PDA

View Full Version : Male tajne lijepog tena

stranice : [1] 2 3 4

sunčica
10.09.2003., 22:50
sad mi nešto pade na pamet ....

sigurno svi imate neku malu tajnu za ljepši ten.
dobro, sex - to svi znamo, nije to više nikakva tajna, ali nekima je to nužan, ali ne i dovoljan uvjet za lijep ten :D

traže se tajne u prehrani, dobri kozmetički preparati, bakini recepti

moje otkriće svojevremeno je bio 1%-tni klindamicin...
antibiotik za vanjsku uporabu, zaliječi "iskopine", daje tenu dosta finu boju, smiri crvenilo. Treba povremeno praviti pauze i ne smije se nanositi prečesto, jer se možeš isperutati

i dobra mi je kadulja - napraviš malo čaja i na vaticu, nakon umivanja i tonika pređeš preko face - super smiri upale

piti puno vode i bavit se sportom; klasika, ali radi (ili sam ja bolje volje pa sam si i ljepša)

još nešto, imam osjećaj (a i još cura mi je to reklo) da mi puder zapravo štiti kožu, posebno zimi kad je sve puno smoga i prljavštine. zato ne dolazi u obzir da idem negdj ebez pudera zimi
ljeti samo tonirana krema

LadyInRed
10.09.2003., 22:56
Meni jako pomaže puno spavanja. Nevjerovatno. Dignem se doslovno ispeglana, ako imam prištiće nestanu!:eek: Naravno ne uvijek i ne ako prekrdašim sa spavanjem pa prijeđem onu magičnu granicu. Voda mi uopće ne pomaže. Općenito nisam primjetila ni da mi neka hrana šteti. Ali mi se čini zadnje vrijeme da mi bijeli kruh škodi?!:confused:

Od kozmetičkih preparata ništa specijalno. Rosal kozmetika. Klindamicin ne:( Lancaster zelena maska za lice i ona hvaljena Balea od mrtvog mora:D Stvarno je odlična:top:

Decleorova emulzija za isušivanje prištića nije loša, ali ne djeluje uvijek.

Vichy Termal S1 za- savršeno hidratizira masnu kožu, a ne masti.

Parenje s kapima ulja čajevca ili Ylang Ylanga. Ružmarin isto dobro dođe.

Opet se vraćam na puno spavanja i red u glavi;) :)

sunčica
10.09.2003., 23:13
e da, spavanje je i meni super, ali ono, kad spavam taman koliko mi treba :)

nažalost, vrijedi i obrnuto, ako se ne naspavam sva sam :bljak:

cicamaca
10.09.2003., 23:14
Ovo sa spavanjem je živa istina i prva liga, mene također doslovce ispegla.

cicamaca
10.09.2003., 23:15
sunčica kaže:
nažalost, vrijedi i obrnuto, ako se ne naspavam sva sam :bljak:

Ne pakati nisi jedina! :)

tanita
11.09.2003., 06:56
LadyInRed kaže:
Meni jako pomaže puno spavanja. Nevjerovatno. Dignem se doslovno ispeglana, ako imam prištiće nestanu!:eek: Naravno ne uvijek i ne ako prekrdašim sa spavanjem pa prijeđem onu magičnu granicu. Voda mi uopće ne pomaže. Općenito nisam primjetila ni da mi neka hrana šteti. Ali mi se čini zadnje vrijeme da mi bijeli kruh škodi?!:confused:

Od kozmetičkih preparata ništa specijalno. Rosal kozmetika. Klindamicin ne:( Lancaster zelena maska za lice i ona hvaljena Balea od mrtvog mora:D Stvarno je odlična:top:

Decleorova emulzija za isušivanje prištića nije loša, ali ne djeluje uvijek.

Vichy Termal S1 za- savršeno hidratizira masnu kožu, a ne masti.

Parenje s kapima ulja čajevca ili Ylang Ylanga. Ružmarin isto dobro dođe.

Opet se vraćam na puno spavanja i red u glavi;) :)

To što si napisala za bijeli kruh je moguće. Pisalo je da su bijeli kruh i pekarski proizvodi štetniji za ten od čokolade, u tinejđerskoj dobi, i da upravo oni izazivaju prištiće.
Nisam s tim imala nikad problema pa ne mogu potvrditi.
Meni pomaže najviše puno sna, inače puno pijem tekućine. U zadnje vrieme uzimam tablete pivskog kvasca, i čini mi se da mi je bolji ten i sjajnija kosa.

Shtefitza
11.09.2003., 07:01
1) spavati
2) piti vode
3) izbjegavati secer
4) izbjegavati sunce
sredina ciklusa... :rolleyes: :D

Crow Jane
11.09.2003., 07:30
Meni zbilja pomaže:

1) spavanje 8 sati i više :s

I sad sam napokon otkrila idealnu njegu za lice - moram priznati da su svi primjetili da mi je ten :top:

A to je Biotherm Biosource gel za umivanje za suhu kožu + Biotherm Hydra - detox krema za lice, također za suhu kožu. :s

Više uopće ne koristim puder, kao nekad. :cool:

A kad ga i koristim - to je HR Spectacular Make up [jes da košta fakin 300 kn ali je vrijedan svake lipe jer se uopće ne kuži kao make up :D ]

luca
11.09.2003., 09:45
Shtefitza kaže:

1) spavati
2) piti vode
3) izbjegavati secer
4) izbjegavati sunce

3) izbjegvati opcenito previse ugljikohidrata (moraju se jesti, ali danasnja populacija jede previse CH2O)

4) city sunblock SPF 25, Clinique (fizicki block i stvarno je efikasan)

sto se tice sredine ciklusa, meni je ten prekrasan prije menge (kad svi normalni imaju PMS) i za vrijeme, ali par dana kad zavrsi, onda se nekad sjete zacepiti pore (ali tad sam tako sretna da sam "slobodna" :) )

5) Clinique on the spot gel (to ubije i pristic i vlasnika :D ali je efikasno)
6) Clinique tonik za lice br 2 (ponekad je dovoljan, pa se ne treba staviti gel)
7) maska od gline s raznim antisepticnim uljima (to sama smjesam)
8) Shiseido gel za umivanje i baby sapun (Nivea), koristim naizmjenicno za umivanje
9) redovno skidanje sminke (s nekim nemasnim proizvodima npr. maramice Plénitude za normalnu kozu)
10) kreme koje rade blagu eksfolijaciju (meni je super Total Tournaround za suhu kozu od Clinique)

svaki dan koristim krpice za skidanje sminke, sapun/gel za umivanje i kremu. maska, tonik i on the spot gel su povremene pomoci ako nesto ode do vraga (jer mi je to i preagresivno da redovno koristim)...

ovu rutinu ne mislim mijenjati (svojevoljno) jer mi je najbolja od svih koje sam isprobavala.

mimi2003
11.09.2003., 11:03
Kod mene nema malih tajni za ljepši ten, pijem puno vode i to je sve,šećer i čokolada mi ne stvaraju prištiće, ali mi smetaju za kile, znaći imam probleme s druge strane.

Samo seponekad umivam vodomd jamnicom, ona mi je super, šminka mi niti jedna ne šteti isprobala već svašta,

takav ten mi ima i mama i kada sam bila u pubertetu nisam imala prištiće. Hvala dragom bogu da imama lijepo lice ten i kosu kad već moram paziti šta jedem ali i tu sam se istrenirala.:top: :top:

Winona
11.09.2003., 16:24
još nešto, imam osjecaj (a i još cura mi je to reklo) da mi puder zapravo štiti kožu, posebno zimi kad je sve puno smoga i prljavštine. zato ne dolazi u obzir da idem negdj ebez pudera zimi

da to i jest tako. Prije 30 godina su puderi isusivali kozu i bili zbuka sad zapravo stite od vanjskih utjecaja a koza i dalje dise ( naravno ako ne nanesete pol tube odjednom ) - od hladnoce, vjetra, smoga, prasine.

Kozmeticarka mi je rekla da je za kozu danas mnogo stetnija - prasica i sitne cestice kojih ima kad je vjetrovito, smog, sunce direkt na licu nego neki lagani puder sa UV zastitom.

Meni jako pomaže puno spavanja. Nevjerovatno. Dignem se doslovno ispeglana, ako imam prištice nestanu!

pa evo ti bi opravdalo neku moju teoriju da je koza ogledalo duse i kao takva zrcali sve sto se s nama zbiva, pa kak se u spavanju opustis, smiri se i cijeli organizam.

Eto to ja koja fanaticki vjerujem u psihosomatiku.

Izuzela bi od toga hormonalni poremacj ali to definitivno nije slucaj kod SVIH koji imaju problem s tenom.

Frendica je imala uzasnih problema s tenom, je obavila sto pregleda, bila u par dermatoloskih ordnacija, pila neke tablete - a koza se smirila sama od sebe kad je stresan razvod prosao.

Opet se vracam na puno spavanja i red u glavi

:top:

Winona
11.09.2003., 16:33
inace: puno tekucine ( to pijem odkad znam za sebe, ne moram se siliti ) puno sna, nikad ali nikad sa sminkom na spavanje, novo otkrice ( godinama mislila da je tonik u dnevnoj njezi nepotrebna glupost i samo komplicira cijelu stvar) - tonik i to Payot, koza je cista svila i treba duplo manje kreme nakon toga.

Kad ne spavam dovoljno ( znaci manje od 7 sati ) koza mi postane sivkasta i cudna, suha.

Volim - Vichy ( godinama obozavatelj), otkrivam Payot ( kaze kozmeticarka da 2/3 peelinga za lice po ducanima trajno ostecuju kozu jer su od ostrih cestica i da je jedini pravi peeling sa onim mikrokuglicama koje samo fino izmasiraju kozu, to su mi rekli i u parfumeriji - dali mi par imena od jeftinih do skupih, ja probala i razlika se vidi )

Peeling ima veci efekt ako ga umasiram onom malom cetkicom za lice - i tu paziti ako su vrhovi ravno rezani grebu kozu, moraju biti malo zaobljeni.

Luce zasto ovo s ugljikohidratima , daj objasni pliz ?

lahor
11.09.2003., 16:43
LadyInRed kaže:
ona hvaljena Balea od mrtvog mora:D Stvarno je odlična:top:

Yep, ja sam ju vec dizala u nebesa po forumu. Stvarno jedini proizvod koji je imao efekta na moj ten, ali samo Balea - ostale su neki plavo-kemijski shit.

Druga stvar koja radi je Novaderm krema sa AHA 7%.

Moj problem sto mi svaki stres izbije na licu....A i nezdrav nacin zivota koji vodim zadnjih par tjedana (premalo spavanja i fizickog kretanja).

Naravno, i svakodnevno ciscenje lica mlijekom i bezalkoholnim tonikom ujutro i navecer.

Winona, a koji su to dobri peelinzi? Ja nisam cula za takvu teoriju, pa da probam osjetiti razliku.

luca
11.09.2003., 16:55
Winona kaže:

Peeling ima veci efekt ako ga umasiram onom malom cetkicom za lice - i tu paziti ako su vrhovi ravno rezani grebu kozu, moraju biti malo zaobljeni.

Luce zasto ovo s ugljikohidratima , daj objasni pliz ?

i ja volim mekanu cetkicu za peeling. od sredstava volim peelinge koji imaju i kuglice ali i kiseline (tako ne treba bas jako trljati, nego se razgradi gornji sloj sa AHA ili BHA). reci, kako na popisu peelinga stoji Clarins?

za CH2O nema za sad objasnjenja; samo je primjeceno da ako se jede vise toga, lojnice vise luche i postoji veca sansa da se pore zacepe. cokolada sama po sebi nije problem (vidjela sam da ju se spominje) jer nitko ne pojede dnevno toliko cokolade da bi to bio problem. slozeni ugljikohidrati (kruh, pasta, krumpir, riza) su glavni izvori secera i na tu kontrolu se misli...

Winona
11.09.2003., 17:14
hvala luce !

Lahor - vec smo pisali o tome pa je Sandra October rekla da je njoj super od Johnsona njihov ( ne znam, nisam probala) netko je pisao za ono plavo od Nivee a ja sam odusevljena Payot-om.

Nisam ni ja za to cula ali njoj je to struka a zena svako malo ide na neke strucne sajmove i tak, mislim da ona zna ipak puno vise.

Pitala me prvo kaj ne radim nikakav peeling jer mi je povrsinski sloj koze zadebljao i roznat ( to laik ni u snu ne bi vidio ;-) bas mi je dan prije frendica rekla kak mi je ten super ) onda ja njoj da radim peeling pod obavezno jednom tjedno i rekla koji ( isto nije bas povoljne cijene) a ona kaze da je sve to preagresivno za kozu i da koza onda stvori taj roznati sloj kao rekaciju ( obranu) i da samo postignem kontra efekt.

Za Clarins su mi rekle zene u parfumeriji, kozmeticarka ne.

Luce koji peeling ima kiseline imas neki za preporuciti ?

luca
11.09.2003., 17:20
Winona kaže:

Za Clarins su mi rekle zene u parfumeriji, kozmeticarka ne.

Luce koji peeling ima kiseline imas neki za preporuciti ?

sta ti rekose za Clarins? aj pitaj kozmeticarku. jedan od Clarinsa bi isto trebao imati kiseline, ali ne znam koji... morat cu u Sephoru na sat citanja etiketa (meni se ne da pricati ja sjednem -ima stolica- pa citam sve kutijice koje me zanimaju).

L'Oréal Exfotonic ima kuglice i kiseline (AHA) i za tijelo je (grublje su kuglice), ali ja stavim i na lice i ne pritiscem uopce, nego samo lagano prodjem i pustim da kiselina djeluje malo. onaj od Nivee je isto ok, ali nista spektakularno.
od ovog Exfotonic bude guza tako meka i glatka :cerek: :D

lahor
11.09.2003., 17:21
Ja imam jako finu kozu lica, puno njezniju od svih mojih frendica (valjda je to skupa u paketu sa bljedo-ruzicastim tenom :D), tak da valjda moj peeling valja. Sad koristim neki od Freemana, kod mame i tate imam Alverde da ne nosim svu kozmetiku kad idem kod njih, a prije sam koristila Swiss Formula.

Inace, ako hoces peeling sa kiselinama pogledaj da se spominje alpha hydroxy ili beta hydroxy acid na tubici. Znam da su St. Ives Swiss Formula imali jedan takav, ali njihove proizvode vec odavno nigdje ne pronalazim u Hrvatskoj (a imali su ih stvarno dobrih).

luca
11.09.2003., 17:28
lahor kaže:
Inace, ako hoces peeling sa kiselinama pogledaj da se spominje alpha hydroxy ili beta hydroxy acid na tubici.

ja najvise volim salicilnu (BHA) :)

Winona
11.09.2003., 17:52
hvala cure ! Luce pitam kad budem sljedeci put isla.

( sto mi rekose za Clarins, kad sam im rekla sto trazim - koju vrstu peelinga- spominjale su i Clarins al ja se nisam dala :rolleyes: kupila sam onaj po koji sam i dosla :D )

Swiss Formula

e vidis to ti je meni bio omiljeni peeling ( cak mi ga je mama morala ovdje slati tu ga nisam nasla ) al mi je vise kozmeticarki ( i ovdje i u Cro, pa nije bas da su me sve htjele smantati sam tak ) reklo da su te stvari pregrube.

I da se to skuzi na kozi kasnije, kad je vec kasno za intervencije ( za nekih par godina )

Na kraju ih nisam bacila jer super mirise nego iskoristila za tijelo.

Navodno je Freeman isti ?

Ali lahor kad si svojim tenom zadovoljna nemas da brigas, uzivaj !

:)

patka
11.09.2003., 18:40
priroda mi je podarila dobar ten tako da nemam nikakve tajne...:angeleye:
pojavi mi se tu i tamo pristic, dan dva prije menzisa i to onaj ruzni veliki bijeli :horor:
inace sam tih dana i bez pristica horor ;)
sminkam se dosta rijetko ali obavezno skidam sminku...lice perem gelom (trenutmo Garnier, ali to stalno mjenjam) imam i njihovu kremu, maske jos uvijek svasta isprobavam, trenutno je freeman stavljam ju povremeno i to je sve....
mislim da mi najvise pomaze kao sto je vec spomenuto spavanje i ujutro umivanje hladnom vodom....nakon toga sam spremna na novi dan...:)

Rhea
11.09.2003., 18:51
Ja imam Peeling od Declare-a.To je kozmetika za jako osjetljivu kozu pa je i peelig jako blag,pise na njemu "Extra Gentel Exfoliant".

lahor
11.09.2003., 19:09
luca kaže:
ja najvise volim salicilnu (BHA) :)

Evo, upravo sam se vratila iz jednosatne kupke i pomnog proucavanja raznih casopisa u kadi, pa sam bacila oko i na taj svoj peeling i ni manje ni vise sadrzi doticnu kiselinu :)

Winona, nisam ja zadovoljna svojim tenom. Ispristavila mi se koza :eek:
Ali nije to do peelinga, vec stresa i nacina zivota u zadnje vrijeme, a pomalo i hormona.

croft
11.09.2003., 19:17
Ovako:
proizvode za njegu lica Vichy i Dr.Haushka,kreme i puder sa zastitnim faktorom, jednom mjesecno kod kozmeticarke na istiskanje i peeling,pijem sok i ujutro yogurt od Aloe Vere,ne premalo ni previse sna,znaci 7-8 sati...

Winona
11.09.2003., 19:27
da bas to ni premalo ni previse.

Ja kad odspavam duze nego obicno ne da sam odmorena neko sam kako moj voli reci "prespavana" tj sva nabubrim cudno :rolleyes:

croft
11.09.2003., 19:33
Winona kaže:

Ja kad odspavam duze nego obicno ne da sam odmorena neko sam kako moj voli reci "prespavana" tj sva nabubrim cudno :rolleyes:
da i kod mene je tako...
s malo sna izgledam iscrpljeno,osuseno+podocnjaci,a sa previse sna izgledam nekako oteceno...

LadyInRed
11.09.2003., 19:44
Ja ne smijem stvljati ništa s AHA kiselinama jer dobijem strašan osip. Ali mi slicilna jako paše. Cijela Rosal linija za problem. kožu je na bazi te kiseline. Inače, dok ne kupite te peelinge koje planirate, probajte Rosalov, na bazi bademovog ulja. Nije jako skup. Meni paše zbog te kombinacije- peeling + bademovo ulje zbog čega mi uopće ne isušuje koožu i to je jedini peeling koji smijem staviti. Poslije svih ostalih mi je koža jako isušena i počne mi se perutati.

E da evo još nekoliko tajni za lijep ten: kamilica ili zeleni čaj za povremeno premazivanje lica. Obično kad si skuham za popiti odvojim malo za prirodni tonic;) Inače, Winona, tonic je zaista fenomenalna stvar kad nađeš koji ti odgovara;)

Također, za ranice, ožiljke, upaljene prištiće te po zimi za isušene dijelove lica od klima, centralnog i sl. (posebno oko nosa:rolleyes: ) ja natapkam malo ulja gospine trave na vaticu i namažem :top:

LadyInRed
11.09.2003., 19:52
Winona kaže:

To je ona magična linija o kojoj sam ja pričala;) Samo nije isto ni u koliko sati idem spavati!! Ako idem poslije 2 ujutro mogu dugo odspavati ali opet nevalja!!

lahor
11.09.2003., 20:02
LadyInRed kaže:
E da evo još nekoliko tajni za lijep ten: kamilica

Je, ovo je super kad nisi alergican na kamilicu kao ja :D No, to je bilo krasno iznenadjenje: stavila ja one vatice natopljene kamilicom na kapke (kao zbog podocnjaka, mos misliti - isla sam u prvi srednje). Kad ono, mene nesto pecka, svrbucka po licu...Ustala se ja, pogledam si lice u ogledalo i imam sto vidjeti :D Sva sam se osipala, kapci triput deblji nego inace, a meni za pol sata pocinje skola :D

I tak sam zavrsila s kamilicom. U svakom obliku :D

Glede spavanja...nije ni cudo da mi je ten u komi...Nocas isla spavati u 23:30, ustala se u 4. Malo i rezim na ljude oko sebe :D

Meni se cini da cu morati na par seansi istiskivanja kod kozmeticarke. Radim ja to sebi sama kad me uhvati napad mazohizma i prilicno sam uspjesna (sve izadje, ne upali se), ali bas bi mi dobro doslo profesionalno ciscenje mitesera.

Shtefitza
11.09.2003., 20:45
luca kaže:

za CH2O nema za sad objasnjenja;

Ima. potrazi perricone-ovu knjigu. (ili moj topik o tome)

Hermione Granger
11.09.2003., 20:51
S tim nemam većih problema, imam nasljedno lijep ten :D

Ali zna se desiti da dobijem neke sitne prištiće po čelu ili pak koji veliki crveni prišt na bradi :flop: :flop:

Tu pomažu neograničene količine tonika s čajevcem, zbilja djeluje...

Ali ne mogu si pomoći pa stalno "kopam" po tom prištu pa postaje sve gori :rolleyes:

Winona
11.09.2003., 21:49
LadyInRed kaže:
To je ona magična linija o kojoj sam ja pričala;) Samo nije isto ni u koliko sati idem spavati!! Ako idem poslije 2 ujutro mogu dugo odspavati ali opet nevalja!!

bas tako

Kad mi prodje ona neka moja ura, gotovo je. Tu me mama prokuzila prije mene same, dugo mi je trebalo da joj povjerujem ;)

Stefitze moje link na taj topic ?

magic
11.09.2003., 22:02
lady croft kaže:
da i kod mene je tako...
s malo sna izgledam iscrpljeno,osuseno+podocnjaci,a sa previse sna izgledam nekako oteceno...

A da se malo manje gledate u ogledalo :D

LC, koliko ti ono imash godina?

luca
12.09.2003., 08:49
Shtefitza kaže:
Ima. potrazi perricone-ovu knjigu. (ili moj topik o tome)

pa zasto ne napises? ili stavi link na svoj topic (nemam pojma koji je).
evo pitanje: kako CH2O utjece na aktivnost zlijezda lojnica?
odgovor (tu stefi upise odgovor):

Agirl
12.09.2003., 09:48
Dobra stara masna (plava) NIVEA prije spavanja, a poslije pilinga.... lice mi je k'o bebina guza :top:

Stalno trošim lovu na neke kreme i kremice jer si nikako ne mogu utuviti u glavu da mi je dobra stara Nivea najbolja...

croft
12.09.2003., 11:35
magic kaže:
A da se malo manje gledate u ogledalo :D

LC, koliko ti ono imash godina?
13...a svi kazu da izgledam kao da imam 10...
:) ;)
23god

AFRODITA69
12.09.2003., 21:14
nista posebno...ne pijem puno tekucine,nosim make up citave dane,zderem cokolade,ali znate sto mi osvjezi facu?
scrub i spuzva..obicna spuzva za kupanje...malo pecka od ribanja,ali poslje toga je super ten,cist,svjez,mladenacki

Shtefitza
13.09.2003., 05:22
Ne da mi se kopati, a zaboravila sam tocan mehanizam. Uglavnom - jednostavni ugljikohidrati naglo povecaju razinu glukoze, dehidriraju tkiva & oslobadjaju mnogo energije, oksidacija i dehidracija ostecuju molekule u stanicnim membranama, stvaraju se iritansi, slobodni radikali... -> upala, lojnice pojacano luce kao pokusaj "popravka" stanja koze...

sunčica
13.09.2003., 16:07
joj, a fino sam rekla da ne kontam kemiju i onda kemija na mojoj temi :rolleyes:

moš ti meni fino reć' šta ja ne smin ist, pa da mi se ne desi to šta si rekla :confused: :klopa: :nono:

šalu na stranu, možete li nam vi kemičarke reći koja bi to bila hrana koja sadrži te jednostavne ugljikohidrate (čak se maglovito sjećam šta je to :o. bar mislim :D )

Winona
13.09.2003., 17:04
pa ja pojma nemam o kemiji ali ne bi li to bila peciva, razne makovnjace, krafne, bijeli kruh,keksi,toast,palacinke,kokice,cips,secer...?

Dajte napisite kaj jos ?

Shtefitza
13.09.2003., 17:10
Shtefitza kaže:
1) spavati
2) piti vode
3) izbjegavati secer
4) izbjegavati sunce

Suncica, ispricavam se za kemiju i ponavljam moj prvi post...

bigblue2010
13.09.2003., 17:14
Optimalna ili povisena vlaga zraka cuda radi za mene. Ako sam neko duze vrijeme u prostoriji sa suhim zrakom - uzas, koza se peruta, lojnice zatvaraju, strasno nesto.

Shtefitza
13.09.2003., 17:14
Winona kaže:
Dajte napisite kaj jos ?

Sol, secer i sve tome slicno: bijeli kruh, preradjene zitarice, puffed rice (oni keksi od napuhane rize), keksi, kolaci, chips, instant riza (ako vec jedemo bijelu rizu, bolje je skuhati onu "zdravoseljacku" nego instant rizu koja je gotova za pet ili deset minuta (jer je vec preradjena i dokuhavanjem ce biti spremna da se u tijelu pretvori u secer u minimalnom vremenu. Jos najbolje bi bilo jesti smedju rizu - onu integralnu.)

Zapravo vise volim razmisljati u terminima - "Sto DA?"
DA: crni kruh, voce, povrce, mahunarke, nemasno meso, voda, voda, voda, zeleni caj (umjesto crnog ili kave), biljni cajevi umjesto sokova (bez secera), orasi i bademi, riba (losos, sardine, incuni, skusa, haringe), borovnice, jagode (dvije vrste voca prepune antioksidansa)...

Sol, secer i mast su namirnice za kojima imamo potrebu kad smo pod stresom. Tako da je OPUSTANJE jedan veliki dio ocuvanja lijepog tena. (Metode opustanja: sve od citanja, setnje, fizicke aktivnosti, meditiranja, religije, uzivanja u hobijima, ljubimcima...)

Shtefitza
13.09.2003., 17:27
Aha... opet sam nesto zaboravila: maslinovo ulje, ulje uljane repice, .... ma tko ce sve to nabrojati...

...onda: kreme sa zastitom od sunca. Pa mozda neki od modernijih (a preskupih :rolleyes: ) sastojaka tipa linolenske kiseline, alpha lipoicne... treba pricekati koju godinu da se spusti cijena. U medjuvremenu su dobre i one sto imaju u sebi ulje kostica od grozdja... (Clinique Anti Age, Super City block, Vinefit od Lancome-a, Estee Lauder Day WEar... )

ili barem kreme sa antioksidansima (CoQ, vit A, vit E, vit C) ili oni za eksfolijaciju: salicilna kis, mlijecna (lakticna) kis...

Winona
13.09.2003., 17:29
bigblue2010 kaže:
Optimalna ili povisena vlaga zraka cuda radi za mene. Ako sam neko duze vrijeme u prostoriji sa suhim zrakom - uzas, koza se peruta, lojnice zatvaraju, strasno nesto.

same here.

reci kak to rjesavas zimi ? Ja imam uvijek one posudice na radijatorima pune vode, obicno uzmem zimi neku jacu kremu no opet se osjeti.

Ovdje ljudi koriste one sobne ovlazivace zraka ( posebno u osbi gdje spava mala beba) aparate - u koje se ubaci etericno ulje po zelji - ne mora ali moze.

Ima netko iskustva s time ?

Stefitze hvala !

Znaci sve kaj je fino :(

bigblue2010
13.09.2003., 17:33
U sklopu centralnog grijanja/hladjenja imamo i regulator vlage, ali kada je jako hladno i grijanje radi non-stop, onda nije dovoljan. Za takve momente imam jos i mali ovlazivac na struju u koji se nalijeva voda, zbog bebe, a i meni dobro dodje.

Shtefitza
13.09.2003., 17:38
Istina, klima je uzas. Nemam pojma sto da radim. Najgore mi je ovo razdoblje, pred kraj ljeta, koza toliko izmaltretirana od sunca, i sad po mlo ce pocet biti maltretirana od hladnoce (barem jutrom i veceri) i kroz cijelo to vrijeme jos i klima... :hebemu: ... mislim da sad moram pocet ozbiljnije s eksfolijacijom i malo masnijim kremama... :rolleyes: Da se pripremim za zimu.

Nema na cemu, Winona. :)

Winona
13.09.2003., 18:02
bigblue2010 kaže:
U sklopu centralnog grijanja/hladjenja imamo i regulator vlage, ali kada je jako hladno i grijanje radi non-stop, onda nije dovoljan. Za takve momente imam jos i mali ovlazivac na struju u koji se nalijeva voda, zbog bebe, a i meni dobro dodje.

e bas sam na to i mislila. Znam da je Samantha otvorila topic o tome al se skoro nitko nije javio.

Ja razmisljam o kupnji takvog aparatica. Gdje to stavis, tamo gdje spavas ili ? Imas neku firmu za preporuciti ?

Ja sam vidjela jedna u koji se moze dodati etercnog ulja, lavande na primjer za opustanje pred spavanje....

Stefitze pod klima mislis li na klimu u regiji gdje zivis ili onu uredsku ?

Zlatokosa
13.09.2003., 22:35
Meni je moja kozmetičarka spasila kozhu.. svake godine na prijelazu u zimu i zimi kozha mi se perutala i imala sam lishajeve.. nishta mi nije pomagalo, prema mojim saznanjima. Kozmeticharka mi je mrtva hladna uvalila staklene ampulice, zovu se Sinergie Floral.. i rekla da ih nanosim ispod kreme. Lice mi je od tada besprijekorno. Nanosim ih kad počne centralno grijanje. Nemam pojma šta ima u ampulici, ali pomaže. Tekućina je prozirna, uljasta, finog mirisa..
Ah da, kad nemam love da ih kupim, namažem lice bademovim uljem ispod kreme, i zadovoljna sam, iako mislim da su te ampulice najzaslužnije za rješavanje mojih problema..
Pogotovo kad počne centralno

Vera Pavladoljska
14.09.2003., 11:39
Sve je to ok,ali mislim da su GENI presudni.

Kod sebe najviše volim svoj ten,dokazano:o ,mislim da mi je to najbolji dio tijela - koža.

Sa svoje 32 godine nisam koristila puder u životu - nevjerojatno je i pušač sam,ali ni u jednom periodu života nisam imala frku s prištićima, flekama,naborima i te na licu i tijelu.

Druge moje frendice kupuju zaista kvalitetne i skupe proizvode,odlaze kozmetičarki - no jednostavno koža im je takva kakva je.

Ipak se ususdjujem reći da je genetika u pitanju.Ne kažem da neki preparati,pa i voda,puno voća,redovita njega - ne mogu pomoći, ali mislim da ne mogu učiniti revolucionarne pomake.

Moja susjeda,65 godina,bakica fantastičnoga tena koja se prala jedino u kamilici,cijeloga života,a kozmetičara vidjela nije, pušač je ofkorz :D ...

I sad to nije genetika?

Sutra malo.

Winona
14.09.2003., 12:19
nat da - genetika je to vise manje.

Sva sreca da nemam kozu na maminu familiju - masna, prosirene pore....

Sva sreca da imam kozu na tatinu familiju - cista, napeta, nemasna, presuha zimi :D

Ipak dobro sam prosla. Kad pogledam svoju baku ( s oceve strane) kojoj su sve frendice uredno davale 10 - 20 godina manje i bivale zaprepastene kad bi im rekla da je to moja BAKA ....onda je genetika na mojoj strani.

E da cijeli zivot je koristila kremice ( jeftine i jednostaavne) tipa Bepanten ? Uglavnom u onoj svjetlo plavoj dozi, blaga mirisa.

No bez obzira na tip koze - uvijek se lako prepozna njegovana od ne njegovane zene. ;)

LadyInRed
14.09.2003., 12:33
Mislim da je poanta topica upravo kako loš ten učiniti boljim:D Za vas s lijepim tenom je tu zabranjen ulaz:mad: ;)
Naravno da je to stvar genetike. Ali žene koje imaju probleme s kožom znaju da ipak njega može malo pomoći. Neće učiniti ništa revolucionarno, ali će učiniti da se osjećaš bolje a i to je vrlo bitno za lijep ten. Također, kao što je Winona rekla, vidi se kad je koža njegovana i kad nije. S iznimkom savršenog tena koji uvijek izgleda savršeno. Ali na lošem tenu se itekako vidi da li je njegovan.:)

A što se tih ampula tiče, to je istina nešto super!! Ja sam probala od Elizabeth Arden, unbelievable!!:eek: Imala sam osjećaj kao da imam neku novu kožu! Isto je bilo "uljasto", hidratantno i fino je šnjofalo:) Nisu loše ni od Balee, jeftina verzija ali funkcionira.

Vera Pavladoljska
14.09.2003., 12:44
LadyInRed kaže:
Mislim da je poanta topica upravo kako loš ten učiniti boljim:D Za vas s lijepim tenom je tu zabranjen ulaz:mad: ;)

vidi se kad je koža njegovana i kad nije.

Ok, sve istina.

Evo, ak' ce nest pomoci - piling od bjelanjka,meda,s vjerovali ili ne mljevenim kukuruzom,sve zmješano - ludilo - ma jednom u dva tjedna dovoljno :)

Svaku vecher skuhati kamilicu da odstoji preko noci.Ujutro - umivanje u njoj,čišćenje,a nakon toga ima u ljekarnama ona fina kremica sto se pravi,tj,prave ju tete s kamilicom i medom.

Ondak - pojavi li se koji miteserčić - a ne ide vam se kod kozmetičarke - to već znate JAKO DOBRO napariti lice,pa dijelove oko nosa ai na bradi sa dvije dezinficirane blazinice istiskati sam, ali ne kopati po licu.

I ako je koža jako,ali baš jaaaaaaaako suha - napraviti piling, dok vam se obrazi ne zacrvene:o , nakon toga se pet minuta pljuskati hladnom vodom da procirkulira krv još bolje, a nakon toga cijelo lice namazati bejbi uljem,ali tanki sloj.Djonson je sasvim ok - ima sad i onaj blagi,mirisni.

Pa piling po cijelome tijelu,pa se nauljiti sav:-)
Preporučljivo naravno, onima koji nemaju masnu kožu.

Sjetit cu se jos necega.:)

Winona
14.09.2003., 12:46
dajte jos malo o tim ampulama bas ste me zainteresirale. Znaci iako je uljne baze - ne zatvara pore ? I gore na to uobicajnu kremu ?

LadyInRed - cak i savrseno cisti ten moze imati problem - sjajna ili suha koza. Iako nema pristica, mitesera, kapilara, pora.

Kako se zovu te ampule, imate neki link?

LadyInRed
14.09.2003., 13:00
Nataniel to se traži:top: :) Hvala na savjetima, probati ću. Sve je iz kućne apoteke pa ne moram trošiti puno novaca:top:

Winona probam naći na netu link, pa ti stavim;)

Vera Pavladoljska
14.09.2003., 13:07
LadyInRed kaže:
Nataniel to se traži:top: :) Hvala na savjetima, probati ću. Sve je iz kućne apoteke pa ne moram trošiti puno novaca:top:

jep:) , a ak' si plavusha tom kamilicom ispiri kosu, pa ju josh umotaj u ruchnik, nek stoji tak' bar dvadeset minuta;)

Hermione Granger
14.09.2003., 18:57
nataniel kaže:
Sve je to ok,ali mislim da su GENI presudni.

Moja mama nikada nije imala problema s kožom, a ja sve donedavno.... Počela sam dobivati neke prištiće na čelu... Dovraga s genetikom :rolleyes:

sweet Irma
14.09.2003., 19:01
od kad koristim kremu za lice od Avena, koža mi je savršena. Poludila sam i za njihovom vodicom, pa se u jutro i na večer poprskam:top: nakon ljeta mi je lice znalo bit suho, ali ove godine ništa:cool:

Zlatokosa
14.09.2003., 20:29
I ja zaboravih spomenuti termalnu vodu u spreju od Vichyja ili Avene. Kad god bih na moru osjetila zatezanje kože, špricala sam je. Naravno, i sad ću, kad prorade radijatori..

Winona
14.09.2003., 21:43
cure kako se tocno koristi ta termalna vodica ? Ja dobila nedavno od La Roche u spreju.

Imam isti problem zimi. Dakle dal nanesem kremu kao i obicno a izmejdu toga se tu i tam poprskam s vodicom ili vodica ide umjesto kreme ?

Kak to rjesite ak ste preko dana nasminkane ( puder ili korektor? )

Hvala !

Lola
14.09.2003., 23:01
sve vi curke mudro zborite...
meni je koza suha,ali ljeti s njom nemam problema uopce...koza mi je divna,al zato zimi uzaaas...stavljam uvijek neko ulje ispod kreme al sam svejedno nakon 3 sata ko hrastova kora...moram jaako paziti
preporucujem...od "priroda lijeci" ljekarne,ima u vlaskoj i tomasicevoj u zg kremu oko ociju i kremu s c vitaminom sa spf18..oni rade..odlicne su,i naravno termalne vode u spreju.po noci stavljam kremu od e vitamina sto mi godinama rade u apoteci...otprilike to je to,naravno peelinzi,maske non stop..dajte malo jos tih recepata za home made maske i peelinge:)
i da naravno LUSH..imam super proizvode za sve tipove koze

sweet Irma
15.09.2003., 07:45
Winona kaže:
cure kako se tocno koristi ta termalna vodica

ja se nasprejam na večer i ne stavljam nikakvu drugu kremu i u jutro, ali onda nakon 15 tak minuta ugl. stavim kremu. Ali dobro se osjećam i bez kreme.

Zlatokosa
15.09.2003., 22:07
Za termalnu vodu kažu da se lagano poprska koža i nakon nekoliko minuta se višak upije nježnim tapšanjem.
Ja špricam preko šminke.. i pustim da se posuši

Kad je dobra:
nakon tretmana akni
nakon uklanjanja dlačica
nakon dermatoloških ili kirurških tretmana
kod crvenila
kod ožiljaka koji svrbe
kod ekcema
kad se izgori na suncu
pelenski osip (ne kod mama:))
nadopuna čišćenju kože
za skidanje šminke
za osvježenje

Winona
16.09.2003., 14:45
Hvala cure !:)

Inace kad se ja pospricam nema viska, nakon minute ili se sve upije ili posusi.

nadopuna cišcenju kože

Koja joj je onda zapravo glavna funkcija ? Ciscenje ili njega tj. hranjenje koze.

Ja mislila ovo drugo. :confused:

sunčica
16.09.2003., 21:44
Winona kaže:

Stefitze hvala !

Znaci sve kaj je fino :(

Hvala i od mene Stefitze :w

da, Winona, sve što volimo papati :(

evo, ja sam večerala integralnu rižu i paradajz salatu s maslinovim uljem bez soli - bravo ja :cheer:

sunčica
16.09.2003., 21:46
nataniel kaže:

Svaku vecher skuhati kamilicu da odstoji preko noci.Ujutro - umivanje u njoj,čišćenje,a nakon toga ima u ljekarnama ona fina kremica sto se pravi,tj,prave ju tete s kamilicom i medom.

je l to može i za masnu kožu :confused:

možda bi za masnu kožu bila bolja kadulja, s tim što ona ne smije stajati preko noći

sunčica
16.09.2003., 21:48
Winona kaže:
nat da - genetika je to vise manje.

Sva sreca da nemam kozu na maminu familiju - masna, prosirene pore....

Sva sreca da imam kozu na tatinu familiju - cista, napeta, nemasna, presuha zimi :D

hebi ga, ista stvar, ali ja sam imala malo manje sreće - masna, široke pore, sklona skupljanju "šporkice"

:hebemu:

a s mamine strane jedno ljepšeg tena od drugog

:bang:

xena
16.09.2003., 21:51
Pitanje za Lucu :)

Mislim da si negdje spomenula da kreme s Q10 ne vrijede jerbo da se Q10 nanesen na kozu ne djeluje uopce ili tako vec nesto...:rolleyes:

E sad u odnosu na kozu (ili bilo sto drugo) kakav efekt ima Q10 koji se pije (u kapsulama). Ili tocnije kapsule koje imam sadrze: Klamath Lake Algae (modrozelena klamatska alga), Chromium Polynicotinate, elemental Chromium i CoQ10 (:confused: ). Kapsule se uzimaju kao dopuna hrani kod redukcijske dijete ili bez dijete a s ucinkom: smanjivanja apetita, sagorijevanja masnoca i regeneracije stanica ....ajd pliz komentar....thanks :)

sunčica
16.09.2003., 21:55
Zlatokosa kaže:
I ja zaboravih spomenuti termalnu vodu u spreju od Vichyja ili Avene.

te termalne vode i mene jako zanimaju - dajte sve informacije koje imate. Ja sam imala od vichy-ja i štrckala sam se uglavnom navečer između umivanja i kremice

i još jedna stvar, malo off-topic - našla sam odličan puder u prahu - COLLISTAR - transparentni

uspio mi je zadržati ten matiranim gotovo čitav (radni) dan - inače sam se tako sjajila da mi je bilo slabo pogledat se u špigl

ovo mi je baš dobro :top:

luca
17.09.2003., 11:23
xena kaže:
ajd pliz komentar....thanks :)

morat cu pisati s puno pretpostavki, pa uzmi i to u obzir.
- u tableti je neka kolicina (x) koenzima Q
- ne znamo da li je ta kolicina fizioloski relevantna
- ne znamo u kakvoj je formi doticni spoj
- dakle, ne znamo da li ce se apsorbirati kad se uzme peroralno i ne znamo da li ce se dovoljno apsorbirati, i ne znamo da ako se apsorbira da ce stvarno biti dopremljen u stanice u aktivnom obliku.

diskusije radi, zamislimo da se taj koenzim Q stvarno nasao tamo gdje treba (u unutrasnoj membrani mitohondrija) i kako treba (u nekom aktivnom, iskoristivom obliku).
u tom slucaju, ta molekula ce posluziti za prijenos elektrona tijeskom stanickog disanja (oksidativne fosforilacije) tj procesa kojim stanica iskoristava enegriju "hrane" da bi funkcionirala.
dakle, da sve radi kako treba (u sto sumnjam jer nemam podatak o tome, a nije to tako lako postici), ja bih rekla da koenzim Q moze eventualno pomoci u boljoj iskoristivosti hranjivih tvari. dakle, ako jos malo isfantaziramo, ako jedes manje i imas zaliha u tijelu, moglo bi ti biti od pomoci tako sto bi se zalihe trosile, jer jedan od faktora koji tome sluze (Q) je u suvisku.

sad, pitanje je da li je za trosenje zaliha, Q zaista "usko" grlo. koliko ja znam o metabolizmu, nije (ali mozda isam u pravu). dodatni problem je sto u metabolizmu ima toliko "koraka" da ako se ubrza samo jedan (cak i da je taj jedan "sink"), ako drugi ne slijede (npr. nedostatak enzima "uzvodno"), onda nema nikakve koristi...

dakle, moja slobodna procjena: ako sve radi kako treba (sto nisam sigurna), Q nije do koristi.

vidim da u tim tabletama ima drugih tvari koje mozda imaju povoljna djelovanja (sinergisticki ili sama). dakle, ako vidis efekt, onda super :) ali sam Q nije bas koristan...
pazi na doze kroma, nemoj uzimati previse (sigurno pise koliko dnevne doze sadrzi jedna tableta). ljudi cesto misle da tablete nisu opasne i na kraju imaju previse teskih metala istalozenih u sebi.

xena
17.09.2003., 12:47
Hvala :s

Sto se tice kroma - ajd jos samo pojasni koja je njegova funkcija? Citala sam nesto o tome, ali nisam nacistu jer to stvarno nije moje podrucje. Tu je krom i taj neki njegov spoj?

Inace doza je strogo odredjena, samo jedna kapsula na dan i to u tijeku ili odmah nakon obroka.

luca
17.09.2003., 12:54
xena kaže:
Sto se tice kroma - ajd jos samo pojasni koja je njegova funkcija? Citala sam nesto o tome, ali nisam nacistu jer to stvarno nije moje podrucje. Tu je krom i taj neki njegov spoj?

krom sam po sebi je ion koji je potreban u aktivnom mjestu nekih enzima da bi ovi radili kako treba. ne znam kakve bi koristi imao krom-pikolinat. mozda ti to moze odgovoriti netko tko se vise bavi metabolizmom (ljudskim) ili neki lijecnik ili nutricionist ili neki od prosvijecenih sportasa koji su drzali redukcijske dijete...

zao mi je sto ne mogu bolje pomoci...

xena
17.09.2003., 19:18
luca kaže:

zao mi je sto ne mogu bolje pomoci...

ma pomogla si mi super...lakse razumijem ono sto citam u prospektu samog preparata....ti si ona rekla da bi htjela bit uciteljica..e pa imas dara :top: :)

luca
18.09.2003., 12:01
xena kaže:
ma pomogla si mi super...lakse razumijem ono sto citam u prospektu samog preparata....ti si ona rekla da bi htjela bit uciteljica..e pa imas dara :top: :)

hvala, xena :) drago mi je ako mogu pomoci...

Sandra October
18.09.2003., 12:17
sve super, al kad krene puhat vjetar, ma šta god da nakeljim na lice, užas je suho i perutavo :( :(

SUNA
23.09.2003., 20:41
MISLIM DA JE NAJVAZNIJE REDOVITO ČISTITI LICE KVALITENIM MLIJEKOM I TONIKOM , A KASNIJE GA NAMAZATI HIDRATANTNOM KREMOM,
UOPĆE NIJE STVAR U RAZVIKANIM PROIZVODIMA VEĆ DA NAĐETE NEŠTO ŠTO VAMA ODGOVARA I REDOVIOTO SE BAVITI ČIŠČENJEM LICA.
I OVI TERMALNI SPREJEVI ŠTO IH SPOMINJETE SU SUPER STVARNO

lahor
23.09.2003., 22:17
SUNA, mali dobronamjerni savjet - uobicajeno je koristiti mala slova u komunikaciji preko neta, ako koristis velika ljudi misle da vices.

Samo to,tek toliko da ti olaksam komunikaciju na forumu. Inace, dobrodosla!

rebekah
24.09.2003., 07:58
Cure, a šta sa onim bijelim sitnim prištićima? Kozmetičarka mi to super sredi, al nakon jedno 2 tjedna opet se pojave, a ne mogu baš 2 put mjesečno kod kozmetičarke

Frutek
25.09.2003., 11:19
Mali off topic.
Da li netko od vas ima iskustva sa tekucinom Aknefug El? To je tekucina za pristice koju mi je preporucila kolegica a nigdje ne mogu naci neke konkretne podatke o tome. Thanks

Andra
23.05.2006., 21:36
dali netko ima iskustva sa serumima (ampulama) od clinique, ako da lijepo molim da mi se jave jer trenutno koristim superdefense sa SPF 25 od clinique. Do sada sam koristila Vichy i bila veoma zadovoljna ali zeljela sam prmojenu pa..eto me na clinique. Inace nemam nekih problema sa licem ali vrat mi je doista koma, bez obzira na redovnu njegu ( imam 40 godina) ali mi ivijek daju dosta manje.

Andra
23.05.2006., 21:42
te termalne vode i mene jako zanimaju - dajte sve informacije koje imate. Ja sam imala od vichy-ja i štrckala sam se uglavnom navečer između umivanja i kremice

i još jedna stvar, malo off-topic - našla sam odličan puder u prahu - COLLISTAR - transparentni

uspio mi je zadržati ten matiranim gotovo čitav (radni) dan - inače sam se tako sjajila da mi je bilo slabo pogledat se u špigl

ovo mi je baš dobro :top:

termalna voda je inace veoma zdrava. Ja koristim od vichy onaj u spreju i to ujutro. Osvjezi me ali posto imam godinica (40) koza se lakse naguzva pa voda mi je bas vido navlazi i vrati prijasnji izgled.
Kada sam bila prosle godine u Stubacima, vjerujte mi da skoro uopce nisam imala potrebe za nijednu jedinu kremu, niti za lice , niti za tijelo...cak mi ni kosa nije uopce bila suha..predivna je termalna voda a bogami i veoma zdrava
ps. mozes termalnu vodu u obliku spreja ili kreme upotrebljavati koliko god hoces preko dana

tough_cookie
24.05.2006., 21:29

ovo sa vlagom sam nedavno primijetila ... dvaput sam isla gradom po kisi i pokislo mi malo lice, kad sam stigla doma i pogledala se u spigl, to je bila druga osoba ... lice cisto i svjeze, zdrave boje i sve onak, ko na slici :cerek:. na zalost, nije dugo trajalo :( ...

al i citala sam negdje da zato engleskinje imaju taj svoj "english rose" ten jer je tamo puno vlage u zraku (i puno kise).

Ona007
24.05.2006., 22:13
al i citala sam negdje da zato engleskinje imaju taj svoj "english rose" ten jer je tamo puno vlage u zraku (i puno kise).

A taman sam bila bjesna na kishu koja lije vec danima i pogledala prognozu i lit ce jos vishe i vishe i onda dodje ova jing jang primjedba..
Nije sve zlo za zlo :D

Natch
24.05.2006., 22:14
puno spavanja i odmora, sporta i aktivnosti u prirodi i puno vode.

mrkvich
24.05.2006., 23:07
imam osjetljivu i problematicnu kozu al ajd sada polako ide na bolje....

limun - jako djelotvrono rjesenje protiv mitesera (imala ih na nosu ko rusa, svi izblijedili sad) a i flekice od pristica
avene gel za pranje lica koj se bio spominjao - genijalna stvar
bijeli caj - odlicno cisti organizam
naravno spavanje - ako spavam manje od 8 sati koza mi je nekak suha i siva i nikakva je krema ne moze popravit
dr hauschka - balzam za pod oci...nezamjenjiv!

Modesti
25.05.2006., 09:30
imam stvarno dobru kožu što zahvaljujem gospođi majci.
Pijem puno vode, ne pijem gazirana pića , a nisam ni ljubitelj industrijske hrane ni brze prehrane.Uglavnom je to mediteranska ishrana dakle riba, verdura, maslinovo ulje, voće.
Ja slabo jedem mliječne proizvode osim tvrdog sira.
Volim i dobro spavati, ali mislim da je ono najzaslužnije za moj ten zaštita od sunca.Lice i vrat nikada ne sunčam (ako odem u solarij prekrijem lice i vrat) , a sun block stavljam i preko zime.Stavljam ga i na nadlanice jer ne želim dobiti mrlje na rukama.I ne pušim.
I puno sam na svježem zraku.
Ipak mislim da je protiv bora i prištića najvažnije zaštiti kožu od sunca.
Onda ona neće imati razlog da se zadebljava, bora i mrlja.

Elenoar
25.05.2006., 23:39
Ne znam.. Ja jedva cekam ljeto jer cim se pocnem suncat ten mi se odmah popravi i nemam nikakvih problema! Kako to da na sve djeluje obrnuto?

Agirl
25.05.2006., 23:52
Decleorov hidratizirajući sprej
iliti "Fresh hydrating mist" :D
114 kn

za ljeto na asfaltu dušu dalo

stalno mi je u torbi i sprejam ga kad god mi lice treba svježinu :cerek:

Natch
27.05.2006., 08:54
Decleorov hidratizirajući sprej
iliti "Fresh hydrating mist" :D
114 kn

za ljeto na asfaltu dušu dalo

stalno mi je u torbi i sprejam ga kad god mi lice treba svježinu :cerek:
to je obicna voda u spreju, ne? :rolleyes:

Agirl
27.05.2006., 19:44
to je obicna voda u spreju, ne? :rolleyes:

pa skoro :D
sadrzi esencijalna ulja i esencijalnu vodu (hehe, sto god to znacilo) ali mozes je nasprejati i preko sminke i nece ti bit nista osim sto ce ti koza biti lijepo vlazna i onako ces lijepo sjajiti :cerek:

Neli
10.06.2006., 01:46
Aloa vera- peeling s eteričnim uljima (ovisi o tipu kože), meni s algama najbolji, Aloa vera čista-gel maska, kapneš par kapi eteričnog ulja ( ovisi o tipu kože )- to je meni zakon- dobiješ vlage, mekana faca...Ova šprickanja s termalnim vodama su mi prekomplicirana, svako malo moram špricati, nositi sa sobom u torbi, a i skup sport

Anson
10.06.2006., 16:07
Ova šprickanja s termalnim vodama su mi prekomplicirana, svako malo moram špricati, nositi sa sobom u torbi, a i skup sport

da, fakat je komplicirano spricnut se s vodom :rofl:

Agirl
10.06.2006., 16:24
eh da...sjetih se recepta moje mame

ima 6 banki i poprilično glatko lice

osnova njene njege je što nekoliko kapsula vitamina E iscjedi u dnevnu kremu za lice, dva puta mjesečno ulje iz kapsula nanese direktno na lice i dekolte

ja, s druge strane, svako jutro kapsulu vitamina E i plivit C zalijem s dva deca mlake vode

emergence
10.06.2006., 20:18
ma najbitnije je ne puno prckati po licu. ne stavljati 5 krema na lice, prati lice s gelovima 3 put dnevno i te fore.
mlijekcom cistiti lice, rijetko pilingirati i koza ce biti lijepa

Tinchi
12.06.2006., 22:11
Otkrih Cliniqueov Pore Minimizer :s
Noću daje bolje rezultate nego danju :D ali u globalu sam zadovoljna :)

Moram se samo zaletjeti do Mullera, imam tek tester.

because the night
20.09.2007., 16:43
:traca: banana

pahuljica
20.09.2007., 20:00
kolko je taj minimajzer?

LadyZg
21.09.2007., 08:10
Oko 220kn.

snjoxi
21.09.2007., 08:32
kaj se fakat vidi da su pore manje?! :misli:

LadyZg
21.09.2007., 12:47
Moja frendica to koristi, ali ja iskreno rečeno ne vidim razliku sa i bez toga...ali ako je ona sretna i "vidi" razliku i ja sam sretna zbog nje :)

reader
21.09.2007., 12:47
Povremeno se umijem kamilicom i povremeno na očima držim pomočene, mlake vrećice od čaja kamilice, kao oblozi. To mi baš osvježi lice ili okoloočno područje.

kuha-ha-rica
07.10.2007., 17:30
Meni zbilja pomaže:

1) spavanje 8 sati i više :s

I sad sam napokon otkrila idealnu njegu za lice - moram priznati da su svi primjetili da mi je ten :top:

A to je Biotherm Biosource gel za umivanje za suhu kožu + Biotherm Hydra - detox krema za lice, također za suhu kožu. :s

Više uopće ne koristim puder, kao nekad. :cool:

A kad ga i koristim - to je HR Spectacular Make up [jes da košta fakin 300 kn ali je vrijedan svake lipe jer se uopće ne kuži kao make up :D ]
a gdje se moze naci taj gel i detox krema-jer sam ja iz Sarajeva i ne znam da li je moguce ovdje je pronaci:confused: :confused: i koja je cijena......

missm
12.10.2007., 12:08
Prije Nekog vremena obrati mi se bakica otprilike preko 65 godina u DM-u sa zamolbom da joj preporučim neku kremicu.
Umjesto preporuke upitam je u čemu je tajna njezinom odličnog tena s minimalnim boricama.
Rekla mi je da oduvijek koristi bilokakve kremice koje nisu skuplje od 50-tak kuna i redovito ujutro i navečer pere lice sapunom za bebe.
Preporučih joj Balea dnevnu kremu protiv bora, i često se sjetim te nepoznate bakice i njenog njegovanog lica. Zapravo se pitam čemu onda meni ovo ili ono za čišćenje, tonik, kreme, maske, ampule, vodice... ili je ipak samo stvar genetike. A ako i jest stvar genetike opet se isto pitam, čemu sva kozmetika samo za lice u mom kupatilu...

Rock Star
12.10.2007., 13:06
90% je genetika, a na tebi je hoćeš li to očuvati ili prepustiti da se samo očuva/proapdne. Tom očuvanju služe kremice.

Mogu navesti kao primjer svoju mamu. Ima skoro 50, a samo par bora oko očiju. Nikada nije koristila kreme, tonike, samo se je umivala prvim kaj joj je došlo pod ruku. Sanjarim kako ću u njenim godinama biti poput nje.

missm
12.10.2007., 13:47
Pa sigurno hoćeš, a ako ne ti a onda tvoja djeca sigurno1

pampsi
12.10.2007., 14:31
Poslijepodnevna siesta; stolisnik.

*Crvenkapica*
12.10.2007., 16:08
Mene uvijek raduje kad vidim bakicu predivnog tena :cerek: One se u najvećem broju slučajeva ili ne mackaju uopće ili se mackaju najjeftinijim mogućim kremama. Ja mislim da je to zaista najviše stvar genetike, a potom i načina života (pušenje?, mnogo alkohola?, noćni ili težak život?, itd.) . Poanta je zapravo, čini mi se, u umjerenosti u svemu.

Brinettaa
23.10.2007., 11:38
1.)spavanje..
2.)puno vode...dva puta godisnje ocistiti organizam
primjerice s nekim cajem..kadulja, nevenov cvijet i sl.
3.)sto manje zivciranja
4.)nikada ne ici spavati sa sminkom, obavezno ju skinuti
5.)ne koristiti masne pudere..bolji je izbor korektor antibakterijski
6.)umivanje kamilicom ili nevenom ili tom mjesavino..savrseno smiri upale
7.)za lice koristiti lagane kremice..primjer avene hydrance , light verziju
8.)kada god smo kuci, kada smo to u prilici, pustiti lice da se odmara
9.)savrseno otkrice ,.termmalne vode avene ili uriage
10.)paziti sta jedemo

eto moj top 10 :D iako je genetika dosta tu bitna...

patientia
24.10.2007., 23:16
- nepusenje, izbjegavanje pusaca i zadimljenih prostora
- UV zastita, izbjegavanje boravka na suncu i drugih izvora UV zracenja

olivera
25.10.2007., 21:57
1)nepusenje i dosta svezeg vazduha
2)puno ali punooo obicne mineralne vode
3)normalan san
4)sto manje kozmetike pune hemije,radije panthenol kremica bez parfema i konzervanasa i maska od gline,voca,mleka itd...iz kucne radinosti
5)dobro i pozitivno raspolozenje(kad sma u depresiji,ni carobnjak ni zlatna ribica ne bi mogli pomoci mom tenu da izgleda sveze i lepo)

frogy
26.10.2007., 07:17
Već i vrapci na grani znaju da naše bake koriste samo niveu i lice im je super, nemaju bore i bla, bla. No one većinom nisu imale stresni posao, non-stop bile u autu, tulumarile i opijale se do jutra u zadimljenim prostorima, sekirale se i radile po 8 sati za PC-om. Nije ih u svako doba dana šef zvao na mobitel, nisu jele fast food i nezdravu hranu, općenito su zdravije živjele i tempo života im je bio laganiji (izuzev fizičkih poslova).

Osobno sam u onoj skupini koja genetski ima dobar ten i izgledam puno mlađe zahvaljujući toj činjenici. Pijem dosta vode, ne pušim, ne spavam koliko bih htjela, ali priuštim si bar 6-7 sati. Kožu njegujem hidratantnim kremama, jednom tjedno stavim masku za lice. Koristim lagane pudere i tonirane kreme, šminkam se samo za posao. Ono što mi fali je kretanje.

Rock Star
26.10.2007., 12:39
Uopće ne kužim zašto se ljudi pozivaju na naše bake i vele kak su one bile super iako se ničim nisu mazale i slično, a onda, kad se kritizira kozmetika i pretjerana uporaba iste, nitko se tih baka ni ne sjeti?

Živkitis
26.10.2007., 15:02
Ne sjeti?Ne bi rekla,bake se pominju u oba slucaja..

Rock Star
26.10.2007., 17:28
Primijetila sam kak svi vele kak treba čim manje kozmetike da bismo bile lijepe i kao starije jer tak su radile naše bake, a kad se diskutira o nekoj superskupoj kozmetici, nitko ne istakne kak bake to nisu koristile i kak ne bismo trebale ni mi.

Via
27.10.2007., 13:28
ja pijem po 2 litre vode na dan i to mi osvjezava kozu.

djeluje bas ugodno za oko :D
ali neznam koje da kreme koristim.. imam mjesovitu kozu, nikako da nadem pravu a probala sam ih puno.. :(

ima tko kakve prijedloge :)

Cleis
27.10.2007., 14:45
Što se kremica tiče, ja već dulje vrijeme koristim Vichy oligo 25, obožavam je. Kakvu god kožu imaš, s tom kremom ne možeš pogriješiti. Još jedna tajna super tena, kad se sjetiš popiješ šalicu zelenog čaja i ja svaku večer nakon što skinem šminku i operem lice, stavim zeleni čaj na vaticu i prođem preko lica i onda isperem vodom. Super je. Mama mi ima 56 godina i izgleda nevjerojatno a cijela tajna je da zdravo jede, ima jednu kvalitetnu kremu koju ne mijenja i pije zeleni čaj :top:

Rock Star
27.10.2007., 18:21
Hladan ili mlaki zeleni čaj? Viš, to nije loša ideja. Zeleni čaj jako povoljno djeluje na mene, ali odvratan mi je i rijetko kad ga mogu popiti.

*Crvenkapica*
27.10.2007., 18:23
Ja ga od djetinstva pijem i vruć, i mlak i hladan. Pijem i rooibus čaj i ten mi je (tako kažu) divan.

Cleis
27.10.2007., 19:04
Bilo kakav. Ja ga obično negdje popodne ili kad već stignem popijem šalicu, a mali dio stavim u bočicu i navečer s tim prođem vaticom po licu. Zakon. Jedini problem je što nije najfiniji i obično stavim dosta limuna i meda,a inače znam da se za najbolji učinak treba piti čisti bez ičega. Ali i ovo je super. I vidiš razliku na licu, stvarno :top:

*minii*
27.10.2007., 19:05
Ja ga od djetinstva pijem i vruć, i mlak i hladan. Pijem i rooibus čaj i ten mi je (tako kažu) divan.

rooibus čaj? a šta je to?

Lil Orange
27.10.2007., 19:10
e, ja sam primjetila da mi je od zdrave prehrane ten puno bolji..inače imam malo problema s prištićima i odkad sam mjesec dana jela redovno zdravu cjelovitu hranu kuhanu na maslinovom ulju nije izbijao ni jedan prištić, no naravno sad je počeo fax i milijun obaveza i više ne stignem se tako hranit pa se opet malo pogoršalo.....zanima me dali zna tko neki jeftini restoran ili nešto sa zdravom hranom u zagrebu gdje bi mogla skoknut u pauzi sa predavanja.....?
Thanx

patientia
27.10.2007., 19:10
Rooibos, crveni africki grm, sadrzi puuuuno antioksidansa, neki se sale da ima okus po zirafinim kopitima, ali zapravo je jako fin.

patientia
27.10.2007., 19:11
Sirion, jedan veliki meni je dovoljan za dvije osobe, ja ga nisam mogla pojesti:
http://www.sirion.hr/index.aspx

http://www.sirion.hr/restoran.aspx

patientia
27.10.2007., 19:12
Malo su digli cijene :(

*Crvenkapica*
27.10.2007., 19:12
I crveni i zeleni i bilo koji drugi (indijski, turski, itd.) čaj pijem nezasladjene, bez ičega.

patientia
27.10.2007., 19:17
Ja sam donedavno crni zasladjivala, ali ok mi je i nezasladjen. U vocni znam dodati Steviu.

*Crvenkapica*
27.10.2007., 19:19
Voćne ne volim, jako rijetko ih pijem, jako su mi gorki i umjetno djeluju mom čulu ukusa :D. Znala sam nekada dodati malo sojinog mlijeka u crni čaj, sad više ne (sojino mlijeko sad pak pijem zasebno) . U mojoj obitelji svi tradicionalno pijemo čajeve, ja ga pijem nakon užine, npr. No, i dalje mislim da je za ten genetika jako bitna.

reader
30.10.2007., 09:49
Što se kremica tiče, ja već dulje vrijeme koristim Vichy oligo 25, obožavam je. Kakvu god kožu imaš, s tom kremom ne možeš pogriješiti. :

Uuuu, možeš, možeš! Meni nikako ne odgovara, a imam normalnu kožu, bez posebnih zahtjeva!

Ja lice povremeno umijem u kamilici.

mirna18
30.10.2007., 10:14
Voćne ne volim, jako rijetko ih pijem, jako su mi gorki i umjetno djeluju mom čulu ukusa :D. Znala sam nekada dodati malo sojinog mlijeka u crni čaj, sad više ne (sojino mlijeko sad pak pijem zasebno) . U mojoj obitelji svi tradicionalno pijemo čajeve, ja ga pijem nakon užine, npr. No, i dalje mislim da je za ten genetika jako bitna.

meni se cini da je stvar u hormonima. nikada mi ten nije bio tako dobar kao kad sam pila diane. bez obzira na ciscenje, kremice ili prehranu. mogla sam pojesti tonu cokolade i nis. sad ju pogledam i eruptiram.

deedeedee
30.10.2007., 10:15

Čemo to služi? Pada mi na pamet da bi i ja to mogla raditi, ali zanima me kako kamilica pomaže koži? :ne zna:
:mig:

reader
30.10.2007., 11:09
KAMILICA - ČAJ OD KAMILICE
Kamilica je biljka koja je po svojim svojstvima svima već poznata. Prepoznatljiva je po svojim sitnim bijelo-žutim cvjetovima, a možete je vidjeti gotovo na svim livadama.

Kamilica je «lijek za sve». Pospješuje probavu, snižava temperaturu, ublažava boli, smiruje grčeve, smanjuje osipe, pomaže kod svih bolova u trbuhu i još mnogo toga.

Kamilicu možete koristiti u obliku tinkture, čaja, praška, eteričnog ulja i obloga.

Ako imate problema s kožom ili jednostavno želite ljepšu i njegovanu kožu dovoljno je jednom tjedno umiti se čajem od kamilice.

Ona je vrlo dobar lijek za smirenje. Redovno pijte čaj i osjetit ćete promjenu.
Imate li problema s ispadanjem kose, za ispiranje koristite čaj od kamilice (pripremate ga tako da četiri žlice biljke prelijete litrom kipuće vode, nakon deset minuta procijedite i pričekajte da se ohladi do temperature s kojom inače ispirete kosu).

Želite li trenutno opuštanje pokušajte s kupkom, ona će umiriti vaš živčani sustav. Dovoljno je dvije pune šake kamilice preliti vrelom vodom i ostaviti da kratko odstoji. Zatim procijedite i dodajte u vodu u kadi. Već za nekih dvadesetak minuta, koliko kupka traje, primijetit ćete promjene u raspoloženju i smanjen teret na leđima.

Kamilica se koristi i za pomoć kod svih menstrualnih tegoba. Bolove možete ublažiti oblogama. Njih pravimo tako što vrhom punu žlicu kamilice prelijemo ¼l vrelog mlijeka, procijedimo i tople obloge stavljamo na stomak. Bolovi će vrlo brzo nestati.

Jednako pripremljene obloge možemo staviti i na oči kod bolova u očima.

deedeedee
30.10.2007., 12:36
super. thanks.
:kiss:

mirna18
30.10.2007., 13:22
Uuuu, možeš, možeš! Meni nikako ne odgovara, a imam normalnu kožu, bez posebnih zahtjeva!

isto nisam preluda za vichyem, preagresivan mi je za kozu.

metix
30.10.2007., 20:24

... i meni se čini..

The White Rabbit
31.10.2007., 10:15

totalno agresivan. Probala sam tri njihove kreme, nakon početnog oduševljenja koje nije potrajalo ni par dana, zaključila sam da mi njihove kreme nikak ne odgovaraju.:ne zna: Imam tanku prozirnu kožu:rofl: , bez problema s tenom, ali osjetljivu, na kraju sam zaključila da mi je sad za zimu bolja ona garnierova od meda, nego bilo kakav vichy-michy od kojeg mi koža postane nekako gruba:flop:

mirna18
31.10.2007., 12:34
imam dobra iskustva s kremicama koje su kao za samotamnjenje. ali ono blago, vise kao shimmer. koristila sam od avona a kad su ju prestali proizvoditi presla sam na niveinu i super mi je. izjednaci boju tena, ne daje nikakvu boju (koristim ju cijele godine) a hidratizira. jos to fino zacementiram s puderom (dobra podloga) i super. ha ha

Cleis
31.10.2007., 18:53
Ok, cure, vidim da niste zadovoljne s Vichyem, neću ga više preporučivati, možda je preagresivan za neke tipove kože. Ne znam, ja imam dosta osjetljivu kožu, a ta oligo 25 je jedina krema od koje mi se koža nikad ne osuši i od kad je koristim nisam dobila ni jedan prišt, što mi se znalo dogoditi s drugim kremama, tako da to je moje iskustvo, meni je odlična. Sorryte ako sam nekog zaribala :)

*Crvenkapica*
07.11.2007., 11:30
meni se cini da je stvar u hormonima. nikada mi ten nije bio tako dobar kao kad sam pila diane. bez obzira na ciscenje, kremice ili prehranu. mogla sam pojesti tonu cokolade i nis. sad ju pogledam i eruptiram.

Kod mene nije. I prije Yasmina i Logesta sam imala zdrav ten.

SSDM
07.11.2007., 16:15
Nema sta nisam probala od svih mogucih preparata i vec godinama se borima sa aknama (sada imam 25, a pojavile su mi se sa 21). Jedno vrijeme mi je odlican bio klindamicin losion ali koza kao da je postala imuna. Trenutno koristim afroditinu AHA pjednu-moze se naruciti samo kod kozmeticara i kamilicnu kremu spravljenu u apoteci. AKne nisu prestale iskakati ali mi ten nije tako isusen i upaljen kao prije. Pored toga izbaciti mlijecne prozvode, jaja i cokoladu. Mlijeko opceniti ne bi trebali piti nakon sto se zavrsi rast i razvoj organizma jer ima vise stete neg koristi a kalcijum mozete nadoknaditi jedenjem zelenog povrca(spinat npr).

*Ena*
23.11.2007., 18:38
mnogo vode.

Nisu naklapanja,nego to zaista jest. Ja dnevno popijem i 10 čaša ČISTE VODE. Isprva je teško popiti toliko ali s vremeno ti se tijelo navikne i samo traži toliko.

dovoljno sna. ni premalo,ni previše

redoviti peeling lica

nepušenje i izbjegavanje zadimljenih prostora koliko je god moguće.

duge šetnje i općenito boravak na SVJEŽEM ZRAKU

meg
24.11.2007., 09:53
oke, idem si sad odmah skuhati kamilicu i umiti se u njoj, skroz ste me nabrijale...

-anna-
24.11.2007., 13:43
Negdje davno sam pročitala da bi se ujutro trebali umivati u toploj vodi, a navečer u hladnoj... :D

Andjelcic
24.11.2007., 16:55

prilicno neizvedivo kad imas puno obaveza

*Ena*
24.11.2007., 18:33
prilicno neizvedivo kad imas puno obaveza

ovdje ne pričamo o izvedivostima već o tome što nam pomaže

i ovo za kamilicu je istina,:top: primijenjujem to već godinama,a kad napravim malu pauzu razlika je osjetna

Andjelcic
24.11.2007., 18:49
ovdje ne pričamo o izvedivostima već o tome što nam pomaže

jedno bez drugog ne ide, zar ne? :mig:

*Ena*
24.11.2007., 18:51
jedno bez drugog ne ide, zar ne? :mig:

ne znam,teško mi je povjerovati da netko ima toliko obaveza da si ne može dozvoliti poneku šetnjicu tu i tamo

Andjelcic
24.11.2007., 20:38
ne znam,teško mi je povjerovati da netko ima toliko obaveza da si ne može dozvoliti poneku šetnjicu tu i tamo

setnjicu da, ali osobno si duge setnje bas i ne mogu priustiti cesto. nazalost.

Rock Star
24.11.2007., 22:57
Uvijek idem radije pješke ili biciklom do ili s neke lokacije, nego kaj se gužvam u tramvaju gdje mi obično smrdi + imam fobiju od onih rukohvata. Tramvaj mi je posljednje rješenje, u slučajevima kad ful kasnim ili kad je zaista loše vrijeme. Sve se to vidi na licu i općenito na stanju organizma.

reader
27.11.2007., 10:44
Oblozi od krumpira - protiv podbulih očiju, protiv tamnih kolutova i za osvježenje i umirenje okoloočnog područja...
Naribati krumpir, staviti ga u gazu i držati na očima 15-20 min.

chimavizza
29.11.2007., 16:45
mnogo vode.

Nisu naklapanja,nego to zaista jest. Ja dnevno popijem i 10 čaša ČISTE VODE. Isprva je teško popiti toliko ali s vremeno ti se tijelo navikne i samo traži toliko.

dovoljno sna. ni premalo,ni previše

redoviti peeling lica

nepušenje i izbjegavanje zadimljenih prostora koliko je god moguće.

ma ne znam baš, i ja sam prije zastupala takvo mišljenje i stvarno se zdravo hranim, i zimi na planinu, ljeti na more, svjež zrak i sve to, više volim hodat nego se vozit u autu, idem na aerobic,pijem puno vode i čajeva, imunitet mi je super, nemam nikakvih većih zdrvastvenih problema osim što imam kronični alergijski rhinitis i akne :mad: . a vidite sad ovo, masa ljudi oko mene koja ne živi ni upola, ma šta upola - NIMALO zdravo,nema ove, niti bilo kakve zdravstvene probleme. i onda šta reći. nekome je jednostavno predodređeno da imaju sranja stalno a nekima ne, bez obzira na zdrav život koji si tu navela :tuzni: .al se ipak ne smijem žaliti...

Rock Star
29.11.2007., 21:07
Opet - (skoro) sve je genetika...

porechanka_18
29.11.2007., 21:43
a da vas pitam cure...naveliko se prica da konzumiranje zelenog caja utjece na ten..inace pijem mnogo mnogo vode pa sad neznam dali da probam i sa zelenim cajem..imaa li netko iskustva :confused: pomaze li sto:confused:

zg81
29.11.2007., 23:21
a da vas pitam cure...naveliko se prica da konzumiranje zelenog caja utjece na ten..inace pijem mnogo mnogo vode pa sad neznam dali da probam i sa zelenim cajem..imaa li netko iskustva :confused: pomaze li sto:confused:

Dosta sam citala o zelenom caju prije nego sto sam ga pocela piti, jer me moralo nesto nagovoriti da ga uopce pocnem piti, s obzirom da mi se iskreno ne svida okus. Vec ga redovito pijem 4 mjeseca svako jutro i time odgodim kavu za kasnije i priznajem (i kucnem u drvo) da stvarno ne dobivam one crvene potkozne predmenstrualne pristeve (breaking out), iako sam tome uvijek bila sklona jer mi je koza mjesovita pa imam masnu T zonu. :top: Tako da ja svakako preporucujem. :cerek: :cerek: :cerek:

porechanka_18
30.11.2007., 11:07
Dosta sam citala o zelenom caju prije nego sto sam ga pocela piti, jer me moralo nesto nagovoriti da ga uopce pocnem piti, s obzirom da mi se iskreno ne svida okus. Vec ga redovito pijem 4 mjeseca svako jutro i time odgodim kavu za kasnije i priznajem (i kucnem u drvo) da stvarno ne dobivam one crvene potkozne predmenstrualne pristeve (breaking out), iako sam tome uvijek bila sklona jer mi je koza mjesovita pa imam masnu T zonu. :top: Tako da ja svakako preporucujem. :cerek: :cerek: :cerek:

hvala na savjetu..budem svakako probala pa javim rezultate :top:

Brinettaa
30.11.2007., 11:11
nemas sto izgubiti!svakako probaj!

frogy
30.11.2007., 11:17
Malo fo topic, meni je zeleni čaj bio odvratan, no našla sam si super recept pa ako koga zanima... Dakle, u litru vode (ne smije biti kipuća) se stave 2 žličice zelenog čaja i to mora dostajati par minuta. Zatim se procijedi, unutra se stavi jedno 5-6 listića metvice i stoji daljnjih pola sata. Sve se začini žlicom meda i limunom po želji. Jako ukusan napitak.

Skviki
01.12.2007., 07:35
mene je baka naučila da se treba preko dana više puta umit samo čistom vodom i moram priznat da kad izgubim taj ritam umivanja koji put primjećujem dosta mitesera di ih inače nema:top:

ice cream girl
01.12.2007., 14:25
Zeleni caj je :top: !Meni je cak i ok ukusa. Ja ga poprilicno dosta pijem u zadnje vrime.Iako imam dobar ten, primjecujem da stvarno u PMS-u nema niti onog jednog cirica sta bi mi inace dosao.A zeleni caj unistava i kalorije.:D Tako da ja prije neke kaloricnije hrane popijem 1-2 salice zelenog caja i onda se kalorije sagore (barem se nadam :p ).

Živkitis
03.12.2007., 14:16
Nadaj se...:D mozda stimulise organizam da sagori 10kcal od 600.
Otkad sam se prebacila na zdravu ishranu,ten mi je skoro savrsen..

deedeedee
03.12.2007., 14:21
zdravu ishranu? daj par primjera. :D

e i koji zeleni čaj da pijem? ima li kakve razlike? :)

ice cream girl
03.12.2007., 15:00
Nadaj se...:D mozda stimulise organizam da sagori 10kcal od 600.
Otkad sam se prebacila na zdravu ishranu,ten mi je skoro savrsen..

Neman inace problema sa kg (168/54 kg), ali bas kad pijem zeleni caj, a ujedno i jedem visokokaloricnu hranu ne prima se.:cerek:

Ja pijem Podravkin zeleni caj.Al mislin da je bolji oni iz ducana Bio Bio i zdrave hrane.Tako sam cula.

*Crvenkapica*
03.12.2007., 15:05
Po meni najbolji je 1001 cvet zeleni čaj, bolji mi je i od Podravkinog i od svih drugih njemačkih koje sam probala.

deedeedee
03.12.2007., 15:07
ebemu. a ja baš pijem podravkin. :D

*Crvenkapica*
03.12.2007., 15:11
I ja ga sad pijem. Ne mogu nać 1001 cvet ni u Mercatoru :mad:

chimavizza
03.12.2007., 16:43
ja garantiram da čaj od lista koprive smanjuje tek. pijem ga nekih mjesec dana i osjetila sam smanjenje želje za hranom. tako za one koji istovremeno s čišćenjem organizma žele izgubiti koje kilo, preporučam :)

patientia
03.12.2007., 19:27
Ako vam se ne svidja okus zelenog, mozete piti bijeli, a mozete i rooibos, nije to ista biljka, ali isto ima puno antioksidansa.

diny*
03.12.2007., 19:31
Ovaj recept mi je prodala baka...
Maska od čokolade..Uzmete čokladu rastopite ju(najbolje u mikrovalnoj pećnici, na štednjaku ćete morat ribat zdijelu:S), dodate malo šečera u prahu i voila. Nanesete na lice i ostavite da se osuši. Znam da bude malo vruće, al lice prie nanošenja navlažite. Držite kolko vam volja, nabolje josh 2-5 min nakon što se sve osuši. Meni je ovaj recept zakon..:)

deedeedee
03.12.2007., 20:14
šteta čokolade. :D

pampsi
03.12.2007., 20:40
Ne znam jesam li to napisala već - uglavnom, stolisnik. Meni je pomaže. Ima ga kupiti u Kauflandu, DM-u - košta nekih 10kn kutijica na kojoj piše način pripreme.

Rooibos obožavam, nisam znala da je dobar za ten - možda mi je koža zato ljepša zimi :misli:

Varla
03.12.2007., 21:30
Ako vam se ne svidja okus zelenog, mozete piti bijeli, a mozete i rooibos, nije to ista biljka, ali isto ima puno antioksidansa.

crni, zeleni i bijeli caj jesu ista biljka.

...inace, preporucila bih cajoteku u frankopanskoj i kucu zelenog caja u lovackom rogu. imaju velik izbor prefinih cajeva.

patientia
03.12.2007., 21:41
Jesu, crveni je druga biljka i ima druge vrste antioksidansa. Od Camellie sinensis bijeli ima najmanje kofeina i najvise antioksidansa (i nije gorak cak ni kad dugo stoji u vodi).

girlie
03.12.2007., 22:43
Ovaj recept mi je prodala baka...
Maska od čokolade..Uzmete čokladu rastopite ju(najbolje u mikrovalnoj pećnici, na štednjaku ćete morat ribat zdijelu:S), dodate malo šečera u prahu i voila. Nanesete na lice i ostavite da se osuši. Znam da bude malo vruće, al lice prie nanošenja navlažite. Držite kolko vam volja, nabolje josh 2-5 min nakon što se sve osuši. Meni je ovaj recept zakon..:)

za sto je ovo dobro?

diny*
04.12.2007., 08:37
za sto je ovo dobro?

Meni pomaže za sve. Imam malo masnu kožu pa poslije maske nie već tako masna. Već dugo koristim i nemam prišt na licu i koža mi je čvršća!

deep in the sun
05.12.2007., 02:12
mnogi se kunu u redoviti peeling kao "tajnu".
(kupljeni, a može i homemade - maslinovo ulje + morska sol, smeđi šećer, med, zobene pahuljice, palenta, bademovo ulje i slično, ne znam omjere).
te uklanja odumrle stanice, te prevenira nastanak bora, te ten blista, te ovo ono.

e sad, čujem da se neke žene manično pilingiraju, svaki drugi dan, ili čak svaki. to mi se čini too much, oljuštiš sve što postoji na mesu. :misli:

dakle, zanima me zna li tko stručniji koliko često je preporučljivo, jel, to exfoliate

tnx

pampsi
05.12.2007., 06:32
Meni pomaže za sve. Imam malo masnu kožu pa poslije maske nie već tako masna. Već dugo koristim i nemam prišt na licu i koža mi je čvršća!

Meni je koža masna, standardno - na Tzoni, ponekad mi se pojavi prištić, uglavnom miteseri, ali pore su mi nešto proširene. Pretpostavljam da ih ovo dovede u red ako kažeš da ti je koža manje masna. Sad, zanima me omjer čokolade i šećera. Tnx na odgovoru :cerek:

anything but angel
05.12.2007., 11:02
mnogi se kunu u redoviti peeling kao "tajnu".
(kupljeni, a može i homemade - maslinovo ulje + morska sol, smeđi šećer, med, zobene pahuljice, palenta, bademovo ulje i slično, ne znam omjere).
te uklanja odumrle stanice, te prevenira nastanak bora, te ten blista, te ovo ono.

e sad, čujem da se neke žene manično pilingiraju, svaki drugi dan, ili čak svaki. to mi se čini too much, oljuštiš sve što postoji na mesu. :misli:

dakle, zanima me zna li tko stručniji koliko često je preporučljivo, jel, to exfoliate

tnx

masna koža jednom tjedno, normalna jednom u 2 tjedna, suha ovisno o koži, najviše jednom u 2 tjedna ili čak jednom mjesečno! sve više od toga je mučenje kože i posljedice će se kad tad pokazati! :nono:
na gotovo svim pilinzima piše da se koriste 1 do 2 puta TJEDNO, međutim to je samo trik kozmetičkih kompanija kako bi se njihov proizvod više trošio i češće kupovao (slično je i sa šamponima - na svima piše da se treba 2 puta našamnponirati kosa prilikom jednog pranja no opće je poznato da je za pranje kose sasvim dovoljno jedno šamponiranje)
dakle, najpametnije je promotriti dobro potrebe svoje kože i njegovati je, a ne je maltretirati pretjeranom upotrebom kozmetičkih proizvoda, pogotovo kad su pilinzi u pitanju. :mig:

xena
05.12.2007., 13:15
(slično je i sa šamponima - na svima piše da se treba 2 puta našamnponirati kosa prilikom jednog pranja no opće je poznato da je za pranje kose sasvim dovoljno jedno šamponiranje)

ma ne bi rekla :kava:
možda onima što su ošišani skroz na kratko

Rock Star
05.12.2007., 13:43
ma ne bi rekla :kava:
možda onima što su ošišani skroz na kratko

Istina je to što je anything but angel napisala. Zlatno je pravilo da je sve više od jednog šamponiranja bespotrebno trošenje šampona i vode.

patientia
05.12.2007., 13:57
Meni nije. Ako jednom samponiram, sutradan opet moram prati kosu. Ovako izdrzi dva dana.

Rock Star
05.12.2007., 14:16
Ozbiljno? Zašto je tomu tako? Šampon bolje djeluje ako se stavi dva puta?

Ja sam napisala ono što sam saznala iz savjeta o njezi kose, a koje sam nalazila svuda, tak da sam mislila kako nije dezinformacija, kad se već toliko puta pojavljuje kao činjenica.

deedeedee
05.12.2007., 14:17
Ako jednom samponiram, sutradan opet moram prati kosu. Ovako izdrzi dva dana.
tako je i meni. :ne zna:

Sponza ri
05.12.2007., 17:58
Meni spavanje najbolje pomaze.. :)

patientia
05.12.2007., 18:32
Ozbiljno? Zašto je tomu tako? Šampon bolje djeluje ako se stavi dva puta?

Ja sam napisala ono što sam saznala iz savjeta o njezi kose, a koje sam nalazila svuda, tak da sam mislila kako nije dezinformacija, kad se već toliko puta pojavljuje kao činjenica.

Nisam sigurna, ja inace imam problematicno vlasiste, pa jednom upotrijebim sampon sa salicilnom kiselinom, a drugi put Baleu za volumen.

philemon
05.12.2007., 21:41
Čitala sam negdje(mislim i vidjela na tvu) da nije dobro dva puta šamponirati kosu, kao nije zdravo, preagresivno, skida se totalno površinski sloj vlasišta pa se ona ubrzano masti i valjda je osjetljivije vlasište... I da treba minimalna količina šampona, tek toliko da malo pjeni, te pati kosu sa mlakom vodom...
Sad, koliko će to zbilja kome koristiti, ne znam, da čujemo vaša iskustva :cerek:

xena
06.12.2007., 07:32
moje iskustvo je da drugi dan ili isti dan navečer mogu kosu ponovo oprati jer je za niš :rolleyes: Bez sjaja i mat.
ma ovisi o kosi - mislim da kratka kosa koja se ne masti i ne treba više od jednog šamponiranja.
Meni je kosa duža i pri prvom šamponiranju mi šampon uopće ne uspije doći do vrhova - opere se samo vlasište. Pri drugome šamponiranju tek zapjeni i opere kosu kako treba.

ashley
06.12.2007., 07:44
moje iskustvo je da drugi dan ili isti dan navečer mogu kosu ponovo oprati jer je za niš :rolleyes: Bez sjaja i mat.
ma ovisi o kosi - mislim da kratka kosa koja se ne masti i ne treba više od jednog šamponiranja.
Meni je kosa duža i pri prvom šamponiranju mi šampon uopće ne uspije doći do vrhova - opere se samo vlasište. Pri drugome šamponiranju tek zapjeni i opere kosu kako treba.

Takoder! Meni je kosa do ramena i nema sanse da ne samponiram dva puta. Probala i to bude uzasno!!!:flop:

deep in the sun
06.12.2007., 11:17
masna koža jednom tjedno, normalna jednom u 2 tjedna, suha ovisno o koži, najviše jednom u 2 tjedna ili čak jednom mjesečno! sve više od toga je mučenje kože i posljedice će se kad tad pokazati! :nono:
na gotovo svim pilinzima piše da se koriste 1 do 2 puta TJEDNO, međutim to je samo trik kozmetičkih kompanija kako bi se njihov proizvod više trošio i češće kupovao (slično je i sa šamponima - na svima piše da se treba 2 puta našamnponirati kosa prilikom jednog pranja no opće je poznato da je za pranje kose sasvim dovoljno jedno šamponiranje)
dakle, najpametnije je promotriti dobro potrebe svoje kože i njegovati je, a ne je maltretirati pretjeranom upotrebom kozmetičkih proizvoda, pogotovo kad su pilinzi u pitanju. :mig:

puno hvala:)

The White Rabbit
06.12.2007., 11:24
Čitala sam negdje(mislim i vidjela na tvu) da nije dobro dva puta šamponirati kosu, kao nije zdravo, preagresivno, skida se totalno površinski sloj vlasišta pa se ona ubrzano masti i valjda je osjetljivije vlasište... I da treba minimalna količina šampona, tek toliko da malo pjeni, te pati kosu sa mlakom vodom...
Sad, koliko će to zbilja kome koristiti, ne znam, da čujemo vaša iskustva :cerek:

nikada ne šamponiram dva puta. nema potrebe. Osim toga, primjetila sam, to svaki puta napravi frizerka i kosa mi bude užasna sve dok ju sama ne operem.:ne zna:

anything but angel
06.12.2007., 22:50
znam da svi "stručnjaci" savjetuju da je kosu nepotrebno šamponirati 2 puta, više frizerki mi je to ponovilo, a i čitala sam u raznim časopisima, na internetu itd. Također sam se i sama uvjerila u to - imam dugu kosu i bez problema ju fino operem sa jednim šamponiranjem - drugo mi samo oteža kosu i onda mi se brže masti.
No naravno, kao i sve drugo, i ovdje sve ovisi o kosi, šamponu koji se koristi itd., dakle, individualno je pa svak treba procjeniti što mu paše.
Međutim, generalno je stajalište da je kosu dovoljno šamponirati jednom, pogotovo ako ju često perete - ta fora sa 2 šamponiranja je uistinu marketinški trik. :mig:
(Sad sam se sjetila i Orbit žvaka - na reklami uvijek stavljalu dvije u usta što je suludo :rolleyes: :zubo:)

missm
07.12.2007., 09:24
Šamponiram jednom /kosa ispod ramena, ravna, tanka, gušća/.
Doduše, ja perem kosu svaki dan, neznam da li bi bilo dovoljno jedno šamponiranje kad bi mi kosa bila neoprana više dana.
Najbolje je /iako ja to ne primjenjujem/ rastopiti šampon u lavoru mlake vode i tako prati kosu u toj blagoj pjenici duže vrijeme s naglaskom na tjeme.

missm
07.12.2007., 09:25
Količina šampona i šamponiranja ovisi i o tome koje preparate, i u kojoj količine, utrljavate na tjeme ili stavljati u vlasi.

jasmine
07.12.2007., 17:01
Količina šampona i šamponiranja ovisi i o tome koje preparate, i u kojoj količine, utrljavate na tjeme ili stavljati u vlasi.

upravo sam to htjela reci,ja nemogu nista napraviti sa jednim samponiranjem jer mi je kosa jako gusta i kovcrava a koristim dosta preparata da je dovedem u red pa to onda jedno samponiranje nemoze oprati.

*Crvenkapica*
07.12.2007., 18:40
Prije sam šamponirala kosu 2x, prije neki mjesec sam to promijenila, nisam primjetila bilo kakvu promenu u smislu mašćenja kose, perem ju na svaka 2-3 dana. Drugo je kad koristim stajling proizvode, ugl. poslije laka moram ju djetaljnije oprat.

reader
11.12.2007., 13:43
Ja perem 1 tjedno, a šamponiram 2 puta. I ruke sapunam 2 puta ako se prvi put nije pjenilo (ako su prljavije)!

Pan_Zela
18.06.2008., 14:45
u moru proizvoda koji nam se svakodnevno nude, bilo na biljnoj ili nekoj drugoj bazi, zna li itko koja je tajna savršenog tena? zna, zna, a kraljicama znanja mogu se nasloviti sve osobe koje se bave tim poslom, poput kozmetičara ili manekenki. zašto se onda te tajne skrivaju iza bespotrebnih proizvoda koji obećavaju čuda? koji je tajni recept celebrityja??????

Živkitis
18.06.2008., 14:58
Mnogo,mnogo sminke i dobri vizazisti?Ili genetika?Ajme koji topic

tonya
18.06.2008., 14:58
Fotošop. :kava:

Živkitis
18.06.2008., 15:00
Fotošop. :kava:

Da,to prvo...:mig:

Pan_Zela
18.06.2008., 15:23
aha, dakle, nema te kozmetike koja će nam pomoći..:( heh, ništa, idemo dalje! ;)

šminkerica
18.06.2008., 16:54
vjerojatno puno, puno rada na njima!i mi bi bile tako lijepe da radimo na izgledu 24 sata i da je oko nas hrpa stručnjaka!

no, nama to ni ne treba-mi smo i bez toga lijepe i uz to pametne i uspješene!!!!:p

Off: Pan Zela, potpis ti je predivan!:top:

Ella Digital.
06.07.2008., 17:11
vjerojatno puno, puno rada na njima!i mi bi bile tako lijepe da radimo na izgledu 24 sata i da je oko nas hrpa stručnjaka!

no, nama to ni ne treba-mi smo i bez toga lijepe i uz to pametne i uspješene!!!!:p

Off: Pan Zela, potpis ti je predivan!:top:

slažem se. a i mi smo ljepše bez šminke neg one. :D

NinaLady
06.07.2008., 21:11
Mislim da oni nemaju ništa posebno od čega im ten stvarno blista, nemaju ni jednog prištića... da ziher, samo pogledajte negdje slike od Cameron Diaz, prišt na prištu... sve je to šminka, dobar vizažist i osoba koja se kuži u fotošop... :P

HappyWorm
07.07.2008., 22:01
slažem se. a i mi smo ljepše bez šminke neg one. :D

desno od tebe
08.07.2008., 13:15
plastična kirurgija+dobar make up+profesionalni vizažisti+jako puno $$$$$$$$ = zvijezda :cerek::cerek::cerek::cerek:

ipak se više volim bez svega toga :rofl:

MilaMalaPlava
08.07.2008., 17:04
Samo punooooo novca :cerek:

a njime onda kupiš sve - od osobnog trenera, vizažiste, frizera, stiliste, do majstora photoshopa :top:

<Lady in Black>
20.08.2009., 12:52
maska od bjelanjka br1 :cerek::s:top:

sagena
20.08.2009., 14:28
a da vas pitam cure...naveliko se prica da konzumiranje zelenog caja utjece na ten..

Može biti...:ne zna:
Inače dobar je i žuti čaj i bijeli... i roibos... sve pijem...:kava:... na ten se ne žalim...:mig:

...A zeleni caj unistava i kalorije.:D .

Ja ga zimi koristim i tako da ga stavim u bočicu s raspršivačem i prskam po licu (zbog suhog zraka u stanu)... bolje mi je od onih termalnih voda... skuham ga više, pa dio popijem, a drugo prskam... tako da svaki dan kuham svježi:top:

<Lady in Black>
20.08.2009., 16:18
Ja ga zimi koristim i tako da ga stavim u bočicu s raspršivačem i prskam po licu (zbog suhog zraka u stanu)... bolje mi je od onih termalnih voda... skuham ga više, pa dio popijem, a drugo prskam... tako da svaki dan kuham svježi:top:

dobra ideja.........nego di kupiš taj zeleni čaj? koja marka proizvoda? :zubo:

TheProvense
20.08.2009., 18:12
Može biti...:ne zna:
Inače dobar je i žuti čaj i bijeli... i roibos... sve pijem...:kava:... na ten se ne žalim...:mig:

ja ga ne pijem jer mi ne odgovara okus, ali se svaku večer umijem sa zelenim čajem..tijekom cijele godine..
nakon skidanja šminke, isperem lice njime..divno je lice nakon njega

iwee
20.08.2009., 18:21
Ja pijem zeleni čaj 2 puta dnevno... i umijem se svaku večer s njim... Na početku mi se nije sviđao okus, ali sad sam se već navikla, to mi je onak prešlo u normalu... A pijem i kamilicu često i parim lice 1-2 puta mjesečno u kamilici :)

btw sagena sviđa mi se ova tvoja ideja s bočicom s raspršivačem... mislim da ću to primjeniti :mig:

Ereshkigal
20.08.2009., 18:27
Volim piti zeleni čaj, ali nikad se nisam sjetila uptrijebiti ga za umivanje lica - sad definitivno moram probat!

EllaVanSaar
20.08.2009., 20:51
maska od bjelanjka br1 :cerek::s:top:

možeš molim te malo detaljnije o tome?:mig:

<Lady in Black>
21.08.2009., 01:12
uzmeš domaće jaje, friško, eko uzgoj i to :D.... razbiješ ga, odvojiš bjelanjak od žumanjka, staviš u neku posudicu, uzmeš blazimice i naneseš na lice, držiš dok se ne skori, ispereš i to je to :D:mig:

inaće, triba to malo češće radit, ali i nakon svakog puta pari ti lice svježije i odmornije, kada si se naspava

sretno!!

Maisie
21.08.2009., 03:41
Iju, počet ću kupovat jaja samo zbog maski :D
Treba li stuć bjelanjak prije mazanja na lice? :o

Moram zabilježit to i ovo s čajevima i kamilicom :o

<Lady in Black>
21.08.2009., 09:25
:rofl::rofl: ništa, samo ga naneseš onako "slinavog" na lice :mig:

sagena
21.08.2009., 10:06
dobra ideja.........nego di kupiš taj zeleni čaj? koja marka proizvoda? :zubo:

Nekad sam kupovala Encianov, u listićima... a kad mi je dosadilo to cijeđenje, kupim "normalan" u filter-vrećicama:rofl:... Franck ili Podravka:kava:

sagena
21.08.2009., 10:08
Treba li stuć bjelanjak prije mazanja na lice? :o

:rofl: ništa, samo ga naneseš onako "slinavog" na lice :mig:

A može se i istući u snijeg... :kava:... (barem će me/nas manje podsjećati na...nešto :rofl::rofl:)

<Lady in Black>
21.08.2009., 11:12
Nekad sam kupovala Encianov, u listićima... a kad mi je dosadilo to cijeđenje, kupim "normalan" u filter-vrećicama:rofl:... Franck ili Podravka:kava:

tnx :mig:

ovo gori - :rofl::rofl:

louiana
21.08.2009., 11:46
kolko se često takve maske mogu primjenjivati? svaki dan je previše?:rolleyes:
jer ja bi svaki dan isprobala neku novu :cerek:

nilly
21.08.2009., 13:59
Volim piti zeleni čaj, ali nikad se nisam sjetila uptrijebiti ga za umivanje lica - sad definitivno moram probat!

ja sam to bila radila, al mi je ostajalo crno po nosu...valjda se nakupljalo po miteserima pa su postali još izraženiji....al bi mogla opet probat recimo sa kamilicom :mig:

iwee
21.08.2009., 14:09
e malo sam guglala za ove maske:D

Maska od bjelanjka: Ta maska sama po sebi djeluje izvanredno kod velikih pora i kod umorne i omlitavjele kože. Uprkos tome, trebali biste je nanositi samo u iznimnim slučajevima i to kada želite izići ili vam je zaista potreban mali podstrek. Jedan bjelanjak trebate istući u snijeg i staviti na lice. Eventualno ga možete pomiješati s nekoliko kapi limunovog soka.

Ili: jedan bjelanjak s nešto limunovog soka i nešto bademovih mekinja razmiješajte i nanesite na kožu. Obje maske pustite da djeluju samo oko 10 minuta.

A ima i od žumanjaka:D:D:D:D:D:D

Maska od žumanjka ( za ispucalu kožu i protiv bora )
1 žumanjak
1 žlica limunovog soka
1 žlica maslinovog ulja

Maska od žumanjka i mlijeka ( za suhu kožu )
1 žumanjak
1 žlica mlijeka
1 žlica meda

Hoya
21.08.2009., 14:14
Auuu... :s :s :s ja ću sigurno isprobati ovo sa čajem i bjelanjkom :cerek:

<Lady in Black>
21.08.2009., 14:19
e malo sam guglala za ove maske:D

Maska od bjelanjka: Ta maska sama po sebi djeluje izvanredno kod velikih pora i kod umorne i omlitavjele kože. Uprkos tome, trebali biste je nanositi samo u iznimnim slučajevima i to kada želite izići ili vam je zaista potreban mali podstrek. Jedan bjelanjak trebate istući u snijeg i staviti na lice. Eventualno ga možete pomiješati s nekoliko kapi limunovog soka.

Ili: jedan bjelanjak s nešto limunovog soka i nešto bademovih mekinja razmiješajte i nanesite na kožu. Obje maske pustite da djeluju samo oko 10 minuta.

A ima i od žumanjaka:D:D:D:D:D:D

Maska od žumanjka ( za ispucalu kožu i protiv bora )
1 žumanjak
1 žlica limunovog soka
1 žlica maslinovog ulja

Maska od žumanjka i mlijeka ( za suhu kožu )
1 žumanjak
1 žlica mlijeka
1 žlica meda

uuuuuuuuu ovo je malo drugačije, ali hvala ti :cerek::cerek: provat ću i ovako

Maisie
21.08.2009., 15:39
Fala na odgovoru :D Nadam se da neće puno smrdit :brukica:

<Lady in Black>
21.08.2009., 16:11
haha :D:cerek: od bjelanjka nećeš smrdit, ali mislim da bi žumanjak moga malčice :rofl:

iwee
21.08.2009., 16:16
sva sreća da mi ne trebaju ove sa žumanjkom :rofl:
a jbg za ljepotu treba trpit :D

Ereshkigal
21.08.2009., 17:43
ja sam to bila radila, al mi je ostajalo crno po nosu...valjda se nakupljalo po miteserima pa su postali još izraženiji....al bi mogla opet probat recimo sa kamilicom :mig:

Uuuu, to definitivno nije dobro i ovako se borim s miteserima, hm, hm, sad ću malo razmislit o tome....
A ovo s bjelanjkom sam probala prije par godina i stvarno nekako zategne kožu i bude dobar osjećaj poslije.

<Lady in Black>
21.08.2009., 18:23
hehe, sve za ljepotu :rofl:

nego.......mene zanima zašto se stavlja limun?? koja su njegova svojstva? posebno mi je čudno ovo sa limunom i žumanjkom za suhu kožu, jer sam ja limun koristila u pubertet-erupcijskoj fazi za isušivanje bubuljica :ne zna:

ima ko obrazovaniji od mene?!:D:D:D

Mopsly
21.08.2009., 18:49
Ja nisam baš tip za te self- made preparate za njegu ali imam neke svoje načine njege tena i kože općenito..
Jedino "kućno" što si znam napraviti je namazati se malinovim uljem domaćim ili dragog kad izgori namazati jogurtom ili sebi usnice medom..:mig:

Meni osobno vježbe disanja pomažu u lijepom tenu - znam da glupo zvuči ali eto imam 30 godina skoro i niti jednu boru na licu, prištić mi uvijek izbije jedan i to prije "onih dana u mjesecu" i to je to! :mig:
Duboko disanje (osim što opušta) opskrbljuje tijelo kisikom, čime se poboljšava cirkulacija i proljepšava ten.

Također izbjegavam dodirivati si lice dok sam na poslu rukama - prenosi se razna zmazanoća, masnoća i začepljujemo si pore nepotrebno :mig:

Pijem dosta vode ali i mineralne jer znojenjem izbacujete i potrebne nam minerale i soli iz organizma, pokušavam spavati dovoljno, ne pušim, ne konzumiram kofein i trudim se izbjegavati "bijele" stvari - brašno, šećer, sol..

Nikad ne idem spavati sa šminkom na licu, ne vježbam našminkana, ne sušim kosu fenom,...

Kreme za lice držim u hladnjaku i kad ih nanesem na lice lijepo me osvježe! :cerek:

Znam se tuširati naizmjenice hladnom i vrućom vodom za bolju cirkulaciju i tak... Svašta pomalo...:rofl:

Uglavnom sve ono što vjerojatno i sve vi same radite ali uvjerena sam da je to i jako povezano s genetikom - mislim na to kakak će ten tko imati jer evo ja sam se (hvala Bogu) "ugledala" na moju baku i mamu koje obje nikad u životu lice nisu mazale ničim osim plave Nivee a do skoro 50-te godine nisu imale niti jednu boru na licu..

Rosa7
21.08.2009., 19:47
Ja nisam baš tip za te self- made preparate za njegu ali imam neke svoje načine njege tena i kože općenito..
Jedino "kućno" što si znam napraviti je namazati se malinovim uljem domaćim ili dragog kad izgori namazati jogurtom ili sebi usnice medom..:mig:

Meni osobno vježbe disanja pomažu u lijepom tenu - znam da glupo zvuči ali eto imam 30 godina skoro i niti jednu boru na licu, prištić mi uvijek izbije jedan i to prije "onih dana u mjesecu" i to je to! :mig:
Duboko disanje (osim što opušta) opskrbljuje tijelo kisikom, čime se poboljšava cirkulacija i proljepšava ten.

Također izbjegavam dodirivati si lice dok sam na poslu rukama - prenosi se razna zmazanoća, masnoća i začepljujemo si pore nepotrebno :mig:

Pijem dosta vode ali i mineralne jer znojenjem izbacujete i potrebne nam minerale i soli iz organizma, pokušavam spavati dovoljno, ne pušim, ne konzumiram kofein i trudim se izbjegavati "bijele" stvari - brašno, šećer, sol..

Nikad ne idem spavati sa šminkom na licu, ne vježbam našminkana, ne sušim kosu fenom,...

Kreme za lice držim u hladnjaku i kad ih nanesem na lice lijepo me osvježe! :cerek:

Znam se tuširati naizmjenice hladnom i vrućom vodom za bolju cirkulaciju i tak... Svašta pomalo...:rofl:

Uglavnom sve ono što vjerojatno i sve vi same radite ali uvjerena sam da je to i jako povezano s genetikom - mislim na to kakak će ten tko imati jer evo ja sam se (hvala Bogu) "ugledala" na moju baku i mamu koje obje nikad u životu lice nisu mazale ničim osim plave Nivee a do skoro 50-te godine nisu imale niti jednu boru na licu..Pohvala na vrlo lijepim savjetima,primjerima!Molim sve djevojke da se pridruže i pišu više savjeta..:mig:Ovako ja pijem svako jutro natašte aloe veru sok,svaki treći mjesec sok Goji i Acai koji su kao i Aloe Vera fantastični za kožu..pijem dvije litre vode,pijem kvalitetne suplemente od kojih bih istaknula C 5oo,vitamin E,Biotin,Pivski kvasac..:)Kosu prirodno sušim,jednom tjedno masku stavljam,nakon svakog pranja balzam,i kreme za kosu koje se ne ispiru..što se tiče njege lica,rabim puno seruma..nemam borica,proširenih pora,aknica,pa svima preporučam..uvijek kombiniram nekoliko seruma,često stavljam aloe vera gel na lice od enciana..kreme volim od Avenea Thermal Spring gel sa 99% termalne vode,E.Toleriane..serume koje sam ove godine koristila i koje preporučam od srca su Chanel Beaute Initiale,Eclat,Hydramax,Kanebo silk essence,Decleor Ying Yang ulje,sve Clarinsove sam probala obožavam ih..volim termalnu vodu Uriage,stick za usne Avene..ukratko je to to..E da,rolam se,pijem whey protein..:mig::)

deedeedee
21.08.2009., 22:39
a La Prairie? :(

:zubo:

<Lady in Black>
21.08.2009., 23:55
ajd sad ću se i ja malo raspisat, iako ja baš i nemam puno toga pametnoga :rofl::

...još san u fazi kad tek otkrivan šta mi paše a šta ne, ali ono šta sam primjetila da ima dobar učinak i šta se trudin redovito radit je:

- za lice: ta maska od bjelanjka jer je prejednostavna, a i otac mi donosi domaća jaja...:D, zimi svaku večer dobro nanesen običnu niveinu plavu kremu jer imam problema za suhom kožom, dobro mi dođe i becutan krema, a područje brade namažem sa zagrebačkim melemom jer mi ono zacjeljuje pubertetske prčkarije po licu (al to su blagi i mali ožiljčićići),ponekad se namažen i onim crvenim uljem (hm kako se ono zove, mislim kantarionovo, blabla - neman pojma, tako nešto - to mi otac napravi), a za dan koristim niveu soft jer je puno laganija, lipo miriše, a osim toga, pari mi bar po meni, da šta je krema "običnija" da mi je bolja, usne mažem labelom.

- ne šminkam se puno, ali šminku obavezno skidam, a jednom tjedno kad perem zube, na četkicu na kojoj mi je pasta stavim malo soli jer pomaže pri izbjeljivanju

- ne izlažem lice suncu

- pokušavam pit šta više vode

- šta više se kretat

- kosu natapam maslinovim i orahovim uljem, a piturajen je piturama na biljnoj bazi (one šta se kupe u apoteci), a kupit ću i drvenu četku za kosu jer je ona navodno bolja i kosa manje puca

- nekad napravim masku za lice od meda i maslinovog ulja - djeluje kao blagi piling i nahrani kožu

- tijelo mažem niveinin svijetloplavin losionom

- svaki dan popijem iza ručka 3 gutljaja crnog vina za krv

- ne pušim niti išta ostalo

- pokušavan dovoljno spavat, a mama mi je rekla da se učim spavat na leđima bez jastuka jer osim šta je dobro za kralježnicu, lice se manje gužva i samim time je kao nekakva preventiva da bore budu manje izražajne ili tako nešto

- trudim se ujutro pojist nešto kvalitetno i dosta zobenih pahuljica jer su dobre za kosu

- nadam se da nisam bila pretjerano dosadna i da sam vam dala bar neki mali savjet :):):)

iwee
22.08.2009., 01:49
Pa evo ja za lice koristim dnevnu hidratantnu kremu i noćnu kremu.. Lice svako jutro i večer perem gelom za umivanje, a piling za lice koristim 2 puta tjedno (Neutrogenin). Jednom tjedno koristim masku za lice (meni osobno najviše odgovaraju garnierove i niveine maske, a obavezno ću probati i masku od bjelanjaka). Pijem zeleni čaj 2 puta dnevno, pijem i kamilicu kad mi dođe, bez šećera. Tonike za lice ne koristim jer mi ne odgovaraju.. Nekad se umijem zelenim čajem ili kamilicom… Jednom mjesečno radim detaljno čišćenje lica, znači: gel za umivanje, piling, parim lice u kamilici, zatim stavim masku i na kraju namažem hidratantnom kremom.. Lice bude predivno, glatko, preporodim se:cerek::s:s

Za tijelo koristim uglavnom Dove gel za tuširanje i losion (preko ljeta koristim butter za tijelo), a za kosu najbolji su mi Schauma i Nivea preparati (šampon, regenerator, maska).

Doma sam uvijek bez šminke i kad god dođem doma od nekud obavezno odmah skidam šminku. Ne pušim, a prestala sam i kavu piti, jedem dosta voća, jedino eto ne pijem dovoljno vode, nadam se da ću i to uskoro promijeniti.

Rosa7
22.08.2009., 15:51
ajd sad ću se i ja malo raspisat, iako ja baš i nemam puno toga pametnoga :rofl::

...još san u fazi kad tek otkrivan šta mi paše a šta ne, ali ono šta sam primjetila da ima dobar učinak i šta se trudin redovito radit je:

- za lice: ta maska od bjelanjka jer je prejednostavna, a i otac mi donosi domaća jaja...:D, zimi svaku večer dobro nanesen običnu niveinu plavu kremu jer imam problema za suhom kožom, dobro mi dođe i becutan krema, a područje brade namažem sa zagrebačkim melemom jer mi ono zacjeljuje pubertetske prčkarije po licu (al to su blagi i mali ožiljčićići),ponekad se namažen i onim crvenim uljem (hm kako se ono zove, mislim kantarionovo, blabla - neman pojma, tako nešto - to mi otac napravi), a za dan koristim niveu soft jer je puno laganija, lipo miriše, a osim toga, pari mi bar po meni, da šta je krema "običnija" da mi je bolja, usne mažem labelom.

- ne šminkam se puno, ali šminku obavezno skidam, a jednom tjedno kad perem zube, na četkicu na kojoj mi je pasta stavim malo soli jer pomaže pri izbjeljivanju

- ne izlažem lice suncu

- pokušavam pit šta više vode

- šta više se kretat

- kosu natapam maslinovim i orahovim uljem, a piturajen je piturama na biljnoj bazi (one šta se kupe u apoteci), a kupit ću i drvenu četku za kosu jer je ona navodno bolja i kosa manje puca

- nekad napravim masku za lice od meda i maslinovog ulja - djeluje kao blagi piling i nahrani kožu

- tijelo mažem niveinin svijetloplavin losionom

- svaki dan popijem iza ručka 3 gutljaja crnog vina za krv

- ne pušim niti išta ostalo

- pokušavan dovoljno spavat, a mama mi je rekla da se učim spavat na leđima bez jastuka jer osim šta je dobro za kralježnicu, lice se manje gužva i samim time je kao nekakva preventiva da bore budu manje izražajne ili tako nešto

- trudim se ujutro pojist nešto kvalitetno i dosta zobenih pahuljica jer su dobre za kosu

- nadam se da nisam bila pretjerano dosadna i da sam vam dala bar neki mali savjet :):):)Dobre si stvari navela,i ja sam čula za drvenu četku,namjeravam ju i ja kupiti..:mig:Ulja isto povremeno rabim,prije sam puno više..orahovo,kokosovo,palmino,maslinovo..:)E a šta se tiče spavanja i ja bi se volila naučit spavati na leđima..:top:

Rosa7
22.08.2009., 15:53
a La Prairie? :(

:zubo:Nisam već dulje vrijeme nešto od njih kupila,no dobri su,serumi naročito,pogotovo onaj aha-bha(izbjeli sve mrljice,ravna rupice,sužava porice),onaj sa vitaminom c zaista daje lijep sjaj koži,dobija neku lijepu zdravu,ružičastu,mladenačku boju puti..:mig:

Rosa7
22.08.2009., 15:55
Pa evo ja za lice koristim dnevnu hidratantnu kremu i noćnu kremu.. Lice svako jutro i večer perem gelom za umivanje, a piling za lice koristim 2 puta tjedno (Neutrogenin). Jednom tjedno koristim masku za lice (meni osobno najviše odgovaraju garnierove i niveine maske, a obavezno ću probati i masku od bjelanjaka). Pijem zeleni čaj 2 puta dnevno, pijem i kamilicu kad mi dođe, bez šećera. Tonike za lice ne koristim jer mi ne odgovaraju.. Nekad se umijem zelenim čajem ili kamilicom… Jednom mjesečno radim detaljno čišćenje lica, znači: gel za umivanje, piling, parim lice u kamilici, zatim stavim masku i na kraju namažem hidratantnom kremom.. Lice bude predivno, glatko, preporodim se:cerek::s:s

Za tijelo koristim uglavnom Dove gel za tuširanje i losion (preko ljeta koristim butter za tijelo), a za kosu najbolji su mi Schauma i Nivea preparati (šampon, regenerator, maska).

Doma sam uvijek bez šminke i kad god dođem doma od nekud obavezno odmah skidam šminku. Ne pušim, a prestala sam i kavu piti, jedem dosta voća, jedino eto ne pijem dovoljno vode, nadam se da ću i to uskoro promijeniti.E hebiga,ja pijem dvije nesice na dan..:p..to neću mijenjati..:mig:..make up i ja ne nosim kod kuće,nema jednostavno smisla,koži treba dati malo odmora..:)

<Lady in Black>
22.08.2009., 17:24
Rosa imaš možda neki savjet za te ožiljke po licu, i po mogućnosti ako znaš cijenu nekog proizvoda??!! :cerek::mig:

Rosa7
23.08.2009., 18:26
Rosa imaš možda neki savjet za te ožiljke po licu, i po mogućnosti ako znaš cijenu nekog proizvoda??!! :cerek::mig:Od jeftinijih kremica sa bha kiselinama od Avenea Cleanance oko 90kn,Uriage sa aha kiselinama Hyseac krema oko 130kn,od skupljih Kanebo cell refining essence 600kn,La Prairie serum sa aha-bha kiselinama oko 1200kn...:mig:

frogy
24.08.2009., 10:33
Geni!

<Lady in Black>
24.08.2009., 12:15
Od jeftinijih kremica sa bha kiselinama od Avenea Cleanance oko 90kn,Uriage sa aha kiselinama Hyseac krema oko 130kn,od skupljih Kanebo cell refining essence 600kn,La Prairie serum sa aha-bha kiselinama oko 1200kn...:mig:

hvala ti :kiss:

EllaVanSaar
31.08.2009., 09:56
:rofl::rofl: ništa, samo ga naneseš onako "slinavog" na lice :mig:

okej i onda držim koliko? i onda isperem s vrućom vodom? a koji efekt? :D

ivanabm
21.03.2010., 15:29
Ja pijem zeleni čaj 2 puta dnevno... i umijem se svaku večer s njim... Na početku mi se nije sviđao okus, ali sad sam se već navikla, to mi je onak prešlo u normalu... A pijem i kamilicu često i parim lice 1-2 puta mjesečno u kamilici :)

btw sagena sviđa mi se ova tvoja ideja s bočicom s raspršivačem... mislim da ću to primjeniti :mig:

bok!-ja sam nova pa malo cekiram sta sve ima- svasta zanimljivo!
uglavnom, ja nabavljam domacu lavandu, pa kuham tonik-caj za kosu. nista mi tako ne pomaze kao caj od lavande!!! pozdrav iz oblacnog Splita!

Sarajka_Mazza
17.07.2010., 10:32
dosta sna
dobra ishrana
boravak na svjezem i cistom zraku
i manje preparata koristiti. manje je vise ;)

zlo & naopako
17.07.2010., 13:04
evo jedne cudesne price...

do prije mjesec dana imala sam masnu, dehidriranu, isflekanu, mitesericnu kozu, a onda sam iz drugih zdravstvenih razloga, po preporuci doktorice, pocela raditi sljedece:

MED - svakog jutra na prazan zeludac jedna velika zlica, jedna izmedju rucka i vecere i jedna prije spavanja

VOCE - za dorucak i veceru breskva + nektarina, ev. banana,i sto vise sirovog povrca - salate isl...

izbacila secer, grickalice,skoro potpuno izbacila skrob iz prehrane (krumpir), smanjila tjesteninu i rizu...

ujutro se samo umijem hladnom vodom i namackam balein aqua fluid, napravim blagi peeling 1-2 puta tjedno i Voila!

u mjesec dana dobila sam ten kakvog sam oduvijek htjela - cist, nemastan, s puno manje mitesera, itd...ne mogu jos doci k sebi od cudjenja...

eh da, i smanjila pusenje na 5-10 cigareta dnevno...

i doktorica je komentirala kako mi se ten cudesno popravio...
probajte - nemate sto izgubiti...

Ensi
17.07.2010., 13:40
Ma sve je to do genetike. Inače, a pogotovo ljeti jedem max 3 obroka dnevno jer je grozno vruće, a oni su sve samo nisu zdravi i imam max 2 prištića koja dobijem prije menge i to je to. :kuca o drvo:

Ali inače šta meni paše je limunada ujutro, pivski kvasac, hidratantna krema i okej život (malo stresa i život u pokretu). :ne zna:

Brontosaur
18.08.2010., 12:37
zlo & naopako - je li ti još uvijek ten supać?? :D

CherryLoo
28.08.2010., 19:22
najvece promjene na kozi su mi se dogodile
1. kad sam umjesto spuzvica za puder pocela koristiti brusheve i kabuki
2. kad sam s tekuceg pudera presla na elfov mineralni
3. pocela koristiti dercome i klindamicin, smanjila preparate kojima tretiram lice

probat cu ovaj caj od kadulje kao tonik :cerek:, cesto ga pijem inace, kaj mi je to umocit spuzvicu i premazat lice :D

Sigurna
28.08.2010., 19:57
Pohvala na vrlo lijepim savjetima,primjerima!Molim sve djevojke da se pridruže i pišu više savjeta..:mig:Ovako ja pijem svako jutro natašte aloe veru sok,svaki treći mjesec sok Goji i Acai koji su kao i Aloe Vera fantastični za kožu..pijem dvije litre vode,pijem kvalitetne suplemente od kojih bih istaknula C 5oo,vitamin E,Biotin,Pivski kvasac..:)Kosu prirodno sušim,jednom tjedno masku stavljam,nakon svakog pranja balzam,i kreme za kosu koje se ne ispiru..što se tiče njege lica,rabim puno seruma..nemam borica,proširenih pora,aknica,pa svima preporučam..uvijek kombiniram nekoliko seruma,često stavljam aloe vera gel na lice od enciana..kreme volim od Avenea Thermal Spring gel sa 99% termalne vode,E.Toleriane..serume koje sam ove godine koristila i koje preporučam od srca su Chanel Beaute Initiale,Eclat,Hydramax,Kanebo silk essence,Decleor Ying Yang ulje,sve Clarinsove sam probala obožavam ih..volim termalnu vodu Uriage,stick za usne Avene..ukratko je to to..E da,rolam se,pijem whey protein..:mig::)

Ponoviti ću riječi svog gastroenterologa kad je čuo da pijem multivitamin, aloe veru i omega 3: to su Vam sve super stvari, pogotovo za one koji ih proizvode, bacate novce bezveze.
Na to je nabrojao još par stvari koje su jako skupe, a ljudi ih kupuju misleći kako će pomoći u nečem, ne znam već čemu. Kao i neke opće zablude da češnjak snižava tlak i sl. E pa, ako on nije kvalificiran, ne znam tko je....
I tako sam ja prestala korisititi bilo kakve dodatke prehrani - niti su mi se zdravstveni problemi pogoršali, niti poboljšali, u usporedbi sa vremenom kad sam svašta unosila u sebe. A oduvijek pijem puno vode/čaja.
Zdrava hrana mi nije jača strana, i time se ne mogu pohvaliti. Inače, ja sam živi dokaz da nije pravilo da se od masnog/slatkog dobiju prištevi. U tom bi slučaju bila hodajući prišt. Imam lice ko dječja guza. Jedini put kad dobijem prištiće je kad sam depilirala nausnicu, pa...ali dakle, to je od iritacije, ne prehrane. Što ne znač ida sad morate mojim stopama, nije to cilj mojeg komentara, da ne bude zabune. Apsolutno podržavam zdrav život i sama bi trebala više se time pozabaviti.
Lice umivam samo vodom. Šminku čistim bademovim uljem. Puder u prahu, podloga obična krema hidratizirajuća. Više manje, sve dosta jeftino, za ništa (osim pudera i parfema) ne dajem više od recimo 50kn. Ne vjerujem da je skuplje i bolje, treba naći što kome odgovara. Ono što košta je marka i ambalaža, rađe si za te novce kupim još odjeće ili sl.

Imam 33 godine inače.

yvanna
28.08.2010., 21:09
Ponoviti ću riječi svog gastroenterologa kad je čuo da pijem multivitamin, aloe veru i omega 3: to su Vam sve super stvari, pogotovo za one koji ih proizvode, bacate novce bezveze.
Na to je nabrojao još par stvari koje su jako skupe, a ljudi ih kupuju misleći kako će pomoći u nečem, ne znam već čemu. Kao i neke opće zablude da češnjak snižava tlak i sl. E pa, ako on nije kvalificiran, ne znam tko je....
I tako sam ja prestala korisititi bilo kakve dodatke prehrani - niti su mi se zdravstveni problemi pogoršali, niti poboljšali, u usporedbi sa vremenom kad sam svašta unosila u sebe. A oduvijek pijem puno vode/čaja.
Zdrava hrana mi nije jača strana, i time se ne mogu pohvaliti. Inače, ja sam živi dokaz da nije pravilo da se od masnog/slatkog dobiju prištevi. U tom bi slučaju bila hodajući prišt. Imam lice ko dječja guza. Jedini put kad dobijem prištiće je kad sam depilirala nausnicu, pa...ali dakle, to je od iritacije, ne prehrane. Što ne znač ida sad morate mojim stopama, nije to cilj mojeg komentara, da ne bude zabune. Apsolutno podržavam zdrav život i sama bi trebala više se time pozabaviti.
Lice umivam samo vodom. Šminku čistim bademovim uljem. Puder u prahu, podloga obična krema hidratizirajuća. Više manje, sve dosta jeftino, za ništa (osim pudera i parfema) ne dajem više od recimo 50kn. Ne vjerujem da je skuplje i bolje, treba naći što kome odgovara. Ono što košta je marka i ambalaža, rađe si za te novce kupim još odjeće ili sl.

Imam 33 godine inače.

a ja sam evo živi dokaz da ako jedan dan pojedem vrećicu čipsa - sutradan imam aknu koja ostavlja ožiljke. :( ako pretjeram u masnoj i nezdravoj hrani - također. puno čokolade - eto prišta. kriva krema - opet!! osjetljiva koža mi je jako. otkad koristim avene za dan i roc za noć - sve 5!! :top: (kuc kuc kuc da ne ureknem)

ono što nikada, ali nikada ne preskačem je čišćenje šminke sa lica prije spavanja. nivea plava kremica i nakon nje cijelo lice pređem sa micelarnom.

Qucijic
28.08.2010., 21:13
po mom skromnom sudu gastroenterolog i nije nešto kvalificiran za te tvrdnje :zubo:

blenta
29.08.2010., 06:23
a ja sam evo živi dokaz da ako jedan dan pojedem vrećicu čipsa - sutradan imam aknu koja ostavlja ožiljke. :( ako pretjeram u masnoj i nezdravoj hrani - također. puno čokolade - eto prišta. kriva krema - opet!! osjetljiva koža mi je jako. otkad koristim avene za dan i roc za noć - sve 5!! :top: (kuc kuc kuc da ne ureknem)

Na osobnom iskustvu sam zaključila da se i tu može razviti neka otpornost. Cijeli pubertet sam mlatila po čipsevima i sve prišteve koje sam imala u tim godinama mogu nabrojati na prste jedne ruke. Kad se odreknem čipseva i eto, dođe mi da se nakon pola godine počastim i opa - dobro jutro, gospon prišt.