PDA

View Full Version : Kako Zagrebačka banka ostaje bez klijenata.

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

gljeeva
19.07.2007., 10:28
Nebih se složio sa tobom. Osoba od osamdeset godina nezna se služiti niti bankomatom a kamoli e-bankarstvom. Njena je želja bila da mi da punomoć a banka je trebala izvršiti njenu želju i omogućiti mi to bez troškova javnog bilježnika. OTP banka ima službu koja ide po kućama i to obavlja za stare i nepokretne. Ove banke što rade vani 3 sata ujutro i 2 sata popodne, to koriste sigurno starije osobe. Kako će doći do novaca same i nemoćne osobe? Zar će dati karticu i pin nekom drugom da obavi za njih? Lako nama mlađima koji se služimo internetom i sve obavljamo iz stana, ali starije osobe to nemogu.
Zašto bi banka MORALA izvršiti njenu želju i doći joj doma? Nisu banke karitas da obilaze stare i nemoćne. Umirovljenicima su omogučeni računi uz simboličke troškova vodjenja isl. i banka od njih nema gotovo nikakve koristi. A i banka je komercijalna ustanova i od profita ti ljudi žive. Kad bi obilazili penzionere po kućama mogli bi slobodno zatvorit retail poslovanje jer se nikome ne bi dalo dolazit u poslovnicu. Em je sad prevruće, em sad pada kiša, em je sad santa barbara na teveu itd. A razlika između otp banke i ovih većih je da otp ima 3 i pol klijenta o druge banke po milijun.
Uostalom, za one koji ne mogu dolaziti u banku po mirovinu, postoji poštar koji će ti tu mirovinu isplatit doma i to funkcionira već sto godina.

kodeks1
19.07.2007., 11:17
Zašto bi banka MORALA izvršiti njenu želju i doći joj doma? Nisu banke karitas da obilaze stare i nemoćne. Umirovljenicima su omogučeni računi uz simboličke troškova vodjenja isl. i banka od njih nema gotovo nikakve koristi. A i banka je komercijalna ustanova i od profita ti ljudi žive. Kad bi obilazili penzionere po kućama mogli bi slobodno zatvorit retail poslovanje jer se nikome ne bi dalo dolazit u poslovnicu. Em je sad prevruće, em sad pada kiša, em je sad santa barbara na teveu itd. A razlika između otp banke i ovih većih je da otp ima 3 i pol klijenta o druge banke po milijun.
Uostalom, za one koji ne mogu dolaziti u banku po mirovinu, postoji poštar koji će ti tu mirovinu isplatit doma i to funkcionira već sto godina.

E to je pravi odgovor banke koja drži do svojih klijenata:flop: Tko šljivi penzionere ionako nema od njih nikakve koristi:rofl: Neka crknu.

neno1966
19.07.2007., 12:32
Njena je želja bila da mi da punomoć a banka je trebala izvršiti njenu želju i omogućiti mi to bez troškova javnog bilježnika.

Zar će dati karticu i pin nekom drugom da obavi za njih?

Sorry ali ne razumijem te, dakle tvoja teta (ili netko drugi) bi tebi htjela dati punomoć a ne želi ti dati karticu i pin? :confused: Koliko ja znam eventualni rizik od zloupotrebe je isti, imao ti nečiju punomoć ili karticu sa pin-om.

Osim toga kartica i pin se dobiju po defaultu i nema nikakvih dodatnih troškova.

Kao što netko reče, i poštari nose mirovine već 100 godina...

kodeks1
19.07.2007., 13:06
Sorry ali ne razumijem te, dakle tvoja teta (ili netko drugi) bi tebi htjela dati punomoć a ne želi ti dati karticu i pin? :confused: Koliko ja znam eventualni rizik od zloupotrebe je isti, imao ti nečiju punomoć ili karticu sa pin-om.

Osim toga kartica i pin se dobiju po defaultu i nema nikakvih dodatnih troškova.

Kao što netko reče, i poštari nose mirovine već 100 godina...

Slušaj, pokušaj shvatiti situaciju. Žena doživi moždani udar i jedva preživi, ima 80 i nešto godina. Karticu ima ali nema pin, jer ga nikad nije koristila i nezna gdje je. Hoće do novca, a nemože, želi izbjeći javnog bilježnika i moli banku da dođe samo jedanput u njen stan kako bi svom nećaku dala punomoć i ja podizao za nju novac i sve ostalo što treba. Punomoć kod javnog bilježnika ne traje dugo mislim da je samo 3-6 mjeseci.
Zar se ZB ne reklamira da se kao takva prilagođava svojim kljientima? Vjerojatno treba biti VIP klijent da bi takvu uslugu napravila.

neno1966
19.07.2007., 13:22
Slušaj, pokušaj shvatiti situaciju. Žena doživi moždani udar i jedva preživi, ima 80 i nešto godina. Karticu ima ali nema pin, jer ga nikad nije koristila i nezna gdje je. Hoće do novca, a nemože, želi izbjeći javnog bilježnika i moli banku da dođe samo jedanput u njen stan kako bi svom nećaku dala punomoć i ja podizao za nju novac i sve ostalo što treba. Punomoć kod javnog bilježnika ne traje dugo mislim da je samo 3-6 mjeseci.
Zar se ZB ne reklamira da se kao takva prilagođava svojim kljientima? Vjerojatno treba biti VIP klijent da bi takvu uslugu napravila.

Punomoć ovjerena od javnog bilježnika je standardna stvar i tražiti će je svugdje ne samo u banci. Sasvim uobičajena procedura i ne treba nikoga kriviti ako ju traži. Ne može kako ona želi "banka doći kod nje" a i neki djelatnik ako bi već došao dali je on ovlašten da radi takve stvari. Možda politika banke to niti ne dozvoljava. Što da je u pitanju neka malverzacija (nije u tvom slučaju ali govorim općenito)?
Ovako sa ovjerenom punomoći banka je čista. A što se tiče izgubljenog pina, nije banka ni ured za izgubljene stvari nego isto ima postupak kako do pina.

Mislim da su banke napravile maximalno da klijentima olakšaju tekuće poslovanje i da se tu nema zbog čega žaliti.

kodeks1
19.07.2007., 14:01
Punomoć ovjerena od javnog bilježnika je standardna stvar i tražiti će je svugdje ne samo u banci. Sasvim uobičajena procedura i ne treba nikoga kriviti ako ju traži. Ne može kako ona želi "banka doći kod nje" a i neki djelatnik ako bi već došao dali je on ovlašten da radi takve stvari. Možda politika banke to niti ne dozvoljava. Što da je u pitanju neka malverzacija (nije u tvom slučaju ali govorim općenito)?
Ovako sa ovjerenom punomoći banka je čista. A što se tiče izgubljenog pina, nije banka ni ured za izgubljene stvari nego isto ima postupak kako do pina.

Mislim da su banke napravile maximalno da klijentima olakšaju tekuće poslovanje i da se tu nema zbog čega žaliti.

Razumijem da se radi o politici banke, ali kako sam naveo da sam štediša jedne druge banke koja to obavlja i prilagođava se štediši u takvim situacijama. Pa nismo mi ovdje zbog banaka nego su one zbog nas. Rade sa našim novcima i trebale bi u nekim situacijama da se prilagode klijentu i tako pokažu da mu je stalo do njega. Trebalo bi ići kod javnog bilježnika i tako svakih par mjeseci ovjeravati punomoć? A njoj hitno treba novac. Ne, treba proći proceduru itd.

Lavica02
19.07.2007., 14:32
ovo je fantastično ....
u zadnje vrijeme samo slušam po poznanika, susjeda ... banka (bilo koja) katastrofa, stoji se u redu po ne znam niti ja koliko, kaže mi da se naručim (pazi moram se naručiti! kaže meni frendica) za info o kreditu, ulaganju, sad ne valja kaj netko neće doći doma ....
mislim, ja ( kao i večina) se naručujem i kod frizera i kod kozmetičarke pa čak i kod doktora (a ako dođem ne naručena s temperaturom i onda dobijem jezikovu juhu) ... i to su ljudi prihvatili kao OK, ali kod banke to je sramota jer mi smo njihovi klijenti imaju našu lovu ...
šta frizer mi radi badave frizuru (i ako nisam naručena, šutim i čekam svoj red ponekad čekam i kad sam naručena, i opet šutim, kaj da se svađam kad vidim da žena ima pune ruke posla), dolazi ti doma? (tu ne govorim o curicama koje rade u fušu)
u dučanu (nebitno kojem) neki dan stajala 20 minuta u redu (radile 3 blagajne od 10) da platim (svojim novcima) ono kaj želim ... i kaj bi sad trebala, svađati se s tim ženama na blagajni ??? pa i njima je teško, a "samo" provlače robu

a ove u bankama .... pa nije niti čudno da je većina njih prolupala s obzirom na hrpu uputa, regulativa, pravilnika i kaj ti ga ja znam čeka sve ne, što moraju znati i još se svima nama moraju smješkati u tim uniformama na +40

EmanuelleIII.
19.07.2007., 14:41
ovo je fantastično ....
a ove u bankama .... pa nije niti čudno da je većina njih prolupala s obzirom na hrpu uputa, regulativa, pravilnika i kaj ti ga ja znam čeka sve ne, što moraju znati i još se svima nama moraju smješkati u tim uniformama na +40

pa nije baš da moraju . . .

- mogu i trebale bi . . .

- u protivnom neka potraže drugi posao, a ovaj ustupe onima koji znaju, hoće raditi i činiti će to sa zadovoljstvom . . .

nema ljutiš . . . :kiss:

gljeeva
19.07.2007., 21:28

Jel tebi uopče jasno da kad bi netko od službenika otišao kod tvoje babe da bi ona napravila punomoć, morao bi napustit svoje radno mjesto (ionak nemaju dosta posla, jel da?) , redovi u poslovnici bi bili na pol veći itd. Al to ionak nije bitno jer ljudima koji uredno čekaju u redu svoju uslugu nije tak potrebna lova ko tvojoj babi.
Punomoć ovjerena od javnog bilježnika nema rok trajanja tak da ti to nije izgovor. A i oni će ti doći doma jer imaju za to tarifu.
Vjerovao ili ne, nema tvoja baba jedina 80 godina i kad bi se takvi ustupci napravili jednom, morali bi se svima. Zar ti stvarno misliš će da za 10-20 kn godišnje netko obilazit klijente po kućama. Još jednom, od profita ti ljudi i njihove obitelji žive, nije to humanitarna organizacija.
Evo, ja zdravstveno osiguranje plaćam gotovo 6000 kn godišnje, a svejedno sam zadnji put u tamo čekao 3 i pol sata da bi došao na red. Moja baba je isto stara i bolesna al svejedno joj nikad nije liječnik došao doma nego isto tako se dovuče tam i čeka satima. A tamo je riječ o zdravlju, važnijim stvarima od nečijeg plaćanja računa ili podizanja kamate.

MilkyWay
20.07.2007., 07:18
ovo je fantastično ....
u zadnje vrijeme samo slušam po poznanika, susjeda ... banka (bilo koja) katastrofa, stoji se u redu po ne znam niti ja koliko, kaže mi da se naručim (pazi moram se naručiti! kaže meni frendica) za info o kreditu, ulaganju, sad ne valja kaj netko neće doći doma ....
mislim, ja ( kao i večina) se naručujem i kod frizera i kod kozmetičarke pa čak i kod doktora (a ako dođem ne naručena s temperaturom i onda dobijem jezikovu juhu) ... i to su ljudi prihvatili kao OK, ali kod banke to je sramota jer mi smo njihovi klijenti imaju našu lovu ...
šta frizer mi radi badave frizuru (i ako nisam naručena, šutim i čekam svoj red ponekad čekam i kad sam naručena, i opet šutim, kaj da se svađam kad vidim da žena ima pune ruke posla), dolazi ti doma? (tu ne govorim o curicama koje rade u fušu)
u dučanu (nebitno kojem) neki dan stajala 20 minuta u redu (radile 3 blagajne od 10) da platim (svojim novcima) ono kaj želim ... i kaj bi sad trebala, svađati se s tim ženama na blagajni ??? pa i njima je teško, a "samo" provlače robu

Ono, u poslovanje banke se očito ne razumiješ baš previše. Ideš uspoređivati banku s frizerajem. Daj molim te! :rolleyes:

1. Šalterska službenica NIJE osoba koja može objasniti neki komplicirani kredit. Mnogo ljudi se ovdje žalilo da službenici nisu znali ni najosnovnije stvari. Pobogu ljudi, na šalteru rade osobe sa SSS stručnom spremom, s išta ili ništa ekonomskog znanja, koje ionako zovu šefa poslovnice kad je gusto. Prema tome, personal account manager nebre biti svatko. Banka ima ograničeni broj takvih ljudi na usluzi i naravski je da u doba gužve stvaraju rasporede.

2. Čuo sam već kak se ljudi žale da se moraju najaviti za isplatu kredita. Alooo, pa kaj vi mislite da banke imaju neograničene rezerve love da vam isplate kredit bez da im to može narušiti likvidnost?? Najjednostavnija ekonomija: bilanca stanja!

plavva
20.07.2007., 07:23

for the record, to nije sasvim istina.
punomoć za tekući račun je interni bančin spis koji potpišeš U poslovnici, navedeš osobu koja će imati pristup tvom računu i ta osoba dobije dodatnu karticu i pin na nju.
to je milijardu posto tako, ja to radila za muža.

kodeks1
20.07.2007., 07:26
Jel tebi uopče jasno da kad bi netko od službenika otišao kod tvoje babe da bi ona napravila punomoć, morao bi napustit svoje radno mjesto (ionak nemaju dosta posla, jel da?) , redovi u poslovnici bi bili na pol veći itd. Al to ionak nije bitno jer ljudima koji uredno čekaju u redu svoju uslugu nije tak potrebna lova ko tvojoj babi.
Punomoć ovjerena od javnog bilježnika nema rok trajanja tak da ti to nije izgovor. A i oni će ti doći doma jer imaju za to tarifu.
Vjerovao ili ne, nema tvoja baba jedina 80 godina i kad bi se takvi ustupci napravili jednom, morali bi se svima. Zar ti stvarno misliš će da za 10-20 kn godišnje netko obilazit klijente po kućama. Još jednom, od profita ti ljudi i njihove obitelji žive, nije to humanitarna organizacija.
Evo, ja zdravstveno osiguranje plaćam gotovo 6000 kn godišnje, a svejedno sam zadnji put u tamo čekao 3 i pol sata da bi došao na red. Moja baba je isto stara i bolesna al svejedno joj nikad nije liječnik došao doma nego isto tako se dovuče tam i čeka satima. A tamo je riječ o zdravlju, važnijim stvarima od nečijeg plaćanja računa ili podizanja kamate.

Nije točno. Punomoć kod javnog bilježnika ima ograničeno trajanje. To je provjereno. Kad se tako hvale da su najbolja banka, za ovakve situacije trebaju naći rješenje i biti uslužni. To je izvanredna situacija. Najlakše je reći imaju puno stranaka. Klijent je na prvom mjestu. Što se tiće tvoje babe dobro da može hodati. Koga vraga misliš da su sve dobroga zdravlja. Očito radiš u ZB.

neno1966
20.07.2007., 09:21
Kad se tako hvale da su najbolja banka, za ovakve situacije trebaju naći rješenje i biti uslužni. To je izvanredna situacija.

Nije to nikakva izvanredna situacija nego je tvoja teta izgubila pin jer da ga ima svi ovi tvoji/njezini problemi nebi ni postojali.

Pokušaj ići sređivati neke druge stvari u njezino ime i opet ćeš imati problema sa punomoći, banka je tek dio u cijeloj toj gnjavaži.

Kao što je netko rekao, bolesni ljudi imaju puno više problema ostvarivajući svoja zdravstvena prava nego tu neko podizanje penzije.

Edgar
20.07.2007., 10:12
ja sam imao sličan problem kao kodeks.

samo nije stvar bila u tome da nisam imao pina, već je kartica taman istekla, i trebalo je preuzeti novu. :confused:

naravno radi zdravstvenih razloga isto nije bilo moguće. također u poslovnici su mi rekli da nema šanse da meni daju tu karticu bez punomoći, uz napomenu da mi to jedino može napraviti osobna bankarica. Naravno, ova nije htjela ni čuti.

nakraju je ispalo tako, da kad se situacija malo popravila, da je selužbenica ipak udostajila napraviti 6,5 koraka i otići do auta.

riječ je o ZABA-i

Neuson
20.07.2007., 10:45
2. Čuo sam već kak se ljudi žale da se moraju najaviti za isplatu kredita. Alooo, pa kaj vi mislite da banke imaju neograničene rezerve love da vam isplate kredit bez da im to može narušiti likvidnost?? Najjednostavnija ekonomija: bilanca stanja!

Zašto alo? I nitko ne misli o neograničenom. Redovito kada banditi opljačkaju "sokoliće" uzmu im preko milijun kuna, a ljudi se moraju naručivati za višestruko manje iznose. I to im uzmu ono što oni idu "doliti" u banku koja zatraži narudžbu da ne ostane prazna.
Iako još nisam dizao kredit ni meni ovo nema smisla. Kakvo crno najavljivanje? Pa ne dolaze ljudi po taj novac u rudnik nego u banku i to obično u poslovnicu koja ima trezor sa novcem. Ljudi "kupuju" taj novac i "plaćaju" ga izdašnom kamatom. To je čisto pokazivanje položaja moći banke.:E

Da im slučajno netko dođe oročiti milijun kuna taj se ne bi trebao najavljivati jer nema potrebe, jer oni su banka, rade s novcem, nahvalit će sami sebe do neba. Ali hajde se probaj nakon npr. isteka par godina oročenja ne najaviti (iako oni točno kroz svoje programe znaju kada ti ističe oročenje i time si po meni de facto najavljen) i doći pokuštati dići taj svoj novac (pa i 10x manju svotu), pravit će ti frku, reći da oni nemaju toliko (iako im trezor radi i zapravo su lijeni otići od svog mjesta i donijeti novac), reći će ti suptilno da nisi normalan jer uopće pokušavaš odnijeti novac negdje gdje su uvjeti različiti nego kod njih itd.:flop:

Ovo je spoj mojega mišljenja, a djelomično i iskustva mog dobrog prijatelja koji se "proveo" u Erste banci.

MilkyWay
20.07.2007., 11:47
Zašto alo? I nitko ne misli o neograničenom. Redovito kada banditi opljačkaju "sokoliće" uzmu im preko milijun kuna, a ljudi se moraju naručivati za višestruko manje iznose. I to im uzmu ono što oni idu "doliti" u banku koja zatraži narudžbu da ne ostane prazna.
Iako još nisam dizao kredit ni meni ovo nema smisla. Kakvo crno najavljivanje? Pa ne dolaze ljudi po taj novac u rudnik nego u banku i to obično u poslovnicu koja ima trezor sa novcem. Ljudi "kupuju" taj novac i "plaćaju" ga izdašnom kamatom. To je čisto pokazivanje položaja moći banke.:E

Da im slučajno netko dođe oročiti milijun kuna taj se ne bi trebao najavljivati jer nema potrebe, jer oni su banka, rade s novcem, nahvalit će sami sebe do neba. Ali hajde se probaj nakon npr. isteka par godina oročenja ne najaviti (iako oni točno kroz svoje programe znaju kada ti ističe oročenje i time si po meni de facto najavljen) i doći pokuštati dići taj svoj novac (pa i 10x manju svotu), pravit će ti frku, reći da oni nemaju toliko (iako im trezor radi i zapravo su lijeni otići od svog mjesta i donijeti novac), reći će ti suptilno da nisi normalan jer uopće pokušavaš odnijeti novac negdje gdje su uvjeti različiti nego kod njih itd.:flop:

Ovo je spoj mojega mišljenja, a djelomično i iskustva mog dobrog prijatelja koji se "proveo" u Erste banci.

Gle, varaš se i to gadno. A tvoj kolega nije bio baš na nekom istaknutom mjestu bojim se.

Banci je u cilju zaraditi na lovi. To radi tako da okreće kapital. Danas si došao i stavio milijun kuna depozita. Došao si im ko naručen. Zašto? Zato jer će oni tu lovu sutra plasirati kroz investicije. Dio njihove zarade daju tebi i to je to.

Znači, danas ti je frend dao u polog 5000Kn i traži od tebe 4% godišnje kamate. Ti tih 4% nemaš. Ali, ako investiraš u vrijednosne papire, kredite ili nešto slično, ti ćeš kroz godinu dana imati i 15% od te love koju ti je dao frend. Za godinu dana ti njemu vratiš glavnicu i njegovih 4% kamate, a ovaj ostatak staviš sebi u džep.

No, di je problem? Problem je u tome što je tebi tvoj novčanik godinu dana prazan! Imaš aktive jednako kao pasive, samo što u aktivi nemaš rezervi ili obrtnog kapitala. Nisi likvidan u slučaju da ti dođu nove obaveze. Što možeš učiniti u tom slučaju? Pa zdužiti se kod nekog, uzeti kredit pod takvim uvjetima da nakon godinu dana još i dalje imaš koristi od onog pologa od 5000Kn od tvojeg frenda.

Ista stvar je i s bankom. Ako nisu likvidni, uzmu međubankarski kredit kojim te isplate, pod takvim uvjetima da im se isplati taj tvoj kredit. Zbog toga se trebaš najaviti.

A to kaj neko ukrade milju kuna negdje ima veze s tokom gotovine. Gotovina je za banku roba. Trezor se doslovno vodi kao skladište. A što se krađe tiče, lopovi hvataju prave transfere gotovine: mirovine (jer idu poštom u gotovini), FINA, ZABA (koje furaju najviše gotovine), sabirni centri, itd... Samo idioti pljačkaju poslovnice banke u Mrduši Donjoj, koja ima ukupno maksimalno 30000Kn gotovine. I to ako!!!

Neuson
20.07.2007., 12:53
Gle, varaš se i to gadno. A tvoj kolega nije bio baš na nekom istaknutom mjestu bojim se.

Ne razumijem ovo sa istaknutim mjestom.

Banci je u cilju zaraditi na lovi. To radi tako da okreće kapital. Danas si došao i stavio milijun kuna depozita. Došao si im ko naručen. Zašto? Zato jer će oni tu lovu sutra plasirati kroz investicije. Dio njihove zarade daju tebi i to je to.
To ja ne sporim, no ne prihvaćam da mi rade i najmanje probleme u trenutku kada ja te novce hoću dići i odnijeti, a oni su na njima kroz kredite zaradili najmanje 2x više na kamatama nego što su meni dali.

No, di je problem? Problem je u tome što je tebi tvoj novčanik godinu dana prazan! Imaš aktive jednako kao pasive, samo što u aktivi nemaš rezervi ili obrtnog kapitala. Nisi likvidan u slučaju da ti dođu nove obaveze. Što možeš učiniti u tom slučaju? Pa zdužiti se kod nekog, uzeti kredit pod takvim uvjetima da nakon godinu dana još i dalje imaš koristi od onog pologa od 5000Kn od tvojeg frenda.

Ista stvar je i s bankom. Ako nisu likvidni, uzmu međubankarski kredit kojim te isplate, pod takvim uvjetima da im se isplati taj tvoj kredit. Zbog toga se trebaš najaviti.

E pa to je bit moje priče vezano za pljačkaše. Banke u poslovnici imaju puni trezor, "sokolići" im dostavljaju milijune, a oni će meni prodavati priču da nemaju novaca nego da ga moraju naručiti iz središnjice, a ako odeš u središnjicu (u nekom većem gradu) oni će ti reći da moraju naručiti novac iz Fort Knoxa i tako u nedogled.
No moram reći da to nije tako kod svih, neki malo negoduju no isplate novac (meni su u Croatia banci (isteklo oročenje od 10ak k dolara) napravili hitnu narudžbu iz Fine koja je došla za 30 min i koštala banku 0,1% od iznosa), a čitam da je Hypo banka je tu otišla u krajnost. Moraš se naručiti i ako ne dođeš u dogovoreno vrijeme naplate ti penal u iznosu 0,25% tvog depozita jer su kao imali troškove. A svi oni imaju tvoj novac.

A to kaj neko ukrade milju kuna negdje ima veze s tokom gotovine. Gotovina je za banku roba. Trezor se doslovno vodi kao skladište. A što se krađe tiče, lopovi hvataju prave transfere gotovine: mirovine (jer idu poštom u gotovini), FINA, ZABA (koje furaju najviše gotovine), sabirni centri, itd... Samo idioti pljačkaju poslovnice banke u Mrduši Donjoj, koja ima ukupno maksimalno 30000Kn gotovine. I to ako!!!
Baš to, banke su trgovine novcem koje mi prodaju priču da nemaju robe, a "skladište" puno. Baš me zanima kako bi ljudi reagirali da dođu u praznu mesnicu u kojoj se za svaki veći komad mesa moraš naručiti, a hladnjača puna. Svi bi pljuvali po toj mesnici, a kod banaka je to normalno. Meni to nikada neće biti normalno te tvrdim da je to samo zbog njihovog položaja i komoditeta.

Lavica02
20.07.2007., 13:33
. Ideš uspoređivati banku s frizerajem. Daj molim te! :rolleyes:

da uspoređujem i kaj onda ... idem u krajnost ... u banci imam svoje novce a frizerka mi ne radi besplatno frizuru ... ako ne kužiš kaj hoću reći ne mogu ti pomoći.... :)

..........

ne znam na temelju čega misliš da sokolići dostavljaju bankama/poslovnicama milijune i da poslovnica ima milijune u svom trezoru ... kad položiš novac na svoj račun u banci ona to ne sprema u posebnu ladicu u trezoru s tvojim imenom ... banke isto tako imaju ograničenje koliko novaca smiju držati u trezoru tj "skladište" im je temeljem zakonski odredbi i osiguranja ograničeno na neki xy iznos

MilkyWay
20.07.2007., 14:58
Fora baš i jest u tome da poslovnice imaju ograničenje gotovine. Tak se osiguravaju od toga da pretrpe velike štete u slučaju pljačke. Sjećam se da su par bankomata ZABE zjapili danima prazni jer ih u poslovnicama nisu imali čime napuniti.... Nije to baš tak - voze se milijuni iz središnjice. Zapamtite, gotovina je banci samo trošak. Ne žele radit s gotovinom. A i vama je bolje da konačno pređete na bezgotovinska plaćanja. Dijelit će se kojekakvi popusti za to da ne koristite gotovinu.

MilkyWay
20.07.2007., 15:00
da uspoređujem i kaj onda ... idem u krajnost ... u banci imam svoje novce a frizerka mi ne radi besplatno frizuru ... ako ne kužiš kaj hoću reći ne mogu ti pomoći.... :)

A dok ti daju kredit? Kak to onda uspoređuješ s frizerkom? Ono... ;) :zubo:
Nebreš reči da ti nemaš apsolutno nikakve koristi od banke!

Neuson
20.07.2007., 17:15
ne znam na temelju čega misliš da sokolići dostavljaju bankama/poslovnicama milijune i da poslovnica ima milijune u svom trezoru ... kad položiš novac na svoj račun u banci ona to ne sprema u posebnu ladicu u trezoru s tvojim imenom ... banke isto tako imaju ograničenje koliko novaca smiju držati u trezoru tj "skladište" im je temeljem zakonski odredbi i osiguranja ograničeno na neki xy iznos

Pa naravno da ne mislim da ih stavljaju u "moju" ladicu no ako im je novac dostavljen pa valjda će raditi s njim, a ne kukati kako on ne postoji. Ne govorim ja o situaciji da dođem u neko selo i u podružnici tražim nerazumne milijunske isplate. Pa nisam lud.:) No ako dođem npr. u Radničku u PBZ koja se reklamira kao najveća, najbogatija, no#1 banka i ako mi tamo kažu da nemaju novaca smatram da lažu.

Za to ograničenje znam i ono se odnosi na kasu jer naravno da neće u ladici držati milijun kuna, a ono je bankama nametnuto od njihovih osiguranja jer su zbog učestalih pljački postale rizični poslovni subjekti i to iz razloga jer im interijeri sve manje liče na banku. I umjesto da ulože malo u sigurnost, oni smanjenjem blagajničkog maksimuma sebi smanjuju osiguravateljski trošak.

Nedavno sam se vratio iz Londona i ondje su (u par banaka u kojim sam bio) interijeri organitzirani tako da imaš niz kasa, odvojenih neprobojnim staklom te ako im dođe nekakav pljačkaš naoružan do zuba iz stropa se dodatno spuste čelične ploče. Kod nas je sve nešta prijateljski, fancy, otvorenog tipa, sa nekakvim pultovima gdje praktikči možeš doći iza njega i onda se dogodi grozan masakr u Fini jer je pljačkaš samo ušetao. Također veće londonske banke imaju "tunele" u koji uđe oklopnjak i sigurno se prenese novac, dok kod nas poslovnice niču na takvim mjestim gdje je nemoguće "sokolićima" pristupiti bez min. 50 metara hoda i izloženosti svinjarijama.

Rezultat je "suša" u bankama.

Neuson
20.07.2007., 17:22
Fora baš i jest u tome da poslovnice imaju ograničenje gotovine. Tak se osiguravaju od toga da pretrpe velike štete u slučaju pljačke. Sjećam se da su par bankomata ZABE zjapili danima prazni jer ih u poslovnicama nisu imali čime napuniti.... Nije to baš tak - voze se milijuni iz središnjice. Zapamtite, gotovina je banci samo trošak. Ne žele radit s gotovinom. A i vama je bolje da konačno pređete na bezgotovinska plaćanja. Dijelit će se kojekakvi popusti za to da ne koristite gotovinu.

Ne znam je li ovo bilo namjenjeno meni no nekada je nemoguće izbjeći baratanje s gotovinom kao npr. kad istekne oročenje. Moraš doći i fizički uzeti novac.
Ne znam na koji način pune bankomate no sramota je da su par dana bili prazni kada je naručiti dostavu novca za banku najmanji problem.
Gdje je taj megatrezor gdje stoji sva gotovina RH ako u bankama novaca nema?:rofl:

Edgar
20.07.2007., 17:59
a čitam da je Hypo banka je tu otišla u krajnost. Moraš se naručiti i ako ne dođeš u dogovoreno vrijeme naplate ti penal u iznosu 0,25% tvog depozita jer su kao imali troškove. A svi oni imaju tvoj novac.

Čuj, neznam za te penale, ali znam da sam po isteku oročenja svojih 50k došao u Hypo banku, a ovi jadni su rekli da nemaju novaca, da sam se trebao najaviti i da mi mogu isplatiti samo 20k

onda sam ja počeo tmao pizditi i nagovori ih da mi bezgotinski u zabu prebace 10
a tih 20k da isplate na ruke

došlo mije da ih pitam. a gdi su vam novci, kod pašalića,, zagorca ili?

Edgar
20.07.2007., 18:05
A i vama je bolje da konačno pređete na bezgotovinska plaćanja. Dijelit će se kojekakvi popusti za to da ne koristite gotovinu.

interesantna konstatacija. s jedne strane te nagrađuju u dečanima nekakvim popustima za plćanje gotovine, a s druge te stimulirjau da koristiš bezgotovinsko plaćanje :rolleyes:

Neuson
20.07.2007., 18:23
Čuj, neznam za te penale, ali znam da sam po isteku oročenja svojih 50k došao u Hypo banku, a ovi jadni su rekli da nemaju novaca, da sam se trebao najaviti i da mi mogu isplatiti samo 20k

onda sam ja počeo tmao pizditi i nagovori ih da mi bezgotinski u zabu prebace 10
a tih 20k da isplate na ruke

došlo mije da ih pitam. a gdi su vam novci, kod pašalića,, zagorca ili?

Evo u Hypo banci (pogledaj pod B 7.2.4.) uzmu 0,25% na iznose iznad 25k eura http://www.hypo-alpe-adria.hr/bank//prikaz.asp?txt_id=1906 ,a njihova Slavonska banka (pogledaj pod 1.17.) uzme istih 0,25% na sve iznose http://www.slavonska-banka.hr/sbo_cms/bank/home.nsf pa ti slučajno ne dođi u dogovoreno vrijeme.:zubo:

-mobyXXL-
21.07.2007., 13:39
Začudio bi se brojevima iz prakse. Ivana Horvata koji žive u selu Horvati ima par desetaka. Selo je malo i uopće nema kućne brojeve. Preko 10 njih ima i isto ime oca.
Ovo je samo jedan primjer kojeg se sjećam, a ima ih bezbroj, jednostavno, sistem je neprovediv bez jednog fiksnog identifikatora.

onda se donese uredba , zakon itd da svaka kuća mora imat kućni broj a ako se ne varam tako nešto već postoji. Al jebiga neki nemaju ni građevinske dozvole pa grade kuće a kamoli da bi imali brojeve. Piše samo bb. E pa ako ste bez broja gospodo il ga nabavite il vam ide dinamit pod kuću

MilkyWay
21.07.2007., 16:11
interesantna konstatacija. s jedne strane te nagrađuju u dučanima nekakvim popustima za plaćanje gotovine, a s druge te stimulirjau da koristiš bezgotovinsko plaćanje :rolleyes:

Ne znam da li si znao da trgovac za svaku transakciju plaća banci određeni postotak. Nije to puno, recimo 2 ili 3%. Sad znaš zašto trgovci nagrađuju popustom za keš. Što se banke tiče, njoj je keš čisti trošak.[/QUOTE]

ruler
21.07.2007., 16:43
danas sam svecano zatvorio racune u zabi nakon 12 godina. naton toliko godina uvreda i ponizavanja osjecam se kao novi covjek. ima neki blog o babi koja je davala cekove u Jurisicevoj. I sam sam toliko puta ponizno molio za barem 5 cekova pa baba dijelilaa po tri. o drugim sranjima mi se i neda pisati . zaboravit cu ih. ili necu? gamad :rigo:

Edgar
21.07.2007., 19:02
Ne znam da li si znao da trgovac za svaku transakciju plaća banci određeni postotak. Nije to puno, recimo 2 ili 3%. Sad znaš zašto trgovci nagrađuju popustom za keš. Što se banke tiče, njoj je keš čisti trošak.

naravno da jesam. bude to više, 5-7% ovisno o kartici i koliko prometa imaju.

zato i kažem, to što kažem

MilkyWay
21.07.2007., 19:51
naravno da jesam. bude to više, 5-7% ovisno o kartici i koliko prometa imaju.

zato i kažem, to što kažem

A trgovci su skužili da im dojde na isto ako uzmu keš i daju popust ili na karticu. Pa onda niti u jednom slučaju nedaju pospust. Uglavnom.

Mene je jako začudilo kada sam došao u jednu privatnu polikliniku i skužio da oni nemaju POS. Kao prvo, oni tamo rade s lovom. Nema zdravstvene. Na kraju seanse, kažu da to košta toliko i toliko. A jebga, to može koštat 200, ali i 1200 Kn. Nikad ne nosim 2000 Kn sobom, samo da bude "just in case". Uzeo sam 500 Kn, a račun ispo 800. I kaj sad? Oni nemaju POS, a bankomata nisam mogao nać jedno 15 minuta. Svašta. Keš je sranje.

Edgar
21.07.2007., 20:52
ni moja zubarka nema POS.

ali ima peglu, pa pegla, i račun se knjiži nakon nekih mjesec i po dana :rofl:

P.S.

jeis morao prati suđe, pardon med instrumente?

MilkyWay
22.07.2007., 08:18
Nisam, našo ja bankomat. Samo, to je moglo brže ić... :rolleyes:

neno1966
22.07.2007., 08:37
danas sam svecano zatvorio racune u zabi nakon 12 godina. naton toliko godina uvreda i ponizavanja osjecam se kao novi covjek. ima neki blog o babi koja je davala cekove u Jurisicevoj. I sam sam toliko puta ponizno molio za barem 5 cekova pa baba dijelilaa po tri. o drugim sranjima mi se i neda pisati . zaboravit cu ih. ili necu? gamad :rigo:

Koliko vidim najviše se žale oni koji "pretaču iz šupljeg u prazno" čekovi, kartice, dozvoljeni i nedozvoljeni minusi...

Iako banke na takvima najbolje zarađuju ja da imam svoju banku kada bi mi netko došao otvoriti tekući račun i upitao koliki je dozvoljeni minus, odmah bi mu pokazao gdje su vrata. Izgubio bi mnoge klijente ali bi stvorio bazu solidnih klijenata koji bi kod mene jednostavno dolazili do kredita bez puno papirologije.

Gdje su oni drugi koji misle svojom glavom (štednja, ulaganje u budučnost...)
kakva su njihova iskustva?

MilkyWay
22.07.2007., 10:54

A gdje su bankama takvi proizvodi? Kolko je ono kamata na oročeni depozit? Jedva malo viša od inflacije! Kaj ja onda od toga imam, osim kaj mi mrknu pare na godinu dana!?

Investicijski fondovi su najbolji način "štednje" ili zarade. Ostalo sve je nula-bodova!

Nekaj se malo počelo pojavljivat fleksibilnih depozita u zadnje vrijeme, ali je to sve skupa jako premalo da bih se ja odlučio promijenit banku zbog toga.

gljeeva
22.07.2007., 14:45
Koliko vidim najviše se žale oni koji "pretaču iz šupljeg u prazno" čekovi, kartice, dozvoljeni i nedozvoljeni minusi...

Iako banke na takvima najbolje zarađuju ja da imam svoju banku kada bi mi netko došao otvoriti tekući račun i upitao koliki je dozvoljeni minus, odmah bi mu pokazao gdje su vrata. Izgubio bi mnoge klijente ali bi stvorio bazu solidnih klijenata koji bi kod mene jednostavno dolazili do kredita bez puno papirologije.

lol, ti da imaš banku začas bi propao.
Takvi koji pretaču iz šupljeg u prazno najbolji su klijenti banke. Da bi banka mogla plasirati klasični kredit mora imati pokriče u depozitima, a razlika između aktivne i pasivne kamate i nije tak velika kak se opčenito smatra (ja npr otplaćujem kredit sa 7% kta a na isti rok bi dobio nešto više od 5% kta kad bi taj iznos oročio, a još kad se uzme razlika između kamatnog obračuna na kredite i depozite ta razlika je još i manja).
Za kredite na tek.račune tzv. minuse bankama ne treba baš neko veliko pokriće jer su to generalno mali iznosi ali nose solidan profit. Kamata se na njih otplaćuje uredno svaki mjesec a u pravilu se glavnica ne vraća (valjda 90% onih koji koriste dozvoljeno prekoračenje su u tom minusu konstantno). S vremenom si otplatio poprilično puno kamata a i dalje si jednako dužan.
Rađe bi digo bilo kakav kredit nego koristio minus. Bar me prisiljava da ga otplačujem i ne živim u onom lažnom "nisam niš nikom dužan" uvjerenju:rofl:

Lavica02
22.07.2007., 21:21
Za kredite na tek.račune tzv. minuse bankama ne treba baš neko veliko pokriće jer su to generalno mali iznosi ali nose solidan profit.

a koliko pokriće banka mora imati za dopušteno prekoračenje od recimo 15.000 kuna?

gljeeva
22.07.2007., 21:51
a koliko pokriće banka mora imati za dopušteno prekoračenje od recimo 15.000 kuna?

Valjda isto tolko. Shvatila si ti kaj sam htio reć. U usporedbi s recimo stamb. ili auto kreditima to je sitna lova. A nitko se baš previše ne trudi da izađe iz minusa jednom kad se tamo uvali

Lucky
27.07.2007., 10:05
Ja mogu dati samo rijeci pohvale za Zabu ... :top: :s
Kredit ekspresno ishodovan bez ikakvih problema ... Ustvari kredit kakav je nama trebao mogli smo dobiti samo kod njih :s :s :s ... To nam je spasilo cijelu koncepciju ulaganja

Svakome bih preporucio da prilikom podizanja kredita posjeti zabu ... nisu uzalud najveci i najjaci -> najvise opcija kod podizanja kredita

ruler
30.07.2007., 14:43
pazi bandu blesavu. zatvorim sve racune. pitam jel ima kakva skrivena dodatna naknada. kazu - nema. eto mi stigla danas nova kartica! i jos pise da im napisem zasto ne zelim vise 1 za sve. da se kladimo da ce mi naplatit karticu? gori su od kamatara!!

vaci
30.07.2007., 19:38
pas inmater, ja ću isto dignit sidro i selim u imex :raspa:

kad sam prominila poslodavca, ovaj mi kod uplate plaće nije upisivao neku šifru zbog čega mi je minus prepolovljen. Kad sam došla tamo, rekli mi da će sve bit okej, dali pusto papirusina da popunim, donila im zadnju platnu listu i odem na godišnji a oni me zovu da im faksiram još liste od pretprošlog i miseca prije :rolleyes:
ženo na godišnjem sam, rekli ste da će bit sve okej i ne, neću zvat poslodavca za to
papire imate, ako vas je volja odobrite mi minus, ako ne doviđenja, minjat ću banku
i onda ONA uzima telefon, zove mog poslodavca - ma svakako nerve mi ej digla!!!

da ne kažem da mi skida sa računa za jebeni paket 1 za sve a iz tog istog paketa koristila sam izvod i sms - sad izvod plaćam 2ipo kune a sms se dobiva jednom tjedno :rolleyes:
seratori!!

Mark
31.07.2007., 07:43
pazi bandu blesavu. zatvorim sve racune. pitam jel ima kakva skrivena dodatna naknada. kazu - nema. eto mi stigla danas nova kartica! i jos pise da im napisem zasto ne zelim vise 1 za sve. da se kladimo da ce mi naplatit karticu? gori su od kamatara!!

Ma prijavi ih HANFA-i !
Šta će oni tebe derat ako nemaju za što?

Javi tamo telefonom ili kako već pa nek ih oni malo pretresaju.
Istina je da si bankari dozvoljavaju kojekakve gluposti.

I to je dakako istina da su gori i od kamatara i lihvara.
Samo što su oni tobož legalni, a kamatari nelegalni.

Kad vidiš koliko naplaćuju za sve te usluge u bankama dođe ti da se smrzneš.

MilkyWay
31.07.2007., 12:37

A pa to nije u redu. :flop:

ruler
01.08.2007., 12:57
evo nazvao ja banku. ljubazna gospodjica s druge strane. rekoh za karticu ona meni dodjite u poslovnicu. ja fino odgovorih da mi ne pada na pamet. i tako tri puta! na kraju njezina verzija (nije 100 % ziher ali kad sam pitao tko moze 100%
znati rekla da dodjem u poslovnicu i trazim okolo, ponovo moj isti odgovor. dakle teorija je:
posto sam otkazao 1 za sve 60 sekundi prije tekuceg (sto se mora tim redom)
kompjutor (ne ljudi :) ) automatski salje novu karticu. veli da valjda nece biti nikakve naknade ali nije 100%.
ono.. kraaaaaaaaaaaa

sven_107
04.08.2007., 18:35
ljudi vi ništa ne znate...

žalite se na na Zabu,PBZ i RBA klijent sam svih navedenih banaka imaju oni svojih loših strana ali smatrajte se blagoslovljenim što što nemate ništa(ako nemate) sa Splitskom bankom to što oni rade prelazi svake granice i svako malo neki problem s njima ali nažalost geografskom silom prilika osuđen sam da im budem klijent :rolleyes:

Neuson
04.08.2007., 20:04
Pa nemoj nas ostaviti u uvjerenju da su ranije navedene lošije, daj malo prljavštine iznesi.:zubo:

MilkyWay
06.08.2007., 07:25
@sven_107: A mogo bi ubacit i koji zarez, točku i tak neš. Ovak ne djeluješ uvjerljivo.

freya7
06.08.2007., 16:27
ne znam sto bih rekla, dizem kredit kod njih- kupujem kucu, imam sve ciste papire od kuce, ja kreditno sposobna, receno mi- idealna situacija kredit mjesec dana maximum,.....
prvo zane- procjenu sam cekala mjesec dana u dan, ah.....
u petak sam shvatila da nije zane kriva, nego je zaba zadrzavala procjenu ili sto god- drzali su je od 13.07. da bi ju meni dali u srijedu, ja uredno zvala i maltretirala cijelo vrijeme....
pa polovne informacije, gubljenje vremena...a sve vodi k tome da ce mi isplata kredita biti 1.9. taman da platim interkalarnu kamatu za cijeli mjesec............ očaj živi.....

rolandus
07.08.2007., 16:51
ja koristim eZabu za firme godinama i godinama imam problema. Ovaj najnoviji je bio takav da su mi (pogrešno) rekli da moram formatirat (izbrisat) hard i sve na njemu i ponovo instalirat Windowse. Nakon toga nije radilo i opet su mi rekli da moram formatirat hard. Treći put nakon hrpe gnjavaže (hvala ljubaznom službeniku Help Deska) otkriveno je da je problem u instaliranju nekih dodatnih zakrpa za Windows XP. Znači platio formatiranje i reinstalaciju harda 2x uzalud, da ne govorim o instalaciji gomile programa i pritom gubitku nekih podataka.

Vrijeme je da nađu pristojnu softversku firmu koja će im isprogramirat kvalitetnu client banking aplikaciju (tj. sve će biti na njihovom serveru, klijent ne treba učitavat programe i zakrpe već se samo logira, briga o održavanju je samo njihova). Tako ima RBA i Erste

MilkyWay
08.08.2007., 07:34
eZaba je najgore internet banking rješenje u Hrvata. Kao autor 4 takva rješenja odgovorno to tvrdim.

Mark
08.08.2007., 08:14
Sigurno nije najgore.Ja znam 1 rješenje koje je gore.

Ne znam u čemu je problem.Logiraš se i to je to.
Eventualno te možda može zezat browserov cache ili nešto slično.
Ali ja govorim ovdje o ezabi za građanstvo.

bata konj harmonikas
17.08.2007., 17:47
lol, ti da imaš banku začas bi propao.
Takvi koji pretaču iz šupljeg u prazno najbolji su klijenti banke. ...:

Zanima me ovaj dio sa tom silom duznika koji konstantno imaju minus na tekucem. Zasto banke onda rezu taj minus cim im dodje obavijest o manjoj placi ili nesto slicno? pa u interesu im je da klijent uleti u crveno, nije greska banke vec klijenta sto ne pazi, moze otic u drugu banku ali ako bi ga to isto cekalo onda ne bi imao izbora. Minus u crvenom je jeben i kamata bi morala bit nesto extra, ne znam tocno koliko jer se cuvam tog nereda, a svejedno moras platit kao i normalni minus sto placas. Banke bi samo imale koristi a ovako kad ti iz neba srezu dozvoljeni minus dodje ti da im bacis bombu.

gljeeva
17.08.2007., 19:38
Kolko ja znam minusi se obračunavaju automatski prema uplatama. A kolko god da banci paše klijent dok je u dozvoljenom minusu, onaj u nedozvoljenom baš i ne. Zamisli dozvoljeni minus kao vrstu kredita, kaj ustvari i je. Kad bi bilo tak kak tvrdiš, da je banci bolje imat neuredne klijente, ne bi banke toliko provjeravale kreditnu sposobnost, zaduženost isl nego bi dijelile kredite kad i kako tko poželi. Kad kredit više ne bi mogao vračati, postaješ banki trošak. Ona će doći do svojih novaca ovako il onako, ali ti si "slučaj" i tobom se netko mora baviti. Nije im problem nekoliko neurednih klijenata, al kad bi to postalo masovno (kaj bi bilo da je im je to stvarno u interesu) banka bi praktički prestala normalno poslovati. A ujedno bi i masovno počela gubiti klijente jer zbog takvog neugodnog iskustva klijenti bi tražili drugu banku.

bata konj harmonikas
17.08.2007., 20:34
Da predpostavljam da si u pravu, stvarno se ubise provjeravajuci kreditnu sposobnost. Ima tu i nesto sto je vezano za monetarno zdravlje drzave, ne moze se samo tako plasirati lova na trziste pa da sve ode u vjetar, 100% su pod paskom centralne banke. Ali ako pogledam da je toliko gradjana zaduzeno sto na tekucem, karticama, cekovima pa krediti itd., onda fakat ne kuzim, ili su stvarno ludi i posluju sa jebenim rizikom ili znaju vise od mene o stvarnom stanju trzista. Neki dan rsaprava u firmi kako su svi u minusu lol a sve visokoobrazovana ekipa, fakultet starci familija itd., sve kao zdravo ko dren a malo fali da se ode u bankrot. I bolje da ne daju da se ide u minus preko mjere, garant bi preko noci 50% gradjana vidjelo crveno :))

Vanja76
27.08.2007., 09:40
Kome se onda povjeriti i dati život u ruke ako dižem kredit na 30 godina. Zagrebačka gubi klijente, hypo u gabuli, raiffaizen mi ide na živac bježim iz nje. Nema ni jedna hrvatske banke kojoj bi mogli vjerovati, a sve su prodali strancima talijanima, austrijancima i sl...
Ljubi zemlju po kojoj hodaš,... a ona ti uzima i najmanju mopgućnost za egzistenciju. Povoljne kamate za one koji imaju para , a oni koji nemaju vritnjak u guz.
:mad: :mad:

Zafashan
27.08.2007., 12:36
HPB? Ona ti je hrvatska banka. I KBZ.

Oni valjda daju kredite za kikiriki.

Damir62
02.09.2007., 07:25
A da se malo vratimo temi?

Imao sam u proteklih 18 mjeseci tri slucaja (citaj problema) u ZABI a objasnjenje osobnih bankara u poslovnici a i sluzbe u centrali u ZG je bilo isto:
" .... iz nekih nama nepoznatih razloga to se desilo tako, a neznamo zasto .... ali evo ... "

Desilo se naravno na moju stetu, dobro pa sam primjetio, ispravilo se uz puno muke, telefonskih poziva, bla bla, itd.
Nekakvog izvinjenja ili par rijeci paznje!!!!!

Tiamat
07.09.2007., 16:57
Ja jednostavno ne mogu vjerovat ponašanju nekih bankovnih referenata.

Konkretan slučaj - imam klijenta koji u određenoj banci diže kredit od petog mjeseca.
Tražili su ga sve moguće i nemoguće papire. Dao im je zadužnica u dvostrukoj vrijednosti kredita. Nakon što mu je referentica u petom mjesecu nasmiješeno rekla da nema problema da dobije kredit, čovjeka vozaju već tri i po mjeseca, triput je išao predizat papire za koje je oh eto istekao rok, da bi ga na kraju odbili i ne dali mu kredit.
Dakle, on je potrošio sate i sate svog dragocjenog vremena koje je itekako svojim klijentima mogao naplatit, novca da ne spominjemo, jer je na osnovu pogrešne procjene jedne tuke, otišao dizat kredit u toj banci.
Da mu je rekla da nema šanse, otišao bi u drugu.

Nema šanse da ijednom svom klijentu ikad preporučim tu banku.
A u poziciji sam da, ako me zatraže, preporučujem banke ljudima koji znaju dizat poprilične kredita i imaju novca da ih isplate.
Imam još nekoliko banaka na osobnoj "crnoj listi" za koje se pokazalo da su izrazito nemoguće i jako maltretiraju svoje klijente, te imaju needucirane referente od kojih više znam o banci za koju rade od njih.

Ovakvim ponašanjem, niskim nivoom usluge, općenitom needuciranošću referenata, zatajivanjem važnih informacija, a da ne spominjemo povremenom nedostatku osnovnog nivoa komunikacije kod nekih, ne bih željela izložiti ni najgoreg neprijatelja.

Ono što mene zanima, a ovdje sigurno ima i bankovih referenata, je zar ti ljudi ne vide da takvim ponašanjem štete ugledu banke za koju rade?
Zar njihovim šefovima nije stalo do povećanja posla? Nemaju nekakvu korporativnu politiku? Jel njih itko trenira?
Zar im nije jasno da su na ovom jednom primjeru izgubili ne samo tog jednog klijenta kojeg su izvozali, već i sve buduće klijente koji će doći u doticaj ili sa mnom ili s mojim klijentom?

Očito, nije im jasno.

cooling-cat
18.10.2007., 15:21
So, kazala bih,
da danas stvarno imamo dovoljno banki na izbor...ali,
vazno je i znati koje mogućnosti koja banka ima.
Npr, do nedavno nisam imala pojma da u PBZ-u mi se na kamatu na štednju moze obračunavati i bonus, ovisno o visini, vremenu oročenja i slično.
Kad dodeš u neku banku s 5 tisuća kuna, gledaju te blido, kao "Šta ti oćeš? Viđamo mi i veće cifre!"
Shit, oću informaciju, i da ostvrim sve mogućnosti koje mi banka pruža!, ali djelatnica na šalteru nema vrimena, ovi iza mi pušu za vratom i sikću kao "Šta sad ova izmišlja?!"
Zato, kad sam otkrila da postoje Prodajni predstavnici PBZ-a, zovnila sam da se nađemo, sila sam sa tom curom za stol i zenska je pričala o svemu šta sam je pitala; a pitala sam i o kreditu za stan tj. stambenim kreditima i kako sniziti kamatu s Inovacijama do ,20 %, mada mi stan nije ni blizu.
Jednostavno, OČU ZNATI!
I tad mi da da joj kažem JMBG i potpišem da je obavila Prezentaciju samnom, iiii točka!
Nema naknada, nema plačanja.
Toliko mi se svidila da smo razmijenile br.moba ako budem uzimala AMerikan
i častila sam ju kavom, od gušta!
Imala sam osječaj da nisam više samo broj, da me doživljava i da će mi iznaći naćina da dobijem SVE što mogu i da saznam ŠTO uopće mgu ostvariti kod tog PBZ-a.
Eh, to mi se svidilo! :-)

ABV
25.10.2007., 23:02
Mene je izludilo kad mi je žena na šalteru rekla da ne mogu dobiti karticu za žiro račun nego moram dolaziti u poslovnicu dizati novce. Ja budala onako u trenu razmišljam, ma nema veze kad sam već tu i kad sam čekala otvorit ću taj račun. I sad si već pola mjeseca razmišljam da zatvorim taj račun i odem u neku drugu banku... Nije mi jasno kako ostale banke ljudima daju karticu za žiro a Zaba ne!?! Valjda hoće da uzmem "1 za sve". :rolleyes:

Frend mi je rekao da banka uzima proviziju ako ti na žiro računu stoje novci, jel zna netko nešto o tome?

Bella
26.10.2007., 14:15
Nema nikakve provizije za stanje na računu. Eventualno se uzima godišnji trošak za vođenje računa, a koliko znam zaba ga nema za žiro račun, već samo za tekući i to 20 kuna godišnje. Rješenje je da otvoriš tekući račun i ugovoriš trajni nalog da ti se sredstva prebacuju s žiro računa na tekući račun i više ne moraš u banku jer onda možeš na bankomat.

ABV
26.10.2007., 22:59
Hvala na pojašnjenju ali nažalost tekući mi nije rješenje jer neće biti fiksan iznos na žiro tako da ne mogu odrediti koliki iznos da prebacuju svaki mjesec, a i lakše mi je otići u drugu banku gdje ću dobiti karticu za žiro nego da mi ovdje naplaćuju naknadu i za žiro i za tekući... valjda...

Johny
27.10.2007., 00:47
Trajni nalog sa žira na tekući ne mora biti na fiksni iznos nego vrijedi za bilo koji iznos koji ti sjedne na žiro (bar je u PBZ-u tako, a vjerujem i svugdje).

tssime
27.10.2007., 12:11
Hvala na pojašnjenju ali nažalost tekući mi nije rješenje jer neće biti fiksan iznos na žiro tako da ne mogu odrediti koliki iznos da prebacuju svaki mjesec, a i lakše mi je otići u drugu banku gdje ću dobiti karticu za žiro nego da mi ovdje naplaćuju naknadu i za žiro i za tekući... valjda...

Možeš dati trajni nalog da se prebacuje cjelokupni iznos sa žira na tekući...to ti je rješenje..

ViviannKillbrain
27.10.2007., 17:33
Hello, ljudi! Prvo lijepi pozdrav svima! Ova tema je zaista melem za moje ranjene živce. Ranjene od strane zagrebačke banke.
Već 3 godine se za.ebavam s tim kretenčinama. Imala sam čast upoznati 20ak iznimno netalentiranih za komunikaciju, ali zato nalickanih referentica i referenata, od kojih apsolutno nikad nisam dobila suvisao odgovor ni na najjednostavnija pitanja. Ne kužim koji je njihov smisao postojanja, jer osim što znaju izvoditi osnovne računske operacije (zbrajanje i oduzimanje) i lakirati nokte, svaki pokušaj da, kao klijentica, dobijem neku informaciju propada u nepregledan jaz upitnih pogleda, prebacivanja na drugi šalter, prikrivenog vrijeđanja MOJE inteligencije i obrazovanja i sl. Jednostavno, čim uđem u poslovnicu Zagrebačke banke, osjećam se ko da sam upravo aterirala iz sedmog univerzuma.
Da pojasnim. Čim sam dobila prvu plaću, zatražila sam neku karticu s kojom bih mogla obavljati šoping putem interneta. 'INTERNET ŠOPING? Jeste vi normalni? Znate li koliko je to nesigurno? Otkud vam samo ta ideja? Što je to uopće internet?'
Nakon konzultacije sa frendovima, samouvjereno odem u banku i tražim da mi daju master karticu.
Baba me gleda iza naočala, tipka, tipka, tipka... Ali, ne možemo vam odobriti kredit. Zaposleni ste tek 1 mjesec...
Ja: ne treba meni kredit, ja oću kupovat prek interneta.
Baba: odite kolegici.
Baba2 (podrugljiv pogled): vi niste stalno zaposleni?
Ja: nisam, na određeno.
Baba2: onda niš od kredita.
Ja: ja bih kupovala prek interneta, ne želim nikakve kredite.
Baba2: to vam ne bih preporučila. Znate, ljude varaju i tako.
Odem doma, na rubu suza i u očaju, požalim se mami. Mama ima senior paket. Ode mama u banku, kaže, ja bih master karticu, Baba1 kaže : nema problema, to vam je besplatno jer ste u senior modelu. Mama: mogu opunomoćit kćerku?
Baba1: možete.
Čiča miča.
Znači, radnja se zbiva prije 3 godine, mjesto, poslovnica na Pešči.

ViviannKillbrain
27.10.2007., 17:46
DRUGI ČIN:
Prođe godina dana, u istoj poslovnici...
Kupuckam ja tako, malo po malo, radim svoj posao, plaća raste, al eto novog izazova za naše vrsne bankare. Naime, umjetnica sam i dio plaće dobivam kao plaću u radnom odnosu, a drugi dio kao autorski honorar. Sve to ide preko žiro računa. Imam ambiciju preći u samostalne umjetnike i cijeli iznos dobivati kao autorski honorar, a doprinose da mi uplaćuje ministarstvo kulture.
Odem bezbrižno i nevino u banku raspitati se hoću li i u tom statusu imati dozvoljeni minus na računu i kako će to utjecati na moje bankovno poslovanje.
Dočekuje me blijed pogled. Ako nema plaće, nema kredita, nema minusa, nema ničega.
Ja: ali imat ću plaću, autorski honorar. Nije fiksan, ali nikad nije manji od ___(navedem pristojnu cifru).
Baba: žbrljbrbljkngmudjhrfggggks,m,kggjnndbshsn
Hvala doviđenja.

Anasib
27.10.2007., 18:06
imala si nesreću i naletila na krivu osobu. slijedeći put ugovor o djelu sa sobom i to je to. na osnovu ugovora o djelu može se odobriti dozvoljeno prekoračenje, pogotovo za osobe koje su niz godina klijenti banke, jedino što ćeš svakih 6 mjeseci morati prolaziti istu proceduru, jer se mora raditi intervencija.

p.s. u slučaju da učestalo imaš problema u istoj poslovnici, promjeni poslovnicu.

ViviannKillbrain
27.10.2007., 18:24
TREĆA RUNDA:
Odem u Zagrebačku na trgu BJ, to mi blizu posla, i brijem, valjda su tam informiraniji i profesionalniji.
Uđem, dobijem broj i čekam cca 20 min na red. na šalteru me dočeka iznimno dotjerana djevojka, jako ljubazna. Za početak, odlučim se za jednostavno pitanje (tek uveli Pay Pal za Hrvatsku): kako bih ja mogla do Pay Pala? (Znam, znam, krajnje naivno od mene).
Treba me gleda, trepće, pita kolegu što je to Pay Pal, on joj nešto brlja o internetu, o štotijaznamčemu.
Ok, pozdravim se ja s njima.
Dođem tu na forum, saznam sve o Pay Palu. Odem na njihov sajt i sve sredim i dalje kupujem ko blesava :-).

ČETVRTA RUNDA
Prođe još godina dana. Zaposlena u istoj firmi, i dalje primam honorar i plaću. Baratanje s devizama mi se intenzivira, što zbog interneta, što zbog putovanja.
Odlučim se na paket 1 za sve, jer sam već velika i mogu imat svoj vlastiti master. Dobijem, bez problema.
Trošim, trošim, kad odjednom, ničim upozorena, dođem do limita! čekiram limit, a ono 2000 kn. Majke ti Janje!
Odem do banke, strpim se 20 min, pitam trebu jel mi se može povećat limit. Ona pogleda moj žiro i veli, valjda može, imate dosta prometa, al donesite nam vaš ugovor iz firme (?!?).
Krenem ja objašnjavat da ne trebam kredite, dal bi mogli nadoknadit te 2000 sa tekućeg, pa da mogu nastavit koristit master, a ne čekat mjesec dana novih.
Predloži mi go karticu.
Bla.
Pošalje me na kat, teti za kredite.
Nakon još 20 min čekanja, dođem u ruke teti koja čekira moj žiro, te me uputi u poreznu po potvrdu o primanjima i DUGOVANJIMA, te da joj donesem ugovore iz svoje firme.
Teta se drži ko da je primila boga za jaja, pa je piupitam kak bu to sve funkcioniralo kad postanem samostalni umjetnik?
Teta: a hoćete li vi imati kakav dokaz da ste umjetnik?
Objasnim joj da će mi ministarstvo uplaćivati doprinose, a da će mi primanja biti ista ili veća, ali da će sve biti honorari. Hoću li moći imati dozvoljeni minus?
Teta (podsmijeh): Gledajte, teoretski ćete moći, ali ćete nam svakih 6 mjeseci morati donositi potvrde iz porezne.
Te mi počne baljezgat nešto o stalno zaposlenima i koječemu što uopće nisam shvatila.
Odem do porezne, tip me bljedo gleda kaj sam došla po potvrdu o dugovanjima kad nisam pravna osoba, ja sliježem ramenima.
E sad, odem po go karticu, ova me uvjerava da mi treba i ekspert model. Ja kažem, ljudi božji, ja samo želim kupovat prek interneta i da mi se automatski skida sa računa, neću limite, minuse, kredite, ništa drugo!
Priupitam kolki je postotak na master i konačno SAZNAM KLJUČNU INFORMACIJU, a to je: godišnje zbroje sav promet sa mastera, na to izračunaju 12% i naplate!!!!
Pitam trebu jel to zaračunavaju na svaku potrošnju il na konačni iznos, ova se stilta i pozove kolegicu koja mi spomene obrazovanje i da se na matematici uči što je to ANUITET. ja ponovim pitanje, pa mi odgovori:
A, ne na svaki iznos, to bi ipak bilo malo previše!
Eto, imaju i oni dušu....
...........................................
Razmišljam ja malo, sjetim se da Pay Pal prima i debitne kartice. nazovem banku, pitam tetu kaj je to, jel ja to imam. Ona kaže, imate, to je visa electron. Pitam, pa jel mogu s tim prek interneta kupovat, kaže- e, ne možete.
Ja: jel to samo kod vas il je to neka opća hrvatska odredba?
Ova: Neam pojma.
čekiram na ovom forumu i saznam da takve debitne izdaju PBZ i Erste.
Sapienti sat.
__________________________________________________ ________
Bottom line is: bolje pitat na forumu nego u banci.
Zaključak: od.ebat od Zagrebačke u što kraćem roku.

Lavica02
27.10.2007., 18:52
pa master je kreditna kartica ... kaj se čudiš što su te tražili sve te žive papire .. nju dobivaš temeljem redovnih primanja (plaće) ako nema plaće temeljem ugovora o honoraru ili čim već ...

ViviannKillbrain
27.10.2007., 20:09
pa master je kreditna kartica ... kaj se čudiš što su te tražili sve te žive papire .. nju dobivaš temeljem redovnih primanja (plaće) ako nema plaće temeljem ugovora o honoraru ili čim već ...

a jebate, di sam napisala da sam htjela ikakav kredit IKADA?
i tko je dužan meni dati tu informaciju?
ono, nesposobni su za sve, osim za muljanje strankama.
strah me i pomislit kaj bi bilo da sam fakat htjela kredit.

ViviannKillbrain
27.10.2007., 20:14
imala si nesreću i naletila na krivu osobu. slijedeći put ugovor o djelu sa sobom i to je to. na osnovu ugovora o djelu može se odobriti dozvoljeno prekoračenje, pogotovo za osobe koje su niz godina klijenti banke, jedino što ćeš svakih 6 mjeseci morati prolaziti istu proceduru, jer se mora raditi intervencija.

p.s. u slučaju da učestalo imaš problema u istoj poslovnici, promjeni poslovnicu.

ej, upoznala sam 20 djelatnica/ka! koliki je limit na to?

Lavica02
27.10.2007., 20:26

pazi malo na riječnik ... ja tebe nisam psovala pa tako očekujem i od tebe

napisala si ovo

Nakon konzultacije sa frendovima, samouvjereno odem u banku i tražim da mi daju master karticu..

pa sam ja tebi napisala ovo

ako ne znaš što TI tražiš kako očekuješ da "babe" u bankama znaju

ViviannKillbrain
27.10.2007., 20:31
pazi malo na riječnik ... ja tebe nisam psovala pa tako očekujem i od tebe

napisala si ovo

pa sam ja tebi napisala ovo

ako ne znaš što TI tražiš kako očekuješ da "babe" u bankama znaju

a sorry, živcira me kad ispišem cijeli roman u nastavcima, a ti mi pričaš ko te tuke, to jest babe, to jest štogodbile. ja već tri godine zapravo trebam debitnu karticu, a to mi nitko u toj debilnoj banci nije mogao reći. e, stvarno se nadam da je ovo sad razjašnjeno. općenito, neki ovdje imaju potrebu glumit odvjetnike toj ustanovi. dajte barem onda malo pažljivije pročitajte optužbe, pa da razgovaramo smisleno i argumentirano.

Daj, ne da mi se opet pisat jedno te isto. Ja trebam određenu uslugu, banka mi je može ili ne može osigurat. Ali me moraju jasno obavijestiti o svim mogućnostima i uvjetima. A ne da moram raditi kompromise zato jer su oni inferiorni, to jest ucjenjuju ljude svojom nesposobnošću i neadekvatnom ponudom usluga.

Lavica02
27.10.2007., 20:42
daj prestani divljati i tak se razgovati ...

mogla si napisati i 328 stranica što se mene tiče ...

napišeš postove od pola kilometra koji bi trebali biti i žalosni i smiješni
a tebi treba 3 godine da shvatiš da zaba nema tu debitnu karticu kakvu ti tražiš .. to smo davno apsolvirali

gljeeva
27.10.2007., 21:22
ja već tri godine zapravo trebam debitnu karticu, a to mi nitko u toj debilnoj banci nije mogao reći.

Baš kak cura (žena, votevr..) iznad kaže, ti sama ne znaš kaj zapravo trebaš nego su ti to oni tebali reči. Tražila si Mastercard i ljudi su ti rekli pod kojim uvjetima je možeš dobiti. Htjela si karticu kojom možeš plaćati na netu, a to možeš kreditnim karticama. Al ne, ti nečeš kredit :rofl: , pa trebala si ih nagovorit da samo za tebe osmisle posebnu neku karticu.
Sad te je forum uvjerio da ti treba debitna kartica, al debitnim karticama ne možeš plačati na netu, baš kak su ti babe rekle. Sasvim slučajno postoji tamo nekakav paypal koji će prihvatiti registaciju visa electron debitne kartice, ali i dalje ne plačaš tom karticom nego paypalom.
Btw, paypal ko ni bilo koji sličan servis nema ni najmanje veze s bankama i ne znam zakaj bi te babe trebale tak nekaj znat ak se same time ne koriste :rolleyes:

ViviannKillbrain
27.10.2007., 22:18
a kak se ja to razgovaram?
ne želim zvučati ni smiješno ni žalosno, samo se držim teme, a tema je Zagrebačka banka, ako sam dobro zamijetila.
ne znam zašto vas vrijeđa što teti kažem teta, možda vi radite na šalteru, who cares. činjenica je da sam ja ovu glupost prošla i da prije 3 godine nisam imala pojma o bankarstvu, karticama, kreditima, pay palu i sl. to nije moja profesija i zbog toga odlazim u tu instituciju. zapravo, to je neprofesionalizam koji se doživljava još samo u državnim službama ili firmama bez konkurencije.
ne kažem da treba izvest desant na tu banku, nit da svim zaposlenima treba dat otkaz, al da moja noga tam neće kročit, to je sigurno.
i zbiljam nemrem shvatit što je u tome vama uvredljivo? ak ste vi zadovoljni, ja vam to ne branim. ja nisam i neću lagat da jesam.
nekako u procjeni nastojim polaziti od sebe i svog odnosa prema poslu, a ja sam perfekcionist, a od drugih tražim samo točnu informaciju i to mi je dovoljno.
da ne spominjem kako izgledaju banke u selendri kao što je npr Leibnitz. Uđeš u banku, a tam te čeka 10 šaltera slobodnih i djelatnika također. čim uđeš u banku djelatnici ustaju, svi, jer ne znaju kome ćeš doć, a sjednu tek kad izabereš, osim onog koji radi s tobom.
eh, di smo mi od obične europske selendre...
i još ispadneš moron što se uopće usuđuješ kritizirati nečiji kretenizam.
naravno, najbolje bi bilo kad bih ja znala i pravo i medicinu i bankarstvo, onda mi sve te službe ne bi bile potrebne i ne bih se žalila na išta.
ali, eto, neuka sam i nesposobna.

Drugo, kak u drugim bankama babe znaju kaj je to pay pal?

kaneshiro
27.10.2007., 22:36
Drugo, kak u drugim bankama babe znaju kaj je to pay pal?

Pa mogu i ne moraju, ti možeš prema tome i drugim kriterijima odlučit da zaba nije za tebe. Ali PayPal nije njihova usluga niti ima veze s njima. Odnosno ima koliko i bilo šta drugo gdje možeš platit. Pa onda ih možeš i pitat kako se kupuje na amazonu i kolika je carina na cd.

Edgar
27.10.2007., 22:40
a kak se ja to razgovaram?

Poprilično vulgarno za jednu (prepostavljam) mladu damu

tako se ne razgovara ovdje na gospodarstvu.

Ni ja osobno nisam oduševljen ZABA-om. Ali ono što meni nije jasno zašto takove informacije tražiš od službenica na šalteru a ne od osobnog bankara. Valjda imaš osobnog bankara, već kad imaš, kako kažeš solidna primanja. Mislim da zaba svima iznad 6000 kn dodijeljuje osobnog bankara.

ViviannKillbrain
27.10.2007., 23:09
e, pa meni nije dodijelila, eto zagonetke. možda zbog autorskog honorara. ne znam što je bilo vulgarno u mojim postovima. ako se netko uvrijedio/la, ispričavam se, nisam ja ko Zagrebačka banka.
osobni bankar-ah, kojeg li elitizma...
tko ne zarađuje 6000, taj nema pravo na korektan odnos.

ViviannKillbrain
27.10.2007., 23:10
nisu ni ovdje svi pismeni, pa ne lektoriram tuđe postove :p

Edgar
27.10.2007., 23:31
nije ti to ni posao

Edgar
27.10.2007., 23:32

ne, nego samo ne na osobnog bankara

ViviannKillbrain
27.10.2007., 23:38
ma ok, smiri strasti. ovo nije topic o meni, nego o nesposobnosti zagrebačke banke, o čemu sam napisala svoje iskustvo. naravno, odabrala sam drugu banku i riješila svoj problem, te stvarno ne vidim razlog da mi se docira u toj mjeri :rolleyes:
nije moj posao lektura, al mi kvari sluh nepismeno izražavanje, pa, molim ispriku od dotičnih :lol:

ViviannKillbrain
28.10.2007., 00:00
Poprilično vulgarno za jednu (prepostavljam) mladu damu

tako se ne razgovara ovdje na gospodarstvu.

Ni ja osobno nisam oduševljen ZABA-om. Ali ono što meni nije jasno zašto takove informacije tražiš od službenica na šalteru a ne od osobnog bankara. Valjda imaš osobnog bankara, već kad imaš, kako kažeš solidna primanja. Mislim da zaba svima iznad 6000 kn dodijeljuje osobnog bankara.

zar nije nekorektno ne uputiti me osobi koja zna?
čak i ako nemam 6000 kn plaću?
i kaj ste se sad dohvatili pay pala ko p'jan plota... govorila sam o deviznom računu, autorskom honoraru, minusu, kreditnim i debitnim karticama... a sad se razglaba o mom izražavanju. to je to. moj savjet je: više sadržaja-manje forme, za početak.
ako u zabi ima finih ljudi :rofl: , čitat će ovo i učiti.

Zgodan_67
28.10.2007., 02:30
Čuj šta se tiče zabe ima stvarno ljudi koji rade tamo a ne želim ih vidjet s druge strane šaltera kad dođe red na mene.
Ali što se tiče tvog slučaja...
Teško mi je vjerovat da te od 20 zabinih službenika baš nije nitko uspio razumjeti...Možda je problem u tvojoj interpretaciji.

ViviannKillbrain
28.10.2007., 12:25
Da, očigledno je problem u meni :rofl:
Sva sreća pa me drugdje savršeno razumiju, a po informacije bi mi bolje bilo da sam išla u obližnju slastičarnicu kod šiptara, valjda bih prije saznala što je debitna kartica nego u zabinoj poslovnici.
Eh, zaboravila sam spomneut čekanje na red u banci na trgu. prosječno to traje 50 minuta, znači, bilo je i po 70 minuta čekanja.
jest da je interijer lijep, secesijski, ali nakon 70 minuta ni najveći zaljubljenik arhitekture nema više što analizirati.
ajde, nek mi netko rastumači zašto me poslala u poreznu po potvrde o primanjima i dugovanjima kad:
a) ima uvid u moj žiro račun
b) nisam pravna osoba.

ViviannKillbrain
28.10.2007., 12:29

ajde, konačno netko čita pitanje prije nego što da odgovor :p
možeš mi malo pojasniti čemu ta procedura svakih 6 mjeseci, pogotovo ako imaš neki prosjek primanja u godini dana, a autorski ugovor ti nije na određeno vrijeme?

ViviannKillbrain
28.10.2007., 16:54
Ne kužim ,vrijeđanje nacionalnih manjina?!? Šiptarija je ime Albanije na albanskom jeziku, pa je žitelj Šiptarije- Šiptar!
Eto, potpuno tendenciozno i licemjerno tumačenje mog posta. Ja bila u Tirani, osobno poznam mnoge šiptare i cijeli narod izuzetno cijenim, jer su, među ostalim, nacija s najviše visoko obrazovanih ljudi u Europi.

Druga je stvar što dva posta iznad mene stoji utefterena eklatantno homofobna izjava, pa nikom ništa.

Ovo je diskriminacija i molim da mi se ukloni crveni karton!

ViviannKillbrain
28.10.2007., 18:25
Baš kak cura (žena, votevr..) iznad kaže, ti sama ne znaš kaj zapravo trebaš nego su ti to oni tebali reči. Tražila si Mastercard i ljudi su ti rekli pod kojim uvjetima je možeš dobiti. Htjela si karticu kojom možeš plaćati na netu, a to možeš kreditnim karticama. Al ne, ti nečeš kredit :rofl: , pa trebala si ih nagovorit da samo za tebe osmisle posebnu neku karticu.
Sad te je forum uvjerio da ti treba debitna kartica, al debitnim karticama ne možeš plačati na netu, baš kak su ti babe rekle. Sasvim slučajno postoji tamo nekakav paypal koji će prihvatiti registaciju visa electron debitne kartice, ali i dalje ne plačaš tom karticom nego paypalom.
:rolleyes:

Za tvoju informaciju: ima sajtova na kojima se plaća debitnim karticama.
Čak da se i radi samo o pay palu, to nije zanemariva činjenica s obzirom da preko njega posluje ebay.

Nisam tražila apsolutno ništa osobito, osim upotrebljive debitne kartice, to jest informacije o debitnoj kartici. A debitnu očigledno nisam izmislila baš ja.

Uglavnom, iz napisanog je vidljivo da su tom bankom zadovoljni samo oni koji od nje ništa ne očekuju, pa se vesele svakoj mrvici.

gljeeva
28.10.2007., 21:28
plačanje karticom i registriranje kartice na servis za plačanje nije jedno te isto.

ViviannKillbrain
28.10.2007., 22:04
plačanje karticom i registriranje kartice na servis za plačanje nije jedno te isto.

baš tjeraš mak na konac. servis je posrednik između kartice i dućana. ne plaća ni kartica, plaćam ja.

Putnik92
29.10.2007., 09:03
...
ajde, nek mi netko rastumači zašto me poslala u poreznu po potvrde o primanjima i dugovanjima kad:
a) ima uvid u moj žiro račun
b) nisam pravna osoba.

Možda zato što i kao fizička osoba možeš dugovati poreze i/ili doprinose poreznoj upravi?

ViviannKillbrain
29.10.2007., 11:48
Pa kak kad mi poreze i doprinose plaća poslodavac?

Neuson
29.10.2007., 13:52
Ma Zaba, a i ostale banke se prave idiotima. Umjesto da kažu "Nemamo debitnu sa ccv2 brojem, odite po to u Erste ili PBZ" hoće čovjeku (koji ne kuži financije i zato je u banku i došao) uvaliti kreditnu karticu.:flop:

No zato je tu forum da čovjek sazna da HPB "nema" internet bankarstvo:rofl: :clint:, da se po debitne ide u Erste i PBZ itd.

Rasprava je bila malo predinamična za naš ukus na ovom pdf-u:tulum:, no lijepo se to na kraju sve razbistrilo.

ViviannKillbrain
29.10.2007., 14:15
Eh, da se samo prave idiotima to bi bilo ohrabrujuće.

I još plus ispadnem nacist što kritiziram. A isprike i poništenja kartona niotkud.

Putnik92
29.10.2007., 20:32
Pa kak kad mi poreze i doprinose plaća poslodavac?

Laički: poslodavac ih plaća u tvoje ime.

ViviannKillbrain
29.10.2007., 22:23
Dobro, što ja onda imam s dugovanjima? To se valjda tiče poslodavca...

Putnik92
30.10.2007., 07:22
Poslodavac plaća porez, ali to je *tvoj* porez na dohodak. Ako ga poslodavac ne bi platio, na kraju godine ti bi poreznoj ostao dužan (ako je poslodavac uopće poreznoj dostavio podatke o plaćama, tj. ID obrazac).

ViviannKillbrain
30.10.2007., 11:58
Ok, Putniče, skužila sam poantu još prvi put, samo me zanimalo da li je još tko, osim mene, morao ići u poreznu po tu potvrdu.

easyrider
16.11.2007., 12:53
..., naljutio me totalni šlamperaj koji doživljavam od njih..
... vezano uz otkup radničkih dionica Ine...
... prije dva dana dođem odraditi i drugi krug s Ininim dionicama, poslovnica u Tratinskoj... obavljam formalnosti kod bankarice u onim odjeljcima (ne na šalteru), žena izgleda kao da zna šta radi, da mi papire i reče da će me sada odvesti do šaltera gdje ću platiti... pomalo zbunjen šta me sad ona ima vodit do šaltera, pa nisam dijete, šutim i čekam... bacim pogled na papire ispunjeni obrazac sa iznosom 13520kn za 8 dionica sve ok... nakon par minuta ženska kaže dođite i vodi me do zamućenih staklenih vrata, zvoni na zvonce i škljoc otvaraju se vrata, a unutra samo poduži hodnik i na kraju šalter za kojim sjedi frajer koji zgleda ko krvnik u filmovima iz srednjeg vijeka, sve je izgledalo kao da idem u ispovjedaonicu neke Anticrkve u kojoj ću ispaštat za sve počinjene grijehe :horor:
... u svakom slučaju wtf?!... kao da ulazim u Fort Knox uplatiti 3 milijarde $ u zlatu... dakle pobožno prilazim šaleru, frajer me gleda ispod debelih obrva i naočala na pol nosa...
Ja: "Dobar dan"
On: "Mrmlj..mrmlj..." :gunđ:

... mislim ono ko da sam mu punicu ubio baš kad je htio ići sa dečkima na pivu, pa sad mora kod posmrtnika... niš, dam papire, frajer neš šarucka ne sjećam se više šta je sve radio... ja vadim 13600kn i kažem da ću mu dati još 20 pa da mi vrati 100 okruglo... on me u čudu gleda i reče:
"Morate mi dati 30 da bi vam vratio 100"
... ja zbunjen :confused:
Ja: "Pa piše na ovom primjeru uplatnice 13520, kak sad ~530?"
On: "Tu vam je 10kn naknade za troškove uplate"
... ja totalno zbunjen ... al u strahopoštovanju od njegovog nastupa i ambijenta u koji su me bacili šutke plaćam ~530 i ojađen izlazim misleći kak su nam to i podvalili, jer sam i u prvom krugu već platio 10,6 kn za troškove SDA (tako nešto je bilo navedeno)...

... i niš... nešto kasnije tog dana razgovaram s kolegama na poslu kak nam samo izvlače pare sa raznoraznim naknadama, a oni me gledaju u čudu... "Pa mi smo platili ~520!"
... raspitam se kod još par kolega i fakat svi platili ~520... jedan (koji je bio u istoj poslovnici) mi je čak skopirao svoju "Potvrdu o obavljenoj transakciji" na kojoj se lijepo vidi da je platio ~520 i da mu pod "naknada" piše 0kn, dok je kod mene pisalo 10kn...

... e reko "Neće mene niko ye*at u mojoj kuruzi!" :clint:

... i odem ja danas nazad u banku, dočekam svoj red... bingo!... opet ista ženska... reko "Imam nekih nejasnoća oko ove uplate za dionice...", objasnim ja njoj, a ona će "To vam je naplaćena naknada za uplatu preko opće uplatnice"
... pa kakve ye*ene opće uplatnice, nisam niš ispunjavo, niti vidio kakvu uplatnicu, mislim si ja, al ajde ok, žena zna, to se inače tako naplaćuje :rolleyes: ... no ja uporan i kažem "Al evo svi moji kolege platili ~520!!?" i pokazujem joj kopiju "Potvrde" od kolege i Ugovor u kojem piše da je naknada za transakciju 0kn... ona gleda, šuti...
"Moram to ići provjeriti kod šefice..." :bonk:

... vrati se opet nakon par minuta... "Bili ste u pravu!... ja se ispričavam, bila je moja greška. Sad ću vam vratit novce"... žena se sva uzvrpoljila, kopa nešto po ormaru, ja očekujem da će napraviti nekakvu transakciju na kompu i dati mi nalog za isplatu il štaveć... ma jok, moš' mislit... ona iz ormara vadi SVOJ NOVČANIK!!!!!!!!!!!!??????????!!!!!!!!!!!!!!! :eek: :confused:

... i dalje se ispričava i pita me jel imam 10 kuna za razmjenit... ja šokiran, al priseban,.. iz principa joj nedajem 10 kn koje imam u novčaniku, nego ju puštam da ode razmjeniti...

... vraća se i daje mi 2 medeka u ruku još jednom se ispričavajući... ja komentiram kako je sve to dosta neprofesionalno od jedne banke kao što je njihova i kakav im je to sustav koji službenicima dopušta da se naplati nepostojeća naknada... još sam joj dodao da nije stvar novca, nego principa i osjećaja povjerenja u ustanovu kao što je banka tako zvučnog imena... ona se i dalje ispričava i na samom kraju prije nego što sam otišao reče:
"Ma ja to nisam trebala raditi, kolegica je blablabla, pa su meni dali da to radim i nisam bila sigurna, pa sam naplaćivala tu naknadu i drugima... ako dođu dođu, ako ne ništa"

!!!!!!!!!!!!!!???

... pa zamislite koliko je ona takvih istih transakcija vjerojatno napravila zadnjih dana :eek:

... ovaj kolega koji mi je dao svoju kopiju naknadano mi je rekao da je on bio kod iste ženske i da mu je rekla kako ona to nezna raditi, pa ga je poslala kod druge... zato je vjerojatno on i prošao bez naknade... al mi je isto tako rekao da je bio kod Krvnika...

... dakle frajer u Ispovjedaonici je nakon 2 tjedna istih transakcija morao znati koliko se naplaćuje za 8 dionica, al je meni uredno "odrezao" 10 kn harača...

... jel to samo meni smrdi na žmukljanje? :rolleyes:

... pa on i ženska su mogli u nekoliko stotina, možda i tisuća transakcija u par dana staviti tisuće i tisuće kuna u džep!!? :eek:

Gdjica
16.11.2007., 13:24
Mene je isto odmah zaskočila i rekla sam da neću odmah platiti. Platila e-zabom sa 0 kn provizije. Nedam gamadi ni lipe.

Inače procedura plaćanja preko blagajne je uobičajena, ja sam stavljala na račun neki veći iznos i morala sam čekati dok provjere sve novčanice - osjećaš se ko zadnji kriminalac, a njihov klijent sam 100 godina i imam osobnu bankaricu koja je super kakvih ima.

ViviannKillbrain
17.11.2007., 17:26
uvijek se zaj..u u svoju korist :kava:

getriba_
19.11.2007., 00:48
u zabu kad uđem koda sam se vratio u socijalizam... još uvijek sustav šaltera!
na žalost imam neke račune tamo, i gledam kako da ga zatvorim!
njihovo internet bankarstvo preko smart kartica je žalost žalost...
osim daleko najkompliciranijeg sustava, i sto muka instalacije, podržan samo u IE... jedan ogromni sigurnosni bug koji još uvijek nisu riješili!
npr... radite nešto, i odete na kavu... na svakom internet bankarstvu, pa čak i čitanju maila, foruma, bilo čega di se trebate ulogirati, nakon nekog vremena neaktivnosti vas izlogira!
kod zabe pazite sljedeću stvar... nešto radite, zaboravite ugasiti... za 3 sata očete kliknuti negdje javi vam "session has expired" vi kliknete refresh u IE i nastavite dalje normalno radit! bem ti takvu šlampavost i kak su to uspijeli napraviti... nakon toga čisto sumljam u sve te njihove "sigurnosti"... o izvadcima kojima isteknu nakon 2 mjeseca, nemogučnost printanja potvrda uplata i hrpa drugih stvari da i ne govorim! uvijek se zapitam "zašto sam još uvijek tamo?" ali onda se sjetim da nije do mene...

u rba... sve radim s osobnim bankarom, svaki račun sve... fino sjednem u fotelju, ponudi me pičem i razgovaramo se ko ljudi!
o 5x jednostavnijem, preglednijem i funkcionalnijem internet bankarastvu da i ne govorim!
o ponudi i kamatama opet su povoljniji u večini stvari koje mi trebaju...
jednostavno ništa nije na strani zabe...

Joe Black
23.11.2007., 12:55
...

... vrati se opet nakon par minuta... "Bili ste u pravu!... ja se ispričavam, bila je moja greška. Sad ću vam vratit novce"... žena se sva uzvrpoljila, kopa nešto po ormaru, ja očekujem da će napraviti nekakvu transakciju na kompu i dati mi nalog za isplatu il štaveć... ma jok, moš' mislit... ona iz ormara vadi SVOJ NOVČANIK!!!!!!!!!!!!??????????!!!!!!!!!!!!!!! :eek: :confused:

... i dalje se ispričava i pita me jel imam 10 kuna za razmjenit... ja šokiran, al priseban,.. iz principa joj nedajem 10 kn koje imam u novčaniku, nego ju puštam da ode razmjeniti...

... pa on i ženska su mogli u nekoliko stotina, možda i tisuća transakcija u par dana staviti tisuće i tisuće kuna u džep!!? :eek:

Žena ti vraća novac iz vlastitog novčanika, a ti sumnjaš u generalnu krađu? Hm...

A da si kojim slučajem digao frku, žena bi vjerojatno dobila otkaz, a pošto te znam to ti nikako ne bi želio. Zar bi?

Ali u svakom slučaju vrlo dobro i zanimljivo prozni djelo! ;)

Inače, za sve nas i naše društvo u cjelini bilo bi bolje kad bi se bavili pravim pljačkama i pljačkašima, a ne ljudskim pogreškama malih ljudi kojih smo i mi sami dio.

A inače, ne tiče se samo ove banke, nego svih koji nude usluge - prešutno se svatko želi riješiti klijenta koji radi probleme, a ne donosi zaradu!

A tome opet nije kriva jadna žene sa šaltera već debeli prdonje koji kroje politiku firme i zarađuju masne pare!

Papa! :kiss:

Bongo B
05.12.2007., 21:38
U ZG banci sam bio posljednjih desetljeća, od prvog osnove...biti će dakle skoro trideset godina. Više nisam.
Jučer sam ih definitivno poslao u neku stvar i zatvorio sve račune i vratio sve kartice koje imam kod njih.
Na stranu visoke cijene njihovih " sve u jedan" paketa, naljutio me totalni šlamperaj koji doživljavam od njih već desetak mjeseci.
Neki dan su mi dozvoljeni minus,sa 15 000 kn iz čistog mira i bez najave smanjili na 2600 kn. To sam saznao na bankomatu kad nisam mogao podići lovu. Možete misliti koji šok.
Kasnije u banci su ustanovili da se neko zabunio i ponude mi da će mi od idućeg mjeseca vratiti dozvoljeni minus.
Niti isprike niti objašnjenja o tome kako se to moglo dogoditi.
Jednostavno dogodilo se. Taj minus niti mi treba, niti mi je važan, ali stvar principa je da se takve stvari ne toleriraju, pogotovo ako se slične greške učestalo ponavljaju.

A sorry kaj pokrećem ovo opet, ali novi sam ovdje. Čitam ovo i nemrem vjerovat. Ista situacija. već skoro 35 godina član, nikad u minusu, dosta love na računu i jednog dana...bez ikakve pismene najave, bez ikakve obavijesti, skužim tek na bankomatu da mi skroz ukinuli dozvoljeni minus. Nikad ga nisam koristil i vrag mi nije dal mira. Ja u banku, a tam se prave svi blesavi. Imam i onaj plus paket od prvog dana. I pitam ih da tko je moj privatni bankar. I opet se svi prave grbavi. Miran sam i cooler po prirodi, ali kad su me prošetali na tri šaltera fil mi puknul. Zagalamim i tražim šefa poslovnice ( Ilica 38). Malo se ushodali i poslali me nekom dečku. Vidim da on ni kriv ni dužan i da je friški i da su me uvalili njemu. Kaj god ga pitam on ide nekome po savjet. Sad mi ga pomalo žal ali si mislim, pa ne bute me **** za moje nofce. I velim mu ja da hoću natrag svoj dozvoljeni minus. Sad iz inata. I pošalju mi neku namrdanu babuskaru koja mi dođe sa papirima za zahtjev za kredit :confused: WTF , kakav crni kredit:confused: ...hoću natrag svoj dozvoljeni minus. " Je gospon dragi nejde to samo tak. Morate tražit pismeno da vam se odobri minus" I onda sam puknul. Do tog trenutka nisu se ni udostojali pogledat stanje računa i da li govorim istinu. Živo im se fućkalo. I velim ja njoj, sad već cool, "gospođo, isplatite mi ovog trenutka sve novce sa svih mojih računa" I veli babac, mrtva hladna: "U redu"
I klik, klik...otkuca po kompu i vidim kak se počinje crvenit. "Joj gospodine, pa ne možemo to danas, bez najave, čekajte da pozovem voditelja smjene"
Gle, gle...kak se sad sve može.
"Pa nemojte, pa mladi kolege, pa očiti nesporazum, pa naša greška, pa može se svakom dogodit, bla, bla, truč, truč.
Ma užas, katastrofa i sramota.
No da ne davim više, ostal sam u zgb. banci jer slušajući druge ljude, svi imaju slična sranja po svim bankama.
Bankari....svi su isti....kamatari u odijelima sa mramornim poslovnim prostorima.

Neuson
05.12.2007., 22:31
To mi je najslađe. Što je "veća" banka to se za sve manji iznos moraš najavljivati. Pa nisam došao novac tražiti u apoteku nego u banku. Na kraju krajeva, ako je banka u nekom većem gradu, gdje postoji Fina, mogu naručiti hitnu dostavu keša koja ih košta 0,1% od naručenog iznosa i dolazi za cca. 1 sat. Jednom sam bio u takvoj situaciji i sve radi bez problema, a zašto i ne bi kad oni to naplaćuju iz stavke nepredviđenih troškova.

Bongo B
05.12.2007., 22:53
Ma to s podizanjem "većeg" iznosa casha mi posebno diže tlak. Pa kaj drže u sefovima??? čvarke??

KILLERDOG
07.12.2007., 08:49
ma iznistiraj na isplati, ak ti ne žele/nemogu neka ti daju to napismeno i onda ih tuži za izgubljenu dobit (vjeruj ja sam tako dobio lovu od njih (koja je ionako bila jedva da odvjetnika platim ali iz principa) )

kia
09.12.2007., 16:39

čitam tvoje postove pa ne mogu da ne zapazim i da ne komentiram tvoj post. Ti si jedna posve "bankarski" neuka osoba dok si ti uvjerena u suprotno i neopravdano blatiš ZABU. Pa kako možeš reći da nisi htjela kredit? A što misliš- kreditna kartica nije kredit????
Da, i samo ime kaže da je to kreditna kartica-iliti kredit na karticu. Kad bi imala vremena, pisala bi i dalje o glupostima u tvojim postovima....

kia
09.12.2007., 16:44
e, pa meni nije dodijelila, eto zagonetke. možda zbog autorskog honorara. ne znam što je bilo vulgarno u mojim postovima. ako se netko uvrijedio/la, ispričavam se, nisam ja ko Zagrebačka banka.
osobni bankar-ah, kojeg li elitizma...

jadne li su i te babe u bankama - s kim sve imaju posla....

ViviannKillbrain
13.12.2007., 15:51
1. ja zaista nemam pojma o bankarstvu, nikad nisam ni tvrdila suprotno.
2. meni NIJE trebao kredit, oni su mi predložili kreditnu karticu kao jedinu opciju, tj. 'zaboravili' napomenuti da u NJIHOVOJ banci nije moguće raditi takve transakcije debitnom karticom.
To se zove iskorištavanje neznanja stranke. I sigurno postoji neki zakon protiv toga.

Ajd, prije nego nekoga popljuješ barem se potrudi pročitati i SHVATITI što je bit komentara.

I koliko ću puta još to morati ponoviti... Ali ajde, ponavljanje je majka znanja.

ViviannKillbrain
13.12.2007., 15:54
čitam tvoje postove pa ne mogu da ne zapazim i da ne komentiram tvoj post. Ti si jedna posve "bankarski" neuka osoba dok si ti uvjerena u suprotno i neopravdano blatiš ZABU. Pa kako možeš reći da nisi htjela kredit? A što misliš- kreditna kartica nije kredit????
Da, i samo ime kaže da je to kreditna kartica-iliti kredit na karticu. Kad bi imala vremena, pisala bi i dalje o glupostima u tvojim postovima....

Daj mi, molim te, citiraj gdje sam ja to rekla da želim kreditnu karticu.

gljeeva
13.12.2007., 20:43
Daj mi, molim te, citiraj gdje sam ja to rekla da želim kreditnu karticu.

Da pojasnim. Čim sam dobila prvu plaću, zatražila sam neku karticu s kojom bih mogla obavljati šoping putem interneta. 'INTERNET ŠOPING? Jeste vi normalni? Znate li koliko je to nesigurno? Otkud vam samo ta ideja? Što je to uopće internet?'
Nakon konzultacije sa frendovima, samouvjereno odem u banku i tražim da mi daju master karticu.

Kaj misliš da se mastercard zove "kreditna kartica" zato kaj to dobro zvuči il zato kaj je to zapravo vrsta kredita?

Al valjda tvoji frendovi bolje znaju:rolleyes:

Lavica02
13.12.2007., 20:51
moja ženska intuicija me tjera da kažem:

samo preventivno upozoravam da ne želim svađe, prepucavanja ...

biti ću bez milosti :D

ViviannKillbrain
13.12.2007., 23:09
Ok, dvjestomiljunti put, al neka: u samom citatu piše -neka kartica za šoping putem interneta. Ni govora o kreditu.
Valjda ta financijaska institucija treba meni predložiti razne mogućnosti za obavljanje te radnje, a ne da se moram sa frendovima (jednako upućenim ko i ja) konzultirat.
ma, blah. Nekima je samo do prepucavanja. A ja znam da će netko sada moći učiti na mojim greškama, kao što sam i ja, zato sam to sve i napisala.
Sad sam u PBZu i izuzetno sam zadovoljna, što samo dokazuje da je moje nezadovoljstco bilo sasvim opravdano.

ViviannKillbrain
13.12.2007., 23:11
moja ženska intuicija me tjera da kažem:

samo preventivno upozoravam da ne želim svađe, prepucavanja ...

biti ću bez milosti :D

Lavice, prepucavanje je već počelo, gdje je ta nemilost?

Edgar
13.12.2007., 23:22
ajd vivian ne provociraj

shvati da nitko nije kriv za tvoje nepoznavanje tematike

nema tog zakona koji će te zaštiti radi neznanja; štiti te jedino od prevare

a sumnjam da je ovdje riječ bilo o prijevari, koju je i inače teško sudski dokazati

osobni bankari su prodavači kao i bilo koji drugi koji se bave prodajom, samo što prodaju bankarske proizvode a ne neznam, cipele, ili nacrt za gradnju kuće

naravno da ima i loših prodavača i tvoje je pravo biti nezadovoljan i promijeniti bilo banku bilo bankara

i tvoje jest pravo a i dobra volja da nas ovdje obavijestiš o tome

samo shvati, da si upravo radi nepoznavanja tematike, dijelom i sama kriva

svi mi znamo da u zabi ne radi baš najperspektivniji kadar, poglavito onaj stariji , naslijeđen još iz doba druga Tita.

a sad lijepo stanite svi skupa na loptu ili tema ide pod ključ prek blagdana.

ViviannKillbrain
14.12.2007., 12:27
potpuno se slažem s vama.
ali nećete sad valjda mene kriviti za kiine i gljeevine offtopice.

kia
14.12.2007., 16:34
Ok, dvjestomiljunti put, al neka: u samom citatu piše -neka kartica za šoping putem interneta. Ni govora o kreditu.
Valjda ta financijaska institucija treba meni predložiti razne mogućnosti za obavljanje te radnje, a ne da se moram sa frendovima (jednako upućenim ko i ja) konzultirat.
ma, blah. Nekima je samo do prepucavanja. A ja znam da će netko sada moći učiti na mojim greškama, kao što sam i ja, zato sam to sve i napisala.
Sad sam u PBZu i izuzetno sam zadovoljna, što samo dokazuje da je moje nezadovoljstco bilo sasvim opravdano.

sad si u pbz-u dok i njih njih ne okriviš za svoje neznanje...:rozi: :bang: po svemu sudeći pitanje je samo dana :bang:

ViviannKillbrain
14.12.2007., 18:10
daj mi se skini

Edgar
14.12.2007., 20:32
ok, viviann i kia, bili ste upozoreni

sad ste dobili ban na tri dana

Jojo Ungh
23.12.2007., 18:24
Evo ja imam brzopotezno pitanje :D

Radi se o ZABI: sutra bih podigla sav novac s deviznog racuna jer se prebacujem u PBZ.

Zanima me za koliki je iznos potrebna prethodna najava da bi oni otisli gdje god drze novac i ja to dobila na ruke? Postoji neko ogranicenje koliko isplacuju u gotovini (u eurima)?

Nevjerojatno mi je da ja ne mogu dobiti sav SVOJ novac kad god pozelim, kao da idem po lovu u ribarnicu, a ne u banku :mad: Naravno, nakon 3 godine maltretiranja u ZABI - konacno sam otvorila racun u drugoj banci.

Lavica02
23.12.2007., 18:34
pa zatraži da ti prebace lovu ... mislim da ne košta puno, a i ne zezaš se s naručivanjem (mislim da se trebaš najaviti dan ranije) pa nositi tu lovu pa još ako je veći iznos ....

Jojo Ungh
23.12.2007., 18:37
pa zatraži da ti prebace lovu ... mislim da ne košta puno, a i ne zezaš se s naručivanjem (mislim da se trebaš najaviti dan ranije) pa nositi tu lovu pa još ako je veći iznos ....

A kolika je provizija? Je li fiksna ili ovisi o iznosu koji se prebacuje?

kia
23.12.2007., 19:50
Ja sam jednom tako prebacivala... Mislim da je provizija fixna-oko pedesetak kuna, ako me pamćenje dobro služi...

Neuson
23.12.2007., 19:59
Pošto je sutra radni dan i zadnji dan predbožićne kupovine, vjerujem da su se barem malo "potkožili". Ako odeš prijepodne (kada rade "trezoraši") i nabaciš ozbiljnu facu, ne vjerujem da će biti problema, a ostat će ti i 50kn.:)

Jojo Ungh
23.12.2007., 20:11
Ljudi super ste, hvala na odgovorima :cerek: :cerek:

Jedva cekam da se rijesim ZABE :bara:

Lavica02
23.12.2007., 22:57
a jel bi mogli znati kaj su tebi napravili ... ipak je ovo topic o zabinim nepodopštinama :D

Jojo Ungh
24.12.2007., 15:05
Njihova bahatost, neljubaznost, bezobrazluk, neznanje i besomučno čekanje u redu u banci u koje god doba dana dodjem jer redovito radi samo jedan šalter (u više poslovnica je ista situacija), a ostale gospodje su na kavama - i na kraju mi je pukao film. Pa nisu oni jedina banka u Hrvatskoj! :mad:

Kako poslujem isključivo putem deviznog računa (jer radim za stranu tvrtku i novac dobivam u eurima), na svako moje pitanje vezano uz devizni račun dobivala sam 2 vrste odgovora:
- ne znaju odgovor i čude se kao da sam im postavila pitanje iz nuklearne fizike
- od 5 različitih službenica dobijem 5 različitih odgovora koji se međusobno pobijaju

Imam dojam da tamo osoblje zna samo par osnovnih stvari koje rade svakodnevno, a sve izvan toga je znanstvena fantastika. :(

Da ne spominjem činjenicu da sam imala osobnog bankara kojeg NIKAD nisam uspjela uloviti u proteklih nekoliko mjeseci! Ili je na bolovanju ili je baš otišao ili će eto doci za 2 sata ili je .... a ja radim i nemam vremena izgubiti cijeli dan u banci ili dolaziti 5 puta dnevno!

Nezadovoljstvo se nakupljalo, a kap koja je prelila čašu je činjenica da mi nisu htjeli izdati kreditnu karticu jer ne primam novac na kunski, već na devizni račun! Iako imam zbilja velika mjesečna primanja u odnosu na hrvatski standard, gospodi iz ZABE to nije bilo bitno jer, kažem, rečeno mi je u više navrata od različitih njihovih službenika da se kreditna kartica izdaje ISKLJUČIVO onima koji dobivaju plaću u kunama.... no comment. :ne zna:

A kako ne izdaju čak ni kreditne kartice osobama s prihodima u devizama, mogu misliti na što bi ličilo da sam pokušala podići neki kredit... :rolleyes:

Prebacila sam danas novac u PBZ čiji sustav automatski prati uplate na kunskom i DEVIZNOM računu, a karticu cu dobiti nakon što prodju i obrade se 2-3 uplate. :s Za razliku od toga, ZABA prati samo kunski račun.

Presretna sam što sam se riješila onih *beeeep*, a tretman koji sam dobila u PBZ-u je odličan i ja sam prezadovoljna!

Edgar
24.12.2007., 15:30
koliko znam za go karticu nemoraš primati plaću u zabi...........

kia
26.12.2007., 15:26
A kako ne izdaju čak ni kreditne kartice osobama s prihodima u devizama, mogu misliti na što bi ličilo da sam pokušala podići neki kredit... :rolleyes:

Moram ovo demantirati jer je to totalna dezinformacija! Naime, i ja imam prihode u devizama i to na devizni račun otvoren u ZABI, a odobren mi je i dozvoljeni minus po tekućem računu (3*mjesečni prihod) i GO MC kartica. Isto tako imam prijatelja koji plaću (tj honorar) prima na žiro račun u ZABI, i isto tako koristi dozvoljeni minus, ecmc karticu, dobije i pokoji ček.... Štoviše, moj otac je umirovljenik koji je mirovinu zaradio u Njemačkoj a dobiva je na devizni račun isto tako u ZABI - dobio je sve traženo (kartice, kredit, minus) kao da prima mirovinu na tekući. Znači od tvoje tvrdnje da se gleda samo priljev na tekući kunski račun-NIŠTA!
Preporučujem ti da potražiš drugog osobnog bankara:top:

ViviannKillbrain
27.12.2007., 10:33
:eek: deja vu :eek:

Jojo Ungh
28.12.2007., 20:03
Moram ovo demantirati jer je to totalna dezinformacija!

Ne moraš demantirati mene i moje informacije, već Zabine službenike od kojih sam te informacije dobila. Pa nisam ja ovo izmislila.

Naime, i ja imam prihode u devizama i to na devizni račun otvoren u ZABI, a odobren mi je i .....

E baš se o tome i radi. Zanimljivo je kako u ZABI ne postoje opća bankarska pravila i propisi kojih se pridržavaju njihovi službenici na šalterima. Sve ovisi o tome na koga naletiš i koliko ta osoba ima znanja/volje/vremena dati ti točan odgovor na pitanje. A negativna iskustva korisnika na ovom topicu pokazuju da im je to modus operandi i da su u tom pogledu zbilja gori od bilo koje druge banke. :flop:

No, s obzirom na stalne različite informacije koje sam dobivala nakon upita (nevezanih uz ovaj problem nedobivanja kreditne kartice), zanimljivo je to da mi je nekoliko različitih službenika u nekoliko različitih poslovnica reklo istu stvar: da ne mogu dobiti kreditnu karticu ako ne primam plaću na kunskom računu. Pa bih ja molila da pogledaju devizni račun, one bi pogledale, slegnule ramenima i ponovile istu stvar. A plaću u eurima dobivam redovito, istog datuma svakog mjeseca. I NIKAD ni s jednim računom nisam bila u minusu (ako je to bitna stavka, ne znam :ne zna: ). Ti si očito imala više sreće :mig:

Što se mene tiče, ZABA je baj-baj i to ne samo zbog ovog problema...

ViviannKillbrain
28.12.2007., 20:31
Da, netko bi u toj banci trebao poraditi na informiranju njenih djelatnika/ica.

kia
28.12.2007., 20:33
Jojo Ungh, iskreno ti želim sreću s pbz-om! No istina je da na naše odluke o poslovanju s pojedinom bankom veliki udjel ima sam bankar, a nešto manje uvjeti.primjer iz mog iskustva iz pbz-a. Tražila sam inormacije o stambenom kreditu, kamata im je bila super, dosta povoljnija od Zabinih kamata, no rečeno mi je da kredite za adaptaciju kuće daju samo do iznosa od 30.000,00 eur. Poslije sam upoznala djevojku koja radi u PBZ-u i saznala da to nije bilo točno, tj da je osobna bankarica pogriješila iako je bila poprilično samouvjerena u davanju odgovora na moja pitanja. Nažalost, različiti odgovori na ista pitanja u pojedinim bankama očito su praksa bankarstva u RH

blaenka
07.05.2008., 21:51
stvarno Zg banka pljačka- nedavno mi je trebala potvrda da nemam nikakvih dugovanja, običan isprintan obrazac koji iskreno izgleda čak i jadno (nema neki već štampan logotip banke ili sl. već obični printani papir u crno bijelom) i meni osobno da neznam da sam ga sama podigla rekla bi da je falsifikat .
da skratim naplatili su mi taj isprintan list papira 50kn- :ne zna:

kia
08.05.2008., 17:55
50 kn za papir isprintan iz programa ili je službenica sama pisala potvrdu? ako je ovo drugo, valjda je to za njen trud:)

-Casual-
10.05.2008., 17:20
Isto sam jedan od nezadovoljnih...jedno banalno pitanje posto nisam bas na ti s tim bankama....koja je procedura kod prebacivanja racuna iz zagrebacke u neku drugu banku?

blaenka
10.05.2008., 17:41
50 kn za papir isprintan iz programa ili je službenica sama pisala potvrdu? ako je ovo drugo, valjda je to za njen trud:)

papir isprintan iz programa u koji je službenica utipkala ime prezime i broj računa pa će bit da je 50 kn za njen trud od 25sek :flop:

a šta je naj gore toliko je bila nesposobna da joj je trebalo sigurno 10min za to jer prvo nije znala naći obrazac u kompu pa je pozvala kolegicu koju smo čekale par minuta, pa joj je kolegica pokazala totalna nesposobnost i lopovluk
mislim da ću i ja prvom prilikom promjenit banku a u biti sam tamo iz navike jer sam već skoro desetljeće

Lavica02
10.05.2008., 17:41
Isto sam jedan od nezadovoljnih...jedno banalno pitanje posto nisam bas na ti s tim bankama....koja je procedura kod prebacivanja racuna iz zagrebacke u neku drugu banku?
to je pitanje za neku drugu temu ... ovdje :nono:

Anasib
10.05.2008., 17:54
odeš banku koju želiš, otvoriš račun, javiš u firmu novi račun.
odeš u Zabu di si otvorio račun i zatvoriš račun. i to je to :ne zna:

Brzimrzi
14.05.2008., 23:06
Kako neće ostajati bez klijenata.Čekaš u redu 1000 dana, bankomati su im pušiona, osoblje im u prosjeku ima 60 godina. Dopušteni minus se broji u lipama ... Užas. Evo jedan zanimljivi tekst o bankomatima koji daje mali dio odgovora zašto ZABA ostaje bez klijenata:mad:
http://www.reklamacije.net/reklamacije/banke-osiguranja-dionice-financije.../zaba-mi-ukrade-pare.html

Paraga
20.05.2008., 18:47
mjeseca napokon sam realizirao kredit u Zabi s kojim sam otplatio nekoliko kredita u drugim bankama.Uredno sam sve papire potpisao i dobio još i nešto gotovine na račun.
U jednoj banci je trebalo biti uplačeno 9300 eura. Danas nazovem tu banku da se dogovorim za isplatu preplačenog iznosa kredita da bi me dočekao grdi šok - iz Zabe nije uplačeno 9300 eura već 9300 kuna.
Nazovem Zabu i pitam kako se nešto takvo moglo dogoditi - odgovoreno mi je da se greške događaju i da ljudi griješe.

Onu razliku gotovine sam već uložio u radove na kući,kredit kod druge banke je ostao s velikom ratom, a i rata ovog kredita kod zabe je velika. I što sad da napravim.
Da je to bila jedina greška još bi i prešao nekako preko toga ali s tim odobravanjem kredita je od početka bio šlamperaj.
Da bih imao kreditnu sposobnost trebao sam zatvoriti i sve potrošačke kredite preko master karda. Službenica je stavila sve kredite u otplatu s ukupnim iznosom oko 30000 kuna da bi mi nekoliko dana kasnije,kad se više nije moglo stornirati,javila da mi kredit ne može biti odobren jer sam sudužnik i jamac u drugim bankama. Na pitanje što će biti s ovim kreditima po masteru odgovorila mi je da se snađem u nekoj drugoj banci koja nije povezana u HROK.
Tek tad sam popizdio i razgovarao s njenim šefom. Odobrili su mi kredit na duži rok otplate da bi me na kraju i s tim zaribali jer su umjesto cifre u eurima uplatili u drugu banku tu istu cifru u kunama. Odgovor službenice na pitanje kako se to moglo dogoditi kad u potvrdi lijepo piše euri bio je da sad sve banke odobravaju kredite u kunama pa je valjda mislila da se radi o kunama(usput ovaj kredit u zabi odobren je u eurima).
Sutra moram ponovno u banku da probam srediti taj nered i neznam kako da to najbolje napravim. Molim pametne savjete.

gljeeva
20.05.2008., 22:01
Samo mi nije jasno kak ti nisi skužio taj "višak" od 60ak tisuća kuna već si ga lijepo potrošio?

Goleo
21.05.2008., 09:52
Samo mi nije jasno kak ti nisi skužio taj "višak" od 60ak tisuća kuna već si ga lijepo potrošio?

Da, i meni to nije jasno!

A što se tiče ovih grešaka, pravi :horor:, no uvijek ima dobrih i loših službenika (čitaj: onih koji nemaju pojma, ali se ponašaju kao da sve znaju!)

Uvijek trebaš stvari prekontrolirat, pogotovo kada se radi o lovi, a ne prepustit se na milost i nemilost ne/sposobnosti pojedinaca!

Nadam se da ćeš što brže i na vlastito zadovoljstvo riješit situaciju!

dejo77
21.05.2008., 18:14

Mislio čovjek da mu je palo s neba:lol::lol:

Neuson
21.05.2008., 19:07
Dizao neki glomazni višemilijunski kredit pa ostalo siće.:D

Paraga
21.05.2008., 19:45
bio višak od 60000 kuna već dvadesetak.Redom sam potpisivao papire-prvo za otplatu kredita preko jedne banke ,pa za otplatu tog kredita preko druge.Na kraju mi je sam službenik rekao da je tih dvadesetak tisuća kuna ostatak nakon otplate svih kredita.

Nakon svih peripetija bio sam sretan što je napokon sve gotovo jer sam sedam dana bio u nedozvoljenom minusu od 36000 kuna a u zabi imam i stambeni kredit s hipotekom što bi mi stvorilo dodatne teškoće jer ne bih mogao otplaćivati rate kredita.
Srećom nisam potrošio puno od preostalog iznosa kredita.Imao sam planove za dovršiti nešto na kući i već sam sve dogovorio ali sam srećom mogao i raskinuti dogovore .Vadio sam kredit da se izvućem iz dugova ,da pokrijem minus,otplatim gomilu malih potrošačkih kredita(koje nisam zapio već uložio u kuću).Na kraju sam zahvaljujući svojoj nesmotrenosti i gluposti službenika u zabi upao u još veće sranje iz kojeg se moram vaditi.Kredit uopće nebih vadio da službenica nije stavila u prijevremenu otplatu kredite preko master karda prije nego je provjerila moju kreditnu sposobnost.Nakon što sam zahvaljujući njezinom propustu završio s minusom od 36000 kuna bio sam prisiljen ići do kraja i izvaditi taj kredit.(Sve kredite sam ,bez obzira na dugove ,uredno vraćao i nikad u petnaest godina nisam kasnio s otplatom ni jedne rate).

Zamislite situaciju da nisam platio jednu ili dvije rate kredita bi li banka prihvatila moju ispriku da je ljudski griješiti a da i dalje ne plačam kredit.Ili zamislite situaciju u kojoj na šalteru banke dižem 9000 kuna a oni mi zabunom isplate 9000 eura.Koliko bi im trebalo da me nazovu da im vratim lovu.
Ne bježim ja od svoje odgovornosti ali mi je neshvatljiva tolika kolićina propusta u rješavanju samo jednog predmeta.Nije mi jasno kako oni nisu skužili u mjesec dana da su pogriješili jer je zatvaranje tog kredita bio uvjet za dobivanje novog u zabi.Kako su opravdali što ja sad imam i jedan i drugi kredit.

Neuson
21.05.2008., 19:53
Ovo što ti se dogodilo je svinjarija. Vjeruješ im jer su stručni, pametni, lijepi, a zapravo su debili koji ne žele preuzeti odgovornost kada zakuhaju. Oni su se zeznuli i krivo isplatili, a ti Paraga iz džepa izvuci 60-ak tisuća kuna. Treba ih u novine dati.:mad:

gljeeva
21.05.2008., 20:10
Nije bio višak od 60000 kuna već dvadesetak...

Jesi li ti digao 9300 eura kredita za pokriti taj drugi kredit? Ako jesi, meni izgleda da je tu ipak 60000 kn razlike koja ti je ostala. A ako si potpisao 9300 kn onda mi je čudno da ni sam ne znaš koliki ti je taj drugi kredit.
Ja bih osobno prvo sve do u lipu izračunao prije nego bi se upustio u tak nekaj :ne zna:

Paraga
21.05.2008., 20:14
Ovo što ti se dogodilo je svinjarija. Vjeruješ im jer su stručni, pametni, lijepi, a zapravo su debili koji ne žele preuzeti odgovornost kada zakuhaju. Oni su se zeznuli i krivo isplatili, a ti Paraga iz džepa izvuci 60-ak tisuća kuna. Treba ih u novine dati.:mad:

Prvo ću s njima razgovarati i vidjeti koje su mi opcije.Ako mi njihovi prijedlozi neće biti prihvatljivi angažirat ću odvjetnika a ako i to ne upali pisat ću svim novinama,otvoriti vlastiti blog na tu temu jer, još jednom ponavljam,nije mi jasno kako jedna banka koja se hvali da je najbolja u Hrvatskoj može napraviti toliko propusta i umjesto da na obostrano zadovoljstvo pruže klijentu najbolju moguću uslugu,oni klijenta toliko zajebu da već nekoliko dana ne spavam i po cijele dane mi je na pameti kako se izvući iz ovog nereda.

Paraga
21.05.2008., 20:35
Jesi li ti digao 9300 eura kredita za pokriti taj drugi kredit? Ako jesi, meni izgleda da je tu ipak 60000 kn razlike koja ti je ostala. A ako si potpisao 9300 kn onda mi je čudno da ni sam ne znaš koliki ti je taj drugi kredit.
Ja bih osobno prvo sve do u lipu izračunao prije nego bi se upustio u tak nekaj :ne zna:

22500 eura kredita kojim sam pokrio više kredita u zabi,erste banci i među njima je trebao biti i taj od 9300 eura.Pošto su do zadnjeg ćasa kemijali s tim kreditom da pi popravili ono sranje s prijevremenom otplatom ,izgubio sam pozornost i potpisao bi i smrtnu presudu samo da sve napokon završi.Računao sam i jućer i danas i nikako mi nije jasno kako bi sve isplatio iz tog kredita osim da i dalje ne ostanem u maksimalnom minusu,izvadim sve novce iz investicijskog fonda i još ne bi bilo dovoljno.Ove kredite u drugim bankama su trebali zatvoriti oni jer je to bio uvjet za dobivanje novog.Kredit u Erste banci su uredno zatvorili(on je bio kunski),Kredit u ovoj drugoj banci su umjesto 9300 eura uplatili 9300 kuna što znaći da su oni znali da te kredite trebaju zatvoriti ali su napravili neshvatljivu grešku za jednu financijsku instituciju-uplatili su točnu cifru ali u krivoj valuti.Nakon otplate svih kredita ostalo je na računu 32000 kuna.U to je još ukljućen jedan potrošaćki kredit preko mastera koji na prijevremenu naplatu dolazi krajem ovog mjeseca.Znaći ostalo je oko 23000 kuna.U investicijskom fondu je oko 10000 kuna a na raćunu ove druge banke je 9000 kuna što ukupno daje 42000 kuna.Fali još nešto više od 20000 kuna.Na koji naćin da to namaknem.Da je na tekućem računu ostalo 50-tak tisuća kuna sigurno bih posumnjao da nešto nije u redu .Kad sam predavao zahtjev za kredit tražio sam da se zatvore svi krediti u drugim bankama i po mogućnosti da ostane dvadesetak tisuća kuna koji su mi potrebni da dovršim neke radove na kući.Kad je kredit napokon bio realiziran mislio sam da je to to.Srećom potrošio sam samo desetak tisuća kuna

Iz toga što su uplatili 9300 kuna umjesto eura vidi se da su napravili veliku grešku.Ponavljam još jednom-službenik mi je rekao da su zatvoreni svi krediti u drugim bankama i u zabi te da je još nešto love ostalo a upozorio me samo na taj kredit preko mastera koji dolazi krajem mjeseca .

gljeeva
22.05.2008., 01:00
Ako sam ja dobro shvatio tebi za pokrivanje tog drugog kredita nije ni odobreno 9300 eura nego 9300 kuna još u startu. Zato mi je čudno da sam nisi primjetio razliku. Znam da su to stresni momenti i da nije lako sve držati pod kontrolom, ali ipak je ta razlika tih 60ak tisuća a nekakvu računicu si ipak morao napraviti prije ulaska u tak nekaj.

Paraga
22.05.2008., 07:46
Ako sam ja dobro shvatio tebi za pokrivanje tog drugog kredita nije ni odobreno 9300 eura nego 9300 kuna još u startu. Zato mi je čudno da sam nisi primjetio razliku. Znam da su to stresni momenti i da nije lako sve držati pod kontrolom, ali ipak je ta razlika tih 60ak tisuća a nekakvu računicu si ipak morao napraviti prije ulaska u tak nekaj.

svih prijašnjih propusta i nakon što sam vidio minus od 36000 kuna ,prepustio sam računanje banci samo da se ćim prije izvučem iz minusa.To je bila moja velika greška.Za zatvaranje kredita u drugim bankama morao sam donijeti potvrde iz tih banaka koliko je još ostalo za otplatiti kod njih.Na potvrdi iz Erste banke pisao je iznos u kunama a na potvrdi iz druge banke iznos je bio u eurima.
To su bili službeni dokumenti koje je zaba tražila za odobrenje kredita.Ako su uplatili samo 9300 kuna oni s tim novcima nisu napravili ništa.Kredit u toj drugoj banci nije zatvoren a ja i dalje nisam kreditno sposoban.
Neznam kako će to objasniti svojim šefovima ali zasrali su totalno.
Prvo je službenica stavila u prijevremenu otplatu potrošačke kredite što je automatski znaćilo da mi je uvjetno odobren kredit.Kad su ti krediti već bili u otplati javljaju mi iz banke da mi kredit ne može biti odobren jer su uvidom u HROK vidjeli da sam jamac i sudužnik u drugim bankama te da nemam zbog toga kreditnu sposobnost.Na pitanje što će biti sad s ovim kreditima koji su stavljeni u otplatu ,jer sam u daleko nedozvoljenom minusu,službenici banke nisu mi ponudili sami da me izvuku iz sranja u koje su me uvalili (jer do tad sam uredno otplaćivao svoje kredite a zbog njihovog nemara to više ne bih bio u mogučnosti ) već mi je službenica dala savjet da idem u neku banku koja nije u HROK-u pa da tamo pokušam dobiti kredit.Na to sam se razljutio i razgovarao s njenim šefom koji je računao i u dogovoru s direktorom odobren mi je ovaj kredit.
U banci sam bio najmanje dvadeset puta i predamnom su računali koliko kredita je potrebno tako da sam se uljuljao u uvjerenje da oni znaju što rade i nisam sam računao što mi je jedna od najvećih grešaka.
Tad su napravili jednu od najvećih grešaka koja se u financijskoj instituciji ne bi smjela dogoditi-u drugu banku su uplatili pravu cifru ali u krivoj valuti.Taj kredit je unutar banke prošao nekoliko kontrola i nije mi jasno kako nisu primjetili grešku i obavijestili me o tome.

dejo77
22.05.2008., 09:09
.Kako su opravdali što ja sad imam i jedan i drugi kredit.

Pa kaj . Ja sam imao jedno vrijeme 4 kredita i živ sam

neobanned
22.05.2008., 09:20
mnogi se zale na zabu, ali nije ni pbz bolji

http://www.reklamacije.net/reklamacije/banke-osiguranja-dionice-financije-./token-i-zaba.html

toncica
24.05.2008., 14:03
............

očita je greška banke ako je uplatila iznos u kn a ne u eurima,

ali ne možeš za nastalu situaciju kriviti samo njih jer mislim da ne treba velika matematika da oduzmeš od iznosa odobrenog kredita sve iznose postojećih kredita za otplatu prema potvrdama koje si imao i da vidiš koliko ti novaca treba i nedostaje

i razlika od 60 000 kn nije tako mala da je ne bi mogao primjetiti
to je više od trećine kredita koji si sad podignuo i to jednostavno ne može biti ne primjećeni višak novaca

Lucas PG
27.05.2008., 23:27
Samo da dodam na ovo sve što se Paragi i drugima deslio...

Nemojte misliti da u drugim bankama nije isto. Dakle, svugdje gjde je ljudski faktor presudan događaju se manje ili veće greške. Samo onda na te greške treba reagirati odmah i profesionalno. I Banka i klijent.
Bez sumnje je da su u Paraginom slučaju u nekoliko navrata napravili glupost, a ne samo sa pogrešnom valutom. Po meni je gore što su mu već počeli raditi kredit i klijent je ušao u nekakve troškove, a da nije HROK provjeren (ako sam ispravno shvatio).

Bez obzira na sve, a budući da radim konstantno sa gotovo svim hrvatskim bankama,takvi incidenti UVIJEK su krivnja pojedinaca, a nikako cijele banke. Pređite u drugu i dogodit će se isto. Samo budite strpljivi :D

Lucas PG
27.05.2008., 23:30
mnogi se zale na zabu, ali nije ni pbz bolji

http://www.reklamacije.net/reklamacije/banke-osiguranja-dionice-financije-./token-i-zaba.html
Ide u prilog mojem gorenjm tekstu. Odnosno moj tekst odgovara tvojoj tvrdnji...

A što se linka tiče?? To si poslao kao smijuriju ili? Jer ovakvog klijenta bolje da su odbili, nego da ih konstantno terorizira... Dovoljan je citat samo jedne rečenice:

"No međuto kada sam htio uzeti token da , brate mogu plaćati račune preko interneta , oni kažu da nemogu."

Kayla3
17.07.2008., 13:03
Samo da dodam na ovo sve što se Paragi i drugima deslio...

Nemojte misliti da u drugim bankama nije isto. Dakle, svugdje gjde je ljudski faktor presudan događaju se manje ili veće greške. Samo onda na te greške treba reagirati odmah i profesionalno. I Banka i klijent.
Bez sumnje je da su u Paraginom slučaju u nekoliko navrata napravili glupost, a ne samo sa pogrešnom valutom. Po meni je gore što su mu već počeli raditi kredit i klijent je ušao u nekakve troškove, a da nije HROK provjeren (ako sam ispravno shvatio).

Bez obzira na sve, a budući da radim konstantno sa gotovo svim hrvatskim bankama,takvi incidenti UVIJEK su krivnja pojedinaca, a nikako cijele banke. Pređite u drugu i dogodit će se isto. Samo budite strpljivi :D

Ovaj citat dao mi je ogromnu moć pisanja svima vama. Prije svega pozdravljam vas sve. Moram reći da me nije nimalo iznenadilo pljuvanje po zabi, s obzirom da se s tim susrećem svaki dan. Međutim skrenula bih pažnju na zapravo bespotrebnu ogorčenost ljudi koji borave u banci. Prije svga ne živimo više u 15 stoljeću da klijenti moraju visiti i trčati u poslovnicu svako malo. Postoje kanali koji omogućavaju lagodniju upotrebu, bez gubitka živaca (internet bankarstvo, mobilno bankarstvo, po novom i predaja zahtjeva za kredit preko internet bankarstva). Rekla bih da veći problem leži u pasivnosti klijenta i samim ulaskom u poslovnicu očekivanje nečeg negativnom. Ruku na srce apsolutno se slažem da postoji nestručan kadar iz doba druga Tita, međutim i onaj najmlađi je tek počeo učiti, pa bi ljudi koji su fini trebali to shvatiti.

Svi smo mi jako jako osjetljivi na naše financije (većinom nam uvijek fali), ali zar vi nikada niste pogriješili u poslu????

Osim toga Hrok izvješće se traži prije nego što klijent uđe u bilo kakvu kreditnu priču, tako da se izbjegava termin da može/ne može dobiti kredit dok se u sistemu ne provjeri odnos koji ima u drugim bankama.

Isto tako čitajući ovdje vidim puno krivih informacija za koje uopće ne sumnjam da su ih dobili u lijepim staromodnim poslovnicama zabe, međutim što je i očekivati od velikog sustava poput zabe...realno ne može sve biti super, ali zato neki djelatnici zbilja jesu ;))

katastrofix
21.07.2008., 10:21
Vec sat vremena ko majmun zovem brojeve Zagrebacke banke koje sam nasao na
http://www.zaba.hr/info/abo/find/habo_find.htm

od svih brojeva javili su mi se na jedan i preusmjerili me na 2 broja na koje se nitko ne javlja...

vjerujem da ljudi u zabi imaju puno posla, ali kvalitetnije rjesenje postojeceg problema sumnjam da se nije moglo naci...

u zadnje vrijeme sve mi smeta, stoga nemojte zamjerit

lijep pozdrav

katastrofix
21.07.2008., 10:26
Ajde da ne bude samo pokuda, decki su uspjeli promjeniti broj poslovnice Prosenikova od zadnjeg puta kad sam pregledavao brojeve telefona...
Broj koji je bio upisan nije bio aktivan zbog promjene... i tako je ostalo zadnjih 9 mjeseci. (prilikom zvanja broja uljudan glas objasnio bi da za potrebne informacije treba nazvati 988 :D )
Ide na bolje... jos samo neko da digne tu slusalicu

katastrofix
21.07.2008., 10:41
Evo nakon 75 min zivkanja konacno sam nasao zadovoljstinu... razgovor je trajao 2 minute :D

PomahnitaliTapir
21.07.2008., 11:13
@ katastrofix
koristi edit a ne 3 posta zaredom u 20 minuta

inače zabin kontakt centar je 0800 0024

gljeeva
21.07.2008., 15:05
I inače, ako zoveš poslovnicu, pomiri se sa čekanjem. Probaj shvatiti da su ljudima u poslovnici prioritet klijenti koji su se potrudili mrdnut dupe i dovuč ga do poslovnice (i usput čekali nešto više nego ti) od onih koji bi komotno nazvali i riješili svoje za pola minute.

Kayla3
22.07.2008., 07:57
mene samo zanima iz kojih razloga zovete poslovnice?

Zli_Ciko
23.07.2008., 10:17
Iako nemam nekih posebnih prigovora na ZABA-u, jucer su me ispizdili obavijescu da podizu naknade za placanje putem Internet bankarstva.
Nije mi jasno koja je to logika, Internet bankarstvo valjda smanjuje troskove (poslovnice, ljudi...), pa bi samim time trebale biti i manje naknade, ali neeee, oni podizu nakande za 100%!

Zbilja, zasto bi netko uopce zvao poslovnicu, kad mozes zvati osobnog bankara?
Za veliki broj stvari poslovnica ionako ne treba, ne sjecam se kad sam zadnji put bio u poslovnici.

Mark
23.07.2008., 10:42
Kad im HNB to dopušta.
Šteta da ne dignu za 1000 %, sigurno se nitko ni tad nebi bunio.
Napiši mail HNB-u pa da vidiš što će ti odgovoriti...

Inače je užas kako na tim on-line bankarstvima lihvari uzimaju tolike pare.
Za ništa, što je najvažnije - a uz to još i prodaju fore.
Pa pravi programer te stvari napravi za par dana i ne znam kakve to daljnje troškove iziskuje...?

Nego, stislo je i njih u pogledu nezadovoljstva profitabilnošću i nedovoljnim rastom profita iz kvartala u kvartal pa zato treba namaknut i to...

Tako svi moramo oderat svakog u životu za čim više jer okolina i svijet će nas oderat i to svakim danom sve više, sigurno.

O nekim pismima i sl. da ni ne govorim.
To košta pravo bogatstvo kad dobijaš iz banke.

Lucas PG
23.07.2008., 12:59
Iako nemam nekih posebnih prigovora na ZABA-u, jucer su me ispizdili obavijescu da podizu naknade za placanje putem Internet bankarstva...

Potpisujem.. Inače, jako im je dobra cijela internet stranica :ne zna:
Nije mi jasno kako ih nije sram (još uvijek) imati takvu stranicu u 2008.

Lavica02
23.07.2008., 13:06
budimo realni :D ipak te naknade nisu povečavali od kada je uvedena e-zaba ...

s obzirom da ne znam koliko su takve naknade u drugim bankama, kakvo je stanje kod drugih ... u ostalom za većinu stvari imam trajne naloge pa mi je naknada 0,00, a i imam lepezu pa mi je 15 naloga đabajle :D

PomahnitaliTapir
23.07.2008., 13:41

s obzirom da ne znam koliko su takve naknade u drugim bankama, kakvo je stanje kod drugih ... u ostalom za većinu stvari imam trajne naloge pa mi je naknada 0,00, a i imam lepezu pa mi je 15 naloga đabajle :D

kod svih je bez naknade za prebacivanje unutar banke (na račune fizičkih osoba)
a inače dobar dio ima naknade oko 0.20% min 1 max 20kn za uplate na račune drugih banaka.
Tako da je sad zaba postala nepovoljnija za sitnije uplate.

Lavica02
23.07.2008., 14:00
pa ni kod njih nema naknade za prebacivnje na račun fiz. osobe unutar zabe ili su sad i to promijenili

PomahnitaliTapir
23.07.2008., 15:47
pa ni kod njih nema naknade za prebacivnje na račun fiz. osobe unutar zabe ili su sad i to promijenili

ma ne- to je isto u svim bankama - bez naknade :)

Zvrksa
24.07.2008., 13:10

pa evo...baš čitam... vođenje tekućeg računa - 5kn mjesečno, deviznog -3kn, trajni nalog (na račun poslovnog subjekta u banci -1kn, izvan banke -2kn po transakciji), na račune građana u banci i dalje besplatno
kak je to u drugim bankama?
meni se ovih 5kn za vođenje tekućeg čini previše:ne zna:

koje koristi imaš od lepeze? može i na pm ako ti se da

Lavica02
24.07.2008., 14:19
koje koristi imaš od lepeze? može i na pm ako ti se da

oko lepeza na Zaba Lepeza mogućnosti (http://www.forum.hr/showthread.php?t=313745&page=3) :mig:

Zvrksa
25.07.2008., 10:19
aaa.... nisam vidjela...sorry...:brukica:

sad sam malo to pročitala...čini mi se da mi stvarno ne treba, jer imam samo tekući, 1 trajni nalog i to je to...

Mark
26.07.2008., 10:04
Lepeze i ine izmišljaju samo kako bi uzeli dodatne peneze - a nikako ne radi povoljnosti.
To je valjda svima jasno.

Inače, ZABA je ostvarila lijepo povećanje dobiti u FI 1h2008, ali to im očito nije dosta.

Anasib
26.07.2008., 10:09
to je tvoje mišljenje :mig:
meni je jeftinije nego imati sve usluge posebno :cerek:

Mark
26.07.2008., 10:12
Da, od 1000 nepovoljnijih lepeza nađe se 100 povoljnijih.

Osjećaš li omjere kako sipaju pare u Zabinu vreću?
Jeftini trikovi za napaćene mase.
Anarhija all over - of course.

Anasib
26.07.2008., 10:17
jesi li prisiljen imati lepezu????? jel ti itko uperio sačmaricu u glavu i natjerao da je potpišeš? zar je ne možeš ugasitit kad želiš? ne, ne i ne, prema tome o čemu pričamo :ne zna:
tebi je jeftinije nemati je, meni je jeftinije imati je.
ti je nemoj ugovoriti ja jesam i to je to :cerek:

pivka
26.07.2008., 10:49
Zagrebačka banka je jedna velika katastrofa.nažalost rijetko u medije(novine,tv)dolazi nekakva negativna kritika.a ako i dođe tiče se dionica,poslovanja sa poslovnim subjektima ili kreditima.
ali ja se žalim na nešto sasvim obično.na njihove neljubazne i nezaintersirane ljude na šalterima.njihovu neefikasnost u radu sa malim klijentima kojim samo treba uplata i isplata.i oni sebe nazivaju najbolja banka u ovom dijelu europe,a čekaš za običnu uplatu sat vremena,a ponekad i više. :mad:

slučaj:
stric mi ima GO card i naravno da su mu to sranje ugurali u ruke,ali ok.njegova krivnja je što se nije informirao malo više.tu ih ne krivim.ali krivim ih što čovjeku nisu rekli da otvori trajni nalog pa da tih mizernih 200 kuna ne uplaćuje u banci i čeka beskonačno,nego da mu oni skinu sa računa.a kako je on stariji gospodin nije se on snašao u tome svemu.
i dođem ja u super novo uređenu poslovnicu na Kvaternikovom trgu.Uzmem broj i vidim da sam 22 na redu.vidim rade 6 šaltera i mislim si i nije neki bed.i čekam i čekam,i čekam.od 6 šaltera samo jedan šalter je uplata-isplata-otvaranje računa,prijenos novaca .....
i čekam 25 minuta,i prošle 4 stranke,i čekam,i čekam :ceka:
i otpada kosa sa glave,a ja čekam.a službenica doslovno preko one stvari ubacuje uplatu u neki tuljac pa ga hiti u prolaz na zidu,pa čekamo,pa čekamo.
i tako prošlo SAT I POL vremena i ispred mene još 12 brojeva...:horor:
i sad vi meni recite da je to normalno.i onda se čudimo da je sve puno penzića u banci.naravno kad umjesto da je informizacijom,tehnikom i dobom interneta poboljšan rad u ZGB se nazaduje.
moj stric neza uplaćivati preko bankomata kao i bar 30% klijenata ZaBe.ali njima se tako i tako hebe za sitne ribe.nek čekaju u redu dok naša fale-mi-2-godine-do-mirovine-pa-mi-se-ne-da-raditi službenica svršava i koluta očima.
sramota!

Edgar
26.07.2008., 11:30

budimo realni, ali to je povećanje od......hallooooooooooo....100%

100% povećaju naknadu, a da ni ne trepnu

šta ima veze što je 1 kuna sitniš i što su 2 kune sitniš, ali 100% je 100%, bez obzira na osnovicu

i tko si danas može priuštiti povećanje cijena usluga za 100%, samo ZABA

i što znači tih 100%, da su do sada radili s minusom ili šta

po njihovim zadnjim financijskim izvješčima baš se to i ne bi moglo reći -

neto prihodi od provizija i nakanda iznose 218 milijuna kuna u prvih 6 mjeseci ove godine

uboga sirotinja

ni tričavih 218 milijuna im nije dovoljno, sad hoće još toliko

Anasib
26.07.2008., 11:35
a cijene su sad veće nego drugih banaka :misli: ili nisu?

akcija1
26.07.2008., 23:56
Ja imam u ZABI samo devizni i placao se devizni 35 kn godisnje, sad su poslali obavijest da se placa 3kn mjesecno i ako sam platio vec godisnju naknadu a jesam u travnju 08 i vrijedi mi do travnja 09 kazu da ce se meni od prosinca poceti primjenjivati nova tarifa od 3kn mj i 31.12 ce se meni skinuti 3kn vodjenje racuna a prije toga sam vec platio godisnju naknadu, nije fer. OK za one kojima jos nije naplacena godisnja naknada oni idu po novoj tarifi. Zalit cu se banci ali nece biti nikakve koristi, znaci oni dupliciraju naknadu za vodjenje, zasto ne primjenjuju novu tarifu od travnja 09 kad mi istekne godisnja naknada!? Nije se taj rodio tko je banku prevario

Edgar
27.07.2008., 12:34
a cijene su sad veće nego drugih banaka :misli: ili nisu?

ovisi, od stavke do stavke, tj. o konkretnoj transackiji

no ponavljam - 100% je 100%

a 100% je bezobrazluk, ez obzira jel se radi o deset lipa, jednoj kuni ili nekom većem iznosu

brijem da će im iduće godine polugodišnji prihodi od provizija i naknada iznositi preko pola milijarde kune

Zvrksa
28.07.2008., 08:34
slažem se s edgarom... mislim, na čemu oni nas pljačkaju...sramota...:flop:

evo, ako ovo čita netko tko radi u banci...nek mi objasni...što to banku košta otvaranje trajnog naloga da im ja moram dati 25 kn i onda još svaki put plaćati samu transakciju? šta tu košta? 1 min. službenice koja mi otvori trajni nalog = 25kn, 1 stranica potvrde...kaj???
ili vođenje računa - 5kn mjesečno? :confused:

gljeeva
28.07.2008., 18:50
ili vođenje računa - 5kn mjesečno? :confused:

Mda, kakve uopče troškove ima banka oko tekučih računa.. nikakve pih. To mi je več nekak smiješno.
Osim kaj sa tih svojih 5 kuna financiraš održavanje informatičkog sustava (bez kojeg taj tek.račun ne bi funkcionirao. Informatičari će znat da je cijena takvog sustava prava sitnica), rad i funkcioniranje poslovnica (plaće zaposlenika, distribucija gotovine itd..) održavanje i punjenje mreže bankomata, interbank network, itd itd.
Nije mi namjera nikoga opravdavati, ali ako ti je tih 5 kn puno otvori si štednu knjižicu koja nema naknade za održavanje pa uživaj.

Nego, zašto kruh plačaš 8 kuna a pola kile pšenice je 50 lipa? Ili kavu 8 kuna a onih par zrna u šalici je max. 50 lipa? Ne smeta ti kaj te tu pljačkaju ili ti je to normalno da postoji i trošak nečega što se ne vidi?

Lavica02
28.07.2008., 19:27
budimo realni, ali to je povećanje od......hallooooooooooo....100%

budimo realni :D jesi li ti vidio smajleka :D :rolleyes:

Innocent
28.07.2008., 19:42
evo, ja se išla ispisati iz zagrebačke, na trgu, budimo relani, čekala sam na red sat vremena (a 5 stranki ispred mene bilo) i dok sam zatvarala kartice i račune, došla je na red još jedna žena, na šalteru pokraj mog, sva uzrujana, i ona je zatvarala sve račune i bila bijesna ko ris (!), ja sam već rezignirana po tom pitanju. ugl, tip mi zatvori zabu, master i devizni, a tekući i žiro sam morala zatvarati u drugoj poslovnici :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

anyway, sad sam u PBZu, imaju malo skuplju uslugu, jednostavnije net bankarstvo, debitnu karticu s kojom ne moraš imati kreditnu da bi trošio devize...u poslovnici čekaš max 2 i pol minute, osoblje je ljubazno i informirano.

toliko za sad

Zvrksa
28.07.2008., 20:22
Mda, kakve uopče troškove ima banka oko tekučih računa.. nikakve pih. To mi je več nekak smiješno.

o poskupljenju kave, kruha i sl. se debatira na nekim drugim topicima i otkud znaš da mi to ne smeta.... molim, bez ovakvih opaski koje nemaju veze s temom

ja sam lijepo pitala da objasni netko tko radi u banci i razumije što koliko košta , jer meni nije jasno za što je potrebna tolika lova...

i onda, ako ti znaš nešto o tome i razumiješ se u to...lijepo objasniš... otrovni komentari su sasvim nepotrebni

Innocent
28.07.2008., 20:32
bezveze, ja im ne dam ni kunu, ma, ni lipu više nego što treba.
meni je to možda 10 lipa, ali njima je to par milja kuna godišnje :eek:

HardCase
28.07.2008., 21:24
Pozdrav svima,
Iznjet ću slučaj koji se desio meni prije skoro godinu dana (al eto odlučih sad staviti to na forum, pa možda tko izvuće pouku - pozitivnu, nadam se :rolleyes:)...
Klijent "te" banke (č.naslov) sam preko 10-tak godina i do sada nikada nije bilo problema, makar one koje sam ja zamjetio. Čim su izašle kreditne kartice uzeo sam si Visu Classic (platiš 5% mjesečnog troška, ostatak duga se prenosi + kamata)...
Sva plačanja karticom (Visa) uredno sam si vodio na kompu i arhivirao uplate od samih početaka korištenja, uplaćeno preko 150-tisuća kn...
Nevolje počinju prošle godine oko kolovoza, kada mi je počelo biti čudno kakvu kamatu mi to stalno pripisuju na obavijesti o plaćanju (cca. 40-50,00 kn) a po mojim računicama bio sam u pretplati (uplatio uk.više od učinjenih troškova) :mad:
Kada sam odlučio to provjeriti u matičnoj poslovnici banke - odgovor je bio: Joj znate, previše je prometa po kartici pa bi to dugo trajalo...Nezadovoljan odgovorom, zovem glavnu filijalu u Zg-u i tražim da mi kažu uk.dugovanje jer zatvaram karticu. Rekli su 1.300,00 kn - ok mislio sam, makar je to bilo više nego po mom vođenju računa. No kada sam došao u svoju poslovnicu na isto pitanje rekli su 2.100,00 kn - E tad sam shvatio da TU NETKO NEŠTO MULJA!
Odlučio sam dva mjeseca ne koristiti karticu pa da vidim šta će se desiti. I desilo se, opet su iznosi bili različiti na dvije adrese al na istom br.računa kartice. Uporan sam bio, pa mi je službenica banke isprintala samo jednu godinu terećenja kartice (2002) koja mi je bila problematična...No kada sam doma 100-puta provjerio svoje papire i troškove i uplate bio sam SIGURAN da sam u PRAVU (Ne moram vam reći da sam izgubio 3-tone živaca i vremena)...
Poslat ćete me vragu zbog ovog dugog uvoda al moram napisatit sve kak je bilo :top:...
Kako mi banka nije htjela provjeriti moju reklamaciju - morao sam napisati PISMENU reklamaciju u kojoj sam naveo ovo gore + još podastrio dokaze (šteta što listići na kojim vam ovjere vašu uplatu izblijede nakon par mjeseci - a kamoli 7-8 godina - mastan faks papir)...:mad:
DA skratim, nakon 6 mjeseci agonije, e-mailova, poziva, odlazaka u banku...bla, bla... stiže poziv jedne službenice koja ustvrđuje: gosp. XXX, zovem u svezi Vaše reklamacije - znate bili ste U PRAVU, ne dugujete 2.100 kn već ste u pretplati 400-tinjak kuna...Drago nam je da ste pedantni i da ste to otkrili! Ispričavamo se i usput mi je i ponudila Ideš-Ideš karticu (za ne povjerovati:flop:)...Razlog: Kao službenica je uplatila moj iznos na neki račun kamate - ma ko tu koga jeb..., POSTOJI samo jedan račun kreditne partije (barem kod VISE Classic) ...:mad:
Na kraju sam uspio čak nakon još par e-mailova isposlovati i pismenu ispriku!
NE vjerujem im više ni mrvicu, a nakon toga prenio sam i štednju u Raiffaisen banku koja daje fik.kta na kn 6,5% a banka br.1 2,6%.
POUČAK: Ljudi čuvajte si slipove / Uplate koliko god bili stare (taman i ak izblijede), vodite si doma stanje (tekući / kreditne kartice) jer da to nisam ja radio zadnjih osam godina sada bi netko UŽIVAO sa mojom lovom!!
p.s. Koliko Vas u biti vodi doma sve to...JAKO MALO :eek:

Anasib
28.07.2008., 22:13
Inoccent, zar nisi post iznad napisala da si prešla na skuplju uslugu :misli: :confused:

gljeeva
28.07.2008., 23:29
o poskupljenju kave, kruha i sl. se debatira na nekim drugim topicima i otkud znaš da mi to ne smeta.... molim, bez ovakvih opaski koje nemaju veze s temom

ja sam lijepo pitala da objasni netko tko radi u banci i razumije što koliko košta , jer meni nije jasno za što je potrebna tolika lova...

i onda, ako ti znaš nešto o tome i razumiješ se u to...lijepo objasniš... otrovni komentari su sasvim nepotrebni

Oprosti ak te je uvrijedio "otrovan komentar". Nije bilo namjenjeno tebi osobno več samo potaknuto tvojim postom.

A da opaska o krruhu nema veze s temom, ima. Povukao sam paralelu sa kruhom čije sirovine vrijede jedva kunu a plačamo ga 8 kuna (na stranu jel bi trebao koštati 5 ili 10, to bi bilo off topic). Moraš priznati da cijena kruha od 1 kn ne bi bila realna. Pitaš li se kad što to još plačaš kad kupiš kruh, osim pšenice i kvasca?
Ja sam pokušao objasniti (ugrubo) koji su troškovi banke vezani uz nečiji tekući račun. A sad da li je 5 kuna mjesečno puno ili malo ne bih znao procjeniti (ima i jeftinijih), ali očito da u zabi smatraju da im ta cijena pokriva troškove i ostavlja dovoljno profita čak i ako zbog toga izgube nešto klijenata.

triax
29.07.2008., 09:08
Dobit ZABE za 2007 godinu, nakon oporezivanja, je preko milijardu kuna.
Pa vi onda recite da li je poskupljenje dijela njenih usluga za 100 % previše ili nije. Nije baš da su im troškovi održavanja informatičkog sustava toliko poskupjeli, a niti su digli plaće zaposlenima za 100 %.

Za one koji žele znati više :kava: :
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/ZABA-fin2007-1Y-NotREV-N-HR.xls

Zvrksa
29.07.2008., 09:28
Oprosti ak te je uvrijedio "otrovan komentar". Nije bilo namjenjeno tebi osobno več samo potaknuto tvojim postom.

A da opaska o krruhu nema veze s temom, ima.

Ja sam pokušao objasniti (ugrubo) koji su troškovi banke vezani uz nečiji tekući račun. A sad da li je 5 kuna mjesečno puno ili malo ne bih znao procjeniti (ima i jeftinijih), ali očito da u zabi smatraju da im ta cijena pokriva troškove i ostavlja dovoljno profita čak i ako zbog toga izgube nešto klijenata.

nije me uvrijedio, nego jednostavno si ne želim dopuštati komunikaciju na toj razini, jer je sasvim nepotrebna... daljnje komentare o poskupljenjima kruha i ostalog od mene ćeš dobiti samo ako ovoriš topic o tome:kava: EOD

i kako ne znaš procijeniti jel ti puno ili malo?
inače, zanimljivo je ako banci nije u interesu zadržavati klijente, koji će joj donijeti znatno više profita dizanjem kredita i sl.

Innocent
29.07.2008., 13:22
Inoccent, zar nisi post iznad napisala da si prešla na skuplju uslugu :misli: :confused:

hm, pa usluga je možda skuplja (iako relativno,dakako), ali za tu 'skupoću' barem dobijem i kvalitetu, i ne gubim vrijeme na šalterima i neukim djelatnicima. mislim, moj sat ipak vrijedi više od par kuna :mig:

zaboky
29.07.2008., 14:55
Pozdrav svima,
Iznjet ću slučaj koji se desio meni ...
Zanimljivo ,hvala na obavijesti!Vrijedi pratiti stanje i kontrolirati svoja sredstva.

gljeeva
29.07.2008., 20:04
u PBZ je tekući 3kn/mj

Lavica02
29.07.2008., 20:05
Pozdrav svima,
Iznjet ću slučaj koji se desio meni ...
Da li je riječ o ZABI?

Anasib
29.07.2008., 20:58
hm, pa usluga je možda skuplja (iako relativno,dakako), ali za tu 'skupoću' barem dobijem i kvalitetu, i ne gubim vrijeme na šalterima i neukim djelatnicima. mislim, moj sat ipak vrijedi više od par kuna :mig:

ma sve 5, ali onda napiši da nisi zadovoljna djelatnicima banke, uslugom i sl., a ne se izvlačiti na povećanje cijena usluge i nekakvu skupoću :ne zna:

zaboky
30.07.2008., 08:48
ZABA sto posto!

freelancer
30.07.2008., 11:24
Kolika je dobit ono??? :rofl:

seno
30.07.2008., 12:57
Moja priča(sa sretnim završetkom),nije toliko prijevara koliko nesavršenost i sporost sustava i nepovezanost poslovnica i ljudi u istoj banci.
Digao nenamjenski u eurima prije 3. god,morao prvu ratu uplatiti osobno a ostalo na na adm. zabranu.
Normalno onda je euro bio cca 7,40 kn i znam da u barem zadnjih godinu i pol nije prelazio 7,3 a rata je u kunama jednaka za cijelo razdoblje(ali dobro).
Pošto čuvam platne liste samo unazad 6 mjeseci-to se skida i skida....nikad kraja.i znam da su mi skinuli jednu ratu viška jer su mi u jednom mjesecu skinuli 2 rate,osobna uplata+adm. zabrana(nepovezanost banka-firma).
Da skratim,gledam zadnju platnu listu-nema kredita više.Nazovem poslovnicu i tražim djelatnicu za dotični kredit i pitam da li sam dužan ili su mi oni dužni novaca zbog njihovih svakojakih kamata i promj. tečaja da se uvjerim da je kredit gotov.Gospođa mi kaže,gledajući moj kreditni račun ,da smo kvit.
Za koji dan provjeravajući stanje na tekućem,imam popriličnu uplatu na tekući a nije plaća,regres i slično.
Ponovno nazovem gospođu,ona mi kaže da je provedena uplata ali na terminalu ne vidi tko je uplatitelj,i ide provjeriti kod svog nadređenog u čemu je štos,da nazovem za pola sata.
Nazovem ponovno,kaže da jesu to moji novci,da je bila pretplata kredita(2 rate+nešto sitno),da je šefica prebacila novce sa kreditnog na tekući račun,da slobodno mogu trošiti pare.
Nikakve službene obavijesti o pretplati kredita i slično.
Baš me zanima kako ti njihovi terminali uopće funkcioniraju,kao i protok informacija između samih zaposlenika.

Kayla3
30.07.2008., 13:03

ČEMU ULAGATI KAPITAL, KAD JE ZABA IPAK PO ZARADI NA PRVOM MJESTU

seno
30.07.2008., 13:09
A jesam tumast,sad sam vrtio film unazad.
Isplatu glavnice su mi umanjili za prvu ratu,drugu ratu sam uplatio ručno,a cijeli iznis glavnice+kamate poslali u firmu na adm.zabranu.
A jesu lop....

Innocent
30.07.2008., 15:11
ma sve 5, ali onda napiši da nisi zadovoljna djelatnicima banke, uslugom i sl., a ne se izvlačiti na povećanje cijena usluge i nekakvu skupoću :ne zna:

zamijenila si me s nekim :rolleyes:

a ovaj gornji komentar ne kužim :ne zna:

laser
30.07.2008., 18:29
ajde da vas zabavim sa mojom pričicom.prije šest godina nosi kolega utržak ćekova na banku i oni umjesto 5000 kn prebace 50 000 kn na račun moje firme.s obzirom da nisam lopina a vidim nitko se ne javlja danima nazovem ja žensku u zabu i zamolim ju da mi da broj računa na koji da vratim novce.veli ona meni dragi gospon nejde to tako,prvo morate reklamirati nepravilnost !?!? veli ja njoj gospođo draga vama fali 45000 kn i ne pada mi na pamet trošiti vrijeme na vaše pogreške.prođe mjesec dana i zove me moj bankar iz RBA banke i veli da su zvali iz zabe i zatražili da im oni prebace lovu sa mojega računa,veli bankar (za svaku pohvalu) da to tak nejde i da bez mojeg pristanka nemreju dobit ni lipe.naravno rekao sm mu da može prbaciti lovu.ako se tak odnose prema svojoj lovi možeš misliti kak se tek odnose prema tuđoj.

Anasib
30.07.2008., 18:34
bezveze, ja im ne dam ni kunu, ma, ni lipu više nego što treba.
meni je to možda 10 lipa, ali njima je to par milja kuna godišnje :eek:

na ovo sam mislila :cerek:
ali stat ću sad jer će nas Lavica :tuctuc:

ot: hvala bogu pa ima banaka i banaka pa si svi mogu izabrati onu koja im najviše odgovara. Bila sam klijent Splitske, Erste, PBZ-a i na kraju Zabe. :ne zna:

Innocent
30.07.2008., 23:53
na ovo sam mislila :cerek:
ali stat ću sad jer će nas Lavica :tuctuc:

:

ja sam bila samo u zabi i PBZu i razlika je nevjerovatna.
ne da mi se u detalje, jer mi se probudi žgaravica, ali, da , jako sam nezadovoljna uslugom, djelatnicima, čekanjem na šalterima, nemogućnošću korištenja debitne kartice za baratanje devizama, nego ucjenjivanje kreditnima...masa stvari.
srećom, eto, ima banaka koje drže do sebe.

lovac luka
31.07.2008., 21:56
zaba je jedna od najlopovskijih banaka u hr i to tako naivno kradu da bi ih stvarno jednom trebalo tužiti ali to kod nas baš i nije jednostavno.

najdraže im je promjena pravila i naknada bez da obavjeste klijenta.

meni su prije par godina digli 100 kn naknade za upotrebu bankomata jer su odlučili naplaćivati upotrebu master kartice (maestro je ostao bez naknade)
kad sam pitao gdje je obavjest rekli su da je bilo u novinama! :D

nakon toga su odlučili slati obavijest po svim računima (to se naplaćivalo
10-ak kn neznam kak je sad) pa su odlučili sa moga deviznog računa koji je bio bez prometa par godina skinuti par dem-a kako bi naplatili obavijest u kn i reći mi da sam u nedopuštenom minusu (koji su mi oni napravili) i usput lupili kamatu zbog prekoračenja od 15%.

kažu da nisam naglasio da ne želim primati obavjesti i da to što ih nisam dobijao proteklih godina je neka greška i sl. gluposti.

mislim, mogli su mi uzet lovu s kunskog tekućug i nebi puno prigovarao ali oni su bahato izvršili konverziju valute da bi si izvukli koju kunu jer sam morao opet kupit par maraka kod njih da bi račun sveo na nulu kako bi ga zatvorio.

ostale banke bar ne kradu iako ima nesnalaženja i neposlovnosti

Edgar
05.08.2008., 21:11
Osim kaj sa tih svojih 5 kuna financiraš održavanje informatičkog sustava (bez kojeg taj tek.račun ne bi funkcionirao. Informatičari će znat da je cijena takvog sustava prava sitnica), rad i funkcioniranje poslovnica (plaće zaposlenika, distribucija gotovine itd..) održavanje i punjenje mreže bankomata, interbank network, itd itd.

Oprosti, ali ovaj tvoj način rezoniranja m je pomalo smiješan

naplaćuju vođenje tekućeg računa i deviznog, aline naplaćuju vođenje računa kreditne kartice ili računa oročene/otvorene štednje.

i nije banka, pa tako i zaba, jedina firma na ovom svijetu koja ima informatički sustav, koji mora održavati i bez kojega ne može pružati kvalitetne usluge i/ili proizvode kupcima/klijentima.

samo, druge firme, održavanje svojih informatičkih sustava financira iz operativne bruto marže, dakle od razlike u cijeni.

konkretno, kod banke razlika u cijeni čini razlika u kta koju ti plaćaš na kredit i kta koju banka plaća na novac (npr. LIBOR) i to je operativna bruto marža banke

ali to njima nije dosta. oni uvode još naknade. i tu ubiru jop 30-50% love koliko zarade na kamatama

lopine teške

druge firme i plaće zaposlenika i sve ostalo što navodiš financiraju iz operativne bruto marže, ali ne, to banci nije dovoljno.

ona još naplaćuje i izmišljene naknade i iste poveća, ni manje ni više za 100%

Nije mi namjera nikoga opravdavati, ali ako ti je tih 5 kn puno otvori si štednu knjižicu koja nema naknade za održavanje pa uživaj.

Nego, zašto kruh plačaš 8 kuna a pola kile pšenice je 50 lipa? Ili kavu 8 kuna a onih par zrna u šalici je max. 50 lipa? Ne smeta ti kaj te tu pljačkaju ili ti je to normalno da postoji i trošak nečega što se ne vidi?

Možda zato što pšenica nije jedini trošak koji nastane kod proizvodnje kruha.

Samo za razliku od banke, pekari sve svoje troške namire iz operativne bruto marže.

Pekari nemaju recimo i nakandu za kupnju kruha, naknadu za vođenje blagajne, dnevnog utrška, zapisnika o prodaji cijeni i sl.

dr_off_topic
05.08.2008., 21:24
Pozdrav svima,
Iznjet ću slučaj koji se desio meni prije skoro godinu dana ...

ovakvi likovi su mi najjaci, sta ti mislis da ti se to nemoze dogoditi u drugoj banci? ne svi drugi su nepogresivi ... a istih ovakvih slucajeva ili slicnih ima u svakoj banci samo sto nema toliko ljudi na vom forumu da to napisu...

niti imam veze s ovom bankom, niti sam njihov klijent... al ove teorije zavjere su mi najjace :kava:

gljeeva
05.08.2008., 23:41
bla bla..
Nemam ti namjeru objašnjavati razliku između tekućeg računa i oročenja, ali ukratko tekući računi nisu depoziti i time ne ulaze u onaj dio profita na razlikama između aktivnih i pasivnih kamata. Ne možeš taj novac izdavati kroz kredite jer mora biti, kao što mu ime kaže, tekući. Kod tek.računa nema te "operativne bruto marže" pa stoga naknada.

Jesi li ti spreman za 5 kuna mjesečno čuvati moj novac? Radi s njim što god hočeš, ali ako ja sutra dođem po njega, moraš mi ga vratiti. Sumnjam..

Ako ti je primjer cijene kruha prekompleksan (da, postoje drugi troškovi osim cijene pšenice, to je i bila poanta. Ali ničim drugim nije usporediv, što ti pokušavaš) sjetio sam se sličnijeg primjera.. Čemu članarina u knjižnicama? Koji je trošak pojedinačnog klijenta u knjižnici?

Kad govoriš o maržama kao razlici u cijeni (proizvodna/prodajna ili nabavna/prodajna) nije ti palo na pamet da postoje i djelatnosti koje se ne bave prodajom robe nego usluga? Njihov se profit temelji na naknadi za svaku prodanu uslugu (uz minimalne, ili nikakve, materijalne troškove).
Tako bi alternativa naknadi za vođenje računa bila jedino naknada za svaku obavljenu transakciju. Koristio si uslugu i uslugu platio. Da li bi ti bilo povoljnije kad bi umjesto te paušalne naknade platio svaku transakciju po tom računu (bankomat, POS terminal, poslovnica, net...) npr.2 kn?

Edgar
06.08.2008., 06:44
Nemam ti namjeru objašnjavati razliku između tekućeg računa i oročenja, ali ukratko tekući računi nisu depoziti i time ne ulaze u onaj dio profita na razlikama između aktivnih i pasivnih kamata. Ne možeš taj novac izdavati kroz kredite jer mora biti, kao što mu ime kaže, tekući. Kod tek.računa nema te "operativne bruto marže" pa stoga naknada.

neznam, kak je kod tebe, ali meni uredno na tekućem obračunaju i aktivnu i pasivnu kamatu

i ajd pogodi, koja je veća (i u apsolutnom i u relativnom iznosu)

i neznam o kakvoj rezervaciji pričaš. na tekućem su moji novci, dok je saldo u plusu. stoga i oni na to meni plaćaju kamatu, doduše mizernu da mizernija ne može biti, ali je kamata, i ja sam njima 'rezervirao' sredstva, a ne oni meni

dok god sam ja na plusu, oni obrću moju lovu, a ja im to još i plaćam kroz eto primjerice tu naknadu za vođenje računa.

kada uđem u minus tu je druga priča. ali je i kamata paprena. tak da ti jadni bankari baš i nisu tak jadna sirotinja kak ti opisuješ. dovoljno je pogledati samo bilancu ZABA-e

Jesi li ti spreman za 5 kuna mjesečno čuvati moj novac? Radi s njim što god hočeš, ali ako ja sutra dođem po njega, moraš mi ga vratiti. Sumnjam..

čuj, ne radi se samo tu o tebi. radi se o pola miljuna klijenata.

ne navale oni svi u istu sekundu po lovu. a dok ne navale, banka lijepo zaradi plaćajući, koliko ono, 0,25% godišnje? ma hajde

jadna sirotinja, uboga. znači oni zarađuju sa mojom lovom masnu lovu, plaćaju meni sirotinju za to i ja im to još moram plaćat naknadu. kladim se je godišnji iznos naknada za vođenje računa bar duplo veći od kamata koje oni plaćaju na pozitivna salda na tekućima.

Ako ti je primjer cijene kruha prekompleksan (da, postoje drugi troškovi osim cijene pšenice, to je i bila poanta. Ali ničim drugim nije usporediv, što ti pokušavaš) sjetio sam se sličnijeg primjera.. Čemu članarina u knjižnicama? Koji je trošak pojedinačnog klijenta u knjižnici?

nije meni prekompleksan već si ga ti previše pojednostavio. Razni 'klubovi', pa ajmo reći da su to i knjžnice, svojim članovima ( a članarina košta kao što kažeš) osiguravaju dodatne besplatne usluge, pogodnosti koje isto koštaju nešto novaca.

Kad govoriš o maržama kao razlici u cijeni (proizvodna/prodajna ili nabavna/prodajna) nije ti palo na pamet da postoje i djelatnosti koje se ne bave prodajom robe nego usluga? Njihov se profit temelji na naknadi za svaku prodanu uslugu (uz minimalne, ili nikakve, materijalne troškove).

nisam ja ništa zaboravio. i svaka usluga ima svoju nabavnu cijenu:

frizer: aparat za šišanje, češalj, gel za kosu, eventualno šampon, struja, voda, zaštitna oprema, cijena rada frizera itd. svaki taj trošak proporcionalno se raspoređuje na nabavnu cijenu svakog šišanja. tak ak recimo platiš šišanje 50 kuna, trošak tog šišanja (dakle nabavna cijena) neka bude 25kn, i frizer na svakom šišanju zaradi 100%

autoservis: trošak nabave alata, potrošni materijal, oprema, struja,cijena sata rada mehaničara itd......

ti toliko pojednostavljuješ stvari da je slijedeće da će nam uskoro u trogivnama zaračunati i trošak izdavanja računa - jer i to je usluga, taj trošak nije zaračunat u cijnei proizvoda koji kupuješ. recimo 10 stavaka ukupne vrijednosti 100kn, plaćaš 2 kune za izdavanje računa ak kupuš jednu stavku za 100 kn plaćaš 10 lipa jer se potroši manje papira za ispis jedne stavke nego za njih deset, plus još blagajnica manje radi za jednu stavku nek za njih deset.

Tako bi alternativa naknadi za vođenje računa bila jedino naknada za svaku obavljenu transakciju. Koristio si uslugu i uslugu platio. Da li bi ti bilo povoljnije kad bi umjesto te paušalne naknade platio svaku transakciju po tom računu (bankomat, POS terminal, poslovnica, net...) npr.2 kn?

pa i to postoji, zar ne, nisu oni niš zaboravili. svaka tranakcija košta, preko ezabe manje nego za šalteru, jer je u nakanadi za tranaskciju na šalteru uračunat i rad djelatnika za šalterom. iz toga proizlazi da je održavanje informatičkog sustava jeftinije nego plaćanje djelantika na šalteru.

ak dižeš lovu s bankomata s kreditnom karticom - to košta, ni to nije džabe.

džabe je jedino lova s tekućeg na bakomata, a na njoj banka ionako več zarađuje premasno, pa b bio čisti bezobrazluk da još i to naplaćuje.

poanata je moje priče da je bankarstvo jedna od rijetkih grana gospodarstva koja si može dozvoliti povećanje naknada od 100%, da to neće utjecati negativno na njihov promet (recimo radi smanjenje prometa, manjeg broja klijentata itd) i koja si može dozvoliti naplaćivati baš svaku uslugu

druge firme imaju troškove, koje nemogu naplatiti, a moraju pružiti neku uslugu, pogodnost kupcu samo da bi ga zadržale ili pridobili nove.

i plaćanje karticom na POS terminalu košta novacca (provizija banke) ali većina trgovaca taj trošak (nekih i do 5%, ovisno o prometu) taj trošak ne mogu prenijeti na kupca - cijena neke robe usluge nije skuplja ak plaćaš na karticu, tek jedan mali broj trgovaca nudi popust na gotovinu i takvih je vrlo malo.

gljeeva
06.08.2008., 15:15
neznam, kak je kod tebe, ali meni uredno na tekućem obračunaju i aktivnu i pasivnu kamatu

i ajd pogodi, koja je veća (i u apsolutnom i u relativnom iznosu)

i neznam o kakvoj rezervaciji pričaš. na tekućem su moji novci, dok je saldo u plusu. stoga i oni na to meni plaćaju kamatu, doduše mizernu da mizernija ne može biti, ali je kamata, i ja sam njima 'rezervirao' sredstva, a ne oni meni

dok god sam ja na plusu, oni obrću moju lovu, a ja im to još i plaćam kroz eto primjerice tu naknadu za vođenje računa.

kada uđem u minus tu je druga priča. ali je i kamata paprena. tak da ti jadni bankari baš i nisu tak jadna sirotinja kak ti opisuješ. dovoljno je pogledati samo bilancu ZABA-e

kao što već rekoh, lova na tekućem ne ulazi u depozite i pojednostavljeno ne može se plasirati kroz kredite tj. "obrtati".

Minus na tekućem je pak skroz druga vrsta usluge i ne koriste ju automatski svi korisnici tek.računa. Jedina je poveznica da je tekući račun aparat korištenja. To je zapravo najobičniji revolving kredit i ulazi u kreditne plasmane pa mora biti i "pokriven" depozitom (ne novcem na tekućim računima).

nisam ja ništa zaboravio. i svaka usluga ima svoju nabavnu cijenu:

frizer: aparat za šišanje, češalj, gel za kosu, eventualno šampon, struja, voda, zaštitna oprema, cijena rada frizera itd. svaki taj trošak proporcionalno se raspoređuje na nabavnu cijenu svakog šišanja. tak ak recimo platiš šišanje 50 kuna, trošak tog šišanja (dakle nabavna cijena) neka bude 25kn, i frizer na svakom šišanju zaradi 100%

autoservis: trošak nabave alata, potrošni materijal, oprema, struja,cijena sata rada mehaničara itd......

Joj :s
Plačaš uslugu šišanja a ne nabavnu cijenu šišanja. Trošak češlja, struje, vode itd je materijalni trošak (koji je minimalni u cijeni usluge) a ne roba koju bi ti prodavao uz maržu.
Ako misliš da je dovoljan razlog da ne platiš uslugu korištenja računa u banci taj što banke dobro zarađuju na kreditima, probaj pitati svog frizera da te džabe ošiša jer ionako dobro zarađuje na farbanju ili ženskim frizurama. Govorimo o dvije različite usluge koje nemaju veze jedna s drugom..

pa i to postoji, zar ne, nisu oni niš zaboravili. svaka tranakcija košta, preko ezabe manje nego za šalteru, jer je u nakanadi za tranaskciju na šalteru uračunat i rad djelatnika za šalterom. iz toga proizlazi da je održavanje informatičkog sustava jeftinije nego plaćanje djelantika na šalteru.

ak dižeš lovu s bankomata s kreditnom karticom - to košta, ni to nije džabe.

džabe je jedino lova s tekućeg na bakomata, a na njoj banka ionako več zarađuje premasno, pa b bio čisti bezobrazluk da još i to naplaćuje.

i plaćanje karticom na POS terminalu košta novacca (provizija banke) ali većina trgovaca taj trošak (nekih i do 5%, ovisno o prometu) taj trošak ne mogu prenijeti na kupca - cijena neke robe usluge nije skuplja ak plaćaš na karticu, tek jedan mali broj trgovaca nudi popust na gotovinu i takvih je vrlo malo.

Ne košta svaka transakcija. Ne košta nijedna transakcija. Ako govoriš o transakcijama plačanja računa isl, to nije transakcija tvog tekućeg računa nego transakcija platnog prometa i plačaš proviziju za to. Opet skroz različita usluga koja ima svoju cijenu i nema veze sa tvojim računom.

Naknade za plačanje na pos-u ili podizanje gotovine na bankomatu su vezane uz kreditne kartice što opet nema veze sa tvojim tekućim računom. Kod korištenja tekućeg računa ne plačaš NIKAKVE transakcije osim one mjesečne naknade za vođenje računa.

tragika
06.08.2008., 16:45
imam i ja jednu pričicu.....odem u jednu našu banku i odobre mi nenamjenski kredit sve kako bih financirali prvi dio poslova oko izgradnje kuće i lijepo kažu nije bed, donesite račune koji pokrivaju iznos kredita i njega ćemo pokrit namjenskim odnosno stambenim kreditom kad prikupite svu potrebnu dokumentaciju. :top:
dođem za par tjedana opet, raspittati se za mogućnosti oko budućeg stambenog kredita, a referentica na kreditima veli nemožeš dignut nikakav stambeni kredit jer već imaš nenamjenski. objasnim ja dotičnoj da ću nenamjesnki zatvorit namjenskim prilaganjem računa itd...ali ona se ne da i dalje tvrdi da to nemože. ode do pravne službe i oni joj kažu isto. velim ja njoj gledajte, bila sam kod 3 vaše kolegice u banci i sve kažu da može opcija zatvaranja nenamjenskog kredita stambenim, malo mi je čudno da sve kažu krivo. :lol: e tu se ona zamisli i veli, pričekajte pozvat ću kolegicu iz susjednog odjeljka. kolegica dođe i referentica joj veli o čemu je riječ, a ona ko iz topa opali:MOŽE!
gledam ja njih dvije, svaka svoje tuče....i jedna i druga tvrde da su u pravu....a mi jadni ljudi koji trebamo njihove usluge možemo se jedino nadati da ćemo sjesti pred referenta čije tumačenje propisa banke odgovara našim potrebama:ne zna:

Edgar
06.08.2008., 21:16
..........

gle, da skratimo priču..........

pogledaj financijsko izvešće ZABA-e za prvo ovogodišnje polugodište:

- dobit nakon oprezivanja iznosi 834 milijuna kuna

- neto prihodi po osnovi provizija i naknada (dakle prihodi minus rashodi) iznose 431 milijun kuna

- nemam pojma koliko iznose troškovi po osnovi tih provizija i naknada (eto tipa održavanje informatičkog sustava tj. koliko im je operativna marža na tim provizijama i naknada, ali recimo da im po toj osnovi nakon poreza na dobit ostane 100 milijuna kuna, ili ajde nek bude 200 milja, svejedno

- to znači da bi dobit ZABA-e u prvom polugodištu, (da skorz ukine provizije i naknade) bila nekih 600-700 milja kuna, pa nek bude i 500 milja.....

- halloooo - 500 milja kuna? pola milijarde.....i to im nije dosta, nego eto imaju i provizije i naknade, radi recimo održavanja infor. sustava...ali ni to im nije dosta nego iste povećaju ni manje ni više za 100%

- za usporedbu, radio sam godinama u firmi od 100 zaposlenih čija je godišnja dobit bila 7 milja kuna, dakle 3,5 milja kuna u pola godine

- znači ZABA ostvaruje dobit (bez provizija i naknada) kao 143 d.o.o.-a (500/3,5) sa ukupno 14300 zaposlenih

- ali ne, ni to im nije dovoljno, jer eto imaju zamisli troškove oko vođenja primjerice tekućeg računa, pa imaju provzije i naknade, ali ni to više nije dosta nego iste povećaju za ravno 100%

- što bi bilo da banke ukinu provizije i naknade - propale bi? ZABA bi propala sa pola milijarde dobiti???

- ali ni ovih ostvarenih 834 milja kuna dobiti u prvom polugodištu im nije dovoljno, imaju zamisli velike troškove, pa naknade na usluge povećaju 100%

- sva sreća da ZABA ko i svaki drugi d.d. koji kotira na burzi ima obvezu objavljivati financijska izvješća pa ne mogu ljudima prodavati muda po bubrege
pričajući o velikim troškovima

gljeeva
07.08.2008., 00:37
Zapravo me uopče nije briga koliko Zaba zarađuje. To najviše govori o zaduženosti kod nas tj. ogromnom broju kredita. Ali za ovu priču o tekućem računu je skroz nebitno. Naknada za korištenje jedne usluge nema nikakve veze sa zaradom na drugim uslugama. Ne znam odakle nekome uopče ideja da bilo kakvu uslugu može koristiti besplatno (i još se na nju konstantno žaliti)..

Sad sam se vratio od stomatologa. Naplatio mi 150 kuna najobičniji pregled. A čovjek sasvim solodno zarađuje na implantatima, krunicama, mostovima, izbjeljivanju. Odakle mu samo drskost..

Nego, ako ti je tih 5 kuna tako puno, postoje i druge banke sa nižim naknadama, odaberi uslugu gdje je jeftinija ili ju nemoj koristiti. Ne vidim u čemu je problem, imaš sudsku zabranu pristupa u druge banke ili...?

triax
07.08.2008., 09:02
Pa ovo je topic "Kako Zagrebačka banka ostaje bez klijenata" , mislim da se nitko ne smije ljutiti ako se ističu potezi ZABE koji nas smetaju.
I ja ozbiljno razmišljam da promijenim banku, jer, da, to 100% povečanje naknada me ljuti, i da, ne vidim opravdan razlog za toliko poskupljenje.
Ako nastave ovako dizati naknade biti će ista stvar išli vi platiti račun na šalter kao i platite li sami e-zabom!

Edgar
07.08.2008., 11:18
Pa ovo je topic "Kako Zagrebačka banka ostaje bez klijenata" , mislim da se nitko ne smije ljutiti ako se ističu potezi ZABE koji nas smetaju.
I ja ozbiljno razmišljam da promijenim banku, jer, da, to 100% povečanje naknada me ljuti, i da, ne vidim opravdan razlog za toliko poskupljenje.
Ako nastave ovako dizati naknade biti će ista stvar išli vi platiti račun na šalter kao i platite li sami e-zabom!

neće. dići će i naknade na transakcije na šalteru :rofl:

BTw, imam tekući račun i u RBA

tamo je naknada za vođenje računa bila 7 kuna, sada je 9 kuna. to je povećanje od samo 30%

i da zamislite, naknadu za vođenje računa naplaćuju samo ako je bilo prometa po računu, tj bilo kakvih transakcija - uplata/isplat,a knjiženja kamata i sl

ako račun jedna mjesec miruje, ne naplaćuje se naknada

čudim se kako RBa nema troškova održavanja informatičkog sustava.......kada nema transakcija po računu........

Zvrksa
07.08.2008., 19:57
sjetio sam se sličnijeg primjera.. Čemu članarina u knjižnicama? Koji je trošak pojedinačnog klijenta u knjižnici?

joj, sorry, al:lol::rofl::lol:
koliko si ti primjera još spreman navesti koji nemaju apsolutno nikakve veze sa topicom?:rolleyes: inače...zahvaljujući članarini u knjižnici ti godišnje za 30-50kn možeš posuditi hrpetinu knjiga za koje bi inače dao hrpetinu love (samo ti jedna jedina posudba godišnje već to članstvo čini isplativim).... ljudi s knjižnicama itekako štede svoj novac...
a banka drži tvoju lovu i na to ti uzima lovu...i ok...nek uzima...slažem se s tim da im platim tu njihovu uslugu čuvanja mog novca...ali ono što ljuti i što ti edgar uporno ponavlja jest 100% povećanje naknade tih usluga zato kaj se njima to sprdnulo...jer očito je da s obzirom na profit koji ostvaruje, potrebe za tim banka nema..

Zvrksa
07.08.2008., 20:00
ti toliko pojednostavljuješ stvari da je slijedeće da će nam uskoro u trogivnama zaračunati i trošak izdavanja računa - jer i to je usluga, taj trošak nije zaračunat u cijnei proizvoda koji kupuješ. recimo 10 stavaka ukupne vrijednosti 100kn, plaćaš 2 kune za izdavanje računa ak kupuš jednu stavku za 100 kn plaćaš 10 lipa jer se potroši manje papira za ispis jedne stavke nego za njih deset, plus još blagajnica manje radi za jednu stavku nek za njih deset.

:lol::rofl: daj nemoj da ovo pročita neki moćniji trgovac po počne provoditi ideju:mig:

Anasib
08.08.2008., 22:47
neće. dići će i naknade na transakcije na šalteru :rofl:

BTw, imam tekući račun i u RBA

tamo je naknada za vođenje računa bila 7 kuna, sada je 9 kuna. to je povećanje od samo 30%

i da zamislite, naknadu za vođenje računa naplaćuju samo ako je bilo prometa po računu, tj bilo kakvih transakcija - uplata/isplat,a knjiženja kamata i sl

ako račun jedna mjesec miruje, ne naplaćuje se naknada

čudim se kako RBa nema troškova održavanja informatičkog sustava.......kada nema transakcija po računu........

moram se ubaciti :brukica:
vođenje računa Zaba-5 kn mjesečno
Reiff - 9 kn mjesečno :eek:
i onda se pljuje Zabu koja je povečala cijenu usluga a i dalje je jeftinija od Reiffice? ne razumijem :ne zna:
slažem se Zaba nije godinama povečavala tarife vođenja računa, Reiffica je. hmmmm, ako nastavim dalje ispast će da trolam, ali stvarno ne razumijem u čemu je problem?

Majestic
08.08.2008., 22:56
Evo jos jednog elegantnog nacina kako ZABA ubire profit.
Prije par mjeseci dobio sam od privatne osobe iz Engleske 800 funti.
To je poslano iz tamo xy banke na moj devizni racun, dakle u devizi, odnosno da primim u funtama.
8-9 dana nakon sto je taj novac poslan, vidim preko ebankinga na racunu nesto oko 768 funti. Znam da je poslano 800 i da su troskovi transfera placeni od osobe koja je taj novac poslala.
Nakon nekoliko pismenih i telefonskih prigovora objasnjenje je bilo ovako.
ZABA je tih 800 funti primila u Kunama po tecaju tamo nekom najnizem naravno. Posto je novac poslan na devizni racun na koji se ne mogu staviti HR Kune, oni su tu svotu pretvorili opet u Funte ali sada po naravno najvisem tecaju. Tako je na kraju na mom deviznom racunu zavrsilo oko 32 Funti manje nego sto je poslano, gotovo 300 HR Kuna je ZABA sebi stavila u dzep, ispricavajuci se sa pricom da je strana banka trazila da se isplata izvrsi i domacoj valuti ( u ovom slucaju HRK). To medjutim "ne pije vode" jer osoba koja je poslala novac se kune da to nije zahtjevala i ne vidim zasto bi, a u formularu od strane banke nigdje se ne spominje niti HRK niti DOMESTIC CURENCY i nista slicno.

adebisi
09.08.2008., 08:57
Evo jos jednog elegantnog nacina kako ZABA ubire profit.....

mogu se nasmijati na ovo.....i mene zivcira sto todoric ima najvise para i najjacu tvrtku u Hrvatskoj...sigurno zato sto krade! :p
Sve ovo sto si napisao nije istina,ili ti nije dobro objasnjeno ili ti nisi zelio shvatiti ili si sve izmislio...

Na ovom forumu postoje osobe koje reklamiraju ZABU ali postoje i one koje ju namjerno blate.

adebisi
09.08.2008., 09:35
i onda se pljuje Zabu koja je povečala cijenu usluga a i dalje je jeftinija od Reiffice? ne razumijem :ne zna:
slažem se Zaba nije godinama povečavala tarife vođenja računa, Reiffica je. hmmmm, ako nastavim dalje ispast će da trolam, ali stvarno ne razumijem u čemu je problem?

Anasib je jedina na ovom forumu shvatila poantu - Zaba nije godinama povecavala naknade i sad su je povecali. Neki su svaku godinu povecavali i sad kad gledas koliko su povecali zadnju godinu - izgleda da su povecali za 10 -20 % .

Edgar to ne zeli shvatiti kao sto i iskrivljava milijun drugih cinjenica vezanih za ZABU...I onda ZABA ispada lopov.

Ne zelim ulaziti u nikakve rasprave s Egarom jer znam da je Edgara nemoguce razuvjeriti bez obzira na argumente i cinjenice.

Mislim da bi ta rasprava bila gubljenje vremena jer iz Edgarovih odgovora ostalim forumasima na ovom forumu zakljucujem da mi je besmisleno natezati se oko toga da li ZABA krade i sl. Svatko ima pravo na svoje misljenje.

Po tvojem razmisljanju se onda mogu sloziti samo da su svi lopovi,HEP jer ima 2 tarife a u Europi su standard barem 5-6, Todoric jer kupi psenicu za 2 kn i onda u mjesec dana povisi na npr 3 kn opravadjuci to cijenom nafte,ili pekari koji imaju cijenu kruha od 7- 8 kn, Ili zasto je HŽ monopolist,ili što je paprika prije mjesec dana kostala 25 kn / kg a danas je 3 kn kg, Ili zasto su stanovi u ZG 2000 Eura,ili zasto ulje dode 14 kuna a realna je cijena 7kn.
Ili recimo zasto meni bliska osoba naplacuje 500 ili 1000 kn mjesecno za vodenje poslovnih knjiga kaficima a za taj posao potrosi sat vremena mjesecno? Zasto je kava 7 kn? Cemu manipulativni trosak kladionici? Zasto postoje biljezi kad vec placamo pun k poreza?

Edgare onda mozemo otvoriti topic - svi su oko nas lopovi i tu diskutirati danima. Mogao si otvoriti i topic - PBZ ili HPB je lopov i iznijeti iste argumente.

Banke imaju specifican obracun cijena gdje svaku uslugu naplacuju a trgovci ne ali imaju ukljucene troskove u konacnoj cijeni proizvoda. E sad zasto je tome tako,ni trgovci ni banke nisu caritas vec privatne tvrtke i sl.,svi gledaju svoje interese i ne znam sto je tu cudno?

Shvati da su sve banke iste a ljut si na ZABU samo zato sto ima najvise klijenata i sto ostvaruju najveci profit. A to je opet jedna druga prica.

adebisi
09.08.2008., 09:55
"- za usporedbu, radio sam godinama u firmi od 100 zaposlenih čija je godišnja dobit bila 7 milja kuna, dakle 3,5 milja kuna u pola godine"

ne znam zašto relativiziraš,kakve veze ima tvoja trtka koja se bavi s nekom sasvim drugom djelatnošću sa Zabom i njenom dobiti?! Ovo su presmiješne usporedbe. Mogli bi isto tako usporediti dobit neke mini pekare sa Agrokorom.

"- znači ZABA ostvaruje dobit (bez provizija i naknada) kao 143 d.o.o.-a (500/3,5) sa ukupno 14300 zaposlenih"

opet relativiziraš. Isto tako sam ja mogao napisati da tvoja tvrtka ostvaurje dobit kao 100 kafića ili 100 trgovina mješovitom robom na malo...i kakav bi to bio podatak? pa smijšan podatak. :D

"- ali ne, ni to im nije dovoljno, jer eto imaju zamisli troškove oko vođenja primjerice tekućeg računa, pa imaju provzije i naknade, ali ni to više nije dosta nego iste povećaju za ravno 100%"

Primjerica imaš 200 000 kn na računu a Zaba ima preko 100 poslovnica u Hr. Ti si se npr našao u Dubrovniku i hitno želiš novac,dolaziš u poslovnicu u DU i naručuješ novac za sutra - ukoliko nemaju taj iznos u poslovnici u Du. Ovi iz DU naručuju novac iz centralnog trezora i zatim ga Sokol Marić dovozi u blindiranom kamionu tebi u Dubrovnik i ti ga dobivaš na ruke. I tu uslugu plačaš 5 kn mjesečno. Jel ti nešta nije jasno? Jel misliš da Sokoli besplatno rade za Zabu ili šta?

Svaki tvoj navod se može vrlo lako pobiti protuargumentom ali nemam vremena da se s tobom prepucavam na forumu. Mislim da je ovo što sam napisao sasvim dovoljno.

Pozdrav i nemam više namjeru pisati na ovom topicu.

Edgar
09.08.2008., 10:57

pa ak kreneš odpočetka, tamo gdi sam počeo pisati o 100% povećanju vidjet ćeš da sam se referirao na troškove transakcije tipa e-zabe koja je poskupljela s 1 na 2 kune.

priča o troškovima vođenja pojavila se kasnije u raspravi uz argumente o visokim troškovima recimo održavanja informatičkog sustava

samo letimičan pogled na stavke u bilanci ZABA-e za prvih 6 mjeseci ove godine iste navode odbacuje

i kao što sam prije rekao, nije bitno jel tranakcija koštala 1 kunu, sada 2 i uopće koliko je to u usporedbi s drugima

bitno je da je to bezobrazluk cijenu uslugu povećati za 100% u današnje vrijeme

i kao što rekoh nema tog argumenta koji može argumentirati tu činjenicu

Anasib
09.08.2008., 11:22
ja te opet ne razumijem :ne zna:
jer po onome što sam pročitala bi bilo prihvatljivije da je Zaba zadnjih 5 godina svake godine dizala cijenu usluge 30%, nego da je 5 godina držala istu a onda na slijedećih xx godina podigla cjenu 100% (pričamo o razmjerima 1kn naspram 2 kn da se lokalni dušebrižnici ne bi uhvatili ovog posta :mig:)
o troškovima održavanja informatike i sl. neću raspravljati :ne zna:
ono što i dalje tvrdim je: 5 kn je manje od 9 kn za vođenje računa. 50 kn za odobrenje dozovoljenog prekoračenja je manje od 150 kn za odobrenje istog (tarife Zabe i xx banke)
očito i druge banke zarađuju preko čistog pokrića troškova rada, pa mi nije jasno zašto je onda Zaba ta koja je bezobrazna i lopovska :ne zna:, a druge koje dižu cjene svakih godinu dana su prekrasne :ne zna:

Edgar
09.08.2008., 11:33
Mislim da bi ta rasprava bila gubljenje vremena jer iz Edgarovih odgovora ostalim forumasima na ovom forumu zakljucujem da mi je besmisleno natezati se oko toga da li ZABA krade i sl. Svatko ima pravo na svoje misljenje.

Po tvojem razmisljanju se onda mogu sloziti samo da su svi lopovi,........

Ne sjećam se da sam rekao da je ZABA lopov - barem ne u ovoj raspravi o naknadama :D
Tvrdim samo da je bezobrazluk povisiti cijene za 100%, bez obzira jel to bila jedna kuna ili 10, ili 100 ili kolikoj e to u usporedbi s nekim drugima.

ak su i uz jednu kunu ostvarili preko 400 milja prihoda, nema nikakvog razloga ni opravdanja u nekim troškovima za 100% povećanje cijena

HEP jer ima 2 tarife a u Europi su standard barem 5-6,

Hep je monopolist i državna firma. njihovu vlastitu nesposobnost i nefikasnost plaćamo mi korisnici. no tu nemamo izbora, jel tako

a i HT je svojedobno imao dok je bio monopist samo jednu tarifu za mobilnu telefoniju, jel tako? sada ih ima toliko da ih možeš 10 minuta nabrajati i još ćeš neku zaboraviti

a najsmješnije je da odnedavno postoji zakonska osnova koja ti dozvoljava da kupiš struju od koga hoćeš - ali nemaš od koga drugoga osim HEP-a

Todoric jer kupi psenicu za 2 kn i onda u mjesec dana povisi na npr 3 kn opravadjuci to cijenom nafte,ili pekari koji imaju cijenu kruha od 7- 8 kn, Ili zasto je HŽ monopolist,ili što je paprika prije mjesec dana kostala 25 kn / kg a danas je 3 kn kg, Ili zasto su stanovi u ZG 2000 Eura,ili zasto ulje dode 14 kuna a realna je cijena 7kn.

ovo o čemu ti pričaš je nešto sasvim drugo. tu je riječ o klasničnom odnosu ponude i potražnje. ak nisi spremna platiti 25 kn za kg paprike, jednostavno je prpnađi negdje drugdje jeftinije ako možeš ili je tih mjesec dana nemoj jesti.

činjica jest da to baš nije tako kod bankarskih usluga. nećeš ni ti a bogami ni ja promijeniti banku, račune, kartice......samo zato što ćeš nešto platiti 2 umjesto 1 kune, jel tako

zatvorit ćeš račune kao što to većina čini, radi njihovog neznanja, bahatosti i ostalih gluposti kojima ti zagorčavaju život. Jel tako?

I po tome, koliko se priča, ZABA predvodi - ima najveći broj klijenata koji su je napustili, i to vjerjanto nešto znači. ali vjerujem da to nitko nije napravio radi troška platnog prometa od 1 ili 2 kuna, baš da i svaki dan imaš neku tranakciju preko ezabe.

stoga ovdje ne mžemo pričati o klasičnom odnosu ponude i potražnje..jednostavno si na neki način vezan uz banku u kojoj imaš račun i ne možeš se samo tako okrenuti i otići. tj. možeš ali to povlaći za sobom x drugih radnji s kojima se većini ne da zafrkavati osim ak nemaju dobar razlog, a vjerujem da 1 ili 2 kune nisu dovoljan razlog

Shvati da su sve banke iste a ljut si na ZABU samo zato sto ima najvise klijenata i sto ostvaruju najveci profit. A to je opet jedna druga prica.

kaj da? jel još koja povećala cijene 100%????

osobno nemam baš nikakve koristi a niti direktne štete od toga koliko ZABA zarađuje. Imam jedino indirektnu štetu jer ZABA sasvim dobro živi od naknada koje meni od nedavno napaćuje 100% skuplje

Anasib
09.08.2008., 11:39
opet ja :brukica:

zašto ne bi otišao iz banke koja ti je preskupa? pa barem u današnje vrijeme to nije nikakav problem (ja mjenjala banku 5 puta :cerek:). to je danas 5 minuta posla (odeš u drugu banku, otvoriš račun, javiš u kadrovsku novi broj računa i to je to. što je komplicirano u tome?)

Lavica02
09.08.2008., 12:07
Evo jos jednog elegantnog nacina kako ZABA ubire profit....

i meni je ovo totalno besmisleno i pomalo smiješno, ali dobro

Lavica02
09.08.2008., 12:40
ovo natezanje oko poskupljenja od 100% je presmiješno komentirati jer im je to prvo povećanje kod e-zabe u toku 6-7 godina u relativnom iznosu od 0,5-1 kn... zapravo mislim od kad je uopće uvedena usluga e-zabe tj. nekada telebankinga ...

i slažem se s @anasib jer očito je ZABA trebala svako malo povećavati tu naknadu pa ne bi bilo toliko buke

I po tome, koliko se priča, ZABA predvodi - ima najveći broj klijenata koji su je napustili, i to vjerjanto nešto znači.

naravno, i to jer i ima najveći broj klijenata pa je i logički da je odliv i najveći ... dapače, konkurencija je zdrava i neka svako nađe banku koja im odgovara ...

zaba ima te neke repove iz prošlosti kojih nikako da se riješi ...

danas odem na bakomat koji je u sklopu jedne poslovnice ... gužva za ponoriti (ništa čudno, tako je većinom vremena) ...
čekam red za bankomat (2 čovjeka ispred mene, jedan prtljao po bankomatu valjda 15 minuta) dok ostatak ekipe čeka šaltere, odokativnom metodom nekih 15-ak ljudi... prosjek godina 65 :D + par njih ispod te granice ... i izađe među raju neka djelatnica (valjda šefica :ne zna: ) jer se ljudi bune kako čekaju sat vremena da dignu 100 kn i pita ih s čega dižu, pa kao s tekućeg ... veli ona da mogu to i na bankomatu (ja već bila na redu, iza mene nitko) i da će im pomoći ... i čuješ jedan od komentara => da kaj je njoj, da kakav bankomat, oni (bankomati) samo uzimaju novce još ti i naknade zaračunaju ... ta djelatnica je pokušala pomoći/objasniti no nije išlo i kad ju je masa ljudi popljuvala, okrenula se otišla ... mislim kaj da radi :ne zna: kad hoće pomoć, ne valja, kad neće opet ne valja i onda se ljudi pitaju zašto su gužve ...
da ima svakakvih djelatnika, ima ... kao i u svakoj firmi ... no kad te ovako netko popljuje zbog vlastitog neznanja onda fakat više nemaju volje biti ljubazani

Edgar
09.08.2008., 13:01

zašto ne bi otišao iz banke koja ti je preskupa? pa barem u današnje vrijeme to nije nikakav problem (ja mjenjala banku 5 puta :cerek:). to je danas 5 minuta posla (odeš u drugu banku, otvoriš račun, javiš u kadrovsku novi broj računa i to je to. što je komplicirano u tome?)

a tko kaže da nisam? :mig:

kao što već napisao, imam tekući i u RBA, dapače tamo mi sjeda i plaća
isti imam unatrag godinu dana tako da nemam pojma da li je prije toga RBA svake godine povećala naknade ili nije, pa ne bi ulazio u tu raspravu kad nemam za to dovoljno argumenata

s druge strane, i nije vam neki argument - svi dižu cijene pa ću i ja

to je ko da vidiš da svi skaču u bunar - pa ću i ja

a jest argumenat

a znate li vi, da pogovto vi koji radite u ZABA-i, zašto je zapravo povećala naknade?

pa zato jer su im troškovi u prvom polugodištu porasli za 15,6%, to što im je dobit veća za skoro 60% nema veze, uhvatila ih panika, pa udri po naknadama tamo gdi ljudi nemaju izbora - sigurna lova

kredit možeš uzeti ili ne, ali zbog 1 kune nećeš mijenati banku, jel tako?

no bilo kako bilo, i iz nekog razloga, zadržao sam i tekući u ZABA-i, imam kartice imam preko ZABe-e, neda mi se s tim zafrkavati, što i zbog kredita i stambene, ma ima razloga

no u svakom slučaju, u svakoj banci biram što mi najviše odgovara

i u ZABA-i imam dozvoljeno prekoračenje (iako ne i redovita primanja preko ZABA-e), jest da sam to platio nekih 100-150 kuna, ali nema veze, imam računicu

i da imam pravo i na čekove i u ZABA-i i u RBA

kad bi sad išao zbrajati sva doz prekoračenja i limite po karticama i U ZABA-i i u RBA, mislim da u čas posla došao do nekih 30000.-€

jest da je možda takav način kreditiranja najskuplji, ali i najbrži a i to ima svoju cijenu plus još autonomija vraćanja duga......

za RBA sam valjda divan potencijalan klijent - nikad u minusu, nikad kredit, ma pola usluga ne korisitm, stalno mi piši, zovu.....ne hebem ih ni pet posto, do trenutka kad mi stvarno neće neš zatrebat....

ukratko, klijent sam i RBA i ZABA-e i kod svake koristim ono što mi odgovara, računao sam i imam računice.....

@lavica

slažem se da su ti penzići problem, u kombinaciji sa uglavnom nesposobnim službenicama na šaletrima čine otrovnu kombinaciju

no, u RBA, kad god dodjem, u redu na šalteru nema nikad više od 2-3 čovjeka

mora da RBA, osim što ima educiranje osoblje, ima i educiranje klijente :D

Anasib
09.08.2008., 13:20
Lavice daj me :tuctuc: da se odlipim sa ovog topica :cerek:

ot: Edgare, nije drugi su povečali pa ću i ja. prije 5 godina 1 kn nije vrijedila koliko vrijedi 1 kn danas (prema tome, cijena usluge raste :mig:)
što se tiče kune, ja sam radi jedne kune mijenjala banku, prema tome nemoj misliti da svi razmišljaju kao ti :mig:
i na kraju, ovdje nisam kao zaposlenik niti jedne banke, već kao korisnik usluga nekoliko njih :mig:

Lavica02
09.08.2008., 13:38
@lavica

slažem se da su ti penzići problem, u kombinaciji sa uglavnom nesposobnim službenicama na šaletrima čine otrovnu kombinaciju

no, u RBA, kad god dodjem, u redu na šalteru nema nikad više od 2-3 čovjeka
o tim repovima prošlosti i govorim ( + još neki ) ... bilo bi interesantno vidjeti strukturi klijenata banaka po godištima starosti

mora da RBA, osim što ima educiranje osoblje, ima i educiranje klijente :D
možda nisi znao no hrpa ljudi (djelatnika) iz ZABE je prije cca 2-3 godine prešla u RBA ...

Edgar
09.08.2008., 13:42
i ne samo u RBA :D

nego i u Erste, primjerice,

i to naravno mlađi kadar

koji je u ZABA-i bio na nekim referenstkim mjestima a u drugim mjestima iz prve završio na direktorskim pozicijama, kao reicmo moj frend

ZABI je ostao stariji kadar koji nitko neće - i što se tiće kadra i što se tiće klijenata

iako ne vjerujem da bi se neka bnaka bunila kad im jedno mmjesečno leglo samo tako par milijardi kunića na osnovi penzija

Lavica02
09.08.2008., 13:52
i ne samo u RBA :D
:D

nego i u Erste, primjerice,
HPB ...

i to naravno mlađi kadar
prevario bi se

koji je u ZABA-i bio na nekim referenstkim mjestima a u drugim mjestima iz prve završio na direktorskim pozicijama, kao reicmo moj frend
u principu im je blje nego tamo gdje su bili

ZABI je ostao stariji kadar koji nitko neće - i što se tiće kadra i što se tiće klijenata
pa ne znam baš ... gledam tu decu po šalterima :ne zna:

iako ne vjerujem da bi se neka bnaka bunila kad im jedno mmjesečno leglo samo tako par milijardi kunića na osnovi penzija
i kaj da rade s tim novčekima kad se isti dan to podiže čekajući u reeedovima

Lavica02
09.08.2008., 13:52
Lavice daj me :tuctuc: da se odlipim sa ovog topica :cerek:

@Edgar ... aj je ti :D

Anasib
09.08.2008., 13:55
Lavice :tuzni:

Lavica02
09.08.2008., 14:13
ma @Edgar ti je super ... ne bi ja tebe dala nekome lošem :D

Edgar
09.08.2008., 14:55
:D

HPB ...

zum Beispiel :p

prevario bi se

ne u potpunosti

u principu im je blje nego tamo gdje su bili

neka

pa ne znam baš ... gledam tu decu po šalterima :ne zna:

novozaposleni kadar

i kaj da rade s tim novčekima kad se isti dan to podiže čekajući u reeedovima

ne sav

sunnyah
11.08.2008., 15:18
Nikako nisam zadovoljna ZABA-om.
Nažalost imam kod njih kredit pa ne mogu promijeniti banku, ali da mogu odavno bih to učinila.
Uopće neću spominjati gužve u poslovnicama (to riješavam internetom i bankomatima) već se žalim na njihove osobne bankare:
1. daju krive informacije,
2. neažurni su,
3. ne javljaju se na poruke na sekretarici,
4. nekoliko puta sam zvala za određenu informaciju i rekli su da će mi se javiti pa nikada nisu,
5. što se tiče kredita: neke pogodnosti vrijede samo za određenu skupinu ljudi (ne znam je li do osobnog bankara ili je takva politika banke),
6. a, i jadno sam se osjećala kad sam u čekaonici čekala da me osobna bankarica primi, nikoga nije bilo ni prije ni iza mene, i onda je uletio neki tip i vikao kako mu je hitno za podići lovu jer će mu isključiti struju. Trebam li spominjati da ga je uzela preko reda? I, trebam li spominjati da sam naglasila da je trebam samo na trenutak? I, trebam li spominjati da je mene obavila mnogo brže nego tog galamđiju? Što mogu kad ne galamim i ne dramim,... mogu samo doći na forum.

Zaista ne znam jesu li svi osobni bankari u ZABA-i takvi ili samo oni s kojima ja imam posla :(

Burke
12.08.2008., 08:23
Prvo promijeni bankaricu, a onda odluči o banci.

Dlapek
12.08.2008., 08:30
Nikako nisam zadovoljna ZABA-om.
Nažalost imam kod njih kredit pa ne mogu promijeniti banku, ali da mogu odavno bih to učinila.
Uopće neću spominjati gužve u poslovnicama (to riješavam internetom i bankomatima) već se žalim na njihove osobne bankare:
1. daju krive informacije,
2. neažurni su,
3. ne javljaju se na poruke na sekretarici,
4. nekoliko puta sam zvala za određenu informaciju i rekli su da će mi se javiti pa nikada nisu,
5. što se tiče kredita: neke pogodnosti vrijede samo za određenu skupinu ljudi (ne znam je li do osobnog bankara ili je takva politika banke),
6. a, i jadno sam se osjećala kad sam u čekaonici čekala da me osobna bankarica primi, nikoga nije bilo ni prije ni iza mene, i onda je uletio neki tip i vikao kako mu je hitno za podići lovu jer će mu isključiti struju. Trebam li spominjati da ga je uzela preko reda? I, trebam li spominjati da sam naglasila da je trebam samo na trenutak? I, trebam li spominjati da je mene obavila mnogo brže nego tog galamđiju? Što mogu kad ne galamim i ne dramim,... mogu samo doći na forum.

Zaista ne znam jesu li svi osobni bankari u ZABA-i takvi ili samo oni s kojima ja imam posla :(

Mijenjaj banku.Odmah.
To što imaš kod Zabe kredit - niš ne mijenja.Prenesi i kredit.

Anasib
12.08.2008., 08:36
naravno, prenesi kredit :confused:
pa to je bar tren posla :nono:
plati obradu novog, plati Zabi za zatvaranje starog... super savjetovanje :brukica:
zašto bi itko morao prebacivati kredit ako više ne želi primati plaću preko te banke?
staviš trajni nalog iz nove banke sa svog računa, direktno na tu kreditnu partiju i problem riješen :ne zna:

daz
12.08.2008., 08:55
Meni su kreature iz ZaBe pompozno ukinuli osobnog bankara jer više ne primam plaću preko njih. Kad sam im pokazao koliko prometa im radim i koliko njihovih proizvoda koristim i kako mi malo fali da ih odjebem u potpunosti bilo je "oprostite, pa to mora biti greška, pa nismo znali...".

ZaBa mi je postala sinonim za neprofesionalnost i nebrigu za korisnike...

Kad sam dizao kredit kod njih, dođem ja sa prodavateljem stana na potpis ugovora, kad odjednom, bankarka se sjeti da nam fali neki dokument (koji je ONA zaboravila) i mrtvo hladno me pošalje kod bilježnika da ja to nabrzaka riješim dok ostali čekaju kod nje...

Ma, imam takvih priča stotinu. Trpim ih jedino zato što najjeftinije plaćam račune preko njih....

Burke
12.08.2008., 09:05
Meni su kreature iz ZaBe pompozno ukinuli osobnog bankara jer više ne primam plaću preko njih. Kad sam im pokazao koliko prometa im radim i koliko njihovih proizvoda koristim i kako mi malo fali da ih odjebem u potpunosti bilo je "oprostite, pa to mora biti greška, pa nismo znali...".

ZaBa mi je postala sinonim za neprofesionalnost i nebrigu za korisnike...

Kad sam dizao kredit kod njih, dođem ja sa prodavateljem stana na potpis ugovora, kad odjednom, bankarka se sjeti da nam fali neki dokument (koji je ONA zaboravila) i mrtvo hladno me pošalje kod bilježnika da ja to nabrzaka riješim dok ostali čekaju kod nje...

Ma, imam takvih priča stotinu. Trpim ih jedino zato što najjeftinije plaćam račune preko njih....

Daz, ajde predloži dobru alternativu osobnom bankarstvu Zabe (i sâm sam znao naletjeti na teške gluposti bankara u zabi, ali i ne samo u njoj).

Uz prave argumente i ja prelazim u tu banku.:crta:

kraljica12
13.08.2008., 21:30
Evo da se i ja ubacim u raspravu o Zabi!
Bila sam u nedopuštenom minusu. Sad sam u pozitivi. Ali, ukinuli su mi sve živo: minus, kreditnu karticu, a za kredit nisam niti pitala! Ma mislim grozno i vele mi da od ovoga svega ništa neću imati do iduće godine jer imaju oni neke kamate(22kn) koje mi moraju naplaćitvati svaka tri mjeseca te dok to ne otplatim ne mogu koristit nikakve pogodnosti. Ne znam meni je to sve skupa tako bez veze. Ono, lova mi treba i treba mi minus, ali sad zbog ovoga moram sa svime čekati!

strange_love
14.08.2008., 00:12
Lijep pozdrav svima,
ako je ovo već bila tema ja se unaprijed ispričavam. Ogorčena sam jadna i ljuta i ne znam kome da se trenutno izjadam. :confused:

Naime, danas sam saznala da je osoba koja pod:

a) nije opunomoćena na mojem tekućem
b) nije mi rod
c) nema istu adresu sa mnom (čak i ne živimo u istom gradu)
d) (radi se o starijoj gospođi) dakle nije mi dečko pa da ima pristup mojim listama i sl.

sve moje podatke o stanju na tekućem računu, iznosima kredita, trajanju i ratama, sve podatke o karticama i troškovima na karticama koje sam imala. Također je to isto saznala za još dvije meni bliske osobe.

Radi se o privatnoj osobi (nije banka, firma i sl.).

Može li mi netko odgovoriti zašto u ZABI kada na šalteru pitam stanje svog računa žene pišu na papirić jer ne smiju reći na glas, kad istovremeno bilo tko to može saznati samo tako?????
Pa nek urlaju da svi čuju...

hvala Vam svima na pažnji