PDA

View Full Version : Sve o šišanju - tehnike šišanja, pribor za šišanje...

teichy
05.09.2006., 17:16
Da li je itko šišao kosu thermo cut metodom? Ako jeste, ste vidjeli poboljšanje nakon nekog vremena? Kažu, nakon nekog vremena kosa se potpuno oporavi i nema više ispucalih vrhova...

kokakoka
05.09.2006., 17:43
jel to ono što je patentirao neki indijac? ono, kad vatrom kuri kosu? :zubo:

nisam izmislila, bilo u nekoj reportaži na telki. a to termo-cut mi na to vonja :zubo:

Thandie
05.09.2006., 17:56
jel to ono što je patentirao neki indijac? ono, kad vatrom kuri kosu? :zubo:

nisam izmislila, bilo u nekoj reportaži na telki. a to termo-cut mi na to vonja :zubo:

Pa nešto slično :zubo: , škare su prilikom šišanja zagrijane na više od 100 stupnjeva :eek:

Nisam probala, ali ne zvuči loše.

alexxx
12.09.2006., 03:22
vruće škare? kao, sjebe popucane vrhove i ostane samo prekrasna zdrava kosa? čula za to prije par godina, nikad i da negdje postoji. :D

cinerama
04.04.2007., 08:36
zna li netko gdje se mogu kupiti dobre skare za "uradi-sam sisanje" ?! onako one obicne, i one za stanjivanje kose.. i haven't got the slightest idea! :confused:
i kolika bi bila cijena?! thnxx

vekmar
04.04.2007., 08:39
imas dva ducana s opremom za frizeraje na kvatricu

cinerama
04.04.2007., 08:50
thanx! :kiss:
to bas na trgu? ne znas slucajno koliko dodju takve stvari!?

matinee
04.04.2007., 08:56
:
to bas na trgu?

ne, u domjanićevoj. s lijeve strane kad ideš prema sjeveru

cinerama
04.04.2007., 09:21
thnxx!

pupetta.maresca
04.04.2007., 09:30
imaš i iza nacionalne, vladimira preloga 7..imaju dobar izbor

crna pantera x
04.04.2007., 21:48
imaš i top stil u puževoj 9. Uglavnom obične škare ti se kreću od 300 pa do 2000 kn, a efilirke tj. te za stanjivanje kose možeš nać za 300 kn i to dobre. Ja sam prošli tjedan baš na kvatriću kupila te druge za 295 kn.

cinerama
08.04.2007., 17:22
great, thanxx! bas cu pogledat!

gillera
14.08.2007., 18:42
obožavam modno šišanje,,,imam šiškice koje su polukružno ošišane,ljubičasti pramen....svi mi hvale frizuru...frizerke mi se isključivo bave modnim šišanjem,frizura je malo skuplja nego inaće,ali je uvijek trendy....ima li tu netko od vas tko voli modno šišanje i lude kreacije?:confused: :)

Lilit
16.08.2007., 21:58
ja... ali na sebi ipak u nekim granicama posto studij i zivot opcenito to zahtjevaju ali volim :) zadnji put je bio cuperak na vrh glave i siske ukoso preko cela, sad vec par mj nisam bila na sishanju :o

Paranoid Sheep
16.08.2007., 22:09
Ja volim al nikada nisam,jerbo ne mogu nać ijednog frizera koji bi to napravio.Ako ima netko iz Osijeka i Vinkovaca tko zna takvo mjesto,nek bude dobra duša i javi.

Nego,jab neku zurku da bude posebnija,ali koju mogu prilagoditi i pristojnim situacijama,kada to zivot od mene ocekuje.Nisam jos nasla ni takvu zurku nit frizera koji je voljan o tome razmisliti.

mouse
17.08.2007., 11:44
Meni je lijepo ošišana V.Becham.
Premda, za to moraš imati takvu kosu...moja je gusta, prirodna, nestašna... krajnji domet ukrotivosti mi je kosa poput Nicole Kidman.

bummby
17.08.2007., 11:56
Cure,
dobila sam letak o šišanju sa vrućim škarama, pa me zanima dal netko ima kakvog iskustava sa time?;)

wondergirl21
17.08.2007., 18:57
di toga ima?? ja sam cula za to vec pred par godina, a nigdje nisam vidjela da to rade(u hrv). koliko znam, to je neka metoda od koje ti kasnije manje pucaju vrhovi

Lilit
17.08.2007., 23:35
da definitivno je lakse asimetricne i takve zurke na ravnu tanju kosu isfurat a isto tako i nepravilne pramenove ili fleka pramenove koje npr na frkavu kosu nema smisla ni pokusavat ali eto sta se moze...

Verona_V
19.08.2007., 12:46
Zvuči jako zanimljivo, što još piše na letku?

bummby
20.08.2007., 13:03
Još piše da je kosa čvršća, da ne puca i da se kosa toliko ne masti. letak sam dobila u Importane centru, a salon se zove d&d, u Ilici 60 je.

gljivek
21.08.2007., 13:16
I ja sam to dobila....Kao sisanje vrucim skarama je dobro jer odrezana vlas kose nije kao ravna vec ima meki oblik pa kosa brze i zdravije raste nego kad se obicno sisa..i kao manje puca...oni i za stanjivanje koriste neke druge stvari nemam pojma.Uglavnom o tom se radi.

Samantha
21.08.2007., 14:26
I ja sam to dobila....Kao sisanje vrucim skarama je dobro jer odrezana vlas kose nije kao ravna vec ima meki oblik pa kosa brze i zdravije raste nego kad se obicno sisa..i kao manje puca...oni i za stanjivanje koriste neke druge stvari nemam pojma.Uglavnom o tom se radi.
ne znam samo kako rez mosze utjecat na brzinu rasta i kvalitet kose...kao da kosa raste iz reza,a ne iz korjena
...a ovo pucanje ajd i ima logike

mrkvich
22.08.2007., 10:20
ne znam samo kako rez mosze utjecat na brzinu rasta i kvalitet kose...kao da kosa raste iz reza,a ne iz korjena

to i meni bash nije jasno:misli:

ima to veze sa ovim http://www.thermo-cut.com/gb/index.html ?
na to sam naletila pred nekoliko mjeseci,zvuci fora i sve sam kaj to o rastu mi nije jasno:)

gillera
22.08.2007., 16:41
Meni je lijepo ošišana V.Becham.
Premda, za to moraš imati takvu kosu...moja je gusta, prirodna, nestašna... krajnji domet ukrotivosti mi je kosa poput Nicole Kidman.

ja imam takvu....

Verona_V
23.08.2007., 23:33
E sad kad čujem koji je salon,sve mi je jasno! Ajmo reći da sam imala malo bliži uvid u taj salon i evo što vam mogu reći - taj salon vode ćale&sin , sina ne znam al ćale mu je najveći kreten (mislim u poslovnom smislu) kojeg sam ikad srela. Spomenut ću samo detalj da je to ujedno i kozmetički salon,a taj tip uoće nema pojma da postoje škole za kozmetičarke! Uglavnom taj laže čim zine i zato se ni ne čudim ovom da se 'kosa manje masti' i da 'brže raste'. Upitna mi je i kvaliteta frizerki jer mislim da se redovito mjenjaju (tj. daju otkaz) i da dolaze raditi uglavnom one bez iskustva jer se ne mogu zaposliti nigdje drugdje.

bummby
27.08.2007., 14:53
Cure,

zanima me jel netko bio u tom salonu i jel ok? Šišaju sa vrućim škarama i jako to hvale, pa me zanima jel to doista tako.

Thanks! :)

ditta
28.08.2007., 14:59
Cure,

zanima me jel netko bio u tom salonu i jel ok? Šišaju sa vrućim škarama i jako to hvale, pa me zanima jel to doista tako.

Thanks! :)

Ja tamo idem redovno na šišanje. Svaki mjesec, skoro godinu i pol dana. Moja frizerka je tamo od početka (nisam obraćala pažnju mjenjaju li se drugi frizeri), ima oko 30 godina, iskusna je i ja sam zadovoljna kako radi. Detaljna je i ima dobre ideje.

Pitala sam za šišanje vrućim škarama.:D To navodno zalemi vrh vlasi, pa ona teže puca. Isplati se raditi samo na dugokosima koje imaju slabiju kosu. Ja se često šišam i imam zdravu kosu, a tretman vrućim škarama bi bio čisto bacanje novca. Tako mi je eto iskreno rekla frizerka.

Gazdu nikad nisam srela. Možda zato jer dolazim rano u jutro kad tek počinju raditi.:zubo:

Špranja
29.08.2007., 00:43
Ne znam kako bi takvo šišanje moglo imati bilo kakvog utjecaja na jačinu i kvalitetu kose. Kaj god. (Osim što svako redovito šišanje općenito doprinosi održavanju kvalitete kose...)
A prilično mi je nevjerojatno i da bilo kakav "vrući" tretman može biti zdraviji za kosu/vrhove od čistog, oštrog reza škarama...
Marketing za nas ženskinje koje uvijek hoćemo više, bolje, ljepše...pa makar nam i lagali...

bummby
29.08.2007., 11:22
Ja tamo idem redovno na šišanje. Svaki mjesec, skoro godinu i pol dana. Moja frizerka je tamo od početka (nisam obraćala pažnju mjenjaju li se drugi frizeri), ima oko 30 godina, iskusna je i ja sam zadovoljna kako radi. Detaljna je i ima dobre ideje.

Pitala sam za šišanje vrućim škarama.:D To navodno zalemi vrh vlasi, pa ona teže puca. Isplati se raditi samo na dugokosima koje imaju slabiju kosu. Ja se često šišam i imam zdravu kosu, a tretman vrućim škarama bi bio čisto bacanje novca. Tako mi je eto iskreno rekla frizerka.

Gazdu nikad nisam srela. Možda zato jer dolazim rano u jutro kad tek počinju raditi.:zubo:

Hvala ti na odgovoru! :s

Špranja
29.08.2007., 12:03
bummby, zašto se meni čini da ti o tom famoznom šišanju (i frizeraju koji ga prakticira) znaš puno više od svih nas? ;)

mrkvich
29.08.2007., 17:19
frendicina sestra bila na tom sisanju vrucim skarama neki dan, pljunula 200kn, uglavnom veli bacen novac.

Narcissa Malfoy
04.09.2007., 18:59
Ja se kod svoje frizerke u Rijeci šišam tim škarama unazad dvije godine i mogu reći da je sve samo ne uzalud bačeni novac. Vrhovi su mi definitivno u boljem stanju, tj. puštam kosu pa nakon šišanja ne moram mjesecima u frizerski, a da mi uopće jako ne ispuca. Inače moja frizerka kaže da je takvo šišanje preporučljivo za one sa suhom kosom s obzirom da se tim principom " zalijepe" vrhovi pa prirodni sokovi ostanu u vlasi. Ne preporuča se kod onih koji imaju masniju kosu jer je onda još dodatno zamasti.
Moja kosa je normalna, ni suha ni masna, a ja sam u svakom slučaju zadovoljna.
Evo, ovdje je stranica mog frizerskog gdje piše nešto više o tome...ja u svakom slučaju preporučam:top:
http://www.mamut.com/dessardo

mala m
11.09.2007., 16:20
već dulje vrijeme sama šišam kosu i to uglavnom samo ispucale vrhove i malo skratim sve skupa ako mi puhne.. e sad, par pitanja vama koji imate iskustva s istim..

Da li vrhove šišate na suho? (jer kada smočim kosu onda više ne vidim koji su vrhovi popucali, a ne mogu ošišati kosu npr. 2 cm od kraja pošto mi je frizura stepenasto ošišana)
I tu se još javlja pitanje.. da li to šišanje na suho može utjecati na ponovo i učestalije pucanje vrhova?

Drugo pitanje je pitanje škara.. Ako već ne postoji drugi način od suhog šišanja, utječe li kvaliteta škarica na učestalost pucanja vrhova? I koje koristiti? Ja sam do sada koristila neke obične za 50ak kuna iz dm-a ili mullera..

Azar'i
11.09.2007., 16:48
evo i ja sam sama svoj majstor i koristim naobicnije skare, sisam se na suho, i iskreno, ponekad mi se cini da odredjene skare ostecuju vrhove, ali mozda je to samo do toga koliko su ostre odnosno tupe..... a na ovo pitanje dal na suho sisanje ostecuje kosu, hm, pa valjda bi neki frizer znao odovoriti na to? i mene bas zanima sad, zna li netko?

Dorée
11.09.2007., 19:11
mene je jedna frizerka šišala na suho,ja nisam htjela da mi pere kosu a ona je rekla da ona šiša ili skroz mokro ili suho

bummby
12.10.2007., 10:03
bummby, zašto se meni čini da ti o tom famoznom šišanju (i frizeraju koji ga prakticira) znaš puno više od svih nas? ;)

ma znam samo ono što je pisalo na letku koji sam dobila, a sve mi to skupa djeluje malo nevjerojatno, pa zanimalo jel netko isprobao to šišanje, i jel to doista tako dobro.

philemon
22.10.2007., 22:59
A koliko košta to šišanje u d&d salonu? Baš me zanima, možda bi i išla na to...:D

DooA
23.10.2007., 20:25
ja sam čula da je poanta u tome..da kad ti kosu odreže tim vrućim škarama..da hranjivi sastojci iz kose ne ispadnu nego ostaju..vraćaju se unutra s obzirom da vruće škare takoreći zapečate/začepe vrh dlake.
tako nešto.
ne razumijem se u to.
netko mi je to objašnjavao.

candy girl
23.10.2007., 20:32
A koliko košta to šišanje u d&d salonu? Baš me zanima, možda bi i išla na to...:D

300 kn za poludugu kosu
a s tim letkom nema popusta

philemon
23.10.2007., 21:41
300 kn za poludugu kosu
a s tim letkom nema popusta

Jesi bila kod nih? Kako je bilo?

Hannuma
24.10.2007., 08:58
ja sam čula da je poanta u tome..da kad ti kosu odreže tim vrućim škarama..da hranjivi sastojci iz kose ne ispadnu nego ostaju..vraćaju se unutra s obzirom da vruće škare takoreći zapečate/začepe vrh dlake.
tako nešto.
ne razumijem se u to.
netko mi je to objašnjavao.

Šta sve ljudski um može smislit za izcuclat pare ljudima...a ženama pogotovo!

Skattemus
24.10.2007., 09:03
mene zanima kakve veze ima sisanje i masna kosa?ka od tog sisanja se manje masti :misli:

Egocentrik lady
24.10.2007., 09:10
Šta sve ljudski um može smislit za izcuclat pare ljudima...a ženama pogotovo!

ko nam kriv kad smo take :zubo:

candy girl
24.10.2007., 18:20
Jesi bila kod nih? Kako je bilo?

ja sam našla super frizerku u estetic uvemi
navratila sam da vidim u čemu je fora
ali nisam ostala na šišanju

candy girl
24.10.2007., 18:21
mene zanima kakve veze ima sisanje i masna kosa?ka od tog sisanja se manje masti :misli:

to je samo trik za veći broj klijenata
da su tako dobri ne bi dijelili letke s popustom

Beba67
26.10.2007., 13:36
Bok cure!
Vjerovale ili ne, registrirala sam se na forumu samo zato da odgovorim na temu sisanja vrucim skarama.
Kao i mnogi od vas dobila sam letak i otisla u taj salon.
Zeljela sam svojoj poludugoj kosi priustiti bas takvo sisanje da mi ne pucaju vrhovi, da bude sjajnija, ljepsa itd...itd...
I naravno, zeljela sam da to naprave profesionalno i odlucila se pocastiti majstorom - frizerom stilistom :)
Da ne duljim, ispalo je katastrofa :tuzni:
Sisao me neki klinac koji si jos ne zna ni nos obrisati, osisao me na kratku (musku) frizuru mada sam naglasila da ne zelim skracivati duzinu!
Sto da vam pricam.... plakala sam od muke i bijesa
Znate sto je on rekao kad je vidio moju reakciju?
"Pa, narast ce" :confused:
Sad, nakon 3 tjedna kosa izgleda OFUCANO (mislila sam da ce tako izgledati kratko vrijeme jer je frisko osisana) :ne zna:
Ocajna sam, vjerujte mi.
Ne preostaje mi nista drugo nego cekati jos koji tjedan i pronaci dobru frizerku da pokusa ispraviti ovu katastrofu :horor:

Beba67
26.10.2007., 13:38
E, da.
Zaboravila sam reci da me katastrofa s popustom kostala 220kn :mad:

Verona_V
26.10.2007., 16:09
Jesam lijepo rekla kako tamo stoje stvari,a? A propos letaka, znate kolko oni plaćaju po podijeljenom letku? 8 lipa! Znači, ak oš zaradit 8 kuna,moraš podijeliti bunt od 100 debelih letaka. Pričala mi jedna njihova frizerka da ekipa koja to dijeli daje otkaz svaki tjedan .

tisina
29.10.2007., 22:57
Cure,
dobila sam letak o šišanju sa vrućim škarama, pa me zanima dal netko ima kakvog iskustava sa time?;)

Ja kao frizer prvi put cujem za to
I kako molim te mzoe frizer da drzi u ruci vruce makaze koje su napravljene od celika i da sisa?:lol:

Noemi
29.10.2007., 23:00
mozda imaju plasticnu drsku, izoliranu:misli: kao i pegla za kosu:misli:

al ocito nije vrijedno pokusaja

ruxy
17.12.2007., 20:14
Cure,

Imam iskustva sa vručim škarama i mogu vam reći da je savršeno... kosa je bujnija,zdravija,lakše se održava,sprečava rascvjetane vrhove,itd. Ima vam te škare i GREEN ROOM na Črnomercu-Kustošijanska 42. Salon je super opremljen,atmosfera je odlična,a cjene su normalne... :W

ruxy
17.12.2007., 20:19
Ekipo,u GREEN ROOMu,u Kustošijanskoj 42 vam je puno jeftinije... Na poludugu je samo pranje i šišanje 200kn,a ako hoćete i fen-frizuru,onda je 240kn. Meni su super napravili i jako sam zadovoljna...

Kinky
20.12.2007., 20:18
Ekipo,u GREEN ROOMu,u Kustošijanskoj 42 vam je puno jeftinije... Na poludugu je samo pranje i šišanje 200kn,a ako hoćete i fen-frizuru,onda je 240kn. Meni su super napravili i jako sam zadovoljna...

i ti se registrirala na forum samo da tu informaciju podijeliš s nama? super, hvala:lol:

imaš dva posta i oba na istu temu "moj salon ima iste te škare, samo, slabo ih koristimo, pa daj čekaj da se regam na forum, sad će kokoši navaliti" :top:

Lilit
23.12.2007., 18:04
umrla nam tema :(
evo par slikica pa mozda ozivimo...
http://img528.imageshack.us/img528/527/06gqm4.jpg
http://img228.imageshack.us/img228/4396/35n80n8ee8.jpg
http://img528.imageshack.us/img528/9426/slikaaaaaaaaaaaao8.jpg
ja se sad palim na ove "uvecene" siske
http://img528.imageshack.us/img528/4066/59qe1.jpg

ruxy
28.12.2007., 20:31
i ti se registrirala na forum samo da tu informaciju podijeliš s nama? super, hvala:lol:

imaš dva posta i oba na istu temu "moj salon ima iste te škare, samo, slabo ih koristimo, pa daj čekaj da se regam na forum, sad će kokoši navaliti" :top:

:confused: kao prvo,regala sam se odavno,al sam izgubila mail sa lozinkom,a kao drugo,završila sam hotelijersko-turističku,radim u državnoj firmi i nemam nikakve veze sa tim salonom,osim što se šišam tamo...:ne zna:

LiL_BuT_EviL
03.01.2008., 14:22
prva mi je zakon

Lilit
03.01.2008., 14:26
aha super je :s
iako se frendica pokusala tako osisat pa joj nije ispalo ni blizu ali ona ima nekako tanku kosu pa mozda zato :misli:

LiL_BuT_EviL
03.01.2008., 15:30
meni ne stoje normalne frizure pa mi swi kazu sisaj se moderno i super ispadne XD

Lilit
03.01.2008., 16:23
pa kakvu frizuru imas?

LiL_BuT_EviL
03.01.2008., 18:51
a imam kosu do ramena malo kracu ide ravno ravno pa vrhovi izrepani lete na sve strane i siske polukruzno to e to:ne zna:

Lilit
03.01.2008., 21:13
stavis slikicu?

The White Rabbit
04.01.2008., 08:56
umrla nam tema :(
evo par slikica pa mozda ozivimo...
ja se sad palim na ove "uvecene" siske
http://img528.imageshack.us/img528/4066/59qe1.jpg

eh viš:( sve te frizure izgledaju dobro samo ovak na fotkama. Stvarno ne znam nikoga ko je uspio ovak ošišan izgledati..baš tako ošišan.:rofl: kako da to drugačije kažem.
Mislim da je to grdna patnja svaki dan namještati da to izgleda barem donekle pristojno. :ne zna:
LiL_BuT_EviL, a koja onda sredstva koristiš da to izgleda ovako, a ne očerupano? Lak?:) Ili?

dea93
09.01.2008., 14:33
ja uvijek donesem slikicu na kakvu foru želim šišanje-prvi dan je super, a do novog šišanja je jadno :rolleyes:
mrzim svoju kosu :flop:
ova prva slika mi je super, al znam da ne vrijedi pokušat :(

The White Rabbit
10.01.2008., 07:26
ja uvijek donesem slikicu na kakvu foru želim šišanje-prvi dan je super, a do novog šišanja je jadno :rolleyes:
mrzim svoju kosu :flop:
ova prva slika mi je super, al znam da ne vrijedi pokušat :(

da, poznato mi je to.:( Iako, ja ne mrzim svoju kosu, nego mrzim sve frizerke s kojima sam do sada imala posla.:mad:
prva frizura? joojj..razmisli, dobro razmisli, jer dobra je, ali ovi repovi otraga mi baš ne ulijevaju povjerenje.:mig:

dea93
10.01.2008., 18:14
:mama:

The White Rabbit
11.01.2008., 08:10
:mama:

eh? pa što je bilo? nisi valjda http://www.pic4ever.com/images/160.gif?

dea93
11.01.2008., 12:44
eh? pa što je bilo? nisi valjda http://www.pic4ever.com/images/160.gif?

ma nisam, nego me ovaj topic podsjetio na šišanje, i sad se želim ić šišat :mad:
kopam satima po netu tražeći dobre frizure :rolleyes:
za sve je kriv ovaj topic :mad::mad::mad::D
sad razmišljam samo o modnim frizurama:tuzni:
šišat ću se modno, pa makar izgledala ko debil :clint:
(po neznam koji put :D)

The White Rabbit
11.01.2008., 13:34
šišat ću se modno, pa makar izgledala ko debil :clint:
(po neznam koji put :D)

http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif:rofl:
Pa :lol:ja samo znam da se više nikad neću ići šišati u pms-nom stanju.
Onda se izgleda jako samomrzim, pa kažem "a reži, narast će" pa zatim, kad se probudim iz tog stanja slijedećih šest mjeseci svakodnevno pizdim i ludujem.
Do nove prilike..ah:D

hehehe8
12.01.2008., 16:22
sto se tice d&d salona nemam pozitivna iskustva s njim. prije par mjeseci se isla tamo sisat, naravno da me nisu osisali kako sam htjela i unatoc mom inzisitranju da ne dira duzinu kose zena odrezala 15 cm i onda me poslje uvjerava da nije, da mi se cini :confused:
bio je i taj gazda o kojem je neko nesto spomenuo, uzasno mi je antipatican i cijelo vrijeme se vrzmao oko frizerke i mene i nesto joj govorio da krivo radi. ok, ja sjedim na stolcu, ona mi reze kosu, a on dobacuje da to krivo radi!! da popizdis!!
spominjao je da sljedeci put dodjem na sisanje s vrucim skarama.. mos mislit. tamo vise nikad!
cijena prava sitnica-- s popustom uz letak 220 kn! pranje i sisanje.
treba naglasiti da na letku pisalo da je sisanje 100kn.. pa ti vidi. uglavnom pljacka! niakd vise...

Špranja
12.01.2008., 23:57
... i unatoc mom inzisitranju da ne dira duzinu kose zena odrezala 15 cm...
Kaj si ti spavala dok su te šišali?
Da mi umjesto 3cm skrate kosu 5cm, ili 15 umjesto 12cm...mogu vjerovati da se može lako dogodit, ali ovo...da ti dugu kosu pretvore u kratku, a ti cijelo vrijeme gledaš i puštaš (i tek na kraju kao poludiš)...tu mi nešto ne štima...:ne zna:
Ajd, reci, zašto su ti se zapravo zamjerili, ne moraš pretjerivati...

Brančika
13.01.2008., 23:20
Cure koje su nezadovoljne dobivenom uslugom, mogu tužiti salon, ak im se da zezati s time.
Moram priznati da sam se smijala kad sam čitala ovaj topic, ja za 250 kuna dobijem pramenove na foliju kroz cijelu kosu, šišanje i peglanje četkom kod svoje frizerke (ovjde u Zagrebu). I nikakve vruće škare :lol: joj ne trebaju jer i bez toga ošiša fantastično, a moja kosa je stvarno nešto posebno teško za šišanje.

hehehe8
16.01.2008., 21:36
Kaj si ti spavala dok su te šišali?
Da mi umjesto 3cm skrate kosu 5cm, ili 15 umjesto 12cm...mogu vjerovati da se može lako dogodit, ali ovo...da ti dugu kosu pretvore u kratku, a ti cijelo vrijeme gledaš i puštaš (i tek na kraju kao poludiš)...tu mi nešto ne štima...:ne zna:
Ajd, reci, zašto su ti se zapravo zamjerili, ne moraš pretjerivati...

nisam spavala dok me sisala nego nemam oci na ledjima pa ne vidim koliko ona reze kosu koja je do tad bila jako duga!!!! i to pogotovo kad to radi malo po malo kao rezucka, nesto stanjuje itd. nisu na pod padali pramenovi kose dugi 15 cm nego puno malih. da se razumijemo kosa je i dalje bila relativno duga jer sam prije toga imala jako dugu kosu. al to nije poanta. ako kazem 2 cm onda to znaci 2 a ne 15!! odrezala je na prevaru, ak ne vjerujes odi probat sigurno neces dobro proc :p

philemon
16.01.2008., 21:45
Cure koje su nezadovoljne dobivenom uslugom, mogu tužiti salon, ak im se da zezati s time.
Moram priznati da sam se smijala kad sam čitala ovaj topic, ja za 250 kuna dobijem pramenove na foliju kroz cijelu kosu, šišanje i peglanje četkom kod svoje frizerke (ovjde u Zagrebu). I nikakve vruće škare :lol: joj ne trebaju jer i bez toga ošiša fantastično, a moja kosa je stvarno nešto posebno teško za šišanje.

A u koji salon ti ideš?:cerek:

Brančika
20.01.2008., 23:22
A u koji salon ti ideš?:cerek:

U kvartovski salon, u Dubcu, ak hoćeš pošaljem ti info na pm. Ak si iz Zg uopće :D

scrat5645
21.01.2008., 19:29
Ja sam bila na šišanju s vrućim škarama i nisam ni sama sigurna dal ima koristi ili ne. Ali moja kosa je užasno suha, blago valovita i tretirana plavim pramenovima a ponekad je još mučim i peglom:rolleyes: pa ne znam koliko mjerodavna mogu biti. Uglavnom prva dva tjedan nakon šišanja mi se činilo da su vrhovi puno bolji i mekši a sada je već u komi i uskoro idem ponovo. Frizerka mi je rekla da je potrebno barem tri uzastopna šišanja tim škarama kako bi rezultat bio potpun, a nakon toga se kao ne moraš šišat po šest mjeseci. Ja ću se vjerojatno još dvaput tako ošišat i ako se ne dogodi čudo, odustajem:)
Šišanje je za 100 kn skuplje, tako da me za poludugu kosu ispalo 220 kn sa frizurom.
Škare izgledaju kao normalne škare samo kaj su plastične, osštrica je metalna i imaju žicu ko fen ili pegla i uključene su u struju.

hyperactive_anki
24.02.2008., 19:10
Ne znam da li ova tema postoji... ali evo pitanjca:
Koliko se često šišate?
(ovo ne uključuje cure s kratkom kosom)

Meni je frizerka rekla da je najbolje svaka 2 mjeseca.
Zaista mislim da je to optimalno, ali meni kosa nikako da raste...
Gotovo da je uvijek na istoj dužini :(

emergence
24.02.2008., 19:15
svaka 3 mjeseca...ne volim uzgajati predugu kosu

hyperactive_anki
24.02.2008., 19:24
A što misliš koliko bi trebalo?

emergence
24.02.2008., 19:51
pa ja imam kovrčavu kosu i držim je na duljini malo ispod razine ramena. nekako mi je se ne svida sve duže od toga

Varla
24.02.2008., 21:17
po potrebi. ponekad prodje i 4-5 mjeseci, ponekad je skratim 2 ili 3 mjeseca za redom svaki mjesec. ovisi sto sve mora "proci". recimo, proslo ljeto sam je sisala i u 6 mjesecu prije mora, i u 7 poslije, , i jos jednom krajem devetog, da se malo opravi od sunca i svega...i nisam vise od tada, vjerojatno cu ici ovih dana, jer iako nije ispucala, primjetila sam da se pocela mrsiti pri kraju, sto znaci da vrhovi trebaju otici - to je inace moje mjerilo, kada se pri kraju teze rascesljava, onda je krajnje vrijeme za sisanje, ili ce poceti pucati.

višnjica
24.02.2008., 21:29
ja dva puta godišnje jer puštam kosu,prije proljeća dakle kraj 2. miseca i
nakon ljeta dakle deveti mjesec

Scáthach
24.02.2008., 21:30
Uf...to je moja vjecna dilema... :tuzni:

Kad sam cekala na dulja razdoblja na sisanje...unistila bi kosu...
Kad bi se redovito sisala svakih mjesec i po, dva...cini mi se da mi kosa stoji na mjestu...

I nemam pojma sto napraviti...

Frendica i ja smo pocele pustati kosu negdje u isto vrijeme...ona je imala skroz kratku musku frizuru, a sada ima dugu prekrasnu kosu do pola ledja...a ja jos kosu do ramena s kojom sam i krenula...

Uzas!!! Ali dobro...moja kosa je dosta osjetljiva, imam suhe vrhove, sporo raste...pa nije ni cudo da je cijeli proces pustanja tako problematican...

Evo...bas razmisljam bi li otisla sredit vrhove...nisam se sisala koja 2 mjeseca...vidi se da je kosa narasla dosta...al me tako strah da me frizerka opet previse ne osisa... :horor:

Ne znam bi li riskirala, pa se sisala...mozda svaka 4 mjeseca...nemam pojma :(

Lilit
24.02.2008., 21:32
precesto :lol: pustam kosu ali mi dosadi ista frizura i to cekanje pa se odem samo malo preoblikovat i zavrsim sa par cm manje kose i tako ukrug :D sad se planiram krenut farbat pa eksperimentirat s bojama umjesto s duzinom, tako da mi mozda kosa i naraste :lol:

hyperactive_anki
24.02.2008., 21:37
kakooooo da nam kosa brže raste??
sigurna sam da s mojim šišanjem održavam zdravu kosu, ali dosadno mi je gledati jednu te istu dužinu!!

Lilit
24.02.2008., 21:45
nemozes ocekivat da ce ti narast ako se redovito sisat, rjesenje ti je NE sisat se a zdravlje kose odrzavat maskama, regeneratorima, susenje hladnijim zrakom, manje pjene/gela/laka....

hyperactive_anki
24.02.2008., 21:50
nemozes ocekivat da ce ti narast ako se redovito sisat, rjesenje ti je NE sisat se a zdravlje kose odrzavat maskama, regeneratorima, susenje hladnijim zrakom, manje pjene/gela/laka....
a meni su rekli da hoće! :p:p
uostalom - ja ne koristim ništa od ovih negativnih stvari (lakovi, farbe...) pa opet sranje, da prostiš :D

Lilit
24.02.2008., 22:34
a meni su rekli da hoće! :p:p

a onda se sishaj i dalje, sta da ti kazem :kava:

hyperactive_anki
24.02.2008., 22:37
ali očito ne ide :D

Lilit
24.02.2008., 22:40
pa onda poslusaj sta sam ti rekla i NE sisaj se.... đizzz...

hyperactive_anki
24.02.2008., 23:02
a onda će mi biti ružna i ispucala kosa.
sve je kriva moja ex frizerka koja mi je dugu kosu ošišala za više od 15 cm
i to krivo. zamisli! fulala je oko 6 cm!

zajebAnna
24.02.2008., 23:08
nije se dobro ni često šišati, imam jako dugu kosu, al narasla je tek kad sam se prestala redovito šišat :ne zna: što je bilo svaki mjesec do dva (sada šišam samo stvarno ispucane i izmrcvarene vrhove, i samo kada je to stvarno potrebno) nemam više određeni vremenski period, nekada prođe više mjeseci, nekada manje, ali češće šišam po ljeti jer je kosa šokirana mora i jakog sunca

hyperactive_anki
24.02.2008., 23:10
da... možda bih zaista i ja tako tribala...
od sad produljujem sa 2 na 3 miseca :)

ivana:-)
25.02.2008., 11:05
ja dva puta godišnje jer puštam kosu,prije proljeća dakle kraj 2. miseca i
nakon ljeta dakle deveti mjesec

Isto tako. :ne zna: Ali po potrebi i cesce. :top:

Lilit
25.02.2008., 17:20
a onda će mi biti ružna i ispucala kosa.
sve je kriva moja ex frizerka koja mi je dugu kosu ošišala za više od 15 cm
i to krivo. zamisli! fulala je oko 6 cm!

ma filozofiras :rolleyes:
ako pazis na kosu nece bit ruzna i ispucana a ako se mislis sishat svakih dvajs dana onda ti nece nikad narast

hyperactive_anki
25.02.2008., 19:30
ne filozofiram nego govorin kakva je situacija - valjda znam svoju kosu malo bolje nego što je ti znaš.
ali svakako ću od sada manje se šišati, a više se truditi da ju zaštitim (iako stvarno ništa od štetnih preparata ne koristim).

castanea
27.02.2008., 12:55
2-3 puta godišnje. imam dugu kosu skoro do pola leđa. ošišam nekoliko cm.

Scáthach
27.02.2008., 18:06
Ja se od danas sluzbeno odricem svoje frizerke :tuzni:

Stvarno se redovito sisam, najdulje prodje 2mj. izmedju sisanja...pazim na kosu...ne farbam se niti ju peglam...cak sam se odrekla i precestog pranja, i hodam na dane kao strasilo...

Kad ona meni danas zagrabi jedno 10cm kose i kaze:

- A drugi put bi ti mogla skinuti ovaj gornji sloj...pa lijepo ti stoji stepenasta frizura...

A prije godinu dana mi je identicnu stvar napravila...i onda, kad mi je kosa napokon narasla:

- A mogla bi ti je sad izravnati...glupo da imas ove repove...

I opet osisala sve do ramena...

E necu opet sve ispocetka :mad: :mama:

eeennniii
28.02.2008., 01:43
ja se sisam svaka 2 mjeseca. kosa mi je uvijek iste duljine, a nekad i kraca, al meni ta duljina odgovara-do pola leda, a nakon sisanja malo krace od toga. jednostavno mi se gade ispucani vrhovi i jadno se osjecam s njima i zato se redovno sisam. a i ako se ne sisam redovno mi kosa-od ispucanih vrhova valjda pocne jace ispadati. jednostavno je ljepsa dok su vrhovi svjeze podrezani

kraljica ludosti
27.04.2008., 21:49
ošišala sam se vrućim škarama dva puta do sad i zadovoljna sam...kosa mi se manje petlja i vrhovi mi izgledaju kao da sam se jučer šišala ( onak nisu tanki na kraju već su kroz cijelu dužinu jednako debeli) i tak to je to...čak sam konačno počela primječivat da mi kosa dobiva na dužini jer je frčkava pa joj treba da naraste...:top:

Frau
26.02.2009., 19:09
nažalost, i ja sam jedna od onih koje imaju neugodna iskustva sa famoznim salonom frizdd, il kako god da se zove..

kao prvo, šišala me najsporija frizerka na svijetu (moja frizerka to obavi za nekih 45 min do max.1h, kod ove sam bila 1.30h), da je barem bio neki dobar rezultat nakon tolikog sjedenja...
kao drugo, rekla sam joj da mi održe 2-3cm ili više ukoliko misli da je potrebno, ona je uzela kosu i pokazala cca. 1-2cm i pita dal je to ok i ja pristanem, kao ona je frizerka i valjda vidi koliko je kosa oštećena i koliko treba pokratit, međutim sada, neka 3 tjedna nakom šišanja kosa mi je toliko oštećena da ću ju trebat pokratit 4-5 cm
treće - fen frizura - katastrofa, ja bolje napravim kod kuće
i na kraju...sve to za 280kn

ipak, vidim da neke od vas imaju pozitivna iskustva s ovom tehnikom, pa ne zanima dal mi može netko preporučit neki (dobar) salon u zg?
hvala!

-Sunčica-
27.02.2009., 13:42
Ja se od danas sluzbeno odricem svoje frizerke :tuzni:

Stvarno se redovito sisam, najdulje prodje 2mj. izmedju sisanja...pazim na kosu...ne farbam se niti ju peglam...cak sam se odrekla i precestog pranja, i hodam na dane kao strasilo...

Kad ona meni danas zagrabi jedno 10cm kose i kaze:

- A drugi put bi ti mogla skinuti ovaj gornji sloj...pa lijepo ti stoji stepenasta frizura...

A prije godinu dana mi je identicnu stvar napravila...i onda, kad mi je kosa napokon narasla:

- A mogla bi ti je sad izravnati...glupo da imas ove repove...

I opet osisala sve do ramena...

E necu opet sve ispocetka :mad: :mama:

Pa ovo je zapravo jedna klasična situacija. :rofl: :rofl:

electrogriz
01.06.2009., 08:09
EVO DA DIGNEM MALO TEMU! vidim da su većina datuma od prošle godine ...pa da pitam: šišanje vrućim škarama? probao još tko? pozitivno?? :confused:

Jimmy23
08.06.2009., 20:50
Bok. Planiram obrijat glavu. Kaj da namažem gore? :) Bilo bi nezgodno da stavim aftershave.

frayla
09.06.2009., 08:33
Bok. Planiram obrijat glavu. Kaj da namažem gore? :) Bilo bi nezgodno da stavim aftershave.

pa stavi neku kremu koja hrani kožu, ne bi bilo loše ak planiraš biti na suncu da ima SPF:)

dekadentna
09.06.2009., 18:16
hi cure, imam pitanje.

trenutno imam dugu kosu, prelazi polovinu leđa, ali me muči što učiniti jer sam prije godinu dana obojala kosu bojom koja je skoro identična mojoj i iako je puno nje izraslo jer mi poprilično brzo raste, na vrhovima je i dalje ima tako da oni izgledaju isprano. još mi se kosa na vrhovima i frčka pa katkad baš djeluju ispucalo.

ne znam bih li se ošišala (neki duži paž, tipa Lana Jurčević) i maknula taj nezdravi dio ili i dalje koristila ne znam ti ni ja kakve preparate za vrhove kako bi taj dio kose izgledao lijepo.

da napomenem, dosta kose mi je u zadnje vrijeme i otpalo. šišnem vrhove tu i tamo, ali opet, tih 1-2 cm po šišanju ne pomognu bogzna kako.

fuck, emocionalno sam vezana uz ovu dugu kosu, teško je otići u frizera, pod škare....

Jimmy23
09.06.2009., 21:44
pa stavi neku kremu koja hrani kožu, ne bi bilo loše ak planiraš biti na suncu da ima SPF:)

Aha, hvala.

freya.k
19.10.2009., 15:30
uh, znam da se kasno javljam, no možda nekome pomogne. :top: šišala sam se tim "vrućim škarama" i preporučujem ih osobama koje žele pustiti kosu. kad me šišaju običnim škarama za tjedan dana mi je kosa ispucana (kad gledam izbliza vidim bijele točkice na vrhovima iz kojih se nakon još tjedan dana grana vlas na više dijelova). no s vrućim škarama je prošlo više od 4 mjeseca dok sam primijetila promjene u vidu ispucanih vrhova. i to samo na onoj kosi koja je takoreći ispod, koja se tare po leđima (i odjeći). kosa je zdravija i ljepša no više se masti. ako sam prije prala kosu svaka 4 dana, od prvog šišanja ju moram prati svaka 3 dana. no i nije mi to neka žrtva kad vidim koliko dobivam. :raspa:

Hazel Silk
20.10.2009., 14:13
uh, znam da se kasno javljam, no možda nekome pomogne. :top: šišala sam se tim "vrućim škarama" i preporučujem ih osobama koje žele pustiti kosu. kad me šišaju običnim škarama za tjedan dana mi je kosa ispucana (kad gledam izbliza vidim bijele točkice na vrhovima iz kojih se nakon još tjedan dana grana vlas na više dijelova). no s vrućim škarama je prošlo više od 4 mjeseca dok sam primijetila promjene u vidu ispucanih vrhova. i to samo na onoj kosi koja je takoreći ispod, koja se tare po leđima (i odjeći). kosa je zdravija i ljepša no više se masti. ako sam prije prala kosu svaka 4 dana, od prvog šišanja ju moram prati svaka 3 dana. no i nije mi to neka žrtva kad vidim koliko dobivam. :raspa:

Možeš li mi reći koliko si puta išla na šišanje prije nego si primjetila da ti kosa bolje izgleda? Vidi li se poboljšanje nakon prvog šišanja ili treba čekati?
Meni se isto javljaju te točkice, čak i 1-2 tj. nakon šišanja (iako ne sušim kosu fenom, ne vežem u rep, stavljam maske, ne znam zašto :mama: :mama:)
E da, jesi to u Zg radila? :)

Yuna
18.01.2010., 15:12
Nisam nasla ovakvu temu, ako ima neka je admini zatvore.

Jel ko probao ovaj nacin sisanja? Jel vrijedi sta i di ste se sisale? Cula sam za neki salon d&d, ali uglavnom negativne komentare za njega pa me zanima di jos ima toga u zg.

Naime namjeravam pustiti kosu do bokova, ali su mi problem naravno ispucali vrhovi. Sad mi je dugacka negdje malo vise od sredine leđa. Sisam se jednom godisnje i to u 9. mjesecu. Prije sam se sisala cesce, ali sam shvatila da nemozes imat i ovce i novce jer mi je nakon 9 godina pustanja duzina skoro pa ista kao na pocetku i stoga sam odlucila reci NE sisanju :)

Jeste zadovoljne s ovom metodom sisanja i ono najvaznije, dal manje pucaju vrhovi? :)

Hazel Silk
19.01.2010., 18:00
Osim tog salon kojeg si spomenula, znam da Glow u Tkalčićevoj isto radi s vrućim škarama. Prije 2 mj. sam bila na šišanju (vruće škare ofc) i zasad sam zadovoljna. Manje puca i vrhovi sporije cvjetaju. Naravno, treba se barem 2-3 puta tako ošišati da se svi vrhovi ''zaleme''. U svakom slučaju- probaj :top:

Yuna
20.01.2010., 10:33
Nemogu im naci web stranicu. Kolko si platila sisanje?

Hazel Silk
20.01.2010., 22:13
Šišala sam se u Osijeku, a ne znam cijenu u Glowu. Najbolje da ih nazoveš i pitaš :)

beckerica
18.09.2010., 09:08
Opet dizanje teme :D

i?? na kraju, nakon svega ovoga- ima li smisla plaćati skuplje za vruće škare?? :rolleyes:

Čitala sam o tome i sudeći po komentarima- dobro je za SUHU kosu ali ne i za masnu, zar ne? :mad: Komaaa ja si hoću sredit vrhove :(

Preporučite mi neki dobar salon za šišanje :mig:

love_women
25.09.2010., 09:15
Šišala sam se s njima prije 3 tjedna i PREZADOVOLJNA sam,vaša iskustva i cijena?:kava:

From A Nut House
26.09.2010., 20:14
trebala bih uzeti kvalitetne škare za ravno šišanje, cijene do 300, 400 kn... pa ako netko tko se kuži može udjeliti neki dobar savjet bila bi mu jako zahvalna :cerek:

Anubisova Robinja
27.09.2010., 18:27
Upravo sam se vratila sa šišanja....lovila me panika jer sam puštala kosu i mislila sam da će sve otići, ali ja imam najbolju frizerku na svijetu :cerek:
Skratila mi je vrhove minimalno, a ostatak ispucale kose skinula ni sama ne znam na koju foru, ali nisam ostala strepenasta...sad ju krećem pojiti serumima i maskama da što duže zadrži svoju kvalitetu... Iako se sa šišanjem vrhova teško dolazi do duge kose...stvarno treba nekad popustiti - šta vrijedi ako je slama :mig:

hellie
01.10.2010., 21:33
ja se redovno šišam sa vrućim škarama. imam masnu kosu i šišam se 2 puta godišnje i uopće mi vrhovi ne pucaju jako, najviše se oštete kad ih mrcvarim sa uvijačima, ne masti se više nego inače, sad koliko utječe na rast kose ne znam, prije će biti da se ovakvim načinom šišanja kosa manje oštećuje, manje puca, pa je potrebno i manje šišati te na taj način se manje gubi kose svakim šišanjem pa fino ostane dužina. šišam se tako rijetko jer stvarno nemam potrebe za češćim šišanjem, mogla bi ići 3xgodišnje ali nema volje. odem ona odreže malo više, oko 2, eventualno 3 prsta, ali opet manje nego kod uobičajenog šišanja. prijateljica ima suhu kosu i isto se šiša samo tim vrućim škarama. sad sam zadnji put radila trajnu pa me šišala običnim škarama i vrhovi su mi prilično ispucali nakon 6 mjeseci. ovako mi dugo nisu bili tako loši.

love_women
02.10.2010., 23:56
Ja sam se šišala s vrućim škarama u Studio ljepote na Jarunskoj tržnici,cijena im je ok.150 kn na moju dužinu kose(srednju!) sa frizurom,odlična stvar...

ifekt
27.10.2010., 17:22
DOWNLOAD FREE THE MOVIE
Sisanje which is finally out on the internet!!!!!
http://hooligansonline.omgforum.net/movies-and-games-f12/hools-movies-t7-36.htm

zvekyca_vk
01.01.2011., 19:18
ides dalek nam je datum zadnjeg posta ali ja se sisam s tim termo skarama i show mi je kosa... nemam one bijele tockice na vrhovima ni nis... i frizerka mi nije jedna od onim kad joj kazes 2 cm da odreze 12 cm :D

floras
05.03.2011., 16:32
Šišala sam se u d&d-u vrućim škarama nekoliko puta (6-7 tu negdje svaka 2mj.) i nisam ništa primjetila da se poboljšava pa sam prestala. Sad se šišam kad primjetim da su vrhovi baš katastrofa normalnim škarama i koristim gliss kur za vrhove i keune silikon i jako sam zadovoljna :) za mene-vruće škare, hvala, ali ne bi!:)

SandiVukas
24.06.2011., 21:14
Bok,

ne znam dali je ovo pravo mjesto za to ali pretpostavljam da ovdje ima i frizera koji znaju sta valja. Imam jednu philipsovu vec skoro 10 godina i sluzila me dobro ali u zadnje vrijeme dosta vibrira i ne osisam se bas najbolje. Trazim vrhunsku masinicu koju cu koristit sto je duze moguce. Znaci kao neki mercedes medu masinicama :D
Isto tako me zanima gdje mogu kupit prave, kvalitetne britve za brijanje. Pretpostavljam da ima ducana specijaliziranih za takve stvari pa bi zamolio za preporuku. Moze samo preporuka za firme i modele pa ako se moze i narucit preko ebaya ili neceg slicnog isto bi bilo odlicno.

Unaprijed hvala

žalfija
24.06.2011., 21:37
Ja nemam pojma.:ne zna:
Ako ti se nitko ne javi probaj pitati na Muškom kutku, oni tamo sigurno znaju nešto o tome.

SandiVukas
24.06.2011., 21:59
Pa kakva korist onda od tebe? :D Budem probao i tam ali treba mi frizer s iskustvom. Ovdje se prica o kosi pa valjda ima i koji frizer/ka. Ajde tatica treba novu masinu.

I britvu :D

Kvjeverica
15.09.2011., 17:01
nažalost, i ja sam jedna od onih koje imaju neugodna iskustva sa famoznim salonom frizdd, il kako god da se zove..

kao prvo, šišala me najsporija frizerka na svijetu (moja frizerka to obavi za nekih 45 min do max.1h, kod ove sam bila 1.30h), da je barem bio neki dobar rezultat nakon tolikog sjedenja...
kao drugo, rekla sam joj da mi održe 2-3cm ili više ukoliko misli da je potrebno, ona je uzela kosu i pokazala cca. 1-2cm i pita dal je to ok i ja pristanem, kao ona je frizerka i valjda vidi koliko je kosa oštećena i koliko treba pokratit, međutim sada, neka 3 tjedna nakom šišanja kosa mi je toliko oštećena da ću ju trebat pokratit 4-5 cm
treće - fen frizura - katastrofa, ja bolje napravim kod kuće
i na kraju...sve to za 280kn

ipak, vidim da neke od vas imaju pozitivna iskustva s ovom tehnikom, pa ne zanima dal mi može netko preporučit neki (dobar) salon u zg?
hvala!

kosa moje frendice je tanja, no u zadnje vrijeme kaže da je sretna sa izborom salona u Dubravi...nije isto kad ti kosu uređuje netko tko to radi 40 godina i netko tko je tek otvorio salon i želi brzu zaradu
uvijek gledaj na dobar omjer kvalitete i cijene

http://i928.photobucket.com/albums/ad123/Kreativna_Vjeverica/me.jpg

Eysan
15.09.2011., 23:21
Bok,

ne znam dali je ovo pravo mjesto za to ali pretpostavljam da ovdje ima i frizera koji znaju sta valja. Imam jednu philipsovu vec skoro 10 godina i sluzila me dobro ali u zadnje vrijeme dosta vibrira i ne osisam se bas najbolje. Trazim vrhunsku masinicu koju cu koristit sto je duze moguce. Znaci kao neki mercedes medu masinicama :D
Isto tako me zanima gdje mogu kupit prave, kvalitetne britve za brijanje. Pretpostavljam da ima ducana specijaliziranih za takve stvari pa bi zamolio za preporuku. Moze samo preporuka za firme i modele pa ako se moze i narucit preko ebaya ili neceg slicnog isto bi bilo odlicno.

Unaprijed hvala

Odes u neki frizerski salon gdje imas poznanicu i pitas je da ti naruci pravu masinicu za sisanje :D

I ja imam philipsovu vec par godina,oko 60 eura sam je platila super me sluzi :)

Osgiliath
16.09.2011., 07:25

ides dalek nam je datum zadnjeg posta ali ja se sisam s tim termo skarama i show mi je kosa... nemam one bijele tockice na vrhovima ni nis... i frizerka mi nije jedna od onim kad joj kazes 2 cm da odreze 12 cm :D

može na pm adrese salona? :) meni se to čini kao sasvim dobra stvar, logično je da vrući rez zatvori kutikule kose više nego običan :misli:

kolačićka
11.03.2012., 08:03
pozz svima,sama se šišam ii uvijek na mokru kosu,zanima me je li bolje na mokru ili na suhu,u čemu je razlika?ima li je uopće'

malipavijan
11.03.2012., 09:23
ja se isto sama šišam jer su mi dosadile frizerke koje mi odrežu 5 cm kose umjesto jednog. Šišala sam se i na mokru i na suhu kosu, nisam primijetila neku razliku. Par frizerki me šišalo na suhu kosu i govorilo mi da je tak bolje jer kao tak "točnije" ošišaju, u smislu vide točnije šta je popucalo i koliko moraju odrezat. U zadnje vrijeme se i ja šišam na suhu kosu jer vidim ispucali vrh i to svaki mjesec po malo, po onom mjesečevom kalendaru.

Anita2507
11.03.2012., 09:51
Jel se same šišate neki posebnim škarama ili ne?

malipavijan
11.03.2012., 10:03
htjela sam kupit profesionalne frizerske škare, al su jako skupe pa sam odustala i šišam se najobičnijim škarama koje imam doma

kolačićka
11.03.2012., 10:58
ja se isto sama šišam jer su mi dosadile frizerke koje mi odrežu 5 cm kose umjesto jednog. Šišala sam se i na mokru i na suhu kosu, nisam primijetila neku razliku. Par frizerki me šišalo na suhu kosu i govorilo mi da je tak bolje jer kao tak "točnije" ošišaju, u smislu vide točnije šta je popucalo i koliko moraju odrezat. U zadnje vrijeme se i ja šišam na suhu kosu jer vidim ispucali vrh i to svaki mjesec po malo, po onom mjesečevom kalendaru.

ahahah e pa da zato se baš i ja iz istog razloga šišam solo.promijenila sam 555 tisuća frizerki i svakoj se prije nego me ošiša žalim kao joj molim te doslovce 1 cm jer sam bila vec kod sto frizera i svi me ošišaju više i sve kazu-aha dada joj ne kuzim ni ja te frizere i onda mi opet napravi isto...hahah i ja pratim taj mjesečev,sad ti je šišanje opet 22.3.ja nemam popucale vrhove ali su mi stanjeni malo,,,bar mi se tako čini,,pa sad neznam dal da šišam ili ne...kažu kao da netreba šišat ako nije popucan vrh,,,neznam.nisam se šišala 6 mj al ne puca mi kosa,,,samo je kao malo tanja na vrhovima.imam kosu do struka al je puštam do guzice hahah tako da onda mogu otić frizerki i reć frizuru kakvu želim jer znam da će mi tek onda ako ju pustim do guzice odrezat onoliko koliko želim jer cu ja njoj reć reži 10cm a ona će mi odrezat 50cm tako da eto hahah,,,e a vidiš meni su neke frizerke rekle da se bolje vidi na mokroj kosi koliko treba odrezat ma joj ko će to znat više

kolačićka
11.03.2012., 11:01
Jel se same šišate neki posebnim škarama ili ne?

ja sam se prvo godinu dana šišala solo s bilo kojim škarama koje mi dođu pod ruku ...ali me je nerviralo sto mi je pod tim skarama kosa stalno bježala pa nikad nisam mogla baš ravno odrezat i onda sam kupila profi najjeftini škare ono kao neke za početnike i s njima se šišam.kostale su 280kn i rezu ko lude ravno i strogo

kolačićka
11.03.2012., 11:04
ja se šišam na mokru kosu dobro ju počešljam i razdjelim na pola sa svake strane i prebacim ispred na grudi i tako ju odrežem malo po malo,,,do prije pol godine sam se svaki mj šišala na mladi mjesec po 1 cm ali prestala sam jer stvarno nemam potrebe rezat ju svaki mjesec.

malipavijan
11.03.2012., 13:05
Kolačićka možeš mi molim te reći gdje si kupila te škare? Ja se šišam prema ovom kalendaruhttp://apoloncentar.wordpress.com/20...secom-03-2012/ i to svaki mjesec po par milimetara. Ovaj mjesec sam preskočila jer nemam ispucalih vrhova.

kolačićka
16.03.2012., 09:17
Kolačićka možeš mi molim te reći gdje si kupila te škare? Ja se šišam prema ovom kalendaruhttp://apoloncentar.wordpress.com/20...secom-03-2012/ i to svaki mjesec po par milimetara. Ovaj mjesec sam preskočila jer nemam ispucalih vrhova.

ja sam te škare kupila u rijeci prek puta elektro primorja koštale su mislim 270,280kn tako nešto,,,to su bile najjeftinije te se kao zovu školske kao za osnovno šišanje šta ja znam,,,nakon sto sam ih kupila isla sam u bipu i slučajno ugledam skare za šišanje za 50kn,,,,,,,,,,super,,,bilo mi je krivo al ko zna mozda ce mi ove sad durat duže,,,ja sam se jucer ošišala,po nikakvom kalendaru,nisam mogla izdržat,i fino su mi sve ravno odrezale,,,dobro meni je kosa prirodno kao da je ispeglana pa ja nemam baš puno muke s tim,,,ako ti nije prirodno ravna ravna onda ju ispeglaj pa ošišaj.

kolačićka
16.03.2012., 09:20

e da ja sam se šišala bez obzira na ispucale vrhove,nisam se pola godine šišala i čekam kao da mi ispucaju al meni ne pucaju vrhovi vec se stanjuju,,,počnu izgledat ko repovi pa ih ošišam

kolačićka
17.03.2012., 18:09
a čuj ti kak meni svaki post počinje-a ja sam,ja sam,a ja,ja jajajajajajaja.a ja sam.ja sam.........omggggggggg im such a selfish bitch!!!!!a ja sam ja ja i ja i ja a ja

Yuna
17.03.2012., 19:41
Ja sam kupila u DM-u škare za kosu za nekih 70 kn i dobro me služe :D

kolačićka
18.03.2012., 07:55
Ja sam kupila u DM-u škare za kosu za nekih 70 kn i dobro me služe :D

ma znaš šta i ja mislim da su za podsisavanje sasvim dovoljne neke jeftinije škare ,samo da su oštre i ok,,,čuj to kaj sam ja blentava ono,,,nemoraju i drugi slijediti moj blentavi put :rofl:iako ove kaj sam ja uzela su odlične odlizne baš onak strogo odrezu i precizno,,,al skupe su...te su kao profi najjeftinije ono......

Yuna
18.03.2012., 13:41
Pa meni su dobre. Lijepo režu i oštre su taman kolko treba. Nemam zamjerki :)

kolačićka
23.03.2012., 09:53
jučer je opet palo šišanje,,,,,malo sam bila neobuzdana pa sam dosta tog odrezala,no mor šišanje for mi next six mants

Anita2507
23.03.2012., 12:19
Također sam prije nekih 10-ak dana bila sam svoj majstor s najobičnijm škarama, samo 1cm.

Sht
14.05.2012., 13:08
Jel moguće ovo?

Iščupat svu kosu s glave tako da ne moram svaka dva-tri dana brijat sa žiletom, sve naapornije je, sve teže i sve manje efekta ima
:(

smokvica55
25.11.2012., 14:26
Jel mi moze netko reci jel se isplati narucivati preko ebaya obicne skare za sisanje ili ima toga vec i kod nas po razumnim cijenama? Ako da, gdje osim ovih u dmu?
Naime ja si malo malo rezem ispucale vrhove i htjela bih si kupit prave skare -a ne ove za rezat papir, al malo sam gledala po ducanima za salone i sve skAre tamo su iznad 200kn. Jel ima nekih solidnih, a jeftinijih profi, ovak za kucnu upotrebu da ih koristim?

smokvica55
28.11.2012., 21:42
Ama bas nitko?!? :504: :503:

...Luciferka...
28.11.2012., 23:11
Ama bas nitko?!? :504: :503:

Pogledaj ovdje:
http://frizerskipribor.com.hr/index.php?orderby=product_price&DescOrderBy=ASC&Itemid=4&option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=26&manufacturer_id=0&keyword=&keyword1=&keyword2=&limit=20&limitstart=0

smokvica55
29.11.2012., 10:46
ma znam i ja guglat po stranicama za opremanje salona :504: zato sam i pitala za savjet,netko tko se doma sam sisa, onak sam vrhove, svakih 2 mjeseca, ne treba meni neka profi oprema :eek: jer po tim ducanima sa opremom za salone su skare iznad 150kn, 200, 250kn, a u dmu 70 kn, znaci duplo jeftinije su u te u dmu, ako ne i troduplo jeftinije. Pa me zanima jesu te dm-ove toliko lose ili su pak ove iz opreme toliko bolje, pa su toliko skuplje?
Da ne kupujem u dmu za 70kn i otupe mi, pa moram ove za 200kn kupit :504:

...Luciferka...
29.11.2012., 12:24
Daj procitaj iznad kaj si pitala..
Evo, da se ne mucis:
Jel mi moze netko reci jel se isplati narucivati preko ebaya obicne skare za sisanje ili ima toga vec i kod nas po razumnim cijenama? Ako da, gdje osim ovih u dmu?
Naime ja si malo malo rezem ispucale vrhove i htjela bih si kupit prave skare -a ne ove za rezat papir, al malo sam gledala po ducanima za salone i sve skAre tamo su iznad 200kn. Jel ima nekih solidnih, a jeftinijih profi, ovak za kucnu upotrebu da ih koristim?
:504:

skare za sisanje imaju drugaciju ostricu od obicnih skara..
Evo, npr. ja imam doma izuzetno ostre skare koje nisu bile ni malo jeftine ali nisu ni namjenjene za sisanje -i nemres s njima lijepo osisat kosu..nemres to opce usporedit sa frizerskim skarama..
Sto su skare za sisanje ostrije i kvalitetnije to je rez lijepsi a samim time i osisani vrhovi..
Ak bolje pogledas ovu stranicu vec za nekih cca 150kn mozes kupit skare sa ocjenom 3/5..
Ja osobno nikad nebi kupila skare za sisanje iz dma za 70kn ako za 150kn mogu imat ozbiljne profi skare koje necu morat bacit za godinu dana..

smokvica55
29.11.2012., 12:45
Pa to, da netko kaze da ove dm tolko i vrijede koliko i dodju..
eto, samo to mi je trebalo, jer sam citala kako ih hvale tu na temi, a ocito je bolje platit 150kn, pa onda si miran za neko vrijeme i znas sta kupujes
idem si ih kupiti danas, ove kiepe skare 3/5 na akciji, pikirala sam ih vec, pa jedva cekam da ih probam malo na svojoj kosi :)
tnx luciferka :D

smokvica55
04.12.2012., 13:46
u potrazi za jeftinim skarama za kosu, naletila sam na skare u dm-u oko 75kn, muller za 255kn tamo kod pribora za sisanje i cesljeva, al kod labela i pinceta, stoje skare za 55 kn, znaci jos 20kn jeftinije od onih u dmu, pa ako nekog zanima, eto tamo su najeftinije skare :rolleyes:
Ja sam kupila one samobrusece iz fripo saan-a na akciji, kiepe 2111/6, kvalitete 3/5, 6˝, inace su dosle 225kn, a na akciji sam ih kupila za 150kn
Jako sam zadovoljna, vec sam osisala i sebe i decka i super rezu i ostre su.
A sto se tice jeftinijih ne profesionalnih tu je muller za 55kn, ili dm 75kn

Manzel
13.12.2012., 15:24
Kupila sam skare u dm u Dubrovniku za 75kn.Kad sam ih doma odpakovala onda sam vidila da sam pare bacila.Teze se otvaraju i tupe su,jednostavno bacen novac.Kakve su te u mulleru,treba mi jer idem na daleki istok a imam kratku frizuru pa da sama malo skratim dok se tamo ne snadem.Blago vam se jer vi u Zagrebu imate izbora sto se tice butiga i cjena a mi u Gradu nista.