PDA

View Full Version : Cetnicki mitovi i lazi

zebu
25.04.2007., 11:05
Trazio sam temu koja je vec postojala na forumu o mitovima da postavim ovo,ali je izgleda izbrisana,tako da pokrecem novu temu.Zadnjih dana sam razmisljao o jednoj lazi koja se konstantno provlaci kroz medije i s kojom se susrecem na ovom forumu.Nije mi bilo mrsko pa da potrazim genezu te lazi i na ovom forumu.Prije par sedmica berseker je tvrdio da je broj ubijenih Srba u okolini Srebrenice,prije genocida 95.,iznosio 5000.

http://www.forum.hr/showthread.php?p=8096033#post8096033

berseker:
da ti nisi mozda vidovit?okle znas da sam srbin?i sta lupas 10 000 kada je tacan broj utvrdjen!a sta je sa onim ljudima ubijenim ;neznam tocno oko 5 000 ;sto je prethodilo tome?a to da nisu ubijali zene i decu pitaj hrvatska sela ili one mudjahedine sto se raznesu bombom!ti mora da si mlad ili neupucen cim hoces opet da koljes!vrati se malo unazad i vidinesto o handzar diviziji!vidim da vehabije lepo uce ljude a to je da mrze hriscanstvo,ako si vidovit daj mi brojeve za evroloto

Nakon toga je smanjio brojku sa 5000 na 4000

berseker:
dobro si shvatio!ja sam otiso na drugu stranu a u vezi broja procitao sam i nekim pstovima i novinama i to ne srpskim da je cifra 4OOO INESTO pa sam zato rekao oko 5000 !a decko kaze njih10 000 hiljada!ali nema svrhe ko je koliko jer su zlocini isti i nikako da razumem negiranje da mudze nisu ubijali civile kada su hrvati stradali od njih isto koliko i srbi

pa je rekao da je taj podatak iz unhcr

berseker:
ne crpim svoje znanje odavde i ta cifra od 4000 i nesto je iz unhcr i nije izmisljotina ili mozda unhcr laze kad govori o srbima a govori istinu kada je o drugom narodu;nevredi se ovako prepirati;ja sam hteo misljenja ljudiju u vezi zlocina mudzahedina na avim ratistima

zebu:
Hajde molim te daj neki link gdje unhcr kaze da je ubijeno 4000 Srba u okolini Srebrenice.

berseker:
kad nadjem dacu ti!neshvataj da bezim vec sam novajlija sa racunarima

Cekao sam nekoliko sedmica da odgovori,ali se vise nije javljao.Kada sam ga na kraju sam pitao da li je nasao te podatke unhcr,priznao je da unhcr nije dao te podatke.Juce je lik sa nickom "Crni guber" tvrdio da je prema istrazivanju Mirsada Tokace u okolini Srebrenice,prije genocida,ubijeno 995 Srba imenom i prezimenom,ali ovaj put civili i vojska zajedno

http://www.forum.hr/showthread.php?t=215130&page=4

Crni guber:
U toku 3 godine rata sve srpske vojne i civilne zrtve u okolini Srebrenice su kod Tokace tacno 995 imenom i prezimenom

Kada sam opet trazi da mi izbaci podatke Mirsada Tokace o tome,priznao je da to ipak nije njegovo istrazivanje nego komisije za ratne zlocine RS

http://www.forum.hr/showthread.php?t=215130&page=5

Crni Guber:
Moram se ispraviti nije te podatke dao Tokaca vec komisija za ratne zlocine iz rs

Dakle na pocetku je bilo cak 5000 ubijenih Srba.Kada sam trazio podatke receno mi je da je 4000 i da za to postoji izvjestaj unhcr.Nakon toga mi je receno da ipak ne postoji izvjestaj unhcr.Nakon toga mi je receno da ipak nije 4000 nego 995 imenom i prezimenom prema dokumentaciji Mirsada Tokace.Nakon toga mi je receno da to ipak nema u dokumentaciji Mirsada Tokace nego da je izvor komisija RS.Ovo je tipican primjer kako se stvaraju mitovi i lazi.Niko ne zna odakle mu podaci,koji su izvori,ali svi su culi od nekog drugog i tako se nastavlja lavina lazi i mitova koji se bez ikakvih dokaza prenose od covjeka do covjeka kao igra gluhih telefona.

goldietrickz
25.04.2007., 11:11
nit ce ti itko ovdje ikad dati nekakav popis zrtava, nit ces iz njega saznati tko je bio civil a tko vojnik (jedino po spolu i godinama), i nije Srebrenica jedino takvo mjesto. gdje su napravili neki masovni zlocin, tu su, uglavnom, i izmislili neki masovni zlocin druge strane koji je prethodio njihovom i tako ga opravdali.
i tako godinama. lazi, lazi, lazi...

Hladna
25.04.2007., 11:13
zebu, mitovi i proizvodnja mitova su stvar politickog marketinga. prouci malo tu oblast, pa ce ti biti jasnije zasto se to radi i kako. vjerujem da se mnogi likovi ovdje keshiraju upravo sirenjem politickog marketinga i indoktrinacijom....
i da, napomena- svaka podudarnost sa pojedinim forumashima je slucajna :))

zebu
25.04.2007., 11:17
Ja ne bih ni reagovao na ovakve prepiske,nego zastrasujuce je kada cujem ovo isto na tv,a te ljude koji bubaju ciframa i navodnim zlocinima niko ne pita za dokaze nego ih se pusti da truju narod.I jos gore je kada se na takvim lazima zasniva opravdanje za genocid u Srebrenici.

Hladna
25.04.2007., 11:28
Ja ne bih ni reagovao na ovakve prepiske,nego zastrasujuce je kada cujem ovo isto na tv,a te ljude koji bubaju ciframa i navodnim zlocinima niko ne pita za dokaze nego ih se pusti da truju narod.I jos gore je kada se na takvim lazima zasniva opravdanje za genocid u Srebrenici.

to je to sto ti pricam...malo izucis materiju, i onda ti nece biti tesko prepoznati pol. marketing i na njihovim i na nasoj strani

Crni Guber
25.04.2007., 11:32
995 srpskih civilnih i vojnih zrtvi na podrucju opstina Srebrenica i Bratunac. To je jedini oficjelni podatak koji ja poznajem a posto dolazi od komisije za ratne zlocine rs mozda ga i srbi mogu uzeti relevantnim. To je podatak koji se uopste ne promovise medijima a svi mogu shvatiti zasto.

Prvi je o podatcima o 3500 civilnih srpskih zrtvi samo oko Srebrenice poceo Milivoje Ivanisevic sa knjigom HRONIKA NASEG GROBLJA. Ta knjiga je svojevrsni propagandni projekat sto se vidjelo i u Haagu kada se pokazalo da nema nikakvih dokaza za takve tvrdnje. Ivanisevic je po direktivi bio na podrucju opstine Bratunca i skupljao sve usmene price o zatvorima u Srebrenici, mudjahedinskim zlocinima itd stavljajuci sve u knjigu kako bi pokusao opravdati genocid.

Ber
25.04.2007., 11:41
Ubrojimo u mrtve i ;
prirodno umrle, pa ponekog živog koji je valjda vaskrsnuo, pa brojne civile koji ispalo poginuli u akciji, pa dosta imena koji spadaju pod drugu regiju.

Bilo tu sve i svašta a na kraju se zločini Bošnjaka sveli na spaljivanje i pljačkanje srpskih sela oko Srebrenice koje su i neki strani analitičari pravdali time što su bili potpuno opkoljeni i gladni.

goldietrickz
25.04.2007., 12:06
i iskreno... bilo je toga i na druge dvije strane, u puno manjoj mjeri. tesko je s njihovom propagandom se takmiciti.

Mezomorph
25.04.2007., 12:07
recimo: gradjanski rat 1990 - 1997

Mezomorph
25.04.2007., 12:08
štos je što su to svi popušili :(

Hladna
25.04.2007., 12:19
naravno, manipuliranje najbolje ide sa neukima...prikrivanje informacija, stvaranje mitova, laziranje istine, izazivanje straha i osjecaja ugrozenosti, velicanje= kompleks velicine, super nacije i povjesnih heroja + koruptivni i nepismeni politicari kojima se lako poigravati ( 2 koke, auto, stan, kuca, djeca na skolovanje vani, hrani mu sujetu-lutka je u tvojim rukama)+ mediji= ostvarenje cilja, tj. it s all about money!

zebu
25.04.2007., 12:19
i iskreno... bilo je toga i na druge dvije strane, u puno manjoj mjeri. tesko je s njihovom propagandom se takmiciti.

Naravno da je bilo,za vrijeme rata.Svi su imali propagandu.Medutim bitno je danas da ne koristimo propagandu nego cinjenice.Postoje sasvim relevantni dokazi za zlocine,od presuda haskog tribunala do mnogih nevladinih organizacija.Komisiju tvorevine koja je pocinila genocid u ovom slucaju nikako ne mozemo uzeti relevantnom jer njima i jeste u interesu da traze opravdanje az ono sto su pocinili.

COD2
25.04.2007., 12:27
Naravno da je bilo,za vrijeme rata.Svi su imali propagandu.Medutim bitno je danas da ne koristimo propagandu nego cinjenice.Postoje sasvim relevantni dokazi za zlocine,od presuda haskog tribunala do mnogih nevladinih organizacija.Komisiju tvorevine koja je pocinila genocid u ovom slucaju nikako ne mozemo uzeti relevantnom jer njima i jeste u interesu da traze opravdanje az ono sto su pocinili.

Pssst, niko se ne javlja. Prikupljaju "argumente" u polutami arhiva države Srbije. ;)

Malo strpljenja, sad će oni.

Predrag Zivkovic
25.04.2007., 12:56
Najjace mi je kada o mitovima i lazima govore ljudi koji su izmisljali 300 000 poginulih Muslimana , 100 000 silovanih muslimanki ...
Da ne pricamo kakav ste propagandni cirkus napravili od zlocina u Srebrenici.

Hladna
25.04.2007., 13:11
Najjace mi je kada o mitovima i lazima govore ljudi koji su izmisljali 300 000 poginulih Muslimana , 100 000 silovanih muslimanki ...

ma daj molim te, ko ce povjerovati u to o silovanju tolikog broja zena...pa nemate vi toliko muskaraca sposobnih za taj broj:)
e sad, silovanja je bilo, ali i meni to 100 000 nije bas realno...
broj ukupno poginulih( ratiste, civilne zrtve, logori, srebrenica i zepa) je vjerovatan

Predrag Zivkovic
25.04.2007., 13:12
ma daj molim te, ko ce povjerovati u to o silovanju tolikog broja zena...pa nemate vi toliko muskaraca sposobnih za taj broj:)
broj poginulih je vjerovatan

Sta ti je verovatno da je poginulo 300 000 Muslimana ? :rofl:

ghoust26
25.04.2007., 13:12
broj poginulih je vjerovatan

Daj hladna je li moras odmah pucati po izvidnici, pustih malo neka ih dodje vise ovako sad ce samo ignorisati temu.

Mezomorph
25.04.2007., 14:26

Ma mi rvati, muslimani, slovenci, albanci i još poneko.. mi se samo šalimo - niste vi srbi nikoga napali - to si mi samo umišljamo.... :cool:

Predrag Zivkovic
25.04.2007., 14:31
Ma mi rvati, muslimani, slovenci, albanci i još poneko.. mi se samo šalimo - niste vi srbi nikoga napali - to si mi samo umišljamo.... :cool:

Tacno ... mi smo samo branili svoje , a vi ste napadali . :top:

walther-P38
25.04.2007., 15:08

:jumping: :jumping:

dudu
25.04.2007., 15:22
meni se uopće ne da čitati ovakve teme, jer mi je zlo od srba i njihovih brojki.

Hroboatos
25.04.2007., 16:05
To je posljedica mentaliteta. Preneseno sa srpske mrežne postaje.

Prosecan Turkosrb(in) glasa za radikale, obozava Cecu, poreklom je izbosne ili iz okoline Bijelog Polja, ali je ceo zivot proveo u predgradjima Beograda gde su njegovi stari bespravno izgradili kucu na 3-4 sprata bez WC-a, zavrsio je osnovnu skolu i deo srednje, ali se ipak nekako upisao na Visu poslovnu, sad studira evo već 17. godina, u međuvremenu su ga rodjaci zaposlili „u neku državnu sluzbu”, na bolovanju je 4. godinu zaredom, istovremeno vodi kiosk na opstini Zemun, ozenio se pre 5 godina i ima troje dece, gradi novu kucu odmah pored roditeljske, manju, na dva sprata sa kupatilom i WC-om u prizemlju (naknadno dozidano u sred sobe, žena ga naterala, mada naselje nema kanalizaciju niti tekucu vodu)...
Veruje u Boga, svakako, slavi sve moguće i nemoguće slave, sto ga ne sprečava da laže, krade, vara ženu sa 13. godisnjom cigancicom iz naselja (jeftinija varijanta od one prethodne).
Navija samo za reprezentaciju, mrzi Hrvate i Muslimane, Slovence prezire, Makedonce i Crnogorce ne priznaje.
Od stranih jezika zna svinjski u saftu, a čuo je i za ruckanje vlaznih jezicica mada ne zna šta to znaci. Od zuba ima skoro sve u donjoj vilici, od misica mu ostalo ponesto iz vremena kada je trenirao boks i fudbal...
Iako ima audi star 20 godina retko ga vozi, osim za nabavku. U gradskom prevozu prdi, po ulici pljuje i trese nos vestim potezom palca ili kaziprsta, u svakoj guzvi pokusava da nešto obavi preko reda ili barem da se prisloni na nešto zensko mladje od 55 godina.
Uspesnim poslovnim covekom smatra Bogoljuba, od politicara najviše je voleo Slobu, a svidja mu se i mali Vucic, na televizijama gleda sve domaće serije. Pije svasta, ali najviše voli da uz TV pokida pivo od 2.5 litra iz plasticne flase. Cita Kurir i Nacional, ali ih nikada ne kupuje, ima dva mobilna telefona ali retko nekoga zove mada voli da prica posebno sa rodbinom koja još nije krenula za Beograd...a u dvoristu zardinjere od isecenih traktorskih guma, obojenih u crveno-plavu kombinaciju. Na stepenistu cvece u kanticama od marmelade (Srbijanka-Valjevo). U dnevnoj sobi goblen „vaza sa dva cveta” a u decjoj umetnicka slika „Devojcica koja place”. U kujni na visecoj slika sa bombonjere „umiljato pile”. U istoj se nalazi i obavezan „smederevac” (baba navikla, a i dobro dodje zimi) a na jedinom kvadratnom metru radne povrsine (između frizidera i sudopere) smestene plasticne pomorandze i drvena roda. U trpezariji sa kredenca mirise dunja. U kredencu soljice za kafu dobijene još na svadbi, uredno poredjane po tri na svakoj strani, pri cemu je srednja malo izbacena napred. U drugom redu case za sok od hrapavo-sarenog stakla sa vocnim motivima. U donjem redu case nedefinisanom oblika za zestoka pica, sa iscrtanim starim kolima (ono, Ford T i taj rad). U dnevoj televizor u uglu na specijalnom stocicu (na polici ispod TV-a radio lampas i stabilizator) a gornja trecina ekrana prekrivena nekim heklanim cudom, fiksiranim staklenom ribom. Na stolu piksla u obliku Australije, a zidovi okiceni uspomenama iz Vrnjacke i inih banja.

walther-P38
25.04.2007., 16:09
jer mi je zlo od srba.

Bogme i meni
Ali onda dodjem ovdje na forum, pa vidim kako dolaze i dokazuju nešto, kako se trude, kako bi željeli biti normalan narod i pokušavaju pokazati da nisu svi zločinci, ili se dolaze svaditi, ili reklamirati srbiju, ili pametuju...ili tako već neki razlozi, pa mi ih bude žao. Dolaze ovdje iako znaju da ih se ovdje prezire,kao i u ostatku svijeta, za to ipak treba imati nekih mazohističkih sklonosti ili biti potpuno očajan. Nekako su mi jadni, izazivaju samilost, pa im više ništa ne zamjeram.

Levak
25.04.2007., 16:32
Bogme i meni
Ali onda dodjem ovdje na forum, pa vidim kako dolaze i dokazuju nešto, kako se trude, kako bi željeli biti normalan narod i pokušavaju pokazati da nisu svi zločinci, ili se dolaze svaditi, ili reklamirati srbiju, ili pametuju...ili tako već neki razlozi, pa mi ih bude žao. Dolaze ovdje iako znaju da ih se ovdje prezire,kao i u ostatku svijeta, za to ipak treba imati nekih mazohističkih sklonosti ili biti potpuno očajan. Nekako su mi jadni, izazivaju samilost, pa im više ništa ne zamjeram.

Po tvojim postovima ne bi se reklo da si tako ravnodusan prema Srbima. Sta vise. A time ocito pokazujes suprotno osecanje od ovoga koje si gore opisao :top:

walther-P38
25.04.2007., 19:37
Ravnodušan? Pa i nisam, Ponekad mi vas je žao, ponekad mislim da dobivate točno ono što ste zaslužili, ponekad ste mi smiješni, a uvijek vrlo zanimljivi. Nikad neću skužiti zašto dolazite po svoju porciju pljuvačke ovdje?
To nije neka provokacija nego stvarno ne kužim. Dobro jasno mi je da kreteni dođu, ispale- hrvati su idioti a srbi genijalci i odu, to su neki nedojebani klinci, takvih ima svugdje, ali nije mi jasno zašto dolaze oni malo inteligentniji a nedvojbeno ih ima. E njih mi je malo žao jer ...no, žao mi ih je.

Kladi
25.04.2007., 20:48

Evo još jednog mita!:zubo:

MiG 0
25.04.2007., 20:48
Trazio sam temu koja je vec postojala na forumu o mitovima da postavim ovo,ali je izgleda izbrisana,tako da pokrecem novu temu.Zadnjih dana sam razmisljao o jednoj lazi koja se konstantno provlaci kroz medije i s kojom se susrecem na ovom forumu.Nije mi bilo mrsko pa da potrazim genezu te lazi i na ovom forumu.Prije par sedmica berseker je tvrdio da je broj ubijenih Srba u okolini Srebrenice,prije genocida 95.,iznosio 5000.

http://www.forum.hr/showthread.php?p=8096033#post8096033

berseker:
da ti nisi mozda vidovit?okle znas da sam srbin?i sta lupas 10 000 kada je tacan broj utvrdjen!a sta je sa onim ljudima ubijenim ;neznam tocno oko 5 000 ;sto je prethodilo tome?a to da nisu ubijali zene i decu pitaj hrvatska sela ili one mudjahedine sto se raznesu bombom!ti mora da si mlad ili neupucen cim hoces opet da koljes!vrati se malo unazad i vidinesto o handzar diviziji!vidim da vehabije lepo uce ljude a to je da mrze hriscanstvo,ako si vidovit daj mi brojeve za evroloto

Nakon toga je smanjio brojku sa 5000 na 4000

berseker:
dobro si shvatio!ja sam otiso na drugu stranu a u vezi broja procitao sam i nekim pstovima i novinama i to ne srpskim da je cifra 4OOO INESTO pa sam zato rekao oko 5000 !a decko kaze njih10 000 hiljada!ali nema svrhe ko je koliko jer su zlocini isti i nikako da razumem negiranje da mudze nisu ubijali civile kada su hrvati stradali od njih isto koliko i srbi

pa je rekao da je taj podatak iz unhcr

berseker:
ne crpim svoje znanje odavde i ta cifra od 4000 i nesto je iz unhcr i nije izmisljotina ili mozda unhcr laze kad govori o srbima a govori istinu kada je o drugom narodu;nevredi se ovako prepirati;ja sam hteo misljenja ljudiju u vezi zlocina mudzahedina na avim ratistima

zebu:
Hajde molim te daj neki link gdje unhcr kaze da je ubijeno 4000 Srba u okolini Srebrenice.

berseker:
kad nadjem dacu ti!neshvataj da bezim vec sam novajlija sa racunarima

Cekao sam nekoliko sedmica da odgovori,ali se vise nije javljao.Kada sam ga na kraju sam pitao da li je nasao te podatke unhcr,priznao je da unhcr nije dao te podatke.Juce je lik sa nickom "Crni guber" tvrdio da je prema istrazivanju Mirsada Tokace u okolini Srebrenice,prije genocida,ubijeno 995 Srba imenom i prezimenom,ali ovaj put civili i vojska zajedno

http://www.forum.hr/showthread.php?t=215130&page=4

Crni guber:
U toku 3 godine rata sve srpske vojne i civilne zrtve u okolini Srebrenice su kod Tokace tacno 995 imenom i prezimenom

Kada sam opet trazi da mi izbaci podatke Mirsada Tokace o tome,priznao je da to ipak nije njegovo istrazivanje nego komisije za ratne zlocine RS

http://www.forum.hr/showthread.php?t=215130&page=5

Crni Guber:
Moram se ispraviti nije te podatke dao Tokaca vec komisija za ratne zlocine iz rs

Dakle na pocetku je bilo cak 5000 ubijenih Srba.Kada sam trazio podatke receno mi je da je 4000 i da za to postoji izvjestaj unhcr.Nakon toga mi je receno da ipak ne postoji izvjestaj unhcr.Nakon toga mi je receno da ipak nije 4000 nego 995 imenom i prezimenom prema dokumentaciji Mirsada Tokace.Nakon toga mi je receno da to ipak nema u dokumentaciji Mirsada Tokace nego da je izvor komisija RS.Ovo je tipican primjer kako se stvaraju mitovi i lazi.Niko ne zna odakle mu podaci,koji su izvori,ali svi su culi od nekog drugog i tako se nastavlja lavina lazi i mitova koji se bez ikakvih dokaza prenose od covjeka do covjeka kao igra gluhih telefona.Ma svjetski ti je poznato da Srbi uvijek nešto lažu.Pričaju svoju priču.(blago siromašnima umom,njihovo je kraljevstvo nebesko:E :zubo: )

Kladi
25.04.2007., 20:50
Ravnodušan? Pa i nisam, Ponekad mi vas je žao, ponekad mislim da dobivate točno ono što ste zaslužili, ponekad ste mi smiješni, a uvijek vrlo zanimljivi. Nikad neću skužiti zašto dolazite po svoju porciju pljuvačke ovdje?
To nije neka provokacija nego stvarno ne kužim. Dobro jasno mi je da kreteni dođu, ispale- hrvati su idioti a srbi genijalci i odu, to su neki nedojebani klinci, takvih ima svugdje, ali nije mi jasno zašto dolaze oni malo inteligentniji a nedvojbeno ih ima. E njih mi je malo žao jer ...no, žao mi ih je.

Da, baš si to dobro rekao. Vjerojatno su takvi jer su odgajani na mitovima, cijela povijest im počiva na mitovima, sva herojstva.....ma sjetite se samo kraljevića Marka:cerek: , priča o bitkama, Kosovu....ma, radi se o teeeeškim kolektivnim kompleksima!

zebu
25.04.2007., 22:03
Ljudi ovdje je rijec o mitovima i lazima cetnika.Molim bez generelizacije,nisu svi Srbi cetnici i nemojte optuzivati cijeli narod.

Levak
25.04.2007., 22:10

O boze, ti definitivno svesno koristis i ove poslednje "minute" najveceg mita nad mitovima - da su Srbi losi, a svi ostali dobri likovi, iz te bajke na kraju koje je Hrvatska konacno postala cista "od parazita". :D
Kada razmisljas o tome cega ti je zao, uzmi u obzir da je meni najvise zao sto za par godina Republika Srpska vise nece biti tako gusto naseljenja Srbima kada se oni vrate u Hrvatsku. Meni je toga zasita zao, jer onda moj san o velikoj Srbiji do Prijedora vise nece biti tako ostvariv kada se rasplinemo po "starim krajevima". Ja se iskreno nadam da oni toboze transkripti nece vaziti kao dokaz u Hagu, i da Srbi nece traziti resenja za potiranje rezultata etnickog ciscenja po bosnjackom modelu, jer bi stvaranje takvih distrikata samo pospesilo buduce ratove. Zato pamet u glavu, i sazaljuj se na prave stvari, pokusaj da izlecis te komplekse vise vrednosti jer samo realan stav moze biti koristan, ostalo je gubljenje vremena.

Sto se tice porcije pljuvacke i ostalih telesnih lucevina, zini jako. Ovako :eek:

Lale
26.04.2007., 08:08
Ljudi ovdje je rijec o mitovima i lazima cetnika.Molim bez generelizacije,nisu svi Srbi cetnici i nemojte optuzivati cijeli narod.

i ne znam odkle vam ta ideja da su srbi cetnici.
To je bilo nekad u 2ww, za vreme kraljevica Petra.

COD2
26.04.2007., 08:11
i ne znam odkle vam ta ideja da su srbi cetnici.
To je bilo nekad u 2ww, za vreme kraljevica Petra.

Biti četnik, nije ništa loše, šta više to je dobro, pomaže kod vjetrova. :zubo:

Lale
26.04.2007., 08:18
dali je trac ili istina da je Draza Mihajlovic komadant cetnicke vojske posmrtno odlikovan najvecim SAD priznanjem. Za doprinos antifasizmu.
I zato molim malo postovanja za cetnicki pokret.

COD2
26.04.2007., 08:22
dali je trac ili istina da je Draza Mihajlovic komadant cetnicke vojske posmrtno odlikovan najvecim SAD priznanjem. Za doprinos antifasizmu.
I zato molim malo postovanja za cetnicki pokret.

:rofl: Još malo taze mitova! Naval' narodeeeeeee, još malo pa nestalooooo !

Da nije dobio Purpurno srce?

Lale
26.04.2007., 08:27
:rofl: Još malo taze mitova! Naval' narodeeeeeee, još malo pa nestalooooo !

Da nije dobio Purpurno srce?

Uprkos protestima iz Hrvatske i BiH, kćeri četničkog vođe Draže Mihailovića uručen je Orden za zasluge (Legion of merit), najviše američko odlikovanje za strance, kojim je američki predsjednik Harry Truman 1948. posthumno odlikovao Mihailovića,
E tako ti je to.

Lale
26.04.2007., 08:30
Istorijska istina se više ne sme ni skrivati ni prekrajati. Đeneral Dragoljub Draža Mihailović prvi je gerilac protiv nacizma u tada porobljenoj Evropi. Odbio je da prizna kapitulaciju Jugoslovenske vojske u aprilskom ratu 1941, a 13. maja iste godine sa Ravne gore uputio je svim jugoslovenskim patriotama poziv na ustanak. Bio je komandant legalne Vojske u Otadžbini i ratni ministar vojni legalne jugoslovenske kraljevske vlade u izbeglištvu. Njegov doprinos pobedi saveznika je ogroman, kao što je neprocenjiva i đeneralova uloga u odbrani srpskog naroda od genocida u tada nacističkoj hrvatskoj državi".

COD2
26.04.2007., 08:30
Uprkos protestima iz Hrvatske i BiH, kćeri četničkog vođe Draže Mihailovića uručen je Orden za zasluge (Legion of merit), najviše američko odlikovanje za strance, kojim je američki predsjednik Harry Truman 1948. posthumno odlikovao Mihailovića,
E tako ti je to.

Jel to isti onaj što je bacio 2 atomske ?

Lale
26.04.2007., 08:35
Jel to isti onaj što je bacio 2 atomske ?

1. Da li je nesporna cinjenica da je za Drazom raspisana poternica od strane nemacke vrhovne komande?
2. Da li je nesporna cinjenica da je Draza dobio Medal of honour od strane americkog predsjednika H.Trumana?
3. Da li je nesporna cinjenica da je Draza dobio odlikovanje Krst Legije casti od strane francuskog predsjednika Sarla De Gola?
4. Da li je nesporno da je u Srbiju na proslavu na Ravnu goru dosla delegacija veterana americke vojske, zajedno sa cetiri americka senatora da bi se poklonili Drazi Mihajlovicu?

COD2
26.04.2007., 08:35
Istorijska istina se više ne sme ni skrivati ni prekrajati. Đeneral Dragoljub Draža Mihailović prvi je gerilac protiv nacizma u tada porobljenoj Evropi. Odbio je da prizna kapitulaciju Jugoslovenske vojske u aprilskom ratu 1941, a 13. maja iste godine sa Ravne gore uputio je svim jugoslovenskim patriotama poziv na ustanak. Bio je komandant legalne Vojske u Otadžbini i ratni ministar vojni legalne jugoslovenske kraljevske vlade u izbeglištvu. Njegov doprinos pobedi saveznika je ogroman, kao što je neprocenjiva i đeneralova uloga u odbrani srpskog naroda od genocida u tada nacističkoj hrvatskoj državi".

Inače vodio je slijedeće slavne bitke protiv Njemaca (molim dopunite):

1.

2.

3.

COD2
26.04.2007., 08:38
1. Da li je nesporna cinjenica da je za Drazom raspisana poternica od strane nemacke vrhovne komande?
2. Da li je nesporna cinjenica da je Draza dobio Medal of honour od strane americkog predsjednika H.Trumana?
3. Da li je nesporna cinjenica da je Draza dobio odlikovanje Krst Legije casti od strane francuskog predsjednika Sarla De Gola?
4. Da li je nesporno da je u Srbiju na proslavu na Ravnu goru dosla delegacija veterana americke vojske, zajedno sa cetiri americka senatora da bi se poklonili Drazi Mihajlovicu?

Ma nema problema samo vi nastavite u duhu tradicije. Nemojte se vi stidjeti.
Nama to i odgovara.

4 se(r)natora, koliko li je para to koštalo ?

Lale
26.04.2007., 08:41
Ma nema problema samo vi nastavite u duhu tradicije. Nemojte se vi stidjeti.
Nama to i odgovara.

Mnogo je ustasa pobijeno od strane Drazinog Ravnogorskog pokreta.
Ali znaj jos jednu stvar,, moja naklonost postoji i prema partizanskom i prema cetnickom pokretu, cak vise prema partizanima, ali konkretno u Hr. Srbe je od istrebljenja spasio cetnicki pokret, konkretno Dinarska divizija.
Kao sto znas u Hr.partizanski pokret nije bio razvijen i masovan kao npr. u Lici, Kordunu, Baniji... Hrvati su mahom bili domobrani i ustase, a Srbi su uglavnom odlazili u cetnike.

COD2
26.04.2007., 08:44
Ali znaj jos jednu stvar,, moja naklonost postoji i prema partizanskom i prema cetnickom pokretu, cak vise prema partizanima, ali konkretno u Hr. Srbe je od istrebljenja spasio cetnicki pokret, konkretno Dinarska divizija.
Kao sto znas u Hr.partizanski pokret nije bio razvijen i masovan kao npr. u Lici, Kordunu, Baniji... Hrvati su mahom bili domobrani i ustase, a Srbi su uglavnom odlazili u cetnike.

Ma nema problema, samo nastavite.

Daj samo ako možeš na vedi jednu bitku koju su vodili protiv Njemaca a da učestvovala neka jedinica barem jačine bataljona.

Kad se odigrala, gdje, koliko je bilo poginulih, koliko ranjenih, šta je prethodilo, a šta je bilo kasnije.

Crni Guber
26.04.2007., 08:48
Nemoj molim te jos jednom pravdati cetnike, Drazu i njihovu antifasisticku borbu. Ostavimo to historiji da kaze kao sto je i dosad. Uglavnom meni onaj koji velica Drazu i cetnicki pokret moze biti samo najgori neprijatelj.

Lale
26.04.2007., 09:00
Ma nema problema, samo nastavite.
Daj samo ako možeš na vedi jednu bitku koju su vodili protiv Njemaca a da učestvovala neka jedinica barem jačine bataljona.
Kad se odigrala, gdje, koliko je bilo poginulih, koliko ranjenih, šta je prethodilo, a šta je bilo kasnije.

Citao sam da su sa partizanima napadali Cacak, Kraljevo, ne znam koji ono grad.
Sigurno je bilo bitaka ali su komunisti to skrivali posle rata.
Tito ih je kasnije pozvao da se prikljuce partizanima a i kralj im je to naredio.
Uostalom bio je u Londonu a ne u Berlinu.
Ima tu jos nesto, kazi koji iole vernik bi isao u partizane koji su negirali postojanje crkve i Boga. A o ukidanju privatne svojine da ne pricam.
to ne znaci da pravdam cetnike za zlocine.

COD2
26.04.2007., 09:25
Citao sam da su sa partizanima napadali Cacak, Kraljevo, ne znam koji ono grad.
Sigurno je bilo bitaka ali su komunisti to skrivali posle rata.
Tito ih je kasnije pozvao da se prikljuce partizanima a i kralj im je to naredio.
Uostalom bio je u Londonu a ne u Berlinu.
Ima tu jos nesto, kazi koji iole vernik bi isao u partizane koji su negirali postojanje crkve i Boga. A o ukidanju privatne svojine da ne pricam.
to ne znaci da pravdam cetnike za zlocine.

I eto tako, knjiga zvana slavna antifašistička borba četnika protiv Njemaca spade na dva slova i to jako upitna?

Pazi opravdanja, bio je u Londonu a ne u Berlinu, a 15 dana ranije potpisan Trojni pakt.

Vjernik? Hm. Sve što tu ima veze sa vjerom je samo forma i ništa više.

A ha znači činili su i zločine, ma hajde. Zanimljivo da priznaješ da ih simpatiziraš više od partizana.

Lale
26.04.2007., 09:33
I eto tako, knjiga zvana slavna antifašistička borba četnika protiv Njemaca spade na dva slova i to jako upitna?
Pazi opravdanja, bio je u Londonu a ne u Berlinu, a 15 dana ranije potpisan Trojni pakt.
Vjernik? Hm. Sve što tu ima veze sa vjerom je samo forma i ništa više.
A ha znači činili su i zločine, ma hajde. Zanimljivo da priznaješ da ih simpatiziraš više od partizana.

Prvo kralj nije bio na vlasti kad je potpisan trojni pakt, a odlaskom u london a ne u berlin opredelio se za saveznike.
Vera je za tebe forma, to je sustina covekovog pogleda na svet ako nisi znao.
Odakle ti to da ja simpatisem cetnike?
A ni komunizam nas nije nesto usrecio.

COD2
26.04.2007., 09:39

Ali znaj jos jednu stvar, moja naklonost postoji i prema partizanskom i prema cetnickom pokretu,

Dakle ?

COD2
26.04.2007., 09:40

Ali znaj jos jednu stvar, moja naklonost postoji i prema partizanskom i prema cetnickom pokretu,

Dakle? ;)

Postoje i tzv. instant mitovi za jednokratnu upotrebu, vidim da znaš nešto i o njima ali ja ti to ne trošim.

Mezomorph
26.04.2007., 10:55

Znaš šta (da ti ne kažem nešto gore) Srbine - Nijemci još i sad često hodaju pognute glave po svijetu, a prošlo je više od 50 godina od njihovog sranja.

Sve su im stavili na glavu: zločine, sudjenja, sravnili im zemlju sa zemljom, dugogodišnje reparacije (u baj d vej zlatu), još uvijek kad se neki zatvorenik, oštečenik ili logoraš javi (ili njegov unuk) plačaju bez pogovora .... jebali su ježa ---- e to se zove katarza, brale !

A vi? Vama se niš nije desilo (i izgleda ni neće) - zato su vam gubice natečene, a još uvijek u đepovima zvekečete ratom i sličnim aluzijama.
Ma trebo je onda umjestoi gospodina Clintona bit predsjednik Amerika seljačina Bush, pa bi vi vidli, št abi vam od Servije ostalo. :mad:

Mezomorph
26.04.2007., 11:03

E tu se gadno varaš i nemaš pojma. MOj djed bio je u dalmatinskoj diviziji i poginuo je na Sutjesci. Dalmatinci su mahom išli u partizane (druga stvar je što su ih prevarili pa poslali da umjesto hrvatske brane bosnu...). On je išo u partizane, jer se želio borit za oslobodjenje Dalmacije od Talijana (katastrofa od okupatora - najgori šljam krvnički) i ČETNIKA! Ti tvoji jadni "skoro istrebljeni" četnici (ima živih svjedoka još puno - recimo moja baba) u dva navrata (1941, 1991) ubijali su organizirano svoje susjede Hrvate i ne zna se ko je bio gori - oni ili fašisti.
Mogu ti samo reč, da je sa dolaskom Nijemaca u Dalmaciju kod ljudi nastupilo u stvari olakšanje - ovi nisu radili takve strahote. :mad:

sjekira
26.04.2007., 11:09
O boze, ti definitivno svesno koristis i ove poslednje "minute" najveceg mita nad mitovima - da su Srbi losi,

Nisu loši, samo su skloni ludilu, mitomaniji i klanju u ime nje, zatim neradu, pijančevanju, dokolici. I imaju grozne higijenske navike.

walther-P38
26.04.2007., 11:11
Nisu loši, samo su skloni ludilu, mitomaniji i klanju u ime nje, zatim neradu, pijančevanju, dokolici. I imaju grozne higijenske navike.

:rofl: :rofl: :rofl: :top:

zebu
26.04.2007., 11:33
Znaš šta (da ti ne kažem nešto gore) Srbine - Nijemci još i sad često hodaju pognute glave po svijetu, a prošlo je više od 50 godina od njihovog sranja.

Sve su im stavili na glavu: zločine, sudjenja, sravnili im zemlju sa zemljom, dugogodišnje reparacije (u baj d vej zlatu), još uvijek kad se neki zatvorenik, oštečenik ili logoraš javi (ili njegov unuk) plačaju bez pogovora .... jebali su ježa ---- e to se zove katarza, brale !

A vi? Vama se niš nije desilo (i izgleda ni neće) - zato su vam gubice natečene, a još uvijek u đepovima zvekečete ratom i sličnim aluzijama.
Ma trebo je onda umjestoi gospodina Clintona bit predsjednik Amerika seljačina Bush, pa bi vi vidli, št abi vam od Servije ostalo. :mad:

Hajde sad procitaj ko je postavio temu.

Mezomorph
26.04.2007., 11:56
Pa moj tekst nije namijenjen tebi nego pojmu "generalizacija". Sorry, al bez generalizacije u slučaju Srbije (u smilu pokajanja i katarze) neće bit s njima nikad sreće.

zebu
26.04.2007., 12:08
Pa moj tekst nije namijenjen tebi nego pojmu "generalizacija". Sorry, al bez generalizacije u slučaju Srbije (u smilu pokajanja i katarze) neće bit s njima nikad sreće.

Citirao si mene,oslovio si "Srbine" i rekao da "mi" trebamo pokajanje.Valjda sam dobro shvatio:)

Mezomorph
26.04.2007., 14:54
Ispričavam se, mislim da nisam pročitao uvod. Izvukao sam te iz konteksta rasprave.

miljex
26.04.2007., 19:14
Moja baba je jednako bježala i od Četnika i od Ustaša, a i meni je slično bilo u ovom ratu, jedni su me opljačkali, a drugi protjerali.

miliyet
26.04.2007., 19:49
Hrvatska, kako i Srpska nacionalna historija je bazirana na lazima.Srpska i vise.Ko se obraca na cetnicke lazi jos.

Kladi
26.04.2007., 20:11
E tu se gadno varaš i nemaš pojma. MOj djed bio je u dalmatinskoj diviziji i poginuo je na Sutjesci. Dalmatinci su mahom išli u partizane (druga stvar je što su ih prevarili pa poslali da umjesto hrvatske brane bosnu...). On je išo u partizane, jer se želio borit za oslobodjenje Dalmacije od Talijana (katastrofa od okupatora - najgori šljam krvnički) i ČETNIKA! Ti tvoji jadni "skoro istrebljeni" četnici (ima živih svjedoka još puno - recimo moja baba) u dva navrata (1941, 1991) ubijali su organizirano svoje susjede Hrvate i ne zna se ko je bio gori - oni ili fašisti.
Mogu ti samo reč, da je sa dolaskom Nijemaca u Dalmaciju kod ljudi nastupilo u stvari olakšanje - ovi nisu radili takve strahote. :mad:

Točno! Nisam primjetila da je itko spominjao popa Đujića, a ti si me sjetio svojim postom na njegove koljačke pohode u Dalmaciji.

bonislav
26.04.2007., 20:56
Četnici bijahu bradati dupeuvlakači.

O njihovom antifašizmu najbolje govori činjenica da su na kraju WW2 završili na istome mjestu sa ustašama,belogardejcima i ostalim antifašističkim pokrateima.:rofl:

bonislav
03.05.2007., 15:07
...iliti Kako mitovi peru srpske glave.:rofl:

Znamo kako je "netko" utuvio u srpske pametne glavice kako je ubojstvo na Baščaršiji u martu 1992. simbol početka rata u BiH.

Srbi redom u to vjeruju.:eek:

To je kao nekakav povod,nekakav uvod ratu.

I naravno Srbi nisu krivi.:rofl: :rofl: :rofl:

Ono što je srpskim glavcima promaklo,desilo se nekoliko mjeseci ranije u toj istoj BiH i to 2.10.1991.

Da da,skoro 6 mjeseci ranije. Tada su četničko-martološki osloboditelji ušli u hrvatsko selo Ravno u Hercegovini i do temelja ga opljačkali,etnički očistili i spalili.

Zašto me ne čudi da Srbi za to ne znaju?
Zašto me nečudi da prije 5 godina velika većina nije znala za Srebrenicu?

sjekira
03.05.2007., 15:09
Ne, ozbiljno, kaj je bilo to na Baščaršiji? Jel može netko opisat događaj?

bonislav
03.05.2007., 15:14
Srpsko trabunjanje o događaju iz 1992. na Baščaršiji najbolje pokazuje ovaj video rušenja sela Ravno u BiH 1991..

http://www.youtube.com/watch?v=BeG2Y5Pf7Lk

Srbi su zaboravili kada je rat počeo. Bili su kolektivno na WC-u nekoliko mjeseci.

Živjela srpska mitomanija. :rofl:

bonislav
03.05.2007., 15:18

Ne znam o tome,ali jedino je u cijeloj priči bitno da srbokreteni to drže kao početak rata u BiH!:eek:
Jebote koji mozgovi,još će tvrdit da je Oluja bila prije Vukovara!:s :rofl:

M0ssad
03.05.2007., 15:21
...iliti Kako mitovi peru srpske glave.:rofl:

Znamo kako je "netko" utuvio u srpske pametne glavice kako je ubojstvo na Baščaršiji u martu 1992. simbol početka rata u BiH.

Srbi redom u to vjeruju.:eek:

To je kao nekakav povod,nekakav uvod ratu.

I naravno Srbi nisu krivi.:rofl: :rofl: :rofl:

Ono što je srpskim glavcima promaklo,desilo se nekoliko mjeseci ranije u toj istoj BiH i to 2.10.1991.

Da da,skoro 6 mjeseci ranije. Tada su četničko-martološki osloboditelji ušli u hrvatsko selo Ravno u Hercegovini i do temelja ga opljačkali,etnički očistili i spalili.

Zašto me ne čudi da Srbi za to ne znaju?
Zašto me nečudi da prije 5 godina velika većina nije znala za Srebrenicu?

Izvini ali koja je ovde tema? Ubistvo na Bascarsiji ili selo Ravno? :confused:

...ska
03.05.2007., 15:24

Pa covjek je lijepo dodao podnaslov "...iliti Kako mitovi peru srpske glave." :rofl: Tema jasna da ne moze biti jasnija... Ili da ti prevedemo, da citas na cp6ckom koji ceo svet razume ?:D

bonislav
03.05.2007., 15:25

Tema je srpska MITOMANIJA.

Znam da i ti i 99,9% Srba vjerujete u baščaršiju kao povod početka rata u BiH i da ništa prije toga nije bilo.:rolleyes:

Kao što po pitanju Hrvatske vrijeme računate od hrvatskog usvajanja novog ustava.:rofl:

Moram vas ismijavati da ne bi za 5 godina počeli trabunjati da je Vukovar bio reakcija na Oluju.:rofl:

Tahvil-pasa
03.05.2007., 15:26

Postoji mogo razlicitih verzija.Najcesca ide otprilike ovako.
Srbi napravili vjencanje u staroj Pravoslavnoj crkvi na Bascarsiji.Poslije toga odlucili da sa Srpskim zastavama, trubacima i ostalom ikonografijom prodju cijelom Bascarsijom.Neko naletio sa autom, izasao i pokusao uzeti zastavu...nastalo gombanje i hrvanje, neko od ovih iz auta pucao, metak se odbio i usmrtio starog svata.Srbi za ovo optuzuju R. D. Celu.

Naravno povezivati ovo sa pocetkom rata je notorna glupost.

Henry_Kinasky
03.05.2007., 15:31
.

http://www.youtube.com/watch?v=BeG2Y5Pf7Lk

Živjela srpska mitomanija. :rofl:

Kaze covek "Zivjela srpska mitomanija" i onda mrtav ladan postavi ovaj snimak uz RTSovsku retoriku HRT-ovog novinara iz vremena Tudjmana (a i danas se cuju slicne stvari)

- "Tzv Jna i cetnicki teroristi...." :s

- "...bio je dio strateskog plana JNA za opkoljavanje Dubrovnika, koji je trebalo oteti Hrvatskoj i pripojiti Velikoj Srbiji Slobodana Milosevica" :rofl: :s

- "Poslije 8 mjeseci okupacije, selo Ravno oslobodile su postrojbe Hrvatskog Vijeca Obrane" :s :s :rofl: :rofl:

Herceg Bosno, srce ponosno. :gitara:

sjekira
03.05.2007., 15:36
Kaze covek "Zivjela srpska mitomanija" i onda mrtav ladan postavi ovaj snimak uz RTSovsku retoriku HRT-ovog novinara iz vremena Tudjmana (a i danas se cuju slicne stvari)

- "Tzv Jna i cetnicki teroristi...." :s

- "...bio je dio strateskog plana JNA za opkoljavanje Dubrovnika, koji je trebalo oteti Hrvatskoj i pripojiti Velikoj Srbiji Slobodana Milosevica" :rofl: :s

- "Poslije 8 mjeseci okupacije, selo Ravno oslobodile su postrojbe Hrvatskog Vijeca Obrane" :s :s :rofl: :rofl:

A kaj tu nije točno, osim kaj je sve malo agitpropovski nabrijano?

M0ssad
03.05.2007., 15:37

Sjekira nema puno da se opise. Ubijen je Nikola Gardovic, otac mladozenje ispred srpske crkve na Bascarsiji.

Razlog: Nosio je srpsku zastavu kao sto obicaji nalazu.

Covjek (Ramiz Delalic) koji je ubio Gardovica nije bio kaznjen i za vrijeme rata unapredjen u komandira 9-te brigade APiH.

Odlicna slika i primjer gradjanske drzave koja je cekala Srbe sa muslimanima. :flop:

Henry_Kinasky
03.05.2007., 15:42
A kaj tu nije točno, osim kaj je sve malo agitpropovski nabrijano?

Nista, sve je tocno.

HV i HVO su oslobodioci Herceg Bosne, mobilisani klinci (`91. je godina) su cetnicki teroristi, Sloba je bio velikosrpski fanatik koji je Raguzu video u granicama izmedju Karlobaga i Prizrena.... :top:

A Hanka Paldum je silovala Srpkinje vibratorom pre egzekucije u logoru u Sarajevu. Lav je pojeo 140 srpskih klinaca bacenih u Zooloski vrt, a krvozedne ustase bacaju rucne bombre 500 metara, jer su prethodno drogirani. :s

Luftwaffe
03.05.2007., 15:45
WW II je počeo napadom na Poljsku -a, povod je bila "izscenirani" napad Poljaka na goloruke Vermacht nenaoružane Njemce ...:rofl:

bonislav
03.05.2007., 15:46

- "Tzv Jna i cetnicki teroristi...."

- "Poslije 8 mjeseci okupacije, selo Ravno oslobodile su postrojbe Hrvatskog Vijeca Obrane" :s :s

:rofl: :rofl: :rofl:
Kretenu ti si na drugoj temi napisao da je Baščaršija povod za rat u BiH.:rofl: POANTA još jedanput za maloumne:

Rat u BiH je počeo davno prije marta 1992. i Baščaršije.

Pitanje maloumnima-Kako je onda baščaršija povod za rat?:rofl:

...ska
03.05.2007., 15:47
Takva tema vec postoji (http://www.forum.hr/showthread.php?t=215861) pa ne vidim da zasto otvarati novu.

Ili se drzite teme u naslovu ili neka se brise.

Ne trebas ti da mi kazes u sta ja vjerujem, narocito kad sam bio prisutan tom nesretnom dogadjaju. Ismijavanje necijeg ubistva je krajnje neukusno i bolesno.

...osim kad ti i ostala srpska patriotska bratija ismijavate mrtve Bosnjake i Hrvate... Aferim...

Covjek je ubijen, ubici se sudi i tacka.

bonislav
03.05.2007., 15:48
Nista, sve je tocno.

HV i HVO su oslobodioci Herceg Bosne, mobilisani klinci (`91. je godina) su cetnicki teroristi, Sloba je bio velikosrpski fanatik koji je Raguzu video u granicama izmedju Karlobaga i Prizrena.... :top:

A Hanka Paldum je silovala Srpkinje vibratorom pre egzekucije u logoru u Sarajevu. Lav je pojeo 140 srpskih klinaca bacenih u Zooloski vrt, a krvozedne ustase bacaju rucne bombre 500 metara, jer su prethodno drogirani. :s

DEBILU OBJASNI SVOJU TVRDNJU DA JE UBOSTVO IZ MARTA 1991. POVOD ZA RAT U BIH.

Henry_Kinasky
03.05.2007., 15:52
:rofl: :rofl: :rofl:
Kretenu ti si na drugoj temi napisao da je Baščaršija povod za rat u BiH.:rofl: [B]
l:

:bicedobro:

Dakle da nije bilo Principa, ne bi bilo Velikog Rata. :zvrko:

Inace povod za rat u Bosni je ubistvo svata na Bascarsiji, a ne nesto drugo, malcice dublje.....:s :s :zvrko:

M0ssad
03.05.2007., 15:53
...osim kad ti i ostala srpska patriotska bratija ismijavate mrtve Bosnjake i Hrvate... Aferim...

Covjek je ubijen, ubici se sudi i tacka.

Izvini molim te, gdje sam to ja ismijavao mrtve muslimane i Hrvate? Nadji jedan komentar i povlacim se ovog momenta sa foruma. Izvoli.

goldietrickz
03.05.2007., 15:53
upravo tako. tom ubojici su odmah trebali suditi. jebga. a mahati srpskim zastavama i pjevati cetnicke pjesme u po Bascarsije 1992. godine mogao je samo idiot. nikom od Hrvata i Bosnjaka ni na pamet ne bi palo mahati svojim nacionalnim zastavama u to doba u po Sipova ili Pala.

bonislav
03.05.2007., 15:55
Glavno da je to simbol početka rata u BiH.

Evo i Kinasky je spomenuo upravo taj događaj.

A Hercegovina gorila mjesecima prije.

BRAINWASH BY SLOBO.:E :rofl:

M0ssad
03.05.2007., 15:55
upravo tako. tom ubojici su odmah trebali suditi. jebga. a mahati srpskim zastavama i pjevati cetnicke pjesme u po Bascarsije 1992. godine mogao je samo idiot. nikom od Hrvata i Bosnjaka ni na pamet ne bi palo mahati svojim nacionalnim zastavama u to doba u po Sipova ili Pala.

Daj goldie ne z*jebavaj, mozes prodavati muda za bubrege nekom ko ne zna i nije bio tamo ali nemoj meni matere ti. Cuj pjevao cetnicke pjesme :rolleyes: Ko je to pjesme daj reci mi molim te.

I zasto se ne bi mahalo zastavama? Zar to nije trebala biti gradjanska drzava svih naroda?

Uostalom bila je svadba.

bonislav
03.05.2007., 15:58
Daj goldie ne z*jebavaj, mozes prodavati muda za bubrege nekom ko ne zna i nije bio tamo ali nemoj meni matere ti. Cuj pjevao cetnicke pjesme :rolleyes: Ko je to pjesme daj reci mi molim te.

I zasto se ne bi mahalo zastavama? Zar to nije trebala biti gradjanska drzava svih naroda?
Uostalom bila je svadba.

Naravno da je trebala biti građanska država,pa nije li čika Karadžić 1992. muslimanima objasnio da će biti istrijebljeni ako BiH proglasi neovisnost?:s

Vanjushka
03.05.2007., 15:58

Nista specijalno, srpski svatovi su dosli u Staru pravoslavnu crkvu kao i stotinama ili tisucama puta ranije, sa zastavom u ruci, ovaj Delalic je po ko zna cijem nalogu izasao pred njih i pucao u Gardovica.

Trenutno mu sude, Delalicu, za ovo nedjelo. Mada je u ratnim danima zbog istog djela proglasen za heroja.

Haračlija_Mujo
03.05.2007., 16:01

Ma nista,bila neka srpska svadba i vjencanje u pravoslavnoj crkvi na Baščaršiji i tamo neki od srpskih svatova se razmaho onom srpskom zastavom sa dvojnim C,znate vec kakve su te zastave bile,gledali smo ih po okupiranim dijelovima Hrvatske a kasnije i u BiH,i nekom sarajliji puko film zbog te zastave jer ga je vjerovatno posjetila na zlocine koji su pod tom zastavom pocinjeni,i cojek izvadio pistolj i upuco svata.

Eto to je to ...

...ska
03.05.2007., 16:02
Izvini molim te, gdje sam to ja ismijavao mrtve muslimane i Hrvate? Nadji jedan komentar i povlacim se ovog momenta sa foruma. Izvoli.

Jasta cu, nemam pametnijeg posla...

M0ssad
03.05.2007., 16:03
Jasta cu, nemam pametnijeg posla...

Onda nemoj lupati ziv bio. :top:

Henry_Kinasky
03.05.2007., 16:06
puko film zbog te zastave jer ga je vjerovatno posjetila na zlocine koji su pod tom zastavom pocinjeni,i cojek izvadio pistolj i upuco svata.

Eto to je to ...

Odakle mi je ovo poznato :misli:

M0ssad
Ma nista,bila neka srpska svadba i vjencanje u pravoslavnoj crkvi na Baščaršiji i tamo neki od srpskih svatova se razmaho onom srpskom zastavom sa dvojnim C,znate vec kakve su te zastave bile,gledali smo ih po okupiranim dijelovima Hrvatske a kasnije i u BiH,i nekom sarajliji puko film zbog te zastave jer ga je vjerovatno posjetila na zlocine koji su pod tom zastavom pocinjeni,i cojek izvadio pistolj i upuco svata.

Eto to je to ...

Evo ga jos jedan multi-etnicar kome smeta sve srpsko a zalaze se za gradjansku drzavu. Masala.

P.S. Sta li bi tek mi vama trebali raditi kad se razmasete sa polumjesecom i zvijezdom?

goldietrickz

Uostalom bila je svadba.

"svud su straze..."...

slazem se ovo za zastave. s tim da naravno onaj koji to samo pomislio napraviti u Banjaluci u isto to doba, ne bi prezivio 12 sekundi. danas da ne pricamo. medjutim ja oko Sarajeva vidjeh crkvu sa nacionalnom zastavom Srba. obratno bas i nema...

goldietrickz
03.05.2007., 16:08
i... da ne duljimo. naravno da to ubojstvo nema veze s pocetkom rata u BiH. pra mjesec prije Srbi su postavili barikade kod mosta izmedju Sl.Broda i Bos.Broda a koji tjedan poslije toga i minobacacima napali sam grad. MJESEC prije.

M0ssad
03.05.2007., 16:09
"svud su straze..."...

slazem se ovo za zastave. s tim da naravno onaj koji to samo pomislio napraviti u Banjaluci u isto to doba, ne bi prezivio 12 sekundi. danas da ne pricamo. medjutim ja oko Sarajeva vidjeh crkvu sa nacionalnom zastavom Srba. obratno bas i nema...

Goldie to je vjerovatno jedina za koju si cuo ali nema veze. Zamolicu te fino da ne lazes, s' obzirom da sam bio tamo i znam sta se desilo. Nikakvog pjevanje cetnickih pjesama nije bilo.

Sta bi bio u Banjaluci ili negdje druge su sada samo spekulacije. Ovo je bilo.

M0ssad
03.05.2007., 16:10
i... da ne duljimo. naravno da to ubojstvo nema veze s pocetkom rata u BiH. pra mjesec prije Srbi su postavili barikade kod mosta izmedju Sl.Broda i Bos.Broda a koji tjedan poslije toga i minobacacima napali sam grad. MJESEC prije.

Mozda nema diretkne veze sa pocetkom rata u BiH ali definitivno nije pomoglo da se smire medju nacionalne tenzije. Naprotiv.

...ska
03.05.2007., 16:10
Onda nemoj lupati ziv bio. :top:

Jok, inace se ljudi prijavljuju na forume da ne lupaju...

M0ssad
03.05.2007., 16:12
Jok, inace se ljudi prijavljuju na forume da ne lupaju...

Ma lupaj sto se mene tice ali nemoj me optuzivati za stvari koje nisam rekao. Nista drugo ne trazim od tebe.

Ismijavati se mrtvima (bez obzira na nacionalnost) je odvratno.

goldietrickz
03.05.2007., 16:13
Goldie to je vjerovatno jedina za koju si cuo ali nema veze. Zamolicu te fino da ne lazes, s' obzirom da sam bio tamo i znam sta se desilo. Nikakvog pjevanje cetnickih pjesama nije bilo.

ajde dobro. vjerujem tebi a ne drugim forumasima.
znam sto je bilo u isto vrijeme tamo kod Podnovlja jer sam se tamo nekim nesretnim slucajem zatekao. nas bus zaustavila banda pijanih cetnika i prezivjeh tada zbog imena. trazili su Hrvate i Bosnjake.
znam i kako smo prosli negdje u isto vrijeme u Srpcu kad su ljudi culi da smo Hrvati. To je bilo.

...ska
03.05.2007., 16:14
Mozda nema diretkne veze sa pocetkom rata u BiH ali definitivno nije pomoglo da se smire medju nacionalne tenzije. Naprotiv.

Kakve medjunacionalne tenzije ? Sad imas medjunacionalne tenzije, u martu 1992. si već imao rat ?!

Stvarno mi nije jasno u cemu je fol sa ovim slucajem, cojvek ubijen, sudi se ubici (ako je on uopste ubica, prezumpcija nevinosti). U Sarajevu godisnje pogine 20tak ljudi u raznim obracunima, ne vidim po cemu je ovaj slucaj toliko razlicit. Motiv (mozda) jeste nacionalnost, ali opet, ovaj slucaj nije imao nikakvog utjecaja na dogadjaje koji su uslijedili, vec je naprotiv samo koristen kao izgovor. O dogadjajima koji su mu prethodili je suvisno i govoriti.

LadyTz
03.05.2007., 16:18
Odlicna slika i primjer gradjanske drzave koja je cekala Srbe sa muslimanima. :flop:

Kao sto sam kazes, pusti spekulacije, znamo sta je bilo... :kava:

Michael Collins
03.05.2007., 16:18
Nista, sve je tocno.

Henry, a zašto je napadan Dubrovnik, ako ne za pripojenje Srbiji?

...ska
03.05.2007., 16:23
Henry, a zašto je napadan Dubrovnik, ako ne za pripojenje Srbiji?

Za pripojenje Crnoj Gori mozda ? :D

M0ssad
03.05.2007., 16:26
ajde dobro. vjerujem tebi a ne drugim forumasima.
znam sto je bilo u isto vrijeme tamo kod Podnovlja jer sam se tamo nekim nesretnim slucajem zatekao. nas bus zaustavila banda pijanih cetnika i prezivjeh tada zbog imena. trazili su Hrvate i Bosnjake.
znam i kako smo prosli negdje u isto vrijeme u Srpcu kad su ljudi culi da smo Hrvati. To je bilo.

Ne sumnjam uopste da je toga bilo a i nemam razloga da ti ne vjerujem.

Kakve medjunacionalne tenzije ? Sad imas medjunacionalne tenzije, u martu 1992. si već imao rat ?!

Stvarno mi nije jasno u cemu je fol sa ovim slucajem, cojvek ubijen, sudi se ubici (ako je on uopste ubica, prezumpcija nevinosti). U Sarajevu godisnje pogine 20tak ljudi u raznim obracunima, ne vidim po cemu je ovaj slucaj toliko razlicit. Motiv (mozda) jeste nacionalnost, ali opet, ovaj slucaj nije imao nikakvog utjecaja na dogadjaje koji su uslijedili, vec je naprotiv samo koristen kao izgovor. O dogadjajima koji su mu prethodili je suvisno i govoriti.

Ma jok care, Nikola se garant sam ubio. A motiv nije bila nacionalnost nego se ubici nije svidjela Nikolina frizura :bljak:

Kao sto sam kazes, pusti spekulacije, znamo sta je bilo... :kava:

Sta je bilo bilo ali i to je daleko bolje od onog sto je moglo biti.

LadyTz
03.05.2007., 16:30
Sta je bilo bilo ali i to je daleko bolje od onog sto je moglo biti.
Dvostruki moral il' paranoja?

M0ssad
03.05.2007., 16:40
Dvostruki moral il' paranoja?

Strah da ne bi mogao docekati unucad jer bi me neko od vasih ubio na svadbi sina ili cerke zbog srpske zastave i obicaja.:kava:

salamander12
03.05.2007., 17:03
Jel,papak, kad si ti bio na Bascarsiji.Inace, i Izrael priznaje Kosovo.O, Mosad strasni ti bice na Kosovu nezavisnom.Provokacije je kada psujes Balije i kada ides na Bascarsiju.Znao sam par prijatelja koji su bili tada, kada je N.G, dolazio sa svatom, i provocirao.Prvo je bio na Grbavici, pijan kao letva, i ima tamo pravoslavna crkva fina u Vreocima.Nisi bio tamo nikad pa ne znas.Imaju dvije Srpske pravoslavne na Ilidzi.No, nije htio Nikola.Pa, je pijan isao na Grbavicu , i tamo provocirao.Pa, je mogao na Pravoslavnu kraj Marin Dvora, ali nije isao ni tamo.Pa, je isao na Bascarsiju, u najmanju Srpsku crkvu, mahao Srpskim zastavam i psovao Balije

Imao je sansu da ide na Ildzu, Marin Dvor.Ali, eto, nije htio.Nemoj mi svega ti, postavljati teme o Sarajevu, ako si jednom tamo bio sumnjam.Sto volim, cyber Srbe tipa Mooosssad, sve znaju i sve cuju

:zubo: :zubo:

...ska
03.05.2007., 17:05
Strah da ne bi mogao docekati unucad jer bi me neko od vasih ubio na svadbi sina ili cerke zbog srpske zastave i obicaja.:kava:

Strah ? Da, utemeljeno na historijskim cinjenicama, npr. na podatku da je u BiH u proslom ratu poginulo 11 puta vise bosnjackih civila nego srpskih. Da, i to ukljucujuci stotine ako ne i hiljade Srba, gradjana Sarajeva, Tuzle, Mostara, Zenice i ostalih gradova koji su ginuli na slobodnim teritorijama od granata VRS.

Sto se tice tvoje opaske, prezumpcija nevinosti nije nista neobicno u civiliziranom svijetu. Sud, svjedoci, dostupnost pravnih lijekova, mogucnost odbrane i sl. Za razliku od nekih kod nas se ljudi ne strijeljaju i salju u logore onako reda radi pa ti vidi.

M0ssad
03.05.2007., 18:04
Jel,papak, kad si ti bio na Bascarsiji.Inace, i Izrael priznaje Kosovo.O, Mosad strasni ti bice na Kosovu nezavisnom.Provokacije je kada psujes Balije i kada ides na Bascarsiju.Znao sam par prijatelja koji su bili tada, kada je N.G, dolazio sa svatom, i provocirao.Prvo je bio na Grbavici, pijan kao letva, i ima tamo pravoslavna crkva fina u Vreocima.Nisi bio tamo nikad pa ne znas.Imaju dvije Srpske pravoslavne na Ilidzi.No, nije htio Nikola.Pa, je pijan isao na Grbavicu , i tamo provocirao.Pa, je mogao na Pravoslavnu kraj Marin Dvora, ali nije isao ni tamo.Pa, je isao na Bascarsiju, u najmanju Srpsku crkvu, mahao Srpskim zastavam i psovao Balije

Imao je sansu da ide na Ildzu, Marin Dvor.Ali, eto, nije htio.Nemoj mi svega ti, postavljati teme o Sarajevu, ako si jednom tamo bio sumnjam.Sto volim, cyber Srbe tipa Mooosssad, sve znaju i sve cuju

Nemam potrebe nikome a posebno ne tebi da dokazujem nesto. Pozdrav :W a uostalom ja nisam ni postavio temu dobri moj sarajlijo iz Zenice.

M0ssad
03.05.2007., 18:05
Strah ? Da, utemeljeno na historijskim cinjenicama, npr. na podatku da je u BiH u proslom ratu poginulo 11 puta vise bosnjackih civila nego srpskih. Da, i to ukljucujuci stotine ako ne i hiljade Srba, gradjana Sarajeva, Tuzle, Mostara, Zenice i ostalih gradova koji su ginuli na slobodnim teritorijama od granata VRS.

Sto se tice tvoje opaske, prezumpcija nevinosti nije nista neobicno u civiliziranom svijetu. Sud, svjedoci, dostupnost pravnih lijekova, mogucnost odbrane i sl. Za razliku od nekih kod nas se ljudi ne strijeljaju i salju u logore onako reda radi pa ti vidi.

Izvini ska ali ne pocinje istorija sa ovim zadnjim ratom i 1991. Drugo drago mi je da se slazemo da prezumpcija nevinosti nije nista neobicno u civilizovanom svijetu pa me zato i cudi sto se tvoji sunarodnici bune kad im neko kaze da su Mladic i Karadzic nevini...bar za sada. Slozices se samnom da ta prezumpcija nevinosti vazi za sve a ne samo pojedince.

lipkoslika
03.05.2007., 18:05
Sve sličnosti sa događajem u Sarajevu su slučajne.

Da li se možda netko sjeća izvjesnog Srbina po prezimenu Mlinar.

Srpska štampa je objavila da je Miroslava Mlinara, predsjednika odbora Srpske demokratske stranke u Benkovcu napala je sa leđa nepoznata osoba u namjeri da ga brijačem zakolje !

Srpska štampa je objavila "Nepoznato lice, mučki i iz zasjede, ubilo je milicionera Stojana Galamonju. Sa velikom sigurnošću možemo pretpostaviti da su to učinile paramilitarne jedinice Republike Hrvatske".

Odmah poslije toga - iz Sabora Hrvatske su povučeni svi zastupnici Srpske demokratske stranke.

Naravno ,ništa od gore navedenoga nije bila istina.

M0ssad
03.05.2007., 18:09
Sve sličnosti sa događajem u Sarajevu su slučajne.

Da li se možda netko sjeća izvjesnog Srbina po prezimenu Mlinar.

Srpska štampa je objavila da je Miroslava Mlinara, predsjednika odbora Srpske demokratske stranke u Benkovcu napala je sa leđa nepoznata osoba u namjeri da ga brijačem zakolje !

Srpska štampa je objavila "Nepoznato lice, mučki i iz zasjede, ubilo je milicionera Stojana Galamonju. Sa velikom sigurnošću možemo pretpostaviti da su to učinile paramilitarne jedinice Republike Hrvatske".

Odmah poslije toga - iz Sabora Hrvatske su povučeni svi zastupnici Srpske demokratske stranke.

Naravno ,ništa od gore navedenoga nije bila istina.

Jel' to hoces da kazes da ni ovo ubistvo nije dogodilo?

USS Defiant
03.05.2007., 18:38
Cuj pjevao cetnicke pjesme :rolleyes:

Koja je muzika dolazila mjesecima prije pocetka rata sa Vraca? I rest my case:zubo:

lipkoslika
03.05.2007., 18:41
Jel' to hoces da kazes da ni ovo ubistvo nije dogodilo?

Ubojstvo se dogodilo. Nije bilo istrage.Tko ga je počinio nije bilo važno jer se već našao dežurni krivac. Dizale su se tenzije i širila propaganda protiv legalno izabrane vlasti RH. Prema Jovanu Raškoviću Mlinara je bio lažnjak, ali informacije o klanju Srba je puštena u opticaj. O tome kako su manipulirali sa informacijama 1990.godine govorili su srpski pripadnici SDB-a u Haagu. Ni balvani kraj Knina nisu bili slučajnost. O tome je pričao general Petar Gračanin u BBC dokumentarcu "Smrt Jugoslavije". U ratu svi manipuliraju sa podacima i informacijama. Srbi su koristili obavještajni aparat JNA skupa sa SDB Srbije i bili su tri koplja ispred svih na početku rata.

M0ssad
03.05.2007., 18:57
Koja je muzika dolazila mjesecima prije pocetka rata sa Vraca? I rest my case:zubo:

Ne znam, reci mi ti. Uostalom pricamo o tome sta je pjevano na vjencanju iako svi znamo da se na vjencanju ne pjeva nego na svadbi.

...ska
03.05.2007., 19:13
Izvini ska ali ne pocinje istorija sa ovim zadnjim ratom i 1991. Drugo drago mi je da se slazemo da prezumpcija nevinosti nije nista neobicno u civilizovanom svijetu pa me zato i cudi sto se tvoji sunarodnici bune kad im neko kaze da su Mladic i Karadzic nevini...bar za sada. Slozices se samnom da ta prezumpcija nevinosti vazi za sve a ne samo pojedince.

Ne pocinje, na veliku zalost srpskih sovinista... :D :D

Prezumpcija nevinosti vazi za sve. Razlika je kada se nekome sudi, kao Delalicu, i kada neko uspjesno izbjegava pravdu. Tom analogijom bi mogli doci i do toga da je Hitler nevin jer nikad nije osudjen. Medjutim osudjeni su njegovi saradnici i pomagaci kojima je bio nadredjen - stoga ta prica i ne pije vode kada je rijec o ovoj dvojici, al' nikako.

M0ssad
03.05.2007., 19:22
Ne pocinje, na veliku zalost srpskih sovinista... :D :D

Zasto na zalost srpskih sovinista? To moze ici samo u vasu korist :zubo:

bez_respekta
04.05.2007., 09:32
"srpsku NEJAC" su zive bacali lavovima.

http://www.youtube.com/watch?v=LzUqQxNb8qw

:o

zebu
04.05.2007., 13:13
"srpsku NEJAC" su zive bacali lavovima.

http://www.youtube.com/watch?v=LzUqQxNb8qw

:o

Ovo je vrh:D

zebu
04.05.2007., 13:31
A sto se tice covjeka koji je ubijen jer je nosio srpsku zastavu na Bascarsiji i provocirao,da pojasnim par stvari.
Vec mnogo prije toga je harao rat u Hrvatskoj,a cetnici su upravo pod tom zastavom razarali Vukovar,a manja ratna dejstva su se desavala i po cijeloj BiH,znaci rat je vec poceo i to nikako nije moglo uzrokovati rat kao sto cetnici lazu.Osim toga,ako Bosanac odluci prohodati sa ljiljanima po Beogradu i neko ga ubije,da li to znaci da mi imamo pravo krenuti u rat i napraviti opsadu? Dakle to ubistvo,niti je uzrokovalo rat,niti je oznacilo pocetak rata.Takva ubistva se desavaju cesto i svugdje u svijetu,prouzrokovana istim motivima kao i ovo.
Ono sto je stvarno obiljezilo pocetak rata u Sarajevu i opsadu je ubistvo iz snajpera sa Holiday Inn-a Olge Sucic i Suade Dilberovic na demonstracijama za mir ispred Skupstine u Sarajevu.

Naša Kvačica
04.05.2007., 13:35
Da, ubojstvo svata može biti početak rata u Sarajevu, ne bih znao, ali početak rata u BiH sigurno ne.

zebu
04.05.2007., 13:40
Da, ubojstvo svata može biti početak rata u Sarajevu, ne bih znao, ali početak rata u BiH sigurno ne.

Ni u Sarajevu,ni u BiH.Sjecam se mnogo prije toga da sam gledao na tv rat u Slavonskom i Bosanskom brodu i cuo sam za selo Ravno.

Naša Kvačica
04.05.2007., 13:47
heh, kad je Biljana zvala Čengu meni se čini, da idu smirivati situaciju, a ovaj se ušeprtljao, znate ja imam ženu, djecu :rofl: i na kraju čini mi se ode Boras s njom, komedija.

M0ssad
04.05.2007., 14:03
Ono sto je stvarno obiljezilo pocetak rata u Sarajevu i opsadu je ubistvo iz snajpera sa Holiday Inn-a Olge Sucic i Suade Dilberovic na demonstracijama za mir ispred Skupstine u Sarajevu.

Mislis kad je Juka dosao sa svojima pa osuo po ljudima? :E

aleksije radicevic
04.05.2007., 14:28

A jesi li ti bio pored Nikole pa slušao kako provocira. Ako je to njegov grad on ima pravo da se njime slobodno kreće, i da ide u koju god Crkvu želi. Drugo, sve i da je tačno da je "provocirao", kako može neko da uzima zakon u svoje ruke, mogao je lepo da ga tuži pa neka sud vidi šta je Nikola "zgrešio".

M0ssad
04.05.2007., 17:49
A jesi li ti bio pored Nikole pa slušao kako provocira. Ako je to njegov grad on ima pravo da se njime slobodno kreće, i da ide u koju god Crkvu želi. Drugo, sve i da je tačno da je "provocirao", kako može neko da uzima zakon u svoje ruke, mogao je lepo da ga tuži pa neka sud vidi šta je Nikola "zgrešio".

Pazi ti njihove logike aleksije...Prvo im je smetala srpska zastava, onda im je smetalo sto je dosao u staru srpsku crkvu na Bascarsiji.

E sad ti meni reci da smo ostali u toj zajednickoj drzavi i da nije bio rata, ko nama garantuje da im ne bi smetala nasa imena, krsne slave, pravoslavni bozic i vaskrs, sto nam se sestre i majke ne zamotavaju i slicno.

Nek' hvala.

Hladna
04.05.2007., 19:28
Sjekira nema puno da se opise. Ubijen je Nikola Gardovic, otac mladozenje ispred srpske crkve na Bascarsiji.

Razlog: Nosio je srpsku zastavu kao sto obicaji nalazu.

Covjek (Ramiz Delalic) koji je ubio Gardovica nije bio kaznjen i za vrijeme rata unapredjen u komandira 9-te brigade APiH.

fino reci da si srbin da te cijeli svijet razumije :rofl:
primjer gradnje mitova knjige g. jovana cvijica iz 1918 ili 20. koju je sa nama ovdje na forumu srdacno podijelio jedan od forumasha.
mit br 1: svi slaveni na balkanu su srbi, tj. slaven = srbin....

Hladna
04.05.2007., 19:36
Pazi ti njihove logike aleksije...Prvo im je smetala srpska zastava, onda im je smetalo sto je dosao u staru srpsku crkvu na Bascarsiji.

E sad ti meni reci da smo ostali u toj zajednickoj drzavi i da nije bio rata, ko nama garantuje da im ne bi smetala nasa imena, krsne slave, pravoslavni bozic i vaskrs, sto nam se sestre i majke ne zamotavaju i slicno.

Nek' hvala.

cuj , jedno vece 1991. me je probudilo vristanje ispred zgrade, tacnije pjevanje grupe pijanih mladica koje sam dobro poznavala. repertoar: tamo daleko, od topole pa do ravne gore, itd.
pitam mamu koji im je sto vriste, a ona kaze da vjerovatno slave srpsku novu godinu...niti mi je smetalo, niti sam znala da se to slavi do tada( jer niko nikada nije ni slavio). nakon toga mi komsija u busu onako sav ponosan pokaze privjesak sa ocilima...ja ga pitam sta mu je to i dobijem objasnjenje...ni to nisam znala sta je...onda me prijateljica nakon dogadjaja sa muratom sabanovicem nazove balinkom...ja je pitam sta to znaci...ni to nisam znala...prava sam neznalica, jel de...jos da sam znala sto je smetala drugovima srbima feredza moje nene 1946-7. pa je morala skinuti, jos da sam znala zasto nije knjizevni govoriti nena i amidza ....
i onda pocne rat....i onda rat na minodopski nachin.... i onda dolazim do zakljucka: da, smetaju me budale poput tebe i cetnicka ikonografija...ostalo mi ne smeta ni malo... ni slava, ni imena, ni bozic ni uskrs, nisam zamotana niti iko koga poznajem kao ni tvoja majka i sestra...osim ako se ne koristi u svrhe fabriciranja ili politickog marketinga

dajo
04.05.2007., 21:21
cuj , jedno vece 1991. me je probudilo vristanje ispred zgrade, tacnije pjevanje grupe pijanih mladica koje sam dobro poznavala. repertoar: tamo daleko, od topole pa do ravne gore, itd.
pitam mamu koji im je sto vriste, a ona kaze da vjerovatno slave srpsku novu godinu...niti mi je smetalo, niti sam znala da se to slavi do tada( jer niko nikada nije ni slavio). nakon toga mi komsija u busu onako sav ponosan pokaze privjesak sa ocilima...ja ga pitam sta mu je to i dobijem objasnjenje...ni to nisam znala sta je...onda me prijateljica nakon dogadjaja sa muratom sabanovicem nazove balinkom...ja je pitam sta to znaci...ni to nisam znala...prava sam neznalica, jel de...jos da sam znala sto je smetala drugovima srbima feredza moje nene 1946-7. pa je morala skinuti, jos da sam znala zasto nije knjizevni govoriti nena i amidza ....
i onda pocne rat....i onda rat na minodopski nachin.... i onda dolazim do zakljucka: da, smetaju me budale poput tebe i cetnicka ikonografija...ostalo mi ne smeta ni malo... ni slava, ni imena, ni bozic ni uskrs, nisam zamotana niti iko koga poznajem kao ni tvoja majka i sestra...osim ako se ne koristi u svrhe fabriciranja ili politickog marketinga
:amen: