PDA

View Full Version : Taekwondo

stranice : 1 2 3 [4]

Roose Bolton
14.12.2008., 14:01
Evo i nastavka PRO Taekwondo serije sa nekim sjajnim imenima..
http://www.pro-taekwondo.com/index.php

Tri imena mi posebno upadaju u oči; prvi je Ales Zemljič (http://www.youtube.com/watch?v=1Ig4YW8b71w&feature=related) višestruki europski ITF prvak i učenik Tomaza Barade, drugi je Zelg njega mislim da ne treba posebno predstavljati a treći je Ramond Daniels (http://http://www.youtube.com/watch?v=FrHIHaBiGkc&feature=related) zvijezda američkog WCL-a i definitivno najatraktivniji i najzabavniji borac kojeg sam ikad imao prilike gledat u živo(doduše u polukontaktnim borbenim disciplinama). Čovjek je nevjerojatnih fizičkih sposobnosti i još nevjerojatnijeg stila borbe i definitino garancija dobre zabave za gledatelje.

I još mi upada u oči činjenica da ove godine nema niti jednog WTF borca.:ne zna:

Dobar je Daniels. Podsjeća me na na slične borce stara garde poput Solane i Weira. Nažalost, izgubio je u finalu.
Zelg ozlijeđen ali s obzirom na to da je već godinama u MMA teško je bilo očekivati da će to biti onaj stari Zelg. Ali ajde, i to je bilo dovoljno da lagano riješi Zemljiča.

tiger_in_the_house
14.12.2008., 14:25
Dobar je Daniels. Podsjeća me na na slične borce stara garde poput Solane i Weira. Nažalost, izgubio je u finalu.
Zelg ozlijeđen ali s obzirom na to da je već godinama u MMA teško je bilo očekivati da će to biti onaj stari Zelg. Ali ajde, i to je bilo dovoljno da lagano riješi Zemljiča.

Evo cijelo jutro tražim neki video da pogledam ali nema još ništa.. Danielsa je stvarno užitak gledat..mada on nema nikakve veze sa taekwondo sportom...

Inače dal je to sve skupa sličilo na nešto?

wankan
14.12.2008., 14:39
Evo cijelo jutro tražim neki video da pogledam ali nema još ništa.. Danielsa je stvarno užitak gledat..mada on nema nikakve veze sa taekwondo sportom...

Maloprije je bilo na TV... Tako, nije loše... Dobri u nogama, loši u rukama... Uglavnom, bolja varijanta TKDa...

Roose Bolton
14.12.2008., 15:26

Ne znam.
Dečko je vjerojatno prije kickboxinga položio za crni pojas u ITF-u.
Ne vjerujem da bi poziv dobili ljudi koji nikad nisu trenirali TKD. S obzirom na to kako koristi yop-chagi prednjom nogom i kako izvodi dwitcha jirugi mislim da je kao klinac trenirao ITF.

Za razliku od lani kad se dečki iz WTF-a nisu snašli ove godine je bila ekipa koja ima velikog iskustva i u MMA i u full-conatctu.
Opet, ovaj način turnira nije baš friendly za ITF TKD. Čisto iz razloga trošenja snage na nožne udarce i malog vremena za odmor.
I 2 x 2 minute je puno kad se radi ovakav full contact turnir. Jedno je lupati low-kickove, a sasvim drugo je lupati iznad pojasa svom snagom.
Finale Krylov-Daniels je ušlo u 4. rundu sa stanjem 0-0. Bodovali su se samo teški udarci.
Zelg je ozljedio potkoljenicu i šepao je cijelo polufinale. Realno, da je fit ne bi smio izgubiti od Krylova.

Inače, po meni je ovaj TKD PRO pun pogodak.
Bori se za lovu i postoji mogućnost da privuče cijelu gomilu ITF-ovaca koji su upravo zbog love prešli u K-1 i full contact.
Stari Choi je umro i sa njim retogardni pogled na ITF.

tiger_in_the_house
14.12.2008., 15:58
Ne znam.
Dečko je vjerojatno prije kickboxinga položio za crni pojas u ITF-u.
Ne vjerujem da bi poziv dobili ljudi koji nikad nisu trenirali TKD. S obzirom na to kako koristi yop-chagi prednjom nogom i kako izvodi dwitcha jirugi mislim da je kao klinac trenirao ITF.

Njegov stil je 'sport karate'..A razvoj 'sport karatea'(semi contact/point sparring) ide otprilike ovako... Shotokan+taekwondo+boks+wushu = 'full contact karate' (pogledaj pod: Benny Urqidez, Bill Wallace, Joe Lewis, Don Wilson..)

'Full contact karate' se tada(prvenstveno u Europi) razvija u nešto što je danas poznato pod nazivom 'Kickboxing'...nakon kratkog vremena uvedena je i druga disciplina, polukontaktna, pod nazivom Semi contact(u Americi 'sport karate').

Danas je Semi contact prvenstveno tehnička disciplina, izuzetno dinamična i zahtjevna dok s druge strane, prosječnom gldeatelju, poprilično dosadna i nezanimljiva. A što se tiče side kicka(yop chagi:mig:) upravo je taj udarac trademark semi contacta... Ovako to otprilike izgleda (http://www.youtube.com/watch?v=yM-jVhJXScE)

A ovo (http://www.youtube.com/watch?v=WzK8LOlkr0k) je Daniels u jednoj drugoj, također tehničkoj, kickboxing disciplini koju preferiraju mnogi ITF borci...

Inače Daniels se okušao i u mma ali je u svojoj jedinoj borbi glatko poražen.

p.s. trenirao je nešto sitno wtf ali se nije borio

Roose Bolton
14.12.2008., 16:18
Njegov stil je 'sport karate'..A razvoj 'sport karatea'(semi contact/point sparring) ide otprilike ovako... Shotokan+taekwondo+boks+wushu = 'full contact karate' (pogledaj pod: Benny Urqidez, Bill Wallace, Joe Lewis, Don Wilson..)

Američki sport karate je jako dugo u vezi sa ITF-om i ako se ne varam, ITF im priznaje pojaseve.
Chuck Norris je dobio 8. dan u ITF-u. Bob Wall također.
Čini mi se da je US karate savez bio orgnizator ITF svj. prvenstva u Oklahoma Cityju još u sedamdestima.
Inače USA imaju neku svoju ITF federaciju + još federaciju od Choievog sina Joon Hwa Choia.

wankan
14.12.2008., 16:26
A šta je s TKDom u Sjevernoj Koreji? Postoji li i razvija li se i tamo? Sam se sjetio da zbog neke priče u Južnoj Generala Choia smatraju izdajnikom, ali se više ne mogu sjetiti njena sadržaja i postoji li neka povezanost?

Roose Bolton
14.12.2008., 16:52
A šta je s TKDom u Sjevernoj Koreji? Postoji li i razvija li se i tamo? Sam se sjetio da zbog neke priče u Južnoj Generala Choia smatraju izdajnikom, ali se više ne mogu sjetiti njena sadržaja i postoji li neka povezanost?

Kako što je? Tamo je ITF TKD nacionalni sport.
Da ne bi bilo zabune, ITF je osnovan u Južnoj Koreji i svi veliki majstori došli su iz Južne Koreje.
Sam Choi je iz Sjeverne Koreje ali je u ratu bio na strani Južne Koreje i tamo je postao general da bi na kraju bio sahranjen u Pyongyangu. Nevjerojatno ali istinito.
Njegov odlazak u Sjevernu Koreju bio je u Seulu shavćen kao izdaja.
Nakon toga su da izbrisali iz svega što ima veze sa pojmom Taekwon-do.
Naravno da je to jedna obična politička nebuloza jer Choi je najzaslužniji za prikupljanje znanja starih izumrlih korejskih vještina i osnovanje nove.
Inače, Choi je nakon što je uveo TKD u Sjevernu Koreju preimnovao tul (formu za III dan) Kodang u Juche (doktrina Kim Il Sunga) što je totalno raspizdilo i vladu u Seulu.
No, nakon više destljeća u Južnoj Koreji je osnovan ITF savez, a sve u cilju sve izvjesnije unifikacije na svjetskom nivou.
Ako se ne varam, u Hrvatskoj su se ujedinili WTF i ITF savez. Svaki savez je autonoman ali su skupa u Hrvatskom TKD savezu.
Nije TKD jedina vjašina koja je razjedinjena u više stilova. Pogledaj samo koliko stilova i federacija ima karate.

Inače, najveća razlike između ITF-a i WTF-a nije u načinu izvođenje borbi jer to je samo sportski dio tih vještina. Razlika je u samom načinu izvađanja tehnika. ITF koristi tzv. "sine-wave" gibanje, dok WTF koristi pravocrtni karate stil. ITF forme su stvarno prelijepe. Od prvog dana nadalje su fakat remek djela. Sve od jedne ih je napavio stari Choi koji je, štogod se o njemu mislilo, ipak bio jedan od zadnjih ljudi za koje se moglo reći majstor borilačke vještine.
Moje mišljenje o njemu je to da je on dirketno odgovoran za to što je ITF koji je do prije 20 godina bio pojam za TKD postao samo blijeda sjenka WTF-a. Taština radi sranja.

iznenad84
14.12.2008., 17:25
zasto zelg nije sudjelovao,bio je najavljen?

Roose Bolton
14.12.2008., 17:27
Pa sudjelovao je. Izgubio je u polufinalu.

tiger_in_the_house
14.12.2008., 19:37
Američki sport karate je jako dugo u vezi sa ITF-om i ako se ne varam, ITF im priznaje pojaseve.
Chuck Norris je dobio 8. dan u ITF-u. Bob Wall također.
Čini mi se da je US karate savez bio orgnizator ITF svj. prvenstva u Oklahoma Cityju još u sedamdestima.
Inače USA imaju neku svoju ITF federaciju + još federaciju od Choievog sina Joon Hwa Choia.

Nisam sto posto siguran u to ali vjerojatno si u pravu. Ipak, taj se sport karate danas poprilično razvio(pogotovo u Europi) tako da se dosta razlikuje od ITF-a iako je moguće da je u prošlosti sličnost bila mnogo veća.

Roose Bolton
14.12.2008., 22:17
Nisam sto posto siguran u to ali vjerojatno si u pravu. Ipak, taj se sport karate danas poprilično razvio(pogotovo u Europi) tako da se dosta razlikuje od ITF-a iako je moguće da je u prošlosti sličnost bila mnogo veća.

Yep.
Problem je i tu tome što amerikanci sve trpaju pod zajednički nazivnik karate.
Četiri legende amerčkog karatea su u biti došle iz ITF TKD-a - Chaney, Norris, Blanks i Wall.
Lewis i Wallace su došli iz karatea, a svu šestoricu se veže uz pojam karate.

tkdkorea
15.12.2008., 07:27
Jedino mi je zao sto Zelg nije prosao dalje.Znam ga kad se borio u taekwondou.Strasan je bio borac.

Medjutim,zakljucak je da je protaekwondo zaista odlicna stvar i pun pogodak za razvoj i popularizaciju taekwondoa s tim da se ruke moraju malo ,,tehnicki dotjerati,,ali mislim da ce se i te sitne traljavosti s vremenom iscistiti.

Dobro je da se pokazalo da unutar taekwondo vjestine ima potencijala da se ova divna vjestina koju mi svi izgleda na ovom forumu ili volimo ili je respektujemo jos vise nadogradi i usavrsi.:)

tkdkorea
15.12.2008., 07:34
Roose Bolton,u pravu si 100 posto za Choia,zaista je on i samo on odgovoran zbog rasturanja ITF a na tri frakcije,da je za zivota dopustio demokratskim putem rjesenje njegovog nasljednika sad ne bi bili sinonim za polu vjestinu ili sport.Ovo prvenstveno mislim kad se mi sportisti obracamo nadleznim institucijama za novcanu pomoc.Prvo sto nam se kaze je..koji ste sad vi taekwondo...pa zar vi niste olimpijski taekwondo...oooo pa vi niste clan gaisfa...pa kakve su to sad tri ITF organizacije..itd itd....Sramota

triax
20.12.2008., 07:52
Da li netko možda ima snimku te emisije sa HTV-a?
Ja sam , smotana, mom dragom, presnimila kazetu na kojoj si je snimio finale.
Please help.

TKD Queen
03.01.2009., 16:44
Roose Bolton,u pravu si 100 posto za Choia,zaista je on i samo on odgovoran zbog rasturanja ITF a na tri frakcije,da je za zivota dopustio demokratskim putem rjesenje njegovog nasljednika sad ne bi bili sinonim za polu vjestinu ili sport.Ovo prvenstveno mislim kad se mi sportisti obracamo nadleznim institucijama za novcanu pomoc.Prvo sto nam se kaze je..koji ste sad vi taekwondo...pa zar vi niste olimpijski taekwondo...oooo pa vi niste clan gaisfa...pa kakve su to sad tri ITF organizacije..itd itd....Sramota

slažem se! još sad ti elektronski oklopi... nikako se dogovorit u vezi njih... a bude i problema na turnirima, dost prigovora... sad se koriste šake, pa i WTF sve više liči na ITF... sad se dosta tehnika mijenja (mislim u borbi). :ne zna:

visa_sila
06.01.2009., 00:25
mislim da su elektricni oklopi dobra stvar.....kao u macevanju,sami registriraju poen...ipak,nemoze sudija sve da vidi

wankan
06.01.2009., 21:36
mislim da su elektricni oklopi dobra stvar.....kao u macevanju,sami registriraju poen...ipak,nemoze sudija sve da vidi

Jesu li dobra stvar, to će se vidjeti...

Ali mislim da će ta novina i te kako utjecati na budući izgled i naćin borenja. Pošto će sad oklop postati taj koji reagira na udarce, borci (gledano onako ''psihološki'') više neće imati osjećaj da napadaju i udaraju protivnika već njegov oklop, kao što više neće imati osjećaj da brane sebe nego svoj oklop...

Znam da naoko to izgleda kao potpuno ista stvar,.. da kad se napada ili se brani u oklopu (koji je ''taj koji reagira'') je potpuno isto kao i kad se bori u oklopima ''koji ne reagiraju''. Jer, naposlijetku, ti i tvoj protivnik ste oni koji se nalaze pod oklopom...

Izgleda isto, ali meni izgleda da neće biti...

morpheous
07.01.2009., 11:32
Jesu li dobra stvar, to će se vidjeti...

Ali mislim da će ta novina i te kako utjecati na budući izgled i naćin borenja. Pošto će sad oklop postati taj koji reagira na udarce, borci (gledano onako ''psihološki'') više neće imati osjećaj da napadaju i udaraju protivnika već njegov oklop, kao što više neće imati osjećaj da brane sebe nego svoj oklop...

Znam da naoko to izgleda kao potpuno ista stvar,.. da kad se napada ili se brani u oklopu (koji je ''taj koji reagira'') je potpuno isto kao i kad se bori u oklopima ''koji ne reagiraju''. Jer, naposlijetku, ti i tvoj protivnik ste oni koji se nalaze pod oklopom...

Izgleda isto, ali meni izgleda da neće biti...

nisam bas siguran da mi je jasno sto zelis reci. borci su i do sada bili fokusirani na oklop odnosno na zadavanje udaraca u dio oklopa koji ce se smatrati poenom.

pojava elektronskih oklopa definitivno mijenja taekwondo tehniku i taktiku jer sada neke stvari koje su prije prolazile bez problema (priskok, duplo, prednja duplo...) idu puno teze. isto tako tehnike koje prije nisu bile toliko bitne (saka, naskok saka, gurajuci, stop bocni...) sad dolaze u prvi plan. sa elektronskim oklopima borbe su se puno vise priblizile itf-u sa tehnikama. takodjer su udarci u glavu puno bitniji jer koliko vidim suci nemaju nikakav kriterij po pitanju glave. cijeli dan spavaju onda skuze da je noga prosla pored glave i bodovi skacu.

takodjer brzina vise nije toliko dominantna i sad eksplozivnost dobiva puno vise na izrazaju. tako sad borci za koje smo nekad govorili da su "tvrdi" i koji nisu imali neku tehniku dosta dobro prolaze na ovim oklopima. pokazuje se da je bitnije zabiti jedan snazan udarac nego tri brza i atraktivna. vidio sam hrpu borbi u kojima dodje do izmjene udaraca kada jedan lik uspije napucati i po tri udaraca koji bi na starim oklopima bili bodovani a sad se niti jedan ne primi jer im je preniska julaza. za isto vrijeme protivnik bezveze zamahne svom snagom, pogodi oklop i evo poena i vodstva.

ono sto mi je glupo je potpuno razilazenje u kriterijima kod sudaca. jer ako se trazi da udarac na oklop bude snazan onda mi je smijesno da se u glavu boduje svaki okrzanac. ako niski poen mora biti sut, onda neka se i na glavu boduje puni sut, a ne da svaka balerina sa imalo fleksibilnijom nogom pobjedjuje na temelju toga sto moze visoko rastegnuti nogu.

sto se samih proizvodjaca tice ja svoj glas dajem la justu, borbe na njihovim oklopima mi djeluju postenije, osobno nisam vidio nikakvih neregularnih poena (iako ima nekih koji se zale na zatvaranje strujnog kruga zbog znoja), a i borbe na tim oklopima mi izgledaju puno blize onome na sto smo navikli nego borbe na adidasu. u svakom slucaju nalazimo se u procesu prilagodbe i trenerima nije lako jer ako se bolje pogleda svoje borce u klubovima zapravo pripremaju za tri ponesto razlicita nacina borbe (obicni oklopi, la just, adidas), a svaki od njih donosi ponesto drugaciju tehniku i taktiku.

toliko od mene. pozdrav svima i puno srece na natjecanjima u novoj godini.

Limačica.
20.03.2009., 07:50
Ja sam dobila ponudu od Honga da mu treniram klince :zubo:
Sad kak je dobio cipelu u guzicu, se posvetio svom klubu. Al' kud mene neuroznu pita za klince :D

cro do
24.03.2009., 17:47
Jel ima ko da trenira u tae kwon do klubu cro-do Karlovac? Nek se javi!!

cro do
24.03.2009., 18:09
Imali li koga???:s

pandora_5
24.03.2009., 19:23

ja. a koji si ti? jel se mi znamo? :D

croring
25.03.2009., 11:17
Ovoga vikenda u Eindhovenu održano 36. otvoreno prvenstvo Nizozemske «Dutch open». Hrvatska reprezentacija osvojila je ekipno prvo mjesto u konkurenciji juniorki i seniorki. Na kraju natjecanja osvojena su 3 prva mjesta, 2 druga i 4 treća mjesta.

cro do
25.03.2009., 14:19
Imali tko iz karlovca? Nek se javi!

Limačica.
26.03.2009., 10:51
Nema nitko iz Ka :mama:
Nego je l' zna tko kako je Zaninovićka? Morala je predat borbu radi koljena?

wankan
26.03.2009., 12:50

Imali li koga???:s

ja. a koji si ti? jel se mi znamo? :D

Imali tko iz karlovca? Nek se javi!

Koji ste vi... :rofl:

pandora_5
26.03.2009., 13:20
Koji ste vi... :rofl:

a to je moj zbunjeni frend :D:p

morpheous
26.03.2009., 17:01
Nego je l' zna tko kako je Zaninovićka? Morala je predat borbu radi koljena?

znam koliko i ti da je predala borbu zbog ozljede koljena no kako je sada ne znam pa se pridruzujem tvom pitanju...jel ima netko kakav info?

morpheous
26.03.2009., 21:43
evo sad sam saznao da je polomila prednji krizni ligament!

MalrboroQueen
27.03.2009., 00:18
E, jel bi mi mogo neko reć di to ima u Osijeku za trenirat, kad, gdje i neke detaljnije podatke malo o treninzima?

Limačica.
27.03.2009., 10:38
evo sad sam saznao da je polomila prednji krizni ligament!

A jbt zbilja nema sreće :(

E, jel bi mi mogo neko reć di to ima u Osijeku za trenirat, kad, gdje i neke detaljnije podatke malo o treninzima?

http://taekwondo-osijek.hr/kontakt.html
Google čini čuda :mig:
Nisam iz Osijeka pa ti nemrem reć ništa detaljnije, ali ako te zanima navrati do njih i raspitaj se :)

arantes30
28.03.2009., 17:43

Tiger šta misliš o ovom natjecanju Chuck Norisa: WORLD COMBAT LEAGUE

http://www.worldcombatleague.com/

tiger_in_the_house
28.03.2009., 20:23
Tiger šta misliš o ovom natjecanju Chuck Norisa: WORLD COMBAT LEAGUE

http://www.worldcombatleague.com/

Gledao sam neke borbe..pa onako, sviđa mi se cijeli koncept tih timova i lige a ni borbe nisu loše... Mislim da je Raymond Daniels bio najjači igrač tamo !

petra_b_
31.03.2009., 19:34
ej jel mi moze netko reci gdje mogu nabaviti tenisice za tkd i kolike su cijene?

Limačica.
02.04.2009., 08:16
ej jel mi moze netko reci gdje mogu nabaviti tenisice za tkd i kolike su cijene?

http://www.asv.hr/taekwondo.htm (čini mi se da su ti ove najskuplje)

Imaš i u Kwonu, i deichmannu (samo adidasove) to ti je u avenue mallu, imaš i ove http://www.budosport.hr/Odjeca.html , mislim da su te najpovoljnije.
A i imaš na svakom natjecanju štand tkd opreme, pa i tamo možeš kupiti.
Nadam se sam pomogla :)

Limačica.
08.04.2009., 15:16
Jeste čuli da će se europsko održavati kod nas? Jedva čekam :D

morpheous
08.04.2009., 15:40
Jeste čuli da će se europsko održavati kod nas? Jedva čekam :D

ako mislis na europsko kadetsko pocetkom srpnja da cuo sam, a ako je rijec o necem drugom ovo mi je prvi glas.

Limačica.
08.04.2009., 16:36
ako mislis na europsko kadetsko pocetkom srpnja da cuo sam, a ako je rijec o necem drugom ovo mi je prvi glas.

Da, na kadetsko mislim.
Hoće na kraju biti u areni ili im je preskupo ? Dom sportova ipak ? :misli:

morpheous
09.04.2009., 12:59
99% nece biti u areni jer je prevelika. u nekoliko je navrata madjarevic to izjavio tak da od arene nista. dom sportova je naizgledniji, ono sto je upitno vezano uz njega su lokalni izbori i buducnost doma sportova nakon njih. postoje razliciti planovi po tom pitanju od rusenja do preuredjenja.

u slucaju da se ne krene u rusenje doma sportova izgledno je da bi se europsko odrzalo u domu sportova.

to je ono sto sam ja cuo prije par mjeseci, a novije informacije nemam.

Limačica.
09.04.2009., 14:04
Rušenje?
Pa neće valjda na kraju biti u Dubravi kao cro open :zubo:
Ono je bila jedna VELIKA katastrofa od dvorane za takvo natjecanje. :kava:

pandora_5
12.04.2009., 17:02
zašto je sve manje dečkiju u taekwondo-u a sve više cura?? eto u mom klubu samo ih tri ima sve ostalo cure. šta su se upisali na balet, badminton, domaćinstvo...? :rolleyes: i kad dođe netko novi dođu cure obično. više mi ide na kurac to. i samo se glupiraju i žale se kak im se neda trenirat. odma mi ubiju volje za treningom. šta je to dečkima da ih ne zanima taj sport??? svi su na pederskom nogometu očito...:bang:

Bushi no nasake
12.04.2009., 19:51
zašto je sve manje dečkiju u taekwondo-u a sve više cura?? eto u mom klubu samo ih tri ima sve ostalo cure. šta su se upisali na balet, badminton, domaćinstvo...? :rolleyes: i kad dođe netko novi dođu cure obično. više mi ide na kurac to. i samo se glupiraju i žale se kak im se neda trenirat. odma mi ubiju volje za treningom. šta je to dečkima da ih ne zanima taj sport??? svi su na pederskom nogometu očito...:bang:

:(
Kod nas je bilo više muških nego cura u klubu...

tiger_in_the_house
12.04.2009., 21:59

Nije to.. više se priča o 'muškim' sportovima kickboxing, muay thai i mma pa je prirodno da muškići treniraju te sportove. Shotokan Karate i WTF taekwondo će postat ženski sportovi u velikim sredinama gdje ljudi mogu birati što će trenirat.

Limačica.
14.04.2009., 08:06

Pogledaj Osvit :zubo:
Brijem da je to klub s najviše ženskih natjecatelja :misli:

Limačica.
15.04.2009., 06:53
Ana Zaninović mora na operaciju:

Aktualna svjetska viceprvakinja u kategoriji do 51 kilograma, splitska taekwondoistica Ana Zaninović morat će na operaciju prednjih križnih ligamenata.

To je zaključak nakon specijalističkog pregleda kod doktora Saše Jankovića, dakle - operacija je nužna, i uslijedit će za desetak dana.

Tek nakon operacije biti će moguće donijeti konkretne zaključke o stanju koljena i dužini rehabilitacije.

Želja i cilj je - ako to bude moguće - da se Ana oporavi, pripremi i nastupi na WTF svjetskom prvenstvu koje će se održati u Kopenhagenu sredinom listopada ove godine.

petra_b_
24.04.2009., 13:35
Prije par dana na treningu sam se dobro zagrijala i istegnula, zatim smo radili udarce i poslije svake serije udaraca istezali se. Prilikom istezanja, tocnije pravljenja spage naglo sam htjela do kraja ju napraviti i nesto mi je puklo i noga mi je odjednom otrnula. Najverovatnije je da se misic istegnuo i sada ne mogu nista... Niti se mogu istegnuti a kamoli dignuti nogu...Mazala sam je dipri lifom...Zna li netko kako cu to sto prije izljecit,neki savjet??plz pomozite!!

Gladijator
24.04.2009., 21:26
Prije par dana na treningu sam se dobro zagrijala i istegnula, zatim smo radili udarce i poslije svake serije udaraca istezali se. Prilikom istezanja, tocnije pravljenja spage naglo sam htjela do kraja ju napraviti i nesto mi je puklo i noga mi je odjednom otrnula. Najverovatnije je da se misic istegnuo i sada ne mogu nista... Niti se mogu istegnuti a kamoli dignuti nogu...Mazala sam je dipri lifom...Zna li netko kako cu to sto prije izljecit,neki savjet??plz pomozite!!

Nista,miruj tjedan-dva,nastavit mazat tim cim mazes(to je super stvar). Ako nebude bolje nakon desetak dana,pravac doktoru.

satter
25.04.2009., 09:44

Doktor obavezno.

Limačica.
30.04.2009., 11:56
Ovog vikenda se održava turnir A kategorije u Austriji. Od naših ide kadetska repka, za klubove ne znam.
Da li netko, kojim slučajem, zna gdje mogu pogledat ždrijeb. Možda morpheous ti znaš ?
Gledala sam po netu, ali nikako ne mogu nać? :ne zna:

morpheous
01.05.2009., 21:28
Ovog vikenda se održava turnir A kategorije u Austriji. Od naših ide kadetska repka, za klubove ne znam.
Da li netko, kojim slučajem, zna gdje mogu pogledat ždrijeb. Možda morpheous ti znaš ?
Gledala sam po netu, ali nikako ne mogu nać? :ne zna:

odi na stranicu: http://www.tpss.nl/

to ti je stranica za registraciju natjecatelja na raznim europskim natjecanjima.

odaberi opciju "Results/draws" i nadji pod popisom natjecanja "Austrian Open 2009". klikni na natjecanje i pojavit ce ti se zdrijebne liste. za sada su objavili samo liste za subotu dok ce zdrijeb za nedjelju biti stavljen sutra nakon vage.

zanimljivost je da ce se u austriji primjenjivati nova wtf pravila. bas me zanima kako ce to izgledati.

osim repke nastupit ce i sljedeci klubovi (prenosim sa banije): Feniks Vukomerec , Knin , St Kwan , Forteca , Kondor , Orion , Osijek , Fox , Osvit , Marjan , Trnje , TSZŽ , Zagreb, Banija i Karlovac.

P.S.

osim austrije ovaj vikend (subota) je i prvenstvo drzave za juniore, a odrzava se u novskoj na adidas elektronickim oklopima.

sretno svima na oba turnira!

Limačica.
05.05.2009., 14:49
:)
Po mom mišljenju vrlo zadovoljavajuće :D Mislim, moglo je i bolje, ali nećemo sad cjepidlačit :D
Evo su rezultati:
1 Stipe Jarloni, Knin (seniori -58kg)
1. Josipa Kusanić, Trnje (seniorke -63kg)
1. Petra Matijašević, Trnje (seniorke -67kg)
2 Ines Kovač, TSZZ (seniorke -72kg)
2 Ivana Žagar, TSZZ (seniorke +72kg)
1. Adrian Vraneša, CRO (kadeti -45kg)
1 Filip Majcen, CRO (kadeti -61kg)
1. Lovre Brečić, CRO (kadeti -33kg)
1 Toni Kanaet, Marjan (kadeti -57kg)
1 Ana Vranešić, Banija (kadetkinje -51kg)
1. Brigita Mamić, CRO (kadeti -44kg)
1. Sanja Maljković, CRO (kadeti -41kg)
1 Tanja Rastović, Marjan (kadetkinje -47kg)
2. Dora Podrug, Marjan (kadeti -41kg)
2 Ivona Skorup, CRO (kadetkinje -55kg)
2 Jana Beligoj, CRO (kadetkinje -47kg)
2. Luka Bugarin, CRO (kadeti -37kg)
2. Marko Maljković, Osvit (kadeti -33kg)
3. Filip Jureta, CRO (kadeti -41kg)
3. Deni Andrun Razić, CRO (kadeti -45kg)
3 Ivan Zelić, CRO (kadeti -57kg)
3. Ena Corić, TSZZ (kadeti -44kg)
3. Tena Marinović, CRO (kadeti -29kg)
3 Magdalena Janeš, CRO (kadetkinje -59kg)
3 Matina Capina, CRO (kadetkinje +59kg)
3 Valentina Malović, Banija (kadetkinje -59kg)

Za PH sam znala, ali ne zanima me toliko koliko turniri A- kategorije. Ja prva nikad nisam imala zapaženiji rezultat na PH (pod tim mislim da nisam bila prva :zubo: ), ali mi se ukazalo povjerenje od strane Honga za repku i vani napravim rezultat.
Čula sam da je suđenje bilo katastrofa, rekla bih uobičajeno.. :kava:
Što se tiće te elektronike, protiv toga sam. Bitno je što jače udariti. Mislim da će se počet gubiti na brzini, a to mi se nikako ne sviđa.
Moglo bi biti dobro, ALI da se to malo više usavrši, a ne da se bodovi mogu zabiti koljenom i slični propusti.

morpheous
05.05.2009., 17:56
po mojem misljenju bilo je dosta lose sudjenje cemu je pridonio veliki broj premladih i preneiskusnih sudaca.

mnogi se uistinu nisu snalazili i nisu skidali nereguralne poene, tako da je hrpa bodova napravljena koljenima, nadkoljenicom, sudarima oklopa, cak sam vidio poen koji je nastao kad je borac pao na pod, poen je skocio, a sudac ga nije zelio skinuti.

jesi bila mozda u austriji, kako ti se cine borbe sa novim pravilima?

satter
05.05.2009., 21:58
po mojem misljenju bilo je dosta lose sudjenje cemu je pridonio veliki broj premladih i preneiskusnih sudaca.

mnogi se uistinu nisu snalazili i nisu skidali nereguralne poene, tako da je hrpa bodova napravljena koljenima, nadkoljenicom, sudarima oklopa, cak sam vidio poen koji je nastao kad je borac pao na pod, poen je skocio, a sudac ga nije zelio skinuti.

Ovo se stvarno desilo? :)

morpheous
06.05.2009., 08:24

da cura je napala, a ova druga je krenula sa nekakvim povlacenjem, izmjenile su par udaraca nakon cega je ova koja se povlacila pala i skocio je poen. sudac to nije primjetio, trener se bunio, no sudac je izigravao autoritet i nije zelio poslusati trenera niti konzultirati suca sa strane tak da je poen ostao. i ne, nije bilo rijec o poenu koji je nastao u ranijoj izmjeni udaraca jer niti jedan od tih nije pogodio oklop, a bod je skocio u trenutku pada.

bila je jos jedna zanimljiva situacija...jedan se sudac toliko pogubio da je diskvalificirao borca jer je navodno zabio udarac u glavu nakon prekida, a nije vec je to napravio u regularnom vremenu. nakon toga je bilo dosta prepirke, pisale su se zalbe, sudac je maknut sa borilista i cini mi se ali nisam ziher da je zalba naknadno i uvazena i diskvalifikacija povucena.

satter
06.05.2009., 08:29
A dobro, za takve nove stvari treba vremena, ne mora to nuzno biti lose.

Poanta je po meni da to bude samo pomoc sucima a ne glavni donositelj odluke ( mislim na taj oklop ).

Limačica.
06.05.2009., 10:33

Nisam bila u Austriji. Ne teriniram nekih 2 godine. Stisle me druge obaveze, a i ozljede koje se nedaju izliječit, nego zalječit.
Ali definitivno mislim gledat europsko :D

Da, dogodilo se. A i ne samo u hr. nego i vani, zato treneri više vole la justove okolpe jer nemaju takvih propusta.

satter
06.05.2009., 11:30
Nisam bila u Austriji. Ne teriniram nekih 2 godine. Stisle me druge obaveze, a i ozljede koje se nedaju izliječit, nego zalječit.
Ali definitivno mislim gledat europsko :D

Da, dogodilo se. A i ne samo u hr. nego i vani, zato treneri više vole la justove okolpe jer nemaju takvih propusta.

Aha, znaci ima i tip oklopa koji je malo "napredniji" i ne dopusta takve pogreske?

Limačica.
06.05.2009., 13:16
Najpoznatiji su adidasovi i la just, adidas ima dosta propusta, dok kod la just jedini propust za koji sam čula je da ne smije doć u doticaj s vodom.
Uglavnom, ovaj teks prenosim sa službene str. tk Knin (govor o adidasovim oklopima):

Kao što znate u subotu i nedelju održao se jaki turnir German open A-class i to na elektronskim oklopima.
Inspiriran elektronskim oklopima i onim što sam vidio u Njemačkoj dužan sam vam prenijeti moje razmišljanje i razmišljanje 90% taekwondoista. Klik više ...

Kad su stigli ovi oklopi ja sam prvi bio oduševljen, jedva sam čekao da profunkcioniraju.
Razmišljao sam o tome koliko puta me je sudac zeznuo kad nije htio stisnuti bod.
Čim su se pojavili na tržištu odmah sam kupio 2 oklopa.
Oduševljen vježbao, udari ovako, udari onako, skužio sam nekad neki glupi udarac, sa pola snage registrira bod, a nekad jaki udarac pukne da ga cijela dvorana može čuti i nema boda !
Sretan, nema više ljudske ruke i srca da dirigira borbom.

Došli u Njemačku, prva borba Olimpijski prvak Iranac Hadi -72kg, vjerovatno dugo vježba na ovim oklopima, prvi napad gurajući 1:0 za Hadia.
Mislim si ajde nema veze ima još borbe, tako ide borba, Hadi bočni udarac WTF 2:0, pa još jedan bočni udarac BOD za Hadija.
Padne Hadi na pod sudare se sile: oklop i tatami :) bod se registrira za protivnika, a suci ga ne skidaju (kasnije se to desilo Harapinu).
Ok nije problem, Hadi je vježbao kako najlakše dati bod.
Gledam pored nas se zagrijava neki nabildani Amerikanac.
Sluša mp3, glumata malo tu oko nas, sparira sa frendom, nešto se čudno izmiće i kreće, te BOKSA !
WTF (what the fuck) reko ovog će neko razbiti ko malu bebu.
Međutim krenula borba Amer se izmiće ulazi bam, bam, bam rukama, čiste boksačke tehnike pobjedi Amer sve bodove na ŠAKE !!!

Ide dalje natjecanje, bodovi sve gori i gori, koljenom, sudar kukom (skok na protivnika kukom) itd.

Sad gledajte ovo, svi vježbamo taktiku, ulaz (skratiti distancu, dobra kretnja), izlaz itd.
Stojiš ti, stoji protivnik, ti napadneš priskok, protivnik skrati distancu da ga ne lupiš, međutim kako je skratio distancu ti si ga puknuo cjevanicom i dobivaš BOD !
Tehnika katastrofalna, ali bolje cjevanicom lupiti bod, nego ristom noge (lakše).

Kontra: bolje štopati bočnim udarcem, nego povlačenje ili dupli udarac.
Ako zakasniš na protivnikov napad, povukao si se, bolje da udariš cjevanicom dobićeš siguran BOD.

Šaketanje je učestalo, čak i šaketanje kao kraj 5. forme, a takav udarac je dobio Renato Krmpotić, dijelom šake okrenute sa vanjske strane.

Najbolji napad je gurajuči udarac, to su demonstrirali razni borci, uključujući našeg svjetskog prvaka Filipa Grgića, koji je tim udarcem dao pola bodova vs Turčina.
Također i naš Mirko M. koji je tako smiješne poene uvaljivao, polu gurajućim, polu Apchagijem.

Sva naša taktika, tehnika, pada u vodu.
Sad počinjemo vježbati ITF tehniku, napad bočni, obrana štop, šaketanje itd.

Možete komentirati, popljuvati me, ali ovo sa ovim oklopima je takva blamaža i upropastiće nam naš "BRZI" sport.
Oklop ne prepoznaje pravilan lijep brz udarac, nego samo jačinu sila od silu tj. udar !!!
Na ovom natjecanju nismo vidili kao na prijašnjim brze duple, atraktivna povlačenja i tehnike. Nego samo kako što gluplje zajebati protivnika, jer oklop svaki udarac REGISTRIRA, bitno je dati BOD zar ne?

s štovanjem,
Dragan Pinjuh
:))))))))

A ovo su ti la justovi, kolko se vidi na snimci, nema bodova s potkoljenicom, niti pri padu.

http://www.youtube.com/watch?v=NJlXgbw4BIQ&NR=1

petra_b_
06.05.2009., 16:44
ej, jel ide netko na Olymic Open u Srajevo 9.5.? I ima li netko u kategoriji -44 ili -46 junorke??

satter
06.05.2009., 17:47
Nije los ovaj youtube klipic o oklopu.

Jel ima uskoro neki turnir u nas, bas bi iso pogledat...

Limačica.
07.05.2009., 10:32
Sad nigdje ne mogu nać linkić gdje sam to pročitala, ali čini mi se da tkd pantera organizira natjecanje negdje u lipnju na elektronskim oklopima, čini mi se i adidasovi i la justovi. A bit će i kadetsko europsko (u srpnju) u Zagrebu, samo ne znam u kojim oklopima. :)

A turnira ima svako malo, ali je pitanje u kojim oklopima..

tiger_in_the_house
07.05.2009., 12:49
Sva naša taktika, tehnika, pada u vodu.
Sad počinjemo vježbati ITF tehniku, napad bočni, obrana štop, šaketanje itd.

Baš sam to htio reć... ionako se već godinama priča o ujedinjenju, pa će to možda bit baš dobra stvar

Limačica.
07.05.2009., 13:19
Više bi se ITF htio spojiti, nego WTF. Bar sam ja stekla takvo mišljenje. Iz hrv. nema ljudi koji se slažu s tim, bar oni koji su u WTF-u. Zamisli cijeli život treniraš WTF i onda moraš sve nanovo učiti. Ne znam.. ja sam protiv toga. A s la justovim oklopima atraktivnost i brzina ostaju na nivou na kojem su i sada. Tako da se svi zalažu za la justove okolope.
Ja se nadam da neće doći do spajanja :moli:

cvor
08.05.2009., 16:29
Suci su bili koma. Bijah u Austriji sa sinovim timom. Vozač i navijač:)

Jednoj seniorki su klikali opomene za zapisničkim stolom, mišom, a da sudac to nije dodjeljivao. Onako u borbi i samo klikne, pa nastane pol boda, kad udari ju protivnica klikne opet i eto ti boda. Mi iza ograde gledamo što se događa i ne možemo vjerovati.

Moj sin je pet sekundi prije kraja gubio 3:1 i onda je pogodio suparnika u glavu. Čisti udarac, imamo snimku na kameri. I nisu priznali, trener je skočio, ali ništa. Poludjeh jer imamo snimku i otišao sam glavnom sucu uložiti protest. Košta 100 eura. Kažem da imamo snimku, pokazujem mu na kameri, govorim da ju spojimo na veliki ekran da se bolje vidi, da sam voljan i platiti... bila je borba za medalju. Ne, ne... kaže mi da je to neoficijelno... Ja pitam što onda oni imaju oficijelno... Samo slegne ramenima, nije htio uzeti ni novce za protest, ali nije ga ni uvažio...

petra_b_
24.05.2009., 17:47
ej, jel ide tko na Fojnica Open 13.6.09.??

Limačica.
29.05.2009., 05:52
Samo da obavijestim, koga zanima, počelo je juniorsko europsko. Prvog dana su pale dvije medalje, dvije bronce: Ivan Sabol -68 kg, Feniks Vukomerec te Marijana Staneković -49 kg, Pantera. Jučer smo nastupili sa 4 predstavnika, danas nastupamo sa 2, Ana Pavlović -42 kg, Metalac, Marina Usanović -46 kg, Marjan.
Puno sreće. :)

Limačica.
29.05.2009., 11:48
Usanović prošla prvo kolo. 6:0.

Limačica.
29.05.2009., 15:40
Sumnjam da netko čita, ali ja ću i dalje pisati rezultate :D Usanović za sad ima broncu, a Pavlović dobila prvo kolo.

Nipple Twister
30.05.2009., 13:29
TKD je (kod nas) dok se nekim čudom ne probiješ u elitu - čisto sranje :(

Kao i ovaj otac gore malo iznad imam dvoje djece koji se bave tim sranjem i do sada ništa od toga nemaju osim šta se barem održavaju u kakvoj takvoj formi. DObro, priznajem, to i je najbitnija stvar kod bavljenja sportom. Samo hoću reći da ih ovaj konkretni sport ne uči ničemu korisnom u životu što bi također trebala biti jedna od poanti bavljenja sportom.
Najgore je baš u najmlađim kategorijama :(

Suci su pokvareni i nemoguće ih je kontrolirati. Kad su oni stiskali bodove stiskali su uglavnom domaćinski ili onom čiji su navijači i trener napravili veći pritisak. Onda počnu uvodit elektronske oklope i stave to sranje na klinca u kategoriji do 24 kg. Naravno da sve borbe završe 0:0 jer klinci nemaju toliko snažan udarac i onda sudac klikne bod u produžetku na onog koji mu se više sviđa .

Klinac mi nakon svakog jebenog turnira plače kao ljuta godina jer stvarno voli taj jebeni sport i živi za njega, a taj ga isti jebeni sport do sada samo debelo razočarao.

Danas je turnir. Mali izađe na prvu borbu i protivnika nema. Prozivaju ga na razglas i dalje ga nema. Proglasi se predaja i moj mali ide dalje. Na početku druge borbe mali ulazi u borilište i tamo ga čeka protivnik, ali i onaj drugi koji se nije pojavio na borilištu netom prije. Treneri se svađaju i ovi drugi tvrde da se moj mali nije pojavio :eek:
Sudac ima zabilježeno da je to istina i da je moj mali borbu izgubio 7:0 jer se nije pojavio :eek::eek: U našem jebenom gradu !!!! Suci i ovaj drugi mali su iz istog grada (znate već kojeg) , znaju se i to je bilo dovoljno da se zapisnik sastavi onako kako prijatelju paše.

Sad sam "malo" ljut i usprkos tome znam da je TKD ok, ali u ovoj Hrvatskoj gdje samo lopovi napreduju i on se utopio u sivilo te sa većinom ostalih sportova postao - sranje i lakrdija .

:flop:

Nipple Twister
30.05.2009., 13:32
Sumnjam da netko čita, ali ja ću i dalje pisati rezultate :D Usanović za sad ima broncu, a Pavlović dobila prvo kolo.

Ipak netko čita ! :)

Imaš kakav info o Marku Muhiću i Dinku Šegedinu ?

tiger_in_the_house
30.05.2009., 16:30
TKD je (kod nas) dok se nekim čudom ne probiješ u elitu - čisto sranje :(

Upiši ih na nogomet :kava:

Nipple Twister
30.05.2009., 16:43
Upiši ih na nogomet :kava:

A po čemu nogomet nije sranje ? :ne zna::)

Limačica.
30.05.2009., 19:13
Usanović srebrna,a Pavlović zaustavljena u drugom kolu. Danas su osvojene još dvije medalje bronca Iskre Pezdirc, koja je zlatnim bodom u polufinalu izgubila od kasnije prvakinje te srebro Antonije Žeravice.

Šegedin se sutra bori, a Muhić je danas zaustavljen u drugom kolu.
Za sada imamo 5 medalje, 3 bronce i 2 srebra. Sutra još imamo 3 predstavnika.
Sretno. :)

Limačica.
30.05.2009., 19:15

Upiši ih u Dubravu i stvar riješene, već nakon prvog turnira su u repki :zubo:
Nego, bitno da klinci ne gube volju :mig: I tako nisu bitni kadetski rezultati, iako ti oni daju motivaciju..

Nipple Twister
30.05.2009., 21:16
Upiši ih u Dubravu i stvar riješene, već nakon prvog turnira su u repki :zubo:
Nego, bitno da klinci ne gube volju :mig: I tako nisu bitni kadetski rezultati, iako ti oni daju motivaciju..

Eto, znači svi ste svjesni situacije...
Stvar je u tome da gube motivaciju :( Mali to jako voli i inače je uvijek govorio da će drugi put bit još bolji pa ga neće moći prevariti, al danas je i sam konačno rekao da više ne ide na turnire. Cijeli je dan van sebe i prvo se nakon toga porezao , a onda je još izgubio i mobitel. Ubili su ga u pojam , a ima tek 8 godina.

satter
30.05.2009., 23:57
Stvar je u tome da gube motivaciju :( Mali to jako voli i inače je uvijek govorio da će drugi put bit još bolji pa ga neće moći prevariti, al danas je i sam konačno rekao da više ne ide na turnire. Cijeli je dan van sebe i prvo se nakon toga porezao , a onda je još izgubio i mobitel. Ubili su ga u pojam , a ima tek 8 godina.

Mozes biti sretan sto ti je dijete tako rano shvatilo realnost zivota.
I ne, ne salim se, to mu je odlicna lekcija.

Meni se isto desilo s kosarkom i selekcijom za kadetsku ekipu, prosli su ljudi po vezi a ne po znanju i s 13 godina sam shvatio kako to u hrvatskoj funkcionira i vise nikad nakon toga nisam imao iluzija u zivotu.

Budi sretan, tkd ti je naucio sina jednu od mozda najbitnijih zivotnih lekcija a to je realnost.

Nipple Twister
31.05.2009., 11:22
Mozes biti sretan sto ti je dijete tako rano shvatilo realnost zivota.
I ne, ne salim se, to mu je odlicna lekcija.

Meni se isto desilo s kosarkom i selekcijom za kadetsku ekipu, prosli su ljudi po vezi a ne po znanju i s 13 godina sam shvatio kako to u hrvatskoj funkcionira i vise nikad nakon toga nisam imao iluzija u zivotu.

Budi sretan, tkd ti je naucio sina jednu od mozda najbitnijih zivotnih lekcija a to je realnost.

Slažem se, i hvala :)

Zato ga/ih nisam ispisao odma jučer iz kluba. Sport je važan. Ne samo zbog fizičkog zdravlja, nego bi trebao djecu i naučiti nečemu, pa makar to bila i loša stvar. :ne zna:
Ja se eto nikada nisam naučio lekciju iako sam doživio razočaranje nebrojeno puta. I dan danas se ne mogu samo tako pomiriti s nepravdom i jednostavno reći "takav je život" ili "shit happens".

Ipak, neću dopustiti da se previše navikne na to jer isto tako vjerujem da niti to nije dobro. Ne želim da nauči da na svaku nepravdu u životu reagira rezignirano.

Ako me razumijete...

Iz tog razloga više ne idu na turnire do daljnjeg.

Edit:
Ako budu imali kasnije neodoljivu želju da nešto više postignu u tom sportu upisat će ih tata u Dubravu ili gdje već bude ekipa koja žari i pali tim sportom :zubo: Šatro

tiger_in_the_house
31.05.2009., 12:34

Dobro, onda tenis:kava:

Ma glupo mi je jer kažeš da dijete "nema ništa od toga". Odmah da te upozorim, borilački sportovi i nisu nešto financijski isplativi za većinu koja se bavi njima.

Nipple Twister
31.05.2009., 13:52
Dobro, onda tenis:kava:

Ma glupo mi je jer kažeš da dijete "nema ništa od toga". Odmah da te upozorim, borilački sportovi i nisu nešto financijski isplativi za većinu koja se bavi njima.

Sad sam tek skužio...

Malo mi je teško shvatiti po čemu si zaključio da mi/nam je u interesu novac? :confused: Napisao sam što sam želio da oni dobiju od sporta i mislio sam isključivo na nematerijalne vrijednosti.

Da mi je interes zarada novca (na djeci :bang:) TKD bi bio među zadnjima na popisu sportova :rolleyes:

Krivo si skonto... skroz...

tiger_in_the_house
31.05.2009., 19:07
Sad sam tek skužio...

Malo mi je teško shvatiti po čemu si zaključio da mi/nam je u interesu novac? :confused: Napisao sam što sam želio da oni dobiju od sporta i mislio sam isključivo na nematerijalne vrijednosti.

Da mi je interes zarada novca (na djeci :bang:) TKD bi bio među zadnjima na popisu sportova :rolleyes:

Krivo si skonto... skroz...

Ok..

Ali evo dat ću ti jedan savjet; neka tvoja djeca više treniraju i neka budu toliko bolja od ostalih da ih nitko više ne može pokrast. Uostalom, te spike o krađi su najčešće samo loše isprike i ništa više.

Nipple Twister
31.05.2009., 19:55
Moram ti reći da si smiješan :ne zna:

Koja ti je referenca da možeš davat savjete ??

Nisam ja tamo neki padobranac koji je u to upao iz vedra neba. Sa djecom sam išao na turnire i snimao sam borbe. Imam 4 prelijepe snimke na kojima se sve vidi, a ne vrijede ništa kao dokaz jer nisu "službene"

Ne bi mi nikad palo na pamet pisati nešto ovdje da je mali izgubio 4:3 ili 7:5. Govorim o baš takvoj borbi koju mi ti "savjetuješ" : mali je dao 20 udaraca i primio MOŽDA 3, a izgubio je 1:0. Trenirao je ko lud i pokazao je to u borbi.
Jesi u taekwondou?
Što se događa kad protivnik 4 puta tokom borbe POBJEGNE iz borilišta? E pa u mom primjeru izgubiš 1:0 bez primljenog udarca jer je "valjda elektronika poludila"

Zamisli se u situaciji da izađeš u borilište i protivnika ti nema. Sudac kaže treneru da si slobodan do sljedećeg kola. Nakon 2 sata dođeš u borilište i tamo ti kažu da se ne možeš boriti jer se TI nisi pojavio u prvom kolu. Dođe ti da nekom glavu otkineš, jel da? I šta ćeš onda sa svim treninzima koje si prošao kad ti ne daju ni šansu da pokažeš jesi li trenirao ili nisi.

Zaboravi na sve ovo. Možemo sve i drugačije postaviti. Pitanje je za mene kao roditelja kako motivirati dijete nakon 3-4 ovakva razočaranja da uopće krene trenirati još više da bi bio bolji od protivnika ?

Taj mi savjet daj kad već dijeliš... :rolleyes:

tiger_in_the_house
01.06.2009., 12:06
Moram ti reći da si smiješan :ne zna:

Koja ti je referenca da možeš davat savjete ??

Zaboravi na sve ovo. Možemo sve i drugačije postaviti. Pitanje je za mene kao roditelja kako motivirati dijete nakon 3-4 ovakva razočaranja da uopće krene trenirati još više da bi bio bolji od protivnika ?

Taj mi savjet daj kad već dijeliš... :rolleyes:

Bavim se 12 godina borilačkim sportom, prošao sam sve natjecateljske uzraste od kadeta do seniora, više se ne natječem već sudim i ponekad vodim djecu na natjecanja. Nisam u taekwondou, već u jednom drugom(sličnom) borilačkom sportu, no to i nije tako važno.

Situacije koje ti opisuješ čine mi se dosta nerealne i stvarno mi je teško povjerovati da su one uobičajne u taekwondou no u svakom slučaju savjetujem ti da prestaneš stvarati dodatnu psihozu oko djeteta sa galamom i pričama "oni su lopovi" i "svi su protiv nas" jer je upravo takva atmosfera strašno pogubna za tvoje dijete i šteti mu više nego bilo koja sudačka krađa i spriječava ga da opušteno i bez straha ulazi u borbe.

Pusti ga neka dalje trenira i natječe se, ako je moguće i na turnirima van države, kako bi stvorio određenu reputaciju i ime te se na taj način probio među one koje ti nazivaš 'elitom'.

A ako baš hoćeš instant uspjeh, nauči ga da nokautira svoje protivnike. Tada mu nitko neće moći oduzeti pobjedu. :mig:

Nipple Twister
01.06.2009., 13:52
Bavim se 12 godina borilačkim sportom, prošao sam sve natjecateljske uzraste od kadeta do seniora, više se ne natječem već sudim i ponekad vodim djecu na natjecanja. Nisam u taekwondou, već u jednom drugom(sličnom) borilačkom sportu, no to i nije tako važno.

Situacije koje ti opisuješ čine mi se dosta nerealne i stvarno mi je teško povjerovati da su one uobičajne u taekwondou no u svakom slučaju savjetujem ti da prestaneš stvarati dodatnu psihozu oko djeteta sa galamom i pričama "oni su lopovi" i "svi su protiv nas" jer je upravo takva atmosfera strašno pogubna za tvoje dijete i šteti mu više nego bilo koja sudačka krađa i spriječava ga da opušteno i bez straha ulazi u borbe.

Pusti ga neka dalje trenira i natječe se, ako je moguće i na turnirima van države, kako bi stvorio određenu reputaciju i ime te se na taj način probio među one koje ti nazivaš 'elitom'.

A ako baš hoćeš instant uspjeh, nauči ga da nokautira svoje protivnike. Tada mu nitko neće moći oduzeti pobjedu. :mig:

Ti si mračniji tip od mene :) Uvijek na kraju ubaciš nešto da me bocneš. :)
Nemam ga ja što učiti da nokautira nekoga :ne zna: Želim samo da sve ide nekim svojim prirodnim tokom, a ne da stvaram od njega nekog gladijatora or something.

Pokušaj mene izbaciti iz slike jer ja ne namećem ništa djetetu i ne želim niti očekujem ništa od njega osim da bude sretan i zdrav. Radi se o osmogodišnjaku koji se želi dokazivati i demonstrirati svoje vještine koje dugo trenira. Ja nemam ambicija vezanih za njegov uspjeh u tom sportu, jer velim, da sam htio lovu upisao bi ga (bez diskusije :)) na tenis ili nogomet.

Iako , sad si već počeo malo bolje kužiti šta pričam. Nakon zadnjeg incidenta mali je rekao da neće više trenirat, a ja mu nisam dopustio da tako razmišlja, nego smo se DOGOVORILI da će nastaviti trenirati zbog zdravlja i prijatelja i svega (nabrajao sam dobre strane TKD), te da neće više ići na turnire dok sam ne odluči ponovno pokušati. Pristao je , ali preko volje. Bitno mi je da ne odustane od svega. Znam da će ga s vremenom proći, ali slažem se s njime u tome da ti zaista u životu ne trebaju takve traume.

Kad pročitam sve ovo mogu se i složiti s tobom da se sva ova sranja doista čine nerealnima , ali kunem se da su se zaista dogodila i kao što se lako može vidjeti muka mi je od toga što više ni sam ne znam kako postupiti.

Afrofeet
01.06.2009., 15:20

Evo ja sam bio desetak godina u TKDU (hvala bogu što više nisam). I da situacija je često takva! Stvar je u tome što je najjednostavnije sport u kurcu. To je toliko razvodnjen sport, da sport vode same pičke, počevši od vodstva pa do sudaca, i onih "majstora" koji vode klubove, i na kraju samog sustava sportskih natjecanja, tj. načina borbe i suđenja, i još sad ta sva elektronika. Ma pa to je tragikomedija od tog sporta nastala. Evo nadam se da će netko shvatit to i sam, i jednostavno poslat djete ne neki drugi, bilo koji borilački sport (možda je i u nekom drugim sportovima to tako, to ne znam,, znam kakva je situacija bila u tkdu). U TKDu su "UVIJEK suci u krivu." što i može biti istina, stvar je u tome da je bodovanje NEMOGUĆE u praksi objektivno provodit. šta je udarac, šta nije, šta je dovoljno jak udarac, šta nije, jel preko ruke ili nije, jel potkoljenicom ili koljenom ili stopalom, ma fuj. Uvijek postoji razloga za raspravu, i tu najmanje natjecatelji odlučuju o ishodu borbe, suci su ti koji određuju pobjednika.
Nipple Twister ispiši djete iz tog kluba i mani ga te "atraktivne vještine" i upiši na na neki kickboxing ako voli udarat ili u neki judo klubi li nešto slično od čega će kasnije imat koristi u budućno ako odluči nastavit i trenirat nešto s malo više kontakta.

Limačica.
01.06.2009., 20:08
Nipple Twister ne trebaš se kleti, onaj tko je u tom sportu zna o čemu pričaš. :mig: I sama sam bila "žrtva" sudaca preko nekoliko puta i to na važnijim natjecanjima, koji bi mi predstavljali neki rezultat. Ali nije ni mene majka ispisala i hrabrila mi je. Na kraju sam ipak uspijela i ušla u tu repku, teškim mukama, i godinama treniranja. I sretna sam i ponosna na rezultate, jer je to nešto što sam sama postigla svojom upornošću, a nitko mi to ne može oduzeti. :)
Moj savijet je, ne ispisati dijete, ako s godinama osjeti da možda hoće nešto više, sam će izraziti želju. Ako imaš mogučnosti preseliti ga u "bolji" klub, prebaci ga. Po meni jedan od boljih klubava je Osvit, odlične rezultate ostvaruju, nije omražen u savezu i korekti odnos trener -> natjecatelj..
Dubrava je bolji izbor iz političkih razloga, ali to definitivno ne bi bio moj izbor :zubo:

I znam da si pitao za Šegedina, čini mi se da je izgubio u drugom kolu.

Nipple Twister
01.06.2009., 20:40
Hvala vam :) Zaista nisam reagirao "na prvu" nego je to nešto što već par godina gledam i analiziram.

Mali to voli, ekipa mu je tu, a glavni trener je meni drag čovjek i prijatelj. Inače, velim, da sam ja birao sport za dijete TKD ne bi bio prvi izbor. Ja sam uvijek imao slobodu biranja pa tako dajem i svojim klincima.
Ovo što je Afro rekao sve stoji.

Limačica, hvala. Važno mi je mišljenje onih koji su trenutno u tim krugovima da mi potvrde da nisam lud. :) Mali je još premlad za bilo kakve promjene klubova. Kad bude stariji i ako se pokaže da ima potencijala za nešto veće i naravno bude to još htio omogućit ću mu. Za sada ostajemo na treniranju i to je to.

Još smo svi malo šokirani metodama borbe na borilištu i izvan njega.

Imam ja i još primjera o metodama kojima se služe i ratovima koji se vode među klubovima. Pretpostavljam da se to pojavljuje u svim sportovima , ali tkd je prešao onu neku granicu gdje je postalo moguće da se SVE odigra za sudačkim stolom ili u kafiću bez potrebe za odlaskom u borilište. Šteta.

tiger_in_the_house
02.06.2009., 17:12
Ja bih ti odmah savjetovao da upišeš klinca na kickboxing no na žalost u cijelom Zagrebu nema kickboxing kluba koji radi "meke discipline" tako da ta opcija ne dolazi u obzir. U karateu je, koliko sam čuo, situacija oko suđenja i općenito protežiranja određenih lobija slična kao i u WTF-u (što i nije čudno jer se u tim sportovima, za razliku od nekih drugih bs, okreće solidna lova) tako da mislim da iz ove perspektive niti karate nije baš najbolji izbor.

Ono što preostaje je ITF taekwondo koji je po mome sudu puno bolja verzija taekwondoa(kao same vještine) i mislim nema takvih sudačkih namještanja i utjecaja interesnih grupa.

Od Zagrebačkih ITF klubova poznat mi je Metalac, koji je, čini mi se, i jedan od jačih WTF klubova. Sljedeća pogodnost je jaka povezanost hrvatskog ITF-a sa kickboxingom, tako da mnogi borci paralelno nastupaju u oba sporta i na taj način stvarno imaju priliku dokazati se i ostvariti značajne rezultate..

Evo malo konstruktivnih prijedloga, kad već nisi spoznao mudrost nokautiranja ljudi:mig:

Nipple Twister
02.06.2009., 18:42
Ma spoznao sam ja tu mudrost, al sam se nekako uspio suzdržati :zubo:

Nisam klincu htio priuštiti još veću neugodnost :)

petra_b_
04.06.2009., 17:45
imam 7 dana do jednog turnira i moram pod hitno ojačat udarac?? Osim čučnjeva, što mi još preporučujete???

satter
04.06.2009., 19:15
imam 7 dana do jednog turnira i moram pod hitno ojačat udarac?? Osim čučnjeva, što mi još preporučujete???

Pretpostavljam da se radi o udarcu nogom s obzirom da tekvando tema a cucnjevi se spominju :)

Udaranje u vrecu i fokusere pomaze...

Petar Popara Crni
04.06.2009., 19:35

http://www.youtube.com/watch?v=MLBAbqEZIeU

vrlo dobra vježba...hehehehttp://www.youtube.com/watch?v=rZT9x8OGqkI

i od 40 sekunde:
http://www.youtube.com/watch?v=iCY9tSBA6tk

Petar Popara Crni
04.06.2009., 19:37
Uživaj

Limačica.
05.06.2009., 08:17
Ovo sam već htjela postaviti, ali sam zaboravila.
http://www.youtube.com/watch?v=dqmEhF4Vkt0

Eto, njih dvije su pravi primjer politike u wtf.. Imaju rezultate, a ignorira ih se.
Jedna je čak na nekoliko večih natjecanja osvajala 1. mjesta bez primljenog boda. Bez primljenog boda?!? A ne zove ih se u repku. Tužno.

tiger_in_the_house
05.06.2009., 12:49

U sedam dana ne možeš ojačati udarac.

pandora_5
05.06.2009., 23:19

a da pitaš trenera? :rolleyes:

cvor
18.06.2009., 07:29

tvoje je sad da kao otac utječeš na njega i pokušaš ga nagovoriti da ide dalje. Ja sam prije par godina isto imao problem kad je htio odustati jer je osjećao da ga u klubu ne cijene onoliko koliko on smatra da bi ga trebali cijeniti. I promijenili smo klub... Sad je bolje...

A repka... U njegovoj kategoriji je đumbus. Ima hrpa djece, podjednakih i onih koji često djeluju bolji od njega. Lani je prvi put bio na Croatia Openu i bio 2. te je taj isti rezultat ponovio i na kadetskom PH.
Oba puta je od istog izgubio kao i ove godine na jedinom natjecanju gdje su se susreli i to također u finalu. Ove godine od druge osobe iz HR nije izgubio.
Ove godine u dva tjedna prvo je bio s repkom u Njemačkoj gdje je bio 1., vratio se u ponedjeljak, a u srijedu otputovao za Švedsku (A-turnir) s klubom gdje je bio 2. Otišao na put s temperaturom koja mu nije padala cijelo vrijeme. Borio se pod 38. I sad nek netko kaže da to nije volja... A u Austriji izgubio borbu za medalju...
Pa opet kad je došao na treninge repke kad su imali međusobni sparing trener mu je uvijek govorio da je najlošiji od njih 4. Da ga svi pobjeđuju... I sam razmišljam da mu zatvorim vrata repke jer me strah tog ubijanja u pojam.
Ako je najlošiji kako da redovno na turnirima pobjeđuje ovu drugu dvojicu...
Naravno, nismo iz Zg...
A ta sva djeca su toliko OK, oni nakon završetka borbe idu jedan drugome, pružaju podršku, razgovaraju kao da se pred 5 min. nisu borili... Ma to je ono što niti jedan sudac, niti jedan trener ne može uništiti i to je genijalno.

Ovaj mali u njegovoj kategoriji koji ide na EP je bolji od njega i dečko je zaslužio to svojim rezultatom, ali u repki ima klinaca koji su zasigurno bolji od drugih koji idu.

Dok repka ne bude funkcionirala na principu bodovanja neće biti ništa. Neka se boduje svaki turnir na koji netko ide pa na kraju ukupan rezultat. I te turnire klasificirati. Npr. rezultati Jastreb Open, Susedgradsokol, Adidas Open i neki drugi turniri se boduju, a neki lakši ne.... Naravno da posebne bodove trebaju imati A turniri.

Isto tako planiramo na EP u Zg u subotu kada se bori njegova kategorija pružiti podršku njegovom prijateljiu... i to glasnu!

Limačica.
29.06.2009., 16:03
HRVATSKA NA VRHU EUROPE
-Iako se na televiziji ovih dana pričalo više o pikadu nego o taekwondou, Hrvatska reprezentacija napravila je golemi uspjeh. Kadetskoj ekipi je trebalo četiri godine da dosegne sam vrh, ali zato su kadetkinje zabetonirale i ovu godinu prvim mjestom. U ekipnim plasmanima osvojili smo prva mjesta u svim kategorijama (kadetkinje, kadeti i sveukupno). Hrvatski taekwondo savez je položio čistu peticu za fenomenalnu organizaciju. Nadamo se da ćemo i za nekoliko godina organizirati seniorsko prvenstvo jer smo se pokazali stvarno odličnim domaćinima. Odličan uspjeh je potvrdio i po treći puta trener Dinko Koštić kao i njegovi pomoćnici, Ivan Vidović i Igor Matić, a za rezultat su najzaslužniji oni koji su se srčano borili kako bi dosegnuli sam vrh ovog prvenstva. Zlatni su: Tanja Rastović -47kg (8:0, 5:2, 0:0 sudačka odluka, 11:3), Toni Kanaet -57kg (7:1, 4:3, 1:0, 4:2), Lucija Mladenović -37kg (4:1, 9:3, 7:0, 2:1), Mislav Letinčić -65kg (1:0, 7:6, 6:3) Sanja Maljković -41kg (7:2, 1:0 zlatni bod, 1:0 2:0), srebrni su: Luka Bugarin -37kg (8:1, 4:0, 4:1, 11:9, 2:3) i Lovre Brečić -33kg (2:0, 12:5, 7:0, 3:10). Brončani su: Brigita Mamić -44kg (9:1, 2:0, -1:1), Slaven Janković -53kg (0:0 zlatni bod, 1:0, 1:2), Matina Šapina +59kg (9:1, 7:0, 2:9) i Ivona Skorup -55kg (7:0, 8:6, 2:3). Bez medalje su ostali: Deni Andrun Razić -45kg (0:2), Vedran Ferenčak -49kg (1:2) , Marko Mutak, Croatia (0:1), Matej Koločaj +65kg (9:2, 8:12), Magdalena Janeš -59kg (5:8), Filip Jureta -41kg (3:0, 0:0 zlatni bod) , Tena Marinović -29kg (0:7) , Mateja Korač -33kg (9:7, 5:11) i Tamara Filipović -51kg (2:0, 0:6). Na samom kraju da se pohvalimo da je trener kluba Banija Neven Trbojević osmislio i dizajnirao medalje, kao i maskotu prvenstva «Pčelicu».

:s :s :s :s :s

Izvor - službena stranica kluba Banija

Limačica.
23.04.2010., 10:33
Dajte mi recite, ako netko zna, je l' ima ždrijeb na netu za otvoreno prvenstvo Španjolske?

xylene
26.05.2010., 21:15
dobar dan, uskoro polazem zuti pojas, pa ako bi mi itko mogao naci video sa prvom formom (ITF), i po mogucnosti 4 pravca obrane/napada.

hvala, trazio sam ali nikako ne mogu naci.

IpMan
28.05.2010., 13:54
kaje ova taekwondo tema umrla ili šta ? :rolleyes:

pandora_5
28.05.2010., 16:45
izgleda :(

IpMan
28.05.2010., 19:36
izgleda :(
izgleda da su ljudi umrli :mig:

evo da se i ja ubacim, imam net već 4 godine,a nikako da se reg. i uključim u rasprave...uglavnom treniram već 5/6 godina i sad se pripremam za majstorski(1.DAN).Eto da nebude prazan post, zanima me kako to polaganje izgleda, ako može neki objektivan odgovor ?

btw: iz Broda sam(ne iz tkd klub Brod :D) i imam 25 god !

xylene
01.06.2010., 19:36
il ida mi bar netko napise 1. formu pokrete ITF.

npr. lijevo, desno, gori, doli itd.

Limačica.
02.06.2010., 16:52
kaje ova taekwondo tema umrla ili šta ? :rolleyes:

Ja sam skoro pa odustala od ove teme jer nekad imam osječaj kao da razgovaram sama sa sobom :D

izgleda da su ljudi umrli :mig:

evo da se i ja ubacim, imam net već 4 godine,a nikako da se reg. i uključim u rasprave...uglavnom treniram već 5/6 godina i sad se pripremam za majstorski(1.DAN).Eto da nebude prazan post, zanima me kako to polaganje izgleda, ako može neki objektivan odgovor ?

btw: iz Broda sam(ne iz tkd klub Brod :D) i imam 25 god !

Kad sam ja polagala polaganje mi se nije bitno razlikovalo od klupskog.
ITF ili WTF?

Bavila sam se WTF-om tak da ti ne mogu pomoć :ne zna:

IpMan
03.06.2010., 11:56
WTF...uglavnom govore svi da ako imam odličan bočni i ostale nožne tehnike da prolazim čak i ako budem lošiji u svemu ostalom.Što se svega tiče imam poprilično znanja iz svega pomalo pa nevjerujem da ću tu griješit samo me ponekad uhvati trema pa sve uprskam :P

i kakav je osjećaj kad staviš crni pojas ?

Limačica.
04.06.2010., 06:09
A svi mi imamo tremu kad dolaze ispiti :D
Ono što se meni svidjelo je to da je bilo ljudi koji su malo zapeli, zaboravili, ali žiri im je dao još jednu priliku.
Meni pojas ništa ne znači :D Čak nisam htjela ići polagat, ali su me natjerali, što moji iz kluba što iz repke.

IpMan
09.06.2010., 19:10
Nevjerovatno kako nema nitkog u cijeloj Hrv. da odg na temu..:mig: sramota za hrvatski taekwondo!!

Limačica.
10.06.2010., 07:08
Kaj tebe točno zanima?
Nije to sramota za hrvatski tkd. Dok ti ovdje pišeš ljudi treniraju :D
Sramota hrv. tkd-a je njena politika zbog čega su neki borci debelo zakinuti :mig:

gordan72
10.06.2010., 11:56

Imas ovdje ...
http://www.bluecottagetkd.com/CHONJI.html

IpMan
13.06.2010., 19:53
U biti ništa me ne zanima, i da : Tko ovdje trenira dok mi pišemo ? :rofl:

prave ljude nabrojim na prste !

možemo se samo dičit koliko smo rakije popili i kobasice pojeli..

Limačica.
14.06.2010., 13:21
Ja sam svijih 12 godina odradila :D
I ne bih više i ovako me previše boli svaka kost :D

IpMan
14.06.2010., 14:48
Ja sam tek 6 godina u tom, i još nemogu se načudit politike u tom svemu....ja sam onaj tip koji samo želi tipični tkd trening bez filozofiranja...to je ljubav

iz bivšeg kluba sam pobjego zbog politike i dominacije ljudi koji neznaju taekwono, a treneri su....taj ego je najveći ljudski problem :rofl:

Capitan Hook
04.08.2010., 23:20
WTF TKD su forme, razbijanje gredica, cigli a natjecanje je bez kontakta kao i u karateu! europsko prvenstvo u WTF TKD-u je bilo prije par mjeseci u Rijeci.

ITF TKD je borbeni TKD. dopusteni su udarci iznad pojasa i svi udarci nogama, bilo u gavu bilo u tijelo. udarci se izvode punom snagom. udarci rukama su dozvoljeni samo i jedino u OKLOP! ako nekoga maznes sakom u glavu sudac odlucuje dali si ga lupio namjerno ili slucajno. ako se pokaze da si ga lupio namjerno DISKVALIFICIRAN SI!!

molim te, reci mi da si se sad htio samo loše našalit...
u mom itf tkd klubu u kojem treniram kombiniramo kickboxing i tkd...imamo reprezentativca u kickboxingu a cijeli život trenira samo u itf tkd klubu...
šake su itekako dozvoljene, štoviše, one su poželjne, i da, primarna meta za šake je glava...da si pročito išta o tkd prije nego što si išo pisat sazno bi da u itf tkd-u nema oklopa, jedina zaštita su: rukavice, suspenzor (štitnik za spolne organe), štitnici za potkoljenicu i kickovi (ono za na noge).
a to što si reko o diskvalificiranju zbog šake, največa glupost ikad izrečena (za itf tkd).
da ti opišem moju uobičajnu borbu?
krenemo, odmah ga napadnem, blefiram nogom i šakama ga udaram sec-dvije nakon što sudac zaustavi, onda kad opet krenemo, krenem s nekolko polukružnih (koji su nekad blokirani, nekad ne) i onda on čsto krene na mene šakama...ja mu uvalim nogu u stomak i onda ga šaketam dok nas sudac ne razdvoji...pogodi tko je pobjedio?
e i da, nikad nisam do sad bio diskvalificiran, a jedan moj prijatelj je nokautiro jednog šakom i pogodi šta...pobjedio je!
pouka: šake su u itf tkd dozvoljene, poželjne, potrebne, iako su noge primarno oružje, šake su često korištene ali noge su jače i dalekodometnije pa ih se često koristi...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Capitan Hook
04.08.2010., 23:28
dobar dan, uskoro polazem zuti pojas, pa ako bi mi itko mogao naci video sa prvom formom (ITF), i po mogucnosti 4 pravca obrane/napada.

hvala, trazio sam ali nikako ne mogu naci.

polago prije nekolko mjeseci, forma za žuti (itf) pojas ti se zove chong ji, i ide: donji blok lijevo, udarac šakom uz korak naprijed, okret za 180' i donji blok, opet onakav udarac šakom..ma neda mi se više objašnjavat, samo prosurfaj chong ji, nač češ dobre videe 100% (ja sam preko njih to naučio...)...sretno, i zapamti, nesmiješ se uspaničit, inače si gotov...:top::top::top:

tronic
05.08.2010., 15:28
onda ga šaketam dok nas sudac ne razdvoji...

i nakon ovoga pošteno kaži da nakon šaketanja, tj. treće šake dobiješ opomenu.

čak se i sustav bodovanja mijenja (4 i 5 bodova) kako bi se dodatno podignula atraktivnost i stimulirali udarci nogama, posebno u skoku i okretu.

SiniZgb
06.09.2010., 04:50
Taekwondo

Prvi nagovještaji nenaoružane samoobrane, odnosno borilačkog umijeća, potječu iz indijske povijesti 2.600 godina prije Krista; tehnike su to koje najvjerojatnije dopunjavaju uporabu oružja i nude mogućnost obrane od drugih ljudi i od životinja. Ove indijske obrambene tehnike budistički monasi oko 525. godine naše ere prenose u Kinu i razvijaju ih u današnji kung fu. U 15. stoljeću kinesko borilačko umijeće širi se do Okinawe, odakle ga početkom prošlog stoljeća "posuđuju" Japanci, da bi razvili današnji karate.

Prije 2.000 godina Koreja je bila razdijeljena na tri kraljevstva; Silla, Koguryo i Baekche. Glavni grad Sille - Kyoungju - ostat će zapamćen po dvojici orijaša isklesanih na zidu budističkog hrama, koji bez dvojbe ukazuju na najranije korijene taekwondo umijeća: divovi se odmjeravaju iz svojih skamenjenih borbenih poza kao da vježbaju.

Prastari zapisi ukazuju da je taekwondo prakticiran već oko 50. godine prije nove ere. Slikarije na stropu Myong-chong, kraljevske grobnice dinastije Koguryo, svjedoče o upražnjavanju Taek Kyona, poput brojnih drugih slika pokazujući borbu tehnikama sličnim današnjem modernom taekwondou.

Od tri korejska kraljevstva Silla je bilo najstarije, najmanje i najnerazvijenije; njegova obala bijaše stalno izložena napadima japanskih pirata, pa je 19. monah dinastije Koguryo, kralj Gwahggaeto, u pomoć susjednom kraljevstvu poslao svoje trupe, koje su domaćine u tajnosti podučila prvim umijećima Taek Kyona. Sillino ratničko plemstvo Hwarang potom je to novo umijeće rasprostrlo diljem Koreje.

Hwarang ratnici inicirali su osnivanje vojne akademije za mlado Sillino plemstvo, koje je kasnije preraslo u društvo zvano Hwarang-do (prevedeno na nama razumljivo znakovlje, otprilike "Put rascvjetane muževnosti") i ustoličilo Taek Kyon kao dio temeljnog režima vojnog obrazovanja (uz učenje povijesti, filozofije, etike, morala, čitanja, streličarstva, mačevanja i ratne taktike).

Vodeći principi ovog obrazovnog sustava bili su utemeljeni na Pet kodeksa ljudskog ponašanja:
- budi odan svojoj domovini,
- budi poslušan svojim roditeljima,
- budi dostojan povjerenja svojih prijatelja,
- nikad ne uzmiči iz bitke,
- nikada ne ubij olako.

Hwarang ratnici su putovali poluotokom s nakanom upoznavanja regije i ljudi. Ti putujući ratnici odgovorni su za širenje Taek Kyona Korejom u vrijeme dinastije Silla (od 668. do 935. godine) prvenstveno kao sporta i rekreacijske discipline. Tek s nastupanjem dinastije Koryo (935. do 1392) fokus je vraćen prema borbenom umijeću, a Taek Kyon je postao znan kao Subok.

Prva svima dostupna knjiga o tom umijeću napisana je po dolasku dinastije Yi (1397. do 1907.) s nakanom popularizacije Suboka kod svih stanovnika. U drugoj polovici vladavine ove dinastije zbog političkih promjena u gledanju na ratna djelovanja dolazi do pada njegove popularnosti, pa naše doba upoznaje Subok samo zahvaljujući upornosti nekoliko obitelji koje su tradicijska znanja prenosile s koljena na koljeno.

1909. godine započela je 36 godišnja okupacija Koreje od strane Japana, čiji dužnosnici su zabranili sva domaća borilačka umijeća. Zabrana je razbuktala novi val zanimanja za Subok, koji je doživio preporod u ilegalnim školama.

Prva javna škola otvorena je u Seoulu odmah po oslobođenju Koreje, 1945. godine. Do konca pedesetih otvoren je niz različitih škola. Iako su sve one poučavale tradicionalno korejsko umijeće borbe, svaka je naglašavala druge aspekte Taek Kyona/Suboka, i svaka se je nazivala drugačijim imenom. Umjetne razlike su deset godina priječile formiranje nacionalnog statutarnog odbora. Tek 11. travnja 1955. škole su se napokon okupile pod imenom Tae Soo Do, koje su dvije godine kasnije promijenile u današnje Tae Kwon Do.

Po činu udruživanja događanja u svezi Taekwondoa ubrzano su poprimila zavrijeđeni tijek; 16. rujna 1961. godine osnovan je Tae Kwon Do savez Koreje, a 28. svibnja 1973. Svjetska Tae Kwon Do Organizacija (World Taekwondo Federation), koja je osnivački kongres popratila Prvim bienalnim WTF svjetskim prvenstvom.

U srpnju 1980. godine Taekwondo je priznat od Međunarodnog olimpijskog odbora, 1988. i 1992. godine široka olimpijska obitelj upoznala ga je kao demonstracijski sport, a već na Olimpijskim igrama Sydney 2000. zaljubljenici u ovaj sport borili su se za službene olimpijske medalje.

SiniZgb
06.09.2010., 04:51
Danas u Hrvatskoj postoji Hrvatski Taekwondo savez
www.taekwondo.hr

Savez okuplja trenutno 111 članica. Tijekom godišnjih natjecanja ističu se neki klubovi - Jastreb, Kondor, Metalac, Feniks, Orion, Osvit, Trnje Hong, Susedgrad Sokol, Dubrava i Pantera iz Zagreba, Banija i Karlovac iz Karlovca, Fox iz Bjelovara, Marjan iz Splita, Gacka iz Otočca, te Knin, Senj, Zaprešić iz istoimenih mjesta...

U Hrvatskoj se natjecanja odvijaju kroz turnire pojedinih klubova u suorganizaciji sa HTS-om. Najznačajnihi turniri u HR su Croatia Open - otvoreno prvenstvo države, te prvenstva po kategorijama - Kadetsko prvenstvo Hrvatske za djecu od 12-14 godina, Juniorsko prvenstvo Hrvatske 14-17 godina i Seniorsko prvenstvo Hrvatske 17- godina.

Ovo su aktualni rezultati i hrvatski prvaci:

SENIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE, Karlovac, 10. travanj 2010.

Seniori
-54 kg
1. MIRKO MADŽAR – Tk Galeb
2. MLADEN KULIŠ – Tk Kondor
3. DOMAGOJ RIBAR – Tk Karlovac
3. DUJE ŠEVO – Tk Marjan

-58 kg
1. STIPE JARLONI – Tk Knin
2. MARIN NEVEŠĆANIN – Tk Marjan
3. DOMINIK ŠUBIĆ – Tk Sušak
3. DOMAGOJ JEREN – Tk Dubrava

-63 kg
1. MATEJ ŠKREBLIN – Tk Jastreb
2. ANTE ĐURIĆ – Tk Dubrava
3. TOMISLAV KARAULA – Tk Dubrava
3. PATRIK VRANEŠA – Tk Osvit

-68 kg
1. FILIP GRGIĆ – Tk Metalac
2. BORUT SMOLJANOVIĆ – Tk Fox
3. TIN SOLENIČKI – Tk Susedgrad Sokol
3. MARTIN ERDELJAC – Tk Susedgrad Sokol

-74 kg
1. MATIJA ŠANTIĆ – Tk Kondor
2. DEAN ŠARČEVIĆ – Tk Metalac
3. ZORAN FRANJKOVIĆ – Tk Zagreb
3. ZORAN JANDROKOVIĆ – Tk Radnik

-80 kg
1. FILIP ŠIKIĆ – Tk Dubrava
2. DINKO ŠEGEDIN – Tk Forteca
3. MARKO GAVRANIĆ – Tk Kocunar-dal casa grupa
3. ANTONIO HRDAN – Tk Rugvica

-87 kg
1. RENATO KRMPOTIĆ – Tk Banija
2. NIKOLA BOJO – Tk Zadar
3. KRUNO KUPRES – Tk Jastreb
3. MARKO BATISTIĆ – Tk Galeb

+87 kg
1. VEDRAN GOLEC – Tk Jastreb
2. DARKO HARAPIN – Tk Feniks Vukomerec
3. HRVOJE BRAJKOVIĆ – Tk M.T.A.
3. MATIJA ŽAGAR – Tk Likos

Seniorke

-46 kg
1. MARINA USANOVIĆ – Tk Marjan
2. DINA VIDOVIĆ – Tk Čigra
3. BARBARA TRUPKOVIĆ – Tk Karlovac
3. ŽELJKA ASOLI – Tk Karlovac

-49 kg
1. LUCIJA ZANINOVIĆ – Tk Marjan
2. KARLA IVČEK – Tk Susedgrad Sokol
3. MANUELA ROBIĆ – Tk Rugvica
3. IVANA PETKOVIĆ – Tk Karlovac

-53 kg
1. JELENA IVANČIĆ – Tk Susedgrad Sokol
2. ANA ZANINOVIĆ – Tk Marjan
3. JELENA ŽERAVICA – Tk Orion
3. MARIJA VIČIĆ – Tk Banija

-57 kg
1. MARTINA ZUBČIĆ – Tk Dubrava
2. VLATKA JEZERNIK – Tk Fox
3. IVA ZAHIJA – Tk Trnje Hong
3. ANTONELA MARIJAN – Tk Trnje Hong

-62 kg
1. MARINA SUMIĆ – Tk Metalac
2. ANTONIJA ŽERAVICA – Tk Orion
3. NIVES AMBRUŠ – Tk Trnje Hong
3. ANTONIA PUC – Tk Fox

-67 kg
1. SANDRA ŠARIĆ – Tk Metalac
2. LANA ČAKTAŠ – Tk Osvit
3. MAJA BLAŽINA – Tk Jastreb
3. ANTONIETA ČOVO – Tk Neryo

-73 kg
1. INES KOVAČ – Tk Likos
2. PETRA MAJIĆ – Tk Jastreb
3. DIJANA SKOČIĆ – Tk Metalac
3. SARA TOMLJANOVIĆ TAKAČ – Tk Fox

+73 kg
1. IVANA ŽAGAR – Tk Likos
2. TIHANA ŽIVKOVIĆ – Tk Zaprešić
3. MAJA ŠIPRAK - Tk Osvit
3. MIA RADOŠ – Tk Dubrava

JUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE, Split, 22. svibanj 2010.

-45 kg
1. LUKA BUGARIN– Tk Marjan
2. LOVRE BREČIĆ – Tk Marjan
3. LUKA SKENDER – Tk Zaprešić
3. JOSIP TENJER – Tk Pantera

-48 kg
1. FILIP JURETA– Tk Susedgrad Sokol
2. LUKA HORVAT– Tk Fox
3. DOMINIK MATLEKOVIĆ – Tk Orion
3. DANIJEL PEĆARIĆ– Tk Gacka

-51 kg
1. MLADEN KULIŠ– Tk Kondor
2. DAVID TENJER – Tk Pantera
3. MATIJA PLESEC– Tk Omega
3. HRVOJE ŠEP – Tk Jastreb

-55 kg
1. SLAVEN JANKOVIĆ– Tk Knin
2. ROBERT ORŠOLIĆ– Tk Orka AS
3. IVAN MUTH– Tk Osvit
3. DENI ANDRUN RAZIĆ– Tk Osvit

-59 kg
1. ANTONIO MIRKOV– Tk Zadar
2. DARIO JAIĆ– Tk Osvit
3. DOMAGOJ RIBAR– Tk Karlovac
3. VEDRAN FERENČAK – Tk Dubrava

-63 kg
1. FABIJAN BRČIĆ– Tk Radnik
2. TOMISLAV VOJVODIĆ– Tk Susedgrad Sokol
3. BRANIMIR JENIĆ– Tk Rugvica
3. MARIO MALETIĆ– Tk Škorpion

-68 kg
1. MARKO MUTAK – Tk Jastreb
2. BORUT SMOLJANOVIĆ– Tk Fox
3. TIN SOLENIČKI – Tk Susedgrad Sokol
3. MISLAV LETINČIĆ– Tk Susedgrad Sokol

-73 kg
1. FILIP MAJCEN – Tk Susedgrad Sokol
2. MATIJA MLINARIĆ – Tk Jastreb
3. BORIS BAJER – Tk Ozalj
3. LEON MARIJANČIĆ– Tk Kondor

-78 kg
1. KRISTIJAN KOČEVAR KORENJAK– Tk Susedgrad Sokol
2. LUKA BOBAN – Tk Jastreb
3. MATEJ KOLOČAJ – Tk Ogrc
3. KRISTIJAN FILIPČIĆ – Tk Jastreb

+78 kg
1. JOSIP BELIGOJ – Tk Osvit
2. LUKA MAJETIĆ – Tk Jastreb
3. LOVRO BENGEZ – Tk Susedgrad Sokol
3. MARKO BATISTIĆ– Tk Galeb

Juniorke

-42 kg
1. KATARINA BUZOV – Tk Neryo
2. SARA MILKOVIĆ – Tk Jastreb
3. MAJA LJUBANOVIĆ – Tk Kondor
3. KLARA JANJIĆ– Tk Neryo

-44 kg
1. DORA PODRUG– Tk Marjan
2. ANA PAVLOVIĆ – Tk Metalac
3. ANTONALA MILETIĆ – Tk Karlovac
3. MATEA KNEŽEVIĆ – Tk Škorpion

-46 kg
1. MARINA USANOVIĆ – Tk Marjan
2. ADRIANA ĐURETEC– Tk Osvit
3. MIA ROSO – Tk Orion
3. VANESA ŠEGEC – Tk Sajnami

-49 kg
1. BRIGITA MAMIĆ – Tk Novi Zagreb
2. IVA PARADŽIK– Tk Neryo
3. BARBARA GRGAC – Tk Lekenik
3. PETRA MILIŠA – Tk Neryo

-52 kg
1. TANJA RASTOVIĆ – Tk Marjan
2. JANA BELIGOJ – Tk Osvit
3. IVANA PETKOVIĆ – Tk Karlovac
3. SARA STROJIN – Tk Osvit

-55 kg
1. TAMARA FILIPOVIĆ – Tk Senj
2. JOSIPA MATIĆ – Tk Zaprešić
3. TONIJA BONKOVIĆ – Tk Marjan
3. MARIJA ŠTETIĆ – Tk Dubrava

-59 kg
1. IVONA SKORUP – Tk Dubrava
2. MARIJANA STANEKOVIĆ – Tk Pantera
3. VALENTINA MALOVIĆ – Tk Banija
3. MIRNA ŠAPINA – Tk Rugvica

-63 kg
1. REA BUDIĆ – Tk Dubrava
2. MAGDALENA JANEŠ – Tk Osvit
3. MATEJA MARTIĆ - Tk Kondor
3. MATEA SERDARUŠIĆ – Tk Knin

-68 kg
1. DIANA LETICA– Tk Omega
2. REA VESELI – Tk Osvit
3. VALERIA BLAGUS – Tk Feniks Vukomerec
3. ANTONIETA ČOVO – Tk Neryo

+68 kg
1. MIA RADOŠ – Tk Dubrava
2. PETRA MAJIĆ – Tk Jastreb
3. IVA RADOŠ – Tk Dubrava
3. MATINA ŠAPINA – Tk Rugvica

KADETSKO PRVENSTVO HRVATSKE, Karlovac, 05. prosinac 2009.

Kadeti
Do 33 kg / Up to 33 kg
1. MARKO JUKIĆ, TK / TC „Jastreb“ – Zagreb
2. SANDRO CAPAR, TK / TC „Lekenik“ – Lekenik
3. VIKTOR ORŠOLIĆ, TK / TC „Orka AS“ – Zagreb
DOMAGOJ IVAN RAJIĆ, TK / TC „Jastreb“ – Zagreb

Do 37 kg / Up to 37 kg
1. JOSIP TENJER, TK / TC „Pantera“ – Zagreb
2. LOVRE BREČIĆ, TK / TC „Marjan“ – Split
3. MARKO MALJKOVIĆ, TK / TC „Osvit“ – Zagreb
BRIAN ČEŠLJAR, TK / TC „Fox“ – Bjelovar

Do 41 kg / Up to 41 kg
1. LUKA BUGARIN, TK / TC „Marjan“ – Split
2. PIJERO MARIĆ, TK/ TC „Marjan“ – Split
3. FRAN PEH, TK / TC „Jastreb“ – Zagreb
DAVOR NIKŠIČ, TK/TC „Gacka“ – Otočac

Do 45 kg / Up to 45 kg
1. LUKA HORVAT, TK / TC „Fox“ – Bjelovar
2. RUDI OŠKERA, TK / TC „Fox“ – Bjelovar
3. DOMINIK MATLEKOVIĆ, TK / TC Orion“ – Zagreb
FILIP JURETA, TK / TC „Susedgrad sokol“ – Zagreb

Do 49 kg / Up to 49 kg
1. DAVID TENJER, TK / TC „Pantera“ – Zagreb
2. ADRIAN VRANEŠA, TK / TC „Osvit“ – Zagreb
3. ANTONIO SRŠEK, TK / TC „Dubrava“ – Zagreb
BRUNO REZO, TK / TC „Dubrava“ – Zagreb

Do 53 kg / Up to 53 kg
1. VEDRAN FERENČAK, TK / TC „Dubrava“ – Zagreb
2. MATIA VLADIMIR DEŠČAK, TK / TC „Jastreb“ – Zagreb
3. FILIP BOŽIČ, TK / TC „Jastreb“ – Zagreb
ANTONIO ŠTEFEK, TK / TC „Omega“ – Bjelovar

Do 57 kg / Up to 57 kg
1. SLAVEN JANKOVIĆ, TK / TC „Knin“ – Knin
2. VEDRAN DIKOVIĆ, TK / TC „Pantera“ – Zagreb
3. MARKO MARIĆ, TK / TC „M.T.A.“ – Zagreb
LUKA MATUZIĆ, TK / TC „Duga Resa“ – Duga Resa

Do 61 kg / Up to 61 kg
1. TONI KANAET, TK / TC „Marjan“ – Split
2. IVAN ZEKIĆ, TK / TC „Omega“ – Bjelovar
3. IVAN MIKULIĆ, TK / TC „St Kwan“ – Split
JADRAN STEGIĆ, TK / TC „Marjan“ – Split

Do 65 kg / Up to 65 kg
1. MARKO MUTAK, TK / TC „Jastreb“ – Zagreb
2. FILIP MAJCEN, TK / TC „Susedgrad sokol“ – Zagreb
3. MARKO PRŠA, TK / TC „Dubrava“ – Zagreb
ANĐELKO CVIJIĆ, TK / TC „Škorpion“ – Zagreb

Preko 65 kg / Over 65 kg
1. MISLAV LETINČIĆ, TK / TC „Susedgrad sokol“ - Zagreb
2. LOVRO BENGEZ, TK / TC „Susedgrad sokol“ – Zagreb
3. MATEJ KOLOČAJ, TK / TC „Ogrc“ – Novska
LEON MARIJANČIĆ, TK / TC „Kondor“ – Zagreb

Kadetkinje

Do 33 kg / Up to 33 kg
1. TARA MARIJA MALOVIĆ, TK / TC „Banija“ – Karlovac
2. LORA MANDIĆ, TK / TC „Osvit“ – Zagreb
3. TENA MARINOVIĆ, TK / TC „Osvit“ – Zagreb
MIA ČIČAK, TK / TC „Novi Zagreb“ -Zagreb

Do 37 kg / Up to 37 kg
1. LUCIJA MLAĐENOVIĆ, TK / TC „Pantera“ – Zagreb
2. GABRIJELA SALOPEK, TK / TC „Susedgrad sokol“ – Zagreb
3. IVANA BABIĆ, TK / TC „Marjan“ – Split
DALIA TRUMBIĆ, TK / TC „Marjan“ – Split

Do 41 kg / Up to 41 kg
1. DORA HORVAT, TK / TC „Pantera“ – Zagreb
2. ANA PAVLOVIĆ, TK / TC „Metalac“ – Zagreb
3. MARIJA BLATANČIĆ, TK / TC „Kondor“ – Zagreb
KLARA JANJIĆ, TK / TC „Neryo“ – Split

Do 44 kg / Up to 44 kg
1. DORA PODRUG, TK / TC „Marjan“ – Split
2. SANJA MALJKOVIĆ, TK / TC „Osvit“ – Zagreb
3. DORA PEČNIK MALČEVIĆ, TK / TC „Pantera“ – Zagreb
IRA ORNIK, TK / TC „Osvit“ – Zagreb

Do 47 kg / Up to 47 kg
1. BRIGITA MAMIĆ, TK / TC „Novi Zagreb“ – Zagreb
2. IVA BARONIĆ, TK / TC „Fox“ – Bjelovar
3. MATEA JELIĆ, TK / TC „Knin“ – Knin
ANDREA MARTINOVIĆ, TK / TC „Forteca“ – Korčula

Do 51 kg / Up to 51 kg
1. TANJA RASTOVIĆ, TK / TC „Marjan“ – Split
2. JANA BELIGOJ, TK / TC „Osvit“ – Zagreb
3. GABRIJELA JURIŠIĆ, TK / TC „Zaprešić“ – Zaprešić
ANA BLATANČIĆ, TK / TC „Kondor“ – Zagreb

Do 55 kg / Up to 55 kg
1. ANA VRANEŠIĆ, TK / TC „Banija“ – Karlovac
2. TAMARA FILIPOVIĆ, TK / TC „Senj“ – Senj
3. MATEJA VIŠEK, TK / TC „Osvit“ – Zagreb
JOSIPA MATIĆ. TK / TC „Zaprešić“ – Zaprešić

Do 59 kg / Up to 59 kg
1. DONA LUČIN, TK / TC „Marjan“ – Split
2. KARMEN NIKOLIĆ, TK / TC „Marjan“ – Split
3. MAGDALENA JANEŠ, TK / TC „Osvit“ – Zagreb
IVONA SKORUP, TK / TC „Dubrava“ – Zagreb

Preko 59 kg / Over 59 kg
1. IVA RADOŠ, TK / TC „Dubrava“ - Zagreb
2. MATINA ŠAPINA, TK / TC „Rugvica“ – Rugvica
3. EVA PALIJAN, TK / TC „Omega“ – Bjelovar
ANA LONČAREVIĆ, TK / TC „Ogrc“ – Novska

SiniZgb
06.09.2010., 04:53
Za ljubitelje Taekwond-a: http://www.forum.hr/showthread.php?t=576316

kyokushinkai
11.10.2010., 11:54
pa ako mislis neke stand-up vjestine onda definitivno kickbox (obuhvaća sve udarce sakama i nogama. zabranjeno je koristenje koljena i lakta), muay-thai (mislim da se tako pise, tj. tajlandski box. isto kao i kickbox samo su dozvoljena koljena) i karate (nema kontakta ni na treningu ni na natjecanju, tako da neces znati primiti udarac, ali je tehnika udaraca odlicna i cinjenica koju malo ljudi zna je da karate udarac sakom ima vecu snagu od boksackog udarca.)

ne postoji ni jedna vjestina koja obuhvaca sve, ali bi ti preporucio hrvanje (slobodnim stilom) i judo posto u HR nema jujitsu klubova (bar koliko ja znam) a judo i jujitsu su ista stvar samo sto judo ima vise bacanja a nema poluga na nogama, dok skoro sve ostalo identicno.
kyokushin- full contact karate, ju jutsu klubova u hrvatskoj ima od 2000.g.

kyokushinkai
11.10.2010., 12:03
hm... s iznimkom low kickova?? a sto je sa udarcima koljenom, i najvaznije - sakom u glavu?? nemoj mi reci da nekoga smijes maznuti sakom u galvu.

uostalom koliko si puta u TKD-u vidio da je mec zavrsen nokautom?? mozda jednom u 20-30 borbi! u k1 je svaki drugi mec zavrsen nokautom!

http://www.youtube.com/watch?v=k3Cdfyg3TsU
sam prosudi dali se udaraju u glavu i nokautiraju (karate)

kyokushinkai
11.10.2010., 12:18
http://www.youtube.com/watch?v=ZXeevTdQf7o&feature=related
nokaut šakom u glavu- shotokan karate natjecanje

Dragonfly
11.10.2010., 12:48
Kako je prošao jučer Kondor open u Podsusedu? :)

gordan72
11.10.2010., 15:26
Taekwondo

...
Prva javna škola otvorena je u Seoulu odmah po oslobođenju Koreje, 1945. godine. Do konca pedesetih otvoren je niz različitih škola. Iako su sve one poučavale tradicionalno korejsko umijeće borbe, svaka je naglašavala druge aspekte Taek Kyona/Suboka, i svaka se je nazivala drugačijim imenom. Umjetne razlike su deset godina priječile formiranje nacionalnog statutarnog odbora. Tek 11. travnja 1955. škole su se napokon okupile pod imenom Tae Soo Do, koje su dvije godine kasnije promijenile u današnje Tae Kwon Do.
...

Nisi spomenuo-la generala Choi Hong Hi-a ... znam da ga WTF ne priznaje kao osnivača suvremenog Taekwondo-a, ali trebao-la si radi potpunije slike dati i osvrt na ITF.

Pozdrav

PatriotSLO
15.10.2010., 10:19
Borilački ITF TKD je odličan za one, koji žele onda nastaviti kariero u kickboxingu.Svetski ITF prvaci osvajaju i sve moguče naslove posebno u light contactu, a ima i odličnih fullcontactaša, koji su došli iz ITF.

WTF je više specifičan i sport za sebe, iz njega možeš zapravo samo u hapkido, koji još nije baš popularan.

WTF borbe su jače, dozvoljeni su udarci punom snagom (naravno ne rukom u glavu), dozvoljen je KO, a kod ITF nije (ne znam sad za taj profesionalan ITF).

Limačica.
03.11.2010., 21:54
Id li tko na cro open? :D

dennis
04.11.2010., 08:39
Ne znam da li je bilo nekih novijih promjena u pravilima, ali dok sam ja trenirao ITF TKD (i takmičio se), nije bio dozvoljen nokaut rukom u glavu. Osim ako nije slučajan. Znam da zvuči smiješno, ali poanta je da je udarac rukom u glavu morao biti kontroliran, ali ako je protivnik naletio na takav udarac...Bad luck. Od udaraca rukom nije bio dozvoljen kroše, jer je njega teško kontrolirati.

A neki od najljepših nokauta koje sam vidio u borbama - vidio sam na ITF TKD turnirima

gordan72
05.11.2010., 08:37
Ne znam da li je bilo nekih novijih promjena u pravilima, ali dok sam ja trenirao ITF TKD (i takmičio se), nije bio dozvoljen nokaut rukom u glavu. Osim ako nije slučajan. Znam da zvuči smiješno, ali poanta je da je udarac rukom u glavu morao biti kontroliran, ali ako je protivnik naletio na takav udarac...Bad luck. Od udaraca rukom nije bio dozvoljen kroše, jer je njega teško kontrolirati.

A neki od najljepših nokauta koje sam vidio u borbama - vidio sam na ITF TKD turnirima

Da, i nakon dva udarca rukom morao je uslijediti udarac nogom ... tj. vise od dva udarca rukom za redom se nisu bodovala ...
Koliko ja znam ima sad taj neki full-contact ITF ...

crno jezero
11.11.2010., 23:49
poštovani, kao što vidite ja sam novi na forumu i ovim putem vas pozdravljam. čuvajte se i borite se

pandora_5
18.11.2010., 13:34
jel zna netko jel ima gdje na internetu 7.forma,al u slikama,onak da je svaki pokret nacrtan ko debilu? :D jer ja to prek videa nemogu sve pohvatat :tuzni:

Chicago_bulls
23.11.2010., 16:43
TKD je dobra vjestina za koordinaciju pokreta i brzinu, medjutim ima vrlo malo prakticne primjene. tehnika rukama se ne uci, tj. uci se vrlo malo i zabranjeni su udarci u glavu, sto je vrlo nerealno za samoobranu. takodjer nema ni udaraca ispod pojasa, so je jos jedna nerealna stvar. upravo zbog toga je vrlo mali broj TKD boraca u K1. ali ako ti se svidja- samo naprijed! :top:

Dečko molim te da ne pišeš nebuloze. Prvo se dobro informiši, pa onda piši o TKD. Čuj zabranjen udarac u glavu, to ti je kod WTF-a, no u tradicionalnom ITF-u (kojeg lično ili ti ga osobno treniram) svakako da je dozvoljen udarac u glavu. Pročitati ćeš mnoge gluposti u vezi nokauta. Ako je dozvoljeno i nogom i šakom u glavu, logički da se nekad desi i taj nokaut, no oprema je tu da bi se zaštitio protivnik.

Čitao sam tvoje komentare i molim te da ubuduće ne pišeš gluposti koji omaložavaju ovaj sport.

I u samom imenu Tae- noga, Kwon-Šaka, do-put...i nema udarca šaka ili nimalo. :eek:

Chicago_bulls
23.11.2010., 16:47

Imaš i u WTf-u nokaut sa Tornadom kickom. No najjači udarac u Itf-u je tzv magareći ili ti ga twit-chagi no dobro, ne znam tačno koji je u Wtf-u (nikako mi se ne sviđa njihov stil borbe, tj bez šaka), no česti nokauti su Tornado kickom.

marija1987
28.11.2010., 23:58
Ljudi, jel ima neki klub u Zagrebu da ima treniranje taekwondoa za odrasle početnike (21 god) bez da je neka bezvezna fora kao rekreacija...?
Hvala

Landroid
29.11.2010., 12:00
ima li koji klub u Splitu za odrasle početnike (po mogućnosti na ili blizu gripa)?

tabo
03.12.2010., 22:07
ima li koji klub u Splitu za odrasle početnike (po mogućnosti na ili blizu gripa)?

TKD Marjan WTF Taekwondo odlican klub mislim da imaju dvoranu baš na gripama

PatriotSLO
11.01.2011., 19:15
Inače, u WTF taekwondo-u od početka nisu koristili tih kaciga.

Verujem, da ste gledali film Best of the best.Tamo, gde Dae Han ubije Tommy-ju brata, ako pamtite... Takvi mečevi među tima Amerike i Južne Koreje su u 70-tim stvarno postojali i bilo je dosta krvavo.

cave troll
11.01.2011., 20:07
Imaš i u WTf-u nokaut sa Tornadom kickom. No najjači udarac u Itf-u je tzv magareći ili ti ga twit-chagi no dobro, ne znam tačno koji je u Wtf-u (nikako mi se ne sviđa njihov stil borbe, tj bez šaka), no česti nokauti su Tornado kickom.

dwit chagi :p

FreeFlyer
09.02.2011., 10:20
Ima tko kakvih informacija o taekwondo klubu Maksimir u Zgb ? ono, kakva je ekipa, treneri, razvoj.
Upisal bi klinca pa me zanima.
Hvala
FF

Limačica.
11.02.2011., 16:17
Moram priznat da su mi oni enigma. :D Malo ih se vidja po natjecanjima, ono sto se ipak uspije vidjeti je dosta lose. Ovo pricam za borbe, ali u formama su zaista dobri.
Kod ucenja formi se ne razvijaju bas motoricke sposobnosti, a znaju biti totalno dosadne jednom djetetu.
Mogao bi biti vrlo brzo izgubiti volju za treningom.

Gladijator
11.02.2011., 20:34
Moram priznat da su mi oni enigma. :D Malo ih se vidja po natjecanjima, ono sto se ipak uspije vidjeti je dosta lose. Ovo pricam za borbe, ali u formama su zaista dobri.
Kod ucenja formi se ne razvijaju bas motoricke sposobnosti, a znaju biti totalno dosadne jednom djetetu.
Mogao bi biti vrlo brzo izgubiti volju za treningom.

Molim?? :eek::eek: Pa to je jedino sto se u formama/katama i uci. !!:rolleyes:

FreeFlyer
14.02.2011., 12:52
OK,
možda da se koncentriramo na informacije o klubu!
Hvala
FF

satter
21.02.2011., 17:01
http://www.jutarnji.hr/video-pogledajte-najsladu-taekwondo-borbu-svih-vremena/927083/

morbidangel
25.02.2011., 19:51
http://www.jutarnji.hr/video-pogledajte-najsladu-taekwondo-borbu-svih-vremena/927083/

satter, izgleda da tebe opako peru očinski hormoni čim nam postaš takve linkove:zubo:

Neka:top:

Taekwondo Tea
26.02.2011., 21:15
Mene zanima jedna stvar u vezi taekwondoa.
Zna li netko da li je moguce samo jednu godinu uzet "pauzu" i bit sudac, a zatim se vratiti natrag u borbe? :)

IpMan
07.03.2011., 20:04
koliko znam, ne možeš biti natjecatelj i sudac...tako su meni rekli kad sam se raspitivao o tome

Limačica.
03.05.2011., 16:33
http://www.profightstore.com/novosti/gyeongju-ana-zaninovic---svjetska-prvakinja/Taekwondo;Karate/7188.aspx

http://www.profightstore.com/novosti/hrvatska-repka-kuci-se-ne-vraca-samo-s-jednom-medaljom/Taekwondo;Karate/7189.aspx

Da malo osvjezimo ovu temu s fenomenalnim vijestima :D

IpMan
04.05.2011., 13:08
Svaka čast :top:

Landroid
04.05.2011., 15:43
http://www.profightstore.com/novosti/gyeongju-ana-zaninovic---svjetska-prvakinja/Taekwondo;Karate/7188.aspx

http://www.profightstore.com/novosti/hrvatska-repka-kuci-se-ne-vraca-samo-s-jednom-medaljom/Taekwondo;Karate/7189.aspx

Da malo osvjezimo ovu temu s fenomenalnim vijestima :D

:klap::top::klap::top:

Limačica.
05.05.2011., 16:08
Nakon osigurane broncane medalje, izboreno je srebro :)

http://www.profightstore.com/novosti/marina-sumic---viceprvakinja-svijeta/Taekwondo;Karate/7194.aspx

IpMan
05.05.2011., 21:47
kakav text od 30 riječi, a kad je u pitanju nogomet :flop:

štemajzl
02.07.2011., 19:10
Baš gledam HRT Dnevnik Sport i javiše da je Lucija Zaninović izborila nastup na OI u Londonu 2012. Čestitam!

:jumping:

No, pišem zbog druge stvari o kojoj je mrtva-hladna izvjestila njezina kolegica iz sporta, Lana Baneli, a to je - Lucija se plasmanom u finale plasirala i na OI, a finale protiv Tajvanke je predala kako bi izbjegla moguću ozljedu.

Halo? Pa za kog vraga se baviš borilačkim sportom? Za kog vraga dolaziš na turnir ako ne želiš pobijediti? Jel to sad znači da do Londona nećeš nastupati 'zbog mogućih ozljeda'? Prestrašno nesportsko ponašanje i prejedan stav prema sportu i životu. I da se razumijemo, ovo znatno više zamjeram njezinom treneru nego njoj samoj. Nažalost, za sve iole upućenije u stanje u ženskom HR taekwondou, ništa novo. :(

gordan72
04.07.2011., 11:22
Baš gledam HRT Dnevnik Sport i javiše da je Lucija Zaninović izborila nastup na OI u Londonu 2012. Čestitam!

No, pišem zbog druge stvari o kojoj je mrtva-hladna izvjestila njezina kolegica iz sporta, Lana Baneli, a to je - Lucija se plasmanom u finale plasirala i na OI, a finale protiv Tajvanke je predala kako bi izbjegla moguću ozljedu.

Halo? Pa za kog vraga se baviš borilačkim sportom? Za kog vraga dolaziš na turnir ako ne želiš pobijediti? Jel to sad znači da do Londona nećeš nastupati 'zbog mogućih ozljeda'? Prestrašno nesportsko ponašanje i prejedan stav prema sportu i životu. I da se razumijemo, ovo znatno više zamjeram njezinom treneru nego njoj samoj. Nažalost, za sve iole upućenije u stanje u ženskom HR taekwondou, ništa novo. :(

Ako joj je cilj bio plasman na OI, a ocito je, onda je trener dobro postupio ... cemu riskirati ...
Ja na jednom natjecanju nisam nikako htio predati borbu iako sam jedva hodao od ozljede ... i sto sam dobio .. 2 mjeseca pauziranja zbog ozljede (bio sam mlada usijana glava) ...
Sport nije nikakvo vitesko natjecanje ... nekad mozda bilo

štemajzl
05.07.2011., 15:11
Ako joj je cilj bio plasman na OI, a ocito je, onda je trener dobro postupio ... cemu riskirati ...
Ako se baviš borilačkim sportom, odustajanje od meča za pobjedu na turniru je... :bang:

Takvima je bolje da se idu baviti branjem mimoza ili pikulanjem jer borba očito nije za njih.

:ne zna:

gordan72
06.07.2011., 11:00
Ako se baviš borilačkim sportom, odustajanje od meča za pobjedu na turniru je... :bang:

Takvima je bolje da se idu baviti branjem mimoza ili pikulanjem jer borba očito nije za njih.

:ne zna:
Taekwondo, nažalost nije kao većina drugih borilačkih sportova, samim time što je olimpijski sport čini ga sličnijim ostalim sportovima nego borilačkim.
Sve se vrti oko natjecanja, medalja, Olimpijskih igara itd. itd. Svidjelo se to tebi ili meni ili ne svidjelo ...
U moje vrijeme bilo je drugačije .. bilo je manje publiciteta (ako uopće) ... natjecanja su bila relativno rijetka i nije se tu kalkuliralo, ali sad je to drugačije.

Limačica.
14.07.2011., 06:20

I njezina sestra Ana dan poslije je izborila OI.

Nije bila Tajvanka, nego Kineskinja Wu.

Halo? Pa za kog vraga se baviš borilačkim sportom? Za kog vraga dolaziš na turnir ako ne želiš pobijediti? Jel to sad znači da do Londona nećeš nastupati 'zbog mogućih ozljeda'? Prestrašno nesportsko ponašanje i prejedan stav prema sportu i životu. I da se razumijemo, ovo znatno više zamjeram njezinom treneru nego njoj samoj.

Cilj tog turnira je bio plasman na OI, s obzirom da se plasirala ne vidim razlog zasto bi se morala boriti? Na ovom turniru je isto bio ti prvi ili treci.
Nazalost, njena sestra u borbi za trece mjesto nije imala srece s ozljedama, ali je imala srece s rezultatom :D , pobjedila je GP-om.
Sa slomljenom rukom doletila je u Zg i hitno na operaciju.
Sreca u nesreci je da je to ipak 'samo' ruka, pa ce lakse prebroditi ozljedu.

Nažalost, za sve iole upućenije u stanje u ženskom HR taekwondou, ništa novo. :(

Moram biti iskrena da ne razumijem.
Upucena jesam, ali ne znam na sta ciljas? http://www.smilies.4-user.de/include/Denken/smilie_denk_49.gif (http://www.smilies.4-user.de)

štemajzl
18.07.2011., 10:07
I njezina sestra Ana dan poslije je izborila OI.
Ani također naiskrenije čestitke! :jumping:
Cilj tog turnira je bio plasman na OI, s obzirom da se plasirala ne vidim razlog zasto bi se morala boriti? Na ovom turniru je isto bio ti prvi ili treci.
Dobro sam upoznat sa sustavom tih kvalifikacijskih turnira i svejedno (ili baš zato) kažem 'jebo sportaša kojem je svejedno jel prvi ili treći'.
Moram biti iskrena da ne razumijem.
Upucena jesam, ali ne znam na sta ciljas? http://www.smilies.4-user.de/include/Denken/smilie_denk_49.gif (http://www.smilies.4-user.de)
Ciljam na podilaženje egu i prohtjevima razmaženih princeza umjesto rada na psihološkoj pripremi i ojačavanju u glavi. Pun mi je kufer odgajanja 'sportaša' koji se natječu 'na dosta', ko da kartaju jebenu belu.

Predaja zbog izbjegavanja potencijalne ozljede je s onu stranu pameti. Da je Lucija bila ozlijeđena, ne bih riječ rekao. Mrcvarenje pod svaku stvarno nema smisla. Ali umor od 3-4 borbe ne spada u to. Pa i ta Kineskinja ili tko već je isto imala x borbi taj dan, nije bila u solariju dok se ova naša borila. Prigovaram tom luzerskom razmišljanju 'umorna sam, što ako se ozlijedim' umjesto 'žuta je sigurno umorna i slomljena, idem joj naravnat pič*u'.

Jer pazi - ovdje bismo trebali govoriti u kriterijima za cure koje se bave borilačkim sportom, a ne za random fufice s ulice.

Limačica.
19.07.2011., 08:29
Po meni ima puno i previše razmazenih u tom sportu, to da. Ali njih dvije su mi na samom dnu te ljestvice. Isto tako smatram da im je psiha na jednoj zavidnoj razini. Svidjaju mi se jos od 2003. kada nisu imale puno znanja, ali volja i zelja im je bila toliko velika da su ispjele izboriti mjesto u repki, iako je bilo cura koje su bolje od njih dvije.
Tko kaze da njih dvije nemaju ozljeda? Mislim da operacije koljena nisu niti najmanje mala stvar u takvom sportu. Nije bas da su koljena nasle na cesti :D Eto, Petra Matijašević koja je godinu dana mlađa od njih ima ih već 5 iza sebe.
Osim toga ta kineskinja je olimpijska pobjednica, svjetska prvakinja.. i mislim da je postojalo malo taktiziranja.

štemajzl
19.07.2011., 08:51
Osim toga ta kineskinja je olimpijska pobjednica, svjetska prvakinja.. i mislim da je postojalo malo taktiziranja.
Taktiziranje. :facepalm: Koji eufemizam za ovo šupačko razmišljanje o kojem pišem.

Pravo taktiziranje bi na primjer bilo potuč se s tom žutom, ako ništa drugo da se iz prve ruke u borbi stekne dojam o tome što ta likuša zna i može jer sva je prilika da će na nju naletit i na Olimpijadi, jel tako? :)

Osim toga, ne napreduje se iz natjecanja sa slabijima, nego baš s jačima. Jebeš protivnika kojeg pobijediš s 80% kapaciteta. Napreduje se iz borbe s protivnikom za kojeg moraš dati sve od sebe i onda još malo. E sad, neki to imaju u sebi, a neki drugi imaju trenere taktičare.

:mirko:

pandora_5
19.07.2011., 20:07
Osim toga, ne napreduje se iz natjecanja sa slabijima, nego baš s jačima. Jebeš protivnika kojeg pobijediš s 80% kapaciteta. Napreduje se iz borbe s protivnikom za kojeg moraš dati sve od sebe i onda još malo. E sad, neki to imaju u sebi, a neki drugi imaju trenere taktičare.

:mirko:

slažem se:top:

Limačica.
19.07.2011., 20:15
Pravo taktiziranje bi na primjer bilo potuč se s tom žutom, ako ništa drugo da se iz prve ruke u borbi stekne dojam o tome što ta likuša zna i može jer sva je prilika da će na nju naletit i na Olimpijadi, jel tako? :)

Ti zbilja mislis da se njih dvije vec nisu susrele? I jedna i druga su top klasa, bilo bi malo cudno da se bas nikad nisu tukle. Mogu i tocan datum navest njihove zadnje borbe, ako zelis :D

Dobro ocito imamo razlicito misljenje. Dok sam se ja bavila tim sportom nije bilo dana da nisam imala bar nekakvu ozljedu, bilo tezu ili manje tezu. Zasto pogorsavati situaciju ako je karta u dzepu?
Cilj je bio OI to je izboreno, ja ne vidim problema u predaji borbi. Nije bila jedina na tom turniru koja je to napravila.
Sama cinjenica da ide na olimijadu preko svj. kval. je velika stvar i nemam vise sta drugo dodati osim par esica :s :s

Nego Pandora boli li jako kad je u tvojoj kategoriji svjetska ili europska prvakinja? :D

štemajzl
20.07.2011., 07:54
Cilj je bio OI to je izboreno, ja ne vidim problema u predaji borbi. Nije bila jedina na tom turniru koja je to napravila.
Kad je to tako mudar potez, kako to da Kineskinja nije predala njoj? :mig:

Limačica.
20.07.2011., 08:58
Izgleda da nije toliko mudra :D
Vrtimo se u krug :D
Ti imas jedno misljenje, ja drugo i to je to :)
Zasto Janica na olimpijadi 2002. nije vozila spust? :ne zna: :D

štemajzl
20.07.2011., 12:40
Zasto Janica na olimpijadi 2002. nije vozila spust?
Ne znam. To nju moraš pitati.

Al znam da nije odustajala pet vrata prije cilja da se sačuva od mogućih ozljeda. :kava: Baš zanimljivo da si za primjer izvukla sportašicu s jednom od najjačih glava svih vremena. Od nje bi naše tekvondašice mnogo mogle naučiti.

Limačica.
20.07.2011., 15:51
Ne znam. To nju moraš pitati.

Al znam da nije odustajala pet vrata prije cilja da se sačuva od mogućih ozljeda. :kava: Baš zanimljivo da si za primjer izvukla sportašicu s jednom od najjačih glava svih vremena. Od nje bi naše tekvondašice mnogo mogle naučiti.

Oooo zacudio bi se ti, da pratis taj sport godinama znao bi o cemu pricam.
Jake glave imamo vec godinama, evo ti blizanke Zaninović, Filipović, Šarić, Vezmar-Novak, Matijašević, Zubčić, Zukanović... Sve glava jedna do druge, da ne kazem koliko ih jos ima i koliko klinaca se vec nazire.
Samo zato jer taj sport nije medijski popracen ne znaci da nisu vrhunske, bolje od muske repke vec godinama. E, o njihovim glavama bi se vec dalo, jer su i oni vrhunski borci, ali uvijek im malo fali..

A zasto bas Janica? Prva mi pade na pamet :D

pandora_5
20.07.2011., 19:24
Nego Pandora boli li jako kad je u tvojoj kategoriji svjetska ili europska prvakinja? :D

da na nekom natjecanju budemo u istoj kategoriji, ja bi se preselila u višu :rofl: :zubo:

štemajzl
21.07.2011., 08:27
Oooo zacudio bi se ti, da pratis taj sport godinama znao bi o cemu pricam.
Nemoj se začuditi ako ti kažem da taj sport pratim duže nego s ti njime baviš. :mig: Malo sam se posljednjih godina udaljio, ali spike su već godinama potpuno iste (to je i jedan razlog mojeg javljanja na ovu temu).
Jake glave imamo vec godinama, evo ti blizanke Zaninović, Filipović, Šarić, Vezmar-Novak, Matijašević, Zubčić, Zukanović...
Nemoj me potezati za jezik nabrajanjem imena, molim te. :rofl: (http://www.youtube.com/watch?v=UXQ6p7Y9ohQ) Od ovih svih, kapu skidam samo Sandri Šarić.
I nemoj mi uspoređivati mušku i žensku konkurenciju.

Evo, predajem se, cure su terminatorice, direktorice svemira i šire. :s Samo su sudačke krađe i belosvecke zavjere razlog što već godinama ne dominiraju tim sportom u ovom dijelu galaksije.

Limačica.
21.07.2011., 09:17
Imaš potpuno pravo, uopce ne dominiraju :rofl:
I ispravak netocnog navoda, ja se tim sportom ne bavim :mig:
Imas pravo necu vise usporedjivati musku i zensku konkurenciju jer ipak u muskoj su terminatori pa se nasi decki ne mogu tako lako izboriti :lol:

Gladijator
21.07.2011., 15:39
Imaš potpuno pravo, uopce ne dominiraju :rofl:
I ispravak netocnog navoda, ja se tim sportom ne bavim :mig:
Imas pravo necu vise usporedjivati musku i zensku konkurenciju jer ipak u muskoj su terminatori pa se nasi decki ne mogu tako lako izboriti :lol:

Limacica,a de nam nabroji neke tvoje uspjehe..:lol::cerek::grli::K

Limačica.
22.07.2011., 06:25
Zbog cega tocno bi trebala? :rofl:

salens
08.08.2011., 22:39
Pozdrav,

mogu vam reci da nakon svih tih godina TKD se nalazi u ozbiljnoj krizi. Nova pravila koja su uvedena pre nekih 3 godine su totalno osakatili ovaj sport, sve manje i manje su takmicari spremni da se bore i sve vise pribegavaju time da na neke fore dobiju borbu i samim time sport sve vise i vise gubi na atraktivnost. Nas su jos ucili npr. da je nesto najgluplje raditi nerio iz klinca a sad svi tako skupljaju bodove upravo zbog cinjenice da sad za svaki dodir nogom u glavu dobijas 3 boda (ili su i to u medjuvremenu promenili?)
Dugo nisam bio na takmicenjima ali ovo sto vidjam ne lici nimalo na onaj sport koji sam sve te godine trenirao u kome sam ja druge ucio. Imam crni pojas WTF i takmicio sam se kao junior jos davno nekad i ne znam ni ja koliko sam sati proveo po kojekakvim dvoranama na nekakvim takmicenjima spavao izmedju dve borbe na nekom fokuseru kao jastuk u nekom cosku, vozio se po 20 sati autobusom u neku drugu drzavu na neka takmicenja itd... ali kad vidim ovo sve onda stvarno gubim volju da se opet aktiviram. Sta vi mislite o tome?

cave troll
03.12.2011., 17:33
Inače, ako nekoga zanima ITF SP u 2011g. , evo malo linkova:

Finale u dogovorenom sparingu Novi Zeland-Argentina:
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=s5nIX20SKaE

Finale muški do 80kg
http://www.youtube.com/watch?v=bAM5XDH0lmQ&feature=related

Ekipno finale u formama do 4. dana:
http://www.youtube.com/watch?v=qvM7knkIbcQ&feature=related

PatriotSLO
26.12.2011., 13:12
U sportskom mislu je ITF nekredibilan, jer postoje čak 3 varijante te organizacije i svaka ima svoja takmičenja i svaka za sebe tvrdi, da je ona jedina prava ITF organizacija, tako je ove godine bilo i svetsko prvenstvo u Pyongyangu..

Dok ima WTF jednu jedinu organizaciju, centar je akademija Kukkiwon u Seulu i uz to je još olimpijski sport.

cave troll
26.12.2011., 16:20
Pa i ne treba biti kredibilan sport kad je tu riječ prvenstveno o borilačkoj vještini, a ne o sportu. WTF je sport.
Unutar nečega što se zove Taekwondo postiji XY federacija i stilova, a ITF i WTF su samo dva najpopularnija. Svaki 8. dan koji bi se zakačio sa nekim u federaciji bi otišao i osnovao svoju sa svojim stilom i nazivom. Perferirati bilo koji stil je isto kao da netko decidirano tvrdi da je Shotokan pravi karate, a npr. Kyokushin nekredibilan karate jer nije toliko rasprostranjen.

dalmacija77
02.01.2012., 07:14
TKD je pravi sport jer ima puno udaraca koje moraš učiti i zato je zanimljiv evo nekih:

 PREDNJI RAVNI UZ PRISKOK
 PREDNJI NISKI KRUŽNI
 PREDNJI VISOKI KRUŽNI
 PREDNJI KRUŽNI I ZADNJI RAVNI
 PREDNJI BOČNI GURANJE U TIJELO
 PREDNJI KRUŽNI I NAZAD PETOM
 ESKIVAŽA U STRANU I PREDNJI KRUŽNI

DVOJKA

 NERYO VANJSKI I UNUTARNJI
 NERYO IZ OKRETA 360*

 ZADNJI RAVNI U TIJELO
 ZADNJI RAVNI U GLAVU
 ZADNJI U SKOKU

 ZADNJI KRUŽNI IZ OKRETA 360*
 PREDNJI KRUŽNI I ZADNJI KRUŽNI 360*
 DVOJKA PA ZADNJI KRUŽNI 360

Bushi no nasake
02.01.2012., 08:30
TKD je pravi sport jer ima puno udaraca koje moraš učiti i zato je zanimljiv evo nekih:

:facepalm:

Gladijator
02.01.2012., 08:41
:facepalm:

:rofl:

dalmacija77
02.01.2012., 10:47
???:rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=tt3NB_VtBfU

TO JE TO NEMA BOLJE!

Bushi no nasake
02.01.2012., 11:11

TO JE TO NEMA BOLJE!

http://www.youtube.com/watch?v=dJOXLryzs8g
:rolleyes:

Ne možeš samo zbog akrobacija u nekoj vještini tvrditi da nema bolje. :504:
Ako misliš flejmat, nemoj ovde.

dalmacija77
02.01.2012., 12:13
ok, moje skromno mišljenje da TKD borci imaju najbolje nožne tehnike

Limačica.
05.01.2012., 09:40

Ovo je sve jednostavno naučiti uz malo truda, ali je teže primjeniti u borbi.
Mogao si staviti link (http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=G74lKfCR-z0) na kojem se vidi upravo to, u borbi :mig:
I ne mislim da je tkd najbolji, svaki borilacki sport je poseban na svoj način.

stranger123
10.01.2012., 19:15
jeli ima forumaša koji treniraju tkd? :D .... u kojem ste klubu, koji pojas, koliko dugo trenirate itd :D ... ja treniram 9 godina i u nedjelju polažem za II. dan :)

pandora_5
12.01.2012., 11:39
ima ima :cerek: ja treniram 7g, drugi crveni pojas. u 6.mj namjeravam za crni :cheer:

Limačica.
13.01.2012., 14:21
jeli ima forumaša koji treniraju tkd? :D .... u kojem ste klubu, koji pojas, koliko dugo trenirate itd :D ... ja treniram 9 godina i u nedjelju polažem za II. dan :)

To u Sopotu polazes? :D
Mozda se cak i zaletim tamo da malo pozdravim kolege :)
Inace, sretno :)

goxxa
14.02.2012., 13:21

Ja treniram u taekwondo klubu Prana, i u lipnju polažem za 2. DAN.
Treninzi su svaki dan za našu grupu, dosta su naporni al ko voli....
http://www.tkd-prana.hr

kenan12
19.06.2012., 15:36
pozdrav svim.. Ako mi mozete pomoci trenirao sam Karate prije i mogu napraviti spagu i sve i treba mi neki potezi da naucim ako ko zna kakav video sa potezima neka mi da link pozdrav ili ako znate facebook profil od nekog ucitelja za taekwondo ili karate pozdrav.

FilipBiersack
08.11.2013., 17:09
pozdrav ljudi
Za početak, spricavam se ako je ovakva tema vec bila.
Uglavnom imam 18 god, 172 cm i 59/60 kg. neznam koliko je visina i kilaza dobra za moje godine. tkd treniram nekoliko godina uz prekide. zbog dugotrajne bolesti. Tek sam 2 mjeseca vrlo aktivan u tome i shvacam ozbilnije nego prije dok sam bio klinac.
Najvise me zanima da li se isplati trenirati s ankle weights? kupio sam po 2,5 kg po nozi. da li ce mi to omogucit brze, jace i preciznije udarce? i kako da treniram s time? sto tocno. Znam da necu ispucavat udarce s tim po vreci pa me savjetujte koje vjezbe da izvodim time da postignem sta bolje rezultate.
zanima me takoder, i neki drugi principi koji bi me ucinili brzim, jacim i preciznijim. uvijek se moze bit bolji.
idem i u teretanu uz treninge tkda.
takoder ako ima tko iskustva s ovim ili slicnim sportom neka izrazi svoje misljenje i iskustva.

hvala unaprijed :)

DoomsdayST
16.11.2013., 08:08
Nemoj se ljutit, ali odgovor je kao što bi trebao većinom i biti:

- pitaj svog trenera/učitelja/senseia...

Ukoliko ti se čini da ti odgovori ne pomažu, mijenjaj svog trenera/učitelja/senseia dok ne budeš zadovoljan...

TKD je sport i treneri bi trebali znati o tome što tebe zanima... Forum je jaaaako loše mjesto za takva pitanja, a odgovori su najčešće dušu dali za uništit zglobove, tetive, a ne dobit ništa...

:kava:

Lelantos
22.11.2013., 09:48
Taekwondo klub Metalac, odnosno njegov predsjednik Anto Nobilo odlučio je na neće više nastupati u sportskim ITF natjecanjima, primjetio sam na nekim WTF natjecanjima da se pojavljuju i ostali ITF klubovi. Zanima me situacija u ITF klubovima, hoće li i oni slijediti Metalac prijeći na WTF? Možda nešto drugo?

IpMan
22.11.2013., 16:01
ITF sistem taekwondoa će postati jako rijedak kroz iduće godine, otkad je WTF olimpijski sport u startu je već velika većina prešla na WTF.Problem je što WTF ima lošu reputaciju u hrvatskoj od strane ljudi koji ga olako osuđuju tj. nemaju blage veze kakav je to sport.ITF kao prvo i prvo nije full contact za razliku od WTF-a.Svi koji trde suprotno trebaju naći dobrog WTF borca i sparirati s njim, onda će možda promjenit svoje površno znanje i mišljenje.

Lelantos
22.11.2013., 17:01
Istina, iako možda promjenom pravila, posebno priznavanje laganog kontakta u glavu i forsiranje prednje noge dovodi ITF-ovce i neke discipline kickboxinga(light i semi) u poziciju da mogu nastupati na WTF turnirima uz neke prilagodbe načina borbe.

kung fu deda
29.11.2013., 14:07
Zna li netko nešto o ITF savezu čiji centar je u Slavonskom brodu?

IpMan
30.11.2013., 05:25
to ti nije priznat savez ako misliš na WACTO, to ti Đakan izmislio u svom dvorištu i postoji samo na fejszbuku :kava:

nemoj imat s tim nikakve veze

kung fu deda
02.12.2013., 07:38
Hm, ni meni nije tu baš sve jasno. U subotu djecu vdim na natjecanje, pa ćemo vidjeti,

kung fu deda
07.12.2013., 11:25
Ip Man, imali ste pravo. Jutros prošli 400 km, a natjecanje odgođeno. Djeca razočarana, roditelji ljuti, nama voditeljima silno neugodno...

ceha
05.05.2014., 13:16
isuse najviše madalja na EU prvenstvu a ni jedan komentar

bravo curke