PDA

View Full Version : Bolovi u ruci / rukama

LAMA
05.09.2003., 20:56
U zadnje vrijeme me dosta boli desna ruka u zglobu, a ta tupa bol se širi preko cijele ruke skroz do ramena. Mislim da mi je to od miša i pisanja po tipkovnici (visim često za kompom).

Jel netko zna što bi to točno bilo, možda ukliještenje živca? I šta s tim poduzeti?
Planiram ići doktoru, no htjela bih doći s nečim konkretnim jer me često otkanta i ne želim da mi kaže da će proći samo od sebe ili da ne koristim komp.

ssnjoff
05.09.2003., 20:59
...a kakav ti je vrat?

lahor
05.09.2003., 21:10
A koji te to zglob na ruci boli? Rucni zglob?

Sto ciniti? Ici doktoru. Da, najvjerojatnije ima veze sa radom na kompu.

Tesko da cemo ovako moci pogoditi u cemu je tocno problem.

LAMA
05.09.2003., 21:58
Vrat me nis ne boli. I da boli me rucni zglob.
SMRC:cry:

ssnjoff
05.09.2003., 22:19
...a misliš li da mišonju koristiš pravilno? obrati pažnju na oslonac za ruku. izravnaj trupac, da smanjiš presing na ruku, provjeri visinu stola, možda ti je miš predaleko pa kriviš ruku u zglobu. ako je oslonac nepravilan, zglob će biti pod stalnim opterećenjem...
čekiraj možebitnu upalu...jel se što crveni? jel je zglob topao? ti paše kad ga 'ladiš? il si što istegnula....
provjeri posture. možda će i samo ispravljanje držanja biti dovoljno...

lahor
06.09.2003., 08:04
Pogledaj si ovu stranicu:

http://home.clara.net/ruegg/

Sudeci po tvojim simptomima i da radis puno na kompu, nesto od problema koji spadaju u repetitive strain injury je vrlo vjerojatno uzrok tvoje boli.

Nemoj to zanemariti.

LAMA
06.09.2003., 14:51
Lahor- otisla sam na ovu stranicu koju si napisao. Puno ti hvala. Nekako se prepoznajem na njoj :)

ssnjoff- ne znam kako da tocno popravim ovo drzanje misa. Postavila sam dvije knjige pod ruku, mozda je bolje tako. Ali sad dok ovo pisem je opet ista bol. Mozda bih trebala kupiti pravi stol za kompjuter, pribliziti malo mis.... Ma ne koristim ja toliko puno kompjuter, bar prije nisam. Ali trebam sada diplomski napisat...

lahor
06.09.2003., 16:25
To je vrlo cesta profesionalna bolest. Probaj naci neki polozaj u kojem ces osjecati manju bol, a kad se rijesis diplomskog potrazi strucnu pomoc, pogotovo ako ces poslije faxa dosta koristiti komp.

patka
06.09.2003., 16:32
to bi ti vrlo vjerojatno moglo biti od miša...
dolazi vrijeme kad se mnogima takvi bolovi javlajaju....probaj ako imas mogucnost promjeniti misa ili ako mozes sto manje koristiti misa i raditi što više s tipkovnicom...naravno da je mišem lakše ali da se nauciti i ovako
sretno
bas me zanima sta doktori kazu?

patka
06.09.2003., 16:47
ssnjoff kaže:
...a misliš li da mišonju koristiš pravilno? obrati pažnju na oslonac za ruku. izravnaj trupac, da smanjiš presing na ruku, provjeri visinu stola, možda ti je miš predaleko pa kriviš ruku u zglobu. ako je oslonac nepravilan, zglob će biti pod stalnim opterećenjem...
čekiraj možebitnu upalu...jel se što crveni? jel je zglob topao? ti paše kad ga 'ladiš? il si što istegnula....
provjeri posture. možda će i samo ispravljanje držanja biti dovoljno...

nisam bas sigurna da sam shvatila kako pravilno drzati misa...cak mislim da ja to ne radim pravilno jer ja bas cudno drzim misa ali nemam nikakvih problema...bar ne još.....
ja ga drzim malo sastrane...ne znam kak bi to opisala...cijeli brid ruke od malog prsta pa skroz do lakta mi je naslonjen na podlogu...cesto i domali prst (iliti prstenjak :)) i zapravo mi je jedino tako ugodno ako ispravim ruku skroz ravno totalno mi je cudno...
šta da se pocnem uciti tako???:confused:

ssnjoff
06.09.2003., 19:53
ima dosta sajtova o ergono i radu na računalu, a ovaj mi je prvi pao pod rukice...

http://ergonomija.zpm.fer.hr/2001/djeca_i_racunalo/prilagod/Pril2.htm (http://)

ukoliko je, međutim, već došlo do ozljede (vid' lahorov post), valja se konzultirati s doktorom, da ne bi prešlo u kakvu kroničnu boljku. moja malenkost je zaradila nešto što se zove mouse-neck. prebacivanjem na lijevorukog mišonju malo sam si olakšala, ali i dalje mi se mišići leđa i vrata "upaljuju" svako malo...

patka
07.09.2003., 15:03
ssnjoff kaže:

http://ergonomija.zpm.fer.hr/2001/djeca_i_racunalo/prilagod/Pril2.htm (http://)

??link ne radi kak spada?!....ali snasla sam se

hvala

emmica
17.05.2007., 18:52
ovako..vec neko vrijeme,ali i prije imam bol u lijevoj ruci,tipa neke slabosti i trnaca ..a i zna mi se desiti da mi ta ruka bude hladna..pa me sada zanima jel to ima vece sa srcem..gledala sam davno emisiju di su zene s tim bolovima imale predispoziciju za infarkt..
pa sad ako netko zna ista..inace bila sam kod kardiologa prije pola godine i sa srcem je sve ok..barem je tada bilo

Tulkas
17.05.2007., 19:26
Da li treniras, da li imas bolove u ramenu, da li te gusi pri disanju??

emmica
17.05.2007., 19:35
ne treniram nista,ali imala sma problema s aritmijama jedno vrijeme..a isto tako imam i slabu cirkulaciju..ne gusi me

Piggy
17.05.2007., 20:45
Odi kardiologu. Ovdje ti nitko ne može dati konačnu dijagnozu.

emmica
17.05.2007., 20:49
pitam samo jel netko imao sta ili ima takve tegobe..znam ja da mi ne moze dati..

Psihopatična
18.05.2007., 10:21
pitam samo jel netko imao sta ili ima takve tegobe..znam ja da mi ne moze dati..

Imala sam takve tegobe, i još ih povremeno osjećam. Ne skroz iste, ali to je to. No, znam svoj uzrok tome.
Znaš u kojim momentima ti to nastaje ili dolazi nenadano ?
Uzimaš ikakve medikamente ?
Si pod stresom, opterećena, napeta,.. ?
Mir, nije srce u pitanju ! Ako, naginješ hipohondriji kao ja, teško će ti to doprijeti do glave.

mighty_aphrodite
18.05.2007., 12:14
Meni se to događalo par puta, ruka je trnila od ramena do prstiju... U vrijeme kad sam bila pod velikim stresom, imala sam čak dva napadaja panike, strašno nešto. uGlavnom, kad sam se ja psihički malo smirila i to je nestalo.

emmica
18.05.2007., 12:53
ma nije to cesto ali nekada se zna desiti evo sad zadnjih par dana..mislim bol nije jaka ali je neugodna..inace moja maserka je rekla da trnjenje prtiju znaci slaba cirkulacija..neke price s kicmom..ali cula sam i te sheme sa srcem

extreme
18.05.2007., 13:42
Meni se to događalo par puta, ruka je trnila od ramena do prstiju... U vrijeme kad sam bila pod velikim stresom, imala sam čak dva napadaja panike, strašno nešto. uGlavnom, kad sam se ja psihički malo smirila i to je nestalo.

to se i meni dogodilo.....samo sam ja imala puno više napada panike.
u to vrijeme sam čak osjećala i to trnjene lijeve ruke pa sam bila sva u strahu da nije infarkt. kad sam se sredila, panika nestala-nisam više ni osjećala taj osjećaj u lijevoj ruci...

Tulkas
18.05.2007., 13:42
Provjeri kolesterol....

Psihopatična
18.05.2007., 17:19
Provjeri kolesterol....

Ma kakav kolesterol, trigliceridi, i ostale maščobe ! To te lupi puf, nema simptoma, kao navedeni.

ante dumbledore
18.05.2007., 18:15
po opisu bi prije rekao da se radi o perifernoj vaskularnoj bolesti nego o kardijalnom uzroku
provjeri sama periferne pulseve na unutrašnoj str lakta i ručnom zglobu, a usput idi liječniku :D

emmica
18.05.2007., 18:57
po opisu bi prije rekao da se radi o perifernoj vaskularnoj bolesti nego o kardijalnom uzroku
provjeri sama periferne pulseve na unutrašnoj str lakta i ručnom zglobu, a usput idi liječniku :D

objasani mao te periferne vaskularne bolesti

Tulkas
19.05.2007., 13:15
Ma kakav kolesterol, trigliceridi, i ostale maščobe ! To te lupi puf, nema simptoma, kao navedeni.

Zato i treba provjeriti, jer je moguce da su arterije dosta zacepljene ali ne totalno pa je cirkulacija slabija..

nika007
19.05.2007., 18:25
ovako..vec neko vrijeme,ali i prije imam bol u lijevoj ruci,tipa neke slabosti i trnaca ..meni se isto nešto slično dogodilo, samo što se kod mene radilo o boli u kosti lijeve ruke, također sam osjećala slabost ruke
...a pošto sam ja sklona tome da si odmah svašta umislim u glavi, nisam se usudila otići doktoru, tak da ni dan danas neznam uzrok toj doslovno tupoj boli :rolleyes:
negdje sam čula/pročitala da se takva bol zna pojaviti ako žena ima problema sa dojkama.....neznam......a i neželim znati (znam da je djetinjasto ali jbg):cool:

smemy
20.05.2007., 13:55
ispricavam se postavljacu teme. buduci da nisam u stanju otvoriti novu temu, iznijet cu ovdje moj problem. dakle mene uzasno boli lopatica, rame vrat mi je ukocen i nemogu zabaciti glavu unazad kad pokusam bolovi su uzasni i desna ruka.

ono sto sam htijela pitat i sto me najvise plasi je cinjenica da vec dva dana imam potpuno utrnut kaziprst na desnoj ruci i manje utrnut srednjak. dali netko zna o cemu se radi i dali da idem danas na hitnu ili mogu cekat sutra popodne i ici kod mog doktora.
zahvaljujem svima

Psihopatična
20.05.2007., 14:00
Zato i treba provjeriti, jer je moguce da su arterije dosta zacepljene ali ne totalno pa je cirkulacija slabija..

No, no ! :nono:

Tulkas
20.05.2007., 14:26
Vjeruj mi, kronicni sam hipohondar, znam kao prosjecan ljekar...
Evo jos jedan tip.. Cesto, kada je covjek pod stresom, velikom nervozom, znaju se misici grciti i osjecati bol i to najcesce na lijevoj strani

smemy
20.05.2007., 15:14
ispricavam se postavljacu teme. buduci da nisam u stanju otvoriti novu temu, iznijet cu ovdje moj problem. dakle mene uzasno boli lopatica, rame vrat mi je ukocen i nemogu zabaciti glavu unazad kad pokusam bolovi su uzasni i desna ruka.

ono sto sam htijela pitat i sto me najvise plasi je cinjenica da vec dva dana imam potpuno utrnut kaziprst na desnoj ruci i manje utrnut srednjak. dali netko zna o cemu se radi i dali da idem danas na hitnu ili mogu cekat sutra popodne i ici kod mog doktora.
zahvaljujem svima

hvala jos jednom

Psihopatična
21.05.2007., 14:26
Vjeruj mi, kronicni sam hipohondar, znam kao prosjecan ljekar...
Evo jos jedan tip.. Cesto, kada je covjek pod stresom, velikom nervozom, znaju se misici grciti i osjecati bol i to najcesce na lijevoj strani

I ja sam, podosta hipohondar. ;) Znam i previše, o medikamentima ponajviše.
Za ovo drugo se slažem.
Ja liječim panični poremećaj, pa itekako znam o čemu se radi. Ti bolovi u lijevoj ruci, grčenje srčanog mišića, itd., itd., su mi prisutni svaki tjedan, više-manje, manje-više.

krule
11.06.2008., 17:15
...ovo sto mi se desava sa desnom rukom ce postat enciklopedijska prica.....za nevjerovat....prije jedno 3 tjedna lezim ja i gledam tv...bacio onako ko car ruke iza glave i gledam neke gluposti na tv-u....u taj tren dolazi moja zena kao ide nesto dohvatiti preko kreveta a usput i preko mene....osim sto sam joj usput bacio pogled na sise i na djelic sekunde pao u trans :D....iz te ugode brzo me vratila bol koju sam dozivio tako da mi je ona koljenom prignjecila ovaj misiic na ruci...ovaj misic na nadlaktici....mos mislit...punom tezinom se oslonila koljenom na taj misic....od boli se nisam mrdno...i tako bolilo to 5 minuta i to je to....drugi dan sjednem za komp i ono odem na call of duty multiplayer....i picim jedno 6 sati igranja...tako jedan dan..pa drugi....no kako mi je stol od kompa malo sjeban tako sam cijelo vrijeme podlakticom bio oslonjen na rub stola dok sam misom roko po neprijatelju (kompjuterskim misem...hehehe)....4. dan od sveg navedenog ja na poslu...odjednom oko podne ja ne mogu ruku ispruziti do kraja...ono booooliii za popizdit....znas kakav sam imao osjecaj...ko da mi je neko skratio sve vene za 10 cm pa kad ocu ispruzit ruku onda me zateze...e sad sto je zatezalo nemam pojma....uglavnom...5. dan od sveg ovog...ja i dalje ne mogu ispruziti ruku....ono pod 90 stupnjema sve ok al kad ocu ispruzit do kraja nema sanse....dodem ja doma....skinem ja majicu kad ono od pazuha do podlaktice tamo di mi je ruka bila oslonjena na rubni dio stola - jedna velika modrica u obliku crte....eeeeeeej u obliku crte...i to nepravilne...ono vijuga i ide do podlaktice i tu staje....ja reko jebate sta je ovo...evo sad je 3 tjedna proslo sto sam vidio zenine sise dok je isla po nesto preko kreveta i mene....i sva tri tjedna sam rokao call of duty4....i sad me ovaj dio di sam stalno sa podlakticom oslonjen na rub stola dok igram...boli ko sam vrag...ruku jos ne mogu ispruziti do kraja....danas mi se pojavila neka crvena crta...znaci nije ko prije 2 tjedna zuta modrica.....sad je crvena crta....pa sad ja vas pitam...ustvari ne znam ni sta da pitam....da pitam jel mozda organizam odbacuje ruku jer mu vise ne treba ili ruka odbacuje organizam jer je u klincu :)....
ajd ko moze rec sto pametno i kakav savjet....hladan oblog ili hladna sjekira
hvala

gotovanka
12.06.2008., 06:47
:lol::lol:.....sorry....

bog. vise paznje zeni, manje igricama!!! proci ce ti.bez straha.

ruzy
12.06.2008., 07:54
a doktor? probaj doktoru sve to ispričat :D

Wolfey
15.01.2009., 14:54
Evo vako u 9 misecu prosle godine me je pocela bolit ruka dok bi trenira ali ja bi se i dalje forsira dok nije doslo do toga da nisam moga bas nista i tako neko vrijeme pauzira i pocea trenirat al onda bi opet boljela.Otisao sam kod jedne zene na neke masaze di mi je rekla da imam istegnutu tetivu i tako sam isao na te masaze i uvik maza deep releafom i onda mi je nakon nekog vremena rekla da ne moram vise dolazit i da mogu pocet trenirat i tako sam ja poceo kad ono opet boli pa sam opet pauzira.Nakon nekog vremena sam otisao kod fizeoterapeuta koji mi je malo opipa ruku i prosa je ultrazvukom i reka je da nema nista al da pauziram sa treningom.Pauzirao sam pa sam opet poceo i tako bilo je malo dobro ali je opet lagano pocelo i sad se opet vratilo.Pa mi molim vas recite sta bih trebao radit.Bol je malo povise lakta.Fala.

davor9
15.01.2009., 15:55
malo iznad lakta...sprijeda ili straga?...koji sport treniraš? javi se ortopedu, liči mi na parcijalnu rupturu koja nije dovoljno zacijelila, jednostavno, potreban je adekvatan oporavak, a ne na trening čim bol malo popusti

Wolfey
15.01.2009., 18:36
Kod ortopeda san bija i opipa mi je ruku i onda prosa ultrazvukom i kaze da nema nista i da pauziram sto sam i napravio.Bol je sprijeda i treniram hrvanje plus u kuci zgibove,sklekove i te stvari.

davor9
16.01.2009., 11:02
parcijalne rupure mišićnih vlakana i istegnuće tetive bicepsa...jedino što mi može past na pamet bez pregleda...bilo kako bilo, probaj mjesec dana bez treninga, znam da je teško, ali tvoja ruka očito ne podnosi te napore

Zy1991
07.09.2009., 10:51
dakle, još neki dan kad sam se probudio osjetio sam neugodnu bol u ruci i to je držalo stvarno jako, prvo sam probao neku kremu što opušta mišiće nije pomoglo, nakon toga popio sam tabletu za bolove ni to nije pomoglo, kasnije sam ruku namazao nekom kremom iz njemačke koja je bila može se reći učinkovita, nakon ponovo prospavane noći bol je nestala, ajd sve okej već par dana, no međutim danas ujutro se opet pojavila, odma sam namazao s tom kremom iz njemačke al evo bol je sad još veća.. pa me zanima koji su vaši savjeti, šta radit?

daso
07.09.2009., 12:26
pa kako bi opiso bol, kao propadanje, trnjenje, zatezanje, pritisak, jel bol stalna ili na mahove... koji dio ruke te točno boli....po mogućnosti slika.... u paintu možeš markerom označit gdje te boli... kad si zadnji put bio na sistematsom....jesi imo neke veće ozlijede u zadnjih 6 mjeseci - godine dana....

Khufu
07.09.2009., 21:04
Može bit vezano i za živac, možda se upalio ili uklještio :ne zna:

Zy1991
08.09.2009., 23:05
bol je na svu sreću prestala još jučer tokom dana, čim sam izašao van, malo prošetao razmahao se rukom i zaboravio da me boli, došao kući i primjetio da više neboli, tako da bi ja rekao kako je to živac bio uklješten al opet može bit možda nešto drugo..

@daso, na sistematskom bio zadnji put prije 4-5god, nikad nisam imao ozljede i lomove recimo na toj ruci, ja bi samo rekao da je problem što je ruka prilikom spavanja bila ispod tijela i tu sam je pritisnio, evo slika i primjer na kojem dijelu ruke me zabolilo ta dva puta

http://www.imagesforme.com/show.php/679018_Clipboard01.jpg

daso
09.09.2009., 13:35
a može bit bilo što, od tetive, živca, mišića.... no ako je brzo prošlo vjerovatno si ili malo ruku ukočio ili si imo nekakav blaži grč, pa male nuspojave su se javile...a to je osjetljivost i bol....

uglavnom... davno si imo sistematski...evo prilike da odeš na njega...

R A V E N
23.12.2009., 02:19
Tokom vikenda sam proveo oko 1.5 sat vani i jako sam se smrzao po rukama.

Od tada u desnoj ruci, u korijenu kažiprsta imam slabi bol koji se širi duž ruke, a ruka ima tendenciju da se koči i hladnija je (naročito kažiprst), kao da je dotok krvi slab.

Ako ruku stavim na toplo, ovi simptomi ubrzo iščeznu.

Da li iko zna o čemu je riječ i da li ima šansu da se razvije na gore?

poštar4
29.12.2010., 09:29
počela me kronično bolit ruka, nije velika bol, to je tupa bol, navraća svakih par dana, pojavljuje se u ramenu pa mislim da je od masturbacije haha smijeh, ruka ne boli na dodir niti pomak, nego bez razloga, nisam se udario, nisam zatvarao krvotok, nemam teškoća u pomicanju ruke, ne boli me ništa drugo, ne opterećujem ruku teškim teretima, ne držim je u istom položaju dugo vremena, nemam drugih medicinskih problema, nisam pretio ni debeo, krvna slika mi je savršena, ne bavim se sportom od kraja ovog ljeta i nije uključivalo dizanje utega

pokušao sam unaprijed odgovorit na neka tipična pitanja zbog uštede vremena

što da radim? :ne zna:

tnx unaprijed:)

poštar4
29.12.2010., 17:51
ne mogu ništa osim otić na rendgen jelda?

Fra Ante
29.12.2010., 19:57
počela me kronično bolit ruka, nije velika bol, to je tupa bol, navraća svakih par dana, pojavljuje se u ramenu pa mislim da je od masturbacije haha smijeh, ruka ne boli na dodir niti pomak, nego bez razloga, nisam se udario, nisam zatvarao krvotok, nemam teškoća u pomicanju ruke, ne boli me ništa drugo, ne opterećujem ruku teškim teretima, ne držim je u istom položaju dugo vremena, nemam drugih medicinskih problema, nisam pretio ni debeo, krvna slika mi je savršena, ne bavim se sportom od kraja ovog ljeta i nije uključivalo dizanje utega

pokušao sam unaprijed odgovorit na neka tipična pitanja zbog uštede vremena

što da radim? :ne zna:

tnx unaprijed:)

Tvoja vjerojatna dijagnoza je : Sy. cervicobrachiale.
Terapija : fizikalna, uz lijekove : miorelaksans i analgetik (ukoliko su potrebni).

Javi se ordinirajućem neurologu ili fizijatru.

Nicole_Lilly
08.01.2011., 18:54
Pozdrav! Ispričavam se na dizanju teme, ali mi se zadnjih par dana nešto dešava s desnom rukom i nikako da prođe, a do svog doktora ne mogu još kojih tjedan dana.

Naime, kad ju pomaknem u određeni položaj, najčešće iza leđa, uhvati me stravična bol negdje na sredini desne nadlaktice i onda je jedva vratim nazad u prvotni položaj. I boli me tako na određeno vrijeme pa prođe, pa opet napravim neki pokret koji joj ne odgovara i ista priča. Ima netko možda ikakvu ideju od čega bi to moglo biti?

Nicole_Lilly
10.01.2011., 17:58
Itko? :(

Lulaa
10.01.2011., 18:19
Ej!!!!! Mene već 3-4 mjeseca zaboli lijeva ruka na različitim mjestima. Boli jedno vrijeme pa prođe. Slikala sam vratnu kralježnicu i tamo se vide degenerativne promjene i osteofiti (male izrasline), isto tako nije mi ni grudna kralježnica baš naj naj. Rekli su mi da je to od vratne kralježnice točnije cervikobrahijalni sindrom.

aleksandra****
11.04.2011., 19:00
Pzdrav forumaši, imam nekoliko pitanja i samo molim odgovore u inbox.

Znači, imam bolove u rukama, sve je počelo sa lijevom rukom. Osjetila sam bol kao da je u kosti na lijevoj ruci ispod lakta. I to je trajalo tjedan -dva .....Međutim ta bol se proširila na cijelu ruku od lakta pa sve do prstiju i na desnu ruku....bol je u predjelu žila, mislim osječaj je kao da žile bole...:(

Ponekad je ta bol toliko jaka da želim iskočit iz vlastite kože.....:eek:

Bila sam kod liječnika koji mi je prvo prepisao Ketonal, pa Doretu, pa neki gel....al nikakve tablete ne pomažu....Ketonal mi prouzročuje užasne bolove u trbuhu, od Dorete spavam i ništa ne pomaže niti ne popušta.. Danas sam dobila uputnicu za ortopeda sa naznakom hitno.....recite mi molim Vas da li se treba čekat na pregled, ili?

Bol zna prestat ujutro ali se navečer redovito vraća :(

Jel od Vas imao tko sličnih tegoba?

Silvery
11.04.2011., 19:07
Zašto samo odgovore u inbox, čemu onda služi otvaranje nove teme?
Bilo bi dobro vidjeti iskustva drugih, nekome drugom će kasnije dobro doći.

aleksandra****
11.04.2011., 19:11
svejedno mi je gdje dolaze odgovori, ali u inboxu ih vidim odmah samo zbog toga.....

lost_17
11.04.2011., 23:58
Pzdrav forumaši, imam nekoliko pitanja i samo molim odgovore u inbox.

Znači, imam bolove u rukama, sve je počelo sa lijevom rukom. Osjetila sam bol kao da je u kosti na lijevoj ruci ispod lakta. I to je trajalo tjedan -dva .....Međutim ta bol se proširila na cijelu ruku od lakta pa sve do prstiju i na desnu ruku....bol je u predjelu žila, mislim osječaj je kao da žile bole...:(

Ponekad je ta bol toliko jaka da želim iskočit iz vlastite kože.....:eek:

Bila sam kod liječnika koji mi je prvo prepisao Ketonal, pa Doretu, pa neki gel....al nikakve tablete ne pomažu....Ketonal mi prouzročuje užasne bolove u trbuhu, od Dorete spavam i ništa ne pomaže niti ne popušta.. Danas sam dobila uputnicu za ortopeda sa naznakom hitno.....recite mi molim Vas da li se treba čekat na pregled, ili?

Bol zna prestat ujutro ali se navečer redovito vraća :(

Jel od Vas imao tko sličnih tegoba?

ako na uputnici piše hitno onda se ne bi trebalo čekati.
trebali bi te primiti taj dan kada dođeš, dakle bez naručivanja.
probaj otići sutra.
ja sam sa hitnom uputnicom za neurologa otišla taj isti dan na neurologiju, dala sestri uputnicu kada je izašla i u roku od pola sata sam primljena...
eto, to je moje iskustvo i nadam se da će ti pomoći ;)

KATYYYY
11.10.2011., 20:12
ovako neki dan san pala s bicikla. zgrebala sam kolina i malo natukla ruku tj. zglob al to je sada prošlo. sutradan sam osjetila jaku bol u ramenu prilikom tjelovjezbe na tzk ( ono dok sam vrtila rukom osjetila sam tu bol ) jednostavno ne uspijevam zarotirat ruku. kad idem otvorit nekakva vrata il primjerice otvorit nešto za jelo ( konzervu ) ta me bol sprječava . DOK TIPKAM NE OSJETIM NIŠTA NE BOLI ME DOK TO DIRAM AL KAD MI JE RUKA U POKRETU UHHHH . NE SAMO RAME VEĆ I DIO RUKE . što bi to moglo biti ?

hrvoje dr.
11.10.2011., 20:16
ovako neki dan san pala s bicikla. zgrebala sam kolina i malo natukla ruku tj. zglob al to je sada prošlo. sutradan sam osjetila jaku bol u ramenu prilikom tjelovjezbe na tzk ( ono dok sam vrtila rukom osjetila sam tu bol ) jednostavno ne uspijevam zarotirat ruku. kad idem otvorit nekakva vrata il primjerice otvorit nešto za jelo ( konzervu ) ta me bol sprječava . DOK TIPKAM NE OSJETIM NIŠTA NE BOLI ME DOK TO DIRAM AL KAD MI JE RUKA U POKRETU UHHHH . NE SAMO RAME VEĆ I DIO RUKE . što bi to moglo biti ?
Trebate pregled kirurga.

Miloshke
11.10.2011., 20:17

Jel si pala na rame? Pri kojim pokretima boli? Jel mozes dizati ruku u ramenu?

ludaca2
28.10.2011., 08:49
dizem temu,imam neku tupu i iritantnu bol u desnoj ruci,pocine kod vrata do lakta...
spavam na desnoj strani i provodim cijeli dan za kompom...
da li bi ko znao o cemu je rijec...
hvala....

drazenh
01.07.2012., 16:25
E ovako
Bio sam na igralistu,igrali smo nogos,ja i frendovi..bio sam golman..i frend je opuco loptu i ja obranio ali mi je lopta nabila ruku..i sad me boli zglob na desnoj ruci..kada nesto pokusam podiči zaboli me jako...vec 3 dana tako...dali zna netko nekakvo rješenje?? Hvala unaprijed :p

Miloshke
01.07.2012., 17:28
E ovako
Bio sam na igralistu,igrali smo nogos,ja i frendovi..bio sam golman..i frend je opuco loptu i ja obranio ali mi je lopta nabila ruku..i sad me boli zglob na desnoj ruci..kada nesto pokusam podiči zaboli me jako...vec 3 dana tako...dali zna netko nekakvo rješenje?? Hvala unaprijed :p

Gdje tacno boli? Jel oteklo? Najbolje je da odes doktoru...

snick
12.10.2012., 09:31
Zna li netko gdje se može povoljno u Zg napraviti ultrazvuk ruke?

BStinsone
15.04.2013., 22:20
Pozdrav svima. Naime, zadnja dva tjedna više puta na dan me boli lijeva ruka. Bol je nekad tupa, nekad oštra. Počinje me bolit prvo na jednom mjestu, najčešće unutrašnja strana lakta, šake i bicepsa. Zatim se bol lagano širi. Nekad me boli cijela ruka, nekad samo nadlaktica, ponekad osjetim kako mi bol se širi u prste, ponekad ode u rame. Bojim se da nije nešto u redu sa srcem, mlad sam, 20 godina. Inače, većinom vremena kad sam u krevet ležim na lijevoj strani, pa da nije možda od toga? Neznam ni sam. Molim za neki pametan savjet, šta da radim?? :503:

body halleck
15.04.2013., 22:32
Pozdrav svima. Naime, zadnja dva tjedna više puta na dan me boli lijeva ruka. Bol je nekad tupa, nekad oštra. Počinje me bolit prvo na jednom mjestu, najčešće unutrašnja strana lakta, šake i bicepsa. Zatim se bol lagano širi. Nekad me boli cijela ruka, nekad samo nadlaktica, ponekad osjetim kako mi bol se širi u prste, ponekad ode u rame. Bojim se da nije nešto u redu sa srcem, mlad sam, 20 godina. Inače, većinom vremena kad sam u krevet ležim na lijevoj strani, pa da nije možda od toga? Neznam ni sam. Molim za neki pametan savjet, šta da radim?? :503:

Za početak, 4 tjedna (minimalno!) nemoj ležati ni u kojem trenutku na lijevoj strani, ne opterećuj lijevu ruku/rame agresivnijom fizičkom aktivnošću koja izaziva bol.
Onda se javi ima li kakvih promjena pa ćemo se dogovoriti što i kako dalje.

BStinsone
15.04.2013., 22:42
Za početak, 4 tjedna (minimalno!) nemoj ležati ni u kojem trenutku na lijevoj strani, ne opterećuj lijevu ruku/rame agresivnijom fizičkom aktivnošću koja izaziva bol.
Onda se javi ima li kakvih promjena pa ćemo se dogovoriti što i kako dalje.

hvala na savjetu, javim ti se u pm nakon mjesec dana ako ne prođe :)

body halleck
15.04.2013., 22:45
hvala na savjetu, javim ti se u pm nakon mjesec dana ako ne prođe :)

Javiš se ti ovdje za mjesec dana, neovisno kakvo je stanje, to je vrlo česta situacija i bilo bi korektno&pristojno, da i drugi korisnici našeg foruma imaju nekakve korisne spoznaje po tom pitanju :)

akim123
13.06.2013., 19:47
Pozdrav, moj tata zadnjih 4 dana ima bolove u desnoj ruci. Bolovi ne drze stalno, nego se povremeno javljau, nepodnosljivi bolovi. Prije 5-6 godina vena mu je pukla i ima ispod misica malo nateknuto od prvog dana kad je pukla vena. I 3 prsta mu trnu u desne ruke. Sada da pitam da li je od toga to i sta bi drugo moglo biti.

Pozdrav.

Hvala unaprijed.

rizibizi123
14.07.2013., 20:48
Kao što naslov kaže imam jake i nepodnošljive bolove u desnoj ruci na zglobu poslije nezgodnog loma prije 1,5god na košarci.Da krenem ispočetka.Prošle godine na košarci sam nezgodno pao i slomio zglob desne ruke i pri tome si razbio arkadu.Na hitnoj mi je doktor[kojeg ja danas smatram prokletnikom]rekao da ne treba namještati ruku i samo mi je stavio gips i rekao da ga držim nekih 3,4 tjedna i to je prošlo u redu.kada mi je taj isti doktor i skinuo gips pregledao je ruku i ustvrdio da nema nikakvih problema i da je sve zaraslo okej.U početku ruka je bila slaba i morao sam je na neki način i ojačati.No pravi problem tek slijedi.Već skoro godinu dana ja osjećam teške bolove u ruci ali ne na mjestu gdje mi je taj dio zgloba pukao već na donjem dijelu zgloba,ima dana kada sa tom rukom ne mogu podići običnu čašu vode ali da napomenem da sam se profesionalno bavio tenisom[imam 16 godina]i morao sam odustati od tenisa zbog ruke.Ako bilo tko ovdje ima pretpostavku da zna čemu je uzrok boli u ruci ili barem neka preporuči što da napravim jer ovi kreteni što sebe nazivaju doktorima samo viču da to nije ništa i da je to sasvim normalno molio bih da mi nekako pomogne.

Hvala unaprijed :)

leeloo27
15.07.2013., 10:13
Ovako znam da si sada ogorčen, ali bi te zamolila da na ovom pdf-u izbjegavaš epitete poput kreteni, glupače, idioti i tako. Pokušavamo ovaj pdf održati pristojnim mjestom pa ne gledamo baš blagonaklono na nazivanje ikoga bilo kakvim imenima.