PDA

View Full Version : Role (sve vezano uz role, kotače za role i ostalu opremu)

stranice : [1] 2 3 4 5 6

Tronicijos
30.01.2007., 20:03
zna li neko di bi se mogle kupiti off-road role '"Big Cat" , "Powerslide Nordic Cross Trainer Inline Skate" ili nešto slično za off road

marioxp
04.04.2007., 17:29
Ima li gdje u zagrebu servis za role?

Pukla mi je jedna kopca pa da ne kupujem nove gdje bi to mogao zamjeniti, a i malo nastelati tockove izgleda da mi nisu bas centrirani.

Hvala!

lllnuclearlll
14.04.2007., 10:08
Kupujem nove role pa mi treba pomoć pri odabiru... Imao sam prije s plastičnim kotačima tak da se znam rolat (barem osnove). Ne planiram skakat i to, možda kasnije naučiti par trikova kad se malo priviknem na brzinu... :)
Uglavnom gledao sam Rollerblade Crossfire TFS 1200 kn su. Jesu te role dobre?

bhoy82
14.04.2007., 13:18
da, te su role dobre (i vise nego dobre) za rekreativce, s time da im je cijena previsoka za to sto nude.

s tim rolama ne bus skakao jer ce ti se sve raspasti.

ako oces role za grindanje i skakanje - znaci trikove, onda ti trebaju drugacije role. ako takve oces, reci pa ti mogu dati vise informacija koje i kakve. i kostaju isto kao i ove koje ti hoces, ali te ne bus nikad unistio, osim ako ne postanes profi :rofl:

lllnuclearlll
14.04.2007., 18:17
Ma me planiram skakati i ubijati se... Mislim se vozit po Zagrebu, Jarunu, Bundeku, itd ( Dakle trebaju mi role koje su brze, a ne neke za skakanje).
Ugl. Slobodno ti preporuči nešto drugo u istom cjenovnom rangu ako je bolje...
Gledao sam i K2 i Roces ali ove mi se nekako najviše sviđaju. :)

Malamida
14.04.2007., 22:00
Ja također kupujem nove role, nisam baš upućena u to na što sve trebam paziti dok kupujem, ne kanim skakat, nego ono obične za rolanje po jarunu i tak, znači ne preskupe (recimo do 100 eura). Može li netko napisati koje detalje sve moram pogledat pri kupnji te koja bi marka bila najbolja za ove novce. Puno hvala!

lllnuclearlll
15.04.2007., 00:04
Stalno mi netko krade teme...:kiss:

Možemo se vozit zajedno po Jarunu... hehe

bhoy82
15.04.2007., 19:05
Ma me planiram skakati i ubijati se... Mislim se vozit po Zagrebu, Jarunu, Bundeku, itd ( Dakle trebaju mi role koje su brze, a ne neke za skakanje).
Ugl. Slobodno ti preporuči nešto drugo u istom cjenovnom rangu ako je bolje...
Gledao sam i K2 i Roces ali ove mi se nekako najviše sviđaju. :)

hej, kao sto sam ti i rekao mislim da su te role koje si naumio kupiti prilicno dobre za rekreativce, ali i prilicno skupe. za takve obicne role malo mi je suludo toliko love dati, no ako se cijene takovih stvarno krecu oko tih cifri onda je to zalosno... :flop:

kvaliteta rollerblade-a je inace bolja nego roces i K2, dok su i malo teze (bar su prije bile), ali zato i čvršće.

za tu lovu, ako vec oces rollerblade, ja bi si uzeo TRS model u bijeloj boji :top: , ma nemres ih slomiti nikako, a bogme mozes dobiti i na njima brzine ako se znas rolati i to dovoljno da se polomis ko guzica :rofl:

no dobro, malo šale srcu ne škodi ;)

najbolje ti još vidi cijene po drugim dućanima, jer kao što rekoh ovo mi se čini podosta....

Martinn
16.04.2007., 13:44
Rollerblade teže i udobnije od K2, bolje upijaju vibracije na neravnom asfaltu ili kockicama.

K2 su lakše, bolje za duža rolanja ako je dobra podloga, ne osjetiš ih na nogama.

Thurgood
17.04.2007., 10:15
u trgovini u Radničkoj ulici kod autobusnog i gradske plinare (tamo gdje je i ona TV prodaja blabla) je u proljeće obično rasprodaja prošlogodišnjih K2 modela po osjetno sniženim cijenama :top:

imaju trgovinu i u SC Prečko al nemrem se sjetit kak se zovu :misli:

Lei
17.04.2007., 12:16
u trgovini u Radničkoj ulici kod autobusnog i gradske plinare (tamo gdje je i ona TV prodaja blabla) je u proljeće obično rasprodaja prošlogodišnjih K2 modela po osjetno sniženim cijenama :top:

Sport&co

Frima koja je zastupnik i ima te ducane je Merces: www.merces.hr

Thurgood
17.04.2007., 13:02
e to :top:

na stranicama ne vidim o tome ni riječi ali bar je prije par godina bilo tako. vrijedi otići i pogledati. ili bar nazvati :)

Lei
17.04.2007., 13:07
Imaju od akcija ovo (http://www.merces.hr/clanak.php?id=12357), samo sto to meni izgleda dosta skupo.

Ja sam prosle godine ubola Powerslide i super su mi za ono sto mi treba (par krugova oko Jaruna kad sam u prilici). Abec 5, kotaci od 80 mm, lagano se kopcaju i ne treba ih dotezati milijon puta u toku voznje, cipela je udobna i ne zulja... Ma preporod nakon starih Rocesica :zubo: Ovaj tu (http://www.skatecentar.com/artikl.php?id=12349) model. Ove sezone kosta oko 600 kn, sto mi se zbilja ne cini puno (pogotovo kad vidim cijene na akciji od K2)

Thurgood
17.04.2007., 13:28
pfff, pa to je sve skuplje i skuplje :(

bhoy82
17.04.2007., 14:26
ove cijene od 1400, 1500 kn nisu normalne... za najobicnije role :flop:

sjecam se dok sam jos bio klinac, isao sam u italiju sa starcima i kupio sam si najbolje rocesice - u to vrijeme manje od 150 000 lira, znaci 150 maraka... danas neka sranja za 200 eura, koja ni na nis ne lice

za tu lovu si covjek moze kupiti USD ili Razors ili za jos malo love skoro pa Remz-ice. a to usporedjivati sa sranjima od K2 za istu cijenu od 200 eura :eek: pa ja ne znam tko je tu lud... a bogme niti ove obicne rollerblade-ice nisu nis bolje, da kostaju 900-1000 kn ajde jos, ali ovako :flop:

Mojne_me
20.04.2007., 08:43
Probaj u K2 na početku Radničke i u Rost sportu, u Domu sportova. Oni imaju servise za K2 i za, čini mi se, Roces.

-ana-
15.05.2007., 00:32
znaci, kupujem role s tim da sam totalna pocetnica. gledam cijene po netu - katastrofa - totalno su skupe.... pa kaj ispod 1 000 kn nema za kupiti neke dobre? po mogucnosti da su ful crne. :zubo:
inace, ni malo se ne kuzim niti u modele, a ni u kvalitetu rola... pa mi mozete navesti i sta treba gledat kod kupnje istih.. postoje li neke marke koje odskacu kvalitetom od drugih? koje marke rola su dobre, a koje ne...? nist ne znam o tome, pa zato postavljam tak blesava pitanja...:confused:

i ono najbitnije - kad su snizenja u tim sportskim ducanima? :cerek:

Lei
15.05.2007., 07:27
Zaviri tu (http://www.skatecentar.com/) :w

Cotton Candy
15.05.2007., 07:55
znaci, kupujem role s tim da sam totalna pocetnica. gledam cijene po netu - katastrofa - totalno su skupe.... pa kaj ispod 1 000 kn nema za kupiti neke dobre? po mogucnosti da su ful crne. :zubo:
inace, ni malo se ne kuzim niti u modele, a ni u kvalitetu rola... pa mi mozete navesti i sta treba gledat kod kupnje istih.. postoje li neke marke koje odskacu kvalitetom od drugih? koje marke rola su dobre, a koje ne...? nist ne znam o tome, pa zato postavljam tak blesava pitanja...:confused:

i ono najbitnije - kad su snizenja u tim sportskim ducanima? :cerek:

Ne znam gdje si gledala cijene, ali iz mog iskustva ispod 1000 kn se mogu naći vrlo dobre role, osobito za početnike i rekreativce. E, sad ono što ti tražiš su fitness role, dobre marke su Rollerblade (ja ih imam), Salomon, K2, Roces (znam da su bile, sad ih i ne vidim više toliko) i Powerslide (po meni je ovo neki viši rang od ovih ostalih rola). Ne znam točno kakve su Fila, prijateljica ih je nedavno kupila, moguće da nisu ni one loše. Ono što je definitivno NE su Urban Republic role u Turbo Sportu.

Pogledaj si najbolje po trgovinama, evo ti par linkova gdje možeš vidjeti neke adrese:

http://www.skatecentar.com/index.php (Powerslide prvenstveno)
http://www.rolanje.com/rollerblade/index.php?id=12394 (ovo je izbacilo za Rollerblade, ali u trgovinama vjerojatno ima izbor i drugih rola)

A što se tiče onog tehničkog dijela ovo sam copy paste iz jednog mog posta (dio je prepisan iz neke brošure, dio su moji komentari):

O kotačima: S većim kotačima se lakše vozi kroz manje zapreke, a s manjima se spretnije rola. Dakle, imaš izbor između onih "manjih" od 72 do 76 mm i većih kotača od 80 do 90 mm. Mislim da je zapravo prosjek za rekreativce negdje od 74 do 80 mm.

O tvrdoći: Za početnike je najudobniji i najbolji izbor ocjena tvrdoće 78A, koji omogućava dobar prijem i odraz. Korisnici s manjom tjelesnom težinom mogu koristiti i mekše kotače (dakle ocjena tvrdoće manja od 78A), a za korisnike mase 80 kg i više, bolji su izbor 80A. S povećanjem vještine rolanja nije potrebna udobnost mekanih kotača, već će korisnik tražiti veću brzinu koju omogućavaju kotači 84A i 85A.

Dakle, veća oznaka je tvrđi kotač, mekše je sporije i udobnije, tvrđe je brže i neudobnije. Tvoj izbor bi vjerojatno bio negdje 78A ili 80A.

O ležajevima: Kod rola se koriste precizni kuglični ležajevi, a kod prosudbe kvalitete ležajeve ABEC je čarobna riječ. Ocjene ABEC od 1 do 9 označavaju dozvoljena mehanička odstupanja za izradu kugličnih ležajeva. Viša ocjena znači nižu vrijednost odstupanja i veću preciznost ležaja. Ocjene su 1, 3, 5, 7 i 9 (najbolje).

Dakle, 5 je vrlo dobar prosjek, 3 nije loše, 7 je jako dobro, a 9 ti vjerujem nije potrebno.

Samo primjer moje role imaju kotačiće veličine 78 mm i oznaku tvrdoće 80A, ležajevi ABEC5. Još što se ležajeva tiče, vidim sad da su novije Rollerblade s ležajevima SG7. Ne znam kakvi su ti, očito više nije riječ o ABEC standardu, ali vjerojatno su isto dobri.

Što se tiče rola crne boje, ne znam baš koliko ćeš imati sreće s tim. Ženske role su uobičajeno svjetlijih boja, a muške tamnijih. Moglo bi se možda naći K2 i Powerslide role tamnije. Ako si možda pomislila da bi uzela muške, ne znam baš, jer kažu da je razlika u kalupu za mušku i žensku nogu.

Za rasprodaje, ne znam da će biti snižene sada kada im je sezona, ali možda neki prošlogodišnji modeli recimo. Možda da pogledaš u Hervisu, ali ove provjerene marke.

-ana-
15.05.2007., 12:32
evo, ja sam malo surfala i nasla slijedece.... pa me zanima kaj mislite o njima...

1.
http://www.rolanje.com/slike/foto_vijest/rb2007_08.jpg
Karakteristike:
Ležajevi: SG7
Kotači: Replay 78mm/82A
Kočnica: on skate
Zatvarač: Buckle 45 powerstrap and laces
Cijena: 799,00 kn

2.
http://www.rolanje.com/slike/foto_vijest/rb2007_06.jpg
Karakteristike:
Frame: Composite coated
Kočnica: ABT lite
Uložak: Ultralight
Cijena: 999,00 kn

3.

http://www.rolanje.com/slike/foto_vijest/rb2007_04.jpg

Karakteristike:
Kotači: Lite 82mm/82A
Frame: Alu-Tech
Zatvarač: TFS Power
Uložak: 3 Tech with Power Lateral Support
Cijena: 1199,00 kn

4.

http://www.adventure-sport.net/images/thumbs/Salomon_siam7.jpg
Siam 7.0
lagano aluminijsko ležište, Speed Powerlace kopčanje, udobnost nošenja te elegantan dizajn koji naglašava vašu ženstvenost.:rofl: Lageri su ILQ 7 Twincam, a kotači Salomon 84mm/80 A lite.

je 'l zna netko cijenu ovih zadnjih? ne mogu nikak naci na netu...

@ Cotton Candy - hvala na opsirnim informacijama. :)

Cotton Candy
15.05.2007., 22:20
evo, ja sam malo surfala i nasla slijedece.... pa me zanima kaj mislite o njima...

1.
http://www.rolanje.com/slike/foto_vijest/rb2007_08.jpg
Karakteristike:
Cijena: 799,00 kn

2.
http://www.rolanje.com/slike/foto_vijest/rb2007_06.jpg
Karakteristike:
Frame: Composite coated
Kočnica: ABT lite
Uložak: Ultralight
Cijena: 999,00 kn

3.

http://www.rolanje.com/slike/foto_vijest/rb2007_04.jpg

Karakteristike:
Kotači: Lite 82mm/82A
Frame: Alu-Tech
Zatvarač: TFS Power
Uložak: 3 Tech with Power Lateral Support
Cijena: 1199,00 kn

4.

http://www.adventure-sport.net/images/thumbs/Salomon_siam7.jpg
Siam 7.0
lagano aluminijsko ležište, Speed Powerlace kopčanje, udobnost nošenja te elegantan dizajn koji naglašava vašu ženstvenost.:rofl: Lageri su ILQ 7 Twincam, a kotači Salomon 84mm/80 A lite.

je 'l zna netko cijenu ovih zadnjih? ne mogu nikak naci na netu...

@ Cotton Candy - hvala na opsirnim informacijama. :)

Nisam toliki stručnjak za role, ali dok se netko stručniji ne javi da napišem šta ja mislim. Ne znam kakve su koje role gore, one najskuplje su vjeroajtno najbolje. Ali ne znam koliko tebi kao početniku trebajum baš te najskuplje role i koliko bi primjetila razliku između njih i onih najjeftinijih s popisa. Dakle, sve zavisi od toga koliko novaca hoćeš potrošiti. I koliko ćeš se rolati, ako će to biti svega par puta u nekoliko mjeseci, onda bolje ove jeftinije. E, sad možda se netko s više iskustva javi.

-ana-
17.05.2007., 18:56
ajde ljudi, pomagajte.... :tuzni:

snake
17.05.2007., 22:20
ja ti od srca preporucam powerslide ... mozes si pogledati na www.sktecentar.com (netko je vec i prije stavio link)
imas recimo dobar ulazni model za nekih cca 600-700kn(neznam napamet) - F1 women

Lei
18.05.2007., 08:13
Ja vozim F1 woman i preporodila sam se nakon starih Roces agresivki :top:

snake
18.05.2007., 16:56
cini se da powerslide ima najvise glasova ;)

BBlue
18.05.2007., 18:49
Za mene je najbolji Rollerblade.... imam njihove role Activa, ranije sam vozila njihov Pro 05, i nikada nisam imala nikakvih problema. Imaju i sjajnu ekipu u shopovima - uvijek su voljni pomoći oko promjene kotačića i slično...
Za početnicu Geo III W, za ozbiljnu rekreaciju - Activa!:top:

Madnes
21.05.2007., 18:46
koje od ovih modela mi preporučate?

RB TRS Downtown 3 agressiv; K2 Soul Slide; RB TRS A7?

BBlue
21.05.2007., 20:56
Sorry... u role agresivke se baš i ne kužim - ja sam ipak teta, bilo bi glupo da skačem po rampama:rofl:

Madnes
21.05.2007., 21:58
Sorry... u role agresivke se baš i ne kužim - ja sam ipak teta, bilo bi glupo da skačem po rampama:rofl:

a onda definitivno znaš koje da uzmem boljoj polovici, misllim na fitnes role Wing 40 ili Activa TFS?

BBlue
22.05.2007., 05:45
a onda definitivno znaš koje da uzmem boljoj polovici, misllim na fitnes role Wing 40 ili Activa TFS?

Activa je ozbiljna rola - kupila sam ih lani, nisu jeftine, ali vrijede. Moj je problem s njima što mi je stopalo preusko, pa ih teže zategnem, unatoč TFS mehanizmu, a kako su kotačići visoki, rola je malo "ukoso", pa se kotačići više troše na jednoj strani.
Wing pak imaju nešto niže kotačiće - nisam ih probala, ali mi se čine OK. S Geo III W imam dobro iskustvo - kupila sam ih na poklon jednoj mladoj dami, i vrlo je zadovoljna s njima.

extreme
22.05.2007., 09:15
K2 ima dobre tamno-tamno sive skoro crne u prodaji (ne znam da li još uvijek) li su predivne...

apropo skupih/jeftinih rola-------kad smo mom mužu kupovali role on je inzistirao da ne kupimo ništ skupo..i tak mi kupili neke u urban r. (nisu u.r. već neke druge). poludio je! unutra je bilo tvrdo..noge su ga boljele, izvrtale se, zglobovi nestabilni. i na kraju mu kupimo salomonke...i preporodio se! čizma udobna, dobro podržava zglob...odlične!

mali trikovi za one koji se ne kuže specijalno u sastav kotačića i sl....

prva stvar kad gledam role: uzmi rolu koja ti se sviđa i zavrti prvi kotačić.....ako se vrti bez problema oko 10-tak sekundi....odlično. sve manje od toga...po meni -ne valja.

drugo: uzmi rolu i njom udari po podu...kotačićima...onako kao da staješ na pod pa slušaj zvuk....što je zvuk mukliji, zagušeniji, mekaniji...to bolje...
sve što previše ječi, zvecka, zvuči više plastično-bolje nemoj ...

inače..promašit nećeš sa salomonkama, powerslide, a meni osobno omiljene: K2

ja ih jednostavno obožavam...po mom mišljenju-najbolje

Madnes
22.05.2007., 09:58
a PS Cell 2 UFS? dosta je povoljnija od drugih. ima je netko možda?

BBlue
22.05.2007., 19:15
a PS Cell 2 UFS? dosta je povoljnija od drugih. ima je netko možda?

Ako buduća vlasnica zna kočiti bočno, onda OK. Inače, prognoziram redovito zaustavljanje u travi;)

snake
22.05.2007., 21:09
frend vozi cell 2 a prije njih cell1(nema ih vise u prodaji) i kaze da su mu super.
ja imam k2 velocity i bile su mi fenomenalne al samo jednu sezonu. nakon toga mi se unutrasnjost cizme totalno deformirala i vise nedrze nogu tak da svako rolanje zavrsi s bolovima. a role od cca soma kuna(mozda nesto manje) za samo jednu sezonu i nisu nesto. ja prelazim na powerslide z1, ima ih par ljudi koje znam i hvale ih na sva usta

Madnes
23.05.2007., 14:05
evo ja sam kupio sebi RB TRS DT3 a boljoj polovici sam uzeo Wing 40. Kakve su napišem kad ih isprobamo. uglavnom Wing odlično ima riješeno kočenje, baš je ono, oba dvije noge su dole, nemoraš dizat prste, samo gurneš nogu naprijed.
Hvala svima koji su komentirali, pomogli ste u izboru definitivno!

Underground King
05.06.2007., 11:07
definitivno: roces i k2 :kava:

Perko-Serko
01.08.2007., 19:20
Ma daj, nemojte me zezati tim rolama od 1500 kn... ja si kupim svake druge godine role od 600 kn, a znam predobro rolati jer sam se bavio 5 godina hokejom i onda mi se neki debili s rolama od 1500 kn preseravaju, a stignem ih čim dignem nogu... nije sve do rola... kupi si neke koje su tvoj broj, imaju gumene kotače i OK izgledaju, to ti nema veze jel su teške, kakve imaju vezice, koje su boje, šta na njima piše... jedino ako misliš kupovati hokejaške role koje košaju 2 soma, ali vrijede svake kune. Koje ti rade na princip da je zadnja guma najveća, ona pokraj nje, malo manja, pa ona iduća još manja, pa ona zadnja najmanja: OOoo
Zato da možeš kočiti na asfaltu kao i na ledu...

cropduster
06.08.2007., 19:51
Molim vas ako netko zna di ih ima za kupiti( i cijena) u Zg javite....one s 4 kotaca-2 naprijed, 2 otraga onak s tenisicom...ma znate...:moli:

puno hvala :kiss:

AFRODITA69
06.08.2007., 20:02
ja volim(imam)sketchers
http://www.comparestoreprices.co.uk/images/pu/puma-roller-skates.jpg

samo u drugoj boji.ali su mi se vise dopadale one koje sam imala u zg-u...bile su vislje(kaj se tenisice tice)i mekane..jos ih imam negdje u starom ormaru doma..ako ikad doem do svojih stvari uzimam ih sa sobom...
ovakve
http://shinymedia.blogs.com/photos/uncategorized/2007/05/16/roller_skate.jpg

AFRODITA69
06.08.2007., 20:06
te su mi bile najbolje..ali takve se vise ne rade...i bas sad slusam nasu stanicu na poslu sa svom mjuzom iz 80-ih na koju sam se rolala danima,mjesecima,godinama...e bio je to super zivot!

cropduster
06.08.2007., 20:45
ja volim(imam)sketchers
http://www.comparestoreprices.co.uk/images/pu/puma-roller-skates.jpg

samo u drugoj boji.ali su mi se vise dopadale one koje sam imala u zg-u...bile su vislje(kaj se tenisice tice)i mekane..jos ih imam negdje u starom ormaru doma..ako ikad doem do svojih stvari uzimam ih sa sobom...
ovakve
http://shinymedia.blogs.com/photos/uncategorized/2007/05/16/roller_skate.jpg

ajmeee,ja bih takve :cheer:

tonnka
10.10.2007., 01:03
kakve su Fila role....biram između njih i k2...

da li da sad kupim Fila role (dobra cijena na sniženju )
....ili da čekam proljeće za k2...(biti će veći izbor )

kad je najbolje vrijeme za kupovati role?
...bila sam prošli tjedan...ima sniženja, ali ne i brojeva...a izbor je jako,jako slab

Valsharess
14.10.2007., 21:00
Ja imam Filine role i jako sam zadovoljna, s obzirom na cijenu.

dzontra
28.10.2007., 11:58
A koji je problem kod Urban Republic rola?

Dragonfly
30.10.2007., 10:31
Ja imam K2 i to već 4. sezonu. :top:
Služe me ko prvog dana :)

Null
13.11.2007., 18:38
pozz.. meni bi isto trebala pomoc oko rola.. ne mislim uzet agressive, dakle ne trebaju mi za skakanje i nesto slicno.. jedine "akrobacije" koje bi s njima htio radit, osim normalne voznje, je onak kocenje ko na skijama(parallel slide) i onak ko u hokeju.. znaci jedino zesce sta bi radio su ta kocenja.. zanima me dal onda trebam pazit na velicinu kotacica i na jos nesto, jer je mozda s manjim kotacicima puno lakse to napravit.. ne razumijem se bas u to, pa samo nagadjam..

mislio sam uzet ove role:

http://www.roces.com/inlineskates.asp?cat=2&prod=240

dodju 650kn u turbosportu

ty

iva2110
28.01.2008., 18:44
hej ljudi!

da ne otvaram novu temu probat ću pitat ovdje:)
jel netko vidio kakve dobre role na rasprodaji?ono roces, rollerblade ili pak ultramoderne K2?

thnx:mig:

amiee
29.01.2008., 11:35
to i mene zanima jer uskoo mislim investirati u jedne.. htjela bih nehsto do 600 kna, i vjerjem da se da nachi, a da su sobre jer mi ne trebaju ni za shto negao za vozikanje po kvartu, odnosno za fitness.. u turbo sportu nema bash neki izbor.. u biti, gdje u zagrbu ima najvechi izbor rola?

Platna Bilanca
30.01.2008., 14:56
to i mene zanima jer uskoo mislim investirati u jedne.. htjela bih nehsto do 600 kna, i vjerjem da se da nachi, a da su sobre jer mi ne trebaju ni za shto negao za vozikanje po kvartu, odnosno za fitness.. u turbo sportu nema bash neki izbor.. u biti, gdje u zagrbu ima najvechi izbor rola?

Pogledajte u Hervisu, ja danas bila, sniženje 30-50% onih Fila rola. Jedino malo brojeva nedostaje. Čujem da su jako kvalitetne

Allexis
02.02.2008., 19:36
da li netko zna gdje u zagrebu drže salomon role......nema u turbosportu, top sportu, hervisu, rost sportu.....jel netko negdje drugdje vidio, konkretno model Salomon motion 7...... tnx

amiee
05.02.2008., 11:29
Pogledajte u Hervisu, ja danas bila, sniženje 30-50% onih Fila rola. Jedino malo brojeva nedostaje. Čujem da su jako kvalitetne

hvala :D

gizmo
05.02.2008., 15:19
book ljude ja sam vidjela jedne role u turbo sportu,i mogu vam reci da su jako kvalitetne,al su im cijene katastrofa jako,jako su visoke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!LOL

iharhajster
05.02.2008., 15:22
koliko ja znam nema loših rola iznad 1000 kn

Allexis
06.02.2008., 18:49

imaš u Masarykovoj trgovinu Sport4Sport, drže Rollerblade --> trenutno je sniženje (30 - 40 %), ima modela od 400 do 1400 kn.....moja sestra je tamo kupila svoje.....

inače, moje preporuke su Salomon role....uvijek sam imala te (rolam od 7. godine), trenutno model Siam 7 :top:

moj dečko uspio naći Salomon Motion 7 :top:

btw. top role

1. Salomon
2. K2
3. Rollerblade
4. Roces

ostalo se ne može s njima mjeriti....

frikey
07.02.2008., 15:34
jedno pitanje...
da li se u hrvatskoj mogu igdje kupit K2 fatty pro......da li netko možda ima iskustva s njima i tako?? i naravno cijena?
unaprijed hvala:mig:

tweety bird
13.02.2008., 13:21

Koliko koštaju te role? Jel se isplati njih kupiti za rekreativno rolanje po Jarunu?

Allexis
19.02.2008., 12:54
Koliko koštaju te role? Jel se isplati njih kupiti za rekreativno rolanje po Jarunu?

Fila role se ne mogu mjeriti sa Salomon, K2, Rollerblade i Roces rolama.....a njih sada imaš na sniženju po istoj cijeni kao i Fila.....

Rollerblade u Sport4Sportu u Masarykovoj......sniženje 30 - 40 %.....ima rola već od 420 kn....

Roces u Rog Jomi u Savskoj....sniženje 50 %.....role od 425 kn, a daju još i 10 % popusta na gotovinu....

just__me
19.02.2008., 22:18
Evo ja ovih dana planiram kupiti nove role i trenutno si premišljam uzeti polovne ili nove.
Naišla sam ne jedne polovne K2: abec5, 78 mm, 78a, 3.0, soft boot...Tako nešta sam i tražila. Nisu puno vožene, ali su od prije 2 sezone. Pretpostavljam da vas ima koji se skroz kužite pa me zanima koliko je ok dati za takve polovne role?
Ili ipak bolje kupiti nove??

Fairy86
20.02.2008., 13:52
mene isto zanima da li se te vaše ,,preporučene marke rola'' mogu kupiti npr u Hervisu, jer jedino za taj dućan znam ovdje u Osijeku? Kod nas u Vukovaru ima jedna radnja sa sličnim stvarima ali ako je u ZG 1500kn onda su kod nas bar 1700kn, budem javila,
inače ako ne nađem evo me u ZG jer ionako sve tamo kupujem, dublo je jeftinije, odjeća, obuća, sportski rekviziti, knjige, hrana pa valjda budu i role:)

Allexis
20.02.2008., 16:03
mene isto zanima da li se te vaše ,,preporučene marke rola'' mogu kupiti npr u Hervisu, jer jedino za taj dućan znam ovdje u Osijeku? Kod nas u Vukovaru ima jedna radnja sa sličnim stvarima ali ako je u ZG 1500kn onda su kod nas bar 1700kn, budem javila,
inače ako ne nađem evo me u ZG jer ionako sve tamo kupujem, dublo je jeftinije, odjeća, obuća, sportski rekviziti, knjige, hrana pa valjda budu i role:)

u Hervisu u Zagrebu su držali Rollerblade, ali je bilo veliko sniženje, pa su se već rasprodale.....to je kolekcija iz 2007....sad će nova stići.....ak ima u Zg, trebalo bi biti i u Osijeku, ipak se radi o istoj trgovini......btw. zar nema u Osijeku, osim Hervisa, još i Turbo sport i Top sport?
Top sport drži Salomon role, i to vrlo povoljno, posebno na sniženju.....
Turbo sport ima Roces i K2, a prethodna kolekcija im uvijek bude na sniženju....
al ak ti nije problem doći u zg, sigurno ćeš tu bolje proći.....veći je izbor....

Rollerblade Geo III W 2007 --> 475 kn (Hervis, Sport4Sport)
http://www.rollerblade.com/writable/site/prodotti/548/scheda_10-10GEO_III_W.jpg

Roces S 102 W --> 425 kn (Rog Joma), 600 kn (Turbo sport)
http://www.roces.com/images/s102-001w.jpg

just__me
20.02.2008., 19:39
Molila bih vas, ako vam nije problem, da mi stavite par ok modela koje bi mogla ugrabiti sad u zg-u ili os...nisam početnik tako da i abec 7 dolazi u obzir ;).
Nisam dosada kupovala pa mali savjeti za povoljan shoping...

Allexis
21.02.2008., 15:46
Molila bih vas, ako vam nije problem, da mi stavite par ok modela koje bi mogla ugrabiti sad u zg-u ili os...nisam početnik tako da i abec 7 dolazi u obzir ;).
Nisam dosada kupovala pa mali savjeti za povoljan shoping...

povoljan shopping: Rollerblade Geo III W, lageri su SG7 ---> 475 kn na sniženju

Allexis
22.02.2008., 11:33
Evo ja ovih dana planiram kupiti nove role i trenutno si premišljam uzeti polovne ili nove.
Naišla sam ne jedne polovne K2: abec5, 78 mm, 78a, 3.0, soft boot...Tako nešta sam i tražila. Nisu puno vožene, ali su od prije 2 sezone. Pretpostavljam da vas ima koji se skroz kužite pa me zanima koliko je ok dati za takve polovne role?
Ili ipak bolje kupiti nove??

moje preporuke su uvijek nove role...pogotovo sada kada su velika sniženja 2007 kolekcije pa iste takve role možeš dobti jako povoljno.....nisi napisala koji model K2, pa ne znam koliku cijenu bih ti rekla za ove polovne.....

ako se odlučiš za nove role, iste/slične/bolje karakteristike kao ove K2 imaju:

Rollerblade Spiritblade II W, SG5, 76 mm/ 80a --> 420 kn (Sport4Sport), moja sestra ih je tamo kupila

http://www.skates.com/v/vspfiles/photos/00778700751-2.jpg

Rollerblade Geoblade III W, SG7, 78 mm/ 82a --> 475 kn (Sport4Sport)

http://www.rollerblade.com/writable/site/prodotti/548/zoom_10-10GEO_III_W.jpg

just__me
23.02.2008., 12:11
Roces S 102 W --> 425 kn (Rog Joma), 600 kn (Turbo sport)
http://www.roces.com/images/s102-001w.jpg

Ovaj model mi se sviđa...ali na stranicama rog jome nisu u ponudi pa me zanima jel imaju to u dućanima ili ne??

Allexis
23.02.2008., 23:33
Ovaj model mi se sviđa...ali na stranicama rog jome nisu u ponudi pa me zanima jel imaju to u dućanima ili ne??

http://www.studioimago.hr/rogjoma/osobna.asp?sif=806

imaš u 2 boje te role: plava i crvena.....Roces radi fitness role uvijek u dvije boje......na stranicama je prikazana crvena S 101 w ili lady kak tamo piše (al nekak su mi iste kao i one muške, a ne sjećam se više kak su izgledale crvene u ženskoj verziji).....no možda imaju i plave.....u turbo sportu su sigurno imali te plave.....nemoj zabunom kupiti muške role, jer prodavači vole reći kak su role univerzalne......a nisu...Roces, Rollerblade, K2 i Salomon uvijek rade i muške i ženske modele......uvijek inzistiraj na ženskim...

kod Roces uvijek na modelu stoji oznaka W

kod Rollerblade isto W, a tamo gdje nema te oznake W, to su modeli Sugar free New York, Miami i Paris (vidi se na njima da su ženski), Wing (muška verzija je Astro) i Activa (muška verzija je Crossfire)

kod Salomon je oznaka ženskog modela Siam (muška je Motion)

kod K2 su ženski modeli Alexis, Celena, Electra, Athena, te VO2 W

veliko stopalo
26.02.2008., 21:36
OVAKO VISOK SAM 190 I STOPALO MI JE PO EUROPSKOJ DUŽINI 47-47.5 I IMAM VELIKE PROBLEME JER ODBIJA OD EUROPSKOG STANDARDA KOJI JE OKO 44-46 ZA MUŠKARCE...VELIKE KUCE NARUCUJU I TENISICE I ROLE U STANDARDNOJ VELICINI JER SE SVE PRODAJU...A JA AKO IMAM SRECE DOBIT CU TENISICE KOJE MI SE SVIĐAJU...

ZELIM KUPIT ROLE JER SE NISAM ROLAO VEC 5GOD...ŽELIM SE MAKNUT OD ULIČNOG ŽIVOTA I KLOŠARSTVA I VRATIT SE REKREACIJI I SPORTU..

KAKO DA NAĐEM ROLE Br. 49..

SVUGDJE GDJE SAM GLEDAO SU 47 NAJVECI STO SAM VIDIO a BOJIM SE DA CE MI BIT MALE I DA CU DOBIT OTEKLINE...može pomoc i preporuka za ducane po zagrebu..:s SPASITE ŽIVOT KLOŠARU OD 17 GODINA

Allexis
27.02.2008., 12:37
u Zg, kao ni drugdje u RH, nema baš neki veliki izbor rola....no možeš pogledati u slijedećim trgovinama:

Sport4Sport, Masarykova

Turbo sport (Rotor, Ilica, Importanne centar, Trešnjevački trg, Avenue Mall, City centre --> dobro je što su umreženi sa svim svojim trgovinama u RH, pa možeš pitati u bilo kojoj trgovini da ti na compu pogledaju jel imaju tvoj broj....ako imaju, mogu ti ga povući iz te trgovine i tražiti da se pošalje u Zg.....tako su moje role stigle iz Splita, jer su jedino oni imali moj broj od modela koji sam htjela)

Top sport (Ilica, robna kuća Dubrava, Maksimirska, outlet Draškovićeva i Dubrava --> trgovine im nisu umrežene pa ćeš morati ići od jedne do druge)

Rost sport, kod Doma sportova

Intersport (Trg, Mercator - Zagrebačka avenija i Vukovarska)

Skate centar, Vlaška

Hervis, City centre

Rog Joma, Savska, Vlaška

Cisalfa sport, King Cross, Mandi

ne znam gdje još ima ponuda rola u Zg...

Allexis
27.02.2008., 12:59

Sport&co

Frima koja je zastupnik i ima te ducane je Merces: www.merces.hr

bila sam danas u SC Prečko i te trgovine više nema....jel ova u Radničkoj još uvijek radi....nikako ne mogu na stranice tog mercesa, a ne znam koja tvrtka prodaje u Zg K2 role.....nigdje ih nema za naći.....pa ako netko ima informaciju......tnx

balrog
27.02.2008., 13:48
Ovaj Merces navodno izgubio pravo zastupstva za K2 tako da nema trgovine.. Što mi je jako krivo jer sam imao K2, bile mi super, ali se razgulile. Onda kupio Rollerblade i zajeb gadni... Žuljaju, stišću i nikako mi ne odgovaraju nozi... Ubiju mi zglob... I sad tražim neke nove, ali ne znam što da kupim...

I.G.
27.02.2008., 14:28
Fila role se ne mogu mjeriti sa Salomon, K2, Rollerblade i Roces rolama.....a njih sada imaš na sniženju po istoj cijeni kao i Fila.....

Rollerblade u Sport4Sportu u Masarykovoj......sniženje 30 - 40 %.....ima rola već od 420 kn....

Roces u Rog Jomi u Savskoj....sniženje 50 %.....role od 425 kn, a daju još i 10 % popusta na gotovinu....

Ja kupih Fila role, istina ima tome godina, godina i po, i mogu reć da su odlične....Također, i ženi sam pazario role, i super su joj..........

Kako kome paše..........
al naši ljudi su tašti, mora se vidjeti firma, inače to niš ne valja..........

Allexis
27.02.2008., 15:10
Ovaj Merces navodno izgubio pravo zastupstva za K2 tako da nema trgovine.. Što mi je jako krivo jer sam imao K2, bile mi super, ali se razgulile. Onda kupio Rollerblade i zajeb gadni... Žuljaju, stišću i nikako mi ne odgovaraju nozi... Ubiju mi zglob... I sad tražim neke nove, ali ne znam što da kupim...

uzmi Salomon.....meni su odlične, jako dobro podstavljene, tako da ne stišću i nisam imala nikakvih problema, niti je bilo žuljeva.....ali problem je što ni njih više nema u RH....zadnji put su ih uvezli 2006 i jedino se mogu naći ostaci te kolekcije u Top sportu....moj dečko je tamo kupio model Salomon Motion 7 (iz 2006) i jako je zadovoljan...prije je isto imao Rollerblade i kaže da su mu ove puno udobnije i bolje leže na nozi.....kako kome odgovara, moja sestra je jako zadovoljna svojim Rollerblade, a kad sam ih ja probala, nikako mi ne leže, nisu mi tako udobne kao moje....što se Salomona tiče, kad smo ih išli kupiti, prije nekih mjesec dana, išli smo u Top sport u robnoj kući Dubrava jer ih oni jedini imaju, i to 2 modela su im ostala: Salomon Motion 6 i 7 (oba modela iz 2006).....s time da je 7 u centralnom skladištu, pa se treba inzistirati (kao što smo mi) da ih odtamo donesu....

http://www.baysideblades.com.au/inline_skates_dt/inline_skates/salomon/salomon_motion_7.0_06.htm

veliko stopalo
27.02.2008., 15:53
e di da nađem broj 49 bilo kakvih rola

bebana22
27.02.2008., 16:19
Ja rolam 13 godina i praktički bolje rolam nego hodam, imala sam dvije roces, rollerblade, k2, dvije crazycreek .. itd.. najbolji dojam su mi daleko ostavile jedne crazycreek, to su bile još prije 10 godina, e to su bile nenadjebive role, jako čvrste i teške. s njima sam mogla divljat, i radit "figure" koje sam htjela, više nešto kao umjetničko rolanje jedbnostavno sam se u tim rolama uvijek dočekala na noge pa makar skocila sa 5 stepenica i sl.. što mi je osobno najbitnije a ne brzina kod rolanja
k2, a roces pogotovo su me razočarale - prelagane, preklimave. možda jer je teško bilo nadmašit crazycreek.

ja se u te brojeve, mm, i slično više uopće ne razumijem, zadnje sam kupila prije 3 godine k2 i nije me držalo rolanje, sad mi se opet rola i hoću fakat neke dobre, čvrste, i teške, fakat mi je najbitnije da su kotači učvršćeni, i da su teže

prijedlozi? cijena mi nije bitna...
e da.. crazycreek su mi trajale 5-6 godina a da se nisu ni malo trošila, s tim da sam rolala po 4-5 sati dnevno skoro svih tih godina jer tad nisam imala tenisice pa sam nosila role umjesto tenisica :D bar je tak izgledalo :) dok su mi ovaj shit roces/k2 bile vec nakon 1 godinu očajne jer odu lageri i šta već, jednostavno nije to to, nije to ta kvaliteta :tuzni: s tim da jedne crazycreek koje sam imala su bile shit, ali te nisu ni bile gumene.
baš mem zanima kakve je danas crazycreek kvalitete, međutim neću riskirat, rađe uzmem neke provjerene

Allexis
29.02.2008., 19:41
za sve vas koji kupujete role.....frendica i ja bile danas u svim centrima u Zg gdje ima za kupiti role, jer je ona sebi kupovala....rezime onoga što smo vidjele:

Sport4Sport je digao cijene, nema više sniženja....sve iz kolekcije 2007 je ponovno po staroj cijeni
Skate centar i Rost sport --> ponuda je sve osim šarolika, nema baš neki izbor....u Rost sportu uopće ne drže ženske role, samo muške, i to stare modele.....ne znaju hoće li i kada dobivati jer im se ne isplati zbog loše prodaje.....Skate centar drži samo Powerslide role
Intersport uopće nema role
Turbo sport ima svoje Urban Republic i Zigga role po vrlo visokoj cijeni za ono što nude, te po 1 model m i ž Rocesica.....jedina povoljna stvar su im muške Salomon Motion 7 (2006) za 599 kn, što je vrlo povoljno s obzirom da iste dođu u Top sportu 1000 kn
Top sport ima role samo u robnoj kući Dubrava i to iz kolekcije 2006, samo muške, Salomon Motion 6 i 7, a navodno više neće dobivati, jer se slabo prodaju
Rog Joma ima preostale brojeve Rocesa iz 2007, al više neće naručivati role jer im se ne isplati
Hervis ima nešto ostataka Rollerblade rola iz 2007, ali se, kak se meni čini, preorijentirao na Fila role, jer ima dosta njihovih modela, koji su trenutno na sniženju 600 i 700 kn
Cisalfa ima ponudu Rollerbladea i Rocesa, a i dalje će dobivati nove role....stara kolekcija je na sniženju
Salomon i K2 role uopće više nema za kupiti u Zg, tako da je ponuda ovdje stvarno nikakva.....

btw. iz ponude koju smo vidjele, mogu izdvojiti slijedeća sniženja:

Roces SK2 W --> 395 kn (Rog Joma --> Savska, Vlaška)

http://www.roces.com/images/sk2-001w.jpg

Roces SK6 W --> 365 kn (Rog Joma --> Savska, Vlaška)

http://www.roces.com/images/sk6-001w.jpg

Roces SK8 W --> 575 kn (Cisalfa --> King Cross, Mandi)

http://www.roces.com/images/sk8-001w.jpg

Rollerblade Spiritblade II W --> 490 kn (Hervis --> City center)

http://www.skates.com/v/vspfiles/photos/00778700751-2.jpg

Rollerblade Geoblade III W --> 580 kn (Hervis --> City center)

http://www.rollerblade.com/writable/site/prodotti/548/zoom_10-10GEO_III_W.jpg

Salomon Motion 7 --> 599 kn (Turbo Sport Žitnjak), 1000 kn (Top Sport --> robna kuća Dubrava)

http://www.baysideblades.com.au/inline_skates_dt/inline_skates/salomon/salomo13.jpg

Allexis
03.03.2008., 12:33
Urban Republic je doslovno napravio kopiju Rocesica.....na slici možda ne izgledaju identično, ali u trgovini, jedna rola do druge, ni ne prepoznaš odmah koje su koje.....tek kad vidiš ispod cijenu....pa pogledaš u čem je razlika i vidiš logo UR na jednima, te Roces na drugima.....jel magma ima dozvolu za takve stvari???

Urban Republic

http://www.urban-republic.com/images/products/large/14610419.jpg

Roces S 102 W

http://www.roces.com/images/s102-002w.jpg

toni26
03.03.2008., 14:23
Danas sam bio u Skate centru i imaju neke Powerslide, ali su 1500 kn... E sad... Zanima me jesu li te role dobre, ako ih je netko imao... Čine se kvalitetne, ali sve se takvima čine kad ih tek obuješ... Do sad sam imao Rollerblade (dva puta - nikako mi ne leže, žuljaju i sad mi jedne gotovo nove trule doma...), Neke Spin (tak tak, loša kvaliteta) i K2 (te su mi bile najudobnije, ali im je kvaliteta izrade užasna). Prilično često rolam i trebaju mi neke dobre i kvalitetne, za npr. 20-30 km dnevno...

tincha2809
03.03.2008., 21:34
hoću si kupiti nove role!!!!potpuno sam nova u rolanju, al znam donekle rolat...pa bih da mi neko veli šta sve da gledam kod rola kod kupnje a i da mi neko preporuči koji model da kupim..osobno mi se sviđa Rollerblade Geoblade III W..
pomagajte

lpavli18
03.03.2008., 23:28
Molila bih da mi preporučite dobre, brze ležajeve i kotače i gdje ih ima u Zagrebu?

Allexis
04.03.2008., 01:22
hoću si kupiti nove role!!!!potpuno sam nova u rolanju, al znam donekle rolat...pa bih da mi neko veli šta sve da gledam kod rola kod kupnje a i da mi neko preporuči koji model da kupim..osobno mi se sviđa Rollerblade Geoblade III W..
pomagajte

ove role koje ti se sviđaju - Rollerblade Geo III W su dobre za fitness rolanje, znači rekreativno.....kod kupnje je jako važno da se radi o ženskim, a ne kako prodavači kažu univerzalnim rolama.....jer takve ne postoje....svaki proizvođač dobrih rola ima muške i ženske modele.....gore u prethodnim postovima sam napisala kako ih razlikovati.....moja preporuka rola je uvijek Salomon, s obzirom da imam njihove role i nikad bolje ni udobnije role nisam imala....no nažalost oni više od prošle godine ne proizvode role....jako dobre su i K2 kojih također nema za kupiti u RH, tako da na izbor ima samo Roces i Rollerblade od kvalitetnijih proizvođača.....u prethodnim postovima sam navela role na sniženju, međutim moja preporuka za te role je prije Roces nego Rollerblade, jer su mi udobnije i bolje podstavljene.....međutim ne bilo koji model Rocesica, već samo ovi SK modeli, s obzirom da su puno lakši od njihovih S 102 W, S 202 W i S 302 W modela.....u protivnom, ako nema tvog broja SK modela, onda je bolje uzeti Rollerblade.....što se lagera tiče, kod Roces imaju abec, Rollerblade ima SG lagere....broj lagera (5, 7, 9) te veličina kotača (76 mm, 78 mm, 84 mm itd) su važni za brzinu....što je veći broj, role idu brže....brojevi 78 A, 80 A, 82 A itd. označavaju tvrdoću kotača....standardne role uglavnom imaju kotače 78 mm, lageri 5, tvrdoća 80 A....

ako uzmeš neki od tih gore modela, sigurno nećeš pogriješiti.....jer Roces i Rollerblade, uz K2 i Salomon, su top role....ostalo se ne može s njima mjeriti...

btw. ako se odlučiš za te Rollerblade Geo III W, osim u Hervisu, ima ih i u Cisalfi (King Cross, Mandi) --> frendica ih je danas tamo kupila (599 kn)

misc_maker
05.03.2008., 04:34
Ljudi kupujem role pa me zanima koje kupit....nisam bas neki roler (rekreacija) ali nebi htio neku glupost kupit.....
Vidim ima tu kod rola dosta tih oznaka....veličina kotača, tvrdoća, ovakvi lageri onakvi itd....:ne zna:

Na koje karakteristike da obratim pažnju.....dal mi ko može objasnit značenja tih najosnovnijih oznake...tnx :s

naravno moze i preporuka....ali ne pretjerujte s cjenama...

Allexis
05.03.2008., 13:11
već imaš topic o rolama....pročitaj što tamo piše.....moja preporuka za muške role je Salomon Motion 7 --> moj dečko ih ima i prezadovoljan je, vrlo kvalitetne role, jako udobne, dobro podstavljene, lagane, aluminijski frame, lageri ILQ 7 Twincam, koje osim njih koristi još jedino K2 (i to samo za bolje modele), kotači 84 mm/80 A (veličina/tvrdoća).... ja imam žensku verziju tih rola - Salomon Siam 7 - koje imaju također sve gore navedeno i bolje role nikad nisam imala ni isprobala.....
Salomon Motion 7 imaš za kupiti jedino u Turbo Sportu na Žitnjaku (prije Mandija, s iste je strane ceste) i tamo su sada na sniženju 600 kn (početna cijena 2006. je bila 1300 kn)....imaš ih i u Top Sportu u robnoj kući Dubrava za 1000 kn.....također dobar model je Salomon Motion 6 (al mora isto biti iz 2006. godine, a ne raniji modeli) koji imaš isto u Top sportu Dubrava, mislim da je cijena oko 800 - 900 kn....sa Salomonkama ne možeš pogriješiti....

što se oznaka tiče, lageri i veličina kotača su važni za brzinu.....što je broj veći, postiže se i veća brzina....standardne role imaju obično kotače 78 mm i lagere abec 5....bolji lageri od abeca su SG (njim ima Rollerblade), te ILQ Twincam koje imaju Salmon i K2.....imaš i rola sa kotačima od 76 mm, 80 mm, 84 mm, 90 mm i 100 mm, te lagere 3, 5, 7, 9..........mislim da je 84 mm i više nego dovoljno, u kombinaciji sa lagerima 7, jer se ja rolam na takvima i stvarno su jako brze....

linkovi za Salomon Motion 7 i 6 iz 2006. jer im se modeli iz svake kolekcije dota razlikuju, al ovi iz 2006. su im the best

http://www.baysideblades.com.au/inline_skates_dt/inline_skates/salomon/salomon_motion_7.0_06.htm

http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://www.prolineskates.com/acatalog/785625_MOTION_6.0.jpg&imgrefurl=http://www.prolineskates.com/acatalog/SALOMON_MENS_RECREATIONAL_SKATES.html&h=294&w=300&sz=19&hl=hr&start=1&um=1&tbnid=-orbmZlTcK3J7M:&tbnh=114&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3DSalomon%2BMotion%2B6%2B2006%26um%3D1% 26hl%3Dhr%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26hs%3DMlt%26sa%3DN

Allexis
05.03.2008., 16:42
Intersport uopće nema role

Intersport u Mercator centrima (Ljubljanska i Vukovarska) dobio role Rollerblade i Crazy Creek.....Rollerblade su puno prihvatljivije cijene nego u Sport4Sportu....od 600 - 900 kn....a i ima modele Rollerblade Spark kojih trenutno nigdje drugdje u ZG nema za kupiti....najudobnije role od Rollerblade ponude....

Rollerblade Spark W --> 899 kn

http://www.prolineskates.com/acatalog/rb_Spark_W.jpg

Rollerblade Spark M --> 899 kn

http://www.prolineskates.com/acatalog/rollerblade_Spark_M.jpg

BBlue
05.03.2008., 18:51
Allexis, Spark model još nisam vidjela... imaju li široku cipelu? Naime, prije dvije godine sam kupila Activu, rola je super, ali mi je cipela preširoka, pa moram stezati TFS da mi barem drži gležanj! Rezultat je da rolam u 5 godinama starim Rollerblade PRO 5 (manje se umorim u 3 jarunska kruga u njima nego u jednom u Activi), ali sad stvarno moram kupiti nove.

Gdje se najbliže u inozemstvu mogu naći K2 role? Vidjela sam da u Sloveniji uglavnom imaju Filu, ali to mi nije zadovoljavajuća rola. Roces sam probala - cipela im je šira nego Rollerbladicama.

Allexis
05.03.2008., 19:15
Allexis, Spark model još nisam vidjela... imaju li široku cipelu? Naime, prije dvije godine sam kupila Activu, rola je super, ali mi je cipela preširoka, pa moram stezati TFS da mi barem drži gležanj! Rezultat je da rolam u 5 godinama starim Rollerblade PRO 5 (manje se umorim u 3 jarunska kruga u njima nego u jednom u Activi), ali sad stvarno moram kupiti nove.

Gdje se najbliže u inozemstvu mogu naći K2 role? Vidjela sam da u Sloveniji uglavnom imaju Filu, ali to mi nije zadovoljavajuća rola. Roces sam probala - cipela im je šira nego Rollerbladicama.

ja sam ih danas probala kad sam bila u Intersportu.....stvarno su jako udobne i jako dobro podstavljene, tak da ti možda i ne budu široke...ja inače imam jako usku nogu tak da mi je bilo uvijek problem naći role (a i dr. obuću) koje nisu široke....ove Salomon koje imam su mi taman udobne, ne široke jer uspijem zategnuti do kraja oko gležnja....a cipela nije široka....ove Spark me podsjećaju na te moje role, isto sam do kraja zategnula i bilo je dobro....cipela nije bila široka, valjda zbog te silne spužve okolo....probaj vidjeti....

što se K2 tiče, ne znam što bih ti rekla....ja sam u potrazi već duže vrijeme, ali bezuspješno....na njihovim službenim stranicama uopće ne piše nijedan distributor ni blizu nama....najbliže što ima je Intersport u Islandu.....al ako je Intersport zastupnik u Europi, ne znam zašto kod nas ne prodaju K2....iako mislim da bi ih trebalo biti za kupiti u Austriji i Njemačkoj, bar je prije bilo.....no gdje i tko je zastupnik, to stvarno nisam našla....
inače, u Turbo sportu su mi rekli da će dobiti krajem 3.mj. K2....ne znaju koje modele, no znajući njih, uvijek imaju po 1 model i to neki prastari otprije 5 godina....
btw. moja frendica je kupila Fila role, al meni nisu zadovoljavajuće....probala njene krug i nekako mi se previše osjeti vibracija dok rolam....

bebana22
05.03.2008., 19:22
Može mi molim vas netko preporučiti role? Jako dobro rolam, dakle ne za početnika. Imala sam roces i k2 - jako jako razočaravajuće. Volim da su teže, dakle ne lagane kao sve ove sad fitness, i da su čvrste. Cijena mi nije bitna. Bitnije mi je da "se uvijek dočekam na noge", a manje bitna brzina.

Savjet pliz pliz??? MOže neke koje nemaju u Hrvatskoj, lako nabavim iz vana.

Allexis
05.03.2008., 19:39
Može mi molim vas netko preporučiti role? Jako dobro rolam, dakle ne za početnika. Imala sam roces i k2 - jako jako razočaravajuće. Volim da su teže, dakle ne lagane kao sve ove sad fitness, i da su čvrste. Cijena mi nije bitna. Bitnije mi je da "se uvijek dočekam na noge", a manje bitna brzina.

Savjet pliz pliz??? MOže neke koje nemaju u Hrvatskoj, lako nabavim iz vana.

od svih rola koje sam dosad probala dok sam tražila svoje, sjećam se da su mi jako teške na nozi bile Powerslide....ne znam koliko teže želiš i koliko sam relevantna za težinu, jer je meni dosta rola koje sam isprobala bilo teško....preferiram što je moguće laganije role....no te su definitivno bile najteže....izgledaju kao oklopne...i nikako mi se nisu svidjele.....ne sjećam se koji model je bio....čini mi se jedini ženski u toj trgovini....al oni kao i naručuju role po želji....btw. radi se o Skate centru u Ilici....oni drže te Powerslide....

BBlue
05.03.2008., 21:43
što se K2 tiče, ne znam što bih ti rekla....ja sam u potrazi već duže vrijeme, ali bezuspješno....na njihovim službenim stranicama uopće ne piše nijedan distributor ni blizu nama....najbliže što ima je Intersport u Islandu.....al ako je Intersport zastupnik u Europi, ne znam zašto kod nas ne prodaju K2....iako mislim da bi ih trebalo biti za kupiti u Austriji i Njemačkoj, bar je prije bilo.....no gdje i tko je zastupnik, to stvarno nisam našla....

Poslala sam im mail s upitom o distributeru u zemljama najbližim Hrvatskoj i dali su mail najbližeg distributera - u Michelsdorfu - to bi bi bilo blizu Villacha. Od K2 sam odgovor dobila u roku 24 sata, ali od austrijskog distributera odgovor na pitanje o prodavaonicama čekam već tjedan dana.... Zainteresirana sam za model koji se zove - gle čuda - Alexis:rofl:

btw. moja frendica je kupila Fila role, al meni nisu zadovoljavajuće....probala njene krug i nekako mi se previše osjeti vibracija dok rolam....

Ovo što se prodaje u Hervisu definitivno nije rola top-klase - ali na slovenskim stranicama vidjela sam Eve 7 (ili tako nešto) - košta oko 150 EUR... i čini mi se da nudi više od ovih kod nas.

Međutim, to je teško utvrditi na prvi pogled. Ja sam se zaljubila u Activu, platila ih skoro 200 EUR-a, i jesu sjajne - ali kad se spužva raširila, postale su mi preširoke. Rezultat - kotačići se iskose prema unutra - kao kad dijete ima prevelike role, ili kad imaš ikserice :ne zna: U Sport 4 Sport, gdje sam ih kupila, kažu da su im svi novi modeli značajno širi nego stari - zato su mi PRO 5 još uvijek dobre (ali im je kilometraža značajna).

U svakom slučaju, prodat ću Activu nekom s malo širim stopalom, a ja sam idući mjesec na putu, pa ću role potražiti u inozemstvu.

Allexis
06.03.2008., 01:18
Poslala sam im mail s upitom o distributeru u zemljama najbližim Hrvatskoj i dali su mail najbližeg distributera - u Michelsdorfu - to bi bi bilo blizu Villacha. Od K2 sam odgovor dobila u roku 24 sata, ali od austrijskog distributera odgovor na pitanje o prodavaonicama čekam već tjedan dana.... Zainteresirana sam za model koji se zove - gle čuda - Alexis:rofl:

gle čuda, i ja isto :mig:.....model mi je odličan....ak saznaš možda jel ima negdje u Münchenu ili blizini distributer, javi....dečko mi često ide tamo, pa bi mi mogao kupiti....

molba svima na forumu: ako itko sazna gdje ima za kupiti K2, konkretno model Alexis :moli:.....

:cerek::cerek::cerek::cerek::cerek:

K2 Alexis

http://k2skates.com/files/product/main/alexis.png

BBlue
06.03.2008., 09:17
Evo... stigao mail iz Austrije:

thank you for your interest on K2 products,
following a dealer list, where you can look for your inline-skates.

Intersport XL Pilz
Wasserwerkstrasse 30D
A-8430 Leibnitz

Giga Sport
Sackstrasse 7-13
A-8021 Graz

Intersport XL
Steirerhof, Jakominiplatz 12
A-8010 Graz

Intersport Eybl Megastore
Center West, Weblinger Gürtel 25
A-8054 Graz

Sad se samo moram izboriti za slobodan dan....

Allexis
06.03.2008., 15:15
zna li neko di bi se mogle kupiti off-road role '"Big Cat" , "Powerslide Nordic Cross Trainer Inline Skate" ili nešto slično za off roadPowerslide Nordic Cross Trainer imaš u Skate centru, Ilica

http://www.skatecentar.com/artikl.php?id=12643

bebana22
07.03.2008., 11:51
joj preslatke su one bijele.
alexis, hvala, pogledat cu te powerslide! ;)

mmarusic
07.03.2008., 19:39
Pozdrav;

Molim savjet,

do sada sam imao Activ role iz Metroa, nakon 3 godine rolanja prešao bih na nešto bolje.

Inače rolam cca 3 puta tjedno po Jarunu, rekreativno. Da li su te Fila role ok za rekreativca koji ne misli skakati s rampe i slično :-)

Još ima akcija u Intersportun na trgu,

Rollerblade Spark 4.0 za 900,00 kn i Astro 40 za 729,00 kn.

Molim iskusne rolere savjet dal ići po Fila role (alu frame) ili ove u intersportu (nemaju alu).

http://www.hervis.hr/rsync_hervis_hr/letak/2008/0408/angebote_seite%2012.pdf

Allexis
08.03.2008., 12:26
Pozdrav;

Molim savjet,

do sada sam imao Activ role iz Metroa, nakon 3 godine rolanja prešao bih na nešto bolje.

Inače rolam cca 3 puta tjedno po Jarunu, rekreativno. Da li su te Fila role ok za rekreativca koji ne misli skakati s rampe i slično :-)

Još ima akcija u Intersportun na trgu,

Rollerblade Spark 4.0 za 900,00 kn i Astro 40 za 729,00 kn.

Molim iskusne rolere savjet dal ići po Fila role (alu frame) ili ove u intersportu (nemaju alu).

http://www.hervis.hr/rsync_hervis_hr/letak/2008/0408/angebote_seite%2012.pdf

Rollerblade Spark :top: definitivno bolje, kvalitetnije, čvršće, udobnije od Fila rola...

btw. te role imaš još u Intersportu u Mercatoru na Ljubljanskoj aveniji i u Vukovarskoj...

Allexis
15.03.2008., 11:07
Intersport ima sniženje na sve role....

Rollerblade Spark M i W --> 699 kn

Rollerblade Wing 40 --> 599 kn

Rollerblade Astro --> 599 kn

Roces S 201 W --> 575 kn

Allexis
16.03.2008., 13:08
Wing i Astro više nemaju - barem onaj veliki na Vukovarskoj - ali imaju novu liniju Rollerblade - Wing 8.0 - 1099 kuna.

imaju u Intersportu na Trgu i Ljubljanskoj.....vjerojatno ne još dugo jer počinje sezona rolanja :cheer:

tincha2809
18.03.2008., 22:43
hvala na prijašnjem odgovoru...
nisam se još definitivno odlučila koje role da kupim,pa opet molim pomoć..
rollerblade spark 4.0 w ili rollerblade geo III w??
spark mi se više sviđaju, jedino što mi kod njih smeta je to što su bijele iznad kotača(što me plaši ko vječitog šeprtlju,pa će taj dio bit ubrzo crn)...

hvala unaprijed

Allexis
20.03.2008., 01:16
hvala na prijašnjem odgovoru...
nisam se još definitivno odlučila koje role da kupim,pa opet molim pomoć..
rollerblade spark 4.0 w ili rollerblade geo III w??
spark mi se više sviđaju, jedino što mi kod njih smeta je to što su bijele iznad kotača(što me plaši ko vječitog šeprtlju,pa će taj dio bit ubrzo crn)...

hvala unaprijed

nikakve dvojbe između ta 2 modela --> definitivno Spark W :top:
puno, puno, puno udobnije i bolje podstavljene od Geo III W....frendica mi ima Geo III W, a sestra Spiritblade II W (koje su skoro iste kao Geo III) i kad sam probala njihove i Spark, definitivno su Spark puno bolje.....i trebaju biti kad su iz nove kolekcije 2008.....da kupujem Rollerblade, odlučila bih se za Spark ili Wing 40....

što se bijelog tiče, redovito čišćenje...to je kožni dio pa se lako čisti.....ja svoje role svako toliko očistim nakon rolanja, pa su još uvijek kao nove.....

misc_maker
20.03.2008., 17:12
ajd ljudi (vi koji se kužite) šta mislite o onim rolama "Crazzy Creek" u Intersportu (sad na akciji 499 kn)...meni izgledaju ok....80mm kotači, Abec 5...ili bolje dati još 200 kn za Rollerblade Spark M i W --> 699 kn, isto Abec 5, 78 mm.

inače kupujem jedne ženske i jedne muške....nisam baš neki roler (uzmite i to u obzir) :D

Allexis
20.03.2008., 17:51
ajd ljudi (vi koji se kužite) šta mislite o onim rolama "Crazzy Creek" u Intersportu (sad na akciji 499 kn)...meni izgledaju ok....80mm kotači, Abec 5...ili bolje dati još 200 kn za Rollerblade Spark M i W --> 699 kn, isto Abec 5, 78 mm.

inače kupujem jedne ženske i jedne muške....nisam baš neki roler (uzmite i to u obzir) :D

Rollerblade Spark M i W :top:

nek ti ne bude žao dati 200 kn više za Rollerblade Spark M i W (tj. 400 više jer kupuješ i m i ž).....definitivno se isplati....puno su kvalitetnije i čvršće od Crazy Creek, a i bolje podstavljene....imaju kvalitetnije kotače (više silikonske) i bolje lagere (SG 5 lageri, a ne abec)....bez obzira što kažeš da nisi neki roler (a ubrzo budeš ak se rolaš), uvijek se isplati kupiti kvalitetnije role.....Crazy Creek u Intersportu su :flop: i ne mogu se mjeriti po kvaliteti sa Rollerblade....

BBlue
21.03.2008., 09:40
Rollerblade Spark M i W :top:

nek ti ne bude žao dati 200 kn više za Rollerblade Spark M i W (tj. 400 više jer kupuješ i m i ž).....definitivno se isplati....puno su kvalitetnije i čvršće od Crazy Creek, a i bolje podstavljene....imaju kvalitetnije kotače (više silikonske) i bolje lagere (SG 5 lageri, a ne abec)....bez obzira što kažeš da nisi neki roler (a ubrzo budeš ak se rolaš), uvijek se isplati kupiti kvalitetnije role.....Crazy Creek u Intersportu su :flop: i ne mogu se mjeriti po kvaliteti sa Rollerblade....

Potpisujem... to ti je razlika kao da kupuješ Golf ili jugića:)

Izolda
22.03.2008., 14:25
Odabrala sam role za koje mislim da su ok za rekreativca ;)

Rollerblade Geo 3 W

Cijena im je 799kn. Zvala sam danas u Sport4sport u Teslinoj, ali nažalost nije bilo mog broja... Najmanje 38.5, a to mi je mrvicu preveliko.

Uglavnom, rečeno mi je kako idući tjedan, iza srijede dolaze novi modeli! :)

Allexis
22.03.2008., 18:55
Odabrala sam role za koje mislim da su ok za rekreativca ;)

Rollerblade Geo 3 W

Cijena im je 799kn. Zvala sam danas u Sport4sport u Teslinoj, ali nažalost nije bilo mog broja... Najmanje 38.5, a to mi je mrvicu preveliko.

Uglavnom, rečeno mi je kako idući tjedan, iza srijede dolaze novi modeli! :)

Rollerblade Geo III W imaš u Cisalfi u King Crossu i Mandiu za 599 kn.....imaju broj 38 jer je moja frendica kupila tamo baš taj model prije 3 tjedna....

dobre role za rekreativca su i Rollerblade Spark W (699 kn) i Rollerblade Wing 40 (599 kn) koje imaš u Intersportu u Mercator centru na Ljubljanskoj aveniji i u Vukovarskoj, te na Trgu.....bolje su od Geo III W.....ne isplati se dati za Geo III W toliko koliko dođu u Sport4Sportu.....od svih sportskih centara imaju najviše cijene za iste modele koji drugdje budu i po 200, 300 kn manje......također, bolje role od Geo III W su Roces SK 8 (575 kn) koje imaš isto u Cisalfi...ostao im je broj 38.....

na prethodnim stranama imaš slike ta 3 modela....

Allexis
22.03.2008., 20:57
za Izoldu --> evo slike ovih modela:

Rollerblade Wing 40, SG 7 lageri, kotači 80mm/82A --> 599 kn, Intersport

http://www.clubblueroom.com/images/RB%202007/WING%2040.jpg

Rollerblade Spark, SG 5 lageri, kotači 78mm/82A --> 699 kn, Intersport

http://www.inerciaonline.com/images/catalog/rb-spark40w_260.jpg

Roces SK 8, Abec 7 lageri, kotači 80mm/82A, Alu frame --> 575 kn, Cisalfa

http://www.sensationsroller.com/catalog/images/Roces%20SK8%20w.jpg

Izolda
23.03.2008., 16:33
Hvala puno puno!!! :)
Ja sam zaista rekreativac i početnik i ovo mi je stvarno pomoglo... Otići ću idući tjedan pogledati. Fala! :)

matt750
31.03.2008., 09:33
Namjeravam u shopping, al tek negdje u 5 mjesecu. Naime, tad ja imam ročkas pa mi cura želi pokloniti role, al bi i ja njoj. Sad me zanima, jel pametno tako dugo čekati, dal će se tad malo spustiti cijene ili porasti?

Pucamo negdje dati 600 - 800kn. Cura ima cca 45-46kg i br 36, a ka 74kg i br 41-42.

Što bi bilo ok za uzeti? Te ako netko zna neki shop u Brežicama nek napiše. Nisam daleko!!!

Allexis
31.03.2008., 19:03
Namjeravam u shopping, al tek negdje u 5 mjesecu. Naime, tad ja imam ročkas pa mi cura želi pokloniti role, al bi i ja njoj. Sad me zanima, jel pametno tako dugo čekati, dal će se tad malo spustiti cijene ili porasti?

Pucamo negdje dati 600 - 800kn. Cura ima cca 45-46kg i br 36, a ka 74kg i br 41-42.

Što bi bilo ok za uzeti? Te ako netko zna neki shop u Brežicama nek napiše. Nisam daleko!!!

najbolje kupiti sada dok su sniženja i još ima rola, jer su ponovno snižene tek na jesen....pa onda čekajte 5.mj. da ih poklonite jedan drugome.....najbolje bi bilo doći do ZG....najveći je izbor i najniže cijene....dobiješ puno kvalitetnije role nego u manjim mjestima gdje su cijene redovito prenapuhane i puno manji izbor.....btw. prolistaj malo ove 3 str. pa ćeš vidjeti gdje što točno ima.....navedeno je puno rola koje su trenutno na sniženju i slike kak koje izgledaju.....

no najbolje da uzmete Rollerblade Spark (za tebe) i Rollerblade Spark W (za nju)....imaš ih u Intersportu za 699 kn....

ak nema broja, onda može još i --> za nju: Rollerblade Wing 40 (Intersport, 599 kn), Roces SK 8 (Cisalfa, 575 kn u King Cross i Mandiu), Roces SK 6 (365 kn, Rog Joma u Savskoj i Vlaškoj) te Roces SK 2 (395 kn, isto Rog Joma).....važno je kod Roces da se radi baš o ta 3 modela jer su puno laganiji od njihovih ostalih modela....na prethodnim stranicama imaš slike tih rola i informacije gdje, kako i zašto su snižene..... btw. Roces ima male kalupe, pa ak ti cura nosi 36 broj, vjerojatno će joj trebati role br. 38....

Rollerblade Spark W
http://www.prolineskates.com/acatalog/rb_Spark_W.jpg

Rollerblade Spark
http://www.prolineskates.com/acatalog/rollerblade_Spark_M.jpg

leprsavi_leptiric
31.03.2008., 22:08
Ljudi treba mi velika pomoc.Kupujem role,totalna sam pocetnica,ono nisam rolala od onih disco rola,sigurno nekih 10 godina.Uopce se ne kuzim u role i molila bi da mi date konkretne role koje da kupim.Mozda je dobro znati da imam koju kolicu viska :))
Svaki prijedlog je dobro dosao.Role mislim kupiti ovaj tjedan pa ako je trenutno nesto na snizenju bilo bi super.

matt750
31.03.2008., 22:13
Allexis zahvaljujem na savjetima. I da pročitao sam sve tri str :D, al rekoh možda ima koja nova informacija o popustima i sl.

Allexis
01.04.2008., 11:57
Ljudi treba mi velika pomoc.Kupujem role,totalna sam pocetnica,ono nisam rolala od onih disco rola,sigurno nekih 10 godina.Uopce se ne kuzim u role i molila bi da mi date konkretne role koje da kupim.Mozda je dobro znati da imam koju kolicu viska :))
Svaki prijedlog je dobro dosao.Role mislim kupiti ovaj tjedan pa ako je trenutno nesto na snizenju bilo bi super.

imaš snižene Roces SK 8, SK 6, SK2......i to jako povoljno, jer se radi o kvalitetnim rolama.....na prethodnim stranama ti piše gdje i kolike su cijene.....udobne za rolanje....

preporuke za Rollerblade Spark W :top:.....isto jako udobne, kvalitetne i čvrste....isto snižene....gore navedeno gdje i cijena.....

na prethodnim str. imaš sve o tim modelima, pa malo prolistaj.....

sva 4 modela su :top:

Allexis zahvaljujem na savjetima. I da pročitao sam sve tri str , al rekoh možda ima koja nova informacija o popustima i sl.

bez brige, ak ima čega novog, odmah javim....iako su ova sniženja zasada to.....vjerojatno do jeseni....onda će se sniziti i nove role koje su sad tek došle....iznimka je Intersport koji je odmah snizio Rollerblade Spark, iako je to kolekcija 2008....

leprsavi_leptiric
01.04.2008., 14:17
E sada koju velicinu rola da uzmem?Jel role trebaju biti jedan broj vece?Ja inace nosim 39/40

leprsavi_leptiric
01.04.2008., 14:52
Kakve su role Roces S101 Lady?Za mene kao pocetnicu?

Allexis
01.04.2008., 16:18
E sada koju velicinu rola da uzmem?Jel role trebaju biti jedan broj vece?Ja inace nosim 39/40

Kakve su role Roces S101 Lady?Za mene kao pocetnicu?

u pravilu se uzimaju broj veće, ali sve ovisi o kalupu.....kod nekih rola će ti trebati samo pola broja veće, negdje cijeli broj, a kod Roces možda čak 1 i pol ili 2 broja veće, jer oni imaju jako mali kalup....trebaš probati....sve ovisi o modelu...

što se tiče ovog modela Roces S 101 Lady.....pretpostavljam da si to vidjela u Rog Jomi...jedino oni pišu to Lady....inače se radi o modelu S 101 W...i taj model koji oni tamo predstavljaju kao Lady, uopće nije taj model već su to muške role....no model ne valja....pretežak je za rekreativce kojima trebaju lagane role....od Roces modela su dobri jedino SK modeli.....ovi modeli S 101 W, S 201 W, S 301 W, S 102 W, S 202 W, S 302 W i dr. su preteški za rekreativno rolanje.....bole noge nakon toga (imala jedne Rocesice tog modela i vrlo brzo ih zamijenila za Salomonke)....nikako to kupiti....

preporuke za ova 4 modela, koja su trenutno i na sniženju (nećeš s njima pogriješiti)....

Rollerblade Spark W
Roces SK 8
Roces SK 6
Roces SK 2

u Rog Jomi mi se čini da su od ovih Roces SK 6 i SK 2 ostali samo br. 38, 40, 41.....

u Cisalfi imaju Roces SK 8, ali samo br. 38, 40, 41

Rollerblade Spark W valjda imaju sve brojeve jer je to tek stiglo nedavno u Intersport.....

btw. kad kupuješ role, obavezno kupiti ženske role.....na prijašnjim str. sam napisala u jednom postu razlikovanje, pa malo pročitaj tamo.....da ne bi kupila krivo....jer trgovci podvaljuju sve samo da bi prodali, a uopće se ne razumiju u ono što prodaju....pa ti kažu da su role kao "univerzalne", a nisu, ili da je svejedno koje kupuješ, da će ti muške biti dobre.....svaki dobar proizvođač rola ima muške i ženske modele....a na ovim stranicama imaš i slike ova 4 modela, tako da u trgovini ne možeš pogriješiti....

leprsavi_leptiric
01.04.2008., 20:04
A u cemu je razlika to SK 2,SK6 I SK8.Pretpostavljam u brzini,jel tak?
Kaj da ja onda uzmem zlatnu stedinu SK6?

leprsavi_leptiric
01.04.2008., 20:12
I malo glupo pitanje,te role imaju silikonske kotace?

Allexis
02.04.2008., 00:18
A u cemu je razlika to SK 2,SK6 I SK8.Pretpostavljam u brzini,jel tak?
Kaj da ja onda uzmem zlatnu stedinu SK6?
I malo glupo pitanje,te role imaju silikonske kotace?

razlika je u lagerima i veličini kotača, što onda utječe i na brzinu.....

kod SK 2 su lageri abec 5, kotači 76 mm/80A

SK 6 ima lagere abec 7, kotači 78mm/82A

SK 8 ima lagere abec 7, kotači su 80mm/82A

najbolje su SK 8, jer imaju veće kotače i bolje lagere, te aluminijski frame....no za koji god se odlučiš, nećeš pogriješiti....btw. ak ideš u Rog Jomu po ove SK 2 ili SK 6, onda trebaš pitati jel im ostao koji SK model, jer nije izložen, već ga drže u skladištu, pa ti onda izvade ak želiš probati...izložene su samo muške role....SK 8 imaju samo u Cisalfi u King Crossu i Mandiu....

da, imaju silikonske kotače....

Mala Bubi
06.04.2008., 12:12
Ja inače nisam nekako luda za rolanjem
ali me bš nešto uhvatilo ovog proljeća i imam jaku želju da se malo provozam :D

inače, imam role Bauer, stare su pa brat bratu... dobrih 7 godina,
kada ih obujem dosta su teške, malo tvrđe ali nisu neudobne...

inače sam ih dobila od frajera koji ih je dosta furao,
i vidi se na njima da su svašta prošle.

kako malo čitam po forumu,
nigdje isam vidjela da ste ih spomenuli...

pa molim stručnjake da mi malo pričaju o njima,
jesu li dobre i za kakvu vožnju,
za rekreaciju ili profesionalno... neko skakanje možda....

unaprijed zahvaljujem!

toni26
07.04.2008., 09:22
Neki dan kupih Fila role... Za sada (prva vožnja, 20 km...) su ok... A promijenio sam dvoje rollerblade, jedna k2 i još neke spin...
Od toga su mi jedino K2 bile ok... Ove rollerblade, čisti užas... Zato mi je glupo kad netko savjetuje nekome neke role kao udobnije, bolje na nozi itd... Meni su rollerblade radile krvave žuljeve i rane na potkoljenici... Očito mi nikako ne dgovaraju... K2 su i bile super udobne, ali je loša kvalitete materijala i izvedbe... Nakon par dana mi je puknuo onaj čičak... A za ove FILA ćemo vidjeti... Glavno da mogu rolati, a to je ono što kod novih rollerblade nisam mogao...

Allexis
07.04.2008., 14:37
Neki dan kupih Fila role... Za sada (prva vožnja, 20 km...) su ok... A promijenio sam dvoje rollerblade, jedna k2 i još neke spin...
Od toga su mi jedino K2 bile ok... Ove rollerblade, čisti užas... Zato mi je glupo kad netko savjetuje nekome neke role kao udobnije, bolje na nozi itd... Meni su rollerblade radile krvave žuljeve i rane na potkoljenici... Očito mi nikako ne dgovaraju... K2 su i bile super udobne, ali je loša kvalitete materijala i izvedbe... Nakon par dana mi je puknuo onaj čičak... A za ove FILA ćemo vidjeti... Glavno da mogu rolati, a to je ono što kod novih rollerblade nisam mogao...

sve ovisi koje si rollerblade imao....meni su dosada jedino bile dobre one koje su skoro jednako dobro napravljene kao ove moje Salomonke, a takvi modeli su rijetki....sve role uvijek uspoređujem s njima, jer od svih rola su mi :top:
dosadašnje rollerblade nisu bile ni približno tako dobre kao one, ali ove iz 2008. (neki modeli) su se znatno poboljšali u odnosu na prošle modele....
i da: važno je da su dobro podstavljene, što je spužva deblja, manja mogućnost dobivanja žuljeva, a time i udobnije rolanje.....jer ak ti je u njima udobno, ne bole te noge, tada uživaš u rolanju i možeš se dugo rolati, što je svima i cilj.....to prijašnje rollerblade nisu imale, vrlo tanko su bile podstavljene, pretvrda unutrašnjost i prsti su mi se zabijali u tvrdu cipelu, pa me sve bolilo, imala sam žuljeve, oko zgloba mi se sve redovito urezalo, što me, naravno, onemogućavalo rolati se više od jednog-dva kruga po jarunu....danas je to bolje napravljeno, zato se mogu preporučiti....

no ima i onih koji nisu imali takvih problema....moja sestra ima Rollerblade Spiritblade II W, a frendica Rolleblade Geo III W, i njima su te role savršene....meni je u njima nemoguće rolati upravo zbog gore navedenog....

šteta što je Salomon prestao proizvoditi role, jer su njihove role najbolje što je bilo u ponudi....

genes
10.04.2008., 19:12
OVO KAJ SE SAD DOGODILO JE PRESTRAŠNO!

genes
10.04.2008., 19:15
nadam se da netko ima neki savjet.
kupila sam jučer role u Rog Jomi u Vlaskoj. zadnji model,bila sretna,akcija i jos k tome Rocesice. nije neki blj. i naravno,idem sad isprobat konacno i kad sam zategnula gornju kopcu ona je pukla na pola(plasticna). tako da sam ostala be toga i mislim da je nezamjenjivo. nema vise drugih rola ni u ducanu a ne vjerujem da bi uzimala i druge iste da mi nude. Novci se ne vracaju????
joooj.pomoc pomoc!
moram ici ujutro u ducan,al kaj da napravim?:eek:

DraMaRi
10.04.2008., 22:48
Jel zna tko gdje u RIJECI (ili bližoj okolici) ima za kupit role? - osim u turbo sportu i intersportu? Da vidim ako ima negdje još malo više izbora i kolike su im cijene...
To bi mi bile /recimo/ prve role (imala sam jedne ali kao da nisam) tako da ne bi neke skupe nego neke relativno jeftine a da su ok... čisto rekreativno - da se malo provozam kad zatopli...

Allexis
11.04.2008., 01:24
nadam se da netko ima neki savjet.
kupila sam jučer role u Rog Jomi u Vlaskoj. zadnji model,bila sretna,akcija i jos k tome Rocesice. nije neki blj. i naravno,idem sad isprobat konacno i kad sam zategnula gornju kopcu ona je pukla na pola(plasticna). tako da sam ostala be toga i mislim da je nezamjenjivo. nema vise drugih rola ni u ducanu a ne vjerujem da bi uzimala i druge iste da mi nude. Novci se ne vracaju????
joooj.pomoc pomoc!
moram ici ujutro u ducan,al kaj da napravim?:eek:

meni se slična stvar dogodila sa mojim Salomonkama kad sam ih kupila u turbo sportu....meni je pukao jedan mali dio (plastični) koji je iza držao cijeli zglob i ja sam ih reklamirala...nadam se da imaš račun, jer neće bez toga proći....to je bilo možda treći put kad sam ih stavila, negdje 3 tjedna nakon kupnje....
obavezno idi reklamirati...meni su ih uzeli na popravak, al se to naravno nije dalo popraviti, pa su mi ih zamijenili drugima....malo sam se tada dvoumila između Roces i Salomon, ali sam ipak uzela Salomonke, samo drugi model....no to nema veze, jer na svim Salomonkama je to bilo jednako napravljeno, taj dio koji je meni puknuo....malo sam se i pitala jel bi se to opet moglo dogoditi, al s ovim nikakvih problema nemam niti postoji naznaka da bi moglo nešto puknuti....već ih imam 2 godine....sve super :top:

imaš pravo na povrat novca, zamjenu ili popravak rola...oni imaju trgovinu i u savskoj pa možda tamo ima brojeva....

Zakon o zaštiti potrošača (NN 79/2007)

Obveza trgovca

Članak 5.

(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.

Allexis
11.04.2008., 01:37
jel zna tko gdje u RIJECI (ili bližoj okolici) ima za kupit role? - osim u turbo sportu i intersportu? Da vidim ako ima negdje još malo više izbora i kolike su im cijene...
To bi mi bile /recimo/ prve role (imala sam jedne ali kao da nisam) tako da ne bi neke skupe nego neke relativno jeftine a da su ok... čisto rekreativno - da se malo provozam kad zatopli...

znam da je prije u robnoj kući korzo na zadnjem katu bila sportska trgovina koja je držala role....

al ako kupuješ, nikako nemoj uzeti Zigga i Urban Republic role u Turbo sportu, jer su preskupe (UR je 600 kn, Zigga 500 kn) za ono što dobiješ.....čista plastika.....isto vrijedi i za Crazy Creek u Intersportu (500 kn)...
po toj cijeni možeš dobiti Roces i Rollerblade u Intersportu...ili još bolje ako su ostale neke Salomon ili K2 u Turbo sportu...bile su 600 kn na sniženju....

matt750
11.04.2008., 08:22
Danas ili sutra idem u zg. Namjeravam u rog jomi uzeti
za sebe
http://www.studioimago.hr/rogjoma/osobna.asp?sif=804

za djevojku
a ako nađem neki od sk modela onda uzmem njih al samo ako imaju više modela.

Nego kakvi su ovi prvi izbori? Jel teška, neudobna rola ili je ok?

Našao sam odg, preteške su.

DraMaRi
11.04.2008., 09:06
znam da je prije u robnoj kući korzo na zadnjem katu bila sportska trgovina koja je držala role....

al ako kupuješ, nikako nemoj uzeti Zigga i Urban Republic role u Turbo sportu, jer su preskupe (UR je 600 kn, Zigga 500 kn) za ono što dobiješ.....čista plastika.....isto vrijedi i za Crazy Creek u Intersportu (500 kn)...
po toj cijeni možeš dobiti Roces i Rollerblade u Intersportu...ili još bolje ako su ostale neke Salomon ili K2 u Turbo sportu...bile su 600 kn na sniženju....

ono gore se zatvorilo, ni ne znam šta je sad - ako nešto uopće je...
Hvala... Ić ću danas malo prošvrljat po gradu da vidim šta ima... Možda u turbo sportu u gradu ima veći izbor (bila sam samo u toweru). I morat skočit do intersporta u merkatoru...

Allexis
11.04.2008., 12:12
Danas ili sutra idem u zg. Namjeravam u rog jomi uzeti
za sebe
http://www.studioimago.hr/rogjoma/osobna.asp?sif=804

za djevojku
a ako nađem neki od sk modela onda uzmem njih al samo ako imaju više modela.

Nego kakvi su ovi prvi izbori? Jel teška, neudobna rola ili je ok?

Našao sam odg, preteške su.

za tebe je ok, jer su muški modeli uvijek teži od ženskih.....al za nju je :flop:.....imala sam takav modela Rocesica (S 201) i mene su u tome bolile noge (teške kao da se radi o muškom modelu)).....kao da imam utege dok se rolam....možda kad probaš, onda ti se ni ne čine tak teške, al kad se rolaš malo duže od 2 kruga, onda su :(

njoj radije uzmi SK model, ako imaju njen broj, bilo koji model od ta dva koja imaju....ak nemaju u jednoj trgovini, sigurno imaju u drugoj....Rog Joma ima u Vlaškoj i Savskoj....a imaš i u Cisalfi u King Crossu i Mandiu Roces SK 8 (575 kn)....nama trebaju lagane role....što laganije, to bolje za rekreativno rolanje.....nemoj ove S 101 nikako kupiti....a i u Rog Jomi ih nisam vidjela da ih imaju....mislim da su im samo SK ostali....al nisu izložene, pa moraš pitati da ti donesu ženske role....

btw. Roces ima mali kalup, pa će ti vjerojatno trebati možda i 2 broja veće....bar je meni trebalo, nosim 37, trebale su mi 39....

ako nema SK modela, onda nemoj kupiti S 101, već razmisli o Rollerblade Wing 40 (599 kn, Intersport na Ljubljanskoj aveniji (nalazi se u Mercator centru) i na Trgu....ili o Rollerblade Spark (isto Intersport).....preporuke za Rollerblade Spark i za tebe, ak nema Roces tvog broja....

Martinn
11.04.2008., 12:32
Koliko god se poboljšala kvaliteta i udobnost jeftinijih rola, ipak se isplati dati malo više novaca za jače modele K2 i Rollerbladea, npr. 1500 kn ili više.

Ovo je pogotovo bitno ako rolate često i duže (više od 2-3 kruga oko Jaruna), osjetit ćete i te kako razliku između osnovnih modela i nečeg jačeg, npr. različitih K2 Training modela ili Rollerblade Speed Machine modela.

Ali svaki model morate probati, jer treba naći kalup koji će odgovarati vašoj nozi ... koliko god netko hvalio neki model, ne mora značiti da će i vama biti udoban.

K2 generalno ima malo lakše modele od ostalih, ali zato Rollerblade je najudobniji na hrapavom asfaltu, tj. malo bolje upija vibracije.

Ako ste početnik, ali žarko želite naučiti dobro rolati i uživati u tome, ne isplati vam se kupovati slabiji i jeftiniji model, jer ćete ionako brzo preći na jači model, a polovne role je teško prodati.
Može se bez problema naučiti rolati i u najboljim i najbržim rolama :) I noge će vam biti zahvalnije :)

Ako ste početnik i ne mislite rolat više od 2-3 puta godišnje i ako ćete nakon jednog kruga oko Jaruna otići na pivu, onda je bolje iznajmit role nego kupovat :)

DraMaRi
11.04.2008., 14:45
Rijeka -> mercator -> intersport - rollerblade spark 4.0 muške i ženske - 699kn. Mislim da će to biti to.. Iako ću ja još malo tražit.. :mig:
I od jučer je u intersportu akcija 20% popusta na crazy creek.. :ne zna:

DraMaRi
11.04.2008., 16:08
E ovako: sad sam OPET bila u intersportu i kaže mi prodavač ovako:
da su rollerblade spark i crazy creek sabrina ista klasa - po tehničkim karakteristikama, da je rollerblade skuplji jer prodaje ime i da mi je za "istu klasu" bolje uzet CC jer su 200 kn jeftinije. A da mi je za te pare bolje uzet "klasu više" - CC simona fashion (590kn) ili sport (750kn)... meni su najljepše rollerblade, a sad ne znam (ako je istina ono šta je on reko) dal mi se zbog izgleda isplati davat 200 kn više..
HELP!

Allexis
11.04.2008., 16:30
pa nemaju baš iste karakteristike....

Rollerblade Spark --> 78 mm/82 A kotači, SG 5 lageri

CC Sabrina --> 76 mm/80 A kotači, abec 3 lageri...

CC Simona --> 80mm/82 A kotači, abec 5 lageri

i ne kupuješ samo ime, već i kvalitetu....jer su Rollerblade klasa više od CC....CC se brzo rasklimaju, potroše kotači (CC kotači), lageri su bolji kod Rollerblade nego CC, puno su kvalitetnije izrađene, čvršće....ne isplati se kupiti CC....nijedne od ovih ponuđenih....

top role:

Salomon
K2
Rollerblade
Roces

ostalo je sve klasa niže....

DraMaRi
11.04.2008., 16:51
Puno hvala na brzom odgovoru!
I još samo nešto što me zanima: kaže on da su te - rollerblade za početnike i da kao kad se naučim da će mi bit "preslabe", "prespore"(ne znam kako bi napisala - valjda se razumije šta mislim) pa je kao to još jedan razlog za simona sport i simona fashion - veći kotači - pa su brže. i da imaju aluminijsko podvozje a roller plastično...
meni to ništa ne znači, svako vaše mišljenje prihvaćam i zahvalna sam na njemu. večeras idem u konačan šoping tako da samo vi pišite....

Allexis
11.04.2008., 17:12
radi se o tome da rollerblade imaju 78 mm kotače, lagere SG5, dok CC simona imaju 80 mm kotače, lagere abec 5....

što su veći kotači, to se postiže veća brzina, u kombinaciji sa većim lagerima....no oboje imaju imaju iste lagere (5), a veličina je neznatna....velika bi bila razlika da se radi o 84 mm kotačima....te idu puno brže...CC su preskupe za to što nude...iako po tehničkim karakteristikama su tu negdje sa Rollerblade, materijali nisu tako dobri kao ovi od Rollerbladea....

no kvaliteta rola je loša...kao što sam gore navela, brzo se rasklimaju, pa se jako osjeti vibracija, materijali su lošiji, kotači se brzo potroše....

velika bi bila razlika u brzini da uzmeš npr. Rollerblade Activa 4, jer oni imaju 84 mm/84 A kotače sa SG 7 lagerima, aluminijski frame (to je slično mojim Salomonkama 84 mm/82 A kotači, ILQ 7 Twincam lageri, alu frame)

btw. evo službene stranice Rollerbladea na hrvatskom...

http://www.rollerblade.com/dynamic/product.php?idColl=321&idCat=227&idProd=692&

DraMaRi
11.04.2008., 17:16
Znači definitivno rollerblade a ne CC... ok...
Hvala puno, javim se ako ih kupim (ili možda neke druge, hihi)...

genes
12.04.2008., 08:40
hvala na iscrpnom odgovoru. idem u ponedjeljak reklamirat!
nažalost nema više nipta od rola. pa se nadam da će mi vratiti novfčeke!
ovo za zakone mi je super kaj si napisala.... :rofl:

daspei
12.04.2008., 15:02
Bok, evo vec nekoliko dana citam ovaj topic i planiram uzeti role za sebe i za kcer (4god) pa sam htjela pitati kakve su ove intersportove iz reklamnog prospekta:

1.djecje SP 100JR crazy creek ulozak softlift, abec3, 72mm-80A, 369kn (treba uzeti u obzir to da ce ih ona moci furati samo ovo ljeto, posto joj noga raste nagodinu ce joj trebati vec nove role)

2.za odrasle (znaci za mene): pise simona fashion marka(?) maxfit ulozak, abec5, 84/80x24mm, nize-vise podvozje, smanjivanje vibracija 589kn

ps: molim usporedbu k2 alexis sa Rollerblade Spark W 4.0 i Rollerblade Wing 40? jesu li te k2 viseg ranga, za profi ili fitness voznju?

Allexis
12.04.2008., 16:11
Bok, evo vec nekoliko dana citam ovaj topic i planiram uzeti role za sebe i za kcer (4god) pa sam htjela pitati kakve su ove intersportove iz reklamnog prospekta:

1.djecje SP 100JR crazy creek ulozak softlift, abec3, 72mm-80A, 369kn (treba uzeti u obzir to da ce ih ona moci furati samo ovo ljeto, posto joj noga raste nagodinu ce joj trebati vec nove role)

2.za odrasle (znaci za mene): pise simona fashion marka(?) maxfit ulozak, abec5, 84/80x24mm, nize-vise podvozje, smanjivanje vibracija 589kn

ps: molim usporedbu k2 alexis sa Rollerblade Spark W, Rollerblade Spark 4.0, Rollerblade Wing 40? jesu li te k2 viseg ranga, za profi ili fitness voznju?

dječje role se u pravilu mogu podešavati (obično može oko 4 broja)....tak da ih ne bi onda trebalo opet kupovati iduće godine.....

npr. Rollerblade ženske junior

http://www.rollerblade.com/dynamic/product.php?idColl=347&idCat=290&idProd=986&

http://www.rollerblade.com/dynamic/product.php?idColl=347&idCat=311&idProd=1259&

ili

Roces ženske junior

http://www.roces.com/inlineskates.asp?cat=5&prod=254

što se ovih Crazy Creek Simona fashion tiče, meni općenito Crazy Creek role nisu dobre, pogotovo ovi novi modeli jer nisu kvalitetno napravljeni....tak da ih ne bi nikada kupila...radije dati malo više za Rollerblade ili uzeti Roces (koji su u Cisalfi i Rog Jomi na sniženju).....

K2 Alexis su bolje od Rollerblade Spark 4.0 W.....Spark imaju 78 mm/82 A kotače, SG 5 lagere i kompozitni frame....Alexis 80/84mm/80 A kotače, ILQ 7 Twincam lagere, aluminijski frame....definitivno bolje od Spark po tehničkim karakteristikama....brže su...

Rollerblade Wing 40 80mm/82 A kotači, lageri SG 7, kompozitni frame.....Alexis su bolje jer imaju 84 mm kotače zadnja dva, 80 mm prva dva, aluminijski frame te bolje lagere (ILQ Twincam)...

daspei
12.04.2008., 16:24
Ove rocesice ruzicaste su mi slatke, da li istih ima za kupiti kod nas? Ja uvijek imam feeling kada gledam po internacionalnim stanicama da pola toga kod nas nema :rolleyes:

Za broj, u ovako ranoj dobi noga raste 2-4 broja godisnje, tako da sam sigurna da role npr. 28-31 (ilti kako vec idu brojevi) ona nece moci nositi nagodinu pa bih roces i rollerblade koje pretp. kostaju iznad 400, 500kn(?) - preskocila.

Rollerblade ne ucitava sliku pa nisam uspjela vidjeti koji model si okacila.

Allexis
12.04.2008., 16:41
nikako ne mogu na private poruke jer mi ne želi učitati...

Alexis dođu oko 200 $ vani u trgovinama (USA), na netu 160 $......no kod nas ih nema za kupiti, najbliže je u Grazu....na prethodnim str. ima popis trgovina....još nisam bila, tak da ne znam kakve su cijene u eurima....al vjerojatno nema velikih odstupanja od ovoga....

Roces Junior sam vidjela da imaju u Rog Jomi, al ne znam koje...ne znam točnu cijenu, al su ispod 400 kn jer se oni rješavaju rola....

ima ih i u Cisalfi, pa bi i tamo trebalo pogledati....a oni imaju uvijek sniženo sve od prošle godine....

Turbo sport ih isto drži, no tam je sigurno veća cijena...iako su i oni snizili prošlogodišnje, pa se možda nađe nešto povoljno....

btw. sad učitava slike....

daspei
12.04.2008., 16:47
Okej, hvala ti na brzim odgovorima. Na pm, u biti sam htjela upitati za k2, mislila sam da ako si u tim akcijama bi se mozda mogle dogovoriti ako bude netko isao po njih van HR da i meni donesu jedne ako ne bi bio problem..:)

Allexis
12.04.2008., 16:56
Okej, hvala ti na brzim odgovorima. Na pm, u biti sam htjela upitati za k2, mislila sam da ako si u tim akcijama bi se mozda mogle dogovoriti ako bude netko isao po njih van HR da i meni donesu jedne ako ne bi bio problem..:)

nikako ne stignem u Graz zbog milijun obveza....al nadam se uskoro...ili možda napokon počnu i kod nas prodavati K2....

daspei
12.04.2008., 17:10
Nema problema, vjerujem da cu pronaci nesto od ovih drugih modela o kojima se pisalo, jedino mi malo zao (kad vec kupujem mislila sam da uzmem te jer su mi wau po izgledu) al ajde bit cu skromnija :mig:

Allexis
12.04.2008., 17:35
Nema problema, vjerujem da cu pronaci nesto od ovih drugih modela o kojima se pisalo, jedino mi malo zao (kad vec kupujem mislila sam da uzmem te jer su mi wau po izgledu) al ajde bit cu skromnija :mig:

znam...i meni su savršene....al nikako da dođem do njih....dečko mi ih je trebao pogledati u munchenu kad je bio, al nije stigao zbog posla...kad god je završio, već je sve odavno bilo zatvoreno....next time maybe....il ću se na kraju ja zaputiti....

btw. kak ti se čine Salomon?
ja ih imam i meni su odlične...al su ih prestali proizvoditi, pa želim ove Alexis kao rezervu....možda ih ima u Top sportu (robna kuća Dubrava) ili Turbo sportu (na Žitnjaku) od prije...ja sam tamo svoje kupila....meni su :top: od svih dosada...najbolje što je bilo na tržištu....ova 4 modela se moglo kod nas kupiti....svi su iz 2006 god (tad su ih prestali proizvoditi)....

Salomon Siam 9

http://www.baysideblades.com.au/inline_skates_dt/inline_skates/salomon/salomon_Siam_9_06.htm

Salomon Siam 7

http://www.baysideblades.com.au/inline_skates_dt/inline_skates/salomon/salomon_siam_7_06.htm

Salomon Siam 6.5

nema ih nigdje na netu....

Salomon Siam 5

http://www.prolineskates.com/cgi-bin/sh000005.pl?REFPAGE=http%3a%2f%2fwww%2eprolineskat es%2ecom%2facatalog%2fcopy_of_Salomonrecskates%2eh tml&WD=siam%20salomon%205&PN=copy_of_Salomonrecskates%2ehtml%23a3764#a3764

daspei
12.04.2008., 19:33
Po izgledu vise mi se svidjaju modeli od K2, a za udobnost nemam pojma, rolala sam prije 10ak godina i to kratko nesto tak da ne bih znala. Evo ipak gledam na netu i mislim da cu probati tako naruciti (dize mi se zeludac od hodanja po gradu i probavanja roli od jedne trgovine do druge, uzevsi u obzir gdje su trenutno popusti, dal ima broja i sl...) jedino je problem velicina, vidim da si pisala da za roces se uzima i do 2 broja vece, kako je kod K2?

Evo nasla sam: "K2 Inline Skates are manufactured to men's and women's specific foot lasts and fit true to your measured U.S. shoe size. As proper fit is of great importance to comfort, be sure to try on before use, wherever possible. When making an online purchase, K2 recommends ordering true to shoe size for K2 Skates"

Allexis
12.04.2008., 20:54
upravo zbog broja nisam naručila s neta, jer ne znam koji broj uzeti :ne zna:....a nemam gdje isprobati.....jer svaki put kad bi neke role probala, ovisilo mi je o modelu....Salomon mi je jedan model bio 37, ovaj sada 38....Roces 39...Rollerblade 38 i 39, opet ovisno o modelu....inače nosim 37....

Blue Mist
12.04.2008., 22:25
Ovako... namjeravam na jesen doci u zg, na faks (DIF. tj KIF :D) pa pošto vidim da ste rekli da će biti sniženje na jesen opet, taman bi kupio role, cijena oko 800 kn, pa sad.. što bi jednom sportašu aktivnom preporučili, iako nisam rolao prije (osim kao klinac) :D

p.s bolej da su teže ( i što mislite o onima rollerblade TRS downtown III)

Allexis
13.04.2008., 02:18
jel ti to misliš na ove -> http://www.inlinewarehouse.com/descpage-RBDT3.html

ovo je verzija iz 2008 --> http://www.rollerblade.com/dynamic/product.php?idColl=368&idCat=353&idProd=1364&

ovo su najbolje TRS rollerblade -> http://www.rollerblade.com/dynamic/product.php?idColl=368&idCat=374&idProd=1448&

što će ti agressivke? kaniš skakati tam po poligonima?

a ne bi radije nešto ovako (race/speed role) --> http://www.rollerblade.com/dynamic/product.php?idColl=279&idCat=206&idProd=545&

ili

http://www.rollerblade.com/dynamic/product.php?idColl=279&idCat=206&idProd=566&

btw. ovdje imaš product selector da vidiš koje role bi ti mogle odgovarati, odnosno što želiš s njima raditi --> http://www.rollerblade.com/dynamic/product_selector.php

što se cijene tiče, ti bi kao budući difovac mogao kupiti bolje role tipa Speedmachine ili Racemachine....ipak se budeš trenirao onda na jarunu....a te role su sigurno oko 1500 kn ili više....

matt750
13.04.2008., 11:08
Evo samo da javim. Shooping je obavljen i zadovoljan sam rezultatom.

Djevojci sam poklonio Roces sk 8 za 570kn u cisalfi, a sebi sam uzeo Roces s201 iz rog jome cijena 399kn :D

Izgleda da su moje duugo na lageru, jer su kao dvije godine stare (barem ja tak mislim) :D Zasto tako mislim? Jer sam bio u cisalfi i tamo ima model 202, a jedina razlika je onaj plastični zatezač žniranaca. Velim tipu kaj tam radi da sam si uzeo 201 i to kaj je 201 prošlogodišnji model niš me ne dira. Na to on meni veli da je 202 prošlogodišnji. Rekoh dobro :D

Uglavnom, cura je prezadovoljna, a i ja također!

Blue Mist
13.04.2008., 11:51
da... pa.. ne mislim ići na staze i poligone, no sviđaju mi se te :D riješio sma ono na stranici, i stavio intermediate i ponudio mi je te racemachine role i speedmachine!no.. neznam.. kakva bi im mogla biti cijena na jesen, pošto sma čuo da su onda popusti?

P.S a kakva je ona linija crossfire?

Allexis
13.04.2008., 13:41
zašto si stavio intermediate, stavi pro...rolanje se brzo uči, pogotovo ak budeš na difu, pa ti to bude bio trening....svaki dan oko jaruna....meni je frendica sad apsolventica na difu, i za vrijeme faxa je svaki dan bila na jarunu par krugova napraviti...ima te race role...sa 100 mm kotačima....

a ove TRS su ti agressive, imaju male kotače i puno sporije idu, nisu namijenjene brzom rolanju, već skakanju po poligonima i sl.....

Crossfire 8 i 6 ok jer imaju 100 mm odnosno 90 mm kotače i 9 lagere....4 već sporije jer ima 7 lagere i 84 mm kotače....

al tebi bi bilo najbolje uzeti pro role...speedmachine ili racemachine.....

cijena? :ne zna:

racemachine su vani 500 $ --> 2295,94 kn
speedmachine su 400 $ --> 1836,75 kn

u RH ne znam.....sigurno tu negdje.....puno je to za role....al kao sportašu će ti s vremenom (jako brzo) sve manje ispod toga biti nezadovoljavajuće....

sniženje na jesen --> kako gdje, uglavnom se kreću od 20 - 50 %

Blue Mist
13.04.2008., 13:54
U jebem ti, koliko su tek onda kod nas :mad:, ma.. vidjet ćemo ond akoliko novaca bude, ako ne bude dovoljno valjd aće biti ua crossfire 6 ili 8 :(

no probat ću skupiti pare za speed machine ili racemachine!

inače.. dosta znaš o tome.. ti si neka profi rollerica ili :D

Allexis
13.04.2008., 14:06
rolam od svoje 10. godine i izmijenila sam već koje role, pa sam uvijek u toku što ima novo...a i rolam na jarunu skoro svaki dan, kad je lijepo vrijeme....to stay in shape :mig:

@matt750 --> htjela bi kupiti frendici za rođendan role, pa me zanima jel ostao u Rog Jomi koji SK model...jel ti za curu trebao 1 ili 2 broja veći...frendica nosi 36 broj, al ne bi htjela nju voditi jer je to surprise...

btw. 201 je iz 2006, al i moje role su isto iz 2006 i zasad nema boljih....

rolerica686
13.04.2008., 14:34
e ima tu rolera? aggressive stil i to... :D

Blue Mist
13.04.2008., 14:34
Ništa, onda se možda vidimo na jesen na jarunu, :D da me naučiš malo :D ako nije bed, nekim fintama, tj običnimstvarima poput kočenja bez one kočnice i tkao :D

Allexis
13.04.2008., 14:43
e ima tu rolera? aggressive stil i to... :D

bilo ih je na rolanje.com (http://www.rolanje.com/)

Ništa, onda se možda vidimo na jesen na jarunu, da me naučiš malo ako nije bed, nekim fintama, tj običnim stvarima poput kočenja bez one kočnice i tkao

prvo DIF upisati :w

rolerica686
13.04.2008., 14:44
hello? roleri ? kaj ste opali u zemlju? :mig:

rolerica686
13.04.2008., 14:45
hej.... a ful ih malo tam ima...it o samo onih rekreativaca...a meni trebaju agresivci.... trebam savjete :p

rolerica686
13.04.2008., 14:46
a kaj ti vozis allexis?

Allexis
13.04.2008., 14:52
ovdje su ti samo rekerativci i raceri....ništa agressivaca....al prije ih je bilo dosta na rolanje.com...al nekak stranica više nije tak popularna kao prije 2 godine...ne znam zaš...nitko se baš ne javlja....ni ovdje ni tam :ne zna:

ja sam ti na fitness rolama Salomon Siam 7, promakle mi 9 :(

btw. editiraj postove (zadnja 3) i stavi sve u jedan, ovak je nepregledno, a i budeš naljutila moderatore....

Blue Mist
13.04.2008., 15:03
Allexis: zato sma i rekao možda, ne brinem se previše da neću upast, nego oko nekih drugih faktora! no u svakom slučaju hvala, puno si mi pomogla!

Štrumf
14.04.2008., 12:58
Našao sam ove role u Top Sport: http://www.rolanje.com/rollerblade/index.php?id=13200 za 399kn. da li su dobre? Ne znam puno o rolama i početnik sam.

Allexis
14.04.2008., 13:50
Našao sam ove role u Top Sport: http://www.rolanje.com/rollerblade/index.php?id=13200 za 399kn. da li su dobre? Ne znam puno o rolama i početnik sam.

biti će ti dobre za rekreativno rolanje...jesi siguran da su baš te Rollerblade Astro 6....nekak su mi jeftine za Rollerblade :confused:

btw. koji Top sport?

Štrumf
14.04.2008., 21:37
Da, Rollerblade Astro 6 su. Bile su 1199kn, pa su ih bili prvo snizili na 799kn pa su ih opet snizili na 399kn. Usput...kupio sam ih i jako su udobne.
Kupljene su u Top Sporta u Splitu.

blue_angel_83
15.04.2008., 16:10
ja kupila prošli tjedan role crazy creek, i to zato kaj mi se rolalo, one su mi bile jako lijepe, i zeljela sam ih odmah imati...
sad mi je tako zao kaj nisam procitala sve ove vase savjete...
a valjda ce izdrzati godinu - dvije :(

i da... odrolala sam punih 100m jer sam shvatila da se neznam zaustaviti
sad cekam vikend

matt750
15.04.2008., 18:02
@matt750 --> htjela bi kupiti frendici za rođendan role, pa me zanima jel ostao u Rog Jomi koji SK model...jel ti za curu trebao 1 ili 2 broja veći...frendica nosi 36 broj, al ne bi htjela nju voditi jer je to surprise...

btw. 201 je iz 2006, al i moje role su isto iz 2006 i zasad nema boljih....

S 201 sam kupio u Rog Jomi, imaju još jedan par, mislim isto 43.

SK8 sam kupio u Cisalfi i imaju dosta brojeva. Cura mi nosi 36 uzela si je 37 ili 37,5, ak se ne varam. Cijena 570,00 hrvatskih životinja.

Nego, jel ima gdje koji filmic o kočenju s romalma ili neki savjet. Eto u dva dana sam pao dva puta na guzu, nis strasno, al me hebe kaj se neznam zaustaviti kad se brzo rolam. Ovo mic po mic je ok. Napravim mali polukrug sa desnom rolom, a lijevu pokušavam fiksirati. Jel tak dobro ili?

PantaRhei
17.04.2008., 12:26
Rijeka -> mercator -> intersport - rollerblade spark 4.0 muške i ženske - 699kn. Mislim da će to biti to.. Iako ću ja još malo tražit.. :mig:
I od jučer je u intersportu akcija 20% popusta na crazy creek.. :ne zna:

Hehe, ja tvojim stopama krenula jučer...hm, ja isto pucam na zadnju, vidim već je izbor jaaakooo sužen...ok, još mi je ostao Mercator...:D
Vidimo se na Kostreni:)

PantaRhei
17.04.2008., 12:38
A tebi Allexis, svaka čast! :top::top::top:

hvala ti na svim savjetima, zaista si se za svakog potrudila sve objasnit koliko znaš i umiješ...:):s
a ja ono što sam htjela još pred dvije godine (škicala sam ih svako malo) krenula sam sad tražit i kupit i više ih naravno nema- a i sad se već pitam da li bi ih kupila i da ima....Roces neke su bile, ljubičaste nijanse (slaba sam na ljubičastu:rofl:) za 600 kuna...a ne znam koji model.

Pred 4 godine sam počela rolat, tad se nekako najviše čulo za Roces i K2 i to mi je i ostalo u uhu, ja druge marke nisam ni pogledavala.... no, po tvojim postovima dalo bi se zaključiti da je situacija ipak malo drugačija....Mislim da ću sad prebacit oko na ove Rollerblade Spark, jako mi se svidja model (odustala sam od odabira boje, neću tako nikad) hm, ali zašto su skuplje od WING40? A imaju manje lagere i kotače...:confused:

Inače imam doma Rocesice, polovne sam bila neke kupila, i to su još one od plastike uglavnom, pa sam dvije godine redovno rolala što je sad već neizvedivo jer dobijem žuljeve i zglobovi me bole idućih mjesec dana - dosta krivudam, trčim, skrećam, skačem, unaprijed, unatrag....malo sam zabušavala dvije godine (odrolala jednom i požalila i shvatila da moram kupit nove-pa to kod mene malo potraje:ne zna:), ali održavala sam kondiciju na klizaljkama....

Nažalost, sad u Rijeci nema neki izbor, mislim da ću se zaletit do Zagreba....pa ajde mi molim te nabroji te dućane po Zagrebu (ako znaš i adrese)...ako ne nađem sama na netu, a ovako mi je brže...

E, a ove "tvoje" Alexis izgledaju stravica:cerek:
zovi mene ako kreneš po njih:D

Allexis
17.04.2008., 15:36
jel možda misliš na ove rocesice?

Roces S 201 W

http://www.inerciaonline.com/images/catalog/roces-s201w.jpg

njih sam vidjela ovdje u Zg u Intersportu na Trgu (oko 580 kn)....a i prije su ih imali u Turbosportu (možda sada jedino u onom na Žitnjaku)...

Rollerblade Spark 4.0 W su skuplje od Wing 40, jer su Spark nova kolekcija 2008, a Wing su od prošle godine 2007 (sada imaju Wing 6 i Wing 8 iz 2008 koji su skuplji)....stari modeli su uvijek na sniženju, pogotovo kada im ostanu zadnji brojevi....inače su bolje od Spark....Wing 40 u Zg sam vidjela u Intersportu (na Trgu i Mercatoru na Ljubljanskoj)....

trgovine rolama u Zg su:

Rog Joma --> Savska 8, Vlaška 86

Intersport --> na Trgu, u Mercator centru na Ljubljanskoj i Vukovarskoj

Top sport --> Ilica 16, Draškovićeva (outlet kod križanja s Jurišićevom), Maksimirska 4, Avenija Dubrava 45, Avenija Dubrava (outlet)

Turbo sport --> Ilica (kod uspinjače), Importanne centar, City centar, Avenue Mall, Slavonska avenija 54 (na Žitnjaku, ima i outlet), Trešnjevački trg 1 (iznad Konzuma), Getro-Novi Zagreb (Sajmišna cesta 4), Turbo sport na Rotoru (tamo je i Magma i turbo limač, kod Bille, odmah na ulazu u Zagreb)

Sport4Sport -> Teslina 13, Domjanićeva 18

Hervis --> City centar

Rost sport --> kod Doma sportova

Cisalfa --> King Cross, Mandi (kod Turbosporta na Žitnjaku)

Skate centar --> Ilica 33 (u dvorištu)

pootzko
18.04.2008., 00:14
koliko je kvalitetan ovaj TFS sistem zatezanja kod rollerbladea? meni to izgleda ko da bi se moglo rasklimat i postat beskorisno

PantaRhei
18.04.2008., 09:16
jel možda misliš na ove rocesice?

Roces S 201 W

http://www.inerciaonline.com/images/catalog/roces-s201w.jpg

njih sam vidjela ovdje u Zg u Intersportu na Trgu (oko 580 kn)....a i prije su ih imali u Turbosportu (možda sada jedino u onom na Žitnjaku)...

Rollerblade Spark 4.0 W su skuplje od Wing 40, jer su Spark nova kolekcija 2008, a Wing su od prošle godine 2007 (sada imaju Wing 6 i Wing 8 iz 2008 koji su skuplji)....stari modeli su uvijek na sniženju, pogotovo kada im ostanu zadnji brojevi....inače su bolje od Spark....Wing 40 u Zg sam vidjela u Intersportu (na Trgu i Mercatoru na Ljubljanskoj)....

trgovine rolama u Zg su:

Rog Joma --> Savska 8, Vlaška 86

Intersport --> na Trgu, u Mercator centru na Ljubljanskoj i Vukovarskoj

Top sport --> Ilica 16, Draškovićeva (outlet kod križanja s Jurišićevom), Maksimirska 4, Avenija Dubrava 45, Avenija Dubrava (outlet)

Turbo sport --> Ilica (kod uspinjače), Importanne centar, City centar, Avenue Mall, Slavonska avenija 54 (na Žitnjaku, ima i outlet), Trešnjevački trg 1 (iznad Konzuma), Getro-Novi Zagreb (Sajmišna cesta 4), Turbo sport na Rotoru (tamo je i Magma i turbo limač, kod Bille, odmah na ulazu u Zagreb)

Sport4Sport -> Teslina 13, Domjanićeva 18

Hervis --> City centar

Rost sport --> kod Doma sportova

Cisalfa --> King Cross, Mandi (kod Turbosporta na Žitnjaku)

Skate centar --> Ilica 33 (u dvorištu)

:s jesus......
Šta da ti kažem?:ne zna: nemam riječi:D

Da, to su te:rolleyes: šta ti kažeš na njih? Nadam se da im je cijena tolika zbog starog modela, ne zbog kvalitete....:p međutim, čitajući ove sve postove, malo me zabrinuo komentar da se Rocesice brzo znaju rasklimat.... no, pretpostavljam da i to ovisi sve o modelu i načinu rolanja?:confused:

Hvala ti puno na adresama dućana, mislim da će mi trebat:mig:

PantaRhei
18.04.2008., 09:25
E, a što se Rollerblade rola tiče, evo sam prošvrljala po njihovim stranicama i ove su mi :cerek::cerek:

(to su te wing 8 što si spominjala? Kolika im je cijena otprilike, ima li ih kod nas gdje?)

BBlue
18.04.2008., 09:31
koliko je kvalitetan ovaj TFS sistem zatezanja kod rollerbladea? meni to izgleda ko da bi se moglo rasklimat i postat beskorisno

Vrlo je čvrsto - to je najbolji sustav zakopčavanja, a i da se slučajno slomi, zamjena nije preskupa i postoji servis.

To mi je najbolji dio mojih superskupih Activa rola (onih koje su mi nažalost inače preširoke, pa ih više nego povoljno prodajem na malim oglasima).

PantaRhei
18.04.2008., 09:37
A i ove su mi krasne, no takve kod nas neću čini mi se naći, a i spadaju pod BEST.... i cijena bi bila vjerojatno "the best":rofl:

(ok, malo sam pretjerala s umanjivanjem:lol:)

PantaRhei
18.04.2008., 09:45
Eto, to su moje trenutne nedoumice....pa bi te molila tvoj savjet i odabir u ovoj mojoj "konkurenciji"....
Pa da napokon otrčim u trgovinu i kupim to, jer od srijede najavljuju SSSUUNNNCEEEE, moglo bi se početi s rolanjem, krajnje je vrijeme:D
- Roces S 201 W
- Rollerblade WING 8.0
- Rollerblade WING 40
- Rollerblade Spark 4.0 W

a sad me BBlue podsjeća na isto važnu stvar i ovdje već spominjanu- i ja imam dosta usku nogu:rolleyes:

Allexis
18.04.2008., 12:10
Rollerblade Wing 40 i Wing 8.0 imaju iste tehničke karakteristike, pa je bolje uzeti sniženi model.....a bolje su od Spark...
što se ovih Roces tiče, imala sam te :flop:, meni su one teške, ali kako kome odgovara....

od ovih koje si navela, meni su:
1. Wing 40
2. Wing 8
3. Spark
4. Roces S 201 W

Rollerblade možeš u Zg naći samo u Intersportu, Cisalfi, Hervisu i Sport4Sportu....

Sport4Sport samo njih i drži, tak da vjerojatno imaju sve modele (tamo bi možda bile ove St. Tropez --> lageri su im 5 :flop: pa se ne isplati za njih dati neku veliku cifru)....no kod njih najbolje na kraju pogledati, jer su im cijene skuplje....

u Cisalfi imaju Roces SK 8 (575 kn) koje su jednako dobre kao Wing 40...+ imaju Alu frame :top:, dok Wing ima kompozitni....

@matt750 --> idi na malu školu rolanja (http://www.forum.hr/showthread.php?t=306862)

PantaRhei
18.04.2008., 12:38
Ok, u dva dana sam naučila svašta:) a ja bi išla tražit role po izgledu i boji :bonk: dobro, ajde i udobnosti:mig:

znači, da obratim pažnju na odnos cijene s obzirom na lagere (ipak da izbjegnem 5-ice)?
I da gledam da po mogućnosti bude alu frame? Je li bolji od kompozitnog samo zbog izdržljivosti i lakoće ili ima i drugih razloga?

PantaRhei
18.04.2008., 12:40
Ajmeeee, šta sam te ugnjavila:o
Ako se zaletim do Zagreba, imaš kavu:D ....ma šta kavu, pizzu:mig:

BBlue
18.04.2008., 13:16
Rollerblade možeš u Zg naći samo u Intersportu, Cisalfi, Hervisu i Sport4Sportu....

Rollerblade se može kupiti u novoj prodavaonici Level 2 u Avenue Mallu (samo ime kaže na 2. katu). To je ista prodavaonica kao Sport4Sport, ali je zgodnije onima koji dolaze izvan Zagreba zbog parkiranja nego prodavaonice u Teslinoj i Domjanićevoj.

BBlue
20.04.2008., 13:48
Zadnje sam postove pisala iz inozemstva... gdje nisam imala svu opremu, pa nisam mogla staviti slicice.... evo Alexis rola

Role (http://i147.photobucket.com/albums/r283/Baby_Blue_album/DSC00029.jpg)

A ovo su role koje sam prvi put vidjela... nažalost nisu imali moju veličinu da ih probam voziti. Ovi kotači su samo s jedne strane, rola se po rubu - u svakom slučaju nadam se da će skoro stići i k nama (ovo je bilo u Švicarskoj)

Role2 (http://i147.photobucket.com/albums/r283/Baby_Blue_album/DSC00031.jpg)

Inače, vidjela sam i novi tip disco-rola - sa silikonskim kotačićima i ležajevima ABEC 5.

Sajo-kž-zg
20.04.2008., 18:03
bok ljudi...

evo malo googlam...

trazim role i tak...

pa me zanima jel ima di u hr za kupit http://www.heelys.com/

ili da mi preporucite neke role za skakanje i tak sranja izvodit...
a da nisu bas ono pre skupe...

Allexis
20.04.2008., 19:48
znači, da obratim pažnju na odnos cijene s obzirom na lagere (ipak da izbjegnem 5-ice)?
I da gledam da po mogućnosti bude alu frame? Je li bolji od kompozitnog samo zbog izdržljivosti i lakoće ili ima i drugih razloga?

ako možeš, izbjegni 5 lagere, pogotovo ak se radi o nekoj velikoj cifri jer će ti ići sporije....za istu cijenu možeš dobiti 7 lagere i 80 mm ili 82 mm kotače....još bolje ako ima alu frame...jer je aluminijski okvir napravljen da prenosi najveći dio snage na kotače, pa je namijenjen brzom rolanju....

najbolja kombinacija:

lageri 7, 80mm/82mm/84mm kotači, alu frame --> prihvatljiva cijena
može i kompozitni frame, ak nema alu, a ima ostale karakteristike....

@ BBlue --> iz koje je godine ovaj model Alexis...to nije ovo iz 2008....koja je cijena vani?

@ Sajo-kž-zg --> imaš kod nas za kupiti agressivke od ovih proizvođača

http://www.rollerblade.com/dynamic/collection_detail.php?idColl=368&menuSel=360&

http://www.roces.com/inlineskates.asp?cat=7&prod=183

http://www.roces.com/inlineskates.asp?cat=7&prod=328

leprsavi_leptiric
20.04.2008., 20:24
Evo odlucih ovaj vikend kuputi role a kad tamo pusiona.
Rog-joma nema nista,Cisalfa nema vise Roces SK 8 modela,imaju Rollerglade Geo III(dali su dobre za pocetnike?),Intersport ima Rollerblade Spark ali su im jako losi uvijeti placanja ako ne uzimas na gotovinu.Sve u svemu nemam poima kaj da sada radim?
Gdje bi jos mogla eventualno naci Roces SK modele?

Sajo-kž-zg
20.04.2008., 20:32
a do kolko para bi to sezalo...?

Sajo-kž-zg
20.04.2008., 20:41
ili bi mogel skakat s običnim rolama?

Allexis
21.04.2008., 00:06
Evo odlucih ovaj vikend kuputi role a kad tamo pusiona.
Rog-joma nema nista,Cisalfa nema vise Roces SK 8 modela,imaju Rollerglade Geo III(dali su dobre za pocetnike?),Intersport ima Rollerblade Spark ali su im jako losi uvijeti placanja ako ne uzimas na gotovinu.Sve u svemu nemam poima kaj da sada radim?
Gdje bi jos mogla eventualno naci Roces SK modele?

koliko znam, Rollerblade Geo III W u Cisalfi i Hervisu dođu 600 kn (bar ih je frendica toliko platila), dok u Sport4Sportu dođu 800 kn....ne isplati se za njih dati nijednu cifru....realna cijena je ona sa sniženja --> 450 kn....ne više....

možda bi mogla pogledati u Top sportu što je ostalo....oni su držali Salomon role i nešto Rollerblade modela (pogotovo onaj u Dubravi 45)....Turbo sport na Žitnjaku ima isto starih modela, pa bi mogla i tamo pogledati....jesi bila u Cisalfi u Mandiu....to je odmah pored tog turbo sporta...

ali dobro pazi na omjer cijene i kvalitete kada kupuješ nešto....

a do kolko para bi to sezalo...?
ili bi mogel skakat s običnim rolama?

ne znam koliko agressivke dođu, trebaš ići pogledati....sve ovisi o modelu, kao i kod fitness i training rola....
"obične role" nisu predviđene za skakanje već za brže rolanje...zato imaju veće kotače i lagere koji ih brže okreću, pa nisu dobre za skakanje jer ne usporavaju, pa se lako padne...agressivke imaju jako male kotače koji su jako spori tj. sporo se okreću što omogućuje stabilno dočekivanje pri skoku što se ne može postići "običnim rolama".....slomio bi se na njima kad bi išao na poligone i sl....

BBlue
21.04.2008., 05:33
@ BBlue --> iz koje je godine ovaj model Alexis...to nije ovo iz 2008....koja je cijena vani?

Ne znam iz koje su godine.... ovo je bilo u robnoj kući gdje baš i ne možeš dobiti pouzdanu informaciju. Cijena 229 CHF (množi s 4,7). Inače, moje Rollerblade Activa ih još uvijek "šiju" u cijeni - 269 CHF.

PantaRhei
21.04.2008., 07:49
E, ovo je za podivljat!:mad:

Još sam jednom sve dućane s rolama po Rijeci (ukupno tri dućana:() obišla i imala sam šta i vidjet....
Od ovog izbora o kojem pričamo jedino SPARK 4.0 W i WING 40 u Intersportu, ali sa totalno obrnutim cijenama :confused: WING 40 su 1000 (i nešto sitno) kn, a Spark 699! :eek:
Ne kužim....i sad šta, kupiti novije i lošije ali jeftinije?:ne zna:
zapravo, čak ni o tome nisam mogla razmišljat jer nema mog broja 38:flop:

A u Turbosportu slična situacija!!!!
Roces 101 i 202...ove 101 su mi malo široke, nisu mi baš legle (a niti bi ih kupila) a ove 202 (plavo sive) još i mogu proći, ali te iste su lani bile 699 kuna a sad su 999 kuna!!!:rolleyes:
mislim da sam i te gledala lani u ljubičastom izdanju....i sad da ih platim 400 kuna više zato jer ima se digla opet cijena zbog potražnje!!!:ne zna: aloooo....ono, nema veze iz kojeg je stoljeća model, cijena varira ovisno o potražnji...barem tu u Rijeci:s

Bojim se da ništa od mog rolanja ove sezone:( totalno su mi ubili raspoloženje....a sad čitam da je i u Zagrebu sve lošija situacija što se izbora tiče....što je i logično, mogla sam se još malo kasnije sjetit.
no, ipak ću se probat zaletit jedan dan, ne odustajem.

duganoga
21.04.2008., 11:44
E ljudi, kakve ŠTITNIKE preporučujete?
kupila bih si neke za dlanove i koljena, da su kvalitetni al opet ne preskupi! ima netko tko mi moze reć nešto više?
hvala

Allexis
21.04.2008., 13:55
Ne znam iz koje su godine.... ovo je bilo u robnoj kući gdje baš i ne možeš dobiti pouzdanu informaciju. Cijena 229 CHF (množi s 4,7). Inače, moje Rollerblade Activa ih još uvijek "šiju" u cijeni - 269 CHF.

našla....iz 2007 god....jel su to ove?

http://www.inlinewarehouse.com/descpage-K2AX.html

Od ovog izbora o kojem pričamo jedino SPARK 4.0 W i WING 40 u Intersportu, ali sa totalno obrnutim cijenama WING 40 su 1000 (i nešto sitno) kn, a Spark 699!
Ne kužim....i sad šta, kupiti novije i lošije ali jeftinije?
zapravo, čak ni o tome nisam mogla razmišljat jer nema mog broja 38

A u Turbosportu slična situacija!!!!
Roces 101 i 202...ove 101 su mi malo široke, nisu mi baš legle (a niti bi ih kupila) a ove 202 (plavo sive) još i mogu proći, ali te iste su lani bile 699 kuna a sad su 999 kuna!!!

jesi sigurna da se radi o Wing 40 iz 2007, a ne Wing 6 i 8 iz 2008....baš čudno da bi ih toliko povisili...kad sam nedavno bila u Intersportu na Ljubljanskoj, tamo su imali Wing 40 br. 38 za 599 kn....sad ne znam što je ostalo :ne zna:...nisam dugo bila u Mercatoru....

povisivanje cijena prošlogodišnjih modela je praksa u Sport4Sportu, pa su uglavnom i najskuplji dok traje sezona rolanja....jer nema ništa sniženo (osim nekih full skupih modela, al i to neznatno)...a i ono što je bilo, ponovno je vraćeno na staru cijenu....kod njih uvijek treba čekati jesen...tada su role 30-50 % jeftinije.....

Turbo sport mi ima najlošiji izbor rola od svih sportskih trgovina....tako da ga izbjegavam....otkad sam tamo kupila Salomonke, nakon što su ih rasprodali, ponuda je jako loša....više forsaju svoje modele Urban Republic i Zigga po abnormalno visokim cijenama od 500 i 600 kn za tu plastiku...no u outletu se kod njih može još svašta naći....K2 i Salomon imaju (bar kad sam ja bila) na Žitnjaku....

Top sport isto ima (imao je) Salomon u outletu....

pa možda još bude nešto ak dođeš u Zg :w

BBlue
21.04.2008., 18:54
našla....iz 2007 god....jel su to ove?

http://www.inlinewarehouse.com/descpage-K2AX.html

Rekla bih da jesu... probala sam ih (to je moja noga na slici:rofl:) ali ih nisam kupila - nisam bila sigurna jesu li mi doista udobne, imala sam jako malo vremena, a ne bih da mi se još jednom ponovi slučaj Activa - skupo platiš super role, a onda ispadne da ti ne odgovaraju. :ne zna: Osim toga, kad sam usporedila cijenu u francima, čini mi se da ću ih jeftinije naći u Austriji, i to novi model.

Žao mi je što nisam probala ove luđačke nove role - veći kotač je barem 15 cm:s - kotači su samo na jednoj strani, trebaš ih ukositi i tako voziti - mislim da bi bile prava jarunska atrakcija, osim ako ih ne bih parkirala u prvo drvo:lol: Što bi bilo jako zgodno, s obzirom da ja sam ozbiljna teta:cerek:

Izvijestit ću kako se kreću cijene u Austriji - ovaj put sam putovala kroz Italiju (a tamo su mi bili aktraktivniji modni outleti:kava:)

leprsavi_leptiric
21.04.2008., 21:41
U Cisalfi nema vise Roces SK8 modela :(
Jel zna tko gdje bi ih moglo biti?
Ako ih ne uspijem naci mislim da cu si kupiti Rollerblade Geo III.

Allexis
21.04.2008., 23:16
U Cisalfi nema vise Roces SK8 modela :(
Jel zna tko gdje bi ih moglo biti?
Ako ih ne uspijem naci mislim da cu si kupiti Rollerblade Geo III.

nemoj kupiti Geo III W :nono:....radije daj još 100 kn više pa kupi Rollerblade Spark (699 kn)....ili probaj Rollerblade Wing 40 koje su po karakteristikama jednako dobre kao Roces SK 8, a u Intersportu su na sniženju jer su prošlogodišnji model --> 599 kn....bilo ih je u onom na Trgu i na Ljubljanskoj (Mercator)....

@BBlue --> i meni se čini da je ovo u Švicarskoj malo skupo...na netu sam našla za 159 $ = 717,09 kn....i to ovaj model iz 2008....po meni bi one trebale onda biti max 1000 kn...ne više od toga....

Allexis
24.04.2008., 11:55
ponuda traje od 24.4. do 30.4. odnosno isteka zaliha.....za Wing RX i Astro RX, redovna cijena je 749 kn....Wing CX i Astro CX imaju redovnu cijenu (dolje naznačenu)

ženske:

Rollerblade Wing RX --> 80mm/82 A, lageri SG7, alu frame --> 599 kn

http://www.ceneje.si/rollerblade-zenski-rolerji-wing-rx-alu

Rollerblade Wing CX --> 78mm/80 A, lageri SG 5, composite frame --> 599 kn

http://www.ceneje.si/rollerblade-zenski-rolerji-wing-cx?cc=1

muške:

Rollerblade Astro RX --> 80mm/82 A, lageri SG 7, alu frame --> 599 kn

http://www.ceneje.si/rollerblade-moski-rolerji-astro-rx-alu

Rollerblade Astro CX --> 78 mm/80 A, lageri SG 5, composite frame --> 599 kn

http://www.ceneje.si/rollerblade-moski-rolerji-astro-cx

JoZ@
24.04.2008., 12:11
ja juce kupil u Lidlu :D
za 270kn
neke B-square

kaze o njima

S Cool Max tehnologijom za ugodno nosenje
brzo se suse i spsorbiraju znoj

dobar protok zraka zbog sustava ventilacije
strujanjem zraka

Hyperbalance sustav ublazavanja udarca shigh
tech aluminiskim okvirom

optimalne karakteristike zbog High-Speed kotaca

Kvalitetni ABEC 7 lezajevi za ugodnu voznjui
izdrzljivost

Semi-Softboot sa brzim zatvaracem za sigurnost
prilikom voznje

i jos 3g. garancije :D

meni dobre :zubo:

leprsavi_leptiric
24.04.2008., 16:52
Evo danas obavljena kupnja :)
Nakon cijelodnevnog bezuspijesnog hodanja gradom na kraju sam si kupila Rollerblade Spark 4.0 W u Sport4Sport-u u Teslinoj.Nasla velicinu bez problema i ima ih na lageru.I jos nesto od ponedjeljka im je snizenje i ja svoje platila 699 a dosle su 799 kuna :)

JoZ@
24.04.2008., 17:54
moje prosle testiranje :D
za te pare su super
a kad izderem kotace
onda cu nove platit ko sad role :rofl:

PantaRhei
25.04.2008., 09:25
E, a šta kažeš, Allexis, Fila da ne kupujem?
Ma zaletit ću se ovih dana i do Slovenije, Ljubljane točnije, pa sad vidim u ovom BTC centru sve Fila role ....ove PRIMO ALU za 90 EURA (na sniženju) ne izgledaju loše....ali marka nije toliko kvalitetna je li?:confused:

Vidim, ima Hervis u Ljubljani, možda bi bilo dobro i u Intersport tamo skočit, ima li itko još kakav prijedlog,koji dućan (i sa planom puta, haha)?

maser-djuky
25.04.2008., 10:57
Hey Allexis!
Molim pomoć-
Kupujem role prijatelju.

Dali da uzmem Rollerblade Spark (699kn)ili Rollerblade Astro rx(599kn)?????

Ja koliko se kužim- Astro ima bolje karakteristike, ali ipak bih volio znati tvoje mišljenje ili od nekog drugog.
Puno hvala!

PantaRhei
25.04.2008., 12:37
Me again:mig:
A kakve su ove Roces S 253 i T 201?
Ok, T 201 imaju lagere 5, ali izgledaju dosta udobno.

Bolje od onih prvospominjanih S 201-202? Vjerojatno da.:rolleyes:

Allexis
25.04.2008., 14:19
E, a šta kažeš, Allexis, Fila da ne kupujem?
Ma zaletit ću se ovih dana i do Slovenije, Ljubljane točnije, pa sad vidim u ovom BTC centru sve Fila role ....ove PRIMO ALU za 90 EURA (na sniženju) ne izgledaju loše....ali marka nije toliko kvalitetna je li?:confused:

meni Fila role ne odgovaraju jer mi se previše osjeti vibracija kod rolanja....zato ih ne bi kupila....ostalo je dobro napravljeno.....moja frendica se ne žali...njoj su dobre...

Me again:mig:
A kakve su ove Roces S 253 i T 201?
Ok, T 201 imaju lagere 5, ali izgledaju dosta udobno.

Bolje od onih prvospominjanih S 201-202? Vjerojatno da.:rolleyes:

S 253 imaju dobre tehničke karakteristike....treba probati kakve su....meni Roces ne odgovaraju zbog težine....

jel misliš na ove T 201?

http://www.baysideblades.com.au/inline_skates_dt/inline_skates/powerslide/Roces_T201_womans.htm

čudno mi je da imaju 84 mm kotače, a onda na njih stave abec 5 lagere....ali ove S 253 su bolje....no nisam ih nigdje kod nas vidjela za kupiti....

možda da se zaletiš do Hervisa u Zg za ove Rollerblade Wing RX....

Hey Allexis!
Molim pomoć-
Kupujem role prijatelju.

Dali da uzmem Rollerblade Spark (699kn)ili Rollerblade Astro rx(599kn)?????

Ja koliko se kužim- Astro ima bolje karakteristike, ali ipak bih volio znati tvoje mišljenje ili od nekog drugog.
Puno hvala!

u pravu si....Rollerblade Astro RX su bolje od Spark....bolji kotači i lageri + alu frame....Spark i Astro CX imaju jednake karakteristike....zato, ako nema Spark, onda je bolje kupiti Astro CX jer im je manja cijena, a ista kvaliteta....

PantaRhei
25.04.2008., 15:01
Da, da, baš sam na te T 201 i mislila:)
ali očito ih samo u Sloveniji ima....ako ih više ima.

A za Rollerblade Wing RX dobro kažeš, stvarno bi možda i mogla se zaletit do Zagreba...pa ću lako sljedeće godine ili najesen pomalo i pametno zvjerkat za nekima koje mi se sviđaju jako i koje su dobre:D

Samo to bi trebalo već sutra zapičit, opet će nestat:(
Hervis smo rekli da je.....u City one centru?

Allexis
25.04.2008., 15:54
yes.....Hervis u City centru one....

nek ti prvi izbor budu Rollerblade Wing RX zbog boljih tehničkih karateristika, a tek ako njih nema, onda Rollerblade Wing CX....nadam se da ne budu nestale prije neg dođeš....da se napokon ideš rolati :mig:

btw. Wing CX imaju jednake karakteristike kao Spark W...

matt750
25.04.2008., 19:35
Da, da, baš sam na te T 201 i mislila:)
ali očito ih samo u Sloveniji ima....ako ih više ima.

A za Rollerblade Wing RX dobro kažeš, stvarno bi možda i mogla se zaletit do Zagreba...pa ću lako sljedeće godine ili najesen pomalo i pametno zvjerkat za nekima koje mi se sviđaju jako i koje su dobre:D

Samo to bi trebalo već sutra zapičit, opet će nestat:(
Hervis smo rekli da je.....u City one centru?

Roces s201 w imalo je u cisalfi u Kingcrossu. Cura ih je stavila na nogu i odmah je rekla da su joj dosta teške. Kad je probala SK8 rekla je to je to. Očigledno je razlika u težini bila velika.

Allexis
26.04.2008., 10:29
u pravu si....Rollerblade Astro RX su bolje od Spark....bolji kotači i lageri + alu frame....Spark i Astro CX imaju jednake karakteristike....zato, ako nema Spark, onda je bolje kupiti Astro CX jer im je manja cijena, a ista kvaliteta....

tek sam sad vidjela da sam krivo napisala :mig:.....mislila sam ako nema Astro RX, onda bolje kupiti Astro CX jer je jeftiniji od Spark, a ista kvaliteta....

BBlue
26.04.2008., 15:00
Bila danas u Hervisu i probala Wing RX - i užasno sam razočarana. Rola je lagana, kotačići su OK, ali gornja kopča - ona koja drži zglob - je jako slaba. Ta plastika djeluje tako tanko i krhko - kao na na onim najjeftinijim rolama plastičarama. :flop:

Allexis
26.04.2008., 15:51
baš čudno za Rollerblade da proizvodi tak loše role :confused: nigdje ih nema na skate stranicama osim ovim slovenskim, te nekim češkim i poljskim....izgleda da se radi o lošijem modelu namijenjenom istočnom tržištu....

btw. zaboravila sam te pitati za Alexis....dojmovi....kak stoje na nozi, kvaliteta materijala, širina i sl....kak ti se čine....

BBlue
26.04.2008., 19:02
btw. zaboravila sam te pitati za Alexis....dojmovi....kak stoje na nozi, kvaliteta materijala, širina i sl....kak ti se čine....

Probala sam ih u letu, a da sam imala malo više vremena - da budem sigurna - vjerojatno bih ih kupila. Model je dosta uzak - tako da bi meni dobro držao nogu - volim da mi je noga stegnuta, jer vozim brzo. Kod Active je problem što sustav TFS ne stisne nogu u srednjem dijelu koliko meni treba - a nema "trakice" da se dodatno zategne. Ali TFS je neusporedivo bolji od K2 sustava brzog zatezanja - to je zapravo špagica s kuglicom, koju je jednostavno povući kad se zateže (onda se mora smotati i ugurati u džepić u "jeziku" role). Međutim, kad ih skidaš - e onda moraš prstima rastezati vezice, što baš i nije jednostavno - TFS pak ima gumb koji stisneš i noga je odmah vani.

Kako baš i nema zainteresiranih za Activu na malim oglasima (očito su preskupe za početnike), ostavit ću ih i ponijeti u vikendicu na more - tamo i tako ne mogu rolati brzo, a jednostavno navlačenje je bonus na moru:rofl:

A ove Rollerblade u Hervisu su očito žnj klasa... i inače sam čula od ljudi iz Sport4Sport da tamo stižu daleko slabije role za istočna tržišta. Mislila sam da je to legitimna borba s konkurencijom, ali nakon što sam ovo vidjela:ne zna:

Allexis
26.04.2008., 20:48
dosada je i Hervis držao Rollerblade modele kao u Sport4Sportu...međutim samo ove slabije modele tipa Spiritblade i Geoblade....al su bile dosta jeftinije neg u Sport4Sportu....za ovo što sada imaju (CX i RX) nisam dosada nikad čula niti vidjela na njihovim službenim stranicama....sve dok mi frendica nije rekla da ih je kupila u Hervisu....no po karaketristikama i izgledu su se činile ok...sutra idemo na rolanje, baš me zanima kak izgledaju...

što se Alexis tiče, budeš uzela ovaj zeleni model iz 2007 ili ovaj bijeli 2008....meni se nekak čini da ću ja idućih par godina provesti u mojim Salomonkama :top:....najbolje mi odgovaraju od svega što sam vidjela i probala...btw. moje imaju taj sustav brzog zatezanja i ok mi funkcionira jer ih mogu jako zategnuti....samo se nadam da će biti za kupiti negdje novi kada bude vezica potrošena....

BBlue
27.04.2008., 15:58
.meni se nekak čini da ću ja idućih par godina provesti u mojim Salomonkama :top:....najbolje mi odgovaraju od svega što sam vidjela i probala...

Tako i ja najviše volim moje Rollerblade Pro 5 (iako je iza njih već toliko mnogo kilometara, prva su liga:top:) Zamijenila sam ležajeve i kotačiće na 7-micu, a cipela je lagana, vezice dobro zatežu.... mislila sam da će ih Activa dostojno zamijeniti - ali :ne zna:

Doduše, kad sam kupovala Pro 5, one su tada koštale 150 EUR-a, kad je to bila nečija plaća. Sada su role sve jeftinije, ali je i kvaliteta:flop: Više ni marka nije jamstvo da su zaista dobre!

Dadushka
29.04.2008., 20:23
namjeravam kupiti role. do 500kn - jel to moguće?? jel mi može ko preporučiti neke???

sharkica
01.05.2008., 00:30
hello!

evo, citam vec nekoliko dana vase postove, posto o rolama nemam pojma, a zelim se pozabaviti i tim sportom... i odlucila kupiti ta cetverokotacna pomagala za noge :D .. i ja izabrala Rollerblade Spark 4.0.. mislim da mi je to za toalnog pocetnika i vise nego dosta... bar po onome sto Allexis pise....

i jel ima koga iz Ri ovdje? gdje je najbolje rolati?!? kostrena i avionska pista na grobniku?!? :eek:
ni vrag da je to sve? :(

Dadushka
02.05.2008., 19:37
upravo sam pročitala sve napisano ovdje. i koliko sam skužila najbolje je kupiti Salomonke koje se više nažalost ne prodaju u Hrvatskoj, Rollerblade (Spark modeli) ili Rocesice (SK modeli)..
Stvar je u tome kaj ja ne mogu potrošiti više od 500 kn na role.. Koje bi mi vi preporučili od ovih modela koje sam nabrojala??? :ne zna:

i jel tko čuo za role Hundora ili tako nešto? Bila sam tu kod sebe u gradu i imaju samo te i Rocesice..

Jel imaju kakva sniženja po Zagrebu??

HVALA!!!!!! :)

Allexis
03.05.2008., 01:45
zaboravila si K2 :mig:...al ni njih nemaju u RH....

SK modeli su ti u Rog Jomi bili 365 i 395 kn....prvo probaj tamo pitati jel im što ostalo...adresa je Savska 8 i Vlaška 86...

u Cisalfi (King Cross i Mandi) je bilo Roces SK 8 za 575 kn....

Intersport imaju Rollerblade Spark za 699 kn....ista cijena je bila i u Sport4Sportu ...Spark su dobri za početnike....Rollerblade ima još boljih rola po tehničkim karakteristikama, ali su te preko 1000 kn...

no uzmi nešto od ovoga....biti će ti dobri za rekreativno rolanje...znam da si rekla da ne možeš dati više od 500 kn za role, al bolje onda malo pričekati s kupovinom i ušparati tih još 100 - 200 kn pa kupiti kvalitetne role....jer role traju dugo...nećeš ih mijenjati svake godine....zbog toga je bolje kupiti dobre role, neg da su ti neudobne, teške, tvrde pa dobiješ žuljeve, rasklimaju se i sl....tek onda će ti biti žao bačenih novaca...jer će role skupljati prašinu....

Hundora :ne zna:

matt750
03.05.2008., 13:30
Pomoć!!!

Eto, nakon par padova i prije tjedan dana teškog hematoma na guzici ipak sam još živ :D

Nego ajmo sad na moj problem.
Dakle, unatoč padovima, i malo zagrebenim rolama, sve je ostalo ok (što se rola tiče). Da bi danas, stavio ponovno role na noge i pritegnuo čičak iznad vezica i on pukne. Znači na tom čičku nema ogrebotine od pada, ničega.
Dal to mogu reklamirat u servisu? I da, gdje je servis za Roces?

Allexis
03.05.2008., 16:18
isti problem je imala i genes (na str.4)....isto je kupila Rocesice u Rog Jomi....ne znam što je bilo na kraju s time....ali bi trebao obavezno ići reklamirati....

meni se slična stvar dogodila kad sam kupila nove Salomonke u turbo sportu....nakon 3 rolanja iliti 3 tjedna nakon kupovine, puknuo je dio koji je pridržavao zglob...uzela sam račun i otišla reklamirati...oni su ih uzeli na popravak....al se to nije dalo popraviti pa su mi ponudili da uzmem druge role koje su imali u ponudi....opet sam uzela Salomon, ali model Siam 7...već 2 godine mi traju i odlične su :top:

bio je servis Rocesica u Rost Športu kod Doma sportova....ne znam jel još uvijek to rade...no prvo bi trebao ići reklamirati u Rog Jomu pa vidjeti što će ti reći....

evo i zakonske osnove za reklamaciju...

Obveza trgovca

Članak 5.

(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.

matt750
03.05.2008., 21:48
isti problem je imala i genes (na str.4)....isto je kupila Rocesice u Rog Jomi....ne znam što je bilo na kraju s time....ali bi trebao obavezno ići reklamirati....

meni se slična stvar dogodila kad sam kupila nove Salomonke u turbo sportu....nakon 3 rolanja iliti 3 tjedna nakon kupovine, puknuo je dio koji je pridržavao zglob...uzela sam račun i otišla reklamirati...oni su ih uzeli na popravak....al se to nije dalo popraviti pa su mi ponudili da uzmem druge role koje su imali u ponudi....opet sam uzela Salomon, ali model Siam 7...već 2 godine mi traju i odlične su :top:

bio je servis Rocesica u Rost Športu kod Doma sportova....ne znam jel još uvijek to rade...no prvo bi trebao ići reklamirati u Rog Jomu pa vidjeti što će ti reći....

evo i zakonske osnove za reklamaciju...

Obveza trgovca

Članak 5.

To je sve super, a kaj ak me krene hebat da je to puklo zbog pada. Naime, kako sam napisao, malo su zgrebane, al taj čičak i tipla koja ga drži nemaju ni crticu.

Allexis
04.05.2008., 13:39
nije taj čičak toliko krhak da bi puknuo nakon par padova....pogotovo jer se vidi da nije izgreban...vjerojatno je već bio istrunuo jer nisu role držali kak treba ili nije bio dovoljno čvrsto napravljen....uglavnom, ne bi trebala biti tvoja greška...jel imaš garanciju? ak imaš, onda bi ti trebali zamijeniti role ili ih popraviti...

ak nemaš, a ne želi ništa od toga, onda idi u servis Rocesica (Rost Šport kod Doma sportova)....ne bi trebalo biti tako skupo zamijeniti taj čičak...

matt750
05.05.2008., 15:49
Eto, problem riješen. Uzeo sam pare 400kn kolko sam ih i platio. Rog-joma je sasvim ok. Svaka čast vlasniku. Inače, u potrazi sam za novim rolama i isprobao sam Roces SK8, tanka papuča i grebe tipla (štift) ili kak hoćete. Roces s202 sam stavio na nogu i odmah natrag. Naime, bio sam u LEVEL 2 dućanu i isprobao Spark M. Lagana rola i ima moj broj 42, al je sve našpanano. Mislim za prste nema više mjesta. Pa sam otišao u Cisalfu jer imam bonove po 100kn za iskoristiti pa da vidimo.

Tamo sam isprobao Geo, SK8 za muške :D, te na kraju Crossfire 4.0
http://www.rollerblade.com/dynamic/product.php?idColl=279&idCat=180&idProd=503&
Moje buduće su plavkaste boje.

Fantastična rola, ako je u rangu sa Roces s202, Crosfire kod mene nosi apsolutnu pobjedu. Rola je lagana, uski kalup tak da se rola pripije uz nogu. Jednostavno savrešno. Imaju sniženje 30% tak da je sa 1100kn cijena sad 824kn - 100kn bon 724kn.

Nego jedno pitance, za ljude koji već dulje rolaju (Allexis :D). Naprijed imam osjećaj da imam mjesta za prste, tj. ima ga ne pretjerano puno, al ga ima. Kolko je to presudno?

BBlue
05.05.2008., 17:58

Dobar izbor:top:Moj muž vozi te role - u rangu su s mojom Activom :lol: samo što njegovom stopalu odgovaraju, a mome Activa ne.

Želim ti puno sretnih kilometara- i BTW uzmi štitnike za zapešća - imat ćeš brze role, a uz štitnike, ako i bude koji pad, neće biti problem.

matt750
05.05.2008., 18:05
Heh, kupio sam štitnike i već su mi pomogli :D

Al hebiga još nisu ništa izumili za stražnjicu :D

Nego jel ti muž ima taman ili je uzeo sa malo prostora naprijed za prste?

E da, jel mu još uvijek patent za zatezanje čitav? Kolko dugo ima dotične role?

skylord
05.05.2008., 18:58
Jel zna netko gdje u Zgbu ima za kupiti anti-rockere za aggressive role?

Allexis
05.05.2008., 19:28
Fantastična rola, ako je u rangu sa Roces s202, Crosfire kod mene nosi apsolutnu pobjedu. Rola je lagana, uski kalup tak da se rola pripije uz nogu. Jednostavno savrešno. Imaju sniženje 30% tak da je sa 1100kn cijena sad 824kn - 100kn bon 724kn.
Nego jedno pitance, za ljude koji već dulje rolaju (Allexis :D). Naprijed imam osjećaj da imam mjesta za prste, tj. ima ga ne pretjerano puno, al ga ima. Kolko je to presudno?

odličan izbor :top:

kod mene ima mrvicu mjesta naprijed....taman toliko da mi je udobno i da mi noga nije stisnuta niti mi se prsti zabijaju u cipelu, kao kod nekih rola koje sam probala...

kako ti se čini kad ti je na nozi...prevelike ili udobne...jesi probao napraviti krug po trgovini...ja sam to obično radila kad bi isprobavala role...baš zbog tog da vidim jel mi veličina odgovara...možda imaju pola broja manje pa da usporediš...

BBlue
05.05.2008., 19:48
Nego jel ti muž ima taman ili je uzeo sa malo prostora naprijed za prste?

E da, jel mu još uvijek patent za zatezanje čitav? Kolko dugo ima dotične role?

Kaže da su mu taman - cipele nosi 43, role su 43. Ja cipele nosim 37, role su mi 24 cm (37,5). Prema mom iskustvu, role ti trebaju biti taman - kasnije se spužva formira pa ti budu prevelike.

Što se TFS-a tiče, role MM su srazmjerno nove. Međutim, ja imam Activu s tim sustavom - i super je. Ako ti slučajno ode (ja sam jedan uspjela olabaviti na svojim rolama jer sam pokušavala zategnuti čvršće nego što ide) kupiš zamjenski (manje od 150 kn u Sport4Sport) i za daljnjih 20 ti promjene u Zlatnom medvjedu na Šalati (oni su servis za Rollerblade). :top:

matt750
06.05.2008., 08:31
Ma super. Nosim pumin br. 41, a ove role su 42.5. To je znači, ako se ide po pola broja 5mm, znači 15mm ili 1,5cm. Inače rolu mogu stisnuti tak da mi zglob i peta ne mrdaju, što nije bio slučaj sa roces. Inače roces su bile 43, i bilo je lufta također, al ni upola tolko čvrstoće kod vezanja ko u crossfire. Napravio sam nekih 6 krugova, ako ne i više u cisalfi, i bio je mrak osjećaj. Nego, kao što sam napisao, probao sam u level dva Spark i to br 42. Al to je bilo na mjeru. S prstima sam mogao jako malo lupkali po gornjem djelu papuće, dok kod 42,5, imam isto lufta ko i kod crosfire-a. Eh u level 2 nemreš probati kak je to u vožnji, barem nisam pitao. Nego, zakapario sam crosfire za srijedu. Možda otiđem do level 2 pa ako još ima 42, probam a tih 200kn koje sam dao za kaparu iskoristim za neke tene. Makar sumnjam da ću odustati od crosfirea. :D

edit: prbao bi ja 42, al nemaju ništa manje od 42.5

BBlue
06.05.2008., 09:38
Nisam sigurna, ali nije li Cisalfa i u Mandiju?

matt750
06.05.2008., 10:29
A di je mandij? Kolko sam ja upoznat, cisalfa u Kingcrossu je jedina u hr.

BBlue
06.05.2008., 11:43
A di je mandij? Kolko sam ja upoznat, cisalfa u Kingcrossu je jedina u hr.

Mandi - shopping centar prema Sesvetama

ovdje (http://click4you.com/zagreb/Mandi)

Nazvala i provjerila - imaju Cisalfu!

matt750
06.05.2008., 14:37
Zvao sam cisalfu u Kingcorssu i stvar je sljedeća. Šef neda međusobnu zamjenu sa cisalfom u mandiu, a i pomoćnik je rekao da crossfirea u mandiu ni nema, tj. ostala su samo dva broja u Kingcorssu, a jedan je moj :D

BBlue
06.05.2008., 19:26
Zvao sam cisalfu u Kingcorssu i stvar je sljedeća. Šef neda međusobnu zamjenu sa cisalfom u mandiu, a i pomoćnik je rekao da crossfirea u mandiu ni nema, tj. ostala su samo dva broja u Kingcorssu, a jedan je moj :D

Kad ih isprobaš na stazi, javi kako se slažeš s rolama.:top:

ko_ka
06.05.2008., 21:53
Eto, problem riješen. Uzeo sam pare 400kn kolko sam ih i platio. Rog-joma je sasvim ok. Svaka čast vlasniku. Inače, u potrazi sam za novim rolama i isprobao sam Roces SK8, tanka papuča i grebe tipla (štift) ili kak hoćete. Roces s202 sam stavio na nogu i odmah natrag. Naime, bio sam u LEVEL 2 dućanu i isprobao Spark M. Lagana rola i ima moj broj 42, al je sve našpanano. Mislim za prste nema više mjesta. Pa sam otišao u Cisalfu jer imam bonove po 100kn za iskoristiti pa da vidimo.

Na sve role je 30% popusta ili? Hvala na inform.

matt750
06.05.2008., 23:01
Da, na roces i na rollerblade.

Mislim da se ženski brojevi kreću od 38, al nisam siguran. I da pozuri!!! :D

ko_ka
06.05.2008., 23:06
Da, na roces i na rollerblade.

Mislim da se ženski brojevi kreću od 38, al nisam siguran. I da pozuri!!! :D

HVALA! odem ujutro do King Crossa.. valjda nadjem svoj broj :cerek: i model koji zelim

Allexis
07.05.2008., 00:53
ne zaboravi i Cisalfu u Mandiu ak nemaju tvoj broj u King Crossu....

btw. javi čega sve ima u ponudi na sniženju....

ko_ka
07.05.2008., 12:40
Bila! Od Rocesa imaju SK8 (cini mi se) i to model u nekoj odvratnoj plavoj boji za zene. Ako se ne varam - sadasnja cijena sa popustom je cca 600kn.

Od Rollerbleda imaju samo GEOIII u onoj sivoj varijanti.

To je sve sto sam zapamtila - cim sam vidjela policu sam se razocarano okrenula tako da vise od ovog ne znam.

Usporedba ova dva modela - naoko : kod Rocesa vidljiva kvaliteta, kod GEO imam osjecaj kao da bi pukle. Nisam ih ni probavala. Buduci je danas vrijeme mutno idem sad do grada pogledat u Britton (Sport4sport) buduci su oni navedeni kao zastupnici za Hrvatsku.

Cinjenica jest da zelim bolji model i da mi je svakako bitno njihov ukupan dizajn i performansa jer cu ih gledati godinama... :rofl:

matt750
08.05.2008., 15:01
Eto par iskustava sa Roces SK8. Kako sam isprobavao role dobrih sat i po, sprijateljio sam se sa oba prodavača. Naime, nakon sat vremena došla je smjena :D
Pokazao mi je što se događa sa sk8. Gornja plastična kopča je dosta slabo napravljeno, makar bi se o tome dalo razgovarati. Kad se stisne i pokušava jako stisnuti, tamo di plastični remen ima tiplice kojima je povezan za kopču popusti i tiplice potrgaju plastiku. Međutim nije ni to tak strašno za popraviti jer sama kopča dođe 30-tak kn + taj remen sigurno ne preko 50kn.
Primili su ih na reklamaciju 3 kom, tak da sadašnjim vlasnicima preporučam da paze kako zatežu, da im se jezik od papuče ne nađe između gornjeg kalupa di se steže.

@koka: ako imaš para, otiđi u level 2, Avenue mall, zastupnici su ti za rollerblade, imaš spark i mislim da nisu više od 700kn. Vozio sam se na Roces i Rollerblade i sumnjam da ću se više vratiti na Roces, al dobro, nisam sad napravio sa Rollerblade više od 1km, al lagane su, mogu si učvrstiti nogu, ma mrak :D
Kaj se mercatora i intespara tiče, hmm, imaju lude cijene :D

ko_ka
08.05.2008., 15:17
otisla sam u grad s namjerom da bacim oko na role. Prvo sam otisla u Turbo sport. Ima nesto rocesa. No, odmah sam to zaobisla.

Druga postaja Sport4sport. Uh, osim zgodnusnog prodavaca ima i modela za kupit. Raspon cijene - za svakoga ponesto. Ima modela od prosle godine na akciji. Ja sam se zagledala u modele od ove godine. Prva dilema : Wing 6.0 ili St. Tropez. Bila sam uvjerena da sam St.Tropez vidjela u Mercatoru. Razlika u cijeni skoro 300kn. Probala obje - cine mi se lila tu negdje.

Treca postaja je bio Intersport na Jelačiću i tamo sam ugledala one koje sam vidjela i u Puli. Model Wing 8.0. Predivne dizajnom al imaju plasticno podvozje a cijena je 1100kn. Prvi zakljucak - ako kupujem role iznad 1000kn bit ce to St.Tropez jer za 100kn vise imaju aluminijsko podvozje.

Povratak u Sport4sport. Iskreno - nije mi se islo do Avenue Malla ili gdjegod drugdje da bih se vracala u Sport4sport u gradu. Na noge opet upregnuh oba modela. Dilema se pretvorila na kraju u pitanje cijene i dizajna. Prodavacica mi je rijesila dilemu kad mi je rekla da ih dobro usporedim. Cipela je gotovo ista, podvozje isto (aluminijsko), kotacici u wing 6.o su lager 7, u St.Tropez su lager 5. Cijena Wing 6.0 bila je 979kn a St. Tropeza 1199kn!

Koje sam kupila? Wing 6.0 i mislim da nisam pogrijesila! Samo jos da ih isprobam na stazi jer mi se cini velicina na knap! nosim inace 39 ili 39,5 a kupila sam 40!

kisses i hvala vam svima na sugestijama

ko_ka
08.05.2008., 15:52
idem ipak promijeniti za 40,5

matt750
08.05.2008., 17:30
otisla sam u grad s namjerom da bacim oko na role. Prvo sam otisla u Turbo sport. Ima nesto rocesa. No, odmah sam to zaobisla.

Druga postaja Sport4sport. Uh, osim zgodnusnog prodavaca ima i modela za kupit. Raspon cijene - za svakoga ponesto. Ima modela od prosle godine na akciji. Ja sam se zagledala u modele od ove godine. Prva dilema : Wing 6.0 ili St. Tropez. Bila sam uvjerena da sam St.Tropez vidjela u Mercatoru. Razlika u cijeni skoro 300kn. Probala obje - cine mi se lila tu negdje.

Treca postaja je bio Intersport na Jelačiću i tamo sam ugledala one koje sam vidjela i u Puli. Model Wing 8.0. Predivne dizajnom al imaju plasticno podvozje a cijena je 1100kn. Prvi zakljucak - ako kupujem role iznad 1000kn bit ce to St.Tropez jer za 100kn vise imaju aluminijsko podvozje.

Povratak u Sport4sport. Iskreno - nije mi se islo do Avenue Malla ili gdjegod drugdje da bih se vracala u Sport4sport u gradu. Na noge opet upregnuh oba modela. Dilema se pretvorila na kraju u pitanje cijene i dizajna. Prodavacica mi je rijesila dilemu kad mi je rekla da ih dobro usporedim. Cipela je gotovo ista, podvozje isto (aluminijsko), kotacici u wing 6.o su lager 7, u St.Tropez su lager 5. Cijena Wing 6.0 bila je 979kn a St. Tropeza 1199kn!

Koje sam kupila? Wing 6.0 i mislim da nisam pogrijesila! Samo jos da ih isprobam na stazi jer mi se cini velicina na knap! nosim inace 39 ili 39,5 a kupila sam 40!

kisses i hvala vam svima na sugestijama

Hehe, ja sam uzeo 42,5 a nosim pumin 41. Kupio sam si čak čarapu za role lol :D i sad je kak treba :D

ko_ka
08.05.2008., 18:31
Kad sam prije 13 godina kupovala role kupila sam br 41. noga mi je od tada, pa i danas, br 39. Bile su mi udobne i uvijek sam nosila duplu carapu.

Danas sam kupila 40 broj i tek kad sam dosla doma sam izvadila ulozak i probala ga i tek onda sam primjetila da mi fali jos bar 3mm. Otisla sam u trgovinu da mi zamijene za pol broja vece. Nazalost 41 nisu imali da usporedim udobnost.. ALI sutra sam na stazi i krstim nove role!

Mozda se i sretnemo :D

BBlue
08.05.2008., 19:16
Rollerblade ne treba kupiti prevelike - njihova je spužva vrlo udobna i formira se s vremenom, tako da ti nakon nekog vremena mogu postati prevelike. Naučila na teži način:rofl: kupujući skupocjenu Activu (tada novi model po punoj cijeni) koja mi je sada preširoka za nogu.

Roces ima drugačije brojeve i tu vrijedi pravilo i 2 broja veće, ali kod Rollerbladea to uvijek ne vrijedi. Lakše je nama koji i skijamo - treba gledati veličinu pancerice u cm i to je to. :top:

Ako rola bude preduga, rješenje je jednostavno - malo vate naprijed. Kod širine - e tu rješenja nema:ne zna:

ko_ka
08.05.2008., 19:26
Rollerblade ne treba kupiti prevelike - njihova je spužva vrlo udobna i formira se s vremenom, tako da ti nakon nekog vremena mogu postati prevelike. Naučila na teži način:rofl: kupujući skupocjenu Activu (tada novi model po punoj cijeni) koja mi je sada preširoka za nogu.

Roces ima drugačije brojeve i tu vrijedi pravilo i 2 broja veće, ali kod Rollerbladea to uvijek ne vrijedi. Lakše je nama koji i skijamo - treba gledati veličinu pancerice u cm i to je to. :top:

Ako rola bude preduga, rješenje je jednostavno - malo vate naprijed. Kod širine - e tu rješenja nema:ne zna:

Ja ne skijam tako da broj pancerice nemam.. :rolleyes:

No, iskreno.. imam buci buci nogu tako da rolu tek tako napunim. Sutra testiram role. Inace.. Activa 4.0 (cini mi se da je 4.0) kosta 1499kn! To mi je bilo previse s obzirom koliko znam da cu se rolati. Odlucila sam se za jeftinije pa ako me krene rolanje.. uvijek mogu kupiti bolje!

matt750
08.05.2008., 20:52
Eto, prije 2 sata sam isprobao role kak spada. Prošao sam 1 pošten km, na cesti i dojmovi su slijedeći.

Rola ne žulja, imam nešto malkice mjesta naprijed, al sa rollerblade sportskom čarapom, uglavnom prsti ne dodiruju naprijed papuču. Čudno mi je jedino da je rola sporija od Roces s201 koja je imala abc5, al ozbiljno. Sa roces sam se odgurnuo i rola ide, al je bila teška i velika, ogromna. S roces sam se jedva uspijevao zaustaviti polukružnim okretanje, a sa Crosfireom je to mačji kašalj. Kako je rola uz nogu, te je cijelo stopalo uz rolu, rola dopušta početničke greške tipa, pogled unatrag pa gubitak ravnoteže. Stopalo se ne diže te je lagano upravljati rolom i ponovno vratiti ravnotežu. Nisam se stigao spustiti niz jedan brijeg da vidim kak se ponaša pri većim brzinama, al zadovoljan sam. :D

Kod Rollerbladea, smatram da se rola kupuje 1 - 1,5 br veća od onog što nosite. A kod Rocesa bi bilo pa isto, a ne 2 broja. Zašto ljudi smatraju da je roces velik? Ne zbog dužine same papuče, nego i zbog širine. Roces je komotnija rola, al kad sam stavio Rollerblade to je bilo ko Popaj i Oliva, nerazdvojno, No dobro, ima još dosta dana za testiranje i možda neke mane izađu na vidjelo, makar ih ja nebih htio vidjeti. Dosta je padova ;)

RedskinsFan
08.05.2008., 22:09
Ej Matt, gdje si na kraju kupio te Crossfire? u kojoj trgovini u Zgb? Imaš njihov broj tel? ja bi zvao da vidim ejr sam iz Istre, pa da ne idem u Zgb za ništa. I koji broj da ja pitam/uzmem, ak nosim tene br. 44.5?
Koliko dugo ti voziš role?

Ja tek godinu dana i imam neke prastare Roces od frenda

matt750
09.05.2008., 07:24
Role vozim nekih mjesec dana. Kao što sam napisao vozim ti br 42,5 a nosim 41 (puma tenesica). Ja sam kupio u Cisalfi u Jankomiru 01/3498-242 Međutim imaju ti samo još jedan par crosfirea tak da nazovi pod hitno. Ako ti lova ne igra neku bitniju ulogu imaš u Avenu Mall-u na drugom zadnjem katu dućan Level 2, zastupnici su za Rollerblade i kod njih je Crosfire 1100 ili 1200kn, Spark 700kn.
Trudim se naći njihov br. al nikako. Ako netko zna nek ga napiše.

ko_ka
09.05.2008., 10:09
pozdrav svima!javljam se sa Jaruna!opci dojam za nove role jest:RAZOCARENJE!
Cipela je super,kotaci veliki i brzi,izvedba super ALI desna rola mi se izvija prema van,kotacici se umjesto prema unutra trose na van!bolno je rolati kad se noga izvija!
Savjet:STO MI JE CINITI?1000kn nije malo da bi ih gledala ili mucila se.Da okrenem kotace naglavacke?da reklamiram u trgovini?
Prosla sam 2 mala kruga na Jarunu...

PantaRhei
09.05.2008., 10:12
hello!

evo, citam vec nekoliko dana vase postove, posto o rolama nemam pojma, a zelim se pozabaviti i tim sportom... i odlucila kupiti ta cetverokotacna pomagala za noge :D .. i ja izabrala Rollerblade Spark 4.0.. mislim da mi je to za toalnog pocetnika i vise nego dosta... bar po onome sto Allexis pise....

i jel ima koga iz Ri ovdje? gdje je najbolje rolati?!? kostrena i avionska pista na grobniku?!? :eek:
ni vrag da je to sve? :(

Nažalost, to je sve koliko ja znam:ne zna:
A Kostrena je već toliko krcata da tek predvečer možda budu malo normalniji uvjeti za rolanje...
Javi kakva je situacija, možda se i vidimo...još uvijek napravim koji đir u starim rolama:p dok ne polomim gležnjeve s plastikom:(:rolleyes:

PantaRhei
09.05.2008., 10:13
Ej Matt, gdje si na kraju kupio te Crossfire? u kojoj trgovini u Zgb? Imaš njihov broj tel? ja bi zvao da vidim ejr sam iz Istre, pa da ne idem u Zgb za ništa. I koji broj da ja pitam/uzmem, ak nosim tene br. 44.5?
Koliko dugo ti voziš role?

Ja tek godinu dana i imam neke prastare Roces od frenda

Idem i ja, idem i ja:D:p
pokupi me putem, hehehe......
Ah, ja nikako da krenem, mislila sam da mi je sad već i kasno, pa sam odustala, a vidim da još ima nešto u ponudi....a opet mi se ne da samo zbog tog letit u Zagreb i onda još ništa ne naći, kakve sam sreće:( šmrc:(

BBlue
09.05.2008., 17:54
pozdrav svima!javljam se sa Jaruna!opci dojam za nove role jest:RAZOCARENJE!
Cipela je super,kotaci veliki i brzi,izvedba super ALI desna rola mi se izvija prema van,kotacici se umjesto prema unutra trose na van!bolno je rolati kad se noga izvija!
Savjet:STO MI JE CINITI?1000kn nije malo da bi ih gledala ili mucila se.Da okrenem kotace naglavacke?da reklamiram u trgovini?
Prosla sam 2 mala kruga na Jarunu...

Ne znam što bih ti rekla... kako to misliš "prema van" - je li kao da imaš ikserice? Ako je to, onda je rola prevelika - pogledaj djecu kad rolaju u prevelikim rolama, svima im se noge krive. Što se kotačića tiče, okretanje ima smisla tek kad se dio istroši.

Ovih dana puno radim, kasno stižem kući, pa me baš i nema na stazi, ali bit ću na Jarunu preko vikenda (najbolji termin za stazu je nedjelja ujutro). Ako se sretnemo, možda pomognem kod dijagnoze.

ko_ka
09.05.2008., 19:34
Ne znam što bih ti rekla... kako to misliš "prema van" - je li kao da imaš ikserice? Ako je to, onda je rola prevelika - pogledaj djecu kad rolaju u prevelikim rolama, svima im se noge krive. Što se kotačića tiče, okretanje ima smisla tek kad se dio istroši.

Ovih dana puno radim, kasno stižem kući, pa me baš i nema na stazi, ali bit ću na Jarunu preko vikenda (najbolji termin za stazu je nedjelja ujutro). Ako se sretnemo, možda pomognem kod dijagnoze.

pa kao ikserica. okrecem kotace i ujutro stavljam deblju carapu. buduci sam imala dilemu oko broja - izvadila sam uloske i lulozak je taman - nema lufta za prste.

cini mi se da je problem u alu okviru odnosno da je neka od vida vise zategnuta i da me zato vuce na jednu stranu.

ujutro kad budem opet testirala cu vidjet sto je zapravo. Mozda je danas jednostavno bio dan za lose rolanje jer sam sa kotacica od 50mm dosla na ove od 78mm i treba se naviknuti. ako zaglavim u dilemi i problemu :cerek: javim se. na par mjesta sam procitala da se i drugima krive pa cekam i odgovor tih forumasa. Hvala ti puno, srce si,
kisses

Dadushka
09.05.2008., 19:45
BBLUE imam jedno pitanje.. naime, jučer sam bila u zagrebu i otišla u rog jomu u vlaškoj, tamo su imali samo jedne jedine role (muške), poslije tog sam prošla par turbo sporta i tamo su rocesice i urban republic, ali cijena im je uglavnom iznad 600kn.

jel znaš di ima rola do 500kn? ja bi ili roces ili rollerblade.. btw, nemam kako do king crossa i mandija i nisam iz zagreba, a kod mene su sve role preskupe i imaju samo neke hudora, roxa i slično :ne zna:

vidjela sam tu na forumu roces s 201 w, ljubičaste i zaljubila se.. :s cijena im je 499kn, tak je netko napisao na prethodnim stranicama.. :cerek:

BBlue
09.05.2008., 20:41
BBLUE imam jedno pitanje.. naime, jučer sam bila u zagrebu i otišla u rog jomu u vlaškoj, tamo su imali samo jedne jedine role (muške), poslije tog sam prošla par turbo sporta i tamo su rocesice i urban republic, ali cijena im je uglavnom iznad 600kn.

jel znaš di ima rola do 500kn? ja bi ili roces ili rollerblade.. btw, nemam kako do king crossa i mandija i nisam iz zagreba, a kod mene su sve role preskupe i imaju samo neke hudora, roxa i slično :ne zna:

vidjela sam tu na forumu roces s 201 w, ljubičaste i zaljubila se.. :s cijena im je 499kn, tak je netko napisao na prethodnim stranicama.. :cerek:

dada21, ja ti baš i nisam pomoć u tome... znam cijene uglavnom za Rollerblade, a njih baš i nema do 500 kn. Ako imaš malu nogu, evo, kupi moju Activu - vrhunska je rola, meni preširoka (a i boja je bijelo s ljubičastim:rofl:)

A sada ozbiljno - bolje kupi polovne bladeice - nađu se po oglasima - ljudi kupe skupe role, shvate da im se to ne sviđa ili ne ide od ruke, ili nemaju vremena, i onda te role prodaju po oglasnicima. Dobre polovne role su sigurno bolja investicija od no name rola po trgovačkim centrima. Usput - Urban Republic izbjegavaj - slaba, tvrda i neudobna rola.