PDA

View Full Version : Da li razumijete samoubojstvo?

stranice : [1] 2

anaivana
15.04.2007., 19:34
Jel se možete uživiti u psihu osobe koja se ubila?
Zašto bi netko htio bit mrtav? ?

anaivana
15.04.2007., 19:40
Samoubojstvo
Izvor: Wikipedija
Skoči na: orijentacija, traži
Samoubojstvo Lukrecije
Samoubojstvo Lukrecije

Samoubojstvo dolazi od latinskog sui caedere, što znači ubiti se, čin svjesnog i namjernog oduzimanja života samome sebi.

U Hrvatskoj se posljednjih desetak godina, svake godine ubije prosječno 1000 ljudi, a na svako izvršeno samoubojstvo dolazi nekoliko pokušaja, a na svakog tko pokuša samoubojstvo dolaze još tri osobe koje o samoubojstvu razmišljaju ili ga planiraju. Hrvatska je na 13. mjestu po broju samoubojstava muškaraca i s prosječnom stopom 34,6, (na prvom je Litva, zatim Rusija, Letonija, Estonija, Bjelorusija...), a što se tiče žena je na 10. mjestu u svijetu i s prosječnom stopom 11,7 (na prvom je Šri Lanka, zatim Mađarska, Estonija, Letonija, Litva ...). Žene pokušavaju suicid tri puta češće od muškaraca, a muškarci izvršavaju suicid četiri puta češće od žena. Najnižu stopu samoubojstva (na 100 000) u svijetu imaju Grčka (6), Italija (10), Malta (7).

Najviše se samoubojstava učini na proljeće, a najkritičniji su travanj, svibanj i lipanj.

U svijetu se svakih 40 sekunda dogodi samoubojstvo, godišnje u prosjeku milijun ljudi i to najčešće muškarci u šezdesetim godinama iako je zabilježen i porast samoubojstava među mlađim muškarcima u dobi od 15 do 29 godina.
Sadržaj
[sakrij]

* 1 Oblici samoubojstva
* 2 Zablude o samoubojstvu
* 3 Mogući uzroci
* 4 Vanjske poveznice

Oblici samoubojstva [uredi]

* Tinejdžersko samoubojstvo
* Eutanazija
* Pojedinačna, dvojna, višestruka (masovna) samoubojstva
* Ritualna samoubojstva
* Samoubojstvo pod utjecajem nekog kulta
* Samoubojstvo prema metodi, mjestu i vremenu
* Smišljena i afektna samoubojstva
* Naprasna i polagana samoubojstva

Zablude o samoubojstvu [uredi]

* Osobe koje pričaju o samoubojstvu neće ga i počiniti.

Osobe koje pokušaju, ili počine samoubojstvo prethodno jasno pričaju o tome, ili iskazuju želju da budu mrtve i pričaju o smrti.

* Samoubojstvo se događa iznenada i bez najave.

Suicidalne osobe obično daju jasne znakove o svojim namjerama, ali nažalost ostaju neprepoznati.

* Većina osoba sklonih samoubojstvu je psihički bolesna.

Iako su suicidalne osobe duboko nesretne i trpe neizdrživu patnju, nisu nužno i psihički bolesne

* Samoubojstvo je uglavnom karakteristično za bogatije ili siromašne.

Samoubojstvo je zastupljeno proporcionalno, unutar svih razina i skupina zajednice.

* Suicidalne osobe bez dvoumljenja žele umrijeti.

Većina suicidalnih osoba je neodlučna hoće li nastaviti živjeti ili ne (što prevenciju čini mogućom) i zapravo potajno žele da ih se "spasi".

* Razgovaranje o samoubojstvu potiče na njegovo izvršenje.

Potpuno suprotno. Razgovor o samoubojstvu znači brigu za probleme određenog pojedinca, pokušaj pružanja pomoći i uklanjanje suicidalnih misli.

* Neuspjeli pokušaj samoubojstva ne treba uzimati za ozbiljno.

Četiri od pet osoba pokušalo je samoubojstvo bar jednom prije toga. Neuspjeli pokušaj samoubojstva treba uzeti vrlo ozbiljno i takvoj osobi treba pružiti pomoć, jer takve osobe najčešće pokušavaju dok ne uspiju.

* Kada mlada osoba priča o tome kako će se ubiti to zapravo znači da samo želi privući pozornost.

To je poziv za pomoć koju treba pružiti mladoj osobi (osobito tinejdžeru).

* Kada mlada osoba izvrši samoubojstvo to je obično plod impulzivnog ponašanja.

Za većinu mladih ljudi koji su pokušali ili izvršili samoubojstvo utvrđeno je kako su duže vrijeme razmišljali o tome i u svojim razgovorima spominjali moguće načine samoubojstva.

Mogući uzroci [uredi]

Kod osobe koja je sklona počiniti samoubojstvo otkriveno je da u mozgu ima manje neurona u dijelu mozga koji se nalazi iznad očiju, a i pokazuje se manjak transportera za serotonin. Neuroni jednog dijela mozga imaju više enzima koji prave serotonin i pokušavaju ga nadoknaditi. Serotonin je neurotransmiter koji djeluje na stanice koje reguliraju spavanje, pamćenje, impulzivno ponašanje i oni s manjkom serotonina skloniji su depresiji, naglim odlukama i teže se suočavaju s problematičnim situacijama.

Emocionalne promjene poput smrti partnera, raskida veze ili gubitka imovine su vrlo stresne situacije i ukoliko osoba smatra da je problem prevelik da bi ga se riješilo stvara se beznađe, koje ako predugo potraje doprinosi razvijanju suicidalnih misli i ponašanja. Iznenadne promjene u ponašanju također su znaci upozorenja, jer većina ljudi želi imati kontrolu nad onim što čine, a ukoliko to ne mogu i takvo stanje potraje nastaje kriza. Može se javiti i najprije želja za samoozljeđivanjem, nebrigom za zdravlje, ukoliko se osoba izolira, ili najednom pronađe prijatelje koji imaju inače drukčije standarde od nje same. Dugoročno stanja poput tuge, apatije, beznađa (su prisutne kod 65% samoubojica), nesanice, promjene raspoloženja, strahovi, prehrambeni poremećaji i razni oblici anksioznosti (prisutni kod 30% samoubojica) potiču suicidalne misli, kao i dijagnosticirane teške, neizlječive ili smrtonosne bolesti. Neprimjerene reakcije okoline prema samoubojicama, kod onih koji imaju suicidalne primisli samo stvaraju osjećaj da se zapravo nemaju kome obratiti niti na koga osloniti. U svakom slučaju samoubojica je trpio neizdrživu bol, patnju, bila ona duševna ili tjelesna. Depresija uzrokuje snažnu, nepopustljivu i dugotrajnu bol, koja gura pogođenu osobu prema bilo čemu što bi tu bol moglo ukloniti, a ponekad kada se ne otvori niti jedan drugi mogući izlaz, jedino preostaje put u smrt.

Depresivna osoba svakodnevno i cijeli dan osjeća tešku tjeskobu, strah, tugu, koji mogu potrajati, danima, mjesecima, pa i godinama. Duševna bol je medicinski dokaziva i depresivnoj osobi ne pomaže snaga volje i dobre želje. Depresija je biološka bolest koja se mora liječiti medicinskim metodama. Najgore metode samoliječenja depresije su uz pomoć alkohola, ili droga.

Vanjske poveznice [uredi]

Ukoliko te obuzimaju suicidalne misli, pročitaj ovo

Medicina.hr

diki
15.04.2007., 19:44
mislim da je tema za psihologiju, no dobro. :cool:
čovjek dođe do granice preko koje više ne može izdržati i pljas----->adios amigos :w

anaivana
15.04.2007., 19:46
E ovo me zanima : zašto se takvi ljudi osuđuju ako je jasno da nisu mogli izdržati?

Endimion17
15.04.2007., 19:49
najgore je kad se jave dušebrižnici i takve osobe zovu kukavicama i "dušama koje idu u pakao". takvima bi pljunuo u facu.

HumbleMan
15.04.2007., 19:54
ja iz moje perspektive mogu reci da bi se ubio jedino kada bi bio tesko bolestan i znao da cu patiti....a ovako...meni je zivot prelijep i prekratak da bi ga jos skratio....ali apsolutno ne osudjujem ni ne krivim ljude koji to cine....nekima je lakse tako i to razumijem....

anaivana
15.04.2007., 19:58
najgore je kad se jave dušebrižnici i takve osobe zovu kukavicama i "dušama koje idu u pakao". takvima bi pljunuo u facu.

Pa ima tu nešto budi faca pa izdrži govna do kraja.
Ja se nikad nisam pokušala ubiti a tako sam ponosna, a dođe mi 5 put tjedno. :D

shakti9
15.04.2007., 19:59
ne mogu u potpunosti.
dali je samoubojstvo hrabrost ili kukavičluk?

diki
15.04.2007., 20:00
E ovo me zanima : zašto se takvi ljudi osuđuju ako je jasno da nisu mogli izdržati?
osuđuju ih oni koji nikada nisu došli do te točke da bi podigli ruku na sebe.
ljudi su skloni osuđivati ono što ne razumiju

HumbleMan

a zasto bi bilo ijedno od toga dvoje?

diki
ne mogu u potpunosti.
hrabrost

diki
15.04.2007., 20:01
a zasto bi bilo ijedno od toga dvoje?
zato što nema trećega :zubo:

anaivana
15.04.2007., 20:03

bravo diki ima ali ga samoubojica ne vidi

shakti9
15.04.2007., 20:03
hrabrost

hm...moglo bi biti i kukavičluk

HumbleMan
15.04.2007., 20:04

jeli piti vodu hrabrost ili kukavicluk?
zasto ljudi gledaju na to kao nesta extremno i ne znam sta....dnevno umre ne znam koliko ljudi, ali to nije vazno...ali kad se netko ubije, glavna vijest...

shakti9
bravo diki ima ali ga samoubojica ne vidi

a to je???

anaivana
Depresija uzrokuje snažnu, nepopustljivu i dugotrajnu bol, koja gura pogođenu osobu prema bilo čemu što bi tu bol moglo ukloniti, a ponekad kada se ne otvori niti jedan drugi mogući izlaz, jedino preostaje put u smrt.

Evo prepisala sam

anaivana
15.04.2007., 20:05
a to je???

kad skužim vidimo se na forumu 1 mjesečno :s :s :s :s :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

shakti9
15.04.2007., 20:07
kad skužim vidimo se na forumu 1 mjesečno :s :s :s :s :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

o kvragu pa svi smo u gabuli :D

Endimion17
15.04.2007., 20:09
Pa ima tu nešto budi faca pa izdrži govna do kraja.
Ja se nikad nisam pokušala ubiti a tako sam ponosna, a dođe mi 5 put tjedno. :D

mislim da ti izlaziš iz standarardnih okvira, znaš i sama zašto.
i meni je došlo, pa sam racionalno sve razložio i shvatio da nemam pravi razlog.

ono što je najtužnije kod nekih samoubojica je to što misle da ih nitko neće zaboraviti, da su učinili nešto "važno". prkos.
zapravo je posve obrnuto. budu zaboravljeni, osim ako sama metoda nije bila poznata.
kad sam bio u srednjoj školi, ubio se jedan tip s više godine. mislim sačmaricom. i to je to. nemam pojma ni kako se zove ni ništa. jesu li ljudi bili tužni? jesu. cure su se lijepo dotjerale za sprovod, nosile ruže, pustile suzu, bože moj.
i gotovo. palo u zaborav. sad je truplo u lijesu.

uopće se ne bih htio ubiti, štoviše, strah me te ideje.
ipak, ima situacija gdje samoubojstvo može biti rezultat žrtvovanja života za nekoga. to je potpuno plemenito.

jednom sam naišao na neki site koji se time bavi (nešto kao forum). apsolutno je strašno čitati misli ljudi koji pišu takve stvari. ljudi raspravljaju kako će se ubiti, kako se najbolje ubiti.

kao da sam otvorio nešto prokleto. prepao sam se.

diki
15.04.2007., 20:09
hm...moglo bi biti i kukavičluk

ne, shakti, ne razumiješ.
zamisli osobu koja se namjerava ubiti....jesi?
gle, osoba je, recimo, prilično sjebana, na neki način možda i predodređena za samoubilačke misli svojom prirodom. pratiš me? :zubo:
sad zamisli, ta osoba živi i živi i BORI SE, pati, ali ne odustaje jer želi uživati u životu. e to je hrabrost. ta osoba je hrabra jer ide do zadnje granice. nijedna osoba neće samo tako sebi oduzeti život, osim ako ne pati.
sad zamisli da držiš žilet u ruci! zamisli koliko ti je hrabrosti potrebno da prerežeš žile! :eek:
a zamisli još da si žile hoće prerezati osoba koja je, recimo ateist, i koja zna da nakon što prereže žile, za nju više ništa neće postojati.:eek:
eto, zato je meni to hrabrost. :cool:

anaivana
15.04.2007., 20:13
mislim da ti izlaziš iz standarardnih okvira, znaš i sama zašto.Jasno ali ne volim tabue
i meni je došlo, pa sam racionalno sve razložio i shvatio da nemam pravi razlog.

ono što je najtužnije kod nekih samoubojica je to što misle da ih nitko neće zaboraviti, da su učinili nešto "važno". prkos. Totalno nebitno onda možeš i važno živjet za druge
zapravo je posve obrnuto. budu zaboravljeni, osim ako sama metoda nije bila poznata.
kad sam bio u srednjoj školi, ubio se jedan tip s više godine. mislim sačmaricom. i to je to. nemam pojma ni kako se zove ni ništa. jesu li ljudi bili tužni? jesu. cure su se lijepo dotjerale za sprovod, nosile ruže, pustile suzu, bože moj.
i gotovo. palo u zaborav. sad je truplo u lijesu.

uopće se ne bih htio ubiti, štoviše, strah me te ideje.
ipak, ima situacija gdje samoubojstvo može biti rezultat žrtvovanja života za nekoga. to je potpuno plemenito.
Imam velikih problema s shvaćanjem Isusa
jednom sam naišao na neki site koji se time bavi (nešto kao forum). apsolutno je strašno čitati misli ljudi koji pišu takve stvari. ljudi raspravljaju kako će se ubiti, kako se najbolje ubiti.

kao da sam otvorio nešto prokleto. prepao sam se.

Daj mi link, bolje ne, dosta je i ovak, ne daj mi ništa.

Ali kod duševnih bolesnika je nešto drugo: Pa koje ti traume doživiš u bolnici.:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

morbidangel
15.04.2007., 20:13
ne mogu u potpunosti.

Ovisi, ako se ubije manično depresivna osoba onda nije ni jedno ni drugo nego rezultat bolesti, ako to naprave Thích Quảng Đức ili Jan Palach onda je hrabrost; zapravo mi ne pada na pamet zašto bi samoubojstvo bio kukavički čin:confused:

Samoubojstvo je izraz najveće autokritike...

anaivana
15.04.2007., 20:15
ne, shakti, ne razumiješ.
zamisli osobu koja se namjerava ubiti....jesi?
gle, osoba je, recimo, prilično sjebana, na neki način možda i predodređena za samoubilačke misli svojom prirodom. pratiš me? :zubo:
sad zamisli, ta osoba živi i živi i BORI SE, pati, ali ne odustaje jer želi uživati u životu. e to je hrabrost. ta osoba je hrabra jer ide do zadnje granice. nijedna osoba neće samo tako sebi oduzeti život, osim ako ne pati.
sad zamisli da držiš žilet u ruci! zamisli koliko ti je hrabrosti potrebno da prerežeš žile! :eek:
a zamisli još da si žile hoće prerezati osoba koja je, recimo ateist, i koja zna da nakon što prereže žile, za nju više ništa neće postojati.:eek:
eto, zato je meni to hrabrost. :cool:

Diki kuži :cool:

plavushazg
15.04.2007., 20:16
mislim da se ne radio o tome da bi neko htio bit mrtav, ali u tom stanju ili trenutku jednostavno mu je bol toliko neizdrziva da mu je svejedno, njemu je stalo ali mu je svejedno prebolno mu je i pusta se, odustaje...ali stalo mu je do zivota, mislim da su takvi ljudi uzasno emotivni ustvari...glavno je izdrzat krizu...

anaivana
Ovisi, ako se ubije manično depresivna osoba onda nije ni jedno ni drugo nego rezultat bolesti, ako to naprave Thích Quảng Đức ili Jan Palach onda je hrabrost; zapravo mi ne pada na pamet zašto bi samoubojstvo bio kukavički čin:confused:

Samoubojstvo je izraz najveće autokritike...

Sveta Marijo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kobayashi
* Neuspjeli pokušaj samoubojstva ne treba uzimati za ozbiljno.

Šta bi ovo trebalo znacit??:confused:

biohazard
15.04.2007., 20:17
trebaš biti hrabar i suočiti se s problemom a ako je problem stvarno velik onda
pusti da problem ubije tebe a ne ti sebe-budistički pogled na svijet je da su želje izvor patnje i problem kao takav treba racionalno pojmiti da bi se suočio s njim i ne vraćao se njemu

plavushazg
15.04.2007., 20:18
ja mislim da je najvaznije da u tom trenutku osoba nije sama, i da zna da je neko uz nju, da ima izlaza i da je to jedno trenutno stanje koje mu je sad jako bolno ali da ce proci i da ga niko zato ne osudjuje i ne obiljezava...

anaivana
15.04.2007., 20:20

Di sam to napisala?

anaivana
15.04.2007., 20:22
ja mislim da je najvaznije da u tom trenutku osoba nije sama, i da zna da je neko uz nju, da ima izlaza i da je to jedno trenutno stanje koje mu je sad jako bolno ali da ce proci i da ga niko zato ne osudjuje i ne obiljezava...

A može se shvatit i kao must živim dok me ne ubije rak ili leukemija ili saobraćajna nesreća. :cerek: :cerek: :cerek:

diki
15.04.2007., 20:22
to je vjerojatno pod "predrasude" ili tako nešto

shakti9
15.04.2007., 20:23
Diki kuži :cool:

diki kuži naravno, kužim i ja ali uvijek mislim da se osoba sklona samoubojstvu ako potraži stručnu pomoć da bi se njene patnje mogle donekle riješiti ili ublažiti dobrom psihoterapijom. ja to gledam iz svog ugla, možda sam preoptimistična.

anaivana
15.04.2007., 20:26
diki kuži naravno, kužim i ja ali uvijek mislim da se osoba sklona samoubojstvu ako potraži stručnu pomoć da bi se njene patnje mogle donekle riješiti ili ublažiti dobrom psihoterapijom. ja to gledam iz svog ugla, možda sam preoptimistična.

joj ako napišem to gotova sam
ali kud sve tud i to
ne može se to rješiti lijekovima
ako sam ne želiš živjeti
jel jasno?

anaivana
15.04.2007., 20:26
Onda postaneš Nietsche :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Endimion17
15.04.2007., 20:27
Daj mi link, bolje ne, dosta je i ovak, ne daj mi ništa.

Ali kod duševnih bolesnika je nešto drugo: Pa koje ti traume doživiš u bolnici.:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

ne sjećam se gdje je to niti ti to želim dati.

plavushazg
15.04.2007., 20:28
shakti ali tesko je takvim ljudima potrazit strucnu pomoc puno je vaznije da imaju uz sebe nekog prijatelja ili osobu kojoj se mogu povjeriti, takve osobe su ustvari po mom misljenju jako emotivne i dozivljavaju odredjene stvari malo nerealno tj. pretragicno, preozbiljno...one cijene zivot al im je ta situacija u koj j su pre bolna i na taj nacin, prepustanjem, odustajanjem zele se rijesit boli...ali mislim da je jako jako vazno da takve osobe shvate da nista nije vaznije od njih od njihovog zivota nikakav posao, ljubavni problemi situacije, javni imidz, ili ostalo jer ljudi su skloni preuveliavati stvari...

shakti9
15.04.2007., 20:28
ali kud sve tud i to
ako sam ne želiš živjeti
jel jasno?

nisam uopće mislila na ljekove nego na dobrog psihoterapeuta :rolleyes: koji je u stanju izvući nagomilano smeće iz čovjeka.

anaivana
15.04.2007., 20:31
nisam pametna

plavushazg
15.04.2007., 20:32
ali kud sve tud i to
ako sam ne želiš živjeti
jel jasno?

slazem se, lijekovi ne mogu pomoc ako nema volje za zivot, za izljecenje, volje da samom sebi pomognes, da ne se ne das, sto ce ti doktori pomoc? nista dat ce ti ljekove, al nece bit uz tebe, ljudima ne trebaju lijekovi nego neko ko ce bit uz njih i razumjet ih ali to prvenstveno moraju sami u sebi prelomit i to, sto brze

shakti9
15.04.2007., 20:33
da se država nakon rata potrudila i obučila jednu malu vojsku psihoterapeuta mislim da bi broj samoubojica sa PTSP-om bio mnogo manji.

Kobayashi
15.04.2007., 20:37
diki kuži naravno, kužim i ja ali uvijek mislim...

svi nekaj misle...pa jel ima netko da je prozivio iskustvo na rubu samoubojstva ili da je pokusao?? zasto mislite da mozete uci u glavu ljudi i objasnit sta se dogadja u njima u tom trenutku ako nikada niste bili u takvoj situaciji?? Tipkate tako samouvjereno kao da ste svi samoubojice a nitko nezna nista konkretno objasnit.

plavushazg
15.04.2007., 20:37
shakti ma psihoterapeuta treba slazem se, ali ne mogu oni nista napravit ako sama osoba ne zeli ozdraviti trgnuti se potrudit se sama za sebe a onda joj nece trebat psihoterapeuti...sto su ti ljudi njima...posao, oni im daju tablete par utjesnih rijeci i nista odu dalje...tim ljudima treba posao, treba ima druzenje, sa drugim ljudima a ne sa psihoterapeutima, treba im to da se osjecaju ne kao bolesnici nego kao normalni ljudi koji su dozivjeli traumu ali su normalni i kad ju prebrode spremni su za normalan zivot a ne idemo ih nakljukat ljekovima i bok...takvi ljudi trebaju osjecaj da su dio drustva a ne izolirani i stigmatizirani...

plavushazg
15.04.2007., 20:38
kobayashi ja sam bila u jednom depresivnom stanju tak da ne mogu se mozda potpuno uzivit ali znam osjecaj tjeskobe straha depre i tak to....

shakti9
15.04.2007., 20:39
svi nekaj misle...pa jel ima netko da je prozivio iskustvo na rubu samoubojstva ili da je pokusao?? zasto mislite da mozete uci u glavu ljudi i objasnit sta se dogadja u njima u tom trenutku ako nikada niste bili u takvoj situaciji?? Tipkate tako samouvjereno kao da ste svi samoubojice a nitko nezna nista konkretno objasnit.

ajde frajeru objasni

Kobayashi
15.04.2007., 20:40
shakti ali tesko je takvim ljudima potrazit strucnu pomoc puno je vaznije da imaju uz sebe nekog prijatelja ili osobu kojoj se mogu povjeriti, takve osobe su ustvari po mom misljenju jako emotivne i dozivljavaju odredjene stvari malo nerealno tj. pretragicno, preozbiljno...one cijene zivot al im je ta situacija u koj j su pre bolna i na taj nacin, prepustanjem, odustajanjem zele se rijesit boli...ali mislim da je jako jako vazno da takve osobe shvate da nista nije vaznije od njih od njihovog zivota nikakav posao, ljubavni problemi situacije, javni imidz, ili ostalo jer ljudi su skloni preuveliavati stvari...

Ovo vam je lekcija kako se u 3 recenice neke stvari mogu lijepo objasnit.:top:

monsignor
15.04.2007., 20:43
Dragi mi prijatelj je pocinio samoubojstvo prije 3 godine.Njegova mama me zvala ujutro kada ga je pronasla mrtvog da brzo dodjem.Nasao sam ga hladnog, ukocenog i sa izrazom grca na licu.Pomazio sam ga prstima po rukama i licu, i rekao mu da je budala.
Nesto kasnije su dosli policija i mrtvozornik.
Mrtvozornik je potvrdio smrt, i odredio vrijeme smrti.
Policajci su se sprdali, pricali o nekim svojim pizdarijama, i u prisutnosti obitelji pokojnika govorili kako su to vec puno puta vidjeli, kako ih to ne dira....
Zatrazio sa da usute i odu.
Otisao sam u pokojnikovu sobu, i na stolu nasao oprostajno pismo, (koje policajci nisu vidjeli), i spremljeno odijelo za sahranu.

Zasto je dgao ruku na sebe?
Razmisljao sam o tome duze vrijeme, i na neki si nacin pokusao to razjasniti.
Radilo se o natprosjecno inteligentnom mladicu, ugodnom u drustvu, razgovorljivom i privlacnom zenama.
No, planovi u zivotu mu se nisu ostvarivali, sa curom (ljubavi njegovog zivota), je nedavno prekinuo, odnosi u obitelji su bili nategnuti.

On si je zamislio zivot koji zeli zivjeti, a zbog kojekakvih okolnosti je uvidio da takav zivot nece imati.
Jednostavno nije zelio zivjeti takav zivot, a nije vidio nacin kako da ga ostvari.Ako ne ide, onda ga je zavrsio.

Ne odobravam ga, ali ga razumijem.
Ako se ne zavrsava sve na Zemlji, onda cemo se ponovno sresti.Jedva cekam da mi svojim rijecima objasni.
Siguran sam da nije isao u Pakao, jer ako je onda i ja zelim tamo.

Kobayashi
15.04.2007., 20:43
ajde frajeru objasni

nemogu objasnit nesto sto ne razumijem....nisam ja taj koji je zapametovao ovdje...

Endimion17
15.04.2007., 20:44
imamo puno vrsta razloga samoubojstva, pa je malo blesavo sve trpati u isti koš...

imate samoubojstva iz pomodnosti. kako se to uklapa u ova teoretiziranja? nikako.

diki
15.04.2007., 20:49
ja i da jesam, ne bih nikada javno to priznala. :)

monsignor
15.04.2007., 20:51
imamo puno vrsta razloga samoubojstva, pa je malo blesavo sve trpati u isti koš...

imate samoubojstva iz pomodnosti. kako se to uklapa u ova teoretiziranja? nikako.

Tu se bas ne mogu sloziti.Pomodnost znaci nesto u trendu uciniti i uzivati u reakcijama ostalih.Mrtvi to ne mogu.

plavushazg
15.04.2007., 20:51
takvi ljudi su obicno vrlo emotivni ili inteligentni...a znate jos kaj, to se dogadja i kod onih ljudi od koji okolina uvijek ocekuje da su super, da ima sve ide najbolje, da nikad s njim nije bilo problema on je uvjek pristjan, super radi, uzoran, i onda sto se dogadja kad se takvi ljudi nemaju kome povjerit? sve gutaju u sebi i onda puknu. kad vise ne mogu odrzavati preljepu sliku o sebi na koju su navikli njihovi roditelji rodbina prijatelji to ima sve postaje previse i puknu. najgore mi je kad takvu sliku potenciraju njihovi roditelji to mi je uzasno. ljudi sami stvore prevelike zahtjeve samome sebi koje ne mogu ispuniti....ljudi trebaju shvatit da je njihov zivot vrijedniji od slike koju su sami sebi stvorili ili su im drugi nametnuli tu slikicu koja je nerealna, ljudi se trebaju oslobodit kalupa u koje su se stavili ili su ih drugi u njih stavili i shvatit da su oni vise od posla koji rade, vise od nacina zivota na koji zive, vise od tih osoba koje su ih povrijedile...

anaivana
15.04.2007., 20:56

Evo ja sam bila u depresiji do pol 8, nakon čega sam se probudila i sad me pere manija. Ali kad se vrati depra o neeeeee Pišekica evo DEPRE:D
e da kad se vrati depra moram se sjetit da će se vratit manija.
Zašto je to tako? Još kao mala sam patila biti drukčija :o

diki
15.04.2007., 20:57
takvi ljudi su obicno vrlo emotivni ili inteligentni...a znate jos kaj, to se dogadja i kod onih ljudi od koji okolina uvijek ocekuje da su super, da ima sve ide najbolje, da nikad s njim nije bilo problema on je uvjek pristjan, super radi, uzoran, i onda sto se dogadja kad se takvi ljudi nemaju kome povjerit? sve gutaju u sebi i onda puknu. kad vise ne mogu odrzavati preljepu sliku o sebi na koju su navikli njihovi roditelji rodbina prijatelji to ima sve postaje previse i puknu. najgore mi je kad takvu sliku potenciraju njihovi roditelji to mi je uzasno. ljudi sami stvore prevelike zahtjeve samome sebi koje ne mogu ispuniti....ljudi trebaju shvatit da je njihov zivot vrijedniji od slike koju su sami sebi stvorili ili su im drugi nametnuli tu slikicu koja je nerealna, ljudi se trebaju oslobodit kalupa u koje su se stavili ili su ih drugi u njih stavili i shvatit da su oni vise od posla koji rade, vise od nacina zivota na koji zive, vise od tih osoba koje su ih povrijedile...
je, plavusho, možeš gledati i tako, ali neki ljudi se jednostavno rode drukčiji. nije da ih život učini drukčijima, nego su oni drukčiji. oni na drukčiji način percipiraju ljude i svijet oko sebe. teško se mijenjaju. oni žele mijenjati svijet. i to je njihova bitka koja ih vodi prema onoj famoznoj "granici" iliti plafonu

anaivana
15.04.2007., 20:58
sve gutaju u sebi i onda puknu.

Ima i takvih koji ne puknu :cool:

freudrick
15.04.2007., 21:01
Ni hrabrost ni kukavičluk nego čista sebičnost. Samoubojicu nakon samoubojstva boli kurac, jer je, logično, mrtav. One koje je za samoubojicu prije bolio kurac, i nakon njegove smrti isto boli kurac pa njih nije puno zajebo. Zajebo je one kojima je bilo stalo i koji će dobar dio života provesti pitajući se što su krivo napravili i što nisu napravili, a trebali su i jesu li nešto krivo rekli pa se sebična pička baš zbog njih roknula.

anaivana
15.04.2007., 21:03
Ni hrabrost ni kukavičluk nego čista sebičnost. Samoubojicu nakon samoubojstva boli kurac, jer je, logično, mrtav. One koje je za samoubojicu prije bolio kurac, i nakon njegove smrti isto boli kurac pa njih nije puno zajebo. Zajebo je one kojima je bilo stalo i koji će dobar dio života provesti pitajući se što su krivo napravili i što nisu napravili, a trebali su i jesu li nešto krivo rekli pa se sebična pička baš zbog njih roknula.

Ja uvijek mislim da sam jedinka za sebe :confused: :confused: :confused:

monsignor
Izdavači: Martin Fieber – Hans H. Reinmoller – Thomas Richter

Zapis medijalnog kruga mira Berlin
iz 1956 – 1975 g

Umiranje

Zapis medijalnog kruga mira Berlin
iz 1956 – 1975 g.

O samoubojstvu

Što misliš o samoubojstvu?
Niti jednoj duši ne bih savjetovao ponašati se na način koja stvari čini lošijim, a ne boljim. Ništa nije završeno, ako na ovoj Zemlji sam uništiš svoju egzistenciju. Ako to učiniš plačaš punu cijenu za to. To je prirodni zakon. Ne postoji nitko na ovom svijetu čija je mjera tako neusklađena, a da nebi posjedovao snagu prebroditi te repreke na svom putu. Ja bih čak kazao da su prepreke, koje on susreče, svakako nužne za razvoj njegovog karaktera i duha. Ako pokušavaš učiniti kraj tvojoj zemaljskoj egzistenciji prepreke neče zbog toga biti ništa manje. To je nemoguče, jer je protiv zakona. Niti u mojem niti u vašem svijetu ne postoji bijeg pred Božjom pravednošču. Pravednost je neopoziva, a presuda stigne svakog, ovisno o stanju njegovog duševnog rasta.

No postoje situacije koje dovode čovjeka u situaciju velikih nepravda. Kako prosuđuješ takve slučajeve?
Tako nešto mi je također poznato. Vi, koji živite u svijetu materije, udarate koji puta glavom o zid, jer pokušavate upravljati ne posjedujuči dovoljno znanja. Unutar određene granice posjedujete slobodnu volju i također je koristite, ali nitko ne može izbječi djelovanje prirodnog zakona. Jednostavni odlazak duha iz fizičkog svijeta u slijedeči stupanj života ne oslobađa dušu njezine vlastite odgovornosti. Nije li to jasno? Bez obzira u kojoj mjeri su nam poznati odnosi u beskonačnom znanju moramo vam mi, koji o tome nešto više znademo od vas, pomoči na putu do tog znanja.

Kako prosuđujete neko samoubojstvo?
Na to se ne može samo tako odgovoriti. Sve ovisi o tome kako se proživio zemaljski život, o kvalitetama koje su bile razvijene, ali i o napretku koji je duša učinila. Prije svega, odlučan je motiv. Crkve su potpuno u zabludi kada sva samoubojstva stavljaju u istu kategoriju. To nije ispravno. Iako nemate pravo skratiti vaš zemaljski život, nesumnjivo postoje slučajevi i neodložive činjenice, to jest, olakšavajuče okolnosti koje, naravno, moraju biti uzete u obzir.

Postoje li slučajevi ili iznimke kroz koje se samoubojstvom mogu postiči poboljšanja?
Ne, nikada. Niti jedna duša se ne popravi, ako uništi svoju zemaljsku egzistenciju. Unatoč tome, to ne znači da je svaki samoubojica automatski odmah predan za svu vječnost u najtamnije od tamnih sfera. Svaki samoubojica uvijek doživi protuudar. Usudio bih se kazati da bi se večina slučajeva mogla opisati kao izlaz za kukavice. Drugo je s opsjednutima, ali takvih je slučajeva malo. Umjesto gledati u oči odgovornosti poseže se za sredstvima koja izgledaju kao lakši izlaz iz poteškoča. Vjeruje se da se sve može prekriti tamom. Ali svjesnost je besmrtni faktor. Svatko mora polagati račune. To je nepromjenjivi zakon. Također i samoubojstvo stoji pod zakonom uzroka i posljedica. A motiv pritom ne igra nikakvu veliku ulogu. Mi prosuđujemo sve prekršaje prema njihovim motivima.

Da li je istina da netko počini samoubojstvo samo zato jer je njegov nervni sistem potpuno uništen i nema više volje živjeti dalje?
Ovdje bih želio biti oprezan, jer nebih želio da vjerujete kako simpatiziram sa samoubojicama ili da dajem i najmanja ohrabrenje onima koji imaju namjeru poduzeti takve korake. Moj odgovor na tvoje pitanje je, da slom živaca često vodi do odbijanja odgovornosti. Prema tome osoba bi se na slijedeči način trebala očitovati: «Učinio sam nepravdu i stojim iza toga. Preuzimam svaku kaznu, koja bi mogla pogoditi nekog čovjeka, i neču uzmaknuti ili bilo što poduzeti. Želim ispuniti moju obavezu i uništiti brige več u klici. No individua vjeruje da če dobiti na vremenu, a to je upravo ono što stvara još veče poteškoče. Umjesto da se poteškoče maknu s puta popuštaju živci i duh gubi svoju snagu elasticiteta. Na kraju postaje čovjek tako nervozan da jedva znade što čini. Zbog toga to ne pogađa samo pojednince, nego prema tome i čitav narod. Ne treba se odmah baciti koplje u trnje.

Broj samoubojica je zastrašujuče porastao. Što vi o tome mislite?
Bez obzira na to uvijek na vama leži odgovornost za sve, pa i onda kada vjerujete da se svega možete osloboditi pomoču samoubojstva. Krivnja ništa ne mijenja, a uz to dolazi još i samoubojstvo! U biti uglavnom se radi o kukavičluku odgovornosti, a ne kako se misli o hrabrosti oduzimanja života. Kukavičluk stvara mrežu oko njih, vrata su zaključana i zatvorena. I mnogo puta traje jako dugo dok se ta vrata mogu ponovo otvoriti. Kako vam je več poznato uvijek kažem da je motiv ono što dominira. Što je bio motiv za takav čin? Da li je to bio bijeg iz neke neugodne situacije? Onda to nije bio nikakav bijeg! Postoje neki slučajevi, više slučajevi nego motivi, gdje osoba poželi sama sebe maknuti. U tome ona vidi jedini izlaz i ne postoji nikakva sebičnost, nego nekoristoljubljivost, premda je i to zabluda. Unatoč tome to čini razliku.

Postoje ljudi koji drugima prijete svojim samoubojstvom ako se ne ispune njihove želje. Kako bi se u takvim slučajevima trebalo postupati?
Ovdje se radi o krajnje negativnim mislima jer oni, koji samo spomenu samoubojstvo i nemaju ga namjeru počiniti, vrijeđaju Boga na najgori način. Nitko nebi smio reagirati na takve prijetnje, nego upozoriti na klevetu i vrijeđanje. Ali ako se zaista dogodi nesreča, onda ne snosi krivicu onaj koji je upozorio na klevetanje Boga. Svaki život je dar Božji i samo ga on može opozvati. To se događa temeljem Božjih prirodnih zakona. Iznenađujuče je da vrlo mali broj mladih ljudi posjeduju znanje o nastavku života nakon smrti, nakon obestjelesenja. To je bijeg iz života, s uvjerenjem da se vračaju natrag od kuda su i došli, to jest, u ništavilo. No to je zabluda, jer se oni vračaju natrag od kuda zaista potječu, naime, u duhovno carstvo! No ipak je jako negativno ako najave samoubojstvo i time prijete kako bi nešto iznudili. Onda je odrastanje u onostranom šok. Crkvene religije prijete s jednim «vručim paklom» u koji se ne veruje. Samoubojstva bi se smanjila kada bi crkve pravilnije i istinitije o tome govorile. Tako dugo dok to nije slučaj svaka je pomoč uzaludna.

Mnogi ljudi vjeruju da su usamljeni jer se nitko za njih ne brine. Zbog toga dolazi do depresija koje često vode do samoubojstva. Što možete o tome kazati?
Na žalost ti ljudi ništa ne znaju o životu nakon smrti. Zemljanin nije nikada ni jedne jedine sekunde sam. Njega uvijek prati onostrani patron zaštitnik koji ga može zastupati. No kada se o tim stvarima znade dolazi se do unutarnje povezanosti s nama i to može biti od velike koristi. Samoubojstvo nikad ne oslobađa od briga. Naprotiv, one tek zapravo počinju, jer čovjek tada u onostranom spoznaje ono što je odbijao.

Koji su najčešči motivi za samoubojstvo?
Kod vas se najčešče ne prepoznaju motivi. Značajnu ulogu vrlo često igra mržnja ili osveta. To objašnjava i način smrti. Uzmimo slijedeči primjer: Mladič osječa da ga je njegova ljubljena prevarila. Nije došlo do pomirenja. Na površinu je izbila negativnost. Prevareni snuje osvetu i u svojoj neobjektivnoj negativnosti vjeruje da če njegova prijateljica biti teško time pogođena ako se on na strašan način ubije. Ona če morati čitav svoj život misliti na tu smrt koju je, po njegovom uvjerenju, skrivila. Krivicu samoubojstva prebacuje na drugoga. Ovdje motiv dolazi jasno na vidjelo. No mi se još nismo uvjerili da se na Zemlji o tome tako razmišlja. Naravno, postoje i drugi slučajevi. Ali u svim slučajevima veliku ulogu igra neznanje i njevjerica. Naime samoubojice vjeruju, kao gotovo i svi ljudi, da se sa smrču gasi svijest, a upravo se događa suprotno. Osobna svijest svakog takvog čovjeka s obestjelesenjem dobiva priličan poticaj. Svakodnevno zbog samoubojstva u onostrano carstvo dolaze mnogi ljudi. Svi su oni vrijedni sažaljenja jer su uglavnom žrtve neznanja. I same crkve nisu sposobne pravilno podučiti takve ljude što ih ustvari očekuje. Pa ako netko i dobije takva upozorenja nije u stanju svom djelu dati nužnu vjerodostojnost. Samoubojica ni u kom slučaju ne poboljšava svoje stanje. U duhovnom carstvu postoji apsolutno pouzdana pravednost i nitko joj ne može uzmaknuti.

monsignor
Nastavak:

Postoje ljudi koji misle da mogu izbječi neku neugodnu situaciju, ako si uzmu život. Što nam možeš o tome kazati?
Velika je zabluda ako se vjeruje da se može izbječi zemaljska patnja ako se oduzme svoj život. Posljedica je neizreciva patnja u jednoj drugoj dimenziji, dakle, u onostranom. Ako govorim o patnji onda ne mislim na mnoge bolesti izazvane vlastitom krivnjom ili one koje večim djelom dolaze iz negativnih regija, nego na patnju koja pokreče dušu, na primjer, ako se izgubi ljubljena osoba. Ljudi najviše vole posjedovati, moč i slavu pa kad moraju ostati bez tih stvari onda je njihova patnja velika. No ta se patnja svakako može izbječi. Čovjek može dospjeti u jedno stanje u kojem više ne razmišlja logično. To se, na primjer, događa kod mržnje. Njegovo ponašanje postaje nerazumno. Često takvi samoubojice žele igrati ulogu mučenika, jer vjeruju da če tako ne sebe obratiti pažnju. Pritom misle: «Sad ču vam ja pokazati!» Ako postoji znanje o višim spoznajama, onda ne postoji niti jedna situacija koja se nebi mogla riješiti. Nevjerovanje vodi do nesigurnosti i oni koji si oduzmu život ne slute da s time nisu maknuli konzekvence s puta. Uglavnom ti ljudi dođu iz zla u gore. Ja sam, na primjer, naučio respektirati savršenost prirodnih zakona. Moja odanost i postojano povjerenje počiva u moči koja oblikuje cijeli univerzum, čiji je slijed određen, njegov razvoj predodređen i svaka aktivnost regulirana. Još nikad nisam primjetio da je neki prirodni zakon zakazao, da je bio nepravedan ili netočan. Nikad nisam vidio da se je božanska pravednost zabunila. Zbog svega toga mogu vam kazati da nikad ne postoji razlog za takve korake. Niti jedna duša neče biti opterečena s nečim što nije u stanju nositi.

Ali postoje slučajevi u kojima čovjek više ne može podnijeti bolove i želi smrt, sasvim svejedno da li su to tjelesni ili duševni bolovi.
Varate se. Kada bolovi postanu nepodnošljivi nastupi nesvijest ili smrt. Nikad se ne može preči granica podnošljivosti. Ljude se, koji na takav način dođu u duhovno carstvo, odvodi u sferu ozdravljenja, gdje ih se iscjeljuje. Trudim se objasniti nekomplicirane istine zakona. Ako ste oboružani s tim jednostavnim istinama moči čete sve situacije opuštenije podnašati. Ono što vam manjka je opuštenost. Kada bi ljudi na Zemlji više vježbali opuštenost nebi više postojali ratovi.

Jedna majka čiji je sin postao ubojicom je kazala: «Nadala sam se da če sin zbog ovog čina sam sebi suditi.» Pritom je mislila na samoubojstvo. Što mislite o tom njenom stavu?
To je bila njena duboka želja zbog srama. Ali njena misao nije bila pozitivna. Ona je sasvim krivo shvatila čin i grijeh. Vjerovala je, a to vjeruju i mnogi, da je samoubojstvo spas od kazne. Oni vjeruju da se svemu može izbječi i da ništa ne ostavlja trag. To je je pravi razlog zašto se mnogi odlučuju na samoubojstvo. Oni se ne mire činjenicom da su ovdje uzalud, dakle, da u životu nemaju nikakav zadatak.

Krščanski svečenici imaju upravo neprijateljski stav prema samoubojicama i njihovoj rodbini. Kako vi prosuđujete takav stav?
Božanski zakon veže ljude, ovisno o njihovom osobnom razvoju, na sasvim određenu sferu. Kroz samoubojstvo čovjek može biti stupnjevan samo prema dolje nikada prema gore. Obzirom na smrt crkve su upravo kažnjivo neuki. Nastavak života nakon smrti nije nikakva utopija. Ne postoji tolerancija za nepravdu i laž. To se odnosi i na svečenike. Stoje pod božanskom optužbom lakoumnog ubojstva, jer svjesno vode ljude kroz dogme u zabludu. Biblija laže kada govori da se isto istim mora vratiti. Dok Božanski zakon kaže: Pomozi drugima kroz molitvu, ali nikad ne dozvoli da te se tlači zbog sažaljenja koje imaš za one koji točno znadu što čine. Želja «Gospodine uništi naše neprijatelje» je bumerang.

Da li se samoubojice ponovo rode na Zemlji?
Ne postoji vječno prokletstvo, jer svaka duša ima mogučnost tražiti put koji vodi do Boga. I samoubojice mogu biti pomilovani. Motivi koji su vodili do samoubojstva su presudni za sud. Mnogo lošije je s ubojicama drugih ljudi oni mogu doči u vrlo tešku situaciju, da, mogu biti protjerani na jednu potpuno nerazvijenu zvijezdu. No jednako se postupa i s začetnicima takvog zločina.

Može li se pomagati duši jednog samoubojice? Smijemo li to činiti?
Da, tako da ih ne proklinjete, nego pokušavate razumjeti. U takvim slučajevima molitve jako pomažu, jer kroz njih duša dobiva ohrabrenje. Vibracije molitve pomažu duši da bude slobodnija i čvršča. Postoje samoubojice koji su sada postali anđelima, jer su zakazali, jer su sumnjali i nisu imali znanje o vjeri. No kada je zdvojnost nestala onda su i dalje naperedovali na putu vjerovanja.

Da li samoubojice vrlo teško dolaze u sfere viših spoznaja?
Samoubojice dolaze najbrže do pozitivnih spoznaja, jer odmah prepoznaju da se nisu trebali ubiti. Često pokušaju još jednom, naravno bez uspjeha. No krivica se mora ispaštati.

anaivana
15.04.2007., 21:04

E šta sa sebičnim kurcem?

freudrick
15.04.2007., 21:04
E šta sa sebičnim kurcem?

Isti kurac. :zubo:

anaivana
15.04.2007., 21:06
Jedna majka čiji je sin postao ubojicom je kazala: «Nadala sam se da če sin zbog ovog čina sam sebi suditi.» Pritom je mislila na samoubojstvo. Što mislite o tom njenom stavu?
To je bila njena duboka želja zbog srama. Ali njena misao nije bila pozitivna. Ona je sasvim krivo shvatila čin i grijeh. Vjerovala je, a to vjeruju i mnogi, da je samoubojstvo spas od kazne. Oni vjeruju da se svemu može izbječi i da ništa ne ostavlja trag. To je je pravi razlog zašto se mnogi odlučuju na samoubojstvo. Oni se ne mire činjenicom da su ovdje uzalud, dakle, da u životu nemaju nikakav zadatak.

:cool: :cool: :cool: luda baba

edit: ja stvarno ne kužim kako da živim bez zadatka

Endimion17
15.04.2007., 21:07
Tu se bas ne mogu sloziti.Pomodnost znaci nesto u trendu uciniti i uzivati u reakcijama ostalih.Mrtvi to ne mogu.

upravo tako. :top:

jesi čuo za kultna samoubojstva među japanskim studentima i učenicima srednjih škola?
pa za one romantičare krajem 18.st? pa za jednu školu u staroj grčkoj? (ne mogu se sjetiti kako su se zvali)

ponekad je moderno. je, paradoksalno je, ali moderno.
snimljen je i film jisatsu saakuru, koji govori o valovima takvih pojava.
http://www.new-video.de/pic06/suicidecircle.m.jpg

plavushazg
15.04.2007., 21:09
je, plavusho, možeš gledati i tako, ali neki ljudi se jednostavno rode drukčiji. nije da ih život učini drukčijima, nego su oni drukčiji. oni na drukčiji način percipiraju ljude i svijet oko sebe. teško se mijenjaju. oni žele mijenjati svijet. i to je njihova bitka koja ih vodi prema onoj famoznoj "granici" iliti plafonu

naravno, drugciji su, tesko se mijenjaju, ali to je opet ono kaj sam rekla prvo takva osoba mora shvatit da ne smije stvari nerealno percepirati da treba stat na loptu, da se treba prilagodit okolini, da ne treba tragicno shvacat neke stvari, drugo...ta okolina treba razumjet takve ljude a ne ih odbacit ili ih vrijedjat i psihicki zlostavljat samo zato sto su drugaciji gori ili bolji...najveci dio je na samoj osobi, dal ce se ona potrudit, borit se, nosit sa sobom i drugima,shvatit da je s njom sve u redu, bez obzira sto je drugacija, pronac svoje mjesto pod suncem ili ce odustat...znas cim neko ima problema ljudi nemaju zivaca za takve, jednostavno ih odbace, al treba potrazit nekog ko ce bit uz tebe, neki jednostavno sami sve to gutaju i prozivljavaju jer jednostavno misle kak ce ih drugi koso gledat, kak ce opterecivat druge sa svoji problemima...

monsignor
15.04.2007., 21:10

jesi čuo za kultna samoubojstva među japanskim studentima i učenicima srednjih škola?
pa za one romantičare krajem 18.st? pa za jednu školu u staroj grčkoj? (ne mogu se sjetiti kako su se zvali)

Endimione, kad jos jednom promislim, mislim da si ipak u pravu.Valjda se ne kuzim u modu.

anaivana
15.04.2007., 21:12
Naime samoubojice vjeruju, kao gotovo i svi ljudi, da se sa smrču gasi svijest, a upravo se događa suprotno. Osobna svijest svakog takvog čovjeka s obestjelesenjem dobiva priličan poticaj. Svakodnevno zbog samoubojstva u onostrano carstvo dolaze mnogi ljudi. Svi su oni vrijedni sažaljenja jer su uglavnom žrtve neznanja. I same crkve nisu sposobne pravilno podučiti takve ljude što ih ustvari očekuje. Pa ako netko i dobije takva upozorenja nije u stanju svom djelu dati nužnu vjerodostojnost. Samoubojica ni u kom slučaju ne poboljšava svoje stanje. U duhovnom carstvu postoji apsolutno pouzdana pravednost i nitko joj ne može uzmaknuti.

To mi je jasno :bonk: :bonk: :bonk: :bonk: :bonk:

plavushazg
15.04.2007., 21:12

kultna ubojstva su nesto drugo...

anaivana
15.04.2007., 21:13
Endimion17 otkači.

Endimion17
15.04.2007., 21:15
Endimione, kad jos jednom promislim, mislim da si ipak u pravu.Valjda se ne kuzim u modu.

ja još manje :zubo:
čuo sam za taj film, pa sam malo kopao i našao. tužno, da.

kultna ubojstva su nesto drugo...
samoubojstva. nema veze što su počinjena zbog pomodnosti, učinjena su. ljudi se ubiju jer im je to cool. teško je to shvatiti, ali to ljudi stvarno rade.

Endimion17 otkači.
:confused:

diki
15.04.2007., 21:16
Nastavak:

Ali postoje slučajevi u kojima čovjek više ne može podnijeti bolove i želi smrt, sasvim svejedno da li su to tjelesni ili duševni bolovi.
Varate se. Kada bolovi postanu nepodnošljivi nastupi nesvijest ili smrt. Nikad se ne može preči granica podnošljivosti. Ljude se, koji na takav način dođu u duhovno carstvo, odvodi u sferu ozdravljenja, gdje ih se iscjeljuje. Trudim se objasniti nekomplicirane istine zakona. Ako ste oboružani s tim jednostavnim istinama moči čete sve situacije opuštenije podnašati. Ono što vam manjka je opuštenost. Kada bi ljudi na Zemlji više vježbali opuštenost nebi više postojali ratovi.

izdvojila sam ovaj dio jer mi nije jasno da li se označena rečenica odnosi samo na fizičku bol ili se odnosi i na duševnu!?

anaivana
15.04.2007., 21:17
samoubojstva. nema veze što su počinjena zbog pomodnosti, učinjena su. ljudi se ubiju jer im je to cool. teško je to shvatiti, ali to ljudi stvarno rade.

Endi jel to ovdje tema?

monsignor
15.04.2007., 21:17
izdvojila sam ovaj dio jer mi nije jasno da li se označena rečenica odnosi samo na fizičku bol ili se odnosi i na duševnu!?

Bilo koja bol.

diki
15.04.2007., 21:19
naravno, drugciji su, tesko se mijenjaju, ali to je opet ono kaj sam rekla prvo takva osoba mora shvatit da ne smije stvari nerealno percepirati da treba stat na loptu, da se treba prilagodit okolini, da ne treba tragicno shvacat neke stvari, drugo...ta okolina treba razumjet takve ljude a ne ih odbacit ili ih vrijedjat i psihicki zlostavljat samo zato sto su drugaciji gori ili bolji...najveci dio je na samoj osobi, dal ce se ona potrudit, borit se, nosit sa sobom i drugima,shvatit da je s njom sve u redu, bez obzira sto je drugacija, pronac svoje mjesto pod suncem ili ce odustat...znas cim neko ima problema ljudi nemaju zivaca za takve, jednostavno ih odbace, al treba potrazit nekog ko ce bit uz tebe, neki jednostavno sami sve to gutaju i prozivljavaju jer jednostavno misle kak ce ih drugi koso gledat, kak ce opterecivat druge sa svoji problemima...
plavusho, mislim da ovo označeno nije baš tako jednostavno takvim ljudima za napraviti jer idu protiv svog prirodnog stanja.:)

a ne znam, ja ne mogu reći za nekog da je sebičan ako si je oduzeo život, pogotovo ako je osoba duševni bolesnik.

anaivana
15.04.2007., 21:20
a ne znam, ja ne mogu reći za nekog da je sebičan ako si je oduzeo život, pogotovo ako je osoba duševni bolesnik.

:s :s :s :s :s :s :s :s :s :s

Endimion17
blue, time for medication. ;)

ne slažem se s tim da se čovjek ne može ubiti zbog fizičke boli.
primjer su recimo teške migrene ili upale trigeminalnog ganglija. ovo drugo slovi za jednu od najstrašnijih boli koju ljudsko biće može iskusiti, i ljudi su se stvarno ubijali zbog toga.

pitanje "Da li razumijete samoubojstvo?" je zapravo besmisleno, jer ne znamo na kakvo se samoubojstvo misli. evo već smo shvatili da ih ima par vrsta.

plavushazg
psihicka bol moze bit gora od fizicke tj kad te neko udari...:)

diki
15.04.2007., 21:22
Bilo koja bol.

ako nas, prema tome, nesvjest, smrt, koma ili što već, "spašavaju" od trpljenja fizičke boli (a prema tome, za svakoga se unaprijed zna koliko može izdržati), što bi onda trebala biti "nesvjestica" za duševnu bol? netko se valjda trebao pobrinuti i za te granice, a izgleda da nije ili ja to ne kužim? :confused:

plavushazg
15.04.2007., 21:23
pa puno vise samoubojstva pocina oni koji nisu psihicki bolesne osobe, tj. barem niko nije mislio da jesu do trenutka kad ih nije pronaso i onda su se pitali pa kako kako kako nikom nije nista govorio o svojim problemima nismo znali sto ga je muclo...itd itd

anaivana
15.04.2007., 21:24

primjer su recimo teške migrene ili upale trigeminalnog ganglija. ovo drugo slovi za jednu od najstrašnijih boli koju ljudsko biće može iskusiti, i ljudi su se stvarno ubijali zbog toga.

pitanje "Da li razumijete samoubojstvo?" je zapravo besmisleno, jer ne znamo na kakvo se samoubojstvo misli. evo već smo shvatili da ih ima par vrsta.

Sad imam zadatak u životu: debljat živce kraj ljude poput tebe. To mi je zadatak.:top:

monsignor
15.04.2007., 21:25
ako nas, prema tome, nesvjest, smrt, koma ili što već, "spašavaju" od trpljenja fizičke boli (a prema tome, za svakoga se unaprijed zna koliko može izdržati), što bi onda trebala biti "nesvjestica" za duševnu bol? netko se valjda trebao pobrinuti i za te granice, a izgleda da nije ili ja to ne kužim? :confused:

Svatko ima svoj prag tolerancije.

anaivana
15.04.2007., 21:26

Demagogija nije tema :D :D :D :D :D

diki
15.04.2007., 21:26

za uskrs je mog susjeda toliko bolio zub da je počinio očajnički čin.
ne, nije se ubio, lol :zubo: , nego je siroče otišao u šupu i kliještima si iščupao zub.:eek:

ubrzo su ga odvezli na hitnu na šivanje. :rolleyes:

anaivana
15.04.2007., 21:27
za uskrs je mog susjeda toliko bolio zub da je počinio očajnički čin.
ne, nije se ubio, lol :zubo: , nego je siroče otišao u šupu i kliještima si iščupao zub.:eek:

ubrzo su ga odvezli na hitnu na šivanje. :rolleyes:

Ima slučajeva da se i prst mora šivat. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

freudrick
15.04.2007., 21:28
Ja inače ne pričam o situaciji kad je netko bolestan, psihički ili fizički, to je drugo. Evo, da se Bush samozapali, ja mu ništa ne bi zamjerio...

anaivana
15.04.2007., 21:29
Ja inače ne pričam o situaciji kad je netko bolestan, psihički ili fizički, to je drugo. Evo, da se Bush samozapali, ja mu ništa ne bi zamjerio...

Odi se ubi :rofl: :rofl: :rofl: :s :s
Jedna lasta ne čini proljeće.

plavushazg
15.04.2007., 21:29
to se sve dogadja zbog nedostatka ljubavi, ljubavi prema samom sebi i ljubavi prema drugome i zbog nedostatka razumjevanja

plavushazg
15.04.2007., 21:30

ali jedna kap cini slap ;) :zubo:

anaivana
15.04.2007., 21:30
to se sve dogadja zbog nedostatka ljubavi, ljubavi prema samom sebi i ljubavi prema drugome i zbog nedostatka razumjevanja

Ja stvarno znam iz knjiga da je ljubav najuzvišeniji osjećaj, znam, naučila , zapamtila, ali nisam iskusila.

anaivana
15.04.2007., 21:31
ali jedna kap cini slap ;) :zubo:

Ok onda je Bush kap.:D

diki
15.04.2007., 21:32
a možda i zbog previše ljubavi!? :zubo:

blue, ne laži :cool:

freudrick
15.04.2007., 21:33

Oću kurac, smrt je ionako standardna oprema uključena u život, zašto bi se ja s tim zajebavo. To ti je ko mlatit lepezom u autu s klimom...

plavushazg
15.04.2007., 21:33
Ja stvarno znam iz knjiga da je ljubav najuzvišeniji osjećaj, znam, naučila , zapamtila, ali nisam iskusila.

ne znam, al mnogi nisu iskusili ali ljubav prvo dobivas od roditelja a mnogi roditelji ne znaju ili ne mogu ili ne zeli pruziti i pokazati ljubav, a na taj nacin djete stjece sigurnost u sebe i stabilnost

anaivana
15.04.2007., 21:34
Oću kurac, smrt je ionako standardna oprema uključena u život, zašto bi se ja s tim zajebavo. To ti je ko mlatit lepezom u autu s klimom...
:rofl: :rofl: :rofl: :s :s :s

anaivana
15.04.2007., 21:34

Misliš od vas na forumu?

anaivana
15.04.2007., 21:35
ne znam, al mnogi nisu iskusili ali ljubav prvo dobivas od roditelja a mnogi roditelji ne znaju ili ne mogu ili ne zeli pruziti i pokazati ljubav, a na taj nacin djete stjece sigurnost u sebe i stabilnost

To mi je rekla i psihijatrica.

plavushazg
15.04.2007., 21:35

freudrick kaj ti nisi musko? a oces kurac? kaj si gay? :zubo: :):rofl:

anaivana
15.04.2007., 21:36

Od tebe?

dataX
15.04.2007., 21:39
...znas cim neko ima problema ljudi nemaju zivaca za takve, jednostavno ih odbace, al treba potrazit nekog ko ce bit uz tebe, neki jednostavno sami sve to gutaju i prozivljavaju jer jednostavno misle kak ce ih drugi koso gledat, kak ce opterecivat druge sa svoji problemima...

istina

monsignor
15.04.2007., 21:39
Od tebe?

Pa naravno da i od nje.
Zar ne Diki?

diki
15.04.2007., 21:40
Od tebe?
od mene sigurno ne.
ma, pusti, bezveze sam to napisala.

diki
15.04.2007., 21:41
Pa naravno da i od nje.
Zar ne Diki?
khm, khm :zubo:
da, valjda :o

morbidangel
Sveta Marijo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nisam ni mislio da će tako plitka osoba shvatiti što sam napisao o fenomenu kao što je samoubojstvo. Ali i bedaci su u stanju napisati bar jednu rečenicu kao komentar, koliko god on promašio stanje stvari; a tvoj izraz je na razini jedne priproste i pobožne starice...:rigo:

dataX

neeeee
nije zbog toga :bonk:

monsignor
15.04.2007., 21:42
od mene sigurno ne.

Eh, Diki, bas si tvrdoglava.
Znam da si to napisala bez veze.Tek tako.

anaivana
Pa naravno da i od nje.
Zar ne Diki?

http://i141.photobucket.com/albums/r69/dubravkastar/ICONATOR_696e7b02b4c93a852368d9f7e2.gif

freudrick
freudrick kaj ti nisi musko? a oces kurac? kaj si gay? :zubo: :):rofl:

Tako je, super si shvatila...:bicedobro:

anaivana
15.04.2007., 21:44
od mene sigurno ne.

http://i141.photobucket.com/albums/r69/dubravkastar/ICONATOR_696e7b02b4c93a852368d9f7e2.gif

plavushazg
15.04.2007., 21:44
Tako je, super si shvatila...:bicedobro:

a ja mislila da nisi gay :zubo:

anaivana
15.04.2007., 21:45
Nisam ni mislio da će tako plitka osoba shvatiti što sam napisao o fenomenu kao što je samoubojstvo. Ali i bedaci su u stanju napisati bar jednu rečenicu kao komentar, koliko god on promašio stanje stvari; a tvoj izraz je na razini jedne priproste i pobožne starice...:rigo:

Idem se ubit :D :D :D :D :D

plavushazg
15.04.2007., 21:48
samoubojstva. nema veze što su počinjena zbog pomodnosti, učinjena su. ljudi se ubiju jer im je to cool. teško je to shvatiti, ali to ljudi stvarno rade

ne ubiju se jer im je to kul...nije im kul ubit sebe...nego su zaludjeni sa tom sektom u kojoj su, odnosno to rade zbog pripadnosti toj sekti i zbog toga sto su odlucit radit sve kaj ima taj neki ludjak kaze, a to nije isto kao i da im je kul ubit sebe...ali na kraju tako ispada jer su svojevoljno pristali na takve ludjacke stvari ili mozda nisu svojevoljno al to je druga tema...

freudrick
15.04.2007., 21:50
a ja mislila da nisi gay :zubo:

Neka, hvala, ko da jesam...:zubo:

diki
15.04.2007., 21:50
tko te naljutio? :kiss:

dataX
15.04.2007., 21:51
sve gutaju u sebi i onda puknu
Ima i takvih koji ne puknu :cool:

ovo me podsjeća na nešto sasvim drugo :cerek:

OT; :bang: (a šta ću, jebi ga :cerek: )

anaivana
15.04.2007., 21:52
Evo recimo vi svi volite sebe i zdravi ste i pametni.
Ja volim sebe, sigurna sam da sam pametnija od svih vas, imam shizofreniju ili maničnu-depresiju ili što već.
Vi mene opće ne zanimate.
Ja bi se ubila zbog sebe.
A ne ubijam se jel se bojim da bi mi bilo gore.
To je sve.
Boli me ko će mislit na mene, kad ni ovak ne misli. :s :s :s :s :rofl: :rofl: :rofl:

plavushazg
15.04.2007., 21:53
ovo me podsjeća na nešto sasvim drugo :cerek:

OT; :bang: (a šta ću, jebi ga :cerek: )

datax mislis na PMS? :)))

dataX
15.04.2007., 22:01
datax mislis na PMS? :)))

ne, nego na ono :mig:

:o

dataX
15.04.2007., 22:03
Ja volim sebe, sigurna sam da sam pametnija od svih vas, imam shizofreniju ili maničnu-depresiju ili što već.
Vi mene opće ne zanimate.
To je sve.
Boli me ko će mislit na mene, kad ni ovak ne misli. :s :s :s :s :rofl: :rofl: :rofl:

glupačo lažljiva :cerek:

plavushazg
15.04.2007., 22:04
ne, nego na ono :mig:

:o

aha :Sex: :o :zubo:

anaivana
15.04.2007., 22:05
glupačo lažljiva :cerek:

glupane lažljivi :cerek:

plavushazg
15.04.2007., 22:06
Vi mene opće ne zanimate. ...lazi lazi lazi meeee ...mislim da te neko ipak zanima ;)

To je sve.

anaivana
15.04.2007., 22:08
Vi mene opće ne zanimate. ...lazi lazi lazi meeee ...mislim da te neko ipak zanima ;)

To je sve.

Data me zanima. Daj ajmo se dogovorit za sex Data.

morbidangel
15.04.2007., 22:18
tko te naljutio? :kiss:
sve je u redu:kiss: :kiss:

Idem se ubit :D :D :D :D :D

Tako treba:cool:

deidre
15.04.2007., 22:21
nema tu prevelike mudrosti, percepcija svijesti ti se suzi i jebe ti se je l si vjernik ili ateist, nije vise vazno.

Ri3
15.04.2007., 23:04

Zato sto se poremetio u glavi, eto zasto. Mozda misli da ga nesto bolje ceka sa druge strane. :bang:
http://miragestudio7.com/blog/images/commit_suicide_graphic_ads.jpg

Aerial_51
15.04.2007., 23:33
E, tu sliku je napravio neki jebeni Emo :zubo:

Rezanje žila poprečno rezultira eventualno time da izgubiš maksimalno pola decilitra krvi... :rolleyes:

KAd bih se ja ubijao, izveo bi to na neki jebeno spektakularan način.

Npr...
Vezao 2-3 kila eksploziva i rakete za vatromet oko sebe. Onda se popeo na neboder i bacio dole.
Kad bi došao do pola aktivirao bi vatromet i exploziv i.. umm... well, you get the point :D

split555
15.04.2007., 23:46
Najradikalniji oblik samokritike

Endimion17
16.04.2007., 09:30
http://xbip.com/911/plane_tower2_lg.jpg

i ovo je bilo samoubojstvo.
što su mislili otmičari u kokpitu? krenuli su s ciljem da dođu u raj, da budu mili bogu, a je li itko od njih u zadnjem trenu, prije nego li je nos zrakoplova udario u fasadu, pomislio "pogriješio sam, želim natrag"?
pogledajte sliku i pokušajte zamisliti kako je to bilo.

Tomislav B
16.04.2007., 09:58
Kod tih tipova terorista iz aviona ne razumijem.. Da su u pitanju vojnici na frontu kojima je identitet uništen stalnom suludom disciplinom, a s druge strane su u stalnoj opasnosti da poginu... Mogao bih razumjeti da im se zaletavanje na neprijatelja sa paketom eksploziva na sebi čini kao izvršavanje zadatka.
Ali ovi u avionu su živjeli na Zapadu, nije im manjkalo love da uživaju u blagodatima i porocima Zapada. Pa i jesu živjeli i uživali na zapadu dugo vremena, potpuno izdvojeni od svojih vođa. Nisu se pridržavali strogog načina života vjerskog fanatika. Živjeli u obilju, upoznavali normalne ljude. Kako to da im žvot nije postao drag, nego su svejedno proveli taj plan?

dr. diego
16.04.2007., 10:10
http://xbip.com/911/plane_tower2_lg.jpg

što su mislili otmičari u kokpitu? krenuli su s ciljem da dođu u raj, da budu mili bogu, a je li itko od njih u zadnjem trenu, prije nego li je nos zrakoplova udario u fasadu, pomislio "pogriješio sam, želim natrag"?
pogledajte sliku i pokušajte zamisliti kako je to bilo.
prije bih rekao da su osjetili veliku sreću što su učinili ono što su sanjali čitav život. stavi se u njihovu situaciju:rođen si u zemlji gdje svaki dan možeš očekivat da te neko ubije, odgajani su u stilu džihada-svetog rata, i tako im protječe život. njima je to što su napravili bio životni cilj, ono čemu su se nadali. jednostavno zbog odgoja i okolnosti u kojima su živjeli osjećaju su im potpuno iskrivljeni, tako bih rekao da su bili sretni zbog tog što su napravili :tuzni:

dr. diego
16.04.2007., 10:12
što se tiče topica- ako u životu više patiš nego što si sretan, ali pod uvjetom da nevjeruješ u boga, šta ćeš drugo nego se ubit :confused:

anaivana
16.04.2007., 10:13
pogledajte sliku i pokušajte zamisliti kako je to bilo.[/QUOTE]

Ok izgorio je u roku od 1/2 minute ili manje. Šta bi razmišljo?:D

maryann5
16.04.2007., 22:45
ne mogu u potpunosti.

kukavičluk. ne možeš se nositi s problemima pa se ubiješ.

diki
16.04.2007., 22:48
kukavičluk. ne možeš se nositi s problemima pa se ubiješ.
mda, prema toj logici:rolleyes: , ako nastaviš živjeti, gori si od najgoreg mazohista

dr. diego
16.04.2007., 22:51
ne mogu u potpunosti.

ni jedno ni drugo, to je jednostavno odluka. odvažeš da li se isplati patit u životu, ako ne-ubiješ se, ako da živiš :rolleyes: eto..

shakti9
17.04.2007., 07:59
da odgovorim na početno pitanje.
Ne u potpunosti ili da donekle. Zašto? Zato šta sama nisam nikad dotakla vrh ledenog brijega.
Teško je uopče pričati o samoubojstvu i razumijevanju istog kad ima više vrsta uzroka promišljanju o njemu zato bi se ja dotakla samo onih kod kojih je moguće nekom intervencijom pomoći a to su osobe koje su njihove traume dovele do takvog razmišljanja.
Većina suicidalnih osoba je neodlučna hoće li nastaviti živjeti ili ne (što prevenciju čini mogućom) i zapravo potajno žele da ih se "spasi".
evo većina želi da ih se spasi i daju jasne znakove za to.prijatelji i obitelj su jako važni kao potpora ali ni oni sami ne znaju riješiti taj problem pa zato bi i trebale postojati stručne osobe.kad vas boli zub požalit će se na bol ali rješenje je u odlasku zubaru.
E sad kad pričamo o psihijatrima kod nas je malo specifična situacija jer je toliko pacijenata a tako malo stručnog osoblja da bi to mogli kvaliteno odraditi, pacijenti prolaze ko po traci, dijele se ljekovi koji su samo protupožarna mjera odnosno pokušavaju se ugasiti simptomi a da se do pravog uzroka niti ne stigne. Za to možemo samo okriviti ministarstvo zdravstva i trenutnu situaciju u državi itd...
Ja sam malo dolila ulja na vatru pitanjem dali je to hrabar ili kukavički čin. Moje mišljenje je da je ono u isto vrijeme i jedno i drugo i ne osuđujem nikog tko se odluči na taj čin jer jer to učinjeno iz očaja, neviđenja izlaska iz situacije u kojoj se osoba našla.
otkud ti znaš dali je netko ovdje potencijalni samoubojica ili je to nekad bio? uostalom svatko ima pravo na svoje mišljenje a tvoje osim ovog nisam vidila.

Emo§ion:D
17.04.2007., 13:58

Ooo vjeruj mi dok se ne nađeš u takvoj situaciji(a ja jesam) niti ne možeš to razumijeti..
Mene je već par puta spasilo, i da malo me je sram o tome pričati:o, činjenica da bi iza sebe ostavila bar troje ljudi koji me vole..Ali inače..
Kad nađem malo vremena probat ću objasniti..
Sada ipak nakon određenog vremena uopće me je sram što sam na to pomislila,neugodno mi je..No ipak sam bila u takvoj crnoj magli, da se to ne da objasniti osim ako se ne doživi..

diki
17.04.2007., 14:02
Ooo vjeruj mi dok se ne nađeš u takvoj situaciji(a ja jesam) niti ne možeš to razumijeti..
Mene je već par puta spasilo, i da malo me je sram o tome pričati:o, činjenica da bi iza sebe ostavila bar troje ljudi koji me vole..Ali inače..
Kad nađem malo vremena probat ću objasniti..
Sada ipak nakon određenog vremena uopće me je sram što sam na to pomislila,neugodno mi je..No ipak sam bila u takvoj crnoj magli, da se to ne da objasniti osim ako se ne doživi..
postoji nešto što se zove mladenačka depresija. :)

Endimion17
17.04.2007., 14:05
postoji nešto što se zove mladenačka depresija. :)

e, da! to je to! :top:

sad kad pijem vitamine, osjećam se kao da sam umotan u deku. :cerek: :cerek: :cerek:

a to je dobro :cerek:

:rofl:

17.04.2007., 14:11
e, da! to je to! :top:

sad kad pijem vitamine, osjećam se kao da sam umotan u deku. :cerek: :cerek: :cerek:

a to je dobro :cerek:

:rofl:

:rigo:
Ti si fakat moron neviđenih razmjera..Svaka čast tvom intelektu,no realno si gluplji od stupa:flop:

....
Diki,kako god se zvalo...Nije ugodno..:kava:

diki
17.04.2007., 14:16
Ti si fakat moron neviđenih razmjera..Svaka čast tvom intelektu,no realno si gluplji od stupa:flop:

....
Diki,kako god se zvalo...Nije ugodno..:kava:
nije ugodno, ali vjerojatno te neće držati cijeli život, pa je time odmah i podnošljivije. :)

nemoj nam tako endija kuditi, dobar je on. :)

@endi, dekica? lol :zubo:

17.04.2007., 14:21
nije ugodno, ali vjerojatno te neće držati cijeli život, pa je time odmah i podnošljivije. :)

nemoj nam tako endija kuditi, dobar je on. :)

@endi, dekica? lol :zubo:

Ma ne drži me više uopće,to je bio primjer..:)

Ma mislim,digo mi je živac jer ne mogu vjerovati da se netko tako može sprdati sa svim i svačim..:flop:

dubravka*
17.04.2007., 15:58
Ma ne drži me više uopće,to je bio primjer..:)

Ma mislim,digo mi je živac jer ne mogu vjerovati da se netko tako može sprdati sa svim i svačim..:flop:

Pa čovjek radi :horor: :Prd:

Endimion17
17.04.2007., 16:06

jebate, skuliraj se :eek:
gledao sam jednu seriju na tv gdje je dijalog išao upravo ovim smjerom, pa sam se odlučio našaliti. wow, ako te ono vrijeđa, svaka čast :s
:rolleyes:

maryann5
18.04.2007., 16:02
mda, prema toj logici:rolleyes: , ako nastaviš živjeti, gori si od najgoreg mazohista

nije istina. moraš se suočiti s problemima

shakti9
18.04.2007., 16:06
ja mrzim "morati" :mad:

Endimion17
18.04.2007., 16:14
ja mrzim "morati" :mad:

što se mora, nije teško :p :p :p
(i ja mrzim tu uzrečicu, malo te podbadam :zubo:)

dubravka*
19.04.2007., 12:08
što se mora?

shakti9
19.04.2007., 19:24
što se mora?

ovo se mora
nije istina. moraš se suočiti s problemima

normall
19.04.2007., 20:45
ne valja uvijek čačkati po problemima, tko zna što možeš, još veće iščeprkati :)

dubravka*
19.04.2007., 20:54
ne valja uvijek čačkati po problemima, tko zna što možeš, još veće iščeprkati :)

Ja ovak brijem : suočiš se: ili se može riješiti ili ne.
Ako ne reinkarnirat ću se jebo....

normall
19.04.2007., 21:40

ne valja !!

ako se nepripremljena suočiš možda pogriješiš, krivo procijeniš, misliš da ne može, a može i obrnuto.

zašto bi odmah sve riješila ili saznala, slatka je patnja :p

Tinchi
19.04.2007., 21:44
Većina ljudi se svaklodnevno samoubija na svim razinama a ne samo na fizičkoj.

dubravka*
19.04.2007., 22:37
Većina ljudi se svaklodnevno samoubija na svim razinama a ne samo na fizičkoj.

To su ograničenja materjalnog svijeta.

dubravka*
19.04.2007., 22:37
ne valja !!

ako se nepripremljena suočiš možda pogriješiš, krivo procijeniš, misliš da ne može, a može i obrnuto.

zašto bi odmah sve riješila ili saznala, slatka je patnja :p

bez komentara

$$THUG$$
20.04.2007., 14:41
moj frend se ubio sa hicem u glavu...i to pred curom...
nikako ne mogu shvatiti kako je mogao stavit pistolj na glavu...i pucati...

diki
20.04.2007., 14:44
moj frend se ubio sa hicem u glavu...i to pred curom...
nikako ne mogu shvatiti kako je mogao stavit pistolj na glavu...i pucati...
jadna ta cura.

Endimion17
20.04.2007., 14:48
htio je da cura pati, da je što jače povuče za sobom, bez da i nju ubije.
to je već kandidat za sebičnost, makar mi se čini da je u pitanju bila teška neuračunljivost. jadna.

$$THUG$$
20.04.2007., 20:06
nisam razgovarao sa tom curom...ali siguran sam da joj je bilo jaaakoo tesko...
na pogrebu se htjela bacit u grob....:cry:

diki
20.04.2007., 20:15

i meni je jedan dečko prijetio samoubojstvom, ali kad sam mu rekla da mi je svejedno što će učiniti sa svojim životom (lagala sam), predomislio se.
prilično je, ali prilično, ALI PRILIČNO sebično reći nekome da ćeš se ubiti zbog njega. blaga katastrofa. :nono:

pa naravno da se htjela baciti u grob kad ga nosi na duši i osjeća se odgovornom i krivom za njegovu smrt. :o

Kobayashi
22.04.2007., 22:29
otkud ti znaš dali je netko ovdje potencijalni samoubojica ili je to nekad bio? uostalom svatko ima pravo na svoje mišljenje a tvoje osim ovog nisam vidila.

ja sam mislio da je poanta napisat nesto pametno jer najjednostavnije sto sam mogao je okrivit ministarstvo zdravstva (kao neki ovdje). A ako i je netko ovdje potencijalni samoubojica onda ga sigurno nebi trebalo navest na to da misli kako uvijek treba trazit krivca za svoje postupke negdje drugdje nego bi bilo pametnije da prije samog izvrsenja tog cina razmisli o mogucim posljedicama, ljudima, stvarima i problemima koji ostaju iza njega. Btw, za mene je to vecinom kukavicluk ali uvijek postoji onaj dio ljudi koji su jednostavno bolesni i mislim da u tom slucaju nema pomoci.

rembrandt
23.04.2007., 01:37
htio je da cura pati, da je što jače povuče za sobom, bez da i nju ubije.
to je već kandidat za sebičnost, makar mi se čini da je u pitanju bila teška neuračunljivost. jadna.

Kretenu jedan,kako je mogao biti sebičan ako je dao ono jedino što zaista ima?
Ideš mi na živce kako pametuješ na sve i svašta.Možda je zaista bio munjen,a možda je zaista htio pokazati koliko mu je zapravo stalo...Istina je da je tim činom neraskidivo vezao sebe i nju, ali iz tvog konteksta se da zaključiti da je on glupan, a ona jadna...Ne znaš oklolnosti a pametuješ kao zaratustra...
Kad si tako pametan,zapitaj se prema kome imaš toliko čiste osječaje da bi napustio ovaj svijet zbog njega?
P.S."Napuštanje svijeta"korespondiraj sa napuštanjem svih sitnih udobnosti i zadovoljstava koja si svakodnevo priuštaš,a zatim si sam sebi daj pošten odgovor...

rembrandt
23.04.2007., 02:01
Kretenu jedan,kako je mogao biti sebičan ako je dao ono jedino što zaista ima?
Ideš mi na živce kako pametuješ na sve i svašta.Možda je zaista bio munjen,a možda je zaista htio pokazati koliko mu je zapravo stalo...Istina je da je tim činom neraskidivo vezao sebe i nju, ali iz tvog konteksta se da zaključiti da je on glupan, a ona jadna...Ne znaš oklolnosti a pametuješ kao zaratustra...
Kad si tako pametan,zapitaj se prema kome imaš toliko čiste osječaje da bi napustio ovaj svijet zbog njega?
P.S."Napuštanje svijeta"korespondiraj sa napuštanjem svih sitnih udobnosti i zadovoljstava koja si svakodnevo priuštaš,a zatim si sam sebi daj pošten odgovor...

Možda sam bio malo preoštar,ali samoubojstvo je zaista jako kompleksan čin.Ako isključimo mentalne bolesnike,lažnjake koji su se slučajno roknuli i još neke rubne situacije,ostaju nam osobe koje to čine iz vlastitog uvjerenja da bi dokazale i pokazale da zaista ozbiljno doživljavaju i proživljavaju trenutnu životnu situaciju...Sada,da te osobe mogu shvatiti da usput upropaštavaju i živote ostalih osoba kojima su povezane,vjerovatno to ne bi učinile...Endi,nemoj me krivo shvatiti,ali u mom se životu desila ta situacija i nisam jednu noć razmišljao i sagledavao sve segmente tog postupka,nego mi se to u pravilu svakodnevno dešava,a već je prošlo 19 godina,3 mjeseca i 21 dan od kada mi se ubila najbliskija osoba koju sam ikada imao.Meni je to imputiralo strahovit osjećaj krivnje koji nosim i dandanas,ali ostaje činjenica da je ta osoba ipak dala više nego ja.Dokazala je svoja uvjerenja na najčistiji i najjjednostavniji način.Čak i na najplemenitiji...Nemoj misliti da je zato ne mrzim;Samoubojstvom je i meni oduzela velik dio mene...
Ali opet naglašavam:Dokazala je svoja uvjerenja do krajnosti...
Na kraju krajeva i moj zemljak Van Gogh je da bi dokazao svoja uvjerenja u jednom trenutku držao dlan nad svijećom gotovo dvije minute...Mislili su da ne misli ozbiljno,a on se ipak roknuo...
Zato,ne sudi popreko.Ne daj bože nikome da se nađe u sličnim situacijama...

dubravka*
23.04.2007., 14:08

ona je sad važna, jer ak zabrije na krivicu stvarno će se pokopat

nafaith
24.04.2007., 01:23

Al pitanje di zavrsis. Mozda zavrsis u nekom klincu u Afriki bez vode, bez hrane i sa sidom. Eto, zato se nisam ja ubio. Bio sam na rubu mosta, doslovce. Frend mi pred par godina pricao o reinkarnaciji, kad bi bilo po mojoj religiji ja bi vec davno bio mrtav jer ipak krscanski Bog sve oprasta pa bi sada bio u raju. Kad sam malo prostudirao u glavi, reko ne, ne isplati se. Ipak je bolje vjerovat u reinkarnaciju nego u raju, moze vam spasit glavu:-)
Samoubojstvo je hrabrost a ne kukavicluk.

Endimion17
24.04.2007., 10:05
Al pitanje di zavrsis. Mozda zavrsis u nekom klincu u Afriki bez vode, bez hrane i sa sidom. Eto, zato se nisam ja ubio. Bio sam na rubu mosta, doslovce. Frend mi pred par godina pricao o reinkarnaciji, kad bi bilo po mojoj religiji ja bi vec davno bio mrtav jer ipak krscanski Bog sve oprasta pa bi sada bio u raju. Kad sam malo prostudirao u glavi, reko ne, ne isplati se. Ipak je bolje vjerovat u reinkarnaciju nego u raju, moze vam spasit glavu:-)
Samoubojstvo je hrabrost a ne kukavicluk.

a na kojem si mostu bio, ako smijem pitati? :confused:

nafaith
24.04.2007., 10:58
sorry, nije bio most vec nadvoznjak.

anabella_
24.04.2007., 11:17
ja vjerujem da svaki samoubojica ima jako dobar razlog za napraviti tak nešt, iako je taj razlog ostalima totalno nerazumljiv, no na kraju krajeva, nitko ne pita te ostale...

arna
24.04.2007., 12:59
Kako razumjeti frajera koji se ubio jer se bojao reakcije starog što mu je ukrao auto? Ili je to samo prividan razlog? Samo točka na " i" nekog puno dubljeg nezadovoljstva iz kojeg ne vidi izlaz?
Teško mi je razumjeti da čovjek dođe u stanje iz kojeg baš nema izlaza. Prije bi bilo da ga on ne vidi. A opet, samoubojstvo nije čin iz naglosti, navodno ima dosta signala koje okolina ne prepozna. Znam troje samoubojica, dvoje je uspjelo u naumu, treća ne....

morbidangel
24.04.2007., 19:03
Možda sam bio malo preoštar,ali samoubojstvo je zaista jako kompleksan čin.Ako isključimo mentalne bolesnike,lažnjake koji su se slučajno roknuli i još neke rubne situacije,ostaju nam osobe koje to čine iz vlastitog uvjerenja da bi dokazale i pokazale da zaista ozbiljno doživljavaju i proživljavaju trenutnu životnu situaciju...Sada,da te osobe mogu shvatiti da usput upropaštavaju i živote ostalih osoba kojima su povezane,vjerovatno to ne bi učinile...Endi,nemoj me krivo shvatiti,ali u mom se životu desila ta situacija i nisam jednu noć razmišljao i sagledavao sve segmente tog postupka,nego mi se to u pravilu svakodnevno dešava,a već je prošlo 19 godina,3 mjeseca i 21 dan od kada mi se ubila najbliskija osoba koju sam ikada imao.Meni je to imputiralo strahovit osjećaj krivnje koji nosim i dandanas,ali ostaje činjenica da je ta osoba ipak dala više nego ja.Dokazala je svoja uvjerenja na najčistiji i najjjednostavniji način.Čak i na najplemenitiji...Nemoj misliti da je zato ne mrzim;Samoubojstvom je i meni oduzela velik dio mene...
Ali opet naglašavam:Dokazala je svoja uvjerenja do krajnosti...
Na kraju krajeva i moj zemljak Van Gogh je da bi dokazao svoja uvjerenja u jednom trenutku držao dlan nad svijećom gotovo dvije minute...Mislili su da ne misli ozbiljno,a on se ipak roknuo...
Zato,ne sudi popreko.Ne daj bože nikome da se nađe u sličnim situacijama...

:top:

blupblup
24.04.2007., 20:24
da, moja opsesija

luxury
24.04.2007., 20:38
Žene pokušavaju suicid tri puta češće od muškaraca, a muškarci izvršavaju suicid četiri puta češće od žena.

blupblup
24.04.2007., 20:43
Žene pokušavaju suicid tri puta češće od muškaraca, a muškarci izvršavaju suicid četiri puta češće od žena.

koriste vatreno oruzje cesce koje je sigurnije nego tablete , ustvari to je glavniji razlog.. srecom ili nesrecom nemam pistolj u blizini:rolleyes:

monsignor
24.04.2007., 20:46
Kazu neki filozofi:
Zivot je patnja.
Ali zivot prestaje biti patnja onda kada shvatis da je zivot patnja.

blupblup
24.04.2007., 20:49
Kazu neki filozofi:
Zivot je patnja.

jbg shvatila sam to davno , no nije bas lakse, u nekim periodima si samo kao zid ako je to olaksanje za tebe (za druge oko tebe i nije:rolleyes: ).da sam sigurna da ne bih nazao napravila drugima i zadrzala se zbog toga ovdje na nekoj ravni, sada bih skocila s pogodnog nebodera

Lepojka
24.04.2007., 20:50
Kazu neki filozofi:
Zivot je patnja.
:misli:

patnja se ne shvaća. ona je stanje.
možeš biti svjestan da patiš, ali to neće umanjiti tvoje stanje patnje.
valjda :confused:

blupblup
24.04.2007., 20:51
:misli:

patnja se ne shvaća. ona je stanje.
možeš biti svjestan da patiš, ali to neće umanjiti tvoje stanje patnje.
valjda :confused:

da stanje, bude lakse u smislu da mozda postanes nekako nedodirljiv, na van to tumace kao neemotivan, da "sjeces", ali iznutra te jede

Lepojka
24.04.2007., 20:53
jbg shvatila sam to davno , no nije bas lakse, u nekim periodima si samo kao zid ako je to olaksanje za tebe (za druge oko tebe i nije:rolleyes: ).da sam sigurna da ne bih nazao napravila drugima i zadrzala se zbog toga ovdje na nekoj ravni, sada bih skocila s pogodnog nebodera

kad bih ja razmišljala što bi me moglo spriječiti od samoubojstva, mislim da to ne bi bili ljudi, nego nešto drugo.

blupblup
24.04.2007., 20:54
kad bih ja razmišljala što bi me moglo spriječiti od samoubojstva, mislim da to ne bi bili ljudi, nego nešto drugo.

sto?

Madamoiselle
24.04.2007., 20:56

Sve ovisi o tome kako gledaš na smrt. Osobno se nikad ne bi ubila jer me zanima šta će se dogoditi sutra, ali ako prihvatiš činjenicu da je smrt samo dio života, onda shvatiš da to i nije nešto toliko strašno.

Najviše pate ljudi koji ostaju, a osoba koja se ubila samo nije imala volje za život. Kao kada si u kafiću pa izađeš jer ti se više tu ne stoji, pa odeš na neko drugo mijesto.

Razlika u shvaćanjima pojma smrti je u onome što pojedinac zamišlja kao posljedicu smrti, što kasnije, isplati li se, što propuštaš?

Ne želim ispasti luđakinja koja potiče ikog na samoubojstvo. Mislim da su rijetki razlozi zbog kojih bi netko trebao odlučiti umrijeti (pod tim ne mislim na one adolescentske drame tipa:'Ostavila me cura' ili 'Tata neće da mi kupi bmw-a', što su primjeri koje osobno znam npr.), ali razmišljajući malo dublje o nekim stvarima, shvaćam osobe koje na smrt gledaju kao spas, kada postoji zaista dobar razlog.

Osobno, ubila bi se samo u slučaju teške neizljčive bolesti kada bi došla u zadnji stadij.

Lepojka
24.04.2007., 21:01
sto?
pa ima jedan osjećaj koji mi je nekako svet.
khm, khm....navečer si pustim glazbicu, pogasim svjetla, zapalim svijeću i cigaretu :cerek: i čekam zoru.
kad sviće, obuzme me takav nekakav osjećaj nevinosti i ljepote, ali one Ljepote od koje ti se plače. taj je osjećaj nevezan uz bilo koga, a opet vezan je uz sve što postoji. tada se osjećam živom.
i zbog tog osjećaja nikada se ne bih ubila.

blupblup
24.04.2007., 21:04
khm, khm....navečer si pustim glazbicu, pogasim svjetla, zapalim svijeću i cigaretu :cerek: i čekam zoru.
kad sviće, obuzme me takav nekakav osjećaj nevinosti i ljepote, ali one Ljepote od koje ti se plače. taj je osjećaj nevezan uz bilo koga, a opet vezan je uz sve što postoji. tada se osjećam živom.

ja sam imala taj osjecaj, o da:o .znam o cemu govoris . napustio me je i ne vraca se vise

shakti9
24.04.2007., 21:05

ajme, takav ja osjećaj imam kad gledam u nebo puno zvijezda i nije bitno kako se koja zove i šta ja o njima ništa ne znam nego je bitan taj osjećaj. :)

Lepojka
24.04.2007., 21:08
ja sam imala taj osjecaj, o da:o .znam o cemu govoris . napustio me je i ne vraca se vise

možda on nije napustio tebe, nego ti njega. :kiss:
pokušaj ne razmišljati. samo budi.
geez, baš te osjećam :eek:

Lepojka
24.04.2007., 21:11
ajme, takav ja osjećaj imam kad gledam u nebo puno zvijezda i nije bitno kako se koja zove i šta ja o njima ništa ne znam nego je bitan taj osjećaj. :)
a tek kad si zaljubljen (ili ne), pa kad ležiš vani i gledaš u zvijezde i razmišljaš da netko negdje, tko je the one za tebe, možda isto gleda te zvijezde i da vas ništa ne dijeli i da ste tako blizu, a tako daleko....

o.k., to bi bila moja emocionalna porcija iliti proljev za danas, a sad, if ju ikskjuzmi, idem se izrigat :lol:

dubravka*
24.04.2007., 21:24
:D

blupblup
24.04.2007., 21:26
možda on nije napustio tebe, nego ti njega. :kiss:
pokušaj ne razmišljati. samo budi.
geez, baš te osjećam :eek:

:o :kiss:

dubravka*
24.04.2007., 21:35
Samoubojstvo ima jako loše karmičke posljedice.

blupblup
24.04.2007., 21:51
Samoubojstvo ima jako loše karmičke posljedice.

ZNAM:o ,osjetila sam OSIM U ODREDENIM posebnim slucajevima, no ne zbog tvojeg cina vec veza od nekud davno:o

dubravka*
24.04.2007., 21:54
ZNAM:o ,osjetila sam OSIM U ODREDENIM posebnim slucajevima, no ne zbog tvojeg cina vec veza od nekud davno:o

vjerujem ti

silvio
21.05.2007., 19:39
Svaki covjek je jedan svijet koji je formiran osobnom svijescu. Svijest je ono kako vidimo i osjecamo. Kako ja sa svojom svijescu mogu razumjet svijest samoubojice osim ako ne prozivim cijeli njegov zivot od rodjenja?! Pa vjerovatno ni onda ne bi u potpunosti razumijo tog covjeka jer sam rodjenjem dobio neke osobine koje se vjerovatno ne podudaraju sa njegovim osobinama. Osobno sam bio na pragu samoubojstva pa znam sto to znaci. Sada mogu reci da gledam na to moje iskustvo iz druge perspektive, objektivnije pa stoga mogu reci da je kao komentar puno mudrija sutnja od osude.

Zalac
22.05.2007., 14:10
donekle mogu razumit takve ljude. u ljudima se kroz život gomila frustracija i gorčina koju svatko od nas ima. nitko ne može reć da je sto posto zadovoljan sam sa sobom i sa onime što radi ili je uradio. ako čovjek ima nešto gdje će se ispuhati i smirit to je onda to. ali, kada se čovjek nema gdje ili ne zna kako ostavit tu gorčinu iza sebe onda počne intenzivno razmišljanje o samoubojstvu. tu je pitanje karaktera. ako je neko stabilan i čvrst te po prirodi optimist dosta je vjerojatno da će se uspjet dignut.
mislim da su društvo i obitelj najvažniji faktori koji mogu dovesti do eventualnog samoubojstva. neprihvaćanje okoline u kojoj živiš koje je jako često prisutno. najgori je taj osjećaj samoće i neprihvaćenosti, a ljudi koji kritikuju ljude koji su se ubili na to apsolutno nemaju pravo.

Endimion17
22.05.2007., 15:44
nismo se još usuglasili na kakvo samoubojstvo mislimo? mislim na razlog. tuga, psihički poremećaj, čast, nužnost, žrtvovanje? ne možemo sve trpati u isti koš.

Ignoramus
22.05.2007., 23:46
naravno da oni koji se ne žele ubit to ne razumiju,čist logično

° wild child °
24.05.2007., 12:00
shvaćam ljude koji se žele ubit...kada pate...kada više nemogu izdržati...
kada nemaju razlog da žive (al trebali bi ga nač)...
sve ih to frustrira...i kada nemogu više izdržati taj pritisak...izvrše samoubojstvo...
to je meni opravdan razlog...
ali ima i neopravdanih...no ti se ljudi nikad ne ubiju neg samo žele privuč pažnju...

verik
24.05.2007., 13:04
Teško pitanje, odgovor nije nimalo lak.
Znam samo da između kukavičluka ili hrabrosti kao opravdanja za taj čin, ja se priklanjam mišljenju da se radi ipak o hrabrosti.

blueone1
24.05.2007., 13:57
Ajde vi koji mislite da se radi o hrabrosti skupite vec jednom tu hrabrost.Necete valjda cijeli zivot biti kukavice!?

Leta
27.05.2007., 17:44
nismo se još usuglasili na kakvo samoubojstvo mislimo? mislim na razlog. tuga, psihički poremećaj, čast, nužnost, žrtvovanje? ne možemo sve trpati u isti koš.
Endi svaka čast :top:

Osobno da li razumijem samoubojstvo? Nerazumijem,ali suosjećam jer bih lagala kad bi rekla da razumijem... i mislim da je to trenutak da osobe koje to ućine nedaju si prostora i vremena za razmišljanje jer ak tog ima onda neće to ućiniti...

Tonnie
27.05.2007., 17:54
Ja osobno ne razumijem samoubojstvo. Uopće. Možda je jednostavno stvar u tome što smatram kako nema situacije koju ne bih mogla prebroditi i kako mislim da ima puno stvari zbog kojih se isplati probuditi ujutro. Poznavala sam jednom jednog tipa koji je sav bio filozofski nastrojen, često je bio u nekim samo njemu jasnim deprama i uvijek je mislio kako ga ja razumijem ( iako puno toga i zapravo nisam shvaćala, ali sam ga znala slušati ... ). Odavno smo prestali biti u kontaktu i stvarno se nadam da se u međuvremenu nije ubio ( jer unatoč tomu što je bio sav depresivan, voljela sam razgovarati s njim i s njim se doista moglo o svemu razgovarati i uvijek me kužio ) jer mi je jednom prilikom pričao kako se bio pokušao ubiti, tj. baciti pod auto. Ali poanta je da je on imao tu neku svoju suludu teoriju kako su ljudi koji počine samoubojstvo ustvari hrabri i kako on misli da postoji bezbroj pitanja s nula odgovora, a ti odgovori izrone na površinu kada se ubiješ ...

Leta
27.05.2007., 18:13
Ja osobno ne razumijem samoubojstvo. Uopće. Možda je jednostavno stvar u tome što smatram kako nema situacije koju ne bih mogla prebroditi i kako mislim da ima puno stvari zbog kojih se isplati probuditi ujutro. Poznavala sam jednom jednog tipa koji je sav bio filozofski nastrojen, često je bio u nekim samo njemu jasnim deprama i uvijek je misilio kako ga ja razumijem ( iako puno toga i zapravo nisam shvaćala, ali sam ga znala slušati ... ). Odavno smo prestali biti u kontaktu i stvarno se nadam da se u međuvremenu nije ubio ( jer unatoč tomu što je bio sav depresivan, voljela sam razgovarati s njim i s njim se doista moglo o svemu razgovarati i uvijek me kužio ) jer mi je jednom prilikom pričao kako se bio pokušao ubiti, tj. baciti pod auto. Ali poanta je da je on imao tu neku svoju suludu teoriju kako su ljudi koji počine samoubojstvo ustvari hrabri i kako on misli da postoji bezbroj pitanja s nula odgovora, a ti odgovori izrone na površinu kada se ubiješ ...
....stanje depresije -naravno da ne možeš razumjeti a u takvom stanju se i javlja želja za smrću,za ubojstvom i samoubojstvom ...i opet je to razlika od osobe do osobe i njegovog psihičkog stanja...čudno je to i tako teško za objasniti i shvatiti ...veći rizik imaju oni ljudi gdje im je netko u obitelji bolovo od depresije jer je to genetski prenosiva bolest ...a i osobe koje dožive traume ,šokove,....isto mogu upasti u takvo stanje....te osobe se mogu jedino "spasit same" ako to žele... :D

Tonnie
27.05.2007., 21:11
....stanje depresije -naravno da ne možeš razumjeti a u takvom stanju se i javlja želja za smrću,za ubojstvom i samoubojstvom ...i opet je to razlika od osobe do osobe i njegovog psihičkog stanja...čudno je to i tako teško za objasniti i shvatiti ...veći rizik imaju oni ljudi gdje im je netko u obitelji bolovo od depresije jer je to genetski prenosiva bolest ...a i osobe koje dožive traume ,šokove,....isto mogu upasti u takvo stanje....te osobe se mogu jedino "spasit same" ako to žele... :D

Otkud ti znaš da ja nikada nisam bila u depresiji ? Točno, to sve zavisi od osobe do osobe ali njemu nitko nije bio depresivan u familiji. Logičnim razmišljanjem se može zaključiti kako samoubojstvo uopće nije izlaz iz problema. A kad bih morala reći da li je to kukavički čin ili čin hrabrosti, mislim da je 50 : 50. Treba imati petlje da kokneš samoga sebe ili tako nešto, ali treba biti i stvarno jadan da kokneš samoga sebe ili tako nešto ...
Najgore je to što se oni ne mogu sami spasiti, naročito ne on ( ukoliko se nije ubio, a nadam se da nije ). Što ako je netko bolesno tvrdoglav i zadrt u svojim stavovima i ne može mu se pomoći ?

Eagle30
27.05.2007., 21:13
Jako teško razumljivo. Hvala bogu pa nisam nikada bio u takvoj situacji.
Ali znam da ako pokušaju a ne uspiju opet to naprave kad tad. Jedan je probao nekoliko puta dok nije uspio

Leta
27.05.2007., 21:54
Otkud ti znaš da ja nikada nisam bila u depresiji ? Točno, to sve zavisi od osobe do osobe ali njemu nitko nije bio depresivan u familiji. Logičnim razmišljanjem se može zaključiti kako samoubojstvo uopće nije izlaz iz problema. A kad bih morala reći da li je to kukavički čin ili čin hrabrosti, mislim da je 50 : 50. Treba imati petlje da kokneš samoga sebe ili tako nešto, ali treba biti i stvarno jadan da kokneš samoga sebe ili tako nešto ...
Najgore je to što se oni ne mogu sami spasiti, naročito ne on ( ukoliko se nije ubio, a nadam se da nije ). Što ako je netko bolesno tvrdoglav i zadrt u svojim stavovima i ne može mu se pomoći ?

Naravno da neznam ,al ak jesi onda razumiješ to stanje:rolleyes:
Nisi me razumijela .... veća opasnost osobama koje imaju "genetski kod" tj. predispoziciju...al u isto vrijeme nemoraš imati nikog u obitelji tko je bolovao od depresije,pa da postaneš depresivan....
Depresija je bolest bez obzira sto neki misle da nije, a uzroci su mnogi gubitak nekog ili nečeg,šok,...

To je karakteristika osobe ak je tvrdoglav,zadrt ili tak nešto? To nije depresija...O ovoj temi bi mogli mnogo razgovarati .....
On se može sam spasiti ako dobije "volju za život",a ak ne ni ti mu nemožeš pomoći ...
Svaka čast pozitiva je što si ga saslušala najgore je ljude osuđivati i prebacivati im ....(mislim na one koji su u depresijama) jer to više šteti nego koristi???:)

shakti9
28.05.2007., 06:08
kad god zapuše jugo ova tema oživi :rolleyes: iz toga možemo zaključiti da su samoubojice i meteoropati. zato ljudi pričekajte jer iza juga obično dođe bura i rasčisti misli.

Tonnie
28.05.2007., 11:57
Naravno da neznam ,al ak jesi onda razumiješ to stanje:rolleyes:
Nisi me razumijela .... veća opasnost osobama koje imaju "genetski kod" tj. predispoziciju...al u isto vrijeme nemoraš imati nikog u obitelji tko je bolovao od depresije,pa da postaneš depresivan....
Depresija je bolest bez obzira sto neki misle da nije, a uzroci su mnogi gubitak nekog ili nečeg,šok,...

To je karakteristika osobe ak je tvrdoglav,zadrt ili tak nešto? To nije depresija...O ovoj temi bi mogli mnogo razgovarati .....
On se može sam spasiti ako dobije "volju za život",a ak ne ni ti mu nemožeš pomoći ...
Svaka čast pozitiva je što si ga saslušala najgore je ljude osuđivati i prebacivati im ....(mislim na one koji su u depresijama) jer to više šteti nego koristi???:)

Ma ne, ovo za tvrdoglavost sam mislila da je on tvrdoglav i da mi je sto puta napominjao da ni ne pokušavam promijeniti ijedan njegov stav jer nema šanse da uspijem. A za depresiju, da, razumijem je, ali sam htjela reći kako ne razumijem taj dio depresije sa suicidnim mislima. Slažem se da je depresija bolest i da se te ljude ne smije osuđivati, već ih saslušati i pokušati im pomoći. A ja sam isto tvrdoglava pa moram svaku rečenicu iskomentirati ... :rolleyes:

Enchantress
31.05.2007., 22:32
Zašto bi netko htio bit mrtav?

Zato što više ne može podneti postojanje i želi sebe da poništi.

mauu24
01.06.2007., 00:13
E ovo me zanima : zašto se takvi ljudi osuđuju ako je jasno da nisu mogli izdržati?Zašto bi netko htio bit mrtav?

samo primitivci osuđuju, šta i ti osuđuješ kad si to napisala?
ne osuđuj ono što ne razumiješ i ne postavljaj tako glupa pitanja!

illumination
01.06.2007., 00:55
odite si na newsgrupe alt.suicide.holliday i alt.suicide.methods pa tamo izlozite ekipi svoja pametarenja...

OneOf
02.06.2007., 00:48

Ovo sam ja znao radit u srednjoj... stvarno je predivno...:top:

OneOf
02.06.2007., 00:50

Ajd mi posalji ak znas site PM.

Endimion17
02.06.2007., 09:54
Ajd mi posalji ak znas site PM.

ne sjećam se više. znam da je site bio jednostavan, gotovo samo čisti tekst. ne preporučujem čitanje takvih stvari, jer su ozbiljne.

nirv@na
17.06.2007., 17:21
lik se ubio jer je starom razbio auto :confused:

dream_child
17.06.2007., 17:38

Nemogu se uživiti u samoubojstvo, no mogu u junačku scenu kada ja bivam ubijena:D
Netko bi bio mrtav zato što nezna izlaz svog rješenja, dosadio mu je život, misli da je predobar za ovaj svijet:D , želi svojom smrti nekoga spasiti itd. Ma razloga ima tisuće.
Sad pitanje koliko je netko spreman otići... Ja osobno nebi mogla napraviti samoubojstvo, nebi imala hrabrosti,a sve mi se čini da je to bolni osjećaj... pa bih ja ili pobjegla ili našla rješenje

Saradonija
18.06.2007., 08:23

Čitala sam jednom da onaj tko se želi ubiti zapravo ne kuži da se ne želi ubiti već želi da prestane bol i patnja koju osjeća i koja je nepodnošljiva i taj osjećaj koji mu govori da ništa nema smisla i kako on/ona nema snage za dalje i nevidi izlaz-i to može trajati godinama takvo stanje prije samog čina.
Kad bi potencijalnom samoubojici netko rekao da ima pravo na tri želje bilo kakve sigurno jedna od njih ne bi bila samoubojstvo, već možda povratak izgubljene ljubavi, novac itd.

petraaa
22.06.2007., 21:19
Čitala sam jednom da onaj tko se želi ubiti zapravo ne kuži da se ne želi ubiti već želi da prestane bol i patnja koju osjeća i koja je nepodnošljiva i taj osjećaj koji mu govori da ništa nema smisla i kako on/ona nema snage za dalje i nevidi izlaz-i to može trajati godinama takvo stanje prije samog čina.
Kad bi potencijalnom samoubojici netko rekao da ima pravo na tri želje bilo kakve sigurno jedna od njih ne bi bila samoubojstvo, već možda povratak izgubljene ljubavi, novac itd.

da,tako je.osoba pred suicidom prolazi kroz teze poremecaje,ponajvise percepcije,emocionalne nestabilnosti i krize.i u tom trenutku nije racionalna jer samo zeli da nestanu patnje i muka koju prozivljava u tom trenutku,a ne vidi joj kraja..ne vidi ni nacin na koji se moze izvuci,a najjednostavnije rjesenje je skratiti sve i oduzeti jednim cinom...
i da,razmisljala sam o tome:flop:

dushica
28.06.2007., 21:34

Ja imam iza sebe pokusaj samoubistva u 18.oj godini. razlozi - beda, nemastina, strahovi, konflikti u porodici, medjusobno nerazumevanje, ne vidjenje nikakve perspektive i buducnosti, neispunjene ljubavi, usled toga stravicne depresije koje su mi stvarale cak fizicku bol. nevazno. ono o cemu zelim da vam pricam jeste taj momenat pre nego sto sam u sebe sasula preko stotinu tableta sedativa. dosla sam kuci posle skole. zima, hladnoca, mrak, usamljenost, beskrajna usamljenost. a onda razdiruca bol od koje boli celo telo. i to po ko zna koji put. i osecam da vise ne mogu, nemam ni psihicke ni fizicke snage da se izborim sa zivotom, a bojim se smrti. u jednom trenutku (o tom trenutku vam govorim) vidim iznad svoje glave crne oblake kako se spustaju (sedim na podu svoje sobe) blizu iznad moje glave, a onda jos nize i polako mi odnose strah od smrti i odjednom vidim smrt kao blagodet, olaksanje, izlaz! i strah nestaje. cak nestaje i bol. majka je dosla s posla i nasla me onesvescenu. i pozvala hitnu. ono sto je usledilo jeste ispiranje zeluca, dani spavanja i oporavljanja i psihoterapija koja me je postavila na noge. a onda, sve iz pocetka. novi zivot. novi zadaci. ovaj put sam jaca. od tada nisam poklekla. mada su krize nailazile uvek sam uspevala da ostanem trezvena i racionalna.

davidoff_lights_1
29.06.2007., 09:07
ja donekle mogu rayumiti to p[sihicko stanje, ali ne razumijem ljude koji pokusaju samuobojstvo pa im to ne uspije, a onda kazu da su zeljni zivota. pa zar nebi trebali oni biti jos jadniji jel imaju jos jednu stvku nneuspjeha u svojem zivotu, nisu se sposobni niti ubiti!

Endimion17
29.06.2007., 10:33
dushica, hvala na izravnom uvidu, i čestitke na oporavku.

Brbolj
23.08.2007., 18:46
Ja shvacam one koji se zele ubiti. To je kao kad igras neku igru i ne mozes postici neki zadani cilj i ne da ti se i nemas motivacije ici dalje i prekines igru. Istina da nije isto prekinuti igru i prekinuti zivot ali ako stvarno nemas srece, uspjeha, ljubavi niti iceg lijepog u zivotu onda ti zivot ne znaci mnogo i ne cjenis ga pa onda spasavas sebe od muka prekidajuci si zivot.

Ime Zauzeto
23.08.2007., 19:02
Ja shvacam one koji se zele ubiti. To je kao kad igras neku igru i ne mozes postici neki zadani cilj i ne da ti se i nemas motivacije ici dalje i prekines igru. Istina da nije isto prekinuti igru i prekinuti zivot ali ako stvarno nemas srece, uspjeha, ljubavi niti iceg lijepog u zivotu onda ti zivot ne znaci mnogo i ne cjenis ga pa onda spasavas sebe od muka prekidajuci si zivot.

Svi imamo neke ciljeve u životu, no ne ubijamo se samo zato što ih nismo ostvarili. Padovi i usponi su dio života.

nitko&ništa
23.08.2007., 19:47
Svi imamo neke ciljeve u životu, no ne ubijamo se samo zato što ih nismo ostvarili. Padovi i usponi su dio života.
A što da radiš sa životom ak ne samo da sam život percipiraš kao konstantnu nesreću već ti se i objektivno non-stop događaju neka sranja? Kad se za rijetku dobru stvar moraš namučit ko konj, a pizdarije ti dolaze spontano i u obilnim količinama?

Jebiga, smrt je za nekog nesreća, a za drugog izbavljenje.

pećina
23.08.2007., 20:23

Nisu bitni usponi i padovi, netko se jednostavno ne želi zamarati.

Ne sviđa mi se život, želim povrat novca.

woolfwalter
23.08.2007., 22:39
da ali kad prođeš neku tešku bol za koju bi neko sa strane reko sve se da preživjeti , to se akumulira i osoba ne vidi kraja patnji i smatra da je racionalno okončat si patnju

baš ako se mene pita ima dosta jakih antidepresiva :D

Toowoomba
24.08.2007., 08:46
Ja razumijem zelju za prekidom necega sto je percipirano kao dugo neugodno iskustvo koje nema kraja.
U biti radi se o normalnoj rekaciji. Ako je netko na odsluzenju recimo vojnog roka, ili zatvorske kazne ili prolazi bolna iskustva tipa kemoterapije, zeljno ocekuje kraj tog neugodnog iskustva. Ako nema kraja, odnosno osoba ne moze zamisliti kraj, nalazi se u bezizlaznoj situaciji, onda je smrt ipak zadnji joker iz rukava: joker za izlaz.

Slazem se da se radi o bolesti i da depresivni i suicidalni ljudi trebaju pomoc a ne osudjivanje.

woolfwalter
24.08.2007., 14:45
Slazem se da se radi o bolesti i da depresivni i suicidalni ljudi trebaju pomoc a ne osudjivanje.

Zaboravljaš da nije uvijek riječ o psihički bolesnim ljudima.

pećina
24.08.2007., 19:59
Zaboravljaš da nije uvijek riječ o psihički bolesnim ljudima.

Kako netko tko si želi oduzeti život može biti zdrav?

maria 8
24.08.2007., 21:26
Ja razumem ljude koji izvrše samoubojstvo jer i ja razmišljam o tome, u zadnje vreme sve češće.

pećina
25.08.2007., 00:09
Zašto?

Davor000
25.08.2007., 00:15
Zašto?

Zašto ne?:D

admiralnorton
25.08.2007., 00:20
Ako netko razmišlja o samoubojstvu, onda to i nije zezancija :nono:

maria 8
25.08.2007., 10:17
jedenostavno zbog toga što imam previše problema i nemogu se nositi sa tim, roditelji od mene previše zahtevaju a niko mi nepruža podršku i nepita šta ja hoću.

pećina
25.08.2007., 10:41
jedenostavno zbog toga što imam previše problema i nemogu se nositi sa tim, roditelji od mene previše zahtevaju a niko mi nepruža podršku i nepita šta ja hoću.

Ovo će zvučati glupo alo koliko su realni tvoji problemi? Podršku je teško dobiti pogotovo kad ti treba. Ako roditelji previše zahtijevaju, reci im. Nema smisla da si uništavaš život samo zato što ti je preteško pričati.

Samoubojstvo nije mala stvar i svaka misao, pogotovo ako je učestala, signal je dubokog mentalnog stanja koje pati,.

maria 8
25.08.2007., 11:17
idi na : psihologija- treba mi pmoć (tako se zove tema) tamo pročitaj šta sam napisala, neda mi se da sve opet pišem.

Robi
25.08.2007., 11:19
i ja sam nekad razmisljao o samoubojstvu, al sad sam daleko od toga
zivot je dovoljan razlog za zivljenje

$onny
25.08.2007., 12:18
Prije i nisam razmišljao o tome al kako prolaze godine, pitam se, zašto ne?

woolfwalter
25.08.2007., 15:59
Kako netko tko si želi oduzeti život može biti zdrav?

Nije svima život ljep nekima je težak ili oni osjećaju da im je težak. Ja ne znam jel to psihički zdravo ili ne.

pećina
25.08.2007., 18:40
Nije svima život ljep nekima je težak ili oni osjećaju da im je težak. Ja ne znam jel to psihički zdravo ili ne.

Da ali po definiciji osoba koja si želi oduzeti život nije zdrava.:E

maria 8
25.08.2007., 18:58
znači, ja sam luda ?

Ime Zauzeto
25.08.2007., 19:10
znači, ja sam luda ?

Ne nisi, to je samo faza, proći će te ...

pećina
25.08.2007., 19:18
znači, ja sam luda ?

Ne baš. Ovo ti je samo faza. Mlada si još, premlada da bi vidjela sve.

maria 8
25.08.2007., 19:48
nadam se da je samo faza, jer sam jednom probala ali nažalost nije uspelo.

pećina
25.08.2007., 20:17
nadam se da je samo faza, jer sam jednom probala ali nažalost nije uspelo.

Što si probala već jednom? Pilule?

woolfwalter
27.08.2007., 17:45
Nekad je teško reći nekom kome je stvarno krenulo nizbrdo i ko stvarno ima teške životne uvijete(ne da je umislio) : proći će,
ali bilo bi lijepo kad bi i ti ljudi našli neko veselje i smisao.

maks1969
29.08.2007., 04:22
Suicid je konačno priznanje da nas je život pregazio kao u nekom lošem filmu.A to gotovo nikad nije tako.Uvjek postoji razlog za život.A to je nada u bolje sutra.Ali treba se pokrenuti.Maria8 neznam nažalost koliko imaš godina ali ako si punoljetna uvijek se možeš odseliti.to bi bio dobar početak.Nađeš posao i otploviš od kuće.Ako si maloljetna, a svi smo nekad bili maloljetni,moraš znati da život nije lagan,nego je neprekidan niz problema koje ćeš več naučiti riješavati.to če te u konačnici ojačati,naravno ako ne budeš bježala od njihovog riješavanja.Roditelje sada ne razumiješ.Možda sutra kada i sama postaneš roditelj neke stvari i shvatiš.Neznam koliko su ozbiljni tvoji problemi ali ako si izložena batinama i maltretiranju uvjek se možeš obratiti socijalnoj službi,ravnatelju ili profesoru.A ako je problem u nerazumjevanju tvojih roditelja i mi smo imali tih problema u tvojim godinama.To će proći samo si trebaš dati vremena.:kiss: Ako trebaš savjet ili što drugo javi se.Tu smo.Nisi sama.

woolfwalter
29.08.2007., 14:05
mene je prošlo :top:

You never know what is there waiting for you unless you ll be there.(neko iz Star treka)

diki
29.08.2007., 14:14
Prije i nisam razmišljao o tome al kako prolaze godine, pitam se, zašto ne?
lol :rofl:
ovo bih s guštom stavila u potpis :)

vidiš, a ja što starija, sve sam sretnija :cerek:

woolfwalter
29.08.2007., 14:24
:lol:

woolfwalter
29.08.2007., 14:28
http://www.suicide.org/

Dark_knight
29.08.2007., 22:08
idem se objesit sad kraj kuce jer neznam engleski...

woolfwalter
29.08.2007., 22:22
idem se objesit sad kraj kuce jer neznam engleski...

nađi na hrvatskom :top: :top: :top:

Dark_knight
29.08.2007., 22:23
evo ga, izvrsio samoubojstvo....