PDA

View Full Version : Seboreja, seboroični dermatitis, perut/prhut

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7

fole13
02.10.2010., 11:39
Evo mene je opet sustigla seboreja.Lice mi izgleda katastrofa oko nosa koza se guli na celu se vidi kao neka masnoca koja sigurno dolazi sa kosmatog djela.Jako sam sheban zbog svega toga jer mi lice izgleda ocajno.U usima mi se ponekad stvore neke ljuskica koje kada zgulim prokrvare.Covjece pitam se sta mi je vise i zasto bas ja?Lice izgleda kao da sam ga koprivom namocio:( koza zateze pecka ja sam od onih kojim sunce ne pomaze mozda cak suprotno,znoj takode ukoliko se oznojim.Kosa se totalno promjenila izgleda bezivotno i suho.Pijem neke vitamine + cink + omegu 3,6,9 ali nista to nepomaze.Sta sam primjetio da imam jutarnju mucninu kad se probudim znaci imam jak nagon da povratim sto je jako cudno i prati me vec duze vrijeme.Probao sam drtempt crni sampon totalni promasaj cak pogorsanje stanja,Oronazol koji pomaze ali nikako nije dobar za duze koristenje i izaziva sjede o cemu mozete procitati na netu.Trenutno koristim onaj crni sampon od shaume s cinkom i on je ok ali ako kosu perem skoro svaki dan.Ali to mi nije najveci problem veci mi je problem kako kozu lica oporaviti od kortica kao sto je beloderm koji nisam ni zna da je toliko stetan dok nisam progooglao malo.Kako povratiti normalno stanje koze jer mi sad skoro ni jedna krema ne odgovara.

gabrijel1
02.10.2010., 13:05
hm, oronazol znam da se koristi (osim za seboreju)za usporavanje genetske celavosti jer suzbija dht u vlasistu a od 1 u dva tjedna ti nece nista biti.znam hrpu ljudi koji njime peru cesce od dva puta tjedno (jedan od njih mi je otac) pa nikakve sjede a vec cca 4godine tako (neki i duze).zar ti ne pomaze kad peres kosu da u toj pjeni umijes lice?meni to super funkcionira.do sutra crvenilo nestane.

sebor
03.10.2010., 07:23
Gabrijel ,hvala na savjetima!
Još me zanima jedno,a to je može li se kombinirat biotin i vitamin c u stilu da ja recimo popijem vitamin c i odmah za tim biotin,znači u istom trenu zalijem biotin vitaminom c u vodi?

gabrijel1
03.10.2010., 11:37
ma nema frke.ionako smo tu da jedni drugima pomognemo.
ne samo da mozes nego je i preporucljivo.mnogo tih elemenata djeluje sinergeticki.vitamin c mozes kombinirati sa cijelom skupinom vitamina i minerala (pojedinacnih i skupno).najbolje se sva ona apsorbiraju kad ih uzimas uz hranu i nekoliko njih zajedno iako ne sve odjednom.
eh, da.igrom slucaja naletio sam na stranom forumu savjet za jednu vrstu mjesavine s kojom peru kosu neki ljudi koji imaju sd.uglavnom istresu u casu malo h&s sampona (onoliko koliko im treba da operu kosu), trecinu case napune s vodom a drugu trecinu s jabucnim octom.u to stave jos par kapi ulja cajevca.to sve promjesaju i operu s tim kosu i lice prilikom tusiranja.frendica mi je sinoc potvrdila da je probala te da joj je funkcioniralo.ja osobno ovo nisam koristio ali znam da ona ima dosta problema i da joj je pomoglo pa tko zeli...

MartinaK
03.10.2010., 11:52
Ja se isto vec 10ak godina mucim sa seborejom, ako ne I vise. Sa stresom se stanje pogorsava. Prije je bilo samo na tjemenu pa se nije toliko vidilo ali sad je I po licu.
Prije sam koristila crni sampon I pomaga mi je ali sam se vise valjda navikla na njega pa ne koristi.
Sad tu jednom tjedno koristim oronazol a ostalo ducray extra-doux I barem ublazi pa ne svrbi.
Za ulje crnog kima sam cula. Suprugu je pomoglo s alergijama pa se mislim da I ja pokusam.
Ne znam sta za lice koristit jer je grozno a pokusavam izbjegavat oronazol kremu?

fole13
03.10.2010., 20:12
Ja sam malo istrazivao i saznao de je velika mogucnost da seboreju uzrokuje los rad jetre.Tacnije toksini su ti koji prodiru u krv i ispoljavaju se na kozi u obliku nekih ekcema.Znaci ako je ovo tacno sto je vrlo vjerovatno paznju treba usmjeriti na detoksikaciju koju sam ja jednom probao i raditi ali davno i odustao sam od detoksikacije jer odmah nije davala rezultate,a velika je vjerovatnoca da sam i ja radio nesto pogresno ,to jest pio neke pogresne cajeve po preporuci nekog nepoznatog travara.Ako neko zna koji je najbolji nacin za uraditi detoksikaciju jetre bilo bi dobro da napise to ovdje.Mislim da se cak u ovoj temi detoksikacija spominjala ali me zaista mrzi sve citati otpocetka.Ja svakako mislim da problem mora biti unutra ili ti uprosteno hrana moze biti veliki uzrok i poslijedica svega.

MartinaK
03.10.2010., 21:09
Znam da se ne smije jest prezacinjena hrana a kako se tocno radi detoksijacija ne znam (moram priznat da mi to nitko nije spominja a bila sam kod vise dermatologa u Splitu)

rocky07
04.10.2010., 08:25
Evo mene je opet sustigla seboreja.Lice mi izgleda katastrofa oko nosa koza se guli na celu se vidi kao neka masnoca koja sigurno dolazi sa kosmatog djela.Jako sam sheban zbog svega toga jer mi lice izgleda ocajno.U usima mi se ponekad stvore neke ljuskica koje kada zgulim prokrvare.Covjece pitam se sta mi je vise i zasto bas ja?Lice izgleda kao da sam ga koprivom namocio:( koza zateze pecka ja sam od onih kojim sunce ne pomaze mozda cak suprotno,znoj takode ukoliko se oznojim.Kosa se totalno promjenila izgleda bezivotno i suho.Pijem neke vitamine + cink + omegu 3,6,9 ali nista to nepomaze.Sta sam primjetio da imam jutarnju mucninu kad se probudim znaci imam jak nagon da povratim sto je jako cudno i prati me vec duze vrijeme.Probao sam drtempt crni sampon totalni promasaj cak pogorsanje stanja,Oronazol koji pomaze ali nikako nije dobar za duze koristenje i izaziva sjede o cemu mozete procitati na netu.Trenutno koristim onaj crni sampon od shaume s cinkom i on je ok ali ako kosu perem skoro svaki dan.Ali to mi nije najveci problem veci mi je problem kako kozu lica oporaviti od kortica kao sto je beloderm koji nisam ni zna da je toliko stetan dok nisam progooglao malo.Kako povratiti normalno stanje koze jer mi sad skoro ni jedna krema ne odgovara.

Ljudi PRUNAKS. Sa njime nekih pet dana po dva puta dnevno.Ispočetka će biti reakcija(CRVENILO I PRHUTANJE) ali krajnji rezultat je fantastičan. Neku dobru kremu i gel za umivanje. Ovo stanje će ti se smiriti nakon 7 dana, oporavak od kortića je neizbježan jer odvikavanje je puno i jače izražajnije nego sam napad seboreje. U ovom slučaju korištenje beloderma i to čistog bez baze je jako opasno za kožu lica(steroidni dermatitis). Ja sam se jedva izvukao iz tog začaranog kruga.
Vitamini ne pomažu odmah,njima treba vremena čak mjesecima da se vidi razlika. Ako ti se lice crvenio i peče uzmi si i termalnu vodu(La roche posay) ima selena i smiruje kožu.Ugodno ju hladi.
Bu prošlo ,samo se drži preporuke i budi strpljiv.

rocky07
04.10.2010., 08:31
Ja sam malo istrazivao i saznao de je velika mogucnost da seboreju uzrokuje los rad jetre.Tacnije toksini su ti koji prodiru u krv i ispoljavaju se na kozi u obliku nekih ekcema.Znaci ako je ovo tacno sto je vrlo vjerovatno paznju treba usmjeriti na detoksikaciju koju sam ja jednom probao i raditi ali davno i odustao sam od detoksikacije jer odmah nije davala rezultate,a velika je vjerovatnoca da sam i ja radio nesto pogresno ,to jest pio neke pogresne cajeve po preporuci nekog nepoznatog travara.Ako neko zna koji je najbolji nacin za uraditi detoksikaciju jetre bilo bi dobro da napise to ovdje.Mislim da se cak u ovoj temi detoksikacija spominjala ali me zaista mrzi sve citati otpocetka.Ja svakako mislim da problem mora biti unutra ili ti uprosteno hrana moze biti veliki uzrok i poslijedica svega.

Hrana, stres i vrijeme su okidači za seboreju. Sve je ok ako je u granicama normale.(čuvaj jetru)
od čaja ti neće biti ništa(osim ako nije od oleandra :)) nego izbaci masnoću i šečer tj. da nije u velikim količinama.

fole13
04.10.2010., 20:51
Hrana, stres i vrijeme su okidači za seboreju. Sve je ok ako je u granicama normale.(čuvaj jetru)
od čaja ti neće biti ništa(osim ako nije od oleandra :)) nego izbaci masnoću i šečer tj. da nije u velikim količinama.

rocky07 hvala drug.Pokusacu naci ovaj Prunaks u Sarajevu ako bude imalo u apotekama a i ovu termalnu vodu koju si preporucio.Slazem se u potpunosti da vrijeme hrana i stres igraju glavnu ulogu u nastanku seboreje a tu su jos i geni.:ne zna:

Ps.Jeli se ovaj Prunaks koristi samo za lice

gabrijel1
04.10.2010., 21:44
prunaks mozes i na vlasiste.ja ga stavljam i pokazao se ok (dobio ga prije dva tjedna).rocky ima pravo sto se tice vitamina da treba duze vrijeme da prorade.ujedno su bitne i doze.meni su kod nekih trebali i do 2 mjeseca da vidim rezultat ali smatram to boljim nacinom nego mazati lice kortikosteroidima ako ne moram.seboreju treba napadati i izvana i iznutra tako da se ne mogu izbjegavati losioni, kreme, samponi... i sve ovisi o tome koliko ste voljni posvetiti paznje.

fole13
04.10.2010., 22:55
prunaks mozes i na vlasiste.ja ga stavljam i pokazao se ok (dobio ga prije dva tjedna).rocky ima pravo sto se tice vitamina da treba duze vrijeme da prorade.ujedno su bitne i doze.meni su kod nekih trebali i do 2 mjeseca da vidim rezultat ali smatram to boljim nacinom nego mazati lice kortikosteroidima ako ne moram.seboreju treba napadati i izvana i iznutra tako da se ne mogu izbjegavati losioni, kreme, samponi... i sve ovisi o tome koliko ste voljni posvetiti paznje.

A sta vi koristite od vitamina minerala?Ja koristim omegu 3,6,9 i cink neznam da li bi trebao neke druge vitamine uzimat.

gabrijel1
05.10.2010., 17:01
napisao sam par postova prije ali evo navedem ponovno
vitamin A 20 000 - 40 000 IU (kad je kriticno povecam na 100 000 IU)
prirodni beta k. 25 000 - 50 000 IU
vitamin c 1 do 3 g (kriticno a i kad je neka bolest ili tokom ljeta pri jakim treninzima doza se poveca na 5g)
cink 50 - 100 mg
korisne bakterije - cetvrtina do pola zlice
osnovna ulja (dakle omega 3,6,9 s tim da je naglasak na omegu3 (epa i dpa te ala)) 3600 - 7200 mg
magnezij 400mg
pantentin 300 - 600mg
vitamin b 6 100mg
biotin 5 - 15mg.
b kompleks preko 200-300mg
meni je inace seboreja bila toliko jaka da sam znao svaki dan skoro prati sa svime i nista nije pomagalo.kortikosteroidi su isto u nekim trenutcima zakazali (necete vjerovati ali nisu uopce uklanjali crvenila niti slicno)a sto se tice masnoce vlasista...pa nakon pranja 1h sam mogao slobodno prati ponovno.

sve sto sam naveo par postova ranije bi se trebalo uzimati ali slobodna volja svakog pojedinca.

fole13
05.10.2010., 20:00
napisao sam par postova prije ali evo navedem ponovno
vitamin A 20 000 - 40 000 IU (kad je kriticno povecam na 100 000 IU)
prirodni beta k. 25 000 - 50 000 IU
vitamin c 1 do 3 g (kriticno a i kad je neka bolest ili tokom ljeta pri jakim treninzima doza se poveca na 5g)
cink 50 - 100 mg
korisne bakterije - cetvrtina do pola zlice
osnovna ulja (dakle omega 3,6,9 s tim da je naglasak na omegu3 (epa i dpa te ala)) 3600 - 7200 mg
magnezij 400mg
pantentin 300 - 600mg
vitamin b 6 100mg
biotin 5 - 15mg.
b kompleks preko 200-300mg
meni je inace seboreja bila toliko jaka da sam znao svaki dan skoro prati sa svime i nista nije pomagalo.kortikosteroidi su isto u nekim trenutcima zakazali (necete vjerovati ali nisu uopce uklanjali crvenila niti slicno)a sto se tice masnoce vlasista...pa nakon pranja 1h sam mogao slobodno prati ponovno.

sve sto sam naveo par postova ranije bi se trebalo uzimati ali slobodna volja svakog pojedinca.

Sve mi je jasno osim ovo prirodni beta karoten kako mislis prirodni?|I jos bi te pitao u kakvom se sad stanju nalazis je li ti ista bolje nakon ove opsezne terapije?

gabrijel1
05.10.2010., 20:20
prirodni vitamin a i prirodni beta karoten su iz suplemenata (dakle opet tablete :-) poput ulja jetre riba i slicno a malo progooglaj malo za oboje i vidjet ces.
meni su dosta pomogli ali kao sto vidis koristio sam mega doze.npr. vitamin a mi je super kad mi se pojavi perut poput zrnaca pjeska i kad mi podivlja masnoca na vlasistu i licu te ujedno kad se crvenilo pocne precesto pojavljivati.opcenito mi koza a i kosa sad izgledaju bolje.trenutno forsiram visoku terapiju biotinom (max doza).jedino negativno je sto su mi nokti kao u lava.jbt zatupit cu grickalice.
jedno iskustvo koje sam opisao i par postova ranije.godinama sam imao problem na vlasistu s dvije vrste peruti karakteristicne za sd.sitna poput pjeska koja je doslovno jela korijen kose i koja mi je vlasiste dovelo u situaciju da izgleda vise kao metla te onu skorenu na podrucjima crvenila.godinama se one sitne nisam mogao rjesiti dok mi nisu prepisali reocutan (sinteticki vitamin a).on je to u 7dana rjesio i nije se pojavljivala iducih nekoliko godina.

dex 1456
17.10.2010., 23:53
Molio bih da mi netko odgovori na pitanje.
Da li seboreicari mogu biti recimo psjetljivi na hladnu ili toplu vodu,a negdje sam citao i da mlijeko uzrokuje stetne posljedice?
Unaparijed hvala.

rocky07
18.10.2010., 13:33
Molio bih da mi netko odgovori na pitanje.
Da li seboreicari mogu biti recimo psjetljivi na hladnu ili toplu vodu,a negdje sam citao i da mlijeko uzrokuje stetne posljedice?
Unaparijed hvala.

Pretopla voda uzrokuje pojačano lučenje lojnih žlijezdi tako da to sigurno nije dobra varijanta.

fole13
18.10.2010., 17:05
Pretopla voda uzrokuje pojačano lučenje lojnih žlijezdi tako da to sigurno nije dobra varijanta.

Da ja sam primjetio generalno da mi toplina smeta npr kada je zimski period koji se priblizava u stanu je vruce,zrak se isusuje i onda seboreja podivlja :mad:

dex 1456
19.10.2010., 23:04
Hvala Vam na odgovoru.
Meni najvise smeta kamilica,ranije dok sam ispirao lice kamilicom,znalo je biti problema,a takodjer primjecujem da topla voda ima slican efekt,ali sa hladnom je drugaciji slucaj.

lothloriens3
19.10.2010., 23:29
Seboreja mi se pojavila prošlo ili pretprošlo ljeto..
i od tada mi je čelo katastrofa, ljustilo se sve.. Cak i obrazi (iako to ljudi baš i nisu primjećivali, ali ja jesam).. Užasno hrapavo lice sam imala.
Staviti puder prije izlaska ili na faks nije dolazilo u obzir, to bi užasno izgledalo :S
Mazala sam sa svim mogućim kremicama (kolko su mi financije dopuštale), dobila i oronazol od doktorice (živi užas, više mi je odmogao nego pomogao).
Ali sada mi je faca perfektna.. glatka glatka :)

Odlučila sam dobiti boju ovo ljeto, jer rijetko idem na more, i mazala sam se s domaćim maslinovim uljem. Dva puta dnevno sam se suncala, dva puta dnevno sam se cijela namazala s maslinovim..
Normalno, kad si na moru, na pameti ti je sve osim gledati se u ogledalu, čitaš knjige, kupaš se, sunčaš :D
Nakon tjedan dana, slučajno sam si opipala čelo i bilo je taako glatko, nikada nisam imala tako glatku kožu. A od seboreje ni S. :)

Možda je tu utjecaj imao i zrak i klima.
Ali zasad, 2 mjeseca od mora, lice mi nije baš tako jako jako glatko, ali nije ni hrapavo, daleko od hrapavog. i nemam seboreje više :)

nadam se da bude nekome ovo pomoglo

^Jack^
24.10.2010., 16:16
daklem, rijetko svraćam na ovaj topić jer me čitanje ovih mračnih iskustava baca u depresiju :D

međutim, vidim da se naveliko raspravlja o prehrani, stresu itd. pa ću samo reći ovo - poučen savjetom doktora i iskustvima s raznih foruma, uključujući ovaj, ja sam na godinu dana na minimum doveo unos UH i masti, znači nikakvi slatkiši i sokovi, samo prirodni izvori UH kao voće, povrće, riža, zobene. mlijeko, jogurt, šunke, parizere, slanine, majoneza, kečap, pice, hamburgere, mcdonaldse potpuno izbacio. i najvažnije čokoladu :o

od proteina sam jeo ribu, jaja, puretinu, piletinu, ponekad posni sir itd. i naravno redovno multivitamini, minerali, omega kiseline. dakle manje-više zdrava prehrana.

uz to sam se praktično stavio pod stakleno zvono, izbjegavao sam alkohol i zadimljena mjesta (čitaj birceve), preveliku vrućinu, preveliku hladnoću, vjetar, pretjerano znojenje (znači nogomet s ekipom i bicikl na minimum), stres koliko je moguće. u prijevodu jedini izlasci su mi bili do faksa i teretane :rofl:.

naravno isprobao sam i hrpu krema, čajeva, homeopatiju... i spiskao hrpu para

e sad vas jamačno zanimaju rezultati takve kure! e pa rezultat je jedno veliko ništa :lol:

međutim, sad dolazi najvažniji dio!

kada je došlo do poboljšanja? kad su mi dopizdile te gluposti, pa sam ponovo počeo izlazit van s ekipom, napit se ko guzica barem par puta mjesečno :D, hvatat se s curama bez pardona :p, i općenito biti što više van kuće.

dakle na kraju sam prehranu malo 'modificirao'
od slatkiša pojedem ponekad neke kekse, sladoled, kolač i slično
čokoladu ni danas ne jedem
važno! mlijeko izbaciti potpuno! :mudri:
šunku i salame opet jedem
rijetko odem i na picu i do mekdonaldsa
i dalje se trpam bijelim mesom i ribom

što se tiče krema, radim kombinaciju ducray a-derma krema nekih desetak dana ujutro i navečer, ako se pojavi kakvo crvenilo ili perutanje 2-3 dana elidel, pa onda neka obična hidratantna krema desetak dana i tako u krug. imam tu hrpu krema koje se može iskombinirat pa se ne mogu sad svega ni sjetit.

! ducray aderma je odlična za alergičnu kožu! možda neće svakome odgovarati, u tom slučaju probajte s avene trixerom koja meni ne odgovara. to su dermokozmetičke kreme bez kortikosteroida
elidel je zamjena za kortikosteroide, ali je i lagano skupa. ako vas je strah onih nedokazanih priča da je blacklisted u americi i da možda povećava mogućnost raka kože, jbg, ista stvar je i s kortikosteroidima koji se prodaju normalno. najvažije je da elidel nema negativne učinke kortikosteroida, ne oštećuje kožu i ne uzrokuje steroidni dermatitis

ove dvije kreme ne koristiti duže vrijeme u komadu! zašto? zato što s vremenom dođe do zasićenja kože pa ćete morati pauzirati nekoliko mjeseci da opet počnu djelovati! dakle kombinirati ih s nekim drugim kremama, hidratantne ili isto neke za atopičnu kožu, što vam već odgovara!

e sad, s vremenom će, pod jačim stresom i sl., sigurno doći do pogoršanja, prema tome u slučaju jače upale - fluacet gel. fluocinolon acetonid, niskopotentni kortikosteroid, jedini slabiji od njega je hidrokortizon. ne koristiti duže od 3-4 dana u komadu, pauza u korištenju treba biti minimalno desetak dana, potvrđeno od iskusnih dermatologa!:D

napomena da se steroidni dermatitis dobija dugotrajnom neprekidnom upotrebom potentnih kortikosteroida, ako ste ih u neznanju koristili po dva tjedna jbg, bit će reakcije nakon prestanka ali to nije steroidni dermatitis koji je vidim bauk na ovom topiću :D iako kortikosteroidi ostavljaju daleko ozbiljnije posljedice na unutarnje organe ali ne u ovako malim količinama koje se koriste u kremama, već u velikim dozama kojima se liječe ozbiljne autoimune bolesti

obavezno oprati lice prije kreme, ali ne sapunom već gelom ili sindetom za alergičnu kožu koji ne isušuju, ja npr. koristim sebamed sindet

za kosu vichy dercos :top: rijetko oronazol čisto za promjenu. ista stvar kao kod krema, treba kombinirati ove šampone s običnima (npr h&s) jer se koža privikne, jbg

valjda je to sve, pozdrav!

gabrijel1
01.11.2010., 14:02
da nadopunim iskustvo.kao sto sam ranije napisao testiram max dozu biotina.zasad su rezultati ok.crvenilo na licu se skroz povuklo bez ikakvih krema niti icega.cak bolje od reocutana.vlasiste je druga prica.tu je jos ostalo i svaki tjedan perem s nekim samponom ili namazem losionom.vidjet cu sta ce biti jos iducih dva mjeseca.

SC Artist
09.11.2010., 22:05
Seboreja mi divlja. Opet. :rolleyes:
Gdje mogu kupiti Prunaks i koja je cijena? :moli:

SC Artist
11.11.2010., 18:53
^^ Pliz ljudi, bilo tko?

medicamed
16.11.2010., 13:21
Zdravo svima...
Primijetila sam posljednjih 6 mjeseci da me koza vlasista 2 dana nakon pranja kose jaaaako svrbi i ponekad - boli!/

Uglavnom, trebala bih neki jaaaaako blagi sampon, a koji istovremeno rjesava seboreju. nekakvi prijedlozi? hvalaa!

pionir
16.11.2010., 16:22
^^ Pliz ljudi, bilo tko?

znam da ga je bilo kad sam ja pitao u Vukovarskoj u ljekarni. ne znam sad točnu adresu, ali ljekarna je preko puta 2.tramvajske stanice kretajući se iz Savske ulice kroz Vukovarsku...preko puta HEP-a. i bio je oko 140 kn.

rocky07
23.11.2010., 10:35
^^ Pliz ljudi, bilo tko?

Gradska Ljekarna na trgu, Farmacija u Jurišičevoj za Zagreb.Tamo nabavljam

KLiK
24.11.2010., 07:26
malo infa?

i kako se liječi?

dobio neku kremu od doktorice (1% nečega)?

to je samo gašenje požara sa kantom vode...sjećaš se vatrogasaca na Kornatima - e to!

jesi li probala promijeniti prehranu? :mig:

fole13
25.11.2010., 10:44

Jbt nisam nasao Prunaks u Sarajevu ,a obisao sam dosta apoteka.To me jako iznerviralo jer imaju gotovo sve prozvodace sampona za perut i ostale bullshit proizvode ali Prunaks nemaju :confused:.Ako neko ima iz BIH da zna gdje se ima kupiti nek javi na pm ili ostavi poruku ovdje.:eek:

rocky07
25.11.2010., 14:23
Jbt nisam nasao Prunaks u Sarajevu ,a obisao sam dosta apoteka.To me jako iznerviralo jer imaju gotovo sve prozvodace sampona za perut i ostale bullshit proizvode ali Prunaks nemaju :confused:.Ako neko ima iz BIH da zna gdje se ima kupiti nek javi na pm ili ostavi poruku ovdje.:eek:

Javi se mailom u Spora Farmakom u Splitu neka ti pošalju poštom. Bar pokušaj
Tu ti je link http://www.prunaks.com/kontakt.php?lang=hr

dark.o
28.11.2010., 10:30
...imao sam seboreični dermatitis 3-4 godine.Od dvije sitne točkice sa svake strane lica,bolest se proširila na čitavo lice i čelo.Nikakvi ljekovi,masti nisu pomagali dok nisam slučajno provao namazati lice Nonijem.U samo 3 dana mazanja lica Nonijem pokazali su se odlični rezultati te mi se crvenilo i perutanje kože naglo povuklo.Ostali su samo blijedi tragovi crvenila.Mazao sam se tri puta dnevno.Noni je djelovao tako da se koža na licu zategla i prvi dan još malo više zacrvenjela ali vrlo brzo nakon toga shvatio sam da mi Noni pomaže i nastavio sam sa mazanjem.Danas, mjesec dana nakon prvog nanošenja Nonija po licu,seboreični dermatitis je izgubio svaki trag i smatram da je ovo čudesno ozdravljenje.Noni je prirodan sok koji ne šteti ničemu i nikomu te liječi mnoštvo bolesti što možete pogledati na ovom linku: http://www.noni-sok.savjeti.com/rezultati.htm
Toplo preporučam svima da ga probaju jer mene je izlječio od seboreičnog dermatitisa.pozdrav.

leclerk1
28.11.2010., 11:58
SEBOREJA.....hmmm,ja se borim protiv seboreje nekih 5 godina.
Koristio sam Dr.Theiss kremu od noćurka i jako mi je pomagala,znaći nije bilo perutanja ni svrbeža međutim više se krema ne uvozi.
Probao sam i kremu od Čajevca i jobobe,čisto solidno, ali nije kao noćurak.
Odlučio sam eksperimentirati pa sam stavljao obloge od jabučnog octa,sode bikarbone ali samo sam "spalio" kožu,dobro prestalo je svrbjeti.
Trenutačno eksperimentiram sa jednom mješavinom prirodnih sastojaka i moram vam priznati zadnjih desetak dana od kada radim eksperimen nema svrbeža,nema crvenila,nema perutanja i koža mi je glatka kao nikad do sada.
Neću zasad otkriti o čemu se radi,pričekat ću još nekih mjesec-dva.,ali kao što rekoh za sada odlični rezultati.

SC Artist
28.11.2010., 15:58

Hvala. Pionir, takodjer thanks :)

a1exa
28.11.2010., 22:07
Zdravo svima...
Primijetila sam posljednjih 6 mjeseci da me koza vlasista 2 dana nakon pranja kose jaaaako svrbi i ponekad - boli!/

Uglavnom, trebala bih neki jaaaaako blagi sampon, a koji istovremeno rjesava seboreju. nekakvi prijedlozi? hvalaa!

Ja bi ti preporučila ovo, taj i ja koristim http://coner.hr/ljekarne/?str=kozmetika3&proizvod=Ducray%20Kelual%20DS%20%C5%A1ampon%20prot iv%20tvrdokorne%20prhuti
meni je svrbež bio užasan, inače mi je vlasište osjetljivije i uvijek me malo svrbilo ako je šampon bio agresivniji ali ovakav svrbež, u takvom intenzitetu mi se pojavio najednom. jedina zamjerka je cijena, 90 kn za 100 ml, ali kaj ćeš :ne zna:

Sweetchuck
01.12.2010., 07:45
Sada definitivno mogu reći da Rougj-evi proizvodi nisu pomogli. Svrbež je nestajao ali se vraćao nakon 3-4 dana. Perutanje odmah sljedeći dan nakon pranja.

U sestrinoj kutiji koju prigodno zovemo "ljekarna" :) našao sam Oronazol šampon kojeg je ona nešto kratko koristila. Probao sam oprat kosu s njime i moram reći da je stanje nakon pranja s njime puno bolje. E sada ne znam koliko je taj šampon zdrav na duže vrijeme tako da s njim operem eventualno 2 puta mjesečno, a ostale dane perem s afroditinim šamponom od koprive. Ljuske se vrate pa opet Oronazol i tako u krug...da li mi može tko reći koliko je zapravo takvo tretiranje korisno/štetno?

Da li bi neka kombinacija Oronazola (jedanput, max dvaput mjesečno) i nekog BLAGOG šampona protiv prhuti bila ok kombinacija? Ako da...koji bi to bili BLAGI šamponi?

Hvala

a1exa
05.12.2010., 18:17
Sa čime se vi tuširate?
sada mi se javio i svrbež po cijeloj koži :mad:.. dosada me samo vlasište svrbilo.
ne znam uopće sa čime da se tušnem da mi bude lakše

gabrijel1
05.12.2010., 21:50
sweetchuck - ne moras se bojati oronazola na duze vrijeme samo peri tako kako sada peres i bit ce ok.kada se meni stanje pogorsalo s njime sam prao doslovno nekoliko godina 2 puta tjedno i nikakvih posljedica osim sto se gljivice naviknu pa opet trazis nesto drugo.njime se bore i protiv androgene alopecije (genetsko celavljenje) te peru cak i cesce nego sto sam ja naveo tako da ..no fear.no ako strah postoji predji na selsun 2,5 %.imas emulziju i sampon.meni su uz oronazol jedini oni dovoljno jaki da suzbiju crvenilo.

a1exa - lice, vlasiste, tijelo...selsun ili bilo koji od prethodno navedenih sampona u prakticki cijelom ovom seboreja forumu.frend ima slican problem i on iskoristi pjenu kad nasamponira kosu i predje preko tijela s njom.

a1exa
05.12.2010., 23:22
a1exa - lice, vlasiste, tijelo...selsun ili bilo koji od prethodno navedenih sampona u prakticki cijelom ovom seboreja forumu.frend ima slican problem i on iskoristi pjenu kad nasamponira kosu i predje preko tijela s njom.

Hmm...ja imam šampon od Ducraya i super mi je, svrbež je nestao, ali sad me počela koža užasno svrbit. Ali fakat ne znam kako da se operem sa tim šamponom, zbilja se minimalno pjeni :ne zna: a i malo mi je preskup za to.
Ako netko ima neku preporuku za neki gel za tuširanje :s
ja zapravo do nedavno uopće nisam imala ove simptome, u vrijeme promjene godišnjih doba, konkretno kad zima dođe mi se ljuskala koža oko ustiju i nosa i masna perut. To je bilo sve. I to sve je bilo poprilično blago, posebno kad pročitam iskustva ljudi sa topica.
A sada, ovaj svrbež me izluđuje :(
I sve se nekako još nadam da ce proći kao i ljuskanje kože.

pedjaeviva
19.12.2010., 10:48
Ja koristim jednu kremu iz Izraela,nema kortikosteroida,odobreno od Izraelskog ministarstva zdravlja,govorio sam vec o tome,ali me niko ne sluša:rolleyes:

mejan
19.12.2010., 11:43
Ja koristim jednu kremu iz Izraela,nema kortikosteroida,odobreno od Izraelskog ministarstva zdravlja,govorio sam vec o tome,ali me niko ne sluša:rolleyes:

kak je nabavljas?

mejan
19.12.2010., 11:48
ja sam probala onaj crni sampon od dr.temta o kojem je vec netko govorio i mogu reci da je dobar. smrdi na gumu ali nije strasno. imala sam sad jednu fazu gdje mi je vlasiste bilo grozno, nikakav sampon mi nije mogao umiriti nadrazenu kozu i samo se perutalo. oprala sam kosu dvaput u jednom tjednu s crnim samponom i stanje se znatno popravilo... ako jos niste nasli sampon koji vam odgovara preporucam ovaj sampon. malo je skup (85kn) ali meni je pomogao.. medjutim,koliko sam skuzila po svim postovima koje ovdje citam - ono sto pase jednom forumasu ne mora pasati drugom.. stoga, najbolje da nadjete sampon koji vam odgovara i drzite ga se. ovako skupe sampone ja ne planiram kupovati svaki put (pogotovo jer mi djeluju i malo agresivno) ali ih kombiniram s obicnim samponom protiv peruti. sretno! :top:

pedjaeviva
19.12.2010., 11:49
kak je nabavljas?

najlakse mi je preko amazon.com,stigne za 10tak dana

mejan
19.12.2010., 11:57
Ja bi ti preporučila ovo, taj i ja koristim http://coner.hr/ljekarne/?str=kozmetika3&proizvod=Ducray%20Kelual%20DS%20%C5%A1ampon%20prot iv%20tvrdokorne%20prhuti
meni je svrbež bio užasan, inače mi je vlasište osjetljivije i uvijek me malo svrbilo ako je šampon bio agresivniji ali ovakav svrbež, u takvom intenzitetu mi se pojavio najednom. jedina zamjerka je cijena, 90 kn za 100 ml, ali kaj ćeš :ne zna:

probala sam taj... nije los ali nije ni nesto... ali kao sto sam vec rekla - sve je to individualno. seboreja se razlikuje od ljudi do ljudi. ja je imam na vlasistu i na prsima i totalno se razlicito manifestiraju (dok je na vlasistu crvenilo, svrbez, krastice, perutanje.. na prsima se javlja izrazito crvenilo koje tesko prolazi i javlja se izrazit svrbez na granici s peckanjem i boli)

mejan
19.12.2010., 11:57
najlakse mi je preko amazon.com,stigne za 10tak dana

i koliko kosta? koliko ga ima (ml)?

pedjaeviva
19.12.2010., 13:01
i koliko kosta? koliko ga ima (ml)?

evo link pa pogledaj
http://www.amazon.com/Heimlich-Natural-Clear-Cream-Delicate/dp/B003CNUN2C/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1292763553&sr=8-1

micamacazg
20.12.2010., 14:28
meni se seboreja javlja samo u potiljačnom dijelu. sad se počela širiti prema gore. koristila sam kelulal ds, pa squaphane(valjd se tak piše), oronazol, razne kortikosteroide, sad zadnje sam mazala sa maslinovim uljem ali i dalje je to prisutno. e sad, s obzirom da me to jako svrbi i rade se kraste, da li je moguće da se iza na tom potiljačnom dijelu povećaju limfni čvorovi od toga?

hera86
26.12.2010., 12:14
ajde da i meni neko pomogne, ha?
bila neki dan kod svoje dr da mi da nekaj protiv tog crvenila, meni se crveni i ljušti brada,
područje oko nosa i iznad kapaka, pogotovo sad u zadnje vrijeme kad je i hladno.
međutoa, rekla dr da mi neće niš dat, nit uputnicu za dermatologa, jerbo sam trudna,
pa će mi vjerojatno dat neki kortikosteroid, a neželim se s tim mazat, eto kaj ja mogu koristit?
ovo će me izluuuudit... već me mjesecima ljudi pitaju kaj mi je s bradom, jer nemogu to sakrit niti puderom čak.

CroMan132
26.12.2010., 16:39
Pa pošto si trudna ni ja ti nebi davao kortić koji će ti pomoć na tjedan dva a kasnije po starom. Doktorici možeš platit kavu što je razumna žena!
Moja preporuka je za početak uzmi sensibio DS od bioderme jer ima potpuno prirodne sastojke i omegu3 s njom i rezultata mora bit.

Ima još jedna ultra jeftina kombinacija koju sam koristio kad nisam imao niti lipe za skupe kreme. Šampon protiv perutanja + plava nivea. Opereš lice sa šamponom garnier ili h&s i kasnije lagani sloj nivea-e. Tak ujutro i navečer, koža ko u bebe :9

sebor
27.12.2010., 08:14
Molim vas ako mi ntko može objasnit,bi li mi pomogao SILVERX SPREJ kod problema seborojičnog dermatitisa u vlasištu i na poznatim zonama(prs,nos,obrve)?
Čuo sam mnogo dobrih komentara za ovaj proizvod pa evo ako netko može neka odgovori!

a1exa
27.12.2010., 17:23
probala sam taj... nije los ali nije ni nesto... ali kao sto sam vec rekla - sve je to individualno. seboreja se razlikuje od ljudi do ljudi. ja je imam na vlasistu i na prsima i totalno se razlicito manifestiraju (dok je na vlasistu crvenilo, svrbez, krastice, perutanje.. na prsima se javlja izrazito crvenilo koje tesko prolazi i javlja se izrazit svrbez na granici s peckanjem i boli)

Istina, baš je individualno. što je nekom dobro drugom ne pomaže baš.

KLiK
28.12.2010., 00:45
ajde da i meni neko pomogne, ha?
bila neki dan kod svoje dr da mi da nekaj protiv tog crvenila, meni se crveni i ljušti brada,
područje oko nosa i iznad kapaka, pogotovo sad u zadnje vrijeme kad je i hladno.
međutoa, rekla dr da mi neće niš dat, nit uputnicu za dermatologa, jerbo sam trudna,
pa će mi vjerojatno dat neki kortikosteroid, a neželim se s tim mazat, eto kaj ja mogu koristit?
ovo će me izluuuudit... već me mjesecima ljudi pitaju kaj mi je s bradom, jer nemogu to sakrit niti puderom čak.

ima jedna kombinacija trava za prehranu, zajedno sa ribljim uljem isto za konzumaciju...djeluje iznutra, na onih 5 slojeva kože do kojih krema ne može doći...
smiju se uzimati i za vrijeme trudnoće...

superprognoza55
28.12.2010., 14:11
Pozdrav ljudi.. čitao sam dosta vaših postova-iskustava, preporuka i slično i vidim da nema smisla jer se samo gomilaju informacije a ništa konkretno ne izlazi iz toga jer jedni govore jedno, drugi drugo i tako dalje..

Seboreju imam oko 3 godine, simptomi standardni samo što mi se pojavljuje i na rukama, točnije ispod bicepsa( na obje ruke ).

Promjene od općenitog prema konkretnom- 3 koraka

1. mijenjanje prehrane - prelazak na laganiju bez puno ugljikohidrata i masti, također bez pikantne hrane

2. korištenje čajeva

3. korištenje kreme ili gela
POTREBNAPOMOĆ----ako znate za nekakvu kremu ili gel za koji ste čuli da pomaže(da nije kortikosteroid) i znate provjereno iz prve ruke da djeluje samo pišite...

Hvala unaprijed

mejan
30.12.2010., 14:27
evo link pa pogledaj
http://www.amazon.com/Heimlich-Natural-Clear-Cream-Delicate/dp/B003CNUN2C/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1292763553&sr=8-1

aha..hvala :)
ja sam inace malo sumnjicava po tim narucivanjima izvana tako da ne znam... mozda narucim... :ne zna: hvala svejedno

zagi1234
30.12.2010., 23:34
Pokušajte izbaciti chili ,ljutu papriku,celer i peršin.Meni se dosta seboreja popravila od kada sam navedeno izbacio.

mejan
31.12.2010., 12:48
Pokušajte izbaciti chili ,ljutu papriku,celer i peršin.Meni se dosta seboreja popravila od kada sam navedeno izbacio.

hmh,to ionak ne jedem.... a slatko?? cula sam da slatko i masno dosta utjecu na seboreju!? sto ima smisla - jer seboreja nastaje zbog prekomjernog izlucivanja loja.... :misli: a ja sam ovisna o cokoladama, iako masnu hranu izbjegavam u sirokom luku

ančica11
02.01.2011., 18:35
Slučajno sam naletjela na ovu temu pa da pitam ako netko zna: imam bebu (8 mjeseci) koja ima atopijski dermatitis i seboreični dermatitis tjemena. Taj seboreični nam u zadnje vrijeme pravi veliki problem jer se mali stalno češe, noću slabo spava zbog toga. Dermatolog nam je rekao pošto muku mučimo s tjemenicom da mu glavu namažem uljem, stavim kapicu i ostavim tako par sati, a onda lagano istrljam trljačicom. Tjemenica je stalno tu, nikako je riješit, a sad i svrbež. Nemam više pojam što raditi:ne zna:, odnosno čime ga mazati i prati kosu. Mazala sam i kremom koja sadrži blagi kortikosteroid iako sam veliki protivnik takvih krema:mad:, ali na kraju morala zbog svrbeža:(.

mmz<3
02.01.2011., 22:47
Slučajno sam naletjela na ovu temu pa da pitam ako netko zna: imam bebu (8 mjeseci) koja ima atopijski dermatitis i seboreični dermatitis tjemena. Taj seboreični nam u zadnje vrijeme pravi veliki problem jer se mali stalno češe, noću slabo spava zbog toga. Dermatolog nam je rekao pošto muku mučimo s tjemenicom da mu glavu namažem uljem, stavim kapicu i ostavim tako par sati, a onda lagano istrljam trljačicom. Tjemenica je stalno tu, nikako je riješit, a sad i svrbež. Nemam više pojam što raditi:ne zna:, odnosno čime ga mazati i prati kosu. Mazala sam i kremom koja sadrži blagi kortikosteroid iako sam veliki protivnik takvih krema:mad:, ali na kraju morala zbog svrbeža:(.

ima u ljekarnama od mustele kupit sampon protiv tjemenica moja necakinja( 9 mj) ima uzasne tjemenice i mazali uljem ali nista nije pomoglo ko dva pranja tim samponom.:top:

Jasezezam
04.01.2011., 20:21
Obzirom da i sam imam probleme sa Seborejom na licu, ispod očiju, oko nosa i na dijelu čela, koristim "Diprogenta" kremu koju možete kupiti u svakoj ljekarni bez recepta.

Obzirom da se radi o kostikosterodu, terapiju provodim kada crvenilo dođe do izražaja, koža počinje peći, neposredno prije pojave ljuštenja, u pravilu 2 do 3 puta mjesečno. Diprogenta definitivno pomaže već poslije prvog mazanja i nema ju potrebe nanositi svaki dan.

Dodatno, dermatolog mi je propisao "Protopic 0,1 %" što povremeno koristim između uporabe Diprogente sa kojom se ne bi smjelo pretjerati. Ova mast je iz uvoza i drži ju jedna privatna ljekarna iza Kvatrića.

Nadam se da će ovo iskustvo nekome pomoći. Meni pomaže već par godina.

batler
04.01.2011., 22:55
Urinoterapija,besplatno i učinkovito:top:

pedjaeviva
05.01.2011., 15:33
Obzirom da i sam imam probleme sa Seborejom na licu, ispod očiju, oko nosa i na dijelu čela, koristim "Diprogenta" kremu koju možete kupiti u svakoj ljekarni bez recepta.

Obzirom da se radi o kostikosterodu, terapiju provodim kada crvenilo dođe do izražaja, koža počinje peći, neposredno prije pojave ljuštenja, u pravilu 2 do 3 puta mjesečno. Diprogenta definitivno pomaže već poslije prvog mazanja i nema ju potrebe nanositi svaki dan.

Dodatno, dermatolog mi je propisao "Protopic 0,1 %" što povremeno koristim između uporabe Diprogente sa kojom se ne bi smjelo pretjerati. Ova mast je iz uvoza i drži ju jedna privatna ljekarna iza Kvatrića.

Seboreju po licu,tijelu i kosi imam već 15 godina.
Svakome tereapija djeluje invidualno.
Davno sam izbacio kortiko kreme.
Sve promjene,na kosi,licu,tijelu tretiram izraelskom clear cream-kremom
rezultati su za oko 500% bolji,to jest brži i manje ima recidiva u odnosu na zapadnu medicinu ,tima bioderma ili uriage DS kreme

gabrijel1
05.01.2011., 17:46
http://curezone.com/forums/f.asp?f=591

ovo je jedan strani forum na temu seboroicnog dermatitisa.Imaju neke zanimljive rasprave i teorije (meni je bila zanimljiva ova sa sodom bikarbonom) i mozda nekom bude od koristi.malo ce biti problem onima koji imaju frku s engleskim ali .....

pedjaeviva - da li mi mozes otprilike reci kako nabavljas kremu i koliko te izadje s postarinom i ostalo?

da li je itko od vas koristio Itrac 3? frend ga je pio i njemu se seboreja prilicno povukla pa me zanima ima li slicnih iskustava?

sebor
06.01.2011., 08:54
Gabrijel ja sam koristio I-3 ,iman ih još u kući.Koristio sam ih prije nekih godinu i pol na samomo početku liječenja od SD.Doktor mi je tada dijagnosticirao jaku upalu kože glave i pio sam ih tjedan dana možda uz ostale šampone i td.Koliko su pomogle ne mogu točno reć,ali nakon toga stanje se popravilo.

Dan danas nisam baš pretjerano zadovoljan,najviše zbog vlasišta.
Meni je dijagnosticirano sljedeće ,a o ovakvoj dijagnozi ne mogu nać skoro ništa na internetu,pa ako netko ima nekakve izvore molim da pomogne.Dakle riječ je o DERMATITIS DYSSEBORRHOICA.

još dan-danas nisan odgonetnio što to znači,ja to nazivam seborojični dermatitis,mada u samoj stručnoj riječi nije tako.
Uglavnom muku mučim s nečistom kožom lica,svrebeži ,laganoj boli i peckanje tjemena,sitna tvrda prhut i td....

CroMan132
06.01.2011., 10:11
@sebor
kako nema? To tvoje samo ubaciš u google i odmah 4ti link. Pa kaže sljedeće.
DYSSEBORRHOEA
Kvalitatativni i kvantitaivn poremećaj u lučenju lojnih žlijezda. Utvrđen je uticaj hormona polnih žlijezda i gonadotropnog hormona hipofize na funkciju lojnih žlijezda. Hrana bogata mastima, jaki začini, alkohol, čak i kafa utiču na razvoj kliničkih simptoma.

Jake li dijagnoze od tih doktora, samo kemijaju i izmišljaju, pa kome ove gore navedene stvari ne smetaju? Imaš seboreju i točka, nemoj se puno s tim podtipovima zamarat.

gabrijel1
06.01.2011., 21:17
meni je isto to dr. napisao i to ti je to.seboreja.
uglavnom vec neko vrijeme koristim ovo za opadanje kose i moram priznati da funkcionira.nije prazna prica.
http://minoxidildirect.com/Minoxidil.htm
ali trenutno cu se prebaciti na pjenu jer previse mi iritira vlasiste kad je preko devedeset posto alkohola.jedno vrijeme je blokiralo cak SD (alkohol, najvjerovatnije jer ubija gljivice) ali samo na godinu dana te se vratilo kasnije na staro.

nekoliko stranica nazad sam pisao o terapiji biotinom koju vec sad par mjeseci koristim i da ponovno izvjestim stanje je super.lice mi je potpuno cisto.nema crvenila niti se ljusti.Koristim biotin 5mg do 15 mg ovisno o duzini terapije i vitamin b6 100 do 150mg(ovaj nemojte zanemariti.jednako je bitan kao biotin).vlasiste je doduse druga stvar.tu se bas i nije pokazalo (pa cu sada na itrac 3.hvala sebore na infu.)

ne znam da li je itko od vas mozda malo letao po onom forumu sto sam par postova prije objavio.mi smo u ljecenju malo zaostali naspram vanjskog svijeta i tamo nailazim na dosta zanimljive metode.
jedna se provodi s sodom bikarbonom.stvar je u tome da svi mi imamo kandidijazu (gljivice) koje se nalaze u nasim crijevima, jetri, kozi, kosi....uglavnom cijelo tijelo ali i sire (jastuci, odjeca....).Lik je svako jutro i navecer pio pola zlice sode bik. te njome (malo sode pomijesao u vodu) prskao vlasiste i mazao kozu koju je potom mazao extra djevicanskim uljem kokosa.ujedno i jastuke spricaju s tim.oni kazu da im se poprilicno povuklo nakon mjesec dana.naime malo se destabilizira kiselost s sodom a to gljivice u pravilu ne vole.
ujedno sam i naletio na neki forum u kojem lik koji radi u farmac.industriji kaze da imaju ljek za sd vec davnih dana samo se prevelika lova vrti na preparatima tako da im je to puno isplativije.

mejan
07.01.2011., 12:11
pricala sam s jednom frendicom i rekla mi je da je bila na nekom testiranju na kojem su joj ustanovili da ima gen za seboreju. ona sama nema seboreju, ali joj tata ima. ona je samo prenosioc.

zna li netko ista o tome?
ja sam tada to tek prvi put cula :misli:

sebor
11.01.2011., 16:15
Gabrijel,ipak ne bih išao na minoksidil jer stvara ovisnost,tj.radi (ako radi) dok ga se koristi.Ipak to je lijek za ćelavost,a ja nisam ni izbliza ćelav,štoviše vlasište mi je te gustine da mi je teško aplicirat bilo kakvu tekućinu na njega,a nekidan san dobio kompliment da iman hhhaa grivu.
Naravno to nije točno,kosa mi je izgubila na volumenu i to ravnomjerno,više -manje...no to drugi ne pimjećuju.Razliku vidim tek kad vidim slike do prije 5 godina.Nekada san imao lavlju grivu ,a ovo danas nisan zadovoljan i samo bih vlasište želio vratit u takvo stanje,ali mi ne uspjeva...no moran reć duga kosa je ponovno tu i ne mislin se šišat.Vodim računa o kosi svaki dan,zamara me to,bit ću iskren,ali ne predajen se....uskoro ću posjetit jednog travara ...
Trošim vitamine i pokušavan to održavat u najboljem stanu.
No nekada mi nije trebalo ništa,tek obični šampon i prao bih kosu jednom tjedno..a sad minimalno svako drugi dan..

Da li zbilja seboreja toliko utječe na kvalitet vlasi,kojih hvala dragom bogu kod mene ima još uvijek dovoljno...eh...

CroMan132
11.01.2011., 18:46
pricala sam s jednom frendicom i rekla mi je da je bila na nekom testiranju na kojem su joj ustanovili da ima gen za seboreju. ona sama nema seboreju, ali joj tata ima. ona je samo prenosioc.

zna li netko ista o tome?
ja sam tada to tek prvi put cula :misli:

@mejan
To su isto nagađanja. To je toliko složeno sve da nitko nezna točno uzrok.
Navest ću primjer za psorijazu jer je isti vrag kao i seboreja, seboreja je u biti samo blaži oblik psorijaze.
Recimo imaš ovdje (http://www.psoriasis.org/netcommunity/cure_genetics) tekst o tome kako geni uzrokuju psorijazu, odnosno da se mora poklopit određeni set gena kod pojedinca da bi pojedinac dobio psorijazu. Zato su rekli tvojoj frendici da je nosilac, znači ima dio gena i sad ako njen muž bude imao ostatak i to sve naslijedi njihovo dijete, mali će imati psorijazu/seboreju.

E sad sve je to super i krasno no nitko ne daje odgovor ako i netko već ima gene kad se oni aktiviraju???? Zašto netko dobije psorijazu/seboreju sa 15, netko sa 40 a netko nikad? U čemu je kvaka?

Taj odgovor, je ponudio Bruce Lipton koji tvrdi da nisu geni koji nas definiraju već okolina. Detaljnije ovdje (http://www.youtube.com/watch?v=074eCgpjiQw).

Kažem to je toliko sve složeno da se uopće ne vrijedi zamarat s time, dal su geni ili nisu, dal je kandida, dal su otrovi, dal je nedostatak enzima ili proteina, greška u metabolizmu masnoća..... Mi patimo sada i hoćemo rješenje sada a ne kasnije za 50 godina.

@gabrijel1
To tezu sa kandidom tvrdi simoncini. Činjenica jest da antikandida dijeta (koja je u biti zdrav život) pomaže kod seboreje no dal je kandida uzrok teško je znati. Zašto? Zato što je kandida dio nas, dio naše flore i nemoguće ju je iskorijeniti. Ta gljiva je otporna na sve živo, brzo se prilagođava okolini i zapravo mislim da tu i jest njena snaga. Ona nije samo u nama nego i u okolini svuda oko nas i ići s njom ratovat je unaprijed izgubljen rat.
Jedini koji se može s njom obračunati je imunološki sustav tj, uspostavit prirodnu ravnotežu kakva je bila prije.

U kosi koja se peruta znamo da djeluju antifugalni šamponi i kortikosteroidi.
Za šampon je jasno, ubije gljivu i vlasište na neko vrijeme čisto.
No zašto onda djeluje steroid koji nema antifugalna svojstva i to gotovo instantno? Dal i onda vrijedi izgovor da je imunološki sustav slab?

pitseleh
12.01.2011., 14:49
pozdrav! dijagnosticiran mi je seboroični dermatitits na bradi. međutim, meni se ne peruta ništa, nego je crveno-ljubičasto (kao ispod kože), malo izbrazdano i kvrgavo, povremeno iskoče vodenasti mjehurići.
dr. mi je dala da se mažem benozid kremom, nakon toga mi je gore, sve mi je isušilo, svrbi i peče, na "zdravoj koži" su se pojavili sitni mjehurići i upala.

pa nekak sumnjam u dijagnozu i terapiju.

jel nužno perutanje kod seboroičnog? help!

CroMan132
12.01.2011., 16:55
nije nužno. i meni se ponekad znalo pojavit na bradi, no ne diram ništa i samo se povuklo. samo je užasno svrbilo i lagano se crvenilo. brada i jest jedno od tipični područja tako da ako nemaš nigdje dalje budi sretan jer to ti je samo upozorenje da nešto ne štima. kad se proširi dalje na lice/vlasište nema povratka. ni slučajno mazat s tom kremom, uzmi plavu niveu ili melem pa s njim ili jednostavno ostavi, bude se samo povuklo.

pitseleh
12.01.2011., 17:37
nije nužno. i meni se ponekad znalo pojavit na bradi, no ne diram ništa i samo se povuklo. samo je užasno svrbilo i lagano se crvenilo. brada i jest jedno od tipični područja tako da ako nemaš nigdje dalje budi sretan jer to ti je samo upozorenje da nešto ne štima. kad se proširi dalje na lice/vlasište nema povratka. ni slučajno mazat s tom kremom, uzmi plavu niveu ili melem pa s njim ili jednostavno ostavi, bude se samo povuklo.

hvala, pokušat ću jedno vrijeme samo obloge od kamilice stavljati

*RE*
13.01.2011., 10:22
znam kak vam je svima teško, naporno i skupo nosit se sa seborejom
a još mi je gore kaj se pokušavaju riješit samo simptomi a ne sam poremećaj i to od samih doktora :(
nakon silnih proučavanja - ukratko - jetra vam ne radi dobro, pa se tijelo otrova rješava kroz kožu - tu je taj osnovni problem, treba pomoć jetri da ponovno počne raditi

lojne žlijezde vam pretjerano rade i luče loj više nego kaj ga trebate, zato su vam i upale najčešće na mjestima s puno žlijezda

dakle, te su gljivice sastavni dio nas i ne možemo bez njih, one obožavaju loj i pretjerano se razmnože a onda vi imate upalne procese na koži (crvenilo, ljuštenje...)

ako hoćete detalje, možete mi se javit na pp; niš ne prodajem, samo mi je grozno stalno iznova vidjet nove ljude na forumu kaj se muče sa seborejom i prolaze kroz iste procese i nikak si pomoć
al ima pomoći :)

z3z3
13.01.2011., 15:06
Eto mene opet....

Svašta sam isprobavao... Za poludjeti....

I našao sam nekaj kaj mi zasada paše....
BALEA MED.....

1.Balea Med mlijeko za čišćenje lica,ultra sensitive
2.Balea Med ultra sensitive tonik za lice
3.Balea Med ultra sensitive krema za lice,Tagescreme

Sve kupljeno u DM-u....

Prvih tjedan dana je bio pakao.. Crvenilo se javilo i strašno je peklo..Ali nakon toga je lice počelo da se čisti...
Ovo je već drugi mjesec kako je lice čisto.....

I nastaviti ću i dalje s time....

Pokušajte,možda još nekome će pasati te kreme...

Ugodan dan želim...:)

mejan
16.01.2011., 14:18
pozdrav! dijagnosticiran mi je seboroični dermatitits na bradi. međutim, meni se ne peruta ništa, nego je crveno-ljubičasto (kao ispod kože), malo izbrazdano i kvrgavo, povremeno iskoče vodenasti mjehurići.
dr. mi je dala da se mažem benozid kremom, nakon toga mi je gore, sve mi je isušilo, svrbi i peče, na "zdravoj koži" su se pojavili sitni mjehurići i upala.

pa nekak sumnjam u dijagnozu i terapiju.

jel nužno perutanje kod seboroičnog? help!

ne mora.. ja sam vec opisala kako seboreju imam na vlasistu i na prsima i da je na vlasistu ova "klasicna" seboreja sto ljudi vecinom opisuju: crvenilo, svrbez, perudanje.. no,na prsima se javlja samo crvenilo i intenzivan svrbez, cak mogu reci i blago peckanje, ali bas nikad se nije javilo perutanje u ovih 15ak godina koliko imam seboreju...

Grand Funk
20.01.2011., 07:40
Jel se može kod nas negdje kupitit minoxidil 5% ali da je u pjeni? Probao sam Pilfud al meni je to katastrofa, zamasti kosu, nikad da se upije i tako.. Molim da netko preporuči neki dobar proizvod.

elninjo7
20.01.2011., 17:06
Ja imam blaži oblik ove bolesti, samo malene bijele ljuskice na licu i čelu, nešto veća razini prhuti i bez ikakvog svrabeža osim što nekad usne znaju peckati kad uopće nisu ispucane.
Krajem 2008 mi se prvi put pojavila bolest, da bi pred kraj četvrtog mjeseca iduće godine otišao dermatologu koji je dijagnosticirao dermatitits dysseborrhoica facei. Koristio sam oronazol i neku kremu(bijela kutija sa nekom zelnom linjom koliko se sjećam). Nakon tjedan, dva mi je to nestalo i tokom ljeta se uopće nije pojavilo.
Pojavilo se opet na jesen, ali u zanamrivoj mjeri i tek mi je se od jeseni 2010 stanje lagano počelo pogršavati.
Koristo sam samo ornazol dva tjedna prije otprilike dva mjeseca. I uopće nije imao nikakvog efekta.
Prije koji dan mi je dermatologinja propisala oronazol i kelual ds kremu.

Znam da ima milijun pitanja na topicu i da je moj problem zanemariv, ali vidim da je kod nekoliko ljudi sa blažim simptomima deramtološki tretman samo pogrošao situaciju i malo sam zabrinut jer sam počeo dobivati i nakupine crvenila na čelu. Dosad sam naučio da treba biti oprezan sa ornazolom, da je prehrana bitna, da meni sunce jako puno pomaže. Samo me zanima konkretno što da za početak pokušam i kako da ne pogršam situaciju tj. jel mi je pametno koristit ornazol kad nije imao efekta prije dva mjeseca.
hvala vam unaprijed.

CroMan132
21.01.2011., 08:49
Najpametnije se okani tih krema. Niti slučajno više metat kortiće i industriju na lice! Stanje će ti se drastično pogoršat kao što sam ja prošao tu školu. Iako sam uvijek imao glatku i meku kožu na čelu nakon dermatologa i njihovi krema jedno vrijeme sam imao čelo u gorem stanju nego u kosi. Crvenilo, perutanje svrbež i male crvene piknice i to po cijelom čelu! Što sam više mazao ono sve gore. Nakon 3-4 mjeseca se čelo postupno stabiliziralo i povuklo se i nakon toga rekao sam nikad više kortiće!

Koristi neku drugu kremu na prirodnoj bazi ili bilo šta drugo.Gore ti je jedan član preporučio u DMu od balee pa probaj. Troši omegu3 i vitamine B komplexa i biotin. Uvijek biraj kozmetiku gdje piše sensitive. U većini slučajeva i jest sensitive no ne uvijek.

CroMan132
21.01.2011., 08:56
Eto mene opet....

Svašta sam isprobavao... Za poludjeti....

I našao sam nekaj kaj mi zasada paše....
BALEA MED.....

1.Balea Med mlijeko za čišćenje lica,ultra sensitive
2.Balea Med ultra sensitive tonik za lice
3.Balea Med ultra sensitive krema za lice,Tagescreme

Sve kupljeno u DM-u....

Prvih tjedan dana je bio pakao.. Crvenilo se javilo i strašno je peklo..Ali nakon toga je lice počelo da se čisti...
Ovo je već drugi mjesec kako je lice čisto.....

I nastaviti ću i dalje s time....

Pokušajte,možda još nekome će pasati te kreme...

Ugodan dan želim...:)

Potpis. Iako nisam probao te proizvode uzeo sam onaj njihov šampon sensitive isto sa medom i zakon je!
Sastojci su provjereni i sigurni i najbitnije ne spali kožu i vlasište.
Inače ne koristim šampone protiv perutanja iako imam perutanje, izbjegavam i drži se pod kontrolom prehranom. Problem je jedino naći šampon koji je blag da perutanje ne podivlja i to je takav šampon. Balea rula!

PS: probao i onaj od nivea-e silver protect gel za tuširanje sa srebrom koji kao ubija bakterije. Uglavnom katastrofa, seboreja buknula nekon njega, kao da sam kosu oprao sa domestosom.

mejan
22.01.2011., 19:51
Potpis. Iako nisam probao te proizvode uzeo sam onaj njihov šampon sensitive isto sa medom i zakon je!
Sastojci su provjereni i sigurni i najbitnije ne spali kožu i vlasište.
Inače ne koristim šampone protiv perutanja iako imam perutanje, izbjegavam i drži se pod kontrolom prehranom. Problem je jedino naći šampon koji je blag da perutanje ne podivlja i to je takav šampon. Balea rula!

nazalost,meni baleini proizvodi ne pasu :tuzni: tako da se drzim fructisa protiv peruti i narucila sam iz avona jedan advanced techniques koji mi je isto super, a nije skup.. evo SLIKA ( http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.avon.hr/PRSuite/static/microsites/at_lotus/images/dandruff-shamp.png&imgrefurl=http://www.avon.hr/PRSuite/static/microsites/at_lotus/shampoos.html&usg=__X8d24zGPaxddTEzjYbU2Rbp6QSw=&h=179&w=77&sz=16&hl=hr&start=16&sig2=FF3m02JBz-MiE6OEWvy1bg&zoom=1&tbnid=Z0tRViK26o__JM:&tbnh=143&tbnw=61&ei=jzQ7TZrtC4GLswaijK3zBg&prev=/images%3Fq%3Davon%2B%252B%2Badvance%2Btehniques%2B protiv%2Bperuti%26um%3D1%26hl%3Dhr%26sa%3DN%26biw% 3D1024%26bih%3D611%26tbs%3Disch:10%2C456&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=560&vpy=385&dur=1532&hovh=143&hovw=61&tx=76&ty=100&oei=iTQ7Ta_UG4WxtAagiZH1Bg&esq=2&page=2&ndsp=17&ved=1t:429,r:14,s:16&biw=1024&bih=611)

u iznimno "teskim" slucajevima, kad seboreja totalno podivlja, koristim malo skuplje sampone poput dr.temt crnog sampona

CroMan132
23.01.2011., 10:12
:bicedobro:
Ako ti fructis paše onda se drži njega. Znam kako ti je, do prije koju godinu i ja sam bio ovisnik o takvim šamponima al eto danas sam se uspio skinut sa njih. I dalje imam peruti al nije toliko kritično da potegnem za šamponom i ako i bude pretrpim al to je jako rijetko.

a1exa
23.01.2011., 14:59
Što se tiče sastojaka koji se koriste u kozmetici, na jednom blogu sam našla ovu stranicu http://www.cosmeticsdatabase.com/
jednostavno pejstate sastojak koji vas zanima u tražilicu i izbaci vam se opis i potencijalna štetnost ili ne štetnost. :top:

Korisna stranica, i iznenadila sam se čega sve ima u kozmetici, vrlo često piše prirodno ili blago, a zapravo....

mejan
26.01.2011., 00:04
:bicedobro:
Ako ti fructis paše onda se drži njega. Znam kako ti je, do prije koju godinu i ja sam bio ovisnik o takvim šamponima al eto danas sam se uspio skinut sa njih. I dalje imam peruti al nije toliko kritično da potegnem za šamponom i ako i bude pretrpim al to je jako rijetko.

blago vama muskima kad mozete kosu prati svaki dan... :tuzni: meni se bome ne da, a i ne stignem uvijek.. inace bih i ja svaki dan koristila neki blagi sampon, pr. od kamilice....

moram napomenuti da povlacim sve sto sam napisala o crnom samponu od dr.temt-a!!! jucer sam oprala kosu s njim i danas me sve svrbi kao da sam oprala u obicnom samponu, sve se peruta, za poludit!! :cry: prvih par puta sampon mi je bio dobar (prvi put cak i odlican) ali evo ovaj put mi je vlasiste koma.. ne znam, stvarno.. ne dajem vise uopce novce za nikakve skupe sampone. drzim se fructisa!!! ionak kad probam nest novo drzi prvih par puta i onda sve po starom, cak i gore, tako da mi vise ni dobri stari samponi ne pomazu!! :tuzni:

gabrijel1
26.01.2011., 00:09
croman: istina da su to sve teorije.naravno kod mene je takvo stanje da testiram ono sto mislim da bi moglo biti ok.nakon toga eliminiram ono sto ne valja a ostavljam ono koristno.definitivno sam dobro reagirao na vitamine i minerale (visoke doze).napravio sam i mali test.skinuo sam se s b6 i stanje mi se lagano pogorsalo.tako je i s ostalim stvarima.

sebor : minoxidil ne stvara bas takvu ovisnost.kosa ce ti se samo vratiti na razinu na kojoj je bila prije koristenja (probano) iako ja mislim da je tebi samo zbog stanja slabije hranjen korijen pa se kosa stanjila.to se meni znalo isto dogadjati.

^Jack^
30.01.2011., 10:41

diprogenta ti je kombinacija jakog kortikosteroida i antibiotika i ne preporučuje se za dugotrajnu upotrebu na licu, radije probaj nešto slabije, npr. fluacet gel koji sadrži slabiji steroid.

moripop
30.01.2011., 11:52
zar fluacet nije povucen? navodno ima kancerogena svojstva... a uostalom je i kortikosteroid, a njega nikome ne bih preporucila. :flop:

CroMan132
30.01.2011., 18:43
Je povučen je al je bio zakon. Neznam ni sam koliko tuba sam potrošio, mazao cijelu glavu s njime i eto još sam živ :rofl:
Da neznam koliko je štetno ako čovjek nezna za bolje i u tom trenutku mu je gadno,čak da na pakovanju ima i mrtvačka glava opet bi ga uzeo.

^Jack^
30.01.2011., 19:07
zar fluacet nije povucen? navodno ima kancerogena svojstva... a uostalom je i kortikosteroid, a njega nikome ne bih preporucila. :flop:

hm nisam nigdje čuo da je fluacet kancerogen, osim u jednom postu na ovom forumu u kojem stoji da je navodno to razlog zbog kojeg je povučen, a fluacet i dalje stoji na stranicama JGL tako da to ne bih uzimao za ozbiljno.
osobno ga ne koristim pa ne znam ima li ga trenutno u ljekarnama, ali postoji gel s fluocinolon acetonidom drugih proizvođača koji je sigurno manje štetan od diprogente.
a rak mogu izazvati svi imunosupresori.

moripop
30.01.2011., 21:07
hm nisam nigdje čuo da je fluacet kancerogen, osim u jednom postu na ovom forumu u kojem stoji da je navodno to razlog zbog kojeg je povučen, a fluacet i dalje stoji na stranicama JGL tako da to ne bih uzimao za ozbiljno.
osobno ga ne koristim pa ne znam ima li ga trenutno u ljekarnama, ali postoji gel s fluocinolon acetonidom drugih proizvođača koji je sigurno manje štetan od diprogente.
a rak mogu izazvati svi imunosupresori.

evo tu je rocky07 spominjao zašto je povučen: http://www.forum.hr/showthread.php?t=210620&page=33

koliko ja znam, nema ga više u ljekarnama.

ja sam ga prije godinu i pol koristila par puta na licu i stvarno je pomogao, ali odlučila sam se ipak za manje agresivnu varijantu u borbi protiv SD-a, tako da sada koristim fresh farmacy sapun iz lusha, a nakon pranja mažem lice običnom niveom soft. nemam trenutačno problema.

miro31
10.02.2011., 21:17
Ja sam se godinama bezuspješno borio protiv seboreje na licu i vlasištu(kortikosteroidi, razne kreme) i ništa nije pomagalo dok prijatelj, koji je također ima nije slučajno otkrio Vichy-ev šampon protiv prhuti koji je potpuno riješio perutanje i svrbež vlasišta. Treba jedino raditi pauze jer je dosta agresivan, tako da nakon mjesec dana par puta operem kosu nekim blagim šamponom.Ovaj šampon je u ljekarni oko 85 kn, ali meni vrijedi svake kune.
Za perutanje i cvrenilo na licu koje je bilo svakodnevno napokon otkrio proizvode od Uriaga. Gel Zn-Cu kojim se sapuna lice ujutro i navečer, a zatim se namaže Uriage emulzijom. I gel i emulzija su Uriage-ov program za svakodnevnu njegu protiv seboreje.
Gel košta oko 170kn, emulzija oko 120, ali još nisam potrošio, a koristim već tri mjeseca. Malo je skupo, ali već tri mjeseca sam bez ljuskica i crvenila na licu

fritz75
11.02.2011., 16:34
Miro, možeš li, molim te, napisati točan naziv proizvoda koje navodiš? Dakle, Vichyjev šampon protiv prhuti (vjerojatno ima neki svoj naziv - da me teta ne gleda blijedo kad joj dođem i tražim to), zatim Uriage gel Zn-Cu (je li to cink - bakar ili što je to točno i kako se točno zove?), i ta emulzija - kako se zove točno? Hvala unaprijed.

I može li se sve to kupiti bez prethodnog odlaska dermatologu? Išao sam već puno puta, ali ništa što mi je prepisala - nije pomoglo! Više mi se ne troši novac još i na dermatologa koji će mi napisati recepte za skupe kreme koje ne pomažu!

third eye
14.02.2011., 15:51
pozdrav svima,

imam jedno pitanje. mislim da imam seboreju,bila sam kod dermatologa prije 3 godine i rekli su da nije to nista. imala sam crvene fleke po rukama,strasno suhe,svrbilo me za poludit. izgledalo je kao da je netko ugasio cigaru na meni. rub je bio jos crveniji.toga imam puno manje sada ali imam crvene fleke po celu,jako suhe i po obrazima. kosa mi je katastrofalno puna (masne) prhuti.kosa sama po sebi i nijenesto masna ali jako me svrbi tjeme.

ono sto sam pronasla na netu izgleda kao i moj slucaj. ali nisam bas sigurna.
moze li biti seboreja ili je nesto slicno?

miro31
14.02.2011., 17:22
Naziv šampona je Vichy dercos protiv prhuti (zeleno bijele boje). Imaš za masnu i suhu kosu. Ja sam imao ljuskice prhuti na glavi pa sam uzeo za masnu, a ako imaš vrlo sitnu prhut onda uzmi za suhu. Ne možeš se zabuniti.
Uriage gel Cu-Zn je bakar cink i obavezno traži taj jer mi je žena u ljekarni skoro prodala krivi. Ima 200ml i gel je zelene boje u prozirnoj boci.
Emulzija je plavo-bijele boje u pakovanju 40 ml.
Gel i emulzija su uriage-ovi proizvodi posebno za seboreju pa mislim da ne možeš pogriješiti.
Također postoji i uriage krema Cu-Zn,ali odvratno smrdi pa je ne koristim.
Šampon,gel i kremu možeš naravno kupiti bez recepta u ljekjarni.

http://www.mistrys.co.uk/vichy-dercos-antidandruff-balancing-shampoo-normalgreasy-p-1121.html

http://www.skinsuncare.com/uriage-cu-zn-gel-nettoyant-200ml,us,4,9530662.cfm

http://www.parapharmastock.com/4426-uriage-ds-emulsion-soin-regulateur-tube-40-ml.html

Evo da vidiš slike, da ne dođe do zabune, nadam se da će ovo stvarno pomoći jer sam ja godinama išao kod dermatologa i svašta isprobavao, a ovo je jedina prava stvar na koju sam naišao.
Javi jel djeluje!!!

fritz75
14.02.2011., 17:55
Odlično! Puno hvala na informacijama.

pedjaeviva
16.02.2011., 16:13
Odlično! Puno hvala na informacijama.

Ako zelite zapadnu medicinu,imate Uriage i Biodermu,sa linijama za seboreični dermatitis
http://www.labo-uriage.com/index.php?option=com_content&task=view&id=119&Itemid=30&lang=en
ova linija cink-bakar-gel je za razne atopije,a ova linija čiji sam link dao je za seboreju

Drveni Mario
24.02.2011., 21:05
Meni je dermatolog dijagnosticirao seboroični dermatitis i preporučio korištenje Uriage D.S. gela i Kelual D.S. kreme te Sona gela.Nakon dva mjeseca korištenja rezultati su bili zapanjujući.Povuklo mi se perutanje u obrvama i po nosu,no nakon korištenja tog Sona gela brada mi se počela nekontrolirano ljuštiti što danas ne mogu uopće kontrolirati(prije je bilo sve u redu).Prestao sam s korištenjem tog sranja,ali oko usta i brade je još prisutno ljuštenje s povremenim crvenilom.Imam osjećaj da mi je to sve odmoglo,a ne pomoglo kako me dermatologica uvjeravala.Je li tko imao sličan/isti problem?

tonček333
25.02.2011., 19:08
dali netko zna..utječe li seboreja na opadanje kose..naime meni je dijagnosticirana seboreja imam masno vlasište koje se peruta i malo zacrveni a svrbež i nije toliko velik..svi su mi hormoni i željezo ok...a vidila sam da se spominje da seboreja dovodi do opadanja kose..ima li mogućnost da mi se kosa prorijedi..inače imam 20 godina

mejan
25.02.2011., 23:28
dali netko zna..utječe li seboreja na opadanje kose..naime meni je dijagnosticirana seboreja imam masno vlasište koje se peruta i malo zacrveni a svrbež i nije toliko velik..svi su mi hormoni i željezo ok...a vidila sam da se spominje da seboreja dovodi do opadanja kose..ima li mogućnost da mi se kosa prorijedi..inače imam 20 godina

ja sam naisla na par izvora koji tvrde da seboreja ne uzrokuje ispadanje kose. kod sebe nisam primijetila neko znatno ispadanje :ne zna:

tonček333
28.02.2011., 18:08
ja sam naisla na par izvora koji tvrde da seboreja ne uzrokuje ispadanje kose. kod sebe nisam primijetila neko znatno ispadanje :ne zna:

dali je u tebe prisutna masna ili suha seboreja..jer sam pročitala da upravo to mašćenje kod seboreje izaziva opadanje a ne sama seboreja po sebi?

velikabriga
04.03.2011., 11:32
Moj Slučaj;

Imao sam seborično lice i to na mjestima gdje su brkovi,sa strane nosa, između očiju i obrve te na zaliscima kose...

uglavnom, borba godinama s kremama,šamponima,tabletama, dokotorima i čega sve ne, ali pukom slučajnošću nađem spas...

svako jutro prije posla je sljedilo mazanje i tretiranje tog crvenila, i to me izluđivala ali jednog dana, kad mi je lice taj dan bilo još i okej, dođe u firmu jedan gospodin i primjetivši lagano crvenilo pokraj nosa upita me jel imam problema?

kažam da, a on uzme papir i napiše Prunax losion i kaže malo je skuplji ali je mene nakon 25g svega i svačeg spasio...

ja 10 dana zaboravim na tipa, onda mi lice totalno se oljušti i ja u apoteku po losion(140kn) i nanesem ga po uputstvima...
sutradan mi lice katastrofa-ja popizdio,majku,oca ali nakon 2.3 dana osjetim da se koža smirila i poboljšanje i evo 2 godine lice mi kao novo...

s vremena na vrijeme.2,3 puta g. kupim bočicu i katkad nanesem, inače tjednima nema potrebe...
lice ima zdravu boju a ne crvenu ka indijanac ka prije..

nije nikakva reklama al preporučujem toplo,

i bog blagosovio onog tipa šta mi je kazao za njega

e sad zanimalo bi me kolika je cijena Prunaksa dali ga se moze nabaviti RH ,. nacin lijecenja i sitniji detalji oko tog produkta .dali je štetan za organizam

moripop
04.03.2011., 12:38
e sad zanimalo bi me kolika je cijena Prunaksa dali ga se moze nabaviti RH ,. nacin lijecenja i sitniji detalji oko tog produkta .dali je štetan za organizam

pisalo se već o tome na ovoj temi. samo malo proslitati. :mig:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=30135423&postcount=1004

mejan
10.03.2011., 23:09
dali je u tebe prisutna masna ili suha seboreja..jer sam pročitala da upravo to mašćenje kod seboreje izaziva opadanje a ne sama seboreja po sebi?

uf,koliko sam uspjela progooglat - cini mi se da je masna seboreja (javljaju se zuckaste naslage) ali kada dodje do pojave krastice ona je vrlo suha... tako da zapravo ni sama ne znam :misli:

moripop
11.03.2011., 07:03
jel ti pod prstima mastan ili suh osjećaj?

mejan
11.03.2011., 11:57
jel ti pod prstima mastan ili suh osjećaj?

haha...pa jesam napisala - kad se tek pocne stvarati onda je masna koza,a kad nastane krastica ona je vrlo suha

tonček333
14.03.2011., 15:04
uf,koliko sam uspjela progooglat - cini mi se da je masna seboreja (javljaju se zuckaste naslage) ali kada dodje do pojave krastice ona je vrlo suha... tako da zapravo ni sama ne znam :misli:

pa dali ti se josa i koža brsto maste?? u mene je kosa masna već i nepuni dan nakon pranja

mejan
17.03.2011., 14:04
pa dali ti se josa i koža brsto maste?? u mene je kosa masna već i nepuni dan nakon pranja

ne bas.... kosa mi bude masna mozda nakon 3 dana (iako ni to ne bude jako),ali koza ne. inace i koza i kosa su mi dosta suhe

Dugonoga
22.03.2011., 22:38
Citala sam ovaj topik, ali me samo izdeprimirao :( Uglavnom, dijagnosticirana mi je seboreja prije 2 mjeseca, tj. jos cekam potvrdu svoje dermatologinje. Bila sam kod jedne, ali njoj bas i ne vjerujem. Pojavio mi se crveni krug kod nosa, koza se ljustila, ali mi se nije pojavio svrabez. Ali zato vlasiste jako svrbilo, toliko da sam cak mislila da imam usi :rofl: Dobila sam Ducray sampon i nekakvu kremu (napravili su je u ljekarni) od koje mi se krug kod nosa potpuno povukao. Za vas koji se vec dugo borite s ovom bolesti: kolike su sanse da se opet pojavi ovaj crveni krug i prosiri se (imala sam jako velikih problema s aknama u tinejdzerskoj dobi i dobar dio faksa i ako mi se sad pocne ljustiti lice ne znam kako cu to prezivjeti) i koliko se dugo smije koristiit ovaj sampon?

CroMan132
23.03.2011., 09:08
haha dobro poznata priča. Ta krema koju su ti napravili je običan kortikosteroid zato ti se i povuklo, čim prestaneš mazat može se povratit ali i ne mora, ali šanse su ti velike da će se vratit prije ili kasnije.
Koji ducray? Pretpostavljam selegel? Ti šamponi su po meni prejaki, pogotovo za početnike. Na tvom mjestu krenuo bih sa slabijim iz trgovine tipa fructis ili head and shoulders. Problem je s ducrayom što se tjeme navikne na njega, jer u početku je sve čisto a kasnije i on krene popuštat i perutanje i svrbež postanu 5x gori nego na početku i onda bi ti trebao još jači šampon da to saniraš, a takvog nema.
Kupi taj jeftiniji a ducray ostavi kraj strane. Tu kremu koristi po propisu kako su ti naveli ali nakon nje odmah kreni sa nekom protiv crvenila, tipa sensibio ds jer su na prirodnoj bazi a učinkovite su. U ljekarnoj kupi si omegu3, vitamine b komplexa i biotin da si pomogneš to držat pod kontrolom jer kod tebe je još u začetku, kad se proširi dalje vjeruj mi jako teško se vraća na početak.
Mjenjaj prehranu, izbaci slatkiše i ubaci voće i povrće, pij više vode a manje sokova, probaj bez mlijeka i mliječni proizvoda, ukratko živi zdravo koliko možeš.

mejan
23.03.2011., 10:44
Ti šamponi su po meni prejaki, pogotovo za početnike. Na tvom mjestu krenuo bih sa slabijim iz trgovine tipa fructis ili head and shoulders.

slazem se u potpunosti!! ali ne preporucam head and shoulders jer je prejak za osjetljivo vlasiste (cula sam od mnogih ljudi, od frizera pa i sama osjetila na svojoj kozi) vec bilo koji sampun protiv peruti, sto blazi to bolji. dugonoga, ukoliko vidis da ti neki sampon preblag uzmi onda tek jaci. na ove 'skupe' sampone koji su predvidjeni samo za seboreju nemoj prelaziti dokle god mozes izdrzati s obicnim samponom protiv peruti. meni je godinama bio najbolji fructis protiv peruti, pa sam pocela malo eksperimentirati i naglo mi se pogorsalo.

nakon nje odmah kreni sa nekom protiv crvenila, tipa sensibio ds jer su na prirodnoj bazi a učinkovite su.

to je krema protiv crvenila? kako djeluje? mislim,djeluje samo na crvenilo ili i na svrbez/perutanje?

U ljekarnoj kupi si omegu3, vitamine b komplexa i biotin

pomazu li i preko prehrane (riba, omegol i sl.) ili mislis da je bolje kupiti tablete/kapsule?

CroMan132
23.03.2011., 11:13
Je fructis je blaži od h&s ali koliko sam vidio sad svi imaju sensitive liniju pa treba njih koristit.
Da to je protiv crvenila/svrbeža/perutanja. Ja sam je koristio jedno godinu i pol od samog početka čim je došla na tržište i najbolja krema koju sam stavio na lice, nema mirisa, odmah se upije, prirodna i koža je normalna. S njom sam trošio i onaj tonik za čišćenje lica h2o.
imaš tu sve detaljnije - http://www.pharmatheka-consult.hr/Kolekcija.aspx?ID=17
Može i preko hrane al bez kapsula teško. Preko hrane je u premalim količinama i jednostavno nije dovoljno.

Dugonoga
23.03.2011., 12:48
haha dobro poznata priča. Ta krema koju su ti napravili je običan kortikosteroid zato ti se i povuklo, čim prestaneš mazat može se povratit ali i ne mora, ali šanse su ti velike da će se vratit prije ili kasnije.

Prvo, hvala na odgovoru :) Sve sam se nadala da se vise nece pojaviti :( Cekam da odem doma pa da mogu ici kod svoje dermatologinje da vidim sto ce mi ona reci. Njoj beskrajno vjerujem jer mi je rijesila ogromni problem s aknama s kojim sam se godinama borila. Nadam se da ce mi ona nesto dobro preporuciti, a ne kortikosteroide jer znam da su jako stetni.

Koji ducray? Pretpostavljam selegel? Ti šamponi su po meni prejaki, pogotovo za početnike. Na tvom mjestu krenuo bih sa slabijim iz trgovine tipa fructis ili head and shoulders. Problem je s ducrayom što se tjeme navikne na njega, jer u početku je sve čisto a kasnije i on krene popuštat i perutanje i svrbež postanu 5x gori nego na početku i onda bi ti trebao još jači šampon da to saniraš, a takvog nema.
Kupi taj jeftiniji a ducray ostavi kraj strane. Tu kremu koristi po propisu kako su ti naveli ali nakon nje odmah kreni sa nekom protiv crvenila, tipa sensibio ds jer su na prirodnoj bazi a učinkovite su. U ljekarnoj kupi si omegu3, vitamine b komplexa i biotin da si pomogneš to držat pod kontrolom jer kod tebe je još u začetku, kad se proširi dalje vjeruj mi jako teško se vraća na početak.

Dobila sam Ducray Kelual, sad me vise ne svrbi. Inace, probala sam sve sampone na trzistu (dok jos nisam znala da imam seboreju, a svrbilo me vlasiste): Head and Shoulders, Fructis, Nivea, Loreal i nista mi nije pomagalo, a na kraju sam kupila najobicniji od korpive. Da njega nastavim upotrebljavati?
Za mjesec dana idem kod svoje dermatologinje pa cu vidjeti sto ce mi reci za sve te vitamine i prehranu, a i hoce li mi se vise pojavljivati taj crveni krug kraj nosa. Kao sto sam rekla, njoj beskrajno vjerujem (nije da vas ovdje podcjenjujem, nikako!) i zanima me sto ce mi ona tocno reci o svemu. Ne mogu vjerovati da me jos i ovo uhvatilio, kao da mi one grozne akne nisu bile dovoljne :(

mejan
23.03.2011., 12:49
Je fructis je blaži od h&s ali koliko sam vidio sad svi imaju sensitive liniju pa treba njih koristit.

meni fructis sensitive (za osjetljivo vlasiste) nije bio toliko dobar kao fructis protiv peruti za normalnu kosu.. vjerojatno ovisi o "jacini" seboreicnog dermatitisa

Da to je protiv crvenila/svrbeža/perutanja. Ja sam je koristio jedno godinu i pol od samog početka čim je došla na tržište i najbolja krema koju sam stavio na lice, nema mirisa, odmah se upije, prirodna i koža je normalna. S njom sam trošio i onaj tonik za čišćenje lica h2o.
imaš tu sve detaljnije - http://www.pharmatheka-consult.hr/Kolekcija.aspx?ID=17
Može i preko hrane al bez kapsula teško. Preko hrane je u premalim količinama i jednostavno nije dovoljno.

hvala :top:

mejan
23.03.2011., 12:52
na kraju sam kupila najobicniji od korpive. Da njega nastavim upotrebljavati?

ako ti je on dobar i ako ti pomaze onda DA! meni nazalost ne pomaze, ali ja preporucam uvijek prvo koristenje blazih sampona a onda prelaz na 'agresivnije' ako je potrebno.. ja sam se dosta zeznula jer sam bzvz isla iskusat neki skuplji za seboreju (iako mi je zena u ljekarni lijepo preporucila da ostanem na fructisu ako mi je dobar) i sad se vec godinu dana patim jer ne mogu naci odgovoarajuci :tuzni:

Kao sto sam rekla, njoj beskrajno vjerujem (nije da vas ovdje podcjenjujem, nikako!) i zanima me sto ce mi ona tocno reci o svemu. Ne mogu vjerovati da me jos i ovo uhvatilio, kao da mi one grozne akne nisu bile dovoljne :(

naravno! seboreicni dermatitis je potpuno individualan i to sto nama pomaze ne mora pomoci tebi i obrnuto. zato je dobro da odes dermatologu (pogotovo ako mu/joj vjerujes) da vidi u kakvom stanju ti je koza i da kaze svoje misljenje

Dugonoga
23.03.2011., 13:06
ako ti je on dobar i ako ti pomaze onda DA! meni nazalost ne pomaze, ali ja preporucam uvijek prvo koristenje blazih sampona a onda prelaz na 'agresivnije' ako je potrebno.. ja sam se dosta zeznula jer sam bzvz isla iskusat neki skuplji za seboreju (iako mi je zena u ljekarni lijepo preporucila da ostanem na fructisu ako mi je dobar) i sad se vec godinu dana patim jer ne mogu naci odgovoarajuci :tuzni:

Tako je i meni bilo (dok me jos svrbilo vlasiste, a nisam znala sto je), stalno sam mijenjala sampone i niti jedan mi nije odgovarao, a nisam znala sto je. I onda sam po preporuci frizerke, uzela koprivu, oprala nekoliko puta i cinilo mi se ok. Vidjet cemo kako ce biti.

Dugonoga
23.03.2011., 13:09
naravno! seboreicni dermatitis je potpuno individualan i to sto nama pomaze ne mora pomoci tebi i obrnuto. zato je dobro da odes dermatologu (pogotovo ako mu/joj vjerujes) da vidi u kakvom stanju ti je koza i da kaze svoje misljenje

Racunam na to da, ako mi je uspjela rijesiti problem s aknama (a stvarno mi je bilo lice grozno) i dala m odgovarajucu terapiju za rinitis, znat ce i sto s ovim treba. Treba samo pricekati jos mjesec dana.

dundo1
29.03.2011., 01:19
Pozdrav svima seboreja kronerima! :)

Moja dijagnoza glasi: SEBOREIČNI DERMATITIS (vlasište), a kada se pojavi na vlasištu, automatizmom se pojave i crvena žarišta na čelu, oko nosa, ispod očiju, iza uha. :(

Bio sam kod dermatologa koji mi je propisao sljedeće: Garamycin ung i Oronazol kreme pomješane u omjeru 50:50 (2x dnevno), a dermatolog mi je propiso i Belosalic losion 2x tjedno te Vichy-jev Dercos/zeleni za izrazito suhu kosu (koji je odličan) – sve to koristiti mjesec dana i onda doći na kontrolu.

Na kontroli se nisam nikada pojavio, a korištenjem navedenih preparata moje muke po seboreji bile su kao rukom odnešene. Međutim nakon nekog vremena organizam je postao imun na ove preparate što me primoralo da potražim nekakvo alternativno rješenje. Od kontrole pa do danas prošle su 4 godine, a ja još uvijek vodim bezuspješnu bitku sa ovom kroničkom bolešću i još uvijek nisam našao adekvatan preparat. Prijelazna godišnja doba su najgora za ovu bolest, a i svaka promjena vanjske temperature, kao i neko dnevno uzbuđenje pojačavaju simptome. Ljeti nemam, zimi malo; krizno mi je proljeće! :rolleyes:

Također sam primjetio kako razina stresa također utječe na oscilaciju ove bolesti ali i prehrana. Ono što mi trenutno pomaže dok pronalazim neko trajnije rješenje su: običnu dječiju mast iz ljekarne (30-ak kn) i kremu od propolisa (15 g – 15kn) koja učinkovito pomaže otkloniti crvenilo s lica, a večeras sam počeo koristit Silverex sapun (50 kn u biljnoj ljekarni na Trgu bana J.J. u prolazu kod PAN-PEKA) koji je oplemenjen sa srebrnim nano čestica 99,99 postotne čistoće. Iz ovoga je lako isčitati da sam odustao od rješenja koje nudi klasična medicina jer se sva svode na zalječenje i momentalno uklanjanje simptoma.

Ono što me interesira su iskustva drugih sa konzumiranjem cinka, selena, biotina (vitamin H)? Vidim da se spominje i Omega 3, odnosno riblje ulje. U kojem obliku uzimate navedene supstance?

Isto tako naglasio bih kako treba razlikovati seboreju kao dijagnozu na masnoj i suhoj odnosno atopičnoj koži i da shodno tomu treba birati preparate kojima ćete tretirati svoju kožu.

Pročitao sam ovu temu na forum.hr do 20-e stranice pa mogu kazati da za seboreju na suhoj koži ljudi navode ovaj preparat:
Ducray-eva krema ADERMA za tretiranje lica

Ostali proizvodi koje forumaši navode kao kvalitetne i učinkovite su:

1. Crni šampon Dr.Tempt (djeluje na crvenilo, svrbež, opadanje kose,prhut i seboreju). Postoji i sapun.
2. "NAFTALAN" – Ivanić grad
Liječilište Naftalan u Ivanić Gradu. Ovo su podaci iz imenika:
NAFTALAN SPECIJALNA BOLNICA ZA MEDICINSKU REHABILITACIJU
Omladinska ulica 23 a, 10310 Ivanić Grad
CENTRALA (01) 2834 555
URED RAVNATELJA (01) 2834 503
RAVNATELJ (01) 2834 504
POMOĆNIK RAVNATELJA (01) 2834 502
RUKOVODITELJ OPĆIH POSLOVA (01) 2834 500
RUKOVODITELJ TEHNIČKOG ODJELA (01) 2834 526
GLAVNA SESTRA (01) 2834 560
TELEFAKS (01) 2881 481
3. Ulje od jojobe koje u apoteci košta oko 30-ak kn

CroMan132
29.03.2011., 08:29
Ono što me interesira su iskustva drugih sa konzumiranjem cinka, selena, biotina (vitamin H)? Vidim da se spominje i Omega 3, odnosno riblje ulje. U kojem obliku uzimate navedene supstance?

Možeš u kapsulama ili u bočici tipa laneno ulje. Najbolje probaj u kapsulama pa češ vidjet kako češ reagirat, kreni sa 2 kapsule na dan a kasnije digni na 3do4 maximum pa vidi gdje ti je optimum.

ZooeyS
31.03.2011., 11:38
Meni se do sada najučinkovitijim rješenjem, koje daje najbrže rezultate pokazalo mazanje vlasišta maslinovim uljem. Jednostavno namažem na vlasište, ostavim najmanje sat vremena, nekad i cijelu noć i operem kosu. Za par dana sve se smiri. A rezultate održavam šamponima bez pafrema, boja i konzervansa(Alpecin i Urtekram).
A na licu za sad dobro djeluje termalna voda i ulje ploda divlje ruže.

Kinder Penguin
31.03.2011., 11:49
Ma dajte,zar je moguce da se ne moze nikako izlijeciti...:(

Ja imam na nosu i na obrvi...I nista,mazem neku kremu (triderm) i nestane par dana...Ali se onda opet pojavi. Ne iritira me tj. ne svrbi me ili sta vec koja li mu je funkcija...:rolleyes: Ali ruzno izgleda kada vidis da ti je jedna strana crvena a druga normalne boje.:ne zna:

moripop
31.03.2011., 12:30
Ma dajte,zar je moguce da se ne moze nikako izlijeciti...:(

nažalost, moguće :mig:

pitanje je samo kad će biti aktivnija, kad ne. dakle, može se držati kolko-tolko pod kontrolom.

mejan
31.03.2011., 13:18
A rezultate održavam šamponima bez pafrema, boja i konzervansa(Alpecin i Urtekram).

jesi li mozda probao od nikel kozmetike SEBOFIT? ja sam ga kupila i oprala s njim glavu 2x i nije mi nist posebno (a to je kao kozmetika na biljnoj bazi).

Ja imam na nosu i na obrvi...I nista,mazem neku kremu (triderm) i nestane par dana...Ali se onda opet pojavi.
nemoj previse koristiti triderm. ona je super krema ali za povremeno koristenje jer je kortikosteroidna a ne treba ti da se 'navuces' na takve kreme. radije pitaj u ljekarni da ti preporuce nesto 'lakse'.. CroMan132 je spominjao SENSIBIO kremu ali ja je u svom gradu nisam nasla, rekli su mi da je vec neko vrijeme nemaju,da ne znaju zasto, ugl,kosta nekih 120kn ali iskreno mislim da je bolje dati vise novaca za nesto prirodno nego 30-40kn za kortikosteroide. kremu ionako ne kupujes svakih mjesec dana tako da 120kn nije puno (ukoliko ti pomogne, naravno)

Kinder Penguin
31.03.2011., 18:03
nažalost, moguće :mig:

pitanje je samo kad će biti aktivnija, kad ne. dakle, može se držati kolko-tolko pod kontrolom.

Ma ,jbg,bice to sve ok. Drzimo se zajedno.:top:

nemoj previse koristiti triderm. ona je super krema ali za povremeno koristenje jer je kortikosteroidna a ne treba ti da se 'navuces' na takve kreme. radije pitaj u ljekarni da ti preporuce nesto 'lakse'.. CroMan132 je spominjao SENSIBIO kremu ali ja je u svom gradu nisam nasla, rekli su mi da je vec neko vrijeme nemaju,da ne znaju zasto, ugl,kosta nekih 120kn ali iskreno mislim da je bolje dati vise novaca za nesto prirodno nego 30-40kn za kortikosteroide. kremu ionako ne kupujes svakih mjesec dana tako da 120kn nije puno (ukoliko ti pomogne, naravno)

Hvala. Budem vidio ako ima te kreme u apoteci. Inace je uzas mazati lice svaki put kada se pojavi to crvenilo...Naviknut cemo se nekako.:mig:

Hvala jos jednom za preporuku.

CroMan132
01.04.2011., 08:22
jesi li mozda probao od nikel kozmetike SEBOFIT? ja sam ga kupila i oprala s njim glavu 2x i nije mi nist posebno (a to je kao kozmetika na biljnoj bazi).

Taj šampon je obično skupo smeće, od njega se seboreja još pogoršala!
A što se tiče sensibia, malo teže je doći do njega i samo bolje ljekarne ga imaju, tak je bilo prije a vidim da je i sad.
Evo recimo naletio sam na ovu stranicu koja pretražuje proizvode i koji se gdje nalaze u RH po ljekarnama. Gore desno ukucate kremu, on vam odmah ponudi i lijevo vam je mapa i lokacija ljekarne koja ga ima! Telefon u ruke i zovi. Ali nisu navedene sve ljekarne, jer recimo neke ljekarne gdje sam ja kupovao nisu tu.
http://www.farmacia.hr/product/C005804.html

Alternativa sensibiu je druga krema koju ljudi dosta hvali a to je avene diroseal. Ja je nisam probao ali navodno odlično uklanja crvenilo.
Što se tiče sastava nije baš nevina poput sensibia kojeg gotovo možeš pojest a avene ima neki "malo teži" sastojaka a cijena je praktički ista.

Dugonoga
01.04.2011., 12:31
Ima li tko iskustva s Nikel kremom (nemam neku odredjenu na pameti, isla sam na njihovu stranicu pa sam tamo vidjela da ima raznih)? Ne mogu jos ici kod svoje dermatologinje, tek pred Uskrs, a opet mi se pojavio crveni krug kraj nosa, i peruta se, a to mi je najvise ide na zivce.

megyy
01.04.2011., 20:06
pozdrav! evo ovako,dobila sam od dermatologa za mazanje lica neku kremu 5% salicyl u vazelinu,dali je to kortikosteroid,i dali je stetno? a beloderm u belobazi dali je kortić? dali netko zna...

Kinder Penguin
02.04.2011., 14:40
Ok,posto sam jedan duzi period koristio tridem (a to je kortikosteroidna krema) imam jedno pitanje.

Mozda je glupo ali zanima me,koje su nuspojave ovakvih krema (kortikosteroida)?

Da li ti moze utjecati na razvog? Ja nikako da se udebljam malo vise otkako mazem to sranje.

Ok,ovo dvoje nema veze vjerovatno,ali me zanima. Hvala.

mejan
02.04.2011., 20:04
Evo recimo naletio sam na ovu stranicu koja pretražuje proizvode i koji se gdje nalaze u RH po ljekarnama. Gore desno ukucate kremu, on vam odmah ponudi i lijevo vam je mapa i lokacija ljekarne koja ga ima! Telefon u ruke i zovi. Ali nisu navedene sve ljekarne, jer recimo neke ljekarne gdje sam ja kupovao nisu tu.

legendo!! svaka cast!!!! :top:
hvala puno :kiss:

p.s-koliko vidim navedne su samo ljekarne iz grupe farmacia. mozda si ti nasao tu kremu i u nekoj drugoj ljekarni pa je zato nema na tom popisu

hamac
06.04.2011., 13:00
Pozdrav!
Imam seboreični dermatitis na vlasištu 5 godina, a otkad znam za sebe muku sam mučila s prhuti. Zadnjih pet godina to je već preraslo u opadanje kose, ljuske, svrbež, i nema tog šampona i tretmana valjda koji nisam probala. Ma znate već kako ide ta priča.
I sad najednom nestalo je. Ne boravim više na suncu nego inače, iako mi i sunce pomaže samo da mi ublaži, ali nikad ne nestane, rabim isti šampon, priče o stresu mi idu na živce jer je dermatitis uvijek tu bila ja 6 mjeseci na godišnjem i na suncu ili radila u uredu. Jedino što se promijenilo u mom životu je dijeta. Naime, po LCHF dijeti ne preporučuje se gluten. Izbacila sam ga potpuno iz prehrane i dermatitis je nestao. Ne znam je li to povezano, ali evo npr. nešto zanimljivo o glutenu: Nepodnošljivost glutena - uzrok mnogih kroničnih bolesti (http://istineilaziohrani.blogspot.com/). Moram napomenuti da nemam celijakiju, ali moja mama je ima pa sam možda genetski osjetljivija na gluten. Eto, možda i vama pomogne ova info, jer ja još ne mogu vjerovati.

TomyCroSound
08.04.2011., 17:50
Pozdrav znalci!
Spada li ovo u Seboreju??
http://img683.imageshack.us/i/saboreja.jpg/

mejan
10.04.2011., 14:12
Pozdrav znalci!
Spada li ovo u Seboreju??
http://img683.imageshack.us/i/saboreja.jpg/

jel ti se to prvi put stvorilo? mozes li skinuti te krastice? jel boli ako ih skines? jel se gnoji? da li ti je jace ujutro kad se probudis ili je isto tijekom cijelog dana?
(pitam zato sto to mogu biti i krmelji od upale uciju, a oni su izrazeni posebno ujutro i lako se skidaju mlakim cajem od kamilice)

saturea
10.04.2011., 14:54
Ja već skoro 30 mj pijem Omega 3-6-9, C-vitamin i E-vitamin. Stanje mi se popravilo, nije prošlo, ali puno rijeđe izađe na licu a dio sa čela uz sam početak kose se sad jedva vidi.

Zadovoljna sam zasada:top:

TomyCroSound
10.04.2011., 20:11
jel ti se to prvi put stvorilo? mozes li skinuti te krastice? jel boli ako ih skines? jel se gnoji? da li ti je jace ujutro kad se probudis ili je isto tijekom cijelog dana?
(pitam zato sto to mogu biti i krmelji od upale uciju, a oni su izrazeni posebno ujutro i lako se skidaju mlakim cajem od kamilice)

Ne, to imam od kada znam za sebe. (5-10 i više možda godina)
Mogu skinuti lako krastice, uglavnom su već odvojene, a u posljednje vrijeme uzmem pincetu pa lagano zagrebuckam po rubu oka (iako se ne vide uopće) i na taj način ih "ogulim" da se vide, pa ih skinem. Ne mogu reć da je ujutro jače.. Možda i jeste, ali uglavnom ne. Ujutro, ako ih ima, očistim pa se ne pojavljuje preko dana (barem ne vidno). Ne boli kada skidam i ne gnoji se.
I nije to vidno svaki dan, osim ako ih ne ogulim. A nekad se same ogule.. što god to bilo.
Pročitao sam na netu savjet - prati oči (ovo je na desnom, na lijevom je stabilnije stanje, ima, ali u puuno manjoj mjeri, rijeđe se pojavljuje i ne skida se grebanjem), a da se vratim na savjet, oprati oko (dok žmirim) šamponom za bebe. Evo poslušao taj savjet 2 dana i nije se pojavilo, nisam probao strugat pincetom..
Povezao sam to sa seborejom kada sam počeo surfati o suhoj koži lica, koju imam uglavnom ispod usta prema bradi, nekada se peruta jedan dio širine cm-3cm, a nekad, mjesecima je čisto ok..

mejan
11.04.2011., 00:01
OVO (http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/search?updated-min=2009-01-01T00%3A00%3A00-08%3A00&updated-max=2010-01-01T00%3A00%3A00-08%3A00&max-results=8) ti je dobra stranica gdje covjek pise svoja iskustva sa seborejom pa mozes malo prouciti.

a OVO (http://2.bp.blogspot.com/_mm4P-UpRmME/Sm1d5VNF4cI/AAAAAAAABJg/KTLfRJQ7iPA/s1600-h/22320082.gif) je slika na kojoj se prikazuje gdje se seboreja sve javlja. za kapke ne znam, ali prouci, mozda vidis imas li ti 'problema' na tim kriticnim mjestima pa mozda to i je povezano sa seborejom (na slici se ne vidi ali seboreja se moze pojaviti na bilo kojem mjestu na vlasistu, oko njega i iza uha, te navodno izmedju lopatica na ledjima)

TomyCroSound
11.04.2011., 08:04
Ah, ne znam ni sam, npr ovaj dio oko nosa, prema dolje...
Inače se ne crveni niti peče, samo se nekad posuši kao suha koža, povremeno.
Ne znam ima li to veze s tim. Inače, ovo za kapke je nešto "skvamozno_nešto" se zove... A slabo slika ima, ono što sam vidio izgleda puno strašnije i gadnije nego kod mene, pa nemm pojma.

leeloo27
11.04.2011., 09:12
a OVO (http://2.bp.blogspot.com/_mm4P-UpRmME/Sm1d5VNF4cI/AAAAAAAABJg/KTLfRJQ7iPA/s1600-h/22320082.gif) je slika na kojoj se prikazuje gdje se seboreja sve javlja. za kapke ne znam, ali prouci, mozda vidis imas li ti 'problema' na tim kriticnim mjestima pa mozda to i je povezano sa seborejom (na slici se ne vidi ali seboreja se moze pojaviti na bilo kojem mjestu na vlasistu, oko njega i iza uha, te navodno izmedju lopatica na ledjima)

Može se pojaviti i kod trepavica, tako sam ja barem negdje pročitala.

El Gato Félix
11.04.2011., 12:59
Ah, ne znam ni sam, npr ovaj dio oko nosa, prema dolje...
Inače se ne crveni niti peče, samo se nekad posuši kao suha koža, povremeno.
Ne znam ima li to veze s tim. Inače, ovo za kapke je nešto "skvamozno_nešto" se zove... A slabo slika ima, ono što sam vidio izgleda puno strašnije i gadnije nego kod mene, pa nemm pojma.

Poštovani TomyCroSound,

Prema onome što ste naveli, moguće je da se radi o blefaritisu seboroične etiologije.

Blefaritis jest upala ruba vjeđe, a postoji više vrsta, ovisno o uzroku. Jedan od njih jest i skvamozni blefaritis (blepharitis squamosa) koji se manifestira u obliku ljuskastih nakupina na rubu vjeđe, nakon čijeg odstranjenja ostaje crvena podloga, ali bez oštećenja rubova vjeđa, a može biti praćen i prolaznim ispadanjem trepavica. U podlozi mu je najčešće seboreja.

Ukoliko se zaista radi o navedenome, onda se liječenje sastoji u određenim higijenskim mjerama, a informacija koju ste pronašli na internetu jest točna.

Svakodnevno biste trebali provoditi određene higijenske mjere (topli oblozi, masaža vjeđe i čišćenje svih ljuskica i sasušenog sekreta vatenim štapićem umočenim u otopinu baby šampona).

Detaljnije upute možete pronaći na stranicama Klinike za očne bolesti Sveti Duh, na navedenom linku:

http://www.kbsd.hr/ocna/content/bolesti-vje%C4%91-0

S obzirom da je u podlozi poremećaja promijenjena funkcija žlijezda lojnica u vjeđama (Meibomove žlijezde), navedene mjere moraju se provoditi stalno, tj. svakodnevno.

I promjene koje opisujete na drugim dijelovima lica također bi mogle odogovarati seboreji. Imajte na umu da postoje dva oblika seboreje - suha (koja se očituje suhim ljuštenjem kože) i masna (kod koje se pored masnih većih ljuskica nalazi i sjajna koža, kao premazana uljem). Ovisno o vrsti, tretman je različit.

Konzultirajte se sa svojim liječnikom, koji Vam eventualno može preporučiti pregled dermatologa.

Lijepi pozdrav. :)

TomyCroSound
11.04.2011., 18:58
Hvala.

matijakolaric
12.04.2011., 18:11
Gore desno ukucate kremu, on vam odmah ponudi i lijevo vam je mapa i lokacija ljekarne koja ga ima! Telefon u ruke i zovi. Ali nisu navedene sve ljekarne, jer recimo neke ljekarne gdje sam ja kupovao nisu tu.

Navedene su sve ljekarne u kojima je prema zadnjoj informaciji (obično prije nekoliko sati) bilo tog proizvoda. Ako piše "ograničena količina", znači da je zaliha toliko niska da bi ga moglo nestati unutar jednog dana i treba provjeriti.

http://www.farmacia.hr/impressum.html

dundo1
13.04.2011., 13:02
Danima me nešto iritira u desnom oku pa preseli u lijevo i tako u krug. Iritacija je prisutna u samom ćošku do nosa, po kapcima (gornjim i donjim), oko korijena nosa. Takva smetnja navodi me na konstantno nadraživanje očiju trljanjem i češanjem i na taj način izazivam crvenilo i samo si dodatno iziritiram oči. Osjećaj irtiacije konstantno je prisutan pa zna biti poprilično frustrirajuće, a i popapa mi hrpu živaca. O utjecaju na raspoloženje da i ne govorim. Podražaje odnosno simptome osjećam oko očiju i na očnim kapcima, sa vidom je sve uredu. Može li ovo imati veze sa seboreičnim dermatitisom?

Zanima me da li je netko, tko ima SD, imao slične simptome i probleme sa očima?

Može li se ovo smatrati nuspojavom dvogodišnjeg korištenja kortikosteroidnih preparata?

Proguglao sam i našao kako ova moja iritacija ima ime, riječ je o blefaritisu - očna bolest obilježena upalom očnih kapaka, najčešće njihova ruba. Manifestirati se crvenilom oka, svrbežom te bolnim nadražajem jednog ili oba kapka. A uzroka može biti nekoliko. Neki imaju veze s drugim dijelovima tijela – prhut, seboreja i acne rosacea.

dundo1
14.04.2011., 19:19
Danas sam kupio:
1. PRUNAKS LOSION - ljekarna Farmacia - Ilica 11 - 141 KN
2. SEBORIN VODICA - Varteks - Muller - 39 KN

Može li preporuka neke hidratantne kremice nakon tretiranja lica Prunaksom?

Hvala!

mejan
16.04.2011., 01:08
Može li preporuka neke hidratantne kremice nakon tretiranja lica Prunaksom?

Hvala!

obicna (plava) nivea ili nivea soft?!
to sad napamet govorim jer sam procitala jednom prilikom na forumu da nekima nakon takvog "tretmana" najbolje pase nivea :misli: i ja ju stavim nakon pilinga.
ne znam u kakvom stanju ti je lice ali mislim (nisam sigurna) da mozda ne bi bilo pametno da nakon prunaksa koristis jos neku kremu za seboreju, mislim da je to malo 'previse' za kozu :ne zna: probaj postepeno. nemoj sve odjednom ako ti nije bas potrebno. ja sam tako sebe zeznula proslo ljeto kad sam pocela mijenjati sampone i seboreja na vlasistu mi je 'podivljala' i sto sam vise koristila sampone namijenjene seborejicnom vlasistu, stanje je bilo sve gore :( vratila sam se na obicne sampone protiv peruti i ne planiram kupovati vise nista od toga...

p.s.-sad tek vidim da trazis bas hidratantnu kremu. onda nivea soft definitivno!

mentalny
25.04.2011., 11:21
imam problem s licem..
stalno mi na lice izbija nekakva masna "necistoca", bijele točkice koje mi prekriju cijelo lice no najgore je oko nosa i sam nos. kada to ocistim, opet se pojavi nakon 2-3 dana. ja bih to zelio sprijeciti a ne lijeciti. sto moze bit uzrok "toga"?
takodjer kad se umivam izjutra to bude jos gore kad se umijem ..ne znam kako bi se postavio. a iritira me, jer vidim ljude oko sebe i niko nema s tim problema.

fole13
25.04.2011., 19:18
CroMan132 pitanje za tebe ,a mogu i drugi muski odgovoriti jer mi muski imamo bradu:usama: Kod mene je brada raste ko u prici skoro svaki dan brijanje .Brijanje stvara dodatnu iritaciju sto seboreji itekako odgovara.Ako se ne obrijem dva dana ljuskanje je jos vise prisutno pa ne znam sta je gore .Moze li mi neko reci s cim se najbolje brijati jer ja koristim zilete jbg staromodan sam :lol: Onda koristim neki nivein gel za brijanje ovaj pretezno da li je ok? http://www.konzumshop.ba/konzum/faces/product.jsp?id=92918

Znaci nekoliko pitanja

Sta koristiti za brijanje zilete,jednokratne,aparate?
Koji gel/pjenu za brijanje koristiti?
Da li koristiti neku kremu losion poslije brijanja ako da koju?

Hvala :)

CroMan132
25.04.2011., 20:24
Ja nema s tim problema toliko kao ti. Lice je više manje čisto. Bude osjetljiva i koža mi izgleda loše samo taj dan kad se obrijem, sutra je već kao nova.
Za brijanje ne koristim ništa specijalno, isto kao i ti, klasika bez aparata.
Trenutno koristim sve od gillette-a, pjenu za brijanje, aftershave i britvice fusion koje su milina.
Neznam kakve žilete koristiš ali postoje samo jedni koji valjaju - fusion. One su mercedes za brijanje, sve drugo je drek na šibici, dere kožu, imaš posjekotine, nejednako obrije, brzo se potupe....
Skupe jesu ali vrijede svake lipe.
Od svakog toga proizvoda imaju baš za osjetljivu kožu i probaj s njima, ja ev već godinu dana na tom i zadovoljan sam.
Koristi pjenu a ne gel. Po meni je pjena puno bolja od gela, manje iritira i lakše se brije, barem u mom slučaju iako reklamiraju suprotno.
Ni slučajno stavljat one jeftine aftershavove gdje je čisti alkohol, samo spali i isuši kožu.
Vidio sam u dm-u da loreal ima novu liniju hydra sensitive, pjenu/gel i aftershave. Budem isprobao kad ove potrošim, ako ne budu valjali lako se vratim na provjereno.
Nema ti druge nego isprobavat.
Probaj pa javi.

CroMan132
25.04.2011., 20:31
imam problem s licem..
stalno mi na lice izbija nekakva masna "necistoca", bijele točkice koje mi prekriju cijelo lice no najgore je oko nosa i sam nos. kada to ocistim, opet se pojavi nakon 2-3 dana. ja bih to zelio sprijeciti a ne lijeciti. sto moze bit uzrok "toga"?
takodjer kad se umivam izjutra to bude jos gore kad se umijem ..ne znam kako bi se postavio. a iritira me, jer vidim ljude oko sebe i niko nema s tim problema.
Bojim se da još nismo tako daleko došli da se može napravit dijagnoza na daljinu :rofl:
Pravac dermatolog da ti točno kaže o čemu je riječ a ne ovako napamet sam zaključivat šta to jest i tražit od drugi dijagnozu.
Pokup uputnicu kod opće prakse i odi kod dermatologa, ne vidim u čemu je toliki problem. Malo upoznaš doktore i bolnice i vidiš kako sustav funkcionira :lol:
Doktorima ide jedino dijagnostika ali liječenje njet.

mentalny
27.04.2011., 01:03
Znaci bio sam kod dermatologa i nista konkretno mi nisu rjesili, nego uglavnom davali nekakve kreme koje rijese problem za jedan dan.

CroMan132
27.04.2011., 08:57
Ak si bio šta ti piše na nalazu odnosno povijesti bolesti, mora bit nekakva dijagnoza pa nemože ti propisat terapiju ako neznaju o čemu se radi, može bit nekakva infekcija kože, bakterija, alergija.....

Dugonoga
30.04.2011., 12:27
Bila sam kod dermatologinje i moram reci da sam jako zadovoljna napretkom. Dobila sam od La Roche-Rosaya Kerium DS kremu i sampon. Njega jos nisam probala, ali sam prezadovljna kremom jer mi jse crvenilo kraj nosa znatno smanjilo i skoro se vise i ne vidi. Koza se jos uvijek peruta, ali kako kremu nanosim 2 puta dnevno, nadam se da ce i to nestati.

CroMan132
30.04.2011., 13:02
dugonoga ako ti krema djeluje uzmi uz nju omegu3 i biotin obavezno da djeluješ iznutra i izvana.

Dugonoga
30.04.2011., 13:14
dugonoga ako ti krema djeluje uzmi uz nju omegu3 i biotin obavezno da djeluješ iznutra i izvana.

S kremom sam, za sada, jako zadovoljna. Uzela sam, prema vasoj preporuci vitamin b u tabletama (od Solgara) koji su mi preporucili u apoteci.

Filip_1974
14.05.2011., 11:13
Kako je vama sa vlasistem? Ispada li vam kosa?
Imate li genetsku predispoziciju ispadanja kose?
Gledao sam po webu i lijecnici ne dovode seboreju, kao uzrok ispadanja kose.

Ja sam sada u fazi kada koristim samo Rougj preparate, od rujna prosle godine.
Kada sam bio u Italiji ove godine, otisao sam u njihovu ljekarnu, oni nekako sa podsmijehomgledaju na ovaj proizvod :) Ne znam sto time porucuju, buduci da je to njihov proizvod.

Ima li nekakvih negativnih svojstava Rougj SAP NO SAP, i cisteca pjena za vlasiste uz KOLAGEN MARINO.
Meni se cini kao da oni imaju najmanje kemije, umiruju i uravnotezuju.
Skoro pa nestalo iza usiju, potpuno nestalo oko obrva i smanjena povrsina na celu, isto tako na vlasistu nemam crvenilo, sitne pristice, vec mi se samo masti. Imam dio ispod donje une, koji se nekada zacrveni, pa se nekada u pristice pretvori.

Sisam se nakratko, imam povisenije zaliske od nekih 4,5 cm. Nekada sam cesce prao kosu, jer je dulja bila, feniranje, gelovi. Koliko to ima negativan utjecaj na kosu? Ljudi cijeli zivot koriste gelove, pjene i nista se ne dogodi.

Nastojim regulirati prehranu. Ali je tesko. :D

Imam SD od 2006 mislim. Uzrok nije jasan, ali se moze pronaci u konzumaciji slatkoga, slanoga, takodjer dok sam studirao bio sam pod stresom, tada je to bilo jako grozno, obrve, oko nosa previse, iza usiju, vlasiste, nisam mogao niti na vjetroviti prostor, niti na suncani. Sada imam onaj dio oko nosnih supljina i sa strane, nemam vie onog "leptira" oko nosa, sa rasirenim krilima, kako najcesce usporeduju oblik toga. Imam jos ostataka na sljepocnicama, u trepavicama nisam imao, takodjer niti po grudima, pazusima.

Isao sam na pregled kamerom, ona me uvjerava da mi kosa ispada iskljucivo od SD, iako mi je tata celav, pa i djed. Kako je to moguce, hoce li ona samo prodati proizvod Rougj ili ima tu istine?

Do Rougja sam sam dosao, kada sam prestao slusati dermatologe.
Oni su mi gluposti uglavnom davali: Avene, MACON, Plibex tablete, Geramicyni, Bepanthen.

Sto mislite koliko je SD povezan sa funkcioniranjem jetre, u smislu da visak stetnih tvari *toksina jetra izbacuje na kozu lica?

Kakve su vase prehrambene navike bile?
Je li ima itko da se bas jako zdravo hranio, vjezbao i da je dobio tu bolest?

money232
14.05.2011., 11:38
Kako je vama sa vlasistem? Ispada li vam kosa?
Imate li genetsku predispoziciju ispadanja kose?
Gledao sam po webu i lijecnici ne dovode seboreju, kao uzrok ispadanja kose.

Ja sam sada u fazi kada koristim samo Rougj preparate, od rujna prosle godine.
Kada sam bio u Italiji ove godine, otisao sam u njihovu ljekarnu, oni nekako sa podsmijehomgledaju na ovaj proizvod :) Ne znam sto time porucuju, buduci da je to njihov proizvod.

Ima li nekakvih negativnih svojstava Rougj SAP NO SAP, i cisteca pjena za vlasiste uz KOLAGEN MARINO.
Meni se cini kao da oni imaju najmanje kemije, umiruju i uravnotezuju.
Skoro pa nestalo iza usiju, potpuno nestalo oko obrva i smanjena povrsina na celu, isto tako na vlasistu nemam crvenilo, sitne pristice, vec mi se samo masti. Imam dio ispod donje une, koji se nekada zacrveni, pa se nekada u pristice pretvori.

Sisam se nakratko, imam povisenije zaliske od nekih 4,5 cm. Nekada sam cesce prao kosu, jer je dulja bila, feniranje, gelovi. Koliko to ima negativan utjecaj na kosu? Ljudi cijeli zivot koriste gelove, pjene i nista se ne dogodi.

Nastojim regulirati prehranu. Ali je tesko. :D

Imam SD od 2006 mislim. Uzrok nije jasan, ali se moze pronaci u konzumaciji slatkoga, slanoga, takodjer dok sam studirao bio sam pod stresom, tada je to bilo jako grozno, obrve, oko nosa previse, iza usiju, vlasiste, nisam mogao niti na vjetroviti prostor, niti na suncani. Sada imam onaj dio oko nosnih supljina i sa strane, nemam vie onog "leptira" oko nosa, sa rasirenim krilima, kako najcesce usporeduju oblik toga. Imam jos ostataka na sljepocnicama, u trepavicama nisam imao, takodjer niti po grudima, pazusima.

Isao sam na pregled kamerom, ona me uvjerava da mi kosa ispada iskljucivo od SD, iako mi je tata celav, pa i djed. Kako je to moguce, hoce li ona samo prodati proizvod Rougj ili ima tu istine?

Do Rougja sam sam dosao, kada sam prestao slusati dermatologe.
Oni su mi gluposti uglavnom davali: Avene, MACON, Plibex tablete, Geramicyni, Bepanthen.

Sto mislite koliko je SD povezan sa funkcioniranjem jetre, u smislu da visak stetnih tvari *toksina jetra izbacuje na kozu lica?

Moja kuma je imala seboreju. Koristila je nesto 4-5mjeseci ne znam tocno i povuklo joj se sve, znam da se hvalila.
Rekla joj je dermatologica da joj je to sve od prehrane i da nema smisla da baca novce na kreme koje su ionako pune kemisjskih supstanci.
A dugo se mucila s tim.

Filip_1974
14.05.2011., 13:04
Moja kuma je imala seboreju. Koristila je nesto 4-5mjeseci ne znam tocno i povuklo joj se sve, znam da se hvalila.
Rekla joj je dermatologica da joj je to sve od prehrane i da nema smisla da baca novce na kreme koje su ionako pune kemisjskih supstanci.
A dugo se mucila s tim.

I ja mislim da je od prehrane najvise: slatko, slano, onda neki jedu i zacinjeno jako, masno.
Stres je moguc ali sto kada smo preko ljeta, kada se nista ne radi, seboreja ne prolazi, ali ostajemo pri istim prehrambenim navikama.

Vec sam potrosio dosta novca za to, u posljednjih 5 godina. :D

Znas li mozda sto je koristila 4-5 mj.?

mejan
14.05.2011., 22:36
A dugo se mucila s tim.

hmh,ne bih se slozila... ili to nije bila seboreja ili joj se nije u potpunosti povukla (mozda samo na neko vrijeme). koliko god da sam citala, a znam i iz vlastitog 13-ogodisnjeg iskustva da se seboreja ne moze izlijeciti. ja sam imala periode kad mi je na prsima 'nestala' na par mjeseci ali bi se opet vratila. i ne mogu to povezati sa prehranom.

CroMan132
15.05.2011., 15:18
U seboreji svi imamo isti simptom ali različite uzroke.
Kod mejan hrana ne djeluje a kod mene itekako.
Počeo sam bio nedavno opet sa mlijekom i vrhnjem u nadi da možda ću opet moći jest a da mi ne ometa seboreju i grdno sam se prevario. Seboreja mi je bila na minimum prije toga i dok sam jeo jedno tjedan dana ništa, sve super.
Ja već bio presretan kad ono nakon toga počela mi izbijat na rubovima vlasišta, uškama i iza uši, na tjemenu se proširilo i zadebljalo - ma katastrofa.
Sad se polako stanje čisti i smiriva ali jako sporo.

violet_alice
15.05.2011., 16:03

po meni,tijelo će uvijek naći načina da nam pokaže da mu činimo štetu ;)

imam dijagnosticiranu seboreju par mjeseci,ali simptome puno duže...jela sam sve,normalno,od mesa i povrća do slatkiša.Ugl. relativno živjela "zdravo",osim stresa,ali tko nije pod stresom u današnje vrijeme? :D

Počeo sam bio nedavno opet sa mlijekom i vrhnjem u nadi da možda ću opet moći jest a da mi ne ometa seboreju i grdno sam se prevario.

E pa kod mene je promjena prehrane bila najbolji lijek...izbacila sam pšenične proizvode,kravlje mlijeko,gazirano,krumpir,bijeli šečer...ugl. prešla sam na LCHF prehranu,i seboreja mi se uz prirodne kreme (čajevac,jojoba,avokado,čičak,neven,ali čajevac najviše koristim) povukla.
Moje iskustvo je da priroda najviše pomaže. :hekla:

btw. testiraj sam sebe...možda ti ne smetaju jogurti ili sir,već kravlje mlijeko,ili obrnuto...najčešće je kravlje mlijeko problem,a možda ti stvarno tijelo ne podnosi mliječne proizvode bilo kakve vrste.

Filip_1974
16.05.2011., 11:23
U seboreji svi imamo isti simptom ali različite uzroke.
Počeo sam bio nedavno opet sa mlijekom i vrhnjem u nadi da možda ću opet moći jest a da mi ne ometa seboreju i grdno sam se prevario. Seboreja mi je bila na minimum prije toga i dok sam jeo jedno tjedan dana ništa, sve super.
Ja već bio presretan kad ono nakon toga počela mi izbijat na rubovima vlasišta, uškama i iza uši, na tjemenu se proširilo i zadebljalo - ma katastrofa.
Sad se polako stanje čisti i smiriva ali jako sporo.

Na nekim websiteovima pise, kako seboreja ne utjece na ispadanje kose.

http://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/5811/Seboroicni-dermatitis.html

"Seboroični dermatitis ne uzrokuje opadanje kose."

Mislim da je glavni problem u prehrani, jetra jednostavno ne moze razgraditi sve sadrzaje i salje upozorenja na kozu i vlasiste.

Ja jedem mlijecne proizvode, ne vidim neku stetu od njih, men su problem slatki proizvodi bili, cokolade, kolaci, chips, gazirana pica, proizvodi iz pekarnica za dorucak. Iako sam jeo i povrce (salate uglavnom, kuhano ne), jeo sam bijelomeso, nisam volio masno.

Takodjer mi i tata ima isto, samo sto on ije nikada isao doktoru, nego je mijenjao prehranu odmah. Kosu je izgubio prije seboreje, tj. crvenila.
Seboreju je dobio otprilike sa 35-40 godina.

Takodjer poznajem osobu sa seborejom i psorijazom sa normalnim volumenom kose, s tim da je ovaj sa seborejom imao bas u vlasistu, ne na lcu, dok ovaj sa psorijazom ima svugdje. :(

Takodjer sam cesto prao kosu, svaki drugi dan, jer mi se mastila, pa mi je bilo neugodno sa masnijom kosom ici van, onda sam poceo stavljati gelove, pjene i kada se to sve posusi, teze je rascesljavati poslije.

Da li netk oovdje postoji, da ima seboreju vlasista ili lica, a da ima ocuvan volumen kose?

Filip_1974
16.05.2011., 11:24
po meni,tijelo će uvijek naći načina da nam pokaže da mu činimo štetu ;)

imam dijagnosticiranu seboreju par mjeseci,ali simptome puno duže...jela sam sve,normalno,od mesa i povrća do slatkiša.Ugl. relativno živjela "zdravo",osim stresa,ali tko nije pod stresom u današnje vrijeme? :D

E pa kod mene je promjena prehrane bila najbolji lijek...izbacila sam pšenične proizvode,kravlje mlijeko,gazirano,krumpir,bijeli šečer...ugl. prešla sam na LCHF prehranu,i seboreja mi se uz prirodne kreme (čajevac,jojoba,avokado,čičak,neven,ali čajevac najviše koristim) povukla.
Moje iskustvo je da priroda najviše pomaže. :hekla:

btw. testiraj sam sebe...možda ti ne smetaju jogurti ili sir,već kravlje mlijeko,ili obrnuto...najčešće je kravlje mlijeko problem,a možda ti stvarno tijelo ne podnosi mliječne proizvode bilo kakve vrste.

Je li ima netko ovdje tko se bas zdravo hranio, redovno vjezbao, kretao se a da je dobio seboreju lica, tijela ili vlasista?

mejan
16.05.2011., 22:13
ja slabo jedem mlijecne proizvode. eventualno vocni jogurt i tvrdi sir. mlijeko samo nikad ne pijem jer ga moj zeludac ne podnosi :( tako da mi mlijeko ne moze nikako utjecat na seboreju. a sto se tice 'lose' hrane, jedini porok mi je cokolada (chips jedem rijetko, a fast food gotovo nikad... ne volim masno). a koliko god cokolade da jedem ne mogu to povezati sa seborejom :ne zna:

jedino sto sam skuzila da mi jako pomaze kod ove seboreje na prsima (gdje mi je izrazeno samo crvenilo ali se ne pojavljuju krastice) su mi afroditini samponi za tijelo/kosu koji imaju u sebi med, pr.vanilija+med i grozdje+med. nazalost,taj sampon mi ne djeluje kod seboreje na vlasistu (gdje je jako izrazen svrbez, crvenilo i krastice).

tako da, kako kaze CroMan132, sve je to individualno... ali dobro je da mozemo podijeliti iskustva :mig:

@Filip_1974: citala sam blog od nekog lika koji je sve to povezao s jetrom i izbacivanjem toxina... sve to drzi vodu i slazem se skroz. na nama je da nadjemo nacin na koji ce se nase tijelo najbolje moc borit.
sretno nam svima :mig: :top:

CroMan132
17.05.2011., 08:58
ja slabo jedem mlijecne proizvode. eventualno vocni jogurt i tvrdi sir. mlijeko samo nikad ne pijem jer ga moj zeludac ne podnosi :( tako da mi mlijeko ne moze nikako utjecat na seboreju. a sto se tice 'lose' hrane, jedini porok mi je cokolada (chips jedem rijetko, a fast food gotovo nikad... ne volim masno). a koliko god cokolade da jedem ne mogu to povezati sa seborejom :ne zna:

jedino sto sam skuzila da mi jako pomaze kod ove seboreje na prsima (gdje mi je izrazeno samo crvenilo ali se ne pojavljuju krastice) su mi afroditini samponi za tijelo/kosu koji imaju u sebi med, pr.vanilija+med i grozdje+med. nazalost,taj sampon mi ne djeluje kod seboreje na vlasistu (gdje je jako izrazen svrbez, crvenilo i krastice).

tako da, kako kaze CroMan132, sve je to individualno... ali dobro je da mozemo podijeliti iskustva :mig:

@Filip_1974: citala sam blog od nekog lika koji je sve to povezao s jetrom i izbacivanjem toxina... sve to drzi vodu i slazem se skroz. na nama je da nadjemo nacin na koji ce se nase tijelo najbolje moc borit.

mejan taj lik sam ja :rofl::lol:

mejan
17.05.2011., 10:03
mejan taj lik sam ja :rofl::lol:

hahahhahhahahah....... i mislila sam si da je netko s foruma ali uopce nisam skuzila tko.... ili nisam ni isla za tim.. totalno sam zaboravila ime i sve... iako nije bilo ni tako davno :mig:
haha,sorry CroMan132 :D:D
ali svaka cast..... blog je prva liga :top::top::top:

Filip_1974
21.05.2011., 22:37

Citao sam i ja to, bas je lijepo elaborirao, ali tko ce znati, u cemu je uzrok, kad apogledam pretile ljude, nemaju nista, oni su odavno opteretili jetru.

Filip_1974
21.05.2011., 22:39
Koliko cesto ste prali kosu, vlasiste i lice? Znaci prije dijagnoze SD?
I kakve ste prije sampone koristili, jeste li ih mijenjali, u smislu koji vam je dostupniji, ja sam mijenjao od Head&Shoulders, Pantene, Johnsons - med, Schauma, razni bas.

mejan
01.06.2011., 23:09
Citao sam i ja to, bas je lijepo elaborirao, ali tko ce znati, u cemu je uzrok, kad apogledam pretile ljude, nemaju nista, oni su odavno opteretili jetru.

zasto mislis da oni nemaju problema sa seborejom?
mozda samo o tome ne govore..? ja ne volim o tome pricati nikome. za moj problem zna svega 6-7 meni bliskih osoba..
mislim da pretilima nije lako.. tako da mislim da uz sve probleme koji imaju ne treba im jos i da se "vidi" da imaju seboreju (s obzirom da se kozne bolesti opcenito klasificiraju kao "zarazne")

Koliko cesto ste prali kosu, vlasiste i lice? Znaci prije dijagnoze SD?
I kakve ste prije sampone koristili, jeste li ih mijenjali, u smislu koji vam je dostupniji, ja sam mijenjao od Head&Shoulders, Pantene, Johnsons - med, Schauma, razni bas.

ne sjecam se koliko sam cesto prala kosu prije dijagnoze jer sam sd dobila prije 13 godina.
zadnjih sam godina najvise koristila fructis protiv peruti. onda sam odlucila malo eksperimentirati i pokajala sam se. seboreja je naprosto podivljala :( trebalo mi je skoro cijela godina da se vrati u "normalu" (nazovimo to normalom...).
uvijek savjetujem - ako ti je jedan sampon dobar - drz se njega!!! :azdaja:

mejan
01.06.2011., 23:15
jel tko probao Inneov DS kapsule?
ja sam dobila od jedne doktorice preporuku za njih pa me zanimaju vasa iskustva..
ako nekog zanima UKLONJEN LINK je malo detaljnije pisano o proizvodu (odgovori na pitanja)

pedjaeviva
04.06.2011., 18:25
Koristite prirodne pripravke,kao ovaj sa new zealand-a,mnogo bolji rezultati od npr. zapadne dermo kozmetike pod oznakama D.S.

UKLONJEN LINK

mejan
05.06.2011., 23:11
Koristite prirodne pripravke,kao ovaj sa new zealand-a,mnogo bolji rezultati od npr. zapadne dermo kozmetike pod oznakama D.S.

UKLONJEN LINK

imas li ti kakva iskustva s tim 'prirodnim pripravkom'?? ja znam da se i u RH mogu nabaviti prirodni pripravci po daleko jeftinijoj cijeni.. nema potrebe bacati novce na proizvode s novog zelanda osim ako netko ima dobra iskustva i moze ih podijeliti s nama... :kava:

leeloo27
06.06.2011., 10:55
Ljudi molim vas da ne stavljate linkove na proizvode koji se prodaju. Znam da ništa ne reklamirate i ne prodajete ali radi onih drugih, pravila moraju vrijediti za sve isto. Hvala! :)

zumbul11
09.06.2011., 17:33
Ja sam seboreju izlecila jednim biljnim losionom koji sam nasla na Internetu. Zove se Vilina kosa i proizvodi je jedna firma u Srbiji. Vrlo brzo sam resila proble, iako sam se pre toga mesecima mucila sa tim odvratnim naslagama. I kada sam ih uklonila kosa mi se bas lepo oporavila.

garfield1002
30.06.2011., 15:10
jel može pomoć?Imam 30 godina.Imam suhu kovrčavu kosu koja je sklona perutanju.Kao mala sam imala seboreju-nakupine peruti koje sam riješila losionom,asebonom i maslinovim ulje.Međutim sad već kojih pola godine me jako svrbi vlasište,primjetila sam da mi je vlasište na tjemenu jako jako suho i da iima sitne bijele peruti i da me . vlasište boli,pogotovo na tjemenu.Imam lagane crvene mrlje po tjemenu..Da li je to seboreja??:-(

Fuerteventura
30.06.2011., 15:19
jel može pomoć?Imam 30 godina.Imam suhu kovrčavu kosu koja je sklona perutanju.Kao mala sam imala seboreju-nakupine peruti koje sam riješila losionom,asebonom i maslinovim ulje.Međutim sad već kojih pola godine me jako svrbi vlasište,primjetila sam da mi je vlasište na tjemenu jako jako suho i da iima sitne bijele peruti i da me . vlasište boli,pogotovo na tjemenu.Imam lagane crvene mrlje po tjemenu..Da li je to seboreja??:-(
Da, meni to prolazi onim zelenim Vichy shamponom protiv prhuti:)

garfield1002
30.06.2011., 16:04
Otići ću dermatologu ...pa da vidim što mi on kaže..ja sam pomislila na najgore ..čitala sam po netu nekakvu alopeciju..pošto mi se na tjemenu prorijedila kosa...:-(

gweomul
01.07.2011., 15:46
ne znam jel netko ovdje spomenuo,cini mi se da nitko nema pojma da su za crvenilo i svrab lica najvise odgovorni E249,250,252

garfield1002
01.07.2011., 20:22
ne znam jel netko ovdje spomenuo,cini mi se da nitko nema pojma da su za crvenilo i svrab lica najvise odgovorni E249,250,252

..Definitivno si u pravu..

garfield1002
01.07.2011., 20:30

Da li se prumaks losionom možemazati vlasište kose?Čitam po forumu i navedeno je samo lice.?

pedjaeviva
06.07.2011., 20:40
kao što rekoh,koristim pripravke sa novog zelanda,sapun(vjerovali ili ne)kapi za vanjsku upotrebu i kremu.Proizvodi sadrže med od biljke manuka,jednom riječju,prezadovoljan sam.

đorđiboy
15.07.2011., 19:31
evo jedan lijek koji pomaže
canesten
elecom
u apoteci pomješati u istom omjeru 50/50
mazati 3.tjedna ujutro i navečer tanki sloj malo šire od oboljelog mjesta
uzimati vitamin B ta tri tjedna
meni je lice oko nosa bilo izraženo bolesno(uglavnom je buknulo prije promjene vremena)praktično je potpuno izliječeno,samo ponekad po potrebi malo namažem tj desetak puta godišnje
probajte izuzetno je efikasno

mejan
16.07.2011., 14:06
evo jedan lijek koji pomaže
canesten
elecom
u apoteci pomješati u istom omjeru 50/50
mazati 3.tjedna ujutro i navečer tanki sloj malo šire od oboljelog mjesta
uzimati vitamin B ta tri tjedna

nisam nikad cula da se canesten daje za seboreju (iako to je lijek protiv gljivica), a elocom je kortikosteroid. nisam sigurna koliko je ta kombinacija "zdrava" ukoliko se koristi 2x dnevno tijekom tri tjedna....

a tko ti je to dao? doktorica pripisala ili imas nekog u ljekarni tko ti je napravio taj mix?

đorđiboy
16.07.2011., 19:47
dala mi je dermatologica zove se Maja Ceković i vjerujte krema je čudesna

ZubaTruba
17.07.2011., 10:45
Pozdrav svima,

zna li netko, pošto ne piše u uputstvima, smije li se Oronazol krema primjenjivati na 1- godišnjem djetetu?

Obzirom da smo od pedijatrice ranije dobivali Plymicol, rekla bih da se smije, jer obje kreme su mikotici....

leeloo27
17.07.2011., 11:02
Ali koliko ja znam ne spadaju u istu skupinu antimikotika, tako da se ja baš ne bi zezala i na svoju ruku koristila oronazol.

Canesten ti je isto što i plymicol ali od drugog proizvođača i djeluje na istu skupinu gljivica kao i plymicol. Oronazol djeluje na drugačiju skupinu gljivica.

mejan
17.07.2011., 14:56
Pozdrav svima,

zna li netko, pošto ne piše u uputstvima, smije li se Oronazol krema primjenjivati na 1- godišnjem djetetu?

Obzirom da smo od pedijatrice ranije dobivali Plymicol, rekla bih da se smije, jer obje kreme su mikotici....

ja se to ne bih usudila prije nego provjerim. nazovi neku ljekarnu pa pitaj..

leclerk1
21.07.2011., 13:00
Protiv seboreje; oliva mint (biljni melem), ujedno je i antiseptik kod akni.
Od kada koristim navedeni melem ni traga crvenilu,ljuštenju ili svrbežu.

mejan
22.07.2011., 14:18
Protiv seboreje; oliva mint (biljni melem), ujedno je i antiseptik kod akni.
Od kada koristim navedeni melem ni traga crvenilu,ljuštenju ili svrbežu.

guglala. nisam nista dobila.
sto je to? gdje si nasao? koliko kosta?
daj par informacija..

leclerk1
22.07.2011., 21:18
guglala. nisam nista dobila.
sto je to? gdje si nasao? koliko kosta?
daj par informacija..

Kupio sam u Varaždinu na tržnici, tip pravi kreme, prije toga je radio u Njemačkoj, završio farmaciju, pribavio kojekakove recepte i zarađuje.

Inače ta kremica (biljni melem) je od 30ml, platio sam je 50kn.
Evo što na njoj piše, proizvodi; EKO-E.H
Udruga Zraka Sunca
Donja Voća 48-Varaždinska Županija

Sastav;
maslinovo ulje ZS
tinktura mente ZS
vitamin C+E
+f.osnova
Ja također svašta isprobavam jer me muči seboreja, i mogu reć da do sada samo pomaže krema od Dr.Theissa (Intensiv-salbe-21%nachtkerzenol,3%urea) i Oliva mint koju sam gore spomenuo.

mejan
22.07.2011., 21:21
a jel se to moze od njega naruciti?

CroMan132
23.07.2011., 15:50
a jel se to moze od njega naruciti?

Kako ne. http://www.zraka-sunca.net/kontakti.php

mejan
23.07.2011., 17:26
Kako ne. http://www.zraka-sunca.net/kontakti.php

sto si i ti to narucivao? :) jel dobro?

CroMan132
23.07.2011., 22:21
Ma ne samo sam ti dao link :mig:

mejan
23.07.2011., 22:26
tnx :top:

mali buco
26.07.2011., 15:36
helou :w

dakle, meni je seboreja malo pošizila, naročito u obrvama i u kosi iza ušiju i na zatiljku.

ne bih zasad ništa mazala, iako imam oronazol doma. kod dermatologa ne mislim ići, jer sam bila masu puta, nit me pogledaju, samo znaju prepisati šampon od 100kn. :rolleyes:

sumnjam da mi se stanje pogoršalo zbog stresa, možebitnog poremećaja u muškim hormonima (čekam naleze) i preagresivnog šampona (doduše za često pranje, al krcat kemijom).

da sad opet ne isčitavam pola teme, koja je bila posljednja preporuka za neki šampon?
ne očekujem čudesa, samo da mi se to malo smiri.

Dugonoga
26.07.2011., 21:42
helou :w

dakle, meni je seboreja malo pošizila, naročito u obrvama i u kosi iza ušiju i na zatiljku.

ne bih zasad ništa mazala, iako imam oronazol doma. kod dermatologa ne mislim ići, jer sam bila masu puta, nit me pogledaju, samo znaju prepisati šampon od 100kn. :rolleyes:

sumnjam da mi se stanje pogoršalo zbog stresa, možebitnog poremećaja u muškim hormonima (čekam naleze) i preagresivnog šampona (doduše za često pranje, al krcat kemijom).

da sad opet ne isčitavam pola teme, koja je bila posljednja preporuka za neki šampon?
ne očekujem čudesa, samo da mi se to malo smiri.

Ja sam primijetila da mi poludi kada prolazim kror stresno razdoblje, iako (sva sreca!) imam samo pored nosa ta mrlja mi bude crvena kao rajcica. Sada sam je uspjela smiriti, ali vise me brinulo vlasiste jer sam se stalno svrbila, a n mogu bas to na radnom mjestu raditi. Dermatologinja mi je preporucila od La Roche Rosaya sampon Kerium DS (prvo sam koristila za intenzivnu perut, a sad razmisljam da prijedjem na onaj za svakodnevnu upotrebu) i prezadovoljna sam :)

mali buco
26.07.2011., 21:56
Dermatologinja mi je preporucila od La Roche Rosaya sampon Kerium DS (prvo sam koristila za intenzivnu perut, a sad razmisljam da prijedjem na onaj za svakodnevnu upotrebu) i prezadovoljna sam :)

uf, uf!
ta LPR kozmetika mi nikako ne odgovara :tuzni:

nema ništa blaže?

ali isto ciljam na apotekarske šampone :ne zna:

ovi drogerijski očito nisu za mene. :rolleyes:

Dugonoga
26.07.2011., 22:22
uf, uf!
ta LPR kozmetika mi nikako ne odgovara :tuzni:

nema ništa blaže?

ali isto ciljam na apotekarske šampone :ne zna:

ovi drogerijski očito nisu za mene. :rolleyes:

Ne znam sto bih ti drugo preporucila jer sam prvo koristila od Ducraya kada sam tek saznala da je to seboreja, ali je preagresivan i dermatologinja mi je dala ovaj Kerium. Probala sam i s koprivom, ali on mi je dobar nakon prvog pranja. Vec nakon drugog me jako svrbi vlasiste. Mozda da probas Vichy? To mi jedino pada na pamet. Ove druge (Pantene, Loreal, Garnier,...) sam probala i apsolutno mi nista nije pomoglo sto, naravno, uopce nije cudno.

mali buco
26.07.2011., 22:43
Ne znam sto bih ti drugo preporucila jer sam prvo koristila od Ducraya kada sam tek saznala da je to seboreja, ali je preagresivan i dermatologinja mi je dala ovaj Kerium. Probala sam i s koprivom, ali on mi je dobar nakon prvog pranja. Vec nakon drugog me jako svrbi vlasiste. Mozda da probas Vichy? To mi jedino pada na pamet. Ove druge (Pantene, Loreal, Garnier,...) sam probala i apsolutno mi nista nije pomoglo sto, naravno, uopce nije cudno.

ma ja sam sve živo probavala tokom godina, vichy, phyto, lrp...

budem vidjela, možda se ipak odlučim na keruma :zubo:

ne može biti gore nego što jest...ili može :misli:

tnx!

mejan
28.07.2011., 12:48
Dermatologinja mi je preporucila od La Roche Rosaya sampon Kerium DS (prvo sam koristila za intenzivnu perut, a sad razmisljam da prijedjem na onaj za svakodnevnu upotrebu) i prezadovoljna sam :)

ne znam kakva je fora s tim samponom. preporucili su mi ga svi dermatolozi kod kojih sam bila pa cak i tete u ljekarni.. sampon mi nije nista posebno i treba ga nanesti vise jer se slabo pjeni. meni je to bacanje novca.
ja se drzim dobrih starih sampona protiv peruti (trenutno mi je najbolji fructis) i vise ne padam na proizvode "za seboreju" jer sam se masu puta uvjerila kako mi se od njih samo pogorsa a ja bacim 100kn u vjetar :mad:
jedna zena u ljekarni (kojoj vjerujem jer joj nije bilo u cilju podvaliti mi nesto samo da proda) mi je rekla da ako mi pase obican sampon protiv peruti neka korisitm njega jer da su ovi samponi bas za one kojima nista drugo ne pase...

Dugonoga
28.07.2011., 13:53
Koliko sam sampona isprobala, vise im ni broja ne znam. Nisu mi nista pomogli, jedino ispocetka onaj od koprive, a sada Kerium (da, i ja sam ga zvala Kerum ispocetka :D ). Ako on ne pomogne, uzimam Vischy.

defs
01.08.2011., 18:52
Evo da se i ja pridruzim klubu SD. Imam 22 god. a imam seboreju 2 god. Sa sela sam i imam skoro savrseno zdravu prehranu, i da, mlijecne proizvode bas ne koristim puno. Uglavnom, da hocu poboljsat prehranu ne bih mogao, a seboreja me ubija.

Koristim kombinaciju shampon Ducray Kelulal DS + Elocom losion (steroid) za ispod ociju kad me pocne jako peci. Uglavnom, htio bi izbaciti ovaj doping ali nemam ga s cim zamijeniti jer nista ne pomaze tako efikasno i skoro trenutno i mogu reci da sam skoro ovisan o tom Elocomu. No, drugi dan mi pobijele pigmenti u krugu od 3cm od mjesta di sam primijenio Elocom. Probao sam mazat s kremama tipa Nivea ili zg melem, ali one imaju takav ucinak da nisam uopce siguran dal imaju kakvog ucinka.

defs
01.08.2011., 18:52
Evo da se i ja pridruzim klubu SD. Imam 22 god. a imam seboreju 2 god. Sa sela sam i imam skoro savrseno zdravu prehranu, i da, mlijecne proizvode bas ne koristim puno. Uglavnom, da hocu poboljsat prehranu ne bih mogao, a seboreja me ubija.

Koristim kombinaciju shampon Ducray Kelulal DS + Elocom losion (steroid) za ispod ociju kad me pocne jako peci. Uglavnom, htio bi izbaciti ovaj doping ali nemam ga s cim zamijeniti jer nista ne pomaze tako efikasno i skoro trenutno i mogu reci da sam skoro ovisan o tom Elocomu. No, drugi dan mi pobijele pigmenti u krugu od 3cm od mjesta di sam primijenio Elocom. Probao sam mazat s kremama tipa Nivea ili zg melem, ali one imaju takav ucinak da nisam uopce siguran dal imaju kakvog ucinka.

Edit: Ne znam kak se pojavio isti post pa molim moderatore da jedan izbrisu.

chiril
01.08.2011., 21:47
pozdrav,

Citao sam ovu temu na ovom forumu u nadi da cu naci spas, bome, toliko ima seborejicara koliko vidim, da mi je trebalo par mjeseci citanja - i jos nisam procitao!!!

Dakle, molim vas pomoc, nadam se da ce moj komentar pomoci i drugima. pokusat cu u sto kracim crtama reci moj problem;

Ja se mucim s seborejicnim dermatitisom vec cca 5/6 godina i iskljucivo se nalazi u podrucju iza usiju (do nedavno). Doktorica mi je prvo dala elocom (kapi - kortikosteroidi) i oranozol (sampon - kortikosteroidi) i naravno, sve je nestalo u par dana. No, sve se vratilo za par mjeseci. prestao sam to koristiti zbog zloglasnih kortiklosteroida.

Pokusao sam s travarima, detoksikacijom, i Koristeci razno razna ulja, spravljena od travi i etericnih ulja, te kroz kuru s cajem korjena cicka, uspjelo se smanjiti za svega 10-15%. S vremenom, i s dolaskom zime se sve vratilo.

Kupio sam Dr.Temt medicinski sampon, i on je do sada bio ucinkovit, i smanjio je upalu za 50-60% (ako sam ga koristio redovito - prao kosu svaka dva dana) - no na netu sam procitao ucinke njegovog osnovnog sastojka- Sodium Laureth Sulfat - koji je krajnje los, otrovan i kancirogen. Pa sam odlucio maknuti se od toga.

U medjuvremenu, pojavila se seboreja i na nozi, s unutarnje strane gleznja, u obliku crvene fleke koja svrbi i prhuta se (dali je netko imao slican problem?). Ponovnim odlaskom kod doktorice, dala mi je Belogent (krema - kortiklosteroid) koja je takodjer ucinila magiju - potpuni nestanak upale u trenu - no vratila se s vremenom.
Na svoju ruku sam potom kupio hvaljenu (i skupu) kremu Exomega s ekstraktom zobi i vitaminom B no ona samo odrzava taj stupanj upale na nozi da se ne pogorsava.

Stres se trudim (i nadam se uspjevam) reducirati. Slatko (gotovo uopce) ne jedem vec godinama, hranim se iskljucivo vocem i povrcem i ocito imam velike predispozicije za seboreju.

Stoga, moze li molim vas savjet za neki zaista ucinkoviti sampon bez ovakvih otrova, jer, toliko toga ste naveli, da ni sam neznam sto od toga valja... Dakle, mene zanima sve sto nije na crnim listama.

Uz to, postoji li PROVJERENO dobar dermatolog / dermatologinja koja je zaista pomogla ljudima i na dobrom je glasu?

Hvala

mali buco
01.08.2011., 22:38
Ja se mucim s seborejicnim dermatitisom vec cca 5/6 godina i iskljucivo se nalazi u podrucju iza usiju (do nedavno). Doktorica mi je prvo dala elocom (kapi - kortikosteroidi) i oranozol (sampon - kortikosteroidi) i naravno, sve je nestalo u par dana. No, sve se vratilo za par mjeseci. prestao sam to koristiti zbog zloglasnih kortiklosteroida.

oronazol nije kortić. slobodno koristi, ako bar malo pomaže. meni nije.
elocom je, zato ga treba koristiti što je kraće moguće.

Pokusao sam s travarima, detoksikacijom, i Koristeci razno razna ulja, spravljena od travi i etericnih ulja, te kroz kuru s cajem korjena cicka, uspjelo se smanjiti za svega 10-15%. S vremenom, i s dolaskom zime se sve vratilo.

vidim, nema šta nisi probao. :zubo:
kako stojiš s prehranom?
trebalo bi minimizirati namirnice koje su inače loše za gotovo sve ljude, posebno za ljude koji imaju problema s probavnim traktom, kožom i alergijama.
brašno, šećer i sl.

Kupio sam Dr.Temt medicinski sampon, i on je do sada bio ucinkovit, i smanjio je upalu za 50-60% (ako sam ga koristio redovito - prao kosu svaka dva dana) - no na netu sam procitao ucinke njegovog osnovnog sastojka- Sodium Laureth Sulfat - koji je krajnje los, otrovan i kancirogen. Pa sam odlucio maknuti se od toga.

joj, ja sam htjela taj temt kupiti, ali nikako, uvijek zaboravim pa kupim neki drugi.
od SLS-a ćeš teško pobjeći, ima ga 99% šampona. mislim da je on zaslužan za pjenu.

U medjuvremenu, pojavila se seboreja i na nozi, s unutarnje strane gleznja, u obliku crvene fleke koja svrbi i prhuta se (dali je netko imao slican problem?). Ponovnim odlaskom kod doktorice, dala mi je Belogent (krema - kortiklosteroid) koja je takodjer ucinila magiju - potpuni nestanak upale u trenu - no vratila se s vremenom.

jesi siguran da je to na nozi seboreja?
nije baš uobičajeno mjesto.
mogla bi biti neka druga gljivica.

Stres se trudim (i nadam se uspjevam) reducirati. Slatko (gotovo uopce) ne jedem vec godinama, hranim se iskljucivo vocem i povrcem i ocito imam velike predispozicije za seboreju.

aha, vidim sad spominješ prehranu.
kako to misliš isključivo voćem i povrćem?! pa to znači da unašaš same šećere u organizam.
proteini? masnoće?

Stoga, moze li molim vas savjet za neki zaista ucinkoviti sampon bez ovakvih otrova, jer, toliko toga ste naveli, da ni sam neznam sto od toga valja... Dakle, mene zanima sve sto nije na crnim listama.

ne nažalost.

Uz to, postoji li PROVJERENO dobar dermatolog / dermatologinja koja je zaista pomogla ljudima i na dobrom je glasu?

ako postoji, ja sam uspjela NE naletjeti na takvog/takvu.

chiril
02.08.2011., 12:50
Prvo, zahvaljujem na temeljitom odgovoru=)

oronazol nije kortić. slobodno koristi, ako bar malo pomaže. meni nije.

Tesko mi se vratit na njega jer rjesavao problem samo privremeno :(

jesi siguran da je to na nozi seboreja?
nije baš uobičajeno mjesto.
mogla bi biti neka druga gljivica.

Vjerujem da nije gljivica jer dlaka uopce ne otpada a simptomi i izgled su gotovo identicni seboreji na glavi. Doktorica je takodjer rekla da moze biti vrsta seboreje prije nego gljivica, i sad cekam nalaze dermatologa - u sto se uopce ne pouzdajem.

vidim, nema šta nisi probao. :zubo:
kako stojiš s prehranom?
trebalo bi minimizirati namirnice koje su inače loše za gotovo sve ljude, posebno za ljude koji imaju problema s probavnim traktom, kožom i alergijama.
brašno, šećer i sl.

aha, vidim sad spominješ prehranu.
kako to misliš isključivo voćem i povrćem?! pa to znači da unašaš same šećere u organizam.
proteini? masnoće?

To znaci da sam iskljucivo na veganskoj prehrani, voce povrce- pa nije samo meso u masnoci i proteinima vec ga ima obilje u povrcu xD
No na stranu to, dakle, svi govore kako je potrebna redukcija prehrane, moja je odvec reducirana - s tim da trebam izbacit i secere, zacine, to mi je jasno. itd, poanta jest da sam sam smaknuo gotovo sve stvari koje mnogi ovdje navode, i sada me interesira postoji li neki preparat koji je nekome pomogao upravo za lijecenje seboreje iza usiju - ne na licu, jer s tim nemam problema.. Vecina postova je rasprava o seboreji na licu.

Ovdje se spominjala odlicna dermatologinja u Zgu i vise ne mogu naci taj post :((

mali buco
02.08.2011., 16:45
Tesko mi se vratit na njega jer rjesavao problem samo privremeno :(

pa velim ti, vrati se AKO ti je pomogao. ne mora te biti strah, jer to NIJE kortikosteroid.

Vjerujem da nije gljivica jer dlaka uopce ne otpada a simptomi i izgled su gotovo identicni seboreji na glavi. Doktorica je takodjer rekla da moze biti vrsta seboreje prije nego gljivica, i sad cekam nalaze dermatologa - u sto se uopce ne pouzdajem.

bio si na brisu?
ako jesi, bitno je da nisi to mazao cca tjedan dana, jer ti neće biti valjan nalaz.

To znaci da sam iskljucivo na veganskoj prehrani, voce povrce- pa nije samo meso u masnoci i proteinima vec ga ima obilje u povrcu xD

čuj, tebi treba edukacija, a ne redukcija :p
u voću i povrću imaš vitamine i minerale (mikronutrijente) i jedan jedini makornutrijent, ugljikohidrate.
ne možeš živjeti bez proteina i masnoće.

No na stranu to, dakle, svi govore kako je potrebna redukcija prehrane, moja je odvec reducirana - s tim da trebam izbacit i secere, zacine, to mi je jasno. itd, poanta jest da sam sam smaknuo gotovo sve stvari koje mnogi ovdje navode, i sada me interesira postoji li neki preparat koji je nekome pomogao upravo za lijecenje seboreje iza usiju - ne na licu, jer s tim nemam problema.. Vecina postova je rasprava o seboreji na licu.

zašto bi začine izbacio?
treba izbjegavati konzervanse, aditive i sl. iako je to mišn impasibl.

Ovdje se spominjala odlicna dermatologinja u Zgu i vise ne mogu naci taj post :((

jedina solidna derma u zg je bila karlićka, ali šta nije ona već 6 feet under? :misli:

chiril
02.08.2011., 17:50
čuj, tebi treba edukacija, a ne redukcija :p
u voću i povrću imaš vitamine i minerale (mikronutrijente) i jedan jedini makornutrijent, ugljikohidrate.
ne možeš živjeti bez proteina i masnoće.
nisam siguran kome bas treba edukacija. O dogmama da je meso ultimativno i nezamjenjivo ovdje nije tema za raspravu. Inace, proteini se djele na esencijalne aminokiseline (samostalno se ne obnavljaju u organizmu, pa ih moramo uzimati putem hrane) i neesencijalne aminokiseline (koje se mogu u organizmu stvoriti ili iz ugljikohidrata ili iz esencijalnih aminokiselina), u povrcu se nalaze u mahunarkama, žitaricama, grahu, leći, pšenici, riži, kukuruzu, ječmu, zobi, raži, itd. Masti također su tu u obilju. opća kultura.

mali buco
02.08.2011., 17:59
nisam siguran kome bas treba edukacija. O dogmama da je meso ultimativno i nezamjenjivo ovdje nije tema za raspravu. Inace, proteini se djele na esencijalne aminokiseline (samostalno se ne obnavljaju u organizmu, pa ih moramo uzimati putem hrane) i neesencijalne aminokiseline (koje se mogu u organizmu stvoriti ili iz ugljikohidrata ili iz esencijalnih aminokiselina), u povrcu se nalaze u mahunarkama, žitaricama, grahu, leći, pšenici, riži, kukuruzu, ječmu, zobi, raži, itd. Masti također su tu u obilju. opća kultura.

okej, sori, nisam dobila dojam da jedeš grahorice.
ali dobro.
tebi paše, meni ni iz džepa ni u džep.

leeloo27
02.08.2011., 18:05
Ajd se držite teme. Imate podforum Hrana i zdravlje pa tamo raspravljajte o ovakvim stvarima.

lacalut
03.08.2011., 10:33
Pozdrav ljudi! :mig:

Imam jedno pitanje u vezi prunaks losiona, čitao sam da je nekoliko ljudi ga koristilo

Trenutno imam velike probleme sa seborejom na licu, koža mi je puna crvenih flekica (aktivna seboreja), suha je i naravno peruta se (ljuskice se dižu). Do sada sam stavljao brdo kreme na to (što za seboreju što hidratantne kreme) i onda koža sve to upije pa nekako se koža manje perutala, iako je i dalje seboreja divljala u vidu crvenila.

E sad, jučer sam kupio taj prunaks losion i idem pokušati nešto sa njime napraviti. Problem je jedino što se taj losion, pretpostavljam, mora koristiti bez dodatnog nanošenja krema na lice dok traje "terapija"? Meni to predstavlja velik problem jer koža na licu je već ionako suha a losion je dodatno osuši, a evo od jučer i danas ujutro kad sam nanio ovaj losion prva 2x na facu sve me svrbi, steže, peruta se. Koža traži neke vlage, a ako stavim preko tog losiona bilo kakvu kremu mislim da onda losion ne bi imao nikakvog smisla?

Pa sad pitanje.. da li se ipak može koristiti kakva krema za seboreju (imam ih već na stotine doma) ili barem kakva hidratantna krema zajedno sa tim prunaks losionom ili je ova svrabež i perutanje normalan proces i mora tako biti? Čitao već jesam komentare na ovom forumu da su ljudi pričali kako u prva 3-4 dana koža još dodatno podivlja sa tim losionom, iako ne vidim neku svrhu dodatnog sušenja već osušene kože.. sama od sebe se neće "oporaviti" ako joj ne dam neke vlažnosti, imam osjećaj kao da je dodatno uništavam sa ovime, a možda se i samo varam :ne zna:

Davno prije sam koristio od dermatologa Effaclar K (La Roche-Posay) kremu koja je imala sličan efekt peckanja, ljuštenja itd .. no znam da sam prekinuo korištenje nakon 2 dana zbog istog razloga, a kad sam došao kod dermatologa i objasnio zašto sam prekinuo terapiju ona mi je rekla da je "to tako moralo biti", odnosno valjda da je to ljuštenje bila normalna reakcija .. nezz :confused:

Sve u svemu zbunjen sam da li primjenjujem taj prunaks losion ka krivi način ili ne, ne bi htio da od užasnog stanja koje trenutno imam na licu napravim još gore.. a hodočašćenje dermatologu nakon tolikih godina više ionako nema smisla.. :(

Eto, ako je netko koristio dotični losion volio bi da malo pojasni kako je to sve kod njega djelovalo, čitam pozitivne rezultate na netu no nitko ne opisuje detalje, što i kako je primjenjivao i kako je sve djelovalo

mejan
08.08.2011., 12:06

elocom mi se cini prejak za tanku kozu ispod ociju :(
pitaj u ljekarni ili probaj naruciti neki od biljnih proizvoda. ja ti ne mogu preporuciti neki jer jos niti jedan na bazi biljaka nisam probala ali netko je spominjao onaj oliva melem. mozda bi mogao pomoci :ne zna: (http://www.zraka-sunca.net/shop/)
a nivea i melem nemaju nikakav ucinak na seboreju. one samo umiruju umornu/upaljenu kozu..

U medjuvremenu, pojavila se seboreja i na nozi, s unutarnje strane gleznja, u obliku crvene fleke koja svrbi i prhuta se (dali je netko imao slican problem?).

jesi siguran da je seboreja? to mjesto mi je vise za psorijazu :misli: ali ne mora biti....

megyy
08.08.2011., 22:02
poz! imam sebor.derm. Glavu perem naizmjenično vishy i neutrogena šamponom, a ako mi se pojave ljuske utrljam neku mješavinu sa masti i držim 3 dana (i hvala Bogu jako dugo budem mirna tako da nemam potrebe čak ni elocom mazat), al nekad nekad, tj.jako rijetko možda jednom u 2.mj u glavu utrljam elocom losion samo radi suhoće tjemena.
Zahvaćeno mi je skoro pa cijelo lice (po vratu,cijelo čelo,obrve,malo iznad kapaka, obrazi, iza uši te na bradi), i kupila sam si hvaljenu euten kremu :top: (poznanica ima isti problem i riješila se s njime pa mi je preporučila) , (je skupa ali nisam više mogla), i super mi je pomogla, jednako učinkovito čak i bolje od kortikosteroida, tako da bez brige ju namažem čim se malo počne pojavljivati jer je na biljnoj bazi, probajte tko može.
A dermatolog me više neće vidjeti :), ni ne sasluša do kraja samo uvali neke štetne kreme i to je to (al u biti nisu krivi, struka im nalaže da nam moraju nuditi njihove medicinske pripravke a ne ništa biljno). eto, ja svoje tako održavam pod kontrolom.

megyy
08.08.2011., 22:11
prunaks sam koristila, meni bzvz, ništa posebno pomogao, kako ga samo možeš stavljat na lice, mora negdje jakooo peći... pretpostavljam da nakon što ga namažeš po licu da nakon pol sata / sat namažeš neku hidratantnu kremu, jer on je već u međuvremenu napravio što je trebao napraviti, ne valja ti ako lice tako puno isušivaš s prunaksom a ne hidratiziraš. :)
mislim da to na nozi može biti seboreja! a derma je samo za njegu (hidrataciju) kad se makne upala, tj.te ljuske i crvenilo.

mejan
09.08.2011., 21:57
a ako mi se pojave ljuske utrljam neku mješavinu sa masti i držim 3 dana (i hvala Bogu jako dugo budem mirna tako da nemam potrebe čak ni elocom mazat)

kakvu mjesavinu?

đorđiboy
10.08.2011., 10:21
muškarci mogu relativno lako riješiti seboreju na vlasištu ako se žele šišati skoro na nulu, bar svaki drugi dan prati kosu dječijim šamponima i po potrebi vrlo tanko premazati oboljela mjesta oranozolom

megyy
10.08.2011., 10:45
To mi u ljekarni naprave, oko 20kn, dermatolog mi dao i odlično mi, ide 2*dnevno 3 dana: acidi salicylici 4.0, olei ricini 8.0, adipis suilli benz.ad 100.0 i opereš kosu nakon ta tri dana i mažeš 2 tjedna elocom losion poslije pranja kose vishy šamponom 2* tjedno (i poslije nema potrebe s ničim mazati), već mi je rekao samo prati kosu naizmjenično s vishy i neutrogena. a ako bi imao ljusaka i poslije ta 3 dana mazanja onda ponoviš mazanje mješavine još 2* po 2 dana. teško je razmazivo, al mi je bolje od onog ulja za kosu što sam dobivala. moraš baš po tjemenu namazat i onda staviš neku vrećicu da možeš spavat ali i da ne mastiš sve okolo.
e da, vama muškima je malo lakše :mig:, šta misliš kolko nama ženskama treba kreme da utrljamo, tj.da bi dospijelo do vlasišta zbog duge kose.

mali buco
10.08.2011., 11:04
ja sam počela nakon pranja kose utrljavati otopinu jabučnog octa.
moram reći da sam zadovoljna i preporučam da probate, pogotovo vi koji nemate težak slučaj seboreje ili ste u remisiji, pa vam nije jako nepodnošljivo.

ja sam u bocu sa sportskim čepom ulila cca 1dcl octa i ostatak je voda. sportski čep je koristan jer lijepo dozira tekućinu da ne iscuri puno.
znači, kosa se opere, prosuši ručnikom i onda nad kadom manevrirate bočicom i pomalo utrljavate tekućinu u vlasište. može se isprati, ja ne radim to.

regenerator ne treba, kosa je meka i sjajna, nemam onaj grozni osjećaj turbo isušene kose od agresivnog šampona.
minimizira svrbež i reducira ljuskice.

debeli_gmaz
10.08.2011., 16:35
pozdrav, evo i mene u klubu. bez ikakvog crvenila i ljuštenja kože, nešto malo je crveniji vrh nosa ali neprimjetno. znači, jaće mašćenje tjemena, područja pokrivenog obrvama i nosa. umivam se koristeći sapun svaki dan i to mi puno pomaže. čak i nisam siguran jel ovo kod mene toliko seboreja ili je masnija koža u pitanju, ali vjerovatno je neki blagi oblik u pitanju. ljeti su ti problemi manjeg intenziteta, zimi jačeg i tako. i da, dosta toga je i na psihičkoj bazi - manje stresa, zdravija koža

mejan
11.08.2011., 13:34
muškarci mogu relativno lako riješiti seboreju na vlasištu ako se žele šišati skoro na nulu

mogu i zene :D

To mi u ljekarni naprave, oko 20kn, dermatolog mi dao i odlično mi, ide 2*dnevno 3 dana: acidi salicylici 4.0, olei ricini 8.0, adipis suilli benz.ad 100.0 i opereš kosu nakon ta tri dana i mažeš 2 tjedna elocom losion poslije pranja kose vishy šamponom 2* tjedno (i poslije nema potrebe s ničim mazati), već mi je rekao samo prati kosu naizmjenično s vishy i neutrogena. a ako bi imao ljusaka i poslije ta 3 dana mazanja onda ponoviš mazanje mješavine još 2* po 2 dana. teško je razmazivo, al mi je bolje od onog ulja za kosu što sam dobivala. moraš baš po tjemenu namazat i onda staviš neku vrećicu da možeš spavat ali i da ne mastiš sve okolo.

da ti budem iskrena - malo mi je sve to komplicirano i u cijeloj prici mi ima previse "ako bi bilo... onda to i to".. nadam se da ti pomaze ali meni ovako kad to citam djeluje poput one "vode" koju sam ja kupila za seboreju. kazem voda jer je na seboreju imalo isti ucinak kao da sam vodom mazala :kava: naime, kad sam tek dobila seboreju i kad nisam znala sto i kako, u nekoj ljekarni ili kod nekog frizera ili negdje,nemam pojma gdje (mislim da je bilo ono besplatno testiranje vlasisa :rolleyes:) su nam podvalili neki sampon koji je kostao cca. 120kn i set bocica s nekom tekucinom koju je trebalo svaki dan ili svaki drugi dan utrljavati u kosu. i to je kostalo dodatnih cca. 200 i nesto kunica. sve skupa smo to platili oko 350-370kn da bi to meni pomoglo jednako kao i najobicniji sampon za 15kn :kava:
tada sam jos bila u pubertetu, sva nervozna i ljuta kad bih se sjetila da moram sjediti na miru pol sata do sat vremena da mi mama to namaze kroz cijelu glavu i dobro utrlja, onda bi mi se to cijedilo niz glavu, svrbilo, skakljalo... a ja luuudaa!!! :mad::mad: onda sam trebala paziti da svaki treci dan perem kosu s tim samponom koji je jedva ima imao nekih 150-200ml....
ma bacanje novaca!! sad da mi netko to ide uvalit popljuvala bih ga samo tako! a to su isto navodno bili neki "veeeliiki" dermatolozi koji su "posebno zbog nas" dolazili cak iz zagreba u nas jadan mali grad :rolleyes: i tako mama i ja pale na foru! dvaput sam spiskala po tih 350 kn da bi od svega - seboreja ostala! :kava: i eto.. ne vjerujem vise nikom osim samoj sebi. znam sto mi odgovara i toga se drzim. nikakvi skupi samponi ni kreme... ako treba kupim, ako ne treba ne kupim. jednostavno vec (nakon 13 godina) znam sto mojoj kozi treba. seboreja se ne da izlijeciti ali se simptomi mogu ublaziti. stoga, fructis sampon rulz!! :top:

iva230
11.08.2011., 13:38
ja sam počela nakon pranja kose utrljavati otopinu jabučnog octa.
moram reći da sam zadovoljna i preporučam da probate, pogotovo vi koji nemate težak slučaj seboreje ili ste u remisiji, pa vam nije jako nepodnošljivo.

ja sam u bocu sa sportskim čepom ulila cca 1dcl octa i ostatak je voda. sportski čep je koristan jer lijepo dozira tekućinu da ne iscuri puno.
znači, kosa se opere, prosuši ručnikom i onda nad kadom manevrirate bočicom i pomalo utrljavate tekućinu u vlasište. može se isprati, ja ne radim to.

regenerator ne treba, kosa je meka i sjajna, nemam onaj grozni osjećaj turbo isušene kose od agresivnog šampona.
minimizira svrbež i reducira ljuskice.
istina....ja zapravo ni neznam jel imam seboreju vlasišta ali po svim simptomima imam....masna kosa,iziritirano vlasište koje svrbi, crvene fleke i kao perut ali nije već kao sitni kristalićići...i koristila sam tone skupih šampona i šampon i emulziju s AHA kis. od COSMELA (to mi je pomoglo)
ali kosa mi je od toga postala jadna i na jednom forumu mi je cura koja je frizerka dala baš ovakav savijet i kosa mi je totalno živnula nemam crvenih fleka i ne svrbi me vlasište
osobno pravim i pakung jednom tj. U 100 ml destilirane vode ili negazirane mineralne vode dodajte ili čaj od koprive:
- 1 žlicu jabučnog octa
- 3 kapi ružmarina
- 2 kapi kadulje
- 1 kap majčine dušice
- jušna žlica ricinusova ulja(može i samo na vrhove)
Moj prijedlog još jednog recepta pakunga za seborejični dermatitis:
50 ml ekstrakta djevičanskog maslinovog ulja ili ricinusova
5 kapi eteričnog ulja kamilice
8 kapi eteričnog ulja lavande
2 kapsule E vitamina ili ulje noćurka
da oslobodili prhuti prokuhajte četiri žlice suhog timijana u dvije šalice vode, kad se ohladi, nanesite na čisto i vlažno vlasište
Losion ima trojni učinak – za bolju cirkulaciju, za uništavanje mikroba koji napadaju vlasište i uzrokuju nastajanje prhuti a uz to, ružmarin i majčina dušica imaju baktericidni učinak.
*Umjesto octa možete koristiti i limun....
*koristim cosmelov prirodni balzam koji mi ne zamasti vlasište košta 19kn i jako je dobar ako želite mogu vam dati link za njihovu stranicu:)

eto meni za sada ovo pomaže nadam se da će i vama....
:):)

mejan
11.08.2011., 13:48
mali buco & iva230 - super su vam savjeti. probat cu jednom prilikom (iako mi se ne svidja miris octa na kosi ali ne skodi probat :mig:)

mali buco, reci mi - kako to da ti ne treba regenerator? meni se kosa dosta mrsi nakon sampona otkako sam je ofarbala i ne mogu zamisliti da ne stavim regenerator :eek:
ako ipak vidim da mi treba regenerator da li da ga slijedeci put stavim prije octa ili nakon? :misli:

iva230 - daj link :cerek:

iva230
11.08.2011., 14:50
http://www.cosmel.hr/Cosmel/Njega_kose.html

zadnji članak.....piše na njemu da se drži 10-15 min ali ja ga ne držim više od 1min. nemam živaca duže,ali bude sasvim dobro:D
ja sam naručila prvo tester od njih i došao mi poštom i onda sam naručila proiz. i isto mi je došao pošom,ali sad njihovih proizvoda ima i u os pa mi je to dosta blizu pa idem tamo po taj balzam

brzo ishlapi miris octa,ja koristim s čajem od kamilice pa se ne osjeti jako:)
ja stavljam balzam nakon nanošenja octa(isperem ocat i stavim balzam i opet iserem i to jako dobro i zadnje ispranje u hladnijoj vodi-kosa bude jako sjajna)

iva230
11.08.2011., 16:33
*isperem (sad sam čitala šta sam napisala:rofl::lol:)

mejan
11.08.2011., 17:18
http://www.cosmel.hr/Cosmel/Njega_kose.html

zadnji članak.....piše na njemu da se drži 10-15 min ali ja ga ne držim više od 1min. nemam živaca duže,ali bude sasvim dobro:D
ja sam naručila prvo tester od njih i došao mi poštom i onda sam naručila proiz. i isto mi je došao pošom,ali sad njihovih proizvoda ima i u os pa mi je to dosta blizu pa idem tamo po taj balzam

brzo ishlapi miris octa,ja koristim s čajem od kamilice pa se ne osjeti jako:)
ja stavljam balzam nakon nanošenja octa(isperem ocat i stavim balzam i opet iserem i to jako dobro i zadnje ispranje u hladnijoj vodi-kosa bude jako sjajna)

hvala :cerek:
uf,da,hladna voda je super za kosu (to sam i cula u nekoj emisiji) ali kad nemas kadu nego tus kabinu... onda ti ne pada na pamet takav potez :D

*isperem (sad sam čitala šta sam napisala:rofl::lol:)

hahhaha!!!! :lol: :top:

megyy
11.08.2011., 17:46
ok mejan :), samo sam iznijela ono što je meni pomoglo, nakon što sam muku mučila s time od 7.godine, a u biti sama si tražila da ti kažem sastav kreme (i to sva tri sastojka budu pomiješana u jednoj kutijici - da ne bi mislila da posebno svaki utrljavam). pa da, ako bi slučajno ostala koja ljuskica još jednom ponoviš mazanje i nemaš tu više nikakve filozofije i za 20kn mi naprave dosta, a ova 2 šampona koristim jer ja hoću i jer su mi super, a elocom znam da je kortić al i tak je na recept i koristim ga svake prijestupne :mig:. a kad pogledam, nakon što sam se prije godinu dana malo jače razboljela i dobila drugu opasniju bolest taj seboroič.dermatitis po licu i glavi mi uopće više nije važan.

mali buco i iva ne čini mi se ni to vaše loše :top:
hahaha iva :rofl: :rofl::rofl:

iva230
11.08.2011., 18:39
nemojte mi se smijati sramota me je...:rofl:
koji sam ja baksuz:lol:

ja sebi napravim jači čaj od kamilice i unutra stavim 2-3 jušne žlice jabučnog octa i držim to u maloj flašici s rasprsivačem....ali kad stavljam pazim da špricam po tjemenu ali i po cijeloj kosi
djevojke koje su ofarbane ne koristiti kamilicu već koprivu,majčinu dušicu ili neven (kamilica daje jak sjak kosi ali na suncu može posvijetliti kosu)
ma kad se sjetim koliko su mi koštali oni silni šamponi pa to kao da sam išla ulicom i ispred sebe bacala novac ali doslovno....preskup mi je bio taj sport bio...
dermatologu sam bila ali nije znao reči šta mi je,pa više nisam ni išla....
frendica koja pije kamilicu od čaja kaže da joj je dermatolog rekao da zato ima tako čisto lice jer kamilica malo isušuje kožu,nakon toga sam završno pranje prala uvijek u kamilici koja je smirila vlasište ali s octom se osjeti da je stvarno čisto tjeme koje nije onako iziritirno kakvo je bilo prije 2godine:)
kome jako smeta miris octa može si ubaciti i hidrolat nekog bilja...ja imam od lavande pa stavim i to nekad...
što je najbolje od svega mater mi kaže kako izmišljam i da mi je to na psihičkoj bazi...tako da uopće ne pričam o tome s nikim, već sam na internetu naletila na stranicu o tome tako ja sam sada sigurna da imam seboreju vlasišta samo mi je neki doktor mora potvrditi...
kosa mi je jako oslabila o tih svakojakih šampona pa sad koristim neki za jačanje kose uz to moram si kupiti neke tablete za jačanje kose.
tako da želim vam reći da se vratite što prirodnijoj kozmetici.....

mali buco
12.08.2011., 08:37
uf, raspisale se vi :zubo:

samo ukratko, imam dugu, gustu, svilenkastu kosu koja se mrsi i rade mi se čvorovi, ali na neku nevjerojatnu forum mi ne treba regenerator kad radim ovo s octem :confused:
nije ni meni jasno!

i miris me ne smeta, volim ga čak, a ionako ishlapi kad se kosa osuši ;)

defs
12.08.2011., 10:27
Jučer mi je gospođa u ljekarni preporučila EUTEN kremu koja košta 430kn, a na bazi je ekstrakta biljaka. Rekla mi je da dobiva izvrsne povratne informacije o toj kremi. Ima tko kakva saznanja o ovoj kremi?

leeloo27
12.08.2011., 10:28
Mislim da ti se ta krema spominjala na temi o psorijazi, zadnjih par stranice. :)

defs
12.08.2011., 10:38
Da, tamo je svi hvale, a ovdje je samo jedamput spominjana. Ne znam da li bi bila učinkovita i za seboreju. Izgleda da ću morati isprobati.

mejan
12.08.2011., 11:29
ok mejan :), samo sam iznijela ono što je meni pomoglo, nakon što sam muku mučila s time od 7.godine, a u biti sama si tražila da ti kažem sastav kreme (i to sva tri sastojka budu pomiješana u jednoj kutijici - da ne bi mislila da posebno svaki utrljavam). pa da, ako bi slučajno ostala koja ljuskica još jednom ponoviš mazanje i nemaš tu više nikakve filozofije i za 20kn mi naprave dosta, a ova 2 šampona koristim jer ja hoću i jer su mi super, a elocom znam da je kortić al i tak je na recept i koristim ga svake prijestupne :mig:. a kad pogledam, nakon što sam se prije godinu dana malo jače razboljela i dobila drugu opasniju bolest taj seboroič.dermatitis po licu i glavi mi uopće više nije važan.

ma znam... rekla sam da se nadam da tebi pomaze ali ja sam izgubila povjerenje u te kremice "za seboreju" :ne zna: jer, kad malo bolje pogledam, isti ucinak imam s tim mazickanjem svaki dan i obicnim samponom protiv peruti pa zasto se onda muciti i trositi silne novce (da ne kazem da sam 'pala' i na silne sampone protiv seboreje koji su mi samo pogorsali stanje :cry:)
ali imala sam potrebu s nekim podijeliti svoje iskustvo od prije jer svaki put kad se toga sjetim poludim na te "lijecnike" koji su nam to podvalili :rolleyes:

Jučer mi je gospođa u ljekarni preporučila EUTEN kremu koja košta 430kn, a na bazi je ekstrakta biljaka. Rekla mi je da dobiva izvrsne povratne informacije o toj kremi. Ima tko kakva saznanja o ovoj kremi?

uf,za te novce treba izlijeciti i seboreju i psorijazu jednom zauvijek!! :kava:

mejan
12.08.2011., 11:45
hehe,sad tek kuzim da sam popljuvala krivi sampon :brukica:
ovaj dolje post se ne odnosi na Kerium od La Roche-Posay nego na Ducoray Kelual sampon...
moje isprike! :D

ne znam kakva je fora s tim samponom. preporucili su mi ga svi dermatolozi kod kojih sam bila pa cak i tete u ljekarni.. sampon mi nije nista posebno i treba ga nanesti vise jer se slabo pjeni. meni je to bacanje novca.
ja se drzim dobrih starih sampona protiv peruti (trenutno mi je najbolji fructis) i vise ne padam na proizvode "za seboreju" jer sam se masu puta uvjerila kako mi se od njih samo pogorsa a ja bacim 100kn u vjetar :mad:
jedna zena u ljekarni (kojoj vjerujem jer joj nije bilo u cilju podvaliti mi nesto samo da proda) mi je rekla da ako mi pase obican sampon protiv peruti neka korisitm njega jer da su ovi samponi bas za one kojima nista drugo ne pase...

Dugonoga
12.08.2011., 12:11
Meni su ga je jedna isto preporucila (dermatologinja) zajedno s kremom u kojoj je bilo kortikosteroida tako da joj nista ne vjerujem. Sampon mi je bio ok, nista posebno, ali mi je druga dermatologinja rekla (njoj apsolutno vjerujem) da je preagresivan i kad se vlasiste jednom na njega navikne opet ce poceti svrabez, ali onda nece znati sto ce mi preporuciti. Zato je bolje poceti s nekim blazim.

đorđiboy
12.08.2011., 17:28
da li je bar neko počeo liječenje s kremom koju sam preporučio?

iva230
12.08.2011., 18:38
uf, raspisale se vi :zubo:

samo ukratko, imam dugu, gustu, svilenkastu kosu koja se mrsi i rade mi se čvorovi, ali na neku nevjerojatnu forum mi ne treba regenerator kad radim ovo s octem :confused:
nije ni meni jasno!

i miris me ne smeta, volim ga čak, a ionako ishlapi kad se kosa osuši ;)
ja imam dosta tanku i svilenu kosu ali bez COSMEL-ovog balzama ne bih mogla nikako,njega stavim i na vlasište i ne smeta mi

lacalut
13.08.2011., 11:04
Prije 10tak dana sam postavio pitanje o prunaks losionu, pa evo da kažem svoja iskustva sa korištenjem istoga. Koristio sam ga nekih 5 dana, mazao ujutro i navečer zahvaćena mjesta seboreje. Malo jest peckalo (više što sam ja znao da mora peckat nego što je za stvarno to peckalo :rofl: ), nakon 2-3 minute koža se odmah krene sušit, ljuskice se stvaraju, a drugo jutro budeš bijel ko djeda mraz od ljuskica na licu. Odmah umiješ lice, skineš ljuskice, i namažeš ponovno. Sa vremenom i te ljuskice su se krenule smanjivat, još uvijek se je perutalo ali koža je već 3-4 dan iako isprerutana izgledala nekako - zdravije. :confused: Koža jest bila isperutana (čisto zbog reakcije na taj proizvod jer užasno isušuje te dijelove) ali nije bilo više onih crvenih flekica, svrabi i slično. Koža je zaista izgledala drugačije nego prije. E onda neki 5 dan sam silom prilika morao zaustaviti terapiju jer sam imao neke obveze i moralo mi je lice biti ok (iako tamo piše da se mora mazati minimalno 7 pa do 14 dana), i krenuo jednostavno mazati sa kremama za seboreju koje sam do tada koristio - i suprise, suprise, one su napokon krenule djelovati. Naglašavam da prije terapije prunaksom koža na licu mi je bila katastrofalna i niti jedna krema za seboreju odjednom nije dala nikakvog učinka (unatoč tome što do tada pa unazad 2-3 godine te ISTE KREME cijelo vrijeme bile jako dobre, ODJEDNOM SU PRESTALE DJELOVATI). Tada sam kažem krenuo sa pronuksom, on je valjda toliko isperutao/izgrizao tu bolesnu kožu na licu koje se nikako nisam mogao riješit kremama i običnim čišćenjem kože, i sad kad sam ponovno krenuo sa starim kremama za seboreju mazati lice koža mi je ponovno glatka na licu. Pipkam ove dijelove oko nosa gdje mi je oduvijek bilo najgore stanje i tu je koža tako glatka da ne mogu vjerovati da je takva. Točno druga koža.. nova, zdravija.

I da, jedan dio lica nisam mazao prunaksom, namjerno da vidim što će biti, i na njemu svako jutro primijetim ponovno ljuštenje kože, crvenilo, hrapavost. Sad preko vikenda planiram i tu stavljat taj losion. Zeznuto je jedino što preko dana onda izgledaš sav nagrižen pa bi bilo dobro da si kod kuće tih dana da te svijet ne gleda takvoga.. lol .. ili da samo mažeš noću ali ne znam hoće li onda jednako velik učinak sve to imati

Eto, to su moja iskustva sa ovim losionom.. :)

lacalut
13.08.2011., 11:23
kakvu mjesavinu?

Mislim da ovo što megyy priča da je riječ o uljnoj kapi. Jako dobra stvar i ja sam je koristio, samo što je problem što bi se trebala stavljati 3 dana zaredom na kosu (bez pranja između) a malo je problem sklopiti 3 dana kad si stalno doma. Jer ne možeš ići okolo sa kosom natopljenom uljem. isto tako malo je neugodno spavat sa time na kosi, moraš omotat nečime da ulje ostane na glavi pa te sve žulja.. no rezultati budu skroz ok :mig:

Imam recept za tu uljnu kapu od dermatologa, napisao bi ga ovdje ali ne znam ga pročitati od silnog krasopisa .. znam samo da ide maslinovo ulje unutra :rofl:

Ugl, košta 20kn jedna bočica. Jedna dermatologica mi je rekla da je to "skroz ok i zdravo" i da mogu mazati kad god hoću jer mi to uz to što liječi seboreju dodatno hrani i kosu bla bla, druga je rekla da se ne smije mazati često da tu ima razno raznih kemikalija (al dobro, ta je možda mislila da ja to 6x dnevno stavljam na kosu lol) .. tako da nezz kome da vjerujem no ja ga koristim jednom u 2mj :)

megyy
13.08.2011., 16:12
koristila sam uljnu kapu ona bude u bočici, al ovo mi je bolje bude baš kao "krema" od 70ml, ovo mogu jedino i nazvat kao "mješavina" ili "krema" zato što je jako gusto, tj.glavni sastojak i najviše ga ima je svinjska mast. al u pravu si problem je biti 3 dana mastan :)

iva230
16.08.2011., 22:44
bila sam na provjeri vitaminsko-mineralnog statusa u tijelu jako mi fali B vitamna i to svih vrsta (cijeli kompleks) i cink
a tip je rekao da manjak tih vitamina može dovesti do raznih dermatitisa uz stres se stanje pogoršava...tako da ,opskrbila sam se kompleksom vitamina B i vitaminom C

defs
01.09.2011., 11:18
Di si bila na tom pregledu? Koliko to košta?

mejan
01.09.2011., 16:20
bila sam na provjeri vitaminsko-mineralnog statusa u tijelu jako mi fali B vitamna i to svih vrsta (cijeli kompleks) i cink
a tip je rekao da manjak tih vitamina može dovesti do raznih dermatitisa uz stres se stanje pogoršava...tako da ,opskrbila sam se kompleksom vitamina B i vitaminom C

bila sam i ja na tome. nije mi falilo niceg a seboreju sam imala normalno...:ne zna:

Mobile
09.09.2011., 16:58
Pozdrav, dijagnosticiran mi je seboroični dermatitis na licu. Zanima me da li ste nakon ove dijagnoze provjerili vašu krvnu sliku ( mislim na detaljniju provjeru )? Ako jeste, je li sve bilo u granicama normale ili... ? Da li ste isključili mogućnost alergije, nedostatak vitamina i minerala ili pak višak nečega u organizmu? Možda promijenjenost ph kože ili je promijenjeni ph tek posljedica seboreje?! Ne znam. Evo čitam po netu i nailazim stalno na isto: "seboreja nije izlječiva". Pa kako je to moguće? Do sada je nije bilo, a onda je najednom tu. Sigurno se u organizmu nešto promijenilo, pa je reakcija seboreja. Hvala

mejan
12.09.2011., 09:44
Pozdrav, dijagnosticiran mi je seboroični dermatitis na licu. Zanima me da li ste nakon ove dijagnoze provjerili vašu krvnu sliku ( mislim na detaljniju provjeru )? Ako jeste, je li sve bilo u granicama normale ili... ? Da li ste isključili mogućnost alergije, nedostatak vitamina i minerala ili pak višak nečega u organizmu? Možda promijenjenost ph kože ili je promijenjeni ph tek posljedica seboreje?! Ne znam. Evo čitam po netu i nailazim stalno na isto: "seboreja nije izlječiva". Pa kako je to moguće? Do sada je nije bilo, a onda je najednom tu. Sigurno se u organizmu nešto promijenilo, pa je reakcija seboreja. Hvala

koliko godina imas?
seboreja nije izljeciva ali se moze drzati pod kontrolom. vjeruje se da seboreja nastaje izbacivanjem "toksina" ili previse loja ili je pak uzrokovana gljivicom. mnoga su stajalista i jos nije nadjen tocan uzrok.
neki vjeruju da pravilna prehrana i zivot bez stresa (ili sa sto manje stresa) mogu umanjiti znakove seboreje ali nitko jos nije pronasao 'carobni lijek'. svi trazimo neke kremice ili losione koji bi nam ublazili simptome, neki mijenjaju prehranu, neki cesce peru podrucje gdje se seboreja javlja (pr.kosa ili lice) itd. no,svima nam je zajednicko da ju nitko nije uspio izlijeciti :(

Dugonoga
15.09.2011., 13:50
Samo da mi je znati kako zivjeti bez stresa :rolleyes:
Za sada je drzim pod kontrolom (kraj nosa, blizu uha i pri pocetku tjemena, ali maleno je jos podrucje-sva sreca!). Bila sam kod svoje dermatologinje ne u vezi seboreje, ali sam se sjetila pitati i za jednu kremu koju znam da se ima nabaviti u Srbiji, a u nas u samo rijetkim ljekarnama. Ne znam kako se zove, ali mi je rekla da je mnogima jako pomogla. Kaze da je jedna curica imala velikih problema sa seborejom, pocela je koristiti ovu kremu i pomogla joj je. Nije ju izlijecila (jer je bolest neizljeciva), ali ju je stavila pod kontrolu.

mejan
15.09.2011., 23:22
Za sada je drzim pod kontrolom (kraj nosa, blizu uha i pri pocetku tjemena, ali maleno je jos podrucje-sva sreca!). Bila sam kod svoje dermatologinje ne u vezi seboreje, ali sam se sjetila pitati i za jednu kremu koju znam da se ima nabaviti u Srbiji, a u nas u samo rijetkim ljekarnama. Ne znam kako se zove, ali mi je rekla da je mnogima jako pomogla. Kaze da je jedna curica imala velikih problema sa seborejom, pocela je koristiti ovu kremu i pomogla joj je. Nije ju izlijecila (jer je bolest neizljeciva), ali ju je stavila pod kontrolu.

kako ne znas kak se zove? kak si ju onda pitala za kremu? :)

Dugonoga
16.09.2011., 12:19
kako ne znas kak se zove? kak si ju onda pitala za kremu? :)

Zato sto je krenula prica o seboreji (pitala me koliko sam zadovoljna kremama), ona mi pricala o nekim teskim slucajevima i kazem joj da ima neka krema iz Srbije za koju sam cula da je izvrsna i ona mi kaze da zna za nju i da je ima kupiti u nas u gradu u samo jednoj ljekarni. Ali nismo spominjali naziv.

mali buco
16.09.2011., 16:48
Zato sto je krenula prica o seboreji (pitala me koliko sam zadovoljna kremama), ona mi pricala o nekim teskim slucajevima i kazem joj da ima neka krema iz Srbije za koju sam cula da je izvrsna i ona mi kaze da zna za nju i da je ima kupiti u nas u gradu u samo jednoj ljekarni. Ali nismo spominjali naziv.

možda euten?

ja bih to probala...

Dugonoga
16.09.2011., 19:57
možda euten?

ja bih to probala...
Sto je najbolje uopce mi nije spomenula ime, ali mogu je zvati u ponedjeljak i pitati :)

mejan
17.09.2011., 20:24
Sto je najbolje uopce mi nije spomenula ime, ali mogu je zvati u ponedjeljak i pitati :)

ajd pitaj pa javi :)

Dugonoga
21.09.2011., 15:57
Zvala sam i kaze da se ne moze sjetiti, ali da pitam u ljekarni koja to jedina ima. Zovem i kazem da je krema iz Srbije, a ova kao da je pala s neba, nema pojma o cemu pricam. Ako sto uspijem saznati, javit cu.

Azzura
24.09.2011., 20:31
hi!
dug niz godina imam sebor. dermatitis, sad mi je dermatologinja dala da stavljam uljnu kapu 5 večeri i na kraju da na crvenilo nanosim Elocom losion. potonji odbijam uzeti jer je kortikosteroid. zanima me da li je itko od vas imao uspjeha sa alternativnim liječenjem, zapravo mislim konkretno na ayurvedsku medicinu?

leeloo27
24.09.2011., 22:57
hi!
dug niz godina imam sebor. dermatitis, sad mi je dermatologinja dala da stavljam uljnu kapu 5 večeri i na kraju da na crvenilo nanosim Elocom losion. potonji odbijam uzeti jer je kortikosteroid. zanima me da li je itko od vas imao uspjeha sa alternativnim liječenjem, zapravo mislim konkretno na ayurvedsku medicinu?

Alternativno liječenje (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=203)

Leonee
25.09.2011., 19:48

Sto znaci stavila pod kontrolu? Ako je to mazanje 2 tjedna pa tjedan dana pauza, to mozes izvesti i sa korticima i sa rojazolom,..

Da li je tko probao sa crvenim lukom? Navodno pomaze.. :)
http://www.marla-design.com/archives/11540

Ja sam promjenila prehranu drasticno, a recimo inacin zivota i smanjila se, ali nije nestala. Mene je neka zenska u frizeraju uvjeravala da je srebrna voda cudo.. ali vise sam sklonija mackanju crvenim lukom, nego vodom sa srebrom :raspa:

p3r0
26.09.2011., 11:40
Pozdrav,

imam seboreju koja se javlja samo na vlasištu, dakle ljuskice, ranice i sve s čime ste već upoznati, no strah me da li će se to proširiti na lice? Da li je nužno da se proširi na lice ili je moguće da će se ostati samo na vlasištu?

defs
26.09.2011., 11:42
Kupio Euten mast. Za sada sam odusevljen. Ima svojstva kao kortikosteroid Elocon, preko noci prođe.