PDA

View Full Version : Ratni zločini mudžahedina

berseker
31.03.2007., 18:29
i danas posle toliko godina nisam cuo niti igde procitao da je osudjen i jedan jedini mudzahedin! gledao sam na google video sve i svasta pa cak i osecanje glava doduse na fotosima ;ti ljudi su pocinili najgora zverstva i vodili su rat protiv hriscanstva bilo to protiv srba ili hrvata ;cuo sam odnosno citao kako neki govore da je to krivica hrvata jer im je granica bila otvorena i da inace oni to nebi uradili;pa takvo licemere dosad nisam video i sta e onda alija trazio na velikom zboru tih istih i zbog cega je odrzavao veze sa iranim i slao svoje ljude tamo:mad: :mad:

insane99
31.03.2007., 19:08
To sa odsecanjem glava je fotomontaza.Miroljubivi mudzahedini to ne rade.:zubo:

VrangeL_1917
01.04.2007., 01:09
Nedavno sam pogledao par filmića o prisustvu mudžahedina u Bosni i ne ulazeći u to kakve su i da li su činili zločine moram da primetim da je strašno interesantno kako u Federaciji BiH do sada nije spomenuo ništa po tom pitanju. Mudžahedini i njihovo ratovanje na strani Armije BiH kao i njihovo trenutno bivstvovanje u BiH se kriju kao što zmija krije noge. Evo i linka....:cool: :cool: :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=2_8tcTStXYw

berseker
01.04.2007., 07:29
Nedavno sam pogledao par filmića o prisustvu mudžahedina u Bosni i ne ulazeći u to kakve su i da li su činili zločine moram da primetim da je strašno interesantno kako u Federaciji BiH do sada nije spomenuo ništa po tom pitanju. Mudžahedini i njihovo ratovanje na strani Armije BiH kao i njihovo trenutno bivstvovanje u BiH se kriju kao što zmija krije noge. Evo i linka....:cool: :cool: :cool:

ja nezelim vrsiti ikakvu propagandu ali eto vidite i sami gospodine da cijeli svet prica i sudi srbima i hrvatima a njima niko isto je zacudjujuce da ova tema neiteresuje ljude ni ovde pa i na rts forumu ali ce ih mozda interesovati za par godina jer su mnogi mudjahedini ostali u bosni isire sve vise vehabizam sa time da iran saudijska arabija itd grade objekte u kojima se deca uce najekstremnijem islamstvu i verujte mi da ce zbog toga kroz krace vreme ne samo srbi imati problema vec ihrvati odnosno sve nemuslimanske nacije u bivsoj sfrj

Tahvil-pasa
01.04.2007., 08:11
ja nezelim vrsiti ikakvu propagandu ali eto vidite i sami gospodine da cijeli svet prica i sudi srbima i hrvatima a njima niko isto je zacudjujuce da ova tema neiteresuje ljude ni ovde pa i na rts forumu ali ce ih mozda interesovati za par godina jer su mnogi mudjahedini ostali u bosni isire sve vise vehabizam sa time da iran saudijska arabija itd grade objekte u kojima se deca uce najekstremnijem islamstvu i verujte mi da ce zbog toga kroz krace vreme ne samo srbi imati problema vec ihrvati odnosno sve nemuslimanske nacije u bivsoj sfrj

Prvo kakve medjusobne veze imaju S.Arabija i Iran?A pogotovo Iran i vehabizam...ocigledno nemas pojma o cemu pricas.Inace ovaj sklop rijeci je..ono...za peticu :rofl:...."najekstremnijem islamstvu"...sta je to islamstvo?:rofl:
Nego reci ti meni nesto...1992 nije bilo nikakvih Arapa ni "vehabija" ovdje...zasto smo onda slusali poptpuno istu pricu o "zelenoj transferzali", "dzihad ratnicima", "Alijinim Islamskim bojovnicima" itd.Tad se djeca nisu ucila toliko kako ti kazes "najekstremnijem islamstvu":zubo: pa ipak ih pobiste i raseliste.Mnogo Bosnjaka se nije pridrzavalo Islamskih propisa pa ipak platise glavom samo radi imena.Gdje je onda bila "vehabijska opasnost"?
Da nece biti da vama smeta sto ovdje postoje bilo kakvi muslimani?

forget-me-not
01.04.2007., 08:20
i danas posle toliko godina nisam cuo niti igde procitao da je osudjen i jedan jedini mudzahedin! gledao sam na google video sve i svasta pa cak i osecanje glava doduse na fotosima ;ti ljudi su pocinili najgora zverstva i vodili su rat protiv hriscanstva bilo to protiv srba ili hrvata ;cuo sam odnosno citao kako neki govore da je to krivica hrvata jer im je granica bila otvorena i da inace oni to nebi uradili;pa takvo licemere dosad nisam video i sta e onda alija trazio na velikom zboru tih istih i zbog cega je odrzavao veze sa iranim i slao svoje ljude tamo:mad: :mad:

Pa razmisli ti zašto nije osudjen....vjerovatno jer zločina nije bilo.

U svakom slučaju, sve loše što su uradili biće sigurno procesuirano, pa vidjećemo.

A zna se tko je "radio zverstva" i tko je "licemer".

Evo ti malo uživaj, Bog će da oprosti...

http://www.youtube.com/watch?v=ROuWExGLTss

berseker
01.04.2007., 08:22
Prvo kakve medjusobne veze imaju S.Arabija i Iran?A pogotovo Iran i vehabizam...ocigledno nemas pojma o cemu pricas.Inace ovaj sklop rijeci je..ono...za peticu :rofl:...."najekstremnijem islamstvu"...sta je to islamstvo?:rofl:
Nego reci ti meni nesto...1992 nije bilo nikakvih Arapa ni "vehabija" ovdje...zasto smo onda slusali poptpuno istu pricu o "zelenoj transferzali", "dzihad ratnicima", "Alijinim Islamskim bojovnicima" itd.Tad se djeca nisu ucila toliko kako ti kazes "najekstremnijem islamstvu":zubo: pa ipak ih pobiste i raseliste.Mnogo Bosnjaka se nije pridrzavalo Islamskih propisa pa ipak platise glavom samo radi imena.Gdje je onda bila "vehabijska opasnost"?
Da nece biti da vama smeta sto ovdje postoje bilo kakvi muslimani?

meni starosedeoci muslimani nesmetaju vec ove bradonje koje kvare bosansku mladost;mudzahedini su tu jos od1991 ito preko hamasa sto kazu strane sluzbe a ne ja i ponavlja ti religija islama jest za primer ali ne fundamentalizam

zebu
01.04.2007., 11:23
Glupost da nisu osudeno.Maktouf sad u zatvoru,neki cekaju sudenje.Nemojte pricati o stvarima o kojima pojma nemate.

berseker
01.04.2007., 12:10
Glupost da nisu osudeno.Maktouf sad u zatvoru,neki cekaju sudenje.Nemojte pricati o stvarima o kojima pojma nemate.

dobro a koji je to procenat naspram srba i hrvata?a to da nemam pojma hvala ti za takvu ocenu ali znaj da sam u centru dogadjaja ovde u stranoj zemlji i ponavljam ti da nemam nista protiv muslimana ali protiv radikalnog islama i serijata da i s time po muslimanskoj veri treba ziveti u slozi sa svima deliti milostinju pa ako te neko nepostuje nemoras ni ti njega ali ni u jednoj surati alah nije rekao ubij za mene niti oduzmi sebi zivot jer sam ti ga dao na poklonu a ove bradonje cine sve kontra kao i hriscanske budale koje su okrenute nacionalizmu

insane99
01.04.2007., 12:16

Oni glavni nisu u zatvoru.Osudjuju tamo neke vozace a prave zlocince ne.

spiritual beggar
01.04.2007., 12:26
Koliko je meni poznato ti strani dobrovoljci -mudjahedini su se vise ubijali izmedju sebe-kao siti protiv sunita ili obratno...a sto se tice njihovi zlocina, oni postoje...sto nisu procesuisani to je pitanje sudstva.

Amel3
01.04.2007., 12:32
Pa sad su poceli i njih hvatati po Bosni.Njih se boje i bosanci po Bosni,kamoli srbi i hrvati.Sta se tice kriminala,to je 5% u cijeloj BiH,a ostalo su bili srbi i hrvati.Mudzahedini nisu klali civila,nego su zarobljene cetnike,da su jih pustili nakon zarobstva,opet bi krenuli u rat protiv muslimana,pa zato su ih sredili za uvijek.Sve je to ok,samo su malo previse radili "bolestne" stvare u ratu.:flop:

berseker
01.04.2007., 12:36
Pa sad su poceli i njih hvatati po Bosni.Njih se boje i bosanci po Bosni,kamoli srbi i hrvati.Sta se tice kriminala,to je 5% u cijeloj BiH,a ostalo su bili srbi i hrvati.Mudzahedini nisu klali civila,nego su zarobljene cetnike,da su jih pustili nakon zarobstva,opet bi krenuli u rat protiv muslimana,pa zato su ih sredili za uvijek.Sve je to ok,samo su malo previse radili "bolestne" stvare u ratu.:flop:

mudzahedini klali cetnike nije tako nego mudzahedini klali hriscane srbe i hrvate

Amel3
01.04.2007., 14:15
mudzahedini klali cetnike nije tako nego mudzahedini klali hriscane srbe i hrvate

A sta si ti mislio,da ce mudzahedini gledati,kako kolju hrvati muslimanske civile po Ahmicima i okolini?:confused:

berseker
01.04.2007., 15:46
A sta si ti mislio,da ce mudzahedini gledati,kako kolju hrvati muslimanske civile po Ahmicima i okolini?:confused:

ma nisam ja nista mislio ;svi ovi forumi su bezveze samo da sire nacionalnu netrpeljivost zar to nisi shvatio

Tahvil-pasa
01.04.2007., 16:32
ma nisam ja nista mislio ;svi ovi forumi su bezveze samo da sire nacionalnu netrpeljivost zar to nisi shvatio

Pa si ti zato u cilju sirenja nacionalne Trpeljivosti i otvorio temu o Mudzahedinskim "zlocinima".How yes no.
Inace koliko sam ja vidio Mudzahedinima se na teret stavlja odnos prema ratnim VOJNIM zarobljenicima...rijetko ili nigdje se spominju civilni zarobljenici a zene i djeca pogotovo.Iako se i to podvodi (zlostavljanje zarobljenih vojnika) pod zlocin ipak smatram da prvo treba procesuirati desetine hiljada zlocinaca odgovornih za ubijanje, silovanje i zlostavljanje DJECE i ZENA koje je ucinjeno bez ikakvog razloga a tek onda se pozabaviti preispitivanjem pojedinih akcija Mudzahedina.
Inace meni je dovoljan onaj opis koji sam procitao gdje neki strani Mudzahedin udara nekog cetnika zarobljenog poslije oslobadjanja Vozuce i Ozrena i dere se na njega vicuci i placuci "Moja majka Srebrenica, moja majka Zepa".Ima tu raznih nijansi.
Ne pravdam nicije zlocine ali ipak treba prvo naci one odgovorne za hiljade masovnih grobnica razasutih sirom BiH.Prvo Karadzic i Mladic kao planeri, pa onda hiljade radih i odusevljenih izvrsilaca njihovih planova pa tek onda Abu ovaj ili onaj.

Ayman
01.04.2007., 21:03
gledao sam na google video sve i svasta pa cak i osecanje glava doduse na fotosima

Dali si vidio ko je bio taj komu je glava odsjecena?Dali je zrtva bio vojnik ili civil??
Daj mi neki link (vjerodostojan) koji moze potvrditi da su Mudzahedini pocinili zlicin nad civilima !!! Sta se dogodilo sa pravoslavnim manastirom u Bocinji,selu u komu je bio stacioniran Mudzahedinski logor??

ti ljudi su pocinili najgora zverstva i vodili su rat protiv hriscanstva bilo to protiv srba ili hrvata

Tacno,a hrvati i srbi su vodili rat protiv Islama i bosanskim muslimanima su bili namijenili istrijebljenje.Da nije bilo pomoci muslimanskih zemalja i Mudzahedina mozda bih im to i uspjelo.

Ayman
01.04.2007., 21:04

http://img53.imageshack.us/img53/6121/cuuvh7.jpg

Ayman
01.04.2007., 21:07

Samo da napomenem:
Mudzahedini JESU boravili u BiH,jesu isto kao sto su boravili oni koji su se borili na strani V-RS i HVO-a.Samo pri okupaciji Srebrenice,zajedno sa srpskom vojskom,u grad je uslo oko 100 krscanskih mudzahedina iz Grcke,Rumunije,Rusije,Bugarske itd.

Ero_iz_Mostara
01.04.2007., 21:08
Ma dajte pa muslimani su jedine zrtve ovog rata...hahahha jashta su oni su isto klali,ubijali,vrsili ratne zlocine mi znamo,al Europa i svijet nece da reagira na to.Bosnjaci su dobri samo u medijskom ratovanju sebe su stavili u ulogu jedinih koji su branili BiH i jedinih zrtava,a zaboravili su spomenut da kad je JNA napala selo Ravno u hercegovini oni su rekli da to nije njihov rat i jedino su se hrvati u BiH samoorganizirali u HZ-HB i sa HVO-om posli u oslobadanje okupiranih podrucja.Al eto neka nam sude prava je spora a stice i njih i njihove mudhadine koji su dosli sa deva ovamo klat ljude!!!

Ero_iz_Mostara
01.04.2007., 21:09
Samo da napomenem:
Mudzahedini JESU boravili u BiH,jesu isto kao sto su boravili oni koji su se borili na strani V-RS i HVO-a.Samo pri okupaciji Srebrenice,zajedno sa srpskom vojskom,u grad je uslo oko 100 krscanskih mudzahedina iz Grcke,Rumunije,Rusije,Bugarske itd.

100 krscanskih mudzahedina:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Ma daj o cemu ti bola lupetas hahahahah:s :rofl:

Ayman
01.04.2007., 21:12
ja nezelim vrsiti ikakvu propagandu ali eto vidite i sami gospodine da cijeli svet prica i sudi srbima i hrvatima a njima niko
To je mozda zato sto Mudzahedini nisu ostavili masovne grobnice u BiH ??

mnogi mudjahedini ostali u bosni isire sve vise vehabizam sa time da iran saudijska arabija itd grade objekte u kojima se deca uce najekstremnijem islamstvu

Pa napokon da su muslimani u BiH shvatili da se Islam koji su oni "prakticirali" prije rata ne isplati.Prije ratni Bosnjaci niti su bili religiozni niti su bili Vehabije pa ih je Evropa poklala 200 000.Da je u Srebrenici bilo vise Vehabija mozda im se nebi dogodilo ono sto im se dogodilo 1995.

Ayman
01.04.2007., 21:15
100 krscanskih mudzahedina:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Ma daj o cemu ti bola lupetas hahahahah:s :rofl:

Pricam od dobrovoljcima iz Grcke,Rumunije,Rusije,Bugarske koji su se borili na strani vojske RS-a.Uz srpsku zastavu,pri zasuzimanju Srebrenice a na zahtjev generala Mladica,u gradu je podignuta i Grcka zastava,u znak zahvalnosti grcima koji su ratovali na strani V-RS-a.

Ayman
01.04.2007., 21:18
meni starosedeoci muslimani nesmetaju vec ove bradonje

Sta ti imas protiv bradonja??

Srpski Cetnicki pokret je potpuno legalna organizacija u BiH :kiss:

Ayman
01.04.2007., 21:23
dobro a koji je to procenat naspram srba i hrvata?

A u kojemu procentu su muslimani (Mudzahedini) cinili zlocine naspram ova druga dva navedena naroda,po gotovo srbi ??

ponavljam ti da nemam nista protiv muslimana ali protiv radikalnog islama i serijata da i s time po muslimanskoj veri treba ziveti u slozi sa svima

Ovdje me podsjeti na "prijeratne" bosanske muslimane.Da,bas na one koje danas vade iz masovnih grobnica :zubo:

Ayman
01.04.2007., 21:25
Koliko je meni poznato ti strani dobrovoljci -mudjahedini su se vise ubijali izmedju sebe-kao siti protiv sunita ili obratno...a sto se tice njihovi zlocina, oni postoje...sto nisu procesuisani to je pitanje sudstva.

Daj mi neki vjerodostojan link koji potvrdjuje tvoju tvrdnju da su Mudzahedini cinili zlocine nad civilima ????

Ayman
01.04.2007., 21:32

Pa i Cetnici su hriscani,ako se ne varam??
Daj mi link koji moze potvrditi da su Mudzahedini klali krscanske CIVILE ???
Hajde mi pravo reci,dali su vise krscana pobili muslimanski Mudzahedini ili krscanski Cetnici u ratu na prostorima ex. YU ??

Kako objasnjavas da su Mudzahedini sacuvali pravoslavni manastor u Bocinji,selu u komu je tokom cijelog rata bio Mudzahedinski stab ??

http://img387.imageshack.us/img387/4460/001174ul0.jpg

Ero_iz_Mostara
01.04.2007., 21:35
Pricam od dobrovoljcima iz Grcke,Rumunije,Rusije,Bugarske koji su se borili na strani vojske RS-a.Uz srpsku zastavu,pri zasuzimanju Srebrenice a na zahtjev generala Mladica,u gradu je podignuta i Grcka zastava,u znak zahvalnosti grcima koji su ratovali na strani V-RS-a.

nisam ja reko da nisu dolazili iz pravoslavnih zemalja al kakvi bola mudzahedini nisu to mudzahedini:usama:

mirzoni
01.04.2007., 21:56
Zasto evropa ne osudjuje mudzahedine? Pa vjerovatno zato sto ih vole! Ma Evropa OBOZAVA mudzahedine! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Iskreno, ovaj pod-forum bi trebao imati IQ-kljuc :rofl:

Ayman
01.04.2007., 22:14
nisam ja reko da nisu dolazili iz pravoslavnih zemalja al kakvi bola mudzahedini nisu to mudzahedini

Mudzahedin je arapska rijec i oznacava nekog ko se bori za vjeru.
Oni koji su se borili za krscanstvo (http://img376.imageshack.us/img376/4505/001183co6.jpg),na arapskom su takodjer Mudzahedini.

Ne samo iz pravoslavnih vec i iz drugih,ne pravoslavnih krscanskih zemalja.
Evo nedavno je u Svedskoj pokrenut postupak protiv jednog Svedjanina koji se borio na strani HVO-a i koji je ucestvovao u likvidaciji nekih civila u okolini Stoca.

Tahvil-pasa
01.04.2007., 22:41
Evo nedavno je u Svedskoj pokrenut postupak protiv jednog Svedjanina koji se borio na strani HVO-a i koji je ucestvovao u likvidaciji nekih civila u okolini Stoca.

Meni je inace najsumanutiji onaj crnac iz svedske sto se borio u HVO.Jebote covjek crnac a nacista...i to pravi nacista.:eek: I da situacija bude ludja dodje kreten u BiH da ubija i zlostavlja Bosnjacke civile.Cini mi se da je zaglavio cuze u Zenici poslije rata radi ratnih zlocina ali je Svedska trazila da ga repartriraju nazad pa su ga nasi morali pustiti...a on se tamo fino baskario godinu-dvije po onim njihovim ljetnikovcima od zatvora i onda izasao i ubio dvojicu policajaca.Pravi kriminalni um...a Svedjane je u osnovi bolila ona stvar sto je on ubijao tamo neke muslimane...njima je glavno sto im je krelac likvidirao dvojicu policajaca.
Neki Arklov...ovako nesto.Da nije to taj?

Lotus77
01.04.2007., 23:07
Sto bi se Svedjani sikirali oko toga sto je on ubijao po Bosni. Jel se ti sikiras zbog nekoga sto je ubijao po Madagaskaru? U krajnjem slucaju bi ga izrucili Bosni ali nece jer je Svedski drzavljanin.

Tahvil-pasa
01.04.2007., 23:12
Sto bi se Svedjani sikirali oko toga sto je on ubijao po Bosni. Jel se ti sikiras zbog nekoga sto je ubijao po Madagaskaru? U krajnjem slucaju bi ga izrucili Bosni ali nece jer je Svedski drzavljanin.

Cuj sto bi se sekirali.Pa zato sto je Svedski drzavljanin i ratni zlocinac.
Naravno da bi se sekirao kada bi neki drzavljanin BiH klao i ubijao po Madagaskaru.
Poenta je sto je vec i bio u zatvoru u BiH ali su trazili da se premjseti u Svedsku odakle je poslije plandovanja u zatvoru poluotvorenog tipa pusten na slobodu gdje je nastavio ubijati.Trebali su ga ostaviti u KP u Zenici da ga guze metlom svaki drugi dan.

spiritual beggar
02.04.2007., 18:53
Daj mi neki vjerodostojan link koji potvrdjuje tvoju tvrdnju da su Mudzahedini cinili zlocine nad civilima ????
Sta ce ti pasha link...u ratu i poslije njega u videoteci u Zavdovicima mogao si komotno iznajmiti kasetu sa snimcima maltretiranja i ubijanja srpski zarobljenika sa Vozuce...o tome su na siroko pisali i mediji tipa Slobodne Bosne i DANA...Neki snimci su se mogli naci i na ogrishu...:E

spiritual beggar
02.04.2007., 18:59
:p Ma dajte pa muslimani su jedine zrtve ovog rata...hahahha jashta su oni su isto klali,ubijali,vrsili ratne zlocine mi znamo,al Europa i svijet nece da reagira na to.Bosnjaci su dobri samo u medijskom ratovanju sebe su stavili u ulogu jedinih koji su branili BiH i jedinih zrtava,a zaboravili su spomenut da kad je JNA napala selo Ravno u hercegovini oni su rekli da to nije njihov rat i jedino su se hrvati u BiH samoorganizirali u HZ-HB i sa HVO-om posli u oslobadanje okupiranih podrucja.Al eto neka nam sude prava je spora a stice i njih i njihove mudhadine koji su dosli sa deva ovamo klat ljude!!!
Nisu mudjahedini iskakali sa padobranima po Bosni...dolazili su sa urednim putovnicama preko Hrecegovine cak i 94...zato su masno placali Hrvatima iz Hercegovine...da bi iste ubijali po Bosni...:o

Ayman
02.04.2007., 22:51
Sta ce ti pasha link...u ratu i poslije njega u videoteci u Zavdovicima mogao si komotno iznajmiti kasetu sa snimcima maltretiranja i ubijanja srpski zarobljenika sa Vozuce

Ti ili si nepismen ili samo polu pismen??
Srpski zarobljenici sa Vozuce su bili vojska,naoruzani srpski ekstremisti koje je El-Mudjahedin zarobio na liniji.Za tebe je to ratni zlocin??

Ja sam te pitao za link ili neki vjerodostojan dokaz koji moze potvrditi da su Mudzahedini ubijali civile !!!

Koliko su masovnih grobnica sa civilnim zrtvama u njima Mudzahedini ostavili iza sebe u BiH??
Jos jodenom da napomenem:
Zajedno sa srpskom vojskom a pri zauzimanju Srebrenice,u grad je uslo oko 100 krscanskih dobrovoljaca koji su se borili na strani vojske RS-a.

Pokolj u Srebrenici je nedavno i zvanicno proglasen genocidom a od strane medjunarodnog suda u Haagu.

insane99
02.04.2007., 23:12
Nisu mi jasne budale koje brane mudzahedine kad ceo svet zna ko su i sta su oni.

Ayman
03.04.2007., 07:50
Nisu mi jasne budale koje brane mudzahedine kad ceo svet zna ko su i sta su oni.

"Ceo" svet je znao i da Saddam posjeduje oruzje za mosovno unistenje sa kojim za samo 45 minuta moze poravniti pola Europe.Sta se od toga sto je "ceo svet" znao,a nakon okupacije Iraka ,pokazalo istinitim ??

Haje budi iskren pa nam reci ko po tvom misljenju prestavlja vecu opasnost za BiH i ex-YU uopste,Vehabije (Mudzahedini) ili Cetnicki Ravnogorski pokret i oni sto na nogometnim utakmicama razvijaju parole Noz-Zica-Srebrenica ??

spiritual beggar
03.04.2007., 18:51
Ti ili si nepismen ili samo polu pismen??
Srpski zarobljenici sa Vozuce su bili vojska,naoruzani srpski ekstremisti koje je El-Mudjahedin zarobio na liniji.Za tebe je to ratni zlocin??

Ja sam te pitao za link ili neki vjerodostojan dokaz koji moze potvrditi da su Mudzahedini ubijali civile !!!

Koliko su masovnih grobnica sa civilnim zrtvama u njima Mudzahedini ostavili iza sebe u BiH??
Jos jodenom da napomenem:
Zajedno sa srpskom vojskom a pri zauzimanju Srebrenice,u grad je uslo oko 100 krscanskih dobrovoljaca koji su se borili na strani vojske RS-a.

Pokolj u Srebrenici je nedavno i zvanicno proglasen genocidom a od strane medjunarodnog suda u Haagu.

Aymane ti generalno lupas jedne te iste stvari...postoji medjunarodna Zenevska konvencija o tretiranju ratni zarobljenika...kad je malo pomnije proucis...javi se...:s

Amel3
03.04.2007., 19:05

Nisu ni meni jasne budale,koje brane rvate koji su klali "civile" po Ahmicima.Evo bas juce jednog osudili na 20 god.Trebali su mu dozivotno,priznao je posilstva i pomogao pri ubijanju 100 muslimana.Ko takve brani treba ih pobit sve do zadnjog.A Mudzahedini nisu NIKAD ubijali civile pogotovo zenu i djecu il silovali zene.Nemozete se ni primjerati protiv Mudzahedina.Velika je razlika izmedju rvata i njih,pogotovo su se iskazali u ratu,ko je cinio nedjela nad civilima.:s

lekoko
05.04.2007., 09:41
postoji medjunarodna Zenevska konvencija o tretiranju ratni zarobljenika...kad je malo pomnije proucis...javi se...:s

Prijatelju,ta konvencija koju spominjes je stvorena upravo od onih koji je naj vise krse!!! Pogledaj samo sta se desava u Abu Greibu i u Guantanamu pa ces vidjeti da sam u pravu.

Osim toga,smatrati istom vrstom zlocina likvidaciju naoruzanih vojnika i sistematske likvidacije civila,je vise nego idiotski.

VrangeL_1917
05.04.2007., 17:10
Samo da napomenem:

Ne poričem da je u VRS bilo dobrovoljaca iz raznoraznih zemalja. Pretežno iz Rusije i to uglavnom ljudi koji su se borili u Afganistanu. Nisam siguran da je bilo Rumuna i Bugara, Grka verovatno jeste imajući u vidu njihovu neprevaziđenu mržnju prema Turcima i naravno poistovećivanje Bošnjaka sa njima. Da li su oni učestvovali u zločinu u Srbrenici zaista ne znam.
Ja ih ne bi nazvao "hrišćanskim mudžahedinima", možda hrišćanskim fundamentalistima.
U svakom slučaju neosporna je činjenica da su već početkom '93 godine u okviru armije BiH postojale jedinice popunjene isključivo mudžahedinima. Sve informacije koje su se ticale njihovog postojanja, dejstava pa i zločina su od strane BiH rukovodstva dobro skrivane od očiju javnosti. Kako domaće tako i strane........ :cool: :cool: :cool:

Ramzes
06.04.2007., 10:07
Prijatelju,ta konvencija koju spominjes je stvorena upravo od onih koji je naj vise krse!!! Pogledaj samo sta se desava u Abu Greibu i u Guantanamu pa ces vidjeti da sam u pravu.

Osim toga,smatrati istom vrstom zlocina likvidaciju naoruzanih vojnika i sistematske likvidacije civila,je vise nego idiotski.

Folklande si zaboravio. Kad su engleski vojnici pobili masu civila pri iskrcavanju. Tada su uveli u vojnu doktrinu pojam "kolateralna šteta".

lekoko
09.04.2007., 14:55
Ja ih ne bi nazvao "hrišćanskim mudžahedinima", možda hrišćanskim fundamentalistima.

A razlika izmedju ta dva pojma je u ....cemu ????

U svakom slučaju neosporna je činjenica da su već početkom '93 godine u okviru armije BiH postojale jedinice popunjene isključivo mudžahedinima. Sve informacije koje su se ticale njihovog postojanja, dejstava pa i zločina su od strane BiH rukovodstva dobro skrivane od očiju javnosti.

92. godine na ratistima oko Dubrovnika,nalazili smo mrtve ruse koje njihova srpska bratija nije ni pokusavala izvuci. Nisam negirao da su Mujahedini boravili u BiH ali tvrditi da su cinili zlocine nad civilima a za to ne imati niti jedan dokaz,to je bez veze.

lekoko
10.04.2007., 19:46
Ova tema ne zasluzuje da zamre.Ili je ponestalo argumenata??

Hajmo narode,opici po tastaturi ;)

spiritual beggar
10.04.2007., 19:58

Ovi u Abu Greibu i Guantanamu su se vjerovatno ugledali na nas u BIH...:rofl:

VrangeL_1917
10.04.2007., 22:38
A razlika izmedju ta dva pojma je u ....cemu ????

92. godine na ratistima oko Dubrovnika,nalazili smo mrtve ruse koje njihova srpska bratija nije ni pokusavala izvuci. Nisam negirao da su Mujahedini boravili u BiH ali tvrditi da su cinili zlocine nad civilima a za to ne imati niti jedan dokaz,to je bez veze.

Odakle samo takva drskost da izričito tvrdiš kako mudžahedini nisu vršili zločine po Bosni i to pre svega nad Srbima. Da nisi možda pratio mudžahedine tokom njihovih "ratnih" pohoda u Bosni, bio kurir slučajno, ili vodonoša. Dokazi postoje, video zapisi, fotografije, svedočenja pa čak i prepiske sa političkim rukovodstvom BiH. Naravno, nikome u međunarodnoj zajednici, a posebno Amerikancima u tom trenutku nije odgovaralo da se o tome priča imajući u vidu uglavnom jednostranu angažovanost USA kada je Bosna u pitanju.
Rusa jeste bilo na ratištima EX-YU i to u sklopu srpskih formacija kako u Hrvatskoj tako i u Bosni. Uglavnom se radilo o veteranima "Avganistanskog rata " tj. "afgancima". Neki su bili plaćenici, neki ratom i krvlju opsednute psihopate a neki su opet dolazili verujući da idu u odbranu "pravoslavlja". Kakvi god međutim njihovi motivi bili njihovo učešće je samo dodalo još malo "prljavštine" u već debelo prljav rat na ovim prostorima. :cool: :cool: :cool:

lekoko
10.04.2007., 23:22
Odakle samo takva drskost da izričito tvrdiš kako mudžahedini nisu vršili zločine po Bosni i to pre svega nad Srbima.

Hajde molim te pocasti me jednim vjerodostojnim linkom koji ce potvrditi da su Mijahedini izvrsili neke zlocine nad civilima,posebno nad Srbima,u BiH !!!

Michael Collins
12.04.2007., 12:20

A pogotovo miroljubljivi četnici...

berseker
13.04.2007., 08:38
A pogotovo miroljubljivi četnici...

a najmanje miroljubive ustase:)

ISLAM
13.04.2007., 10:40

Gledaj srbine, u borbi je dozvoljeno ubiti, a samo mi reci jesu mudzehedini ubijali zene , djecu i ostale civile ili su to radili "zveri" sa istoka. Ubili ste 10 000 muslimana za 1 dan u srebrenici i još imaš obraza se javljati.
Mudžehedini JESU UBIJALI ali vojnike a ostale nisu ni ružno pogledali za tvoju informaciju. Ja bi prvi zaklao četnika, taj je došao silovati naš svijet, ubijati našu djecu, oduzimati našu zemlju. I šta očekuješ, da ga ljubim
? E nemože tako ;)

berseker
13.04.2007., 10:54
Gledaj srbine, u borbi je dozvoljeno ubiti, a samo mi reci jesu mudzehedini ubijali zene , djecu i ostale civile ili su to radili "zveri" sa istoka. Ubili ste 10 000 muslimana za 1 dan u srebrenici i još imaš obraza se javljati.
Mudžehedini JESU UBIJALI ali vojnike a ostale nisu ni ružno pogledali za tvoju informaciju. Ja bi prvi zaklao četnika, taj je došao silovati naš svijet, ubijati našu djecu, oduzimati našu zemlju. I šta očekuješ, da ga ljubim
? E nemože tako ;)

da ti nisi mozda vidovit?okle znas da sam srbin?i sta lupas 10 000 kada je tacan broj utvrdjen!a sta je sa onim ljudima ubijenim ;neznam tocno oko 5 000 ;sto je prethodilo tome?a to da nisu ubijali zene i decu pitaj hrvatska sela ili one mudjahedine sto se raznesu bombom!ti mora da si mlad ili neupucen cim hoces opet da koljes!vrati se malo unazad i vidinesto o handzar diviziji!vidim da vehabije lepo uce ljude a to je da mrze hriscanstvo,ako si vidovit daj mi brojeve za evroloto

Michael Collins
13.04.2007., 11:07
? E nemože tako ;)

Postoji razlika između zarobljenog vojnika, i onoga koji juriša i puca na tebe...

berseker
13.04.2007., 11:09
Postoji razlika između zarobljenog vojnika, i onoga koji juriša i puca na tebe...

NE ZA NJIH RAZLIKA NEPOSTOJI

zebu
13.04.2007., 11:59
da ti nisi mozda vidovit?okle znas da sam srbin?i sta lupas 10 000 kada je tacan broj utvrdjen!a sta je sa onim ljudima ubijenim ;neznam tocno oko 5 000 ;sto je prethodilo tome?a to da nisu ubijali zene i decu pitaj hrvatska sela ili one mudjahedine sto se raznesu bombom!ti mora da si mlad ili neupucen cim hoces opet da koljes!vrati se malo unazad i vidinesto o handzar diviziji!vidim da vehabije lepo uce ljude a to je da mrze hriscanstvo,ako si vidovit daj mi brojeve za evroloto

..podijeljeno na 10 i to u cijelom Podrinju.Zasto lupas kada je broj uvtrden?

berseker
13.04.2007., 12:09
..podijeljeno na 10 i to u cijelom Podrinju.Zasto lupas kada je broj uvtrden?

hoces reci samo u podrinju ubijeno 500 hrvata civila od strane mudzahedina?pa nerece li neko da mudze nisu ubijali civile

zebu
13.04.2007., 12:11
hoces reci samo u podrinju ubijeno 500 hrvata civila od strane mudzahedina?pa nerece li neko da mudze nisu ubijali civile

Valjda si govorio o Srbima koji su ubijeni prije Srebrenice,ili nisam dobro shvatio?

berseker
13.04.2007., 12:19
Valjda si govorio o Srbima koji su ubijeni prije Srebrenice,ili nisam dobro shvatio?

dobro si shvatio!ja sam otiso na drugu stranu a u vezi broja procitao sam i nekim pstovima i novinama i to ne srpskim da je cifra 4OOO INESTO pa sam zato rekao oko 5000 !a decko kaze njih10 000 hiljada!ali nema svrhe ko je koliko jer su zlocini isti i nikako da razumem negiranje da mudze nisu ubijali civile kada su hrvati stradali od njih isto koliko i srbi

zebu
13.04.2007., 12:26
dobro si shvatio!ja sam otiso na drugu stranu a u vezi broja procitao sam i nekim pstovima i novinama i to ne srpskim da je cifra 4OOO INESTO pa sam zato rekao oko 5000 !a decko kaze njih10 000 hiljada!ali nema svrhe ko je koliko jer su zlocini isti i nikako da razumem negiranje da mudze nisu ubijali civile kada su hrvati stradali od njih isto koliko i srbi

Znaci ti svoje znanje crpis iz foruma i novina? Inrofmisi se malo o sudenjima u Haskom tribunalu,od nevladinih organizacija koje su brojale zrtve,pa ces dobiti tacnije informacije.Prije Srebrenice su se vodile borbe u cijeloj BiH u kojima su ginuli ljudi na obadvije strane.Medutim,u cijelom Podrinju je stradalo srpskih civila,prije Srebrenice,ta tvoja brojka podijeljena na 10,15,ali takode i na teritoriju koji je drzala ABiH su ginuli civili.Ta izmisljena cifra od 4000 srpskih civila je stvorena samo kao pandan za stradanje Bosnjaka u Srebrenici i nista drugo.

berseker
13.04.2007., 12:34
Znaci ti svoje znanje crpis iz foruma i novina? Inrofmisi se malo o sudenjima u Haskom tribunalu,od nevladinih organizacija koje su brojale zrtve,pa ces dobiti tacnije informacije.Prije Srebrenice su se vodile borbe u cijeloj BiH u kojima su ginuli ljudi na obadvije strane.Medutim,u cijelom Podrinju je stradalo srpskih civila,prije Srebrenice,ta tvoja brojka podijeljena na 10,15,ali takode i na teritoriju koji je drzala ABiH su ginuli civili.Ta izmisljena cifra od 4000 srpskih civila je stvorena samo kao pandan za stradanje Bosnjaka u Srebrenici i nista drugo.

ne crpim svoje znanje odavde i ta cifra od 4000 i nesto je iz unhcr i nije izmisljotina ili mozda unhcr laze kad govori o srbima a govori istinu kada je o drugom narodu;nevredi se ovako prepirati;ja sam hteo misljenja ljudiju u vezi zlocina mudzahedina na avim ratistima

zebu
13.04.2007., 12:37
ne crpim svoje znanje odavde i ta cifra od 4000 i nesto je iz unhcr i nije izmisljotina ili mozda unhcr laze kad govori o srbima a govori istinu kada je o drugom narodu;nevredi se ovako prepirati;ja sam hteo misljenja ljudiju u vezi zlocina mudzahedina na avim ratistima

Hajde molim te daj neki link gdje unhcr kaze da je ubijeno 4000 Srba u okolini Srebrenice.

berseker
13.04.2007., 12:42
Hajde molim te daj neki link gdje unhcr kaze da je ubijeno 4000 Srba u okolini Srebrenice.

kad nadjem dacu ti!neshvataj da bezim vec sam novajlija sa racunarima

zebu
13.04.2007., 12:49

Hajde jedva cekam.Ali ne sa stranice cetnici.org ili freesrpska,nego nezavisan izvor gdje pise da unhcr tvrdi da je ubijeno 4000 srpskih civila u okolini Srebrenice.

COD2
13.04.2007., 13:47

Čuj ko kaže ?

Gdje su četnici zarobili a da nisu ubijali ?

Ako se sjećaš prvo vam je Komandant pred kamerama izbezumljenoj djeci dijelio čokolade, a kad je predstava završila onda ima je očeve i braću poklao.

COD2
13.04.2007., 13:51
Hajde jedva cekam.Ali ne sa stranice cetnici.org ili freesrpska,nego nezavisan izvor gdje pise da unhcr tvrdi da je ubijeno 4000 srpskih civila u okolini Srebrenice.

Nije ukupno Srba bilo 4000 hiljade po popisu stanovništa iz 1991. u općini Srebrenica.

Hroboatos
13.04.2007., 14:11
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20010927/temedana.htm

http://www.fojnica.de/zbivanja%201993/uvodna.htm

ISLAM
13.04.2007., 19:44

ti ljudi žive po islamu "mudžehedini" a po toj vjeri ima se pravu ubijati zarobljenik znate. a oni demokratiju macku o rep objese kao i ja.
Pojma nemate a svugdje se uplićete, za vas je vehabija svaki musliman koji ima bradu, a imaju li kršćani svoje "vehabije" ili židovi. ponovo prozivate muslimane na nekoj gluposti a i da nema "vehabija" opet bi nešto našli.

Čudno je to što je "teror" muslimana nad drugim odnos kao miš prema slonu , Vi zapažate bolje miša nego slona. kako to ??
Genocid su pravili srbi, srbi su bili agresori, najveći broj žrtava u ratu su bili MUSLIMANI ( civili) . Najviše izbjeglica su muslimani, najviše uništene imovine je odd muslimana .-...

Zato berseker nemoj se provaljivati. jasno je kao sunce u sred bijela dana ko je zločinac !
Da je bilo zločina onako kako to ti tvrdiš čulo bi se za to kao što je svako čuo za masovne grobnice ( ima ih na svakih 10m u bosni) koje su četnici = svinje pravili ;) ...
Ja još nisam čuo da su mudžehedini napravili grobnicu ;)

ISLAM
13.04.2007., 19:47
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20010927/temedana.htm

http://www.fojnica.de/zbivanja%201993/uvodna.htm

Ja da živim kao novinar i ja bi vadio infornacije odakle stignem ne obazirući se šta je istina, ipak , važno je članak napisati . A još da se ocrni ARBIH, to svima paše :rolleyes:

Hroboatos
13.04.2007., 19:49
Ja da živim kao novinar i ja bi vadio infornacije odakle stignem ne obazirući se šta je istina, ipak , važno je članak napisati . A još da se ocrni ARBIH, to svima paše :rolleyes:

Ma da, izmisliše, a ono na youtube-to su fotomontaže.
Bljuv.

berseker
13.04.2007., 20:07
post za forumasa ISLAM:kazes imaju mudze pravo ubijati ratne zarobljenike!e pa sada si sve rekao!tebi je mozda zao sto si u to vreme bio mlad pa nisi mogao i ti da koljes i srbe i hrvate!te tvoje iste mudze su uradile ono sa busovima u londonu i ono sa vozom u spaniji gde su poginula mnoga deca ali to je vec druga tema!i jeste svako ko nosi bradu i oblaci se na specifican nacin je vehabija jer to je njihov stil;a ovo sto ti stoji kao potpis jews for allah pokazuje tvoj karakter i mrznju! FINISH AND IGNORE

HR123
13.04.2007., 20:38
Ma ne sudi se ne samo muđahedinima nego i muslimanima. Pobili su u BIH oko 2, 3 tisuća srpskih civila i nikom ništa. Glavno da je svakodnevno hajka u RH i izjednačavanje krivnje Srbija=Hrvatska. Zapamtite da je u ratovima 1991-1999. najmanje srpskih civila stradalo od hrvatske ruke. Nekoliko puta više su ih pobili muslimani i Albanci.

Na HTV-u se o Ahmićima po nekim statistikama moglo ćuti nekoliko stotina puta, a za selo Trusina , koja je blizu Ahmića 20-ak puta. U Trusini su muslimani na isti dan kada se dogodio pokolj u Ahmićima, pobili 29 Hrvata. Nikome se ne sudi i to se uopče ne spominje. Ima i jedno selo povrh Ahmića gdje su isto pobili hrvatske civile. To vam je pravda.

-------------------

Direktor Istraživačko-dokumentacijskog centra (IDC) iz Sarajeva Mirsad Tokača u petak je u Banjoj Luci novinarima predstavio rezultate istraživanja o gubicima stanovništva u BiH od 1991. do 1995. godine. U tom razdoblju život na prostorima BiH izgubilo je 98.837 ljudi, civila i vojnika. Prema nacionalnom sastavu, stradalo je 63.687 Bošnjaka (67,87 posto od ukupnog broja stradalih), 24.216 Srba (25,81 posto) i 5.057 Hrvata odnosno 5,39 posto, navodi se u izvješću. Ubijeno je 30.514 bošnjačkih civila, 2.076 hrvatskih i 1.978 srpskih. U vojnim postrojbama stradalo je 30.173 Bošnjaka, 21.399 Srba i 2.619 Hrvata, navodi se u izvješću. Nekoliko tisuća žrtava još nije svrstao prema etničkim ili statusnim kategorijama. "Istraživanje je provedeno po najsuvremenijim znanstvenim metodama, i utemeljeno na podacima iz svih dostupnih domaćih i stranih izvora, pa je eliminiralo dva i više puta registrirane poginule zbog čega je, u jednom času, broj poginulih u BiH bio narastao do 300 tisuća što se uglavnom rabilo u političke svrhe", rekao je Mirsad Tokača. Istaknuo je kako to istraživanje, koje traje već četiri godine, u potpunosti ignoriraju državni organi BiH, a financira ga norveška vlada. Istraživanje će biti završeno u sljedeća tri i pol mjeseca nakon čega će svi dosjei (u kojima su fotografije žrtava s iscrpnim podacima) biti dostupni javnosti putem web-stranice, ali i pravosudnim organima koji će te podatke koristiti u procesuiranju ratnih zločina u BiH. "Procjenjujemo da konačni zbroj žrtava neće prijeći broj od najviše 102 tisuće, no utvrđivanje istine danas pretpostavka je za budućnost bez ratnih sukoba", rekao je Mirsad Tokača.

ISLAM
14.04.2007., 09:44
post za forumasa ISLAM:kazes imaju mudze pravo ubijati ratne zarobljenike!e pa sada si sve rekao!tebi je mozda zao sto si u to vreme bio mlad pa nisi mogao i ti da koljes i srbe i hrvate!te tvoje iste mudze su uradile ono sa busovima u londonu i ono sa vozom u spaniji gde su poginula mnoga deca ali to je vec druga tema!i jeste svako ko nosi bradu i oblaci se na specifican nacin je vehabija jer to je njihov stil;a ovo sto ti stoji kao potpis jews for allah pokazuje tvoj karakter i mrznju! FINISH AND IGNORE

prvo ono na youtube smotra bila i krenuli na borbenu liniju. Ratovali sa cetnicima i nevidim nelegalno tu nista.
Dalje, da li je svaki srbin naravi Slobodana Miloševića. NIJE. Tako onda shvati da nije onaj koji je išao u rat protiv srba isti kao onaj što je ubio civile u Londonu . UBIJANJE "CIVILA" NEMA UTOČIŠTA NIGDJE U ISLAMU I MI SE OGRAĐUJEMO OD TAKVIH !!!.
Za tvoju informaciju teroristička organizacija ETA je uništila voz , čak su i preuzeli odgovornost a ti i dalje tvrdiš da su mislimani što mi pokazuje koliku mržnju imaš protiv muslimana. Sve na svijetu bi skrivili na nas.

Neki ljudi se oblače po propisu islama kako i treba. Zašto pričaš o tome kad nemaš pojma. Muhammed s.a.v.s NAŠ PROROK je naredio muslimanima da puste bradu a skrate brkove I SAD SVAKO KO SE POKORAVA RIJEČI POSLANIKA JER ŽELI BITI MUSLIMAN DOBAR OKAREKTERISAN JE ODMAH DA JE TERRORIST-FUNDAMENTALIST-RADIKAL-VEHABIJA OD NEUKE MASE KAO ŠTO SI TI.
čovjek koji želi biti musliman sa bradom je terorist dok je kršćan sa bradom samo vjernik, i dok je umjetnik sto se zapustio koji se ne kupa ne šiša ne brije cool. I Ti nasjedaš samo na dio antiISLAMSKE kampanje koje se vodi u svijetu.

KOLIKO STE VI HRVATI I SRBI NAŠLI MASOVNIH GROBNICA A KOLIKO MI MUSLIMANI ? .--- smiješno je uopšte pričati o ovom. Samo glup čovjek i zatucan i tvrdoglav može reći da su muslimani zločinci ispali

Crni Guber
14.04.2007., 09:59

Pa imaju li ti mudzahedini ime i prezime? Niko ne brani Hrvatima ili Srbima da podignu optuznice protiv onih koji su cinili ratne zlocine. Ubiti zarobljenog vojnika je ratni zlocin i za mene je to kukavicluk. Bosnjacki zapovjednici sedme muslimanske brigade su u Haagu, generala Sefera Halilovica pa sada generala Delica terete za zlocine mudzahedina itd. Znaci nije tacno da niko za to ne odgovara jedino sto sitne ribe vise niko ne trazi.

HR123
14.04.2007., 13:06
Sefer Halilović je oslobođen optužbi za ubijanje hrvata po srednjoj bosni i s time je završen slučaj. Nitko ne odgovara.

Crni Guber
14.04.2007., 13:16
Sefer Halilović je oslobođen optužbi za ubijanje hrvata po srednjoj bosni i s time je završen slučaj. Nitko ne odgovara.

Da oslobodjen je ali se odgovornost prenijela na Rasima Delica. Sada on mora dokazati da je ucinio sve da sprijeci i kazni zlocince. I jos uvijek su komadanti sedme muslimanske brigade iz Zenice u Haagu, mislim da su i osudjeni za komadnu odgovornost. Informisi se malo, niko nema koristi od brzopletih zakljucaka.

COD2
14.04.2007., 13:33
Ma ne sudi se ne samo muđahedinima nego i muslimanima. Pobili su u BIH oko 2, 3 tisuća srpskih civila i nikom ništa. Glavno da je svakodnevno hajka u RH i izjednačavanje krivnje Srbija=Hrvatska. Zapamtite da je u ratovima 1991-1999. najmanje srpskih civila stradalo od hrvatske ruke. Nekoliko puta više su ih pobili muslimani i Albanci.

Na HTV-u se o Ahmićima po nekim statistikama moglo ćuti nekoliko stotina puta, a za selo Trusina , koja je blizu Ahmića 20-ak puta. U Trusini su muslimani na isti dan kada se dogodio pokolj u Ahmićima, pobili 29 Hrvata. Nikome se ne sudi i to se uopče ne spominje. Ima i jedno selo povrh Ahmića gdje su isto pobili hrvatske civile. To vam je pravda.

Ne laži !

Ahmići se nalaze u općini Vitez koja je u Srednjoj Bosni, a selo Trusina je u općini Konjic koji pripada Hercegovini. Ta dva sela nemaju nikakve veze ni geografski niti bilo kakve druge osim da je zločin počinjen istog dana.

"Jedno selo povrh Ahmića" se zove Mileteći i tu su domaći mudžahedini počinili zločin iz osvete za Ahmiće nekoliko dana poslije zločina u Ahmićima.

Mještane tog sela je prema svjedočenju jednog Hrvata upozorio jedan Bošnjak da mudžahedini dolaze da im se osvete. Većina ih je pobjegla a neki su se krili kod komšija Bošnjaka. Oni koji nisu pobjegli su ubijeni. To sam čitao na stranicama ICTY-a. Imena zločinaca su poznata i mislim da je taj zločin procesuiran za razliku od Ahmićkog zločina gdje je samo nekolicina odgovarala.

U Ahmićima se radi o zavjeri šutnje, jer je svakom mještanu Hrvatu iz okoline vrlo dobro poznato ko je počinio zločin.

Kako sam mogao da zaključim iz jednog posta ovdje izgleda da je dio zločinaca koji su klali po Ahmićima došao iz Hercegovine specijalno po zadatku da to i napravi.

Govoriš o 2-3 hiljade civilnih žrtava koje su ubili Bošnjaci i o 30 hiljada Bošnjačkih civilnih žrtava, a onda uzmeš u usta pravdu.

Znaš li ti da bi bilo malo zatvora u cijeloj Evropi kad bi se procesuiralo svih 30 hiljada ubistava ?

COD2
14.04.2007., 13:38

Seferu Haliloviću se nije ni sudilo za Srednju Bosnu, Sefer Halilović nije bio Komandant (bio je smijenjen ranije) u vrijeme sukoba A R BiH i HVO - ti veze nemaš a upuštaš se u raspravu.

Hroboatos
14.04.2007., 14:10
Evo vam kronologije na hrvatskom, i što babo Shrader kaže na engleskom.

http://www.hercegbosna.org/ostalo/hbsukob.html

http://www.sveznadar.com/knjiga.aspx?knjiga=61623 (hrv. prijevod)

http://www.hercegbosna.org/engleski/war2.html

zebu
14.04.2007., 14:39
Evo vam kronologije na hrvatskom, i što babo Shrader kaže na engleskom.

http://www.hercegbosna.org/ostalo/hbsukob.html

http://www.sveznadar.com/knjiga.aspx?knjiga=61623 (hrv. prijevod)

http://www.hercegbosna.org/engleski/war2.html

Najbolji su mi "pouzdani" izvori tipa hercegbosna.org , freesrpska, islambosna..;)

Hroboatos
14.04.2007., 14:42
Najbolji su mi "pouzdani" izvori tipa hercegbosna.org , freesrpska, islambosna..;)

Pa, bilo kako bilo, negiraj točnost tih izvora. I kronologije, i knjige.

Ajmo, tuljani.

zebu
14.04.2007., 14:44

Dakle prosao je cijeli dan od kada si provalio da je u okolini Srebrenice ubijeno oko 4000 srpskih civila i da je o tome pisao unhcr.Rekao si da ces postaviti link za to i nisi.Znaci lagao si i unhcr tako nesto nikada nije potvrdio,jer se to nije desilo.

zebu
14.04.2007., 14:45
Pa, bilo kako bilo, negiraj točnost tih izvora. I kronologije, i knjige.

Ajmo, tuljani.

Ne znam sta ti znaci to tuljani,a ne pada mi na pamet da negiram nesto sa takvih sajtova.

Hroboatos
14.04.2007., 15:15
Evo, moderatori brišu odgovore i štite muslimanske provokatore pod firmom netikete.
Ljigavo i bijedno.

mirzoni
16.04.2007., 08:22

Djecace, komentari su ti za nulu. Nidje veze, k'o sto bi rekli...

I sta ako su ubijali ratne zarobljenike? Koje si ti neodraslo dreljavce, kako uopste imas obraza da se javljas? Zasto ne kazes nesto o tome koje sve strahote su cetnici radili? Oni smradovi ubijali, silovali i klali zene i djecu, i treba ih pustiti da zive? Da, treba ih pustiti da zive, jer je smrt predobra za takve. Treba ih pustiti da zive i treba ih torturirati iz dana u dan. Nakon par godina torture, treba ih samljeti, zapaliti i izbrisati svaki trag njihovog postojanja. Ti si nasao jednu sliku nekog cetnika odsjecene glave i sad je to tvoj glavni "argumenat" kako su "mudze" krivi za sva zla onog rata? Pa i ako su cinili kakve ratne zlocine, opet se to ne moze mjeriti sa kolicinom i razmjerom cetnickih zlocina. Jel razumes bre decko? Ili zaista nemas nesto cime bi mogao razumjeti? Veze ti nemas :bljak:

berseker
16.04.2007., 09:38

I sta ako su ubijali ratne zarobljenike? Koje si ti neodraslo dreljavce, kako uopste imas obraza da se javljas? Zasto ne kazes nesto o tome koje sve strahote su cetnici radili? Oni smradovi ubijali, silovali i klali zene i djecu, i treba ih pustiti da zive? Da, treba ih pustiti da zive, jer je smrt predobra za takve. Treba ih pustiti da zive i treba ih torturirati iz dana u dan. Nakon par godina torture, treba ih samljeti, zapaliti i izbrisati svaki trag njihovog postojanja. Ti si nasao jednu sliku nekog cetnika odsjecene glave i sad je to tvoj glavni "argumenat" kako su "mudze" krivi za sva zla onog rata? Pa i ako su cinili kakve ratne zlocine, opet se to ne moze mjeriti sa kolicinom i razmjerom cetnickih zlocina. Jel razumes bre decko? Ili zaista nemas nesto cime bi mogao razumjeti? Veze ti nemas :bljak:
glavno je da ti imas velikoislamsku ideologiju i da znas da psujes!a te glave su golobrade ali za tebe svaki srbin je cetnik i sta seres tu kada su tvoji sa handzar divizijom svasta radili te bili hrvatsko cvijece u ww2!i ono na youtube su fotomontaze samo sto su ih obrijali je li seronjo jedan

mirzoni
16.04.2007., 17:47
glavno je da ti imas velikoislamsku ideologiju i da znas da psujes!a te glave su golobrade ali za tebe svaki srbin je cetnik i sta seres tu kada su tvoji sa handzar divizijom svasta radili te bili hrvatsko cvijece u ww2!i ono na youtube su fotomontaze samo sto su ih obrijali je li seronjo jedan

Ma ne, glavno je da ti opet veze sa vezom nemas. Kakvu ja ideologiju zagovaram, to ti ne mozes znati, jer se nigdje nisam izjasnio o istoj. Zasto onda lazes i pricas nebuloze? Sto se tice psovanja, ta iz aviona se vidi cije izrazavanje je primitivnije. Ne smatram svakog srbina cetnikom, ne spadam na taj nivo da generalizujem poput tebe. Drugi svjetski rat ima veze sa mnom, koliko i eskimi imaju veze sa tobom...

Opet ti je komentar za nulu ;) :flop:

berseker
16.04.2007., 18:10
Ma ne, glavno je da ti opet veze sa vezom nemas. Kakvu ja ideologiju zagovaram, to ti ne mozes znati, jer se nigdje nisam izjasnio o istoj. Zasto onda lazes i pricas nebuloze? Sto se tice psovanja, ta iz aviona se vidi cije izrazavanje je primitivnije. Ne smatram svakog srbina cetnikom, ne spadam na taj nivo da generalizujem poput tebe. Drugi svjetski rat ima veze sa mnom, koliko i eskimi imaju veze sa tobom...

Opet ti je komentar za nulu ;) :flop:

a ti verovatno imas veze sa njima jer bili oni u bih ili drugde isto ti je to! ali ti verovatno shvatas da mrzim musmimane sto nije tacno! a nebuloze su svetska javnost pa ako svet laze onda i ja lazem jer ma sta srbin rekao i bilo to da je preneo iz svetskih dogadjaja za tebe je laz!bravo

spiritual beggar
16.04.2007., 19:42

evo pocetka jednog unutarbosnjackog sukoba....cime ti pravdas zlocine ucinjene u moje i tvoje ime-oni su prvi poceli pa smo i mi morali djelovati kao oni...tvoja teorija se svodi samo na brojnost neciji zlocina sto ne znaci ako su nasi brojno manji da nisu -ZLOCIN!

mirzoni
17.04.2007., 00:16
evo pocetka jednog unutarbosnjackog sukoba....cime ti pravdas zlocine ucinjene u moje i tvoje ime-oni su prvi poceli pa smo i mi morali djelovati kao oni...tvoja teorija se svodi samo na brojnost neciji zlocina sto ne znaci ako su nasi brojno manji da nisu -ZLOCIN!

Izgleda da je ovdje vazno ko ce imati zadnju rijec, a to sta ce se reci, to je manje-vise bitno. Nicije ja zlocine ne pravdam, zasto mi stavljas rijeci u usta? Zlocin je zlocin, bez obzira, i svako ko je cinio zlocine neka odgovara za njih. Medjutim, drugo je to sto su pojedinci radili u ratu, a drugo je srebrenica i masovno ubijanje, silovanje i klanje civila. Drugo, ja ne smatram zlocinom ubijanje zarobljenika koji su ubijali i silovali zene i djecu. Cak smatram da je smrt za takve premala kazna. Trece, reagujem na to sto neki (zna se koji) zele da izjednace zlocine, fol svi smo podjednako krivi... prilicno jadno i pateticno, s obzirom da citav svijet zna sta se desavalo. Svi znamo sta je se desavalo i to je fakat koji niti jedan berserker forumas ne moze osporiti, ma koliko bjesomucno se trudio. Uzimajuci u obzir da se na ovoj temi ubacuju i teroristicki napadi na london i madrid, pa i drugi svjetski rat, stvar postaje sasvim jasna. Naime, radi se o obicnim balavcima koji ili vole da budu bezobrazni ili nemaju nikakvog kontakta sa realnoscu, jer samo oni znaju kakve veze ima London, Madrid i drugi svjetski rat sa odbranom Bosne. Moras imati prilicno dobru kreativnost da bi mogao sve to zajedno povezati.

berseker
17.04.2007., 06:36
Izgleda da je ovdje vazno ko ce imati zadnju rijec, a to sta ce se reci, to je manje-vise bitno. Nicije ja zlocine ne pravdam, zasto mi stavljas rijeci u usta? Zlocin je zlocin, bez obzira, i svako ko je cinio zlocine neka odgovara za njih. Medjutim, drugo je to sto su pojedinci radili u ratu, a drugo je srebrenica i masovno ubijanje, silovanje i klanje civila. Drugo, ja ne smatram zlocinom ubijanje zarobljenika koji su ubijali i silovali zene i djecu. Cak smatram da je smrt za takve premala kazna. Trece, reagujem na to sto neki (zna se koji) zele da izjednace zlocine, fol svi smo podjednako krivi... prilicno jadno i pateticno, s obzirom da citav svijet zna sta se desavalo. Svi znamo sta je se desavalo i to je fakat koji niti jedan berserker forumas ne moze osporiti, ma koliko bjesomucno se trudio. Uzimajuci u obzir da se na ovoj temi ubacuju i teroristicki napadi na london i madrid, pa i drugi svjetski rat, stvar postaje sasvim jasna. Naime, radi se o obicnim balavcima koji ili vole da budu bezobrazni ili nemaju nikakvog kontakta sa realnoscu, jer samo oni znaju kakve veze ima London, Madrid i drugi svjetski rat sa odbranom Bosne. Moras imati prilicno dobru kreativnost da bi mogao sve to zajedno povezati.
ja sam london i madrid samo citirao sta rade ti isti mudzahedini izvan bih;a ovi u bih su ubijali zna se u cije ime i sigurno ne u ime bih;WW2 sam citirao jer ste to radili i tada pa i u ovom ratu;kazes imaju pravo ubijati zarobljenike koji su klali e pa tu onda spada i krvna osveta iako ona bila stara pedesetak godina;zloconi su zlocini ja ih neuporedjujem niti ravnjam vec pricam o odgovornosti sto znaci da se treba kazniti za srebrenicu ali to nedaje za pravo da se ubicama iz osvete i u ime alaha oprosti makar ijedan ljudski zivot;i batali se epiteta djecak balavac sanjar jer ja pisem otvoreno a ne politickim uvrtanjem i zaobilazenjem izvesnih cinjenica

berseker
17.04.2007., 06:37
ja sam london i madrid samo citirao sta rade ti isti mudzahedini izvan bih;a ovi u bih su ubijali zna se u cije ime i sigurno ne u ime bih;WW2 sam citirao jer ste to radili i tada pa i u ovom ratu;kazes imaju pravo ubijati zarobljenike koji su klali e pa tu onda spada i krvna osveta iako ona bila stara pedesetak godina;zloconi su zlocini ja ih neuporedjujem niti ravnjam vec pricam o odgovornosti sto znaci da se treba kazniti za srebrenicu ali to nedaje za pravo da se ubicama iz osvete i u ime alaha oprosti makar ijedan ljudski zivot;i batali se epiteta djecak balavac sanjar jer ja pisem otvoreno a ne politickim uvrtanjem i zaobilazenjem izvesnih cinjenica

berseker
17.04.2007., 06:38

berseker
17.04.2007., 06:38

berseker
17.04.2007., 06:48
ja sam london i madrid citirao sta rade ti isti mudzahedini izvan bih jer su u bih ubijali zna se u cije ime i sigurno ne u ime bih;WW2 sam citirao jer ste to radili i tada pa i u ovom ratu;kazes imaju pravo ubijati zarobljenike koji su klali e pa tu onda spada i krvna osveta iako ona bila stara pedesetak godina;zlocini su zlocini i ja ih ne ravnjam niti uporedjujem i sigurno se trba kazniti za srebrenicu ali to nedaje za oprost ubicama drugih zrtava i to u ime alaha jer su u to ime mudzahedini ubijali;i batali se epiteta djecak balavac itd jer pisem otvoreno bez politickog uvijanja i negiranja cinjnica

mirzoni
17.04.2007., 11:35

Treba li da ti posudim koju tacku? :D

Ja iskreno mislim da nam nisu trebali neki od tih vehabija, jer su neki od njih samo ukaljali ime onih s kojima su bili...

Al' da, slazemo se da sve zlocince treba kazniti, bez obzira kojoj strani pripadali... i mirna Bosna. Don't sikirli, be hairli :zubo:

HR123
17.04.2007., 17:26
Ne laži !

Ahmići se nalaze u općini Vitez koja je u Srednjoj Bosni, a selo Trusina je u općini Konjic koji pripada Hercegovini. Ta dva sela nemaju nikakve veze ni geografski niti bilo kakve druge osim da je zločin počinjen istog dana.

"Jedno selo povrh Ahmića" se zove Mileteći i tu su domaći mudžahedini počinili zločin iz osvete za Ahmiće nekoliko dana poslije zločina u Ahmićima.

Mještane tog sela je prema svjedočenju jednog Hrvata upozorio jedan Bošnjak da mudžahedini dolaze da im se osvete. Većina ih je pobjegla a neki su se krili kod komšija Bošnjaka. Oni koji nisu pobjegli su ubijeni. To sam čitao na stranicama ICTY-a. Imena zločinaca su poznata i mislim da je taj zločin procesuiran za razliku od Ahmićkog zločina gdje je samo nekolicina odgovarala.

U Ahmićima se radi o zavjeri šutnje, jer je svakom mještanu Hrvatu iz okoline vrlo dobro poznato ko je počinio zločin.

Kako sam mogao da zaključim iz jednog posta ovdje izgleda da je dio zločinaca koji su klali po Ahmićima došao iz Hercegovine specijalno po zadatku da to i napravi.

Govoriš o 2-3 hiljade civilnih žrtava koje su ubili Bošnjaci i o 30 hiljada Bošnjačkih civilnih žrtava, a onda uzmeš u usta pravdu.

Znaš li ti da bi bilo malo zatvora u cijeloj Evropi kad bi se procesuiralo svih 30 hiljada ubistava ?

Ne laži!
Osuđeno je 13. Hrvata za Ahmiće. A za Trusinu, Grabovicu (http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20000525/podlistak.htm), Uzdol nitko. Evo tek jučer ulovilo nekog za 10-ak Hrvata ubijenih u Bugojnu.

Ovo da je Trusina blizu Ahmića je greška,(čuo jučer na BHTV) ali to ionako nema veze, ustvari nemože se to pokušati pravdati s Ahmićima i nekakvom osvetom.

COD2
18.04.2007., 20:26
Ne laži!
Osuđeno je 13. Hrvata za Ahmiće. A za Trusinu, Grabovicu (http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20000525/podlistak.htm), Uzdol nitko. Evo tek jučer ulovilo nekog za 10-ak Hrvata ubijenih u Bugojnu.

Ovo da je Trusina blizu Ahmića je greška,(čuo jučer na BHTV) ali to ionako nema veze, ustvari nemože se to pokušati pravdati s Ahmićima i nekakvom osvetom.

Ko ovdje pokušava da pravda zločince - ne imputiraj. :rigo:

Samo sam naveo činjenicu da je u Miletićima počinjen zločin nad Hrvatima iz osvete za Ahmiće. Ali i to mi govori da veze nemaš nego je bitno da imaš stav. :rolleyes:

Ovo za Ahmiće i Trusinu samo mi govori da pričaš napamet.

Što se tiče Ahmića treba da znaš da ni dan danas tijela mnogih nisu pronađena. Kao i Hrvata iz Bugojna.

Al važno je da taj dan Hrvati Srednje Bosne obilježavaju kao dan kad su ih napali Bošnjaci i to na lokaciji udaljenoj tačno 100 metara od džamije u Ahmićima.