PDA

View Full Version : Gdje naći, kupiti...?

stranice : [1] 2

El Choro
07.04.2007., 14:07
Zanima me gdje se kod nas može nabaviti taj weed cloth, tj. tkanina za borbu protiv korova. Slično mulch foliji, samo dugotrajnije i vodopropusno.

Također, ako znate za dobavljače eko herbicida, posebno kukurznog glutena, bio bih vam zahvalan.

stana20
08.02.2009., 22:02
Dakle gdje u Zadru mogu pronaci neki ducan gdje bi nasao sve na jednom mjestu? od zemlje za cvijece, biljaka, folija i sl?

sijena_mora
09.02.2009., 20:45
Probaj na zaobilaznici,mislim da se zove Agroplant, od semafora na ulazu u Zd (Poličnik) desno nekih 100m.

ovo sam ja
03.03.2009., 18:25
Gdje se može kupiti,od čega se sastoji,može li se samostalno napraviti,kolika je njegova hranjiva vrijednost u odnosu na ostalu zemlju za cvijeće,povrće itd. molio bih info tko ima kakve podatke. :top: Hvala.

salel
04.03.2009., 21:31
treseta imaš u svakoj polj.apoteci.treset se sastoji od treseta.Može se sam napraviti ali treba koja tisuća ali ne kuna već godina.Nema nikakvu hranjivu vrijednost.I na kraju tresetne kocke se rade presajući treset,znači moraš imati stroj(presu),jer se gotove kocke ne prodaju osim paper pot-a što je nešto slično ali i dosta skuplje.

ovo sam ja
05.03.2009., 15:17
Hvala.

Pavicusa
10.03.2009., 19:20
bok! zanima me zna li itko gdje se može nabaviti električna bućkalica za izradu maslaca?

teta-elza
10.03.2009., 19:22
nemas drvenu? ajd, treba ga dugo mutiti ali maslac izmucen u drvenoj muckalici je bozanstven.

cb3000
11.03.2009., 10:55
bok! zanima me zna li itko gdje se može nabaviti električna bućkalica za izradu maslaca?

Ako je manja količina vrhnje do nekih 5 litara tad upotrijebi mikser , pono si bržiji nego sa drvenom stepkom .

Pavicusa
12.03.2009., 20:14
ma trebam svakodnevno mutiti 10L mlijeka, mikserom bi to bilo predugo. bilo je tih električnih sa plastičnim posudama prije iz njemačke, al ih sada ne znam gdje nabaviti.

cb3000
14.03.2009., 07:17
ma trebam svakodnevno mutiti 10L mlijeka, mikserom bi to bilo predugo. bilo je tih električnih sa plastičnim posudama prije iz njemačke, al ih sada ne znam gdje nabaviti.
Pa ipak 2 puta po 5 lit i za pol sata si gotova najduže 45 min .

babkonj5
14.03.2009., 17:31
možda bi oni znali (http://www.pecon.hr/preh_mljekarstvo.html)
jedan mixer recept (http://1greengeneration.elementsintime.com/?p=685&lang=hr)

Pavicusa
14.03.2009., 18:14
možda bi oni znali (http://www.pecon.hr/preh_mljekarstvo.html)
jedan mixer recept (http://1greengeneration.elementsintime.com/?p=685&lang=hr)

thanks!!!!!!!!!!

strumf78
24.03.2009., 08:47
Da li netko od vas radi sok od bobicastog voca i pritom koristi sokovnik na paru?

Npr: http://www.canningpantry.com/a12.html
http://www.paulnoll.com/Oregon/Canning/tool-steamer-juicer.html

Vidio sam takvo nesto kod ljudi koji rade sok od ribizla no njihov je star barem 20 godina. Gdje ima takvo nesto za kupiti u HR?

zmija6
29.03.2009., 19:28
foliju kaj trazite imate u bauhausu ali mi se cini dosta para oko 10-11 kn metar kvadratni mislim da je kvalitetna valjda sam pomogao

strumf78
29.03.2009., 20:22
ima i u baumaxu.

juretherebel
24.04.2009., 16:21
Trebaju mi nešto veće količine malča(recimo 200-400kg) u Zagrebu ili drvene kore kakve je u malču za vrt.
Ima za kupiti u Bauhausu po 50tak kila ili sl. ali to je dosta skupo.
Zna li neko gdje se to može nabaviti,možda u Zrinjevcu...?:s:s:s:s:s

juretherebel
26.04.2009., 22:08
jel iko pohodi ovaj kutak foruma uopće???

komar
16.05.2009., 15:34
Da li netko od vas radi sok od bobicastog voca i pritom koristi sokovnik na paru?

Npr: http://www.canningpantry.com/a12.html
http://www.paulnoll.com/Oregon/Canning/tool-steamer-juicer.html

Vidio sam takvo nesto kod ljudi koji rade sok od ribizla no njihov je star barem 20 godina. Gdje ima takvo nesto za kupiti u HR?

Ovakav sokovnik sam ove godine gledala prije Uskrsa u Kauflandu u Zaprešiću. Nije bio ovako lijep kao ovaj na slici - ono je bio neki crni materijal - i činio mi se dosta jeftin. Rekla sam da do ljeta ga moram kupiti. Na naljepnici sam vidjela i zapisala u mobitel Metalac posudje - Gornji Milanovac - sokovnik :kava:

minimarko
27.07.2009., 12:03
ljudi moze pomoc, dakle zanima me gdje u Zagrebu ili Rijeci mogu nabaviti crnu foliju koja se koristi u rasadnicima čempresa....?? :ne zna::s

nadam se da će mi netko pomoći.... Hvala

salel
29.07.2009., 07:57
ljudi moze pomoc, dakle zanima me gdje u Zagrebu ili Rijeci mogu nabaviti crnu foliju koja se koristi u rasadnicima čempresa....?? :ne zna::s

nadam se da će mi netko pomoći.... Hvala

u svakoj poljoapoteci

Göttspöđä
23.09.2009., 12:52
Zna li tko gdje kupiti kokosov treset?

salel
23.09.2009., 19:50
sjeme doo, split u kockama prešano

swizach
24.09.2009., 22:06
pozdrav,
zanima me gdje se moze naci neka punilica limenki ili neka firma koja tiska limenke sa zeljenim logotipo,natpisom itd,
te koje su cjene ako netko zna

Mirror_dmn
23.10.2009., 20:59
Molim ikoga ako mi može pomoći kako pronaći mlin u hr koji melje i prodaje kvalitetno kukuruzno brašno na veliko, ako je moguće u primorsko-goranskoj ali može i šire.
Brašno je potrebno za proizvodnju bezglutenske tjestenine. hvala

goran12
11.11.2009., 16:58
Molim ikoga ako mi može pomoći kako pronaći mlin u hr koji melje i prodaje kvalitetno kukuruzno brašno na veliko, ako je moguće u primorsko-goranskoj ali može i šire.
Brašno je potrebno za proizvodnju bezglutenske tjestenine. hvala

Ja znam za jedan mlin,ali on se nalazi u Zagrebu ako te interesira mogao bi se raspitati kolika je cijena meljenja, i o kakvoj kvaliteti kukuruznog brašna se radi.javi se na pp

ajajas
08.12.2009., 19:12
Bog svima. Meni je potrebna varilica za vreće. Ako neko zna (da nije VIRO) bija bi zahvalan da se javi, može na PP.

ciklama2805
21.12.2009., 06:14
Gdje bi se mogao kupiti ph metar za mjerenje vrijednosti ph tla? Bilo bi dobro da ima i termometar i vlagomjer.

Göttspöđä
21.12.2009., 09:33
Jel nema u poljo-apotekama? Imala sam jedan kit za te svrhe, kupljen davno u jednoj od njih.

ajajas
21.12.2009., 09:43
Na aukcije.hr lik nudi uređaj za mirenje ph, vlažnosti i još nešto neznan točno šta. Ja ga očekujen20 dana. Dođe oko 80,00 kn.

ajajas
21.12.2009., 13:55
Prije pola sata poštar je donija "stroj". Samo san bacija pogled. Ne izgleda loše. Ima dvi šipke 20-ak CM duge i displej za očitavanje. Kad stignen isprobaću ga i javiti rezultate.

ciklama2805
21.12.2009., 13:56
Nema, Gotter, barem ne ovdje, pitala sam i u poljoprivrednim ljekarnama i u humanim i gledaju me kao da tražim, da citiram jednog forumaša, pola kile plutonija jer pravim atomsku bombu u garaži:rolleyes:
Ajajas, na drugoj temi sam vidjela da svoj očekuješ za par dana pa sam te mislila kontaktirati da mi javiš proizvođača, onda mi je dalje lako. Nisam nikad kupovala na aukcijama.. ah, baš sam staromodna:), možda je vrijeme da počnem!

Göttspöđä
21.12.2009., 14:30
Prije pola sata poštar je donija "stroj". Samo san bacija pogled. Ne izgleda loše. Ima dvi šipke 20-ak CM duge i displej za očitavanje. Kad stignen isprobaću ga i javiti rezultate.

Ajd kad ga isprobaš, pokreni temu i izrecenziraj ga. Ono, osnovni podaci, firma, model, upotreba - opći dojam. Baš me zanima jer želim materi kupiti jedan, nek joj se nađe.

Nema, Gotter, barem ne ovdje, pitala sam i u poljoprivrednim ljekarnama i u humanim i gledaju me kao da tražim, da citiram jednog forumaša, pola kile plutonija jer pravim atomsku bombu u garaži:rolleyes:

Saznam pa javim :mig:.

Ajajas, na drugoj temi sam vidjela da svoj očekuješ za par dana pa sam te mislila kontaktirati da mi javiš proizvođača, onda mi je dalje lako. Nisam nikad kupovala na aukcijama.. ah, baš sam staromodna:), možda je vrijeme da počnem!

Apsolutno :top:. Za siću možeš naći svašta, doduše, imaš posla dok isfiltriraš sve što ti ne paše, ali zna biti dobra stvar.

ajajas
21.12.2009., 18:06
Ne kupujen ni ja na aukcijama ali san bija u nekom điru prije god. dana za neki posa pa san otvara svašta. Tako i aukcije. A ovaj "strojčić" je novi a za ostale podatke moraćete malo pričekati, mislin da je uvoz.

ajajas
21.12.2009., 18:33
Made in China. Za početak dobro. A kako ga opisati? Plastična kutijica sa displejem i dvije šipke, crvena i siva (bijela). Očitava vlagu, pH i zamisli svitlo. Kako funkcijonira bumo vidli. A proizvođač, vjerojatno neki Čang-Šlang koji se maskira iza nekog imena: MATTHEWS tm FOR SEASONS; Model no. MFS42. Ko zna možda san falija. Mislin da san negdi na FORUMU pročita da ga već neko posjeduje. To san pročita nakon narudžbe. A vidićemo, fala Bogu nije neka lova ako me i diga. Uglavnom samo vama ću reć da mi se drugi ne smiju, ha ha ha. Šalin se, sve šta saznan javiću, CIAO TUTI!!!!

Göttspöđä
21.12.2009., 19:12
:rofl: :top: baš si me nasmijao opisom :D
Daj ga još upogoni i poslikaj!

Ciklama, sa PZ-a javljaju da pogledaš u Hospitaliji. Ne znam odakle si, ovo vrijedi za ZG. Kažu da se uvijek može naručiti ako slučajno nemaju :top:

ciklama2805
21.12.2009., 20:57
Hvala, Gotti, nije mi Zg problem, sat vremena vožnje, a i često sam tamo. Provjerim! A i odmah sam škicnula na aukciju i vidjela aparatić (a i još koješta:)). Kako vidim, mogu ga platiti i 71,00 kn, ha:rofl:? Pa manje zgubim kad me zaje..:D A u konačnici, možda i vrijedi..pa ne koristiš ga deset puta dnevno!
Ajajas, sutra s tom machinom u zemlju i trk k nama s elaboratom:mig:

ajajas
22.12.2009., 18:51
Sorry, but, jebiga.......cili dan san u nekom điru, znate sad ovo predbožićno vrime. Guje san jedva virnija tako da nisan moga provjerit kako radi "sila od stroja". Nebude li valja razmišljan di bi moga ugurat one šipke, a dan li mašti na volju.............ko zna ušta bi se to pritvorilo.

djemba
23.12.2009., 11:17
Made in China. Za početak dobro. A kako ga opisati? Plastična kutijica sa displejem i dvije šipke, crvena i siva (bijela). Očitava vlagu, pH i zamisli svitlo. Kako funkcijonira bumo vidli. A proizvođač, vjerojatno neki Čang-Šlang koji se maskira iza nekog imena: MATTHEWS tm FOR SEASONS; Model no. MFS42. Ko zna možda san falija. Mislin da san negdi na FORUMU pročita da ga već neko posjeduje. To san pročita nakon narudžbe. A vidićemo, fala Bogu nije neka lova ako me i diga. Uglavnom samo vama ću reć da mi se drugi ne smiju, ha ha ha. Šalin se, sve šta saznan javiću, CIAO TUTI!!!!

Kupio ja takav na ebay.uk.
Mislim da je koštao oko 25 kn ali nisam siguran.Pogledam pa javim a taj uređaj imaš i u Kaliji (vrtni centar ) u ZG košta oko 80-90kn.Preskupo

Je li to ovo

http://cgi.ebay.co.uk/3-in-1-Hydroponic-Soil-Moisture-Light-PH-Meter-Analyzer_W0QQitemZ180442737203QQcmdZViewItemQQptZU K_Home_Garden_GardenEquipment_HandTools_SM?hash=it em2a0339aa33

ciklama2805
23.12.2009., 13:59
Da, to je to, prema onome što sam ja vidjela na aukcije.hr. I? Jesi li zadovoljan s tim?

djemba
23.12.2009., 15:28
Da, to je to, prema onome što sam ja vidjela na aukcije.hr. I? Jesi li zadovoljan s tim?

Jesam ,solidan proizvod mada ne znam koliko je tocan ,ja sam ga uzeo iz zezancije jer je bio jeftin .
To je mali uređaj -display je 3.5 cm *2 cm.
Opcija za svijetlo ti i nije potrebna tak da mi je teško dati konačnu ocijenu.Za kućne biljke je ok no za vanjsku primjenu ne znam koliko se može pouzdati u uređaj koji košta tak malo ( mislim na pravu cijenu ne onu koja je kod nas).
Ako možeš preko ebaya kupi ga .Možeš li?

ajajas
23.12.2009., 18:33
To je taj "stroj". Ja nikako da ga isprobam, danas smo pazarili nekakav kombi da se nađe. Izgledaćemo doduše ka skupljači perja ali nema veze, biće lakše i meni i gujama. Sutra ću, pod cijenu prebacivanja Božića na Nedilju, isprobati MAKINU.

ciklama2805
04.01.2010., 07:46
To je taj "stroj". Ja nikako da ga isprobam, danas smo pazarili nekakav kombi da se nađe. Izgledaćemo doduše ka skupljači perja ali nema veze, biće lakše i meni i gujama. Sutra ću, pod cijenu prebacivanja Božića na Nedilju, isprobati MAKINU.

Ode Božić, ode Nedilja.. Ode i Nova..

ajajas
04.01.2010., 15:21
Ode Božić, ode Nedilja.. Ode i Nova..

Ode i ja, skoro na kvasinu.....Svaka čast, dobro ste primjetili, malo smo bili "načitani" (objasniću drugon zgodon) ovi dana pa je to razlog, ne i opravdan. Ali biće, vrlo skoro, samo da se sitin šta je ono bilo, a ha ha ha. Daklem, kako pisma kaže:
Daj nam Bog zdravlje, k tomu veselje
Na tom mladom litu svega obilja......
puno sriće i zdravlja u novoj godini sa strojen ili bez njega!!!!

diabolica
04.01.2010., 18:22
Kad sam bio mlađi i ja sam puno "čitao", ali se sad ne sjećam više šta.:jumping:, i baš mi je dobro sad kad ne "čitam". Nego ajajas znaš li ti da je Zagor iz Zagore , a ne iz Zagorja:lol:
Sve najbolje:kava:

ajajas
04.01.2010., 18:32
Nego ajajas znaš li ti da je Zagor iz Zagore , a ne iz Zagorja:lol:
Sve najbolje:kava:

:lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl::top:
Također sve najbolje u novoj!!!
Vengo, odakle je Čiko ako je Zagor iz Zagore???:cerek:

diabolica
04.01.2010., 20:33
Čikola, to je negdje u blizini.BTW prošli tjedan sam bio negdje u tvojoj blizini, lijepa su ti brda.:top:

ajajas
05.01.2010., 12:33
Čikola, to je negdje u blizini.
Kad ti kažeš onda je sigurno tako, he he heU ZAGORI NA IZVORU RIJEKE ČIKOLE...........
E a da si vidija ono šta san ja gleda prije pola sata. Čoviče normalno je da traktor ore zemlju. Kod nas je čovik krenija u pothvat stoljeća, kod njega bageri oru. Napravija je čuresa, od hektara i hektara krša napravija je maslinike i vinograde. Bilo je o tome i na tv a ja san to zadnji put vidija prije godinu, godinu ipo. Sad je to za nevirovat. Priora je brda di je nekad bilo vojno strelište i borova šuma koja je samo nagrđivala dalmatinski krš. I normalno bila potencijalna opasnost od požara. Da se mene pita ja bi zapalija i ono šta je ostalo i da čoviku neka sadi masline. A kad si bija blizu moga si se javit.

ajajas
06.01.2010., 19:53
Glede "čitanja":
Snimanje emisije za djecu: Pitaju seljaka kako mu pocinje i izgleda
radni dan. A seljak ce:"Ja cim se ustanem maznem si jednu
rakiju".-"A nemozete tako, ovo je emisija za djecu, morate reci
npr. da citate knjige ili tako nesto". "Pa dobro, ja procitam
knjigu odmah ujutro, onda
prije nego odem na njivu procitam jos jednu. Kad se vratim
s njive jedem i procitam jos pet sest knjiga. Onda se nadem sa svojim
susjedom u knjiznici i procitamo svaki jos po desetak knjiga. E a
navecer dolazi
najbolje, odemo do drugog susjeda koji doma ima stampariju i
tamo se ubijemo citajuci"

fahrenheit 37
07.01.2010., 14:21
Zanima me gdje se kod nas može nabaviti taj weed cloth, tj. tkanina za borbu protiv korova. Slično mulch foliji, samo dugotrajnije i vodopropusno.

Također, ako znate za dobavljače eko herbicida, posebno kukurznog glutena, bio bih vam zahvalan.

Postoje dvije vrste takvih folija:
-jedna služi kao zaštita protiv korova u uzgoju povrća koje se navodnjava odozgo prskanjem (salata,češnjak...),širina je 1,6m,a bale su 250m dugačke...
postoje sa perforacijama(rupama) u tri moguća razmaka i bez perforacija...
-druga je pletena i služi za prekrivanje tla u kontejnerskom uzgoju presadnica cvijeća i povrća,postoji bijela i crna,raznih širina od 2m-5m,dužina bale je 100m...
Ja sam ih nabavio iz Italije,a cijena je bila oko 6kn/m2,inače im je vijek trajanja oko 5 godina...

ajajas
07.01.2010., 18:26
Zaboravio san reć da je ona "čang šlang" sila od stroja isprobana. Nisan siguran koliko je precizan ali mislin da je zaslužija ocjenu +4. Malo me buni ono za vlagu ali ima vrimena svladaćemo mi i to. Glede vlage čoviče nemoš doć u polje od blata. Moraću tražit negdi u kršu plac za guje, ovo nije normalno. Mislija san nešto radit ali nemože mi kamion doć sa materijalon. A ciklona nikako da popusti. Ali kad začepi mislin da ćemo morati plesati ples kiše da dozovemo koju kap. Strahota. Da san bar napravija gustirnu maga san imat vode za izvoz.

salel
07.01.2010., 22:01
Postoje dvije vrste takvih folija:
-jedna služi kao zaštita protiv korova u uzgoju povrća koje se navodnjava odozgo prskanjem (salata,češnjak...),širina je 1,6m,a bale su 250m dugačke...
postoje sa perforacijama(rupama) u tri moguća razmaka i bez perforacija...
-druga je pletena i služi za prekrivanje tla u kontejnerskom uzgoju presadnica cvijeća i povrća,postoji bijela i crna,raznih širina od 2m-5m,dužina bale je 100m...
Ja sam ih nabavio iz Italije,a cijena je bila oko 6kn/m2,inače im je vijek trajanja oko 5 godina...
možeš to i kod mene nabaviti.

diabolica
08.01.2010., 13:34
@Salel,
zanači imaš tu weed cloth, koju ja mogu prebaciti preko zemlje i da mi korov ne raste, ili se to ukopava i zemlja nanosi na nju, pa ne raste korov?

diabolica
08.01.2010., 13:39
Gdje mogu kupiti onaj vinč-čekrk kao na prikolicama za voziti brodove ili čamce. Tam negdje 80 -tih sam to imao a sad sam pitao već na 4 mjesta i dobio sam negativan odgovor
kao ovo:
http://i47.tinypic.com/16jkcr5.jpg

salel
08.01.2010., 21:00
@Salel,
zanači imaš tu weed cloth, koju ja mogu prebaciti preko zemlje i da mi korov ne raste, ili se to ukopava i zemlja nanosi na nju, pa ne raste korov?
da.ukopavaju se samo rubovi ili se s nečim pritisnu.

fahrenheit 37
09.01.2010., 09:22

Ove tkanine možete kupiti na sljedećim mjestima u Hrvatskoj:
-sjeverna i centralna Hrvatska,Kadmo d.o.o Zagreb
-Slavonija,Agrofructus,Donji Miholjac
-Dalmacija,Agroalba d.o.o,Trogir

Cijena je 4,10kn neperforirani i 4,63 sa perforacijom,pdv uključen...

diabolica
09.01.2010., 10:38
Ima li ovoga kod nas, usitnjavanje biljnih otpadaka , samostalni pogon, dakle benzin.
http://i46.tinypic.com/2yzmm3r.gif

Hvala, ako netko zna

kokodakalo
01.02.2010., 09:21
gdje kupiti sadnice kestena a da znam sto sam kupio?

zmiklauz
01.02.2010., 14:22
Ima li ovoga kod nas, usitnjavanje biljnih otpadaka , samostalni pogon, dakle benzin.

Hvala, ako netko zna

ima VIKING

ajajas
01.02.2010., 14:37
Mislin da ovaj samelje VIKINGA dok rečeš čokoladna tortica.

ajajas
01.02.2010., 20:07

Hvala, ako netko zna

Mislin da san naša nešto slično ali o tome na PP.

Floosh
12.02.2010., 22:15

uff mozes nac u Mrkoplju

Floosh
12.02.2010., 22:15
Mislin da ovaj samelje VIKINGA dok rečeš čokoladna tortica.

ajme brutalnosti :P

music3
28.02.2010., 21:54
Trebam informaciju ako netko zna. Trebala bih jedan preparat koji mogu naci jedino u zg e sad to ima samo na jednom mjestu u zg. Receno mi je da na ulasku u Zagreb se nalazi jedna poljoprivredna ljekarna, dali možda netko zna gdje to tocno ili naziv možda ili bilo kakva informacija! Nisam iz zg a moram po taj preparat hitno pa da znam bar kakvu informaciju.

Hvala unaprijed svima!

somied
28.02.2010., 22:05
Ulaz u Zagreb je sirok pojam, a vjerujem da bi pomoglo da napises sto trazis.

Google kaze o tome (http://maps.google.com/maps?hl=hr&source=hp&um=1&ie=UTF-8&q=poljoprivredna+ljekarna+zagreb&fb=1&gl=hr&hq=poljoprivredna+ljekarna&hnear=zagreb&view=text&ei=rOaKS-D1O5T4mgO8oZS1BA&sa=X&oi=local_group&ct=more-results&resnum=1&ved=0CBsQtQMwAA)

music3
28.02.2010., 22:26
Evo ovako tražim preparate koji se zovu "mirage" i "šporgon"! A to su mi rekli ljudi koji to dobavljaju isključivo u zg jer dalje nema za dobaviti. Pa su mi samo dali mrvice od informacija da se ljekarna nalazi na od ulaza u zg i dalje se sama snalazit moram. E sad nije zg sa dvije ulice pa da je to jednostavno zato molim ako mi itko može bar ikakvu informaciju reći.

Hvala još jednom.

somied
28.02.2010., 22:31
Ne pisati velikim slovima molim.

Na linku koji sam stavio u prethodnom postu je popis poljoprivrednih ljekarni u blizini Zagreba, njihovi telefonski brojevi i pozicija na karti.

Big momma
06.03.2010., 22:25
Gdje mogu nabaviti dijatomejsku zemlju u Zagrebu ili okolici?

music3
07.03.2010., 19:29
Zna li tko gdje se moze kupiti u kojoj polj.apot. u zg sredstvo mirage ili sporgon??? Hvala!

pisso3
07.03.2010., 19:59
jedan od najvećih dobavljaca herbicida i ostalih proizvoda vezanih uz to je bio pevec. Ali je siromaček propao, ljude istjerao na cestu.... a on živi kao kralj u svojoj vili u bjelovaru dok mu žena pjeva za uhom..... i kud koji mili moji

music3
07.03.2010., 20:10
Ok, imali mozda igdje za dobaviti dalje ovo teško dobavljivo sredstvo koje mi je pre, pre hitno! Hvala vam!

Big momma
07.03.2010., 21:59
Čemu služi mirage ili sporgon? Ako je nešto vezano za uzgoj gljiva, probajte pitati profesora Romana Bošca s Agronomskog faksa, on je genijalac.

music3
08.03.2010., 14:20
Da da jeste vezano uz gljive. Hvala vam puno na pomoći!:top:

Göttspöđä
09.03.2010., 10:03
Mene znaima gdje u ZG kupiti supstrat siromašan hranjivima. Imam nekoliko biljaka koje su osjetljive na ikakav višak pa se moram opskrbiti.

Hvala :top:

F@@hrenheit
09.03.2010., 22:30
Mislim da MBM u Lučkom ima najveći izbor supstrata,imaju veleprodaju i maloprodaju...

salel
10.03.2010., 11:03
MBM i nije baš bogat supstratima.Na Žitnjaku imaš Euro-Brod (veletržnica cvijeća),oni drže Klasmanove supstrate i imaju to što tražiš a isto tako i vrtlarija Pecina ima Štenderove supstrate pa se možeš i tamo obratiti.

Göttspöđä
10.03.2010., 17:36
Hvala, ovo mi je vrlo korisno :top:

F@@hrenheit
11.03.2010., 17:01
MBM i nije baš bogat supstratima.Na Žitnjaku imaš Euro-Brod (veletržnica cvijeća),oni drže Klasmanove supstrate i imaju to što tražiš a isto tako i vrtlarija Pecina ima Štenderove supstrate pa se možeš i tamo obratiti.

MBM ima 20% jeftinije supstrate,puno veći izbor,imaju čak i eko-supstrate,iste su kvalitete,ako ne čak i bolji od Klasmana i Stendera...
Pakiranja su 70l,225l i jumbo bale 3m3...
Imaju ih na novom skladištu u Svetoj Nedjelji...

Big momma
11.03.2010., 20:22
Mene znaima gdje u ZG kupiti supstrat siromašan hranjivima. Imam nekoliko biljaka koje su osjetljive na ikakav višak pa se moram opskrbiti.

Hvala :top:

Pijesak? Postoji li išta siromašnije hranjivima?

Običan
17.03.2010., 13:55
pozdrav.
jedno pitanje pa ako netko možda zna. tražio sam al ne mogu nigdje nać.
gdje mogu naći upute za korištenje za agregat Güde GSE 2700???

http://www.redcoon.it/res/shop/cataloge/product_200/B133658.jpg

to je ovaj... ima netko nešto slično??
valja uopće to?

somied
17.03.2010., 15:38
Nasao nesto na njemackom:
http://www.guede.ws/sys/dl/40623_40628_40631_40639_de.pdf

Nije bas da su se pretrgli od pisanja.

Običan
17.03.2010., 17:02
Nasao nesto na njemackom:
http://www.guede.ws/sys/dl/40623_40628_40631_40639_de.pdf

Nije bas da su se pretrgli od pisanja.

probat ću prebaciti u translator.. pa valjda bude dobro :top:
hvala puno :cerek:

minnie158
18.03.2010., 21:18
trazim a nigdje ne nalazim :(

trebali bismo frezanje za 1200 kvadrta vrta na podrucju izmedju Samobora i Bregane. Novi smo tu pa neznamo kome da se obratimo. Molim pomoc..

Ako moderatori znaju bolje mjesto za tu temu, molim da me upute jer na pdf-u Vrt nisam nasla nista...

Hvala!

kaj_znachi
29.03.2010., 07:28
Prosim lijepo zna li netko gdje ima za kupiti sadnica japanske jabuke u zgb ( ili sesvete ,zelina )??
thx

diabolica
02.04.2010., 20:55
A onaj Krpina na Savskoj , voćarski centar neznam kak se zove? Petkom ti je emisija na R. Sljemenu, nazovi , ako uspiješ dobiti i pitaj ga .

TurbulentFluid
06.04.2010., 14:12
Potreban mi je trimer za održavanje voćnjaka (cca 800 sadnica jagodastog voća, "trima" se trava, lijeskova šikara i divlja malina), a kako se u Gorskom kotaru (gdje sadim) svi kunu u STIHL-ove proizvode (pile/trimeri), uzela bih STIHL-ov trimer radi veće kvalitete / izdržljivosti.

Sviđa mi se FS-55, koji sam već koristila za "nulto" čišćenje i rodila se :cerek: eto, robustan i moćan a dovoljno lagan za jednu curu koja si ide u teretanu par puta tjedno.

Problem je cijena, doista je malo "paprenija", interesira me ima li kakvog smisla tražiti po Sloveniji ili Italiji, te ima li razlike u cijenama unutar Hrvatske?

kaj_znachi
07.04.2010., 07:40
A onaj Krpina na Savskoj , voćarski centar neznam kak se zove? Petkom ti je emisija na R. Sljemenu, nazovi , ako uspiješ dobiti i pitaj ga .

thenks, uvijek zaboravim krpinu,na krivoj strani metropole je lociran !!
:top:

TurbulentFluid
08.04.2010., 09:59
Potreban mi je trimer za održavanje voćnjaka (cca 800 sadnica jagodastog voća, "trima" se trava, lijeskova šikara i divlja malina), a kako se u Gorskom kotaru (gdje sadim) svi kunu u STIHL-ove proizvode (pile/trimeri), uzela bih STIHL-ov trimer radi veće kvalitete / izdržljivosti.

Sviđa mi se FS-55, koji sam već koristila za "nulto" čišćenje i rodila se :cerek: eto, robustan i moćan a dovoljno lagan za jednu curu koja si ide u teretanu par puta tjedno.

Problem je cijena, doista je malo "paprenija", interesira me ima li kakvog smisla tražiti po Sloveniji ili Italiji, te ima li razlike u cijenama unutar Hrvatske?

Opp - greška, FS-90, ne 55!! :eek: 55-icu sam takošer koristila i nije loša; nešto je lakša ali dosta slabija i dolazi sa žicom a ne zvijezdom, apsolutno nedovoljno za moje potrebe...

iskocak2
11.04.2010., 19:47
Gdje bi mogao nabaviti priručnik za sijačicu fiona D-70, širina 2,25. Kako je podesiti koliko da sije željnog sjemena. Hvala!

Duk_007
12.04.2010., 12:17
Gdje se (prednost Slavonija i Baranja...) može u maloprodaji kupiti mliječna kultura - starteri za sirenje (ne sirila...) ?

iskocak2
12.04.2010., 15:48
Gdje bi mogao nabaviti priručnik za sijačicu fiona D-70, širina 2,25. Kako je podesiti koliko da sije željnog sjemena. Hvala!

mariana7
10.05.2010., 16:52
Bok svima,

da li netko zna gdje se u Splitu mogu naći sadnice čičoka i batata.

Hvala.

Shiva314
11.05.2010., 09:20
Pozdrav svima!

Zna li netko gdje se u Dalmaciji i okolici Zagreba mogu nabaviti slijedeće sorte oraha:
Elite, Franquette, Jupiter i Geisenheim 139

Unaprijed hvala!

p.s. ako nemate informaciju za Dalmaciju i Zagreb; i ostali krajevi RH mi mogli koristiti, pa se ne ustručavajte.

ribi toplic
24.05.2010., 07:15
Molim vas, da li netko zna da li i gdje mogu u Hrvatskoj kupiti eko sadnice goji bobica?

jean-michele
04.06.2010., 11:56
Molim vas, zna li tko gdje na Internetu pronaći radioničke nacrte za Fendt traktore? Konkretno Fendt 318 lsa, puno hvala..

Göttspöđä
05.06.2010., 11:56
Jesi pogledao ovdje (http://pdfservicemanual.com/ebook/fendt+308+lsa)?

beznicka
13.07.2010., 10:59
Jel netko zna gdje ima za kupiti ovih kemikalija za gnojidbu: kno3 , k2so4 i kh2po4?

salel
13.07.2010., 14:27
Jel netko zna gdje ima za kupiti ovih kemikalija za gnojidbu: kno3 , k2so4 i kh2po4?
svaka malo bolja polj.apoteka.

beznicka
14.07.2010., 18:08
svaka malo bolja polj.apoteka.

Takve mi nisu dostupne ;). No , nasao sam sve osim kh2po4

privjesak
14.10.2010., 17:09
Zanima me gdje se može nabaviti sjeme divovkih bundeva npr. Atlantic giant,
ima li netko nekih saznanja o vrstama bundeva i bilo što slično, o sjemenima,...

F@@hrenheit
17.12.2010., 11:03
Strojevi za proizvodnju peleta
Pojavilo se u zadnje vrijeme dosta mini peletirki na našem tržištu,uz čiju pomoć je moguće proizvoditi pelete za vlastite potrebe grijanja,te iskoristiti sav poljoprivredni i šumski otpad,koji trune na našim oranicama i šumama(slama,lišće,granje,kukuruzovina...)
Da li je netko kupio takav stroj i kakva su iskustva?

salel
17.12.2010., 19:51
Strojevi za proizvodnju peleta
Pojavilo se u zadnje vrijeme dosta mini peletirki na našem tržištu,uz čiju pomoć je moguće proizvoditi pelete za vlastite potrebe grijanja,te iskoristiti sav poljoprivredni i šumski otpad,koji trune na našim oranicama i šumama(slama,lišće,granje,kukuruzovina...)
Da li je netko kupio takav stroj i kakva su iskustva?
nisam kupio(još).bio na sajmu u novom sadu i gledo sve vezano uz grijanje na bio masu(jako,jaako zainteresiran). vidio strojčić za cca 2000E a radi oko 250 kg na sat. + mlin koji sve to usitnjava još toliko

Big momma
18.12.2010., 18:05
Trebamo hitno mrežu za krastavce. Gdje je možemo nabaviti u ovo doba godine?
Naravno, treba nam za neku drugu namjenu, ne uzgajamo krastavce zimi.

nana07
19.12.2010., 22:54
Trebamo hitno mrežu za krastavce. Gdje je možemo nabaviti u ovo doba godine?
Naravno, treba nam za neku drugu namjenu, ne uzgajamo krastavce zimi.

U ZG ? Prije mjesec dana vidjeh u vrtnom centru kalia na žitnjaku http://kalia.com.hr/kalia/kontakt/
pa pitaj.

Big momma
21.12.2010., 13:38
Zagreb, tako je, hvala! :)

Litame
23.02.2011., 17:30
lijep pozdrav,
zanima me da li itko zna nešto o tome gdje bi mogla "nabaviti" bubamare? kupiti, dobiti, naći.. svaka informacija je dobrodošla.
čula sam da čak negdje postoji i farma bubamara, pošto su prirodni eliminatori nametnika na biljkama, međutim nigdje ne mogu naći korisne informacije...
hvala!

teta-elza
26.02.2011., 16:14
ti to ozbiljno o bubamarama? pa imas ih u prirodi koliko hoces. cekaj toplije dane. da su prirodni neprijatelji nametnika-jesu.

a da li ti je poznat podatak da je bubamara zakonom zasticena vrsta?

ajajas
26.02.2011., 19:37
Litame je u pravu, postoje uzgajivači tih malih divnih stvorenja. Nažalost neznan ko ni di to radi. Znan da Nizozemci uzgajaju bumbare za plastenike, ali ovo stvarno ne. Možda negdi na netu ima koja informacija.

Litame
26.02.2011., 22:01
hmm, da, ja to ozbiljno o bubamarama :)
jer bi mi trebale hitno (ako ikako uspijem), a vani je još uvijek prehladno za njih... al dobro, mislim da ću nešto srediti. i da, provela sam 3 dana googlajući po netu ali nažalost, farme (uzgajivača) bubamarica ili tako nečeg nema.. glavno da mi je dara bubamara iskakala iz svakog kutka... :rolleyes:
u svakom slučaju ekipa, tnx, budite pozdravljeni! :top:

baustelac99
26.02.2011., 22:55
Zna li netko gdje u Zg kupiti onaj trokut za na traktor? poželjno metalni. Po normalnoj cijeni.
Treba mi i žuta rotacija.

stidljiva ljubičica
01.03.2011., 17:49
sjeme kapara???

ajajas
02.03.2011., 11:26
da da, baš tako sjeme kapara. ja iman nešto malo ali nije za deal.

BOONY
02.03.2011., 16:42
kupujem motokultivator pa molim ako tko ima kakav koristan savjet

hvala

Lilith_Magart
03.03.2011., 10:10
Dan!

Zna li itko gdje kupiti micelij za šampinjone? :misli: Naime prije 15-ak godina smo (obitelj) u podrumu imali 5-6 velikih vreća za smeće ispunjenih humusom i svaki dan "berbu" šampinjona no više se ne sjećam ikakve procedure oko uzgoja. Ne zanima me uzgoj na veliko već za osobne potrebe. Gdje kupiti osnovno i čime početi?

teta-elza
03.03.2011., 20:28
molim stovane forumase da se drze teme. pozdravljajte se u rubrici zelje i cestitke

hvala

seb629
09.03.2011., 20:49
Zanima me gdje ih ima kupiti ? u obicnim prodavaonicama nisam nasao, a zaista su jako jako dobre, najbolje koje sam ikad jeo bez konkurencije!!! Hvala!!

gugolina
08.04.2011., 07:52
Gdje kupiti pijesak da ga mogu pomiješati sa zemljom. Trebam oko 3kg.
U Zagrebu ga nikako ne mogu naći :ne zna:

Potjeh.
17.04.2011., 13:57
Gdje se u Zagrebu mogu pronaći sadnice bazge? Volio bih uzeti par komada pa s njima u Dalmaciju. Hvala.

teta-elza
17.04.2011., 15:26
Gdje se u Zagrebu mogu pronaći sadnice bazge? Volio bih uzeti par komada pa s njima u Dalmaciju. Hvala.

bazgu mozes naci u svakoj sikari. stihacu u ruke, iskopaj, korjen u vrecu i gas u dalmaciju.

Potjeh.
17.04.2011., 17:28
bazgu mozes naci u svakoj sikari. stihacu u ruke, iskopaj, korjen u vrecu i gas u dalmaciju.

Imaš dvije, nažalost, pogrešne pretpostavke: da ja prepoznajem mladu bazgu u prirodi te da imam vremena za ići u šikaru za vrijeme svog kratkog posjeta. :(

Göttspöđä
18.04.2011., 08:58
Imaš dvije, nažalost, pogrešne pretpostavke: da ja prepoznajem mladu bazgu u prirodi te da imam vremena za ići u šikaru za vrijeme svog kratkog posjeta. :(

Dobro, ako ju već imaš želju imati uz kuću, jel tako teško malo proučiti kako izgleda?

Guglaj Sambucus nigra, ne možeš ju zamijeniti za ništa drugo a možeš se voditi i nosom. Naime, bazga bazdi i to prilično.

Nemaš vremena? Kako se to nas tiče :ne zna:?

Sadnice komercijalno ne postoje.

teta-elza
18.04.2011., 14:17
hvala gotti. ja samo ne znam kako bi uspijevala biljka iz kontinentalnih sumetina u dalmaciji. ( nek se pripremi za gomilu crnih usiju koje vole napadati bazgu u cvatnji).

diabolica
18.04.2011., 19:16
Postoje.
Prodajem sadnice bazge: 200 kn kom. Odem do moje bazge zarežem po korijenu i prodam onome kome se ne da potruditi to napraviti. Narudžbe unaprijed, zašto da osakaćujem bazgu.

teta-elza
18.04.2011., 19:46
Postoje.
Prodajem sadnice bazge: 200 kn kom. Odem do moje bazge zarežem po korijenu i prodam onome kome se ne da potruditi to napraviti. Narudžbe unaprijed, zašto da osakaćujem bazgu.

bome ti je dobra racunica. kak si krenul, jos bus prodaval piriku, koprive i ostali korov.

Potjeh.
20.04.2011., 08:31
Dobro, ako ju već imaš želju imati uz kuću, jel tako teško malo proučiti kako izgleda?

Guglaj Sambucus nigra, ne možeš ju zamijeniti za ništa drugo a možeš se voditi i nosom. Naime, bazga bazdi i to prilično.

Nemaš vremena? Kako se to nas tiče :ne zna:?

Sadnice komercijalno ne postoje.

Moje neimanje vremena je čisto razlog zašto sam bio spreman platiti sadnice bazge umjesto da odem i potražim je.

hvala gotti. ja samo ne znam kako bi uspijevala biljka iz kontinentalnih sumetina u dalmaciji. ( nek se pripremi za gomilu crnih usiju koje vole napadati bazgu u cvatnji).

Ovo je dobro pitanje koje i mene muči. Za pretpostaviti je da neće biti u dalmaciji nametnika koji je napadaju na kontinentu?

Uglavnom, hvala vam na sugestijama. Vratio sam se u moj kameniti krš praznih ruku ovaj put, možda nekom drugom prilikom budem imao više sreće. :(

Drug Mile
20.04.2011., 10:53
Koliko sam vidio u mojoj okolini, skoro sve bazge rastu u blizini bagrema, možeš tako probati tražiti. Što se tiče nametnika, očito je lisne uši obožavaju, ali kažu da je to prednost ove biljke, jer ih je onda manje na drugom bilju (?)

A što se tiče kamenitog krša, Rijeka nije baš poput Dalmacije, ali ovdje raste na prilično kamenitom području bez nekih problema. Hmm, možda je stvar u bagremu, koji fiksira dušik? Ja bih ti preporučio da nađeš obje biljke i posadiš zajedno, metar-dva jednu od druge. To je kombinacija koja prolazi na ovom našem Riječkom kamenu.

Lilith_Magart
20.04.2011., 11:01
Uglavnom, hvala vam na sugestijama. Vratio sam se u moj kameniti krš praznih ruku ovaj put, možda nekom drugom prilikom budem imao više sreće. :(

Prekasno vidjeh :misli: al' imam ih puno dvorište, javi se idući put. Uopće nije problem iskopati samo ne znam kako će uspjevati kod tebe. :ne zna:

Potjeh.
20.04.2011., 18:08
Prekasno vidjeh :misli: al' imam ih puno dvorište, javi se idući put. Uopće nije problem iskopati samo ne znam kako će uspjevati kod tebe. :ne zna:

Možda i hoću. Hvala ti na ponudi.

diabolica
20.04.2011., 20:28
Vau koja ljubaznost.
Gle majstore,
Ja se jebem za crvenu bolitvu već 2 god
Bazga raste oko nas 194 godine ako ne i više. i velika većina radi sok, što ne bi i o stalih 4,5 mil hrvata, Raste tu, raste u tam, RAZLIKA U SAVJETIMA je , treba vode.
recimo pokušavam već 3 mjeseca uzgojiti jedno drvo NE tropsih krajeva i ne uspjevam.
I dalje idem , pa makar ne dočekao 49. ....;o)

diabolica
20.04.2011., 20:29
ide to potjepooh

teta-elza
21.04.2011., 20:19
vraga diabolica. kod mene raste ko blesava na pijesku, bez vode. i poprilicno se rasirila. sad ti budi pametan :ne zna:

diabolica
21.04.2011., 20:29
Zaista interesantno, stvar kod te bazge je stvarnio samo u marketingu, netrebaš se hebati kao kod aronije, ovdje samo trebaš otići u vartex i reći im gle majstore ima 20 tona bazge sutra na pladnju i to ti je boja. ALI , ne nikom se to neda.
A ni meni , ja sam na češnjaku.................. Makar sam ispitao i najam ha zemlje u Davoru je 400 kn /god/10ha.

tenen_0780
23.04.2011., 18:22
BOK Narode
Molio bi ako netko zna da li u Dalmaciji postoji organiziran otkup kozijeg mlijeka da mi napiše braoj telefona od otkupljivača ili e-mail
HVALA

Sony55
25.04.2011., 12:50
Mislim da i prodaju motokultivatore labin progres i slicno.. nalazi se preko puta autobusnog kolodvora u zagrebu.. molim vas pomoc za ime te trgovine i broj telefona..

Daisy28
28.04.2011., 15:27

U Istri uspijevaju bazge i to na obali, tako da ne vidim problema zašto ne bi opstala u Dalmaciji.

sjeme2
30.04.2011., 23:16
Pozdrav svima,mene zanima dali netko zna gdje bi se moglo nabaviti stara sorta sjemenja?

ajajas
01.05.2011., 08:27
dobro pitanje!!!! negdi san pročita da se osniva Udruga, Zadruga tako nekako koja će se baš baviti prikupljanjem zdravog starog prirodnog domaćeg sjemena. potraži na netu možda nađeš štagod.

Romana1961
15.05.2011., 15:31
pozdrav

cijeli dan sam trazila po internetu gdje mogu kupiti sjeme hibridnih dinja za kasnu sijetvu ali nis nisma nasla pa vas molim za pomoc.
:s:s

sjeme2
15.05.2011., 19:08
pozdrav

cijeli dan sam trazila po internetu gdje mogu kupiti sjeme hibridnih dinja za kasnu sijetvu ali nis nisma nasla pa vas molim za pomoc.
:s:s

pokušajte se javiti ili otići u ovu udrugu

http://www.rustica.hr/

sivkić
16.05.2011., 07:53
Zna li netko gdje bi nabavio Vilin korjen ili nešto o njemu?

Smiljan_HR
18.05.2011., 11:11
bome ti je dobra racunica. kak si krenul, jos bus prodaval piriku, koprive i ostali korov.

Ja sam jos konkurentniji. Piriku dam za 1kn. Imam jednu njivu gdje je tako lijepa da je nevjerovati. I ne smeta joj ni susa, a obozava kultivator :) da samo vidite kako su lijepe buse :) Ajde, ko voli nek izvoli, a ako netko hoce vecu kolicinu samo neka dodje i dobije ju besplatno :)

xlopi
26.05.2011., 21:27
Jel zna netko gdje se u ZG-u može kupiti srebrenac i ljubičasti luk za saditi?

diabolica
27.05.2011., 06:11
Jučer u sesvetama na sajmu ja vidio ljubičasti, ali ti je sad malo kasno, ako je za sad.....

Josip7
22.06.2011., 14:40
Ima li gdje u Zagrebu još štandova sa jagodama ili je to gotovo?

morbidangel
23.06.2011., 13:47
Tražim sjeme ciklantere (divljeg krastavca) Cyclantera pedata. Bilo je u jednom od ovogodišnjih Gospodarskih listova članak o toj biljci, više ga ne mogu naći pa nisam siguran jesu li stavili i adresu gdje se može nabaviti.
Svaka informacija je dobrodošla. Hvala unaprijed.

Hobby
04.07.2011., 14:34
Pozdrav svima!

Zanima me koje uvjete mora zadovoljiti firma da bi mogla uvoziti sadnice tipa malina, kupina, ribiz, ogrozd.... itd.
Pomoglo bi mi i kad bi me netko uputio koga i gdje mogu nazvati da dobijem tu informaciju.
Znam da vjerojatno mora imati zaposlenog agronoma, vjerojatno trebaju nekakve dozvole... itd, ali meni trebaju baš konkretne informacije.

Unaprijed zahvaljujem.

teta-elza
07.07.2011., 19:49
zovi poljoprivrednu komoru. budi uporan, strpljiv i dosadan. zovi ministarstvo poljoprivrede i primjeni savjet za hpk.

more
07.07.2011., 20:53
Pozdrav svima!

Zanima me koje uvjete mora zadovoljiti firma da bi mogla uvoziti sadnice tipa malina, kupina, ribiz, ogrozd.... itd.
Pomoglo bi mi i kad bi me netko uputio koga i gdje mogu nazvati da dobijem tu informaciju.
Znam da vjerojatno mora imati zaposlenog agronoma, vjerojatno trebaju nekakve dozvole... itd, ali meni trebaju baš konkretne informacije.

Unaprijed zahvaljujem.
-Uvjeti su ti jednostavni moraš se upisati u Upisnik uvoznika poljoprivrednog sjemena, sadnog materijala, presadnica i micelija jestivih i ljekovitih gljiva

tvrtka mora imat uposlenog djelatnika sa završenim VII/I stupnjem obrazovanja agronomskog ili poljoprivrednog fakulteta sa završenim usavršavanjem iz područja biljnih bolesti koje se prenose sjemenom

Hobby
11.07.2011., 16:55
-Uvjeti su ti jednostavni moraš se upisati u Upisnik uvoznika poljoprivrednog sjemena, sadnog materijala, presadnica i micelija jestivih i ljekovitih gljiva

tvrtka mora imat uposlenog djelatnika sa završenim VII/I stupnjem obrazovanja agronomskog ili poljoprivrednog fakulteta sa završenim usavršavanjem iz područja biljnih bolesti koje se prenose sjemenom

Hvala na odgovoru!

U međuvremenu sam zvala Min. poljoprivrede i nakon bezbroj prespajanja i prebacivanja od jednog do drugog službenika dobila istu ovu informaciju.
U firmi mora biti zaposlen dipl. ing. agr, kojeg firma mora proglasiti odgovornom osobom za uvoz sadnica - to se radi na Min. polj.
To je u biti uvjet da bi se mogla upisati u Upisnik.
Sad još samo da saznam što mi sve konkretno treba od papira prilikom samog uvoza i kako i gdje doći do tih papira. Koga da za to zovem? Carinu?

teta-elza
11.07.2011., 21:26
carinu. ne zaboravi da su krenuli godisnji odmori.

Dr House
24.07.2011., 13:24
Pozdrav svima

Zna li netko gdje se u Hrvatskoj može nabaviti Arbokan EA-80 (na internetu sam pronašao da ga još zovu i Tormon-80) koji inače služi za obnovu bagremovih sastojina?

Molim za odgovor, zahvaljujem svima unaprijed!

teta-elza
24.07.2011., 20:02
Pozdrav svima

Zna li netko gdje se u Hrvatskoj može nabaviti Arbokan EA-80 (na internetu sam pronašao da ga još zovu i Tormon-80) koji inače služi za obnovu bagremovih sastojina?

Molim za odgovor, zahvaljujem svima unaprijed!

ovako. prelistala sam svoju knjigu zastitinih sredstava, arbokana nema. da li si siguran da si tocno napisao namjenu arbokana? frend koji radi u sumariji mije dao info da je arbokan izuzetno agresivan herbicid kojim se tretiraju tesko iskorjenjeni korovi/raslinje. ti tvrdis da sluzi za obnovu bagremovih sastojina :ne zna::confused: kakvih sastojina? cemu:confused:

diabolica
25.07.2011., 07:27
To znači da uništi glavni panj, koji je 45 cm promjera, ali da korijen izbija naokolo i rastu nove bagremove stabljike, pa se obnavlja šuma. Međutim ja bih to isto trebao za čišćenje i raskrčivanje, i nema ga za kupiti, Lošija zamjena je DIKAMBA. regulator rasta, znači jako povećava rast biljke dok se ona sam ne "potroši" jer korijen više nemože dovoditi tvari za rast.
Tormon je van upotrebe zbog toksičnosti.

Dr House
27.07.2011., 09:05
To znači da uništi glavni panj, koji je 45 cm promjera, ali da korijen izbija naokolo i rastu nove bagremove stabljike, pa se obnavlja šuma. Međutim ja bih to isto trebao za čišćenje i raskrčivanje, i nema ga za kupiti, Lošija zamjena je DIKAMBA. regulator rasta, znači jako povećava rast biljke dok se ona sam ne "potroši" jer korijen više nemože dovoditi tvari za rast.
Tormon je van upotrebe zbog toksičnosti.

aha, znači ne može se nigdje nabaviti

u svakom slučaju, hvala vam svima na pomoći :)

Kutinski
02.08.2011., 21:36
Pozdrav svima,

imam trupce smreke u koje je ušlo nešto crva. sječa je bila proljetos a sada skidam koru. Imam informacije da se crvi rješavaju deltacid-om ali ga Herbos više ne proizvodi. Slično sretstvo je deltastar od veterine kalinove ali znatno skuplji.
aktivna tvar je deltametrin.

imate li neko rješenje?

teta-elza
03.08.2011., 01:00
na zalost, meni moja knjiga kaze da su ta dva sredstva jedina na nasem trzistu za suzbijanje tih nametnika. zao mi je. cekaj, kak ga nema u herbosu?

ivan-x
03.08.2011., 06:58
Pozdrav svima,

imam trupce smreke u koje je ušlo nešto crva. sječa je bila proljetos a sada skidam koru. Imam informacije da se crvi rješavaju deltacid-om ali ga Herbos više ne proizvodi. Slično sretstvo je deltastar od veterine kalinove ali znatno skuplji.
aktivna tvar je deltametrin.

imate li neko rješenje?

Evo ti link pa nešto izaberi...

http://www.agroklub.com/zastitna-sredstva/aktivne-tvari/deltametrin-159/

Kutinski
03.08.2011., 23:53
Evo ti link pa nešto izaberi...

http://www.agroklub.com/zastitna-sredstva/aktivne-tvari/deltametrin-159/

Hvala. Gledao sam i prije tu tabelu ali nisam tu doma. Znači da mogu uzeti neko drugo sredstvo?!! Moram malo pregledati upute i usporediti cijene jer imam puno drveta pa je prskanje jedino upotrebljivo.

Kutinski
03.08.2011., 23:55
na zalost, meni moja knjiga kaze da su ta dva sredstva jedina na nasem trzistu za suzbijanje tih nametnika. zao mi je. cekaj, kak ga nema u herbosu?

Kažu da ga više ne rade! Istina, zvao sam telefonom, nisam bio na vratima.

hb1
04.08.2011., 11:00
Kupujem ječam i zob, malu količinu, par vreča, po mogućnosti zagorje

ta.ja
08.08.2011., 12:11
Muški ukućani funkcioniraju po principu sam-svoj-majstor pa su odlučili napraviti stroj za čišćenje pilića.

Bubanj od vešmašine imaju, u struju se kuže, još im samo fale gumeni prsti. Molim savjet gdje kupit. Poslala sam upite tvrtkama koje se bave proizvodnjom gumenih elemenata, prosurfala oglasnike i poljoprivredne forume ... Trenutno najjeftinije što sam našla je 3,5 kn/komad. Da li se negdje mogu nabaviti jeftiniji?

IrmaRi
07.09.2011., 12:04
ima u zg povoljno brasno, mozete mi se javiti ma mail pa cu vam dati detalje.. irmagodinjak@gmail.com

neznamusername1
25.09.2011., 17:35
gdje u RH mogu kupiti AGROGEL, proizvodi ga slovenska firma Melamin???
http://www.melamin.si/si/izdelki/koncni/default.html

hvala

lylette
29.09.2011., 08:09
Gdje u Slavoniji mogu kupiti sadnicu trešnje tzv hrušt? i kad da ga sadim?

jellenna
03.10.2011., 09:44
da li netko zna možda gdje bi se mogle kupiti one tanje plastične lončanice za cvijeće?

znači ne one tvrde koje se mogu vidjeti u ovim većim trgovačkim centrima, već one tanke iz koje se lakše izvadi cvijet zajedno sa zemljom van i obično su crne boje...mogu biti i okruglon i kockastog fi-ja....

jellenna
06.10.2011., 07:18
da li netko zna možda gdje bi se mogle kupiti one tanje plastične lončanice za cvijeće?

znači ne one tvrde koje se mogu vidjeti u ovim većim trgovačkim centrima, već one tanke iz koje se lakše izvadi cvijet zajedno sa zemljom van i obično su crne boje...mogu biti i okruglon i kockastog fi-ja....

jel zna netko? hitno mi je...

salel
08.10.2011., 14:38
jel zna netko? hitno mi je...

odakle si?

diabolica
08.10.2011., 20:57
Kalia.com.hr

jellenna
09.10.2011., 13:45
odakle si?

zg

jellenna
09.10.2011., 13:46
Kalia.com.hr

tamo nisam ni gledala..jer sam ih automatski prekrižila jer su nenormalno skupi općenito...

joe19
17.10.2011., 15:58
Obične gumene seljačke čizme u Zagrebu, po mogućnosti što bliže centru... Molim Vas, bitno je i hitno...

monty-zg
17.10.2011., 19:15
Obične gumene seljačke čizme u Zagrebu, po mogućnosti što bliže centru... Molim Vas, bitno je i hitno...

Baumax, Bauhaus, Pevec...ne znam za Poljoopskrbu (ili kako se već sad zove) u Maksimirskoj. Ili...pogledaj u Nami na Trgu ili Kvatriću. Tamo ih je svojedobno bilo.

rajder
01.11.2011., 10:17
ima tko u sjevernoj hrv.da prodaje stare sorte jabuka?

teta-elza
09.11.2011., 19:04
informacije o dobavljacima dilajte putem pp-a. javno iznosenje proizvodjaca i distributera tretira se kao reklamiranje koje inace, kao svuda u svijetu naplacujemo. opominjem vas i molim po ne znam koji puta. dakle, imena, prezimena, brojeve telefona preko pp-a. hvala.

jellenna
14.11.2011., 11:41
Trebaju mi drveni kolci 2 metra duljine i recimo 4-7 cm fi debljine.

Da li netko zna gdje bih ih mogla kupiti? Dosta su mi hitni..:)

koka36
14.11.2011., 17:25
Trebaju mi drveni kolci 2 metra duljine i recimo 4-7 cm fi debljine.

Da li netko zna gdje bih ih mogla kupiti? Dosta su mi hitni..:)

Baumax, bauhaus i slično...

jellenna
15.11.2011., 07:26
Baumax, bauhaus i slično...

Oni su ocajno skupi...znam za sve njih...mislila sam mozda netko drugi manji privatnik ili nesto slicno tome...

koka36
16.11.2011., 16:54
Oni su ocajno skupi...znam za sve njih...mislila sam mozda netko drugi manji privatnik ili nesto slicno tome...

Skupi??? pa bilo je takvih kolaca po tridesetak kuna......
Odeš na sajam u sesvete četvrtkom ili samobor subotom pa vidiš možda ko prodaje "domače" kolce ali toga ima više u prolječe kad se vinogradi koliju...

jellenna
22.11.2011., 07:41
Skupi??? pa bilo je takvih kolaca po tridesetak kuna......
Odeš na sajam u sesvete četvrtkom ili samobor subotom pa vidiš možda ko prodaje "domače" kolce ali toga ima više u prolječe kad se vinogradi koliju...

Pa skupi, da....kada ih trebaš recimo cca 3.000 komada x 20,00 kom onda dobiješ jednu lijepu cifru samo za drvene kolce......

diabolica
22.11.2011., 18:59
Ček, koliko tog trebaš?

D(L)P
30.11.2011., 12:44
Gdje u ZG ima za nabavit sijeno (u nekoj manjoj količini, ne one bale...) :ne zna: :503:

koka36
30.11.2011., 17:21
Gdje u ZG ima za nabavit sijeno (u nekoj manjoj količini, ne one bale...) :ne zna: :503:

pet centar ako stvarno trebaš male kolićine (sad šta je tebi malo),

šojka11
03.12.2011., 09:13
Bok svima,jel zna netko gdje ima podloga ili divljaka jabuke za kalemiti u ZG hvala unaprijed na ispunjenoj želji.

šojka11
07.12.2011., 07:34
Pa jel nitko nezna:504:

diabolica
07.12.2011., 07:37
upiši voćarski centar i nazoveš

šojka11
09.12.2011., 06:53
Probaću.Hvala vrijedna Diabolica.

diabolica
09.12.2011., 15:54
A zakaj ne kupiš par starih sorti jabuka za jesti, odvojiš koštice, hitiš u teglu , ZALIJEVAŠ u proljeće i imaš svoju podlogu? Meni je to uspjelo, ali neznam kalemiti pa nikom niš pokosio ja tu stabljiku.

cb3000
11.12.2011., 07:19
sadio sam koštice od jabuka , sada su već velike i rode rod im je sasma nešto novo nego je bila jabuka iz koje sam vadio koštice . zasada su se pokazale jako dobre .

komar
11.12.2011., 20:23
Dobra sastavnica svakog komposta je i vapno, ali do sada mi nije došlo na red. Sad kad sam došla u fazu da mi vapno zaista treba neznam kakvo se koristi u poljoprivredi i gdje ga kupiti?

-----------------------------------
Sijeno - tko treba malo sijena - najbolje je potražiti četvrtaste bale - one su od 15 kg i koštaju 15 kuna. To je pristojna količina za "kućnu" upotrebu i daleko je jeftinije do ovih shopova ili specijaliziranih dućana za životinje.

Biljka112
11.12.2011., 21:43
Obično vapno za građevinu. Mislim da je pakiranje od 30 kg. Cijenu neznam, no nebi trebalo biti skupo. Ima ga u trgovinama građevinskog materijala, Bauhausu...

komar
11.12.2011., 23:29
Obično vapno za građevinu. Mislim da je pakiranje od 30 kg. Cijenu neznam, no nebi trebalo biti skupo. Ima ga u trgovinama građevinskog materijala, Bauhausu...

Hvala - pretpostavljala sam da je vapno za građevinu, ali.. - tko pita ne skita!

diabolica
12.12.2011., 08:32
NE,
upiši kalifikacija tla, i tu se nalaze odgovori.

ilovik
12.12.2011., 18:12
Gdje u Zagrebu kupiti kestene-marone, uvoz iz Italije ? Trebao bih 10 kg.Pošto su ?

Biljka112
13.12.2011., 20:49
NE,
upiši kalifikacija tla, i tu se nalaze odgovori.

Zašto ne? Može se koristiti i građevinsko vapno za kalcifikaciju zemlje. Samo je razlika u doziranju.

diabolica
13.12.2011., 21:23
Prinosi zrna i nadzemne mase kukuruza

Prinos kukuruza na oba lokaliteta na kontrolnom tretmanu je bio vrlo nizak, a neznatno viši
na tretmanu kalcizacije. Statistiţki znaţajno viši prinosi ostvareni su na gnojidbenom
tretmanu (7,25 t ha-1),kao i tretmanu kalcizacije i gnojidbe (7,56 t ha-1).Najviši prosjeţni prinos zrna (9,20 t ha-1) postignut na tretmanu pojaţane gnojidbe s kalcizacijom, što je
rezultiralo prosjeţnim povešanjem prinosa za 3,79 t h-1u odnosu na kontrolu.
Prinos nadzemne mase na oba lokaliteta na kontrolnom tretmanu bio je vrlo nizak. Na tretmanu
kalcizacije vidljivo je statistiţki znaţajno povešanje prinosa. Signifikantno viši prinos
nadzemne mase utvrŤen je na gnojidbenom tretmanu, te na tretmanu kalcizacije i gnojidbe.
Najviši prinos nadzemne mase stabljike kukuruza ostvaren je na tretmanu pojaţane
gnojidbe s kalcizacijom. Tretman kalcizacije i pojaţane gnojidbe na oba lokaliteta
rezultirao je prosjeţnim povešanjem prinosa za oko 4,0 t ha-1u odnosu na kontrolu

komar
14.12.2011., 14:55
Prinosi zrna i nadzemne mase kukuruza

Tretman kalcizacije i pojaţane gnojidbe na oba lokaliteta
rezultirao je prosjeţnim povišanjem prinosa za oko 4,0 t ha-1u odnosu na kontrolu

:) Hvala Care!

Pharia
17.12.2011., 09:43
Zna li netko gdje u Splitu ili okolici Splita mogu kupiti sijeno ili slamu za pokriti vrt?Pozz

djontra
25.12.2011., 17:41
...za potrebe tjeranja glodavaca, preporučaju.

Ako netko zna, gdje ima za kupiti, u Zagrebu ili okolici Samobora?

Hvala!

Smart_bitch
29.12.2011., 14:57
Pozdrav.

Jel netko zna tko proizvodi manje (10 x3, 8 x3 ili slične mjere) staklenike?

ajajas
29.12.2011., 15:17
Pozdrav.

Jel netko zna tko proizvodi manje (10 x3, 8 x3 ili slične mjere) staklenike?

Imaš toga na NETu koliko oćeš. Ja san gleda ali nemogu ti sad konkretno reći kome da se obratiš, samo znan da možeš naći.

diabolica
29.12.2011., 15:21
Pošto si ti u krugu, imaš frajera u Dubravi kod Gradeca, ili Vrbovečkoj Dubravi

Smart_bitch
29.12.2011., 16:35
Imena, imena...:ceka:

franjo7
29.12.2011., 21:20
Odeš na Njuškalo, u tražilicu upišeš "plastenik" i dobiješ stotinjak prodavača plastenika. Među njima ima i nekoliko koji prodaju plastenike manjih dimenzija. Ispričavam se ako ovo spada u nedopuštene reklame

Smart_bitch
10.01.2012., 12:10
Dakle, nitko živ (više) ne proizvodi (nove) ili uvozi (stare) staklenike u zemlji Hrvatskoj, manjih dimenzija.

Jedino sam dobila poluinformaciju da je postojala svojedobno jedna firma iz Osijeka koja je te manje staklenike uvozila iz Češke i sklapala ovdje. Nitko živ više ne zna kako se zovu.

Lijepo molim pomoć, ako itko zna.

B4sic!
10.01.2012., 13:28
Pozdrav, imam u planu ovo proljece napraviti jezerce, ali tek kad nabavim foliju.

Zanima me ako mi netko može savjetovati gdje bi u Zg mogao kupiti jeftino foliju 10mx10m (cca 100m2) i debljine oko 1-1.5mm za dno jezerca??

Našao sam po 45kn/m2 a to mi je puno za dati samo za foliju..

Unaprijed hvala!

Biljka112
10.01.2012., 14:57
Nije puno, cijena je uobičajena.

B4sic!
10.01.2012., 15:02
A dali ima neko drugo i jeftinije riješenje recimo tipa da se stavi neka zaštitna podloga pa neka jeftinija folija (toliko da drži vodu) a opet da izdura naše zime koje su i onako sve toplije i toplije?

diabolica
10.01.2012., 15:24
U Bhaus imaš 29 kn mislim, odi tam i gledaj, neki dan sam tražio za neki drugi projekt. Nazovi ih telefonom.

B4sic!
10.01.2012., 21:04
Oke budem vidio kod njih.
Tnx!

patak4
22.01.2012., 22:03
Pozdrav,

Imam novi maslinik od nekih novih 5h u komadu plus ovi sa strane manjih, i sad mi se javlja potreba za traktorom. Al problem se javlja sto bi ja nesto u ovom stilu a kako mi se cini ovakvih nema bas na trzistu HR barem ja nisam naso.
Slike
http://imageshack.us/g/830/kubotanewm.jpg/

Ovakva vrsta traktora me zanima jer mi treba da kosi travu povremeno freza, a utovarivac i rovokapac je velika prednost jer je cjeli maslinik u kamenu i uvjek ima nekog posla za uredjivanje.

Sad me zanima jel ko ima nesto slicno?? ima tko iskustava jel vrjedi taj novac jer sam vidio da su oko 15000 eura polovni, (2-5 god stari)

I dali postoje jos koje druge firme koje su se pokazale dobre s ovakvim traktorima, vidio sam da ima new holland isto??

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima...

Uranovka
30.01.2012., 19:42
oprostite što upadam ovako, ali zna li netko možda gdje se može skinuti Mjesečev sjetveni kalendar Marije Thun za ovu godinu? moja mama i sestra ne žele ga kupovati jer su prošle godine to negdje skinule, ne sjećaju se gdje pa sam sad dobila zadatak da im to opet preko neta nabavim. pomagajte :503:

Biljka112
06.02.2012., 08:58
http://http://www.bunkahle.com/astrolog/mocal.cgi (http://www.bunkahle.com/astrolog/mocal.cgi)

probaj ovaj...nije od M. Thun ali poslužiti će svrsi

Artois
06.02.2012., 22:44
oprostite što upadam ovako, ali zna li netko možda gdje se može skinuti Mjesečev sjetveni kalendar Marije Thun za ovu godinu? moja mama i sestra ne žele ga kupovati jer su prošle godine to negdje skinule, ne sjećaju se gdje pa sam sad dobila zadatak da im to opet preko neta nabavim. pomagajte :503:

Nisam ovo vidio ranije.
Evo ovdje mozes naruciti tj. kupiti za tekucu godinu (http://www.harsabooks.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=4431&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53) :mig:
A za skinuti imas na pijanom tvoru. Samo ne kuzim kako to skinut sa njihovog sajta. :flop:
Ako saznas javi,ili mi se javi na pp please :kava:

barbara17
06.03.2012., 08:20
Gdje u okolici Varaždina kupiti glistinac? hvala

ajajas
02.05.2012., 13:27
Upravo se vratio iz košnje trave oko maslina. Ubija se od posla. Ali najgore mi je šta mi je stradala glava od trimera. Trimer je marke KAWASAKI 2.2 KS, pardon samnom 3,2 KS i riknula glava, onaj dio di se mota pel. Pomagajte drugovi!!!! Zna li tko di ima uzet takva vrsta ????

Artois
03.05.2012., 16:39
Glava flaksa ti je otišla?
Jel to model w500?
Odeš do nekog majstora za motorke i njega pitaš oni to imaju u malom prstu.

ajajas
03.05.2012., 19:47
neznan koji je model, neda mi se sad ić u šupu gledati
tebi hvala a pogledaću kad stignem
ali zanimljivo pokosin travu oko 49 maslina i ovu pedesetu ostavin za kraj jer je bila užasno zarasla. i baš na njoj mi rikne, više san se na njoj ubija nego ostalih 49

delhrv
07.06.2012., 11:44
zanima me gdje se može kupiti KN03 (neću raditi barut), imali toga u poljoprivrednim ljekarnama, i jel ima to neki posebni naziv.

GlupiNick
24.09.2012., 20:07
Gdje kupiti sadnicu duda (murve) u Zagrebu i okolici?

Artois
25.09.2012., 19:41
Imate na njuškalu oglasa gdje se prodaju sadnice i formirano drvo (2-3 metra).
Ima sigurno i mnogo rasadnika oko Zagreba, malo proguglati ;)

peso meso
06.10.2012., 10:49
gdje se može nabaviti sjeme salate hrastov list, crvene i zelene? zahvaljujem na pomoći

črni
15.10.2012., 17:36
Gdje u zg naći holandski žuti luk za sadnju. plosnati trebam a nigdje ga nisam vidio. :ne zna:

carmenn
11.11.2012., 18:54
Nisam ovo vidio ranije.
Evo ovdje mozes naruciti tj. kupiti za tekucu godinu (http://www.harsabooks.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=4431&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53) :mig:
A za skinuti imas na pijanom tvoru. Samo ne kuzim kako to skinut sa njihovog sajta. :flop:
Ako saznas javi,ili mi se javi na pp please :kava:

Kalendar za ovu godinu je ja mislim rasprodan. Nisam 100%. Inače, istočni dio grada- mala sjemenarna Agros, plac Dubrava, Centar grada- Planetopija. Ili direkt iz Čakovca od Bernarde Orahovec, no to je varijanta cijena kalendara + 30kn poštarina. Kalendari za 2013 stižu u Veljači 2013 na prodajna mjesta.

Rayne
05.02.2013., 22:17
zanima me gdje se može nabaviti sjeme stevije i dal se može naručiti on line?

Betty12
05.02.2013., 22:24
Rayne, pogledaj na Ebay-u za Steviju..:)

Rayne
05.02.2013., 22:54
Rayne, pogledaj na Ebay-u za Steviju..:)

tog se nisam ni sjetila tnx.

Betty12
05.02.2013., 22:57
Nema na čemu! http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley9.gif

diabolica
06.02.2013., 09:52
Ima neki tip tu u zagrebu presadnice, izlaz Kosnica iz smjera VŽ, pa zaobilaznim putem prema Jakuševcu(prvi semafor skreneš lijevo, pa ravno, na raskršću desno i nakon cca 700 m na lijevoj strani ), plastenik, frajer prodaje i sadnice stevije.
A ima i četvrtkom na Sesvetskom sajmu, kupio ja jednu, valjda će prezimiti pod snijegom, to slatko ko sam vrag.

Betty12
06.02.2013., 11:28
Tko bi rekao Diabolica! :rolleyes: Zar su ti uopće htjeli prodati jednu biljku? Mi dok smo htjeli kupiti biljku, zvali smo nekoliko ljudi koji su oglašavali da prodaju Steviju, nitko nije htio ni čuti da bi prodao samo jednu biljku...:( nego samo u paketu od šest komada...:flop: koje su pokušavali dobro naplatiti.. Sad sam se naučila pameti i zašto da kupujem skupe biljke, kad sve što poželim, mogu naći hrpu sjemena izvana..istina to je samo sjeme,ali i oni su tako počeli, zar ne?:mig:

diabolica
06.02.2013., 11:37
To sam kupio na Sesvetama, u jesen, 10 kn 20 cm visoka, a u plastenik nisam išao, već sam vidio tablu.

Betty12
06.02.2013., 12:51
Ajde baš lijepo da se nađe i razumnih ljudi, pa prodaju i po jednu ili dvije sadnice. Malo mi je glupo kad netko drži biljke u paketu i znači iako ti ne treba toliko, moraš ih kupiti sve, inače neće s tobom ni razgovarati..:flop:

Rayne
06.02.2013., 13:05
Ima neki tip tu u zagrebu presadnice, izlaz Kosnica iz smjera VŽ, pa zaobilaznim putem prema Jakuševcu(prvi semafor skreneš lijevo, pa ravno, na raskršću desno i nakon cca 700 m na lijevoj strani ), plastenik, frajer prodaje i sadnice stevije.
A ima i četvrtkom na Sesvetskom sajmu, kupio ja jednu, valjda će prezimiti pod snijegom, to slatko ko sam vrag.

hvala ,ova opcija mi se najviše sviđa. ma kupila bih ja par njih od viška glava ne boli :mig:

mooonshine
07.02.2013., 20:01
jel zna netko gdje bi se mogla nabaviti sadnica Arkansas Black jabuke?

komar
08.02.2013., 19:59

Svojevremeno je bilo na aukcije.hr stevije ko u priči od tekstova, sjemena do sadnica... nemrem vjerovati da sad nema ni jedne. Kaj je zabranjena kod nas pa je tako ukinuta javna prodaja?

florijan18
08.02.2013., 22:13
trebam hrpu slame-sijena iz okolice SDonja Zelina

driftwood1
09.02.2013., 14:41
Pozdrav,

zna li netko gdje se može nabaviti Kumquat drvce? Rijeka i okolica.

miroslaw
09.02.2013., 20:01
Pozdrav,

Da li zna netko gdje kupiti sadnice Kaki jabuke?
Super mi ima okus ona iz trgovine i rado bi probao uzgojiti svoje.

Imam iskustava sa uzgojem oraha, pa valjda ću i Kaki savladati :)

komar
10.02.2013., 00:15

Smrdilo mi je to sa stevijom na amarički put zabrane i evo ga:

"Zbog navedenog usklađivanja biljka Stevia koja se smatra novom hranom više se ne može koristiti u dodacima prehrani jer ista još uvijek nema odobrenje na razini EU, te je stoga svrstana na negativnu listu. Na negativnu listu uvrštene su i druge biljne vrste čija uporaba u dodacima prehrani nije dopuštena ili zbog toksičnosti ili zbog određenih sumnji i nedovoljne istraženosti njihove sigurnosti u primjeni."

Eto svi smo si dobri, ali si u oči lažemo!

Možda stevija shop ima kooperante ili proizvođače pa zna! http://www.stevia-shop.hr/

koka36
10.02.2013., 20:59
Pozdrav,

Da li zna netko gdje kupiti sadnice Kaki jabuke?
Super mi ima okus ona iz trgovine i rado bi probao uzgojiti svoje.

Imam iskustava sa uzgojem oraha, pa valjda ću i Kaki savladati :)

Imaju je skoro svi rasadnici..

diabolica
10.02.2013., 22:01
Pa nisam baš siguran, ja tražio pa nema, imaš adresu ?

diabolica
10.02.2013., 22:10
Artoa, reko sam ti već jednom da si car....:s...em si brz još si car...

diabolica
10.02.2013., 22:13

Da se pokakam na samog sebe:
U novčaniku mi na papiriću lijepo piše, kupiti u proljeće (ako se ima):
kiku, fuji ili nagafu (ako uspiješ pročitati)

koka36
11.02.2013., 21:56

MBM skoro sigurno ima...
Bilo je i u rasadniku u podsusedu (bolonja prije tunela)
Onda na savskom mostu

Anastasya
13.02.2013., 10:23
Kalendar za ovu godinu je ja mislim rasprodan. Nisam 100%. Inače, istočni dio grada- mala sjemenarna Agros, plac Dubrava, Centar grada- Planetopija. Ili direkt iz Čakovca od Bernarde Orahovec, no to je varijanta cijena kalendara + 30kn poštarina. Kalendari za 2013 stižu u Veljači 2013 na prodajna mjesta.

Mjesečev kalendar M. Thun 2013. je već u dućanima - sada se zove Sjetveni priručnik Marie Thun. Imaju ih u dućanima: Bio&Bio, Moj Bio, Planetopija, Harša - online knjižara, ... a na http://www.ajda-zagreb.hr/Sjetveni_kalendar_2013.html stranici je aktualni mjesec - Sjetveni kalendar ako ne treba tekstualno, baš ok.

zberto21
16.02.2013., 10:36
Zanima me gdje se mogu kupiti povoljno staklenke sa širokim grlom od 20 do 25 litara ??

komar
18.02.2013., 22:16
Zanima me gdje se mogu kupiti povoljno staklenke sa širokim grlom od 20 do 25 litara ??

Ako se radi o bocama staklenim - ja vidjela u Pevecu kod kotlova, preša, kaca, bačava - gdje su pomagala za obradu voća... boce obućene u pletenu plastiku tako velike. Povoljno? Koja cijena se računa kao povoljna?

pumpy
23.02.2013., 06:59
Zna li netko kakvog proizvodjaaca kukuruza za kokice???

haskap
27.02.2013., 07:55

Agro-mais u Jelkovcu (istočni dio Zagreba, blizu Metroa) ima dobar izbor u više veličina, i tvrđih i mekših.
Nadam se da se ovo ne smatra reklamom, nemam nikakve veze s tom tvrtkom, samo tamo kupujem.

haskap
19.03.2013., 19:15
Zna li netko gdje ima za kupiti sadnice merale (hruščice, aronike, lat. Amelanchier alnifolia ili Amelanchier canadensis)?

nela2910
17.04.2013., 21:33
gdje u zagrebu ili okolici kupiti dijatomejsku zemlju? hvala!