PDA

View Full Version : Koliko dugo i koji antidepresiv pijete

stranice : [1] 2 3

jockerr
06.04.2007., 20:06
evo ljudi da čujem vaša iskustva sa pojedinim antidepresivima...

evo ja sam na zoloftu 50mg na dan,prvi put uzimao sam ga 9 mj. i onda prestao jer mi je bilo dobro, no simptomi se vratili pa ga sad opet pijem otprilike pola mjeseca i opet mi je bolje i ne mislim ga prestat uzimat samo tak.
:s

up99
06.04.2007., 20:12
Pijem fluksilan oko 2 meseca, ali nema neki rad. Isteracu ga do kraja (6 meseci)

ciganka
06.04.2007., 20:59

evo ja sam na zoloftu 50mg na dan,prvi put uzimao sam ga 9 mj. i onda prestao jer mi je bilo dobro, no simptomi se vratili pa ga sad opet pijem otprilike pola mjeseca i opet mi je bolje i ne mislim ga prestat uzimat samo tak.

Cipralex 20 mg, biti ce uskoro punih pet mjeseci, trebam ga piti i do godinu dana nakon zadnjeg simptoma.

Nakon koliko vremena te opet copilo kada si prestao sa zoloftom?

scarms
06.04.2007., 22:53

pa ni ne možeš ga prestat uzimat samo tak nego onak kak ti kaže stručna osoba tj. psihijatar.
ja sam prestala samoinicijativno uzimat AD pa sam se uvalila u još veće sranje nego što je bilo na početku.

up99
06.04.2007., 23:15
Na koju foru mogu da uzmem neki drugi antidep. a da neidem kod doce po recept?
Posto se fluksilan moze kupiti bez recepta.

dr. diego
06.04.2007., 23:18
pijem :
asentru od 50mg 1,1/2,0
eglonyl od 200mg 1, 1, 0
xanax od 1mg 0, 0, 1

pijem oko 3 mjeseca, nekad ima efekta,a nekad i nema :rolleyes: a i nisam baš redovit u uzimanju, moram se sredit po tom pitanju.

up99
06.04.2007., 23:29
pijem :
asentru od 50mg 1,1/2,0
eglonyl od 200mg 1, 1, 0
xanax od 1mg 0, 0, 1

pijem oko 3 mjeseca, nekad ima efekta,a nekad i nema :rolleyes: a i nisam baš redovit u uzimanju, moram se sredit po tom pitanju.

I pored svega toga jos i: "puno vrste i vel´ke količine popit. ne na čaše, nego na bačve pive popit. rakije popit"

Tebi ne moze da bude lose! :D

up99
06.04.2007., 23:32
Jos da malo "posolis" kao Maradona, pa ne bi te vidjali ovde na forumu

dr. diego
06.04.2007., 23:46
:D

i malo trave tu i tamo prožvačem

up99
06.04.2007., 23:55

i malo trave tu i tamo prožvačem

:rofl: :rofl: :rofl:

prozvacem!! :rofl: :rofl:

Svaka cast. Lepse cu spavati

up99
06.04.2007., 23:56
Jeee, kako si ti smesan.

dr. diego
07.04.2007., 00:22
Jeee, kako si ti smesan.

jel to neka ironija ili? pa ja to ko duhan ;) između ostalog ;)

up99
07.04.2007., 00:28
jel to neka ironija ili? pa ja to ko duhan ;) između ostalog ;)

Nije nikakva ironija, nego si me nasmejao do suza.

Bukvalno

up99
07.04.2007., 00:30
:rofl:

A od kad se duhan žvače?

jockerr
07.04.2007., 14:54
Cipralex 20 mg, biti ce uskoro punih pet mjeseci, trebam ga piti i do godinu dana nakon zadnjeg simptoma.

Nakon koliko vremena te opet copilo kada si prestao sa zoloftom?

pa vrlo brzo mogu ti reć cca mjesec dana,a mislio sam da je to fakat iza mene, e kako se čovjek prevari ni ne može zamisliti

jockerr
07.04.2007., 14:59
pa ni ne možeš ga prestat uzimat samo tak nego onak kak ti kaže stručna osoba tj. psihijatar.
ja sam prestala samoinicijativno uzimat AD pa sam se uvalila u još veće sranje nego što je bilo na početku.

to štima, meni je psihjatrica nakon što sam joj rekao da mi je bolje rekla da još pijem 5mjeseci,a ja sam prekinuo zbog nekih pretraga medicinskih (nisam htio da mi to nađu u krvi), sad možda sam bezveze brigao, možda na krvnoj slici bi bilo sve normalno, al j*** ga sad
i evo me sad natragggggggg

little_devil
07.04.2007., 17:45
a koje simptome imate da je toliko lose da morate uzimati antidepresive?

nu_tela
07.04.2007., 18:13

Valjda simptome depresije.;)

up99
07.04.2007., 19:02

Ja ih uzimam jer sam imao duge periode drogiranja. Simptomi su razliciti, mada ja mislim da vecina uzima onako, cisto da se dopuni, radi sopstvene produktivnosti

little_devil
08.04.2007., 01:54
Valjda simptome depresije.;)

:rolleyes:

prolazila sam razne simptome depresije kao mladja jer su se nizali negativni dogadaji jedan za drugim a nisam mogla utjecati na njih i nisam vidjela kraj tome... bezvoljnost, visesatno gledanje u zid, krocina umor i slabost, spavanje po cijele dane samo da ne bi morala razmisljati i misliti na zivot, itd......

al valjda sam prenesebicna za takvo stanje jer sam bez obzira koliko mi bilo dosta zivota i koliko nisam nista osjecala uvijek mislila na to kako cu unistiti zivot ljudima oko sebe ako ne budem dobro...
i uvijek bi se nekako sama izvukla nakon odredenog perioda, bez lijekova, bez icije pomoci,... zato pitam... koja jacina simptoma mora biti da se covjek vise sam ne bi mogao izvuci..

stvarno je tesko nositi se s time... tesko je uopce pomaknuti se....
i da, citala sam nesto

ciganka
08.04.2007., 13:21

prolazila sam razne simptome depresije kao mladja jer su se nizali negativni dogadaji jedan za drugim a nisam mogla utjecati na njih i nisam vidjela kraj tome... bezvoljnost, visesatno gledanje u zid, krocina umor i slabost, spavanje po cijele dane samo da ne bi morala razmisljati i misliti na zivot, itd......

al valjda sam prenesebicna za takvo stanje jer sam bez obzira koliko mi bilo dosta zivota i koliko nisam nista osjecala uvijek mislila na to kako cu unistiti zivot ljudima oko sebe ako ne budem dobro...
i uvijek bi se nekako sama izvukla nakon odredenog perioda, bez lijekova, bez icije pomoci,... zato pitam... koja jacina simptoma mora biti da se covjek vise sam ne bi mogao izvuci..

i da, citala sam nesto

Molim te, nemoj nas tako strogo cijeniti, nitko od nas ne zeli biti sebican, ali u trenucima najveceg ocaja nisi u stanju misliti o nicem drugom doli o sebi...

Moja depresija je dosla kao posljedica snazne anksioznosti, jednostavno su me pocele obuzimati crne misli, bezvoljnost, tuga, ocaj, totalno sam izgubila energiju i koncentraciju. Nisam mislila da cu to ikada reci, ali izgleda da moram zahvaliti anksioznosti za borbu, jer jednostavno nisam mogla mirno lezati, morala sam nesto uciniti.
Sada sam na Cipralexu 20 mg vec skoro 5 mjeseci, depresija se mislim skroz povukla (osim ponekih melankolicnih trenutaka), jos uvijek me malo muci anksioznost...
Mislim da se osoba treba obratiti lijecniku ako depresija traje duze od dva tjedna i totalno ometa svakodnevnicu.

ciganka
08.04.2007., 13:25
Simptomi su razliciti, mada ja mislim da vecina uzima onako, cisto da se dopuni, radi sopstvene produktivnosti

Bas sam gledala emisiju o frajeru koji je poceo uzimati AD da se odvikne od pusenja. Toliko su mu se svidjeli da ih i dalje koristi, kaze da mu daju energiju i ostre koncentraciju.
A ja budala nisam htjela na AD kada sam "umirala" od depresije....

up99
08.04.2007., 13:33
Molim te, nemoj nas tako strogo cijeniti, nitko od nas ne zeli biti sebican, ali u trenucima najveceg ocaja nisi u stanju misliti o nicem drugom doli o sebi...

Moja depresija je dosla kao posljedica snazne anksioznosti, jednostavno su me pocele obuzimati crne misli, bezvoljnost, tuga, ocaj, totalno sam izgubila energiju i koncentraciju. Nisam mislila da cu to ikada reci, ali izgleda da moram zahvaliti anksioznosti za borbu, jer jednostavno nisam mogla mirno lezati, morala sam nesto uciniti.
Sada sam na Cipralexu 20 mg vec skoro 5 mjeseci, depresija se mislim skroz povukla (osim ponekih melankolicnih trenutaka), jos uvijek me malo muci anksioznost...
Mislim da se osoba treba obratiti lijecniku ako depresija traje duze od dva tjedna i totalno ometa svakodnevnicu.

Da se od danasnjeg modernog odraslog coveka (zene) ne ocekuje toliko depresija ne bi postojala.
Sta je sa ljudima koji ne zele svakodnevnicu, koji zele da se bave necim sto nije svakodnevnica?
Kojem tipu ljudi danasnja turbulentna svakodnevnica, prozeta zaista sa dosta stresa, odgovara?
Da li depresiju, umesto pojmom "bolest", mozemo nazvati "nemogucnost podnosenja svakodnevnog pritiska"? Ili cak, "bezzeljnosts (ne bezvoljnost) podnosenja pritiska"?

up99
08.04.2007., 13:37
Bas sam gledala emisiju o frajeru koji je poceo uzimati AD da se odvikne od pusenja. Toliko su mu se svidjeli da ih i dalje koristi, kaze da mu daju energiju i ostre koncentraciju.
A ja budala nisam htjela na AD kada sam "umirala" od depresije....

Nisam znao da i u tome pomaze. Ostavljanje pusenja?

Ja pijem antidepresiv koji nema sedativno dejstvo (ni malo), tako da ne znam koliko mi pomaze u vezi produktivnosti. :)

scarms
08.04.2007., 22:46
Ja ih uzimam jer sam imao duge periode drogiranja. Simptomi su razliciti, mada ja mislim da vecina uzima onako, cisto da se dopuni, radi sopstvene produktivnosti

kolko ja kontam ti se još uvijek drogiraš; zar ne misliš da tako nećeš imati nikakve koristi od njih?!
+
ti kojih ih uzimaju da se dopuni, radi vlastite produktivnosti su na najboljem putu da kad ih prestanu uzimat padnu u pravu depresiju... znam i takve...

up99
09.04.2007., 02:49
kolko ja kontam ti se još uvijek drogiraš; zar ne misliš da tako nećeš imati nikakve koristi od njih?!
+
ti kojih ih uzimaju da se dopuni, radi vlastite produktivnosti su na najboljem putu da kad ih prestanu uzimat padnu u pravu depresiju... znam i takve...

:)

Otkud ti da se i dalje drogiram?

ork
09.04.2007., 11:07
cipralex,više od godinu dana

ciganka
09.04.2007., 17:46
Da se od danasnjeg modernog odraslog coveka (zene) ne ocekuje toliko depresija ne bi postojala.
Sta je sa ljudima koji ne zele svakodnevnicu, koji zele da se bave necim sto nije svakodnevnica?
Kojem tipu ljudi danasnja turbulentna svakodnevnica, prozeta zaista sa dosta stresa, odgovara?
Da li depresiju, umesto pojmom "bolest", mozemo nazvati "nemogucnost podnosenja svakodnevnog pritiska"? Ili cak, "bezzeljnosts (ne bezvoljnost) podnosenja pritiska"?

Pa to se upravo meni dogodilo. Pritisak na poslu (kombinacija overloada, nestrucnosti sa moje strane, cestih promjena, kritike, bullying, gresaka) dovela me do ruba.
Mislim da bi svaki covjek trebao znati svoje granice i nikako ih ne doticati.
Ja sam se psihijatru pozalila kako je moguce da sam tako slaba da me toliko spici poremecaj, a bez nekog vaznog razloga (npr. sok pri gubitku voljene osobe, siromastvo, ratna situacija itd.).
On mi je objasnio da poremecaj uglavnom i pogadja snazne osobe jer oni ne poznaju svoje granice. Kaze da slabi ljudi vrlo brzo u zivotu nauce (ili si sami postave) limite pa na taj nacin izbjegavaju stresove.

ciganka
09.04.2007., 17:48
cipralex,više od godinu dana

I ja sam na cipiju, ima negdje oko 5 mjeseci, 20 mg.
Kako bi ti ocijenio/la svoje stanje nakon godinu dana?

ork
10.04.2007., 11:27
I ja sam na cipiju, ima negdje oko 5 mjeseci, 20 mg.
Kako bi ti ocijenio/la svoje stanje nakon godinu dana?

ne mogu reći da mi nije bolje , al i dalje imam depresivne faze , no lakše se nosim s njima...

mia99
10.04.2007., 13:36
I ja sam na Cipralexu, 10 mg, 4 mjeseca, ali svaku večer uzimam još jedan lijek
(zaboravila sam kako se zove) koji ima svojstva i antidepresiva i hipnotika ( ak sam dobro to popamtila ), samo 1/8 sada, prije sam uzimala 1/4 kad sam bila najkritičnije. Meni je strahovit problem bila nesanica, bila sam fizički skroz propala u roku od dva tjedna. Cipralex nisam uspjela podnijeti veću dozu, bilo mi je skroz loše pa sam se zaustavila na 10 mg.
Sve u svemu sam sad super, imam padove, ali sve ide u principu uzlaznom linijom. Baš kad mi je loše imam preporuku da uzmem sedativ, ali nisam posegnula za tim već dobrih mjesec dana. Bitno mi je da sam u stanju normalno funkcionirati, iako svaki dan polovicom mozga analiziram čitav svoj život, a drugom polovicom obavljam sve drugo. I predstoji mi dugačak put, ali
nazirem pozitivno na kraju svega.

azrail
11.04.2007., 08:40
Kojem tipu ljudi danasnja turbulentna svakodnevnica, prozeta zaista sa dosta stresa, odgovara?Da li depresiju, umesto pojmom "bolest", mozemo nazvati "nemogucnost podnosenja svakodnevnog pritiska"? Ili cak, "bezzeljnosts (ne bezvoljnost) podnosenja pritiska"?

ajme baš lijepo je ovo rečeno..:cry: :cry: meni to definitivno ne odgovara a rastužuje me jer ne uspijevam bit u "utrci" već konstantno zastajkujem..nije mi baš jasno ako već ljudima takva svakodnevnica ne odgovara pa zašto to zaboga onda rade?:o

azrail
11.04.2007., 08:49
Ja sam se psihijatru pozalila kako je moguce da sam tako slaba da me toliko spici poremecaj, a bez nekog vaznog razloga (npr. sok pri gubitku voljene osobe, siromastvo, ratna situacija itd.).
On mi je objasnio da poremecaj uglavnom i pogadja snazne osobe jer oni ne poznaju svoje granice. Kaze da slabi ljudi vrlo brzo u zivotu nauce (ili si sami postave) limite pa na taj nacin izbjegavaju stresove.

blago tebi meni svi govore da sam krhka i preosjetljiva,baš se meni da zbog te moje krhkosti svake tri godine pucat i onda sabirat svoje krhotine:rolleyes: :cry:

azrail
11.04.2007., 08:59

naravno da moraš mislit o sebi:kiss: :top: ,neznam zašto ljudi tako gledaju na tu depresiju kao da si u depri iz vica,hira ili ugode možda,bože dragi sve bi dala da nisam ovakva kakva jesam i da znam način na koji da se izvučem iz svojih mora i onda ti još kažu da si sebičan i neznam možda loš jer se nisi sam uspio izvuć snagom svoje preveličanstvene volje i da ne kažem borbenosti..tužno..

dr. diego
11.04.2007., 09:09
neznam zašto ljudi tako gledaju na tu depresiju kao da si u depri iz vica,hira ili ugode možda,bože dragi sve bi dala da nisam ovakva kakva jesam i da znam način na koji da se izvučem iz svojih mora i onda ti još kažu da si sebičan i neznam možda loš jer se nisi sam uspio izvuć snagom svoje preveličanstvene volje i da ne kažem borbenosti..tužno..
svima koji tako razmišljaju od sveg srca želim jedan depresivni dan :top:

WishFish
11.04.2007., 09:15
Ja sam pio Coaxil mjesec i pol dana jer sam imao simptome poremećaja autonomnog živčanog sustava - znojenje, trnci, umor, nedostatak zraka, lupanje srca itd.
A onda mi je postalo toliko dobro da sam pogledao tablete i nasmijao se - pa šta će ovo meni, i prestao piti.
Onda nakon par mjeseci zajedno sa povratkom uzročnika problema (teška kronična usamljenost) vratili su se i simptomi.
Sada pijem opet već mjesec i nešto i opet mi je puno bolje.
Ali i dalje sam uvjeren da je uzrok svega i neka fizička bolest koja barem polako prolazi.

girlnextdoor
11.04.2007., 09:34
i ja pijem coaxil..isto sve lupanje srca, strah,tjeskoba, teško sam zaspala i sl..uzrok- stres na poslu, stres doma, konstantan strah za egzistenciju,smrt tate, i evo me tu.

tu i tamo popijem pola xanaxsa..samo da se zna dugo sam se borila bez tableta jer ih mrzim, ali jedan me šok totalno slomio, i otada idem jednom mjesečno psihijatru na čavrljanje, i pijem coaxil..pomogao mi je da se ponovo sastavim.

lonicera
11.04.2007., 12:39
kod kojih psihijatara idete? privatniku ili u bolnicu?
s uputnicom ili bez?
koji se lijekovi mogu nabaviti bez recepta?

Miles
11.04.2007., 13:41

Ja uzimam zoloft vec 5 mjeseci i bolje mi je. Najvaznije sto su mi otkrili je da ne smijes okusiti alkohola ni pod razno. Otkad sam poslusao taj savjet osjecam se odlicno. Nisam alkoholicar, ali svi mi znamo popiti s drustvom. AD-i i alkohol ni pod razno. Osim toga psihoterapija nije losa ideja uz uzimanje AD-a. Pozdrav

up99
11.04.2007., 15:09
ajme baš lijepo je ovo rečeno..:cry: :cry: meni to definitivno ne odgovara a rastužuje me jer ne uspijevam bit u "utrci" već konstantno zastajkujem..nije mi baš jasno ako već ljudima takva svakodnevnica ne odgovara pa zašto to zaboga onda rade?:o

Zato sto moraju, ili barem misle da moraju.

Svi smo mi svesni samih sebe, i naseg unutrasnjeg sveta, ali smo svesni i onog spoljasnjeg, kolektivnog sveta, za koji se instiktivno vezujemo. Razlog je sto je covek drustveno bice, i egzistencija.
Medjutim, taj kolektivni svet, u poslednje vreme, se toliko ubrzao i postao paranoican, da mnogi nisu u mogucnosti da ga prate. To je razlog ovolikog konzumiranja antidepresiva i ostalog.
Videcemo kako ce se sve ovo zavrsiti..

ciganka
11.04.2007., 15:47
Na AD-u sam vec skoro 5 mjeseci, sto se tice depre, mislim da se skroz povukla, ali me jos uvijek muci anksioznost, iako se i ona smanjila. Ipak, ponekad me uhvati lagano drhtanje, znojenje, pritisak u prsima, nedostatak zraka... kada mi se to dogodi, prilicno me uznemiri, pa imam osjecaj kao da se vracam na pocetak. Koliko sam ja shvatila, AD poslije nekog vremena pocinje djelovati i kao anksiolitik, ali nisam sigurna do koje mjere.
Ponekad uzmem pola anksiolitika, ali ih izbjegava jer me strasno uspavaju pa onda nisam nizasta.
Razmisljam da krenem sa nekim biljnim preparatima za umirenje, ima li tko kakvo pozitivno iskustvo, ali molim neke univerzalne, posto sam u Canadi.
Hvala!

vision6
13.04.2007., 00:04
Pozz prije svega!
Da napisem prvo na cemu sam...tri Coaxila dnevno od 11og mj., 3 Normabela od 10 mg dnevno isto od 11og. mj. 2 Sanvala od 10mg (kad se naviknem napravim pauzu dva tjedna Zanom koji mi bas ne pase pa se vratim na Sanval)..takoder od 11.og mj. jer sam tada krenula na terapiju pod ljecnickom kontrolom kao rjesenje moje ovisnosti o tabletama (pila sam sve sta mi je doslo pod ruku, a da ima neku nuspojavu tipa cim pise upozorenje za upravljanje stojevima i voznju bilo je moje, a pocela sam to piti nakon visegodisnjeg droxanja kao zamjenu uz alkohol naravno..to su bili praxiteni, apaurini, lexaurini, normaci, xanaxi, helexi, akinetoni... ).
Eto sad zavrsavam fax, radim i kao slazem se...bez normabela ne mogu jer postanem agresivna, bez spavalica ne mogu spavati, a bez Coaxila ne mogu uopce funkcionirati...kad sam ga zamjenila sa Mirzatenom nisam mogla nekada cak niti pricati...totalna fizicka blokada...e sad koliko god da mi coaxil pomaze toliko me s druge strane ubija jer ne mogu jesti...smrsavila sam 10 kila u prva dva mj. terapije i zlo mi je od tih tableta nenormalno..jel tko od vas ima te nuspojave? Jel imate neki odredeni rok kad bi trebalo pocet smanjivati terapiju? Meni ne spominju nikakvo smanjivanje terapije iako sam navela simptome..najgori je taj sto uzasno mrsavim, a ponekad me copi i teska depresija za koju sama nadem rjesenje a to je da popim odjednom 10ak normabela i zatupim se skroz sto je vracanje 10ak koraka unatrag u terapiji.
Promijenila sam i dosta doktora i ne znam vise sta kud kako zasto.
Dal kod vas Coaxil stvara ovisnost psihicku? Meni je stvorio...kad ga zaboravim doma obuzme me takva panika iako znam da se stignem vratiti po njega ili da cu se vratiti prije sljedece tablete, ali ne on mora biti stalno kod mene isto je i s normabelima...bez tableta kod sebe sam kao tijelo bez glave.
Kako se vi nosite s time i kod kojeg doktora idete..moze i na pm ako vam je tu bed napisati? Meni je vise svejedno jel privatno preko socijalnog ili kako samo da mi netko pomogne da se skinem vise s tih tableta. Da naravno predlozena mi je vise puta hospitalizacija, ali nema teorije.

balrog
13.04.2007., 08:14
Ja uzimao pola tablete Velafaxa 37,5 mg navečer, nekih pola godine i nije mi baš nešto pomogao.
Sad uzimam 1 Portal 20 mg ujutro i čini se da pomaže...

girlnextdoor
13.04.2007., 10:02
ja pijem coaxil i coaxil NE IZAZIVA ovisnost, ali normabeli da.

jednostavno ih počni smanjivati..tjedan dana, četvrtinu manje..

od coaxila se također deblja a ne mršavi..(usporava metablizam) ja sam sa 52 došla na 64!! fuj..

mislim da zbog živaca i jake anksioznosti mršaviš?
dali si uklonila iz života to zbog čega si počela piti ad?(posao, muža, obitelj, ..)
ad je samo štaka da nam pomogne dok rješavamo ono što nas muči?

little_devil
13.04.2007., 10:05
evo iskreno, imala sam dosta tesko djetinjstvo, a s 18 mi se dogodila prekretnica i stravicno lose iskustvo.. netko koga sam voljela zavrsio je u bolnici i pokusao se ubiti.. nije mi dopustio kontakt nikad vise i nisam znala sto se dogada... aritmija, lupanje srca, napadaji panike, tjeskoba... nespavanje, nakon toga mjesec dana lezanja u krevetu i spavanja u svakom trenutku da ne moram razmisljati o njemu... nakon 2 mjeseca sama sam se izvukla iz toga i krenula ispocetka.... kroz godine su se dogadale lose stvari, niz tragedija na koje ja nisam mogla utjecati i tu i tamo sam padala u depresije..
prije godinu dana prekinula sam s deckom, posao mi je doveden u pitanje zbog gluposti, sjedila na na klupici u parku 3 mjeseca nakon toga i osjetila se totalno samom, pocela sam se gusiti, hvatala sam zrak, srce mi je lupalo ludacki, nisam mogla prestati plakati... smirila sam se i bilo je dobro drugi dan..
tu i tamo me zbog stresa lovi depresija al se uvijek drugi, treci dan ustanem, spremim totalno preko volje i odem na kavu s prijateljima, procitam knjigu, prisilim se... kad me strah i bojim se za nekoga cesto mi lupa srce al sve u svemu sam u redu...

nije mi palo napamet uzimati antidepresive...zgrozava me sama pomisao na to iako, ne znam bi li mozda trebala....
nisam isla psihijatru jer sam sebe uvijek dobro mogla izanalizirati i izracionalizirati probleme.. znam da bi mi rekao ono sto i sama vec znam

zanima me, da li ti lijekovi mjenjaju licnost?

girlnextdoor
13.04.2007., 10:17
ne mjenjaju , poslože ti koncentraciju, maknu iracionalni strah, opčenito dužim živciranjem ili stresom, mozak se "navikne" i ne proizvodi serotonin..nemožeš se osječati bolje, kemijski više, pada imunitet, mozak bezveze proizvodi crne misli i sl..
ja nisam nikad mislila da ću početi, daače mrzim tablete, obožavam prirodu, bicikl, trčanje, učenje, pozitiva sam..ali nekon 9 godina stresa na posla i obiteljskih tragedija, i jedan incident me izbacio iz stabilnosti..coaxil su inače slabi ad, ali mogu s njima i učiti bolje, jednostavno nauči ponovo mozak da proizvodi i sprema serotonin..i ako posložiš život na bolje, izbaciš loše navike, nemora ih nikada više piti..

little_devil
13.04.2007., 10:19
ne mjenjaju , poslože ti koncentraciju, maknu iracionalni strah, opčenito dužim živciranjem ili stresom, mozak se "navikne" i ne proizvodi serotonin..nemožeš se osječati bolje, kemijski više, pada imunitet, mozak bezveze proizvodi crne misli i sl..
ja nisam nikad mislila da ću početi, daače mrzim tablete, obožavam prirodu, bicikl, trčanje, učenje, pozitiva sam..ali nekon 9 godina stresa na posla i obiteljskih tragedija, i jedan incident me izbacio iz stabilnosti..coaxil su inače slabi ad, ali mogu s njima i učiti bolje, jednostavno nauči ponovo mozak da proizvodi i sprema serotonin..i ako posložiš život na bolje, izbaciš loše navike, nemora ih nikada više piti..

da, ne zvuci lose...

vision6
13.04.2007., 10:45
ja pijem coaxil i coaxil NE IZAZIVA ovisnost, ali normabeli da.

jednostavno ih počni smanjivati..tjedan dana, četvrtinu manje..

od coaxila se također deblja a ne mršavi..(usporava metablizam) ja sam sa 52 došla na 64!! fuj..

mislim da zbog živaca i jake anksioznosti mršaviš?
dali si uklonila iz života to zbog čega si počela piti ad?(posao, muža, obitelj, ..)
ad je samo štaka da nam pomogne dok rješavamo ono što nas muči?

S obzirom da idem na terapije doktorica mi je rekla da kada se i osjecam kao da mi ne treba normabel (recimo kada imam slobodan dan i uhvati me epizoda mogu otic trcat skakat po kuci lupat glavom po zidu, sjest u auto i vozit se satima...itd..svejedno) ne smanjujem dozu jer kad sam to jednm napravila drugi dan mi je trebala dupla i uglavno da se drzim terapije 30mg dnevno.
Mene su s Coaxila prebacili na Mirzaten jer sam se od njih trebala pocet debljat ali nis. Ja sad trenutno imam 45 kg i doslovno jedva fizicki funkcioniram.
Najveci problem zapravo je to sto iz ziovota nisam uklonila nista od onoga sto me i vodi u depresiju...znam sto me dovelo do stanja u kojem sam bila u 11om mjesecu kada sam zavrsila na kriznom, znam zbog cega sam se pocela drogirati..godine su prosle neki problemi otisli, neki ostali..ovi koji su ostali su ti zbog kojih sam i dalje u psihickom stanju u kojem jesam. Premlada sam i preslaba da bi mogla nekim stvarima stati na kraj..zbog toga i idem na faking terapije da se naucim postaviti u situacijama u kojima bi se inace nalokala tableta i otisla van zapit se. Vise to ne radim nego popizdim i napravim si dugotrajnije sranje nego da sam napravila ovo prvo i da nitko nije znao da mene mozda ipak u zivotu nesto muci.

ciganka
13.04.2007., 15:01
S obzirom da idem na terapije doktorica mi je rekla da kada se i osjecam kao da mi ne treba normabel (recimo kada imam slobodan dan i uhvati me epizoda mogu otic trcat skakat po kuci lupat glavom po zidu, sjest u auto i vozit se satima...itd..svejedno) ne smanjujem dozu jer kad sam to jednm napravila drugi dan mi je trebala dupla i uglavno da se drzim terapije 30mg dnevno.
Mene su s Coaxila prebacili na Mirzaten jer sam se od njih trebala pocet debljat ali nis. Ja sad trenutno imam 45 kg i doslovno jedva fizicki funkcioniram.
Najveci problem zapravo je to sto iz ziovota nisam uklonila nista od onoga sto me i vodi u depresiju...znam sto me dovelo do stanja u kojem sam bila u 11om mjesecu kada sam zavrsila na kriznom, znam zbog cega sam se pocela drogirati..godine su prosle neki problemi otisli, neki ostali..ovi koji su ostali su ti zbog kojih sam i dalje u psihickom stanju u kojem jesam. Premlada sam i preslaba da bi mogla nekim stvarima stati na kraj..zbog toga i idem na faking terapije da se naucim postaviti u situacijama u kojima bi se inace nalokala tableta i otisla van zapit se. Vise to ne radim nego popizdim i napravim si dugotrajnije sranje nego da sam napravila ovo prvo i da nitko nije znao da mene mozda ipak u zivotu nesto muci.

Slusaj, na terapiji si i posjecujes psihologa, znaci, lijecis se. Na zalost, ovaj poremecaj ne prolazi preko noci, potrebno je puno strpljenja i rada na sebi.
Meni je AD jako pomogao da se rijesim fizickih simptoma, a vjerujem i da razgovor sa psihologom pomaze. Samo strpljivo naprijed, uzimaj dan za dan, nemoj previse razmisljati u buducnost, kreni sa nekom fizickom aktivnosti, stvari ce krenuti nabolje...

girlnextdoor
13.04.2007., 17:57

to je sa drogom, naime nekad su posljedice puno duže..droga ti je izmjenila svijest, tj živci, neuroni, serotonini, kemija se totalno poremetila..jako teško se oporaviti od toga..prvo trebaš dugo vremena mira, patnje da se kemija sama stabilizira, zatim emocije lječiti-zašto si postala osoba koja se drogirala...obitelj ti je izvor svih poremečaja..mislim na tebe kao ličnost.

dr. diego
13.04.2007., 22:03

ipak bih rekao da mijenjaju. otkad ih pijem nisam više sramežljiv ( a bio sam užasno), otvoreniji sam, pun energije, bolje se osjećam nego prije pada u depresiju. a pitao sam doktoricu što bi bilo kad bi potpuno zdrav čovjek pio AD, rekla je da ne bi bilo dobro, bio bi preotvoren, vjerojatno i agresivan, dakle ...

up99
14.04.2007., 00:46
Molio bih vas za pitanje jedno/

Koji antidepresiv da uzmem?

Toliko sam depresivan da me mrzi da progovorim!

girlnextdoor
14.04.2007., 10:00
doktor će ti odrediti..

sick_of_it
14.04.2007., 16:06
Pijem zoloft 100 mg dnevno vec 5 mjeseci...

jurajj
16.04.2007., 00:06
U dvije tri godine sam dulje ili krače vrijeme pio: Zoloft,Eglonyl,Prozac,Xanax,Normabel,Zyprexa,i još sam dobio par injekcija valjda haldola. Sad pijem seroxat 20 mg i rivotril 2 mg.Uglavnom 11 lijekova sam u životu probal (naravno kaj se tiče lijekova za pshičke poremečaje)

kiya
16.04.2007., 22:23
10mg Seroxat preko 5 godina :)

Laif Kin
17.04.2007., 10:15
sto se antidepresiva tiče, sve je jako individualno i nema nekog pravila o tome koji je "najbolji". treba se isprobati, piti neko vrijeme i čekati da počnu djelovati. ja sam bila manje-više na svima, počela sa seroxatom, nastavila sa zoloftom, fevarinom, prozacom, calixtom, velafaxom... sad sam opet na prozacu, pošto mi je taj nekako najbolji bio. iako ne primjećujem neko djelovanje, više se klonim nelijepih nuspojava koje su mi drugi imali :flop:

jurajj
17.04.2007., 11:43

Da to ti je vrlo pametno pitat na forumu.hr koji da si antidepresiv uzmem.
Kad sutra ujutro odeš u dučan po kruh i mlijeko lijepo pitaj prodavačicu koji bi ti AD preporučila, stoje ti tam na blagajni uz orbit, čokoladice i kondome.
Zezam te malo neduhovito.nemoj se ljutit.
To če ti morat doktor odredit koji češ AD pit.
Nemam pojma, puno ljudi kaže da je prozac broj 1 protiv depresije.Meni npr jako pomaže seroxat.Možeš i pit nekaj biljno npr Aktivin H.

@call
18.05.2007., 19:35
Pijem:

Rispolept 4mg
Leponex 50mg
Zoloft 100mg
Topamax 100mg
Xnax SR 1mg

Imam BPD.

xanas
23.05.2007., 10:02
Imam kćer od 16 godina kojoj je doktor prepisao Citolan i Helex. Ima li netko na forumu tko je to pio, kakva su iskustva, koliko je trebalo da počne djelovati, koliko ste ga pili, i u kojim godinama života?

nukac
23.05.2007., 10:19
Eto da i ja podijelim svoja iskustva...

Pijem Cipralex, 10 mg, sad ce polako biti pola godine kako ga pijem.

U pocetku su bili veliki problemi, proces navikavanja je bio dosta los. Imao sam problema s nesancom, gubitkom apetita, anksioznoscu, i bilo mi je uzasno hladno po cijele dane (uglavnom sa drhtao od hladnoce i cvokotao zubima).

Nakon mjesec dana sve je to prestalo, i pocelo je poboljsanje sto se tice depresije.

Sad je prilicno OK, imam svojih boljih i svojih losijih dana. Uglavnom, vec vidim psihicku ovisnost - kad razmisljam o tome da cu jednog dana morati prestati s njim, odmah mi dodje zlo... Kad se sjetim da bi se sve moglo vratiti na staro... :eek:

cherryblossomgirl
23.05.2007., 13:12
Imam kćer od 16 godina kojoj je doktor prepisao Citolan i Helex. Ima li netko na forumu tko je to pio, kakva su iskustva, koliko je trebalo da počne djelovati, koliko ste ga pili, i u kojim godinama života?

ja sam pila helex za anksioznost i paniku, ali rijetko i u malim dozama (2x dnevno 0,25). nisam osjećala baš neku promjenu, osim što mi se stalno spavalo.
ostavila sam ga nakon samo par tjedana kad sam skužila da je pametnije pozabavit se psihom nego si navlačit još jedno opterećenje na glavu.

azrail
23.05.2007., 16:23
prozac :cheer: :cheer: :cheer: :five: :cerek: :cerek:

azrail
23.05.2007., 16:25

a nemogu da se ne nasmijem na ovog upa....:rofl: :lol:

Queen Llewelyn
23.05.2007., 18:55
pijem zoloft vec neko vrijeme i fakat se super osjecam.

trebala sam poceti daaavno prije, a nisam. zasto? zato sto sam mislila da ce me proglasiti ludom, da ce ispasti da sam nesposobna sama rijesiti svoje probleme... no, odjednom sam shvatila da me bas briga za druge i za njihove price... JA se ne osjecam dobro i JA zelim pomoc. ta je odluka definitivno bila prekretnica u mom zivotu. mozda moja najbolja odluka ikad ;)

poruka svima koji su skloni samoubojstvu ili su (pocinju biti) depresivni: idite lijecniku. mozda vam i nije tako lose da ce vam dati tablete, ali pravovremena reakcija sprjecava katastrofu. RAZGOVOR NE MOZE SKODITI!!! ;)

dr. diego
23.05.2007., 19:25
trebala sam poceti daaavno prije, a nisam. zasto? zato sto sam mislila da ce me proglasiti ludom, da ce ispasti da sam nesposobna sama rijesiti svoje probleme... no, odjednom sam shvatila da me bas briga za druge i za njihove price... JA se ne osjecam dobro i JA zelim pomoc. ta je odluka definitivno bila prekretnica u mom zivotu. mozda moja najbolja odluka ikad ;)

izgleda da svi prolazimo kroz te faze, i slične nam se misli motaju po glavi prije nego se odlučimo potražit stručnu pomoć...
a ja...sad pijem (samo) Zyprexa-u navečer od 10 mg 2 tjedna + nešto još u bolnici. i dobro se osjećam, naravno uz male oscilacije ali ok. očito je dobar lijek,a čuo sam da ima vrlo malo nuspojava. i bude ti lakše kad znaš da ti se lijek proizvodi u engleskoj,a ne u makedoniji kao eglonyl na primjer. sve pohvale zyprexi!

goranbo
23.05.2007., 21:47
Ovo sve je zanimljivo, jer prema istraživanjima, masa svih tih lijekova koje ste nabrojali, antidepresiva, uopće nema efikasnije djelovanje od placeba. Jednostavno nema... ma koliko vam tesko vjerovat u to.

To je dokazano tisuću puta, u mnogim ispitivanjima. A to sam bas (ponovno) doznao prevodeći na hrvatski knjigu od Bruca Liptona, The Biology of Belief...

In a nut shell, čudni su putovi ljudskog uma.

goranbo
23.05.2007., 21:50

A od kad se duhan žvače?

Duhan se žvače od kajboja i indijanaca :D

A žvače se i lišče koke.

Queen Llewelyn
23.05.2007., 21:53
Ovo sve je zanimljivo, jer prema istraživanjima, masa svih tih lijekova koje ste nabrojali, antidepresiva, uopće nema efikasnije djelovanje od placeba. Jednostavno nema... ma koliko vam tesko vjerovat u to.

zoloft sadrzi serotonin (ili potice njegovo lucenje?)... uglavnom, otkad sam na zoloftu, ne zderem cokoladu ko nespasena :rolleyes:

i bas me briga ako je placebo - dobijem ga na recept :zubo:

goranbo
23.05.2007., 21:53
Nisam znao da i u tome pomaze. Ostavljanje pusenja?

Ja pijem antidepresiv koji nema sedativno dejstvo (ni malo), tako da ne znam koliko mi pomaze u vezi produktivnosti. :)

Ma da. Pusenja i kave. tevibi bi vjerojatno pomogla i masa prirodnih preparata - mogao bi da se posavjetujes s nekim dobrim strucnjakom (da si u RH mogao bi ti preporuciti). No mozes si i nabaviti neku knjigu o ljekovitom bilju pa vidjeti.

Ima čajeva i drugih priporavaka koji imaju takvo djelovanje.

Da da ne govorim o homeopatskim ljekovima, koji nemaju ama baš nikakve nusposljedice. Toplo ti preporučam da se takvim stvarima okreneš. Al posavjetuj se sa pravim stručnjakom za te stvari ako ikako možeš takvog pronaći...

dr. diego
23.05.2007., 23:22

To je dokazano tisuću puta, u mnogim ispitivanjima. A to sam bas (ponovno) doznao prevodeći na hrvatski knjigu od Bruca Liptona, The Biology of Belief...

ne budali. AD jasno i dokazano djeluju na mozak te izazivaju pojačano lučenje serotonina, koji se iz poznatih ili nepoznatih razloga ne izlučuje dovoljno. ja pijem pa znam. možda je kod nekih ljudi i dovoljan učinak placeba,a li kod nekih (među koje i ja spadam) očito nije.

up99
24.05.2007., 00:02
Da to ti je vrlo pametno pitat na forumu.hr koji da si antidepresiv uzmem.
Kad sutra ujutro odeš u dučan po kruh i mlijeko lijepo pitaj prodavačicu koji bi ti AD preporučila, stoje ti tam na blagajni uz orbit, čokoladice i kondome.
Zezam te malo neduhovito.nemoj se ljutit.
To če ti morat doktor odredit koji češ AD pit.
Nemam pojma, puno ljudi kaže da je prozac broj 1 protiv depresije.Meni npr jako pomaže seroxat.Možeš i pit nekaj biljno npr Aktivin H.

Covece Jurijj, pa jel ti vidis koliko su ovde ljudi iskusni sto se tice lekova..

Neka se javi ko je str8! Tu sam.. Dobro uzmem tu i tamo neki bensic, kao sada npr.. ili zveknem pivo radi trenutnog poboljsanja socio elementa. i to je sve..

Toliko iskusnih, a ti mene saljes doktoru. Ne budi smesan...

Prozac kazes, a zoloft? Ne, ne, ne interesuju me biljna sranja, osim gandze..

up99
24.05.2007., 00:04
ne budali. AD jasno i dokazano djeluju na mozak te izazivaju pojačano lučenje serotonina, koji se iz poznatih ili nepoznatih razloga ne izlučuje dovoljno. ja pijem pa znam. možda je kod nekih ljudi i dovoljan učinak placeba,a li kod nekih (među koje i ja spadam) očito nije.

De si care!?

Kakav si? Nema te nesto..

Sta to bi sa malim budom, opet neko lecenje, neka sranja..? Nece se on nikad smiriti.. ;)

goranbo
24.05.2007., 02:47

Dobro, ja samo kazem da na isti način djeluju i šećerne tablete. Dokazano

Evo samo da pridodam izvadak iz knjige Bruca Liptona, Biologija vjerovanja

Jedna indikacija snage placeba dolazi iz izvještaja američkog Ministarstva zdravlja i socijalne skrbi . Izvještaj je ustanovio da se stanje poboljša polovici depresivnih pacijenata koji uzimaju lijekove i trideset i dva posto pacijenata koji uzimaju placebo. [Horgan, 1999.] Čak i taj impresivni pokazatelj možda podcjenjuje moć placebo učinka jer su mnogi sudionici istraživanja shvatili da uzimaju pravi lijek jer su iskusili popratne učinke koje nisu iskusili oni koji su uzimali placebo. Jednom kada pacijenti shvate da uzimaju pravi lijek, to jest jednom kada povjeruju da dobivaju pravu pilulu, tada su znatno više podložni učinku placeba.
S obzirom na moć placeba, nije čudo da se 8,2 milijarde dolara teška industrija antidepresiva našla pod napadom kritičara koji farmaceutske kompanije optužuju za napuhavanje podataka o djelotvornosti njihovih tableta. U članku 2002. godine objavljenom u časopisu Američkog psihološkog udruženja, Prevention & Treatment, pod naslovom »Carevi novi lijekovi«, profesor psihologije s University of Connecticut, Irving Kirsch, otkrio je da bi se, kao što su utvrdila klinička ispitivanja, osamdeset posto učinka antidepresiva moglo pripisati placebo učinku. [Kirsch, et al., 2002.] Kirsch se 2001. godine morao pozvati ma Zakon o slobodi informiranja kako bi iznio podatke o kliničkim ispitivanjima glavnih antidepresiva: Agencija za hranu i lijekove nije željela objaviti te podatke. Podaci pokazuju da u više od polovine kliničkih istraživanja šest vodećih antidepresiva lijekovi nisu nadmašili placebo, šećerne tablete. Kirsch je u intervjuu za Discovery Health Channel zamijetio: »Razlika između reakcije na lijekove i reakcije na placebo je u prosjeku bila manja od dva boda na kliničkoj ljestvici koja ide od pedeset do šezdeset bodova. To je vrlo mala razlika. Ta razlika je klinički beznačajna.«
Još jedna zanimljiva činjenica o djelotvornosti antidepresiva je da su oni tokom godina postizali sve bolje i bolje rezultate u kliničkim ispitivanjima, što sugerira da su njihovi placebo učinci jednim dijelom rezultat jakog marketinga. Što je više čudo antidepresiva propagirano u medijima i reklamama, to su oni postajali djelotvorniji. Vjerovanja su zarazna! Danas živimo u kulturi u kojoj ljudi vjeruju da antidepresivi djeluju, pa stoga i djeluju.
Dizajnerica interijera iz Kalifornije, Janis Schonfeld, koja je sudjelovala u kliničkom testiranju djelotvornosti Effexora 1997. godine, bila je jednako »zapanjena« kao i Perez kada je saznala da je uzimala placebo. Ne samo da su je tablete oslobodile depresije koja ju je mučila trideset godina – i snimke njezinog mozga rađene tokom čitavog ispitivanja pokazale su izrazito pojačanu aktivnost u njezinom prefrontalnom korteksu. [Leuchter, et al., 2002.] Poboljšanje njezinog stanja nije »sve je to samo u njezinoj glavi«. Kada se mišljenje promijeni, to apsolutno utječe na vašu biologiju. Schonfeld je također patila od mučnine, čestog popratnog učinka Effexora. Ona je tipičan primjer pacijenata koji ozdrave uz terapiju placebom i kasnije saznaju da ne uzimaju pravi lijek – bile je uvjerena da su liječnici napravili pogrešku pri označavanju, jer »znala« je da koristi lijek. Insistirala je da istraživači ponovno provjere svoje bilješke kako bi bili apsolutno sigurni da ona nije uzimala lijek.

Nitko ne tvrdi da netko tko ima tešku depresiju nije bolestan, nego se radi o tome da ljudski um ima dosta veliku moć.
Postoje još mnogo drastičniji primjeri moći placebo učinka nego što su ovi povezani s depresijom. (A postoji i nešto što se naziva nocebo, moć negativnog vjerovanja)

Prozac kazes, a zoloft? Ne, ne, ne interesuju me biljna sranja, osim gandze..

Onda si zacijelo potpuno spreman i na nusefekte korištenja gandže.

13Lilly13
24.05.2007., 05:22
ljudi stvarno nisu svjesno kolko je placebo MOCAN...
goranbo nemoj trosit vrijeme objasnjavajuci neke stvari kad si svjestan da jednostvano ljudi ne vjeruju...da im pred cima izvedes neki exp nece vjerovat..
pa to je uvijek tako bilo...
da je suprotno taj efekt se ne bi javljao...
pa i ti se sam mozda nedzes u situaciji das ne vjerujes...
kako bilo ljudovi drago mi je da vam je bolje...uz placebo efekt ili stvarno djelovanje lijekova...

pozz:)

nukac
24.05.2007., 07:04
Ljudovi, ovaj topic se zove KOLIKO DUGO I KOJI ANTIDEPRESIV PIJETE.

Zato ako zelite srati o placebu i prirodnim terapijama, otvorite si svoj topic i tam serite o tome, a nas tabletomane pustite da raspravljamo o svojim stvarima. HVALA!!!

azrail
24.05.2007., 07:42

Zato ako zelite srati o placebu i prirodnim terapijama, otvorite si svoj topic i tam serite o tome, a nas tabletomane pustite da raspravljamo o svojim stvarima. HVALA!!!

ej nukac šta te briga jel placebo ili nije ako ti pomaže...ja sam sebi rekla i govno bi popila da mi bude bolje...eto ako ti govno pomogne jebe ti se:top: evo još jednom za prozac iliti placebo:top:

nukac
24.05.2007., 08:08
Ma nije me briga kaj je, glavno da pomaze. Ali idu mi na zivce s tim kaj sole pamet i prave se pametni... Nek si otvore svoj topic i seru o homeopatiji... A nas tabletomane nek puste na miru da uzivamo u svojim malim bijelim tableticama srece...:rofl: :rofl:

Jos ce mi netko reci da su extasy i alkohol placebo??? :E Mos si mislit...

ZgSash
24.05.2007., 08:14
ozujsko , 2x2
:)

dr. diego
24.05.2007., 08:15
De si care!?

Kakav si? Nema te nesto..

Sta to bi sa malim budom, opet neko lecenje, neka sranja..? Nece se on nikad smiriti.. ;)
ej..bio sam u bolnici tri tjedna a sad sam bolje :) tu sam ja al uglavnom na drugim forumima. ubacim se tu i tamo kad upecam nešt zanimljivo :top:

dr. diego
24.05.2007., 08:22
Dobro, ja samo kazem da na isti način djeluju i šećerne tablete. Dokazano

Evo samo da pridodam izvadak iz knjige Bruca Liptona, Biologija vjerovanja

Nitko ne tvrdi da netko tko ima tešku depresiju nije bolestan, nego se radi o tome da ljudski um ima dosta veliku moć.
Postoje još mnogo drastičniji primjeri moći placebo učinka nego što su ovi povezani s depresijom. (A postoji i nešto što se naziva nocebo, moć negativnog vjerovanja)

kad sam počep pit AD mislio sam : ma nema šanse da to djeluje na mene, ja sam ipak težak slučaj..drugim riječima bio sam u depri...doktorica mi je rekla da počinju djelovat za 10-ak dana. i gle čuda, počeo je djelovat upravo onako kako treba ali za 15 dana. ne znam zašto mi se placebo nije javio za 10 dana?
i ne znam onda kako mi je država odobrila lijek koji košta cca 1000 kn kutija, a isto djelovanje imaju i šećerne tablete?

up99
24.05.2007., 11:41

:klopa: :love: :jumping:

Tacno!

Mene je keva jednom htela da proba sa placebom, i nije joj uspelo. Postoji jedan lek "lorazepam", ima ga od 1 i 2,5 mg i isto izgledaju. Uvek sam pio ovaj jaci i ona mi kupi ove slabije, provalio sam odmah da nesto nije u redu, ali sam odreagovao tek posle tri dana, jer nisam mogao da verujem da je to uradila..

goranbo
24.05.2007., 15:43
kad sam počep pit AD mislio sam : ma nema šanse da to djeluje na mene, ja sam ipak težak slučaj..drugim riječima bio sam u depri...doktorica mi je rekla da počinju djelovat za 10-ak dana. i gle čuda, počeo je djelovat upravo onako kako treba ali za 15 dana. ne znam zašto mi se placebo nije javio za 10 dana?
i ne znam onda kako mi je država odobrila lijek koji košta cca 1000 kn kutija, a isto djelovanje imaju i šećerne tablete?

A tebi je nekad neki liječnik dao placebo? Bio si dijelom istraživanja? (Mislim da ti ne razumijes zapravo sta je placebo, al nema veze - ne znam zasto se osjecas/te ugrozenim ako netko kaze da postoje istrazivanja koja kazu da placebo-lijekovi djeluju vrlo slicno kao antidepresivi, u nekim slučajevima depresije)

Aha, kuzim, sorry, ja sam malo sporije ukapirao. A pa ne znam zašto nije počeo djelovat za deset dana (mozda zato sto je doktorica rekla za 10-ak ). Ne ide to po neoj savrsenoj pravilnosti, niti ja tvrdim da su antidepresivi kod svakog pojedinca 100% zamjenjivi s placebom. Medjutim neki strucnjaci (dakle ja nisam strucnjak) su predlagali da za sve lakse oblike depresije prvi recept bude placebo, dakle prva terapija. Samo prenosim, i osobno nemam neke razloge mnogo sumnjati u ta provedena istraživanja (više je razloga za sumnju u istraživanja farmaceutskih kompanija)

A ovo sto se tice drzave, nije to vezano ni za jednu drzavu pojedinacno. A u drzavama, dakako i u Hrvatskoj, su se dakako desavale i mnogo cudnije stvari. U stvari to nije ništa čudno ako se zna kako sustav funkcionira.

Ukratko, evo uvažavam lijepu molbu nukca (sa malom zadrškom :D ) i suzdržavam se od daljenj rasprave glede placeba - nisam u stvari ni mislio da ce se razviti rasprava nego sam samo htio iznijeti zanimljiv podatak

dr. diego
24.05.2007., 16:28
A tebi je nekad neki liječnik dao placebo? Bio si dijelom istraživanja? (Mislim da ti ne razumijes zapravo sta je placebo, al nema veze - ne znam zasto se osjecas/te ugrozenim ako netko kaze da postoje istrazivanja koja kazu da placebo-lijekovi djeluju vrlo slicno kao antidepresivi, u nekim slučajevima depresije)

Aha, kuzim, sorry, ja sam malo sporije ukapirao. A pa ne znam zašto nije počeo djelovat za deset dana (mozda zato sto je doktorica rekla za 10-ak ). Ne ide to po neoj savrsenoj pravilnosti, niti ja tvrdim da su antidepresivi kod svakog pojedinca 100% zamjenjivi s placebom. Medjutim neki strucnjaci (dakle ja nisam strucnjak) su predlagali da za sve lakse oblike depresije prvi recept bude placebo, dakle prva terapija. Samo prenosim, i osobno nemam neke razloge mnogo sumnjati u ta provedena istraživanja (više je razloga za sumnju u istraživanja farmaceutskih kompanija)

A ovo sto se tice drzave, nije to vezano ni za jednu drzavu pojedinacno. A u drzavama, dakako i u Hrvatskoj, su se dakako desavale i mnogo cudnije stvari. U stvari to nije ništa čudno ako se zna kako sustav funkcionira.

Ukratko, evo uvažavam lijepu molbu nukca (sa malom zadrškom :D ) i suzdržavam se od daljenj rasprave glede placeba - nisam u stvari ni mislio da ce se razviti rasprava nego sam samo htio iznijeti zanimljiv podatak
ne osjećam se ugroženim, čak bi mi bilo i drago da je moj problem riješio moj mozak,a ne tablete. al eto ne može. evo još jednom tvoj post gdje izravno sa sigurnošću kažeš kako AD ne djeluju ništa jače od placeba. time praviš blesavim nas pacijente, a i naše doktore. ja osobno vrlo dobro znam šta se dešava u meni, i kad sam sretan znam jel to zbog AD-a ili ne, kad sam tužan i pogođen znam da li ne djeluju AD ili postoji dobar razlog za moje stanje. inače se trudim biti strogo objektivan (nije ni mana ni vrlina, jednostavno sam takav), po svim pitanjima pa tako i po tom( djelovanju tableta koje uzimam). btw. AD koji ja pijem se proizvodi u engleskoj.

evo tu si popljuvao cijelu industriju AD-a, i htio ti to ili ne, omalovažio problem depresije.

pperic
24.05.2007., 16:35
goranbo nemoj trosit vrijeme objasnjavajuci neke stvari kad si svjestan da jednostvano ljudi ne vjeruju...da im pred cima izvedes neki exp nece vjerovat..
kako bilo ljudovi drago mi je da vam je bolje...uz placebo efekt ili stvarno djelovanje lijekova...

slazem se da je placebo jako mocan.. mene nekad napije i bezalkoholno pivo..
smjesno ali istinito :D

Queen Llewelyn
24.05.2007., 17:27
Medjutim neki strucnjaci (dakle ja nisam strucnjak) su predlagali da za sve lakse oblike depresije prvi recept bude placebo, dakle prva terapija.

pih :rolleyes:

placebo je mocan, slazem se. zapravo, uvijek je "sve u tvojoj glavi". bed je samo sto sam ja zapala u tesku depresiju :tuzni:

ok, ok, necemo vise o tome :zubo:

meni je moj zoloftic najbolji prijatelj :D

13Lilly13
24.05.2007., 19:23

oh tabletomanu (ako se istim smatras) imas ti vecis problema od depresije...
necu se vise mijesat al bi ti savjetovala da ne pravis podijelu izmedzu lijekova i placeba jer su to dvije stvari usko povezane...
i ja nisam spomenula prirodne terapije niti homeopatiju jer sam totalno skepticna po tom pitanju a ne znam di ti iz mog posta uopce izvlacis neke zakljucke...
daj malo prelistaj istrazivanja...al znam da ljudi poput tebe ne bi ni vjerovali u rezultate istih pa kontradiktorno odma kazem nemoj ih ni gledat (sve u nadi da ces ih ipak iz znatizelje pogledat)...haha

13Lilly13
24.05.2007., 19:27
slazem se da je placebo jako mocan.. mene nekad napije i bezalkoholno pivo..
smjesno ali istinito :D

ovakve stvari se znaju odavno i istrazene su do u detalje...
a oni koji ne vjeruju nek probaju to na nekome pa nek se uvjere...
prije toga malo proucit pravila za provodzenje exp...
i daj nemojte se javljat s introspektivnim izvjestajima jer to ne djeluje...

nukac
24.05.2007., 19:29
Ne smatram se tabletomanom... I jaaaako dobro znam sto je to placebo. I jaaako puno znam o istrazivanjima lijekova, posebno AD. A i o istrazivanju lijeka kojeg pijem.

Ali ni ti nemoj pricati gluposti. Jer ocito pricas o stvarima o kojima nemas pojma. A ako nisi isprobala tesku depresiju, onda nemas pojma o stvarima o kojima pricas. Jer nemas pojma sto sve ti ljudi u svojoj glavi prolaze...

A ako je placebo tako mocan, zasto ljudi kad imaju upalu grla ili dijabetes ne uzimaju pepermint bombone, nego uzimaju odgovarajucu, ponekad vrlo skupu terapiju... Ako je sve u glavi... :confused:

13Lilly13
24.05.2007., 19:30
evo tu si popljuvao cijelu industriju AD-a, i htio ti to ili ne, omalovažio problem depresije.

ma ne bi ja rekla da je omalovazio problem depresije nego prije da je uzdigao na visu razinu kompleksnost uma, mozga ili kako vec oces...
ne mislim da je mislio ikoga uvrijedit ili omalovazavat...

pozz:kiss:

13Lilly13
24.05.2007., 19:37
Ne smatram se tabletomanom... I jaaaako dobro znam sto je to placebo. I jaaako puno znam o istrazivanjima lijekova, posebno AD. A i o istrazivanju lijeka kojeg pijem.

Ali ni ti nemoj pricati gluposti. Jer ocito pricas o stvarima o kojima nemas pojma. A ako nisi isprobala tesku depresiju, onda nemas pojma o stvarima o kojima pricas. Jer nemas pojma sto sve ti ljudi u svojoj glavi prolaze...

A ako je placebo tako mocan, zasto ljudi kad imaju upalu grla ili dijabetes ne uzimaju pepermint bombone, nego uzimaju odgovarajucu, ponekad vrlo skupu terapiju... Ako je sve u glavi... :confused:

ma nisam mislila nista lose...niti te samovoljno nazvat tabletomanom (sam si to spomenuo pa mi ostalo u mislima) haha
mislim das nisam probala tesku depresiju al opet nikad nisam isla dr da mi potvrdi djiagnozu...sad je samo u tragovima i puno sam bolje...
gle moras razlikovat psihicke bolesti i cisto fizicke...i psihosomatske...
ovisi koje pepermint bombone..hahaha...ako imaju secera u sebi onda je jasno zasto ih dijabeticari ne uzimaju umjesto placeba...
al eto bilo bi zanimljivo procitat neko istrazivanje na temu djelovanja placeba na dijabeticare...ili napravit takvo istr ako vec ne postoji al opet jebena etika nam bas ne bi dopustila...haha

pozz i opusti se i uzivaj:kiss:

13Lilly13
24.05.2007., 19:50

pa ja ne mogu vjerovat da jedan covjek aj recimo do preko 16 god i imalo obrazovan (recimo osnovna skola) ovako sto napise s ironijom...
Ajmeeeeeeeeeeeee
tek sam sad skuzila da si to napiso...
i ne se ljutit nekako se nikad ne trudim iznijet svoje misljenje na forumu jer ljudio ne kuze ni foru ni zajebanciju jer ne mogu vidit moj izraz lica al kad sam u nesto sigurna ne mogu a da ne podijelim s vama haha:D

dr. diego
24.05.2007., 21:01
ma ne bi ja rekla da je omalovazio problem depresije nego prije da je uzdigao na visu razinu kompleksnost uma, mozga ili kako vec oces...
ne mislim da je mislio ikoga uvrijedit ili omalovazavat...

spustio tablete, ili podigao um, svejedno je. ovo su dvije stvari koje povlače jedna drugu. ali reći da se depresija može riješit placebom :nono:
ja sam siguran da nije mislio, budući da dotičnog gospodina znam sa drugih topica, ali je :E

Ad.Miss.G
24.05.2007., 21:21
A jedno 3 mjeseca....trenutno Cipralex. Počeh s Prozacom..ali sam alergična na njega. Pa onda Seroxat..i sad Cipralex unatrag jedno 2 tjedna.
Mislim da jesam bolje....nisam uopće primjećivala razliku između različitih tableta.
Imala sam tešku insomniu...u malo stresnije vrijeme sam se sa 2 hipnotika (Sanval) budila nakon 5 sati. Još uvijek sam na njima pa ne znam kak stojim...ali pretpostavljam da sam bolje jer mogu sad skucat 9 sati u komadu.
Anyways, oduvijek sam bila malo pesimist...al nisam nikad očekivala da se sve stvari mogu tako nakupit..i pukneš.

goranbo
24.05.2007., 21:55
@ Diego, istina je da sam za nijansu dvije (ili za red dva) pretjerao u tumačenju tih istraživanja. Razlozi su što umor, što žurba, što želja itd.

Ali pročitaj ponovno onaj izvadak iz knjige (http://forum.hr/showpost.php?p=8634204&postcount=74)pa će ti sve bit jasno(ili bar malo jasnije). Ako ti treba dat ću ti i potpune znanstvene reference.

13Lilly13
24.05.2007., 22:08
@ Diego, istina je da sam za nijansu dvije (ili za red dva) pretjerao u tumačenju tih istraživanja. Razlozi su što umor, što žurba, što želja itd.

Ali pročitaj ponovno onaj izvadak iz knjige (http://forum.hr/showpost.php?p=8634204&postcount=74)pa će ti sve bit jasno(ili bar malo jasnije). Ako ti treba dat ću ti i potpune znanstvene reference.

da zele nasli bi sami reference....
eo sad se stvarno necu vise mijesat u carstvo "tabletomana" (molim da se interpretira pod navidnicima kako i je haha) al smatram da je ipak dobro da imamo balans izmedzu onih koji jednostavno odbijaju placebo kao uzrok promjena i onih koji ga prihvacaju kao znansveno dokazanu terapiju...
oprostite ako sam vas opteretila svojim razmisljanjima ili bolje rec uvjerenjima...mozda sam prosla kroz preduga razdoblja ispiranja mozga haha
uzmite u obzir da i burbon trenutno progovara hahahahhaha
uzivajte ljudovi i ne se sekirate:kiss:

dr. diego
24.05.2007., 22:09

ok, shvaćam, i vjerojatno se neki oblici depresije mogu riješit placebom (vjerojatno ne trajno). ali to ne znači da je i učinak lijekova jednak (ili skoro jednak) učinku placeba. to je nešto sasvim drugo. kužiš , to nije povratna tvrdnja. depresija se može izliječit placebom,a li i sve što liječi depresiju nikako nije placebo! a ja govorim prvenstveno iz svog iskustva jer iste i gutam :cool:

up99
24.05.2007., 23:11
Ja licno verujem u placebo efekat, ali mislim da ipak postoje ljudi, pojedinci, individue, kojima placebo nece pomoci.
Ako se radi o nekim anxioliticima, npr. neki ljudi jednostavno nece "docekati" njegov efekat, ako je placebo u pitanju. Tako je kod mene i to sam gore napisao..
Mada, ukoliko je u pitanju neki blazi oblik depre ili nesto slicno, placebo sigurno moze odraditi svoje, jer je sve u psihi. Taj covek ima potpuno poverenje u svog lecnika ili apotekara ili bolje reci lek, a svi leku verujemo 100%, sto je by the way, jako zanimljivo, tako da ce on sebe autosugestijom izleciti. U fazonu, "pa pijem lekove, sta sad, bolje mi je"

Nego, neko gore rece da se ne smatra tabletomanom, a pri tom pije na vise vrsta tableta non-stop, zelim objesnjenje toga.
Koga vi smatrate tabletomanom, onoga koji pretera sa lekovima?
Pa u cemu je razlika onda izmedju vas i njega?

goranbo
25.05.2007., 00:09
Samo za informaciju, postoje dokmentirani slucajevi djelovanja placeba (do kojih je doslo slucajno) gdje je doslo do izljecenja od genetskih bolesti.

azrail
25.05.2007., 05:37
Samo za informaciju, postoje dokmentirani slucajevi djelovanja placeba (do kojih je doslo slucajno) gdje je doslo do izljecenja od genetskih bolesti.

dobro za koji k....onda daju te lijekove ako su placebo?...meni nije baš jasno šta ti želiš reć...

nukac
25.05.2007., 06:13
Ma daj.... Postoje slucajevi izljecenja placebom... Ajde, koji je postotak ljudi koji su se izljecili bez tableta?? 1%, 2%, 10%?? Skoro pa zanemarivo...

A koliko ljudi se izlijecilo pijuci tablete?? 60%, 70%, 80%??

I zasto kod nekih ljudi neki AD ne djeluju a drugi djeluju? Da je u pitanju placebo, djelovao bi bilo koji lijek, a ne samo odredjeni.

I probaj popiti jedan apaurin, a da ti netko kaze da je to tic-tac bombon... Nakon pola sata ces poceti osjecati njegovo djelovanje...

I na kraju, zasto bi zdravstvena osiguranja placala ljudima tablete, ako se sve moze rijesiti bombonima??? Dajte ljudima bombone, uzmite im tablete...

goranbo
25.05.2007., 18:02
To je široka tema, nećemo je sad ovdje započinjati. Pročitaj si neku knjigu o toj problematici, ili znanstvenim osnovama alternativnih oblika liječenja, pa će ti bit jasnije možda čitava ta problematika.
Radi se u biti o jendoj znanstvenoj paradigmi, kako se to učeno kaže, koja je na izdisaju. (Preporučam knjiga kao npr. Polje od Lynne McTaggart, pa Biologija vjerovanja, a ima ih zacijelo jos mnogo dobrih na tu temu.

I probaj popiti jedan apaurin, a da ti netko kaze da je to tic-tac bombon... Nakon pola sata ces poceti osjecati njegovo djelovanje...
Dobro, ne da mi se sad bas izvoditipokuse na sebi, imam drugih posla OK :D

Ali neki su radili pokuse s LSD-om, dok jos nije bio zabranjen, i naisli ja mislim na neke ljude, recimo one koji se bave meditacijom, koji su u meditativnom stanj, na koje velike doze LSD-a uopce nisu djelovale... Kazem, siroka je to tema i nista nije crno ni bijelo. Nemoj samo misit, sto ja znam, da ja govorim da nijedan lijek ne djeluje ili takvo sto.

ciganka
25.05.2007., 18:02

Ja sam dozivjela placebo efekt od prvog antidepresiva. Bilo je nevjerojatno, znala sam da ne moze biti od AD-a, tek sam pocela, ali od prvog dana osjecala sam se super... i tako jedno 10 dana, a poslije je sranje opet pocelo...

Pretpostavljam da placebo efekt dolazi kod osoba sa snaznom autosugestijom, mislim da sam to ja, poslije jucerasnjeg razgovora sa psihicem, ispricala sam mu neke svoje slucajeve iz proslosti.
Samo sto moja autosugestija precesto ide u onom drugom pravcu, destruktivnom...

Queen Llewelyn
28.05.2007., 10:42
ne znam ljudi... lijecnica mi je objasnila da je zoloft lijek nove generacije. nema onih nuspojava kao sto neki AD imaju...

meni je stvarno dobro otkad ga pijem ;)

nije da sam pocela uciti punom parom ili da se ne svadjam vise :zubo: nego se jednostavno ne zamaram glupostima i vise me ne mogu sitnice izbaciti iz takta...

primjer: prije mi se nije dalo uciti i onda sam plakala zato sto mi se ne da, zato sto necu dobiti 5, zato sto necu diplomirati... a sad... ne ucim, ali znam da hocu cim zagusti :cerek: :cerek:
"hm... nisam danas nista ucila... ma nije bed, sutra cu :D"
mislim da mi je takav stav puno bolji ;)

Borut011
28.05.2007., 10:58
ne znam ljudi... lijecnica mi je objasnila da je zoloft lijek nove generacije. nema onih nuspojava kao sto neki AD imaju...

meni je stvarno dobro otkad ga pijem ;)

nije da sam pocela uciti punom parom ili da se ne svadjam vise :zubo: nego se jednostavno ne zamaram glupostima i vise me ne mogu sitnice izbaciti iz takta...

A onda je svizac zamotao čokoladu u omot.

Queen Llewelyn
28.05.2007., 13:19
A onda je svizac zamotao čokoladu u omot.

i dalje mi se ne svidjas :rolleyes:

kiddo96
28.05.2007., 20:02

i da, citala sam nesto

Mora ti biti teško da imaš osjećaj da imaš srčani udar, da nemaš zraka, da umireš, da ti se vrti, da osjećaš paničan strah... da ne vidiš smisao života čak ni u svom vlastitom djetetu koje voliš najviše na svijetu, da misliš da nema sreće, nema izlaza ni iz najmanjeg sranja, da se rasplačeš u bilo kojeoj situaciji ili mjestu... moje sikustvo

kiddo96
28.05.2007., 20:10
evo iskreno, imala sam dosta tesko djetinjstvo, a s 18 mi se dogodila prekretnica i stravicno lose iskustvo.. netko koga sam voljela zavrsio je u bolnici i pokusao se ubiti.. nije mi dopustio kontakt nikad vise i nisam znala sto se dogada... aritmija, lupanje srca, napadaji panike, tjeskoba... nespavanje, nakon toga mjesec dana lezanja u krevetu i spavanja u svakom trenutku da ne moram razmisljati o njemu... nakon 2 mjeseca sama sam se izvukla iz toga i krenula ispocetka.... kroz godine su se dogadale lose stvari, niz tragedija na koje ja nisam mogla utjecati i tu i tamo sam padala u depresije..
prije godinu dana prekinula sam s deckom, posao mi je doveden u pitanje zbog gluposti, sjedila na na klupici u parku 3 mjeseca nakon toga i osjetila se totalno samom, pocela sam se gusiti, hvatala sam zrak, srce mi je lupalo ludacki, nisam mogla prestati plakati... smirila sam se i bilo je dobro drugi dan..
tu i tamo me zbog stresa lovi depresija al se uvijek drugi, treci dan ustanem, spremim totalno preko volje i odem na kavu s prijateljima, procitam knjigu, prisilim se... kad me strah i bojim se za nekoga cesto mi lupa srce al sve u svemu sam u redu...

nije mi palo napamet uzimati antidepresive...zgrozava me sama pomisao na to iako, ne znam bi li mozda trebala....
nisam isla psihijatru jer sam sebe uvijek dobro mogla izanalizirati i izracionalizirati probleme.. znam da bi mi rekao ono sto i sama vec znam

zanima me, da li ti lijekovi mjenjaju licnost?

Ne mijenjaju, ja sam na AD - u već 3 g, na Seroxatu, probala sam i Zoloft i sve skoro ovdje navedene. I bolje mi je, jedino treba 2 - 3 tjedna da počnu djelovati a kad je čovjek u tom stanju to je duugo... Ali hrabro!

pionir
28.05.2007., 22:39
pijem seroxat dvije i po godine....i baš sam si kul :zubo:

Toco1980
01.06.2007., 20:17
Evo, ja počeo jučer Cipralex, pola tablete na dan....

Pretpostavljam da treba neko vrijeme (par tjedana) da se osjeti učinak?

Jel možda tko pio taj andtidepresiv? Kakve su nuspojave? :misli:

ciganka
01.06.2007., 21:54

Pretpostavljam da treba neko vrijeme (par tjedana) da se osjeti učinak?

Jel možda tko pio taj andtidepresiv? Kakve su nuspojave? :misli:

Ja ga pijem, vec 6 mjeseci...
Nikakve posebne nuspojave, malo drhtanje, znojenje, mucnina, uglavnom, nista strasnije od simptoma.
Poslije par tjedana prestaju nuspojave, a trebat ce ti oko mjesec dana da skuzis da ti je bolje. Prati se pazljivo, ako ti bude nakon tog perioda bude losije, vjerojatno ces morati preci na drugi...

Toco1980
02.06.2007., 00:11
Ja ga pijem, vec 6 mjeseci...
Nikakve posebne nuspojave, malo drhtanje, znojenje, mucnina, uglavnom, nista strasnije od simptoma.Evo, meni nakon dva dana uzimanja, za sada nema nikakvih takvih pojava.... :misli:

Poslije par tjedana prestaju nuspojave, a trebat ce ti oko mjesec dana da skuzis da ti je bolje. Čuo sam da dugotrajno uzimanje može izazvati impotenciju... :misli:

Prati se pazljivo, ako ti bude nakon tog perioda bude losije, vjerojatno ces morati preci na drugi...ili možda povećati dozu...?.... imam kontrolu za tri tjedna (da se vidi kak reagiram, nuspojave i to...)

azrail
02.06.2007., 04:35
glupi prozac,isprva sam mu tepala sad mi živce već diže...jebena nesanica...svaki put se ko vampir iliti vukodlak probudim u 4h i onda zvjerkam okolo...jest da volim noć al oči su mi teške a nemogu ih sklopit...spava mi se a budna sam...

azrail
02.06.2007., 04:37

pa zar i ti?mi ćemo svi pozavršavat na ovim tableticama...pa ti budi depresivan..:rolleyes: krasno,krasno..:D

Toco1980
02.06.2007., 10:18
pa zar i ti?mi ćemo svi pozavršavat na ovim tableticama...pa ti budi depresivan..:rolleyes: krasno,krasno..:DJe... :D

azrail
02.06.2007., 10:41
Je... :D

:lol: :lol: ma šta nas briga:kiss:

dr. diego
02.06.2007., 11:29
dosad sam pio 2 vrste antidepresiva i jedan antipsihotik, sve sa slabim učinkom. redom su to bili asentra, uskoro u kombinaciji sa eglonylom, zatim zyprexa i sad pijem četvrti, zoloft. svaki put kad mi se promijenila terapija stanje se popravilo nakon nekog vremena, takvo bi trajalo par dana da bi se sve opet vratilo. ponekad i u gorem obliku. logično se pitanje postavlja, da li da se konačno nadam trajno boljem stanju, ili ne?

Toco1980
02.06.2007., 12:02
:lol: :lol: ma šta nas briga:kiss:Nema depresije dok ima zgođušnih malih tabletica... :D

ciganka
02.06.2007., 13:28
Evo, meni nakon dva dana uzimanja, za sada nema nikakvih takvih pojava.... :misli:

Čuo sam da dugotrajno uzimanje može izazvati impotenciju... :misli:

ili možda povećati dozu...?.... imam kontrolu za tri tjedna (da se vidi kak reagiram, nuspojave i to...)

Cipralex je super sto se tice nuspojava, a ti si jos na maloj dozi, 5 mg cini mi se?

Eh da, to sam zaboravila, libido zero.

Da, pa to sam bas ja uradila, naravno sve u dogovoru sa lijecnikom. Naime, bila sam na cipiju 10 mg oko 7 tjedana, bilo je poboljsanja, ali uz ceste krize. Onda smo povecali na 20, poslije toga naglo se osjetilo poboljsanje.
Sada razmisljam da malo smanjim dozu, posto mi se cini da sam preaktivna, ono, ne mogu mirno sjediti pola sata, stalno moram biti u pokretu.

ciganka
02.06.2007., 13:32
dosad sam pio 2 vrste antidepresiva i jedan antipsihotik, sve sa slabim učinkom. redom su to bili asentra, uskoro u kombinaciji sa eglonylom, zatim zyprexa i sad pijem četvrti, zoloft. svaki put kad mi se promijenila terapija stanje se popravilo nakon nekog vremena, takvo bi trajalo par dana da bi se sve opet vratilo. ponekad i u gorem obliku. logično se pitanje postavlja, da li da se konačno nadam trajno boljem stanju, ili ne?

Hm, da lijek ne djeluje ne bi bilo ni tog kratkog perioda poboljsanja.
Znaci, mora biti nesto drugo u pitanju, nacin zivota mozda, puno stresa, neredovito uzimanje terapije, alkohol, droge?

dr. diego
02.06.2007., 14:27
Hm, da lijek ne djeluje ne bi bilo ni tog kratkog perioda poboljsanja.
Znaci, mora biti nesto drugo u pitanju, nacin zivota mozda, puno stresa, neredovito uzimanje terapije, alkohol, droge?
ne znam šta bi to drugo moglo bit, dovoljno spavam , i previše, trenutno ne prolazim kroz nikakvo stresno razdobljhe, depresija mi je najveći problem, redovito uzimam terapiju, ne pijem otkad sam na lijekovima, ne drogiram se............................stvarno ne znam

-Andain-
02.06.2007., 14:30
Prije svega, ispričavam se ako postavljam glupo pitanje :)
Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji imaju iskustva s antidepresivima pa bi vas zamolila da mi odgovorite na pitanje koje me muči...

Dakle, već se godinu dana osjećam jako loše - ništa me ne veseli, bezvoljna sam, lako dižem ruke od svega, imam problema sa spavanjem itd. Prije nekoliko dana (napokon) sam posjetila psihijatra i žena mi je dala Coaxil. Pijem ih tek 3-4 dana i ne osjećam nikakvu promjenu - niti ba bolje, niti na gore. Sad me zanima, koliko je vremena potrebno da antidepresiv počne djelovati?
Hvala :)

dr. diego
02.06.2007., 14:36
Prije svega, ispričavam se ako postavljam glupo pitanje :)
Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji imaju iskustva s antidepresivima pa bi vas zamolila da mi odgovorite na pitanje koje me muči...

Dakle, već se godinu dana osjećam jako loše - ništa me ne veseli, bezvoljna sam, lako dižem ruke od svega, imam problema sa spavanjem itd. Prije nekoliko dana (napokon) sam posjetila psihijatra i žena mi je dala Coaxil. Pijem ih tek 3-4 dana i ne osjećam nikakvu promjenu - niti ba bolje, niti na gore. Sad me zanima, koliko je vremena potrebno da antidepresiv počne djelovati?
Hvala :)
(tek) nakon 2-3 tjedna. tako ti vrijedi za većinu tih lijekova. nije glupo pitanje :)

-Andain-
02.06.2007., 14:40
(tek) nakon 2-3 tjedna. tako ti vrijedi za većinu tih lijekova. nije glupo pitanje :)

Ok, thanks :)

Toco1980
02.06.2007., 20:46
Glupo pitanje je jedion ono koje se ne postavi... Inače, znam da većina ljudi misli da antidepresivi djeluju "preko noći" - popiješ tableticu i omah si super. Počinju djelovati tek nakon nekoliko tjedana a treba ih piti od nekoliko mjeseci do nekoliko godina ovisno o vrsti i težini depresije...

Ad.Miss.G
02.06.2007., 21:07
glupi prozac,isprva sam mu tepala sad mi živce već diže...jebena nesanica...svaki put se ko vampir iliti vukodlak probudim u 4h i onda zvjerkam okolo...jest da volim noć al oči su mi teške a nemogu ih sklopit...spava mi se a budna sam...

Join the club. Samo kaj ja nisam mogla zaspat do 7 ujutro, i tako par dana...mrtva umorna, a nemrem zaspat. I zato sam u biti i otišla psihijatru. A onda je isplivalo drugih stvari.. :)

Na Prozac sam najvjerojatnije alergična. Nevjerojatno ili istinito. Cijela bi se osula crvenim mrljama. Pa sam malo papala Seroxat pa sad Cipralex.
Iskreno, ja nisam osjetila učinak nijednog antidepresiva. Mislim vjerojatno imaju učinka, al ja to ne osjetim.
Ali cijelo vrijeme kljukam Sanval. Moja psihijatrica se kune da on ne izaziva ovisnost..tak da zapravo se i ne sjećam kad sam zaspala bez pomoći tableta. Ali vidim razliku u kvaliteti spavanja...kad sam bila na početku terapije i pod velikim stresom zbog nekih stvari, zaspala bi s 2 tablete, ali bi se budila u 5 ujutro čim je djelovanje tableta popustilo. I više sama ne bi mogla zaspat.
A sad opalim po 10 sati i ak se i probudim pred jutro, opet sama zaspim gotovo odma.

ciganka
02.06.2007., 21:43
ne znam šta bi to drugo moglo bit, dovoljno spavam , i previše, trenutno ne prolazim kroz nikakvo stresno razdobljhe, depresija mi je najveći problem, redovito uzimam terapiju, ne pijem otkad sam na lijekovima, ne drogiram se............................stvarno ne znam

Jeste li probati povecati dozu?
Ja sam na Cipralexu bila 7 tjedana, poboljsanja je bilo, ali uz ceste krize. Onda smo podigli na 20 mg, poslije toga je bilo ok.
Dobro, ja sa depresijom nisam imala toliko problema kao sa anksioznosti, ali AD su mi pomogle da se oslobodim bezvoljnosti i crnih misli, sto me posebno opterecivalo. Dobro, nisam ni sada kao leptiric, ali ono, da se zivjeti...

Toco1980
03.06.2007., 03:53
Jeste li probati povecati dozu?
Ja sam na Cipralexu bila 7 tjedana, poboljsanja je bilo, ali uz ceste krize. Onda smo podigli na 20 mg, poslije toga je bilo ok. Mene baš zanima koliko dugo ću ja morat to pit... osjećam se depresivno više od godinu dana...

-Andain-
03.06.2007., 08:44
Glupo pitanje je jedion ono koje se ne postavi... Inače, znam da većina ljudi misli da antidepresivi djeluju "preko noći" - popiješ tableticu i omah si super. Počinju djelovati tek nakon nekoliko tjedana a treba ih piti od nekoliko mjeseci do nekoliko godina ovisno o vrsti i težini depresije...

Ja nisam imala iluzija da ću osjetiti poboljšanje odmah :) Inače mi je psihijatrica rekla da pijem to samo 3 tjedna, ne više pa sam sad nakon vaših odgovora totalno zbunjena. Kod nje idem tek sljedeći tjedan pa ju namjeravam pitati zašto samo toliko kratko :rolleyes:

Inače sam u dosta velikim krizama trenutno; imam ispite na faksu, a i predamnom su dosta velike odluke koje moram donijeti pa me strah da ne zapadnem u još veću krizu nego što sam sad.

Toco1980
03.06.2007., 11:41
Inače sam u dosta velikim krizama trenutno; imam ispite na faksu, a i predamnom su dosta velike odluke koje moram donijeti pa me strah da ne zapadnem u još veću krizu nego što sam sad.Ja isto imam kontrolu za 3 tjedna, i isto mi sad dolaze ispiti.... :rolleyes:

ciganka
03.06.2007., 15:17
Mene baš zanima koliko dugo ću ja morat to pit... osjećam se depresivno više od godinu dana...

meni je psihic rekao da moram piti do godinu dana od posljednjeg simptoma.

ciganka
03.06.2007., 15:19
Ja nisam imala iluzija da ću osjetiti poboljšanje odmah :) Inače mi je psihijatrica rekla da pijem to samo 3 tjedna, ne više pa sam sad nakon vaših odgovora totalno zbunjena. Kod nje idem tek sljedeći tjedan pa ju namjeravam pitati zašto samo toliko kratko :rolleyes:

Inače sam u dosta velikim krizama trenutno; imam ispite na faksu, a i predamnom su dosta velike odluke koje moram donijeti pa me strah da ne zapadnem u još veću krizu nego što sam sad.

Pa, 3 tjedan nisu nista za AD, vjerojatno se niste razumjele, a mozda ti planira i povecati dozu.
Sto se tice stresa, probaj se organizirati sto bolje mozes, uzmi si vremena za odmor i uzivanje, nemoj se skroz prepustiti stihiji...

Toco1980
03.06.2007., 22:17
meni je psihic rekao da moram piti do godinu dana od posljednjeg simptoma.
I meni isto.... pa ćemo vidjet.... :misli:
Jedino me brine to što Cipralex uzrokuje impotenciju... :(

azrail
04.06.2007., 00:18
Join the club. Samo kaj ja nisam mogla zaspat do 7 ujutro, i tako par dana...mrtva umorna, a nemrem zaspat. I zato sam u biti i otišla psihijatru. A onda je isplivalo drugih stvari.. :)

Na Prozac sam najvjerojatnije alergična. Nevjerojatno ili istinito. Cijela bi se osula crvenim mrljama. .kad sam bila na početku terapije i pod velikim stresom zbog nekih stvari, zaspala bi s 2 tablete, ali bi se budila u 5 ujutro čim je djelovanje tableta popustilo. I više sama ne bi mogla zaspat.
A sad opalim po 10 sati i ak se i probudim pred jutro, opet sama zaspim gotovo odma.

ja nisam alergična na prozac volim prozac:D al me muči ovo nespavanje pa sam se šopala lexaurinima pa mi je psih.rekao da to nije dobro i dao mi još eglonyl..ja isto uspijem zaspat recimo 2,3 sata onda se budim i zujim tako mi je već neko vrijeme...jučer sam odspavala 6h koje blaženstvo i popodne nekih sat vremena i sad sam opet budna i uopće mi se ne spava..to bi bilo ok da se nisam dogovorila sama sa sobom da sutra ujutro moram krenut učit..a budem li poluzombij pitam se kako ću to izvest al dobro možda uspijem malo odspavat..grozno sva sam se poremetila jadna..:o

nukac
04.06.2007., 08:22
Eto, ja sam isto jedan Cipralex veteran... 7 mjeseci. Poboljsanje osjetis negdje nakon mjesec dana, mozda prije...
A treba ga uzimati jos 6 mjeseci nakon sto se povuku zadnji simptomi. Jer inace postoji opasnost od recidiva...

Sto se tice nekih nuspojava, one nestanu nakon otprilike mjesec dana. Nakon toga jedina nuspojava je hiperaktivnost. Ali ne stalna, nego samo povremena.

Kaj se tice impotencije i tih stvari, nisam bas primjetio. Jedino mi mozda treba malo vise vremena da postignem orgazam, ali su zato orgazmi puno intenzivniji nego prije. Nekad znaju biti PUUUUUNOOOOO intenzivniji.... :top:

Volim tu malu bijelu tableticu srece... Ne znam zakaj ih rade bijele, a ne neke druge boje... Recimo, roze... :rofl: :rofl:

azrail
04.06.2007., 08:29
ja sam poluhisterična od nespavanja više neznam jel mi to zbog tableta ili zbog kojeg k....baš bi nekog ubila najrađe...ovo me izluđuje:mad: :mad: ....

nukac
04.06.2007., 08:47
A koliko dugo pijes AD? Ja sam isto prvih mjesec dana imao problema s nespavanjem, ali onda sam opet poceo normalno spavati.

azrail
04.06.2007., 09:02
A koliko dugo pijes AD? Ja sam isto prvih mjesec dana imao problema s nespavanjem, ali onda sam opet poceo normalno spavati.

nešto više od mjesec dana prozac sad sam još dobila eglonyl...ako mene pitaš joj daj bože da ponovno normalno spavam a nerviram se i radi faksa pa nije ni čudo što nemogu spavat kad se uz sve tablete koje pijem uspijem iznervirat ko životinja...mislim kakve ja to kvragu imam živce?

nukac
04.06.2007., 09:23
Ma hajde, tek si pocela uzimati AD. Treba vremena. Prvih mjesec dana je najgore, poslije ce ti biti super. Ja sam isto prvih mjesec dana (Cipralex je moj prijatelj) imao problema sa spavanjem. Zaspem oko 12, a u 4 ujutro se probudim, i nema sanse da vise zaspim. Cijeli dan sam bio ko zombi, na poslu par puta skoro zaspao, a zijevao sam tako jako da me je celjust bolila... No, na svu srecu, nakon mjesec dana je sve prestalo. Samo se trebas oboruzati strpljenjem. :D

Ajde, glavu gore, bit ce sve super. :top: :top:

azrail
04.06.2007., 09:36
Ma hajde, tek si pocela uzimati AD. Treba vremena. Prvih mjesec dana je najgore, poslije ce ti biti super. Ja sam isto prvih mjesec dana (Cipralex je moj prijatelj) imao problema sa spavanjem. Zaspem oko 12, a u 4 ujutro se probudim, i nema sanse da vise zaspim. Cijeli dan sam bio ko zombi, na poslu par puta skoro zaspao, a zijevao sam tako jako da me je celjust bolila... No, na svu srecu, nakon mjesec dana je sve prestalo. Samo se trebas oboruzati strpljenjem. :D

Ajde, glavu gore, bit ce sve super. :top: :top:

a hvala,hvala na utješnim rječima...histerično sanjam krevet...:D :rolleyes:

nukac
04.06.2007., 09:41
I ja isto... :D

Joj, kaj bi sad dao za 10 minuta u krevetu... Ili pola sata... Ma koga ja lazem, sad bi odrapao dva sata, a ne kaj sam na poslu... :rofl:

xanas
04.06.2007., 10:18
Čitam da masa vas uzima Eglonyl radi depresije. Meni je neurologica prepisala Eglonyl radi vrtoglavica koje me ubijaju pa sam sad malo zbunjena. Kakva su Vam iskustva sa njim i koliko ga uzimate. Isto tako, da li netko ima iskustva sa Citalonom?

nukac
04.06.2007., 10:28
Evo ti sa Wikipedije za Elgonyl:

Sulpiride is a selective antagonist at postsynaptic D2-receptors. This action dominates in doses exceeding 600 mg daily. In doses of 600 to 1,600 mg sulpiride shows mild sedating and antipsychotic activity. Its antipsychotic potency compared to chlorpromazine is only 0.2 (1/5). In low doses (in particular 50 to 200 mg daily) its prominent feature is antagonism of presynaptic inhibitory dopamine receptors accounting for some antidepressant activity and a stimulating effect. Therefore, it is in these doses used as a second line antidepressant. Additionally, it alleviates vertigo.

Citalon ti je starija verzija Cipralexa. Odnosno, Citalon je racemicna smjesa oba izomera, dok je Cipralex samo (S)-izomer. Antidepresiv

-Andain-
04.06.2007., 10:48
E, imam još jedno pitanje :D
Dakle, pijem Coaxil pa me zanima smijem li uz te tablete uzimati još i Persen za koncentraciju...to je ionako na biljnoj bazi, a i smiri me malo kad me uhvati neka kriza. Pa dakle, smije li se ili da se ne igram s tim stvarima?

nukac
04.06.2007., 11:17
Hm, na to ti ne mogu odgovoriti. Mozda da pitas u ljekarni? Znam da na Cipralex tabletama pise da se ne preporuca u kombinaciji s gospinom travom.

xanas
04.06.2007., 13:01
nukac, hvala ti, ali ne razumijem engleski pa mi to ne pomaže puno. Ako možeš ukratko prepričati da li je to za to bila bi ti zahvalna.:)

nukac
04.06.2007., 13:19
Sulpiride je selektivni antagonist na postsinaptičke D2-receptore. Takav način djelovanja prevladava u dozama većim od 600 mg dnevno. U dozama od 600 do 1600 mg sulpiride pokazuje slabo sedativnu i anti-psihotičnu aktivnost. Njegova antipsihotična potentnost u usporedbi s chlorpamizine je 0.2 (1/5). U niskim dozama (poglavito 50 do 200 mg dnevno) njegovo prevladavajuće svojstvo je antagonizam presinaptičkih dopaminskih receptora odgovornih za antidepresivnu aktivnost i stimulirajući efekt. Zbog toga se te doze koriste kao antidepresiv drugog reda. Dodatno, ublažuje vrtoglavicu.

Eto, to ti je na brzinu prevedeno. Kratko receno - smiruje vrtoglavicu, a jos uz to ti ima blagi anti-depresivan ucinak.... Ne mozes bolju kombinaciju lijeka. :top:
Tabletica srece... :D

ciganka
04.06.2007., 14:39
Eto, ja sam isto jedan Cipralex veteran... 7 mjeseci.

Sto se tice nekih nuspojava, one nestanu nakon otprilike mjesec dana. Nakon toga jedina nuspojava je hiperaktivnost. Ali ne stalna, nego samo povremena.

:rofl: :rofl:

Hiperaktivnost je prisutna i kod mene, zato smo lijecnik i ja odlucili smanjiti dozu, inace kaze da preko ljeta ljudi obicno smanje dozu, ono, vise se fizicki trose, a to valjda povecava nivo serotonina u mozgu. Ja nekad budem cisto nervozna ako nemam sto raditi, pa cu probati smanjiti dozu, mozda bude bolje.

ciganka
04.06.2007., 14:41
ja sam poluhisterična od nespavanja više neznam jel mi to zbog tableta ili zbog kojeg k....baš bi nekog ubila najrađe...ovo me izluđuje:mad: :mad: ....

jedna moja kolegica je takodjer imala velikih problema sa nespavanjem, a i sto tako i sa nocnim morama. Onda joj je lijecnik dao Lunesta, kaze da od onda super spava, bas se dobro odmori. Inace za nas deprase na AD-u vazi pravilo rano lijeganje i rano ustajanje, kada se organizam navikne na to, ne bi trebalo biti problema.

nukac
05.06.2007., 07:35
Jos jedan savjet za depresivce...

Kako je triptofan aminokiselina iz koje u nasem tijelu biokemijskim procesima nastaje serotonin, ciju koncentraciju zelimo povecati, dobro bi bilo konzumirati hranu bogatu triptofanom. Izmedju ostalog to su pileca i pureca prsa, tuna, brokula, spinat...

Evo i jedan link o tome:

Triptofan u hrani (http://www.whfoods.org/genpage.php?tname=nutrient&dbid=103)

azrail
05.06.2007., 10:36
jedna moja kolegica je takodjer imala velikih problema sa nespavanjem, a i sto tako i sa nocnim morama. Onda joj je lijecnik dao Lunesta, kaze da od onda super spava, bas se dobro odmori. Inace za nas deprase na AD-u vazi pravilo rano lijeganje i rano ustajanje, kada se organizam navikne na to, ne bi trebalo biti problema.

ja sam se danas naspavala ko čovjek:cheer: :cheer: :trio: :tulum: :five: dobrih 6 sati....koje olakšanje ono te izludi...

ciganka koliko ti već piješ te ad i koliko ih još misliš ili trebaš pit?

chateauxdeif
05.06.2007., 11:17
budući da lutam po biljnim lijekovima i preparatima koji su na biljnoj bazi da bi mogla sebi na taj način pomoći, a naišla sam i na ovaj topic, mislim da prilično sa sigurnošću mogu savjetovati
za andaina:
persen ti neće pomoći za poboljšanje koncentracije. on je prvenstveno lijek biljnog podrijetla koji pomaže kod nervoze tj. djeluje smirujuće. činjenica je da piše da pomaže kod smetnji koncentracije ali nemoj se pouzdati u to.

nukac je spomenuo da uz neki lijek (antidepresiv pa ma kako se zvao) ne treba uzimati pripravke od gospine trave i to je izuzetno dobro upozorenje, jer gospina trava je poznati i jaki biljni antidepresiv i u kombinaciji sa drugim lijekom može biti problema.
biljni antidepresiv aktivin-H nude svi a nije uopće bezopasan.
ja nisam liječnik i nisam kvalificirana za komentare lijekova, ali činjenica je da se kod nas u ljekarnama nude biljni pripravci kao "bezopasni", jer to su samo biljni pripravci. oduševljavaju me takovi farmaceuti.! kleopatra je trovala sa "plivinim" ili "krkinim" otrovima !!???.
mala digresija - ljudi koji uzimaju tablete za smanjenje kolesterola ne smiju jesti grejp! znanstveno dokazano.
nadam se da će ovo isto pomoći pri dilemama što i kako, jer tu sam negdje bila a od vremena do vremena se "vratim".

nukac
05.06.2007., 11:26
Što se grejpa tice, opcenito ga nije dobro uzimati s lijekovima. Na nekima cak i pise da se ne smiju piti sa sokom u kojem ima grejp.

Evo s Wikipedije:

Grapefruit can have a number of interactions with drugs, often increasing the effective potency of compounds. Grapefruit contains naringin, bergamottin and dihydroxybergamottin, which inhibit the cytochrome P450 isoform CYP3A4 in the intestine. It is via inhibition of this enzyme that grapefruit increases the effects of buspirone (Buspar), carbamazepine, several statin drugs (such as simvastatin), terfenadine, felodipine, nifedipine, verapamil, estradiol, tacrolimus, dextromethorphan (significant only at recreational doses), benzodiazepines, and ciclosporin.[9][10][11][12][13] The effect of grapefruit juice with regard to drug absorption was originally discovered in 1989. However, the effect became well-publicized after being responsible for a number of deaths due to overdosing on medication.[14]

Znaci, sa simvastatinom i ostalim statinima, kao i benzodiazepinima (Xanax, Helex, Apaurin, Normabel), treba izbjegavati jedenje grejpa...

Sto se tice biljnih lijekova, slazem se, nisu toliko bezopasni koliko se to prikazuje... Pa biljni otrovi su jedni od najjacih otrova.

Osim toga, persen sadrzi valerijanu, i nakon dugotrajnog koristenja su moguce halucinacije... Zato, nemojte bas mijesati lijekove s biljnim lijekovima. Ako to namjeravate uciniti, obavezno se posavjetujte s lijecnikom, cak i bolje nego s farmaceutom.

-Andain-
05.06.2007., 11:38
budući da lutam po biljnim lijekovima i preparatima koji su na biljnoj bazi da bi mogla sebi na taj način pomoći, a naišla sam i na ovaj topic, mislim da prilično sa sigurnošću mogu savjetovati
za andaina:
persen ti neće pomoći za poboljšanje koncentracije. on je prvenstveno lijek biljnog podrijetla koji pomaže kod nervoze tj. djeluje smirujuće. činjenica je da piše da pomaže kod smetnji koncentracije ali nemoj se pouzdati u to.

nukac je spomenuo da uz neki lijek (antidepresiv pa ma kako se zvao) ne treba uzimati pripravke od gospine trave i to je izuzetno dobro upozorenje, jer gospina trava je poznati i jaki biljni antidepresiv i u kombinaciji sa drugim lijekom može biti problema.
biljni antidepresiv aktivin-H nude svi a nije uopće bezopasan.
ja nisam liječnik i nisam kvalificirana za komentare lijekova, ali činjenica je da se kod nas u ljekarnama nude biljni pripravci kao "bezopasni", jer to su samo biljni pripravci. oduševljavaju me takovi farmaceuti.! kleopatra je trovala sa "plivinim" ili "krkinim" otrovima !!???.
mala digresija - ljudi koji uzimaju tablete za smanjenje kolesterola ne smiju jesti grejp! znanstveno dokazano.
nadam se da će ovo isto pomoći pri dilemama što i kako, jer tu sam negdje bila a od vremena do vremena se "vratim".

Andain je cura :D
Znam da nije baš nešto za koncentraciju - možda sam se malo krivo izrazila - zanimalo me prije svega za smirenje. Imam ispite na faksu sad i osjećam užasan nemir dok učim, nervozu... Eto maloprije me u knjižnici uhvatila panika i nisam se nikako mogla smiriti, a kako sam lani u takvim slučajevima znala uzeti Persen koji mi je i pomogao, zanimalo me smijem li ga uzimati i dok sam na AD.

Vidim da je Nukac spomenuo valerijanu... Mama mi je kupila neke biljne :zubo: tablete za spavanje (imam gadnih problema već mjesec dana) na bazi valerijane pa dakle ni to nesmijem...ajme tko će me uspavat?!

xanas
05.06.2007., 12:07
Nukac, hvala ti na prijevodu. Jedino što nije tabletica, nego neki odvratan sirup. :eek:

nukac
05.06.2007., 12:19
Uh... ako je sirup, onda--- :eek: :eek:

Mrzim sirupe... Jedino su dobri oni s medom. Tabletu lijepo progutas i to je to... A od sirupa ti je cijeli dan zlo... :eek: :eek:

nukac
05.06.2007., 12:21
Andain je cura :D
Znam da nije baš nešto za koncentraciju - možda sam se malo krivo izrazila - zanimalo me prije svega za smirenje. Imam ispite na faksu sad i osjećam užasan nemir dok učim, nervozu... Eto maloprije me u knjižnici uhvatila panika i nisam se nikako mogla smiriti, a kako sam lani u takvim slučajevima znala uzeti Persen koji mi je i pomogao, zanimalo me smijem li ga uzimati i dok sam na AD.

Vidim da je Nukac spomenuo valerijanu... Mama mi je kupila neke biljne :zubo: tablete za spavanje (imam gadnih problema već mjesec dana) na bazi valerijane pa dakle ni to nesmijem...ajme tko će me uspavat?!

A kaj ja znam, ako nemas nekih problema, onda i dalje probaj... Samo kaj se i na te tablete mozes navuci, pa onda vise nikak neces moci spavati. Bolje da odes doktoru pa da ti on prepise neke tablete, recimo Helex/Xanax za smirenje i nesto drugo za spavanje.

hrmrtv
05.06.2007., 12:42
Trenutno Arvind i Katenu. Oko mjesec dana.

xanas
05.06.2007., 12:53
I ja mrzim sirupe iz dna duše. Ali šta je, tu je, bez njega se osjećam kao na ringišpilu.Par dana sam bila prestala i drmalo me tako da nisam mogla hodati pa sam ga se opet morala primiti.
Nego, vidim da je puno ljudi na Ad i to puno mladih ljudi, što me začudilo. Prije nekih 20-ak dana je moja kćer koja za dva mjeseca puni 16 godina dobila Ad i to Citalon. Cura je koketirala sa speedom, u žestokoj je adolescentskoj krizi i pošteno je drma. Blago rečeno, učinila nam je svima od života pakao. Zanima me kad će to početi djelovati ( jer ovo nije više za izdržati) i kako će to djelovati. Da li netko ima takva iskustva?

nukac
05.06.2007., 13:25
Treba jedno mjesec dana da pocne djelovati... :top:

veci33net
05.06.2007., 13:36

1.molim te probaj prirodne antidepresive (uz ove koje trošiš naravno)
znači sport-tj najjednostavnije trči bar sat vremena i onda će ti se početi lučiti endorfini u tijelu:)
2.tehnike disanja-pranajma,joga:)
3.makrobiotička prehrana:)
4.meditacija:)

nukac
05.06.2007., 13:43
Svaka čast alternativnim metodama liječenja, ali nekome tko je duboko ušao u depresiju ne pomažu ni čajevi, ni makrobiotika ni sport. Odnosno, pomagali bi mu da se uopće može natjerati da nešto pokuša...

ciganka
05.06.2007., 14:22
ja sam se danas naspavala ko čovjek:cheer: :cheer: :trio: :tulum: :five: dobrih 6 sati....koje olakšanje ono te izludi...

ciganka koliko ti već piješ te ad i koliko ih još misliš ili trebaš pit?

Ima vec vise od 6 mjeseci, psihic mi je rekao da bi ih trebala piti godinu dana od posljednjeg simptoma...

ciganka
05.06.2007., 14:27
Svaka čast alternativnim metodama liječenja, ali nekome tko je duboko ušao u depresiju ne pomažu ni čajevi, ni makrobiotika ni sport. Odnosno, pomagali bi mu da se uopće može natjerati da nešto pokuša...

Ovo potpisujem...
U najgorijem periodu nisam koristila nista, jesam neke biljne kapsule za smirenje, ne moram reci da mi bas nista nisu pomogle. Trudila sam se da se sto vise bavim fizickom aktivnosti i da ne zapustim dnevne obaveze, ali bilo je izuzetno tesko. Tek poslije jedno mjesec-dva na AD-u, mogla sam lakse disati...

nukac
05.06.2007., 15:04
E da, i ne znam koliko je bas makrobiotika pogodna za depresiju. Kao sto sam naglasio ranije, kod depresije je potrebno hraniti se hranom bogatom triptofanom (koji je prekursor za sintezu serotonina), a ne znam bas koliko je makrobioticka hrana - hrana bogata triptofanom.

-Andain-
05.06.2007., 15:39
1.molim te probaj prirodne antidepresive (uz ove koje trošiš naravno)
znači sport-tj najjednostavnije trči bar sat vremena i onda će ti se početi lučiti endorfini u tijelu:)
2.tehnike disanja-pranajma,joga:)
3.makrobiotička prehrana:)
4.meditacija:)

Ja sam probala razne metode koje navodiš i samo su me još dublje uvukle u depru, tj. vrijeme je sve više i više prolazilo, a ja sam se umjesto da odem kod nekog tko će mi stvarno pomoć, "trošila" na takvim stvarima i gubila vrijeme. I skupilo se još par problema pa me sve skupa lijepo pokopalo.
I da, dobro Nukac kaže, netko tko je u depresiji ujutro teško nalazi razlog da se uopće ustane iz kreveta, a kamoli da se ide baviti još nekim dodatnim aktivnostima.

chateauxdeif
05.06.2007., 16:40
mislim da prvo treba riješiti depresiju (ako je ona doista prisutna) a onda kada postane bolje može se prijeći na - ajdemo reći alternativu. teško je onima koji nisu nikada bolovali od depresije razumjeti da se iz depresivnog stanja cijeli život gleda drugima očiva, doživljava drugim čulima i još mnogo toga.
andain sorry ali nisam obratila pažnju na to da si, kao i ja, žensko.
sa tobom nukac se neću složiti zbog engleskog teksta ispod posta !!
pozdrav

back to black
05.06.2007., 16:47
Čitam da masa vas uzima Eglonyl radi depresije. Meni je neurologica prepisala Eglonyl radi vrtoglavica koje me ubijaju pa sam sad malo zbunjena. Kakva su Vam iskustva sa njim i koliko ga uzimate. Isto tako, da li netko ima iskustva sa Citalonom?

ja uzimam citalon jedno 3 mj.,i mogu ti reć,nakon povišenja doze s 10 na 20 mg,osjetno mi se popravilo raspoloženje,ono ružočastija perspektiva:cerek: zna bit i loših momenata,ali ih nekako lakše nokautiram,za razliku od prije:zubo: kad su oni mene:E ma,dobro,nisu bajka,budim se,ko azrail,svake noći,točno 4 sata nakon što legnem,jer citalon čini san plićim,reko dr.:cool: a,ne moš'sve...

back to black
05.06.2007., 16:51
a hvala,hvala na utješnim rječima...histerično sanjam krevet...:D :rolleyes:
imaš uvjerljivo najduhovitiji način izražavanja... ti si jedna vrlo, vrlo zabavna cura...zamisli šta bi bilo od tebe da nisi u k....:rofl: sori na izrazu...al'me uvijek nasmiju tvoji postovi...imaš duše,evo ti poljupca:kiss:

nukac
05.06.2007., 18:21
chateauxdeif :kiss:

Najvise mrzim kad nekom kazes da si u depresiji i da si na AD terapiji, prvo ti kaze, a on ti kaze, a zsto ne probas se bavit sa sportom....GRRRRR

azrail
05.06.2007., 18:30
imaš uvjerljivo najduhovitiji način izražavanja... ti si jedna vrlo, vrlo zabavna cura...zamisli šta bi bilo od tebe da nisi u k....:rofl: sori na izrazu...al'me uvijek nasmiju tvoji postovi...imaš duše,evo ti poljupca:kiss:

ajme baš si me razveselila sad sam došla doma i osjećala se tako samom:cry: :cry: ...i tebi jedan kisić:kiss: i hvala...puno mi znači kad mi netko kaže o meni nešto što smatram pozitivnim..hvala:kiss:

azrail
05.06.2007., 18:36
iako tu svoju zabavnost bi velikim djelom trebala zahvalit prozacu:top: inače sam pravi mrgud i nezadovoljnik,baš ono kažu mi da sam teška,uf što si teška -roditeljitosi uglavnom,ah,ah,jbga..a to me boli mrzim kad me smatraju teškom...odmah me uhvati monstrum efekt:E

back to black
05.06.2007., 22:02
nije to prozak,to je prirođena nadarenost( smišljanje spontanih crnohumornih,ali ipak veselih fraza,zapažanja)...ispod debele kore tvog ljutog i tužnog mozga,krije se veliki šaljivdžija...samo nastavi,nemoj se opterećivat,nisam se suzdržala od komentara,naprosto pršte tvoji postovi,svi smo manje-više "ozbiljni"...moreš mislit :cheer: vragolanka jedna...treba nam veselja,treba...neka tebe nama...

azrail
06.06.2007., 03:52
nije to prozak,to je prirođena nadarenost( smišljanje spontanih crnohumornih,ali ipak veselih fraza,zapažanja)...ispod debele kore tvog ljutog i tužnog mozga,krije se veliki šaljivdžija...samo nastavi,nemoj se opterećivat,nisam se suzdržala od komentara,naprosto pršte tvoji postovi,svi smo manje-više "ozbiljni"...moreš mislit :cheer: vragolanka jedna...treba nam veselja,treba...neka tebe nama...

a nisam baš sve skužila što si draga black htjela da kažeš osim da mi je malo neugodno kad mi komplementiraju iako moram bit egoistična pa reć da mi to godi i da to volim...a znaš da se moram malo opterećivat inače ni nebi došla do faza gušenja,psihijatra pa tako i tableta...drago mi je da pršte moji postovi jer sam dugo bila u kavezu kao ptica slomljenih krila,ranjena i sputana...ponovno letim black možda je to uzrok...strah me jer su nebesa i visine prostrane,nepoznate i ponekad brrrrrr zastrašujuće al jedino što znam da neželim jest da mi itko ikad oduzme krila i sposobnost da sam sretna i slobodna iako sve je u božjim rukama vjerujem mu i spremna sam na puteve pakla i raja koje sam nebrojeno puta prošla...kao što vidite dragi depresivci ja opet nemogu spavat odčorila 2 il 3 sata i sad tu zujim ko sova i kao da čekam da će mi se nešto važno dogodit:rolleyes: a niš idem probat spavat ako mi u međuvremenu nešto opet ne zaokupi pažnju...:D

back to black
06.06.2007., 05:37
ma,to da samo nastaviš bit vesela,bez opterećivanja zbog pohvale,jer znam kako nekad to ljude blokira...nemoj mi se sad ukočit :D: inače,mi smo ljudi,bar većina,vrlo nenaviknuti na komplimente,iskrene,naravno...kad meni neko da kompiment zbog izgleda,mislim da preuveličava,ili laže zbog nečeg?...a,kad komplimentiraju zbog moje osobnosti,osijećam se ko'tele...to ti je dokaz moje nesigurnosti...na to sam mislila,oprezna sam kad dijelim komplimente :rofl:...nadam se da spavaš sad,ja trk na posao!

azrail
06.06.2007., 05:41
jedna moja kolegica je takodjer imala velikih problema sa nespavanjem, a i sto tako i sa nocnim morama. .

e noćne more da ,opet ljudovi nemogu spavat u tri sata se probudila i sad tu baljezgam po forumu,pa me uhvatila inspiracija pa išla neš pisat...eh.. a noćne more o bože trebala si me vidjet tu na psihologiji:lol: :lol: nisam cjelu noć spavala isto tu baljezgala po internetu i otvorio jedan lik temu nesanica da kako pomoć kad nemožeš spavat a ja si zabrijala da nesmijem zaspat jer će me u snovima dočekat freddy kruger brrr još uvijek se na to naježim i onda je taj dečkić ako je bio dečkić napisao da moli intervenciju moderatora jer da je tražio pomoć a ne tuđe gluposti pa mod zbriso temu a ja se zbedirala da sam malo poludila:cry: :cry: al to je bila mora u budnom stanju...užasa..

azrail
06.06.2007., 05:44
ma,to da samo nastaviš bit vesela,bez opterećivanja zbog pohvale,jer znam kako nekad to ljude blokira...nemoj mi se sad ukočit :D: inače,mi smo ljudi,bar većina,vrlo nenaviknuti na komplimente,iskrene,naravno...kad meni neko da kompiment zbog izgleda,mislim da preuveličava,ili laže zbog nečeg?...a,kad komplimentiraju zbog moje osobnosti,osijećam se ko'tele...to ti je dokaz moje nesigurnosti...na to sam mislila,oprezna sam kad dijelim komplimente :rofl:...nadam se da spavaš sad,ja trk na posao!

e ne spavam:rofl: :lol: ,dobro nemoj mi previše djelit komplimente malo doziraj pa će bit ok:D a što se tiče mog stava prema tebi da budem iskrena ti si se meni na prvu zasviđala:kiss:

veci33net
06.06.2007., 10:34

ja bila duboko na dnu
a eto morala sam se sama vadit i uz pomoć jednog izlječitelja alternativnog da sam išla na tablete i psihiće ko zna kaj bi bilo

veci33net
06.06.2007., 10:37
E da, i ne znam koliko je bas makrobiotika pogodna za depresiju. Kao sto sam naglasio ranije, kod depresije je potrebno hraniti se hranom bogatom triptofanom (koji je prekursor za sintezu serotonina), a ne znam bas koliko je makrobioticka hrana - hrana bogata triptofanom.

:)kikiriki jedite!makrobiotika je super za sve bolesti!

veci33net
06.06.2007., 10:42
Ja sam probala razne metode koje navodiš i samo su me još dublje uvukle u depru, tj. vrijeme je sve više i više prolazilo, a ja sam se umjesto da odem kod nekog tko će mi stvarno pomoć, "trošila" na takvim stvarima i gubila vrijeme. I skupilo se još par problema pa me sve skupa lijepo pokopalo.
I da, dobro Nukac kaže, netko tko je u depresiji ujutro teško nalazi razlog da se uopće ustane iz kreveta, a kamoli da se ide baviti još nekim dodatnim aktivnostima.

hm gubiti vrijeme..?
pazite ljudi tablete vam samo prigušuju stanje-vic je u rješavanju problema i osjećaja koji su vas doveli do depre,potražiti stručnu alternativnu pomoć to je bolje nego kljukati se s ljekovima,uglavnom to su sve štake ali č. mora kad tad naučiti hodati sam

Astrice
06.06.2007., 10:45
A ja mislila da su tablete štake? Skoro iste one koje koristiš kad slomiš noge.

-Andain-
06.06.2007., 11:21
hm gubiti vrijeme..?
pazite ljudi tablete vam samo prigušuju stanje-vic je u rješavanju problema i osjećaja koji su vas doveli do depre,potražiti stručnu alternativnu pomoć to je bolje nego kljukati se s ljekovima,uglavnom to su sve štake ali č. mora kad tad naučiti hodati sam

Probleme ne rješavam samo i isključivo tabletama, dapače, čak mi je muka što ih moram piti, ali sam trenutno toliko očajna da bi u sebe stavila bilo što samo da se osjećam bolje.
I da, potražila sam stručnu pomoć gdje stručna osoba samnom razgovara, a razgovor s nekim tko bi mi pomogao da se trgnem iz ovog stanja vrijedi mi više od svih makrobiotika, sportova i štatijaznam na ovome svijetu.

chateauxdeif
06.06.2007., 13:13
veci33net
oprosti ali sa kikirikijem i ostalim si malo pretjerao/la. ako je netko u depri ne znači da ne zna uključiti mozak i da ne zna čitati, pa kljuka u sebe sve do čega dođe, već da pokušava od dobrog izabrati najbolje, da želi čuti iskustva drugih. pa što ako ti lijekovi i jesu štake ? jednom će ih odbaciti jer će za to doći vrijeme. svi depresivci jednom prestanu to biti, ali vrijeme koje je za to potrebno nikom nije poznato. stručna pomoć, razgovor, međusobna razmjena iskustava je ono što pomaže.
lijepo da si svoje stanje sredio/la sa alternativom, ali dozvoli da to nije u svim slučajevima možda moguće.
mislim da rečenice tipa - "pazite ljudi....." ili "... vic je u rješavanju..." nikome tko na ovom forumu neće pomoći. moram reći mene su razbijesnile jer prodaju pamet koju mi nemamo.
nisam sadašnji depresivac, bivši sam, odrasla sam i sa puno godina života, pa se usudim reći da znam što sam napisala i još više zašto sam napisala.

nukac
06.06.2007., 13:34
Bravo chateauxdeif :s

U potpunosti podrzavam sto si rekla.

Nakon sto sam poceo piti AD, i pocela mi se vracati volja za zivotom, pocelo je i bavljenje sportom, hodanje, voznja biciklom/rolama... Do toga je bilo - lezanje u krevetu i buljenje u tocku. N nikakva makrobiotika, alternativa i slicno nije dolazilo u obzir, jer se nisam mogao natjerati ni na ustajanje iz kreveta, a kamoli recimo kuhanje rucka...

neobanned
06.06.2007., 14:00

mozda bi se ovaj forum trebao zvati ludnica, a ne psihologija:zubo:

ne pijem antidepresive i nikad necu ni poceti.. ako budem depresivan svratiti cu tu na topic i siguran sam da ce mi odmah biti bolje :D :rofl:

-Andain-
06.06.2007., 14:02
veci33net
oprosti ali sa kikirikijem i ostalim si malo pretjerao/la. ako je netko u depri ne znači da ne zna uključiti mozak i da ne zna čitati, pa kljuka u sebe sve do čega dođe, već da pokušava od dobrog izabrati najbolje, da želi čuti iskustva drugih. pa što ako ti lijekovi i jesu štake ? jednom će ih odbaciti jer će za to doći vrijeme. svi depresivci jednom prestanu to biti, ali vrijeme koje je za to potrebno nikom nije poznato. stručna pomoć, razgovor, međusobna razmjena iskustava je ono što pomaže.
lijepo da si svoje stanje sredio/la sa alternativom, ali dozvoli da to nije u svim slučajevima možda moguće.
mislim da rečenice tipa - "pazite ljudi....." ili "... vic je u rješavanju..." nikome tko na ovom forumu neće pomoći. moram reći mene su razbijesnile jer prodaju pamet koju mi nemamo.
nisam sadašnji depresivac, bivši sam, odrasla sam i sa puno godina života, pa se usudim reći da znam što sam napisala i još više zašto sam napisala.

Lijepo rečeno :top:
Problem je u tome što u sredini u kojoj ja živim ima previše ljudi koji razmišljaju na način kao veci33. I štogod da im kažeš glede svega toga ljudi jednostavno ne kuže kako se osjećaš i o čemu točno pričaš jer nisu nikad osjetili depru kao takvu. za njih si nesposoban jer takve stvari ne možeš rješiti bez pomoći pa te otpišu.
Lijepo se sjećam kako je lani mojoj mami stara od frendice bila nešto nasrala kako sam nesposobna jer se kao "samo zaje... na faksu, a ništa ne radim"...nije naravno propustila nadodati kako je njena kćer savršena i kako joj sve ide u životu.

Možeš pokušavat sve to ignorirat, ali voljela bi da ti ljudi bar jednom osjete to beznađe i tjeskobu pa bi im to začepilo usta jednom zauvijek!

neobanned
06.06.2007., 14:02
hehe, jel moderator isto lud? :zubo:

neobanned
06.06.2007., 14:05
Lijepo rečeno :top:
Problem je u tome što u sredini u kojoj ja živim ima previše ljudi koji razmišljaju na način kao veci33. I štogod da im kažeš glede svega toga ljudi jednostavno ne kuže kako se osjećaš i o čemu točno pričaš jer nisu nikad osjetili depru kao takvu. za njih si nesposoban jer takve stvari ne možeš rješiti bez pomoći pa te otpišu.
Lijepo se sjećam kako je lani mojoj mami stara od frendice bila nešto nasrala kako sam nesposobna jer se kao "samo zaje... na faksu, a ništa ne radim"...nije naravno propustila nadodati kako je njena kćer savršena i kako joj sve ide u životu.

Možeš pokušavat sve to ignorirat, ali voljela bi da ti ljudi bar jednom osjete to beznađe i tjeskobu pa bi im to začepilo usta jednom zauvijek!

luzerske isprike mentalnih tinejdzera koji previse citaju filozofske knjige..

znam ja, bio sam i ja tinejdzer :D i jos me pere depresija s vremena na vrijeme, ali ovakvu pretencioznost nisam osjetio tamo negdje od 16-te

nukac
06.06.2007., 14:05
CUj, ako nemas kaj pametno za reci radije suti...

Ja mislim da bi za ovaj svoj komentar mogao dobiti i opomenu od moderatora...

Jel se slazete ljudi?

neobanned
06.06.2007., 14:06
treba vas djonom, malo na selo must krave, razbacivat stajski gnoj, kuhat i prat.. da vidis sto bi vam odmah bilo bolje..

neobanned
06.06.2007., 14:06
CUj, ako nemas kaj pametno za reci radije suti...

Ja mislim da bi za ovaj svoj komentar mogao dobiti i opomenu od moderatora...

Jel se slazete ljudi?

ajde da i to dozivim:zubo:

inace, pametno sam ja rekao, samo vi to ne zelite cut..

malo raditi ic nesto umjesto plakati nad svojom gorkom sudbom, to vama treba..

neobanned
06.06.2007., 14:07
pomozi sirotu na svoju sramotu :zubo:

-Andain-
06.06.2007., 14:12
luzerske isprike mentalnih tinejdzera koji previse citaju filozofske knjige..

znam ja, bio sam i ja tinejdzer :D i jos me pere depresija s vremena na vrijeme, ali ovakvu pretencioznost nisam osjetio tamo negdje od 16-te

Hmmm...da :kava:

neobanned
06.06.2007., 14:16
ne znam ni za koga na selu tko pati od depresije :D

doduse, ima fiziolosko-patoloskih slucajeva i njima moja isprika, ali rekao bih da je to manje od 10% sudionika na ovom forumu.. cak stovise, rekao bih da oni ni nisu ovdje na forumu..

neobanned
06.06.2007., 14:17
Hmmm...da :kava:

evo ga opet!!

kao da pricam sa svojom curom iz drugog srednje (tada)..

necu vam vise kvariti dozivljaj.. uzivajte u svojoj depri i medjusobnom povladjivanju i razumijevanju iste..

ciganka
06.06.2007., 15:02
I ja sam jedna od onih kojima je AD pomogao vratiti se u zivot, a prije lijekova pokusala sam sve, od fizicke aktivnosti, razgovora, citanja, slikanja, biljnih preparata, i sveg ostalog sranja koje mi nije ni malo pomagalo, nego je samo produzivalo moju muku. Dozvoljavam da ima ljudi koji se snagom volje mogu izvuci, svaka cast, ali ima i nas kojima su "stake" itekako bile potrebne. Sada mi je zao sto sam AD toliko dugo odbijala, da sam se odmah krenula lijeciti njima, do sada bih vec bila ona stara...
Ipak, nakon 6 mjeseci trosenja terapije osjecam se ok, funkcioniram normalno, zivot se polako vraca u normalu. Trosit cu ga cijeli zivot ako treba, ne zelim se vracati u onaj ponor...

chateauxdeif
06.06.2007., 15:35
budući da ne vjerujem da neobanned neće barem malo škicnuti na ovaj forum moram mu napisati. (ako se nešto MORA onda je to "neuroza prisile" ili !?)

-nije ovo jedini forum gdje si popljuvao ljude i njihove probleme.
što te tjera (osim "sile nečiste!") da to radiš ?
-zašto si uzimaš za pravo suditi ljudime i praviti sprdačinu o bolesti o kojoj znaš malo ili ništa? možda misliš da su depresivci, sorry "mentalni tinejđeri" iznad tvog IQ jer čitaju "filozofske knjige" - ili ti to nije bitno?
-radiš li ti teško na selu? ja živim i to teško nije više tako teško. krave pomuzeš u roku tren jer svi imamo muzilice, kopanje ? koje? to rade traktori. nabacuješ se sa starim otrcanim parolama koje pomalo sliče natpisima na konc. logorima "arbeit macht frei"

- na forumu si od aprila 2007. i imaš (po sadašnjoj evidenciji) 19,98 postova po danu skriven iza nekog naziva, imena, nicka
što bi se pokojni Freud veselio - potvrdio bi mnoge svoje postavke

mi ostajemo na forumu psihologija, a ako je tebi ludnica bliža -izvoli- ali bez nas

Astrice
06.06.2007., 15:59
Ima gomila koja depresiju shvaćaju doslovno i onda se "izruguju". a i radoholičari mogu biti depresivci. jednostavno sakriješ se iza posla. @ neobanned kolko znam depresivci ne mogu plakati.

back to black
06.06.2007., 16:08
ma,pusti ga-vidiš da čoek ima problema,što bi inače dao sebi truda da išta piše ovde,da ga nešto ne tišti...malo je "antiprotivan",rekao bi jedan stari pijanac,he,he...

neobanned
06.06.2007., 16:37
pa ak imam problema onda sam na pravom mjestu..

kao sto rekoh, sigurno ima ljudi koji trebaju lijekove, ali ih ima jos vise koji zele lijekove, koji piju lijekove, i na kraju su ovisni o lijekovima jerbo im se citava kemija u mozgu izmjeni..

a ako imate nekih teskih problema, koja vas sila necista tjera da dolazite tu na forum i pokusavate naci virtualne prijatelje.. se bojite pravih ljudi?

moja sila necista je dosada i interes, financijski interes.. i odredjena doza frustracije poslom..

kad se vratim kuci necu pisati pola posta dnevno vise

pozdrav svima vama i stvarno bolesnima sto brze ozdravljenje zelim..

neobanned
06.06.2007., 16:38
budući da ne vjerujem da neobanned neće barem malo škicnuti na ovaj forum moram mu napisati. (ako se nešto MORA onda je to "neuroza prisile" ili !?)

-nije ovo jedini forum gdje si popljuvao ljude i njihove probleme.
što te tjera (osim "sile nečiste!") da to radiš ?
-zašto si uzimaš za pravo suditi ljudime i praviti sprdačinu o bolesti o kojoj znaš malo ili ništa? možda misliš da su depresivci, sorry "mentalni tinejđeri" iznad tvog IQ jer čitaju "filozofske knjige" - ili ti to nije bitno?
-radiš li ti teško na selu? ja živim i to teško nije više tako teško. krave pomuzeš u roku tren jer svi imamo muzilice, kopanje ? koje? to rade traktori. nabacuješ se sa starim otrcanim parolama koje pomalo sliče natpisima na konc. logorima "arbeit macht frei"

- na forumu si od aprila 2007. i imaš (po sadašnjoj evidenciji) 19,98 postova po danu skriven iza nekog naziva, imena, nicka
što bi se pokojni Freud veselio - potvrdio bi mnoge svoje postavke

mi ostajemo na forumu psihologija, a ako je tebi ludnica bliža -izvoli- ali bez nas

na forumu sam od travnja :d

Astrice
06.06.2007., 16:54
pa svi imaju probleme ko ih nema laže samo je stvar u veličini problema i nošenju s istim

back to black
07.06.2007., 05:50
a ako imate nekih teskih problema, koja vas sila necista tjera da dolazite tu na forum i pokusavate naci virtualne prijatelje.. se bojite pravih ljudi?

moja sila necista je dosada i interes, financijski interes.. i odredjena doza frustracije poslom..
pozdrav svima vama i stvarno bolesnima sto brze ozdravljenje zelim..
odakle ti da nemamo prave prijatelje?tako površan zaključak i glup:cool:
i,mi tebi želimo što skorije bogaćenje:zubo: i dobru zabavu:zubo: ne kvari je nama ovdje;)

nika007
07.06.2007., 15:18
donedavno nisam znala da mi se trnci u lijevoj ruci, gornjoj usni i na tjemenu, te nedostatak zraka u prsnom košu događaju upravo zbog stresa i panike u određenim situacijama.
nisam neka prevelika paničarka, barem sam ja tako mislila...tak da mi je bilo čudno kad sam od strane stručnih ljudi čula da su to čisti simptomi paničarenja
trenutno sam si natovarila toliko stvari na vrat da jednostavno nemogu sve napraviti onak kak bi ja to htjela-savršeno...i to je jednostavno razlog zbog kojega ponekad (baš kad me stisne tjeskoba, nemoć, nedostatak vremena,ect.) popijem normabel (ne pijem ga ni često ni kontinuirano, nego onda kad osjećam da mi je stvarno neophodno potreban).
no uvijek je dobro porazgovarati sa psihologom ili psihijatrom...sat vremena se uvijek može odvojiti....

:kava:

Esoterian
07.06.2007., 17:53
ja bi svakome prije ikakvih tableta i pilula preporucio biljku cannabis sativa.

nukac
07.06.2007., 20:34
Los ti je savjet jer cannabis ne djeluje bas na serotonin...
Cannabis se preporuca za smanjenje boli (recimo kod raka) ili za multiplu sklerozu, ali ne i za depresiju.... Cak mislim da moze i pogorsati stanje.

chateauxdeif
07.06.2007., 20:43
društvo, moram vam reći da sam vrlo zadovoljna sa razvojem situacije vezano za osobe koje "neće više ni pogledati" forum psihologija, jer smo mi "ludnica". zapravo jadnik neobanned je iskompleksiran i onda onako "samo da vidim što se to na tom forumu događa", onda se isprazni u bezobrazlucima, ali muči ga da li netko o njemu ima što za reći - i evo ga opet. toliko o njemu i neću više, osim ako jako ne krene.
@esoteriane, ja sam kupila sjeme kanabisa, (imam vezu u policiji pa mi neće doći gledati polja) pa kad bude za uporabu, poslat ću ti da se imaš čime zabavljati i prestaneš srati na forumu koji je vrlo ozbiljan i na kojem su ljudi koji žele živjeti normalnim životom.
svi vi koji pljujete po svemu, pa i po ljudima, životni ste luzeri, ali to ne želite priznati ni sebi ni drugima, već je puno lakše rugati se.
ovdje želimo razgovorom, tj. dopisivanjem postići kvalitetniji život, dati svrsishodnost životu, živjeti sa veseljem - ne nafiksanim -

vjerujem da ćete me razumjeti što reagiram sa tolikom žestinom na ovakove tipove, jer prošla sam tako teške trenutke, u kojima sam bila i hipohondar, i lijenčina i neradnik i ne znam što sve ne, a zapravo samo sam tražila da me netko ČUJE. slušali su me ali me nisu čuli. to me je dovodilo u stanja koja su mi se davala dojam besmislenosti postojanja, besmislenosti življenja jer nisam mogla zadovoljiti ono što se od mene očekivalo. konačno sam pronašla psihijatra koji me jako ČUO i godinama sam išla k njemu na razgovore. meni osobno nije bilo svejedno tko je moj psihijatar, jer sam vrlo zahtjevna osoba i ako psihijatar skiksa na nekim, nazovimo to glupim stvarima, iz opće kulture ili sl. ja sam ga otpisala, jer mislim da dobar psihoterapeut mora imati i vrlo široko znanje sa svih područja. no to je bio moj uvjet za ostati kod nekod psihoterapeuta ili ne. danas je to uglavnom ok. osim što "poludim" kad netko nekoga omalovažava, tek toliko, zabave radi.

-Andain-
07.06.2007., 21:06
Chateauxdeif...za te needucirane luzere mi ćemo ionako uvijek biti hipohondri koji umišljaju da su bolensi, a ne znaju upotrebljavati svoj mozak da bi se sami izvukli.
Mene je lani jako povrijedilo kad mi je mamu napala njena frendica (mama moje prijatelkjice) govoreći joj kako samo iskorištavam svoje roditelje jer kao studiram, a ništa ne radim. Žena me nije vidjela niti razgovarala samnom valjda godinu dana, a daje si za pravo suditi o tome da ja ništa ne radim dok sam ja upadala u ogromne krize iz kojih nisam nalazila izlaza. A kako sa sobom nekako uvijek povučeš i najbliže ljude u smislu da ni njima nije lako da te gledaju u takvom stanju, mojoj je mami još samo ova falila s takvim komentarom.

Anyway, htjela sam reći da se takvim luzerima koji dođu ovdje samo da nam kažu koliko smo jadni i da nam spočitaju što uživamo u takvom stanju ne trebamo opterećivati jer ionako nemaju pojma o čemu pričaju.
A ako budu imali sreće neće nikada ni znati kakvo je to odvratno stanje.

ruther
08.06.2007., 19:13
Ja pijem Xeroxat od 20 mg, ali nevidim neki učinak.Zapravo, čini mi se da na mene uopće ne djeluje, tko da me zanima kako bi zapravo trebao djelovati.

ciganka
08.06.2007., 23:08
Ja pijem Xeroxat od 20 mg, ali nevidim neki učinak.Zapravo, čini mi se da na mene uopće ne djeluje, tko da me zanima kako bi zapravo trebao djelovati.

Koliko dugo ga pijes?
Prvih par tjedana je navikavanje, dakle, samo nuspojave, poslije bi polako trebalo ici nabolje. Tek poslije mjesec-dva ces primjetiti vece pomake naprijed.
Pa, djeluje tako sto smanjuje simptome anksioznosti i depresije, ono, poboljsana koncentracija, san, smanjena nervoza, crne misli...

ruther
09.06.2007., 10:08
Pijem ga dva mjeseca, redovito,1 tabletu 20 mg ujutro. Osim njega pijem 1-0-1 Xanax, a po potrebi Sanval kad ne mogu zaspati. Meni se čini da umjesto da mi se poboljša koncentracija, meni je zapravo sve ravno.

vision6
09.06.2007., 12:15
Pijem ga dva mjeseca, redovito,1 tabletu 20 mg ujutro. Osim njega pijem 1-0-1 Xanax, a po potrebi Sanval kad ne mogu zaspati. Meni se čini da umjesto da mi se poboljša koncentracija, meni je zapravo sve ravno.

Nije ni meni Seroxat djelovao bar ne na bolje bila sam na slicnoj terapiji kao ti samo sta sam pila 1 Xanax SR dnevno. Od koncentracije bas nista, Xanax me nakon nekog vremena cinio ravnom, ali samo u smislu da se nisam pretjerano uzrujavala, ostale emocije su bile prisutne. Sada su me prebacili na druge tablete jer nije vise imalo smisla. A vec vidim da cu opet morat mijenjat terapiju jer mi opet nije dobro.
Dal pije tko po dva antidepresiva?
Meni su sad dali takvu terapiju, ujutro i popodne pijem pola Eglonyl forte, a navecer Fevarin. Uzasno mi je, po noci sam budna kao usred dana i ne spavam uopce, naravno posljedica je ta da sam skroz luda preko dana. I zivcana sam tako da ne mogu biti na miru 5 minuta.

Ad.Miss.G
09.06.2007., 19:20

Da je bar meni sve ravno. Ja krkam 1 Cipralex 10 mg ujutro i uredno se obrecavam na ljude koji mi se obrate (dobro, možda zato kaj sam živčana jer imam ispit za koji sam prekasno počela učit).
Uzimala sam i Prozac i Seroxat, i nisam primjetila nikakav učinak osim kaj sam možda na Seroxatu malo rjeđe pop*.

HexMaster
09.06.2007., 22:11
Pijem Eglonyl pola tablete dnevno, Aktivin H, Xanax i ako nemogu spavati onda Sanval.

Eglonyl me malo zabrinjava. Znam da mi je doktorica kada mi je recept pisala komentirala da nezna zašto mi je taj lijek potreban, da je to jak ljek i sl.
Dolazi i u čudnoj staklenoj bočici s par tabletica i vatom unutra.
Ni papirić unutar kutijice mi nije budio samopouzdanje.
Strah me je tog lijeka :confused:
Skoro nikada u zivotu nisam bio bolestan i nikada nisam uzimao nikakve ljekove i tablete.

I jedno glupo pitanje
Što to znači recimo: Aktivin H caps 1,0,1
Što to "1,0,1" znači?
Pretpostavljam da je to doziranje ali dobro se sječam da mi je psihijatar rekao da jednu dnevno uzmem ujutro.

Tek sam jučer dobio sve te tablete.

Ad.Miss.G
10.06.2007., 11:15
1,0,1 ti je ujutro-popodne-navečer. Znači 1 ujutro, ništa popodne i 1 navečer. Ne znam zašto ti je napisao 1,0,1 ako ti misli dat 1 dnevno.

vision6
10.06.2007., 14:27
Pijem Eglonyl pola tablete dnevno, Aktivin H, Xanax i ako nemogu spavati onda Sanval.

Eglonyl me malo zabrinjava. Znam da mi je doktorica kada mi je recept pisala komentirala da nezna zašto mi je taj lijek potreban, da je to jak ljek i sl.
Skoro nikada u zivotu nisam bio bolestan i nikada nisam uzimao nikakve ljekove i tablete.

I jedno glupo pitanje
Što to "1,0,1" znači?
Pretpostavljam da je to doziranje ali dobro se sječam da mi je psihijatar rekao da jednu dnevno uzmem ujutro.

Mozda su ti u apoteci napisali krivo jer se inace tako uzima, slusaj doktora. I meni su znalo krivo u ljekarni napisati.
Takoder me zabrinjava Eglonyl i papiri uz njega sam okus tablete a najvise jer ga osjecam sto po meni ne bih trebala zato sta ako pijem neki lijek s ciljem da mi bude bolje mislim da ga ne bi trebala osjecati znaci ako ga osjecam-prejak mi je. Tako mi je s ova dva svaku tabletu osjecam kad pocne djelovati i to mi je grozno. Bas skuzim da mi je u glavi i zivcima. Xanax ne osjecam na taj nacin nego kuzim da se ne uzrujavam kao inace i da sam smirenija tj. da se mi ne skoci tlak na 500 za bezveze nego reagiram normalno, a da opet ne bi sama sa sobom bila u zabludi tu su i ljudi s kojima komunicirama pa i oni vide kako se na kojoj terapiji ponasam i po njihovim komentarima znam kada sam "normalna", a kada pod utjecajem nekog lijeka. Zato me i smeta saltanje terapije sa saltanjem doktora jer me nitko ne vidi svaki dan cijeli dan da bi znao kako se osjecam ili ponasam po kojem lijeku.

HexMaster
10.06.2007., 16:02
Valjda najviše što se bojim kod tih tableta je ovisnost.
Bojim se da ako uzimam te tablete pa ih prestanem uzimati da cu biti u gorem psihičkom stanju nego što sam bio prije nego sam ih počeo uzimati.
A ne mislim ih piti cijeli život

dr. diego
10.06.2007., 17:23

I jedno glupo pitanje
Što to "1,0,1" znači?

eglonyl je lijek koji podiše raspoloženje. ako si bezvoljan onda bi to trebao biti lijek za tebe. kod mene je u početku djelovao,a kasnije se sve vratilo na isto makar mi je doktorica podigla dozu na 2*200 mg.
da, izazivaju ovisnost nakon nekog vremena, ali relativno lako se od njih odviknut

vision6
10.06.2007., 17:41
Sta antidepresivi ne bi trebali ne izazivati ovisnost?
Mene lijece od ovisnosti i zato sam na dva antidepresiva jer su mi xanax s tim razlogom maknuli (ovisnost o anksioliticima).
Neku bezsnenu noc me oprao bed oko toga sta mi rade ovi lijekovi pa sam se tjesila bas time da antidepresivi ne izazivaju ovisnost i da ce sve biti ok iako mi je u to tesko vjerovati kad ih tako osjetim. Koje moguce posljedice mogu ostaviti onda ad-i?
Sad na svoju ruku pijem englonyl forte i xanax jer fevarin ne mogu zbog nespavanja, uzasne nervoze i agresivnosti, a tek za par dana mogu doktoru. I ovako mi je super za razliku od kombinacije samo ad-a.

xanas
11.06.2007., 09:37
Ljudi, oprezno sa eglonylom. Ja sam ga dobila zbog vrtoglavica, i prošli tjedan mi reče jedan dr. da budem s njim oprezna , tj. da ga ne uzimam duže od 2 mjeseca jer da može izazvati hormonalne promjene kod žena, ono poremeti se mjesečnica i nekim ženama dođe do pojave mlijeka iako nisu trudne. Ako imate slične simptome, to je to.

Astrice
11.06.2007., 09:48
elgonyl je antipsihotik,mislim da ovdje to nije nitko rekao ili je

chungking express
11.06.2007., 10:57
ja ne znam više šta s tim lijekovima nije mi dobro ni kad ih pijem ni kad ih ne pijem

ciganka
11.06.2007., 13:50

Pa, poslije 2 mjeseca bi trebalo doci do nekog poboljsanja. Meni je koncentracija bila jedna od prvih stvari koja je krenula nabolje, ali ja bih prije rekla da je tebi ravno od anksiolitika. Obrati se lijecniku i opisi tocno svoje stanje, nekada je potrebno povecati dozu ili promijeniti AD, a i anksiolitik bi trebalo smanjiti, ako nemas neku posebnu nervozu...

ciganka
11.06.2007., 13:55
Sta antidepresivi ne bi trebali ne izazivati ovisnost?
Mene lijece od ovisnosti i zato sam na dva antidepresiva jer su mi xanax s tim razlogom maknuli (ovisnost o anksioliticima).
Neku bezsnenu noc me oprao bed oko toga sta mi rade ovi lijekovi pa sam se tjesila bas time da antidepresivi ne izazivaju ovisnost i da ce sve biti ok iako mi je u to tesko vjerovati kad ih tako osjetim. Koje moguce posljedice mogu ostaviti onda ad-i?
Sad na svoju ruku pijem englonyl forte i xanax jer fevarin ne mogu zbog nespavanja, uzasne nervoze i agresivnosti, a tek za par dana mogu doktoru. I ovako mi je super za razliku od kombinacije samo ad-a.

Koliko sam ja cula, AD-i ne bi trebali izazivati fizicku ovisnost, ali psihicku da, ono u stilu, ako mi pomazu, kako cu bez njih kada bude vrijeme skidanja? Prilikom skidanja sa AD-a dolazi do nekih nuspojava koje u pravilu prodju poslije tjedan-dva.

ciganka
11.06.2007., 14:01
Jedno pitanje...

Bila sam na 20 mg Cipralexa, u posljednje vrijeme osjecala sam se hiperaktivnom, ono, stalno sam morala biti u pokretu. Lijecnik mi je preporucio da sjeckam tableticu, prvo 15, pa onda s vremenom da spustim na 10 mg.
Tabletice je jako tesko sjeckati na cetvrtine, raspadnu se, pa sam u zadnjih tjedan dana radila ovako: Prepolovim jednu, dakle pijem 10 mg dva dana, pa onda jednu od 20 mg treci dan, onda opet 10 mg dva dana i tako.
Ne znam da li je to lose, jer u biti stalno mijenjam dozu?
Planirala sam da za jedno dva tjedna skroz predjem na 10 mg.
Moze li mi netko dati savjet?
Inace, osjecam se ok, nema nekih promjena.

vision6
11.06.2007., 21:39
ja ne znam više šta s tim lijekovima nije mi dobro ni kad ih pijem ni kad ih ne pijem

nazalost potpisujem :rolleyes:

vision6
11.06.2007., 21:40
Ljudi, oprezno sa eglonylom. Ja sam ga dobila zbog vrtoglavica, i prošli tjedan mi reče jedan dr. da budem s njim oprezna , tj. da ga ne uzimam duže od 2 mjeseca jer da može izazvati hormonalne promjene kod žena, ono poremeti se mjesečnica i nekim ženama dođe do pojave mlijeka iako nisu trudne. Ako imate slične simptome, to je to.

meni su isto rekli da cu ga kratko uzimati dok fevarin ne pocne djelovati onda se ukida zbog toga sta brzo djeluje ali nosi nuspojave

vision6
11.06.2007., 21:47
Jedno pitanje...

Bila sam na 20 mg Cipralexa, u posljednje vrijeme osjecala sam se hiperaktivnom, ono, stalno sam morala biti u pokretu. Lijecnik mi je preporucio da sjeckam tableticu, prvo 15, pa onda s vremenom da spustim na 10 mg.
Tabletice je jako tesko sjeckati na cetvrtine, raspadnu se, pa sam u zadnjih tjedan dana radila ovako: Prepolovim jednu, dakle pijem 10 mg dva dana, pa onda jednu od 20 mg treci dan, onda opet 10 mg dva dana i tako.

Tako su i meni rekli za eglonyl jer mi je navodno zbog anoreksicnosti prejako uzimati po pola (sva se tresem) ali nemogce je podjeliti okruglu tabletu na 4 jednaka dijela. Ako si ok mozda da predes odmah na pola, ako osjecas potrebu za jos uzmi cetvrtinu onak u komadicima, ostalo baci ili spremi dijelove :)
ja englonyl pijem kao u prahu jer ga isto na 4 dijela rezem skarama :rofl: a to onda ispadnu komadici pa skupljam, ne znam kako drugacije, ali mi se cini bolje tako nego ovo da si malo na jednoj dozi malo na drugoj. To sam radila sa xanaxom jer je skroz kuglast pa ga niti na pola nisam mogla normalno prepoloviti a htjela sam smanjiti dozu i jedan dan sam pila cijeli drugi dan pola, a kako kod njega osjecam naglije smanjenje odustala sam pa i dalje pijem cijeli:flop:

nukac
12.06.2007., 07:38
CIganka, a jel mozes nabaviti 10 mg tablete? Puno lakse bi njih djelila na 15 mg.

back to black
12.06.2007., 07:42

mislim da je ok tako smanjivat dozu,btw-ja sam svoje tabliće razala oštrim nožićem na četvrtine:eek: ,i isto bi se smrvile...ali sam se izučila s vremenom:zubo: probaj uzimat na recept ove od 10 mg,pa ćeš lakše raspolavljat...e,kamo sreće da razmjenjujemo ukusne racepte:rolleyes:

back to black
12.06.2007., 07:44
eto,nukac me preduhitrio...

nukac
12.06.2007., 20:59
Jedno pitanje...

Ciganko, mozda bi ti bilo bolje da uzimas po 10 mg svakih 18 sati. Na taj nacin u 2 dana uzmes 30 mg. Znaci, popijes 10 mg ujutro u 8, pa drugih 10 mg u 24 sata, a onda sljedecih 10 mg u 18 sati sljedeci dan. Nakon 3-4 dana bi to trebalo biti ko da pijes 15 mg dnevno. :top:

HexMaster
12.06.2007., 22:26
Ciganko, mozda bi ti bilo bolje da uzimas po 10 mg svakih 18 sati. Na taj nacin u 2 dana uzmes 30 mg. Znaci, popijes 10 mg ujutro u 8, pa drugih 10 mg u 24 sata, a onda sljedecih 10 mg u 18 sati sljedeci dan. Nakon 3-4 dana bi to trebalo biti ko da pijes 15 mg dnevno. :top:
Sumnjam da je svejedno koliko puta dnevno uzimaš koja god to količina bila.

nukac
13.06.2007., 08:24
Sumnjam da je svejedno koliko puta dnevno uzimaš koja god to količina bila.

Kod AD je svejedno, zato jer uglavnom imaju jako spori metabolizam, i polako se eliminiraju iz tijela. Posto je poluvrijeme zivota oko 27-32 sata, mislim da je najbolje piti tako kako sam rekao, jer ce se nakon tjedan dana ustabiliti koncentracija lijeka, i na kraju to izgledati ko da pije 15 mg svaki dan.

Bovary
14.06.2007., 19:49

Zastala sam kad sam pročitala da patiš od vrtoglavica. Jesi li sigurna da su one simptom depresije u koju si zapala ili imaš problema s vratnom kralježnicom? To se liječi na posve drugi način.

ciganka
14.06.2007., 19:59
Hvala svima na odgovorima!

Pa, ostalo mi je nesto manje od jedne kutije od 20 mg, a posto ih placam, htjela sam ih iskoristiti. Jos uvijek sam na 10, 10, 20, ne osjecam nikakve promjene.
Inace lijecnik mi je dao novi recept od 10 mg, ali uzet cu ih kada potrosim ove.

Usput, da li je kome od vas lijecnik preporucio smanjenje doze preko ljeta, kaze da se to obicno tako radi ako se osjecamo dobro?

:kiss:

xanas
15.06.2007., 12:25
Bovary - vrtoglavice su posljedica zastoja cirkulacije u mozgu, nešto sa karotidama. Depresija je problem koji muči moju kćer, a nisam ni ja daleko ( to nam je valjda familjarna boljka).

soulfeeder
15.06.2007., 13:03

A od kad se duhan žvače?

Pogledaj neki spaghetti vestern, prati kako Eastwood pljuje i slini neprijateljima po čelenci.

pecinko
15.06.2007., 19:41
iako nisam alkos vikendom me hvata to pa cu onda reci pivo:ljudi zaboravite ta sranja od lekova bavite se sportom idite u prirodu setajte psa radite nesto sto volite i tako vi j....e depresiju a ne ona vas i neuzimajte ta sranja

back to black
15.06.2007., 20:41
iako nisam alkos vikendom me hvata to pa cu onda reci pivo:ljudi zaboravite ta sranja od lekova bavite se sportom idite u prirodu setajte psa radite nesto sto volite i tako vi j....e depresiju a ne ona vas i neuzimajte ta sranja
da nisam dobila ovaj savjet,stvarno ne znam što bih sa sobom i svojim životom!:confused: :zubo: hvala,samo se ti javi...:s dđizs...

pecinko
15.06.2007., 21:10
da nisam dobila ovaj savjet,stvarno ne znam što bih sa sobom i svojim životom!:confused: :zubo: hvala,samo se ti javi...:s dđizs...

a zasto ti to uzimas osobno:D

back to black
16.06.2007., 05:45
ma,smiješno mi...kad bi sve bilo tako jednostavno,eh...raspali me kad neko olako dila savjete u vezi nečeg s čim se ti boriš godinama...svaka hvala na dobroj namjeri,ali...na tvoju sreću nemaš vjerojatno puno veze s ovim što nas na anksioznosti muči...:-)

pecinko
16.06.2007., 06:43
ma,smiješno mi...kad bi sve bilo tako jednostavno,eh...raspali me kad neko olako dila savjete u vezi nečeg s čim se ti boriš godinama...svaka hvala na dobroj namjeri,ali...na tvoju sreću nemaš vjerojatno puno veze s ovim što nas na anksioznosti muči...:-)

nemam?da sada nemam,ali sam jedno vreme zbog izgubljene ljubavi bio skroz poludio te pio svakojake lekove;napijem se skroz da malo zaboravim a ono jos gore;pijem tablete za spavanje a nemogu nisatim da zaspim i nakraju zavrsim kod psihijatra koji napravi jos veci nered u mojoj glavi i sta znam mozda sam izuzetak jer mi sve to nije pomoglo dok jednog dana nisam sreo jednu predivnu devojku koja me je izvukla iz svega toga a delenje savjeta mi nije bila namjera jer sam se lose izrazio,htio sam samo reci svoje iskustvo i zato sorry

Astrice
16.06.2007., 11:14
Jedna depresivna epizoda naspram nečeg što traje godinama ili čak više epizoda baš i nije isto.

pecinko
16.06.2007., 14:54
Jedna depresivna epizoda naspram nečeg što traje godinama ili čak više epizoda baš i nije isto.

zasto?zar bol nije ista?neko pati godinu a neko pati cio zivot;zar se bol moze usporediti po trajanju i osobitosti?ja koji sam danas srecan zahvaljujuci divnoj mojoj dragani jos uvek osecam bol u sebi jer nikada nisam imao oca pored mene i mog zivota:kiss:

Astrice
16.06.2007., 17:32
Da li se moram pravdati jer tako mi to izgleda, A samo sam rekla isto što i forumašica Back to black.

smemy
16.06.2007., 17:55
joj sto si dosadan pecinko. nesretan si zbog nedostatka oceve ljubavi ali to nije depresija. imamo si jednu epizodu reaktivne depresije i ni to nije depresija jer svi pate nakon raskida.pokusaj malo procitati postove ovih forumasa pa ce ti mozda biti jasnije.a mozda te jednom i strefi pa ce ti biti jos jasnije. nije da ti to zelim.

Astrice
16.06.2007., 18:05
Kad se riječ depresija olako koristi.
@ Pecinko odi na Plivin sajt za detaljnije objašnjenje.

pecinko
17.06.2007., 07:25
joj sto si dosadan pecinko. nesretan si zbog nedostatka oceve ljubavi ali to nije depresija. imamo si jednu epizodu reaktivne depresije i ni to nije depresija jer svi pate nakon raskida.pokusaj malo procitati postove ovih forumasa pa ce ti mozda biti jasnije.a mozda te jednom i strefi pa ce ti biti jos jasnije. nije da ti to zelim.

jeste da nisam u situaciji drugih koji zasigurno mnogo vise pate,hteo samo reci da se olako uzbudjujem pa i od sitnice napravim planinu i sada posto sam dosadan necu vas vise uznemiravati i izvinjavam se svima na ovoj temi koje sam ja lose shvatio ili koji su me lose razumeli

back to black
17.06.2007., 08:35
ma,ne sekiraj se ti ništa...i mi od sitnice radimo planinu,ne brini...kulturan si čovjek,i ne zamjera ti se,samo što stvari koje nas muče nisu baš lako riješive,nije to upala koja prođe,period koji traje je mučno dug,pa smo iziritirani kad netko,neupućen-ponavljam-na njegovu sreću-misli da ima ključ,jer je prošao sličnu epizodu,a to nije isto...ovo je kao kronična bolest,može i bez "kao"...eto:;-)