PDA

View Full Version : Stambeno naselje Novi Jelkovec

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43

_Mehic_
07.05.2010., 17:19
Šifra stana ti je vjerojatno 3k-2,5s-02, To znači 3 kat, 2,5 soban stan.
Ti si sigurno u B bloku :-)

Da, B blok :) I nema sta drugo bit neg to, jos sam joj na kraju dao i urudzbeni broj. Ja sam potpisao 31.3, i zena mi jucer kaze da ce mi javiti danas u vezi tog problema i nista. Sluzba za korisnike im je katastrofa. Al citajuci ovo jos najmanje mjesec i po dana cu cekat.

buza44
07.05.2010., 18:53
Danas su me zvali iz poglavarstva navodno neki papir nije mi dobar i rekli su mi da donesem novi.Nemrem vjerovat da su vec poceli obradivat natjecaj

vatrenaa
07.05.2010., 20:07
alo društvance..
kad sam ja bila predavat zahtjev za najma stana bio sa mnom još jedan čovječuljak. nigdje gužve ili čekanja u redovima kao prošle godine.. dal se to meni čini ili se baš nije prijavilo puno ljudi?:confused:

buza44
07.05.2010., 20:16
alo društvance..
kad sam ja bila predavat zahtjev za najma stana bio sa mnom još jedan čovječuljak. nigdje gužve ili čekanja u redovima kao prošle godine.. dal se to meni čini ili se baš nije prijavilo puno ljudi?:confused:

Nije se prijavilo ljudi koliko ima stanova.Dakle manje od 300

vatrenaa
07.05.2010., 20:28
pitala sam službenika kad sam predavala zahtjev kad možemo očekivati konačnu listu,hoće li biti malo brže nego prošle godine. ma kakvi,kaže on krajem 9.mj.,ništa prije..

buza44
07.05.2010., 20:43
pitala sam službenika kad sam predavala zahtjev kad možemo očekivati konačnu listu,hoće li biti malo brže nego prošle godine. ma kakvi,kaže on krajem 9.mj.,ništa prije..

Valjda su ocekivali vecu guzvu ali eto vidim da su vec poceli rijesavat te papire

spring7
08.05.2010., 07:22
Je, u svim blokovima, osim u B bloku :D Tamo su trebali posebne šifrarnike

Znam nekog iz B bloka kome sam ja čitala šifru sa ulaznih vrata dok je BTnetova predstavnica zapisivala.I čitala jesam zgrada,ulaz,stan :ne zna:

spring7
08.05.2010., 07:24

Jeste zaboravili da će sada GO?:rofl: oni imaju pripreme za godišnji( kada ništa ne rade) godišnji pa privikavanje poslije godišnjeg :mig:

little girl
09.05.2010., 13:47
Kad sam ja predavala zahtjev nije bilo ama bas nikoga u urudzbenom u N.Zagrebu :ne zna:

A to mi je super informacija da nema ni 300 prijava, ako je istinita :mig:

passat96
09.05.2010., 14:13
Kad sam ja predavala zahtjev nije bilo ama bas nikoga u urudzbenom u N.Zagrebu :ne zna:

A to mi je super informacija da nema ni 300 prijava, ako je istinita :mig:

ne znam zašto uopće rade natječaj za stanove kad je interesenata manje nego ponuđenih stanova? razumijem još za prvi natječaj kad je teško bilo ocijeniti kolika će biti potražnja, ali sad je to trebalo ostaviti otvorenim do popunjenja. isto kao i kad kupuješ stan "ako si sposoban platiti kupi stan", tako bi i sa najmom trebalo biti "ako možeš platiti najam unajmi ga" po principu "dođi, vidi, unajmi". što koga briga koliko je osoba u stanu ako uredno plaćaju što treba?

oldschool.girl
10.05.2010., 21:03
danas sam(napokon) dobila uplatnice od holdinga i hepa. e,od holdinga je iznos za jednu stanarinu, a sad je već 5.mjesec a tu smo od 2.og, znači 3. i 4.mj smo tu,a ja sam dobila praktički upl za jedan mj. jel ja to neš ne kužim il su se oni zajebali,,ili će mi to slj mj naplatit..ili wtf is going on??

Teressa
11.05.2010., 07:22
U petak dobila OPOMENU od plinare. Na iznos "boli glava". Na plinomjeru ni sada nije tolika potrošnja. Nazovem ja njih i pitam zašto su poslali opomenu kad nisu poslali račun. Dam tipu šifru kupca, a on meni kaže "gospođo, to je plaćeno." Pitam ja kako plaćeno, niti sam platila račun koji niste poslali, niti sam platila opomenu koju jeste polali. A on meni: "Ma znate, to je bio dug grada, mi smo u međuvremenu proveli podatke u sistemu, pa je opomena otišla na Vaše ime, ali znate... oni su to platili 20.4.-tog." Kako 20.4.-og, ako ste na opomeni naveli da se radi o dugovanju na dan 28.4., pitam ja. - "Pa znate, ......... blablabla"

Eto, dragi moji, ako dobijete nekakvu nebuloznu opomenu znate što vam je činiti..

spring7
11.05.2010., 08:11
U petak dobila OPOMENU od plinare. Na iznos "boli glava". Na plinomjeru ni sada nije tolika potrošnja. Nazovem ja njih i pitam zašto su poslali opomenu kad nisu poslali račun. Dam tipu šifru kupca, a on meni kaže "gospođo, to je plaćeno." Pitam ja kako plaćeno, niti sam platila račun koji niste poslali, niti sam platila opomenu koju jeste polali. A on meni: "Ma znate, to je bio dug grada, mi smo u međuvremenu proveli podatke u sistemu, pa je opomena otišla na Vaše ime, ali znate... oni su to platili 20.4.-tog." Kako 20.4.-og, ako ste na opomeni naveli da se radi o dugovanju na dan 28.4., pitam ja. - "Pa znate, ......... blablabla"

Eto, dragi moji, ako dobijete nekakvu nebuloznu opomenu znate što vam je činiti..

uf čula sam za to ali sam zaboravila napisati:rofl: isto vam se može desiti i sa strujom i vodom jer su stanove koristili zaštitari ili radnici.

seksi-bogat
11.05.2010., 08:24
dobila OPOMENU od plinare. Na iznos "boli glava". Na plinomjeru ni sada nije tolika potrošnja.

meni to više izgleda kao "ako prođe, prođe...", jedina prava potrošnja plina je bila dvotjedno testiranje plinskog grijanja na maksimumu, prije uporabne dozvole.

Teressa
11.05.2010., 08:40
meni to više izgleda kao "ako prođe, prođe...", jedina prava potrošnja plina je bila dvotjedno testiranje plinskog grijanja na maksimumu, prije uporabne dozvole.

Ček, misliš da su u dva tjedna potrošili 587 kubika plina?? Jer, toliko mi piše u zapisniku o primopredaji.

A što se tiče "ako prođe, prođe" - točno tako to i meni izgleda. Mada, svojedobno su mi u GP rekli da uopće nismo dužni plaćati akontacije ni one njihove kvaziobračune po principu "izdane rate - uplaćeno = dug", već samo stvarne obračune po očitanju. E sad... to što su tada bili fer mi se sudara sa ovim app. :ne zna:

oldschool.girl
11.05.2010., 10:16
joj ljudovi, pa živimo u hrvatskoj, ova priča je odraz toga da jako malo ljudi u hrv radi svoj posao kako spada. sve je šlampavo i aljkavo,a pola toga se još radi po starom sistemu. kada u hrv bude dovoljno pismenih ljudi,u informatičkom i svakom drugom smislu,onda ćemo možda bolje surađivat,a dok je sve protkano korupcijom i neznanjem,dotle će nam raditi što god žele.
tolko pametnih ljudi, ali đabe to kad su smradovi na pozicijama...
:bonk:

Lambada
11.05.2010., 13:25
danas sam(napokon) dobila uplatnice od holdinga i hepa. e,od holdinga je iznos za jednu stanarinu, a sad je već 5.mjesec a tu smo od 2.og, znači 3. i 4.mj smo tu,a ja sam dobila praktički upl za jedan mj. jel ja to neš ne kužim il su se oni zajebali,,ili će mi to slj mj naplatit..ili wtf is going on??
Tako sam i ja dobila uplatnicu neki dan pise najamnina za 4mj, a di je 3mj? Kad sam zvala u savsku onda mi rekli bude doslo cekajte?!

ivoz
13.05.2010., 10:08
Dobili smo sinoć čestitku od HEP-a s ratama za struju.

Nije puno nekih 150 kn ali ono kaj je najbolje je to da prva rata ima dospjeće 26.04. a račun smo dobili 12.05. :lol::lol:

Teressa
13.05.2010., 11:34
Dobili smo sinoć čestitku od HEP-a s ratama za struju.

Nije puno nekih 150 kn ali ono kaj je najbolje je to da prva rata ima dospjeće 26.04. a račun smo dobili 12.05. :lol::lol:

:confused: A na temelju čega su procijenili ratu??? Jer, kad njih pitaš onda ti kažu da rate procjenju na temelju prosječne potrošnje evidentirane brojilom u posljednje dvije godine, godinu ili 6 mjeseci.

ivoz
13.05.2010., 12:32
Taj dio još nisam ni provjeravao...al nije mi pretjerano ni bitan jer namjeravam plaćat po potrošnji ne po njihovim procjenama.

Teressa
13.05.2010., 13:22
Taj dio još nisam ni provjeravao...al nije mi pretjerano ni bitan jer namjeravam plaćat po potrošnji ne po njihovim procjenama.

Da dobro, ali znaš da će ti slati opomene i prijetiti se isključenjima, pa čak i isključiti.
Najžalosnije je što oni zapravo imaju na temelju čega procijeniti ratu. Ne zaboravimo na činjenicu da se struja u svim stanovima trošila i prije nego li smo preuzeli stanove. Dakle, forma im je zadovoljena.

ivoz
13.05.2010., 14:30
Imamo na zapisniku o primopredaji stanje brojila kod preuzimanja stana. Sva plaćanja radiš od tog stanja. a oni mogu slat koliko god žele opomena i ne mogu ama baš nikaj ako ti platiš struju po potrošnji a ne po njihovoj procjeni stanja.

Ista stvar kao i plin. Moš platit po procjeni ili plaćat po stvarnoj potrošnji. I svi skupa se ukoliko imaš podmireno dugovanje po stvarnoj potrošnji mogu ić žalit društvu za zaštitu životinja.

oldschool.girl
13.05.2010., 18:38
:confused: A na temelju čega su procijenili ratu??? Jer, kad njih pitaš onda ti kažu da rate procjenju na temelju prosječne potrošnje evidentirane brojilom u posljednje dvije godine, godinu ili 6 mjeseci.

ma oni imaju neku prosječan iznos od kojeg počinju pa ga stave na uplatnicu po defaultu u ovim slučajevima kad je zgrada nova. u prošlom podstanarstvu živili smo također u zgradi koja je tek bila izgrađena,bilo je u svezi vode, prvo su u nejednakim vremenskim razdobljima dolazile procjenjene rate,tipa po tome koliko je članova u kućanstvu,ili slično,imaju oni neka svoja mjerila objašnjavala mi jednom žena u vodoprivredi kad sam išla platit zadnje račune kad smo iseljavali iz tog stana. tak je onda pretpostavljam i sa strujom,i sa svim ostalim,osim s plinom ,...tamo nam isto nisu slali račune jer je mala potrošnja = nova zgrada. zato sam ja u početku otišla u plinaru i sama zatražila akontacijske rate(kažeš koliko želiš plaćatti mj i toliki ti račun dolazi) tak da je to ok. morat ću vjerojanto učinit to i ovaj put.kd nađem vremena :ne zna: :)
i mi smo isto od hepa dobili upl od nekih 156 kn čini mi se. i svejedno mi je dal bum plaćala po upl il poobračunu kad će sve to doć na svoje kad za 6 mj bude očitanje i polugodišnji,godišnji il kakav već obračun... tako nam je u tom prošlom stanu izašla poslije slijedećeg obračuna rata od 60 smiješnih kuna...tak da...sve to ima svoje...

mene jedino uzmemiravaju te upl sa stanarinom, da smo dobili upl za 4mj a neznam šta je sa 3-mj.,,bude to dolazilo il nam računaju svima od travnja podstanarstvo...ah ko lud ko blesav:p:confused:

:)

drnda42
14.05.2010., 12:19
pozdraf društvu iz novojelkovačkog kutića!
jedno načelno pitanjce za promjenu: postoji li kakav propis kojim se zabranjuje postavljanje vanjske tv (uhf ili satelitske) antene? (bar privremeno koju godinu dok se btnet ne smiluje!) :nono:
isto pitanje i za postavljanje klima-uređaja!
fala!

ivoz
14.05.2010., 12:38
Zar nema na svakoj zgradi zajednička vanjska antena i provedeni kablovi po stanu? :ne zna:

big.mmamma
14.05.2010., 12:39
jedno načelno pitanjce za promjenu: postoji li kakav propis kojim se zabranjuje postavljanje vanjske tv (uhf ili satelitske) antene? (bar privremeno koju godinu dok se btnet ne smiluje!) :nono:
fala!

zabranjeno je postavljati išta na fasadu ..... sad, na uličnoj strani ne bi ništa smjelo biti (antene, vanjske jedinice klima, veš i sl.) a onda nam ostaju balkoni i strana okrenuta na park

mislim da bi bilo najpametnije pitati u holdingu ...

jelko
14.05.2010., 13:03
fala!

1. imaš ovdje na forumu temu o klimama - navodno riskiraš kaznu od 3.000 kn itd. bla bla
2. kad se stavi klima, prestaje jamstvo izvođača za fasadu i sl.

ZNG91
14.05.2010., 13:43

Digitalni prijam nekih programa možete ostvariti i sa sobnom antenom. Dakle, ako imate stariji TV (bez digitalnog tunera), kupite DVB-T prijamnik i sobnu antenu, pa možete bez problema gledati HTV1, HTV2, Nova-TV i RTL. Ukupan trošak sobne antene i DVB-T prijamnika nije veći od 300 kn (METRO Vam je blizu).

drnda42
14.05.2010., 14:11
fala na odgovorima! http://www.forum.hr/images/smilies/smile1.gif
u biti se slažem glede nagrđivanja fasada! tv mi i nije neki bitan faktor u životu (ostalima doma jest) al s klimom... mam se druga slika kaže! (valjda prizemlje ima kakvih temperaturnih pogodnosti!...http://www.forum.hr/images/smilies/tongue1.gif

drnda42
14.05.2010., 18:01
ček, ček!... kak mogu provjerit jel moja zgrada ima zajedničku antenu? a da ne moram pitat zg-držnedaj (tam se sad javi ludi, sad zbunjeni! osim toga osobno ne rabim tulifon neg moram kinjit nekog da uskoči i eto ti 'pokvarenog tulifona'!...:p)
makar i ovo sa sobnom antenom vredi probat! (fala, zng91) doduše, još par mjeseci mi zanimljiv analogni signal...
klima, rekoh - valjda u prizemlju ne bu tak grdo, neg mi ni jasna jedna stvar: 'moj' stan s jedne strane gleda na ulicu i.lang, a s druge na rimski put! balkona il lođe nema - bojim se da bumo bili prisiljeni nekaj improvizirati na prozorima (sušilica za veš je morti ok za friško oprani veš, al oznojene majice i sl...) koju stranu je pravno podnošljivije nagrdit?

Ekonomist
14.05.2010., 18:52
ček, ček!... kak mogu provjerit jel moja zgrada ima zajedničku antenu? a da ne moram pitat zg-držnedaj (tam se sad javi ludi, sad zbunjeni! osim toga osobno ne rabim tulifon neg moram kinjit nekog da uskoči i eto ti 'pokvarenog tulifona'!...:p)
makar i ovo sa sobnom antenom vredi probat! (fala, zng91) doduše, još par mjeseci mi zanimljiv analogni signal...
klima, rekoh - valjda u prizemlju ne bu tak grdo, neg mi ni jasna jedna stvar: 'moj' stan s jedne strane gleda na ulicu i.lang, a s druge na rimski put! balkona il lođe nema - bojim se da bumo bili prisiljeni nekaj improvizirati na prozorima (sušilica za veš je morti ok za friško oprani veš, al oznojene majice i sl...) koju stranu je pravno podnošljivije nagrdit?

Vi ste u B15 ili B16? One moraju imati zajednički antenski sustav. UHF i VHF logaritamsku, radio i sat. antenu po svakom ulazu. Jeste probali spojiti TV na antenski priključak u zidu?

drnda42
14.05.2010., 19:19
je, b16! upraf polako useljavamo i nismo još isprobali antenske priključke!... bum prvom prilikom...

_Mehic_
15.05.2010., 13:29
Vi ste u B15 ili B16? One moraju imati zajednički antenski sustav. UHF i VHF logaritamsku, radio i sat. antenu po svakom ulazu. Jeste probali spojiti TV na antenski priključak u zidu?

Kolko one moraju programa hvatat? Mi smo prikljucili na zid i hvata nam 4 digitalna( hrt, rtl i nova) i tri dodatna analogna( otv, net i z1), a majstor koji nam je sredjivo sitnice po stanu kaze da njemu hvata 13 - 14 programa?

Ekonomist
15.05.2010., 13:52
Kolko one moraju programa hvatat? Mi smo prikljucili na zid i hvata nam 4 digitalna( hrt, rtl i nova) i tri dodatna analogna( otv, net i z1), a majstor koji nam je sredjivo sitnice po stanu kaze da njemu hvata 13 - 14 programa?

Na području Zagreba u MUX-u B je 5 digitalnih zemaljskih kanala (NOVA TV • RTL TV • Kapital Network • HTV 1 • HTV 2). Na satelitskoj imaš 300-ak, od toga 60-ak free to air.

_Mehic_
15.05.2010., 15:56
Nisam te skuzio, bas se ne kuzim oko tog. Jel postoji bas poseban ulaz za satelitsku il je sve to isti ulaz? Ak da kak onda namjestit te kanale? Hvala na odgovoru.

Ekonomist
15.05.2010., 18:09
Nisam te skuzio, bas se ne kuzim oko tog. Jel postoji bas poseban ulaz za satelitsku il je sve to isti ulaz? Ak da kak onda namjestit te kanale? Hvala na odgovoru.

Jedan je ulaz za satelitsku a drugi za zemaljsku tv. Da bi gledao obje u dig. verziji moraš imati prijemnik koji kodira i modulira signal (DVB-S za sat. i DVB-T za zemaljsku). Kanali (frekvencije) se podešavaju na prijemniku (eng. receiver).

vafkach
15.05.2010., 20:48
Mi imamo nekakvu zajedničku antenu, kad smo uselili samo smo priključili tv na onaj antenski priključak i možemo gledati nekih 20-ak programa, ali vidim da to nije slučaj niti u svim zgradama u našem bloku (D blok).

patkica77
16.05.2010., 21:43
Samo da pozdravim veselo društvo .. konačno spojena :D Pozz id Jelkofca :w

buza44
17.05.2010., 13:50
Jel mi moze netko rec kaj ima u stanovima kad se doeselite jel ima kada skoljka neznam kuhinja ili kaj vec

little girl
17.05.2010., 14:24
Koliko ja znam kada, umivaonik, skoljka - da, kuhinja - ne.

little girl
17.05.2010., 14:29
I u nekim stanovima ugradbeni ormar u hodniku :mig:

Teressa
17.05.2010., 15:05
Jel mi moze netko rec kaj ima u stanovima kad se doeselite jel ima kada skoljka neznam kuhinja ili kaj vec

Imaš sve sanitarije i to je to. Kod nas su bile plafonjere plus.

spring7
17.05.2010., 16:39
Računaj i sa time da u nekim stanovima nema ni grla od struje:rofl: pa poneseš koji komad da se nađe:mig:

Neki stanovi B bloka uz školjku,umivaonik,kadu imaju ogledala,staklene police i držač ručnika i toalet papira.:)

ivoz
17.05.2010., 16:59
Kod nas je bilo postavljeno ovako: Mali WC(školjka, mali lavabo), kupaonica(kada, WC, lavabo) svijetla sa plafonjerama u špajzi, balkonu, WC-u i kupaoni.

Sve ostalo gole žice postavljene s pripremom za lustere.

ivvy
18.05.2010., 09:03
U B15 u kupaonici dobiješ kadu, umivaonik, slavine u kupaonici i školjku koju ćete prilično sam sigurna odmah mijenjati jer je naša izgledala ko da je korištena već bar 5 godina a i veličine kao da je za dječji vrtić, nevjerovatno!

U kuhinji nema slavine i ni u jednoj prostoriji nema niti jednog grla za stavit žarulju.

_Mehic_
18.05.2010., 11:59
Samo da pozdravim veselo društvo .. konačno spojena :D Pozz id Jelkofca :w

Pozdrav, jesi na btnetu. Ak da mozes mi sam reci koliko je proslo od sklapanja ugovora da znam cem da se nadam i sta da ocekujem. Hvala

jelko
18.05.2010., 13:11
Je li netko upoznat s uvjetima prodaje gradskih stanova koje Bandić spominje na skupštini? Tražio je do 30 % popusta na neuknjižene gradske stanove, no po kojoj cijeni se prodaju? Prodajom planira "do stotinjak milijuna eura doći u ovoj krizi i recesiji".

buza44
18.05.2010., 14:02
Dragi hvala vam puo za odg.sad znam da mi uredenje ali gadno ne gine hehe

Teressa
18.05.2010., 14:19
Kod mene je to izgledalo ovak:

U kuhinji stavili prave kuhinjske pločice. U kupaoni i wc-u sve ok, osim jasno wc daske.
Na svim stropovima plafonjere, i to ne iste nego su prilagođene prostorijama.
Izgleda mrak. Na prvi progled.

E sad: u kuhinju nisu dovukli toplu vodu nego su ostavili električni bojler da ga montiramo sami :mad:
U kupaoni i wc-u od pločica do zida ima pola centimetra tj možeš prst gurnut iza pločica. Onda... ostavili su izvod struje za kupaonski ormarić. Spojiš sve i ne radi. Kontaš kak si vjerojatno preblesav, a onda otkriješ da ipak radi. Ali kad uključiš prekidač za grijalicu :lol:

Stolarija PVC, savršeno. ALI nezatvoreno silikonom :flop:

I na sve to slijeva se voda po zidovima :kava:

ocajni
19.05.2010., 09:14
ljudi!za one koji su predali zahtjeve za najam javnonajamnih stanova u 4 mjesecu, lista ljudi koji imaj mogućnosti birati stan bit će oko 10.6 ove godine :))
informacija iz poglavarstva od prije 10 minuta...

eto mislim da je to korisna informacija pa sam je podjelio s vama...

ivoz
19.05.2010., 10:00
Nije valjda da je nekome u gradu došlo iz dupeta u glavu da što duže stanovi stoje prazni više gube novaca. Ah...samo u Hrvatistanu. :facepalm:

Ekipa, puno sreće nadam se da nećete čekat kao mi na zadnjem natječaju ili kako kupci. :kava:

little girl
19.05.2010., 11:40
Očajni uljepšao si mi dan :D
Stvarno super vijesti :jumping::jumping:

ZNG91
19.05.2010., 12:05
Nije valjda da je nekome u gradu došlo iz dupeta u glavu da što duže stanovi stoje prazni više gube novaca. Ah...samo u Hrvatistanu. :facepalm:
Još da dođe u glavu i rukovodstvu ZG Holdinga :bonk:....Oko 600 neprodanih stanova i još milijunski troškovi za čuvanje tih neprodanih stanova :facepalm:
Ne samo da su tako milijuni zamrznuti (prodaja stanova doslovce potpuno stoji), nego se još dodatno i milijuni troše, dok je Holding u gubicima, a oni se samo bave svojim foteljama :horor: i nitko ništa ne poduzima već preko godinu dana (sniženje cijena, .....najam stanova?).
Za takvo ''savjesno'' upravljanje imovinom primaju još i plaće od 20-ak tisuća kuna.
Ma sve će to raja platit :Snajper:

buza44
19.05.2010., 14:05
ljudi!za one koji su predali zahtjeve za najam javnonajamnih stanova u 4 mjesecu, lista ljudi koji imaj mogućnosti birati stan bit će oko 10.6 ove godine :))
informacija iz poglavarstva od prije 10 minuta...

eto mislim da je to korisna informacija pa sam je podjelio s vama...

Hvala ti mrakkkkkkkkkkkk

ivoz
19.05.2010., 14:35
Još da dođe u glavu i rukovodstvu ZG Holdinga :bonk:....Oko 600 neprodanih stanova i još milijunski troškovi za čuvanje tih neprodanih stanova :facepalm:
Ne samo da su tako milijuni zamrznuti (prodaja stanova doslovce potpuno stoji), nego se još dodatno i milijuni troše, dok je Holding u gubicima, a oni se samo bave svojim foteljama :horor: i nitko ništa ne poduzima već preko godinu dana (sniženje cijena, .....najam stanova?).
Za takvo ''savjesno'' upravljanje imovinom primaju još i plaće od 20-ak tisuća kuna.
Ma sve će to raja platit :Snajper:

:ironymodeon:
Daj molim te pa o čemu ti? Pa nemaju oni veze s time. Oni se samo bore da nama svima bude bolje. Miki sve radi iz dobrote svoje duše.
:ironymodeoff:

ZNG91
19.05.2010., 14:49
:ironymodeon:
Daj molim te pa o čemu ti? Pa nemaju oni veze s time. Oni se samo bore da nama svima bude bolje. Miki sve radi iz dobrote svoje duše.
:ironymodeoff:
Ma čak se ne mogu više niti na Mikija vaditi.
http://www.vecernji.hr/regije/bandic-smijenjen-jelusic-novi-predsjednik-skupstine-holdinga-clanak-142483

Sopnić
20.05.2010., 07:45
Milane, želim te vidjeti iza rešetaka! Ti si mene usrećio sa susjedima mi ćemo ti vratiti glasovima, a bio si mi kao brat. Malo si se prešo.

jelko
22.05.2010., 09:06
ŠTO S NEPRODANIM STANOVIMA

jučer je predsjednik skupštine holdinga Jelušić na plavom radiju u emisiji gradski referendum najavio što misli kako riješiti problem 600 neprodanih stanova u našem naselju.

jelko
22.05.2010., 09:09
prošlo ljeto se naše naselje kupalo u peludu ambrozije. Visine 2m uzduž 144.brigade (najviše oko vrtića) i južno od rimskog puta - sve privatne parcele. Ako netko ima broj na koji treba javiti za čišćenje ili kaznu vlasnicima koji ne čiste...

Kraj svibnja / početak lipnja je krajnji rok za čišćenje.

jelko
22.05.2010., 09:13
osim ambrozije, prošlo ljeto su se dosadnim pokazali i komarci. Ima puno šumskih i drugih zelenih površina, pa bi ih trebalo zaprašivati svakodnevno, jer se kod rijeđeg zaprašivanja brzo povrate u naselje. Zovite zaprašivače...

vatrenaa
22.05.2010., 20:01
alo jelkofčani..:W
dal ima netko da živi u D13, pa da podjeli informacije s nama kakvi su stanovi?
baš bih htjela jedan 3,5soban tamo..
javite se..

DEA 2010
23.05.2010., 17:07
alo jelkofčani..:W
dal ima netko da živi u D13, pa da podjeli informacije s nama kakvi su stanovi?
baš bih htjela jedan 3,5soban tamo..
javite se..

Jedina prednost ako imate djece je što je skola blizu i autobusna stanica iza zgrade Zadnja zgrada u naselju koju šibaju vjetrovi Ima useljeno po mojoj procjeni petnajstak stanova.STAN 3.5je stvarno velikI i jedina greška je što je dnevni boravak ogroman jer je sve u jednom djelu i hodnik i blagavaona Sva vrata su loše napravljena pa se osjeti dosta propuh.Osatalo je sve ok Stanari ok i nema problema u tom djelu naselja

mv1
24.05.2010., 20:59
poz.

mene zanima zgrada B9. Da li ima nekoga ovdje ko stanuje tamo, kakav je dojam opcenito?
Koje su mane a koje preednosti???

I neko je spomenuo komarce :mad: . BILO bi dobro da se javi neko ko je u naselju proveo godinu dana pa da kaze svoje misljenje o nacinu zivljenja u S.J.

Sopnić
25.05.2010., 07:54
B 9 je najbolja zgrada u naselju. Jedina sa pravim parketom, stiropol 8 cm izvana i iznutra. Lift, raspored u stanu je super. Nedostaci su loša keramika u kupaoni, nedostatak utičnica.

ocajni
25.05.2010., 08:32
kako znaš da je najbolja?

spring7
25.05.2010., 13:43
B 9 je najbolja zgrada u naselju. Jedina sa pravim parketom, stiropol 8 cm izvana i iznutra. Lift, raspored u stanu je super. Nedostaci su loša keramika u kupaoni, nedostatak utičnica.

Slažem se B9 je nb1 u naselju:top:

Arweni@
25.05.2010., 13:45
Mi danas konačno dobili priključak za telefon, internet i Tv od BTneta.
Čekali smo punih 2 mjeseca. A baba iz BTneta, svaki put kad smo zvali da pitamo kad će to konačno biti, rekla bi da nisu dobili odobrenje iz Digitalnog grada za uporabu njihove infrastrukture... i bla bla. I tako su se vadili sve dok ja nisam zvala u Digitalni grad da provjerim... Tamo mi lijepo rekli da su sva odobrenja već izdata i da na odobrenje čekaju samo friško pristigli zahtjevi. I tek kad sam ja na njihovo "nismo još dobili odobrenje od Digitalnog grada" rekla da lažu i da u Digitalnom gradu kažu da su sva odobrenja izdata, u roku od, pazi sad ovo, par sati, pojavili se BTnetovci postaviti kutije, modem... a danas su nam i signal pustili. Pustili bi odmah, al su neke žice krivo spojili, pa su jutros dolazili popravit :s

_Mehic_
25.05.2010., 15:36
:confused: Ja isto cekam dva mjeseca, i danas sam ih zvao, i ista ta prica da nisu dobili odobrenje, sad barem znam sta mi je cinit. Zahvaljujem :mig:

geekica
25.05.2010., 15:46
Od potpisivanja ugovora s BT netom do puštanja signala čekala sam ravno 45 dana kako piše u ugovoru,ali ne lezi vraže sve funkcionira osim telefona ,odlazni pozivi ispravni,ali dolazni ni trc ni mrc.Zvala danas tetu u BT net i odgovor da će napisati danas nalog da to dečki poprave.

D-10 NOVI
25.05.2010., 15:51
Od potpisivanja ugovora s BT netom do puštanja signala čekala sam ravno 45 dana kako piše u ugovoru,ali ne lezi vraže sve funkcionira osim telefona ,odlazni pozivi ispravni,ali dolazni ni trc ni mrc.Zvala danas tetu u BT net i odgovor da će napisati danas nalog da to dečki poprave.
A kaj da ti velim. i mi smo jedno njesec dana imali samo odlazne pozive, ali telka i net su radili bez problema a uz malu pomoć mobyja zanemarili smo taj dio priče i za sada nemamo pritužbi...... Sve u svemu nećemo previše prigovarat, budimo optimisti, uživajmo u proljeću/ljetu u našem solidno, ako ne i najzelenijem kvartu u Zagrebu/Sesvetama

geekica
25.05.2010., 18:01
Meni je kvart super,kod mene D 11 čak i tiho i mirno.Moj mačorac se drži uglavnom našeg balkona jedino što povremeno zbriše na susjedov.Sreća je da je taj stan prazan.Ima li tko kakav pametan prijedlog kako da ogradim balkon,a da to izgleda estetski i da mi mačor ne briše na susjedni balkon.Moja zgrada je ona koja ima ogradu na balkonu kroz koju možeš između rešetaka glavu provuči :lol:.mačor je savršeno pristojan dok ga nadgledam,ali nek se samo malo maknem već pokušava zbrisati da proširi vidike.:)

little girl
25.05.2010., 22:16
Možda ograditi balkon bambusom? Najjeftinije a meni lijepo izgleda..

miana2
25.05.2010., 23:19
jeste dobili uplatnicu za 4 mj? mi nismo dobili....

jasminka.jo
26.05.2010., 08:35

Misliš na stiropol od 7 cm i 1 cm žbuke sa rabic žicom.

jelko
26.05.2010., 10:29
Kod prodaje koja je počela prije tri godine, za cijeli B dio su govorili (sales) da će biti OK izgradnja, jer je namijenjeno prodaji. Budući da do izbora nije bio gotov D dio, Bandić je dijelio socijalne stanove u B dijelu, pa su oni koji su trebali završiti u D dijelu, takva "manjina" završila u B dijelu. A to da li je B dio bolji od A ili D, teško je reći, jer su sve na kraju morali ubrzati i zbrzati. U B9 su si međimurci dali truda, npr. s pravim lakiranim parketom, a ne gotovim panel parketom i sl. o tome se pisalo prije godinu dana. Ima i tehnički opis zgrade na netu.

bibinjo
26.05.2010., 10:48
Kod prodaje koja je počela prije tri godine, za cijeli B dio su govorili (sales) da će biti OK izgradnja, jer je namijenjeno prodaji. Budući da do izbora nije bio gotov D dio, Bandić je dijelio socijalne stanove u B dijelu, pa su oni koji su trebali završiti u D dijelu, takva "manjina" završila u B dijelu. A to da li je B dio bolji od A ili D, teško je reći, jer su sve na kraju morali ubrzati i zbrzati. U B9 su si međimurci dali truda, npr. s pravim lakiranim parketom, a ne gotovim panel parketom i sl. o tome se pisalo prije godinu dana. Ima i tehnički opis zgrade na netu.

dečki iz Međumurja gradili su i A10 koja je po meni isto dobro napravili, ima par stvarčica al u usporedbi sa drugima super...

Nego zanima me što je sa dječjim igralištima, izvadili su dotrajalu podlogu ali nove nema.... Zna li netko nešto o tome?:top:

jelko
26.05.2010., 13:00
A dio ima odličnu zaštitu limenim ili betonskim blokovima i roletama od prodora padalina do uvučenog fasadnog dijela. :) Meni se to čini OK. Ali zato, otkad su ljudi uselili, više neće biti tako šarene vizure, jer većinom spuštene rolete i betonski blokovi sakrivaju šarenu fasadu. Da bi se pofotkale šarene fasade, svi stanari bi trebali podići rolete... :(

suzanarazum
26.05.2010., 13:02
Vidim da ste svi vi ovdje jako fini i pristojni pa me zanima gdje vi istresate svoje krpe s prašinom ja bar to ne radim,mačje dlake usisavam i ne tepem drugima na balkon,a od objeda na stoljnjaku ostane nekoliko mrvica.Toliko licemjera na jednom mjestu već dugo nisam vidjela.Puno naselje pasa gdje god prođem dlačurina i dreka ko u priči,a vas smetaju moje dvije mrvice kruha.Kod mene u haustoru su pune stepenice pasjih dlaka pa ne prigovaram.Vi svi sigurno idete s usisavačima za svojim psima i usisavate dlačurine.fuuuuj gadite mi se sa svojim licemjerstvom.

molim malo pripaziti na nivo komunikacije - ovo je pristojan podforum :)

je istina ima pesa ko u prici ja sam na 4 katu a na trecem ima pes kaj smrdi ko kuga kad sa djetetom udem u lift to je užas :(

suzanarazum
26.05.2010., 13:04
Kod nas je bilo postavljeno ovako: Mali WC(školjka, mali lavabo), kupaonica(kada, WC, lavabo) svijetla sa plafonjerama u špajzi, balkonu, WC-u i kupaoni.

Sve ostalo gole žice postavljene s pripremom za lustere.

je i kod nas je tak sva sreca pa mi muž majstor :ne zna:

suzanarazum
26.05.2010., 13:13
A kaj da ti velim. i mi smo jedno njesec dana imali samo odlazne pozive, ali telka i net su radili bez problema a uz malu pomoć mobyja zanemarili smo taj dio priče i za sada nemamo pritužbi...... Sve u svemu nećemo previše prigovarat, budimo optimisti, uživajmo u proljeću/ljetu u našem solidno, ako ne i najzelenijem kvartu u Zagrebu/Sesvetama

ja još cekam da me ukopcaju zvala da pitam cekaju dozvolu digitalne tak da moram sama sebi glumit antenu da si pogledam tv a vec cekam mjesec dana:p

suzanarazum
26.05.2010., 13:15
jeste dobili uplatnicu za 4 mj? mi nismo dobili....

niš nije došlo samo struja unaprijed sad kad ga opale pa sve odjednom zveknu kak bu bilo veselo:flop:

suzanarazum
26.05.2010., 13:18
Pozz
o kojim se konkretno zgradama i blokovima radi u ovom natječaju?

kakva je poveznica naselka sa gradom?

jel dobro zivjeti tamo? dali biste preporucili ljudima da se prijave?

a cuj nije loše sam da je kvaliteta malo bolja nebi škodilo al kak sam ja živjela nas troje u sobici dva sa dva sad sam u trosobnom stanu i imam svoj mir :cerek:

suzanarazum
26.05.2010., 13:20
a cuj nije loše sam da je kvaliteta malo bolja nebi škodilo al kak sam ja živjela nas troje u sobici dva sa dva sad sam u trosobnom stanu i imam svoj mir :cerek:

ideš busom do sesveta onda od tam imaš vlak ili bus do dubca pa na tranvaj.a sesvete su dosta blizu tak da na biciklu moš bez problema:)

suzanarazum
26.05.2010., 13:22
Da sa stanovima je sve uredu,nema vlage tu i tam neki sitni popravak.Problem unutarnjeg trga je buka i kršenje javnog reda i mira.
A2 je kod garaža ako dobro pamtim,tu ne preporučujem.Otvoreni,dugi hodnici,puno stanara 0% dogovora.
A6 :cerek: je ok ona je do pekarne. A8? ne znam gdje je nisam obraćala do sada pažnju.
Ove sa Posavskog imaju krasan pogled :mig: Sljeme i Zagrebačka panorama a buka sa ulice zbog automobila i nije neka buka a navečer je promet i onako jako rijedak.:)

Skoro zaboravih,bolje je birati stanove koji gledaju van,barem za ono psihičko zdravlje :-)

bježte iz tog A djela ta zgrada je katastrofa :flop:

geekica
26.05.2010., 15:43
prosim lijepo od kad sam dobila špota :D,ne tepem više mrvice,bumo rekli da sam se kultivirala,:lol: ali bome i moja susjeda koja ima peseka pomeče dlake na stubištu.Hvala za sugestiju oko bambusa na balkonu bum si još malo proštudirala pa onda spametno odlučila :D

spring7
27.05.2010., 05:58
bježte iz tog A djela ta zgrada je katastrofa :flop:

Nebih se složila sa tobom :mig: živim u A bloku više od godinu dana i znam njene mane.Blok ne čini jedna zgrada već više njih :)

spring7
27.05.2010., 07:39
Nebih se složila sa tobom :mig: živim u A bloku više od godinu dana i znam njene mane.Blok ne čini jedna zgrada već više njih :)

Imam pitanje za novopridošle stanovnike A bloka sa Rimskog puta :rofl:

Zašto parkirate svoja vozila na zelene površine (kojih je ionako premalo) na pješačke staze do bus postaje umjesto na parkirališta?:rofl:

gromokb
27.05.2010., 08:17
Imam pitanje za novopridošle stanovnike A bloka sa Rimskog puta :rofl:

Zašto parkirate svoja vozila na zelene površine (kojih je ionako premalo) na pješačke staze do bus postaje umjesto na parkirališta?:rofl:

Reklamacije Pauk:
Ponedjeljak - petak 09:00 - 15:00,
pauza 11:30 - 12:00

email: pauk@zagrebparking.hr
tel: 01/4501-791, 01/4501-792, 01/4501-793, 01/4501-794
fax: 01/4501-703

Informacije o premještenim vozilima na deponije:

Sesvete, Ninska bb
tel: 01/2045-982

Ako Vam počnu "prodavati" fore da oni izlaze samo na dojavu MUP-a, to nije istina (provjereno u MUP-u).

passat96
27.05.2010., 08:53

kao stanar dotične zgrade ne mogu tvrditi da je najbolja u naselju jer nisam bio u ostalim, ali s obzirom na pročitano na forumima, vjerojatno je jedna od najboljih.
čisto radi točnosti, stiropora nema iznutra, samo izvana, ali je izolacija svejedno dobra. što se tiče keramike u kupaoni, kvaliteta nije bitna, ali su boje mogle biti bolje odabrane. kvaliteta keramike u kuhinjama je bitna zbog posuđa koje zna pasti i zbog toga sam je ja promijenio iako su boje takve da se mogu složiti sa kuhinjama raznih boja. utičnica mislim da fali u svim novogradnjama ukoliko ne možeš zatražiti dodatne prilikom gradnje
usput, s obzirom da se obično čita u tisku da već dugo nije prodan nijedan stan u naselju - e pa jeste bar jedan u našoj zgradi, onaj iz ponude APN-a

_Mehic_
27.05.2010., 09:13
ja još cekam da me ukopcaju zvala da pitam cekaju dozvolu digitalne tak da moram sama sebi glumit antenu da si pogledam tv a vec cekam mjesec dana:p

To ti je laz da cekaju dozvolu digitalnog, samo je problem sto u sluzbi za korisnike radi cure koje nemaju veze sa ikakvim telekomunikacijskim uslugama pa vjerojatno imaju obrazac za odgovore u kojima je jedan od glavnih "cekamo dozvolu digitalnog grada". Neki dan sam zvao i zena isto to kaze i pitam ja nju kad ce otprilike doc a ona kaze da ovaj tjedan nece sigurno i iduci mozda. A covjek maloprije dosao mi montirat uredjaje. Tolko o tome.

geekica
27.05.2010., 09:54
A nemreš beliviti zvala me je jučer teta iz BT neta a u svezi glede mog prigovora da nemam dolazne pozive da će mi drugi tjedan rješiti taj problem vjerojatno do srijede

spring7
27.05.2010., 10:08
Reklamacije Pauk:
Ponedjeljak - petak 09:00 - 15:00,
pauza 11:30 - 12:00

email: pauk@zagrebparking.hr
tel: 01/4501-791, 01/4501-792, 01/4501-793, 01/4501-794
fax: 01/4501-703

Informacije o premještenim vozilima na deponije:

Sesvete, Ninska bb
tel: 01/2045-982

Ako Vam počnu "prodavati" fore da oni izlaze samo na dojavu MUP-a, to nije istina (provjereno u MUP-u).
Dao si mi ideu,zahvaljujem:) a pritužba je poslana :mig:

spring7
27.05.2010., 10:09
A nemreš beliviti zvala me je jučer teta iz BT neta a u svezi glede mog prigovora da nemam dolazne pozive da će mi drugi tjedan rješiti taj problem vjerojatno do srijede

što se tiče BT. neta već se podosta ljudi žali baš na fiksne linije ili ne rade ili rade odlazni ali ne i dolazni pozivi.

geekica
27.05.2010., 10:13
što se tiće BT.neta već se podosta ljudi žali baš na fiksne linije ili ne rade ili rade odlazni ali ne i dolazni pozivi

ma začudila sam se kojom brzinom će rješiti taj problem jer sam čula da ljudi čekaju i po mjesec dana da to isprave :D

spring7
27.05.2010., 10:17
ma začudila sam se kojom brzinom će rješiti taj problem jer sam čula da ljudi čekaju i po mjesec dana da to isprave :D

:rofl:žao mi je kaj to pišem ali dok ih ne vidiš na svojim vratima da su stigli sve je zapravo na rekla-kazala nažalost:rofl:

jelko
27.05.2010., 10:41

uh što su brzi, zbilja ste strpljivi... meni da linija ne radi piljio bih ih svaki dan prijeteći sa zakonom o potrošačima, kazne su drastične. A u četvrtak je ionako praznik u petak ne radi, dakle nakon 07.06., ako ne odmah

geekica
27.05.2010., 11:01
uh što su brzi, zbilja ste strpljivi... meni da linija ne radi piljio bih ih svaki dan prijeteći sa zakonom o potrošačima, kazne su drastične. A u četvrtak je ionako praznik u petak ne radi, dakle nakon 07.06., ako ne odmah

A kaj bum ih pilila nema svrhe,proključili su me za 6 tjedana,a kažu da buju sredili drugi tjedan dolazne pozive a kaj da se bunim.jedino ako pozvizdim onda bum otišla tam i bum im hitila kinder jajce :lol: ipak sam ja prolupani branitelj :lol:

tomo&tona
27.05.2010., 11:03

Mi smo u B13 i takodjer imamo prave parkete, ima par nedostataka najveci mi je sto u kupaoni kada ima malo vise vode tj.kada je kada do pola cim pustim vodu izlazi mi na sifon i ode sve pod kadu a nije dobar nagib pa se zadrzava ispod kade, ima li netko slican problem?

_Mehic_
27.05.2010., 15:41
Zna netko kako podesit kabelsku? Covjek je dosao, samo montiro uredjaje i tako ostavio a ja nemam blage kak namjestit kabelsku :rolleyes:

suzanarazum
27.05.2010., 16:53
Uh...to ti se nikako ne isplati.
Trebao bi dignut parkete i kompletnu glazuru sa starim sistemom cijevi. Potom položiti novi sistem, napraviti novu glazuru i ponovo staviti parkete.
Too much :flop:

d.

kaj vi imate parkete meni je to laminat

suzanarazum
27.05.2010., 16:55

užasno je tamo znam iz pouzdanog izvora kvaliteta je 00000000 a nekim ljudima su zidovi mokri

suzanarazum
27.05.2010., 16:57

meni došo stricek danas postavit ima previše posla a premalo ljudi zato su u banani

suzanarazum
27.05.2010., 17:00
I u nekim stanovima ugradbeni ormar u hodniku :mig:

ma da u kojim

Teressa
27.05.2010., 17:04
užasno je tamo znam iz pouzdanog izvora kvaliteta je 00000000 a nekim ljudima su zidovi mokri

gle, i meni su zidovi mokri. a jako sam daleko od a bloka. daj ženo...:eek:

jelko
27.05.2010., 18:06

panel parket 14 mm debljine, cca 140 kn/m2, bez ruku
http://www.pan-parket.hr/tehnologija/tehnicki-opis.html

miana2
27.05.2010., 18:53
nakon 15 različitih brojeva i prebacivanja sim-tam između grada i gskg-a,saznala sam u gskg-u da ću dobiti prvo uplatnicu za 5mj s valutom 15.6. a nakon 20 dana uplatnicu za 4mj
razlog:usklađivanje sustava

spring7
27.05.2010., 21:47

A gdje to ženo draga? Zar ti ne znaš koliko zgrada A blok ima? Pa nije to jedna velika zgrada i to je to.moja zgrada nema takvih problema.

frikuscha
27.05.2010., 22:50
meni došo stricek danas postavit ima previše posla a premalo ljudi zato su u banani

Aha - bit' će da je ipak stvar u pružatelju usluga - a ne u kvartu stanovanja. :mig:

A vidi; meni je i Oprah peta jahačica apokalipse - a ono banana. :ne zna:
Žene / majke / domaćice joj se klanjaju. Ono kaj ja mislim - je bez vrijednosti. :(
Brijem da je tak i sa laminatom, ono kaj je propisano pod pojmom "parket" - jbga - to je parket. :ne zna:

A vidi; ja iz pouzdanih izvora znam da je na Nepalu - hladno. :ne zna:
Kao i da u Gajnicama svako malo dignu tutač u zrak.
Da je u Dubravi Janjevo home.
Da je na Folki - sranje.
Da u Španskom prokišnjavaju stanovi i pucaju cijevi.
etc...
Ljudi puno toga znaju - iz pouzdanih izvora. :rolleyes:

ma da u kojim

U D2.
Vrlo jednostavno za shvatiti i pročitati - tražilica još uvijek radi.
Kao i način na koji funkcionira multi quote.

jelko
28.05.2010., 21:52
Od useljenja prvih stanara u Sopnicu Jelkovec, naselje na rubu metropole i prvo građeno prema zagrebačkom modelu stanogradnje, prošlo je već nešto više od godinu dana. I dok su prošlogodišnje priče ljudi o životu u Sopnici bile prilično negativne i pune očaja, danas -godinu dana poslije - situacija je bitno drukčija.

Poluprazne ulice zamijenila je dječja igra, a ukupnu atmosferu podigli su i novootvoreni sadržaji poput kafića i trgovina. U naselju trenutačno živi oko 1500 obitelji, a svakim novim stanarom život u Sopnici postaje življi i ugodniji.
»Uselio sam se u gradski stan prije skoro godinu dana i tada je naselje bilo pravo mrtvilo. Sada se već vidi da sve polako oživljava i moram reći da nam je jako lijepo«, kazao je Mirko Kavan, otac četvero djece kojeg smo uhvatili u šetnji s petogodišnjom kćerkicom. Dodao je da ima i telefon, što je također novost od zadnjeg posjeta Vjesnikove ekipe Sopnici prije pet mjeseci.
S Kavanom se slaže i kupac stana Siniša koji se u svoj novi stan u Sopnici sa suprugom Gordanom i troje djece uselio u listopadu prošle godine. Istaknuo je kako je normalno da se život u naselju uhodava puževim korakom jer je projekt potpuno nov, a da bi životna svakodnevnica bila jednaka drugim dijelovima grada, ističe, trebat će pričekati još neko vrijeme.
»Izuzetno smo zadovoljni u Sopnici. Dolazi sve više stanara pa naselje odmah izgleda življe. Ono što fali je neko dječje igralište za nogomet ili slično. Ima ga kod škole, ali je zatvorenog tipa, pa bi bilo dobro da se napravi jedno na kojem će se moći igrati sva djeca«, rekao je Siniša.
I dok smo prije pet mjeseci pisali kako u naselju postoji samo jedan kafić, pekarnica i ljekarna, ovoga se puta tim sadržajima može dodati i trgovina te još nekoliko kafića, pizzerija, ali i frizerski salon. Iz Holdinga objašnjavaju kako će u naselju tijekom ove godine još zaživjeti i gradska knjižnica, kulturni centar, mjesna samouprava i ambulanta, dok će radovi oko srednje škole biti završeni tijekom 2011. godine.
Iako nisu smješteni u samom naselju, stanarima je nadomak ruke i nekoliko velikih trgovačkih lanaca, pa za veliku kupovinu ne trebaju ići u centar ili pak do drugih udaljenijih dijelova grada.
Jedan od problema o kojima su mediji pisali cijelu prošlu godinu bio je i suživot s pojedinim pripadnicima romske populacije. U razgovoru sa stanarima doznali smo da ti problemi i dalje postoje, ali da su svedeni na minimum, a suživot je iz dana u dan sve bolji.

Stanovnici novog naselja zasad na raspolaganju imaju samo jednu autobusnu liniju kojom mogu doći do autobusnog i željezničkog terminala u centru Sesveta. Iz Holdinga napominju kako je u pripremi uvođenje dodatne autobusne linije i to do tramvajske stanice na Žitnjaku za koju je u postupku rješavanje osnovnih tehničkih uvjeta.

Od 1448 stanova kojima raspolaže Grad Zagreb njih 800 pripalo je obiteljima sa socijalne liste prvenstva. Svi ti stanari uselili su se u svibnju i lipnju prošle godine. Cijena najma tzv. socijalnih stanova je simbolična i iznosi 2,61 kunu po četvornom metru (što je 0,20 lipa kad grad plati pričuvu!). Tako bi primjerice najam stana od 50 četvornih metara iznosio 130 kuna. Dio stanova kojima raspolaže Grad Zagreb namijenjen je javnom najmu na koji je posebno ponosan zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, jer je taj najam, kako ističe, najpovoljniji na tržištu. Prvi natječaj za te javno najamne stanove raspisan je 17. travnja 2009., a propisane uvjete za dobivanje stana ispunile su 394 obitelji. Stan su odabrale 303 obitelji, dok su ostali koji su ostvarili prava na stanove - odustali. Svi stanari uselili su se do svibnja ove godine, dok na ulazak u svoj novi krov nad glavom čeka još svega troje ljudi s liste za javni najam na temelju prvog natječaja. Iz Grada ističu kako su stanove u najam najviše tražili građani između 25 i 45 godina s dvoje ili više djece. Njihov je najam ugovoren na pet godina. Cijena najma je fiksna pa će tako, primjerice, za stan od 80 četvornih metara stanar svih pet godina plaćati istu cijenu, odnosno 280 eura u ovom slučaju. Posljednji natječaj raspisan je u travnju i na njega se javio 331 kandidat. Zahtjevi su se već počeli obrađivati i plan je da se do sredine studenoga i ti stanari usele u nove stanove.

Prema trenutnom stanju u Sopnici Jelkovcu neprodano je ostalo još 686 stanova. Ukupno ih je sagrađeno 2713 i to u 55 zgrada. Od tog broja Grad Zagreb je od Holdinga u najam uzeo 1300 stanova, a 148 je kupio. Najviše neprodanih stanova površine je iznad 90 četvornih metara, a najveći interes kupci pokazuju za stanove do 50 četvornih metara. U odnosu na prethodno razdoblje interes građana za kupnju stana bilježi pad, a iz Holdinga napominju kako tomu najviše pridonosi trenutna gospodarska situacija. Doznajemo da su cijene stanova za kupnju u novom naselju i dalje nepromijenjene, odnosno iznose 1295 eura po četvornom metru. Kupnja stanova i dalje je omogućena putem kredita Zagrebačke banke, Hrvatske poštanske banke i Privredne banke.

http://www.vjesnik.hr/html/2010/05/28/Clanak.asp?r=zag&c=2

geekica
29.05.2010., 07:01
Osobno nemam ništa protiv nikoga,osim naravno ako me gnjavi i maltretira.A gnjave i maltretiraju me nažalost dvije vrlo "elokventne" drugarice iz Bosne.

bblok
29.05.2010., 19:09
Ne znam jesam li ovdje negdje čitala nešto vezano za ventilaciju, ali ako netko može pomoći, kako se riješiti mirisa koji dolaze kroz ventilacijski otvor, naime u kuhinji a ponekad i u kupaonici mogu točno osjetiti što je netko kuhao tog dana pa ako netko zna rješenje porblema zamolila bi da jevi. Naime znam da bi trebala ugraditi neke ventilatore sa klapnama ali ako netko može napisati gdje točno kupiti i koji su dobri a da nisu baš preskupi, te koga moram zvati od majstora da mi to promijeni. Hvala unaprijed na odgovorima

didou
30.05.2010., 00:08
Ne znam jesam li ovdje negdje čitala nešto vezano za ventilaciju, ali ako netko može pomoći, kako se riješiti mirisa koji dolaze kroz ventilacijski otvor, naime u kuhinji a ponekad i u kupaonici mogu točno osjetiti što je netko kuhao tog dana pa ako netko zna rješenje porblema zamolila bi da jevi. Naime znam da bi trebala ugraditi neke ventilatore sa klapnama ali ako netko može napisati gdje točno kupiti i koji su dobri a da nisu baš preskupi, te koga moram zvati od majstora da mi to promijeni. Hvala unaprijed na odgovorima

Mi smo naljepili trake koje se koriste kao zaštita prozora kod krečenja i nemamo više takvih problema.

geekica
30.05.2010., 10:32
Svim Jelkovčanima braniteljima želim sretan dan branitelja grada Zagreba.Možda nekoga zasmeta moja čestitka,ali neka je ne komentira negativno.

niksa66
30.05.2010., 12:40
ukraden mi je motor jutros u razdoblju od 7h do 11h prije podne u ulici Ivane Lang 6,pa molim svakoga ko nešto načuje da mi javi na PM,prijavljeno je na policiji,a sumnja se na određenu skupinu.
Više ne smiješ ostaviti ni usred bijela dana:flop::flop::flop::mad::mad:

Teressa
30.05.2010., 15:03
a gdje bijaše zaštitari ???

geekica
31.05.2010., 06:53
načula sam,ne znam da li je to istina da su prošli tjedan neki sedmaši u školi u Jelkovcu u WC-u pokušali silovati osmogodišnjakinju.Navodno da ih je spriječio zaštitar

spring7
31.05.2010., 07:45
a gdje bijaše zaštitari ???

Zaštitari kažu da su tu da čuvaju stanove i poslovne prostore nisu htjeli ništa poduzimati ni kada je pred njima dječak bacio ciglu u fleksi ogradu koja je tada pukla.Vidjela sa svog balkona:rofl:
Kada sam sišla pitala sam ga zašto nije ništa učinio na što se on tako izjasnio.
Konkretno nije ih briga.

snjeska
31.05.2010., 11:28
dal se zna kad ce biti slijedeci natjecaj za unajmljivanje tih stanova

niksa66
31.05.2010., 19:49
:mad:bok svima,ispričat ću vam jučerašnji dan,u sedam ujutro izašla sam van i vratila se oko 11 prije podne i primjetila da nema motora,ulovila me panika i prvo sam supruga pitala dali je s njim otišao na posao,a kad je rekao da nije znala sam da moram u policiju.Prijavila sam krađu,pitali su na koga sumnjam,a ja sam rekla na susjedne cigane,na to mi inspektor kaže da več imaju problema s njima na kučnom broju 1 Ivane Lang.
Navečer oko 8h pozvoni nam jedan iz te skupine i kaže da zna ko je ukrao motor i bla bla druge gluposti(da ga je lovio po šumi,da je našao u šumi masku skinutu,da su točili gorivo, itd,),otkud bi to sve znao ako i on nije sudjelovao???? pitali smo di je motor i rekao je da ne zna,ali da je murja uhvatila tog dečka i to je to.
Oko ponoći su pozvonili dečki iz PU Sesvete i rekli da se javimo odmah u PU Petrova(IV postaja)radi preuzimanja motora.Otišli smo tamo,hrpa ciganki (govore da ih čujemo,hajde reci da su te nagovorili,da nisi kriv-ha-ha),i njih dva kradljivca kojima se živo fučka(15godina).Pokazali su nam motor,ja sam se tresla od jada,otrgnut retrovizor,iščupana prednja maska,neradi svjetlo,potrgan sic jer su jedino tako mogli doči do rezervara goriva,bacili su pločicu,uništen do neprepoznatljivosti.Nismo ga vozli jer nije u voznom stanju,a murjak veli budite sretni kaj smo ga našli,a ja velim kako?Nisam sretna,grad im da stan,plačaju im režije,daju novce,besplatne knjige za djecu koja ni u školu neće,a oni još uz to sve kradu i nitko za to neće odgovarati:mad:
e pa jako sam ljuta jer štetu mi nema tko namiriti :mad:
(nadam se za nisam davila,ali želim upozoriti jer su već nekoliko obitelji oštetili i ko zna koga će?)

jelko
31.05.2010., 20:32
obavijestite o tome u gradski ured za imovinsko pravne pravne poslove i imovinu grada koji upravlja gradskim stanovima
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=830
i obavijestite o istome gradski ured za socijalnu zaštitu po čijem prijedlogu im je dodijeljen gradski stan
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=16814

Argumentirajte da nema smisla da Gradska uprava potiče i podržava kriminalno ponašanje ikoga tako što mu dodjeli na korištenje gradski stan, argumente kriminalnog ponašanja imate - s policije. Ima ljudi kojima bi dobro došlo korištenje gradskog stana, a nisu kriminalnog ponašanja.
Sretno!

snjeska
01.06.2010., 08:23
isuse boze kakvi su to ljudi, i onda jos policajac veli budite sretni kaj ste nasli, mislim kaj ste nasli, smece nikaj vise, jer ocito od motora nist koristi vise

vafkach
01.06.2010., 14:16
Tko zna broj komunalne inspekcije? Problem je već poznat - pseći drek, a izgovor koji najčešće čujem u posljednje vrijeme kad tražim šetače da pokupe govna za svojim ljubimcima jest "nemam vrećicu". E pa za to je komunalnim zakonom propisana kazna od 100 ili 150 kuna (ne znam točno) na licu mjesta, ako ih zatekne komunalni redar. Ovim putem pozivam roditelje onih klinaca iz D 7 koji uporno svog psa (bijeli vestić) šeću uz zgradu i pas sere i piša ljudima pod prozore da malo razmisle bi li oni htjeli govno direktno pod svojim prozorom. Za psom čisti samo njihov sin i to isključivo kad ga se opomene (naravno da uz sebe nikad nema vrećicu), a klinka zbriše kad vidi nekoga od stanara donjih katova. Istim putem čestitam na fenomenalnom odgoju roditeljima balavice od nekih 15-ak godina koja svog ogromnog boksera vodi da isto tako sere pod tuđim prozorima, a nakon što ju se natjera da kupi za njim (naravno da ni ona ne nosi vrećicu sa sobom) dobija histerični napad i urla da joj je dosta pranja mozga i da će se rasplakati i da uostalom ima pravo tamo šetati svog psa jer nema table sa zabranom! Dragi njezini roditelji SVAKA VAM ČAST!

mv1
01.06.2010., 14:30
poz.

Mene zanima zgrada B9 (vjerojatno cu kupiti stan), pa ako nekog ima ko stanuje u toj zgradi moze podijeliti svoja iskustva :mig:

passat96
01.06.2010., 14:47
poz.

Mene zanima zgrada B9 (vjerojatno cu kupiti stan), pa ako nekog ima ko stanuje u toj zgradi moze podijeliti svoja iskustva :mig:

evo ja sam ponosni stanar :)
generalno gledajući, zadovoljan sam i stanom i zgradom. imaš li neko konkretnije pitanje?
možda će ti nešto značiti da je nedavno prodan jedan stan u mom ulazu iz ponude APNa. mislim da se prodajom stana u posljednje vrijeme teško može podičiti ijedna druga zgrada

seksi-bogat
01.06.2010., 15:16
Tko zna broj komunalne inspekcije?
za to je komunalnim zakonom propisana kazna od 100 ili 150 kuna (ne znam točno) na licu mjesta,

kazna je 1.000 kuna, još od 01.01.2009., ali da li se naplaćuje...
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=1371

spring7
02.06.2010., 07:37
Tko zna broj komunalne inspekcije? Problem je već poznat - pseći drek, a izgovor koji najčešće čujem u posljednje vrijeme kad tražim šetače da pokupe govna za svojim ljubimcima jest "nemam vrećicu". E pa za to je komunalnim zakonom propisana kazna od 100 ili 150 kuna (ne znam točno) na licu mjesta, ako ih zatekne komunalni redar. Ovim putem pozivam roditelje onih klinaca iz D 7 koji uporno svog psa (bijeli vestić) šeću uz zgradu i pas sere i piša ljudima pod prozore da malo razmisle bi li oni htjeli govno direktno pod svojim prozorom. Za psom čisti samo njihov sin i to isključivo kad ga se opomene (naravno da uz sebe nikad nema vrećicu), a klinka zbriše kad vidi nekoga od stanara donjih katova. Istim putem čestitam na fenomenalnom odgoju roditeljima balavice od nekih 15-ak godina koja svog ogromnog boksera vodi da isto tako sere pod tuđim prozorima, a nakon što ju se natjera da kupi za njim (naravno da ni ona ne nosi vrećicu sa sobom) dobija histerični napad i urla da joj je dosta pranja mozga i da će se rasplakati i da uostalom ima pravo tamo šetati svog psa jer nema table sa zabranom! Dragi njezini roditelji SVAKA VAM ČAST!
Sa tablom zabrane ili bez nije važno,vlasnici pasa dužni su se informirati gdje su šetališta za pse bdw i tam moraju kupiti kakicu jer šetalište znači slobodni bez lajne a ne se... gdje ti padne napamet.Druga stvar.Kako sada nauče pse gdje će obavljati nuždu tako će pas i ubuduće što znaći da će usmrditi sve zelene površine v Jelkofcu jer je pasa stvarno puno.Preko puta zgrada na LJudevita Posavskog na onoj velikoj livadi je komunalno postavilo koš za pseće kake,plava kanta sa slikom pesa pa valjda to mjesto službeno šetalište za njih.

spring7
02.06.2010., 07:38
poz.

Bila tamo, zgrada je the best of Jelkofec :top:

mv1
02.06.2010., 08:38
evo ja sam ponosni stanar :)
generalno gledajući, zadovoljan sam i stanom i zgradom. imaš li neko konkretnije pitanje?
možda će ti nešto značiti da je nedavno prodan jedan stan u mom ulazu iz ponude APNa. mislim da se prodajom stana u posljednje vrijeme teško može podičiti ijedna druga zgrada

zanima me jel ima spremište u podrumu, gdje se može biciklo parkirati, znam da nema garaze, kako je sa parking mjestima...

passat96
02.06.2010., 10:52
zanima me jel ima spremište u podrumu, gdje se može biciklo parkirati, znam da nema garaze, kako je sa parking mjestima...

imaš cca 2 kvadrata svog vlastitog spremišta u podrumu + ima prostorija u podrumu koja je zajednička gdje također možeš s biciklom + ima biciklarnik u prizemlju + otkriven je zazidani prostor u svakom podrumu koji nije ničiji i koji će stanari preurediti po vlastitoj odluci. nažalost nisam bio na zadnjem sastanku stanara pa ne znam je li već odlučeno što će to biti, ali najvjerojatnije dodatno spremište za svakog.
parking mjesta definitivno fali jer ima 51 stan, a okolo zgrade samo 30ak mjesta. trenutno nije problem jer ima mjesta ispred B11 i ispred B10 koja je praktički prazna, ali kad sve bude useljeno, a nijedna garaža nije prodana, bit će problem. međutim, to vrijedi za svaku zgradu u naselju jer nijedna nema dovoljno mjesta samo na vanjskim parkiralištima

mv1
02.06.2010., 14:17
imaš cca 2 kvadrata svog vlastitog spremišta u podrumu + ima prostorija u podrumu koja je zajednička gdje također možeš s biciklom + ima biciklarnik u prizemlju + otkriven je zazidani prostor u svakom podrumu koji nije ničiji i koji će stanari preurediti po vlastitoj odluci. nažalost nisam bio na zadnjem sastanku stanara pa ne znam je li već odlučeno što će to biti, ali najvjerojatnije dodatno spremište za svakog.
parking mjesta definitivno fali jer ima 51 stan, a okolo zgrade samo 30ak mjesta. trenutno nije problem jer ima mjesta ispred B11 i ispred B10 koja je praktički prazna, ali kad sve bude useljeno, a nijedna garaža nije prodana, bit će problem. međutim, to vrijedi za svaku zgradu u naselju jer nijedna nema dovoljno mjesta samo na vanjskim parkiralištima

i jos jedno pitanje:

što se tiče režija da li ste dobili račune za sve komunalije, koliko vidim voda je zajednicka za svaki ulaz ???

passat96
02.06.2010., 14:35
sve uredno stiže. vodu plaćaš samo koju si potrošio u svom stanu i ništa više jer nema nigdje nikakva pipa u stubištima ili podrumima

niksa66
02.06.2010., 19:48
obavijestite o tome u gradski ured za imovinsko pravne pravne poslove i imovinu grada koji upravlja gradskim stanovima
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=830
i obavijestite o istome gradski ured za socijalnu zaštitu po čijem prijedlogu im je dodijeljen gradski stan
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=16814

Argumentirajte da nema smisla da Gradska uprava potiče i podržava kriminalno ponašanje ikoga tako što mu dodjeli na korištenje gradski stan, argumente kriminalnog ponašanja imate - s policije. Ima ljudi kojima bi dobro došlo korištenje gradskog stana, a nisu kriminalnog ponašanja.
Sretno!

Hvala Jelko,pišem mail sutra svima pa da vidimo kaj bude

mv1
02.06.2010., 20:15
sve uredno stiže. vodu plaćaš samo koju si potrošio u svom stanu i ništa više jer nema nigdje nikakva pipa u stubištima ili podrumima

mislio sam na to da li se voda placa po clanu obitelji ili po potrosnji odnosno da li ima poseban vodomjer za stan?

tomo&tona
02.06.2010., 21:34
:mad:bok svima,ispričat ću vam jučerašnji dan,u sedam ujutro izašla sam van i vratila se oko 11 prije podne i primjetila da nema motora,ulovila me panika i prvo sam supruga pitala dali je s njim otišao na posao,a kad je rekao da nije znala sam da moram u policiju.Prijavila sam krađu,pitali su na koga sumnjam,a ja sam rekla na susjedne cigane,na to mi inspektor kaže da več imaju problema s njima na kučnom broju 1 Ivane Lang.
Navečer oko 8h pozvoni nam jedan iz te skupine i kaže da zna ko je ukrao motor i bla bla druge gluposti(da ga je lovio po šumi,da je našao u šumi masku skinutu,da su točili gorivo, itd,),otkud bi to sve znao ako i on nije sudjelovao???? pitali smo di je motor i rekao je da ne zna,ali da je murja uhvatila tog dečka i to je to.
Oko ponoći su pozvonili dečki iz PU Sesvete i rekli da se javimo odmah u PU Petrova(IV postaja)radi preuzimanja motora.Otišli smo tamo,hrpa ciganki (govore da ih čujemo,hajde reci da su te nagovorili,da nisi kriv-ha-ha),i njih dva kradljivca kojima se živo fučka(15godina).Pokazali su nam motor,ja sam se tresla od jada,otrgnut retrovizor,iščupana prednja maska,neradi svjetlo,potrgan sic jer su jedino tako mogli doči do rezervara goriva,bacili su pločicu,uništen do neprepoznatljivosti.Nismo ga vozli jer nije u voznom stanju,a murjak veli budite sretni kaj smo ga našli,a ja velim kako?Nisam sretna,grad im da stan,plačaju im režije,daju novce,besplatne knjige za djecu koja ni u školu neće,a oni još uz to sve kradu i nitko za to neće odgovarati:mad:
e pa jako sam ljuta jer štetu mi nema tko namiriti :mad:
(nadam se za nisam davila,ali želim upozoriti jer su već nekoliko obitelji oštetili i ko zna koga će?)

Užasnut sam, nemogu vjerovati, Ja sam na broju 8 i često mi je vani Piaggio X8 i Yamaha R6, možda ste i primjetili , ali ne mogu vjerovati to je vjerovatno ekipa iz zgrade prije, tako me je sada strah ostavljati motor ispred, treba ih sve dotjerati u red.

passat96
03.06.2010., 12:35
mislio sam na to da li se voda placa po clanu obitelji ili po potrosnji odnosno da li ima poseban vodomjer za stan?

imaš poseban vodomjer za stan. mislim da bi tako trebalo biti u svim novim zgradama

niksa66
03.06.2010., 12:46
znam da sam off ali mi se povraća više od njihovih očekivanja da se netko pobrine za njih :rofl:( zdrave i mlade) da dobiju stan jer garant neće iz njega iseliti nikada i da žive i razmnožavaju se na teret poreznih obveznika(Jacinih konja):rofl: užas,diljem zgb-a postoje obitelji kojima treba pomoći jer imaju male plaće i nitko ne pita kako plačaju podstanarski stan,fuj.:rofl:

s ovim se slažem u potpunosti:mad:

niksa66
03.06.2010., 12:50
imaš poseban vodomjer za stan. mislim da bi tako trebalo biti u svim novim zgradama

ima svaki stan brojilo za struju,plin,vodu
vodu možete,međuostalim,očitati brojilo i nositi u ulicu nasuprot Inportane galerije(ponesite zapisnik o primopredaji)

niksa66
03.06.2010., 12:57
Užasnut sam, nemogu vjerovati, Ja sam na broju 8 i često mi je vani Piaggio X8 i Yamaha R6, možda ste i primjetili , ali ne mogu vjerovati to je vjerovatno ekipa iz zgrade prije, tako me je sada strah ostavljati motor ispred, treba ih sve dotjerati u red.

ja isto nisam vjerovala kad sam vidjela,a njih vidim slobodne u parku pa imate šupu ili zajedničke prostorije jer nije im za vjerovat.Pisat ću prigovor poglavarstvu,pa se nadam da će ih deložirati.
Vidjela sam brdo motora ispred zgrada,pa zakaj moj???
Vele cigan ne krade u svojoj ulici,ha-ha-ha!!!!!
Vele mi ljudi kad ga popraviš opet če ga razbiti iz inata kaj su bili u murji:mad::mad:, kaj imam izbora osim da ga prodam?

jelko
04.06.2010., 09:25

svaki stan mora imati 1,5 parkirno mjesto.
Problem je što su nam prodali stan bez garaže/garažnog parkirnog mjesta. Naknadnu nadoplatu i odvojeno GPM od stana, kupci su bojkotirali.

Smještaj garažno-parkirališnih mjesta (u daljnjem tekstu: GPM) koja su u funkciji pojedine stambene ili druge građevine, odnosno njezina posebnog dijela, određen je u Kartografskom prilogu 5d Promet u mirovanju.
Parkirališne potrebe namiruju se gradnjom podzemnih garaža u stambenim i drugim građevinama u kojima se planira 1379 GPM, javnim garažama u kojima se planira 821 GPM, te u sklopu javnih prometnica na kojima se planira 2096 GPM. Ukupno se planira izgradnja 4296 GPM-a.

čl.7 u http://www1.zagreb.hr/SlGlasnik.nsf/10288f1421388ff8c1256f2d0049015b/475e1288dd7afffac12573220045dec6?OpenDocument

Bare23
04.06.2010., 12:06
Po ovome kaj tu čitam taj kvart je pravi GETTO. iskreno mi recite dali savjetujete ljudima da se usele tamo? prednosti i mane kvarta. hvala

bblok
04.06.2010., 17:37
Po ovome kaj tu čitam taj kvart je pravi GETTO. iskreno mi recite dali savjetujete ljudima da se usele tamo? prednosti i mane kvarta. hvala

getto je koliko i svaki drugi dajte malo popustite više sve su to ljudi prenapuhali pa ispada kao da je divlji zapad, zamislite u kojem kvartu se nikad nije dogovdial krađa, provala, tuča ili svađa? Dajte ljudi ne pretjerujte pa kvart je stvarno dobar ima sve potrebne sadržaje i cijena je i više nego prihvatljiva a ove tzv probleme sa susjedima toga ćete naći svugdje, pa zar ne razmišljate da ovakvim blaćenjem svog kvarta time ga i dovodite na zao glas i to je NAJVEĆI PROBLEM od početka zato malo pozitive i ne treba gedati sve crno. Kvart je stvarno u redu.

bblok
05.06.2010., 10:25

Mislim da bi se ljudi kojima su ukrali motor trebali pismeno žaliti holdingu i ako se više ljudi požali na njih iselit će ih samo to treba pismeno napraviti jer usmena žalba neće imati učinka i prije su iseljavai one koji su pravili probleme tako da mislim da bi trebali i dostaviti u prilogu i to policijsko izvješće o krađi i to sve poslati jer ovakvo ponašanje zasigurno treba zaustaviti

spring7
05.06.2010., 10:37
Kvart je uredu :rofl:neki ljudi nisu i ako ćemo mućat i zabijati glavu u pjesak kao nojevi onda bolje sutra neće ni doći.Da cijena je uredu,sama zamisao je odlična,sama gradnja je ok.Da ima previše onih koji namjerno ignoriraju pravila stanovanja u stambenim zgradama i tako ulaze i ometaju privatni prostor svojih susjeda o da ima ih i do sada su gotovo svi pokušaji dogovora pali u vodu.Riječ je uvijek o psima,namjernom uništavanju okoliša i pojedinih ulaza.Svi govore to je sada moje a meni ipak nije jasno zašto to što smatraju svojim ( iako nije) ne čuvaju.
Gospođa u GSK-Sesvete je samo komentirala na što će ličiti sve za 5 ili 10g i u pravu je.
Zato trebamo još novih stanara,željnih mira,reda i kulture da podignemo naselje iz prašine,da pritisnemo tu manjinu da se sabere.
Dajte ruku na srce,koliko košta naše naselje?ne samo zgrade već i to zemljište jer ništa nije besplatno ljudi moji,koliko?
Drugo pitanje je odakle je taj novac sa kojim se gradilo?Milijuni kuna:rofl:odkuda su?kojim kreditom će biti otplaćeni?
Ma dajte molim Vas pa to je sve novac poreznih obveznika onih današnjih i onih budućih tko zna koliko dugo godina.

PROJEKT JE IPAK MALO PRESKUP DA SE SA NASELJA I STANOVA RADI ŠTO SE SADA RADI.

bblok
05.06.2010., 11:29
Kvart je uredu :rofl:neki ljudi nisu i ako ćemo mućat i zabijati glavu u pjesak kao nojevi onda bolje sutra neće ni doći.Da cijena je uredu,sama zamisao je odlična,sama gradnja je ok.Da ima previše onih koji namjerno ignoriraju pravila stanovanja u stambenim zgradama i tako ulaze i ometaju privatni prostor svojih susjeda o da ima ih i do sada su gotovo svi pokušaji dogovora pali u vodu.Riječ je uvijek o psima,namjernom uništavanju okoliša i pojedinih ulaza.Svi govore to je sada moje a meni ipak nije jasno zašto to što smatraju svojim ( iako nije) ne čuvaju.
Gospođa u GSK-Sesvete je samo komentirala na što će ličiti sve za 5 ili 10g i u pravu je.
Zato trebamo još novih stanara,željnih mira,reda i kulture da podignemo naselje iz prašine,da pritisnemo tu manjinu da se sabere.
Dajte ruku na srce,koliko košta naše naselje?ne samo zgrade već i to zemljište jer ništa nije besplatno ljudi moji,koliko?
Drugo pitanje je odakle je taj novac sa kojim se gradilo?Milijuni kuna:rofl:odkuda su?kojim kreditom će biti otplaćeni?
Ma dajte molim Vas pa to je sve novac poreznih obveznika onih današnjih i onih budućih tko zna koliko dugo godina.

PROJEKT JE IPAK MALO PRESKUP DA SE SA NASELJA I STANOVA RADI ŠTO SE SADA RADI.

Potpuno se slažem zato i kažem da će se situacija na bilo koji način morati popraviti jer velik je gubitak novca ako se stanovi ne prodaju pa će zato nadležni u holdingu morati smisliti način da privuku kupce a sa neugodnim situacijama kao što jekrađa ispred stanova ili puštanje psa bez nadzora i ostavljanje tragova iza njega te uništavanje unutrašnjosti zgrada to neće ići pa ili će se svi prilagoditi ili će se stanari žaliti pismeno na one koji ne žele poštovati kulturu življenja pa će ih iseliti ali zato sve treba pismeno prijavljivati u holding druge nam nema

tia19
05.06.2010., 12:10
Veliki pozdrav svima!!
Ovakva je moja situacija-mlada smo podstanarska obitelj (ja 25god,muž22god i bebač 5mj),ja završavam fax,muž na burzi al radi okolo kaj nađe za pare na ruku i živimo u stanu mog strica iz kojeg će nas uskoro najvjerovatnije šutnut van jer je u dugovima pa ga želi prodat...sigurna primanja su nam moj porodiljni (onaj osnovni od 1600kn i dj doplatak a ostalo kak se snađemo)...i vidjeli mi natječaj za najam stana al prekasno (nismo uopće znali za to niti bili informirani) tako da nismo stigli nabavit sve papire....pa smo vaši nesuđeni susjedi...:mig:

I sad pratim vaš forum i kolko sam shvatila natječaj je jednom godišnje??? Znači nema nade za nas do sljedeće godine?? Ili možda mogu otić predat papire u gradski da nas stave na listu pa ak bude nešto ranije?? Ili na socialno jer ionako mislim otić tamo da izvučemo koju kunu??
Molim neke upute jer stvarno neznam niš o tome i baš mi je strašno žao što nisam čula na vrijeme za natječaj još kad sam vidjela da nije prijavljeno ljudi kolko je stanova bilo na ponudi :(

Nismo u mogućnosti plačat ove lude najamnine po gradu za stanove u strašnom stanju,pogotovo kad imam sinčeka koji je često prehlađen a i želim se smirit negdje,završit fax,iskombinirat poslić i drugu bebu a ne stalno bit u strahu kad ću se morat iselit :(

spring7
05.06.2010., 12:45
Potpuno se slažem zato i kažem da će se situacija na bilo koji način morati popraviti jer velik je gubitak novca ako se stanovi ne prodaju pa će zato nadležni u holdingu morati smisliti način da privuku kupce a sa neugodnim situacijama kao što jekrađa ispred stanova ili puštanje psa bez nadzora i ostavljanje tragova iza njega te uništavanje unutrašnjosti zgrada to neće ići pa ili će se svi prilagoditi ili će se stanari žaliti pismeno na one koji ne žele poštovati kulturu življenja pa će ih iseliti ali zato sve treba pismeno prijavljivati u holding druge nam nema

U tome i je problem,stanari se žale samo usmeno nitko ne želi ponijeti teret pismene žalbe a ne vrijedi ako je jedan prigovor.Sve se događa naočigled stanovnika pojedinih ulaza ali ljudi ne reagiraju kako treba.Neka djeca doslovno harače naseljem,mali klinci možda 4-5 razred,rade nered i smeće,trgaju naprave po dječjim parkovima pa nije ona guma bila oštećena samo od zime.Ljuljačke,penjalice,kućice pošarane,oštećene.Zidovi nekih zgrada i ulaza pošarani pogrdnim natpisima i prostotama a nema još ni godina dana od useljenja.Sad će neki reći tako je svuda :rofl: je,ali godinama se zgrade koristile i ljudi mijenjali,klinci tamo rasli,ovdje je to učinjeno u roku od par mjeseci.
Ja bih rado pitala gospodina gradonačelnika tko nadgleda sada taj sustav socijalni-najmnih stanova sa kojima se toliko hvali?Tko će odgovarati za svu materijalnu štetu naselja? Tko će platiti popravke i održavati takve ulaze? Pa nije valjda da će grad snositi sve troškove tuđe bahatosti?
Znate li da je mjesečni najam zaštićenih nekih 200kn za stan od 50-tak kvadrata?Tko ne bi volio tako stanovati i imati svu slobodu recite vi meni?
Ne znam :ne zna: možda sam ja malo glupava i opet ću pokupiti karton

soory solar:(

spring7
05.06.2010., 12:46
Veliki pozdrav svima!!
Ovakva je moja situacija-mlada smo podstanarska obitelj (ja 25god,muž22god i bebač 5mj),ja završavam fax,muž na burzi al radi okolo kaj nađe za pare na ruku i živimo u stanu mog strica iz kojeg će nas uskoro najvjerovatnije šutnut van jer je u dugovima pa ga želi prodat...sigurna primanja su nam moj porodiljni (onaj osnovni od 1600kn i dj doplatak a ostalo kak se snađemo)...i vidjeli mi natječaj za najam stana al prekasno (nismo uopće znali za to niti bili informirani) tako da nismo stigli nabavit sve papire....pa smo vaši nesuđeni susjedi...:mig:

I sad pratim vaš forum i kolko sam shvatila natječaj je jednom godišnje??? Znači nema nade za nas do sljedeće godine?? Ili možda mogu otić predat papire u gradski da nas stave na listu pa ak bude nešto ranije?? Ili na socialno jer ionako mislim otić tamo da izvučemo koju kunu??
Molim neke upute jer stvarno neznam niš o tome i baš mi je strašno žao što nisam čula na vrijeme za natječaj još kad sam vidjela da nije prijavljeno ljudi kolko je stanova bilo na ponudi :(

Nismo u mogućnosti plačat ove lude najamnine po gradu za stanove u strašnom stanju,pogotovo kad imam sinčeka koji je često prehlađen a i želim se smirit negdje,završit fax,iskombinirat poslić i drugu bebu a ne stalno bit u strahu kad ću se morat iselit :(

:rofl:ma već znam i stavke i podstavke pa reci na što konkretno misliš?
1.najmoprimac?
2.zaštićeni najmoprimac?
koji od te dvije kategorije?možeš i na pm?

tia19
05.06.2010., 12:54
:rofl:ma već znam i stavke i podstavke pa reci na što konkretno misliš?
1.najmoprimac?
2.zaštićeni najmoprimac?
koji od te dvije kategorije?možeš i na pm?

iskreno nije mi uopće važno samo da ne čekamo predugo jer je malo poljuljano stanje sa stricem pa da ne dođe do većih svađa i da nebudemo na tuđem teretu--znači snašli bi se radili i trudili tako da bi mogli i plačat kao najmoprimci--kolko sam vidjela oko 2000kn za 80m2???
A i ako sam dobro shvatila za zaštićene najmoprimce je natječaj svakih 5godina kaj ne??

tia19
05.06.2010., 12:57
U tome i je problem,stanari se žale samo usmeno nitko ne želi ponijeti teret pismene žalbe a ne vrijedi ako je jedan prigovor.Sve se događa naočigled stanovnika pojedinih ulaza ali ljudi ne reagiraju kako treba.Neka djeca doslovno harače naseljem,mali klinci možda 4-5 razred,rade nered i smeće,trgaju naprave po dječjim parkovima pa nije ona guma bila oštećena samo od zime.Ljuljačke,penjalice,kućice pošarane,oštećene.Zidovi nekih zgrada i ulaza pošarani pogrdnim natpisima i prostotama a nema još ni godina dana od useljenja.Sad će neki reći tako je svuda :rofl: je,ali godinama se zgrade koristile i ljudi mijenjali,klinci tamo rasli,ovdje je to učinjeno u roku od par mjeseci.
Ja bih rado pitala gospodina gradonačelnika tko nadgleda sada taj sustav socijalni-najmnih stanova sa kojima se toliko hvali?Tko će odgovarati za svu materijalnu štetu naselja? Tko će platiti popravke i održavati takve ulaze? Pa nije valjda da će grad snositi sve troškove tuđe bahatosti?
Znate li da je mjesečni najam zaštićenih nekih 200kn za stan od 50-tak kvadrata?Tko ne bi volio tako stanovati i imati svu slobodu recite vi meni?
Ne znam :ne zna: možda sam ja malo glupava i opet ću pokupiti karton

soory solar:(

Ne mogu vjerovati da se tako ponašaju ljudi umjesto da budu sretni i da čuvaju to što su dobili...mi da smo tamo bili bi presretni i kao što su tu neki napisali mazili bi vrata i plakali od sreće što smo napokon smireni negdje....ne razumijem to....i na kraju ispada da moraš strepit za svoje djete tamo gdje si mislila da će sretno u miru odrastat

spring7
05.06.2010., 13:03
iskreno nije mi uopće važno samo da ne čekamo predugo jer je malo poljuljano stanje sa stricem pa da ne dođe do većih svađa i da nebudemo na tuđem teretu--znači snašli bi se radili i trudili tako da bi mogli i plačat kao najmoprimci--kolko sam vidjela oko 2000kn za 80m2???
A i ako sam dobro shvatila za zaštićene najmoprimce je natječaj svakih 5godina kaj ne??

Da tu trenutno nema nikakve šanse samo oni sa preporukom CZSS a ovo za najam je isto gotov natječaj ali s obzirom da još ima stanova savjetovala bih ti direktan odlazak kod njih i upit.Nemoj telefonom jer su ljudi skloni odpiliti te bez pokušaja da se nešto riješi na obostranu korist.

spring7
05.06.2010., 13:06
Ne mogu vjerovati da se tako ponašaju ljudi umjesto da budu sretni i da čuvaju to što su dobili...mi da smo tamo bili bi presretni i kao što su tu neki napisali mazili bi vrata i plakali od sreće što smo napokon smireni negdje....ne razumijem to....i na kraju ispada da moraš strepit za svoje djete tamo gdje si mislila da će sretno u miru odrastat

To su uvijek isti pojedinci koji onda iskaču iz kompletne slike a nakon godinu dana itekako vidim da su uvijek isti.Ja se osobno ne bih dala otjerati ili bi odustala od stana,a jok.:)

tia19
05.06.2010., 13:08
Da tu trenutno nema nikakve šanse samo oni sa preporukom CZSS a ovo za najam je isto gotov natječaj ali s obzirom da još ima stanova savjetovala bih ti direktan odlazak kod njih i upit.Nemoj telefonom jer su ljudi skloni odpiliti te bez pokušaja da se nešto riješi na obostranu korist.

Znači da odemo u gradsko poglavarstvo sa svim papirima ili gdje--ako možeš molim te točno mi napisat gdje....a naravno otići ću i do centra za socialnu skrb--niš neću izgubiti ako probam kaj ne??:ne zna:
Puno hvala unaprijed :s :D
I ne brini nemamo ni peseka ni auta,jedino što ćeš osjetiti iz mog stana jest miris kolača :mig: i ako dođemo bit ćemo jako dobri susjedi :cerek:

spring7
05.06.2010., 13:15
Znači da odemo u gradsko poglavarstvo sa svim papirima ili gdje--ako možeš molim te točno mi napisat gdje....a naravno otići ću i do centra za socialnu skrb--niš neću izgubiti ako probam kaj ne??:ne zna:
Puno hvala unaprijed :s :D
I ne brini nemamo ni peseka ni auta,jedino što ćeš osjetiti iz mog stana jest miris kolača :mig: i ako dođemo bit ćemo jako dobri susjedi :cerek:

Odi na oba mjesta,prvo bez papira da vidiš kakve su vam šanse jer papiri koštaju.
Ma ne brinem se ja zbog pasa nisu oni problem već vlasnici.Cijelo djetinjstvo sam provela uz mog Reksa,običnog mješanca i bila sam silno tužna kada je uginuo od starosti.
Jučer mi govori očajna žena da im susjeda češlja psa u liftu a i po stubištu ima dlaka pa nek mi netko kaže da je to ok.Bdw susjeda im ima tri psa.A vani vidim i sama kaj se događa:rofl:

Nisam napisala da,odi u poglavarstvo i tamo pitaj.Možeš se još informirati o uvjetima na www.zagreb.hr

tia19
05.06.2010., 13:20
Odi na oba mjesta,prvo bez papira da vidiš kakve su vam šanse jer papiri koštaju.
Ma ne brinem se ja zbog pasa nisu oni problem već vlasnici.Cijelo djetinjstvo sam provela uz mog Reksa,običnog mješanca i bila sam silno tužna kada je uginuo od starosti.
Jučer mi govori očajna žena da im susjeda češlja psa u liftu a i po stubištu ima dlaka pa nek mi netko kaže da je to ok.Bdw susjeda im ima tri psa.A vani vidim i sama kaj se događa:rofl:

Nisam napisala da,odi u poglavarstvo i tamo pitaj.Možeš se još informirati o uvjetima na www.zagreb.hr

puno hvala!!! Javim tokom sljedećeg tjedan šta su nam rekli =))
Imala sam i ja peseka i isto proplakala noći kad su ga starci uspavali zbog bolesti al neki kućni red postoji,nije da je to kuća i njihovo dvorište nego zgrada gjde su mala djeca,nedaj Bože da se neko razboli zbog tuđih gluposti :flop:

spring7
05.06.2010., 13:25
puno hvala!!! Javim tokom sljedećeg tjedan šta su nam rekli =))
Imala sam i ja peseka i isto proplakala noći kad su ga starci uspavali zbog bolesti al neki kućni red postoji,nije da je to kuća i njihovo dvorište nego zgrada gjde su mala djeca,nedaj Bože da se neko razboli zbog tuđih gluposti :flop:

želim ti svako dobro i držim palčeve da uspiješ:top:

buza44
07.06.2010., 11:59
Neko je rekao nedavno da ce natjecaj za javni najam iz 4mj bit lista 10.06 medutim danas sam cuo da nema sanse da ce lista bit prije 8 mj.Dali mozda zna sta o tome pa nije valjda da ce se toliko cekat

ocajni
07.06.2010., 12:53
Neko je rekao nedavno da ce natjecaj za javni najam iz 4mj bit lista 10.06 medutim danas sam cuo da nema sanse da ce lista bit prije 8 mj.Dali mozda zna sta o tome pa nije valjda da ce se toliko cekat

ja sam to rekao!
tada sam zvao poglavarstvo te su mi rekli da će lista biti oko 10.6.2010. znači za par dana...

iz pouzdanih izvora :) znam da će ta lista biti 9.6 na internetu ili na oglasnoj ploči...

eto... još malo se moramo strpiti...

buza44
07.06.2010., 13:28
ja sam to rekao!
tada sam zvao poglavarstvo te su mi rekli da će lista biti oko 10.6.2010. znači za par dana...

iz pouzdanih izvora :) znam da će ta lista biti 9.6 na internetu ili na oglasnoj ploči...

eto... još malo se moramo strpiti...

Jbg ja danas cuo isto iz pouzdanih izvora kakti da se to nece dogodit prije 8 mj.Nadam se da si ti u pravu a ne ja vec sam lud od svega

ZNG91
08.06.2010., 10:52
http://www.vecernji.hr/zagreb/trgovacki-sud-odbio-novu-upravu-holdinga-bandic-dalje-jedini-clan-clanak-152225

Borba za vlast se nastavlja, valjda u nedogled. I tko će sada razmišljati o zamrznutom kapitalu u obliku 686 neprodanih stanova u naselju, uglavnom većih od 90 m2, te o trošku od 4 milijuna kuna godišnje zaštitarskim službama za čuvanje tih neprodanih stanova i o plaćanju režija za te neprodane stanove? Naravno da će im jedina briga idućih dana, ili ne daj Bože mjeseci, opet biti samo sastav i budućnost fotelja. :facepalm:

Sopnić
08.06.2010., 13:58
Milane možeš se kofrčit. Kad ti mandat istekne i izbori prođu. Kad Jadranka vidi da ni sa tobom ne može preuzeti vlast u Zagrebu onda te čeka "Ćorka". Mene čeka kredit i dobri susjedi koje si mi na vrat stavio a tebe čeka "Ćorka" I ovaj dan je pri kraju. Daklje, "ćorka" je sve bliže i bliže. Je.... ga i meni se bliži rata 10-og.

mv1
08.06.2010., 22:30
Milane možeš se kofrčit. Kad ti mandat istekne i izbori prođu. Kad Jadranka vidi da ni sa tobom ne može preuzeti vlast u Zagrebu onda te čeka "Ćorka". Mene čeka kredit i dobri susjedi koje si mi na vrat stavio a tebe čeka "Ćorka" I ovaj dan je pri kraju. Daklje, "ćorka" je sve bliže i bliže. Je.... ga i meni se bliži rata 10-og.

pusti ti Milana na miru, svi mi imamo svoju odgovornost. a da nije Milana nebi ti ni ratu sada placao.:mig:

tomo&tona
09.06.2010., 07:33
Pozdrav svima, dali je netko od vas dobio ratu za stanarinu za 04/2010, jer vec se pomalo brinem dobili smo samo za 03/2010.

seksi-bogat
09.06.2010., 07:33
pusti ti Milana na miru, svi mi imamo svoju odgovornost. a da nije Milana nebi ti ni ratu sada placao.:mig:

Milan će se otkloniti od odgovornosti, ali ovi od rate neće nikad. Bojim se da ne prolupaju. Milane vrati pare.

Sopnić
09.06.2010., 07:48

Ja nemam nikakve odgovornosti, osim prema svojoj obitelji. Da nije Milana ja bi sada plaćao ratu kredita kojeg sam podigao za stan koji vrijedi upravo onoliko kolioko sam ga platio. Imao bi normalne susjede, srednja škola i bazen bili bi završeni, grad nebi bio pred bankrotom. U gradskim tvrtkama radili bi odgovorni i školovani ljudi. Nebi bilo kriminala i pljačke u tolikoj mjeri,. Sopnica bi već dobila tramvaj. Ne bi 5 metara tramvajske pruge koštalo 35.000,00 eura kao što to dansa košta. Ne bi se zemljište u centru zagreba mijenjalo kvadrat za kvadrat za zemljište na periferiji. Itd....itd....

MIM
09.06.2010., 08:12

Zavuci se pod kamen

ocajni
09.06.2010., 08:42
Stigla lista!!!
http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/Najam2009_liste.pdf

He he na listi sam :))))

vatrenaa
09.06.2010., 08:55
na listi smoooo..:jumping:
i to među prvih 30,tako da ću moći birati
blok d stižemoo:trk:

gromokb
09.06.2010., 09:16
Ja nemam nikakve odgovornosti, osim prema svojoj obitelji. Da nije Milana ja bi sada plaćao ratu kredita kojeg sam podigao za stan koji vrijedi upravo onoliko kolioko sam ga platio. Imao bi normalne susjede, srednja škola i bazen bili bi završeni, grad nebi bio pred bankrotom. U gradskim tvrtkama radili bi odgovorni i školovani ljudi. Nebi bilo kriminala i pljačke u tolikoj mjeri,. Sopnica bi već dobila tramvaj. Ne bi 5 metara tramvajske pruge koštalo 35.000,00 eura kao što to dansa košta. Ne bi se zemljište u centru zagreba mijenjalo kvadrat za kvadrat za zemljište na periferiji. Itd....itd....

Potpisujem sve:top:

ocajni
09.06.2010., 09:16
he he i ja sam među prvih 30 :))))

seksi-bogat
09.06.2010., 09:41
Stigla lista!!!
http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/Najam2009_liste.pdf

He he na listi sam :))))

ima dosta ljudi koji su već u naselju, a tu su i pekar i zubar, a na listi su i neki iz B14 (ulica ivane lang)
:cerek:
ako svi odaberu stan, ostat će još 80

Arweni@
09.06.2010., 11:17
Čestitam svim dobitnicima :Pivo:

Arweni@
09.06.2010., 11:23
Ja bih još jednom ponovila, Sopnica će jednog dana zasigurno biti divan kvart. Da, ima problema, ali ima ih svugdje... I sve se da riješiti i riješit će se s vremenom, a onda će opet doći novi problemi... tako to ide u životu.:amen:

snjezana321
09.06.2010., 14:08
očajni svaka čast ...sad još kad bi znali kad je useljavanje ..???

Sopnić
09.06.2010., 14:24
Vjerujem da će Sopnica biti dobar kvart. Čitao sam će do 2012 otvoriti Aqa centar, najveći u Europi. Negdje na istočnom dijelu Sesveta. Kika bi se trebala otvoriti u Rugvici. Ako se sto dogodi Sopnica će biti jako poželjan kvart. Samo moramo ustrajati u namjeri da opominjemo one koji bacaju smeće po ulici, ne kupe kaklicu iza psa i sl. Da prihvate norme i vrijednosti koje prihvajaća jedno normalno i civilizirano društvo. Vidite i sam da je situacija u kvartu svaki dan sve bolja i bolja. Nadamo se da nam grad neće još dovesti problematičnioh osoba. Prema moji saznanjima nema više stanova u vlasništvu grada. Daklje nema stanova koje Bandić može dodijeliti najnižom slojevima društva (ne socijali već kriminalcima, koji kradu, narušavaju javni red i mir). Prava socijala ne stvara nikakve probleme. Navodno ima još 600 stanova u vlasništvu ZH-a za najam i prodaju. Nadam se da će se isti uskoro iznajmiti osobama normalnih kulturnih navika.

Teressa
09.06.2010., 19:14

kroz..... duuuuugo. Ovo je prijedlog liste, prvo čekate konačnu listu, ako će pratiti obrazac prethodnog natječaja onda će je objaviti kroz nekih cca mjesec dana. E, ali tad počinje sezona godišnjih odmora.

Naoružajte se strpljenjem, i naravno, svima sretno :top:

snjezana321
09.06.2010., 19:24
a kakva je to konačna lista ,kaj to znači ??

Teressa
09.06.2010., 20:25
a kakva je to konačna lista ,kaj to znači ??

gle, to ti je ista ta lista, možda malo dopunjena ili promijenjena sporadi raznoraznih žalbi onih koji se nisu našli na prijedlogu liste.

Hrc
10.06.2010., 07:35
Vjerujem da će Sopnica biti dobar kvart. Čitao sam će do 2012 otvoriti Aqa centar, najveći u Europi. Negdje na istočnom dijelu Sesveta. Kika bi se trebala otvoriti u Rugvici. Ako se sto dogodi Sopnica će biti jako poželjan kvart.

Nikada mi nisu bili jasni ljudi kojima je blizina Kike, Mercatora, City Centra ili bilo kojeg trgovačkog centra, Arene... prednost. Jeste vi ikada prošli pored Arene kada se tamo nešto dešava? Šta mislite kako je ljudima koji tamo žive? Sigurno bajno.

Otvoriti će se Ikea u Rugvici... jeeeeee...idemo svi u Rugvicu, svaki dan do kraja života ćemo kupovati namještaj i idemo napraviti kuću tik do Ikea-e. Ljudi i sada idu u Austriju u Ikea-u, pazi sad, i iz Vinkovaca a nekima je problem 5 km dalje. :confused:

Valsharess
10.06.2010., 09:22
Pa i jest prednost.
Oko moje zgrade su lokalni dućani sa cijenama x3, prvi veliki povoljni dućan (tipa Kaufland, Billa, Lidl, kajgod) mi je 6 km udaljen. Srećom imam auto, ali nemaju ga baš svi. A bogme vući silne vrećice našim bajnim zagrebačkim javnim prijevozom nije baš dobitak na lotu.
Slažem se da oko Arene situacija nije bajna, ali ostali centri su to dobro riješili velikim parkiralištima i besplatnim podzemnim garažama (osim škrtica u Avenue Mallu :D) A prilazne ceste... jebi ga gužve je bilo i bez njih.
A i svi prodavatelji stanova kao plus (i više ojrića za kvadrat) navode upravo blizinu istih.

geekica
10.06.2010., 09:31
Elem mene zanima, ovi koji su na listi za najam stanova u Jelkovcu,a imaju i adresu već u Jelkovcu,traže li oni stanove u najam da bi ih kasnije skuplje rentali ili kak su oni već u tim stanovima i traže druge.Sasvim mi je jasno da sam ja plavuša :lol: ali ako netko ima suvisao odgovor neka mi ga proslijedi.

Teressa
10.06.2010., 10:03
JelkoFčani,

da li je netko od vas priupitao nadležne za razlog smrada kanalizacije po kvartu?

Polako se počinjem osjećati kao vrtni patuljak iz reklame.

ocajni
10.06.2010., 10:08

pa koliko ja znam tamo negdje kraj 9. početak 10. mjeseca...
ali jebiga godišnji su pred nama tako da ako stvarno bude u tom periodu bit će super! :)

seksi-bogat
10.06.2010., 10:24
JelkoFčani,

da li je netko od vas priupitao nadležne za razlog smrada kanalizacije po kvartu?

saš'ti opet o deranju zečeva u kadi.... to su stare teme, od prošlog ljeta.

:lol: :rofl:
ajd barem se nasmijo, svakim danom je sve zabavnije,

sad će komarci, pa crne šumske bube nalik žoharima (a nisu žohari) ...

oldschool.girl
10.06.2010., 11:05
kakva je situacija kod vas sa uplatnicama, pogotovo od ovih iz gradskog za najamninu, nismo primili za 3.mj uopće,primili za 4.ti,i sad je 10.6. i još ništa od upl za 5.mjesec... kak oni to mislee,na kraju godine spičiti 10 tisuća odjednom da plaćam :eek::rofl:
struju smo jednom dobili i to je to kaj mi imamo od uplatnica :flop:

kako je kod vas situacija?

geekica
10.06.2010., 13:06
Nisam dobila apsoštrumfno ni jednu uplatnicu do sada i već polako šizim zbog toga.Ni najamninu za 4 i 5 mj,a ni jednu uplatnicu za režije.

ivoz
10.06.2010., 13:25
Stigla najamnina za 4 mjesec, i rate za struju. Sve ostalo je još na čekanju.

vafkach
10.06.2010., 16:32
Mi smo dobili razliku najamnine za 3. mjesec (stigla u travnju), rate za struju i račun čistoće za 5. mjesec.

vafkach
10.06.2010., 16:38
Eh da, kad smo preuzimali stan, tip iz Holdinga je nešto pripomenuo kako bi bilo dobro stavljati novac za račune "na stranu", očito će poslati hrpetinu računa odjednom...

Mod*D*
11.06.2010., 06:48
Poštovani susjedi dobio sam mail ovoga sadržaja pa ga prenosim u cijelosti.
Budući da je akcija hvalevrijedna molim Vas sve koji ste u mogućnosti da se odazovete. Akciju organiziraju naši susjedi iz "Starog" Jelkovca.
"
DRAGI SUGRAĐANI,

POZIVAMO VAS NA ZAJEDNIČKU AKCIJU UNIŠTAVANJA AMBROZIJE U NAŠIM NASELJIMA JELKOVEC I NOVI JELKOVEC.
AKCIJA ĆE SE ODRŽATI 19.06.2010.G. (SUBOTA) S POČETKOM U 9 SATI. OKUPLJANJE JE ISPRED OŠ “JELKOVEC”. OBAVEZNO PONIJETI DOBRU VOLJU I RUKAVICE.
AMBROZIJA POSTAJE OZBILJAN ALERGEN TEK U VRIJEME CVATNJE (SREDINA SRPNJA DO PRVIH MRAZEVA), TAKO DA SE AKCIJI MOGU PRIDRUŽITI I OSOBE KOJE SU ALERGIČNE NA AMBROZIJU. RUKAVICE SU POTREBNE ZBOG MOGUĆEG NASTANKA KONTAKTNOG DERMATITISA ZA OSJETLJIVIJE, ALI I ZBOG LAKŠEG RADA.

ALERGIJA NA PELUD AMBROZIJE PREDSTAVLJA ZDRAVSTVENI PROBLEM SVAKOM DESETOM STANOVNIKU NAŠEGA GRADA, TE JE STOGA UNIŠTAVANJE AMBROZIJE NA PRIVATNIM POSJEDIMA UREĐENO I ZAKONSKIM PROSPISIMA PREMA KOJIMA SE KAŽNJAVA SVAKI VLASNIK PARCELE NA KOJOJ SE AMBROZIJA REDOVITO NE SUZBIJA.

ZAJEDNO MOŽEMO BOLJE!
"

Teressa
11.06.2010., 11:07
saš'ti opet o deranju zečeva u kadi.... to su stare teme, od prošlog ljeta.

ajd barem se nasmijo, svakim danom je sve zabavnije,

sad će komarci, pa crne šumske bube nalik žoharima (a nisu žohari) ...

Gle, uopće ne vidim što je to tako smiješno u mom pitanju.

Stare ili nove, teme su očigledno iste. Tj. problem postoji i dalje. I sudeći po tvom komentaru, ispada da se s njim treba boriti gospodin svevišnji.

Seksi možda jesi, ali sa bogatstvom ti nešto debelo ne štima, :ne zna:

Mod*D*
11.06.2010., 12:43
JelkoFčani,

Dobio sam neku poluinformaciju od jednog izvođača da postoje neki problemi s kanalizacijom ali u D bloku da se javljaju neki čudni tlakovi pa da se čak osim smrada i ono kaj ode van ponekad zna vratiti u školjku i to ne baš samo onome koji je to otpustio :D

Teressa
11.06.2010., 13:40
Dobio sam neku poluinformaciju od jednog izvođača da postoje neki problemi s kanalizacijom ali u D bloku da se javljaju neki čudni tlakovi pa da se čak osim smrada i ono kaj ode van ponekad zna vratiti u školjku i to ne baš samo onome koji je to otpustio :D

ok, hvala ti jer ja i jesam u D bloku. I da, smrdi u punom smislu te riječi. Pomoglo bi ako mi kažeš od koga i kakvu točno info si dobio, definitvno ću se uhvatit jahanja po glavama nadležnih. Na PM molim te.

lala12345
11.06.2010., 21:51
Mod*D*, koja je to zgrada gdje izlazi to? Kad pustimo vodu iz pune kade i istovremeno pustimo u umivaoniku, imamo poplavu. Neki smatraju da je to zbog zastopane nekakve vertikale, zbog gradevinskog materijala koji su radnici bacali u odvod, dok majstori koji su dolazili za prijavljen kvar kazu da je tlak prevelik i da to tako mora biti ("voda se od kade mora vracati prema umivaoniku"). Rjesenje: "cep na pola staviti da polako otice voda".
Da li je itko imao slican slucaj i kako je to rijesio?

jelko
12.06.2010., 09:36
očistite odvodnu cijev od kreča, bit će bolje, i povremeno čistite podni sifon, jer nakupi se dlaka i masnoća, iako problem usporene odvodnje umivaonika ostaje. Gledam fotke vodoinstalacija u fazi gradnje i ne vidim zašto bi se dizala voda iz podnog sifona umivaonika, osim zbog slabe protočnosti cijevi iza podnog sifona. Odvodna cijev kade je spojena direktno na vertikalu odnosno nije spojena na podni sifon umivaonika i odvodnja kade ima svoj sifon ispod kade, odnosno odvodne cijevi kade i umivaonika su odvojene do spoja na vertikali.

jelko
12.06.2010., 09:57
Elem mene zanima, ovi koji su na listi za najam stanova u Jelkovcu,a imaju i adresu već u Jelkovcu,traže li oni stanove u najam da bi ih kasnije skuplje rentali ili kak su oni već u tim stanovima i traže druge.Sasvim mi je jasno da sam ja plavuša :lol: ali ako netko ima suvisao odgovor neka mi ga proslijedi.

korisnici socijalnih stanova koji se natječu za javnonajamne stanove?!

spring7
12.06.2010., 10:51
očistite odvodnu cijev od kreča, bit će bolje, i povremeno čistite podni sifon, jer nakupi se dlaka i masnoća, iako problem usporene odvodnje umivaonika ostaje. Gledam fotke vodoinstalacija u fazi gradnje i ne vidim zašto bi se dizala voda iz podnog sifona umivaonika, osim zbog slabe protočnosti cijevi iza podnog sifona. Odvodna cijev kade je spojena direktno na vertikalu odnosno nije spojena na podni sifon umivaonika i odvodnja kade ima svoj sifon ispod kade, odnosno odvodne cijevi kade i umivaonika su odvojene do spoja na vertikali.

imali smo problem slabog odvoda i vračanja vode kroz sifon na podu.Otvorili sve što se da otvoriti i našli brdo građevinskog smeća,kamenja veličine i do 2cm.Mislim da su nam nemarni radnici ostavili svašta u odvodima koji su sada pod upotrebom postali smrdljivi jer otpadne vode ne odlaze zbog zaštopanosti.

Otvorite si sifone na podovima kupaona,mi smo svoj na jedovite jade uspjeli otvoriti,od kada također i počistite prije nego počnete upotrebljavati.

spring7
12.06.2010., 10:53
Mod*D*, koja je to zgrada gdje izlazi to? Kad pustimo vodu iz pune kade i istovremeno pustimo u umivaoniku, imamo poplavu. Neki smatraju da je to zbog zastopane nekakve vertikale, zbog gradevinskog materijala koji su radnici bacali u odvod, dok majstori koji su dolazili za prijavljen kvar kazu da je tlak prevelik i da to tako mora biti ("voda se od kade mora vracati prema umivaoniku"). Rjesenje: "cep na pola staviti da polako otice voda".

Da mi,našli smo kamenje i smeće a čujem da su neki našli i zamazane krpe.

miana2
12.06.2010., 11:36
nakon 15 različitih brojeva i prebacivanja sim-tam između grada i gskg-a,saznala sam u gskg-u da ću dobiti prvo uplatnicu za 5mj s valutom 15.6. a nakon 20 dana uplatnicu za 4mj
razlog:usklađivanje sustava

moj post od 27.5.

jučer dobili ZH uplatnicu za 5 mj(najam+komunalna) s valutom 15.6.
dakle za 20 dana dobit ćemo za najam 04/10
i onda ubrzo i za 06/10

struja nam je 159kn
čistoća 91kn

od iskona još nismo dobili siemens aparat i wireless internet

miana2
12.06.2010., 11:40
i u našoj ulici u d bloku smrdi kanalizacija
a i komarci su počeli dosađivati
koje zaprašivače zovem?

jelko
12.06.2010., 17:15
za područje sesveta EKOTOURS tel. 3906-445

i tel 610-1246
gradski ured za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje
http://www.zagreb.hr/Userdocsimages/dokument.nsf/52e5cbe929e7b66fc125696500452b27/CEC441B20501F0E3C1256EC40035E006/$FILE/letak_komarci.PDF

Suzbijanje je već provedeno na kriznim područjima uz vodu, na Jarunu i uz Savu, a tijekom idućeg tjedna obavljat će se na lokacijama koje je odredio Zavod za javno zdravstvo Dr. Andrija Štampar

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=500

http://www.vecernji.hr/zivot/ocekuje-nas-najezda-agresivnih-komaraca-clanak-153329

http://www.javno.hr/hr/zagreb/clanak.php?id=269931

geekica
13.06.2010., 10:11

Jelko tak sam si i mislila,hvala na odgovoru koji je smirio uskovitlane misli u mom plavusastom mozgicu

lo.jasminka
13.06.2010., 13:24

Nisu samo oni u pitanju. Ima i onih koji su kupili stanove ali su im mali pa im treba proširenje

jasminka.jo
13.06.2010., 13:32
ajd sad, pobrisala plavuša poruke

Bok

miana2
13.06.2010., 23:37
jelko hvala ti !!

FIFI2
14.06.2010., 10:32
:lol::mig:

HEJ LJUDI I JA SAM BUDUĆI STANAR NOVOG JELKOVCA NA LISTI ZA NAJAM SAM MEĐU PRVIH PEDESET I SAD VEĆ MUKU MUČIM U KOJEM DJELU BI BILO NAJBOLJE IZABRATI STAN NEKAKO MI SE D BLOK ČINI OK JEL NETKO ZNA KAKVI SU TAMO STANOVI ,A I SUSJEDI...

jelko
14.06.2010., 10:46
evo fotke zgrade B9
http://danas.net.hr/novac/page/2010/06/14/0158006.html?pos=n0

vatrenaa
14.06.2010., 12:10
jel smrdi samo u d bloku ili svagdje u naselju?

MIM
14.06.2010., 13:21
jel smrdi samo u d bloku ili svagdje u naselju?

Najviše u b cjelini

geekica
14.06.2010., 13:53

HEJ LJUDI I JA SAM BUDUĆI STANAR NOVOG JELKOVCA NA LISTI ZA NAJAM SAM MEĐU PRVIH PEDESET I SAD VEĆ MUKU MUČIM U KOJEM DJELU BI BILO NAJBOLJE IZABRATI STAN NEKAKO MI SE D BLOK ČINI OK JEL NETKO ZNA KAKVI SU TAMO STANOVI ,A I SUSJEDI...

FIFI ne pisati velikim slovima kažu da je to nepristojno,sorry

seksi-bogat
14.06.2010., 14:21
ne gledam onu trakavicu od Farme na TV, ali čujem da se susjeda Ella iz Novog jelkovca drznula komentirati neke susjede koje bi trebalo iseliti. Sad će se još više bojati šetat psa?
:eek:

http://www.youtube.com/watch?v=RhBFlOu8I70

http://mojtv.hr/farma/3531/marinela-jantos-ella.aspx#

vafkach
14.06.2010., 17:16
ne gledam onu trakavicu od Farme na TV, ali čujem da se susjeda Ella iz Novog jelkovca drznula komentirati neke susjede koje bi trebalo iseliti. Sad će se još više bojati šetat psa?
:eek:

http://www.youtube.com/watch?v=RhBFlOu8I70

http://mojtv.hr/farma/3531/marinela-jantos-ella.aspx#

Misliš njih pet...

Teressa
14.06.2010., 18:04
Evo svim budućim ali i sadašnjim stanarima našeg naselka malo kritike. Uključujem, naravno, i sebe.

Stalno i stalno se na nešto žalimo, te nam nevalja "ovo", onda nam ne valja "ono", onda su nam na tapeti "oni"....

A zapravo, kvart je lijep. Ima sve ono što treba imati, ono što nema, u planu je. I bit će jednog dana, a i o nama djelomično ovisi kada.

Mirno je, tiho je, zelenila ima posvuda. Da, ima i onih koji narušavaju mir, ali zar takvih nema u svim zagrebačkim kvartovima?

Djeca se imaju gdje igrati bez straha da će izletjeti pod auto...
Vrtići, osnovna škola, uskoro i srednja...

Ima pasa, ima ih podosta. Kakaju posvuda. Ali nije samo u našem kvartu problematično skupljanje drekeca. Neodgojenih vlasnika ima posvuda.

Onda se žalimo na kvalitetu stanova, a zapravo je vrlo vjerojatno da je situacija ista u gotovo svim novogradnjama. Naprosto, tako je posvuda. Nisu naši stanovi ništa lošije izvedeni od onih u Španskom, ili Malešnici, ili Dugom Selu..

Ne valja nam povezanost sa gradom. Istina je da se do samog centra stigne za manje od sat vremena, točnije 15 minuta busa + 20 minuta vlaka. Od Glavnog kolodvora mislim da nitko ne može reći da nema vezu prema bilo kuda. Žitnjak? - 15 minuta busa + 20 minuta busne linije od Sesveta. Dubrava? - opet onih 15 minuta + bus za Dubec + tramvaj... traje malo duže ali nije baš tolika katastrofa.

Pretvorili smo svi zajedno ovaj topic u oglasnu ploču naših jadikovki. Zar je moguće da nam baš ništa ne valja, da baš sa ničim nismo zadovoljni, da nas baš ništa u kvartu ne veseli?? Sumnjam.

Evo, uskoro dolaze novi stanari. Čitam njihova pitanja i pitam se, pitam... jesmo li ih mi, ovdje dugoprisutni, naveli na pitanja poput onog (više se ne sjećam čijeg) koje pita je li uopće pametno kupiti stan u Novom Jelkovcu.

Evo moj odgovor svim budućim najmoprimcima: do sada još nisam požalila što živim gdje živim, iako, problema u stanu imam kao i mnogi ovdje.

Susjedi? - moji su super. Jasno, oni sa kojima se družim. Mislim da bih bila malo freak da mi baš svi ljudi u svemu odgovaraju.

Kvart je lijep :cerek:

miana2
14.06.2010., 22:34
taman malo zahladilo
ali ja nemogu imati otvorene prozore jer mi zaštitari puše upravo pod njima

klima mi ne gine

MIM
15.06.2010., 08:47
taman malo zahladilo

klima mi ne gine

Puši i ti njima

Sopnić
15.06.2010., 10:21
Evo svim budućim ali i sadašnjim stanarima našeg naselka malo kritike. Uključujem, naravno, i sebe.

Stalno i stalno se na nešto žalimo, te nam nevalja "ovo", onda nam ne valja "ono", onda su nam na tapeti "oni"....

A zapravo, kvart je lijep. Ima sve ono što treba imati, ono što nema, u planu je. I bit će jednog dana, a i o nama djelomično ovisi kada.

Mirno je, tiho je, zelenila ima posvuda. Da, ima i onih koji narušavaju mir, ali zar takvih nema u svim zagrebačkim kvartovima?

Djeca se imaju gdje igrati bez straha da će izletjeti pod auto...
Vrtići, osnovna škola, uskoro i srednja...

Ima pasa, ima ih podosta. Kakaju posvuda. Ali nije samo u našem kvartu problematično skupljanje drekeca. Neodgojenih vlasnika ima posvuda.

Onda se žalimo na kvalitetu stanova, a zapravo je vrlo vjerojatno da je situacija ista u gotovo svim novogradnjama. Naprosto, tako je posvuda. Nisu naši stanovi ništa lošije izvedeni od onih u Španskom, ili Malešnici, ili Dugom Selu..

Ne valja nam povezanost sa gradom. Istina je da se do samog centra stigne za manje od sat vremena, točnije 15 minuta busa + 20 minuta vlaka. Od Glavnog kolodvora mislim da nitko ne može reći da nema vezu prema bilo kuda. Žitnjak? - 15 minuta busa + 20 minuta busne linije od Sesveta. Dubrava? - opet onih 15 minuta + bus za Dubec + tramvaj... traje malo duže ali nije baš tolika katastrofa.

Pretvorili smo svi zajedno ovaj topic u oglasnu ploču naših jadikovki. Zar je moguće da nam baš ništa ne valja, da baš sa ničim nismo zadovoljni, da nas baš ništa u kvartu ne veseli?? Sumnjam.

Evo, uskoro dolaze novi stanari. Čitam njihova pitanja i pitam se, pitam... jesmo li ih mi, ovdje dugoprisutni, naveli na pitanja poput onog (više se ne sjećam čijeg) koje pita je li uopće pametno kupiti stan u Novom Jelkovcu.

Evo moj odgovor svim budućim najmoprimcima: do sada još nisam požalila što živim gdje živim, iako, problema u stanu imam kao i mnogi ovdje.

Susjedi? - moji su super. Jasno, oni sa kojima se družim. Mislim da bih bila malo freak da mi baš svi ljudi u svemu odgovaraju.

Kvart je lijep :cerek:

Slažem se sa gore navedenim. Malo smo previše očekivali. Kako bi svi mi primiri strasti odite u Dubravu, Ferenščicu pa će mo vidjeti da je naš kvart jako pristojan. Jedino nas može boljeti da neke osobe u kvaru nisu morale biti tamo. Ali su zahvaljućući jednom čovjeku došle. Prvenstveno mislim na osobe sklone kriminalu i narušavanju javnog reda i mira. Isti su na desetine puta bili evidentirani u policiji. Takvih ima i u drugim kvartovima i to opasnijih i u puno većem broju. Mislim da naselje zaslužuje solidnu ocjenu. Najbitnije da se stvari kreću na bolje, u u tim namjerama moramo ustrajati. Opominjati osobe sa lošim kulturnim navikama.

papi73
15.06.2010., 10:53
taman malo zahladilo

klima mi ne gine

vjerujem da svaki dan peres zavjese od silnog dima :lol::lol::lol:

patkica77
15.06.2010., 11:05
taman malo zahladilo

klima mi ne gine

Na svu sreću nemam spavaće sobe tamo gdje se zaštitari skupljaju ali baš sam si mislila jadni vi koji imate...uopće nije ugodno...ni malo...

nego..smijemo li mi ugraditi klimu ili ne?
Mislim tak i tak imam lođu pa ne bi bila na fasadi vidljiva...
Ja bih vrlo rado jednu do dvije :D

miana2
15.06.2010., 11:28
mislim da možemo.već su u b bloku u unutrašnjosti lođa 2 klime.

snjezana321
15.06.2010., 12:30
mene zanima koliko se ostavlja polog za najam stana gradu ??dali dvije najamnine ili više -manje ??hvala

Arweni@
15.06.2010., 13:34
mene zanima koliko se ostavlja polog za najam stana gradu ??dali dvije najamnine ili više -manje ??hvala

dvije najamnine

Arweni@
15.06.2010., 13:47
Ja ću opet ponoviti svima, meni je kvart genijalan. Problema ima, ali su "standardni" i hvala Bogu rješivi. Mi smo već stoooljećima podstanari i još smo uvijek, ali se prvi put osjećamo k'o "svoj na svome".
Nemamo klimu, ali je izolacija u zgradi fakat dobro napravljena i prozori su fantastični, pa nam je doma temperatura ovih dana od 26 do najviše 28°C, bez klime i ventilatora. sve one koji još nisu riješili telefon i internet, želim upozoriti da dooobro razmisle. Mi smo sve uzeli kod BTneta i strašno smo razočarani. Ne možemo postaviti mail, jer im mail server nije u funkciji i kažu da će to potrajati. Kod telefoniranja ima nekakvih smetnji tj. kratkotrajnih prekida, a i s webom je već bilo malo žešćih problema. Oni će jednog dana možda biti najjači, ali sad se "zagrijavaju" i "uče" pa će sigurno biti još problema.

Arweni@
15.06.2010., 13:54
Najviše u b cjelini

Mi smo u B15 i da budem iskrena ne kužim o kakvom smradu govorite :confused:

bblok
15.06.2010., 17:27
Mi smo u B15 i da budem iskrena ne kužim o kakvom smradu govorite :confused:

Mislim da se srad osjeti pred promjenu vremena kad je velik pritisak, ali ukoliko se ja varam pa ostali osjete stalno onda bi trebali predstavnici stanara odmah uputiti holdingu pismeni prigovor i neka nadležni za to dođu i pogledaju jer dok je još gradilište aktivno i okolo ima radnika da se poprviti neke stvari ali kad odu bit će ih jako teško dovući da nešto poprave. Ukoliko uistinu postoji problem i taj "smrad" se širi naseljem onda pismeni prigovor i ak se ne jave kroz tjedan dana stalno im dosađivati na teleofon jer nema druge

icebug
15.06.2010., 17:59
Najviše u b cjeliniMi smo u B15 i da budem iskrena ne kužim o kakvom smradu govorite :confused:
čitaj između redaka...

suzanarazum
15.06.2010., 19:35

ja sam u d9 i meni je ok crvena zgrada imam dijete a i susjedi u mom ulazu pa je ok obiteljski ljudi

suzanarazum
15.06.2010., 19:38
Ja ću opet ponoviti svima, meni je kvart genijalan. Problema ima, ali su "standardni" i hvala Bogu rješivi. Mi smo već stoooljećima podstanari i još smo uvijek, ali se prvi put osjećamo k'o "svoj na svome".
Nemamo klimu, ali je izolacija u zgradi fakat dobro napravljena i prozori su fantastični, pa nam je doma temperatura ovih dana od 26 do najviše 28°C, bez klime i ventilatora. sve one koji još nisu riješili telefon i internet, želim upozoriti da dooobro razmisle. Mi smo sve uzeli kod BTneta i strašno smo razočarani. Ne možemo postaviti mail, jer im mail server nije u funkciji i kažu da će to potrajati. Kod telefoniranja ima nekakvih smetnji tj. kratkotrajnih prekida, a i s webom je već bilo malo žešćih problema. Oni će jednog dana možda biti najjači, ali sad se "zagrijavaju" i "uče" pa će sigurno biti još problema.

ja imam Bt net i sve dobro funkcionira

suzanarazum
15.06.2010., 19:50

sva sreca pa mi muž vodac tak da nema problema

jasminka.jo
15.06.2010., 19:52
Mislim da se srad osjeti pred promjenu vremena kad je velik pritisak, ali ukoliko se ja varam pa ostali osjete stalno onda bi trebali predstavnici stanara odmah uputiti holdingu pismeni prigovor i neka nadležni za to dođu i pogledaju jer dok je još gradilište aktivno i okolo ima radnika da se poprviti neke stvari ali kad odu bit će ih jako teško dovući da nešto poprave. Ukoliko uistinu postoji problem i taj "smrad" se širi naseljem onda pismeni prigovor i ak se ne jave kroz tjedan dana stalno im dosađivati na teleofon jer nema druge

Mi smo još prije dva mjeseca uputili holdingu, stanogradnji, gradu dopis da se obični poklopci od šahtova zamjene uljnim, jer tada bi bilo puno bolje. Nitko nam do sada nije odgovorio, a možda i ne znaju za uljne poklopce.....

jelko
15.06.2010., 21:31
molim vas što znači rečenica?
Raspravljalo se i o osnovnoj školi u Jelkovcu. Zgrada još nije izgrađena, a u međuvremenu je zbog manjka novca u proračunu preprojektirana. Ostala je bez kuhinje i blagovaonice.
http://www.vecernji.hr/zagreb/traze-jos-sire-parkiralisne-zone-zagrebu-pod-naplatom-clanak-155712

pretpostavljam da se ipak radi o srednjoj školi, a ne osnovnoj.
što znači preprojektirana?

Netko će morati odgovorati što je srednja škola zbetonirana, a sad će je ostaviti da trune bez krova.

spring7
15.06.2010., 21:39

Iskon zasad čista 5 :)

frikuscha
15.06.2010., 22:10
molim vas što znači rečenica?
Raspravljalo se i o osnovnoj školi u Jelkovcu. Zgrada još nije izgrađena, a u međuvremenu je zbog manjka novca u proračunu preprojektirana. Ostala je bez kuhinje i blagovaonice.
http://www.vecernji.hr/zagreb/traze-jos-sire-parkiralisne-zone-zagrebu-pod-naplatom-clanak-155712

pretpostavljam da se ipak radi o srednjoj školi, a ne osnovnoj.
što znači preprojektirana?

U normalnim europskim zemljama, ne donose se odluke o početku gradnje, a samim time niti se započinje s gradnjom bilo kojeg projekta, ako isti nema kompletno zatvorenu financijsku konstrukciju.
U RH, bitno je da što više blic aparata ovjekovječi Onoga koji postavlja kamen temeljac.

"Preprojektiranost" - osim što je da se ubiješ neispravna riječ, znači upravo to; promijena tj. izmjena projekta. U praksi to znači da se reže apsolutno svugdje na tom istom projektu sve u svrhu što jeftinijeg i bržeg završetka istog. Npr. neće se izgraditi projektom predviđeno krovište za xyz svotu, već će se koristiti sasvim deseti materijal u najnižem cjenovnom razredu. Neće biti izgrađeni prateći objekti tipa svlačionice / tuševi u sklopu sportskog kompleksa nego će se to jednostavno preskočiti. Umjesto predviđenog parketa postaviti će se najjeftiniji na tržištu. Ako je u pitanju projekt sportske dvorane, plastične sjedalice na tribinama zamijeniti će uobičajeni nimalo dovršeni grubi radovi, tj. sjedalica neće biti, nego će se ostaviti betonske "stepenice". Etc.

Iz ovog tvog navoda pretpostavljam da jest riječ o srednjoj školi, makar je i osnovna škola zahvaljujući stručnom kadru i "preprojektiranosti" dobila intervenciju na krovu nakon cca god dana od kada je otvorila svoja vrata. Kao i sportska dvorana pored iste. A o dječjem vrtiću da ne govorimo.

Netko će morati odgovorati što je srednja škola zbetonirana, a sad će je ostaviti da trune bez krova.

:rofl::rofl:
Svakako.
Uostalom, grad tvrdi da ima osigurana sredstva za završetak svih započetih investicija.
Nove neće započeti.
Niti će kositi travu.
A ni postavljati nove koševe za smeće.
A niti uvesti telefonske linije + internet područnom vrtiću.
A niti će isti imati nešto što se donekle zove prostor za vanjsku igru.
Ovo što ima sada niti najmilostivija osoba ne bi nazvala dvorištem vrtića.

Nego, Jelko...:D
Imali li IŠTA, ali ono, najbanalnija sitnica tipa "a lijep mi je oblik cigle na lijevom prilazu bloka C treći red s desna drugi stupac od one mladice jasena" - IŠTA što je tebi u ovom tvom kvartu pa barem korektno, ako već ne i OK?! :)

Sopnić
16.06.2010., 08:08
U normalnim europskim zemljama, ne donose se odluke o početku gradnje, a samim time niti se započinje s gradnjom bilo kojeg projekta, ako isti nema kompletno zatvorenu financijsku konstrukciju.
U RH, bitno je da što više blic aparata ovjekovječi Onoga koji postavlja kamen temeljac.

"Preprojektiranost" - osim što je da se ubiješ neispravna riječ, znači upravo to; promijena tj. izmjena projekta. U praksi to znači da se reže apsolutno svugdje na tom istom projektu sve u svrhu što jeftinijeg i bržeg završetka istog. Npr. neće se izgraditi projektom predviđeno krovište za xyz svotu, već će se koristiti sasvim deseti materijal u najnižem cjenovnom razredu. Neće biti izgrađeni prateći objekti tipa svlačionice / tuševi u sklopu sportskog kompleksa nego će se to jednostavno preskočiti. Umjesto predviđenog parketa postaviti će se najjeftiniji na tržištu. Ako je u pitanju projekt sportske dvorane, plastične sjedalice na tribinama zamijeniti će uobičajeni nimalo dovršeni grubi radovi, tj. sjedalica neće biti, nego će se ostaviti betonske "stepenice". Etc.

Iz ovog tvog navoda pretpostavljam da jest riječ o srednjoj školi, makar je i osnovna škola zahvaljujući stručnom kadru i "preprojektiranosti" dobila intervenciju na krovu nakon cca god dana od kada je otvorila svoja vrata. Kao i sportska dvorana pored iste. A o dječjem vrtiću da ne govorimo.

:rofl::rofl:
Svakako.
Uostalom, grad tvrdi da ima osigurana sredstva za završetak svih započetih investicija.
Nove neće započeti.
Niti će kositi travu.
A ni postavljati nove koševe za smeće.
A niti uvesti telefonske linije + internet područnom vrtiću.
A niti će isti imati nešto što se donekle zove prostor za vanjsku igru.
Ovo što ima sada niti najmilostivija osoba ne bi nazvala dvorištem vrtića.

Nego, Jelko...:D
Imali li IŠTA, ali ono, najbanalnija sitnica tipa "a lijep mi je oblik cigle na lijevom prilazu bloka C treći red s desna drugi stupac od one mladice jasena" - IŠTA što je tebi u ovom tvom kvartu pa barem korektno, ako već ne i OK?! :)
Nemojte mi jelka kuditi. Točno je da je malo kritičan (kao što je većina nas). Ali bez dobre kritike nema pomaka. Jelko je među najaktivnijima na forumu, u medijima. NIje od onih koji samo promatraju i niš ne rade, misleći da će se nešto samo rješti. Jelko imaš moju podršku. Istina da bi koji kompliment mogao dati našem naselju ali ako smatraš da to ne zaslužuje opet te podržavam. Samo nastavi sa daljnjima aktivnostima.

Mod*D*
16.06.2010., 08:20

Ima takav slučaj u starom stanu rješio ga da sam u odvod od kade stavio kovanicu od 2 ili 5 kn ne sjećam se točno, a da smanje protok vode kroz rupice jer čep na pola je malo nepraktično rješenje. :D

frikuscha
16.06.2010., 08:20
A tko ga kudi:confused:

Arweni@
16.06.2010., 09:32
ja imam Bt net i sve dobro funkcionira

I mail ste postavili??

Sopnić
16.06.2010., 10:22
Jedno pitanje za iskonovce. Kod mene nije ugrađen bezžični internet već mi je kabel posred stana. Što kažu kada će stići bezžični internet. Kad su ugrađivali rekli su za 20 dana. Prošlo je i 40 dana a bezžičnog interneta niotkud. Usput, imali smo pravo na bezžični telefon (apart). Zvao sam službu za korisnike. Tri operatera su mi obećala poslati telefon, normalno svi su slagali. Je li netko dobio telefon-aparat?

nensi7
16.06.2010., 10:25
za područje sesveta EKOTOURS tel. 3906-445

i tel 610-1246
gradski ured za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje
http://www.zagreb.hr/Userdocsimages/dokument.nsf/52e5cbe929e7b66fc125696500452b27/CEC441B20501F0E3C1256EC40035E006/$FILE/letak_komarci.PDF

Suzbijanje je već provedeno na kriznim područjima uz vodu, na Jarunu i uz Savu, a tijekom idućeg tjedna obavljat će se na lokacijama koje je odredio Zavod za javno zdravstvo Dr. Andrija Štampar

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=500

http://www.vecernji.hr/zivot/ocekuje-nas-najezda-agresivnih-komaraca-clanak-153329

http://www.javno.hr/hr/zagreb/clanak.php?id=269931

Navedeni broj je krivi -to je broj gradskog ureda za soc. rad i branit. , a grad.ured za zdravstvo je 6101 241 pa ZOVITE , ZOVITE JER JOŠ NISMO NI U PLANU ZAPRAŠIVANJA !

bblok
16.06.2010., 10:37
Mi smo još prije dva mjeseca uputili holdingu, stanogradnji, gradu dopis da se obični poklopci od šahtova zamjene uljnim, jer tada bi bilo puno bolje. Nitko nam do sada nije odgovorio, a možda i ne znaju za uljne poklopce.....

U tome i jest problem tko je ikada u ovoj državi rješio išta na naćin da je samo poslao pismeni upit. Zato i mislim da je najbolje da se predstavnici suvlasnika zajedno pošalju dopis i pritužbe i odmah tražiti kontak broj telefona i zvati svaki drugi dan i valjda kada budemo im predosadni onda će nešto poduzeti da nas se rješe

Gabac
16.06.2010., 16:32
I mail ste postavili??

Mi imamo Bt net i zadovoljni smo. Za mail smo zvali i rekli su nam da će biti uskoro, a da si do onda otvorimo u gmailu ili u yahoo-u

miana2
17.06.2010., 03:50
Jedno pitanje za iskonovce. Kod mene nije ugrađen bezžični internet već mi je kabel posred stana. Što kažu kada će stići bezžični internet. Kad su ugrađivali rekli su za 20 dana. Prošlo je i 40 dana a bezžičnog interneta niotkud. Usput, imali smo pravo na bezžični telefon (apart). Zvao sam službu za korisnike. Tri operatera su mi obećala poslati telefon, normalno svi su slagali. Je li netko dobio telefon-aparat?

ne,isto sam zvala i još ništa...kao i wireless

bibinjo
17.06.2010., 09:09

Gle ovak stvarti stoje,
Nama su spajili tv internet i telefon dosta dugo, potpisali 13.02. a spojili sada početkom mjeseca.
Na besplatnom telefonu stvarno rade ljubazne osobe koje ti kažu " netko će vas nazvati sutra..." i tak par puta.
A što se tiče telefona on isto naravno dolazi... nema veze što mozda netko nema rezervni aparat da se ukopčaš, al bitno da imaš žicu...:lol:

Arweni@
17.06.2010., 09:13
Mi imamo Bt net i zadovoljni smo. Za mail smo zvali i rekli su nam da će biti uskoro, a da si do onda otvorimo u gmailu ili u yahoo-u

Za mail su i nama rekli da postavimo nekakav mail preko weba, ali su nam rekli da njihov mail server neće tako skoro proraditi. Brzina interneta tijekom dana zna strašno varirati (u ugovoru su lijepo naveli da privatni korisnici imaju tzv. best effort uslugu - što znači da ne garantiraju brzinu, već je takva kakva je i nemaš se pravo žaliti), a tv prijem im na nekim kanalima nije najbolji, ne samo da su slika i ton loši već se potpuno gube s vremena na vrijeme. I nikako im ne mogu zaboraviti kako su se za kašnjenje sa spajanjem uporno izvlačili na Digitalni grad, sve dok nisam nazvala Digitalni grad i utvrdila da lažu, onda su došli djelatnici BTneta, postavili kutije, a da nisu provjerili je li sve u redu - nisu ni mogli jer nisu pustili signal. Onda su nam, kao, pustili signal ali opet ništa nije šljakalo, pa su ponovo došli i otkrili da su nešto krivo spojili. I još, ne smijem to zaboraviti, nakon postavljanja tih kutija i modema, vrlim majstorima ostalo je viška dijelova :confused: Da sam znala ono što znam danas, vjerojatno bih uzela Iskonov paket.

big.mmamma
17.06.2010., 10:07
Za mail su i nama rekli da postavimo nekakav mail preko weba, ali su nam rekli da njihov mail server neće tako skoro proraditi. Brzina interneta tijekom dana zna strašno varirati (u ugovoru su lijepo naveli da privatni korisnici imaju tzv. best effort uslugu - što znači da ne garantiraju brzinu, već je takva kakva je i nemaš se pravo žaliti), a tv prijem im na nekim kanalima nije najbolji, ne samo da su slika i ton loši već se potpuno gube s vremena na vrijeme.

sa profesionalnom uslugom i poslugom ide i odgovarajuća cijena iste .... 149 kuna za kabelsku...flat internet i telefon sa uključenim besplatnim minutama sori ali stvarno....

usporedo sa ostalim vrlim provajderima u naselju.....koliko ih je ono???????? :kava:

Da sam znala ono što znam danas, vjerojatno bih uzela Iskonov paket.

kada kupuješ nešto i potpisuješ ugovor prvo se informiraš što kupuješ, želiš t-com standard (upitan) plati i t-com cijenu ili iskon ili koji god već :top:

seksi-bogat
17.06.2010., 10:12
mjere i predviđeno vrijeme realizacije:

srpanj 2010.

- Ubrzanje prodaje stanova u Sopnici Jelkovec

?
:rofl: :lol:

uvijek je u pitanju "desetak dana" za rješavanje stanova u "Sopnici Jelkovcu"

http://www.jutarnji.hr/otkazi--10-posto-manje-place-i-vise-cijene-komunalija/837054/

big.mmamma
17.06.2010., 10:37
mjere i predviđeno vrijeme realizacije:
srpanj 2010.
- Ubrzanje prodaje stanova u Sopnici Jelkovec
?
:rofl: :lol:
uvijek je u pitanju "desetak dana" za rješavanje stanova u "Sopnici Jelkovcu"
http://www.jutarnji.hr/otkazi--10-posto-manje-place-i-vise-cijene-komunalija/837054/

!!!!dobrotvorna akcija!!!!
pomognimo holdingu....kupnjom stana u jelkovcu....akcija vrijedi do 31.srpnja

ubrzanje prodaje...kaj, sad budu prodali 2 stana godišnje, umjesto 1...ubrzano će ljudima skinuti benificije, povećati komunalije i cijenu javnog prijevoza sve kako bi potaknuli ekipu na dizanje kredita i kupnju stana u naselku iz snova

sopnica jelkovec spašava gradski proračun ha ha ha

Sopnić
17.06.2010., 14:10
Možda bi trebalo predložiti upravi holdinga da zavše srednju školu, bazen, uvedu novu autobusnu liniju do žitnjaka, daruju garažu uz stan, "latentno" obećaju da u naselje neće više dovoditi socijalu, cigane, pts-piovce, kako bi stvorili bolje uvjete u naselju pa bi se stanovi možda počeli prodavati.

geekica
17.06.2010., 17:45
Možda bi trebalo predložiti upravi holdinga da zavše srednju školu, bazen, uvedu novu autobusnu liniju do žitnjaka, daruju garažu uz stan, "latentno" obećaju da u naselje neće više dovoditi socijalu, cigane, pts-piovce, kako bi stvorili bolje uvjete u naselju pa bi se stanovi možda počeli prodavati.

A fakat nisam znala da su PTSP-ovci takav problem u naselju.Mislim da su mnogi drugi veći problem.Dajte nama braniteljima više sjašite s grbače,nisam od države dobila ništa,a još i plačam masno najamninu u naselku.

Gabac
17.06.2010., 18:58
...onda su došli djelatnici BTneta, postavili kutije, a da nisu provjerili je li sve u redu - nisu ni mogli jer nisu pustili signal. Onda su nam, kao, pustili signal ali opet ništa nije šljakalo, pa su ponovo došli i otkrili da su nešto krivo spojili. I još, ne smijem to zaboraviti, nakon postavljanja tih kutija i modema, vrlim majstorima ostalo je viška dijelova :confused: Da sam znala ono što znam danas, vjerojatno bih uzela Iskonov paket.

Da tako je bilo i nama stim da sam ih ja zvao svaki drugi dan, i da dolazili su 3, 4 puta ali sam bio strpljiv i uporan, ali sada sve šljaka. A danas smo dobili prvu uplatnicu tj. uplatnicu za 5 mjesec, stim da nam je signal pušten 17.05. a naplatili su nam svih 149 kn. Opet ću se morati žaliti. Vidim da uplatnicu ne šalju poštom jer nema ni marke ni žiga, nego je valjda netko donosi i baca u kaslić.

Teressa
18.06.2010., 08:34
Da tako je bilo i nama stim da sam ih ja zvao svaki drugi dan, i da dolazili su 3, 4 puta ali sam bio strpljiv i uporan, ali sada sve šljaka. A danas smo dobili prvu uplatnicu tj. uplatnicu za 5 mjesec, stim da nam je signal pušten 17.05. a naplatili su nam svih 149 kn. Opet ću se morati žaliti. Vidim da uplatnicu ne šalju poštom jer nema ni marke ni žiga, nego je valjda netko donosi i baca u kaslić.

Morat ću te razočarati. Žalbom ništa nećeš postići. Odlukom uprave BT-neta naplaćuju uslugu za čitav mjesec svima koje su spojili do 25.-tog u mjesecu. Provjerila. Mene su spojili 24.-og.

Arweni@
18.06.2010., 18:40
Eh, da, opet koristim priliku da podsjetim sve susjede, da je sutra (19.06.2010.) akcija uništavanja ambrozije, a okupljanje je u 9,00 h ispred O.Š. "Jelkovec". Ponesite rukvice i dobru volju :) I vidimo se sutra :)