PDA

View Full Version : Smršaviti - ali zdravom prehranom i vježbanjem

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

ivana007
06.05.2008., 21:17
ajd sad si me utješila...a jel zna netko odgovore na druga pitanja..2 posta iznad..bademi i hodanje???

tvuk
06.05.2008., 21:59
ajd sad si me utješila...a jel zna netko odgovore na druga pitanja..2 posta iznad..bademi i hodanje???

Mislim da je brzo hodanje mrvicu bolje, ali i bic je dobar, naravno ak ne voziš tak da se zalaufaš pa odmoriš malo već da stalno vrtiš.

Bademi su više-manje OK, naravno u manjoj količini, ali bolje je nešto baš proteinsko, npr. sir, bjelanjci/jaja itd.

Gipsyqueen
06.05.2008., 22:29
Mislim da je brzo hodanje mrvicu bolje, ali i bic je dobar, naravno ak ne voziš tak da se zalaufaš pa odmoriš malo već da stalno vrtiš.

Bademi su više-manje OK, naravno u manjoj količini, ali bolje je nešto baš proteinsko, npr. sir, bjelanjci/jaja itd.
Dakle brzo hodanje je dobro. Sad sam sretna k'o malo prase.:D

Ja uglavnom jedem omlet od bjelanjaka i povrća. Izbjegavam žumanjke, a da nisam ni znala da imaju dvostruko više kcal od bjelanjka.:zubo::eek:

tvuk
07.05.2008., 07:51
Ja uglavnom jedem omlet od bjelanjaka i povrća. Izbjegavam žumanjke, a da nisam ni znala da imaju dvostruko više kcal od bjelanjka.:zubo::eek:

Ma nije problem s žumanjcima toliko u kalorijama koliko u lošem kolesterolu...

chilimama
07.05.2008., 08:13
Jasan je meni taj kolesterol, al omlet ne mogu bez žumanjka da me ubiješ...Jedno jaje zamutim, na teflonki sparim povrće (koje imam: kapula, paprika, rajčica, patlidžan, tikvica ili sve od toga ) bacim jaje i imam brdo omleta.. Začinim peršinom, bosiljkom...Ako nema povrća, kapula je dosta ali dodam senf i papriku u prahu ili suhu (imam spleteno u vijencu ) A za kolesterol se ne mislim, je rmi je prehrana i do sad bila zastupljena s puno maslinovog ulja...Ne znam jel žumanjak ima puno više tog lošeg kolesterola od recimo pršuta ili nekog tvrdog sira kao paški ili slično? Jer ako je to isto, onda me to jaje neće pretjerano uneredit..ili??

Gipsyqueen
07.05.2008., 09:29

Ma za kolesterol sam znala i prije, ali nisam znala da žutanjak ima dvostuko više kcal od bjelanjka. Našla sam podatak da jaje ima 151kcal, a bjelanjak 44. Redovito vadim krv i nemam povišen kolesterol, ali svejedno pazim.:D

Miss Piggy
07.05.2008., 09:38
Ma ti znanstvenici nikako da se slože oko žumanjaka...svako malo nešto novo. Te dobar je, te nije dobar. Ne obazirem se previše na to, ali pazim da ne pretjeram.

@chilimama: Sad si mi dala ideju za omlet. Tnx! :mig:

@Gipsyqueen: Ne znam zašto, ali baš za jaja se na netu mogu naći razne verzije broja kalorija. Negdje piše da cijelo jaje ima oko 80-100cal, negdje čak do 200cal. Nemam pojma što mislit! :ne zna:

chilimama
07.05.2008., 09:52
......Ne znam jel žumanjak ima puno više tog lošeg kolesterola od recimo pršuta ili nekog tvrdog sira kao paški ili slično? Jer ako je to isto, onda me to jaje neće pretjerano uneredit..ili??
Ovo me zaista zanima..Moja je prijateljica od tridesete godine u problemima s kolesterolom a jede samo sirovo povrće, svježi sir i maslinovo ulje Nikad u životu nije pojela komad mesa ..nekad ribu...ima s krevetom valjda 50kila...i kolesterol mora držati pod kontrolom već tolike godine...Ja nemam problema, imam viška kila (zato sam ovdje,jelte), a znam pogrišiti i sad kad kao pazim...Ima li ko objasnit kako stoje stvari sa sirom i mliječnim proizvodima u odnosu na jaja...

zuzi666
07.05.2008., 10:12
to je zato jer najveći dio lošeg kolesterola stvara organizam sam. minimalni učinak ima hrana koju unosimo.
visoki kolesterol je zato više genetski naslijeđen.
moja sestra koja se zdravo hrani i mršava je ima visoki kolesterol, dok ja buco sa stalnim upadima nezdrave hrane nemam povišen nimalo kolesterol!
mislim da je žumanjak u jajetu najmanji problem. ne treba više od jedan dnevno čisto zato da se jetra ne muči s probavom.

reader
07.05.2008., 13:37
Neki nutricionisti zastupaju mišljenje da je meso(i sl.) bolje jesti navečer jer se onda probava odvija noću, dakle dok spavaš pa ne osjećaš da tijelo troši energiju. Ja godinama jedem meso za večeru (ili posni, omlet od bjelanjaka itd.) i smršavila sam bez problema.:mig:

Dakle, šta uveče NE BI TREBALO jesti? nemojte mi ono:ugljikohidrate, masti itd. nego recite primjere(kruh, tjestenina...) jer se više ne snalazim čega u čemu ima?!

tonya
07.05.2008., 14:07
Dakle, šta uveče NE BI TREBALO jesti? nemojte mi ono:ugljikohidrate, masti itd. nego recite primjere(kruh, tjestenina...) jer se više ne snalazim čega u čemu ima?!

Kruh, tjesteninu, voće, slatko nemoj. (UH)

Jedi jaja, ribu, bijelo meso, posni sir. (proteini)

tvuk
07.05.2008., 14:40
@Gipsyqueen: Ne znam zašto, ali baš za jaja se na netu mogu naći razne verzije broja kalorija. Negdje piše da cijelo jaje ima oko 80-100cal, negdje čak do 200cal. Nemam pojma što mislit! :ne zna:

Zato što jaja imaš različitih veličina, zato im i cijene variraju. Veće jaje ima više kalorija...

ivana007
07.05.2008., 20:04
e danas sam ga zasrala ppošteno...ujutro pojela sendvić :( popodne pizzu :( a sad sladoled :( i sad došla vamo kukat..eto šta se dogodi kad pazim na prehranu tjedan dana..dođe dan kad sve potrpam...sad to narednih tjedan dana izbacivat.grrrrrrrrrrrrrr...ljuta sam sama na sebe...ali štaš...idemo dalje u nove pobjede

Belle
07.05.2008., 20:32
Kruh, tjesteninu, voće, slatko nemoj. (UH)

Jedi jaja, ribu, bijelo meso, posni sir. (proteini)

Ja jednostavno nemam vremena to tako organizirati. Navece umirem od gladi i da krenem jesti bilo sta drugo osim voca, ne bih mogla stati. Stoga obavezno pojedem dvije vocke, i gotovo. Sto je tu tako lose?! :eek:

Otkad jedem voce za veceru, tek sam i pocela mrsaviti :cerek:

Miss Piggy
07.05.2008., 21:53
Zato što jaja imaš različitih veličina, zato im i cijene variraju. Veće jaje ima više kalorija...

Ma mislila sam na tablice prehrambenih vrijednosti na netu gdje je izražen broj kalorija na 100gr namirnice. E pa na tih istih 100gr ponekad piše 100, a ponekad 200 cal. To mi nije jasno.

Miss Piggy
07.05.2008., 21:55
Ja jednostavno nemam vremena to tako organizirati. Navece umirem od gladi i da krenem jesti bilo sta drugo osim voca, ne bih mogla stati. Stoga obavezno pojedem dvije vocke, i gotovo. Sto je tu tako lose?! :eek:

Otkad jedem voce za veceru, tek sam i pocela mrsaviti :cerek:

Eto, ja već skoro tri mjeseca slijedim to pravilo sa proteinima navečer i ok mi ide. Odlučila sam se dati šansu tom režimu i nastavit ću tako.

Ali prošle godine kad sam izgubila 15kg, normalno bih pojela naranču ili nešto navečer, pa čak i jogurt, i mislim da mi to ništa nije usporilo mršavljenje. :ne zna:

SamoMaloSebe
08.05.2008., 06:48
Ima tu nešto. Ja sam prva dva mjeseca, kad sam i mršavila najviše, jela isključivo voće navečer. A onda sam ovdje čula da to nije pametno i okrenula režim. Ali da je tako pogubno - pa ne može biti. Ili?

tvuk
08.05.2008., 06:54
Nije tako pogubno, ali ovdje govorimo o zdravom mršavljenju, sa puno obroka kojima se podiže metabolizam. Posni sir se dugo probavlja pa je zato idealan obrok da nam tijelo ima prek noći kaj raditi.

chilimama
08.05.2008., 07:35
Nije tako pogubno, ali ovdje govorimo o zdravom mršavljenju, sa puno obroka kojima se podiže metabolizam. Posni sir se dugo probavlja pa je zato idealan obrok da nam tijelo ima prek noći kaj raditi.
Ja zadnje večeram oko 19h, proteini ofkors, a leći idem iza 23h, nekad u ponoć...Ujutro vozim od 7.30 pa koliko izdržim: 45min, sat, pola sata ako baš ne mogu ali rijetko...Ne mogu jesti kasno...više mi paše da sam praznija (u uvjetima sad, pod režimom) Nekad sam mogla i neposredno pred spavanje nešto strpat u usta, čokoladu, komad peciva a sad i ne pada napamet ni tijekom dana ...
(::neću odustati, ali ipak mislim da mi je ovo sporo, u ovih mjesec dana sam samo 3kg lakša...znam da i ne treba više, ali volila bi da je više)
Jel sigurno to da baš moram taj obrok navečer? Što kažeš da tijelo ima što radit, želiš reći da će probavljat sir pa snjim i salo, ako nema sira neće se otapat ni salo...Ako je tako, nije mi bed strpati 2žl sira usta..

Gipsyqueen
08.05.2008., 08:05

Ja se puno bolje osjećam otkad sam uvela više manjih obroka.:s

Ujutro pojedem zobene, a voće jedem za međuobrok. Za ručak nekad pojedem integralno tijesto s povrćem/ili meso i salatu/ili ribu i povrće/tunu i salatu. Kasnije pojedem malo badema, a zadnji obrok mi je uglavnom posni/dimcek itd.

Da li je sušeno voće bolje izbjegavati ako želim smršaviti? Nekad bih pojela par suhih marelica ili sl., umjesto svježeg voća. Nemam ja nešto puno za skinuti (3-5kg).

kleica_ri
08.05.2008., 08:29
Ja se puno bolje osjećam otkad sam uvela više manjih obroka.:s

Ujutro pojedem zobene, a voće jedem za međuobrok. Za ručak nekad pojedem integralno tijesto s povrćem/ili meso i salatu/ili ribu i povrće/tunu i salatu. Kasnije pojedem malo badema, a zadnji obrok mi je uglavnom posni/dimcek itd.

Da li je sušeno voće bolje izbjegavati ako želim smršaviti? Nekad bih pojela par suhih marelica ili sl., umjesto svježeg voća. Nemam ja nešto puno za skinuti (3-5kg).

tako sam i ja počela jesti. ujutro zobene, međuobrok voće, a za ručak bilo što samo da ne miješam ugljikohidrate i bjelančevine, al navečer pojedem 2 jogurta i počele su padati kilice. vozikala sam se ovaj produženi vikend na rolama 3 dana ujutro i popodne i u samo ta 3 dana je otišla kila i pol. a onda sam se prehladila. varljivo je ovo sunce. heh. iako mislim da je puno kila i pol u 3 dana, ali nije mi to ni bila namjera nego samo se rekreirati. sad se još liječim. od ponedjeljka pičim u teretanu. jedva čekam orbitrek i znoj.
pozz svima i hvala vam na super savjetima

tonya
08.05.2008., 09:36
Uf, uf, al sam se napapala zobenih... :D
Koga bole mišići kao mene, jao....

ketty blue
08.05.2008., 10:09
i mene bole misici:D volim too:)

eh, zanima i mene to suho voce! ja znam pojest saku suhog voca (papaja, ananas, marelice..) i badema ujutro za medjuborok. jel to ok ili ga se mora izbjegavat ako mrsavim?? znam da ima puno secera al opet si mislim da je to vocni secer :ne zna:

i da, jos jedno pitanjce. ja vjezbam ujutro nataste na orbiju, jel dovoljno nakon toga za dorucak pojest jogurt sa zobenim i malo orasastih plodova? ne morem posni sir ujutro...:(

eto, danke:cerek:

Gipsyqueen
08.05.2008., 11:11
@ketty blue
Ja nikad ne jedem posni za doručak, ako ga jedem onda je to za večeru (rjeđe za međuobrok).:mig:

Badema smiješ oko 8kom, tj. za manju šaku.:D

Ja isto katkad jedem suhe marelice umjesto svježeg voća, ali mislim da je bolje jesti svježe voće jer se brže probavlja. Znam da sušeno ima više šećera i hranjivih tvari, duže se probavlja itd. pa treba pripaziti s količinom.:D
Nekad dodam jednu ili dvije nasjeckane suhe marelice u zobene (ili malo grožđica), a možeš ih pomiješati i s posnim sirom ako hoćeš slatki međuobrok.

tvuk
08.05.2008., 12:15
Jel sigurno to da baš moram taj obrok navečer? Što kažeš da tijelo ima što radit, želiš reći da će probavljat sir pa snjim i salo, ako nema sira neće se otapat ni salo.

Bilo bi dobro, čisto da ti tijelo ne bude predugo bez hrane. Cilj nam je održavati metabolizam visokim i izbjeći trošenje mišića, a za to bi se trebalo pojesti malo posnog prije spavanja.

chilimama
08.05.2008., 13:14
Bilo bi dobro, čisto da ti tijelo ne bude predugo bez hrane. Cilj nam je održavati metabolizam visokim i izbjeći trošenje mišića, a za to bi se trebalo pojesti malo posnog prije spavanja.
Ok, da se izdržat...dva-tri zalogaja i u krpe...Nego, što radim kad preskočim jutarnju vježbu natašte? Kako ju nadoknadim? Jel može navečer prije spavanja ili popodne ? Kad -kad nisam više natašte?

tvuk
08.05.2008., 13:27
Ma glavno je da vježbaš i trošiš kalorije. Najbolje je ujutro, ali i preko dana je bolje nego ništa.

ketty blue
08.05.2008., 13:32
@ketty blue
Ja nikad ne jedem posni za doručak, ako ga jedem onda je to za večeru (rjeđe za međuobrok).:mig:

Badema smiješ oko 8kom, tj. za manju šaku.:D

Ja isto katkad jedem suhe marelice umjesto svježeg voća, ali mislim da je bolje jesti svježe voće jer se brže probavlja. Znam da sušeno ima više šećera i hranjivih tvari, duže se probavlja itd. pa treba pripaziti s količinom.:D
Nekad dodam jednu ili dvije nasjeckane suhe marelice u zobene (ili malo grožđica), a možeš ih pomiješati i s posnim sirom ako hoćeš slatki međuobrok.

ok, thanks:mig:

a ovo za bademe, jel to vrijedi kao 8 badema na dan ili u jednom obroku?:ne zna:
ja nekad znam ujutro ih pojest malo, ali i popodne kad ne znam sta bi, il ak sam negdje u gradu pa ne stignem nis drugo.
mislim znala sam ja njih dosta papat:rofl: mozda sam se i zato debljala, a kao mrsavim:D
volim ja te suhe orascice, bademe, suho voce... njami. to mi je draze od cokolade i slatkisa, casna rijec.. sad ni to ne smijem:(
:)

Gipsyqueen
08.05.2008., 14:19
ok, thanks:mig:

a ovo za bademe, jel to vrijedi kao 8 badema na dan ili u jednom obroku?:ne zna:
ja nekad znam ujutro ih pojest malo, ali i popodne kad ne znam sta bi, il ak sam negdje u gradu pa ne stignem nis drugo.
mislim znala sam ja njih dosta papat:rofl: mozda sam se i zato debljala, a kao mrsavim:D
volim ja te suhe orascice, bademe, suho voce... njami. to mi je draze od cokolade i slatkisa, casna rijec.. sad ni to ne smijem:(
:)

Badema i sl. orašastih plodova ne smiješ previše pojesti jer iako su zdravi imaju dosta masnoća.:mig:

Suho voće ima više šećera nego svježe. Zbog toga isto ne smiješ pojesti puno.:mig:

Mislim da ne smiješ više od male šake badema na dan. Obično se navodi količina od 8kom ili malko više od toga.
Inače, 100g badema ti ima 578kcal pa računaj.:zubo:

ketty blue
08.05.2008., 14:36
ajme meni. a ja se sad najela badema i jogurta (teski teski pms, ne sjecam se da me ovako opralo...:()
vise ne jedem bademe, prestajem. od sutra.

grozno.

liliput99
08.05.2008., 17:08
elo. evo da i ja pitam za savjet.
zeljela bih izgubiti 3-4 kg, da se vratim na svoju kilazu(57kg). naravno, najvise imam stomacica(vise onak onog sala oko struka, nego samog stomaka).
ustajem se jako rano oko 6h, tako da moram imati obilniji dorucak.
imam i biciklo i steper(al mi je sve to dosadilo, prije sam bas bila ovisna o nekom sportu), al sad bih da krenem sa trcanjem.
je li okej 30 min sporijeg tempa ujutro prije dorucka?
ove kile mi je najteze izgubiti, jer sam do sada smrshala 5kg i stala(nisam debela, samo bih da se malo zategnem i udjem u stare hlacice:cerek:)
tenks

liliput99
08.05.2008., 17:10
ajme meni. a ja se sad najela badema i jogurta (teski teski pms, ne sjecam se da me ovako opralo...:()
vise ne jedem bademe, prestajem. od sutra.

grozno.

meni je cijela ova sedmica takva.....samo da mi je sta pojest. zenski problemi...:flop::flop:

Gipsyqueen
08.05.2008., 18:28
elo. evo da i ja pitam za savjet.
zeljela bih izgubiti 3-4 kg, da se vratim na svoju kilazu(57kg). naravno, najvise imam stomacica(vise onak onog sala oko struka, nego samog stomaka).
ustajem se jako rano oko 6h, tako da moram imati obilniji dorucak.
imam i biciklo i steper(al mi je sve to dosadilo, prije sam bas bila ovisna o nekom sportu), al sad bih da krenem sa trcanjem.
je li okej 30 min sporijeg tempa ujutro prije dorucka?
ove kile mi je najteze izgubiti, jer sam do sada smrshala 5kg i stala(nisam debela, samo bih da se malo zategnem i udjem u stare hlacice:cerek:)
tenks

Meni su rekli da je najbolje intervalno - naizmjence brzo i sporije trčanje. Ako ti to odgovara, možeš vježbati/trčati prije doručka. Znam da to obično ne paše curama s nižim tlakom jer im je slabo ako nešto rade na tašte. Ja imam povišen tlak pa nemam tih problema.:zubo:
Ako hoćeš jači doručak možeš u zobene staviti bananu, ali i iskombinirati i drukčiji doručak - možda ti bolje odgovara proteinski.:mig:

Zadnjih par kila je najteže skinuti. Ja sam prije par godina skinula 15ak, ali zadnjih 5 nikako. Teška muka.:zubo:

liliput99
08.05.2008., 19:02
meni za dorucak fino pashe i sendvic od crnog kruha sa sjemenkama pa ga prepecem(bude kao tost). kafa mi inace ne odgovara, odma mi bude loshe
inace je ne pijem nikad(ponekad ness 3 u 1)
a probat cu ujutro trcat. problem je i sto sam malokrvna pa da mi se ne zamanta:eek: inace, prije kad sam vjezbala, obicno je to bilo poslije rucka u toku dana( nisam mogla ujutro, imam cuku pa ga moram setati, a onda sam na faks isla) i izgubila sam oko 4kg(iako sam pocela vjezbati jer sam prestala pusiti, ne sto sam se udebljala). tako da te kile sto sam izgubila sam se onak fino zategnula.tad sam cak jela za veceru vocnu salatu, ovdje citam da ne valja navece jesti voce:( smrc

Gipsyqueen
08.05.2008., 19:23
meni za dorucak fino pashe i sendvic od crnog kruha sa sjemenkama pa ga prepecem(bude kao tost). kafa mi inace ne odgovara, odma mi bude loshe
inace je ne pijem nikad(ponekad ness 3 u 1)
a probat cu ujutro trcat. problem je i sto sam malokrvna pa da mi se ne zamanta:eek: inace, prije kad sam vjezbala, obicno je to bilo poslije rucka u toku dana( nisam mogla ujutro, imam cuku pa ga moram setati, a onda sam na faks isla) i izgubila sam oko 4kg(iako sam pocela vjezbati jer sam prestala pusiti, ne sto sam se udebljala). tako da te kile sto sam izgubila sam se onak fino zategnula.tad sam cak jela za veceru vocnu salatu, ovdje citam da ne valja navece jesti voce:( smrc

Ja već par godina vježbam navečer jer zbog faxa ne mogu ujutro. U biti svim aktivnostima se bavim uglavnom u večernjim satima (brzo hodanje, trčanje).

Ti se orijentiraj prema sebi i svom tijelu. Meni npr. bolje odgovara kad voće jedem kao međuobrok, najbolje u jutarnjim satima.

Voće ne bi trebalo jesti navečer čisto zato što se ono brzo probavlja, želi napustiti želudac, a ne može zbog druge hrane koja je tamo od prethodnih jela u danu.
Zbog toga mnogi kažu da ih voće napuhuje, da imaju žgaravicu itd. Mnogi nutricionisti zato kažu da voće ne treba jesti iza jela kao desert što mnogi čine, nego prije jela (minimalno sat vremena prije glavnog obroka, jer npr. banana se probavlja 45-60min, drugo voće oko pola sata).

Belle
09.05.2008., 06:53
Ne znam... iako mozda nije najzdravije, meni voce bas odgovara navecer, i kile idu dolje..
Znate sto ja mislim?
Ako ponekad pojedem voce navecer umjesto proteina, mislim da je i to znatno bolje i zdravije nego da pojedem sendvic, cokoladu ili kolac, kao sto sam nekad radila... bitno je okrenuti se zdravoj hrani i konacno nesto uraditi za svoje tijelo...

Gipsyqueen
09.05.2008., 09:27
Ne znam... iako mozda nije najzdravije, meni voce bas odgovara navecer, i kile idu dolje..
Znate sto ja mislim?
Ako ponekad pojedem voce navecer umjesto proteina, mislim da je i to znatno bolje i zdravije nego da pojedem sendvic, cokoladu ili kolac, kao sto sam nekad radila... bitno je okrenuti se zdravoj hrani i konacno nesto uraditi za svoje tijelo...

Naravno da je bolje pojesti navečer voće nego čokoladu, kolač ili neki junk food. :top:
Svatko ima drukčiji organizam i zato sam i napisala da prehranu treba prilagoditi sebi i svojim potrebama.
Ja sam godinama jela voće na tašte i to mi je bilo super, no u jednom trenutku mi je to prestalo odgovarati pa sam uvela neke promjene.
Samo slušaj svoje tijelo i hrani se kako misliš da je najbolje za tebe. Uzalud ti sve teorije ako se osjećaš loše.:mig:

tonya
09.05.2008., 09:50
Uuuuh, kako sam zeznula sinoć! Prave bakanalije! Jagode, šampanjac, šlag, grickalice (romantika, jel')... :zubo: Od mamurluka nisam mogla na trčanje jutros... Uuuuh.... A što je najčudnije, vaga pokazuje kilu dolje. :ne zna:

liliput99
09.05.2008., 12:19
Ja već par godina vježbam navečer jer zbog faxa ne mogu ujutro. U biti svim aktivnostima se bavim uglavnom u večernjim satima (brzo hodanje, trčanje).

Ti se orijentiraj prema sebi i svom tijelu. Meni npr. bolje odgovara kad voće jedem kao međuobrok, najbolje u jutarnjim satima.

Voće ne bi trebalo jesti navečer čisto zato što se ono brzo probavlja, želi napustiti želudac, a ne može zbog druge hrane koja je tamo od prethodnih jela u danu.
Zbog toga mnogi kažu da ih voće napuhuje, da imaju žgaravicu itd. Mnogi nutricionisti zato kažu da voće ne treba jesti iza jela kao desert što mnogi čine, nego prije jela (minimalno sat vremena prije glavnog obroka, jer npr. banana se probavlja 45-60min, drugo voće oko pola sata).

:top: hvala na objasnjenju
u biti najvaznije je pratiti svoje tijelo, kao sto i kazes, al i uvesti neke minimalne promjene(pojesti komad pice, a ne cijelu, ili 1 kafu dnevno a ne 3 sa secerom itd.....)
prije sam vjezbala popodne, il kad bih stigla(nikad ujutro zbog obaveza) po 20 min na biciklu, pa onda vjezbe za pojedine grupe misica. super sam se zategnula, a skoro 4 mjeseca sam za veceru jela vocnu salatu sa vocnim jogurtom:cerek:
sad cu se ipak prebaciti na ribu za veceru. malo sam ostarila pa se i metabolizam malkice usporio:(
znas li za neko "pomocno" sredstvo , neka tecnost/ tablete?
probala sam onaj tonik 4.3.2.1, uzas. ni grama nisam izgubila, a platila ga 25eura, plus sto je ukus odvratan:eek: bolje da sam vodu umjesto toga pila
ne znam kakav je onaj tonalin cla ili nesto slicno tome?

macka
09.05.2008., 12:41
znas li za neko "pomocno" sredstvo , neka tecnost/ tablete?
na ovo pitanje si sama dala odgovor:
probala sam onaj tonik 4.3.2.1, uzas. ni grama nisam izgubila, a platila ga 25eura, plus sto je ukus odvratan:eek: bolje da sam vodu umjesto toga pila
voda je najjeftinije i najdjelotvornije "pomocno" sredstvo :mig:

aeariel
09.05.2008., 12:58
Uuuuh, kako sam zeznula sinoć! Prave bakanalije! Jagode, šampanjac, šlag, grickalice (romantika, jel')... :zubo: Od mamurluka nisam mogla na trčanje jutros... Uuuuh.... A što je najčudnije, vaga pokazuje kilu dolje. :ne zna:

aktivnosti nakon vecere :zubo:
mene moje vage strah. em ne radi kak spada jer pocinje od 1 kile mjeriti, em ponekad pokaze 10 kila vise kojih nikako ne mogu imati...ah. mrzim vage :D

Gipsyqueen
09.05.2008., 13:32
Ja se ne važem, samo mjerim obujam.:zubo:

tvuk
09.05.2008., 14:13
aktivnosti nakon vecere :zubo:
mene moje vage strah. em ne radi kak spada jer pocinje od 1 kile mjeriti, em ponekad pokaze 10 kila vise kojih nikako ne mogu imati...ah. mrzim vage :D

Baci vagu, kupi veliko ogledalo. Najbolja mjera :top:

aeariel
09.05.2008., 14:38
je, za objektivne osobe. ja si utuvim u glavu da mi se trbuh poruznio iako vjezbam i pazim kaj jedem. i tesko me se razuvjeri :) za mene su mjera hlace koje padaju il tako nesto :))

tonya
09.05.2008., 18:26
Ja sam neki dan izmjerila obujam. Ne znam kada da idući put, ne želim se razočarati kada vidim nepromijenjene brojke. S obzirom koliko griješim, ne bih se čudila ni da se povećaju... :o Ali biće bolje, nadam se. :zubo:
Mišići me i dalje bole. Jučer sam popodne napravila neke vježbe s bučicama, trbušnjake i čučnjeve. Od ovog zadnjeg me taaako boli guzica... Aaaa... Danas nisam ništa vježbala. :p

suncokretić
12.05.2008., 10:04
Pitanje za Tvuka: primjetila sam da nakon 4 dana uzastopnog trčanja od 45 minuta, taj četvrti dan jedva izdržim, odnosno, što se tiče kondicije mogla bih još, ali me zglobovi na nogama počnu boljeti od opterećenja.Trčim pravilno, prsti -peta, pa me zanima da li možda pretjerujem?Negdje sam čitala da je dobro trčati dva dana za redom, pa napraviti pauzu jedan dan.Unaprijed hvala na odgovoru.

Cactusbuba
12.05.2008., 13:49
i ja imam pitanje za tvuka:rofl:
ajde ti nama lijepo napisi sto ti jedes, ono, par vrsta tvog menija... svi znamo da volis posni sir navecer... ajde bas me interesira :cerek:.
jako zahvalna :s

Cactusbuba
12.05.2008., 13:54
slavila sam jucer sinov rodjendan, nahranila 15 ljudi i, iako sam si priustila komadic torte, sigurna sam da sam izgorila toliko kalorija da bi mi svi ovdje zavidjeli. da, ja sam kuhala za sve i svi su bili strasno zadovoljni, usta punih hvale... :rofl: pala sam od umora i isla spavati prije 10... a to nisam vec duuuugi niz godina.:rofl:

tvuk
12.05.2008., 13:55
Ako te zglobovi počnu boljet onda je možda najbolje da odmaraš svaki drugi ili treći dan (ili ubaci brzo hodanje, bicikl, plivanje ili nešto slično umjesto trčanja). Ponekad su zglobovi slabiji od mišića, a trebao bi im biti jednak rok trajanja (čitaj: do kraja života) tak da nemoj forsirati ak nejde.

tvuk
12.05.2008., 14:07
i ja imam pitanje za tvuka:rofl:
ajde ti nama lijepo napisi sto ti jedes, ono, par vrsta tvog menija... svi znamo da volis posni sir navecer... ajde bas me interesira :cerek:.
jako zahvalna :s

Auf...

Ujutro: zobene + jako malo nekih drugih mijesanih pahuljica s grozdjicama, ljesnjacima itd. + mljevene lanene sjemenke + jogurt

Na poslu - kak stignem, s obzirom da idem dosta po terenu nažalost ne mogu jesti kak spada, ali često kombiniram malo posnog, šaku kikirikija u ljusci, jabuke itd.

Doma za ručak - nešto koliko-toliko brzo, tipa razne fritaje (obično s pilećim prsima ili jetricama), piletinu s povrćem sve zajedno kuhano na pari (obično mrkva i brokula ili cvjetača), ponekad znam skuhati gustu juhu s piletinom, puno mrkve i drugog povrća - to mi onda potraje par dana. Sam si kuham tak da mi se u pravilu ne da raditi kompliciranije stvari. Za danas sam već kupio pileća prsa, ispeći ću ju na teflonskoj tavi i skuhati si malo graška s mrkvom za prilog (da, onaj zamrznuti, znam, lijen sam :D). Usput doma ću svratit na plac i kupit si malo zelene salate uz to.

Za ručak si obično napravim malo više tak da mi ostane i za obrok oko 8 navečer. Ak ne onda uvijek imam voća doma - obožavam grejp, jabuke itd.

Prije spavanja - posni sir plus nešto, to nešto je obično jedno ili više od: dimcek, paprika, paradajz, luk... plus na kraju još i riblje ulje za desert :D

Eh da, kad smo već kod toga - jučer sam bio na prvoj pričesti od sestričnine kćeri, i tu je bilo roštilja, grah salate, kolača... naždero sam se, dođem doma, vidim da ne bi bilo dobro da tak dan završi pa lijepo na bicikl, odvezem se do King Crossa i nazad (cca 23 km), pa onda još na trčanje po nasipu 5-6km i odmah sam se bolje osjećao (psihički, naravno :D). Dakle nije bitno ak sagriješite, sam onda napravite neš zbog čega ćete se bolje osjećati.

Gipsyqueen
12.05.2008., 17:03
23+6km? :eek:
:s
Svaka čast.

Ja imam sličan menu kao ti. Ne jedem velike količine, ali stalno imam feeling da neću smršaviti na taj način. Valjda zato što sam prije jela 3 obroka, a sad jedem 5.
(kod mene su prvo zobene s lanom, a nekad malo grožđica i 2dcl mlijeka, međuobrok neko voće(1 jabuka, ili par jagoda...), pa za ručak meso(ili riba), povrće i salata, međuobrok 2 bjelanjka, za večeru posni 100g(ili dimcek i paradajz ili tuna))
Correct me if I'm wrong.:D

croreiki
12.05.2008., 18:09
međuobrok dva bjelanjka?! premaloooo

tvuk
12.05.2008., 18:37
Inače ne vježbam toliko (osim dana kad mi neš puhne pa se idem vozit biciklom okolo :D).

Dva bjelanjka su i meni premalo kao međuobrok, dva jaja ajd al samo dva bjelanjka bi mi bila malo. Doduše ak ti imaš osjećaj da ti je dosta onda OK...

Gipsyqueen
12.05.2008., 20:00
Inače ne vježbam toliko (osim dana kad mi neš puhne pa se idem vozit biciklom okolo :D).

Dva bjelanjka su i meni premalo kao međuobrok, dva jaja ajd al samo dva bjelanjka bi mi bila malo. Doduše ak ti imaš osjećaj da ti je dosta onda OK...

Ma nije mi to svaki dan međuobrok.:zubo: Nekad jedem tunu, nekad neko voće, ovisi... Ne jedem uvijek samo bjelanjke, većinom samo izbacim jedan (npr. kad radim omlet s povrćem.:D

ketty blue
13.05.2008., 12:21
evo ja sam recimo danas fino lagano doruckovala zobene s jogurtom i malo voca.... i sad pojela malo mamine sirnice i razeno pecivo (malo povece..:() sa velikim bioaktivom, i mene sad vec toliko pece savjest jer sam izbacila kruh i tijesto, i sad imam osjecaj da sam se opet vratila na staro i uzalud vjezbala sve ove dane... to je sve u mojoj glavi, al ja sam se pocela previse opterecivat jer mrsavljenje ide polako, i kad ovako sagrijesim onda sam toooliko ljuta na sebe i nemam volje nastavit dalje uopce. tuka tuka

opcenito me pere nervoza ovih dana:rolleyes:

eto, morala sam podjelit s nekim jer cu izludit sama sa sobom.
glupo pecivo i bioaktiv. mogla sam jest povrca.

chilimama
13.05.2008., 12:38
opcenito me pere nervoza ovih dana:rolleyes:

eto, morala sam podjelit s nekim jer cu izludit sama sa sobom.
glupo pecivo i bioaktiv. mogla sam jest povrca. :lol: Ja sam na drugom topiku opjevala sličnu žalopojku..a kako je tako je...Da si mogla po povrću, tukla bi po povrću...a kad ti je trebalo malo energije, uzela si to što jesi i eto ...Pravi se da nisi, pa danas cijeli dan udri po po povrću i posnom siru..Tako ću i ja i malo pojačat vježbe i ..kako bude...:top:

ketty blue
13.05.2008., 12:57
tako sam i mislila fino se bacit na vjezbanje i laganini hrana ostatak dana.

ali poanta je da ja vec stvarno pretjerujem, bacam sebe u depru umjesto da uzivam sto se uopce trudim:(
nes' ti pecivo i bioaktiv, al ja se osjecam koda sam strpala u sebe 3 cokolade i cips. i pomfri.

ja sam prolupala:D ne, nije smijesno.:(

tvuk
13.05.2008., 13:34

Svi griješimo, to uopće nije bitno. Ono što je bitno je da su to iznimke, a ne pravilo. Kak će se sad pa strašno desiti jer si pojela par stotina kalorija više nego što bi trebala? Ništa.

Sam se ti opusti, pa ak ti se i desi da sagriješiš kaj sad, nastavi dalje ko da se niš nije desilo.

Cactusbuba
13.05.2008., 13:37
tako sam i mislila fino se bacit na vjezbanje i laganini hrana ostatak dana.

ali poanta je da ja vec stvarno pretjerujem, bacam sebe u depru umjesto da uzivam sto se uopce trudim:(
nes' ti pecivo i bioaktiv, al ja se osjecam koda sam strpala u sebe 3 cokolade i cips. i pomfri.

pa koji ti je vrag?
pa ja svakog radnog dana jedem komadić, (recimo pecivo), integralnog kruha sa sjemenkama + 5 dkg purećih prsa + jogurt light 180g. ne kužim što žališ.
ako te već toliko peče savjest a ti potroši koju kalorijicu... samo biraj način :D

ketty blue
13.05.2008., 13:41
a ne znam koji mi je vrag. :ne zna:
ajd hvala, lakse mi je sad malo.

Gipsyqueen
13.05.2008., 13:55
Ja sam u nedjelju bila na rođendanu i pojela sam tanku šnitu torte. Bila je voćna, od jogurta s tankim biskvitom, ali ipak torta.:zubo: Ako nekad malo prekršiš nemoj se odmah bedirati. Idući dan opet nastaviš po programu i to je to.:mig:

G_abrielle
13.05.2008., 14:56
OK

Ja sam jučer pojela pizzu, jumbo, dečko i ja, baš nam je pasalo:) al zato danas povratak na stari režim klope, ne priuštim si svaki dan al kad poželim klopnem nekaj kaloričnije. Primjetila sam da dobivam želju za kaloričnijom klopom nakon kaj me par ljudi ishvali komentarima tipa "ajme kak si smršavila!".:)

ivana007
13.05.2008., 15:44
isse tak i ja..čim mi netko kaže tak nešt tipa kak sam smršavila ja taj dan totalno zaboravim na pravilnu prehranu i tu bude svega..saldoleda,pica,čips...ko da poludim :)

chilimama
13.05.2008., 17:08
Meni je ovdje super...Uvijek se utješim kad pogriješim, kad vidim da i drugi povremeno u sebe ubace nešto nedopušteno i čalabrcnu svega i svačega...

Miss Piggy
13.05.2008., 19:28
Ja sam sad žnjopnula tri integralna dvopeka sa ajvarom ( :lol: ) i za ničim ne žalim! :D Jednom godišnje me uhvati želja za ajvarom i onda si ne mogu pomoći. Danas je bio takav dan. Sutra će biti bolje.

Nemojte se bedirati oko tih malih pogrešaka. Ja si svaku nedjelju priuštim nešto što jako volim. Inače nema šanse da bih izdržala i mjesec dana na ovom režimu. Treba si dati malo oduška, nemojte biti tako depresivni...

Cactusbuba
13.05.2008., 19:33
evo ja sam upravo pojela fetu torte, tanju ali ipak jesam. :rofl:
i ne žalim jer slatko ionako nikad inače ne jedem. a i odskakala sam jutros aerobic, trcala za djetetom nakon posla, prekopala blitvu, posijala špinat i eto... nije me briga (pogotovo zato što moj muž upravo tamani preostali dio iz frižidera pa sutra neće biti ništa za mene:cerek::cerek:)

ketty blue
13.05.2008., 21:28
:lol::rofl:
ma super ste svi stvarno..
treba bit pozitivan i u biti uzivat u tome da se zdravo hranis.

moj problem u tom 'bediranju' i kaznjavanju nakon sto zgrijesim je sto sam ja uvjerena da nakon takvog dana ja vec sutra imam osjecaj kao da se to sve 'primilo' i da sam dobila ono sto sam izgubila. dobro ne sve, ali...
sad, jel to sve u mojoj glavi ili nije...:ne zna:

Gipsyqueen
13.05.2008., 21:54
:lol::rofl:
ma super ste svi stvarno..
treba bit pozitivan i u biti uzivat u tome da se zdravo hranis.

moj problem u tom 'bediranju' i kaznjavanju nakon sto zgrijesim je sto sam ja uvjerena da nakon takvog dana ja vec sutra imam osjecaj kao da se to sve 'primilo' i da sam dobila ono sto sam izgubila. dobro ne sve, ali...
sad, jel to sve u mojoj glavi ili nije...:ne zna:

Ma to ti je u glavi. Ne možeš zbog kriške kruha ili torte dobiti na vagi. Drugo bi bilo da svaki dan tako zgriješiš.:zubo:

Meni je prije bio problem što bih samu sebe sabotirala. Kada bi došla jako blizu idealne kilaže ja sam se opustila i nisam pazila. Kada bih shvatila da sam natukla par kila onda bih jela zbog bediranja. Zatvoreni krug.:D

Sad se ne opterećujem ako sam preko zime dobila par kila. Malo više pazim, pojačam aktivnosti i začas sam opet u formi. Znam da mi se ne vrijedi opterećivati oko toga nego mi je pametnije aktivirati se i poduzeti nešto.:D Mi žene smo sklone onome "krenut ću od ovog ponedjeljka", a taj ponedjeljak se stalno pomiče.:zubo:

ketty blue
13.05.2008., 21:56
ma ista ja:D tocno to i ja radim. umjesto da uprem jace kad malo zapnem, ja padnem do kraja.
joj.
necu vise tako.
i znas sta sam jos skuzila? kad se osjecam dobro u ovom svom tijelu kako god ono bilo sa par kila gore/dole e onda se ponasam kak spada, a kad sam si fuj (a to je nekako cesto u zadnje vrijeme:( moram poradit na tome) onda samo idem u papicu:)

zivjele obline i vjezbanje i zdrav zivot! :):):mig:

Cactusbuba
14.05.2008., 10:35
ma dajte, mjesec dana se zdravo hraniš, paziš na svaku kalorijicu kojeg je sastava, kad da je pojedeš i kako ćeš je potrošiti i onda jedan dan ne razmišljaš o tome, i što onda, svijet bi se trebao srušiti? :rolleyes:
uživajmo u životu dok smo još mladi i zdravi, a zdravom prehranom i kretanjem se pobrinimo da takvi i ostanemo još neko vrijeme.
ajde, ko je griješio ovaj tjedan, popodne i ujutro dodatna doza treninga i prekosutra cemo sjati starim sjajem. :cerek:

G_abrielle
14.05.2008., 11:56
Jel zna netko koliko slanutak ima kalorija na 100 grama? Jučer sam ga probala i oduševila se i sad bi ja to klopala na salatu recimo al neznam dal mi je to zdrav ručak, djeluje mi kalorično

Gipsyqueen
14.05.2008., 12:32
Jel zna netko koliko slanutak ima kalorija na 100 grama? Jučer sam ga probala i oduševila se i sad bi ja to klopala na salatu recimo al neznam dal mi je to zdrav ručak, djeluje mi kalorično

Ja obožavam slanutak, ali jedem ga par puta mjesečno. On ima srednji GI (glikemijski indeks) i 100g ima 364kcal.
Kažu da je dobar jer smanjuje kolesterol.:D

chilimama
14.05.2008., 12:59
Ja sam jučer u posni dodala dvije čajne žlice rogača pa mi je bilo odlično...kao za desert...Znam da su UH ali ima i malo kalorija 228/100 g pa me ne muči previše ali je kao zamjena za čokoladu idealan...Još da mi je bila koja grožđica, ne treba mi više nikad nešto drugo (mislim na torte, sladolede, kolače, palačinke , čokolade)...I tako sam se sjetila lijepog recepta za kremu od sira i ja ću uživati u slatkom a zdravom...Kad ga dotjeram, javim vam recept :)
Jutros sam bila vrijedna..vozila 45min, doručak malo raženog+dimcek, ručala blitvu,lešo ribu i zelenu salatu...I večeras ću voziti ...Idem iskoristiti volju dok je imam :rolleyes:

Miss Piggy
14.05.2008., 15:57

Je, slanutak je odličan. Baš ga sutra radim za ručak. U umaku od rajčica. :Slin:

Ima neko neki fora recept za slanutak?? Ajd podijelite!! :mig:

JI tako sam se sjetila lijepog recepta za kremu od sira i ja ću uživati u slatkom a zdravom...Kad ga dotjeram, javim vam recept :)
Jutros sam bila vrijedna..vozila 45min, doručak malo raženog+dimcek, ručala blitvu,lešo ribu i zelenu salatu...I večeras ću voziti ...Idem iskoristiti volju dok je imam :rolleyes:

Uuuu - da se odmah pribilježim za recept! :D Uvijek volim probati nešto novo!

Bravo za vježbanje! That's the spirit!! :top:

Gipsyqueen
14.05.2008., 18:13
Falafel

• 400 g slanutka iz konzerve
• 4 žlice krušnih mrvica
• 5 češnjeva češnjaka
• 2 žličice praška za pecivo
• 4 žlice brašna
• 1/2 glavice luka
• 1 žlica sjemenki sezama
• 250 ml sojinog vrhnja
• 1 žlica koncentrata rajčice
• 1 žličica slatke mljevene paprike
• ulje
• sol i papar

Slanutak iz konzerve ocijedimo i stavimo zajedno sa češnjakom, lukom, začinima i praškom za pecivo u električni sjekač. Sve zajedno dobro izmiksamo dok ne dobijemo grubu vlažnu smjesu (po potrebi dodamo par kapi vode). Smjesu zatim prebacimo u veliku zdjelu, dodajemo ostatak sastojaka, dobro ih izmiješamo, te sve zajedno pokrijemo i ostavimo da stoji 30 minuta. Za to vrijeme za umak u zdjelici pomiješamo jogurt, protisnuti češnjak, po želji mljevene ljute papričice, žličicu koncentrata rajčice i malo sjeckanog peršina. Od smjese iz zdjele između dlanova, isprva čvrstim, a zatim nježnijim kružnim pokretima oblikujemo male kuglice (manje od marelica). Ulje ugrijemo tako da bude vruće, ali ne i kipuće, pa u njemu pržimo kuglice do tamno smeđe boje. Kuglice iz ulja vadimo na kuhinjski papir da im upije višak masnoće, te ih poslužujemo vruće uz umak od jogurta i čilija, svježu rajčicu, svježi krastavac, rotkvice i mladi luk.

Gipsyqueen
14.05.2008., 18:14
Paragvajska juha od slanutka s blitvom

• 250 g slanutka
• 4 češnja češnjaka
• 750 g blitve
• 1 glavica luka
• 100 g pelati rajčice
• 1 žličica ljute mljevene paprike
• 1 lovorov list
• 150 ml bijelog vina
• 2 žlice sjeckanog peršina
• 1,5 l vode
• maslinovo ulje
• sol i papar

Slanutak operemo i stavimo močiti u hladnu vodu preko noći. Zatim ga procijedimo u situ, isperemo i stavimo kuhati u litru i pol vode. Rajčice operemo i cijele stavimo u slanutak. Glavicu luka očistimo i narežemo na četvrtine. Češnjak očistimo i prerežemo na polovine. Luk, češnjak, mljevenu papriku i lovorov list dodamo slanutku, pa sve zajedno pokriveno, na laganoj vatri kuhamo 30 minuta. Blitvu operemo očistimo, narežemo na trake i kratko kuhamo u vreloj vodi, procijedimo, dodamo slanutku i sve zajedno kuhamo još 15 minuta. Iz lonca izvadimo luk, rajčice, češnjak i žlicu slanutka i sadržaj izmiksamo štapnim mikserom. U tavi na malo ulja kratko pržimo dobiveni pire, podlijemo bijelim vinom i time zalijemo juhu. Sve zajedno kuhamo još deset minuta, pospemo svježe sjeckanim peršinom i poslužimo u dubokim tanjurima.

Gipsyqueen
14.05.2008., 18:17
Namaz od slanutka

2 žlice sezama
100 ml vode u kojoj se kuhao slanutak
1 žličica Vegete
200 g kuhanog slanutka
2-3 žlice limunova soka
2 češnja češnjaka
50 ml maslinova ulja
1 žlica nasjeckanog peršina
½ žličice kajenskog papra

Sezam kratko popecite u tavi bez masnoće pa pola količine sameljite u električnoj sjeckalici.
Vodu od slanutka, u koju ste dodali Vegetu, kratko prokuhajte i malo ohladite.
Slanutak, zajedno s vodom, limunovim sokom i češnjakom, usitnite u električnoj sjeckalici da dobijete glatku masu.
Umiješajte maslinovo ulje, peršin, kajenski papar i mljeveni sezam.
Ovako pripremljeni namaz stavite u hladnjak i ostavite da se dobro ohladi. Namažite na prepečeni kruh i pospite sjemenkama sezama.

Bojana
14.05.2008., 20:00
Namaz od slanutka

Ovaj namaz je savršen!! Nevjerojatno je fin, znam recep već napamet jer kad god dođem doma moja mama želi da joj to napravim :D
Nitko ga ne zna složiti kao ja, dala sam im recep ali ne - oni žele da ga ja radim:rolleyes:
mislim da se više vesele namazu od slanutka nego meni kada dođem :(

Ali namaz -čista petica :top:

Miss Piggy
14.05.2008., 21:01
A meni prekjučer crknuo štapni mikser!! :mama: :tuzni: Tako da će ovi fini receptići morati malo pričekati. No sejvala sam u Word i već ću ja nešto od toga probati! :top: Puno ti hvala, Gipsyqueen, baš si srce! :kiss:

Gutaperka
14.05.2008., 21:52
ajme,čitam ovaj recept za namaz od slanutka i sve mi zazubice dolaze,već vidim po sastojcima da je nešto ukusno,a živim sam i nemam kuhinju pa ne mogu spremit tako nešto.Kuku

Gipsyqueen
14.05.2008., 23:10
A meni prekjučer crknuo štapni mikser!! :mama: :tuzni: Tako da će ovi fini receptići morati malo pričekati. No sejvala sam u Word i već ću ja nešto od toga probati! :top: Puno ti hvala, Gipsyqueen, baš si srce! :kiss:

:o
Nema na čemu - happy to help:D.
Ja obožavam slanutak i radim ga na razne načine, ali ova tri svi jako vole.:mig:

aneshagi
15.05.2008., 00:05
www.hrana.tk

G_abrielle
15.05.2008., 07:51
Ja kupila jučer slanutak u konzervi lijepo tak da preskočim ova namakanja pa ću isprobati jedan od receptića!

Gipsyqueen
15.05.2008., 09:28
Ja kupila jučer slanutak u konzervi lijepo tak da preskočim ova namakanja pa ću isprobati jedan od receptića!

Javi nam kako je ispalo.:mig::D
Imam ja raznih recepata na laptopu pa samo pitajte.:D Neke sam već stavljala na topic s receptima na ovom pdf-u.

Cactusbuba
15.05.2008., 10:58
evo jedan najjednostavniji od svih, a meni je super.

ocijeđeni slanutak (iz konzerve) stavite kuhati u malo vode, dodate nasijeckanu mrkvu na kockice, "na hladno" dodate malo peršina, kapule i sitno narezan češnjić češnjaka. sve prokuhate sa 1 žlicom maslinovog ulja. :klopa:
tako jednostavno, brzo gotovo i ukusno, barem meni.:mig:

Miss Piggy
15.05.2008., 19:21
Ovako sam ja danas pripremila slanutak:

SLANUTAK U UMAKU OD RAJČICE
- količina za 2 osobe

pola glavice kapule (crveni luk)
malo suncokretovog ulja
3-4 češnja češnjaka
oko 100gr slanutka
500gr pelata (Podravka, Cirio...)
začini: vegeta, bosiljak, majčina dušica, origano
svježi peršin

Na malo suncokretovog ulja dobro izdinstati kapulu (staviti i malo vode), da se skroz opusti i raspadne. Onda dodati češnjak, pustiti da se krčka (ne predugo). Baciti usitnjene pelate, pustiti 10min (povremeno miješati). Onda dodati začine i pustiti još malo (5min). Pri kraju ubaciti dosta peršina i nek se još pinkicu kuha.

U to se umiješa prethodno skuhani slanutak. Može se poslužiti sa paštom ili kuhanim krumpirom.

:klopa:

Cactusbuba
17.05.2008., 16:14
što ćemo učiniti od ovog topika...:rofl::rofl:

Gipsyqueen
17.05.2008., 16:22
Baš.:rofl:
Ovdje je topic s receptima pa predlažem da ih tamo stavljamo.:zubo:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=326793

ivana007
17.05.2008., 17:11
aleluja...dajte sve recepte fine

Miss Piggy
17.05.2008., 20:07
A buf, nije važno gdje što stavljamo, glavno da se informacije šire! :D

ivana007
18.05.2008., 09:49
pa ovako ćemo imat sve na jednom mjestu..

chilimama
21.05.2008., 10:36
pa ovako ćemo imat sve na jednom mjestu..
Ne dam recept, dižem topic da se netko sjeti podijeliti s nama veselje prošlotjednog režima..:D

Gipsyqueen
21.05.2008., 11:27
Ja sam prošli tjedan samo jednom zabrazdila. Popila sam jednu jagger-colu, frendica mi je diplomirala pa nisam mogla odbiti.:o
Stalno dinstam i kuham neko povrće, a primjetila sam da u zadnje vrijeme sve manje jedem meso.:misli: Valjda mi ne paše, nemam pojma. Uglavnom jedem ribu, eventualno malo piletine/puretinu.:zubo:

kleica_ri
21.05.2008., 11:33
koliko pojedete oni zobenih zitarica ujutro???
u 1 onaj jogurt koliko ih uvaljate?? u zlicicama mi recite mjeru??
hvala

Gipsyqueen
21.05.2008., 11:39
hvala

U jogurt stavim dvije jušne žlice, a katkad nasjeckam i malo suhog voća.
U mlijeko stavim 3-4 jušne žlice.:D

chilimama
21.05.2008., 11:41
hvalaMeni su one ružne onako suhe direkt u jogurtu..pa ih malo prokuham u vodi i onda se mogu jesti kako hoćeš i u posnom siru ako treba...Meni je mjera najviše do dvije jušne žlice (oko 25g/2žl) po obroku...doduše, tek na treći ili peti dan...Jedem radije raženi kruh za doručak s dimcekom ili posnim.(zato jer uzimam UH samo svaki treći dan)..Ali , ko smije svaki dan...super..

Gipsyqueen
21.05.2008., 11:48
Pa moje zobene se skroz razmoče u jogurtu.:ne zna: Ostavim da malo stoje i nekad su čak pregnjecave. (kupujem najčešće Hahne)

kleica_ri
21.05.2008., 11:50
U jogurt stavim dvije jušne žlice, a katkad nasjeckam i malo suhog voća.
U mlijeko stavim 3-4 jušne žlice.:D

hvala puno na odgovoru. joj e danas mi je najgori dan. prasi me kriza nepusenja i jos jedem samo laganu hranu - zitarice ujutro, puuuuno caja, sad maloprije zelenu salatu i malo sira, a kasnije smim samo voce

Gipsyqueen
21.05.2008., 11:54
hvala puno na odgovoru. joj e danas mi je najgori dan. prasi me kriza nepusenja i jos jedem samo laganu hranu - zitarice ujutro, puuuuno caja, sad maloprije zelenu salatu i malo sira, a kasnije smim samo voce

Zašto samo voće?:misli: Imaš neki takav program ili?
Ja sam uglavnom odredila voće samo kao međuobrok, između doručka i ručka.:D
Danas imam za ručak piletinu, dinstane gljive, tikvice, mrkvu i komorač, zelenu salatu.
O međuobroku još mozgam, a za večeru ću posni.:D

kleica_ri
21.05.2008., 12:10
Zašto samo voće?:misli: Imaš neki takav program ili?
Ja sam uglavnom odredila voće samo kao međuobrok, između doručka i ručka.:D
Danas imam za ručak piletinu, dinstane gljive, tikvice, mrkvu i komorač, zelenu salatu.
O međuobroku još mozgam, a za večeru ću posni.:D

ma nemam takav program nego samo dok me malo prode ova zelja za cigaretom da se lakse hranim jer cu inace pojesti sve sto mi padne pred nos. inace je i meni voce samo meduobrok, al sad me strah da mi se kile ne pocmu nakupljati, pa da se malo procistim usput od toksina sa vise voca i cajeva
:mig:

Gipsyqueen
21.05.2008., 12:28
Aha, dakle odvikavaš se od pušenja.:D Samo hrabro.:mig::cheer:
Bolje voće nego slatkiši i grickalice.:zubo::mig:

SamoMaloSebe
21.05.2008., 14:11
Jezuš Marija kako su me sada gledali na poslu kad sam izvadila jednu malu kutijicu u kojoj je bila žlica rogača i par grožđica, pa sve to umiješala u jogurt, promiješala i pojela! Istina, izgleda gadno i ne miriši baš bog te pitaj kako, ali mislim da sam samo blato pojela ne bi se toliko čudili. Zdrava hrana me pretvara u čudakinju sa smeđim talogom u zdjelicama! :horor:

sanja_volim orhideje
21.05.2008., 14:20
hvala

Ja uzmem mali jogurt od 2.5 dcl i sipam toliko da imam zadovoljavajucu konzistenciju, netko voli gusce, netko rjedje. Jos dodam suho voce, al zadnje vrijeme kak ima jagoda za kupiti skosem 5-6 jagoda i ubacim unutra. Jos malo pa ce doci maline, borovnice, kupine, marelice....mljac!

Miss Piggy
21.05.2008., 15:49
Jezuš Marija kako su me sada gledali na poslu kad sam izvadila jednu malu kutijicu u kojoj je bila žlica rogača i par grožđica, pa sve to umiješala u jogurt, promiješala i pojela! Istina, izgleda gadno i ne miriši baš bog te pitaj kako, ali mislim da sam samo blato pojela ne bi se toliko čudili. Zdrava hrana me pretvara u čudakinju sa smeđim talogom u zdjelicama! :horor:

Ljudi su fuj! :mad: I mene čudno gledaju na poslu kad žvačkam badem ili kikiriki iz ljuske. :rofl: Kao da bi svi trebali jesti čokoladice ili piroške...

chilimama
21.05.2008., 22:09
:cerek: Meni je to odlično!! Ja volim rogač i to mi je baš ono, gušt kad se zaželim slatkog..Inače ti je rogač jako zdrav....guglaj, svašta dobro u njemu....(u rogaču:D)

tonya
22.05.2008., 11:20
Ja sam jutros zobene pomiješala sa suhim šljivama.... Aaa, al' će biti odlazaka na wc... :zubo:

tvuk
22.05.2008., 14:09
Ja zbog zobenih moram svaki dan na WC, a još kad bi ih pomiješao sa suhim šljivama... uf...

morska alga
22.05.2008., 14:30
Meni je zadnji obrok u 18:00 h i oko 20:00 dvije žlice posnog sira i malo jogurta. Ukusno je a i dobro djeluje na liniju. Prilično sam zadovoljna rezultatima ovog režima.:rofl:

chilimama
27.05.2008., 07:57
Ja danas krećem ispočetka s puno stožijim režimom..ovo do sad nije donijelo nikakvih rezultata...osim što sam opet frustrirana i ponovo pucam za slatkim....Znam da je u meni, znam da je jak a volja važna ali , dopustite, da sam bila i više nego dobra pa ništa....ne znam što ću....: ne jedem navečer, ne jedem čokoladu, ne jedem bijelo brašno ni u kojem obliku (osim ako nas možda varaju pa prodaju bijeli za raženi??? )Pijem vodu, vino možda čaša dvije tjedno , i to ako, u nedjelju sam popila pivu jer sam imala razgovor ugodni s mm dok je pekao roštilj (piletina, riba i ćevapi radi klinaca)...Povrće mi je glavna namirnica a voće jedem malo ( koja jabuka, koja jagoda, breskvica u 5 dana) Svako jutro natašte vježbam (najmanje 35min, ako baš ono nemam vremena) a zapravo i više...do 50min...(kvragu, ili telefon zazvoni ili nešto me prekine pa ne stignem produžiti do 60min)...Što ću ja? da se ubijem ili što? Da krenem na neku dijetu koja skida 9kg pa onda da se vratim na ovo ..(znam što ćete reći) da vodim neki dnevnik?....

ko_ka
27.05.2008., 08:25
Ja danas krećem ispočetka s puno stožijim režimom..ovo do sad nije donijelo nikakvih rezultata...osim što sam opet frustrirana i ponovo pucam za slatkim....Znam da je u meni, znam da je jak a volja važna ali , dopustite, da sam bila i više nego dobra pa ništa....ne znam što ću....: ne jedem navečer, ne jedem čokoladu, ne jedem bijelo brašno ni u kojem obliku (osim ako nas možda varaju pa prodaju bijeli za raženi??? )Pijem vodu, vino možda čaša dvije tjedno , i to ako, u nedjelju sam popila pivu jer sam imala razgovor ugodni s mm dok je pekao roštilj (piletina, riba i ćevapi radi klinaca)...Povrće mi je glavna namirnica a voće jedem malo ( koja jabuka, koja jagoda, breskvica u 5 dana) Svako jutro natašte vježbam (najmanje 35min, ako baš ono nemam vremena) a zapravo i više...do 50min...(kvragu, ili telefon zazvoni ili nešto me prekine pa ne stignem produžiti do 60min)...Što ću ja? da se ubijem ili što? Da krenem na neku dijetu koja skida 9kg pa onda da se vratim na ovo ..(znam što ćete reći) da vodim neki dnevnik?....
Kakva je to pomisao da se moras ubiti da se vide rezultati?!:kava: Trudi se dalje i sve ce se vidjeti, samo moras biti strpljiva. Mozda je vodenje dnevnika idealno :top: da bolje primjetis gdje grijesis?

Ja sam od danas opet krenula vise paziti na prehranu i vise vjezbati jer sam se u 4 dana upotpunosti opustila i vratila skoro sve za sto sam se mucila. Nisam uspjela nataste vjezbat al s time pocinjem opet za 2 dana :cerek: Treba mi vremena da se naviknem na dobre navike.

Samo ustrajano dalje!

Cactusbuba
27.05.2008., 11:10
evo da se pridružim jadikovkama, iako nemam baš što za skinuti nema baš nekih pomaka bez obzira što ja izvodim. da sam ovoliko pazila i vježbala prijašnjih godina do sada bi me već znali kao klaudiju šifer, ali ja ne vidim ama baš nikakvih pomaka- sa dobrog na odlično :ne zna:

Cactusbuba
27.05.2008., 11:16

ajde tješi se da makar ne ide na gore :top:

možda jedeš premalo? mogla bi stvarno voditi dnevnik barem tjedan dana pa ti možda budu jasnije neke stvari
nemoj ići na dijetu koja skida 9 kila u mjesec dana jer je već objašnjeno koliko je to štetno i kakav ti je onda omjer masti i mišićne mase u organizmu i zbog čega se onda 11 kila vrati u roku keks. postavi si neku novu mentalnu sliku svoga cilja koja neka te dodatno motivira u ovim tvojim odličnim naporima brige za tvoje tijelo... tu brigu gledaj kao mama-time i neka u tom vremenu bude i ponešto lijepo, ne samo trud, znoj i suze... priušti si i koju mirisnu kupku, masažu ili što god te već veseli...
samo ustraj!!:top:

chilimama
27.05.2008., 14:25
:)Ma , hvala, znam da sam bezveze digla paniku...Zapravo se nadam da će se netko naći sa sličnim iskustvom pa mi lijepo objasnit da su prva dva-tri-četiri mjeseca najgora ..tako nešto...Znate, ne nadam se ja da ću biti ko sa 20god, vitka i visoka...svjesna sam ja svojih prirodnih promjena , a svjesna sam i svog iskustva i stava i svega lijepoga što mi se dogodilo u ovoliko vremena...ali: ma da je tako jednostavno, ne bi se ja ni udebljala od zdrave hrane, jeltako...nisam se ja udebljala od velikih količina unešene hrane , ni od brze hrane, ni od masne hrane...Ja sam sve to navukla uživanjem...(znate ono: friška riba, maslinovo ulje, pile na roštilju, crno vino, blitva, zelje, salata, povrće iz vrta, voda...)...Pa , jebemu, da sam nastavila po starom a uvela samo vježbu, već su se promjene trebale vidjeti, bar malo...A ja sam izbacila i čokolade, bijelo brašno, slatko.....Nisam mjerila centimetre, ali vidim po robi da mi je sve nekako usko kao što je i bilo...tješi me jedino što nemam celulita ( a nisam ni prije nešto pretjerano imala)...Ljudi, ima li nade za mene...(da ne zaboravim, probava mi se regulirala) E, pa sad , ako neko ima slično iskustvo....pliz, help

ivana007
27.05.2008., 15:18
moš ti vježbat koliko hoćeš ako nemaš zdravu prehranu..bitnija je prehrana od vježbanja..moja legica uopče ne vjržba ali se zdravo hrani i smršavila je 15 kila..ja stalno vježbam ali se ne hranim najzdravije,jedem sve i svašta i skinila sam nešt malo...i da..ako imaš puno kila za skinit lakše ide nego kad imaš skinit 3-4 kile ko ja npr..

chilimama
27.05.2008., 15:39
.... Moja je prehrana u redu...i prije i sada ...sad pogotovo....

Maslina
27.05.2008., 16:44
Ja vježbam već mjesecima par puta tjedno, počela sam se i zdravo hraniti ali se nije događalo ništa, i onda paf: odjednom, dva kila manje. Mislim da treba neko vrijeme da sve krene. :ne zna:

Sheeva
27.05.2008., 18:07
@chilimama
oprosti, vjerojatno si to vec negdje rekla, ali ima previse stranica ova (odlična) tema pa da sad ne tražim... kolko dugo si na ovom rezimu a da se ne vide nikakvi rezultati? i dali pijes mozda pilule, mene je to kocilo u skidanju kila, tako da bi padale iskljucivo u onom tjednu u mjesecu kad bi imala pauzu od njih..

Inače sam baš hepi da vas tu ima puno :grli: I ja sam čudakinja koja na poslu vadi posni sir i guli krastavce i sl, ali jebiga. Ako jedeš burek, pizzu ili mcdonalds, onda je to najnormalnije i nitko se ne obazire. Cim jedes nesto dijetalno i zdravo, svi se iscudavaju kao da jedeš printer. Drago mi je da nas ima još :cerek:

chilimama
27.05.2008., 20:06
Drago mi je da nas ima još :cerek:Malo više od dva mjeseca sam krenula u akciju....a nepuna dva mjeseca sam napravila baš ono pravo( vježba natašte, posni sir, UH malo ujutro ili ništa, ništa slatko ili vrlo malo u spec.okolnostima...)...zbunjena sam da ne mogu bit zbunjenija....nije da sam savršena, pogrišim ponekad, ali ponekad ne svaki dan i ne pretjerano... :ne zna:

Sheeva
27.05.2008., 22:59
Samo posni sir od proteina jedeš? ovo za vježbanje natašte i UH samo prvi dio dana je super..

Da ne duljim, mogu ti na PM poslati link na jedan odlican fitness forum koji je pomogao jako jako puno cura i zena (neznam jel smijem to tu "reklamirat") i gdje ces naci savjete kako jos malo korigirati prehranu da bi rezultati bili vidljivi.. Ali super temelje vec imas tako da nebi trebao biti problem samo malo jos to doraditi.. :mig:

chilimama
28.05.2008., 07:32
.... Ali super temelje vec imas tako da nebi trebao biti problem samo malo jos to doraditi.. :mig: Šalji što imaš, hvala...A znam da radim sve kako treba...evo, jutros sam tako razočarana vozila iako sam stalno sebi govorila:čemu, siđi, ne pomaže ti, ovo je bezveze...ali nikako da siđem i nikako da prestanem vozit tu moju sobnu bic...i dakle odvozim , pojedem dva jaja u tvrdo i ja sm sad mirna skoro do ručka...možda ću pola jabuke...za ručak ima neku piletinu, salatu...Dakle, nije baš da ja jedem previše i ne vježbam..dapače...Ali ne skida mi se ni jedan cm...znam jer sam probala suknju koja mi je trebala biti neki parametar pa ne mogu u nju ući..??? a hlače široke , vežu se na špagu taman zategnem ko da su uske traperice..?? Ja samo bujam...i gladna i žedna i sita i na dijeti i na režimu...

??mislim, stvarno mi je frustrirajuće ovako...

beba ili sin
28.05.2008., 08:43
Samo posni sir od proteina jedeš? ovo za vježbanje natašte i UH samo prvi dio dana je super..

Da ne duljim, mogu ti na PM poslati link na jedan odlican fitness forum koji je pomogao jako jako puno cura i zena (neznam jel smijem to tu "reklamirat") i gdje ces naci savjete kako jos malo korigirati prehranu da bi rezultati bili vidljivi.. Ali super temelje vec imas tako da nebi trebao biti problem samo malo jos to doraditi.. :mig:

Pliz linkaj ovdje da i mi škicnemo .Vidim da nas dosta ima s istim problemčićem.Btw, mislim da to ne spada u nikakvo reklamiranje.:mig:

Sheeva
28.05.2008., 10:19
chilimama, u svakom slucaju moras povecati broj obroka po danu (to uostalom vrijedi za sve). 3 ili 4 jednostavno nije dovoljno da se metabolizam ubrza. Glad se u tom slucaju uopce ne osjeti i meni je to predivno! Sita, jedem nesto non stop, a fit. Ako imas samo jedan cm za skinuti, onda moze biti da se zbog toga jako sporo vide promjene.. Nekako iz iskustva mogu primjetiti, uvijek onima koji imaju vise toga za skinuti ide brze dolje..

Takodjer, nikako ne izbjegavati veceru i zadnji obrok jesti tipa u 18 sati.. Organizam je tako bez goriva skroz do budjenja, nekih 12 sati, ovisi kada ko jede, sto je katastrofa. Zadnji obrok par sati prije spavanja, nesto lagano i bez teskih ugljikohidrata. Najbolje posni sir ili slicno.
To sto vjezbas je samo po sebi super za opce stanje organizma, a cm ce u toj kombinaciji ici kad korigiras prehranu. Ona je ipak 70% zasluzna za skidanje masti, dok je znojenje 30%...

Moja prica je da sam prije godinu i pol bila na UN dijeti (naravno, to je bilo IN tada :) ), skinula cak 9 kg (175cm i 64kg) i to uglavnom misica. Bila gladna stalno, ma uzas. Al te to topljenje kg gura dalje i uopce ne razmisljas dali je to ispravan nacin. A kada se kazaljka pocela vrtoglavo vracati gore, tek sam onda pocela razmisljati sto jedem i sto mi zapravo treba.

Srecom pa sam naletila na ovaj forum. Nemojte se prepasti sto dosta bildera obitava tamo (iako oni najbolje od svih znaju kako organizam funkcionira i sto od hrane treba nutra a sto ne), ima bas poseban podforum za skidanje masti, kila i ostalih radosti, pa mozete vidjeti hrpu uspjesnih primjera ljudi koji tim nacinom prehrane uspjevaju u svojem naumu :) http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?board=40.0
Forum je dakle http://www.exyu-fitness.com/forum

:top: :kiss:

3,5djeteta
28.05.2008., 10:29
Šalji što imaš, hvala...A znam da radim sve kako treba...evo, jutros sam tako razočarana vozila iako sam stalno sebi govorila:čemu, siđi, ne pomaže ti, ovo je bezveze...ali nikako da siđem i nikako da prestanem vozit tu moju sobnu bic...i dakle odvozim , pojedem dva jaja u tvrdo i ja sm sad mirna skoro do ručka...možda ću pola jabuke...za ručak ima neku piletinu, salatu...Dakle, nije baš da ja jedem previše i ne vježbam..dapače...Ali ne skida mi se ni jedan cm...znam jer sam probala suknju koja mi je trebala biti neki parametar pa ne mogu u nju ući..??? a hlače široke , vežu se na špagu taman zategnem ko da su uske traperice..?? Ja samo bujam...i gladna i žedna i sita i na dijeti i na režimu...

??mislim, stvarno mi je frustrirajuće ovako...
Draga chilimama, čitala sam tvoje probleme i razumijem te - takva sam ja bila prije par godina- kile su mi bile enormne, što god poduzimala bio je samo jojo efekt, uz to mučio me šećer, tlak, srce, gastritis- ma sto stvari- i onda sam posložila kockice u glavi(to je najvažnija stvar) i promijenila prehranu- i to temeljito- sva sreća nisam ovisnica o slatkom (slano mi je milije:ne zna:) ali sam za cijelu familiju(nas 5) počela najprije kuhati kineska jela u voku(komadić piletine, puno povrća- i ručka za 2 dana), ja sam prešla na rane redovite doručke- samo integralni kruh, lagane salame, jogurt; izbacila slatko i riješila se mog najvećeg problema- kasne večere. Inače sam noćna ptica - nikad neidem spavati prije 1h:eek:- a dižem se oko 6h- ali sad najkasnije večeram do 8h:top: uglavnom da ne dužim - skinula sam do danas ukupno 26 kg - od toga prošle godine na UN-ki 12kg- sad sam odlučila nastaviti jer sam još daleko do kraja:ne zna:- doručci su mi super- jogurt, zobene, laneno sjeme i voće(moja verzija UN- doručka):D- a vježbanje mi je samo puno hodanja, sobni bicikl i povremene masaže- želim ti sreću da i ti nađeš svoj najoptimalniji pristup hrani i skidanju kila:top::mig:

3,5djeteta
28.05.2008., 10:32
@chilimama , Btw- provjeri i krvnu sliku i štitnjaču- a možda je problem i u metabolizmu- napr. moj je užasno spor i treba ga šokorati da se pokrene:rofl::D

Zli Mali Medo
28.05.2008., 11:10
Ja sam od danas opet krenula vise paziti na prehranu i vise vjezbati jer sam se u 4 dana upotpunosti opustila i vratila skoro sve za sto sam se mucila. Nisam uspjela nataste vjezbat al s time pocinjem opet za 2 dana :cerek: Treba mi vremena da se naviknem na dobre navike.

Samo ustrajano dalje!

Nemoj vjezbati na taste. Pusti mitove i nemoj muciti organizam.

Maslina, mozda je tek sada krenulo jer si na pocetku brljavila s prehranom i s vjezbanjem, pa dok naucis i jedno i drugo, evo rezultata. I naravno, dok se tijlu ne ubrza metabolizam i dok ne skuzi da treba poceti trositi masne naslage. :)

mamasunce
28.05.2008., 11:17
Evo i mene nakon malo dužeg vremena.

Chilimama, niti ja nisam imala nekih rezultata prva dva mjeseca i onda su došli, skoro preko noći, odjednom su kile počele padati. Ja sam čak u prva dva mjeseca i dobila još dvije kile. A opet, kile nisu pokazatelj, uzmi ovaj put metar u ruke, izmjeri obujam struka, bokova, bedara i zapiši, nastavi istim tempom pa za tjedan-dva opet se izmjeri. To ti je najbolji pokazatelj. I rezultati MORAJU doći. Dakako, idi provjeri i štitnjaču (ja sam je provjeravala, jer sam isto bila već luda, pa je sve 5).

Što se mene tiče, ja sam imala nekih zdravstvenih problema, morala prestati vježbati (vrtoglavice, tlak), hodala po doktorima, hvala bogu, dobila sam terapiju i sad se super osjećam, ponovno vježbam. I moram nadodati da se ovih gotovo mjesec i pol ne vježbanja nije odrazilo previše negativno. Kondicija mi je manje više ista, nastavljam gdje sam stala. Kile su pale (od početka do sad 5 kila), tome je doprinijeo i moj boravak od nekoliko dana u Njemačkoj. Neka se nitko ne uvrijedi ali hrana im je katastrofa. Jela sam samo duračak i tu i tamo neku salatu. Zato tko mora na dijetu - pravac Njemačka.

chilimama
28.05.2008., 11:57
@mamasunce, 3,5djeteta i sheeva,hvala na lijepim riječima http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/h045.gif podrške.......Ukratko, ja nemam problema s prehranom: jedem zdravo, više kvalitetnih obroka dnevno, količine optimalne, vježbam...nije u tome problem...nije ni štitnjača, b.o. .......ali rezultati ne dolaze ....dajem si još jedan mjesec rok, a onda kako bude...baš me briga...nastavit ću ovako, ali neću ni žaliti ako popijem koju čašu vina ili pojedem kolač ili pravu sendvičinu s pršutom pa i pivicu ako poželim (iako mi nije pivo nešto baš omiljeno piće)..:top: bitno da smo zdravi, jeltako...
http://www.cosgan.de/images/midi/nahrung/h025.gif
Nemoj vjezbati na taste. Pusti mitove i nemoj muciti organizam....:)
pliz, ti budi dobar pa mi pojasni ovo gornje?..Doduše, meni je najdraži taj dio dana, vježbam čak prije kavice...sad sam već navikla...Što stvarno može se salo skidat i poslije kave ili doručka..??? (to bi mi uvelike olakšalo jutarnje druženje s mm uz kavu...počela sam odbijati prvu kavu s njim"jer moram vježbati"...čovjek odlazi bez kave od kuće :( druga mu kuha prvu kavicu :eek: )

Zli Mali Medo
28.05.2008., 12:11
pliz, ti budi dobar pa mi pojasni ovo gornje?..Doduše, meni je najdraži taj dio dana, vježbam čak prije kavice...sad sam već navikla...Što stvarno može se salo skidat i poslije kave ili doručka..??? (to bi mi uvelike olakšalo jutarnje druženje s mm uz kavu...počela sam odbijati prvu kavu s njim"jer moram vježbati"...čovjek odlazi bez kave od kuće :( druga mu kuha prvu kavicu :eek: )

Nikada u zivotu nisam trenirao na taste, i nije mi problem skidati salo. Dapace, vjezbam navecer, kada je testosteron u najmanjoj koncentraciji i kada je stres najvise akumuliran i tada je trening manje ucinkovit od onoga ujutro (ali uz dorucak), ali opet to nije neka velika razlika.

Sto se tice vjezbanja na taste, dokazano je da vjezbanje na taste trosi zanemarivo vise kalorija, ali smanjuje poprilicno efikasnost vjezbanja jer covjek nema energije i povecana je potrosnja misica.

Sheeva
28.05.2008., 12:40
Nikada u zivotu nisam trenirao na taste, i nije mi problem skidati salo. Dapace, vjezbam navecer, kada je testosteron u najmanjoj koncentraciji i kada je stres najvise akumuliran i tada je trening manje ucinkovit od onoga ujutro (ali uz dorucak), ali opet to nije neka velika razlika.

Sto se tice vjezbanja na taste, dokazano je da vjezbanje na taste trosi zanemarivo vise kalorija, ali povecava poprilicno efikasnost vjezbanja jer covjek nema energije i povecana je potrosnja misica.

Pa neznam, nebih se bas slozila s time u potpunosti. Nije poanta da se trosi vise kalorija ujutro naspram navecer, nego da se s obzirom da su glikogenske zalihe ujutro prazne nakon cijele noci, organizam natjeras da trosi mast. Ja doma na sobnom bicikliram 30 min, znaci ne pretjeruje s minutazom bas zato da nebi iscrpila organizam i da se nebi misici poceli trositi. S tim da sam sad pocela biciklom ici na posao pa ubijem dvije muhe odjednom.
A bolji pocetak dana nemogu ni zamisliti.. Malo aerobnog, tusiranje, fini doruckic i u novi dan... pffff :cerek:

Ako ne stignem ujutro, onda popodne/navecer vjezbam minimalno 60 minuta.

Cactusbuba
28.05.2008., 13:31
Pa neznam, nebih se bas slozila s time u potpunosti. Nije poanta da se trosi vise kalorija ujutro naspram navecer, nego da se s obzirom da su glikogenske zalihe ujutro prazne nakon cijele noci, organizam natjeras da trosi mast. Ja doma na sobnom bicikliram 30 min, znaci ne pretjeruje s minutazom bas zato da nebi iscrpila organizam i da se nebi misici poceli trositi. S tim da sam sad pocela biciklom ici na posao pa ubijem dvije muhe odjednom.
A bolji pocetak dana nemogu ni zamisliti.. Malo aerobnog, tusiranje, fini doruckic i u novi dan... pffff :cerek:

Ako ne stignem ujutro, onda popodne/navecer vjezbam minimalno 60 minuta.

tako je!!! živio govornik!!!:top:

Zli Mali Medo
28.05.2008., 13:31
Pa neznam, nebih se bas slozila s time u potpunosti. Nije poanta da se trosi vise kalorija ujutro naspram navecer, nego da se s obzirom da su glikogenske zalihe ujutro prazne nakon cijele noci, organizam natjeras da trosi mast.

Glikogenske zalihe ujutro nisu prazne, i tko ti kaze da se trosi samo mast? To nije nigdje dokazano, dapace, jos se uvijek skoro nista ne zna o lipolizi. Koliko je omjer glukogeneze iz amino-kiselina iz misca, a koliki iz masti, to nitko ne zna :)

Sheeva
28.05.2008., 13:42
Pa sigurno su praznije nakon cijele noci bez hrane nego tokom dana kad jedeš svakih par sati... :ne zna: Kad vjezbas popodne, dobar dio vremena se trose te zalihe a tek onda organizam predje na mast. Zato vjezbanje mora trajat vise od 30 min il kolko vec (svako ima neku svoju filozofiju nakon kolko min se mast pocinje topiti)
Ako nista nije dokazano (u to ne ulazim, jer opet svako ima neku svoju teoriju), onda nema razloga da se ne zagovara vjezbanje ujutro prije dorucka.. 30 min ugodnog bicikliranja ili sl nakon budjenja nikome nemoze naskoditi, naprotiv, vjerujem da ima puno vise razloga od ovog jednog. Meni je to fenomenalno :top:

Zli Mali Medo
28.05.2008., 14:09
Ako nista nije dokazano (u to ne ulazim, jer opet svako ima neku svoju teoriju), onda nema razloga da se ne zagovara vjezbanje ujutro prije dorucka.. 30 min ugodnog bicikliranja ili sl nakon budjenja nikome nemoze naskoditi, naprotiv, vjerujem da ima puno vise razloga od ovog jednog. Meni je to fenomenalno :top:

Dokazno je da je samo malo manje ucinkovito u trosenju kalorija, ali je puno neucinkovitije jer se tijelo brze zamori. Zato sto je to nepotrebno mucenje organizma, vjezbanje na taste, grozno. Osim toga, kod dijabeticara i ljudi koji maju nizi tlak je takvo nesto nezamislivo. Onda oni procitaju u nekakvim casopisima da to moraju tako ili nikako, pa vide da ne ide i odustanu. :ne zna:

Sheeva
28.05.2008., 14:30
Neznam Medo sta da ti kazem :mig: Zasto bi to bilo mucenje... Ali eto, svatko ima svoje misljenje :D Ja sam svasta mislila prije pa se to pokazalo kao totalna katastrofa.. ucimo dok smo zivi. I vidim da nisam naglasila da ujutro kad vjezbam, vjezbam HIIT, ne obicno aerobno na istom opterecenju. Meni se sve to skupa pokazalo da radi. Bitno da se korigira prehrana, jer bez toga nista :D

I slazem se sa 3,5djeteta... Svatko treba naci svoj najoptimalniji pristup hrani i vjezbanju :top:

Zli Mali Medo
28.05.2008., 14:34
Neznam Medo sta da ti kazem :mig: Zasto bi to bilo mucenje...

Pa meni je mucenje. Ja ne mogu vjezbati na taste. A nije da nemam volje.

A da radim HIIT na taste, mislim da bih se skljokao nakon 5 minuta. :)

A tebi svaka cast ako radis HIIT na taste. :D Koliko ti traje HIIT? I je l pravi pravi HIIT? :D

Sheeva
28.05.2008., 14:43
Pa meni je mucenje. Ja ne mogu vjezbati na taste. A nije da nemam volje.
A da radim HIIT na taste, mislim da bih se skljokao nakon 5 minuta. :)
A tebi svaka cast ako radis HIIT na taste. :D Koliko ti traje HIIT? I je l pravi pravi HIIT? :D

:mirko: :D

U principu 20 minuta kad baš nemam vremena, ali uglavnom produžim do 30. To mi je super jer mi zaokupira pažnju kad stalno moram gledat na monitor, pratit minutaže, puls.. Pa mi vrijeme brže prođe.

Ima koji drugi HIIT osim pravog? :D

Zli Mali Medo
28.05.2008., 14:53
:mirko: :D

U principu 20 minuta kad baš nemam vremena, ali uglavnom produžim do 30. To mi je super jer mi zaokupira pažnju kad stalno moram gledat na monitor, pratit minutaže, puls.. Pa mi vrijeme brže prođe.

Ima koji drugi HIIT osim pravog? :D

A bavis se nekim sportom kada mozes pravo HIIT-at 30 minuta? :mig:

Sheeva
28.05.2008., 15:28
Aha :D Ali to je vec druga tema :mig:

Zli Mali Medo
28.05.2008., 15:41
Aha :D Ali to je vec druga tema :mig:

Reci. http://i241.photobucket.com/albums/ff182/jankoletecimedvjedic/271.gif

beba ili sin
28.05.2008., 16:03
Sheeva,:s super ti je onaj forumčić:top:

sanja_volim orhideje
28.05.2008., 20:15
Mene bas zanima kako netko moze odraditi HIIT od 30 minuta na taste, mozda Navy Seals...

Sheeva
28.05.2008., 22:08
Zato sam i pitala jer ima koji drugi hiit osim pravi :D cudna mi je reakcija bila :mig:

nikad ne prelazim aerobni puls, negdje mi je izmedju 125 -150 cijelo vrijeme i u tom podrucju ga drzim, ovisi o mjenjanju intenziteta. vidim po guglu sad da bi dio kad je intenzitet povecan trebao biti maksimum, ali mene kad sam se s tim upoznavala nisu tako uputili.. ako to nije definicija hiit-a, e jebiga. dakle od svega toga ostao je IIT :D

chilimama
28.05.2008., 22:41
Mogu li ja isto HIIt odraditi, ali ja bi na sobnom bajku?? Dakle, ono počmem lagano na malom opterećenju, pa jače? ili brže? ili na većem opterećenju? ili ne mogu ništta nego izaći van? Vani neću...ne pitajte zašto...ne volim prirodu.., recimo...
Pitam jer ne znam , onoga ko zna? Ima ko?

Zli Mali Medo
28.05.2008., 22:45
Zato sam i pitala jer ima koji drugi hiit osim pravi :D cudna mi je reakcija bila :mig:

nikad ne prelazim aerobni puls, negdje mi je izmedju 125 -150 cijelo vrijeme i u tom podrucju ga drzim, ovisi o mjenjanju intenziteta. vidim po guglu sad da bi dio kad je intenzitet povecan trebao biti maksimum, ali mene kad sam se s tim upoznavala nisu tako uputili.. ako to nije definicija hiit-a, e jebiga. dakle od svega toga ostao je IIT :D

Nema HIIT-a bez maksimuma, inace cijela stvar nema smisla. ZAto te i pitam radis li na taste, jer je to poprilicno naporan trening.

chilimama
29.05.2008., 09:41
Kako ću ja amaterka znati jel treba natašte ili ne treba? I što ću ja sad? taman sam se navikla na ranojutarnju vježbu kad ono čujem da ne treba tako...Došla sam do zagonetke : sad kad bi se trebala osjećati jače i voziti sve duže , ja mogu sve manje...jedva odvozim pola sata, jučer sam samo 20min, a redovno po 40tak...a morala bi bar sat vremena... a sa satom sam i počela..dajte, što se događa...na muci sam jer ništa ne gubim....govorim o obujmu, nisam se od straha vagala...vidim po robi da se ne događa gubljenje ičega ???

Zli Mali Medo
29.05.2008., 10:25
Kako ću ja amaterka znati jel treba natašte ili ne treba? I što ću ja sad? taman sam se navikla na ranojutarnju vježbu kad ono čujem da ne treba tako...Došla sam do zagonetke : sad kad bi se trebala osjećati jače i voziti sve duže , ja mogu sve manje...jedva odvozim pola sata, jučer sam samo 20min, a redovno po 40tak...a morala bi bar sat vremena... a sa satom sam i počela..dajte, što se događa...na muci sam jer ništa ne gubim....govorim o obujmu, nisam se od straha vagala...vidim po robi da se ne događa gubljenje ičega ???

Jedi prije treninga. Tocka.

miss blondie
29.05.2008., 11:34
zanima me sto tvuk ima reci na tezu zlog mede :)
i medo sta preporucujes gricnuti prije treninga ujutro? i to mislim na lagani aerobni trening.

Cactusbuba
29.05.2008., 11:42
a...., što vam je sad pak taj HIIT:ne zna:

Zli Mali Medo
29.05.2008., 11:59
zanima me sto tvuk ima reci na tezu zlog mede :)

tvuk ce se sloziti sa mnom. Ako nece, uvijek mu mogu razbiti picku. :zubo:

i medo sta preporucujes gricnuti prije treninga ujutro? i to mislim na lagani aerobni trening.

Normalan dorucak, bogat UH, zobene i te sheme. I onda sat i pola kasnije trening.

tvuk
29.05.2008., 14:22
tvuk ce se sloziti sa mnom. Ako nece, uvijek mu mogu razbiti picku. :zubo:

Mda, sam se ti krij iza tog nicka. Ja tu uvijek mogu napisati da bi razbio Chucka Norrisa sam da mi slučajno pređe ispred sunca dok se sunčam :D. Mislim bi, naravno da bi, nije on nikakva iznimka, sam si je kriv što mi je išao blizu:rofl:

Ja inače ne mogu vježbati ujutro ako ne jedem navečer, jer sam totalno umoran, neispavan (gladan teško zaspim) i gladan ko pas. Ako normalno večeram posni i salatu tada ujutro mogu bez beda hodati sat vremena. Doduše ne uvijek, imam malo niži tlak (obično cca 110/70) pa ponekad ovisno o vremenu mogu samo pasti na krevet i nastaviti spavati.

Što se tiče vježbanja i prehrane - najvažnija je prehrana. Nije toliko bitno kad se i koliko vježba koliko je bitno da se hranimo kak spada, tako da se može komotno mršaviti i vježbanjem u bilo koje doba dana. Iako još uvijek mislim da je lagano vježbanje ujutro natašte najbolje.

chilimama
29.05.2008., 15:20
......... - najvažnija je prehrana. Nije toliko bitno kad se i koliko vježba koliko je bitno da se hranimo kak spada, tako da se može komotno mršaviti i vježbanjem u bilo koje doba dana. Iako još uvijek mislim da je lagano vježbanje ujutro natašte najbolje. Dakle, što ću ja? Zašto mi se ne skidaju ni cm ni kg? 1. Dobro se hranim.Slušam tvoje naputke: posni sir, dimcek, tuna, piletina, riba, salate,povrće, malo voća...dosadna sam sama sebi pa tako i prehrana , ali što je tu je..nekad, nekad samo pobjegne mi od neke prigode ili slatko ili vino ili malo pivice...ali to nije svaki dan, i nije više od jednom do dva puta tjedno, ako i to..2...vježbam svaki dan, natašte, ne izbjegavam doručak, jedem male a česte obroke....danas sam obukla suknju koju sam lani mogla obući , pa i prije mjesec dana kad sam ljetnu robu vratila u ormar, a danas sam je htjela bacit i isparat u sto komada od muke jer ju nisam mogla niti navući...Zašto? why, oh, why se to meni događa (štitnjača je u redu) ...Zašto ja svaki put kada pazim i mislim o prehrani i kad sam na nekoj restriktivnoj dijeti ili režimu ili što većdobijem na obimu i kilaži???Luda sam!!!lLUDA SAM!! http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/n075.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/e010.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/d015.gif

chilimama
29.05.2008., 21:51
jebga, di ste? di ste, nije subota ni petak da ste naboljim mjestima??? ha?? A ja? Što će bit samnom? Evo sad fino sjela i pojela domaćeg jegera , zalila vinom a začinila kapulom..ja i mm čekamo dici da se vrate iz grada pa se zajeli..:D:D

Idem sad sjst i plakat a sutra je novi dan...:(

Zli Mali Medo
29.05.2008., 21:58
Dakle, što ću ja? Zašto mi se ne skidaju ni cm ni kg? 1. Dobro se hranim.Slušam tvoje naputke: posni sir, dimcek, tuna, piletina, riba, salate,povrće, malo voća...dosadna sam sama sebi pa tako i prehrana , ali što je tu je..nekad, nekad samo pobjegne mi od neke prigode ili slatko ili vino ili malo pivice...ali to nije svaki dan, i nije više od jednom do dva puta tjedno, ako i to..2...vježbam svaki dan, natašte, ne izbjegavam doručak, jedem male a česte obroke....danas sam obukla suknju koju sam lani mogla obući , pa i prije mjesec dana kad sam ljetnu robu vratila u ormar, a danas sam je htjela bacit i isparat u sto komada od muke jer ju nisam mogla niti navući...Zašto? why, oh, why se to meni događa (štitnjača je u redu)

Koliko godina imas? Koliko kg imas sada, a koliko si imala prije vjezbanja? Daj mi primjer namirnica koje dnevno unosis.. Kada vjezbas, kaj vjezbas i koliko? Mnogi misle da vjezbaju, a u biti im je trening za drek. :)

Koliko dugo tako treniras? Nekaj ocito ne radis dobro. :mig:

miss blondie
30.05.2008., 09:00
nasla sam zanimljiv clanak o glikemijskom indexu hrane http://www.nutricionizam.com/Nu/b470204.htm
i sta sad? neki kazu jedno neki drugi, kurac palac, cega se onda pridrzavati? najbolje ustvari "osluškivati" svoje tijelo...

ivana007
30.05.2008., 09:11
ljudi de pomagajte zbunjena sam totalno..puls mi non stop divlja..na aerobiku na fat burningu svi imaju normalan puls 140 a meni 180..jel istina ako ja ne držim puls u zoni topljenja masti da ja uopče ne mršavim?????a nije da nisam u kondiciji ili ne znam šta već jer idem već duže na fitnes i to nekad po 3 sata

Cactusbuba
30.05.2008., 11:25
jebga, di ste? di ste, nije subota ni petak da ste naboljim mjestima??? ha?? A ja? Što će bit samnom? Evo sad fino sjela i pojela domaćeg jegera , zalila vinom a začinila kapulom..ja i mm čekamo dici da se vrate iz grada pa se zajeli..:D:D

Idem sad sjst i plakat a sutra je novi dan...:(

a da nisi ti trudna?? :cerek: :no:

tvuk
30.05.2008., 13:38
nasla sam zanimljiv clanak o glikemijskom indexu hrane http://www.nutricionizam.com/Nu/b470204.htm

Pročitaj zaključak na dnu. Inače naravno da se glikemijski indeks mijenja kad promiješaš zobene sa jogurtom, međutim još uvijek je puno niži nego kad promiješaš neke klasične zašećerene sa jogurtom. Analogno i za druge namirnice.

ljudi de pomagajte zbunjena sam totalno..puls mi non stop divlja..na aerobiku na fat burningu svi imaju normalan puls 140 a meni 180..jel istina ako ja ne držim puls u zoni topljenja masti da ja uopče ne mršavim?????a nije da nisam u kondiciji ili ne znam šta već jer idem već duže na fitnes i to nekad po 3 sata

Ne, nije istina. Međutim nemoj se ni toliko zabrinjavati oko pulsa, glavni pokazivač da li si u optimalnoj zoni je da li možeš normalno razgovarati i da nisi jako uspuhana. Nema veze što ti puls divlja, moguće je da je to za tebe normalno i da je tvoj maksimalni puls viši nego kod drugih.

croreiki
30.05.2008., 16:42
Dakle, što ću ja? Zašto mi se ne skidaju ni cm ni kg? 1. Dobro se hranim.Slušam tvoje naputke: posni sir, dimcek, tuna, piletina, riba, salate,povrće, malo voća...dosadna sam sama sebi pa tako i prehrana , ali što je tu je..nekad, nekad samo pobjegne mi od neke prigode ili slatko ili vino ili malo pivice...ali to nije svaki dan, i nije više od jednom do dva puta tjedno, ako i to..2...vježbam svaki dan, natašte, ne izbjegavam doručak, jedem male a česte obroke....danas sam obukla suknju koju sam lani mogla obući , pa i prije mjesec dana kad sam ljetnu robu vratila u ormar, a danas sam je htjela bacit i isparat u sto komada od muke jer ju nisam mogla niti navući...Zašto? why, oh, why se to meni događa (štitnjača je u redu) ...Zašto ja svaki put kada pazim i mislim o prehrani i kad sam na nekoj restriktivnoj dijeti ili režimu ili što većdobijem na obimu i kilaži???Luda sam!!!lLUDA SAM!! http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/n075.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/e010.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/d015.gif

jedeš premalo kad okreneš na dijetu , usporiš metabolizam , onda pošalješ sve kvragu , počneš jesti kao i inače i nabiješ kile. to ti je to.

ivana007
30.05.2008., 20:29
Pročitaj zaključak na dnu. Inače naravno da se glikemijski indeks mijenja kad promiješaš zobene sa jogurtom, međutim još uvijek je puno niži nego kad promiješaš neke klasične zašećerene sa jogurtom. Analogno i za druge namirnice.

Ne, nije istina. Međutim nemoj se ni toliko zabrinjavati oko pulsa, glavni pokazivač da li si u optimalnoj zoni je da li možeš normalno razgovarati i da nisi jako uspuhana. Nema veze što ti puls divlja, moguće je da je to za tebe normalno i da je tvoj maksimalni puls viši nego kod drugih.

pa u tome i je problem..što sam ja zapuhana sva i ne osječam se kao u fat burning zoni..a nije mi jasno kako nemam tak snage jer se ja već na zagrijavanju uspušem a već dugo idem na aerobik,vozim bicikl,role..trčkaram..

Sheeva
30.05.2008., 21:29
ivana007, imam isti problem s pulsom kao i ti.. Jednostavno mi se brze dize nego ostalima... (hmmmm kakva je ovo rečenica)

Ja da trcim neznam kako polako, puls mi jako jako brzo ode iznad 160... Zato mi je aerobik iskljucivo za gust, tamo ne marim za puls.. Ali kad sam na orbitreku ili biciklu, onda tu mogu usporiti koliko je potrebno da ga drzim u aerobnoj zoni.. To je valjda jednostavno tako.. :ne zna: I kad sam prije aktivno trenirala plivanje, uvijek mi je puls bio veci nego ostalima, a na istom tempu

Zli Mali Medo
30.05.2008., 21:56
I kad sam prije aktivno trenirala plivanje,

Aha! :zmaj: :D

A vi koji imate visok puls, koliko vam je puls u mirovanju?

Sheeva
31.05.2008., 08:07
Aha! :zmaj: :D

A vi koji imate visok puls, koliko vam je puls u mirovanju?

ovaj čas mi je izmedju 72-78.. sjedim za kompom i doruckujem

ivana007
31.05.2008., 11:03
meni je tak oko 70-80..evo sad mi je 80

ketty blue
31.05.2008., 11:41
prvo @chilimama : nemoj se nervirat, uspjet ces. vjeruj mi i meni je isti film bio u glavi, i najradje bi sve poslala u mp3 i pocela zderat. ali evo samo da ti spomenem, upoznala sam curu koja je zdravom prehranom i umjerenim vjezbanjem skinula vise od 15 kg, i sad je bas mrsavica, sa misicima:) a cijeli zivot je bila bucka, znaci sigurno joj je bilo teze jer i sama kaze da je tip koji obozava jest i da je prvo trebala sredit karakter. ti sebi mozes samo dobro napravit ovim nacinom zivota, a kile ce past. to je zakon fizike, svatko moze smrsavit, nema sanse da je drugacije. manje jedes, vjezbas i mrsavis. i nije lose to sto sad sve stoji, na kile mislim (i centimetre). krenut ce odjednom. moras naviknut organizam.

a sad pitanje za vježbaće ujutro natašte:

jel ima itko od vas problema s tlakom? ja vec neko vrijeme vjezbam ujutro, i kako imam niski tlak, nekad mi zna past tlak.
ne zelim odustat od toga ujutro, jer se tako najbolje osjecam, i tako si stignem organizirat dan.
ali eto, ako netko ima slicne probleme, ili neke savjete sto ucinit kad se to dogodi, zahvaljujem:D

sad moram pocet i ucit, a ucim najbolje ujutro, pa mi nije bas dobro kad mi se manta cijelo vrijeme, nemrem se skoncentrirat:(
i da, sad me par dana nije bilo, pa nisam vjezbala ujutro (vozim orbi nekih 45 min laganini), i jucer mi se to dogodilo opet.
cini mi se da je sve ok kad se tijelo navikne na vjezbanje ujutro, pa sam ga sad iznenadila malo...:ne zna:

nadam se da mi nece smetat ove sparine. ma sva sam zdrmana. idem jest jabuku. pozz

chilimama
31.05.2008., 12:47
prvo @chilimama : nemoj se nervirat, uspjet ces. vjeruj mi ...pozz :) hvala...to mi treba..eto, jutros sam spavala do osam i nisam ni vježbala..a barem sam pazila na prehranu...jučer sam opet bila u komi ..natukla sam se kockica šećera i mrzila i sebe i sve oko sebe..:rolleyes:..ajde, bar sam uredila crnu kužinu i sve pobacala smeće oko roštilja što se od zime skupljalo..i tako...jučer sam jednu sobu promjenila raspord i napravila reda sinu po ormaru ...bar da ne mislim kako sam jadna i nuspješna u ovoj restrikciji...držte mi fige..

Gutaperka
31.05.2008., 16:44
evo jedan zanimljiv članak (http://www.truthinfitness.org/projects/mcDonalds/journal.html) kako je tip mjesec dana jeo samo u McDonaldsu i uz redoviti trening čak uspio smršavit i popravit kolesterol.Uglavnom je jeo jako puno nezdrave hrane s puno kalorija.Šta da čovjek misli nakon ovoga?

Zli Mali Medo
31.05.2008., 16:52
jako puno nezdrave hrane s puno kalorija.Šta da čovjek misli nakon ovoga?

Nista. I zatvorenici u zatvoru uspiju nabiti masu jeduci zadnje sranje i jeduci malo jer se tijelo nevjerojatno adaptira (fizicka aktivnost je najvaznija u borbi protiv svih bolestina) U osnovi je jednostavno: kalorijski deficit + genetska predispozicija i evo rezultata. Iako sam skeptican prema clanku, pogotovo mi smrdi ovaj dio sa smanjenim kolesterolom. Ako je lik bio na steroidima, mogao je jesti i samo svinjsku mast. :mig: :D :D

mirka
31.05.2008., 17:29
Nista. I zatvorenici u zatvoru uspiju nabiti masu jeduci zadnje sranje i jeduci malo jer se tijelo nevjerojatno adaptira (fizicka aktivnost je najvaznija u borbi protiv svih bolestina) U osnovi je jednostavno: kalorijski deficit + genetska predispozicija i evo rezultata. Iako sam skeptican prema clanku, pogotovo mi smrdi ovaj dio sa smanjenim kolesterolom. Ako je lik bio na steroidima, mogao je jesti i samo svinjsku mast. :mig: :D :D

jedna zena, moja bliska rodjakinja, jede samo meso i samo masno i ne rekreira se, i pretila je, a nema uopce povisen kolesterol, dok njena sestra stalno na dijeti, pazi sto jede i vjezba, normalno gradjena, i ima dosta povisen kolesterol :ne zna:

mirka
31.05.2008., 17:31
ovaj čas mi je izmedju 72-78.. sjedim za kompom i doruckujem

isusek, meni je 50-52 dok mirujem :D

Zli Mali Medo
31.05.2008., 17:40
jedna zena, moja bliska rodjakinja, jede samo meso i samo masno i ne rekreira se, i pretila je, a nema uopce povisen kolesterol, dok njena sestra stalno na dijeti, pazi sto jede i vjezba, normalno gradjena, i ima dosta povisen kolesterol :ne zna:

To je drugo, ona je takva genetski, sto ne znaci da nece uskoro odapeti. :D

Ali ovdje je prica o liku koji je imao povisen kolesterol i onda ga je smanjio McDonaldsom. Ako je bio na steroidima, onda je to vrlo moguce. Inace, mo's mislit. Stovise, ovakvi su clanci krajnje glupavi jer koja je sada poanta: nemojte jesti zdravo, industrija suplemenata (?!? kao da oni reklamiraju zdravu hranu, oni reklamiraju proizvode za sportase) samo zaraduju na vama i umjesto toga jedite smece. Isuse, kako su ljudi glupi, fakat bih sutnuo autora tog clanka (ako nije na placi McDonaldsa :D). :rolleyes:

Tak nizak puls imas? :eek: Blago tebi, ti si kulerica. Ja imam u mirovanju 84, radi stitnjace :D :D

mirka
31.05.2008., 17:50
pa gle ljudi pokusavaju svasta prodat, podvalit i izlagat, a ko ce povjerovat u to to je isto pitanje, ne vjerujem da ce ovo bas ljude prevarit jer previse je vec takvih gluposti i zavaravanja u medijima danas, ne vjerujem da ima puno ljudi vise koji nasjedaju na takve promidzbene gluposti.

a srce mi je sportsko, kaj mogu :zubo:

radi stitnjece? a kaj to vec dugo imas i jel to prolazna faza il ces tak zauvijek imat? smeta li te to, imas poteskoca u sportu zbog brzog pulsa? jel se zamaras brzo?

a jel ti se to promijenio ritam tj cvor koji ti pumpa krv? meni je to zbog tog sto imam 2 ritma tj 2 cvora koji pumpaju pa se nekad mijenjaju, jedan je sinusni, drugi nodalni, taj nodalni je sporiji i drukcije pumpa, al ne osjecam neke razlike osim kad preskace, tj kad se mijenja... zanimljivo... :D
doktori mi rekli da mogu izdrzat vece napore i da se sporije umaram i mislili da se ja profesionalno bavim sportom, a kad ono, ja bas suprotno :ne zna:
:D

Zli Mali Medo
31.05.2008., 17:59
radi stitnjece? a kaj to vec dugo imas i jel to prolazna faza il ces tak zauvijek imat? smeta li te to, imas poteskoca u sportu zbog brzog pulsa? jel se zamaras brzo?

5 godina vec, hipertireoza. Necu imati zauvijek, trebao bih izvaditi stitnjacu, kao Janica i Blanka i bit ce ok. Nemam poteskoca niti se umaram brzo. ;)

doktori mi rekli da mogu izdrzat vece napore i da se sporije umaram i mislili da se ja profesionalno bavim sportom, a kad ono, ja bas suprotno :ne zna:
:D

Nije mi se ritam promijenio, samo srce brze pumpa jer tijelom kola vise hormona stitnjace. A zakaj se onda nisi bavila profi-sportom? Mozda te jos uvijek mozemo dobro prodat. Ja cu ti biti trener. :mig:

mirka
31.05.2008., 18:07
5 godina vec, hipertireoza. Necu imati zauvijek, trebao bih izvaditi stitnjacu, kao Janica i Blanka i bit ce ok. Nemam poteskoca niti se umaram brzo. ;)

Nije mi se ritam promijenio, samo srce brze pumpa jer tijelom kola vise hormona stitnjace. A zakaj se onda nisi bavila profi-sportom? Mozda te jos uvijek mozemo dobro prodat. Ja cu ti biti trener. :mig:

nisam imala trenera :mig:

Zli Mali Medo
31.05.2008., 18:10
nisam imala trenera :mig:

Kako mala spreha. :D

kalei
31.05.2008., 18:21
jel se može rolanjem i tim aerobnim vježbama dobit na mišićnoj masi?
ne mislim u smislu nabildanih mišića, nego čisto malo da ojačaju?

mirka
31.05.2008., 18:29

naravno da moze, jacaju ti se misici nogu, guzice, trbuha i ledja i ruku
i rolanjem i trcanjem i plivanjem i voznjom bicikla, smo ovisi kojim se sportom bavis koliko intenzivno, pa vidi npr triatlonce kak su misicavi ili plivace :D

mirka
31.05.2008., 18:32
Kako mala spreha. :D

hm, mala, to mi nije niko reko vec godinama :rofl:

Zli Mali Medo
31.05.2008., 20:23

Ovisi o nacinu treniranja. Mozes izgubiti, a mozes i dobiti. Uglavnom ces ostati na istom. :)

tvuk
01.06.2008., 00:06
hm, mala, to mi nije niko reko vec godinama :rofl:

Ima pretpostavljam i neki opravdan razlog za to :)

ketty blue
01.06.2008., 08:56
[QUOTE=ketty blue;14293534

a sad pitanje za vježbaće ujutro natašte:

jel ima itko od vas problema s tlakom? ja vec neko vrijeme vjezbam ujutro, i kako imam niski tlak, nekad mi zna past tlak.
ne zelim odustat od toga ujutro, jer se tako najbolje osjecam, i tako si stignem organizirat dan.
ali eto, ako netko ima slicne probleme, ili neke savjete sto ucinit kad se to dogodi, zahvaljujem:D

sad moram pocet i ucit, a ucim najbolje ujutro, pa mi nije bas dobro kad mi se manta cijelo vrijeme, nemrem se skoncentrirat:(
i da, sad me par dana nije bilo, pa nisam vjezbala ujutro (vozim orbi nekih 45 min laganini), i jucer mi se to dogodilo opet.
cini mi se da je sve ok kad se tijelo navikne na vjezbanje ujutro, pa sam ga sad iznenadila malo...:ne zna:

nadam se da mi nece smetat ove sparine. ma sva sam zdrmana. idem jest jabuku. pozz[/QUOTE]

.

mirka
01.06.2008., 10:51
Ima pretpostavljam i neki opravdan razlog za to :)

pa da, sad sam velika i stara :zubo:

aeariel
01.06.2008., 17:32
.

ja imam uuuuzasno niski tlak, jako to iritira. al ono, puno vode, soli i kave. pa se malo unormali. al malo :D

naturalmedo
01.06.2008., 20:19
Ajme, iscitala 58 strana - oci mi ispale! Ali mi se javila i zelja da vise privedem kraju tu muku sa kilama. Pa da mi treba dvije godine - dvije godine. Ne zna, vise ko je napisao, ali poprilicno sam sigurna da se treba odluciti za jednu generalnu promjenu nacina zivota! Nego, od toliko postova mi se sve izmjesalo. A citala sam ih da ne dignem nekome zivac i ne postavljam glupa pitanja koja su ranije odgovarana. Daklem, vjezbanje sam apsolvirala. Nekoliko puta tjedno na taste brzog hodanja, svaki drugi-treci dan lagane vjezbice (to sam vec u rezimu oko mjesec dana i fino mi se konda podigla, oznojim se svjetski - kile idu sporije, ali si kontam da nista ne ide preko noci i da nemrem fulat ako se tako znojim :rolleyes:). U fazi sam kupovanja bicikla, pa on stupa na scenu kada krene dosada i zelja za izlezavanjem pred telkom. Sto se tice hrane, 5-6 obroka dnevno. E sad namirnice su mi vec izazov. Uspjela sam nekako sedimentirati iz svih postova da bi naglasak trebao biti na zitaricama, povrcu, vocu, jajima, piletini, puretini, posnom siru. Jel ima neka od vas neke jelovnike koje bi mi ljenije mogle preuzeti i tako si skratiti muku po kuhanju?:confused:

ketty blue
02.06.2008., 21:54
sto ja kao vegetarijanac mogu jest navecer?? :ne zna:

pa covjece jedino sto mi ostaje je posni i zrnati sir. pa ne mogu vise....
:(
jaja moram izbjegavat jer mi je genetski povisen kolesterol.

beba ili sin
03.06.2008., 06:53
sto ja kao vegetarijanac mogu jest navecer?? :ne zna:

pa covjece jedino sto mi ostaje je posni i zrnati sir. pa ne mogu vise....
:(
jaja moram izbjegavat jer mi je genetski povisen kolesterol.

U bjelanjcu jajeta nema kolesterola.Dakle baciš žumanjke i jedeš samo bjelanjke u kojima su proteini.

Miss Piggy
03.06.2008., 08:33
Točno tako. A onda složiš neki omlet od bjelanjaka i povrća. Imaš bezbroj mogućnosti. To će te držati tjednima! :top:

SamoMaloSebe
03.06.2008., 11:05
Meni je, inače, posni sir iz dana u dan sve bolji. Ukusan! Njami! jedva čekam da dignem poklopčić i uvaljam svoju vilicu u njega. To pokazuje koliko sam očajna... Kao i da se svaki magarac na koncu navikne na batine...

Cactusbuba
03.06.2008., 12:33
moj puls u fazi mirovanja je 56-60 :kava:

evo malo da se hvalim... :rofl:
nakon neke faze stagnacije, došla sam si baš lijepa... stalno se pipkam po nogama i rukama jer mi se strašno sviđa kako je sada sve nekako... super:cerek:

ketty blue
03.06.2008., 13:22
super, dobra ideja:)
a sad pitanje. kako vi radite takav omlet? ja stvarno nista ne znam radit:( eto, priznajem. sad tek pocinjem. kako izdvojite zumanjak? i onda umjesate povrce? kakvo?

uh...:D

@cactusbuba, eto vidis:) sve se isplati, samo laganini. ja sam sad u nekoj fazi kad sve miruje, ni makac:( al nedam se bedirat, uspjeli su drugi e bome cu i ja!

ko_ka
03.06.2008., 14:01
moj puls u fazi mirovanja je 56-60 :kava:

evo malo da se hvalim... :rofl:
nakon neke faze stagnacije, došla sam si baš lijepa... stalno se pipkam po nogama i rukama jer mi se strašno sviđa kako je sada sve nekako... super:cerek:

i moj puls je na toj ocaravajucoj razini. Majka mi uvijek govori da sam polumrtva jer mi je tlak 60/85 nekad je 70/90. Da ti ne kazem kako mi je tesko ujutro se ustat..

Drago mi je da se hvalis i da se rezultati vide i osjete! :cerek: tako treba i samo naprijed...

ja koliko god se trudila cini mi se da nema tako vidljivih rezultata. jucer sam se prvi put skinula i pogledala u ogledalo i vidi se malo pomak.. al mali.. :lol:

idem krvnicki dalje.. pratim dalje ovaj topic, kiss

Zli Mali Medo
03.06.2008., 14:26
i moj puls je na toj ocaravajucoj razini. Majka mi uvijek govori da sam polumrtva jer mi je tlak 60/85 nekad je 70/90. Da ti ne kazem kako mi je tesko ujutro se ustat..

Drago mi je da se hvalis i da se rezultati vide i osjete! :cerek: tako treba i samo naprijed...

ja koliko god se trudila cini mi se da nema tako vidljivih rezultata. jucer sam se prvi put skinula i pogledala u ogledalo i vidi se malo pomak.. al mali.. :lol:

A kak treniras i kak jedes? I kak to sve dugo radis?

Cactusbuba
03.06.2008., 14:38

ma, ja se uz nikakav tlak i puls, dižem bez po muke... je da jedva otvorim oči i tek nakon drugog umivanja progledam ali nije mi se teško dignuti kad znam da idem vježbati :cerek: ... iako ne trebam smršaviti niti kilogram :rofl:

CosmaShiva
03.06.2008., 14:44
super, dobra ideja:)
a sad pitanje. kako vi radite takav omlet? ja stvarno nista ne znam radit:( eto, priznajem. sad tek pocinjem. kako izdvojite zumanjak? i onda umjesate povrce? kako

izdvojiš žumanjak onako preljevajući jaje (žumanjak) iz jedne polovice ljuske u drugu polovicu.
zar nigdje to nisi vidio???
ali prvo na tavi s malo ulja zdinstaš povrće recimo luk,paprika,paradajz,može i gljive.
i onda na to baciš bjelanjke.niš komplicirano.:kava:

beba ili sin
03.06.2008., 19:10
izdvojiš žumanjak onako preljevajući jaje (žumanjak) iz jedne polovice ljuske u drugu polovicu.
zar nigdje to nisi vidio???
ali prvo na tavi s malo ulja zdinstaš povrće recimo luk,paprika,paradajz,može i gljive.
i onda na to baciš bjelanjke.niš komplicirano.:kava:

Ako ćemo dijetno,onda bez ulja-samo na vodi dinstati.:)

naturalmedo
03.06.2008., 19:38
Meni je, inače, posni sir iz dana u dan sve bolji. Ukusan! Njami! jedva čekam da dignem poklopčić i uvaljam svoju vilicu u njega. To pokazuje koliko sam očajna... Kao i da se svaki magarac na koncu navikne na batine...

Meni je isto super posni sir! Ovaj dukatov sam kupila. I jos si ogulim jedan ili dva kiwija, i da vidis! Znam da je kretenska kombinacija, ali meni iz nekog razloga pase!

tvuk
03.06.2008., 20:00
Mnogima uz posni paše voće, meni je recimo super uz kikiriki u ljusci, doduše nisam ni probao kombinacije s jabukama ili čim već.

croreiki
03.06.2008., 20:57
jedite žumanjke.

Cactusbuba
04.06.2008., 08:24
jučer sam si za večeru izdinstala 1 tikvicu, 1 pomidor, malo paprike i kapule, malo ružmarina... sve je toliko zamirisalo da se čak i moj muž "konkretnojedac" najavio, ali ga je moj trogodišnji sin preduhitrio i ja sam ostala bez večere...:p pojela sam par fetica dimceka :cerek:

Miss Piggy
04.06.2008., 08:43
Meni je jučer cimerica skuhala mladi bob i onda ga pomiješala sa metvicom i maslinovim uljem. Nikad to prije nisam jela (eh, tako mala zemlja, a tako velike razlike između regija :D ) i nisam sigurna da li mi se sviđa. Pojela jesam, ali ne znam da li bih ponovila to iskustvo. :ne zna:

Cactusbuba
04.06.2008., 10:00
Meni je jučer cimerica skuhala mladi bob i onda ga pomiješala sa metvicom i maslinovim uljem. Nikad to prije nisam jela (eh, tako mala zemlja, a tako velike razlike između regija :D ) i nisam sigurna da li mi se sviđa. Pojela jesam, ali ne znam da li bih ponovila to iskustvo. :ne zna:

uf nikad nisam volila mladi bob :visi:

aeariel
04.06.2008., 10:09
ja ne znam kaj mi je, stalno sam gladna. trudim se da ak nesto prigricnem da je zdravo, voce neko, malo badema il posni sir. al kvragu kak bi puding jela. il sladoled. vjerojatno hocu, kasnije :cerek: pa na bajk to gubiti.
jel moguce da mi mozak tijekom ucenja tolko energije trosi pa sam zato stalno gladna?
nije, jel :D

Miss Piggy
04.06.2008., 12:08
Ajme, podsjetila si me da sam ja jednom u trenutku očaja tražila po netu koliko kalorija troši mozak. :zubo: :rofl: I da - kad se intenzivno napreže, čak do 3x više nego 'u mirovanju'. :D Ali mislim da ti tijelo traži šećera dok učiš, tako je to uvijek. Brza energija za gladne sive stanice! :top:

Zli Mali Medo
04.06.2008., 13:29
ja ne znam kaj mi je, stalno sam gladna. trudim se da ak nesto prigricnem da je zdravo, voce neko, malo badema il posni sir. al kvragu kak bi puding jela. il sladoled. vjerojatno hocu, kasnije :cerek: pa na bajk to gubiti.
jel moguce da mi mozak tijekom ucenja tolko energije trosi pa sam zato stalno gladna?
nije, jel :D

Apsolutno moguce. Mozak je najveci potrosac.

Cactusbuba
04.06.2008., 13:44
ajoj, da... dok sam bila na faksu, za vrijeme ispita jela sam sve redom, a mozak najviše traži čokoladu s lješnjacima :rofl:

naoružaj se voćem da što manje koristiš slatkiše jer mozak moraš hraniti kad ga tako trošiš... :D jedi bananane kad traži slatko :top:

ko_ka
04.06.2008., 13:44
A kak treniras i kak jedes? I kak to sve dugo radis?

ujutro popijem casu, dvije vode i nataste odem odpedalirati (ako je neizdrzivo zbog tlaka pojedem ujutro bananu i activiju i pricekam 2h pa krenem). u prosjeku potrudim se 2h odpedariti umjerenim tempom oko cca 30km (kontakilometri mi je polomila zena kad me srusila u prometnoj.. pa nemam novi).

nakon toga rucam - redovito povrtno ili ponekad napravim piletinu sa zelenom salatom. Izbjegavam ugljikohidrate koliko je moguce. navecer obicno jedem voce, activiju ili ako nemam vremena ostatak od rucka...

trudim se.. danas necu moc ni na biciklu, ni na role.. tenisice za trcanje cekaju da se malo vise naspavam jer u posljednjih tjedan dana spavam u rposjeku 4,5h dnevno..:cerek:

CosmaShiva
04.06.2008., 14:06
Ako ćemo dijetno,onda bez ulja-samo na vodi dinstati.:)

ma kakvi bez ulja,maslinovo.:top:
tijelu su potrebne masnoće.

Zli Mali Medo
04.06.2008., 14:13
ujutro popijem casu, dvije vode i nataste odem odpedalirati (ako je neizdrzivo zbog tlaka pojedem ujutro bananu i activiju i pricekam 2h pa krenem). u prosjeku potrudim se 2h odpedariti umjerenim tempom oko cca 30km (kontakilometri mi je polomila zena kad me srusila u prometnoj.. pa nemam novi).

nakon toga rucam - redovito povrtno ili ponekad napravim piletinu sa zelenom salatom. Izbjegavam ugljikohidrate koliko je moguce. navecer obicno jedem voce, activiju ili ako nemam vremena ostatak od rucka...

trudim se.. danas necu moc ni na biciklu, ni na role.. tenisice za trcanje cekaju da se malo vise naspavam jer u posljednjih tjedan dana spavam u rposjeku 4,5h dnevno..:cerek:

Hmm, a koliko puta dnevno jedes? Dorucak, rucak, vecera? :D

A i ovo dvosatno pedaliranje mi je li-la. Radije sat vremena, ali radi HIIT, ne pravi, nego onaj malo umjereniji, ali mijenjaj intenzitete. Trebas se ti malo vise pomuciti. Ja bas nisam fan tih visesatnih laganih treninga, to je meni kurcic. :mig:

Cactusbuba
04.06.2008., 14:44
HIIT??:ne zna::confused:

Zli Mali Medo
04.06.2008., 15:03
HIIT??:ne zna::confused:

http://en.wikipedia.org/wiki/High-intensity_interval_training

ko_ka
04.06.2008., 15:07
Hmm, a koliko puta dnevno jedes? Dorucak, rucak, vecera? :D

A i ovo dvosatno pedaliranje mi je li-la. Radije sat vremena, ali radi HIIT, ne pravi, nego onaj malo umjereniji, ali mijenjaj intenzitete. Trebas se ti malo vise pomuciti. Ja bas nisam fan tih visesatnih laganih treninga, to je meni kurcic. :mig:

slazem se ja s tobom..:rofl: koliko obroka? u prosjeku 3, nekad i 4. al vecinom namirnice koje sam navela. rijetko se dogodi da ujutro nakon bicikliranja i prije rucka pojedem zobene pahuljice sa mlijekom.

nista, sutra nastavljam sa mucenjem..:rofl:

Zli Mali Medo
04.06.2008., 15:22
slazem se ja s tobom..:rofl: koliko obroka? u prosjeku 3, nekad i 4. al vecinom namirnice koje sam navela. rijetko se dogodi da ujutro nakon bicikliranja i prije rucka pojedem zobene pahuljice sa mlijekom.

nista, sutra nastavljam sa mucenjem..:rofl:

Da, ovaj, pa radis osnovnu gresku. Povecaj taj broj obruka na 7. :) I malo vise muke.

sanja_volim orhideje
04.06.2008., 16:37

E medo, a kaj to onda znaci, da se ni ne isplati otici ujutro na nekakvo lagano trcanje, po tome sto si ti napisao? :ne zna:

Zli Mali Medo
04.06.2008., 16:45
E medo, a kaj to onda znaci, da se ni ne isplati otici ujutro na nekakvo lagano trcanje, po tome sto si ti napisao? :ne zna:

A gledaj, sve ovisi sto znaci to lagano, moje lagano bicikliranje sigurno nije isto sto i njeno. Sve ovisi koji su vam ciljevi. Ona ocito ne radi dobro, cim joj kilaza ne ide dolje.

sanja_volim orhideje
04.06.2008., 16:54
A da, istina, al stalno se tu naglasava da je za topljenje viska bitniji laganiji trening, zato pitam. Ja se mislim da uz 3 put tj boksa pocnem trcati bar 2 jutra...

croreiki
04.06.2008., 20:19
stvar je u tome da je najbitnija prehrana.

Belle
04.06.2008., 21:23
Ja na ovom topicu vise nista ne shvacam. Jedni pricaju jedno, drugi drugo... :(

Sad kad sam konacno pocela vodit racuna o svom tijelu i bavit se sportom, te jesti zdravije i manje, ispada da nista od toga opet ne valja :rolleyes:

Znaci ako vozim bicikl oko sat vremena predvecer, od toga nista?

Mozda bolje da ostanem hrkati u naslonjacu, tad bar znam sto radim.... :D

tvuk
04.06.2008., 22:14
Znaci ako vozim bicikl oko sat vremena predvecer, od toga nista?

Mozda bolje da ostanem hrkati u naslonjacu, tad bar znam sto radim.... :D

Glavno da se jede kak spada i vježba, ak ne možeš ujutro onda može i navečer.

ketty blue
05.06.2008., 07:47
ja ujutro nakon vjezbanja (cca 45 min orbitrek lagano) jedem jogurt i ciste zobene. ne dodajem nista vise unutra, tako mi je bas fino. e sad, ja tih zobenih fakat natrpam puuuno, bas ih volim, pa me zanima posto su mi ostali obroci u danu smanjeni, a i ne kombiniram zobene sa nekim drugim, jel si mogu dopustit da ih ujutro fino natrpam puno u jogurt:D ?

i da, jel ok pojest nakon vjezbanja ujutro jednu zlicu cistog meda nataste? citala sam da je to dobro za osobe koje imaju problema sa gastritisom (tu sam blizu...:( )
pitam zbog mrsavljenja, da ne bi zasmetalo:). al samo jednu naravno.

chilimama
06.06.2008., 12:33
A di su svi....?

zuzi666
06.06.2008., 13:48
A di su svi....?

ili vježbaju ili jedu!!!! :rofl: :lol:

intro
06.06.2008., 14:26
Molim savijet.
Naveče se može jesti posni sir,riba puretina ...i slično.-ok
Ugljikohidrati kao nisu preporučljivi - mislim na ugljikohidrate poput kruha ,krumpir,tjestenina,štapići,kolači... to mi je i jasno i logično.

Šta je sa salatama raznim koje su sada i sezonske i mješati sa gore navedenim proteinima...
Šta je sa voćem ...?

Ako može kakav kvalitetan savijet na tu temu,i koje su od tih namjernica navečer ok.
Unapirjed hvala

Gipsyqueen
06.06.2008., 14:50
Da, ovaj, pa radis osnovnu gresku. Povecaj taj broj obruka na 7. :) I malo vise muke.

Moram reći da povećani broj (manjih) obroka definitivno djeluje:s. U 2 tjedna sam tako smršavila 3-4kg. Nisam ni primjetila da se nečega odričem i jela sam 5-6x na dan (kako kad, zbog obaveza).:D

Žene, ne odustajte.:top:

SamoMaloSebe
06.06.2008., 15:42
Zdrava prehrana, zdrava prehrana... a za koji klinac na jabuke lijepe naljepnice?!!! Ko da nije dosta da pod zdravu prehranu jedemo pesticide i tko zna kakva zla, sad moramo jesti i ljepilo?!!!! Mislim stvarno...

beba ili sin
06.06.2008., 16:48
Moram reći da povećani broj (manjih) obroka definitivno djeluje:s. U 2 tjedna sam tako smršavila 3-4kg. Nisam ni primjetila da se nečega odričem i jela sam 5-6x na dan (kako kad, zbog obaveza).:D

Žene, ne odustajte.:top:

Tko je to rekao da odustajemo? Nema odustajanja.Ja sam isto počela jesti 5-6obroka dnevno pa ćemo vidjeti.Ako ništa, ono bar nisam nikad gladna.
Netko je pitao što sa salatama i voćem za večeru. Koliko sam shvatila, salate su poželjne,a voće bi trebalo jesti u prvom dijelu dana.Slobodno me ispravite ako sam u krivu.:)

ketty blue
06.06.2008., 17:06
unaprijed se ispricavam ako nekome ovo ide na zivce ali...

ja moram priznat da sam ja postala doslovno opsjednuta ovim 'nacinom' prehrane i vjezbanja.
ja vise uopce ne uzivam u hrani, niti u vjezbanju.
stalno sam oterecena stvarima poput:
- da li sam pojela previse/ premalo obroka danas, da li su obroci bili u dobrom omjeru bjelanc/ uh / masti
- da li vjezbam dobro, da li sam u fatburning zoni, da li je bolje da radim hiit
i slicno....:(

UMJESTO DA BUDEM ZADOVOLJNA I SRETNA, JA POSTAJEM DEPRIMIRANA I ISFRUSTRIRANA
ovo sve ide mic po mic, ali ja stalno imam osjecaj da nesto radim krivo, ili da ovo sve nema smisla.

krenula sam s onim jednostavnim planom- zdravi cesci mali obroci, ne prekasno navecer i vjezbati svaki dan bilo sto.
sad sam opsjednuta i zivcana stalno.

eto ljudi moji dragi....:( dajte mi nadu. i isprika jos jednom.

chilimama
06.06.2008., 18:36
eto ljudi moji dragi....:( dajte mi nadu. i isprika jos jednom. Prestani se opterećivati i nastavi po tom režimu prehrane i vježbi...nemoj pretjerivati da ne dođe do zasićenja , ali i to je normalno..bitno je ne odustati...stalno prati ovaj ili sličan topik i sretati ćeš svako malo nekog jako zadovoljnog i nekog povremeno frustriranog ...sve je za ljude ...I ja sam sad u nekoj fazi razočarenja ali i to prolazi...samo ne odustati...
I budi zadovoljna i sretna samo jer si se odlučila unijeti kvalitetu u svoj život i eto ti motivacije..

Gipsyqueen
06.06.2008., 19:14
@beba ili sin
Moj post je bio upućen svima onima koji možda misle da polako posustaju ili da ova metoda nije vrijedna truda. Ja se od srednje škole borim s kilogramima i probala sam sve dijete. Smršavila sam 15ak kg prije 3-4god. i ostalo mi onih zadnjih par koje preko zime prerastu u 5-6kg viška.:zubo:
Sad sam se napokon natjerala jesti više puta na dan po malo i polučilo je rezultate. Pomoglo mi je i što je bilo ubitačno vruće pa općenito nisam imala preveliku želju za nezdravom hranom. Jela sam puno voća i povrća, razne salate, a i uvela sam posni sir koji sam prije jako rijetko jela.

@ketty blue
To tako ide - ups and downs. Sve sam i sama prošla. Kod skidanja kila je nagore što zna potrajati pa čovjek nerijetko počne gubiti nadu. Samo budi uporna, isplatit će se. Ja sam nekad nosila konf.br.46, a sad obučem i 38. Ne mogu ti ni opisati taj osjećaj. Dakle, hrabro naprijed.:kiss:

@chilimama
Sve potpisujem.:s

beba ili sin
07.06.2008., 06:43
Gipsyqueen, ja sam samo željela dati malo podrške svima, pa i sebi samoj,oprosti ako je zvučalo drugačije.Naime,neki se jako teško rješavaju tih kila usprkos disciplini.Jednostavno,teže ide.:)

ketty blue
07.06.2008., 08:10
tvuk nas je zaboravio ... :(

:D:D

citrusa
07.06.2008., 12:38
dvopek ? jel ok ga gricnut tu i tam ?

chilimama
07.06.2008., 16:15
bukvalno tu i tamo...vrlo rijetko...Znaš, dvopek ti je čisti UH, samo je dehidriran pa ga je lakše probaviti a ne da je nešto dijetalniji ili bolji za mršavljenje...

Gipsyqueen
07.06.2008., 16:25
Gipsyqueen, ja sam samo željela dati malo podrške svima, pa i sebi samoj,oprosti ako je zvučalo drugačije.Naime,neki se jako teško rješavaju tih kila usprkos disciplini.Jednostavno,teže ide.:)
Ma sve ok. Samo nisam htjela da cure misle kako ja mislim da neke od njih posustaju. Htjela sam izraziti podršku.:cheer:
I sama se borim (godinama) pa znam koliko je teško.:mig: Nekad ide brže, nekad sporije - bitno je ne odustati.:mirko:

beba ili sin
07.06.2008., 16:55
He, he,mislim da ću se morati ubuduće vagati na apotekarskoj vagi jer neki gube kile,a neki od nas miligrame.:mig:

ko_ka
07.06.2008., 18:33
Ma sve ok. Samo nisam htjela da cure misle kako ja mislim da neke od njih posustaju. Htjela sam izraziti podršku.:cheer:
I sama se borim (godinama) pa znam koliko je teško.:mig: Nekad ide brže, nekad sporije - bitno je ne odustati.:mirko:

TAKO JE! slazem se - nema odustajanja..trebate biti uporni i ustrajani jer ako se sad ne vide rezultati, vidjeti ce se! kiss:D

naturalmedo
07.06.2008., 19:44
Mene ce ubiti ovaj ritam zivota koji nam je kao svima postao normalan. Eto taman se navikla na vjezbanje, na 6-7 obroka u razmacima od 2 do 2,5 sata. I onda mi se cijeli tjedan zareda sranje na poslu. Sastancenja od bukvalno 9 ujutro do 6 popodne. Pa sve neka psihoza. Ne znam gdje mi je glava, a kamoli da li mi je sada vrijeme za obrok. Bude neka pauza od po 15 minuta svako malo. Ali nedovoljno da si covjek u miru nekaj pojede (a i kaj pojesti kada stojis u hodniku iznerviran i cekas drugi sastanak sa jos gomilu nesretnika? :ne zna:). Jos kad si tezak pusac kao ja, onda se obrok zrtvuje za nikotin, jer kada sam gladna poubijam ove svoje doma kojima dolazim navecer, ali kada je nikotinska kriza poubijam sve oko sebe. A nije bas zgodno na poslu biti u krvi do koljena. Nisam vjezbala jer nisam stizala, jela sam tri puta dnevno - jer se to jedino dalo. Rezultat: osjecam se bas nekako tromo, napuhnuto, debelo... Ako bih htjela pozitivno gledati na ovih posljednjih tjedan dana, rekla bih da su to sigurni znaci da se tijelo navikava na zdrav nacin zivota. Jer stvarno mi fali vjezba i onaj fini osjecaj lakoce u trbuhu i cijelom tijelu, koji paradoksalno dolazi kada svako malo nesto papam. Jel se susrece netko sa ovakvim problemima? Jel vam posao postaje zapreka za normalan i zdrav zivot u koji konacno zelite uloziti jer vam je dosta one stare koze u kojoj se ne osjecate sretno i zadovoljno?

croreiki
07.06.2008., 20:24
Prokleto je tesko sve izorganizirati uz danasnji zivot modernog covjeka koji nikako nije zdrav i ostaje vrlo malo prostora za ubacit nesto sto volis. Pogledaj sam sve oboljele od stresa i drugih psihoza i gluposti. Uz zdravu prehranu i tjelovjezbu treba radit i nesto za relaksaciju , konstatno ucit nove stvari i sto cesce pobjeci iz gradova u prirodu.

chilimama
07.06.2008., 21:00
Ja bi sad nešto rekla, ali nisam ja ta koja bi smjela išta pametovat jer sam kao domaćica s idealno organiziranim vremenom često upadala u krize i zamku opravdanja kako ne mogu jer:... ..
Dakle, ako ti je utješno, bilo što, to će ti i biti utjeha....e , pa možda baš zato ja imam pravo reći da je najlakše odustati i da za odustajanje uvijek ima vremena....ali odustajanje nije rješenje nikadaUčini da taj tjedan koji ti nikako nije sjeo ostane iza tebe a sebe nagradi ponovo serijom vježbi i zdrave hrane... http://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/a035.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/a045.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/g030.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/n010.gif http://www.cosgan.de/images/midi/sportlich/n055.gif http://www.cosgan.de/images/midi/sportlich/n010.gif

citrusa
07.06.2008., 22:15
danas sam se vagala na onoj nekoj vazi u ljekarnama sto izracunavaju odmah i visinu i tezinu..na 1,62 imam 52 kg.. kod mene je problem u tome sto sam gore sasusena ..nosim nekad xs, nekad s velicinu.,dole sa 36,38 ica ..ovisi o modelu ,noge su mi jace ,imam bokove ..guzu i tak.. ima tu genetike a vjerujem da bi se to dalo malo sredit.. vjezbam ,al bojim se da nenapumpam te noge jos jace ! Savjet : kako se najbolje hranit i koje vjezbe ? Joga mozda ? da misice malo izduzim ili ?..

citrusa
07.06.2008., 22:16
bukvalno tu i tamo...vrlo rijetko...Znaš, dvopek ti je čisti UH, samo je dehidriran pa ga je lakše probaviti a ne da je nešto dijetalniji ili bolji za mršavljenje...

tnx draga ! To sam si i mislila !:top:

beba ili sin
08.06.2008., 06:26
danas sam se vagala na onoj nekoj vazi u ljekarnama sto izracunavaju odmah i visinu i tezinu..na 1,62 imam 52 kg.. kod mene je problem u tome sto sam gore sasusena ..nosim nekad xs, nekad s velicinu.,dole sa 36,38 ica ..ovisi o modelu ,noge su mi jace ,imam bokove ..guzu i tak.. ima tu genetike a vjerujem da bi se to dalo malo sredit.. vjezbam ,al bojim se da nenapumpam te noge jos jace ! Savjet : kako se najbolje hranit i koje vjezbe ? Joga mozda ? da misice malo izduzim ili ?..

Što se hranjenja tiče,ujutro zobene pahuljice 30g+jogurt,drugi obrok voće,asljedeći obroci proteini(bijelo meso,riba,bjelanjca ,posni sir)+UH.
DO 15h uzimaš škrobneUH,aa kasnije vlaknaste(salate,paradajz,paprike...).
Vježbe-aerobne-hodanje,trčanje,preskakanje vijače(svaki dan)
-joga, pilates,teretana-za oblikovanje mišića(bar 3xtjedno)
Mislim da nećeš tek tako napumpati noge jer da bi bilo što napumpala trebala bi se krvnički pomučiti i to i prehranom i vježbanjem.
Nadam se da sam malo pomogla.:)

nessa 123
08.06.2008., 08:08
skrobni UH?
ajd reci neki primjer:) koji se smiju kombinirat uz proteine...?

i da, ja recimo sad jedem 5, 6 obroka na dan. manjih. e sad, kako odrediti koliko veliki da budu ti obroci? ja se uvijek brinem da pojedem previse ili premalo... a povrca bi mogla pojest tri tone tak da se tu uvijek najvise brinem:D

i ja recimo vjezbam svaki dan na orbiju nataste 45 min (iznojim se ko mila majka...), a par puta tjedno vjezbe oblikovanja. stalno se brinem da to mozda nije dovoljno, iako kazu svaki dobar oblik tjelovjezbe pomaze... uf pretjerujem malo:)
da, imam oko 5,6 kg za skinut.(masnog tkiva :) )

ivana007
08.06.2008., 09:22
e mene su ti mali obroci više puta zeznili..evo primjera od jučer..ujutro sam pojela jaja bez kruha,pa sam za rucak pojela batak i krilo pa sam malo kasnie opet pojela batak i krilo i navečer pojela dimceka i posnog sira..da bi na kraju dana skontala da sam puno pojela u tim obrocima..šta vi mislite..jel puno za cijeli dan 2 jaja,2 batka,2 krila,posnog i jedno 7 kriški dimceka..između obroka je tu bilo trešanja i jagoda..

beba ili sin
08.06.2008., 12:35
Škrobni UH su krumpir,riža,kruh grah,žitarice,kukuruz...

croreiki
08.06.2008., 13:26
Krumpir ,kruh i kukuruz su teska govna , nikakve nutritivne vrijednosti , koja nisu nista nego secer . Za skrobne UH koristite lecu , slanutak , grasak itd. koji ipak nisu prazne kalorije ko i ovi sto sam prve naveo.

chilimama
08.06.2008., 17:24
....šta vi mislite..jel puno za cijeli dan 2 jaja,2 batka,2 krila,posnog i jedno 7 kriški dimceka..između obroka je tu bilo trešanja i jagoda.. Ja sam se isto našla u tom neznanju o nutritivnim vrijednostima raznih namirnica pa sam guglala...well, da ne pišem bzvz, probaj naći pa ćeš vidjeti koliko koje namirnice imaju čistih proteina , UH, masti i td...Ali , ukratko: preporuka je da se unese od 1,5-2,5 g po kg tjelesne mase ...Znači, žene oko 1,5 g /kg a muškarci do 2,5/kg a i to je relativno, naime nije isto za mlađe i starije...Nađi se u nekoj grupi..Ja sam si uzela 1,5g/kg svoje tjelesne mase, što znači da za sada ne smijem izimati više od 100g dnevno bjelančevina, a s gubljenjem mase tj kg ću smanjivati i taj ukupni unos...Dakle, ti najbolje znaš koliko si unijela : previše ili premalo....Možda tebi najbolje odgovara 1,8g /kg ....Izračunaš ukupnu vrijednost i podijeliš u 6 obroka...to ti je to...

beba ili sin
08.06.2008., 18:10
Krumpir ,kruh i kukuruz su teska govna , nikakve nutritivne vrijednosti , koja nisu nista nego secer . Za skrobne UH koristite lecu , slanutak , grasak itd. koji ipak nisu prazne kalorije ko i ovi sto sam prve naveo.

U pravu si.

tvuk
08.06.2008., 18:53
tvuk nas je zaboravio ... :(

Ma nisam, tvuk nije bio u Zagrebu pa nije ni mogao odgovarati na postove :D

Dvopek je kruh, sve rečeno za kruh vrijedi i za dvopek, što znači da ak pokušavaš smršaviti onda ga izbjegavaj.

He, he,mislim da ću se morati ubuduće vagati na apotekarskoj vagi jer neki gube kile,a neki od nas miligrame.:mig:

Baci vagu, kupi ogledalo. Ovo pišem već valjda 1000. put. Ogledalo je puno bolje mjerilo i važno je da u ogledalu vidiš pomake, a ne na vagi.

Mene ce ubiti ovaj ritam zivota koji nam je kao svima postao normalan. Eto taman se navikla na vjezbanje, na 6-7 obroka u razmacima od 2 do 2,5 sata. I onda mi se cijeli tjedan zareda sranje na poslu.

Vjeruj mi, i meni se znaju desiti dani kad jednostavno ne stignem jesti, pa i tjedni. Ja to nekak izdržim i čim prije se vratim na pravilnu prehranu. Ne isplati se živcirati oko stvari koje ne možemo promijeniti, ništa strašno se neće dogoditi.

zaručena
08.06.2008., 18:58
šta vi mislite..jel puno za cijeli dan 2 jaja,2 batka,2 krila,posnog i jedno 7 kriški dimceka..između obroka je tu bilo trešanja i jagoda..

meni se ne čini puno, pogotovo kad vidim da si same proteine jela

zaručena
08.06.2008., 19:06
šta vi mislite..jel puno za cijeli dan 2 jaja,2 batka,2 krila,posnog i jedno 7 kriški dimceka..između obroka je tu bilo trešanja i jagoda..

meni se ne čini puno, pogotovo kad vidim da si same proteine jela

ivana007
08.06.2008., 20:02
e mene su ti mali obroci više puta zeznili..evo primjera od jučer..ujutro sam pojela jaja bez kruha,pa sam za rucak pojela batak i krilo pa sam malo kasnie opet pojela batak i krilo i navečer pojela dimceka i posnog sira..da bi na kraju dana skontala da sam puno pojela u tim obrocima..šta vi mislite..jel puno za cijeli dan 2 jaja,2 batka,2 krila,posnog i jedno 7 kriški dimceka..između obroka je tu bilo trešanja i jagoda..

ma ne znam ni sama jel to puno..tvuk šta ti misliš o ovoj količini