PDA

View Full Version : Zagreb jučer danas sutra

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Prijatelj
01.09.2003., 12:36
:)
Servus !

Kaj vam se dopalo nekad, kak vam je danas i kak bi volili da jednog dana izgleda.
Ljudi, mjesta, događaji. Širenje grada. Kultura stanovnika.

;)

pa nel nam svime bude dobro

easyrider
01.09.2003., 13:03
... sjećam se ko klinac kad me mama vodila u centar, a ja već doma sanjao perece :klopa: koje je neko prodaval na Ilici (odmah na početku kod Trga)... sjećam se samo velke pletene košare pune pereca koji su visili i sa strane, mislim da ih je čovjek furao na biciklu...
... pereci su bili tak tvrdi da su sve zubi pucali, al meni su bili najslađi na svijetu :) ...
... nema toga više...
:(

Prijatelj
01.09.2003., 13:09
sjećam se tih pereca.
Sve je manje i starih birtija. Terasu k Zagorcu bi trebalo n.pr. zaštititi zakonom.

Prijatelj
01.09.2003., 13:50
Ja bi od livade ispred NSB-a napravio veliki trg, a uz Savu bi napravio novi centar.

easyrider
01.09.2003., 13:54
... ja bi na Trg stavio ringišpil i čovjeka s perecima...
:D :top:

Prijatelj
01.09.2003., 13:58
onaj sa cvjetnog?

easyrider
01.09.2003., 14:00
... onaj iz Beča...

hihi...

Prijatelj
01.09.2003., 14:02
da da, i kladionicu:D

Pallas
01.09.2003., 14:46
easyrider kazˇe:
... sjec´am se ko klinac kad me mama vodila u centar, a ja vec´ doma sanjao perece

Sjecam ih se i ja... Kao i hotdoga u Neboderu...

Starimo...

sokre
01.09.2003., 14:52
joj vidis... s tim perecima budis nostalgiju u meni!

-----------------------------------
dating/matching portal (http://www.the-match.net)

shef Sale
01.09.2003., 22:23
Pallas kaže:
Sjecam ih se i ja... Kao i hotdoga u Neboderu...

Starimo...

e, da....jeb... hotdog u neboderu :)

A sjeca li se itko Ledo centra na Vranicanijevom? :(
I akvarija pored njega? :eek:

Anđeo
02.09.2003., 03:47
Ja se sjećam da je u ZOO nekad bio ful veliki medvjed. Kad sam imao 7g. sam bio i vidio ga a ove godine nisam vidio tako velikoga medu!:D

easyrider
02.09.2003., 07:03
Anđeo kaže:
Ja se sjećam da je u ZOO nekad bio ful veliki medvjed. Kad sam imao 7g. sam bio i vidio ga a ove godine nisam vidio tako velikoga medu!:D

... to ti je zbog ovogodišnje suše... malo vode - sitniji medvjedi...

:D

Prijatelj
04.09.2003., 07:30
M E Đ U I Z V J E Š Ć E na temu ZG, jučer danas sutra:

1. Pereci (tvrdi)
2. Hot dog (neboder)
3. Veliki medo (danas mali)

:cry:

Equilibrium
04.09.2003., 12:46
shef Sale kaže:
A sjeca li se itko Ledo centra na Vranicanijevom? :(
I akvarija pored njega? :eek:

Ledo centra se sjećam :klopa: ali akvarija ne...
Jedno vrijeme mi je falio onaj hot-dog kiosk zvan "Corner" na ćošku Klaićeve i Savske. Bili su mi ko klincu fora jer su jedini imali hot-dog kojem nisu bušili pecivo na onaj šiljak nego su ga razrezail uzdužno.

Sada mi je jedan od zgodnih detalja onaj mali bazenček sa ribicama ispred Vijaduktove zgrade na ćošku Kranjčevićeve i Brozove.

easyrider
04.09.2003., 12:58
Equilibrium kaže:
Ledo centra se sjećam :klopa: ali akvarija ne...
Jedno vrijeme mi je falio onaj hot-dog kiosk zvan "Corner" na ćošku Klaićeve i Savske. Bili su mi ko klincu fora jer su jedini imali hot-dog kojem nisu bušili pecivo na onaj šiljak nego su ga razrezail uzdužno...

... a meni je baš bilo bolje onak odozgora, tak da ti se ne cijedi senf i ne bježi hrenovka...
:klopa:

ljetopisac
04.09.2003., 13:25
zagreb je tako pun zanimljivih mjesta da ne znam odakle poceti...

recimo, moja omiljena okupljalista: pivnica gran slam u vlaskoj koja je lokalna birtija ali ima kultni status i fantasticnog konobara (koji *guli krumpire* za pomfrit) ili fantasy club na gornjem gradu (neka kavana katarina zrinska) ili niz kavana s terasama u bogovicevoj ili niz kavana lagano skrivenih u gajevoj i blizoj okolici...

ili recimo dva star destroyera na trgu ispred burze...

;)

easyrider
04.09.2003., 13:29
ljetopisac kaže:
zagreb je tako pun zanimljivih mjesta da ne znam odakle poceti...
...ili niz kavana lagano skrivenih u gajevoj i blizoj okolici...

;)

... ili niz djevojaka lagano skrivenih u gajevoj i blizoj okolici...
:cerek:

zrakasunca
04.09.2003., 14:31
easyrider kaže:
... sjećam se ko klinac kad me mama vodila u centar, a ja već doma sanjao perece :klopa: koje je neko prodaval na Ilici (odmah na početku kod Trga)... sjećam se samo velke pletene košare pune pereca koji su visili i sa strane, mislim da ih je čovjek furao na biciklu...
... pereci su bili tak tvrdi da su sve zubi pucali, al meni su bili najslađi na svijetu :) ...
... nema toga više...
:(

Da! Sjećam se tog stičeka i njgovih pereca! :top:
Poslije toga je slijedilo razgledavanje grada s vrha nebodera (to je bilo jedino mjesto u Zagrebu gdje je lift imal svog šofera) i onda hot-dog u onoj birtiji u tom neboderu i golubovi na trgu!

I lunapark na mjestu danjasnjeg Sheratona :s Di su sada ti drveni konjići? :)

easyrider
05.09.2003., 10:41
zrakasunca kaže:
...
I lunapark na mjestu danjasnjeg Sheratona :s Di su sada ti drveni konjići? :)

:s :s
TIVAN !!!
... joj da, kolko sam se ja tam navozo na onim električnim autićima... i zamislite, frend i ja smo dolazili skroz iz Novog Zagreba, a imali smo samo nekih 12-13g....
:top:

gea
05.09.2003., 10:48
uh, sad ste me iznostalgirali :(

ja se sjećam kak su svi susjedi ljeti prali svoje stojadine i škode, nedjeljom u ulici. onda nije bila ovakva gužva....

sjećam se hot doga i stričeka s perecima...

i Tivana i kad je Duja bila jedina picerija u Zagrebu...

jel se netko (kultura i jezična :D) sjeća šizike u Eustahiju?

easyrider
05.09.2003., 10:55
... a jel se neko sjeća Đukice, di je nestala ta "žena"???... uopće više ništ ne čujem za njega...
:confused:

banderas
05.09.2003., 11:39
a jel' se netko sjeca Kulusica :cry:

carica
05.09.2003., 11:45
ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh Kulušić.......................................:w baj baj Kulušić.......................
i pokerijanje u Tekstilcu ne bi li se privredilo za koju cugu 'unutra'....
a jel se neko sjeća 'Mosora' ?
hm.
tamo se trijeznilo prije dolaska doma ranom zorom.........

sad tek kužim kolko sam stara.
:rolleyes:

gea
05.09.2003., 11:55
joj, Kulušić, Tekstilac, .... Lap......(dobro, Jabuku su opet otvorili, al nije ko prije....mislim ostala je ista, al nije :( )

a kad se Atrij zvao OKC i bili su samo narančasti plastični stolci nutra.....:D

ok, definitivno smo se svi sretali na tim mjestima..:jumping:

AFRODITA69
07.09.2003., 20:22
serbus

joj kaj volim ovakve teme...voljela sam sve kaj se tice mog djetinstva
od parkova,od djecjih gluposti,od eskimo sladoleda,zimskog sladoleda,kestena,klizanja na salati,ma svega....sad nisam tamo ali bi voljela da budem,bar na tjedan dana..da prosecem starim kvartom,i podsjetim se svega sto sam voljela...a sto bih voljela je,da sve ostane isto kak je bilo kad sam bila curica i srednjoskolka...da sve to mogu svojim curama pokazati....sebicna sam ,znam ali volim onaj isti zagreb kakav mi je ostao u sjecanju....

Ava Adore
07.09.2003., 20:25
easyrider kaže:
... a jel se neko sjeća Đukice, di je nestala ta "žena"???... uopće više ništ ne čujem za njega...

ziv je, ja ga svako malo vidim u gradu (dobro zadnjih par mjeseci ne...)
izgleda isto kao i prije, sminkica i to...

Ava Adore
07.09.2003., 20:28
hodam ja gradom u petak ujutro, dan nakon citanja ovog topica u kojoj vecina ljudi prica kak im fale ti pereci i ono frajer stoji tamo! s perecima! ispred oktogona!!!

skoro sam ga pitala, pa gdje ste bili, na forumu se prica o vama, ljudima fale vasi tvrdi pereci :D

malo sam stala, pa me pogledao ali ipak sam onda produzila dalje. ionak sam vec luda... :D

budem mu rekla drugi put :D ;)

AFRODITA69
07.09.2003., 20:29
a se sjecate gomile sipaca ispred 'kosmaja"
ili sladoleda iz aparata kroz onaj okrugli prozor na trgu,ispod kavane
a picerije zadar na cvjetnom
a lepinja sa salate
a nono bizuterijica iz maximirske...ili otvorenja 'valentino'butiga..kakti nekakva klasa za ono vrjeme...
i mirisa lubenica na kvaksu svako ljeto...punih pcela....

MaSanYa
07.09.2003., 21:07
... i vikendi u Maksimiru
... i Trg po kojem se voze auti
... i tramvaji s drvenim pomičnim vratima (kakve vidim samo još u Tehničkom muzeju)
... i jurcanje, igranje, sanjkanje po livadama na kojima sad strže zgrade i neboderi
... i prve probe prljavaca u susjedstvu u Dubravi
... i špice ispred Kavkaza
... i Trg prije renoviranja za Univerzijadu, sa malim zelenim oazicama i klupicama
... i konceti u Domu sportova (Queen, Alvin Lee, Ian Gillan, Clasic Nouvo (valjda sam dobro napisala) itd......)
... i SKUC
... i Polet
... i radio 101
...i ....i....i......

Voooooliiiiiiiim Zaaaagreeeeeb! :D

shef Sale
07.09.2003., 21:11
www.moj-zagreb-tak-imam-te-rad.hr :D

gea
07.09.2003., 21:19
sad ste me opet podsjetili...

Blentoni na stojedinici :jumping:, nedjeljom i 'Frigidna utičnica' (ne sjećam se kojim danom je išla, al mislim utorkom) i 'Zločesta djeca'-srijedom navečer

išli smo pješice u Jabuku po Tuškancu, na putu su stajala dva velika drveta (veći su problem bili kad se išlo nazad :zivili: ). nema ih više :(

na Šalati, ulaz je bio s donje strane i klizaljke smo vezali na onim rasklimanim, drvenim klupama...

na cvjetnom, sjedenje na štengicama kod spomenika

opatovina i štandovi, a svi su taj dio grada zvali 'Kvazar'.

joj, kamin u Lapu :D

ne znam jel starim ili kaj je već, al fale mi te sve stvari....

MaSanYa
07.09.2003., 21:30
Shefe, link ne radi!

Gea, super si se sjetila, sjećam se ...i "Gostione" Željke Ogreste... to sam obavezno slušala ...i (tada) popularne babe Višnje ... i koncert koji je trebao biti na hipodromu pa preseljen u Dom sportova: Boa, Film, Aerodrom, Haustor, Dorian Gray......

shef Sale
07.09.2003., 22:45
Ma znam da ne radi :(
još.
al ideja za link i nostalgičan homepage nije loša, ne? :D

easyrider
08.09.2003., 07:28
Ava Adore kaže:
hodam ja gradom u petak ujutro, dan nakon citanja ovog topica u kojoj vecina ljudi prica kak im fale ti pereci i ono frajer stoji tamo! s perecima! ispred oktogona!!!
...

.. nemoj zezat,... al sigurno nije to onaj isti frajer!?.. il možda je:confused:

... ima jedna stvar koja mi se danas sviđa... ima jedna bakica koja šeće po centru i prodaje ruže,... (bila je i u Večernjaku, kad su pisali o huliganima i sigurnosti po noći u centru)... ne znam kak se zove, al ja ju uvijek zovem Baka i redovno kupim curi ružicu kod nje (btw. ružice nisu domaće, al su jako izdržljive, preporučam ih...)... ne znam kako vama, al meni je Baka vrlo autentična i nekako "paše" u tu moju sliku o Zagrebu...

"BAKU ZA PREDSJEDNIKA!!":lux:
:cerek:

Ava Adore
08.09.2003., 08:50
easyrider kaže:
.. nemoj zezat,... al sigurno nije to onaj isti frajer!?.. il možda je:confused:

stvarno, kaj bi lagala... sad ne znam jel isti, bas nisam dobro pamtila face kao mala, samo perece :D

odi, vidi pa javi!

easyrider
08.09.2003., 08:53
Ava Adore kaže:
stvarno, kaj bi lagala... sad ne znam jel isti, bas nisam dobro pamtila face kao mala, samo perece :D

odi, vidi pa javi!

...ma i ja ne pamtim facu, al znam da nije bio mladac, tak da bi danas trebao biti deda od nekih 60-70g. (minimalno)...
... bum kupil perec, pa ću vidit jel to to... ;)

Ava Adore
08.09.2003., 08:56
je, stariji je (bar to znam reci :D)

Djete Kreten
08.09.2003., 10:51
Tolko ste se raspisali o frajeru sa perecima, a nitko da spomene kak se čovjek derao: "OD PERECA RASTU DJECA!". To mu je bio glavni reklamni slogan.

Ah, luna park u Draškovićevoj... A disko na vrhu nebodera? Tamo sam prvi put rigao od alkohola i to odma kod ulaza... A onaj kulturni centar na Ribnjaku? Jel Kulušić postoji više uopće?

AFRODITA69
08.09.2003., 21:27
a se sjecate onih bozicnih standova na kvatricu i cvjetnom?
i onih jabuka sa secerom-crvenih-kaj ima toga jos????ja sam u ny
ak neko zna gde tu ima nek javi-
a zoloski nedeljom..kad smo sa ribicama hranili foke
a nara...kaj se to jos proizvodi????
ili excorado????
ali nista na svjetu mi nikad nece zamjeniti setnju po kisici onak
u ranu jesen,kad je sve vec puno lisca i onih divljih kestena,u predvecerje..po gornjem gradu...kad se vec prvi kesteni prodaju,i peceni kukuruz...DAJTE SI TO ONAK VIZULIZIRAJTE..I KAK SE OSJECATE??????

AFRODITA69
08.09.2003., 21:29
TREBALO BI NACI WEB SITE o svemu tome nabrojenom,da nas podsjeti
na mladost...ako netko nade-nek podjeli!!!

easyrider
09.09.2003., 06:37
AFRODITA69 kaže:
....
a nara...kaj se to jos proizvodi????
ili excorado????
...

... a Traubisoda!!

... baš neki dan probah ovu novu Traubisodu i moram vam reć da niš nevalja :rigo: :rigo: :bljak:

Ava Adore
09.09.2003., 11:33
gdje to ima za kupiti traubisoda?

easyrider
09.09.2003., 12:00
Ava Adore kaže:
gdje to ima za kupiti traubisoda?

... ja pio u Pakracu...
.. za ZG neznam...

Ava Adore
09.09.2003., 12:10
da, tam je nje uvijek bilo
u zagrebu rijetko...

easyrider
09.09.2003., 12:14
Ava Adore kaže:
da, tam je nje uvijek bilo...
:confused: poznaš Pakrac?

Ava Adore
09.09.2003., 12:18
pa znam da sam ju uvijek kao mala pila na zvecevu, pakracu i lipiku. u zagrebu samo jednom u zivotu

easyrider
09.09.2003., 12:26
... da ni ja se nesjećam u zg, ... ja sam ju ko mali pio u Vž.Toplicama...
... ali otišli smo predaleko s tom Traubisodom...
...

... sjećam se da mi je i Cocta nekad bila finija...
:D

banderas
09.09.2003., 13:25
AFRODITA69 kaže:
a picerije zadar na cvjetnom

Pa, postoji i dalje, samo se sad zove VIP i Pizza je daleko bolja nego prije :klopa:

AFRODITA69
09.09.2003., 19:54
jooooooooj da traubisoda...nije vino,nije voda-to je traubisoda!
al nara mi je ipak ostala u sjecanju...kad smo se znali vracati
iz maxica pa smo stali kod tuseka(vuglec)na naru...ili iz mirogoja ,na slance i naru kod -veselog mrtvaca-...znate to mjesto?
voljela sam ko cura izaci sa frendicom u tkalcu na gusti sa slagom...onaj gusti je bil nenadjebiv...i sok od visnje....

Prijatelj
10.09.2003., 08:31
a tko se sjeća flipera i automata iza kina tuškanac (streljana) Tamo se moglo i pucati iz zračne puške. Bio je jedan aparat gdje žaba lovi muhe. Pa space invadersi.
A matineje u Kinoteci, n.pr. Talični Tom.
A pohane gljive gdje je danas ona pivnica u Radićevoj. Tad još nisam imao žgaravicu od premasne klope:D

easyrider
10.09.2003., 13:09
... a ko se sjeća vožnje na pulferu tramvaja... mislim, ja to nisam radio, al sam uvijek gledao velke momke kako uskaču odostraga, dok sam pružao kondukteru tramvajsku kartu da mi je pretrgne (bilo ih je onak puno na hrpi- karata mislim,... nekakvih svijetlo žutih i zelenkastih, ako se ne varam)... baš čudne slike ostaju čovjeku u pamćenju :D

AFRODITA69
10.09.2003., 17:24
to ti se zvalo-karnet-mislim te karte svetlo zute...ja sam se vec
furala kad su se stancale u automatima onim narandastima...a tek kad
su pokazi izasli,nas oni mesecni...i oni novi tramvaji sa crvenim i zutim stolcima..obicno su to bile sedmice i cetvorke.neznam kakvi su sad?
a ko se sjeca kad su firme imale deda mraza za decu,pa su sljakeri dopelali decu da im dida mraz podjeli poklone..a ono ku...c unutra.i sveti nikola,pa one sibe u prozoru.to mi je bilo jako ljepo.e sa sjeca neko kad su izasle one torte-ledolina-ili prije njih ona stara dobra-bajka-iz ledo skrinjice...samo kaj nisam ono suho voce mogla podnesti.ali jednu stvar nikad niko nebu napravil bolje..znate kaj?
LEDO SLAG...onaj sa medekom u kantici...ma to jos sad sanjam...kaj su i to odjebali iz trzista?????

easyrider
11.09.2003., 09:00
AFRODITA69 kaže:
...
LEDO SLAG...onaj sa medekom u kantici...ma to jos sad sanjam...kaj su i to odjebali iz trzista?????

... mislim da nisu, al nemrem garantirat.. meni nekak više paše kad se friško istuče slatko vrhnje :top: :)

nenek
12.09.2003., 11:12
gea kaže:

ja se sjećam kak su svi susjedi ljeti prali svoje stojadine i škode, nedjeljom u ulici. onda nije bila ovakva gužva....

sjećam se hot doga i stričeka s perecima...

i Tivana i kad je Duja bila jedina picerija u Zagrebu...

Draga moja Gea,

prije jedine Duje bil je Purger u Končarevoj, koji je tam još i sad.

Sjeća li se netko starih kockastih tramvaja vu kojima su si putnici sami otvarali vrata?

nenek
12.09.2003., 11:15
easyrider kaže:

Da, varaždinec Đukica, samo je malo stariji, ali još uvijek dobro svira gitaru.

nenek
12.09.2003., 11:25
AFRODITA69 kaže:
to ti se zvalo-karnet-mislim te karte svetlo zute...ja sam se vec
furala kad su se stancale u automatima onim narandastima...a tek kad
su pokazi izasli,nas oni mesecni...i oni novi tramvaji sa crvenim i zutim stolcima..obicno su to bile sedmice i cetvorke.neznam kakvi su sad?
a ko se sjeca kad su firme imale deda mraza za decu,pa su sljakeri dopelali decu da im dida mraz podjeli poklone..a ono ku...c unutra.i sveti nikola,pa one sibe u prozoru.to mi je bilo jako ljepo.e sa sjeca neko kad su izasle one torte-ledolina-ili prije njih ona stara dobra-bajka-iz ledo skrinjice...samo kaj nisam ono suho voce mogla podnesti.ali jednu stvar nikad niko nebu napravil bolje..znate kaj?

Draga Afrodita, to je bilo prije karnet karata. Postojal je blok koji je kondukter moral potvrditi, bile su različite karte za vožnju jednom linijom, a drugačije za prelaz. one za prelaz imale su crvenu crtu dijagonalno po karti. Na tim kartama bila je ucrtana mreža tramvajskih linija vu našemu gradu.

Inače, sjeća li se tko policajca Mehe koji je reguliral promet na Jelačić placu?:p

easyrider
12.09.2003., 12:30
nenek kaže:
Draga Afrodita, to je bilo prije karnet karata. Postojal je blok koji je kondukter moral potvrditi, bile su različite karte za vožnju jednom linijom, a drugačije za prelaz. one za prelaz imale su crvenu crtu dijagonalno po karti. Na tim kartama bila je ucrtana mreža tramvajskih linija vu našemu gradu.

Inače, sjeća li se tko policajca Mehe koji je reguliral promet na Jelačić placu?:p

.. je je, vidiš znao sam da je Afrodita pogriješila, al nisam znao sve te detalje... baš tak... s crvenom dijagonalnom crtom:D
... ma bio sam još mali... a Meho je valjda bio prije mog vremena... al sam ga vidio na TV :top:

MaSanYa
12.09.2003., 22:09
nenek kaže:
Sjeća li se netko starih kockastih tramvaja vu kojima su si putnici sami otvarali vrata?

Već sam o tome pisala. U takvim sam se tramvajima vozila kao djete.

... i kondukteri su imali one kombinirane olovke, s jedne strane kemijska, a s druge pečat, kojeg su lupali u blok s kartama, a kartu su uz to malo poderali... i sjedili su na posebnom sjedalu pri kraju tramvajskih kola....

AFRODITA69
12.09.2003., 23:54
joooj sad sam se i ja setila tih karata..onak su bili sivo krem boje
ko nekakav krep papir,kaj ne????al ja se jos onda nisam furala sama vu tramvajceku.baka ih je imala,kad smo isli na plac subotom.pa sam ja krala paprike,mrkve,paradajze..onak po jedan komad.djete ko djete,ne?onda je pred namom bil onaj bez nogih kaj je prosil pa se nakraju probal zapaliti..se to ko sjeca?
e i sjecam se kad sam ciganicu poslala u materinu ,onu kaj je vure prodavala,pa je bezala za menom po maximirskoj.a u namu sam isla po cipele,onak lakaste crne sa petom kaj lupa,to je moralo biti,i po skolske torbe i po speceraj.najvise sam voljela one bonbonjere kaj je gore bila neka blonda zenska sa plavom haljinom,i uvjek sam si zeljela da kad narastem da tak zgledam!
:rolleyes:
a ima ko od vas iz gornjeg grada?????????????????ak ima a mozda nezna za ovo-u demetrovoj ulici broj 3,kad udes u haustor(koji je uzasno mracan)ravno pa malcice na levo je grob!!!!!od nekog deteta..neki vakanovitz ili tak...ojte pogledati ak vam se da,osim ak kuca nije preuredena....stravicno je ko vrag.

shef Sale
13.09.2003., 09:58
Nije, nije...sve je jos isto ko i onda :rolleyes: jedino u prizemlju desno vise nije Mineralosko-petrografski nego nekakvo lutkarsko kazaliste :D

AFRODITA69
13.09.2003., 17:04
gde je lutkarsko kazaliste????u demetrovoj ili gde?nisam sad skuzila

Mrga Cvarak
13.09.2003., 17:47
o mehi su mi pricali - i da je dobival puno poklona za novu.
tramvaji... sjecam se kak su pustili u promet tramvaj za prek save.
prodavac pereca je i dilao i kod mirogoja (ak se dobro sjecam).
stari ruzni autobusni kojeg je zemijenio jos ruzniji.
hrenofke vu neboderu i grozne price ko se sve bacil... nekad najbolji kolaci kod hodakice. uspinjaca ili kak bi zagrepcanci rekli - zapinjaca.
maksimir, izleti nedjeljom, zoo, TULJANI!
sljeme, zichara, domovi...
trcanje po nasipu, sanjkanje na cmroku i maksimiru - paviljon.
pa paviljon na zrinjefcu i limena glazba, platane, krasna aleja.
klajiceva i kesteni koji padaju kad me je tata donio ko klinca u losem stanju.
hakl kosarice, kupanje u danicicevoj navecer.
pred kraj skolske na savu na bazen.
picerija kod kamenitih.

onda razne verzije trga - meni je najljepsa bila ona sa zelenilom i klupicama - par godina prije univerzijade.
oblokavanja na malom i velikom strosu, skrivena mjesta po ilici, mrak parkova na gornjem gradu, opatovina...
ehhh kad nam je vitez dosel da nas zamoli da budemo tisi...
koncerti, e dakoncerti...

prvi i zadnji koncert azre uzivo u pauku, pa brekersi, mizar, svako malo psihomodopop (na velesajmu :)) pa isti kao predgrupa ramonesima u domu sportova, pa bowie na stadionu.
pa farbanje jaja onom spomeniku za uskrs.
koncert kud idijota 4.4.1990? u studentskom, pa naknadno oblokavanje u konkordiji.
pa onaj birc kao brod karaka?
pa imas love-nemas love - zicanje na ilici pred onim duckasom sa brljom. pa ono: kaje parti? je, oces s nama? ajmo...
pa genijalni likovi u modernim vremenima u kordunskoj dolje kod kinoteke...

pa jarunske zeke...
eh.

AFRODITA69
13.09.2003., 20:34
od kuda si cvarak?iz kog frtalja?

shef Sale
13.09.2003., 21:00
AFRODITA69 kaže:
gde je lutkarsko kazaliste????u demetrovoj ili gde?nisam sad skuzila

U Demetrovoj 3, u prizemlju na ulicu.
Al nemam pojma o tome nis, samo pise na staklu :D

Bercana
14.09.2003., 01:14
Jooj, a sjecate li se one ogromne kokoske sto se vrtila na trgu zimi?
Uvijek sam joj se kacila oko noge...

Ma ima jos toliko toga al sad mi je samo kokos na pameti a i svi su vise manje nabrojali sva cuda zagrebačka....

MaSanYa
14.09.2003., 20:33
... eto, uze mi riječ iz tipkovnice... kako se ne bih sjećala te šarene ogromne kokoške...

... i sajma cvijeća na Gornjem gradu... to je bio događaj... cijela se obitelj uredila i satima razgledavala cvijeće... Mama je uživala i vukla nas djecu... jeli su se sladoledi i šećerna vuna na štapiću... a tati je nakon sat vremena dojadilo pa nas je uz piće čekao u nekom restoranu :) .

shef Sale
14.09.2003., 22:46
Eh, da...Sajam cvijeća :)

I u vijećnici, i u Muzeju suvremene i naivne, i u Lapidariju od Povijesnog muzeja.....eh, to su bili dani.
Onda je još bilo i onog Ledo centra na Vranicanijevom kojeg sam spominjao...i Akvarija kraj njega (kojeg se nitko ne sjeća?!)...

Otkako je prebačen na Boćarski nisam bio ni jednom.
Nije mi to to više :(

MaSanYa
15.09.2003., 00:15
shef Sale kaže:
Onda je još bilo i onog Ledo centra na Vranicanijevom kojeg sam spominjao...i Akvarija kraj njega (kojeg se nitko ne sjeća?!)

Sjećam se, kako ne!
Nije taj akvarij dugo trajao, ne mogu se sjetiti kuda su ga preselili! A i na sladoled smo često išli dok je gore bio Ledo centar.

gea
15.09.2003., 00:29
a na Sajmu cvijeća su prodavali i ribice. (nisam poludjela, stvarno...)
i onda sam ja svog starog non stop maltretirala 'tata, kupi jibu... tata, kupi jibu (nisam baš htjela maćuhice, kaj dete zna s 4 godine :rolleyes: )

i kupio stari jibu, stavili nam ju u plastičnu vrećicu... al je vrećica imala defekt, olitiga rupu. pa je sve scurilo i jiba bila D.O.A kad smo došli doma.
onda ja u plač, ciku, graju pa je stari mor'o po novu ribu.
i dofuro nekog soma. i tresnuo ga u kadu.... a stara je rekla: 'D....(da baš starom ne pišem ime :D), IL RIBA, IL JAAAA!!!!!'.
sominu smo pustili u Sutlu i dugo mu mahali....

eto, ja malo prošetala down the memory lane.. pardon :D

Mrga Cvarak
15.09.2003., 02:16
kokoska? nes mi je poznato, al to nikak nemrem svrstat u neki vremenski kontekst. i ja sam malo segrt hlapic.

sajam cveca... kak da sam to zaboravil? je i davali su one jadne someke besplatno - na ti vrecica i pol litre vode i navali!
jel "odgojil" netko tog soma doma u kadi??

a samog akvarija se sjecam samo "izvana" - jel to cudo ikad radilo?
meni je taj sajam cvijeca na kojeg su me vukli uvijek spadao u rubriku; muzeji; povijesni i onaj na jezuitskom pa do onog povijesti umjetnosti koji je gledao na hnk. hnk me uvijek raspolozio, pogotovo ako je bila jesen, a nebo neko ludilo boja. samo da se ne vidi ona ferimportova "ljepotica"; gledati prema massarykovoj :)

ali zato sam volio tehnicki muzej! to je bilo nesto! i onaj "rudnik" u njemu. eh! koncareva je uvijek bila tako neobicna ulica, zanimljiva.
savska? gradska knjiznica? mimara - jos dok je u zgradi bila skola?

jednom sam sa svojom dragom sjedio na strosu i vidio vjevericu - prvi i zadnji put u zagrebu... omen. a vi?

nego, jel jos postoji ona "konoba" dijana ili tako nekako u ilici? tamo je ekipa uvijek nekog vraga dimila. a bio je i jedan klub kojeg se mutno sjecam - znam da samo da je bio valjda u ilici; nesto malo studentsko.
u magli mi je i neki "klub" gdje su neki frendovi promovirali svoj bend; neka prostorija - tam negdje oko "tesle". bend je bio perspektivan i daleko su dogurali - "kpd" ikad culi za iste? :) a kako li je tek prosao "delilah" di je frend mlatio bubnjeve? :)

ali se rado sjecam "rupe" ispod stojedinice. kulusica i blue moona :)
jel znao netko poznatog malog pankera "bebu" - bio je jednom i na naslovnici "heroine". e, da casopisi...
a i malo nas je osujetilo u izdavanju "metropolisa" - izasao je bio samo predbroj. a bio je i jedan kul glazbeni magazin nekog gigantskog formata mislim da se slicno zvao, a izlazio je samo nekoliko brojeva. se secate toga?

e jos nesto - ne znam kak se nisam prije setil; kod mimice na ribice u jurisicevoj(?) a bome i na obliznji slatkac :)
i danas mi razni fini restaci, a kamoli kojekakvi fast-food lanci ne bi imali sanse protiv jednih girica.
e, ali opet, kad su otvorili ham-ham? pa pingvin? a zkm... pa svratis zimi na slatkac u ledo centar. kaj? kesten-pire, bez okolisanja.

Prijatelj
15.09.2003., 09:10
Da, da, klub istriana u Ilici. Svi sjede na podu. A u 22h frajer gasi mjuzu, pali svjetlo i viće: Ajmo Vaaaaaaaaan, svi.

Kondukteri u zadnjem vagonu su se jednom rukom držali za šank jer se tramvaj stalno ljuljao lijevo-desno. Ha ha.
Nekad su se tramvaji više drmali.

A bilo je i neko zvono, skroz na kraju koje se moglo aktivirati nogom. Nokad nisam saznao čemu služi.

A ne naslanjaj (si-, testi-) se na vrata.?

easyrider
15.09.2003., 09:46
Prijatelj kaže:

A ne naslanjaj (si-, testi-) se na vrata.?

:D hehe

Prijatelj
15.09.2003., 09:50
easyrider kaže:
:D hehe

Yeah!:cool:

gea
15.09.2003., 10:35
jednom je netko u nekoj rasklimanoj jedinici (mislim na tramvaj, oke? :D), iznad tog 'ne naslanjaj ...' napisao: Mijenjam sličice životinjskog carstva, za sličice ZET-ovih kontrolora'
:jumping: skoro sam od smijeha opala iz tramvaja... to mi je i dalje najdraži tramvajski natpis :D :D

Mrga Cvarak
15.09.2003., 11:06
tramvaji...

o jeah. kad se sjetim koliko sam puta visio na vratima... ne zato kaj sam bil frajer, nego zato kaj sam nakon treceg propustenog - dupke punog imao srece krociti na prag i uhvatiti se za nekog vraga.

danas mi se kosa na glavi dize od toga, jer se sjecam sa kojim su spidom oni zetofci ulijetali u zavoje.
e da; a otvaranje vrata prema potrebi :) jel se to i danas moze?
a malo rascicscavanje tramvaja? samo se zaderes: "karte na pregled molim" ili "zapadni kolodvor".

jel se sjeca neko one pjesme "napoleon" od drugog nacina o liku koji se shveral vu tramvaju? :D

Mrga Cvarak
15.09.2003., 11:09
a i stare duje: milina je bila gledati kako voze; ko mlinac za kavu - majstorski; jednom rukom :)

Prijatelj
15.09.2003., 11:46
A danas autobusi već imaju i klimu.

Kako se zove onaj kaj prodaje ruže po birtijama? Vidio sam ga neki dan na TV.

easyrider
15.09.2003., 12:12
Prijatelj kaže:
A danas autobusi već imaju i klimu.

Kako se zove onaj kaj prodaje ruže po birtijama? Vidio sam ga neki dan na TV.

... onaj s brčićima, malko čudan?

Prijatelj
15.09.2003., 12:14
Da, da. Baš taj.

easyrider
15.09.2003., 12:22
... nemam pojma kak se zove :confused: , al meni je Bakica bolja... no već sam pisao o tome...

Prijatelj
18.09.2003., 07:43
Ne tako davno je oko kvatrića rasla kuruza

easyrider
18.09.2003., 07:56
... a u Novom Zagrebu su žnjeli pšenicu i pasli krave:D

Prijatelj
18.09.2003., 08:50
ne, ne. Tam je bila močvara, sve do radnih akcija.:cool:

Raz0r81ad3
18.09.2003., 09:25
Je, a u Španskom je bilo pravo selo... Krave, konji, cijeli komplet...

Još imam negdje potkovu kaj sem našel kao klinac... :)

deatwin
19.09.2003., 10:12
striček koji prodaje ruže...
zove se KINFA :))

dragi, dragikinfa, koji već milijardu milijardi godina prodaje ruže po gradu..
dečko je, inače, sa sigečice..tamo ga i prozvali kinfa..
kao, gle malog fakina kak se dobro sjetil..pa fakin sim, fakin ta, i nastal legendarni kinfa :)
kako sam i samam odrasla na sigi, i kako me kinfa zna još kao malu, balavu, blatnjavu curicu, tako mi često u gradu, kupila ružu od njega ili ne, zna pokloniti pregršt latica ružinih...
razniježi me svaki puta....

a raznježiste me i vi ovim postovima.... samo plovim sjećanjem

i prva čaga u zebri (kulušić - joj kako sam stara vidi se po tome što kulušić zebrom zovem) :)
i redari koji su me u 11,30 terali doma jer im je moja nana rekla da me moraju u to doba poterati, da ulovim zadju tresku do doma..

a tek zvuk petnajstice u zavoju..sjećate se kad je vukovarskom (proleterima) vozila petnajstica?

idem se sjećati

papa, dea

HAL
21.09.2003., 06:47
Mislim da je ona (petnajstica) od starih modela zadnja otišla u staro željezo.

A to su bili zimi najhladniji tramvaji na svijetu.
Samo željezo i oni crno smeđi zguljeni drveni stolci.
Kroz rupice za grijače kod nogu si gledal na prugu.
A prije su kondukteri davali signal za polazak potezanjem kožne trake postavljene kroz vodilice duž cijele prikolice do prvih kola. Na kraju trake je bil zvonček.

Mi klinci smo se uvijek naguravali kod vozača ko bu otvaral vrata onom ručkom na potezanje. Ak se ne bi izderal i poteral nas.
Eh, sjećanja...
Na vruće kestenje kod devete zgrade (Poljane) u Trnju.
Na odlazak na ribičiju biciklima s starim. Savica. Ili kod toplane. Ili Bundek.
Da, stvarno, jel se neko sjeća ondašnjeg Zagrebačkog mora?
Davno prije Univerzijade i Jaruna.

Vilko
21.09.2003., 16:34
Za nas starije, tko se sjeca;

Variety /Vicky Glavotcki/...Ilica
Lovacki Rog....Ilica
Tramway na Mirogoj
Kamenita Vrata
Susionica mesa na Kaptolu pokraj Katedrale 1945-1955??
Sanjkanja niz Vocarsku i slomljenih nogih??
I Gricke Vjestice????/u nastavcima/
Nela Erzisnik?
Ivica Robic
Tomislav Krizmanic...poznatiji pijanica nego BOKSAC

Sjecam se jedne od prve televizije 1955/56?(instalirao sam antenu)....moglo se gledati samo GRAZ

Ljetno kino Ilica i Tuskanac!
I Gornjeg Grada sa svojim carom!
I Maksimir sa jezerom ,ringispilima...i zooloskim vrtom kao i botanickim.
I Dinamo stadion gdje sam polagao prektican rad za electricara!

I trznica i Dolac i Kvaternjak!

I najvise od svega CIJELI BIJELI ZAGREB GRAD!!!

Uspomene od 1941-1966.

:) ;) :cool:

AFRODITA69
22.09.2003., 00:09
moja suseda,dve kuce dalje je bila krizmaniceva sestra-mara ili kak su je zvali maca!velika visoka baba...
kaj si ti stari zagrepcanec?????
ja nisam stara ali sam purgerica,mama i tata su rodeni zagrepcanci i njihovi roditelji..jedan je iz petrove a drugi iz sige.

Prijatelj
22.09.2003., 06:53
Afroditi i Vilkotu

Zašto ljudi koji vole ZG odu iz njega:cry:

Mrga Cvarak
22.09.2003., 11:27
Prijatelj kaže:
Afroditi i Vilkotu

e bum se i ja umijesal; da ti odgovorim -
jel se sjecas prve ljubavi iz vrtica ili osnovnjaka?
prerastes prvu ljubav... grad ti postane pretijesan.

odes da se imas na kaj lepog spomenuti.
kak recimo sad.

a prva ljubav je odrasla - ima neke druge decke i puno, puno nekih novih klinaca.

easyrider
22.09.2003., 12:53
Prijatelj kaže:
Afroditi i Vilkotu

... ima nas i koji ostajemo :)

... ima nas još:top:

Prijatelj
22.09.2003., 13:14
easyrider kaže:
... ima nas i koji ostajemo :)

... ima nas još:top:

:top: :s :s :s

easyrider
22.09.2003., 13:19
... možda smo malko izgubljeni...:D

... nego kaj je sa Slemenom... ja baš nisam bio često gore ko klinac, al nekoliko tih odlazaka na sanjkanje i šetnju ostalo mi u prekrasnom sjećanju :)
... kasnije sam ko srednjškoljac znao otić gore žičarom s ekipom, malo zezancije i pijače (znate kak je to u tim godinama)... i onda smo se pehe otkotrljali do dolje... znam da je bilo ludo :D

Prijatelj
22.09.2003., 13:31
Dobro je (noga već sama beži`)

Puntijarka je loše. Previše šminkera, a ženske znaju dolaziti i u visokim petama:D .!!!

I previše auta.

P.D.ovi sa strane su još O.K.

Često odem na glavicu (klinci)

Samo da ne naprave gore Disneyland za skijanje:rigo:

Rijetko koji grad ima takvu zelenjavu u blizini.

easyrider
22.09.2003., 13:36
... a tek branje kestena :jumping: uvijek se sav ispotrgam, al veselo odšepesam doma :D
... jel bio ko gore, ima li već kaj za pobirati?

Prijatelj
22.09.2003., 13:47
moglo bi već biti

mene to malo asocira na portugizac:s

a njega već ima:jumping:

A jel` nekom mama još uvijek razvlaći juvke po stolu za štrudle?

nutra su ili višnje ili jabuke:klopa:

Za buhtle sam mami uvijek pomagal miješati tjesto sa onom šupljom kuhaćom. P.m. to moraš mijesiti dok ruka ne utrne.

easyrider
22.09.2003., 13:51
Prijatelj kaže:
moglo bi već biti

mene to malo asocira na portugizac:s

a njega već ima:jumping:

A jel` nekom mama još uvijek razvlaći juvke po stolu za štrudle?

nutra su ili višnje ili jabuke:klopa:

Za buhtle sam mami uvijek pomagal miješati tjesto sa onom šupljom kuhaćom. P.m. to moraš mijesiti dok ruka ne utrne.
:jumping: :jumping:
hehehe i moja razvlači, al nisam znal da se to veli "juvke"
... a od mješanja buhtli i ostalih orehnjača i makovnjača me još uvijek boli desno rame :D

Prijatelj
22.09.2003., 13:55
easyrider kaže:
:jumping: :jumping:
hehehe i moja razvlači, al nisam znal da se to veli "juvke"
... a od mješanja buhtli i ostalih orehnjača i makovnjača me još uvijek boli desno rame :D :top: :five:

da,da,.. i kolk`o god mjesiš, nije dost`

Veli, moraju se onak mjehurići raditi. Blup, blup

Prijatelj
22.09.2003., 14:01
A knedle :top:

Šufnudle :top:

Šnenokle:jumping:

deatwin
23.09.2003., 08:38
kaj mama zna razvlačiti kore za štrudleka???!!!

JA znam razvlačiti kore za štrudlu :)

naučila me moja bivša sveki, zagorka, ma fala joj, fala puno.
sa tim naukom opraštam joj kaj mi je svoga sina uvalila :)

e a šufnudle..dok sam sina naučila da veli šufnudle, pretrgo se jadan :)
bile su i fušnudle i švufnudle i nudle i ..ma daj ono mama, kaj mrljamo po krednecu kad ih radimo...

nego, tam di noga sama beži, olitiga Sleme naše, meni je lijepo i na Glavici i na Činovničkoj se sanjkati i na pripadajućem kiosku pijuckati kuhano vino..
e od tog vina, kak se onda sanjka! ljudi moji, ma milina..

buhtle su zakon! cijela kuća, ma kaj kuća, cijeli haustor miriši na buhtle kad se peku..
i nisi jel buhtle ak si ne spržiš jezik na vrući pekmez :)

Prijatelj
23.09.2003., 08:42
[i nisi jel buhtle ak si ne spržiš jezik na vrući pekmez :) [/B][/QUOTE]

:s :s :s

A kod koga kupuješ sir i vrhnje?

deatwin
23.09.2003., 09:16
sir i vrhnje nabavljam, kako kada...

na Kvatriću sam imala kumicu sa fenomenalnim sirom i vrhnjem, pa kad imam vremena, skoknem kod nje subotom..

a kako sam se preselila u NZ, tako nađoh jednu novu kumicu i zadovaljvajuće sir i vrhnje na malom placu u Trnskome...

ma važno je da vrhnje nije prekiselo, da je masno i gusto do bola (a bez tragova brašna u njemu), da je sir u listićima i dobro ocijeđen (sirutku halapljivo popijemo :) )..a sve to imaš ak vidiš da ta ista kumica ne prodaje i putar..jerbo sve ondak u putar pobere, pa je sir i vrhnje za klinac :)

spremaš se štrukle raditi? :D

Prijatelj
23.09.2003., 10:23
Na žalost ne. (imam doma punu ledaru ledo štrukli, prek sindikata kupljeno:D ).

...nego, ponekad pitam kumicu kak se krava zove:)
Onda dobijem odgovor n.pr.: JAGODA:cool:

Very simpa.

Dolac mi je najbolji plac. I ona zubata dalmatinka na kvatriću je simpa.
Uvijek pogledam onu/onoga koji prodaje. Ako mi ne "leži", onda crta :crta:

AFRODITA69
23.09.2003., 20:12
ja sam prosli petak imala cvecn knedle...mama mi to dela,pa snernokle..jooooj kaj to volimo svi,pa i buhtle dela cesto...al nema struklih...i siptarskih koljaca...jebiga

Prijatelj
24.09.2003., 07:53
Marilenknedle:jumping:

easyrider
24.09.2003., 08:11
... ovo ode previše na kuhinju:klopa: ...
... ajd malo o zagrebačkim pucama i dečkima...

... jedno vrijeme sam radio u Slavoniji (tjedan dana tamo, tjedan dana doma u Zg)... tamo sam izlazio van navečer, upoznavao cure i mora se priznati slavonke su prekrasne i dobre cure, ponekad i vrlo vatrene :D (valjda one koje imaju malo mađarske krvi)... i sve to tak super... al ipak sam jedva čekao da se vratim u Zagreb, pa da malko prošećem po Cvjetnom, Bogovićevoj, Tklači i "snimim" sve one fino zrihtane purgerice :klopa: ... one su mi uvijek bile nekak pri srcu :love: ... imaju ono "nešto" :top: :Slin:

nepta
24.09.2003., 09:23
Grehota kak ja nisam prije vidla ovak krasnu temu.:top:

Ak ja počnem sa sjećanjem na nekadašnji Zagreb većinu vas bu šlag strefil. Najme kaj, malo dulje pamtim. ;)

Rođena sam na Sv.Duhu a posle smo se preselili na Trešnjevku.
Oko Tesle su rasle samo kuruze i onda su tam gradili prve zgrade.
Sećam se da je bilo i puno lepuha.
Fali mi kino Buhara sa onim rasklimanim stolcima.
Pa odlasci na Sleme, pješke normalno.
A Samoborček, kad smo se drndali i popevali sa košarama punim pohancih. Uz put se moglo skočiti van i brati cveće tak je bil spor.
Fali mi onaj saobraćajac Meho sa puno flaša koje su mu ostavljali za Božić. Duša me boli kad se setim stare Sveučilišne. Nova zgleda krasno ali nije to to. :(
Dal se neko od vas seća onog hali-galija prije nego kaj su naredili Interkonti? Kolko put sam preskočila gablec da imam za vožnju...

Prijatelj
24.09.2003., 09:32
I sve više su feš puce.:top:

Ali, uvijek su i bile.

Bok nepta!

Ja sam u staroj sveučilišnoj uvijek volio škicat ženske, onak, ispod onih zelenih lampi. Kak su samo ozbiljne dok uče:rolleyes:

Ima li tu netko tko je još hodal po čajankama? Živa glazba i to. A bajs je sviral neki mrvica, a bio je sve drugo osim mrvice!

nepta
24.09.2003., 12:31
Bok Prijatel, budi duša pa skokni po šibice ili fajercajg.;) :D

Prijatelj
24.09.2003., 13:08
Ja se vatre ne bojim.

A širajzl?:D

Mrga Cvarak
24.09.2003., 21:31
ebemti, kad vidim kakaf je jaz generacijski, moral si bum dovleci starce da se sjete jos kojecega :)

AFRODITA69
25.09.2003., 00:17
ja jesam malo mlada od vas svih,ali kuzim se u stari zagreb jer su mi starci purgeri,pa mi furt pripovedaju kak je negdar bilo.mi smo iz petrove,tam vec blizu maximira,odnosno ak ko zna za jordanovac.prijatelj...pa i marilenknedle stara dela furt,al ja ti nisam sljivu bistricu vidla od mojega vrta u petrovoj,pa do sad do new yorka..tu se prodajeju na svakom cosku..pa sam rekla mami nek naredi cvecnknedle onak sa cimetom kak mi je jos baka delala dok sam bila mala.kaj su bili fini...pa sam se sad setila one staniceve pjesme kad ga barek poziva na knedle...znate tu stvar????uvjek sam volela slusati dimija,jer me on bas onak podseca na stari zagreb...a da ne velim da je tak tesko naci nekoga da pripoveda bas ono purgerski i tam u zagrebu,a kamoli izvan njega..a kao svi su zagrebcanci....jeeee vrapca.
ja se isto ko djete secam hali-galija..to je bilo nekaj u ono vreme.
znate kaj mi fali?oni nasi ducanceki,unikonzumi...znam da su po mojem kvartu svaki imal svoje ime,kak su ih susedi zvali...pa kad su me pet put na dan poslali po nekaj,pa ono u jesen po kisi...a sve ono jezeki po cesti od kestenja divljega.pa sam si otisla u orient(maximirska)pa sam se lepo sela i narucila dobosicu,pa punc tortu i onak slaga...jos se secam onih casa sa vodom na jednoj taci f cosku..one pune su kakti bile netaknute a one kaj je malo pofalilo-vec je neko zvalil po njima...a za rodendan su mi starci uvjek narucili onu nekakvu bjelu tortu sa onim smedim listovima(przeni secer) gore...joj da mi je to sad tu...sve bi dala!i obavezno raznjice kod-tuseka-bertioja prek puta nase kuce...u stvari se zvala vuglec.
a iza kuce smo imali ogroman vrt sa sljivama i kruskama i jabukama..kaj smo po letu tresli onak f badekostimima,jer smo se suncali na tom vrtu..to vam je nekak bilo kak u ko pjeva zlo ne misli-ono dvorisce!onda su dosle komunjare i sve su strgali da bi naredili vrtic za djecu od opcinskih glavonja.sve su mi zaje....
znate,kaj...ja bi vas mogla zamarati jos dugo dugo...ali bum dala nekom drugom rjec...ovo mi je bas dobra tema.
se ko seca kad su jos postajale caraparke????kaj su zenske hulahopke krpale????mi smo imali nasu na tramvajskoj stanici,pa smo se posle svake setnje isli k njoj zgrijati...jooooj kak je f toj rupici od radnjice bilo navek toplicko...

seti
25.09.2003., 10:28
ajmo, ko jos cuva doma clanske iskaznice Dinama iz 70-tih i 80-tih i one spuzvaste preklopne podmetace za sjedenje na tribini, koji su se tak ponosno vozili ispod zadnjeg stakla u Skodi?
ja se zivo sjecam golova Cice,Cerina, Mlinke, Stefa, Munje... cak i onog Đonija Wilsona, mislim da se cak tak potpisival, sa Đ i W :D

za ekipu iz Dubrave, jeste isli kad na Kremsnite kod "Klimavca"? jel bila koja legendarnija slasticarna opce... kaj je sad tamo, ko prolazi tuda da baci pogled?

stara NSB je meni nekak najjaci simbol ovak na prvu loptu kad se prisjecam... mozda i Tekstilac i Kulusic, iako mi niko nije spomenuo onaj AK u MArticevoj di se pilo cca kad i u GrandSlamu. ili kino klub, di se po podu moglo nac cijelu Sexu... ko je iso na probe sa svojim "bandom" prek grobova na Mirogoju k Marjanu, ili u neku supu u Dupcu, zidovi zvucno izolirani kartonima za jajca?

shefe, ona ideja sa linkom ti je vrijedna razmatranja, pace - skupljanja materijala. ja cu malo prerovarit po starim ormarima, mozda nadjem kaj. mogli bi i vi drugi, kad vam se bu dalo ;)

oona
25.09.2003., 14:28
.....a zakaj su mi oci pune suza dok citam ove postove, pa i nisam neki metuzalem........ma, sve vas volim, a najvise svoj ZAGREB GRAD........i sve koji ste u njemu, i ne znate kako vam zavidim...........barem do Bozica!

nepta
25.09.2003., 17:28
sjećam se Prvog pljeska u Varijeteu, Kljakovića i Gabike
ona je bila zbiljam feš puca još je vodil Viki Glovacki, a Dedić je u to vreme bil pravi suhorepec
najdraže su mi bile nedelje. mama je celo dopodne kuhala posebno fini ručak a sestra i ja smo s tatom išli u zoološki vrt ili smo se sam šetali gradom. onda smo stali da popijemo koktu a tata si je drmnul jedan špricer. kad smo došli doma bili smo gladni ko pesi a kuhinja je tak fino mirišala... mrzila sam onaj prokleti ajngemahtez i jedva sam čekala kolač ali ga je stavila u šlafcimer a tam pa prek dana nismo smeli osim ak smo zbiljam bili bolesni.
nedeljom je kod svakog treštal radio, susedi su nam vjutro dolazili na kavicu pred kuću di smo imali brajdu. mi klinci smo okolo bežali u piđamicama. svi su o svima sve znali.
u goste se išlo samo četvrtkom ili nedeljom i to tak da su oni kojima se išlo to znali unapred. bili smo tak zbigecani ko da se idemo slikat. ja sam mlađa od sestre i navek su meni uvalili buket cveća kaj ga je mama nabrala u vrtu. kad su pozvonili onga du mene porivali naprad, a mene je bilo strašno sram. samo sam ispružila ruku s buketom i gledala u pod. zato su mi rekli da sam tumplek.

AFRODITA69
25.09.2003., 19:13
moj stari je imal to za sedenje na utakmici ali ne u skodi nego ficeku!
a secam se kad je bila kakva tekma onda su moji susedi pok.cizmeki sedeli na terasi i imali onaj mali tranzic..ti boga f svakom dvoristu se oril tranzic kad je bila nekakva utakmica.to mi je tak bilo lepo.ja sam jedno vreme isla f skolu u dubravu i nikad niko nije spomenul klimavca..mi nova generacija smo se vise zadrzavali u barbari-kaj se ti toga secas????
e i jos si me podsetil,moj tata je bil poznati bubnjar u zagrebu ono 60-tih..sviral je po tucmanu pa ribnjaku,pa dvercu pa neki dom omladine centar...u bendovima pod imenom-johnny grigorov i strjele...tu se je upoznal sa mojoj starom...morti ko od vas zna za ta mjesta,morti znate mog starog...on pozna pol zagreba!!!!!!!!!!!!
kasnije kad sam ja vec bila curica ,je sviral u alti na jelacic placu,i imal je probe kak je seti rekel...a kaj si i ti sviral?????

cuj nepta...meni ti tak simpa pripovedas...mislim,ja sam mislila da smo mi jedini kaj jos koristimo te izraze-angemahtez...to moj tata voli...pa slafcimer...i sl...to je ono kaj mi fali,kaj te raja zagrebacka ne kuzi kad mu tak nekaj velis..a kamoli mladi moje dobi...samo zevaju ko ribe...pa veli-a kaj ti to znaci???pa onda moras prevadati za kakti purgera,da bi te razmel i to mi ide na zifce.jooooj a ta kava svako prije podne...mi to jos sad imamo,al to nije to...nigdar nebu vise to..
ajde kaj se jos lepoga secate???????????

shef Sale
25.09.2003., 22:27
Eh....bas je lepo za vidit kak ovaj topic zivi, kak nas puno ima kaj lepog za rec :)

hehe...ajngemahtes, ajnpren, forcimer, voncimer, badecimer, šlafcimer, šlafrok, biherkastn, kredenc, štok, (štokfiš :D), cušpajz, štrudl, krafn....
pa Nikolićeva, Duga, Sofijin put, Bregovita, Mali plac/Ilički trg (da ne velim Pejačevićev :D), pa Mošinskog, Džamija, ...sve one kaj su pred 10ak godina konačno vraćene...i one koje još čekaju.
neću više, postajem nostalgičan :D

nepta kaže:
svi su o svima sve znali.

Da...baš sam malo išel razmišljat, kak se vrijeme mijenja...
Nisam baš tolko star ko neki ovdje očito (imam tek 28 :D :rolleyes: ) al već i sad vidim kak je to...
Do ne tak davno, poznaval sam skoro sve u svojoj ulici (ok, na potezu od Zvjezdarnice do Mlinarske), skoro svakog pozdravljal...a sad je tu već toliko novih ljudi koje uopće ne poznam...stare gospođe odlaze, ostala je valjda još sam jedna bakina prijateljica (ni bake mi više nema) koja se začudo još super drži za svoje godine... došli neki novi klinci/tajkuni...
Da ne prizivam sad neka druga sjećanja.

Strah me uopće pomišljat kak bu sve to zgledalo i tu kod mene, i šire za kojih 10ak godina :( (ak to uopće doživim :D)

super topic :)

AFRODITA69
25.09.2003., 22:53
shef sale,kaj si ti tak mladi???a ja misla da sam najmlada..ok onda smo ja i ti 2 god razlike.
bas kak velis-neki novi klinci..tajkuni...oni kaj ne razmeju ni jednu od ovih rjeci kaj si napisal,al kad ih pitas onda ti vele kak su zagrepcani...pa sam se tak dopisivala sa jednim tipom kaj mi je rekel da kak ja to govorim..i kaj mi znaci ovo,pa ono,pa sam ga pitala od kud je...veli frajer iz zgb-a..pa velim-kak onda ne razmes kaj ti velim...na koncu je ispalo da je dosel u zgb ko decec iz hercegovine...pa bu on sad mene ucil starim purgerskim izrazima!
kaj got!
pisljivec jedan

seti
26.09.2003., 00:10
ovo ljeto se najednom stvorilo puno stranih turista, backpackera, inter-railovaca i sl. svi ste valjda primjetili, narocito ak ste isli na kavu u tkalcu poslije posla ili na pizzu u onu cesticu kaj vodi iz tklace prema trgicu iznad dolca - nemrem se sad sjetiit svih tih geografskih podatak (bilo je dobro vino hehe) al znate
uglavnom, kam ti ljudi svrljaju, kaj se njima nudi? ja ne znam za nikakav osmisljeni turisticki obilazak Gornjeg grada sire od "ovo je katedrala ovo sabor to markova crkva, gotovo"
puno gradova ima neke nebulozne a simpaticne ture ala "Crni limeni macki po krovovima" i sl. , Pariz to ima, York, Edinburgh mislim... a to je samo jedna ideja, mi bi mogli iamt pijevce npr. bar svasta ima po krovovima GG-a
meni dodje da se hitim u turizam, otvorit neki jeftini hostel u nekoj polusrusenoj supi kakvih ima po Opatovini kolko os, i peljat ih okolo po haustorima i parkicima i stubama. ja otkidam na Gornji Grad, komade s iskrice uvijek otfuram na setnju tam :D nemres fulat ;)
eto ja bihda imamo razvijeni gradski turizam i da nam budu fasade zrihtane ko u Pragu i da se klincadiju sa sprejevima pendreci i da se malo vrati kultura, fali kulture, ljudske i one druge, da se nekaj dogadja

Mrga Cvarak
26.09.2003., 00:32
shef Sale kaže:
Eh....bas je lepo za vidit kak ovaj topic zivi, kak nas puno ima kaj lepog za rec :)

hehe...ajngemahtes, ajnpren, forcimer, voncimer, badecimer, šlafcimer, šlafrok, biherkastn, kredenc, štok, (štokfiš :D), cušpajz, štrudl, krafn....

hihi...Eingemachtes, Einbrenn, Vorzimmer, Wohnzimmer, Badezimmer, Schlafzimmer, Schlafrock, Bücherkasten, Kredenz, Stock, Stockfisch, Zuspeis, Strudel, Krapfen...

dodao bih i daj fro = sei froh!
ak trebate pravo znacenje neceg ur-bürgerskog, preporucam se.
K&K rulez ;)

afrodita - jel znas mozda iz tvog kraja; dva buraza blizanca malo mladja od tebe i njihove dvije starije sestre - jedna stjuardesa, udala se za nekog tajkuna?
si to ti? :)

AFRODITA69
26.09.2003., 01:47
neznam..razmisljam ko bi to bil,tolko decurlije na jednom mestu,ali mi niko ne pada na pamet.imala sam prijateljicu koja je bila stjuardesa al nije imala dva brata blizanca i udala se dobro al se vec i rastala.a od kud su tocno ta cetvorka????kaj znas ime ili kaj???
i na zalost mene bog ni usrecil sa tajkunom...jos za sad..al je mi se,bes novce,cuvaj zdravlje kak se ono veli.
jedine sa puno komada dece iz kvarta poznam majolije...a to je opet prica za sebe..................

Prijatelj
26.09.2003., 07:40
Ja se volim šetat po gornjem gradu kad padne sneg. To je doživljaj:) . A s curom (danas moja gospođa) sam često bil pod Gričkim topom, na Tip-top palačinkama. (Gazda se zval Tošo, i uvijek je popričal z nama). A z pajdašima sam tamo odlazil na kuhano vino (a vani šljiva).
A kad bi klupe na štrosu znale pričat? Ha?

nepta
26.09.2003., 08:51
bok deca :kava:

koji si je vrabec jutros da neće unesti post? :confused:

nepta
26.09.2003., 08:52
ha?! uspelo je ali sad moram gibat.:(

Prijatelj
26.09.2003., 14:24
Sutra idem v zagorje. Ove godine je portugizec ajncA (1a):jumping:

nepta
27.09.2003., 08:49
Prijatel, buš se lepo prefriškal. ;)

Zima mi je ko pesu pa jedva kljucam. Svake godine iste huncutarije: zuzdrimo dok ne počneju grijati. :rolleyes:

Nekak ste začkomili a moja tintnblajka je neumorna.:D

AFRODITA69
27.09.2003., 19:12
kaj bi zackomili...nego nas kak je-dela se i tak-malo ste prekinuli temu o sjecanju na stare dane,pa nas je to malo zmotalo.ajde dajte nekaj opet iz sjecanja...

nepta
27.09.2003., 19:52
moja prva čaga je bil Lapidarij. sećam se da sam morala već u 9 biti doma. nikak mi se nije dopalo: kmica, dim, užas.
posle sam išla na trgač pa postoji šansa da je to bilo u vreme dok je tvoj tatek tam sviral.
onda sam se švercala u studoš a još sam išla u srednju školu.
po ljeti je bilo super na čagi na savi.
bilo je još par mesta ali većinom sam išla u saloon. sećam se da se tek otvoril i da su nam tam dolazili murjaki od Jakova Blaževića ko fol u kontrolu a zapravo su derali po viskaču.

Minam
27.09.2003., 19:55
Mene je oduvek zanimalo da li smem ili ne smem da se svercujem u tranvajima ili ne smem?Mislim..jel ima kontrole po Zagrebu?

AFRODITA69
27.09.2003., 20:40
pa neznam jel ima sad,ali bilo je onak na random...ak si se fural u trambulinu svaki dan,vec si kuzil ko je kontrolor..pa ak nisi imal kartu onda si zasel van.ja sam imala pokaz pa se nisam trebala svercati...ali desilo se da sam ga zaboravila...imala sam srecu!

Bezimena
27.09.2003., 21:51
S 12 godina sam pročitala skoro sve knjige od Marije Jurić - Zagorke koja je o Zagrebu pisala na romantično - tajanstveni način. Svaku nedjelju bih si kupila čokoladu od lješnjaka i otišla šetati solo gornjim gradom. Zamišljala sam sve te događaje koje je ona opisivala u svojim knjigama.
1989 - omladinski kulturni centar, pun pankera izgledao mi je tako fascinantno i privlačno. Godinu dana poslije prestao je postojati. Nova društvena elita je tamo ostavila svoj pečat. Na nekoj mojoj intimnoj, gotovo iracionalnoj razini Zagreb kakvog sam znala prestao je postojati nakon 1990. Došao je rat i puno novih ljudi. Čini mi se kao da je dobio na sirovosti, a izgubio na romantičnosti.
I ja se sjećam stričeka s perecima.
Zagrebu bih dala puno novih parkova, humanih zgrada i povrh svega razvoj savskog nasipa.

MaSanYa
27.09.2003., 23:38
Vladale su u Zg. i poznate fame i kružile su svakakve priče o sektama, a nekako najbolje pamtim priču o "Crnoj ruži" sekti Darkera.... i kakva je to hajka na mlade bila... dovoljno je da si imao na sebi nekaj crno i eto ti darkera....

shef Sale
28.09.2003., 09:39
hehe...joooooj...i ja se toga sjećam. a nije baš bilo tak davno :D
kraj 80-ih, ne? ;)

valnea
28.09.2003., 09:47
joooj... ti darkeri iz 80-ih :)
nisam tada imala bas puno godina, niti sam zivjela u zagrebu... ali te price o darkerskim okupljanjima, crnim svijecama... su mi bas bile "mrak"

easyrider
29.09.2003., 08:19
... hehe darkeri... baš su bili guba... ja sam se kakti malo furao na taj stil, volio sam i tu muziku iako moram priznat da se ne sjećam ni jednog benda (možda Classix Nouvo, ak se tak piše, oni su bili još prije tog vremena... a u principu su i Depecheovci bili na neki način dark... ajd me podsjetite na još koji bend...)

... a kad smo kod mračnih stvari, sjećam se jednom kak sam doživio suzavac u Kulušiću, neko ga je hitio nasred dvorane i znam da je bilo bežancije i plakanja, ... ja sam nekako gurnuo glavu u ventilacijski otvor koji se nalazio s desne strane pozornice hehe :D

gea
29.09.2003., 22:51
hahahaha :zubo:

ja sam bila darkerica...trebali ste me vidjet onda ...svakak sam izgledala...

a bili smo valjda najveselija ekipa ikad viđena...samo smo morali bit jako cool :cool: kad je netko drugi bio prisutan...moraš održavati image :rolleyes:
tolko bijelog pudera za facu i crvenog ruža koji sam ja iskoristila u jednu večer, ne iskoriste u cijeloj filmskoj industriji u jednoj godini :zubo:
i stalno smo visili u Lapu i Jabuci...i u gore spomenuom OKC-u. ja isto nisam mogla vjerovat kad su ga preuredili :(...jel se sjećate plastičnih narančastih stolaca tam nutra?

a znam da je mom starom znalo pozlit kad bi me vidio 'sređenu' za van :D (mama je rekla da sam 'baš zgodna'....a baš zgodna je imala kratku bijelu kosu, bijelu facu ko da je umrla i tamno crvena usta, onak sa špicom na gornjoj usni :bonk: )

evo materijala onima koji me znaju, a ovo nisu znali :angeleye:

Prijatelj
30.09.2003., 10:51
Poooooooooooooooooolet
Poooooooooooooooooolet

Najnoviji Pole't !

A?

Prijatelj
30.09.2003., 11:17
btw. tema je zamišljena ne samo kao pogled unatrag, već i kak ga danas vidite i kak bi trebalo biti, ili kak si želite da zgleda jednog dana.

Meni se npr ne dopada kak su svi obrtnici izbačeni iz centra a umjesto njih cocacola mc drek jebemton i ostalo, sve tuđe. Ak je netko bil v Firenci onda zna o čem pričam.:)

nepta
30.09.2003., 15:40
bojim se kaj nam donosi budućnost, jerbo im nikad nebum oprostila kaj su zbetonirali cvetni plac i onaj kineski zid kod savskog mosta, pesi jedni! :mad:

mislim da bi centar grada a pogotovo stari dio trebalo sačuvat takav kakav je s tim da urede fasade kak se spada a ne da ti opadne komad nečijeg balkona na glavu
ono čudo od ferimportove zgrade treba pod hitno zrušiti
ovo kaj delaju po vukovarskoj nek im bu, tak i tak je to noviji dio
štreku bi pod mus trebalo maknut iz grada i sredit onaj dio oko sc-a. moguće to spada u spomenik kulture ali meni je to čist bezveze.
sad delaju nekakav neboder u savskoj, tam kraj cibone. hja, bumo vidli kolko bu katova imal na kraju.
svakak bi trebalo narediti parkove, osim kod boćarskog doma sva druga igrališča izgledaju grozno. i obavezno povećat broj fontana. mislim na prave a ne ko onaj siroti malički manduševac.

seti
30.09.2003., 15:59
nepta kaže:
i obavezno povećat broj fontana. mislim na prave a ne ko onaj siroti malički manduševac.

slazem se, svaki kvart po jednu vecu! i to redom dimenzije da su im 25x50x2m , if you know what i mean :mig:

Prijatelj
01.10.2003., 07:56
i sredit onaj dio oko sc-a. moguće to spada u spomenik kulture ali meni je to čist bezveze.

Staro sajmište ima, po meni veliki potencijal. Francuski paviljon je super. Isto i ona galerija iza (meni bi se dopal imati takvu kuću:D )

..... neki dan bijah na jarunu. Evo mjesta u Baobabu. Mala piva, Stella, (0,25dl) 18,00 Kn. Nije da nemam penez, ali nikad više tam, nikad. To je čista krađa. Da stvar bude ljepša, na krovu su pilili motorkom, tak da nisam sebe čul.

Evo, i to je Zg danas.:flop:

Una67
01.10.2003., 08:15
Zagreb kojeg se sjecam:
- pereci na Jelacic Placu
- hot dog u Neboderu
- lunapark Tivan
- OS "Otokar Kersovani" u Ulici Franje Rackoga i moja uciteljica Marica sa Jelse; sjecam se i moje najbolje frendice Sanje iz prva tri osnovne
- "Kefa" cetvrtkom - veceri poezije i caga
- cevapi u lepinji sa Tresnjevackog Placa kod onog plavokosog tipa sa kricavo crvenim licem.....i jos uvijek je tam :D (provjereno sijecnja 2002) ;)
- sjecam se kao klinka (mladja od 7 godina) odlaska na prostenje u Stenjevac
- Novogodisnji Sajam na Cvjetnjaku
- "maroni .... vruci maroni" (odusevila sam se kad sam ih nasla u ovdje na ulicama Melb)
- setanje Zrinjevcom u jesen kad je park prekriven gustim liscem
- ljuljacke u malom parku pored Strossmayerova Trga (malo iza Petrinjske 30)
- pizzerija AS u Vlaskoj..............

Jedno je sigurno: starimo, i to prebrzo. :)

Prijatelj
01.10.2003., 08:24
Evo jednog zgodnog savjeta. Možda zvuči banalno.
Kad idete u grad uzmite fotoaparat! Gledamo mi doma slike, kad tamo sve slike na moru, na brdu, doma za stolom, Paris, Istra.... Uzeli smo malog i na Zrinjevac. Napokon imam slike iz svog grada.:top:

easyrider
01.10.2003., 09:29
Prijatelj kaže:
Evo jednog zgodnog savjeta. Možda zvuči banalno.
Kad idete u grad uzmite fotoaparat! Gledamo mi doma slike, kad tamo sve slike na moru, na brdu, doma za stolom, Paris, Istra.... Uzeli smo malog i na Zrinjevac. Napokon imam slike iz svog grada.:top:

... fakat!... kak se toga nismo prije sjetili... sad bi imali sve te slikice :(

Mrga Cvarak
01.10.2003., 12:15
sva sreca pa je stari bil dovoljno mudar pa slikal nas klince po maksimiru - to su fakat najljepse slike koje imam ko klinac.

a treba slikati svakodnevne stvari; neka crkva i toranj i slap i more ce biti tam i kad nas ne bude, a neke sitnice iz starog stana, nega smijesna stara obleka i frizure bas i ne.
i nikad se vise ne mres sjetit mira trenutka.

takve su mi fotke najdraze: deda kak cita novine isl.
a ne one: drugovi u stroj, uvuci ckembu, kez i klik! bes to.

evo vam jankovih (http://www.zagreb.cc/janimir/galerija/index.shtml) fotki (one c/b)...

patite...

Prijatelj
01.10.2003., 12:21
Imam fotku iz Ilice gdje moj deda špancira s mojom mamom kad je bila mala.:top:

.... a gdje je Nela Eržišnik! Sjećam se neke singlice, plavi omot i patuljci!:zubo:

MaSanYa
01.10.2003., 20:22
Jednom zgodom posudile smo (seka i ja) fotić od frenda i obišle cijeli grad... slika tu... slika tamo... i baš smo se dobro zabavljale... nakon cijelog popodnevna počele smo se čuditi... pa koliko slika stane na film ??? ... jer smo odvano premašile broj 36... a "filma" i dalje ima.......
završetak priče vjerojatno pogađate... u aparatu filma nije bilo ... na to smo potpuno zaboravile..... :cool: (toliko o mojim fotografskim sposobnostima ;) )

nepta
01.10.2003., 21:00
MaSanYa, nisi jedina. ;)

Prijatel, fakat najdeš mirno mesto za popit pivicu. :D

Čitam ovo kaj je Una67 napisala za hot dog. sećam se kad su zrihtali pasaž da smo furt tam visili. samo hot dog smo zvali pornić.

Una67
02.10.2003., 05:45
Nego....se sjecate stihova pjesme Drage Diklica: ".....bolje tu neg tam, nigdi ni kak pri nam....."

"Ja sam iz Metropole di kaj govore" :)

nepta
02.10.2003., 07:10
Una67 kaže:
Nego....se sjecate stihova pjesme Drage Diklica: ".....bolje tu neg tam, nigdi ni kak pri nam....."

Kak ne! :top:

Bravo! :klap:
baš sam štela pitati di ima na netu nekaj o zagrebačkim šansonama. ima tak lepih o zagrebu i već bi bilo vreme da negdi piše tekst. moguće bi se današnji stihoklepci nekaj nafčili.

Špišić i njegov Trešnjevački plac, pa Angelus kad Gabika popeva, Črnko takaj ima krasni tekst.

Una67
02.10.2003., 07:15
Ja sam pokusala nekaj naci prek' iskona i hineta, bezuspjesno, naravno.

Prijatelj
02.10.2003., 08:12
k'o vješti piloti od perja
u lake mašine su sjeli....

to mi je jedna od najboljih

Pitanje: kako istjerati aute iz grada?

Kaj napraviti zonima koji stavljaju daske pred plot? (parkiralište)

shef Sale
02.10.2003., 08:20
eh, da...da još ima i MP3ca... :( :top:

easyrider
02.10.2003., 12:14
Prijatelj kaže:
... Pitanje: kako istjerati aute iz grada?
...

1. Nove tarife parkinga:
I. zona: 100kn/ min
II. zona: 99kn/ min
III. zona: 95kn/ min

2. Kazna za nepropisno parkiranje 2000kn + odvoz 100kn/ cm udaljenosti od Strojarske)

3. Uvesti znak "Obavezno guranje automobila" i postaviti ga pored bolnica, škola, te u području 2km zračne linije od Trga (kružno)

4. Točke 1., 2. i 3. provoditi strogo prema svima, uključujući tajkune, tajkunske sinove, kćeri i ostalu rodbinu, te saborske zastupnike.

4.a) Saborski zastupnici imaju pravo šetati uz automobil dok šofer gura, radi svojeg imagea političkog djelatnika

eto... mišljenja?

vehoo
02.10.2003., 14:39
Ave svima!

Baš ste mi slatki svi tako nostalgični....ali meni najviše nedostaje mogućnost kretanja središnjim i rubnim dijelovima grada, a da mi pritom bulja nije stisnuta i hladan znoj ostaje pod kožom...to je bila sloboda...

nepta
02.10.2003., 17:03
da ne velite da furt jamram evo i nekaj dobroga

1. izgleda da ima više žutih štrajfi za bicikliste
2. danas je četvrtak: na radio sljemenu je kajkaviana navečer :top:

shef Sale
02.10.2003., 18:06
nepta kaže:
da ne velite da furt jamram evo i nekaj dobroga

1. izgleda da ima više žutih štrajfi za bicikliste
2. danas je četvrtak: na radio sljemenu je kajkaviana navečer :top:

1. mili bože :eek:
ono u klaićevoj je koma. :eek:
nisam biciklist, al ne zbog toga.
nakon kaj su nacrtali biciklističke staze za pješake je ostalo nekih POLA (0.5) m, i to računajući od ruba kuće :bonk:
no comment

2. je, je :top: :D

AFRODITA69
02.10.2003., 19:53
bok puce,bok decki,kak smo kaj???
tu kod mene je vec bogme dosta zahladilo...samo fale krumpirasi i kiselenje krastafcih...jooj kak je to moja pok.baka znala fino kiseliti,pa smo te flasice drzali f podrumu..onda smo onak popdne vec pod mrak po snegu f slafroku isli po to..a podrum je bil tak mracni i stravicni da ih nema puno takvih.pa onda te krastavce,pa paprike,pa mi je baka narezala speka pa luka pa to je samo pucalo za vuhima od miline.

nepta
02.10.2003., 22:34
jezuš na! da sam baka bome nisam ali imam i kisele krastavce a danas sam donesla doma tablu domaće sušenog špeka.
i to baš danas kad sam išla tramvajem. da ste samo vidli kak su svi šnjofali a ja sam kak englez buljila kroz prozor. ;) :D

sad jedna dišem jerbo sam se tak naklopala kestenja da sam sva ko zbetonirana. treba imati osjećaj za mjeru a ja prespavala kad su to delili. :rolleyes:

Una67
03.10.2003., 00:08
Sad kad smo se dotaknuli kestenja, palo mi je na pamet kad sam ko klinka (tam 1. ili 2. razred osnovne) isla poslije skole na Zrinjevac po divlje kestenje od cega smo onda u skoli radili kojekakve figure na likovnom.

Prijatelj
03.10.2003., 06:55
[QUOTE]easyrider kaže:
[B]1. Nove tarife parkinga:
I. zona: 100kn/ min
II. zona: 99kn/ min
III. zona: 95kn/ min

2. Kazna za nepropisno parkiranje 2000kn + odvoz 100kn/ cm udaljenosti od Strojarske)

3. Uvesti znak "Obavezno guranje automobila" i postaviti ga pored bolnica, škola, te u području 2km zračne linije od Trga (kružno)

4. Točke 1., 2. i 3. provoditi strogo prema svima, uključujući tajkune, tajkunske sinove, kćeri i ostalu rodbinu, te saborske zastupnike.

4.a) Saborski zastupnici imaju pravo šetati uz automobil dok šofer gura, radi svojeg imagea političkog djelatnika

Naravno !

Strojarsku premjestiti u Split (da im zgrebu aute)
A novac s kojima plaćaju kazne mora biti pošteno zarađen.:D

nepta
03.10.2003., 08:14
Una67 kaže:
Sad kad smo se dotaknuli kestenja, palo mi je na pamet kad sam ko klinka (tam 1. ili 2. razred osnovne) isla poslije skole na Zrinjevac po divlje kestenje od cega smo onda u skoli radili kojekakve figure na likovnom.

jučer sam bila na Pešćenici i donesla doma divlje kestenje
furt si doma imam nekakav malički aranžmanček od sezonskih plodova, trava, lišća... ista tak, više volim kupovati pušlece cveća od kumica nego od cvećarki

jutros sam ko faširani šnicl! celu bogu noć su tu na trešnefki nekaj rondali, bušili, kak da naftu iščeju :rolleyes:

Prijatelj
03.10.2003., 12:02
nepta kaže:
jučer sam bila na Pešćenici i donesla doma divlje kestenje
furt si doma imam nekakav malički aranžmanček od sezonskih plodova, trava, lišća... ista tak, više volim kupovati pušlece cveća od kumica nego od cvećarki

jutros sam ko faširani šnicl! celu bogu noć su tu na trešnefki nekaj rondali, bušili, kak da naftu iščeju :rolleyes:

Morti si malo betežna?;)

AFRODITA69
03.10.2003., 20:15
ma naj zajebavati prijatel..kaj bi bila betezna..a morti se prevec kestenih znajela..nego,kupila sam ovde onaj kesten pire u konzervi-al nije mi bas ko onaj pravi doma f zagrebu.i vidla sam danas one jabuke secerne kaj se pred novo leto prodajeju na standovima po cvjetnom,tu u nekoj taljanskoj pekarni,slasticarni il kaj je vec.sutra bum si kupila jednu,da vidim jer to ima okus kak one nase tam.
ja nigdar nebum zaboravila,kak sam ko djete cekala mamu da dojde iz posla navecer na prozoru od susede..i da mi dofura onaj zimski sladoled.znate onak cokoladna krema pa gore onak tamnije kao kora cokoladna.neko je rekel da se to vise nemre kupiti.pa bas sramota.
i kaj to jos je obicaj,da babe gledaju van na prozor onak naslonjene na jastucek pod laktima?????????joj kak je to lepo,kad si nutra na toplom,a vani pada kisa,a ti onak visis prek prozora i kibiciras susede...ko kaj gde i s kim...bas sam prava baba,kaj ne???
se seca ko od vas onog djecjeg ducana na pocetku ilice,zval se -ponos-,a bilo je par prodavaonica i okolo u maximirskoj,pa gundulicevoj-joj tam je bila ona neka mala kavana,slasticarna sa najboljim boem kockama-e da se vrnem na -ponos-ak ko zna,tam mi je stara delala dugo godina...
cujte kaj ne mislite da bi mi trebali imati neku svoju temu,za zagrepcance,purgere ...ili tak nekaj?

nepta
03.10.2003., 22:05
još uvek postoji slastičarna u gundulićevoj, tam prek puta glazbenjaka.
drugi su gazde, nutra su nekak sve grdo zrihtali a ni kolači im nisu baš neki
zato u ilici kod vinceka uvek ima puno ljudi. ak čujete da ih je neko opljačkal a mesto nifcih odnesel kolače to sigurno nebu imalo veze zmenom ;) :D

MaSanYa
03.10.2003., 22:11
Kolači... mnjam... Orijent u Maksimirskoj... nekad i danas :)

A jeste li odlazili na izlete u Pionirac... danas Grad Mladih?

nepta
03.10.2003., 22:47
joj pionirac! ko klinka sa školom sam par puta tam išla.:top:

gea
03.10.2003., 23:26
Nemoguće da nitko nije spomenuo 'cici-mici na šibici' :jumping:

Jel se sjećate toga?

AFRODITA69
04.10.2003., 02:12
joooj kak se nebi sjecala svoje susjedne slasticarne-orjenta-,makar je onda dok sam ja bila tam onak kicasto nutra bilo..sve oni kristali visecu na lampicama,pa onaj stakleni kao ormar sa slikama japanskih ljepotica...i onda onaj stakleni dvorac..i naravno taca sa vodom..tj casama vode.i najbolja punc torta.e da onaj u gundulicevoj je bil nasuprot glazbenjaka,da sad sam se setila.cici mici ja licno nikad nisam probala al mi je mama pricala o njemu.mi smo isli u pionirac za docek deda mraza sa skolom i jos ko pioniri...onda smo bili tak sretni jer nismo imali nastavu.e,a se ko seca-splendida- na zrinjevcu ????tam sam isla na prvi ice caffee..pa mi ni nis valjal.

Petar Pan
04.10.2003., 15:31
joj, ljudi pa vi ste svi stari, kad se toga svega sjećate.
meni je tata jednom reko da na trgu nekad nije bilo spomenika banu jelačiću.
zajebavo me, znam to, jer to nemre bit istina. ja od kad znam za sebe, taj kip je tam.

AFRODITA69
04.10.2003., 16:42
onda si ti jako mlada...jer kip je tam od rata.ovog zadnjeg mislim...i dok sam ja jos bila curica nije se smelo spomenuti jelacic plac...samo trg republike!
pa nismo bas tak stari...ovisno..ja pricam za sebe...prema tebi vjerujem da jesam,al meni su puno starci rekli,zato znam...i imam svaku zivu knjigu o zgb-u doma...kaj ces,mi smo purgerija!

Mrga Cvarak
04.10.2003., 18:27
je, piJonirski - a prepustovec???
se secate prepustofca?

AFRODITA69
04.10.2003., 18:59
sad si me podsetil na prepustovec..samo sam zaboravila kaj nije to bilo kraj pionirca negde...ili gde tocno????znam jednog naseg prijatela kaj je decu furt pelal f prepustovec...kaj je tam opce bilo?

MaSanYa
05.10.2003., 00:00
Tam je bilo izletište...
i tam smo odlazili na biciklijade.. i jedne godine osvojila sam bicikl... (he, he... koje je to iznenađenje bilo kad sam s kuponom otišla po bic u Metaliacomerce i kad se ustanovilo da je to dječji bicikl....:) )

MaSanYa
05.10.2003., 00:01
... ovo sam skoro zaboravila :)

Moj Zagreb tak imam Te rad

Za nikaj na svetu ja menjal Te ne bi,
Moj Zagreb tak imam Te rad,
Svoj dom i veselje sem našel vu Tebi,
Za mene najlepši si grad.

Se ugle Ti poznam, se ulice znam,
vu Tebi sam sretan i nikada sam,
Pa gde god vu svetu popeval bum rad,
Tu malu popevku, posluhnite ju sad.

Jer Ti, ah Ti najlepši si mi
Najslajša popevka v živlenju si mi,
Vu mojemu scru najlepši si grad,
Moj Zagreb, tak imam Te rad.

Nigdar se ne vrneju najlepši cajti,
Kak v Tebi sem provel ih ja,
Još jemput vu Tebi ja štel bi se najti
I sretan bi bil, to se zna.

Ja sikud bi išel, navrnul se rad,
Z uspinjačom otpelal vu Gornji grad
Pogledal bi Zagreb i kuslec mu dal,
Na kraju zapopeval kaj najlepše bi znal.

Jer Ti, ah Ti najlepši si mi,
Najslajša popevka v živlenju si mi,
Vu mojemu scru najlepši si grad,
Moj Zagreb, tak imam Te rad.
:D :D :D :D :D

nepta
05.10.2003., 20:35
MaSanYa, svaka ti čast! :kiss:

baš sam dešperatna kad pogledam stranice o Zagrebu na internetu. ko da to opće nisu naredili zagrepčanci. žalosno.:flop:

nepta
07.10.2003., 09:53
kam ste zginuli? ni vrak da ste svi kod Šefa na rođendanu?! :confused: :D

easyrider
07.10.2003., 09:58
... evo ja sam tu.. nema nikakvog ročkasa :( ... samo se radi, radi... :bonk:

Prijatelj
07.10.2003., 10:01
Meni se čini da su svi pod portugiscem:cool:
A baš je dobar ove godine:top:

Samo kaj nisam imao vremena probat sve!:zivili:

Prijatelj
07.10.2003., 10:03
A di vi berete kostajne?

easyrider
07.10.2003., 10:11
Prijatelj kaže:
A di vi berete kostajne?

... iznad Lagvića, ... tajno mjesto :B

Prijatelj
07.10.2003., 12:30
easyrider kaže:
... iznad Lagvića, ... tajno mjesto :B

He, he. Očekivao sam takav odgovor.:top:

Ja ti zato neću reć gdje berem šumske jagode!:B

:afro:

easyrider
07.10.2003., 13:34
Prijatelj kaže:
He, he. Očekivao sam takav odgovor.:top:

Ja ti zato neću reć gdje berem šumske jagode!:B

:afro:

... ja ti neću reć za dobar fukodrom ispod Hunjke :B

Prijatelj
07.10.2003., 13:44
Fuj tajfl!

Kak' te nije sram?

To su ona mesta gde ima svakakvog smeća i tragova automobila!

Fuj, fuj!

Brzo prste namazat sapunom.

easyrider
07.10.2003., 13:56
Prijatelj kaže:
Fuj tajfl!

Kak' te nije sram?

To su ona mesta gde ima svakakvog smeća i tragova automobila!

Fuj, fuj!

Brzo prste namazat sapunom.

... a ne ne:nono:

.. ovo je krasno mjesto, do kojeg se treba namučiti doć, tišina, nema prolaznika, livada, zelenilo, šumarak sa svih strana, ništ se ne vidi, niko nema pojma za tu točku... samo rijetki(e) :D

easyrider
07.10.2003., 13:56
... e da, ak dođeš rano, treba ti dekica... zbog vlage ;)

AFRODITA69
07.10.2003., 18:39
tak imam nekak osecaj da bu nas neko prekinul..vec smo na petoj strani.znas da ide do trece pa onda veli zadnja strana..i kaj onda?kaj da zapocnemo novu temu???onak samo za purgere!

MaSanYa
07.10.2003., 19:34
Hajde, hajde... samo nemoj coprat!;)

nepta
07.10.2003., 22:59
niko nas nebu zaštopal osim nas samih :p

danas sam nekaj roštala po badecimeru posle kupanja najmužića
neznam kakvi su vaši kućni ljubimci al ovaj moj domesticus uvek naredi veneciju. uglavnom, poskliznula sam se i vudrila se u ćošak od tuš-kabine pa sad imam malo kockastu glavu. :(

Una67
08.10.2003., 07:09
Deca, bok!

Mislim da je ona ideja o posebnom forumu za Zagrepcance fakat odlicna!

Nego, kak se ne bih sjtila "Ponos"-a?!
A slasticarnica u Gundulicevoj? Imali su predivne krafneke za fasnik. Furt sam tam isla kad sam delala u Vjesniku na Cvjetnjaku.
I jel se sjecate one male majusne slasticarnice, u Ilici, blizu Jelacic Placa, sipac je bil vlasnik?! Nisam je vidjela prosle godine kad sam bila. A imal je parfe kocke, ono....za zginuti.
Pionirski grad, pa Prepustovec, pa Anindol, pa Samoborski fasnik i krafne i kremsnite,.....

Mrga Cvarak
08.10.2003., 13:50
neki dan sam bio u samoboru na kremsnitama.
bile su jako svjeze...
toliko svjeze da su onako tople vonjale (da ne velim kaj goreg za hranu) na jaja i miris miksera ak znate kaj mislim. urgh. pfui teufel!
najbolje kremsnite? mozda nekad bilo.

apropos osvjezenje; ova skrovita mjesta za podsljemenski fuk su me podsjetila na pricu jednog frenada iz sarajeva. pricao mi je kako su se jednom dvoje la-mur sparkali na kratkoj strmoj trasi koja u planinskim krajevima u klancima ide "naglo uzbrdo" tik do ceste - ak se kaj desi kamionima s kocnicom da se imaju di zaustavit (ima toga i u alpama).
i ko za vraga je nekom kamiondziji o'sla kocnica - mozete si mislit kak je fuk nesretno zavrsio.

mozda je i urbana legenda - evo, mogli bi malo presaltati na zagrebacke urbane legende. kaj velite?

seti
08.10.2003., 15:31
Petar Pan, nestasna djevojcice, e jesi balava - kaj se tu mesas medju ovom starom purgerijom kaj ima sve knjige domeka, kaj ti znas?

AFRODITA69
08.10.2003., 17:20
deca,kaj se ne javite no nasu novu temu-purgeri..-kaj niste vidli ili vam se ne dopada? treba odrzavati ove stranice jer nas bas i nema puno,kad pogledas praf za praf.
nego UNA kaj si delala u vjesniku,kiosku na cvjetnom????pa to si fakat onda bila blizu moje stare..ak si kad isla u ponos,garantiram da poznas moju mamu!!!!!!!!!!!!!
si vidla kak su nam zdurili cvjetnjak?bas bez veze.
ja doduse nisam bila doma vec 10 let al idem u proljece i tu nema zajebancije.
neznam koja je to slasticarna bila kaj je sipac vodil kod jelacic placa...a gde tocno je to bilo..ja sam znala malbasu,al to je vec na ilici...ili mislis onu na kraju jurisiceve???????onak veca je bila..kaj je zbilja nema???????
ja tam nisam nikad jela jer sam cula neke bolesne price o njoj...al dobro da ti ne pokvarim uzitak!!!!!!!!!!!!!!

shef Sale
08.10.2003., 19:32
Malbasa nekad je Vincek danas.
Ali dost prosireni, na onaj negdasnji "Mladost-informator" (koje li vec) lokal...

Al niko nema tak dobri punc sladoled kak je Malbasa imal :(

MaSanYa
08.10.2003., 21:25
AFRODITA69 kaže:
deca,kaj se ne javite no nasu novu temu-purgeri..-kaj niste vidli ili vam se ne dopada? treba odrzavati ove stranice jer nas bas i nema puno,kad pogledas praf za praf.

Evo ti ga na ... jesi coprala, jesi :eek:
I kaj fali ovoj temi da je trebala nova :misli:

AFRODITA69
09.10.2003., 00:41
ma nis ne fali,ali je pisalo zadnja stranica!

easyrider
09.10.2003., 07:27
MaSanYa kaže:
Evo ti ga na ... jesi coprala, jesi :eek:
I kaj fali ovoj temi da je trebala nova :misli:

... slažem se, sad će se sve razvodnit...
... predlažem glasanje, ko je da se novi topic zatvori i sadržaj prebaci ovdje?

... ja sam za... :misli:

... u slučaju da se većina složi, umoljavam Šefa Saleta da učini kako je napisano...

Una67
09.10.2003., 07:47
I ja. Za. Ali novi topic za Purgeriju je vec otprt. :)

Prijatelj
10.10.2003., 07:26
AFRODITA69 kaže:
ma nis ne fali,ali je pisalo zadnja stranica!

To ne znači da više nema !:)

btw Ako je prva, druga,... onda se piše: posljednja a ne zadnja (prednja-zadnja)

Ili se možda varam?:D

easyrider
10.10.2003., 07:46
Prijatelj kaže:
To ne znači da više nema !:)

btw Ako je prva, druga,... onda se piše: posljednja a ne zadnja (prednja-zadnja)

Ili se možda varam?:D

... ti si neki učen čovjek Prijatelj ;-)

... slabo se nešto izjašnjavaju o stapanju zg topica...?

... jučer sam bio na Hladnom pivu u Tvornici... neki novi klinci, neki novi rock... al bilo je čist solidno... i vrlo energično... ocjena -5

shef Sale
10.10.2003., 07:54
Evo, ispravljeno glede zadnje i posljednje :D

a glede spajanja topica, nema beda, samo kaj ce onda bit musaka :D
al spojim ja dok velis keks :D

easyrider
10.10.2003., 08:06
shef Sale kaže:
Evo, ispravljeno glede zadnje i posljednje :D

a glede spajanja topica, nema beda, samo kaj ce onda bit musaka :D
al spojim ja dok velis keks :D

... ma je*e nas demokracija... za sad su samo 2,5 glasa za integraciju... pričekajmo još neko vrijeme da se izjasne...

Afrodita
Una
nepta
MaSanYa
Mrga Cvarak
Petar Pan
...

Prijatelj
10.10.2003., 12:00
Kak vam se dopadaju najnoviji neboderi u Savskoj?
Posljednja riječ arhitekture nakon 6000g povijesti!

Porca miseria!

Prijatelj
10.10.2003., 12:13
... i općenito, novi kvartovi. Malešnica, nove kuće-sjever grada....

Gdje je romantika?

Nije valjda u video nadzoru i garažnim vratima na daljinski:rigo: :rigo: :rigo:

Prijatelj
10.10.2003., 13:58
Ajmo! Tko zna tko je zaštitnica Zagreba?:cool:

AFRODITA69
10.10.2003., 17:53
pa neznam jer se varas ili ne..al radi predostroznosti...pa kaj se kog vrapca bunis ak je nova strana o purgeriji zapoceta...trebas biti sretan!

Mrga Cvarak
10.10.2003., 20:41
Prijatelj kaže:
Kak vam se dopadaju najnoviji neboderi u Savskoj?
Posljednja riječ arhitekture nakon 6000g povijesti!

Porca miseria!

imas neki link? da vidim kak to zgleda?
meni se zeludac okrene kad god ugledam onu nakaradnu grdu "alpsku hizu" od x katova na ulasku u zagreb -ona s natpisom "pekarna".

a se sjecate SFERAKON-a u ivanicgradskoj? najbolji i najnoviji SF filmovi koje se moglo gledati!!!

prije nekoliko godina sam zavirio u namu u ivanicgradskoj. tako tuzno...

a sjecate se ANIMAVIZIJE? kad je pokojni chuck bio u zg, pa nick park (wallace & gromit) i genijalni ceski crtic-maheri...

e, da...

MaSanYa
13.10.2003., 07:36
Prijatelj kaže:
Ajmo! Tko zna tko je zaštitnica Zagreba?:cool:

Majka Božja od Kamenitih vrata :)

ili

Manda :)

(Jesam li pogodila ili ima još?)

MaSanYa
13.10.2003., 07:42
easyrider kaže:
... ma je*e nas demokracija... za sad su samo 2,5 glasa za integraciju... pričekajmo još neko vrijeme da se izjasne...

Afrodita
Una
nepta
MaSanYa
Mrga Cvarak
Petar Pan
...

Ne smeta što su dvije teme ... iako mislim da drugu nije trebalo otvarati kad je već postoji ova na kojoj smo toliko toga napisali. Spajanjem bi se izgubio smisao i jedne i druge teme, pa nek ostane kako je.... Svatko nek za sebe odlući na kojoj će temi češće pisati :)

Prijatelj
13.10.2003., 07:42
Prijatelj kaže:
Ajmo! Tko zna tko je zaštitnica Zagreba?
--------------------------------------------------------------------------------

Majka Božja od Kamenitih vrata

Prijatelj
13.10.2003., 13:44
A zoološki vrt?

Nekad i sad?

AFRODITA69
13.10.2003., 15:14
ovak-ja sam z abilo koju temu,a onu sam otprla zato jer sam mislila da bu nam ovu zaprli!!!!!a tak je bas ono domaca...svi se nekak razmemo...

jooooj,nama je stanar zadnji u kuci u petrovoj vmrl neki dan i sad mislimo prodati prizemlje nekom frajeru kaj oce kupiti celu hizicu...i sagraditi novu zgradu.imali smo stari stan a ovak bi nam on dal dva nova u toj zgradi,a rado bi ostali na starom mestu...jer petrova je bas super..em si blizu grada,a opet nije strogi centar..a mi smo bas tam blizu maxica,tj kak se ide na jordanovac na rebro kod mioc-a...ono je dosta lepi kvartic...i sad smo trebali iti doma al nemres radi posla....****ga!!!!!!!:flop:

Prijatelj
14.10.2003., 07:19
Tam ima ona zgodna birtija. Pod lipom ili tak nekak. Toče staru češku:D .

xiola bleu
14.10.2003., 09:04
Isukrsta ti, ova tema...
Bilo je puno toga, recimo, netko je spomenuo Mosor, jooooj, mlatnut tamo jednu lozu!:D
Pa kaj nitko nije isel u Klub 101 Press? Koja rupcaga! :D Pa kada su jos vrsili racije...
I da, OKC Atrij, pa kada je netko znao uci, a pod miskom mu neki super cool album (ma kakvi CD-ji!), uf, svi odmah oko njega/nje... :D :headbang: :frajer:
Aha, a dal' se netko sjeca onog ducana u Kinoteci (podrum?) koji je prodavao super cool kazete i knjige, jednom sam si tam kupila kompilaciju Bauhausa i 'Evol' od Sonic Youth.
A ona knjizurina kaj je izlazila svakih ne znam koliko, Quorum (clanci o Caveu, Black Flagu, Foetusu...). :)
Pa jedan od zadnjih YURM-ova u Kulusicu...
Pa 'okupljanje' na Mazurancu...

ŠtefekA
14.10.2003., 10:26
Ljudi jel tko zna kaj se desilo sa onim podrumom u Palmoticevoj (neka zadruga il tak nekaj ) di se rezao prsut i pilo crno vino skoro badava?

Prijatelj
14.10.2003., 10:53
A tko se sjeća podmornice kod Dolca, a?

nepta
14.10.2003., 11:23
ni me dugo bilo tu jerbo sam imala neku frku

inače sam jako protiv dve teme. tak i tak nas je malo i onda bumo se još raštrkali?! :rolleyes:

u mom dragom belom gradu mi najviše fali duh zagreba
sećate se kak su nas učili tri male riječi: fala - molim - izvoli
nema više onog kulturnog pozdravljanja (ne mora baš biti kisdihand ili kak smo mi to nekad rekli mruke, a to je dragi moji dotepenci skraćenica od ljubim ruke)
sećam se da se nekad odlazilo u goste četvrtkom i nedeljom od 5-7 popodne i to tak da se čovek lepo prije toga najavil, a ne da tresne nekom na vrata u vreme ručka
isto tak me jako sekira kad dođem nekom pa mi servira hrpetine klope, nekad se je znal red = kavica, kolačić i štamprlek nekakve pijače
fali mi i sigurnost hodanja uz kuće bez straha da ti bu neko zviznul neko smeće iz svoje špelunke
ne ufam ni spomenut da to sve skupa spada u kinderštube a to bome ni tutač da ga kupiš ak imaš dost penez

gea
14.10.2003., 11:24
Prijatelj kaže:
A tko se sjeća podmornice kod Dolca, a?

ja :D...al nikad u životu nisam ušla unutra, bilo me prpa :horor:

a Matejna :zubo: ? jel to uopće još postoji? to je bio valjda jedini cijelonoćni birc u Zagrebu :cool:

Prijatelj
14.10.2003., 12:02
ja ...al nikad u životu nisam ušla unutra, bilo me prpa

Drvene klupe, pofarbane crveno. A cuga živi jeftilen. Mračno.
Niš osobito.

U lisinskom su uvijek zgodne puce radile na garderobi:D

AFRODITA69
14.10.2003., 14:18
gde je taj birc pod lipom???ja se bas ne secam,bila sam premala za birceve al mi zvuci jako poznato..kaj ni to onaj kaj su f dvoristu imali onu kakti zelenu barakicu kaj se nutra svojevremeno pekla rakija????to je tam vizavi policajcih u petrovoj??????e ak je to to,kaj vjerujem da je,onda kad bi se vrnul malo natrak,prema jordanofcu...tam je bil drugi birc-zval se vuglec al smo ga mi domaci znali pod-tusek-...i tam je prek puta posta bila i tam sam tocno ja!

shef Sale
14.10.2003., 17:06
nepta kaže:
nema više onog kulturnog pozdravljanja (ne mora baš biti kisdihand ili kak smo mi to nekad rekli mruke, a to je dragi moji dotepenci skraćenica od ljubim ruke)

mruke :) :)

eh, da ... nije da više nema pozdravljanja, nego nema vise onih koje bi mogel tak pozdravit ... :( :cry:

xiola bleu
14.10.2003., 17:51
A kaj jos uvijek postoji ona Nama na Kneziji? To mi je bil lokalni ducan. Koje su tamo bile zenske radnice, pardon, djelatnice :D- bila je jedna Barica koja je bila strah i trepet. :D :s

AFRODITA69
14.10.2003., 17:55
shefe!!!!!!!!!!ovo si najbolje sad rekel!!!!!zivjeli!:top:

MaSanYa
14.10.2003., 22:16
Kina

... nezaboravni SC i matineje ujutro... s hrpom studoša koji krate pauze između predavanja i ručka... klopaju, piju, puše... i dobacuju kojekakve kometare..... :)

... "ludi" A. Cesarec u Ilici gdje se za vrijeme filma moglo jest i pit... a bile su i stolice s šankom ... supreiška... :)

kino Lika... žarište pornića i stjecište zaljubljenih koji vole zadnje redove i ponekad nisu niti gledali film;)

... danas kina zatvaraju i rasprodaju .... :(

easyrider
15.10.2003., 07:28
MaSanYa kaže:
Kina
...kino Lika... žarište pornića i stjecište zaljubljenih koji vole zadnje redove i ponekad nisu niti gledali film;)
...

... a tek Kosmaj... moj prvi pornić u javnosti, skupilo nas se 5-6 klipana i ajd na porniće... nezaboravno :p :D

Una67
15.10.2003., 07:41
Nama na Kneziji je jos tam. (Ne znam samo da l' se jos uvijek zove Nama?!) :D

Lijepi pozdrav dragi moji Zagrepcanci.
Kak smo kaj? Mene je danas (pored nostalgije) copila i glavobolja, tak' da jedva cekam da dojdem doma.

Moj friend iz Kulusiceve ima super lijek za zene protiv glavobolje. Kaze on: "Sam se legnes, rasiris noge i pustis da glava prodje."
(Pardoncek ak sam malo pre-prosta.) :p

ŠtefekA
15.10.2003., 07:46
Tam su one njemacke pornice prikazivali. Sjecam se da sam ih ja sa deckima gledal.
Name na Kneziji vise nema. Unistila ih demokracija.
Nego, zar se nitko ne sjeca kina Buhara na tresnjevackom placu. Najjeftinije kino u gradu.
Tam na uglu Savske i Proletera je bila livada na kojoj su dolazili luna-parkovi i cirkusi. A tam di je sad policija, bila je nekad milicija i milicijsko kino. Imal sam frenda ciji stari je bil drot pa me vodil na kino predstave koje su bile besplatne, samo za djecu milicajaca. To su bile prve projekcije, prije pustanja u ostala kina. Tak sam ja jedno vrijeme bil faca jel sam gledal filmove koje jos niko nije u gradu.

nepta
15.10.2003., 19:51
shef Sale kaže:
mruke :) :)

eh, da ... nije da više nema pozdravljanja, nego nema vise onih koje bi mogel tak pozdravit ... :( :cry:

hja, teško da tak nekaj možeš danas reći nekoj puci u bakanđama sa lasima kak da se je tek zbudila :rolleyes:

nepta
15.10.2003., 20:00
Una67 kaže:
Nama na Kneziji je jos tam. (Ne znam samo da l' se jos uvijek zove Nama?!) :D

to vam je sad Konzum. svako malo imaju nutra poplavu čim padne kiša.
inače pitajte sve kaj vas zanima o mom kvartu. tu je zbiljam krasno za živet jerbo ima puno parkova, zelenila a lipe kad zamirišu... imam prekrasan pogled na grad, Madvedgrad...
u svemu smo naj. zarajtali smo sve nofce pravosuđa na naše mafijaše a njima ni ni las z glave pala. :cerek:

Una67
16.10.2003., 00:03
Nepta, micica, pa kaj si i ti pusa s Knezije?!

Una67
16.10.2003., 00:04
htjedoh reci "puca" :cool: :D

nepta
16.10.2003., 08:33
em se razme :top:

xiola bleu
16.10.2003., 08:45
Sad su mi pala na pamet Zlocesta djeca sa stojedinice, i to jos ona rana, sa Vinkom Grubisicem :D. Sa ex-Yu forama. E, kad se sjetim: Mate, pa Cigo, pa Siptar, pa Zagorec (kad vumrem, sve z menom v grob, nikom nikaj da ostane, a ak' ostane, sve politi sa kiselinom... :D), Yeti, Crnogorac... A njihov 'Serbus Zagreb' prepjev je legenda (by Pervan). :zubo: ;)

ŠtefekA
16.10.2003., 10:21
Ma frigidna uticnica je bila zakon. Sjecam se ozbiljnih rasprava koje smo in live vodili sa nekim homoseksualcem, pa razmjena br. telefona i dogovori za druzenja, sve u eter, dritto. Imam negdje audiokazete tih prvih "Zlocestih djeca" cak i njihove originalne. Bilo je to vrijeme valjanja od smijeha, stojedinica je blistala, na TV-u je bila Top lista nadrealista. Koje vrijeme optimizma. Zagreb se ureduje, dobar radio i TV program...
Tko bi mislio da ce uskoro zacuti zavijanje sirena za uzbunu..

Prijatelj
16.10.2003., 11:12
jebemti uzbune !

Jednom sam bio u onom tunelu, pod Gričem.

Ovak je bilo: Bili smo blizu uspinjače. Sirena svira. Bili su neki znakovi postavljeni: ->SKLONIŠTE. Mislim da je bilo kod Diana bara. 100 - tinjak ljudi stoji pred ZAKLJUČANIM ulazom na kojem piše sklonište. Nakon 20 min stiže neki stariji lik na kineskom biciklu koji ima ključeve od skloništa. Hahahahaha. Pa mogli smo poginut svi dok ti stigneš s tim ključevima.
Unutra je bio poseban štimung. To treba vidjet.:jumping: :jumping:

nepta
16.10.2003., 11:33
toliko o onom kaj su nas učili u školi ak se sećate:

"Ništa nas ne smije iznenaditi" :p

sećam se kad smo sa razredom morali ići pucati u Dotrščinu
polegnem se na nekakvu dasku, naciljam i okrenem glavu natrag
kad je puklo odbacilo me dole :rolleyes:
onda je profač videl da na tom polju ne bu ništ od mene pa je zel moju puščetinu i puknul 2-3 metka i bravo ja! :top:
nadam se samo da tam nisu pasle nekakve milke jerbo su naježile ježa :D

easyrider
16.10.2003., 11:54
Prijatelj kaže:
jebemti uzbune !

Jednom sam bio u onom tunelu, pod Gričem.

Ovak je bilo: Bili smo blizu uspinjače. Sirena svira. Bili su neki znakovi postavljeni: ->SKLONIŠTE. Mislim da je bilo kod Diana bara. 100 - tinjak ljudi stoji pred ZAKLJUČANIM ulazom na kojem piše sklonište. Nakon 20 min stiže neki stariji lik na kineskom biciklu koji ima ključeve od skloništa. Hahahahaha. Pa mogli smo poginut svi dok ti stigneš s tim ključevima.
Unutra je bio poseban štimung. To treba vidjet.:jumping: :jumping:

... hehe i ja sam bil u tunelu... al na onom legendarnom rave-partyju... bilo je opako... znam da sam cigaretu palio na 30cm od poda (nije bilo dosta kisika u višim slojevima)... :rolleyes:

xiola bleu
16.10.2003., 13:20
Ništa nas ne smije iznenaditi"

sećam se kad smo sa razredom morali ići pucati u Dotrščinu
polegnem se na nekakvu dasku, naciljam i okrenem glavu natrag
kad je puklo odbacilo me dole
onda je profač videl da na tom polju ne bu ništ od mene pa je zel moju puščetinu i puknul 2-3 metka i bravo ja!

Au, NNI! :D Kak je mene bilo strah da ne upadnem u ruke onim 'plavim' (t.j., neprijateljima)! :D :rolleyes: Bem ti, tresle su mi se gace! :zubo:
ONO i DSZ... :D A kad se islo pucati iz M-48, to je vec legendarno. Pazi ovo, ja sve pogodila u metu i Pajo mi je dao 5!! :cool: :D Al' bilo je to u sijecnju, a sjecam se da su mi se prsti bili slijepili za pusku od hladnoce.. :hebemu:
A kad smo pucali iz zracne, nis' nisam pogodila! :rolleyes: :D

nepta
16.10.2003., 17:25
kakve sve bedastoće smo morali učiti u školi... :rolleyes:

sećam se da sam dobila topa iz Ustava. nisam mogla to čitati pa bok. posle je drug (kak smo zvali učitelje) videl da sam odlikaš pa mi je dao da pročitam odlomak iz ustava i dobila ja 4!!! :D

Hellkin
16.10.2003., 18:34
A nas su u osnovnoj skoli tjerali da citamo nekakav Kekec, nekakvu glupost o partizanima i avnoju...znam da je moj stari toliko pizdio oko toga, pa je to sve citao, citao i kleo im mater partizansku kako lazu. Uvjek bi mi rekao da su to sve komunisticke lazi i da ne vjerujem sto tamo procitam i da je nebitno za kojim grmom se usrala Milka Planinc....Tog se sjecam k'o danas...:)

nepta
16.10.2003., 19:14
tatek ti je jako pametan čovek :top:

ŠtefekA
17.10.2003., 07:35
Citao sam i ja i Kekec, i Plavi vjesnik. Nisam trazio tamo teme o Milki i grmu. Moje godine su gutale druge informacije, a Bosko Buha i njegovi bombasi nisu me impresionirali. Ni danas me ne impresioniraju mjesta di je srao Franjo Tudman.
Mladi organizmi su otporni na te bakterije i otrove, a ni onda, kao ni danas, nisam pusio te fore. To me nije zanimalo i nisam citao.
Ali zato Koko Bil, Den Deri, Fles Gordon.... Stripovi, stripovi. Kako sam samo cekao Plavi vjesnik, jos vlazan od tiskarske boje, sa razlivenim bojama.
I sad neki puta odem u Sveucilisnu na periodiku i listam plave vjesnike. Da, i Kekec. Ma bas su bili pravi:)

maristella69
17.10.2003., 08:32
gea kaže:

Evo jedne "kulturnjače" koja se sjeća tog crvene sočne vruće unutrašnjosti šizike...:) :) :)
Dobra stara" kultura"...ahhhh....

xiola bleu
17.10.2003., 14:20
Par puta sam isla po tu famoznu siziku, ali mi je na kraju bio pun kofer cekanja u redu za vrijeme velikog odmora.
A jednom u godini smo imali kao 'slobodan' dan, pa se onda islo masovno u kino (cijeli razred + raska): pazi ovo, isli smo svi gledati 'Dick Tracy'! :rolleyes: :D
Al' dobro, barem nije bilo nastave.. :cool:

AFRODITA69
17.10.2003., 14:48
a se sjecate one gluposti kad smo sa skolom znali nekam ici pa su nas smustrali da pjevamo one partizanske pjesme...ili ona neka-od vardara pa do triglava...kaj se ne osecate glupo sad?
a one proslave skolske,a mi svi f onim pionirskim uniformama...

nepta
17.10.2003., 16:32
nekak mi se čini da smo preveć u prošlosti, ha? :p

danas sam prošla kraj onog budućeg Mamićevog nebodera. tam je samo jedna velka rupa i u sredini rovokopač. nigdi nikog od radnika. brine me kaj bu s tim. ok, tam su tak i tak nove zgrade al se furt bojim nekog novog Ferimporta. :p

nepta
18.10.2003., 19:51
di ste pri vrapcu? ni vrak da i sad landrate po vani? :confused:

xiola bleu
19.10.2003., 15:47
Da se opet malo podsjetim...
Po sendvic u Pingvin nakon zvirlanja u atriju OKC-a... :D
I onda cekas nocni tramvaj na Trgu, a njega niotkuda... :rolleyes:
Pa ides iz Jabuke, a ono na putu do Ilice sreces Saloonovce... :D

AFRODITA69
19.10.2003., 18:57
a kad je izasla torta-ledolina-pa su otvorili ledo centar...kaj nije on bil negde preko puta pingvina????ja nikad nisam bila u saloonu ili jabuki...u ono vrjeme to je bilo za starije od mene,a posle sam otisla.steta.al kad odem doma u proljece,bum navratila da vidim ja to cudo.
a znate kaj je meni bilo najbolje ko klinki po zimi?lepinje na salati,posle sklizanja...a se sjecate,kad se tek otvoril hambi na cosku vlaske i draskoviceve(kaj se draskoviceva jos tak zove?????)pa je to bilo kakti neznam kaj i to su svi isli zderati hamburgere u hambi...a repina je uvjek bila vuru vremena stajanja...al moram priznati-bil je bolji od ovih pravih macdonaldskih!!!