PDA

View Full Version : glupi savjeti koje roditelji daju djeci.

hopeless
09.09.2003., 13:05
evo... samo sam vam htjela dati par savjeta kako da ne ispadnete idiJoti. :D
1. malom djetetu nemojste nikad reči pazi da te ne zgazi auto. to mala djeca i sama znaju. samo će misliti da ste glupi ako mislite da su oni glupi.
2. djetetu koje više nije malo nemojte NIKAD NIKAD reći pazi da ti netko ne stavi nešto u piće . to ubija sve pametno što ste ikad rekli u svom životu. djete će vam se (u sebi, valjda) smijati. stvarno. ja se uvijek kidam kad mi baba to kaže. :B
3. savjet koji trebate dati svom djetetu, a meni ga moji roditelji nisu nikad rekli je: dušo, nemoj u japankama ići pogati. jer japanke će ti stoposto ispasti s nogu i svi će gaziti po tebi i onda nećeš moći hodati par dana. da su mi bar rekli. izgubila sam svoje najdraže japanke. kad ovaj savjet date svom djetetu ono će misliti da ste cool. stvarno.

Mila
09.09.2003., 13:36
hopelessgirl kaže:
dušo, nemoj u japankama ići pogati.

Pogati? Kaj je to pogati?

Nadalje, sto se tice savjeta. Ako je vise male djece za stolom, nikad nemojte pitati "Tko ce prvi tortu?"
Doduse to nije savjet koji roditelji daju djeci, ali ajde... :D

Winona
09.09.2003., 15:53
nikad nemojte pitati "Tko ce prvi tortu?"

:D

ma ,meni su moji davali masu pametnih i upotrebljivih savjeta steta je samo sto ja to obicno nisam cula ;) :D

pupobljak
09.09.2003., 20:40
najgluplji savjeti? bilo ih je puno, ali što ih češće čujem i što sam starija, sve ih više doživljavam luckastim...
ne divljaj po tramvajima :confused: (nikad nisam shvatila otkud taj savjet)

ne izazivaj pažnju na sebe :rolleyes: dough!

ali najjače od svega mi je fraza moje stare: nemoj se zadržavati:D (je, idem kod frendice, pozvonit ću joj na vrata i vratiti se doma da se slučajno ne zadržim) :s :D

Paw
09.09.2003., 21:18
Ne jedi kod drugih ljudi, nepristojno je - koje sranje, ostale mi traume iz djetinjstva tako da i danas izbjegavam posjet frendovima u vrijeme ručka i rijetko jedem kad me se i ponudi.
Jedino grickalice nikad ne odbijam:D

bubamara2
10.09.2003., 08:13
Paw kaže:
Ne jedi kod drugih ljudi, nepristojno je - koje sranje, ostale mi traume iz djetinjstva tako da i danas izbjegavam posjet frendovima u vrijeme ručka i rijetko jedem kad me se i ponudi.

Što fali tom savjetu? Ja to isto govorim djeci, jer djecu ponude, a oni nekad nemaju mjere i dovode ljude u neugodnu situaciju.

Zasad mi neki glupi savjeti ne padaju na pamet, ali moja prijateljica se uvijek smijala svojoj mami koja ju je duuuugo godina, kad je išla van, ispraćala riječima: "Nemojte raditi gluposti i bedastoće!", pa nam je to skoro postao sinonim za .. ovaj ... jelte :D

Paw
10.09.2003., 08:40
Pa zato što je to glup savjet. Normalno da sad nečeš svaki dan doći kod susjede, sjesti za stol i ručati s njima.
Volim kada kod mene frendovi i njihovi klinci klopaju, pogotovo klinci, oni uvijek vole nešt "maznut" sa strane. Ako te netko nudi, smatram da je nepristojno odbit, pogotovo kad osoba navaljuje jer je baš taj dan zamjesila pitu ili štatigajaznam.

Amalthea
11.09.2003., 11:20
Paw kaže:

Ja obožavam hraniti susjedovu djecu, pa kak slatko mljackaju palačinke ili hrenovke... milina. Kad nemam dovoljno za sve, ne nudim ih, a ako ih nudim, onda mi je draže kad pristanu nego ne... :klopa: :klopa:

AgentScully
11.09.2003., 12:57
Paw kaže:
Ne jedi kod drugih ljudi, nepristojno je - koje sranje...

Slazem se. Najvise mrzim ljude koji dodju u posjetu pa nece ni casu vode, a kamoli koji kolacic.

A takodjer mrzim kad ja nekamo dodjem pa moram na silu nes pit/jest, a odbijem, pa me onda ismiju jel, kao da sta sam na dijeti ili da sta sam fina pa ne pjem alkohol... Takvi me ne vide skoro opet.

Pa da nemam ili im ne zelim dati, nebi ni nudila!

Meni je islo na zivce kad mi je stara godinama (i jos to radi) svaki dan pred skolu "Pazi da ne zakasnis na autobus".

Ko da sama neznam, jel?

A stari mi je isao na zivce kad bi me vjecito sa vratiju na odlazku u skolu pitao "Kad ti ide autobus/vlak?" iako je sve 4 godine srednje (bus) i faksa (vlak) uvjek isao u isto vrijeme....

Sad ja kad dodjem kod njih pa kad kojom prilikom izlazimo zajedno iz kuce pitam starog "A kad mi ide autobus?" svi se pocnu smijat.... a stari samo kaze "Ala daj".

bubamara2
11.09.2003., 13:29
Paw kaže:
Pa zato što je to glup savjet. Normalno da sad nečeš svaki dan doći kod susjede, sjesti za stol i ručati s njima.

Uzmi u obzir da moji klinci nekoliko puta na dan odlaze kod susjeda (kuća do kuće) koji imaju djecu iste dobi, a i oni stalno dolaze kod nas. U tim slučajevima najmanje jednom nalete ljudima na obrok. Zato im ja kažem: Pustite ljude na miru, ako vam se jede, dođite kući.

Ahil
11.09.2003., 16:26
Paw kaže:

Jooj da to su i meni tupili, treba reći hvala ne. I tak su me zatupili da sad stvarno imam problema klopati kod nekoga ako nisam najavljen. Ma kako gladan bio odbijam jesti, :( refleks iz djetinjstva.:rolleyes:

Winona
11.09.2003., 18:17
[QUOTE]Slazem se. Najvise mrzim ljude koji dodju u posjetu pa nece ni casu vode, a kamoli koji kolacic.

A takodjer mrzim kad ja nekamo dodjem pa moram na silu nes pit/jest, a odbijem, pa me onda ismiju jel, kao da sta sam na dijeti ili da sta sam fina pa ne pjem alkohol... Takvi me ne vide skoro opet.
/QUOTE]

meni je tu nekaj kontradiktorno ;)

Mozda oni samo nece jest na silu ;)

Winona
11.09.2003., 18:19
ja sam jela gdje god bi me ponudili, fuckas mamim bedasti savjet kad tak fino mirisi :o

bamby
12.09.2003., 07:12
pazi ... imam 29 g. i stara mi je dala savijet kad sam kupila novi auto da se prvo provozam par dana sa starim (vozim 8 godina) dok ne skužim novi auto!!!?????:eek: :bang: :bang:

Shtefitza
12.09.2003., 07:33
AgentScully kaže:
Najvise mrzim ljude koji dodju u posjetu pa nece ni casu vode, a kamoli koji kolacic.

:eek: :eek: Ti si jedna od tih!! :D

Nekidan me zena primoravala da jedem njenu hranu. A bilo je kasno navecer i hrana je bila dosta zacinjena. Pokusavala sam joj objasniti da kad kasno jedem ljutu hranu, dobijem zgaravicu (nakon sto sam se stoput pokusala obraniti samo sa "Hvala ne.") Na moj spomen zgaravice skocila je k'o oparena: "Pa moja hrana ne izaziva zgaravicu!" :rolleyes: Ajde, sto da covjek napravi... Drugi put vicem "Ne hvala" i ostajem pri svome... :rolleyes: :D

AgentScully
12.09.2003., 08:25
AgentScully kaže:
Najvise mrzim ljude koji dodju u posjetu pa nece ni casu vode, a kamoli koji kolacic.

Malo sam se nespretno izrazila. Nije da ih mrzim, nego to bas ne volim. Ali ih ne silim, ja ponudim, pa ako nece OK.

Ja ih iz pristojnosti ponudim.

AgentScully
12.09.2003., 08:27
bamby kaže:
pazi ... imam 29 g. i stara mi je dala savijet kad sam kupila novi auto da se prvo provozam par dana sa starim (vozim 8 godina) dok ne skužim novi auto!!!?????:eek: :bang: :bang:

A kak ces onda skuzit novi auto ak ces se vozit i dalje sa starim? Gledat ga?

bamby
12.09.2003., 10:31
AgentScully kaže:
A kak ces onda skuzit novi auto ak ces se vozit i dalje sa starim? Gledat ga?

shit! možda sam se krivo izrazila... naime ja bih vozila auto a stari bi kao suvozač nadzirao moju vožnju:eek: :eek: :mad: :driver: :nono:

Mila
12.09.2003., 10:35
bamby kaže:
:driver: :nono:

:jumping:

Doria
12.09.2003., 11:17
- ne zaboravi pozdravit (kada se ide negdje ili tako nes, ili hodamo po cesti, a priblizava nam se postovana gospodja ta i ta) .. ovo nije glup savjet, ali kada ga cujes svaki jebeni dan 13-ak godina zaredom.. popizdis :mad:
- neka te bog cuva praceno drhtavom bradom i suznim ocima, svaki put kad idem na neki duzi put...
- nemoj pusit, to nije zdravo :D :rolleyes: :D

.. ovo je mali djelic mudrosti moje drage bake... mama uvijek dijeli samo pametne savjete:

- koristi zastitu!
- ako ti je zlo nakon pica, odi povracat, bit ce ti bolje
- odi van! nemoj samo knjige citat! .. ovaj savjet nisam bas cjenila dok na to nije dodala i ako ces stalno odbijati pozive, ljudi ce te prestati zvati, budi sretna dok te zovu!! .. tada sam se zamislila i poslusala ju :s :)
- mozes pusit, ja ti zabranit ne mogu, ali to nije zdravo :D

luca
12.09.2003., 11:32
savjet moje bake: "slusaj muza" :D (nju uvijek srce uhvati kad ja dragog "ne poslusam" tj. on kaze nesto, ja kazem drugacije. pa da "slusam" i klimam glavom ionako bi me napucao :D )

drugi genijalni savjet moje bake: "jedi, nemoj biti gladna" :D (je definitvno ne izgledam kao netko tko je gladan i ne gladujem, nikad ni nisam, ali njoj sam uvijek "mrsava" cak i kad mi mama vice "daj pazi malo na te obline")

savjet moje mame: "ajde se lijepo obuci" :jumping:

Mila
12.09.2003., 11:44
luca kaže:

:D :D A moje: "Daj napravi nesto s tom kosom!" :D :D

sanjalica
12.09.2003., 12:59
Mene su ubijali sa: starije uvijek prva pozdravi, ne zaboravi reći hvala, ne prčkaj po tuđim stvarima :eek:, no onda sam se uvjerila da ima puno njih koje nisu čak ni to naučili i sada sam im zahvalna zbog toga.
A biser moje mame je bio: "nemoj slušati radio dok voziš, dekoncentrirati će te" :D

Lorelaj
12.09.2003., 13:14
pazi ... imam 29 g. i stara mi je dala savijet kad sam kupila novi auto da se prvo provozam par dana sa starim (vozim 8 godina) dok ne skužim novi auto!!!?????

Moja mama se godinama nije htjela voziti sa mnom jer se nije osjećala sigurno, a sa zetom (mojim mužem) se vozila!
A ja sam svaki dan vozila dijete na čuvanje 20-ak km tamo + 20 km natrag.
Svaki dan bi nazvala prije i poslije mog odlaska na posao. Prije bi rekla:"Oprezno vozi.", a poslije (kada bi provjerila da smo žive i zdrave):"Hvala bogu!":eek:

Lorelaj
12.09.2003., 13:16
Najbolji mi je savjet moje bake kada bih nekuda odlazila:"Budi pametna." ili:"Pamet u glavu!":D

Winona
12.09.2003., 13:20
odi van! nemoj samo knjige citat! .. ovaj savjet nisam bas cjenila

e i taj savjet da :rolleyes: ...ja reko oces ti pametnu kcer ili ne :D ( jadna se valjda bojala da me se nikad nece rjesiti ako sam non stop u svojoj sobi)

Onda sam ju negdje na drugoj godini faksa i pocela slusati, dosla ja s tuluma ( slavili sto smo dali tezak ispit ) negdje u pol sest ujutro, pijana ko letva ( moje prvo pijanstvo ), kad sam se probudila kazem ja : ma jutros kad sam dosla nije mi nesto bilo dobro...a kaze mama mrtva hladna: znam, namirisala sam

:o

savjet moje mame: "ajde se lijepo obuci"

meni to moja jos uvijek govori :D

luca
12.09.2003., 13:31
Winona kaže:
meni to moja jos uvijek govori :D

pa i meni :D ovo gore su aktualni savjeti, mnoge su napustili, hvala im :s

ali mislim da je ipak najlegendariniji onaj "jedi" od moje bake: s tim ubija mamu cijeli zivot i mene :D ostale stvari su joj prolazne...

Tila
14.09.2003., 00:31
Mane još uvijek zanima kaj to znači POGATI !?! :confused:

lucija
14.09.2003., 12:20
Moj je otac seki i meni prije izlaska znao reć

AKO LAŽE KOZA NE LAŽE ROG

Hermeneutičkim metodama godinama kasnije shvatile smo da je to bila zabrana sexa - znat će da smo se sexale ako nam trbuh počne rast :D

gea
14.09.2003., 12:26
Tila kaže:
Mane još uvijek zanima kaj to znači POGATI !?! :confused:

to ti je onaj pankerski ples... malo žešći od dvokoraka :D

odi u neki klub di ima punkera i čekaj da im puste Pistolse ili The Clash. odmakni se na sigurnu udaljenost i promatraj eleganciju pokreta. nogicama nutra-van + guranje = poganje.
dosta je nezgodno u japankama :D :D :D

moji su imali tolko glupih savjeta da ne znam otkud da krenem :confused:

aha, moj omiljeni... kad sam počela izlazit: pazi da ti ne stave nešto u čašu...:jumping: :bonk:

(stavljala sam si sama u čašu :D )

VelmaX
14.09.2003., 12:29
Nisam još ni u školu krenula, kad mi je djed savjetovao - "Misli svojom glavom!" :D

To me zaista natjeralo da razmišljam, jer mi nikako nije bilo jasno - Čijom još glavom mogu misliti? :D

Crow Jane
15.09.2003., 12:39
Winona kaže:
ja sam jela gdje god bi me ponudili,

Meni nikad nisu rekli da nesmem jest. :D

Dapače, nakon punog ručka, otišla sam k susedima, i taman oni imaju obed. A ja velim, mrtva, hladna: "Meni još danas baka nije ništ dala za jest." :D

Trebam li napomenut da sam bila bucmasto dijete? :eek: :D

Inače, glede savjeta ~ mene isto iritiralo ono: Pazi da ti netko ne stavi nekaj u piće. :rolleyes:

Naravno da pazim, pa sama si stavljam. :D

Ili, dok idem van: Nemoj dugo bit! :eek: :eek: [a radim, i imam 25 godina, recimo :D ]

Precious
15.09.2003., 19:29
-Si jela kaj?
-Jesam.
-Kaj si jela?

Sve to izrečeno gestapo-udbaško sumnjičavim glasom.

verica
15.09.2003., 19:32
Meni su najdraži savjeti mog tate:

Pazi kako prelaziš cestu

i

Zadrži optimizam i vedro raspoloženje

Issa
15.09.2003., 20:10
dok sam bila mala:

-nije pristojno vidjeti curicu da trci na cesti
- nije pristojno jesti puno kod drugih
ajme, a drugi znaju da mala djeca jedu sve kaj im padne pod ruku a ima secera u sebi. Nebi iznosili na stol da ne ocekuju da se to pojede, pogotov ak su djeca u pitanju. Dok sam radila u videoteci uvijek isam imala vrecicu kikija u ladici za klince.
Sad imam cijelo brdo bombona doma koje nitko ziv ne jede, jer smo se i muz i ja nazderali ko djeca i cekam maskare sad u 10. mjesecu da to podijelim prije nego ne bude jestivo vise ;)
-budi dobra

i najgora:
-NE SMIJE SE SPAVATI NAKON 10 UJUTRO, NIJE SVAKI DAN NOVA GODINA (cak i kad nemam nis za raditi ujutro)

Pink Lemon
15.09.2003., 20:46
hopelessgirl kaže:

3. savjet koji trebate dati svom djetetu, a meni ga moji roditelji nisu nikad rekli je: dušo, nemoj u japankama ići pogati. jer japanke će ti stoposto ispasti s nogu i svi će gaziti po tebi i onda nećeš moći hodati par dana. da su mi bar rekli. izgubila sam svoje najdraže japanke. kad ovaj savjet date svom djetetu ono će misliti da ste cool. stvarno.

vjerojatno su se smijali u sebi kad su vidjeli da ides pogat u japankama! sala ;)

Meni je isto za popizdit: nemoj doc kasno! (a ja 23! :rolleyes: )

a baka, svaki put kad rezem kruh: pazi, taj noz ti je ostar!

bona soror
16.09.2003., 22:37
Situacija: pedijatar prilazi mom gologuzom djetetu s golemom injekcijom u ruci, dijete bježi, medicinska sestra je hvata, dijete urla:"Marš, rugobe!"

Ja:"Dušo, nemoj govoriti ljudima da su rugobe. Nije lijepo."

Alkhilien
26.01.2004., 17:36
a ja se sad baš i ne sjećam nekih posebnih savjeta, al moja stara nikako da odustane od onoga :"Obuci čiste gaće, potkošulju, čarape... Šta ako ti se nešto desi i odeš na hitnu u prljavom rublju!":eek:
mislim da bi mi to bila najmanja briga ako bi stvarno završila na hitnoj, al valjda mame samo misle nabolje za nas:D

Desiree
26.01.2004., 17:52
Lorelaj kaže:
Pamet u glavu!":D

Je, je, to i moja baka veli :D

Issa
27.01.2004., 04:07
Alkhilien kaže:
a ja se sad baš i ne sjećam nekih posebnih savjeta, al moja stara nikako da odustane od onoga :"Obuci čiste gaće, potkošulju, čarape... Šta ako ti se nešto desi i odeš na hitnu u prljavom rublju!":eek:
mislim da bi mi to bila najmanja briga ako bi stvarno završila na hitnoj, al valjda mame samo misle nabolje za nas:D

je je, nemoj tako. Ja se fakat nasla u slicnoj situaciji.
Preko zime mi se nije dalo depilirati i kad su me svukli na hitnoj bilo mi je tak neugodno :o :o :o

Zato pamet u glavu! Kak bi moja mama rekla

diadora
27.01.2004., 04:10
Moj otac: "Pamet u glavu i stap u ruke"
Moja majka: " Bice hladno, uzmi nesto preko leda" ( ovo u sva cetiri godisnja doba, ljeto , ZD ,28 stupnjeva u 10 navecer...:D )
Isto majka : " Pusti vise tu knjigu i dodi me gledati kako kuham, udacesenistanecesznati - uz otpuhivanje...

diadora
27.01.2004., 04:13
hopelessgirl kaže:

2. djetetu koje više nije malo nemojte NIKAD NIKAD reći pazi da ti netko ne stavi nešto u piće . to ubija sve pametno što ste ikad rekli u svom životu. djete će vam se (u sebi, valjda) smijati. stvarno. ja se uvijek kidam kad mi baba to kaže. :B
[/COLOR]

Zvuci li pametnije - nikada ne ostavljaj casu na sanku ili stolu dok ides u WC? Pogotovo ako ne poznajes sve u drustvu.
Smijati ces se sve dok ne upoznas nekoga kome se to stvarno dogodilo. Onda ti vise nece biti smijesno.

...uz opasnost da zvucim kao tvoja baba:D

Prolaznica
27.01.2004., 08:34
[i]Alkhilien kaže:"Obuci čiste gaće, potkošulju, čarape... Šta ako ti se nešto desi i odeš na hitnu u prljavom rublju!"
:jumping: jooooooooj to i meni uvijek govore mama i nona ....

Blueberry
29.01.2004., 13:53
Lorelaj kaže:
Najbolji mi je savjet moje bake kada bih nekuda odlazila:"Budi pametna." ili:"Pamet u glavu!":D

Da, da to:

"Pamet u glavu!" i to sa značajnim pogledom u očima, ono znaš...

i još

Za ljepotu treba malo i pretrpit (ma trpi ti kad ti se zapetlja vikler u dugoj kosi!!!) E, to mi je bilo urnebesno!
Više se ne mogu sjetit.

Winona
29.01.2004., 14:03
Isto majka : " Pusti vise tu knjigu i dodi me gledati kako kuham, udacesenistanecesznati - uz otpuhivanje...

sto je najbolje TOCNO TO se i dogodilo :cool:

Situacija: pedijatar prilazi mom gologuzom djetetu s golemom injekcijom u ruci, dijete bježi, medicinska sestra je hvata, dijete urla:"Marš, rugobe!"

:jumping:

ZgSash
29.01.2004., 14:24
dandanas mrzim te "pametne" a neupotrebljive savjete
nesto kao s pocetka rata : pazite se snipera !!
a nitko da se nade reci kako se to pazi , isto kao i na topicu o meningitisu:roditelji , budite oprezni
kao , ako dijete dobije meningitis , roditelji su bili neoprezni
:)
opreznost je majka mudrosti - da je bila oprezna ne bi bila majka , ali je sad mudrija
:p

Brunda
30.01.2004., 14:34
- pazi kuda hodaš
- zapamti šta smo ti rekli, kada ćeš imati svoje dijete zati ćeš o čamu pričamo
- ne čitaj dok jedeš
- počni jesti zdravije
- obuci podkošulju prehladićeš se
- dobro ugasi cigaretu prije nego ju baciš u smeće
- itd. itd. itd.

Lampica
30.01.2004., 17:12
Paw kaže:

Da to su i meni govorili:mad: ,
ali ja sam uvjek bila mali "gad".
Kada smo bili na moru,kako je pun k**** kuca u nizu, kada sam se isla igrati kod prijatelja i ako vidim da je vrijeme rucku i ako nesto lijepo jedu
ja sam pitala " a jeste li veme ono zvali na rucak"

moja mama je to saznala tek prije par godina kada su joj to susjedi na moru pricali.. pricali su o nestaslucima djece..

mama je poludila i dosla kuci i rekla pa :"zar ti nikada ne slusas sto ti ja kazem"

Nisam imala pojma o cemu govori

kasnije se svi tome smijali

A sada se to prepricava kao neki vic

chiquita
30.01.2004., 19:34
Doria kaže:
- ne zaboravi pozdravit (kada se ide negdje ili tako nes, ili hodamo po cesti, a priblizava nam se postovana gospodja ta i ta) .. ovo nije glup savjet, ali kada ga cujes svaki jebeni dan 13-ak godina zaredom.. popizdis :mad:
- neka te bog cuva praceno drhtavom bradom i suznim ocima, svaki put kad idem na neki duzi put...
- nemoj pusit, to nije zdravo :D :rolleyes: :D

.. ovo je mali djelic mudrosti moje drage bake... mama uvijek dijeli samo pametne savjete:

- koristi zastitu!
- ako ti je zlo nakon pica, odi povracat, bit ce ti bolje
- odi van! nemoj samo knjige citat! .. ovaj savjet nisam bas cjenila dok na to nije dodala i ako ces stalno odbijati pozive, ljudi ce te prestati zvati, budi sretna dok te zovu!! .. tada sam se zamislila i poslusala ju :s :)
- mozes pusit, ja ti zabranit ne mogu, ali to nije zdravo :D
moram priznati da ti je mama prilično tolerantna kad ti takve savjete daje.
moja nije takva...ja joj (a i tati) već 10 godina skrivam da pušim.
10 godina!:eek:

Doria
30.01.2004., 21:29
.. nije to nis :D .. moja mama pusi 25 godina i njezini roditelji ju svo to vrijeme nikad nisu vidjeli da pusi, a ni mene (al moj staz je kraci.. 7 godina) .. oni znaju za obadvoje, ali nam je jednostavno neugodno pred njima pusit ..

ps.. i da, moja mama je jako tolerantna i ja ju jako volim :cerek:

traxdata
30.01.2004., 21:42
nemoj piti kavu, narast ce ti rep:rolleyes:

Hana_
31.01.2004., 16:56
Moji starci jos dan danas vele mojoj sestri ..pazi da obuces ciste gace ..kaj ak moras na hitnu :bonk: :bonk:

..meni kazu uvijek kad idem van:

-pamet u glavu
-tata je poceo u zadnjih mj dana govorit ..pazi da te netko ne iskoristi..ja dobro znam kakvi su decki :bonk:

..mrziim kad mi vele
- nemoj jest prije rucka ne bus mogla to pojest
-pazi da ne zaboravis iskljucit peglu.. to ponove 100 puta ja sam vec luda od toga..vracala sam se vec jedno pet puta doma da provjerim ..
-kad bude potres obavezno odi pod stok :bonk:
-nemoj sjest s nekim od frendova u auto..oni ce brzo vozit da ti se dokazu ..

ima tolko toga da se nemrem sjetit ba sonih nekih najglupljih..bum se jos javila :D

traxdata
31.01.2004., 17:52
Hana_ kaže:

hahaahah, moze, s kolom:D

MaSanYa
31.01.2004., 21:52
Hana_ kaže:
Moji starci jos dan danas vele mojoj sestri ..pazi da obuces ciste gace ..kaj ak moras na hitnu :bonk: :bonk:

..meni kazu uvijek kad idem van:
-pamet u glavu
-tata je poceo u zadnjih mj dana govorit ..pazi da te netko ne iskoristi..ja dobro znam kakvi su decki :bonk:

..mrziim kad mi vele
- nemoj jest prije rucka ne bus mogla to pojest
-pazi da ne zaboravis iskljucit peglu.. to ponove 100 puta ja sam vec luda od toga..vracala sam se vec jedno pet puta doma da provjerim ..
-nemoj sjest s nekim od frendova u auto..oni ce brzo vozit da ti se dokazu ...

ojojojoj.... ovo ko da sam ja napisala o mojim starcima....

rutvica
31.01.2004., 22:38
1. nemoj se previše gledat' u špigl jer buš u njemu vidla vraga
2. nemoj pjevat' za stolom (za vrijeme objeda), dobila buš ludog muža

:horor: :horor: :horor: sve se obistinilo

croft
03.02.2004., 21:46
1. nemoj se previše gledat' u špigl jer buš u njemu vidla vraga

:D hahaaa....meni baka rekla da ne cesljam kosu prije spavanja- necu se nikad udat :D

a moja mama meni:
-pazi u disku da ti ne stave drogu u pice
-nisi dobro osusila kosu ne izlazi vani (a nije ni pogledala da sam je osusila)
-bolje jedi da mozes nositi knjige (za vrijeme skolskih dana) ili odnijet ce te bura,gotova si :lol:
-kako vidis od tog materijala na ocima (materijal=sminka)

Daleka_Obala
04.02.2004., 02:11
traxdata kaže:
nemoj piti kavu, narast ce ti rep:rolleyes:

Sestro moja izgubljena!!!

"Ne gledaj u vatru, popisat ces se u krevet!"
"Ne pij toliko vode, izrast ce ti zabe u drobu!"
"Pojedi sve sto je isprid tebe u pijatu, zar ne znas koliko bi gladne djece u Africi Bogu zahvaljivalo da mogu to jesti!" (Moja reakcija: Pa posalji im onda!)

ZgSash
04.02.2004., 11:31
jebo savjet koji je sam sebi svrha

iggix
04.02.2004., 12:12
"Jes ponijela pamet?" i zaviruju mi u torbu kad krenem van.:D

"Nemoj kasniti" , a ponoc je, ja krecem na tulum. :D

"Ne uzimaj od nikog cigarete, shto znash - mogu svashta staviti u njih!" i gura mi pakovanje cigareta u ruke.

"Nemoj piti puno da mozesh sutra uzeti tabletu ako budesh imala glavobolju!" :bonk:

Ono shto i DAN DANAS od sviju trpim je: "Ne vozi brzo". Taj savjet mi je na nos izishao vec!!:mad:

A ovo:

"Situacija: pedijatar prilazi mom gologuzom djetetu s golemom injekcijom u ruci, dijete bježi, medicinska sestra je hvata, dijete urla:"Marš, rugobe!"

Ja:"Dušo, nemoj govoriti ljudima da su rugobe. Nije lijepo.""

Mi je SUPER!

:D :headbang: :rofl:

debelakrava
04.02.2004., 23:32
moja mama meni svaki put kad prodjem pored nje dobaci: nemoj bosa ili ako imam slape : pokrij bubrege
kad idem na ispit: s bozjim blagoslovom
kad povisim ton jer ne cujem nesto onda se zadere: sta vices oces da cijela zgrada zna?

plavi
15.10.2004., 12:35
Bok ,
Moga tatu boli briga za sve. Mama je dezurna policajka, moderatorica i 'admin' mojega i bratova zivota..............uvijek .nemoj ....to ...pa...ne to...pa...ne...tako...
...........ne..s'...ovim....ne...s'...onim........ ...STRAVA:bonk: :closed:
...tati...sve...OK.....:driver: :driver:

Secundo
15.10.2004., 14:48
"Nemoj hodati natraške, umrijet će ti mati". A jednom sam bio jaaaako ljut na mamu, i ustrajno hodao natraške. Sva sreća, preživjela je :).

Marija_1963
15.10.2004., 15:01
Kud ne čuh ovo ranije, išla bih oko ekvatora natraške! :D

plavi
15.10.2004., 16:13
Bog

Komentare moje mame može samo diktafon da registrira
jedi ...mamino zlato.....
....peri ruke ......
.....operi zubice....
............hvataljke, novci, sve ...bas sve ...je ...izvorom...zaraze....

juuuuu...kako...to...skriiiipiii...al...mooooram.. i ...moooram...

biti....mamino...dooobro...sjaaaajnooo...zlaaacaaa nooo...cedo..

uuuuuuuuuuuuh!:mad: :o

mrkenangelo
15.10.2004., 16:19
mene je majka učila da je strah dobar jer je u strahu čovjek oprezan... :bonk: :bonk: :bonk:

plavi
15.10.2004., 16:27
Bog

"mrkenangelo", zavidim ti......toliko zelim neko malo mjesto, tipa seoce.....

:eek: ovako zivis u urbanoj sredini a sami primitivizam svud oko mene...................bolje su koke, pilici, koze, barem imas koristi od njih...

mrkenangelo
15.10.2004., 16:30
plavi kaže:
Bog

"mrkenangelo", zavidim ti......toliko zelim neko malo mjesto, tipa seoce.....

:eek: ovako zivis u urbanoj sredini a sami primitivizam svud oko mene...................bolje su koke, pilici, koze, barem imas koristi od njih... hvala, hvala! ponosna sam na sebe jerbo sam si to sama "uzela" - taj život u prirodi i u miru. al odrasla sam u zagrebu, tak da volim i jedno i drugo. (volim kad mi netko poškaklja ego :D . trebaš nekaj od mene? :D )

plavi
15.10.2004., 16:31
Secundo kaže:
"Nemoj hodati natraške, umrijet će ti mati". A jednom sam bio jaaaako ljut na mamu, i ustrajno hodao natraške. Sva sreća, preživjela je :).

Lipa Mare koliko ti to volis svoju mamu:confused:
ja bih isto sto i ti moja lipa mala............ljubav nije sala.............oh.......a ja bih ...istini ...........za volju.........:s

plavi
15.10.2004., 20:10
:w :W :B :lux: :blabla: tako nekako ovdje u BiH.
Niko nikog isvako svakog "odgaja".........:D

Dragana
16.10.2004., 02:05
-"Ne grickaj nokte!" , opominjala me je po pedeset puta na dan. Ironično je što sam sa grickanjem noktiju prestala tek kad sam se odselila od mame i sad su dugi i negovani. Stalnim zvocanjem se očioto postiže samo kontra efekat.
-''Nije to društvo za tebe.'' Uvek se radilo o zanimljivim ljudima, ali se ona bojala da će me ''iskvariti''.Bojim se da je realnost bila dijametralno suprotna, ali mame moraju imati svojih iluzija o deci.
Pametni, a nažalost neposlušani saveti bili su: '' Nemoj da sediš na betonu'' i ''Nemoj da radiš sve ono što rade tvoji drugovi, ako to ne bi uradila i da nije njih''.Rezultat neposlušnosti su problemi sa jajnicima i tri puta slomljena ruka nakon ludačkih egzibicija sa sankama ili biciklom koje mi zaista samoj ne bi pale na pamet.

bozanstvena333
16.10.2004., 18:47
Shtefitza kaže:
:eek: :eek: Ti si jedna od tih!! :D

Nekidan me zena primoravala da jedem njenu hranu. A bilo je kasno navecer i hrana je bila dosta zacinjena. Pokusavala sam joj objasniti da kad kasno jedem ljutu hranu, dobijem zgaravicu (nakon sto sam se stoput pokusala obraniti samo sa "Hvala ne.") Na moj spomen zgaravice skocila je k'o oparena: "Pa moja hrana ne izaziva zgaravicu!" :rolleyes: Ajde, sto da covjek napravi... Drugi put vicem "Ne hvala" i ostajem pri svome... :rolleyes: :D :eek: Popij svjeze iscjedjen limun u malo malke vode sljedeci put kad dobijes zgaravicu:W

Lali Puna
17.10.2004., 18:04
Issa kaže:
je je, nemoj tako. Ja se fakat nasla u slicnoj situaciji.
Preko zime mi se nije dalo depilirati i kad su me svukli na hitnoj bilo mi je tak neugodno :o :o :o

Zato pamet u glavu! Kak bi moja mama rekla

Da, zamisli koje sramote - ono, rastu ti dlake....džizus, koja sramota, koje si ti čudovište, nijednom drugom čovjeku dlake ne rastu..................

Caissa
18.10.2004., 04:15
Meni moja baba cijeli zivot govorila "nikad se pred muzem nemoj potpuno najesti", "nikad nemoj da ti muz zna sta mislis"... Ja mislila ona se pomalo zeza a kad se ja udala, ona nastavila udarnickim tempom, da slucajno tek sad ne bih zaboravila...
Ajme, da znam da i moj muz za ovo zna.... :rolleyes: :cool:

Starfish&Coffee
18.10.2004., 04:44
Ajme Caissa, nije valjda da koristis taj savjet!! Meni bi bilo naporno. :D

Moja mama je takodjer voljela davati savjete o dodatnim slojevima odjece u sred ljeta. :rolleyes: :D

Caissa
18.10.2004., 05:18
Ne koristim, naravno :)
U postu prije sam htjela napisati " Ajme, da zna da i moj muz za ovo zna.... " ali sam greskom ubacila slovo vise pa se bit recenice izgubila.

Uglavnom, ovo je valjda bila fora u njenim danima, valjda dok su zene jos bile domacice i zavisile od muza pa im je on mogao progovoriti za bilo koju sitnicu.:flop:

:W

Paola_Ltd
18.10.2004., 11:49
Situacija: ja tinejdzerka muvam se nesto oko sporeta i kusham mamino jos uvek ne gotovo jelo...onako uzimam direkt kasikom iz lonca i isprobavam okus.
Na to ce moja baka kao poparena na mamu "Nemoj joj davati da isprobava jela..." Na moj i mamin zachudjen pogled rece polushapatom "Ma ne valja da isprobava jelo, isprobavache je momci mladu ":s

mrkenangelo
18.10.2004., 11:53
Paola_Ltd kaže:
Situacija: ja tinejdzerka muvam se nesto oko sporeta i kusham mamino jos uvek ne gotovo jelo...onako uzimam direkt kasikom iz lonca i isprobavam okus.
Na to ce moja baka kao poparena na mamu "Nemoj joj davati da isprobava jela..." Na moj i mamin zachudjen pogled rece polushapatom "Ma ne valja da isprobava jelo, isprobavache je momci mladu ":s i - jesu li?

poirot
18.10.2004., 13:05
Paw kaže:
Jedino grickalice nikad ne odbijam:D Isti slučaj i kod mene

Definitivno najbizarniji savjet koji sam ikad dobio je bio od moje bake: 'Čuvaj se dlakavih žena i muškaraca bez dlake' Nakon toga sam ostao ko posran :misli: a pored nje sjedi njen brat koji nema ni dlake

Savjet moje susjede: Pazi da te auto zgazi! <ovo je bjelovarska stvar, ne morate se ni truditi>

Moj stari: Tko se zna snaći, ni u WC-u neće biti gladan.

...dobro sam i ispao :moli:

mrkenangelo
18.10.2004., 13:07
:horor: :horor: :horor: :horor: :horor:

Septembar
18.10.2004., 13:47
meni je najgluplji savjet "pazi se"
kao eto nebi se pazila da mi ona nije rekla :rolleyes:

i sto je najgore ako se nest i desi, onda bude ono kao ona mudrica "pa jesam ti rekla da se pazis", kao da eto sad ja namjerno nju nisam poslusala :bonk::bonk:
na to pizdim :mad:

da... jos uvijek mi daje taj savjet :rolleyes:

Septembar
18.10.2004., 13:54
debelakrava kaže:
kad idem na ispit: s bozjim blagoslovom moja obavezno zaliva stubiste vodom zamnom cim idem negdje na "vazno" :bonk:
naucila sam se boriti protiv toga: vise se ne uzrujavam ;)
druge metode ne pomazu

a da tata je imao svoju cuvenu: ako vec moras pustiti, ne uvlaci- puckaj
i onu: nemoj toliko citati pokvarices oci
"tata pokvarene su od 13-te"
pa dobro nemoj jos vise
"tata al ti ne znas koliko se COVJEK kvari ako ne cita"
on ::confused:

tilla
18.10.2004., 13:57
savjeta je bilo previse; ali najbedastiji je bio onaj mog oca:
"makni siske s ociju, ocoravit ces"!

violent_femmes9
18.10.2004., 13:58
meni je mama prije par godina mrtva-ozbiljna rekla da doma pred muzem nikad ne paradiram u gacama i grudnjaku, jer da je to vulgarno i moze biti odbojno :D
za to valjda postoje pickaste spavacice i ogrtaci i stovec

sreca pa grudnjak uglavnom ne nosim, a i gace obicno skinem sto prije, tako da bar donekle slusam vrijedni roditeljski savjet

a kad sam bila jako mlada i imala prvog pravog decka, rekla mi je da se to tako ne radi, nego trebam svaki put izlaziti s nekim drugim, a ne se vezivat s nekim bezveznjakovicem :D (nesto u stilu "sto ce ti taj smoto", a ja zaljubljena ko prase)

i da ne smijem izlaziti precesto jer da to "nije lijepo"

LaPerla
18.10.2004., 14:06
poirot kaže:
...
Definitivno najbizarniji savjet koji sam ikad dobio je bio od moje bake: 'Čuvaj se dlakavih žena i muškaraca bez dlake' Nakon toga sam ostao ko posran :misli: a pored nje sjedi njen brat koji nema ni dlake

Savjet moje susjede: Pazi da te auto zgazi! <ovo je bjelovarska stvar, ne morate se ni truditi>

Meni je ovo za krepat :top:

Bizarnih savjeta je uvijek bilo i najgore od svega je sto se urezu u memoriju i onda i kada nije tu "izmile" na povrshinu pa se borim protiv.

Tiamat
18.10.2004., 14:24
Meni su najbolji "savjeti" tipa:
"Nemoj >>umetni slobodnu asocijaciju <<, sta ce susjedi rec !!!

:rolleyes:

Mrtva mrkva
18.10.2004., 14:26
"Djeca ne smiju piti kavu jer ce im narasti rep i brkovi." - ovo je genijalan urbani mit, genijalan... frend i ja smo kao klinci silno htjeli da nam naraste rep (brkovi nam nisu bili toliko napeti, barem ne meni) da bismo se mogli vjesati po granama kao majmuni i potajice bismo znali skupiti u sake mljevenu kavu iz ducana, s onog pulta za mljevenje... na zalost, nista od repa :( :zubo:

E, bilo je jos tih urbanih mitova i gluposti koje su zivcirale... od rodjendanskog potezanja za usi (koliko godina imas, toliko puta te potegnu za usi, kao fol, da ne ostanes mali) do budalastina tipa "nemoj gledati u kriz, ostat ce ti tako oci".

Ipak, situacija koje sam se najvise plasila potekla je iz jedne price koju su nam citali u vrticu, o nekom klincu koji je sisao palac i jednog dana mu je pocela iz palca teci voda i nije prestajala. Ma horror, kazem vam.

Najmrzi savjet koji dan-danas znam cuti je "obuci kaput i uzmi kisobran". Draga mama, sto mislis tko mi je proteklih 7 godina otkako zivim solo govorio da obucem kaput i uzmem kisobran? Vidim da vani lije prokleta kisa ko iz kabla. :rolleyes:

Houpi, iako je stara tema, ono sa poganjem u japankama je :top: :top: :top:

Mrtva mrkva
18.10.2004., 14:27
Tiamat kaže:
Meni su najbolji "savjeti" tipa:
"Nemoj >>umetni slobodnu asocijaciju <<, sta ce susjedi rec !!!

:rolleyes: Moj glavni odgovor na to je "Nek se educiraju i uce toleranciji" (uglavnom se radi o tome da moram stisat muziku) :)

tilla
18.10.2004., 14:30
Mrtva_mrkva kaže:
"Djeca ne smiju piti kavu jer ce im narasti rep i brkovi." - ovo je genijalan urbani mit, genijalan...

odlican mit, samo sto sam ja kriomice srkala kavu nadajuci se kako ce mi do jutra narasti rep.

Mrtva mrkva
18.10.2004., 14:32
tilla kaže:
odlican mit, samo sto sam ja kriomice srkala kavu nadajuci se kako cu mi do jutra narasti rep. Meni je to najveca zelja iz djetinjstva, wow, napokon da imam istomisljenicu. :kiss:

Do sad su mi se svi smijali :(

mrkenangelo
18.10.2004., 14:32
pogotovo "nemoj vikati, ne moraju te svi čuti". bem mu miša, ak sam ljuta bum vikala!

Tiamat
18.10.2004., 14:34
tilla kaže:
odlican mit, samo sto sam ja kriomice srkala kavu nadajuci se kako ce mi do jutra narasti rep.

a ja sam pila kavu sa svojom bakom svako jutro :zubo:
Zato sam i dan-danas ovisnik o kofeinu :D

tilla
18.10.2004., 14:35
Mrtva_mrkva kaže:
Meni je to najveca zelja iz djetinjstva, wow, napokon da imam istomisljenicu. :kiss:

Do sad su mi se svi smijali :(

sto bi ti se smijali, ja sam ozbiljno rekla da kad narastem zelim biti konj. zato mi je trebao rep.
meni brkove nisu spominjali, ali da mi rep narasto mislim da mi ni brkici ne bi smetali:D

mrkenangelo
18.10.2004., 14:37
tilla kaže:
sto bi ti se smijali, ja sam ozbiljno rekla da kad narastem zelim biti konj. zato mi je trebao rep.
meni brkove nisu spominjali, ali da mi rep narasto mislim da mi ni brkici ne bi smetali:D a sad si odrasla, i majmun :D

tilla
18.10.2004., 14:38
Tiamat kaže:
a ja sam pila kavu sa svojom bakom svako jutro :zubo:
Zato sam i dan-danas ovisnik o kofeinu :D

khm, ja sam vadila cigarete i "pusila", ali nisam se usudila zapalit. to valjda objasnjava moju ovisnost o nikotinu.
a baka bi ujutro pila espreso i stavila mi u salicu doslovno kap kave. ona se okrene, a ja nalivam jos.:D

tilla
18.10.2004., 14:40
mrkenangelo kaže:
a sad si odrasla, i majmun :D

i to kakav! :)
vis, nisam to povezala s kavom.

a bonobo mi je prekrasno stvorenje.

Tiamat
18.10.2004., 14:45
tilla kaže:

:rofl:
awww, cute :D
podsjecas me na onaj crtic dexter's laboratory kad je Dee Dee htjela bit Pretty Pony Princess :rofl:

Moja rodica je zeljela imat konja. U stanu. Na 12om katu :D.

mrkenangelo
18.10.2004., 14:49
a moj brat i ja smo u oglasniku našli tipa koji je prodavao majmuna - čimpanzu, za 1000 eura (prije cca 17 godina...) i plakali smo danima jer nam ga nisu htjeli kupiti. :D

tilla
18.10.2004., 14:57
Tiamat kaže:

Moja rodica je zeljela imat konja. U stanu. Na 12om katu :D.
sve stima osim sto ti nisam rodica i zivila sam na prizemlju. ta djecja zelja me jos dandanas drzi:
ovo lito zamalo da nisam kupila konja.
u 8o-ima nije bilo bas konjickih klubova, pa sam terorizirala starce da me voze vikendom u Liku,pa sam "jahala" na domacim konjima.

Kleine
18.10.2004., 16:19
mene je najvise izludivalo kada sam se spremala za van, sve je bilo ok dok nisam dosla do vratiju i primila kvaku... onda se javila moja majka: kad ces doc???? i svaki put tako i dan danas kad sam par dana kod mojih (ne zivim s njima).

ili nemozes ici van dok ne uspavas sestru...a frendice cekaju samo mene..
ili nema ic van ako ne uzmes sestru...:rolleyes:

a da ne govorim o pazi sta radis, pamet u glavu, polako vozi.....
:bonk:

uhu
18.10.2004., 20:54
-ČUVAJ BUBREGE!
Savjet je obično bio vezan uz to da je vani hladno pa se treba dobro obući, ali nikad mi nije bilo jasno zašto treba čuvati samo bubrege a ne i ostale organe

Mrtva mrkva
18.10.2004., 21:08
Kleine kaže:
ili nema ic van ako ne uzmes sestru...:rolleyes: E, ovo im zamjeram navise na svijetu. Uvijek su mi uvaljivali sestru, ja 11, a ona 4 godine, hoces se igrat, pentrat po stablima, radit svinjarije, igrat lopova i zandara, a ona ne zna sutit, polivat tudji vrt pa bjezat, a ona je prespora, odvuc je u stetu, a ona je umorna... uvijek moras vuc za sobom malo debeljuskasto cudo koje smeta i tebi i tvojoj ciloj ekipi. To svom djetetu necu nikad radit.

poirot
19.10.2004., 06:35
tilla kaže:
sto bi ti se smijali, ja sam ozbiljno rekla da kad narastem zelim biti konj. zato mi je trebao rep. :lol: ovo je za upišat se :lol:

Kleine
19.10.2004., 15:00
da, mrtva_mrkva,samo kad se moja sestra rodila ja sam imala 12 godina, bila sam razvijenija nego vrsnjakinje i onda naravno sa sestrom u kolicima po gradu, sestra mene naziva "mama" ljudi se okrecu i gledaju me ko da sam s marsa pala...:confused:
ali ja obozavam moju seku!!!!:love:

jos pamtim jedan "dobar" savjet mojih.... NIKAD S NIKIM U AUTO!!!!! (osim naravno s njima) i tako jednom mene mama spakira da idem sa jednim njihovim poznanikom do moje bake... moja reakcija? plakat na sav glas i bjezat po gradu, jer NIKAD S NIKIM U AUTO!!!:driver:

ili biser moje none kad bi kod njih spavala; ako se ne smiris ce gunci izac iz ormara...nikad mi nisu htjeli rec sta su gunci, dok nisam narasla....ali je funkcioniralo!:zzz:
(sad znam da su to oni sta sviraju npr. bas, kontrabas i takve gudacke instrumente):misli:

ma sjetit cu se ja jos toga...

lucija
19.10.2004., 15:18
violent_femmes9 kaže:
meni je mama prije par godina mrtva-ozbiljna rekla da doma pred muzem nikad ne paradiram u gacama i grudnjaku, jer da je to vulgarno i moze biti odbojno :D
za to valjda postoje pickaste spavacice i ogrtaci i stovec

sreca pa grudnjak uglavnom ne nosim, a i gace obicno skinem sto prije, tako da bar donekle slusam vrijedni roditeljski savjet

a kad sam bila jako mlada i imala prvog pravog decka, rekla mi je da se to tako ne radi, nego trebam svaki put izlaziti s nekim drugim, a ne se vezivat s nekim bezveznjakovicem :D (nesto u stilu "sto ce ti taj smoto", a ja zaljubljena ko prase)

i da ne smijem izlaziti precesto jer da to "nije lijepo"

Vrištim od smijeha :lol:

Valjda su u socijalizmu sve gaće bile kante i svi grudnjaci socijalni, pa zbog toga. Skini se ti fino mami, pa da joj vilica ispadne :lol:

Moja mama je vikala na seku i mene kad bismo sa studija došle doma, a ono u mašini i na sušilici tange, što sa životinjskim što sa čipkastim uzorcima :lol:

Smart_bitch
20.10.2004., 17:25
Imam ja jednu "anegdotu", hm...

Znate kad su vas učili u prvom ili drugom razredu osnovne prometne znakove? E, pa, možda se sjećate da je jedna od glavnih rečenica bila: nemoj prelaziti na crveno/stani na crveno svjetlo.

I tako baka i ja idemo preko ceste (Vukovarska), i usred prelaženja upali se crveno. A ja ni makac. Ali ono, nasred ceste. Autima se pali zeleno, svi trube, ja se neću maknuti. Baka me vuče, ja vičem "ne na crveno, ne crveno"...

Ajme budale...:D

enigma
20.10.2004., 18:08
violent_femmes9 kaže:

:rofl: :rofl: :rofl:

Ja sam kad mi je bilo 2-3 godine, dosla isprid oca, podigla suknjicu, skinula gacice i rekla: Vidi tata, ja imam picku!
Ja sva ponosna, mama gleda u pod a otac ce zestoko na majku da je li me ona to naucila???:D

kosta vujic
21.10.2004., 14:03
Mrtva_mrkva kaže:
E, ovo im zamjeram navise na svijetu. Uvijek su mi uvaljivali sestru, ja 11, a ona 4 godine, hoces se igrat, pentrat po stablima, radit svinjarije, igrat lopova i zandara, a ona ne zna sutit, polivat tudji vrt pa bjezat, a ona je prespora, odvuc je u stetu, a ona je umorna... uvijek moras vuc za sobom malo debeljuskasto cudo koje smeta i tebi i tvojoj ciloj ekipi. To svom djetetu necu nikad radit.

moja je uz sve gore navedeno imala josh jedno obiljezje:
znala je rec valjda samo jednu recenicu: "..ta je to ?? ..." ali ju je ponavljala neprestano upiruci stalno prstom u nesto novo...
mladja sestra na skrbi - uzas
doduse nas je troje i ja sam nekom bio mladji brat, navodno je to jedina gora stvar od mladje sestre al me se to nekak nije ticalo...
danas mi je pravi gusht isto to sranje radit svom djetetu :D :D :cool:

chiquita
21.10.2004., 14:20
poirot kaže:

joj usrat ću se od smijeha :rofl: :lol: :rofl: :lol:

lucija
21.10.2004., 15:16
enigma kaže:
:rofl: :rofl: :rofl:

Ja sam kad mi je bilo 2-3 godine, dosla isprid oca, podigla suknjicu, skinula gacice i rekla: Vidi tata, ja imam picku!
Ja sva ponosna, mama gleda u pod a otac ce zestoko na majku da je li me ona to naucila???:D

:lol:
Legendo!
Ja bih bila ponosna na takvo seksualno osviješteno dijete!!!

Leia27
27.10.2004., 08:36
definitivno najgluplji savjet je 'ne jedi kod drugih ljudi', ima ljudi koji se na to uvrijede i nastanu neugodnosti. Inače za sve da se zna mame obično obožavaju hraniti svu djecu koja se nađu usput, a i klinci bolje jedu kad su u čoporu.

poirot
27.10.2004., 09:36
chiquita kaže:
joj usrat ću se od smijeha :rofl: :lol: :rofl: :lol: Neš' ti gladna bit :D:zubo:

UnExpected
28.10.2004., 11:58
tata: kam ideš
ja: na ples
tata: opet???!
ja: pa idem svaki dan, kaj me to pitaš?

sutra:
tata: kam ideš
ja: na ples
on: opet??

i tako svaki dan

mama (svaki put na izlazu iz stana):
i ne zaboravi pokaz!

kad sam bila mala:
Ako progutam košticu od limuna (naranđe) izrast će mi drvo u trbuhu
(radi ovog sam imala teške traume)

ne čitaj u mraku, izgubit ćeš oči
ne pij vodu poslije voća
ne pij vodu poslije sladoleda
ne idi u more nakon jela
ako progutaš žvaku dobit ćeš zapetljaj crijeva

Smart_bitch
28.10.2004., 13:05
ako progutaš žvaku ...

Za zapetljaj crijeva ne znam, ali znam za slučaj jedne djevojke koja je progutala žvaku, koja joj je stala u jednjaku,nije se htjela odlijepiti, i kako je djevojka pokušavala doći do zraka, žvaka se napuhavala i napuhavala...i ugušila ju.

Kako nisam to vidjela vlastitim očima, već mi je to ispričano (ali od strane jedne profesorice) ograđujem se unaprijed od bilo čega. :cool:

Amalthea
28.10.2004., 13:09
"Nemoj lizati krv na posjekotini, rodit ćeš psiće umjesto djece."

Ovo mi ni danas nije jasno. Da li sam ih trebala roditi odmah nakon što poližem krv ili kasnije kad budem odrasla? :confused:

poirot
28.10.2004., 13:14
gospa Noris kaže:
ne pij vodu poslije voća Ne pij sok nakon lubenice ili mlijeka!

Amalthea
28.10.2004., 13:28
gospa Noris kaže:

ne pij vodu poslije sladoleda

Nešto slično pisalo je nekad u našoj slastičanici (tako da možda u tome ima nečega):

"Ako ste jeli voće ili pili sok, nemojte jesti sladoled"

vrabac
02.11.2004., 15:14
gospa Noris kaže:

Ako progutam košticu od limuna (naranđe) izrast će mi drvo u trbuhu
(radi ovog sam imala teške traume) Lubenica iz guzice. Pa ti iskopaj sve koštice od lubenice a ima ih mali milion. Pridružujem se u traumi.

"Budi pametna" (mislim, ako sam blesava po prirodi kako da budem pametna? Ako sam pametna onda mi to ne moraš ni govoriti)

"Pozdravi kad uđeš" (dobro, da imam 3 godine, al kad ti to kažu u petnaestoj...) Uz to idu i "budi pristojna", "ne žvači", "pij polako", "ne budi glasna", i svi slični...

"Pazi da te ne prevare u dućanu" :rolleyes:

"Ne izazivaj dečke" :rolleyes: :horor: (valjda sam zato još sama? :D )

itd itd...

ali ipak mi je najdraži "nemoj da ti netko stavi drogu u piće"!

UnExpected
03.11.2004., 10:30
Amalthea kaže:
Nešto slično pisalo je nekad u našoj slastičanici (tako da možda u tome ima nečega):

"Ako ste jeli voće ili pili sok, nemojte jesti sladoled"

Inače, jedem i pijem i dan danas što hoću i kad hoću, i vodu poslije lubenice i poslije sladoleda i sladoled poslije vode. Bez probavnih problema!

Jedan od najvećih strahova moje mame je bio da neću pozdraviti nekog od susjeda i da će joj se oni žaliti da ih nisam pozdravila.:rolleyes:
Najgadnije bi se posvađale kad bi mi ona plačno-optužujućim tonom došla ''da joj je teta Ruža rekla da ju dans na hodniku nisam pozdravila''.

Jadni su ti ljudi koji u životu nemaju drugog posla nego vodit evidenciju kad ih je koje dijete iz ulaza pozdravilo (ili nije) i je li ton bio dovoljno srdačan.:rolleyes:

poirot
03.11.2004., 11:15
gospa Noris kaže:
Jadni su ti ljudi koji u životu nemaju drugog posla nego vodit evidenciju kad ih je koje dijete iz ulaza pozdravilo (ili nije) i je li ton bio dovoljno srdačan.:rolleyes: :top: :top: :top:

hopeless
04.11.2004., 18:05
ono kad ti mama i tata kažu nemoj pit iz tuđe čaše u pravu su!!!! :( :( :( :rolleyes: :mad:

injanja
08.11.2004., 12:33
luca kaže:
savjet moje bake: "slusaj muza" :D (nju uvijek srce uhvati kad ja dragog "ne poslusam" tj. on kaze nesto, ja kazem drugacije. pa da "slusam" i klimam glavom ionako bi me napucao :D )

drugi genijalni savjet moje bake: "jedi, nemoj biti gladna" :D (je definitvno ne izgledam kao netko tko je gladan i ne gladujem, nikad ni nisam, ali njoj sam uvijek "mrsava" cak i kad mi mama vice "daj pazi malo na te obline")

ovo mi je poznato:W
najgore šta sam čula od moje bake bilo je kad sam se zaručila,ti više nisi naša,ti si sad njihova i moraš IH slušat :horor: :cry: