PDA

View Full Version : Mobbing, šefovi, međuljudski odnosi na poslu i sl. - skupna tema

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Claire
26.12.2002., 09:43
Osobno nemam nishta protiv njih i razumijem ih... dosta im je svega... dosadno im je na poslu... smatraju da zbog svojih titula ne trebaju vishe radit... i da smo mi mladi ti koji trebaju hrmbat... sve je to ok... ALI...

stvar je u tome da je nas posao vezan uz kompjutere i visoko sofisticirane mashine... posao je odavno prestao bit rutina i trazi stalno uvodjenje novih metoda i stalnu potrebu za usavrshavanjem... informiranjem...

ja to shvacam, stalo mi je do toga i zelim zadrzat svoj posao... i iako se doslovno ubijam od posla... popizdim kad shvatim da te babe zaziru od svega novog...

a stvar je onda i u tome da sam ja ta koja mora bit uz njih nonstop jer one nisu u stanju shvatit kako se obicna przilica koristi... pa cak ni kako se obican file sejva... :confused: :rolleyes:

i ja onda nemam vremena za svoju edukaciju i svoj napredak...

a da ne govorim kako me iz cistog komoditeta opstruiraju i doslovno ne daju da ista novo uvedem jer to znaci vishe posla za njih... vise naprezanja mozga... manje vremena za gablec, kavu, tracheve, slaganje pasijansa... kaj ja znam...

i nitko im nishta ne moze.... otkaz nece nikad dobit... do penzije imaju josh 10 godina... najmanje... :rolleyes:

a ja ako hocu napravit sve onako kako smatram da treba i da bi bilo dobro... trebam 24 sata bit na poslu... i jos im titrat...

nemojte mi samo reci da sam jedina s ovim problemom... pliiz... :(
zanima me kako se drugi nose s tim...
ja sam recimo otishla u anoreksiju...

xxGaladrielxx
26.12.2002., 11:31
LFC, mislim da svi gube kosu i zivce zbog te stvari.
Evo ti kod mene primjer na fakultetu. Mozda njih par iznad 50-te (nabrojim ih pristima jedne ruke) znaju koristiti komp. Cak ne znaju elemetntarne stvari, a kamo nesto vise. Moja sefica, npr. ne zna pronaci file bez moje pomoci a jos uvijek joj otvaram nove dokumente kad hoce nekaj utipkat u wordu.
Ima ih, ukljucujuci i nju, koji su svoj zivot zadnjih par godina podredili tome da dokazuju kako racunalna tehnologija ne sluzi nicem posebno (!?). Onda vecina njih smatra da objava radova na netu znaci otvoren poziv za kradju istih!
Vecina doktora-profesora panicno se boji otkrivanja ne poznavanja koristenja racunala, pa asistenti rade na prikrivanju tog ne znanja. Sramota i uzas!

Claire
26.12.2002., 12:05
pa asistenti rade na prikrivanju tog ne znanja

ovo je strashno !

to je uzimanje vremena i energije!
ja 75% svog radnog vremena pokrivam nerad, shlamperaj i neznanje svojih starijih suradnika...

Claire
26.12.2002., 12:34
e da... mladost i iskustvo je kazu idealan spoj...
kojeg sam ja zamislila na nacin da moja ideja prodje neku tamo mudru glavu koja ju treba sa svojim iskustvom promozgat...
odbit, prihvatit, modificirat... whatever...

kad ono nishta...
sljeganje ramenima i bjezanje... doslovno bjezanje... jer babe svojim nepogreshivim umom nanjushe posao...
i nece ni chut'... :confused:

i onda shvatim... moram sve sama znat i ne trebat nikoga...
ucit sve sama... gubit vrijeme na otkrivanju tople vode... jer moje starije kolegice se prave (radije cu to vjerovat nego da fakat ne znaju) da nemaju pojma o cemu ja to pricam...

ali ja ne stignem sama.... ne stignem i ne mogu i ne znam... :(

Ardo
26.12.2002., 12:39
Djeco draga, mislim da niste otkrile ništa novoga. Situacija je na radnim mjestima svugdje slična. Vjerojatno ima radnih sredina gdje se sastala dobra ekipa i svak uglavnom radi svoj dio posla, usavršava se prema potrebi, prati razvitak tehnologije etc... Samo, takva su radna mjesta vjerojatno rijetkost. Nekoć sam davn bila dio jedne takve ekipe. Trajalo par godina i raspalo se!

Inače, u većini slučajeva situacija je upravoo slična onoj koju opisuju LFC i vila. Ali, uz jedan mali komentar. Strah od novog ili totalna indolencija i nespremnost za napredovanje i usavršavanje u struci (uglavnom) nisu stvar godina. Nego stvar osobnosti pojedine ličnosti, stvar zadovoljstva sa svojim pozivom, stvar osobe koja je spremna dati se svakoj ideji i izgrađivati ju, širiti svoje vidike (pa i na radnom mjestu), rješavati probleme sam (dakle stvar odgovornosti) i da dalje ne nabrajam.

U mom aktivu nas je 7. Koristimo se modernom tehnologijom, kompjutorima i napredujemo u tom smjeru samo nas dvojica "starijih" kolega. Od mlađih kolegica ne zna niti jedna "uključiti" kompjutor, dalje bolje da i ne pričam. Kada trebam bilo što obaviti moram sve sama. Naša administracija je toliko nesposobna čak i utipkavati dopise na kompjutor tako da i to sama radim. Da, to troši puno vremena i energije. Ali kao što LFC reče, ako želim (a želim) da se neki poslovi dobro obave, moram sama podmetnuti leđa.

Mislim da je tu presudna volja i želja pojedine osobe da sudjeluje aktivno u radnom procesu na svom radnom mjestu. Godine vjerojatno idu u drugi plan. Obrazovanje također ima važan, ali ne najvažniji utjecaj. Pa se eto može dogoditi kao što xxGaladrielxx kaže, da oni koji su po stupnju napredovanja na radnom mjestu nižeg statusa u nekim stvarima daleko više znaju nego oni višeg. najviše što me uzrujava u takvim situacijama je indolencija nekih kolega na radnom mjestu. Skučenost i aljkavost. Arogancija. Nespremnost na napredovanje i poboljšavanje svojih sposobnosti i vještina. Nezainteresiranost.

Ima toga još!

luca
26.12.2002., 13:50
to je bilo jedno od veselja dok sam bila u HR...
s jedne strane razumijem: vidim vlastitu majku koja pise na papirice sve "tajne" upotrebe windowsa i interneta i vidim da to od nje trazi napor. ali se trudi i vecinu stvari moze sama (jos je malo ubijaju tablice ;)). zna da je to potrebno i vazno i zato i zeli uciti. ali vecina profesora su lijene gnjide koje se nece nimalo potruditi nego misle da imaju pravo pilati ljude oko sebe!

u francuskoj i danskoj (samo na ta dva mjesta imam iskustva na sveucilistima), nema sanse da neki starac bude losiji u upotrebi neke nove tehnologije. valjda bi se prije ubili od srama... i meni je normalno da moj nadredjeni zna vise od mene i da on gubi vrijeme uceci mene a ne obrnuto. pa zato valjda i ima vecu placu... uglavnom kad vidim sve te djedice kako barataju stvarima koje ja uopce ne kuzim, bude mi toplo oko srca :)

Princeza
26.12.2002., 13:56
xxGaladrielxx kaže:
Evo ti kod mene primjer na fakultetu. Mozda njih par iznad 50-te (nabrojim ih pristima jedne ruke) znaju koristiti komp. Cak ne znaju elemetntarne stvari, a kamo nesto vise.

Apsolutna istina! Kod mene je bilo slicno, ali situacija se malo poboljsala. No, pazite ovo ~ cim imas vislji status, imas i veca prava (sto je normalno). S tim pravima kod mene na poslu ide i jedna prava, velika privilegija: dobijes sluzbeni kompjutor za doma. To su vrhunski kompjutori s ugradjenim modermima i cudima i kostaju oko deset somova kuna. Nema sanse da asistent dobije takav (ili bilo kakav!) kompjutor za doma. Ne, mi si ih moramo kupovati od svoje vlastite place (koje je, btw, upola manja nego placa onih kolega koji dobiju kompjutor besplatno). No, problem nije u tome. Problem je kad kolegica koja je naucila raditi na kanti i koja koristi samo word dobije kompjutor od kojeg boli glava, masinu na kojoj moze koristiti sve vrste grafickih i muzickih programa, s ugradjenom przilicom i slicno, a ona se boji otvoriti internet :eek: :rolleyes: i jos nikada u zivotu nije poslala mail! :eek: :( Da ne velim da zena uopce ne zna da postoji nesto sto se zove PowerPoint, PhotoShop i slicno, ali glavno da se njoj da jaki kompjutor! Kao, njoj to treba?!? (Pitam se za sto?) A nama u uredu i dalje stoji kanta na kojoj kolegica i dalje radi kad god je na poslu i sama priznaje da se osjeca ugodnije s kantom, nego sa supernovim kompjtuorom. Ali, ona ga dobije za doma, a mi drugi frisku figu! :mad: Da ne velim da zena otvoreno priznaje da mrzi novotarije i da bi i dalje najradije pisala na pisacoj masini!

Ardo kaže:
Strah od novog ili totalna indolencija i nespremnost za napredovanje i usavršavanje u struci (uglavnom) nisu stvar godina. Nego stvar osobnosti pojedine ličnosti, stvar zadovoljstva sa svojim pozivom, stvar osobe koja je spremna dati se svakoj ideji i izgrađivati ju, širiti svoje vidike (pa i na radnom mjestu), rješavati probleme sam (dakle stvar odgovornosti) i da dalje ne nabrajam.

S tim se takodjer slazem. Kod nas na poslu isto ima bisera koji su sasvim mladi, a jako su teska srca prihvatili tehnologiju. :rolleyes: A ima i starijih kolega koji se odlicno snalaze na kompjutorima, i cak im je osobni izazov savladati ono sto im tehnologija pruza.

No, na svu srecu, ipak je to kod nas na poslu dobro rijeseno: imamo kolegicu koja se brine o kompjutorima i nju se uvijek moze pitati za savjet ili za rjesenje nekog problema. Medjutim, ni njezino strpljenje nije beskonacno ;) tako da ona jako strpljivo objasni jednom, a kad ju se ista stvat pita drugi put, onda ti objasnjava i pred tobom svaki korak zapisuje. Nakon sto ti vrlo precizno zapise kako se sto radi, nitko vise nema razloga pitati ju ponovno. ;) :D Dobra fora. ;)

Princeza
26.12.2002., 14:08
luca kaže:
u francuskoj i danskoj (samo na ta dva mjesta imam iskustva na sveucilistima), nema sanse da neki starac bude losiji u upotrebi neke nove tehnologije. valjda bi se prije ubili od srama... i meni je normalno da moj nadredjeni zna vise od mene i da on gubi vrijeme uceci mene a ne obrnuto. pa zato valjda i ima vecu placu...

Vidis, ja imam iskustvo s austrijskim i njemackim sveucilistima i mogu ti reci da je, prema onome sto sam osobno vidjela, moje iskustvo bas suprotno. Tamo su profesori - profesori: face, imaju ogromne place koje su im dane kao nagrada za cijeli radni vijek, a ne za ono sto su im trenutne duznosti, vrlo su uobrazeni i puni sebe (iako su prema meni kao strankinji uvijek bili izuzetno, izuzetno fini :o ), smatraju studente dosta nizom vrstom (istina, to se ne osjeti otvoreno kao kod nas, ali na jedan suptilan nacin je prisutno), titule im mnogo znace i jako paze na status, na to tko je asistent, tko je docent, tko izvanredni profesor, itd.

U tom smislu, osobno sam dozivjela kako se jedan uvazeni njemacki arheolog, sef katedre za arheologiju na jednom od najvecih njemackih sveucilista, hvali kako on samo nazvrlja osnovne teze svojih radova na papir, a njegova asistentica mu onda to uoblici u formu znanstvenog rada i sredi sve na kompjutoru. I, naravno, on je potpisan kao autor, a karijera asistentice ce malo pricekat. :rolleyes: Dok tip ode u penziju. :rolleyes: Tip je bogat (bila sam kod njega doma), zivi u raskosnoj vili u jednom od najelitnijih dijelova grada, a hvali se time da ne posjeduje komjutor niti da ce ga ikada posjedovati, da ga ne zna ni ukljuciti, jer za to ima asistenticu! :eek: :mad: A asistentica mu sluzi i za privatne stvari, npr. kupuje cvijece njegovoj zeni za godisnjice braka i rodjendane i slicno. :eek:

U Austriji nisam dozivjela nista tako drasticno, ali znam da gotovo svaki odsjek ima zaposlenika koji se brine o tome da radovi svih zaposlenih budu uredno slozeni u kompjutorima, ako netko pise rukom ili na masinu, da ih se prepise na hard, da uvijek postoji par disketa ili CDova s back upovima, da se po ideji profesora napravi ppt prezentacija i slicno. Dakle ~ ako ne zele, profesori se ne moraju baviti tehnologijom (govorim o Filozofskom fakultetu, na tehnickim fakultetima bi bilo smijesno da se zapuste).

Ne velim da je to dobro (dapace!), samo hocu reci da ni vani nije onako sjajno kao sto mi u Hr to mislimo (ili zelimo vjerovati). ;)

Claire
26.12.2002., 14:10
a kako oduzet pravo starojim kolegama da troshe moje vrijeme i zivce na pizdarije???

ja ne mogu svaki put iznova troshit vrijeme na gluposti koje se njima dogadjaju zbog shlamperaja i neznanja i brzopletosti...

stvar je troshenja MOG vremena i zivaca...

Princeza
26.12.2002., 14:17
LaFemmeClaire kaže:
a kako oduzet pravo starojim kolegama da troshe moje vrijeme i zivce na pizdarije???

Posve te shvacam. :)

Mozda da probas kao moja kolegica: iduci put kad im objasnjavas (a sve sa smjeskom ;) ) lijepo uzmi olovku i papir i pred njima zapisi svaki, pa i najmanji korak, kao da objasnjavas djetetu. Onda im lijepo reci nesto u stilu 'ovo nije ni najmanje tesko, dapace, vidjet cete kad se jednom uzivite da je u stvari jako jednostavno i da ce vam kompjutor izuzetno olaksati zivot. S obzirom na to da vam to svakodnevno treba, probajte se malo osamostaliti, jer vam mozda ja necu uvijek biti pri ruci, a glupo je da ste radi neceg tako jednostavnog ovisni o drugima i da morate nekog moliti da obavi tako jednostavnu stvar za vas' (igras na dvije stvari: da je to jako jednostavno, pa ako vele da je komplicirano, ispadaju glupi, i drugo, a to je da su ovisni o tebi i da te moraju molit za uslugu, a to je u biti njihov ponos ~ barem bi trebao biti :D ). I cijelu pricu zavrsis sa 'vjerujem da razumijete da i ja imam puno posla i da ga ne mogu prekidati svaki put kada vama treba pomoc, a radi se o toliko jednostavnim stvarima da je zapravo sramota da ih ne znate napraviti sami'. ;)

Druga je varijanta da ih svaki put kad nesto trebaju natjeras da te zamole i da se postavis kao da ti njima radis uslugu (sto i radis). Tako da im lijepo kazes: 'doci cu do vas cim uspijem, imam posla preko glave', i onda ih pustis da neko vrijeme cekaju. A kad dodjes, da budu ovako: :s

Mozda je malo ispod pojasa ;) ali nisu ni babci nikaj bolji. :D

Ardo
26.12.2002., 14:38
Princeza, jako si dobro kategorizirala svoje koege na poslu u vezi ove teme. Ipak, ona kolegica, citiram te A nama u uredu i dalje stoji kanta na kojoj kolegica i dalje radi kad god je na poslu i sama priznaje da se osjeca ugodnije s kantom, nego sa supernovim kompjtuorom. Ali, ona ga dobije za doma, a mi drugi frisku figu! Da ne velim da zena otvoreno priznaje da mrzi novotarije i da bi i dalje najradije pisala na pisacoj masini! i dalje ima najbolji komp doma koji stoji neiskorišten, a vi se mučite s kantom. I što dalje? Ljutiti se, razgovarati sa šefovima, pomiriti se sa situacijom ili se gristi u sebi. Ili, ne daj bože, pokušati kolegicu nagovoriti da donese u ured onaj komp s kojim ne zna što bi počela!

LFC pita

Eh, kada bismo znali odgovoriti na ovo pitanje i postaviti se sukladno odgovoru, ne bi niti bilo potrebe postavljati ovu temu. Bojim se da smo mi nemoćni i da se možemo jedino potruditi se što manje se sekirati zbog postojećeg stanja.

Princeza
26.12.2002., 14:48
Ardo, to s kantom i nije neki preveliki problem. Radili smo kratko na njoj, a onda smo svi dobili odlicne kompjutore, ali u uredu. Buduci da je poslodavac duzan osigurati nam dobre uvjete za posao, on je svoju duznost i izvrsio. Sad svi u uredu imamo odlicne kompjutore, a babac i dalje radi na kanti. :D

No, problem je u tome sto je ovdje rijec o sveucilisnoj sredini, u kojoj se 90% posla radi kod kuce. Dakle, bitno je kakav kompjutor imas kod kuce, a onaj na poslu, gdje provodis malo vremena, je prilicno irelevantan. Tu se sad postavlja pitanje zbog cega netko moze dobiti avion od kompjutora za doma, a nikad u zivotu nije, niti nece napraviti, npr. PowerPoint prezentaciju ili urediti fotografiju u PhotoShopu, a netko drugi, tko to sve treba i tko sve to aktivno koristi, mora to kupiti sam, od svojeg novca, a radi za tzv. opce dobro (citaj: studente, predavanja, seminare, itd). A place su takve kakve jesu. :(

Sto se tice toga da zena zamijeni kompjutore, da si doma uzme kantu, a nama da onaj bolji (u ono malo vremena dok smo u uredu imali samo kantu), pokazalo se da zenska nije luda :D Naime, rekla je da 'ne moze zamijeniti te kompjutore, jer je onaj bolji vec ionako zaduzen na njezino ime, a to je bila odluka sefa' (sumnjam, ali ajde). Drugim rijecima, zali se sto ima novi i 'komplicirani' :rolleyes: kompjutor, ali ga ipak ne da! ;)

PS Da ne bi bilo zabune, spomenuta kanta je odlican kompjutor za nekoga tko treba samo word - brz je i pouzdan, samo nema neke fancy programe i modem mu je spor.

Claire
26.12.2002., 16:12
e sad... ako je to sve tako... nek mi netko kaze kako da ja te osobe poshtujem...?

pri tome mislim na istinsko poshtovanje... a ne ono shto glumatam svaki dan dok im u sebi yebem mater ispravljajuci njihove greske (vrlo cesto i potajno da oni ne skuze)??? :confused:

Princeza
26.12.2002., 23:54
LaFemmeClaire kaže:
e sad... ako je to sve tako... nek mi netko kaze kako da ja te osobe poshtujem...?

A bas ih moras... postovati?!? :confused: :D

Mislim, procitaj svoj prvi post. Ne postujes ih i imas dobar razlog za to. Zbog cega ih onda zelis postovati? Mislis li da ti je to neophodno za kvalitetnije obavljanje posla? Think again. ;)

Mr. Big
27.12.2002., 14:09
Ja dok sam u Zagrebu radim u jednoj trgovini sportske opreme, jedini sam ispod 30 od petero ljudi tamo, dvoje ih je u 40ima, dvoje u 50ima. O svojim starijim kolegama mogu reći sve najbolje. Svi su fakultetski obrazovani tamo osim mene, no nitko mi to ne nabija na nos. Atmosfera je izuzetna, radi se koliko je potrebno (6-12 sati dnevno, ovisi o danima), poslovanje je jako dobro što se osjeti na plaćama...

Mislim da ne ovisi poštovanje ili ne poštovanje o godinama, ima pregršt starijih ljudi koji daju 150% sebe na poslu i u životu, a mlađe kolege smatraju sebi ravnopravnima.

Claire
27.12.2002., 18:43
Princeza kaže:
Mislis li da ti je to neophodno za kvalitetnije obavljanje posla?

da...
trebam uzore i ucitelje... trebam i konkurenciju... trebam autoritete, mentore i oslonac... nekog ko ce stajati iza mene...

Ardo
27.12.2002., 20:57
LFC, istina, upravo to svatko treba, a pogotovo vi mladi na radnom mjestu. Zalosno je ako na poslu nemas kolega koje bi mogla cijeniti i u potpunosti suradivati s njima. Otici po pomoc a ne samo sluziti kao njihova radna snaga.

Promijenila sam nekoliko radnih sredina. Ne mogu reci kako mi je ova gdje sada radim losa. Ali imam jako uski krug kolega s kojima se druzim, razgovaram ili molim za savjet. Dvoje, troje. S ostalima ne zelim podijeliti niti zadovoljstvo niti nezadovoljstvo.

No ja ih ipak imam dvoje troje. Ako nemas ni jednog, tesko je raditi u takvoj sredini.

Princeza
28.12.2002., 18:59
LaFemmeClaire kaže:
da...
trebam uzore i ucitelje... trebam i konkurenciju... trebam autoritete, mentore i oslonac... nekog ko ce stajati iza mene...

LFC, slazem se da bi ti bilo ljepse i ugodnije na poslu da sve to dobivas od svojih starijih kolega, ali to ti nije potrebno da bi dobro obavljala posao. Znam po svom vlastitom iskustvu ~ uvijek je ljepse kad imas pozitivne uzore, autoritete, mentore, ucitelje i oslonac, no na zalost, takvih je malo. Osim strucnosti, stariji kolege moraju biti i sasvim posebne osobe da bi to sve mogli i htjeli pruziti mladjim kolegama. Na zalost, kod mene na poslu veliki dio starijih na mladje gleda ili kao na balavce koje ne treba postovati ili na konkurenciju. Stoga ~ zasuci rukave i na posao. Sama. Nije ugodno, nije lijepo, ali za pet godina ces znati da si sama zasluzna za svoj uspjeh, znat ces da stojis iza njega, neces morati nikome biti zahvalna, bit ces uspjesna i imat ces puno vjere u sebe i svoje sposobnosti! :) :top:

Namche
28.12.2002., 19:10
Potpuno vas kuzim iako ja sada na svom radnom mjestu nemam tih problema.....samo da potraje....posto radim sa 3 zenske izmedju 27-32g ja sam najmladji:D Nema problema sa starijim kolegama sva sreca jer cujem od frendova to je za poludit. Ne zna disketu gurnut a ako joj zelis pokazat opet im nije pravo i sl. Ne zele uciti zaostali su 30g i samo koce mladje. Zato imamo tolko papirologije po firmama jer je pola ljudi nesposobno. Dobro to je jedan od razloga. Mora da je grozno frustrirajuce raditi tako sa nekim. sva sreca da se ne srecem direktno sa tim pa tu i tamo mogu potrpit ;)

Sandra October
30.12.2002., 09:11
LFC ako je firma iole normalna (a ne pročitah nigdje u postovima da nije) onda će tvoje znanje rezultirati napretkom u odnosu na njih. A onda obući čizme sa petom za koju treba oružani list i po - teticama:D

Tko preživi- pričat će. I radit u 7-8 osnovnih programa:D
Ne ide nježno, probala ja. Samo čizma:D

Skuzi na brutalnosti;)

vjetar
30.12.2002., 09:58
Ja joj 3 godine pričam istu priču a ona meni : "Ja se u to ne razumijem...." I opet isponova. Kad treba promijeniti toner zove mene, jer kao ona to ne zna.
Druga - u jednom danu kažem joj 4 puta neka pogleda na vrh ekrana i prepiše ili zapamti ime datoteke. Drugi dan to joj kažem 8 puta, treći dan još jedno 3 puta...četvrti dan me zove i pita "a gdje da nadjem ime datoteke".
I tako dalje i tako dalje....ispisala bih cijelu knjigu kad bi pričala o svakom korisniku posebno . Bila sam na poslu od 8-20 svaki dan, sve se nadajuć da će moj trud ipak uroditi plodom...
E onda mi je sjelo da rade budalu iz mene. Trebalo mi je 3 godine da to shvatim...budali. TO nikada ništa neće naučiti, trudila se ja ili ne.
Sada sam prestala. Kad nazovu i nešto traže, a uvijek je hitno ja kažem da baš sada ne mogu jer imam jedan još hitniji zadatak za obaviti.
I radim na VLASTITOM usavršavanju, a njih više uopće ne primjećujem.
Pa neka se žale. A neće, jer su sami svjesni da ne znaju, da ne žele naučiti, da su kreteni koji čekaju penziju i već odavno mrtvi....

Meni bolje, njima bolje...svi sretni i svi zadovoljni.

luca
31.12.2002., 01:21
Princeza kaže:
Vidis, ja imam iskustvo s austrijskim i njemackim sveucilistima i mogu ti reci da je, prema onome sto sam osobno vidjela, moje iskustvo bas suprotno.

Ne velim da je to dobro (dapace!), samo hocu reci da ni vani nije onako sjajno kao sto mi u Hr to mislimo (ili zelimo vjerovati). ;)

khm, i onda mene pitaju zasto ja necu u Njemacku i Austriju :D
tamo idem samo na mjesto profesora ;)

ja mogu reci za pariska sveucilista UP XI, VII, VI i V i za DTU u danskoj sve najbolje.

ali to je malo tipicno za bransu: lijecnici i drustvenjaci su dakelo najuobrazeniji, recimo ja pucam od smjeha kad cujem kako se jedni drugima obracaju prema titulma :D prirodnjaci nikad ne isticu titule. npr. ja sam dobra s jednim tipom vec godinama i tek sam nedavno slucajno saznala da je on akademik (matematicar) francuske akademije...

ne kazem ni ja da je vani sve bolje nego u HR, ali ja vise ni pod razno ne bih dozvolila da me se tretira/ignorira kako sam dozivjela u Zagrebu.

lebowski
31.12.2002., 05:30
Hm... U poduzecu gdje radim 20-ak je zaposlenih, a ja sam kakti informaticki savjetnik, da to tako nazovem. Kad sam prvi dan dosao, isao sam zamijeniti monitor jednoj djevojci. Ono, kreno ugasiti monitor, a ona Neeee nisam snimila, ja reko Pa gasim monitor, ne gasim CPU, nemas bada, a ona opet NEEEEEE jesi lud, nisam snimila. Ja reko obro, ajde ti snimi pa cemo ga premjestiti. To je stanje koje sam zatekao. Ne bih smio dalje, mada ima jos podosta anegdota. Mislim, blagodati interneta su im bile potpuno nepoznate. Fajlovi, direktoriji, shortcuti, arhive, pretrazivanje, pa cak i obicno printanje. Nije im to struka, ne zanima ih informatika, glupe kanete, zamijenice ljude, daj ti meni pisacu masinu i ostale spike. I tako, sa svima ljubazno, naucio sam ih s vremenom, prisao im bez ikakvog prezira, postovao njihovu zelju za neznanjem ali vremenom ih ostavljao u situacijama kada su se morali snaci bez mene. Ucio ih s puno ljubavi, sta da kazem drugo? I pretrpio par sranja naravno, ali ja jako cijenim svoje zivce, tako da kad meni netko kaze (sto se naravno desilo): Daj molim te, otvori kompjuter i ocisti ga od prasine, spor mi je u zadnje vrijeme, onda ja velim, nema problema (jer ja znam da taj covjek ZNA da uzrok sporosti njegovog stroja lezi u prasini koja se nakupila izmedju hard diska i ne znam cega jos), napravicu to kad vi odete s posla. Defragmentiram mu disk, ocistim particije od smeca, nesto kao malo brze radi, covjek je bio u pravu, nije izgubio svoju pamet, kompjuter radi brze, veca produktivnost bla bla bla. Mislim, prije svega treba cijeniti svoje zivce. I biti sto bolji politicar. Timski radnik. Cijeniti nekog? Zar je to problem? Ja cijenim tog covjeka jer je odgojio svoju djecu. Ne prezirem nikog.
I da, godine nemaju veze za motivacijom za znanjem i napredovanjem. Stvar je rukovodstva firme motivirati radnika na pravi nacin. Isto tako, staz pridonosi autoritetu, ali vecinu autoriteta stvaras sam.

Black Hawk Down
31.12.2002., 07:28
I tako, sa svima ljubazno, naucio sam ih s vremenom, prisao im bez ikakvog prezira, postovao njihovu zelju za neznanjem ali vremenom ih ostavljao u situacijama kada su se morali snaci bez mene. Ucio ih s puno ljubavi, sta da kazem drugo? Pravo veliš lebowski, to ti je posao, za to te plaćaju. Čemu se nervirat?

Princeza
31.12.2002., 17:05
Black Hawk Down kaže:
Pravo veliš lebowski, to ti je posao, za to te plaćaju. Čemu se nervirat?

Lebowski, imas jako pozitivan stav prema radu, svaka ti cast! :) Medjutim, htjela bih napomenuti isto sto je i BHD primijetio: to je tvoj posao, biti medju ljudima koji nisu informaticki obrazovani i brinuti se za njihove kompjutore. No, mislim da (barem tako izgleda iz njezinih postova) LFC ima problem jer njoj ne ulazi u posao biti informatickom uciteljicom svojih kolega, dapace, ucenje drugih oduzima joj vrijeme koje bi trebala posvetiti obavljanju svog posla.

Velim, mi na poslu isto imamo osobu koja se bakce sa slicnim stvarima (i na bih joj htjela biti u kozi :D ), no to je njezin posao, ona je placena upravo za to. Dakle, njoj je svejedno da li nekome pokazuje kako otvoriti novi word dokument ili sto je internet. Ali nije svejedno onima kojima to nije posao, a moraju gubiti svoje vrijeme na ljude koji se jednostavno ne trude. Kuzis kaj hocu reci?

Claire
01.01.2003., 21:12
vjetar kaže:
I radim na VLASTITOM usavršavanju, a njih više uopće ne primjećujem.
.

e... ovo gore je moja novogodisnja odluka...

btw... ja sad zadne vrijeme radim na uvodjenju jedne nove mashine (novi kompjuterizirani medicinski dijagnosticki whatever aparat)... i stavljeno mi je u zadatak da kad je uhodam da onda educiram svoje kolegice...

ljudi moji... ja sad trebam u mjesec dana SAMA napravit sve... i bakicama servirat najjednostavnije moguce naputke... napisane po mogucnosti na jednoj post-it naljepnici...
mene to veseli... zaista... ali cini mi se da bi stvari ipak trebale bit malo drugacije postavljene...

o tome da vodim citav posao jos uz to i da imam najvecu odgovornost glupo mi je i pricat, jer neuvjerljivo zvuci...
ali ce vam uvjerljivije zvucat da ja imam manju placu, najmladja sam, najmanje titula (ne stignem napisat magisterij od silnog posla).. a sta je najbolje u cijeloj prici... moj se ugovor produzuje svakih 6 mjeseci... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

vjetar
02.01.2003., 07:48
Princeza kaže:
Lebowski, imas jako pozitivan stav prema radu, svaka ti cast! :) Medjutim, htjela bih napomenuti isto sto je i BHD primijetio: to je tvoj posao, biti medju ljudima koji nisu informaticki obrazovani i brinuti se za njihove kompjutore. No, mislim da (barem tako izgleda iz njezinih postova) LFC ima problem jer njoj ne ulazi u posao biti informatickom uciteljicom svojih kolega, dapace, ucenje drugih oduzima joj vrijeme koje bi trebala posvetiti obavljanju svog posla.

Velim, mi na poslu isto imamo osobu koja se bakce sa slicnim stvarima (i na bih joj htjela biti u kozi :D ), no to je njezin posao, ona je placena upravo za to. Dakle, njoj je svejedno da li nekome pokazuje kako otvoriti novi word dokument ili sto je internet. Ali nije svejedno onima kojima to nije posao, a moraju gubiti svoje vrijeme na ljude koji se jednostavno ne trude. Kuzis kaj hocu reci?

Ja mislim da moram malkice braniti kolegu. Informatički savjetnik ne znači da čovjek mora brinuti za tudje kompjutere. Za to postoje "hardweraši".

vjetar
02.01.2003., 07:51
LaFemmeClaire kaže:
e... ovo gore je moja novogodisnja odluka...

btw... ja sad zadne vrijeme radim na uvodjenju jedne nove mashine (novi kompjuterizirani medicinski dijagnosticki whatever aparat)... i stavljeno mi je u zadatak da kad je uhodam da onda educiram svoje kolegice...

ljudi moji... ja sad trebam u mjesec dana SAMA napravit sve... i bakicama servirat najjednostavnije moguce naputke... napisane po mogucnosti na jednoj post-it naljepnici...
mene to veseli... zaista... ali cini mi se da bi stvari ipak trebale bit malo drugacije postavljene...

o tome da vodim citav posao jos uz to i da imam najvecu odgovornost glupo mi je i pricat, jer neuvjerljivo zvuci...
ali ce vam uvjerljivije zvucat da ja imam manju placu, najmladja sam, najmanje titula (ne stignem napisat magisterij od silnog posla).. a sta je najbolje u cijeloj prici... moj se ugovor produzuje svakih 6 mjeseci... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

DEFINITIVNO bi trebale biti drugačije postavljene.
:(

sunshine
02.01.2003., 08:23
ja imam u firmi osobu koja je na jednom od rukovodecih mjesta a koja se ne zna posluziti ni wordom, jedino sto zna je ukucati podatke u jedan hotelski program i tu zavrsava svo njeno znanje

ljetos dok je moj direktni rukovodioc bio na godisnjem bila sam podredjena njoj i ona je to iskoristila da bi me zamolila da joj napisem kako se sluzi e-mailom, i tako napisem ja njoj ono sto sam mislila da joj nije jasno jer nije mi bilo poznato koliko ona zapravo ne zna
vrati se ona s tim i kaze "ma ja ti trebam ono korak po korak sve gdje i kako"
i tako sam joj napravila upute za koristenje, korak po korak, od uputa klikni na "slicicu" (jer zena ne zna sto je ikona) na kojoj je koverta a nalazi se tu i tu, do klikni na "slicicu" send koja se nalazi tu i tu :rolleyes:

danas ta moja uputstva vise zaljepljena na zid kod nje u uredu i svatko tko udje moze ih vidjeti, ona se nije potrudila zapamtiti ih, word i dalje ne koristi

ima puno takvih primjera kod mene u firmi, ljudi me zovu po tisucu puta da bi im objasnila kako da stave akcent na slovo, kompjutere gase pritiskom na tipku, za njih start menu ne postoji i objasnjavam im ja, objasnjava im sistemac ali uzalud, telefon i dalje zvoni bar deset puta dnevno zbog takvih pitanja, a ja sam "samo" tajnica direktoru i nije u mom opisu radnog mjesta da educiram ljude

UnExpected
02.01.2003., 09:28
Meni se na svim poslovima osim prvom podrazumijevalo samostalno služenje kompjuterom.

A naučila sam na faksu - bila sam demonstrator i trebalo je nekaj raditi, a nadređeni nisu znali. Al su imali one žute knjige za početnike, pa su otišli doma i ostavili me solo s kompom i knjigama. Ja sjela i naučila.

A na prvom poslu, gdje sam bila pripravnik, često mi danima nisu davali niš za raditi. Pa sam uzela Excel za početnike, i naučila i to.

Poanta - sjedni za kompjuter, uzmi dva-tri priručnika, daj si par sati i to je to.

vjetar
02.01.2003., 09:33
gospa Noris kaže:
Meni se na svim poslovima osim prvom podrazumijevalo samostalno služenje kompjuterom.

A naučila sam na faksu - bila sam demonstrator i trebalo je nekaj raditi, a nadređeni nisu znali. Al su imali one žute knjige za početnike, pa su otišli doma i ostavili me solo s kompom i knjigama. Ja sjela i naučila.

A na prvom poslu, gdje sam bila pripravnik, često mi danima nisu davali niš za raditi. Pa sam uzela Excel za početnike, i naučila i to.

Poanta - sjedni za kompjuter, uzmi dva-tri priručnika, daj si par sati i to je to.

Meni se čini da ja tebe obožavam....:D :top:

trpimir
03.01.2003., 15:23
Mislim da (ipak) nije stvar u godinama, nego u odnosu prema poslu. Oni koji su sad kad su pred penziju nezainteresirani, vjerojatno su bili nezainteresirani i ljeni i kad su bili mladi.

Ja radim u gospodarstvu, a to znaci da je svaka pojedina osoba koja radi u firmi zaposlena s razlogom. Svatko ima neku zadacu i ako ju ne ispunjava, ako nije "rentabilan" za firmu, moze se pozdraviti s poslom. Istina, starijim kolegama se vise gleda kroz prste nego mladima i to iz dva razloga: prvi je taj sto su oni ipak dali svoje najbolje godine u ovoj firmi i pomogli da se izgradi ovako jaka kakva je, a drugi je sto je u njihovo doba elektricna pisaca masina bila vrhunac elektronike :eek: :D tako da je njihov otpor donekle i razumljiv.

No, company policy je sljedeca: svatko mora vladati barem osnovama, a u osnove spada word, excell, programi elektronicke poste i snalazenje na internetu. Svi djelatnici koji nisu u stanju to savladati, i stari i mladi, od firme su dobili kvalitetne tecajeve. Samo potvrda da su redovito pohadali tecaj i da su polozili osnove im je mogla sacuvati posao. Ako su to odbili (nitko nije, akli predvideno je kao mogucnost), mogli su uzeti radnu knjizicu i otici na burzu. Na taj nacin smo se osigurali da mladi kolege, koji brzo uce i imaju volje za usavrsavanje, ne gube svoje (dragocjeno i dobro placeno) vrijeme na ljude koji ih koce i usporavaju.

UnExpected
03.01.2003., 15:33
vjetar kaže:
Meni se čini da ja tebe obožavam....:D :top:

A gle, nisam nikakv kompjuterski mag, ali mi bar ne mora nitko pomagati da napišem, uredim i isprintam dokument, pošaljem mail, ili kreiram tablicu.

Ne znam zakaj se ljudi toliko boje? Pa ne budu im prsti otpali ako prime miša u ruku.

slavkec
03.01.2003., 20:53
Ja bih se isto slozio sa svima koji su rekli da nedostatak ambicija, zelje za usavrsavaljem i lijenost nisu stvar godina, nego karaktera. Evo, recimo, istovremeno sa mnom zaposleno je jos skoro deset mladi ljudi, direktno s faksa. Svi su, narodski receno, parali nosom nebo, koliko su bili uobrazeni i samouvjereni (a u biti su jos tada bili nitko i nista, male bebe pred kojima je bio dug i tezak put). Ja sam jedini pokazao zelju za usavrsavanjem, ucenjem, nisam se libio pitati za savjet ako nesto nisam znao, nisam bio "najpametniji na svijetu", nisam na starije gledao kao na "otpisane" koji ce uskoro biti umirovljeni... And quess what? Prvi iz svoje generacije sam napredovao, i sad sam na tocno dvostruko visoj poziciji od svih onih "pametnih genijalaca".

eowyn
06.01.2003., 13:47
LFC, ja ne kužim u kakvoj ti to firmi radiš? Mislim, koji je ustorj?
U krajnjoj liniji, najgore je kada od početka ideš ispravljati tuđe greške i onda ekipu navikneš na to da si nezamjenjiva.
To se meni dogodilo, Oni nisu imali pojma, a ja sam mislila da će svijet propas ako ne ispravim njihove grešeke.
WRONG!
Time sam napravila totalno kontraproduktivnu stvar; navikla sam ih da više ništa ne rade sami i da ću ja vječno biti tu da ispravim njihove pizdarije dok one fajlaju nokte.
Moj dragi mi je jednom rekao da je to kao kad pospremam veš za njim; umjesto da pustim da se nagomila i da njemu dođe samo po sebi da baci čarape u prljavi veš, on je naviknuo na to da ja za njim pospremam.
Od tog trenutka naučila sam samo radit svoj posao. I nije se srušio svijet. A koke su se morale pomučiti same da shvate i nauče stvari. Nije više bilo mene da uskačem.

lucija
07.01.2003., 00:31
Radim tek deset mjeseci i nastojala sam raditi najbolje sto mogu. Medjutim, umjesto da moja ambicioznost i zanos pridonesu okolini, tudja inercija, dosada, lijenost i sl. samo su naskodili meni. Osjecam se prevareno. Mogu raditi tone posla i ne raditi nista, svejedno je. Bolji efekt ostavlja dobar vic ili vulgarna anegdota. Uza sve odgovornosti koje sam dobila i sama preuzela ceka me ocjenjivanje studenata... naime radim na faksu. Nije mi jasno kako da sve to izvedem, kako reci ljudima da ne znaju u okolinu u kojoj je permisivnost prema neznanju ogromna da bi profesorima bilo lakse. Nevjerovatna je razina neznanja, tuposti, inercije. Sve one price o ljudima koje sest milijuna puta ucis da otvore mail ili sejvaju nesto sto su prvotno napisali na sugavom komadu papira su mi posve poznate, itekako poznate. Nije mi jasno odakle entuzijasti cijeli zivot crpe energiju. Tesko mi je priznati, ali posustala sam. Trenutno mi stvarno treba topao i pametan savjet nekoga tko je ovo prosao... :s

indian
07.01.2003., 17:11
Kod mene svi, ama baš svi stariji su (naravno oni visokoobrazovani) savladali sve tajne kompjutera, software-a...svega što treba..
Uopće nije problem u tome..

Al mi je firma u komi..i kako sad to onda?..
Na kraju je to najmanje važno..bar kod mene..

E super bi to bilo da su samo problemi te kompjuterske prirode važni..

Black Hawk Down
07.01.2003., 18:10
Nevjerovatna je razina neznanja, tuposti, inercije. Sve one price o ljudima koje sest milijuna puta ucis da otvore mail ili sejvaju nesto sto su prvotno napisali na sugavom komadu papira su mi posve poznate, itekako poznate. Ne znam otkud ideja da su svi ljudi pametni, vrijedni i željni znanja. Nemoj gledati na sjeme koje se nije primilo. Veseli se ono jednom od pet ili deset koje je proklijalo. Kad sam se bavio sličnim poslom toliko me radovala ona iskra i onaj plamen kod svakog desetog da sam lako zaboravljao na onih devet. Osim toga tvoj posao će uvijek biti širi od opisa tvog radnog mjesta. Zato radi ono za što te plaćaju - ne mora to biti vatromet entuzijazma - naravno da nastojiš i u tome naći neku ravnotežu - ali neka te ne hvata ni depresija. Žuljaš po malo - nijedan dan bez crte i nakupi se toga toliko da možeš mirno spavati barem donekle zadovoljna. Ne plaća Bog svake subote.
cy :) BHD

lucija
07.01.2003., 20:32
hvala ti na odgovoru. Imas pravo, to je jasno. Voljela bih da prevladam ova prva pocetnicka razocarenja. Jer mislim da vrijedi samo onaj entuzijazam koji se gradi nakon spoznavanja realnosti i onaj optimizam koji uzima u obzir stvarnost... Sada mi je upravo grozno. Ali, drago mi je da na netu ima pametnih ljudi, kad prijatelji i uza okolina zakazu... pozdrav!

Princeza
07.01.2003., 20:48
Lucija, entuzijast ili jesi ili nisi. Razocarenja nisu samo pocetnicka, ako si idealist i ako radis ovako kako ti radis, pratit ce te cijeli zivot. Naravno, kako postajes starija i iskusnija, vjerujem da ce te manja kolicina stvari uspjeti dirnuti u zivac, razocarati ili povrijediti, ali vjeruj mi kad ti kazem da se to ipak moze dogoditi. Isto je tako i s entuzijazmom. U trenucima razocarenja cini ti se da u tebi nema vise ni trunke entuzijazma, no dovoljan je samo jedan pozitivan pomak, jedan uspjeh, jedan ok kolega... I evo njega (entuzijazma) natrag! Barem je to moje iskustvo, nakon nesto vise od sest godina staza.

Znas sta? I dobro je da je tako. :)

Jer, bez obzira na to sto ti je ponekad bed, sto se razocaras, sto si mislis da se sve to ne isplati... Vjeruj mi, isplati se. :) Ipak, radis za sebe, odgovorna si za sebe i svoj rad, a ne za druge. Iza tebe ostaje ono sto je tvoje, a iza drugih njihova go*na. Neka im budu. I bez brige, oni koji trebaju, vide tko je tko. Vide tko se trudi. I kvalitetni studenti to vide. :) A za druge ~ bas te briga. :)

lucija
08.01.2003., 14:36
Princezo,
hvala i tebi na odgovoru. Stvarno mislim da nisam imala pojma kakvi su ljudi, a s njima i zivot, dok nisam pocela raditi. Jucer mi je malo falilo da kazem sefu good bye. Srecom, nakon duge i mucne diskusije mislim da smo se pokopcali. Tako da je to happy end. Ali, nikako i end. Pojma nisam imala koliko snage i hrabrosti moras imati da bi iz dana u dan zivjela, radila, zadrzavajuci bar malo zdravog razuma. Sigurna sam da se rad isplati i tako to, ali ponekad se covjek stvarno pita KAKO je tim djabalebarosima uspjelo okupirati takve pozicije i toliko vremena. Tja, zivot je nakako dlakav. Ovaj forum je jako pzitivan i pametan. Hvala svima sto ga nisu pretvorili u glupionicu.

Pitanje za svih kojima se da odgovarati:
Kakva su vasa iskustva, razmisljanja, na sto mislite kad vam se ne da iz kreveta na posao. I koji su vam snovi vezani uz posao i karijeru?

Puno pozdrava od ohrabrene Lucije.

Princeza
08.01.2003., 18:14
lucija kaže:
Princezo, hvala i tebi na odgovoru.

Nema na cemu. :)

lucija kaže:
Stvarno mislim da nisam imala pojma kakvi su ljudi, a s njima i zivot, dok nisam pocela raditi. Jucer mi je malo falilo da kazem sefu good bye. Srecom, nakon duge i mucne diskusije mislim da smo se pokopcali. Tako da je to happy end. Ali, nikako i end. Pojma nisam imala koliko snage i hrabrosti moras imati da bi iz dana u dan zivjela, radila, zadrzavajuci bar malo zdravog razuma. Sigurna sam da se rad isplati i tako to, ali ponekad se covjek stvarno pita KAKO je tim djabalebarosima uspjelo okupirati takve pozicije i toliko vremena. Tja, zivot je nakako dlakav. Ovaj forum je jako pzitivan i pametan. Hvala svima sto ga nisu pretvorili u glupionicu.

Cuj, Lucija, sve ce to doci s vremenom. Vecina nas vjerojatno prije nego sto smo se zaposlili nismo imali pojma o mnogim karakternim osobinama koje su nasim kolegama ne samo dobro poznate, nego i jako drage. ;) :D Moj savjet: nemoj se svadjat sa sefom, ne bori se u bitkama koje nisu tvoje i u kojima ti pobjeda ne moze nista donijeti, a poraz ti moze nauditi... Budi diplomat, radi svoj posao najbolje sto mozes, ne daj se uvuci u uredske/fakultetske traceve i sve ce biti vise nego ok. :top:

lucija kaže:
Pitanje za svih kojima se da odgovarati:
Kakva su vasa iskustva, razmisljanja, na sto mislite kad vam se ne da iz kreveta na posao. I koji su vam snovi vezani uz posao i karijeru?

Za ovo pak predlazem otvaranje nove teme. ;)

lucija kaže:
Puno pozdrava od ohrabrene Lucije.

Puno pozdrava i tebi, Lucija, i ne daj se samo tako obeshrabrit! :W

lucija
08.01.2003., 19:56
Draga Princezo,
nisam prije koristila "usluge" foruma, pa sam ugodno iznenadjena. Doista, bilo bi dobro porazgovarati o ambicijama, motivacijama, snovima, zeljama, o trikovima kako da se ocuvamo ornima i tako to... da imamo mjesto gdje se mozemo medjusobno inspirirati... Ja sam za novu temu...
Pozdrav svima!!!!!!!!!!!
I drzite mi fige....

Princeza
09.01.2003., 14:14
lucija kaže:
Draga Princezo,
nisam prije koristila "usluge" foruma, pa sam ugodno iznenadjena. Doista, bilo bi dobro porazgovarati o ambicijama, motivacijama, snovima, zeljama, o trikovima kako da se ocuvamo ornima i tako to... da imamo mjesto gdje se mozemo medjusobno inspirirati... Ja sam za novu temu...
Pozdrav svima!!!!!!!!!!!
I drzite mi fige....

Lucija, vidim da te tema zanima, a jos ju nisi otvorila... I onda sam se sjetila da si nova na forumu i vjerojatno ne znas sto ti je ciniti. :)

Dakle, nakon sto otvoris forum koji te zanima (u ovom slucaju Posao i karijera) vidjet ces, na vrhu i na dnu stranice, kucicu s natpisom nova tema ili new thread. Kliknes na tu kucicu, u subject napises naslov teme, a zatim, u za to predvidjeno polje (u koje inace pises post) napises sve sto ti je na dusi... ;) :) I tema je otvorena! :top:

oomph
10.01.2003., 12:43
Došao je novi kolega. Informatičar. Za razliku od ostalih informatičara koje poznajem ovaj je tako naporan da ću izludjet.
Prvo, ima ton oca i profesora - 'ja dobro znam, a nitko drugi ništa ne zna, sad ću ja vas poučiti' (i onda objašnjava ili nešto stupidno jednostavno što zna svaka budala ili gnjavi s pogrešnim tvrdnjama i zabludama) .

Pretjerano je revan i picajzlira po suludim detaljima. Totalno je nedokazan. Ne želi zašutjeti. Filozofira po 2 sata bez prestanka i tupi li ga tupi. (Uz to mu se ulizuje jedna od glavnih baba)

Kako ga sanirati/izolirati/neutralizirati i sl???:rolleyes:

Sandra October
10.01.2003., 13:55
a di si pospremio/la očnjake i jezik?

pospremit u 'kuš tamo' ladicu i objasnit mu da popusti tenzije.išamaraj ga malo praktičnim problemima, shvatit će poruku.

UnExpected
10.01.2003., 14:04
Imamo mi jednog takvog.
U stanju je najbanalniji sastanak pretvoriti u summit dvanaestorice o monetarnim problemima, izluditi sve prisutne, cjepidlačiti do besvijesti, a pritom se osnovna svrha sastanka izgubi i zaboravi.
I ništa ne pomaže. On brije da je genijalan, super prifesionalan i super-učinkovit i da nema njega sve bi propalo.
I još je k tome dovoljno visoko pozicioniran da mu uglavnom nitko ništa ne može.

Ja sam pribjegla primitivnoj, ali učinkovitoj metodi - psovanje, histeriziranje i lupanje vratima. Djeluje neko vrijeme, a onda se postupak ponovi.

Jadno, ali nekima su psovke jedini jezik koji razumiju.

Žao mi je što uopće radim u takvoj okolini i s takvim ljudima, i da mi se posao svodi na natezanje s gomilom idiota, i da moram raditi takve kompromise u radu da sve skupa uopće gubi smisao.

Jedina utjeha je pay check krajem mjeseca.

oomph
10.01.2003., 15:34
gospa Noris kaže:
Imamo mi jednog takvog.
U stanju je najbanalniji sastanak pretvoriti u summit dvanaestorice o monetarnim problemima, izluditi sve prisutne, cjepidlačiti do besvijesti, a pritom se osnovna svrha sastanka izgubi i zaboravi.
I ništa ne pomaže. On brije da je genijalan, super prifesionalan i super-učinkovit i da nema njega sve bi propalo.
I još je k tome dovoljno visoko pozicioniran da mu uglavnom nitko ništa ne može.

Nevjerojatno!!! Ma to je sigurno ista osoba!!! Jesu li mu inicijali V.S.? On je sve sastanke do sada pretvorio u monolog i predavanje i iz najbanalnijih stvari je napravio znanost. Sve bi digitalizirao. Radi probleme oko običnog javljanja na telefon, pripreme vizitki...a još tim nije ni počeo s radom!! Tip je jeziv.
Ima filozofije o sekretaricama, tajnicama inokorespondentima itd, a nema pojma o tome. Sere po prevođenju i lektroriranju - a i tu prosere strahotne gluposti.

Glavno da nama ko zadnjim idiotima ide objašnjavati nepozvan - 'vidite tu vam je start, a tu programi...a evo tu su my documents'
glupan
to je sigurno taj isti koji kruži naokolo po firmama:top:
Kod vas se sigurno preimenovao u Zoran Perica ili Ivan Ivić da ga ne dostigne loš glas:D

Princeza
10.01.2003., 15:39
oomph kaže:
Nevjerojatno!!! Ma to je sigurno ista osoba!!!

:D :D :D

oomph, mislim da u svakom uredu postoji barem jedan takav. ;) :D

U mom, konkretno, Zoran Perica ili Ivan Ivic nije informaticar, ali takodjer je covjek koji je u stanju zakomplicirati najjednostavniju stvar na svijetu, kako bi rjesavanje 'problema' odalo iluziju da je kolega pametan, domisljat i kompetentan. :rolleyes: :D

A da ne velim da ga svi, ali doslovce svi smatraju uredskim nesposobnjakovicem... A da on sebe smatra Bogom danim genijalcem... Neponovljivim umom... Nenadjebivim strucnjakom... :rolleyes: :D

blondie_30
10.01.2003., 16:24
oomph kaže:
Došao je novi kolega. Informatičar. Za razliku od ostalih informatičara koje poznajem ovaj je tako naporan da ću izludjet.
Prvo, ima ton oca i profesora - 'ja dobro znam, a nitko drugi ništa ne zna, sad ću ja vas poučiti' (i onda objašnjava ili nešto stupidno jednostavno što zna svaka budala ili gnjavi s pogrešnim tvrdnjama i zabludama) .

Pretjerano je revan i picajzlira po suludim detaljima. Totalno je nedokazan. Ne želi zašutjeti. Filozofira po 2 sata bez prestanka i tupi li ga tupi. (Uz to mu se ulizuje jedna od glavnih baba)

Kako ga sanirati/izolirati/neutralizirati i sl???:rolleyes:

oomph; u svakoj firmi ima takvih... eto, mi se s nasim zabavljamo tako da mu sve potvrdjujemo a on jos vise lupeta a mi se zabavljamo

i vuk sit i ovce na broju :cool:

Princeza
14.01.2003., 19:28
oomph, nisi nam napisala kako je prosla operacija usutkavanja novog kolege ;) :cool:

vjetar
21.01.2003., 13:17
mislim da nema načina.
Takvoga imam i ja. Mjerila sam mu vrijeme. Može pričati 2sata i 30 minuta bez prekida. To mu je ujedno i prosjek. Nekada se zalaufa samo 45 minuta, a u boljim trenutcima to može trajati i do 3 sata.
Ja pogledam na sat i mjerim.
Prvo sam mislila da ja nisam normalna ili da mi sat ne ide dobro...
Umorna sam od njega, ali način kako ga ušutkati nisam pronašla.

Ljudi kažu da ako nekoga pustiš da priča 8 minuta bez prekida da će reći barem 3 gluposti ili 2-3 puta u tome vremenu skočiti sam sebi u usta.
Moj priča 2 sata i 30 minuta BEZ PREKIDA.
I sada to upravo radi. A ja se lagano tresem...

Princeza
23.01.2003., 16:47
Najgore kod takvih likova mi je samouvjerenost u vlastitu genijalnost i minimalna sposobnost komparacije s drugim ljudima i njihovim sposobnostima... :rolleyes:

Samo pricaju, pricaju, pricaju... A kad treba nesto napravit, nema ih nigdje... A onda kad treba pobrat nagradu za rezultat, evo njih k'o iz topa! :rolleyes:

penelopa
24.01.2003., 08:36
Okreni se na peti i odi uz napomenu da ces se vratiti kad zavrsi monolog i kad prouci materiju pa bude znao o cemu prica;)
Pali, doduse vise se meni nije obracala ali je druge maltretirala.
Ko´im je kriv kad imaju dlaku na jeziku:D

UnExpected
24.01.2003., 09:13
Naš ima inicijale N.B. A osim što davi, još i stalno trčkara i drugim šefovima odjela ukazuje na nesposobnost njihovih podređenih, stalno ima primjedbe na nečiji rad, zahtijeva da mu se dodijele drugi suradnici, jer su ovi s kojima sad radi nesposobni i spori, te da im se, po mogućnosti, da otkaz.

Utoliko nije samo naporan, već i potencijalno opasan.
A najžalosnije je to, što se sve stvari za koje optužuje druge, zapravo odnose na njega.

penelopa
24.01.2003., 10:43
Seronja. Napravite mu kavu i ubacite par laksativa pa neka se onda stvarno pros... na pravo mjesto:D
Joj, danas sam nesto ratoborna:rolleyes:

stingerica
10.02.2003., 20:44
ajmo nesto radikalno , da im poshaljemo link sa ove stranice na mail , da fino procitaju sto narod misli o takvim tipovima kao sto su oni , pa neka se zamisle malo !!!!

Imam i ja takvog kurtona na poslu , a najcrnji su mi momenti kad krene da prica i pocne da mljacka kao ono topi se sto ga "svi " slusaju , dodje mi da mu usta odvalim !!

:mad: :mad:

chiquita
16.02.2003., 19:53
imate li takovih u vašoj radnoj okolini? na koji način to rješavate i da li to utječe na vaš rad?

Hallon
17.02.2003., 06:32
O itekako, ima. A gdje takvih nema? :D

Netko možda tebe doživljava kao iritantnu osobu.

Ako to nema veze s poslom, onda ignoriram. Ako pak ima veze s poslom, pokušam to prvo riješiti ljudski, razgovorom. Ako od razgovora nema ništa, onda to fino odem objasniti šefu. Ako ni šef ne reagira na takove gluposti, onda trpim jedno vrijeme. Ako ni nakon nekog vremena ne vidi nikakve gluposti, a samo mene iritira, e onda razmišljam o promjeni radnog mjesta.

Ako firma dobro stoji i ako posao štima, onda je problem u tebi, ako pak firma ne stoji dobro i posao ne štima, onda je problem u nečem ili nekom drugom.

UnExpected
17.02.2003., 11:55
Ne da ih ima, nego ih ima toliko da i ne stignem sve nabrojati.

Da vidimo...

jedan šef koji ništa ne radi

jedan šef koji mi krade ideje, a ako ne može - onda ih sabotira

jedan šef koji misli da je jako pametan, profesionalan i organiziran, a zapravo je užasno ograničen

jedan od VIP-ovaca u firmi koji je arogantan, napuhan i svima se obraća s visine i sarkastično, a istodobno je neorganiziran, zbrkan i zbog njega svi projekti startaju na lijevu nogu

jedan picajzl koji je us stanju na pitanje zatvorenog tipa (ponuđeni odgovori: da/ne) odgovarati pola sata, a da pritom zapravo i ne odgovori; gubi tuđe vrijeme kao da je njegovo, pije svima krv, te se prema lčudima odnosi bezobrazno i sarkastično

jedan lik koji je u 3 mjeseca napredovao od asistenta do direktora te se počeo vrlo bahato ponašati, a o poslu nema pojma (dodijeljena mu titula kako bi njemu dodijeljeni klijenti mislili da su važni, odnosno da se ne uvrijede što za njih radi dežurni potrčko)

ima još, al nemam više vremena

UnExpected
17.02.2003., 11:58
Na cijelu situaciju zapravo ne mogu utjecati (riba smrdi od glave), te mogu samo sa žaljenjem promatrati.

A na moj rad to negativno utječe. Ja svoj posao napravim kako treba, ali onda krenu prepirke sa gorespomenutim karakterima, pa od mog djela na kraju jako malo ostane - i na to pizdim, al ništa ne mogu.

ankada
17.02.2003., 13:08
Svi imamo takve osobe, mozda ne bas svi, ali vrlo malo je onih koji su zaista toliko iskljuceni da ih ne smeta neka persona.
Mislim da je grozno kada je u pitanju osoba s kojom moramo poslovno suradjivati, ali mogu reci da je grozno i kada ste prisliljeni, sticajem okolnosti dijeliti sobu s takvom osobom, a ne suradjujete poslovno.
To je moj slucaj. Osoba s kojom sam prisiljena dijeliti sobu , je netko koga niti neprijatelju ne bih pozeljela.
Izvana je to Majka Tereza, divna, uvidjavna, razgovorljiva, dusa od zene, ALI...za nas u sobi... brrr.
Od jutarnjeg ulaska u sobu, mrzovoljno stisnutih usnica, do telefonskog zaljenja, nije joj dobro u zelucu,
sjedenja s naci facom na licu, igranja za kompicem, a glumljenjem kako puno radi... Uz posao, stigne cuti sve sto je tko rekao, vidi sve, ogovara zene koje su punije (pri tom je ona kao ormar), daje ton sobi, ako ona suti moraju i drugi, za sve ima komentare, uzasno radi vlastite nesigurnosti uvredljiva, ako joj se nesto predbaci isti cas uvrijedjeno prekida svaki razgovor, a s licem koje jasno govori da bi nas najradije pobila...Prepuna je bisera, tipa, ima losu cirkulaciju, uvijek joj je hladno, soba se zagrije, ulaze stranke, komentiraju da je vruce kao u paklu, onda ona brizno zamoli stranku da ugasi grijanje, jer eto svi smo u sobi nekako lijeni za dici se (laz prvog, nultog reda), pa ispada da je njoj vec satima tesko, ali se ne usudi nas kolege, iz sobe pitati da li se moze grijanje ugasiti. Ako ipak te lijene straznjice i dignemo, za minutu kuka kako je hladno. Ljudi moji, a jos nije u klimaksu! Tihi teror ta osoba provodi nad nama.
Prije me je smetalo jako, sada se smijem na sve njezine podmukle napade, zgrazam nad iskvarenoscu koju uvjerljivo umata u celofan dobrote, ali samo onima koji s njom ne sjede u sobi. Ipak u dane kada sam i ja sama lose volje osjecam se neugodno. Iako ovako pisano zvuci banalno, pa ono , sto ti smeta kada ne radite skupa posao, ipak me smeta, kada znam da cu doci na posao i kada moram paziti na svaku rijec, pokret...
Mislim da me shvacate ako napisem da osjecam neprijateljstvo te zene?
Zraci jakom negativnom energijom. Spasilo me i spasava me to sto stalno razmisljam o pozitivnim stvarima (ma koliko mi neki put bilo tesko), inace... Moja narav, temperamenat su potpuno drugaciji, kazem sto mislim, ne uvrijedim se ako mi i tko drugi kaze svoje misljenje, jedino na zlonamjernost i omalovazavanje reagiram uvredljivo, ako treba i posvadim se, ali idemo dalje, ljudi smo, nema durenja, mrznje, zagadjivanja okoline...
Drugi kolege isto osjecaju i misle, ali tipicno hrvatski , nitko ne reagira, svi sute, zgrazaju se i tako to ide...
Ne znam biti diplomatski fina i glumiti pa me to kosta, tko mi je kriv.:confused:

Princeza
17.02.2003., 16:59
Pa... Ne mogu reci da me neki ljudi ne nerviraju, ;) ali trudim se biti tolerantna i uvijek imati na umu da vjerojatno i ja sama (ne zeleci) nerviram druge i da su drugi svejedno ok prema meni. Barem neki. Barem ponekad. :D

Kad me netko zivciram, razmislim da li je to osoba koja me stalno zivcira ili samo ponekad, a ako je ponekad, pokusam to opravdati cinjenicom da bas taj dan ima los dan ili da sam ja ta koja ima los dan pa mi svi idu na zivce.

No, naravno, postoje osobe koje mi konstantno idu na zivce. Najgore mi je kad s njima moram i suradjivati. Npr. jedna kolegica iz firme s kojom suradjujem, koja je toliko neprofesionalna da bih ju najradije posjela i odrzala joj predavanje o minimumu profesionalne etike, obavljanja svojih duznosti, postovanju rokova, korektnog odnosa prema kolegama, traca i sl. :mad: Na zalost, s tom zenom suradjujem. :rolleyes:

S druge strane, imam i kolegicu koja je vrlo slicna ankadinoj. Ankada, da mi ne radimo zajedno? :D Zeka. ;) Zena isto tako svojim jutarnjim ulaskom u sobu unosi vlastito raspolozenje. Ako je ona nervozna, svi moramo hodati po vrhovima prstiju. Ako je vesela, svi trebamo zaboraviti vlastite probleme i sudjelovati u njezinoj radosti (inace smo proglaseni zlobnima i ljubomornima :rolleyes: ). Ako je euforicna, bolje je maknuti joj se s puta. Itd. Itd. Itd. Itd. Itd.

Kako to rjesavam? Dubokim disanjem i brojanjem do deset i natrag. :D Thank God for that! :s

asa
17.02.2003., 17:54
Meni ne idu ljudi na zivce, ali mi kod svakog ide neka osobina na zivce. Onda duboko udahnem, prevrnem ocima i velim sama sebi - nemoj se nervirati, nisi ti kriva sto je on kreten.

Uglavnom, drzim se izreke: "Ne tretiraj ljude kao budale, ali nikada ne zaboravi da oni to jesu".
To mi je hit mjeseca :)

Princeza
17.02.2003., 18:09
asa kaže:
"Ne tretiraj ljude kao budale, ali nikada ne zaboravi da oni to jesu".

:top:

Ovo bi trebalo isprintat i uokvirit. ;) :)

chiquita
17.02.2003., 19:28
a što mislite što ostalima na vama smeta, iskreno i bez lažne skromnosti?princeza, asa, ankada, gospa noris i hallon?:confused:

Winona2
17.02.2003., 20:29
chiquita kaže:
imate li takovih u vašoj radnoj okolini? na koji način to rješavate i da li to utječe na vaš rad?

ima, kako da ne :D

zatvorim vrata ureda i kak doticna udje ja pristojno pitam jel ju netko pozvao ?

Obicno se ode zaliti sefici a sefica joj veli da odraste i svoje svadje oko bebe :D rijesi sama....

Pa onda imam mira par dana i ond aopet sve ispocetka :rolleyes: a posto sam doticno pitanje postavila danas, mislim da cu do kraja tjedna biti mirna ;)

Winona2
17.02.2003., 20:32
chiquita kaže:
a što mislite što ostalima na vama smeta, iskreno i bez lažne skromnosti?princeza, asa, ankada, gospa noris i hallon?:confused:

moja otvorenost...zovu ju drskoscu ;) ( kako se samo usudjuju, drznici :D )...ali me zato i ne gnjave vise od potrebnoga ;)

lucija
17.02.2003., 22:26
Tko me najvise nervira? Pa sef, naravno. Pasji pogled, zelja da ga upregnem, te da ima razloga govorit kako ga maltretiram. Rjesavam to strpljenjem, ali nekako cini se da necu jos dugo. Neke stvari naprosto nemaju smisla. En ti zagrebacko sveuciliste i moju katedru.

luk2
18.02.2003., 05:54
Lucija, dušice
c c c c c
no no no
pa nemoj tako oštro

Hallon
18.02.2003., 06:12
chiquita kaže:

Pa siguran sam da ima ljudi kojima sam trn u peti. Posebno stoga što nemam dlake na jeziku i velim ono što me smeta i jebe. A to jako puno ljudi zna zamjeriti, nažalost... Pa naravno da zamjeriš dok te netko lupi po egu.

Zato šutim do jedne granice. Ako se stvari ne sređuju, e onda velim.

Hallon
18.02.2003., 06:16
Princeza kaže:
No, naravno, postoje osobe koje mi konstantno idu na zivce. Najgore mi je kad s njima moram i suradjivati. Npr. jedna kolegica iz firme s kojom suradjujem, koja je toliko neprofesionalna da bih ju najradije posjela i odrzala joj predavanje o minimumu profesionalne etike, obavljanja svojih duznosti, postovanju rokova, korektnog odnosa prema kolegama, traca i sl. :mad: Na zalost, s tom zenom suradjujem. :rolleyes:

Zbog niza takvih osoba, ja u ovom trenutku mijenjam radno mjesto. Sve bi bilo u redu kad bi se ovo odnosilo samo na pojedince. Al kad ti 90% poduzeća fungira na ovom principu:"Jebe se meni, netko drugi će to srediti", e onda ti pukne film. Još pojedincu možeš objašnjavati što je minimum profesionalne etike, ali većini firme... I još bih razmislio o svemu tome, odn. tko tu koga, odn. da možda ne pretjerujem, ali poduzeće je stvarno u kurcu, ali izgleda da to nitko ne vidi. Ili neće vidjeti.

cabon
18.02.2003., 06:35
ja ne uzimam posao prevec ozbiljno i mislim da sam ja uglavnom taj koji iritira druge...sto je najgore sef sam im - prilicno zabavno

lucija
18.02.2003., 07:31
luk2 kaže:
Lucija, dušice
c c c c c
no no no
pa nemoj tako oštro

Svidjaju ti se bijesne zene, ha?

asa
18.02.2003., 08:20
Pa mene čikita podsjeća na moju tajnicu. S obzirom da znam da i ona posta po forumu vrlo vjerojatno i je moja tajnica. :B :B

Mojoj tajnici kod mene ide sve na živce. Prije svega to što ja imam završen faks, a ona ne, to što sam joj preuzela primat kod predsjednika uprave pa sad često puta nema blage veze što mi sve radimo :B :B ide joj na živce i to što ja znam neke face, a ona ne zna nikog, vjerujem da joj puno toga ide kod mene na živce, ali mislim da to nema veze samnom nego s njom :)

Tako i kod drugih. Normalno je da i ja njima idem na živce. Idu i oni meni. I to si međusobno i kažemo i dobro :D :D :D :D

ankada
18.02.2003., 10:55
U mom slucaju je to zamrseno.
U primjeru kod ove kolegice, kod mene je smeta moja otvorenost, ono sto mislim to i kazem, moja osobnost, ja se ne uklapam u njezin tip frendice-kolegice jer joj ne laskam, ne pitam ju za svaku sitnicu u sobi sto uciniti (Da li mogu pomaknuti list papira lijevo?), nisam spremna muski svijet tretirati kao Bogove, kada ona dodje od kuce mrzovoljna ja sam vesela, pricam, ne patim, ako ona ima jedno misljenje, a ja se ne slozim , koma...
Sreca moja takva je prema svima u sobi. Jedno vrijeme mi je bilo grdo jer je imala pik na mene, iskljucivo je komentirala sve sto bih ja rekla, izolirala me koliko je mogla, nije mi se obracala uopce, ... ali pozitivne misli cuda cine. Danas je podnosljiva, ali kako veli Winona evo nje za koji dan opet.:D
Drugi ljudi , moje subjektivno vidjenje, zamjeraju mi istinoljubivost i brkaju moju borbu protiv nepravde za svadljivost, ja sam nepopravljivi romantik i vjerujem da istina mora pobijediti i bunim se cak i kada se oni koji stradaju ne bune. Voljela bih kada bih mogla na takve situacije sutjeti i pustiti druge da se bore za sebe.
E , da ova kolegica, o kojoj sam pisala se i pocela duriti jos vise na mene kada sam u jednom sukobu stala na stranu kolegice koju je ova tlacila. Gnjavit cu vas, ali bitno je za pojasnjenje. Njih dvije suradjuju, ja sam podstanar u sobi. Cula sam ih kako se naklapaju, kolegica A (ova kojoj sve smeta) nekim ljudima koji su joj simpa ucini uslugu, a kolegica B je vidjevsi nju isto ucinila, ova ju je pobrala na red , da se to ne moze, ja naravno , dugoga jezika, naivno ;) , nevino pitam da li to pravilo vrijedi za sve ili samo za neke? Od tada me ne moze ocima viditi. Bitno je napomenuti da ta ista kolegica drugima daje svoje savjete, pa sam si ja uzela za pravo isto to .
Inace je interesantno kako ljudi kojima smeta necije ponasanje i koji iza ledja jamraju, kada dobiju podrsku od nekoga to bas i ne cijene, zato bih voljela da imam vecu samokontrolu, ali onda to valjda ne bih bila ja.:cool: ;)

luk2
18.02.2003., 13:04
lucija kaže:
Svidjaju ti se bijesne zene, ha?

Joooj, i te kako. Posebno kad grizu!

Princeza
18.02.2003., 14:42
Lucija i Luk, prebacite se na LJES! :D

chiquita kazˇe:
a sˇto mislite sˇto ostalima na vama smeta, iskreno i bez lazˇne skromnosti?

Vidis, nemam pojma, mogu samo nagadjati. Pretpostavljam da bi im mogla ici na zivce moja sitnicavost i tocnost. :D Ja, naime, jako inzistiram na rokovima, na urednosti, na tome da se tocno zna tko sto radi (i zbog toga me mrze, jer glavna preokupacija vecine zaposlenih nije sam rad, nego njegovo izbjegavanje, ali istovremeno uzdisanje o tome kako se puno radi, kojemu slijedi pripisivanje zasluga za obavljen posao), i sl.

Zatim, ja sam izuzetno samokriticna. Stroga sam prema sebi i imam najvise kriterije, ali stroga sam i prema drugima. Duboko sam uvjerena da je samo najbolje dovoljno dobro, tako da kad sam in charge, onda i od sebe i od drugih ocekujem stopostotnu predanost. Vjerujem da to moze ici na zivce. :D

I, na kraju, ono sto mi vjerojatno najvise zamjeraju je moje posvemasnje izostajanje s traceva, privatnih i poluprivatnih susreta, i slicno. Tu i tamo nahranim publiku pokojim detaljem iz svog privatnog zivota, ali jako pazim da im doziram sve sto nema veze s poslom i imam prilicno dobru kontrolu nad informacijama o mojoj intimi koje kolaju medju mojim suradnicima. Takodjer sam prilicno nezainteresirana za traceve o drugima. Ako sam prisutna kad se traca, onda poslusam, ali ne komentiram. Vjerujem da ih to izludjuje. :D :D :B

Dosta vas je spomenulo svoj dug jezik i borbenost. Mislim da je kod mene suprotno. Ja sam ono, tiha voda brege dere. Kod mene nema svadje i scena, ali cesto bude po mom, prije ili kasnije. :D Kad malo bolje razmislim, ja svojim kolegama vjerojatno prilicno idem na zivce. :p

chiquita kazˇe:
princeza, asa, ankada, gospa noris i hallon?

Vjerujem da su i drugi pozvani! ;)

UnExpected
18.02.2003., 15:06
Nemam pojma što drugima kod mene ide (ili bi moglo ići) na živce. Sad sam se to prvi put zapitala.

Voljela bih vjerovati da baš i nisam tip koji drugima ide na živce.

Čisto zato što imam filozofiju - živi i pusti druge na miru (i nadaj se da će i oni tebe pustiti).

Ne napadam druge, ne miješam im se u posao, ne kritiziram i ne tužakam, ne kitim se tuđim perjem, ne pripisujem si zasluge drugih, ne ističem se i ne guram se u centar pažnje.
Ako me ne pitaju, ne iznosim mišljenje.

Ali znam biti vrlo neugodna i nepredvidiva kad se mene napadne i kritizira. Što ljude, buduući da sam inače tiha, zna neugodno iznenaditi. Kad mi prekipi, što se događa 1-2 puta godišnje, psujem i lupam vratima.
Pretpostavljam da bi to moglo biti iritantno :D , ali tko god je dobio moju jezikovu juhu može biti siguran da je i zaslužio.

Sad sam se sjetila što bi još moglo iritirati druge. Kad nekog dešifriram kao glupog, uopće se ne trudim previše skriti svoj prezir prema njemu. Ako nemam s njim nikakve veze, neću ništa komentirati. Ali kad me baš dopadne radit s idiotom, zna mi izletit neki prilično sarkastičan ili otrovan komentar. To mi je jedina zadovoljština koju si priuštim.

Osim toga, ako mi se netko ne sviđa, neću se uoppće truditi da to sakrijem. Mrzim dvoličnjake - kad su s nekim, sve sam med i mlijeko, a iza prvog ugla udri po njemu. A ja te ljude jednostavno ignoriram. Ne ulazim im u sobu, ne započinjem razgovor, ne biram ih za svoje suradnike, jednostavno - ako ne moram, nemam s njima nikakav kontakt. Nisam prema njima gruba, ne radim protiv njih - samo ih izbjegavam. Sa mnom znaju na čemu su - ne volim ih i to se vidi, znam da ne vole ni oni mene i to je sve.

UnExpected
18.02.2003., 15:12
Npr. organski ne podnosim novog šefa.
Smatram da je nestručan, neinventivan, nesposoban i debelo preplaćem.
Od početka znam i to da on nema nikakvo pozitivno mišljenje (ni ponašanje) prema meni.

I dok mu se neki ulizuju, neki se s njim otvoreno sukobljavaju, ja ga naprosto ignoriram koliko god mogu.
Komuniciram sam u slučaju krajnje nužde.

Nikad se nismo sukobili, ni razmijenili mišljenja jedno o drugome, ali sigurna sam da on zna da ga ne podnosim.

Osjeća nešto ledeno oko srca kad nam se pogledi sretnu.:D

I pretpostavljam da mu činjenica što ga se ne bojim i što mu se ne ulizujem jako ide na živce.

chiquita
18.02.2003., 20:53
Pa mene čikita podsjeća na moju tajnicu. S obzirom da znam da i ona posta po forumu vrlo vjerojatno i je moja tajnica

ha ha, nasmijala si me s ovim. žao mi je što ti ne mogu potvrditi tvoju sumnju ali u krivu si. kaj se te tvoje tajnice tiče, mislim da svi manje više imamo takvu osobu. financijska pomoćnica direktora, npr., u mojoj firmi vrlo često zna zauzeti previše"šefovski" stav prema nama svima ostalima iako ponekad nije dorasla svojim poslovima.gade mi se takvi ljudi. ja se nažalost s takvim ljudima ne mogu nikako nositi. pokušavam to ignorirati jer znam da takvim ljudima ne možeš nikako pomoći a još manje ukazati na ponašanje i greške koje čini. baš kako je u tvom signatureu - budalu ničim.
Kad nekog dešifriram kao glupog, uopće se ne trudim previše skriti svoj prezir prema njemu. Ako nemam s njim nikakve veze, neću ništa komentirati. Ali kad me baš dopadne radit s idiotom, zna mi izletit neki prilično sarkastičan ili otrovan komentar. To mi je jedina zadovoljština koju si priuštim.
gospa noris, ovo grdo zvuči bila sam u takvim situacijama i znam da iako bi se čovjek ponekad trebao suzdržati komentara jednostavno ne može. ali dobro si rekla - to je jedina zadovoljštima koju si priuštim.
Tko me najvise nervira? Pa sef, naravno. Pasji pogled, zelja da ga upregnem, te da ima razloga govorit kako ga maltretiram. Rjesavam to strpljenjem, ali nekako cini se da necu jos dugo. Neke stvari naprosto nemaju smisla
lucija - ko da moju priču pričaš, samo što je u mom slučaju šef - šefica..ne znam koliko ću ja još dugo ovako...

ankada
19.02.2003., 07:14
Princezo, to sto si nabrojala meni su vrline, ali na zalost u sveopcoj anarhiji su to danas mane.
Jesi li ti mozda bik ili djevica u horoskopu?
Gospo Noris, ni ja ne znam glumiti osjecaje koje nemam i to me kosta.
Nepravde, lazi, bezobrazluci...:mad: , moramo imati jake zivce i dobro manevrirati da se ne razbijemo, a to nas malo-pomalo kosta nas samih. Vidim to po sebi, jednostavno kada igras po nekim moralnim principima i pravilima cudak si i budala za okolinu. Zato me uvijek razvesele postovi ljudi koji misle kao i ja, odmah mi je dan ljepsi.:top:

PinkyBubble
19.02.2003., 14:09
Da se pohvalim - mene više nitko ne iritira, no to uopće ne znači da radim u idealnoj sredini.
Samo sam skužila da je sve u mojoj glavi. Ako mene netko iritira to je moj problem, a ne njegov i taj će problem sistemom domina povuć za sobom nove i nove probleme, a ja to ne želim...i gotova stvar. Jednostavno prihvaćam ljude takve kakvi jesu, bili oni glupi ili neodgovorni po mojim mjerilima, kao što sam ja bahata i netaktična po njihovim...kad god naše nekompatibilne osobine dovedu do nekog konflikta rješavamo ga otvoreno i bez odgađanja i idemo dalje. Tako je lakše i radit i živjet. ;)

Princeza
19.02.2003., 14:38
ankada kaže:
Princezo, to sto si nabrojala meni su vrline, ali na zalost u sveopcoj anarhiji su to danas mane.

Hvala! :o

ankada kaže:
Jesi li ti mozda bik ili djevica u horoskopu?

Skropion. :E S podznakom u lavu i mjesecom u ribi, stogod to znacilo. ;)

Princeza
19.02.2003., 14:41
Stella kaže:
kad god naše nekompatibilne osobine dovedu do nekog konflikta rješavamo ga otvoreno i bez odgađanja i idemo dalje. Tako je lakše i radit i živjet. ;)

Stella, mislim da imas super suradnike ako ste to u stanju provesti u djelo. :top: Kod mene je tako da svatko od nas svoje osobine smatra idealnima, cemu slijedi zakljucak da su svi koji su drugaciji jednostavno losiji. :rolleyes: Stoga, ako i kad dodje do ispoljavanja takvin nekompatibilnosti, uvijek padaju i vrijednosne prosudbe drugih, kao 'on se ne ponasa kao ja, on je los', 'ona je drugacija, znaci da je glupa/lijena/_____ (dopisati prema vlastitom nahodjenju'. Na zalost, vecina ljudi jos nije dosla do zakljucaka o kojima ti pises. :(

slavkec
19.02.2003., 16:58
Mene osobno najvise zivcira par mladih ljudi koji su relativno nedavno diplomirali (no nisu puno mladi od mene) i misle da su diplomom dobili i svu pamet ovog svijeta. Sebe smatraju pravim pravcatim genijalcima. Objektivno, sasvim su osrednji.

Problem je u tome sto ti ljudi jako puno pricaju, a malo rade. Nista novo, jel tako? :rolleyes: Svaki projekt koji moraju izvrsiti najprije diskutiraju s kolegama, zatim pricaju o tome sto sve moraju napraviti, uzdisu, slazu pametne face dok pale cigarete i piju kavu u kantini, zatim se zale na to kako imaju malo vremena... Itd, itd. :rolleyes: U stvari, napisu par mailova u dva-tri tjedna, a ostatak vremena vjerojatno surfaju. Na kraju odustanu od svega i prebace projekt na nekog manje snalazljivog (i manje hvalisavog :rolleyes: ). Taj onda dovede projekt do kraja bez prevelike pompe, a za neupucene uvijek ostane dojam da su ga napravili "genijalci".

Kako to utjece na moj posao? Nemam puno ljudi na raspolaganju, pa s vremena na vrijeme moram neki projekt povjeriti nekom od "genijalaca". Nemam izbora. Kad im dam radni zadatak, uvijek moram imati spreman backup, neku osobu koja ce biti spremna uskociti i odraditi projekt do kraja.

Kako se nosim s tim? Nikako. Nemam ovlasti otpustanja zaposlenika, tako da je jedino sto mogu davati sefu izvjestaje u kojima precizno govorim tko je sto napravio i u kojem roku. No, "genijalce" je zaposlio sef osobno, a on ih i stiti od kritika. Napadni "genijalca", kao da si napao sefa. Moze biti opasno.

"Genijalci" se, naravno, drze zajedno. Ni ne znam da li su svjesni da su dobili posao preko veze i da ga jos uvijek imaju preko veze. Ne, sto vise razmisljam o tome, mislim da su oni uvjereni u to da su sve napravili sami i da su genijalni. :rolleyes: :eek:

asa
19.02.2003., 22:40
Čikita, pa možda nisi moja, ali očito jesi tajnica. U najboljem slučaju :D
S obzirom na način kako razmišljaš to buš i ostala :D :D :D :D

PinkyBubble
20.02.2003., 10:26
Princeza kaže:
Stella, mislim da imas super suradnike ako ste to u stanju provesti u djelo. :top: Kod mene je tako da svatko od nas svoje osobine smatra idealnima, cemu slijedi zakljucak da su svi koji su drugaciji jednostavno losiji. :rolleyes: Stoga, ako i kad dodje do ispoljavanja takvin nekompatibilnosti, uvijek padaju i vrijednosne prosudbe drugih, kao 'on se ne ponasa kao ja, on je los', 'ona je drugacija, znaci da je glupa/lijena/_____ (dopisati prema vlastitom nahodjenju'. Na zalost, vecina ljudi jos nije dosla do zakljucaka o kojima ti pises. :(

Nisu u pitanju super suradnici, niti sam ja super, super je pravilo da se problemi rješavaju odmah, čim se stvore, bez odgađanja..da se ne stvori prilika za tračeve i razna naklapanja koja dalje kompliciraju stvar. I obavezno otvorenih karata bez obzira radi li se o šefu il sekretarici.
Meni je stvarno stalo da mi sredina u kojoj provodim najmanje trećinu dana bude zdrava...no trebalo mi je niz godinica nervoze da neke stvari skužim. Cijeli svoj radni vijek provela sam u medijima ..tu je svaki drugi čovjek čiraš..ili alkos..a ja sam odlučila biti zdrava ili - otići.
;)

ankada
20.02.2003., 10:52
Jako dobar znak Princezo, borben, vrijedan, usudjujem se reci i uspjesan u poslu.
Sva moja iskustva s skorpionima, muskim, zenskim su pozitivna, sve koje poznajem su odlicni poslovni ljudi, i da sada mi je jasno zasto te ljute neki ljudi iz okoline i zasto ljutis ti njih, ne mogu te pratiti, neki zato jer nisu taj kapacitet, a neki zato jer su lijeni, kako bilo ,ti kao dobra ,;) , skorpionka ne volis niti jedne niti druge.
Iako ljudi, vecina, ne vjeruju u horoskope, ja sam se uvjerila da ima necega u tome. U onim grubim crtama, po nekim navikama,zeljama, cak i izgledu mogu se ljudi svesti pod znakove, ali onda treba ici dalje podznak, aspekti...
Ali u grubo, moze se zaista puno skuziti kada vam netko kaze koji je znak.

trtermadredeus
20.02.2003., 13:12
Mene svi na poslu zivciraju, ali dijelim ih na vise vrsta:
1. Oni koji svakom loncu moraju biti poklopac - sve razumiju, jako su "profesionalni", jako pametni, sve im moraš objašnjavati u detalje itd.
2. Budale koje je njihova glupost, iritantnost i dosada, kao i splet nekakvih cudnih okolnosti gurnuo na pozicije za koje nisu sposobni i sad maltretiraju posteni svijet oko sebe
3. Naivci koji vjeruju da je svijet oko njih savrsen, da nema lobiranja, podmetanja i slicnih stvari.
4. Oni koji su ovdje greskom, ali to nisu shvatili.

Rjesavanje problema:

1. Izbjegavati teme o poslu - pricati o filmu, sportu, tracevima iz susjedstva i o svemu onome sto oni ne mogu procitati u FT-u, Business Magu i sl.
2. Ne kontaktirati i reci im da im je nova frizura super
3. Probuditi ih !!
4. Bas je zgodno vidjeti da ima vecih loosera od tebe samog, drzati ih u blizini

oomph
05.05.2003., 20:40
Znam da je tema bila već jednom, ali svejedno. Šefica mi jaše po kičmi pa me mora neko tješit.

Smetam joj trudna, a ona isfrustrirana, ružna i suhonjava, siva i zločesta s 42 godine nema ni dečka, a kamo li brak/djecu...što očito nije dobro podnijela, pa liječi na nekolicini ljudi svoje frustracije.

Obzirom na to da voli imati 'svoje' ljude, pokušava izgurati nekolicinu i ubaciti svoje favorite. Ti ljudi redovito nemaju ni približnu edukaciju za ono što rade, a i iskustvo im je jadnjikavo.

Prijeti se, degradira, namjerno pogoršava uvjete rada, spušta, poziva k sebi kolege-pa onda trača one koji nisu u tom momentu na razgovoru - uglavnom radi sve da ti se smuči, pa da sam odeš, da ne mora ona davati otkaz. Babetina jedna, svinula bih joj šiju...uf, sam da mogu.

bona soror
06.05.2003., 00:02
Koliko sam čula, mobbing je kad te davi cijela grupa, onak orkestrirano, ko simfoničari, a izvedbe znaju biti suptilne i dvosmislene, tak da čovjek ne zna na što bi se točno požalio. Ovo sa šeficom bio bi tipični balkanski voluntarizam, čobanskog usmjerenja. Osoba u poziciji autoriteta radi što joj volja, ponaša se neodgojeno i tjera ljude ko čoban ovce. Mislim da bi se ovce trebale sindikalno organizirati.
BTW, jesi li član sindikata? Ako nisi, što čekaš?

ankada
06.05.2003., 06:54
Nije tocno da je bitna samo grupa, moze biti i jedna osoba, u ovom slucaju je jos gore jer je shef.
Sindikati su danas isto jako upitni.
Raspitaj se ti za svoja prava kod kakvoga dobroga pravnika, jer si trudnica pa si jos zasticenija.
Drzim ti fige. Jedino jos sto ti mogu savjetovati, je , naravno ako ti to zeludac i karakter dozvoljavaju, da budes jako asertivna, ljubazna, ne ogovaras ju s nikim jer ne znas tko ce te radi fotelje izdati, pa da nema argumenata protiv, radis svoj posao dobro i tocno, pa malo mislis na svoju BEBICU, sredis zivce, nije ta krapsa zavrijedila da tvoja bebica raste s zuci.
Tesko je , ali radi bebice izdrzi i znaj da je Bog velik, svakome naplati po zasluzi, pa ce i toj bijednici koja ti zagorcava najljepse dane , doci racun...
Sudeci po privatnom zivotu, vec ima nekih neplacenih racuna...
Drzi se.:top:

PinkyBubble
06.05.2003., 08:18
:eek: Nemrem vjerovat, mene su moji na dlanu nosili..tak da sam skoro počela zloupotrebljavat svoj položaj trudnice :o I napravili mi takvu oproštajku da sam se skoro predomislila i tam ostala do termina.
A da popričaš s doktorom i odeš na bolovanje:confused:

Držim ti fige :top:

oomph
06.05.2003., 09:14
bolovanje, ha, ha! you kill me, pa oni nas drže preko ugovora o djelu (5-7 godina), ja sam tamo 2 godine ostavila očito za niš
imamo i jednu klauzulu u kojoj piše - da nemamo pravo na bolovanje
nismo čak ni zdravstveno osigurani, nego sam se morala prijaviti kao kućanica da bih mogla kod doktora bez problema i kasnije dobila barem pisljivih 1600 kuna

a nju boli q., tu je šef, a još na jednom mjestu tobože radi i tamo bere dvije plaće-ko državni službenik i još 'mit' pare kao konzultant:rolleyes:

kaže ona ovako (ima napamet nabubane floskule): ako niste u mogućnosti pružati svoje usluge na najvišem nivou, morat ćete jednostavno svoj posao prepustiti nekome drugome (ako se razboliš malo ozbiljnije ili zbog nečeg drugog ne možeš ići na posao - noga u dupe)

blondie_30
12.05.2003., 13:02
oomph kaže:
bolovanje, ha, ha! you kill me, pa oni nas drže preko ugovora o djelu (5-7 godina), ja sam tamo 2 godine ostavila očito za niš
imamo i jednu klauzulu u kojoj piše - da nemamo pravo na bolovanje
nismo čak ni zdravstveno osigurani, nego sam se morala prijaviti kao kućanica da bih mogla kod doktora bez problema i kasnije dobila barem pisljivih 1600 kuna

oomph; imas klauzulu (dakle imas i ugovor o radu; zar ne ???) kako je moguce da nemas pravo na bolovanje niti zdravstveno; hej, pa to nije do firme to je najosnovnije pravo svakog zaposlenog !!!

btw. daj vidi s nekim pravnikom kakav ti je to ugovor o radu...

cuvaj zivce; sretno tebi i bebici

Terkeš
12.05.2003., 20:57
skokni na www.nn.hr i skini si zakon o radu... i zakon o zaštiti na radu.... trudnice su u oba zakona posebno zastupljene

Hallon
13.05.2003., 06:59
Yep, nekaj ti tu propuštaš. Bolovanje je osnovno pravo radnika. Pa zakaj danas slavimo 1. maj?

Malo si pročitaj zakon o radu i odi do diše. Meni osobno ne bi bilo žao u takvoj firmi dati/dobiti otkaz! :flop:

oomph
13.05.2003., 09:32
E pa lijepo, ta klauzula stoji u ugovoru crno na bijelo koliko god se ljudima nestvarno činilo.
I da, naravno da znam što inače kaže Zakon o radu...

svi smo potpisali taj ugovor i naravno da smo se prethodno žalili - uzalud

inače, kolege dan-danas nemaju zdravstveno!

to je tako kad stranci 'ulažu' u nas - kad im paše napišu da se primjenjuje applicable law u zemlji, kod im nešto ne paše- jednostavno kažu da na to nemaš pravo:flop:

Hallon
13.05.2003., 09:46
Čuj... tako ti treba, kad si to dozvoljavaš! Sutra će ti staviti još neko sranje, a ti ćeš biti tiho. Ja ću na to reći: Nek te gaze koliko mogu, kad si to dozvoljavaš. :flop:

blondie_30
13.05.2003., 09:50
oomph kaže:
E pa lijepo, ta klauzula stoji u ugovoru crno na bijelo koliko god se ljudima nestvarno činilo.
I da, naravno da znam što inače kaže Zakon o radu...

svi smo potpisali taj ugovor i naravno da smo se prethodno žalili - uzalud

inače, kolege dan-danas nemaju zdravstveno!

to je tako kad stranci 'ulažu' u nas - kad im paše napišu da se primjenjuje applicable law u zemlji, kod im nešto ne paše- jednostavno kažu da na to nemaš pravo:flop:

Konzultirajte nekog pravnika izvan firme. Taj ugovor o radu je (pmtr) krivicno djelo :mad: :mad: :mad:

Nema sanse da je to legalno !!!

gogo
13.05.2003., 12:17
blondie_30 kaže:
Konzultirajte nekog pravnika izvan firme. Taj ugovor o radu je (pmtr) krivicno djelo :mad: :mad: :mad:

Nema sanse da je to legalno !!!

Upravo tako! Tužite firmu. Država je jako osjetljiva na neplaćanje mirovinskog i zdrastvenog. Znam iz prve ruke privatnika koji je "zaboravio" platiti 80 kn jednoj tajnici koja je bila prijavljena i na kraju je platio kaznu od 30-ak tisuća kuna. Pa si vi mislite.

Pozdrav,
gogo

oomph
14.05.2003., 05:45
sve je to ok, ali taj ugovor ima veze s jednim ministarstvom...sumnjam da bi se njima nešto desilo:rolleyes:

Hallon
14.05.2003., 07:18
Još i gore. Država nam bude propisivala zakone, a sama ih se ne drži. Nađi odvjetnika, neka napravi prijavu na inspekciju rada, pa da vidiš frke!! Ostat ćeš inkognito, a oni će najeb...

oomph
14.05.2003., 11:57
vrlo bih rado cinkala...:B

asa
30.05.2003., 10:04
Vidjela sam izjave najslavnijh managera o tome sto ih zivcira kod njihovih zaposlenika - od olajavanja u liftu do toga da cekaju da sef izadje, pa da oni zbrisu doma.

Sto vas zivcira kod vasih zaposlenika ili kolega?

1. Mene zivcira kad ih pitas jel to i to gotovo, a oni pocnu srati i lagati u lice. Reci - ne, nije, bude, evo....Nemrem slusast takve gluposti, fakat nemrem.

2. Kaj jedan ne zatvara vrata od WC-a za sobom. Iako je upozoren više puta. Uvijek ostavi vrata otvorena.

mudrica
30.05.2003., 10:08
mene živcira kada netko misli da je savršen odgovor "...ali ja to ne znam..." i očekuje da ja to napravim.
pretvorila sam se u hebeni help desk

IMF-ovac
30.05.2003., 10:19
Najviše me živciraju cinkaroši. :flop:
Oni koji s tobom pričaju protiv šefova i jedva čekaju da nešto kažeš protiv njih, te onda odmah trče njima to ispričati.
Joj takvi su mi :bljak:

vjetar
30.05.2003., 10:39
Kad mi se sjedne u sobu, sjedi sat vremena, šuti i očekuje da ju zabavljam jer ne zna što bi sama sa sobom.......

Gazda
30.05.2003., 11:14
Ogovaranje i cinkanje. Ne samo da je to naporno kad se skupi 10 baba tracara i drobi li ga drobi, nego je i vrlo negativna stvar za produktivnost i uspjesnost firme, kad svi pocnu paranoicno pazit da se ne sire glasine.

asa
30.05.2003., 12:02
Sjetila sam se još nečega!

3. Ja kupujem više novina, uglavnom zbog posla. Jedna me kolegica zove svaki petak ujutro da joj ostavim program. Ono, ljudi to je 24 kune mjesečno. Ja mislim da ću joj jedan dan dati 24 kune i reći - molim te, svaki petak si kupi novine i da me više nikad nisi nazvala s tim pitanjem.

Garovix
30.05.2003., 12:31
mene živcira ak smrde...bila su dvojica u bivšoj firmi koji su smrdili ko tvorovi...sreća da su sjedili skupa u svojoj sobi...:no:

vjetar
30.05.2003., 12:42
asa kaže:

3. Ja kupujem više novina, uglavnom zbog posla. Jedna me kolegica zove svaki petak ujutro da joj ostavim program. Ono, ljudi to je 24 kune mjesečno. Ja mislim da ću joj jedan dan dati 24 kune i reći - molim te, svaki petak si kupi novine i da me više nikad nisi nazvala s tim pitanjem.

Baš si neka sebična.:D

asa
30.05.2003., 13:15
Sve to sto vi pisete su opcepoznate stvari.
Kaj vas KONKRETNO ZIVCIRA? :D

vjetar
30.05.2003., 13:29
Mene konkretno živcira kada me se ne uzima kao različitu jedinku. Nego kad mi kolegica uvijek počinje sa "mi". Ja nisam ona, ona nije ja. Njezini motivi nisu moji motivi.
No ona se sama ne može nositi sa svojim motivima pa joj je potrebna "podrška". I onda smo zato "mi".
"Mi" smo ovakve, "mi" smo onakve......
...pa nisam ja ona.

Garovix
30.05.2003., 13:52
asa kaže:
Sve to sto vi pisete su opcepoznate stvari.
Kaj vas KONKRETNO ZIVCIRA? :D

konkretno, kad kopaju nos malim prstom lijeve ruke, umjesto kažiprstom desne.:D

Bubili
30.05.2003., 13:54
Mene zivcira kad se dogovarmo za neki novi posao - kako odraditi, i niko ne zna kako ce to izgledati, i onda pocnu izjave tipa

- Mi to ne mozemo
- Mi to ne znamo
- to ce trajati - to treba specijalno ispitati to je veliki posao i slicno.

Svaka transakcija bi trebala biti verificirana od NASA-e - letimo na mjesec -

te@
30.05.2003., 13:55
Popizdim kad sjedne iza mene i bleji u moj ekran... Po-pi-zdim! :mad:

angelo eros
31.05.2003., 12:00
gospa Noris kaže:
Živciraju me kolege koji rade najmanje, a najglasniji su i najviše kukaju - kako samo oni rade.
Naravno, njihova radna učinkovitost je obrnuto proporcionalna s količinom hvalisanja o istoj.

Također, živciraju me šefovi koji su toliko glupi da ne vide koliko tko stvarno radi, nego padaju na ovakve priče.

Ja iz principa neću hodat okolo i vikat kako teško radim. Pa makar dobila otkaz.

pa naravno da kukaju.......... jer su nesposobni i sve im je problem...........
a tikvani puse te price nisu druge sorte........ sta je tu cudno?????
neke stravi covjek iskusi s godinama, ako je netko blesav pa ni nakon x godina staza ne vidi...... sta te briga......... sta bi ti bilo bolje da primjeti???? mislis da bi dobila vecu placu ili te unaprijedili???????
to je isuvise dugotrajan proces u ovoj nazovi "drzavi"

angelo eros
31.05.2003., 12:01
ah - najvaznije od svega:
cuvaj zivce...... trebat ce ti......

Vinska Mushica
31.05.2003., 21:00
mene zivciraju babe...., njihov posao je tracanje, a ostalo rade iz hobija....
tracaju, tracaju, tracaju.... i nikako da stanu.....
i stalno vise na telefonu..... mora nazvat neku Seku, pa nekog Bracu, pa pravu sestru, pa "muzekovu mamicu", pa djete..... pa svima isprica po 1000 puta, a ja sjedim do njih i nemrem vise.... davno prije su mi ubile zelju za sexom, a sad su dokrajcile bilo kakve nade za moj zivot
mrzim ih, mrzim, mrzim....

Vinska

Bubili
02.06.2003., 12:09
Zivcira me kad mi prstom pokazuju nesto po ekranu, pa mi onda ekran ostane sav masan i prljav i moram da cistim - dobijem fleke od tog.
Ili kad odem za tudji komp, a tamo naslage prljavstine na tipkovnici, gadi ti se tipkati. :rigo:

vjetar
02.06.2003., 12:29
A kad mom kolegi dodju kolege pa se oni raspričaju iza mojih leđa, a kao uopće ih ne zanima što ja radim, ali svako malo svrnu radoznao pogled na moj ekran. A kao oni pričaju.....
.
Obično tada dobivam živčani slom, demonstrativno uzimam cigarete i odmarširam van iz sobe. Kao sve se nadam da su shvatili inteligentnu poruku (od moje strane), ali se obično razočaram idućeg dana, jer priča se nastavlja istim scenarijem.
Uglavnom, pola radnog vremena mi prolazi u marširanju van iz sobe....
:D

asa
02.06.2003., 14:30
Meni je frend dao fora komentar. Rekao je - kad budeš išla na godišnji ostavi ženi 24 kune, da ima za program dok tebe nema. Ja ozbiljno razmišljam o tome da to napravim. Al mislim da bum imala neprijatelja za do kraja života...

nea
03.06.2003., 19:22
Mene je nervirala baba koja je prva dolazila na poso i svima kuhala kavu i onda kukala kako ona svaki dan kuha.
A kad bi neko drugi napravio, bilo bi 100 komentara nije ocistio, pale mrve i sli.
Pa nije doma, nije nasa sluga, nije nista, sto hoce.
medalju.
Naravoucenje:
ne pij ujutro kavu i ne slusaj svako jutro litaniju.

FANCY
09.06.2003., 22:05
1 Kopaju nos.
2 Urade tako bijednu sitnicu da nije vrijedna spomena i odmah trče šefu i onako ushićeno kao da su tek svršili, kažu mu ja sam to napravio uhhh.
3 Kad ga nešto pitaš on kaže onako nezainteresirano, NEZNAM. tad bi ga pojeo u jednom komadu. Mrzim tu riječ neznam.
3 Olajavanje
4 A cinkanje je samo za sebe, te bih slao na goli otok.
A na kraju ono što najviše smeta je higijena kao na stolu tako i na radnom mjestu.
Pa stotinu mu puta moraš reći da mu stol liči na odlagalište smeća i tek tad sklone ponešto a da ne govorim o kantama za smeće.
Stvarno je velika masa ljudi ogavno neuredna.

nea
09.06.2003., 23:44
[QUOTE]FANCY kaže:
[B]3 Kad ga nešto pitaš on kaže onako nezainteresirano, NEZNAM. tad bi ga pojeo u jednom komadu. Mrzim tu riječ neznam.

I to ne znam i nije me briga, od toga dobijem ospice.

asa
10.06.2003., 10:32
Teta me nazvala u petak za program i počela s ....eto mene, one koja stalno bezočno žica....i tak...čeka ženska da ja kažem ma nema problema...a ja šutim i šutim i šutim

ne znam jel ona čita po forumu,hahaha

:D :D

peonija
10.06.2003., 10:46
DOK SAM BILA ZAPOSLENA NAJVIŠE ME ŽIVCIRALO ŠTO NITKO NIKAD NE NAPRAVI ONO ŠTO SMO SE DOGOVORILI ODMAH, NEGO MORAŠ ČEKATI I ČEKATI I ČEKATI!!! SADA SREĆOM RADIM SAMOSTALNO I O NIKOME NE OVISIM. SAMA SAM SI KRIVA AKO NEŠTO NE NAPRAVIM NA VRIJEME I NIKOGA NE MOGU OPTUŽITI DA ME ONEMOGUĆIO U POSLU. ZAR TO NIJE DIVNO? OSIM TOGA AKO HOĆU RADIM U PONOĆ, U JUTRO, POSLIJE PODNE, BAŠ ME BRIGA ZA RADNO VRIJEME. OSIM TOGA NE MORAM MISLITI ŠTO ĆU ODJENUTI I HOĆE LI ME BABE NA POSLU, KAO ŠTO SU OBIČNO RADILE, PITATI IDEM LI U KAZALIŠTE KAD ODJENEM KOSTIM.
OSIM TOGA ŽIVCIRA ME ŠTO LJUDI KAD NE ZNAJU O ČEMU BI RAZGOVARAJU KOMENTIRAJU MOJ IZGLED, KOSU, TEŽINU ITD? ILI TE PITAJU KAKO SI A UOPĆE NEMAJU NAMJERU SLUŠATI ODGOVOR!!!!!!ZATO SADA VIŠE NE GOVORIM DA SAM DOBRO NEGO ODMAH SVIMA VIČEM : LOŠE, LOŠE, LOŠE, LOŠE, JER ONDA BAREM PITAJU ZAŠTO.

equinox
10.06.2003., 13:42
prvo: kada vicu bez razloga
(PEONIJA ne vici, ili stisni caps lock;) )

drugo: kada glume da rade a zapravo se non-stop zaje*****u

trece: kada rade greske (k'o kuca velike) ali ipak pokusavaju opravdavati se ili svaliti krivicu na nekog treceg :mad:

cetvrto: kada me ne slusaju :D

peto: kada NE vicu a imaju razloga :bonk:

ankada
11.06.2003., 07:01
Opterecuju me osobe koje na poslu prozivljavaju svoje probleme.Tko jos nema danas problema?
Ja sigurno nisam kriva sto je sin te osobe jos bez posla ili sto je muz dosao doma kasno.
Mrzim ljude koji svoje lose raspolozenje prenose na druge.
Trenutno sam u sobi s osobom koja je uzasno promijenjljivog raspolozenja kao da je netko usteka i isteka.
Uzas!!!! Posao samo gleda kako bi uvalila drugome, a sebe prikazuje kao savrsenu radnicu.
Nazove stranku i prvo se pet minuta ishihoce, sva vesela, prposna sada ce ona to bez njegove tajnice s njim rijesiti...a onda covjek zatrazi nesto sto mu misica nije spremna ponuditi, e onda nastaje promijena, vec glasic nije meden, mio...sad je led, za minutu otrov...ali avaj, klijent je uporan, a i jaci i mora ga se pokusati zadovoljiti. Nakon burnog treska slusalice, nastupa jedno minimalno 10-ak prepricavanja raznim osobama kako ju je upropastio, pokvario joj dan, ljudi su naoporni, postavljaju glupa pitanja.....i sve to zena blizu 50 godina s mentalnim sklopom petnaestogodisnje curicke koja obozava sebe i svoj izgled.
Nakon njezinih min. dva takva razgovora, umornija sam nego li od vrucine.
A ajd joj nesto reci, ako si junak. Grizem usnu i sutim, mislim si nije kraj svijeta, radim svoj posao, ali opet smeta....:(
Bit ce bolje. Samo se moram iskljuciti.

UnExpected
11.06.2003., 11:42
Kolegicama do mene nikad niš ne valja. Svaki materijal koji ima stigne na stol je: prestrašan, užasan, nekvalitetan, tko je to radio, ne valja ovo, ne valja ono...

2. Vise na telefonu beskrajno dugo. )

3. Dolaze na posao kasno

4. Prije posla idu na plac, a na poslu si spremaju komplicirana jela.
5. Sve ih smeta - buka, ljudi u sobi, razgovor, radio...

peonija
11.06.2003., 12:50
Draga gospa Noris, tvojim kolegicama muževi doma ne daju ni da pisnu, pa se moraju na poslu ispuhavat. muževima moraju kuhati samo ono što oni vole, a njhovim se stavovima u pogledu ishrane izruguju. budući da ne mogu doma jesti ono što bi htjele, moraju to nadoknaditi na poslu. Reći ću ti u čemu je glavni problem: onaj koga netko maltretira uvijek maltretira neku drugu žrtvu jer onome tko njega maltretira ne može parirati. Što se tiče dolaska na posao: Što radi vaš šef ako dopušta da one dolaze na posao kad im puhne?

slavkec
11.06.2003., 12:58
FANCY kaže:
1 Kopaju nos.
2 Urade tako bijednu sitnicu da nije vrijedna spomena i odmah trče šefu i onako ushićeno kao da su tek svršili, kažu mu ja sam to napravio uhhh.
3 Kad ga nešto pitaš on kaže onako nezainteresirano, NEZNAM. tad bi ga pojeo u jednom komadu. Mrzim tu riječ neznam.
3 Olajavanje
4 A cinkanje je samo za sebe, te bih slao na goli otok.
A na kraju ono što najviše smeta je higijena kao na stolu tako i na radnom mjestu.
Pa stotinu mu puta moraš reći da mu stol liči na odlagalište smeća i tek tad sklone ponešto a da ne govorim o kantama za smeće.
Stvarno je velika masa ljudi ogavno neuredna.

LOL, ali imas pravo.

Mene zivcira ogromna masa koja ne podnosi uspjeh svojih kolega, pa pocinju tracevi, podmetanja, spletke. Fascinira me kolicina ljudi koja je spremna uloziti svoju energiju, vrijeme i reputaciju da nekog diskreditira, umjesto da tu istu energiju i vrijeme ulazu u svoj vlastiti uspjeh. :rolleyes: :hebemu:

asa
11.06.2003., 13:47
Prepoznala sam se u komentaru da nekima radni stol sliči na odlagalište otpada (ok. nema hrane i pokvarljive robe na stolu) te sam odlučila pospremiti. Kolega je jutros komentirao kako mu nije jasno kako se ja u tome snalazim i kako nikad ništa ne izgubim i što god trebam izvučem iz neke hrpe. To znači da se mogu snaći, ali sam zaključila da loše djeluje na image. Pa pospremam :) Sustavno :)

Crow Jane
11.06.2003., 14:18
Ljudi moji, nemate pojma kak je super dok svoje zaposlenike niš ne razmete kaj melju! :D :s

luca
11.06.2003., 14:22
asa kaže:
To znači da se mogu snaći, ali sam zaključila da loše djeluje na image. Pa pospremam :) Sustavno :)

da si znanstvenik ovo bi te diskreditiralo :D

Secundo
11.06.2003., 14:37
asa kaže:
Prepoznala sam se u komentaru da nekima radni stol sliči na odlagalište otpada (ok. nema hrane i pokvarljive robe na stolu) te sam odlučila pospremiti. Kolega je jutros komentirao kako mu nije jasno kako se ja u tome snalazim i kako nikad ništa ne izgubim i što god trebam izvučem iz neke hrpe. To znači da se mogu snaći, ali sam zaključila da loše djeluje na image. Pa pospremam :) Sustavno :) Isto kod mene. Ja to zovem sistem vjeverica. Sve na jednoj hrpi ;)

sailor
11.06.2003., 14:57
Popizdim kad ona o jednoj stvari u tri dana ima osam mišljenja, ovisno o situaciji

Srećom, više mi nije direktorica :D

asa
11.06.2003., 15:14
Luca, ja ti ustvari obožavam kreativni nered na stolu. Meni nije dobro, ako na stolu nemam ništa. S obzirom da sad radim u financijskoj industriji to je ovdje minus. Kad se sjetim da sam u bivšoj firmi bila najuredniji zaposlenik, a ovdje sam najneureniji, nemogu vjerovati. Kako se perspektiva promjeni preko noći.

Ja imam jedno 15 foldera u ormaru. Al nek me netko ubije ako znam što imam u njima, osim u dva. Vrag me odnio. Ja kad to stavim u folder vise ne mogu nac. Ne sjecam se jel to pod - opcenito, ponude, placeno, racuni, objave, obavijesti ...koji q...c :)
Hebo image :)

croft
11.06.2003., 15:17
Ja mrzim ulizice...oni koji se motaju samo oko ljudi od kojih imaju koristi!

:bljak:

xxGaladrielxx
11.06.2003., 22:29
samo jedno: glupost :mad:

indian
12.06.2003., 01:01
s kim vi to ljudi radite? :eek:

osim shefova, od kojih držim distancu, svi drugi su mi za pet :top:
pravi ljudi!
nema spletki, podvaljivanja, ništa iza leđa, pomognu ako znaju i mogu
živjela neiskvarena, jednostavna inžinjerija :D

asa
12.06.2003., 10:24
E da, zivcira mi i kad mi ne vrate novine, nego ih ja po firmi moram traziti. I zivcira me kad mi izguzvaju i zmazu novine. Ustvari, zivcira me sve sto je vezano uz novine :D :D Oću ih samo za sebe:D

sweet Irma
12.06.2003., 12:13
kad mi kolegica uzme nešto sa stola i onda to ne vrati tamo gdje je našla, nego jednostavno ostavi tamo gdje je upotrijebila.
kad ne održava red na svom stolu i još povremeno razbaca i moj
:mad:

asa
13.06.2003., 09:41
da, da, i to. i onda kad ju upozoris onda ti jos veli da ti pretjerujes i kaj dizes graju, jelda,

krava jedna :D

Hallon
13.06.2003., 11:55
Sad trenutno nemam takvih problema, no prije je bilo svašta...

Jedan kolega me strašno živcirao u nekim određenim situacijama. Dok nešto nije radilo kako treba, samo je slegnuo ramenima i rekao:"Je zajebali smo to." A ja pitam:"Kako to mi? Ti si to isprojektirao, a ja isprogramirao po tome kako si rekao, kako sad mi???"

Ili kad ti netko samouvjereno govori kako se treba raditi ovo ili ono. Ti napraviš softver, a onda za mjesec dana ispadne:"Jeee nisam ja to tak mislil. To nije dobro, to morate popraviti". Onda ga pitaš u čemu je problem, a on na to:"Evo, nevalja vam ovo, ovo i ovo". Popraviš, a on opet dođe za mjesec dana s rečeničnim konstrukcijama tipa:"Vi fakat nemate pojma. Opet nevalja!". Da bi uz to još počeo uokolo srat po nama...

Ili dok mi netko dođe ala:"Evo ja sam to radio umjesto tebe!", a to mu je posao i njegov problem. Ja nemam ništa s time, a on priča kako je to radio umjesto mene. Pa neću ja valjda skladištaru unositi primke, a nemam nikakve veze s skladištem. Ili pokretat proizvodnju šefu proizvodnje, a nemam baš nikakve veze s proizvodnjom...

asa
13.06.2003., 12:19
sve je to oke...ali mislila sam na one male sitne frustracije...tipa...ne zatvori vrata od wc-a.....cacka uho drskom od naocala i sl....ovo sto pisete su vec dileme druge vrste :)

sweet Irma
13.06.2003., 14:36
na bivšem radnom mjestu, imala sam kolegu koji je stalno pucketao prstima. To me dovodilo do ludila.

ABC
13.06.2003., 18:04
mrzim bahate pametnjakovice koji sve znaju najbolje, a kad nesto stvarno treba napraviti onda nemaju vremena, nemaju alata, nemaju podrsku ....

mrzim kad u prostoriji u kojoj 5 ljudi radi netko uleti sa spikom naglas (koja je interesantna kao i htv reprizni program) i onda se ne da iskljuciti.

mrzim kad mi posao ide dobro i onda me netko prekida, porukom, telefonom, pitanjima sa strane. kao da mu je krivo sto ce se nesto napraviti pa hoce odmah da me sjebe.

Minam
13.06.2003., 18:04
Mene ne nervira nista kod kolega..samo mrzim ustajanje u 7

Vinska Mushica
28.06.2003., 13:25
u petak...., kraj radnog vremena...., ostala sama sa seficom.... pita me kaj cu radit prek vikenda.... ja rekla, doma, video i sl., ona na to kaj nisam s deckom prek vikenda, ja- da je na putu i tak to.... i od jednom..... zena od 55 godina pocela kak je sve to tesko, da ej neispavana, da ima tolko posla doma a muz oce svaku noc sex.... da nemre ona bas svaku noc.... da on ne razumije njene potrebe, a njegove potrebe da su ipak malo prevelke.... ej.... TI SI MOJA SEFICAAAAAAA i ja tebe ne znam zapravo bas dobro i to je nesto sto ja zapravo i ne trebam znati.....
A osim toga, ja sam 30 godina mladja od nje pa ne dobivam svaku noc.... jos me i provocira ocito....
Sranje, kak god okrenes....

Vinska:confused:

Gazda
28.06.2003., 15:02
Vinska Mushica kaže:
u petak...., kraj radnog vremena...., ostala sama sa seficom.... pita me kaj cu radit prek vikenda.... ja rekla, doma, video i sl., ona na to kaj nisam s deckom prek vikenda, ja- da je na putu i tak to.... i od jednom.....

Tu sam ocekivo da ti kaze: super, ajde ti meni pripremi taj i taj izvjestaj preko vikenda.. :eek:

Dobro si ti prosla. :top: :tulum:

Vinska Mushica
28.06.2003., 20:06
ma jok.... radje bi ostala radit cijeli vikend nego slusat sexualne zahtjeve njenog muza

vjetar
30.06.2003., 08:38
Kada sjedi pola sata na telefonu i onda kad poklopi slušalicu počne prepričavati što je razgovarala. Kao da nisam metar i pol od nje, kao da ne viče, kao da ionako nisam čula cijeli razgovor.
Božmesačuvaj.:rolleyes:

equinox
03.07.2003., 11:29
Vinska Mushica kaže:
u petak...., kraj radnog vremena...., ostala sama sa seficom.... pita me kaj cu radit prek vikenda.... ja rekla, doma, video i sl., ona na to kaj nisam s deckom prek vikenda, ja- da je na putu i tak to.... i od jednom..... zena od 55 godina pocela kak je sve to tesko, da ej neispavana, da ima tolko posla doma a muz oce svaku noc sex.... da nemre ona bas svaku noc.... da on ne razumije njene potrebe, a njegove potrebe da su ipak malo prevelke.... ej.... TI SI MOJA SEFICAAAAAAA i ja tebe ne znam zapravo bas dobro i to je nesto sto ja zapravo i ne trebam znati.....
A osim toga, ja sam 30 godina mladja od nje pa ne dobivam svaku noc.... jos me i provocira ocito....
Sranje, kak god okrenes....

Vinska:confused:

Pa sta ne vidis da ti se sefica upucavala :D
ajd' ti lijepo nastavi ovu temu na LJES-u ;)

ROAD RUNNER
04.07.2003., 08:05
Vinska Mushica kaže:
mene zivciraju babe...., njihov posao je tracanje, a ostalo rade iz hobija....
tracaju, tracaju, tracaju.... i nikako da stanu.....
i stalno vise na telefonu..... mora nazvat neku Seku, pa nekog Bracu, pa pravu sestru, pa "muzekovu mamicu", pa djete..... pa svima isprica po 1000 puta, a ja sjedim do njih i nemrem vise.... davno prije su mi ubile zelju za sexom, a sad su dokrajcile bilo kakve nade za moj zivot
mrzim ih, mrzim, mrzim....

Vinska

Da mi možda ne radimo u istoj firmi??? :confused: :confused: :eek: :eek:

Plus stalno kašnjenje na posao..........ubio bih ih, a žive 200 m od firme, dok ja uvijek dođem pola sata ranije mada putujem 50 km!!!

Vera Pavladoljska
05.07.2003., 17:37
O,da.....

U principu su mi ok,jer sam se navikla.

No,nonono.Uvijek i iznova me mozhe izbaciti iz takta jedan kolega koji izgleda kao Momčilo Krajišnik,glup je poprilično,gotovo tragično,ali ima dobar dubok glas kojim para srca:rolleyes:

Način na koji izvija svoje očerupane obrve kada se čudi nad najbanalnijom stvari na svijetu,pa onda njegova bahatost i prepotencija koja nema veze s ičim realnim ( čovjek zaista ne posjeduje nikakve kvalitete vrijedne divljenja do poda, za posao koji radimo,ali on je uvjeren da je u najmanju ruku polubog).

Toliko se glupo šali, te priča najgluplje prastare viceve o Bobiju i Rudiju,da popizdim načisto.

Drugi su na njega već cool.Ja sam naravno, ta - s kojom je skroz u fajtu.

:D :cool:

Svi ostali su mi zaista ok.Ali Momčilo,e taj mi sjedne u loš dan ko kec na jedanajsticu.:cool:

cicamaca
13.07.2003., 15:42
asa kaže:

ja redovito popizdim zbog novina mjesečno trošim oko 100kn na novine i kad dođem na posao obe te babetine mi kažu joj na kakve ti gluposti trošiš pare, a prije nego što ja pročitam sve te novine one mi ih zgrabe i onda čitaju popizdim:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

cicamaca
23.08.2003., 15:38
Situacija sljedeća:
-dolazim na posao i nađem hrpu nesortiranih izvještaja od prve smjene(inače to je OBVEZATNO) i kažem ja golegi (inače da nezaboravim napomenut mi kolege međusobno smo znali takve stvari tolerirat ukoliko netko nije stigao, taj dan mu je pun kufer svega itd.), e i kažem ja pa mogao si bar nešto napravit( onako usput jer već 2mj. on nije ništa radio i bilo je krajnje vrijeme da se trgne bez obzira na svoje privatne probleme) a on meni, šta tebe boli ***** prilipit ću te ja ću radit ono što ja oću šta ti meni imaš govorit kako ću ja radit, napucat ću te nogom itd. cijelo vrijeme dok je on to govorio tj. derao se me je gurao po kancelariji ...........i prijavim ja to gospodinu direktoru a on meni doslovce "A šta ti ja tu mogu zovi policiju"

Uglavnom ono što mene zanima dali se nekom od vas nešto takvo dogodilo na poslu i ako da, kako ste se postavili u datoj situaciji i kako su reagirali vaši nadređeni??

cicamaca
23.08.2003., 19:10
Nemojte mi reć da na ovom forumu nepostoji nitko kome se nešto slično dogodilo!:confused:

Blaise
23.08.2003., 19:23
Dogodilo se jednom mom prijatelju, poštedjet cu te detalja, uglavnom, digla se frka, moj prijatelj je dobio otkaz (?!?!?!).
Nekim cudom je vec iduci tjedan imao novi, bolje placeni i po svemu ostalom bolji posao (mogu ti reci da se preporodio), :) a ovo je jos uvijek na sudu (ja mislim).
Njegov poslodavac se ponio zaista kurvinski. :flop:

cicamaca
23.08.2003., 22:50
Blaise kaže:
Dogodilo se jednom mom prijatelju, poštedjet cu te detalja, uglavnom, digla se frka, moj prijatelj je dobio otkaz (?!?!?!).
Nekim cudom je vec iduci tjedan imao novi, bolje placeni i po svemu ostalom bolji posao (mogu ti reci da se preporodio), :) a ovo je jos uvijek na sudu (ja mislim).
Njegov poslodavac se ponio zaista kurvinski. :flop:

Ma daj pa reci šta je bilo,naravno neočekujem detalje tipa ime prezima, onako ukratko šta se desilo i kako je riješio taj drugi i bolji posao!!pliz

Blaise
23.08.2003., 23:16
Doslo je do fizickog obracuna. Nesto su se porjeckali, oko neceg vezanog uz posao, i tip ga je udario sakom u glavu. :eek:
Ne znam kojom snagom volje se ovaj moj frend suzdrzao da ga ne ubije na licu mjesta (jak je uzasno) i zvali su sefa, nastalo sranje, svi sute k'o kurve, nitko nista nije vidio, otfurali ovog mog frenda kod doktora i on je otisao na bolovanje (htio je tako). Otkaz je dobio dok je bio na bolovanju. :eek: :eek:
Pravnica :eek: je napisala taj otkaz (morala je), a ovaj koji ga je udario (zvjerka zasticena od vlasnika firme) radi i dalje. :rolleyes:
Ne mozes dobiti otkaz dok si na bolovanju. :eek:
Pazi, radilo se o danima, a ne o mjesecima. :rolleyes:
Uglavnom, kad tak nayebes, stvarno se znaju dogodit cudne stvari. Jedan od kolega iz te firme je negdje fusario, pitao je sefa tamo, pitao mog frenda, ovaj otisao, sve su se dogovorili, mislim cak da mu je izasao u susret i prijavio ga tako da nema uopce prekid radnog staza. :)
Sve se rijesilo prakticki u tjedan dana. :)

cicamaca
24.08.2003., 01:09
Blaise kaže:
Doslo je do fizickog obracuna. Nesto su se porjeckali, oko neceg vezanog uz posao, i tip ga je udario sakom u glavu. :eek:
Ne znam kojom snagom volje se ovaj moj frend suzdrzao da ga ne ubije na licu mjesta (jak je uzasno) i zvali su sefa, nastalo sranje, svi sute k'o kurve, nitko nista nije vidio, otfurali ovog mog frenda kod doktora i on je otisao na bolovanje (htio je tako). Otkaz je dobio dok je bio na bolovanju. :eek: :eek:
Pravnica :eek: je napisala taj otkaz (morala je), a ovaj koji ga je udario (zvjerka zasticena od vlasnika firme) radi i dalje. :rolleyes:
Ne mozes dobiti otkaz dok si na bolovanju. :eek:
Pazi, radilo se o danima, a ne o mjesecima. :rolleyes:
Uglavnom, kad tak nayebes, stvarno se znaju dogodit cudne stvari. Jedan od kolega iz te firme je negdje fusario, pitao je sefa tamo, pitao mog frenda, ovaj otisao, sve su se dogovorili, mislim cak da mu je izasao u susret i prijavio ga tako da nema uopce prekid radnog staza. :)
Sve se rijesilo prakticki u tjedan dana. :)

Na neki način je sve dobro završilo, ali isto smeta blago rečeno činjenica da je on taj koji je morao otići iz firme a ne taj kreten što ga je udario......grozno

Blaise
24.08.2003., 09:11
Da, sve je dobro završilo igrom slučaja. I onda se čovjek počne pitat svakakve stvari i kakvog ima smisla, itd.
Medjutim, cijela ova priča je skandalozna.
I ova tvoja, isto, iako nisi dobila batina. Još :eek:
I kaj ti sad mozes? Nista, nisi dobila zastitu od poslodavca, a taj "kolega" pretpostavljam, nije dobio niti opomenu.
Ne znam postupak, ali bojim se da su ti, kao i mom frendu, ruke vezane. :(

illegale
24.08.2003., 11:25
Ovako. Kad ti se neki bude sljedeci put prijetio, vrlo suptilno pohrli ka njegovim jajima. Okreni ruku prema gore, sa polozajem kao da sviras stacato akorde po klaviru. Kad ubodes akord, znaci obujmis jaja prstima, skupi prste u vrhu. I imas ga u saci. Ne brini. Tip se nece pomjeriti, niti instiktivno. Umirit ce se ko bubica. Pogledaj ga tada u oci i reci da bi bilo dobro da zauvjek odjebe sa napornim ponasanjem, ako mu je zivot sljedecih generacija imalo mio.

Ovo pali i kod najvecih ludjaka.

chiquita
24.08.2003., 13:22
illegale kaže:
Ovako. Kad ti se neki bude sljedeci put prijetio, vrlo suptilno pohrli ka njegovim jajima. Okreni ruku prema gore, sa polozajem kao da sviras stacato akorde po klaviru. Kad ubodes akord, znaci obujmis jaja prstima, skupi prste u vrhu. I imas ga u saci. Ne brini. Tip se nece pomjeriti, niti instiktivno. Umirit ce se ko bubica. Pogledaj ga tada u oci i reci da bi bilo dobro da zauvjek odjebe sa napornim ponasanjem, ako mu je zivot sljedecih generacija imalo mio.

Ovo pali i kod najvecih ludjaka.
ovo mi djeluje vrlo zanimljivo ali nažalost nisam baš shvatila.
možeš li to još jedanput ali jednostavnije objasniti?:D

cicamaca
24.08.2003., 15:34
Pjesnik je hto da kaže kako ga treba opalčit po jajima!!:D

cicamaca
24.08.2003., 15:38
Blaise kaže:
Da, sve je dobro završilo igrom slučaja. I onda se čovjek počne pitat svakakve stvari i kakvog ima smisla, itd.
Medjutim, cijela ova priča je skandalozna.
I ova tvoja, isto, iako nisi dobila batina. Još :eek:
I kaj ti sad mozes? Nista, nisi dobila zastitu od poslodavca, a taj "kolega" pretpostavljam, nije dobio niti opomenu.
Ne znam postupak, ali bojim se da su ti, kao i mom frendu, ruke vezane. :(

Iskreno neznam zašto nisam dobila baja međutim kad se to ponovilo drugi put rekla sam mu aj napucaj me ako imaš muda nakon toga me zabezeknuto gledao minuticu i okrenuo se, tad sam mu rekla da ga više neželim vidit na prijelazu smjena i nek izvoli to riješit kako god zna i umije, više ga stvarno neviđam osim tu i tamo. Svijesna sam da sam mogla dobit baja ko od šale ali sam eto riskirala i upalilo je osim toga i da sam dobila baja nebi mi bilo žao radije ću umrit boreći se za sebe nego zato jer je nekom kretenu pun ***** svega pa se okolo iživljava na svima.

cicamaca
24.08.2003., 15:39
legenda kaže:
Ali to nije nasilje, to je sex!:D

Ti voliš grubo jeli:D

cicamaca
24.08.2003., 16:01
legenda kaže:
Obozavam!A ti?

Dosta je bilo čatanja, osvrni se malo na temu.

sunčica
24.08.2003., 18:00
ma ti napadači inače nisu baš jako hrabri, trust me

još neka te neko plećato muško mrkog pogleda koji put doprati na posao - bude ti ovaj još kavu dosnosio :D

btw, bravo za hrabrost :top: , takvi krelci i računaju na to da im se druga strana neće suprotstavit

Vojky
24.08.2003., 20:03
cicamaca kaže:
Situacija sljedeća:
-dolazim na posao i nađem hrpu nesortiranih izvještaja od prve smjene(inače to je OBVEZATNO) i kažem ja golegi (inače da nezaboravim napomenut mi kolege međusobno smo znali takve stvari tolerirat ukoliko netko nije stigao, taj dan mu je pun kufer svega itd.), e i kažem ja pa mogao si bar nešto napravit( onako usput jer već 2mj. on nije ništa radio i bilo je krajnje vrijeme da se trgne bez obzira na svoje privatne probleme) a on meni, šta tebe boli ***** prilipit ću te ja ću radit ono što ja oću šta ti meni imaš govorit kako ću ja radit, napucat ću te nogom itd.

Ovako:

1. Popričaj s gazdom i objasni mu da ti prijete.
2. Ako gazda ne reagira, pokreni privatnu tužbu za kazneno dijelo prijetnje:

Prijetnja

Članak 129.

(1) Tko drugome ozbiljno prijeti kakvim zlom da bi ga ustrašio ili uznemirio,

kaznit će se novčanom kaznom do stopedeset dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do šest mjeseci.

(2) Tko drugome ozbiljno prijeti da će njega ili njemu blisku osobu usmrtiti, teško tjelesno ozlijediti, oteti ili oduzeti slobodu, ili joj nanijeti zlo podmetanjem požara, eksplozijom, ionizirajućim zračenjem ili drugim opasnim sredstvom, ili joj uništiti društveni položaj ili materijalni opstanak,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(3) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počinjeno prema službenoj ili odgovornoj osobi u svezi s njenim radom ili položajem, ili prema većem broju osoba, ili ako je prouzročilo veću uznemirenost građana, ili ako je osoba kojoj se prijeti zbog toga dulje vrijeme stavljena u težak položaj, ili ako je počinjeno u sastavu grupe ili zločinačke organizacije,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

(4) Kazneni postupak za kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka pokreće se povodom prijedloga.

peonija
24.08.2003., 20:22
Dakle, s onima kaj ti izravno prijete se barem možeš obračunati ili podnijeti tužbu, ali kaj s onima kaj ti stalno potiho i potajno rovare iza leđa?

cicamaca
28.08.2003., 10:58
»Mobbing« je engleski (i američki) izraz za pojavu kad se u nekoj zajednici - na radnome mjestu ili u školi - »mob« (rulja) ujedini i nastupa protiv jednoga kolege ili školskog druga. Cilj »mobbinga« je odstranjivanje ili ponižavanje tog čovjeka - slamanje njegova dostojanstva, razbijanje njegove samosvijesti. »Mobbing« znači isključivanje žrtve iz zajednice, iz normalne ljudske komunikacije.
Posljedice takvog »mobbinga« mogu biti stravične: žrtva takve kolektivne agresije ponekad čak izvrši samoubojstvo, jer nije u stanju izdržati psihičku torturu. Najveći problem te odvratne prakse je činjenica da ona kod sudionika - unutar »rulje« - izaziva neku vrstu iracionalnog ponašanja. Na kraju, nikoga više ne zanima zašto je žrtva podvrgnuta »mobbingu«: je li taj čovjek zaista kriv za nešto, je li zaista loš. Klasičan primjer takvog »mobbinga« imamo u Bibliji, u Novom Zavjetu, gdje »rulja« kolektivno od Poncija Pilata traži smrt za usamljenog Isusa Krista - koga treba »raspeti na križu«.

U prvom redu, čovjek (ili narod) mora sačuvati prema »mobbingu« dobre živce, strpljivost i dosljednost. Treba poznavati osnovne zakonitosti masovne psihologije. I svakako, ne treba očekivati od provoditelja »mobbinga« ni milost niti razumijevanje. Pokornost se ne isplati.

Strahovi mobera

Međutim, mobbing se u najvećem broju slučajeva ne događa na razini nadređeni - podređeni, kao što bi se dalo pretpostaviti. Naime, jedno istraživanje u Njemačkoj je pokazalo da su u gotovo 50 % ispitanih slučajeva moberi bili kolege koji su bili na istom ili sličnom položaju kao i žrtva.

Na mobbing su se najčešće odlučivali zbog straha od gubitka radnog mjesta u današnjim sve češćim recesijama u kojima na tisuće ljudi preko noći gubi posao. Naravno postoje i drugi motivi zašto se netko odlučuje na mobbing, npr. napredovanje na poslu, odbačenost od obitelji koja se nadomješta iživljavanjem prema suradnicima ili strah da će zbog posustajanja na poslu i oni postati žrtve mobbinga.

Posljedice ovakvog iživljavanja za žrtve mobbinga se odražavaju i na duhovnom, duševnom i tjelesnom području. Opada koncentracija u radu i mišljenju, volja za životom slabi, potreba za druženjem je potisnuta, stvara se kompleks manje vrijednosti, manjak samopouzdanja, stvaraju se depresije, itd. Posljedice se nose čitav život. Možemo se čuditi zašto žrtve na vrijeme ne napuste organizaciju u kojoj su žtrve. Odgovor najčešće leži u nemogućnosti da nađu novo zanimanje.

Šta mislite o ovoj "bolesti civilizacije" kako je neki zovu,jel vam se događa nešto ovakovo na poslu,poznajete nekog.,kako ste se postavili i šta mislite kako se treba postavit??(skužajte zbog puno texta)

Hallon
28.08.2003., 11:52
Nešto takvo sam i sam iskusio na svojoj koži. Zbog toga sam išao mijenjat firmu.

To bi se trebalo regulirati zakonom. Kao i u dosta europskih zemalja.

1) Mobbing rade više osoba, kompa, alijansa
2) Nema sredstva kojim bi se osoba obranila jer u mobbingu obično sudjeluje i nadređena osoba, iako nadređena osoba ne mora biti direktno izložena. Ponekad su mobberi samo instrument nadređenog da se netko u firmi uklopi u "kolektiv" i prestane iskakat, kako se ne bi nekome ugrozilo radno mjesto.
3) Osoba duže vremena nije ni svjesna toga što se oko njega događa ili zbog činjenice da nije informirana o tome što se događa ili zbog činjenice da neke stvari neće prihvatiti.
4) Nakon perioda neprihvaćanja slijedi period razočaranja i pokušaja borbe, u kojem najviše strada psihičko i fizičko zdravlje osobe. Zapravo pokušaji borbe rezultiraju samo još većim presingom.
5) Nakon perioda razočaranja i borbe obično slijedi period prihvaćanja u kojem se osobi "iluzorno" čini da se situacija sredila i smirila. Naravno, do slijedeće prilike.
6) Napadi se u redovitim intervalima nastavljaju, razarajući žrtvino psihičko i fizičko zdravlje nešto smanjenom žestinom no prije, ali konstantno i uporno.
7) Terminalna faza u kojoj se osoba odlučuje povući par očajnih poteza:
7a) Zaobilaženje šefa i preskakanje sloja piramide
7b) Angažiranje pri pronalaženju novog posla
7c) Očajničkim svađama s mobberima
7d) Odlaskom iz firme po svaku cijenu, bez obzira na novi posao

Ponekad se dogodi da žrtva ostane radit u firmi, no o tome ja nebih mogao govoriti...

Ovo gore je bilo moje direktno iskustvo... :( :mad:

Winona
28.08.2003., 12:37
mobbing je gadna stvar.

Najgore je sto pojedinac ima fizicke smetnje koje ne moze dokazati. Psihosomatika.

Na srecu, zadnje 2 godine burza ovdje priznaje to kao razlog za davanje otkaza na poslu i ne uskracuje Arbeitslosengeld kako je to bilo sve ove godine.

Valjda su s ei oni malo educirali.

bizz
28.08.2003., 13:11
Winona1 kaže:
mobbing je gadna stvar.

Najgore je sto pojedinac ima fizicke smetnje koje ne moze dokazati. Psihosomatika.

Na srecu, zadnje 2 godine burza ovdje priznaje to kao razlog za davanje otkaza na poslu i ne uskracuje Arbeitslosengeld kako je to bilo sve ove godine.

Valjda su s ei oni malo educirali.

Kako taj pojedinac moze dokazati na burzi ono zbog cega je dao otkaz?

Vanilla
28.08.2003., 13:55
da, ista se stvar u djece zove bullying. cini se prema istrazivanjima da se mobberi regrutiraju vec od rane, skolske
dobi.
bilo je cak i slucajeva samoubojstva kod djece. nedavno je bila i jedna epizoda Oprah o bullyingu kod djevojcica koje su suptilnije i perfidnije. rezultiralo je ubojstvom djevojcice.
brrrrrr!

Winona
28.08.2003., 14:40
bizz kaže:
Kako taj pojedinac moze dokazati na burzi ono zbog cega je dao otkaz?

Recimo ako je zaista mobbing u pitanju onda ce tebi i fzicki biti lose. razni ljudi - razni simptomi.

Najcesci: bol u trbuhu, zeludac, zgaravica, vrtoglavica, povisen tlak itd.

Onda odes svom kucnom doktoru on te sveg pregleda i zakljuci da ti nista nije nasao a vidi da ti nije dobro.

Ako je pravi, onda te malo ispituje sto si se inace u zivotu dogadja ( moja pita uvijek) kako je na poslu i ti lijepo kazes.

I ako takvo stanje ( moja frendica je zadnjih par tjedana isla s takvim glavoboljama raditi i sva se tresla ) potraju par tjedana ili mjeseci, ti fino das otkaz na preporuku ljecnika.

Ljecnik ti napise izjavu za burzu.

Eventualno ga jos nazovu, ako imaju dodatnih pitanja.

Ne znam d ali ovo vrijedi za hrvatsku burzu.

cicamaca
28.08.2003., 18:25
Vanilla kaže:
da, ista se stvar u djece zove bullying. cini se prema istrazivanjima da se mobberi regrutiraju vec od rane, skolske
dobi.
bilo je cak i slucajeva samoubojstva kod djece. nedavno je bila i jedna epizoda Oprah o bullyingu kod djevojcica koje su suptilnije i perfidnije. rezultiralo je ubojstvom djevojcice.
brrrrrr!

Da gledala sam to stvarno je grozno, nakraju je čak došlo i do nekakvog suđenja zar ne......?

No zar nepostoji nitko među vama forumašima tko je preživio možda nešto takvo, jer realno gledajuć mi možemo samo sanjat o nekakvim američkim pa i europskim zakonim.......IMA LI PREŽIVJELIH, a još uvijek rade u istoj firmi???

sunčica
28.08.2003., 22:27
bila je dosta opširna rasprava o mobbingu još u vrijeme dok je Princeza bila moderator - negdje tamo krajem prošle godine, ako me sjećanje dobro služi - pročeprkajte malo po forumu

NikaZg
29.08.2003., 20:42
nisam baš skužila da li mobbing inicira neki zli pojedinac s predumišljajem, koji onda svjesno okupi grupu i nabrije je na slabijeg, ili je to spontana socijalna anomalija?

Bajki1
29.08.2003., 20:57
To je spontana socijalna anomalija i veoma je česta .

Pojavljuje se u najrazličitijim grupama
( škola, vrtić , posao a prepoznati ćete je čak i na FORUM-u )
kad pojedinac koji na neki specifičan način odskače od većine , nesvjesno povuće okidač te "izazove" instinkt konsolidiranja grupe koja je jedinstvena u osudi pojedinca.

Hallon
30.08.2003., 08:16
Bajki1 kaže:
To je spontana socijalna anomalija i veoma je česta .

Ali ne mora biti spontana reakcija. Može se dogoditi da se nekome zamjeriš nečime (sad da li je opravdano ili ne - druga stvar) i da čovjek upotrijebi sva sredstva kako bi te eliminirao iz firme. Pa tako se mogu ljudi kojekakvim "pričicama" koje ne drže vodu organizirati u terorizirajuću bandu huligana!

Winona
30.08.2003., 09:16
NikaZg kaže:
nisam baš skužila da li mobbing inicira neki zli pojedinac s predumišljajem, koji onda svjesno okupi grupu i nabrije je na slabijeg, ili je to spontana socijalna anomalija?

ja ne bi iskljucila prvu opciju.

Cesto je bas tako da se zamjeris ( mozda i nesvjesno, nikad ne znas kome si stao na zulj, tko je na sto osjetljiv) pogresnoj osobi koja je mozda nekakav spontani vodja tvoje radne grupe, obicno je to najglasnija osoba u grupi ;)

NikaZg
30.08.2003., 16:59
Hallon kaže:
) i da čovjek upotrijebi sva sredstva kako bi te eliminirao iz firme--

Meni to zvuči ko zaplet iz Čarolije :)
Nekako ne vjerujem u zavjere - posao mi se ne čini kao ključan segment života da bi neko ulagao extra trud - spletkarenje i lobiranje iziskuje puno vremena i muke. Kad bi našli vremena za projekt urote kad je 8 sati premalo da odradiš tekući posao za koji si plaćen?

Hallon
30.08.2003., 17:27
NikaZg kaže:
Nekako ne vjerujem u zavjere - posao mi se ne čini kao ključan segment života da bi neko ulagao extra trud - spletkarenje i lobiranje iziskuje puno vremena i muke. Kad bi našli vremena za projekt urote kad je 8 sati premalo da odradiš tekući posao za koji si plaćen?

Vjeruj mi, ima takvih ljudi. Puno. Nemaju što drugo raditi u životu pa se bave spletkarenjem. Dok sam radio, oni su meni iza leđa pleli mrežu laži. A imam dobar razlog da posumnjam tko je tu imao prste unutra.

Vjerojatno nisi imala posla s mobbingom dosad. Dok naletiš na to, javi se s utiscima.

NikaZg
30.08.2003., 18:56
je, u pravu si, nisam nikad doživjela niti vidjela mobbing -
nije da ne vjerujem da postoji, samo mi je strano razmišljati da bi neko imao vremena i snage organizirati ga - par puta sam čak branila taj stav u uredskim diskusijama kad bi međuljudski problemi iskrsnuli, nikad nisam vjerovala da neko nešto namjerno čini, uvijek mi je logičnije da se radi o izrazitoj nesigurnosti, ili naivnosti, ili gluposti, ili niskom levelu socijalne inteligencije - bez izvorne zle nakane

doživjela sam jedino spontano udruživanje u jadikovanju nad očajnim projktima i na lošem šefu - to je bilo više kao ispušni ventil stresu, i nikom nije štetilo - ok, osim radnom moralu, kojem ni ovako nije bilo spasa :)

Winona
30.08.2003., 19:02
NikaZg kaže:

ne znam kako je u Cro ali nemas pojma kako skupo moze biti otpustiti nekog radnika na zapadu.

Ima poslodavaca ( ovo imam primjera u RL , nije nikakvo puko nagadjanje) kojima je jeftinije mobbingom natjerati radnika da sam ode.

Mojoj svekrvi to nisu uspjeli pa joj je firma platila nekih tada 30 000 DM otpremine.

A spletkarosi su ionako osobe koji ne rade svoj posao. Takvih ima u svakoj firmi.
Ostali tegle za njih.

Winona
30.08.2003., 19:05
Mobbing je jedna stvar ( cak je u zakonu navedeno koje elemente treba imati da bi se nesto nazvalo mobbing ) to za one koji i na sudu zavrse a uredsko spletkarenje nesto sasvimd rugo.

NikaZg, ovog drugog ima bas u svakoj firmi, ili ti u ljudima vidis samo dobro ili je tvoja firma izasla iz Zone sumraka ;)

Bajki1
31.08.2003., 12:56
Hallon kaže:
Ali ne mora biti spontana reakcija. Može se dogoditi da se nekome zamjeriš nečime (sad da li je opravdano ili ne - druga stvar) i da čovjek upotrijebi sva sredstva kako bi te eliminirao iz firme.

slažem se sa tobom .

međutim ,kad mislim o spontanoj anomaliji , to govorim o drugoj fazi mobbinga , koja nastupa NAKON , što xy pojedinac uzme na zub XY pojedinca , pa mu se nakon nekog vremena , prikloni amorfna "masa" i krenu zajedno u sustavni progon jedinke.

vjerujem da ta "masa" ne razmišlja o svom djelovanju već se SPONTANO priklanja
tom nazovi "vođi" koji ih vješto manipulira iskonstruiranim pričicama.

sad me zanima ,kako se u državama gdje se mobbing i kazneno procesuira tretira krivica grupe?

tko se i na koji način osuđuje kazneno ?
- onaj koji ih je okrenuo protiv jedinke ?
-oni ( grupa) koji su se dali izmanipulirati protiv jedinke?

Hallon
31.08.2003., 15:01
Bajki hoćeš reči da i tu, kao i u svakom drugom slučaju ustvari funkcionira psihologija mase.

E tu se apsolutno slažem s tobom. Oni svakako ne razmišljaju o tome da li su neke optužbe osnovane ili ne, da li su istinite ili ne, bitno je da se to kazni... onako kako to kaže XY (chief mobber)...

xxGaladrielxx
31.08.2003., 15:45
ovo (http://forum.monitor.hr/showthread.php?s=&threadid=27490) je taj stari topic. bio je jako dobar.
Princeza ja fakat imala stiha

Bajki1
31.08.2003., 19:37
xxGaladrielxx kaže:
ovo (http://forum.monitor.hr/showthread.php?s=&threadid=27490) je taj stari topic. bio je jako dobar.

Pročitala sam ovaj gornji link . Diskusija je stvarno odlična.
Pogotovo bi izdvojila efikasan recept:
Treba vratiti ODMAH , brzo i okrutno !!!!

citat ( napisao Juraj)
""""""""Nije mobing kad te gazi samo jedna osoba nego kad to radi ekipa.
Ljudi glume finocu u stilu "pa necu se spustati na njen/njegov nivo" i bivaju maltretirani.

Totalna greska, treba vratiti odmah, brzo i okrutno.

Nema milosrdja u tom sportu.

Naravno da to mozes obaviti u rukavicama, ali mora biti zlocesto i opako jer je to jedini jezik koji razumiju takve spodobe.

Ako cekas da ona prestane sama od sebe jedini rezultat ce biti pun dzep gastala .........""""""""""""

lucija
04.01.2004., 23:17
Zanima me kako se postavljate u odnosu s ljudima koji nisu vaši kolege na poslu, nego ljudi iz branše koje usput upoznajete, poslovni partneri, bivši poslovni partneri, vaši profesori na tečajevima i seminarima, ostali vip-ovi koje upoznate na domjencima i tako to.

Zanima me i koliko iskrenosti ulažete, a koliko je na prvom mjestu veza i poznanstvo, pa u skladu s time s tim ljudima uspostavljate zicer odnos - distanciran ali srdačan.

I koliko držite do konvencija - koliko često im se javljate, kojim povodom, kakve poklone i čestitke šaljete, koliko često odete s njima na ručak ili večeru... tko inicira... kojim povodom...

Što si dozvoljavate u vezi tih ljudi - za što ćete ih zvati, a za što ipak ne? Imate li neke od tih ljudi na raspolaganju za savjete i mentorstvo?

Puno pitanja, znam ;) A šta ću kad sam zbunjena... teach me with experience, please :D

lucija
05.01.2004., 08:59
NItko? Ajmo forumaši, možete vi to :zubo:

u prolazu
05.01.2004., 09:01
Evo ja ču odgovoriti.....nikada se nejavljam niti se družim, niti se zanimam za ljude koje srečem u poslu. Strogo odvajam privatni i poslovni život te se držim parole: "radno vrijeme završava u 16:00"

Ipanema
05.01.2004., 09:08
Što se tiće mene, bliska sam sa ljudima s kojima se "prokužim" odmah tj. i dalje smo ok. No smatram da nikako ne treba unositi privatne stvari i probleme na posao i definitivno se ne previše zbližiti sa nikime. O, kako se ljudi ovdje znaju opeći zbog "dobrote". Zato smatram da treba biti distanciran, ali uljudan i racionalan.

No ne kažem da nema i ok ljudi. Zapravo, ovdje sam našla i jednu od najboljih prijateljica u životu. :)

Terkeš
05.01.2004., 09:13
u prolazu kaže:"radno vrijeme završava u 16:00"

eh, da je to moguće... meni nekad radni dan traje i 17 sati... naravno, onda je to poslovna večera...
i o toj večeri uvelike ovisi kako ću se ponašati u prisustvu određene osobe...
naime, ima ljudi koji su ok.. i ima onih drugih... ja sam vise sklon ljudima koji se ne drže ukočeno u tim trenucima (jer sam i osobno takav)...
osobe koje tupe samo o poslu drzim na distanci... koliko god oni mozda dobro obavljaju taj posel... ne volim takav tip ljudi...

od ljudi iz iste branse ili poznanstva preko posla (dakle, ne partneri)... s njima uglavnom ona lazna kurtoazija.. nikom ne okrećem leđa... ali im niti ne pružam ruke... ak me ko treba, tu sam... ali na distanci... nikad se ne zna kad mi ko moze pomoci, ak se slucajno zgubim negdje...

lucija
05.01.2004., 09:13
To druženje i održavanje poslovnih veza ponekad se događa u slobodno vrijeme, ali nije nužno dio privatnoga života. Recimo, domjenak, slanje čestitki ili tenis s partnerima...

Nekako se bojim da je jedini način da si u toku zbivanja i da imaš šansu dobit novi posao, bolji po mogućnosti, je po sistemu poznanstava. ŠTo uopće ne osuđujem - ako trebaš čovjeka kojem možeš vjerovati - normalno je da ćeš uzeti nekoga koga poslovno i ljudski poznaješ i znaš što možeš očekivati. Veći je rizik zaposliti nekoga s divnim životopisom ili učeno sročeno molbom za kojeg nikad nisi čuo. Svašta ljudi pišu - a ono što vidiš vlastitim očima znaš da je istina...

lucija
05.01.2004., 09:29
Ipanema, ja uopće ne govorim o zbližavanju niti o prijateljstvu. Ovo je čista poslovna računica.

Kako se ponašati tako da održiš distancu, a stekneš puno poznanstava i veza koje ti mogu u poslu biti od koristi...

Ipanema
05.01.2004., 09:44
lucija kaže:
Ipanema, ja uopće ne govorim o zbližavanju niti o prijateljstvu. Ovo je čista poslovna računica.

Kako se ponašati tako da održiš distancu, a stekneš puno poznanstava i veza koje ti mogu u poslu biti od koristi...

Ja se ponašam uljudno i pristupačno, ali sa distancom, tj. rezervirano. To ti jedino mogu reći za sebe. Što se tiće ovih oko mene, ima tu svega, od slanja čestitki na blagdane, poslovnih ručkova i tako.
Ne vjerujem da postoji tenis s poslovnim partnerima, barem ne ovdje. Kod mene je prestroga atmosfera, nikako fleksibilna. Nažalost. Nije baš lijepo raditi u takvim uvjetima. Da je atmosfera nekako prisnija, život bi nam svima bio lakši. That`s it.

lucija
05.01.2004., 13:37
U odnosima s tim ljudima uvijek postoje neki koji kad ti daju vizitku očekuju da zoveš, pričaš s njima, dođeš na štajaznam, njihove hobi izložbe, hobi koncerte i slično. I s njima je lako... ali kako držat kontakte sa suzdržanima, a koji ti trebaju?

Ja priznajem da to još ne znam :confused:

Zato trebam vaša iskustva...

zumbul
05.01.2004., 15:51
lucija kaže:
NItko? Ajmo forumaši, možete vi to :zubo:

Pa, vidiš da si dosadna da nikog ne zanimaš.Što se namećeš?:flop:

vatrogasac
01.02.2004., 13:17
Zanima me kakvi su međuljudski odnosi na Vašem radnom mjestu : sa kolegama/kolegicama a bogami i sa gospodom šefovima ?:cool:

Vojky
01.02.2004., 13:20
vatrogasac kaže:
Zanima me kakvi su međuljudski odnosi na Vašem radnom mjestu : sa kolegama/kolegicama a bogami i sa gospodom šefovima ?:cool:

Glavni šef ponekad ne sluša dovoljno, ali uglavnom je sve O.K.

U kom smislu te zanima?

NoWa
01.02.2004., 13:37
vatrogasac kaže:

evo. ne radim vec dva mjeseca, al govoreci iz iskustva ranije, imala sam dvije vrste šefa: jednog sexualno frustriranog i mladog koji je izmisljao probleme da bih ostala duze radit, i drugog koji je bio savrseno pristojan, profesionalan i pravedan.

sa sefovima uvijek odrazavati bliske, no pomalo distancirane odnose. ne mijesati svoj zivot van posla s onim na poslu. ne bit iskljucivo profesionalan, bez osmijeha ili koje pošalice. nitko nije santa leda.
al zna se da sa šefom ne pričaš o sexu niti ga zoves da se idete zapit nakon posla.:D

Lali Puna
01.02.2004., 18:17
ja se sa svojim kolegama često zapijam
:cerek: :cerek: :zivili: :Pivo: :tulum:

avril
01.02.2004., 21:43
NoWa kaže:
al zna se da sa šefom ne pričaš o sexu niti ga zoves da se idete zapit nakon posla.:D

osim u tvom slucaju? :rolleyes: ;)

Malak
02.02.2004., 01:59
Šefu se nikad ne smije chmariti! Napraviti sve da on stekne povjerenje u tebe. Da je siguran.

Kolegicama smajl :D i paznja

Sa kolegama se zapit ofkors :cool:

vatrogasac
02.02.2004., 13:12
Da li mi se čini ili je to siptomatično . Većinom su na rukovodećim poslovima poslušni i podobni a ne sposobni ljudi . ''Whistlers'' (žviždači) se smatraju izdajnicima jer se žele izdići iz sivila mase.Nesposobnim rukovoditeljima odgovaraju nesposobni ljudi jer se onda mogu izdizati u očima nadređenih tako da tlače ''niže'' od sebe.

Jolly
02.02.2004., 13:28
kod nas je koma
mi mlađi se više-manje slažemo, ali ove stare babe samo vrište, svađaju se i plaču, i za ono što ih se tiče i što ih se netiče. Samo gledaju tko će kome podmetnut nogu.
Glavni šef je nosom u oblacima i ne zanimaju ga te naše gluposti (hvala bogu jedino tu ne tura nosinu). Nedavno nam je zamjenik Glavnog šefa otišao, a taj je bio ljudina.
Imam i šeficu, s njom radim, a ta je glupača kakve nema. Dovoljno mi je da ju vidim proradi mi želudčana kiselina. Ima zavidan omjer gluposti po jedinici vremena. Morat ću jedamput pisat o njenim provalama.
Jednom riječju, ne slažemo se.

NoWa
02.02.2004., 13:33
avril kaže:
osim u tvom slucaju? :rolleyes: ;)

kojem mom slucaju?

o cem ti:confused:

margarita
02.02.2004., 16:00
kod nas je super

svi se zovemo po imenu, sefovi su nam za 5, uvijek su tu da pomognu, daju slobodan dan, ma sto god treba

ima par likova kojima uvijek nesto smeta ali kad prestanes obracati paznju na svaku sitnicu oko koje dizu halabuku i oni se manje cuju

cesto svi skupa idemo na rucak, pice, u muzeje

Winona
02.02.2004., 16:09
vatrogasac kaže:

dobri, dapace :top: Ali mi nismo tipicna "firma" nego grupa pojedinaca koji toliko vole svoj posao da bi i besplatno dolazili svaki dan , kad bi od zraka mogli zivjeti :D

Sefica je hm...stroga valjda, barem ju tako dozivljavaju neki likovi. Meni je super. Ne gleda se kod nas bas na broj godisnjih i slicno - recimo ja sam dva dana uzela posao doma pa na kraju uz ta dva uzela jos dva tako ;) ( teorijski nisam vise imala godisnjeg, sve potrosila) i spojila s praznikom i otisla tjedan dana na odmor....

Sefovi se ne dozviljavaju kao sefovi vec kao kolege a to zapravo i jesu.

Mala opaska radim na sveucilistu i takva organizacija je zaista izuzetak.

I radno vrijeme je klizno ;) Pa oni kojima je gust to konstantno iskoristavati - nikad ni ne odrade svoje sate i imaju po 50-60 radnih dana u godini godisnji :rolleyes:

Blue_Sunflower
02.02.2004., 16:17
Tu vani oces neces mora postojati velika tolerancija. Razlicitih smo kultura, ponasanja, misljenja, backgrounda...
Pravila ponasanja su stroga i svi ih se moramo prodrzavat.
Tocno znas koje teme mogu biti riskantne, pa se spike o ratovima, politici, religiji i religioznim obicajima rijetko vode na radnom mjestu. Izuzeci su naravno kad se dobro upoznas s nekim i znas kako druga strana "dise", pa se po zelji mozes upustiti i u takve spike. Ukratko, meduljudski osnosi ne trpe zbog takvih stvari, sto je veliki plus ovdje.

S druge strane, ono sto moze pokvariti odnose ovdje je kad vidis favoriziranje i/ili grupiranje po nacionalnoj osnovi. Da...svi Kinezi u developmentu, ili sami Pakistanci u UNIX administration group... ko se s tim moze nosit nema problema.

Ja sam konkretno jako zadovoljna. Radim u Torontu, raportiram svom disi Francuzu u Montrealu koji je genijalac i prekrasna osoba. Prosli tjedan, na sastanku departmenta (tridesetak ljudi) u Montrealu se otvorilo 5 boca sampanjca. Tek tak, da si popijemo i probrbljamo malo nakon kraja sastanka. Ko se i nije smekal prije, nakon sampanjca su si najbolji prijatelji postali, he he. :D

district S
03.02.2004., 10:20
izvrsni

RobiKa
03.02.2004., 10:45
vatrogasac kaže:
Da li mi se čini ili je to siptomatično . Većinom su na rukovodećim poslovima poslušni i podobni a ne sposobni ljudi . ''Whistlers'' (žviždači) se smatraju izdajnicima jer se žele izdići iz sivila mase.Nesposobnim rukovoditeljima odgovaraju nesposobni ljudi jer se onda mogu izdizati u očima nadređenih tako da tlače ''niže'' od sebe.

Je li to jedan od Parkinsonovih zakona organizacije "Svatko napreduje do razine svoje nesposobnosti".

RobiKa
03.02.2004., 11:20
Stvari koje me smetaju su druge, a ne odnosi medju i izmedju. Inache kod nas se promice poslovna etika pa chmarenje nije dozvoljeno (trebalo je cak proci antichmarni test)... Sto ne znaci da toga nema.

U-hu ima toga jos u toj etiki prema klijentima, kolegama & kolegicama, okolisu, lokalnoj zajednici cudo jedno... I jos sve napismeno. Ali bitno je da su ljudi u nasem timu i poslovnoj grupi vrlo, vrlo ne OK, vise od OK pa nisu bitne upute i pravila za "lijepo ponasanje"...

Inace firma je dosta siroke ruke sto se tice :zivili: :Pivo: :cerek: :cerek: :tulum:

Da, firma placa. Nevolja je kad te izvedu na krivi put navecer pa do sitnih sati, a ujutro u 8:00 ocekuju da budes fit, lean&mean...

Po tome smo zloglasni.

vatrogasac
03.02.2004., 12:31
RobiKa kaže:
Je li to jedan od Parkinsonovih zakona organizacije "Svatko napreduje do razine svoje nesposobnosti".

Ako je tako onda smo zemlja nesposobnih ljudi ( gledano globalno ).

vatrogasac
03.02.2004., 12:46
Svi ste skužili moje zanimanje i toga se ne sramim.Imam 30 godina , 10 godina staža ,ženu i dijete , i kredit na grbači. Završavam fakultet i kako trenutno stvari stoje za mene nema mjesta u mojoj firmi sa visokom stručnom spremom.
Zapovijedaju mi ljudi sa dva ili tri razreda srednje , polupismeni , koji od kompjutera bježe kao vrag od križa. Namjerno provociraju ljude da bi mogli uživati u svojoj ''moći''.
Što sam bliži diplomi to sam nestrpljiviji ; sve teže trpim ''inteligentne'' ispade nadređenih i granica tolerancije mi je sve niža , a to nije dobro prvenstveno po moje zdravlje .
Nije svejedno stavljati svoj život u službu drugih a pritom da te upućuje ( a ne vodi ) nesposoban lik ; jer je on tako rekao.

RobiKa
03.02.2004., 13:34
vatrogasac kaže:
Ako je tako onda smo zemlja nesposobnih ljudi ( gledano globalno ).

Nazalost Mr. Parkinson (nije bio dr. medicine) ovu je zakonitost uocio (:misli:.... hmmmm .... da, valjda) u najboljoj administraciji na svijetu - Ministartsvu kolonija Ujedinjenog kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske, a ne u privatnom i javnom sektoru RH.

I to je samo jedan od njegovih zakona.

Enivej, problem je zbilja globalni.

vatrogasac
04.02.2004., 21:44
RobiKa kaže:
Nazalost Mr. Parkinson (nije bio dr. medicine) ovu je zakonitost uocio (:misli:.... hmmmm .... da, valjda) u najboljoj administraciji na svijetu - Ministartsvu kolonija Ujedinjenog kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske, a ne u privatnom i javnom sektoru RH.

I to je samo jedan od njegovih zakona.

Enivej, problem je zbilja globalni.

Danas mi se žalila prijateljica kako je u gradsku upravu primljen sin mame koja je politički partner gradonačelnika (AKA Superhik) , i kako je ona zbog maminog sina popušila stalno zaposlenje .

Što bi rek'o Johnny B. : '' Balkane , Balkane , Balkane moj ... '' :bonk:

cudim_se
16.03.2004., 12:05
Dugo nisam vjerovala da to postoji. Onda sam se zaposlila u firmi u kojoj sam se uvjerila da to postoji. Ja sam naravno bila osoba koja je jedina pricala s osobom koju se mobbiralo i tako sam naravno i ja pala u nemilost. Uspjeli su ga maknuti. Malo se ekipa mobbera igrom slucaja rasformirala i tako je to splasnulo. Poslije su krenula neka slicna udruzivanja ali sam ja vec bila prejaka i preblizu predsjedniku uprave da bi mi ista mogli. Tu i tamo poneko spustanje, ali me to nije diralo. Ja bi njima vec vratila suptilnim vrijedjanjem i ismijavanjem njihove vlastite gluposti
(situacija kad ne bi, na primjer, znali sto je MENSA. Ili kad se glupaci omaknulo da pet godina nije kupila dnevne novine. I tako. Imala sam i ja svoje radosti) :D

Uglavnom, preselila sam na novu lokaciju i upala medju tri ##### da ne budem prosta i sad se lagano opet stvara mobbing atmosfera. Nisam tip zrtve i necu to trpiti. Za sad samo promatram i snimam situaciju. To sam naucila prije. A onda mislim uzvratiti udarac. :)

Jel se netko od vas uspio obranit od takvih sranja i kako? Jel to uopce moguce? Sjecam se da su kolegu maknuli, znaci on nije uspio. Meni nije cak ni do posla ni love nego do principa. Bad je sto sam apsolutno najsposobnija od nas cetiri, imam najvise iskustva i sad se jedna osjeca ugrozeno, druga je isfrustrirana jer ju je naprije presisala kolegica, a sad i ja (znaci zloba), a treca je pokorna jer bi se obicno okomile na nju pa je sad sretna jer je dosla nova zrtva. Ja sam njoj, naravno, pomogla. Ali ona to ne samo da ne cijeni, nego se vidno stavlja na njihovu stranu. Molim i drugi put :D :D

Uglavnom, ako ima netko tko se obranio - dajte pametne savjete i ohrabrenje da je to moguce. Ja ove ##### necu trpit, pa makar mi to bilo zadnje :D

violent_femmes9
16.03.2004., 13:01
sori, zar se ne kaze "suproTstavljanje"

Noemi
16.03.2004., 13:06
Meni je bilo zadnje...ali barem normalno spavam,jedem i ne gusim se.
E da,obicno im i smeta onaj koji bi nesto radio i zna kako.Onda se osjete ugrozeni pa krene...

cudim_se
16.03.2004., 13:15
Da, obicno je tako, kad dodje netko tko bi nesto mozda i radio. Znaci li to da su te uspjele otjerati? Kako si se osjecala nakon toga?

violent, da, tipfeler :) inace, isticanjem tudjih gresaka zelimo pokazati kako smo mi pametni i sposobni. nikad ne isticuci tudje uspjehe, rusimo njihovo dostojanstvo. Drugim rijecima, imas sve predispozicije za uspjesnog mobbera! Al ne u mojoj kuci

Noemi
16.03.2004., 13:21
DA,jesu i to na tako ruzan nacin.
NIsam imala sanse odrzati se tamo,uskracivale su mi se informacije,tuzakalo me se glavnom sefu iza mojih ledja,smjestale su mi se razna sranja,maltretiralo me se na sluzbeni mob i nedjeljom i blagdanom zbog gluposti....Evo samo primjer-pozvali su me u centralu na edukaciju a meni sefica nije rekla pa je ispalo da nisam htjela doc...ma ne zelim se ni sjecat.

Neki pametan savjet nemam,mogu ti samo reci da znam kako ti je.:grli:

cudim_se
16.03.2004., 13:32
Hvala, ista stvar se dogadja i meni. Znaci to je to. U pravu sam. Mislila sam da mozda umisljam. Al opet znam da nisam toliko glupa. Odlucila sam se na high risk potez - u glavu. Preskakanje njih i pucanje na visu razinu. Jasno definiranje svaki put kad to naprave. I slicno. Iskreno, ne vjerujem da mi to moze puno pomoci, ali vrijedi probati. Previse su prijetvorne i puno bolje u toj lazi od mene pa bolje prezentiraju stvari prema van i sefovima.

Ovo s tvojim pozivom je jako slicno. Meni su danas 5 minuta prije presice rekli za to (nije nasa, sestrinska). Trebam li reci da sam utrcala ko glupaca jer se ocekuje da budem tamo, a da nisam to ni znala unaprijed. Uglavnom, uletila ko sumanuta, rascupana, katastrofa. Naravno da su se trudile ne predstaviti me nikome. A ja sam se glupaca bila povukla. Drugi put necu. Predstavit cu se sama. Znam puno vise ljudi, mogu to izvest puno bolje. Da ne kazem da sam sa novinarima na ti i da su mi pola njih frendovi od prije.

No, ..polako...ja vjerujem u bozju pravdu i sigurna sam da ni jedna ni druga kucka nece dugo. Veliki sef je dosao na sastanak s njih dvije. Mene nisu zvale. Ali, da bi izasao van mora proc pored mojih vrata. Javim ishod za sat vremena. Ne bila ja ja ako mu se ne obratim i ne pitam hocemo li se mi porazgovorit koju ili sto :):)

xxGaladrielxx
16.03.2004., 13:37
cudim_se kaže:
[Javim ishod za sat vremena.
tak! :top:
ajd javi ishod, bas me zanima :)

Noemi
16.03.2004., 13:43
Drzim ti fige:top:

cudim_se
16.03.2004., 14:58
Jos ne izlazi. Ja cu posizit :D Nemrem ni na wc da mi ne zbrise :D
Kako taj sastank duze traje tako ja postajem nervoznija :)

Winona
16.03.2004., 15:04
cudim_se kaže:
Da, obicno je tako, kad dodje netko tko bi nesto mozda i radio. Znaci li to da su te uspjele otjerati? Kako si se osjecala nakon toga?

violent, da, tipfeler :) inace, isticanjem tudjih gresaka zelimo pokazati kako smo mi pametni i sposobni. nikad ne isticuci tudje uspjehe, rusimo njihovo dostojanstvo. Drugim rijecima, imas sve predispozicije za uspjesnog mobbera! Al ne u mojoj kuci

ma ona tako po citavom forumu, dodje valjda dobro za dizanje ega? Na tren mi dodje na nakupim njene tifelere ( a ima ih :D ) ali nema smisla trositi vrijeme na takve.

Nego sto se mobbinga tice, imala je Princeza na starom Forumu jedan dugi i nadasve posjecivan topik.

Moram reci da se i od regulative nesto promijenilo - danas je u DE dozvoljeno zbog mob. dati otkaz i ne dobiti "kaznu" od burze - u obliku uskracene novcane naknade za razdoblje dok ne nadjete novi posao.

Dapace, jos vas i ohrabre da date otkaz ako je zaista mobbing situacija jer predugo ostajanje u takvoj sredini znaci da cete pasti u depresiju i tek onda biti radno nesposobni i to mnogo duze nego da ste dali otkaz.

Winona
16.03.2004., 15:09
moguce ce pri direktom suocavanju sve poricati i biti mile i drage, jer ces ih zateci nespremne.

Ali to jos dugo nece znaciti kraj teroru.

U svakom slucaju ti drzim fige.

Imala sam slicnu situaciju, kad vise nisam mogla ni lijepo ni ovako ni onako otisla sam sefu, ja sam rijetko ozbiljna i smrknuta pa je kopcao da je vrag uzeo salu, rekla sve - da sam ovdje da radim a ne da se natezem s tracarama. Da on mene placa da radim i tako dugo dok ne rijesi taj cirkus ja ne mogu raditi kvalitetno i on rasipa svoj novac.

Onda je on meni rekao da on vec duze sve vidi i zna i da se nadao da ce sami sebe dotjerati u red ( radilo se uglavnom o dvije klimatericne babe) i ubrzo nakon toga je jedna dobila otkaz ( sto je u vrsti firme u kojoj ja radim ravno cudu) a druga mozdani udar.

Pouku izvucite sami.

Winona
16.03.2004., 15:18
a najvecu gresku sam ucinila bas ja sama - u zelji da se dokazem sto i koliko mogu, friska dosla u firmu- ja sam preuzimala ( od njih zamoljena) njihov posao, hm...onda bi moj ostao netaknut....

trebalo je meni da mi sine :D ali bolje ikad nego nikad.

Najzabavnije je bilo kad sam bila na godisnjem, nisu znale vlastiti projekt zavrsiti :D ....

serendipity
16.03.2004., 15:36
ovo je jako zanimljivo....mislim s obzirom da sam musko i da se mi rijede mozemo naci u doticnoj situaciji. (Molim da se ovo ne shvati kao nekakav macho stav tipa "babe se medusobno ogovaraju...itd"... nego jednostavno kao pretpostavku.)
Osobno se smatram nekonfliktnom osobom i do sada nisam imao potrebu za ovakvim metodama rjesavanja sukoba, bilo sa muskim ili zenskim dijelom ekipe. Jednom sam napravio gresku pa sam se priklonio misljenju vecine u jednoj situaciji, a da nisam cuo drugu stranu medalje. Sada to pokusavam ispraviti na nacin da tu osobu vise osobno ukljucujem u neke stvari (nista pametno..tipa gableci, cuga...i po koji put nesto vezano uz posao), te sam na taj nacin i ostale na neki nacin prisilio da malo "omeksaju", barem mi se cini tako.

Daklem, sto pokusavam reci....pokusaj pridobiti nekoga ko je tamo vec etabliran, a nije kreten/kretenica kao te koje ti rade probleme, pa ce on/ona na njih moci vjerojatno utjecati bolje nego sto to mozes ti.

:top: :top:

Noemi
16.03.2004., 15:57
Postoje situacije u kojima nemas koga pridobiti i ne ide se za traceve i zensko cviljenje.

violent_femmes9
16.03.2004., 16:07
Winona kaže:
Na tren mi dodje na nakupim njene tifelere ( a ima ih :D ) ali nema smisla trositi vrijeme na takve.

koji K-U-R-A-C se ti javljas, tvoji postovi su puni gramatickih i pravopisnih pogresaka, no to na zalost nije najveci problem s njima.
btw, nemam nista protiv da nakupis sve moje tipfelere, dapace bila bih ti zahvalna. pravopis mi nemoj ispravljati, od toga necu imati nikakve koristi jer ti pravopis ne znas.

inace, cudim_se, ne mislim da je napisati nesto na forumu i pri tome napraviti tipfeler veliki propust, ne znam zasto si moj post dozivjela tako osobno. kao sto sam primijetila, uvazila si ga i ispravila naslov, da li to mozda znaci da je ovo sto mi sad trljas nos samo stvar tvog ega?

MilkyWay
16.03.2004., 18:02
Ma dajte vas dvije: naporne ste postale s tim svojim svađama.

A što se tiče mobbinga. Ja sam se možda našao u sličnoj situaciji, ali se preko mene našla grupica od 2 intelektualno inferiornija tipa koje sam svaki puta kad bi se nešto pjenili poklopio snagom argumenata i đenja. Ako i nije bilo po mojem, samo sam konstatirao da sam sigurno imao pravo i da će to vrijeme pokazati. Naravno da je vrijeme pokazalo svoje.

Naravno da čovjek ne može biti uvijek u pravu, no kad jesi i kad se osjećaš pozvan raspravljati o nečemu, tada se boriš za svoje stajalište.

violent_femmes9
16.03.2004., 19:36
MilkyWay kaže:
Ma dajte vas dvije: naporne ste postale s tim svojim svađama.

Naravno da čovjek ne može biti uvijek u pravu, no kad jesi i kad se osjećaš pozvan raspravljati o nečemu, tada se boriš za svoje stajalište.

upravo tako

a jos kad netko stalno prvi pocinje sa sranjima....

cudim_se
17.03.2004., 10:40
Nemam se kome drugom uteci za pomoc jer je sustav glupo postavljen. Ono sto mi smeta je to stvaranje fame oko neke osobe tj. konkretno mene. Kad one pocnu tebe prikazivati kao ovakvu ili onakvu i ako to ponove dovoljno puno puta ljudi povjeruju u to. Jer te ne poznaju. Zakljucuju na temelju onoga sto su culi. A kako njih znaju duze no mene, sto mislis kome ce vjerovati?

Uzasno su prijetvorne. Meni se to gadi. Danas je jedna opet nesto srala i ispricavala se, kao, ali u stvari pokusavala prikazati pred kolegama mene kao osobu koja se stalno nesto buni. Taj mi se image bas ne svidja, jer ja to nisam. Ja sam osoba koja jako dobro i kvalitetno radi svoj posao, puno bolje od njih i puno brze. A frku dizem ako nesto nije kako treba, POSLOVNO. Ne jebem nikog, niti me zanima tko sto radi, sve dok posao stima. Tek kad se skvadra pocne zafrkavat s poslom i otaljavat onda dignem fajer. Nisam nepravedna i nisam nepostena. Nisam zlobna.

A one su toliko dvolicne i toliko jadne, da to nije za vjerovati. Ja znam da ce se to njima vratiti. Jedna je na bolovanju, ostala je ova slabija. Primjetila sam da sam ju vec uspjela malo poljuljati. Da u ovom sastavu ostanem mjesec dana znam da bi ju uspjela nadjacati. Ali kad su dvije, onda je bad. Glupo je sto toliko energije trosim na njih. Mislim da je pravilo u tome da ga trosim na posao, a njih ignoriram. Pokusavaju mi uvaljati svoje poslove, a moji stoje....kako da se toga rijesim?

TX

Noemi
17.03.2004., 10:44
U guzvi sam,pa nema vremena pisati.Drzi se,znam kako ti je.Barem je jedna na bolovanje:)

cudim_se
17.03.2004., 12:38
Dobiti bitku ne znaci i dobiti rat. Ali uglavnom, ovako.

Jucer sam docekala tipa da izadje sa sastanka, doslovno sam ga lovila po hodniku i liftu. Nije bas bilo damski, ali jebiga, sila ne bira sredstva.

Uglavnom, u ti par koraka tip mi je dao totalno suprotne informacije od onih koje su mi kolegice ubacivale u glavi, a za koje sam inteligentno zakljucila da vrlo vjerojatno nisu istinite. Uglavnom, tipova prica (on je sef svima nama) i prica koju su mi one servirale - nebo i zemlja. Hvala ti Boze sto sam inteligentna i zapazam, jer ocito su me mislile uvalit u sranje.

Kako nije bila situacija za ozbiljniji razgovor, danas sam se ohrabrila i poslala mu mail (na drugoj je lokaciji) da bi ja da mi definiramo jasno neke stvari, jer da vidim da tu postoji neki problem u komunikaciji, te da ja imam par ideja o kojima bih isto popricala. Ocekuje se da cu to prezentirati polu-sefici (ovoj koja nije na bolovanju), ali ona meni nije sef. Dosla sam iz sestrinske tvrtke i imala sam i ovlasi i iskustva vise od nje i po rangu mozemo biti samo jednake, ne moze ona meni biti sef. To ja tako gledam. A osim tog se osjeca ugrozeno i hebe me. Ja cu biti odgovorna za tri clanice grupe, sorry stara, al to je barem u tvom rangu, ako ne i iznad.

Uglavnom, covjek mi je odgovorio da dodjem na sastanak u petak. Znam da nisam normalna, ali ja ne mogu drugacije nego u glavu. Ovima nisam nista rekla. Mozda tek kad dodjem sa sastanka, just for info, da ne ispadne da radim nesto iza ledja. Ili bolje ne? Sto mislite?

Charlie
17.03.2004., 12:44
Na tvojem mjestu, ja bi im rekao. Neka s tvoje strane sve bude cisto.

Winona
17.03.2004., 16:56
ja ne bih nista rekla, pusti ih nespremne.
Na kraju ce jos izmisliti pricu koja veze nece imati s tvojom i samo dovesti do konfuzije.

violent lijeci svoje komplekse na nekom drugom, od mene odjebi i to u skokovima.

margarita
17.03.2004., 17:36
Winona kaže:

, od mene odjebi i to u skokovima.

a meni si rekla da sam prosta a sad me citiras :D

Winona
17.03.2004., 17:38
margarita kaže:
a meni si rekla da sam prosta a sad me citiras :D

e kad bi ti znala tko je to prvi provalio na Forumu, ali tad na srecu nije jos bilo registrirane margarite.

novi pokusaj da zaseres i ovaj topik :confused: moze, ali bez mene.

margarita
17.03.2004., 17:39
Winona kaže:
e kad bi ti znala tko je to prvi provalio na Forumu, ali tad na srecu nije jos bilo registrirane margarite.

novi pokusaj da zaseres i ovaj topik :confused: moze, ali bez mene.

pa nema veze tko je rekao prvi

cinejnica je da sama radis sto drugoma prigovaras

:B