PDA

View Full Version : Miteseri

stranice : 1 [2] 3 4 5

patientia
30.01.2007., 11:36
Mogu se mehanicki istisnuti (kozmeticarka). BHA (salicilna kiselina) ih jedina otapa, ali tonici sa salicilnom kiselinom obicno sadrze alkohol (raspitujem se sto bih drugo mogla staviti kao otapalo). Redoviti piling vocnim kiselinama (AHA) pomaze ih ukloniti, u svakom slucaju, manje ih nastaje, ali te kiseline ne mogu prodrijeti u pore. Mehanicki piling ih ne moze ukloniti, ali moze otkinuti oksidirane vrhove, pa sve skupa bolje izgleda (sve mi se cini da i Sweet Japanesse Girl radi samo to:rolleyes: , iako Lush tvrdi da se sadrzaj pora otapa u uljima koja sadrzi). Flasteri za nos bas i nisu ucinkoviti, ali ono sto izvade, izvade citavo (vecina ljudi se zgraza kad vidi dva milimetra dugacke mitesere:eek: ).

Sto se tice acetilsalicilne kiseline, nailazim na tvrdnje da nije bas ucinkovita jer se na kozi ne moze pretvoriti u salicilnu kiselinu:
http://thebeautybrains.com/2006/05/20/beauty-question-do-aspirin-masks-work/

-anna-
30.01.2007., 14:27
probala sam ovo s andolom sinoć i nevidim baš neke rezultate... ja ih zapravo imam jako malo pa možda zato... jednom tjedno koristim onu masku od palente i meda u koju još iscijedim malo limuna (pošto on izbjeljuje) i dodam jenu žličicu mlijeka :zubo: :cerek: s tim da još otprilike svaka 2-3 dana samo na nos stavim onu masku od Neutrogene 2 u 1... :zubo: meni je ta maska stvarno dobra... kako za nos, tako i za čitavo lice... :zubo: :cerek:

Katrin
30.01.2007., 14:37
masku od palente i meda

nije maska, nego piling :zubo:

probala danas ovo s andolom i zbilja pomaze. nije bas 'rukom odneseno', ali vec se vidi pomak :top:

-anna-
30.01.2007., 16:59
lapsus calami katrin :zubo: :zubo: buduća pravnica... nadam se, hehe :zubo: :zubo:

Katrin
30.01.2007., 17:07
lapsus calami katrin :zubo: :zubo: buduća pravnica... nadam se, hehe :zubo: :zubo:

kolegica? :five:

Bitchka
30.01.2007., 17:19
po zadnjim informacijama s aktualnih tema, pilingom od meda i palente.

meni je to samo odmoglo :confused:

-anna-
30.01.2007., 18:21
kolegica? :five:

izgleda :zubo: :cerek:

Katrin
30.01.2007., 18:59
izgleda :zubo: :cerek:

kul :cerek:

OleLole
30.01.2007., 19:23
drago mi je da ti je pomoglo. ;) ja prvi put nisam bila skroz zadovoljna, ali kasije da. meni ne nestanu 100%, ali ipak najbolja metoda do sada.

blizanka
30.01.2007., 19:56
Flasteri za nos bas i nisu ucinkoviti, ali ono sto izvade, izvade citavo (vecina ljudi se zgraza kad vidi dva milimetra dugacke mitesere:eek: ).

Koje ti to flastere za nos koristiš? :eek:
Meni uspjelo samo jednom da je flaster izvukao mitesere... Ili ja nešto krivo radim ili imam krive flastere... :confused:

-anna-
30.01.2007., 19:58
Meni uspjelo samo jednom da je flaster izvukao mitesere... Ili ja nešto krivo radim ili imam krive flastere... :confused:

dobri su ti Niveini flasteri... probaj da prije nanošenja flastera držiš oblogić od vode na nosu... da ti koža omekša i da se pore otvore... i onda skorz smočiš nos i zalijepiš flaster.. :zubo:

plasibou
30.01.2007., 19:59
uh ja volim gledat gadove koi su izašli :D

blizanka
30.01.2007., 20:02
uh ja volim gledat gadove koi su izašli :D

što je, je gušt je (bar je bio taj jedan više nikad ne ponovljeni put :tuzni: )

-anna- hvala na info :)

Katrin
30.01.2007., 20:02
drago mi je da ti je pomoglo. ;) ja prvi put nisam bila skroz zadovoljna, ali kasije da. meni ne nestanu 100%, ali ipak najbolja metoda do sada.

koliko cesto koristis tu tehniku? :D

sto se tice flastera, baleini su mi najbolji. uplasim se svaki put kad ga skinem s nosa :eek: :zubo:

patientia
30.01.2007., 20:06

Vise nijedne, preskupi su za to sto nude. Naime, pocupaju mi svega pola mitesera i to sa strana nosa, a ne s vrha. Prvi put su mi dobro pocupali, ali nemam vise zivaca raditi sve tako da upali (topli oblozi za prosiriti pore, pa zalijepiti, drzati sat vremena, podici sa strana i naglo strgnuti). Planiram poceti koristiti tonik sa salicilnom kiselinom ako nadjem (ili napravim) bez puno alkohola.

plasibou
30.01.2007., 20:07
meni su niveini bolji
baleini me previše stegnu

Katrin
30.01.2007., 20:16
meni su niveini bolji
baleini me previše stegnu

a valjda ovisi o tipu koze. meni se baleini super, niveini mi nisu nista skinuli, kakve god tehnike da koristila :zubo: i puno su mi se jace lijepili na nos, sve mi je bilo crveno kad ga skinem.

OleLole
30.01.2007., 21:56
koliko cesto koristis tu tehniku? :D

sto se tice flastera, baleini su mi najbolji. uplasim se svaki put kad ga skinem s nosa :eek: :zubo:

ne precesto, ipak je to kiselina. onako, kada mi pocnu bosti oci. :D

a aha-kiseline su dobre generalno za suzavanje pora, pa se navodno manje talozi u njima. no tu nemam iskustva.

Samantha
30.01.2007., 22:49
Vise nijedne, preskupi su za to sto nude. Naime, pocupaju mi svega pola mitesera i to sa strana nosa, a ne s vrha. Prvi put su mi dobro pocupali, ali nemam vise zivaca raditi sve tako da upali (topli oblozi za prosiriti pore, pa zalijepiti, drzati sat vremena, podici sa strana i naglo strgnuti). Planiram poceti koristiti tonik sa salicilnom kiselinom ako nadjem (ili napravim) bez puno alkohola.
javi ako nadjes neki tonik s BHA,bez alkohola...ja ima s 0,5% bha,al to mi je premalo.

i da,moji miteseri su duzi od dva mm,ne izvlaci ih nijedan flaster.
ja imam potkozne crve.

Samantha
30.01.2007., 22:54
nije maska, nego piling :zubo:

probala danas ovo s andolom i zbilja pomaze. nije bas 'rukom odneseno', ali vec se vidi pomak :top:
vec nakon prvog puta?
a kakav pomak se vidi?

Samantha
30.01.2007., 22:56
Hm,ima tu nesto..i na MUA most popular product je Aspirin Maska.
Idem drobit aspirin:w

patientia
30.01.2007., 23:29
javi ako nadjes neki tonik s BHA,bez alkohola...ja ima s 0,5% bha,al to mi je premalo.

Sve mi se cini da cu ga sama raditi. Rekose vazelin, ali on nije prikladan za tonik, mozda glicerin ili da trazim recept od doktorice, a da bi ga ona trebala prilagoditi mojoj kozi da ima manje alkohola.

Samantha
30.01.2007., 23:38
negdje sam procitala o adekvatnoj zamjeni alkohola s necim,e sad ne znam s cim...a ide s salicilnom...
mislim da sam to nasla na jednom blogu,a blog je ogroman,da bi ga pretrazivala.

Lilit
01.02.2007., 12:15
i mene zanima recept za palentu i med i dal mi to moze stajat ili moram svaki dan opet radit?
probala sam limun i cini mi se da djeluje, ali ne kuzim kako limun djeluje, anyone? izbjeljivanje ili ca?

Katrin
01.02.2007., 12:23
s obzirom da se palenta i med koriste 1-2 tjedno, nije tesko svaki put zamutiti zlicicu meda i zlicicu palente :)
ipak :zubo:, ja si napravim u malu posudicu smjesu za 2x, posuda je crna, neprozirna, drzim ju u spavacoj sobi jer mislim da je kupaonica pretopla za kozmetiku opcenito :D

Lilit
01.02.2007., 12:42
a znaci to je piling, :bonk: ne citam dovoljno precizno, a mozes jos recept koliko cega pliz :)

plasibou
01.02.2007., 12:45
pa napisala je katrin :)
žličica meda i žličica palente
trebala bi i ja probat al sam prelijena :D

Katrin
01.02.2007., 12:46
a znaci to je piling, :bonk: ne citam dovoljno precizno, a mozes jos recept koliko cega pliz :)

po zlicicu svega, mozes prvo malo napraviti i probati, pa ako ti je pregrubo drugi put stavis samo pola zlicice palente.
kazu curke da je to samo za mitesere, ali ja sam zadnji put stavila na cijelo lice i bas mi je fina koza nakon toga :cerek:

bitno je samo da se vrlo, vrlo njezno masira :top:

Samantha
01.02.2007., 15:21
cekaj zar nije ponosna koristila to svaki dan?tako sam negdje procitala.

Katrin
01.02.2007., 16:06
cekaj zar nije ponosna koristila to svaki dan?tako sam negdje procitala.

to je pregrub piling za svaki dan

Samantha
02.02.2007., 23:15
evo ja sam si sad izribala nos i bradu s pilingom i stavila andol na nos...ovaj piling je preagresivan,nos mi je sav ko crvena paprika,otekao...ako bude sutra ovakav nema mi iz kuce izlazit.

-anna-
02.02.2007., 23:32
ajme pa koliko vi to onda trljate? :zubo: meni nebude tako crven, zapravo jako malo... ali ja i netrljam jako, pa valjd zato :zubo:

-anna-
02.02.2007., 23:34
a jel se može staviti griz umjesto palente... :zubo: griz je ipak mrvicu manje grub :zubo:

res publica
02.02.2007., 23:37
ja sam s palentom baš nježno trljala, ali mi je svejedno nos doslovno prokrvario u roku odmah. kaže lela da to znači da palenta nije za mene. drugi put ću stavit šećer, možda i smeđi koji je još blaži.

Samantha
02.02.2007., 23:39
a ovaj andol tako pece...jao,ko prezivi pricat ce:zubo:

lianne
03.02.2007., 00:04
ja to namjeravam probati..ne plasi me...http://smilies.vidahost.com/cwm/3dlil/errr.gif...:zubo:

Katrin
03.02.2007., 08:59

pa nisi ga valjda stavila na tako nadrazenu kozu??

meni se ne pojavi nikakvo crvenilo ni bilo sta, umasiram taj piling vise nego sto ga trljam.

Ponosna
03.02.2007., 11:51
Nemoj to stavljat svaki dan, nije svačiji nos tak izdržljiv. Opcija sa glinom i limunom je puno praktičnija i ne nadražuje uopće. Prije stavljanja flastera nos treba naparit: Čitala ja da je neki lik napario lice i onda zaljepio selotejp. Krepala sam od smijeha!

OleLole
03.02.2007., 13:58

:eek: pa ne na vec nadrazenu kozu peelingom!

osim toga ne znam koliko ima veze ali kod mene je andol 100mg.

kao sto rekoh meni najbolje to pomogne.

sretno! ;)

Samantha
03.02.2007., 14:55
meni je danas nos u poprilicno losem stanju...crven,koza oguljena,a slutim jos koji sloj koze da ce se ogulit...al ne odustajem...za par dana ponovo tretman:zubo:

-anna-
03.02.2007., 16:21
hehe... a dobra si Sam :zubo:

:kiss:

baby_bitch
03.02.2007., 16:30
Vidim da trlajte noseke sa svim i svačim.. Probajte otić do tete u ljekarnu nek vam da tester od VICHY Lipidose, pilinga.. Imam to doma i moram rec da je super, fino mirise i koza je super nakon njega. A za ove crvuljke moram otic po trakice od balee, koliko to dode?

plasibou
03.02.2007., 16:34
mislim da je nekih 20-30 kn

naomi
03.02.2007., 16:45

andol te pece :rofl: ja ga stavljala dosta puta i nikad ništa:rofl:

popravi mi lice tako dobro da je to nešto najbolje što postoji :cerek:

Samantha
03.02.2007., 16:59
andol te pece :rofl: ja ga stavljala dosta puta i nikad ništa:rofl:

popravi mi lice tako dobro da je to nešto najbolje što postoji :cerek:
nakon koliko koristenja vidis poboljsanje i u kakvom smislu ti popravi lice?

Katrin
03.02.2007., 17:10
meni je danas nos u poprilicno losem stanju...crven,koza oguljena,a slutim jos koji sloj koze da ce se ogulit...al ne odustajem...za par dana ponovo tretman:zubo:

nemoj to vise raditi :moli: :eek: :D

OleLole
04.02.2007., 01:33
naomi :five:
drago mi je da i tebi pomogne. da nisam jedina ovdje.

a sta mislis kada kazes da ti se popravi lice? je li ga nanosis i na obraze/celo/bradu il' sta vec? ja se mislim na pristice ali me pomalo strah da nije preagresivan za tu kozu.. (oziljci i to:misli: )
a iducih dana svakako isprobavam ono s jojobom s druge teme.

naomi
04.02.2007., 02:56
ako stavim masku uvecer ujutro mi se sve upale smira i jedno 5 dana imam glatko lice a do oko 10tak dana nakon toga nepojavljuju mi se prištici. koristim svaka dva tjedna i to mi je taman, stavim na cjelo lice i ne bude mu ništa osim fine kože :cerek:

Katrin
04.02.2007., 10:57
ako stavim masku uvecer ujutro mi se sve upale smira i jedno 5 dana imam glatko lice a do oko 10tak dana nakon toga nepojavljuju mi se prištici. koristim svaka dva tjedna i to mi je taman, stavim na cjelo lice i ne bude mu ništa osim fine kože :cerek:

na cijelo lice?
ja stavila samo na nos, morat cu i ovo probati :zubo:

naomi
04.02.2007., 11:59
na cijelo lice?
ja stavila samo na nos, morat cu i ovo probati :zubo:

stavim na cijelo lice zato jer imam tendenciju aknama i problematičnošću po cijeloj površini :D

wolworein
04.02.2007., 14:04
Ja stavljam zlicicu meda i zlicicu griza jer nije tako grub kao palenta i par kapi limuna to je moj tretman vec godinama. Inace jedanput mjesecno naparim dobro lice kamilicom ocistim ga,namazem limunom i posle nekom kremom i sve 5:cerek:

Bitchka
04.02.2007., 15:22
Namjeravam ih isprobat pa me zanima da li su vama djelovali i koje ste koristile?

Hvala.

darin
04.02.2007., 15:29
Namjeravam ih isprobat pa me zanima da li su vama djelovali i koje ste koristile?

Hvala.

jesam ja. niveine. ok su. malo sam ze zabezeknula kad sam pogledala kaj je ostalo na njima :zubo: inace mi nos uopce ne izgleda miteserasto :D

Bitchka
04.02.2007., 18:32
A ja sam baš čula da Niveini ne valjaju

Katrin
04.02.2007., 18:36
koristim baleine

plasibou
04.02.2007., 18:37
isprobala prvo baleine
okej je bilo..otišlo je dosta gadova al sam samo jedno pakiranje potrošila
i balieni su me zatezali..
i sad već 2-3 puta sam kupila niveu i svaki put sve manje i manje ih ode van
a probaj prvo baleu jer su jeftinij pa buš vidla

darin
04.02.2007., 18:50
A ja sam baš čula da Niveini ne valjaju

nisam nikada koristila ni jedne druge, tako da ih ne mogu usporedjivati. ti flasteri nisu mi nikada izvukli sve pa da nos ostane besprijekoran...ali izvuku dosta toga...na nosu nikada ne primjetim aha ok, tu je prazna rupica, tu tu tu i tu, ali vidim na flasteru te strsece odvratnoce i osjecam se bolje :top:

Ultra*
04.02.2007., 19:00
kako se zove to od nivee?

plasibou
04.02.2007., 20:35
mislim da clear up strip
kutija sam bacila
a tak piše na ovim omotima

Eviene
05.02.2007., 08:04
ja sam to jednom probala i nije mi nis izvuklo.

baby_bitch
05.02.2007., 12:58
Evo ja napravila selotejp tretman s Baleinim flasterom.. Koliko crvuljaka izaslo, uf, fuj me bilo!

FIDELita
06.02.2007., 13:25
stavim na cijelo lice zato jer imam tendenciju aknama i problematičnošću po cijeloj površini :D

stavis aspirin promjesan s vodom na lice? jesam li ja to dobro razumjela?:)

koji sastojak u tableti je vazan? salicilin kiselina il kako se to vec zove??

cap_insanio
06.02.2007., 13:47
jedanput mjesecno naparim dobro lice kamilicom

uh, ne znam shta mi je mrze, pariti lice kuci ili kod kozmeticarke. stvarno ne volim ovaj proces, gadljiv mi je i prebolan a neizbjezan je.
u medjuvremenu odrzavam garnierovim peelingom za umivanje, plava linija ona protiv zacepljenih pora. mitesere imam samo po nosu. ostala koza mi je presuha.

Katrin
06.02.2007., 14:01
mitesere imam samo po nosu

i ja isto, ali to mi nikako nije 'samo' :D

patientia
06.02.2007., 14:42
uh, ne znam shta mi je mrze, pariti lice kuci ili kod kozmeticarke. stvarno ne volim ovaj proces, gadljiv mi je i prebolan a neizbjezan je.

Stavi tople obloge, i oni ce otvoriti pore. Dermatolozi vise nikako ne preporucuju parenje lica jer ono ubrzava starenje koze.

cap_insanio
06.02.2007., 14:51
Stavi tople obloge, i oni ce otvoriti pore. Dermatolozi vise nikako ne preporucuju parenje lica jer ono ubrzava starenje koze.

:D :D patientia, ti se meni sve vishe svidjash:D :kiss:
ajd pojasni malo to s toplim oblogama.
od chega-chaj, voda, neki serum, neki deseti vrag...
shta znachi toplo-srednje toplo, toplo toliko da ne krenesh vrishtati, what...
koliko drzati
kako postici konstantnu toplinu, treba umatati necim, folijom, najlonom, shta.

ajd ljubim te, taman mi je vrijeme za kozmeticharke, rado bih je izbjegla;)

patientia
06.02.2007., 15:10
Ovo sam uspjela pronaci:
"Although I never recommend steaming the face (heat can cause spider veins to surface and create irritation), a tepid to slightly warm compress over the face can help soften the blackhead or blemish, making removal easier. First, wash your face with a water-soluble cleanser. Pat the skin dry, then place a slightly warm, wet cloth over your face for about 10 to 15 minutes. Once that's done, pat the skin dry again, then using a tissue over each finger to keep you from slipping and tearing the skin, apply even, soft pressure to the sides of the blemish area, gently pressing down and then up around the lesion. "

http://www.cosmeticscop.com/learn/art.asp?ID=202

Osobno pore otvaram self-heating maskama. Imam Avon Planet SPA Arizona Hot Sands, ali puno ucinkovitija je Montagne Jeunesse Sauna maska koju se vise nigdje kod nas ne moze nabaviti. Imala sam i Balea Young masku koja se zagrijava, ali isto je vise nema za kupiti :(

Svakako javi ako probas ovo gore.

Andjelcic
06.02.2007., 15:13
Osobno pore otvaram self-heating maskama. Imam Avon Planet SPA Arizona Hot Sands, ali puno ucinkovitija je Montagne Jeunesse Sauna maska koju se vise nigdje kod nas ne moze nabaviti. Imala sam i Balea Young masku koja se zagrijava, ali isto je vise nema za kupiti :(

ukinuli su balea young masku? steta, bila je dobra. mislim da i garnier ima slicnu

cap_insanio
06.02.2007., 15:24
Svakako javi ako probas ovo gore.

obavezno, odmah vecheras probam, tnx

ma imam ja tu arizona hot sands, al neshto bash....da ne pochinjem opet o avonu:)

cap_insanio
07.02.2007., 07:20
draga moja patientia, slabo meni shta bi sinoc:tuzni:
stavljala sam prvo arizonu, jednom samo na mokro lice (bez masiranja), a drugi put masirala cca 3 minute stalno vlazeci prste.
nishta ne izlazi.
onda uzmem toplu oblogu, i u bokal tople vode ju umakala svakih par minuta, da stalno bude toplo na licu, sinusi mi procurili, ali samo par mitesercica izashlo van, na rubovima nosa. ovi po gornjem dijeli i sa strane nosa-ne reaguju, a drzala sam te obloge 20 minuta.naravno, nisam previshe tiskala, da ne zgulim kozu, ali uz isto tiskanje mi klasichno parenje nad kamilicom daje ipak bolje rezultate:tuzni:
ako neko ima neku drugu provjerenu opciju, imajte srca pa javite, stvarno me mrzi ici kozmeticharki, oplachem to svaki put.
jednom sam u martimexu na nekom vizazisti vidjela tako njegovano lice, i tako bijele i ciste muske (dakle vece i izrazajne) pore, to se bijeli i izgleda tako glatko, vlazno i njezno...toliko me je bio sram moga lica:tuzni: bilo mi neprijatno pitati chime se on njeguje, izgleda mi kao da ne koristi nishta slabije od la praire, tako to high class izgleda....

patientia
07.02.2007., 14:47
Uh, ja stvarno mislila da topli oblozi djeluju kad ih dermatolozi (i kozmeticka policajka) tako hvale. Ja jednostavno ne mogu pariti lice, pece najvise za oci i kapke. Ponekad su mi pore lijepo otvorene nakon kupanja.

lianne
22.02.2007., 16:49
curke kojima to djeluje..brzo savijet :moli:

kako tocno vi to nanosite..
jer meni je jedno vrijeme djelovalo,pa mi vise ne djeluje..ali mislim da se slabo pripremim za to ili prebrzo skinem..
jel se parite bas na vreloj vodi?koliko dugo?
jel nosite taj flaster sat-dva ili skinete za koliko pise(25 min cini mi se :misli:)..
danas sam nove kupila,jer ne mogu ih vise gledati,a htjela bi da bar dio izvucem..
any tips&tricks ?;)

plasibou
22.02.2007., 17:01
sat dva?? pobogu ne :D
pa i od balee i od nivee se nose 10-15min
i sam se navlaži nos da bolje primi

PERLA_
22.02.2007., 17:02
Ja sam one Niveine koristila..
Izvuku dosta toga..bljak..
Nos se najprije navlaži,a onda se zalijepi taj flaster..
Skine se kad se flaster osuši..

Andjelcic
22.02.2007., 17:05
ja isto mislim da su mi prije bili bolji, mozda su mijenjali sastav.

lianne
22.02.2007., 17:13
ja sam uzela baleine jer mi se cine jaci..
a mozda su sve to poceli kvariti :flop:
kao u pocetkou sljaka da nas privuce,a onda nakon 2-3 serije pokvare recepturu..
ma znam nacelno kako se stavljaju,ali cure su znale imati neke tikove-tipa naparis se jako nad loncem vrele vode da odtvoris skroz pore+nosis ga po sat vremena..e sad..
sta ja znam :misli:

Andjelcic
22.02.2007., 17:15
meni je to parenje vise stetilo, nego pomoglo + uzasno tesko mi je otrpjeti makar minutu nad vrucom vodom.

patrysa
22.02.2007., 22:06
izgleda da meni jedinoj to čudo ne pomaže:flop:

Ponosna
23.02.2007., 11:41
Meni nisu pomagali. Sram me i reć s obzirom da koristim samo prirodnu kozmetiku, ali jedini proizvod koji mi je uistinu sredio mitesere i pore je neutrogenin gel protiv mitesera i nema šanse da ga se odreknem:) Najneagresivniji i najučinkovitiji proizvod za svakodnevnu uporabu.

patrysa
23.02.2007., 13:15
je li to stvarno pomaže Ponosna,moji su skroz sitni i ima ih ful malo,ali me sve jedno užasno živciraju..ništa mi nije pomoglo do sada...:confused:

PERLA_
23.02.2007., 14:14
izgleda da meni jedinoj to čudo ne pomaže:flop:

Ni ja nisam bila nešto oduševljena,
tako da vam ustvari ne preporučam kupnju tih flastera..
Oni izvuku neke sitne mitesere koji se i ne vide, a oni veći miteseri ostanu tamo gdje su i bili..:zubo: :zubo: :zubo:

PERLA_
23.02.2007., 14:15
Meni nisu pomagali. Sram me i reć s obzirom da koristim samo prirodnu kozmetiku, ali jedini proizvod koji mi je uistinu sredio mitesere i pore je neutrogenin gel protiv mitesera i nema šanse da ga se odreknem:) Najneagresivniji i najučinkovitiji proizvod za svakodnevnu uporabu.

Da, i ja ga koristim i odličan mi je..:top:

Ponosna
23.02.2007., 15:15
Toliko je nježan da se može koristiti svaki dan. Koža nije iziritirana kao od drugih pilinga i upravo zbog toga se bolje obnavlja. Meni je fenomenalan, a bila sam ful skeptična glede reklame! A i nije skup.

dr/iur
23.02.2007., 15:21
Koliko koštaju ti flasteri i dal ih ima za kupiti u DM-u?
Imate nešto za preporučiti kada su akne u pitanju a ako je koža FULL osjetljiva i luda?!
Fala curke!!:kiss:

plasibou
23.02.2007., 15:41
baleini 20 il 30 niveini 50

dr/iur
23.02.2007., 15:43
baleini 20 il 30 niveini 50 :kiss: Hvala, dal ih ima u DM-u možda
u Getrou?
Moram poslati neku ribu da mi to kupi, meni je malo:eek: ! :D

plasibou
23.02.2007., 15:44
ma bolte q kaj :D
ima u dmu za getro ne znam

M@3X
23.02.2007., 15:51
Ti taj gel namazes pa ostavis ili ti odstoji neko vrijeme pa se ispire ili je to neki gel koji sluzi za umivanje samo, pa tako djeluje?
Koliko kosta, otprilike?

Meni su mitiseri okupirali nos i bradu. :tuzni:

PERLA_
23.02.2007., 16:28
To ti je kao i oni ostali gelovi za umivanje, s tim da se više trlja na mjestima gdje su miteseri..
Stavi se na vlažnu kožu, istrlja se, a potom ispere..
Na njemu baš piše da je za mitesere, jer Neutrogena ima i druge gelove i košta oko 40kn u dm-u..:)

dr/iur
23.02.2007., 16:34
ma bolte q kaj :D
ima u dmu za getro ne znam
Fala, fala, imaš pravo! :zubo:

lianne
23.02.2007., 16:42
:kiss: Hvala, dal ih ima u DM-u možda
u Getrou?
Moram poslati neku ribu da mi to kupi, meni je malo:eek: ! :D
23 kn baleini,a 38 niveini...
to su cijene u dm-u..baleinih ni nemas drugdje kada je to iskljucivo dm marka :zubo:
ma sta bi bilo bad...koliko sam ja tateka vidjela da trpaju razne pomadice u kosaricu za mamice..sta se zna jel kupujes sebi ili nekom drugom..
a i onako je dm vrsta hipnoze..tamo kad udes ni ne gledas sta ko radi nego hipnotizirano gledas i snjofkas u te bocice..svi smo konsolidarni i razumijemo taj poriv za trpanjem svega i svacega u kosarice ;) :zubo:

patientia
23.02.2007., 16:51
Neki dan je tip u ducanu trazio Vir uloske (najprije buljio u policu, pa onda pitao prodavacicu). I meni su decki kupovali tampone.

dr/iur
23.02.2007., 18:05
23 kn baleini,a 38 niveini... To se zobe poznavanje tržišta! :) Dal to zbilja djeluje ili je prodavanje magle tj skine samo oksidirani dio mitesera a resto ostane u koži?
Imaš kakav savjet za eliminaciju akni za mega osjetljivoj koži? :kiss:

a i onako je dm vrsta hipnoze..tamo kad udes ni ne gledas sta ko radi nego hipnotizirano gledas i snjofkas u te bocice..
Baš sam maloprije komentirao kako se uopće ne snalazim u DM-u..znam gdje je blagajna i to je to:zubo: Sve mi je nekako isto, šarene kutijice gdje god da pogledaš a meni su nekako sve iste:rolleyes:

patientia
23.02.2007., 20:05
Skine citave mitesere, bas sam se znala sokirati kako su dugacki po 2 mm.

dr/iur
23.02.2007., 20:14
Skine citave mitesere, bas sam se znala sokirati kako su dugacki po 2 mm.
Onda je to genijalna stvar! :mudri:
:rigo: kontam si da je krasno pogledati taj flaster nakon što ga se skine. :eek:

patientia
23.02.2007., 20:19
Budes se sokirao. No problem je sto ih ne povadi sve, najvise izvadi s bocnih strana nosa (valjda imam takav nos da ne prijanja dobro uz vrh).

Katrin
24.02.2007., 15:24

zbog tvog posta o tome kako ti je piling od meda i palente uklonio mitesere sam ga se ja odrekla. hvala na laznoj preporuci. :flop:

MicaMaca
24.02.2007., 20:31
hm, a ja konacno skupila 100 kuna za ulje od jojobe da mi pomogne oko neciste koze (naravno nakon palenta-med pilinga) i sad se nakon ovog topica dvoumim dali da kupim ulje ili neku krpicu:D ili te flastere.....

lianne
24.02.2007., 21:03
a ne znam...ja sam jucer koristila te flastere-i opet ne pomazu..
i sad se doslovno proglasavam glupom :bonk:,jer uporno ih kupujem i uporno ne djeluju :flop:
izvukao je cca 20-ak mitesera i na kraju sam prionula dobroj staroj rucnoj metodi..najdjelotvornija i najbolja-samo nos je crven 2 dana nakon,pa ju je uputno izvoditi kad se sigurno ne izlazemo pretjerano oku javnosti :D

MicaMaca
24.02.2007., 22:18
a ne znam...ja sam jucer koristila te flastere-i opet ne pomazu..
i sad se doslovno proglasavam glupom :bonk:,jer uporno ih kupujem i uporno ne djeluju :flop:
izvukao je cca 20-ak mitesera i na kraju sam prionula dobroj staroj rucnoj metodi..najdjelotvornija i najbolja-samo nos je crven 2 dana nakon,pa ju je uputno izvoditi kad se sigurno ne izlazemo pretjerano oku javnosti :D
ma i moja mama kaze da je najbolje redovito mehanicko ciscenje (znaci istiskivanje) a postoji od centele jedan odlican sprej smijesnog imena "sprej ugarske kraljice" koji problem iziritirane koze i crvenila rjesava ko od sale ali nema ga u ducanima. najbolje se prvo naparit nad loncem caja od kamilice pa parenje opet ponoviti u tijeku istiskivanja jer se pore jako brzo ponovo stisnu.
a ovo s flasterima djeluje donekle, izvuce vrhove mitisera ali vecina ostane unutra.
netko je rekao da mu izvuce citava dva milimetra mitisera:rofl: pa to nije nista, ja kad stisnem malo nos izadju mi "crvici" i od centimetar.

patientia
24.02.2007., 23:40
Centimetar? Ajme!

Evo recepta za vodicu madjarske kraljice:
http://www.care2.com/channels/solutions/self/307

Nisam probala.

MicaMaca
25.02.2007., 10:05
ovaj sprej o kojem ja govorim sadrzi ekstrakt centele, a radi se o sljedecem proizvodu:
http://www.sarm.cg.yu/briga_za_lice.htm#0160
dok je maticni site ovaj:
http://www.centella.com/
ovlasteni distributer kod nas ja jedna zenska u sisku, neznam kontakt podatke ali ako nekoga zanima mogu saznati.
sad ce uskoro u opatiji cosmetic news, ona uvijek tamo ima stand.
odlicna za crvenilo nakon ciscenja lica je i njihova maska od camfora.

patientia
25.02.2007., 11:47
Vidim, malo promijenjena receptura. Navodno se originalna vodica madjarske kraljice pila.

buca_ljuca
14.03.2007., 23:30
jel iko ovdje dosad otkrio tajnu trajnog uklanjanja mitesera (koja ne ukljucuje stajanje satima pred ogledalom i cijedjenje dok nema sta vise da se iscijedi da bi na kraju od istih nastale ogromne bubuljice kojih se ne mozes rijedit bar 5 dana)?

ja eto imam plaho puno mitesera, prestala sam ih dirat, dosadilo mi vise, ali svi oni na kraju eventualno postanu bubuljice.

jagodica-bobica
15.03.2007., 00:16
Aha. Nakon ciscenja kolutom limuna svako vece istrljas podrucje na kojem imas mitesere. posle par dana primjetices rezultate. Mislim, nece ti sad izaci vani ali ce se posvijetliti maksimalno i smanjiti ce se. zbilja worka :)

P.S. i maska od gline pomaze

cap_insanio
16.03.2007., 10:08
jel iko ovdje dosad otkrio tajnu trajnog uklanjanja mitesera (koja ne ukljucuje stajanje satima pred ogledalom i cijedjenje dok nema sta vise da se iscijedi da bi na kraju od istih nastale ogromne bubuljice kojih se ne mozes rijedit bar 5 dana)?

ja eto imam plaho puno mitesera, prestala sam ih dirat, dosadilo mi vise, ali svi oni na kraju eventualno postanu bubuljice.

uh. bila je relativno skoro slichna tema, nismo doshle ni do chega konkretnog, svako neshto pokushava radi, radi nekoliko stvari zajedno, ali nekog pouzdanog extra funkcionalnog nachina nema
lichno koristim par nekih preparata svakodnevno (navecher) al bez kozmeticharke i njenog bolnog chishcenja nebi bilo nishta:tuzni:
zasad nisam otkrila neshto zapanjujuce efikasno, pa makar bilo kratkorochno rjeshenje, a tako bih rado prestala ici kozmeticharki da mi stalno onim svojim rukama:rigo: fuj.
moram reci da mi se od lorealovog plavog tonika protiv mitesera nos sav ogulio i to u vishe navrata, zasad koristim garnierov peeling protiv mitesera i masku onu selfheating, i isto od avona arizona sands selfheating masku i onu od blata, minerali mrtvog mora, ne sjecam se kako se zove...
al sve je to slabo...

cap_insanio
16.03.2007., 10:13
Aha. Nakon ciscenja kolutom limuna svako vece istrljas podrucje na kojem imas mitesere. posle par dana primjetices rezultate. Mislim, nece ti sad izaci vani ali ce se posvijetliti maksimalno i smanjiti ce se. zbilja worka :)

ajde probam i ovo, samo mi reci shta onda kad to istrljash limunom, koliko to tako istrljano stoji na licu tj podruchju gdje imash mitesere? i da li to speresh i nakon toga normalno stavish nocnu il preko toga stavish nocnu bez spiranja, what? kako to radish?
tnx:kiss:

buca_ljuca
16.03.2007., 10:38
ajde probam i ovo, samo mi reci shta onda kad to istrljash limunom, koliko to tako istrljano stoji na licu tj podruchju gdje imash mitesere? i da li to speresh i nakon toga normalno stavish nocnu il preko toga stavish nocnu bez spiranja, what? kako to radish?
tnx:kiss:

al ni to s limunom nije trajno rjesenje....samo ih izblijedi i smanji, ali ne nestaju.

ja sam inace prije svake sedmice parila lice kamilicom (uzmes veliku serpu, stavis, puno vode, istreses jedno 5 kesica kamilice - iako sam ja refuznu koristila, to prokuha, i onda skines s vatre i stavis peskir na glavu i paris jedno....dok ti ne dosadi), i onda poslije pilingom cistila, i pomalo je workiralo SAMO sto mi je nakon 4 sedmice vise dosadilo i prestala sam, a oni su se vratili, napasti jedne.

a opet kad sam kod kozmeticarke isla, upravi mi se to gadilo, kad mi ona svojim rukama to cijedi, a iskreno, samo mije vulkane na licu pravila.

cap_insanio
16.03.2007., 11:16
al ni to s limunom nije trajno rjesenje....samo ih izblijedi i smanji, ali ne nestaju.

nema trajnog rjeshenja, i to je ok, kuzim, ja cu pristati da se nechim mackam i svako jutro i svako veche, ne mrzi me, samo da to ljepshe izgleda. i to trljanje limunom mi zvuchi bolje od cijedjenja u kozmetichkom salonu. inache idem jednom mjesechno. a jako. jako mrzim ici. sav taj proces mi se jako gadi a i bolan je:flop: i sutra nema nikud van dok se to ne smiri...

a ovo s kamilicom sam i ja radila, nekad davno, pa sam preshla na salon, ono-ako se vec gnjecim da to neko ipak temeljito i struchnije uradi. a i ona me namaze necim nakon tog cijedjenja shto mi sprechava te upale i eventualne pristice poslije tretmana. pa me to smiri totalno. jedino malo crvene flekice ostanu do sutra.

buca_ljuca
16.03.2007., 11:21
nema trajnog rjeshenja, i to je ok, kuzim, ja cu pristati da se nechim mackam i svako jutro i svako veche, ne mrzi me, samo da to ljepshe izgleda. i to trljanje limunom mi zvuchi bolje od cijedjenja u kozmetichkom salonu. inache idem jednom mjesechno. a jako. jako mrzim ici. sav taj proces mi se jako gadi a i bolan je:flop: i sutra nema nikud van dok se to ne smiri...

a ovo s kamilicom sam i ja radila, nekad davno, pa sam preshla na salon, ono-ako se vec gnjecim da to neko ipak temeljito i struchnije uradi. a i ona me namaze necim nakon tog cijedjenja shto mi sprechava te upale i eventualne pristice poslije tretmana. pa me to smiri totalno. jedino malo crvene flekice ostanu do sutra.

ma nisam ja nish to istiskala i nista, samo bukvalno, parila, pa onda stavljala peeling.

Merlina
18.03.2007., 19:35
A da probate dobro očistiti lice kozmetičkim tretmanom :cerek:

buca_ljuca
18.03.2007., 19:36
sve to ok a onda se vrate :(

Merlina
18.03.2007., 19:37
Da ali bolje nego "ručni rad", jer u tom slučaju se još više upale, i ostaju ožiljci i fleke.

foxylady
18.03.2007., 19:43
Da ali bolje nego "ručni rad", jer u tom slučaju se još više upale, i ostaju ožiljci i fleke.

merlina, meni bi isto trebao tretman na zadnjem sam bila u dvanaestom mjesecu. mene zanima da li ti radis tretmane. jer sad kad sam presla na prirodno sve glupo mi je ici na konvencionlane tretmane. sama ne diram lice, otkad idem kod kozmeticarke. aj poslajem ti pm, i sa slikom svog lica... :)

raverica
18.03.2007., 19:49
mene isto muče miteseri, najviše na bradi, nešto manje na nosu...ovak prištiće nemam samo ti mali crni koji su još gori, grr :mad:

skužila sam da nema smisla da ih mrcvarim, a za kozmetičarke znam da je itekako bolno :zubo:
btw. jel se nakon nekoliko tretmana vidi promjena? bila sam samo jednom i to davno

foxylady
18.03.2007., 19:53
mene isto muče miteseri, najviše na bradi, nešto manje na nosu...ovak prištiće nemam samo ti mali crni koji su još gori, grr :mad:

skužila sam da nema smisla da ih mrcvarim, a za kozmetičarke znam da je itekako bolno :zubo:
btw. jel se nakon nekoliko tretmana vidi promjena? bila sam samo jednom i to davno

pa vidi se, recimo meni nije sve do neki dan na bradi izbila niti jedna akna. a 4 ili 5 mj. mi je proslo od zadnjeg tretmana, bas mis e bilo ocistilo lice, i taman dogovorim drugi tretman, aj ti imam flekice koje mi nikako ne prolaze. i ona mi pocela spominjat kemijsku kiselinu :eek: a s tim ti bakama uklanjaju pjege :zubo: otad joj se nisam javila...

raverica
18.03.2007., 19:57
sama riječ kiselina ne zvuči baš prirodno i blago :zubo:

ima netko preporuku u zagrebu za dobru kozmetičarku ali da tretman ne bude preskup?

HUNTRESS
18.03.2007., 20:40
ja ne bi htjela sad ispast ko da vjerujem svakoj bapskoj priči koju čujem, ali rekla mi je prijateljica koja studira medicinu da istiskivanje pričtića i mitesera po nosu i na području između očiju i usta nije ni najmanje dobro. naime, pri površini kože na tom području se nalaze sitne kapilare koje vode do mozga. kad istiskujemo prištiće, jedan dio izađe, a drugi samo uđe dublje i to u kapilare. što znači da i bakterije ulaze u krv. te bakterije onda idu do mozga i može se dogoditi, iako ne često da tamo izazovu infekciju i da stvar ne završi dobro....

jinks
18.03.2007., 21:00

Bok,sorry sto davim,vidim da imas dosta iskustva sa kozmetikom i preparatima za lice!Bi li mi moglA dati koji savijet?Nemam vremna citati sve,please?Imam dosta suho lice otkad sam dosla u zg,a i inace se skroz ljuštilo,puno je mitesera akni i bolnih potkožnih prišteva,nisam vise pubrtetu pa predtpostavljam da nie samo prolazno,jel bi mi pomogla ova jajoba,jel to ne masti kožu??tnx unaprijed:confused:

patrysa
18.03.2007., 21:41
pa vidi se, recimo meni nije sve do neki dan na bradi izbila niti jedna akna. a 4 ili 5 mj. mi je proslo od zadnjeg tretmana, bas mis e bilo ocistilo lice, i taman dogovorim drugi tretman, aj ti imam flekice koje mi nikako ne prolaze. i ona mi pocela spominjat kemijsku kiselinu :eek: a s tim ti bakama uklanjaju pjege :zubo: otad joj se nisam javila...

i ja imam te proklete flekice:rolleyes: stalno su tu..i u zadnje vrijeme kao nekakvu alergiju po obrazima,isto flekice:mad:a strah me na čišćenje da se ne pogorša jer mi lice pamti sve,najbolje je kad ga ne diram i ne mažem ničim,a to zna biti teško..

*Fenrir*
19.03.2007., 00:32

nikako limun na kožu :nono: jedna od najlošijih stvari koje možeš napraviti. ph limuna se jako razlikuje od ph kože i može gadno narušiti ravnotežu, pa na kraju dobiješ iziritirano lice puno prištića.

ja i nemam baš previše problema s miteserima (jedna od onih sa savršenim genima što se kože tiče :zubo: ), no znaju mi poskakati po nosu i nešto malo po bradi. jedina dosad učinkovita stvar koja doista pomaže je ona baleina maska s mineralima mrtvog mora. :cerek: doduše ona ih sama ne uklanja ali je poslje nje koža toliko mekana da ako samo protrljaš lice ručnikom pola mitesera izađe van. ja obično napravim piling od palente i maslinovog ulja, i nakon što ostavim masku jedno 15-20 minuta (stavljam ju samo na nos i bradu, za ostatak lica je užasna ), isperem toplom vodom (da malo proširim pore) i dobro istrljam pilingom. nakon toga kožu umijem u ledenoj vodi (da se pore suze) i namažem nekom laganom kremom. i nakon toga miteserima ni traga. još je odlično ako u kombinaciji s tim koristiš neki jako dobar serum za sužavanje pora, da tako spriječiš ponovno pojavljivanje mitesera

cap_insanio
19.03.2007., 06:44
.
ja obično napravim piling od palente i maslinovog ulja, i nakon što ostavim masku jedno 15-20 minuta (stavljam ju samo na nos i bradu, za ostatak lica je užasna ), isperem toplom vodom (da malo proširim pore) i dobro istrljam pilingom. nakon toga kožu umijem u ledenoj vodi (da se pore suze) i namažem nekom laganom kremom. i nakon toga miteserima ni traga. još je odlično ako u kombinaciji s tim koristiš neki jako dobar serum za sužavanje pora, da tako spriječiš ponovno pojavljivanje mitesera

znachi prvo maska, pa piling, umivanje, krema.

a imash neki dobar serum za suzavanje pora za preporuchit ? :kiss:

u zadnjih pola godine su mi se pore proshirile po cijelom licu, dok mitesere imam samo po nosu. pa bih taj serum htjela probati i po obrazima i chelu, da vidim kakoi da li radi.

tanja88
19.03.2007., 12:50
pogledaj ovdje:
http://www.essentialdayspa.com/forum/viewthread.php?tid=11902

potraži recept za masku i tonik od aspirina. stvarno pomažu i za mitisere i za akne. pazi da koristiš pravi aspirin od bayer-a (kupiš ga u apoteci). ja sam probala isto napraviti od andola (koji bi po sastavu trebao biti isti kao i aspirin), ali nije bilo ni upola dobro kao od originalnog aspirina.

Karmela
19.03.2007., 13:25
Slazem se s Merlinom - profi ciscenje je must!
I Tanja me pretkla - rastopite 2-3 aspirina u nekoliko kapi vode na dlanu, zatim tu pastu koju dobijete utrljajte u kozu - radi. Nije cudotvorno, ali je relativno ucinkovito. :)

Karmela
19.03.2007., 13:27
sve to ok a onda se vrate :(

Pa moras nauciti odrzavati kozu kad tad. Naravno da se vrate, i zube i kosu peres redovito. Kakav je to uopce argument - vrate se?

buca_ljuca
19.03.2007., 13:28
Slazem se s Merlinom - profi ciscenje je must!
I Tanja me pretkla - rastopite 2-3 aspirina u nekoliko kapi vode na dlanu, zatim tu pastu koju dobijete utrljajte u kozu - radi. Nije cudotvorno, ali je relativno ucinkovito. :)

cula sam za to sa aspirinom, a sad evo imam i recept, pa cemo vidjet.

inace, evo meni se povlace miteseri od cleanance K kreme od avene-a.

tanja88
19.03.2007., 13:55
meni profi čišćenja baš i nisu pomogla, akne i mitiseri su se stalno vraćali, a isprobala sam razne kozmetičarke. jedna mi je čak predlagala da trebam dolaziti kod nje 1xtjedno pa tako par mjeseci (a svaki put bi me to koštalo 250 kunica). tada sam odustala od kozmetičarki, i malo bolje pogledala što ima na internetu na tu tematiku. recepti sa linka koji sam stavila su mi dosta pomogli. najviše ovo sa aspirinom, a koristim još i tonik od jabučnog octa i domaću kremu za čišćenje od dr.H. sve je dosta jeftino i jednostavno za napraviti. losion od aspirina mi je jednostavniji od maske jer se sve napravi odjednom, a onda sam mirna mjesec dana. ipak, maska je djelotvornija, tako da je bolje u početku nju koristiti, dok se lice malo ne rasčisti.

buca_ljuca
19.03.2007., 13:57
meni profi čišćenja baš i nisu pomogla, akne i mitiseri su se stalno vraćali, a isprobala sam razne kozmetičarke. jedna mi je čak predlagala da trebam dolaziti kod nje 1xtjedno pa tako par mjeseci (a svaki put bi me to koštalo 250 kunica). tada sam odustala od kozmetičarki, i malo bolje pogledala što ima na internetu na tu tematiku. recepti sa linka koji sam stavila su mi dosta pomogli. najviše ovo sa aspirinom, a koristim još i tonik od jabučnog octa i domaću kremu za čišćenje od dr.H. sve je dosta jeftino i jednostavno za napraviti. losion od aspirina mi je jednostavniji od maske jer se sve napravi odjednom, a onda sam mirna mjesec dana. ipak, maska je djelotvornija, tako da je bolje u početku nju koristiti, dok se lice malo ne rasčisti.

meni su tretmani kod kozmeticarke bili uzasno bolni a i skupi. i jos mi se gadilo da mi ona rukama po licu bakce.

Sponza ri
19.03.2007., 14:28
kako djeluje to od aspirina...:confused:

Karmela
19.03.2007., 14:36
Koliko sam ja razumjela radi se o nekoj formi beta hydroxy kiseline - ucinkovita i blaga. Ako netko zna vise molim da me nadopuni. E sad ako si alergicna na aspirin, ne preporucam niti da probas.

Sponza ri
19.03.2007., 14:37
a neznam,u zadnje vrijeme mi je lice dosta osjetljivo... ali nisam alergicna na aspirin. nista,morat cu probat..:rolleyes:

patientia
19.03.2007., 14:47
Djeluje salicilna kiselina. No, stavila sam vec negdje link na blog dvaju kozmetickih kemicara koji tvrde da se acetilsalicilna kiselina ne moze u dovoljnoj kolicini pretvoriti u salicilnu kiselinu na kozi. Ja bih tonik sa salicilnom kiselinom, ali bez alkohola. Ocito trazim nemoguce :(

Sponza ri
19.03.2007., 14:55
ja sam prije koristila rosalov tonik za problematicnu kozu i bas mi je bio ok. znam da ima sacilnu ali nisam sigurna za alkohol...

patientia
19.03.2007., 15:03
Onaj Clearface tonik?

Sponza ri
19.03.2007., 15:49
Aha,taj. si probala?

patientia
19.03.2007., 16:13
Nisam jos, pogledat cu sastav, pa mozda kupim. Thx :)

ciganche
19.03.2007., 19:19
ja sam kupila onaj ljubičasti Clean&Clear losion protiv mitesera al ja uopće nemam mitesere:rofl:

Sponza ri
19.03.2007., 19:30
nemam ni ja puno al me zivcira ono malo sto imam :mad:

buca_ljuca
19.03.2007., 20:06

ma kakvih ima mi smo jos i dobre. bas ih ima onih debelih masnih crnih. mislim da bih umrla da to imam.

ciganche
19.03.2007., 20:10

ma to ja samo citiram onu curu s reklame:rofl:

a što se tiče tog losiona bezvezan je i ne pomaže, bar meni:flop:

tanja88
20.03.2007., 08:15
kako djeluje to od aspirina...:confused:

Ja koristim tonik od aspirina, napravljen prema receptu sa linka, zadnjih 4-5 mjeseci. Tonik lagano isušuje lice, i mitiseri su mi se znatno smanjili, a akne nestale. Prije sam mogla mitisere istiskati svaki drugi dan, jer su se punili takvom brzinom. Ja tonik stavljam navečer, prije spavanja. Ako primjetiš da ti se lice previše isušilo, možeš preskočiti koju večer - to se meni ne dešava. U ovom receptu u tonik se stavlja cvjetna voda hamamelisa (witch hazel), koja zatvara pore. Nju imaš kupiti u bio-shopovima. Ja sam uzela od primavere.

marcy darcy
20.03.2007., 10:13
pogledaj ovdje:
http://www.essentialdayspa.com/forum/viewthread.php?tid=11902

potraži recept za masku i tonik od aspirina. stvarno pomažu i za mitisere i za akne. pazi da koristiš pravi aspirin od bayer-a (kupiš ga u apoteci). ja sam probala isto napraviti od andola (koji bi po sastavu trebao biti isti kao i aspirin), ali nije bilo ni upola dobro kao od originalnog aspirina.

Trebao biti?
To je isto.Apsolutno identična sirovina samo druga kutija :rolleyes:

zver
20.03.2007., 10:58
i nakon toga miteserima ni traga. još je odlično ako u kombinaciji s tim koristiš neki jako dobar serum za sužavanje pora, da tako spriječiš ponovno pojavljivanje mitesera

bok,

znaš neki serum, ili kremu, masku, bilo što za sužavanje pora? preporuku molim:s
ja sam do sada koristila milion stvari i ništa ne pomaže.
svaka 3-4 tjedna mučim se kod kozmetičarke i onda je malo bolje. i tako u krug :)

tanja88
20.03.2007., 12:51
Trebao biti?
To je isto.Apsolutno identična sirovina samo druga kutija :rolleyes:

I ja sam prvo probala s andolom, ali bez nekog efekta. Onda sam odlučila ipak probati s pravim aspirinom, te sam se iznenadila koliko je maska djelotvornija. Ni meni nije jasno kako je to moguće?!

patientia
20.03.2007., 12:51
Mozda je kod andola problem sto sadrze pufere...

buca_ljuca
20.03.2007., 13:06
ma svi oni imaju neke svoje "tajne" sastojke...

Sponza ri
20.03.2007., 14:36
ma kakvih ima mi smo jos i dobre. bas ih ima onih debelih masnih crnih. mislim da bih umrla da to imam.

a bome imas pravo... :p

anything but angel
20.03.2007., 15:11
ja koristim tu masku od aspirina i ništa mi do sada nije bilo tako učinkovito...:s stavljam je jednom tjedno - miteseri su još uvijek tu (imam ih stvarno puno), ali su duplo manje vidljivi i lice mi izgleda čisto i sjajno... međutim, na netu piše da se aspirin miješa sa medom, a meni je to izazvalo alergijsku reakciju (cila sam se crvenila no srećom povuklo se kroz pola sata) - valjda mi je med jednostavno preagresivan. i onda ja lipo pomješam 4 aspirina, samo malo vode tek toliko da prah pretvorim u pastu i pola žličice rosal anti-stress noćne kreme. nanesem masku kružnim pokretima kao da radim piling i ostavim 15 minuta i onda tu osušenu masku opet kružnim pokretima skinem s lica i rezultat je stvarno zapanjujuće dobar, a virujte svašta sam do sada probala.. koža je nakon toga nenormalno glatka, ko bebina, pore sužene, divota :cerek: .. samo dosta mi isuši lice pa ga onda bogato nahranim balea noćnom kremicom za osjetljivu kožu i super sam zadovoljna.. :)

ej zanima me taj recept za tonik od aspirina????!

cap_insanio
20.03.2007., 15:25
joj cure, mislim super taj aspirin zvuchi, i ne sumnjam da radi, i probacu ga definitivno, al mi sve to malo freaky zvuchi, to trackanje chistom hemikalijom...zar to nema neki jeben popratan efekt, koliko loshe to moze utjecati na kozu?
mislim alergija se lako smiri, ako je to samo potencijalna opasnost, onda ok, ali kako i da li to josh gore moze naskoditi licu?
da napravi oziljke il slichna sranja:confused:
ipak je to chist lijek, jaka hemija, ne znam...tripujem.

anything but angel
20.03.2007., 15:36
joj cure, mislim super taj aspirin zvuchi, i ne sumnjam da radi, i probacu ga definitivno, al mi sve to malo freaky zvuchi, to trackanje chistom hemikalijom...zar to nema neki jeben popratan efekt, koliko loshe to moze utjecati na kozu?
mislim alergija se lako smiri, ako je to samo potencijalna opasnost, onda ok, ali kako i da li to josh gore moze naskoditi licu?

ma koliko sam ja skužila, osnovni sastojak aspirina, ta njegova acetilsalicalna kiselina odgovara koži, slična je ili se transformira u salicilnu kiselinu (ne znam koja je moša s tim)... i vjeruj mi kad probaš, oduševit ćeš se! evo ja sam masku stavljala već nekih 10-ak puta i svaki put se sve više zaljubljujem i u nju, a i u izgled svog lica nakon nje!:cerek: a i lice mi super izgleda i danima nakon. i nisam imala ama baš nikakvih popratnih reakcija, osim tog jednog izuzetka kad sam je pomješala sa medom :eek: - inače mi je ovo jedina maska/piling koji mi je pomogao s miteserima, a probala sam svašta! e da, i kutijica od 20 aspirina košta jedva 10 kn - pa stoga ova aspirin maska spada i u najjeftinije ikad!samo je bitno lice nakon toga dobro nahraniti...
isto tako, ako nećeš koristiti med, kupi u dm-a neku pristupačnu blago hranjivu i nježnu kremu, npr. baleinu kremicu za osjetljivu kožu ili neku drugu, pa s njom pomiješaj taj aspirin...
e i masku ne moraš koristiti na cijelom licu ako ne želiš, nego samo tamo di su miteseri. ja sam tako počela, ali me toliko oduševio njen učinak da sam je već 2.put stavila na cilo lice i nisam požalila...
probaj, nemaš što izgubiti.. ako ti ne paše odustani.. nikakva strašna nuspojava ti se neće dogoditi...:zubo:

Kitty Kat
21.03.2007., 12:12
jel neko probao flastere za mitesere od nivee ili balee? ima to učinka?

Lapulapu
21.03.2007., 12:36
I ja sam prvo probala s andolom, ali bez nekog efekta. Onda sam odlučila ipak probati s pravim aspirinom, te sam se iznenadila koliko je maska djelotvornija. Ni meni nije jasno kako je to moguće?!

Objašnjenje je što Andol u sastavu sadrži 300 mg acetil salicilne kiseline, a Bayer aspirin 500 mg :)

zver
21.03.2007., 12:42
jel neko probao flastere za mitesere od nivee ili balee? ima to učinka?

ja probala već odavno - meni nikakve koristi od toga :flop:

marcy darcy
21.03.2007., 12:54
Generika je generika-nema razlike ni "tajnih sastojaka".Zavirite u registar lijekova ako ste baš tolike nevjerne Tome.Ili pitajte magistru u ljekarni, znam da je uvjerljivija ona u bijeloj kuti za pultom u apoteci.

To što jedan teži 200 mg manje ne znači da djeluje drugačije.Kao što je isto kockica čokolade i kockica i pol.Onda zdrobi 2 Andola i baci malo sastrane pa ćeš imati "Aspirin"

Stvar je u psihologiji, nikako ne u kemiji.
Tako i moja baba neće Caffetin jer to "nije Plivadon".A da ne spominjem Analgin i Alkagin.
Ja mogu klečat pred njom i ali baba neće.I neće.
Ovisnica o kutiji :rolleyes:

Lapulapu
21.03.2007., 13:04
Ili pitajte magistru u ljekarni, znam da je uvjerljivija ona u bijeloj kuti za pultom u apoteci.

To sam i učinila. Upravo mi je ona i rekla da uzmem aspirin :) uz objašnjenje koje sam i navela :)

Nisam stručna na tom području, pa nemam namjeru raspravljati. Cijena je približno ista, pa ako je jedan djelotvorniji, svakako ću kupiti njega. Zašto bih više trošila?

marcy darcy
21.03.2007., 13:15
Nemam pojma.Kupujmo Hrvatsko?
:D

Interesantne su mi kolegice koje nisu upućene ili su slabo upućene u generiku.To je ipak osnova struke.Možda je i tehničarka u pitanju.No, nema veze.I za raspravu nebitno.
Znam da sam gnjavator.Sorry.

Lapulapu
21.03.2007., 13:30
Kupujmo hrvatsko?? teško...Andol/Pliva ;)

Al oprostit ćemo ti zbog generike :D

patientia
21.03.2007., 13:51
Generika je generika-nema razlike ni "tajnih sastojaka".Zavirite u registar lijekova ako ste baš tolike nevjerne Tome.Ili pitajte magistru u ljekarni, znam da je uvjerljivija ona u bijeloj kuti za pultom u apoteci.

To što jedan teži 200 mg manje ne znači da djeluje drugačije.Kao što je isto kockica čokolade i kockica i pol.Onda zdrobi 2 Andola i baci malo sastrane pa ćeš imati "Aspirin"

Stvar je u psihologiji, nikako ne u kemiji.
Tako i moja baba neće Caffetin jer to "nije Plivadon".A da ne spominjem Analgin i Alkagin.
Ja mogu klečat pred njom i ali baba neće.I neće.
Ovisnica o kutiji :rolleyes:

Djelatna tvar je u oba lijeka acetilsalicilna kiselina i vjerujem da se svi slazemo u tome. Reklamira se da je djelatna tvar u Andolu u puferiranom obliku (valjda to znaci da uz tu slabu kiselinu sadrzi i soli te slabe kiseline) te stoga manje steti zelucu. Ako ima pufere, mozda se teze postize pH potreban za djelovanje (mislim da salicilna kiselina treba pH 3). Takodjer tu su punila, bojila i slicne pomocne tvari. Bi li netko tko ima oba lijeka prepisao sastav?

OleLole
21.03.2007., 18:34
ANDOL:
1 tableta sadrzava: 300 odnosno 100 mg acetilsalicilne kiseline u puferiranom obliku
pomocne tvari: laktoza, magnezij oksid, skrob kukuruzni, zelatina, prezelatinirani skrob, mikrokristalna celuloza, talk

ASPIRIN:
1 tableta sazdrzava 500mg acetilsalicilne kiseline.
pomocne tvari: kukuruzni skrob, celuloza u prahu.

i jos jedno pitanje, koliko tema o miteserima postoji ovdje?

cinnamoroll
21.03.2007., 18:54
u generici nema razlike-aspirin i andol su rame uz rame što se djelatne tiče.
i u registru.to smo apsolvirali.amen.
kad smo kod pomoćnih,aspirin ima škrob i celulozu u prahu,andol 300 laktozu a andol 100 mikrokristalnu celulozu.
oni ne igraju ulogu,jer samo "nose" tj dopunjavaju aktivnu supstancu te ju čine bolje raspadljivom i bolje apsorbirajućom-u-krv.malo mikrokristalne celuloze ili škroba neće učiniti čudo na miteserastom nosu, jer bi onda kupovali škrob ili celulozu .:zubo:
on the other hand,pufer bi već mogao-oslabljuje nagrizajuće djelovanje,pa je andol vjerojatno nešto slabiji.al da je baš razlika tako velika...
hm.
mene zanima kako bi neko od vas koji se služite aspirin metodama reagirao na čistu acetil salicilnu? dakle da se dobrovoljac zaleti do ljekarne i kupi čistu najčistiju (i najjeftiniju) i proba. dakle onu bez škroba, bez laktoze i bez celuloze.ima i bonus-nemora mrvit i drobit :rofl:

patientia
21.03.2007., 20:20
Onda bolje kupit salicilnu kiselinu jer (ponavljam) neki kemicari tvrde da se acetilsalicilna kiselina na kozi ne pretvori u salicilnu (ili ne toliko da bi bilo dovoljno). Problem je u cemu ju otopiti (alkohol :( ).

Karmela
22.03.2007., 17:42

Ja sam osjetljiva na kamilicu, med i limun na licu (od meda mi izadju plikovi, od kamilice se osusim, a od limuna dobijem vidljive rane...).
Na ovo od aspirina - nist! samo divna koza. :cerek:

Citam kak neke sretne cure stave jaje, majonezu i sl na lice....ja mislim da bi se meni lice istopilo od takvih eksperimenata. :zubo:

Karmela
22.03.2007., 17:44
Onda bolje kupit salicilnu kiselinu jer (ponavljam) neki kemicari tvrde da se acetilsalicilna kiselina na kozi ne pretvori u salicilnu (ili ne toliko da bi bilo dovoljno). Problem je u cemu ju otopiti (alkohol :( ).

Vec godinama koristim Phisoderm gel za umivanje s 2% salicilne kiseline i tvrdim da je to najbolja stvar na svijetu. :)

Karmela
22.03.2007., 17:47
mene zanima kako bi neko od vas koji se služite aspirin metodama reagirao na čistu acetil salicilnu? dakle da se dobrovoljac zaleti do ljekarne i kupi čistu najčistiju (i najjeftiniju) i proba. dakle onu bez škroba, bez laktoze i bez celuloze.ima i bonus-nemora mrvit i drobit :rofl:

mislis ne razblazenu? :confused:

cinnamoroll
23.03.2007., 16:38
znači i tebi taj škrob nešto opako predstavlja u životu?;)
treba ti djelatna, a ne pomoćna tvar.ako ljudi mogu žlicom papat taj prašak,možeš ga i ti natrljat na nos :zmaj:
nije aspirin razblažen.jedno je dopunjavanje jedno *razblaživanje*

Karmela
23.03.2007., 17:50
Mislim da se nismo razumjele cinn. :kiss: nemam pojma niti sto je adnol, ja sam mislila da ti govoris o nerazblazenoj salicilnoj kiselini.

extreme
23.03.2007., 20:33
joj moram vam reći da sam upravo napravila ovaj piling sa andolom....otopila sam 3 andola u par kapi vode, umućkala neku kremu koju imam od prije al mi ne paše, i natrljala...i trljala...i onda još malo ostavila....
ODUŠEVLJENA SAM!!!!!

svaka čast onome tko se sjetio ovako iskoristit andol......

cinnamoroll
24.03.2007., 08:56
Mislim da se nismo razumjele cinn. :kiss: nemam pojma niti sto je adnol, ja sam mislila da ti govoris o nerazblazenoj salicilnoj kiselini.

sorkač, meni opada IQ što se više bliži kraj tjedna, tako da to kulminira u petak navečer što je i sasvim vidljivo što se čitanja s razumijevanjem tiče :zubo: ;)

buca_ljuca
24.03.2007., 13:00
aj boze evo i ja sam napravila to s aspirinima, stavila jedno 8 aspirina protect (nemam drugih sad) u votu s kolagenom (pharmamedovu) i par kapljica vode i jos malo soli da se napravi dobar piling, i majke mi evo sve se nesto grije kod mene na licu :S sta li sam fulila? uglavnom, javim vam rezultate.

raverica
24.03.2007., 13:03
jel se stavlja andol ili aspirin ili je svejedno? :confused: inače svakak mislim probati tu masku pošto je jeftina a vidim da se kod puno cura vide rezultati :top:

buca_ljuca
24.03.2007., 13:09
jel se stavlja andol ili aspirin ili je svejedno? :confused: inače svakak mislim probati tu masku pošto je jeftina a vidim da se kod puno cura vide rezultati :top:

aspirin ti je jaci, ali moze i andol ako nemas aspirina.

buca_ljuca
24.03.2007., 13:11
evo skinula, i mogu vam rec da mi nikad koza nije bila ovako njezna i glatka.
na kraju sam naprskala avene termalnom vodom, posto se bilo puno zacrvenilo, valjda sto sam ovoliko trljala.

eta: sad se bacam na pravljenje ovog tonika, mora da i on valja. samo ne znam sta da stavim umjesto hamamelisa, ili da ga idem kupit, samo mi to preostaje...

Kitty Kat
24.03.2007., 13:14
koliko dugo treba stajat kad se istrlja? 5 min, kraće, duže?

buca_ljuca
24.03.2007., 13:15
koliko dugo treba stajat kad se istrlja? 5 min, kraće, duže?

ja sam drzala 10 min, mislim da nema veze, bitno je samo da ga drzis malo na licu dok djeluje

*Fenrir*
25.03.2007., 12:53
bok,

znaš neki serum, ili kremu, masku, bilo što za sužavanje pora? preporuku molim:s
ja sam do sada koristila milion stvari i ništa ne pomaže.
svaka 3-4 tjedna mučim se kod kozmetičarke i onda je malo bolje. i tako u krug :)

možda zvuči nevjerojatno, ali meni je za sužavanje najbolji led. čista fizika :zubo:
poslje peelinga, i svaku večer prije spavanja, trljaj lice minutu (može i više ako ti ne smeta hladnoća) kockicama leda. a korisno je i zato jer zateže kožu pa ne bi trebala ni s tim imati problema :top: samo treba biti uporan

zver
26.03.2007., 10:18
možda zvuči nevjerojatno, ali meni je za sužavanje najbolji led. čista fizika :zubo:
poslje peelinga, i svaku večer prije spavanja, trljaj lice minutu (može i više ako ti ne smeta hladnoća) kockicama leda. a korisno je i zato jer zateže kožu pa ne bi trebala ni s tim imati problema :top: samo treba biti uporan

super, hvala ti! :kiss:
počinjem odmah danas
:W

poiuz
28.08.2007., 20:56
ovo je pre pre savršeno:s :rofl: ... barem meni....

-> umijem se hladnom vodom: , na vatu malo čistog limunova soka i dobro utrljam u lice i ostavim minut -dvije.....:eek: . zatim sa toplijim (može i vrelijim):o zelenim čajem ,sa vatom naravno,:) mažem lice... i više ništa ne ispirem:zubo: :kiss:
to radim svaku večer ....... mitesri su out a bubuljica možda jedna dvi-> totalno zanemarivo:kiss: :D :rolleyes:

phyto
29.08.2007., 00:23
Dakle limunov sok=8%limunske kiselina pri ph2.Limunska kiselina nije baš nježna za kožu,a ph je prenizak i ovo će iritirati,akroz duži period može izazvati i veće probleme.Bolji izbor su mliječna i glikolna kiselina 6-10% pri ph 3.5-4.5 ili salicilna 1-3% pri istom ph.
Kod tvdoglavih mitesera morat ćete pribjeći retinoidima,a oni dosta iritiraju.
Maska od gline 2-3 puta tjedno i blagi piling jednom u 10 dana čuda rade (ne češće ni slučajno)!

Samantha
01.09.2007., 17:41
I?jel se koja rijesila mitisera aspirinima?
nesto mi se brada napunila,pa da znam vrijedi li truda.

Dorée
01.09.2007., 18:19
I?jel se koja rijesila mitisera aspirinima?
nesto mi se brada napunila,pa da znam vrijedi li truda.

Meni to nije ništa pomoglo ali mnogima je pa sad probaj:)

anything but angel
01.09.2007., 18:24
meni je ta aspirin maska previše isušila kožu! :(
naime, imam mješovitu kožu, podosta čistu, eventualno di koji prištić u vrijeme pms-a, no problem su mi miteseri kojih imam puno i koji su ostali kao posljedica pubertetske problematične kože. stoga mi je san rješiti se tih napasti. kad sam čula za aspirin masku, oduševila sam se i odmah je počela koristiti vjerovajući da će me riješiti mitesera zauvijek. radila sam tu masku kroz 3. i 4. mjesec jednom tjedno i u početku sam stvarno bila oduševljena rezultatima, kao piling je odlična, koža je jako glatka nakon nje i sve, no brzo sam se prestala zavaravati da će miteseri s njom nestati - ona jednostavno površinski očisti postojeće otvorene pore (mitesere) i suzi ih, ali oni ostaju gdje jesu i opet se poslije napune. no priznam, od svega što sam probala do sada ova bi mi aspirin maska najbolje "izgladila" lice i mitesere.
međutim, prvotno oduševljenje je brzo splaslo jer mi se već nakon 3. puta koža počela vidno sušiti iako sam svaki puta nakon te maske stavljala još hidratantnu masku i na kraju bogato mazala lice hidratantnom kremom. nakon 5. puta se nos počeo ljuštiti i to doslovno u malim krpicama nakon čega su mi ostajale ranice. odmah sam prestala koristiti masku nadajući se da će se to brzo sanirati no koža mi je toliko postala porozna da mi se nos nastavio ljuštiti i to do granice da bi mi se oljuštio kad bi ga samo malo jače obrisala ručnikom! :horor: nisam mogla vjerovati! :eek:
stoga doslovno cijelo ljeto nisam radila nikakav piling i nisam stavljala nikakve maske, nego sam bila extra nježna s licem, na plaži obavezno koristila Niveinu kremu za sunčanje lica SPF 20, a uz to više puta dnevno nanosila nježnu Afrodita kamilica/zeleni čaj kremu i uz to Baleinu nevenovu mast na nos prije spavanja i evo tek sada mi se polako to ljuštenje nosa saniralo iako je još uvijek koža dosta suha i ne pada mi na pamet više ikad koristiti tako agresivne pilinge i maske!:flop:

Samantha
01.09.2007., 18:29
hvala na ovako iscrpnom odgovoru..bas ste mi srusile nadu...ima li sta djelotvorno protiv te napasti

anything but angel
01.09.2007., 18:44
čini mi se ništa.. mislim da ih čak ni profesionalno čišćenje ne može za stalno riješiti.. oni su ko rupe bez dna, stalno se pune i stalno su tu.. mrzim ih! da mogu promijeniti jednu stvar na sebi rađe bi se riješila njih nego celulita, onda znaš kako ih ne podnosim! :zubo:

Samantha
01.09.2007., 19:42
čini mi se ništa.. mislim da ih čak ni profesionalno čišćenje ne može za stalno riješiti.. oni su ko rupe bez dna, stalno se pune i stalno su tu.. mrzim ih! da mogu promijeniti jednu stvar na sebi rađe bi se riješila njih nego celulita, onda znaš kako ih ne podnosim! :zubo:
i meni su u istom rango nepodnosljivosti ko i celulit

Samantha
01.09.2007., 22:21
jel ovo ta trljam sad il nakon 10 minuta?
jel ovo maska il piling?

anything but angel
01.09.2007., 22:33
jel ovo ta trljam sad il nakon 10 minuta?
jel ovo maska il piling?

i maska i piling! trljaš kružno dok nanosiš na lice i onda nakon što ti se osuši za nekih 10 minuta opet trljaš - zapravo trljanjem je skidaš.. i onda se umiješ...

Samantha
01.09.2007., 22:38
sad sam citala stare postove,Ponosna odusevljena Neutrogeninim onim za mitisere...
ponosna jel jos tako mislis?ako citas ovo:cool:

Andjelcic
02.09.2007., 08:26
kupila sam taj neutrogenin piling i to je meni cisto sranje, skoro da i nema zrnaca za pilingiranje.

lianne
03.09.2007., 20:26
meni je aspirin ogulio kozu nakon 1 koristenja :flop:
koza mi se ujutro ogulila kao peel off maska..

najdjelotvornija stvar protiv njih mi je za sad avonov tonik:

http://ec1.images-amazon.com/images/I/51KPVH4602L._AA195_.gif

na preporuke nekolicine cura sam ga probala i zaista djeluje..puno su manje vidljivi..
samo tonik je preprepun alohola(dosta je jak)pa nije za cure sa osjetljivom kozom..ali djeluje(os svega sta sam probala,a to je gotovo sve u dm-u od flastera,preko maski,gelova,kremica,tonika...)

patientia
03.09.2007., 22:24
A ni vreli caj nije bas za preporuciti...

Via
23.10.2007., 14:13
gledala sam na tv da ima nesto di ti ociste lice od mitesera ali neznam kako
se zove ...zeboravila sam... jel mozda netko gledao ? u eksplozivu je bilo.
cura poslije tretmana fenomenalno izgledala, ni jedan miteser nije imala :)
dosla sam taman na kraj tako da nisam cula kako se zove.. pliz jel tko cuo..
ja bi bas to :cerek:
jedamput mjesecno a rezultati su odlicni.. vise mi dosta mucenja oko toga :(

Maja88
24.10.2007., 13:18
Kad sam bila kod dermatologa rekla mi je da zapravo nema kreme, maske, itd. koja bi me mogla rijesiti mitesera, vec je jedino rjesenje otic kozmeticarki.... Il je to neka lafina kako bi me mogla dovuc do svoje privatne prakse ili je to istina?? Inace i ja sam na preporuku koristila Avonov tonik za lice, i onaj bezalkoholni i alkoholni al mi nis nije pomoglo :(

olivera
25.10.2007., 21:51
Meni maska od gline(ne verujem gotovim maskama,pune su hemije vec sama napravim od zelene gline u prahu)cini cudo za lice!Namazem je u debljem sloju na delove istackane mitiserima i ostavim minimum 20 minuta(otimalno je ostaviti dok se ne osusi)

Via
27.10.2007., 13:24
jel to ima za kupiti u dm? ili? to mi se cini ok, probala bi :)

Lutijena
28.10.2007., 22:24
jel to ima za kupiti u dm? ili? to mi se cini ok, probala bi :)
Glina u prahu ima u apoteci.

5ivy
09.11.2007., 12:53
Kod tvdoglavih mitesera morat ćete pribjeći retinoidima,a oni dosta iritiraju.

jel mi možeš pomoć-u kojim ih sve kremama ima? :ne zna:

jimmy101
14.11.2007., 11:36
Ovako,imam one crne pristice(ak to jesu pristici)pod kozom,po nosu i po celu nesto...nije jako al me smeta to...
To redovito stiskam i stalno mi izlazi van to,sad mene zanima kako se rijesit tog?da i dalje stiskam to ili mi preporucate nesto?

reader
14.11.2007., 12:20
Miteseri?

irenko007
14.11.2007., 12:29
Ovako,imam one crne pristice(ak to jesu pristici)pod kozom,po nosu i po celu nesto...nije jako al me smeta to...
To redovito stiskam i stalno mi izlazi van to,sad mene zanima kako se rijesit tog?da i dalje stiskam to ili mi preporucate nesto?

pazi da ti se ne upali sve,ako tako stiskaš!upala bi i mogla proći,ali pazi da nebi razvio/la bakterijsku infekciju koje se onda jako teško riješiti..
imaš mitesere,i koliko ih god stiskaš iz tih pora,pore će se s vremenom ponovno napuniti i ponovno ćeš imati mitesere.
mislim da tu pomažu razni pilinzi-pogotovo pilinzi AHA kiselinama.
i kad istiskuješ to kod kozmetičara,to se sve kad-tad vrati.

irenko007
14.11.2007., 12:56

pazi da ti se ne upali sve,ako tako stiskaš!upala bi i mogla proći,ali pazi da nebi razvio/la bakterijsku infekciju koje se onda jako teško riješiti..
imaš mitesere,i koliko ih god stiskaš iz tih pora,pore će se s vremenom ponovno napuniti i ponovno ćeš imati mitesere.

jimmy101
14.11.2007., 15:18

recite mi sta da kupim i kako da to koristim

irenko007
14.11.2007., 17:58
recite mi sta da kupim i kako da to koristim

ja sam inače imala više problema s aknama i prištićima koji su pravili neravnine na koži,a ne s miteserima(koji ne prave neravnine,nego su onako samo u porama-crno), pa sam malo rezervirana u savjetovanju tebe.iako,imala sam ih malo po nosu.to mi je sve prošlo,dakle i akne i prištići,a i to malo mitesera od kreme skinoren.
e sad,meni je prošlo od toga,tko zna hoće li i tebi..
glupo mi je reći: kupi tu kremu,i sigurno će proći:D
kažem,možda bi bile dobre i kremice s AHA jer čiste mrtve stanice s kože,ljušte gornji sloj kože pa na vidjelo izlazi,nova,zdrava koža...takve kreme imaju avene(diacnal i slično..),novaderm,vichy...samo treba pitati u ljekarni..
koristila sam i kreme s aha-i koža mi je bila bolja što se mitesera,ožiljaka i crvenila tiče,ali akne mi nisu prolazile pa sam prestala..
to je moje skromno iskustvo iz kojeg vidiš da nisam imala velikih problema s miteserima kao ti,a to malo što sam i imala,riješila sam prethodno navedenim.
trebao bi možda pričekati još iskustva drugih:mig:

mariza
19.11.2007., 01:42
Mene će izludit ti miteseri. :mad: Gori su od prištića,nemoš ih istisnut,stalno se vraćaju,najviše ih imam na nosu,pun kufer. Počela sam koristit onaj Clean&Clear ali ne vidim rezultate. Ima ko kakav koristan savjet kako se riješit tvrdokornie male gamadi.

bikerica
19.11.2007., 09:42
Prošle godine sam bila na šminkanju kod Lancasterovog vizažiste iz Monaca i čovjek mi je rekao da za proširene pore i mitesere je najbolje peeling lica 2-3x tjedno, znači ne previše ne premalo, tako da se uspostavi neka ravnoteža.
Previše peelinga može izazvati kontra-efekt.
Takošer je dobro na T-zoni koristiti masku za čišćenje, dok na ostalim dijelovima lica, hranjivu masku..to je za mješovitu i masnu kožu.

Katrin
19.11.2007., 11:43
moje najnovije saznanje je da koza s miteserima i prosirenim porama treba prirodne pilinge, pogotovo neki s cesticama orasatih plodova ili kosticama. imam trenutno freemanov od marelice i napredak se vidi. koristim ga 2-3x tjedno.

Lilit
19.11.2007., 16:02
freeman ima i pilinge za lice? ja vidjela samo one za tijelo/stopala... di si ti nasla taj svoj?

Katrin
19.11.2007., 16:14
u kozmu. ima pilinge, maske, gelove za umivanje. stoje kod proizvoda za lice.

5ivy
25.11.2007., 21:21
Prošle godine sam bila na šminkanju kod Lancasterovog vizažiste iz Monaca i čovjek mi je rekao da za proširene pore i mitesere je najbolje peeling lica 2-3x tjedno, znači ne previše ne premalo, tako da se uspostavi neka ravnoteža.

:eek: pa meni svi govore da peeling ne smiješ koristit više od jednom tjedno?! inače ti svu kožu izguli...

black_sheep
26.11.2007., 19:02
:eek: pa meni svi govore da peeling ne smiješ koristit više od jednom tjedno?! inače ti svu kožu izguli...

meni je teta dermatolog rekla da radim "muški" piling svaki dan!
i bila je u pravu.

dange
16.12.2007., 19:50
kako je najbolje koristiti neutrogenim visibli clear, nanjeti ga na mokro liče, koliko vremena treba utrljavati, i dali ga se treba pustiti malo da stoji....
pozzzz

anything but angel
16.12.2007., 19:57
svakako na mokro lice. kružnim pokretima minutu, dvije lagano masiraj područja gdje su ti mitesreri, temeljito isperi lice, pređi blaznicom namočenom u tonik i stavi neku kremicu da nahraniš kožu.

mislim da nije potrebno držati ga na licu, ali ako želliš možeš ga držati do 5 minuta iako ne znam koliko će mu to poboljšati djelovanje, dapače, samo ti može iziritirati kožu pri dužem držanju budući da u sebi ima salicilnu kiselinu. po meni je bolja solucija nakon klasičnog pilingiranja sa neutrogeninim pilingom, na 5, 10 minuta na lice nanjeti neku masku za dodatno čišćenje pora - recimo ona garnierova sa efektom zagrijavanja je odlična u tu svrhu - a ne držati sam neutrogenin piling na licu - sumnjam da ćeš time postići neki efekt.

1234567
13.02.2008., 22:47
Kako se rijesiti malih crnih tockica na nosu?

emotionx
02.03.2008., 18:05
Flasteri su čista glupost! Stvarno žali Bože novca....
A niti ti pilinzi ne pomažu, bar ne meni. Probala sam Garnier i Neutrogenu i ništa. I s palentom sam se umivala jedno vrijeme i isto ništa.
A nos i dalje pun mitesera..

arlenna
02.03.2008., 21:11
ja vec neko vrijeme koristim onaj piling iz kucne radilnosti..palenta i med..i mogu rec da se vidi napredak.. posto imam mitesere samo po nosu ostavim taj piling kojih 10min i nakon toga jos lagano utrljam, isperem a nos mekan i 50% cisci..uvijek se vidi lagano na nekim mjestima ali ne sve..meni je pomoglo!!

Lilit
02.03.2008., 21:12
za mitisere je po meni naj sta grublji piling, sa sta vise tih zrnaca, meni je dobar onaj od balee sa aloe verom, manja narancasta tubica (bolji je od npr clean&clear koji se bas za to reklamira ili neutrogene)

Sponza ri
02.03.2008., 21:14
taj od balee, narancasti mi je najbolji piling koji sam probala... :s bolji od chanelovog
najbolji ucinak mi ima kad ga koristim tijekom tusiranja kad mi je lice navlazeno i mekano... dva puta prodjem i glatko ko bebina guza

Lilit
02.03.2008., 21:34
da da i ja ga koristim kod tusiranja (iako ja samo na nosu i jako rijetko cijelo lice jer mi je itako suha, isusena koza)

GothicRomance
02.03.2008., 22:55
meni su miteseri skoro pa nestali od onog garnierovog pilinga 3 u 1. nos mi je bio sav crn od mitesera, a sad se to puno smanjilo. koristim ga svaku vecer i stvarno stvari idu na bolje.

anything but angel
03.03.2008., 10:34
ma to je sve dvosjekli mač.. ja sam tako jedno vrijeme počela ekstra raditi na odstranjivanju mitesera i svaku večer koristila piling što mi je trenutno pomoglo i činilo se da stvari idu na bolje, no kasnije se pokazalo vrlo štetnim - sada već godinu dana mučim muku sa strašno dehidriranim nosom koji se doslovno ljušti u krpama nakon čega ostaju ranice! :horor: sada se to zahvaljujući nekim kremama, maskama i prekidanjem korištenja pilinga donekle vratilo u normalu, ali još uvijek nije kako je bilo - koža mi je postala trajno dehidrirana na tom području!
i nikad više ne bi ponovila to svakodnevno pilingiranje jer je to izuzetno agresivno za kožu! sada koristim piling samo jednom u 2 tjedna jer mi koža više od toga ne podnosi...
stoga budite jako oprezni sa korištenjem pilinga, ostat će vam trajne posljedice ako pretjerate..

Lilit
03.03.2008., 16:28
pa piling se preporuca jednom tjedno za masniju kozu a jos i rjede za suhu

arlenna
03.03.2008., 17:34
istina..nesmije se prenaglit s tim pilinzima.. 1-2 puta u tjedan dana..ali jako lagano..a ne da sad jako trljate..jer to nikak ne pomaže vec odmaže!!

anything but angel
03.03.2008., 20:12
točno, najviše jednom tjedno, sve više od toga je pretjerano.. :)

anchy1555
13.03.2008., 15:11
ja koristim Rok, najbolje rezultate pokazuje na mojoj koži protiv mitesera, a i neutrogena mi je super, i vichy i naravno Loreal.
al najbolji mi je definitivno Rok i neutrogena. http://www.derma.ee/images/db/1012.jpg

anchy1555
13.03.2008., 15:17
Baleini flasteri su ok, stvarno na njima ostane sve i svašta :eek:
Ali... meni ih valjda ne očiste do kraja i nakon tretmana točkice su manje, ali i dalje tu. Da ne govorim da je drugi dan opet po starom. :mad:

Bolje mi pomaže maska od gline, redovito umivanje gelom i čišćenje lica tonikom i vaticom.

ja kad sam koristila od Loreala cijeli komplet - piling, krema, tonik, još nekakva tekućina i gel, bila sam prezadovoljna, miče sve mitisere, a nakon te neke gelaste maske, koža mi je bila fuuull meka. bila sam oduševljena, al se rebacila na RoK jer im se smanjila kvaliteta.

Ponosna
16.03.2008., 11:22
Meni pomaže krema za čišćenje od hauscke koju koristim svaku večer na t-zoni i gel-krema od shiseida. Prva dva dana korištenja te kreme sam doživjela totalni šok, nisam izlazila iz kuće jer krema doslovce izvuče sitne bijele nepokorljive prištiće van i onda se kroz 3 dana posuše.

bossy_kt
16.03.2008., 12:30
Bože, sad možda ispadnem blesava, ali kak se zovu oni pristici sto su bas u boji kozee..onak ne vide se sad ne znam kolko a kad se istisnu onak sam bijelo iskoci :D ko crni mali al u boji koze :) heh, kak se toga rijesiti?

calypso
16.03.2008., 23:18
koristila sam taj od neutrogene za mitesere i :flop:, nikakve pomake u 6 mjeseci nisam vidjela....

ajmo dalje prijedlozi, što valja za to, jer me ti miteseri jaaako nerviraju
:(

Brančika
17.03.2008., 10:33
Meni za mitesere niš nije djelovalo, niti ta Neutrogena, niti onaj Clean & Clear... Ma niš :ne zna:
Jedino što mi makne mitesere jest morska voda i sunce! Kad sam na moru, nakon dva-tri dana ko da se isperu, i nema ničeg... kad se vratim u Zg, opet po starom.

Mamicu im crnu :rolleyes:

calypso
17.03.2008., 22:47
pa da, ni meni apsolutno nikakav proizvod nije pomogao ukrotiti tu crnu gamad....nemam problema s aknama, tu i tamo iskoči koji prištić za vrijeme pmsa ili kad pretjeram s čokoladom, ali ovi miteseri će me izludjeti...
fuj......i onda se još uhvatim sama tiskati ih , jer ne mogu podnijeti to i napravim onda tek problem...

ma, mislim da bih trebala skloniti sva ogledala po kući koja imaju ono povećalo, i da će miteseri onda biti podnošljiviji.....:rofl:

anything but angel
18.03.2008., 15:03
a cure, zanima me krema za čišćenje od dr. hauschke?? jel daje kakav napredak kod mitesera, a da pritom ne isušuje kožu? mislim, znam da mi ih neće odstraniti, od toga sam davno odustala, znam da to ne može napraviti ni jedan proizvod, bila bi čisto zadovoljna s time da mi se miteseri sporije pune i da je površina kože ravnija...

Grim
18.03.2008., 15:15
Odlična je ta krema :top: Neće ti isušit kožu sto posto. Ako je budeš uzimala, prvo uzmi ono malo pakiranje za probu.

anything but angel
18.03.2008., 15:17
misliš ono njihovo kao tester pakiranje ili imaju dvije veličine pakiranja?? :misli:
koliko me sjećanje služi, kad sam gledala prije godine dana vidjela sam samo jednu veličinu tubice i koštala je 70, 80kn, ne znam jel sad nešto promjenjeno ili su se povisile cijene??

Grim
18.03.2008., 15:20
Na tester pakiranje sam mislila. Krema je 75 kn, mislim da nisu povisivali cijene.

anything but angel
18.03.2008., 15:28
da, da, svakako ću uzet prvo tester ako ga budu imali kod mene u ljekarni... thanks! :top:

_Anchy_
23.03.2008., 11:49
ja imam puno mitesera po nosu i masnu kožu koju ne znam kak ukrotiti, trenutno doma imam clean and clear protiv mitesera ali ne pomaže i dalje ostaju ko da ih nisam ni taknula pa zato pomoziteeeee molim vas, pošaljite mi porukicu :)

_Anchy_
23.03.2008., 11:53
ljudi help!!! Koža mi se jako masti i imam dosta mitesera po nosu, a okolo malo manje pa zato molim vas da mi predložite neku kremu ili losion ili bilo kaj samo da djeluje!!!!!! jer trenutno imam doma clean & clear i ništ ne pomaže!! :mad: Hvala.:s

anything but angel
23.03.2008., 11:57
imaš više tema o masnoj, problematičnoj koži i miteserima na njezi lica... odi tamo, pročitaj malo iskustva cura, postavi pitanje...
nema smisla otvarati nove teme i još k tome ovdje... :kava:

Lilit
24.03.2008., 14:33
aba - vidim da tebe muce mitiseri a si probala mozda balea piling s aloe verom ja mislim da je, narancasta manja tubica, ne pise da je namjenjen za mitisere ali ima uzasno puno mrvica i meni je def naj za njih a i svima kojima sam ga preporucila... a osim toga moja frendica jedna se kune u kremu od lusha - moram potrazit kak se tocno zove - isto nije za mitesere ali da se njoj nos skroz ocistio od te kreme - enyzimion je krema i dodje preko 100kn ja mislim tako da mozda da probas neki tester nabavit ako se odlucis probat

anything but angel
25.03.2008., 14:18
lilit draga, svi ti klasični pilinzi ti meni rade više štete nego koristi jer su mi pregrubi pa doslovno gule ovu moju dehidriranu kožu s nosa, a miteseri ostaju... :tuzni:
probala sam ih sve, uključujući taj Balein, al meni je on pregrub. :o
za sada mi je najbolji piling od Nuxe-a jer mi je skroz blag, a opet fino iščisti kožu - ne riješi me doduše mitesera (njih moram istiskati), ali lice dobije ljepši izgled, a nosić se ne oguli...
al tražim nešto što bi mogla koristiti svakodnevno, da te mitesere drži pod kontrolom, a ne isuši mi kožu..
namjeravam probati dr. hauschka kremu za čišćenje, pa ću vidjet kakva će mi ona biti, a i sve intenzivnije razmišljam o onom čistaču pora jer mi koža stvaro sve teže podnosi bilo koju vrstu mehaničkog čišćenja, istiskanja itd.... :ne zna:

Lilit
25.03.2008., 14:23
hm da grub je taj balein ali ja ga rijetko koristim pa mi je okej.... a neznam onda sta ti rec, nadam se da ce ti ta krema bit okej, kazem ti jedna moja frendica se kune u tu lush enyzimion ali kazem ti na njoj ne pise da je za mitisere... a mozda ti zapravo ni nije tako lose stanje kako se tebi cini :mig:

Irkre
25.03.2008., 14:24
Bože, sad možda ispadnem blesava, ali kak se zovu oni pristici sto su bas u boji kozee..onak ne vide se sad ne znam kolko a kad se istisnu onak sam bijelo iskoci :D ko crni mali al u boji koze :) heh, kak se toga rijesiti?

Taj problem i ja imam i ne znam kak da ih se rješim... OK, više nije tak strašno, ali ponekad izgledam nekak "reljefasto"...

anything but angel
25.03.2008., 15:44
hm da grub je taj balein ali ja ga rijetko koristim pa mi je okej.... a neznam onda sta ti rec, nadam se da ce ti ta krema bit okej, kazem ti jedna moja frendica se kune u tu lush enyzimion ali kazem ti na njoj ne pise da je za mitisere... a mozda ti zapravo ni nije tako lose stanje kako se tebi cini :mig:

ma mislim da mi se ne čini, stvarno sam krcata s njima... :tuzni:
al ima i gorih stvari u životu, pa se ne opterećujem previše :D
uhvati me s vremena na vrijeme faza kad bi ih pošto poto makla s face (iako znam da je to nemoguće), kao npr. sada, a onda se dugo vremena uopće ne zamaram s njima...:)
meni je veći problem ta dehidracija koja mi u kombinacii s miteserimastvara puno problema, da su sami miteseri, ne bi mi bio neki problem jer bi to svaki piling mogao riješiti, a ovako je malo kompliciranije..
al whatever :D

Katrin
25.03.2008., 20:54
da su sami miteseri, ne bi mi bio neki problem jer bi to svaki piling mogao riješiti

ne bi, vjeruj mi :D muku mucim s njima vec godinama i nema sta nisam probala. nista jos nije dalo trajniji rezultat.

Dorée
25.03.2008., 22:34
ne bi, vjeruj mi :D muku mucim s njima vec godinama i nema sta nisam probala. nista jos nije dalo trajniji rezultat.

potpis :)nažalost :(

anything but angel
26.03.2008., 12:47

:D ma nisam ni mislila na trajni rezultat, takvo nešto kad su miteseri u pitanju ne postoji... nažalost :(
mislila sam na to da bi, da mi koža nije ovako kronično dehidrirana, koristila redovito klasičan piling, istisnula što se treba istisnuti i koža bi bila u kako tako urednom stanju - naravno vidjele bi se pore, ali manje bi se uočavale crne točkice.. tako sam održavala lice prije ove dehidriranosti i bila sam relativno zadovoljna..
ali sad je to daleko kompliciranije nego prije... :tuzni:

Ponosna
29.03.2008., 20:53
Ma nema tu trajnog lijeka, ja koristim pilinge, scrubove i kaj sve ne, ali oni se vrate... ja u biti nisam ni vidjela nikad osobu bez ijednog mitesera.

Rock Star
29.03.2008., 21:49
Ja jesam. :( Sretnice.

anything but angel
29.03.2008., 23:20
i ja sam ih isto vidjela... :( i to puno... :o

inače, kupila jučer od dr. hauschke kremu za čišćenje (tj, onaj paketić za normalnu/suhu kožu, a između ostalog unutra i tu kremu) i za sada mi se baš sviđa... koža mi je nakon nje baš meka, nije niti malo isušena, i nekako imam osjećaj da mi sve pore "dišu" - ne znam kako to opisati, vjerojatno radi pustih eteričnih ulja koja su unutra :ne zna:
kao što sam rekla, ni ne pokušavam trajno ukloniti mitesere jer znam da to nije moguće, ali bi htjela naći proizvod s kojim bi mi se sporije punili, a ne bi mi isušio kožu, pa zato trenutno sve nade poklanjam u dr. hauschku :o
uglavnom, nastavljam koristiti i javljam rezultate...

amy
01.04.2008., 13:55
aba,jesi probala garnierovu pure masku za lice,zagrije se kad je naneseš?
Kao čisti pore,i ja sam je neki dan kupila i stavila nakon peeling-a(pura,med,maslinovo ulje) i sad gledam crne gadove i stvarno su manje vidljivi.
Nisu nestali al se ne ističu kao prije.
Možda bude i bolje nakon mjesec dana korištenja,sad ću je stavljat jednom tjedno.

Dorée
01.04.2008., 19:07
ja je imam tu garnier masku i okej je koristila sam dosta puta dosad ali ne djeluje ništa na mitesere:(