PDA

View Full Version : Operacija krajnika/mandula u djece

stranice : [1] 2

sanja 7
31.10.2006., 16:08
Mali mi ima 3,5 god. i treba ići na operaciju mandula.Da li netko ima iskustva s time?Savjeti dobrodošli

kisikana
31.10.2006., 16:20
Da... u "moje doba" se to radilo pod lokalnom - Bože sačuvaj. :(

sanja 7
31.10.2006., 16:25
trebao je prvo ići u Klaićevu,ali tamo nemaju mogućnost da roditelj ostane s djetetom u bolnici,pa ćemo ić u Novu bolnicu,pa mi je malo lakše što ću ipak biti s njim cijelo vrijeme.Koriste opću anesteziju

cadentia
31.10.2006., 16:29
Mali mi ima 3,5 god. i treba ići na operaciju mandula.Da li netko ima iskustva s time?Savjeti dobrodošli

Radim u Njemackoj u maloj speciliziranoj klinici za uho-grlo-nos.
Imamo i naravno djecu koju operisemo.
Mandel op (Tonsillektomie) nije neki problem,ali opet se mora paziti.
Dijete mora biti potpuno zdravo prije operacije,sto znaci nesmije imati temperaturu,nesmije kasljati ili neke druge bolesti,..
Operacija se vrsi pod potpunom anestezijom.Neznam dali ces sa djetetom ici dan prije u bolnicu ili na sam dan operacije.
Nemoj mu od pola noci davati ni piti ni jesti,da neznam koliko je zedno.Mora biti potpuno na taste,jer mu prilikom operacije tekucina moze uci u plucne kanale,a to je naravno opasno.
Uglavnom operacija traje oko pola sata.
Nakon operacije se vecinom ne osjecaju bolovi,(jer naravno djeluju jos jaki medikamenti koji se daju jos dok je pacijemt u narkozi),...moze doci do toga da pacijent povraca i to krv.Nemoj se uplasiti ,jer to je vecinom stara krv koja prilikom operacije klizi u stomak,bolje je ako ju ispovraca,ali moram reci da ipak pazis i ako je krv svjetlije boje,sto znaci da je svjeza,zovi doktora ,odnosno sestru,da nebude da dijete post operativno krvari,ali to je rijedak slucaj.
Vazno je da nakon operacije dosta pije.Nemoj mu davati nista gazirano niti nista sto sadrzi vocnu kiselinu.
Nikake cekoladice,lizala itd,...
Sladoled od vanilije ili cokolade koliko zeli.To ce hladiti ranu iznutra i goditi ce mu.Dajemo i mi nasim pacijentima.
Zatrazi od sestara cepice protiv bolova,jer moze biti da dijete nece htjeti piti saft,mislit ce ako guta da ce ga boliti.
Kod mandula je tako da tek izmedju 4-6 -og dana dodje do onih pravih bolova(ali otprilike u 85 % slucajeva).To je jedan dan u kojem sve boli od grla do zubi,usiju itd,..ali samo taj jedan dan,..
Neznam dali kod nas ljudi upotrebljavaju konzervativnu medicinu,ali mi da,ponekad.Kod mandula je dobro da se naprave obloge od svjezeg sira ili kak se ovdje kaze qurka.
Uzme se gazica na koju se to namaze kao kad mazes kruh sa necim i onda se to opet poklopi sa drugom gazicom,kao sendvic:) stavi se na prednji dio grla i umota se cijelo grlo u jedan rucnik i tako pola sata drzi.
Zvuci cudno,ali je stvarno jako dobro protiv bolova.Nasi pacijenti su sa tim odusevljeni.
Moras pripaziti naravno da dijete puno ne trci i ne skace,jer to moze dovesti do post operativnog krvarenja.Nemoj mu prati kosicu jedno tjedan dana najmanje,a tusiraj ga,ono pravo tusiraj ili kupaj isto tako tek nakon tjedan dana.
Pranje kose i tusiranje vrucom ili mlakom vodom takodjer moze dovesti do post operativnog krvarenja.

Sve u svemu,ako pravilno napravis nije strasna operacija.
Samo je bitno da nakon nje pazis da nedodje do krvarenja,jer to je to jedino sto moze postati opasno,...

Sretno i brzo ozdravljenje,..:top:

sanja 7
31.10.2006., 16:57
Hvala na savjetima.rekli su nam da dođemo 13-og,operacija je 14-og,a ide kući 15-og.Što se tiče sira,da li je to kravlji sir?On je inače zahvalan bolesnik,ali mi je svejedno koma,jer kad voliš svoje dijete teško ti je gledat bilo kakvu patnju njega.Hvala ti na lijepim željama!!!

cadentia
31.10.2006., 17:21
Da to je obicni friski kravlji sir,ali neka bude hladan,...

Znaci jednu noc ce prenociti nakon operacije,..kod nas ostaju djeca do 5 dana,ali ok je,samo pazi kod kuce tako kao sto sam ti rekla.

Najvise pazi na ishrani,naravno i logicno nista tvrdo i ono sto sam ti vec napisala.

Kod nas pacijenti jedu prvi dan mlaku supicu,drugi dan recimo za dorucak mekani ktuh,najbolje sredinu iz bijelog kruha,butter,nutela,kokosja salama,mekani sir,..ili ako to ne ide onda griz ili cokolino ,nesto od vanilije,jogurt isto vanilija ili cokolada,puding takodjer vanilija i cokolada,ni slucajno nesto drugo.
A sto se tice cokoladnih proizvoda koje sam nabrojala,tu ga promatraj,jer sve zavisi koju cokoladu te firme upotrebljavaju,poneke isto znaju peci u grlu,...

Sladoleda neka jede koliko god zeli,..to je jako dobro,ali samo one vrste koje sam nabrojala.Znas sta je jos dobro,recimo stavis u vodu kocke leda da voda prije no sto ju pije bude isto hladna.
Mi dajemo recimo nasim pacijentima i kocke leda da cuclaju kao bombone,jer im to godi i dobro je,...

Jos jednom,ne brini se,bit ce sve dobro uz Bozju pomoc i brzo ozdravljenje,..

mujsapujsa
31.10.2006., 22:01
Moj klinac je operirao mandule upravo u dobi ko i tvoj (3,5 g).Mi smo to obavili u privat klinici i došli doma 2 sata nakon operacije.Doktor je naš frend pa ga je dolazio doma pogledat taj prvi dan 2 puta.Ovi bolovi o kojima govori Cadentia su mi nepoznati jer iz iskustva našeg a i poznatih bolova tipa bole usne,zubi,grlo.....nema.To ti je za ovu dob dosta lagana operacija i klinci to izvrsno podnesu.Mi lijek protiv bolova nismo uopće upotrijebili.Klopa u početku lagana,mekana i za čas će ti biti sve po starom.
Sretno!!

Piggy
31.10.2006., 23:13
Da... u "moje doba" se to radilo pod lokalnom - Bože sačuvaj. :(

Jadna ti u čije si ruke upala!:horor: Koliko si imala godina kad si bila operirana?

Kent
01.11.2006., 17:57
Jadna ti u čije si ruke upala!:horor: Koliko si imala godina kad si bila operirana?
ja sam čak čula priču od jedne ''žrtve'' koja si je držala zdjelicu ispod usta u koju je bljuvala ostatke mandula :horor: :zubo:
ja sam ih vadila prije desetak godina, uspavali smo me skroz,kad sam povratila krv ipak sam bila samo polusvjesna događaja

inače, mogu preporučiti otorinu na šalati, tamo su ipak najbolji
i moj mali mora operirat mandule, jer su,vele, prevelike (?) isto ima 3,5 god..

sanja 7
01.11.2006., 20:42
Ja sam operirala sa 19,samo lokalna i znam o zdjelici jer sam je držala u rukama i pljunula ih van,bolno i neugodno iskustvo.Osjećaš kak ti krv klizi niz grlo,a sve utrnuto.Zato je bolje da to sad obavi dok je još mali,jer je non-stop na antibioticima,već ih pije ko vodu.Sam se nadam da bu sve u redu,brojim dane.

Piggy
01.11.2006., 21:37
Mala djeca su heroji!;)

Fletcher
09.11.2006., 23:00
Svjeze iskustvo.
Mali ima 5 god, operirao mandule u Merkuru. Sve je proslo ok, domace zdravstvo zna i razveseliti s vremena na vrijeme. Postoji mogucnost zakupa apartmana tako da netko od roditelja prenoci s djetetom. Cijena 700 kn. Moja je preporuka da to ucinite. Nakon sto su mu odstranili sve tri mandule, jadnicak moj je bio poput novorodjenceta.
Prije je imao dosta problema s prehladama, sinusima i zacepljenjima inih kanalica tako da mu je pocelo pritiskati na bubnjice.
Od operacije gotovo da neznamo vise za te stvari. (Gdje je drvo da kucnem)

lunahor
12.11.2006., 10:25
i mi sutra idemo na operaciju u merkur... daj pliz fletcher malo detalja o operaciji u merkuru? jel znas kakav je app , kaj ima unutra?
kako sve tocno izgleda... :confused:

Kent
12.11.2006., 10:54
i mi sutra idemo na operaciju u merkur... daj pliz fletcher malo detalja o operaciji u merkuru? jel znas kakav je app , kaj ima unutra?
e da, naposljetku se iskristaliziralo: moj sinčić mora smanjiti mandule (neće ih potpuno ukloniti), treću moraju maknuti i dobit će cjevčicu u uhu
:(
također na merkuru

Kent
12.11.2006., 10:55
Svjeze iskustvo.
Mali ima 5 god, operirao mandule u Merkuru. Sve je proslo ok, domace zdravstvo zna i razveseliti s vremena na vrijeme. Postoji mogucnost zakupa apartmana tako da netko od roditelja prenoci s djetetom. Cijena 700 kn. Moja je preporuka da to ucinite. Nakon sto su mu odstranili sve tri mandule, jadnicak moj je bio poput novorodjenceta.
Prije je imao dosta problema s prehladama, sinusima i zacepljenjima inih kanalica tako da mu je pocelo pritiskati na bubnjice.
Od operacije gotovo da neznamo vise za te stvari. (Gdje je drvo da kucnem)
Puno hvala!!! to mi treba, morat ću prenoćiti :top:

lunahor
12.11.2006., 11:05
kent kada vi idete?ja idem s dvoje djece u app , vade obje sva tri:(

Piggy
12.11.2006., 13:59
e da, naposljetku se iskristaliziralo: moj sinčić mora smanjiti mandule (neće ih potpuno ukloniti), treću moraju maknuti i dobit će cjevčicu u uhu
također na merkuru

Pa kakvi su mu simptomi? Mislim, jeli slabo čuje ili ima česte upale srednjeg uha?

Fletcher
12.11.2006., 23:03

Dosli smo ujutro, primljeni na odjel za CRO prilike u rekordnom roku (mala djeca imaju prednost kod prijema). Mislim da imaju odredjene dane za operacije male djece jer ih je u sobi za taj dan bilo 6-7.
Ako se ne varam, oni koji si operirali samo trecu mandulu su bili prvi na redu jer idu doma isti dan. Moj je imao "kompletan tretman" - sve mandule + cjevcice u usi. Kad dodjete na odjel, kod sestre na salteru zatrazite najam apartmana. Dobijete ugovor i iskesirate. Ugovorom imate pravo na izbor lijecnika kod pregleda i sl., ali je ekipa gore dobra pa oko toga nismo radili probleme. Dobro dodje kao oruzje za raspravu sa moguce nervoznom sestrom.
Apartman nije nista posebno. Obicna soba sa dva kreveta (mali pacijent+pratnja) i vlastitom kupaonicom. Mozda malo iznad standarda obicne bolnicke sobe. Da, i ima TV.
Btw, osim najma i kavabombonijera nismo imali extra troskove:) , veze takodjer.

lunahor
15.11.2006., 18:24
evo nas , obavili sve.. bilo je ko sto fletcher kaze:)
sve ok proslo , dosli doma drugi dan... sada smo doma na oporavku... koliko traju bolovi ? tj koliko dugo ste davali lijekove protiv bolova? ja dajem dosta jake doze tak da je ok, jedu i piju normalno al kada istice 4 sat od lijeka krenu bolovi :flop:

iva1608
16.11.2006., 12:34
Boljet će još kojih par dana a idući tjedan će sve već biti ok.Mada ne znam kako je to kod djece,ja sam mandule operirala sa 21 godinu i meni je bilo katastrofalno,mislim da djeca možda to lakše podnose.Super je ako može normalno jesti i piti jer ja sam u ta 2 tjedna oporavka pala na 45 kg. Ali nakon operacije nikad više imala upalu grla tako da se isplatilo :top:

sanja 7
17.11.2006., 00:18
Evo i mi došli.Bili smo u Novoj bolnici,ja sam bila s malim,cijena noćenja oko 300 kn.Šokirala sam se kako su sestre super,čim mi je mali zaplakao po noći odmah je došla.Čak mu je jedna ljubila nogice,nemreš vjerovat.Dosta su velike rane,jer je sve tri vadio.Nadam se da neće tako brzo na antibiotike,jer je svaki tjedan bio bolestan.Plicet je najbolji protiv bolova.

šuš
17.11.2006., 07:35
[QUOTE=sanja 7]

SAda samo desetak dana strpljenja i gotovo. Moj mali je nakon operacije napredovao takvom brzinom da još ne mogu vjerovati. Od operacije do dana (sada ima 11 godina) bio je, možda 5 puta bolestan. Super da ste to rješili, a sada kad si mu izvadila i treću počet će čisto govoriti i biti će ko novi. Čestitam hrabroj mami i maleckom junaku.

sanja 7
17.11.2006., 10:55
Hvala na čestitkama!Moram priznat da sam ga prvi put čula nakon 3,5 godine da diše na nos.Al mi je smiješan,samo šuti(inače je 100 na sat),miran je i samo se mazi.

lunahor
17.11.2006., 12:45
sanja a koliko mu dajes lijekova? mi smo na dosta velikim dozama ali odlicno mi jedu.../blizANKE / dajem im svaka 4 sata 2 zlice paracetamola tj na smjenu paracetamol pa za 4 sata ibuprofen i tako 4 x na dan i odlicno tj najnormalnije se ponasaju i jedu, ko da nigdje nisu ni bile... danas su bile i malo vani... jedu sve... a najvise sladoled :top:

sanja 7
18.11.2006., 10:15
[QUOTE=lunahor]sanja a koliko mu dajes lijekova?
Samo kad ga boli,ali to je bilo prva dva dana.Teško jede jer su mu velike rane.I u bolnici je bilo djece koja su odmah počela pričat i jest,to sve ovisi kakve su bile mandule.Nema temperaturu niti krvari,samo treba čekat da zaraste.I ja nisam baš jela kad sam operirala,sa 19,jer me sve grebalo.Ma sve će to proć. :)

Kent
18.11.2006., 10:21
kent kada vi idete?ja idem s dvoje djece u app , vade obje sva tri:(
idemo tijekom praznika, vadi treći krajnik, a dva reducira jer su mandule prevelike (prvi takav slučaj za koji sam čula)
moramo prenoćiti
čekamo termin...rekli su da zovemo 1.12.

sanja 7
25.11.2006., 23:53
Bili smo na kontroli,sve je ok.Ali me zanima da li netko zna koliko će dugo čudno pričat?Dr.je rekao da je sad unutra totalno druga zvučna kutija i da će se ispravit s vremenom jer je treća bila problematična.A pedijatrica kaže da je imala curicu koja je tak pričala tri godine,pa sam malo zbunjena.Ne priča strašno loše malo mu je viši glas.

mujsapujsa
26.11.2006., 15:34
To će potrajati neko vrijeme,dosta je individualno,a ovisi i kolike su bile mandule pa prema tome koliko je više mjesta tj. praznine.
Mom klincu (ima 9. a operirali sa 3,5 ) je glas postao viši kao što i ti veliš a bogme mu je i ostao malo viši,ne previsok ali ipak,no dolazi pubertet pa valjda uskoro bude gudio a ako ne nema veze.

lunahor
27.11.2006., 19:58
nama su rekli da nikada vise nece biti isti... ne ni ovako piskutav al ne ni isti... meni je presladak takav novi :top:

slobodnipad
15.04.2007., 21:05
Dijete mi ide na operaciju sva tri krajnika, te nam je doktor preporučio da ugradimo i cjevčice. Ima li tko sličnih iskustava, ja sam malo skeptičan prema tim cjevčicama?

Helen_marie
21.04.2007., 11:28
Mi smo to prosli kad je mali imao 4 godine. Nakon cestih upala uha isao je na operaciju treceg krajnika i istovremeno su mu ugradili cjevcice koje je "nosio" godinu dana. Operacija i ugradnja cjevcica je isla pod opcom anestezijom, proslo bez ikakvih problema. Od tada se preporodio, nikad vise nije imao upale uha (sad ima 9 godina), a i nalazi timpanograma i audiometrije su se znatno poboljsali. Inace mi smo to obavili u Vinogradskoj ORL. Sve super, nema straha od cjevcica. Jedino na sto treba paziti je voda ne udje u uho za vrijeme "nosenja" cjevcica. Pitaj ako te jos sta zanima u vezi toga. Sretno:)

Piggy
21.04.2007., 13:49
To i jest svrha tih cjevčica da smanje učestalost upala srednjeg uha. Je da su pokora ljeti šta ne možeš roniti, ali one bolove,oslabljeni sluh, pa mastoiditis, pa upala umutarnjeg uha....sve bih radije pretrpjela nego takve komplikacije od tih čestih upala. Ne brini, sve će biti i više nego ok.:)

Gustavo
24.04.2007., 22:36
Pedijatar nam najavio ozbiljnu mogućnost operacije sva tri krajnika kod sina starog 6,5 godina,zanima me jel moguće to izbjeći jer sam krajnike također operirao i kasnije imao i sad imam problem s čestim upalama ždrijela što je povezano s nedostatkom krajnika koji imaju tu neku zaštitnu funkciju,da ne spominjem traumu bolnice čega se i danas sjećam itd.

CosmaShiva
02.05.2007., 11:22
kad su se vaša djeca probudila nakon operacije?
moj sin (5 god.) ide za dva tijedna sva tri izvaditi,ja paničarka i povraća mi se samo na pomisao
jako hrče,nos mu stalno curi,često su mu bili upaljeni,svako malo temperatura i limfni čvorovi na vratu su mu valjda od toga povećani
ja sam ih se sa 3 godine riješila i od tad nikakvih problema,nadam se da će tako i njemu

krizia
07.06.2007., 14:52
:confused: ljudi, imam sina starog 6,5 i od ove zime ne mogu izać na kraj sa boleštinama...mali mi jaakohrče po noći od drugog mjeseca je popio sumamed, cefixim i klavocin prošli tjedan jer je dobio upalu pluća i upalu sinusa...i šta je najgore već treći dan opet kašlje iopet curinos...
pa me zanima jer kažu da nos regulira treći krajnik i da je on uzrok svih tih problema...a meni se ne da bez veze ić vadit ako ne treba
i da li vadit sve ili samo taj treći..rekli su mi da kad se vadi da je naravno bolje vadit sve pa da ne mora kaoić dva puta na operaciju...ali pomisao na bolnicu..
isto tako doktorica mi je rekla da pustim sad jer ide ljeto kao sunce more pa možda se povuče sve to...u petak će mi doć nalazi od briseva jer sam išla u ponedjeljak da vidim akoima kakvu bakteriju...a i ne čuje na desno uho...:confused: zna neko nešto o tome...
:s

MARTINAKA
19.06.2007., 12:35

BOK.
Moj mali je navršio 4 god prije par dana, a prije dva mj je operirao treću mandulu u Klajićevoj kod dr. Marna. Ja sam super zadovoljna, sve je prošlo u najboljem redu. Ujutro smo došli oko 8, tad sam ga morala ostaviti do 10. kad sam se vratila, sve je bilo gotovo, probudio se iz narkoze, malo ga je peckalo, ništa strašno. Od 10 do 18 sam bila s njim u sobi, a onda su nas pustili doma.... Ukoliko mora vaditi sve tri mandule, mora ostati jedan dan u bolnici. Osoblje je odlično.

slobodnipad
23.06.2007., 00:30
Eto obavili smo operaciju krajnika, cjevčice ipak nismo stavili. Bumo videli sto ce biti dalje. Pozdrav svima.

tibika99
28.03.2008., 12:59
sin mi ima 5 i po god.i mora u roku od mjesec dana na operaciju prvenstveno trećeg krajnika (a mislim da će mu odmah riješiti i ostala dva) jer slabo čuje na oba uha i ima česte upale,tj. skroz je pod upalom krajnika i nema koji antibiotik već nismo popili i sve uzalud.
pošto je on naša velika maza (veća od 2,5 godišnje seke),mene zanima koliko to traje i da li netko zna da li postoji mogućnost da i ja nekako ostanem s njim u bolnici ?

Tija
28.03.2008., 15:12
moja curka je nedavno operirala treći (nije Osijek nego Zadar) i kasno popodne su je pustili doma. Da je vadila sva tri, ostala bi 3-4 dana, vjerujem da je svugdje isto. Kod nas roditelje izbacuju odmah vani (ujutro u 7, čim smjeste klince u krevet) i ponovo ih puštaju oko podne kad se zadnje operirano dite probudi i tu su vrlo strogi.
Ja sam sa svojom bila stalno jer na to imam pravo budući da je dijete sa pp:cerek: ali ovih ostalih 5 koji su taj dan bili operirani nisu ostavljeni sami u sobi niti na trenutak, uvijek je s njima bila bar jedna sestra i svako dijete koje se budi iz anestezije one jako paze, maze, ušuškavaju ga...:cerek:

snowbunny
28.03.2008., 19:15
moja curka je nedavno operirala treći (nije Osijek nego Zadar) i kasno popodne su je pustili doma. Da je vadila sva tri, ostala bi 3-4 dana, vjerujem da je svugdje isto. Kod nas roditelje izbacuju odmah vani (ujutro u 7, čim smjeste klince u krevet) i ponovo ih puštaju oko podne kad se zadnje operirano dite probudi i tu su vrlo strogi.
Ja sam sa svojom bila stalno jer na to imam pravo budući da je dijete sa pp:cerek: ali ovih ostalih 5 koji su taj dan bili operirani nisu ostavljeni sami u sobi niti na trenutak, uvijek je s njima bila bar jedna sestra i svako dijete koje se budi iz anestezije one jako paze, maze, ušuškavaju ga...:cerek:

Moj je u vinogradskoj vadio sva tri. Doveli smo ga ujutro, operirali su ga oko 11, dosla kasnije u posjetu i sljedece jutro doma...
Mozda je bila guzva kada smo mi bili :confused:

Tija
28.03.2008., 21:47
stvarno ne znam, nemam takvih iskustava
Jedna mama je pitala koliko će dite bit u bolnici i sestra je rekla 3-4 dana :confused:

snowbunny
28.03.2008., 22:05
U svakom slucaju mi je odgovaralo da ide doma sljedece jutro jer je prava maza... :D
Izgleda da svaka bolnica ima svoju politiku.

Tija
28.03.2008., 22:21
jedan moj frend je vodio dite privatniku na lasersku operaciju, bila je doma za dva sata :), to je pak najbolja varijanta:D

tibika99
29.03.2008., 06:55
jedan moj frend je vodio dite privatniku na lasersku operaciju, bila je doma za dva sata :), to je pak najbolja varijanta:D

da li možda znaš u kojoj bolnici to rade laserski i koliko otprilike košta?

kod nas preuređuju odjel na ORL pa ne znam kad ćemo doć na red ,a doktor nam je rekao da se u roku od mjesec dana karjnici moraju riješiti jer su mu izobličeni ,a kao što rekoh i dosta je nagluh zbog tog trećeg!

ne znam samo kako je on to hitno zamislio jer se mi već mjesecima ne možemo riješiti bronhitisa(a ne zna mu se uzrok) vadili su mu IGE (mislim da se tako zove ) pa nalaze čekamo već skoro mjesec dana :confused:

Tija
29.03.2008., 08:49
da li možda znaš u kojoj bolnici to rade laserski i koliko otprilike košta?

znam u Zadru, 1000 eura
ako ti to što znači, dam ti na pm sve podatke:)

tibika99
29.03.2008., 22:26
znam u Zadru, 1000 eura
ako ti to što znači, dam ti na pm sve podatke:)

molila bih, ako nije problem.....

mala mazica
15.04.2008., 16:54
operirala sam krajnike u os bolnici,kada sam imala 11 god, bude se u bolnici 2 dana,potpuna anestezija!sretno

tibika99
15.04.2008., 18:54
operirala sam krajnike u os bolnici,kada sam imala 11 god, bude se u bolnici 2 dana,potpuna anestezija!sretno

hvala!
neki dan ih zovem da se naručimo za kontrolu i da napokon dogovorimo operaciju i naruči me za danas. ja danas dođem i neće me primiti jer nisam naručena :confused::confused: !
ko je tu lud?

smucek
15.04.2008., 19:52
sin mi ima 5 i po god.i mora u roku od mjesec dana na operaciju prvenstveno trećeg krajnika (a mislim da će mu odmah riješiti i ostala dva) jer slabo čuje na oba uha i ima česte upale,tj. skroz je pod upalom krajnika i nema koji antibiotik već nismo popili i sve uzalud.
pošto je on naša velika maza (veća od 2,5 godišnje seke),mene zanima koliko to traje i da li netko zna da li postoji mogućnost da i ja nekako ostanem s njim u bolnici ?

Ako vadi samo treći,ide doma isti dan ili drugi,ali time nikako niste riješili upale krajnika,nego ćete i dalje imati streptokokne angine i kuriti sa visokim temperaturama.
Vađenjem trećeg riješili ste (samo) problem lošijeg sluha i upale uha.
Ja sam sa svojim malim (koji je tada bio kao sada tvoj,tj. 5,5 godina) bila u apartmanu u Zajčevoj bolnici i platila 800 kn jednu noć.Vadio sva tri.
Doktora smo djelomično poznavali pa nas je drugi dan otpustio doma.:)

MAX-factor
16.04.2008., 23:58
hvala!
neki dan ih zovem da se naručimo za kontrolu i da napokon dogovorimo operaciju i naruči me za danas. ja danas dođem i neće me primiti jer nisam naručena :confused::confused: !
ko je tu lud?

ja sam vadila krajnike u osijeku i to mi je bilo grozno iskustvo, ako mozes odvedi ga bilo gdje drugdje, to je samo moja preporuka, a nije svako iskustvo jednako :mig:
sretno :grli:
btw provela sam 2 tjedna u bolnici zbog krajnika :mad:

tinitus1
08.08.2008., 17:44

Indikacije za tonzilektomiju mogu biti apsolutne i relativne. U apsolutne indikacije, kad je svakako potrebo odstraniti mandule, spadaju: tonzile koje su jako uvećane i zatvaraju gornje dišne putove te uzrokuju otežano disaje ili gutanje, pet ili više upala grla godišnje, ponavljajući peritonzilarni apscesi, upale mandula koje uzrokuju febrilne konvulzije te sumnja na maligne promjene u tonzilama. Relativne indikacije su kronično asimptomatsko kliconoštvo na streptokok, asimetrija mandula i kronični tonzilitis nakon neuspješnog konzervativog liječenja.Konačna odluka o operaciji mandula donosi se u razgovoru liječnika specijalista otorinolaringologa s pacijentom/roditeljem.

http://www.otorinolaringologija.com/ordinacija.htm (http://www.otorinolaringologija.com/ordinacija.htm)

maja MiA
07.01.2009., 12:24
moja je dva puta lani išla na operacije, prvo vađenje trećeg krajnika a drugo cjevčica u uho i nikad niš nisam plaćala :confused: a imala je gomile pretraga prije, ne samo krv.

Kak ste zadovoljni s cjevcicom? Di ste to radili?

putnica
07.01.2009., 12:58
ode ova tema u raspravu o krajnicima, pa sam nesto isprespajala, a izdvojit cu u zasebnu pitanje o placanju participacija za djecu. (http://www.forum.hr/showthread.php?p=18030347)
(nije bas za ovaj podforum, ali obzirom da ce biti puno i pitanja i iskustava nek stoji) :)

hipoton
07.01.2009., 13:46
moja kćer ima 5 godina,prije 2 mj. je operirala mandule u vinogradskoj pod općom anestezijiom, od tad e preporodila. nema više bolesti, a kako je počela jesti da i ne pričam, sad za jedan obrok pojede što je prije kroz cjeli dan. kod njih je pravilo da ako vadi jednu ideš isti dan doma, a ako sve tri onda mora prenočit, al to nije neki bed jer su oni tolko pospani da i ne izdrže cjele posjete budni

swea
14.01.2009., 00:48
nadam se da je sve to dobro proslo,inace,ja sam krajnika obadva operisala kad sam imala 3 godine.znam da je dobro proslo a za detalje trebate mi pitati mamu... :rofl:

hiroc13
14.01.2009., 11:05
Naš Neo je od 6. mjeseci imao strašne probleme, najgore je bilo ponoci, hrkao gubio zrak, više se umarao nego naspavao, stalne upale uha, grla... od 1g kad je krenuo u jaslice još gore nije bio 5 dana već neka viroza, bakterija ili nešto...
Bili smo više puta kod otorinca u vinogradskoj i svaki puta je bio odgovor pa nije to niš strašno ima i gorih nije to za vaditi još, strpite se do navršene 3. godine
Posumnjali smo da slabije čuje i doktorica nas poslala na ispitivanje sluha na šalatu, negdje sa 1g i pol i kad ga je pregledao tamo otorinac, odlučio odmah na operaciju, ali onda nikako doći na red za operaciju jer je bio stalno bolestan, 4puta zaprimljen u bolnicu i dobio temperaturu, i napokon sa 2g operacija na Rebru izvađene (izjava doktorice bila: "doslovno smo izvadili ogromne dvije mandule i treču koja je skoro upotpunosti zatvarala dišne puteve".

Od tada su prošla 4mjeseca i sve je savršeno normalno ide u vrtić, nos malo curi, ali nema upala grla normalno diše, uha super i od operacije jede duplo...

Doslovno se preporodio...

TYANA
06.03.2009., 12:11
Imate li iskustva s time?Tojest sa vasom djecom?

Evo moja mali(5.5) je isao na vaednje sve tri mandule,i mogu rec da nam je to grozno iskustvo :flop:

Prije nego sto je isao na operaciju,svi su me uvjeravali kak to nije nista strasno...sve ce bit u redu blabla..

Meni je strasno.Strasno mi je kak izgleda,kak kuri 39,kak ne moze pricat,kak ne moze jest ni pit,strasno mi je kak je on tuzan,uplasen i ljut.

Sve je strasno(bar meni),i bolnica,i osoblje,i kako ti nitko ne zeli nista reci.

No da ne duljim time...kakva su vasa iskustva?
Napominjem da sam primjetila da djeca koja vade samo srednju mandulu,puno bolje produ...ovo je koma.

Pardon ako je tema bila,ja je nisam nasla :ne zna:

CatDeWill
06.03.2009., 12:30
Imate li iskustva s time?Tojest sa vasom djecom?

Evo moja mali(5.5) je isao na vaednje sve tri mandule,i mogu rec da nam je to grozno iskustvo :flop:

Prije nego sto je isao na operaciju,svi su me uvjeravali kak to nije nista strasno...sve ce bit u redu blabla..

Meni je strasno.Strasno mi je kak izgleda,kak kuri 39,kak ne moze pricat,kak ne moze jest ni pit,strasno mi je kak je on tuzan,uplasen i ljut.

Sve je strasno(bar meni),i bolnica,i osoblje,i kako ti nitko ne zeli nista reci.

No da ne duljim time...kakva su vasa iskustva?
Napominjem da sam primjetila da djeca koja vade samo srednju mandulu,puno bolje produ...ovo je koma.

Pardon ako je tema bila,ja je nisam nasla :ne zna:

Moja mala je vadila samo srednji,bilo sve ok,ali su mi napomenuli u bolnici da ne smije dobit temperaturu.Neznam,ja bi zvala doktora ili nešto...

TYANA
06.03.2009., 12:32
Moja mala je vadila samo srednji,bilo sve ok,ali su mi napomenuli u bolnici da ne smije dobit temperaturu.Neznam,ja bi zvala doktora ili nešto...

Zvala sam jucer pedijatricu,i rekla mi je da je normalno da ima dva-tri dana temperaturu :ne zna:

Kao da je to posljedica anestezije ...

CatDeWill
06.03.2009., 12:39
Zvala sam jucer pedijatricu,i rekla mi je da je normalno da ima dva-tri dana temperaturu :ne zna:

Kao da je to posljedica anestezije ...

Neznam,ja sam ko luda pazila da ne dobije temperaturu.Kao,ako dobije znači da je nekakva upala.Vadila je samo srednji pa je možda drukčije...Nadam se da će ti bit sve ok.

TYANA
06.03.2009., 12:45
Mislim da ima veze samo vadenje srednje i sve tri.

Jer djeca koja su vadila srednju tam u bolnici su isla isti dan doma,bez temperature :ne zna:

Tija
06.03.2009., 12:53
treći krajnik se ne vadi nego struže, ima manje krvi, oporavak je brži.
Kao posljedicu anestezije meni su naveli samo povraćanje ne i temperaturu :confused:

Tyana- ako ga boli kad guta probaj mu svojim dlanovima začepiti uši, možda zvuči smiješno:D ali mi prija pričala kako je to njenu malu spasilo kad bi gutala, puno manje osjeća bol

TYANA
06.03.2009., 13:26
Ok,sad sam zbunjena :confused:

U bolnici su mi rekli da je normalno da ima temp i sa temperaturom su ga pustili doma. :ne zna:

On je morao vadit sve tri..jer mu je slabio sluh,nocu je hrkao,i imao je gnojne angine svako malo :(

Krvi da ne pricam kolko ima..islo mu na nos,na usta..uzas..sve skoreno :(

TYANA
06.03.2009., 13:27
treći krajnik se ne vadi nego struže, ima manje krvi, oporavak je brži.
Kao posljedicu anestezije meni su naveli samo povraćanje ne i temperaturu :confused:

Tyana- ako ga boli kad guta probaj mu svojim dlanovima začepiti uši, možda zvuči smiješno:D ali mi prija pričala kako je to njenu malu spasilo kad bi gutala, puno manje osjeća bol

Ajd bas cu probat :) Da,boli ga..boli ga dok guta slinu,a kamoli da proba nekaj jest.

Opcenito je nezainteresiran za ikakvo jelo..ni juhe,ni cokolino,nista..nula bodova

Tija
06.03.2009., 14:52
Ok,sad sam zbunjena :confused:

U bolnici su mi rekli da je normalno da ima temp i sa temperaturom su ga pustili doma. :ne zna:

(

Ne znam, zaista, moja je vadila samo treći i isti dan je puštena doma, netom prije puštanja je mjerena temperatura. Nije imala a da je, ne znam da li bi ju pustili:confused:

Lindy2008
06.03.2009., 15:33
Moj najstariji bio sa nekih 3i pol na prvoj OP kad mu vadili sve tri, isto angine česte, i nakon dvije godine samo treču jer mu ponovo narasla. Od te 5. god. (neznam dal ima ta OP kakve veze) počeo je nenormalno se debljati. Sada ima skoro 15 i skoro 100kg. Užasne probleme imamo s njim.

A nakon OP povračao i znam da dugo se oporavljao i pio neke praške u vodi protiv bolova. Za temper. se ne sječam. Ali da sam znala da je tako gadno i sad šta sve znam oko lječenja, nikad ga nebi dala operirat.

I moj bratić isto nakon op počeo se jako debljati. Jako, jako.

TYANA
06.03.2009., 17:49
Moj najstariji bio sa nekih 3i pol na prvoj OP kad mu vadili sve tri, isto angine česte, i nakon dvije godine samo treču jer mu ponovo narasla. Od te 5. god. (neznam dal ima ta OP kakve veze) počeo je nenormalno se debljati. Sada ima skoro 15 i skoro 100kg. Užasne probleme imamo s njim.

A nakon OP povračao i znam da dugo se oporavljao i pio neke praške u vodi protiv bolova. Za temper. se ne sječam. Ali da sam znala da je tako gadno i sad šta sve znam oko lječenja, nikad ga nebi dala operirat.

I moj bratić isto nakon op počeo se jako debljati. Jako, jako.

:eek:

Za ovo sve nisam cula :ne zna:

Al sam sad prestrasena :eek:

Moj mali ionako slabo jede,i strasno mi je mrsav,pa ak se i udeblja,nece bit problem,al sad ne prekomjerno ..

Rekli su mi da oporavak traje dva-tri tjedna nakon vadenja sve tri.

@tija

To ti govorim,djeca koja vade samo srednju,idu doma isti dan,i ne smiju imat temp...a djeca koja vade sve tri kao moj mali,ostaju jedan dan u bolnici,i normalno je da imaju temp.,da oporavak duze traje itd..

Samo ja fkt ne znam kak da mu olaksam..nemoze ni piti,tak da propada i juha u salici,i cokolino i pudinzi...on ak pojede 1 puding i 3 zlice cokolina,puno sam rekla.

Nadam se da ce ubrzo bar pocet jesti.. :(

Tija
06.03.2009., 18:48
..nemoze ni piti,tak da propada i juha u salici,i cokolino i pudinzi...on ak pojede 1 puding i 3 zlice cokolina,puno sam rekla.

Nadam se da ce ubrzo bar pocet jesti.. :(

pa, pođi od sebe:) da si ti operirana misliš da bi jela? Boli ga, iscrpljen je i nema apetita. mazi ga i pazi, ne gnjavi s hranom, niš mu neće biti :)
miš mali :cerek::cerek:

Death-of-Art
06.03.2009., 18:50
Tyana. ja sam svoje krajnike izvadila sa 13 godina koliko se sjećam i znam da mi je to bilo očajno iskustvo isto kao što je tvom sinu.

ali sam zbilja bila uvjerena da je to samo zato jer sam ja već bila "velika" pa su i rane veće, a da manja djeca to praktički niti ne osjete jer klinci s kojima sam ja bila u sobi su već isti-ili već drugi dan išli doma i sve normalno ko da su na ringišpilu bili ...a ja strgana bože sačuvaj.

tako da mi je čudno da ti je djetetu tako loše.
možda je jednostavno hipersenzibilan.

a zašto ne nazoveš hitnu ili liječnika opće prakse?

Tija
06.03.2009., 18:53
Sada ima skoro 15 i skoro 100kg. Užasne probleme imamo s njim.

ovo je grozno, zaista :(
Nisam doktor pa ne mogu tvrditi da operacija trećeg krajnika nema nikakve veze s debljanjem ali tako mislim.
Ako je zdrav, nema neki poremećaj hormona ili slično onda ti je valjda jasno odakle 100 kila?
Tek mu je 15, učini nešto, estetika je najmanje bitna :(

Lindy2008
06.03.2009., 19:40
:eek:
Za ovo sve nisam cula :ne zna:
Al sam sad prestrasena :eek:
Moj mali ionako slabo jede,i strasno mi je mrsav,pa ak se i udeblja,nece bit problem,al sad ne prekomjerno ..
Rekli su mi da oporavak traje dva-tri tjedna nakon vadenja sve tri.

I moj je bio kost i koža do 5.-6- onda lagano krenulo, u 1. raz. upisani s 28kg(7i pol g.), i od onda raslo, nezaustavljivo. I na djetama bio i ništa nije pomagala.
ovo je grozno, zaista :(
Nisam doktor pa ne mogu tvrditi da operacija trećeg krajnika nema nikakve veze s debljanjem ali tako mislim.
Ako je zdrav, nema neki poremećaj hormona ili slično onda ti je valjda jasno odakle 100 kila?
Tek mu je 15, učini nešto, estetika je najmanje bitna :(

Užas nam je, možda je pokupio gene od tate jer mu i on bio takav do 15.-16., onda se prepolovio u kilaži.
Vadio je već sve moguće hormone, nalaze radili, štitnjačom bili na ultrazvuku i sve ok. On je u stanju pojesti šta nađe u kući. Uvijek je dreka. Sad ušao u pubertet i malo drugačije razmišlja i shvača, svi mu govorimo da je za njegovo dobro, da će inače dobit infarkt. Bar ide i u visinu, viši je već od mene, ima negdje ok 167cm ak ne i više.(ne znam)

E sad dal je šta povezano i s tim nesretnim mandulama, ne znam, znam da je godinama ima problema s gutanjem, čak imao tik, inhalatore koristio, pumpice, ma svašta. 2 puta u bolnici završio i sve zbog disanja, ludnica.
Hvala Bogu, sad je dobro s tim.

Uglavnom, rekla sam sama sebi da više nikad nebi dala djecu na vađenje mandula, lječila bi ih alternativno. OP je zadnja asolucija.

TYANA
06.03.2009., 20:11
Ok..da vas ne kvotam sve...

@death,nisi mi citala,zvala sam vec pedijatricu koja je pratila njegove nalaze prije nego je isao na operaciju :)
Sta cu zvat hitnu,ak mi je pedijatrica rekla da je normalno da ima temperaturu,povracanje i ostalo?A i u bolnici su mi rekli isto :ne zna:

Sto se ticene slanja na vadenje..nije bilo opcije.Godinu dana nije cuo skoro nista,upale grla,uha,gnojne angine i visoke temperature..sta sam drugo mogla? :(

Sutra bi se temp. trebala smanjit,a prekosutra je uopce ne bi trebalo biti ...budem vidjela kak ce se to dalje razvijat.

@tija

Ma znam da ne bi jela..al ono,gledam kak ga boli,kak ne moze nista..a ne mogu mu pomoc.Cak imam filing da je ljut na nas malo,koliko god da smo ga rijecima pripremali na to sve,vjerujem da mu je bilo grozno.

CosmaShiva
06.03.2009., 23:19
moj sin je izvadi sva tri isto s 5 godina.sve je super prošlo imao je dva dana temperaturu oko 38.
čak se nije žalio na nikakve baš bolove osim normalno teže gutanje ali je već nakon tjedan dana sve
htio jesti iako smo pazili normalno da još ne jede nešto što je prekruto.
on je oduvijek bio mršav, baš tad kad je krajnike išao vaditi je bio štapić,
rebra su mu se poznala.nakon operacije je počeo bolje jesti i sad je
s 7 godina mršav ali ne premršav.ne vjerujem da to jako debljanje ima veze s operacijom.

TYANA
07.03.2009., 06:48
moj sin je izvadi sva tri isto s 5 godina.sve je super prošlo imao je dva dana temperaturu oko 38.
čak se nije žalio na nikakve baš bolove osim normalno teže gutanje ali je već nakon tjedan dana sve
htio jesti iako smo pazili normalno da još ne jede nešto što je prekruto.
on je oduvijek bio mršav, baš tad kad je krajnike išao vaditi je bio štapić,
rebra su mu se poznala.nakon operacije je počeo bolje jesti i sad je
s 7 godina mršav ali ne premršav.ne vjerujem da to jako debljanje ima veze s operacijom.

Sretnice :top:

Ocito da je to i to djeteta,kako tko podnosi :(

TYANA
07.03.2009., 18:49
Samo da javim da je malecki zavrsio danas na hitnoj jer je poceo krvarit iz usta i nosa :(:(:(

Zadrzan je u bolnici jer ima puno krvnih ugrusaka koji ga guse,pa on kaslje i iskaslljuje krv zbog toga

Najgore od svega kaj ce mu cupat te ugruske na zivo .. :flop:

Eto,samo toliko i jos jednom sam uvjerena da ipak "bezazlena" operacija mandula i nije tako bezazlena..ovo je koma...

CosmaShiva
07.03.2009., 19:54
baš mi ga žao.jadničak.mora biti hrabar.

petra_wb
07.03.2009., 23:18
Ja ''velika'' sam zalutala ovdje...
Trebala bi vadit krajnike, tako da čituckam sve moguće o tome...
Svi govore da se čim prije toga riješim, da je to mačji kašalj...
Ufff, sad kad sam ovo pročitala nije mi ni mrve svejedno...
Nadam se da je maleni dobro... :(

TYANA
08.03.2009., 17:53
Ja ''velika'' sam zalutala ovdje...
Trebala bi vadit krajnike, tako da čituckam sve moguće o tome...
Svi govore da se čim prije toga riješim, da je to mačji kašalj...
Ufff, sad kad sam ovo pročitala nije mi ni mrve svejedno...
Nadam se da je maleni dobro... :(

Sorry ak sam te uplasila...ali to isto su govorili i meni.

Zato sam i ostala zbunjena :(

Maleni je jos u bolnici,sad je antibioticima jer mu se to upalilo i jer mu nemogu skinut temperaturu. :(

CosmaShiva
08.03.2009., 21:44
Tyana ne znam što da ti kažem,držim fige da ti sinčić što prije ozdravi.
te komplikacije su stvarno rijetke.oko mene su skoro svi izvadili krajnike
i ja isto kao klinka i nisam od nikoga čula tako neke komplikacije jer sam se i sama
kad mi je sin išao na operaciju raspitivala kod svih.
a ovo što je jedna rekla da joj se dijete jako udebljalo nakon operacije,
djeca se većinom udebljaju malo nakon operacije,moj sin npr. prije nije uopće imao apetita
pa sam čitala da dijete zbog trećeg krajnika ima manji osjet mirisa naravno onda
i okusa tako da im hrana i nije ukusna što se naravno nakon operacije popravi.

CatDeWill
08.03.2009., 22:55
Ajme zlato malo!Nadam se da će sve bit ok,drž se.:)

SaveAss
08.03.2009., 23:11
Tyana vibram da mrvici bude bolje:grli:

TYANA
09.03.2009., 07:53
Hvala cure :)

@cosma

Nisam niti ja znala za ikakve komplikacije,i isto tako,koga god da sam pitala,svima je bilo sve u redu.
Nisam se niti bojala operacije,niti sam njega pripremala na nesto takvo.
Mi smo sa njime puno pricali o tome svemu,i nismo mu nista previse uljepsavali,ali bome nism ni ovo ocekivali.

Najgore mi je to sto je on dosao doma,govorili smo mu kako je sad sve gotovo,kako je doma i kak cemo ga paziti i maziti,i sad je sav razocaran jer je opet tam.
On je sada u toj dobi da sve kuzi i sve pamti.Nemozes mu lagat niti muljat.

mireille13
02.04.2009., 19:17
Pozdrav! Da li je netko operirao djetetu mandule u privatnika u Splitu i kakva su vam iskustva?

iwcchy
03.04.2009., 07:50
mi smo uklonili treći kad je mala imala 4god,zbog ušiju,rekli su da nije potrebno sve...al ev sad je 7 god,i opet slabo čuje...a od kume unuka je isto to napravila i njoj je izrastao opet i zagnojio se i prouzročio grozne probleme,to je moguće???? inače u puli smo to zbavili,i idući dan je išla doma,a mene su sestre pustile da spavam s njom u krevetu,al da nikom ne kažem :cerek:

simon3
03.04.2009., 08:41
Nismo kod privatnika, nego na Firulama. Ono je blagi užas tamo. Ne operacija, nego osoblje. Uopće ne brinu o djeci, moja je kći od šoka i panike povraćala.
Nitko je nije ni pogledao. Imala je tad 8 godina, ali je ostala tako traumatizirana
da sad uopće ne želi spavati sama u sobi, a čak ni kod rodica, što je prije bilo normalno.
Kod privatnika dijete zasigurno neće dobiti traume tog tipa, ali ja ne bih nikad.
Stoga jer su oni često neetični i samo im je stalo da te na kulturan način opeljese što više.
Idi na Firule, ali traži apartman, moraš se ranije predbilježit.
Kad smo vidjeli kako nam dijete plače, plakali smo i mi i tražili da nam daju prokleti apartman.
Odbili su, iako je bio prazan, jer se treba "predbilježiti". Veću glupost nisam čula u životu. Kao, ona je velika. Ma fuj.
Ali, uzmeš li apartman, tu ste stalno sa djetetom, i trauma nema.

Tija
03.04.2009., 10:26
i njoj je izrastao opet i zagnojio se i prouzročio grozne probleme,to je moguće????

moguće je, da :(
meni su odmah rekli da treći može ponovo narasti, može prouzročiti probleme a i ne mora, sve je to individualno.
Moj sin ima treći krajnik (9 godina sad) ali nikad nije imao problema pa je preporučeno da se ne dira jer će ionako atrofirati u pubertetu.

mireille13
04.04.2009., 08:03
Nismo kod privatnika, nego na Firulama. Ono je blagi užas tamo. Ne operacija, nego osoblje. Uopće ne brinu o djeci, moja je kći od šoka i panike povraćala.
Nitko je nije ni pogledao. Imala je tad 8 godina, ali je ostala tako traumatizirana
da sad uopće ne želi spavati sama u sobi, a čak ni kod rodica, što je prije bilo normalno.
Kod privatnika dijete zasigurno neće dobiti traume tog tipa, ali ja ne bih nikad.
Stoga jer su oni često neetični i samo im je stalo da te na kulturan način opeljese što više.
Idi na Firule, ali traži apartman, moraš se ranije predbilježit.
Kad smo vidjeli kako nam dijete plače, plakali smo i mi i tražili da nam daju prokleti apartman.
Odbili su, iako je bio prazan, jer se treba "predbilježiti". Veću glupost nisam čula u životu. Kao, ona je velika. Ma fuj.
Ali, uzmeš li apartman, tu ste stalno sa djetetom, i trauma nema.
Ma problem je šta apartman možemo dobit tek u 11.mjesec, sve do tada je zauzet. Bez apartmana ne dolazi u obzir baš zbog takvih trauma. Zato i pitan ako tko ima kakva iskustva s privatnikom?

Fatherly
23.04.2009., 03:03
Evo mi vadili malome sva 3 krajnika (4,5g) i sad se oporavlja. Vec 7 dan je od operacija, a i dalje tesko govori i guta. Jedino pod sirupom (ibuprofenom) nesto moze normalno. Nego, doktorica je rekla da tako uzasne krajnike u zivotu nije vidila i jos mu je naknadno strugala to, duze nego ostalima. E sad, on dok spava hrce sad uzasno, tocno se osjeti ko da mu se nesto spusta iz sinusa prema nosu i grlu ali zapne tamo, ko neka sluz ili nesto, i kad govori, ko da govori kroz nos, tkao prica. Jel moze netko iz svojih iskustava rec jel to normalno, i ja se nadam da je to samo stvar oporavka. Ide na kontrolu u petak pa cemo vidjeti sve, uffff....Hvala!

simon3
23.04.2009., 13:44
Moja kći je skoro normalno govorila.
Ona je, doduše, tip koji se brzo oporavlja, mislim da je to nasljedno, jer i otac i baka po ocu su joj takvi, užasno žilavi...

Sve ti je. čini mi se, manje više ok, jedino krvarenje i visoka temperatura su znak za uzbunu.
Ja vjerujem da je to sukrvica ili sama sluz koja sad iz sinusa slobodno otječe...

Je li prije operacije imao problematične sinuse?

hollandija
05.05.2009., 21:26
MOZE LI MI IKO RECI KAKO JE KOD OPERACIJE KRAJNIKA KOD ODRASLIH OSOBA JER JA MORAM NA OPERACIJU ZA 3 MJESECA A IMAM 39 GOD.
DA LI JE IKO IMAO TAKVA ISKUSTVA I KOLIKO DANA TREBA DA SE OPORAVIS.ZNAM DA JE KOD DJECE TO LAKSE I BRZE PREBOLE NEGO ODRASLI.

uliana
28.05.2009., 13:22
Moja mala isto ima 3,5 i ponudili su nama vaditi mandule. Doktor je pravi kreten ni ti pitao sto ni ti nudio. ja sam iz rusije pa nama prvo lece ako ne ide vade van. Povukla sam kcer iz vrtica i idem u akciju. Mislim da treba pokusati. Sto je bilo sa vama? jeste bili na operaciji?

millenaa
29.05.2009., 07:52
moje dijete je operirao mandule sa 4g znaci sve tri,bez ikakvih problema. Isti dan je dosao doma.Mene isto zanima da li je netko odrasli to napravio jer bih i ja morala na operaciju. Vec sam imala termin ali sam odustala jer su mi rekli da me nece uspavati nego samo lokalno i traje pola sata. Sada mi to stvarno postaje teret jer uredno skoro svaki mjesec pijem antibiotik.

swanmia
06.10.2009., 21:57
Mi čekamo ovih dana termin za operaciju sva tri krajnika i možda ugradnju cjevčice u Vinogradskoj bolnici.
Moja malena je djete sa pp,pa imam pravo biti s njom u sobi,a možda uzmem apartman.
Zanima me kako izgledaju bolesničke sobe,koliko je djece(kreveta) smješteno i ako je netko bio u apartmanu,kako je opremljen i koja je cijena(da li mi vrijedi te novce) jer ja mogu biti i na stolici uz malenu tu jednu noć.
Kakvo je osoblje,ljubaznost itd.?

TYANA
07.10.2009., 14:54
Neznam za apartman,al moj sin je isao na operaciju sa 4 godine u vinogradsku,isto sve tri su morale van.Ja imam jako lose iskustvo da sestrama,i svima tamo,bolje da ni ne pisem sve..sva sreca pa ces moci biti uz njega koliko mozes i nadzirat sve.Mi smo nakon vadenja imali problema ..ma neci ni pisat...u svakom slucaju sretno :top:

swanmia
07.10.2009., 21:12
Hvala ti, i nadam se da nisu ostale traume kod mrvice,baš mi je žao kad neko djete prođe loše iskustvo u bolnici.:grli:

Mi smo išli mjesec dana privatno na preglede i ispiranje uhica kod doktora koji će ju operirati u Vinogradskoj i obećao nam je da će sve biti u redu i da ćemo biti skupa,pa računam da će i sestre biti ljubazne.
A ako nebudu ljubazne,natjerat ću ih.:D

TYANA
08.10.2009., 15:54
Nisu jer je srecom dovoljno velik da sam mu mogla kasnije objasnit neke stvari,pa je sve 5 :cerek:
Nadam se da cete naletit na super sestre i da ce sve biti u redu i proci super brzo :top:

blond lady
08.10.2009., 18:26
Mi čekamo ovih dana termin za operaciju sva tri krajnika i možda ugradnju cjevčice u Vinogradskoj bolnici.
Moja malena je djete sa pp,pa imam pravo biti s njom u sobi,a možda uzmem apartman.
Zanima me kako izgledaju bolesničke sobe,koliko je djece(kreveta) smješteno i ako je netko bio u apartmanu,kako je opremljen i koja je cijena(da li mi vrijedi te novce) jer ja mogu biti i na stolici uz malenu tu jednu noć.
Kakvo je osoblje,ljubaznost itd.?

h. možda mora ovu zimu na veđenje treće mandule u vinogradsku i njihov dr. je rekao da on pušta taj dan poslje operacije kući, ne ostaje se u bolnici...
h. je ležala 5 dana u vinogradskoj zbog urinoinfekta i akutne upale bubrega i imam samo riječi pohvale za doktore, sestre, svi su sustretljivi, stručni, odgovaraju ti na sva pitanja, brinu se za dijete, h. su mazili i pazili jer je bila najmlađa na odjelu ali apartmana nemaju u vinogradskoj - tako da sam ja bila od 09. do 21 sat kod nje a preko noći je bila bez mene

blond lady
08.10.2009., 18:32
h. možda mora ovu zimu na veđenje treće mandule u vinogradsku i njihov dr. je rekao da on pušta taj dan poslje operacije kući, ne ostaje se u bolnici...
h. je ležala 5 dana u vinogradskoj zbog urinoinfekta i akutne upale bubrega i imam samo riječi pohvale za doktore, sestre, svi su sustretljivi, stručni, odgovaraju ti na sva pitanja, brinu se za dijete, h. su mazili i pazili jer je bila najmlađa na odjelu ali apartmana nemaju u vinogradskoj - tako da sam ja bila od 09. do 21 sat kod nje a preko noći je bila bez mene

ja sam h. sa šalate prebacija u vinogradsku i poslje šalate i njihovih bahatih, neosjećajnim doktora i sestraja u vinogradskoj je to bilo pravo osvježenje kao da sam na nekom drugom planetu bila a ne u samo u drugoj bolnici

swanmia
08.10.2009., 20:16

Ja sam razgovarala sa našim doktorom (dr. Ries) i rekao je da imaju 1 apartman,i da će mi ga pokušati rezervirati,ali sve ovisi o pacijentu koji ga prije nas bude koristio,pa ako mu se pogorša stanje produžuje boravak,pa mi možemo izvisiti u vezi apartmana.:ne zna:

boba07
08.10.2009., 23:14
Vidim da je netko zatražio savjet odrasle osobe koja je izvadila mandule...
Imam 26 godina, prošle godine sam ih vadila....U 8 mjeseci sam imala 10 puta upalu grla, temperatura, bolovi u grlu, mandule crvene, otečene, prekrivene bijelim čepovima, slabost oragnizma...Brisevi pokazali sve ok, AST isto u granicama normale...Ipak, i uz uredno uzimanje terapije (silapen 10 dana, najčešće, makcin, sumamed), stalno mi se upala vraćala...
I onda operacija -u nedjelju navečer primljena u bolnicu, operirana u pon ujutro (opća anestezija, nakon koje sam imala odvratan osjećaj da se nikad neću osvijestit), kući puštena u utorak.
Prvih 5 dana - pakao, ništa osim slatkog čaja nisam stavila u usta...Nisam mogla govorit. Bolovi luđački, osjećala sam se kao da mi je ostalo još pola dana života. Pomagali su mi samo voltaren čepići, od njih bi mi bilo lakše. Šesti dan - poboljšanje, uz voltarene, drastično smanjeni bolovi, progovorila.... Voltarene sam uzimala svakih 8 sati, to se postupno prorijedilo....
Bila sam najstarija od pacijenata, djeci je bilo lakše, brže su se budili iz anestezije, pričali, najmanji su odmah išli kući.
Iz Splita sam, operirana na Firulama, preporučujem najtoplije dr. Velu.
Inače, posjeti su zabranjeni, jer se djeca najčešće rasplaču kad vide roditelje, što može izazvati krvarenje.
Medicinske sestre - dnevna smjena - super, čuvaju bolesnike nakon operacije, dok ne prođe buđenje, svakih 20 min. provjeravaju, donose čaj, tješe, obajšnjavaju...Ali noćna smjena - vještice, pogledale nas jedan put, curici što je bila sa mnom u sobi sam ja dodavala čaj...A kad sam ih pitala da mi daju nešto za smanjenje temperature (koju sam nakon operacije dobila) izderala se jedna vještica na mene, da šta ja mislim, da tko mi je rekao da to tražim (rekle mi sestre iz dnevne smjene), na kraju, pošto nisam mogla govorit, rasplakala sam se od muke, jada i bolova, došla je druga sestra i dala mi voltaren.
Nakon početne muke, tih 5 dana nakon operacije, više nisam imala nikakvu upalu grla, stvarno sam se spasila...Eto, to je moje iskustvo!

Brat kad je bio mali, išao je na vađenje trećeg krajnika, porezali su mu obraz s unutarnje strane, uz nezapamćeni bezobrazluk i bahatost doktora. Taj se krajnik vratio, uz česte upale grla i uha, pa je išao ponovo, nakon 2-3 godine na operaciju, vađenje tonzila i 3. krajnika, ugradnja cjevčica u uši. Tada mu je sve prošlo ok, nije više bio bolestan nikako, a prije toga konstantno. Međutim, kad je išao na vađenje tih cjevčica, dobio je alergijsku reakciju na analgetski sprej kojim su ga poprskali - nesvjestica, dezorjentiranost...Pa je ostao 2-3 dana u bolnici na promatranju, na kraju sve bilo ok.

sesvecanka
13.07.2010., 14:37
Hej!!

Molila bi vas ako netko ima iskustva da mi odgovori...u srijedu, prije sest dana sam vadila mandule..bile su jako velike i pocele su mi stvarati probleme sa zglobovima i morala sam ih izvaditi...stanje mi je iz dana u dan sve gore...nocas nisam mogla spavati koliko me boli...bole me usi, grlo, glava, sve...temp je 37,4..stalno mi se povraca i smeta mi u grlu, valjda konci..ima li netko iskustva s tim i kada ce bol prestati? Nakon koliko dana konci pocnu ispadati?? Imam 21 godinu..

mandy
13.07.2010., 19:28
mislim da trebaš otići tamo gdje je zahvat obavljen da te pogledaju, izvade kS..možda si nešto pokupila, dobila upalu...
~~~~~~~~~~~~~~~~ da brzo prođe :grli:

danijelas
13.07.2010., 21:19
da da u olnicu di je bio zahvat odmah
mi idemo u utorak :(
imamo 3,5

19NERA82
14.07.2010., 11:06
Moj stariji sin je isto imao problema sa krajnicima,do 5 godine je stalno bio bolestan jadničak a posljednju godinu je cijelu proveo na antibioticima,imao stalno gnojne angine i teške upale uha zbog čega mu se i sluh poremetio.:(
U bolnici su mu operirali krajnike,mislim da su sva tri išla vani,on se tako ljepo oporavio,nakon 2 dana porastao mu apetit,sve je odmah počeo jesti i bogu hvala od tada do danas kad ima gotovo 9 godina nije još kod doktora bio:cerek:

danijelas
19.07.2010., 22:55
sutra je dan D. mislim da meni ovo teže pada nego njemu:(

morfin@
20.07.2010., 12:23
Jučer smo cijeli dan visili na Šalati i Rebru, profesor ga pregledao i mišljenje je: treba odstraniti 3. mandulu, nek se naručimo. Čekamo za naručiti se i sestra nas onda fino otkanta da bolje idemo u Merkur, da njima otkazuju jer su tamo odmah došli na red, blablatruć... Nije mi se dalo raspravljati s njom pa me zanima ima li netko frišku info koliko se čeka na Merkuru za operaciju i da li oni priznaju nalaze s Rebra jer stvarno to ne možemo po stoti put prolaziti...
Hvala!

Amrićak
15.11.2010., 15:49
Preporukom stomatologa,radi otvorenog zagriza i disanja na usta obavili smo pregled sa malenim kod otorinca u Novoj bolnici.Doktor se zove Tomislav Carić!Dali netko možda ima neke dojmove o navedenom doktoru,na temelju svog iskustva??
Uglavnom,u nosu postoji zapreka zbog koje sin (4 god) teže diše na nos.
Ali mandule su mu izrazito velike i gotovo se spajaju.
U nalazu piše :
tonzile hipertrofične,gotovo se sastaju u medijalnoj liniji,vegetacije ++

Doktor me ispitao o povijesti bolesti,sin zbilja nikada nije imao problema sa upalama grla i uha(zadnje 2 god. nikako bolestan),te je samo ta činjenica pomogla u odluci koja je po njemu bila na granici....obavit zahvat i izvaditi mandule.Da je recimo on dijete sklono upalama,odmah bi preporučio uklanjanje mandula.S obzirom da je zdrav,naručio nas je na kontrolu za 3 mj.Kaže ne vjeruje,ali uvijek postoji mogućnost da se mandule smanje i udalje jedna od druge.Ukoliko situacija ostane ista,trebalo bi ih uklonit.Čitam na netu,piše da su tonzile najveće u petoj i šestoj godini života.Pa si mislim možda je to kod mog djeteta došlo samo prije malo,možda kasnije involuiraju kako je i navedeno u članku,iza 6 god.
Dali netko ima iskustva sa samom dijagnozom,te mogućim zahvatom u toj dobi?Kakav savjet možda? Dali je potrebno tražiti još jedno mišljenje??

Angel2
15.11.2010., 17:00
Moja kći je operirala sva tri krajnika u 4 godini života.Bila je jako sklona upalama grlama,anginama i k tomu je jako hrkala..obično se operira ako dijete godišnje ima najmanje 6 upala...Njezini krajnici su bili uništeni-ima stručniji naziv za to,kaže da su samo štetile nego imali funkciju zaštite...Do 6 godine života treći krajnik-u nosu ako niste znali zna opet narasti i ako bude opet hrkala mora opet na operaciju.Ona ima preko 6 godina i za sada je super.Moram reći da je nakon op. ne pamtim kad je imala upalu grla..:).Po meni bolje da operira taj 3 krajnik,nema veze što nije sklon upalama,ako teže diše moguće je da je to zbog toga..Moja frendica ima kćer kojoj su mandule bile velike ali su s vremenom smanjile tako da op.nije na kraju bila potrebna,naime ona je koristila neki sprej koji joj specijalist dao...i s time joj špricala i mandule su ok.
Op.traje koji sat i slj.dan ide doma..tako smo mi..

Amrićak
15.11.2010., 19:07
Da slažem se da bez obzira na to što nije sklon upalama,bolje je valjda ukloniti ako zbog toga otežano diše.A diše.I zdrav uvijek diše,kao da je prehlađen. Dr. je bio iskreno začuđen veličinom mandula i time što nije sklon upalama :) I ja sam negdje pročitala da se mogu same od sebe smanjiti,Dr. je rekao da je moguće i ako ne vjeruje.Budem vidjeli na kontroli.To za sprej nisam znala,budem se raspitala o tome :ne zna:

Angel2
15.11.2010., 20:42
Pitaj,ako ne bude znao pitam ja frendicu pa ti javim.:)

19NERA82
16.11.2010., 07:34
Moj sin je imao od 3 do 5 godine konstantne upale uha i gnojne upale krajnika,to su bile nemile muke i bolovi,na op smo dugo čekali,jedan termin mu je propao radi upale u vrijeme kad je tribalo u bolnicu,uglavnom tam oko 5 godine su sva tri krajnika operirana i mali se preporodio,oporavak je bio odličan,drugi ili treći dan nakon operacije imao je takav apetit da bi vola pojeo:D,čak smo mu davali jest graha,nije se smirio dok se nije dobro najeo:rofl: Ovaj mjesec će imat punih 9 godina i od tad nije niti jednom bolovao niti uzimao antibiotike,organizam mu je čudo otporan na viroze,imunitet potpuno ojačao,mi ne znamo šta je doktor:kava:

Amrićak
16.11.2010., 07:39
Nera Drago mi je :)
Ipak mene zanima,dali je netko imao situaciju sličnu našoj...
Znači dijete koje se razmatra za operaciju,a da je posve zdravo.I potpuno ne sklono tim upalama koje su karakteristične za navedeni zahvat.

Angel2
16.11.2010., 07:55
Amrićak,ako je doktor vidio da su mu mandule velike i to mu otežava zaista disanje ja ne bih ni sekundu dvojila...Ali ako si nemirna potraži još jedan savjet-dr.mišljenje..:)

19NERA82
16.11.2010., 07:55
U svakom slučaju nadam se da op neće biti potrebna,i ja sam negdje čitala da se mandule smanjuju kad djeca krenu u školu,oko te dobi,olakotna okolnost je šta nije bolestan pa valjda bude sve ok.
Morat ću mladjem pogledat kad dodje iz škole,on isto ima ogromne krajnike i često diše na usta,čak je jednom u noći imao one prekide disanja a nije bio prehladjen-(apneja??'),u zadnje vrijeme ne idem za tim,ne primjećujem-možda su se smanjili krajnici:confused:
Kad dodje doma budem mu zavirila:D

Angel2
16.11.2010., 07:58
U svakom slučaju nadam se da op neće biti potrebna,i ja sam negdje čitala da se mandule smanjuju kad djeca krenu u školu,oko te dobi,olakotna okolnost je šta nije bolestan pa valjda bude sve ok.
Morat ću mladjem pogledat kad dodje iz škole,on isto ima ogromne krajnike i često diše na usta,čak je jednom u noći imao one prekide disanja a nije bio prehladjen-(apneja??'),u zadnje vrijeme ne idem za tim,ne primjećujem-možda su se smanjili krajnici:confused:
Kad dodje doma budem mu zavirila:D

Nemoj se zezati sa time,to nije zezancija.Mojoj je taj u nosu odstranjen jer je hrkala,a tvoj ima prekide disanja!
Znam ljude koji su namjerno izvadili krajnike kako sebi tako i djeci a nisu bolesni i sl...Ja sam kao dijete trebala op.krajnike i mama me nije dala i evo dan danas muku mučim s njima,ne smijem popiti gazirani sok a da me za sat-dva grlo ne grebe,katastrofa.:(.To nije opasna op.za sat je gotova a slj.dan ide doma...

Wedding
16.11.2010., 08:16
Cure imam jedno pitanje, dal netko zna dal i u Novoj bolnici krajnike operiraju lasersi kao i na Rebru ili ne? ovo pitam zbog sebe jer ih moram izvadit :D (dosta mi je prepucavanja doktora oko toga dal su dobre ili ne kada ja patim jedina u toj prici i nonstop su mi upaljene)

19NERA82
16.11.2010., 08:28
Nemoj se zezati sa time,to nije zezancija.Mojoj je taj u nosu odstranjen jer je hrkala,a tvoj ima prekide disanja!
Znam ljude koji su namjerno izvadili krajnike kako sebi tako i djeci a nisu bolesni i sl...Ja sam kao dijete trebala op.krajnike i mama me nije dala i evo dan danas muku mučim s njima,ne smijem popiti gazirani sok a da me za sat-dva grlo ne grebe,katastrofa.:(.To nije opasna op.za sat je gotova a slj.dan ide doma...

To nije bilo često-ta apneja,jednu noć,možda nazad godinu dana,nisam cijelu noć spavala od straha:(,eto fala bogu da nije se ponavljalo i kako ni on kao ni stariji nije nikad bolestan ne idemo doktoru,u zadnje vrijeme ne primjećivam teško disanje,sad jedva čekam da dodje doma da vidim stanje,prije su mu krajnici bili veličine oraha:eek:..
I slažem se sa tobom,operacija uistinu nije nikakav bauk,zato sam i spomenula kako se moj stariji operirao i stvarno se oporavio brzo i svakom bih preporučila da to napravi ukoliko doktor preporuči vadjenje.

Amrićak
16.11.2010., 08:42
Ja sam sina sinoć dugo slušala,tj. pratila njegovo disanje....kaj da kažem...
užas....hrče,rokti kao da ima pero u nosu i smeta mu...a nos potpuno zdrav i čist.Kaže nama jučer Dr. "savjetujem vam fiziološku",rekoh mi nju doslovno lijemo u nos,svakodnevno...to nam je navika,kao i bilo koja druga...i njemu je nos zdrav, niti curi niti je začepljen,a on diše kao da mu se raspada.

Peky
16.11.2010., 10:13
Ja sam sina sinoć dugo slušala,tj. pratila njegovo disanje....kaj da kažem...
užas....hrče,rokti kao da ima pero u nosu i smeta mu...a nos potpuno zdrav i čist.Kaže nama jučer Dr. "savjetujem vam fiziološku",rekoh mi nju doslovno lijemo u nos,svakodnevno...to nam je navika,kao i bilo koja druga...i njemu je nos zdrav, niti curi niti je začepljen,a on diše kao da mu se raspada.

tak je i moja... izvadili smo treću mandulu sa 2,5 godine, sa 3 se vratila, a u međuvremenu i ove dvije narasle... opet hrkanje grrrrrozzzzzno, a isto nije bila često bolesna... otorinac nas je slao na srebrnjak na test spavanja - katastrofa spavanje, apneja kolko hoćeš, kroz cijelu noć, zbog lošeg spavanja nismo se mogli ni od pelena preko noći odviknut jer ona po noći nije bila svjesna ničega, ujutro se ne bi sjećala da sam ju vodila na wc, a pišala bi 5-6 puta po noći, što na wc što u krevet... onda je doktor mene pitao dal bi ja da vadi ili ne i ja sam odlučila da ih vadi - preporodili smo se! spava puno mirnije (i što se tiče hrkanja i bacakanja), nakon mjesec-dva smo rješili pelene (nismo se ni morali dizat po noći, odkako smo ih skinuli izdrži cijelu noć) i stvarno nisam požalila :mig:
i ovo s fiziološkom mi je poznato, mi smo je potrošili hektolitre bez ikakve koristi.... :)

Amrićak
16.11.2010., 11:01
Peky možeš li mi molim te reći ponešto o tom testu spavanja.U kojoj dobi se to radi?
I ja sam registrirala te apneje.To je znači ono kao da nedaj Bože prestane disati....hrče,hrče i odjednom ga nečujem,ni daha više,prestane pa opet...znala sam se isto prestrašiti...jel to to??jel to jako opasno?:(
sad me uhvatila panika.

19NERA82
16.11.2010., 11:28
Evo i još jedna dobra vijest:top: Malenom sam povirila stanje krajnika i upola su manji nego su bili,do prije nekoliko mjeseci su bili ogromni i cijelo grlo bi zauzeli,nisu mu smetali što se prehlada tiče nego samo to teže disanje..
Eto,on sad ima 7 ipo godina i gotovo su se skroz povukli:mig:

Neo The Anomaly
21.11.2010., 22:06
Moze li mi samo netko sto prije odgovoriti kada mogu prati zube nakon operacije mandula?

P.S. Manje vazno pitanje: Koji dan najvise boli (cuo sam nesto da izmedju 4. i 6. dana uzasno boli)? Je li to istina?

kike_
07.12.2010., 16:54
mozda je glupo pitanje.. al odgađa li menstruacija operaciju mandula???

any5
09.05.2011., 11:07
Unaprijed se ispričavam ako tema već postoji,a sigurno postoji, ali ja sam valjda toliko nestrpljiva i nisam ju uspjela naći....
M treba ići operirati treću mandulu i ja sad ko mahnita razmišljam gje da idem, jer naravno, osim što želim dobrog i stručnog liječnika, želim da ga operiraju u bolnici gdje ja mogu biti sa njim, pa vas molim za pomoć ako netko ima svježih iskustava...sve što sam proguglala je starijeg datuma, pa me zanimaju "novi" stavovi naših bolnica oko ostanka sa djetetom i plaćanja apartmana ili nedaj Bože da ne moraš ništa platiti:-)..
hvala vam unaprijed:s

lotus_flower
09.05.2011., 11:18
Unaprijed se ispričavam ako tema već postoji,a sigurno postoji, ali ja sam valjda toliko nestrpljiva i nisam ju uspjela naći....
M treba ići operirati treću mandulu i ja sad ko mahnita razmišljam gje da idem, jer naravno, osim što želim dobrog i stručnog liječnika, želim da ga operiraju u bolnici gdje ja mogu biti sa njim, pa vas molim za pomoć ako netko ima svježih iskustava...sve što sam proguglala je starijeg datuma, pa me zanimaju "novi" stavovi naših bolnica oko ostanka sa djetetom i plaćanja apartmana ili nedaj Bože da ne moraš ništa platiti:-)..

prošli tjedan je malena od mm-ove sestrične išla vaditi krajnik, došla je ujutro, u 8 je bila op, predvečer je išla doma. Na Rebru.

teta mina
09.05.2011., 11:32
na rebru možeš biti s djetetom od 8-22
apartman ti dođe oko 750 kuna a krevet 250
kod treće mandule ti obično idu isti dan doma

lotus_flower
09.05.2011., 11:48
kod treće mandule ti obično idu isti dan doma

da, tako je naša nećakinja.
s tim da je mala bila ko zmaj, vidjela sam je jutro nakon operacije - nit' ju je što boljelo, nit' promukla, ma kao da se ništa nije dogodilo, baš sam bila iznenađena :eek: cijeli dan je mamu žicala da joj da da barem malo smokija pojede :lol:
Any, nadam se da te to malo tješi! :)

ančica2
09.05.2011., 12:04
moje dvoje djece je operiralo treću mandulu u Novoj bolnici i bila sam više nego prezadovoljna:)
kćer je bila sa 4 godine, i nisam mogla ostati s njom jer nije bilo mjesta, al je bila u sobi sa vršnjakinjom i ja sam bila do 22 i onda došla ujutro u pola 7, nije bilo nikakvih trauma
dapače, sestre tamo jako brinu o djeci jer ih nemaju puno na odjelima, većinom su odrasli ljudi, i baš se vesele kad dođu djeca:)
sin je operirao sa 3 godine, ja sam ostala s njim u sobi, nisam ništa platila, i stalno su nas dolazili gledati i pitati kak smo
inače tamo puštaju djecu doma isti dan samo ako je baš velika gužva po sobama i ako taj liječnik to odobri
ovaj naš je htio da ostanu 24 sata jer ih je htio pogledati opet nakon operacije

teta mina
09.05.2011., 12:25
moj malac je operirao 3 mandulu +ventilacijske cjevčice u vinogradskoj. kad sam došla u posjetu oko 3 on je jurišal po sobi. išao je oko 6 doma nakon vizite.
u vinogradskoj ne možeš biti s djetetom jer su 2 sobe za djecu smještene na orl odjelu sa odraslima i to pokraj šok sobe. barem je tako bilo prije 2 godine

smeđa
09.05.2011., 12:40

nemam iskustav ali meni su preporučili dr. Marna iz klaićeve
bila sam kod njega privatno u klinici sabol ali tada jos nismo bili za operaciju ovih dana se spremamo na ponovni pregled
inače je navodno jako dobra i doktorica Babić iz klaićeve i tamo možeš biti cijeli dan s djetetom...

any5
09.05.2011., 13:28
hvala vam svima puno..na brzim odgovorima i podršci...preporučili su mi dr. Markov sa Rebra,ali danas čujem da se kod nje čeka po 3 mjeseca, pa sad ne znam..
lotus flower - haha, da tješi me taj smoki

tina06
09.05.2011., 13:51
A znate li gdje će vaditi 3.krajnik djetetu od nepune 2 godine?? Ima jakih problema,najviše što mu pritišće bubnjiće,a kod nas ga neće operirati prije treće godine..inače,napunit će 2 god. 12.06.

lopticica
09.05.2011., 15:38
Moj je operirao sa 2 god i 3mj, i ranije bi da smo dosli na red. Operiran je na Merkuru, moram kasnije pogledat ime doktora. Dosli ujutro i isli doma oko 16h jer je sestra zvala doca da ga pregleda da mozemo doma jer trci po hodniku :rofl:

any5
10.05.2011., 07:16
po svemu ovom ispada da nam je najbolje ići na Merkur, Sv. Duh ili Novu bolnicu..sve mi se čini da je najmanje ZA za Klaićevu, akao dječja bolnica...

mambi
18.05.2011., 11:14
I mi se spremamo ubrzo vaditi malenom sve tri mandule :tuzni:
U Novoj kod Dr. Carića
Ima netko iskustva?

mimilee
19.05.2011., 13:53
A znate li gdje će vaditi 3.krajnik djetetu od nepune 2 godine?? Ima jakih problema,najviše što mu pritišće bubnjiće,a kod nas ga neće operirati prije treće godine..inače,napunit će 2 god. 12.06.

Mom sinu su vadili treću mandulu sa 1g i 11mj na Šalati. Dr.Večerina. Super sam bila zadovoljna (to je bilo pred 3god) i bila sam s njim na odjelu. Drugi dan nakon vizite smo išli doma.

ančica2
19.05.2011., 16:28
I mi se spremamo ubrzo vaditi malenom sve tri mandule :tuzni:
U Novoj kod Dr. Carića
Ima netko iskustva?

Dr. Carić je vadio mojoj maloj samo treću mandulu prije 4 godine u Novoj bolnici.
Bili smo prezadovoljni, ali mi je odmah rekao da on "svoju" djecu ne pušta isti dan doma, jer su najvažniji prvih 24 sata nakon operacije
nije mi bilo baš super, ali na kraju nisam požalila jer ih je obišao par puta, i sutra ujutro je došao, pregledao i onda smo mogli ići:)
e sad, da li je u međuvremenu počeo puštati isti dan, ne znam
malog mi je operirao neki drugi doktor stariji isto tamo prije 2 godine, isto je tražio da ostane, i ja sam čak besplatno mogla ostati s njim, sestra je samo rekla da nemaju krevet za mene, pa smo spavali zajedno, ali nema veze, bila sam sa svojim djetetom i to mi je najvažnije:mig:
nemoj se bedirati, jako su dobri tamo, pogotovo jer nemaju baš puno djece, pa su posebno pažljivi:mig:

mambi
19.05.2011., 18:37
Dr. Carić je vadio mojoj maloj samo treću mandulu prije 4 godine u Novoj bolnici.
Bili smo prezadovoljni, ali mi je odmah rekao da on "svoju" djecu ne pušta isti dan doma, jer su najvažniji prvih 24 sata nakon operacije
nije mi bilo baš super, ali na kraju nisam požalila jer ih je obišao par puta, i sutra ujutro je došao, pregledao i onda smo mogli ići:)
e sad, da li je u međuvremenu počeo puštati isti dan, ne znam
malog mi je operirao neki drugi doktor stariji isto tamo prije 2 godine, isto je tražio da ostane, i ja sam čak besplatno mogla ostati s njim, sestra je samo rekla da nemaju krevet za mene, pa smo spavali zajedno, ali nema veze, bila sam sa svojim djetetom i to mi je najvažnije:mig:
nemoj se bedirati, jako su dobri tamo, pogotovo jer nemaju baš puno djece, pa su posebno pažljivi:mig:

da tako je rekao i nama,24 sata od zahvata idemo kući...naravno nedaj Bože komplikacija...kako je bilo buđenje iz opće?
dali si tada bila uz djecu možda?

ančica2
19.05.2011., 18:57
da tako je rekao i nama,24 sata od zahvata idemo kući...naravno nedaj Bože komplikacija...kako je bilo buđenje iz opće?
dali si tada bila uz djecu možda?

one je meni tada rekao, "znate, ja imam malo dijete i sam svojem djetetu ne bih to napravio, da ga pustim doma, pa dođe do nekih komplikacija itd...."
s njom nisam ostala jer je ona bila već 4 godine, pa je sestra rekla da ne brinem, bila je u sobi sa još jednom curicom, baš su se našle, skompale i zaigrale.
bila sam tu večer do 22 sata, i ujutro sam došla u pola 7, stvarno je samo prespavala bez mene:)
nisam bila uz njih za vrijeme buđenja jer ih oni dovezu budne, znači ostaju u sali dok se ne probude
a čuj, bilo je plača, pa grlo peče, pa boli, pa mamaaaa, al kaj možeš, meni je bilo najteže kad su odlazili, e tu sam se slomila:(
jer su dobili injekciju i tak su vikali za mnom sa kreveta, da su mi te scene oduzele pola života:(

mambi
19.05.2011., 19:13
one je meni tada rekao, "znate, ja imam malo dijete i sam svojem djetetu ne bih to napravio, da ga pustim doma, pa dođe do nekih komplikacija itd...."
s njom nisam ostala jer je ona bila već 4 godine, pa je sestra rekla da ne brinem, bila je u sobi sa još jednom curicom, baš su se našle, skompale i zaigrale.
bila sam tu večer do 22 sata, i ujutro sam došla u pola 7, stvarno je samo prespavala bez mene:)
nisam bila uz njih za vrijeme buđenja jer ih oni dovezu budne, znači ostaju u sali dok se ne probude
a čuj, bilo je plača, pa grlo peče, pa boli, pa mamaaaa, al kaj možeš, meni je bilo najteže kad su odlazili, e tu sam se slomila:(
jer su dobili injekciju i tak su vikali za mnom sa kreveta, da su mi te scene oduzele pola života:(

UH,UH muka mi :( :(
znači injekcija a ne uspavaju ih kisikom :ne zna:
ali prve sate,ne osjete odmah tu bol zar ne?
mi vadimo sve tri,rekao je da je opravak dva tj. strogo jedan tj. i poštede drugi tj.

ančica2
19.05.2011., 19:44
UH,UH muka mi :( :(
znači injekcija a ne uspavaju ih kisikom :ne zna:
ali prve sate,ne osjete odmah tu bol zar ne?
mi vadimo sve tri,rekao je da je opravak dva tj. strogo jedan tj. i poštede drugi tj.

dobiju injekciju, i sad neki se odmah malo smire, suza ima kod svake djece, al samo su moji vrištali i skakali po krevetu, do sale sam ih čula kak me zovu:(
joj, strašno, al samvidjela i roditelje koji nisu uopće reagirali
samo sam ja tam tulila ko kišna godina:ne zna:
najgore je vadit sve tri, ja bi na tvom mjestu pitala jel moguće da ostaneš sa djetetom, jer ako je ok situacija u sobi, moguće da dozvole:)

mambi
20.05.2011., 07:36
dobiju injekciju, i sad neki se odmah malo smire, suza ima kod svake djece, al samo su moji vrištali i skakali po krevetu, do sale sam ih čula kak me zovu:(
joj, strašno, al samvidjela i roditelje koji nisu uopće reagirali
samo sam ja tam tulila ko kišna godina:ne zna:
najgore je vadit sve tri, ja bi na tvom mjestu pitala jel moguće da ostaneš sa djetetom, jer ako je ok situacija u sobi, moguće da dozvole:)

ja sam njega odmah pitala za boravak,naravno uz plačanje...
rekao je 24 sata prije operacije se zaprima,ali samo formalno...s njim doći na termin,nakon toga se ostaje još 24 sata...boravak uz dijete 250 kn dan...

ančica2
20.05.2011., 10:28
ja sam njega odmah pitala za boravak,naravno uz plačanje...
rekao je 24 sata prije operacije se zaprima,ali samo formalno...s njim doći na termin,nakon toga se ostaje još 24 sata...boravak uz dijete 250 kn dan...

vidiš, prije dvije godine ja nisam ništa platila, al sam bila s njim u krevetu:ne zna:
ma nije ni to strašno 250 kn, ako je dijete malo, i još ak vadi sve tri, bolje da je mama uz njega

mambi
20.05.2011., 13:19
vidiš, prije dvije godine ja nisam ništa platila, al sam bila s njim u krevetu:ne zna:
ma nije ni to strašno 250 kn, ako je dijete malo, i još ak vadi sve tri, bolje da je mama uz njega

ma naravno da nije puno,kad se sjetim kaj nas čeka :(

ančica2
20.05.2011., 14:15
ma naravno da nije puno,kad se sjetim kaj nas čeka :(

Ma bit će sve ok, ali da je trauma, je:(
bar je meni bila:ne zna:
i to brzo zacijeli i onda je sve super:mig:

lala03
24.05.2011., 19:21
.

pikacu
24.05.2011., 21:28
Moja malecka je operirana ovaj mjesec u Klaićevoj kod dr. Babić - prezadovoljna sam ishodom i svime općenito - ujutro je primljena,u pola 9 su je odveli u salu i vratili u 11 - izvadili 3. mandulu i ugradili ventilacijske - uglavnom,nije plakala ni malo :cerek: - kad su je odvodili ušetala se sama jer joj je sestra rekla da će dobiti sokić (čitaj: sirup-anestezija)
Najteže mi je bilo kad su je vozili van - bila je onako gola,modra i jecala je u snu - onda je imala šou program kad se budila - bacala se,urlala... ali to su mi rekli da je za očekivati -e onda nakon 2 sata divljanja je pitala ni manje ni više da kad će ručak :lol: - eto koliko je to nju sve pogodilo - ne brinite se,oporave se dok si rekao keks - teže je podnijela što ne smije ništa jesti nego sve to skupa
Inače, pohvaa osoblju Klaićeve a posebno dr babić - stvarno sam bila zadovoljna svime ( i da,imaju fini ručak tamo,za raziku od većine bolnica)

mambi
10.06.2011., 12:42
Pitanje,za one koji su vadili sve tri mandule...
Danas nam je četvrti dan od operacije.Oporavak ide dobro...
Primjećujem da mu je cijeli jezik u debelim naslagama bijeli....dalje ne vidim jer neželi od straha i boli toliko jako zinuti....
Dali je to normalno?Te bijele naslage?

machkala
20.07.2011., 19:26
Zanima me slijedeće..

Moja Ema će u 9mj vaditi sve tri mandule radi svoje povijesti upla grla,streptkoka i sličnoga...

Kad god je bolesna , svi mi govore ,ma to ti je od krajnika...kad izvadi krajnike neće više biti bolesna ,puno bolje će jest...tralallal...

e sad , je li to mit,bapske priče ili je to stvarno tako?

kakva su vaša iskustva? je li bilo bolje nakon vađenja mandula i na čemu ste to primjetili?

mambi
20.07.2011., 19:36
Nama je indikacija za vađenje mandula bila problem disanja na nos i problem sa uhom,nismo imali problema sa učestalim upalama grla te stoga to ne mogu komentirati....primjećujem da dijete bolje i lakše diše jer on i kad je bio najzdraviji disao je kao najbolesniji....puno mirnije i ljepše spava,čekamo kontrolu uha pa budemo znali kakva je situacija s tim....
neznam dali je to faza neka u regresiji jer puno lošije i slabije priča....frflja,mumlja,ciči,...
znači nije sa "tehničke",već mislim sa psihološke strane.
oporavak je prošao dobro,kao i kontrola!

machkala
20.07.2011., 20:14
Nama je indikacija za vađenje mandula bila problem disanja na nos i problem sa uhom,nismo imali problema sa učestalim upalama grla te stoga to ne mogu komentirati....primjećujem da dijete bolje i lakše diše jer on i kad je bio najzdraviji disao je kao najbolesniji....puno mirnije i ljepše spava,čekamo kontrolu uha pa budemo znali kakva je situacija s tim....
neznam dali je to faza neka u regresiji jer puno lošije i slabije priča....frflja,mumlja,ciči,...
znači nije sa "tehničke",već mislim sa psihološke strane.
oporavak je prošao dobro,kao i kontrola!

tnx:cerek:

najviše me zanima i brine odlazaka na operaciju_( jesi tada bila s njim) i kakav je bio nakon buđenja iz anestezije...

mambi
20.07.2011., 20:35
tnx:cerek:

najviše me zanima i brine odlazaka na operaciju_( jesi tada bila s njim) i kakav je bio nakon buđenja iz anestezije...

evo sad imam vremena piskarati detaljnije :)
mi smo vadili sve tri,u novoj kod doktora Carića...formalno smo se zaprimili u ponedjeljak,u utorak smo ujutro u 7 i 30 h došli i smijestili se u sobu.
već oko 9 smo krenuli iz sobe,dolje na intenzivnu gdje su operacijske sale...
inače na intenzivnu i u te sale i sobe za buđenje se nemože ući,roditelj može/mora ostat ispred kraj liftova gdje su fotelje,ali na sreću imala sam jaku vezu pa sam išla sa njim unutra.on je dobio nekakvu inekciju u guzu,koja usporava slinu...tak su mi objasnili,da usta budu suha....uglavnom u toj sobi za pripremu bili smo nekih pola sata,tu bi inače bio sam i preplašen ali na sreću bila sam s njim...kad su jedno dijete izveli,koje se operiralo prije nas moj maleni je bio na redu...inače taj maleni je spavao,trebalo ga je buditi i po njemu se nije vidjelo i nije bilo znakova šta je prošao...moj maleni je bio u sali pola sata,i očekivala sam kad ga dovedu da će doći isto tako uspavan...a kad ono....stigao je u takvim kricima,plaču,suzama,slini,krvi....:(
duša mi je pukla....uglavnom po završetku operacije odmah dobije voltaren čepić u guzu...međutim on se probudio prije nego što mu je voltaren počeo djelovati(za razliku od dečkića ispred nas) i dok nije počeo djelovati 20 min trpio je strašne bolove....bolje da ti nepišem :( :( dolaskom u sobu već je počelo djelovati,i on je postao "dobro"...tražio je piti,jesti jer nije ništa od jučer ali ni tad nije smio piti 2 sata dok se ugrušak na rani ne napravi.kasnije je pio,i to super za prvi da...drugi dan slabije,pomalo je jeo iz dana u dan,ništa puno.od pedice smo dobili nekave medicinske napitke koji se pije jedan dnevno a zamijenjuje jedan obrok.popio je 3 bočice ibrufen sirupa,i malo imao noćne more...uglavom zbilja nakon 2 tjedna sve je postalo dobro,ostalo iza nas...
sad me muči jedino taj govor...ali trudim i nadam da će i to doći na svoje...
ako ti kako mogu pomoći pitaj tu,na fejsu ili sms-om :cerek: :kiss:

machkala
20.07.2011., 20:47
hvala draga :kiss:

sad znam da nisam trebala čitat ovu temu ni niš pitat..muka mi je od svega:(

mambi
20.07.2011., 20:51
hvala draga :kiss:

sad znam da nisam trebala čitat ovu temu ni niš pitat..muka mi je od svega:(

znam draga,pogledaj moje postove iznad :mig:
isto sam se osjećala :tuzni:
ali djeca su nasreću jaka i izdržljiva,i puno toga mogu bolje i lakše od nas podnijeti...kažem ti za 2 tj. kao novi :)

teta mina
20.07.2011., 21:21
Pitanje,za one koji su vadili sve tri mandule...
Danas nam je četvrti dan od operacije.Oporavak ide dobro...
Primjećujem da mu je cijeli jezik u debelim naslagama bijeli....dalje ne vidim jer neželi od straha i boli toliko jako zinuti....
Dali je to normalno?Te bijele naslage?

mog starijeg uskoro očekuje jedna takva operacija, gdje ste to bili?

mambi
20.07.2011., 21:22
mog starijeg uskoro očekuje jedna takva operacija, gdje ste to bili?

u novoj bolnici kod Dr. Carića :mig:

teta mina
20.07.2011., 21:24
u novoj bolnici kod Dr. Carića :mig:
hvala, moj ide u vinogradsku za mandule
žal mi je što ti mu se je tak nekaj dogodilo. nadam se da je sad sve u redu:grli:

mambi
20.07.2011., 21:29
hvala, moj ide u vinogradsku za mandule
žal mi je što ti mu se je tak nekaj dogodilo. nadam se da je sad sve u redu

sad je sve super,zaboravljeno skoro :)
imao je peh da se probudio iz opće prije nego što je čepić počeo djelovati...:(
i ta anestezija ne djeluje na svačiji organizam,tj. tijelo isto...
kažem dečko ispred nas je izašao iz operacijske sale u sobu za buđenje,uspavan,miran i čist...rekao bi da samo spava,tako da će sve biti ok dok god se na vrijeme uzimaju lijekovi za bolove :)

goga76
21.07.2011., 09:37
Moj malac će imati 22 mj. kad će mu strugati 3 mandulu. Ide u Vinogradsku kod dr. Baudoin i rečeno nam je da će dan prije biti zaprimljen, drugi dan ga dovodimo na op i na kraju dana ide doma. Samo se nadam da neće biti slinavog nosa i da bu sve ok.

teta mina
21.07.2011., 11:50
Moj malac će imati 22 mj. kad će mu strugati 3 mandulu. Ide u Vinogradsku kod dr. Baudoin i rečeno nam je da će dan prije biti zaprimljen, drugi dan ga dovodimo na op i na kraju dana ide doma. Samo se nadam da neće biti slinavog nosa i da bu sve ok.

joj moj mali je trčao po sobi kad smo došli po njega nakon struganja 3 mandule i ugradnje ventilacijskih cjevčica. sviđa mi se taj politika kod njih da puštaju klince isti dan

zekip
23.09.2011., 12:19
molim vas jel ima netko svjeza iskustva s vinogradskom ili dr Geberom, moja curica je navrsila 2 godine i slj mj ide vadit sve tri mandule, kako to ide i jel postoji kakva sansa da ostanem s njom, jer sama nemoze ostati !!

rossi79
28.09.2011., 17:35
evo danas nam je pedijatrica rekla da se podhitno naručimo na pregled otorincu zbog stalnih upala grla i eventualnog vađenja treće mandule. spomenula je ili dr. markov na rebru ili dr. baudoina u vinogradskoj. zanima me koliko se gdje čeka na pregled i kome nam je bolje ići.... hvala unaprijed.

lopticica
29.09.2011., 00:06
Baudeina smo mi cekali cca 3mjeseca ali tu se ubraja i ljeto pa je inace vjerojatno 2. I onda smo pak na hitnoj prije par dana naletili na njega slucajno opet :)
Zar je treci krajnik povezan i sa upalama grla? Mom se vec vratio :(

rossi79
29.09.2011., 06:45
Baudeina smo mi cekali cca 3mjeseca ali tu se ubraja i ljeto pa je inace vjerojatno 2. I onda smo pak na hitnoj prije par dana naletili na njega slucajno opet :)
Zar je treci krajnik povezan i sa upalama grla? Mom se vec vratio :(

ma mi otprilike svakih mjesec do mjesec i pol imamo ili dijagnozu klasične upale uha ili upale grla, a sve je to međusobno povezano odnosno upaljeno. e sad, nekad je dijagnoza od pedijatrice upala uha, a nekad upala grla (valjda što je u tom trenu crvenije :D). kad je pedijatrica uz to čula da je i mm sa 2 godine izvadio treću mandulu zbog iste stvari rekla nam je da odemo otorincu. on će vjerojatno isto predložiti operaciju.
čula sam da je baudein možda bolji stručnjak, ali da su higijenski uvjeti na otorini u vinogradskoj koma. s druge strane na rebru je navodno odvojena dječja otorina i higijenski uvjeti su na visokoj razini. a navodno je i dr. markov dobra... nisam ni sama pametna kud ići... nadam se da će se javiti i netko tko je bio kod dr. markov.

noklica
29.09.2011., 07:20
evo danas nam je pedijatrica rekla da se podhitno naručimo na pregled otorincu zbog stalnih upala grla i eventualnog vađenja treće mandule. spomenula je ili dr. markov na rebru ili dr. baudoina u vinogradskoj. zanima me koliko se gdje čeka na pregled i kome nam je bolje ići.... hvala unaprijed.

docent Baudoin je najbolji što se toga tiče, privatno radi u Poliklinici Helena. Jedino moraš odlučiti da li bi dala dijete u Vinogradsku gdje ostaje samo i uopće ne možeš do njega osim u vrijeme posjeta, kada može i doma ili na Rebro gdje možeš boraviti uz dijete......Meni je to bilo koma, no moj sinčić je jako jako hrabar i kad su ga vodili on je išao vođen znatiželjom i uopće nije zaplakao. Kada sam došla po njega rekao mi je o mama, ajde čekaj me, ja ću još malo spavati, bio je miran, pa sam brzo progutala knedlu koju sam imala od jutra u grlu dok sam čekala trenutak kad ću moći k njemu.....
U svakom slučaju ja bi definitivno otišla k njemu što se dijagnoze tiče jer će on ukoliko je potrebna operacija reći da treba, odnosno želim reći da nije brzopotezan po pitanju, ajmo se riješiti sad mandula i super, samo da se nešto reže i pili.. a ima takvih :rolleyes:

lopticica
29.09.2011., 07:45
Moj je vadio na Merkuri i isto popodne je isao doma.
Sad u 12.mj idemo kod Baudeina opet da vidimo sto sad kad se vratio.
Ako se i odlucis za dijagnozu kod Baudeina mislim da nije nuzno da on i operira :)

madlena
29.09.2011., 12:15
Bili smo na uho,grlo nos i doktor preporučio hitno vađenje sva 3 krajnika jer su ova dva jako velika,a treći mu smeta jako za disanje i nešto utjeće na sluh.Išli se mi upisati za operaciju i naruče nas 16.01.2012.:ne zna:
Na uputnici piše hitno,koliko bi onda čekali da ne piše hitno.Nismo u Zagrebu nego u Puli.

Wedding
29.09.2011., 13:14
Bili smo na uho,grlo nos i doktor preporučio hitno vađenje sva 3 krajnika jer su ova dva jako velika,a treći mu smeta jako za disanje i nešto utjeće na sluh.Išli se mi upisati za operaciju i naruče nas 16.01.2012.:ne zna:
Na uputnici piše hitno,koliko bi onda čekali da ne piše hitno.Nismo u Zagrebu nego u Puli.

za djecu u pravilu i pise hitno pa je to jos relativno i dobar termin a za odrasle se termin na Rebru ceka preko godinu dana ako ga uopce i dobe:eek:

recimo mene su ujebali sa tim mandulama: kao klinka vodila sam se na Šalati koja je tada bila top top topova za ORL kod dr. Mladine koje je slovio kao najnaj (njegovo misljenje se cijenillo vise nego 3 misljenja od ostalih doktora:rolleyes:) i nije mi htio vadit mandule ijako sam imala preko 4 gnojne angine godisnje + 3. mandulu koju jos uvijek imam:rolleyes: - i dan danas me muce mandule ali su ove dvije na pola atrofirale i jos uvijek burno reagiraju ali sad kada sam koza od 30 godina sada mi govore da se to ne mora vadit jer su napola atrofirale i da je nepotrebno a to stu su razrovane poput minskog polja i stalno se zgog tih erozija pune hranom pa cesto imam one sugave smrdljive cepice u njima to je njima normalno:mad: - ja sam cekam kasnu jesen da ih odem vadit privatno pa da ispostavim racun HZZO-o pa neka to Milinovic financira jer njegovi doktori kazu da su moje mandule super a to sto su mi propolis tablete i tantum verede poput novcanika u torbi to njih ne zanima - fuj nase zdravstvo

rossi79
29.09.2011., 16:54
dobili smo termin na rebru 31.01.2012. :eek: :eek: :eek:
mislim da ćemo morati privatno... :503:

machkala
29.09.2011., 19:51
Moja curica 3,5g je 13.09 operirala sva tri krajnika na sv.duhu!
Na termin smo čekali 3mj.

Moram naglasiti da još nisam srela ljubaznije sestre i doktore od ovog odjela.

Mosli smo s njom biti cijelo vrijeme , sve do zadnje minute prije odlaska na samu operaciju.Pola sata prije je dobila sirup za smirivanje, tako da samo odvajanje nije prošlo toliko strašno.Operacija je trjala 30 minuta,najdužih u mom životu ikdada...

uglavnm, sve je prošlo super ...Muž je s njom ostao preko noći u istom krevetu...s njom mo zajedno mogli biti preko dana.

7 dana nakon operacije je bilo koma, jer ju je bolilo i nije smjela ništa jesti , ali poskije toga je sve super i konačno smo se toga riješili ...:)

Uglavnom , propručam Sv.Duh u svakom slučaju...

teta mina
30.09.2011., 13:14
dobili smo termin na rebru 31.01.2012. :eek: :eek: :eek:
mislim da ćemo morati privatno... :503:

to je još dobro, ja sam bila s malim u 5 mjesecu i dobio je termin u 2 mjesecu 2012.
otišla sam u vinogradsku i 25 ide na operaciju.
što se tiče docent Baudoin i doktora Gebera sam čula sve najbolje. uostalom Geber je mom malom op 3 mandulu i ventilacijske čjevčice i sve je bilo ok.

jedino je loše što ne mogu biti s njim

kod op 3 mandule i ventilacijskih idu isti dan doma

lopticica
30.09.2011., 13:22
Mi smo na Merkuru bili dobili termin za nesto manje od 2 mjeseca za treci krajnik.

Kuzerica
30.09.2011., 14:55
Mi smo skoro prosli tjedan ostali u bolnici za oper.3 krajnika

uspila sam nekako to odgodit na 6 mjeseci bar da prodju 3 godine

ja sam operirala svoje sa 6 i po godina i jos se sjecam kako me peklo grlo pa mozda bolje dok je ovako mali ali opet ne premali

a koliko se ostaje u bolnici?

lopticica
30.09.2011., 15:17
Za treci je moj isao isti dan doma. I to je sestra zvala doktora da ga dode pregledat pa da ode doma jer je trcao po sobi i hodniku. :lol:

Alure
30.09.2011., 15:46
ma mi otprilike svakih mjesec do mjesec i pol imamo ili dijagnozu klasične upale uha ili upale grla, a sve je to međusobno povezano odnosno upaljeno. e sad, nekad je dijagnoza od pedijatrice upala uha, a nekad upala grla (valjda što je u tom trenu crvenije :D). kad je pedijatrica uz to čula da je i mm sa 2 godine izvadio treću mandulu zbog iste stvari rekla nam je da odemo otorincu. on će vjerojatno isto predložiti operaciju.
čula sam da je baudein možda bolji stručnjak, ali da su higijenski uvjeti na otorini u vinogradskoj koma. s druge strane na rebru je navodno odvojena dječja otorina i higijenski uvjeti su na visokoj razini. a navodno je i dr. markov dobra... nisam ni sama pametna kud ići... nadam se da će se javiti i netko tko je bio kod dr. markov.

Mene je prije par godina operirao dr. Baudoin u lokalnoj anesteziji. Ne radi se o djetetu :D ali možda ti moje iskustvo može pomoći da odlučiš. Doktor je za svaku preporuku, neće vas poslati na operaciju tek tako i strpljivo odgovara na pitanja pa bih ti preporučila da odvedeš malog njemu na pregled ako možeš.
A što se tiče bolnice, iako ne znam kako je za klince (vidim sada tu da starci ne mogu biti uz njh), ne bih svoje dijete ostavila tamo ako bih imala drugog izbora. Ja sam bila samo jedan dan na odjelu ali imam prilično ružno sjećanje na to.

kismo
03.10.2011., 09:15
Vjerojatno negdje već im ova tema, ali je sad ne mogu naći. zanimaju me vaša iskustva s vađenjem mandula.
moj sin ima 7 godina i ide 17.10. u Klaićevu kod dr. Marna na vađenje mandula.
zanima me koliko se ostaje u bolnici, koliko traje oporavak. 1. je razred, pa me zanima koliko mora izostati iz škole...

Simple Fille
03.10.2011., 09:46
Vjerojatno negdje već im ova tema, ali je sad ne mogu naći.

Bila je na drugoj stranici. Zadnji post od 30.09.2011.

Drugi put više truda molim. ;)

any5
04.10.2011., 07:47
mi smo isto prvo htjeli kod dr.Markov na Rebro jer ju jako hvale, ali su nas u 7. mjesecu za pregled naručili tek u 11. mjesecu,a operacija iduće godine.
sad imamo termin operacije (sve tri mandule) 08.11. na Sv. Duhu...strah me je užasno,ali....moram pohvaliti tamo sve, jer smo se naručili preko maila i bili su toliko ljubazni da sam ja još uvijek u šoku..izašli su nam u susret maximanlno, za pregled je bila gužva, pa su nas naručili u dežurstvo kod dr. Juga..ma sjajni su i preko telefona i u direktnom kontaktu..najvažnija stvar koja mi je presudila je ta da nema nikakvih problema da ostaneš sa djetetom preko noći....to mi je bilo glavno za donijeti odluku gdje na op..
uglavno, 08.11. smo tamo..uh

rossi79
04.10.2011., 08:58
u vinogradskoj smo na kraju dobili termin 30.01., ali sam ga otkazala zbog loših higijenskih uvjeta i nemogućnosti ostajanja uz dijete. potvrdila sam ovaj termin na rebru kod dr. markov 31.01. mislim jedan dan ne mijenja ništa, a na rebru navodno možeš biti s djetetom i dječja otorina je navodno odvojena od odraslih... ali ono najgore s rebrom je da se jako dugo čeka na operaciju od samog pregleda... a kakve smo mi sreće mali će dobiti upalu uha par dana prije tog famoznog 31.01. pa će se opet sve prolongirati. ja bih otišla dr. markov i privatno, ali ne mogu saznati gdje radi i je li uopće radi negdje privatno...
tko je od doktora na svetom duhu? čisto ako se kraće čeka da pitam pedijatricu...

Wedding
04.10.2011., 09:10
u vinogradskoj smo na kraju dobili termin 30.01., ali sam ga otkazala zbog loših higijenskih uvjeta i nemogućnosti ostajanja uz dijete. potvrdila sam ovaj termin na rebru kod dr. markov 31.01. mislim jedan dan ne mijenja ništa, a na rebru navodno možeš biti s djetetom i dječja otorina je navodno odvojena od odraslih... ali ono najgore s rebrom je da se jako dugo čeka na operaciju od samog pregleda... a kakve smo mi sreće mali će dobiti upalu uha par dana prije tog famoznog 31.01. pa će se opet sve prolongirati. ja bih otišla dr. markov i privatno, ali ne mogu saznati gdje radi i je li uopće radi negdje privatno...
tko je od doktora na svetom duhu? čisto ako se kraće čeka da pitam pedijatricu...

na Reru mozes bit sa djetetom tjekom dana al ne i na vecer osim ako nisi u apartmanu...i ako sve prođe ok ujutro je operacija i navecer se ide doma - tako je bilo kod dvoje klinaca od frendova:D

rossi79
04.10.2011., 09:21
na Reru mozes bit sa djetetom tjekom dana al ne i na vecer osim ako nisi u apartmanu...i ako sve prođe ok ujutro je operacija i navecer se ide doma - tako je bilo kod dvoje klinaca od frendova:D

ma i mislim preko dana... ali u vinogradskoj ne možeš niti to...

any5
04.10.2011., 13:26

mene je Sv. Duh totalno oduševio..napisala sam da smo išli na dogovor na Rebro, pa su nas naručili u 11. mjesecu, pa smo otišli na Merkur i dobili termin sad u 10. mjesecu,ali na kraju nam ne daju da budem sa malim preko noći i to mi je bilo - no way...i onda se javim na Sv.Duh mailom i napišem da već imamo termin na Merkuru,ali zbog ne mgućnosti ostanka sa djetetom blabla..i javljaju se odmah, da nema problema, da kod njih naravno mogu biti sa djetetom..za pola sata mi zvoni mobitel i zove me glavna sestra sa odjela i gura me kod dr. u dežurstvo samo da bi sve ostalo nekako u sklopu 10. mjeseca kako smo trebali biti operirani na Markuru..ma sjajni su, ljubazni,...i dođemo kod dr. Juga uu dežurstvo i on se isto silno trudi naći nam termin u 10. mjesecu iako mi uopće nije bilo bitno i ispričava se što ne može prije 8.11...ma genijalni su..a mogli su mi mrtvi hladni reć, baš nas briga imali ste termin na Merkuru sad čekajte..super,super..eto, da ne ureknem

lopticica
05.10.2011., 12:07
ma i mislim preko dana... ali u vinogradskoj ne možeš niti to...

Zasto nebi mogao sa djetetom biti u Vinogradskoj. Doduse mi nismo bili tamo zbog toga, ali cijeli dan sam mogla biti sa malenim :ne zna: Ako je tako to je bezveze skroz :(

rossi79
05.10.2011., 12:10
Zasto nebi mogao sa djetetom biti u Vinogradskoj. Doduse mi nismo bili tamo zbog toga, ali cijeli dan sam mogla biti sa malenim :ne zna: Ako je tako to je bezveze skroz :(

navodno (naglašavam navodno jer sam to čula, ali s više strana) je otorina i za odrasle i djecu zajednička i onda roditeljima ne daju da budu s djecom ako je velika gužva, a uglavnom je... naravno da je to glupo, ali eto... ne želim riskirati.

lopticica
05.10.2011., 12:11
Kuzim, svejedno koma :(

any5
05.10.2011., 13:20
meni kuma radi na otorini u Vinogradskoj i oni daju da budes sa djetetom najduze do 19h i onda doma..meni je to koma i zato ne idem tamo

kismo
05.10.2011., 13:52
A kako se u Klaićevoj može biti s djetetom?

any5
05.10.2011., 14:12
navodno ako uzmeš apartman zakoji ti oni ne mogu garantirati da će biti slobodan kad ti dođeš..nemoj ovo uzeti kao provjerenu info. ovo sam ja čula kroz rekla-kazala

rossi79
18.10.2011., 11:17
povukli smo sve žive veze i obavili pregled na rebru. doktorica nije ni trepnula nego rekla hitno operacija treće mandule. pretpostavljala sam od starta da će biti tako jer je pedijatrica to već ranije najavila, ali sad imam i mišljenje stručnjaka. i strah me. strah me buđenja iz narkoze. ajde mame, koje ste to prošle, posebno na rebru, malo mi sve skupa opišite kako je to izgledalo... i naravno napomenite da nema razloga za strah...

rossi79
19.10.2011., 08:02
e da, sad još trebamo napraviti timpanometriju. mene je strah tih cijevčica i pedijatrica kad je to čula rekla je ne, odbijte taj postupak jer ona je dijete pregledavala kod svake upale uha i nikad nije bubnjić bio naotečen. mene je isto toga strah. zanima me koliko dijete u slučaju i vađenje treće mandule i postavljanja cijevčica ostaje u bolnici i jesu li vašem djetetu stavljali kateter ukoliko još nosi pelene. čula sam da djeci u pelenama ne postavljaju katetere. je li to istina?

Woman Yoya
23.10.2011., 20:26
Lijep pozdrav, možda glupo pitanje, ali da li operacija krajnika može imati veze s genetikom ? Ako je većina u obitelji vadila krajnike da li će postojati neka vjerojatnost da i moje dijete bude izloženo time?

hrvoje dr.
23.10.2011., 20:31
Lijep pozdrav, možda glupo pitanje, ali da li operacija krajnika može imati veze s genetikom ? Ako je većina u obitelji vadila krajnike da li će postojati neka vjerojatnost da i moje dijete bude izloženo time?
Ne.

kismo
29.10.2011., 12:37
Pozdrav!

sin ( 7 g. ) je 18.10. izvadio sve tri mandule u Klaićevoj. Operacija i postoperativnu tijek su prošli dobro, bili smo u 26.10. na kontroli i dr. je rekao da je sve ok i da 2.11. može u školu.
Zaboravili smo pitati kad se može vratiti treninzima. Trenira 3xtjedno nogomet.

Kakvo je vaše mišljenje ili iskustvo?

ift07
09.11.2011., 10:24
Moj sin od 4 god. treba operirati treći krajnik u Dubrovniku. Ima li netko iskustva s bolnicom u Dubrovniku i znate li kako ide postupak? Navodno se može ostati s djetetom, valjda u sobi.

zekip
13.11.2011., 10:39
Interesira me dal je netko imao s djetetom iskustvo da su mu vadili bas sve krajnike ( 5 kom ) , zanima me dal je jak kasalj ( danas je 6 dan od operacije ) i curenje nosa te suzenje ociju,normalan simptom, temperatura ne preklazi 37.8 ??? sutra imamo kontrolu al ne mogu docekat, jaaaako kaslje i tjera je na povracanje i nos curi kattastrofalno ??? ima 2,4 god..

i da, nemozes nikako ostati s djetetom u vinogradskoj na orl odjelu, osim apartman, a nama su rekli 900 kn

madlena
13.11.2011., 18:47
Mali je vadio sva tri krajnika prije 20 dana na uho,grlo,nos.Bili smo sa njim i ja i muž i noć je prespavao muž sa njim jer sam ja bila sa malom doma.Prije 12dana završio je opet tamo sa komplikacijama zbog operacije vađenja krajnika.Imao je jako krvarenje nagutao se krvi,tamo su ga opet uspavali,zaustavljali krvarenje,pumpali želudac jer se nagutao jako puno krvi,dobio transfuziju i kao šečer na kraju udahnuo u toku ispumpavanja ugrušak krvi pa su mu i pluča trebali očistiti.Nisu nam garantirali da će dočekati jutro(sve se desilo u 22 sata).Tu noć su rekli da ostanemo i suprug i ja sa njim i bio je još dva dana na terapiji da ne dobije upalu pluča zbog ugruška.Nakon dva dana išli smo doma i bili u dnevnoj bolnici samo na terapijama antibiotika.Užasno iskustvo,ali sestre su tamo predobre,a nemam nikakvu zamjerku ni za doktore.Glavna sestra je rekla da po našem ministru dijete starije od 6 mj ne treba roditelja uz sebe u bolnici,ali ta sestra kaže da što se tiče nje dijete do 18 god može biti sa roditeljem.Neznam kako bi preživjela da nisam mogla biti uz njega,a da ne kažem koliko je njemu značilo što smo ga stalno držali za ruku i gladili i šaptali mu da ga mama i tata čuvaju i da ga nikad neće pustiti samoga.

ift07
14.11.2011., 09:18
Mali je vadio sva tri krajnika prije 20 dana na uho,grlo,nos.Bili smo sa njim i ja i muž i noć je prespavao muž sa njim jer sam ja bila sa malom doma.Prije 12dana završio je opet tamo sa komplikacijama zbog operacije vađenja krajnika.Imao je jako krvarenje nagutao se krvi,tamo su ga opet uspavali,zaustavljali krvarenje,pumpali želudac jer se nagutao jako puno krvi,dobio transfuziju i kao šečer na kraju udahnuo u toku ispumpavanja ugrušak krvi pa su mu i pluča trebali očistiti.Nisu nam garantirali da će dočekati jutro(sve se desilo u 22 sata).Tu noć su rekli da ostanemo i suprug i ja sa njim i bio je još dva dana na terapiji da ne dobije upalu pluča zbog ugruška.Nakon dva dana išli smo doma i bili u dnevnoj bolnici samo na terapijama antibiotika.Užasno iskustvo,ali sestre su tamo predobre,a nemam nikakvu zamjerku ni za doktore.Glavna sestra je rekla da po našem ministru dijete starije od 6 mj ne treba roditelja uz sebe u bolnici,ali ta sestra kaže da što se tiče nje dijete do 18 god može biti sa roditeljem.Neznam kako bi preživjela da nisam mogla biti uz njega,a da ne kažem koliko je njemu značilo što smo ga stalno držali za ruku i gladili i šaptali mu da ga mama i tata čuvaju i da ga nikad neće pustiti samoga.
Majko mila koje iskustvo... Držimo fige malcu da se što prije oporavi i zaboravi, a također i roditeljima!

rossi79
14.11.2011., 12:30

strašno. ovo nisam trebala pročitati pred samu našu operaciju. svi me uvjeravaju da je to rutinska operacija... a ja sad umirem od straha. prestrašno. drago mi je samo da je sve dobro završilo i da se dijete dobro oporavlja.

madlena
14.11.2011., 15:36
napisala sam naše iskustvo da vam obratim pažnju da i ta rutinska operacija može imati teških komplikacija.nama su isto svi govorili da sta se bojim jer da je to lagana operacija,a kasnije smo za dlaku spasili dijete.nemojte se bojati nego samo pazite ih jako nakon operacije.

zekip
15.11.2011., 18:37
zao mi je sto ste to prosli, a eto mi prolazimo slicnu situaciji, danas osmi dan od operacije, hvala bogu nema krvarenja al druge nam komplikacije srljaju, sve se upalilo i zgnjojilo ... i vise neznamo sto .. Hvala Bogu sto vam je cuvao djete .. nadam se da je sad dobro ..

madlena
15.11.2011., 19:23
Mi smo sada bolje,ali moramo ga ojačati.Ja svaki dan plačem i gledam ga i razmišljam šta bi bilo da ga nisu spasili.Bila sam prvo vrijeme u šoku i strahu,a sada kada se lagano opuštam pucaju me druge paranoje.
Malom mišiću šaljemo puse i neka se ta upala što prije smiri,ma grozno kad se te rane koje moraju zacijeliti još i zagnoje.

ift07
16.11.2011., 11:49
Moj sin od 4 god. treba operirati treći krajnik u Dubrovniku. Ima li netko iskustva s bolnicom u Dubrovniku i znate li kako ide postupak? Navodno se može ostati s djetetom, valjda u sobi.

itko?????

zekip
17.11.2011., 10:32
Mi smo sada bolje,ali moramo ga ojačati.Ja svaki dan plačem i gledam ga i razmišljam šta bi bilo da ga nisu spasili.Bila sam prvo vrijeme u šoku i strahu,a sada kada se lagano opuštam pucaju me druge paranoje.
Malom mišiću šaljemo puse i neka se ta upala što prije smiri,ma grozno kad se te rane koje moraju zacijeliti još i zagnoje.

hvala, eto obavili kontrolu, upala pomalo prolazi, jos kojih 10 dana klavocina i svaceg drugog i valjda ce biti bolje, vele da je dobro sto povraca, jer je pocela povracati gnoj i svjezu krv pa joj barem to ne ostaje u zelucu , uglavnom poceli smo pomalo jesti i tako ... ide na bolje a to je glavno, a sto se tice tvojih osjecaja, sve je to normalno, ja te potpuno razumijem jer sam se vec tisucu puta u ove 2 godine zabrinu za njezin zivot i zdravlje, al hvala Bogu jos nije tako daleko otislo ..

aisa
20.11.2011., 20:45
eto da i ja podjelim svoje iskustvo! Sin, 10.godina, vadio je sve tri mandule prije 6 dana. (15.11) u KB Dubrava kod dr.Carića. Dan prije operacije trebali smo se javiti na ORL odjel, tamo ga je doktor pregledao, pogledao nalaze i rekao da se prijavimo te da će ga sutra operirati.Nakon prijave pušteni smo kući te nam je rečeno da od ponoći ne smije ništa jesti niti piti. Ujutro (7.30 h) smo došli ponovno na odjel. Na odjelu su skoro svi odrasli, taj dan je bilo još samo jedno dijete od 3,5 godine na operaciji isto sve tri mandule. pitali smo da li možemo preko noći ostati sa djetetom, glavna sestra je rekla da ćemo to sve dogovoriti nakon operacije. Mali je trebao obući piđamu i čekati svoj red. Oko 9.30 dobio je injekciju u guzu i onda su ga sa krevetom vozili u prizemlje gdje su operacijske sale. Išli smo s njim (bio je jako hrabar, a ja sam plakala od straha) i ostali čekati ispred. Kad je doktor izašao rekao je da je sve prošlo uredu i da je sad u fazi buđenja. To je trajalo još oko 45 min. kasnije mi je mali ispričao da se sjeća da je bio u nekoj sobi s puno kreveta i da je dizao glavu a oni da su mu govorili da samo legne i da će brzo ići k mami. To je valjda bila intenzivna, buđenje iz anestezije. Rekao je ida su bili super prema njemu prije operacije, pitali ga jel ga mogu malo piknuti u ruku...(infuzija), a kad je izašao van nije više imao infuziju. kad su ga dovezli van samo mi je pokazivao da ga boli grlo, malo je plakao, samo malo, a sestre su rekle da je već dobio protiv bolova i da sad treba samo zaspati. kad smo došli u sobu, malecki koji je bio operiran prije njega je bio super, već je sjedio na krevetu i govorio da je gladan!a Ja sam bila izvan sebe jel mi se činilo da mog malog jako boli i nikako nije mogao zaspati. kad je napokon zaspao odahnula sam a nakon otprilike 2 sata probudio se kao drugo dijete!!! nije mogao govoriti ali je sve pisao na papir. Ja sam dobila krevet pored njega, cijeli dan smo igrali igrice na PSP, čitali Alan Forda.. I muž je mogao biti cijeli dan s nama. navečer ga je opet počelo malo boliti, sestre su nam dale sirup preko noći da možemo dati po potrebi. bio je umoran i brzo je zaspao a i ja skupa s njim. Drugo jutro smo pušteni kući! kod kuće je još prva 4 dana pio svakih 5 sati sirup, jako slabo jeo, jedva malo pio,ništa nije govorio, a danas je već malo bolje- pojeo je puding, pire krumpir, pomalo priča, ali skroz kroz zube. U
četvrtak idemo na kontrolu.Noćenje sam platila 364 kune. On je bio presretan što sam ostala s njim, a i ja! iako je velik, još je uvijek mali:grli: Moj zaključak je da manja djeca to puno lakše prođu jer zapravo niti neznaju što im se dogodilo, na primjer taj maleni što je bio s nama u sobi je odmah pričao, nakon 2 sata jedva dočekao da pije, drugo jutro je jeo i uopće nije pio sirup protiv bolova, a kod nas to ide malo sporije... No nadam se da će svakim danom biti sve bolje i bez nekih komplikacija. Nadam se da sam ovim opširnim postom nekome pomogla. E da, zaboravih reći- sestre na odjelu su super, ljubazne... čak su nam i kavu ujutro u 6 donjele, stvarno sve pohvale a nije im lako jer stvarno imaju posla

zekip
21.11.2011., 18:32
bas mi je drago da vam je tak sve super proslo .. evo nama je dana s 14 dana od operacije i tek je jucer postala ona stara, bilo je i vrijeme jer ova 2 tj sam izgubila zivce do kraja .. u srijedu imamo vec cetvrtu kontrolu i nadamo se da je sve ok ...

knjiga1997
24.05.2012., 18:12
ljudi heelp, ja ih operiram uskoro, imam 15 godina i zanima me jel su bolovi jaki, koliko traju itd...vadim sva tri :/

knjiga1997
25.05.2012., 10:53
ima'l kogaa??

mija vk
21.08.2012., 11:41
ima'l kogaa??

ja se također javljam da vidim ima li koga!!! mene opet zanima od kuda krenuti?! Kći mi ima 3,5 godine i moramo na operaciju zbog čestih upala i gnojnih angina. Koja je procedura s tim da naglasim da smo bili kod specijalliste na ORL koji nam je savjetovao operaciju jer se vidi i po uhicama da ima problema s krajnicima. Srećom nema oštećenja sluha!
Da li je netko bio na operaciji u Vinkovačkoj bolnici, čula sam da se može noćiti s klincima, mislim da je nekih 170 kn noć, navodno.
Javite se!!!

surferica em
30.08.2012., 14:10
Trebam svježe informacije - u kojoj zagrebačkoj bolnici je dozvoljeno ostati s djetetom kod operacije sva 3 krajnika?

Mi smo obavili pregled, i preporučeno nam je odstranjivanje sva 3 krajnika - kod nas u dom zdravlja dolazi dr. Lajtman sa Merkura, i to mi je bilo super, jer sam za njega čula da je odličan, a i bila sam u uvjerenju da u Merkuru mogu ostati roditelji s djecom...No danas kad sam se htjela naručiti, mi je rečeno da zbog uređenja koje se provodi u bolnici trenutno nemaju tu mogućnost...
Da ga ostavim samog u bolnici ne dolazi u obzir, jako je vezan za nas i ne želim ga izvrgavati još većim traumama, dovoljna trauma će mu biti operacija.

Sad sam na sto muka, gdje (ponovno) otići na pregled, a da bolnica ima mogućnost ostanka roditelja s djetetom?

teta mina
30.08.2012., 15:45
Na rebru se moze ostat do kasno navecer. Vjeruj mi djete je toliko grogi da spava cijelo vrijeme i ne zna gdje je. A i ide uglavnom drugi dan doma. Moj je vadio mandule u vinogradskoj i nije imao pojima da smo bili 3 sata pokraj njega. U vinogradskoj su posjete dozvoljene od 14-18. Na rebru smo mogli biti do 20 sati.

valneahana
30.08.2012., 22:17
mi idemo 25.09. na operaciju trećeg krajnika u klaićevu

100 eura je da ja tamo prespavam u apartmanu s njom

inače se može biti od nekih 9 ujutro do nekih 8,9 navečer dok dijete ne zaspi

mi smo rezervirali apartman,da više noći i dana mora ostati u bolnici mislim da nebi mogli financijski,pošto je jedna noć malo ćemo taj mjesec stisnuti

mija vk
17.10.2012., 12:50
ja se također javljam da vidim ima li koga!!! mene opet zanima od kuda krenuti?! Kći mi ima 3,5 godine i moramo na operaciju zbog čestih upala i gnojnih angina. Koja je procedura s tim da naglasim da smo bili kod specijalliste na ORL koji nam je savjetovao operaciju jer se vidi i po uhicama da ima problema s krajnicima. Srećom nema oštećenja sluha!
Da li je netko bio na operaciji u Vinkovačkoj bolnici, čula sam da se može noćiti s klincima, mislim da je nekih 170 kn noć, navodno.
Javite se!!!

Čisto za informaciju onima koji su iz Vukovarsko-srijemske županije a operaciju će obavljati u Vinkovačkoj bolnici. Noćiti se može sa malom djecom ali se mora najaviti sestri, cijena je 165,00 kn što se plaća pri odlasku iz bolnice. Sestre i liječnici su odlični i puno im hvala na svemu!

Solna
17.10.2012., 18:12
aisa@ček, ti si ostala sa sinom od 10 godina u bolnici?:eek: a što je on? neka posebna bebica koju mora uvik mamica tetošiti, jebote, ja sam imala 5 godina kad su mi čupali sva tri krajnika pa nije nitko bia uz mene a kamoli prespava, nego tek kad je završila operacija mogli su roditelji doći...što ovo vrime radi od dice! sve razmaženija!

surferica em
17.10.2012., 19:00
update:
na Svetom Duhu roditelj može ostati sa djetetom, ali nemaju osiguran krevet za roditelja (niti osiguranu hranu) pa roditelj mora spavati u krevetu s djetetom ili može dobiti stolac... ali to mi ionako nije bitno, spavala bih (moš' si mislit' koliko budem spavala) i na podu samo da mogu biti s njim...

idemo na operaciju 14.11. kod dr. Juga...

makik
18.10.2012., 08:11
aisa@ček, ti si ostala sa sinom od 10 godina u bolnici?:eek: a što je on? neka posebna bebica koju mora uvik mamica tetošiti, jebote, ja sam imala 5 godina kad su mi čupali sva tri krajnika pa nije nitko bia uz mene a kamoli prespava, nego tek kad je završila operacija mogli su roditelji doći...što ovo vrime radi od dice! sve razmaženija!

ne razumijem baš svrhu tvog komentara pa da ima i 20 godina ak mu je tako lakše nek ostane ako može i ja bi pa to joj je dijete.to je stvar izbora odgoja i mogućnosti,radi se o osjećajima a ne razmaženosti.

TomD
25.10.2012., 14:26

Koja primitiva!? :eek:

ribica0603
03.11.2012., 14:49
imam curicu staru točno 3 godine...već 2 mjeseca muku mučimo sa začepljenim nosićem i hrkanjem..
inače, ona hrče jako dugo...prije nam je to bilo simpa i nismo radili frku, ali sad je to već grdo za slušat po noći...
poslao nas je pedijatar kod ORL na Merkur i on je savjetovao vađenje treće mandule..

zanimaju me iskustva...jel netko bio tamo u zadnje vrijeme?
i jel ona premala sa 3 godine za tu operaciju?
malo me ipak frka...

valneahana
03.11.2012., 15:17
imam curicu staru točno 3 godine...već 2 mjeseca muku mučimo sa začepljenim nosićem i hrkanjem..
inače, ona hrče jako dugo...prije nam je to bilo simpa i nismo radili frku, ali sad je to već grdo za slušat po noći...
poslao nas je pedijatar kod ORL na Merkur i on je savjetovao vađenje treće mandule..

zanimaju me iskustva...jel netko bio tamo u zadnje vrijeme?
i jel ona premala sa 3 godine za tu operaciju?
malo me ipak frka...

mi smo se operirali prije mjesec dana ali u klaicevoj.moja je tada imala dvije godine i dva mjeseca.sve je super proslo.nista ju nije bolilo.ponasala se normalno.jela drugi dan sve(prvi dan u bolnici imaju posebno)a dalje mogu normalno.moja je inace jako ziva pa sam mislila kako ce taj dan od anestezije biti umorna i pospana a ono sipak.nakon dva sata je picila po sobi i penjala se po prozorima.budenje iz anestezije je super proslo u odnosu na to sto su nam rekli kako moze biti.kazu da se mogu bacati jer budu bijesni,plakati i tako ali to traja nekih sat vremena.moja je samo mirno lezala i plakala 10 min i onda se smirila ali je nastavila lezati.ja sam mislila da ce zaspati ali nije.malo joj je isla krv kroz nos ali nnista pretjerano.povracala nije stp je isto moguce jer oni neznaju pljuvati pa gutaju tu krvkoja im onda izazove mucnine.ja sam prespavala noc s njom i drugo jutro smo isli doma.jedino sto je ruzno zs vidjeti ali to je normalno je svoje dijete kad gs dovedu a ono jos napol spava i izgleda mlitavo u nikakvo jer jos je pod utjecajem anestezije.

ribica0603
06.11.2012., 22:14
mi smo se operirali prije mjesec dana ali u klaicevoj.moja je tada imala dvije godine i dva mjeseca.sve je super proslo.nista ju nije bolilo.ponasala se normalno.jela drugi dan sve(prvi dan u bolnici imaju posebno)a dalje mogu normalno.moja je inace jako ziva pa sam mislila kako ce taj dan od anestezije biti umorna i pospana a ono sipak.nakon dva sata je picila po sobi i penjala se po prozorima.budenje iz anestezije je super proslo u odnosu na to sto su nam rekli kako moze biti.kazu da se mogu bacati jer budu bijesni,plakati i tako ali to traja nekih sat vremena.moja je samo mirno lezala i plakala 10 min i onda se smirila ali je nastavila lezati.ja sam mislila da ce zaspati ali nije.malo joj je isla krv kroz nos ali nnista pretjerano.povracala nije stp je isto moguce jer oni neznaju pljuvati pa gutaju tu krvkoja im onda izazove mucnine.ja sam prespavala noc s njom i drugo jutro smo isli doma.jedino sto je ruzno zs vidjeti ali to je normalno je svoje dijete kad gs dovedu a ono jos napol spava i izgleda mlitavo u nikakvo jer jos je pod utjecajem anestezije.

ajme...tvoja je bila još manja...mišica mala...
nama je ORL u Merkuru rekao da je zahvat ujutro i da popodne ide doma, da se ne ostaje preko noći...:ne zna:

a jel joj nakon operacije lakse?

vedra
07.11.2012., 21:15
moja je imala 17 mjeseci. nismo spavali ni jednu noć u bolnici, sve je super prošlo. nakon buđenja iz anestezije je plakala 10-tak minuta i onda je opet zaspala na nekih sat i po. poslije je odmah tražila jesti i piti i nakon otprilike 3 sata nakon operacije je već jela puding i blitvu. operirana je bila u 10 ujutro, u 15 je već trčala po sobi. u 17 su nas pustili doma i drugi dan ko da niš nije bilo!
hrabrica moje mala:cerek:

valneahana
08.11.2012., 10:04
ajme...tvoja je bila još manja...mišica mala...
nama je ORL u Merkuru rekao da je zahvat ujutro i da popodne ide doma, da se ne ostaje preko noći...:ne zna:

a jel joj nakon operacije lakse?

iskreno ne bih ti znala reći,nos nam opet curi i opet zna to trajati po mjesec dana,ne žali se na bolove u ušima niti ima temperaturu ali te simptome nije nikad ni imala kad je imala upale uha tako da ne znam.da ju odvedem dr. možda bi opet rekao da je uho crveno ali još nisam išla

nama ti je tako uvijek bilo,počne curiti nos,ja čekam da stane ali ništa,onda nakon mjesec dana puknem i odvedem ju na bris,dr. usput pogleda uši i uvijek upala a drugih simptoma nikakvih

sad nam isto curi već dugo ali nikako da odem dr. da joj pogleda uši

ribica0603
08.11.2012., 18:57
ma kod nas je totalno drugačije...
ona nema uopće temperaturu, ne žali se na nikakve bolove, nikad nije dobila antibiotik niti je ikad imala ikakvu upalu - niti grlo niti uši...
samo krene sa začepljenim nosom, malo curka vodenasto i ponekad kašalj...
jedino što hrče nenormalno jer je sva začepljena...ali ne na nosu, nego onak "otraga" (kako sam to fino objasnila :) )

dugaagud
22.11.2012., 10:32
Drage mame (i tate naravno), mi se pripremamo za operaciju sve tri mandule krajem 1. mjeseca.
Mala će tada imati skoro četiri godine.
Zahvat će biti u Vinogradskoj, e sad koliko sam uspjela polovit sestru,svi oni nalazi ne smiju biti stariji od mjesec dana, dijete mora biti super zdravo.
Da li isti dan kad ju zaprime u bolnicu ide operacija ili dan kasnije?
Rekli su da će u bolnici ostati cca 24 sata,dan nakon operacije ide doma.
Operacija se radi pod općom anestezijom.
Da li se može ostati s djetetom preko noći,skužila sam da su puni ko šipak,meni nije potreban krevet,može stolica,drvena,samo da sam tamo jer dosada nije niti bila u bolnici,niti igdje sama?!
Postoperativni postupak traje 2 tjedna,kakva su vaša iskustva,bilo što,kod djece u toj dobi?

tarmiqua
12.12.2012., 11:35
Čisto za informaciju onima koji su iz Vukovarsko-srijemske županije a operaciju će obavljati u Vinkovačkoj bolnici. Noćiti se može sa malom djecom ali se mora najaviti sestri, cijena je 165,00 kn što se plaća pri odlasku iz bolnice. Sestre i liječnici su odlični i puno im hvala na svemu!

pozdrav, i mi se spremamo na vađenje krajnika u vk, pa me zanima tko je operirao tvoju malenu?

Woman Yoya
27.12.2012., 21:02
Ima li netko novijih iskustva s operacijom na Kantridi? Može li ono cjelodnevni boravak roditelj/dijete?

tarmiqua
11.01.2013., 08:10
ma kod nas je totalno drugačije...
ona nema uopće temperaturu, ne žali se na nikakve bolove, nikad nije dobila antibiotik niti je ikad imala ikakvu upalu - niti grlo niti uši...
samo krene sa začepljenim nosom, malo curka vodenasto i ponekad kašalj...
jedino što hrče nenormalno jer je sva začepljena...ali ne na nosu, nego onak "otraga" (kako sam to fino objasnila :) )

e tako je i nama... i mi se spremamo, nadam se da će proći ok...:mig:

crazychicken
11.01.2013., 14:29
Imali netko iskustva sa pregledima kod dr. Primca u Rijeci, jel netko kod njega išao na operaciju trećeg krajnika (djeca)?

sandra2013
24.01.2013., 16:09
nasa princeza ide na operaciju sve tri mandule... muce me mnogi strahovi u svezi s tim... ukratko.. malena ce navrsiti u 2 mjesecu sada 3 pune godine.. ide nam u vrtic..stalno je prehladjena i to nebi bio problem da joj se pri tim prehladam ne povecaju mandule da nemoze disati uopce na nos. Imamo krasnog pedijatra dr Vokica u Sesvetama koji nas je uputio u bolnicu..kako je muz operiran kod dr simunjaka i mi idemo tamo mada smo bili po misljenje i kod dr Marna Boruta u Klaicevoj koji je također rekao da je zrela za operaciju sad ubrzo.Mene je opsjeo strasan strah kad je ona u pitanju ...najvise anestezija koju sam ja stoicki primala i dok sam je nosila radi komplicirane trudnoce ali kazem kad se radi o njoj uzasna sam i molim Vas pomozite mi iskustvima drage mame u bolnici Sv duh.Malo je jaca i strah me i tog budjenja i neznam sta rec ...svega.... odrzavala sam je sve ovo vrijeme raznim pomagalima al sad bas mora jer kako sam ranije rekla uzasno hrce...tesko dise i ostane bez zraka na par sekundi sto me sablaznjava.. Hvala Vam unaprijed na odgovoru. Molim svjeza iskustva.

patkica77
13.11.2013., 20:59
Molim friška iskustva, gdje se može u Zg ostati sa djetetom prilikom operacije krajnika?

Hvala

Crab Nebula
28.11.2013., 21:13
mi idemo krajem 1. mjeseca na sveti duh, baš zato što se može ostati sa djetetom, sami mi predložili.

Perazg
12.12.2013., 13:43
Pozdrav!
Mi imamo zakazanu operaciju početkom 3 mj u Vinogradskoj.
Međutim, zadnjih mj dana mu se stanje jako pogoršalo, odbija hranu, želi samo juhice i kašice,u vrticu jede samo juhu.
Muci ga izraziti kašalj, kod svakog gutanja se zakasljava i to bas lose izgleda te odustaje od jela.
Postoji li neki način da mu pomognem do operacije?
Ima tko iskustva?

fairy wings
12.12.2013., 14:35
perazg jel mozete otic kod dezurnog orl da to pogleda?
mi smo stavljali neke kapi u nos i ispirali fizioloskom 3xdnevno kad se pogorsalo

Perazg
12.12.2013., 19:19
perazg jel mozete otic kod dezurnog orl da to pogleda?
mi smo stavljali neke kapi u nos i ispirali fizioloskom 3xdnevno kad se pogorsalo

To i radimo svakodnevno ali mu vise ne pomaze. Doc kaže da nisu upaljene nego izrazito uvećane .

fairy wings
13.12.2013., 06:26
da tako je i u nas bilo, cak ni more nije pomoglo :/

dobrica31
30.12.2013., 23:25
pozdrav....

idem s curkom na Rebro n apregled zbog trećeg krajnika....naime, hrče od kada se rodila,ali je to sada, u zadnjih 6 mjeseci, postalo neizdrživo....znam joj po noći zatvarat usta jer imam osjećaj daće se ugušit.
Kada god spava diše isključivo na usta i hrče nenormalno.....prije nikad nije imala ni upalu grla ni upalu uha ali u zadnja dva mjeseca dvije upale grla....i antibiotici...trenutno je na silapenu...ima 4,8 god.

Planiram na Rebro kod dr.Poje jer sam čula za njega da je super...ima li još netko neku preporuu za doktora na Rebru??
I koliko se tamo sad čeka za operaciju od pregleda?
Planiram biti s njom cijeli dan pa ako treba i platiti apartman
Hvala na odgovorima

štrumfeta2010
16.01.2014., 09:27
Pozdrav, ima li netko da mu je dijete operiralo samo treći krajnik? Zanima me oporavak i za što se posebno moramo pripremiti nakon operacije.

majaa
17.01.2014., 11:24
Pozdrav!
Mi imamo zakazanu operaciju početkom 3 mj u Vinogradskoj.
Međutim, zadnjih mj dana mu se stanje jako pogoršalo, odbija hranu, želi samo juhice i kašice,u vrticu jede samo juhu.
Muci ga izraziti kašalj, kod svakog gutanja se zakasljava i to bas lose izgleda te odustaje od jela.
Postoji li neki način da mu pomognem do operacije?
Ima tko iskustva?

a da odeš kod dr. koji će ga operirati i objasniš mu situaciju, jer ja to dosta drastično shvaćam, pa da zatražiš hitnu operaciju/što prije?

TroYa
28.01.2014., 18:53
Bili danas na Vinogradskoj za termin za operaciju treće mandule, trenutno uopće ne naručuju, a kad počnu narucivat termin ce biti u 9 mj. Ima li tko INFO čeka li se u nekoj ZG bolnici manje?

Crab Nebula
30.01.2014., 20:45
ja imam samo preporuke za sveti duh, predivno osoblje.. Moja curka je neki dan operirala sve tri i super je sve podnijela.
roditelji mogu biti sa djetetom, mi smo čak skupa bili cijelo vrijeme, tata je ostao na spavanju.. ujutro smo išli doma..

Perazg
02.02.2014., 20:14
a da odeš kod dr. koji će ga operirati i objasniš mu situaciju, jer ja to dosta drastično shvaćam, pa da zatražiš hitnu operaciju/što prije?

Dobio je od pedijatra neki lijek i bilo mu je bolje. Čak evo imamo period od tri mjeseca bez upale sto je čudo. Počela sam razmišljati da odustanem od operacije međutim opet je krenuo u vrtić i unazad dva tjedna usprkost lijeku koji još pije, nemoze jesti. Ista stvar. Katastrofa.

petrunjela1981
05.02.2014., 08:53
Mame s više iskustva s mandulama, molim vas info. Imam curicu od 19 mjeseci, od 13 mjeseci ide u jaslice i do sada je imala samo par viroza s temperaturom koja je prošla nakon 2-3 dana. Nosić joj stalno curi kao i svakom jasličaru valjda. U zadnje vrijeme me teta u vrtiću stalno pili da ona hrče dok spava u vrtiću i da diše na usta te da je to znak za povećanu treću mandulu. Ona meni doma normalno spava, ponekad zna zahroptati oo noći , ali ja mislim od šlajma u nosu i suhog zraka. Inhaliram ju. Nisam inače paničar, ali sam se ulovila da razmišljam o tome. Dajte mi recite jer to hrkanje i disanje na usta, koje je ponekad ponavljam, jedini simptom za tu mandulu. Kažem ona nikada nije imala upalu grla, uha i sl. Nikad antibiotik nije popila, sve rješimo lupocetom i fiziološkom. Ima dobar imunitet. Ne želim dijete bez veze vući po doktorima. Savjet molim vas.

listopad14
06.02.2014., 23:44
Mame s više iskustva s mandulama, molim vas info. Imam curicu od 19 mjeseci, od 13 mjeseci ide u jaslice i do sada je imala samo par viroza s temperaturom koja je prošla nakon 2-3 dana. Nosić joj stalno curi kao i svakom jasličaru valjda. U zadnje vrijeme me teta u vrtiću stalno pili da ona hrče dok spava u vrtiću i da diše na usta te da je to znak za povećanu treću mandulu. Ona meni doma normalno spava, ponekad zna zahroptati oo noći , ali ja mislim od šlajma u nosu i suhog zraka. Inhaliram ju. Nisam inače paničar, ali sam se ulovila da razmišljam o tome. Dajte mi recite jer to hrkanje i disanje na usta, koje je ponekad ponavljam, jedini simptom za tu mandulu. Kažem ona nikada nije imala upalu grla, uha i sl. Nikad antibiotik nije popila, sve rješimo lupocetom i fiziološkom. Ima dobar imunitet. Ne želim dijete bez veze vući po doktorima. Savjet molim vas.

Pa to jesu simptomi trece mandule, koja ce se mozda povuci sama od sebe, a mozda joj poceti stvarati vece probleme poput upale uha. Tako sam ja to bar shvatila ;) Ako dosta hrce ja bi je ipak narucila kod ORL na pregled pa da se to prati, i tako ce proci od 3-6 mj dok ne dobijes termin za prvi pregled ako si u Zg (govorim iz osobnog iskustva :mig:)

Perazg
18.02.2014., 12:41
Otkazali su nam operaciju u vinogradskoj, da nemaju dovoljno sala. Prije nas su jos dvjema mojim poznanicama otkazali prošle godine.
Sad moramo ponovno... Specijalisti, pa dogovoriti novi termin, tamo negdje u 9.mj.

Xen@
25.02.2014., 12:33
Otkazali su nam operaciju u vinogradskoj, da nemaju dovoljno sala. Prije nas su jos dvjema mojim poznanicama otkazali prošle godine.
Sad moramo ponovno... Specijalisti, pa dogovoriti novi termin, tamo negdje u 9.mj.

za kad ste imali zakazani termin? mi imamo u 7. mjesecu zakazanu operaciju. Znači vama je otkazano, a idući termin dobivate u 9.mjesecu?:503:

Perazg
28.02.2014., 07:16
za kad ste imali zakazani termin? mi imamo u 7. mjesecu zakazanu operaciju. Znači vama je otkazano, a idući termin dobivate u 9.mjesecu?:503:

Pa ovaj termin smo čekali 5 mj. Pa racunaj.
I to nije nikakva garancija da će i vama otkazati. Ali nešto se sigurno dogadja.

krodjak
09.04.2014., 13:29
Dragi roditelji, molim pomoć!
Djete mi je 5 i pol. Prije dvije g.vadili smo treću mandulu a sad su sumnjali da se vratila no endoskopijom je utvrđeno da ima vidljivu deformaciju nosnog septuma koja znatno sužuje nosni hodnik. To ne misle ništa dirati do starije dobi. Problem su nam mandule koje se gotovo dodiruju u med.liniji. nema upala, samo su jako povečane i smetaju kod disanja i govora. Preporučuju odstranjivanje, cijele ili samo dijela laserski. Dali ima tko iskustva s laserskim odstranjivanjem, gdje, koliko traje, oporavak... Molim iskustva.TNX:misli:

crnka st
16.04.2014., 15:39
Čini mi se da ćemo trebat na operaciju trećeg krajnika. Tek moramo na pregled al on jedva diše po noći od hrkanja, nos curi stalno, uprevo pije antibiotik za uši :( . Mislim ić privatno. zanima me kolika je cijena privatne operacij u Splitu. Mislim ić kod dr. Roje al ako ima ko koga za preporučit unaprijed hvala!

fairy wings
16.04.2014., 15:47
crnka st jeste bili na pregledu vec? zasto privatno?

crnka st
18.04.2014., 12:57
crnka st jeste bili na pregledu vec? zasto privatno?

Nismo još bili na pregledu, idemo idući tjedan al sigurna san da idemo na vađenje jer mu jako smeta. pa strah me da mu u bolnici ne očiste dobro pa da se ne vrati brzo..i nekako sam sigurnija sudeći po drugim iskustvima s bolnicama..

Lake
17.06.2014., 10:56
pozz, jel ima ko da mu je djete operiralo krajnike pod aktivnom alergijom? mi smo naručeni za koji dan ali alergija još ne popušta...dr je dala aerius da pije (na vađenju nekidan previsoki eonizofilni granulociti koji ukazuju na alergiju) pa za par dana da opet vadimo krv (par dana prije op). Što ako aerius smiri stanje prividno a alergija ostane i dalje prisutna? da zahtjevam odgađanje operacije?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk