoljna sa sprejem,pa sam odlucila kupiti ampulu jer je jednostavnija za primjenu,medjutim odlucila sam se za advantix iz tog razloga sto odbija krpelje i buhe dok frontline nema takvo djelovanje,vec krpelj ili buhe krepaju kada se napiju krvi.jos ju nisam stavila (nadam se da je ucinkovita).

imam jedno pitanje vezano uz nanosenje: ampula se stavi samo na jedno mjesto,na vrat? frendica svom psu stavlja na vrat,ledja i iznad repa pa ne znam sada kako je ispravno treba nanjeti?!

Adrianna2710
24.03.2007., 14:31
imam jedno pitanje vezano uz nanosenje: ampula se stavi samo na jedno mjesto,na vrat? frendica svom psu stavlja na vrat,ledja i iznad repa pa ne znam sada kako je ispravno treba nanjeti?![/QUOTE]

ovako ja ti stavljam svom psu od pocetka glave do korjena repa rasporedit kapi na pet tocaka po ledima ( razmanknes dlaku i stavljas direktno na kozu psa). Pitala sam veterinara dok smo kupile. Moras psa malo zabavljat negdje 20 minuta da ti se to upije u kozu. Pročitala sam da odbija komarce, buhe i krpelje. ( isprobano stvarno komarci bjeze glavom bez obzira :D) to se donosi na Advantix ako si to kupila.

Madame Hooch
24.03.2007., 14:36
imam jedno pitanje vezano uz nanosenje: ampula se stavi samo na jedno mjesto,na vrat? frendica svom psu stavlja na vrat,ledja i iznad repa pa ne znam sada kako je ispravno treba nanjeti?!

ja svojoj (jako gusto- i dugo-dlakoj ) pesici apliciram sam na dvije točke iza lopatica ...treba jedno 5-7 dana da se raspodijeli po cijeloj koži, ali a) salasta je, b) stara je

felis23
24.03.2007., 15:52
ovako ja ti stavljam svom psu od pocetka glave do korjena repa rasporedit kapi na pet tocaka po ledima ( razmanknes dlaku i stavljas direktno na kozu psa). Pitala sam veterinara dok smo kupile. Moras psa malo zabavljat negdje 20 minuta da ti se to upije u kozu. Pročitala sam da odbija komarce, buhe i krpelje. ( isprobano stvarno komarci bjeze glavom bez obzira :D) to se donosi na Advantix ako si to kupila.

To je ispravan i najefikasniji način nanošenja. :top:

kirshna
24.03.2007., 16:39
ja sam mu danas napipala krpelja...
veterinar ga nije mogao naći, šta da radim?

Golden Drop
24.03.2007., 18:39
ja sam mu danas napipala krpelja...
veterinar ga nije mogao naći, šta da radim?

sa alkoholom ili sa uljem namaži dio gdje je ugrizao krpelj.
dobro namoči. lagano vrti krpelja, kad vidiš da je popustio, izvadi ga. ;)

zmotana
24.03.2007., 19:35

Nedavno mi je veterinar rekao da ih treba odšarafit suprotno od smjera kazaljke na satu. To me strefilo, jer sam ih na prošla tri pesa baš "ušarafljivala" :rofl: A postoji i teorija da ih se ne smije omamljivat alkoholom niti gutit uljem.

Ne znam, nekak je to s krpeljima prije bilo puno jednostavnije :rolleyes:

kirshna
24.03.2007., 21:12
upravo smo izvadili krpelja....
namazali smo uljem i lakom za nokte i vrtili ga u smjeru suprotnom od kazaljke na satu...
koliko sam našla slike na netu mislim da je cijeli izašao...odvratan je...

dali sada trebam na nešto posebno obratiti pozornost?
kako da znam da ga krpelj nije zarazio...

inače pas mi još uvijek pije antibiotike zbog puknute vilice...

zmotana
24.03.2007., 21:21
....
lakom za nokte...

:eek: za aceton sam čula, al' lak za nokte... nadam se da je bio crveni :zubo:

da si ga izvadila znaš po tome što mu vidiš "nogice"

pripazi na boju urina - da nema krvi (ne bi smjela biti tamna), a simptomi piroplazmoze su, koliko znam, i izrazito bijele sluznice (npr. zubno meso, oko oka)

napominjem ti da nisaqm stručnjak, samo sam ih dost počupala u životu, što psima, što ljudima :D

Golden Drop
25.03.2007., 21:19
Prvo nikad više nemojte psu izvačit krpelja sa lakom za nokte.
Sve to s čime si namalaza krpelja, odlazi psu u krvotok. sad
zamisli što mu je ušlo nakon što si ti lak za nokte stavila.
Zato sam i rekla, alkohol ili ulje. prirodno, ne otrovno.

Krpelj - Piroplazmoza, imaš u potpisu, pa ako hoćeš pročitaj.

Simptomi: povišena temperatura, slabost, bljedilo vidljivih sluznica, depresija, limfadenopatija (povećani limfni čvorovi), spenomegalija (povećana slezena) i opća slabost.

kirshna
25.03.2007., 21:54
ćuko mi ima piroplazmozu...
veterinar je rekao da možda neće preživjeti noć....
dobio je udarne doze nečega...

hvala dragom Bogu nakon što smo ga polumrtvog dovezli kući oko 21h je malo živnio...
jako se bojim za njega jer ima 9 godina i ne znam kako će sve to završiti...
nije mogao stati na noge ni podići glavu, slina mu je u potocima curila niz usta, imao je temperaturu, oči i sve oko očiju mu je bilo mokro kao da je plakao, piškio je kao krv,a kakat nije mogao...

kod kuće mi je opća žalost, pola susjedstva i cijela rodbina mu je došla u posjete i svi plaču...

oko 21h se ustao i počeo malo hodati, tražio je van-piškio je,ali nisam vidjela šta jer je mrak...
probala sam mu dati malo jesti i za nepovjerovati htio je...
nije 2 dana ništa jeo...
pojeo je malo izmrvljenog mesa jer svoje "klikere" još uvijek ne smije jesti zbog puknute vilice...
oči mu puno bolje izgledaju...
više ne slini...

trenutno spava...

užasno se bojim i jadna sam do bola...

umrijet ću od tuge ako ugine...

Golden Drop
25.03.2007., 22:08
ajde samo polako, bitno je da je počeo jesti, a i činjenica da je tražio vani
puno govori. samo mu davaj puno vode i nastoj da što više mljevene junetine pojede, isto kao i jetricu. zbog krvi.;) :kiss:

kad opet idete u veterinara?

kukuriza
25.03.2007., 22:11

zašto alkohol ili ulje,to ti je rekao neki veterinar

Golden Drop
25.03.2007., 22:18
da jednom davno jedan kojeg više nema.
tako sam riješavala pitanje krpelja svim psima. ;)

kukuriza
25.03.2007., 22:23
ali taj alkohol ili ulje ulazi onda u krv,pa mi se to i ne čini kao dobar savjet ,krpelji idu i bez toga van

kirshna
25.03.2007., 22:34
Golden Drop mama i ja ti se puno zahvaljujemo na podršci...

zizuana
25.03.2007., 22:46
ajme meni,ne mogu ni zamisliti sto sada prolazis.budi sada uz njega,njemu ce to puno znaciti a i sigurno ce se brze oporaviti uz puno ljubavi i njege.drzim fige da se maleni oporavi i da bude onaj stari.

Golden Drop
25.03.2007., 22:56
ali taj alkohol ili ulje ulazi onda u krv,pa mi se to i ne čini kao dobar savjet ,krpelji idu i bez toga van

kako ?
Ja sam do sada uvjek sa uljem (suncokretovim i kantarionovim) ili sa alkoholom, malo da ga se ošamuti da popusti ugriz, inače se otrgne samo tijelo, a glava ostane. tada nastaju dodatni problemi.

Kishna :kiss: tebi i mami i tvom pasonji. Kad smo kod njega, kako je?

kirshna
25.03.2007., 23:08
spava, ali reagira kad netko uđe u dnevnu sobu...
normalno podigne glavicu...
čini mi se sada dobro,ali bojim se noći...

zmotana
26.03.2007., 08:15

Mislim da je stvar u tome da omamljeni krpelj ispušta otrove iz glavice.

Kirshna, javi kako je. Držim fige!

kukuriza
26.03.2007., 10:40
kako ?
Ja sam do sada uvjek sa uljem (suncokretovim i kantarionovim) ili sa alkoholom, malo da ga se ošamuti da popusti ugriz, inače se otrgne samo tijelo, a glava ostane. tada nastaju dodatni problemi.

prošle godine pas mi je dvaput pokupio krpelja i tata ga je bez ikakvih alkohola i ulja bez problema izvadio,nikakvog kidanja glave i tijela nije bilo

Begemotica
26.03.2007., 10:48
prošle godine pas mi je dvaput pokupio krpelja i tata ga je bez ikakvih alkohola i ulja bez problema izvadio,nikakvog kidanja glave i tijela nije bilo

Ja isto svojim izvadim krpelja čitavog bez problema. Ali zato meni doktor napravi cijelu rupetinu jer ga doslovce izrezuje da ne bi što ostalo.

Golden Drop
26.03.2007., 10:58
Ja isto svojim izvadim krpelja čitavog bez problema. Ali zato meni doktor napravi cijelu rupetinu jer ga doslovce izrezuje da ne bi što ostalo.

Ma koji otrov ispušta krpelj.
Krpelj ugrizom svojom slinom unosi u tjelo psa virus koji kasnije stvara bebiozu ili piroplazmozu. Naravno pod uvjetom da je sam krpelj zaražen.
30 sati nakon što je cucao krv se primjećuju prvi simptomi piroplazmoze.
Simptomi sam već prije navodila, a ima i lijep topic u mom potpisu. ;)

@krishna kako pasonja. ;)

Golden Drop
26.03.2007., 11:00

Bravo tata ako je uspio izvaditi krpelja bez ikakvih pomagala, nakon
što je ovaj zario svoju Glavu u samu kožu psa.
Znaš da je to jako rizično upravo zbog pucanja ostatka tijela.
Naime krpelj se tako dobro uhvati, tj., cijelom glavom je ispod površine
kože, da svako nasilno vađenje rezultira ostajanjem glave u unutrašnosti psa.

Zato sam i rekla sa malo alkohola ili ulja bi vađenje bilo puno, puno lakše.
Jer se krpelj alkoholom omami pa popusti ugriz, tako da se izvadi cijeli i sa glavom, a ne samo tijelo.
Ulje ga podmaže, ne omami ga, da vađenje bude lakše.

Ja nisam nikad vadila, a da nisam prije toga sa nečim namazala da budem sigurnija. ;)

Begemotica
26.03.2007., 11:03
Ma koji otrov ispušta krpelj.
Krpelj ugrizom svojom slinom unosi u tjelo psa virus koji kasnije stvara bebiozu ili piroplazmozu.

Ne znam što je, ali mene jednom nakon što doktor izvadio krpelja otprilike za dva tjedna nakon toga, kad sam već i zaboravila da sam ga bila pokupila, s tog mjesta počelo se širiti crvenilo po kože, i onda sam morala piti tjedan dana antibiotik.

Golden Drop
26.03.2007., 11:05
Ne znam što je, ali mene jednom nakon što doktor izvadio krpelja otprilike za dva tjedna nakon toga, kad sam već i zaboravila da sam ga bila pokupila, s tog mjesta počelo se širiti crvenilo po kože, i onda sam morala piti tjedan dana antibiotik.

Pa to je to što ti pokušavam objasnit. Ostala je glava od krpelja ispod
kože psa i stvorila alergiju ili reakciju crvenilom kože. ;)

Begemotica
26.03.2007., 11:07
Pa to je to što ti pokušavam objasnit. Ostala je glava od krpelja ispod
kože psa i stvorila alergiju ili reakciju crvenilom kože. ;)

Nije ostala glava, doktor je sve izrezao. On je rekao da je to nekakav virus, poprilično gadan, ako se navrijeme ne zaustavi, sav si pokriven tim ružnim crvenim mrljama. Samo se ne sječam kako se to zove.

Golden Drop
26.03.2007., 11:09
Nije ostala glava, doktor je sve izrezao. On je rekao da je to nekakav virus, poprilično gadan, ako se navrijeme ne zaustavi, sav si pokriven tim ružnim crvenim mrljama. Samo se ne sječam kako se to zove.

Demodex ili demodikoza ?

Begemotica
26.03.2007., 11:20
Ne, evo, našla sam dijagnozu, piše se Lyme nešto, tko će razumjeti taj doktorski rukopis.

Golden Drop
26.03.2007., 11:40
nemam pojma što je to.
vet je rekao da je od krpelja ili što :confused:
to je davno bilo ili :confused:

Begemotica
26.03.2007., 11:42
Prošle godine. Evo, izguglala sam:

Borelioza Lyme, koja najčešće započinje upadljivim kožnim crvenilom na mjestu uboda do mjesec dana nakon uboda, liječi se u toj početnoj fazi uspješno antibioticima bez potrebe primitka u bolnicu.

Za Lyme borreliozu nema mogućnosti zaštite cijepljenjem no povoljno je da se u trenutku kada se na koži pokaže crvenilo može uspješno intervenirati antibioticima, pa je stoga preporučljivo mjesto uboda kroz mjesec dana nadzirati i u slučaju pojave crvene kožne promjene od nekoliko centimetara, potražiti liječnika.

Golden Drop
26.03.2007., 11:49
Od ugriza krpelja, da našla sam i ja.
Samo što je to infekcija/reakcija na ugriz, a pas pri tom nije zaražen virusom piroplazmoze.

kirshna
26.03.2007., 13:26
pesonja je noćas oko 4 došetao u moju sobu i liznuo me...Malo sam ga češkala,a onda je otišao na prazan krevet i popeo se gore šapom bacajući 2 jastuka (inače ne smije na krevet)...
laknulo mi je što ga vidim živog,a pogotovo što se kreće...

danas mi izgleda normalno, jedino što vodimo borbu sa jelom...
neće ništa jesti...
skulala sam sebi hrenovke i debrecinke i jedva sam ga nagovorila da malo proba...
pokušala sam mu dati i sa vrhnjem koje je prije obožavao, sada neće ni pomirisati...

pije jako puno vode...

upravo mi leži kraj nogu, mislim da skuplja snagu jer ga je jučer ono sve skoro ubilo...

ja sam od jučerašnjeg šoka dobila hunjavicu i groznicu, jedva sam danas radila...
idem malo odmoriti...

pozdrav svim brižnima...

zmotana
26.03.2007., 20:51
pesonja je noćas oko 4 došetao u moju sobu i liznuo me...Malo sam ga češkala,a onda je otišao na prazan krevet i popeo se gore šapom bacajući 2 jastuka (inače ne smije na krevet)...
laknulo mi je što ga vidim živog,a pogotovo što se kreće...

:top: :top: :top:

Golden Drop, sori kaj cjepidlačim, al fakat me zanima: si sigurna da krpelj ne ispušta virus nakon ugriza? Ja ga isto volim prije zagutit uljem :zubo: (mislim da to nije stvar podmazivanja, nego činjenice da diše na zadak), al' sam već više puta čula da baš tada pušta virus. :confused:

Golden Drop
27.03.2007., 09:55
:top: :top: :top:

Golden Drop, sori kaj cjepidlačim, al fakat me zanima: si sigurna da krpelj ne ispušta virus nakon ugriza? Ja ga isto volim prije zagutit uljem :zubo: (mislim da to nije stvar podmazivanja, nego činjenice da diše na zadak), al' sam već više puta čula da baš tada pušta virus. :confused:

Ma ne cjepidlačiš. :)
U principu je riječ o parazitu Babesia spp, on se prenosi ugrizom krpelja na psa. I prenose ga samo zaraženi krpelji, a nisu svi krpelji zaraženi.

Parazit dolazi u pseći krvotok 30 sati nakon što je krpelj zakačen na psa.
Iako su nedavna israživanja pokazala da odmah po ugrizu parazit dolazi u krvotok, što je još gore, jer ovako bi imali cca 15 sati da nađete krpelja i odstanite ga, ovako tu mogućnost nemamo.

Najbitnije od svega je tretirati psa ampulama i ogrlicama u kombinaciji.
previše ima pasa zaraženih piroplazmozom u kontinentalnom dijelu hrvatske, a da se koristi sve ovo što bi trebalo, broj bi sigurno bio manji. ;)

kirshna
27.03.2007., 10:54
mi danas idemo na kontrolu i na još jednu bocu...
pesonja dobro izgleda samo što je još uvijek dosta miran, samo spava i neće jesti...

Golden Drop
27.03.2007., 11:07
probaj ga natjerati da jede.
to je nužno da bi mu se organizam mogao boriti sa bolesti.
Idete na infuziju... beba mala :kiss:

Begemotica
27.03.2007., 12:24
Da, moja maca kad je bila prebolesna da jede dobivala neke vitaminske injekcije.

zmotana
27.03.2007., 19:19
Najbitnije od svega je tretirati psa ampulama i ogrlicama u kombinaciji.
previše ima pasa zaraženih piroplazmozom u kontinentalnom dijelu hrvatske, a da se koristi sve ovo što bi trebalo, broj bi sigurno bio manji. ;)

Ljudi ne znaju da je dobro kombinirati ampule i ogrlice, ja sam godinama zalijevala frontlajnom, pa advantiksom, a kombinaciju s ogrlicom skužila sam, of kors, tek na ovom forumu. :top:

alexxx
27.03.2007., 19:28
maca mi je postala vreća buha. :(

mene je ful strah da će mu naškodit ti insekticidi, to je otrov ipak. za buhe a ne mace, al svejedno mene strah. paranoična sam jelda? recite mi da sam paranoična i da mu kupim frontline i da mu neće niš bit. užasno mi ga je žao ribica moja samo mauče i češe se. :(

a i nas mi je žao, spavao je na kauču :eek:
ne znam jel na psihičkoj bazi al sve me svrbi :rofl:

alexxx
27.03.2007., 19:29
mi danas idemo na kontrolu i na još jednu bocu...
pesonja dobro izgleda samo što je još uvijek dosta miran, samo spava i neće jesti...super! :grli:

Linoria
27.03.2007., 20:43
pitanje je u naslovu sto koristite, odnosno koja su sredstva najbolja (ampule,ogrlice,šampon..) za tretiranje ovih nametnika :confused:

Najbolji se pokazao Advantix. :top:

zmotana
27.03.2007., 22:24
Najbolji se pokazao Advantix. :top:

U kombinaciji s ogrlicom!
Pa dajte se skoncentrirajte! :zubo:

Golden Drop
28.03.2007., 08:37
maca mi je postala vreća buha. :(

mene je ful strah da će mu naškodit ti insekticidi, to je otrov ipak. za buhe a ne mace, al svejedno mene strah. paranoična sam jelda? recite mi da sam paranoična i da mu kupim frontline i da mu neće niš bit. užasno mi ga je žao ribica moja samo mauče i češe se. :(

a i nas mi je žao, spavao je na kauču :eek:
ne znam jel na psihičkoj bazi al sve me svrbi :rofl:

Ak ti je maca puna buha, imaš veliki problem.
Prvo i osnovno, buhe ne žive stalno na našim ljubimcima, one na njih
dolaze samo ručat i večerat. :zubo: Ostatak provode po namještaju i u tepisima, te ostalim mjestima gdje životinja u stanu obitava.

Da bi se riješila buha, prvo moraš macu oprat u šamponu protiv buha.
nakon toga moraš sva područja gdje je maca provodila isto tako oprat i riješit se "nametnika", tek tada staviti maci advantix ili frontline, ili što već za mace ide. nisam nikad imala macu, pa ne znam.

Znaš da samo buhe koje su na macama idu i na ljude. Iako su pseće i macine buhe iz iste porodice, ove pseće ne jedu ljude. tako da možda to čak i nije na psihičkoj bazi.
A kako ćeš znati da te buha ugrizla imat ćeš crvenu piknicu, koja užasno svrbi i par dana stoji. najvjerojatni će biti više ugriza na jednoj površini, pretežno gdje imaš malo više dlačica. :D

Eto nadam se da sam ti koliko toliko pomogla.;)

MalaMala
28.03.2007., 17:25
Moj bjeli čao-čao je bio magnet za krpelje....a i mješanac nije bio ništa bolji...pa smo jim kupili kapi i imamo mir par mjeseci....skuplje su kapi, efikasnije su....ne stavljajte svašta na svoje životinjice...moji buha nemaju...

picekpajcek
28.03.2007., 20:31
Preferiram Stronghold i to bez ogrlice,koje ne volim i sve je pod kontrolom...

SunnySky
05.04.2007., 16:03
Ljudi, pomagajte! Što je to s tim novim Frontline combom? Otkako sam ga stavila svojem psu, svaki dan mu pronađem po jednog upiknutog krpelja!!! A temeljito ga pregledam nakon svake šetnje i počešljam i stalno čačkam po njemu i tražim te vragove. Pa, što je to?

picekpajcek
05.04.2007., 17:26
Ista stvar,proslo ljeto kad smo ga kupili za oba psa,to kao da su sve buhe iz kvarta odabrale bas moje pse...ne znam u cemu je stvar.Stavili Stronghold i sve rijeseno....

barbarak
05.04.2007., 18:08
danas sam maci kraj usne našla jednog malog krpelja, ali toliko jr mali da ga ne mogu uhvatit, nakon toga sam je tretirala advantageom, ali na njemu piše da je za buhe pa ne znam ima li on kakav učinak na krpelje? i kako da tog gada izvadim?

picekpajcek
05.04.2007., 18:49
pincetom?

Golden Drop
05.04.2007., 18:57
Za kapi ne znam, u Splitu ih još nisam našla, a nitko mi ih nije ponudio u pet shopu.
Ja svom psu stavljam orglicu + ampulu. Nikad niti jedan krpelj, niti jedna buha, niti jedan komarac.

radite što želite sa svojim životinjama, ali ja vam savjetujem (bar onima u kontinentalnom dijelu hrvatske) da koriste jedno i drugo.

Ljudi, pomagajte! Što je to s tim novim Frontline combom? Otkako sam ga stavila svojem psu, svaki dan mu pronađem po jednog upiknutog krpelja!!! A temeljito ga pregledam nakon svake šetnje i počešljam i stalno čačkam po njemu i tražim te vragove. Pa, što je to?

Eto i primjer stavljanja samo ampule. ;)

picekpajcek
05.04.2007., 19:33
ogrlica u tome nista ne pomaze,kao sto knjiga kaze...samo stvara lazan osjecaj sigurnosti vlasniku...

picekpajcek
05.04.2007., 21:01
Ali svatko ima svoje..mene su profesori naucili da ih ne koristim i ja ih slusam...

SunnySky
06.04.2007., 06:54
Krpelj se upikne pedalj dalje od ogrlice.

marijoj
06.04.2007., 09:05
i kako da tog gada izvadim?
ja ih cupam na sljedeci nacin ( najmanje 10-tak komada iscupano bez ikakvih problema i ostataka):
cijelog krpelja namazati dobro, debelo nekom kremom ( ja koristim niveu ), ostaviti jedno vrijeme ( navodno disu kroz guzicu-supak pa kad se namazu onda se uguse ), obrise se krema i odvrnu se pincetom u smjeru suprotno od smjera kazaljki.
provjereno dobra metoda

StudentETF
06.04.2007., 09:30
...kupio sam advantix...moze mi netko reci kako pravilno nanjeti..posto mi je u petshopu izvadio jednu iz kutije (kaze da je jedna traje mj. dana) = 48kn

Golden Drop
06.04.2007., 09:31
ogrlica u tome nista ne pomaze,kao sto knjiga kaze...samo stvara lazan osjecaj sigurnosti vlasniku...

Meni ne stvara lažan osjećaj sigurnosti, jer vidim činjenice.
A činjenica je ta da moj pas nikad krpelja nije skupio, a o buhama da ne pričam. Tretriam ga i sa ogrlicom i sa ampulom. Ogrlicu mu ne stavljam cijelu godinu, već u proljeće kad gamad podivlja. :rofl:

Ali svatko ima svoje..mene su profesori naucili da ih ne koristim i ja ih slusam...

Meni je baš drago što su te profesori naučili da je samo ampula dovoljna za zaštitu, zbilja ne bih voljela da na svojoj vlastitoj koži ili nedaj bože svog cucka naučiš što znači zaštita i prevencija. :top:

Golden Drop
06.04.2007., 09:32
...kupio sam advantix...moze mi netko reci kako pravilno nanjeti..posto mi je u petshopu izvadio jednu iz kutije (kaze da je jedna traje mj. dana) = 48kn

počmeš od vrata i cijelom dužnim kičme do repa stavljaš ampulu. Dakle na neka 4-5 mjesta lagano kapajući. pazi da razmakneš dlaku da što više bude na koži. ;)

SunnySky
06.04.2007., 10:15
Draga Golden Drop, lako je dičiti se svojom prevencijskom sposobnošću dok je situacija idealna. I ja sam se tako dičila sve dok mi pas nije uginuo od piroplazmoze. Toliko o samopouzdanju. Nestane u trenutku. Krpelj se upiknuo unatoč ampuli i ogrlici. Jedan dan je bio lijen, ali, tko nije lijen na temperaturi od 40 stupnjeva? I to je bio jedini simptom. Drugi dan su mu sluznice požutile, dobio je injekcije i veterinar je rekao da će sutra biti bolje. Ali, uginuo je par sati poslije. A moje samopouzdanje se rasplinulo. Nakon takvog iskustva više ne vjeruješ ničemu.

picekpajcek
06.04.2007., 10:24
To mi kaze osoba koja misli da krpelj svojim ugrizom slinom unosi u tijelo psa virus koji STVARA babeziozu ili piroplazmozu...:rofl:
Babezije su protozoarni organizmi,a virus je nesto sasvim drugo..
Tako da nakon polozenog ispita iz Farmakologije i toksikologije na Veterinarskom fakultetu mislim da ja jesam ta koja ce pricati o zastiti i prevenciji...

picekpajcek
06.04.2007., 10:26
Neke stvari su neizbjezne,jednom covjeku je pas usred zime i snijega na Sljemenu pas pobrao krpelja i uginuo...

picekpajcek
06.04.2007., 10:27
Tako da je najbolje da se svi trudimo najbolje sto mozemo,a ne da se svadamo bezveze...svatko ima svoj nacin i uredu je da se svi ne slazu...

zmotana
07.04.2007., 08:49
...dobio je injekcije i veterinar je rekao da će sutra biti bolje. Ali, uginuo je par sati poslije. A moje samopouzdanje se rasplinulo. Nakon takvog iskustva više ne vjeruješ ničemu.

A malo ti se poljulja i povjerenje u veterinare. I mene je vet poslao doma, jer da će bit u redu. Uginula je nakon sat vremena :tuzni: A sigurna sam da je položio ispit iz Farmakologije i toksikologije. A možda je prepisivo? :mad:

Zato volim švrljat tu po forumu, čavrljat s ljudima koji imaju različita iskustva i ponekad vrlo, vrlo korisne savjete. Kužiš, Picek ;)

picekpajcek
07.04.2007., 10:41
A sta ces napraviti kad ti se pesek opet razboli??
Hm..ne znam..opet otici veterinaru??
Ja sam iznjela svoja iskustva,posto ih i imam,sto kroz svoje pse sto kroz praksu,pa kad vidite trovanje zivotinje ogrlicom protiv buha,nekako ih...ne volite..i primjetih da vi ne prihvacate savjete vec da uporno gurate svoje..
Ja sam rekla da je normalno da se svi ne slazemo,ali vidim da je vama normalno samo ako ste vi u pravu.I necu se vise raspravljat sa ljudima koji ne zele prihvatit dobronamjeran savjet.Sretno svima

picekpajcek
07.04.2007., 10:43
A SunnySky,promijeni veterinara,jer mi je neshvatljivo kako netko,bilo tko,moze staviti garanciju na neciji zivot...

SunnySky
07.04.2007., 19:38
A SunnySky,promijeni veterinara,jer mi je neshvatljivo kako netko,bilo tko,moze staviti garanciju na neciji zivot...

Da, jesam, iz drugih razloga. Ali, što mi je drugo mogao reći? Nije mogao reći: evo, dao sam mu injekcije iako će uginuti za nekoliko sati. Ili: neću mu dati injekcije jer će uginuti za nekoliko sati. Mojem psećem anđelu jednostavno nije bilo spasa. Sad imam fobiju od krpelja. I imam psa svijetle dlake na kojoj ih je lakše primijetiti. I svako malo ga gnjavim i budim da vidim je li dobro.

ady-
07.04.2007., 19:46

frontline je najbolji...od svih...iz vlastitih iskustva znam !:top:

ossa_ossy
07.04.2007., 22:35
evo ja sam svoju Loru tretirao sa frontliune combo, i nasao sam krpelja na glavi koji se vec zapuknuo, ali je uginuo. Moja Lora ima 16 kg i ja sam ju tretirao sa ampuolom za od 20-40 kg.
BTW idemo u sumu bar dvaput tjedno i do sada je imala samo jednog krpelja koji je vec bio mrtav kada sam ga skidao.
Tretiram ju samo sa Frontline combo.

Golden Drop
08.04.2007., 16:53
Krpelj se upiknuo unatoč ampuli i ogrlici.

Zar postoji neka druga prevencija doli ogrlice i ampule?
Ajde reci nam svima pa da i mi nešto drugo probamo, kako bi spriječili pikanje krpelja? ;)

To mi kaze osoba koja misli da krpelj svojim ugrizom slinom unosi u tijelo psa virus koji STVARA babeziozu ili piroplazmozu...:rofl:

Ja sam laički pokušala objasniti i približiti isto tako nestučnim ljudima kao što sam ja, objašnjenje.
Kad si toliko stručna, onda ti nama svima lijepo objasni kako da zaštitimo svoje pse od krpelja, buha i komaraca ?

Babezije su protozoarni organizmi,a virus je nesto sasvim drugo..Tako da nakon polozenog ispita iz Farmakologije i toksikologije na Veterinarskom fakultetu mislim da ja jesam ta koja ce pricati o zastiti i prevenciji...

Isto tako svojm stručnošću objasni ljudima (od kojih velika većina uopće ne zna za postojanje ogrlice, ampula, a ni nanošenje istih, ljudima koji ne znaju koja cjepiva životinje primaju i koliko često, čišćenje od glista...itd...itd...)
što da naprave da im pas NE POKUPI KRPELJA. :s :s :s

Mislim da ćeš postati planetarno popularna ako izmisliš neki novi način doli kombinacije ogrlice i ampule.

U biti ti predlažeš samo ampulu, najbolje da svi tebe poslušamo, pogotovo zato što većina ljudi govori da unatoč OGRLICI i unatoč AMPULI, na psu nađu krpelja... :top:

Još nešto, ako vlasnik primjeti da mu je pas alergičan na ampulu ili ogrlicu, zar misliš da će je stavljati više ikad?

Mislim da osoba sa vlastitim iskustvom i praksom puno više pomaže neg netko tko iz knjiga naučeno piše. Divno nam savjetuješ, svima nama, da ne koristimo ogrlice. Možda onda bude više oboljelih pasa od piroplazmoze i samim time više posjeta veterinarima, pa nek i oni malo zarade... :top: :D

zmotana
08.04.2007., 17:53
A sta ces napraviti kad ti se pesek opet razboli??
Hm..ne znam..opet otici veterinaru??
Ja sam iznjela svoja iskustva,posto ih i imam,sto kroz svoje pse sto kroz praksu,pa kad vidite trovanje zivotinje ogrlicom protiv buha,nekako ih...ne volite..i primjetih da vi ne prihvacate savjete vec da uporno gurate svoje..
Ja sam rekla da je normalno da se svi ne slazemo,ali vidim da je vama normalno samo ako ste vi u pravu.I necu se vise raspravljat sa ljudima koji ne zele prihvatit dobronamjeran savjet.Sretno svima

Naravno da ću otići veterinaru, ali ću i pročačkat po forumu, pa dalje po internetu, a ako je nešto specifično nazvat ću i uzgajivača.

Nije stvar u voljenju ogrlica, ja ne volim ni ampule, kao niti bilo što drugo što stavljam na psa, a da pritom moram navuć gumene rukavice. Al' stalno je u šumi, godinama nakon svake šetnje skidam krpelje, a sada, nakon advantixa i ogrlice prvi put ih nema.

Nije stvar u forsiranju fiks ideja, već u iskustvu koje mi, između ostalog, govori da veterinar nije baš uvjek u pravu.

I, da, meni ti fakat je normalno da sam uvijek u pravu. Takva sam :cerek: Jako se iznenadim kad slučajno nisam, al' nekak preživim. :D
Što i tebi želim. :cerek:

Sretan Uskrs i mir s tobom!
:D

alexxx
08.04.2007., 18:47
Eto nadam se da sam ti koliko toliko pomogla.;)
hvala. :)
ma nije bio pun buha.. stavila mu ampulu, normalno boravio u kući :o , nemamo buhe mi, a više ni on. :top:

SunnySky
09.04.2007., 08:52
Draga Golden Drop, ne želimo reći da smo u prevenciji sposobnije i spretnije od tebe. Poanta je: ne postoji stopostotna zaštita!

Golden Drop
11.04.2007., 14:12
Draga Golden Drop, ne želimo reći da smo u prevenciji sposobnije i spretnije od tebe. Poanta je: ne postoji stopostotna zaštita!

Ja u niti jednom momentu nisam rekla da postoji stopostotna zaštita, ja sam samo rekla što jedan čovjek kao odgovoran vlasnik mora svom ljubimcu priuštit da mu ovaj ne bi bio bolestan, ili da se ne razboli. :)

Svatko prema svom nahođenju. :)

ulala
15.04.2007., 15:49
pretražila sam cijeli forum i nisam našla odgovor koji tražim pa vas molim za pomoć...Otkrih buhetine odvratne na svom peseku! Fuj!!! Kupih mu frontline sprej i ampulu! Rekli su mi da sprej koristim 2 dana a onda treći dan da stavim ampulu! Krevet na kojem spava i cijelu prostoriju sam pošpricala bio - kill sredstvom... Dakle poduzela sam sve mjere, nego sad jedno pitanje i molim, molim, molim brzi odgovor? Smijem li pesa oprat nakon nanošenja frontline spreja? hvaaaaaaaaaaaaaaaala

eh da i koju ogrlicu preporučate? kiltex? do sada sam koristila neku jeftiniju varijantu....

Golden Drop
15.04.2007., 16:31
Pod pretpostavkom da se bar 5 dana nakon nanošenja ampule, kao i tri dana prije nanošenja iste, pas na moći, vjerojatno je tako slučaj i sa sprejem.

Od ogrlica, jedino što smo koristili je bio Scalibor i do sada je bio funkcionalan.
Molim te nemoj gledati što je jeftinije, već što je efikasnije. Ogrlica se i tako korsti samo u ljetnom periodu, a toje cca 150-200kn, računajući da imaš veliku pasminu. prema tome, nema štednje kad su u pitanju takve stvari.

Dakle, 3 dana prije i 5 dana nankon aplikacije ampulom, ogrlicimo ne moćiti psa. ;) Inaće badave sve što si stavila i morat ćeš ispočetka.

What the fuck
16.04.2007., 15:34
Dakle, kratko i jasno:
Da li ogrlica Killtix-a treba biti 24 sata psu oko vrata ili se može skinuti kada je u stanu, a staviti kada ide van?:confused:
Naime, stavila sam ju mojoj psici prije par dana i sada se taj miris već osjeća i u stanu, a da ne pričam da da ona cijela "smrdi" po toj ogrlici.:eek:

volimljubimce
16.04.2007., 15:53
kakva je ta oglica????
iskreno...
nikad ćuo za tooo....

What the fuck
16.04.2007., 15:58
kakva je ta oglica????
iskreno...
nikad ćuo za tooo....

Protiv krpelja i ostale gamadi.

lea_li
16.04.2007., 16:07
Znam da Scalibor mora biti stalno pa pretpostavljam da isto vrijedi i za ovu.

Golden Drop
16.04.2007., 16:16
Zašto bi mu skidala, osim ako mu smeta, tj., ima alergijsku reakciju. Ako je to slučaj onda je uopće ne bi smio nositi, već sa vetom vidi da li može scaliboor.;)

What the fuck
16.04.2007., 16:22
Miris je jako intezivan i osjeti se u cijelom stanu, a na njoj pogotovo, pa bi joj skinula kad je doma, a stavila kad ide van.

volimljubimce
16.04.2007., 16:24
nemoj mu skidat onda

Golden Drop
16.04.2007., 16:34
nisam nikad na njega stavljala klitix, tako da ne znam da imaju miris. Recimo scaliboor uopće nema miris. ;)

buca_ljuca
18.04.2007., 16:48
uh..a ja sam slijepo vjerovala da je frontline najbolja ampula. ne znam cak ni ima li kod nas kupit tog advantix :(

Golden Drop
18.04.2007., 18:56
uh..a ja sam slijepo vjerovala da je frontline najbolja ampula. ne znam cak ni ima li kod nas kupit tog advantix :(

ma pazi nekima je frontline super, a neki sa njim pokupe po 15-tak krpelja u jednoj šetnji. nekome je advantix super, a nekome uopće ne pomaže.

ako ti je pas o.k. na frontline nemoj mijenjati, iako s vremena na vrijeme poželjno je promijeniti upravo zbog toga što nametnici razviju ombrambeni sistem protiv te ampule, te se nekako prilagode. ;)

Madame Hooch
18.04.2007., 19:06
moja pasica je frontline podnosila super dok je bila mlada, ali sad dobije seboreju nakon aplikacije ...a opet, ništa drugo ne djeluje ...pa sam jednostavno - prešla na dozu za "broj" manjeg psa ; zbog toga joj treba jedno 2 tjedna da se sva koža impregnira, ali bar se ne naprhuta, a poslije i opet djeluje 3-5 mjeseci

buca_ljuca
18.04.2007., 20:06
ev pitanje...ak sam mu stavila to iza vrata..frontline. kolko dugo ga ne smijem kupati poslije? jer ga je sestra zabunom (niej znala da sam stavila) okupala nakon 4 dana :( hocu li morati ponovo?

lea_li
18.04.2007., 20:57
Mislim da ga sa šamponom ne smiješ uopće kupati, a u običnu vodu ne smije 2 dana prije i 2 dana nakon aplikacije.

buca_ljuca
18.04.2007., 21:31
ah, pa moram ga NEKAD okupat.... znaci nist, ponovo cu morati.

lea_li
18.04.2007., 21:47
Čekaj da ti još netko odgovori. Ja mislim da je tako, ali nisam sigurna.

Golden Drop
20.04.2007., 09:17
ev pitanje...ak sam mu stavila to iza vrata..frontline. kolko dugo ga ne smijem kupati poslije? jer ga je sestra zabunom (niej znala da sam stavila) okupala nakon 4 dana :( hocu li morati ponovo?

Nećeš morati, sve je o.k. ;)

Samo sljedeći put napomeni ostalim ukućanima da pripaze. ;)

maca25
20.04.2007., 11:43
moja pasica je frontline podnosila super dok je bila mlada, ali sad dobije seboreju nakon aplikacije ...a opet, ništa drugo ne djeluje ...pa sam jednostavno - prešla na dozu za "broj" manjeg psa ; zbog toga joj treba jedno 2 tjedna da se sva koža impregnira, ali bar se ne naprhuta, a poslije i opet djeluje 3-5 mjeseci

Probaj sa Advantixom. Moj pas isto nije dobro podnosio frontline, cak ni manju dozu, pa smo probali s advantixom, koji je dobar za kozu.

buca_ljuca
01.05.2007., 10:31
evo moram dignuti temu da ne otvaram novu, sori pplz.

naime, otkad sam pocela citati o krpeljima STALNO IH NALAZIM U VOM MALTEZERU. mislim stvarno! i prije sam j anjega onako pregledala i sve i niej ih bilo al sad?! ma koliko hoces. samo jucer sam nasla 5 - uglavnom oko ociju. nijedan se nije bio uhvatio i poceo piti krv, pa sam ih lako izvadila.

zanima mene kako djeluje ustvari ta ampula. krpelj moze doci na kozu psa al se ne moze uhvatiti? il sta? bas me zanima jer ne mogu sad da skontam jel mi djeluje ova ampula (posto ga je seka odmah okupala nakon 4 dana) il da idem hitno uzet drugu???

scofield
01.05.2007., 13:55
Ma krpelj se primi, ali pas se ne može zaraziti ukoliko je redovito tretiran. Ako je sisterica okupala psa nakon 4 dana, nebi smjelo biti problema, jer pas se ne smije kupati 48 sati nakon, ali i prije tretmana bilo kojom ampulom.
Kaj se tiče mijenjanja zaštite, jer se nametnici naviknu, mislim da to nema veze. Kod mene na livadi neki koriste advantix, a neki frontline znači krpelji i ostali nametnici bi se naviknuli i na jedno sredstvo i na drugo, te bi po logici stvari psi praktički bili bez ikakve zaštite protiv nametnika. No, niti jedan pas nije ostao zaražen, iako ima relativno dosta krpelja, tako da ta teorija po meni nije točna. Scvoje pse tretiram frontline-om i do sada nisu nikad bili ničim zaraženi. Probao sam i advantix, ali tak su se grebli da sam odustao od toga i vratio se na frontline, možda netko drugi ima suprotno iskustvo.

buca_ljuca
01.05.2007., 19:50
uh al znaci ipak mu moze piti krv? pa to je onda loshe.... sto li se onda ovih pet nije primilo...? jednostavno, tu su, i normalno sam ih izvadila (safatala pincetom i jednog po jednog sasvim normala izvukla...)

Golden Drop
01.05.2007., 21:07
evo moram dignuti temu da ne otvaram novu, sori pplz.

naime, otkad sam pocela citati o krpeljima STALNO IH NALAZIM U VOM MALTEZERU. mislim stvarno! i prije sam j anjega onako pregledala i sve i niej ih bilo al sad?! ma koliko hoces. samo jucer sam nasla 5 - uglavnom oko ociju. nijedan se nije bio uhvatio i poceo piti krv, pa sam ih lako izvadila.

zanima mene kako djeluje ustvari ta ampula. krpelj moze doci na kozu psa al se ne moze uhvatiti? il sta? bas me zanima jer ne mogu sad da skontam jel mi djeluje ova ampula (posto ga je seka odmah okupala nakon 4 dana) il da idem hitno uzet drugu???

ček, svejedno nakon apliciranja ampule krpelji su su uhvatili...hmmm.
Ampula djeluje na sljedeći način, oko psa se stvori film koji štiti samu životinju od napada krpelja.
Sad ne znam koja kako djeluje (advantix ili frontline), ali jedna odbija totalno prihvaćanje krpelja, znači uopće se ne piknu na psa, a druga tako da kad se krpelj pikne, te kad počme sisat krv sasuši se i otpadne sam.

Kako si na svom psu ionako pronašla krpelja i to više njih, moguće da je rok trajanja ampule istekao, jesi provjerila ambalažu ?
Odi do veta i reci da si već stavila ampulu, ali da svejedno na svom psu nalaziš krpelje. odi do pet shopa di si kupila ampulu sa računom i njima istu stvar reci...

lea_li
01.05.2007., 21:28
Advantix odbija krpelje, a Frontline ubija tek kad se zakvači. Tako bi barem trebalo biti.
Za Advantix mi je žena u apoteci rekla da je dosta pasa alergično na njega tako da ga nisam isprobala.Frontline mi na jednom psu funkcionira, a na drugom ne - jednako ih tretiram i jedan je pun krpelja, a drugi još nije imao.
Sad sam nabavila i recept za napravit domače prirodno sredstvo protiv insekata na bazi eteričnog ulja pa ću probati i s tim. Ne znam kaj mi je gore krpelji ili ti otrovi koje unosim u pse.

Golden Drop
01.05.2007., 21:33
Aj mi šicni na pp taj recept, za to sam čula, ali još nikog nisam upoznala tko zna kako i što. ili ga postavi na forum pa da i drugi mogu vidjeti i koristiti ga ako im se hoće. ;) :)

Evo ja znam za češnjak i ocat. Psu davati češnjak da jede, a mješavinom octa i češnjaka ga namazati, osim što odvraća gamad, ubija i smrad, smiješno ali djelotvorno. ;)

Što se tiće Advantixa moj recimo nije na njega alergičan, uvjek sam njega koristila i nikad nikakvih problema. Doduše sad zadnje sam probala Frontline Combo, ni na to nije alregičan.

Psi mogu podjednako biti alergični i na jedno i na drugo sredstvo, s tim da sam i ja čula da malo veći postatak pasa ipak loše podnosi advantix iako kod onih koji nisu alergični, nikad niti jednog krpelja ni buhu pokupili nisu.

Sad ako advantix odbija krpelja znači da on stvara taj zaštitni film po koži i dlaki psa, što znači da ne ide u krvotok.
A frontline ide u krvotok...so...

buca_ljuca
02.05.2007., 10:15
jesam ja nasla krpelje ali se ni jedan nije bio zakacio da pije krv. pomjerali su one "nozice" kad sam ih skidala, al se nisu primili.

uglavnom, drama. i to samo mi se kace na maltezera, na pekinezera ne. morala sam ga osisat da mi ih je lakse primjetit jer stvarno ne mogu da ih nadjem u onoj silnoj dlaci. primjetila sam da se na njega i buhe znaju naselit, al sve budu mrtve kad ih nalazim. bar se nadam da su mrtve.

uglavnom, da mozda probam s advantixom na njega....?

Golden Drop
02.05.2007., 11:29
Ja bih ponovila...i ponavljala sam, psu mi se nije ništa desilo.

Čime si pekinezera tretirala ?

Zum-zum
02.05.2007., 12:29
Zar stvarno može biti da na nekim psima funkcionira, a na drugima ne :confused:

Mi smo svojoj kujici stavili frontline za štenad i moram priznati da nismo uhvatili na djelu ni jednog otkad je zaštićena. A stalno smo u prirodi, uz vodu, u dubokoj travi...

buca_ljuca
03.05.2007., 10:44
Ja bih ponovila...i ponavljala sam, psu mi se nije ništa desilo.

Čime si pekinezera tretirala ?

isto frontline. ma jasta, fino cu ja otic i kupiti ponovo, bolje biti siguran nego...
bas me strah tih napasti.

isto tako sumnjam da se psu sta moze dogoditi ako se ponavlja :S.

Golden Drop
03.05.2007., 11:07
stavi mu advantix.
ako primjetiš da se pokušava počešat na mjestu gdje si mu stavila ampuli
ili da mu je koža crvena, znači da je alergičan. tad ga moraš oprat da sve to ode sa njega.;)

scofield
04.05.2007., 20:52
isto frontline. ma jasta, fino cu ja otic i kupiti ponovo, bolje biti siguran nego...
bas me strah tih napasti.

isto tako sumnjam da se psu sta moze dogoditi ako se ponavlja :S.

Nemoj ponavljati ako je pas okupan 4 dana poslije davanja ampule. Može dobiti alergijsku reakciju,frontline sigurno djeluje. Umjesto ponavljanja u tako kratkom roku, bolje mu daj novu ampulu za 15 - 20 dana i pokušaj da nitko ne opere psa bar 2 dana ranije i dva dana kasnije.

scofield
04.05.2007., 21:01
Sad sam vidio da se pitate da li se krpelji zakvače ili ne i sl. Kaj se frontlinea tiče, krpelj se može i ne mora zakvačiti. U svakom slučaju, kada krpelj počne piti krv, otruje se i otputuje na drugi svijet. :cerek: Do sada sam, na svu sreću, na svojim psima našao svega 2 - 3 krpelja kaj su već bili pokojni, a psi nisu oboljeli. Škvadra koja ide jako puno po šumi i u lov sa psima pričala mi je isto - krpelji se ulove i brzo uginu, ali ako je pas tretiran, bilo advantixom bilo frontlineom.:cool:

buca_ljuca
05.05.2007., 11:40
vet mi je preporucio da svojima savljam frontline za macke - posto su moje cuke male. i rekao je da to mogu ponavljati svakih mjesec - mjesec i pol.

i jos mi je dao brosuru u kojoj pise da frontline djeluje bas tako - krpelj se zakaci, otruje, i umre u roku od 24 sata. ako pas oboli onda je to veoma lako izlijecit jer frontline djeluje tak da ublazi jedno 5 puta zarazu.

i jos je rekao da je ok ponavljat svakih mjesec dana.

PARAĐOKA
05.05.2007., 11:48
Ja koristim neku ogrlicu(bile boje) koju sam platio 110 kn,kažu da počinje djelovati nakon sedam dana, za pse teške oko 40 kg(imam šarplaninca) i traje cijelo ljeto.Kažu da je protiv svega(krpelja,lišmanije itd).Da li mi netko može reći,ako zna koja je ovo ogrlica, jer se nemogu sjetiti imena,kakva je učinka.

Golden Drop
06.05.2007., 17:04
Nemoj ponavljati ako je pas okupan 4 dana poslije davanja ampule. Može dobiti alergijsku reakciju,frontline sigurno djeluje. Umjesto ponavljanja u tako kratkom roku, bolje mu daj novu ampulu za 15 - 20 dana i pokušaj da nitko ne opere psa bar 2 dana ranije i dva dana kasnije.

Ja mislim da je prošlo već 15-tak dana od kad je stavila ampulu, s tim da su psa okupali 4 dana nakon aplikacije, tako da ako ćeš ponovno stavljati, probaj sa Advantixom, ako dođe do alergijske reakcije operi ga da sve ispereš sa njega. ;)

Zato ja ne volim Frontline, jer se svejedno krpelji zapiknu.:mad:
Ja svome stavljam Advantix, čekam 3 dana prije kupanja, i nikad na njemu krpelja.
Evo sad smo se vratili sa izletića, pas koji je bio sa nama je dnevno na sebi imao bar 5-6 krpelja (tretiram Frontilneom), moj niti jednog, pa ni hodajućeg. ;)

Golden Drop
06.05.2007., 17:06
Ja koristim neku ogrlicu(bile boje) koju sam platio 110 kn,kažu da počinje djelovati nakon sedam dana, za pse teške oko 40 kg(imam šarplaninca) i traje cijelo ljeto.Kažu da je protiv svega(krpelja,lišmanije itd).Da li mi netko može reći,ako zna koja je ovo ogrlica, jer se nemogu sjetiti imena,kakva je učinka.

Scaliboor...pretpostavljam.

Učinka je tog da traje 6 mjeseci od kad si je zakačio na psa. Tjedan dana prije izlaganja infestiranom području je stavi ogrlica da stvori film oko psa, tj., da ga adekvatno štiti.

Scaliboor je protiv papatača, komaraca, krpelja, buha.

Komarci i papatači prenose lišmaniju.;)

lea_li
06.05.2007., 17:36
Ali čini mi se da puno toga ovisi i o samom psu. Ja svoje pse jednako tretiram, idu skupa u šetnje i jedan je uvijek pun krpelja, a drugi niti jednog.

Golden Drop
06.05.2007., 17:40
Ali čini mi se da puno toga ovisi i o samom psu. Ja svoje pse jednako tretiram, idu skupa u šetnje i jedan je uvijek pun krpelja, a drugi niti jednog.

hehehe izgleda... :D

Jedan ima slađu krv...:D mislim da je to isto kao i sa ljudima, štitom se štitimo protiv komaraca, ove tabletice, one tabletice, sprejevi, kreme i svašta nešto... moje žive izgrizu, mene ništa...:rofl:

buca_ljuca
07.05.2007., 12:29
nema kod nas ovdje advantixa, bas sam trazila i rekao mi je kao nemamo mi to, to je cesko (?), nis ne valja, uzmi ti frontline bolji je. ono samo da proda...

Golden Drop
07.05.2007., 13:10
nema kod nas ovdje advantixa, bas sam trazila i rekao mi je kao nemamo mi to, to je cesko (?), nis ne valja, uzmi ti frontline bolji je. ono samo da proda...

Pa di si Frontilne išla kupovati ?

Di živiš?

U svakog veterinara ili pet shopu možeš naći bilo koji od preparata za zaštitu od napasnika. Osim ako ne živiš negdje khm khm bogu iza nogu, onda probaj preko neta naručiti. Ja svome često hranu naručujem preko neta, neki dućan u Zagrebu, vrše dostavu i imaju popust na gotovinu, a možeš i karticama plaćati. Još se možeš i dogovoriti da ti dostave u određenu uru kad tebi paše. ;) Možeš doslovno sve naručiti, a cijene su čak i niže nego u većini pet shopova u splitu. Samo da nađem link pa ću ti ga postat.

slovenka25
07.05.2007., 14:49

Di živiš?

U svakog veterinara ili pet shopu možeš naći bilo koji od preparata za zaštitu od napasnika. Osim ako ne živiš negdje khm khm bogu iza nogu, onda probaj preko neta naručiti. Ja svome često hranu naručujem preko neta, neki dućan u Zagrebu, vrše dostavu i imaju popust na gotovinu, a možeš i karticama plaćati. Još se možeš i dogovoriti da ti dostave u određenu uru kad tebi paše. ;) Možeš doslovno sve naručiti, a cijene su čak i niže nego u većini pet shopova u splitu. Samo da nađem link pa ću ti ga postat.

Kod vas se može frontline i advantix kupiti u pet shopu? Kod nas samo kod veterinara ili u apoteci.

buca_ljuca
07.05.2007., 15:57

Di živiš?

ja sam u sarajevu a bila sam i kod veta i u pet shopovima (osim u jednom u kojem sam sigurna da ga nema al i da ima ne bih kupila jer sam prestala kupovati kod njih.)

Golden Drop
08.05.2007., 14:33
jbg...nemam nikakve ideje ... :D :rolleyes:

zico_zg
09.05.2007., 00:40
pozdrav, imam pitanje.. procitao sam nekoliko stranica ovdje i jos nisam nacisto sto da kupim za psa protiv nametnika. imam huskija. dali frontline, ogrlicu (ako da koju) ili advantix? koji je najbolji, dali je to ogrlica s obzirom da sam procitao da djeluje cak 6 mj pritiv krpelja, buha itd.. dali je to provjereno?

What the fuck
09.05.2007., 00:45
Scaliboor...pretpostavljam.

Učinka je tog da traje 6 mjeseci od kad si je zakačio na psa. Tjedan dana prije izlaganja infestiranom području je stavi ogrlica da stvori film oko psa, tj., da ga adekvatno štiti.

Scaliboor je protiv papatača, komaraca, krpelja, buha.

Komarci i papatači prenose lišmaniju.;)

Bijela je i Killtix od Baera. Moja zvjerka ju ima cca mjesec dana i niti jedan se nije zakačio na nju.:s

Zum-zum
09.05.2007., 07:36
Ja svome često hranu naručujem preko neta, neki dućan u Zagrebu, vrše dostavu i imaju popust na gotovinu, a možeš i karticama plaćati. Još se možeš i dogovoriti da ti dostave u određenu uru kad tebi paše. ;) Možeš doslovno sve naručiti, a cijene su čak i niže nego u većini pet shopova u splitu. Samo da nađem link pa ću ti ga postat.

Jel http://www.ljubimac.hr/?

JoZ@
24.04.2008., 12:48
Frontline Combo (http://www.frontline.com.hr/combo_sadrzaj/ljeto.php)

Frontline Combo - prava zaštita protiv buha i krpelja za ljubimce na zasluženom godišnjem odmoru

http://www.frontline.com.hr/dijelovi/slike/ljeto_velika.jpg

Jeste li znali da su toplina i vlaga ustvari ono što su već duže razdoblje očekivale buhe, pravi napasnici koji upravo u ljetnim mjesecima pokazuju svoje pravo lice. Poznato da je dovoljno svega nekoliko ugriza buha pa da se u koži našeg ljubimca dešavaju značajne promjene koje zasigurno imaju posljedicu nastanka upale popraćene neuutaživom željom za češanjem. Možda niste razmišljali no poznato je da buhe u sebi često nose male ličinke trakavica koje ljubimac slučajno proguta upravo u trenucima kada za njima traga. Nakon što ih proguta za kratko vrijeme ličinke će se pretvoriti u prava „trakasta„ čudovišta o čijoj će se prisutnosti svaki brižniji vlasnik osvjedočiti nalazom članaka u izmetu.
Iako su znakovi svrbeža za vlasnike vrlo uočljivi za napomenuti je da se na ljubimcima najčešće nalazi manji broj napasnika. Daleko veći broj nalazi se u njihovom okolišu koji često vrvi ličinkama i kukuljicama. U kukuljicama se skrivaju odrasli napasnici spremni da naglo izađu kada osjete da im je višednevni obrok krvi na domaku. Poznato je da upravo u proljeće i ljeto broj ličinki eksplozivno naraste s obzirom da se razvijaju u vrlo prikladnim uvjetima.

Jeste li znali... da se učinkovite tvari u pripravku Frontline Combo nagomilavaju u lojnim žlijezdama kože te vrlo brzo prošire po čitavoj koži? Nakon što istisnemo sadržaj pipete, učinkovite tvari će se naprosto otopiti u prirodnim uljima kože i njima brzo proširiti po čitavom tijelu te time pružiti potpunu VODOOTPORNU zaštitu ljubimca protiv napasnika. Pored toga učinkovite tvari će se osobito dugo zadržati u lojnim žlijezdama koje će poslužiti kao spremnici, a iz njih će se redovito otpuštati i prenositi na kožu.

Jeste li znali da se učinkovite tvari u pripravku FRONTLINE COMBO zbog svoje prirode i načina djelovanja ne daju isprati i zbog toga omogućavaju izvrsnu zaštitu i onih ljubimaca koji uživaju u čestim ljetnim osvježenjima? Dugotrajna učinkovitost dokazana je i u čistunaca koje vlasnici često kupaju čak i uz upotrebu medicinskih šampona.

Jeste li znali da pored dobro znanog fipronila od kojeg bezglavo bježe svi krpelji i buhe u novom pripravku FRONTLINE COMBO se nalazi i tvar (metopren) koja uništava jaja i ličinke buha i time sprječava njihovo nagomilavanje u okolišu.

FRONTLINE COMBO preporučuju veterinari diljem svijeta jer pored sredstva koji pouzdano ubija buhe sadrži i metopren koji sprječava razvoj napasnika u okolišu i time značajno smanjuje opasnost njihovog ponovnog napada.

ovo je sa njihove stranice
dal je vec neko koristil :confused:

razmisljam da uzmem to za pse

liliput99
24.04.2008., 15:11
ja na svog stavim frontline, plave boje. ovo je nesto novo izgleda
al nista ne moze sprjeciti krpelje:flop::flop: ili moze?

Tara 3006
24.04.2008., 15:19
ja sam uvijek koristila frontline, i 30.3 sam joj stavila taj novi i danas na maloj nađem krpelj koji se već dobro primio , ne sviđa mi se to pa taj frontline ne drži ni mjesec dana:flop:

Jackp0t
24.04.2008., 16:03
Ja stavljam isto taj plavi frontline, i nisam uopce zadovoljan. Combo jos nisam probao.

JoZ@
24.04.2008., 18:39
hm
svi nezadovoljni

kaj sad
plavi il zeleni
il ogrlica :confused::ne zna:

Misery's Crown
24.04.2008., 18:41
Ja koristim Frontline sprej, u pola godine koliko je kujica kod mene nikad nijednog krpelja ili buhu nisam na njoj nasla tako da je meni odlican.
Cesnjak tablete takoder uskoro krecem koristiti.

liliput99
24.04.2008., 19:00
moj mali uvijek pokupi 2,3 al samo kad idemo na vikendicu.
jutros sam mu nasla jednog dok je jos hodao, i trazio si mjesto pa sam ga na vrijeme koknula:D
inace, pitala sam jednog veterinara u biti nista ne moze sprjeciti da se krpelj zakaci. nadam se da ce izmisliti nesto bolje. a ogrlicu necu da mu stavljam jer je u stanu, i stalno ga mazimo(pa da ne bi nama naskodilo nesto sa te ogrlice).

Taun We
24.04.2008., 19:35
Ja svojima uzimam Combo već dulje vrijeme, no ne vidim razliku jer i se dalje primaju krpelji... Neki dan smo miceku 4 komada skinuli, toliko o tome. :(

Jackp0t
24.04.2008., 20:23
Meni frontline djeluje otprilike 3 tjedna do mjesec dana. :ne zna:

Taun We
24.04.2008., 20:53
Meni frontline djeluje otprilike 3 tjedna do mjesec dana. :ne zna:

Pa upravo toliki je i rok djelovanja. Svakih mjesec dana treba obnavljat.

milica123
25.04.2008., 16:13
Nama je veterinar rekao ako koristimo frontline da uzmemo frontline combo. navodno je jači i bolji.

Einherjer
25.04.2008., 18:20
Pa upravo toliki je i rok djelovanja. Svakih mjesec dana treba obnavljat.

Pise na njemu da se tretman ne smije ponavljati prije nego sto prodje 3 ili cak 6 mjeseci, ne sjecam se vise, brijem da ima razloga zasto su to na bocicu napisali. Meni cak teta u apoteci nije htjela dati frontline, jer me valjda zapamtila (bila je to treca sarza), nego je rekla da joj donesem recept od veterinara.

Moje ove dvije beskorisne macketine imale su jednom buhe. Ovaj plavi frontline ih nije posebno ocesao, u vrijeme dok su macke nosile zeleni, otisle su i buhe. Mada ja perem ruke, tj ne znam je li ih bas i taj zeleni frontline istrijebio. U to vrijeme smo svasta radili protiv buha. Morali smo i tepihe na smetljiste odvesti, oprali sve u kloru/kiselini, ispraznili sve ladice, oprali svu posteljinu, deke, jastuke; madrace natopili nekim (navodno prirodnim) insekticidom....
Xebate kad se sjetim...
Jedva smo ih se nekako rijesili.

Jackp0t
25.04.2008., 18:28
Pise na njemu da se tretman ne smije ponavljati prije nego sto prodje 6 mjeseci, brijem da ima razloga zasto su to na bocicu napisali......

Zato jer je to teska kemija :mig:

nika35
06.05.2008., 13:46
I meni je žao trovati pesonju i svakih 20 ak dana metati ampulu (a u međuvremenu ga i malo špricnem sprejem F.), slažem se da je živi otrov ali nedavno mi je prijatelj (koji je veterinar) rekao da ga prije šetnji kad ga mislim vodit u šumu, na livade gdje bi bilo krpelja...namažem ili posprejam s obićnim Autanom, kaže da on to radi par godina jer isto tako, neželi prečesto stavljat ampule i jako je zadovoljan.
Probali smo i mi i jako sam zadovoljna.....eto, još jedan način u našoj borbi sa krpeljima.

Jackp0t
06.05.2008., 14:28
Evo ja sam danas kupio ovaj combo pa cemo vidjet kako djeluje:mig:

Het
06.05.2008., 14:31
koristimo plavi frontline..sta se tice buha..presuper je jer nam nikad nisu imali buhe..krpelj su par puta ulovili..ali posto je ne volim previse sve te preparate ja frontline stavim svaka 3 mjeseca..kod nas krpelj i nije toliki problem kao u hr bar ne ako pitas veta..nas vet tvrdi da kontinetalni krpelj je opasan po psa puno vise nego ovi nasi..koliko u tome ima istine neznam..ali kad mi je sin bio mali krpelj ga je obozavala..redovno smo ga morali pregledavat dva puta dnevno zajedno sa psima..a sta se tice zdravlja nikad mu nije bilo nista

boxer-kai
06.05.2008., 19:14
i mi koristimo svaki mjesec ampulu i nikad nismo nasli krpelja fala bogu,a i ako nadjete to ne znaci da fontline noje dobar nego krpelj se moze zakvaciti ali ako prenosi virus ne moze ga aktivirati i nakon 2 dana otpadne sa psa

Misery's Crown
06.05.2008., 19:19
i mi koristimo svaki mjesec ampulu i nikad nismo nasli krpelja fala bogu,a i ako nadjete to ne znaci da fontline noje dobar nego krpelj se moze zakvaciti ali ako prenosi virus ne moze ga aktivirati i nakon 2 dana otpadne sa psa

Odakle ti to da ne moze aktivirati virus koji nosi? Itekako moze, to dokazuju svi psi zarazeni piroplazmozom po cijelom Zagrebu na kojima se redovno koristi zastita.
Uostalom, krpelj i otpusta virus (odnosno babezije) kad se skida sam jer tada visak krvi koji nije iskoristio povrati natrag i tada s tom krvi u krvotok otpusti i babezije, a njegovo hranjenje moze trajati do 2 tjedna. Ako ga sredstvo ubije, ubit ce ga u roku od par sati, ne nakon par dana.

boxer-kai
06.05.2008., 19:29
pa to mi je struka pa znam o cem pricam.Frontline sadrzi fipronil koji djeluje na zivcani sustav hladnokrvnih zivotinja tocnije insekata i sprijecava njihovu funkciju tako i prijenos virusa.E sad druga je stvar sto ljudi ne stavljaju svaka 4 tjedna kako treba nego stave svakih mjesec i pol kada razina supstance padne i onda kukaju kako je pas dobio piroplazmozu.no ako ti stavis svaka 4 tjedna i ako pas unatoc tome dobije piroplazmozu onda smo svi glupi i nitko ne bi trebao stavljati ampulu koja nema funkciju

Misery's Crown
06.05.2008., 19:32
pa to mi je struka pa znam o cem pricam.Frontline sadrzi fipronil koji djeluje na zivcani sustav hladnokrvnih zivotinja tocnije insekata i sprijecava njihovu funkciju tako i prijenos virusa.E sad druga je stvar sto ljudi ne stavljaju svaka 4 tjedna kako treba nego stave svakih mjesec i pol kada razina supstance padne i onda kukaju kako je pas dobio piroplazmozu.no ako ti stavis svaka 4 tjedna i ako pas unatoc tome dobije piroplazmozu onda smo svi glupi i nitko ne bi trebao stavljati ampulu koja nema funkciju

Znaci svi psi zarazeni piroplazmozom dok su imali na sebi Frontline stavljan ispravno i redovno su slucajnost?
Nijedno sredstvo nije 100 % sigurno, sto bi trebalo biti jasno svima dosad.

Ms_Manners
07.05.2008., 11:36
mi stavljamo frontline već dugo, i to svaka tri i pol tjedna, tako su nam rekli, i zadovoljni smo, nije bilo problema, a stalno smo negdje u divljini.

frontline combo, ako sam dobro shvatila, ima tu prednost što su buhe u drugoj generaciji od njega sterilne ili kako se već zove pa sprječava da se dalje razmnožavaju.

ali ne znam, mi ga stavljamo uglavnom zbog krpelja, s buhama nismo ni imali iskustva.

doduše, nedavno su nam rekli da su se krpelji navikli na frontline, da prijeđemo na advantix, iako moram priznati da to baš i ne razumijem i nisam sigurna koliko tome vjerujem, tim više što je prijatelj baš s advantixom jako loše prolazio, uvijek krpelji, u običnoj gradskoj šetnji.

lilly53
07.05.2008., 14:27
pE sad druga je stvar sto ljudi ne stavljaju svaka 4 tjedna kako treba nego stave svakih mjesec i pol kada razina supstance padne i onda kukaju kako je pas dobio piroplazmozu.no ako ti stavis svaka 4 tjedna i ako pas unatoc tome dobije piroplazmozu onda smo svi glupi i nitko ne bi trebao stavljati ampulu koja nema funkciju

ja koliko sam videla na uptstvu pise na 3 meseca. mozda i gresim ali ne bih ja to stavljala jednom mesecno. mnogo hemije. ni sebi to ne bih stavljala.

i vise verujem sumskim krpeljima nego ovim sto se znaju naci u gradu.

u sumi nema bolesnih pasa a u gradu ima.

mozda mi je losa logika, ne znam?

fermina-daza
07.05.2008., 15:18
ja koliko sam videla na uptstvu pise na 3 meseca. mozda i gresim ali ne bih ja to stavljala jednom mesecno. mnogo hemije. ni sebi to ne bih stavljala.

i vise verujem sumskim krpeljima nego ovim sto se znaju naci u gradu.

u sumi nema bolesnih pasa a u gradu ima.

mozda mi je losa logika, ne znam?

Piše (a i provjereno na mojoj Luni):

3 mjeseca (sada već smanjeno na 2 mjeseca :confused:) efikasno za buhe.

Jedan mjesec (sada smanjeno na max. 4 tjedna) za krpelje.

Istina je da je to previše kemije, a o čemu niti mi ovdje previše ne raspravljamo, niti veterinari previše govore. Eto, ja stalno nešto pokušavam 'kemijati' s prirodnim preparatima, ali još ne mogu reći - to je to.

A što se tiče tvoje logike (po kojoj više vjeruješ šumskim negoli gradskim krpeljima :zubo:) ... dobra ti je ako ne živiš u Zagrebu. Naime, nekada su krpelji šetali samo po Medvjednici. Pa ih je tamo bilo i najviše zaraženih. U gradu ih nije bilo. A onda su polako krenuli... osvojili Maksimir... i došli i do mog 'frtalja'... emumiša... :(

Misery's Crown
07.05.2008., 22:13
doduše, nedavno su nam rekli da su se krpelji navikli na frontline, da prijeđemo na advantix, iako moram priznati da to baš i ne razumijem i nisam sigurna koliko tome vjerujem, tim više što je prijatelj baš s advantixom jako loše prolazio, uvijek krpelji, u običnoj gradskoj šetnji.

Imam dojam da ljudi to govore cim im se dogodi da se krpelj uhvati na njihovog ljubimca koji ima zastitu (naravno, cinjenicu da nijedno sredstvo ne stiti 100 % zanemare), tako da se ja ne obazirem na to. Ako netko jednog dana zbilja ode u malo dublje istrazivanje tematike i da neke dokaze za tu tvrdnju, tada mozemo raspravljati o smanjenoj ucinkovitosti sredstava za zastitu i zasto se dogodila. Ovako mi je to u stilu: Ono sredstvo protiv komaraca vise ne djeluje jer je mene jedan ugrizao dok sam ga koristila :kava:.

paluna
07.05.2008., 23:02
Mi koristimo za naše Yorkiće Combo Frontline, sad će biti već 2 mjeseca, no i hranimo ih Barfom od Animacanisa koji sadržava i nešto češnjaka tako da nekako pretpostavljam jedno i drugo daje za rezultat zaštitu od buha i krpelji (bar za sada - da ne ureknem :top: )

lilly53
08.05.2008., 10:22
Piše (a i provjereno na mojoj Luni):

3 mjeseca (sada već smanjeno na 2 mjeseca :confused:) efikasno za buhe.

Jedan mjesec (sada smanjeno na max. 4 tjedna) za krpelje.

Istina je da je to previše kemije, a o čemu niti mi ovdje previše ne raspravljamo, niti veterinari previše govore. Eto, ja stalno nešto pokušavam 'kemijati' s prirodnim preparatima, ali još ne mogu reći - to je to.

A što se tiče tvoje logike (po kojoj više vjeruješ šumskim negoli gradskim krpeljima :zubo:) ... dobra ti je ako ne živiš u Zagrebu. Naime, nekada su krpelji šetali samo po Medvjednici. Pa ih je tamo bilo i najviše zaraženih. U gradu ih nije bilo. A onda su polako krenuli... osvojili Maksimir... i došli i do mog 'frtalja'... emumiša... :(

ne znam, ja u prolece stavim frontline. Prosle godine sam kupila ne znam ni ja kakav frontline, ali posto je bila mlada stajala joj je i ogrlica. Posle samo ogrlica. Sad samo frontline combo kupljen u Hrvatskoj.

nema ogrlicu.

A sto se tice krpelja, zivim u Beogradu. Sta ja znam... meni nekako sve sto je "prirodno" deluje i zdravije nego "gradsko"

U svakom slucaju do sad nista pu pu pu da se ne ureknemo.

whippie
08.05.2008., 10:35
moja starija kuja 6 god nije imala niti jednog krpelja.s tim da nismo nista koristili protiv krpelja.kada sam joj stavila prvi put frontline,je dobila prvog krpelja?!nakon toga frontline combo-11 krpelja!!!:eek:
zarazila se piroplasmozom,ali fala bogu brzo smo skuzili!sada koristi advantix,i da pokucam,jos nismo nasli krpelja!sva ta sredstva protiv krpelja ne djeluju 100%!makar ih stavili svakih 3 tj.
ljudi,nema druge,nakon svake setnje OBAVEZNO pregledati peseke!
i nije istina da ih ima vise po sumama,nasipu...jer kada smo joj nasli 11 komada,nismo bili na nikakvom takvom mjestu,nego u vlastitom vrtu!!!!:horor:

školica
08.05.2008., 16:09
Pozdrav svim forumašicama i forumašima. Nova sam pa mi nemojte zamjeriti ako mi se potkrade neka pogreška.
Tražim savjet, mišljenje, što već...
Naime, svog labradora starog 4 godine zadnjih mjesec dana štitim od krpelja (barem se tako nadam) Frontline Combo ampulama i Kiltix ogrlicom. Do tada je bio samo na Frontlineu Combo, ali nakon što sam pronašla par krvopija dodala sam i Kiltix ogrlicu. Muči me to što sam s raznih strana čula različita mišljenja o kombiniranju tih preparata. Jedni tvrde da je to super, drugi da baš i nije jer se djelatne tvari međusobno "tuku"... Ima li netko nekakvih saznanja o tome? Hvala!

Misery's Crown
08.05.2008., 16:35
Pozdrav svim forumašicama i forumašima. Nova sam pa mi nemojte zamjeriti ako mi se potkrade neka pogreška.
Tražim savjet, mišljenje, što već...
Naime, svog labradora starog 4 godine zadnjih mjesec dana štitim od krpelja (barem se tako nadam) Frontline Combo ampulama i Kiltix ogrlicom. Do tada je bio samo na Frontlineu Combo, ali nakon što sam pronašla par krvopija dodala sam i Kiltix ogrlicu. Muči me to što sam s raznih strana čula različita mišljenja o kombiniranju tih preparata. Jedni tvrde da je to super, drugi da baš i nije jer se djelatne tvari međusobno "tuku"... Ima li netko nekakvih saznanja o tome? Hvala!

Kiltix i Frontline (ili Advantix) se ne smiju koristiti u isto vrijeme - sad, nikako da se sjetim da li zato sto se ponistavaju ili zato sto je previse kemije ili oboje :D, ali znam sigurno da se to ne preporucuje, mislim da cak i pise na uputstvima za ogrlicu (pogledaj ako imas detaljno, pa javi).
Dakle, koristi samo jedno i uz to, ako zelis, dodaj neku prirodniju zastitu, poput tableta cesnjaka ili geranijuma. I navikni se pregledavati psa svakodnevno jer nijedna zastita, niti kombinacija zastita, nije 100 % sigurna :).

liliput99
08.05.2008., 18:13
ja sam od ogrlice odustala. sto se tice frontline, nikad ga nije zastitio od krpelja, al zadnji put kad sam mu stavila frontline prije 10tak dana, povracao je par dana za redom. u biti se nisam ni zapitala koliko tu ima hemije, cim taj otrov kroz kozu ulazi u cijeli krvni sistem:eek:
postoji li neko prirodnije rjesenje?

školica
08.05.2008., 22:02
Kiltix i Frontline (ili Advantix) se ne smiju koristiti u isto vrijeme - sad, nikako da se sjetim da li zato sto se ponistavaju ili zato sto je previse kemije ili oboje :D, ali znam sigurno da se to ne preporucuje, mislim da cak i pise na uputstvima za ogrlicu (pogledaj ako imas detaljno, pa javi).
Dakle, koristi samo jedno i uz to, ako zelis, dodaj neku prirodniju zastitu, poput tableta cesnjaka ili geranijuma. I navikni se pregledavati psa svakodnevno jer nijedna zastita, niti kombinacija zastita, nije 100 % sigurna :).

1. Hvala na odgovoru i savjetu!
2. Nažalost, ambalažu i uputstva sam bacila, ipak je prošlo dosta vremena. A da budem iskrena, nisam ih pretjerano pažljivo niti pročitala jer mi je žena u veterinarskoj apoteci rekla da se Frontline i Kiltix smiju zajedno koristiti. Tek kasnije sam čula za suprotno mišljenje:confused: U potpunosti sam svjesna da 100% zaštita od krpeljske gamadi ne postoji i da ništa ne može zamijeniti dobro staro pregledavanje nakon svake šetnje pa se toga i držim. Ipak, bojim se piroplazmoze kao crnog vraga. Ben ju je jednom imao i poduzela bih sve da se ne ponovi.

Misery's Crown
08.05.2008., 22:15
1. Hvala na odgovoru i savjetu!
2. Nažalost, ambalažu i uputstva sam bacila, ipak je prošlo dosta vremena. A da budem iskrena, nisam ih pretjerano pažljivo niti pročitala jer mi je žena u veterinarskoj apoteci rekla da se Frontline i Kiltix smiju zajedno koristiti. Tek kasnije sam čula za suprotno mišljenje:confused: U potpunosti sam svjesna da 100% zaštita od krpeljske gamadi ne postoji i da ništa ne može zamijeniti dobro staro pregledavanje nakon svake šetnje pa se toga i držim. Ipak, bojim se piroplazmoze kao crnog vraga. Ben ju je jednom imao i poduzela bih sve da se ne ponovi.

I drugi put :D.
Meni se osobno Kiltix ne svida jer se ne preporucuje da djeca diraju psa, da spava u istom krevetu sa vlasnikom, neki kazu i da se dosta osjeti miris... jos je nesto bilo... uglavnom, zvuci mi kao najtezi otrov od ponudenih na trzistu :D.
:top:, samo tako nastavi, jako mi je zao da ti je psic vec imao piroplazmozu - nazalost, ne znam da li znas, ali piroplazmoza se moze vratiti sama od sebe (kod nekog veceg stresa, kod pada imuniteta, ako kuja okoti, itd...).

@liliput99: Hm, cudno mi je da je bas povracao od Frontline-a (ako je neki bas mali psic, mozda je doslo do predoziranja ako nisi pazila na doziranje ili je strasno osjetljiv, ali ako dosad nije reagirao na njega... :ne zna:).
Uglavnom, od prirodnijih rjesenja imas cesnjak i ulje geranijuma, a Frontline stavljaj (ili promijeni na Advantix) barem radi buha - tada ga mozes stavljati samo jednom u 3 mjeseca (toliko ovaj Combo drzi protiv buha, cini mi se, mislim da i Advantix isto).

Ms_Manners
09.05.2008., 09:26
Ovako mi je to u stilu: Ono sredstvo protiv komaraca vise ne djeluje jer je mene jedan ugrizao dok sam ga koristila.

ne jedan, nego ako me baš svaki put sasvim krvnički izgrizu, da, onda mijenjam sredstvo.

i stvarno bih voljela odgovor na ono da se krpelji na neko sredstvo mogu naviknuti. je li to itko čuo? stvarno ne kužim taj dio. netko tko se više razumije u te stvari...
znam da će svašta reći da prodaju neki proizvod, ali ipak...

Misery's Crown
09.05.2008., 12:37
ne jedan, nego ako me baš svaki put sasvim krvnički izgrizu, da, onda mijenjam sredstvo.

i stvarno bih voljela odgovor na ono da se krpelji na neko sredstvo mogu naviknuti. je li to itko čuo? stvarno ne kužim taj dio. netko tko se više razumije u te stvari...
znam da će svašta reći da prodaju neki proizvod, ali ipak...

Problem je sto nitko nikad nije izvrsio neko istrazivanje na tu temu, bar ja nigdje nisam nasla tako nesto, pa mozemo samo nagadati da li su se krpelji mogli tako brzo naviknuti na sredstva :ne zna:.
Ja znam da cu ga nastaviti koristiti, ako zbog niceg, onda zbog buha na koje izgleda stvarno djeluje u 99 % slucajeva - a za krpelje sam se navikla da kao najvecu zastitu racunam redovno pregledavanje.

liliput99
10.05.2008., 15:22
I drugi put :D.
Meni se osobno Kiltix ne svida jer se ne preporucuje da djeca diraju psa, da spava u istom krevetu sa vlasnikom, neki kazu i da se dosta osjeti miris... jos je nesto bilo... uglavnom, zvuci mi kao najtezi otrov od ponudenih na trzistu :D.
:top:, samo tako nastavi, jako mi je zao da ti je psic vec imao piroplazmozu - nazalost, ne znam da li znas, ali piroplazmoza se moze vratiti sama od sebe (kod nekog veceg stresa, kod pada imuniteta, ako kuja okoti, itd...).

@liliput99: Hm, cudno mi je da je bas povracao od Frontline-a (ako je neki bas mali psic, mozda je doslo do predoziranja ako nisi pazila na doziranje ili je strasno osjetljiv, ali ako dosad nije reagirao na njega... :ne zna:).
Uglavnom, od prirodnijih rjesenja imas cesnjak i ulje geranijuma, a Frontline stavljaj (ili promijeni na Advantix) barem radi buha - tada ga mozes stavljati samo jednom u 3 mjeseca (toliko ovaj Combo drzi protiv buha, cini mi se, mislim da i Advantix isto).

tenks:top:
dala sam mu onaj za male pse . do 10kg. inace nikad do sada nije tako reagirao.
ostaje onda frontline jednom u par mjeseci i redovni pregled. nema nam druge:kava:

Het
10.05.2008., 19:19
Ja znam da cu ga nastaviti koristiti, ako zbog niceg, onda zbog buha na koje izgleda stvarno djeluje u 99 % slucajeva - a za krpelje sam se navikla da kao najvecu zastitu racunam redovno pregledavanje.

upravo moja filozofija..jer na buha definitivno djeluje a krpelj rijesavam pregledavanjem..ako i kad ih nadjemo (hvala bogu rijetko) rijesimo problem i zivot ide dalje

Misery's Crown
10.05.2008., 23:37
tenks:top:
dala sam mu onaj za male pse . do 10kg. inace nikad do sada nije tako reagirao.
ostaje onda frontline jednom u par mjeseci i redovni pregled. nema nam druge:kava:

:)... Onda zbilja ne vjerujem da je od Frontline-a :ne zna:.
Mozes cesnjak poceti koristiti slobodno (tablete) - imaju par zdravih stvari za psa, tako da sigurno nece skoditi, a moze pomoci ;).

@Het: :top: - ti si u Irskoj, ako sam dobro shvatila? Da li su tamo krpelji opasni (prenose li neku tezu bolestinu)?

Vespers
11.05.2008., 08:43
Od kad je naš westač bio beba stavljamo Frontline Combo, ali bez obzira, povadila sam mu već 2 krpelja "pod ampulom".
Prije 3 dana nije bilo za kupit Comba, pa smo uzeli običnu plavu i aplicirali.
Sinoć se vrati s mamom iz šetnje, kad ono, jedan na šapi gmiže, malo malo, pas se češe po vratu, jedan na vratu gmiže. Nisu se uspjeli zakačit, samo su tražili pogodno mjesto.

Jutros ga mazim i skužimo jednog na leđima (među onom silnom oštrom dlakom) isto nije bio zakačen.

I četvrti mrtav na dlaci na glavi, pretpostavljam da ga je ubo al se otrovo i krepao.

Ne bojim se piroplazmoze, kod nas u Istri nema puno, no svejedno pazim ga stalno.

Muka mi je više od tih krpelja i ampula i sve.

Da nismo stavili Frontline prije 3 dana sad bi 4 komada sisalo na psu.

Het
11.05.2008., 09:55
@Het: :top: - ti si u Irskoj, ako sam dobro shvatila? Da li su tamo krpelji opasni (prenose li neku tezu bolestinu)?

veterinari ovdje ne brinu toliko o krpelji..cak nam je jedan rekao da su ovi 'nasi ' i europski dve razlicite vrste sta se tice prenosenja bolesti..navodno su kontinentalni cak opasni i po ljude (koliko istine u tome neznam)..ali eto u sve ove godine i vise krpelja sta na psima sta na sinu(obozavaju ga nazalost)..nikad nikakva bolest ni psima ni malome...jednostavno ih odstranimo i zivot ide dalje
cak smo i doktora pitali u vezi krpelja zbog malog..pa nam je rekao da samo odstranimo krpelj i posprejamo ranicu sa dezinfenktantom bilo koje vrste i to je to..netko nam je preporucio da kad nadjemo krpelj na psu..malo ga zalijemo octom i da ce popustit odmah..iskreno bila sam malo cinicna oko toga..ali do sad pali..izgleda da ih to 'gusi' ili sta vec..ali kao da popuste pa ih lakse izvuces

Misery's Crown
11.05.2008., 16:28
veterinari ovdje ne brinu toliko o krpelji..cak nam je jedan rekao da su ovi 'nasi ' i europski dve razlicite vrste sta se tice prenosenja bolesti..navodno su kontinentalni cak opasni i po ljude (koliko istine u tome neznam)..ali eto u sve ove godine i vise krpelja sta na psima sta na sinu(obozavaju ga nazalost)..nikad nikakva bolest ni psima ni malome...jednostavno ih odstranimo i zivot ide dalje
cak smo i doktora pitali u vezi krpelja zbog malog..pa nam je rekao da samo odstranimo krpelj i posprejamo ranicu sa dezinfenktantom bilo koje vrste i to je to..netko nam je preporucio da kad nadjemo krpelj na psu..malo ga zalijemo octom i da ce popustit odmah..iskreno bila sam malo cinicna oko toga..ali do sad pali..izgleda da ih to 'gusi' ili sta vec..ali kao da popuste pa ih lakse izvuces

Da, neki krpelji su jako opasni i za ljude :(.
Uh, ne znam kako tamo (posto ne prenose neku bolestinu), ali ovdje se nikako ne preporuca omamljivanje krpelja prije vadenja bilo kojim sredstvom jer tada "shvati" da je u opasnosti i tako omamljen povrati dio krvi koju je isisao, a s njom i babezije. Tako da je ovdje najbolje samo pincetom lagano ga okretati i izvaditi.

Het
11.05.2008., 16:42
Da, neki krpelji su jako opasni i za ljude :(.
Uh, ne znam kako tamo (posto ne prenose neku bolestinu), ali ovdje se nikako ne preporuca omamljivanje krpelja prije vadenja bilo kojim sredstvom jer tada "shvati" da je u opasnosti i tako omamljen povrati dio krvi koju je isisao, a s njom i babezije. Tako da je ovdje najbolje samo pincetom lagano ga okretati i izvaditi.

stvar je sta se ocat(vinegar) smatra dezinfektantom..zbog toga utapanje time..da udje u ranicu cim izvuces krpelj

Misery's Crown
11.05.2008., 16:55
stvar je sta se ocat(vinegar) smatra dezinfektantom..zbog toga utapanje time..da udje u ranicu cim izvuces krpelj

Za ocat nisam cula do sad da netko koristi, cula sam za alkohol iz istog razloga - ali se svejedno ne preporuca, barem ovdje gdje prenose neku zarazu :ne zna:.

Het
11.05.2008., 17:41
Za ocat nisam cula do sad da netko koristi, cula sam za alkohol iz istog razloga - ali se svejedno ne preporuca, barem ovdje gdje prenose neku zarazu :ne zna:.

stvarno nebi znala..savjeta kao u prici a malo koji pali
znam da su nam jednom prilikom rekli da bi krpelj prenjela ista mora bit najmanje 24 h prikacena..ali stvarno samo prenosim 'cula-kazala' jer neznam toliko o krpeljima..ovdje se na njih nitko bas ne obazire..ako ih nadju iscupaju i to je to :ne zna:

Misery's Crown
11.05.2008., 17:52
stvarno nebi znala..savjeta kao u prici a malo koji pali
znam da su nam jednom prilikom rekli da bi krpelj prenjela ista mora bit najmanje 24 h prikacena..ali stvarno samo prenosim 'cula-kazala' jer neznam toliko o krpeljima..ovdje se na njih nitko bas ne obazire..ako ih nadju iscupaju i to je to :ne zna:

A to da, cesto i u drugim slucajevima - pa ja nekako sve dostupno procitam, ispitam nekog tko je strucniji u tome i izvedem svoj zakljucak :rofl: - sto se tice ovog slucaja, ima mi smisla da se nista ne bi trebalo stavljati radi toga sto krpelj povrati sadrzaj natrag u psa ako ga se omami, a mislim da ni alkohol ni ocat ne mogu dezinficirati sve, pa opasnost od zaraze na taj nacin postoji. Zato ja samo sa pincetom vadim.
A to da mora da bude prikacen duze je istina - jer krpelj u biti prenese zarazu tek kad se skida sam sa psa, odnosno najede (i ako ga se omamljuje nekim sredstvom dok ga se skida ili ga se skida na krivi nacin).
Bar ja jos nisam cula za slucaj da je krpelj prenio zarazu ako ga se skinulo isti dan i dok jos nije bio napuhan/najeden :ne zna:.
U svakom slucaju, sretna si sto tamo nema razloga za strah od te gamadi :). Ja sam evo svojoj nekidan nasla jednog, malenog skroz i odmah sam ga skinula, ali isto sam u strahu i pratim je pozorno :kava:.

Het
11.05.2008., 19:31
a kakvi su simptomi ..ako je pas dobio sta od krpelji?
cisto me zanima da znam ...onako informativno

Misery's Crown
11.05.2008., 19:47
a kakvi su simptomi ..ako je pas dobio sta od krpelji?
cisto me zanima da znam ...onako informativno

Za piroplazmozu se simptomi najcesce pokazu nekih 5-7 dana nakon ugriza... bezvoljnost, odbijanje hrane, u kasnijoj fazi i krv u mokraci.

Veterinari ovdje to s lakocom dijagnosticiraju jer je cesto - i lako se utvrdi s vadenjem krvi (nesto s bilirubinom, ako se dobro sjecam) :).

Het
11.05.2008., 19:53
Za piroplazmozu se simptomi najcesce pokazu nekih 5-7 dana nakon ugriza... bezvoljnost, odbijanje hrane, u kasnijoj fazi i krv u mokraci.

Veterinari ovdje to s lakocom dijagnosticiraju jer je cesto - i lako se utvrdi s vadenjem krvi (nesto s bilirubinom, ako se dobro sjecam) :).

jel ta piroplazmoza fatalna za pse..ako se ne izljeci (udavih te pitanjima hehe)

Misery's Crown
11.05.2008., 19:57
jel ta piroplazmoza fatalna za pse..ako se ne izljeci (udavih te pitanjima hehe)

Ma samo pitaj :D, i ja sam "udavila" tako mnoge :rofl: - da, nazalost je fatalna ako se ne lijeci, cak i ako se prekasno skuzi izgledi vecinom nisu dobri.
Grozno kod te bolesti je i sto se moze aktivirati kasnije opet sama od sebe ako pas dozivi neki stres ili pad imuniteta :(.

Het
11.05.2008., 20:01
Ma samo pitaj :D, i ja sam "udavila" tako mnoge :rofl: - da, nazalost je fatalna ako se ne lijeci, cak i ako se prekasno skuzi izgledi vecinom nisu dobri.
Grozno kod te bolesti je i sto se moze aktivirati kasnije opet sama od sebe ako pas dozivi neki stres ili pad imuniteta :(.

hehe
pa malo me brine..mozda sad panicarim bezveze ali labrador se vec dva dana igra sa hranom ono jede-ne jede..a inace je prozdrljiva..muz tvrdi da od vrucine nema apetit (stvarno je toplo za irski pojam)..a i samo se izlezava..krpelj me nije nikad brinula jer sam tako naucila od ostalih oko sebe..cak ni vet nije nesto opsjednut sa time previse

Misery's Crown
11.05.2008., 20:06
hehe
pa malo me brine..mozda sad panicarim bezveze ali labrador se vec dva dana igra sa hranom ono jede-ne jede..a inace je prozdrljiva..muz tvrdi da od vrucine nema apetit (stvarno je toplo za irski pojam)..a i samo se izlezava..krpelj me nije nikad brinula jer sam tako naucila od ostalih oko sebe..cak ni vet nije nesto opsjednut sa time previse

Pa sto nisi rekla da su tamo bezopasni krpelji :ne zna:?
Ako ima piroplazmoze tamo (ili neke druge opasne bolesti koju prenose), ne vjerujem da ne bi znala za to.
To i je vjerojatno od vrucine, a i psi znaju imati razdoblja kad jednostavno jedu ili piju manje :).

slonova noga
11.05.2008., 20:07

Da se ubacim, fatalna je i po tome što oštećuje srce, bubrege i jetru, i što se psu nakon preboljene piroplazmoze ne preporučuju pojačane tjelesne aktivnosti.

Het
11.05.2008., 20:13
Pa sto nisi rekla da su tamo bezopasni krpelji :ne zna:?
Ako ima piroplazmoze tamo (ili neke druge opasne bolesti koju prenose), ne vjerujem da ne bi znala za to.
To i je vjerojatno od vrucine, a i psi znaju imati razdoblja kad jednostavno jedu ili piju manje :).

vjerojatno je od vrucine..samo ja odmah dobijem napadaj panike ..previse su mi vazni..kad je bila mala imala je nekih problema..naplakala sam se oko nje kao da je moje rodjeno djete..i muz kaze da se prema njoj nosim drugacije..vise zastitnicki ..sta ja znam

Misery's Crown
11.05.2008., 20:23
Da se ubacim, fatalna je i po tome što oštećuje srce, bubrege i jetru, i što se psu nakon preboljene piroplazmoze ne preporučuju pojačane tjelesne aktivnosti.

Da :(, ne samo bolest, vec i cjepiva koja pomazu u suzbijanju su opasna, ma uzas.

@Het: Znam kako je - i ja sam panicar, svoju cu sad danima pozorno pratiti.
A skacem isto na svaku sitnicu - ali bolje mi i tako nego da neke stvari skuzim kad je vec kasno :top:.

Het
11.05.2008., 20:49
Da :(, ne samo bolest, vec i cjepiva koja pomazu u suzbijanju su opasna, ma uzas.

@Het: Znam kako je - i ja sam panicar, svoju cu sad danima pozorno pratiti.
A skacem isto na svaku sitnicu - ali bolje mi i tako nego da neke stvari skuzim kad je vec kasno :top:.

s labradorom smo prosli stvarno svasta a tek joj je 6 mjeseci..mislim da ako bi joj se sta desilo da bi ja dobila slom zivaca
skoro smo ju izgubili kad je imala 9-10 tjedana..znam da ju na racun toga malo vise pazim..ali si nemogu pomoc..a koliko sam stigla citat od vas u hr..ta krpelj vam stvarno stvara glavobolje u najmanjem slucaju

Misery's Crown
12.05.2008., 16:58
s labradorom smo prosli stvarno svasta a tek joj je 6 mjeseci..mislim da ako bi joj se sta desilo da bi ja dobila slom zivaca
skoro smo ju izgubili kad je imala 9-10 tjedana..znam da ju na racun toga malo vise pazim..ali si nemogu pomoc..a koliko sam stigla citat od vas u hr..ta krpelj vam stvarno stvara glavobolje u najmanjem slucaju

A i moja je prosla svega (udomila sam ju), pa je isto ekstra pazim i mazim :cerek:.
I ne trebas si pomagati, u ovom slucaju vrijedi da od viska glava ne boli ;).
Da glavobolje, vidis da se ljudi boje izaci vani sa psom :rofl:, opsadno stanje vlada.

Het
12.05.2008., 17:17
A i moja je prosla svega (udomila sam ju), pa je isto ekstra pazim i mazim :cerek:.
I ne trebas si pomagati, u ovom slucaju vrijedi da od viska glava ne boli ;).
Da glavobolje, vidis da se ljudi boje izaci vani sa psom :rofl:, opsadno stanje vlada.

hehe meni je to opce poznato..cim nas vide sa NJO obilaze nas u sirokom luku pa sa velike razdaljine djele 'komplimente'..ohrabre se onda

Misery's Crown
12.05.2008., 17:21
hehe meni je to opce poznato..cim nas vide sa NJO obilaze nas u sirokom luku pa sa velike razdaljine djele 'komplimente'..ohrabre se onda

Ja sam mislila radi krpelja u ovom slucaju :D... odosmo sad u debeli offtopic, ali takvih situacija kao tvoja isto ima koliko ti srce pozeli, mislila sam da su bar vani kulturniji sto se tice toga - my mistake :kava:.

Het
12.05.2008., 17:25
Ja sam mislila radi krpelja u ovom slucaju :D... odosmo sad u debeli offtopic, ali takvih situacija kao tvoja isto ima koliko ti srce pozeli, mislila sam da su bar vani kulturniji sto se tice toga - my mistake :kava:.

hehe sorry..ja u svom filmu
a cuj..ovdje ima krpelji jako puno..ali kao sta sam rekla nitko se ne obazire ili panicari..kao da je muha..meni je to malo smjesno jer kad citam ovdje i gledam oko sebe ko dva svijeta..ali kuzim da ima razlika sta se tice vrste..nekako mi se i ideja da odvucemo pse sa sobom jedno ljeto u hr vise ne mili toliko

Misery's Crown
12.05.2008., 17:28
hehe sorry..ja u svom filmu
a cuj..ovdje ima krpelji jako puno..ali kao sta sam rekla nitko se ne obazire ili panicari..kao da je muha..meni je to malo smjesno jer kad citam ovdje i gledam oko sebe ko dva svijeta..ali kuzim da ima razlika sta se tice vrste..nekako mi se i ideja da odvucemo pse sa sobom jednu ljeto u hr vise ne mili toliko

Blago vama :D... Ma odvedi ih u Dalmaciju, tamo samo papataca ima (mislim, ima i krpelja, ali nisu zarazeni piroplazmozom), stavis Advantix onda i mirna si ;).

Lignjun
21.02.2009., 20:01
Da li taj Frontline combo može štetit mačkama? Kako nije bilo ogrlice u dućanu, kupio sam taj Combo za vanjskog mačka starog 5-6 godina i posipao mu to iza vrata. Nakon par dana mačak mi izgleda kao da je od nečega obolio, ništa ne jede (dam mu samo malo mlijeka da pije), samo leži ispred praga i spava, jako je loše volje. Tako već 3-4 dana.
Da li može ta tekućina biti uzrok tome?

dunja_2
29.03.2009., 10:09
Imamo dva mačka koji su jako vezani za nas, svoje ljude, sterilizirani, većinu dana provode u kući, svaku noć obavezno, ali povremeno izlaze van i nuždu obavljaju vani (naučili se tražiti mijaukanjem ili grebuckanjem po vratima). Ogromne su maze i traže pažnju, razgovor i maženje bar dva puta dnevno.

Problem se pojavio prije desetak dana, dolaskom toplijeg vremena. Krpelji napadaju svim silama! Dlakavcima smo stavili Frontline ampulu + sprej (posprejali tako da su bili gotovo mokri, po naputku veterinara), ali ne pomaže. Redovito se vraćaju sa dvorišne piš-pauze kao nositelji 2, 3, 4 krpelja - neki već zakvačeni, neki još hodajući po krznu. Problem je što doma imamo i novorođenče s kojim sam često na kauču jer ga tamo dojim, a dlakavci nakon šetnje po vrtu vole skočiti na kauč i zadrijemati. Na svjetloj podlozi kauča vidim kada krpelji opadnu sa mačje dlake i šetaju!!! :flop: Strava. Živimo u podnožju Medvednice, blizu sljemenskog tunela (napominjem jer je ovo područje navodno poznato po 'zaraženim' krpeljima). Nekad nađem na parketu šetajućeg krpelja koji se nije uspio zakvačiti za dlakavce, ali je očito donešen na krznu i u blizini posudica sa hranom. Pitam se koliko ih još NE nađem?!? Prošlu noć su dlakavci radi ove situacije prespavali vani (imaju košaru) na terasi i kad sam ih ujutro pustila unutra na doručak (misleći da nisu puno bauljali po travi i vrtu, da su bili pretežno u košari), opet sam skinula tri nezakvačena komada!!!

Pitala sam veterinara ima li neko jače sredstvo, jer su krpelji očito razvili rezistenciju na Frontline, ali rekao je da za pse ima, ali za mace nema.

Strašno mi je da dlakavcima zabranimo ulazak u kuću, jer su zaista navikli unutra jesti/spavati/maziti se/spavati čak i na krevetu (iskreno, vani ih pomalo i plaše mački-štemeri), ali uz ovakvu situaciju ne vidim drugog izlaza. Bojim se za bebu.

Zna li netko možda za neko jače sredstvo za mace protiv krpelja, pa makar i u Sloveniji, Austriji...?

Smartie
29.03.2009., 10:24
A ono... govnari su postali otporni na sve i sva... jedino da držiš mace u kući i ne puštaš ih da lunjaju okolo. Ako ih ostaviš vani, pokupit će još neku boleštinu od te gamadi, unutra su sigurne a ne mogu ništa unjeti na svojoj dlaci. Pošpricaj si kutove i rubove sobe, kauča i sl. sa Biokilom, neotrovan je za toplokrvne životinje.

moses
29.03.2009., 11:07
A ono... govnari su postali otporni na sve i sva... jedino da držiš mace u kući i ne puštaš ih da lunjaju okolo. Ako ih ostaviš vani, pokupit će još neku boleštinu od te gamadi, unutra su sigurne a ne mogu ništa unjeti na svojoj dlaci. Pošpricaj si kutove i rubove sobe, kauča i sl. sa Biokilom, neotrovan je za toplokrvne životinje.

Pripazi da mačke ne dođu u dodir ili poližu Biokill, jer sadrži permetrin koji je za mace toksičan!

Govorim iz vlastitog lošeg iskustva.