PDA

View Full Version : Seboreja, seboroični dermatitis, perut/prhut

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7

defs
26.09.2011., 11:43
Pozdrav,

imam seboreju koja se javlja samo na vlasištu, dakle ljuskice, ranice i sve s čime ste već upoznati, no strah me da li će se to proširiti na lice? Da li je nužno da se proširi na lice ili je moguće da će se ostati samo na vlasištu?

Sve je moguće.

Meni je isto započela na vlasištu prije 2 godine. Sada je imam i ispod očiju. Al perem svaki dan kosu i packam ispod očiju pa je ok.

Dugonoga
27.09.2011., 11:07
Sto znaci stavila pod kontrolu? Ako je to mazanje 2 tjedna pa tjedan dana pauza, to mozes izvesti i sa korticima i sa rojazolom,..

Da li je tko probao sa crvenim lukom? Navodno pomaze.. :)
http://www.marla-design.com/archives/11540

Ja sam promjenila prehranu drasticno, a recimo inacin zivota i smanjila se, ali nije nestala. Mene je neka zenska u frizeraju uvjeravala da je srebrna voda cudo.. ali vise sam sklonija mackanju crvenim lukom, nego vodom sa srebrom :raspa:

To znaci da nemam vise crvenila pored nosa, a i ne svrbi me vise vlasiste. Podrucje pored nosa mazem dva puta dnevno vec 4 mjeseca, a perem kosu svaka 3 dana. I nemam namjeru prestati nanositi kremu jer se bojim da ce mi se opet pojaviti, a ni sampon ne mogu prestati koristiit jer cim operem nekim drugim pojavi se svrab. Ne uzimam kortikosteroide jer mi ih dermatologinja nije htjela dati.
Srebrnu vodu ne bih koristila, malo sam istrazivala po Netu i nista nije provjereno i ima jakih argumenata i za i protiv iako me je jedan covjek uvjeravao da je pije vec mjesecima i super se osjeca.

Leonee
27.09.2011., 12:54
koju kremu koristis? i sampon?

Leonee
27.09.2011., 13:03
mislim, ja osobno nebi nikada mackala lice s nekom kremom u kojoj ne znam sto je 4 mjeseca. Nebi mackala ni mjesec dana, a kamoli sto duze.

A ako je neka biljna, ne stetna, vrlo rado bi znala o kojoj se radi da si pomognem. A i mnogu drugi na ovoj temi, vjerujem.

Dugonoga
27.09.2011., 13:07
Dermatologinja je jako protiv kortikosteroida tako da znam da mi ih nije dala. Vjerujem da je pazila sto mi daje :ne zna: Napisala sam nekoliko stranica prije: Kerium DS kremu i Kerium DS sampon (za ustrajnu perut).
Evo ga:
http://www.laroche-posay.com/products-treatments/Kerium/KERIUM-DS-CREAM-p2235.aspx

Leonee
27.09.2011., 13:42
koliko kosta krema?

Dugonoga
27.09.2011., 13:45
koliko kosta krema?

Ne znam tocno, mislim da je oko 100 kn ili 115. Sampon je 90 (traje mi oko 2 tjedna).

Leonee
27.09.2011., 13:46
nasla, negdje 85kn.. to cak ni nije tako jako skupo koliko sam mislila da ce biti. mogla bi probati. ali prije cu probati s lukom.. :D

Dugonoga
27.09.2011., 13:48
nasla, negdje 85kn.. to cak ni nije tako jako skupo koliko sam mislila da ce biti. mogla bi probati. ali prije cu probati s lukom.. :D

Nisam imala pojma koliko je tocno jer ne stavljam puno, samo na jedno podrucje pa mi dugo traje.
Probaj, nemas sto izgubiti :)
E, da, koristila sam, tj. jos uvijek pijem, vitamin B jer su mi ga ovdje preporucili (kada sam dosla prvi put traziti savjet jer su mi tek dijagnosticirali seboreju, a do svoje dermatologinje jos nisam uspjela otici).

Leonee
27.09.2011., 14:05
ja sam bila. i kod priv. i na salati. u par navrata. i nisu mi je uspjeli izlijeciti.
sada se okrecem alternativi.. ako ne uspijem probati cu sa ovom tvojom. iako mislim da ce i to biti kratkog vijeka..

Dugonoga
27.09.2011., 15:16
ja sam bila. i kod priv. i na salati. u par navrata. i nisu mi je uspjeli izlijeciti.
sada se okrecem alternativi.. ako ne uspijem probati cu sa ovom tvojom. iako mislim da ce i to biti kratkog vijeka..

Ja imam blagi oblik seboreje, tj. samo oko nosa i vlasiste (nadam se da ce tako i ostati :moli:) pa je mozda zato krema dobra. Nadam se da ces uspjeti s lukom ili ovom kremom :)
Jos nesto: imam problema s opadanjem kose, i frizerka mi se zabrinula pa mi je preporucila Fitoval-ima li tko iskustva s njim? Ne da mi se bacati novac ako ce me opet poceti svrbiti vlasiste? Ili mozda da uzmem Vischy sampon (s njim imam iskustva i dobar mi je bio, ali sam ga koristila prije nekoliko godina kada seboreja nije bila u igri), a i on je 90 kn?

tinalina
04.10.2011., 19:34
Pozdrav! nadam se da mi neko može pomoći u dijagnosticiranju jer mi doktori definitivno nisu pomogli... naime, ovo ljeto sam na bradi uočila neku crvenu mrljicu koja je prerasla u krust iz kojeg je išlo malo tekućine a svrbilo je za poludit!! kroz tjedan-dva to crvenilo se raširilo po cijelom licu i vratu, a za daljnjih tjedan dana se i počelo nevjerojatno ljuštiti i iako nemoguće, još jače crveniti i svrbjeti.

Doktorica mi je odmah na prvi pogled dijagnosticirala streptokoknu infekciju lica (nađen streptokok aurealis u nosu), kao bez ikakve sumnje, dala mi Tobrex mast koja je samo pogoršala stvar i dala upute da se umivam samo u prokuhanoj vodi.. Stvar se samo pogoršavala pa mi je dala 3 dana Sumamed, koji isto nije pomogao, zatim mi je dala Garasone kapi (za nos i uši ali sam ih ja po uputama stavljala na lice) i to ISTO nije niš pomoglo.

Jedino što je pomoglo je kad sam zabunom stavila Elocom na lice (bio mi je pripisan za tijelo jer imam psorijazu, ali sam krivo skužila doktoricu gdje bi ga trebala nanijeti). Sve se pročistilo za dan dva, bilo čisto tjedan dana i sad se opet sve vratilo..crvenilo, perutanje, svrbeš, zadebljana koža.. sad sam se naručila kod Poliklinike Nola i fakat se nadam da će mi skužiti šta je to, jer streptokokna infekcija sigurno nije :503: btw. niko me nije poslao na mikološku obradu, eto toliko...

dal itko može po ovom opisu skužiti što je to?? ja sam se izgubila između seboreičnog, atopijskog, neuro i svih ostalih dermatitisa i sve mi liči jedno na drugo..

CroMan132
05.10.2011., 12:59
Ovako. Po krusti i iscjedku i ja bi kao doktorica rekao da je infekcija u pitanju jer to i jesu njeni simptomi pogotovo ak je žuta boja u igri. Ovo za bakteriju je nagađanje, većinom i je streptokok i on se nalazi svuda, bio zdrav ili bolestan.
E sad pošto tebi tobrex nijepomogao i imaš crvenilo sa perutanjem onda sve upućuje da je seboreja u pitanju ali da je seboreja onda ti nebi išlo na cijelo lice i vrat.
Ovako moje nagađanje je da je alergija u pitanju. Razmisli šta si jela u zadnji par dana otkako ti je to izbilo. Naravno obavezno idi na alergo testove jer ovo definitivno nije seboreja čim je vrat u pitanju.
I ostali dermatitisi su drugačiji i više manje slični, ali nemaju baš tolike kruste i iscjetke ili zadebljanja. Kod atopijskog ako se ne varam samo se crveni i svrbi ali mislim da se ne peruta.
Elocom ti i je pomogao zato što je čisti kortikosteroid.

Robzo
12.10.2011., 22:32
ljudi ovako, imam 16 godina, i imam seborecini dermatitis po cijelom tijelu... znaci po trbuhu, ledjima, napocetku sam imao malo vecih mrljica, ali ne puno... a sada kad se ne mazem kremom (tj potrosio sam je brzo ) pocelo je prolaziti, sve manje sam imao, i sad kad tjedan, dva se nisam mazao sada imam po citavom tijelu te tockice, ali jako sitne i jako ih je puno....zna me nekada zasvrbiti ali nista strasno, tj uopce ne svrbi, sta da radim, i zanima me oce mi biti vidljivi tragovi ili sta, cujem da to ima svaki drugi covjek na svijetu .)

CroMan132
13.10.2011., 09:24
Ako imaš na trbuhu i leđima to nije seboreja jer ona ima specifična i ograničena mjesta. To može biti samo psorijaza.
To za točkice nisam još čuo, najbolje odi dermatologu nek ti barem kaže šta imaš.

lexqqq
17.10.2011., 15:54
ma da vas pitam,
kad uzimam šampone protiv prhuti (konkretno Kerium) za koji tip kose/prhuti moram ciljati (ako imam seboreju)
da li masnu ili suhu?

dermatolog mi je davno reka da uzmem Kerium za masnu prhut i sada kada sam dosa u ljekarnu po novu dozu, teta iz ljekarne me uvjerava da za seboreicni dermatitis triba uzimat za suhu perut

i sad sam zbunjen :S

defs
17.10.2011., 22:35
Ne znam ni ja, ali moj savjet ti je da bjezis od tih skupih sr***a od Ducraya. Nece ti puno pomoc, samo ce te napravit ovisnim. Kupi obicni fructis sampon i nece biti nista gori od tih skupih sr***a.

mejan
19.10.2011., 21:14
Ne znam ni ja, ali moj savjet ti je da bjezis od tih skupih sr***a od Ducraya. Nece ti puno pomoc, samo ce te napravit ovisnim. Kupi obicni fructis sampon i nece biti nista gori od tih skupih sr***a.

potpisujem! :kava:
meni je samo bilo gore od tih "skupih" sampona a fructis mi dodje cak i bolji od svih njih skupa. zivjeli jeftini samponi protiv peruti!! :zivili::cheer:

Dugonoga
20.10.2011., 17:35
Blago se vama ako vam koriste Fructis i slicni samponi protiv peruti. Niej da sam reklamiram, ali meni je Kerium jako pomogao. Isprobala sma apsolutnmo sve od Nivee, Fructisa, Head and Shouldersa i slicnih, cak i koprive jer je blag, ali svaki put bi me svrbilo. I onda sam otkrila Kerium i sve je nestalo. To vjerovatno ovisi od osobe do osobe.

HRVATSKI_VOJNIK
27.10.2011., 11:43
Primijetio sam unazad par godina prhutanje obrva , i povremenu iritaciju oko nosa i ponekad kod brkova. Mene buni što ja to riješim tako što to namažem niveom pa mi sutradan odmah prođe. Naletio sam na ovaj topik , i prema vasim pisanjima po lokalitetu iritacije cini mi se da je ocito da sam dobio seboreju, samo me buni sto mi nivea pomaže :S . Jel imao iko išta slično ?

DarkStar
30.10.2011., 00:03
bila sam na provjeri vitaminsko-mineralnog statusa u tijeluMoze info gdje se moze ovaj pregled obaviti? Makar na PP please.
Hvala.

Inace mene svrbi vlasiste ako ne perem kosu samo 2 dana.
Nekad svrbi i iza uha, i ljusti se koza na nosu, a ostatak tijela je OK.
Isao sam neki dan u ljekarnu, tamo jedan tip mjeri s nekim aparatom, kao neka kamera i vidis na malom monitoru stanje kose, kaze da je tjeme svo crveno i puno prhuti i da imam problema sa lojnom zlijezdom zbog koje se masti vlasiste i kosa opcenito i to uzrokuje svrbez.
Uzeo sam onaj Hair active plus F+S sampon i losion navodno pomazu za seboreicno vlasiste i svrbez.
Inace trazio sma crni sampon, nisu ga imali, ovaj je isto kao na prirodnoj bazi, i ima neki cudan miris nakon uporabe, osjeti se miris onih trava (lavanda i sl.)

mili222
10.11.2011., 09:35
Da li se seboreja smatra autoimunom bolesti?
Mislim da sam naisla na taj podatak u nekom clanku ali nemogu to vise pronaci.

Ovo pitam jer mi se u zadnje vrijeme pogorsalo stanje a primjetila sam da je jedina promjena koju sam uvela pijenje Rooibos caja koji pojacava imunitet.
Pa mislim da ima nesto u tome.

Sta vi mislite?:ne zna:

CroMan132
10.11.2011., 10:06
Ima puno toga i to je dio cijele slagalice oko seboreje.
Mogu ti samo reći ovo seboreja nije autoimuna bolest. Dobro si primjetila da se stanje pogorša od toga čaja jer on zaista "jača" imunitet. Mislim čak da je ovdje jača sasvim kriva riječ koja se koristi no to je tema za druge forume. Uzmi bilo koje sredstvo za imunitet dobit ćeš pogoršanje.
Ukratko prestani pit taj čaj i uzmi omegu3 jer ona radi baš kontra, "spušta" imunitet.

mili222
10.11.2011., 10:47
Znam da je uzrok seboreje nepoznat,i ima puno teorija o njoj... Pomirila sam se s tim da mozda nikad necu nac rijesenje. Sretna sam kad mogu samo odrzavati simptome na minimumu.
I znaci mislis da je caj stvarno uzrok pogorsanja mojih simptoma?

CroMan132
10.11.2011., 12:17
Ne mislim nego znam. Probao sam sve živo za jačanje imuniteta i imao pogoršanje svaki put, od matične mliječi, peludi, kojekakvih čajeva, ehinacee.... Bukne svaki put i od tada se klonim toga kao vrag tamjana.

mili222
10.11.2011., 13:05
:eek: Ozbiljno?!! A nista morat cu prestat, a bas mi se svidja taj caj! :durica

CroMan132
10.11.2011., 13:09
Ha čuj nitko tebe ne sprječava da ga piješ i dalje ako ga toliko voliš, malo peruti ni tamo ni vamo a kad zagusti uvijek imaš kortić :rofl:

mili222
10.11.2011., 13:15
Bar sad znam da djeluje na imunitet :rofl:.

DarkStar
13.11.2011., 10:36
Mislim da imam seboreju, odnosno sve upucuje na to.
Prhut i svrbez na vrhu glave, svrbez i perutanje iza uha i nekad na nosu.
Ostali dijelovi tijela nista.
Ako perem kosu bilo kojim samponom sve ok dva dana i onda opet sve iz pocetka. Dosta je kose otpalo cak i na potiljku sto bas i nije simptom muske celavosti.
Dali su mi tu neki sampon i losion na biljnoj bazi active plus, navodno da djeluje na lojnu zlijezdu koja sve to uzrokuje, bilo je upaljeno i crveno tjeme i sve krcato sa peruti, koristim to vec skoro mjesec dana ali ne vidim poboljsanja.
Ako koristim scalproller sljedeca tri sata svrbi koza na glavi za ne izdrzati.
Koje su alternative? crni sampon? neki drugi losion? tablete, vitamini neki??

Pozdrav

CroMan132
13.11.2011., 11:19
Onda je seboreja čim je imaš tu gdje si naveo.
Neznam šta ti napisat jer riješavaš 2 problema istovremeno. Taj za kosu proller bi morao izbacit a i taj šampon na biljnoj bazi ako se nije pokazao u 2 tjedna a posebno ako ti je pogoršao stanje prestani ga koristit!
Za početak idi na taj crni, jer on riješava baš to što tebi treba, gubitak kose i seboreju. Za losion mogu ti samo preporučit seborin koji je baš za seboreju, iako paradoksalno meni nije pomogao baš ništa, samo mi isuši vlasište.
Ovo za vitamine zaista nemog vjerovat da još ništa nisi počeo trošit???
Uzmi vitamin B i omegu 3, i pij najmanje 1L vode na dan.
:mig:

DarkStar
14.11.2011., 03:10
Hvala za info.
Inace nije tako strasno ako perem kosu bas bas svaki dan ili bar svaki drugi, ali vec treci se vrati svrbez i prhut.
Za ovaj sampon i losion avtive+ su mi rekli da je slican crnom samponu na biljnoj bazi, nakon uporabe se i osjeti moris onih raznoraznih trava.
Vitamine uzimam s vremena na vrijeme one kao multivitamin ali to mi se cini da sve ima samo placebo efekt pogotovo oni jeftini vitamini iz ducana.

Vidjet cu sa tim crnim samponom ako bude stogod vise pomogao.
Scalproller ne koristim samo sam probao par puta ali to nema smisla dok ne rijesim crveno vlasiste jer samo jos vise izaziva iritaciju.

djevojka-broj-8
14.11.2011., 13:22
pozdrav!
zanima me koja je razlika izmedju seboreje i atopijskog derm?
naime, guli mi se cijelo celo, oko uha, kod obrve, peruta se kosa(uz celo i po zaliscima) a i kad me uhvati to perutanje koje se javlja povremeno kosa mi jako opada na mjestima gdje se javlja prhut najvise a li i opcenito. kao maloj mi je dijagnosticiran ad i sad svi doktori pripisuju trenutacno stabnje tome ali meni se cini da je ipak seboreja. i to peratanje nije jer mi je koza suha, dapace na tim mjestima mi je masna.
od sampona koristim lush protiv opadanja kose, lice mazem becutanom a tijelo trixerom.
mislial sam krenuti prati kosu sa crnim samponom dr temt za kojeg sam procitala da pomaze kod seboreje ali ako je to perutanje do ad-a onda ne znam mogu li ocekivati da taj sampon pomogne

CroMan132
14.11.2011., 14:03
Atopijski je puno gori oblik, kod njega koža svrbi i crveni se ali se ne mora nužno perutat i može zahvatit puno veće površine. Kod seboreje je to točno određeno područje koje se peruta, iako službeno ne bi smjelo biti i na čelu iz iskustva znam da može ali je guljenje različito od onoga u kosi. Ako ti se vlasište peruta onda je seboreja sigurno tako da sa crnim šamponom zaista nemaš što izgubit, osim naravno kune :rofl:

djevojka-broj-8
14.11.2011., 14:23
klasični ad imam po rukama (crveno, svrbi, suho, i tako to). za to mi vise ni kortikost.ne pomazu. po licu mi se to ranije drugacije manifestiralo. ne znam sad opisati razliku ali posto se 22godine borim s tim onda primjetim da je sad drugacije nego prije (samo sto se tice lica i kose, ostalo vidim da mi je ad kakv je bio i prije uz poneko mjesto gdje je suho pa se guli koza)
bas zato sto mi je to guljenje na celu drugacije od guljenja na koje sam navikla sa ad-om sam pomislila da je seboreja.
(ne znam oce li ovo biti glupo pitanje ali..) postoji li sansa da imam ad i seboreju?
koliko kosta uopce taj crni sampon' nasla sam na netu da je 60 kuna a toliko platim i trenutni sampon samo ne znam kolko ce trajati bocica jedna.
a da probam sa oronazolom odmah? ili mi to nije niti malo pametno?

CroMan132
14.11.2011., 16:51
Dali postoji šansa da imaš oboje? Da, postoji. Ako postoji kombinacija seboreja sa psorijazom onda postoji i sa adeom. Kreni prvo s crnim pa češ vidjet, oronazol je kortikosteroid tako da će on dijelovat sigurno al nek bude samo za backup.

El Gato Félix
14.11.2011., 18:17
Dali postoji šansa da imaš oboje? Da, postoji. Ako postoji kombinacija seboreja sa psorijazom onda postoji i sa adeom. Kreni prvo s crnim pa češ vidjet, oronazol je kortikosteroid tako da će on dijelovat sigurno al nek bude samo za backup.

Oronazol je po sastavu ketokonazol i NIJE koritkosteroid nego antifungik, sredstvo protiv gljiva a njegovo se djelovanje u seboroičkom dermatitisu temelji na činjenici da jedna kvasnica, Pityrosporum ovale, ima ulogu u nastanku bolesti jer se često nađe kod oboljelih od seboroičkog dermatitisa.

od seboreje je to točno određeno područje koje se peruta, iako službeno ne bi smjelo biti i na čelu iz iskustva znam da može ali je guljenje različito od onoga u kosi.

Može biti i na čelu, dapače, često jest. Osobito u području obrva i između obrva.

mali buco
14.11.2011., 19:09
Oronazol je po sastavu ketokonazol i NIJE koritkosteroid nego antifungik, sredstvo protiv gljiva a njegovo se djelovanje u seboroičkom dermatitisu temelji na činjenici da jedna kvasnica, Pityrosporum ovale, ima ulogu u nastanku bolesti jer se često nađe kod oboljelih od seboroičkog dermatitisa.

amen.
i bilo bi super kad bi se konačno prestale širiti dezinformacije o oronazolu.

Može biti i na čelu, dapače, često jest. Osobito u području obrva i između obrva.

da, točno.
meni je u obrvama i i za uha, u kosi nešto manje. zapravo, mislim da mi je u kosi najobičnija masna prhut, a seboreja "samo" ovdje gdje sam i navela.

obrve ponekad mažem oronazolom i pomaže, bar na par dana, a za kosu nisam još pronašla idealno rješenje. samo neke stvarčice za olakšanje, ali lijeka naravno nema :rolleyes:

CroMan132
14.11.2011., 20:37
El gato hvala na ispravci, antimikotik je a ne kortić, neznam kako mi se to omaklo.

djevojka-broj-8
15.11.2011., 09:25
isla sam jucer u aromaticu po nevenovo ulje za ad i prodavacica mi je rekla da ona misli da mi to nije seboreja:ne zna: i da mi je najbolje ostati na lushovom samponu ili nekom slicnom prirodnom koji ima ruzmarina ili koprive(dakle oronazol otpada). celo i obrve sam namazala vec nekoliko puta sa uljem i vidim da mu duze treba dok se ne pocne guliti, oko uha jednako brzo.. ali sa kosom ne znam sta da radim. nekao bi jos izdrazala sto mi se peruta i masti, to me ne brine puno nego me zabrinjavaju zalisci. taj dio mi se najvise masti i guli pa kad samo malo noktima pogrebem mi otpadnu i one sitne dlacice koje imam. kao da ih ta perut oslabi pa "skidajuci" perut skinem i te dlacice. (a kosa na zaliscima mi je vec jako otpada, imam rupe sa malom sitnom kosicom koja nikad ne naraste nego otpadne)

DarkStar
15.11.2011., 12:49
Imam 2 pitanja za vas iskusnije seboreicare:

1. Kako cesto koristite crni sampon? 2 puta tjedno ili cesce?
2. Oronazol ide "preko stola" u ljekarni ili iskljucivo na recept?

Hvala

El Gato Félix
15.11.2011., 15:32
2. Oronazol ide "preko stola" u ljekarni ili iskljucivo na recept?

Oronazol šampon se nalazi u slobodnoj prodaji i izdaje se bez recepta. Oronazol krema ide na recept. Tako je službeno, ali mislim da se može kupiti i bez recepta, no nisam siguran.

Leanhaum
18.11.2011., 21:43
Hellou. Evo i mene ovdje. Sa seborejom se borim još negdje od osnovne, s tim da ju nisam imala negdje od kraja osnovne do 3 srednje, a onda se vratila :( Nisam stigla pročitat sve jer ima too much, ali vidjela sam ono s octom, to ću morat probati... Jel pijete vitamine? Vidjela sam da kao pomažu B vitamini, i omega 3? To ću isto morat probati... I još pitanje. Kakva vam je kvaliteta kose? Moja nikad nije bila gora, jadna je i tanka, ne znam jel to od seboreje il možda što se ne hranim najbolje, a i dosta često ju perem... Farbat se nažalost ne mogu trenutno jer zimi mi sve poludi i puna sam krasti po glavi :S :S

sebor
19.11.2011., 07:21
Večina nas ima problema s kosom ,TJ.KVALITETOM KOSE.Mnoge studije tvrde da je seboreja odgovorna za loše stanje i za opadanje.No problem je šta ima i onih koji tvrde obratno,tj.jedan dermatolog će ti tvrdit jedno ,a drugi drugo.
Pokušaj vlasište tretirat nekim blagim šamponom i unutra ukapaj ulje čajevca jer djeluje protuupalno.To je zadnje što ja radim ,a viruj mi dosta toga sam isproba.
Sljedeći moj korak je ulje emu-a kojeg nema u RH.

Mnogi ljudi se bore s ovim stanjem,no lijek još nije poznat,ali se treba držat pod kontrolom,tj.tjeme mora biti čisto i uredno i to je osnova.Neki od nas poput mene se već šprdaju na račun sebe i daju si kojekakve nickove hehhee...

Leanhaum
19.11.2011., 12:59
Eh, vidiš, meni je moja doktorica rekla da to nema veze s ispadanjem kose i kvalitetom, to sam isto i negdje pročitala, no na svom primjeru vidim da itekako ima veze. Nije da mi toliko ispada nego je jaooo, jadna, nikakva. Hvala na savjetima, sve ću isprobati jer u zadnje vrijeme sam to jako zanemarila i eto, nikad mi nije bilo toliko loše pa moram nešto učiniti....

sebor
20.11.2011., 08:35
Ja ti iz prve ruke mogu reć da je meni moj dermatolog rekao da je to glavni uzrok.Dakle obratno od tebe.
Meni kao ,jmo reć laiku,je sasvim logično da ukoliko je tjeme pod upalom da dlaka ne može normalno razvijat i da gubi na kvaliteti i ispada.
Na stranim stranicama možete vidjet dosta članaka o ovome,kod nas i nema toliko.

DarkStar
20.11.2011., 11:54
Kod mene je svrbez i crveno tjeme, dakle upaljeno.
Kazu da je zlijezda lojnica kriva.
U ljekarni sam bio na onom pregledu, uzimao onaj neki losion active plus f+s koji navodno djeluje na tu zlijezdu.
Neki dan sam bio na pregledu nakon mjesec dana koristenja, jos ima dosta peruti i nesto svrbeza, onaj ljekarnik kaze da ide na bolje, da je manje upaljeno, neki uzimam jos ovaj mjesec pa cemo vidjeti.
Ako ne uspije nista naoruzao sam se i sa crnim samponom i Oronazolom.
Ovaj put rat do istrebljenja! :D

Inace zadnjih pola godine je ispadala kosa cak i iza na potiljku gdje nikad ne pada, vjerujem da je sve to zbog seboreje.

Leanhaum
20.11.2011., 16:11
Kod mene je svrbez i crveno tjeme, dakle upaljeno.
Kazu da je zlijezda lojnica kriva.
U ljekarni sam bio na onom pregledu, uzimao onaj neki losion active plus f+s koji navodno djeluje na tu zlijezdu.
Neki dan sam bio na pregledu nakon mjesec dana koristenja, jos ima dosta peruti i nesto svrbeza, onaj ljekarnik kaze da ide na bolje, da je manje upaljeno, neki uzimam jos ovaj mjesec pa cemo vidjeti.
Ako ne uspije nista naoruzao sam se i sa crnim samponom i Oronazolom.
Ovaj put rat do istrebljenja! :D

Inace zadnjih pola godine je ispadala kosa cak i iza na potiljku gdje nikad ne pada, vjerujem da je sve to zbog seboreje.

Kakav je taj crni šampon? Di tog ima, u ljekarni? I jel se stvarno tak zove il baš ima neko ime? :confused: Meni Oronazol nije nikad ni malo pomogao :(

DarkStar
20.11.2011., 16:42
Crni sampon dr. Temt tako nesto, ima u vecini ljekarni, dodje malo vise od 80kuna.
Nakon pranja ti kosa malo "smrdi" kao na naftu, ali brzo prodje.
Kazu da je on bas za seboreju.
A za ovaj active plus su mi rekli da je isto na biljnoj bazi ima i sampon i losion i nakon pranja tim samponom bas se osjeti miris onih nekih trava slicnih lavandi, koprivi itd.
Ja sam se sad prekjucer osisao na 1 cm pa stavljam to cudo da bolje upija tjeme, kosa mi je prestala padati nakon skoro godinu dana, otraga se ne primijeti toliko prorjedjenost, cudno jer je padala non stop kao kisa iz proloma oblaka.

Leanhaum
20.11.2011., 20:37
Crni sampon dr. Temt tako nesto, ima u vecini ljekarni, dodje malo vise od 80kuna.
Nakon pranja ti kosa malo "smrdi" kao na naftu, ali brzo prodje.
Kazu da je on bas za seboreju.
A za ovaj active plus su mi rekli da je isto na biljnoj bazi ima i sampon i losion i nakon pranja tim samponom bas se osjeti miris onih nekih trava slicnih lavandi, koprivi itd.
Ja sam se sad prekjucer osisao na 1 cm pa stavljam to cudo da bolje upija tjeme, kosa mi je prestala padati nakon skoro godinu dana, otraga se ne primijeti toliko prorjedjenost, cudno jer je padala non stop kao kisa iz proloma oblaka.

Thanx, probat ću i to :)

shoei
20.11.2011., 21:49
Da li kosa koja opada zbog seboreje nepovratno opadne, tj da li postoji mogućnost da nastavi normalno rasti kad se stanje tjemena popravi ?
Pitam jer mi je tjeme u jako lošem stanju zadnja dva mjeseca, kao nikad do sad, i vidim da mi kosa opada na zaliscima. Inače imam jako kvalitetnu i gustu kosu pa mi nije jasno kako je moguće da izgubim dosta kose u tako kratkom vremenu.

El Gato Félix
20.11.2011., 22:09
Obratite pozornost da seboreja može biti udružena s androgenom alopecijom (ukratko, opadanje kose zbog preosjetljivosti vlasi na djelovanje muških spolnih hormona, točnije DHT-a).

Djelovanje muških spolnih hormona pospješuje aktivnost žlijezda lojnica u vlasištu i na području lica.

sebor
21.11.2011., 07:32
To je točno što ste rekli.Seboreja može biti udružena s androgenom alopeciom.
No ja sam čist iprimjer gdje to nije tako.Kosa mi je izgubila na kvaliteti,ali nikad nisam oćelavio,niti sam proćelav ni ništa tako slično.Za većinu je moja kosa normalna i gusta..
No ja znam kakva je bila prije ,a kakva sad.Hoću reći da se s ovim stanjom borim već 4 godine skoro i da je u pitanju bila alopecija već bih bio dobrano ćelav u tom razdoblju jer alopecia napreduje s vremenom.
Moram napomenuti da nikada nisam koristio anti alopecitivna sredstva ni nikakve ampule islično.
Uzrok s.dermatitisa nije poznat,a boriti se može isključivo higijenom pravilnom i što zdravijim životom.

Zrikavica
22.11.2011., 08:21
ja vise ne znam sto da radim...meni se pocmu perutati kutovi nosa,unutrasnjos usiju i tjeme pogotovo po rubovima cela mi se pocinje ljuskati te mi je sada jos i pocela opadati kosa...kupila sam crni sampon i nije da nesto pomaze a bocica mi je skoro prazna prala sam skoro svaki ili svaki drugi dan vec 3 tjedna....kupila sam i sapun i njime prala taj dio nosa i celo i dalje se peruta.....najgore je sto se meni sve to pojavi svaki 23-25 dan ili ti ga nesto prije nego trebam dobiti menstruaciju....znaci kada mi imunitet slabi jer me menstruacije iscrpljuju.....citam sada da vi pisete da seboreji ne pogoduj stvari za podizanje imuniteta....e pa sada sta da radim.....:(
vise od kose me brine to lice pogotovo dio oko nosa jer me to steze koju kremu da kupim??? HVALA

micamacazg
22.11.2011., 13:16
Meni se seboreja(tako bar doktori kazu da je) uporno javlja samo na potiljacnom dijelu. Ne pomazu nikakvi samponi, samo kortikosteroidi i to na mj dana i opet se javi. E sad mene zanima je li to uopce seboreja jer se nigdje drugdje na tijelu ne javlja i da li moze biti povezano s nekim ginekoloskim problemima (ciste na jajniku,tumori)? Prvi put mi se to pojavilo nekoliko mjeseci nakon poroda(mozda s tim ima veze)?

Zrikavica
22.11.2011., 14:30
eh da kada koristim orazonal sve prode ali mislim da to nije zdravo ili se varam???

DarkStar
22.11.2011., 17:14
Oronazol sampon je dosta jak, nije ga dobro stalno koristiti, pri tome mislim svaki drugi treci dan, nego tu i tamo za odrzavanje cistog tjemena a ostazak vremena zamijeniti ga sa nekim blazim samponom.

Zrikavica
23.11.2011., 08:17
a krema za lice sto koristiti da me ne zateze oko nosa???

El Gato Félix
23.11.2011., 10:49
Oronazol sampon je dosta jak, nije ga dobro stalno koristiti, pri tome mislim svaki drugi treci dan, nego tu i tamo za odrzavanje cistog tjemena a ostazak vremena zamijeniti ga sa nekim blazim samponom.

U početku, dok se promjene ne povuku, dobro ga je učestalo koristiti, a tek nakon povlačenja smetnji, onako kako ste naveli.

shoei
23.11.2011., 13:10
Kakav je crni šampon (dr.teft) po pitanju agresivnosti? Da li ga je pametno koristiti u kombinaciji s oronazolom, jer čitam da se oronazol ne bi trebao koristiti više od par puta mjesečno.

Zrikavica
23.11.2011., 13:21
po meni taj crni uopce nije agresivan....

leonalea
05.12.2011., 22:58
može preporuka za dermatologa u zg? problem: seboreja:(

Dugonoga
06.12.2011., 12:24
Isprobala sam Vischyjev sampon protiv peruti jer sam bila znatizeljna hoce li mi pomoci (dok mi se nije otkrila seboreja on mi je pomogao), a i nisam nasla od La Roche Rosaya jer se ne prodaje u svakoj ljekarni. I nije mi bas dobar, tj. ne svrbi me stalno, ali ipak ponekad osjetim svrabez dok s ovim Keriumom mi toga nema. Morat cu prosetati gradom i vidjeti imaju li ga. I primijetila sam da nista ne smijem stavljati na kosu (lak, pjenu) jer me odmah pocinje svrbiti. Sva sreca smirila se seboreja, jos mi jedino ostaje to vlasiste-izgleda da ne smijem prestati koristiti ovaj Kerium sampon.

violet_alice
07.12.2011., 12:27
imam jedno pitanje,za cure koje imaju seboreju i na vlasištu...bojate li kosu? :misli:
imam seboreju,ali uspješno je "sanirana" :D naime,ja bi bojala kosu,ali me strah da mi se seboreja ne vrati po tjemenu zbog kemikalija i sl.?
Ili da probam sa kanom?
Ili da odustanem? :D

Dugonoga
07.12.2011., 14:04
imam jedno pitanje,za cure koje imaju seboreju i na vlasištu...bojate li kosu? :misli:
imam seboreju,ali uspješno je "sanirana" :D naime,ja bi bojala kosu,ali me strah da mi se seboreja ne vrati po tjemenu zbog kemikalija i sl.?
Ili da probam sa kanom?

Ja se moram bojati jer nemam izbora (svakih mjesec i pol se bojam), naime posijedila sam jako rano. Sama kupujem boje (Schwarzkopf) i do sada je sve bilo u redu. Jedino frizerki nosim svoj sampon jer sam jednom probala s njezinim pa sam odmah morala prati kosu koliko me svrbilo.

volume3d
07.12.2011., 18:35
meni je bilo crveno tjeme, ljustilo se, ljuskice....i po obravama takodjer........uglavnom mijenja mi se mijesto gdje to bude, prije je bilo iznad lijevog uha najvise i svrbilo jako....pa na prijelazu s cela na kosu itd itd...koristio sam oranozol, najbolji mi je onaj od vichyja......uglavnom sad mi se crvenilo preselilo ispred ove resice uha, iznad usne mala tockica.....i dalje je na prijelazu cela u kosu......
Neki dan mi mama dobila neku kremu za svoju alergiju po rukama,,,,,,ja probao i uopce vise nemam crvenila ni ljuskica po obravama i licu, kosa jos na nekim mjestima svrbi, al ne mogu naravno tu kremu u kosu utrljati......mislim da se zove Afloderm, Alfoderm ili tako nekako :)

CroMan132
07.12.2011., 20:56
Čestitam na otkriću kortića. Afloderm je stara krema koja je običan kortikosteroid i zato ti je pomogla. Samo se ti igraj s njom, čekaj dok prestaneš mazat :mig:

CroMan132
07.12.2011., 20:58
Ili da probam sa kanom?

Čime si je sanirala?

violet_alice
07.12.2011., 21:13
Ja se moram bojati jer nemam izbora (svakih mjesec i pol se bojam), naime posijedila sam jako rano. Sama kupujem boje (Schwarzkopf) i do sada je sve bilo u redu. Jedino frizerki nosim svoj sampon jer sam jednom probala s njezinim pa sam odmah morala prati kosu koliko me svrbilo.

i ja sam do seboreje koristila Schw. boje,ali sad me strah da su ipak jako agresivne za tjeme :ne zna:
iako hm,bojaš se jednom u tri mjeseca,šampon i ostali preparati za kosu su puno bitniji :misli:

Čime si je sanirala?

promjenom prehrane i uljem od čajevca :mig:

volume3d
07.12.2011., 21:21
Čestitam na otkriću kortića. Afloderm je stara krema koja je običan kortikosteroid i zato ti je pomogla. Samo se ti igraj s njom, čekaj dok prestaneš mazat :mig:

lol fuck..stvarno nisam ni pogledao sastav.....nekako mi se cinila previse seljacka krema, mislio sam da je normalna :)!
Ok necu vise trositi, par puta sam samo namazao,,,i odmah mi je pomogla...

Dugonoga
07.12.2011., 22:19
i ja sam do seboreje koristila Schw. boje,ali sad me strah da su ipak jako agresivne za tjeme :ne zna:
iako hm,bojaš se jednom u tri mjeseca,šampon i ostali preparati za kosu su puno bitniji :misli:

Pretpostavljam da svako vlasiste drugacije reagira. Meni je Schwarzkopf odlican, jos do sada nisam imala problema s tom markom (bojam se s njom i otkako sam otkrila seboreju), samo je vazan taj sampon. Nadji nesto sto ti odgovara i drzi se toga (po mogucnosti nesto sto nije agresivno tipa Ducray). Znam da postoje i biljne boje za kosu samo sto ih nisam probala i ne znam vrijede li.

lol fuck..stvarno nisam ni pogledao sastav.....nekako mi se cinila previse seljacka krema, mislio sam da je normalna :)!
Ok necu vise trositi, par puta sam samo namazao,,,i odmah mi je pomogla...
Dobro su ti rekli, naravnoo da je pomogla jer je kortikosteroid. I meni je jednu takvu prepisala vrlo ''strucna'' dermatologinja , crvenilo isto odmah nestalo, a zahvaljivala sam joj dok nisam otkrila sto mi je dala :mad:

violet_alice
07.12.2011., 22:51
Pretpostavljam da svako vlasiste drugacije reagira. Meni je Schwarzkopf odlican, jos do sada nisam imala problema s tom markom (bojam se s njom i otkako sam otkrila seboreju), samo je vazan taj sampon. Nadji nesto sto ti odgovara i drzi se toga (po mogucnosti nesto sto nije agresivno tipa Ducray). Znam da postoje i biljne boje za kosu samo sto ih nisam probala i ne znam vrijede li.

znam da...Balea MED ph 5.5. ("najneutralniji" za kojeg znam) u koji dodam par kapi ulja od čajevca,ili Alverde šamponi (ionako sam prešla isključivo na njihovu kozmetiku).

U vezi biljnih boja,vidjela sam odlične recenzije za neku slovensku marku,ali mislim da nisu dostupne kod nas :ne zna:

mejan
09.12.2011., 23:00
I primijetila sam da nista ne smijem stavljati na kosu (lak, pjenu) jer me odmah pocinje svrbiti.

uf,uf!!!!!! :eek: mrzim lak za kosu!!!! ako mi dodje u doticaj s kozom (pogotovo iza i ispod uha) odmah nastane ruzna crvena fleka koja pece za poludit :( :cry:

Ili da probam sa kanom?

ja se farbam ali pazim da mi u to vrijeme vlasiste bude "cisto". u zadnje vrijeme mi se dosta pogorsalo (povezujem to s prestankom uzimanja hormonskih tableta) tako da se rijetko farbam. ali inace sve normalno...

babastana
10.12.2011., 14:23
Da li je Vichy sampon za suhu kosu agresivan? kakav mu je sastav opcenito?

Dugonoga
10.12.2011., 16:14
Jucer sam bojala kosu, frizerkina boja i opet je sve bilo ok. Dala sam joj svoj Vischyjev sampon i ok je. Ali joj nusam dala da mi ista stavlja, odmah bi mi reagiralo.
Meni recimo Vischy bas i ne odgovara, mislim ok je, ali me ipak svrbi nakon 1-2 dana. Iako sve to ovisi od osobe do osobe valjda.

violet_alice
10.12.2011., 18:21
Jucer sam bojala kosu, frizerkina boja i opet je sve bilo ok.

i ja :lux:
samo nisam htjela staviti onu masku za kosu što se dobije uz boju (neke morske alge,minerali :misli: ),već samo moj šampon nakon ispiranja boje.
za sad je ok :D

Dugonoga
10.12.2011., 19:27
i ja :lux:
samo nisam htjela staviti onu masku za kosu što se dobije uz boju (neke morske alge,minerali :misli: ),već samo moj šampon nakon ispiranja boje.
za sad je ok :D

Super :D Ni ja ne stavljam nista, cak ni regenerator ako bas ne trebam, svega me strah jer sam seboreju taman stavila pod kontrolu.

mejan
14.12.2011., 17:48
mislim da se ne trebate brinuti. ja nakon bojenja operem s blagim samponom i stavim normalno regenerator koji dobijem s bojom. vlasiste mi iduci dan bude malo crveno, ponekad malo pece ali za par dana bude super.
ne zelim stavljati nikakve agresivne sampone (ja koristim protiv peruti) nakon farbanja jer mi je ionako vlasiste vec nadrazeno pa mi ne treba jos i to

nebica23
15.12.2011., 06:30
Može li seboreja biti povezana sa nekom hranom?
Meni je izbila prije par dana prvi puta u životu. U posljednjih godinu dana zamjenila sam bijelo brašno za crno, integralno, počela se kretati više, izbjegavati slatko, masno, šećer, slatkiše. U tih godinu dana nisam nikakvih problema sa zdravljem imala dok sam prije teške migrene imala po par puta u tjednu. I tako prije 2tjedna je krenulo: stres zbog fax, spavanje po par sati, stalno negdje trčanje tj. ubrzano, i tako navečer u petak skuham si tjesto od bijelog brašna i pojedem sa vrhnjem. Ujutro u roku 2sata me sastavila takva migrena kao nikad u životu. Do navečer, kad sam konačno došla k sebi služila sam da sam preopteretila organizam. Ali to jutro se javio i svrbež koji je zahvatio cijelo vlasiste, zadnji dio vrata, gornji dio leđa i prsa. Doktorica mi je rekla da izbjegavam općenito bijelo brašno jer mi očito šteti. Od subote sam se vratila na staro: hrana, aktivnost, min stresa. Poboljšanje sam vidjela kroz ovih par dana. Od doktorica sam dobila rinolan tako nekako sto sam i prije koristila za alergije. I preporučila mi je sampon Orozon da samo 1operem kosu s njim. Nisam ga kupila jer znam da bi time bilo još gore. koža mi reagira na kemikalije. Jučer sam otišla kod travara I pitala ga za savjet. Preporučio mi je 2cajne mješavine za čišćenje krvi i za koža oboljenja, čaj za vlasiste i mast. Cajevi koje moram piti moraju ostajati noć a za vlasiste sam priobala. također i mast. Vlasiste me ne svrbi toliko, a lice mi se nekako pročistilo. Crvenilo se jako smanjilo. Ima li koga da je pokušao na ovakav način riješiti problem?

mejan
30.12.2011., 18:15
evo mene, malo sam se od dosade 'bacila' na proucavanje sastojaka sampona koje koristim. nakon detaljnog pregleda (na stranici http://www.ewg.org/skindeep/ koju u svom blogu spominje i jedan nas forumas http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/2010_11_01_archive.html) zakljucila sam kako korisitm poprilicno los sampon -
Advance Techniques Keep Clear 2-in-1 Anti-Dandruff Shampoo (http://images.izideal.com/img/product/8117704/l/uk/avon-advance-techniques-keep-clear-2-in-1-anti-dandruff-shampoo-400ml.jpeg) iz Avona. i ne samo da je los nego, usudila bih se reci, je i opasan za osobe s osjetljivim vlasistem jer sadrzi previse sastojaka koji mogu izazvati alergije :eek:
sad kad sam se malo pozabavila ovime sigurna sam da ga vise nikada necu kupiti!!!! :mad:
stavljam vam popis samo nekih sastojaka i link na opis svakog. ne znam koliko ce vam to sve skupa znaciti ali ja sam ostala zgrozena kolicinom sastojaka koji su stetni i koji mogu izazvati neku alergijsku reakciju! a da ne podsjecam kako sam donedavno hvalila ovaj sampon upravo na forumu :tuzni:
hvala CroMan132 sto je na svojem blogu pisao o ovoj stranici.

glycol distearate (http://www.ewg.org/skindeep/product/331177/Avon_ADVANCE_TECHNIQUES_Smoothing_Shampoo/)
quaternium-80 (http://www.ewg.org/skindeep/product/331173/Avon_ADVANCE_TECHNIQUES_Moisture_Sleek_Smoothing_S hampoo/)
dimethylpabamidopropyl laurdimonium tosylate (http://www.ewg.org/skindeep/product/331144/Avon_ADVANCE_TECHNIQUES_2-in-1_Anti-Dandruff_Shampoo_%26_Conditioner/
)
ppg-12-buteth-16 (http://www.ewg.org/skindeep/product/331153/Avon_ADVANCE_TECHNIQUES_Color_Reviving_Shampoo/)
propylene glycol stearate ( http://www.ewg.org/skindeep/product/331144/Avon_ADVANCE_TECHNIQUES_2-in-1_Anti-Dandruff_Shampoo_%26_Conditioner)
benzoic acid (http://www.ewg.org/skindeep/ingredient/700679/BENZOIC_ACID/)
laminaria digitata extract (http://www.ewg.org/skindeep/product/331144/Avon_ADVANCE_TECHNIQUES_2-in-1_Anti-Dandruff_Shampoo_%26_Conditioner/)
pelvetia canaliculata extract (http://www.ewg.org/skindeep/product/331145/Avon_ADVANCE_TECHNIQUES_2-in-1_Healthy_Shine_Shampoo_%26_Conditioner/)

sad idem prouciti fructis i ovaj koji sad koristim (od cicka) pa javim ako sto bude sumnjivo :mig:

oktavian
12.02.2012., 22:29
Pozdrav ljudi.

Dugo, ali dugo sam se mučio sa seborejom i nikako da se smiri. Na vlasištu su mi bile takve užasne naslage koje kad bi skinuo s njima bi isapo i cijeli pramen kose. To vam govorim da vidite kako je teško bilo. I onda mi netko nakon raznih šampona preporučio Crni šampon Doktora Temta, ima ga u ljekarnama i, Bogu hvala, itekako je pomoglo, sada jedva da imam i peruti!

oktavian
13.02.2012., 15:18
I još što se tiče seboreje na licu...imao sam dosta jaku seboreju ispod očiju. I što mi je pomoglo?
Dva puta na dan, ujutro i navečer (razmak otprilike 12 h) se umivam blagim sapunom za lice, i ta seboreična mjesta, nakon sat vremena kad se koža dobro osuši, namažem tankim slojem Avene skin recovery kreme (pretpostavljam da možete koristiti i neku drugu kremu na kojoj piše da je za obnavljanje kože). A poslije večernjeg umivanja sa tih seboreičnih mjesta ručnikom sa gustim, sitnim, pomalo hrapavim tkanjem, nježnim i kratkim brisanjem skinem ljuskice koje tu inače nastaju i, kako sam već rekao, onda kad se koža osuši namažem ta mjesta tankim slojem te kreme. Važno je da ne upirete jako ručnikom u kožu jer će se onda ta mjesta jako zacrveniti. Ako su vam sad već ljuske na tim mjestima onda vam se mora zacrveniti kad ih skinete (to bih napravio kad nisam sutradan morao ići nikamo jer bude prilično crveno za vidjeti) jer je ispod mlada koža, pa drugi dan-dva nemojte uopće raditi taj "piling" ručnikom da vam se koža smiri nego samo mažite kremom.
Ta kombinacija sa tim LAGANIM "pilingom" je meni pomogla, al ne znam je li to sa zdravstvene strane ispravno i je li štetno za kožu pa ptajte svog liječnika.
Pazim i da ne jedem žestoku i masnu, nezdravu hranu, i čuvam se živciranja i stresa.

Bubb
16.02.2012., 22:02
Meni seboreja pogađa vlasište, a da ne spominjem kako mi je kosa nakon dan i pol već masna. Svaki put, nakon kupanja i sušenja kose, na licu i uz početak tjemena mi se pojavljuje isušena koža, ljuskice.. Jedino što mi je pomoglo je Balea aqua serum te krema iz te linije. Oba proizvoda koštaju po 25kn i stvarno su odlični. Serum čak znam i u mokru kosu utrljati ( na područja za koja znam da će se ljuštiti nakon što osušim kosu).. Proizvodi nisu nimalo masni. :)

zirovski
17.02.2012., 23:36
Molila bih PREPORUKU za sampon za blazi oblik seboreje na vlasistu.
koristila sam dosad KELUAL DS i T-gel OD nEUTROGENE,bili su mi jako dobri ali mi se tjeme naviknulo na oba dva , na Kelual nakon 3-4 mj i na Neutrogenu takoder.
Od obicnih sampona ne mogu nista koristiti, jako me svrbi i boli tjeme, valjda od hrpe silikona u istima i tjeme mi reagira.

Tnx

kalipsa
22.02.2012., 09:57
Vidjela sam u ranijim postovima da se spominjala "cudotvorna" krema Healthyderm. Uspjela sam ju nabaviti pa me zanima kako se maze (koliko debeli sloj, koliko cesto...). Hvala unaprijed :)

danijela.1
22.02.2012., 12:16
imam seboreju i strasno m kosa ispada! imam još te tri dlke na glavi i otisla ja na pregled vlasista kod brke u apoteku. da on meni tri samponcica za 500kn. trosila ja to mjesec dana i sada bi trebala ići na kontrolu i strah me da će m opet uvaliti neke stvari. a li ima jeftinija opcija ako znate? preruke?

xena01
22.02.2012., 19:14
jel mi netko može ukratko objasnit razliku između seboreje i seboreičnog dermatitisa?
oboje postoji u obliku masne i suhe, oboje se peruta i u čemu je onda razlika?
i kakvo je onda stanje masna i suha perut? neki treći pojam?

koliko sam uspjela skontat kod seboreje je riječ o pojačanom radu žlijezda lojnica i zbog toga su moguće i gljivične infekcije, dok seboreični dermatitis nastaje zbog one gljivice i u 50% slučajeva je pojačan rad žlijezda lojnica.. samim time ispada da se i kod seboreje može pojavit ta gljivica što onda ispada da je to seboreični dermatitis, a u 50% slučajeve seboroičnog dermatitisa postoji povečan rad žlijezda lojnica što onda ispada da je rijče o seboreji... i ugl meni više nije ništa jasno! :(

El Gato Félix
22.02.2012., 19:58
Ukratko:

seboreja = prekomjerno izlučivanje loja - na vlasištu postoje: seboreja udružena sa suhim ljuskicama (pityriasis seborrhoides) i seboreja udružena s masnim ljuskama (pityriasis steatoides)

seboroički dermatitis = kronična upala kože seboroičkih područja (dakle, vlasište, lice, iza uške, između lopatica itd.), može i ne mora biti udružen sa seborejom, tj. pojačanim mašćenjem. Oko polovice osoba sa seboroičkim dermatitisom ima i seboreju i ona se smatra pogodovnim čimbenikom za nastanak bolesti.

Razlika je, dakle, u mehanizmu nastanka i kliničkoj slici, tj. izgledu promjena jer se osim perutanja kod SD nalazi i crvenilo, katkad i vlaženje, kraste.

xena01
22.02.2012., 21:48
Ukratko:

seboreja = prekomjerno izlučivanje loja - na vlasištu postoje: seboreja udružena sa suhim ljuskicama (pityriasis seborrhoides) i seboreja udružena s masnim ljuskama (pityriasis steatoides)

seboroički dermatitis = kronična upala kože seboroičkih područja (dakle, vlasište, lice, iza uške, između lopatica itd.), može i ne mora biti udružen sa seborejom, tj. pojačanim mašćenjem. Oko polovice osoba sa seboroičkim dermatitisom ima i seboreju i ona se smatra pogodovnim čimbenikom za nastanak bolesti.

Razlika je, dakle, u mehanizmu nastanka i kliničkoj slici, tj. izgledu promjena jer se osim perutanja kod SD nalazi i crvenilo, katkad i vlaženje, kraste.

znači (da vidim jesam li dobro shvatila) i sorry što davim, nego pokušavam shvatit..

seboreični dermatitis nije znači lociran samo na vlasištu, nego mora bit i na drugim dijelovima tijela pored vlasišta da bi se reklo da netko ima seboreični dermatitis? ili i on može biti samo na vlasištu?

a što je onda ono kada kažu masna perut ili suha perut? jel to nešto treće ili se tu misli na suhu i masnu seboreju ili pak na suhi i masni seboreični dermatitis?

i seboreja nastaje zbog pretjeranog mašćenja, a seboreični dermatitis zbog one gljivice?
i onda kada netko tko ima seboreju dobije i onu gljivicu onda se to više ne zove seboreja, nego seboreični dermatitis?
i jel netko može imat masno vlasište koje se ajme brzo masti, a da nema seboreju?

i jel seboreja može biti uzrok povečanog ispadanja kose? ili seboreični dermatitis?

i jel može meni i dermatolog pogledat vlasište, onaj koji radi u bolnici tj jel i oni imaju te kamerice i reć mi što mi je ili moram ić na pregled vlasišta u ljekarnu?

i ajme ti hvala! :)

El Gato Félix
22.02.2012., 22:43
Idemo redom ;):
znači (da vidim jesam li dobro shvatila) i sorry što davim, nego pokušavam shvatit..

seboreični dermatitis nije znači lociran samo na vlasištu, nego mora bit i na drugim dijelovima tijela pored vlasišta da bi se reklo da netko ima seboreični dermatitis? ili i on može biti samo na vlasištu?

SD češće započinje u vlasištu, a kasnije se pojavi i na drugim lokalizacijama. Dakle, može biti i samo na vlasištu.

I seboreja može biti na vlasištu (ljuskice, žućkasti čepići, pojačano mašćenje kose) i na drugim seboroičkim predjelima, npr. na licu. Osoba može imati lice masno i sjajno kao da je premazano uljem.

Također, kakav će oblik seboreje biti (suha ili masna seboreja), ovis o sastavu loja. Ako je loj više tekuć, tada će biti masna seboreja (osoba ima masnu kosu, kožu, ljepljive masne ljuske).

Dakle, i seboreja i SD mogu biti na različitim lokacijama, a razlika je u izgledu, odnosno ako uz ljuskice postoji i crvenilo u vidu crvenkastih žarišta, bolni crveni prištići, tada je to teži oblik bolesti i riječ je o SD, a ne (samo) o seboreji.
a što je onda ono kada kažu masna perut ili suha perut? jel to nešto treće ili se tu misli na suhu i masnu seboreju ili pak na suhi i masni seboreični dermatitis?

Perut (prhut) predstavljaju te ljuskice. Nalazi li se perut samo u sklopu seboreje ili već u sklopu SD, ovisi o izgledu kože koja se peruta, kako sam već ranije opisao.
i seboreja nastaje zbog pretjeranog mašćenja, a seboreični dermatitis zbog one gljivice?
i onda kada netko tko ima seboreju dobije i onu gljivicu onda se to više ne zove seboreja, nego seboreični dermatitis?
i jel netko može imat masno vlasište koje se ajme brzo masti, a da nema seboreju?

Seboreja = prekomjerno izlučivanje loja. Seboroički dermatitis = upala +/- seboreja. Bitna je, dakle, razlika u UPALI.

Masno vlasište = masni oblik seboreje.

Vi ste tražili decidirano da se napravi razlika između oba stanja, no vrlo često se ona preklapaju tako da se često seboreja i SD poistovjećuju.

Da, navedenu kvasnicu, P. ovale, većina stručnjaka smatra odgovornom za nastanak bolesti (SD). Točan uzrok SD još uvijek nije poznat, tj. ima više faktora (nasljeđe, seboreja-koja ne mora nužno postojati, podražaj itd.).
i jel seboreja može biti uzrok povečanog ispadanja kose? ili seboreični dermatitis?

Stvar je zapravo da je seboreja često udružena s alopecijom (opadanjem kose), a smatra se da je to zato što muški spolni hormoni (androgeni) potiču jedno i drugo stanje (pojačavaju izlučivanje loja i opadanje kose).
i jel može meni i dermatolog pogledat vlasište, onaj koji radi u bolnici tj jel i oni imaju te kamerice i reć mi što mi je ili moram ić na pregled vlasišta u ljekarnu?

Što se seboreje i SD tiče, obično dermatolozi to dijagnosticiraju "s vrata" bez neke posebne opreme.

xena01
22.02.2012., 22:56
jaoooo hvala :cerek: sad mi je napokon sve jasno :)

ma moj problem je slijedeći..
znači meni se zadnjih par godina kosa ajmeee masti, u najboljem slučaju izdrži 18 h, najboljem... a do prije tih par godina se je isto ubrzano mastila, ali bi izdržala 48 h..
ponekad sam znala uhvatit na kosi one suhe pahuljice peruti, ali bi to otišlo nakon pranja... i to mi se dogodi možda 2-3 puta godišnje..
i onda kad sam prije 2 mj po stoti put promjenila frizerku ona mi je rekla da imam masnu perut i da to trebam riješavat jer mi može ispast kosa... a ja to znači nikad nisam vidjela, ikakvu perut i onda mi je ona rekla da ni ne mogu vidjet jer se to samo vidi kad mi je mokro tjeme i onda kad sam došla kuć, svi su mi gledali tjeme i nitko to nije vidio... ali eto, počela sam koristit šampone protiv prhuti, asebon i zatim neutrogenu za sve tipove prhuti .. s oba mi se je dogodilo da mi se je kosa isušila nakon samo 2 pranja, ali ono ful isušila, ko da sam se bjahala i tjeme me je izuzetno počelo svrbit pa sam prestala korstit te šampone i odlučila pričekat pregled vlasišta..

i onda kad sam napokon dočekala taj pregled, žena me je maximalno, ali maximalno zbunila...
znači, rekla je da mi fali selena i cinka jer mi korijen ne izgleda ko lukovica, nego neka tanka zmija (vidjela sam to na kameri)..
i da imam seboreju, suhu seboreju, ali da nemam povećano mašćenje... a to što je ona meni rekla nema mi veze sa zdravim razumom..
kako mogu imat seboreju, a da nemam pojačan rad žlijezda lojnica? zašto mi se onda tako brzo masti?
i kako mogu imat suhu perut kad mi se kosa ne peruta?
njezino objašnjenje je da imam masno vlasište, ali da žlijezde ne rade pojačano jer nije zahvaćena vlas jer mi je vlas suha...... hm?
znači, na kameri, vidjela sam da nešto imam... imam neke ljuskice, ko da su prozirne, recimo srebrnkasto- prozirne, jedva se razlikuju od okoline i imaju recimo neki oblik lista.. i cijelo tjeme se cakli od masnoće, cakli, uključujući i te "ljuskice"
i ja bi na konto toga rekla da imam masnu seboreju... koja uključuje pojačan rad žlijezda lojnica, a ne ono što je ona rekla, da mi normalno rade žlijezde..
i ono što me tu dodatno muči je to kako ću ja znat da sam riješila seboreju kada ja to ne vidim golim okom? i kako se uopće može riješit seboreja kada ne postoji ništa što može smanjit mašćenje kose? jer kao seboreični dermatitis je kronična bolesti, a seboreja nije, a meni nije jasno kako nije i seboreja kad se kosa ne može prestat mastit?

i da rekla mi je da mi se je seboreja proširila i na lice.. i vidjela sam na kamerici te iste ljuskice na čelu i malo na obrazima....
i pored toga mi je rekla da ja imam izuzetno osjetljivu kožu i da ne smijem koristi kreme za normalnu/mješovitu kakve ja inaće koristim... što mi nema smisla ako imam seboreju na licu, ako je to uopće moguće jer po toj logici bi mi onda trbeala odg te kreme, osobito one za masnu kožu, ako imam seboreju na licu... nego ispadne, barem meni, po nekoj logici da onda imam masnu kožu, što mi opet isto nema smisla jer imam jako velik problem sa kožom na licu, a to je izuzetna dehidriranost i niti jedna krema mi ne odgovara jer od onih za suhu se čvimbavim i sjajim, a one za normlanu/mješovitu me dovoljno ne hidriraju i onda stalno nešto kombiniram, mažem se po par puta dnevno jer mi ništa ne pomaže, s time da imam od dermatologa dg atopijski dermatitis, ali ne pridodajem tome značaj jer mi je to napisala kao dg zbog mojih silnih alergija na lijekove jer se je alergija uvijek manifestirala u vidu kožne rekacije...

a mojoj sestri, koja zna da ima probleme vlasištem jer ju često svrbi tjeme i ima neke ko bubuljice u vlasištu, krastice, ali to što nju muči, to nije nešto što se vidi na prvu golim okom jer kad joj gledam golim okom, stvarno se slabo vidi.. ugl njoj je rekla da ima seboreični dermatitis i masnu prhut i da joj žlijezde lojnice rade pojačano... i kod te dg sam isto skeptična jer mojoj sestri tjeme nije uopće crveno, nema nigdje drugdje na tijelu takve promjene i jer sam zamišljala da seboreični dermatitis ima puno goru kliničku sliku.... znači, zaključak, i za svoju sestru bi rekla da ima masnu seboreju ili seboreju sa masnom prhuti (ako uopće postoji takav termin)

da skratim, nemam pojma što da mislim

xena01
23.02.2012., 00:42
Idemo redom ;):

Također, kakav će oblik seboreje biti (suha ili masna seboreja), ovis o sastavu loja. Ako je loj više tekuć, tada će biti masna seboreja (osoba ima masnu kosu, kožu, ljepljive masne ljuske).

Seboreja = prekomjerno izlučivanje loja. Seboroički dermatitis = upala +/- seboreja. Bitna je, dakle, razlika u UPALI.

Masno vlasište = masni oblik seboreje.

Što se seboreje i SD tiče, obično dermatolozi to dijagnosticiraju "s vrata" bez neke posebne opreme.

ups, ipak mi još na kraju nije nešto jasno :(
znači, bilo tko tko ima masno vlasište ima i seboreju? tj ne postoji osoba koja ima masno valsište, a da nema seboreju?
i jel to onda masno vlasište-masna seboreja znači da netko tko ima suho vlasište ima suhu seboreju?
i u tom drugom slučaju da ima suho vlasište i suhu seboreju, kako onda on može uopće imat seboreju (pojačna rad žlijezda lojnica)?
ma pitala sam za opremu jer se bojim da mi dermatolog to kod mene neće vidjet s vrata s obzirom da je to jedino uspjela skontat ta jedna frizerka i eto ta žena sa tom kamerom, a već sam bila milijun puta kod dermatologa zbog drugih stvari pa mi nikad to nitko nije rekao :(

Mobile
24.02.2012., 19:15
Jeste li pokušali za seboroični dermatitis proizvode od Forever living? Preciznije Aloa vere gelly mazati na upaljena područja na licu i uz to piti njihov gel za čišćenje organizma? Ako netko ima iskustva s tim, bilo bi dobro da napiše ovdje na forumu. Hvala

El Gato Félix
25.02.2012., 12:15
ups, ipak mi još na kraju nije nešto jasno :(
znači, bilo tko tko ima masno vlasište ima i seboreju? tj ne postoji osoba koja ima masno valsište, a da nema seboreju?
i jel to onda masno vlasište-masna seboreja znači da netko tko ima suho vlasište ima suhu seboreju?
i u tom drugom slučaju da ima suho vlasište i suhu seboreju, kako onda on može uopće imat seboreju (pojačna rad žlijezda lojnica)?
ma pitala sam za opremu jer se bojim da mi dermatolog to kod mene neće vidjet s vrata s obzirom da je to jedino uspjela skontat ta jedna frizerka i eto ta žena sa tom kamerom, a već sam bila milijun puta kod dermatologa zbog drugih stvari pa mi nikad to nitko nije rekao :(

Uh, Vi ste to sve tako zakomplicirali da ste sad i mene zbunili. :zvrko:

Ako Vam se kosa pojačano masti, onda imate seboreju. To je vrlo jednostavno. Dovoljno je vidjeti kakva je kosa, npr., nakon jednog ili dva dana nakon pranja.

Postoji suhi i masni oblik seboreje, što ovisi o sastavu loja. Ako su ljuščice suhe, sićušne, bjelkaste, to bi bila suha seboreja, a ako su pak masne, veće, mekše, žućkaste, ljepljive, onda bi bila masna seboreja.

Seboreja vlasišta često je udružena s ljuskicama (peruti).

Međutim, perut (pityriasis) ne znači nužno i seboreju jer se perutanje vlasišta i kože može naći i kod sebostaze, što je potpuno suprotno stanje od seboreje.

Perutanje vlasišta može se, osim kod seboreje i sebostaze, naći i u drugim bolestima: seboroični dermatitis, pityriasis amiantacea itd.

Dakle, treba uočiti da pojmovi prhut/perut (pityriasis), seboreja i seboroični dermatitis nisu sinonimi.

Zapravo, što se perutanja vlasišta tiče, s obzirom da se površinski dio kože neprestano ljušti, diskretno perutanje vlasišta je fiziološka (uobičajena, normalna) pojava.

Prema tome, da si ne biste zakomplicirali život s jednostavnim stvarima, sve što treba jest odgovoriti na sljedeća pitanja:

1. Masti li se kosa pojačano ili ne? (npr. jedan ili dva dana nakon pranja, kako izgleda)?

2. Masti li Vam se koža (lica, T-zona) pojačano ili ne?

3. Primjećujete li ljuskice ili ne (perutanje vlasišta, lica) na odjeći, ovratniku ili, možda, zalijepljene za vlasi ili tjeme? Ako da, jesu li to sitne, bjelkaste ili srebrnosive, suhe ljuskice ili veće, ljepljive, žućkaste?

4. Postoji li u predjelu vlasišta ili lica crvenilo, crveni prištići, krastice?

xena01
25.02.2012., 22:56

Prema tome, da si ne biste zakomplicirali život s jednostavnim stvarima, sve što treba jest odgovoriti na sljedeća pitanja:

1. Masti li se kosa pojačano ili ne? (npr. jedan ili dva dana nakon pranja, kako izgleda)?

3. Primjećujete li ljuskice ili ne (perutanje vlasišta, lica) na odjeći, ovratniku ili, možda, zalijepljene za vlasi ili tjeme? Ako da, jesu li to sitne, bjelkaste ili srebrnosive, suhe ljuskice ili veće, ljepljive, žućkaste?

jaooo! stvarno mi je žao što sam vas toliko udavila :( ja stvarno znam ponekad prezakomplicirat :(

evo da onda skratimo:

1. jako pojačano mi se masti.. nakon maximum 18 h je masna za pranje.. ja onda stavim šampon za suho pranje...

2. lice mi se djelomično masti.. znači, područje ispod očiju, obrazi i čelo su suhi tj totalno dehidrirani, a brada i čelo te područej oko nosa tj malo prema obrazima se maste i tu imam i mitesere.... inaće sam u 2 navrata u životu imala na obrazima akne, na svakom obrazu su mi se na istom mjestu konstantno palile 3-4 akne i neke male faze bubuljica.... inaće mi koža spada u onu ajmo to nazvat bebinu jet tako baš izgleda tj izgledala je, više i ne baš jer imam crvene točkice od ožiljaka...

3. ja ne primjećujem nikakve ljuskice niti perut.. iako mi se zna dogodit par puta godišnje da imam tu sitnu perut nakon pranja koju kad isčetkam nestane...
da imam masnu prhut mi je rekla firzerka kad mi je prala kosu.. ja sam bila jako začuđena time jer nisam to nikad primjetila, ali mi je rekla da to ne mogu ni vidjet jer su ljuskice zsljepljene za tjeme i jer se vide samo kad mi je mokro vlasište.. i onda kad sam došla kuć sam si proučavala vlasište ko luda, ali nisam ništa primjetila, čak sam zaposlila i sestru i roditelje da pogedaju, ali nisu ništa vidjeli...
i onda sam išla na pregled valsišta s onom kamericom, s time da joj predhodno nisam rekla zašto dolazim i onda mi je ona rekla da imam suhu seboreju što mi nije imalo smisla jer sam čitajući shvatila da kad je riječ o suhoj da onda ljuskice ispadaju... i vidjela sam i na kamerici da govori istinu jer sam vidjela na vlasištu prozirno- srebrnkaste-bijele-ma u biti zapravo prozirne ljuskice jer su samo za nijasnu tamnije od vlasišta, na prvu nisam skontala ni na kamerici, i onako su o obliku lista, po cijelom tjemenu....

4. što se tiče lica... oko nosa i malo prema obrazima imam crvenilo ko što mi je i brada malo crvenija, ali to su popucala kapilarice, a njih imam po cijelom tijelu jer imam jako tanku, ajme suhu i osjetljivu kožu, a to mi je i genetski, te popucane kapilare, vene.... i sa tatine strane, uključujući moga tatu, njih troje ima psorijazu..
i ugl pregledala mi je i lice i rekla da imam izuzetno osjetljivu kožu i da mi se seboreja širi prema licu (zapravo je prvo rekla da imam seboreični dermatitis pa onda masnu seboreju pa na poslijetku suhu seboreju i da kao kod mene nije riječ o pojačanom mašćenju jer mi je vlas suha, kao da ja imam samo masno vlasište, uhl žena priča gluposti :D slažem se s njom da imam seboreju jer mi se vlasište ajme masti, ali ja mislim da ja imam masnu jer su mi ljuskice zaljepljene za vlasište i jer si ne mogu predočit da mogu imat toliko masno vlasište i suhu prhut, možda nisam u pravu, ali :D )
i da.. rekla je da mi se seboreja širi na lice jer na čelu i nešto malo na obrazima postoje te ljuskice, te prozirne u obliku lista i to sam i vidjela... samo mi nije jasno kako mogu imat masnu kožu na licu kad mi lice ne smije niti primirisat bilo kakvu kremu za masnu kožu, problematičnu kožu, išta, a nema koju nisam probala, još onda dok sam imala probleme sa aknama... jedino što sam smjela stavljat na lice je losion sa klindamicinom i onda preko toga neka ajme hidratantna krema, iako sada ponovno imam razdoblje ko zadnje 2 godine da mi je koža toliko dehidrirana da nisam uspjela nać odgovarajuću kremu, a isprobala sam ih sve što postoje u DM-u i ljekarnama

i evo ponovno sam uspjela napisat roman :504: :)

p.s. znači, netko tko ima suhu seboreju ima i dalje masno vlasište, ali mu se ta seboreja manihestira u obliku suhe peruti?
ili pak suho vlasište znači suha seboreja? iako mi to nema smisla jer kako netko može imat pojačan rad žlijezda lojnica, a da mu je kosa toliko suha da ju treba prat samo jednom tjedno..

Bellacro1
27.02.2012., 19:20
Pogledajte ovaj link... http://www.nikel.com.hr/proizvod.asp?productID=70&lang=hr ... mislim da je ova krema dosta dobra kod seboreje...i ova: http://www.nikel.com.hr/acidosalus-krema-nikel%C2%AE-p19 ... nadam se da će vam pomoći...i ja sama imam problem sa seborejom...l.p.

volume3d
02.03.2012., 13:26
imao sam bas vecih problema, ljuskice po obrvama, usima, iza usiju......po glavi mi je takodjer puno bilo, u zadnje vrijeme iznad uha, s obje strane.........koristio Oranozol, Vichy sampon, Dercos........pomogli su malo........nedavno sam kupio onaj crni smrdljivi sampon Dr Temt (oko 100kn kosta) i nakon 2 pranja vec mi je bilo super, skoro pa 99%tno poboljsanje.....do sada sam negdje 6,7 puta oprao kosu s njim....2 puta tjedno koristim i super je..............(ako netko zna, koliko cesto bi trebao koristiti? sad kad mi se poboljsalo da ga koristim samo po potrebi? )

Dugonoga
02.03.2012., 17:28
imao sam bas vecih problema, ljuskice po obrvama, usima, iza usiju......po glavi mi je takodjer puno bilo, u zadnje vrijeme iznad uha, s obje strane.........koristio Oranozol, Vichy sampon, Dercos........pomogli su malo........nedavno sam kupio onaj crni smrdljivi sampon Dr Temt (oko 100kn kosta) i nakon 2 pranja vec mi je bilo super, skoro pa 99%tno poboljsanje.....do sada sam negdje 6,7 puta oprao kosu s njim....2 puta tjedno koristim i super je..............(ako netko zna, koliko cesto bi trebao koristiti? sad kad mi se poboljsalo da ga koristim samo po potrebi? )

Nemam iskustva s tim samponom, ali s ovim kojeg koristim stalno perem kosu vec skoro godinu dana, tj. 2-3 puta tjedno. Ako recimo odem kod frizerke i ona mi opere kosu s njezinim samponom, nakon 1-2 dana me odmah pocne svrbiti kosa. Moja ti je preporuka da ga ne prestanes koristiti.

danijela.1
07.03.2012., 18:39
sto koristiti za masnu seboreju? koje preparate?
hvala na odgovoru

luka1978
10.03.2012., 15:10
Pozdrav svima,

Da li je neko od vas koristio mozda za lijecenje Seboroicnog Dermatitisa kremu Bioeliksir Eutan http://www.bioeliksireuropa.hr/krema-bioeliksir-euten.html. Da li je neko imao bliza iskustva u koristenju, vidim da je bas puno hvaljena po forumima za atopijski dermatits, psorijazu itd...

Da li ju je neko koristio za Seboreju?

Pozzzz

mejan
11.03.2012., 11:23
Pogledajte ovaj link... http://www.nikel.com.hr/proizvod.asp?productID=70&lang=hr ... mislim da je ova krema dosta dobra kod seboreje...i ova: http://www.nikel.com.hr/acidosalus-krema-nikel%C2%AE-p19 ... nadam se da će vam pomoći...i ja sama imam problem sa seborejom...l.p.

ja nemam neko najbolje iskustvo s nikel kozmetikom. kupila sam njihov sampon sebofit (http://www.nikel.com.hr/sebofit-p52) i nije mi bio dobar. jos me vise svrbilo.
isto mi je bilo s crnim dr.temt samponom.

uvijek kaazem- krenito od sto blazih preparata a onda, ako vam oni ne pomazu, krenite na preparate za seboreju.
ja koristim obican sampon protiv peruti, samo po potrebi stavim triderm kremu (i to samo onda kad je svrbez nepodnosljiv ili kada je crvenilo na jako vidljivom mjestu)

eyeballs
19.03.2012., 18:32
Dali neko ima iskustva s ovim probioticima: "Innéov za zdravo vlasište DS™"?
http://www.inneov.com/sc/hr/santecap/Product

StudentOfLife
19.03.2012., 18:49
Pozdrav.Kako mogu naruciti onu kremu sensibio ds za seboroicni dermatitis,kod nas u Bosni toga izgleda nema,pa postoji li nacin za naruzdbu,da to dostave postom iz Hrvatske??Trazio sam malo po netu ali nisam nasao nista

flyingappletree
19.03.2012., 19:31
pokušaj naručiti preko neke privatne ljekarne koja drži Biodermu, ja sam tako naručivala i neke lijekove izvana pa bi mi ih ljekarna naručila a ja bih preuzela i platila njima :ne zna:
a imaš ljekarnu sa dostavom http://www.mojaljekarna.hr/ pa možeš pitati dal bi ti poslali van RH
(ljekarna@coner.hr)

StudentOfLife
19.03.2012., 21:10
pokušaj naručiti preko neke privatne ljekarne koja drži Biodermu, ja sam tako naručivala i neke lijekove izvana pa bi mi ih ljekarna naručila a ja bih preuzela i platila njima :ne zna:
a imaš ljekarnu sa dostavom http://www.mojaljekarna.hr/ pa možeš pitati dal bi ti poslali van RH
(ljekarna@coner.hr)

Nema od tog nista,gledao sam tu stranicu,iskljucivo iz Hrvatske moze.Daj kad toliko smece uvozimo jedni drugima u drzavu mogli su vala i ovako sta korisno poput ove kreme

Osmi
19.03.2012., 22:14
Sigurno postoji tema ova, pa se unaprijed ispričavam,
Problem je kod mene sljedeci: Problem sa peruti. Danas sam iso u ljekarnu i gospođa mi je prosla sa nekim aparatom za kosu i ustanovila mi je da niti jedan obican sampon protiv prhuti mi nece pomoc jer mi je ta perut u tjemenu.
Eh sada oni naravno imaju riješene neki poseban šampon koji dode 300kn+
Al je istina u tome da sam isprobo sve moguce sampone protiv peruti i naravno nije mi niti jedan pomogo, sada trenutno korisim Asebon al kada operem kosu nakon par minuta si prođem po kosi i vidim da perut leti sa svih strana. To nije tak strasno kak zvuci nego mi jednostavno ide na živce..
Zna li mozda neko prirodnije i jeftnijie riješenje ili da stvarno dam 300kn za taj šampon, koji moram koristit najmanje 3 mjeseca i onda ic na preglede i tako, znaci ukupno bi me sve doslo oko 900kn.
Unaprijed zahvaljujem :cerek:

why-me
21.03.2012., 09:15
evo da se i ja pridružim nemalome društvu ovdje..:p Pročitao sam u zadnje vrijeme sve stranice ove teme, ima dosta interesantnih iskustava..

Pojavilo mi se to prije nekih 2 godina, zapravo prvo ˝dolje˝, ali nisam tome ni pridavao neku veću važnost jer nisam s tim imao nikakvih problema, samo blago crvenilo. I onda prije manje od godinu dana mi se iznenada pojavilo i na licu, točno po ovim nekim uobičajenim mjestima za seboreju, što sam čitao da se na tim mjestima i većini drugih javlja - iznad usnice, po bradi, oko nosa, između obrva.. Crvenilo, svrbež, ljuskanje.. I odem ja kod jednog dermatologa, on odmah zaključio da je to na licu seboreja i dao mi za terapiju da pijem Itrac 3 capsule, stavljam obloge borne vode i mažem Aknemycin kremom. I dosta brzo se to povuklo od toga, kroz par dana ko nov.. Moram priznat da tad još nisam baš bio informiran o seboreji pa ja naivno mislio da je to sad riješeno i gotovo. U međuvremenu sam išao riješavat ove probleme ˝dolje˝, tad još nisam znao da je i to dolje seboreja, a nisu bogami ni svi razni doktori i dermatolozi kod kojih sam išao, koji su me slali na razne bespotrebne pretrage, analize, davali terapije bez ikakvog učinka.. Između ostalog dobio sam i Locacorten mast, koja je kortikosteroid i onda je imala uobičajeni učinak za njih - prvo skroz povlačenje crvenila i svih simptoma, a kad sam prestao mazati sve se brzo vratilo, a kad sam nastavio mazati katastrofa je izbila..:( I da ne spominjem naše ˝stručnjake˝ na Šalati koji u zaključili da je to herpes, iako nikakve sličnosti s uobičajenim simptomima herpesa i ovoga moga nije bilo..:rolleyes: Ukratko potroših dosta vremena, živaca, a i novaca dok su uopće oni odredili točnu dijagnozu.. :P

U međuvremenu mi se ponovno znalo svako malo vratit i ovo na licu, ali još mi je ostalo od prije onih tablema i kreme pa sam s tim koliko toliko to držao pod kontrolom, ali to je imalo sve slabijih efekata.

Naposlijetku jedna moja poznanica koja radi u farmaceutskoj industriji baš s dermatolozima mi je preporučila jednu dermatologinju koja je kao najbolja, kod koje sam otišao i stvarno je super žena bila.. Poslušala je cijelu moju priču od početka, pregledala sve nalaze i pretrage što sam imao, ispregledala me i isprepipala od glave do pete i zaključila da je to sve seboreja - i po licu i ˝dolje˝, čak i po leđima što onak imam prištića da je to isto posljedica seboreje, što sam ja prije doživljavao kao normalnu stvar.. I šta je nabolje nije mi prepisivala nikakve skupe kremice, losione, terapije i sl, zapravo ništa (zapravo lažem - napisala mi je da mogu mazati uljem kantariona, koji se može kupiti u dm-u ili čak napraviti sam..), nego veli ona ovako - da je seboreja pokazatelj nekih problema i neravnoteža unutar organizma pa se javlja kao posljedica toga i da treba riješavati uzrok, a ne posljedicu problema. Uputila me da odem kod gastroenterologa i napravim nalaze urina i ejakulata. Veli da se tijelo kroz znojenje i kožu onda riješava toksina koje nije uspjelo riješiti jetrom pa onda ti toksini uzrokuju upalu na koži. Valjda kao da je to i pozitivno da se to tako javlja, bolje nego da se taloži negdje u tijelu gdje se isprva ne vidi pa onda na kraju bode puno veće sranje od seboreje, rakovi i sl.. (Nemojte me sad hvatat za svaku riješ jel baš točno tako rekla, tak sam ja to interpretirao što je ona meni govorila.) Skup je bio pregled kod te dermatologinje, ali nije mi žao ni lipe, jer se stvarno vidi da joj je stalo i da se ne trudi uvaljat mi neke skupe kreme i kozmetiku, kao većina..

Ukratko ne trebam ni spominjat da je super pogodila sa svim ovime na što me uputila - bio sam kod gastroenterologa i napravio gastroskopiju i imam gastritis i krvarenje u želucu..:eek: veli gastroenterolog da nevjerojatno da sam tak mlad (imam 23 god) i da imam takav gastritis (dobro tad sam pio neke antibiotike pa je dijelom to i zbog toga, ali to je priča za neki drugi topic..). A i ove analize urina i ejakulata su pokazale da imam escherichiju pa je i to dobro da me uputila na to..

Uglavnom, sad prvenstveno riješavam te progleme s gastritisom i escherichijom, već mi je to puno bolje, puno su mi manji neki problemi sa želucem i probavom koje sam inače imao i kojima nisam pridavao neko veće značenje, kao da je to normalno.

Eto toliko o mojoj dijagnozi i muci s dermatolozima i doktorima, budem u idućem postu napisao što sam koristio dosad za seboreju i neke komentare stvari što sam dosad pročitao ovdje na temi..:)

why-me
21.03.2012., 09:50
S prhutanjem nemam nekih većih problema, prije bi mi se to znalo blago javiti, ali dosta dugo već koristim Head & Shoulders pa nemam s tim gotovo nikakvih problema.. Probao sam u par navrata koristiti i onaj Garneierov Fructis, ali meni bolje djeluje Head & Shoulders.. Probat ću samo idući put uzeti onaj Sensitive pa da vidim kak će taj djelovati..

E sad za početak mi nije jasno zašto mi se uopće javila seboreja.. Koliko znam nitko u obitelji nije imao tako nekih problema s kožom ili prhuti, ćelavosti i sl. tak da nije genetski. Inače živim dosta zdravo, jedem zdravo (dosta dugo sam vegetarijanac, dakle dosta jedem voća i povrća, skoro ništa junk fooda, slatkoga, slanoga, itd.), bavim se dosta sportom tokom cijele godine, ne pušim, pijem vrlo rijetko (1-2 mjesečno u društvu, a i to nije da se napijem mrtav pijan..), prije par mjeseci napravio sam analizu krvi i sve je bilo ok.. Eto jedino što se možda može izdvojiti je stres, al ono nije to sad neki izvanredno visok stres, neke svakodnevne stresne situacija, iako čini mi se da sam stresu podložniji od nekih drugih i da me više pogađa.. Dobro, doduše u tom periodu kad su mi se javili prvi simptomi živio sam dosta nepravilno, ono pravi studentski život, malo spavanja, dosta pijenja, stresa, smršavio par kila.. Moguće da je tako neki pad imuniteta utjecao na to.. Al to je bilo par mjeseci tako, sad sam se vratio na uobičajeni healthy lifestyle..:)

Anyways, jel ima još netko iskustva s onim Epiderm biljnim balzamom? Ja sam ga nedavno kupio i počeo koristit i zasad sam jako zadovoljan, skroz se povuklo crvenilo, uopće me ništa ne svrbi ili da se koža ljuska.. Mislim svjestan sam da to sad nije zauvijek riješeno, ali ak će stalno bit ovako kak je sad ja ću bit zadovoljan. Malo je koža još hrapava i gruba na tim dijelovima gdje je bilo prije crvenilo i ljuskanje. Nastavit ću to mazat pa ću vidjet kakve efekte ima kroz duže vrijeme. A i sviđa mi je da je to sve prirodno, da ne stavljam neku kemiju. Ipak mana je što je taj balzam dosta mastan pa ne može čovjek baš tak po danu hodat namazan pa si ja to mažem navečer i kad sam doma. Kad trebam ići negdje van da se ne sjajim sav od masti sam si kupio onu najobičniju Niveu Soft i to mi je isto ok. Druga je mana tog Epiderma što je skup dosta - cca 250 kn za 100 ml, a ono to su već mnogi ovdje zaključili da nekome nešto pomaže, a drugome ne.. Šteta što nemaju neka manja pakiranja da čovjek to može isprobat jel mu djeluje.. A ono, ako znate nekoga tko ima tu kremu probajte posudit malo i vidjet jel vam djeluje da ne pljunete džabe 250 kn, ako vam ne djeluje..

E sad za neke druge stvari teško je reći koliko djeluju. Koristio sam razne vitamine, probiotike, biljne preparate i sl, al to valjda treba malo duži period uzimat da bi se vidio neki konkretniji rezultat, a i tad čovjek ne zna točno od čega mu je bolje.

Od svega što sam tu čitao čini mi se interesantno par stvari. Onaj Prunax losion kojega mnogi hvale, mislim da ću si to nabavit i vidjet kak će kod mene to funkcionirat. Probat ću u DM-u nabavit i onu masku na bazi čajevca koja je nekima tu s foruma pomogla.

E sad najviše me zanima što je netko spomenuo da ide u saunu za seboreju. To mi se čini nekako logično da bi bilo dobro, ono da se pore kože otvore i da se čovjek znoji i luči te sve toksine i sl. Jel netko ima iskustva s time i ako da jel može napisati nešto više o tome?

Također pale su mi na pamet i one slane sobe, navodno je i to dobro za probleme kože, ali ne sjećam se da sam tu na temi pročitao da je netko imao iskustva s tim.. A to svako malo bude na onim portalima grupne kupovine neka akcija za to pa to ne bi trebalo biti ni preskupo za probat.:D

why-me
24.03.2012., 20:14
Itko neki komentar?:p

Kupio sam sad i onaj Prunaks losion, nisam ga još počeo koristit pa javim kak će to bit..

Tražio sam u par DM-a onu masku na bazi čajevca, ali je nisam našao..:p Jel zna netko jel se to još uvijek proizvodi, odnosno jel možda stoji negdje dugdje u dm-u umjesto tamo di su sve te maske za lice?

why-me
31.03.2012., 21:49
zasad jako zadovoljan prunaks losionom..:) korisnim ga nekih par dana.

pionir
31.03.2012., 22:50
jel i dalje košta oko 130-150 kn, zaboravih točno? to je samo za lice, nije za vlasište jel tako?

Zrikavica
02.04.2012., 17:46
informacije o crnom samponu, a na blogu ima i info o sapunu od dr. temta http://mademoisellenevertells.blogspot.com/2012/02/drtemt-crni-sampon.html

why-me
03.04.2012., 23:07
jel i dalje košta oko 130-150 kn, zaboravih točno? to je samo za lice, nije za vlasište jel tako?

160 kn ga platih..:p al dosta sam zadovoljan s tim pa mi nije žao para.. piše na uputama da se može i za vlasište koristit, a i čini mi se da je netko to bio tu prije spominjao da je isto koristio..

made_in_croatia
04.04.2012., 13:21
Pozdrav svima,

Da li je neko od vas koristio mozda za lijecenje Seboroicnog Dermatitisa kremu Bioeliksir Eutan http://www.bioeliksireuropa.hr/krema-bioeliksir-euten.html. Da li je neko imao bliza iskustva u koristenju, vidim da je bas puno hvaljena po forumima za atopijski dermatits, psorijazu itd...

Da li ju je neko koristio za Seboreju?

Pozzzz

Ja mogu reći iz svog iskustva.. Koristim je već 6 mj. za atopijski dermatitis i puno mi je pomogla već od prvog dana korištenja, ne žalim niti jedne kune potrošene na nju. Ne znam kako je za seboreju ali nadam se da će biti od pomoći. :mig:

Zora Evenei
07.04.2012., 14:04

Ako Vam se kosa pojačano masti, onda imate seboreju. To je vrlo jednostavno. Dovoljno je vidjeti kakva je kosa, npr., nakon jednog ili dva dana nakon pranja.

Postoji suhi i masni oblik seboreje, što ovisi o sastavu loja. Ako su ljuščice suhe, sićušne, bjelkaste, to bi bila suha seboreja, a ako su pak masne, veće, mekše, žućkaste, ljepljive, onda bi bila masna seboreja.

Seboreja vlasišta često je udružena s ljuskicama (peruti).

Međutim, perut (pityriasis) ne znači nužno i seboreju jer se perutanje vlasišta i kože može naći i kod sebostaze, što je potpuno suprotno stanje od seboreje.

Perutanje vlasišta može se, osim kod seboreje i sebostaze, naći i u drugim bolestima: seboroični dermatitis, pityriasis amiantacea itd.

Dakle, treba uočiti da pojmovi prhut/perut (pityriasis), seboreja i seboroični dermatitis nisu sinonimi.

Zapravo, što se perutanja vlasišta tiče, s obzirom da se površinski dio kože neprestano ljušti, diskretno perutanje vlasišta je fiziološka (uobičajena, normalna) pojava.

Ukratko:

Puno ste mi pomogli, gospodine El Gato Félix.

1) 2) Kosa i T-zona mi se pojačano maste

3) Primjećujem veće, žučkaste, ljepljive ljuskice na vlasištu, T-zoni, obrvama i oko ušiju. Nisam gledala na lopaticama. Odječa i kosa su pune prhuti kada očešljam kosu ili na večer.

4) Krastice i crvenilo na licu. Dosta dugo na licu nisam imala prišt na licu, iako sam tinjeđerica. Ali susrela sam se s krasticama, crvenilom i prištevima na vlasištu.

Trebam li ići dermatologu da utvrdi seboreju?
U lokalnoj ljekarni sam se pribilježila za besplatni pregled vlasišta. Bi li trebala otkazati ili da svejedno idem? Trebam li ljekarnici reći da sumljam da imam seboreju?

Prijateljica mi je preporučila šampon za seboreju marke vichy, koji se koristi tri puta i perut se vraća dvaput u dvije godine, ali se nije mogla sjetiti imena proizvoda. Navodno je jako skup. Prepoznaje li netko tak šampon?

dundo1
12.04.2012., 17:13
PRUNAKS je savršena stvar! Rekao bih lijek za seboreju!

Uglavnom, meni uvijek buken u proljeće. Kako se priroda budi tako se probudi i to sranje. U ostalim periodima u godini gotovo da i nema ali zahvaljujući Prunaksu kojega koristim jednom ili dva puta mjesečno. Ono! Po potrebi. Sada mi je ta faza kada moram pojačano koristit Prunaks ali nemam naviku pa se privikavam nanositi kako piše u uputstvima jer se seboreično sranje intenziviralo. Dakle primjena ujutro i navečer.

Ima neko neku sugestiju za šampon? Ili neki čaj na biljnoj bazi za ispiranje vlasišta da lakše prebrodim ovaj period kad seboreja podivlja! Npr. Jel kamilica dobra? Anybody?

why-me stvarno mi je zanimljivo tvoje iskustvo i svaka čast toj dermatologici.

Seboreični pozdravček svima! :)

dundo1
12.04.2012., 17:25
Jel se i vama razbukta u proljeće?

Btw. Kod mene ako je nema na vlasištu, nema je ni na licu. Kako je kod vas?

why-me
12.04.2012., 20:23
PRUNAKS je savršena stvar! Rekao bih lijek za seboreju!

Uglavnom, meni uvijek buken u proljeće. Kako se priroda budi tako se probudi i to sranje. U ostalim periodima u godini gotovo da i nema ali zahvaljujući Prunaksu kojega koristim jednom ili dva puta mjesečno. Ono! Po potrebi. Sada mi je ta faza kada moram pojačano koristit Prunaks ali nemam naviku pa se privikavam nanositi kako piše u uputstvima jer se seboreično sranje intenziviralo. Dakle primjena ujutro i navečer.

Ima neko neku sugestiju za šampon? Ili neki čaj na biljnoj bazi za ispiranje vlasišta da lakše prebrodim ovaj period kad seboreja podivlja! Npr. Jel kamilica dobra? Anybody?

why-me stvarno mi je zanimljivo tvoje iskustvo i svaka čast toj dermatologici.

Seboreični pozdravček svima! :)

Bok Dundo, slažem se za Prunaks - super stvar.. ja sam ga prestao koristit prije par tjedana jer mi je stanje sad ok. Meni je od tak stvari za vanjsku primjenu super djelovao i taj Prunaks i Epiderm.

Je, super je dermatologica, kaj tu sve čitam o dermatolozima fakat sam imao sreće s njom. Ići ću sad za desetak dana opet kod nje malo da prokontroliram stanje i za some other issues, ali mislim da je to to od dermatologa, sve čovjek može sam na internetu saznat i sam eksperimentirat i saznat kak da to riješi, odnosno drži pod kontrolom.

Za glavu ti nemam neke savjete jer nemam s time problema pa koristim samo Head & Shoulders..

Možda da pitaš na onom blogu ˝seboreični dermatitis˝ (http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/), čovjek kaj to piše je fenomenalan, zadnjih par godina provodi eksperimente u vezi toga i zna sve i svašta oko toga, a i odgovara brzo na komentare.. budem se i ja tamo malo priključio.. ;)

nikey
12.04.2012., 21:35
Jel se i vama razbukta u proljeće?

da,zašto je to tako?

dundo1
13.04.2012., 09:51
Bok Dundo, slažem se za Prunaks - super stvar.. ja sam ga prestao koristit prije par tjedana jer mi je stanje sad ok. Meni je od tak stvari za vanjsku primjenu super djelovao i taj Prunaks i Epiderm.

Je, super je dermatologica, kaj tu sve čitam o dermatolozima fakat sam imao sreće s njom. Ići ću sad za desetak dana opet kod nje malo da prokontroliram stanje i za some other issues, ali mislim da je to to od dermatologa, sve čovjek može sam na internetu saznat i sam eksperimentirat i saznat kak da to riješi, odnosno drži pod kontrolom.

Za glavu ti nemam neke savjete jer nemam s time problema pa koristim samo Head & Shoulders..

Možda da pitaš na onom blogu ˝seboreični dermatitis˝ (http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/), čovjek kaj to piše je fenomenalan, zadnjih par godina provodi eksperimente u vezi toga i zna sve i svašta oko toga, a i odgovara brzo na komentare.. budem se i ja tamo malo priključio.. ;)

Zahvaljujem na preporuci bloga! Odličan je!

Blago tebi kad nemaš seboreju u vlasištu. :mig:

Ma meni se razbuktalo jer mi je nestalo SEBORIN VODICE koju inače nanosim nakon pranja ali ne svakoga, nego kada se sjetim. U proljeće najčešće svako drugo ili treće pranje.

Prunaks i Seborin u kombinaciji - pun pogodak i smrt za seboreju! :)

Evo gdje su dostupni ovi savršeni preparati:
1. PRUNAKS LOSION - ljekarna Farmacia - Ilica 11 - 141 KN
2. SEBORIN VODICA - Varteks - Muller - 39 KN - Žuta boca

Ovo za vlasište sam pitao jer sam htio doznati za neki učinkovit šampon (iako mi nije potreban ali bi onda izbacio Seborin) ili nešto iz svijeta alternative (volim te bio/eko/organic preparate i proizvode).

why-me
13.04.2012., 15:59
Zahvaljujem na preporuci bloga! Odličan je!

je fenomenalan je, htio bih naći vremena da to sve od početka pročitam, ali zasad mi je dosta ovo na kraju što sam pročitao, neke zaključke i tak..

Blago tebi kad nemaš seboreju u vlasištu. :mig:

Srećom nemam po vlasištu, ali zato imam ˝dolje˝.. :tuzni:

Ma meni se razbuktalo jer mi je nestalo SEBORIN VODICE koju inače nanosim nakon pranja ali ne svakoga, nego kada se sjetim. U proljeće najčešće svako drugo ili treće pranje.

Prunaks i Seborin u kombinaciji - pun pogodak i smrt za seboreju! :)

Evo gdje su dostupni ovi savršeni preparati:
1. PRUNAKS LOSION - ljekarna Farmacia - Ilica 11 - 141 KN
2. SEBORIN VODICA - Varteks - Muller - 39 KN - Žuta boca

Ja sam prije par tjedana u Farmaciji kupovao Prunaks i koštao je 160 kn, stalno povisuju cijene, gadovi jedni!:azdaja:

Ovo za vlasište sam pitao jer sam htio doznati za neki učinkovit šampon (iako mi nije potreban ali bi onda izbacio Seborin) ili nešto iz svijeta alternative (volim te bio/eko/organic preparate i proizvode).

A ono, što nekom drugom djeluje, ne mora i tebi i obratno. Al ak ti dobro djeluje ta Seborin vodica i ak to nije neki kortikosteroid ili neka teška kemija, zašto to mijenjati?:ne zna:

alexandra_zg
14.04.2012., 09:46
Moj sinčić ima tek mjesec i tjedan dana i u nazad dva tjedna na licu se pojavio prvo sitan osip za koji su se svi jednoglasno složili da je to čišćenje kože uobičajeno za male bebe.. Osip se širio, na nekim mjestima nestajao a na nekima gdje su se osušili ti sitni prištići i pojavila prhut. Na tjemenu su to kao neke žučkaste ljuskice koje se ne daju ukloniti a takvih ljuskica ima i u obrvicama i na ušima.. Danas kad se probudio bio je sav crven u licu i sav "perutav" a oko uha mu je kožica toliko suha da ima male krastice.. :(:503: Očajna sam! Pedijatrica ga je pogledala još pred par dana kad mu lice još nije bilo toliko crveno i konstatirala da mooožda ima probleme s kožom i da se vidimo na kontroli za mjesec dana.. :eek: Da li je to seboroični dermatitis..? Ima li netko od vas saznanja ili iskustava s takvim problemom al kod male djece? Ja ga trenutno mažem s maslinovim uljem i Cattier mliječnom kremom u vrlo maloj količini.. Najgore mu je lice, tjeme i ramena. Po ostatku tijela ima sitan osip osim na nogama i guzi. Jel mi netko može predložiti nekog dobrog privatnog dermatologa...?

animagical
14.04.2012., 14:13
ozdrav!

Trazeci i citajuci opcenito o seboreji i atopijskom dermatitisu, naisla sam na ovaj forum i iskreno prijavila sam se na ovaj forum samo da bih sa vama podijelila svoju pricu i nadam se da ce vam dosta pomoci!

JA sam sa 13 godina imala napade svraba tjemena, i to me je svrbilo do te mjere da sam htjela pobudaliti. Nocu se budila zbog svraba, ma uzas. Nema sampona koji nisam probala, da ne nabrajam, jedino mi je bilo dobro pod tusem, cim izadjem nikakve fajde. ONda mi se znalo pojavljivati na obrvama, i to svrbilo, bilo crveno kao nabubreno i perutalo se, ma uzas. Na kraju odem kod dermatologa, u inostranstvu sam zivjela ut om periodu, i kaze covjek 'seboreicni dermatitis' preporucio mi je jedan sampon, za koji je moj tata cuo prije ihahaj godina... Ja cu napisati kako se sampono zove, ako moderator smatra da treba izbrisati neka izbrise pa cu ja napisati na pp kome treba, dakle sampon je SELSUN i kosta cca 9eur!

Uglavnom, prvih 10 dana mi je rekao da sa njim perem kosu svaki 2. dan, ne da mi se sve povuklo nego nisam imala seboreju najmanje cca 10 godina... onda oko faxa, nervoza, stres i opet se pojavi.. dakle meni se javlja na bazi stresa inervoze i operem kosu 2 puta time i opet nema dugo.. Evo, sa danasnjim datumom nemam dermatitis ravno 7 godina! Ali taj sampon mi je uvijek pri ruci. Ja sam inace iz Sarajeva, kod nas se nema kupiti, ne znam kakva je situacija sa Zagrebom, Beogradom i Slovenijom, ali kad god putujem uvijek uzmem par njih... Ja sam kupovala u austriji,njemacka, holadnija, london, francuska.. ugl EU i istok i usa znam da imaju

Nadam se da ce nekome pomoci, jer ja sam svoj problem stavila pod kontorlu! Dakle, koristim sampon samo po potrebi..

El Gato Félix
15.04.2012., 14:35
Puno ste mi pomogli, gospodine El Gato Félix.

1) 2) Kosa i T-zona mi se pojačano maste

3) Primjećujem veće, žučkaste, ljepljive ljuskice na vlasištu, T-zoni, obrvama i oko ušiju. Nisam gledala na lopaticama. Odječa i kosa su pune prhuti kada očešljam kosu ili na večer.

4) Krastice i crvenilo na licu. Dosta dugo na licu nisam imala prišt na licu, iako sam tinjeđerica. Ali susrela sam se s krasticama, crvenilom i prištevima na vlasištu.

Trebam li ići dermatologu da utvrdi seboreju?
U lokalnoj ljekarni sam se pribilježila za besplatni pregled vlasišta. Bi li trebala otkazati ili da svejedno idem? Trebam li ljekarnici reći da sumljam da imam seboreju?

Prijateljica mi je preporučila šampon za seboreju marke vichy, koji se koristi tri puta i perut se vraća dvaput u dvije godine, ali se nije mogla sjetiti imena proizvoda. Navodno je jako skup. Prepoznaje li netko tak šampon?

Ispričavam se što tek sad odgovoram na ovaj post, promaknuo mi je.

Prema svemu što ste naveli, Zora Evenei, kod Vas je posrijedi seboreja koja je vjerojatno u kombinaciji sa seboroičnim dermatitisom.

Što se tiče savjeta oko odlaska k liječniku/dermatologu, to uvijek trebate procijeniti sami. Načelno se može reći da dok svoju prhut i tegobe vezane uz seboreju uspijevate držati pod kontrolom uz pomoć pripravaka koji se dobivaju bez recepta, nije nužno da posjetite dermatologa. U onom trenutku kada stvari izmaknu kontroli i/ili kada se u djevojaka i žena pojave i ostale tegobe kao što su opadanje kose, prištići, povećana dlakavost i druge, tada je svakako vrijeme za posjet liječniku. A naravno da se i oko manjih problema uvijek možete konzultirati s dermatologom, ako smatrate potrebnim.

Šampon o kojem govorite možda je ovaj (Vichy DERCOS) (http://www.vichy.com/HR-HR/htmlref/produits/STA00001.html)?

Lijepi pozdrav. :)

luka1978
30.04.2012., 15:49
Pozdrav,

Prije 6 godina sam poceo koristiti Vichy sampon protiv peruti za masnu kosu. Pokazao se fantasticno, ako se uzme u obzir da imam problem i sa seborejom. Medjutim, ono sto mi niko nije rekao, je to da se on ne upotrebljava svaki put pri pranju kose, vec samo kada se perut pocne pojavljivati, a za ostala pranja da se koristi nekakv obicni sampon. Nakon nekih godinu, godinu i po dana, perut se ponovo pocela pojavljivati iako sam prao sa Vichy samponom. Zakljucio sam logicno da je perut postala rezistentna na Vichy.
Dugo sam trazio neki drugi sampon, problem sa peruti je bio maksimalno izrazen, sve poznate marke sam probao i nista, sve dok iz Amerike nisam dobio Selsun Blue. Evo nakon 5-6 pranja perut je skoro skroz nestala. I to nije prvi put da mi odredjeni preparati koju su pravljeni za nase trziste ne pomazu, a kada te iste preparate, koji su pravljeni za trziste zapadne Evrope ili USA ili Kanade koristim razlika je evidentna, ti mi pomazu. Definitivno sam dosao do zakljucka da postoji razlika izmedju preparata koji se prave za nase i Evropsko trziste.
E sada, pitanje za vas, sa kojim samponom da perem kosu kada ne koristim sampon protiv peruti, da li trebam koristiti neki ph 5.5 neutralni ili sl? Imate li kakvu preporuku, jer se sampon protiv peruti ne smije koristiti duzi period?

Hvala

Kat20
05.05.2012., 11:57
Bok!

Uključujem se na ovu temu, budući da se isto borim protiv seboreje. Prestala sam koristiti sve proizvode na bazi kortikostroida( oronazol šampon, elocom losion, bioderma šampon...) Ako ste sve probali, a rezultat je nikakav, preporučujem:

1.Koristiti šampone bez SLS-a ( budući da ih nema puno na tržištu koristim dječje šampone : Bubchen kamilica, Hipp, a od "odraslih" Macadamia Natural oil koji je skuplji, ali odličan za seboreju. Primjetila sam da koristeći i onaj najnježniji šampon bez bojila i konzervansa ali sa SLS-om, ipak iritira vlasište!
2. Čičkovo ulje (Olival, Afrodita)- držati preko noći za još bolji učinak. Možete ga koristiti prije svakog pranja!
3. Izbaciti boje za kosu ili se prebaciti na kanu...ili pramenove
4. Jesti jogurte! Probiotik je jako bitan za čišćenje organizma. Ako vas zanima pročitajte: http://www.koraorganics.com/blog/live-in-my-skin/all-things-organic/organic-certification/benefits-of-probiotics/
5. Izbaciti lošu prehranu koja uključuje konzervanse
6. Bez stresa! On je glavni krivac za seboreju!
7. Avene Cicalfate krema - odlična za kožu, smije se koristiti više puta dnevno( o sastavu puno ne znam , ali mislim da je sigurno blaža od ostalih poput Elocoma)

Nadam se da ću barem nekome pomoći! Pozz:kava:

zarez123
08.05.2012., 11:39

Možeš li mi poslati info o dermatologinji. Par godina pokušavam se riješiti seboreje, ali bezuspješno. Ovdje u BiH nisam naišao da kvalitetnog dermatologa, pa bih pokušao kod nje.
Pozdrav

laureus
12.06.2012., 01:12
ne znam gdje bih pitao pa cu tu. ovako, imam problema s vlasistem, kosa se strasno masti i imam prhut, stalno se ceskam po glavi noktima pa uvijek nesto na njima ostane, nesto bijelo. probao sam dosta sampona ali uvijek je isto. u zadnje vrijeme primjecujem da imam sve manje kose :( imam li seboreju?
koji sampon isprobati i opcenito neki savjet?

El Gato Félix
12.06.2012., 18:03
ne znam gdje bih pitao pa cu tu. ovako, imam problema s vlasistem, kosa se strasno masti i imam prhut, stalno se ceskam po glavi noktima pa uvijek nesto na njima ostane, nesto bijelo. probao sam dosta sampona ali uvijek je isto. u zadnje vrijeme primjecujem da imam sve manje kose :( imam li seboreju?
koji sampon isprobati i opcenito neki savjet?

Imate seboreju, a možda i seboroični dermatitis (u slučaju crvenila, krastica, upale itd.), a uz seboreju mogu ići i androgena alopecija (ćelavost) i hiperhidroza (pojačano znojenje).

Na ovoj temi se dosta diskutiralo o raznim preparatima. Nekima su određeni preparati (šamponi) bili odlični, drugima ti isti preparati nisu uopće odgovarali ili bi im katkada i pogoršali stanje.

Jeste li pokušali s crnim šamponom od dr. Temta?

laureus
12.06.2012., 22:51
nisam jos pokusao od ovih nepoznatijih (ukljucujuci i ovaj spomenuti) ovo sa opadanjem je rijetko ali opet ...
imam 19, da li je seboreja izljeciva i ima li kakve posljedice??

El Gato Félix
13.06.2012., 20:50
nisam jos pokusao od ovih nepoznatijih (ukljucujuci i ovaj spomenuti) ovo sa opadanjem je rijetko ali opet ...
imam 19, da li je seboreja izljeciva i ima li kakve posljedice??

Treba razlučiti je li kod Vas prisutna samo seboreja ili možda i seboroični dermatitis, s njom u kombinaciji, te imate li androgenu alopeciju jer spominjete i prorijeđivanje kose, a sve troje može, kao što sam rekao, ići u kombinaciji.

Bolesti se smtraju kroničnima, a kako uzroci nisu dovoljno poznati i objašnjeni, onda bi najbolje bilo reći da je moguće raznim preparatima postići poboljšanje i održavati takvo stanje, ali se u određenim situacijama bolest/poremećaj vraća tako da se izmjenjuju periodi poboljšanja i periodi pogoršanja.

Što se nekakvih posljedica tiče, seboroična koža je dobra podloga za razmnožavanje bakterija i gljiva pa se tako mogu pojaviti bakterijske ili gljivične infekcije, npr., kao jedna od komplikacija.

Što se nekih konkretnih preporuka tiče, tu se najčešće ide metodom pokušaja i pogrešaka, što znači isprobavanje različitih preparata dok ne pronađete onaj koji Vam najviše odgovara.

Izbor preparata je stvarno velik, a sve ovisi što ste dosad isprobali i koliko sredstava (novaca) imate na raspolaganju.

sebor
13.06.2012., 21:59
Mnogi znanstvenici tvrde da s.dermatitis ipak uzrokuje opadanje kose i utječe na njenu kvalitetu,zbog upala oko folikula.
Ja san živi dokaz toga.Patin od s.dermatitisa već pet godina i nisan izgubio kosu,ali ona je slabije kvalitete nego prije.Borin se na razne načine i održavan nekakvo stanje.
Iman perioda poboljšanja,što direktno utječe na kvalitet same kose.Kada bih uspio totalno maknut s.dermatitis kosa bi se vratila u prvobitno stanje,u to san siguran,a i da se ne vrati,ovako nije loše,dovoljno je gusta i ja neman androgenu alopeciju i nikada nisan koristio sredstva protiv iste.Prominio san do sada 3 dermatologa.
Uvjet zdravog rasta je zdravo vlasište,a mi seboroičari to nemamo i na sve načine pokušavamo postić ''ugodnu'' atmosferu za rast.

Ne kažem,neki imaju kombinaciju a.alopecije i s.dermatitisa,ali kod mene to nije slučaj,a opet kosa je u jednu ruku pogođena.
Sljedeće s čime eksperimentiram jest čišćenje jetre i upotreba ulja čajevca u kombiunaciji sa aloe-verom.

laureus
13.06.2012., 23:23
sad ste me prepali :D ovo za opadanje kad se otusiram ili operem kosu u kadi ostane ponekad i desetak dlacica (nije puno ali me svejedno brine)
crvenila nigdje nemam, bar nisam primjetio samo me brine to stalno ceskanje, mozda je to samo masna prhut, ne znam. trebam posjetiti dermatologa da ona to provjeri,ako se to moze pogledati na vlasistu.

Zora Evenei
14.06.2012., 20:25
Mnogi znanstvenici tvrde da s.dermatitis ipak uzrokuje opadanje kose i utječe na njenu kvalitetu,zbog upala oko folikula.
Ja san živi dokaz toga.Patin od s.dermatitisa već pet godina i nisan izgubio kosu,ali ona je slabije kvalitete nego prije.Borin se na razne načine i održavan nekakvo stanje.
Iman perioda poboljšanja,što direktno utječe na kvalitet same kose.Kada bih uspio totalno maknut s.dermatitis kosa bi se vratila u prvobitno stanje,u to san siguran,a i da se ne vrati,ovako nije loše,dovoljno je gusta i ja neman androgenu alopeciju i nikada nisan koristio sredstva protiv iste.Prominio san do sada 3 dermatologa.
Uvjet zdravog rasta je zdravo vlasište,a mi seboroičari to nemamo i na sve načine pokušavamo postić ''ugodnu'' atmosferu za rast.

Ne kažem,neki imaju kombinaciju a.alopecije i s.dermatitisa,ali kod mene to nije slučaj,a opet kosa je u jednu ruku pogođena.

Ja imam seboreju 10 godina, i tek je sada liječim. Imam izrazito gustu kosu. Time sam ja veći živi dokaz. :p

sebor
14.06.2012., 20:37
Seboreja i seboroični dermatitis nije isto.Super za tvoju kosu,njeguj je i dalje.

Zora Evenei
15.06.2012., 09:15
Seboreja i seboroični dermatitis nije isto.Super za tvoju kosu,njeguj je i dalje.

Pardon, imam seboroični dermatitis.

sebor
15.06.2012., 15:36
Kod svakog nije istog inteziteta.Možeš bit sritna ako ti ne pogađa kosu i ne zamarat se pretjerano s time,već samo malo bolji šampon...

Schenk
21.06.2012., 23:26
..ukatko...gubim kosu...jako brzo se masti...a najvise me smetaju pristici i rane po vlasistu nakon uporabe nekog sampona...zivim u Njemackoj...ovdje su doktori okej..ali svski sampon koji dobijem mi nakon tjedan dana opet pravi isto sranje..a nemam vremena odmah ic reklamirati sampon i slicne stvari..a i na termin se mora po mj. dana cekati...ima ko slicne probleme...koji sampon bi trebao koristiti...kad perem glavu bez sampona jos e sve okej...ali ipak....hvala

El Gato Félix
22.06.2012., 16:03
..ukatko...gubim kosu...jako brzo se masti...a najvise me smetaju pristici i rane po vlasistu nakon uporabe nekog sampona...zivim u Njemackoj...ovdje su doktori okej..ali svski sampon koji dobijem mi nakon tjedan dana opet pravi isto sranje..a nemam vremena odmah ic reklamirati sampon i slicne stvari..a i na termin se mora po mj. dana cekati...ima ko slicne probleme...koji sampon bi trebao koristiti...kad perem glavu bez sampona jos e sve okej...ali ipak....hvala

Poštovani,

iz Vašeg upita nije posve jasno o čemu se točno radi. Premjestio sam Vam post na ovu temu jer vidim da spominjete da Vam se kosa jako masti i da gubite kosu, a to mogu biti znakovi seboreje i androgene alopecije.

Zbog čega su Vam doktori propisali šampone (pretpostavljam zbog seboreje)? Sadrži li možda jedan od pripravaka koji koristite minoksidil, koji se koristi za opadanje kose, a koji zna izazvati znakove iritacije?

O kojim se točno šamponima radi i želite li reći da je Vaše stanje na vlasištu (prištići i rane) uzrokovano šamponom koji koristite i čime perete kosu kad Vam je stanje dobro?

Jako je važno imate li takve prištiće i ranice neovisno o tim šamponima, odnosno jeste li zbog takvih tegoba i išli kod liječnika koji su Vam te šampone propisali.

Freshmann
22.06.2012., 22:11
Pozdrav, molim vas za pomoć...

Meni se kosa počela prorjeđivati/stanjivati... mislio sam da je u pitanju nasljedna ćelavost, ali kad sam otišao kod pravog dermatologa da mi propiše jedan hormon(finasterid) i minoxidil, rekla mi je da DEFINITIVNO se mogu opustiti jer imam nešto drugo: Seboreični dermatitis (dermatitis dysseborrhoica capilitii)

No... meni vrag nije dao mira pa sam otišao kod drugog dermatologa...zapravo sam ciljao na dermatologa koji je ćelav tako da zna o čemu pričam... on mi je potvrdio isto i uvjerio me u isto...

Sad koristim neki losion (Belosalic) koji moram koristiti 2 puta dnevno i dercos šampon od vichia.

No, mene i dalje strah, ali nadam se da su u pravu...

Htio sam pitati jel još tko imao prorjeđivanje/stanjivanje odnosno opadanje kose zbog toga... i koliko vremena treba da se toga riješim (iako znam da se može vratiti)... koliko treba vremena da opadanje kose se vrati u normalu ili još bolje pitanje... koliko dugo vremena treba da se kosa vrati na staro?

I koliko puta bih trebao prati kosu? Rekao mi je dva puta, ali kako sam ja smotan, ne znam jel se to odnosilo samo na šampon ili općenito... i idem u teretanu...

Puno hvala... svaki odgovor za bilo kakvu informaciju bi mi JAKO značio i bit ću vam zahvalan do kraja života :( ... očajan sam i to sve s kosom djeluje jako na moju psihu.

pionir
22.06.2012., 22:48
Pozdrav, molim vas za pomoć...

Meni se kosa počela prorjeđivati/stanjivati... mislio sam da je u pitanju nasljedna ćelavost, ali kad sam otišao kod pravog dermatologa da mi propiše jedan hormon(finasterid) i minoxidil, rekla mi je da DEFINITIVNO se mogu opustiti jer imam nešto drugo: Seboreični dermatitis.

No... meni vrag nije dao mira pa sam otišao kod drugog dermatologa...zapravo sam ciljao na dermatologa koji je ćelav tako da zna o čemu pričam... on mi je potvrdio isto i uvjerio me u isto...

Sad koristim neki losion i dercos šampon od vichia.

No, mene i dalje strah, ali nadam se da su u pravu...

Htio sam pitati jel još tko imao prorjeđivanje/stanjivanje odnosno opadanje kose zbog toga... i koliko vremena treba da se toga riješim (iako znam da se može vratiti)... koliko treba vremena da opadanje kose se vrati u normalu ili još bolje pitanje... koliko dugo vremena treba da se kosa vrati na staro?

I koliko puta bih trebao prati kosu? Rekao mi je dva puta, ali kako sam ja smotan, ne znam jel se to odnosilo samo na šampon ili općenito... i idem u teretanu...

Puno hvala... svaki odgovor za bilo kakvu informaciju bi mi JAKO značio i bit ću vam zahvalan do kraja života :( ... očajan sam i to sve s kosom djeluje jako na moju psihu.

već sam bio pisao na ovoj temi, tako da se možda i ponavljam, ali nema veze....
prije nekih 8 god mi je dijagnosticiran seboreični dermatitis jer me je vlasište užasno svrbilo i perutalo se, nisam to mogao više izdržavati...pa mi je doktor propisivao elocom i još onaj jedan sličan preparat, uglavnom, kortikosteroidi...također sam imao gustu kosu tada, i par godina nisam primjećivao nikakve promjene u gustoći kose niti sam znao da taj dermatitis može utjecati na njeno ispadanje i slabljenje...uglavnom, prije nekih 4 godine se počela prorijeđivati gore na tjemenu i moš ga jebat više...počeo sam onda koristiti od rougj-a čisteću pjenu i forfora sebo ampule, sad su to f+s one kapi....otkad njih koristim, ne primjećujem daljnje prorijeđivanje i dermatitis držim nekako pod kontrolom. skupo je, ali jebiga, jedino sam to našao da mi odgovara..žao mi što nisam ranije krenuo s tim dok mi je kosa bila još gusta....ostali šamponi koje sam prije koristio bili su kratkotrajna pomoć, i to rijetko koji....i dalje imam peruti i svrbež, ali tek treći-četvrti dan nakon pranja...prije je to bilo gotovo isti dan nakon pranja.

ne vjerujem da se kosa može vratiti, tj. vratiti se u stanje prije opadanja, jer se tog dermatitisa očito ne možeš trajno riješiti....samo ublažavati, držati pod kontrolom sa nekim šamponom, kapima, uljima, sa nečime što pogodiš da ti odgovara.....kao što rekoh, meni već 4 godine koristi rougj pjena sa f+s kapima, dok mom prijatelju nije baš pomoglo...

pjena je 72 kn čini mi se, ove kapi oko 190 kn...poskupili su 10-20% otkad ih koristim (gamad), što zbog promjene pakiranja i kao svojstava, što zbog pdv-a...ali zasad mi nema druge....

Frankenstein.
25.06.2012., 21:25
pozdrav

ja imam, barem mislim da je riječ o nečemu između ovog dvoje u naslovu topica :D, već jako dugo problem s ovim. mislim već 2 godine, al ja sam to uvijek zanemarivao i odmahivao rukama, a o šamponu za kosu uopće nisam obraćao pozornost, obično bih kosu prao sa svim i svačim, bilo je tu svega, bez obzira što sam ja bio svjestan problema kojeg imam.
znači, kosa mi se obično jako masti, svaki drugi dan je moram prati. drugi problem je što prhut imam već dvije godine (ali ja nisam siguran jeli to prhut ili seboreja), al s obzirom da sam imao malo dužu kosu, nije se nešto pretjerano vidjelo.
e sad, ja sam se odlučio ošišati na ćelavo i ošišao sam se. kad sam se ošišao imao sam naravno što i vidjeti. glava odnosno vlasište mi je puno tih ljuskica, crvenila i krastica. ali ne po cijeloj glavu nego na određenim mjestima. recimo na vrhu glavu najviše i u predjelu gdje su zolufi i iza glave.
osim toga, perutanje mi se već jako dugo vrijeme javlja i ispod samih obrva. nije to nigdje drugdje osim na obrvama.

može mi netko reći jel postoji nekakav krema za to? ja bih mazao glavu sad dok je ćelava i to ispod obrva. želim se riješiti te ružne kožne bolesti ili što je već.
ili šampon za glavu, a krema za obrve?

why-me
04.07.2012., 22:55
Možeš li mi poslati info o dermatologinji. Par godina pokušavam se riješiti seboreje, ali bezuspješno. Ovdje u BiH nisam naišao da kvalitetnog dermatologa, pa bih pokušao kod nje.
Pozdrav

sorry na kasnom odgovoru, riješio sam sve probleme sa seborejom pa nisam imao potrebu dolazit tu na temu.. :) Dermatologica se zove Sanja Gregurić, evo i link na web - http://www.dermolab.hr/ Odgovorio sam ti i na PM, pa sam ti tamo napisao više detalja.. :mig:

Za ostale mali savjet - nemojte trošiti vrijeme i novce tackajući se raznim kremicama i sranjima, problem treba riješavati iznutra, od kuda je i počeo..:mudri:

-Cruella-
04.07.2012., 23:12
i koja je zapravo razlika između seboreje i seboreičnog dermatitisa?

ja perut imam od 12. godine. (bar sam mislila prije da se radi o tome) ali zadnjih godina vidim da se pojavljuju ponekad crvene krastice u području vlasišta kraj ušiju i nekad iznad čela. na dodir je jako masno i naravno svrbi.
što bi to bilo?

Austra
06.07.2012., 23:27
Koji šamponi , kreme i sl,. vam pomažu
Pišite iskustva :)

DarkStar
08.07.2012., 07:57
riješio sam sve probleme sa seborejom
problem treba riješavati iznutra, od kuda je i počeo..:mudri:
a kako si ti rjesio taj problem?
opisi detaljnije...

why-me
08.07.2012., 14:47
a kako si ti rjesio taj problem?
opisi detaljnije...

koliko sam ja saznao i dokučio, seboreja je problem s toksinima i štetnim tvarima u organizmu koje u nekom trenutku jetra više ne može sama riješavati pa ih se organizam riješava kroz kožu što stvara takvu reakciju, crvenilo, ljuštenje i svrbež.

Seboreja se rijeko javlja sama za sebe, a da nije povezana s nekim drugim zdravstvenim problemima ili da su joj oni uzrok ili da se paralelno javljaju. Ja sam prvo morao riješiti probleme s želucem, odnosno gastritisom, za koji nisam ni znao da ga imam, ali me srećom dermatologica uputila da odem kod gastroenterologa. Pripazio malo više na prehranu, pio neke biljne čajeve, prvenstveno za želudac i probavu, ali koji su mi povoljno djelovali na seboreju (nije to sad neki tajni i čudan čaj, ja sam pio mješavinu koju sam si sam napravio od nekoliko domaćih biljnih vrsta - stolisnik, kopriva, kadulja, preslica, kamilica, maslačak itd.). Pio sam i još neke biljne preparate, koji su vjerojatno isto pomogli, ali vjerujem da se može i bez njih, posebno ako se nekome ne da davati novce za njih.. I smanjiti stres i živciranje koliko se može, naravno to je lakše reći nego učiniti, ali ako čovjek svoje zdravlje postavi na prvo mjesto onda je i to lakše.:mig:

Ukratko preporučujem da si pogledate blog koji je napisao jedan čovjek koji se godina bori sa seborejom i isprobao je i na sebi eksperimentirao valjda sve moguće i dao objašnjenja u vezi seboreje i neke konkretne stvari koje su njemu pomogle - http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/

I još jedna stvar - znojenje, znojenje, znojenje! Kao što rekoh tijelo se kroz kožu odnosno znojenjem riješava štetnih tvari koje inače ne može izbaciti na druge načine, baš je rekao jedan doktor da je znojenje jedina prava detoksikacija organizma, nikakve tabletice i sranja.. Posebno sad kad je toplije trebalo bi što češće otići trčati i baviti se sličnim aktivnostima gdje se čovjek puno znoji (i ne, pod znojenje ne mislim znojenje u tramvaju jer je vruće i slično..:D nego ono da se čovjek sav preznoji, posebno lice i glava..). Pretpostavljam da bi logično bilo i da sauna pomaže po istom principu, ali osobno nisam to isprobao pa ne mogu reći.

Tako da bi ukratko moja preporuka i formula bila:
1. riješiti zdravstvene probleme koji su podloga za seboreju, odnosno javljaju se uz nju, bilo problemi sa želucem, jetrom, prekomjernim stresom i sl.
2. pomoći organizmu iznutra, posebice jetri da se malo pročisti i poboljša njena funkcija, bilo biljnim čajevima, biljnim preparatima i sl.
3. baviti se aktivnostima u kojima se čovjek puno znoji, posebno trčanje i sl.

P.S. I za kraj da napišem 2 preparata koja su meni izvana pomogla i bila jako efikasna - 1. Prunaks losion, ne sjećam se da se ikad javila tu na forumu ili negdje drugdje na netu osoba koja je rekla da joj se stanje nije bar malo popravilo od Prunaksa. 2. Epiderm krema - meni je jako godila i stanje je odmah bilo bolje, problem je što nisam skoro nikoga drugoga vidio da je imao iskustva s njom pa je to možda bilo samo kod mene, a i masna je krema pa se baš ne može namazati i izaći van, a i skupa je dosta..

Freshmann
13.07.2012., 12:45
Dobar dan svima!

Dakle, long story short- nakon što sam počeo gubiti kosu i nakon što sam odlučio krenuti s finasteridom, otišao sam kod dermatologa i rekao mi je da se smirim, da imam samo seboreični dermatitis...

Propisao mi je:
2 puta dnevno Belosalic losion po tjemenu, 4 tjedna...
2 puta tjedno dercos šampon koji rješava perut.

I rekao mi je da mu se javim za 4 tjenda.

E sad... 4 tjedna će proći za par dana kad sam si mislio rezervirati novi termin... no on baš taj dan (ponedjeljak) ide na more i spletom okolonsti neću ga moći vidjeti jedan cijeli mjesec...

Što učiniti u ovoj situaciji?

1.Dal da potražim drugog dermatologa možda? :S

2.Isto me tako zanima (s obzirom da mi je rečeno da perem kosu 2 puta tjedno) jel to znači da nije poželjno se kupati u moru? Jer ne samo da ću biti u moru, već ću morati i prati kosu nakon toga...

3.I općenito što se radi kad se prestane s Belosalic losionom?

4.Bavim se sportom i teretanom... dal bih nakon toga svaki dan trebao prati kosu? Ili da se prestanem baviti sportom i teretanom... ove kontradiktorosti me živciraju.

Molim vas ako imate odgovor na bilo koje pitanje, bit ću jako zahvalan. Pogotovo ovo zadnje :D ...

El Gato Félix
15.07.2012., 21:34
1.Dal da potražim drugog dermatologa možda? :S

O tome biste trebali odlučiti sami. Ako niste zadovoljni učincima liječenja, pristupom i sl., onda da.
2.Isto me tako zanima (s obzirom da mi je rečeno da perem kosu 2 puta tjedno) jel to znači da nije poželjno se kupati u moru? Jer ne samo da ću biti u moru, već ću morati i prati kosu nakon toga...

Možete se normalno kupati u moru. Nema nikakvog ograničenja.
3.I općenito što se radi kad se prestane s Belosalic losionom?

Cilj je da se uz pomoć kratkotrajne primjene kortikosteroida stvar stavi pod kontrolu, ako ne može nikako drugačije. Zatim, kada se upala smiri, trebate koristiti druge preparate (neutralne šampone u kombinaciji sa šamponom koji se pokazao uspješnim, primjerice, Dercos koji koristite ako ste njime zadovoljni).

Kortikosteroidi se ne smiju korisitit dulje vrijeme tako da bez daljne konzultacije/pregleda kod dermatologa ne biste trebali nastaviti s korištenjem Belosalica nakon proteka definiranog vremena prema naputku dermatologa.
4.Bavim se sportom i teretanom... dal bih nakon toga svaki dan trebao prati kosu? Ili da se prestanem baviti sportom i teretanom... ove kontradiktorosti me živciraju.

Molim vas ako imate odgovor na bilo koje pitanje, bit ću jako zahvalan. Pogotovo ovo zadnje :D ...

Naravno da se zbog seboroičnog dermatitisa vlasišta nećete prestati baviti športskim aktivnostima i teratanom. Ako morate često prati kosu (znojenje, mašćenje itd.), trebate potražiti posebne neutralne šampone u ljekarni namijenjene za svakodnevno pranje kose.

Freshmann
17.07.2012., 07:50
Zadovoljan sam sa dosadašnjom terapijom, samo sam ostao bez svih bitnih odgovora jer je baš taj dan otišao na godišnji...

Stoga, hvala Vam puno na odgovorima!

anniekelly
22.07.2012., 13:07
Ljudi ja vam iz svog iskustva mogu reći da sam probala sve i svašta,a jedino mi je pomogla krema KERUM DS CREME,proizvodi La Roche-Posay.Tu mi je kremu dala žena u ljekarni i još naglasila da ona nije baš striktno za seboreju ali može pomoći jer je njezino najvažnije svojstvo da nestane crvenilo,svrbež i ljuskanje.Prva dva tri dana kad sam ju počela koristiti mi je koža bila koma,imala sam osjećaj da još jače crvena....Al sam nastavila mazati I KREMA JE SUPER,JA SAM SE PREPORODILA,koža mi je mekša i glatka i ni traga crvenilu i ljuskicama!!!!!!!!!:D:D:D:D:D
A što se tiče vlasišta najprije su mi dali oronazol šampon(imala sami tu kremu za lice) i bilo je super dok sam ga koristila,a čim sam prestala(jer nisam smjela više kosu s njim prat više od 3tj)sve se opet vratilo.Onda sam probala H&S I ODLIČAN JE,UOPĆE VIŠE NEMAM LJUSKICA PO GLAVI!!!!!Sad stalno kosu perem s njim,jer čim promijenim šampon opet se vrati....

Eto nadam se da će ovo šta sam napisala nekome pomoći kao što je pomoglo i meni,ja sam zasada prezadovoljna!:cerek::cerek::cerek::cerek:

Meron
28.07.2012., 18:45
:) Znači, u ljekarni se može kupiti. Koliko košta?

anniekelly
29.07.2012., 13:52
:) Znači, u ljekarni se može kupiti. Koliko košta?

Košta oko 93 kn,ali mislim da može trajati dulje od mjesec dana...još uvijek sam zadovoljna...tak sam sretna da mi se lice konačno popravilo :503::D

Schenk
18.08.2012., 21:45
..kakva je to bolest ili sta je uopce to i kako se i cimme lijeci kad ljudi imaju stalno neke pristice i ranice i skulice po tjemenu glave iako peru kosu svaki dan najblazim djecjim samponima ili nekad bez sampona posto su svi drugi preagresivni za tjeme?????

ujko tvrdica
23.08.2012., 18:15
poz
ovo su mi dijagnosticirali jos prije nekih 10ak godina, imam samo po licu i vratu. jos uvijek se lijepo druzimo dermatitis i ja. jedina stvar koja mi je do sada pomogla je pranje lica u slanoj vodi, a od krema samo neka oriage (gel i krema).
ugl, zanima me nesto posve drugo.
u prosjeku mi se kompletna koža lica oguli dva puta tjedno (u jako rijetkim slucajevima bude jednom tjedno) i nakon guljenja je savrseno cista, glatka i super. zanima me koliko se cesto inace normalnim ljudima koza guli i ima li ovo moje guljenje pozitivnu ili negativnu stranu kroz neki duzi period godina. pati li koza zbog konstantnog presvlacenja ili je to dobra stvar?

kucanica1
05.09.2012., 11:38
taj dosadni svrab pa crvenilo pa ljuštenje kože.....:503:mučim se 4 godine s tim kupovala sve kreme jeftine,skupe bez ovog i onog.....i ništa opet svrab..... dok nisam kupila AVENE CICALFATE antibakterijska krema za uništenu kožu :cerek::cerek::cerek:spasila se i ČAK puder mogu stavit na lice što prije nije dolazilo u obzir krema je sa cinkom al nije kruta kao bebi kreme sa cinkom to je postala moja najbolja prijateljica nikud bez nje:cerek: kremu kupite u apoteci 40 ml oko 60 kn dugo traje nije masna piše da je za osjetljivu,iritiranu i uništenu kožu a moja je bila UNIŠTENA vjerujte ja je koristim ujutro i navečer i nikakve druge kreme ne koristim hidratantna sa termalnom vodom eto toliko pa javljajte kako vama djeluje jer mene je spasila.:cerek:

maarbo
11.09.2012., 03:02
taj dosadni svrab pa crvenilo pa ljuštenje kože.....:503:mučim se 4 godine s tim kupovala sve kreme jeftine,skupe bez ovog i onog.....i ništa opet svrab..... dok nisam kupila AVENE CICALFATE antibakterijska krema za uništenu kožu :cerek::cerek::cerek:spasila se i ČAK puder mogu stavit na lice što prije nije dolazilo u obzir krema je sa cinkom al nije kruta kao bebi kreme sa cinkom to je postala moja najbolja prijateljica nikud bez nje:cerek: kremu kupite u apoteci 40 ml oko 60 kn dugo traje nije masna piše da je za osjetljivu,iritiranu i uništenu kožu a moja je bila UNIŠTENA vjerujte ja je koristim ujutro i navečer i nikakve druge kreme ne koristim hidratantna sa termalnom vodom eto toliko pa javljajte kako vama djeluje jer mene je spasila.:cerek:

Pozdrav! Ja ću probati uskoro s ovom kremom jer me užasno peče i boli, svrbi jedino kad prolazi, sada jako je upaljena i crvena i zadebljana i peruta se samo ako jako protrljam. Bojim se da je došlo do neke infekcije ili je ovo možda steroidni dermatitis ili nešto drugo. Godinama sam koristila kortiće pa prestala, nakon par mjeseci se pojavilo ovo sranje koje mi je gore od psorijaze koju isto imam. Dobila sam dijagnozu seboreični dermatitis i afloderm, mazala ovo ljeto jer sam morlala, sad više ne morma i prestala sam pa je buknulo. Dosad bi mi pomagalo kantarionovo ulje. Idem u dermatologice uskoro pa ne bih da stavljam išta sad da me može pregledati u mom "najboljem" izdanju, a ne ko prošli put kad sam dobila dijagnozu preko fotke. Jel itko imao sličnih iskustava? Oko nosa i u kutevima usana me ne peče toliko, ali čelo me ubi, boli. Na tjemenu imam psorku i na tijelu mada mi je puno bolje (po tijelu). Imam naopak bioritam, a primijetila sam da mi od nespavanja zna izbaciti, tj. zna mi se čelo žariti mada nekad ne izbaci odmah, možda se to nakuplja pa nakon nekog vremena izbaci, nemam pojma. A i imam gastritis pa sam primijetila da ima i neke veze s tim, tj. ovih dana baš me boli i želudac jako. Eto, malo sam se izjadala, haha.

chocolate-cat
21.09.2012., 23:05
Onda sam probala H&S I ODLIČAN JE,UOPĆE VIŠE NEMAM LJUSKICA PO GLAVI!!!!!Sad stalno kosu perem s njim,jer čim promijenim šampon opet se vrati....

Pozdrav. Koji H&S koristiš?

chocolate-cat
22.09.2012., 00:30
Tražeći po netu, naišla sam na Fitoval šampon protiv peruti. Pa me zanima jel ga možda netko koristio za dermatitis? Vidim da sadrži cink pirition, uklanja gljivice, pomaže kod vlasišta koja su popraćena crvenilom, svrbežom i ljuštenjem.

z3z3
26.09.2012., 19:17
1.Balea Med mlijeko za čišćenje lica,ultra sensitive
2.Balea Med ultra sensitive tonik za lice
3.Balea Med ultra sensitive krema za lice,Tagescreme

Eto mene opet....Čini mi se da je prošlo godinu dana od kada sam s ovim počeo čistiti lice..
I mogu reći da mi je cijelo vrijeme lice čisto..
Kadkad se znalo pojavljivati malo crvenilo,ali ubrzo bi to nestalo...

Fuerteventura
27.09.2012., 00:37
Meni jedino pomaze onaj Vichy Dandruff shampon za 100 kuna
sve drugo ne :ne zna:

lacalut
27.09.2012., 09:01
zna li netko može li se IGDJE u Hrvatskoj (ili zemljama okruženja) još nabaviti fluacet gel? znam da je zabranjen i da su pitaj Boga šta sve rekli za njega ali ne mislim ga mazat na kruh umjesto paštete već samo kad mi to zaista bude prijeko potrebno (mislim, ne na kruh ni tada već na vlasište :lol: ) .. koristio sam taj gel jednom/dvaput i rezultati su bili fenomenalni, kasnije mi ju je ponovno prepisala doktorica (na recept) taman u onom periodu povlačenja sa tržišta no i tada je nisam mogao nigdje pronaći pa sam odustao...

eyeballs
03.10.2012., 20:35
Fluacet gel ti je kortikosteroid i naravno da ti je pomogao,ako ga nema sigurno ima dobar razlog za to.
Ako baš moraš probaj afloderm ili beloderm,ali bolje ih se kloni!

Kualjanin
04.10.2012., 17:18
Neki dan probao Prunaks losion. Netko na forumu ga je preporucio. U dva dana, od teške katastrofe (crvenilo, peckanje i ljuštenje kože), lice mi je potpuno čisto i glatko, bez crvenila. Skup je (160kn), ali vrijedi svake lipe.

Prije toga sam probao Bioderma Sensibio DS+ krema, a prije te kreme bi očistio lice s njihovim pjenušavim gelom. To je zaustavilo peckanje (svrbež), ali bi mi skroz isušilo kožu, dok na crvenilo ne bi djelovalo. Koža mi se nikad jače nije ljuštila.

ivana1989
12.10.2012., 18:22
Pozdrav! Ja ću probati uskoro s ovom kremom jer me užasno peče i boli, svrbi jedino kad prolazi, sada jako je upaljena i crvena i zadebljana i peruta se samo ako jako protrljam. Bojim se da je došlo do neke infekcije ili je ovo možda steroidni dermatitis ili nešto drugo. Godinama sam koristila kortiće pa prestala, nakon par mjeseci se pojavilo ovo sranje koje mi je gore od psorijaze koju isto imam. Dobila sam dijagnozu seboreični dermatitis i afloderm, mazala ovo ljeto jer sam morlala, sad više ne morma i prestala sam pa je buknulo. Dosad bi mi pomagalo kantarionovo ulje. Idem u dermatologice uskoro pa ne bih da stavljam išta sad da me može pregledati u mom "najboljem" izdanju, a ne ko prošli put kad sam dobila dijagnozu preko fotke. Jel itko imao sličnih iskustava? Oko nosa i u kutevima usana me ne peče toliko, ali čelo me ubi, boli. Na tjemenu imam psorku i na tijelu mada mi je puno bolje (po tijelu). Imam naopak bioritam, a primijetila sam da mi od nespavanja zna izbaciti, tj. zna mi se čelo žariti mada nekad ne izbaci odmah, možda se to nakuplja pa nakon nekog vremena izbaci, nemam pojma. A i imam gastritis pa sam primijetila da ima i neke veze s tim, tj. ovih dana baš me boli i želudac jako. Eto, malo sam se izjadala, haha.

Ja sam se godinu, dvije mazala kortikosteroidi, dok nisam saznala sto je to uopce... Otisla kod dermatologa i saznala sve, naravno da je nakon samo tjedan dana lice buknilo, ali izdrzala sam, sad nakon 2 godine sve je odlicno, u prvih par mjeseci jako mi je koristilo to sto sam se mazala karite maslacem, nakon samo 1 dana crvenilo se smanjilo, nema ga svugdje za kupiti, ali ako si iz zg lako ga mozes nabaviti, ako ne pogledaj po netu ima ga on-line kupiti... Nakraju me on i izlijecio, a ne neke skupe kreme koje mi je dermatolog preporucio... Pa evo ako pomogne :)

Nisam napomenila da je dijagnoza bila steroidni dermatitis.

maarbo
20.10.2012., 17:06
Ja sam se mazala nekih 10ak godina manje-više stalno. Dermatologica mi je rekla da nije to steroidni, a moja dr. misli da možda i jest. :503:
Uglavnom, uzela sam gel od aloe vere i ulja čajevca i mazala time, i avene cicalfate kremom, sad je pod kontrolom. Čak i kad počne peckat kao da će izbaciti namažem time i sve ok. Kortići dolaze u obzir samo ako dođe do jake upale, ali mislim da će ove kreme držati to pod kontrolom. Čitala sam o tom maslacu i mislila ga kupiti kad odem u Zagreb, ako nađem nerafinirani. To i ulje ploda divlje ruže u kombinaciji za lice. Imam i psorijazu pa bih to koristila za oboje. Znači pomogne, super, i mislila sam da hoće, uzela bih maslac ranije, ali nema ga ovdje kupiti, a nije mi se naručivalo netom. Strpim se do Zagreba.
Ma najgore mi je pred menstruaciju, tad izbaci, i kad ne spavam dovoljno.
Ja sam se godinu, dvije mazala kortikosteroidi, dok nisam saznala sto je to uopce... Otisla kod dermatologa i saznala sve, naravno da je nakon samo tjedan dana lice buknilo, ali izdrzala sam, sad nakon 2 godine sve je odlicno, u prvih par mjeseci jako mi je koristilo to sto sam se mazala karite maslacem, nakon samo 1 dana crvenilo se smanjilo, nema ga svugdje za kupiti, ali ako si iz zg lako ga mozes nabaviti, ako ne pogledaj po netu ima ga on-line kupiti... Nakraju me on i izlijecio, a ne neke skupe kreme koje mi je dermatolog preporucio... Pa evo ako pomogne :)

Nisam napomenila da je dijagnoza bila steroidni dermatitis.

ivana1989
22.10.2012., 15:23
Ja sam se mazala nekih 10ak godina manje-više stalno. Dermatologica mi je rekla da nije to steroidni, a moja dr. misli da možda i jest. :503:
Uglavnom, uzela sam gel od aloe vere i ulja čajevca i mazala time, i avene cicalfate kremom, sad je pod kontrolom. Čak i kad počne peckat kao da će izbaciti namažem time i sve ok. Kortići dolaze u obzir samo ako dođe do jake upale, ali mislim da će ove kreme držati to pod kontrolom. Čitala sam o tom maslacu i mislila ga kupiti kad odem u Zagreb, ako nađem nerafinirani. To i ulje ploda divlje ruže u kombinaciji za lice. Imam i psorijazu pa bih to koristila za oboje. Znači pomogne, super, i mislila sam da hoće, uzela bih maslac ranije, ali nema ga ovdje kupiti, a nije mi se naručivalo netom. Strpim se do Zagreba.
Ma najgore mi je pred menstruaciju, tad izbaci, i kad ne spavam dovoljno.

Joj 10 godina :(
Ajde barem je bolje... Posto imas i psorijazu ne bi se bas nesto puno mijesala, jer mi nista oko toga nije poznato, mislim znam sta je i kako je, ali u kreme oko toga se ne kuzim, ako ti ove tvoje kreme odgovaraju drzi se toga ;) Probaj uzeti taj karite maslac ako zelis, mislim moze ti samo pomoci jer je prirodan... A ako je steroidni, ne brini, proci ce, treba vremenena, ali hoce! Meni je lice buknilo, nakon sto sam se prestala elocomom maziti u roku par dana, znam da je bio pocetak 11 mjeseca i tamo vec pred novu godinu lice je bilo ok, zatezalo me, ali nije bilo niti crveno niti je bilo kakvih ljuskica.

maarbo
22.10.2012., 17:55
Mislim da se više ne proizvodi, meni su danas u ljekarni dali Sinoderm, kako sam shvatila, to mu je blaža zamjena. Pošto ga proizvodi Galenika Beograd, pomislila sam da je jezik na kutijici srpska ćirilica, međutim, ruski je, neobično mi je to, upute su na ruskom. :ne zna:
To ću mazati kad baš budem morala, dosad su se ovaj gel i krema pokazali dobrima. A da, za ovaj gel ne treba recept. Po sastavu sudeći, ne znam po čemu je blaža varijanta Fluacet gela, i jedan i drugi sadrže 0,25 mg fluocinolonacetonida koji spada u skupinu jakih kortikosteroida. Nije preporučljivo koristiti zajedno s ketokonazolom jer može doći do iritacije kože. Cijena mu je 20 kuna otprilike. Nadam se da sam pomogla.
zna li netko može li se IGDJE u Hrvatskoj (ili zemljama okruženja) još nabaviti fluacet gel? znam da je zabranjen i da su pitaj Boga šta sve rekli za njega ali ne mislim ga mazat na kruh umjesto paštete već samo kad mi to zaista bude prijeko potrebno (mislim, ne na kruh ni tada već na vlasište :lol: ) .. koristio sam taj gel jednom/dvaput i rezultati su bili fenomenalni, kasnije mi ju je ponovno prepisala doktorica (na recept) taman u onom periodu povlačenja sa tržišta no i tada je nisam mogao nigdje pronaći pa sam odustao...

maarbo
22.10.2012., 18:15
Za sve koji koriste, zanima me koje pudere koristite, danas sam prvi put u životu kupila puder i uzela sam Avenov (couvrance) na prijedlog faramaceutkinje, iako sam se mislila između tog i Uriageovog nekog protiv crvenila, je li itko koristio taj i koliko puder uopće može prekriti crvenilo i seboreična sra.. Ne razumijem se u pudere pa ako netko zna koji dobar za preporučit, slobodno. Ovaj mi je ok, mada mi se ne čini nešto posebno. Inače bih ga koristila samo kad moram, tj. zbog tog crvenila, sada mi nije izraženo, jako je blago. A valjda će prekriti. Ima li ijedan puder a da se ne primijeti toliko da je na licu, ili takvo što ne postoji. E da, koristi li itko sindet i ima li razlike u odnosu na obične sapune i gelove? Tenkja.

atrim
24.10.2012., 15:21
Pozdrav svima...kad vidim koliko nas je sa istim simptomima,lakše mi je!Moj slučaj je ovaj-već nekoliko mjeseci mi se vlasište ljuska i užasno svrbi,uške mi se ljuskaju,a počinje mi se i desna obrva ljuskati...bila sam prije 3 dana kod dermatologa i ustanovila je da imam seboroični drmatitis!Dobila sam za vlasište 5% salicyl u maslinovom ulju-to nanijeti na suhu kosu i nabiti vrećinu na glavu i držati do 6 sati,zatim šampon oronazol,kerium ili kelual da kupim(kupila sam kelual)-njime 3Xtjedno prati,ostalim danima baby šampon...3X tjedno nakon pranja u mokro vlasište belosalic losion/mjesec dana,a zatim 1-2X tjedno!za obrvu i uške sam dobila oronazol kremu s kojom trebam 7-10 dana mazati,a nakon toga kupiti neku kremu protiv ljuskanja.Ne moram vam ni pisat koliko sam novaca već u startu potrošila na silne kreme i šampone!Čitajući ovdje na forumu vaša iskustva i probleme,jako me strah koristit te preparate jer neki sadrže korikosteroide...pa već sada razmišljam o tome da probam nešto od prirodne kozmetike!Je li itko od vas koristio ovaj šampon? http://www.prirodnakozmetika.hr/sampon-saboreicni-dermatitis-p-55.html

DarkStar
25.10.2012., 10:11
Meni je bio pomogao sampon+losion M+S, ima ga u ljekarni obje boce dodju oko 200kn i to je dosta za mjesec dana cca.
Ali cim ga prestanes koristiti opet sve po starom.
Na pregledu u ljekarni mi rekose da jje to sve zbog zlijezdi koje izlucuju masti i samponi tu ne pomazu, jedino losion.
Probao i crni sampon ali nije nista pomogao.
Inace bilo mi je skroz upaljeno tjeme, crveno i ljuskavo i svrbi za poluditi, a malo se zna peritati iza uha i nos.
Sad se malo smirilo iako vise ne koristim M+S nego odrzavam sa obicnim samponima.
Probao i Vichyev megaskupi crveni sampon, totalno beskorisno bacen novac!

NaniBanani
29.10.2012., 11:45
Za sve koji koriste, zanima me koje pudere koristite, danas sam prvi put u životu kupila puder i uzela sam Avenov (couvrance) na prijedlog faramaceutkinje, iako sam se mislila između tog i Uriageovog nekog protiv crvenila, je li itko koristio taj i koliko puder uopće može prekriti crvenilo i seboreična sra.. Ne razumijem se u pudere pa ako netko zna koji dobar za preporučit, slobodno. Ovaj mi je ok, mada mi se ne čini nešto posebno. Inače bih ga koristila samo kad moram, tj. zbog tog crvenila, sada mi nije izraženo, jako je blago. A valjda će prekriti. Ima li ijedan puder a da se ne primijeti toliko da je na licu, ili takvo što ne postoji. E da, koristi li itko sindet i ima li razlike u odnosu na obične sapune i gelove? Tenkja.

ja recimo imam kozu koja se jako brzo zamasti i imam prosirene pore, ali vec godinama koristim od revlona tekuci colorstay u nijansi 180 (sand beige) u varijanti za masnu/kombiniranu kozu i odlican mi je - dovoljno pigmentiran da prekrije nedostatke, a ne stvara mi komedone, ima i spf :) inace na kozmetici ima jako puno pohvala pa skokni do name i probaj pase li ti. cijena je cca 100 kn, meni obzirom da ga ne koristim svaki dan traje i po godinu dvije.

anniekelly
30.10.2012., 13:33
Pozdrav. Koji H&S koristiš?

Bilo koji,meni svi odgovaraju :D

wertzui
16.11.2012., 19:22
Molim vas, molim vas, molim vas za savjet. Vec neko vrijeme me muci seboreicni dermatits na vlasistu. Pocelo je naravno sve sa pojavom pretjeranog lucenja zutog loja na glavi, nastajale bi krastice od toga, peruti masne bi bilo po cijelom vlasistu i ponekih crvenih fleka i svrbez cijele glave. Prvo sam koristila sampon asebon protiv masne peruti koji mi je nesto malo, u pocetku pomogao, poslije jos gore, samo mi je isusio totalno cijelu kosu. Zatim sam uzela Dr. Temt crni sampon i on mi je pomogao za skoro sve, nema vise lucenja lija, nema svrbeza, nema masne peruti, smanjile se crvene fleke. Koristim ga jednom tjedno a uz njega koristim i Alverde sensitiv sampon koji je super i njezan. Ali, jedna stvar se nije poboljsala, TVRDOKORNA PERUT, jos je tu :( na vlasistu ko krastice, od peruti, bijele ili zute, ne svrbe al je grozno imati ih... mogu ih doslovno noktom ogrebat i skinit al to naravno ne radim jer ce mi nastat rane...treba mi savjet koji proizvod je dobar da ga kupim da se rijesim te tvrdokorne peruti, neki bolji sampon ili neka krema, losion, bilo sta, samo da mi se to makne sa tjemena...kao neki piling za vlasiste....inace pijem i b vitamine za kosu a i primjetila sam da mi je puno kose otpalo otkad imam to na glavi...neznam, ako sam mogla rijesiti sve simptome seboreje onda valjda mogu i tu tvrdokornu perut na tjemenu...
Molim ljude sa nekim znanjem ili iskustvom da mi pomognu i daju neki dobar savjet za neki proizvod. Hvala unaprijed :*

Cyberskurk
18.11.2012., 00:02
Molim vas, molim vas, molim vas za savjet. Vec neko vrijeme me muci seboreicni dermatits na vlasistu. Pocelo je naravno sve sa pojavom pretjeranog lucenja zutog loja na glavi, nastajale bi krastice od toga, peruti masne bi bilo po cijelom vlasistu i ponekih crvenih fleka i svrbez cijele glave. Prvo sam koristila sampon asebon protiv masne peruti koji mi je nesto malo, u pocetku pomogao, poslije jos gore, samo mi je isusio totalno cijelu kosu. Zatim sam uzela Dr. Temt crni sampon i on mi je pomogao za skoro sve, nema vise lucenja lija, nema svrbeza, nema masne peruti, smanjile se crvene fleke. Koristim ga jednom tjedno a uz njega koristim i Alverde sensitiv sampon koji je super i njezan. Ali, jedna stvar se nije poboljsala, TVRDOKORNA PERUT, jos je tu :( na vlasistu ko krastice, od peruti, bijele ili zute, ne svrbe al je grozno imati ih... mogu ih doslovno noktom ogrebat i skinit al to naravno ne radim jer ce mi nastat rane...treba mi savjet koji proizvod je dobar da ga kupim da se rijesim te tvrdokorne peruti, neki bolji sampon ili neka krema, losion, bilo sta, samo da mi se to makne sa tjemena...kao neki piling za vlasiste....inace pijem i b vitamine za kosu a i primjetila sam da mi je puno kose otpalo otkad imam to na glavi...neznam, ako sam mogla rijesiti sve simptome seboreje onda valjda mogu i tu tvrdokornu perut na tjemenu...
Molim ljude sa nekim znanjem ili iskustvom da mi pomognu i daju neki dobar savjet za neki proizvod. Hvala unaprijed :*

Imao sam problem slican tebi dermatolog mi je preporucio oronazol koristio sam ga mjesec dana 2x tjedno nakon utrosenog novca na kreme i sampone ovo mi je napokon rjesilo preporodila mi se koza i nema peruti i crvenila ,a u ljekarni ti kosta oko 80kn . Kasnije koristis samo lagane sampone i njega bar jedan put mjesecno. Sretno

wertzui
15.12.2012., 18:15
Ne, ipak nebi stavljala Oronazol, mislim da je pre štetan...i ikakav takav jak šampon za moju kosu je pre štetan, nemam jaku kosu i imam 20 godina...mislim da cu ipak trazit rjesenja na drugi nacin...
Može li mi netko reći ima li možda konzumiranje ribe neke veze sa seborejom, naime ja sam alergicna na ribu pa je ne jedem neke 2, 3 godine...a seboreju imam godinu ipo negdje...cula sam da se preporucuje Omega 3 za pit tablete, one sadrze riblje ulje pa je ocito riba od velike vaznosti za organizam...mozda bi mi te tablete mogle rijesit stvar?

Frankenstein.
22.12.2012., 10:46
ima li tko iskustva sa kremom za seboreicni dermatitis, i jel se moze kupit u ljekarnama te koliko dodje? krema se inace zove bas krema :D tako pise na njoj, vidio na netu, pa me zanima kakva je tj. jeli djeluje.. ja imam problem s ljustenjem u obrvama, bas jako se peruta, i kod zalizaka.. pa bih se htio rijesiti te suge s lica jer odvratno izgleda, pogotovo po danu kad izadem, obrve se perutaju ko na vlasistu... Ccc

DarkStar
22.12.2012., 16:40
@wertzui,
Meni je rekao jedan oftalmoog da je dokazano kako Omega3 kompleks tablete pomazu kod ostrine vida. Ne bih rekao da ima toliko veze sa tjemenom odnosno kozom.

Ja isto imam seboreju, vise ne svrbi toliko jako ali se prhuta tjeme i malo po nosu.

Crni sampon mi ni najmanje ne pomaze ali onaj m+s mi je maklo smanjio tu jacinu seboreje, trebalo bi ga mislim uzimati bar 6 mjeseci za trajni ucinak kad su u pitanju zlijezde lojnice.

Onaj ljekarnik mi je rekao da tu najvise pomaze losion a sampon ne toliko.
Meni su bili dali m+s losion i sampon. Zajedno dodje 200kn i traje oko mjesec dana.

Jedino nisam probao sampon od Ducray navodno nekima i on pomaze.

wertzui
27.12.2012., 10:51
@wertzui,
Meni je rekao jedan oftalmoog da je dokazano kako Omega3 kompleks tablete pomazu kod ostrine vida. Ne bih rekao da ima toliko veze sa tjemenom odnosno kozom.

Ja isto imam seboreju, vise ne svrbi toliko jako ali se prhuta tjeme i malo po nosu.

Crni sampon mi ni najmanje ne pomaze ali onaj m+s mi je maklo smanjio tu jacinu seboreje, trebalo bi ga mislim uzimati bar 6 mjeseci za trajni ucinak kad su u pitanju zlijezde lojnice.

Onaj ljekarnik mi je rekao da tu najvise pomaze losion a sampon ne toliko.
Meni su bili dali m+s losion i sampon. Zajedno dodje 200kn i traje oko mjesec dana.

Jedino nisam probao sampon od Ducray navodno nekima i on pomaze.

Mislim da imaš neke neću reći krive, ali nepotpune činjenice. Omega 3 masne kiseline se nalaze u ribljem ulju i sluze za smanjivanje masnoce u krvi i krvnog tlaka, rizik od ateroskleroze i bolesti srca. Odnosno učinkovite su u regulaciji povišenih triglicerida u krvi pa tako pomažu u sprječavanju prekomjernih zgrušavanja krvi. To im je glavna namjena, ima ih još nekoliko. Osim u ribi nalaze se u sjemenkama lana. Kopiram ti ovo sa interneta : Klinička istraživanja pokazala su da oboljeli od psorijaze i fotodermatitisa mogu poboljšati svoje stanje konzumiranjem omega-3 masnih kiselina kao dodatka tretmanu.
To sve želi reći da su one iznimno važne u našem organizmu. Naravno ne same, omega 6 i omega 9 masne kiseline su također bitne ali njih uglavnom dosta unosimo kroz prehranu. A najbitnije je ono što većina nema, omjer između omega 3,6,9 masnih kiselina. Ja sam rekla da zbog alergije ne jedem ribu a niti ne jedem sjemenke od lana, moj omjer tj ravnoteža te tri masne kiseline su narušene što može dovesti do nekih neželjenih posljedica pa je moguće da su se manifestirale na moju kožu putem dermatitisa. Naravno nisam dermatolog pa neznam, ali vec jako dugo ja proučavam ovo i pokušavam pronaći prirodni razlog nastanka ovoga.
Nijedan sampon ni krema ni losion ti nece pomoci ''riješiti'' problem do kraja. Ne postoji trajno rješenje sa šamponima. Treba tražit problem u organizmu. Nemoj se zavaravat time, oni ti mogu pomoći kratkoročno ali zasto traziti kratkorocni lijek kad mozes traziti dugorocni.
Za više informacija raspitaj se malo po internetu, nece ti skodit, te razmisli o tome sto stavljas na tjeme i lice i di vec imas dermatitis.
Počni od ovog linka, jako je koristan po meni:
http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/2011/05/brzi-vodic-za-seboreju.html
:mig:

Bertogna
04.01.2013., 16:03
:mig:ja se s tim 'cudom' relativno uspjesno borim godinama, odnosno uspjevam ga drzati pod kontrolom. moj problem bilo je lice i vlasiste... iako su u 'definiciji' obicno spominju: lice, vlasiste, laktovi i koljena.

kod mene se problemi javljaju s vremena na vrijeme - ne mogu ih povezati ni s cim.

ono sto lijecnici obicno daju su oronazol sampon i oronazol krema.

osim toga ja koristim blage sampone koji nabavljam u apoteci, a koje sam otkrila sama; sto znaci da morate pokupovati vise-manje sve one skupe sampone koje tamo imaju, a koji su pogodni za takvo vlasiste. meni odgovaraju samo dva, svi ostali su mi 'prejaki': dercos za takvo vlasiste i dr. theiss (valjda se tako pise) sampon od nocurka.
eucerin, t-gel, i jos neki su mi 'prejaki'.

za lice mi je nekad odgovarala vichy-jeva 'adaptive' krema, a onda je ona mojoj kozi 'dosadila'. i ponovno sam vlastitim istrazivanjem otkrila collistarovu liniju za mjesovitu kozu i s njom sasvim dobro funkcioniram vec godinama.
kod vecih problema s licem (kojih nisam imala godinama) pomaze ispiranje lica cajem od lista bijelog sljeza.

uglavnom - ja ne smijem koristiti ni jedan obican sampon ili gel za tusiranje ili kremu za lice. ovo s gelovima za tusiranje je ispalo jako dobro - otkrila sam da najmanje problema imam ako koristim one suhe 'starinske' sapune i iako ni njih nije uvijek bas jednostavno nabaviti bas uzivam u njima, bas dobro mirisu :cerek:

uglavnom, ocito se problem s tom 'seborejom' ne moze do kraja odstraniti, ali se sve moze jako dobro drzati pod kontrolom :)

spooky
15.01.2013., 14:30
Pozdrav, molim da mi predlozite dobrog dermatologa koji bi vodio lijecenje a mozda napravio i test na alergije..znam da zdravlje nema cijenu ali da je ovaj umjerenih troskova. Koristim neke kreme ali nista konkretno pa pod hitno moram lijecniku. Hvala unaprijed

Ne rece: podrucje zagreba, centar ili tresnjevka ili tu negdje, tnxxx

Psihopatić
16.01.2013., 16:56
Imam blagi seboroični dermatitis, redovito čistim lice sa gelom i sada sam kupio u ljekarni šampon t gel (masnu kosu). Može li mi netko preporučiti dobar šampon i kremu prije nego što potrošim hrpe love na razne šampone i kreme :503:
Imam jako masnu kosu i kožu sa blagim crvenilom i perutanjem vlasišta i lica (oko nosa i obrve). Pošto sam muško pa bi molio preporuke od muških osoba koji su zadovoljni sa proizvodima koje koriste, naravno može i od cura preporuke.:D

pedjaeviva
18.01.2013., 13:54
Za kosu-Bleu cap sprej,i bilo koji blagi šampon
Za lice-Bioderma sensibio DS,za njegu Bioderma sensibio-forte,
Bioeliksir-euten

Bertogna
09.02.2013., 15:47
U toj biljnoj apoteci sam kupovala gotove cajne mjesavine. Ne sjecam se vise koje su sve biljke bile unutra. U "kompletu" su bile mjesavina A i B. Pije se jedan dan jedan caj, drugi dan drugi. Ujutro se skuha pola litre caja, pije se 5 puta po 1 dcl. Rezultate sam primjecivala nakon 10-14 dana, nakon 3 tjedna bila sam bez fleka :)

Tako treba. ja sam svoju seboreju riješio ayurvedskim biljkama. nema je već 4 godine. ubila me :)

Aal_Mahmud
10.02.2013., 14:39
Tako treba. ja sam svoju seboreju riješio ayurvedskim biljkama. nema je već 4 godine. ubila me :)

Sa seborejom i seboreicnim dermatitisom imam poteskoca od petnaeste godine.Koristio sam razne sampone i losione za vlasiste te losione i kreme za lice.Trenutno se pomazem crnim samponom dr Temt dva puta na tjedan i termalnom vodom u spreju za lice.Inace mi se je najucinkovitijim sredstvom do sada pokazao Belosalic losion za vlasiste americkog proizvodjaca koji se je nekad mogao dobiti na recept.Inace je bas jako skup,a vise i ne znam moze li se nabaviti u nasim ljekarnama.S njim bih se rjesavao problema seboreje i na dva do tri tjedna.Belosalic se utrlja u vlasiste nakon pranja i onda nastupi vrlo intezivno ljustenje koze pa se kosa mora ponovo oprati i jos jednom utrljati Belosalic.Poslije drugog nanosenja losiona u vlasiste svrab i ljustenje nestaju na najmanje dva tjedna.Sjecam se kad sam za vrijeme studija otisao u studentsku polikliniku dermatologinji zbog problema seboreje kako mi je dala vrlo pesimisticnu prognozu da je "moj tip" koze jednostavno takav i kako cu citavi zivot morati voditi borbu s tim problemom.Dr je bila po svoj prilici u pravu no ima sredstava s kojim se to moze uciniti podnosljivim.Narocito si muskarci mogu olaksati problem sisanjem kose na vrlo kratko ili cak brijanjem glave(ovo drugo sebi povremeno priustim i malo se koji osjecaj moze usporediti s tim.Steta sto je ove zime dosta hladno).Zanimljivo je dok sam se lijecio spomenutim Belosalicom kako mi za lice nije bilo potrebno nijedno drugo dodatno sredstvo jer bi seboreja s lica jednostavno nestajala samim izljecenjem vlasista.Zanima me koristi li danas netko Belosalic?

Shushushu
16.02.2013., 08:20
Dermatologica mi je pripisala Kerium DS kremu za lice dva puta dnevno. Imam masnu T-zonu sa dosta otvorenih komedona (najviše brada) i suhe obraze sa dosta suhih crvenih flekica koje nisu akne. Ona kaže seborejični dermatitis.

Kremu Kerium DS koristim tri dana i toliko mi iritira kožu da ne znam da li da je nastavim koristiti. Odmah po mazanju pojavi se jako crvenilo na obrazima i žarenje, koža kao da mi kuri sto stupnjeva. To se smiri nakon nekog vremena, a koža mi se na obrazima sada ljušti više no ikad do sad. Radi mi upravo ono što bi zapravo trebala eliminirati (crvenilo i ljuštenje)

Ima tko kakvih iskustava s ovom kremom? Ne znam da li da je nastavim koristiti, i da li će s vremenom početi djelovati kako bi trebala.

pionir
18.02.2013., 00:02
Sa seborejom i seboreicnim dermatitisom imam poteskoca od petnaeste godine.Koristio sam razne sampone i losione za vlasiste te losione i kreme za lice.Trenutno se pomazem crnim samponom dr Temt dva puta na tjedan i termalnom vodom u spreju za lice.Inace mi se je najucinkovitijim sredstvom do sada pokazao Belosalic losion za vlasiste americkog proizvodjaca koji se je nekad mogao dobiti na recept.Inace je bas jako skup,a vise i ne znam moze li se nabaviti u nasim ljekarnama.S njim bih se rjesavao problema seboreje i na dva do tri tjedna.Belosalic se utrlja u vlasiste nakon pranja i onda nastupi vrlo intezivno ljustenje koze pa se kosa mora ponovo oprati i jos jednom utrljati Belosalic.Poslije drugog nanosenja losiona u vlasiste svrab i ljustenje nestaju na najmanje dva tjedna.Sjecam se kad sam za vrijeme studija otisao u studentsku polikliniku dermatologinji zbog problema seboreje kako mi je dala vrlo pesimisticnu prognozu da je "moj tip" koze jednostavno takav i kako cu citavi zivot morati voditi borbu s tim problemom.Dr je bila po svoj prilici u pravu no ima sredstava s kojim se to moze uciniti podnosljivim.Narocito si muskarci mogu olaksati problem sisanjem kose na vrlo kratko ili cak brijanjem glave(ovo drugo sebi povremeno priustim i malo se koji osjecaj moze usporediti s tim.Steta sto je ove zime dosta hladno).Zanimljivo je dok sam se lijecio spomenutim Belosalicom kako mi za lice nije bilo potrebno nijedno drugo dodatno sredstvo jer bi seboreja s lica jednostavno nestajala samim izljecenjem vlasista.Zanima me koristi li danas netko Belosalic?

Naravno da je belosalic pomogao kad sadrži kortikosteroide. I meni je bilo dobro s njime, ali smije se s njim mazati otprilike 6-8 dana pa onda dulja pauza, upravo zbog kortikosteroida. Štetno ga je konstatno ili često koristiti.

Andrejabaus
25.02.2013., 08:36
3 puta dnevno po 500mg vitamina C (Natural Wealth)
već drugi dan 50% manje crvenilo na koži lica,
za tri dana još negdje 15 % od crvenila
nakon tjedan dana nema više crvenila
može se prijeći na 2 puta dnevno po 500mg vitamina C
nakon nekog vremena na 1*500mg vitamina c ili ga u hrani uzimati tipa 7 naranči

mejan
25.02.2013., 20:46
Belosalic se utrlja u vlasiste nakon pranja i onda nastupi vrlo intezivno ljustenje koze pa se kosa mora ponovo oprati i jos jednom utrljati Belosalic.Poslije drugog nanosenja losiona u vlasiste svrab i ljustenje nestaju na najmanje dva tjedna.......Zanimljivo je dok sam se lijecio spomenutim Belosalicom kako mi za lice nije bilo potrebno nijedno drugo dodatno sredstvo jer bi seboreja s lica jednostavno nestajala samim izljecenjem vlasista.

ovo me podsjeca na moje prvo iskustvo s "lijecenjem" seboreje. kupila doslovno vodu u bocicama, bacila 300-400kn, mazala se svakih 2 dana, napatila se.... 0 bodova!! :flop:

seboreja je individualna. svatko treba naci za sebe sto mu pase. meni je najbitnije da imam neki sampon protiv peruti (sto jeftiniji to bolji). sva ona skupa s*anja su mi samo pogorsala stanje. da ne govorim o "prirodnim samponima" :rolleyes: ponavljam - 0 bodova!!

i molim vas ljudi dragi, nemojte kupovati u ljekatni preskupe sampone ukoliko vam moze pomoci obicni sampon protiv peruti!!! i sama farmaceutkinja iz ljekarne u kvartu mi je to rekla!! dakle, to je bas kad vam nista drugo ne pomaze onda se isplati dati novce za to. ja sam probala masu tih skupih sampona. apsolutno niti jedan mi nije pomogao!
seboreja se ne moze izljeciti, moze se samo duze vrijeme drzati pod kontrolom (sa preparatima koji vam odgovaraju)!
stoga - prvo od jeftinijeg prema skupljem dok ne nadjete sto vam odgovara!

Mr.Bean
27.02.2013., 13:15
Ljudi moze mala pomoc?Kupio sam danas onaj crni sampon (od dr temta,i bas se zove crni sampon) radi seboroicnog dermatitisa,svi kazu da je dosta dobar i da pomaze protiv svraba i crvenila.E sada sam citao da to katranovo ulje koje se unutra nalazi nije bas zdravo.Cak ima izvora di pise da je mozda cak i kancerogen:eek:.Samo ako je to tako stetno zasto ima toliko sampona sa tim katranom (jer navodno jako dobro pomaze)?

DarkStar
27.02.2013., 19:32
Meni nije ni milimetra pomogao crni sampon. Kao da ga ne koristim. To ti je sve individualno, nesto sto pomaze nekome ne znaci da ce i tebi ili obrnuto.

mejan
27.02.2013., 19:46
Ljudi moze mala pomoc?Kupio sam danas onaj crni sampon (od dr temta,i bas se zove crni sampon) radi seboroicnog dermatitisa,svi kazu da je dosta dobar i da pomaze protiv svraba i crvenila.E sada sam citao da to katranovo ulje koje se unutra nalazi nije bas zdravo.Cak ima izvora di pise da je mozda cak i kancerogen:eek:.Samo ako je to tako stetno zasto ima toliko sampona sa tim katranom (jer navodno jako dobro pomaze)?

meni taj sampon nije pomogao. bilo mi je i gore od njega.
pretpostavljam da ima "stetne" sastojke jer oni "stete" seboreicnom dermatitisu :D salu po stranu.. ne znam sto da ti pametno kazem. nazalost, danas veliki dio kozmetickih preparata sadrzi stetne sastojke (cak i neka hrana; koliko samo GMO proizvoda pojedemo koji nam se prodaju po "domaci proizvod" :ne zna:). mislim da te to ne bi trebalo puno zabrinjavati. vjerujem da taj sampon ima to ulje u dozvoljenim kolicinama (inace ne bi smio na police ljekarni) i da moze stetit samo u pretjeranim kolicinama ili ako se, primjerice, proguta!? tako da... :afro: :D

leeloo27
27.02.2013., 22:10
Može pitanjce?

Jel ima netko od vas seboreju u vlasištu? I koji su simptomi? Užasno me svrbi i pecka tjeme. Primjetila sam da mi je kosa prorijeđena na nekim mjestima (uz čelo, tj. uz crte lica).

Koža na licu mi je čudna, neka je masna i suha u isto vrijeme, peruta se, primjetila sam da mi se u obrvama zna stvarati perut (onako ko ljuskice), na trepavicama je slična stvar s time da su mi se podosta i prorijedile... Ne znam uopće šta da si mislim, plus ovo sada sa vlasištem, sve mi se čini da ću morati kod dermatologa. Jel netko od vas imao ovakvih simptoma?

DarkStar
28.02.2013., 11:20
Može pitanjce?

Jel ima netko od vas seboreju u vlasištu?
Imam ja, na licu ne toliko ali vlasiste je uzas. Tu i tamo mi se malo guli koza sa strane na nosu i iza uha.

I koji su simptomi? Užasno me svrbi i pecka tjeme. ?To i jesu simptomi, ti koje navodis. Jos moze biti i crveno jako iziritirano tjeme. Prhut na sve strane, stanjena, oslabljena kosa...
Idi na onaj besplatni pregled u ljekarnu. Imaju onu mikro kameru pa sve vidis stanje.

Mr.Bean
01.03.2013., 13:40
U kojoj ljekarni nude taj besplatni pregled?

DarkStar
01.03.2013., 16:37
Ovdje kod mene u raznim privatnim ljekarnama.
U odredjene dane dolazi taj farmaceut sto ti pregledava tjeme (ako hoces) obicno imas obavijest u ljekarni "besplatni pregled vlasista".

pionir
02.03.2013., 00:32
Ti koji to besplatno obavljaju, rade za rougj firmu, bar je prije tako bilo...nisam bio na tome već barem 3 godine...tako da će ti vjerojatno i preporučiti neki od njihovih proizvoda, ali ne moraš uzeti, naravno. Što je najbolje, meni jedino oni pomažu, od svega što sam dosada probao. Koristim njihovu čisteću pjenu i kapi f+s....Uglavnom, skup sport, i svako malo sve skuplji, ali eto, s tim si zasada držim dermatitis pod kontrolom.

Mr.Bean
02.03.2013., 14:23
Ok,hvala:)

mandolina2013
04.03.2013., 07:56
može mi li netko reči nešto o TINEA AMYANTACEA

leeloo27
04.03.2013., 13:07
Imam ja, na licu ne toliko ali vlasiste je uzas. Tu i tamo mi se malo guli koza sa strane na nosu i iza uha.

To i jesu simptomi, ti koje navodis. Jos moze biti i crveno jako iziritirano tjeme. Prhut na sve strane, stanjena, oslabljena kosa...
Idi na onaj besplatni pregled u ljekarnu. Imaju onu mikro kameru pa sve vidis stanje.

Hvala na odgovoru. :)

Budem prvo promijenila šampon jer sumnjam da je možda nekakva alergija u pitanju (iako kad pobrojim i ovo sa facom malo mi je sumnjivo), ako se nastavi budem onda morala dermatologu, nema mi druge.

Joj samo mi fali još ovo. :rolleyes:

sanmarco
05.03.2013., 16:40
Ljudi,
imao sam problema sa seboreičnim dermatitisom da je to bilo za izludit.
Probao sam sve što se moglo probati i sve je kratko trajalo.
Morao sam prati kosu svaki drugi dan i još imam bradu.
Izluđivalo me to pečenje i svrbež. Neizdrživo.
Nije mi se skidala brada jer sam navikao na nju. To mi je bila zadnja misao.
Jednog dana u svoj mojoj muci mi je palo na pamet limun kojeg imam u vrtu.
Mala kriška limuna i trljaj po licu po bradi. Peklo je u početku do suza.
Imao sam osjećaj da će mi pomoći i pomoglo je.
Prvi tjedan dva puta dnevno trljanje po dvije tri minute. Najviše crvenila se zadržalo između obrva i ispod nosa.
Sada mi je lice kao u male bebe. Kosu perem prema potrebi.
Nema pečenja i svrbeža.
Problem riješen skoro besplatno. Spasio sam se.
Probajte i vi, nemate što izgubiti.
Ne trošite novce na skupe šampone, losione koji pomažu kratko. Problem ostaje.
Zdravi i veseli bili.

Psihopatić
06.03.2013., 10:43
Ja sam svoje probleme skoro u potpunosti riješio sa osjetljivom kožom i seboroičnim dermatitism, tako što sam počeo koristiti lush sapune za kupanje koji su na prirodnoj bazi i naravno tuširam se sa mlakom vodom.
Kod mene je najveći problem bio svi ti šamponi i pjene za kupanje koje su pune tih usranih kemikalija :mad:
Koža mi sad izgleda 10 puta zdravije nego prije i boljeg je mirisa.:D

n-i-k-a
20.03.2013., 07:04
jel probao netko ovaj losion protiv ispadanja kose? evo link: http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=127

zvuci mi dobro. itko? :rolleyes:

volume3d
20.03.2013., 14:37

Meni nije ni milimetra pomogao crni sampon. Kao da ga ne koristim. To ti je sve individualno, nesto sto pomaze nekome ne znaci da ce i tebi ili obrnuto.

Meni je taj crni najbolji od svih :) koristio sam ga prosle godine i sad cu ga opet krenuti koristiti nakon vise od pola godine....... u medjuvremenu sam koristio neke druge jer ne zelim da mi se vlasiste 'navikne' na taj crni sampom, al nista mi ne pomaze kao on

najmanje mi je pomogao ducray, pa oranozol, pa vichy dercos i onda crni

Daj mi recite jos neke koje koristite :D Jel ima koji jeftiniji , a da je dobar? ili neki losion, maska, krema za vlasište ? :)

DarkStar
20.03.2013., 17:02
Meni ni najmanje ne pomaze crni sampon a vichy dercos jos manje.
Oronazol izbjegavam jer sadrzi kortikosteroide.
Jedino stomije pomoglo donekle malo je losion+sampon m+s ali to je preskupo, 200kn mjesecna doza.
Vichy ima neke nove sampone, konkretno zeleni Vichy sebor ili tako nesto se zove ali ne znam pomaze li to icemu?
Uzimao sam i omega3 kapsule po preporuci nekih ovdje ali bez ikakvih rezultata.

El Gato Félix
20.03.2013., 19:54
Oronazol izbjegavam jer sadrzi kortikosteroide.

Oronazol NE SADRŽI kortikosteroide.

DarkStar
20.03.2013., 20:23
Oronazol NE SADRŽI kortikosteroide.Bas na ovom forumu u ovoj temi je ranije pisano da bas to sadrzi.
Sto god sadrzi nije sigurno zdravo kad se NE SMIJE koristiti jako cesto na duzi period.

El Gato Félix
20.03.2013., 20:29
Bas na ovom forumu u ovoj temi je ranije pisano da bas to sadrzi.

Da, svašta se pisalo, piše i pisat će se na ovom i drugim forumima, ali nije sve što piše medicinski gledano točno. A informacija da Oronazol sadrži kortikosteroide je netočna i već sam više puta uočio da se po raznim temama takva pogrešna informacija ponavlja pa je zato redovito ispravljam.
Sto god sadrzi nije sigurno zdravo kad se NE SMIJE koristiti jako cesto na duzi period.

Ako je pravilno indiciran, Oronazol se smije koristiti i duži vremenski period, i u obliku šampona i u obliku kreme.

1obblak
11.04.2013., 06:50
-------------------------------------------

Slijedeće mi je maknulo kompletno crvenilo i ljuštenje sa lica i perutanje kose: JABUČNI OCAT

Jabučni ocat* + voda , u omjeru 1:1, staviti u malu šalicu, onda nekom gazom premazati lice i ostaviti 10min (po potrebi premazati jos par puta tako da unutar tih 10 min ostane bar malo vlazno). Onda isprati vodom. Poslije toga staviti kakvu god kremu hocete. Nakon sto sam tjedan dana svaki dan jednom ili dva puta radio to po 10 min potpuno su nestali svi tragovi i sada samo ocistim brzinski lice (par min ostavim) jednom u dva dana i sve je super. Za tjeme isti postupak. Poslije operem glavu nekim neutralnim samponom premda moze i baby a stvarno cini mi se da moze i bilo koje druga mirisljava glupost. Evo vec mjesec dana i zaboravio sam za seboreju, kao da je nikada nisam imao (10 god sam se s tim gnjavio). Recept sam nasao od na nekom americkom forumu gdje je lik tako svoju klinku zalijecio.

*koristio sam domaci pa ne znam jel ima kakve razlike u odnosu na kupovni.

Dugonoga
20.04.2013., 19:35
Meni je crvenilo potpuno smirio Vichyjev sampon (ilii od La Roche-Poseya) i krema (isto La Roche-Posay), prezadovoljna sam. Jedino sto primijetila je da crvenilo skroz podivlja kad mi je stresno razdoblje u zivotu (kao prije dva tjedna), onda na desnoj strani lica gdje inace i u mirnom razdoblju mi se malo peruta kooza mi postane smedja i pojave se ogromne ljuske. Najlakse je mojoj dermatologinji (koju inace volim) reci da se smirim-znam i ja da stres utjece, ali ne mogu si pomoci:mad:

MissEvil
21.04.2013., 11:25
najmanje mi je pomogao ducray, pa oranozol, pa vichy dercos i onda crni

Ja sam kupila Ducray kremu za lice, preporucila teta u ljekarni. Nešto NAJGORE čim sam IKAD mazala lice!
Inače imam seboreju oko nosa i po tjemenu.
Kad sam počela mazat s tom kremom to se počelo širit, peć me i počela se koža još više ljuštit!!! Nakon tjedan dana kad sam skužila da to neće prestat ić na gore sam prestala koristit kremu i počela mazat nevenovom kremom. Pomogla je, ali samo u obnovi one kože koju je Ducray uništio, seboreja stoji i dalje. Polako odustajem od nade da ću je se ikad riješit, već sam navikla na crvenilo oko nosa a i svi ljudi oko mene :D
Iako, ovo rješenje s jabucnim octom mi se sviđa ...

A da li je itko probao ovo -> http://www.kozniproblemi.com.hr/kozni-problemi/seboreja-lica-i-vlasista-prhut.aspx
Mislim na ovu kremu...

female trouble
21.04.2013., 14:56
Ja imam seboreju, ali samo na vlasištu.
Pomaže mi jedino šampon Asebon za suhu perut i Olival čičkov šampon. Također koristim i čičkovo ulje koje prije svakog pranja umasiram u vlasište i ostavim preko noći. Kosu perem 2x tjedno. Koristim i Natural Wealth biotin (vitamin H) tabletice za nokte (al biotin je inače i za kosu i kožu). 100 kom košta 77 kuna, uzima se jedna dnevno nakon jela.
Od ostalih šampona dobijem perut odmah nakon sušenja i svrbi. Probala sam i Alverde protiv peruti, između ostalog, al ne pomaže.
Jednom sam u nedostatku svog šampona oprala s dečkovim Thymu skin šamponom i poslije mi je vlasište bilo super! To je inače šampon za mušku alopeciju, na prirodnoj bazi.

Bila sam i ja u ljekarni na besplatnom pregledu vlasišta i žena mi je preporučila rougj hair serum za kosu, koji je ok, ali ima ga ful malo i skup je (160-180kn).
Također mi je preporučeno kupanje u moru jer blagotvorno utječe na vlasište, a nakon pranja kose kod kuće obavezno posušiti kosu fenom jer vlaga potiče razmnožavanje gljivica koje uzrokuju seboreju.

SuperCow
22.04.2013., 08:23
http://www.forum.hr/showpost.php?p=44347896&postcount=1246
Ovo je moj post na atopijskom dermatitisu, ali čitajući postove na ovoj temi vidim da sam ga ustvari trebala staviti ovdje :o
Ovakve crvene krugove imam oko nosa, između obrva i U obrvama :o Vlasište mi nije crveno ali imam perut i svrbi me.
Također sam primjetila i da mi se gule uši ali s unutarnje strane,. Ti krugovi se znaju pojavljivati i na rukama, pogotovo na pregibima- unutarnja strana laktova i pazuha.
Do sad sam se bavila jedino vlasištem jer mi je smetala perut i našla sam super šampon kojeg kupujem kod frizera, mislim da ga ovaj uvozi iz Italije. Ak nekog zanima na pm nek mi pošalje da ne reklamiram. Uglavnom, kad perem s njim nema peruti, ako mi ga ponestane vrati se, al već nakon prvog ili drugog pranja nestane :top:
Nažalost nisam još išla kod dermatologa, ovo na licu mažem bademovim uljem i crvenilo se malo povuklo ali je i dalje suha koža. Ne znam šta ću s obrvama, strah me dok sam negdje vani uopće dotaknuti obrve da mi se ne počnu ljuskat :(

chocolate-cat
30.04.2013., 10:58
Pozdrav!

od danas se i ja službeno ubrajam u one koji se muče sa seborejom...

Dermatolog mi je prepisao nekakve uljne kapi kojima moram mazati vasište tri dana za redom i da stoji preko noći, zatim Beloderm losion, Oronazol kremu za lice i šampon za kosu Kelual (Ducray). Jel netko koristio možda taj šampon za kosu? Nije baš ni jeftin...

Zl999
03.05.2013., 05:52
Nazalost i ja imam problema sa seborejom. Da li je neko probao jabukovo sirce? Procitao sam ovaj tekst o tome:
http://www.doktor.rs/forum/dermatologija/efikasno-resenje-seboroicni-dermatitis-perut-t36737.html

Wannabegoodguy
21.05.2013., 12:35
Evo što je meni pomoglo..

http://www.forum.hr/showthread.php?p=45156828#post45156828

Violeta7
30.05.2013., 16:51
Dobra dan. Ja sam ovdje nova i imam velikih problema sa seborejom. Prije dvije godine su mi se pojavile upale na čelu i na obje strane lica. To su bila velika bolna i upalna žarišta i nisam iz kuće smjela izaći od muke. Otišla sam dermatologu i prepisao mi je Doxiciklin kapsule koje sam dva mjeseca skoro pila, Kerium DS kremu 2x7 dana i Skinoren kremu. Nakon tih dva mjeseca mi se poboljšalo stanje, nakon čega sam prešla samo na kreme i na Klindamicin losion. Više nisam išla kod doktora i sada imam ponovno upalu ali samo na jednoj strani lica,dok se na čelu i drugoj strani lica povuklo skroz. Ponovno koristim kreme ali mi se čini da više nemaju onaj učinak. Pokušavam izbjegavati prženu,previše začinjenu hranu ali svejedno je upala jaka i teško prolazi.

hair99
31.05.2013., 01:16
imam saboreju na vlasistu, i dosta mi utice na kosu, istanjila se bas, svrbi me uzasno, i meni je ruka stalno u kosi, stalno je cesem, diram i slicno, ne mogu pomoci sebi da prestanem...da li je minox. dobar za vlasiste da se povrati kvalitet kose i smije li se on stavljati na seboreicno vlasiste? hvala

Zl999
05.06.2013., 04:48
Evo, posle mesec dana, pisem jos jedan post ovde. Mogu da kazem da mi je seboreja sa lica nestala uz pomoc obicnog prirodnog jabukovog sirceta. I to posle samo dva-tri dana. Posle toga, ako bi mi se posle zacrvenelo malo lice, ponovio bih sa jabukovim sircetom i jednostavno bi nestalo opet.

Kualjanin
25.06.2013., 20:32
Meni je do sad pomogao jedino Prunaks Losion, ali ga na žalost vise nema za kupiti u ljekarni. Je neko zna zašto i gdje bi ga mogao nabaviti? :(

Alejandro^^
04.07.2013., 22:00
Poz, evo ja imam vec god ipo.
Dakle samo crvenilo oko nosa, prije su znale iti i ljuskice i ono zuto kao gnoj.
no u zadnje vrijeme me svrbi tjeme pa je vjerojatno i na tjeme preslo, a i bio sam u kontaktu s mackama,tko zna mozda mi smeta dlaka, no ubiti vratilo se oko nosa dakle znalo je biti ono malo pa ja namazem opa se makne pa opet dode i tako, naravno ni upola kako je bilo nekada (Hvala Bogu :D) i sada trebam u svatove a imam malo crvenilo, mazao sam sa belogentom, ali stvarnos am silovao tu kremu i ne smijem vise stvarno cu si nastetiti.
Sta da radim, hitno je?
<3

mimoza40
05.07.2013., 00:14
Poz, evo ja imam vec god ipo.
Dakle samo crvenilo oko nosa, prije su znale iti i ljuskice i ono zuto kao gnoj.
no u zadnje vrijeme me svrbi tjeme pa je vjerojatno i na tjeme preslo, a i bio sam u kontaktu s mackama,tko zna mozda mi smeta dlaka, no ubiti vratilo se oko nosa dakle znalo je biti ono malo pa ja namazem opa se makne pa opet dode i tako, naravno ni upola kako je bilo nekada (Hvala Bogu :D) i sada trebam u svatove a imam malo crvenilo, mazao sam sa belogentom, ali stvarnos am silovao tu kremu i ne smijem vise stvarno cu si nastetiti.
Sta da radim, hitno je?
<3

Pokušaj sa bilo kojom kremom koja u svom imenu nosi oznaku DS (dermatitis seboroica )

http://www.laroche-posay.com.hr/proizvodi-tretmani/Kerium/KERIUM-DS-Krema-p5839.aspx

http://www.pharmatheka-consult.hr/proizvod.php?id_programa=1&oznaka=bioderma&id_kolekcije=27&id_proizvoda=53&ws=0

crvenilo
14.07.2013., 14:17
Kao prvo zelim da vas sve pozdravim...Neznam koliko ce ljudi vidjeti ovaj moj post jer se tema prilicno oduzila i nisam siguran koliko ce ljudi imati strpljenja da citaju temu do kraja,ali moram napisati slijedece rijeci :

Vlasiste,obrve,oko nosa,iza uha,brada su mjesta koje napada seboreja i ja se sa njom borim vec punih 5 godina,probao razne preparate kreme,zalijecim ali se uvijek vracala nekad manje,nekad vise...teska je to bolest,covjeka ubija vise psihicki,covjek se zatvara u sobu i nigdje ne izlazi,namaze se skupim kremama poznatog dermatologa i moli Boga da sutra ujutro kad ustane nestane sa lica ali ne,ili se stanje pogorsalo il ostaje isto,znam,opet kazem teska je to bolest.

Ja imam srecu da mi se samo pojavljuje crvenilo oko nosa i djelimicno zahvata kosu,kazem srecu jer ima i gorih slucajeva...Kazu da je neizjljeciva ali ja mislim da se moze zalijeciti i to tako kao da je i nemate,zaboravite te kreme koje izlijece samo na par dana i ona je opet tu...Ja sam odustao od krema i svih tih skupocjenih tretmana i jednog dana potrazio pomoc od jedne zene koja lijecio bioterapijom...dala mi je maslinovo ulje na koje je ona nesto napravila i nakon dva dana lice kao u bebe,ali ja se ponovo odao nocnom pogresnom zivotu i crvenilo se vraca...zatim mi zena kaze sjedi sine,samo cu vam prenijeti njene rijeci koje je ona rekla meni tog dana>

Sine,moras zivjeti vojnicki zivot da bi tu bolest uspjesno pobjedjivao,pitao sam kako,a ona mi je rekla uzmi papir i olovku i pisi...
-Ustajes u 5 sati ujutro,pijes svoj omiljeni napitak,caj ili kafu sa malo secera,pojedi jednu jabuku i izadji van,potrci prosetaj se najmanje 2 sata na cistom vazduhu...
-Po povratku obilno doruckuj do 9 sati
-Rucak je oko 15h dok je vecera najkasnije do 20h...Na spavanje najkasnije do 22:30h... Dnevno unosi dosta voca i povrca,pij mlijeko i minimalno 4 litra vode...neka ti svaki dan ide ovim tokom,da se redovno hrani i dovoljno spava,da se tijelo krece...zaboravi na cigarete i alkohol,zaboravi boravak u kuci po cijeli dan,iz dana u dan to te nisti,neka ti kuca sluzi samo za prespavanje dakle 8 sati boravka u njoj,ostatak dana provodi vani...

Nisam joj mnogo povjerovao tog dana ali sta sam imao izgubit,odlucio sam pokusati taj nacin zivota iako sam volio ostajati sa drustvom do zore uz casicu rakije i pepeljarom punom cigareta...

nakon deset dana sa osmijehom sam pogledao u lice i vidjeo da je to moj lijek za seboreju,ovaj nacin zivota,od svega sto me iritiralo na glavi samo je ostalo malo perutanje na tjemenu ostalo je sve normalno...

Ljudi unutrasnje lijecenje je najbolje,ojacajte svoje tijelo i imunitet da se lakse izbori sa tom bolescu,hranite se zdravo bez cigareta alkohola gaziranih sokova suhe hrane,trcite vozite biciklo,legnite sa kokosima ustajte sa petlovima,pijte mnogo ciste vode,poboljsanje se mora pokazati na vasem licu u to sam siguran,meni je barem pomoglo,znam i da ovo mozda nece nekome pomoci ali neka proba ko vec nije mozda mu uspije i da konacno izadje vani i poprica sa nekim ko mu nece gledati crvenilo na licu vec sjaj u ocima jer je nasao lijek za svoj problem...

hsfi
15.07.2013., 22:12
Pozdrav!

Dermatolog mi je prepisao nekakve uljne kapi kojima moram mazati vasište tri dana za redom i da stoji preko noći, zatim Beloderm losion, Oronazol kremu za lice i šampon za kosu Kelual (Ducray). Jel netko koristio možda taj šampon za kosu? Nije baš ni jeftin...

Kelual DS koristi MM; u periodu održavanja Biokap protiv peruti. To mu je najbolja (i učinkovita kombinacija bez kortića) nakon razno raznih isprobavanih terapija. I tako već dugo vremena :)

Kualjanin
17.07.2013., 10:26
A da li je itko probao ovo -> http://www.kozniproblemi.com.hr/kozni-problemi/seboreja-lica-i-vlasista-prhut.aspx
Mislim na ovu kremu...

Ako slucajno probaš - javi rezultat.

mejan
18.07.2013., 20:28
Također mi je preporučeno kupanje u moru jer blagotvorno utječe na vlasište,

uvijek se nasmijem kad mi netko ovo preporuci :D jer ja kad se okupam u moru samo mi jos gore bude. glava me svrbi za poludit!!!!
drago mi je zbog onih kojima pomaze... meni, nazalost, ne :ne zna:

a nakon pranja kose kod kuće obavezno posušiti kosu fenom jer vlaga potiče razmnožavanje gljivica koje uzrokuju seboreju.

mah,sve ti je to isto! seboreju imam vec 15 godina i isto mi je susila fenom ili ju ostavila da se sama posusi.... kao sto sam vec 1000 puta rekla - sve je to individualno :kava:

mejan
18.07.2013., 20:34
Pozdrav!

:504::504::504::504:
svima uvijek isto!!!!!
probaj sreco ali mislim da je sve to skupa bacanje novaca!!! kao sto sam vec napisala - ja se 15 godina borim sa seborejom. nista od toga mi nije pomoglo. pomogle su mi kontracepcijske tablete kad sam ih pila. lice mi je bilo k'o bebino... a za kosu najbolje obican sampon protiv peruti. u zadnje vrijeme sam koristila syoss ali sam nedavno kupila oronazol (ok, to nije 'obicni' sampon protiv peruti :zubo: ) i ok...

uglavno, zelim reci - ako vidis da ti ne pomaze nemoj vise bacati novce na to. mene su kao teenagericu izmrcvarili sa svim tim kremama, losionima i doslovno "vodom" koju su prodavali pod "ljekovite proizvode" da sam ljuta na sve njih!!!
ako imas volje najbolje ti javiti se u nekoj biljnoj ljekarni. vise ja ne vjerujem nikom tamo u ljekarni kad je seboreja u pitanju. previse smeca su mi prodali :kava:

ps- ne zagovaram masovno koristenje kontrac.tbl kao "Lijek" za seboreju :zubo: samo zelim reci da mi je to jedino pomoglo i da je bilo ocito. sve ostalo slabo. nazalost nisam jos dovoljno "jaka" /motivirana/ da pocnem zivjeti "zdrav zivot" (kako gore opisuje netko pod nickname-om 'crvenilo') ali mislim da postoji masa prirodnih preparata koji su daleko bolji od ovih farmaceutskih s*anja. cula sam za onaj neki sapun sa ionima srebra (tako nesto) a ima ga za kupiti u lavanda mii. nisam probala ali definitivno je i jeftiniji i prodniji od svega sto si ti nabrojao/la da ti je doktor prepisao

Kualjanin
19.07.2013., 19:53

Slijedeće mi je maknulo kompletno crvenilo i ljuštenje sa lica i perutanje kose: JABUČNI OCAT

Jabučni ocat* + voda , u omjeru 1:1, staviti u malu šalicu, onda nekom gazom premazati lice i ostaviti 10min (po potrebi premazati jos par puta tako da unutar tih 10 min ostane bar malo vlazno). Onda isprati vodom. Poslije toga staviti kakvu god kremu hocete. Nakon sto sam tjedan dana svaki dan jednom ili dva puta radio to po 10 min potpuno su nestali svi tragovi i sada samo ocistim brzinski lice (par min ostavim) jednom u dva dana i sve je super. Za tjeme isti postupak. Poslije operem glavu nekim neutralnim samponom premda moze i baby a stvarno cini mi se da moze i bilo koje druga mirisljava glupost. Evo vec mjesec dana i zaboravio sam za seboreju, kao da je nikada nisam imao (10 god sam se s tim gnjavio). Recept sam nasao od na nekom americkom forumu gdje je lik tako svoju klinku zalijecio.

*koristio sam domaci pa ne znam jel ima kakve razlike u odnosu na kupovni.

Evo, vec treci dan sam na ovom tvom tretmanu. Za sad sam prezadovoljan. Crvenilo se smanjilo za nekih 70% a ljuske su skoro sve nestale.
Ipak je jos prerano za donosit konkretne zakljucke, ali za sad djeluje vrlo obecavajuce.
Ocat sam koristio kupovni, jabucni. Krema je neka zelena atrix iz dm-a (jedina koju sam imao pri ruci).
Primjena je jednom dnevno - navecer.
Nastavljam dalje pa javim rezultate...

Kualjanin
23.07.2013., 19:49
Prošao prvi tjedan. Sve pod kontrolom.
Jedan dan je bila pauza jer se zalomilo malo jače pijanstvo.:mig: Inače bi od toga lice pocrvenilo ko paprika, ali ovaj put se to nije dogodilo :)
Ljuskanja nema vec par dana. Svrbezi isto nema. Crvenila ima nesto sitno, zanemarivo u odnosu na prije...

pikabooo
24.07.2013., 08:40
Bila jućer kod dermatologa, evo terapije koju je napisala:

LICE: oblozi fiziološka otopina 2x dnevno; po uputi
- nakon obloga lokalno primjenjivati Bepanthen kremu ujutro te Rojazol kremu uvečer tijekom 4 tjedna, u nastavku uz Bepanthen
kremu ujutro primjenjivati Sensibio DS kremu uvečer.

IZA UŠKI: Afloderm krema 2x dnevno tijekom 3 dana, u nastavku Bepanthen krema ujutro te Sensibio DS uvečer

VLASIŠTE: Oronazol šampon 2-3x tjedno, umasirati, ostaviti 3-5 min i isprati

Reducirati unos konc. ugljikohidrata, šećera, masti i začina

Evo, Rojazol i Afloderm idu na recept, ostalo iz vlastitog džepa.

Terapiju moram primjenjivati 2 mjeseca, potom idem na kontrolu zatim krećem na samu njegu lica.

Good luck to me!

mejan
26.07.2013., 18:48
Bila jućer kod dermatologa, evo terapije koju je napisala:

LICE: oblozi fiziološka otopina 2x dnevno; po uputi
- nakon obloga lokalno primjenjivati Bepanthen kremu ujutro te Rojazol kremu uvečer tijekom 4 tjedna, u nastavku uz Bepanthen
kremu ujutro primjenjivati Sensibio DS kremu uvečer.

IZA UŠKI: Afloderm krema 2x dnevno tijekom 3 dana, u nastavku Bepanthen krema ujutro te Sensibio DS uvečer

VLASIŠTE: Oronazol šampon 2-3x tjedno, umasirati, ostaviti 3-5 min i isprati

Reducirati unos konc. ugljikohidrata, šećera, masti i začina

Evo, Rojazol i Afloderm idu na recept, ostalo iz vlastitog džepa.

Terapiju moram primjenjivati 2 mjeseca, potom idem na kontrolu zatim krećem na samu njegu lica.

Good luck to me!

jaaooo jaooo.. tisicu stvari... iza uski imas posebnu terapiju???? ajme..... :503:
molim te procitaj moj post gore...
sve to sam probala - nista pomoglo!
ali eto - sretno ti! :kava:

Alejandro^^
03.08.2013., 00:01
Stavljam onaj tretman žlica jabučnog octa + žlica vode već šest dana ujutro i navečer i 90% se skinulo. Odlično, probajte svi!

Također stavio sam i na kosu ali samo jednom, i odjednom mije bilo puno peruti, bit će da se koža čisti. A možda je šampon kriv? Onaj čisti od koprive?

Ako hocete mogu sutra staviti slike kroz tih 6 dana? :)

Kualjanin
03.08.2013., 09:07
Probao sam ja i na tjeme (imam dosta kratku kosu). Nije bilo nikakvog perutanja, a nestala je svrbež koja me je mučila.

fole13
03.08.2013., 22:00
Stavljam onaj tretman žlica jabučnog octa + žlica vode već šest dana ujutro i navečer i 90% se skinulo. Odlično, probajte svi!

Također stavio sam i na kosu ali samo jednom, i odjednom mije bilo puno peruti, bit će da se koža čisti. A možda je šampon kriv? Onaj čisti od koprive?

Ako hocete mogu sutra staviti slike kroz tih 6 dana? :)

Okaci slike pls, bas bi bilo interesantno vidjeti progress. A kakvo sirce koristis domace sa talogom ili filtrirano?

allright
05.08.2013., 20:51
Pozdrav svima.

Također imam problema sa svrbežom i pečenjem vlasišta, koje se pogotovo pogoršava kad legnem. Prhut je prisutna u velikim količinama, kosa mi se masti da ju moram prati svaki dan. To mi se sve javilo unazad 5-6 mjeseci. Također je prisutno i ispadanje kose koje me od svega najviše zabrinjava, i to samo na prednjem dijelu glave, ne i na zatiljku, dok je svrbež prisutan po cijeloj glavi.

Ono što me najviše zanima, koji bi mi šampon preporučili iz Vichy proizvoda jer sam čuo da su jako dobri i mnogima su pomogli. Razmišljao sam o crvenom Vichy dercosu jer je on i protiv ispadanja kose, a to iskreno najviše brine od svega, ili da uzmem neki za prhut i masnoću? Znate li možda da li je ispadanje kose zbog svih gore navedenih simptoma ili je u pitanju prirodan proces ispadanja, iako imam samo 24 godine.

Svaki savjet je dobrodošao.

Kymatica
05.08.2013., 20:58
Pozdrav svima.

Također imam problema sa svrbežom i pečenjem vlasišta, koje se pogotovo pogoršava kad legnem. Prhut je prisutna u velikim količinama, kosa mi se masti da ju moram prati svaki dan. To mi se sve javilo unazad 5-6 mjeseci. Također je prisutno i ispadanje kose koje me od svega najviše zabrinjava, i to samo na prednjem dijelu glave, ne i na zatiljku, dok je svrbež prisutan po cijeloj glavi.

Ono što me najviše zanima, koji bi mi šampon preporučili iz Vichy proizvoda jer sam čuo da su jako dobri i mnogima su pomogli. Razmišljao sam o crvenom Vichy dercosu jer je on i protiv ispadanja kose, a to iskreno najviše brine od svega, ili da uzmem neki za prhut i masnoću? Znate li možda da li je ispadanje kose zbog svih gore navedenih simptoma ili je u pitanju prirodan proces ispadanja, iako imam samo 24 godine.

Svaki savjet je dobrodošao.

i mom decku je jako ispadala radi seboreje, onaj crni sampon, dr tent mu je jako pomogao, smirio, oporavio kosu, zakon:)

allright
05.08.2013., 21:26
Čuo sam za taj crni šampon, samo ne znam koliko je on štetan, kao i oronazol. Radije bih probao kažem s nekim Vichy šamponom, pa ako ne pomogne onda ću to probati.

Samo me eto zanima koji da uzmem, jer ima i protiv prhuti, i za masnoću i za opadanje kose. Svrbež iako je jak i iritantan, opet ga mogu lakše podnijeti nego kad rukom prođem kroz kosu a ono na ruci ostane hrpa dlaka. To me najviše zabrinjava.

Trebor01
06.08.2013., 12:25
Ne pomaže Vichy svakome. Ja sam ga koristio i stanje mi se još pogoršalo. Crni šampon nisam još koristio, ali do sad sve što sam probao, na kraju sam se vraćao Oronazolu. Također, dosta mi je pomogao i Elocom losion koji se može dobiti na recept.

hsfi
06.08.2013., 13:20
Pozdrav svima.
Ono što me najviše zanima, koji bi mi šampon preporučili iz Vichy proizvoda jer sam čuo da su jako dobri i mnogima su pomogli. Razmišljao sam o crvenom Vichy dercosu jer je on i protiv ispadanja kose, a to iskreno najviše brine od svega, ili da uzmem neki za prhut i masnoću?

Vichy šamponi općenito su dosta agresivni, radije pitaj za preporuku u ljekarni - ima puno boljih proizvoda.

Kualjanin
07.08.2013., 12:18
Nastavljam i dalje s tretmanom jabucni ocat + voda. Rezultati su odlicni! Preporuka!

Kymatica
07.08.2013., 17:05
Ne pomaže Vichy svakome. Ja sam ga koristio i stanje mi se još pogoršalo. Crni šampon nisam još koristio, ali do sad sve što sam probao, na kraju sam se vraćao Oronazolu. Također, dosta mi je pomogao i Elocom losion koji se može dobiti na recept.

nemam pojima koliko je stetan i zasto :ne zna:, ali djeluje, kad promislis. ljudi idu u naftalan toplice da lijece kozne bolesti, idu i djeca i sl. a ovaj sampon je na bazi nafte, i super dijeluje..preporodila mu se kosa, smirilo potpuno tjeme, ma super je. zvucim ko papiga jer je zbilja odlican:)

jojito
09.08.2013., 14:24
Pozdrav!
Meni je prošle godine dijagosticiran SD i koliko toliko sam ga kontolirala. Koristila sam Uriage Cu Zn kremu za lice navečer i emulziju za ujutro 3, 4 tjedna i onda bih prestala i naravno da bi mi se opet vratilo sve. Uz to sam kupila i gel za umivanje Cu Zn - odličan je! Nos mi je najteže bilo kontolirat a na čelu su mi dan danas ostale bijele mrlje uz rub vlasišta. Dermatolog mi je prije ljeta preporučio od Uriagea Hyseac mat i to sad koristim. Koža je skroz glatka na obrazima i prištići s čela su se povukli ali mi je nos ostao još malo crven i osušen, a i područje oko usana mi je suho pa ne znam da li da kombiniram Cu Zn kremu s ovom? Što vi koristite nakon što vam se povuče seboreja?
Za vlasište mi je za pohvalit vichy dercos šampon. Njega sam koristila i prije nego što sam imala SD jer sam imala problema s prhuti. Savršeno očisti tjeme!

gabrijella
23.08.2013., 18:55
Vi koji koristite jabucni ocat na vlasistu,koliko dugo ga ostavite prije pranja kose?

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2

Kualjanin
24.08.2013., 19:49
Vi koji koristite jabucni ocat na vlasistu,koliko dugo ga ostavite prije pranja kose?

Kao i na licu, u vremenu od 10ak min 3-4 puta premazem, da bude vlazno.

gabrijella
24.08.2013., 21:15
Hvala,ostavila sam dosta duze pa mi je lice sad crveno :/ al budem preko noci namazala sa kremom pa ce bit ok

_21_ne-tipicna
26.08.2013., 15:08
Hej!
Da podjelim svoje iskustvo sa ovom bolestinom :)

Uglavnom oko nosa, obrva, rub glave te vlasiste mi znaju biti jako zahvaceni. Ako krenem "gulkati" onda raskrvavim, a mira nemam i tako u krug :D Imam to vec 10-ak godina isprva sam koristila Oronazol sampon i neku kremicu - sampon nije nimalo pomogao, kremica je, ali na kraju sam si totalno istanjila kozu pa je to izgledalo tek traumaticno.
Zatim sam koristila elocom kremu pa je povucena, bila je dobra. Iza toga prunaks, no i za njega su mi rekli da je povucen tako da sam se uputila opet drugom dermatologu da vise ovom stanem na kraj :)
Trenutno koristim :
Za umivanje lica URiage surgrase liquide 2 x dnevnoi i za tuširanje
lice mažem kremom Avene Cicalfate Cu Zn 2 x dnevno
za tijelo Excipial U lipolosion 2 x dnevno
za vlasište koristim Excipial U lipolosion svaku večer prije spavanja.
Sto se tice mastenja kose, posto ja svoju perem svaki dan, dermatologica mi je savjetovala da uzmem neko ulje za kosu pa da probam malo izdrzati - na to se jos trebam odvaziti :)

Kad se uzrujam sposobna sam se zacrveniti u roku 20 minuta cijelo lice, opcenito sam pod jakim stresom, no ova zadnja terapija mi je totalno promjenila lice na bolje. Osim dermatitisa imam jos jako suhu kozu. Tako da se je promjena vidjela vec 2 dan. Jako sam zadovoljna ovim, a za mjesec dana kad stignu nalazi cu ici vidjeti kako dalje. Vrijedi probati, istina da se pola dana trackas :cerek: ali koza je predivna.

mejan
03.09.2013., 09:47
Nastavljam i dalje s tretmanom jabucni ocat + voda. Rezultati su odlicni! Preporuka!

nisam u toku... kako? sto? koliko cesto? kada?

LT81
04.09.2013., 10:50
Pozdrav svima.

Prije par godina sam čitao ovaj forum, bilo je korisnih stvari za borbu protiv SD , pa da napišem kako sam ja trajno riješio problem posve slučajno i to nakon skoro 10-god borbe sa SD. Svi smo različiti, ali možda nekom pomogne. Da ne duljim: promjena prehrambenih navika. Naime, prije cca dvije godine sam dobio nešto slično astmatičnim napadajima u proljeće i uz propisanu terapiju inhalatora koju sam koristio jedva mjesec dana dobio sam savjet da napravim test intolerancije na hranu, prilagodim prehranu i na taj način smanjim inflamatorni utjecaj alergena na organizam. Otišao, učinio , prilagodio se 101% i kroz kratko razdoblje od par mjeseci (tko se god borio sa SD zna da je to kratko razdoblje) SD mi se postepeno i u potpunosti povukao sa kose i sa lica. Evo već 2 god sam potpuno SD free i mislim da je prošlo dovoljno vremena da mogu sa sigurnošću utvrditi da je kod mene to bilo to. Što se prehrambenih navika tiče, stvari koje sam svojedobno izbacio polagano sam prije godinu počeo uvoditi i sad mogu jesti praktički sve , bez da mi se vrati SD uz to da malo više pazim na slatko i alkohol što su mi inače prije bili najjači trigeri, uz stres naravno.

Eto, nema neke filozofije, ne košta puno da probate, a rezultat je puno brži i jeftiniji od bilo čeg na tržištu, a što je najvažnije trajan je. Kako se još uvijek ne zna točan uzrok pojave SD (najbliža definicija koja mi se čini točnom je da je to znak nekog disbalansa organizma, možda pH faktora organizma, lošeg rada nekog unutarnjeg organa ili sl. ) nema ni "magic pill" koja će ciljati uzroke, a kreme samo saniraju posljedice. Dermatolozi su također bacanje novaca i u tom pogledu je korisniji ovaj forum. Trik je da sami otkrijete svoj uzrok, koji se nalazi unutra, ali je vjerovatno potaknut i aktiviran utjecajima izvana (stres i prehrana).

Tijekom mein kampfa sa SD stvari koje su pomagale, a koje sam pokupio na ovom forumu su bile Elidel krema za "kritična" stanja (koristiti samo kad je najgore jer je lokalni imunomodulator i nema baš dugu povijest nuspojava) te Avene skin recovery koji je zakon i može se koristiti svaki dan. Kao suplementi dobri su ulje noćurka i neki probiotik tipa Normia. Sve ove stvari samo gase požare dok ne riješite uzrok. Dajte si truda, isplati se jer SD se MOŽE pobijediti.

Sretno svima.

why-me
04.09.2013., 15:51
Pozdrav svima.

Prije par godina sam čitao ovaj forum, bilo je korisnih stvari za borbu protiv SD , pa da napišem kako sam ja trajno riješio problem posve slučajno i to nakon skoro 10-god borbe sa SD. Svi smo različiti, ali možda nekom pomogne. Da ne duljim: promjena prehrambenih navika. Naime, prije cca dvije godine sam dobio nešto slično astmatičnim napadajima u proljeće i uz propisanu terapiju inhalatora koju sam koristio jedva mjesec dana dobio sam savjet da napravim test intolerancije na hranu, prilagodim prehranu i na taj način smanjim inflamatorni utjecaj alergena na organizam. Otišao, učinio , prilagodio se 101% i kroz kratko razdoblje od par mjeseci (tko se god borio sa SD zna da je to kratko razdoblje) SD mi se postepeno i u potpunosti povukao sa kose i sa lica. Evo već 2 god sam potpuno SD free i mislim da je prošlo dovoljno vremena da mogu sa sigurnošću utvrditi da je kod mene to bilo to. Što se prehrambenih navika tiče, stvari koje sam svojedobno izbacio polagano sam prije godinu počeo uvoditi i sad mogu jesti praktički sve , bez da mi se vrati SD uz to da malo više pazim na slatko i alkohol što su mi inače prije bili najjači trigeri, uz stres naravno.

Eto, nema neke filozofije, ne košta puno da probate, a rezultat je puno brži i jeftiniji od bilo čeg na tržištu, a što je najvažnije trajan je. Kako se još uvijek ne zna točan uzrok pojave SD (najbliža definicija koja mi se čini točnom je da je to znak nekog disbalansa organizma, možda pH faktora organizma, lošeg rada nekog unutarnjeg organa ili sl. ) nema ni "magic pill" koja će ciljati uzroke, a kreme samo saniraju posljedice. Dermatolozi su također bacanje novaca i u tom pogledu je korisniji ovaj forum. Trik je da sami otkrijete svoj uzrok, koji se nalazi unutra, ali je vjerovatno potaknut i aktiviran utjecajima izvana (stres i prehrana).

Tijekom mein kampfa sa SD stvari koje su pomagale, a koje sam pokupio na ovom forumu su bile Elidel krema za "kritična" stanja (koristiti samo kad je najgore jer je lokalni imunomodulator i nema baš dugu povijest nuspojava) te Avene skin recovery koji je zakon i može se koristiti svaki dan. Kao suplementi dobri su ulje noćurka i neki probiotik tipa Normia. Sve ove stvari samo gase požare dok ne riješite uzrok. Dajte si truda, isplati se jer SD se MOŽE pobijediti.

Sretno svima.

Bravo! Seboreju treba riješavat iznutra, a ne se trackat izvana s raznim kremama, šamponima i slično, što problem rješava privremeno i kozmetički.. Nažalost mnogi ovdje ni ne žele pokušat išta takvo što bi ulazilo u promjenu prehrane i načina života jer im je to kao preteško pa onda nsatavljaju tako godina i desetljećima mazat se koječime i trpšit stotine i tisuće kuna na to..

Ja sam isto seboreju riješio iznutra. :)

A riješavaju je, ili bar stavljaju pod kontrolu i drugi.. Evo link na jedan super blog di je čovjek kao i mnogi ovdje muku mučio sa seborejom godinama i eksperimentirao sa svačim i našao neke zaključke i što je njemu seboreju stavilo pod kontrolu.. http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/2012/02/uspjesni-eksperimenti-dio-1.html

powe
07.09.2013., 16:54
Pozdrav.

iman 24 godine,i mislin da iman najblaži stupanj seboreičnog dermatitisa.
naime izbacilo mi je crvenilo između obrva, dakle par crvenih točkica od 1 cm po sredini čela. to je bilo ima misec dana. malo me češalo p san maza niveu i prošlo je iako se trag skroz izbliza malo nadzira,kao stanjila se koža na tom dijelu.nakon toga san ima ispite ,stres, malo neuredan način života i izbacilo mi je s live i desne strane nosa, te na bradi jedna crvena točkica koja me svrbila.

dermatolog mi je reka da čistin crvenilo s medicinskin alkohlon i nakon toga namažen niveon,ništa neke skupe kreme.i moran priznat da me po licu sad ništa ne svrbi,povuklo mi se sve osin čela,čelo ide malo sporije.

to je kod mene sve bilo minorno,jedva se i vidilo osin tih par točkica na čelu,ali me opet zabrigal oda se ne raširi i ne postane kronično.

od šampona korsitin neki od koprive,lice san ka mlađi ispira s pure control.sad ništa.samo more.iako san sta ić kad mi je bilo to crvenilo...

može li neko dat neke savjete. neki kažu da tako sve poćima,teži oblici,al ja se nadan kao šta se ovo povuklo da se neće ni vratit :)....

why-me
07.09.2013., 17:17
Pozdrav.

iman 24 godine,i mislin da iman najblaži stupanj seboreičnog dermatitisa.
naime izbacilo mi je crvenilo između obrva, dakle par crvenih točkica od 1 cm po sredini čela. to je bilo ima misec dana. malo me češalo p san maza niveu i prošlo je iako se trag skroz izbliza malo nadzira,kao stanjila se koža na tom dijelu.nakon toga san ima ispite ,stres, malo neuredan način života i izbacilo mi je s live i desne strane nosa, te na bradi jedna crvena točkica koja me svrbila.

dermatolog mi je reka da čistin crvenilo s medicinskin alkohlon i nakon toga namažen niveon,ništa neke skupe kreme.i moran priznat da me po licu sad ništa ne svrbi,povuklo mi se sve osin čela,čelo ide malo sporije.

to je kod mene sve bilo minorno,jedva se i vidilo osin tih par točkica na čelu,ali me opet zabrigal oda se ne raširi i ne postane kronično.

od šampona korsitin neki od koprive,lice san ka mlađi ispira s pure control.sad ništa.samo more.iako san sta ić kad mi je bilo to crvenilo...

može li neko dat neke savjete. neki kažu da tako sve poćima,teži oblici,al ja se nadan kao šta se ovo povuklo da se neće ni vratit :)....

klasična područja i simptomi seboreje.. :)

sve štima kaj si napisao jedino mi nije jasno da ti je dermatolog preporučio da čistiš medicinskim alkoholom?:confused: nisam stručnjak, ali mislim da to nije dobro koristit ni na zdravoj koži, a kamoli na seboreji.. ne znam..

u biti najčešće je stanje seboreje najbolje tijekom ljeta, valjda koži godi sunce, znojenje, more i slično.. kad krene jesen i zima znat ćeš na čem si sa seborejom. :)

Savjeti? Kloni se pretjeranog stresa i loše prehrane.. Prerađene hrane, fast fooda, pekara i sličnog smeća.. Healthy lifestyle, to će ti najbolje spriječiti i držati seboreju pod kontrolom.. ;)