PDA

View Full Version : Izbor srednje škole

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

Nakamura Kumiko
26.04.2008., 19:01
Ja sam imao sve bodove,i jos bodova s natjecanja...i upao sam...a ako ti fali bodova povuci vezu (ipak smo u hr a ne u jp :cerek:)

Matesonik
26.04.2008., 19:17
da ne otvaram novu temu... jel moze iko rec za sta mogu dobit dodatne bodove za upis u srednju, znaci tipa dal mogu dobit bodove na ucenje vise stranih jezika (2) od 4 razreda, znaci 5 godina ucenja dva jezika... jel mogu uzet taj drugi strani jezik za upis ako ga ucim 5 godina, racuna se kao izborni iako se nemos ni ispisat ni nist... znaci, ukratko, vasa iskustva sa upisa u srednju i to... :)

Mislim da ti to pali samo kod jezicnih, 2 boda po jeziku. Skole stranih jezika se ne racunaju za bodove, nego jedino ako nisi recimo imao njemacki u skoli nego u skoli stranih jezika, a obavezan ti je u srednjoj pa da te ubace u napredni njemacki-->dogovor u skoli s pedagogom/ravnateljem.

Bar je tako bilo kad sam se ja upisival, dakle predlani.

EDIT: Nakamura je upao jer je svojom slatkocom sarmirao tete koje su bile na upisima i jednostavno mu nisu mogle odoljeti. :p

Nakamura Kumiko
26.04.2008., 19:33
EDIT: Nakamura je upao jer je svojom slatkocom sarmirao tete koje su bile na upisima i jednostavno mu nisu mogle odoljeti. :p
Nop :) slatkocu ostavljam za faks :cerek:

iva_556
26.04.2008., 23:43
ekonomska, npr...

cosanostra
27.04.2008., 02:33
Molim vas da mi kažete ili me savjetujete u koju školu da idem raćunajući sa prosijekom 4. Koja mi je škola lagana al da sada ne bude nešto kao: tokar,vodoinslater,elektro-voćar,kravo-instalater....itd... Znači da škola nabude JAKO teška al da je dobra na taj određeni posao.

Nemožeš ići u laganu školu i imati dobar posao, lol. Odi u tehničku pa ak će ti ići donekle odeš na neki stručni studij poslije...

Hm...za početak, ako je ovo tvoja "opuštena" nepismenost, onda je to ok, al ako si i inače tako nepismen...:rolleyes:
Uglavnom, ne postoji teška ili lagana škola. Postoji jedino to koliko ćeš se ti nekoj školi posvetiti, a vjeruj mi da gotovo niti jedna srednja nije toliko teška da je 99% ljudi ne bi mogli završiti. Iskreno, ja sam završio gimnaziju, al mislim da to nije za nekoga tko nema barem nekakve ambicije ići na faks i prihvatiti činjenicu da će se vjerojatno velik dio života školovati. To ne znači da ćeš ići na faks 10-15 godina, jer to se po Bologni više ne može. To znači da ćeš vjerojatno s bilo kojim fakultetom (tj. većinom njih) morati se školovati, dodatno obrazovati i mentalno biti aktivan dok god radiš taj posao. To sa nekim jednostavnijim poslovima vjerojatno nećeš morati, ali daj si zamisli informatičara da ne prati događaje u svijetu računala...pa, jebote, za 5 godina bi se osnovnoškolac bolje snaš'o od njega. :zubo:

Uglavnom, ok, ja na kraju osnovne nisam imao pojma kaj bum sa sobom, pa sam reko da pem u gimnaziju, pa na faks i zasad mi je super. I ne bih imao ništa protiv studiranja dalje i usavršavanja nakon faksa. A i ako upišeš "krivu" srednju školu, nije ti nikakav problem promijeniti školu i upisati nešto drugo.

Ma, daj ti još informacija nama, kaj te zanima, kaj oćeš sa sobom u životu (ako imaš ikakve ideje :)), pa ćemo ti možda moći dati neki savjet. Al nikako ne bumo mogli odlučit umjesto tebe.

cp.tar
27.04.2008., 09:25
Ma, daj ti još informacija nama, kaj te zanima, kaj oćeš sa sobom u životu (ako imaš ikakve ideje :)), pa ćemo ti možda moći dati neki savjet. Al nikako ne bumo mogli odlučit umjesto tebe.Pft. Amater. :kava:

:zubo:

Naravno da možemo odlučiti umjesto njega :p
Neće mu se vjerojatno jako svidjeti, ali ono... ako mu je već lakše slušati druge nego upotrijebiti vlastiti mozak, vjerojatno će se dobro uklopiti u vojsku ili policiju...

dany.249
28.04.2008., 18:59
Ej,ja sam sad osmi razred i upisi se bliže a ja se još nemogu odlučiti za srednju...suzila sam izbor na 3 gimnazije,a pošto sam čula da će se moći prijaviti u 3 gimnazije to mi dođe super,ali nemogu se odlučiti između 4,16 i 18 gimnazije,kao što vidite sve 3 su jezične,pa zbilja neznam u koju da idem.Bolje mi ide engleski jezik,za drugi jezik bih uzela početni njemački,iako ga već učim par godina...koja je škola teža?Gdje su bolji profesori?Ma bilo šta samo da mi pomognete u izboru...Pomozite:s

Duggy
28.04.2008., 20:43
Teme spojene.
Slijedeći put molim provjeriti postoji li već slična tema na popisu tema. :mig:
Sretno s odabirom škole. :)

Štreberica
01.05.2008., 18:50
za sta mogu dobit dodatne bodove za upis u srednju, znaci tipa dal mogu dobit bodove na ucenje vise stranih jezika (2) od 4 razreda, znaci 5 godina ucenja dva jezika... jel mogu uzet taj drugi strani jezik za upis ako ga ucim 5 godina, racuna se kao izborni iako se nemos ni ispisat ni nist
Ne računa se kao izborni, nego normalno imaš drugi strani jezik (moraš ga imati) ako odeš u jezičnu, opću ili čak matematičku gimnaziju po programu s najmanje matematike. Ako si učio u oš/školi stranih jezika neki od jezika koji su u školi koju upisuješ na raspolaganju, uzimaš napredni i nastavljaš otprilike gdje si stao (ako imaš sreće drugi znaju manje od tebe pa ti je lagano, ako naletiš u jači razred može u početku biti ubitačno), ako nisi nigdje (na)učio 2. strani jezik koji bi mogao tako nastaviti ili ako želiš neki 3. jezik, onda uzmeš na upisu taj početni i učiš od nule. Za detalje ili ako misliš neku drugu srednju moraš se raspitati posebno za tu školu, veliki dio škola ima svoje web-stranice na kojima možeš naći i kako stoje s tim jer se dosta razlikuje.
Ej,ja sam sad osmi razred i upisi se bliže a ja se još nemogu odlučiti za srednju...suzila sam izbor na 3 gimnazije,a pošto sam čula da će se moći prijaviti u 3 gimnazije to mi dođe super,ali nemogu se odlučiti između 4,16 i 18 gimnazije,kao što vidite sve 3 su jezične,pa zbilja neznam u koju da idem.Bolje mi ide engleski jezik,za drugi jezik bih uzela početni njemački,iako ga već učim par godina...koja je škola teža?Gdje su bolji profesori?Ma bilo šta samo da mi pomognete u izboru...Pomozite:s
4. je nešto lakša od ove druge dvije, ali isto nije loša. (Ja idem u školu u istoj zgradi u drugoj smjeni pa ne znam baš sve, ali dopre ponešto i do mene.) Razmisli i o drugim stvarima, tipa do koje ćeš kraće putovati, idu li u neku ljudi koje znaš (ako su stariji naravno probaj se raspitati kod njih) i još gomila sitnica od kojih ni jedna nije baš presudna, ali ih treba uzeti u obzir...

_korky_
02.05.2008., 14:58
Koja je škola bolja Tesla ili Ruđer? Tesla mi je bliže, ali sam čuo da je Ruđer bolji i dal se mogu upisat sa 56 bodova?

Duggy
02.05.2008., 16:54
Ponovno spojene teme. Argh, daj više naučite čitat popis tema. :D:azdaja::D

NinaLady
03.05.2008., 11:27
Odi u Nkg.. ali bez predrasuda, iznenadit ćeš se...

-Antonio-
05.05.2008., 21:33
Zanima me ako je netko od vas završio hoteljersku turističku znam da je preg 36 bodova al zanima me od kolko bodava upadaju od prilike pa ako bi mi netko znao reči bio bi mu zahvalan.hvala

Duggy
05.05.2008., 23:11
Teme spojene, tu se postavljaju sva pitanja o izboru srednje škole. :)

-Antonio-
09.05.2008., 19:00
Ima ko pametan da mi odgovori

sp0ck
09.05.2008., 19:47
Zavisi ti od grada do grada...ali na HTT je uvijek navala...tako da očekuj da ako imaš 45 boda možeš upasti...

turd12
09.05.2008., 19:59
Mdaj, pa uvijek te prime u srednju bez obzira na broj bodova. Jedne godine ih je po razredu 25, druge oko 30, nekad 35. Pa neće te odbiti ako si bar blizu praga.

-Antonio-
09.05.2008., 20:36
Mdaj, pa uvijek te prime u srednju bez obzira na broj bodova. Jedne godine ih je po razredu 25, druge oko 30, nekad 35. Pa neće te odbiti ako si bar blizu praga.

Very funny.Ja ozbiljo pitam a vi mi se tu sprdate

SavjetUvijek
10.05.2008., 19:47
Ako stvarno ne znate koju srednju odabrati izmedju nekoliko njih, pokusajte si pripomoci pri odabiru AHP metodom.

Odredite nekoliko bitnih kriterija i odvagnite. Ukoliko odstupa od vaseg misljenja, bar cete shvatiti sto vam je bitno izmedju bitnih stvari.

www.mojizbormojaodluka.net

http://mojizbormojaodluka.net/Primjer.aspx?idPrimjer=3

juretherebel
06.06.2008., 21:15
Ovak,ja sam sad pred upisima i zanima me kakve su to škole doista!
Svi kažu da je peta štreberska a mioc za pametne,no ne vjerujem svim komentarima!:mad:
Molio bih da mi kaže koliko su to teške škole i koliko se trebe učiti,kakvi su profesori,društvo.......!:top::top:
Nemojte pljuvat jedni po drugima jer toga već ima po forumu toliko da se konačni zaključak nemože izvesti!
Imat ću 58/9bodova+2boda iz državnog iz kemije i preporuku iz HZZ-a(profesionalna orijentacija)koja mi daje prednost ak imam isto bodova ko i neko drugi.:kava:
Ak je neko upućen,nek mi kaže dal u MIOCu priznaju tu kemijU!!!!!:s:s:s:s

xxx_yyy_xxx
06.06.2008., 21:33
Svi kažu da je peta štreberska a mioc za pametne,no ne vjerujem svim komentarima!:mad:
Molio bih da mi kaže koliko su to teške škole i koliko se trebe učiti,kakvi su profesori,društvo.......!:top::top:
Nemojte pljuvat jedni po drugima jer toga već ima po forumu toliko da se konačni zaključak nemože izvesti!
Imat ću 58/9bodova+2boda iz državnog iz kemije i preporuku iz HZZ-a(profesionalna orijentacija)koja mi daje prednost ak imam isto bodova ko i neko drugi.:kava:

Priznaju ti svugdi dodatna natjecanja, a pogotovo ona iz predmeta važnog za upis šta je slučaj u vezi mioca.

Chazz
06.06.2008., 21:34

ja idem u MIOC i neces pogriješit ako upišeš MIOC, od profesora, pa do ekipe, sve je super:mig: a za ovu kemiju neznam:ne zna:

Chazz
06.06.2008., 21:39
Priznaju ti svugdi dodatna natjecanja, a pogotovo ona iz predmeta važnog za upis šta je slučaj u vezi mioca.

kemija ti netreba za upis:)

xxx_yyy_xxx
06.06.2008., 21:44
kemija ti netreba za upis:)

Joj sorry, to je u Zagrebu. Kako koji mioc i splitu i zadru treba.

latrator
06.06.2008., 22:22
Oj! Ja sam završio V. prošle godine i opće je poznato da smo mi bolji, ali na stranu to:rofl:.
Čuj, i MIOC i V. dobar su izbor, znam da mi imamo puno državnih prvaka i općenito puno prisutnih učenika na natjecanjima iz mnogih predmeta, ne zadržavamo se samo na matematici ili informatici, imali smo prvake iz hrvatskog, logike, matematike, informatike, biologije, engleskog, njemačkog, kemije, filozofije... nisu možda svi bili prvi, ali su sigurno bili među prvima. V. će ti sigurno pružiti široko znanje, i društveni su predmeti jednako jako zastupljeni kao i prirodoslovno-matematički.
Međutim, i oni koji ne idu na natjecanja, a ti su ipak većina, pametni su i normalni ljudi, nisam susreo, ili barem ne puno blesavih, glupih... Štrebera ima kao i svugdje, ali ne mnogo, tu i tamo koji. Sport je također jaka strana Pete.
Profesori su također uglavnom dobri, nekoliko je iznimaka. Priznaju glazbene i profesionalno bavljenje sportom pa se i za odgovaranja možeš dogovoriti.
U mome razredu nije bilo učenika koji je prošao s manje od 4 na kraju, općenito je takva situacija bila barem u mojoj generaciji, a markiralo se puno, učilo nešto manje ili puno manje. Za 4 nije potrebno puno, za 5 malo više, ali se i za odličan uspjeh ne treba vezati uz stolac i ne živjeti danima.
Društvo je odlično, ljudi su svestrani...
I, osim toga, V. je na najboljoj poziciji u gradu, MIOC je malo u stranu, što je i realni pokazatelj tko je bolji...:rofl:

Chazz
06.06.2008., 22:39
Oj! Ja sam završio V. prošle godine i opće je poznato da smo mi bolji, ali na stranu to:rofl:.
Čuj, i MIOC i V. dobar su izbor, znam da mi imamo puno državnih prvaka i općenito puno prisutnih učenika na natjecanjima iz mnogih predmeta, ne zadržavamo se samo na matematici ili informatici, imali smo prvake iz hrvatskog, logike, matematike, informatike, biologije, engleskog, njemačkog, kemije, filozofije... nisu možda svi bili prvi, ali su sigurno bili među prvima. V. će ti sigurno pružiti široko znanje, i društveni su predmeti jednako jako zastupljeni kao i prirodoslovno-matematički.
Međutim, i oni koji ne idu na natjecanja, a ti su ipak većina, pametni su i normalni ljudi, nisam susreo, ili barem ne puno blesavih, glupih... Štrebera ima kao i svugdje, ali ne mnogo, tu i tamo koji. Sport je također jaka strana Pete.
Profesori su također uglavnom dobri, nekoliko je iznimaka. Priznaju glazbene i profesionalno bavljenje sportom pa se i za odgovaranja možeš dogovoriti.
U mome razredu nije bilo učenika koji je prošao s manje od 4 na kraju, općenito je takva situacija bila barem u mojoj generaciji, a markiralo se puno, učilo nešto manje ili puno manje. Za 4 nije potrebno puno, za 5 malo više, ali se i za odličan uspjeh ne treba vezati uz stolac i ne živjeti danima.
Društvo je odlično, ljudi su svestrani...
I, osim toga, V. je na najboljoj poziciji u gradu, MIOC je malo u stranu, što je i realni pokazatelj tko je bolji...:rofl:

da, i činjenica da se u MIOC ne upisuje NITKO ispod 60 bodova, a u PETU se upisuje čak sa 58 govori o tome ko je bolji:rofl:

latrator
07.06.2008., 00:39
To samo govori o broju nadobudnih klinaca koji tamo trče, kod nas je probrana ekipa (58 bodova ne znači da su lošiji) :rofl:

j.a.
07.06.2008., 01:46
mioc je super škola, preporučam :top:

juretherebel
07.06.2008., 01:55
I u jednoj i u drugoj školi na web portalu piše isti pravilnik(valjda su ga dobili od ministarstva u kojem priznaju:hrv,eng,bio,mat,fiz
No u petoj piše sastrane da priznaju i natjecanja iz kemije i informatike!

Mene brinu priče da ću se u petoj jako mučiti isto kao i glasine da MIOC nije što je nekad bio!
Moj stari je završio mioc i sad radi na građ faksu gdje je glavnina prijamnog matematike i kaže mi da se ovi iz mioca teže upisuje nego iz npr.7.

Ja sam išo na županijsko iz mat i državno iz kem,no ne očekujem da ću biti nekakav prvak u srednjoj niti imati poseban tretma pa me zanima kako je onom običnom,potačenom učeniku!!!

inače hvala,pomažete

juretherebel
07.06.2008., 01:57
što se tiče pozicije ja živim na šalati pa mi je 5. nešto bliže,no to mi nije presudno,jer ionako moram na tramvaj sa trga

juretherebel
07.06.2008., 02:01
zna li ko gdje se može naći popis učenika sa bodovima upisanih u 2007. u petu
našao sam za mioc i nema nikoga ispod 60,no poznajem nekolicinu koji su se prek veze upisali("odluka ravnatelja")

mala_purica
07.06.2008., 02:27
u mioc se zadnje 3 godine nitko ispod 60 bodova nije upisao (mislim na redovan upis)

i da...mioc vise nije kaj je nekad bio...dosta je tezi...:)

imam osjecaj da peta puno vise brije na neko rivalstvo protiv mioca...neko dokazivanje, ''peta je nambr 1'' i to...mioc je vise miroljubiv :D

maestranza
07.06.2008., 09:38
Iskreno, ne znam baš koliko će ti odgovori na ovu temu pomoći, odluka je ipak tvoja. :) Ljudi koji idu/išli su u Petu, reći će ti da je Peta bolja, isto tako će biti i za MIOC. :D Ali dobro, nikad ne škodi malo čuti iskustva drugih.

Što se tiče rivalstva MIOC vs. Peta, meni se čini da to rivalstvo najviše postoji upravo izvana, dakle da o tome pričaju ljudi koji idu u druge škole, a kad ideš u jednu od ove dvije, to se baš i ne spominje jer nije toliko važno.

Btw, ja sam išla u Petu i bila prezadovoljna time, pa naravno da ne mogu biti u potpunosti objektivna. :cerek:

Latrator ti je uglavnom dosta toga rekao. Ovo s upisivanjem samo ljudi s 60 bodova u MIOC stoji, ali ti to isto tako ne znači skoro ništa o kvaliteti škole, ako shvatiš da je u Hrvatskoj masovna superprodukcija odlikaša i vrlo veliki broj ljudi završi osnovnu s 5,0. U našem razredu je bilo ljudi s 60 bodova koji su kasnije bili među lošijima u razredu - sve se to nekako rasporedi ispočetka u srednjoj, jer ćeš u svakom razredu (pa i u onom gdje su ljudi samo s 60 bodova i više) opet imati ljude koji će dobivati jedinice, dvojke, trojke, četvorke i petice. Da samo bodovi za upis predviđaju kasnije ocjene, onda bi i u MIOC-u i u Petoj razredi bili 99% puni samih odlikaša, a to baš nije tako.

Što se "težine" Pete tiče, to je vrlo subjektivno, ali smiješni su mi ljudi koji te, kad čuješ da ideš u tu školu, pitaju "Isuse, pa koliko ti sati dnevno učiš, jel prolaziš bar s 3?!" :kava: Za sebe mogu reći da sam najviše naučila prativši na satu, pa onda dodatno naučila kad je trebalo za test, i to mi nije oduzimao previše vremena, a kamoli da bih učila svaki dan. :top: U mom razredu je od nas 33, na kraju 4. razreda, njih 6-7 "najlošijih" prošlo s 4, ostali svi s 5. Kad je prosjek razreda 4,8, a ne možeš reći da su baš svi sami genijalci (dio njih jedva da je i bio na nastavi), onda se može zaključiti da ta škola i nije baš tako nenormalno teška kao što se priča. :D

A za natjecanja, koliko znam, istina je da Peta rastura zadnjih par godina i da smo bili najbolji, i to ne samo u matematici i sličnim predmetima, već i u npr. jezicima, latinskom i sl. Ovo što je spomenuto da se brije kao "Peta nr. 1" u nekakvom napuhanom smislu, čini mi se da je to maslo ravnatelja koji ima tako neke sklonosti stvaranju "branda" ili kajjaznam čega, ali koji forsira dosta toga na krivi način. :rolleyes: Tako da je pitanje i gdje će Peta biti za par godina. :(

Profesori ti dosta ovise i o turnusu, ponekad ćeš se najviše mučiti za predmete koje smatraš glupima ili nepotrebnima, ali sve je to život. :) Ja sam svojima uglavnom bila vrlo zadovoljna, kao i s društvom i ni na trenutak nisam požalila upis u Petu (ali to će ti vjerojatno reći i oni koji su upisali MIOC). :D

minnie
07.06.2008., 10:24
ja sam sad završila mioc i preporučila bih ti ga, ali isto tako je i s ljudima koji su u V. čini mi se da ćeš ipak na kraju odlučiti po tome koja škola ti je bliža ili pak po tome što u miocu imaš lokere (što je privuklo mnoge učenike u mioc:rofl:). sad vidim da su u V.dosta spominjali kako kod njih nije naglasak samo na matematici i informatici, ali nije ni u miocu (možda je malo više naglasak, ali to te ne treba zabrinjavati). i u miocu ima učenika koji idu na druga natjecanja (pa čak i na sportska, što nitko ne vjeruje)..... sam ćeš morati odlučiti

juretherebel
07.06.2008., 19:47
ja sam sad završila mioc i preporučila bih ti ga, ali isto tako je i s ljudima koji su u V. čini mi se da ćeš ipak na kraju odlučiti po tome koja škola ti je bliža ili pak po tome što u miocu imaš lokere (što je privuklo mnoge učenike u mioc:rofl:). sad vidim da su u V.dosta spominjali kako kod njih nije naglasak samo na matematici i informatici, ali nije ni u miocu (možda je malo više naglasak, ali to te ne treba zabrinjavati). i u miocu ima učenika koji idu na druga natjecanja (pa čak i na sportska, što nitko ne vjeruje)..... sam ćeš morati odlučiti

Ne zabrinjava mene što je prevelik naglasak na mat u micu,nego me zanima da li je možfa premali na ostale predmete.
Iz matematike sam uvijek imao 5,no na kraju godine neću jer imamo jako teškog profesora(mi imamo prosjek 2.8nešto iz mat,a b razred koji nema mog profesore skoro 4.nešto)

Štreberica
08.06.2008., 13:03
Ako hoćeš nastaviti s natjecanjima iz kemije, V. je generacijama bez sumnje bila bolji izbor jer ima bolje profe i dolaze bivši učenici a sada studenti kemije ili nečeg vezanog uz kemiju raditi s učenicima. No, ako si bio na državnom valjda to već znaš, isto kao što znaš da redovito imaju najveći broj i sudionika i prvaka na državnim natjecanjima iz kemije (kao i ukupno iz svega). MIOC ima možda nešto bolje materijalne uvjete za kemiju (i fiziku) sada, novoopremljeni laboratorij za vježbe - što isto vjerojatno već znaš i bolje nego ja, ali evo za svaki slučaj - no još imaju znatno slabije nastavnike i metode rada. Ne bih rekla da je i u jednoj od tih škola premali naglasak na bilo koji predmet jer imaju natjecatelja iz svega (npr. znam Miočana prvaka iz povijesti, V. ima u pravilu najbolje natjecatelje iz latinskog...), što nije apsolutno mjerilo ali uglavnom znači kvalitetne profesore koji motiviraju i/ili natjeraju, uz te vrhunske, i prosječne učenike da dovoljno nauče. "Manje važni predmeti": V. ima valjda najstrožu profu iz glazbenog u Hrvatskoj (nisam sigurna je li im to jedina profa iz glazb, doduše), a nešto lakši pristup tjelesnom (ako si dečko), MIOC možda više obrnuto, ali to nisam sigurna. Ako ne želiš više na natjecanja iz kemije, budi spreman da će u V. dati sve od sebe da te odgovore od odustanja, osim dakako ako se usmjeriš na neka druga natjecanja.
P.S.: Ne idem ni u jednu od tih škola (idem u opću :rofl: ), glumim nepristranog suca (po tko zna koji put, ali sve za kolegu kemičara :) :mig: ) na osnovi svojih poznanstava i svega što sam čula.

miss_devil
08.06.2008., 16:02
uuuuuuuuuu....i smell war...BWAHAHAHAH!!!!!!!!!idem sad pročitat sve xD

miss_devil
08.06.2008., 16:30
štreberice,loše si informirana :cerek: nemreš mi reć da nemamo dobrih profesora iz kemije,kad je nuss doktoriro kemiju-nema šta lik nezna...doslovno

no,dobro,ovak...ja ti nebum rekla ništa o petoj,jer fakat neznam ništa...imam jednu frendicu iz pete koja je svom silom htjela pobjeć od tam,al dobro,to je subjektivno :rofl:

uglavnom...kaj se mioca tiče,gle-ak si lijen prolaziš,ak si pametan prolaziš,u svakom slučaju prolaziš
škola nije lagana,al nije ni teška kak se priča...sad,ak si otvorena i vesela osoba brzo ćeš naći ekipu i nekoga tko ti paše,tu nebi trebalo biti problema...ja osobno imam pre pre pre dobru ekipu iz razreda,tak da se tu fkt nemrem požalit

profesori...zavisi o turnusu...ali,eto,kako se sad gradi novo krilo,postoje i priče o tome kako ćemo svi ići u jedan turnus.neki profesori su puni razumjevanja,dok drugi traže nenormalno puno,al jbg...takvih imaš di oćeš još jedna stvar radi koje bi se trebo upisat u mioc-profesor rusan i begovo razdolje...oni na temu MIOC pa ćeš vidjet zakaj :s
škola je dobro organizirana,imate lokere što fakat OLAKŠAVA stvari,pogotovo po zimi. 2 učionice za informatiku vježbe,2 za fiziku vježbe,1 za matematiku vježne(ja mislim da je 1,jer ja te nemam ) i po jedna za bio i kem. 1 kantina koja sad ima i ness kapučino (JEEEEEJ) fotokopiraona je u sklopu škole(što fkt dobro dođe za šalabahtere) a oko škole imaš HRPU pekara i 2 min udaljen konzum i dionu
kaj još...hmm...a,da,kampanjac možeš biti bez pol frke!! 90% nas tak učimo :D
u 1. razredu su svi bili dosta euforični i nadobudni,al kasniej ti to splasne...

maestranza

,eto mi nismo tako "pametni"...ali vjerujem da nam je atmosfera u razredu neusporedivo bolja :)

mi smo 3,ako se upišeš sljedeće godine i čuješ kako je 4.(neću reć koji :p) grozan-e to smo mi :cerek:
na satu je uvijek zafrkancija,čak i kod najstrožih profesora,jako smo složni,testovi se redovito odgađaju,markiramo,izvlačimo se i tako to sve...ne hvalim se ja time,ali to je sve dio srednje škole,i upravo takvi dani ostaju!
nema ti boljeg osjećaja nego kad ekipa nešt smulja i onda provedete sat u Moonu!to se pamti

nadalje...što se natjecanja tiče,ako se u ičemu iskažeš,odma imaš povlastice i omiljen si :cerek::cerek: pogotovo mat i inf...ako imaš dara,vodit će te po cijelom svijetu

a za petu ću samo reć...ACSL :mig:

poosa

Euronymous
08.06.2008., 16:35
u petoj su ti svi streberi kao i ova dva posta iznad....jaci je samo latinski, a metode ucenja latinskog su ti krvave i nis ne naucis, kod nas tu smo iamli neku profu koja je uzela nes laksu metodu, sve je logicnije, al naravno deklinacije i to moras ucit......fizika i matematika imaju fenomenalne profesore, ak imas ove moje...biologiju znam predobro, informatiku isto....mioc je zakon

.:AM:.
08.06.2008., 16:53
Mislim da ne mozes fulat koju god skolu da odaberes. Rekao si da ti je kemija bitna; peta je jaca od MIOC-a sto se tice natjecanja iz kemije, to je cinjenica, imali su u sva cetiri razreda prvake ove godine. MIOC je bolji po pitanju opremljenosti kabineta (fizika, biologija, kemija...), ima lockere i daleko bolju dvoranu. Price da MIOC nije sto je nekad bio stoje, tj. vise nemamo 6 (sest) sati fizike kao sto je to bilo prije nekoliko godina (na svu srecu), ali cisto sumnjam da ces imat problema na faksu s prijemnim iz bilo kojeg predmeta, a kamo li matematika ili fizike. U MIOC-u se neces mucit previse, trebas se stvarno potrudit i ne ucit bas nista da s 3 prodes, a sto se tezine pete tice ti pise par postova iznad.

Serenità
08.06.2008., 17:04
peta (nisam išla u nju, da ne bi mislili). al na tebi je odluka.

>Ladybug<
08.06.2008., 17:33
MIOC rulzzzzzzzz :zubo:

juretherebel
09.06.2008., 00:15
U biti od predmeta volim fiz,kem,mat,biologija naravno no ne znači da su mi uvijek lagani
volim mat i išo sam na županijsko ali ponekad ti profesor zna zgaditi predmet!
ono znaš za pet a dobiš tri jer je profesor nerazuman

Inače mi brat Ide u PKG,to je prekoputa a i baka mi blizu živi pa poznajem kvart,no nije baš da mi je škola blizu(pol sata min.) a sad kad će prebaciti turnus ujutro moram izać iz kuće u 7:15,al jebiga što se mora mora se

nebih nastavio ozbiljno se natjecati osim ako ne uvidim interes u tome da se svidim profesorima jer nisam baš neki lumen da ću biti prvak niti sam dovoljno marljiv da ču učiti za velike pobjede...

maestranza
09.06.2008., 01:33
maestranza

,eto mi nismo tako "pametni"...ali vjerujem da nam je atmosfera u razredu neusporedivo bolja :)

Niti sam ja rekla da vi niste tako "pametni", niti ti možeš tvrditi da vam ja atmosfera u razredu neusporedivo bolja. :kava:

minnie
09.06.2008., 12:22
a sad kad će prebaciti turnus ujutro moram izać iz kuće u 7:15,al jebiga što se mora mora se

[/QUOTE]
:lol: ljudi kreću od doma u pola 6-6 da bi došli u mioc, a tebi je 7.15 rano......:lol:

miss_devil
10.06.2008., 15:52
U biti od predmeta volim fiz,kem,mat,biologija naravno no ne znači da su mi uvijek lagani
volim mat i išo sam na županijsko ali ponekad ti profesor zna zgaditi predmet!
ono znaš za pet a dobiš tri jer je profesor nerazuman

Inače mi brat Ide u PKG,to je prekoputa a i baka mi blizu živi pa poznajem kvart,no nije baš da mi je škola blizu(pol sata min.) a sad kad će prebaciti turnus ujutro moram izać iz kuće u 7:15,al jebiga što se mora mora se

nebih nastavio ozbiljno se natjecati osim ako ne uvidim interes u tome da se svidim profesorima jer nisam baš neki lumen da ću biti prvak niti sam dovoljno marljiv da ču učiti za velike pobjede...

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! ovo ti je baš divna metoda uvlačenja :lol: budeš li pretjerivo,nitko te neće voljeti... a na natjecanja ideš radi sebe,kaj ne?ili...? LOL

ah...jadničak....ja se dižem svaki dan u 6 i 20...i to je sasvim normalno vrijeme,jer se neki dižu i ranije :cerek: nemoj se žalit :cerek:

Štreberica
10.06.2008., 21:07
:nono: Time što se natječeš jednako činiš uslugu profesoru (za njegov ugled :zubo: ) kao i on tebi što mu se da voditi brigu o tome da ti ideš, dati ti po potrebi još neke dodatne materijale, a ako prođeš na državno naravno i još puno toga. Nema tu ulizivanja (ili ne bi trebalo biti), dakako ako ne računamo pojedince kojima nije :brukica: imati bod-dva na školskom na kojem su se pojavili samo zbog npr. raske.
Kao što sam ti već usput napisala, u MIOC-u će radije poštovati tvoju odluku da ne ideš na natjecanja makar si išao u osnovnoj i ti ti predmeti idu, a u V. bi te možda mogli forsirati jer im je to osobito bitno (makar te ni tamo ne mogu baš prisiliti niti ti napraviti neke strašne probleme).

no idea
10.06.2008., 21:55
Po onome što sam ja čuo, obje škole su jako dobre samo je u miocu nekako zdravija atmosfera, manje presinga i svega :)

Inače, završio sam mioc prošle godine i jako preporučam školu :top:

ZTS
10.06.2008., 23:09
E jedna od elitnijih tehnickih skola je definitivno i ZTŠ, to jest Zrakoplovna Tehnička Škola. Tamo ja idem... I toplo ju preporucam svima koje zanima bilo sto vezano uz zrakoplove i zrakoplovstvo. Skola je na ZLZ (Zračna Luka Zagreb), ugledna, profesori su koliko-toliko OK (ucenicima ni jedan profesor savrsen :rofl:), atmosfera je odlicna, mirna, skola je mala, dakle, moze se vise fokusirati na individualizam, ostvaruje odlicne rezultate na natjecanjima, i t. d... Sad je kraj godine, pa ako je netko zainteresiran neka mi se javi... :top:

Matesonik
11.06.2008., 09:34
:nono: Time što se natječeš jednako činiš uslugu profesoru (za njegov ugled :zubo: ) kao i on tebi što mu se da voditi brigu o tome da ti ideš, dati ti po potrebi još neke dodatne materijale, a ako prođeš na državno naravno i još puno toga. Nema tu ulizivanja (ili ne bi trebalo biti), dakako ako ne računamo pojedince kojima nije :brukica: imati bod-dva na školskom na kojem su se pojavili samo zbog npr. raske.
Kao što sam ti već usput napisala, u MIOC-u će radije poštovati tvoju odluku da ne ideš na natjecanja makar si išao u osnovnoj i ti ti predmeti idu, a u V. bi te možda mogli forsirati jer im je to osobito bitno (makar te ni tamo ne mogu baš prisiliti niti ti napraviti neke strašne probleme).

Jedini koji to radi u Petoj je ravnatelj. Onda nas 30 od 36 ode na skolsko iz matematike a 15 nas ima manje od 10 bodova. :D Opcenito, ravnatelj daje dosta ljigavu sliku o Petoj...IMHO. Nemojte da vas zavara. Opcenito, nisam dozivio nikakav presing i sve super, s time da uspjesniji natjecatelji (i ja, i ja!) dobivaju razne olaksice u smislu odgovaranja po dogovoru ili nedolaska na nastavu zbog priprema...

Jos si jednu krivu stvar rekla, a to je glazbeni. Naucis za test jedanput u polugodistu i to je to. Laganica (kao i sve osim hrv i lat, bar kod mog sastava profesora).

Kaj se atmosfere tice - meni je osobno OK. Razred je ajmo reci razdijeljen (doduse, ne berlinskim zidom ili tako necim) na ekipu koja ide na popravke, razredne i ostalo i na one koji to ne rade. Pravih strebera i dupelizaca ima zbilja malo, ali ima hrpa ljudi koja zna znanje i hrpa ljudi koji su vise u skoli nego doma jer se pripremaju za nesto. Opcenito, odnos s profesorima je meni super, bar s vecinom. Za MIOC ne znam kakva je atmosfera u razredu, po pricanju mi se cini nesto bolja ali to sve ovisi od razreda do razreda...

miss_devil
11.06.2008., 14:59
mi smo imali bombu u skoli i sad smo si totalno kul... :lol::lol::lol: da vidis navale nagodinu na upisima...piiiihhh...svi imaju tracak bin ladena u sebi :lol::lol::lol:

ugl,mioc ce 99,9% nagodinu raditi u jednoj smjeni...sto je banana za nas,al super za vas koi se upisujete...
sam mi je zao sto nikad necete iskusiti pravu car prvih par dana u miocu,a ta je... "e maturant,sry,di je Z hodnik?!?!" i onda budes posaljen na drugi kraj skole....ah...zabavno :lol::lol::lol:

slavica_05
23.06.2008., 12:39
Pomoć

ako bi mi neko mogao pomoci,da mi napise popis predmeta u prometnoj, gradjevinskoj, strojarskoj, elektrotehnickoj i skoli za komercijaliste. za prvi razred, naravno.
od momka brat zavrsava osnovnu, a totalno nezainteresiran za skole pa mu pokusavamo izvuc sta vise informacija, al ne stignemo obilazit po skolama.
Puno vam hvala unaprid! :)

Štreberica
23.06.2008., 15:28
Jedini koji to radi u Petoj je ravnatelj. Onda nas 30 od 36 ode na skolsko iz matematike a 15 nas ima manje od 10 bodova. :D Opcenito, ravnatelj daje dosta ljigavu sliku o Petoj...
Znači, svugdje su ravnatelji krivi za sve. :bljak: :rofl:

Jos si jednu krivu stvar rekla, a to je glazbeni. Naucis za test jedanput u polugodistu i to je to.
Ok, znači dvije su profe, mogla sam si i mislit :o .

ako bi mi neko mogao pomoci,da mi napise popis predmeta u prometnoj, gradjevinskoj, strojarskoj, elektrotehnickoj i skoli za komercijaliste. za prvi razred, naravno.
Tražite tu (http://www.skole.hr/skole/upisi-ss-2008-2009?ms_nav=aaa#5.2), to je popis predmeta koje traže za upis svi smjerovi četverogodišnjih strukovnih škola (i trogodišnje su malo ispod, ako treba). Ako se pitanje odnosi na predmete koji se u tim školama uče u 1. raz., pretražite web-stranice tih škola - dosta linkova naći ćete ovdje (http://hr.wikipedia.org/wiki/Srednje_%C5%A1kole_i_gimnazije_u_Zagrebu).

slavica_05
23.06.2008., 18:58
fala :mig:

puma1400
23.06.2008., 22:30
ZZ,

ovo ljeto bih se trebao upisati u srednju skolu u Splitu. Dvoumim se izmedju dviju gimnazije: Marko Marulic i Vladimir Nazor. Koja je bolja i zasto??

Please respond quick!:kava:

ST!
23.06.2008., 23:41
ZZ,

ovo ljeto bih se trebao upisati u srednju skolu u Splitu. Dvoumim se izmedju dviju gimnazije: Marko Marulic i Vladimir Nazor. Koja je bolja i zasto??

Please respond quick!:kava:

ukratko,isti kurac :mig:
mada san cua da je u nazoru puno bolja ekipa :ne zna:

*dax_zagreb*
24.06.2008., 07:39
Ja sam 7. razred al' me opet sada zanima u koju školu da odem nakon 8. razreda! imat cu nekih 48 bodova max 51! i would like to go in tsrb or tesla ali mi je fizika i matisa slaba XD.. Edit : izracuno sam si bodove i imo bi oko 53 max!!

btw. obozavam biologiju, pa jer postoji koja skola za bio, da kasnije mos na PMF! aj pozz :mig:

trust
24.06.2008., 08:29
Pa probaj u ruđer al tamo pritisni matišu i fiziku.

*dax_zagreb*
24.06.2008., 09:31
ma meni se to neda učit! a i čuo sam da je ruđer pretežak, i btw. opce nema cura! zato radje da stisnem u 8 pa da imam 56 bodova otidjem u lucijanku i HF :p

Štreberica
24.06.2008., 09:44
Biologija, a bez previše fizike i matematike, i nedovoljno bodova za (poštenu) gimnaziju? (I da ima cura :) .) Prvo što mi pada na pamet je ovo (http://www.psvprelog.hr/) - ako se uspiješ dokopati bodova za prirodoslovnu gimnaziju, super (to bi ti bilo koliko znam najbolje čega se još možeš dokopati za upis na biologiju na PMF-u), ako ne, pogledaj si privlači li te nešto od ponuđenih stručnih smjerova.

*dax_zagreb*
24.06.2008., 13:14
semper fidelis, IMHO necu u prelog to suxa! :D daj nes nadjite :O :ne zna:

lucija...
26.06.2008., 15:00
Bok.
Nadam se da ne ponavljam teme, pitanja i to, nemojte se ljutiti.
Znači, ja ne bi bila ja da sve ne radim u zadnji čas, ali još se nisam odlučila za srednju, a imam samo 4-5 dana. Idem u gimnaziju, sto posto, imam bodova za bilo koju, bolje mi idu i više volim predmete ko hrvatski i povijest, e sad odlučujem se između DRUGE, TREĆE I SEDME. U obzir može doći još neka, al to je zapravo to. Prijedlozi, komentari........?

bitchie
26.06.2008., 20:26
ukratko,isti kurac :mig:
mada san cua da je u nazoru puno bolja ekipa :ne zna:

nazor je dosta tezi i zeznutiji su progesori iako imarulic ima vise svojih bisera...ja san zavrsila marulica prosle godine i znas sta cu ti rec???aj u drugu jezicnu,mioc a moze cak i prva ostavi se marulica jer je meni bilo uzasno!!

Cro2009
31.07.2008., 23:22
Bok decki i cure,

imamam mali problem. Roditelji su mi se odlucit vratit nakon 20 godina u Austriji opet u Hr. u zg. Ja sada imam mogucnost se upisat u skolu koju god zelim (ocjene nisi bitn, to je neki cudni zakon), razmisljo sam da se upisem u Mesicevu ili U Mioc. Znam da je Mioc najbolja skola koda ali sam isto cujo da su uciteljo kreteni pa sam mozda ipak mislil ic u Mesicevu.

Mozda bi mi mogli rec ucenjisi is Mioca i iz Mesiceve kako je to stvarno tamo, nemgu se odlucit ;(

...Phil

anna_maria
01.08.2008., 00:26
ja sam prije 3god maturirala u mesicevoj,dobra je gimnazija,tim vise sto mislim da bi tebi ako se vracas iz austrije odgovarao njihov dvojezicni program na njemackom,tu je uvijek bilo dosta povratnika,pola predmeta slusas na njemackom...
a mioc je odlicna skola ako te zanimaju prirodne znanosti i malo vise ucenja:mig:

Cro2009
01.08.2008., 11:07
ah neznam, ja ti bas ne volim jesike i ako znam perfektno njemacki. sta ce mene pomoc u mesicevoj da cu u prvom razredu imat smo povjest na njemackom? njemacki vise vak ionak nemrem zaboravit. kad se preselimo sada u zagreb cu i dalje imat po cjele dane kontakt sa njemcima preko neta i igrama.

mene je uvjek zanimala mathematika, physika i biologie a ne engleski, njemacki, likovni i te stvari.

jel bi se mogao mozda neko javit ko bas trenutno ide u mioc ili u mesicevu i malo opisat kako je momentalno tamo stanje? jel to istina da su svi prof. u miocu jako strogi, prepotentni i da te ne fermaju sto posto... meni je jasna da ce mi bit hrvatski prvu godinu jako teska posto nikad nisam ucio gramatiku i to sada moram sve przo zavladat.

aide molimte da mi par napisu nesto ;=)

PS: kakva je ona therapoitica u miocu?^^

minnie
01.08.2008., 11:42
ah neznam, ja ti bas ne volim jesike i ako znam perfektno njemacki. sta ce mene pomoc u mesicevoj da cu u prvom razredu imat smo povjest na njemackom? njemacki vise vak ionak nemrem zaboravit. kad se preselimo sada u zagreb cu i dalje imat po cjele dane kontakt sa njemcima preko neta i igrama.

mene je uvjek zanimala mathematika, physika i biologie a ne engleski, njemacki, likovni i te stvari.

jel bi se mogao mozda neko javit ko bas trenutno ide u mioc ili u mesicevu i malo opisat kako je momentalno tamo stanje? jel to istina da su svi prof. u miocu jako strogi, prepotentni i da te ne fermaju sto posto... meni je jasna da ce mi bit hrvatski prvu godinu jako teska posto nikad nisam ucio gramatiku i to sada moram sve przo zavladat.

aide molimte da mi par napisu nesto ;=)

PS: kakva je ona therapoitica u miocu?^^

:rofl: neznam od kog si to čuo ali to nikako nije istina. ove godine sam završila mioc i svakako bih ti tu školu preporučila. moji proesori su svi bili ok ,i nitko nije bio kao što si ti gore opisao. još ako imaš interese prema matematici i sličnim predmetima svkako bih ti preporučila mioc i nećeš požaliti.

Cro2009
01.08.2008., 16:33
:rofl: neznam od kog si to čuo ali to nikako nije istina. ove godine sam završila mioc i svakako bih ti tu školu preporučila. moji proesori su svi bili ok ,i nitko nije bio kao što si ti gore opisao. još ako imaš interese prema matematici i sličnim predmetima svkako bih ti preporučila mioc i nećeš požaliti.

ja sam ti momentalno na moru pa me svako pita u koju skolu bum i tak mi ti tu sve poznamo zato jel tu vec imamo 10 godina stan i tako. neznam svi nekako vele da ce me namjerno u miocu zrusit zato jel dolazim iz austrije i da mi nece pomoc. mislim stime da me nece pustat prvo vrjemme dok ne naucim hrvatsku gramatiku i tak a da kao u mesicevoj bi me pazili i mazili >.>

neocekujem ja sada od prof. da mi sv e pustaju kroz ruke nego samo da imaju malo razumljene da ja nemogu tako gramatiku kao i drugi koji su tu isli vec 8god. u skolu. ja bi samo da mi malo pomognu

kako je to u miocu?
jel takokak sam reko prema strancima ili drugacije?

Štreberica
01.08.2008., 17:31
Ako voliš matematiku i takve prirodne predmete, probaj MIOC. Ako stvarno možeš upasti, iskoristi. Čak, ako znaš barem nekako engleski, a stvarno možeš birati bilo koju školu i ako tvoji mogu nešto (ne puno) plaćati, probaj se ubaciti u međunarodni program u MIOC-u (IBM program). Onda ti je 1. jezik engleski, koji skoro nikome tamo nije materinji pa ste u sličnom položaju, a upisuju se, osim Hrvata, i mnoga djeca iz raznih krajeva svijeta. Ne idem tamo, ali upoznala sam jednu curu koja je iz Ukrajine, mislim, i jako joj je dobro tamo. Ne znam zašto bi u MIOC-u imali nešto protiv baš posebno Austrijanaca. Znaš hrvatski dovoljno da možeš ovo pisati pa zaključujem da ćeš se nekako sporazumjeti, a razumijevanja moraju imati, osobito u tom programu jer tamo ima dosta djece koja su kao ti.
EDIT: A u gramatici i pravopisu i mi Hrvati radimo pogreške, čak i ako imamo jako dobre ocjene iz hrvatskog. :zubo: Naučit ćeš dovoljno za maksimalno par godina, bez brige, čini mi se da si itekako pametan.

Cro2009
01.08.2008., 18:04
okidoki budem si sada maloo tome proito na njihovoj stranici pa da vidim

aide, mozete slobodno vise pisat =)

liberta
01.08.2008., 20:54
ja sam se isto dvoumila između te dvije al sam ipak odabrala 7.

Cro2009
01.08.2008., 23:28
/gore

Phoebos Apollon
02.08.2008., 08:13
Ja ti ipak preporučujem tu školu u kojoj možeš radit neke predmete na njemačkom, jer svugdje (u svakoj gimnaziji) imaš povijest, likovni, glazbeni i sl.
A da samo znaš koliko bi te to rasteretilo, jer vjerujem da bi ti nekad stvarno bilo teško 30-40 str. iz povijesti na hrvatski pročitat, i to odgovarat ili pisat test. Polagano uči hrvatski, nemoj sad odjednom uzeti sve na hrvatskom jer ćeš imat zamor na teorijskim predmetima. (Osobno znam jednu curu iz Australije koja se tako ponijela pa pogriješila). Stoga samo polako, uzmi koliko god možeš predmeta na njemački i kasnije ćeš bolje shvaćati i hrvatski, a biti će ti lakše i nećeš se osjećat preumoran. A zna biti naporno, iz vlastitog iskustva znam, okrtetati novu stranicu iz povijest, vidjeti neku riječ koju nikad prije i nisi čuo, pa okretati rječnik i tražiti je pozadi. Ima posla.

Dakle preporuka, sve u svoje vrijeme, uzmi koliko možeš na njemačkom, a ostalo ćeš umjereno učiti na hrvatskom i naučiti. A u većini gimnazija imaš matematiku 4-4-3-3, fiziku 2-2-2-2, tako da ih učiš htio ili ne htio.

Cro2009
02.08.2008., 09:27
Malo sam si procitao na stranici Mioca o tom "IB" programu i mogu rec da to meni mozda nebi bilo lose. Link->http://www.mioc.hr/web/index.php?ids=3&inc=myp

Sada ja neznam jel sam ja to dobro svatio ali bi isto imo kominikaciju sa drugim skolama(grupama) na njemackom i engleskom. Litaratura bi mi isto bila na engleskom.

Ako sam ja to sada krivo svatio molim vas da me ispravite, i ako neko zna tocno sta je tai IB mogo bi ga molimte opisat =)

Ja si samo pak mislim, zaste ne uzet naibolje ako imam tu priliku, pa mogu isprobat i ak nebu funktioniralo onda bum se upisao u ndrugu skolu.

...phil

Lory
02.08.2008., 17:11
7. je na boljem glasu

markomania
02.08.2008., 18:25
bolja ti je druga, sedma je previse razvikana zbog one kuje vokicke :D

markomania
02.08.2008., 18:30
ides iz krajnosti u krajnost. o.0 to su skroz razlicite skole, jedna je jezicna a druga matematicka.

Štreberica
02.08.2008., 19:38
ides iz krajnosti u krajnost. o.0 to su skroz razlicite skole, jedna je jezicna a druga matematicka.
Čitaj. Sve je lijepo objasnio zašto i kako. Ako ne shvaćaš ili ti se ne da čitati, nemoj ni pisati ovdje.

Nicole_Lilly
02.08.2008., 20:48
Sedma.

Cro2009
03.08.2008., 00:17
Čitaj. Sve je lijepo objasnio zašto i kako. Ako ne shvaćaš ili ti se ne da čitati, nemoj ni pisati ovdje.

pricas mi iz duse =)

Weedeemer
03.08.2008., 01:18
maturirao 2006. u miocu.

zaebancija non stop. urnebes :D

Cro2009
03.08.2008., 08:25
maturirao 2006. u miocu.

zaebancija non stop. urnebes :D

pa kakvi su ucitelji?
i kakav je to IB program?

*XXX*
03.08.2008., 09:12
Sedma

Klaun
03.08.2008., 09:16
Druga, bez presedana.

Osim što je liberalnija, znanje koje dobiješ je kvalitetnije.
Obožavam podatak da se iz sedme svi upisuju na fax, no ono što draga prof. Vokić ne spominje je postotak bivših učenika koji padnu prvu godinu na faxu. :D
Ja sedmu gimnaziju ne volim. Mislim da je prerazvikana, da su profesori nekvalitetni (čast iznimkama; žena iz Biologije, Pinjuh, Duško...) i da su pod utjecajem Ljilje Vokić koja školu vodi na jedan.... autokratski način. Od izvannastavnih aktivnosti imaš jako mali izbor, a i to je slabo jer Ljilja mora sve dozvoliti. (primjer; Školski list koji je nekad davni izlazio zvao se Sedmo čulo, ove godine je LJ.V. uvjetovala izlazak promjenom imena u Sedmo osjetilo jer čulo nije hrvatska riječ)
O činjenici da su izleti u Vukovar, Međugorje (gdje se gleda krsna crkva ravnateljice) normalna stvar te da se ocjene podižu jer Ljilja tako kaže neću niti pričati.

Radio sam u sedmoj gimnaziji i zato sve ovo govorim. Atmosfera u zbornici je užasna.

Što se druge gimnazije tiče - nije bajna, no neusporedivo je kvalitetnija od sedme. Ber učenici mogu participirati u radu škole i škola postoji radi njih, ne radi reputacije ili nečijeg ega.
Ovu sam gimnaziju završio i trenutačno radim tamo.

Možeš mi vjerovati ili ne. Ovo je moje mišljenje koje je temeljeno na osobnom iskustvo i garantiram da je sve napisano istinito.

Cro2009
03.08.2008., 13:40
/gore

Cro2009
05.08.2008., 20:09
kakvi su sad ucitelji u miocu?

van_halen_mattt
05.08.2008., 22:50
Pišite o svim srednjim školama.
Preporučujte.
Opisivajte.
sve, sve
...

malehico_girl
05.08.2008., 22:55
poslje osnovne u srednju :zubo:

gle, ne možemo mi tebi reć šta da upišeš kad ne znamo šta voliš.

evo, šta tebe konkretno zanima? :kokice:

van_halen_mattt
05.08.2008., 22:57
Dali je Gimnazija dobra podloga za fakultet??
U koju srednju školu je najbolje ići??
Gimnazije?
Srednje strukovne škole?
...

van_halen_mattt
05.08.2008., 22:59
Pa neznam mene za sada zanima gimnazija.
a sad neznam.

milas_lacrymosa
05.08.2008., 23:29
ako te zanima nešto posebno, onda ideš za to, pa ako želiš, onda ideš na fakultet. gledaj na to da sa strukovnom školom imaš nešto ako ne planiraš na faks kasnije, a da si s gimnazijom samo maturant te i te gimnazije.
no, ako želiš na faks, moja preporuka bi bila gimnazija.

Cro2009
05.08.2008., 23:40
gimnazia->faks
strucna->posao

pa si izaberi sta ti pase, i kod gimnazia isto imas matematicku, jezicnu i tak pa moras rec sta te konkretno zanima. i u kom gradu zivis?

Q83
05.08.2008., 23:55
hrvati su postali prefine guze, pa im vise ne pasu strukovne. svaki klinac bi u gimnaziju. :D a poslije navaljuju na ekonomiju i srodno ko muha na drek jer ne znaju sto bi dalje sa sobom u zivotu.

uglavnom, ja sam ti zavrsio gimnaziju, dobio pregrst korisnih/nekorisnih podataka tijekom tog perioda i na na faksu opet ucio ispocetka/(ne)ucio ispocetka...kak se uzme koji dan :D

gimnazija ti je dobra ako zelis...npr...na medicinu...to daje jako dobre temelje...itd...itd...uglavnom, sto ti zelis?!? nisu gimnazije vise nikakva elita...to svaki mulec zavrsi ako malo zagrije stolicu...a dok zavrsi, u rukama drzi bezvrijedni papir koji zahtjeva daljnje skolovanje....

s obzirom da cemo (čitaj: samo sto nismo) usli u EU prema dragom gosponu permijeru Sanaderu i njegovoj suradnici Pašteti, faks ti na drugu ruku opet dode, daje puno vece mogucnosti...

a ako ti se ide za lovom, budi glup, pokvaren, korumpiran, velika riba u podzemlju i lijepa buducnost ti je kod nas osigurana :lol:

miss baxuz
06.08.2008., 00:10
Ko da je škola više bitna...

Sada je nažalost samo bitno ako imaš dobru vezu za posao.

van_halen_mattt
06.08.2008., 09:13
gimnazia->faks
strucna->posao

pa si izaberi sta ti pase, i kod gimnazia isto imas matematicku, jezicnu i tak pa moras rec sta te konkretno zanima. i u kom gradu zivis?

Pa ne živim u gradu.
Ali najbliži veći grad mi je Čakovec.
Ali opet svakog dana se moram rano buditi da ne zakasnim na vlak.:flop:

van_halen_mattt
06.08.2008., 09:15
Ja bi prvo onda išao u gimnaziju.
Ali neznam, kakav izbor ću imati poslije??

Mantis Religiosa
06.08.2008., 09:23
Ja bi prvo onda išao u gimnaziju.
Ali neznam, kakav izbor ću imati poslije??

pa jel znas sta te zanima uopce? ili te nista ne zanima pa bi isao u gimnaziju?

I sa strukovnim skolama mozes ici poslije na fakultet, samo ne na svaki. Npr. s ekonomskom, elektrotehnickom ne mozes ici studirati medicinu, ali mozes ici na pravo, (drustvene znanosti).
Ako ne znas sta zelis studirati( a, zelis !!!!!!! idi u gimnaziju, ako nisi siguran da li zelis studirati idi u strukovnu, a kasnije opet mozes na studij ako se predomislis. :mig:
A poslije gimnazije imas ogroman izbor ako imas dobre ocijene i dobro napises drzavnu maturu, i ako nastavis i dalje dobro uciti. Dakle, ako zelis na fakultet racunaj na godine i godine ucenja :top:

spanjolka
06.08.2008., 14:00
od kuda sada ta tema?
pa upisi su prosli, a i sad se upisujes na jesenski rok samo u prazne skole- ne ovisi o tebi.
ti mora da ces sad osmi razred.. :raspa:

van_halen_mattt
07.08.2008., 12:08
hehe neću ići sada u 8.

Toy Doll^^
07.08.2008., 13:09
ak se želiš mučiti, odabereš gimnaziju [i ak ti se neda na posao odmah].
al hoćeš odmah zgrtat lovu [kao] odabereš strukovnu gdje i zarađuješ preko prakse.
easy. :)

Azaleja
08.08.2008., 16:56
Ili dok on završi srednju školu, dogodi se to da će svi plaćati fakultet, pa će studirati samo oni koji imaju novc.

~SuNshiNe~
08.08.2008., 19:01
ja budem išla u opću...sad sam 8.

Štreberica
09.08.2008., 13:18
Ako nećeš sad u 8., znači da ćeš tek u 7. - nikad nije prerano razmišljati, naravno, ali imaš još puuuno vremena :bicedobro: Za početak, čitaj ovo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=345388). Osobito uvodni post i linkove u njemu. Ako nakon toga poželiš postaviti neka konkretna pitanja ili samo pročitati još neke odgovore koji su dani drugima, imaš ovu otvorenu temu. (http://www.forum.hr/showthread.php?t=208460) Ili čak ovu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=360188) sramotu koju nekim čudom još nitko nije spojio/zatvorio. Ili, ako te zainteresira neka određena škola, potraži temu o njoj i tamo će ti učenici te škole rado odgovoriti na sve što mogu.

Maisie
09.08.2008., 14:41
Dali je Gimnazija dobra podloga za fakultet??
Onoliko koliko se potrudiš da bude.
U koju srednju školu je najbolje ići??
Ovisno o tvojim afinitetima.
no, ako želiš na faks, moja preporuka bi bila gimnazija.
Glupo je uzimati jednu stvar kao kriterij.
Ko da se sa drugim školama ne može na faks.
Znam ljude koji su išli u ekonomsku pa uspješno studiraju matematiku, građevinu, a znam i ljude koji su išli u gimnazije pa su odustali od faksa i rade ko trgovci.
to svaki mulec zavrsi ako malo zagrije stolicu...
Većina ih ipak ni ne zagrije stolicu :D
Ne znam baš da sam u gimnaziji učila više od nekog tko je završio neku strukovnu školu, a kamoli da sam naučila :rofl:

cosanostra
09.08.2008., 14:53
Samo, treba gledat s kojom srednjom se može uopće pristupit prijemnom, ne znam jel to vrijedi samo za četverogodišnje ili i za neke trogodišnje škole? :misli:

:ne zna:

Maisie
09.08.2008., 15:23
Iz trogodišnjih se može recimo na stručne studije (koje upisuju i ljudi sa završenom gimnazijom - tako da ne bi netko pomislio da je gimnazija neka elita kako inače znaju pričajati neki gimnazijski profesori pa ekipa popuši priču).
A imaju i one neke prekvalifikacije, ali se ne kužim u to pa ne bi o tome :D

cosanostra
09.08.2008., 20:09
Ok, jedino sam čuo da je gimnazija puno bolja osnova za medicinu, od srednje medicinske, al da je gimnazija elita?!?!

Ono, mene danas sram kolko dolazi ljudi, koji nisu završili gimnaziju, ne da su pametniji od 95% gimnazijalaca, nego ko da su odlični studenti na faksu. :D

Ok, nema ih baš TOLKO, al nađe se. Da je odabir srednje tolko važan, misli se samo...u srednjoj. :zubo:

inesica2
09.08.2008., 21:10
...sa trogodišnjom srednjom ne možeš na prijemni za faks mora bit obavezno ČETVEROGODIŠNJA!!!! to je jedini uvjet i naravno proć prag!!!

Maisie
10.08.2008., 01:36
al da je gimnazija elita?!?!
Pa nama je i ravnateljica govorila da smo elita :zubeki:
...sa trogodišnjom srednjom ne možeš na prijemni za faks mora bit obavezno ČETVEROGODIŠNJA!!!! to je jedini uvjet i naravno proć prag!!!
Koliko malo teksta, a toliko puno gluposti :rolleyes:

inesica2
10.08.2008., 11:15
Pa nama je i ravnateljica govorila da smo elita :zubeki:

Koliko malo teksta, a toliko puno gluposti :rolleyes:

a kaj bi trebala još napisat???i to nisu gluposti jer sam se upisala na faks pa znam...ak ne vjeruješ provjeri!!!!

eva_cro
10.08.2008., 11:46
Prirodoslovno-matematičku, ako Bog da...

Maisie
10.08.2008., 14:55
a kaj bi trebala još napisat???i to nisu gluposti jer sam se upisala na faks pa znam...ak ne vjeruješ provjeri!!!!
Stručni studiji su isto faks i na njih se može s trogodišnjom.
Nije dovoljno samo preći prag. Npr. faks može primati 100 studenta, prijavi se 300, od toga 220 pređe prag. Ne upada 220, nego prvih 100.

cosanostra
10.08.2008., 15:05
Točno, iako se rijetko kad upiše upravo tih 100 prijavljenih, nego recimo da ih dođe 85 na upis, upisat će se 15 sljedećih, koji su bili 100-115 na listi. A upravo to iščekivanje kolko će ih doć na upis stvara jaaaako puno problema ljudima.

I na svakoj stranici faksa pišu uvjeti za upis, tako da se tu nema kaj izmišljat. :)

Weedeemer
19.08.2008., 01:24
pa kakvi su ucitelji?
i kakav je to IB program?

o ib-u ti neznam puno, ali mioc - do jaja.

naucis onoliko koliko zelis znat. profesori su fakat kvalitetni.
ako si vec upisao mioc, podrazumijeva se da te predmeti poput hrvatskog, zemljopisa, glazbenog itd..nece previse zanimati pa te ni ne zamaraju s nekim ekstra gradivom.

prirodoslovne predmete ces morat pjevat :) sto i nije problem jer je svaki dan matematika. nekim danima i blok sat. nesto ti mora ostat u glavi. :mig:

skola je na mrak poziciji. imas par dobrih pekara u blizini, konzum, (nekad je kod konzuma bila igraona hehe), birc prek puta, kad je neka veca tekma, nema nastave zbog blizine stadiona :D

Maisie
19.08.2008., 16:32
ako si vec upisao mioc, podrazumijeva se da te predmeti poput hrvatskog, zemljopisa, glazbenog itd..nece previse zanimati pa te ni ne zamaraju s nekim ekstra gradivom.

prirodoslovne predmete ces morat pjevat :)
Ovo ti je u kontradikciji ;)

Weedeemer
21.08.2008., 12:35
Ovo ti je u kontradikciji ;)

a otkad se to zemljopis studira na PRIRODOSLOVNO MATEMATICKOM fakultetu?

volio bi i zgradu vidjet po mogucnosti :p

Maisie
21.08.2008., 14:15
Nadam se da se šališ.

http://www.geog.pmf.hr/

Pa nisu prirodoslovno-matematičke znanosti samo matematika, fizika i kemija jer su im fakultetske zgrade u Zagrebu jedna do druge.

liberta
21.08.2008., 21:22
ja sam upisala 7. ...nadam se da cu dobro proc..

Weedeemer
21.08.2008., 22:46
Nadam se da se šališ.

http://www.geog.pmf.hr/

Pa nisu prirodoslovno-matematičke znanosti samo matematika, fizika i kemija jer su im fakultetske zgrade u Zagrebu jedna do druge.

za mene to spada u kategoriju povijest, latinski, glazbeni, likovni, psihologija, sociologija, logika, filozofija. (jer su ti predmeti bili u narancastom hodniku)

:p

u plavom hodniku: hrvatski, engleski, njemacki

u crvenom: fizika, kemija, biologija, informatika

u zelenom: biologija, fizika,

u zutom: matematika

Maisie
21.08.2008., 23:30
U ovom slučaju se ne radi o stavu nego o činjenici koja je crno na bijelo. Jebat ga :w

Bakoslav
30.09.2008., 13:04
namjeravam ici na elektrotehnički fakultet ali neznam koji je bolji put do tamo.. neznam da se u srednju upisem u ruđer ili u gimnaziju.. u ruđeru bi mi bili zanimljivi predmeti i dobro bi me pripremili za faks u stručnom pogledu, a s druge strane u gimnaziji (vjerojatno X. gimnazija) bi naučio više iz hrvatskog zemljopisa, povijesti što je potrebno za državu maturu.. u oba slučaja imam dovoljno bodova za upis ali neznam koje bi mi bilo bolje..starci mi preporučaju da idem u gimnaziju zato da lakse upadnem na faks a frendovi mi vele da idem rađe u ruđer..molim za savjet:ne zna:

ajme33
30.09.2008., 15:43
namjeravam ici na elektrotehnički fakultet ali neznam koji je bolji put do tamo.. neznam da se u srednju upisem u ruđer ili u gimnaziju.. u ruđeru bi mi bili zanimljivi predmeti i dobro bi me pripremili za faks u stručnom pogledu, a s druge strane u gimnaziji (vjerojatno X. gimnazija) bi naučio više iz hrvatskog zemljopisa, povijesti što je potrebno za državu maturu.. u oba slučaja imam dovoljno bodova za upis ali neznam koje bi mi bilo bolje..starci mi preporučaju da idem u gimnaziju zato da lakse upadnem na faks a frendovi mi vele da idem rađe u ruđer..molim za savjet:ne zna:

Koliko ti god to nevjerojatno zvučalo postoji mogućnost da za 4 godine više i nećeš htjeti na FER i zato ti preporučujem Desetu. Pruža ti se veći izbor fakseva, a čak i ako ćeš na taj FER i dalje htjeti, sasvim te solidno spremi i za faks i za prijemni.

Bakoslav
30.09.2008., 16:49
Koliko ti god to nevjerojatno zvučalo postoji mogućnost da za 4 godine više i nećeš htjeti na FER i zato ti preporučujem Desetu. Pruža ti se veći izbor fakseva, a čak i ako ćeš na taj FER i dalje htjeti sasvim te solidno spremi i za faks i za prijemni.

al neznam kolko su teski predmeti u gimnaziji (mislim na one filozofija, psihologija i slicno) jel ima ko iz gimnazije da mi veli? a i neznam jel imaju ti strucni predmeti u ruđeru veliki značaj kasnije kod nekog radnog mjesta i slicno ili se sve ispocetka uci na faksu?

Alpagueur
30.09.2008., 16:57
al neznam kolko su teski predmeti u gimnaziji (mislim na one filozofija, psihologija i slicno) jel ima ko iz gimnazije da mi veli? a i neznam jel imaju ti strucni predmeti u ruđeru veliki značaj kasnije kod nekog radnog mjesta i slicno ili se sve ispocetka uci na faksu?
Ne znam kakvi su profesori u 10oj, ali ne vjerujem da će ti biti toliko teški da ćeš jedva Boga imati dvojku. I kao što ajme33 reče, a što si i sam ustvrdio, bolje odi u gimnaziju, ako već ne promijenoš mišljenje o tome koji ćeš fakultet studirati, onda ćeš se bolje spremiti za državnu maturu.
Stručni predmeti su sigurno korisni ako nakon srednje ideš tražiti posao, a ne na faks, ali budući da već sada razmišljaš o fakultetu, mišljenja sam da je bolja 10.

Juiced
30.09.2008., 16:58
pozz, evo upisao sam i ja rudera. od strucnih predmeta imas tehnicko crtanje, (racunalstvo) i osnove elektrotehnike. strucni predmeti nisu tu bezveze jer ti daju osnove za daljnje skolovanje, za faks. ja bi ti iskreno preporucio gimnaziju. predmeti kao filozofija, socijologija itd. su predmeti za koje se ne treba previse truditi, jednostavno predmeti koji ti podizu ocjenu:mig:. pozz

Iksbrown
30.09.2008., 16:59
Na faksu učiš stručne predmete ispočetka.
Nemoj gledati što je lako ili teško, upiši ono što te zanima.

mya_7920
30.09.2008., 19:12
Gimnazija je definitivno bolja pošto misliš na faks.

pozz, evo upisao sam i ja rudera. od strucnih predmeta imas tehnicko crtanje, (racunalstvo) i osnove elektrotehnike. strucni predmeti nisu tu bezveze jer ti daju osnove za daljnje skolovanje, za faks. ja bi ti iskreno preporucio gimnaziju. predmeti kao filozofija, socijologija itd. su predmeti za koje se ne treba previse truditi, jednostavno predmeti koji ti podizu ocjenu:mig:. pozz

Ne znam tko ti je pričao bajke da filozofija diže prosjek. Možda ga samo spustiti. :rolleyes:

Bakoslav
01.10.2008., 13:34
meni je sve ovo sto ste do sad nabrojali jasno..al mene najvise zanima ono sto sam vec reko-->da naprimjer dobim radno mjesto nekog glavnog lika za postavljanje mreža u firmama oce li mi puno pomoci to sto sam 4 godine duže učio te iste predmete koji su i na faksu ili ce mi biti svejedno iz koje sam srednje tj. da cu znat obavit posao jednako brzo i kvalitetno kao i neko ko je iso u ruđer?

ajme33
01.10.2008., 15:01
meni je sve ovo sto ste do sad nabrojali jasno..al mene najvise zanima ono sto sam vec reko-->da naprimjer dobim radno mjesto nekog glavnog lika za postavljanje mreža u firmama oce li mi puno pomoci to sto sam 4 godine duže učio te iste predmete koji su i na faksu ili ce mi biti svejedno iz koje sam srednje tj. da cu znat obavit posao jednako brzo i kvalitetno kao i neko ko je iso u ruđer?

Ako neki kandidat za posao ima diplomu sa FER-a nitko, ali apsolutno nitko, neće gledati u koju je srednju školu taj netko išao.

Faks, kao takav, će te pripremiti za posao, i to na potpuno novoj razini nego što to rade srednje škole. Dakle posao koji ćeš ti raditi sa završenim FER-om neće imati nikakve veze kao posao koji bi ti radio sa završenim Ruđerom(dobro malo karikiram, normalno da će imati veze, ali razine na kojima rade ljudi sa završenim Ruđerom i FER-om su znatno različite).

Nemoj me krivo shvatiti, Ruđer je odlična škola, ali odgovor na tvoje pitanje je:"Ne, neće ti, to što si završio Ruđer, puno pomoći u situaciji koji si naveo".

California
01.10.2008., 19:42
odi u petu

vermicide
01.10.2008., 20:08
Bjež u desetu, neš ni osjetit da si u gimnaziji.

Ili ako već hoćeš u tehničku školu, zašto ne Tesla?

Bakoslav
13.10.2008., 18:53
ma razmisljo sam i o tesli al sad mi je nekako na prvom mjetu gimnazija..a sto ti kazes da idem u desetu da necu ni osjetiti da sam u gimnaziji, kaj je tolko lagana?..mislim rekli su mi da je deseta dosta lagana

vermicide
13.10.2008., 20:22
Ja ne idem u desetu, ali imam milijun bliskih ljudi otamo i pouzdano znam da NE uče, a prolaze s 4. Biće da je to individualno, i ne znam kolko te deseta pripremi za faks, ali ako već želiš u gimnaziju (tj ak nisi siguran da ćeš poslije upisat tehnički faks), odi tamo. :ne zna:

inače glupo je za bilokoju školu reć da je lagana. Uvijek moš dobit zajebane profesore al činjenica je da se u desetoj baš ne moraš pretrgat za neki normalan prosjek.

Cro2009
14.10.2008., 00:55
sam gymnaziom nikako nemres pogrejesiti ;=)

ako od se drzis neceg odi u petu/mioc a ako t je sam onak da imas gotovu skolu/gymnasiu odi u desetu...i ja sam od dosta ljudi cuo da u desetoj fkt. na laganini prolazis

al evo ja ti preporucujem petu ak vec neces u mioc, hehe

Alpagueur
14.10.2008., 09:23
Ne znam kakvo je stanje u petoj, ali u mioc se zadnjih nekoliko godina ne možeš upisati ako nemaš 60 bodova. A bakoslav ako se dobro sjećam će imati negdje 58.

sun.shine
14.10.2008., 10:21
kopiram post iz druge teme, primjenjiv na ovu temu:

"jao, jao, kakvo crno-bijelo razmišljanje

znam za fer i arhitekturu. građevinski crtači se ne muče s tehničkim crtanjem, a elektrotehničari recimo s digitalnom logikom i osnovama elektrotehnike na fer-u, ali se za razliku od gimnazijalaca i jedni i druge muče s matematikama, fizikama, statistikama, statikama i i takvim stvarima na tehničkim faxevima.

ne znam jesi pogledao išta o državnoj maturi, ali sada je svakako bolje ići u gimnaziju (pogledaj koji se predmeti traže za koji tehnički fax), osim ako baš jako želiš raditi nešto konkretno, robotiće i što ja znam...

i ne obaziri se na postove ove iwone, pogledaj samo rezultate natjecanja iz matematike ili fizike pa ćeš vidjeti da skoro nikog ni nema, a da nije iz gimnazije."

btw. preporučila bih petu ili petnaestu, pola fer-a ti je otamo (doduše i dobar dio s ruđera, ali ipak....)

Gilmour2
14.10.2008., 10:40
@juiced:):

Vidit ćeš ti u trećem razredu kad dođu sklopovi i digitalna, osnove elektrotehnike su osnove, prelagano nešto a kasnije dolaze "pravi" stručni predmeti.

BTW idem u Teslu i X. gimnazija je idmah iznad moje škole, po frendovima koji idu tamo vidim da je puno lakše imat 2 neg u tesli al je i puno teže imat 5 neg u tesli. Sve ovisi koje profesore dobiš a ja sam valjda dobio najgoru kombinaciju koju sam mogao pa mi se Tesla čini dosta zahtjevnom i teškom školom u usporedbi sa općim gimnazijama... dok netko ko je isti smjer kao ja ima druge profesore i može se za*ebavat kolko oće i svejedno imat 2.

Za upis na faks je bolja gimazija, možda ti stručna škola pomogne tijekom faksa ali za upis ti je lakše sa gimnazijom, sad ostaje samo što ti želiš, ja sam imao bodova za gimnaziju ali sam baš htio u strukovnu školu jer me to puno više zanimalo i program u gimnaziji mi je presličan osnovnoj školi, toliko općih i meni nepotrebnih predmeta da nisam imao volje ići u gimnaziju.

e i ako kojim slučajem nećeš ić u gimnaziju između tesle i ruđera preporučio bi ti teslu, Ruđer je na kraju grada, ne znam di živiš ali je većini dosta daleko dok je Tesla u centru. U istoj zgradi ti je X. gimnazija pa nije takva suša kaj se cura tiče... a i u zadnjih par godina je tesla po programu i učenicima jača od ruđera (izvori za to su profesori)...

Matrik
15.10.2008., 13:52
Ovako, odlican sam ucenik. Neznam koju bi skolu upisao , a znam da cu na racunalski fakultet. Prva opcija gimnazija, ima malo informatike, los temelj. Druga opcija elektrotehnicka, isto sam cuo los temelj, za inform. ne znam. Jos cu se ja raspitat, ali me zanima sto vi mislite:s:s, jer sam u gradu kojem ima gimnazija, elektrotehnicka, pomorska, turisticka i medicinska...

garfield01
15.10.2008., 16:14
Ovako, odlican sam ucenik. Neznam koju bi skolu upisao , a znam da cu na racunalski fakultet. Prva opcija gimnazija, ima malo informatike, los temelj. Druga opcija elektrotehnicka, isto sam cuo los temelj, za inform. ne znam. Jos cu se ja raspitat, ali me zanima sto vi mislite:s:s, jer sam u gradu kojem ima gimnazija, elektrotehnicka, pomorska, turisticka i medicinska...

Hm...frend je zavrsio tehnicara za elektroniku i upisao informatiku...
Pa nije ti los temelj. Bolje i to nego gimnazija za informatiku

Sabo
15.10.2008., 16:14
matematička gimnazija... :kava:

Ensi
15.10.2008., 16:18
Elektrotehnička

Edit: u gim te sjebe glazbeni, bilogija, hrvatski, a tamo se posveti ovim predmetima koji ti trebaju.

Matrik
15.10.2008., 18:08
i ja mislim da cu elektro, ima i elektrotehnicka 50 bodova, racunalna 40 bodova

Štreberica
16.10.2008., 09:06
Je li ta gimnazija baš samo opća ili postoji kod tebe i matematička? Jesi se raspitao koliko bi točno imao sati informatike i matematike po razredima? Mislim da je elektrotehnička bolji temelj za informatiku od opće gimnazije ali lošiji nego matematička.

MissLestrange
16.10.2008., 09:35
na tvom bih se mjestu odlučila za elektrotehničku. završila sam opću gimnaziju, kad sam krenula sa studijem informatike u većinu sam stvari blejala ko tele u šarena vrata. mislim da će ti elektrotehnička ipak pružiti bolje temelje, čak i više za računarstvo.

sun.shine
16.10.2008., 09:43

matematička gimnazija. e, da, i fax je računaRstvo

kopirat ću svoje stare postove (isto tema tehnička-gimnazija):

znam za fer i arhitekturu. građevinski crtači se ne muče s tehničkim crtanjem, a elektrotehničari recimo s digitalnom logikom i osnovama elektrotehnike na fer-u, ali se za razliku od gimnazijalaca i jedni i druge muče s matematikama, fizikama, statistikama, statikama i i takvim stvarima na tehničkim faxevima.

ne znam jesi pogledao išta o državnoj maturi, ali sada je svakako bolje ići u gimnaziju (pogledaj koji se predmeti traže za koji tehnički fax), osim ako baš jako želiš raditi nešto konkretno, robotiće i što ja znam...

[...] pogledaj samo rezultate natjecanja iz matematike ili fizike pa ćeš vidjeti da skoro nikog ni nema, a da nije iz gimnazije.

gimnazijalci su i na nivou države u prosjeku bolji od tehničkih škola u programiranju

ako kasnije nameravaš na stručni studij, možda tehnička i je bolja, ali za sveučilišni studij nema do gimnazije

Matrik
16.10.2008., 13:25
Je li ta gimnazija baš samo opća ili postoji kod tebe i matematička? Jesi se raspitao koliko bi točno imao sati informatike i matematike po razredima? Mislim da je elektrotehnička bolji temelj za informatiku od opće gimnazije ali lošiji nego matematička.

Postoji opca, matematicka, jezicna i klasicna. Koliko ja znam u opcoj imaju 1sat tjedno, a u mat. 2 sata info., ali nisam sigurnan. Za elekrotehnicku neznam. Susjeda mi radi u obrtnickoj i kaze da elektrotehnicka nema nikakve veze za fax racunalstva:(

evomene
16.10.2008., 14:37
kod nas opća ima 2 sata tjedno inf., a matematička 3 sata, ali u matematičkoj imaš inf sve 4 god, a u općoj 1 god. dalje je izborno

Matrik
16.10.2008., 18:44
elektrotehnicka?

Štreberica
17.10.2008., 20:59
Postoji opca, matematicka, jezicna i klasicna. Koliko ja znam u opcoj imaju 1sat tjedno, a u mat. 2 sata info., ali nisam sigurnan. Za elekrotehnicku neznam. Susjeda mi radi u obrtnickoj i kaze da elektrotehnicka nema nikakve veze za fax racunalstva:(
E pa onda prvo saznaj te detalje o programima te gimnazije u svom mjestu. Iz pouzdanih izvora.

Bakoslav
19.10.2008., 11:50
ok.. mislim da sam sad odlucio definitivno da cu u desetu..ipak u XV ili V mozda bi i pao razred ili se pretrgao od ucenja...kampanjac sam a i imam dosta profesora u skoli koji daju ocjene previsoke..tako da ak ima neko sad za rec protiv desete neka govori..

mawa beba
19.10.2008., 13:53
e alo baš tu naletih :D
ja sam ti iz desete i skola nije teska al moras ucit..ja sam kampanjac i ucim samo za testove (recimo da ucim) i prolazim s 4.. ono nije da se pretrgas al mora se ucit i glazbeni i likovni i psihologija i sociologija i povijest... pa bi ti ja rekla da ako mislis studirat FER definitivno odes u neku matematicku skolu ili cak desetu ali matematicki smjer.. jer se više uči informatika i matematika a bas s tim ti svi imaju problema na faksu... to je moje misljenje :)
a i kazu da ekipa koja je u matematickom turnusu ima lakse profesore tak da... :D

:D:D:D ali naravno u mojem turnusu su zgodnije cure :D:D:D

Bakoslav
21.10.2008., 17:48
pa zato i bi rade u opci smjer...:D a kolko ste vi(bilo ko ko je iz X.gimn) vise morali ucit u odnosu na osnovnu kad ste dosli tek u 1 raz?

mawa beba
22.10.2008., 14:47
a gle...

mawa beba
22.10.2008., 14:49
a ono gle... jednostavno si se trebo prilagodit.. jer je nacin rada drugaciji u srednjoj al naviknes se na sve..teze je nego u osnovnoj jer se dogodi da ucis i uspijes svejedno dobit 2 ili 3 čak i 1.. a čudno je doc u gimnaziju jer su svi oko tebe pametni, nije ko u osnovnoj sve puno onih mutavih koji neznaju nac hrvatsku na karti :rofl::rofl: i sav se usereš jer nisi vise jedan od najboljih u raz...al tak ti je svakom u srednjoj.. :rolleyes:
uglavnom 2 prsta gore za desetu :top::top:

Jericho
27.10.2008., 18:43
TESLA

Mi smo Tesla
Tesla slavna
svi su nama
pod nogama

Lou
01.11.2008., 09:36

preporučam ti desetu. jer kao što su već i prije rekli, ti za 4 godine ko zna di ćeš bit i što će te zanimat tako da ti je bolje. a i deseta ti je odličan izbor gimnazije. nije nešto lakša ili teža od drugih, ali je atmosfera u njoj dobra, imaju dosta razumijevanja za svašta tako da... odi u desetu :D

Lou
01.11.2008., 09:39
pa zato i bi rade u opci smjer...:D a kolko ste vi(bilo ko ko je iz X.gimn) vise morali ucit u odnosu na osnovnu kad ste dosli tek u 1 raz?

ne previše... važno ti je da učiš kontinuirano a ne da budeš kampanjac. znam da je to jako teško i rijetki se tog pridržavaju, al šta ti nije bolje svaki dan odvojit 3 sata da ponoviš gradivo od toga dana pa kad je test malo vremena si uzmeš i sve naučiš, nego da ništa ne radiš, sjediš ko panj u razredu i onda se prije testa ubijaš u učenju, ili uopće ne učiš pa imaš koma ocijene?

Jim32
01.11.2008., 10:16
Odi u petu, odi u desetu, odi u teslu, odi bilo kam, al, jebote, nejdi u ruđer. Past češ majketi.

Ali ako misliš na FER, ruđer je definitivno najbolji izbor.

Bakoslav
04.11.2008., 16:51
dobro, kojih 7 mj do upisa a ja sam se odlucio definitvno sad. raspiso sam forum da se brze odlucim..i drago mi je sto ste mi pomogli...ako nebude nekog sranja da iskrsne ili da ko neki idiot na kraju osmog necu imat 56 bodova(iz sedmog imam 30) odo ja u desetu opci smjer a mozda mi se i frend iz razreda pridruzi..a dobro je i ispalo ja sam mislio da cu birat dan prije upisa:D:D:D a dobro tnx svima sad mozete ovako pomagat i drugima....sad sam ja neznam jel se topic treba zatvorit ili....ma nije bitno. pozdrav

Pcplay
05.11.2008., 15:29
Ej ljudi Ja vam isto neznam kamo bi iso u skolu! razmišljo sam za racunalni tehnicar ali nigdje ne mogu naci cime se on bavi i dali postoji uopce takvo zanimanje i da ta se radi i uci u skoli

Pcplay
05.11.2008., 15:36
ej

Ad4pt3r
05.11.2008., 16:09
Evo ja idem za računalnog tehničara i moram priznati da je škola jako teška.Kaj se informatike tiče u školi baš ne učimo puno ali zato sam ja strastveni informatičar pa doma vježbam.Kasnije mislim iči na neki grafički fakultet ako ima koji za Photoshop i tak to.Ako netko zna da mi preporuči i koji su predmeti najvažniji.

miloshz
06.11.2008., 00:25
upisi prirodnjacki smer u gimnaziji! ono sto te oko informatike zanima ces bolje sam nauciti nego u skoli. ali... ono sto ces steci kao iskustvo i nacin razmisljanja u gimnaziji neces moci sam.

miloshz
06.11.2008., 00:26
Evo ja idem za računalnog tehničara i moram priznati da je škola jako teška.Kaj se informatike tiče u školi baš ne učimo puno ali zato sam ja strastveni informatičar pa doma vježbam.Kasnije mislim iči na neki grafički fakultet ako ima koji za Photoshop i tak to.Ako netko zna da mi preporuči i koji su predmeti najvažniji.

fakultet za photoshop ne postoji. ;) postoje specijalizirani kursevi kompanije adobe.

ukoliko te zanima tehnicki deo graficke struke pogledaj na kom faxu imas graficko inzinjerstvo.

Pcplay
06.11.2008., 06:12
Evo ja as pito sta se radi u toj skoli mislim uci ja sam 8 razred i i u skolu za racunalnog tehnicara bi se upisao molim vas da mi kazet e sta se tamo u ci kako naci posao poslije skole?????????

garfield01
06.11.2008., 06:56
Ej ljudi Ja vam isto neznam kamo bi iso u skolu! razmišljo sam za racunalni tehnicar ali nigdje ne mogu naci cime se on bavi i dali postoji uopce takvo zanimanje i da ta se radi i uci u skoli

Vidis da se moze naci: :D

RAČUNALNI TEHNIČAR

Posebni ciljevi ovog obrazovnog programa su osposobljavanje učenika za obavljanje sljedećih poslova:

* posluživanje računala i računalnih mreža
* ulazna kontrola računalnih komponenata i sustava
* izrada tehnološke dokumentacije za proizvodnju aparaturne opreme računala
* vođenje skladišta komponenata i sustava u proizvodnji računala
* priprema proizvodnje (razvojna dokumentacija, radni nalozi, specifikacija materijala)
* izrada i ispitivanje aparaturne opreme računala
* distribucija tehničke dokumentacije računala
* održavanje aparaturne opreme računala, servisiranje sklopova u sastavu računala
* servisno održavanje digitalnih sklopova raznih proizvoda
* izrada tehnološke dokumentacije za proizvodnju programske opreme
* umnažanje podataka na medije za pohranjivanje, arhiviranje i distribuiranje tehničke dokumentacije
* tehničku podršku i pomoć korisnicima računala i periferne opreme

Kod nas u skoli postoji racunalni teh. u strojarstvu....

Ad4pt3r
06.11.2008., 13:55
fakultet za photoshop ne postoji. ;) postoje specijalizirani kursevi kompanije adobe.

ukoliko te zanima tehnicki deo graficke struke pogledaj na kom faxu imas graficko inzinjerstvo.

Jel ta faks težak?Koliko koštaju ti tečajevi?

miloshz
06.11.2008., 15:56
ako volis, nije tesko.

Ad4pt3r
06.11.2008., 16:03
Kaj se točno tam radi.Ne zanima me tehničko crtanje i takva sranja... :Server:

miloshz
06.11.2008., 16:08
uci se o tehnikama stampe uglavnom. neces se nesto rasturiti od kreative.

Ad4pt3r
06.11.2008., 16:39
E to baš ne volim.Više volim nekaj kreativno i umjetnički

pfliper
08.11.2008., 13:41
imam problem upisao sam se u opću gimnaziju u Požegi jer sam mislio da ću tako lakše upisat medicinu. Odličan sam učenik najmanji moguć prosjek 4,73 ali problem je što imam sklonosti prema fizici,matematici i informatici a jezici mi idu malo teže,jedva navlačim 4. Trenutno sam u dilemi da se prebacim u matematičku gimnaziju, obje su u istoj zgradi i predavaju nam isti profesori. Bio bih zahvalan kada bi mi netko mogao pomoči da ostanem ili da se prebacim, ili koja mi je škola bolja za studiranje medicine ili informatike

houpi
08.11.2008., 14:55
pa bolja ti je prirodoslovno-matematička.

miloshz
08.11.2008., 23:18
onda i nisi za tehnicke skole... upisi gimnaziju pa posle imas dosta fakulteta za dizajn. kompjuter ti je tu samo alat.

Pcplay
09.11.2008., 09:17
ej ljudi sta se uci u skoli za racunalnog tehnicara i koje si poslije posao mozes naci?????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????

Alpagueur
09.11.2008., 15:21
Za informatiku je sigurno bolje ići u prirodoslovno-matematičku gimnaziju, a za medicinu je sa budućom DM po meni svejedno. Nebitno je iz koje si gimnazije došao na MEF, jednom kad se upišeš bitno je samo koliko si u stanju grijati stolicu, predznanje iz srednje ne znači skoro ništa na medicini, osim možda na MKBK I.

ines014
09.11.2008., 16:01
Ma prebaci se...ako planiraš upisati medicinu i imaš sklonosti prema prirodnim znanostima, prirodoslovno - matematička gimnazija će ti dati puno bolju podlogu. :)

stampida
09.11.2008., 16:11
Aj ti odmah na fakultet:D

Štreberica
09.11.2008., 17:49
Meni se činiš kao idealan kandidat za prebacivanje. Ponavljam što ti je već napisano, medicinu možeš jednako iz obje, a informatiku neusporedivo lakše iz matematičke.

Ad4pt3r
09.11.2008., 20:04
Ma idem več tehničara za računalstvo.Mislil sam za grafiku i dizajn kasnije.

Kaj se uči u računalnom tehničaru.Svašta.

Od elektrotehnike do povijesti i kemije.

Prvi razred nije tak težak,ali sad u drugom malo matiša zapinje oni imaginarni i realni brojevi.Posao možeš svakakav nač.Ako nejdeš na faks moreš se zapusliti u nekom servisu.Možeš i na FER ili kak ja mislim na grafiku.
Ak odabereš FER potrudi se oko matiše i fizike jer to tam najviše traže.

Frula1989
09.11.2008., 20:33
Jao sto volim ove koji guraju gimnaziju ko bozanstvo :D

Uvijek to ovisi od osobe do osobe, zasto bi netko u gimnaziji bolje razmisljao od tehnicara :S

Ima nas uvijek razliciti, ako si ambiciozan po meni ti je svejedno jel ides u gimnaziju ili tehnicku jer ces raturat i u jednoj i u drugoj :D

No ako si ajmo reci ok (prosjecan) mozda bolje (po meni) uzet tehnicku jer imas barem neku podlogu, znam da svi gimnazijalci misle na fax, al vidit cemo vas kad zavrsite i kad dodjete na faxove, pa onda razmisljate o odlasku s faxa i te slicne sheme ...

Napominjem gimnazija je po meni riskantna jer to je najbolje upisat ako si svjestan da ces imat zivaca se borit s faxom do kraja ...

ExDeus
09.11.2008., 21:04
Definitivno odi u gimnaziju. Ako misliš na FER, normalno da ćeš u matematičku ili bar matematički smjer, jel. Na FER-u se traži mtm i fizika a u tehničkim školama je to slabije zastupljeno nego u gimnazijama(pogotovo matematičkim). Vi što tvrdite da mu je bolje u tehničku, spustite se na zemlju, ako zna da hoće na FER, dakle ići će na faks, onda mu je očit izbor škole.

dogzrule
28.11.2008., 19:11
*prošli post je bio u Teens, ali evo, tu sada stavljam na pravi board ;)*

Ovako, ja sad idem u osmi razred, živim u Zagrebu, a iduću godinu idem u srednju, ali ne znam koju bih upisala!
Htjela bih u budućnosti raditi kao dizajnerica, ili bilo kakav posao povezan sa umjetnosti, ali ne bih htjela ić u primjenjenu zato jer bih si htjela nastaviti opće školovanje.
Sada, kada idem uokolo po stranicama općih gimnazijama, vidim kako zapravo sve imaju potpuno isti program, a sve se hvale da imaju dobre profesore i kako im učenici sjajno prolaze i ostale drekove, ali time zapravo nemam ništa, jer bih htjela i znati loše strane škola!
Sam da znate, sedmi sam prošla sa 5 nula, a mama mi non stop govori kako je klasična najbolja i da nakon toga možeš ići bilo kam... ali molim vas vaše mišljenje, pliz!

E, da, i podpitanje, da li je u MIOCu obavezna informatika? Jer neda mi se sada učiti o unutrašnjosti kompjutora a oću ić u dizajnere

Alpagueur
28.11.2008., 19:21
Ne znam puno o općim gimnazijama, ali nekako sam stekao dojam da su I. II., IV. i VII. (sad sam se sjetio kapitalaca :cerek:) među najboljima u gradu. Ne znači da jest tako.

Informatiku u MIOC-u ne možeš izbjeći, ali sigurno ne ćeš učiti o unutrašnjosti računala. Tamo se programira :)
"A" smjer ima dva strana jezika, a manje informatike i matematike, ako se baš odlučiš za XV., to bi ti s obzirom na gore napisano više odgovaralo. E, XV. sada ima nastavu samo ujutro, od 8:00 ili 8:50, tako da ako ti popodnevne smjene ne odgovaraju, ne ćeš ih više imati odlučiš li se za XV.

Azaleja
28.11.2008., 20:08
Osobno nisam pohađala gimnaziju, ali znam da neki hvale i XVI. gimnaziju, a neki čak i gimnaziju Lucijan Vranjanin koja je sada uvela i opće razrede, nekada davno su bile jezični i matematički razredi, naravno i V.gimnaziju.
Makar možda i one manje ''razvikane'' gimnazije isto mogu pružiti i dobro znanje, naravno ovisi o kvaliteti profesora i pojedincu. .

M_and_M
28.11.2008., 21:53
*prošli post je bio u Teens, ali evo, tu sada stavljam na pravi board ;)*

Ovako, ja sad idem u osmi razred, živim u Zagrebu, a iduću godinu idem u srednju, ali ne znam koju bih upisala!
Htjela bih u budućnosti raditi kao dizajnerica, ili bilo kakav posao povezan sa umjetnosti, ali ne bih htjela ić u primjenjenu zato jer bih si htjela nastaviti opće školovanje.
Sada, kada idem uokolo po stranicama općih gimnazijama, vidim kako zapravo sve imaju potpuno isti program, a sve se hvale da imaju dobre profesore i kako im učenici sjajno prolaze i ostale drekove, ali time zapravo nemam ništa, jer bih htjela i znati loše strane škola!
Sam da znate, sedmi sam prošla sa 5 nula, a mama mi non stop govori kako je klasična najbolja i da nakon toga možeš ići bilo kam... ali molim vas vaše mišljenje, pliz!

E, da, i podpitanje, da li je u MIOCu obavezna informatika? Jer neda mi se sada učiti o unutrašnjosti kompjutora a oću ić u dizajnere

ja mislim da klasična svaki drugi tjedan ima nastavu subotom:flop:

kety -.-
29.11.2008., 19:23
samo da znas, u klasicnoj imas sve cetiri godine grcki jezik... :o...
bolje gimnazije su ti: I, II, V, MIOC.... barem koliko cujem..

Štreberica
29.11.2008., 20:52
Očito neku znatnu količinu znanja vezanog uz ono čime bi se htjela baviti nećeš steći ni u jednoj gimnaziji, ali ipak mislim da si se pametno odlučila za gimnaziju a ne primjenjenu ili neku strukovnu, kako sad stvari u školstvu stoje. Možda ti je onda najbitnije da što manje vremena trošiš na školu, pa ako ne uspiješ pronaći bolji kriterij odi u onu do koje ćeš najkraće putovati (i naravno ne treba ti klasična s grčkim i nastavom subotom, mamu treba :tuctuc: :D ), skoro svaka će ti dati dovoljnu podlogu za fakultet ako budeš učila. Smjer? Opća ima najviše likovnog, što ti vjerojatno neće značiti puno, moglo bi samo u smislu da bi imala najviše šanse naići na profu koja bi te mogla poduprijeti u tvom umjetničkom razvoju - probaj se raspitati o likovnim i sličnim grupama u raznim gimnazijama ako već nisi (moja, I., zadnjih godina dosta dobro stoji što se toga tiče, ali profa nam mislim ide uskoro u penziju pa ne znam što će biti, a i pretpostavljam da si na drugom kraju grada budući da te privlači MIOC).

markomania
30.11.2008., 18:16
samo da znas, u klasicnoj imas sve cetiri godine grcki jezik... :o...
bolje gimnazije su ti: I, II, V, MIOC.... barem koliko cujem..

i latinski :flop:

ancho_148
09.01.2009., 01:27
Evo, ja se interesiram izmedju ove 4 gimnazije. Evo objasnit cu malo zasto i koje su to.

VII. gimnazija je opća, nije mi daleko
VII. gimnazija, također opća, isto mi je blizu.
XV. gimnazija, među najboljima u gradu, al neznam kakva je ekipa (da nema puno štrebera).
XVIII. gimnazija, interesiram me zbog dvojezicnog (francuski) programa.

Najviše me zanima kakva je ekipa...najviše me zanima jer ima šminkera, dal ima puno štrebera i tako. Kakva je težina pojedinih škola? Na koje fakultete mogu ici sa pojedinim školama?
hvala.

ghostrider44
09.01.2009., 01:39
pitaj boga dragoga!

hm ova prva se isplati!

Nephtys
09.01.2009., 09:36
Evo, ja se interesiram izmedju ove 4 gimnazije. Evo objasnit cu malo zasto i koje su to.

XV. gimnazija, među najboljima u gradu, al neznam kakva je ekipa (da nema puno štrebera).

Najviše me zanima kakva je ekipa...najviše me zanima jer ima šminkera, dal ima puno štrebera i tako. Kakva je težina pojedinih škola? Na koje fakultete mogu ici sa pojedinim školama?
hvala.

miJoc ti je lagan, štrebera svaki razred ima 4-5 na 36 učenika... bar ako sam ja to dobro pobrojila :D
inače, pristojna djeca većinom makar se nađe i čudaka, jel... što se kaže, da nisam čudna ne bi ni ja išla u mioc :D

Girl From Ipanema
09.01.2009., 09:54
odi u 7 ili 15:zubo:
s tim gimnazijama možeš na svaki faks, ali uz pretpostavku da učiš:D

Aspire1
09.01.2009., 10:13
možes s bilo kojiom gimn na fakultet ako ucis!ja bi preporucio 7.!

ja čovjek
09.01.2009., 10:41
ja bi ti preporucio XV. Ja sam isto mislio da je sve puno strebera i da se nikak necu nac al nisam uopće požalio kaj sam upiso mioc, otprilike 2-3 na 36 u razredu i veliki plus su lockeri, to kaj smo cijelo vrijeme ujutro, velika dvorana, teretana i umjetna trava na igralištu.

ancho_148
09.01.2009., 12:37
a kakva je ekipa u petnaestoj? mene zanima jer ima ovih ko ja koji zaebavaju tamo :D i jel ima šminkera? Jel ima rokera? Koliko treba uciti na dan u miocu??

Alpagueur
09.01.2009., 13:09
Ekipa je sasma normalna, ima i šminkera i rokera, i onih više death-metalaca i onih koji se još isfuravaju na onaj hip-hop stil oblačenja, svega ima. Istraživanje koliko kakvih ima u kojem postotku još nitko nije napravio pa precizne brojke o tom niti ne očekuj. Ali očekuj društvo u koje ćeš se uklopiti.
Učiš onoliko koliko misliš da ti treba da naučiš. Ja se više ne sjećam koliko sam u prosjeku učio. Sat, najviše dva u danu valjda. Nekad više dana za redom ne bih učio, pa bih to nadoknadio sa više učenja, mislim da se sve uprosječilo na sat-dva dnevno.

Nephtys
09.01.2009., 13:35
a kakva je ekipa u petnaestoj? mene zanima jer ima ovih ko ja koji zaebavaju tamo :D i jel ima šminkera? Jel ima rokera? Koliko treba uciti na dan u miocu??

vako, ovisi kako hoćeš proći i koliko pamtiš... ja sam prošla s (doduše jadnih) 4,0 bez da sam išta pogledala doma ili napisala zadaću ijednom, uzmi u obzir da ono što čujem jako lako pamtim...
neki su prošli jednako tako osim što su učili :D

usto, sve ovisi koliko se zajebavaš, ima i toga ali na moju veliku žalost jako malo bar na početku prvog razreda... kasnije se svi opuste :D

šminkera ima (puno i previše :D) ali svi više manje preferiraju rock... ima rokera :cerek: a metalaca skroz malo u mojoj generaciji, 3. i 4. razredi s njima bolje stoje :D

ja čovjek
09.01.2009., 13:45
meni je u XV super i imaš lockere

mopsica
10.01.2009., 16:34
ovisi koji fax želiš poslije (barem je li prirodni ili društveni) pa gledaj i na program škole, a ne samo ekipu :D

išla sam u 8., pa pitaj kaj te zanima
uvijek je ujutro, ljudi manje-više ok, nema baš štrebera :D

Cro2009
10.01.2009., 16:45

Evo iskreno:
U svakom razredu ima fkt. dobrih i budala...to je normalno. U miocu imas bogatih, i siromasnih, pametnih i glupih, drogerasa i normalnih. Rokera/Pankera/Reppera/Sminkera SVEGA imas u miocu. Pravih freakova i pravih strebera, moras si nac svoju ekipu i bit ce ti prepredobro ;) Nemora ekipa bit iz tvog razreda mozes ju anc po cjeloj skoli =)

Jojoj Mioc je legenda ;)

I da btw, ubiti nemoras skoro nis ucit...prije ispita si nes malo procitas i to je to, ak oces proc sa 5.0 e onda se moras primit knjiga =) I mogu rec da su profesori fkt. ok, meni su svi super koje imam :=) I vjeruj mi nije tako kako cjeli grad o nama prica, da ucimo 24/7 svi nosimo naocale i da se ne zajebavamo :D:D Jel tak nef? ^^

impersuadibile
10.01.2009., 18:02

hvala.

Pretpostavljam da ćeš imat 60 ili više bodova jer ciljaš na dobre škole. U tom slučaju možeš upasti u sve, prvo se onda odluči hoćeš li matematičku (mioc), opću (7. i 8.) ili jezičnu (16.).
Mislim da u svakoj gimnaziji moraš učit, i da ćeš u svakoj naći društvo koje ti paše.
Što se tiče mioca, meni je društvo super, razred nikad ne bih mjenjala, a učit se treba, ja imam prosjek 4.79-4.86 i mora se učit, ali ne toliko da nemaš vremena za druge aktivnosti, msn, kave, tulume, izlaske itd.
Sve ovisi o tome koji fakultet želiš upisati poslije srednje.
Sretno ;)

Emo§ioNi
10.01.2009., 18:22
Da mogu ponovo upisivat, upisala bi XV. aka MIOC:top:
Sad, ostalo ovisi o tvojim preferencijama..
Čime se misliš bavit u životu, što ti kako ide, kakvi su ti planovi i tako dalje i tako bliže

M_and_M
10.01.2009., 21:24
moj glas za MIOC!!!(normalno, jer idem u mioc...:D kao i nephtys, cro2009 i ja covijek)

i btw miočani su stalni na forumu :top:

neopitroid
10.01.2009., 22:11
Znaš što, odi ti u 7. zato jer je:

a) najmanji broj
b) jedini prosti broj

među nabrojanima :D. Inače i ostali kriteriji su ti jednako valjani kao i ovaj moj.

šišipa
10.01.2009., 22:14
mioc ti je za sve, vjeruj, nećeš požaliti:mig:

Štreberica
10.01.2009., 22:27
Inače i ostali kriteriji su ti jednako valjani kao i ovaj moj.
Pa lijepo je napisao što mu je bitno, i uglavnom su mu tako i odgovorili, s tim da su ga još upozorili i na druge stvari koje bi mogao uzeti u obzir. I to velikim dijelom ljudi koji idu u neku od tih škola pa su barem pomalo mjerodavni. (Nadajmo se da će se javiti i neki iz ostale dvije da se čuju sve strane.) Rekla bih da je ovo jedan od uspješnijih topica na takve teme. :) (Ja se neću izjasniti jer nisam dovoljno mjerodavna, trenutačno.)

impersuadibile
10.01.2009., 22:29
mioc ti je za sve, vjeruj, nećeš požaliti:mig:

Nije, ovisi kakve ima ambicije u životu, naveo je 4 gimnazije, od toga je samo mioc matematička. Jedino što vidimo da ga zanima je taj francuski. Ako su mu jezici i društveni predmeti na prvom mjestu onda nek ide u jezičnu ili opću. Nikad ne možeš znati kako će biti društvo slijedeće godine, niti kakvo društvo njemu paše, no sigurna sam da ako bira školu prema svojim željama i potencijalima da će u toj nekoj školi biti ljudi sličniji njemu. Prvo nek si on zbroji bodove koje će imati na upisu, odluči što ga zanima u životu, zaključi koji mu predmeti idu najbolje i prema tome odluči koje ga gimnazije zanimaju i gdje će se upisati.
U miocu se neki muče sa matematikom, fizikom i informatikom, nisu niti pogledali da se informatika ima sve 4 godine, fizika 3 sata tjedno, a matematika u 3. i 4. razredu 5/6/7 sati ovisno o programu (ne 3 sata tjedno kao u ostalim gimnazijama). A i dosta se ljudi seli u prvom razredu upravo zbog tih predmeta. Treba gimnaziju birat prema tipu, predmetima koji te zanimaju, a ne prema prijateljima, šminkerima ili darkerima, ili pak tome da li mu do nje treba 10 ili 40 minuta. Svugdje će biti ljudi sa kojima ćeš se moći družiti.

sampinjon
11.01.2009., 12:03
Znaš što, odi ti u 7. zato jer je:

a) najmanji broj
b) jedini prosti broj

među nabrojanima :D. Inače i ostali kriteriji su ti jednako valjani kao i ovaj moj.

Da, no u svakom slučaju je bitno napomenuti da u širokom luku izbjegavaš petu gimnaziju;)

M_and_M
11.01.2009., 12:31
Da, no u svakom slučaju je bitno napomenuti da u širokom luku izbjegavaš petu gimnaziju;)

slažem se :D

e da, i šišpa je iz mioca.....
svi su za mioc koji su iz mioca
a miočana ima najviše na forumu.....
dakle, ovaj forum će ti reći za miJoc

šišipa
11.01.2009., 13:29
ja sam upo u krizu tam u 8. mjesecu nakon upisa i svega, da sam se upisao u krivu školu, a na kraju tj. još uvijek je sve ok, ili čak super:):D

to je komentar na ovo da sam iz mijoca

Cro2009
11.01.2009., 17:33
A.....kaj ces ja sam se upiso tjedan prije, neg je pocela sk u mioc :D i sretan sam awwww =)

ImockaKraljevna
11.01.2009., 23:41
ma i medicinska će dostajat

Silajn
01.02.2009., 19:27
Molim vas za savjet. Klinac od prijateljice upravo završava osmi razred i ne zna u koju bi srednju. Vrlo dobar je đak i najviše ga zanimaju matematika i fizika. Postoji li u Splitu gimnazija s naglašenijim programom prirodnih znanosti i koliko je bodova potrebno za upisati takvu školu?

Ako postoji neka stranica gdje se mogu informirati o svim školama, molim vas link, ja ne uspijevam naći baš kvalitetne informacije (muče me bodovni pragovi, u moje doba pisali su se prijemni :zubo: ). Hvala :)

Monsignor.m
01.02.2009., 19:30
www.trema.hr

Radi se o prirodoslovno-matematickoj gimnaziji ciji sam i ja alumnus i mogu reci da su odradili jako dobar posao i omogucili mi bezbolan upis na fakultet i jako, jako dobar start.

xXx yYy
01.02.2009., 19:30
http://www.hr/wwwhr/education/high/split/index.hr.html

III. gimnazija

Prirodoslovno - matematička.

Bijela Ofca
01.02.2009., 19:40
pa ono TREMA(ex MIOC) je super gimnazija...samo je problem sto je on vrlo dobar ucenik....ali okej..bodovni prag je ono 54 boda kolko se sijecam..bar s toliko bi imao donekle siguran upad....ali mislim da ta skola prima plave kuverte,jer koliko znam nikad se ne objavljuju koliko je koji ucenik imao bodova,niti koliko ima zadnji..a u generaicji koja je upisivala tu skolu 07/08 bio je jedan s oko 49 bodova :rolleyes:
eto ta bi skola bila najbolja...

ako ne ta ondda prirodoslovno tehnicka-smjer: prirodoslovna gimnazija..tu negdje treba isto oko 50 bodova :)
za ostale treba nesto vise osim mozda klasicne....ali ta skola po meni nije bas neto za nekog tko zeli vise ucit o prirodnim znanostima

eto :D

Silajn
01.02.2009., 19:43
Stvarno ste brzi :) Hvala puno! Prosljeđujem informacije :top:

Monsignor.m
01.02.2009., 19:43
pa ono TREMA(ex MIOC) je super gimnazija...samo je problem sto je on vrlo dobar ucenik....ali okej..bodovni prag je ono 54 boda kolko se sijecam..bar s toliko bi imao donekle siguran upad....ali mislim da ta skola prima plave kuverte,jer koliko znam nikad se ne objavljuju koliko je koji ucenik imao bodova,niti koliko ima zadnji..a u generaicji koja je upisivala tu skolu 07/08 bio je jedan s oko 49 bodova :rolleyes:
eto ta bi skola bila najbolja...

Popis je javan i objavljuje se nakon upisa na oglasnoj ploci i tamo stoji dok ne zavrsi rok zalbi. I u mojoj zadnja upisana cura je imala 44 boda, a tomu vec ima godina.
Pa ti sad siri lazi i objede.

ako ne ta ondda prirodoslovno tehnicka-smjer: prirodoslovna gimnazija..tu negdje treba isto oko 50 bodova :)

Ni cut, ako se pikira na neki od tehnickih fakulteta, PMF, medicinu i tomu slicno.

Silajn
01.02.2009., 19:53
Ni cut, ako se pikira na neki od tehnickih fakulteta, PMF, medicinu i tomu slicno.

PMF. Ali, na njegovom primjeru vidim koliko te može sjebat loš profesor u osnovnoj. Njemu su sad već izbori skučeni :( Voli učit, ja sam mu posuđivala knjige iz srednje škole i s faksa, ali ima profesoricu koja nikome u razredu ne daje više od četiri. Meni se čini da mali zna više od nje :zubo:, ali jebiga, sad je kako je, a ne bih htjela da mu se takvi debili nađu i u srednjoj, zato topic.

Monsignor.m
01.02.2009., 19:57
Meni se čini da mali zna više od nje :zubo:, ali jebiga, sad je kako je, a ne bih htjela da mu se takvi debili nađu i u srednjoj, zato topic.

Generalno ih u miocu nema, ima strogih profesora i ja sam sam trpio nepravdu puno puta jer nisam prihvacao autoritet ex cathedra vec utemeljen na realnim osnovama, ali kad sve zbrojim i oduzmem, imao sam jako dobar start za prijemni i za matematike/fizike na FER-u.

Sto se tice prirodnih znanosti, postoji dodatna nastava (postojala je u moje vrijeme, dosta je proslo) iz matematike i fizike gdje se ucenike priprema za natjecanja.

Silajn
01.02.2009., 20:05
A što ako ne bude imao dovoljno bodova za Tremu? Ako upiše neku, uvjetno rečeno, lošiju školu, može li se poslije prebacivati? Ili će razlike nivelirati državna matura?

Monsignor.m
01.02.2009., 20:14
A što ako ne bude imao dovoljno bodova za Tremu? Ako upiše neku, uvjetno rečeno, lošiju školu, može li se poslije prebacivati? Ili će razlike nivelirati državna matura?

Ne znam, davno sam zavrsio srednju. Onda bi preporucio 4. ili 5. gimnaziju, ako ne bude ni tamo bodova, onda zaista ne znam.
Definitivno pretpostavljam gimnazije strukovnim skolama.

Ne znam ni kako bi drzavna matura nivelirala razlike, ona je ispit znanja, tamo ce se vidit tko koliko vrijedi.

Silajn
01.02.2009., 20:17
Ne znam ni kako bi drzavna matura nivelirala razlike, ona je ispit znanja, tamo ce se vidit tko koliko vrijedi.

Ja za ovog malog znam da bi nepristrano ocijenjen sad imao peticu i puno manje dilema oko upisa :ne zna: Na to sam mislila.

Monsignor.m
01.02.2009., 20:25
Ja za ovog malog znam da bi nepristrano ocijenjen sad imao peticu i puno manje dilema oko upisa :ne zna: Na to sam mislila.

Pa, nije tragedija ako nema peticu iz matematike. Problem s drzavnom maturom je da slabija skola nece iskoristit njegov potencijal do maksimuma, a jos pogotovo ako mu ne stvori radne navike. Ucenici uvijek uce da ispune zahtjeve profesora, ako su oni niski, onda ni ucenici ne napreduju nesto pretjerano.
Preduvjet uspjeha na drzavnoj maturi, fakultetu itd. je da se potencijal ucenika iskoristi do maksimuma.
Naravno, ako ga interesira, uvijek moze znanje dograđivat sam (sto sam ja recimo radio u segmentima za koje moja srednja nije obrazovala - elektrotehnika itd.).

Nazalost, veliki je problem pronac u Splitu mentora koji bi instrukcijama pratio ucenika iznad nivoa skole, jedini kojeg sam poznavao i koji je mene tako pratio nazalost vise ne radi, a jos je i naplacivao skromno male iznose.
Eventualno neki student s PMF-a da radi s klincem dodatno, samo i za to ti treba dobar matematicar, a ne dobar student.

Koliko znam, u Splitu nazalost uopce nema vanskolskih programa za nadarene klince.

Bijela Ofca
02.02.2009., 06:37
Ne znam, davno sam zavrsio srednju. Onda bi preporucio 4. ili 5. gimnaziju, ako ne bude ni tamo bodova, onda zaista ne znam.
Definitivno pretpostavljam gimnazije strukovnim skolama.

4. opca gimnazija-Nazor 56 bodova potrebno za prolazak sto je dosta vise nego za tremu
5.gimnazaija-opca-Marulic 58 bodova potrebno!!!

dakle ako neupadne u tremu stvarno ne znaM GDJE BI MOGAO...ALI UPAST CE :)

lučika
07.03.2009., 22:31
4. opca gimnazija-Nazor 56 bodova potrebno za prolazak sto je dosta vise nego za tremu
5.gimnazaija-opca-Marulic 58 bodova potrebno!!!

dakle ako neupadne u tremu stvarno ne znaM GDJE BI MOGAO...ALI UPAST CE :)

marulić je 4. gimnazija, nazor 5. :D

Bijela Ofca
07.03.2009., 22:43
marulić je 4. gimnazija, nazor 5. :D

zbunija san se :mig:

learxy
05.05.2009., 18:37
Ovako...5. je mjesec i ja stvarno neznam što bih upisao...Mislija sam upisat mioc(u splitu)...imao bih 50-52 boda...Znam da su prošle godine neki ljudi upali s 48 bodova(no je li to preko veze)?...No također bih tija upisati Prirodoslovnu gimanziju,bodovni rag je bio 46 bodova no primaju samo 60 učenika,a mioc 180...Ipak ako u nijednu neupadnem išao bih u Građevinsku(smjer:arhitektonski tehničar)...Molio bih za vaše mišljenje.:s:s:s:s

Bijela Ofca
05.05.2009., 19:22
Ovako...5. je mjesec i ja stvarno neznam što bih upisao...Mislija sam upisat mioc(u splitu)...imao bih 50-52 boda...Znam da su prošle godine neki ljudi upali s 48 bodova(no je li to preko veze)?...No također bih tija upisati Prirodoslovnu gimanziju,bodovni rag je bio 46 bodova no primaju samo 60 učenika,a mioc 180...Ipak ako u nijednu neupadnem išao bih u Građevinsku(smjer:arhitektonski tehničar)...Molio bih za vaše mišljenje.:s:s:s:s

:cerek::cerek: daj odi tu:p ...

ugl.Za MIOC sam cuja ozbiljno da upadaju priko veze :ne zna:
mislim da s 52 boda imas sanse za upad :D
A u prirodoslovnu ces upast s 52 boda 100%,reka mi je prijatelj da ima masu s 49-50 bodova....ugl.nemoj ic za arh.teh. i ako ne upadnes u gimn. ako ne volis arhitekturu!Ovo ti ozbiljno kazem jer velik dio odlikasa koji su mislili da je skola 'cool' i mislili su da ce moci proci tu skolu lako jer su odlikasi, ali ih zapravo ne zanima arhitektura su se prevarili..tako da imas veliki dio koji se primistija u gimnazije jer im je islo na onu stvar puno crtanja,itd.
Savjetujem ti ako kasnije u zivotu mislis nesto radit sta je vezano samo uz prirodoslovne znanosti ides u prirodoslovnu,ako si neodlucan idi u MIOCa(sve forsira,pogotovo inf,mat,fiz,bio i kem)...graditeljsko - geodetsku nemoj ako te stvarno to ne zanima upisivat jer ces pozalit....

learxy
06.05.2009., 16:21
OK...mislija sam arhitekturu jer me druge skole skoro pa nista nezanimaju...informatika mi je najjača strana(Znam CSS,html,Flash,Qbasic,c,c++,Znan radit u svim adobeima)....No ima jedan problem...nisam u zagrebi i nisam bogat ...jer u zg-u ima informatička škola koja se plaća 30000kn godišnje...Zato sam mislija otic u mioc-a jer sam cua da je tamo dobra informatika i prirodne znanosti.........usput sta bih mogao radit u životu ako me zanimaju prirodne znanosti?:confused:

skijasica25
08.05.2009., 18:05
Idem u 8. razred u Oroslavje..... bavim se biatlonom i skijaskim trcanjem vec 7 god.....prolazim s 5....želja mi je biti kriminalist....tj. upisati kriminalistički fakultet....uvjet za to mi je 4 god srednje......al ima problem....nezznam koju srednju da upisem....please help me

LucijA.
11.05.2009., 18:35
Odi u sportsku gimnaziju :kava:

Gnjuskica
12.05.2009., 14:25
ovako, ja se dvoumim između pete i mioca.

mioc zato jer mi se cini kao bolja skola, nema tolko ucenja, poznajem par likova pa se drustvo cini ok.
peta jer mi svi govore kako je to bolja priprema za faks, da ni ona nije tako teska kak svi govore, a pogotovo ovo - do nje mi treba 15 minuta hoda, za razliku od mioca do kojeg mi treba 45 min.

posto je mioc uvijek ujutro, i pocinje u 8, ja bi se trebala dizati svaki dan u 6:eek: da lepo na vrijeme stignem na nastavu. o.O

sto mi se vise isplati? :confused: :confused: :confused:

Štreberica
12.05.2009., 21:19
(...)sto mi se vise isplati?
Budući da su to škole s istim programom, ja bih ti preporučila da odeš u bližu.

BlAcK_bLoNdE
14.06.2009., 08:25
Trenutačno sada sam završila osnovnu pa me zanima kakva je budućnost medicinske sestre u daljnjem školovanju, te kave su realne plače -> (mislim nije mi plača presudna ali ono...):D:top:

zzz_zzz
14.06.2009., 20:02
za prat stare djedice koji su si usrali gace, radit cjelu noc, bit u opasnosti da se zarazis bog zna cime ,... ti je placa premala.
A i skola bas nije najlaksa tako da ti je mozda pametnije ili upisat gimnaziju pa moc nastavit sta zelis ili upisat neku drugu skolu koja je ipak malo laksa.

BlAcK_bLoNdE
15.06.2009., 10:20
Ok..čini se da znaš o čemu pričaš! :) Ali ja sam mislila poslje srednje otič na fax - (obavezno) , a pod fax mislim medicinu samo je pitanje dal ču upast! haha pa pitam za savjet ako netko zna o čemu priča da LI JE TEŠKO UPAST NA FAKS SA MEDICINSKE? i DALI JE UOPČE MOGUČE UPAST?

zzz_zzz
15.06.2009., 18:53
ma nisam ti ja osobno iz struke ali znam par slucaja pa te zelim samo na vrjeme upozorit.
Ako zelis studirat medicinu , najbolje ti je upisat matematicku gimnaziju. Sa znanjem koje ces tamo stec iz matematike, fizike i kemije (a i biologije pa cak i hrvatskog) ces bez problema rjesit drzavnu maturu iz tih predmeta, a svi ti trebaju za upast na medicinu. Uz to racunaj da je dosta tesko upast na medicinu, a sa gimnazijom mozes birat fakultet dok sa medicinskom srednjom ipak imas ogranicenja.

BlAcK_bLoNdE
16.06.2009., 20:56
Da ali je problem što nemam dovoljna za matematičku .

zzz_zzz
16.06.2009., 21:13
koliko bodova imas?

BlAcK_bLoNdE
17.06.2009., 10:29
50....xd!

željkica24
17.06.2009., 11:56
ja sam ti zavrsila srednju medicinsku i meni je bilo ok,malo je teško posto ujutro imas praksu u bolnici a popodne školu ili obrnuto ali eto meni je bilo zanimljivo,bilo je super društvo uz to sam se još bavila sportom i uspjela sam sve izgurati tako da svakome je vjerojatno drukčije.
ali poslje te škole moras godinu dana stažirati i to bez plačanja (koliko sam čula)a i treba upasti u neku bolnicu.
nadam se da ce ti se javiti neko ko je tek ssda završio medicinsku pa ce ti moci dati malo novije informacije.

lovetotravel
17.06.2009., 12:08
ja sam završila medicinsku prije 4 godine i moja preporuka ti je također da upišeš gimnaziju. sa srednjom sestrinskomti niko ne može garantirat da ćeš upast na medicinu jer imaš fiziku samo 2 godine, biologiju i kemiju po 3 godine, a to je ja mislim ono šta se traži, ili još i anatomija, tako nešto, nisam ti sigurna. stvar je u tome šta ćeš ti do upisa na fakultet prominit još 500 opcija. ja sam 4 godine računala da ću upisati višu sestrinsku pa sam na kraju završila na učiteljskoj.
šta se tiče plaća medicinske sestre, sve ti ovisi di ti radiš i radiš li u smjenama, ali ispod 5 000 kn ti nije plaća. moje kolegice šta su se zaposlile u bolnici odma nakon srednje i odrađenog staža imaju u smjenama plaću od 6-7 000 kn, ovisi na kojem su odjelu. govorim ti za područje šibenika, mislim da je svugdi plaća li-la. dvi cure koje rade na zaraznom u šibeniku imaju sa smjenama plaću oko 7 000 kn. rade 12 sati, pa su 24 slobodne, pa opet 12 sati pa su slobodne 48 (kad rade noćnu). navodno, plaće su u šibeniku najveće na citu- jedinici intenzivne skrbi, jer je tu najteže raditi, tu su umirući bolesnici ili oni koji se bore za život.
tri cure iz moje generacije su završile višu sestrinsku, jedna od njih se zaposlila u zg-u na opeklinama i kaže da joj je super raditi, ima početnu pripravničku plaću 85 % od plaće više sestre, što iznosi negdi oko 5 500 kn, jedna radi u šibeniku kao srednja sestra, ali joj se plaća kao da je viša (trenutno šibenska bolnica nema potrebu za višim sestrama), a jedna je u rijeci, i navodno ima plaću oko 6 000 kn, a ne radi u smjenama i radi baš na mistu više medicinske sestre. cila moja generacija se zaposlila ubrzo nakon odrađenog pripravničkog, medicinske sestre se uvik traže, ali je naporan to posao jako.

e sad šta se tiče same srednje škole...
na prvoj godini imaš praksu u kabinetu, i ona se održava u suprotnoj smjeni od one u kojoj ti je redovna nastava. na drugoj godini krećeš u bolnicu, mislim da prolazite samo jedan odjel- mi smo neurologiju. na trećoj i četvrtoj ćeš svaki tjedan kad si popodne u školi imati praksu u jutarnjoj smjeni. na trećoj ti je to u prosjeku 2-3 dana tjedno, a na četvrtoj svih 5 dana u tjednu.
vidit ćeš svašta- od poroda, abortusa do leševa, umiranja...
puno kakice i mokraće, krvi....
ne znam jesu li malo uredovali tu stvar s praksom, ali jako je naporno svaki drugi tjedan biti cili dan svaki dan u tjednu angažiran oko prakse i škole, tući dvi smjene.
ako te još šta zanima, pitaj, drago mi je ako ti kako mogu pomoći.
naravno, uzmi u obzir da se sve ovo šta sam ti ja rekla odnosi na školu u šibeniku, ali i kolegice mi s faksa koje su završile u splitu medicinsku kažu da je i njima bilo isto ko i nama, šta se tiče prakse i dvosmjenskog rada. a još uz to sve nisi oslobođen ispitivanja.

zzz_zzz
17.06.2009., 14:40
ma ajde, 50 bodova i nije tako strasno. Neces upast u matematicku ali mozes bez problema upast u neku drugu gimnaziju.
Najveci problem ti je drzavna matura jer se ona ravna po gimnazjalcima.
Dakle, ti ces na ispitu na drzavnoj maturi imat pitanja iz fizike ,kemije ,matematike, hrvatskog i biologije, koja su na razini gimnazije. A to sa 2 godine kemije ili fizike ne mozes pratit. Zbog toga ces mnogo teze imat dobre rezultate za upast na medicinski fakultet.

yagodica
21.06.2009., 01:04
eo ovak...medicinska je sama po sebi teška škola,ali to kad završit vjeruj mi da nećeš žalit ako voliš medicinu..
ako i ne upadneš na medicinski fax,uvijek možeš ići višu koja ti traje 3 godine,+ako želiš predavati i u školi onda 3 godine pedagoškog..s tim si VMS i stažiranje ti plaćaju,kod nas u obvk oko 3000
a u osijeku primaju sve iz osiječko baranjske,i plaćaju ti stažiranje i ako ne ideš u višu,mislim oko 3500

leonardod
21.06.2009., 09:02
50....xd!

Najbolja medicinska u Zg je Zdravstveno učilište.Odi obavezno tamo ak imaš bodove. Na faks za sad ne računaj, drž.maturu moraš položit za to a iz medicinske nemaš dosta znanja za to, morat ćeš ići na neke dodatne sate. Al najviše šanse za bilo što imaš ak upišeš Zdravstveno u.

barun11
21.06.2009., 18:34
- najmanje 4 godine učenja 2 strana jezika – 2 boda

dobivaju li se za to dva boda ako idem u opće ili samo za jezićnu??

anchyka25
21.06.2009., 21:18
ovisi koji fax želiš poslije (barem je li prirodni ili društveni) pa gledaj i na program škole, a ne samo ekipu :D

išla sam u 8., pa pitaj kaj te zanima
uvijek je ujutro, ljudi manje-više ok, nema baš štrebera :D

ja sad idem u 8.:D

M1H4
22.06.2009., 08:01
Jao sto volim ove koji guraju gimnaziju ko bozanstvo :D

Uvijek to ovisi od osobe do osobe, zasto bi netko u gimnaziji bolje razmisljao od tehnicara :S

Ima nas uvijek razliciti, ako si ambiciozan po meni ti je svejedno jel ides u gimnaziju ili tehnicku jer ces raturat i u jednoj i u drugoj :D

No ako si ajmo reci ok (prosjecan) mozda bolje (po meni) uzet tehnicku jer imas barem neku podlogu, znam da svi gimnazijalci misle na fax, al vidit cemo vas kad zavrsite i kad dodjete na faxove, pa onda razmisljate o odlasku s faxa i te slicne sheme ...

Napominjem gimnazija je po meni riskantna jer to je najbolje upisat ako si svjestan da ces imat zivaca se borit s faxom do kraja ...

:top::top::top::s:s:D