PDA

View Full Version : Singidunum - Agram, the final showdown

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22

ja more
10.11.2007., 13:57
Ma da care, kako da ne:rolleyes: Slobodno neka se groblje i dalje lize sa onim misevima, isti su...

PAOK-ove sline su sigurno znale da napadaju simpatizere jer navijac iz aviona zna da pravi tu razliku. Nije moguce da im "braca" iz Beograda nisu javili da navijaci dolaze autobusima, cak i vreme su znali jer su i mediji izvestavali o kretanju i zaustavljanju na Evzoniju. Nije mi jasno kako nisu imali toliko navijackog kodeksa pa da nas napadnu (ako ne racunamo bezanje na skuterima njih 20-ak). A sakatiti simpatizere a ne napasti navijace, nema reci kako do ta opisem... Cujem danas kako ljudi kenjaju "pa gde su krenuli tamo sa obelezjima" - pa sta iako je nosio, obican simpatizer nema veze sa navijackim razmiricama i treba da bude postedjen.

A ovo za bodenje nozevima je tek katastrofa. Nozevi su u navijackom svetu u Srbiji, ako Bog da, proslost i to mracna, ali cak i u tom mraku ovako nesto nije bilo zabelezeno. Za mene su najgori misevi i oni koji koriste nozeve u obracunu sa suparnickim navijacima, ali kako nazvati ove sto bodu simpatizere:mad: Da su izboli jednog pa da se desi da pomesaju simpatizera i navijaca, ali ovo je vise nego ocigledno da su hteli da nabiju cifru da bi u medijima ispali "ludaci":flop:

Citiras malo Hatorija,a? Ne bih rekao da si on jer ipak ne mislim da bi se on pojavio na ovom forumu... Svaka cast na gostovanju, ipak cu ja do znatno blizeg Smedereva...

Busola29
10.11.2007., 14:03
kako jednom ultrasu sportska strana priče može biti zanimljivija od ove druge. istina je da se zapadnjaci boje "hordi s istoka" i da nemaju muda ni na jedno gostovanje otići u nekom većem broju. njihov limit je 300 ljudi. ma sve te grupe su mi totalno pale u očima.

Ma da ... sve ti je to isto ... ima i na zapadu gadnih grupa ali ipak njihova svaka utakmica u npr. talijanskoj ligi je derbi , ... pa njih manje zanimaju neka istočna gostovanja ...
Evo da bojse pitam koliko ih je bilo na Hazaru u gostima... ja čuo da su ih tamo čekale nabrijane horde :) i da su pričali gdje su ti boysi a ono nijedan incident...:mig:
Bez obzira koliko smješno izgledalo ali sigurno da si zaštićeniji kada napraviš glupost na Zapadu nego na Istoku... (na Istoku kada te uzme murija npr. u Gruziji ni veleposlanstvo ti ništa ne pomaže...)
Inače briga me za ove Delije (Srbe ...) i šta su tražili to su i dobili iako ne bi volio da su poginuli... ali jedno ću reći svako je gazda u svom gradu... i teško bi Delije izvukle bolji kraj da su se potukli sa Arisovim navijačima u Solunu...
A kada ste napali LAziale u Beogradu mogu reći da su se oni dobro držali...

Busola29
10.11.2007., 14:05
Evo isto tako da vidim nas Hrvate ko će u Engleskoj zapaliti baklju...
Ko to napravi njemu skidam kapu...

Hero_87
10.11.2007., 14:12
Evo isto tako da vidim nas Hrvate ko će u Engleskoj zapaliti baklju...
Ko to napravi njemu skidam kapu...

Oni sponzori i urednjaci sigurno neće...

sjekira
12.11.2007., 08:42
Lako je nekom iz Zagreba sa prosecnom platom od 800 evra i koji nema ovaj vizni rezim da kenja o nasoj brojnosti na gostovanjima...

Već smo puno puta raspravljali o tome.

Mi imamo kult euro gostovanja koji ima malo tko u istočnoj Europi. I ako izgubimo prvu tekmu opet će nas otić po nekoliko tisuća. Sad u Amsterdamu je to recimo bilo presudno, da nas je otišlo 200, što bi bilo normalno nakon što smo izgubili prvu tekmu, Dinamo ne bi uspio. Ovako je bilo skoro 2000 ljudi i bio je kaos. Dio ljudi nije uspio uć na stadion jer nisu imali kartu. Zamisli, ideš na put od 3000 km bez karte i onda zaista ne uđeš na tekmu, i sve to nakon što je DInamo izgubio prvu tekmu. I zbog tog navijačkog fanatizma je Dinamo dobio.

Isto tako smo imali i mi vize za VB, pa opet je išla masa...

To isto kao da ja kažem, lako je vama bit lud, kad ste u odnosu na nas u prosjeku klinci, nezaposleni i živite u relativnoj bijedi u odnosu na nas, iako se to zadnjih godina mijenja kod vas...

Ja ako padnem negdje - dobijam otkaz, žena urla, dijete ne zna kaj je, a nekakvom balavcu iz Begeša je taj rizik puno manji... Kaj ne? Od 20 ljudi s kojima ja idem na tekme 15 ih je na rukovodećim, menadžerskim pozicijama ili su sami vlasnici firme. Zamisli koji je to rizik ako padneš negdje! A znaš da kao navijač možeš past i sasvim nevin. Dapače, to je i pravilo...

Naravno da ima puno faktora kad su navijači u pitanju, ali brojka je brojka...

sjekira
12.11.2007., 09:24
Evo, da i ja nekaj stavim, klipići sad s Basela:

http://www.youtube.com/watch?v=paSoFeb-w-U

http://www.youtube.com/watch?v=1KVKl3rV5qc

http://www.youtube.com/watch?v=7jBQuWndj4g

http://www.youtube.com/watch?v=TO2HAeMwa-w

walther-P38
12.11.2007., 12:34
Eto mene iz Singidunuma:kava: Spojio ugodno s korisnim i posjetio BG Arenu,:s malo se zabavio uz Cockera:cerek: Bilo je super usprkos kiši i odvratnom vremenu.
Dakle na Areni kapa dolje. Međutim zamjetio sam jedan članak na B-92
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=10&nav_category=12&nav_id=271694
Koji me je šokirao. Gimnazija, heeeej gimnazija ima poljski WC .Komentari?

joe enter
12.11.2007., 13:27
Eh,a kada sam ja pisao o iskustvima moje babe iz Dalmacije sa srpskim turistima(zašto bre imate 2 wc-školjke u jednom WC-u? Radilo se o bideu),kada sam pisao o tome kako se mojoj drugoj babi iz ZG Srbin koji je došao u goste zas-ro u WC-u tako što se popeo na školjku i obavio nuždu iza školjke, onda su me Srbi sprdali na imam bujnu maštu...:lol:

Kada sam pisao o iskustvima ljudi koji su u srpskim hotelima sr-ali u objektima za koje su mislili da su hotelske garaže, kada su u hotelski restoran uletavale svinje...ja sam onda bio budala..:rolleyes:
Ti si ovo navedeno poslednje definitivno , pa piso' ne piso'!

Henry_Kinasky
12.11.2007., 13:48
Dakle na Areni kapa dolje. Međutim zamjetio sam jedan članak na B-92
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=10&nav_category=12&nav_id=271694
Koji me je šokirao. Gimnazija, heeeej gimnazija ima poljski WC .Komentari?

Gimnazijalci u Cupriji da bi pisali idu preko livade do WC-a. :zvrko:

Sve pare koje su 50 godina uzimali od Hrvatske su popili i prokockali :tuzni:, bar jedan jebeni WC su mogli da naprave :(

sjekira
12.11.2007., 14:10

Sve pare koje su 50 godina uzimali od Hrvatske su popili i prokockali :tuzni:, bar jedan jebeni WC su mogli da naprave :(

Da nije bilo Hrvatske srali bi u rupu iskopanu nasred polja, a ta šupa di je sad kenjara bi im bio razred ;) :rofl:

walther-P38
12.11.2007., 14:12

Rekao bih da to nije toliko stvar novaca, koliko kulture:kava: Valjda im nije važno...navikli ljudi:rolleyes: :rolleyes:

Henry_Kinasky
12.11.2007., 14:19
Rekao bih da to nije toliko stvar novaca, koliko kulture:kava: Valjda im nije važno...navikli ljudi:rolleyes: :rolleyes:

Do toga je da ih boli kurac :kava:

Ja sam isao u srednju u centru centra Beograda.
Fasade lepe, kompjuteri medju prvima, i slicne stvari...a unisex WC se sastojao od dva cucavca.

Naravno, to mi ni u jednom trenutku nije zasmetalo (da li cu da bacim pikavac ili shoram u cucavac ili solju - sve jedno ). I svakako, trudili smo se da dodatno ruiniramo te prostorije. Tako da je dobro sto nisu bolje izgledali. :zubo:

Klačko
12.11.2007., 15:32
Ja ako padnem negdje - dobijam otkaz, žena urla, dijete ne zna kaj je, a nekakvom balavcu iz Begeša je taj rizik puno manji... Kaj ne? Od 20 ljudi s kojima ja idem na tekme 15 ih je na rukovodećim, menadžerskim pozicijama ili su sami vlasnici firme. Zamisli koji je to rizik ako padneš negdje! A znaš da kao navijač možeš past i sasvim nevin. Dapače, to je i pravilo...

Ma kapiram te brate, ali nisi bre jedini:rolleyes: Zipa samo moju situaciju ovaj zadnji put...

Posle vise od pola godine jurnjave, nerviranja i svakojakih zajebancija oko nalazenja posla konacno me prime (i to, za pocetak, probno na 3 meseca) u firmi i pocnem da radim od 1. ovog meseca. Kolege vecinom boli kurac da ti pomognu da se uhodas i gledaju samo svoje dupe tj. svako se kolje za sto bolju poziciju, nadredjena mi je control freak, itd. - jednom recju, osinjak! U svoj toj situaciji, dobijem vizu u petak (moj drugi dan na poslu). Tada nastaje moja agonija sa tim sta da radim (i da li da idem uopste) i kako da se postavim s obzirom da ni nedelja dana nije prosla a ja vec treba da kombinujem za odsustvo od 2 radna dana, za svaki slucaj. Da ne pricam o tome da ne bi valjalo da provale kuda i zasto idem... Sta bi bilo da se desila neka jos veca pizdarija pa da sam pao i zaglavio tamo ne smem ni da pomislim.

Dva ortaka s kojima sam isao dole su bili u fazonu "ma zabole te, Zvezda je zivot ostalo su sitnice", ali ne bude ti nikako svejedno, capisch?

Klačko
12.11.2007., 15:38
Citiras malo Hatorija,a? Ne bih rekao da si on jer ipak ne mislim da bi se on pojavio na ovom forumu... Svaka cast na gostovanju, ipak cu ja do znatno blizeg Smedereva...

Hehe, verovao ili ne, Hatorija sam i licno upoznao nedavno... Sad u Solunu kad smo ulazili na stadion bio je u grupi s nama, imao covek problema sa zakopcavanjem jakne (ako znas na sta ciljam;)), murija ga provalila ali nisu reagovali:rofl:

Klačko
12.11.2007., 15:41
Eto mene iz Singidunuma:kava: Spojio ugodno s korisnim i posjetio BG Arenu,:s malo se zabavio uz Cockera:cerek: Bilo je super usprkos kiši i odvratnom vremenu.

Kako je bilo na Kokeru, cuo sam da je matorac odrzao dobar koncert ali valjda bila poluprazna dvorana?

sjekira
12.11.2007., 15:45
Ma kapiram te brate, ali nisi bre jedini:rolleyes: Zipa samo moju situaciju ovaj zadnji put...

Posle vise od pola godine jurnjave, nerviranja i svakojakih zajebancija oko nalazenja posla konacno me prime (i to, za pocetak, probno na 3 meseca) u firmi i pocnem da radim od 1. ovog meseca. Kolege vecinom boli kurac da ti pomognu da se uhodas i gledaju samo svoje dupe tj. svako se kolje za sto bolju poziciju, nadredjena mi je control freak, itd. - jednom recju, osinjak! U svoj toj situaciji, dobijem vizu u petak (moj drugi dan na poslu). Tada nastaje moja agonija sa tim sta da radim (i da li da idem uopste) i kako da se postavim s obzirom da ni nedelja dana nije prosla a ja vec treba da kombinujem za odsustvo od 2 radna dana, za svaki slucaj. Da ne pricam o tome da ne bi valjalo da provale kuda i zasto idem... Sta bi bilo da se desila neka jos veca pizdarija pa da sam pao i zaglavio tamo ne smem ni da pomislim.

Dva ortaka s kojima sam isao dole su bili u fazonu "ma zabole te, Zvezda je zivot ostalo su sitnice", ali ne bude ti nikako svejedno, capisch?

E, sad vidi, kako je tebi ovih tjedan dana, meni je tako vec preko 10 godina... A osim toga ne hranim samo sebe nego i obitelj, pa je rizik time veći.

Ali respect, trebalo je imat muda i odmah tražit slobodno. Kaj si rekel di ideš?
Postani neki dobar advokat pa vadi navijače iz zatvora i jebi majku svinjama drotovskim:top:

Klačko
12.11.2007., 15:46
Do toga je da ih boli kurac :kava:

Ja sam isao u srednju u centru centra Beograda.
Fasade lepe, kompjuteri medju prvima, i slicne stvari...a unisex WC se sastojao od dva cucavca.

Naravno, to mi ni u jednom trenutku nije zasmetalo (da li cu da bacim pikavac ili shoram u cucavac ili solju - sve jedno ). I svakako, trudili smo se da dodatno ruiniramo te prostorije. Tako da je dobro sto nisu bolje izgledali. :zubo:

U pravu si, Henry. Tu je stvar do toga da ljude boli kita za toalete a i frajeri ionako lome sve cega se dohvate... Fazon posto je skolski inventar po pravilu star po jedno 20-30 godina, ljude iziritira kad vide nesto novo pa odmah u destrukciju:D

Mada svakako frapantan podatak o broju skola sa poljskim wc-om. Onom jadnom Vuksanovicu su bila puna usta kako sve skole moraju imati kompjutere sa brzim internetom, ali mu nije palo na pamet da prvo sredi stanje sa kenjarama...

alfa mužjak
12.11.2007., 15:54
U pravu si, Henry. Tu je stvar do toga da ljude boli kita za toalete a i frajeri ionako lome sve cega se dohvate... Fazon posto je skolski inventar po pravilu star po jedno 20-30 godina, ljude iziritira kad vide nesto novo pa odmah u destrukciju:D

Mada svakako frapantan podatak o broju skola sa poljskim wc-om. Onom jadnom Vuksanovicu su bila puna usta kako sve skole moraju imati kompjutere sa brzim internetom, ali mu nije palo na pamet da prvo sredi stanje sa kenjarama...
Stari, kako ljetujem na hvaru, a tamo ste do rata bili česti gosti.... domaći mi kažu da je što se čistoće tiče sad puno bolje.
Kad ih pitaš kako znate da su to srbi zasrali, kažu ljudi vidi se da je 90% guzica po plažama bilo obrisano 'Politikom' i 'Oslobođenjem'......

Tak da nije problem u sanitarnom čvoru, već u vama jer skidate gaće čim vas stisne.:D

Klačko
12.11.2007., 15:55
E, sad vidi, kako je tebi ovih tjedan dana, meni je tako vec preko 10 godina... A osim toga ne hranim samo sebe nego i obitelj, pa je rizik time veći.

Ali respect, trebalo je imat muda i odmah tražit slobodno. Kaj si rekel di ideš?

Rekao da idem u Herceg-Novi na sudjenje tj. izricanje presude oko uzurpiranja dela placa (sto je istina) s tim sto sam malcice poranio sa datumom a i necu ici ja nego cale:D

Frka mi je sto ce mi brzo ponestati fora, a "Zvezdu ceka jos sto ofanziva":mig: Mozda mi ti kao iskusniji pomognes sa sugestijama...

Klačko
12.11.2007., 16:01
Tak da nije problem u sanitarnom čvoru, već u vama jer skidate gaće čim vas stisne.:D

A Srbi seru i cim usta otvore, jel' tako Alfa:mig:

Btw, koliko sam upucen u stanje stvari pre rata, Srbi nikad nisu citali sarajevsko "Oslobodjenje" vec iskljucivo beogradsku stampu. Tako da su nas pitomi Hvarani verovatno pomesali sa Bosnjacima, al' vama sve to nekako isto dodje - Bliski Istok, a:rofl:

walther-P38
12.11.2007., 16:02
Kako je bilo na Kokeru, cuo sam da je matorac odrzao dobar koncert ali valjda bila poluprazna dvorana?
Najbolji dio koncerta je bila Sarah Jane Morris :D
Ostario je Cocker, jako. Koncert je bio dobar ali ga se predugo čekalo:mad: Ljudi su popizdili već čekajući.

alfa mužjak
12.11.2007., 16:04
A Srbi seru i cim usta otvore, jel' tako Alfa:mig:

Btw, koliko sam upucen u stanje stvari pre rata, Srbi nikad nisu citali sarajevsko "Oslobodjenje" vec iskljucivo beogradsku stampu. Tako da su nas pitomi Hvarani verovatno pomesali sa Bosnjacima, al' vama sve to nekako isto dodje - Bliski Istok, a:rofl:
Ima ih 10-ak % što ne seru.....:mig:
Onda su bili Bosanci i Srbi, isprika....:D

sjekira
12.11.2007., 16:06
Rekao da idem u Herceg-Novi na sudjenje tj. izricanje presude oko uzurpiranja dela placa (sto je istina) s tim sto sam malcice poranio sa datumom a i necu ici ja nego cale:D

Frka mi je sto ce mi brzo ponestati fora, a "Zvezdu ceka jos sto ofanziva":mig: Mozda mi ti kao iskusniji pomognes sa sugestijama...

Pazi, mi nemamo samo Dinamo nego pratimo i repku.

Ma samo budi dobar na poslu, time si obavio 90% toga, a ako još i izjebeš control frikušu, onda si 100% ziher. Ja sam znao zvat iz neke pizde materine preko mobitela, i govorit kako sam se probudio s temperaturom ili da povracam i tako... Sjećam se zadnji put kad smo išli u Milano 2000. godine. A moj frend je otišao na 2 tjedna u Portugal na EP i tvrdio da ide u toplice na oporavak od operacije noge. Onda se maskirao na tekmama da ga kamera ne snimi. Problem mu je bio kad ga je šef zvao, a oko njega svi pričaju portugalski i onako se glasno deru... I to što je došao crn kao cigan, ali dobro, mogao se sunčati i u toplicama.

Fora je da NIKOME u firmi ne kažeš da si navijač, inače će kad pobjegneš negdje brzo zbrojiti dva i dva... A i inače nas gledaju ko zadnje luđake i manijake...

Sad je malo bolje, jer kapitalizam je u Zagrebu manje divlji, a malo sam i napredovao, stariji sam i radim u puno boljoj firmi... Drugi problem je što sad godišnji nastojim provodit i s obitelji, ne samo po tekmama, ali srećom imam 6 tjedana godišnjeg. Ma firma mi je zakon!

Klačko
12.11.2007., 16:17
Najbolji dio koncerta je bila Sarah Jane Morris :D
Ostario je Cocker, jako. Koncert je bio dobar ali ga se predugo čekalo:mad: Ljudi su popizdili već čekajući.

Da, video sam na tv su je pohvalili kako je uspela da podigne atmosferu. Izgleda da je matori pijanac, kao i vecina njegovih kolega sa Zapada, Beograd prihvatio tek kao jednu gazu vise i trudio se samo da otalja posao. Ni prvi ni poslednji, Stonsi su ipak izuzetak i u tome. Ne znaju ljudi da Beograd ima jednu od najpotkovanijih i najprobirljivijih publika za r'n'r i uopste tu zapadnu popularnu muziku, u Istocnoj Evropi at least.

Mada, veseli me cinjenica da je Beograd ponovo postao nezaobilazna tacka svim iole znacajnijim svetskim muzicarima i to ne onim koji su odavno prosli svoj pik vec i onima koji su sad u zizi (evo sad za par dana dolazi ova cupi Rijana, koja je postala instant popularna u Americi i valjda je vec mesecima na vrhu te r&b scene)... Definitivno, ispred svih u regionu (izuzev mozda Budimpeste), mada je delom to i zbog Arene.

Klačko
12.11.2007., 16:21
Sjećam se zadnji put kad smo išli u Milano 2000. godine. A moj frend je otišao na 2 tjedna u Portugal na EP i tvrdio da ide u toplice na oporavak od operacije noge. Onda se maskirao na tekmama da ga kamera ne snimi. Problem mu je bio kad ga je šef zvao, a oko njega svi pričaju portugalski i onako se glasno deru... I to što je došao crn kao cigan, ali dobro, mogao se sunčati i u toplicama.

:lol: :rofl: :lol: :s

E hvala ti za ovo, izlazim nasmejan sa posla!

walther-P38
12.11.2007., 16:30
Da, video sam na tv su je pohvalili kako je uspela da podigne atmosferu. Izgleda da je matori pijanac, kao i vecina njegovih kolega sa Zapada, Beograd prihvatio tek kao jednu gazu vise i trudio se samo da otalja posao. Ni prvi ni poslednji, Stonsi su ipak izuzetak i u tome. Ne znaju ljudi da Beograd ima jednu od najpotkovanijih i najprobirljivijih publika za r'n'r i uopste tu zapadnu popularnu muziku, u Istocnoj Evropi at least.

Mada, veseli me cinjenica da je Beograd ponovo postao nezaobilazna tacka svim iole znacajnijim svetskim muzicarima i to ne onim koji su odavno prosli svoj pik vec i onima koji su sad u zizi (evo sad za par dana dolazi ova cupi Rijana, koja je postala instant popularna u Americi i valjda je vec mesecima na vrhu te r&b scene)... Definitivno, ispred svih u regionu (izuzev mozda Budimpeste), mada je delom to i zbog Arene.
A vidim i ABBA vam dolazi:rofl:

Busola29
12.11.2007., 16:44
Pazi, mi nemamo samo Dinamo nego pratimo i repku.

Ma samo budi dobar na poslu, time si obavio 90% toga, a ako još i izjebeš control frikušu, onda si 100% ziher. Ja sam znao zvat iz neke pizde materine preko mobitela, i govorit kako sam se probudio s temperaturom ili da povracam i tako... Sjećam se zadnji put kad smo išli u Milano 2000. godine. A moj frend je otišao na 2 tjedna u Portugal na EP i tvrdio da ide u toplice na oporavak od operacije noge. Onda se maskirao na tekmama da ga kamera ne snimi. Problem mu je bio kad ga je šef zvao, a oko njega svi pričaju portugalski i onako se glasno deru... I to što je došao crn kao cigan, ali dobro, mogao se sunčati i u toplicama.

Fora je da NIKOME u firmi ne kažeš da si navijač, inače će kad pobjegneš negdje brzo zbrojiti dva i dva... A i inače nas gledaju ko zadnje luđake i manijake...

Sad je malo bolje, jer kapitalizam je u Zagrebu manje divlji, a malo sam i napredovao, stariji sam i radim u puno boljoj firmi... Drugi problem je što sad godišnji nastojim provodit i s obitelji, ne samo po tekmama, ali srećom imam 6 tjedana godišnjeg. Ma firma mi je zakon!

Takvih je gluposti mnogo u navijača :) , ja se moram vratiti raditi npr. a ono završim u zatvoru na Malti , na svim naslovnicama novina ja se vrtim... na poslu stavljaju moje postere u sve sobe...
Ili pobjegnem na 1 moje svjetsko prvenstvo u Francusku iz vojske i kada smo stopali natrag Slovenci nas strpaju u policiju zato što smo stopali... i dok roditelji nisu platili kauciju nema van... kasnije mi saznao zapovjednik (Vukovarac :) ) rekao mi znao sam da si blesav jer si po kazni završio u Dubrovniku ali ovoliko blesav...
Ti si se bar oženio , ja sam ubrljao mnoge stvari zbog navijanja , ali vjeruj ne žalim... (iako bi da nisam išao toliko na utakmice danas bio miran obiteljski čovjek koji se nebi na ništa obazirao u ovoj državi našoj Hrvatskoj ....)

Busola29
12.11.2007., 17:53
Inače Portugal je bio ludnica,... provod , ljudi koji su otvoreni, jeftinoća ( kao poskupili pivo na 1 euro ili apartman u kojem smo spavali za 3 osobe 30 eura na dan a koliko je bio velik i uredan govori da je nas 7 tamo spavalo tj. švercalo se znači da nas apartman koštao na dan malo više od 4 eura a imao je satelitsku , kamin, kuhinju, dva kupatila i 3 spavaće sobe..) , stalne pijanke, jednostavno pravi mali raj...

Inače da li si sjekira možda bio u Nazareu i da li si igrao na onom turniru na pijesku gdje su igrale sve skupine...?
Ako si bio vidjeli smo se sigurno...

Pljačkam Invalide
12.11.2007., 19:19
Sjekira,a i ostali stariji navijači,kaj vama kaže okolina (roditelji,žena,djeca,kolege s posla,prijatelji...) na to kaj s toliko godina i dalje brijete po tekmama,jel gledaju na vas kao na idiote ili to odobravaju?jer objektivno nije Zagreb London ili Berlin da ljudi toleriraju neke,ajmo reć ipak,adolescentske,subkulturne spike kad se uđe u staračke:D godine

Znam da je offtopic,ali kad ste već potegnuli temu pitam

alfa mužjak
13.11.2007., 08:58
Zna se u kojim krugovima možeš pričat o tekmama , a u kojima ne možeš. Na poslu o tome u primcipu ne pričaš. Možda pokojem pojedincu. Jer nekad se mora izbivat s posla, a svaki šef je dovoljno bistar da zbroji dva i dva i shvati zašto te nema. Meni osobno izbivanja nisu prevelik problem, jer u firmi je važno da napraviš svoje, nevezano koliko si prosjedio u uredu. Problem mi je najveći što sam na takvom radnom mjestu da ne mogu s razbijenom gubicom doć na posao jer radim s klijentima i kupcima.
Doma su odavno digli ruke od mene po tom pitanju i potiho se mole da će me proć'. Jer njima je to infantilno i neshvatljivo.
A žena ko žena.... ne bi da ideš.... pa opet kad te vidi sjebanog pred telkom.... daje pare da odeš na slijedeću.....:)

sjekira
13.11.2007., 09:18
Inače da li si sjekira možda bio u Nazareu i da li si igrao na onom turniru na pijesku gdje su igrale sve skupine...?
Ako si bio vidjeli smo se sigurno...

Znam za taj turnir, i znam da je u Nazareu bilo najludje. Nisam bio, mi smo bili smješteni južnije, prema Lisabonu. Isto je bilo super, Hrvata najviše i onda maltretiranje ostalih.

Sva SP i EP su ludnica. Meni je ipak bilo najbolje 1996 u Engleskoj kad nas je bilo 300, 400. Koji je to kaos bio... Joooj.

sjekira
13.11.2007., 09:26
Sjekira,a i ostali stariji navijači,kaj vama kaže okolina (roditelji,žena,djeca,kolege s posla,prijatelji...) na to kaj s toliko godina i dalje brijete po tekmama,jel gledaju na vas kao na idiote ili to odobravaju?jer objektivno nije Zagreb London ili Berlin da ljudi toleriraju neke,ajmo reć ipak,adolescentske,subkulturne spike kad se uđe u staračke:D godine

Znam da je offtopic,ali kad ste već potegnuli temu pitam

Nitko normalan ti to neće u potpunosti odobrit. Ali pametniji će imat više razumijevanja. Ja imam dosta sreće. Roditelji su mi obrazovani pa ne puše baš samo priče iz medija, ali isto tako se ponekad brinu. Da se ne brinu ne bi bili normalni. Žena je megasuper kakvih ima. Jedino što te malo udalji od tekmi je dijete/djeca. Jer to je jedna neizmjerna ljubav, ali i obveza. A nekad ti se stvarno bude doma zbog njih i niti tekma te ne može privuć, pogotovo ak je neka manje atraktivna. Jebiga, možemo mi srat, ultrasi ovo, ono, ali dijete je dijete. Osim toga moramo odgajat i podmaladak. Čudno je da 80% BBB koje znam ima sinove :D

Za okolinu me boli kita. Prije ili kasnije se i na poslu sazna. U firmi di sad radim su uglavnom mladi i liberalni, normalni ljudi, pa je okej. U staroj firmi su babetine znale kokodakat i srat, ali za njih me bolio kurac. Najčešće seru ljudi čiji su sinovi na igli ili su im kćerke kurvetine, udavače i sponzoruše, onda misle kao da si ti kao navijač u većem kurcu od njih. Što naravno nije istina.

Navijači su bili i ostali neprikosnovena društvena elita u ovoj našoj polubalkanskoj žabokrečini od društva. Elita koja nije šutila kad su drugi šutili ko pičke.

EJMEN

Klačko
13.11.2007., 12:29
Nitko normalan ti to neće u potpunosti odobrit. Ali pametniji će imat više razumijevanja. Ja imam dosta sreće. Roditelji su mi obrazovani pa ne puše baš samo priče iz medija, ali isto tako se ponekad brinu. Da se ne brinu ne bi bili normalni. Žena je megasuper kakvih ima. Jedino što te malo udalji od tekmi je dijete/djeca. Jer to je jedna neizmjerna ljubav, ali i obveza. A nekad ti se stvarno bude doma zbog njih i niti tekma te ne može privuć, pogotovo ak je neka manje atraktivna. Jebiga, možemo mi srat, ultrasi ovo, ono, ali dijete je dijete. Osim toga moramo odgajat i podmaladak. Čudno je da 80% BBB koje znam ima sinove :D

Za okolinu me boli kita. Prije ili kasnije se i na poslu sazna. U firmi di sad radim su uglavnom mladi i liberalni, normalni ljudi, pa je okej. U staroj firmi su babetine znale kokodakat i srat, ali za njih me bolio kurac. Najčešće seru ljudi čiji su sinovi na igli ili su im kćerke kurvetine, udavače i sponzoruše, onda misle kao da si ti kao navijač u većem kurcu od njih. Što naravno nije istina.

Navijači su bili i ostali neprikosnovena društvena elita u ovoj našoj polubalkanskoj žabokrečini od društva. Elita koja nije šutila kad su drugi šutili ko pičke.

EJMEN

Amin!

Klačko
13.11.2007., 14:41
A vidim i ABBA vam dolazi:rofl:

Hehe, kapiram da ce napuniti Sava centar:rolleyes:

Salu na stranu, ali kad je koncertna ponuda u pitanju smatram da Beograd tuce sve gradove u okruzenju (racunajuci tu i gradove poput Sofije i Bukuresta) i to debelo, s izuzetkom Budimpeste mozda. Kad bi pogledao spisak muzicara i bendova koji su drzali koncerte u zadnjih godinu-dve u Beogradu, frapirao bi se.

A kad tako raznovrsnu kocertnu ponudu dodas ionako ludom provodu u gradu pa plus gastro ponuda, rezultat bude da je Beograd proglasen "Evropskim gradom zabave" (ili tako nesto, potrudicu se da pronadjem na netu) na upravo zavrsenom londonskom sajmu turizma:top:

Klačko
13.11.2007., 15:06
Nasao dobru fotku Karton City-ja kod Gazele (s desne strane):rolleyes:

http://prezentacije.mup.sr.gov.yu/upravapolicije/FOTO/foto%20galerija/DSCN0846.JPG

Po zadnjim vestima, ciscenje (cinici bi rekli etnicko:D) tog naselja je odlozeno za mart za kad je prolongirana i sama rekonstrukcija mosta:flop:

Gvozden
13.11.2007., 21:54
Tvrtka New Technology, koja je u vlasništvu srpskog ComTradea potpisivanjem 400 tisuća kuna vrijednog ugovora postala je novo sponzorsko ime koje će pratiti košarkaški klub Cibonu u sezoni 2007/08.Najtrofejniji hrvatski košarkaški klub i kompanija New Technology koja se nalazi u sastavu jedne od najvećih i najuspješnijih regionalnih ICT kompanija, ComTrade grupe, zajednički će, jedan u regionalnoj biznis areni, a drugi na terenima diljem Europe, nastojati ostvariti bolje rezultate, piše business.hr.

"Osim što je iznimna čast podržati klub koji je u tolikoj mjeri zadužio košarku na ovim prostorima, Cibona je ComTrade Grupi posebno zanimljiva i stoga što su naši ciljevi prilično slični. Naime, iako ne u cijelosti, velikim dijelom Cibona će svojim igrama osvajati iste one gradove i države u kojima ComTrade Grupa posluje. Držimo da boljeg ambasadora za naše usluge i proizvode od Cibone nismo mogli ni poželjeti i za nas ne bi bilo veće nagrade od one da se za godinu dana na istom mjestu nađemo kako bi proslavili Cibonino osvajanje Eurolige i etabliranje ComTrade Grupe kao regionalnog ICT lidera“, rekao je Petar Pintar iz ComTrade Grupe.

P.S.Eto docekasmo i to da srbi izdrzavaju Cibonu, sto je sledece? Mozda Dinamo?

Tenicki Direktor
13.11.2007., 22:53
.

P.S.Eto docekasmo i to da srbi izdrzavaju Cibonu, sto je sledece? Mozda Dinamo?

ali šta to to čudi i todorićev Frikom je sponzor srpskih sportskih klubova

jedino bi bilo cool kad bi sponzor promjenio ime Dinama u Croatia (iz inata) :cerek:

sjekira
14.11.2007., 09:52
Wow, odnos hrvatskog kapitala u Srbiji i srpskog u Hrvatskoj je 100:1.

Klačko
14.11.2007., 14:17
Wow, odnos hrvatskog kapitala u Srbiji i srpskog u Hrvatskoj je 100:1.

Uzimajuci sveukupne privredne proporcije taj bi odnos u normalnim uslovima mozda bio 1:2 u korist Hrvatske.

Ali kapiram da sve sto dolazi iz Srbije tamo se i dalje docekuje na noz, kod vas je i dalje izgleda prisutna ta psihoza iz 1990-ih. Tako da uzevsi sve u obzir cudi me da je i par tih sporadicnih slucajeva uopste uspelo...

sjekira
14.11.2007., 14:22
Sta mislis sta je razlog tome da je tolika nesrazmera?

Uzimajuci sveukupne privredne proporcije taj bi odnos mozda bio 1:2 u korist Hrvatske.

Ali kapiram da sve sto dolazi iz Srbije tamo se i dalje docekuje na noz, kod vas je i dalje izgleda prisutna ta psihoza iz 1990-ih. Tako da uzevsi sve u obzir cudi me da je i par tih sporadicnih slucajeva uopste uspelo...

Nije psihoza, samo činjenica da vam još nismo oprostili. I to je sasvim normalno.

Osim toga, vaši su proizvodi totalno nekonkurentni. Neki prolaze na osnovu neke tradicije, često ljudi niti ne znaju da je to srpski proizvod, pa ga kupe jer im je pakiranje u sjećanju. Ali mi je dosta ljudi reklo da se razočaralo kad je nakon 15 godina probalo srpske, bosanske ili slične proizvode. Velim imate onaj ratluk dobar, i to bi bio to. Ja vas ne volim, ali da imate primjerice dobar proizvod s korektnom cijenom, ja bih ga kupio...

Ča je Kraš kontra Soko štarka :D

Klačko
14.11.2007., 14:34
Nije psihoza, samo činjenica da vam još nismo oprostili. I to je sasvim normalno.

Osim toga, vaši su proizvodi totalno nekonkurentni. Neki prolaze na osnovu neke tradicije, često ljudi niti ne znaju da je to srpski proizvod, pa ga kupe jer im je pakiranje u sjećanju. Ali mi je dosta ljudi reklo da se razočaralo kad je nakon 15 godina probalo srpske, bosanske ili slične proizvode. Velim imate onaj ratluk dobar, i to bi bio to. Ja vas ne volim, ali da imate primjerice dobar proizvod s korektnom cijenom, ja bih ga kupio...

Ča je Kraš kontra Soko štarka :D

Dobro, nisam mislio da raspravljam o kvalitetu proizvoda (mada ti mogu reci da srpska prehrambena industrija, ukljucujuci tu i konditorsku, je vrlo jaka i dobra) vec o fenomenu da srpski kapital ne moze da udje u Hrvatsku. Srpska kompanija ("Delta"), recimo, moze da kupi najveci domaci trgovinski lanac u Bugarskoj; srpska kompanija ("Ist Point") moze da kupi drugu najvecu kompaniju za recnu plovidbu na Dunavu (austrijsku, inace), itd. - ali u Hrvatskoj naravno ne jer su "rane jos sveze":rolleyes: I ne pricam ja o nikakvom oprastanju, vec o zdravoj ekonomskoj logici da ako neka firma (pa neka je i srpska) ponudi najbolje uslove da joj nadlezne institucije kod vas odobre preuzimanje. Slucaj varazdinske mlekare od pre par meseci je vise nego indikativan...

Klačko
14.11.2007., 14:37
Pa i u toj jadnoj Bosni smo napravili 10 puta veca sranja, pa ljudima nije problem da masovno kupuju nase proizvode, bio u Sarajevu pretprosle godine i licno se uverio...

sjekira
14.11.2007., 14:42
Pa i u toj jadnoj Bosni smo napravili 10 puta veca sranja, pa ljudima nije problem da masovno kupuju nase proizvode, bio u Sarajevu pretprosle godine i licno se uverio...

Kajjaznam, bio sam i ja u Sarajevu. Da je meni netko napravio ono što ste vi njima, ja bi prvom pripadniku tog naroda kojeg vidim zubima pregrizao vratnu arteriju, i onda mu se popišao na leš. A oni vas časte valjda kad dođete i na ramenu vam plaču za divnom Jugoslavijom kad smo svi bili sretni :rigo:

Bosanci su glupi :D

sjekira
14.11.2007., 14:46
Dobro, nisam mislio da raspravljam o kvalitetu proizvoda (mada ti mogu reci da srpska prehrambena industrija, ukljucujuci tu i konditorsku, je vrlo jaka i dobra) vec o fenomenu da srpski kapital ne moze da udje u Hrvatsku. Srpska kompanija ("Delta"), recimo, moze da kupi najveci domaci trgovinski lanac u Bugarskoj; srpska kompanija ("Ist Point") moze da kupi drugu najvecu kompaniju za recnu plovidbu na Dunavu (austrijsku, inace), itd. - ali u Hrvatskoj naravno ne jer su "rane jos sveze":rolleyes: I ne pricam ja o nikakvom oprastanju, vec o zdravoj ekonomskoj logici da ako neka firma (pa neka je i srpska) ponudi najbolje uslove da joj nadlezne institucije kod vas odobre preuzimanje. Slucaj varazdinske mlekare od pre par meseci je vise nego indikativan...

Gle, ti si pametan dečko. Kak bi vi reagirali da dođe Azizi Keljmendi s Kosova i hoće kupit recimo Politiku, ili Zastavu, ili neki sličan srpski brand?

Vi nas mrzite manje nego mi vas, vi recimo Albance mrzite kako mi mrzimo vas, pa čak i više. Kužiš paralelu? Jebiga, to je tak.

Riječ je bila o Karlovačkoj mljekari, znači iz grada s prve crte. Kod nas su isto tako velike regionalne razlike kad ste vi u pitanju. Jer nisu svi isto u ratu stradali. Znači nije ništa osobno, i normalno da će vas mrzit netko kome ste ubili člana obitelji, najboljeg prijatelja, susjeda. Ili je par godina proveo bez svojeg djeteta koje je išlo u Zagreb u školu kad su granate padale po tim mjestima.

Klačko
14.11.2007., 14:56
Ali da se razumemo, ja vas u neku ruku i cenim zbog toga. Makar ste dosledni: menjate ulice sa srpskim nazivima, kulturne razmene nema ni u tragovima (muzika, film i sl.), ne dozvoljavate ulaz na vase trziste srpskim firmama, jednostavno sve sto dolazi odavde je neka vrsta tabua.

Pogledaj glupu Srbadiju, samo jedan banalan primer koji dosta kazuje: u sred najveceg rata ovde se masovno slusala hrvatska muzika (tada popularni ET i sl.) - pustalo se na radiju i tv; vec 1996. samo sto se nisu pisale peticije da Oliver and co. dodju i pocnu drzati koncerte u Beogradu i Srbiji jer ih se eto "uzelela publika" (odgovor je bio unapred poznat, je li). Pazi to je vreme tokom ili neposredno posle rata, dok se kod vas koliko pre par godina desio (u Splitu, cini mi se) da prekinu koncert Bajagi tako sto su bacili suzavac - ajde da su Bori Corbi nego coveku koji je celo vreme bio protiv Slobe, ucestvovao u mirovnim marsevima i sl.

Henry_Kinasky
14.11.2007., 14:59
Meni je samo zao sto nasi idioti ne vode racuna o proporciji.

Hrvati me ne zanimaju, njihovi stavovi su poznati, i o tome ne vredi raspravljati. Oni otpustaju ljude sa HRT-a ako su Srbi, tako da o srbijanskom kapitalu uopste ne treba pricati...

Problem je sto nasi kreteni prodaju bez problema hrvatskim firmama (sto je samo po sebi dobra stvar), a puse ga kada hoce nesto tamo da uloze.

Ajde, bar je Varteks popusio velike pare (na stranu nelegalan posao), bilo bi dobro ubuduce da se nastavi tako...dok se ne promeni situacija.

Henry_Kinasky
14.11.2007., 15:01
Pogledaj glupu Srbadiju, samo jedan primer koji dosta kazuje: u sred najveceg rata ovde se masovno slusala hrvatska muzika (tada popularni ET i sl.) - pustalo se na radiju i tv; vec 1996. samo sto se nisu pisale peticije da Oliver and co. dodju i pocnu drzati koncerte u Beogradu i Srbiji jer ih se eto "uzelela publika" (odgovor je bio unapred poznat, je li). Pazi to je vreme tokom ili neposredno posle rata, dok se kod vas koliko pre par godina desio (u Splitu, cini mi se) da prekinu koncert Bajagi tako sto su bacili suzavac - ajde da su Bori Corbi nego coveku koji je celo vreme bio protiv Slobe, ucestvovao u mirovnim marsevima i sl

To ne vidim kao problem. Jebes muziku i film, ne zivi se od toga.
Slusa se muzika i gledaju se filmovi u ilegali, znam pouzdano :mig:

A sve i da je totalno kuliranje (i da zagrebacki lokali nisu prepuni kada dodje Seka Aleksic, i da ne seku vene na Balasevica...), ne bi me zanimalo. Ja bi i dalje slusao hrvatsku muziku.

To je problem njihovih idiota, ne nas.

A investiranje je vec nesto ozbiljnije, i tu treba paziti.

Klačko
14.11.2007., 15:15
Gle, ti si pametan dečko. Kak bi vi reagirali da dođe Azizi Keljmendi s Kosova i hoće kupit recimo Politiku, ili Zastavu, ili neki sličan srpski brand?

Vi nas mrzite manje nego mi vas, vi recimo Albance mrzite kako mi mrzimo vas, pa čak i više. Kužiš paralelu? Jebiga, to je tak.

Riječ je bila o Karlovačkoj mljekari, znači iz grada s prve crte. Kod nas su isto tako velike regionalne razlike kad ste vi u pitanju. Jer nisu svi isto u ratu stradali. Znači nije ništa osobno, i normalno da će vas mrzit netko kome ste ubili člana obitelji, najboljeg prijatelja, susjeda. Ili je par godina proveo bez svojeg djeteta koje je išlo u Zagreb u školu kad su granate padale po tim mjestima.

Znam, ali proslo je 12,13 jebenih godina od tog sranja. Vidi, nisam ja nimalo jugonostalgican (jedva i da se secam bilo cega) i da prizivam bratstvo-jedinstvo, gadim se na sve to iskreno jer je i nas i vas to skupo kostalo - svakog na svoj nacin! Jedino ne razumem kako posle toliko vremena neke stvari ne mogu da krenu u pravcu normalizacije i neke civilizovane komunikacije, pocev od naizgled banalnih stvari da se koncert nekog srpskog muzicara ne mora po difoltu prekinuti ili zabraniti. Necu da pominjem izlizani primer Nemaca i Francuza mada to jeste dobra paralela...

I ta mlekara koju sam pomenuo kao primer nije neki hrvatski brend pa da kazes "jebiga, svima moze, ali ne i njima jer je to hrvatski brend". Da jeste, pa da razumem, ali radilo se valjda o jednoj prilicno beznacajnoj kompaniji...

Sto se tice mrznje, tu si u pravu: vi nas mrzite neuporedivo vise, verovatno i zbog toga sto Srbi imaju tu "privilegiju" da su sa mnogim susedima na krv i noz pa se ta mrznja disperzuje dok vi imate samo nas:mig: Mozda i najjaci utisak za ovih skoro godinu dana koliko sam na forumu je taj stepen mrznje koji je prisutan prema Srbima. Znam i da je ovo forum i da nije pravi pokazatelj kao i to da sam znao da nas mrzite, ali sam ipak bio pomalo frapiran dokle to ide u nekim slucajevima.

zlatna ribica
14.11.2007., 15:17
Za Klačka:

Nije to baš tako. Kulturna razmjena postoji - pa ja svako malo čujem na radiju/pročitam u novinama o kazališnim predstavama npr. koje se razmjenjuju, naše kod vas, vaše kod nas itd. Sportska suradnja među savezima, sportašima itd. isto je dobra. Ekonomska je daleko na našoj strani, ali ne bih se složila da je to isključivo iz političkih razloga. Jednostavno, dok se u Hrvatskoj provodila privatizacija, onda ste bili presiromašni, a kad ste malo stali na noge, već je sve bilo skoro gotovo. Dok je kod vas bilo obrnuto, sad kad vi provodite privatizaciju, hrvatsko gospodarstvo je dovoljno ojačalo za neke veće investicije. Inače, za trenutnu situaciju se slažem da je isključivo stvar politike i mislim iskreno da je to beskorisno i nepravedno, ako mi možemo ulagati kod vas, onda treba i vama omogućiti isto. A vjerujem da će i to sad krenuti, čitala sam da će navodno neki vaš tajkun otvoriti lanac coffee shoppova (tipa Starbucks), vidjet ćemo...
Što se glazbe tiče, varaš se totalno. Kladim se da vaši puno puno više zarađuju na nama, nego naši na vama, i to mi je jedino stvarno krivo - ne iz nikakvih nacionalističkih razloga, već zato jer iskreno mislim (bez uvrede :)) da su narodnjaci koji dolaze s vaše strane, a ovdje su tako poularni, čisto sranje. Osobno organski ne podnosim turbo folk, pa zato. I za vrijeme rata je bilo isto tako, narodnjaci treštali sa svih strana... jadno zapravo. I Balašević je masovno popularan ovdje, iako ga ja baš ne volim, jer su mu sve pjesme na isti kalup. Moj brat npr. pak zna skoro sve njegove pjesme, bio je i na koncertu itd.

Klačko
14.11.2007., 15:19
To ne vidim kao problem. Jebes muziku i film, ne zivi se od toga.

Ma slazem se, ali sam bas zbog toga naveo te banalnosti jer preko njih mozes najbolje da vidis kako stoje stvari i uopste taj generalni odnos o kome trenutno raspravljamo...

sjekira
14.11.2007., 15:26
Za Klačka:

Ekonomska je daleko na našoj strani, ali ne bih se složila da je to isključivo iz političkih razloga. Jednostavno, dok se u Hrvatskoj provodila privatizacija, onda ste bili presiromašni, a kad ste malo stali na noge, već je sve bilo skoro gotovo. Dok je kod vas bilo obrnuto, sad kad vi provodite privatizaciju, hrvatsko gospodarstvo je dovoljno ojačalo za neke veće investicije.

Ovo je isto istina.

Ne slažem se NIKAKO da se institucinalno ograničavaju srpska ulaganja. Ali isto tako bih ja kao direktor neke tvrtke koja recimo prodaje kikiriki i koštice, svoju firmu radije prodao Bugarima ili Česima nego Srbima. Zašto? Zato jer će se moje koštice i kikiriki bolje prodavat na hrvatskom tržištu ako njen vlasnik nisu Srbi.

zlatna ribica
15.11.2007., 09:52
Sto se tice mrznje, tu si u pravu: vi nas mrzite neuporedivo vise, verovatno i zbog toga sto Srbi imaju tu 'privilegiju' da su sa mnogim susedima na krv i noz pa se ta mrznja disperzuje dok vi imate samo nas:mig: Mozda i najjaci utisak za ovih skoro godinu dana koliko sam na forumu je taj stepen mrznje koji je prisutan prema Srbima. Znam i da je ovo forum i da nije pravi pokazatelj kao i to da sam znao da nas mrzite, ali sam ipak bio pomalo frapiran dokle to ide u nekim slucajevima.
Ovo sam ti isto htjela odgovoriti jučer, ali sam zaboravila. Hrvati više *mrze* Srbe, nego Srbi Hrvate iz jednog vrlo jednostavnog razloga, a taj je da je rat bio u Hrvatskoj, a ne u Srbiji. Niti su se Hrvati u Srbiji pobunili i osnovali neku paradržavu od trećine teritorija Srbije, niti su iz te paradržave protjerali sve ne-Hrvate, niti su rušili i palili srpska sela i gradove u Srbiji, niti poubijali tisuće srpskih civila, niti su tenkovi i avioni iz Hrvatske ulazili u Srbiju rušiti srpske gradove... sve se to događalo u Hrvatskoj. Dok su ljudi u Srbiji za vrijeme dok se sve to u Hrvatskoj događalo, kolko, 3-4 puta zaredom birali Miloševića na vlast. Da je situacija bila obrnuta, onda bi vi vjerojatno više *mrzili* nas, nego mi vas. Osim toga, ste i u povijesti se više okoristili nama, nego mi vama, pa konstantno proglašavanje hrvatskog jezika srpskim, Hrvata Srbima katolicima, hrvatskih književnika srpskima itd.... Sve to ljudima u Hrvatskoj vjeruj mi jako ide na živac, kao što bi i tebi išlo da ti netko konstantno osporava da si to što jesi...

I na kraju hoću još reći da sve to nema nikakve veze s tobom, kao ni sa mnom, i da ja osobno ne mrzim ni Srbe ni Srbiju, dapače, daj Bože da nam se odnosi poprave, jer će onda svima biti bolje. Nadam se iskreno da smo iz 90-ih svi izvukli debelu pouku, a opet radikali, koji još uvijek otvoreno sanjaju granicu VKK, u Srbiji stalno osvajaju više od 30% glasova, kojima je na čelu Šešelj, a pogledaj kakve nebuloze stalno trabunja... i za njega kod vas glasa više od 30% birača... pa i logično je, nakon svega što se u Hrvatskoj događalo, da je nepovjerenje još uvijek veliko...

Klačko
15.11.2007., 10:40
Ovo sam ti isto htjela odgovoriti jučer, ali sam zaboravila. Hrvati više *mrze* Srbe, nego Srbi Hrvate iz jednog vrlo jednostavnog razloga, a taj je da je rat bio u Hrvatskoj, a ne u Srbiji. Niti su se Hrvati u Srbiji pobunili i osnovali neku paradržavu od trećine teritorija Srbije, niti su iz te paradržave protjerali sve ne-Hrvate, niti su rušili i palili srpska sela i gradove u Srbiji, niti poubijali tisuće srpskih civila, niti su tenkovi i avioni iz Hrvatske ulazili u Srbiju rušiti srpske gradove... sve se to događalo u Hrvatskoj. Dok su ljudi u Srbiji za vrijeme dok se sve to u Hrvatskoj događalo, kolko, 3-4 puta zaredom birali Miloševića na vlast. Da je situacija bila obrnuta, onda bi vi vjerojatno više *mrzili* nas, nego mi vas. Osim toga, ste i u povijesti se više okoristili nama, nego mi vama, pa konstantno proglašavanje hrvatskog jezika srpskim, Hrvata Srbima katolicima, hrvatskih književnika srpskima itd.... Sve to ljudima u Hrvatskoj vjeruj mi jako ide na živac, kao što bi i tebi išlo da ti netko konstantno osporava da si to što jesi...

I na kraju hoću još reći da sve to nema nikakve veze s tobom, kao ni sa mnom, i da ja osobno ne mrzim ni Srbe ni Srbiju, dapače, daj Bože da nam se odnosi poprave, jer će onda svima biti bolje.

Normalno da je to sto je rat vodjen tamo mozda glavni razlog te disproporcije u mrznji mada nesto nisam siguran da bi Srbe to drzalo toliko dugo posle rata koliko vas drzi. Ne zato sto su Srbi divan i human narod, ne, nego zato sto su jedan prilicno glupav narod s nikakvim kolektivnim pamcenjem pa su zato i spremni da brzo zaborave i oproste (vi, s druge strane, imate tu crtu samopostavanja i to cenim kod vas:top:). Doduse, i u tom odnosu prema Hrvatima postoje razlike izmedju Srbijanaca i Srba precana. Naime, ti srpsko-hrvatski nacionalni sukobi nikada nisu bili na teritoriji Srbije i Srbijanci nemaju neko negativno istorijsko iskustvo koje bi stvaralo los naboj prema Hrvatima (Srbijanac, recimo, istinski mrzi Albanca dok je sa Hrvatima uvek to bio neki animozitet i to pre svega kao rezultat solidarisanja sa "prekodrinskom bracom"). Dok precani (pre svega Krajisnici) mrze Hrvate otprilike isto koliko i vi Srbe u globalu...

Svejedno, sustina je bila u necem drugom: cudjenje kako ta tenzija u odnosu na Srbe vremenom malcice ne splasne pa imas osecaj da smo sad u jesen 1991. a ne u jesen 2007.

alfa mužjak
15.11.2007., 10:55
Složio bih se s klačkom da je ogromna razlika između Srba iz Srbije (posebno beograđana) i 'krajišnika'.
Baš svi Beograđani (posebno porjeklom Šumadijci) su 100% normalni i ugodni sugovornici. Još ako su intelektualci, da nema naglaska, reko bi čovijek isti kao Zagrepčani, Splićani, Rječani......
Čak bi rekao da ih je emotivno i psihički posljednih 15 godina iscrpilo kao da se oko njih pucalo. Ti Srbi su u konačnici, po meni, popušili više od prečana.

Klačko
15.11.2007., 11:07
a opet radikali, koji još uvijek otvoreno sanjaju granicu VKK, u Srbiji stalno osvajaju više od 30% glasova, kojima je na čelu Šešelj, a pogledaj kakve nebuloze stalno trabunja... i za njega kod vas glasa više od 30% birača... pa i logično je, nakon svega što se u Hrvatskoj događalo, da je nepovjerenje još uvijek veliko...

Cesto se na ovom forumu prica o tome kako su Srbi neki neizlecivi velikosrbi, jer eto i danas radikali su im najpopularnija stranka:rolleyes:

Prvo, u Srbiji je trenutno pojedinacno najjaca SRS, ali nezaboravi da u konacnom zbiru odnos demokratskih stranaka (DS, DSS, G17, LDP) naspam SRS, otprilike 70%:30%.

Drugo, sto je jedan nas "pametni" sportski komentator jednom prilikom izvalio "Statistika je kao bikini, otkriva sve a ne pokazuje nista", to se moze reci i za izbornu snagu radikala. Prvo treba poci od cinjenice da na izborima u Srbiji izlazi tek nesto vise od 50% registrovanih biraca. Od tog broja radikali su na zadnjim izborima dobili 28.6%, mada njihov broj poslanika u skupstini je za koji procenat veci (zbog proporcionalnog izbornog sistema i D'Ontovog modela raspodele glasova onih partija koje nisu presle izborni prag). Cinjenica je da su njihovi glasaci vojnicki disciplinovani (o tom fenomenu su neki nasi politicki analiticari citave naucne radove napisali) i izlaznost njihovog glasackog tela na izbore je, po pravilu, skoro dvostruko veca, od izlaznosti ostalih partija, tako da skoro svi koji u manjoj ili vecoj meri simpatisu radikale za njih i glasaju - medju apstinentima gotovo da nema njihovih simpatizera. Potpuno je drugi slucaj sa glasackim telom demokratskih stranaka. Ovo napominjem da biste znali da ono sto radikali prikupe na izborima to im je sve, na vise od toga ne mogu racunati! Zakljucak: UKUPAN UDEO RADIKALA U GLASACKOM TELU SE KRECE OD 15% DO 18%.

Trece, glasaci radikala su vecim delom ljudi sa margine (na njihovim mitinzima ima vise glava nego zuba:rolleyes:), polusvet; sa zavrsenom osnovnom (ili bez nje) i srednjom skolom, vrlo, vrlo malo fakultetski obrazovanih ljudi glasa za njih (Tomislav Nikolic, zamenik predsednika SRS, je covek sa zavrsenom srednjom gradjevinskom, da ne nabrajam dalje) i kao takvi su podlozni radikalskim manipulacijama i demagogiji. To su uglavnom tzv. gubitnici tranzicije: radnici propalih drustvenih preduzeca - "socijalistickih privrednih giganata", nezaposleni, i gotovo listom bivse izbeglice (kojih nije malo - nekih 400.000). Uzecu Beograd za primer: u centralnim gradskim opstinama (Stari grad, Vracar, Palilula, Savski venac, itd.) njihova snaga je zanemarljiva; ali zato u nekim rubnim delovima grada, poput Rakovice (centar teske industrije; pregrst propalih firmi poput IMR-a i IMT-a) ili Zemun polja (90% stanovnistva su izbeglice iz Hrvatske) su nadmocni. Njihovi rezervoari glasova su u prljavim industrijskim predgradjima velikih gradova, pogranicnim sredinama (poput Srema, Kosova), itd.; s druge strane, jako lose stoje u gradskim centrima (sa velikim izuzetkom Novog Sada, mada treba istaci da se od svih vecih gradova upravo tamo nastanio najveci broj izbeglica; po popisu iz 1991. sa predgradjima imao oko 205.000 stanovnika, danas oko 334.000 stanovnika) i, sto je zanimljivo, na selu.

Na kraju, ono sto vas iz Hrvatske verovatno najvise interesuje, njihov program simbolizovan kroz zalaganje za "srpsku granicu na liniji Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica" i veza toga sa njihovom danasnjom popularnoscu. Odmah cu reci: uzrocno-posledicne veze izmedju tih stvari NEMA. Ogromna vecina radikalskih glasaca (rekao bih oko 80%; ostatak su uglavnom izbeglice koje se i dalje loze na tu pricu) ne glasa za njih zbog price o Velikoj Srbiji, vec zbog jeftine socijalne demagogije kojom su i preuzeli veliku vecinu glasaca Slobinog SPS-a (koji je danas zbog toga skroz marginalna partija), i, najvise, zbog price o ostrom obracunu sa kriminalom i korupcijom. Da je to tako, navodi podatak istrazivaca javnog mnjenja koji sam skoro cuo na tv, a to je da kako radikali stave akcenat na nacionalisticku pricu belezi se pad njihove popularnosti, dok kad forsiraju teme poput obracuna sa kriminalom i korupcijom njihova popularnost jaca. Vec je dosta puta ponovljeno, ta kvazi-patriotska prica danas u Srbiji NEMA NIKAKVU PRODJU (jer je ljudima dosta rata za narednih 100 godina) i to radikali dobro znaju pa se moze uociti primetno blaza retorika, u odnosu na ono divljanje u 1990-im (tome je verovatno doprineo i Seseljev odlazak u Hag). Na to peglanje o Karlobagu i Ogulinu treba gledati kao na labudovu pesmu jedne propale politike. I oni sami priznaju da im to nije sada prioritet (a nece im nikada ni biti jer i sami intimno znaju da je to zavrsena prica) vec da im je glavno stanje u samoj Srbiji.

zlatna ribica
15.11.2007., 11:09
Svejedno, sustina je bila u necem drugom: cudjenje kako ta tenzija u odnosu na Srbe vremenom malcice ne splasne pa imas osecaj da smo sad u jesen 1991. a ne u jesen 2007.

Ma nije baš tako. To ti se čini zbog foruma, ali on ne odražava ni izdaleka stvarno stanje. Ja osobno nisam član na nijednom srpskom forumu, ali sam prije godinu-dvije par puta čitala neke, i isto - nevjerojatno je koliko mržnje čovjek tamo nađe prema Hrvatima. Ne bih rekla da Hrvati baš tako strastveno mrze Srbe, više je to veliko nepovjerenje u dobre namjere, zbog onih 30+% glasova koje konstantno u Srbiji dobivaju radikali, pa to kod nas ostavlja dojam da Srbi još uvijek sanjaju Veliku Srbiju. Osim toga, Srbija nikako da prizna ne samo da je izvršila agresiju, nego ni uopće da je bila u krivu u ratu. Jednostavno, nije lako samo reći *ko nas bre zavadi* i sve će opet biti super. Kolko god ti se čini dugo, ali nije rat bio baš tako davno - prošlo je tek nešto više od 10 godina, i rane jesu još uvijek vrlo svježe. Kad ti susjed dođe u kuću i otjera te s tvog, a onda za par godina opet moraš živjeti kraj njega... nije to baš lako oprostiti, a pogotovo zaboraviti. Mislim da će to uspjet tek sljedećim generacijama, koje neće imati teret rata na leđima.

bonislav
15.11.2007., 11:09
Normalno da je to sto je rat vodjen tamo mozda glavni razlog te disproporcije u mrznji mada nesto nisam siguran da bi Srbe to drzalo toliko dugo posle rata koliko vas drzi. Ne zato sto su Srbi divan i human narod, ne, nego zato sto su jedan prilicno glupav narod s nikakvim kolektivnim pamcenjem pa su zato i spremni da brzo zaborave i oproste (vi, s druge strane, imate tu crtu samopostavanja i to cenim kod vas:top:). Doduse, i u tom odnosu prema Hrvatima postoje razlike izmedju Srbijanaca i Srba precana. Naime, ti srpsko-hrvatski nacionalni sukobi nikada nisu bili na teritoriji Srbije i Srbijanci nemaju neko negativno istorijsko iskustvo koje bi stvaralo los naboj prema Hrvatima (Srbijanac, recimo, istinski mrzi Albanca dok je sa Hrvatima uvek to bio neki animozitet i to pre svega kao rezultat solidarisanja sa "prekodrinskom bracom"). Dok precani (pre svega Krajisnici) mrze Hrvate otprilike isto koliko i vi Srbe u globalu...

Zato što se iz(većinski)hrvatske prespektive,Srbija nije promijenila mnogo.:kava:

Kao što je spomenuto, radikali koji zagovaraju komadanje Hrvatske dobivaju najviše glasova, a njihov predsjednik objavljuje knjige da su Hrvati umjetna nacija iliti zločinački projekt Vatikana.

Iako je u presudama Haaga doslovno navedeno da je dokazima utvrđeno da je el presidente Srbije S.Milošević započeo rat u Hrvatskoj i da je taj rat od 8.10.1991. bio međunarodni a ne građanski, predsjednik niti premijer Srbije,koji nisu radikali, nisu došli u Vukovar, ali su zato glasni na obljetnicu Oluje.:mig:

Klačko
15.11.2007., 11:12
pa konstantno proglašavanje hrvatskog jezika srpskim, Hrvata Srbima katolicima, hrvatskih književnika srpskima itd.... Sve to ljudima u Hrvatskoj vjeruj mi jako ide na živac, kao što bi i tebi išlo da ti netko konstantno osporava da si to što jesi...

Daj molim te, Seseljeve price o Hrvatima kao Srbima-katolicima i sl. su najobicnije gluparije koje niko sa dva grama mozga ne pusi. I uopste cudim se sto se vi zamarate tim budalastinama, pa vidim i otvaraju se teme na forumu u vezi njegovih egzibicija pred haskim sudom:rolleyes:

bonislav
15.11.2007., 11:18
Cesto se na ovom forumu prica o tome kako su Srbi neki neizlecivi velikosrbi, jer eto i danas radikali su im najpopularnija stranka:rolleyes:

Prvo, u Srbiji je trenutno pojedinacno najjaca SRS, ali nezaboravi da u konacnom zbiru odnos demokratskih stranaka (DS, DSS, G17, LDP) naspam SRS, otprilike 70%:30%.

Drugo, sto je jedan nas "pametni" sportski komentator jednom prilikom izvalio "Statistika je kao bikini, otkriva sve a ne pokazuje nista", to se moze reci i za izbornu snagu radikala. Prvo treba poci od cinjenice da na izborima u Srbiji izlazi tek nesto vise od 50% registrovanih biraca. Od tog broja radikali su na zadnjim izborima dobili 28.6%, mada njihov broj poslanika u skupstini je za koji procenat veci (zbog proporcionalnog izbornog sistema i D'Ontovog modela raspodele glasova onih partija koje nisu presle izborni prag). Cinjenica je da su njihovi glasaci vojnicki disciplinovani (o tom fenomenu su neki nasi politicki analiticari citave naucne radove napisali) i izlaznost njihovog glasackog tela na izbore je, po pravilu, skoro dvostruko veca, od izlaznosti ostalih partija, tako da skoro svi koji u manjoj ili vecoj meri simpatisu radikale za njih i glasaju - medju apstinentima gotovo da nema njihovih simpatizera. Potpuno je drugi slucaj sa glasackim telom demokratskih stranaka. Ovo napominjem da biste znali da ono sto radikali prikupe na izborima to im je sve, na vise od toga ne mogu racunati! Zakljucak: UKUPAN UDEO RADIKALA U GLASACKOM TELU SE KRECE OD 15% DO 18%.

Trece, glasaci radikala su vecim delom ljudi sa margine (na njihovim mitinzima ima vise glava nego zuba:rolleyes:), polusvet; sa zavrsenom osnovnom (ili bez nje) i srednjom skolom, vrlo, vrlo malo fakultetski obrazovanih ljudi glasa za njih (Tomislav Nikolic, zamenik predsednika SRS, je covek sa zavrsenom srednjom gradjevinskom, da ne nabrajam dalje) i kao takvi su podlozni radikalskim manipulacijama i demagogiji. To su uglavnom tzv. gubitnici tranzicije: radnici propalih drustvenih preduzeca - "socijalistickih privrednih giganata", nezaposleni, i gotovo listom bivse izbeglice (kojih nije malo - nekih 400.000). Uzecu Beograd za primer: u centralnim gradskim opstinama (Stari grad, Vracar, Palilula, Savski venac, itd.) njihova snaga je zanemarljiva; ali zato u nekim rubnim delovima grada, poput Rakovice (centar teske industrije; pregrst propalih firmi poput IMR-a i IMT-a) ili Zemun polja (90% stanovnistva su izbeglice iz Hrvatske) su nadmocni. Njihovi rezervoari glasova su u prljavim industrijskim predgradjima velikih gradova, pogranicnim sredinama (poput Srema, Kosova), itd.; s druge strane, jako lose stoje u gradskim centrima (sa velikim izuzetkom Novog Sada, mada treba istaci da se od svih vecih gradova upravo tamo nastanio najveci broj izbeglica; po popisu iz 1991. sa predgradjima imao oko 205.000 stanovnika, danas oko 334.000 stanovnika) i, sto je zanimljivo, na selu.

Na kraju, ono sto vas iz Hrvatske verovatno najvise interesuje, njihov program simbolizovan kroz zalaganje za "srpsku granicu na liniji Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica" i veza toga sa njihovom danasnjom popularnoscu. Odmah cu reci: uzrocno-posledicne veze izmedju tih stvari NEMA. Ogromna vecina radikalskih glasaca (rekao bih oko 80%; ostatak su uglavnom izbeglice koje se i dalje loze na tu pricu) ne glasa za njih zbog price o Velikoj Srbiji, vec zbog jeftine socijalne demagogije kojom su i preuzeli veliku vecinu glasaca Slobinog SPS-a (koji je danas zbog toga skroz marginalna partija), i, najvise, zbog price o ostrom obracunu sa kriminalom i korupcijom. Da je to tako, navodi podatak istrazivaca javnog mnjenja koji sam skoro cuo na tv, a to je da kako radikali stave akcenat na nacionalisticku pricu belezi se pad njihove popularnosti, dok kad forsiraju teme poput obracuna sa kriminalom i korupcijom njihova popularnost jaca. Vec je dosta puta ponovljeno, ta kvazi-patriotska prica danas u Srbiji NEMA NIKAKVU PRODJU (jer je ljudima dosta rata za narednih 100 godina) i to radikali dobro znaju pa se moze uociti primetno blaza retorika, u odnosu na ono divljanje u 1990-im (tome je verovatno doprineo i Seseljev odlazak u Hag). Na to peglanje o Karlobagu i Ogulinu treba gledati kao na labudovu pesmu jedne propale politike. I oni sami priznaju da im to nije sada prioritet (a nece im nikada ni biti jer i sami intimno znaju da je to zavrsena prica) vec da im je glavno stanje u samoj Srbiji.

GledAj to ovako. Prosječnog Hrvata ne interesiraju specifični motivi velikog broja Srba glede njihovog glasanja za radikale.

Kao što ni prosječnog Srbina ne bi interesirali socijalni ili drugi motivi zbog kojih mnogi Hrvati glasaju za Hrvatsku Radikalnu Stranku Ive Ivića,koji je nedavno izdao knjigu o Srbima u kojoj su Srbi umjetna nacija stvorena pod plaštom svetosavskih popova,sastavljena od turske kopiladi i Roma, koja drži pod okupacijom hrvatsku Rašku itd...:kava:

Klačko
15.11.2007., 11:20
Složio bih se s klačkom da je ogromna razlika između Srba iz Srbije (posebno beograđana) i 'krajišnika'.
Baš svi Beograđani (posebno porjeklom Šumadijci) su 100% normalni i ugodni sugovornici. Još ako su intelektualci, da nema naglaska, reko bi čovijek isti kao Zagrepčani, Splićani, Rječani......
Čak bi rekao da ih je emotivno i psihički posljednih 15 godina iscrpilo kao da se oko njih pucalo. Ti Srbi su u konačnici, po meni, popušili više od prečana.

Interesantno, kad pogledas srpsko politicko i vojno rukovodstvo u 1990-im koliko je malo Srbijanaca a koliko su dominantni bili precani i Crnogorci:

Milosevic - Crnogorac
Seselj - Hercegovac
Draskovic - Hercegovac
Marjanovic - Krajisnik
Karadzic - Crnogorac

Kadijevic - Hercegovac
Adzic - Hercegovac
Mladic - Hercegovac
Arkan - Crnogorac
Sljivancanin - Crnogorac

Klačko
15.11.2007., 11:21
GledAj to ovako. Prosječnog Hrvata ne interesiraju specifični motivi velikog broja Srba glede njihovog glasanja za radikale.

Skrati malo moj citat, molim te, ubi mi oci:rolleyes:

zlatna ribica
15.11.2007., 11:22

Ne sporim ja da je sve to tako kako kažeš, ali prosječnog građanina Hrvatske nije briga za što se radikali zalažu kad je riječ o unutarnjim pitanjima Srbije, već ono za što se zalažu kad je riječ o odnosima prema Hrvatima i Hrvatskoj. Te se njihove izjave u Hrvatskoj najviše u medijima potenciraju, jer su jedine koje se nas stvarno i tiču. A oni su prilično jasni o onom što žele. Pa nedavno je Nikolić ponovo izjavio da je VKK *prava granica Srbije*, ali da ju *trenutno* nije moguće ostvariti... znači ako okolnosti budu povoljne, opet treba krenut u akciju... Možda i je to samo lajanje psa koji ne grize, ali je dovoljno da jako sroza povjerenje.

bonislav
15.11.2007., 11:22
Daj molim te, Seseljeve price o Hrvatima kao Srbima-katolicima i sl. su najobicnije gluparije koje niko sa dva grama mozga ne pusi. I uopste cudim se sto se vi zamarate tim budalastinama, pa vidim i otvaraju se teme na forumu u vezi njegovih egzibicija pred haskim sudom:rolleyes:

Ne bi se čudio kada bi dr.Hrvatin Šešelj bio predsjednik stranke sa najviše glasova u Hrvatskoj a ti bi ga na TV-u gledao kako nosi ustašku kapu u razorenoj Subotici po kojoj divljaci u ustaškim uniformama pjevaju o klanju Srba.:mig:

alfa mužjak
15.11.2007., 11:23
Interesantno, kad pogledas srpsko politicko i vojno rukovodstvo u 1990-im koliko je malo Srbijanaca a koliko su dominantni bili precani i Crnogorci

Milosevic - Crnogorac
Seselj - Hercegovac
Draskovic - Hercegovac
Marjanovic - Krajisnik
Karadzic - Crnogorac

Kadijevic - Hercegovac
Adzic - Hercegovac
Mladic - Hercegovac
Arkan - Crnogorac
Sljivancanin - Crnogorac

Još će ispast da nisu ratovali Srbi katolici i Srbi pravoslavci, već Hercegovci katolici i Hercegovci pravoslavci.....:D

zlatna ribica
15.11.2007., 11:24

Drago mi je da to misliš :top: Nažalost, puno tvojih sunarodnjaka se ne bi složilo s tobom, bar sudeći prema stanju ovdje na forumu...

Klačko
15.11.2007., 11:27
Ok, enough said, kako ne bi otisli daleko u oftopik. Nadam se samo da moderatori nece brisati ove postove jer sam se otegao pisajuci pa da ne bude uzalud a i korisno je radi razjasnjavanja nekih stvari.

zlatna ribica
15.11.2007., 11:37
Slažem se. Možeš mi samo pojasniti koja je razlika između Srbin i Srbijanac? To mi nikad nije bilo jasno. Znam da ima neka... znam da je off topic, sorry, al baš me zanima.

Henry_Kinasky
15.11.2007., 12:08
Još će ispast da nisu ratovali Srbi katolici i Srbi pravoslavci, već Hercegovci katolici i Hercegovci pravoslavci.....:D

Ne nuzno Hercegovci, ali Dinarci svakako. :)

Slažem se. Možeš mi samo pojasniti koja je razlika između Srbin i Srbijanac? To mi nikad nije bilo jasno. Znam da ima neka... znam da je off topic, sorry, al baš me zanima

U Srbiji Srbijanac oznacava regionalnu pripadnost. Uglavnom se koristi za Sumadince, ali mozda i za sve Srbe juzno od Save i Dunava. :misli:

U Hrvatskoj Srbijanci su svi Srbi iz AVNOJevske (sto bi Seselj rekao "skracene":zubo:) Srbije.

Klačko
15.11.2007., 12:42
U Srbiji Srbijanac oznacava regionalnu pripadnost. Uglavnom se koristi za Sumadince, ali mozda i za sve Srbe juzno od Save i Dunava. :misli:

U Hrvatskoj Srbijanci su svi Srbi iz AVNOJevske (sto bi Seselj rekao "skracene":zubo:) Srbije.

U Srbiji postoje 2 osnovne regionalne pripadnosti: Srbijanac (juzno od Dunava i Save) i Vojvodjanin (severno, jelte). Mada ja sam govorio u kontekstu Srbijanaca onako kako Hrvati percipiraju: Srbi iz danasnje Srbije (ukljucujuci tu i Vojvodjane).

Precani (jer su "preko" Drine) su Srbi iz BiH i Hrvatske...

ja more
15.11.2007., 13:09
Meni je, da budem iskren, bas glupavo to Srbijanac... Ja za sebe kazem da sam Srbin, nikada u zivotu nisam rekao da sam Srbijanac...

zlatna ribica
15.11.2007., 13:14
Thnx na pojašnjenju. :)

sjekira
15.11.2007., 14:38
Interesantno, kad pogledas srpsko politicko i vojno rukovodstvo u 1990-im koliko je malo Srbijanaca a koliko su dominantni bili precani i Crnogorci:

Milosevic - Crnogorac
Seselj - Hercegovac
Draskovic - Hercegovac
Marjanovic - Krajisnik
Karadzic - Crnogorac

Kadijevic - Hercegovac
Adzic - Hercegovac
Mladic - Hercegovac
Arkan - Crnogorac
Sljivancanin - Crnogorac

Da, i?

Klačko
15.11.2007., 15:11
Pa nista, samo konstatujem jer mi je delovala interesantna ta prezastupljenost precana i Crnogoraca u srpskom rukovodstvu 1990-ih. I uopste to njihovo turbo-srbovanje i "cetnikovanje" (pod navodnicima jer to sa pravim cetnistvom nije imalo veze, a da paradoks bude veci ti new-age chetniks su ranije bili i najveci komunisti i Brozovi idolopoklonici) je posebno bolo oci.

Kroz istoriju je mnogo puta majcicu im Srbiju skupo kostao taj njihov ekstremizam...

sjekira
15.11.2007., 15:13
Pa nista, samo konstatujem jer mi je delovala interesantna ta prezastupljenost precana i Crnogoraca u srpskom rukovodstvu 1990-ih. I uopste to njihovo turbo-srbovanje i "cetnikovanje" (pod navodnicima jer to sa pravim cetnistvom nije imalo veze, a da paradoks bude veci bili su i najveci komunisti i Brozovi idolopoklonici).

Kroz istoriju je mnogo puta majcicu im Srbiju skupo kostao taj njihov ekstremizam...

Ali to je vaša interna stvar. Jebe se meni od kud su oni. A Štefu iz Karlovca kojem je granata ubila ženu pred haustorom još manje. Kako bi ova činjenica trebala imat neki učinak na manju mržnju prema vama? Pa svi gorenabrojani su nastupali u ime srpstva, iz Srbije i za Srbiju.

Klačko
15.11.2007., 15:19
Ali to je vaša interna stvar. Jebe se meni od kud su oni. A Štefu iz Karlovca kojem je granata ubila ženu pred haustorom još manje. Kako bi ova činjenica trebala imat neki učinak na manju mržnju prema vama? Pa svi gorenabrojani su nastupali u ime srpstva, iz Srbije i za Srbiju.

Pa i to sto kazes, vas u principu treba da boli kita jer jeste cinjenica da su im uvek bila puna usta Srbije:kava:

Klačko
15.11.2007., 15:25
Ispada sa ovom pricom kao da mrzim precane, naravno da ne, samo neke stvari treba posteno reci... That's all!

zlatna ribica
15.11.2007., 15:27
Cool! :) :

Fasade i plato na Trgu bana J. Jelačića danas će se po prvi put pretvoriti u veliko kinoplatno na kojem će se čak četiri sata prikazivati dokumentarci o raznim događajima koji su se u proteklom stoljeću odvijali na glavnom gradskom trgu.

Osim brojnih dočeka Novih godina, autosajmova, smotri i koncerata, Zagrepčani će se danas od 18 do 22 sata moći podsjetiti vremena kada su Trgom vozili automobili, kada je umjesto kipa bana Jelačića, bilo mnoštvo parkiranih automobila, legendarnog i omiljenog policajca Mehe koji je godinama patrolirao Trgom, popularnih kestenjara i kolportera te već potpuno zaboravljenog vremena kada su se na štandovima na glavnom gradskom trgu prodavali mrkva, kupus, kelj, te sir i vrhnje.

Ovaj nostalgični multimedijalni projekt “Sjećanje grada” pokrenuli su umjetnici Sonja Leboš i Hrvoje Juvančić koji će o glavnom zagrebačkom trgu snimiti i dokumentarni film.

- Od hrvatske kinoteke i HTV-a dobili smo kompletnu foto i filmsku dokumentaciju o svim događanjima na Trgu bana Jelačića u prošlom stoljeću. Nakon što smo presnimili sve te materijale, montažer Damir Čučić i ja podijelili smo te zapise u tri cjeline koje ćemo projicirati na istočnu i južnu fasadu zgrade Anić Holdinga, te na samo tlo Trga. Prvi dokumentarac kronološki će prikazivati događanja na Trgu bana Jelačića, dok će drugi film prikazivati razne motive koji su se često snimali i koji su se godinama mijenjali.

Na njima se vidi kako se grad mijenjao, rastao i razvijao, a sutrašnje događanje također ćemo snimati tako da će slučajni i neslučajni prolaznici postati glumci u dugometražnom dokumentarcu o Trgu - rekao je redatelj Hrvoje Juvančić. Kaže kako će se u finalnoj verziji dokumentaraca, koja će biti završena iduće godine, naći i brojni politički događaji koji su se dogodili na Trgu, poput demonstracija Radija 101, te protesta 1971. i 1991, a ovo će prikazivanje na zgradama biti posvećeno malim običnim ljudima .

Sonja Leboš objasnila je kako im je želja bila da cijeli Trg postane kinoplatno, no zbog ograničenih financija, od samo 35.000 kuna, dokumentarci će se projicirati na Trgu sa samo tri projektora, a cijeli će se filmovi moći pogledati u Društvu arhitekta Zagreba.

- Gradu smo već poslali zahtjev za financiranje idućeg projekta koji bi se simultano odvijao na Trgu, Ilici, Maksimiru, Kvartiću i Cvjetnom trgu, a na zgradama i platoima trgova projicirale bi se stare zaboravljene snimke tih lokacija - rekla je Leboš.

Klačko
15.11.2007., 15:30
Cool! :) :

Fasade i plato na Trgu bana J. Jelačića danas će se po prvi put pretvoriti u veliko kinoplatno na kojem će se čak četiri sata prikazivati dokumentarci o raznim događajima koji su se u proteklom stoljeću odvijali na glavnom gradskom trgu.

Sjajna ideja, totalno originalno:top:

Gvozden
15.11.2007., 17:15
Slažem se. Možeš mi samo pojasniti koja je razlika između Srbin i Srbijanac? To mi nikad nije bilo jasno. Znam da ima neka... znam da je off topic, sorry, al baš me zanima.

Evi ti ga objasnim po srpski.
Srbijanac je iz Srbiju, a srbin moze da bidne od bilo kude, i iz Srbiju, a moze biti i iz drugi krajevi...Tj. Srbijanac mora biti iz Srbiju, a srbin ili srbi mogu biti iz bilo koje zemlje. Tako se na pr. u BiH nazivaju srbima, a nikad srbijancima.

Henry_Kinasky
15.11.2007., 19:03

Ako je nekim neverovatnim slucajem, nekom Srbinu zena poginula od granate ili metka, da li cemo smatrati opravdanim njegovu mrznju ne samo prema Hrvatima iz Hrvatske, vec i prema novom vojvodjanskom susedu Hrvatu, kada mu u afektu razbije prozor ili ubije kravu ?

Ili su PTSP i smrt clana uze porodice, eksluzivno "pravo" Hrvata, dok su Srbi imuni na takve nesrece ?

http://www.vecernji.hr/newsroom/blackchronicle/2954229/index.do

busca
15.11.2007., 19:54
Ako je nekim neverovatnim slucajem, nekom Srbinu zena poginula od granate ili metka, da li cemo smatrati opravdanim njegovu mrznju ne samo prema Hrvatima iz Hrvatske, vec i prema novom vojvodjanskom susedu Hrvatu, kada mu u afektu razbije prozor ili ubije kravu ?

Smatrat čemo to opravdanim ,ako je Hrvatska bacala granate na Srbiju iz čiste zlobe ,mržnje i debilnih ideja. (a što nije radila). Ako ti lopov upadne u kuću ,napravi veliko sranje ,a ti ga nakon toga nekako svladaš i recimo teško ozlijediš. Trebaš li ti imati razumjevanja prema tom lopovu (i njegovoj boli)?

Henry_Kinasky
15.11.2007., 20:05
Smatrat čemo to opravdanim ,ako je Hrvatska bacala granate na Srbiju iz čiste zlobe ,mržnje i debilnih ideja. (a što nije radila). Ako ti lopov upadne u kuću ,napravi veliko sranje ,a ti ga nakon toga nekako svladaš i recimo teško ozlijediš. Trebaš li ti imati razumjevanja prema tom lopovu (i njegovoj boli)?

Aha, onda ok.

Znaci samo su Srbi u Srbiji ranjivi na ubijenog clana porodice i PTSP, kada predjes Dunav ili Drinu, odjednom nailazis na neke cudne Srbe, imune na ludilo, PTSP, Srpkinje imune na grantu i metak....

Hvala na pojasnjenju :top:

Da napomenem jos jednom, ako nisi razumeo. Nisam govorio o dobrovoljcima iz Srbije, njihov PTSP me ne zanima, to su sami trazili. Govorio sam o onima koji su bili na svome (ako u Hrvatskoj postoji pojam "privatnog vlasnistva", ne znam :ne zna:).

:W

busca
15.11.2007., 21:16
:W
A vi srbi uvijek isti... Kada nemate šta pametnije za reći ili lažete ili ne želite razgovarati...

Koliko je to Srba iz Hrvatske koji nisu ostali na okupiranom prostoru i koji nisu podržavali tu svoju izmišljotinu od paradržave? (Naravno ima časnih iznimaka ,ali oni nisu tema ,oni su se borili za Hrvatsku)

zlatna ribica
16.11.2007., 07:10
A da prestanete već jednom o tome? Ima ovdje dovoljno drugih tema na kojima se možete slobodno natjecati. Al ova je jedna od pristojnijih i zanimljivijih i molim vas da ju ne upropastite.

sjekira
16.11.2007., 10:25

Ili su PTSP i smrt clana uze porodice, eksluzivno "pravo" Hrvata, dok su Srbi imuni na takve nesrece ?

Jel vojvođanski Hrvat s Petrovaradina ispucavao granate po Novom Sadu i ubio Srbinu ženu???

I tko je uopće počeo rat. Da dajem za pravo da neki Srbin kome je netko stradao mrzi nas Hrvate.

Ali nemojmo zaboravit neke notorne činjenice.

bonislav
16.11.2007., 11:03

Nažalost, ovakvi slučajevi su veoma česti i nemaju direktu povezanost sa odnosima Hrvati-Srbi.

Koliko puta je već bilo u novinama da je oboljeli od PTSP-a ubio susjeda (ne Srbina), brutalno pretukao vlastitu djecu,ženu,izvršio samoubojstvo...ma katastrofa.:flop:

dudu
16.11.2007., 13:39

srbi albance smatraju inferniornijima i nikad ih neće mrziti koliko mrze hrvate. govorim u globalu o onima koji mrze. oni koji ne mrze nisu predmet razmatranja:D

dudu
16.11.2007., 13:46
čovjek pomisli da smo završili s većim dijelom, ali imamo još za uložiti 3 mlrd €.

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,11,16,HRVATSKE_CESTE,98272.jl

Gvozden
16.11.2007., 13:51
srbi albance smatraju inferniornijima i nikad ih neće mrziti koliko mrze hrvate. govorim u globalu o onima koji mrze. oni koji ne mrze nisu predmet razmatranja:D

Zato treba prouciti malo istoriju i saznati vise o nekom narodu, tako da razumevanje zameni mrznju. Jel jednostrano ucenje i razmisljanje ne moze premostiti razlike. Ali daleko smo od toga jer se uglavnom uci o patnjama svog naroda i zlocinima drugih.

bonislav
16.11.2007., 14:23

Točno,bilo je jedno istraživanje u Srbiji objavljeno u Jutarnjem, a sa time i intervju s nekim srpskim sociologom...

Uglavnom Srbi prema Hrvatima gledaju onako natjecateljski, dok Albance baš smatraju nižom vrstom,ono,preziru ih.:D

dudu
16.11.2007., 16:10
već me pere nervoza prije tekme. al ovo me uvijek razgali i razbije svaki strah.

http://www.youtube.com/watch?v=_nUVjWuOOWs

Pamtimo je rado nakon utakmice Hrvatska – Brazil na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj, kada je jedan Englez na jednom hrvatskom navijačkom forumu ostavio sljedeću poruku:

"Dečki, mi kada navijamo, pustimo lažnu skromnost, to zvuči sjajno. No, kada sam danas čuo kako pjevate himnu, ma, usrao sam se", doslovan je citat tog momka.

sjekira
16.11.2007., 16:37
Joj, ne idem u Makedoniju, a vjerojatno neću nit u London, iako sam bukirao let. Riga mi se od govana iz HNS-a i njihove raspodjele karata, i zato neću ići, iako sam mogao nabavit kartu za tekmu.

A i skužio sam da na Ryanairu mogu zamijenit let, pa ću ići s Dinamom u Francusku. Joj naporna je ova jesen, pola mojih frendova je na rubu financijske krize. Ja sam neka propustio pa se još nekako držim. Ova godina - valjda 10 inozemnih gostovanja, a u Estoniji smo već sve zapili...

Svejedno ide nekih 2, 3 soma u Makedoniju, a u Londonu bi nas bilo 10 somova da smo dobili toliko karata. Ovako 5800.

Kakav smo mi moćan narod!

dudu
16.11.2007., 16:57
Joj, ne idem u Makedoniju, a vjerojatno neću nit u London, iako sam bukirao let. Riga mi se od govana iz HNS-a i njihove raspodjele karata, i zato neću ići, iako sam mogao nabavit kartu za tekmu.

A i skužio sam da na Ryanairu mogu zamijenit let, pa ću ići s Dinamom u Francusku. Joj naporna je ova jesen, pola mojih frendova je na rubu financijske krize. Ja sam neka propustio pa se još nekako držim. Ova godina - valjda 10 inozemnih gostovanja, a u Estoniji smo već sve zapili...

Svejedno ide nekih 2, 3 soma u Makedoniju, a u Londonu bi nas bilo 10 somova da smo dobili toliko karata. Ovako 5800.

Kakav smo mi moćan narod!

idem u london iako nisam u ovim kvotama od 5.800 karata. idem preko budimpešte, a kartu sam osigurao od engleza. bog te pitao kolko će biti još takvih poput mene. ne očekujem manje od 8.000 hrvata na wembleyu, a ako ih toliko ne bude, onda će ih biti par tisuća po pubovima oko stadiona.

To_all_my_friends
16.11.2007., 22:17
Evo linka za treću epizodu serijala "Dosije Navijači": http://www.youtube.com/view_play_list?p=8EFAA320F48CE800

dudu
19.11.2007., 12:25
odoh za london. satrt ćemo engleze!

ima da im se raspadne stadion kad hrvati počnu pjevati.

http://www.youtube.com/watch?v=iDQJey9b2kE

Busola29
19.11.2007., 15:00
idem u london iako nisam u ovim kvotama od 5.800 karata. idem preko budimpešte, a kartu sam osigurao od engleza. bog te pitao kolko će biti još takvih poput mene. ne očekujem manje od 8.000 hrvata na wembleyu, a ako ih toliko ne bude, onda će ih biti par tisuća po pubovima oko stadiona.

Bravo šefe to se zove navijač a ne oni šišmiši koji odmah zavijaju kada od Saveza (mafije...) ne dobiju kartu :top:

Gvozden
20.11.2007., 19:06
[QUOTE=dudu;11344546]odoh za london. satrt ćemo engleze!

Mogu se kladiti da ce im Hrvatska dati sve bodove kao i Makedoncima.
Ne zato sto je slabija vec zato sto je to Balkanski mentalitet; "Sto da radim/igram ako ne moram, odnosno ne trebaju mi bodovi.
Kako moze hr. koja je daleko bolja od makedionaca da izgubi sa 2:0 u Skoplju?
Al nema veze, idi gledaj radi spektakla.

sjekira
21.11.2007., 10:04
Ne zato sto je slabija vec zato sto je to Balkanski mentalitet; "Sto da radim/igram ako ne moram, odnosno ne trebaju mi bodovi.
Kako moze hr. koja je daleko bolja od makedionaca da izgubi sa 2:0 u Skoplju?
Al nema veze, idi gledaj radi spektakla.

U Skopju je bio najgori teren koji sam u životu vidio.

Ali donekle se slažem. Ne vjerujem da će naši odigrat 110%, a Englezi hoće jer im se radi o milijardama funti i prestižu.

Nek cvikaju govna pirgava. :D

Gvozden
21.11.2007., 23:37
Cestitam Hrvatskoj na pobedi nad Engleskom
Svaka vam cast.

mdirto
22.11.2007., 16:49

Ja uporno pisem i pisem da se Hrvati i Srbi jako razlikuju po mentalitetu,ali mi nitko od prekodrinaca ne vjeruje.Mozda nesto i naucite :mig:

Gvozden
22.11.2007., 16:54
Ja uporno pisem i pisem da se Hrvati i Srbi jako razlikuju po mentalitetu,ali mi nitko od prekodrinaca ne vjeruje.Mozda nesto i naucite :mig:

Razlikuju se i po mnogu cemu drugom.
Razlikuju se i srbi iz Vojvodine, CG i drugih delova po mentalitetu.
Nije to nista novo.

Busola29
22.11.2007., 19:24
U Skopju je bio najgori teren koji sam u životu vidio.

Ali donekle se slažem. Ne vjerujem da će naši odigrat 110%, a Englezi hoće jer im se radi o milijardama funti i prestižu.

Nek cvikaju govna pirgava. :D

Ipak si bio u krivu kao i ja ...

ČESTITAM BILIĆU I JOŠ JEDNOM ISPRIČAVAM SE ZBOG PESIMIZMA...:s

SVAKA ČAST IGRAČI... :s

VOLIM TE HRVATSKO...:)

dudu
25.11.2007., 08:28
neću o utakmici jer mi sad stvarno nije do toga. iako ovo ne bih trebao pisati, al s obzirom da znate dio priče, a i iskreno, nemam se kome izjadati tko bi me shvatio, jednostavno moram si skinut uteg oko vrata, a i savjet nekog starijeg i iskusnijeg ne bi bio na odmet.

dakle, dok sam tulumario po londonu, beograđanka (tako ćemo je zvati) mi je zabila takav nož u leđa da stvarno boli. s obzirom da sam nekako predosjećao takav rasplet priče, imao sam pancirku, pa nije došlo do nikakvih većih ozljeda.

u čemu je problem? u realnoj besperspektivnosti naše veze. jednostavno pred nama je previše barijera s kojima se nismo u stanju nositi, iako kad smo skupa nam je neviđeno dobro i odgovaramo jedno drugome 100%. da je ona kojim slučajem iz zagreba, lako moguće da bih bio već i zaručen. eto tolko je dobro. poznajem ju svega 4 mjeseca, ali totalno sam otkačio na nju, kao ni na jednu prije, apsolutno volim sve u vezi nje. najprije je ona bila ta koja je forsirala vezu, a ja sam više bio za neku avanturicu. međutim s vremenom mi se uvukla pod kožu tako da sam počeo diktirati tempo veze. slutim već mjesec i pol možda i dva da joj nešto ne odgovara, najviše preko poruka i telefonskih razgovora jer kad smo skupa sve je 5, stvarno vrhunski. i sad dolazim na ključni dio koji se odvija zadnjih dana. izvela je mali show tako što se nije javljala i poklapala mi je telefon par dana. naravno, totalno ljut jer ne znam o čemu se radi i zašto se tako ponaša iz čista mira, napišem joj 5-6 poruka kroz par dana u kojima se ne javlja, čiji je sadržaj pun gorčine i razočaranja zbog takvog ophođenja. međutim, nakon što nismo imali kontakta oko tjedan dana, ona se javlja da je bila bolesna, da mobitel nije bio kod nje, da ne zna tko mi je spuštao i da ne može vjerovati što sam joj napisao u porukama. i završava, "mislim da nema poante da budem s nekim u vezi tko ne zna što se događa, a šalje mi takve poruke". e sad, to je klasično prebacivanje odgovornosti, jer nema šanse da mi ona nije poklapala i sve je inscenirala da ispadne da je raskid, tobože, moja krivica.

ali u čemu je poanta? ona želi nekoga tko bi u perspektivi osnovao s njom obitelj. više puta mi je naglasila da želi vrlo skoro imati dijete. naša veza, osim što smo udaljeni preko 400 km, u teškoj je situaciji i zbog naših religioznih uvjerenja od kojih nitko nije spreman za milimetar popustiti, iako to zapravo i nije nerješiv problem. nije mi u stanju u lice to "prigovoriti", pa čak i preko telefona, nego eto raskida preko poruka jer je tako najbezbolnije. ne bih imao s time problema da ne mislim da se za nju svakako isplati boriti. pa čak i ako to podrazumijeva moje privremeno preseljenje u beograd dok ona ne završi studij. e sad, glavno pitanje...je li ijedna žena vrijedna te žrtve, čak i ako ti se iz ove perspektive čini da imaš kraj sebe ženu svog života?

Henry_Kinasky
25.11.2007., 11:34
je li ijedna žena vrijedna te žrtve, čak i ako ti se iz ove perspektive čini da imaš kraj sebe ženu svog života?
Neke svakako jesu. Pitanje je da li je i ova.

To pitanje naravno moras sam sa sobom da resis. Ali za to si trenutno opravdano nesposoban. Jer si zaljubljen do usiju.
Kada bi pustio malo stvari da se slegnu, i hladne glave razmislio onda bi zakljucio. To znas i sam naravno.
Svakako da nisi imao prilike da vidis sve njene mane.
Ne samo zato sto si odlepio, pa je idealizujes. Vec i zbog toga sto ste malo vremena proveli zajedno....da se vidjate non-stop, druga bi prica bila.

Izvagaj stvari. Da li je ljubav koju trenutno osecas teza od niza razlika i potencijalnih problema koji stoje izmedju vas :
- da li si spreman za brak
- da li su pomirljive razlike izmedju tebe i nje kao osobe, a zatim i izmedju tebe i nje kao Hrvata i Srpkinje, katolika i pravoslavca.....
- Gde bi ste ziveli
- Kako njeni roditelji i prijatelji gledaju na sve to....

I tako dalje...
U svakom slucaju ako se odlucis na zrtvu, ti si jako hrabar momak :s :s

dudu
25.11.2007., 11:57
ma gledaj, potporu okoline imamo oboje i od prijatelja i od obitelji, iako ja dolazim iz tradicionalne hrvatske obitelji, ali starci mi nisu baš toliko uvrnuti:D

da mi je netko rekao prije pola godine da ću ludovati za nekom srpkinjom rekao bih da je kreten i da je tako nešto nemoguće, ali stvar je u tome da nju nikada nisam gledao kroz tu perspektivu i ne mogu zamisliti da je išta drugo nego to što je. ne idealiziram je toliko, zapravo ima ona i svojih mana koje bi većini muškaraca teško sjele (npr. malte ne nema ženskih prijatelja, već samo muških).

što se tiče zajedničkog života moj je prijedlog bio da se ona doseli k meni slijedeću jesen i ovdje završi faks. ako bi slučajno imala nekih problema ovdje onda smo u razmatranje uzeli i neku treću opciju na zapadu. ali možda tražim previše hrabru odluku od nje. kao muškarac bih trebao preuzeti rizik na sebe i prijeći na godinu-dvije u beograd da joj dadnem do znanja na što sam sve spreman.

ma ne znam, nisam pametan, ali znam da živim još pet života da takvu curu neću sresti. jednostavno ne želim da čitav život imam neku gorčinu u sebi zbog jedne krive odluke ili mog straha od poduzimanja konkretnog koraka jer očito smo došli do faze kad je za to vrijeme. sad mi je i čak krivo što nismo ostali samo na lijepoj ljetnoj avanturi, nego smo si zakomplicirali živote jer je nama jasno da smo mi jedno za drugo, ali sve ostalo je protiv nas. a da nisam otišao u beograd ne bi se uopće vezali i to bi brzo odumrlo, ali ovako sam i sebi i njoj dao povoda za nadu da od toga može nešto ispasti. još kad je ona došla u zagreb...:(

ako sam dosad bio neizravna žrtva rata, onda sam ovog trenutka direktno pogođen:flop:

zlatna ribica
25.11.2007., 17:29
Otiđi dolje i baci sve karte na stol - porazgovarajte iskreno i otvoreno o svemu - oči u oči. Ovako mozgati ti tu, a ona tamo, sumnjam da će te dovesti do pravog rješenja. Ako znaš da je ona ta prava, onda se bori za tu vezu. Ljubav je vrijedna borbe. I sretno! :)

dudu
25.11.2007., 18:22
o tome i razmišljam, zapravo ću sigurno odlediti dolje jedan vikend, možda već slijedeći. da se najavim ili iznenadim?

zlatna ribica
25.11.2007., 18:46
Iznenadi ju - tako neće moći unaprijed smišljati scenarije, kao onaj gornji. :mig:

Al ustvari... ti najbolje znaš koja je njena vjerojatna reakcija na jedno ili drugo, napravi kako misliš da je bolje. U svakom slučaju, nećete riješiti probleme bez iskrenog razgovora, to ti je jedini pravi savjet koji ti mogu dati.

dudu
25.11.2007., 19:10
Iznenadi ju - tako neće moći unaprijed smišljati scenarije, kao onaj gornji. :mig:

Al ustvari... ti najbolje znaš koja je njena vjerojatna reakcija na jedno ili drugo, napravi kako misliš da je bolje. U svakom slučaju, nećete riješiti probleme bez iskrenog razgovora, to ti je jedini pravi savjet koji ti mogu dati.

imaš pravo:top: u svakom slučaju hvala, puno mi znači, pa makar ništa ne bilo od svega toga.

zlatna ribica
25.11.2007., 19:14
Nema na čemu. Sretno! :)

Gvozden
25.11.2007., 23:20
ma gledaj, potporu okoline imamo oboje i od prijatelja i od obitelji, iako ja dolazim iz tradicionalne hrvatske obitelji, ali starci mi nisu baš toliko uvrnuti:D
da mi je netko rekao prije pola godine da ću ludovati za nekom srpkinjom rekao bih da je kreten i da je tako nešto nemoguće, ali stvar je u tome da nju nikada nisam gledao kroz tu perspektivu i ne mogu zamisliti da je išta drugo nego to što je. ne idealiziram je toliko, zapravo ima ona i svojih mana koje bi većini muškaraca teško sjele (npr. malte ne nema ženskih prijatelja, već samo muških).
što se tiče zajedničkog života moj je prijedlog bio da se ona doseli k meni slijedeću jesen i ovdje završi faks. ako bi slučajno imala nekih problema ovdje onda smo u razmatranje uzeli i neku treću opciju na zapadu. ali možda tražim previše hrabru odluku od nje. kao muškarac bih trebao preuzeti rizik na sebe i prijeći na godinu-dvije u beograd da joj dadnem do znanja na što sam sve spreman.
ma ne znam, nisam pametan, ali znam da živim još pet života da takvu curu neću sresti. jednostavno ne želim da čitav život imam neku gorčinu u sebi zbog jedne krive odluke ili mog straha od poduzimanja konkretnog koraka jer očito smo došli do faze kad je za to vrijeme. sad mi je i čak krivo što nismo ostali samo na lijepoj ljetnoj avanturi, nego smo si zakomplicirali živote jer je nama jasno da smo mi jedno za drugo, ali sve ostalo je protiv nas. a da nisam otišao u beograd ne bi se uopće vezali i to bi brzo odumrlo, ali ovako sam i sebi i njoj dao povoda za nadu da od toga može nešto ispasti. još kad je ona došla u zagreb...:(
ako sam dosad bio neizravna žrtva rata, onda sam ovog trenutka direktno pogođen:flop:

Ne znam sto da ti kazem.

walther-P38
26.11.2007., 09:33
Ja znam. Odi na ljes i tamo zatraži savjet:rofl:

đa'o maniti
26.11.2007., 09:54
Singidunum-Agram ko je vece selo. Bogami tesko je da se covek odluci!

sjekira
26.11.2007., 11:02
slutim već mjesec i pol možda i dva da joj nešto ne odgovara, najviše preko poruka i telefonskih razgovora jer kad smo skupa sve je 5, stvarno vrhunski. i sad dolazim na ključni dio koji se odvija zadnjih dana. izvela je mali show tako što se nije javljala i poklapala mi je telefon par dana. naravno, totalno ljut jer ne znam o čemu se radi i zašto se tako ponaša iz čista mira, napišem joj 5-6 poruka kroz par dana u kojima se ne javlja, čiji je sadržaj pun gorčine i razočaranja zbog takvog ophođenja. međutim, nakon što nismo imali kontakta oko tjedan dana, ona se javlja da je bila bolesna, da mobitel nije bio kod nje, da ne zna tko mi je spuštao i da ne može vjerovati što sam joj napisao u porukama. i završava, "mislim da nema poante da budem s nekim u vezi tko ne zna što se događa, a šalje mi takve poruke". e sad, to je klasično prebacivanje odgovornosti, jer nema šanse da mi ona nije poklapala i sve je inscenirala da ispadne da je raskid, tobože, moja krivica.

Stari kloni se te trebe, ne zato kaj je iz Beograda, to zabranjeno voće čak može biti i vrlo slatko, ali treba je očito nezrela balavica koja nema elementarnog odgoja i pristojnosti, i od tebe radi idiota. A to ne radiš nekom koga voliš.

dudu
26.11.2007., 11:28
Stari kloni se te trebe, ne zato kaj je iz Beograda, to zabranjeno voće čak može biti i vrlo slatko, ali treba je očito nezrela balavica koja nema elementarnog odgoja i pristojnosti, i od tebe radi idiota. A to ne radiš nekom koga voliš.

tvoj komentar i čekam, ti si daleko najiskusniji ovdje:mig:

nemaš pojma, kolko si u pravu, jer mi je jutros novo sranje napravila i sad sam ju definitivno prekrižio.

e sad, jel bi trebao biti bečka škola i maknut se iz svega toga bez puno priče, ili bi trebao oko za oko, zub za zub, pošto i zato imam instrumente, s obzirom da ljetujemo u istom mjestu?

jednostavno ne mogu vjerovat koji se vrag s tom curom dogodio. pa to koda ju je netko potplatio da mi uđe u život i onda napravi sranje. jednostavno ne mogu vjerovat, došlo mi je na riganje ujutro.

jadni vi beograđani, ako su vam cure takve:rolleyes: je ona otvorena, pristupačna, ali nakraju ispada takva gadura da čovjek ne može vjerovat da takvo nešto postoji. ovo nije bio nož u leđa, nego pucanj u prsa. totalna mi je muka sad:bljak:

Klačko
26.11.2007., 11:56
naša veza, osim što smo udaljeni preko 400 km, u teškoj je situaciji i zbog naših religioznih uvjerenja od kojih nitko nije spreman za milimetar popustiti, iako to zapravo i nije nerješiv problem.

Brate ne kapiram ovo sa religijom sta je problem i o kojem popustanju se radi? Nije valjda toliko daleko otislo da ste se posvadjali u kojoj cete se crkvi vencati:rolleyes:

Iskreno, ja sam ti i u bg-u kad smo se videli rekao da je ta varijanta veze na daljinu bas zajebana jos ako se zivi u dve zasebne drzave. Pomenuo sam ti da je meni jedna relativno ozbiljna veza pukla kad sam otisao u Ameriku iako se znalo da sam nazad za godinu dana - jednostavno to na daljinu nam nije islo... Ne znam vredi li da sebi menjas zivot iz osnova i razmisljas cak o preseljenju ovamo ili na neko trece mesto zbog devojke s kojom realno nisi (izuzev mora i par susreta ovde i tamo) proveo duze vremena i ne znas o kakvoj se osobi radi pa ti se i desavaju ovakva iznenadjenja poput "zabadanja noza". Te price o "ljubavi svog zivota" i sl. zbog kojih si spreman na neke vece zrtve su po meni gluposti, toliko ima fenomenalnih devojaka okolo da nemoj da se tripujes da je ona neznamni jasta... Upoznali smo se i zato mogu da kazem da za momka kao sto si ti nema zime po tom pitanju!

Mozda sam malcice bio brutalan, ali ovako sa distance i hladne glave mi tako stvari deluju...

Klačko
26.11.2007., 12:06
jadni vi beograđani, ako su vam cure takve:rolleyes: je ona otvorena, pristupačna, ali nakraju ispada takva gadura da čovjek ne može vjerovat da takvo nešto postoji. ovo nije bio nož u leđa, nego pucanj u prsa. totalna mi je muka sad:bljak:

Pa nema tu generalizacija, ima svakakvih, mada istina je da vole da se igraju i da su opustenije malo...

Evo ti sad dodatni razlog da mrzis Beograd i Srbe:D Mada znas kako kazu: ne bi trebao "zbog Petra da mrzis i Svetog Petra"...

dudu
26.11.2007., 12:23
Brate ne kapiram ovo sa religijom sta je problem i o kojem popustanju se radi? Nije valjda toliko daleko otislo da ste se posvadjali u kojoj cete se crkvi vencati:rolleyes:

Iskreno, ja sam ti i u bg-u kad smo se videli rekao da je ta varijanta veze na daljinu bas zajebana jos ako se zivi u dve zasebne drzave. Pomenuo sam ti da je meni jedna relativno ozbiljna veza pukla kad sam otisao u Ameriku iako se znalo da sam nazad za godinu dana - jednostavno to na daljinu nam nije islo... Ne znam vredi li da sebi menjas zivot iz osnova i razmisljas cak o preseljenju ovamo ili na neko trece mesto zbog devojke s kojom realno nisi (izuzev mora i par susreta ovde i tamo) proveo duze vremena i ne znas o kakvoj se osobi radi pa ti se i desavaju ovakva iznenadjenja poput "zabadanja noza". Te price o "ljubavi svog zivota" i sl. zbog kojih si spreman na neke vece zrtve su po meni gluposti, toliko ima fenomenalnih devojaka okolo da nemoj da se tripujes da je ona neznamni jasta... Upoznali smo se i zato mogu da kazem da za momka kao sto si ti nema zime po tom pitanju!

Mozda sam malcice bio brutalan, ali ovako sa distance i hladne glave mi tako stvari deluju...

ma da, sve to stoji, ali postoje neke ljudske metode kako se riješavaju problemi. onaj dan kad sam bio u bedu (kad si zvrcnuo) sam probao riješiti te neke sitne problemčiće koji nam stvarno nisu bili potrebni, ali sad vidim da mi je bolje da u to nisam ni dirao.

ali proći će me, istina meni treba malo duže, ali bude to sve još došlo na normalu.

samo ima jedan zajeb. dao sam joj svoj nadraži dinamov bar šal s kojim sam prošao šito i rešeto, a kako se ova druži sa sve samim delijama, bojim se da će otići u krive ruke:rofl:

šta misliš da te spojim s njom da si ga uzmeš, a meni pošalješ neki svoj?:D

Klačko
26.11.2007., 12:25
Ja znam. Odi na ljes i tamo zatraži savjet:rofl:

A sto da ne, ovaj topik sam poceo da kapiram kao neki zasebni podforum gde nas 10-ak razmenjujemo informacije o bilo cemu sto ima veze sa Bg-Zg, Srbijom, Hrvatskom, Hrvatima, Srbima i sl. a dopusteni su i oftopici... Normalna komunikacija, zajebancija, dopusteno je ponesto i iz privatnog zivota:D

Evo mene recimo zanima kako je ekipa sa ovog topika glasali na jucerasnjim izborima, ko je levo a ko desno:mig: Znaci ajmo Sjekira, Dudu, Alfa, Ribice, Valtere i ostali...

A ti si mi Dudu ostao duzan par detalja iz Londona, ako te ne mrzi da pises...

champ
dudu, jednog dana kad se spustiš na zemlju i kad budeš hladnije glave, stvari će ti izgledati smješno. Ali treba vremena, puno vode će proteči, prije nego što stvari sjednu na svoje mjesto. Mlada djevojka, slobodnijih pogleda na svijet, vjerojatno postoje još neke stvari o kojima ti pojma nemaš. Pogotovo kad niste stalno skupa..

dudu
sad si nešt razmišljam. da to sve nije bila akcija delija da se dokopaju šala :lol:

dudu
26.11.2007., 12:27
dudu, jednog dana kad se spustiš na zemlju i kad budeš hladnije glave, stvari će ti izgledati smješno. Ali treba vremena, puno vode će proteči, prije nego što stvari sjednu na svoje mjesto. Mlada djevojka, slobodnijih pogleda na svijet, vjerojatno postoje još neke stvari o kojima ti pojma nemaš. Pogotovo kad niste stalno skupa..

ma da ima još komada. npr. njezina sestra, koja je pljunuta ko sekica, dvije godine mlađa :rofl:

slobodnih pogleda? blago rečeno.

sjekira
26.11.2007., 12:30
sad si nešt razmišljam. da to sve nije bila akcija delija da se dokopaju šala :lol:

Gledaj to s vedrije strane, mogao si proć ko Parangal :rofl:

dudu
26.11.2007., 12:33
Gledaj to s vedrije strane, mogao si proć ko Parangal :rofl:

nisu ni oni što su nekad bili...sad ti podmetnu da uživaš pola godine i onda te sjebu:rofl:

Klačko
26.11.2007., 12:33
ma da, sve to stoji, ali postoje neke ljudske metode kako se riješavaju problemi. onaj dan kad sam bio u bedu (kad si zvrcnuo) sam probao riješiti te neke sitne problemčiće koji nam stvarno nisu bili potrebni, ali sad vidim da mi je bolje da u to nisam ni dirao.

ali proći će me, istina meni treba malo duže, ali bude to sve još došlo na normalu.

samo ima jedan zajeb. dao sam joj svoj nadraži dinamov bar šal s kojim sam prošao šito i rešeto, a kako se ova druži sa sve samim delijama, bojim se da će otići u krive ruke:rofl:

šta misliš da te spojim s njom da si ga uzmeš, a meni pošalješ neki svoj?:D

Hehe, ako ti je bas stalo do sala posalji pp sa instrukcijama kako da se povezem sa njom kako bih spasio sto se spasiti moze:D A mozda je vec spaljen uz prigodne rituale:mig:

A za nas sal, nema frke da ti posaljem jedan iz moje kolekcije, samo mojne posle po Zagrebu da ga pokazujes kao trofej uz pricu "a nista, nasadio nekog Cigana kad sam bio u Beogradu":rofl:

Klačko
26.11.2007., 12:37

Pa sta smo ti mi sad krivi. Kao sto rekoh, nemoj zbog jedne Zvezdasice da mrzis ostalih 5 miliona Zvezdasa, ukljucujuci i mene:D

sjekira
26.11.2007., 12:37
Evo mene recimo zanima kako je ekipa sa ovog topika glasali na jucerasnjim izborima, ko je levo a ko desno:mig: Znaci ajmo Sjekira, Dudu, Alfa, Ribice, Valtere i ostali...

Nema ti kod nas desnice i ljevice, to je samo predstava za narod. HDZSDP je ustvari jedna stranka. Ekstremnije opcije tipa HSP i HDSSB-a dobile su 2, 3% na razini države.

Glasao sam za HSS-HSLS-PGS. Drito centar. S tim da se nadam da će koalirat s HDZ-om jer smatram da su oni manje loša opcija od onih pajaca iz SDP i što imaju objekitvno dobre gospodarske rezultate.

Po stupnju demokracije postali smo učmala zapadnoeuropska država, ovo su već drugi izbori održani da sam mislio da živim u Švedskoj.

Što ne znači da govna iz HDZSDP-a ne ližu jaja mafiji, slijepi su na korupciju, dok za to vrijeme murija hapsi navijače i pijanog pankera koji piša u haustoru :rigo:

dudu
26.11.2007., 12:43
što se tiče londona...

da, bilo je sponzora, manekenki, tonija cetinskog i ostalih koji veze sa životom nemaju, ali taj dan sam bio ponosan na sve njih:D dovoljno ti je 300-400 ljudi koji su spremni vući svih 90 minuta, a kad hrvati upadnu u euforiju nema ti tu prevelike razlike između prekaljenog navijača i vlatke pokos.

to je bio savršen osjećaj moći na stadionu, kako na travnjaku, tako i na tribinama. kod 2-2, minutu prije nego što je pao treći gol, počeli smo urlati hoćemo pobjedu i onda totalni delirij kad ga je petrić sprašio.

malo puta sam u životu takav ponos osjećao, potpunu sreću. to je to, taj osjećaj kad osvajaš neki veliki trofej, eto toliko je to bilo veliko za sve nas tamo.

onda pobjednička pjesma na kraju s igračima, neprocijenjivo.

englezi su nas maltretirali nakon tekme s izlaskom, ali s guštom sam trpio.

u gradu je bio kaos, koliko naših, dominirali smo, pjevali, skakali, ali u pubove nas nisu puštali:rolleyes: barem mene i moju ekipicu.

uglavnom nezaboravno iskustvo. sad kad sam vidio da smo opet izvukli engleze, s guštom ću otići gore još jednom.

http://www.youtube.com/watch?v=-_C0vUS1SMQ

brutalno:mig:

Klačko
26.11.2007., 12:48
Glasao sam za HSS-HSLS-PGS. Drito centar. S tim da se nadam da će koalirat s HDZ-om jer smatram da su oni manje loša opcija od onih pajaca iz SDP i što imaju objekitvno dobre gospodarske rezultate.

HSS stoji za seljacku stranku koliko vidim. Kud je ovaj svet posao da covek koji dolazi iz stare gradjanske zagrebacke porodice glasa za seljacku stranku. Sigurno ti se onaj predak koji se doselio u grad 1700 i neke, prevrce u grobu uz fazon "pa zar sam se ja za to doseljavao, da bi moj cukun-cukun-cukun- (i tako jos 5-6 puta:D) unuk glasao za neke ljadze":rofl:

dudu
26.11.2007., 12:50
Pa sta smo ti mi sad krivi. Kao sto rekoh, nemoj zbog jedne Zvezdasice da mrzis ostalih 5 miliona Zvezdasa, ukljucujuci i mene:D

ma hajde, šta pričaš, svratit ću kod vas još koji put, nisam ti ja zlopamtilo:D

dudu
26.11.2007., 12:53
Hehe, ako ti je bas stalo do sala posalji pp sa instrukcijama kako da se povezem sa njom kako bih spasio sto se spasiti moze:D A mozda je vec spaljen uz prigodne rituale:mig:

A za nas sal, nema frke da ti posaljem jedan iz moje kolekcije, samo mojne posle po Zagrebu da ga pokazujes kao trofej uz pricu "a nista, nasadio nekog Cigana kad sam bio u Beogradu":rofl:

da, stalo mi je do šala:mig:

pa znaš gdje radi, dat ću ti link na jedan video tako da ju možeš prepoznati (šatro je neka tv zvijezda tamo kod vas:D ) i ime ako si zaboravio.

sjekira
26.11.2007., 12:53
Klačko, molim te da pročitaš detaljno ovaj članak, da napokon skužiš da je Zagreb arhitekturalno i urbanističko remek djelo eurospkih i svjetskih razmjera:

http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/knjizevnost/c/art-2007,11,22,knjiga_zagreb,99105.jl

Samo jedan citatčić:

Rupnik navodi da je Eve Blau i prije njihova zajedničkog projekta smatrala kako je Zagreb od svih gradova bivše Austro-Ugarske Monarhije najzanimljiviji.

- Zagreb je, za razliku od Beča, grad formiran u 20. stoljeću. Zagreb je u određenom smislu veliki eksperiment urbanizma 20. stoljeća bez izvorne hipoteze - kaže Rupnik.

Pazi Zagreb kao najzanimljiviji, ispred SVIH gradova Austro-Ugarske, ne Jugoslavije nego države u kojoj su bili Beč, Budimpešta, Prag, Bratislava, Salzburg, Krakow, Lvov... I to navodi žena koja je vrhunski svjetski stručnjak i profesor na Harvardu.

A ovo mi je zakon, polako se opet budi taj duh moderne:

http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak/art-2007,11,25,,99496.jl

Klačko
26.11.2007., 12:57
Po stupnju demokracije postali smo učmala zapadnoeuropska država, ovo su već drugi izbori održani da sam mislio da živim u Švedskoj.

Ovo si u pravu, primetno je iz ovih rezultata da se ubrzano krecete ka dvopartijskom sistemu sto je dobra stvar za Hrvatsku jer su najstabilniji sistemi parlamentarne demokratije upravo oni u kojoj postoje 2 dominantne partije koje se smenjuju na vlasti i nema preseravanja sa pravljenjem koalicija.

U Srbiji se ovakve stvari mogu ocekivati za jedno 2-3 izborna ciklusa. Desnica ce biti neki reformisani radikali (ako je to kod njih moguce, s Majom Gojkovic eventualno) koji ce poklopiti DSS ili oni radikale, a levica ce biti DS koja ce usisati ove manje partije (LDP i G17 Plus)... Dotada cemo biti osudjeni na siroke koalicije formirane po principu "svako sa svakim a protiv radikala", gde svako vuce na svoju stranu i stalno postoji natezanje oko svega...

sjekira
26.11.2007., 12:58
HSS stoji za seljacku stranku koliko vidim. Kud je ovaj svet posao da covek koji dolazi iz stare gradjanske zagrebacke porodice glasa za seljacku stranku. Sigurno ti se onaj predak koji se doselio u grad 1700 i neke, prevrce u grobu uz fazon "pa zar sam se ja za to doseljavao, da bi moj cukun-cukun-cukun- (i tako jos 5-6 puta:D) unuk glasao za neke ljadze":rofl:

HSS je seljačka, ali nije seljoberska stranka ;)

Znaš ti dobro što ime HSS znači Hrvatima.

Dobro, naravno svjestan sam da su ovi blijeda sjena starog HSS-a i Radića, ali su mi manje zlo od Velike dvojke, a nisam htio dat glas za neke indijanere...

Osim toga HDZSDP je donio Zakon o navijačima i vrlo ga revno provodi, tako da je malo navijača za njih glasalo. A vjerujem da ih je i jebanje majke Sanaderu na tekmama u Zagrebu i koštalo kojeg glasa.

walther-P38
26.11.2007., 13:00
A sto da ne, ovaj topik sam poceo da kapiram kao neki zasebni podforum gde nas 10-ak razmenjujemo informacije o bilo cemu sto ima veze sa Bg-Zg, Srbijom, Hrvatskom, Hrvatima, Srbima i sl. a dopusteni su i oftopici... Normalna komunikacija, zajebancija, dopusteno je ponesto i iz privatnog zivota:D

Ja sam glasao za neku minornu strančicu koja ukupno nije dobila ni 1%:rofl:
Znao sam da će biti tako ali nisam htio glasati ni za jednu od glavnih opcija. U principu mislim da je kod nas već pomalo svejedno ko će pobjediti na izborima. To je dobro jer ukazuje na zrelost demokratskog sistema. Nema više presudnih izbora, nema više ili-ili. Ko god pobjedi gurati će Hrvatsku prema naprijed. Svako na svoj način. Ti su načini različiti, ali važan je smjer, prema naprijed. Drago mi je da je to tako.

dudu
26.11.2007., 13:03
Ovo si u pravu, primetno je iz ovih rezultata da se ubrzano krecete ka dvopartijskom sistemu sto je dobra stvar za Hrvatsku jer su najstabilniji sistemi parlamentarne demokratije upravo oni u kojoj postoje 2 dominantne partije koje se smenjuju na vlasti i nema preseravanja sa pravljenjem koalicija.

U Srbiji se ovakve stvari mogu ocekivati za jedno 2-3 izborna ciklusa. Desnica ce biti neki reformisani radikali (ako je to kod njih moguce, s Majom Gojkovic eventualno) koji ce poklopiti DSS ili oni radikale, a levica ce biti DS koja ce usisati ove manje partije (LDP i G17 Plus)... Dotada cemo biti osudjeni na siroke koalicije formirane po principu "svako sa svakim a protiv radikala", gde svako vuce na svoju stranu i stalno postoji natezanje oko svega...

kod vas je na djelu neprirodna lijevo-desna koalicija protiv desničara. mislim da je ovo jedinstven slučaj u europi trenutno.

dudu
26.11.2007., 13:05
Ja sam glasao za neku minornu strančicu koja ukupno nije dobila ni 1%:rofl:
Znao sam da će biti tako ali nisam htio glasati ni za jednu od glavnih opcija. U principu mislim da je kod nas već pomalo svejedno ko će pobjediti na izborima. To je dobro jer ukazuje na zrelost demokratskog sistema. Nema više presudnih izbora, nema više ili-ili. Ko god pobjedi gurati će Hrvatsku prema naprijed. Svako na svoj način. Ti su načini različiti, ali važan je smjer, prema naprijed. Drago mi je da je to tako.

jedino hrvatska? ili ljevica hrvatske? sumnjam da si neke druge opcije mogao birati:ne zna:

Klačko
26.11.2007., 13:06
Klačko, molim te da pročitaš detaljno ovaj članak, da napokon skužiš da je Zagreb arhitekturalno i urbanističko remek djelo eurospkih i svjetskih razmjera:

http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/knjizevnost/c/art-2007,11,22,knjiga_zagreb,99105.jl

Samo jedan citatčić:

Rupnik navodi da je Eve Blau i prije njihova zajedničkog projekta smatrala kako je Zagreb od svih gradova bivše Austro-Ugarske Monarhije najzanimljiviji.

- Zagreb je, za razliku od Beča, grad formiran u 20. stoljeću. Zagreb je u određenom smislu veliki eksperiment urbanizma 20. stoljeća bez izvorne hipoteze - kaže Rupnik.

Pazi Zagreb kao najzanimljiviji, ispred SVIH gradova Austro-Ugarske, ne Jugoslavije nego države u kojoj su bili Beč, Budimpešta, Prag, Bratislava, Salzburg, Krakow, Lvov... I to navodi žena koja je vrhunski svjetski stručnjak i profesor na Harvardu.

Linkovi ti ne rade.

Mada to je ipak izdvojeno misljenje jednog strucnjaka koje se i citira i daje joj se prostora u novinama bas zbog toga sto odudara od opsteprihvacenog stajalista. Malo mi je nategnuto da Zagreb u ovim stvarima pobedi Pestu, Bec, Prag ili jedan Krakov koji je takodje prelep grad. Ali dobro, "gde ima dima ima i vatre" (danas mi dobro idu ove poslovice:mig:)...

dudu
26.11.2007., 13:08
Linkovi ti ne rade.

Mada to je ipak izdvojeno misljenje jednog strucnjaka koje se i citira i daje joj se prostora u novinama bas zbog toga sto odudara od opsteprihvacenog stajalista. Malo mi je nategnuto da Zagreb u ovim stvarima pobedi Pestu, Bec, Prag ili jedan Krakov koji je takodje prelep grad. Ali dobro, "gde ima dima ima i vatre" (danas mi dobro idu ove poslovice:mig:)...

ma koji krakov? krakov, samo bleda kopija delija, ovog zagreba sa severa:rofl:

Klačko
26.11.2007., 13:13
kod vas je na djelu neprirodna lijevo-desna koalicija protiv desničara. mislim da je ovo jedinstven slučaj u europi trenutno.

Skroz sizofreno, slazem se. Al' dobro, ako to znaci da nece doci radikali na vlast ja sam za. Slicnu situaciju si imao u posleratnoj Italiji gde su komunisti jedno 30 godina bili najjaca ili druga najjaca stranka i uvek se islo na koalicije svi protiv njih... Ali danas eto i jedna Nemacka ili Austrija imaju neprirodne vladajuce koalicije.

sjekira
26.11.2007., 13:14
Linkovi ti ne rade.

Meni rade. Da li ih vi drugi vidite?

Nije da joj se dalo prostora bez veze, žena je knjigu napisala o Zagrebu.

Nije riječ o pukoj ljepoti. To je ipak malo više od toga. Riječ je o vrhunskoj stručnjakinji za arhitekturu i urbanizam.

walther-P38
26.11.2007., 13:17

.

rade:kava:

dudu

Nije da joj se dalo prostora bez veze, žena je knjigu napisala o Zagrebu.

Nije riječ o pukoj ljepoti. To je ipak malo više od toga. Riječ je o vrhunskoj stručnjakinji za arhitekturu i urbanizam.

linkovi rade:mig:

To_all_my_friends
I meni rade ovi linkovi s jutarnjeg.:mig:

zlatna ribica
26.11.2007., 15:16
Ja sam glasala za SDP. Ne zato jer ih volim, vec zato sto realno, borba je jedino između njih i HDZ-a, a od dva zla, oni mi se ipak čine manjim, pa zato. Drago mi je da je HSP potonuo. Inače ne razumijem ljude koji ne izađu na izbore, a onda se poslije žale, to mi baš ide na živce :kava:

alfa mužjak
26.11.2007., 15:31
nisu ni oni što su nekad bili...sad ti podmetnu da uživaš pola godine i onda te sjebu:rofl:
Hrani se činjenicom da si jebo neprijatelja pol godine....:D
Ako te još šarafi u želucu zbog nje ---- sorry, nemoj mi zamjerit.

alfa mužjak
26.11.2007., 15:33

Prvi put u životu za pobjednike! (al nikome nisam priznao :D )
Previše toga imam u dionicama IGH, HDEL, HT, VLHO......itd, itd..... da bi si mogao dozvolit pad CROBEX-a. :)

walther-P38
26.11.2007., 15:36
Inače ne razumijem ljude koji ne izađu na izbore, a onda se poslije žale, to mi baš ide na živce :kava:
Kazna za one koji misle da su prepametni da bi se bavili politikom,je da im vladaju gluplji od njih:kava:

Henry_Kinasky
26.11.2007., 15:41

Navikli smo.
Mislim da je ovo jedinstven primer kada generalizacija nije potpuno pogresna.

Zato se posle 10ak zajeba dobro utreniras, i onda kasnije u startu drugacije postavis.
Uglavnom najebu studenti iz provincije, i zrtve poput tebe, (i naravno naivci kojih ima i medju nama mnogo). :tuzni:

Za sledeci put znas. Samo proveri da li se opet radi o stereotipnoj Beogradjanki, da ne ispadnes sadista prema nekoj ok ribici koja u Bgd slucajno zivi... :D

sjekira
26.11.2007., 15:50
Hrani se činjenicom da si jebo neprijatelja pol godine....:D

Kakav romantik :rofl: :rofl: :rofl:

sjekira
26.11.2007., 15:51
Navikli smo.
Mislim da je ovo jedinstven primer kada generalizacija nije potpuno pogresna.

Zato se posle 10ak zajeba dobro utreniras, i onda kasnije u startu drugacije postavis.
Uglavnom najebu studenti iz provincije, i zrtve poput tebe, (i naravno naivci kojih ima i medju nama mnogo). :tuzni:

Za sledeci put znas. Samo proveri da li se opet radi o stereotipnoj Beogradjanki, da ne ispadnes sadista prema nekoj ok ribici koja u Bgd slucajno zivi... :D

Pa dobro kaj radite vi onda? Drkate? Il jebete seljanke sa Zlatibora?

Henry_Kinasky
26.11.2007., 16:02
Pa dobro kaj radite vi onda? Drkate? Il jebete seljanke sa Zlatibora?

Zato se posle 10ak zajeba dobro utreniras, i onda kasnije u startu drugacije postavis

A dug je put od momenta kada odlepis, do trenutka kada shvatis da si u kurcu.
Ljenkese sa Zlatibora (kao i retki primeri slicnih Beogradjanki) su neminovne kolateralne stete, preko kojih se svetis Beogradjankama zbog kojih si pomislio na suicid...:s

dudu
26.11.2007., 16:12
A dug je put od momenta kada odlepis, do trenutka kada shvatis da si u kurcu.
Ljenkese sa Zlatibora (kao i retki primeri slicnih Beogradjanki) su neminovne kolateralne stete, preko kojih se svetis Beogradjankama zbog kojih si pomislio na suicid...:s

majko mila, dobro sam i prošao:kava: iako, mene nešto kopka. nisam od onih koji će samo slegnuti ramenima i reći ok, bilo, pa prošlo.

ajde beograđani, jel se želi netko igrati sherlock holmesa?:D

Henry_Kinasky
26.11.2007., 16:21
majko mila, dobro sam i prošao:kava: iako, mene nešto kopka. nisam od onih koji će samo slegnuti ramenima i reći ok, bilo, pa prošlo.
Dobro preterao sam malo, ne bas suicid :zubo:
Rekoh ti, ako ne odustanes, ti si jako hrabar momak i vrlo zaljubljen. A to je za svaku pohvalu.
Ja odmah odustajem ako me povredi (sto joj naravno nikad ne pokazem).
Mozda zato sto sam picka, a mozda zato sto necu da joj dozvolim da uziva u mom bolu, jer se one time hrane :horor:

ajde beograđani, jel se želi netko igrati sherlock holmesa?:D

TV Zvezda kazes :misli:

dudu
26.11.2007., 16:24
TV Zvezda kazes :misli:

ma dobro, malo sam napuhao:D gostovala je u nekom showu.

vidiš ako je sad stavim tu na internet, jel tako da je to osveta?:p

dudu
26.11.2007., 16:26
Dobro preterao sam malo, ne bas suicid :zubo:
Rekoh ti, ako ne odustanes, ti si jako hrabar momak i vrlo zaljubljen. A to je za svaku pohvalu.
Ja odmah odustajem ako me povredi (sto joj naravno nikad ne pokazem).
Mozda zato sto sam picka, a mozda zato sto necu da joj dozvolim da uziva u mom bolu, jer se one time hrane :horor:

ne znam kako funkcioniraš, ali ja se baš nikada ne dovedem u situaciju da me ženska povrijedi, a da ja baš nemam oružja za uzvratiti. ovoj imam itekako, samo sam majmun koji se još potajno nada da se nešto može preokrenuti:flop:

iako, zadnja poruka ne zvuči dobro (nemoj više da mi šalješ poruke):rofl:

Henry_Kinasky
26.11.2007., 16:29

Pa ako stavis slike kompromitujuceg sadrzaja, onda to svakako jeste osveta, ali prebrutalna :horor: :rofl:

Osveta je samo ako ona to vidi, i naravno ako je zaboli.
U svakom slucaju sledece leto se prosetaj na moru sa novom devojcicom, ako vec letujete u istom mestu. I naravno ako si skroz odustao od nje...(ili izadji sa Klackom u neko zezanje u Bg, a kao slucajno tamo gde ona moze da se zadesi...i onda znas sta ti je ciniti :s)

walther-P38
26.11.2007., 16:33
ma dobro, malo sam napuhao:D gostovala je u nekom showu.

Ne, to znači da si pizdek i da je bila u pravu:kava:

đa'o maniti
26.11.2007., 16:35
Ma jebeš politiku i BGD i ZG......, ajte ljudi na prčenje...

http://news.bbc.co.uk/nol/shared/spl/hi/pop_ups/07/europe_serbian_voices/img/2.jpg

dudu
26.11.2007., 16:38
Pa ako stavis slike kompromitujuceg sadrzaja, onda to svakako jeste osveta, ali prebrutalna :horor: :rofl:

U svakom slucaju sledece leto se prosetaj na moru sa novom devojcicom, ako vec letujete u istom mestu. I naravno ako si skroz odustao od nje...(ili izadji sa Klackom u neko zezanje u Bg, a kao slucajno tamo gde ona moze da se zadesi...i onda znas sta ti je ciniti :s)

ma ne nisu kompromitirajuće slike, niti video (iako postoji jedan, samo je zajeb što sam i ja unutra:rofl: ).

a ne znam, teško bih podnio da je sad sretnem s nekime u neko dogledno razdoblje. zato mislim da ću lagano zaobići hvar slijedeće ljeto, ili bar period u kojem je ona tamo.

dudu
26.11.2007., 16:45
zapravo je ova tema svemu kriva. započela je još prije ljeta, a onda kad sam doletio na more, nekak se potrefilo da sam prva dva dana na dosta beograđanki naletio. i onda mi vrag nije dao mira, da imam o čemu pisati nakon ljeta:rofl:

prošle godine sam ih najnormalnije sve odjebo i žnjaro neku parižanku:D

dudu
26.11.2007., 16:50

ili mrtvo hladno na večeru u restoran u kojem radi kad nije na predavanjima. sam bi sebe prozvao carem:D

Henry_Kinasky
26.11.2007., 17:08
ili mrtvo hladno na večeru u restoran u kojem radi kad nije na predavanjima. sam bi sebe prozvao carem:D

To bi bilo ok da zivis u Bg.
Ono kao satro slucajni susreti, pa je pravis ljubomornom, pa joj maznes drugaricu....
Ovako sta god da uradis, znace da to radis namerno...a onda nije to to.

Jedino ako nisi odustao, pa odes u restoran sa 101 ruzom (znam gde ima jeftino, javi se ako se odlucis :D), u nadi da ce biti jos neceg.

Hvar ne bi trebao da izbegavas. Ko je jebe, neka misli da si galeb, da ti je bila letnja avanturica (ako do tada sve propadne)....

dudu
26.11.2007., 17:19
To bi bilo ok da zivis u Bg.
Ono kao satro slucajni susreti, pa je pravis ljubomornom, pa joj maznes drugaricu....
Ovako sta god da uradis, znace da to radis namerno...a onda nije to to.

Jedino ako nisi odustao, pa odes u restoran sa 101 ruzom (znam gde ima jeftino, javi se ako se odlucis :D), u nadi da ce biti jos neceg.

Hvar ne bi trebao da izbegavas. Ko je jebe, neka misli da si galeb, da ti je bila letnja avanturica (ako do tada sve propadne)....

haha, već sam našao na webu gdje se cvijeće može naručiti i poslati, a da ne mrdnem iz fotelje:D

ma to se šalim s hvarom :mig:

alfa mužjak
26.11.2007., 19:05
Pa nećeš valjda cvijeće slat ako si dobio pedalu, crni dudu?!

Pošalji kitu, ali ne cvijeća......:mig:

Kako može uopće veza na daljinu funkcionirat, ak' sex nije atomski?

dudu
26.11.2007., 19:10
Pa nećeš valjda cvijeće slat ako si dobio pedalu, crni dudu?!

Pošalji kitu, ali ne cvijeća......:mig:

Kako može uopće veza na daljinu funkcionirat, ak' sex nije atomski?

ma nije pedala, još se tu ima kaj za reći:mig:

no comment za ovo drugo. ajd razmisli malo...jel bi ti išao u bg samo tako:bicedobro:

Henry_Kinasky
26.11.2007., 19:15
no comment za ovo drugo. ajd razmisli malo...jel bi ti išao u bg samo tako:bicedobro:

A nista ljubav a :confused:

Stvarno ste vi muskarci svi iste svinje :kava:

:lol:

dudu
26.11.2007., 19:16
A nista ljubav a :confused:

Stvarno ste vi muskarci svi iste svinje :kava:

:lol:

između ostalog. kad se spoji jedno i drugo, to je to:mig:

nemoj sad vadit iz konteksta, čovjek je pitao za konkretnu stvar:)

alfa mužjak
26.11.2007., 19:44
Ma nisam ja ništa mislio na tebe konkretno......već razmišljam na tragu:....ak' već prekidaš, bar se dogovori za kobasičenje tu i tamo....:mig:
Pa nije ona cesta bezveze 'bratstva i jedinstva'....

dudu
26.11.2007., 20:03
Ma nisam ja ništa mislio na tebe konkretno......već razmišljam na tragu:....ak' već prekidaš, bar se dogovori za kobasičenje tu i tamo....:mig:
Pa nije ona cesta bezveze 'bratstva i jedinstva'....

jesam još sinoć, ali nije došao odgovor na to pitanje:p

ma kajgod, idem si već sutra neku trebu naći i ćao. klin se klinom izbija. je da ću bit u banani još pitaj bog te kolko, ali bar da se imam za nešto uhvatiti, ovak ću samo praznu slamu mlatit i padat u depru.

Klačko
27.11.2007., 11:16
Dudu, samo opusteno brate, pusti ljubav i gluposti, kad se desi prava ljubav desi se, dotada samo seks (...Srbina spasava:D).

bonislav
27.11.2007., 11:17
Dudu, samo opusteno brate, pusti ljubav i gluposti, kad se desi prava ljubav desi se, dotada samo seks (...Srbina spasava:D).

Možda ne znamo da radimo ali zato umemo da se ....:D .

Klačko
27.11.2007., 13:51

Samo jedan citatčić:

Juce nisam mogao da otvorim, evo sad sam procitao... Interesantan tekst ali nis spektakularno, ne:mig:

Interesantno da nigde ne mozete bez Beograda, dezurni krivac za sve:...Iako je Beograd namijenio Zagrebu da izgleda poput engleskog industrijskog grada Manchestera, što se da naslutiti iz nekih nacrta, Zagreb je ispao sasvim drukčije...

A i ova fotka mi je konza: http://www.jutarnji.hr/EPHResources/Images/2007/11/22/rupnik1.jpg - :s (urbana tradicija na delu:mig:)

alfa mužjak
27.11.2007., 13:53
A i ova fotka mi je konza: http://www.jutarnji.hr/EPHResources/Images/2007/11/22/rupnik1.jpg - :s (urbana tradicija na delu:mig:)

Ekskurzija iz BG.:mig:

Klačko
27.11.2007., 13:59
Rast BDP-a ove godine u Srbiji 7,5%:s :top: Kapiram da nema zajebancije i politicke nestabilnosti zbog resavanja statusa Kosova ladno bi cepali i 10% godisnje.

http://www.b92.net/biz/vesti/tema.php?id=141&start=10&nav_id=273470

Klačko
27.11.2007., 14:05
Ekskurzija iz BG.:mig:

Brutalno Alfa, brutalno, ovom se od tebe nisam nadao:D

sjekira
27.11.2007., 14:17
Juce nisam mogao da otvorim, evo sad sam procitao... Interesantan tekst ali nis spektakularno, ne:mig:

Interesantno da nigde ne mozete bez Beograda, dezurni krivac za sve:...Iako je Beograd namijenio Zagrebu da izgleda poput engleskog industrijskog grada Manchestera, što se da naslutiti iz nekih nacrta, Zagreb je ispao sasvim drukčije...

Profesori s Harvarda napisali knjigu o zagrebačkoj arhitekturi i urbanizmu, impresionirani do kraja, govore da je Zagreb najinteresantniji grad na području A-U... Ali niš spektakularno :rolleyes:

Baš me zanima kad će netko takav napisat knjigu o Beogradu? Eventualno kad nekog zainteresira grad od milju i pol stanovnika u kojem ne postoje dve ulice koje se sjeku pod pravim kutem...

Misli se na Beograd kao na metaforu jugoslavenske komunističke vlasti naravno, i to je zaista i istina. Pa su Ibler i Holjevac morali praktički subverzivno planirat grad...

alfa mužjak
27.11.2007., 14:18
Rast BDP-a ove godine u Srbiji 7,5%:s :top: Kapiram da nema zajebancije i politicke nestabilnosti zbog resavanja statusa Kosova ladno bi cepali i 10% godisnje.

http://www.b92.net/biz/vesti/tema.php?id=141&start=10&nav_id=273470

Ako je istina, onda pohvala s moje strane.

No volio bih potvrdu od strane nezavisnih stručnjaka za ovaj podatak.

A koliko vidim po članku preuzimate neka hr. iskustva.

Klačko
27.11.2007., 14:26
Eventualno kad nekog zainteresira grad od milju i pol stanovnika u kojem ne postoje dve ulice koje se sjeku pod pravim kutem...

E ovo smo ranije apsolvirali, ne znam zasto kenjas ponovo. Ima jedno jako jednostavno objasnjenje za taj fenomen: topografija, Sjekirice, topografija:rolleyes: Ceo Beograd (izuzev NBG-a) je "u brdima i dolinama", tako da nije bio bas najpovoljniji teren za pravljenje pravougaonih blokova... Uostalom, iznenadjujuce je s obzirom na tu datost da je dosta ulica i kvartova (Dorcol, Vracar, Palilula, deo od Slavije do zel. stanice, itd.) pod pravim uglom...

sjekira
27.11.2007., 14:34
E ovo smo ranije apsolvirali, ne znam zasto kenjas ponovo. Ima jedno jako jednostavno objasnjenje za taj fenomen: topografija, Sjekirice, topografija:rolleyes: Ceo Beograd (izuzev NBG-a) je "u brdima i dolinama", tako da nije bio bas najpovoljniji teren za pravljenje pravougaonih blokova... Uostalom, iznenadjujuce je s obzirom na tu datost da je dosta ulica i kvartova (Dorcol, Vracar, Palilula, deo od Slavije do zel. stanice, itd.) pod pravim uglom...

Dobro, nebitno, malo te cimam za Beograd.

Živio si u Americi i znaš što je Harvard, a ta Eve Blau je očito neki stručnjak svjetskog glasa i kad je ona impresionirana Zagrebom onda je to jebeni kompliment.

Mi smo to tebi ovdje pokušavali objasnit, da su Zagreb i Beograd po razini urbanizma i arhitekture otprilike usporedivi kao i Dubrovnik i Paraćin, ali se ti nisi dao. I sad još kažeš da ovo nije ništa posebno...

Nedavno sam i Henryu rekao, nemoj se pravit glup kad nisi...

Klačko
27.11.2007., 14:40
Ako je istina, onda pohvala s moje strane.

No volio bih potvrdu od strane nezavisnih stručnjaka za ovaj podatak.

A koliko vidim po članku preuzimate neka hr. iskustva.

Pa ne znam i ja sam prijatno iznenadjen, jer sam mislio da ce doci do izvesnog usporavanja ove godine. Svako je, naime, kapirao da je tako veliki rast prvih par godina posle 5. oktobra bio prevashodno zbog niskog starta, ali ovo je vec 2007. i mislim da se ovako veliki rast 7 godina u nizu ne moze vise objasnjavati samo niskim startom vec i cinjenicom da se i privreda u medjuvremenu zahuktala i da smo poceli da hvatamo prikljucak sa ostatkom regiona. Bojim se u ovoj situaciji nas samih, jer ako u ovoj papazjaniji sa Kosmetom se sve slomi preko ledja Srbije (citaj: Albancima drzava tj. sve; Srbiji po obicaju nista), da ce nas politicka "elita" sa tunjavim Vojom ponovo povesti u neku samoizolaciju e onda smo ga stvarno ispusili na duge staze. Bice kao u onoj Djoletovoj pesmi: "Putuj Evropo, nemoj vise cekati na nas, ne pitaj mnogo dospeces i ti na rdjav glas...":(

Mada ima i ohrabrujucih vesti - izgleda da ce Zastavu da kupi GM ili Pezo:

http://www.b92.net/biz/vesti/aktuelno.php?id=200&start=0&nav_id=273461

Klačko
27.11.2007., 14:41
edit

Klačko
27.11.2007., 14:54
Dobro, nebitno, malo te cimam za Beograd.

Živio si u Americi i znaš što je Harvard, a ta Eve Blau je očito neki stručnjak svjetskog glasa i kad je ona impresionirana Zagrebom onda je to jebeni kompliment.

Mi smo to tebi ovdje pokušavali objasnit, da su Zagreb i Beograd po razini urbanizma i arhitekture otprilike usporedivi kao i Dubrovnik i Paraćin, ali se ti nisi dao. I sad još kažeš da ovo nije ništa posebno...

Nedavno sam i Henryu rekao, nemoj se pravit glup kad nisi...

Stvarno nisam procitao nista posebno u clanku sem da je rekla da joj je Zagreb "najzanimljiviji" (stagod to znacilo, uzasno sirok pojam)...

Ali da ti ne ostanem duzan za Beograd: Le Korbizije je 1950 i neke kad ga je posetio izjavio da je to "najruzniji grad na najlepsem mestu". Peder francuski:D

bonislav
27.11.2007., 14:58
Ma sve što vrijedi u BG je nasljedstvo Jugoslavije tj. činjenice da je taj grad bio metropola zemlje od 20.000.000 stanovnika.

Tu ne mislim samo na velike građevine u BG koje su gradili svi narodi i narodnosti nego i na mnoge druge stvari.

Da je bio metropola samo Srbije, Beograd bi bio obična pašalučka palanka u rangu Skopja i Tirane samo nešto veći.

Ali sve to spada u "Što bi bilo kad bi bilo".:D

sjekira
27.11.2007., 15:22
Stvarno nisam procitao nista posebno u clanku sem da je rekla da joj je Zagreb "najzanimljiviji" (stagod to znacilo, uzasno sirok pojam)...

Užasno širok pojam kada to kaže češki ili japanski turist i laik, ali kada to kaže harvardska profesorica i jedna od vodećih svjetskih stručnjaka na tom polju, onda je to vrlo određen i znakovit pojam i ogromni kompliment.

Valjda zato je žena odlučila napisati knjigu o tome. :rolleyes:

Pročitaj još jednom:

To su neki od zaključaka stručnjaka s Harvarda Eve Blau i Ivana Rupnika, čija će knjiga “Projekt Zagreb” biti promovirana sutra u Društvu arhitekata. Knjigu o Zagrebu kao specifičnom gradu u tranziciji izdao je španjolski izdavač Actar, a tiskana je na engleskom jeziku.

Samo dva dana ranije knjiga je promovirana i na Arhitektonskom fakultetu u Veneciji, a između dvije promocije razgovarali smo s Ivanom Rupnikom.

- Eve Blau je teoretičarka arhitekture poznata po tome da mijenja klasične povijesne predodžbe kroz čitanja arhitekture. Ova knjiga ima šansu promijeniti čitanje naše povijesti - kaže Rupnik. Za seminar o Zagrebu prijavilo se deset puta više studenata nego što ih se može primiti.

dudu
27.11.2007., 16:17

hehe, ima toga još :D

Savezni je inspektor došao iz Beograda i zabranio radove jer nismo imali građevinsku dozvolu. Direktor je povukao mehanizaciju i zatvorio gradilište. Kad je dozvola došla, Šukalo kaže, noću su nadoknađivali kašnjenje.

http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/zagreb/2959518/index.do

Klačko
27.11.2007., 16:30
hehe, ima toga još :D

Savezni je inspektor došao iz Beograda i zabranio radove jer nismo imali građevinsku dozvolu. Direktor je povukao mehanizaciju i zatvorio gradilište. Kad je dozvola došla, Šukalo kaže, noću su nadoknađivali kašnjenje.

http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/zagreb/2959518/index.do

A dobro, to nema veze sa Beogradom i Beogradjanima vec sa komunistickim sistemom u kojem je bilo svih "bratstvojedinstvenih naroda i narodnosti":rolleyes:

Sta sad ja treba da pominjem primer Patrijarha Germana koji je tokom bezmalo cetiri decenije ravno 87 (i slovima: osamdesetsedam) puta pisao molbe tadasnjim vlastodrscima da se odobri nastavak gradnje Hrama Svetog Save i to je tek 1985. godine pozitivno reseno.

Klačko
27.11.2007., 16:36
Nego Dudu, moj druze zagrebacki, evo ti par slika dela Beograda koji si verujem dobro upoznao (Jove Ilica, bese li:mig:)

http://i191.photobucket.com/albums/z70/jetmech_ord/Beograd%20January%202007/da61.jpg
http://i191.photobucket.com/albums/z70/jetmech_ord/Beograd%20January%202007/c693.jpg

Ne ljuti se, naisao na njih na netu pa se setih tebe...

dudu
27.11.2007., 16:36
ne pričaš kako ti je na novom poslu.

dudu
27.11.2007., 16:39
Nego Dudu, moj druze zagrebacki, evo ti par slika dela Beograda koji si verujem dobro upoznao (Jove Ilica, bese li:mig:)

http://i191.photobucket.com/albums/z70/jetmech_ord/Beograd%20January%202007/da61.jpg
http://i191.photobucket.com/albums/z70/jetmech_ord/Beograd%20January%202007/c693.jpg

Ne ljuti se, naisao na njih na netu pa se setih tebe...

je je, jove ilića:)

ma to je zapravo malecka ulica, ali ima je dosta po dužini.

Klačko
27.11.2007., 16:45
ne pričaš kako ti je na novom poslu.

Umorno, upravo sad zavrsavam. Ima dosta da se radi, ali je sve to rutina i pomalo dosadno. Najgore mi je okruzenje, ni sa kim se nisam nesto skapirao a i prilicna je razlika u godinama pa je to razlog I guess. Najvaznija je kinta a ona je relativno dobra za nase uslove (nesto preko 39000 din - oko 490 evra), ali tek cekam prvu pa cu ti reci za utiske kad je dobijem:mig:

dudu
27.11.2007., 16:50
znaš koja mi muka dođe, kad znam da sam trebao za tjedan dana ići na dva tjedna:rolleyes:

baš sam se veselio, a sad ćorak.

Klačko
28.11.2007., 16:30
Pustite neke songove o Zagrebu, Beogradu...

Evo za pocetak, meni najdraza pesma o Beogradu...

Polomio sam se da nadjem fenomenalni spot ove pesme, ali nisam uspeo:( Cuvena stvar od Vlade i Bajke od pre 10-15 godina, gde ucestvuju mnogi poznati likovi poput glumaca Dragana Nikolica, Dragana Bjelogrlica, Nikole Koja, pisca Duska Kovacevica (bonus za Sjekiru:mig:), novinara Tirnanica, gradske face Preleta, itd... Nazalost nasao sam samo ovu ruznu video/foto pokrivalicu na youtubeu, ali vredi odslusati zbog pesme koja je extra...

http://www.youtube.com/watch?v=ChIb6EosaGA&feature=related

"Beograd moj"

(Vlada i Bajka)
Pamtis li jos nasa jutra
i sad ima nesto sto nas veze,

(Gagi Nikolic)
Ima neceg u ovom gradu
neka suza, sto me steze.
(sto me steze)

(Bora Corba)
Pamtis li jos one noci
sto im sunce zvezde krade,

(Prele)
Ima neceg na tom nebu
samo tvoje, Beli grade...

(svi)
Gde god da krenem,
taj grad me prati
Beograd moj,
sebi me vrati.
(Beograd moj)
Gde god da odem
taj grad me cuva,
kroz moju glavu
kosava duva...

(Bjela i Koja)
Njemu je svuda rasuta dusa
po celom svetu, deca i ljudi.
A grad iznad reka stoji kao kruna
danju me veze,
nocu me budi...

Gde god da krenem,
taj grad me prati
Beograd moj,
sebi me vrati
(Beograd moj)
gde god da odem
taj grad me cuva
(taj grad me cuva)
kroz moju glavu
kosava duva...

:s :s

Bog mi je svedok koliko mi je ova pesma bila u usima "tamo daleko" kad me je cepala nostalgija za mojim gradom...

balls_of_steel
28.11.2007., 16:38
evp par pjesama o zagrebu:

http://www.youtube.com/watch?v=HFgAhEOzUJc - zagrebackim ulicama (legendarna stvar)
http://www.youtube.com/watch?v=jzELBI6pqqI - ovo je novija stvar od josipe lisac ft. stoka (yebeno)
:mig:

Klačko
28.11.2007., 16:47
evp par pjesama o zagrebu:

http://www.youtube.com/watch?v=HFgAhEOzUJc - zagrebackim ulicama (legendarna stvar)
http://www.youtube.com/watch?v=jzELBI6pqqI - ovo je novija stvar od josipe lisac ft. stoka (yebeno)
:mig:

Ova druga mi je do jaja, fazon ujutru kad ides na sljaku ili skolu da te malo razbudi:top:

VrangeL_1917
28.11.2007., 19:08
Ma sve što vrijedi u BG je nasljedstvo Jugoslavije tj. činjenice da je taj grad bio metropola zemlje od 20.000.000 stanovnika.

Tu ne mislim samo na velike građevine u BG koje su gradili svi narodi i narodnosti nego i na mnoge druge stvari.

Da je bio metropola samo Srbije, Beograd bi bio obična pašalučka palanka u rangu Skopja i Tirane samo nešto veći.

Ali sve to spada u "Što bi bilo kad bi bilo".:D

Pretpostavljam da misliš na Kalemegdan,ušće Save u Dunav, Gardoš. Dunavski-Savski kej, Ratno ostrvo, Košutnjak?

bonislav
28.11.2007., 19:13
Pretpostavljam da misliš na Kalemegdan,ušće Save u Dunav, Gardoš. Dunavski-Savski kej, Ratno ostrvo, Košutnjak?

:confused:

VrangeL_1917
28.11.2007., 19:19
:confused:

:cool: :cool: :cool:

bonislav
28.11.2007., 19:23
:cool: :cool: :cool:

:mljacko:

VrangeL_1917
28.11.2007., 19:28
Boni, obnašaj se pristojno! Hajde sad bez zezanja na šta si tačno mislio kada si rekao da "je sve što vredi u BGD-u nasleđe iz Jugoslavije"? :cool: :cool: :cool:

Anamnesis
28.11.2007., 19:45
[QUOTE=Klačko;11508454]Pustite neke songove o Zagrebu, Beogradu...

Za grad koji imam rad:
http://www.youtube.com/watch?v=IEnj-8bVLeA&feature=related

Serbus Zagreb:
http://www.youtube.com/watch?v=oBrhA5PbmyQ

Dinamo ja volim:
http://www.youtube.com/watch?v=o4uk00nVgM4

bonislav
28.11.2007., 21:15
Boni, obnašaj se pristojno! Hajde sad bez zezanja na šta si tačno mislio kada si rekao da "je sve što vredi u BGD-u nasleđe iz Jugoslavije"? :cool: :cool: :cool:

Pa dobro to je pretjerivanje:D , ali Beograd ne bi bio ovakav da je bio metropola samo Srbije.

sjekira
29.11.2007., 09:48
Pustite neke songove o Zagrebu, Beogradu...

Joj, opet bu Beograd dobil po ušima :rofl:

O Zagrebu imam valjda 30 pjesama na iPodu. Ne znaš koja je bolja. Što i nije čudo jer je Zagreb Fest najstariji festival u Europi nakon San Rema.

Nema ih na netu previše, nažalost. Našel sam dve za sad...

Hrvoje Hegedušić:
http://www.youtube.com/watch?v=GHsUCILcNZ4

Fiko Diklić, to je netko zmontiral fotke Zagreb s pjesmom u pozadini, ali nije loše za pogledat:
http://www.youtube.com/watch?v=d6yORkP9TrU

Gabi Novak, ovo je neka nova stvar:
http://www.youtube.com/watch?v=oLZ9-1sh3yc

keke
29.11.2007., 10:24
popevke sem slagal (1941) za dobra stara vremena :D
http://www.youtube.com/watch?v=Be-80EknlgA

sjekira
29.11.2007., 10:42
Najjača lokalpatriotska, patriotska i općenito najjača pjesma ikad snimljena:

http://www.youtube.com/watch?v=cyLwi7zrpQ0

"Ne vesele mene bez vas utakmice nedjeljom" :cry:

dudu
29.11.2007., 12:14
meni je ova pjesma simbol zagreba, mog kvarta, djetinjstva i svega što je vezano uz to. kad je čujem, a nisam u zagrebu, srce puca.

heroj ulice

http://www.youtube.com/watch?v=xue-0YbQo_U

Klačko
29.11.2007., 12:24

Odlicna pesma, tekst je da se najezis. Mogu da zamislim kako vas radi ova pesma:top: I inace gotivim Prljavo Kazaliste, jedan od boljih bendova na ovim prostorima...

Jel ovaj koncert sa snimka bio za vreme rata?

dudu
29.11.2007., 12:26
Odlicna pesma, tekst je da se najezis. Mogu da zamislim kako vas radi ova pesma:top: I inace gotivim Prljavo Kazaliste, jedan od boljih bendova na ovim prostorima...

koji je za tebe band simbol beograda, više nego ijedan drugi?

dudu
29.11.2007., 12:26

Jel ovaj koncert sa snimka bio za vreme rata?

da, za božić 1994.

Klačko
29.11.2007., 12:52
Danas je to svakako Beogradski sindikat... Momci su carevi. Slusaj stvar:

http://www.youtube.com/watch?v=yzrajLN4qPk - "Samo za BGD":s

"Samo za Dorcol kraj i za osecaj sto daje" :lux:

Klačko
29.11.2007., 13:11
BS mažu govnima ovu nasu kvazi-elitu sto politicku sto ove ostale, zato su toliko i popularni... Zipa molim te kako su ih ovde opleli, pesma je brutala:s

http://www.youtube.com/watch?v=jKbz-dCjW8Q

ili ovde, pesma prikladnog naziv "Govedina" (spot je vrlo originalan):

http://www.youtube.com/watch?v=zwyBsmxmOCI

Pljačkam Invalide
29.11.2007., 13:30
Kad je netko već spomenuo Prljavce(iako ih je danas vrijeme pregazilo),ovaj video se mora vidjet...200 000 ljudi na trgu,skakanje,baklje...za naježit se

http://www.youtube.com/watch?v=TRRW_rT1v3I

Henry_Kinasky
29.11.2007., 13:40
http://youtube.com/watch?v=Sy9ybaPDZ48
Pesma popularna od Vardara do Triglava, prorade svima emocije vezane za bivsu i sadasnju prestonicu :s :D

Skoro sam saznao da je tekst pisao Dino Merlin :eek: Koji danas za milion evra verovatno ne bi pevao ovde.

I naravno BS http://youtube.com/watch?v=3yFRPXyHu3g

Pljačkam Invalide
29.11.2007., 13:47
BS mažu govnima ovu nasu kvazi-elitu sto politicku sto ove ostale, zato su toliko i popularni... Zipa molim te kako su ih ovde opleli, pesma je brutala:s

http://www.youtube.com/watch?v=jKbz-dCjW8Q

ili ovde, pesma prikladnog naziv "Govedina" (spot je vrlo originalan):

http://www.youtube.com/watch?v=zwyBsmxmOCI

Klačko,ako se ne varam taj Beogradski sindikat je u jednoj pjesmi pljuvao neke srpske repere koji repaju s Hrvatima?O kome je riječ?

Klačko
29.11.2007., 13:55
Od starijih bendova, ima ih mnogo koji simbolizuju Bg, sve zavisi od senzibiliteta. Nekome je to EKV ili Elektricni orgazam, meni vise pasu Riblja Corba ili Bajaga iako niko nema pesmu posvecenu o Beogradu ali se grad provlaci kroz skoro svaku njihovu pesmu.

Tako, recimo, Bajagina stvar "442 do Beograda" mi je obavezna kad idem tj. kad se vracam kuci sa mora (sto je najbolje, otrpilike je to neka kilometraza:))... Od Riblje Corbe pesma koja me najvise podseca na Bg je "Dobro jutro":

http://www.youtube.com/watch?v=DogjR2BAQok

a uz neizbeznu "Pogledaj dom svoj, andjele", njegova najbolja pesma je "Kad hodas":

http://www.youtube.com/watch?v=2VHWLXLddXo :kiss:

Henry_Kinasky
29.11.2007., 14:01
Artist: Riblja Corba
Song: Beograde
Album:
[B u y „ ” CD]

Gradimo Europenis
Europenis gradi nas ...
Beograde, Beograde
U bodljikave zice nek te ograde

„Da ne udju izbeglice
Velike su izelice
Izaci će na ulice
Pomerice nam guzice
Beograde, Beograde
Nek idu kuci,
Lepse je bez njih
Beograde, Beograde
Skocice do Tolstojeve
Polomice one leve
Biće love kao pleve
Sve će tamo da poseve
Beograde, Beograde
Nek idu kuci,
Lepse je bez njih
Neka se vrate medj Hrvate
Pa nek se mlate svaki dan
To sto su Srbi važno nije
Neka ih bije ko god zna
Ti i ja!
Beograde, Beograde
Ovde će se udomiti
Na sve će se okomiti
Sve će zivo polomiti
Unistiti i zgromiti
Beograde, Beograde
Nek idu kuci,
Lepse je bez njih
Beograde, Beograde
Nek se vrate na ognjista
Ovde za njih nema ništa
Svi su oni delikventi
Šta će njima dokumenti
Beograde, Beograde
Nek idu kuci,
Lepse je bez njih ”
Ima i Corba pesmu "Beograde", ali je teska ironija i sprdnja, tako da logicno nije posvecena gradu.

Eddy Grant ima pesmu "Belgrade" (i album mu se tako zove ja mislim).

Klačko
29.11.2007., 14:02
Pesma popularna od Vardara do Triglava, prorade svima emocije vezane za bivsu i sadasnju prestonicu :s :D

Skoro sam saznao da je tekst pisao Dino Merlin :eek: Koji danas za milion evra verovatno ne bi pevao ovde.

Pesma je naravno ekstra, malo vise za zene al' nema veze - Cecina najbolja svakako! Jel mi verujes da sam je cuo bar 3-4 puta letos kad sam bio u "lijepoj njihovoj":eek: Dva puta sam je cuo iz kola u prolazu (jedan je otpanjio do daske kad je video nase tablice) a jednom mi je pevala na uvce riba iz Varazdina koju sam upoznao na Korculi:s

Klačko
29.11.2007., 14:11
Klačko,ako se ne varam taj Beogradski sindikat je u jednoj pjesmi pljuvao neke srpske repere koji repaju s Hrvatima?O kome je riječ?

Ne znam za to:confused: Znam da u "Govedini" ide ono:

Da se foliras ko Englez kad dodju neki strendzeri,
da se odreknes Guce, kajmaka i radze,
A tolerises Hrvate, Borku, gej parade,
ma, jebes Levijeve dokumentarce
nije me sramota sto poreklom sam odavde...

Borka Pavicevic - zena-simbol NVO sektora
Bernar Anri-Levi - onaj francuski satro filozof koji je radio dokumentarce o "Srbima kao genocidnom narodu"

ja more
29.11.2007., 14:21

Posto Klacko ne zna, recicu ti ja... Prozivaju nase repere koji repuju KAO Hrvati, a ne koji repuju sa Hrvatima(uglavnom se misli na naglasak, ali ima tu jos nekih stvari...) A inace, momci su legende, bili su letos u Valjevu, uzivo sam video kakvi su carevi...

Klačko
29.11.2007., 14:23
Naravno, ovom prilikom ne treba zaboraviti ni super-mega-giga hit Zdravka Colica, "April u Beogradu":s

http://youtube.com/watch?v=HPVi1zoxxIo&feature=related

"...uzaludno trazi usne jedne devojke sto se divno mazi..." :kiss:

Klačko
29.11.2007., 14:31
Nezvanicna himna svih onih Beogradjana (generacija 1970 i neke; mladi i obrazovani, najbolji deo ovog grada) koji su tokom 1990-ih zbog opsteg beznadja zauvek napustili ovaj grad i otisli na "truli Zapad":( Nisam mogao da nadjem stvar na netu, ali verujte mi da je odlicna (malo vise patosa, al' dobro:mig:). Ostaje mi samo da kopipejstujem tekst:

"Vrati se"

Otisla si jednog jutra,
Puna straha, putem snova,
Otisla iz ovog grada.
Sve se nadam da ces negde iz svitanja naci bolje.
Sad kad pises, jedno pitas
Svaka rec ti prosto moli
Obisla si pola sveta, ali nigde mesta nema
Koje mozes da zavolis kao svoj grad, Beograd.

JAVI SE, I NASIH REKA SETI SE,
NA KRILU BELOG GOLUBA
DOLETI MENI NA DLAN.
BEOGRAD, JOS UVEK IMA STARI SJAJ,
RODNI GRAD, ZOVE TE SAD.

Odnela si nesto slika,
Samo kofer uspomena,
Dovoljno da pamtis
Ono sto te veze i zove da se vratis.
Sad kad sanjas, san te pita,
Sto ti svicu sivi dani.
Dotakla si svoju dugu
A za uzvrat imas tugu
I nemas koga da volis,
A tako bi rado u svoj grad, Beograd.

JAVI SE,I NASIH REKA SETI SE,
NA KRILU BELOG GOLUBA
DOLETI MENI NA DLAN.
BEOGRAD,JOS UVEK IMA STARI SJAJ,
RODNI GRAD,ZOVE TE SAD.

:cry:

Henry_Kinasky
29.11.2007., 14:32
Posto Klacko ne zna, recicu ti ja... Prozivaju nase repere koji repuju KAO Hrvati, a ne koji repuju sa Hrvatima(uglavnom se misli na naglasak, ali ima tu jos nekih stvari...) A inace, momci su legende, bili su letos u Valjevu, uzivo sam video kakvi su carevi...

Ne znam koji to reperi repuju kao Hrvati :confused:

Kad kazu u u Govedini "A tolerises Hrvate..." misle na ovaj sund tipa Magazin, Ivana Banfic...sto se ne skida sa radio stanica i Pinka.

Meni vise lezi Marchelo, ali i ovi momci su odlicni svakako...

Ne zaboravimo bracu Cigane i kultnu pesmu http://youtube.com/watch?v=0uCTJ7hkX-k

ja more
29.11.2007., 14:44
JA znam ali ne mogu sada da ti nabrajam... Evo na primer neki likovi, zovu se Gospoda, i znam jednu njihovu pesmu, Ajde da, osim naglaska, u refrenu kazu jos jednu turu sipaj si, a ko jos kaze si za sebi u Srbiji, bar ja nisam nikada cuo... Kada bi cuo pesmu, znao bi na sta mislim...

Klačko
29.11.2007., 15:09
Kad je netko već spomenuo Prljavce(iako ih je danas vrijeme pregazilo),ovaj video se mora vidjet...200 000 ljudi na trgu,skakanje,baklje...za naježit se

http://www.youtube.com/watch?v=TRRW_rT1v3I

Koje ludilo, jebote... Je li to najveci koncert svih vremena u Zg?

Inace, oni su meni jedna od asocijacija na Zagreb. Brdo dobrih pesama, ali za "Marinu" sam emotivno vezan:s

Uvek su bili popularni u Beogradu, napunili bi Arenu garantovano. Ali ne verujem da ce ikad vise odrzati koncert ovde... Steta!

zlatna ribica
29.11.2007., 15:31

Inace, oni su meni jedna od asocijacija na Zagreb. Brdo dobrih pesama, ali za "Marinu" sam emotivno vezan:s

Uvek su bili popularni u Beogradu, napunili bi Arenu garantovano. Ali ne verujem da ce ikad vise odrzati koncert ovde... Steta!

Ovaj je s koncerta na Dolcu 1997 (na tom sam bila :), sva se naježim kad se sjetim)

*Marina*, samo za tebe :mig:

http://www.youtube.com/watch?v=izNSminq2XU

dudu
29.11.2007., 15:33

to se računa kao najveći skup hrvata u povijesti do tog vremena. kasnije u 90-ima je to višestruko puta oboreno, ponajviše zbog dolaska pape.

alfa mužjak
29.11.2007., 15:41

Mislim da je. Do tog koncerta mislim da nisu nigdje nastupili pred više od 2-3000 ljudi.

Klačko
29.11.2007., 15:46
Mislim da je. Do tog koncerta mislim da nisu nigdje nastupili pred više od 2-3000 ljudi.

To se zove nagli skok u popularnosti:D

Je li bio ko od vas na tom koncertu?

dudu
29.11.2007., 15:50

ova mi je treštala cijelo ljeto svako jutro na uho jer smo imali neke slovenke pored nas:rofl:

Klačko
29.11.2007., 15:51
Bajaga je imao koncert na Trgu neke 1994./95. pred 100-150 hiljada ljudi... Ali najvece okupljanje je bilo za Srpsku novu godinu 1997. kad su bile one visemesecne demonstracije protiv Slobe, sviralo je vise bendova na vise lokacija ali je glavni bio koncert Riblje Corbe na Trgu. Ceo potez od Trga do Slavije (nekih 2-3km) je bio pun ljudi, pretpostavlja se da je bilo minimum pola miliona na ulicama te veceri...

alfa mužjak
29.11.2007., 15:52

Možda Sikira.... Ja sam bio trg do ovoga (Cvjetni, koji je također bio pun), držao tetku za ruku da se ne izgubim. :D

dudu
29.11.2007., 15:54

jesam ja. mene su starci ko klinca vukli na sve te "povjesne" skupove, iako ih se pola ni sjećam, s obzirom kolko ih je bilo:D

Klačko
29.11.2007., 16:04
jesam ja. mene su starci ko klinca vukli na sve te "povjesne" skupove, iako ih se pola ni sjećam, s obzirom kolko ih je bilo:D

Fina referenca:top:

dudu
29.11.2007., 17:01
arena dobro napreduje.

http://i1.tinypic.com/81plzrm.jpg

Pljačkam Invalide
29.11.2007., 17:42
Kad ste već spominjali muziku i lokal patriotizam,nemre se ne spomenut naše repere,koliko god mi ide na kurac pretjerivanje sa gangsta spikama,nemre im se reć da ne vole Zagreb:top:

Ovo mi je super spot(pjesma ne tolko) ima i navijačke tematke:mig:

http://www.youtube.com/watch?v=6ITB93T9Icc

par klasika

http://www.youtube.com/watch?v=lFalfwmq8Ks

http://www.youtube.com/watch?v=RmtscuBTLbQ

http://www.youtube.com/watch?v=3ZPd489PVTQ&feature=related

To_all_my_friends
29.11.2007., 20:37
Malo dobrog starog BG R'N'R-a

Idoli
http://www.youtube.com/watch?v=o1yjO3O9YJM ("devojko mala"-Antologijski hit beogradskog evergrina,kompozitora Darka Kraljica!)
http://www.youtube.com/watch?v=CfI3eGXkZH8&feature=related

EKV
http://www.youtube.com/watch?v=iuSthfwzjPs
http://www.youtube.com/watch?v=Kq38TaRmGjo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ex32qlF6Ss0&feature=related

Sarlo Akrobata
http://www.youtube.com/watch?v=CVdnMSOzLRQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gje5qxf6wJQ&feature=related

El.Org..
http://www.youtube.com/watch?v=K8AHTQTNbWA (Zlatni Papagaj,meni osobno najbolja stvar od njih,iz njihove New Wave-Punk faze)
http://www.youtube.com/watch?v=ZPUXPFNanhg&feature=related (insert iz filma Rajka Grlica "Karaula" :top: )

Partibrejkersi
http://www.youtube.com/watch?v=Ft52xU3mPsk
http://www.youtube.com/watch?v=GDSfSV1fvVU&feature=related

Disciplina Kicme
http://www.youtube.com/watch?v=IPPSaObr5Uc (Ova mi je omiljena od Discipline)

YU grupa
http://www.youtube.com/watch?v=4Rxp9jybqwQ

Od zagrebackih bendova bih izdvojio Azru,zatim,naravno,Prljavo kazaliste i Hladno Pivo.Evo nesto i od njih:

Hladno Pivo
http://www.youtube.com/watch?v=XaGcRcgmzdo&feature=related (ova mi je najbolja od njih :D )
http://www.youtube.com/watch?v=YPYuhqIzc9k&feature=related (takodje,preodlicna stvar sa veoma jakom porukom :rofl: )
http://www.youtube.com/watch?v=MMcDpY5PAko&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=kowKFQQulKc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZjuwZDO70uU&feature=related Ma,svaka im je dobra.Ima ih jos,ali necu da ih stavljam toliko zbog duzine posta.

Prljavo Kazaliste
http://www.youtube.com/watch?v=UxPujmErlW8 (ova mi je daleko najbolja)

Azra
http://www.youtube.com/watch?v=yM2sYbPZi1o&feature=related (najjaca stvar)
http://www.youtube.com/watch?v=7UBR3pI0FEk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=RRMUNq38js4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=4ExCWcWPoKw&feature=related

Eh,da.Pomenuo bih jos Pips,Chips & Video Clips od zagrebackih bendova.

Henry_Kinasky
30.11.2007., 09:15
Dobro, dosta rock`n`rolla...teska je situacija.

Svom bratu po muci, Duduu, moram da dam jedan barbarsko-bizantinski savet. Posto znam da je prefinjenim Purgerima tesko da prevazidju takve situacije.
Veceras ti lepo na neke kako vi kazete "Cajke", pa u delirijumu muni 5 evra ovom dripcu koji je kao pevac...i na uvo mu reci :
pevaj (http://youtube.com/watch?v=Ipb3nfes60A)...
i onda se nastavlja u istom ritmu (http://youtube.com/watch?v=SBSThOBbdbQ)...

dudu
30.11.2007., 09:46
Dobro, dosta rock`n`rolla...teska je situacija.

Svom bratu po muci, Duduu, moram da dam jedan barbarsko-bizantinski savet. Posto znam da je prefinjenim Purgerima tesko da prevazidju takve situacije.
Veceras ti lepo na neke kako vi kazete "Cajke", pa u delirijumu muni 5 evra ovom dripcu koji je kao pevac...i na uvo mu reci :
pevaj (http://youtube.com/watch?v=Ipb3nfes60A)...
i onda se nastavlja u istom ritmu (http://youtube.com/watch?v=SBSThOBbdbQ)...

dobar, dobar:lol:

sjekira
30.11.2007., 10:36

Bio ja. Totalno pijan. Valjda 10.000 ljudi se kupalo u Manduševcu taj dan. Bilo je kolektivno ludilo s primjesama nacionalnog.

dudu
30.11.2007., 10:52
Bio ja. Totalno pijan. Valjda 10.000 ljudi se kupalo u Manduševcu taj dan. Bilo je kolektivno ludilo s primjesama nacionalnog.

budimo realni. bio je to svojevrsni odgovor na gazimestan:mig:

Voljenom gradu vjerojatno je najpoznatiji koncert Prljavog Kazališta, održan 17. listopada, 1989. (12. rođendan grupe) na tadašnjem Trgu Republike (današnji Trg bana Jelačića), okupio je između 200 000 i 300 000 ljudi, po nekim procjenama i 500 000.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Voljenom_gradu

Klačko
30.11.2007., 12:57

Moram jos jednom da se vratim na ovu pesmu, juce sam je prvi put cuo (ne znam gde se sve ove godine skrivala od mene;)) ali toliko je jak utisak ostavila na mene da sam sinoc kad sam se vratio kuci je snimio na kompu... Neverovatno jaki stihovi:

Ima dana kada ne znam šta ću sa sobom
Jer ne vesele mene bez vas utakmice nedjeljom,
A kada padne evo noć dozivam vas imenom
Vas su prekrili zastavom i mahovinom...

A setio sam se da si negde ranije napisao kako ti je neko iz drustva poginuo u ratu pa kapiram da je to razlog zasto te tako radi ova pesma. Onda se prisetih sebe kako sam se ko peder iscudjavao otkud toliko mrznje prema nama - pa da je obratna bila situacija i ja bih mrzeo do koske. Strasno sam vezan za moje ortake i, ne daj boze slicne situacije, ne znam kako bih mogao da normalno komuniciram a da mi se ne stvori pred ocima slika ortaka i uspomena...

Ako ti nesto znaci: moje saucesce za smrt svih tebi dragih ljudi u ratu :amen:

Klačko
30.11.2007., 13:08
Malo dobrog starog BG R'N'R-a

Idoli
http://www.youtube.com/watch?v=o1yjO3O9YJM ("devojko mala"-Antologijski hit beogradskog evergrina,kompozitora Darka Kraljica!)
http://www.youtube.com/watch?v=CfI3eGXkZH8&feature=related

EKV
http://www.youtube.com/watch?v=iuSthfwzjPs
http://www.youtube.com/watch?v=Kq38TaRmGjo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ex32qlF6Ss0&feature=related

Sarlo Akrobata
http://www.youtube.com/watch?v=CVdnMSOzLRQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gje5qxf6wJQ&feature=related

El.Org..
http://www.youtube.com/watch?v=K8AHTQTNbWA (Zlatni Papagaj,meni osobno najbolja stvar od njih,iz njihove New Wave-Punk faze)
http://www.youtube.com/watch?v=ZPUXPFNanhg&feature=related (insert iz filma Rajka Grlica "Karaula" :top: )

Partibrejkersi
http://www.youtube.com/watch?v=Ft52xU3mPsk
http://www.youtube.com/watch?v=GDSfSV1fvVU&feature=related

Disciplina Kicme
http://www.youtube.com/watch?v=IPPSaObr5Uc (Ova mi je omiljena od Discipline)

YU grupa
http://www.youtube.com/watch?v=4Rxp9jybqwQ

Svaka cast na izboru, samo ne znam sto si izostavio Van Gogh koji su vec duze vreme najbolji Bg bend a i sire, mnogo sire... Ovi ostali, poput Bajage i Corbe, su mi zadnjih godina nekako pali, valjda prosli svoj kreativni zenit... Gledaj kako Djule i ekipa praše na koncertu u Areni:

http://www.youtube.com/watch?v=cVsYkzlQjPs - boli koliko je dobra stvar :s :s :s

dudu
30.11.2007., 13:19
zanimljivo kako srpski bandovi nemaju baš neku prođu u hrvatskoj, a cajke rasturaju na svakom koraku:bljak:

shizofreni odnosi:D

VrangeL_1917
30.11.2007., 13:25
Pa dobro to je pretjerivanje:D , ali Beograd ne bi bio ovakav da je bio metropola samo Srbije.

Nije to preterivanje. To je nešto drugo, no nema veze. Elem, Beograd je sada "samo" prestonica Srbije, bumo vidli di će sad, napred ili nazad. :cool: :cool: :cool:

bonislav
30.11.2007., 13:27
Nije to preterivanje. To je nešto drugo, no nema veze. Elem, Beograd je sada "samo" prestonica Srbije, bumo vidli di će sad, napred ili nazad. :cool: :cool: :cool:

:rolleyes:

dudu
30.11.2007., 13:27

naprijed će jer to jedino ima smisla, ali da će to biti u nekim drukčijim okvirima, nego što je bilo prije, to je isto sigurno.

dudu
30.11.2007., 13:34
što je ovo s dinarom? ja sam ga mijenjao za 77, a sad je već na 85.

sjekira
30.11.2007., 13:37
A setio sam se da si negde ranije napisao kako ti je neko iz drustva poginuo u ratu pa kapiram da je to razlog zasto te tako radi ova pesma. Onda se prisetih sebe kako sam se ko peder iscudjavao otkud toliko mrznje prema nama - pa da je obratna bila situacija i ja bih mrzeo do koske. Strasno sam vezan za moje ortake i, ne daj boze slicne situacije, ne znam kako bih mogao da normalno komuniciram a da mi se ne stvori pred ocima slika ortaka i uspomena...

Ako ti nesto znaci: moje saucesce za smrt svih tebi dragih ljudi u ratu :amen:

Hvala.

http://free-ri.t-com.hr/malinskipurger/FreeWeb/bigblog/spomenik-veliki.jpg

dudu
30.11.2007., 13:40
sjekira pripada generaciji mog strica, koja je najviše ginula u 90-tima (69.-73.), tako da malo tko ne zna barem jednog mladog čovjeka koji je izgubio život.

sjekira
30.11.2007., 13:43
sjekira pripada generaciji mog strica, koja je najviše ginula u 90-tima (69.-73.), tako da malo tko ne zna barem jednog mladog čovjeka koji je izgubio život.

A znam ih dosta, i s tekmi i iz kvarta.

Ali nemojmo o tome.