PDA

View Full Version : Mršavljenje i oblikovanje tijela, višak kože

stranice : [1] 2 3

may@
26.03.2004., 09:09
E, sad ne znam tocno kako se zovu, ali one hlace za mrsavljenje odnosno za znojenje, izbacivanje stetnih tvari, bla, bla, bla, da li je neko probao i stekao dojam da li to vrijedi ili ne.
Prije su bile u pakiranju od koljena do trbuha i kostale su oko 50 kn, a sada su kao ruzno zelene najlonke od gleznja do pupka i dodju u DM-u 100 kn. Nece mi se davati toliku lovu, ako nema nikakav ucinak.
Ako neko zna nesto vise molim da podjeli samnom.

pink_cat
26.03.2004., 11:20
one su ti dobre zato jer se u njima znojiš, potičeš limfu (slično body wrapingu) i izbacuješ toksine iz tijela. ali to možeš i sa malo gušćim tajcama ili ako se zamotaš u foliju :D
meni to baš nije ugodno, pa nisam ni razmišljala da ih kupim. i jako je važno da vježbaš ili radiš nešto dok imaš te hlačice na sebi.
ako nemaš puno celulita i ako nemaš puno kila viška onda mislim da ti ne trebaju. jer to ti je baš za smanjivanje obujma (putem znojenja). pa sad ti procijeni :)

Lampica
26.03.2004., 12:24
Eeeeeeeeeeee

ja ih upravo imam na sebi.

Kupila sam 3 para jos u 9 mjesecu. One duge.
Doduse boja im jeste zelena neka cudna i osjecam se kao pravi skakavc kada se pogledam u ogledalu.
Ali to nije bit tvoga pitanja.

Ja sam uz njih kupila objekrema protiv celulita Afroditine, i onu od Cekropije i onu od cimeta.
Jendu stavljam ujutro (cimet) a cekropiju prije spavanja.

Hlace su super, ja ih nosim ispod hlaca ili trenirke svaki dan. Iako nista na meni ne visi niti je mlohavo, ali tako lijepo stegnu pa hlace stoje za 10+.:D:D:D

Nosim ih ispod trenirke na Tae bo-u i poticu znojenje jos jace. Dodouse kada ih prvi puta htjednes obuci imaces problema sa navlacenjem, jer su jako jako uske, ali ne brini drugi puta ide kao od sale.

ono sto je dobro kod tih carapa je sto nisu do struka vec skroz do ispod grudi, pa te svu lijepo stisnu, a osim toga onda potice i topljnje masnoca oko struka.

Ja ih nosim svaki puta kada oblacim hlace. Nista se ne primjeti i odlicne su, samo kada sjedas da ne bi vidjele, ja obucem dokoljenke najlonke i super.
:D
E da carape su iste boje kao ovaj :D

joj jos sam nesto htjela napisati, da da njihova se funkcija povecava ako se istovremeno bavis nekom aktivnosti, bilo da je brza setnja do posla, biciklo, ili sta vec...

Eto,

Uglavnom meni su super,

Jednostavno uz njih i ove dvije kreme imam osjecaj da sam se jos vise ucvrstila,

:w

AFRODITA69
27.03.2004., 03:31
u kaj pa vi koke sve vjerujete...a sve je u biti na psiholoskoj bazi.

pink_cat
27.03.2004., 16:11
pa čuj afrodita, ne znam baš kako bi ti na psihološkoj bazi micala celulit, ali dobro ...
a činjenica je da kad si zamotan u nešto (nije bitno šta) i znojiš se, smanjuješ obujam.

AFRODITA69
27.03.2004., 16:36
kako bi?pa ak mi neko veli kak te hlace super rade za moj celulit onda bi si cak i u glavi to zamislila i fakat bi mozda vidla razliku...a celulit je recimo isti ko i prije hlaca.znas kolko je toga tu bilo...od hlaca do celofana do krema do gaca..ma izbor za celulitno skidnje je faat veliki-pa kak to da se zene jos bore a njim,a sve tak dostupno???????dapace,tyra banks je super model sa buntom celulita po guzici i bedrima u njenim ranim 20-ima...p ako ona sa svom tom lovom i pomagalima nije uspjela nego se jos uvjek slika tako da joj je rit zakrita..onda neznam ...i zena prizna da ne moze se rjestiti celulita...nikako.
jest da se cel.pojacava sa salom,ali...ne rjesava se tako lako,dapace nikako,bar ne do kraja.

Samantha
27.03.2004., 17:12
,tyra banks je super model sa buntom celulita po guzici i bedrima u njenim ranim 20-ima...p ako ona sa svom tom lovom i pomagalima nije uspjela nego se jos uvjek slika tako da joj je rit zakrita..onda neznam ...i zena prizna da ne moze se rjestiti celulita...nikako.

ko joj je kriv sta nije s nama na forumu pa da joj das savjet da je sve na psiholoskoj bazi...da zamisli u glavi i da ce ga skinut...u hebote a mozda ga ona i nema nego si joj ga ti zamislila...vish,vish:rolleyes:

AFRODITA69
27.03.2004., 17:22
pa citaj malo o njoj,vjerujem da ces naici i na taj clanak...i pogle malo njene slike-dupe je uvjek odostraga ili pokrito na neki nacin..u biti...sam vi nastavite sa svojim hlacicama,morti se i kakv rezultat pojavi.meni jos za sad ne trebaju..a kad budu-onda bum si ih nabavila.

Shtefitza
27.03.2004., 18:08
may@ kaže:
E, sad ne znam tocno kako se zovu, ali one hlace za mrsavljenje odnosno za znojenje, izbacivanje stetnih tvari...

i dobijanje gljivica...

pink_cat
27.03.2004., 18:14
Shtefitza kaže:
i dobijanje gljivica...

e ako u 2 sata nošenja tih hlačica dobiješ gljivice, onda nije problem u njima :lol:
nosiš ih 2 sata na gaće (da li je to uopće potrebno pisati) i nakon toga ih opereš (a i sebe valjda :D )

AFRODITA69
27.03.2004., 19:05
a kaj vam nije vruce u tome???ja si to zamisljam kao neku gumu kj nategnete na sebe...ok po zimi ali sad je vec valjda malko pretoplo za to...imas kakav site da vidim kak to cudo zgleda...a kaj ne mislite da su kreme bolje?????????

dora
27.03.2004., 19:13
AFRODITA69 kaže:
a kaj vam nije vruce u tome???ja si to zamisljam kao neku gumu kj nategnete na sebe...ok po zimi ali sad je vec valjda malko pretoplo za to...imas kakav site da vidim kak to cudo zgleda...a kaj ne mislite da su kreme bolje?????????
O jebote Afrodita, ti ko da si opala s Marsa, majke mi... a velis da imas neke veze s kozmetickom indusrijom, yeah right, ko ja sa kemijom...

Nego... gledaj, ribek, te hlacice ti zgledaju ko hulahopke, sam su ti malo deblje, prije neg kaj ih obleces namazes se kremom protiv celulita isto od Afrodite i navleces te hlace i tak, nosi to jedno vreme, svaki dan...
Kuis? Nadam se da da. :zubo:

Ja se sam mazem s Afroditinom kremom sa cekropijom, ona zelena tuba, i meni je odlicna. Nisam kupila ove hlacie, al sam vidla. Preporucam da si prvo kupis kremicu, pa vidis. Ak ti pase, i ak celulitic ide dole, onda si kupis i ovo za brzi ucinak, npr. meni je sam kremica dovoljna :)

magic
27.03.2004., 19:18
AFRODITA69 kaže:
a kaj vam nije vruce u tome???

Ne, ja sam kupila skuplju verziju, ima ugradjenu ventilaciju :rolleyes:

dora
27.03.2004., 19:33
magic kaže:
Ne, ja sam kupila skuplju verziju, ima ugradjenu ventilaciju :rolleyes:
Ne seri, misit ce da za obzbac imas verziju A i verziju B :jumping:

AFRODITA69
27.03.2004., 19:35
prvo naj se srditi ali sminkanje i microdermalna abrazija,skidanje celulita,peeling i sl nema veze jedno s drugim.ja nisam kozmeticar,niti bi htjela biti.drugo..ak sam vidla reklamu o necemu,ne znaci da sam odma to isla traziti..dapace ova celulitna stvar mi ne treba jos za sada..a kad bu mi zatrebala i ako bu mi neko dokazal da radi onda bum si ju kupila...jos za sad niko nije celulite izgubil a bore se s njima na sve moguce nacine.ja samo radim steps svaki drugi dan i nemam ga...jer to ajde pomaze...ne da ga zgubis,nego da ga ne dobis tak lako..kao i za cvrstu guzicu-meni je to jako bitno,mada izgleda kaj da nije posto je tam cisto straga!
ali je,zene,je..ritice si cuvajte!!!!!!!!!!!!!!

AFRODITA69
27.03.2004., 19:36
cuj ja se u 80% delam bedasta...ali opet tak nebi...afro si je izgradila jedan na pola blentasti lik...tak ga mislim ocuvati!

magic
27.03.2004., 19:38
Da se ti znash ovako 'delat bedasta', vec bi postala slavna :rolleyes:

magic
27.03.2004., 19:40
Ej, Afrodita...jel znash da crnkinje uglavnom nemaju celulit ?

Ako ga imalo dobijesh, izopcit ce te iz geta bez obzira na one tvoje shaumrolne na glavi :D

dora
27.03.2004., 19:49
AFRODITA69 kaže:
dapace ova celulitna stvar mi ne treba jos za sada..a kad bu mi zatrebala i ako bu mi neko dokazal da radi onda bum si ju kupila...jos za sad niko nije celulite izgubil a bore se s njima na sve moguce nacine.ja samo radim steps svaki drugi dan i nemam ga...jer to ajde pomaze...ne da ga zgubis,nego da ga ne dobis tak lako..kao i za cvrstu guzicu-meni je to jako bitno,mada izgleda kaj da nije posto je tam cisto straga!
ali je,zene,je..ritice si cuvajte!!!!!!!!!!!!!!
Hm, nemoj mi rec, kakti ja bi tebi trebala vjerovat kad velis da sa 32-35 (kako na kojem topicu) velis da ooopceee nemas celulit? Khm, nda... ne vjerujem ti opce. I jos se falis kak imas veeelku guzicu. Nekak mi 32-35, dvoje, djece, sjedenje, velka guzica nisu jednakost - nemnju celulita.

Naime, ja imam manje godina, nemam djece, vjezbam svaki dan, neam velko dupe, pa mi tu i tam nabaci se malo celulita kojeg sredim kremom i vjezbanjem, dakle nemrem rec da ga nemam.

Khm, nda... ti mozda nemas celulit jer brijes da si crkinja a one navodno to nemaju, ne bi znala :D

I daj pliz, da ti postovi budu maaalo za mrvicu smisleniji i suvisliji, jer vecimom trazim poantu ilitiga sto je pjesnih htel reci, a ono... ne da mi se :zubo:

gumby
27.03.2004., 20:09
aj ne serite, afrodita je bas mrak.

AFRODITA69
27.03.2004., 20:13
ja nemam 32,a kamoli 35...onda bum stara!i nemam veliku guzu..a imam prcastu i okruglu i cvrstu...i cindy crafword ima dvoje djece pa nije celulitna...i jos mnogo zena koje se paze...meni je njega mene najvaznija,to ste vec mogli skuziti!!!!!!!!!!!!a crnkinje su itekako celulitne,samo se manje vidi jer su tamne-opet kako je tamnije bolje nego svjetlo:top: -
i ko sjedi?????ja da pace na poslu stojim i pod gablecom...a doma me ne mozes zadrzati u sjedeckom polozaju niti kroz citavi dvosatni film.ne vjezbam..osim nekih par vjezbi-za dupe,noge gore i struk...to mi je najbitnije.ha,sad vjerovala ti ili ne...to ja s time nemam nista.meni je bitno da ja sebi i decku i ostalim muskarcima izgledam dobro kraj dvoje djece i 3 banke...a za nepoznate mi se-hebe-.
ja sam od stajanja...(a da ne velim da sam stajala 8 sati do tjedan prije poroda...)dobila one male kapilarice,koje su me uzrujavale..ali sam to nedavno rjesila injekcijama sclera-pa ni toga nemam!
zene,shvatite-da ima nas koka koje jako pazimo na sebe..morti nemamo nis u glavi-ali zato imamo onak kad nas vidis!:D :top:

AFRODITA69
27.03.2004., 20:17
ej cure,zaboravih-a jel koja mozda probala onaj spray od sally hanson za noge kaj prekriva nedostatke,kapilare i jaki cel.????????i jos ti ih potamni?to je novo na trzistu...neznam za cro,ai ovde je.mozda bi vam to pomoglo za po ljeti!?
ojte na njihov site...zove se airbrush leggs

magic
27.03.2004., 20:24
A kako molim te boja mozhe pokriti jaki celulit?

Ili je u Americi celulit neshto drugo nego u Hrvatskoj.

AFRODITA69
27.03.2004., 20:33
ma malo sam se krivo izrazila-misla sam da ak imas jaki cel.onda ti ga djelomicno pokrije..jer gle-kad pocrnis manje se primjeti i ovak i onak...a ovaj sprej ima ten nutra...nisam probala,ali sam namjeravala kupiti zbog tena...ono do prvog suncanja.jer danas je prerasno-toplo...skoro bu za gole noge a ja volim biti istenirana ono do kraja...pa odi na site od sally hansen i trazi ..

magic
27.03.2004., 20:35
Ne hvala :)

Ja sam stara baba i sprijateljila sam se sa svojim celulitom...naprosto bi mi nedostajao kad ga ne bih vidjela :D

AFRODITA69
27.03.2004., 20:42
evo vam taj spray:
http://www.sallyhansen.com/airbrush_legs.cfm
pa si citajte...ak vec neko nije koristio!?

magic
27.03.2004., 20:48
A u koju cesh boju ofarbat ruke :zubo:

AFRODITA69
27.03.2004., 21:02
za ruke ne brinem..one potamne dok hodas i ovak...a za noge trebas ipak bar pol vure na suncu sedeti...posle ide lako...ja bi to za prije tih pol sata!!!!!!!!

Samantha
27.03.2004., 22:45
gumby kaže:
aj ne serite, afrodita je bas mrak.

da,a najveca joj je pomracina u glavi

Samantha
27.03.2004., 22:48
AFRODITA69 kaže:
..dapace ova celulitna stvar mi ne treba jos za sada..a kad bu mi zatrebala i ako bu mi neko dokazal da radi onda bum si ju kupila...

ti bum prvo rekla da se celulit bum rijesil psihicki,jer bum sve u glavi,a sad bum kupil ak zatrebal bum gace

dora
27.03.2004., 22:51
AFRODITA69 kaže:
ja nemam 32,a kamoli 35...onda bum stara!i nemam veliku guzu..a imam prcastu i okruglu i cvrstu...i cindy crafword ima dvoje djece pa nije celulitna...i jos mnogo zena koje se paze...meni je njega mene najvaznija,to ste vec mogli skuziti!!!!!!!!!!!!a crnkinje su itekako celulitne,samo se manje vidi jer su tamne-opet kako je tamnije bolje nego svjetlo:top: -
i ko sjedi?????ja da pace na poslu stojim i pod gablecom...a doma me ne mozes zadrzati u sjedeckom polozaju niti kroz citavi dvosatni film.ne vjezbam..osim nekih par vjezbi-za dupe,noge gore i struk...to mi je najbitnije.ha,sad vjerovala ti ili ne...to ja s time nemam nista.meni je bitno da ja sebi i decku i ostalim muskarcima izgledam dobro kraj dvoje djece i 3 banke...a za nepoznate mi se-hebe-.
ja sam od stajanja...(a da ne velim da sam stajala 8 sati do tjedan prije poroda...)dobila one male kapilarice,koje su me uzrujavale..ali sam to nedavno rjesila injekcijama sclera-pa ni toga nemam!
zene,shvatite-da ima nas koka koje jako pazimo na sebe..morti nemamo nis u glavi-ali zato imamo onak kad nas vidis!:D :top:

Aha, s 32 ili 35 je covjek star :misli: dobro je znati misim kad pocinje granice starosti i mladosti :rolleyes: pretpostavljam da iza 35 vise nema ni seksa... jer, ono prestar si za bilo kakvu aktivnost. Boze...

Velis ne vjezbas, ne mazes se nicim, a nemas celulit. Jebote, ti si cudo prirode za miloga boga, mozda bi trebala patentirati tvoj uspjeh, napisat autobiografiju :rofl:

Kazes nigeru si oke, a i ostalim muskarcima... :misli: SVIM ostalim ili samo nekim? :B

Ovo je off topic - al ne zamjerite :)

dora
27.03.2004., 22:52
AFRODITA69 kaže:
za ruke ne brinem..one potamne dok hodas i ovak...a za noge trebas ipak bar pol vure na suncu sedeti...posle ide lako...ja bi to za prije tih pol sata!!!!!!!!
Nemoj me zekati... pocrnis za pol vure :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: i nemoj mi rec, onda si crna ko crnkinja? :rofl:

pink_cat
27.03.2004., 22:54
Samantha kaže:
ti bum prvo rekla da se celulit bum rijesil psihicki,jer bum sve u glavi,a sad bum kupil ak zatrebal bum gace

:lol: dobra

AFRODITA69
28.03.2004., 04:04
ismijale vas moje frendice i familija na rockasu danas...pricala sam im o vama i celulitnoj kremi...i onda smo isle na kompac i citale odgovore...zene su umrle...i rekle da umirete od ljubomore!
to mi je tak godilo-jer ocito kad njih 10 cita i veli istu stvar-onda nekaj ima u tome...no to je stara pjesma,pa necemo sad o njoj-iako je vi na sve nacine dokaujete konstantno.
inace samantha-pa nisam ti ja kriva kaj spadas medu dodose pa ne kuzis ljepotu purgerije..a ja koja sam sa 16 god na engleskom govornom podrucju jos nisam zaboravila bum i bus...a tek da moju djecu cujes....
nego-moj niger moze birati picke(hvala bogu)i ima ukusa samo za one bolje...a tvoj sjedi decko,dora...taj bi ti mene odma posevil da nas upoznas...mam bi zaboravil na doricu...to ti garantiram...samo kaj ja jos mogu birati,pa bi ga odma maknula..za ove koje bas i ne mogu-ala ti dusice...ne se srditi pucica...ak si zivcana sedni si na "njega"mam bus dosla k sebi-nemoj da te jedna afro izbaci iz takta...sto mi je do sada prilicno uvjek uspjevalo.
pozdrav zenice moje ,umorna sam od rodendana i smijanja na konto nasih tipica...idem pogledati filmic...pa na corkicu...a mozda filmek i preskocim jer sam nesto trasno napaljena...a on mi se cini isto(pssssssst!:o )
cujemo se sutra!!!!!!!!

debelakrava
28.03.2004., 10:56
khm...samo da se javim...da znate da vas citam i gledam...i da vas potsjetim da sam moderator...i khm, khm, da ste skrenule s teme....i ima tu i ljes i sad se otvorio i dark room pa mozemo tamo postat temu oko toga ciji bi frajer koga posevio...a ne tu ovako...

ja se stvarno trudim da ovaj podforum bude uredan i bez chata koji nije u vezi s modom...i vi znate da sam relativno blaga i da sam, istina ja koja vrlo ceso zacathavam topice ...ali to najcesce uvijek ima veze samo s modom (prazmoglava sta ces)....

no, ako niste shvatile:
PRESTANITE S CHATOM IL CU DA VAS UBIJ... OCU REC ILI CU DA ZATVORIM TOPIK!!!!!!!!

I da, da se vratim na temu...koja je ono tema bila????:D

debelakrava
28.03.2004., 11:03
aha...celulit je bila tema...
elem, ja isla dve godine na tajlandski boks (trener me izopcio jer me nema vec vise od 8 mjeseci:D ) i kako sam desnjak i koristila sam vise desnu nogu nego lijevu...dogodilo se to da mi je, osim sto je tanja, desna noga bezcelulitna dok lijeva ima nesto ispod dupeta. sad se to vec prosirilo i na desnu...al ispod dupeta...ne na dupetu. sto je cudno jer imam veliko dupe:confused:
eh da...i sad se tih naslaga na bedrima moram rijesit. e a zato moram ozdravit do kraja...a imam ja i cekropiju i cimet al nikako da se sjetim mazat to svaki dan...al stavit cu si mobitel da zvoni...

imam ja i celulita po skembi...onak nije vidljiv al je tu...to zato jer imam slaufe koji nikako da se ucvrste (dve fakin godine tajl. boksa i skemba jos uvijek:rolleyes: ) al sad sam nabavila one pilates, yoga, tae bo vjezbe pa cu to kod kuce radit...i mislim opet krenut na treninge bar dva put tjedno...pa cu na ljeto bez traume (da, mos si mislit) kupovat badic u onim prokletim svlacionama u kojem se vidi svaka dlaka, prist a o celulitu da ne pricam:mad:

dora
28.03.2004., 12:07
debelakrava kaže:
a imam ja i cekropiju i cimet al nikako da se sjetim mazat to svaki dan...
Ovu od cimeta nisam probala (jel fino mirisi?), al od cekropije - :top:

debelakrava
28.03.2004., 12:38
p to od cimeta fino mirisi...i ono grije...cekropija mene recimo hladi..
al ono sto nisam sigurna je...cekropija je kao za uklanjanje celulita a cimet za zatezanje koze...sad, jedno bi trebalo stavljat ujutro a drugo navece....ja si kontam da cimet ide ujutro a cekropija navece...al nisam sigurna jer nigdje ne pise.

dora
28.03.2004., 12:43
debelakrava kaže:
p to od cimeta fino mirisi...i ono grije...cekropija mene recimo hladi..
al ono sto nisam sigurna je...cekropija je kao za uklanjanje celulita a cimet za zatezanje koze...sad, jedno bi trebalo stavljat ujutro a drugo navece....ja si kontam da cimet ide ujutro a cekropija navece...al nisam sigurna jer nigdje ne pise.
E sad, iskreno ne znam... ja sam od ovog ljeta, pocela koristiti taj od cekropije, namazem si pozadinski dio :mig: svaku vecer nakon tusiranja, malo tog uzmem, i da imas pravo - hladi. I to je to. Misim, celulit nije otiso (naravno) samo zbog cekropije, al miks cekropije i vjezbanja - dalo je dosta brze i dobre rezultate. :)

Mozda kupim i ovu od cimeta, da fiiino mirisi (volim miris cimeta :cerek: ). A u krajnjoj liniji, mozda ni ucinak ne bude lose. Zakaj ne? :)

debelakrava
28.03.2004., 12:56
ma dobar je od cimeta. onak, bocka i grije. negdje sam procitala da se u plasticnu foliju jos obmotas na 45 min s tim cimetom pa je kao bolji ucinak.
eto, ko sto rekoh ja zanemarila vjezbanje al sad cu pocet opet. slazem se da su kreme + vjezbanje (pa makar hodanje) najbolja varijanta

bigblue2010
28.03.2004., 13:17
Pa cure, moze biti da Afrodita nema celulita. Postoji taj jedan mali postotak zena koje ga nemaju. S 30 godina ga ni ja nisam imala, a nisam radila nikakve ciljane vjezbe, ljeti malo tenisa, zimi malo sporadicnog aerobica i skijanje - to je bilo to. Tek tamo negdje iza 33. se to pocelo skupljati na guzi.
Meni je pomagao jednom godisnje tretman u kozmetickom salonu - obicno bih uzela 10 tretmana rucne masaze/limfne drenaze i 10 tretmana body wrap (ono kad te namazu blatom ili algama, zamotaju u plasticnu foliju i ostave da se dinstas sat vremena ili koliko mozes izdrzati ispod elektricne deke). Meni bi s tim tretmanom u 3 tjedna otisao sav celulit (bar koliko se moglo otkriti stiskanjem medju prstima) i puno centimetara obujma. Ali nikada (pa ni sada, a imam 39 godina) nisam imala bas puno vidljivog celulita.

I jos sam vise-manje redovito tokom cijele godine koristila razne kreme ili gelove protiv celulita - kako bi mi sto palo pod ruku u ducanu. Isprobala sam svasta, kako je vec izlazilo na trziste.

Od kad sam u USA, ne idem na te profi tretmane, jer je to ovdje jako skupo :( , ali u Zagrebu se preko godine moze ustediti da se u svibnju obavi takav tretman.

cheghanna
28.03.2004., 14:58
debelakrava kaže:
al sad sam nabavila one pilates, yoga, tae bo vjezbe pa cu to kod kuce radit...
e di si nabavila pilates vjezbe? Ja to isto trazim, pilates mi se cini fenomenalan a ne upisuje mi se na tecaj, pa bi radila doma.

dora
28.03.2004., 15:34
bigblue2010 kaže:
Pa cure, moze biti da Afrodita nema celulita.
Moze biti i da Afrodita ima mozga, al nisam primjetila :zubo: za celulit, bumo lako :mig:

debelakrava
28.03.2004., 16:22
dora ne podjebaji:D
elem, pilates cd nasla neke na internetu aneke dobila od frendica. inace, imas za skinut to sve s interneta al ja nemam kablovsku pa nista od toga

Winona
28.03.2004., 20:34
ismijale vas moje frendice i familija na rockasu danas...pricala sam im o vama i celulitnoj kremi...i onda smo isle na kompac i citale odgovore...zene su umrle...i rekle da umirete od ljubomore!

nekaj govori i cinjenica da je tebi trebalo da ti netko sa strane kaze kak si super ;)

10 tretmana body wrap (ono kad te namazu blatom ili algama, zamotaju u plasticnu foliju i ostave da se dinstas sat vremena ili koliko mozes izdrzati ispod elektricne deke).

preprorucilo mi to par cura, idem ovog proljeca ;)

Ovdje je 10 tretmana ( peeling cijelog tijela, to zamatanje skupa s algama na nekih sat vremena + na kraju jos pol sata masaze) nekih 600,00 € pa na gore.

Ja sam nasla na posebnoj ponudi i to samo u svibnju 10 tretmana za 300,00 € :s

AFRODITA69
28.03.2004., 21:06
by the way-sve cure su bile zagrepcanke,i dvije beogradanke...koje se bore sa celulitom i platile masnu lovu da im ga maknu...ali on je jos i danas tamo...mozda da kojoj iz zagreba-velite kak se to radi!?

Samantha
28.03.2004., 21:13
pa ti mi lijepo razjasni,onako kako si nama,da je sve to psihicki,odnosno u glavi;)

AFRODITA69
28.03.2004., 21:16
one to vec znaju iz vlastitog iskustva...zato se i jesu upisale od novih nadobudnih musterija!!!!!!!!

Samantha
28.03.2004., 21:25
...pa sto si ne maknu celulit,sta davaju masne pare na tretmane,a znaju iz vlastitog iskustva da je sve u glavi il ga uzgajaju.

pink_cat
28.03.2004., 21:34
ja sam svoj celulit uz pomoć afrodita krema smanjila (i obujam), a te tvoje "svjetske" žene neka mi se samo smiju, one celulit i dalje imaju a ja ga imam sve manje :D

ako nekog zanimaju te hlačice, vidjela sam da su u dm-u sad na sniženju, bile su 97 kn a sad su 89

AFRODITA69
28.03.2004., 21:42
ma one s prekinule s tim...dvije su bil super zadovoljne sa tretmanom i skoro izgubile celac..ali kak nam je zenska jucer objasnila-on se vraca...i nazalost njoj se vratio...i nisu svjetske-one su iz zgb-a,dosle su u goste,kod jedne iz zgb-a koju celulit ne je..pol posto.a rockas je bio od jedne beogradanke tj njenog sina,kojoj je dosla sestra i one obadve su 6 mjeseci tu pa u bg-u...

pink_cat
28.03.2004., 22:20
AFRODITA69 kaže:
ma one s prekinule s tim...dvije su bil super zadovoljne sa tretmanom i skoro izgubile celac..ali kak nam je zenska jucer objasnila-on se vraca...i nazalost njoj se vratio

da, nažalost celulit se vraća, zato se protiv njega treba stalno boriti.

debelakrava
29.03.2004., 00:09
a kaj ja znam. kaj nije da je celulit uvijek tu al da se nalazi izmedju masnih stanica i koze. i onda kad masne stanice rastu, potiskuju ga prema gore i on postaje vidljiv???
negdje sam gledala onaj crtic moje tijelo pa se pravim pametna:D
dakle, bitno je ne debljat se naglo i mazat kozu da bude cvrsta i zategnuta...
i da, istina je da se kod tamnijih ljudi manje vidi. ja pocrnila tako na moru i svako malo se gledala u ogledalo kao: vdi maco sta sam smrsavila a kad ono na vazi 3 kile vise:D oh well

AFRODITA69
29.03.2004., 03:22
istina je krava..kad covjek pocrni-uvjek zgleda mrsviji...

may@
29.03.2004., 08:09
AFRODITA69 kaže:
...i cindy crafword ima dvoje djece pa nije celulitna...i jos mnogo zena koje se paze... :top:

Nisi u pravu, Cindy je prije 2-3 godine izjavila da i ona ima celulit, ali da se slike retusiraju. :B

AFRODITA69
29.03.2004., 15:50
nisam citala taj clanak jer me cindy osobno ne zanima..pa kak to da tyrine slike ne retusiraju?nego ,kak veli mora se uvjek okrenuti ili pokriti dupe da se ne vidi celulit?
u biti,mene se te druge babe ne ticu...kad bum ga ja dobila,onda bum se pobrinula da ga ublazim..jer izgubiti se neda!evo bas su mi jucer donasli tenu u kojoj pise o celulitu...pa ko je citao-zna da nema 100%odstranjenja...

Samantha
29.03.2004., 19:39
neznam samo kao tyru radi reviju vesa i to victoria secretsa s dupetom punim celulita...retusiraju li i snimke

AFRODITA69
29.03.2004., 19:49
ne..tya uvjek ima nesto na guzici ili stoji da joj se dupe ne vidi tocno,pod jednim kutem...ako to ne znas-ne obracas paznju...a ako imas priliku gledati snimke ponovo-obrati paznju!

Zmijica
30.03.2004., 16:08
Porez na budale :D
Imam, obukla, vjezbala, umalo krepala (srce du-dum) i necu vise.
Hlace, mislim :)
Vjezbat volim.

Samantha
20.01.2005., 22:48
...znojenje,cirkulaciju,protok limfe...pospjesuju djelovanje anticelulitnih krema...

jel ih ko probao,prije su bile drecavo zelene,sad novije s dodatkom ulja,crne.

Ja bi ih kupila jer mi je zima ici na aerobic u samoj trenerci,pa bi mi sluzile kao grijanje i ako vec imaju efekat:rolleyes: dobro dosle:D

Prolaznica
21.01.2005., 08:51
ja sam lani kupila one "krasne" zelene :D i nisu mi nis pomogle, odnosno nisam primijetila nikakvo poboljsanje
Frendica je kupila jedne "gumenkaste" i kaze da bi ih svaki put nakon aerobica morala iznad kade izmikat.

Samantha
21.01.2005., 10:09
a koji si broj uzela,rasire li se poslije par nosenja?

Prolaznica
21.01.2005., 10:21
uzela sam svoj broj i nisu mi se rasirile ... naprotiv, te hlace su dosta knap i svugdje te stisnu
Ja sam ih koristila za trcanje ispod trenirke ali mi je islo na zivce sta me posvuda stezu ali i sto dodju do ispod cica ;)

Zmijica
21.01.2005., 12:02
O njima sam vec pisala...
Meni je skoro stalo srce u njima.
Uzasno sam se preznojavala i bilo mi je slabo, srce mi je jako lupalo...
Nikad vise.

Samantha
21.01.2005., 12:32
Prolaznica kaže:
uzela sam svoj broj i nisu mi se rasirile ... naprotiv, te hlace su dosta knap i svugdje te stisnu
Ja sam ih koristila za trcanje ispod trenirke ali mi je islo na zivce sta me posvuda stezu ali i sto dodju do ispod cica ;)

posudila sam jedne da probam,i dodju mi do ispod cica,al klize...

ja bi ih isto ispod trenerke

Samantha
21.01.2005., 12:33
Zmijica kaže:
O njima sam vec pisala...
Meni je skoro stalo srce u njima.
Uzasno sam se preznojavala i bilo mi je slabo, srce mi je jako lupalo...
Nikad vise. ]:eek:

cutecat
24.01.2005., 15:11
Ja imam neke druge za mikromasazu, anticelulit itd. od "Medisane". Jako te stisnu, izvana su ko ronilacko odijelo, a iznutra su pamucne. Mogu se nositi do 8 sati dnevno. Ja ih stavljam kad vozim biciklu, ili kad po kuci radim, perem, cistim. Recimo 2 sata dnevno. Prosle godine sam ih redovito nosila, i mogu reci da pomazu...

Nanusha
24.01.2005., 18:26
ja na aerobik ispod trenirke obucem afroditine zelene, nakon sto se namazem saxinim uljem protiv celulita; vise se znojim, ali nije nepodnosljivo; koza mi poslije toga super

Tigrica
25.01.2005., 09:41
ja kupila (jos prije) ove zelene, ali nisam jos vidjela da ima ovih crnih za kupiti? gdje to? inace zadovoljna sam s ovim zelenim, inace jako fino mirisu i bilo mi ih je bas zao prati jer s vremenom gube taj fini miris grejpa i ne znam jos cega...

Samantha kaže:
a koji si broj uzela,rasire li se poslije par nosenja?

ali kupi si broj vece, obavezno, jer dosta stegnu!

Tigrica
25.01.2005., 09:44
Nanusha kaže:
nakon sto se namazem saxinim uljem protiv celulita;

koje ti je to ulje? di ima za kupiti? posto?

Samantha
25.01.2005., 09:49
Tigrica kaže:
ja kupila (jos prije) ove zelene, ali nisam jos vidjela da ima ovih crnih za kupiti? gdje to? inace zadovoljna sam s ovim zelenim, inace jako fino mirisu i bilo mi ih je bas zao prati jer s vremenom gube taj fini miris grejpa i ne znam jos cega...

zar i zelene mirisu?

na kutiji voih crnih pise New,natopljene su grejpom i geranijumom.

do koljena su gusce tkane,a na dolje rijedje.

kupila sam broj od 42-46,noge su mi knap,al u struku klize,skupljaju se nize

Tigrica
25.01.2005., 09:56
Samantha kaže:
zar i zelene mirisu?

na kutiji voih crnih pise New,natopljene su grejpom i geranijumom.

do koljena su gusce tkane,a na dolje rijedje.

da mirisu, da na grejp i geranijum...sad si me sjetila, predivan miris! :top:

ove su isto do koljena gusce tkane,a na dolje rijedje!

a di si vidjela te crne? ima ih u dm-u?

Samantha
25.01.2005., 09:59
Imas ih svugdje.

a sta ce ti kad je razlika samo u boji,vis ja sam mislila da je i u gustoci i mirisu.

znojis li se vise ispod njih,za vrijeme fizicke aktivnosti?

Tigrica
25.01.2005., 10:12
Samantha kaže:
Imas ih svugdje.

a sta ce ti kad je razlika samo u boji,vis ja sam mislila da je i u gustoci i mirisu.

znojis li se vise ispod njih,za vrijeme fizicke aktivnosti?

pa nisam ih ni mislila kupiti, .... samo me zanima gdje ima tih novih? dosta sam dala za ove, ne trebaju mi nove, a koliko ih koristim...hm

znojim se vise, ja ti njih obucem i stepam na steperu pola sata, budem mokra do :cice:

Samantha
25.01.2005., 10:20
tako cu i ja :lux:

a po pitanju celulita...ima li koji rezultat?

magic
25.01.2005., 10:20
da.

buja na toplom i vlazhnom :E

Tigrica
25.01.2005., 10:24
Samantha kaže:
tako cu i ja :lux:

a po pitanju celulita...ima li koji rezultat?

pa moram priznati da ih ne koristim cesto, u biti sam u pocetku kad sam ih tek kupila i dok su mirisale :D ,..... pa sam sad prestala, tako da je celos jos tu, ali krema od cekropije (isto od Afrodite) je puno djelotvornija, ja se namazem s njom jos prije hlacica, tako i pise na uputstvima za hlace - da imaju bolji ucinak!

tako da je meni sama krema (mazes ju svaki dan bez obzira jel nosis hlace il ne) vise pomogla neg same hlace.... a njenu djelotvornost su potvrdile i mnoge forumasice ovdje. ;)

Samantha
25.01.2005., 10:27
moja cekropija ceka ne naceta od prosle godine...lijena sam

energy
25.01.2005., 10:53
:lux: juuuuuhhhhuuuuuu! pocelo je pocelo....celulit again!

magic
25.01.2005., 10:56
veljacha pred vratima ;)

Samantha
25.01.2005., 11:02
veljaca?

uh vrijeme mi je za parenje:D

samo_svoja
25.01.2005., 11:19
Ma ima dobra krema od cimeta u demu i lijepo se namažeš, zamotaš najlon folijom, obučeš trenirkicu na to i steper i fakat se desi čudo ;)

Tigrica
25.01.2005., 11:38
samo_svoja kaže:
Ma ima dobra krema od cimeta u demu i lijepo se namažeš, zamotaš najlon folijom, obučeš trenirkicu na to i steper i fakat se desi čudo ;)

koja? od Afrodite?

inace ja sam alergicna na cimet i ne smijem riskirati s kremama...:(

samo_svoja
25.01.2005., 11:56
Tigrica kaže:
koja? od Afrodite?

inace ja sam alergicna na cimet i ne smijem riskirati s kremama...:(
Classoc forte imam ja..imaš i blažu verziju...proizbodi celicija iz Zagreba...inače su od njih uzimali mnogi kozm. saloni i nije bilo prodaje ovako na malo..pa se išlo kod njih direkt kupiti, u blizini Vjesnika..al krema je mrak ..i one sa osjetljivom kožom se nisu neš bunile ;)

samo_svoja
25.01.2005., 11:57
Sorry na tip felerima...classic forte*

Prolaznica
25.01.2005., 12:41
e bas sam vidjela u novom cosmu reklamiraju sve u 16 nekakve mikromasazne hlacice protiv celulita .... marka je nekakva Silver Wave i pise da se mogu nabaviti u ljekarnama i drogerijama

samo_svoja
25.01.2005., 12:52
Prolaznica kaže:
e bas sam vidjela u novom cosmu reklamiraju sve u 16 nekakve mikromasazne hlacice protiv celulita .... marka je nekakva Silver Wave i pise da se mogu nabaviti u ljekarnama i drogerijama
E to nisam vidjela...ne znam jel valja..aj ak kupiš dojavi;) ..tak i sto kad sam željela kupit onaj fen od rowente novi za peglanje kose..pa su mi rekli da je totalni shit ;)

dora
17.03.2005., 15:30
Uglavnom, smrsavila sam u zadnje vrijeme jedno 10ak (i vise) kila.
Koza mi uzasno visi, od lica do tijela (moze se rastezati ko guma :D). Koristim uobicajena mlijeka za tijelo, body buttere i slicno, ali evidentno - to bas i ne pomaze :zubo: jer ne bi postavljala temu :D

Jel mozda netko od vas ovdje, zna, za nekako mlijeko za tijelo koje ima neke vitamine ili nesto vec, sto bi pomoglo mlohavoj kozi da se 'vrati' :D u prijasnje stanje :D (ili joj bar pripomoglo da se brze :mig: vrati u prijasnje stanje)? Ili nesto drugo, ne mora biti mlijeko za tijelo :D bilo sto :zubo:

Hvala.

Ipanema
17.03.2005., 15:33
Ja uporno čitam naslov i ne kužim zašto ti je mlohava ČUNA :lol: :lol:

Bož`prosti, bolje da se maknem od ekrana...

Ava Adore
17.03.2005., 15:35
A vježbanje?

CrveniVrag
17.03.2005., 15:36
Od Nivee , mislim da je bijela bočica i vjerojatno piše na njoj Q10 ili slično. Ista ta kratica pise i na drugim losionima. :) Ne znam koliko će ti to pomaći ako si smršavila 10 kg a probaj ukombinirati i neko vježbanje i kremu .

dora
17.03.2005., 15:43
Ipanema kaže:
Ja uporno čitam naslov i ne kužim zašto ti je mlohava ČUNA :lol: :lol:

Bož`prosti, bolje da se maknem od ekrana...
Jebem te u oko coravo :D da sam htjela elaborirat o kurcu, osla bi na LJES :D

young.but.dead kaže:
jel imaš sad one kao zastave koje ti vise s nadlaktice?
Jok, s ruku mi za sad ne visi :D al ostalo se rasteze :zubo:

Ava Adore kaže:
A vježbanje?
Vjezbam, svaki dan. Nema koza veze s tim :D (bar mislim).

CrveniVrag kaže:
Od Nivee , mislim da je bijela bočica i vjerojatno piše na njoj Q10 ili slično. Ista ta kratica pise i na drugim losionima. Ne znam koliko će ti to pomaći ako si smršavila 10 kg a probaj ukombinirati i neko vježbanje i kremu .
Velis Q10, jel imaju losion ili bas samo mlijeko (mlijeko mi je naime, bas od Nivee premasno :D )?

Ava Adore
17.03.2005., 15:44
dora kaže:
Vjezbam, svaki dan.
Pa kak se ništa nije zategnulo? :confused:

Rhea
17.03.2005., 15:45
Mislim da tu samo vjezbanje moze pomoci

Rhea
17.03.2005., 15:46
Ups,zakasnila sam s komentarom:D

dora
17.03.2005., 15:48
Ava Adore kaže:
Pa kak se ništa nije zategnulo? :confused:

A i vjezbam i mackam se losionom (Afrodita od kamilice i jedna plocica iz Lusha - Amazonian), al nist...
Pocela je visit prije kojih mjesec (il sam ja tek tad skuzila :D il su se kile tek tad pocele fest otapat :D) i sad visi sve vise :mama:

Onak, zgleda smijesno kad ju ja rastezem pred ljudima, zena guma :zubo: al ma kolko meni to god bilo smijesno (i drugima) - jebe me: Kaj ak se ne zategne natrag :eek:

CrveniVrag
17.03.2005., 15:49
Evo našla sam tester, piše na njemu:
Haut straffende Korperlotion Q10 plus :cool:

Ava Adore
17.03.2005., 15:49
Mozda su ti prebrzo kile otisle, ne znam, mozda je trebalo sporije plus to vjezbanje pa se ne bi objesilo?

dora
17.03.2005., 15:54
Ava Adore kaže:
Mozda su ti prebrzo kile otisle, ne znam, mozda je trebalo sporije plus to vjezbanje pa se ne bi objesilo?

Ma omlohavilo bi se kaj god ja radila. :rolleyes: Prosli put kad sam isla skidat hrpu kila visilo mi je tak da su ljudi buljili otprilike--> :eek: (neki me cak pitali jesam li bolesna :D). Al ovaj put me frka (uvjetno receno) da mi se mozda i nece to sve zategnut kao prvi put, jer sam starija :D paaa koza nije bas tak fleksibilna kolko je bila onda :zubo: (mislim). Pa cisto ovdje pitam za neki mozebitni 'brzi recept' il bar 'recept' :)

Ne znam... nisam bas brzo skinula te kile (ni ovaj ni prosli put), od ljeta (od kad sam se i usvinjila :zubo: ). Dakle... jedno pol godine.

Inace CrveniVrag - budem si u DM-u pogledala taj Q10, tam ima Niveinih stvari :top:

magic
17.03.2005., 15:55
najbrzhi nachin je da tu kozhu ponovo napunish kilama :D

dora
17.03.2005., 15:57
magic kaže:
najbrzhi nachin je da tu kozhu ponovo napunish kilama :D

Ta opcija - otpada prije nego sto je predlozena :D :D :D

magic
17.03.2005., 16:02
ne bih te htjela prestrashiti, ali ne bi trebala tako varirati u tezhini ako nish drugo onda zbog kozhe.

moja je majka izgubila u nekoliko mjeseci desetak kilograma i zauvijek joj je ostala kozha veca za dva broja. a nije bila bash neshto stara.
odjevena je bila krasna (osim lica, naravno) ali svuchena :horor:

ti si josh mlada i vjerovatno ti se to nece dogoditi, no svejedno razmisli :)

dora
17.03.2005., 16:08
magic kaže:
ne bih te htjela prestrashiti, ali ne bi trebala tako varirati u tezhini ako nish drugo onda zbog kozhe.

moja je majka izgubila u nekoliko mjeseci desetak kilograma i zauvijek joj je ostala kozha veca za dva broja. a nije bila bash neshto stara.

ti si josh mlada i vjerovatno ti se to nece dogoditi, no svejedno razmisli :)

:top:

Naravno da je sve napisano apsolutna istina, ali... ALI :rolleyes: ovo je ljeto sam imala viziju :rolleyes: da ma kolko ja jela necu se zdebljat (ovo pripisujem - jacem suncu no ikad i UV zracenjima te njihovu pogubnom utjecaju na moje ganglije :D).

I jebiga, sad sam tu di jesam. S kozom ko gumom :tuzni:

magic
17.03.2005., 16:12
ok...idi onda i nemoj vishe grijeshiti :amen:

zajebavam se...ne bi bilo loshe ako imash vremena i novaca da skochish do neke dobre kozmeticharke, ima chuda tih tretmana, uz profi masazhu vjerujem da bi pomoglo.

dora
17.03.2005., 16:16
magic kaže:
ok...idi onda i nemoj vishe grijeshiti :amen:
:rofl::rofl::rofl:
Kolko ocenasih :D?

magic kaže:
zajebavam se...ne bi bilo loshe ako imash vremena i novaca da skochish do neke dobre kozmeticharke, ima chuda tih tretmana, uz profi masazhu vjerujem da bi pomoglo.
To mi je jedna moja rekla.

Doduse da je gledala na teveu, ne znam misim da je zenska zgubila jedno 20-30 kila i da joj je ocajno visilo (svuda) i da je s nekom masazom (kojom - ne pitaj me, ustalom toga mislim da i nema kod nas) skoro sva koza se (bez plasticne) vratila u prvobitno stanje.

magic
17.03.2005., 16:19
sjetila sam se da je sestri moje susjede (dobro da nisam pochela s onim jetrvama, zaovama i slichnim :rofl: ) jako pomoglo ono zamatanje u neke trake s eterichnim uljima i masazha...jel to body wrapping :misli:

ona je u trudnoci doshla ko brod (nosila blizanke, jela za petorke i takoto ;):D), pa je poslije smrshavila i pricha dalje poznata.

magic
17.03.2005., 16:20
rekla je da joj je chak i neshto celulita otishlo.

Karmela
17.03.2005., 16:21
Vjerojatno bi ti neke vjezbice sa otporom pomogle. Mislim da aerobne vjezbe (voznja biciklom, trcanje, aerobik..) nece dati puno rezultata u ovom slucaju.

Pokusaj si nabaviti male utege od recimo 8 ili 10kg ( probaj ih u trgovini, koji ti vise pasu, ali moras osjetiti opterecenje) i kad ides u setnju obavezno ih nosi sa sobom, a i doma mozes vjezbati s njima. ( proguglaj za razno-razne vjezbice).
Najbolje bi mozda bilo da odes na fitness i da si platis trenera za tjedan dana (ili mjesec).
On bi ti pokazao koje vjezbe na kojim spravama, na kojoj jacini i koliko dugo - bi bile najefikasnije za tebe.
Dalje mozes onda sama.

Jos si mlada ima nade. Moja mama se u svojoj 50oj fino zategnula vjezbajuci barem sat vremena dnevno (svaki dan). :mig:

magic
17.03.2005., 16:25
8-10 kg nisu MALI utezi. bar ne ako inache ne vjezhba.

dora
17.03.2005., 16:48
magic kaže:
sjetila sam se da je sestri moje susjede (dobro da nisam pochela s onim jetrvama, zaovama i slichnim :rofl: ) jako pomoglo ono zamatanje u neke trake s eterichnim uljima i masazha...jel to body wrapping :misli:

ona je u trudnoci doshla ko brod (nosila blizanke, jela za petorke i takoto), pa je poslije smrshavila i pricha dalje poznata.

:rofl:
Nije smijesno, al je smijesno :D ono: 'dosla je ko brod...' :rofl:

Body wrapping? Uuu cak sam i ja cula za to, a tog znam da 100% ima u gotovo svakom salonu :D
E bas cu nazvat ovih dana jedan, da vidim cijene :)
Karmela kaže:
Vjerojatno bi ti neke vjezbice sa otporom pomogle. Mislim da aerobne vjezbe (voznja biciklom, trcanje, aerobik..) nece dati puno rezultata u ovom slucaju.

Pokusaj si nabaviti male utege od recimo 8 ili 10kg ( probaj ih u trgovini, koji ti vise pasu, ali moras osjetiti opterecenje) i kad ides u setnju obavezno ih nosi sa sobom, a i doma mozes vjezbati s njima. ( proguglaj za razno-razne vjezbice).
Najbolje bi mozda bilo da odes na fitness i da si platis trenera za tjedan dana (ili mjesec).
On bi ti pokazao koje vjezbe na kojim spravama, na kojoj jacini i koliko dugo - bi bile najefikasnije za tebe.
Dalje mozes onda sama.

Jos si mlada ima nade. Moja mama se u svojoj 50oj fino zategnula vjezbajuci barem sat vremena dnevno (svaki dan).
Ali Karmela, duso, sreco, misicu... (citaj pise sve naprijed :))... ja idem na fitness vec godinama :mirko: svaki dan. Al fitness mi nemre pomoci npr. kod omlohavljene koze na licu. :zubo:

tilla
17.03.2005., 16:58
imaš od clarinsa liniju za zatezanje.

puno košta, ali rezultati vidljivi.
ne na meni, već na frendici.

Karmela
17.03.2005., 16:59
dora kaže:

Ali Karmela, duso, sreco, misicu... (citaj pise sve naprijed :))... ja idem na fitness vec godinama :mirko: svaki dan. Al fitness mi nemre pomoci npr. kod omlohavljene koze na licu. :zubo:

Okay, nemoj shvatiti krivo, samo sam mislila pomoci. Ako vec ides na fitness mozda trebas promjeniti vjezbe ili redoslijed, mozda se ne opterecujes dovoljno (ako ides godinama i nije efektivno vec...).Ponekad zavolimo neke vjezbe i ne pada nam na pamet mijenjati ih. ;)

Osim toga, ako si sva zategnuta ne vidim kako bi ti samo lice ostalo mlohavo u tvojim godinama (okay, mozda genetika).
Ja i dalje cvrsto vjerujem u vjezbe sa otporom, ali necu te vise zamarati. Sretno :w

Karmela
17.03.2005., 17:07
magic kaže:
8-10 kg nisu MALI utezi. bar ne ako inache ne vjezhba.

Pa vec godinama ide na fitness. Ovi bi trebali biti optimalni za neke svakodnevne vjezbe.

Ali kuzim, moja je mama pocela sa onima od 300 grama (nikad nije vjezbala), sad je na onima od 10kg (bez problema).

Vjezbama rastezanja i otpora si je ljepo izduzila figuru, cak je konacno dobila i ljepse definirane ruke. :top: (prosle godine je izgubila oko 20ak kg, ove godine planira jos 10ak (uvijek je bila bucka, ali sad izgleda najbolje).

Najbolje od svega nista joj ne visi - nema mlohave koze. A to je bio i jedan od njenih kriterija kad je krenula vjezbati i bolje se hraniti.
Lijepo je rekla doktoru da ce radije biti punacka nego mlohava, i napravili su plan kojeg se ona drzala. I vrijedilo je.

dora
17.03.2005., 17:07
tilla kaže:
imaš od clarinsa liniju za zatezanje.

puno košta, ali rezultati vidljivi.
ne na meni, već na frendici.
Imas link? :)
Definiraj: puno kosta :D
Karmela kaže:
Osim toga, ako si sva zategnuta ne vidim kako bi ti samo lice ostalo mlohavo u tvojim godinama (okay, mozda genetika).
C, c, c nemres bit tak bas uvredljiva na Internetu, jer iskreno, ne govorim nista iz zle namjere ali to necu stalno ponavljati, jer bi valjda iz konteksta trebala shvatiti bit posta i njegov 'ton'. Ako stavim smajlic tipa--> :) ili :D onda je ocito da je nesto receno bila ili trebala biti - sala.

No, da se vratim temi.
Gleaj. Zategnuta je guzica, noge i ruke (tu mi nist ne visi, za sad). Ostalo je gumasto, odnosno moze mi se koza rastezati (onak kad ju primis s rukama i hopa ko kaugumu :D).

I poanta je u tome da ne vidim kakve veze ima vjezbanje s tim (dobro osim s trbuhom) :confused: :) i genetika? Koza mi se omlohavila jer sam omrsavila. Nije se omlohavila - sama od sebe :D
Vjerojatno ce se ponovo zategnuti, ali cisto bi htjela ubrzati proces ako se moze :zubo:

Edit: tu i tamo promijenim intenzitet nekih vjezbi, neke izbacim, neke nove ubacim... nije da stalno radim jedno te isto. Tak da misim da i to kao neka opcija za zatezanje - otpada :tuzni:

tilla
17.03.2005., 17:14
dora kaže:
Imas link? :)
Definiraj: puno kosta :D

ne znam točno kako se zove. moram je pitat.

ko ti se ne da čekat potraži na www.clarins.com
ha, krema je bila nešto ispod 300kn.

dora
17.03.2005., 17:18
tilla kaže:
ne znam točno kako se zove. moram je pitat.

ko ti se ne da čekat potraži na www.clarins.com
ha, krema je bila nešto ispod 300kn.
Daj ti nju pitaj za tocno nazivlje kreme, cisto informativno. :D

tilla
17.03.2005., 17:20
dora kaže:
Daj ti nju pitaj za tocno nazivlje kreme, cisto informativno. :D

ok. bila je krema i ulje u pitanju.
pitat cu je tocno kako se zove.

Modesti
17.03.2005., 17:27
Ne znam da li će ti ovo pomoći, ali kad mi je nakon poroda ostalo pet kila viška, ja sam ih skinula dosta brzo (jer se nisam mogla gledat) , a da bi koža ostala kakva treba išla sam na masažu , redovito se mazala sa kremom protiv celulita i to i trbuh i noge i nadlaktice i guzu,(ma sve osim grudi) Ne znam koju sam onda kremu koristila jer je davno bilo, ali sada mi je odličan fit (ne znam od koga neka naša firma ,meni je bolji od ostalih razvikanih), prvo umasiraš ulje, a onda gel.Zahtijeva vremena , ali ja se volim mackat pa mi nije teško.Što se omatanja tijela tiče za to ti i ne treba salon.Ako si malo spretna možeš i sama omotati se.Ja nakon toga ne ležim pod termo dekom nego rintam po stanu :zvrko: Isto tako meni je odlično blato od Geomara jer se ne mrvi .Mislim da bi ti to trebalo pomoći, a dobro je i za održavanje dobrog tonusa.I naravno plivanje.Sretno:) A za lice trebalo bi ti pomoći nekoliko stručnih masaža kod kozmetičarke.

Samantha
17.03.2005., 20:24
a LPG?

u reklamnom prospektu pise zatezanje koze,pa da odes i raspitas se.

Xavi
17.03.2005., 21:19
Mislim da je logicno da ce ti vjezbe pomoci, samo je pitanje vremena. Koza ti visi upravo zbog toga jer si smrsala, pa tu przninu treba ,da tako kazem, necim ispuniti, a to su misici.
Ovo govorim iz iskustva. Koxza mi je prirodno mlohava, a mrsava sam.Izgleda kao da izmedju kostiju i koze nema nista, ni misica ni sala. Znaci pocela sam raditi na misicima. Vjezbam nekih 8 mj. i koza mi se lijepo pocela zatezati.
Pod vjezbanjem se smatraju kardiovaskularne vjezbe i vjezbe snage.
Meni je super i Power plate, sprava koja vibrira. Vjezbajuci na njoj suzbila sam celulit.
Trebas vjezbati barem 3 puta tjedno po 2 sata.:W

dora
17.03.2005., 21:57
Modesti kaže:
blato od Geomara
Sta je to? Gdje se to kupi? Sta se s njim radi? Kaj namazes se pa omotas? Daj malo preciznije :)

Samantha kaže:
a LPG?
Sta je LPG?

Xavi kaže:
Trebas vjezbati barem 3 puta tjedno po 2 sata.
Vjazbam svaki dan sat i pol (nije na odmet ponovit jos koji put jer: Ponavljanje je majka znanja :D ).

Samantha
17.03.2005., 22:14
LPG (http://www.lpgsystems.com/)

cula sam da u salonima daju pismenu garanciju za rezultat...u protivnom ne moras platit,a tretman kosta oko 200 kn...zavisno gdje.

primjer...jedan tretman lpg zamjenjuje 8-10 rucnih anticel masaza...

green_cat
18.03.2005., 00:32
Ne sređuju se te stvari samo izvana, kozmetičkim tretmanima.

Osim vježbi i ulja/kremica, trebala bi piti puno tekućine i uzimati omegu 3. Probaj, to će pomoći da se koži vrate vlažnost i elastičnost.

joujou
18.03.2005., 06:39
pusti kožu... daj ti reci kako si smršavila 10 kg :D :D :D

rachelst
18.03.2005., 07:42
dora blato od geomara imaš mislim i u DM-u bar mi se čini da sam ga ja prošle godine tamo kupila i u ipercoopa je bilo prošlo proljeće ....cijena je nekih 150 kn.....na njemu ti pišu upustva mislim da se prva tri dana svaki dan na dijelove tijela određene koje ti želiš natrackaš blatom pa ga onda zamotaš u u onu kućnu plastićnu prozirnu foliju zahranu na nekih 30-45 min (ne sjećam se više) i nakon toga tuširanje....stvarno učvršćuje kožu...
kako smo do sada elaborirali da vježbaš svaki dan :D šta se tiče kozmetike moja osobna preporuka bi ti bio collistar koji je mislim najjači za njegu tijela...mlijeka za učvršćivanje kože su nekih 180 kn (200 ml) a kreme (koje su naravno malo bolje) nekih 320 kn čini mi se 400 ml al nisam sigurna.....
ma vratit će se to u normalnu samo nastvai vježbat trackaj se kremama i ako si možeš priuštiti masaž odi neće naškodit....

Xavi
18.03.2005., 09:11
dora kaže:
Sta je to? Gdje se to kupi? Sta se s njim radi? Kaj namazes se pa omotas? Daj malo preciznije :)

Sta je LPG?

Vjazbam svaki dan sat i pol (nije na odmet ponovit jos koji put jer: Ponavljanje je majka znanja :D ).

ne moras biti tako sarkasticna, samop sam htjela pomoci. Nisam citala sve postove tako da ne znam.
Samo ti mogu reci da je vjezbanje logicno rjesenje tvog problema, kao sto sam vec rekal govorim iz iskustva i to ne samo svoga. Sve je pitanje vremena. Potrebna je najmanje godina dana da se kod tezih problema vide tek neki rezultati i jos barem jedna da se problem u potpunosti rijesi.
:)

debelakrava
18.03.2005., 09:15
pusti kožu... daj ti reci kako si smršavila 10 kg

Upravo to:-)))

Ava Adore
18.03.2005., 09:20
Pa nije jela :D

maristella69
18.03.2005., 09:22
Vjerojatno će ti nešto pomoći sva ta čuda od blata i masaža, naročito vježbanje, a najveću ćeš si uslugu napraviti ako tu težinu zadržiš minimalno godinu dana, pa do daljnjega, jer će ti se koža sama od sebe ponešto zategnuti.
Tih 10 kila je trebalo biti raspoređeno na duži vremenski period, ali što je - tu je, shvaćam nestrpljivost, meni osobno ljepše vidjeti i malo ispaćenije lice na uštrb stesanog tijela nego obrnuto.
Dakle, ustali tu svoju težinu, 10 kila gore/dolje je zaista neoprostivo.

croft
18.03.2005., 09:28
10 kg?:eek:

dora,pa kako sad izgledas?na onoj slici si mrsava

maristella69
18.03.2005., 09:52
Pa imala je međufazu, koliko sam ja shvatila.

chiquita
18.03.2005., 11:05
Modesti kaže:
Ne znam da li će ti ovo pomoći, ali kad mi je nakon poroda ostalo pet kila viška, ja sam ih skinula dosta brzo (jer se nisam mogla gledat) , a da bi koža ostala kakva treba išla sam na masažu , redovito se mazala sa kremom protiv celulita i to i trbuh i noge i nadlaktice i guzu,(ma sve osim grudi) Ne znam koju sam onda kremu koristila jer je davno bilo, ali sada mi je odličan fit (ne znam od koga neka naša firma ,meni je bolji od ostalih razvikanih), prvo umasiraš ulje, a onda gel.Zahtijeva vremena , ali ja se volim mackat pa mi nije teško.Što se omatanja tijela tiče za to ti i ne treba salon.Ako si malo spretna možeš i sama omotati se.Ja nakon toga ne ležim pod termo dekom nego rintam po stanu :zvrko: Isto tako meni je odlično blato od Geomara jer se ne mrvi .Mislim da bi ti to trebalo pomoći, a dobro je i za održavanje dobrog tonusa.I naravno plivanje.Sretno:) A za lice trebalo bi ti pomoći nekoliko stručnih masaža kod kozmetičarke.
ajme meni problema oko pet kila...eek:

dodouprolazu
18.03.2005., 11:27
Tih 10 kila je trebalo biti rasporedeno na duži vremenski period, ali što je - tu je

Eto, sto ja pisem na onoj temi o mrsavljenju! Da je mrsavila kilu mjesecno, ne bi sad ovih problema imala. Ali ne, sve mora brzo.

Lea12
18.03.2005., 11:44
pa da! reci kako si smrsala 10 kila i u kojem perdiodu.
Hocu i ja da smrsam ... pogotovu da se rijesim trbuha! tj, sala na trbuhu ... vidis trebala bih pocet topic "salo na trbuhu"" ... :trk:

Lea12
18.03.2005., 11:45
Kratko i jasno:

Kako se rijesiti sala na trbuhu! ! !
Savjeti:
-koje vjezbe
-koje kreme i kremice
-ili nesto trece

eena_
18.03.2005., 11:47
dijeta
a za učvršćivanje kože možda postoje nekakve kreme, ali trbušnjaci su bolji i jeftiniji:mig:

debelakrava
18.03.2005., 12:34
neces se trbusnjacima rijesit sala. moras radit aerbne vjezbice za to...primjerice trcanje ili preskakanje uzeta. nakon toga trbusnjake i nakon toga neke yoga,pilates vjezbe za istezanje.

(no i ja znam teoriju...praksa mi nikako ne ide)

maristella69
18.03.2005., 12:40
Kremice?!:confused:

Kako se išta u životu može postići bez dobrog, starog, klasičnog truda i znoja, te strpljenja??

Xavi
18.03.2005., 12:52
debelakrava kaže:
neces se trbusnjacima rijesit sala. moras radit aerbne vjezbice za to...primjerice trcanje ili preskakanje uzeta. nakon toga trbusnjake i nakon toga neke yoga,pilates vjezbe za istezanje.

Bas tako, ne znam zasto mnogi ljudi misle da trbusnjaci rjesavaju salo, oni samo ucvrscuju misice.
Salo se topi gubljenejm kalorija, a kalorije se gube znojenjem tj.kardiovaskularnim vjezbama-trcanje, cross trainer...
Uvjek se prvo treba dobro oznojiti, bar pola sata . Ne mora se raditi jedno te isto. Uzmes 10 min bicikl, 10 min pokretna traka, 10 min cross trainer.
I onda preci na trbusnjake ili jednostavno na sprave s utezima namjenjene trbusnjacima.:)

eena_
18.03.2005., 13:07
debelakrava kaže:

:zubo:

Kristina19
18.03.2005., 13:17
Plivanje je :s :s za rijesiti se sala na trbuhu. Kad dodem na more u roku 2 tjedna sam super.

dora
18.03.2005., 13:32
U jebote kolko odgovora. Hvala. Sad cu ja svima odgovorit, po redu:

green_cat kaže:
Ne sređuju se te stvari samo izvana, kozmetičkim tretmanima.

Osim vježbi i ulja/kremica, trebala bi piti puno tekućine i uzimati omegu 3. Probaj, to će pomoći da se koži vrate vlažnost i elastičnost.
Pijem najmanje 2 litre vode dnevno i pijem Omegu 3. I to jos od kad sam prvi put smrsavila :D

rachelst kaže:
dora blato od geomara imaš mislim i u DM-u bar mi se čini da sam ga ja prošle godine tamo kupila i u ipercoopa je bilo prošlo proljeće ....cijena je nekih 150 kn.....na njemu ti pišu upustva mislim da se prva tri dana svaki dan na dijelove tijela određene koje ti želiš natrackaš blatom pa ga onda zamotaš u u onu kućnu plastićnu prozirnu foliju zahranu na nekih 30-45 min (ne sjećam se više) i nakon toga tuširanje....stvarno učvršćuje kožu...
kako smo do sada elaborirali da vježbaš svaki dan šta se tiče kozmetike moja osobna preporuka bi ti bio collistar koji je mislim najjači za njegu tijela...mlijeka za učvršćivanje kože su nekih 180 kn (200 ml) a kreme (koje su naravno malo bolje) nekih 320 kn čini mi se 400 ml al nisam sigurna.....
ma vratit će se to u normalnu samo nastvai vježbat trackaj se kremama i ako si možeš priuštiti masaž odi neće naškodit....
Fala ti ko sestri :top: Ak nist drugo otici cu u DM pogledat, vidjet taj Collistar... :)
Xavi kaže:
ne moras biti tako sarkasticna, samop sam htjela pomoci. Nisam citala sve postove tako da ne znam.
Samo ti mogu reci da je vjezbanje logicno rjesenje tvog problema, kao sto sam vec rekal govorim iz iskustva i to ne samo svoga. Sve je pitanje vremena. Potrebna je najmanje godina dana da se kod tezih problema vide tek neki rezultati i jos barem jedna da se problem u potpunosti rijesi.
Babe, babe, stvarno ste pekmezaste. Covjek vas lijepo uputi po 5-ti put u cinjenicu da vjezba, a vi dignete nos kao: Joj kak si bezobrazna ja ti zelim pomoc.
Nisam bezobrazna i zahvalna sam na svakom vise manje konstruktivnom prijedlogu ili iskustvu, ali mi je bedasto jedno te isto ponavljat ko papagaj, o tome se radi. :)

I da, naravno da je sve pitanje vremena (nadam se)... al ja bi to malo ubrzala :D i pomogla kozici :cerek:

maristella69 kaže: Vjerojatno će ti nešto pomoći sva ta čuda od blata i masaža, naročito vježbanje, a najveću ćeš si uslugu napraviti ako tu težinu zadržiš minimalno godinu dana, pa do daljnjega, jer će ti se koža sama od sebe ponešto zategnuti.
Tih 10 kila je trebalo biti raspoređeno na duži vremenski period, ali što je - tu je, shvaćam nestrpljivost, meni osobno ljepše vidjeti i malo ispaćenije lice na uštrb stesanog tijela nego obrnuto.
Dakle, ustali tu svoju težinu, 10 kila gore/dolje je zaista neoprostivo.
Nije neoprostivo nego je - preglupo :rolleyes: i neoprostivo i nadasve - nepotrebno. Al jebiga, sto je tu je. Napravila sam si pizdariju, pa sad trazim rjesenja.
Zapravo, prvi put kad sam mrsavila, prije jedno 7 godina, smrsavila sam 20-25 kila i onda je isto ovak visilo (serem, visilo je puno gore) i stvarno nisam imala neke oscilacije (svih tih godina), osim mozda kila/dve gore ili dole. Al ovo ljeto je bilo pogubno :D i jebat ga :D

Zapravo, ovo sve i pitam upravo zato sto se bojim, jer sam 7 godina starija nego prvi put da mi se ne bi desilo da to ovak - ostane. Inace, onda se povuklo, ne znam kolko je tocno trebalo.
croft kaže:10 kg?

dora,pa kako sad izgledas?na onoj slici si mrsavaOd one slike sam se zdebljala 10 kila. Slika je od prosle jeseni, ja sam se zdebljala ovo ljeto.
dodouprolazu kaže:
Eto, sto ja pisem na onoj temi o mrsavljenju! Da je mrsavila kilu mjesecno, ne bi sad ovih problema imala. Ali ne, sve mora brzo.
Smrsavila sam 10 kila od sredine osmog mjeseca. Dakle u 7 mjeseci 10 kila. To bas i nije 'prebrzo'.

Inace molila bi cijenjene sugovornike da ovo ne pretvore u temu o mrsavljanju i kilama, jer ima istih tema dosta i previse na forumu. :)

Samantha, ovaj tvoj link nisam jos proucila, ucitava se 100 godina svaki put kad kliknem, uvecer cu, iskreno bas me zanima.

dora
18.03.2005., 13:46
Xavi kaže:
Bas tako, ne znam zasto mnogi ljudi misle da trbusnjaci rjesavaju salo, oni samo ucvrscuju misice.
Salo se topi gubljenejm kalorija, a kalorije se gube znojenjem tj.kardiovaskularnim vjezbama-trcanje, cross trainer...
Uvjek se prvo treba dobro oznojiti, bar pola sata . Ne mora se raditi jedno te isto. Uzmes 10 min bicikl, 10 min pokretna traka, 10 min cross trainer.
I onda preci na trbusnjake ili jednostavno na sprave s utezima namjenjene trbusnjacima.:)

Prvo malo skakuces, vozis bicikl, rolas, traka, kaj vec imas pri ruci i ondak krenes da serije trbusnjaka sa otporom ili bez njega. I to ti je to. :D :D :D

U pocetku ti je malo jebeno, boli te sve i slicno, al s vremenom se naviknes :D

debelakrava
18.03.2005., 14:17
slusaj doru. ona zna. dora je moj novi guru za mrsavljenje:D

t.star
18.03.2005., 15:22
maristella69 kaže:
Kremice?!:confused:

Kako se išta u životu može postići bez dobrog, starog, klasičnog truda i znoja, te strpljenja??

e, tu se slažem!

t.star
18.03.2005., 15:24
dora kaže:
U pocetku ti je malo jebeno, boli te sve i slicno, al s vremenom se naviknes :D

ja baš uživam u toj boli... kad više ne možeš i peče, a još radiš!

Paw
18.03.2005., 17:09
t.star kaže:
ja baš uživam u toj boli... kad više ne možeš i peče, a još radiš!

Ta sam:top: :D

Gledam ove moje curke sa ajrobika (btw. imam največe guzove, al zato najjače trbušnjake:cheer: ... i stomačić naravno:D ).. i uglavnom, već u drugoj seriji curke odustaju:eek: .. ja odfuram sa trenericom do četvrte serije i taman kad bol postane ful ok:top: .. trenerica kaže: "A sad step" :visi: :visi:

magic
18.03.2005., 17:47
....a tek muzika na linku :rofl:

zatreshtala mi je cijela soba :bonk:

po meni - nish osobito. sprave. mozhda nisam dovoljno prouchila. ali izgledaju mi samo kao neshto sofisticiranije sprave za vjezhbanje.

Pink Lemon
18.03.2005., 19:11
trbusnjaci, pa step? to jos nisam cula... :confused:

enivej, ja opet idem na aerobic unatrag 2 mj. i prvi put u zivotu mi je fenomenalno i uzivam u tome!!!:mirko:

radimo JEDNOSTAVNE vjezbe sa puno ponavljanja, nikakve bijesne i poluprofesionalne koreografije koje ne mozes slijediti pa se samo ogledas u cudu i pokusavas ulovit nit a na kraju nista ne radis.

nekad je naglasak na tbuhu, nekad na rukama, nekad na guzi, tako da svaki put nesto drugo boli, al kak bi rekla trenerica - znaci da ima nesto zivo.

Paw
18.03.2005., 19:43
Pink... mi SVE radimo... od stepa, do buča, pa vitlača, pa vježbe za rekreaciju - uglavnom svaki put je nešto drugo, neš novo:)

Nije ono samo step i udri:visi: :D .. naime, postoji i ta varijanta, al ja sam odabrala ovu drugu grupu i ful mi je ok:)
Baš sam se sada vratila, i ovaj put sam kooomma:zzz:
Žena nas je pošteno izmorila pred vikend:D

Pink Lemon
18.03.2005., 22:36
Mi uvijek radimo PRVO aerobne vjezbe, a onda bucice, cucnjeve, trbusnjake, neke pilates vjezbe i sta ti ja znam.

I tak je uvijek bilo na svim treninzima na koje sam isla - nije mi se nigdje desilo da bi se nakon trbusnjaka dizali i opet isli skakutat - zato me zacudilo kad velis da nakon trbusnjaka idete radit step.

ne znam, mozda sam krivo skuzila - mozda hoces rec da ti je lakse napravit puno trbusnjaka nego radit step? ak je tako, onda zanemari cudjenje!;)

goddess11211
18.03.2005., 22:40
koliko sam skuzila problem je jer ti je lice malo objeseno...u zadnje vrijeme sam cula dosta pozitivnog o vjezbama za lice, ili jos zvano facelifting vjezbe...vidjela sam par vjezbi i cini se ok, u svakom slucaju nemas sta izgubiti ako probas.

mozes na internetu naci vise varijacija i razne vjezbe ili si mozes kupiti knjigu...imaju ih nekoliko na amazonu...

goddess11211
18.03.2005., 22:45
moj recept za takav problem je trcanje na traci (i to redovito) za prave rezultate nikakav bicikl ili neka druga cardio varijacij, trcanje je najbolje i to 30-50 minuta. poslije trcanja vise vrsta trbusnjaka, pogotovo za donji dio trbuha, posto je to obicno veci problem za vecinu zena...i naravno pilates sat tu i tamo...

idealno bi bilo da razne varijacije trbusnjaka radis svaki dan, trcis 5 puta tjedno 40-sat vremena, i uzmes 3 pilates sata na tjedan. Za mjesec dana garant ces izgubit najmanje 5 kila ako ne povecas unos kalorija a sad si na stabilnoj tezini...i da zravnat ces si trbuh...

mrkvich
18.03.2005., 22:47
30ak sklekova napravi i onda primi sauger u ruke i posaugaj cijeli stan,operi podove i prozore i bus vidla kak se bus fino oznojila.

Paw
18.03.2005., 23:08
Pink Lemon kaže:
Mi uvijek radimo PRVO aerobne vjezbe, a onda bucice, cucnjeve, trbusnjake, neke pilates vjezbe i sta ti ja znam.

I tak je uvijek bilo na svim treninzima na koje sam isla - nije mi se nigdje desilo da bi se nakon trbusnjaka dizali i opet isli skakutat - zato me zacudilo kad velis da nakon trbusnjaka idete radit step.

ne znam, mozda sam krivo skuzila - mozda hoces rec da ti je lakse napravit puno trbusnjaka nego radit step? ak je tako, onda zanemari cudjenje!;)

Ma rekla sam ti što sve otprilike radimo... narafski da prvo radimo vježbe za rekreaciju... zagrijevamo se, pa onda prijeđemo npr. na step, pri kraju opet malo vježbi 'na podu' - koje uključuju i trbušnjake i na samom kraju lagano istezanje i vježbe za opuštanje.

Da, lakše mi je raditi trbušnjake i sat vremena ak treba neg step:D .. što bi značilo da imam vrlo jake trbušne:mirko: ... al jako malo kondicije.
Žišku;)

hana
18.03.2005., 23:10
Pink Lemon kaže:
Mi uvijek radimo PRVO aerobne vjezbe

koje su to?

Ona007
18.03.2005., 23:12
Mislim da je plivanje ipak najbolja stvar, zatim trbusnjaci, aktivnoast ( hodanje, trcanje itd..)
Sto se tice kremica cula sam da je za celulit najbolja PerfectSlim od Loreala

hana
18.03.2005., 23:16
ok svi pricate o plivanju ali plivanje nabija misice na rukama i jaka ramena... pogledajte profi plivacice, gube onu zenskost sta ne?
kako sredit trbuh a sprijecit to?
ja idem u gym, ono prvo traka za trcanje, bike i to pa onda sprave, je to ca dobro?

Paw
18.03.2005., 23:21
mrkvich kaže:
30ak sklekova napravi i onda primi sauger u ruke i posaugaj cijeli stan,operi podove i prozore i bus vidla kak se bus fino oznojila.

Pa nije baš tako;)
Ja (ko i večina žena) sve to radim, a totalno sam 'van' kondicije.

I ja sam prije furala tu spiku kao ti, a tek sad (odkad odlazim na taj aerobic) primjećujem svaki svoj mišič;)

Ne mogu se kućanski poslovi usporediti sa dobrom tjelovježbom.
Moš se samo dobro naradit, po mogućnosti ukočit tj. istegnuti koji mišič i poslije rikavati na kauču od umora.
Naravno, satisfakcija ti je u npr. čistim/blistavim prozorima i sl. ...

A da ne govorim kako u tim aktivnostima ne djeluje cijelo tijelo, već 'razgibavaš' samo 'alat' --> ruke, eventualno noge... i opet nisu svi mišiči 'uključeni'.

Al ak ti je 'ta metoda' prirasla srcu, savjetujem ti da uzmeš lopatu i preokreneš cijeli vrt... dan po dan:top: :D ... e da vidiš onda fitnessa:D

goddess11211
18.03.2005., 23:23
ah molim te, neces nakon plivanja odmah postati ko bilderica...
jedna od Olimpijskih plivacica je ujedno i poznati model, jako seksi, uostalom, zar vam se nesvidja imat lijepo tonirane ruke i ramena? meni je to hot za poludit!

mrkvich
18.03.2005., 23:26
Paw kaže:
Al ak ti je 'ta metoda' prirasla srcu, savjetujem ti da uzmeš lopatu i preokreneš cijeli vrt... dan po dan:top: :D ... e da vidiš onda fitnessa:D

paaa...bash planiramo urediti vrt (prekopat,posadit zbunje neko itd),a posto ja volim radit...nije tak losa ideja:D

Paw
18.03.2005., 23:28
hana kaže:
ok svi pricate o plivanju ali plivanje nabija misice na rukama i jaka ramena... pogledajte profi plivacice, gube onu zenskost sta ne?

Točno tako:D

Recimo, ja u plivanju koristim uglavnom ruke jer imam jaki zamah... noge ko da vučem za sobom, neš kao sitno lopatam :D

Al zato imaš npr. više 'položaja' u plivanju - moš plutati na leđima, ruke stavit ispod glave i jako lomatat nogama po površini (neš slično kao što smo kao djeca voljeli raditi u pličaku).

Recimo Delfin (ili leptir... kako ko veli) stil je odličan, iako težak, al pokreće cijelo tijelo:top: :top:

Paw
18.03.2005., 23:29
mrkvich kaže:
paaa...bash planiramo urediti vrt (prekopat,posadit zbunje neko itd),a posto ja volim radit...nije tak losa ideja:D

Ne spominji mi... mojim starcima prošle godine crku motokultivator, pa smo dečko i ja cijeli vrt 'na ruke':D .. ne ponovilo se:eek:

mrkvich
19.03.2005., 12:25
Paw kaže:
Ne spominji mi... mojim starcima prošle godine crku motokultivator, pa smo dečko i ja cijeli vrt 'na ruke':D .. ne ponovilo se:eek:

bar ste ojacali ruke jel:D

alexxx
19.03.2005., 13:06
Paw kaže:
Recimo, ja u plivanju koristim uglavnom ruke jer imam jaki zamah... noge ko da vučem za sobom, neš kao sitno lopatam :D
probaj samo s nogama radit žabu a ruke držat ravno ispred sebe i pokušat se ne napit vode. ic fan :D

Paw
19.03.2005., 18:58
alexxx kaže:
probaj samo s nogama radit žabu a ruke držat ravno ispred sebe i pokušat se ne napit vode. ic fan :D

Znam:D Al teško je za poludit:top:
Tako mene moja stara u vodi 'provjerava' koliko sam u zaostatku s kondicijom od prošlog ljeta:D Na kraju ispadne da sam svake godine sve slabija... i slabija:zubo:

dora
19.03.2005., 19:17
goddess11211 kaže:
koliko sam skuzila problem je jer ti je lice malo objeseno...u zadnje vrijeme sam cula dosta pozitivnog o vjezbama za lice, ili jos zvano facelifting vjezbe...vidjela sam par vjezbi i cini se ok, u svakom slucaju nemas sta izgubiti ako probas.

mozes na internetu naci vise varijacija i razne vjezbe ili si mozes kupiti knjigu...imaju ih nekoliko na amazonu...

Doduse, ispravak netocnog navoda :D nije mi lice 'malo' objeseno, nego poprilicno :D Cak sam jucer imala ambiciju stavit sliku, pa da svi vidite o cem pricam... al sam odustala nakon pomnijeg razmatranja slike :zubo:
Jebote, zgledam ko da imam tudu kozu na licu :D

Nda, sto se vjezbi koje spominjes tice... brijem da ti mislis na one vjezbe koje su kao za ucvrscivanje muskulature da se kao samnje/uklone bore. Ak mislis na to - to mi ne treba :D (ne zato kaj sam imuna na bore, neg ne vjerujem u opciju da 'vjezbam' s licem i onda mi bore odleprsaju).
Inace, masiram si malo tu kozu na licu, al... :D nis od tog za sad.

Inace, Samatha, taj link je preirirtantan. Koji god drek da stisnem, ucitava mi se narednih par minuta. :rolleyes: Pogledala sam svega par dijelova te stranice i samo za tu bijedu trebalo mi je 15 minuta. :rolleyes: Odustala :D

Samantha
19.03.2005., 19:21
meni nije spor:confused: toliko

onda fino na google pa lpg tretmani...i proucavaj

dora
19.03.2005., 19:27
Samantha kaže:
meni nije spor:confused: toliko

onda fino na google pa lpg tretmani...i proucavaj

Jebiga, valjda imas brzi net neg ja (a to stvarno nije tesko) :D ja sam jos na starom dobrom modemu :D meni se sve ucitava/skida 100 gooodinaaa :D

Pogledacu na Googlu :D iako cisto sumnjam da je taj LPG za lice jel? To je sam za tijelo (kolko sam skuzila iz 3 otvorene stranice). Vidla sam sam neku cudnu napravu, nalik necemu izmedu bicikla/stepera il takvog neceg :D pa pretpostavljam da je to za tijelo :D

Samantha
19.03.2005., 19:30
mislim da ima raznoraznih...svi su LPG,samo svrha im je razlicita...pogledat cu veceras detaljnije,pa ako skuzim sta je za sto reci cu ti.

Indigo Girl
19.03.2005., 19:52
Meni nije jasna ta vaša teorija da trbušnjaci ne tope salo. Ja sam mislila da mišići tope salo. I sad vi kažete da nije tako?

Kako onda funkcioniraju sve one sprave sto prodaju na TVu? Zar je moguće da je sve to ogromna laž, jer se salo vježbom ne topi?

goddess11211
19.03.2005., 19:56
misici ne tope salo, kako bi mogli? topi se salo kada koristis te sprave za misice, radis trbusnjake, dizes utege, poboljsavas si cirkulaciju i znojis se...to topi salo...

najbolje bi ucinke imalo kada bi prvo trcala na traci pola sata, pocela se znojit i onda krenula na utege i trbusnjake, posto je tijelo vec uhodano i zagrijano duze ces se znojit i imat bolju cirkulaciju svuda u tijelu nego da si isla prvo dizat utegice pa trcat.

Indigo Girl
19.03.2005., 20:02
Pa kad rade, onda tope salo. Zar ne?

Na početku je netko (mislim da je debelekrava) rekao da trbušnjaci ne tope salo. A ti sad kažeš da ih trebam raditi. :misli:

goddess11211
19.03.2005., 20:05
a i nema smisla mislit da ces vjezbat i jesti puno mesa i kruha, grickalica, slatkisa i opcenito drugih gluposti...
pravilna vjezba, jesti kao broj jedan voce i povrce, piletinu i ribu, smedju rizu i crni kruh, ili onaj sa sjemenkama...u ne prevelikim kolicinama. ne piti gazirane sokove...tri obroka dnevno...barem na neko vrijeme...

nemoj jesti u velikim kolicinama: bijeli kruh, krumpir (pogotovo pomfrit ili pohano meso) svinjetina, govedina, sunka, spek, slatkisi, gazirana pica,hrenovke, vise od jednog jaja dnevno, vise od case 2% mlijeka dnevno, sokove, krafne, kolace...

kad bi se svatko pridrzavao ovoga na barem mjesec dana i vjezbao bilo bi to super za vasu liniju a i za kozu...sad ce neki rec sta sve oni jedu a opet su mrsavi...pa mozete jesti sve u umjerenim kolicinama i imat ok liniju, no nije li vazno kako izgledas iznutra i kako ti organizam sve to podnosi...

Indigo Girl
19.03.2005., 20:10
Ma znam ja sve to, ne pričaj mi o pravilnoj prehrani. Mene samo zanima kratko i jasno - pomažu li trbušnjaci u smanjenju sala na trbuhu - da ili ne,

goddess11211
Indigo Girl kaže:
Pa kad rade, onda tope salo. Zar ne?

Na početku je netko (mislim da je debelekrava) rekao da trbušnjaci ne tope salo. A ti sad kažeš da ih trebam raditi. :misli:

Pa ako ces trcat i vjezbat bez trbusnjaka i kad smrsavis izgubit ces i taj trbuh, samo pitanje je da li ce ti biti mekan ko hladetina ili imati male plocice i biti cvrst is up to you...

Ja definitvno mislim da ako kombiniras trcanje ili sat aerobika i bacis se na male utege za ruke ili sprave sa utezima i na nekih 100 ispocetka trbusnjaka svaki dan imat ces garant ravan i lijepo toniran trbuh.

Ma kvragu, cak i da samo radis trbusnjake i nista drugo ako si vise manje zadovoljna sa svojom linijom izgledat ce drugacije nakon mjesec dana!
Pocni sa 100 dnevno u serijama po 25 ili 20 i budes vidla...

goddess11211
Indigo Girl kaže:
Ma znam ja sve to, ne pričaj mi o pravilnoj prehrani. Mene samo zanima kratko i jasno - pomažu li trbušnjaci u smanjenju sala na trbuhu - da ili ne,

DA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:w

Indigo Girl
19.03.2005., 20:12
Odlično. A sad mi reci što je najbolje za donje trbušne? Podizanje nogu? Još nešto?

goddess11211
19.03.2005., 20:15
Podizanje nogu i guzice od poda...tek toliko da se malo odigne, i tako gore -dolje, za pocetak u seriju po 15 mozes napravit 3 zaredom

goddess11211
19.03.2005., 20:17
za gornje trbusnjake znas, legnes skroz na pod, ruke iza glave i podizes glavu i ramena tako da osjetis kako ti gornji trbusnjaci "rade" tih mozes i malo vise napravit 3 runde po 20

Indigo Girl
19.03.2005., 20:18
Dok dižem noge - da se držim negdje rukama?

Indigo Girl
19.03.2005., 20:20
Ne treba mi za gornje, to je ok.

Hm. Znači trbušnjaci mi neće izravnat trbuh, ali će ga učvrstit. Ajde, barem nešto ;)

Samantha
19.03.2005., 20:29
Indigo Girl kaže:
. Mene samo zanima kratko i jasno - pomažu li trbušnjaci u smanjenju sala na trbuhu - da ili ne,

NE NE I NE!

vjezbanjem trbusnih misica ne skidamo salo,samo ga vezemo za njih,tj. UCVRSCUJEMO.

ako ne svedes kolicinu tjelesne masti ispod 15 %,trbusne misice neces ni vidit,a mislim da ti to nije ni u interesu.

zato trbusnjake radi kad skines salo,definicije radi.

goddess11211
19.03.2005., 20:54
Indigo Girl kaže:
Dok dižem noge - da se držim negdje rukama?

dlanovi su okrenuti prema podu i opires se o pod za ravnotezu

goddess11211
19.03.2005., 20:58
Samantha kaže:
NE NE I NE!

vjezbanjem trbusnih misica ne skidamo salo,samo ga vezemo za njih,tj. UCVRSCUJEMO.

ako ne svedes kolicinu tjelesne masti ispod 15 %,trbusne misice neces ni vidit,a mislim da ti to nije ni u interesu.

O boze dragi,

Ajde da rijesimo dilemu jednom za svagda...tko god je otvorio ovu temu i koga god zanima kako da se rijesi sala neka kaze koliko ima kila i koliko je visok pa da vidimo na konkretnom primjeru!

Normalno da ako imas 100 kila i visok si 1.65 nece ti se vidjet nike razlike radila trbusnjake ili ne a ni salo nece otic osim ako se ne bacis na dietu ili kardiovascularne vjezbe...

Ako si 1.65 i imas 65 kila radis trbusnjake i kardiovaskularne vjezbe, normalno da ces izgubit salo.

JEDNO BEZ DRUGOGA JEDNOSTAVNO NEMOZE!

goddess11211
19.03.2005., 21:02
Samantha kaže:
NE NE I NE!

i jos jedna stvar, nemozes salo vezati za misice vise nego sto je vec vezano, neznam tko je to izmislio i gdje si to procitala ali nema smisla...

Samantha
19.03.2005., 21:19
indigo je pitala pomazu li trbusnjaci u skidanju sala s stomaka...odgovor na trbusnjake je Ne...nije spominjala kardiovaskularne vjezbe..

Trbusnjaci ko samostalna vjezba ne pomazu.

magic
19.03.2005., 21:30
moram napisati.

mozhda vjezhbanje trbushnjaka ne pomazhe topljenju vishka masnoce, no svakako su vrlo korisna vjezhba. mozhda ne za izgled, ali za zdravlje svakako.

Pitajte svakog fizioterapeuta.

dakle - skidale shlauf ili ne, vjezhbajte trbushnjake. oni su blaagotvorni chak i za unutarnje organe.

bolje i 30 trbushnjaka nego nishta.

goddess11211
19.03.2005., 21:31
Samantha kaže:
indigo je pitala pomazu li trbusnjaci u skidanju sala s stomaka...odgovor na trbusnjake je Ne...nije spominjala kardiovaskularne vjezbe..

Trbusnjaci ko samostalna vjezba ne pomazu.

Ma ni s tim se neslazem! Da radite trbusnjake redovito vidjeli biste i zasto se ne slazem...

Kako onda objasnjavas Pilates, to su u biti cijeli sat doslovno trbusnjaka i vjezbi za trbuh i oko trbuha ... kako onda toliko ljudi tvrdi kako su izgubili salo zahvaljujuci pilates?

Trbusnjaci ti nece skinuti salo u mjesec dana,ali nakon nekoliko mjeseci ako ih radis redovito svaki dan vidjet ces da ce se pocet stanjivati...a i nikako ti nemogu odmoc

ah zene, zene....

Samantha
19.03.2005., 21:42
indigo evo pronjuskaj malo po ovom (http://maksimalno.com/forum/forum_posts.asp?TID=634&PN=4) forumu,naci ces o skidanju sala.

Indigo Girl
20.03.2005., 00:39
Ok. I get the point. Idem sutra u teretanu, 45 minuta na orbitrek. Ako crknem, znajte da vas sve volim.

Jump-Jump
21.03.2005., 07:35
goddess11211 kaže:

Kako onda objasnjavas Pilates, to su u biti cijeli sat doslovno trbusnjaka i vjezbi za trbuh i oko trbuha ... kako onda toliko ljudi tvrdi kako su izgubili salo zahvaljujuci pilates?

Trbusnjaci ti nece skinuti salo u mjesec dana,ali nakon nekoliko mjeseci ako ih radis redovito svaki dan vidjet ces da ce se pocet stanjivati...a i nikako ti nemogu odmoc

Ovo što govori goddess11211 je istina, ali za takve rezultate ti treba puno mjeseci pilatesa!!:o

Za par mjeseci su samo mali pomaci, tijelo osjeća promjenu, držanje tijela postaje odlično... ali salo, trbušnjaci.... uuuu... tu treba puno više znoja! A tako ih lako dobijemo...samo jedna zima sjedenja, ili kao što je kod mene slučaj, samo jedna trudnoća...

Jump-Jump
21.03.2005., 07:36
Indigo Girl kaže:
Ok. I get the point. Idem sutra u teretanu, 45 minuta na orbitrek. Ako crknem, znajte da vas sve volim.

P.S. Radna mi kolegica prodaje Orbitrek.... malo korišten, nije skup... o'š kupiti....:D

Daemona
21.03.2005., 10:58
nisam sve citala ali ovako...
za skidanje masnoca rade se aerobne vjezbe..dakle vjezbe gdje se povisuje broj otkucaja srca i koje trose kisik...to je trcanje, bicikl, pa cak i trbusnjaci (ali trebalo bi se raditi puno puno puno ponavljanja, sto i nije toliko potrebno)..uglavno maerobne vjezbe bi trebala trajati oko 30 minuta (jer se prvo trose ugljikohidrati,a tek onda masti)..tih 30 min je vazno da ne pocnes dahtat (kad pocnes dahtat presla si na aeroban nacin vjezbanja..ne trose se masti vec se stvara mlijecna kiselina) dakle vazno je da cijelo vrijeme normalno dises...da ubrzano a li ne hvatanje daha..ako dodje do hvatanja dah uspori tempo ili se malo proseci..za zene obicno je dobro da ti puls bude 130-160 (malo vise manje..ovisi kako tko kaze)..time se gubi salo..sa svih dijelova tijela..ali naravno izgled trrbusnjaka (tj mlage plocice i definiciju) ces dobiti radjenjem trbusnjaka...svih oblika..za kose, za donje., za gornje

Billi
21.03.2005., 11:08
Daemona kaže:
za skidanje masnoca rade se aerobne vjezbe..

(kad pocnes dahtat presla si na aeroban nacin vjezbanja..ne trose se masti vec se stvara mlijecna kiselina) dakle vazno je da cijelo vrijeme normalno dises

daj pojasni

Indigo Girl
21.03.2005., 13:46
Mislim da je htjela reći da kad počneš dahtati :D prelaziš na anaeroban trening.

mrkvich
21.03.2005., 22:07
jedite i pijte grejp,tj sok od grejpa.vele da topi masnochu.

goddess11211
22.03.2005., 02:32
ja sam nasla u jednom kaficu kod mog posla su prodavali svjeze iscijedjeni sok od grejpa, nakon dva tjedna sto sam ga vjerno pila jer je stvarno imo super okus, pitam zenu koja tamo radila da li stavljaju secer u njega...naravno...

zato je najbolje kupiti grejp i doma ga iscijediti jer inace malo pomoci ima kod topljenja masti ako stavljaju secer u njega

Daemona
22.03.2005., 09:31
ne sjecam se tocno..ali za aerobni trening se koriste ugljikohidrati pa masti i svi se razgradjuju do istog pocetnog spoja za ciklus u st. disanju..
medjutim kad pocnes dahtat znaci da si presao na anaerobni trening tada se vise ne trose masti..kao nusproduktz nastaje mlijecna kiselina...trebala bi tocno procitati zasto i kako..ali to je to..

goddess11211
22.03.2005., 18:50
Daemona kaže:
za skidanje masnoca rade se aerobne vjezbe..dakle vjezbe gdje se povisuje broj otkucaja srca i koje trose kisik...to je trcanje, bicikl, pa cak i trbusnjaci (ali trebalo bi se raditi puno puno puno ponavljanja, sto i nije toliko potrebno)..uglavno maerobne vjezbe bi trebala trajati oko 30 minuta (jer se prvo trose ugljikohidrati,a tek onda masti)..tih 30 min je vazno da ne pocnes dahtat (kad pocnes dahtat presla si na aeroban nacin vjezbanja..ne trose se masti vec se stvara mlijecna kiselina) dakle vazno je da cijelo vrijeme normalno dises...da ubrzano a li ne hvatanje daha..ako dodje do hvatanja dah uspori tempo ili se malo proseci..za zene obicno je dobro da ti puls bude 130-160 (malo vise manje..ovisi kako tko kaze)..time se gubi salo..sa svih dijelova tijela..ali naravno izgled trrbusnjaka (tj mlage plocice i definiciju) ces dobiti radjenjem trbusnjaka...svih oblika..za kose, za donje., za gornje

Joj Boze, pa tko ce sad jos pratit i otkucaje srca i zamarat se sa svim tim glupostima...odvazi se na trcanje na pola sata barem 4 puta u tjednu i 100 trbusnjaka nakon trcanja i vidjet ces rezultate nakon mjesec dana vec. Bit ces u boljoj kondiciji, imat ces vise energije i skinuti par kila...
zasto se sad tu komplicira kad je sve jednostavno?

Trebas si odrediti neki rezim i drzati se istoga neko vrijeme, kada ti dosadi, promijeni ali vazno je da neku tjelovjezbu i predanost tome imas...
ajde kreni! najteze je pocet!:top:

magic
22.03.2005., 18:52
a mozhda je dovoljno samo dahtati :D

tilla
22.03.2005., 18:56
mrkvich kaže:
jedite i pijte grejp,tj sok od grejpa.vele da topi masnochu.

a ne treba svemu vjerovat.
koliko grejpa jedem trebala bi biti ko twiggy.:D

tilla
22.03.2005., 20:26
clarins, ulje se zove tonic.

a krema iz linije firming ona ne zna tocno kako se zove jer je to bilo prije 2.g.

hana
22.03.2005., 21:07
hmm oce meni neko molim rec koje su to
a) aerobne vjezbe
b) kardiovaskularne vjezbe
zahvaljujem :)

Samantha
22.03.2005., 22:18
ja sam danas ostala u nekom zbunjenom stanju,trener na aerobicu kaze da je jednosatan trening samo rekreacijske prirode,za nesto vise treba sat i po i vise.

jer do trosenja masti treba drndat 40 min...znaci 20 trosenja masti,sve ostalo je predigra bez znacaja.Tako sam nesto shvatila.

Koliko traju vasi treninzi?

goddess11211
22.03.2005., 22:46
Samantha kaže:
ja sam danas ostala u nekom zbunjenom stanju,trener na aerobicu kaze da je jednosatan trening samo rekreacijske prirode,za nesto vise treba sat i po i vise.

jer do trosenja masti treba drndat 40 min...znaci 20 trosenja masti,sve ostalo je predigra bez znacaja.Tako sam nesto shvatila.

Koliko traju vasi treninzi?

tip je u pravu ako vjezbas da postanes body bilderica ili profesionalna plivacica ili nesto slicno, ti ljudi moraju vjezbati po 3 sata dnevno i vise, to im je posao!
ja po osobnom iskustvu i sto sam saznala od svojih trenera i instruktora yoge, pilatesa i ostalih ljudi sa kojima radim na poslu to nije tocno
kada sam isla smrsaviti bacila sam se na cardio od 30 minuta i 20 minuta utega, trbusnjaka, sklekova i ostalih pomagala (mjenjala sam vjezbe svaki dan jer sto vise razlicitih aktivnosti radis to ces vidjeti bolje rezultate a i meni brzo dosadi raditi jedno te isto) To sam radila 6 dana u tjednu,iz prehrane sam izbacila medjuobroke i snackove...
meni uvijek treneri kazu da su cak i male aktivnosti vazne i bitne kao napr. ako pocnes hodati pola sata dnevno na posao umjesto da uzmes autobus ili slicno...

e da, i trentuno vjezbam kad stignem, kod kuce, na podu napravim trbusnjake, sklekove, yogu
odem trcat tu i tamo, u teretanu mozd jedanput tjedno nekad i cesce...u prosjeku mi treninzi traju od 30 minuta do sat i pol (zavisi kako se osjecam i el sam jela kolace i cokoladu:D )

LadyInRed
22.03.2005., 22:53
složila bih se sa goddess. tumačenja su različita. ali najviše ovisi o našem organizmu. ja npr. imam takvu muskulaturu kojoj je dovoljno nekoliko dana (4-5) zaredom bilo kakve tjelovježbe od pola sata da se sva učvrsnem i da mi se mišići "izbace". oni mali, ali ipak:D ne pretjerujem. ok, nisam bilderica i ni približno nemam takve mišiće, božesačuvaj:D, ali kad mjerim učinak sa ljudima oko mene koji samnom vježbaju, svi mi se čude. jednostavno takva muskulatura, a ima nešto i u načinu prehrane.

obično mi je potrebno samo da ne jedem nakon 5 popodne (to tada mogu zaista što poželim) i pola sata vježbe dnevno a da izgubim 1 kg tjedno. dok je mojoj šogorici potrebno gladovanje plus vježbanje a da bi nakon mjesec dana izgubila 1 kg.

da ne govorim o situacijama kad su ljudi pod stresom i užasnim životnim situacijama pa od nerviranja izgube 5 kila u 2 tjedna. a što bi famozni trener na to rekao???:D

nema nekog svetog pravila jer je svaki metabolizam drugačiji i svako tijelo drugačije i sporije/brže gubi kalorije.

Samantha
22.03.2005., 23:11
goddess koliko bi bilo dovoljno jednosatnih treninga tjedno..za zatezanje,ucvrscivanje zadnjice....znaci nama skidanja kilaze,sala....?

radi se o aerobicu i kao takav jel dovoljan?

goddess11211
22.03.2005., 23:41
Samantha kaže:
goddess koliko bi bilo dovoljno jednosatnih treninga tjedno..za zatezanje,ucvrscivanje zadnjice....znaci nama skidanja kilaze,sala....?

radi se o aerobicu i kao takav jel dovoljan?

Vjezbe za trbuh: http://www.efitness.com/news/article.cfm?article_id=13364&code=2421

Vjezbe za pozadinu:D http://exercise.about.com/cs/butthipsthighs/l/aa092900a.htm

-nemorate koristit ogroman uteg kakav ima zenska na slici, dovoljna su dva mala rucna u svakoj ruci...prosurfajte malo tom stranicom ima dosta ideja za razne vjezbe pa si mozete odabrati koje da isprobate...

u mojoj teretani ima dosta vrsta aerobica, imaju aerobic gdje se samo skakuce, sto je vise kao samo kardio i ekvivalentno trcanju na traci...i aerobic u koji ukomponiraju razne vjezbe i utege...ako se koriste utezi to je najbolje jer tako cete si najbrze ucvrstiti problem zone...
vidim isto da se sve bojite utega da nebi izgledale ko bilderice, to se nemoze desiti, ako koristite utege 2-3 ili 4 puta tjedno po 20 minuta u ovim nekim vjezbama koje su u linkovima nemozete se nabildat u tolikoj mjeri da cete izgledat kao musko. plus zene nemaju dovoljno misicne mase da bi u tako malo odmah postale prevelike od misica, bilderice vecinom koriste i steroide, zato su tako velike...Ana Kournikova i Sharapova koriste utege u svakodnevnom treningu pa nisu nabildane...

goddess11211
22.03.2005., 23:45
Ove vjezbe su mi super, za gornji dio tijela:

http://exercise.about.com/cs/exerciseworkouts/l/blpyramidarms.htm

i donji dio tijela:

http://exercise.about.com/cs/exerciseworkouts/l/blpyramidlower.htm

goddess11211
23.03.2005., 00:01
Samantha kaže:
aerobic na koji ja idem je mix skakutanja,stepera,malo tai boa...vjezbe na strunjaci*trbusnjaci,i radi se s tegovima ,al od 1 kg.

vrlo je dinamican,nestaje se 1 sat...

zvuci kao overall kompletna vjezba, koliko puta na tjedan ides?

goddess11211
23.03.2005., 00:18
Samantha kaže:
3 x

dovoljno?il da se ubacim u jos koji dan

kako dugo vec ides i da li vidis rezultate, ako mislis da bi mogla jos jedan dan, ubaci...

goddess11211
23.03.2005., 00:46
Samantha kaže:
redovno od 1.veljace

prije...neredovito

rezultate...ne vidim jos nista

kad se obicno vide?

kako kod koga, zavisi od tvoje gradje i da li jedes vise, manje ili isto ko i prije...

trebala bi vec vidjet neke rezultate na sebi, vise na kondiciji i energiji ako se usporedis sa prije nego sto si krenula...
probaj povecat na 4 puta tjedno i nastavi redovito, morala bi vidjet rezultate na cvrstoci si tijela, trbuhu i guzici...daj si jos mjesec dana ili tri tjedna, ako nevidis na sebi da si cvrsca i tonirana probaj neku drugu rutinu, drugaciji aerobik sat ili pilates...

kazu da misici imaju jako dobru memoriju i zbog toga bi trebali svaka dva tri mjeseca mijenjat stil vjezbanja, pa nakon mjesec dana ako se prebacis na nesto drugacije kao pilates vise drugacijih izazova za tijelo i misice koji su se vec navikli na ove vjezbe...

Daemona
23.03.2005., 07:53
pa u principu tri put tjedno je dovoljna tjelovjezba..dobbra je kombincaija aerobno i utezi (anaerobno)
netko je pitao aerobno je u biti kardiovaskularna vjezba..jer potice rad srca, i krvotoka i sl
sto se tice pusla..mislila sam nakon trcanja da si izmjeris puls pa vidis..ako ti je puls previsok da sljedeci put izaberes laksi tempo..ako je puls premali malo jaci tempo

ako i dok trcis se previse umoris setaj malo
a sto se tice vjezbanja..cim dulje aerobne vjezbe su bolje..trener je dobro rekao..masti se pocinju razgradjivati nakon pola sata i vise..ž

a za trening utezima za definiciju (sto obicno zene vise traze, jer se ne zele nabildat) je dobro vise ponavljanja..oko 15-20..a tezina se uzima tako..da zadnja dva ponavljanja budu taman...da osjetis da ti se misici zare i da on 21 ti je jako tesko podignuti...

Daemona
23.03.2005., 08:26
pa za kreme si vec dobila odgovor..vjerojatno ces trebati vremena..nije naglo..ali mozda je tvoja koza takva..u svakom slucaju bih ti preporucila neko vjezbanje s utezima..mogla bis malo razjacati misice..pa bi proces zatezanja koze brze isao
ne znam koje si gradj..i ne preporucujem bildanje..ali onako..lagano vjezbanje utezima za definiciju

Samantha
23.03.2005., 08:40
u biti primjecujem razliku u kondiciji,odradim trening bez problema...sto iz pocetka nisam mogla

a ubacila bi si jos koji dan,al ova vrst treninga je samo 3 x,drugim danima je drugi trener i drugi princip vjezbanja koji mi je prelak.

krecem danima na trcanje

LadyInRed
23.03.2005., 11:39
Samantha stvarno ne znam kakvo ti tijelo hoćeš (žene, mršava je i vitka, a rodila je:D:D) ali ok, pretpostavljam da te nešto smeta. samo sam htjela reći da mi se nekako čini da mjesec i pol dana redovitog odlaženja na taj aerobik nije dosta za ključne promjene. kondicija, zategnutost, energija da. ali za definiciju mišića i promjene muskulature, tako da se stvarno vidi da si vježbala ti trebaju mjeseci. godine....

Daemona
23.03.2005., 13:36
mozda bis+ mogla prijeci na neki drugi tip aerobika..ne kuzim jako u to..ali znam da ima vise vrsta..tek toliko da ti se aktiviraju druge gruper misica...ili na drugi nacin...

Kikica
24.03.2005., 07:58
LadyInRed kaže:
. samo sam htjela reći da mi se nekako čini da mjesec i pol dana redovitog odlaženja na taj aerobik nije dosta za ključne promjene. kondicija, zategnutost, energija da. ali za definiciju mišića i promjene muskulature, tako da se stvarno vidi da si vježbala ti trebaju mjeseci. godine....

i ja sam to mislila al nije baš tak ispalo. I ja sam rodila al sam u roku keks bila na svojih 46 kg. Meni je problem kičma (imam težu ozljedu ) i trebale su mi vježbe da mi ojačaju kičmu ali da mi ne opterećuju noge i kičmu. Krenula sam na pilates. U roku od 2 mjeseca moje se tijelo promijenilo, mišići na rukama - ma prvi put sam vidjela da ih imam, a tek guza i noge :cool:
Vježbam par mjeseci i mišići su se tako definirali, nevjerojatno, posebno leđa, ruke, guza, trbuh malo manje ali ja ipak radim malo drugačije vježbe (jer ne smijem sve).

debelakrava
24.03.2005., 10:10
ma i ja sam na pilates isla kombinirano s jogom dva mjeseca i nis-osim sto bi me trening izgkadnio pa bi jos jela pa sam se jos i nadebljala

Kikica
24.03.2005., 10:13
pa kak? meni se nakon par vježbanja već popravilo držanje, a mišiće imam, ma mrak. A nisam imala jedan jedini. I druge žemske u grupi isto. :confused:

club delicious
24.03.2005., 15:59
Kada su potrebni veliki izvori energije u kratkom vremenu, glavni anaerobni izvor je ATP. Ako je opterećenje dulje od 20 sekundi, izvor energije je kreatinin - fosfat. Ako je opterećenje do 60 sekundi trajanja, izvor je glukoza iz anaerobnog procesa glikolize (glukoza se oslobađa iz glikogena pohranjenog u mišićima i jetri). Sve preko 60 sek. ide aerobno, jer organizam vrlo brzo potroši zalihe energije.
Istina je da se masti počinju "otapati" tek nakon nekih pola sata intenzivnog vježbanja (trčanje, bicikl, aerobic-intenzivni, preskakanje užeta).
Još je važno napomenuti da tijelo barem nekih 40 minuta nakon intenzivnog treninga pojačano sagorijeva kalorije.

aola
27.03.2005., 16:20
mozda ti ovo pomogne

"STRAFFUNGSWICKEL

Specijalna metoda zatezanja i regeneriranja mlohavog i opuštenog tkiva.

Namijenjena je osobama koje imaju takve probleme na zonama unutarnje

strane nogu,oko koljena, trbuha i gornjeg dijela ruku ( npr. kod naglog

mršavljenja, poslije korištenja aparata protiv celulita, poslije poroda i sl. )

Tretmani se primjenjuju i kod osoba sa problemima vena i kapilara, jer se

problematične zone zaštite od zagrijavanja debeim slojem ICE GEL-a.

Za garanciju uspjeha važno je slijediti slijedeće upute:

- 3 sata prije tretmana ništa ne jesti

( da bi lakše sagorjele masnoće sa trbuha, bedara i stražnjice )

- 3 sata nakon tretmana ništa ne jesti i ne tuširati se

- tijekom cjelokupnog trajanja tretmana potrebno je dnevno piti 3 litre

nezaslađene tekućine

-preporučljivo je 1 mjesečno napraviti jedan tretman za održavanje, kao i 2 puta

godišnje intenzivnu kuru zatezanja

-kod trudnica i dojilja ne smiju se raditi nikakvi tretmani"

malo cudno ime :D ali to ti rade u skoro svim kozmetickim salonima, evo link za jedan od njih (http://www.serbus.net/marina/cijene.htm)

DeeDee
03.04.2005., 22:08
Meni se cini da koliko god ja bila mrsava i isla na aerobik, trcanje i ostalo, trbuscic uvijek ostaje. Pa kako?!?

Vec sam se pomirila da nikad nece bit nesto lijep.

Jel imate savjet i za mene? Ja kad treniram, svugdje sam mrsava i postajem sve mrsavija, osim na tom jednom mjestu.

Inace, 172cm i 55kg.

hana
08.04.2005., 19:32
probao neko?
ono namazes se s anticelulitnom kremicom (ili nemoras) navuces te huge hlace na sebe i onda ides vjezbat (ili makar se vrzmas po kuci)...
dojmovi?

Bundy
08.04.2005., 19:44
hana kaže:
probao neko?
ono namazes se s anticelulitnom kremicom (ili nemoras) navuces te huge hlace na sebe i onda ides vjezbat (ili makar se vrzmas po kuci)...
dojmovi?

ziher je neko probao

t.star
08.04.2005., 23:39
to je samo znojenje na silu.
nećeš se tako rješit celulita ili masnog tkiva.
a pogotovo ne vrzmanjem po kući. :eek:

ne kužim kak netko tko se godinama debljao, skupljao celulit i sl. (trebalo bi bit u ženskom rodu, jel' su to večinom žene) očekuje da će to sve skinut u nekom kratkom vremenu.

to je dugotrajan proces ako želiš da bude trajan.

najbolje su mi one tete koje dođu u kozmetički salon i imaju zahtjeve tipa: 'putujem u španjolsku za dva tjedna pa bih htjela izgledat dobro u badiću..' a ima 20 kg previše!!!

Tigrica
09.04.2005., 16:32
hana kaže:
probao neko?
dojmovi?

puno smo o tome vec pricali, mislim da imas i na "celulit" temi, ili tu negdje na kozmetici uglavnom...

evo ja sam ih koristila. Dobre su. Ali ne mogu ti reci nista za rezultate jer sam jako rijetko koristila. Ali da se oznojis u njima, je istina.

t.star kaže:
ne kužim kak netko tko se godinama debljao, skupljao celulit i sl. (trebalo bi bit u ženskom rodu, jel' su to večinom žene) očekuje da će to sve skinut u nekom kratkom vremenu.

to je dugotrajan proces ako želiš da bude trajan.

pa je, dugotrajan je posao? a sta ti mislis da se salo skida, nakon koliko koristenja tih hlacica? moras kao i kod svake druge fizicke vjezbe nekoliko mjeseci skakati u njima, zar ne? sta je lose toliko u njima? :confused:

hana
09.04.2005., 17:06
Tigrica kaže:

pa je, dugotrajan je posao? a sta ti mislis da se salo skida, nakon koliko koristenja tih hlacica? moras kao i kod svake druge fizicke vjezbe nekoliko mjeseci skakati u njima, zar ne? sta je lose toliko u njima? :confused:

thx, potrazit cu

jasno mi je da ta hlace ne skidaju kile ni salo carolijom ali vise se znojis dakle neke koristi ima (uz vjezbanje navuc ih zasto ne )

t.star
09.04.2005., 17:12
jačim znojenjem samo gubiš više vode, ništa drugo. poslije ćeš tu tekučinu opet unijet u sebe i šta si dobila?
da bi topila masno tkivo moraš biti u aerobnoj (fat burning) zoni najmanje 45 minuta.
počni vježbat redovito i to je jedino što sigurno djeluje.

t.star
09.04.2005., 17:16
Tigrica kaže:

ne mislim da se salo tako skida, jer ZNAM kako se skida.
a imam tu sreću da ga imam jako malo, naravno uz redovito vježbanje i koliko toliko discipliniranu prehranu.
još jedna stvar, koju očito ne znaš, je da nekim intenzivnim skakanjem nećeš ništa postić, jer si onda u cardio zoni, u kojoj se ne topi mast. zato mnoge cure idu na razne aerobice i čude se kako nikako da smršave. :rolleyes:

Tigrica
09.04.2005., 17:25
t.star kaže:
ne mislim da se salo tako skida, jer ZNAM kako se skida.
a imam tu sreću da ga imam jako malo, naravno uz redovito vježbanje i koliko toliko discipliniranu prehranu.
još jedna stvar, koju očito ne znaš, je da nekim intenzivnim skakanjem nećeš ništa postić, jer si onda u cardio zoni, u kojoj se ne topi mast. zato mnoge cure idu na razne aerobice i čude se kako nikako da smršave. :rolleyes:

ja tebe ne razumijem prvo kazes:
t.star kaže:
da bi topila masno tkivo moraš biti u aerobnoj (fat burning) zoni najmanje 45 minuta.
počni vježbat redovito i to je jedino što sigurno djeluje.

pa onda
t.star kaže:
zato mnoge cure idu na razne aerobice i čude se kako nikako da smršave

dakle kazes treba ici na aerobne vjezbe, pa onda ne....???:confused:

ali ti mene nisi shvatila! nisam pod skakucem mislila na skakutanje doslovno nego na vjezbanje kao aerobik i trcanje...bas kao sto si i ti napisala.....

t.star
09.04.2005., 17:29
@tigrica: ovisi koja ti je aerobna zona. ja uvijek imam pulsmetar i znam koja je moja zona i masu puta skužim da na aerobicu odem puno iznad toga, dakle na oko 150-160 otkucaja, nekad i više. a kad radim ciljano, npr. neki trening snage, hodanje, rolanje, bicikl, trudim se da bar 45 min budem ispod 130.
aerobic ima takvo ime, ali su ti treninzi (s iznimkom pilatesa i sl) tako intenzivni da ispadaš iz aerobne zone.
eto, nadam se da sam pojasnila što sam htjela reć.

viola
09.04.2005., 17:31
pričale su cure o tome na ovom forumu http://www.divastique.com/forum i kažu da su dobre. najbolje je obući ih i u teretanu :)

Mrtva mrkva
09.04.2005., 17:33
Kako mogu znat koja mi je aerobna zona?

Tigrica
09.04.2005., 17:35
t.star kaže:
@tigrica: ovisi koja ti je aerobna zona. ja uvijek imam pulsmetar i znam koja je moja zona i masu puta skužim da na aerobicu odem puno iznad toga,

kako se odredjuje aerobna zona?

t.star
09.04.2005., 17:36
Mrtva_mrkva kaže:
Kako mogu znat koja mi je aerobna zona?

najbolje ti je otić kod nekog tko će ti to izračunat, doktor koji radi sportsku dijagnostiku. ako malo bolje pogledaš, svi sportaši, čak i rekreativci, nose pulsmetre. bitno je znat koji ti je puls i onda možeš radit ciljano.
uglavnom, ovisi o spolu, dobi, tjelesnoj težini, kondiciji, o puno stvari.

Tigrica
09.04.2005., 17:38
t.star kaže:
najbolje ti je otić kod nekog tko će ti to izračunat, doktor koji radi sportsku dijagnostiku. ako malo bolje pogledaš, svi sportaši, čak i rekreativci, nose pulsmetre. bitno je znat koji ti je puls i onda možeš radit ciljano.
uglavnom, ovisi o spolu, dobi, tjelesnoj težini, kondiciji, o puno stvari.

ali objasni ti nama kako su tebi odredili tvoju zonu?

t.star
09.04.2005., 17:43
obično je od oko 100-130 otkucaja aerobna zona. sve iznad je cardio zona.

evo link od kalipera

http://www.kaliper.hr/flash.htm

i polara. polar ima i svoje stranice (ne da mi se sad tražit).
sigurno je vodeći brand među tim spravicama, ali ima i cardio sport i sl. preporučam ovaj

http://www.heartmonitors.com/polar_technology.html

nadam se da sam pomogla i mislim da je pametnije investirat u to nego u sauna hlače. :top:

Tigrica
09.04.2005., 17:46
t.star kaže:
nadam se da sam pomogla i mislim da je pametnije investirat u to nego u sauna hlače. :top:

hvala!

ali u cega si mislila investirati ako ne u hlace? u izradu programa za vjezbanje? i ti jos uvijek mislis da su te hlace bespotrebne? zar nisu korisne ako se koriste uz dobar program kao sto si ti sebi napravila?

t.star
09.04.2005., 17:47
Tigrica kaže:
ali objasni ti nama kako su tebi odredili tvoju zonu?

išla sam na pregled gdje ti mjere težinu, visinu, distribuciju masti u organizmu, zatim voziš bicikl do otkaza, a za to vrijeme ti se mjere otkucaji srca. onda to sve kompjuterčić analizira i da ti tvoje podatke.

odem se pregledat otprilike jednom godišnje da vidim koliko sam napredovala.

t.star
09.04.2005., 17:48
Tigrica kaže:
hvala!

ali u cega si mislila investirati ako ne u hlace? u izradu programa za vjezbanje? i ti jos uvijek mislis da su te hlace bespotrebne? zar nisu korisne ako se koriste uz dobar program kao sto si ti sebi napravila?

ne, jer samo gubiš više tekučine.
bolje je otić u saunu poslije treninga.

Tigrica
09.04.2005., 17:51
t.star kaže:
ne, jer samo gubiš više tekučine.
bolje je otić u saunu poslije treninga.

sauna mi je skupa, fitnes, aerobic ili stogod isto. Jedino sto mi je prihvatljivo je trcanje, vjezbannje kod kuce, i ove hlacice. Nazalost, tako je.

Tigrica
09.04.2005., 17:56
a sta gubis saunom ako ne tekucinu?

jer cula sam da te hlacice stvaraju sauna efekt!

tilla
09.04.2005., 18:00
t.star kaže:
išla sam na pregled gdje ti mjere težinu, visinu, distribuciju masti u organizmu, zatim voziš bicikl do otkaza, a za to vrijeme ti se mjere otkucaji srca. onda to sve kompjuterčić analizira i da ti tvoje podatke.

koliko to zadovoljstvo košta?

t.star
09.04.2005., 18:27
tilla kaže:
koliko to zadovoljstvo košta?

ovisi koji program odabereš, ovo moje oko 500-600 kn

Tigrica
09.04.2005., 18:30
t.star kaže:

hah! ;) ja ostajem pri zdravom seljackom treningu; trcanje i vjezbanje, ....bez ljutnje, ali mislim da su to sve pomodarske fore na kojima netko zaradjuje.

tilla
09.04.2005., 19:21
t.star kaže:

svake godine daš toliko ili ti je toliko koštao 1. pregled?

magic
09.04.2005., 22:29
ja mislim da ipak ne treba toliko opsesivno razmishljati o svome tijelu :)

DA ostati u formi, DA odrzhavati tezhinu, DA kretati se...ali ovo shto chitam shto sve neke chine...:rolleyes:

Lea12
09.04.2005., 22:47
on topic

Ja imam te hlace i glupe su ! ! !
Nosala sam ih cijelo proslo ljeto doma! ! ! Kuvala sa u njima!!!Srklet me hvatao nije normalno! ! ! Uzas! ... A nista nisam smrsala! Ni grama! ! !
Glupe su, ne kupuj! ! ! Cista izmisljotina! ! !