PDA

View Full Version : Nudizam

stranice : 1 2 3 [4]

shizmatic
25.03.2011., 12:45
Khmm... Mislim da nitko ne "bjezi" zbog neplacenih racuna i kredita, od toga ionako nemozes pobjec. To odmicanje od svoje okoline je vise zbog posla i ostalih obveza. S vremenom podsvjesno povezes okolinu sa poslom i onda se malo teze opustit u okruzenju koje povezujes s poslom. A i uvijek postoji mogucnost da ako iskrsne nekakav problem odes s odmora i ides rjesavati to; a ako si dovoljno daleko da je tvoja intervencija neisplativa, niti te ne zovu. :kava:

Pa i htio sam reći nešto tako, samo sam ovako napamet uzeo krive "parametre".....Ljudi koji imaju takav niz obveza koji ih može zaskočiti, najčešće imaju i račune i kredite. Htjedoh reći da ih ja, nasreću ili nažalost ovisi kako gledaš, još nemam. Najgore što mi se trenutno u smislu obveza može dogoditi je da propustim jedan termin za kolumnu. A u kontekstu nudizma, urednica mi to neće zamjeriti ako uspijem sročiti dobru reportažu na temu.

nudistichi
25.03.2011., 12:55
Pa i htio sam reći nešto tako, samo sam ovako napamet uzeo krive "parametre".....Ljudi koji imaju takav niz obveza koji ih može zaskočiti, najčešće imaju i račune i kredite.

Zapravo suprotno.:rofl: Obicno ljudi koji imaju posao s kojim su vezani 24/7 (najcesce) nemaju problema s kreditima i racunima; pretpostavka je da si koliko toliko dobro placen ako si "nezamjenjiv". :kava:

Maratonc
25.03.2011., 19:04
Ne znam što tebi znači biti mlad, al ja imam 29, i ništa u kampu me nije šokiralo. Ako te golo tijelo koje nije manekenski građeno šokira, zbilja ne znam što uopće radiš na mjestima gdje se skupljaju nudisti.
Ja sam se na FKK samo sunćao sa mojim prijateljicama- ne curama- kad sam imao do 24g. Vidio sam grozne stvari, kako se kaže neapetitlih , jer se svi stalno šetaju. A na divljim smo sa prijateljima vizitavali kandidatkinje za naveće, kad iz mora okom preletiš obalu i pozicioniraš interesantan objekat i tamo i izađeš iz mora i nema šokova.

shizmatic
25.03.2011., 19:25
Ja sam se na FKK samo sunćao sa mojim prijateljicama- ne curama- kad sam imao do 24g. Vidio sam grozne stvari, kako se kaže neapetitlih , jer se svi stalno šetaju. A na divljim smo sa prijateljima vizitavali kandidatkinje za naveće, kad iz mora okom preletiš obalu i pozicioniraš interesantan objekat i tamo i izađeš iz mora i nema šokova.

"Grozne stvari".......jebote, kao da pričaš o čudovištima........"objekat"........Čuj, mislim da je i iz mojih prijašnjih postova jasno da sam svojevrsni erotoman, ali ti mi zvučiš previše macho za moj ukus....Imao sam prilike baš negdje u dobi od 24 otići na nudističku s grupom takvih mladića i ciljano sam ju propustio. Nije mi se dalo slušati o "lociranju objekata" ni sudjelovati u ritualnom uspoređivanju kurčeva. Imam i danas par frendova koji na sav glas zvižde i prekinu razgovor kad god žena prođe kraj njih na cesti.....Nije mi jasan taj tip kurčenja moram ti priznati. Imam puno opušteniji pogled na sve to skupa. Ti mi zvučiš kao da ti je nudizam više paravan za hvatanje "lakog plijena"....Meni je između ostalog i metoda opuštanja. Upoznam li tamo partnericu ili intimnu prijateljicu neću se buniti, ali ne planiram tamo ići opterećen seksom.

kentie
28.03.2011., 13:44
ja uzivam u nudizmu vec godinama :top:

samo se pitam zasto je ova tema pod ljubav, erotika, sex?

pravi nudizam nema veze sa erotikom, sexom i ljubavi...
osim ako se prakticira sa voljenom osobom kao zajednicko uzivanje u prirodi ..
(bez sexa!)

apsolutno se slažem,apsolutno...nudist sam preko pola života i kupam se i u nudističkom resortu ili na divljim plažama...čak se i opuštenije osjećam u nudističkom resortu, jer nema straha od napasnika, frustriranih psovača i budala...jednostavno gol hodaš po cijelom kampu, resortu i nikom to nije čudno ni strano...jedino u restoranu, marketu i na recepciji stavim kratke hlače i majicu iz poštovanja prema osoblju koje mora biti obučeno i kojima ja možda neugodno ospluživati toliko golh ljudi....svi nudisti su ok ljudi i vrlo jednostavni i opušteni...:):)

kentie
28.03.2011., 13:47
Nisam sigurna da sam razumijela tvoj post, ali mogu reći da u Istri ima više FKK plaža i prekrasne su za ljetovanje.

slažem se i jedva čekam da odem....:):)

shizmatic
28.03.2011., 15:45
Meni je nekako najčudnija stvar vezana za nudizam ta isforsirana podijeljenost oko odnosa prema erotici i seksu. I kroz ovu temu mi se čini da se nudisti dijele na one kojima je to paravan za nešto seksualno, i na one koji na silu pokušavaju dokazati da nikad nijedan prizor s plaže nisu doživjeli seksualno ili erotski. Sebe bih svrstao u sredinu. Imam totalno neseksualne razloge zbog kojih težim nudizmu, ali isto tako ne mislim da je smrtni grijeh u tom okruženju nekog odmjeriti ako ga pritom ne uznemiravaš i ne remetiš opću atmosferu koja je opuštajuća. Kad čitam voajere na ovoj temi, osnovni poriv mi je da ih pitam što ih sprečava da jednostavno legnu i opuste se i ne razmišljaju o tome kome se što diže, i kome bi se trebalo dignuti. S druge strane kad čitam nudiste-puritance želim ih pitati kako su postali tako jebeno sterilni. Oba odnosa prema tome mi djeluju malo preglumljeno....

Vanya83
28.03.2011., 16:46
Vi nudisti,hodate goli i po kući ili samo na plaži?!?

nudistichi
28.03.2011., 21:53

Na plazi, doma, u sumi.. kad god je moguce a da nije hladno.

reel_joe
29.03.2011., 11:00

Mi nudisti smo uvjek goli kad je za to prilika i super se osječamo pa bili mi doma u stanu ili na plaži :)

shizmatic
29.03.2011., 11:33
Mi nudisti smo uvjek goli kad je za to prilika i super se osječamo pa bili mi doma u stanu ili na plaži :)

Ja ću definitivno živjeti gol čim budem imao svoj prostor, ili čim ga budem dijelio s nekim kome nije neugodno vidjeti me golog, ali ne bih od toga radio dogmu. Bit će vjerojatno i situacija kad ću se obući jer će mi se tako prohtjeti.

Kinder Penguin
29.03.2011., 11:34
Jbg,sad ste i mene navukli.:D Pokusat cu u daljoj buducnosti otici na neku nudisticku plazu. Moracu. :top:

shizmatic
29.03.2011., 12:02
Jbg,sad ste i mene navukli.:D Pokusat cu u daljoj buducnosti otici na neku nudisticku plazu. Moracu. :top:

Zašto daljoj budućnosti?

Kinder Penguin
29.03.2011., 18:01
Zašto daljoj budućnosti?

Trenutno nemam nikakvih mogucnost jer nisam iz Hrvatske a ovdje u BiH nudisticke plaze i nisu bas poznate...Ili ja ne znam ni jednu...Kako god,mislim da cu se osjecati ugodno u Hrvatskoj.

newnudist
03.04.2011., 03:46
Trenutno nemam nikakvih mogucnost jer nisam iz Hrvatske a ovdje u BiH nudisticke plaze i nisu bas poznate...Ili ja ne znam ni jednu...Kako god,mislim da cu se osjecati ugodno u Hrvatskoj.

skini se gol i budi po kući takav sličan je doživljaj slobode...

Vanya83
03.04.2011., 11:46
Ima lipih žena tamo?:)

newnudist
03.04.2011., 17:46
Ima lipih žena tamo?:)

gdje?

Vanya83
03.04.2011., 18:55
Pa na plaži među nudistima?

shizmatic
03.04.2011., 19:04
Pa na plaži među nudistima?

Pa tamo ima žena svih dobi, građa i profila, kao i na običnoj plaži, s tom razlikom što su gole. Koliko će tebi neka od njih biti lijepa, ovisi o tvom ukusu, i doživljaju ljepote. Nudistice nisu ni "ljepše" ni "ružnije" od žena koje se kupaju u kostimima. Samo su manje sramežljive, barem po pitanju svlačenja.

kentie
04.04.2011., 09:18
Obozavam nudizam,stalno bi bila gola da mogu.

Medjutim,jako volim Tunis i tamo ljetujem zadnje vrijeme pa nista od nudizma.

Tamo mi je bed bit i u dvodijelnom :lol:

Tunis je OK, baš super...obžavaš nudizam isto kao i ja...jer super se osjećam kad sam posve gol...a ti budi gola kad god možeš, pa spusti na otok Krk, stara Baška je dala dušu za nudizam...moš biti posve gola da te nitko ne ometa...:)

Vanya83
04.04.2011., 09:34
Negdje sam čitao da se nudisti "spetljaju" među sobom i vode ljubav na plaži ili nekoj osami..ima toga?!:ne zna:

nudistichi
04.04.2011., 09:47
Negdje sam čitao da se nudisti "spetljaju" među sobom i vode ljubav na plaži ili nekoj osami..ima toga?!:ne zna:

Medju nudistima i naturistima nema. :top: A oni koji se kupaju goli iz drugih razloga su druga prica. :flop:

shizmatic
04.04.2011., 12:40
Medju nudistima i naturistima nema. :top: A oni koji se kupaju goli iz drugih razloga su druga prica. :flop:

Moram priznati da ne kužim ovaj tvoj poluosuđujući stav. Ako ljudi dobrovoljno rade nešto što ih veseli i ne smetaju tebi koji to ne radiš, zašto moraš donositi vrijednosne sudove? Jesam li ja manje nudist/naturist ako recimo ove godine odem u kamp sa željom da uživam u neseksualnoj golotinji, a iduće godine završim na swingerskoj plaži, pa se 2013. vratim u kamp? Čini li me to prevarantom u tvojim očima i zašto? Po čemu se ova tvoja reakcija na ljude koji spajaju swinging s nudizmom razlikuje od reakcije sramežljivaca na činjenicu da se ti kupaš gol?

nudistichi
04.04.2011., 13:02
Moram priznati da ne kužim ovaj tvoj poluosuđujući stav. Ako ljudi dobrovoljno rade nešto što ih veseli i ne smetaju tebi koji to ne radiš, zašto moraš donositi vrijednosne sudove? Jesam li ja manje nudist/naturist ako recimo ove godine odem u kamp sa željom da uživam u neseksualnoj golotinji, a iduće godine završim na swingerskoj plaži, pa se 2013. vratim u kamp? Čini li me to prevarantom u tvojim očima i zašto? Po čemu se ova tvoja reakcija na ljude koji spajaju swinging s nudizmom razlikuje od reakcije sramežljivaca na činjenicu da se ti kupaš gol?

Osudjujuci je u smislu povezivanja naturizma i nudizma sa seksom, sto je nazalost izgleda cest slucaj kod mnogih u percepciji naturizma.
Na swingerskoj plazi ce jednako zavrsiti i nudisti i "textilci", a Vanya je specificno targetirao/la nudiste. A na FKK plazi (do toga nece doci) a pogotovo ako je uredena plaza ima dobre sanse da trajno "odlete" s nje u slucaju spolnog odnosa.

Svi smo mi ljudi i poceli smo negdje nekad sa seksom i to je dio nas i to je normalno, ali nije mjesto na FKK plazi.
Smeta me samo povezivanje seksa i naturizma, jer izgleda (po mnogima) da je gola osoba = poziv na sex, ili nekakav pervertit.
Nazalost izgleda da neki ljudi nece nikada shvatiti da naturisti nemaju nista vise veze sa seksom od ljudi koji se ne zele presvuc bez da su zakljucani u kabini za presvlacenje. :kava:

shizmatic
04.04.2011., 13:20
Svi smo mi ljudi i poceli smo negdje nekad sa seksom i to je dio nas i to je normalno, ali nije mjesto na FKK plazi.
Smeta me samo povezivanje seksa i naturizma, jer izgleda (po mnogima) da je gola osoba = poziv na sex, ili nekakav pervertit.
Nazalost izgleda da neki ljudi nece nikada shvatiti da naturisti nemaju nista vise veze sa seksom od ljudi koji se ne zele presvuc bez da su zakljucani u kabini za presvlacenje. :kava:

Dobro, ali barem meni se čini da ovako izraženim defanzivnim stavom postižeš kontraefekt. Ja oduvijek imam težnju prema nudizmu koja mi je odvojena od libida, ali čak i meni stvaraš nelagodu s tim strogim gotovo dogmatskim odvajanjem seksualnosti od nudizma. Ja ne mislim da me gola žena na plaži poziva na seks nužno u većoj mjeri od obučene, ali da imam samo malo veću dozu srama u sebi, ne bih nikad došao u nudistički kamp od straha da ću nekog uvrijediti ako slučajno dobijem erekciju, ili odmjerim neku ženu u prolazu. Čini mi se da vi "nudisti sa stažem" radite taktičku grešku. S jedne strane objašnjavate ljudima da biti gol nije ništa strašno, a s druge im kažete da ako žele doći u vaše okruženje moraju biti sposobni u potpunosti suspregnuti seksualne asocijacije. Meni se taj zahtjev čini nerealnim i neprirodnim, pogotovo ako pričamo o početnicima koji se tek trebaju naviknuti da je moguće biti gol i ponašati se normalno. Ljudi bi lakše shvatili taj lifestyle da oni koji ga prakticiraju ne nastupaju tako obranaški.

Slonko_Ri
04.04.2011., 13:32
Nudizam je ok :)

Tasha11
04.04.2011., 13:54
Nudizam je ok :)

E jeste.:)

Illana
04.04.2011., 14:33
skini se gol i budi po kući takav sličan je doživljaj slobode...

Skinemo se doma i hodamo po kući goli, ali nikakvog specijalnog osjećaja slobode tu meni nema. Stalno se provlači ta priča, ali priznajem da je ne kužim, valjda zato što se ni s odjećom ne osjećam sputano. :ne zna:

Slabo razumijem pojam slobode, koncept stapanja s prirodom i slične doživljaje kad su obične gaće u pitanju.

Vanya83
04.04.2011., 15:09
Nije teška tema...volio bi na nudističiku...:D

shizmatic
04.04.2011., 16:20
Skinemo se doma i hodamo po kući goli, ali nikakvog specijalnog osjećaja slobode tu meni nema. Stalno se provlači ta priča, ali priznajem da je ne kužim, valjda zato što se ni s odjećom ne osjećam sputano. :ne zna:

Slabo razumijem pojam slobode, koncept stapanja s prirodom i slične doživljaje kad su obične gaće u pitanju.

Ovaj komentar mi je fora......Naime ni ja ne mislim da je to nešto strašno mistično, i ne treba mi neka "stapanje s prirodom" filozofija kao podloga za to. Jednostavno, imam spontane trenutke kad osjetim da mi odjeća smeta, i da bih se lakše fizički opustio da je nema. Nemam taj osjećaj stalno, ali imam trenutke kad je baš intenzivan. Ne znam ovako na prvu loptu zašto je to tako, ali ne mislim da to sad nužno mora biti nešto mistično i duboko filozofski. Ako si se susrela s ljudima koji to mistificiraju, to vjerojatno rade iz istih razloga iz kojih mistificiraju i ljubav, i seks i sve drugo što im na neki način dotiče intimu. Mislim, Petrarca je napisao hrpu soneta samo da bi izrazio površnu fascinaciju ženom koju je vidio par puta u životu. Da ti ne govorim o tome da neki ljudi mistificiraju recimo i pojam nacije koji čak nije ni intimna kategorija. Ljudski mozak radi tako da nekad i izmišlja dublja značenja i simboliku da bi stvorio nekakvo opravdanje za neke svoje u biti jednostavne potrebe. Vjerujem da i ti to radiš, na nekom drugom području, ako već ne s golotinjom....Ne znam nikog tko je toliko racionalan da to u potpunosti izbjegne.

newnudist
04.04.2011., 23:36
ne razumijem zasto me sram priznat to među obitelji i prijateljima a na plaži me nije ni malo sram biti gol....te sto bi napravili kad bi vam dosla susjeda starija i ne skine se na nudističkoj plaži i vas primjeti?

shizmatic
04.04.2011., 23:49
ne razumijem zasto me sram priznat to među obitelji i prijateljima a na plaži me nije ni malo sram biti gol....te sto bi napravili kad bi vam dosla susjeda starija i ne skine se na nudističkoj plaži i vas primjeti?

Ja imam obrnuti stav. Moji znaju da me nudizam zanima i da imam nešto iskustva s tim, ali ne bih to prakticirao s njima čisto jer mislim da bi njima bilo neugodno, pa bi to onda utjecalo i na mene. Ali da su moji nudisti, mogao bih i pred njima. Prema prijateljima sam uglavnom otvoren tj. nije mi problem pričati o tome, niti bi mi bio problem otići s nekim od njih na plažu. Postoje doduše neki pojedinci među njima s kojima se ne bih baš našao u takvom okruženju jer znaju biti vulgarni i kad vide odjevenu zgodnu ženu, pa mi je neugodno i zamisliti kako bi reagirali u gomili golih žena. Pretpostavljam da se ti ustručavaš pričati o tome zato jer nisi siguran kako bi ljudi oko tebe to shvatili, i da li bi ti bio dovoljno vješt da im objasniš. To je isto normalan osjećaj, nitko ni ne kaže da moraš o tome sa svakim pričati. Ja slučajno imam oko sebe društvance ljudi sklonih otvorenoj komunikaciji.

A što se susjede tiče, ne znam zašto bih išta napravio da me vidi neka susjeda. Nudizam nije ilegalan i ne vidim u tome ništa sramotno ni nepošteno, pa ne znam zašto bih strepio oko toga hoće li me vidjeti netko tko slučajno prođe. Mislim, postoje u Hrvatskoj ljudi koji su ukrali milijarde, pa nas i dalje gledaju u oči i smiju nam se u facu. Čega da se ja sramim u odnosu na to?

Illana
05.04.2011., 09:18
Jednostavno, imam spontane trenutke kad osjetim da mi odjeća smeta, i da bih se lakše fizički opustio da je nema. Nemam taj osjećaj stalno, ali imam trenutke kad je baš intenzivan. Ne znam ovako na prvu loptu zašto je to tako ...

Možda bi trebalo uzeti broj veće. :zubo:

Ljudski mozak radi tako da nekad i izmišlja dublja značenja i simboliku da bi stvorio nekakvo opravdanje za neke svoje u biti jednostavne potrebe. Vjerujem da i ti to radiš, na nekom drugom području, ako već ne s golotinjom....Ne znam nikog tko je toliko racionalan da to u potpunosti izbjegne.

Da, dobro si to objasnio, dijelom da se opravda ili objasni, a dijelom i da se pojača intenzitet doživljaja.

shizmatic
05.04.2011., 10:14
Možda bi trebalo uzeti broj veće. :zubo:

:lol: Nije u tome stvar....Recimo da sam općenito osoba koja bježi od forme, odnosno volim ogoliti stvari i nazvati ih pravim imenom (paradoksalno, pravnik sam po struci, a imam noćne more od pomisli na odijelo i kravatu). Mislim da je nudizam jedan od mojih načina da "pobjegnem od pravila". Događalo mi se recimo da me cura pita nešto tipa koja haljina joj bolje stoji, a da ja nemam pojma jer stvaram estetski odnos prema tijelu, a prema odjeći sam ravnodušan....I generalno imam tendenciju da kad netko kaže "to se ne smije!" ili "to je sramota!" prvo tražim odgovor na pitanje "Zašto?", a ako ga ne nađem kroz razmišljanje onda krenem istraživati odakle ta norma. Stav prema golotinji je jedna od stvari koje me na taj način zanimaju. Fascinantno mi je recimo pitanje zašto goli trbuh u javnosti nije kršenje javnog reda i mira, a gola guzica jest. Jer kao, mala djeca će pasti u šok i postati seksualni manijaci, ako slučajno vide nečiju guzicu, a od trbuha neće. Whatever.

newnudist
05.04.2011., 13:24
Ja imam obrnuti stav. Moji znaju da me nudizam zanima i da imam nešto iskustva s tim, ali ne bih to prakticirao s njima čisto jer mislim da bi njima bilo neugodno, pa bi to onda utjecalo i na mene. Ali da su moji nudisti, mogao bih i pred njima. Prema prijateljima sam uglavnom otvoren tj. nije mi problem pričati o tome, niti bi mi bio problem otići s nekim od njih na plažu. Postoje doduše neki pojedinci među njima s kojima se ne bih baš našao u takvom okruženju jer znaju biti vulgarni i kad vide odjevenu zgodnu ženu, pa mi je neugodno i zamisliti kako bi reagirali u gomili golih žena. Pretpostavljam da se ti ustručavaš pričati o tome zato jer nisi siguran kako bi ljudi oko tebe to shvatili, i da li bi ti bio dovoljno vješt da im objasniš. To je isto normalan osjećaj, nitko ni ne kaže da moraš o tome sa svakim pričati. Ja slučajno imam oko sebe društvance ljudi sklonih otvorenoj komunikaciji.

A što se susjede tiče, ne znam zašto bih išta napravio da me vidi neka susjeda. Nudizam nije ilegalan i ne vidim u tome ništa sramotno ni nepošteno, pa ne znam zašto bih strepio oko toga hoće li me vidjeti netko tko slučajno prođe. Mislim, postoje u Hrvatskoj ljudi koji su ukrali milijarde, pa nas i dalje gledaju u oči i smiju nam se u facu. Čega da se ja sramim u odnosu na to?
da imaš pravo, mislim da će to proći s vremenom?

shizmatic
05.04.2011., 15:45
da imaš pravo, mislim da će to proći s vremenom?

To ovisi prvenstveno o tebi. Odnosno proći će u trenutku kad sam sebi kažeš "Ja volim biti gol, i to mi je super neovisno o tome sviđa li se to mojoj mami ili susjedi ili frendu." To je jedna od onih stvari koje, ako ćeš ih raditi, trebaš raditi prvenstveno zbog sebe, neovisno o tome hoće li se nekom svidjeti, i hoće li netko zbog toga misliti da si ti cool.

Happy boy
05.04.2011., 19:36

Ja nisam sreo susjedu nego frendicu iz osnovne koju i inace ponekad sretnem i u gradu. Nije bila nudisticka plaza nego fkk kamp i iako vrlo rijetko secem gol po kampu (osim kad idem u more) taj put mi se nije dalo oblaciti za otici do frigo boxa. Bio mi je ful neugodnjak jer je ona bila u kupacem. :brukica:
Znam da smo razmjenili par recenica, ali ne mogu se uopce sjetiti o cemu jer mi je tada misao bila samo jedna - kako sto prije otici. :trk:

sin.palabras
05.04.2011., 19:41
Ja nisam sreo susjedu nego frendicu iz osnovne koju i inace ponekad sretnem i u gradu. Nije bila nudisticka plaza nego fkk kamp i iako vrlo rijetko secem gol po kampu (osim kad idem u more) taj put mi se nije dalo oblaciti za otici do frigo boxa. Bio mi je ful neugodnjak jer je ona bila u kupacem. :brukica:
Znam da smo razmjenili par recenica, ali ne mogu se uopce sjetiti o cemu jer mi je tada misao bila samo jedna - kako sto prije otici. :trk:

jaoo ovo si nesmijem ni predstavljati, moze li gore
:facepalm::facepalm:

shizmatic
05.04.2011., 20:15

Moram priznat da ja ne kužim u čemu je ovdje toliki bed. Mislim, nisi se skinuo pred njom nasred ceste i drkao, nego si bio gol na mjestu gdje se to i očekuje. Mislim da se ljudi koji umiru od straha od mogućnosti da nekog sretnu, i ne trebaju motati po takvim mjestima. To vrijedi podjednako i za tebe i za nju. Ja za sebe znam da ne bih otišao u kamp da nisam spreman na to da me vidi bilo tko, i da ja vidim bilo koga. Na kraju krajeva, vidjeti nekoga golog u nudističkom kampu, nema isto značenje kao u ostatku svijeta. Poanta takvih mjesta i jest u tome da se privremeno oslobodiš takvih obzira. Nisam se doduše još našao u takvoj situaciji, ali kad razmišljam o tome prilično sam siguran da bih se mogao normalno ponašati pred bilo kim, uključujući i učiteljicu iz osnovne škole. Sama činjenica da je ona tamo, za mene znači da joj golotinja nije bauk.

Na kraju krajeva, bio sam u kampu s frendicom koju dotad nisam vidio golu kao ni ona mene. Ne vidim neku razliku između svlačenja pred njom, i svlačenja pred bilo kojom drugom frendicom.......

sin.palabras
05.04.2011., 20:24
Moram priznat da ja ne kužim u čemu je ovdje toliki bed. Mislim, nisi se skinuo pred njom nasred ceste i drkao, nego si bio gol na mjestu gdje se to i očekuje. Mislim da se ljudi koji umiru od straha od mogućnosti da nekog sretnu, i ne trebaju motati po takvim mjestima. To vrijedi podjednako i za tebe i za nju. Ja za sebe znam da ne bih otišao u kamp da nisam spreman na to da me vidi bilo tko, i da ja vidim bilo koga. Na kraju krajeva, vidjeti nekoga golog u nudističkom kampu, nema isto značenje kao u ostatku svijeta. Poanta takvih mjesta i jest u tome da se privremeno oslobodiš takvih obzira. Nisam se doduše još našao u takvoj situaciji, ali kad razmišljam o tome prilično sam siguran da bih se mogao normalno ponašati pred bilo kim, uključujući i učiteljicu iz osnovne škole. Sama činjenica da je ona tamo, za mene znači da joj golotinja nije bauk.

Na kraju krajeva, bio sam u kampu s frendicom koju dotad nisam vidio golu kao ni ona mene. Ne vidim neku razliku između svlačenja pred njom, i svlačenja pred bilo kojom drugom frendicom.......

a mene jebe kad sretnem nekog u losoj trenirci :rofl:

shizmatic
05.04.2011., 20:33
a mene jebe kad sretnem nekog u losoj trenirci :rofl:

Meni je zanimljivo recimo to da se prosječan čovjek može bez problema napiti na nekom tulumu, ispovraćati dušu i valjati se po podu pred svim frendovima i poznanicima, ali ako sretneš frendicu u nudističkom kampu onda je to nepodnošljivi sram. Nisam neki čistunac koji se nikad nije napio, ali bio mi je veći bed kad sam doveo ljude u situaciju da čiste moju bljuvotinu, nego što bi mi bio sresti frendicu u kampu.

sin.palabras
05.04.2011., 20:43
Meni je zanimljivo recimo to da se prosječan čovjek može bez problema napiti na nekom tulumu, ispovraćati dušu i valjati se po podu pred svim frendovima i poznanicima, ali ako sretneš frendicu u nudističkom kampu onda je to nepodnošljivi sram. Nisam neki čistunac koji se nikad nije napio, ali bio mi je veći bed kad sam doveo ljude u situaciju da čiste moju bljuvotinu, nego što bi mi bio sresti frendicu u kampu.

pa dobro kad se sjetim jednog pijanstva nije mi bas ugodno...al definitivno bi mi ovo golo hodanje bio veci sram.
Al to sve valjda ovisi o odgoju. Jesu li te starci tako odgojili jesu li i oni bili takvi? :confused:

sin.palabras
05.04.2011., 20:45
i da moram rec da ne volim gledat bas u gole ljude....pa mene ti cak i zene bez gornjeg badica na plazima nerviraju :hebemu:
a da ne govorim stare babe objesene zguzvane koze pune celulita ...brrrr

shizmatic
05.04.2011., 20:52
pa dobro kad se sjetim jednog pijanstva nije mi bas ugodno...al definitivno bi mi ovo golo hodanje bio veci sram.
Al to sve valjda ovisi o odgoju. Jesu li te starci tako odgojili jesu li i oni bili takvi? :confused:

Pisao sam o tome kad sam se uključio u ovu temu, odgovor ti je u ovom postu: http://www.forum.hr/showpost.php?p=32281846&postcount=670

Da me ne shvatiš krivo, nije mi cilj praviti se pametan........Mislim, ako je tebi bed, bed ti je i gotovo....Samo mi je bilo čudno da netko uopće ode u nudistički kamp i onda se trese jer ga je netko vidio......Da je meni bed, ne bih tamo išao i gotovo. Tojest ne bih se uspio opustiti da odem i onda molim boga da ne sretnem nikog iz Hrvatske tko me možda zna iz viđenja. A jesi ti ikad ušla gola u more?

shizmatic
05.04.2011., 20:57
i da moram rec da ne volim gledat bas u gole ljude....pa mene ti cak i zene bez gornjeg badica na plazima nerviraju :hebemu:

:lol:

Ovu vrstu fobije zbilja ne razumijem, ali iz iskustva znam da ljudi uglavnom ne znaju objasniti zašto tako doživljavaju tijelo, pa te neću piliti s tim......Mada sam jako znatiželjan po pitanju kako dolazi do toga da ti je odbojno vidjeti golo tijelo.......

sin.palabras
05.04.2011., 20:59
Pisao sam o tome kad sam se uključio u ovu temu, odgovor ti je u ovom postu: http://www.forum.hr/showpost.php?p=32281846&postcount=670

Da me ne shvatiš krivo, nije mi cilj praviti se pametan........Mislim, ako je tebi bed, bed ti je i gotovo....Samo mi je bilo čudno da netko uopće ode u nudistički kamp i onda se trese jer ga je netko vidio......Da je meni bed, ne bih tamo išao i gotovo. Tojest ne bih se uspio opustiti da odem i onda molim boga da ne sretnem nikog iz Hrvatske tko me možda zna iz viđenja. A jesi ti ikad ušla gola u more?

a to ti je valjda sukob interesa. htjeo bi zurit jelte...a nebi da ga se vidi. al skinit se mora.

Happy boy
06.04.2011., 09:36
[QUOTE=shizmatic;32832113]Moram priznat da ja ne kužim u čemu je ovdje toliki bed. Mislim, nisi se skinuo pred njom nasred ceste i drkao, nego si bio gol na mjestu gdje se to i očekuje. Mislim da se ljudi koji umiru od straha od mogućnosti da nekog sretnu, i ne trebaju motati po takvim mjestima.

Ma meni ne bi uopce bio bed da je i ona tada bila bez kupaceg, ali... :rolleyes:
U biti mene ne bi trebalo biti sram upravo zato jer sam bio, kako si i rekao "na mjestu gdje se to i ocekuje".

Kinder Penguin
06.04.2011., 09:37

Onda nisi za nudizam. Moras prvo shvatiti pojam nudizma,pa cilj,pa tek ces onda nesto znati o tome. A to definitivno nije zurenje u kako ti kazes 'babe objesne zguzvane koze pune celulita'.:rolleyes:

Vanya83
06.04.2011., 09:53
Zamisli ovo:
-- ideš tamo na nudističku..i vidiš:
sestru...:rofl:...ili susjedu stariju od tebe 25 godina...:rofl:
ili profesoricu s ljubavnikom...:rofl:......joj:s

shizmatic
06.04.2011., 09:53
Ma meni ne bi uopce bio bed da je i ona tada bila bez kupaceg, ali... :rolleyes:
U biti mene ne bi trebalo biti sram upravo zato jer sam bio, kako si i rekao "na mjestu gdje se to i ocekuje".

To je samo još jedan detalj na koji se trebaš naviknuti. Na kraju krajeva i ona je bila tamo, tj. oboje ste se dobrovoljno našli na istom mjestu, pa ne vidim po čemu bi ti u toj situaciji ispao čudniji ili ranjiviji od nje. Očito i ona ima neki interes za nudizam, zar ne? A to što je u tom trenutku imala kupaći je slučajna okolnost. Ni u kampu nisu svi 24h goli. Neki ljudi se za neke situacije imaju potrebu obući iz higijenskih razloga, neki su početnici pa im treba vremena da se svuku, neki se nađu tamo s frendovima koji su početnici pa ostanu obučeni iz obzira prema njima itd. Pričao sam s jednim sredovječnim nudistom koji je u kampu ostao obučen jer mu je punica došla u posjet, pa ju nije htio dodatno šokirati nakon što su ju on i žena jedva nagovorili da uopće dođe. Umjesto da umireš od srama, slijedeći put kad sretneš tu curu u gradu, započni razgovor o nudizmu i pitaj ju da ti radi društvo na slijedećem izletu u kamp. Zapravo uopće nema smisla da budeš nudist, ako ćeš se prema tome odnositi kao da si pripadnik neke mračne sekte ili zločinačke organizacije, pa to trebaš skrivati po cijenu života.

shizmatic
06.04.2011., 10:04
Onda nisi za nudizam. Moras prvo shvatiti pojam nudizma,pa cilj,pa tek ces onda nesto znati o tome. A to definitivno nije zurenje u kako ti kazes 'babe objesne zguzvane koze pune celulita'.:rolleyes:

Ma stav koji ima sin palabras, uopće nije tako strašno radikalan kako zvuči. To je prva reakcija na nešto s čim se još nije susrela. Dosta ljudi tako reagira, jer odrastu s uvjerenjem da čovjek mora izgledati kao Brad Pitt ili Angelina Jolie da bi se negdje skinuo bez srama. Taj stav se isto može mijenjati s vremenom, ali i ne mora. Ne moraju svi biti nudisti.....

shizmatic
06.04.2011., 10:08
Zamisli ovo:

U nekom trenu kad izađeš iz puberteta moći ćeš sve to zamisliti bez da se hihoćeš. Nije ti to ništa strašno, dogodi se u životu svakog muškarca. :mig:

Profićka u lovu
06.04.2011., 11:47
Biste li se skinuli goli na plaže ili se već skidate????:E

Kad mi budući muž kaže ja budem. :)

Happy boy
06.04.2011., 11:57
[QUOTE=shizmatic;32843500]To je samo još jedan detalj na koji se trebaš naviknuti. Na kraju krajeva i ona je bila tamo, tj. oboje ste se dobrovoljno našli na istom mjestu, pa ne vidim po čemu bi ti u toj situaciji ispao čudniji ili ranjiviji od nje. Očito i ona ima neki interes za nudizam, zar ne? A to što je u tom trenutku imala kupaći je slučajna okolnost. Ni u kampu nisu svi 24h goli.

Ma meni to nije bilo novo iskustvo jer ja od kada znam za sebe ljetujem s roditeljima u fkk kampu. Ali mi se proslog ljeta tako nesto prvi put dogodilo. Kazem, inace vrlo rijetko po fkk kampu setam bas gol, ali znamo kako djeluje Murphy u nekim takvim slucajevima.
Ona mislim da i nema bas interes za nudizam, ali nisam siguran jer je poslije nisam ponovo sreo. Tada je bila u posjeti kod nekoga u kampu.
Ma nema veze, bilo pa proslo.

shizmatic
06.04.2011., 13:25
Kad mi budući muž kaže ja budem. :)

Ne kužim.....

shizmatic
06.04.2011., 13:32
Ma meni to nije bilo novo iskustvo jer ja od kada znam za sebe ljetujem s roditeljima u fkk kampu. Ali mi se proslog ljeta tako nesto prvi put dogodilo. Kazem, inace vrlo rijetko po fkk kampu setam bas gol, ali znamo kako djeluje Murphy u nekim takvim slucajevima.
Ona mislim da i nema bas interes za nudizam, ali nisam siguran jer je poslije nisam ponovo sreo. Tada je bila u posjeti kod nekoga u kampu.
Ma nema veze, bilo pa proslo.

Ovo me navodi na mogući zaključak da ti možda i ne želiš biti nudist, ali si tamo po inerciji jer si tamo otkad znaš za sebe. Razmisli i o tome. Nemam inače ništa protiv obiteljskog nudizma, ali tu je ista zamka kao i recimo sa vjerom. Krste te dok si beba, pa si katolik za cijeli život. Ako ti, za razliku od svojih staraca, osjećaš potrebu da ne budeš gol baš pred svakim koga sretneš na plaži,nigdje ne piše da ti moraš nastaviti njihov lifestyle. Ako ga i nastaviš, to trebaš odlučiti neovisno o njima.

DT.T
06.04.2011., 13:35
Ja gol hodam i jedem po Trgu Jelačića bana

Happy boy
06.04.2011., 13:41
Ovo me navodi na mogući zaključak da ti možda i ne želiš biti nudist, ali si tamo po inerciji jer si tamo otkad znaš za sebe. Razmisli i o tome. Nemam inače ništa protiv obiteljskog nudizma, ali tu je ista zamka kao i recimo sa vjerom. Krste te dok si beba, pa si katolik za cijeli život. Ako ti, za razliku od svojih staraca, osjećaš potrebu da ne budeš gol baš pred svakim koga sretneš na plaži,nigdje ne piše da ti moraš nastaviti njihov lifestyle. Ako ga i nastaviš, to trebaš odlučiti neovisno o njima.

Ma cuj, meni se cak i vise svidja kupati gol nego u kupacima i zato mislim da cu i kad budem stariji ici u fkk kampove, ali to onda vjerojatno nece ovisiti samo o meni.
Ali rekao sam vec da je jedno kupati se gol, a drugo hodati gol po kampu. Ovo drugo mi i nije bas jako cool tim vise sto ima svakavih pervetita. :rolleyes:

fgzcvijetic
06.04.2011., 13:53
Zamisli ovo:

Evo ti kontra.

Dođe meni na more sestrična i ja ju danima vodam po tekstilnim plažama trpeći djčurliju i babe ne bi li ispunio rodjačke obveze. Na kraju balade mi pukne film i kažem joj jednog jutra: draga, ja sam uvjereni nudist i pun mi je kua ovih tekstilnih plaža. Odi si si sama na more, znaš već gdje i kako, a ja odoh mojoj gologuzijskoj braći.

Na to je ona samo iskolačila oči uz komentar : budalo, to si mi mogao odmah reći

Naravno, od tada nadalje smo bili nudisti.

Usput, apropo susjede, bilo mi je neugodnije skinut se pred susjedom doktoricom nego li šetati nudisičkom plažom i sretati poznate.

fgzcvijetic
06.04.2011., 13:56
...
Ali rekao sam vec da je jedno kupati se gol, a drugo hodati gol po kampu. Ovo drugo mi i nije bas jako cool tim vise sto ima svakavih pervetita. :rolleyes:

O, koliko li smo zarovani američkim serijama za kućanice....

Pervertiti se najmaje ukazuju u/na nudističkim kampovima i plažama

shizmatic
06.04.2011., 13:57

Ha čuj, od te činjenice ne možeš pobjeći ni kad si obučen, općenito na svijetu ima svakakvih ljudi. Kad potpuno obučen izađeš na ulicu netko te može ubiti jer mu je dosadno (sjeti se Luke Ritza npr). Ne znam kakva su tvoja iskustva, ali ja baš nisam dobio dojam da je nudistički kamp rizičnije mjesto od zagrebačkih ulica. Ali koliko sam vidio i cure koje su ovdje pisale uglavnom kažu da su srele više pervertita na običnim nego na nudističkim plažama. A za njih se vjerojatno lijepi više pervertita nego za mene ili tebe.

shizmatic
06.04.2011., 14:14
O, koliko li smo zarovani američkim serijama za kućanice....

Bazično se slažemo, ali s ovom rečenicom malo pretjeruješ. Nije stvar u serijama. Ljudi u biti samo izražavaju svoj intimni sram, i/ili strah na koji imaju pravo čak i ako nije racionalan. Kad je riječ ne samo o nudizmu, nego o bilo kojem manjinskom stilu života, dovoljno je da netko doživi jedno negativno iskustvo, pa da to postane urbana legenda. Dovoljno je da netko poznaje jednog pedera koji je pedofil, pa da se raširi uvjerenje da su svi pederi pedofili. Dovoljno je da netko naleti na jednog pervertita u nudističkom kampu, pa da se pročuje da je to leglo pervertita. Protiv toga se ne boriš tako što kažeš ljudima da su glupi ko kurac, nego tako da im smireno objašnjavaš točku po točku.

shizmatic
06.04.2011., 14:16
Evo ti kontra.

Dođe meni na more sestrična i ja ju danima vodam po tekstilnim plažama trpeći djčurliju i babe ne bi li ispunio rodjačke obveze. Na kraju balade mi pukne film i kažem joj jednog jutra: draga, ja sam uvjereni nudist i pun mi je kua ovih tekstilnih plaža. Odi si si sama na more, znaš već gdje i kako, a ja odoh mojoj gologuzijskoj braći.

Na to je ona samo iskolačila oči uz komentar : budalo, to si mi mogao odmah reći

Naravno, od tada nadalje smo bili nudisti.

Usput, apropo susjede, bilo mi je neugodnije skinut se pred susjedom doktoricom nego li šetati nudisičkom plažom i sretati poznate.

Taj dio s rodbinom mi je najsmješniji. Ljudi se u obiteljima ionako viđaju goli i kad nisu nudisti. Ne znam nikog kome nikad nije neki rođak uletio u kupaonu, ili nešto tome slično.

sin.palabras
06.04.2011., 17:00
Taj dio s rodbinom mi je najsmješniji. Ljudi se u obiteljima ionako viđaju goli i kad nisu nudisti. Ne znam nikog kome nikad nije neki rođak uletio u kupaonu, ili nešto tome slično.

Eto me :raspa:

shizmatic baj d vej interesantno mi te citat i imas dobra razmisljanja iako si nudist :rofl:

shizmatic
06.04.2011., 17:05
Eto me :raspa:

shizmatic baj d vej interesantno mi te citat i imas dobra razmisljanja iako si nudist :rofl:

Takav sam po cijelom tijelu. :rofl:

Kinder Penguin
06.04.2011., 19:28
Ma stav koji ima sin palabras, uopće nije tako strašno radikalan kako zvuči. To je prva reakcija na nešto s čim se još nije susrela. Dosta ljudi tako reagira, jer odrastu s uvjerenjem da čovjek mora izgledati kao Brad Pitt ili Angelina Jolie da bi se negdje skinuo bez srama. Taj stav se isto može mijenjati s vremenom, ali i ne mora. Ne moraju svi biti nudisti.....

Ja jedva cekam...I to ce mi biti gust,jer me nece niko znati jer nisam sa podrucja Hrvatske...

Fakat,ljepsi je osjecaj kada si bez odjece. Tu i tamo iskoristim vrijeme za hodanje gol po kuci.

sin.palabras
06.04.2011., 19:29
Mislim da je onaj moment koji si opisao u jednom od prvih postova jako vazan...tj. kad si rekao da si prvi put vidio gole ljude i da si im se divio.
e imala sam i ja taj moment :o
I tu smo krenuli u dva razlicita smjera :w

I slazem se televizija sigurno ima velik utjecaj....

shizmatic
06.04.2011., 20:09
Mislim da je onaj moment koji si opisao u jednom od prvih postova jako vazan...tj. kad si rekao da si prvi put vidio gole ljude i da si im se divio.
e imala sam i ja taj moment :o
I tu smo krenuli u dva razlicita smjera :w

I slazem se televizija sigurno ima velik utjecaj....

A kako si ti doživjela prizor?

I ne kužim što misliš s televizijom? Mislim, vidio sam puno televizijske i filmske golotinje, ali si nisam postavio glumce kao uzore tjelesnosti. Da jesam, ne bih se nikad skinuo na plaži jer naprosto nisam Brad Pitt. Misliš da si ti pokupila neke komplekse s TVa ili?

sin.palabras
06.04.2011., 22:02
A kako si ti doživjela prizor?

I ne kužim što misliš s televizijom? Mislim, vidio sam puno televizijske i filmske golotinje, ali si nisam postavio glumce kao uzore tjelesnosti. Da jesam, ne bih se nikad skinuo na plaži jer naprosto nisam Brad Pitt. Misliš da si ti pokupila neke komplekse s TVa ili?

blago receno ovako :horor:

Pa mislilm da da neznam odakle bi inace dosli kompleksici ak ne s TV :ne zna:

Ej gledala na mtv jednom nudisticko neko selo...jel bi to bila opcija za tebe.

I kad dode postar...ti otvaras gol ili kaj...jebiga moram :rofl:

demetrius
06.04.2011., 22:42
http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/software-tvrtka-trazi-gole-web-programerke.html

samo programerke.

shizmatic
06.04.2011., 23:35
[/B]

blago receno ovako :horor:

Pa mislilm da da neznam odakle bi inace dosli kompleksici ak ne s TV :ne zna:

Ej gledala na mtv jednom nudisticko neko selo...jel bi to bila opcija za tebe.

I kad dode postar...ti otvaras gol ili kaj...jebiga moram :rofl:

Vjerovala ili ne, nudist ne mora nužno biti fanatično opsjednut golotinjom. Funkcioniram isto kao i ti, u smislu da nemam poriv na silu šokirati ljude svlačenjem, niti im nabijati nudizam kao takav na nos. Ne skidam se pred ljudima za koje znam da će im to prouzročiti nelagodu, pa ne bih ni pred tobom, osim ako bi mi rekla da želiš isprobati nudizam u mom društvu. Najveća razlika između mene i tebe u svakodnevnom životu je to što meni nije najgora noćna mora da me netko nepoznat vidi golog, i što isto tako mogu vidjeti golo ljudsko biće bez da mi to bude izvor nekog posebnog šoka, neovisno o tome kako je osoba građena.

Masu ljudi oko mene ni ne zna za ovaj dio mog karaktera, ne zato što se toga sramim, već zato što nisu svi ljudi sposobni shvatiti koncept. Pričao sam o tome s ljudima za koje sam procijenio da će me skužiti čak i ako se ne slažu samnom.

Ali da, mogao bih živjeti u tom nudističkom selu, i općenito povremeno ću u životu završiti u nekom kampu, kad budem imao svoj stan, dopuštat ću si da gol hodam po njemu onda kad mi je gušt, možda i upoznam neke ljude koji od golotinje ne rade problem pa podijelim nešto takvo s njima. Ali ne vidim to kao jedinu smislenu stvar u svom životu niti kao svoju najbitniju karakteristiku, i nemam namjeru terorizirati okolinu s tim.

Evo ti recimo nešto što meni izgleda više tužno nego odbojno: Više puta sam na običnim plažama viđao ljude oba spola kako se panično i grčevito pridržavaju za ručnik dok presvlače kupaći, pa naprave cijelu predstavu od toga da pokriju "sramotu", i svejedno im se sve vidi jer nisu dovoljno spretni za to. Meni tek to izgleda groteskno. Ja se radije ili ne bih presvlačio, ili bih se skinuo gol i presvukao normalno nego da se tako mučim. Baš sam pomislio kako bi im život bio jednostavniji da se ne srame.

newnudist
07.04.2011., 00:34

ipak bi bilo lakse da je ona gola ili ti obucen hehe ovako malo glupo, ali opet i ona je tu radi istog razloga :D

nudistichi
07.04.2011., 10:20
Vjerovala ili ne, nudist ne mora nužno biti fanatično opsjednut golotinjom. Funkcioniram isto kao i ti, u smislu da nemam poriv na silu šokirati ljude svlačenjem, niti im nabijati nudizam kao takav na nos. Ne skidam se pred ljudima za koje znam da će im to prouzročiti nelagodu, pa ne bih ni pred tobom, osim ako bi mi rekla da želiš isprobati nudizam u mom društvu. Najveća razlika između mene i tebe u svakodnevnom životu je to što meni nije najgora noćna mora da me netko nepoznat vidi golog, i što isto tako mogu vidjeti golo ljudsko biće bez da mi to bude izvor nekog posebnog šoka, neovisno o tome kako je osoba građena.

Masu ljudi oko mene ni ne zna za ovaj dio mog karaktera, ne zato što se toga sramim, već zato što nisu svi ljudi sposobni shvatiti koncept. Pričao sam o tome s ljudima za koje sam procijenio da će me skužiti čak i ako se ne slažu samnom.

Ali da, mogao bih živjeti u tom nudističkom selu, i općenito povremeno ću u životu završiti u nekom kampu, kad budem imao svoj stan, dopuštat ću si da gol hodam po njemu onda kad mi je gušt, možda i upoznam neke ljude koji od golotinje ne rade problem pa podijelim nešto takvo s njima. Ali ne vidim to kao jedinu smislenu stvar u svom životu niti kao svoju najbitniju karakteristiku, i nemam namjeru terorizirati okolinu s tim.

Evo ti recimo nešto što meni izgleda više tužno nego odbojno: Više puta sam na običnim plažama viđao ljude oba spola kako se panično i grčevito pridržavaju za ručnik dok presvlače kupaći, pa naprave cijelu predstavu od toga da pokriju "sramotu", i svejedno im se sve vidi jer nisu dovoljno spretni za to. Meni tek to izgleda groteskno. Ja se radije ili ne bih presvlačio, ili bih se skinuo gol i presvukao normalno nego da se tako mučim. Baš sam pomislio kako bi im život bio jednostavniji da se ne srame.

Jako ljepo sroceno. :top: Slazem se sa svime. :kava:

A sta se tice onog oglasa za posao, bas smo o tome raspravljali na jednom drugom forumu i najvjerovatnije da je to lazan oglas, ili paravan za nesto drugo. Stranica firme ne izgleda bas reprezentativno za web development, a i stvari koje nude nisu bas nesto sto bi se dalo "uvaliti" nekome iole pametnome. Tako da nazalost.. :flop:

shizmatic
07.04.2011., 13:01
A sta se tice onog oglasa za posao, bas smo o tome raspravljali na jednom drugom forumu i najvjerovatnije da je to lazan oglas, ili paravan za nesto drugo. Stranica firme ne izgleda bas reprezentativno za web development, a i stvari koje nude nisu bas nesto sto bi se dalo "uvaliti" nekome iole pametnome. Tako da nazalost.. :flop:

Najvjerojatnije je zapravo neka potpuno bezazlena geekovska zafrkancija. Mogu si jasno vizualizirati društvance studenata FER-a koji nakon nekakvog tuluma odluče spojiti svoju struku sa svojim erotskim fantazijama i vidjeti koliko ljudi će nasjesti pa se onda smijati cijelom pothvatu. Sudjelovao sam u nekoliko takvih zafrkantskih razgovora. Ljudi su imali i živopisnije ideje od tog oglasa, samo što su bili dovoljno zreli da sami sebe ne shvate ozbiljno.

sin.palabras
07.04.2011., 18:35
Vjerovala ili ne, nudist ne mora nužno biti fanatično opsjednut golotinjom. Funkcioniram isto kao i ti, u smislu da nemam poriv na silu šokirati ljude svlačenjem, niti im nabijati nudizam kao takav na nos.

A gle cesto se nudisti uhodaju u tome svom nudizmu pa zaborave gdje je granica.
Npr ja i frendice na plazi i muz i zena se idu presvuc i jednostavno skinu gace i obucu drugi kupaci. Pa to meni bas i nije okay. :ne zna:
Nama nenudistima je to sokantno. :o
Sta ti mislis na ovo ?

I to sto smatras da si olaksas zivot ak se jednostavno mozes tako mozes presvuc. Pa i neznam bas, meni se cini da je moj zivot u neku ruku laksi jer ja mogu ic na sve plaze...ne moram trazit neke posebne...niti se sikirat oko toga hocu li na nekog naletit koga znam ili hocu li sokirati netkoga.
Jednostavno se obuces normalno i nema problema :D

Happy boy
07.04.2011., 19:26
ipak bi bilo lakse da je ona gola ili ti obucen hehe ovako malo glupo, ali opet i ona je tu radi istog razloga :D

Ma sada je to nevazno. Nije to nis strasno, ali je tada bio mali neugodnjak. Poslije sam je sreo jos nekoliko puta u gradu i sve je kao da nista nije ni bilo.
Istina je da bi se i jedan i drugi tada bolje osjecali da smo bili ili oboje obuceni ili oboje goli. Dodje mi da je pitam ako bi se skinula samo radi mene jer mi to ipak duguje.

Lord Byron
07.04.2011., 19:37

Možeš li pojasniti što je to šokantno u kratkotrajnom prizoru spolovila čiji se vlasnik presvlači? Nisi mogla nakon toga spavati, jesti, ufnkcionirati u društvu? Imala si noćne more u kojima su te gigantski penisi progonili po plaži?

Koje su to okolnosti na plaži pa da baš u tom trenutku to izloženo spolovilo mora biti jedino odredište tvog pogleda? Mislim, presvlačenje traje, koliko? Minutu, ako je čovjek jako, jako nespretan. I ti tu minutu moraš provesti fokusirana na izloženi pimpek, jadna šokirana?

shizmatic
07.04.2011., 19:44
A gle cesto se nudisti uhodaju u tome svom nudizmu pa zaborave gdje je granica.
Npr ja i frendice na plazi i muz i z2876767ena se idu presvuc i jednostavno skinu gace i obucu drugi kupaci. Pa to meni bas i nije okay. :ne zna:
Sta ti mislis na ovo ?

Nakon ovog te jednostavno moram pitati......Jesi se kad seksala s upaljenim svjetlima? Odnosno ako hoćeš pristojnije kako razdvajaš odvratnu od neodvratne golotinje? Mislim, ovo me zbilja zanima. Jer OK mogu skužiti da ti nije ugodno biti među 150 golih ljudi, tj. da nije tvoj tip atmosfere, i nitko te ne tjera na to. Ali da ti je svaki pogled na golo tijelo šokantan, to ti baš ne vjerujem.......Pazi koju riječ si upotrijebila......šokantan. Šok je inače nešto što ljudi dožive u ratu, prometnoj nesreći, kad izgube nekog bliskog, ili kad ih netko tuče ilii siluje......Ako te svaka gola sisa šokira, kako pogledaš prosječan američki film? Kako prođeš pokraj reklame za šampon ili kremu za sunčanje bez da se onesvijestiš? Prije bih rekao da ti u takvim situacijama osjećaš samo dozu odgojem usađene nelagode. Ja osjetim nelagodu kad čujem Jadranku Kosor kako priča engleski, pa što? Da se prijavim kao PTSPovac zbog toga?

I to sto smatras da si olaksas zivot ak se jednostavno mozes tako mozes presvuc. Pa i neznam bas, meni se cini da je moj zivot u neku ruku laksi jer ja mogu ic na sve plaze...ne moram trazit neke posebne...niti se sikirat oko toga hocu li na nekog naletit koga znam ili hocu li sokirati netkoga.
Jednostavno se obuces normalno i nema problema :D

Ne kužim zašto nakon ovoliko razmijenjenih postova još pišeš o nudizmu kao da je to neka sekta. Ja isto mogu ići na sve plaže jer mi se ne povraća kad obučem kupaći, i ne misllim da je to nešto sramotno. Kad naiđem na nudističku odem tamo i gotovo. I ne muči me pitanje hoću li nekog sresti. Očito postoje ljudi koje to muči, ali vjerujem da će dilemu vremenom riješiti. Shvati da je odlazak na nudističku ili običnu plažu slobodna odluka, koja se može mijenjati, a ne religijska dogma. To što netko kaže da ga privlači nudizam, ne znači da funkcionira samo u nudističkoj okolini.

shizmatic
07.04.2011., 20:10
Ma sada je to nevazno. Nije to nis strasno, ali je tada bio mali neugodnjak. Poslije sam je sreo jos nekoliko puta u gradu i sve je kao da nista nije ni bilo.
Istina je da bi se i jedan i drugi tada bolje osjecali da smo bili ili oboje obuceni ili oboje goli. Dodje mi da je pitam ako bi se skinula samo radi mene jer mi to ipak duguje.

Ja sam vjerojatno manje sramežljiv od nje, ali da meni to tako kažeš i meni bi bilo neugodno, čisto jer rečenica zvuči užasno formalno-pravnički. Mislim da će bolje ispasti ako jednostavno započneš razgovor o nudizmu i pitaš ju bi li išla s tobom.

sin.palabras
07.04.2011., 20:37
ok mozda sam na krivoj temi...ali meni bas i nije normalno da se nepoznati ljudi pred menom presvlace na nenudistickoj plazi.
Samo sam to htjela rec...ali i nisam bila jedina s tim misljenjem.
Eto hocu samo rec da je ta linija izmedu maltretiranja i respektiranja nas nenudista jako tanka i to neki nudisti bas ne kuze. ne govirm da si shizmatic ti takavi , jel :kava:
i to je to :D

shizmatic
07.04.2011., 21:03
ok mozda sam na krivoj temi...ali meni bas i nije normalno da se nepoznati ljudi pred menom presvlace na nenudistickoj plazi.
Samo sam to htjela rec...ali i nisam bila jedina s tim misljenjem.
Eto hocu samo rec da je ta linija izmedu maltretiranja i respektiranja nas nenudista jako tanka i to neki nudisti bas ne kuze. ne govirm da si shizmatic ti takavi , jel :kava:
i to je to :D

Temu ne doživljavam kao nešto rezervirano za ljude koji misle kao ja......Učinilo mi se samo da ti previše polemiziraš s nekim svojim predodžbama o nudizmu, pa ne registriraš što ti ljudi zapravo pišu. Nisam primijetio da itko od ovdje prisutnih nudista želi na silu hodati gol pred tobom, ali te to svejedno nije spriječilo da se u razgovoru postaviš kao da te netko napada. Taj dio mi je najčudniji. Dovoljno sam spretan u izražavanju da ti mogu odgovoriti na bilo što što te zanima na ovu temu, ali onda bi bilo dobro da pokušaš shvatiti kako razmišljam i zašto tako razmišljam, umjesto da nas svih tretiraš kao čudake koji ti žele mahati kurcem ispred nosa.

Nego daj mi reci, imaš li ti neku osobinu, sklonost ili želju koja te izdvaja od društvene većine? Na bilo kojem području?

I reci mi situaciju u kojoj si se ti osjećala maltretirano od strane nekog nudista? Rado bih znao kako je to izgledalo.....Pitam te zbilja frendovski......Rado bih te shvatio ali mi je teško vjerovati da tebi kratkotrajan i slučajan pogled na golo tijelo izaziva simptome zlostavljanja........Ako je tako onda se pitam kako se nosiš s nekim ozbiljnim životnim problemima?

Da ti postavim pitanje drukčije. Zamisli da dođeš kod nekog poznanika u goste i slučajno mu upadneš u kupaonu dok se tušira. Bi li se i onda osjećala maltretirano?

sin.palabras
07.04.2011., 21:20
pa ne zato sto sam em na njegovom teritoriju i tako nesto se moglo ocekivati.
ak sam isla u tudi wc onda to nije maltretiranje...a drugo je da se ta osoba kod mene presvlaci u vrtu a tako je i na plazi koja je javno dobro.
ti kad dodes na normalnu plazu i kad se hoces presvuc, dali stavis rucnik?

shizmatic
07.04.2011., 22:40
pa ne zato sto sam em na njegovom teritoriju i tako nesto se moglo ocekivati.
ak sam isla u tudi wc onda to nije maltretiranje...a drugo je da se ta osoba kod mene presvlaci u vrtu a tako je i na plazi koja je javno dobro.
ti kad dodes na normalnu plazu i kad se hoces presvuc, dali stavis rucnik?

Nemam običaj presvlačiti kupaći na plaži baš zato što niti želim sablazniti ljude poput tebe, niti mi se da natezati s ručnikom. Ali da se iz nekog razloga baš moram presvući napravio bih to na jednostavniji način, i mislim da mi ljudi to uglavnom ne bi zamjerili. Tvoja fobija mi djeluje malo pretjerano.....Čak ni većina sramežljivaca koje znam nema baš takvu odbojnost. Rado bih te pitao zašto ti je to baš toliki bed, al nisam siguran jel ok tražiti od tebe da javno pišeš o tome.

I nisi mi rekla, imaš li ti neki dio karaktera koji nije baš većinski?

Lord Byron
07.04.2011., 22:46
li meni bas i nije normalno da se nepoznati ljudi pred menom presvlace na nenudistickoj plazi.

Ma baš "pred tebom"? Onako, napenalio ti se pred lice i "vid' čune, prava pijonirska?" Ili je trebalo ipak malo truda pa odvratiti pogled od "ovog mora, ovog sunca" i zablejati se u kratkotrajni prizor izloženog spolovila.

Nisi mi pojasnila: što je to tako šokantno bilo u tom kurcu da ga se i dandanas tako zgrožena prisjećaš?

Svaka treća tvoja riječ je "(ne)normalno" - a pokazuješ toliku razinu inhibiranosti najobičnijim ljudskim tijelom, k tome posve neagresivno pokazanim, da je to čudo jedno.

ali i nisam bila jedina s tim misljenjem.

U ovo uopće ne sumnjam. Lako je zamisliti nakupine revnih građana koji se zgražaju nad jednominutnim prizorom pimpeka koji se presvlači. Lako je zamisliti svaljivanje svih grijeha svijeta, i inflacije i nezaposlenosti i Marijane Čvrljak na čovjeka koji se drznuo presvući i šokirati poštene građane željne morala, čednosti i svekolike čistoće.

Happy boy
07.04.2011., 23:03
Ja sam vjerojatno manje sramežljiv od nje, ali da meni to tako kažeš i meni bi bilo neugodno, čisto jer rečenica zvuči užasno formalno-pravnički. Mislim da će bolje ispasti ako jednostavno započneš razgovor o nudizmu i pitaš ju bi li išla s tobom.

Ma ok. Zaboravio sam staviti par smajlija na kraju. :bonk: Naravno da joj to nisam rekao nego samo pomislio da joj kazem onak u sali. :mig:
O nudizmu u principu bas ne pricam jer se tu i nema sta puno pricati - ili si nudist ili nisi i to je to. Ona mislim da nije jer kao sto sam rekao tada je bila samo u posjeti kod nekoga u kampu.
Inace i nisam sramezljiv ako mislis na nudizam jer to shvacam samo kao jedan odabir svakog od nas. Meni je to usadjeno od malena i to mi ne smeta. Vise mi smeta kad se o tome prica kao o necemu cudnom ili kad vidis na fkk plazi ili kampu ljude koji setaju u kupacima, a koji na ocigled nisu nudisti. I ja kad dodjem na "obicnu" plazu se ne skidam nego se kupam u kupacem.

shizmatic
07.04.2011., 23:30
Ma ok. Zaboravio sam staviti par smajlija na kraju. :bonk: Naravno da joj to nisam rekao nego samo pomislio da joj kazem onak u sali. :mig:
O nudizmu u principu bas ne pricam jer se tu i nema sta puno pricati - ili si nudist ili nisi i to je to.

Ma htjedoh ti samo sugerirati da vidiš kako cura razmišlja, pa možda iz neugodne situacije izvučeš ugodno druženje. Ako nije pocrvenila i pobjegla kad te je srela, nego je zastala da te nešto pita, vjerojatno neće pobjeći ni kad ti pitaš nju.

shizmatic
07.04.2011., 23:36
Svaka treća tvoja riječ je "(ne)normalno" - a pokazuješ toliku razinu inhibiranosti najobičnijim ljudskim tijelom, k tome posve neagresivno pokazanim, da je to čudo jedno.

Ja sam iskreno malo zbunjen intenzitetom njenog stava. Mislim da nije tipični prazni moralizator jer djeluje dobroćudno. Prije bih rekao da je u životu navikla na čudnu i napetu atmosferu kad se priča o nečem vezanom za tijelo, pa automatski reagira obrambeno. Ako je tako, to vjerojatno nije samo njena greška.

Tasha11
08.04.2011., 00:05
Nudizam...mmmm...cool.:)

newnudist
08.04.2011., 14:01
Nudizam...mmmm...cool.:)

baš je cool, jedva čekam ljeto skinut se gol i uživat.
mogao bi ovih dana poći na nudističku dobi boje malo, a možda se i okupat

sin.palabras
08.04.2011., 14:14
O nudizmu u principu bas ne pricam jer se tu i nema sta puno pricati - ili si nudist ili nisi i to je to. Ona mislim da nije jer kao sto sam rekao tada je bila samo u posjeti kod nekoga u kampu.
Inace i nisam sramezljiv ako mislis na nudizam jer to shvacam samo kao jedan odabir svakog od nas. Meni je to usadjeno od malena i to mi ne smeta. Vise mi smeta kad se o tome prica kao o necemu cudnom ili kad vidis na fkk plazi ili kampu ljude koji setaju u kupacima, a koji na ocigled nisu nudisti. I ja kad dodjem na "obicnu" plazu se ne skidam nego se kupam u kupacem.

pa ja sam ovo mislila pod tolerancijom.
:top:

shizmatic
08.04.2011., 14:34
pa ja sam ovo mislila pod tolerancijom.
:top:

Protiv takve tolerancije ja nisam napisao niti riječ. Više mi je zasmetalo tvoje tumačenje moje sklonosti nudizmu kao nečeg što me tjera da nekog maltretiram. Također, neobično mi je to što su ti početne reakcije na stavove nudista bile obilježene dozom podsmjeha, a da netko od nas krene ismijavati tvoj sram, to bi te vjerojatno pogodilo i protumačila bi to kao napad na sebe.

Jedina stvar u kojoj mi tvoje razmišljanje djeluje malo isforsirano je tendencija da čak i nekakvu slučajno viđenu golotinju proglasiš šokantnom i uvredljivom, te nenormalnom. U toj točki ti ispadaš netolerantna.

sin.palabras
08.04.2011., 15:12
ođer, neobično mi je to što su ti početne reakcije na stavove nudista bile obilježene dozom podsmjeha, a da netko od nas krene ismijavati tvoj sram, to bi te vjerojatno pogodilo i protumačila bi to kao napad na sebe.

a gle ovisi kako to gledas....ja sam se raspitala o vasim navikama mozda sa podsmjehom ...ali nikad se nisam upustala u neka dublja tumacenja tipa...frustritana..nedojebana smotana itd.

shizmatic
08.04.2011., 16:11
a gle ovisi kako to gledas....ja sam se raspitala o vasim navikama mozda sa podsmjehom ...ali nikad se nisam upustala u neka dublja tumacenja tipa...frustritana..nedojebana smotana itd.

Ništa od navedenog ti nisam ja napisao. Pogotovo ovo "nedojebana" mi je glupo zato što sram prema tijelu nema veze s kvalitetom seksualnog života. Jedino što sam rekao je da bi mi bilo zanimljivo vidjeti otkud baš tolika odbojnost da niti slučajno, i niti u prolazu ne možeš vidjeti golog čovjeka a da se ne šokiraš.Mislim da taj dio te barijere trebaš razbiti prvenstveno za svoje dobro. Oprosti ako ti se ovim miješam u privatnost, radim to u dobroj namjeri.

sin.palabras
08.04.2011., 18:11
Ništa od navedenog ti nisam ja napisao. Pogotovo ovo "nedojebana" mi je glupo zato što sram prema tijelu nema veze s kvalitetom seksualnog života. Jedino što sam rekao je da bi mi bilo zanimljivo vidjeti otkud baš tolika odbojnost da niti slučajno, i niti u prolazu ne možeš vidjeti golog čovjeka a da se ne šokiraš.Mislim da taj dio te barijere trebaš razbiti prvenstveno za svoje dobro. Oprosti ako ti se ovim miješam u privatnost, radim to u dobroj namjeri.

Ma nema veze.vec zaboravljeno :five:
a i na tome cu radit :mirko:

newnudist
10.04.2011., 14:41
jeli pođete ikad na divlje nudističke plaže za koje se zna da jesu za njih, a nisu službene?i koja su vaša iskustva?

shizmatic
10.04.2011., 17:04
jeli pođete ikad na divlje nudističke plaže za koje se zna da jesu za njih, a nisu službene?i koja su vaša iskustva?

Nisam to još radio, budem li u situaciji vjerojatno hoću, mada me trenutno puno više privlače uređena nudistička okruženja, zbog mogućnosti da provedem neko vrijeme uopće ne razmišljajući o odjeći, niti o tome hoću li nekog šokirati ili uvrijediti.

Violently happy
11.04.2011., 17:15
Ne trebaju nam 2 teme od nudizmu.