PDA

View Full Version : Koliko dugo i koji antidepresiv pijete

stranice : 1 [2] 3

pecinko
17.06.2007., 09:02
ma,ne sekiraj se ti ništa...i mi od sitnice radimo planinu,ne brini...kulturan si čovjek,i ne zamjera ti se,samo što stvari koje nas muče nisu baš lako riješive,nije to upala koja prođe,period koji traje je mučno dug,pa smo iziritirani kad netko,neupućen-ponavljam-na njegovu sreću-misli da ima ključ,jer je prošao sličnu epizodu,a to nije isto...ovo je kao kronična bolest,može i bez "kao"...eto:;-)

hvala na razumljivosti i neka vam se posreci

starr*
17.06.2007., 12:49
Evo ovako,zbog paničnog poremećaja pijem Seroxat 20mg,i Xanax 0.25 prije spavanja,i hvala Bogu mogu reći da su mi napadi nestali,primjetila sam poboljšanje u koncentraciji itd.itd.,ali mi se u zadnje vrijeme čini da dolazim u neka depresivna stanja koja mi se prije nisu događala.Oduvijek sam osoba željna pažnje ali opet prilično pasivna i nesposobna istaknuti se,i na to sam navikla ali sad mi se događa da kad npr.umislim kako me nitko ne doživljava spopadne me takva tuga i onaj osjećaj kao pred napad-stezanje u prsima,stezanje grla,otežano disanje,da bi na kraju to rezultiralo plačem i ljutnjom na sve koji me okružuju.Iako ni prije nisam bila zadovoljna svojim izgledom,ponašanjem,osobnošću,u biti mogu reći da sam sebe smatrala manje vrijednom i razmišljala sam kako nisam dostojna lijepog života,dobrih frendova zbog same sebe,sada mi često nailaze takva melankolična raspoloženja kada mi je u glavi samo to kako nikog ne zaslužujem i da nikad neću biti sretna jer sam rođena pod najnesretnijom zvijezdom koja se u trenutku mog rođenja mogla naći (e,to me razmišljanje držalo jučer u gradu...).S obzirom da se prije nisam ovako ponašala,zanima me je li moguće da je to neka posljedica ovog glupog Seroxata?
I da,obratila bih se ja svom psihiću za ovo,ali čovjeka NEMA već jako dugo i idući put idem kod njega tek za mjesec dana...

serial
17.06.2007., 22:27
Ja pijem Cipralex već negdi godinu i po dana i ono osjećan se loše manje više još uvik.Jel to triba povremeno minjat ili šta?Pia san i Prozac i Seroxat prije,ista stvar .Sadašnji psihijatar mi ne propisuje lijekove,ne bavi se time,samo psihoterapijom.

vision6
18.06.2007., 11:07
Evo ovako,zbog paničnog poremećaja pijem Seroxat 20mg,i Xanax 0.25 prije spavanja,i hvala Bogu mogu reći da su mi napadi nestali,primjetila sam poboljšanje u koncentraciji itd.itd.,ali mi se u zadnje vrijeme čini da dolazim u neka depresivna stanja koja mi se prije nisu događala.Oduvijek sam osoba željna pažnje ali opet prilično pasivna i nesposobna istaknuti se,i na to sam navikla ali sad mi se događa da kad npr.umislim kako me nitko ne doživljava spopadne me takva tuga i onaj osjećaj kao pred napad-stezanje u prsima,stezanje grla,otežano disanje,da bi na kraju to rezultiralo plačem i ljutnjom na sve koji me okružuju.Iako ni prije nisam bila zadovoljna svojim izgledom,ponašanjem,osobnošću,u biti mogu reći da sam sebe smatrala manje vrijednom i razmišljala sam kako nisam dostojna lijepog života,dobrih frendova zbog same sebe,sada mi često nailaze takva melankolična raspoloženja kada mi je u glavi samo to kako nikog ne zaslužujem i da nikad neću biti sretna jer sam rođena pod najnesretnijom zvijezdom koja se u trenutku mog rođenja mogla naći (e,to me razmišljanje držalo jučer u gradu...).S obzirom da se prije nisam ovako ponašala,zanima me je li moguće da je to neka posljedica ovog glupog Seroxata?
I da,obratila bih se ja svom psihiću za ovo,ali čovjeka NEMA već jako dugo i idući put idem kod njega tek za mjesec dana...

Ja sam pila Seroxat mjesec dana samo jer nisam mogla vise izdrzati mislila sam da cu poluditi i isto sam ga pila u kombinaciji sa Xanaxom od 1 mg. Nikad nisam u cijelom svom zivotu bila pesimisticna ili depresivna osoba (mislim na lijekovima sam zbog nekih drugih razloga koji nemaju veze s depresijom, anksioznoscu itd..), ali taj prokleti Seroxat jos mu psujem sve po spisku je iz mene napravio ...ono ne znam sta da napisem uopce..moglo bi se rec i ludaka iako sam se naslusala da je to samo obican Seroxat i da mi nemre bit nis od toga jer je jedan od najcesce davanih lijekova i svima pase...al kad sam poludila i kad su vidli na sta licim nakon tih izduranih mjesec dana skinuta sam s njega isti dan. Kak su mi promijenili terapiju i nastimali ju da mi pase jer mi nije bilo ok odmah tako sam izasla i iz te nastale depre, a da ne pricam da sam i na S-u izgubila u mj. dana 7 kg i postala anoreksicna pa se sad i od toga lijecim.
Ako ti nije dobro i nemres svome doktoru odi ili u centar za krizna stanja na rebru ili nekam drugdje ako nisi iz zg-a na hitno ili dezurstvo reci da si lose i da ti promjene lijek jer nemres tak vise.

vision6
18.06.2007., 11:12
Ja pijem Cipralex već negdi godinu i po dana i ono osjećan se loše manje više još uvik.Jel to triba povremeno minjat ili šta?Pia san i Prozac i Seroxat prije,ista stvar .Sadašnji psihijatar mi ne propisuje lijekove,ne bavi se time,samo psihoterapijom.

Meni se posrecilo pa sam nasla nakon 4 doktora napokon onog pravog koji je potrefio kako me srediti, ne sjecam se kad sam zadnje bila ovako dobro, a trezenje pomoci sam zapocela jos prije godinu dana.
Rekli su mi da obicno treba promijeniti dosta lijekova dok se ne nade pravi, a i da ih stvarno ima puno tako da kad ti neki ne pase probas drugi, kad se nade onaj koji ti pase onda vise ne mijenjas nego ga pijes najmanje 6 mjeseci kod nekih laksih smetnji do par godina ili cijeli zivot (bar su mi tako rekli), ali sve to vrijeme trebas se osjecati dobro, a ne piti lijek uz koji ti je lose i sutiti.
Od krive terapije ti moze biti gore neg da nist ne uzimas.

Astrice
18.06.2007., 14:53
Pila sam Coaxil mjesec dana i sitno,a uskoro ću Citalon. I ovo što kažeš Vision6 je točno s tim da se lijek pije još 6 mjeseci nakon što počne djelovat a ne prestat jer ti je dobro. Ima dosta njih koji su baš to napravili tj. prestali jer im je bilo dobro.

ciganka
18.06.2007., 14:58

To je stvarno dugo vrijeme, da li ti je barem malo bolje? Pitam to zato sto bi mozda trebalo samo povisiti dozu.
I ja sam na cipralexu, poslije 7 tjedana na 10 mg povecali smo na 20, na njemu sam 7 mjeseci, osjecam se skroz ok, osim povremene male nervoze.
Dakle, odi lijecniku koji ce ti mozda povecati dozu ili dati drugi AD.

Anksiozna
18.06.2007., 19:58
prozac..tri dana+ xanax0,5 mg dnevno

serial
19.06.2007., 01:14
To je stvarno dugo vrijeme, da li ti je barem malo bolje? Pitam to zato sto bi mozda trebalo samo povisiti dozu.
I ja sam na cipralexu, poslije 7 tjedana na 10 mg povecali smo na 20, na njemu sam 7 mjeseci, osjecam se skroz ok, osim povremene male nervoze.
Dakle, odi lijecniku koji ce ti mozda povecati dozu ili dati drugi AD.

Pa je malo mi je ipak bolje šta se tiče depresije,al meni nije to glavna dijagnoza,u tome je problem. Glavna dijagnoza mi je granični poremećaj ličnosti,pa ne znan do koje mjere tu antidepresiv može pomoć uopće.

Astrice
19.06.2007., 09:40
Ovo je tema o antidepresivima stoga padobranci uskačite na neki drugi topić kad se već moderi ne brinu.

Elerrina
19.06.2007., 11:00
jooooj, temica za mene... liječim se od 21.05.2004. - nakon tentamena suicida...:(

pila sam:
zoloft - bez reakcije :flop:
anafranil - bez reakcije :flop:
fevarin - bez reakcije :flop:
prozac - bez reakcije :flop:

cipralex - :top: držao dvije godine, prestao djelovat....:flop:

mirzaten (calixta) - trenutačno pijem, čekam da počne djelovat :lux: :cheer:

ne ću nabrajat koje sam još sve psihofarmake pile, ovo sam navela samo antidepresive...:rolleyes:

Bare
20.06.2007., 13:28
Zoloft
25mg 7 tjedana
50mg 7 tjedana
Čini mi se da djeluje, anksiolitik pomalo napuštam, a Zoloft je (nadam se) pravi izbor za mene. Ne bojim se ovisnosti jer znam da ju ne stvara nego se pitam je li pravi ili ću morati na drugi prijeći. Zasad je efikasan pa pretpostavljam da je pravi.

Bare
20.06.2007., 13:31
iako svaki dan polovicom mozga analiziram čitav svoj život, a drugom polovicom obavljam sve drugo. I predstoji mi dugačak put, ali
nazirem pozitivno na kraju svega.

E točno ovako je i meni. Nisi sama! I ja nazirem kraj mukama i bolji život, iako još daleko...

RUPA
29.06.2007., 23:19
Moze li mi neko odgovoriti od cega boluje osoba koja pije Zoloft i Zyprexu?

-Andain-
30.06.2007., 17:57
Imam pitanje... Opet :zubo:

Uglavnom, prije nekih mjesec dana psihijatrica mi je pripisla Coaxil kojeg sam pila 3x dnevno - 2 kutije. Poslije te dvije kutije dala mi je opet dvije, ali mi kaže da smanjim dozu na jednu tabletu dnevno uz napomenu da se smanjuje s inače 2 dnevno, ali da ja ipak uzmem samo jednu. I ja sam sad totalno zbunjena...(a zaboravila sam nju pitati pa pitam vas) jer velika većina vas ovdje kaže kako se antidepresivi piju puno više od samo jednog mjeseca, a ona meni smanjuje dozu nakon samo mjesec dana. Zašto???

Ja se načelno osjećam bolje, ali baš kad su mi tablete počele koliko-toliko djelovati smanjuje mi se doza. A strah me da mi se opet ne vrate ona stanja beznađa, tuge, bijesa i svega ostaloga što sam intenzivno proživljavala posljednjih mjeseci...

Astrice
30.06.2007., 21:23
Citalon 9 dana.@ Adain meni je rekla da iste tjedan dana pijem dvije i poslije toga pređem na tri,a ja radila obreatno zbog štednje. Pila sam ih mjesec dana i prešla na druge jer mi baš i ne pomažu. Ja nekako mislim da ti je trebala reć da smanjiš na dvije a ne odmah na jednu . Meni je moja psih rekla da to relativno brzo djeluje i da ih koriste poslije moždanog.

ambrozija agata
06.07.2007., 20:31
Eto, na svakoga razlicito djeluje.
Pila Seroxat 9 mjeseci i bila odlično.:top:
Inače, moji simptomi depresije su nemanje volje, usporenost u svemu,umor i stalno spavanje, smotanost, zamantranost,nemogucnost donosenja odluke, tuga i tjeskoba, nezadovoljstvo sobom.....
U tih 9 mjeseci sve probleme dovela u red, posložila kockice života, u poslu napredovala, da su mi dali imam dojam da bi i državu vodila kako treba,imala dojam da disem punim plucima,
sve obavljala sa lakocom, smrsavila na idealnu tezinu (od AD-a)i stvarno super izgledala.....vodila sretan život.....
Pocela razmisljati o planiranju potomstva pa ga polako prestala pit ...i sad se mucim sa starim problemima.
Ima li mozda forumasa sa slicnim iskustvom ili savjetom?

John Doe aka Homer
06.07.2007., 20:34
antiguzabol 50mg
antiustabol 50mg
antitetanus 450mg
antiAIDS 40 mg
antigay :ne pomaže

ambrozija agata
06.07.2007., 20:49
A da probas antirugalin?:mad:

Astrice
06.07.2007., 21:18
I ja bi to predložila. :zubo:

Violently happy
07.07.2007., 21:21
Evo ovako,zbog paničnog poremećaja pijem Seroxat 20mg.S obzirom da se prije nisam ovako ponašala,zanima me je li moguće da je to neka posljedica ovog glupog Seroxata?

mene jako zanima djelovanje seroxata.ne zato sto ga uzimam (nikad nisam uzela nista jace od apaurina 5 mg,a i to svake prestupne) ali moja prijateljica je pocela s tim nedavno
Ja sam ju pokusala odgovoriti,jer smatram da ako nije posrijedi shizofrenija ili neki slicni,neizljeciv poremecaj,treba probati apsolutno sve opcije prije nego se krene tabletomanijom.
Ona je odustala nakon 2,3 seanse sa psihicem i sama si ordinirala seroxat(inace je farmaceut,pa smatra da sve zna najbolje sto se tice lijekova)

e sad..nakon 2 tjedna uzimanja,kaze da se osjeca 70% bolje..ali ja znam (a zna i ona) da je to umjetno stvoren osjecaj.

Ok,bit cu otvorena i uzeti u obzir da je moguce ostati u takvom "veselom" raspolozenju i kada prestane uzimati tbl.

ALi ipak me brinu event. nuspojave i zanima me kako izgleda skidanje sa seroxata...pa ako netko ima takvih iskustava..pls,podijelite sa mnom..

ambrozija agata
19.07.2007., 23:55
Ni ja nisam sklona ljekovima.Apaurin sam popila doslovno dva puta u životu i to bez nekog velikog učinka.AD Seroxat mi je prepisala liječnica opće prakse nakon što sam joj ispričala svoje simptome.
Ako ti je prijateljica farmaceut onda sigurno zna što radi.
Ja nisam osjećala neko povišeno raspoloženje nego više snage.Nije mi se stalno spavalo, puno sam bila koncentriranija, brže donosila odluke,ubrzanija, manje smotana, ništa mi nije bilo teško, smirenija, manje stalno gladna....kao da umjesto sa pola radim sa dva motora.
Nije mi stvaralo umjetno raspoloženje nego mi je dalo snage da se suočim sa problemima i riješim ih što prije u onako jadnom stanju nisam mogla.Nekako sam sama posložila kockice iako ne sve pa bi zbog toga nekakav vid razgovora sa stručnom osobom dobro došao čisto da se vidi što je uzrok takvom stanju.
Kod mene je možda to i nasljedno.
Što se tiče prestanka uzimanja seroxata kod mene nije bilo nikakvih problema. Pila sam ga oko 9 mjeseci.Zadnjih mjesec dana po pola a onda još 15 dana svaki drugi dan po jednu tabletu i nakon toga prestala.
Teško mi se bilo vratit na staro što se tiče spavanja, nemanja snage, neodlučnosti, zbunjenosti.......ali nikakve nove posljedice nisam osijećala.Od tad je prošlo više od pola godine.
Sigurno da nije poželjno uzimati nikakve ljekove ali ako se mora bolje je uzet AD pa zgrabit život u svoje ruke nego se neprestano mučit a ne znat izać iz svog problema bilo to depresija, tjeskoba, panični napadi ili slično......SRETNO!:top:

ambrozija agata
20.07.2007., 00:12
Što se tiče neke alternative meni ništa od onog što sam pokušala nije pomagalo.Doduše, nisam se ni previše trudila.Ima pola godine da sam počela razmišljati o trudnoći pa sam zbog toga i prestala uzimati AD iako mi se nije lako nosit sa poslom a ponekad ni sa osnovnim životnim obavezama.Stalno sam umorna i pospana, sve radim do pola, tjeskobna....Ako znate za neku zdravu alternativu molim vas da mi peporučite.Puno hvala !

mladi_luk
23.07.2007., 09:49
Moze li mi neko odgovoriti od cega boluje osoba koja pije Zoloft i Zyprexu?

Od šizofrenije ili akutne psihoze ja mislim.
Sestra mi je pila Zyprexu kad je dobila psihozu, a frendica mi je pije Zyprexu i još nekih par lijekova, a dijagnoza joj je F20 dakle šizofrenija.

edit: zoloft je protiv depresije, ali ja mislim da ga daju za sve i svašta. Od frendice brat je pio zoloft kad se kratko pokušao liječiti od depresije uzrokovane alkoholizmom.. ili tako nešto je bilo.

Astrice
23.07.2007., 11:50
Mjesec dana na Citalonu i dobro mi je.

Violently happy
27.07.2007., 11:30
Ako ti je prijateljica farmaceut onda sigurno zna što radi.

ma..to ne moze biti kljucno..i ja radim u zdravstvu,pa ne mislim da si mogu sama prepisivati terapiju..

ali,hvala na odgovoru..:)

jos uvijek ih pije,kaze da joj je puno bolje..nadam se da ce tako i ostati

-Andain-
10.10.2007., 13:08
Dragi forumaši, opet ja sa svojim pitanjima :)

Naime, pila sam Coaxil cca 3 mjeseca. Prije mjesec dana sam samoinicijativno prestala na što mi je psihijatrica savjetovala da ponovno počnem jer sam ponovno ulazila u krizu. Pokušala sam nekoliko puta, ali su mi nuspojave bile strašne glavobolje pa sam odustala.
I onda sam napravila veliku glupost - prije neka 2 tjedna sam u stanju afekta zbog velike uznemirenosti i svađe s jednom osobom, progutala kojih 15 tableta. Nasreću natjerali su me da sve to na vrijeme ispovratim. Nakon toga, psihijatrica mi već 2 tjedna ništa nije dala kako bi mi se organizam oporavio. Jučer mi je međutim pripisala Fluzempam od 30 mg koji sam nekad prije pila jer sam tad imala strašnih problema sa spavanjem. A kako sam uznemirena već gotovo 5 mjeseci, kaže mi kako bi bilo najbolje da prvo pokušamo izregulirati spavanje (s kojim još uvijek imam problema) pa ću sad tjedan dana svaku večer uzimati Fluzempam za uspavljivanje. Isto tako, rekla mi je kako će mi sljedeći tjedan pripisati jedan drugi AD - od 25 mg - jedna tableta svaku večer, ali nije mi rekla koji. Mene to sad jako kopka...Pa jel netko ovdje ima pojma o kojem bi se AD-u moglo raditi?

I da - budući da se ja više ne sjećam, koliko mg su 3 tablete Coaxila na dan?

Hvala na odgovorima :)
I još jedna stvar, kol

Astrice
10.10.2007., 20:30
3 i pol mjeseca Citalona

dushica
10.10.2007., 22:31
10 godina sa prekidima sa amitriptilinom i, ponekad, sedativima.

Weedeemer
10.10.2007., 22:58
pa ljudi, zaboga, nemojte me bedirati.

sa toliko entuzijazma sam otisao danas doktoru da mi prepise neki antidepresiv. kaze, tjedan dana, dva, tri, do nekog pomaka, za mjesec i pol, dva to je iza tebe. (naravno onda postepeno smanjivati lijek, do potpunog prestanka)

takodjer, stvar je u tjelesnoj aktivnosti.

kemija nam je narusna u mozgu, a npr voznjom bicikla, trcanjem se to prirodnim procesom vraca u normalu.
naravno. tu pomazu i tablete, ali ne bez volje i želje pojedinca...

od sutra pocinjem piti Seroxat 10mg ujutro
ako ne bude nikakvog efekta onda 20mg...

vjerujem u brzi oporavak!!

mladi_luk
10.10.2007., 23:31
4 mjeseca pila cipralex, bilo dobro osim što je skidanje s njega bilo gadno, psihički i fizički. Onda 5 HTP što nije baš antidepresiv nego nešto na čemu piše da balansira serotonin i pomaže kod poremećaja spavanja, to je majka koja je mr.sc.med naručila iz Amerike. Pila sam to oko pola godine, bilo je fino uglavnom pa zadnja 3 tjedna nisam popila ni jednu i gadno je sad. Ne znam šta ću sad :(

-Andain-
11.10.2007., 08:44

sa toliko entuzijazma sam otisao danas doktoru da mi prepise neki antidepresiv. kaze, tjedan dana, dva, tri, do nekog pomaka, za mjesec i pol, dva to je iza tebe. (naravno onda postepeno smanjivati lijek, do potpunog prestanka)

kemija nam je narusna u mozgu, a npr voznjom bicikla, trcanjem se to prirodnim procesom vraca u normalu.

Tako je i kod mene bilo - maksimalno par tjedana pa ćemo vidjeti. Nažalost, već je prošlo 5 mjeseci i opet sam na početku.
Iako, psihijarica mi savjetuje što više boravka u zelenilu, u prirodi jer ima isto antidepresivni učinak.

dushica
11.10.2007., 09:26

Ja sam pokusala sa seroxatom, zamalo nisam skocila kroz prozor. sto se tice telesne aktivnosti, svakog dana radim vezbe 60 min bas zbog depresije. pomaze. izbaci barem polovinu nakupljenog sranja u meni. da ne vezbam sigurno me vise ne bi bilo.

Weedeemer
11.10.2007., 15:53
Ja sam pokusala sa seroxatom, zamalo nisam skocila kroz prozor.

hm, da. ... na kraju jesi ili nisi?

prozor mi je na visini od 1m u odnosu na zemlju.
a da se prosecem do vlaka, izgubim volju.
za gurnut žicu u utičnicu nisam siguran u ucinkovitost
ista stvar vrijedi i za saobracajku.
nemam se di objesit na tavanu.
takodjer, nemam ni neko drvo u blizini...
gun nemam.
kad bi rezao žile, našli bi me, kao i kad bi pokusao harakiri

danas se nemres vise ni ubit bez problema. :p
samo neki problemi

znas kaj. zaboli me karbanana više.
vjerujem u oporavak i to je to.

studiram. ne radim. nemam brkatog debeljka da mi soli pamet svaki dan.
i o kojem mi ovisi placa.
prakticki neznam kak sam dospio u ovo stanje.
malo kemije u glavi popravit i to je to.
nemam drugih bedova.

woolfwalter
11.10.2007., 21:29
cipralex
odličan
najbolji od svih antidepresiva koje sam pila do sada:top:

iupuu
11.10.2007., 21:59
naime,nemojte me krivo shvatiti;
taman citam,koje sve "koktele" ljudi piju u nadi da ce ih spasiti,i nije mi jasno zbog cega se toliko oslanjamo na ljekove? nisam citala prijasnje postove,ali vjerujem da svi znamo koliko farmaceutska gamad zaradjuje na racun tudjih slabosti.
njima nije u interesu izljeciti,nego kratkorocno-zaljeciti.
a za rjesavanje depresije,postoji jedan cijeli program,kojeg je osmislio tim strucnjaka i ljudi koji su sami imali takve probleme.
koliko bi ljudi mjenjalo cijeli svijet? svi,..a nitko nebi krenuo od sebe...

pozdrav od padobranca :)

mladi_luk
12.10.2007., 00:59
cipralex
odličan
najbolji od svih antidepresiva koje sam pila do sada:top:

onda se pomiri s tim da ćeš ga pit cijeli život ili se pomiri s tim da ćeš kad se budeš skidala s njega bit u psihofizičkom proljevu

:ne zna:

-Andain-
12.10.2007., 11:25
naime,nemojte me krivo shvatiti;
taman citam,koje sve "koktele" ljudi piju u nadi da ce ih spasiti,i nije mi jasno zbog cega se toliko oslanjamo na ljekove? nisam citala prijasnje postove,ali vjerujem da svi znamo koliko farmaceutska gamad zaradjuje na racun tudjih slabosti.
njima nije u interesu izljeciti,nego kratkorocno-zaljeciti.
a za rjesavanje depresije,postoji jedan cijeli program,kojeg je osmislio tim strucnjaka i ljudi koji su sami imali takve probleme.
koliko bi ljudi mjenjalo cijeli svijet? svi,..a nitko nebi krenuo od sebe...

pozdrav od padobranca :)

Pročitaj temu otpočetka. Bilo je još padobranaca kojima smo pokušavali objasniti smisao uzimanja antidepresiva.

Eithel Fuin
12.10.2007., 12:33
pila sam zoloft,50 mg prije par mjeseci,ali sam prestala jer nisam mogla spavati od njega,znala bi cijele noci biti budna,to mi je bio najgorih mjesec dana u zivotu,znalo mi se dogoditi da sam bila neredovita u uzimanju pa mi je bilo jos i gore,a onda sam samoincijativno prestala i sad mi je dobro..

placebo_effect
12.10.2007., 18:17

Samo naprijed momcino svaka cast.a jel znas ti sta je SEROXAT...?
i taj koji ti je to propisao tek tako i njemu svaka cast...STRAHOTA..
Sretno prijatelju

Weedeemer
13.10.2007., 03:54
Samo naprijed momcino svaka cast.a jel znas ti sta je SEROXAT...?
i taj koji ti je to propisao tek tako i njemu svaka cast...STRAHOTA..
Sretno prijatelju

molim? :(

daj reci, ovaj, nisam dobro shvatio ovu poruku.

seroxat?

hvala na podrsci!

Astrice
13.10.2007., 13:34
Navodno ima jake nuspojave. Tako sam čula.

placebo_effect
13.10.2007., 20:57
upravo tako..nus pojave su neopisive.
izstrazivanja su pokazala da ostavlja trajne poslijedice teze prirode.naime umurtvrljuje receptore u mozdanim celijama,zaziva 100% sterilnost...inace se ne prepisuje mladjim osobama obicno ga daju starijim ljudima u dubokim godinama.istina skida depresiju ,ali za koju cijenu..prijatelju ti moras malo gledat na duze staze,znam dosta ljudi koji su se tako upropastili(JEDAN SAM OD NJIH)...Mozda ces mislit "NECE OVAJ KRETEN MENI PAETOVAT".
ISTINA MOZDA JESAM UPROPASTIO DOBAR DIO SVOG ZIVOTA,ali pokusavam ga ispreavi na bilo koji nacin.prijatelju nade uvijek ima ,vjeruj..ona bi trbala da umire zadnja.koliko godina imas???sve se to moze rijesit pametnije.naravno lijekove treba koristiti samo treba znati sta izabrati.da ,svjestan sam ti ne biras nego tvoj ljekar,slobodno mu reci da ne zelis seroxat pa ako treba navedi i razloga....zatvorit ces mu usta.PRIJATELJU SVE NAJBOLJE TI ZELIM I DA IZDJES IZ TOG BEDA....PISI...
POZZZ

Astrice
13.10.2007., 21:34
Nebi baš rekla da se daje starijima. Poznajem par mlađih koji su ih pili ili ga piju. Nego to je više za anksioznost u kompletu sa paničnima nego za depresiju.I nitko od njih nije upropašten.

wasted
13.10.2007., 23:18
aj, koji je ovo predivni kutak na svijetu :D moram i ja pokazati svoje oziljke :Slin:

dve fgodine

zyprexa 2,5 mg + seroxat 30mg

izvuklo me iz nistavila

kad sam ih pocela trositi sam vidjela zvijezde :p ono otvorilo se nebo i prolomilo nekakvu milinu na mene :zvrko: al to prodje, pa unatoc lijekovima imam faze kad mi dodjem da opet malo uzmem violinu u ruke. al sad samo za zabavu :no: :nono:

Weedeemer
14.10.2007., 03:53
izstrazivanja su pokazala da ostavlja trajne poslijedice teze prirode.naime umurtvrljuje receptore u mozdanim celijama,zaziva 100% sterilnost...inace se ne prepisuje mladjim osobama obicno ga daju starijim ljudima u dubokim godinama.istina skida depresiju ,ali za koju cijenu..prijatelju ti moras malo gledat na duze staze,znam dosta ljudi koji su se tako upropastili(JEDAN SAM OD NJIH)...Mozda ces mislit "NECE OVAJ KRETEN MENI PAETOVAT".
ISTINA MOZDA JESAM UPROPASTIO DOBAR DIO SVOG ZIVOTA,ali pokusavam ga ispreavi na bilo koji nacin.prijatelju nade uvijek ima ,vjeruj..ona bi trbala da umire zadnja.koliko godina imas???sve se to moze rijesit pametnije.naravno lijekove treba koristiti samo treba znati sta izabrati.da ,svjestan sam ti ne biras nego tvoj ljekar,slobodno mu reci da ne zelis seroxat pa ako treba navedi i razloga....zatvorit ces mu usta.PRIJATELJU SVE NAJBOLJE TI ZELIM I DA IZDJES IZ TOG BEDA....PISI...
POZZZ

sterilnost?
jel doslovno ubije želju za nekim muskozenskim odnosima?
to bi znacilo da neka vrsta manipulacije na mene ne bi radila.
mozda imam traume radi pokusaja manipulacije na vec navedeni nacin
hm, sto ako bi naisao na nimfomanku... 2 bad

ne, definitivno nisi kreten

imam za mjesec dana 20g

cek, kakve receptore u mozdanim stanicama?
imam jos faks za završit!!

Astrice
14.10.2007., 08:21
Placebo a što ti nisi lijepo prešao na drugi AD kad si vidio da ti škodi? Kaj si mutav?

wasted
14.10.2007., 19:49
POZZZ ups, uf, ja pijem seroxat, i mene ali uopce nije zabrinulo ovo tvoje izvjesce :D sve su mi to neke fine nuspojave :D samounistit se malo je i pozeljno, ubit pokoji neuron je zabavno :zubo: :zivili: ako postanem sterilna bar necu morat razmisljat o svim rizicima unosenja malog tintilinica na ovaj svijet, a i dragom weedemeru mogu reci da bar u mom slucaju ne'a apsolutno nikakvih posljedica na nagonske dijelove mozga :o :D

e da a kako ti je seroxat unistio zivot :( :kiss:

starr*
15.10.2007., 19:01
Ne slažem se s placebom u vezi seroxata.Istraživanja su pokazala da je izazvao teške posljedice ukoliko skidanje s njega nije bilo postepeno i dugotrajno.SVE loše stvari kod skidanja sa Seroxata vezane su uz nagli prestanak korištenja lijeka.
I da,ne daje se za depresiju,možda kod nekih ranijih naznaka,ali kod težih slučajeva ne,uglavnom se koristi kod anksioznosti i paničnog,kako je već netko napisao.
Niš se ti čovječe ne brini,tih par mjeseci što ćeš uzimati jednu tabletu dnevno ti nije niš u usporedbi s onim što bi eventualno imao da ne trošiš nikakvu terapiju.I ja studiram i čini mi se da mi je mozak u boljem stanju nego prije...:mig:

vrrrlet
17.10.2007., 10:16
10 god. pijem 1-2L vode na biciklu, 10-20 km uzbrdo i nizbrdo dnevno, + cca 2g THCa... nekako sam se skinuo sa bicikla, ali sam se navukao na penjanje...

najboljim antidepresivom se ipak pokazala redovna tableta seksa svakih 12 sati, iako te znaju imati dosta nuspojavnosti.

xanas
17.10.2007., 12:25
Ja sam na seroxatu 2 mjeseca, i bolje mi je. Ne stvara mi euforiju , ali sam nekako jača . Nisam imala nikakve nuspojave, nervoze i sl. , spavam isto, jedem isto ( volila bi da mogu manje, ne bi mi loše sjelo da malo smršavim), jedino šta me seks ne zanima uopće. Ima li tko takva iskustva da mu Ad smanje libido?

dushica
19.10.2007., 11:17
Jel postoji neki AD koji zaustavlja ovo prokleto nekontrolisano razmisljanje od rana jutra do u nedogled ( dok te potpuno ne izmori i ne slomi)?

cap_insanio
19.10.2007., 11:29
dušice, još traje? jesu li bar jutra bezbolnija?:)

dushica
20.10.2007., 10:09
dušice, još traje? jesu li bar jutra bezbolnija?:)

Znas kako, dodje, muci neko vreme dok me potpuno ne izmori i dok se ne rasplacem. pocne to s jutra rana. to ti je ko da cujes glasove, samo sto nisu glasovi nego slike.

cap_insanio
20.10.2007., 17:50
Znas kako, dodje, muci neko vreme dok me potpuno ne izmori i dok se ne rasplacem. pocne to s jutra rana. to ti je ko da cujes glasove, samo sto nisu glasovi nego slike.

:grli: nedaj se duškić, just fight back :mljacko: :D

ljubav-je-bol
21.10.2007., 10:21
Ima li tko takva iskustva da mu Ad smanje libido?

Pijem prozac tri mjeseca.
sex, što je to? :ne zna:
uopće nemam potrebu za sexom što i nije loše s obzirom da sam sama. :mig:

Selver
08.12.2007., 18:21
Zanima me moze li se Lunesta (Zopiclon) kupiti u Hrvatskoj bez recepta. Naime moj momak je koristi i ne moze spavati bez nje ali u Srbiji, gdje se trenutno nalazimo, nema nista od tih lijekova hipnotika.

MyOhMy
09.12.2007., 15:59
Upravo sam danas bila u centru za krizna stanja na Rebru nakon mjeseci negiranja problema koje imam i odbijanja da se s njima suočim. Napokon mi se dogodila "kap koja je prelila čašu" i shvatila sam da ne mogu dalje. Dobila sam xanax i citalon (10 mg). ne znam je li već netko pisao o toj kombinaciji, zanimaju me vaša iskustva, što mogu očekivati obzirom da se prilično bojim nuspojava.

uplasen
09.12.2007., 16:05
ja popijem xanax povremeno , bas ne fino umiri i imam dobru koncentraciju za ucenje ...
doduse doktor mi nije prepisao njega , ali bas mi prija ... a ono sto mi je on prepisao ne svidja mi se nesto ....

back to black
10.12.2007., 10:42
Upravo sam danas bila u centru za krizna stanja na Rebru nakon mjeseci negiranja problema koje imam i odbijanja da se s njima suočim. Napokon mi se dogodila "kap koja je prelila čašu" i shvatila sam da ne mogu dalje. Dobila sam xanax i citalon (10 mg). ne znam je li već netko pisao o toj kombinaciji, zanimaju me vaša iskustva, što mogu očekivati obzirom da se prilično bojim nuspojava.
prvih par dana do kojih tjedan-dva ćeš osijećati(možda) male nuspojave, kod mene je ista kombinacija lijekova, pa pošto se i sama nuspojava bojim ko' vraga, mogu ti reći da se nemaš šta plašit...nervoza je uobičajena, radi porasta sreotonina, ali sve u svemu, xanax ih ublažava, zato si ga i dobio...kasnije se njega "miče" iz terapije.jedino što možeš očekivati je češće buđenje noću, jer citalon čini san plićim...sretno:mig:

sydney
10.12.2007., 16:50
sad ste me malo obeshrabrili..dijagnosticirana mi je socijalna fobija prije tjedan dana propisan seroxat i xanax..tamo na nekom forumu o tom AD čitam kao čudu koji će sigurno dati odlične rezultate a vi ovdje ovako..mene taj xanax i ne opušta toliko možda zato što pijem doze od 0,25 mg tri puta dnevno..a seroxat tek od večeras po cijelu tabletu od 20 mg do sad (tjedan dana) samo pola i ne osjećam nikakve nuspojave..nakon koliko se očekuju prvi rezultati..znam da je to individualna stvar no ipak..

rimar
11.12.2007., 11:35
Pio sam većinu AD koje ste nabrojali. Sad sam duže vrijeme bio na Citalonu 40mg i Helex 0,5mg p.p., a od nedavno pijem Citalon 40mg, Prazine 25mg 1-1-2, Helex 0,5mg 0-0-1 i Fluzepam 15mg 0-0-1
Malo bolje se osječam, bolje spavam, ali ni to nije to.

rimar
11.12.2007., 11:42

Ja sam pio tu kombinaciju duže vrijeme i bez posljedica. Večina nuspojava se javi početkom terapije i povuče se nakon nekog vremena. Naravno, moraš paziti i obavjestiti liječnika ako se pojavi ozbiljnija nuspojava. Ako je mučnina ili glavobolja, to će vjerojatno brzo proći.
Ja sam, npr. od Velafaxa, imao svrbež po rukama i nakon konzultacija s doktorom prestao ga uzimati. A poznajem ljude koji ga piju i nemaju nikakvih nuspojava.

doctor Zaius
14.12.2007., 23:51
Zato ako zelite srati o placebu i prirodnim terapijama, otvorite si svoj topic i tam serite o tome, a nas tabletomane pustite da raspravljamo o svojim stvarima. HVALA!!![/QUOTE]

Slažem se.
I ovaj i svi forumi trebali bi imati filter koji ne propušta osobe snižene inteligencije i morala. Posjetitelji koji nagovaraju bolesne od depresije da NE uzimaju antidepresive mogli bi proširiti svoj opseg djelovanja pa predlagati dijabetičarima, astmatičarima i srčanim bolesnicima itd. da ne uzimaju svoje lijekove, jer su oni štetni, dok su bolesti valjda korisne. Preporučite kratkovidnima da ne nose naočale i leće, bezubima da ne umeću proteze itd. Najjači placebo su glupost i neinformiranost, koji vi, zagovornici neuzimanja antidepresiva, imate u ogromnoj količini.

doctor Zaius
14.12.2007., 23:56
Jel postoji neki AD koji zaustavlja ovo prokleto nekontrolisano razmisljanje od rana jutra do u nedogled ( dok te potpuno ne izmori i ne slomi)?

Treba ti lijek ili kombinacija lijekova koja blago sedira, bar u početku. Također, uključi B-vitamine, magnezij, cink i Omegu-3. Što sad uzimaš? Ako uzimaš neki SSRI, dobro bi ti došao Ladiomil do 25 ili maksimum 50 mg kao dodatak. Kratkotrajno dolaze u obzir i benzodiazepinski trankvlizanti.
Intenzivna nekontrolirana mentalna aktivnost vuče na OCD (obuzeto-prisilni), za koji se obično preporučuju više doze AD-a.

doctor Zaius
15.12.2007., 00:05
najboljim antidepresivom se ipak pokazala redovna tableta seksa svakih 12 sati, iako te znaju imati dosta nuspojavnosti.[/QUOTE]

Odakle izviru ovakvi retardi, kao što je autor citiranog posta? Ovo je kao da kažeš da je najbolji lijek protiv paralize redovno trčanje maratona. Nažalost, paralitici ne mogu baš trčati, pa im taj "lijek" nije na raspolaganju.
Tko može imati redovnu seksualnu aktivnost, u pravilu uopće nema depresiju, a nikako ne teži oblik depresije. Stoga je primjedba iz citata upravo bezumna, kao i uvredljiva za većinu pacijenata.

_mia_
16.12.2007., 17:58
..malo sam se zabrinula čitajući ove postove..svi piju po 10-20 mg, a meni je prepisala eglonyl 100 mg i helex 0,25 mg..:rolleyes:

dushica
16.12.2007., 18:30
Treba ti lijek ili kombinacija lijekova koja blago sedira, bar u početku. Također, uključi B-vitamine, magnezij, cink i Omegu-3. Što sad uzimaš? Ako uzimaš neki SSRI, dobro bi ti došao Ladiomil do 25 ili maksimum 50 mg kao dodatak. Kratkotrajno dolaze u obzir i benzodiazepinski trankvlizanti.
Intenzivna nekontrolirana mentalna aktivnost vuče na OCD (obuzeto-prisilni), za koji se obično preporučuju više doze AD-a.

Uzimam citalopram 20mg dnevno (sad vec oko mesec i po dana). sta je to ssri , a sta ladiomil? jel smem da se upustim u neke kombinacije?

karamela
16.12.2007., 23:02
Ja Zoloft pijem već 3 godine, 50 mg na dan.

Jel može oboliti koji organ nakon tako dugo uzimanja?

bračka
18.12.2007., 10:04

U kojem smjeru idu ta razmišljanja?..ako te smijem pitati. Ja sam nova i prilično laik šta se ove teme tiće, pa sorry ako sam pre direktna. Naime ja osobno nemam problema ove prirode, al ima moj muž kojem želim pomoći i bit podrška pa sam se uvalila tu kod vas jer mislim da mi vaša iskustva mogu pomoć da ga malo bolje razumijem. Moj muž kaže da njegov mozak jednostavno sam krene razmišljat u nekom smjeru. On se za sve pita zašto, od životno važnih pitanja do banalnih. Tako ga je pretjerano razmišljanje (uz stres, nesretno djetinstvo i genetske predispozicije) o smislu i svrsi života dovelo do psihotične epizode u kojoj su 'prevladavale sumanute ideje religijskog karaktera, bio je u strahu i preplavljen paranoidno halucinatornim proživljavanjima' - prepisano iz otpusnog pisma.

On je vrlo brzo došao k sebi, terapija je trajala 6 mj., onda je godinu i koji mjesec bio bez tbl., a sad mu je opet pripisana doduše mala doza. Strah me da se opet ne ponovi isto sranje pa zato sad stalno pitam.

Inače terapija je bila Seroquel i moditen, moditen je prvi ukinut pa je par mjeseci bio samo na seroquelu. Sad je dobio opet moditen, 1mg 1,0,1. Nema od njega nikakve nuspojave (još!?).

Ako tko ima sličnih iskustava please pomagajte.:confused:

dushica
18.12.2007., 11:19
U kojem smjeru idu ta razmišljanja?..ako te smijem pitati. Ja sam nova i prilično laik šta se ove teme tiće, pa sorry ako sam pre direktna. Naime ja osobno nemam problema ove prirode, al ima moj muž kojem želim pomoći i bit podrška pa sam se uvalila tu kod vas jer mislim da mi vaša iskustva mogu pomoć da ga malo bolje razumijem. Moj muž kaže da njegov mozak jednostavno sam krene razmišljat u nekom smjeru. On se za sve pita zašto, od životno važnih pitanja do banalnih. Tako ga je pretjerano razmišljanje (uz stres, nesretno djetinstvo i genetske predispozicije) o smislu i svrsi života dovelo do psihotične epizode u kojoj su 'prevladavale sumanute ideje religijskog karaktera, bio je u strahu i preplavljen paranoidno halucinatornim proživljavanjima' - prepisano iz otpusnog pisma.

Upravo, govorim o potpuno nekontrolisanom razmisljanju koje nekad kao da vodi u pakao. takodje, postavljanje pitanja, razmisljanje o traumama iz proslosti...strahovi o sutrasnjem danu. i cest osecaj da je danasnji dan poslednji.

starr*
18.12.2007., 18:48
Da,znam na što misliš...trebaš se kontrolirati ali ne pitaj me kako jer ni meni to ne uspjeva.
Uspoređujem to sa situacijom kad imam PN-kada počne špica razmišljam kak ću umrijeti ali onda zamislim gluposti npr.pse koji trče po livadi i skupljaju lišće,i to mi odvrati misli.
E i netko je pitao da li mogu organi oboliti kad se dugo piju lijekovi-naravno,opterećenje je to za jetru,zato ju trebaš stalno kontrolirati:)

invisible f
18.12.2007., 20:03
Pila sam seroxat, 30mg, oko 4 godine, dobila sam od njega 20-ak kila. Sada pijem zoloft i cipralex i nemam nikakvih nuspojava.

starr*
19.12.2007., 16:12
Ja nisam primijetila da se nešto debljam od Seroxata:confused:
Ne znam, možda jednostavno živim u zabludi

invisible f
19.12.2007., 16:14
Ja nisam primijetila da se nešto debljam od Seroxata:confused:
Ne znam, možda jednostavno živim u zabludi

Pa ne moraš ti imati iste nuspojave kao ja.

marinella
19.12.2007., 18:04
pijem seroxat oko dva 20 mg tjedna uz njeg xanax,ujutro sam jako jako nervozna xanax me donekle uspije smiriti..najteže mi pada nekada neizdrživa napetost u vilici i vratu..kao da me tjeskoba guši.. no zabrinjava me i velika pospanost..noću spavam bar devet sati dnevno opet oko dva sata..jednostavno pospana sam ,"kunja" mi se i to mi je najljepši dio dana..nemam snage ni za što,ništa mi više nije zanimljivo kao nekada..i to su nuspojave pretpostavljam?mrzim to što sam trenutno previše opsjednuta svojim psihičkim zdravljem tj. ozdravljenjem,inače uvjek moram biti opsjednuta nekim djelom svog života bilo da se radi o prehrani,zabavi,ili sada psihičkom stanju..

micamacazg
21.12.2007., 07:13

Moja mama pije ladiomil, to je isto antidepresiv? Možda bi mi bolje odgovarao od cipralexa? Danas mi se opet pojavio panični i sad sam užasno umorna i spava mi se a strah me spavati
:(

micamacazg
21.12.2007., 08:38
pijem seroxat oko dva 20 mg tjedna uz njeg xanax,ujutro sam jako jako nervozna xanax me donekle uspije smiriti..najteže mi pada nekada neizdrživa napetost u vilici i vratu..kao da me tjeskoba guši.. no zabrinjava me i velika pospanost..noću spavam bar devet sati dnevno opet oko dva sata..jednostavno pospana sam ,"kunja" mi se i to mi je najljepši dio dana..nemam snage ni za što,ništa mi više nije zanimljivo kao nekada..i to su nuspojave pretpostavljam?mrzim to što sam trenutno previše opsjednuta svojim psihičkim zdravljem tj. ozdravljenjem,inače uvjek moram biti opsjednuta nekim djelom svog života bilo da se radi o prehrani,zabavi,ili sada psihičkom stanju..

Meni je isto tako, ja sam čitav dan ko u polusnu,kronično sam umorna, zabrinuza za zdravlje.tek mi je postalo malo bolje nakon mjesec dana ali ipak osjećam da to nije to, ne znam koliko dugo ga treba piti dok ne počne potpuno djelovati, ja pijem cipralex samo 10 mg, što mi se čini kao premala doza. Helex ne pijem, osim po potrebi, jedva sam se odvikla od njega, trebalo mi je dosta dugo.

fjodor
02.01.2008., 23:54
evo ljudi da čujem vaša iskustva sa pojedinim antidepresivima...

evo ja sam na zoloftu 50mg na dan,prvi put uzimao sam ga 9 mj. i onda prestao jer mi je bilo dobro, no simptomi se vratili pa ga sad opet pijem otprilike pola mjeseca i opet mi je bolje i ne mislim ga prestat uzimat samo tak.
:s

pijem deprozel već 2 godine i odličan mi je , baš me je pogodio :)
pijem ga 20mg dnevno

demoninme
03.01.2008., 07:14
evo mene opet na zoloftu...imala sam stanku od 4 mjeseca, ali sada ga opet pijem....očito sam ga trebala uzimati godinu dana, a ne prekinuti nakon 8 mjeseci...vratili su mi se panični....sad me samo strah opet nuspojava...

@call
03.01.2008., 16:46
kao ad-e sam pio:

zoloft-1 godina
fevarin-3 mjeseca
prozac-4 dana
cipralex-on and off-ukupno 1 godina
citalon-2 mjeseca
seroxat-3 mjeseca
edronax-1 mjesec
velafax- 15 dana
coaxil- 6 mjeseci
amyzol- 10 dna (nisam imao strpljenja sa ovim)
aurorix - 2-3 mjeseca

sad sam opet na prozacu 40mg,uz haldol,zyprexu,tegretol,stratteru xanax

Puno sreće se ad-ima!
:top:

fjodor
03.01.2008., 16:51
kao ad-e sam pio:

zoloft-1 godina
fevarin-3 mjeseca
prozac-4 dana
cipralex-on and off-ukupno 1 godina
citalon-2 mjeseca
seroxat-3 mjeseca
edronax-1 mjesec
velafax- 15 dana
coaxil- 6 mjeseci
amyzol- 10 dna (nisam imao strpljenja sa ovim)
aurorix - 2-3 mjeseca

sad sam opet na prozacu 40mg,uz haldol,zyprexu,tegretol,stratteru xanax

Puno sreće se ad-ima!

toplo preporučam deprozel , saživio sam se sa njim :)

@call
03.01.2008., 16:53
deprozel je isto što i seroxat -paroxetinum

I28
24.01.2008., 01:48
moj tata pio je seroxat ( i xanax) i bilo mu je jako loše, izbjegavao je ljude, nije mogao spavati... (objesio se). Molim Vas da mi objasnite kako ta 2 lijeka djeluju... Ja sam znala da pije xanax, a nakon smrti pronašla sam nekoliko kutija seroxata. Bio je u bolnici na pretragama pošto mu je bilo jako loše i žalio se na jaku nesanicu, doktori su mu davali nešto za nesanicu i mislim da je rezlultat svih tih tableta njegovo vješanje u bolnici.:(

lucius_34
24.01.2008., 02:10
ne smijete ni malo alkohola piti kad pijete antidepresivi i svko ponavljanje antidepresiva ne djeluje isto znam iz iskustva jer nije ista kemija u mozgu to morate znati i ako vam zasmeta trazite promjenu zbog nuspojava

mladi_luk
25.01.2008., 18:19
malo sam offtopic, ali glupo mi otvarat novu temu za ovo pitanje.
trenutno ne pijem nijedan klasični ad, a treba mi. pila sam prije cipralex i dobila sam ga od psihijatrice koja je liječi moju sestru i ne želim ići kod nje jer ne želim da mi mama zna da pijem ad (psihijatrica zna i moju mamu). na koji način mogu dobiti ad. jel mogu otići u bilo koju bolnicu kod bilo kojeg psihijatra? molim objasnite.

invisible f
25.01.2008., 18:40
Da bi dobio antidepresiv moraš prvo liječniku opće prakse koji će ti dati uputnicu za psihijatra ako zaključi da ti psihijatar treba. S liječnikom opće prakse dogovoriš u koju bolnicu ideš psihijatru (u Zg svatko od ljudi "spada" u određenu bolnicu), u toj bolnici možeš otići bilo kojem psihijatru, a u svakoj KB ih ima dosta... Nazoveš ili odeš s uputnicom tamo i naručiš se gdje prvo možeš dobiti termin ili gdje želiš pa čekaš termin....

mladi_luk
25.01.2008., 18:42
hvala

TTM
01.02.2008., 21:01
Zanima me da li netko uzima biljne tablete, mislim da se zovu Valeriana? Bijelo-roza kutija. Reklamiraju se na tv-u.

marinella
01.02.2008., 22:21
ja sam uzimala valerijanu u obliku kapi i persen ali mi nisu nešto posebno pomogli,možda kod nesanice.

Crni Pajo Patak
02.02.2008., 00:51
velafax- mj dana
aurorix - mj dana
marihuana - malo duže

jockerr
01.04.2008., 19:09
od danas opet na 50 mg zolofta dnevno...
stanka od cca 3 mjeseca i opet sam potonuo...

DJ_Bobo
01.04.2008., 19:38
Dajte ljudi, pa zašto ste tako pesimistični?! Morate vjerovati u te tablete da će vam pomoći. Ne dajte se razočarati, bit će bolje.

jockerr
01.04.2008., 20:56
Dajte ljudi, pa zašto ste tako pesimistični?! Morate vjerovati u te tablete da će vam pomoći. Ne dajte se razočarati, bit će bolje.

pa i vjerujemo ,samo nakon nekog vremena uzimanja se osječamo spremnima prestati i onda se brzo vrati na staro,tako da je trajanje uzimanja AD jako bitno da ne bi opet na staro

_ledenica_
01.04.2008., 22:40
Ja pijem evo sedmicu dana:
Amyzol 25 mg (ujutro i navečer)
Xanay 0.25 mg (u podne)

Nekada ujutro popijem pola Amyzola, jer onda ne bih mogla pregurati dan da ne zaspem u podne...

Pije li neko alkohol uz antidepresive i da li se smije?
Ja nisam okusila kapi kako ih pijem...
Ali pošto vidim da je dosta vad duži period na AD, ne znam da li bih ja mogla izdržati toliko bez alkohola..
Da se razumijemo, nisam alkoholičarka, ali volim tu i tamo popiti sa društvom, barem vikendom....

nukac
02.04.2008., 14:11
Ja pijem evo sedmicu dana:
Amyzol 25 mg (ujutro i navečer)
Xanay 0.25 mg (u podne)

Nekada ujutro popijem pola Amyzola, jer onda ne bih mogla pregurati dan da ne zaspem u podne...

Pije li neko alkohol uz antidepresive i da li se smije?
Ja nisam okusila kapi kako ih pijem...
Ali pošto vidim da je dosta vad duži period na AD, ne znam da li bih ja mogla izdržati toliko bez alkohola..
Da se razumijemo, nisam alkoholičarka, ali volim tu i tamo popiti sa društvom, barem vikendom....

Pa što se tiće alkohola, liječnici ne preporučaju uzimanje alkohola i AD terapije.
Ja ti baš ne bi preporučio miješanje Xanaxa i alkohola.
Iako, ja pijem Cipralex već više od godinu dana, i pijem povremeno alkohol, i nije bilo nikakvih problema. :ne zna:

0407LILI
02.04.2008., 18:18
KAJ IMA KO KAKVOG ISKUSTVA S AMYZOLOM?KAJ SE DEBLJA OD NJEGA?

_ledenica_
02.04.2008., 18:31
KAJ IMA KO KAKVOG ISKUSTVA S AMYZOLOM?KAJ SE DEBLJA OD NJEGA?

Ja sam na dobrom putu.. :)... Apetit mi se zaista povećao i samo slatko jedem... :ne zna:

bambidecko
02.04.2008., 19:15
Pa što se tiće alkohola, liječnici ne preporučaju uzimanje alkohola i AD terapije.
Iako, ja pijem Cipralex već više od godinu dana, i pijem povremeno alkohol, i nije bilo nikakvih problema. :ne zna:

Ja vec duze vrijeme pijem xanaxa i to u dosta velikim dozame 2 mg dnevno:mig:
I da mijesao sam ih sa alkholom. Ucinak je sljedeci: Male doze + alkohol = Lud si:rofl:
Velike doze + alkohol = Lud si ali se niceg ne sjecas i u ujutro se probudis sav zbunjen sa slomljenom arkadom sav krvav.

Znaci ako zelite mijesat radite to u malim dozama. naravno xanaxa ne alkohola:rofl:

bambidecko
02.04.2008., 19:31
Moze li mi netko preporucit zamjenu za xanax postao mi je preslab jebiga naviko sam se moram popit pol table da bi djelovao.

mfarka35
07.05.2008., 10:23
evo ljudi da čujem vaša iskustva sa pojedinim antidepresivima...

evo ja sam na zoloftu 50mg na dan,prvi put uzimao sam ga 9 mj. i onda prestao jer mi je bilo dobro, no simptomi se vratili pa ga sad opet pijem otprilike pola mjeseca i opet mi je bolje i ne mislim ga prestat uzimat samo tak.
:s

ja ga pijem več 2 godine isti simptomi su se vratili čim sam prestao pit pa ga sad opet pijem nemoj radit ništa nego slušaj svog doktora i ustraj izdrži do kraja i kad ti je bolje pij ga dalje dok ti doktor specijalist ili psihijatar ne kaže da ga možeš prestat piti jel svi misle koji nemaju ne znam koji poremečaj imaš recimo da je depresija misliš ono meni je dobro ali to je samo privid pa opet sve isponova želim ti sve najbolje:top::top::top::kava:

ishvara
27.05.2008., 20:50
POZZZ

Ja sam isprobala 10-ak vrta antidepresiva. Sve mi je to isto.
Ti lijekovi donekle pomažu,a na zalost sve ostalo moraš sam. Velike su to muke. Jel piješ sad šta ili si prestao?
Slažem se da AD mogu dugoročno loše utjecati. Čula sam da se teško skinuti sa AD.:top:

seikona
16.08.2008., 22:23

Pijem cipralex 10 mg godinu dana, svaki dan 1-2 pivca, sredio sam se totalno, opet sam onaj stari od prije 20 godina. Druženje, izleti putovanja, na poslu, kući, u gradu, kafiću... ma sve pet. Vrijeme je da smanjujem dozu i postepeno prestanem sa terapijom, iskreno bojim se da se ne vratim na staro stanje ...

Kakva su vaša iskustva, svjestan sam da nismo svi isti ali me interesuju iskustva drugih. :cool:

Lijep pozdrav

Aurelié
17.08.2008., 00:10
jedno pitanje, mozda je vec bilo.
sta se dogodi misanjen antidepresiva i alkohola? tocnije, jel osoba svjesna onoga sta radi kad to iskombinira?

ne, ja to nisam radila:D

Astrice
17.08.2008., 16:43
Mislim da ovisi koliko često.A posljedice nisu lake.Ne znam iz prve ruke,al još više pogoršava stanje i odužuje liječenje.

Dvojba
17.08.2008., 21:13
Mislim da ovisi koliko često.A posljedice nisu lake.Ne znam iz prve ruke,al još više pogoršava stanje i odužuje liječenje.

Astriceeeeeeeee, ženo, pa gdje si ti nestala???:)
Pa kako si, jesi dobro?

sumeyah
19.08.2008., 11:42
e kad smo već kod antidepresiva, jel ima netko da mu to nije niš pomoglo?
osim mene, naravno.

samonesto
19.08.2008., 17:41
e kad smo već kod antidepresiva, jel ima netko da mu to nije niš pomoglo?
osim mene, naravno.

meni fevarin nije uopce pomagao. sad pijem cipralex mjesec i po i makar sam puno bolje, ne bih nastavila s njim. mozda sam u krivu, ali mislim da mi nije bolje zbog cipralexa vec zbog okolnosti jer mislim da treba puno duze da ad pocne dijelovati. s druge strane uzasno me je strah da se opet ne jave ispraznosti pa ne znam. nekako cu ici linijom manjeg otpora, i nastaviti s ad-om iako mi je grozna sama pomosao na njih.

headhunter
19.08.2008., 20:31
nekako cu ici linijom manjeg otpora, i nastaviti s ad-om iako mi je grozna sama pomosao na njih.
nemoj sebi nabijati osjecaj krivice zabog ad, pa nije to droga neka..kao sto sam vec pisala, zamisli ih kao staku koja ti pomaze da hodas dok noga ne zacijeli..srecno

Lola 27
09.04.2010., 17:16

Ja pijem Deprozel 6 godina,imam dobrih i loših dana,sad trenutno već mjesec dana loše,ponovno sam izgubila volju za bilo čim.Ja mislim da mi Deprozel više ne djeluje,možda sam preskočila koju tabletu.Pijem i xanax po potrebi a potreba ovih dana je jako velika.:lol:Idem na terapije ali ja mislim da mi iti jedna terapija neće pomoć ako ti je sve nezanimljivo.Ovakvu krizu sam imala na početku bolesti,kad sam samo tumarala naokolo sa osjećajem tjeskobe.Ja osobno pijem alkohol uz ad,nisam alkoholičarka ali sa društvom volim popit pivu.Iako sam u zadnje vrijeme prestala,zato vjerovatno i kriza!:rofl:Nikad mi ništa nije bilo,zapravo jednom mi je bilo malo slabo ali za to je kriva žestica koju sam pila.Uglavnom uz ad sam konzumirala alkohol,i mogu reć da mi je bilo bolje nego sad!:s

Weedeemer
09.04.2010., 18:05
hm, da. ... na kraju jesi ili nisi?

prozor mi je na visini od 1m u odnosu na zemlju.
a da se prosecem do vlaka, izgubim volju.
za gurnut žicu u utičnicu nisam siguran u ucinkovitost
ista stvar vrijedi i za saobracajku.
nemam se di objesit na tavanu.
takodjer, nemam ni neko drvo u blizini...
gun nemam.
kad bi rezao žile, našli bi me, kao i kad bi pokusao harakiri

danas se nemres vise ni ubit bez problema. :p
samo neki problemi

znas kaj. zaboli me karbanana više.
vjerujem u oporavak i to je to.

studiram. ne radim. nemam brkatog debeljka da mi soli pamet svaki dan.
i o kojem mi ovisi placa.
prakticki neznam kak sam dospio u ovo stanje.
malo kemije u glavi popravit i to je to.
nemam drugih bedova.

ides miki kad sam ovo napisao....

inace, kaj je fakat seroxat toliko koma?
(kraj 7. i pocetak 8.str ovog threada)

rejoflajt
09.04.2010., 21:32
Ja pijem Deprozel 6 godina,imam dobrih i loših dana,sad trenutno već mjesec dana loše,ponovno sam izgubila volju za bilo čim.Ja mislim da mi Deprozel više ne djeluje,možda sam preskočila koju tabletu.Pijem i xanax po potrebi a potreba ovih dana je jako velika.:lol:Idem na terapije ali ja mislim da mi iti jedna terapija neće pomoć ako ti je sve nezanimljivo.Ovakvu krizu sam imala na početku bolesti,kad sam samo tumarala naokolo sa osjećajem tjeskobe.Ja osobno pijem alkohol uz ad,nisam alkoholičarka ali sa društvom volim popit pivu.Iako sam u zadnje vrijeme prestala,zato vjerovatno i kriza!:rofl:Nikad mi ništa nije bilo,zapravo jednom mi je bilo malo slabo ali za to je kriva žestica koju sam pila.Uglavnom uz ad sam konzumirala alkohol,i mogu reć da mi je bilo bolje nego sad!:s

ja fevarin.i velafaks.i tegretol. i dere me nakon dugo vremena jebena tjeskoba koju mi ublaže na brzaka xanaxi. ne pijem nikad alkohol. možda je krivo proljeće, tada se većini psihičkih bolesnika stanje pogorša...generaliziram,znam:ne zna:

SuperCow
09.04.2010., 22:19
ides miki kad sam ovo napisao....

inace, kaj je fakat seroxat toliko koma?
(kraj 7. i pocetak 8.str ovog threada)

Ma niiiije :mig:
Ne znam, pijem ga 4 godine i mislim da mi je mozak otprilike kakav je bio i prije.
Ma ne obaziri se na te padobrance koji dolaze ovdje s takvim izjavama, ne vjeruješ valjda da je moguće zbog antidepresiva postati sterilan!? :lol:
Iskreno, uopće nisam imala nuspojave- jedino debljanje, ali tome nije toliko kriv Seroxat koliko moja lijenost i potreba za finom hranom.
Probleme imam sad kad se skidam s njega, i koliko sam čula tu je zajeban, razlog ne znam.
Pročitala sam u nekim stranim novinama da se pokrenula istraga prije par godina jer se povećao broj samoubojstava kod ljudi koji su uzimali Seroxat no mislim da ništa iz svega toga nije izašlo, valjda su u pitanju bili mlađi ljudi (do 18 godina) pa je preporučeno mlađim osobama ne uzimati Seroxat.
Ni za jedan AD ne možeš bit siguran kako će ti djelovati. Zato je najbolje, ako primjetiš neke čudne simptome, odmah se javiti doktoru da se to riješi u startu.
Ali ove gluposti o sterilnosti i ubijanju moždanih stanica su... ne znam, nebuloze.

bertaberta
24.08.2010., 16:25
meni je ovo treci put da pijem portal ono oko godinu mozda i vise pa mi bude super pa prestanem al nekako uvik se vrati pa sad neznam koliko dugo cu ga pit sigurno ne manje od 6 miseci

cipralex123456
31.08.2010., 11:27
već 2 godine patim od anksioznog poremećaja/ paničnih poremećaja koji mi je dijagnosticiran nakon što su sve medincke pretrage bile uredne. pila sam AD- coaxil 3*1 tabletu godinu dana, zatim sam prešla na cipralex 1*1 par mjeseci nakon čega sam ostala trudna i prekinula terapiju ad-om. uz to sam išla cijelo vrijeme na psihoterapiju- suportivnu u Novoj bolnici. tijekom trudnoće sam bila blaže anksiozna sa blažim paničnim napadima, sada nakon poroda moja anksizonost je porasla. počela sam uzimati ponovno cipralex (prva 3 dana po 1, zatim 1,5), međutim nakon tabelete osjećam se 10 puta gore. peče me u prsima, zanošenje, grčevi u mišićima, glavobolja, motorička tenzija, gubitak apetita, drhtanje-tremor itd., uz to me obuzima neopisivi strah da se neću moći skrbiti za svoju djecu. uz to mi je prisutan strah od smrti. Zanima me ima li netko sličnih iskustava, savjet? jel to "normalno", kada će to prestati, kakva su iskustva s cipralexom? Hoću li ja to pobjediti, jel izlječivo, strah me od ludila?

zveki 97
31.08.2010., 11:52
već 2 godine patim od anksioznog poremećaja/ paničnih poremećaja koji mi je dijagnosticiran nakon što su sve medincke pretrage bile uredne. pila sam AD- coaxil 3*1 tabletu godinu dana, zatim sam prešla na cipralex 1*1 par mjeseci nakon čega sam ostala trudna i prekinula terapiju ad-om. uz to sam išla cijelo vrijeme na psihoterapiju- suportivnu u Novoj bolnici. tijekom trudnoće sam bila blaže anksiozna sa blažim paničnim napadima, sada nakon poroda moja anksizonost je porasla. počela sam uzimati ponovno cipralex (prva 3 dana po 1, zatim 1,5), međutim nakon tabelete osjećam se 10 puta gore. peče me u prsima, zanošenje, grčevi u mišićima, glavobolja, motorička tenzija, gubitak apetita, drhtanje-tremor itd., uz to me obuzima neopisivi strah da se neću moći skrbiti za svoju djecu. uz to mi je prisutan strah od smrti. Zanima me ima li netko sličnih iskustava, savjet? jel to "normalno", kada će to prestati, kakva su iskustva s cipralexom? Hoću li ja to pobjediti, jel izlječivo, strah me od ludila?

Naravno da ćeš pobijediti.:top:
Sa cipralexom osobno nemam iskustva, ali imam s drugim lijekovima iz te skupine SSRI, pa znam da mogu izazvati nuspojave koje opisuješ. Te nuspojave bi trebale biti prolaznog karaktera i trebale bi proći ubrzo. Međutim, mislim da je najbolje da kontaktiraš svojega psihijatra i kažeš mu kakve nuspojave imaš. Možda će ti on smanjiti dozu lijeka, opet na jednu tabletu ili čak manje pa da ublaži te nuspojave dok ti se organizam ne navikne na lijek. Tada će, možda, povisiti dozu do željene.
Anksioznost i depresija se mogu javiti kod žena nakon poroda, a posebno su česte kod onih žena koje su već u prošlosti bolovale od istih. Naravno, da su ti simptomi sada pojačani jer si još i pod utjecajem hormona koji dodatno mogu komplicirati stvari, a i novo ljudsko biće je tu o kojemu moraš skrbiti.
Sama sam sve to prošla i znam da će proći i da ćeš uskoro moći uživati u svojoj bebici. Nećeš poludjeti, niti će ti se išta takvoga dogoditi, tvoj strah je vezan uz stanje u kojem se nalaziš, a koje je prolazno.
Svakako kontaktiraj svoga psihijatra i pitaj kako dalje s lijekom. I ne boj se, ako ovaj lijek neće valjati, ima i drugih jednako učinkovitih!
Sretno!

cipralex123456
31.08.2010., 19:37
Naravno da ćeš pobijediti.:top:
Sa cipralexom osobno nemam iskustva, ali imam s drugim lijekovima iz te skupine SSRI, pa znam da mogu izazvati nuspojave koje opisuješ. Te nuspojave bi trebale biti prolaznog karaktera i trebale bi proći ubrzo. Međutim, mislim da je najbolje da kontaktiraš svojega psihijatra i kažeš mu kakve nuspojave imaš. Možda će ti on smanjiti dozu lijeka, opet na jednu tabletu ili čak manje pa da ublaži te nuspojave dok ti se organizam ne navikne na lijek. Tada će, možda, povisiti dozu do željene.
Anksioznost i depresija se mogu javiti kod žena nakon poroda, a posebno su česte kod onih žena koje su već u prošlosti bolovale od istih. Naravno, da su ti simptomi sada pojačani jer si još i pod utjecajem hormona koji dodatno mogu komplicirati stvari, a i novo ljudsko biće je tu o kojemu moraš skrbiti.
Sama sam sve to prošla i znam da će proći i da ćeš uskoro moći uživati u svojoj bebici. Nećeš poludjeti, niti će ti se išta takvoga dogoditi, tvoj strah je vezan uz stanje u kojem se nalaziš, a koje je prolazno.
Svakako kontaktiraj svoga psihijatra i pitaj kako dalje s lijekom. I ne boj se, ako ovaj lijek neće valjati, ima i drugih jednako učinkovitih!
Sretno!

kontaktirala sam svog psihijatra i rekla je da to nisu nuspojave već pojačana anksioznost. rekla mi je da uzmem 3*2 xanaxa 0,25 mg uz pola tablete cipralexa? što mislite o tome? ima li netko zanošenje/vrtoglavicu sa presjekom kroz glavu da je prisutno svakodnevno?

Sorbet
31.08.2010., 20:12
meni je ovo treci put da pijem portal ono oko godinu mozda i vise pa mi bude super pa prestanem al nekako uvik se vrati pa sad neznam koliko dugo cu ga pit sigurno ne manje od 6 miseci

Potpuno isti slučaj kod mene. Treći put prozac. Ideš li na psihoterapiju?

cipralex123456
01.09.2010., 18:37
ima li netko svakodnevno vrtoglavice i uz to probadajuću bol kroz glavu i čelo koja ne popušta uz analgetike? jel to stvarno od anksioznosti? traje mi zadnja 2 tj uzastopno, ujutro je manje dok se s krajem dana pojačava.

bertaberta
03.09.2010., 15:55
Potpuno isti slučaj kod mene. Treći put prozac. Ideš li na psihoterapiju?

ne neidem na psihoterapiju isla sam prije kad mi se ovo sve pojavilo pa sam prekinila (bila je privatnica a to mi je skupo) da ti pravo kazem i tlaka mi je ic

rejoflajt
04.09.2010., 03:32
ima li netko svakodnevno vrtoglavice i uz to probadajuću bol kroz glavu i čelo koja ne popušta uz analgetike? jel to stvarno od anksioznosti? traje mi zadnja 2 tj uzastopno, ujutro je manje dok se s krajem dana pojačava.

piješ neki ad? provjeri si tako da uzmeš uputnicu kod dr opće ona će te znati uputiti kamo. prvo eliminacija organskog, tek onda psihić.

Supaplex
05.09.2010., 23:19
Mene zanima koji antidperesiv sadrzi u sebi serotonin a popularan je jako u USA. Ortak mi pije taj ali nisam u mogucnosti da budem u kontaktu sa njim vec jedno duze vreme.

bertaberta
29.09.2010., 23:32
Mene zanima koji antidperesiv sadrzi u sebi serotonin a popularan je jako u USA. Ortak mi pije taj ali nisam u mogucnosti da budem u kontaktu sa njim vec jedno duze vreme.

mislim da je prozac

dogo
13.11.2010., 19:41
Pozdrav,
dali tko od vas pije Deanxit i dali je mješao alkohol sa njim, i ako da kakve su bile nuspojave.
Već mjesec dana pijem Deanxit i ponekad mi dođe želja da popijem pivicu sa društvom,ali me strah postreakcije.

GiRL
13.11.2010., 19:51
Sve ovisi o dozi lijeka, ja sam pila Velafax, Loquen i Helex i prvih 6 mjeseci terapije se nisam usudila ni cigaretu zapaliti, a kamoli alkohol.

Nisam dosad čula da netko pije taj lijek, idem ga baš uguglati! :mig:

Oho, vidi gnjurca, antipsihotik kao i moj Loquen...zaboravi alkohol ako piješ veće doze, spavat' će ti se užasno, a i moguć je idući dan osjećaj panike i tjeskobe, kao da ti se bolest vratila.

robert_smith
13.11.2010., 20:41
Ja sam uzimao sulpirid(eglonyil), i fevarin istodobno,sad pijem samo seroxat tj sve rijeđe ga pijem neću se više trovat.prijeći ću na gospinu travu koja se nesmije pit istovremeno sa sintetičkim antidepresivima i savjetujem svima da prije tableta probaju sa odličnom gospinom travom.

dogo
13.11.2010., 20:57
Hvala svima na odgovorima ali ja to ne pijem zbog depresije nego zbog glavobolja koje ne prestaju već 6 mjeseci,pijem Deanxit već mjesec dana glavobolja je upola prošla ali još uvijek je tu,sada bar mogu funkcionirati prije i nisam bas mogao.

GiRL
13.11.2010., 21:29
Kako god, micek, ali to je svejedno aktivnim tvarima jak lijek, u kojoj ga dozi pijes? Kad cugas, prati kako se osjecas, ako te glava zaboli, zavrti se, javi se mucnina ili pospanost, to ti je znak da je dosta cuge. :D

dogo
13.11.2010., 21:42
@GiRL a mislim da će to biti nakon jedne pive koliko već apstiniram od alkohola :P
a doza je bila prvo jedna ujutro ,pa jedna ujutro i popodne, a sada je dvije ujutro i jedna popodne.

karamela
13.11.2010., 22:26
pijem zoloft 6 godina sa pauzama,

a doze su išle od 25 do maksimalno 100 mg....

nekad imam feeling da ću ga piti cijeli život.
ne znam kakve štetne posljedice može imati za organe, jetru, mozak....jer ipak je to kemija, a ja ga uzimam pričično dugo...

GiRL
14.11.2010., 06:13
@GiRL a mislim da će to biti nakon jedne pive koliko već apstiniram od alkohola :P
a doza je bila prvo jedna ujutro ,pa jedna ujutro i popodne, a sada je dvije ujutro i jedna popodne.

Sve je individualno i ovisi o miligramskoj dozi, ja kad sam pila Loquen od 100 mg prije spavanja, popila bi pola bambusa i zijevam, brate mili, spava mi se, ne vidim, sad sam na samo 25 mg i mogu pit' bez da budem pospana, ali ne pretjerujem, 2 bambusa velika i malo Somersbyja, to mi je fino. :klopa:

dogo
14.11.2010., 18:49
Sve je individualno i ovisi o miligramskoj dozi, ja kad sam pila Loquen od 100 mg prije spavanja, popila bi pola bambusa i zijevam, brate mili, spava mi se, ne vidim, sad sam na samo 25 mg i mogu pit' bez da budem pospana, ali ne pretjerujem, 2 bambusa velika i malo Somersbyja, to mi je fino. :klopa:
a nemam ja pojma koliko miligrama imaju tu na pakiranju piše da 1 tableta sadrži 0,5 mg Flupentixola i 10 mg Melitracena:kava:

GiRL
14.11.2010., 18:55
Bez obzira na to, nekom će ta doza biti komatozna i zakucati ga nakon jedne pivice, a možda tebi neće biti ništa ni nakon pola gajbe, bez obzira, sa psihofarmacima se nije za igrati, ne puno cugati, pogotovo ako nisi duže vrijeme! :D

Jesi bio kod neurologa, kako to da ti je taj lijek prepisao?

dogo
14.11.2010., 19:12
Bija san da, a ona(doktorica neurolog) misli da mi se seratonin poremetio pa mi dala te tablete.
Ma neka prođe to pomalo neću ne umrijeti bez alkohola, valjda :P

GiRL
14.11.2010., 19:45
Hm, misli da ti se serotonin poremetio? :ne zna:

Meni se moždana kemija sjebala od depresije i nestručno doziranog Zolofta, kako je tebi to počelo, kakvi simptomi, neke migrene si spominjao?

Maddie
14.11.2010., 19:49
sad možda malo u off,al jel može normabel sjebat kemiju u mozgu

ja kad prestanem piti benzodazepame,uglavnom normable,onak popijem oko kutiju kroz par mjeseci zbog panike,i onda me panika prodje,ne javlja se,ja ga ne pijem i onda me puknu depresije,derealizacije i te fore

jel to može biti povezano

dogo
14.11.2010., 19:50
Ma počelo ko grom iz neba, počela me bolit glava jednog dana i još uvijek nije skroz prestala a to traje 6 mjeseci ,napravio milion pretraga i sve super i iznad prosječno.

GiRL
14.11.2010., 19:59
sad možda malo u off,al jel može normabel sjebat kemiju u mozgu

ja kad prestanem piti benzodazepame,uglavnom normable,onak popijem oko kutiju kroz par mjeseci zbog panike,i onda me panika prodje,ne javlja se,ja ga ne pijem i onda me puknu depresije,derealizacije i te fore

jel to može biti povezano

Može, i to opako, benzodiazepin ti prži mozak jače od alkohola i izaziva ovisnost i navikavanje jako brzo, ako ga piješ dugo i bez nadzora pogotovo, kažu bivši ovisnici o "tableticama" da je period odvikavanja gori od pakla.

GiRL
14.11.2010., 20:01
Ma počelo ko grom iz neba, počela me bolit glava jednog dana i još uvijek nije skroz prestala a to traje 6 mjeseci ,napravio milion pretraga i sve super i iznad prosječno.

Pretpostavljam da si bio i na MR-u, CT-u, imaš li neke "sjene", potencijalna žarišta ili lezije u mozgu? Moja je frendica tako počela dobivati epileptične napadaje, preko noći, ima neke lezije u mozgu i neku poremećenu vrijednost inzulina kao i mehanizam izlučivanja istog, možda da odeš i internisti, ako nisi već bio?

Maddie
14.11.2010., 20:04
Može, i to opako, benzodiazepin ti prži mozak jače od alkohola i izaziva ovisnost i navikavanje jako brzo, ako ga piješ dugo i bez nadzora pogotovo, kažu bivši ovisnici o "tableticama" da je period odvikavanja gori od pakla.

šta da radim sada,kako da se riješim toga,to mi uvijek doktorica da opće prakse jednom u godini tako popijem kutiju i onda stalno te krize prolazim,jebote

idem kod psihice u petak pa cu joj reci,vidit cemo hoce li mi šta pomoci po tome pitanju,ndam se,iako sam ja cula da normabel je jako loš,ali izgleda nisam bas shvaćala koliko

mislila sam sta mi može jedna kutijica u godini napravit

robert_smith
14.11.2010., 20:10
šta da radim sada,kako da se riješim toga,to mi uvijek doktorica da opće prakse jednom u godini tako popijem kutiju i onda stalno te krize prolazim,jebote

idem kod psihice u petak pa cu joj reci,vidit cemo hoce li mi šta pomoci po tome pitanju,ndam se,iako sam ja cula da normabel je jako loš,ali izgleda nisam bas shvaćala koliko

Ako je jedna kutijica u godini dana ništa.

GiRL
14.11.2010., 20:15
Ja mislila da imaš periode kad rokaš po kutiju u mnogo kraćem roku, ali kutija godišnje je fakat malo, manje od mene u mjesec dana, da te utješim, ne boj se! :D

Maddie
14.11.2010., 20:18
a jebiga
onda sam stvarno u kurcu:D

ja se ponadala da je ipak normić:D

možda me panični iscrpe da na karaju padnem u depru,tko zna

popila sam 30 tableta u 3 i po mjeseca

GiRL
14.11.2010., 20:20
Heh, ja imala jedan panični na samom početku depresije, bogme, draža mi je depra od toga, ako moram birati između dva pakla, radije bi ovaj kojeg znam tako dobro, nažalost.

Maddie
14.11.2010., 20:32
ja bi ipak panicne a ne depru
jer s paničnima znam deal,znam kako ih prevazici stalnim tjerenjem i ne bježanjem

depresija,derealizacija su mi smrt,mislim kad padnes depresiju kako onda dalje

panika mi je pis of kake

kad su veliki stresovi veliki napori ja sam super,sve radim stižem,kad dodje tisina i sad je mir,i nema stresa i sve je dobro,ja odem u depru

GiRL
14.11.2010., 20:43
Heh, vidiš, svatko bi radije vraga kojeg poznaje, nego nekog novog, tako bi i ja sebi radije depru, s kujom sam već jednom izašla na kraj, vjerujem da ću opet, ako me ikad više zadesi depresivna epizoda u životu, ali panika...ajme majko, užasa, ja onda nisam imala kontrole nad sobom nikakve, mislila sam da ću isti čas pasti na pod i krepati....

Maddie
14.11.2010., 20:50
iako ja sam uvijek bila lose raspolozenja samopouzdanja i poštovanja cijeli život,stanje u kuci sranje
skoro silovana kao dijte i tako svašta
kad mmi je tata umro pala u depru
kad sam popušila travu panični i nestvarnost,depresija anksioznost
mama s moždanim BUUUUUUUUUUUUUUUUUUM panični napadi non stop,da pričam ljudi mi ne bi vjerovali,ali ja sam ležaal satima u krevetu i doslovno se nemogu pomaknit

i oporvaim se i sve
i brat ode u zatvor i čak mi je bilo dobro dosta dobro,ali kad je presuda donesena opet mi se sve javilo
ja stvarno se osjećam kao da je on umro,neće dugo izaći i gotovo ja ću svojim putem on svojim,priča moje obitelji je završila,sama sam

žena
14.11.2010., 21:00
Pila sam Velafax - godinu dana zbog PA i pomogao mi je onako na pola. Dobila sam deset kila koje su nestale same od sebe nakon šest mjeseci kako sam prestala.
Danas funkcioniram bez AD, ponekad se pojavi crvić sumnje - no ja ga izvučem iz glave i zgazim. Idem dalje!

Lily_
14.11.2010., 22:17

Dobro su ti rekli - ništa.
Nije normabel tako opak, ako se ne zloupotrebljava tj. ne uzima kao bomboni. Nisi ga ti pretjerano uzimala, što se tog tiče ne boj se.

Maddie
15.11.2010., 07:15
sto je najjače onaj tren kad ga progutam ja sam super ko da ništ nije bilo:D

a nema šanse da je tableta počela djelovati

i sad ga stalno furam sa sobom,kad idem negdje,al ne pijem ga već 3 mjeseca

thumb
15.11.2010., 08:35
kažu bivši ovisnici o "tableticama" da je period odvikavanja gori od pakla.

O da, u paklu još nisam bio al kroz što sam prošao skidajući se s Apaurina prođu me trnci kroz tijelo.
Tako mi je krasno bilo da sam apsolutno siguran da ga više nikad neću piti.

Vele u narodu: nikad ne reci nikad... E pa bome ja mogu :(

Baš sad malo nešto analiziram i razmišljam, pa kakvo je to liječenje ako su me s Apaurina skidali tako da me navuku na Praxiten:confused:

Danas je moj najbolji kompić Praxiten, družimo se ujutro,popodne i navečer, ja moje tijelo njega jako voli,razum nikako.

Što se tiče AD-a od samih početaka pa do sada, nekih 4 god(jbt kaj je tolko prošlo), od raznoraznih sam ostao na Cipralexu, družimo se dva puta na dan,jutro i podne, osjetim da mi nije potrebna tolika doza pa skidam laganini.

dogo
15.11.2010., 12:08
Pretpostavljam da si bio i na MR-u, CT-u, imaš li neke "sjene", potencijalna žarišta ili lezije u mozgu? Moja je frendica tako počela dobivati epileptične napadaje, preko noći, ima neke lezije u mozgu i neku poremećenu vrijednost inzulina kao i mehanizam izlučivanja istog, možda da odeš i internisti, ako nisi već bio?
ma bio sam na MR-u mozga,CT-u glave,kod interniste,okuliste ,napravio sve moguće kardiološke nalaze, sve moguče nalaze na alergije, snimanje vratnih karotida, EMG mišiča, EEG mozga i sve super odlično :rofl: ali glava boli, pomalo prolazi čitao sam o tome i oporavak mi je od 3 do 6 mjeseci od početka terapije i nadam se da će u tom roku i proći :s:s:s

GiRL
15.11.2010., 17:47
i sad ga stalno furam sa sobom,kad idem negdje,al ne pijem ga već 3 mjeseca

Tako sam si ja nekada nosila Helex u torbi, a sad ne mogu vjerovati da sam ga ikada pila, otkad sam se skinula s njega samo sam ga jednom popila kad sam bila uzrujana jako zbog jedne svađe, i uspavao me, umrtvio skroz, ajme majko, a popila sam 0,25 mg, kad se sjetim da sam ga u početku pila 5 mg dnevno, uffff..... :D

Nego, ideš li na psihoterapiju? Zbog te cijele obiteljske situacije?

GiRL
15.11.2010., 17:50
O da, u paklu još nisam bio al kroz što sam prošao skidajući se s Apaurina prođu me trnci kroz tijelo.

A gle, ja nisam neki vjernik, ne vjerujem u pakao, čistilište ni raj, ali vjerujem u to da će se konačni sud dogoditi kada nam napokon dođe ta famozna Apokalipsa i svi uskrsnemo, dotad, pakao i raj su na zemlji, u duši svakog od nas, ja sam bila u paklu kad sam imala depresiju, tako da, ako i postoji pakao i rogati Lucifer koji će me vječno peći na vatri (doduše, kako moš' nešto vječno peći, a da ne izgori :ne zna:), ne bojim se ga, čak mi je i pomisao na roštiljanje zabavna, majke mi moje!

Tebe su nažalost s jednog zla navukli na drugo, to nikako nije i ne bi smjelo biti metoda odvikavanja, slažem se!

Maddie
15.11.2010., 21:35
Tako sam si ja nekada nosila Helex u torbi, a sad ne mogu vjerovati da sam ga ikada pila, otkad sam se skinula s njega samo sam ga jednom popila kad sam bila uzrujana jako zbog jedne svađe, i uspavao me, umrtvio skroz, ajme majko, a popila sam 0,25 mg, kad se sjetim da sam ga u početku pila 5 mg dnevno, uffff..... :D

Nego, ideš li na psihoterapiju? Zbog te cijele obiteljske situacije?

idem u petak,kod nove psihice,preko osiguranja,kaže moja doktorica da je ona super,i da joj kažem da neću lijekove,i da ću na neke terapije ići...nadam se,a kod nas i nema nekih privatnih psihića,ti koji i jesu privatni ne sviđaju mi se

tako da javim kako je prošlo

karamela
15.11.2010., 22:15
A gle, ja nisam neki vjernik, ne vjerujem u pakao, čistilište ni raj, ali vjerujem u to da će se konačni sud dogoditi kada nam napokon dođe ta famozna Apokalipsa i svi uskrsnemo, dotad, pakao i raj su na zemlji, u duši svakog od nas, ja sam bila u paklu kad sam imala depresiju, tako da, ako i postoji pakao i rogati Lucifer koji će me vječno peći na vatri (doduše, kako moš' nešto vječno peći, a da ne izgori :ne zna:), ne bojim se ga, čak mi je i pomisao na roštiljanje zabavna, majke mi moje!

legenda si, slažem se....:D:mig:

dogo
06.12.2010., 16:16
Evo da se pohvalim meni je puno bolje glavobolje skoro da nema,a sada sam uz Deanixit dobio i Cipralex ali gledam kako bi se sa svega skinuo jer bi drage volje koje pivo popio za doček nove godine,samo neznam do kada ce me doktorica držati na tabletama :/

Hedonistkinja
06.12.2010., 20:47
Smiju li maloljetnici piti antidepresive (coaxil - znam da je to relativno blago ali eto, pitam)?

dogo
06.12.2010., 21:12
Smiju li maloljetnici piti antidepresive (coaxil - znam da je to relativno blago ali eto, pitam)?
mislim da ne preporučuju baš antidepresive maloljetnicima

Hedonistkinja
06.12.2010., 21:13
mislim da ne preporučuju baš antidepresive maloljetnicima

hmm, pa eto jednom maloljetniku je preporučen >.< iako nije ni anksiozan ni depresivan već ima problema s koncentracijom (nakon doživljene teške traume glave, inače je ovako normalan):ne zna:

dogo
06.12.2010., 21:43
hmm, pa eto jednom maloljetniku je preporučen >.< iako nije ni anksiozan ni depresivan već ima problema s koncentracijom (nakon doživljene teške traume glave, inače je ovako normalan):ne zna:

a i ja ih pijem zbog glavobolje nema ni ja problema sa depresijom:ne zna:

bonsailife
07.12.2010., 15:16
Evo ja ima pet dana pijem Zoloft od 50 mg ( tabletu i pol ), Xanax tri puta dnevno od 0.5 mg i od danas Seroquel od 25 mg, ali samo po cetvrtinu da me malo umiri.
Kakva su Vaša iskustva sa Zoloftom i OKP-om posto mi je dan primarno za to, koliko mu treba da djeluje...

Inace sam pila oko 8 godina Seroxat sa prekidima i bio mi je ok, ali kad sam se skidala sa njega živa muka, sve mi se vratilo, pa sam se nekoliko mjeseci mucila bez tableta i sad sve ponovno jer je postao neizdrzivo... ovaj put dobila sam Zoloft umjesto Seoxata

rejoflajt
08.12.2010., 14:06
Evo ja ima pet dana pijem Zoloft od 50 mg ( tabletu i pol ), Xanax tri puta dnevno od 0.5 mg i od danas Seroquel od 25 mg, ali samo po cetvrtinu da me malo umiri.
Kakva su Vaša iskustva sa Zoloftom i OKP-om posto mi je dan primarno za to, koliko mu treba da djeluje...

Inace sam pila oko 8 godina Seroxat sa prekidima i bio mi je ok, ali kad sam se skidala sa njega živa muka, sve mi se vratilo, pa sam se nekoliko mjeseci mucila bez tableta i sad sve ponovno jer je postao neizdrzivo... ovaj put dobila sam Zoloft umjesto Seoxata

ne znam za okp, ali bar 2-4 tjedna treba pričekati. omaš na psihologiji temu okp.

mikimiki
09.12.2010., 12:43
wellbutrin 150, već od početka godine.

Azaleja
11.12.2010., 19:54

Pričekaj sa Zoloftom da počne djelovati-nemoj odmah odustati od toga, jedno 2-4 tjedna.

karamela
11.12.2010., 20:53
ja pijem zoloft 6 godina,

jetra će mi stradat, a tek mozak....:eek:

Strider_hr1
12.12.2010., 09:43
Inace nikad nisam pio nikakve antidepresive, od prije par dana sam poceo piti valeral (ako to spada pod to)..

Selena75
13.12.2010., 11:09
Pozdrav svima...

Moj prijatelj pije Deprozel 20 mg, vec 4 tjedna, i stanje mu se opcenito poboljsalo, ali ima kao nus pojavu erektilnu disfunkciju. S obzirom da je problem sa erekcijom bio prisutan vec neko vrijeme prije pocetka terapije, neznam dali da svrstam to kao nus pojavu ili neki od simptoma depresije. Bilo kako bilo mene zanima dali je neko imao slican problem i kako je rijesio nastalo stanje???
Unaprijed zahvaljujem......:)

rejoflajt
14.12.2010., 19:27
ja pijem zoloft 6 godina,

jetra će mi stradat, a tek mozak....:eek:
uvijek možeš napraviti jetrene probe, zašto već unaprijed zaključci. a ponekad između dva zla...

rejoflajt
14.12.2010., 19:29
Inace nikad nisam pio nikakve antidepresive, od prije par dana sam poceo piti valeral (ako to spada pod to)..

to su tbl za smirenje na biljnoj bazi ako se ne varam

rejoflajt
14.12.2010., 19:32
Tako mi je krasno bilo da sam apsolutno siguran da ga više nikad neću piti.

Vele u narodu: nikad ne reci nikad... E pa bome ja mogu :(

Baš sad malo nešto analiziram i razmišljam, pa kakvo je to liječenje ako su me s Apaurina skidali tako da me navuku na Praxiten:confused:

Danas je moj najbolji kompić Praxiten, družimo se ujutro,popodne i navečer, ja moje tijelo njega jako voli,razum nikako.

Što se tiče AD-a od samih početaka pa do sada, nekih 4 god(jbt kaj je tolko prošlo), od raznoraznih sam ostao na Cipralexu, družimo se dva puta na dan,jutro i podne, osjetim da mi nije potrebna tolika doza pa skidam laganini.
vidiš kako imaš krasne i vjerne prijatelje:rofl: kao i mi svi:(

e-Mala
30.12.2010., 12:33
Pozdrav svima...

Moj prijatelj pije Deprozel 20 mg, vec 4 tjedna, i stanje mu se opcenito poboljsalo, ali ima kao nus pojavu erektilnu disfunkciju. S obzirom da je problem sa erekcijom bio prisutan vec neko vrijeme prije pocetka terapije, neznam dali da svrstam to kao nus pojavu ili neki od simptoma depresije. Bilo kako bilo mene zanima dali je neko imao slican problem i kako je rijesio nastalo stanje???
Unaprijed zahvaljujem......:)

I ja pijem Deprozel, bez brige, ova pojava će nestati nakon dva, tri mjeseca kad se organizam navikne na AD..provjereno!

sunset056
30.12.2010., 14:06
fevarin....13.dan

Altec777
30.12.2010., 16:44
Ja sam na velafax dosta kratko ali bi volio da mi se javi netko ko pije seroxat da ga malo preispitam o tome lijeku

global2008
31.12.2010., 22:04
Pila sam Velafax - godinu dana zbog PA i pomogao mi je onako na pola. Dobila sam deset kila koje su nestale same od sebe nakon šest mjeseci kako sam prestala.
Danas funkcioniram bez AD, ponekad se pojavi crvić sumnje - no ja ga izvučem iz glave i zgazim. Idem dalje!

kad govorite o kilama , sestra mi pije oko godinu i pol navecer riset a u jutro fevrain i dobila je 20kg , a njen joj psihic stalno govori da riset ne deblja iako znam da to nije istina sto joj govori a i ona pomalo sumnja u sve to. dali postoji neka zamjena za riset jer ako ovako nastavi sa debljanjem nece bit dobro ,preporucio sam joj drugo misljenje kod drugog doktora , ali ne zeli cut buduci da ju je stari doktor izvukao iz depresije i panicnih napadaja , dali netko iz svog iskustava ima neki prijedlog i dali uopce postoji rijesenje, pozdrav

GiRL
31.12.2010., 22:15
Ako i sama sumnja u svog liječnika, neka zatraži drugo mišljenje, ne debljaju te tablete same po sebi, već njihovo djelovanje na poremećene neurotransmitere izaziva lagani šok, tijelo je pod stresom i privikava se, kod mene se isto javio povećani apetit zbog Loquena, kada si bolestan i izgubiš mnogo kilograma, tijelo ti hranu skladišti kao blesavo kad se počneš oporavljati, priprema se za novu krizu, zlu ne trebalo, stanice pamte....

sunset056
01.01.2011., 14:24
kad govorite o kilama , sestra mi pije oko godinu i pol navecer riset a u jutro fevrain i dobila je 20kg , a njen joj psihic stalno govori da riset ne deblja iako znam da to nije istina sto joj govori a i ona pomalo sumnja u sve to. dali postoji neka zamjena za riset jer ako ovako nastavi sa debljanjem nece bit dobro ,preporucio sam joj drugo misljenje kod drugog doktora , ali ne zeli cut buduci da ju je stari doktor izvukao iz depresije i panicnih napadaja , dali netko iz svog iskustava ima neki prijedlog i dali uopce postoji rijesenje, pozdrav

uh nemoj mi o debljanju....jos i to da me ad deblja ....ma daj pa pukla bi ja pijem fevarin...

Altec777
01.01.2011., 14:53
Ja sam dobio 12 kila u zadnje dvije godine,neznam jeli od lijekova ili zato kaj živim ko bubreg u loju:)

Lel
07.01.2011., 13:31
Pozdrav,
dali tko od vas pije Deanxit i dali je mješao alkohol sa njim, i ako da kakve su bile nuspojave.
Već mjesec dana pijem Deanxit i ponekad mi dođe želja da popijem pivicu sa društvom,ali me strah postreakcije.

Pozdrav ,ja sam pocela sa ovim antidepresorom,kako sam cula da je jako dobar....A nije jak blag je dosta....Alkohol se ne preporucuje kada ga uzimamo...Kod mene je u problem stres,psihicki i fizicki i mnogo su mi misici ukoceni....Imam osijecaj da mi je glava ukocena i vrat....Nema boli,ali imam osijecaj tog nekog stiskanja po glavi,kao i bllagu osamucenost...Obavila sve pretrage koje postoje da bi se na kraju ispostavilo da je sve stres glavni okidac tome...Dali je tebi pomogao,citala sam da si pisao da ga uzimas zbog glave....Moguce da ti je tenzijska glavobolja koja je postala kronicna,i daje se ovaj Deanxit za opustanje misica...

Pozdrav za sve.....

Varja
08.01.2011., 10:23
Pozdrav! Zna li netko je li moguće da antidepresivi uopće ne pomognu osobi? Čak i nakon više mjeseci uzimanja? Osoba o kojoj pričam je već promijenila par puta depresive, i ni od jednog joj nije bilo bolje.

Martian7
08.01.2011., 12:14
Pozdrav! Zna li netko je li moguće da antidepresivi uopće ne pomognu osobi? Čak i nakon više mjeseci uzimanja? Osoba o kojoj pričam je već promijenila par puta depresive, i ni od jednog joj nije bilo bolje.
Moguće je. Nekima djeluje bilo koji, kod nekih treba naći onaj pravi, pa nije nezamislivo ni to da nekima ne pomaže nijedan. A kakav stav ima osoba prema uzimanju antidepresiva? To isto može biti važno.
Također bi možda trebalo kombinirati antidepresive sa psihoterapijom, inače čovjek očekuje da tabletice same naprave neko čudo.

Varja
08.01.2011., 14:11
Osoba je prije 4 godine pila Seroxat i to ju je izvuklo iz depresije. Onda je prestala i opet je pala u depresiju (težu nego prije). U zadnjih 3, 4 mjeseca promijenila je 3, 4 terapije (u Vrapču, prije mjesec dana je puštena doma). Nema negativan stav prema antidepresivima, a na psihoterapiju ne ide jer joj to nitko nije preporučio, što nije čudno za psihijatre budući da se oni naviše i oslanjaju na antidepresive. Mene zapravo muči sumnja da ta osoba glumi da je u depresiji. A tko zna, možda joj je i rečeno da bi trebala ići na psihoterapiju, ali je ona to odbila. Uglavnom, jako mi je čudno da joj je Seroxat prije pomogao, a terapije koje su joj prepisivane u Vrapču i koje su "jače" joj ne pomažu.

sunset056
08.01.2011., 20:41
vidim da se ovdje prica o razlicitim jacinama antidepresiva i njezinoj namjeni....pa me zanima u koju skupinu po jacini spada fevarin i u kojoj je primjeni najbolji....

rejoflajt
09.01.2011., 02:45
vidim da se ovdje prica o razlicitim jacinama antidepresiva i njezinoj namjeni....pa me zanima u koju skupinu po jacini spada fevarin i u kojoj je primjeni najbolji....

u jaki

Martian7
09.01.2011., 22:48
Osoba je prije 4 godine pila Seroxat i to ju je izvuklo iz depresije. Onda je prestala i opet je pala u depresiju (težu nego prije). U zadnjih 3, 4 mjeseca promijenila je 3, 4 terapije (u Vrapču, prije mjesec dana je puštena doma). Nema negativan stav prema antidepresivima, a na psihoterapiju ne ide jer joj to nitko nije preporučio, što nije čudno za psihijatre budući da se oni naviše i oslanjaju na antidepresive. Mene zapravo muči sumnja da ta osoba glumi da je u depresiji. A tko zna, možda joj je i rečeno da bi trebala ići na psihoterapiju, ali je ona to odbila. Uglavnom, jako mi je čudno da joj je Seroxat prije pomogao, a terapije koje su joj prepisivane u Vrapču i koje su "jače" joj ne pomažu.
Po mom laičkom mišljenju, ako joj je Seroxat prije pomogao, onda bi najlogičnije bilo da su joj opet prepisali Seroxat, a ne da eksperimentiraju s nekim novim i "jačim" lijekovima.

A što se glumljenja tiče, meni je depresija bila tako užasno i mračno iskustvo da nema šanse kako bih iz bilo kojega razloga to išla glumiti. No, nismo svi isti.

mariaanamaria
16.01.2011., 18:58
Nedavno sam prešla na cipralex i osjećam se užasno. Ne samo psihički već i fizički. Po cijele dane spavam, boli me glava, vrti mi se, mučno mi je :rolleyes:
Samo se nadam da će te nuspojave što prije proći i da će cipralex bar nešto pomoći...

rejoflajt
17.01.2011., 08:26
Nedavno sam prešla na cipralex i osjećam se užasno. Ne samo psihički već i fizički. Po cijele dane spavam, boli me glava, vrti mi se, mučno mi je :rolleyes:
Samo se nadam da će te nuspojave što prije proći i da će cipralex bar nešto pomoći...
ja sam ga 3 tjedna pila i više nisam mogla izdržati, bila sam stalno ko polupijana. što opet ne znači da tebi nuspojave neće proći. ali više od mjesec dana se nemoj mrcvariti jer to znači da ti nije sjeo.

mariaanamaria
17.01.2011., 10:48
ja sam ga 3 tjedna pila i više nisam mogla izdržati, bila sam stalno ko polupijana. što opet ne znači da tebi nuspojave neće proći. ali više od mjesec dana se nemoj mrcvariti jer to znači da ti nije sjeo.

Ok.. Ma joj, nadam se da će proći...i to što prije :rolleyes:
Btw.koji sad piješ i jel ti je dobar? Koliko si ih promijenila dok nisi našla odgovarajući?

lawyer-to-be
17.01.2011., 11:32
Evo, ja pijem Cipralex vec nekih 2 mjeseca i osjecam se sve bolje i bolje! Apsolutno nikakvih nuspojava nisam imala, jedino sam osjetila znacajno poboljsanje nakon nekih mjesec dana. Kaj drugo reci, prezadovoljna sam s njim :D

mariaanamaria
17.01.2011., 15:37
Evo, ja pijem Cipralex vec nekih 2 mjeseca i osjecam se sve bolje i bolje! Apsolutno nikakvih nuspojava nisam imala, jedino sam osjetila znacajno poboljsanje nakon nekih mjesec dana. Kaj drugo reci, prezadovoljna sam s njim :D

Oh, blago tebi. Ja se nadam i da će meni pomoći :D Čula sam dosta pozitivne komentare što se tiće cipralexa, no nikad ne mogu znati..možda meni neće biti dobar.
Samo neka mi se što prije povuku ove nuspojave..

lawyer-to-be
17.01.2011., 15:40
Hm, kod AD nikad ne znas, ne psotoji univerzalan lijek koji svima pase. Ako ti nikako ne profunkcionira ni nakon mjesec dana, obavezno se savjetuj sa psihicem i mijenjaj ga, bezveze je da se mucis s njim, a nema nikakvog ucinka :mig:

rejoflajt
17.01.2011., 16:58
Ok.. Ma joj, nadam se da će proći...i to što prije :rolleyes:
Btw.koji sad piješ i jel ti je dobar? Koliko si ih promijenila dok nisi našla odgovarajući?

hm, hm...da vidimo...u toku 14 godina...prvo bio prozac...pa zoloft...pa sad fevarin s kojim sam zasad super zadovoljna...neke sam pila kratko, nisu mi sjeli pa ih ni ne spominjem...drž' se,ne daj se

http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1201/1201583d69de8jkxy.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Azaleja
17.01.2011., 20:00
Neki čak kažu da nuspojave mora proći u roku 2 tjedna, da ako ne i tada, da se traži drugi ad od ad. Bez psihoterapije nema ništa, a sa druge strane nikada se ne zna, jedan ad na nekoga djeluje, na nekoga ne i tako dalje. Meni od cipralexa bilo mučno.

.Whore
17.01.2011., 20:58
evo ja pijem zoloft 2 mjeseca i mogu reci da se osjecam preporodenom. Tu i tamo mi se vracaju depresivne epizode, ali su blaze i krace traju. Imala sam depresiju 6 godina i tek sad pocela s ljecenjem :(
I naravno, trebam ici na psihoterapije s kojim jos nisam pocela. Moze li mi tko ukratko objasniti o cemu se tu radi?

Azaleja
17.01.2011., 21:01
:)evo ja pijem zoloft 2 mjeseca i mogu reci da se osjecam preporodenom. Tu i tamo mi se vracaju depresivne epizode, ali su blaze i krace traju. Imala sam depresiju 6 godina i tek sad pocela s ljecenjem :(
I naravno, trebam ici na psihoterapije s kojim jos nisam pocela. Moze li mi tko ukratko objasniti o cemu se tu radi?

Individualni razgovori jednom tjedno. Super da ti tako zoloft djeluje. :)Trebala si početi sa liječenjem prije.

contender
18.01.2011., 13:26
Fuck. Znam da je depresija u vrhu bolesti u Hrvatskoj, a i svijetu, pa još ako si sklon tome .... (pa još i moje porijeklo - prvi su na listi suicida zbog depresije). Dodirnuo sam dno (ovo zvuči patetično), helex su mi bili bomboni, završio u bolnici na detoksikaciji, nađen odgovarajući antidepresiv. Ali, bez obzira na psihijatrijske metode gdje samo lijek pomaže, ili psihologa - razgovorima, pokušat ću forumašima dati malo više nade.
Ne dozvolite to, ne prepuštajte se lijekovima koji prividno umanjuju bilo smrt bližnjega, bilo rastavu. Nađite u sebi dovoljno snage za odmak od takvih misli, okupirajte se bilo čime, jer ti lijekovi imaju dvostruko djelovanje, primarno rješavaju problem, ali dugoročno i te kako štete. Netko će reći: ajd' ne seri, lako ti je trubiti, pa taj neka ponovo pročita početak ovog posta. Ne postoji čovjek koji ne može riješiti svoj problem ili stanje, naravno ne može ga riješiti u mjesec dana (često ga sam ne može riješiti), ali upornost ne isplati. Ja sam danas čist. Pozdrav

rejoflajt
18.01.2011., 16:02
Fuck. Znam da je depresija u vrhu bolesti u Hrvatskoj, a i svijetu, pa još ako si sklon tome .... (pa još i moje porijeklo - prvi su na listi suicida zbog depresije). Dodirnuo sam dno (ovo zvuči patetično), helex su mi bili bomboni, završio u bolnici na detoksikaciji, nađen odgovarajući antidepresiv. Ali, bez obzira na psihijatrijske metode gdje samo lijek pomaže, ili psihologa - razgovorima, pokušat ću forumašima dati malo više nade.
Ne dozvolite to, ne prepuštajte se lijekovima koji prividno umanjuju bilo smrt bližnjega, bilo rastavu. Nađite u sebi dovoljno snage za odmak od takvih misli, okupirajte se bilo čime, jer ti lijekovi imaju dvostruko djelovanje, primarno rješavaju problem, ali dugoročno i te kako štete. Netko će reći: ajd' ne seri, lako ti je trubiti, pa taj neka ponovo pročita početak ovog posta. Ne postoji čovjek koji ne može riješiti svoj problem ili stanje, naravno ne može ga riješiti u mjesec dana (često ga sam ne može riješiti), ali upornost ne isplati. Ja sam danas čist. Pozdrav
zbog ovih razloga neophodna je psihoterapija. ima ih više vrsta, pitanje je koja će vam najbolje odgovarati.
http://www.depresija.org/forum/index.php?showtopic=4839
http://www.forum.hr/showthread.php?t=260242&page=11
http://www.psihocentar.hr/index-1.html

sunset056
18.01.2011., 19:14
oprostite svi na izrazu ali ovaj jebeni ad fevarin pijem danas mjesec dana i jos ne djeluje kako treba....bude mi 2 dana super pa 7 ne ....evo sad mi unazad 4 dana bilo dobro i danas mi lose.....:((( taman kad pomislim da je napokon proradilo....citam kako svi piju neke ad od 10 mg a ja pijem od 100 mg i tesko :(( kad mi je bolje osjecam se preporodena ali kad nije ajme :( osjecam kao da nemam glavu na sebi

Altec777
18.01.2011., 20:44
oprostite svi na izrazu ali ovaj jebeni ad fevarin pijem danas mjesec dana i jos ne djeluje kako treba....bude mi 2 dana super pa 7 ne ....evo sad mi unazad 4 dana bilo dobro i danas mi lose.....:((( taman kad pomislim da je napokon proradilo....citam kako svi piju neke ad od 10 mg a ja pijem od 100 mg i tesko :(( kad mi je bolje osjecam se preporodena ali kad nije ajme :( osjecam kao da nemam glavu na sebi

Odi ti kod svoje doktorice i reci joj to sve kaj ćeš se bezveze mučiti kad možda tj.vjerojatno postoji lijek koji će ti pasati.

contender
19.01.2011., 07:18
[QUOTE=rejoflajt;31181224]zbog ovih razloga neophodna je psihoterapija. ima ih više vrsta, pitanje je koja će vam najbolje odgovarati.

Slažem se u potpunosti da ne može svatko izaći iz svog problema. I, naravno, obratit će se stručnim ljudima za pomoć. Ili psihologu ili psihijatru. Ne dvojim o tome. Htio sam drugo naglasiti: a to je da jako puno ovisi o samoj osobi koliko će promijeniti svoje stanje. Opet ću ponoviti da nisu svi jednaki i netko stvarno duboko potone, zbog njemu, velikog problema. Međutim, u našim glavama je najveći problem, u percepciji određenih stvari i događaja, pa mislim da na tome treba raditi. Loše je, po mome mišljenju, prepustiti se slučaju i reći "ja ne mogu", prepustiti se tim tabletama od kojih si, budimo realni, "napušen", "drogiran" i nisi u stanju sudjelovati baš u svemu. Ne, nisi ograničen, ali evo detalja: vozim motor i volim ga natjerati (neću reći koliko) - e pa to više nisam mogao a ni smio, zbog lijekova. Ponovit ću: više samopouzdanja i volje za izlazak iz krize. Ne lupetam ne, ako vas baš zanima, 35 godina življenja sa jednom osobom, dijeljenje postelje, i svega što život nosi, pa rastava, ostavlja predubok trag, pa k tome ako si pretjerano emotivan. Pozdrav

rejoflajt
19.01.2011., 14:38

idi svojoj psihićki i traži promjenu ad-a

rejoflajt
19.01.2011., 14:40
[QUOTE=rejoflajt;31181224]zbog ovih razloga neophodna je psihoterapija. ima ih više vrsta, pitanje je koja će vam najbolje odgovarati.

Slažem se u potpunosti da ne može svatko izaći iz svog problema. I, naravno, obratit će se stručnim ljudima za pomoć. Ili psihologu ili psihijatru. Ne dvojim o tome. Htio sam drugo naglasiti: a to je da jako puno ovisi o samoj osobi koliko će promijeniti svoje stanje. Opet ću ponoviti da nisu svi jednaki i netko stvarno duboko potone, zbog njemu, velikog problema.[QUOTE] Međutim, u našim glavama je najveći problem, u percepciji određenih stvari i događaja, pa mislim da na tome treba raditi. to je bit psihijatrije- svatko stvari doživljava na svoj i samo svoj način. nekome je nešto tragedija, nekome nije, da pojednostavim. a što se tiče motora, znaš da na svakom uputstvu ad-a piše da treba paziti kod upravljanja vozilima ili strojevima.

random.
19.01.2011., 15:33
jel se mogu AD kupit bez papira/uputnice...?

rejoflajt
19.01.2011., 20:11
jel se mogu AD kupit bez papira/uputnice...?

ne. ja sam znala nekad na povijest bolesti, sad ni to ne daju.

random.
19.01.2011., 21:44
ne. ja sam znala nekad na povijest bolesti, sad ni to ne daju.

znaci jedine opcije su privatni psihijatar/psiholog kojeg u mojoj situaciji ne mogu priustit i drzavni psihijatar/psiholog za kojeg san cua da treba cekat po par mjeseci za dogovorit termin?

contender
20.01.2011., 07:51
a što se tiče motora, znaš da na svakom uputstvu ad-a piše da treba paziti kod upravljanja vozilima ili strojevima.

Je, je, hvala, znam za upozorenja o upravljanju motornim vozilima, ali sam htio reći da se nečega odričemo uzimanjem tih lijekova. Isto tako mi je jasno da netko ne može bez takve pomoći (lijekova). Pa sam htio reći da možda nakon nekog vremena pokušaju sami dovesti sebe u red. :) Sa najboljim namjerama, pozdrav

rejoflajt
20.01.2011., 08:11
Je, je, hvala, znam za upozorenja o upravljanju motornim vozilima, ali sam htio reći da se nečega odričemo uzimanjem tih lijekova. Isto tako mi je jasno da netko ne može bez takve pomoći (lijekova). Pa sam htio reći da možda nakon nekog vremena pokušaju sami dovesti sebe u red. :) Sa najboljim namjerama, pozdrav

je, ja sam se odrekla pive:zivili:, popila nedavno cool s 0,5% alkohola i zaspala ko top:confused:

contender
20.01.2011., 08:48
je, ja sam se odrekla pive:zivili:, popila nedavno cool s 0,5% alkohola i zaspala ko top:confused:

Ha, ha, hvala, makar sam se nasmijao. :top: Pa da, i toga sam se bio odrekao, jer ono što sam uzimao, bilo je kobna kombinacija sa alkoholom.

mariaanamaria
20.01.2011., 11:34
Evo, moram se pohvaliti da su mi se nuspojave od cipralexa sada smanjile :D

sunset056
20.01.2011., 20:19
hm, hm...da vidimo...u toku 14 godina...prvo bio prozac...pa zoloft...pa sad fevarin s kojim sam zasad super zadovoljna...neke sam pila kratko, nisu mi sjeli pa ih ni ne spominjem...drž' se,ne daj se

http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1201/1201583d69de8jkxy.gif (http://www.glitter-graphics.com)

na ad si 14 godina?? :S :S :S

sunset056
20.01.2011., 20:20
idi svojoj psihićki i traži promjenu ad-a

da ...to cu joj i reci da mi ovi ocito ne odgovaraju...jer nemam nikakvih nuspojava od njega od početka pa ni sada ...ocito sam imuna na njih :D hahahaha ....pokusat cu traziti psihoterapiju...jel to moram privatno ili to rade i psihijatri kod kojih se ide?

rejoflajt
21.01.2011., 22:34
da ...to cu joj i reci da mi ovi ocito ne odgovaraju...jer nemam nikakvih nuspojava od njega od početka pa ni sada ...ocito sam imuna na njih :D hahahaha ....pokusat cu traziti psihoterapiju...jel to moram privatno ili to rade i psihijatri kod kojih se ide?

pitaj svoju prvo, a onda si pogledaj temu iskustva sa psihićima

VDCOTO
21.01.2011., 23:06
Nisan nikad bija na antidepresivima na sreču,kad čitam ovo...loše zvuči.Spominje se debljanje oliti "nezdravo oticanje",još jača depresija nakon pauze šta je i logično.Te kemijske legalne droge su navlakuša za cije život,s tim nema izlječenja nego održavanja.Ne rješava se problem,a stvara se ovisnost.Kako kome,da ne govorim u globalu. Ja radije "zapalim" i dalje od tog ne idem,spavam ko beba,kad nema nema...

kosgoran
06.02.2011., 23:04
Netacno,moze ici i preko mjesec dana!

Neki čak kažu da nuspojave mora proći u roku 2 tjedna, da ako ne i tada, da se traži drugi ad od ad. Bez psihoterapije nema ništa, a sa druge strane nikada se ne zna, jedan ad na nekoga djeluje, na nekoga ne i tako dalje. Meni od cipralexa bilo mučno.

rejoflajt
07.02.2011., 08:42
Netacno,moze ici i preko mjesec dana!

to je u redu. no, po današnjim istraživanjima, dr su zaključili ako ne prođu za 2 tjedna, daje se novi ad. naravno, da se toga ne drži svaki psihić.:kava:

ivona23
19.07.2011., 14:51
Da li netko ima iskustva s Cymbaltom?Molim vas ako netko pije da mi napiše,mada znam da ista tableta ne djeluje svima isto..al volila bi čut iskustva:confused:

shopgirl
19.07.2011., 15:13
citalopram mjesec ,ostacu na njemu samo mislim 20 mg je premala doza,trimipramin sam ukinula,deblja,trazicu nesto bolje,treba mi nesto da se smirim.inace sam godinama pila fluoxetin,fluctin,droga na recept,nisam vise bila ja a mislim da sam bolja nego sa tim...................................

rejoflajt
19.07.2011., 20:49
Da li netko ima iskustva s Cymbaltom?Molim vas ako netko pije da mi napiše,mada znam da ista tableta ne djeluje svima isto..al volila bi čut iskustva:confused:

evo, ja sam od prije 3 tjedna, otprilike, na cymbalti. zasad sam zadovoljna, nemam nikakvih nuspojava. dr mi je rekla da ona u svojoj punini počinje djelovati unutar 14 dana do 3 mjeseca. meni ju je dala zbog stalnog psihofizičkog umora(dg. depresivno-anksiozni poremećaj, nasljedna depresija). ono što vidim je da imam manju potrebu za spavanjem preko dana, osim kad me vrijeme dotuče, al to je normalno, više sam u pokretu nego prije. vidjet ćemo...pijem 2 dnevno...kolko ti piješ i zašto?

ivona23
20.07.2011., 09:42
evo, ja sam od prije 3 tjedna, otprilike, na cymbalti. zasad sam zadovoljna, nemam nikakvih nuspojava. dr mi je rekla da ona u svojoj punini počinje djelovati unutar 14 dana do 3 mjeseca. meni ju je dala zbog stalnog psihofizičkog umora(dg. depresivno-anksiozni poremećaj, nasljedna depresija). ono što vidim je da imam manju potrebu za spavanjem preko dana, osim kad me vrijeme dotuče, al to je normalno, više sam u pokretu nego prije. vidjet ćemo...pijem 2 dnevno...kolko ti piješ i zašto?

Pijem jedan ujutro tek 2 dana.dg.panični napadi.Pila sam godinu i pol Portal pa mislim da mi je samo gore,nego na početku,I konačno da mi sad da drugi ad.:rolleyes:

rejoflajt
20.07.2011., 11:04
Pijem jedan ujutro tek 2 dana.dg.panični napadi.Pila sam godinu i pol Portal pa mislim da mi je samo gore,nego na početku,I konačno da mi sad da drugi ad.:rolleyes:
sretno onda i strpljenja:mig:

ivona23
20.07.2011., 16:24
sretno onda i strpljenja:mig:
Hvala puno,trebat će mi:top:

BattyBatz
24.07.2011., 20:36
Ja pijem Citram 10 mg dnevno i pola Xanxa dnevno.
Ne osjećam poboljšanje jer to pijem samo tj dana, a treba dulje da počnu djelovati, kako mi je doktorica rekla.

Mlada mamica
26.09.2012., 12:04
Ja pijem Citram 10 mg dnevno i pola Xanxa dnevno.
Ne osjećam poboljšanje jer to pijem samo tj dana, a treba dulje da počnu djelovati, kako mi je doktorica rekla.

bude ti bolje za par dana meni nakon mj dana pocelo djelovat s tim da ja prijem Citram pola tablete ujutro i 3 xanaxa preko dana ujutro popodne i navece..

suncica2
27.09.2012., 18:41
je li se nekome od vas desilo da vam AD odjednom prestane djelovati? pila sam Cipralex oko 4 godine i bas mi je pomogao, ali od prije nekoliko mjeseci kao da ga ni ne pijem. ne samo da ne osjetim nikakav ucinak lijeka, nego su mi se svi stari problemi vratili i jos su i gori nego kad sam ga pocela piti :504:

is_none
28.09.2012., 15:09
Pozdrav! Pijem antidepresive vec 1 godinu pijem Zoloft,Sanval,Normabel i Helex

bijelatama
28.09.2012., 15:35
Da se od danasnjeg modernog odraslog coveka (zene) ne ocekuje toliko depresija ne bi postojala.
Sta je sa ljudima koji ne zele svakodnevnicu, koji zele da se bave necim sto nije svakodnevnica?
Kojem tipu ljudi danasnja turbulentna svakodnevnica, prozeta zaista sa dosta stresa, odgovara?
Da li depresiju, umesto pojmom "bolest", mozemo nazvati "nemogucnost podnosenja svakodnevnog pritiska"? Ili cak, "bezzeljnosts (ne bezvoljnost) podnosenja pritiska"?

čitam temu otpočetka, i dojmio me se ovaj post.:):top:

Eugen357
28.09.2012., 19:36
Zoloft 50mg, 3 dana
Mislim ga piti u toj dozi najmanje 2 godine, štogod bilo u međuvremenu
Dosad par mjeseci OK pa prestanak pa povratak simptoma
E sad je treća iteracija i bit ću pametniji

Ne mislim da antidepresivi rješavaju problem koji je uzrok depresije
Uzrok je stil života
AD daju snagu za detektiranje problema, suočavanje s njim, razvijanje zdravih životnih navika i njihovo usvajanje u zdravi stil života
Kad zdrave navike postanu rutina i odvijaju se mehanički, može se napustiti AD
No dok se ne dođe do toga AD treba piti ako želiš normalno živjeti

Vjerujem da će mi 2 godine biti dovoljno. Pih, ne bum imal niti četri banke :-)

E da pijem i anksiolitik Misar 50mg povremeno

dorina.maja
29.09.2012., 12:33
Več par mjeseci pijem Velafax,odnosno pila sam ga s prekidima,ali sad ga već skoro tri tjedna pijem redovno 75 mg dva put na dan,i ok mi je.DR mi je rekao da mogu preć na Wellbutrin,no meni je dobro na ovom pa zasad neću prelaziti:D.Uz njega pijem Lorsilan,trebala bi tri put na dan,al ja ga pijem po potrebi i Rivotril ka:kava: kao stabilizator umjesto Tegretola.

Mlada mamica
02.10.2012., 19:32
ee ljudi jel ko zna mozda neki lijek za samokontrolu brijem da se nes kao ricol zove il kak vec jel ga pije ko.. meni psihicka oce njega dat umjesto xanaxa??? ://

Alexiss
08.10.2012., 09:33
Na antidepresivima sam već nešto od 3 godine.
Pila sam stvarno svašta, a osim njih i antipsihotike i lijekove za smirenje.

Trenutno sam na Prozacu,Rispolept Consti, Akinetonu i Prazinama
Imam ogromnu želju prestat uzimat i jedno i drugo, al bojim se da će to samo ostat na mojim željama :(

Eugen357
28.11.2012., 17:44
Zoloft 150mg, 3 put dnevno po jednu od 50mg
Unazad 2 mjeseca, počeo s manje naravno

Još nisam dogurao do maksimalne doze od 200mg. Ima li netko takvog iskustva?

JayGee
28.11.2012., 18:36
Baš ovih dana o tom razmišljam, hehe
Bilo je ljeto 2006.
zoloft/asentra; anafranil; ladiomil; cipralex; coaxil; seroxat; prazine; sulpirid; velafax;... i ne pamtim
Od 5. mjeseca sam na Velafax XL 150 mg, Sulpirid 200 mg forte, Helex 0,50 i sanval 10 mg
Funkcioniram besprijekorno
I trošit ću ih doživotno ako treba
jer, iz olupine sam postala ljudsko biće
6 godina

Eugen357
28.11.2012., 19:41
pa i vjerujemo ,samo nakon nekog vremena uzimanja se osječamo spremnima prestati i onda se brzo vrati na staro,tako da je trajanje uzimanja AD jako bitno da ne bi opet na staro

Treba piti AD sve dok se ne otkrije i otkloni UZROK depresije, ako se to ikada dogodi.

michelin
29.11.2012., 18:18
Može li molim vas pomoć iako tema nije primjerena upitu,ok;jednim djelom je.

Pijem misar od 0,5 mg u kombinaciji sa zoloftom već dosta vremena i dobro mi je.
No desilo mi se da sam trenutno ostao bez misara jer doktorica ne radi,tj imam još jedan.
Mogu li,tj može li se misar kombiniratit sa diazepamom prije spavanja,jer misar sam i pijem prije spavanja..
Dakle popijem dva misara i jedan diazepam karikiram?....

~Scarlet~
30.11.2012., 15:45
Može li molim vas pomoć iako tema nije primjerena upitu,ok;jednim djelom je.

Pijem misar od 0,5 mg u kombinaciji sa zoloftom već dosta vremena i dobro mi je.
No desilo mi se da sam trenutno ostao bez misara jer doktorica ne radi,tj imam još jedan.
Mogu li,tj može li se misar kombiniratit sa diazepamom prije spavanja,jer misar sam i pijem prije spavanja..
Dakle popijem dva misara i jedan diazepam karikiram?....

Misar i diazepam nisu najsretnija kombinacija, ali ako se radi o 2-3 dana, možeš.

Solna
30.11.2012., 19:13
pila sma zoloft i imala suicidalne misli, prekinula i sad mi je opet isto ali se donekle kontroliram, nije teško kao prije....dijagnoza-anksiozni poremećaj

Marian Oden
30.11.2012., 23:19
Ja sam eksperimentiro sa tabletama koje nemaju veze sa anksioznošću, već za spavanje. Zanimljiva stvar je da tablete za spavanje nastoje opustiti nervni sistem, pred spavanje, mene je to bolje opuštalo od bilo kakvog anksiolitika, AD, itd...

Mislim da za mnoge koji imaju problema sa strahom i san je problem, problem je prepustiti se. A to nije ništa drugo do puštanja misli da nestanu.

Solna
01.12.2012., 12:58
pa i ne postoje lijekovi strogo indicirani za liječenje anksioznosti, najčešće je to neka kombinacij

dorina.maja
06.12.2012., 18:18
Pijem nekih mjesec i pol Wellbutrin xr 150 mg ujutro.Uz to pijem po potrebi Lorsilan(mada mi je psihić napisao 3x1),i Rivotril kao stabilitator,2x1,al ja ga pijem svaki drugi dan,znam krivo i nastojat ću se pridržavat uputa. Wellbutrin me pomalo podiže,depra mi se smanjuje(naravno nije svaki dan isti)al primječujem razliku.Ali anksioznost mi nije skroz smanjena,tako da razmišljam o uvođenju možda još jednog ad...Čula sam da je Cipralex ok,neznam negdje sam pročitala da je on sa Wellbutrinom bio dobitna kombinacija,mada sam svjesna da je to sve relativno,svaki psihofarmak različito djeluje na svakog pa,vidjet ču šta če mi dr.reči....:kava:

Bobyca
07.12.2012., 01:20
Pijem cipralex već 3 godine..mene je on podigao na noge i ako treba piću ga cjeli život.U kombinaciji s njim sam pila rivotril i navače serokvel.Sada više ne jel mi se zdravlje jako popravilo ostala sam samo na cipralexu i on mi je odličan :kava:

Hrabri 19
07.12.2012., 14:46
Treba piti AD sve dok se ne otkrije i otkloni UZROK depresije, ako se to ikada dogodi.

A koji je to UZROK , ili navedi neke prijmjere UZROKA i ljude koji kada su ga pronašli i rješili? I šta nakon toga , bili su super nikad se vise nije pojavila epizoda ili takvo stanje , bili su sretni ? ? ? Ma moš mislit :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

...Uzrok problema je (pre) egoistično JA , i sve kad postoji postoji i problem neke vrste...

nevermind nia
08.12.2012., 13:57
Ljudi s iskustvom pomagajte.
Probala sam: Fevarin, Cipralex, Velafax, Prozac, Valdoxan...sve to u kombinaciji s Oksazepamom, Xanaxom/Misarom/Helexom.
Ponekad Sanval, Dormicum za spavanje. isprobavamo sve i svašta zadnjih 14 mjeseci i eto nikakvi pomak :(

Bude mi malo bolje nakon 2-3 tjedna i onda opet sve ispocetka.
I da, dijagnoza je prvo bila samo depresija, od nedavno mi dodali f60.3

Help anyone?

JayGee
08.12.2012., 15:29
god bless ovu moju kombinaciju, Velafax XL 150 mg plus Sulpirid 200 mg, spasiše mi život!!
pit ću ih doživotno ako treba

i naravno poneki helexić i sanvalić

Eugen357
08.12.2012., 16:26
A koji je to UZROK , ili navedi neke prijmjere UZROKA i ljude koji kada su ga pronašli i rješili? I šta nakon toga , bili su super nikad se vise nije pojavila epizoda ili takvo stanje , bili su sretni ? ? ? Ma moš mislit :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ne mislim da ovo pitanje ima jednoznačni odgovor. Samo hoću reći da je depresivno ponašanje izbor jednog od načina vladanja sobom, koji nam se u tom trenutku čini kao najbolji izbor. I onda to prijeđe u naviku, postane dio nas....odvratnja ljigava depra....

Evo jedan slučaj. Ako osoba ima problema sa samokontrolom, previše je živahna i vrckava to ju u jednom trenutku dovede do izopćenosti i odbacivanja okoline. Osoba je nezadovoljna i frustrirana i pronalazi način kako da se uklopi u društvo. Nalazi ga u obuzdavanju, pretjeranoj kontroli impulsa, pasivnosti, laganju samog sebe. Tako razvije depresiju, koja je posljedica. A što je UZROK? Uzrok je problem samokontrole, na kojem treba raditi i naučiti se kontrolirati. Nisko samopoštovanje je također uzrok jer osobe visokog samopouzdanja vjeruju da mogu kotrolirati svoj život dok depresivne osobe vjeruju da su mali i beznačajni stvorovi čijim životima upravlja neka surova nevidljiva tajanstvena sila, kako je to opisano u Ani Karenjinoj....

Ili drugi slučaj. UZROK depresije je strah. Čovjek se boji ponašati onako kako osjeća jer su ga možda nekad izrugali, ismijali, izvrijeđali....Zato je pasivan, a pasivnošću zadaje sam sebi emocionalnu bol, razvija mržnju prema sebi, trajno nezadovoljstvo sobom i pada u depresiju. E sad - antdepresiv će otkloniti posljedicu, ali psihoterapijom se tek može doći do uzroka -straha - i svesti ga na razumnu mjeru u kojoj neće djelovati blokirajuće ni paralizirajuće.

Dobro !? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

...Uzrok problema je (pre) egoistično JA , i sve kad postoji postoji i problem neke vrste...

Slažem se. EGO je nerijetko uzrok, treba ga obuzdati, primiriti, uljuditi, kontrolirati.

Hrabri 19
08.12.2012., 17:22
Ne mislim da ovo pitanje ima jednoznačni odgovor. Samo hoću reći da je depresivno ponašanje izbor jednog od načina vladanja sobom, koji nam se u tom trenutku čini kao najbolji izbor. I onda to prijeđe u naviku, postane dio nas....odvratnja ljigava depra....

UZROK--> uzrokuje određeno misli i emocije koje ima za POSLJEDICU PONAŠANJE. Tu si u pravu, mi imamo izbor kako cemo se nositi sa posljedicom , hocemo li dati da nas preplavi ili ne , hocemo li igrati tu igru u kojoj smo izgubili samim nastupanjem ili ne ,,, [B]NAVIKA je ipak samo odgovor na UZROK --> bila ona dobra (relaksirano promatranje tih misli i emocije ) ili loša (ljigava depra).

Stoga je pitanje dali UOPĆE TREBA TRAŽITI UZROK, pošto možemo vrlo efikasno riješiti problem "bez njega" , tj ako promjenimo NAVIKE reagiranja na njega. Recimo zavolimo (prihvatimo) te emocije i misli i strahove koje smo prije mrzili, i mržnja prema njima (samome sebi) nas je dovela do ovoga ...

Evo jedan slučaj. Ako osoba ima problema sa samokontrolom, previše je živahna i vrckava to ju u jednom trenutku dovede do izopćenosti i odbacivanja okoline. Osoba je nezadovoljna i frustrirana i pronalazi način kako da se uklopi u društvo. Nalazi ga u obuzdavanju, pretjeranoj kontroli impulsa, pasivnosti, laganju samog sebe. Tako razvije depresiju, koja je posljedica. A što je UZROK? Uzrok je problem samokontrole, na kojem treba raditi i naučiti se kontrolirati. Nisko samopoštovanje je također uzrok jer osobe visokog samopouzdanja vjeruju da mogu kotrolirati svoj život dok depresivne osobe vjeruju da su mali i beznačajni stvorovi čijim životima upravlja neka surova nevidljiva tajanstvena sila, kako je to opisano u Ani Karenjinoj....

Ja nebi rekao da je u ovom slučaju uzrok samokontrola , UZROK je DRUŠTVO i UVJERENJE Da bez društvenog prihvačanja ne vrijediš , nema smisla živjet nemožeš biti sretan.... zar ne?

Da prevedem na mikro-razinu , BEZ AFIRMATIVNOG TUĐEG MIŠLJENJA NE VRIJEDI ŽIVJET ! , tuđe mišljenje je jako bitno i ima , nevjerojatnu cijenu.

Ili drugi slučaj. UZROK depresije je strah. Čovjek se boji ponašati onako kako osjeća jer su ga možda nekad izrugali, ismijali, izvrijeđali....Zato je pasivan, a pasivnošću zadaje sam sebi emocionalnu bol, razvija mržnju prema sebi, trajno nezadovoljstvo sobom i pada u depresiju. E sad - antdepresiv će otkloniti posljedicu, ali psihoterapijom se tek može doći do uzroka -straha - i svesti ga na razumnu mjeru u kojoj neće djelovati blokirajuće ni paralizirajuće.

Ovdje se nebi složio da je uzrok STRAH , strah je emocija koje odgvrara kada smo po prijetnjom. S-T-R-A-H je riječ koja ukazuje na neki proces u tijelu. Oznacuje elektroimpulse koji pokrecu mozgu te u tijelu izazivaju neugodne emocije kako bi mi pobjegli , stvara u nama nelagodu da nas vlastito tijelo spasi. Strah sam po sebi je ok , i vrlo je koristan u normalnoj mjeri i može svakom od nas spasit život ... On je samo posljedica UZROKA.
Što je pokrenula taj strah? Je pravo pitanje. -->Možemo reći da su ga pokrenuli: ljudi sa njihovim mišljenjima. Ajmo dalje --> pokrenuli su ga ljudi sa RIJEČIMA(mentalnim apstrakcijama) i NEVERBALNIM radnjam(ruganje , kreveljenje). Ajmo dalje oni su tim pokrenuli nešto što je u nama (naše vlasite misli i neverbalne radnje). Dolazim do zaključka da je UZROK depresije MI SAMI , tj naše RIJEČI (misli) i neverbalne radnje. Da budem koncizniji NAŠA UVJERENJA.
Uzrok depresije nisu niti ljudi niti društvo niti nitko , uzok su nasa UVJERENJA od ljudima , društvu , tuđem mišljenju i SAMOME SEBI...

E SAD ANTIDEPERSIVI :) :) :)

Šta oni rade "podižu taj kemijski serotonin"i osjecamo se bolje. Uoceno je da ljudi koji boluju u derp. i anks. imaju nižu razinu moždanog serotnina. Oni djeluju na UZROK problema utječu na nas same. I pokreću novi ciklus neuroputanje koja jaca i jaca , i ovsno o nasoj disciplini i nakon uzimanja istih može trajno preuzeti našu "normalu" , doslvno reprogramiramo nas mozak i izbrisemo puuuno stvari ... ali isto tako samo uzimanje ANT-a nije dovoljno u vecini slucajeva. Ta neuroputanja je poput one stazice u sumi koja je napravljena od ljudskog hoda , ako hodamo na toj stazio sto duže i češće ona mora prevladati , nema tu nikakve dvojbe...

Dobro !? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Dobro , bio sam malo :durica , vidim da si ok :)
Samo toliko se priča o tim UZROCIMA , da mi vec idu svi skupa na onu stvar , a cini mi se da nitko nema pojma sta je uzrok , pa cak ni najbolji od najboljih...:ne zna:

Slažem se. EGO je nerijetko uzrok, treba ga obuzdati, primiriti, uljuditi, kontrolirati.

Nasa precepcija stvarnost je uzrok. (percepciju cine uvjerenja i misljenja).
Sve je u redu sa STVARNOSTI , problem se nalazi u nama, u nasoj glavi, mi smo svoj vlasiti UZROK -> pocetak i kraj, kada to osvjestimo idemo u pravom smijeru , pošto se možemo uhvatiti za nešto ČVRSTO -> NAS SAME.

....Na kraju mogu reći samo da je "OZDRAVLJENJE" jako bolno i 90posot ljudi uopce niti ne želi ozdraviti, da ih pitas želi AD ili ozdravljenje uzeli bi AD. Treba im samo olaksanje , ozdravljenje je bolno jer moramo pokidati VEZE sa stvarima za koje smo se jako vezali moramo umrijeti necemu, koje nam se sada cini kao smisao našeg životu ....

....Vjerska na kraju : "Kada ti je nešto važnije od Boga (npr. tuđe mišljenje , obitelj , žena , društvo , ugled , nova , djeca, ti sam) to postaje tvoj DEMON koji te uništava(depra i anksioznost)

Pozdrav ;)

gromkij
27.12.2012., 21:23
Bok ljudi!

Pijem ADe već punih 5 godina (na početku sam mislio da ću za godinu dana bit zdrav) i uz sve dobre i loše faze mogu reći da sam još uvijek na početku :(
Dijagnoza: F41 (panični poremećaj)

Inače, dosad sam trošio Cipralex, Velafax, Cymbaltu, Fevarin, a trenutno sam na Zoloftu (150mg dnevno).

Glavne smetnje su mi osjećaji vrtoglavica, zanošenja, propadanja itd.. neurološki sam zdrav!

Jako sam tužan radi svega toga i ne vidim kako naprijed..

Za dva tjedna imam kontrolu pa ću vidjeti da li će ova doza biti ok (prije sam trošio Zoloft 100mg dnevno) ili ću trebati prijeći na Prozac ili Seroxat.

Eto...pa ako netko ima potrebu komentirat moj posti, neka samo izvoli..

Pringles
04.03.2013., 12:03
Upiti o Wellbutrinu i Asentri su prebačeni na Temu o psihofarmacima. (klik (http://www.forum.hr/showthread.php?t=168540))

Pringles
23.03.2013., 11:19
Upit o Cipralexu prebačen je na Temu o psihofarmacima. (klik (http://www.forum.hr/showthread.php?t=168540))

Dalmacijoo
21.05.2013., 12:45
Jel ima neko tu da "boluje" od socijalne fobije te pije neke tablete?

zagrebačka cura
05.06.2013., 14:57
ima tko kakva iskustva s Citramom?
danas mi ga je doktorica prepisala

nadam se da ne deblja :D :mig: