PDA

View Full Version : Njega nakon depilacije - urasle dlačice, iritacija, podljevi...

stranice : 1 [2] 3 4

finky
26.04.2007., 21:00
Ako se prilikom tj. nakon depilacije aparatićem pojave one crvene točkice na mjestu bivše dlake, kako to tretirate? Namažete i čekate da se to crvenilo povuče ili nešto drugo? Koliko vam treba da se to povuče?

patientia
26.04.2007., 21:02
Obicno se tusiram gelom za tusiranje koji sadrzi piling, pa jednom uspiju probiti. Vjerojatno cu kupiti neki posebni losion protiv uraslih dlacica.

Lilit
26.04.2007., 21:16
a koji su to posebni losioni protic uraslih dlacica molim te otkrij mi barem jedan :s :s :s i kupujem odmah

Sugarplum Fairy
26.04.2007., 21:21
Ako se prilikom tj. nakon depilacije aparatićem pojave one crvene točkice na mjestu bivše dlake, kako to tretirate? Namažete i čekate da se to crvenilo povuče ili nešto drugo? Koliko vam treba da se to povuče?

Namažem i čekam da prođe. Od svega što sam isprobala, najbolje mi je bilo:
Avene Trixera
Lush Dream Cream i Therapy pločica (ona me posebno oduševila :cerek: )

patientia
26.04.2007., 21:41
a koji su to posebni losioni protic uraslih dlacica molim te otkrij mi barem jedan :s :s :s i kupujem odmah

Imaju neki u Priroda lijeci, mislim sa salicilnom kiselinom (mozda je AHA) i Tend Skin koji se prije par godina nije mogao nabaviti u Hrvatskoj, ali prije par dana je netko na forumu napisao da ce ga kupiti.

Lilit
26.04.2007., 21:43
to za taj tend skin sam citala i ja ovdje negdje da ga je prije bilo pa onda nije pa sad kao opet je ali ne znam di to trazit, u apoteci ili sta?
taj priroda lijeci je vjerojatno u zg pa nis ni od toga osim ako ne prodaju to i negdje drugdje ah...

a sta ta lush plocica radi?

patientia
26.04.2007., 21:44
Da, Priroda lijeci je u ZG u Vlaskoj. Oni su imali Tend Skin.

Sugarplum Fairy
26.04.2007., 21:50
to za taj tend skin sam citala i ja ovdje negdje da ga je prije bilo pa onda nije pa sad kao opet je ali ne znam di to trazit, u apoteci ili sta?
taj priroda lijeci je vjerojatno u zg pa nis ni od toga osim ako ne prodaju to i negdje drugdje ah...

a sta ta lush plocica radi?

Dobro pitanje. :rofl:
Šalim se.
Prošlo ljeto mi se nakon jedne epilacije dogodila najezda upaljenih uraslih dlačica, i onda sam si gotovo ogulila kožu pilingom i, naravno, išla sam čeprkati po svemu tome i napravila sam si kraste. Od jada nisam znala što bih, pa sam si izmasirala noge tom pločicom i ujutro se probudila s bebinom kožom. Nije bilo nikakvih točkica, nije bilo crvenila, jedino su ostale sitne krastice tamo gdje sam čeprkala, ali bile su sićušne i sasušene, pa su nestale za par dana.
Oduševila me ta pločica, nisam očekivala tako nešto.
Stvarno se sva velika otkrića dogode slučajno. :D

Lilit
26.04.2007., 21:59
evo taj tendskind prodaju ovi (http://www.esamurano.hr/index.html) sta je malo cudno jer inace prodaju nakit, posudje, satove bo... bio neko tamo?

buca_ljuca
26.04.2007., 23:02
ja protiv uraslih dlacica idem preventivno. samo egipatska depilacija i redovit piling...

finky
27.04.2007., 09:03
Napravite piling prije depilacije, a dal' ga ponovite npr. dan - dva nakon depilacije, a u svrhu preventive protiv urastanja? Vidjeh horor svjedočanstva o tim uraslim dlačicama, pa sam se prepala da bi se moglo i meni desiti... Makar mi frendica kaže da ne paničarim unaprijed, te da to urastanje nije pravilo... Ugl, što sve radite da se to ne dešava?

patientia
27.04.2007., 10:20
Kasnije koristim blagi piling, tzv. piling za tusiranje. Ne bih mogla onaj jaki toliko cesto koristiti, on mi je za najvise jednom tjedno. Ali ja se brijem, probala sam epilator i nisam mogla podnijeti bol.

Lilit
27.04.2007., 11:59
ali meni npr kad urastu dlacice ja kojim god pilingom prodjem po nogama one ne izadju, a probala sam i sa dostim grubim pilinzima, zadnje vrijeme koristim piling koji je inace za stopala za noge (do koljena) i isto urastaju ,sta's

finky
27.04.2007., 12:10
Kasnije koristim blagi piling, tzv. piling za tusiranje. Ne bih mogla onaj jaki toliko cesto koristiti, on mi je za najvise jednom tjedno. Ali ja se brijem, probala sam epilator i nisam mogla podnijeti bol.

ja dok sam brijala nikad mi nisu urastale... pa se iskreno nadam da neće ni sad... a ovako ziheraški prikupljam informacije... kaže mi dragi - pa ako budu od epilatora urastale, jednostavno se vratiš na britvicu - a ustvari je u pravu.:kava:

patientia
27.04.2007., 12:19
Meni urastaju na preponama, pa onda jos ljeti kad nemam najlonke, trenje mi iziritira taj dio :( Od jednog pilinga ne izadju, ali od tjedan dana tusiranja pilingom se probiju na povrsinu.

finky
27.04.2007., 12:31
meni je super što imam na bedrima samo malo mekanih dlačica, koje su kratke i jedva vidljive, pa ih uklanjam 2-3 puta rjeđe nego one na potkoljenicama. inače nisam dlakava jako, a osim toga dlačice su mi k'o u praščića blond pa se mogu provući dan-dva ako sam u hlačama :cerek: . što se tiče prepona, s tim nemam nikakvih problema jer mi dlačice ne rastu dalje od područja koje pokriju obične slip gaćice (ono što sprijeda uklonim i "modeliram" ne pravi probleme), pa na tim osjetljivim pregibima i nemam šta uklanjati... neizmjerno sam vesela zbog svoje bezdlakavosti i potiho se naslađujem kad slušam priče i jade svojih tamnokosih i tamnodlakih frendica, kao pravi Grinch... :D

ciganche
27.04.2007., 16:50
da ne otvaram novi topik....
danas sam sama pokušala napraviti brazilsku :eek: i pola iščupala a pola ne:zubo: radila sam s trakama Čupko na bazi meda i činila sve po uputama, ali zanima me zašto ne mogu sve iščupati? Jeli to zbog moje nespretnosti ili loše kvalitete voska? :o

molim vas???? :moli:

Lilit
27.04.2007., 17:12
vjerojatno oboje
to se inace radi vruci voskom, pretpostavljam da tvoj nije bio

ice88
27.04.2007., 21:17
vjerojatno oboje
to se inace radi vruci voskom, pretpostavljam da tvoj nije bio

dovoljno je samo pritisnuti trakice između dlanova, da se vosak malo zagrije

ciganche
27.04.2007., 21:31
dovoljno je samo pritisnuti trakice između dlanova, da se vosak malo zagrije

da, to su već gotove trake slijepljene voskom, a ja sam ih još malo fenom zagrijala pa su bile baš tople. Danas sam ponovila postupak i sve skinula :top: ali sad me boli za poludit:eek: a još sam i raskrvarila:mad:

Lilit
27.04.2007., 21:38
da ali kod kozm ona radi s vrucim voskom a ovo doma nije vruci vosak iako ga ti zagrijes

ciganche
27.04.2007., 21:56
aha, a jednom sam kupila vosak od weeta koji se grije, onaj u kutijici pa mi opet nije skinulo ništa :flop: u svakom slučaju Čupko mi je puno boljii, skine skoro sve ali boli za popizdit! Jel u kozmetičarke malo manje boli i je li uspije sve skinut jednim potezom ili mora isto mjesto više puta mazat voskom?

Lilit
27.04.2007., 22:25
samo hocu rec da kozm ipak imaju malo bolji vosak nego taj koji ti kupis pa doma grijes ili ovaj koji medju rukama

leonine
29.04.2007., 03:50
Jel u kozmetičarke malo manje boli i je li uspije sve skinut jednim potezom ili mora isto mjesto više puta mazat voskom?

ovisi o debljini i gustoći dlaka..ja idem kod kozm i zadovoljna sam :) , mislim da i manje boli ali nisam probala ovako pa neznam...ne bi se to ni usudila raditi doma

BabyNicky
02.05.2007., 08:53
curke ...imate li kakav savjet za kakvu kremicu s kojom da se namazem nakon kaj se obrijem ispod pazuha?
Inace se uvijek natrackam puderom, ali sad izbili su mi pristici i sve me svrbi i nervozna sam. Zna li neka od vas za kakvu kremicu koja ce sprijectiti iritaciju?

mouse
02.05.2007., 09:40
Nivea sensitive balzam proslije brijanja, muški. Ja to koristim, nema nikakvih iritacija.

Cigarette Smoker Fiona
02.05.2007., 10:31
meni najbolje pomaze babylove krema od nevena, ona je inace dobra za pelenski osip pa pomogne i kod iritacija brijanjem. jedino je masna dosta, al meni je ok jer inace imam suhu kozu.

cap_insanio
02.05.2007., 12:02
poslije brijanja uvijek koristim neki roll on sensitive varijantu, nikad stick il sprej, od toga em me svrbi (isushi mi se nekako taj dio previshe) em to dobije neki bzz miris, kao uzeglo il:confused: uopshte ne lichi na pravi miris koji treba da bude, vec nekako...ne znam, uglavnom to mi ne pashe.
trenutno,u zavisnosti od raspolozenja, koristim fenjal, adidas i neutro roberts=sve u roll on i sensitive oblicima.
a za isushivanje bubuljica od iritacije...hmmm...ne mogu se sjetiti shta sam ja koristila, chini mi se johnson puder dok se nije osushilo, al nemoj mi vjerovati, podavno je to bilo, sorry, stvarno se ne mogu sjetiti.

Lilit
02.05.2007., 15:31
koristila nevenovu kremu (od bubchena)
sad stavim kantarionovo ulje
baby puder ponekad ali jako puno ga (preko noci stavim)

patientia
29.05.2007., 00:15
Pronasla sam recept za domaci Tendskin, ali moram priznati da mi se uopce ne svidja, ima puno alkohola i hamamelis koji moze iritirati kozu. Ako netko ipak napravi, nek javi je li mu rijesio problem s uraslim dlacicama:
http://www.makeuptalk.com/forums/f12/homemade-tendskin-recipe-19113.html

Ovo je jedan od slicnih proizvoda, ali bezalkoholan:
http://www.cosmeticscop.com/shop/product.asp?CODE=PC320&PAGETYPE=S

Ovo su sastojci:
Deionized Water, Acetylsalicylic Acid (aspirin, a topical anti-inflammatory and analgesic), L-Ascorbic Acid (stabilized vitamin C/antioxidant and anti-inflammatory), Epilobium Angustifolium (Willowherb) Extract (anti-irritant), Camelia Oleifera (Green Tea) Extract (antioxidant/anti-irritant), Butylene Glycol (slip agent), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Disodium EDTA (stabilizer/preservative).

anya
29.05.2007., 07:47
Otkada sam čula i pročitala da laser rješava problem tj. djeluje i na urasle dlačice (ja ih imam na bikini zoni) počela sam štedit novce za to...
Mislim da ti je to dugoročno najbolje rješenje...

buca_ljuca
29.05.2007., 09:38
Pronasla sam recept za domaci Tendskin, ali moram priznati da mi se uopce ne svidja, ima puno alkohola i hamamelis koji moze iritirati kozu. Ako netko ipak napravi, nek javi je li mu rijesio problem s uraslim dlacicama:
http://www.makeuptalk.com/forums/f12/homemade-tendskin-recipe-19113.html

ja sam na onoj drugoj temi, sve o depilaciji..., napisala taj recept ali eto ljudima mrsko da muckaju :S

patientia
29.05.2007., 10:08
Sori, nisam citala tu temu, pa nisam vidjela. Radije bih smuckala s ovim drugim sastojcima. Zna li mozda netko gdje se mogu nabaviti ekstrakti biljaka za izradu kozmetike?

Nighty
29.05.2007., 18:10
samo kemig eventualno, al nece ti prodat na malo...

Miichelle
29.05.2007., 18:42
gdje je Priroda liječi točno u Vlaškoj??

patientia
29.05.2007., 20:52
Jao meni, sto cu s 3 kile ekstrakta?

~Jesen
30.05.2007., 09:51
ništa ne pomaže protiv urastanja. ni-šta.
neki nemamo sreće :Pop: :mikroval:

vjetrasta
30.05.2007., 16:20
Ovak ja sam muckala domaci tendskin po onom receptu s makeupalley koji se moze naci negdje i na forumu. Znaci sastojci su alkohol, aspirin i cvjetna vodica hamamelisa koju imate za kupiti u staroj Vlaskoj u ducanu Bio Terra i dodje oko 100kn.
U Staroj Vlaskoj u jednom drugom duckasu, nedaleko od ovog, mozete kupiti i originalni tendskin, mislim da dodje oko 160kn.
Meni je moja mjesavina puno pomogla, koristim je oko 2 mjeseca i dlacice mi stvarno manje urastaju. Negdje za 60% manje, a koza mi je opcenito gladja ali i susa. Treba redovito mazati noge necim hranjivim oko pola sata nakon ovog, a ja se ne sjetim pa zato ta suhoca. Ali da pomaze protiv urastanja pomaze!
Evo toliko, nadam se da sam nekome mozda pomogla. :)

lioness
30.05.2007., 21:39
Ovak ja sam muckala domaci tendskin po onom receptu s makeupalley koji se moze naci negdje i na forumu. Znaci sastojci su alkohol, aspirin i cvjetna vodica hamamelisa koju imate za kupiti u staroj Vlaskoj u ducanu Bio Terra i dodje oko 100kn.
U Staroj Vlaskoj u jednom drugom duckasu, nedaleko od ovog, mozete kupiti i originalni tendskin, mislim da dodje oko 160kn.
Meni je moja mjesavina puno pomogla, koristim je oko 2 mjeseca i dlacice mi stvarno manje urastaju. Negdje za 60% manje, a koza mi je opcenito gladja ali i susa. Treba redovito mazati noge necim hranjivim oko pola sata nakon ovog, a ja se ne sjetim pa zato ta suhoca. Ali da pomaze protiv urastanja pomaze!
Evo toliko, nadam se da sam nekome mozda pomogla. :)

daj pliz reci koliko si mililitara napravila i koliko su te kostali sastojci - cisto da vidim jel' se uopce isplati radit, ili da kupim gotovi proizvod. inace, pitala sam u nekoliko ljekarni, nemaju tendskin. za sad cu se mazat sa sokom limuna, to bi trebalo djelovati na slican nacin, zar ne?!

patientia
30.05.2007., 22:16
Drzali su ga u Priroda lijeci u Vlaskoj, ali kad sam trazila prije par godina, nisu imali.

zuzi666
22.06.2007., 09:04
jučer sam bila na depilaciji natkoljenice i bikinija. :eek:
i namazale se poslije s aloe vera gelom prvo, a onda prije spavanja sa mlijekom za tijelo.
i danas kad sam se probudila, šokirala sam se. na natkoljenici imam crvene fleke!!!! ono, ko da je spaljena koža! užas! :cry:
jel se to netkom dogodilo ikad? jer uzrok tome možda pretopli (prevrući zapavo) vosak? ne kužim, kaj ona njihova stvarčica može toliko ugrijati vosak? :confused:
užas!!! :mama:
u komi sam! jel bu to prošlo za 2 dana ili ću ja na plažu sa crvenim flekovima?! :confused:

buca_ljuca
22.06.2007., 09:34
ma proci ce.

pasiva
22.06.2007., 09:36
brijem da zena ne zna depilrati i da ti je osim dlaka skinula i malo kože
nisam sigurna jer nisam vidjela, ali mislim da je to to

kemik
22.06.2007., 09:37
meni se to (od dvadeset tisuća depilacija voskom u zivotu) dogodilo jednom. bez ikakvog objasnjenja zasto bas tad, bez razloga zasto neki drugi put ne, jednom, iz cista mira.

proslo je nakon 2-3 dana, samo od sebe. strpljenja :)

cap_insanio
22.06.2007., 09:47
i namazale se poslije s aloe vera gelom prvo, a onda prije spavanja sa mlijekom za tijelo.
i danas kad sam se probudila, šokirala sam se. na natkoljenici imam crvene fleke!!!! ono, ko da je spaljena koža! užas! :cry:
jel se to netkom dogodilo ikad? jer uzrok tome možda pretopli (prevrući zapavo) vosak? ne kužim, kaj ona njihova stvarčica može toliko ugrijati vosak? :confused:
u komi sam! jel bu to prošlo za 2 dana ili ću ja na plažu sa crvenim flekovima?! :confused:

ma nishta strashno, ne brini se, namazi to malo pavlovicevom il kantarionovim uljem, proce to.

ti si josh dobra, kod mene se nakon depilacije voskom jave podlivi krvi, ogromne modrice, poshto mi je koza tanka i osjetljiva. zato mogu koristit samo epilator, vosak je off limits za mene :tuzni:

~Jesen
22.06.2007., 09:49
pa i je spaljena koža :D
proć će, non te preokupes. maži s nečim.
:D :)

zuzi666
22.06.2007., 09:52
ma, šokirana sam jednostavno!
nikad mi se to nije dogodilo. i ružno izgleda!!!!

jednostavno nisam misla da je moguće tako nešto. da vosak bude pretopli.
pa kaj onaj njihov stroj ne naravna dobro temperaturu?

u tolikom sam šoku da razmišljam slijedeći put otići na hladnu depilaciju jer se sada bojim da se ovo ne ponovi!!!

~Jesen
22.06.2007., 09:54
aj ne drami :mad:

kemik
22.06.2007., 09:59
u tolikom sam šoku

da, stvarno, strasno.

jebote, nekima je prelijepo u zivotu, kad ih ovakve pizdarije mogu toliko šokirat :kava:

LadyZg
22.06.2007., 10:36
Pazi sada sa suncem. Ja sam tako jednom imala lagano skinut taj gornji dio kože i kad sam otišla na sunce to mi je grozno potamnilo i godinu dana se nisam mogla riješiti tih fleka. Koristi visoki SPF.

mrkvich
22.06.2007., 11:28
meni se to dogodilo na rukama od kucnog rada cupkovim trakicama:).trajalo 2-3 dana i proslo,mazala sam kantarionom i kremom od propolisa i aloe.

chichita
22.06.2007., 11:47
kod mene se nakon depilacije voskom jave podlivi krvi, ogromne modrice, poshto mi je koza tanka i osjetljiva. zato mogu koristit samo epilator, vosak je off limits za mene :tuzni:

same here! :w
samo depilator i britvica, nikakav vosak, egipatska,... :nono:

~Jesen
22.06.2007., 12:54
Pazi sada sa suncem. Ja sam tako jednom imala lagano skinut taj gornji dio kože i kad sam otišla na sunce to mi je grozno potamnilo i godinu dana se nisam mogla riješiti tih fleka. Koristi visoki SPF.
pa da, kad se praktički tako prži rana. poslije slijede sranja s hiperpigmentacijom

majchy_m
22.06.2007., 13:01
mazi se bepanthenom
koza ce ti brze zacijelit i oporavit se

Karmela
22.06.2007., 14:31

Da ti je stavila prevruc vosak peklo bi te. Znaci nije do voska.
Mislim da je do mlijeka ili aloe gela koji si stavila. Depilacijom su ti otvorene pore i sve sto stavis na kozu nakon, prodire dublje nego inace. Vjerojatno te neki sastojak iz mlijeka/gela iziritirao.

crystalmaiden
25.06.2007., 19:22
koliko ja znam nakon depilacije ne bi smjela stavljati nikakva mlijeka i losione, niti prati sa gelom za tuširanje, samo s cistim gelom od aloe vere i slicno, nista sto sadrzi parfeme i jace kemikalije.

just z
28.06.2007., 16:42
i ja mislim da je to zbog mlijeka za tijela.
ako moise to dogodi poprskam termalnom vodom i smiri se

FreezBee
10.07.2007., 22:35
Zna li netko na koju foru funkcionira ova nova Veetova krema protiv uraštanja dlačica? Jel vrijedii to kupiti?

extreme
11.07.2007., 10:39
ja imam jednu koja nikak da izbije, već skoro centimetar je pod kožom... :hebemu: morala bih sve raskrvarit da ju isčupam :mad:

jebote, ja sam imala jednu rupicu...ono vidim da je nešto unutra uraslo...
i idem ja to sad iščupat...krenem..napravim kratr dubine 2 milimetra i izvučem dlačicu...

kao, ajd napokon riješeno!!!
vraga, nakon 2 tjedna vidim ja da tu posao još nije gotov i da ima unutra još nešto... krenem ja opet čačkat kad izvučem još 4 (slovima:četiri) dlačice....

majke mi, muž samo što nije zaplakao dok je gledo kak se operiram...
I to sve na bikini zoni....

extreme
11.07.2007., 10:43
.

ne znam kako vi, al koji je meni gušt isčeprkat uraslu dlačicu !!!!

ma i meni... :jumping:
posebno ono kad kreneš iglom a dlaka sama odustane i samo ispadne van...

chichita
11.07.2007., 18:35
ja to malo zagrebem pincetom i eto je uhvatim ju i van! baš zabavno! :zubo:
ali bi radije da ih nema jer mi se čini da se gomilaju!

patientia
11.07.2007., 19:37
Kad mi nastane crveni pristic, sigurna sam da nije samo jedna dlaka urasla. Jednu je obicno lako izvaditi, a za drugu treba kopati.

dark-angel-
18.07.2007., 06:36
Kako se riješit iritacija nakon brijanja.Naime nakon brijanja mi se po tijelu pojave crvene točkice i nikako da nestanu!Pogotovo na intimnom području i kod pazuha..

Neke kreme?help...

Egocentrik lady
18.07.2007., 07:05
Kako se riješit iritacija nakon brijanja.Naime nakon brijanja mi se po tijelu pojave crvene točkice i nikako da nestanu!Pogotovo na intimnom području i kod pazuha..

Neke kreme?help...

Kamagel, fenistil, bepanten...

dark-angel-
18.07.2007., 10:11
Kamagel, fenistil, bepanten...

hvala i gdje ima za kupit?jel su to puni nazivi?

Egocentrik lady
18.07.2007., 11:43
hvala i gdje ima za kupit?jel su to puni nazivi?

:kiss:
Jesu, u bilo kojoj ljekarni. Cijena 30 - 40 kn.

G.l.o.s.s.
20.07.2007., 00:17
pomaze i kantarionovo ulje
nakon toga koza je ful glatka i meka
moze se kupiti u apoteci ili probaj nabaviti od nekog tko to sam spravlja
u apoteci kosta negdje oko 30 kn 100ml

dark-angel-
20.07.2007., 09:27
e hvala curke...probat ću...kiss...

amy
22.07.2007., 11:50
Nakon depilacije napraviti dobar peeling i namazati se mlijekom za tijelo..
I ne bi trebale urastati..

Mrs. T
22.07.2007., 15:47
ja to malo zagrebem pincetom i eto je uhvatim ju i van! baš zabavno! :zubo:
ali bi radije da ih nema jer mi se čini da se gomilaju!

i meni :top:

nego ja imam problem s tim uraslim dlačicama, idem na depilaciju voskom ali noge mi nikad nisu skroz glatke nego onako ko na točkice i onda ja čim vidim tu točkicu pincetu u ruke i čupaj van, a stvarno mi idu na živce

a što se tiće uraslih dlačica na bikini zoni, pa kad ti se napravi prišt, desilo mi se to par puta i najgore je što to dosta boli, ali ja mazohist to davim, davim dok ne izađe sve van :o

Bea
22.07.2007., 22:19
a jel vama ostaju ožiljci od tog kopanja dlačica, meni užasno urastaju i onda to sve svrbi, crveno, katastrofa...i onda san ja to prije kopala i kopala i sad su mi noge pune smeđih mrlja pa više ne kopam :D uglavnom ispizde me te noge, neznam više s čin se depilirat, nosin stalno duge gaće jer to sve skupa grozno izgleda :mad: ...jel se itko uspija rješit tih mrlja i ožiljaka ili ih bar malo ublažia :tuzni:

Bea
22.07.2007., 22:21
netko je pita za veet kremu, koristin je već neko vrime al ne primjećujen baš da nešto pomaže

dobardan
22.07.2007., 23:11
a jel vama ostaju ožiljci od tog kopanja dlačica, meni užasno urastaju i onda to sve svrbi, crveno, katastrofa...i onda san ja to prije kopala i kopala i sad su mi noge pune smeđih mrlja pa više ne kopam :D uglavnom ispizde me te noge, neznam više s čin se depilirat, nosin stalno duge gaće jer to sve skupa grozno izgleda :mad: ...jel se itko uspija rješit tih mrlja i ožiljaka ili ih bar malo ublažia :tuzni:

isti slučaj:visi:
kupila sam u ljekarni Bepanthen kremu i Bivacyn mast pa sad kombiniram. Malo se vidi poboljšanje ali kada bi ja mogla prestati čeprkati te urasle pincetom istog trena kada ih skužim bilo bi puno bolje.
Ali da su mi noge za pokazati u novoj traper suknji ili ljetim haljinicama koje još s etiketom tužno vise u ormaru NISU i ludim zato.

Mrs. T
23.07.2007., 14:56
znači treba nam i otkriće za urasle dlačice :tuzni:

Anki
23.07.2007., 16:07
Mene je sramota ići na more, noge mi izgledaju kao bojno polje:eek:

Bea
23.07.2007., 18:56
danas san kupila nevenovu mast pa ću se sad malo trackat s tin, ako ne pomogne uziman bepanthen i bivacyn, jel netko zna koliko se puta dnevno maže nevenova mast?

lala
24.07.2007., 12:35
pomaze i kantarionovo ulje

Samo slučajno nemojte na sunce s time ;)

aorwen
26.07.2007., 20:56
ja sam neki dan bila na depilaciji ruku i poslije su mi ruke bile pune crvenih prištića. Namazala sa synopen kremom i malo se povuklo i nije više toliko svrbilo. Jedino mislim da se poslije mazanja ne smije na sunce:confused:

mladi_luk
26.07.2007., 22:01
danas san kupila nevenovu mast pa ću se sad malo trackat s tin, ako ne pomogne uziman bepanthen i bivacyn, jel netko zna koliko se puta dnevno maže nevenova mast?

ja imam nevenovu mast, ali na nogama ništa nije pomogla. sva sam istočkana.

Bea
27.07.2007., 20:44
a daaaaj :cry: poludit ću više...a ja se već ponadala da će pomoć...

lila00
12.08.2007., 13:21
meni nakon voska ili sl.pomaže aloe vera gel protiv crvenila, a protiv urastanja ima Kalo tonik, by the way od njega se isto povuče crvenilo.
najgore su mi bile urasle dlake po preponama a one su trenutno terorizirane laserom tak da... :cheer:

Saireen
15.08.2007., 21:14
meni su od epilatora grozne noge, i sad ih mjesec dana samo brijem. stanje se popravlja, još uvijek su tu glupe crvene točkice, ali puno je bolje. nema više čupanja za moje noge, očito mi nikako ne paše.

Beta ženka
16.08.2007., 18:06
Može li mi netko reći kako se koristi Veet krema protiv urastanja dlačica? Piše da treba pratiti upute u pakovanju, a ja te upute nisam dobila (tko zna tko je čeprkao po tome :o ). Uglavnom, stavih na jednu nogu nakon depilacije pa je počelo peći i onda sam isprala da ne bi bilo "nismo znali". I čudna mi je nekako, smrducka mi kao i krema za depilaciju, a te kreme mi djeluju dosta agresivno samo za nanošenje na kožu.

Bea
17.08.2007., 20:54
pišu na kutiji neke upute...uglavnom ne smi se na sunce s njon, može se stavljat odmah nakon depilacije i triba se koristit svaki dan da bi djelovala...a meni isto to smrdi a i nije baš pomogla pa san je pristala stavljat...

-Iva-
17.08.2007., 21:42
Kupila sam Veetov paketić traka za depiliranje za bikini i da nisam dlakava ko majmun bilo bi čist zadovoljavajuće. Uglavnom, u tom paketiću postoje nekakave maramice koje su odlične. Nakon njih mi niš nije crveno, al' nažalost dlake i dalje urastaju :tuzni:

Beta ženka
18.08.2007., 11:15
pišu na kutiji neke upute...uglavnom ne smi se na sunce s njon, može se stavljat odmah nakon depilacije i triba se koristit svaki dan da bi djelovala...a meni isto to smrdi a i nije baš pomogla pa san je pristala stavljat...

Hvala. Meni na kutiji piše samo da se krema smije nanositi samo na noge, pazuhe i prepone i da treba pročitati priložene upute u kutiji. :o

NikolinicaR
18.08.2007., 13:20
pozdravcek svima:kiss:
Nadam se daVam donosim dobru vijest i ja sam imala-jos uvijrk imam problem sa urastanjem dlacica noge-kad se depiliram i naravno nakon depilacije voskom kod kozmeticarke i jucer mi je otkrila da je krema nazivom KALO izasla protiv urastanja dlacica-noge i prepone odmah nakon depilacije se maze i kaze da pomaze...ja ju idem danas kupiti....
takoder ima neka krema istoga proizvodaca za sporiji rast isto pomaze pa PROBAJTE CURKE :kiss:

mladi_luk
21.08.2007., 23:40
pozdravcek svima:kiss:
Nadam se daVam donosim dobru vijest i ja sam imala-jos uvijrk imam problem sa urastanjem dlacica noge-kad se depiliram i naravno nakon depilacije voskom kod kozmeticarke i jucer mi je otkrila da je krema nazivom KALO izasla protiv urastanja dlacica-noge i prepone odmah nakon depilacije se maze i kaze da pomaze...ja ju idem danas kupiti....
takoder ima neka krema istoga proizvodaca za sporiji rast isto pomaze pa PROBAJTE CURKE :kiss:

gdje ima za kupiti? :confused:

NikolinicaR
22.08.2007., 07:29
u ljekarnama..............

mrkvich
22.08.2007., 10:27
Kupila sam Veetov paketić traka za depiliranje za bikini i da nisam dlakava ko majmun bilo bi čist zadovoljavajuće. Uglavnom, u tom paketiću postoje nekakave maramice koje su odlične. Nakon njih mi niš nije crveno, al' nažalost dlake i dalje urastaju :tuzni:

te maramice su i meni bile super,daleko bolje od onih kaj dobis sa cupkom,al te veet trake za bikini zonu su koma (ok bar meni posto imam dost cvrste dlake bemu misa!:mad: ),od 10 dlaki pocupale bi 2 tak da sam se vrtaila aparaticu.

Mala Anja
22.08.2007., 10:38
krema nazivom KALO izasla protiv urastanja dlacica-noge i prepone odmah nakon depilacije se maze i kaze da pomaze...:kiss:
jel ju netko probao?

p.s. ja sam sva cvimbasta po rukama od epilatora...uzas...i noge isto, ko da cu me komarci izgrizli...mazem s nevenovom masti... mama mi je rekla da mi se tako jako upalilo jer su stare dlake odnosno korjen...:confused: (mjesec i pol dana sam ih pustala)...ne znam...ali ne odustajem..i dalje cu se s epilatorom!!:p
pa ako nakon par depilacija bude i dalje tako e onda odustajem!

mrkvich
22.08.2007., 12:21
p.s. ja sam sva cvimbasta po rukama od epilatora...uzas...i noge isto, ko da cu me komarci izgrizli...

to kaj velis da zgleda ko da su te zgrizli komarci se i meni desava nakon kaj ruke oderem il voskom il aparaticem.nakon tog posprejam nekim cajem (najcesce kamilica) i namazem kremom od arnike i ne znam kaj je jos unutra,full jeftina krema a super je i u kratkom roku mi smiri te "ugrize".ak te zanima mogu ti pogledat kak se zove.

Hannuma
22.08.2007., 13:01
Jel netko probao ovu novu Veet kremu za kratke dlake?
Valja to išta?

Mala Anja
22.08.2007., 15:08
ak te zanima mogu ti pogledat kak se zove.

:lux: :trio: :s pa ako ti ne bi bio problem ajde pliz pogledaj...

mrkvich
22.08.2007., 17:46
Alter Heideschafer Arnika Salbe
pise da je spravljeno prema tradicionalnoj recepturi i da je bez konzervansa.idealna za suhu, ostecenu i iziritiranu kozu.
kutija ti je bijela sa rozom naljepnicom,kolicina je 250 ml.
kupila sam je u nami (ak si iz zga) a mozda ima po ljekarnama.
kolko je prirodno sve unutra ne znam,sam znam da meni te "ugrize" super umiri u kratkom roku.inace sam se cohala 2 dana.

DajanaSarajevo
22.08.2007., 19:32
pozdrav, ja sam nova na forumu i po uzoru na savjete sa ovog foruma sam upravo kupila epilator. :top: Tek sam stigla jednu nogu srediti i nadam se da nece biti urastanja bas u toj mjeri. Inace od voska sam najgore prolazila upravo na dijelu od koljena dole. Na ovom forumu sam takode procitala da peeling pomaze. Pa ako neko ima iskustva i savjete... To mi onako djeluje kao dobra mjera opreza... A pitanje za vas koje vec duze koristite epilator, jel stavrno sporije rastu dlake i jel epilirate bikini liniju. Mene je jos uvijek strah prinjeti onu neman tom dijelu. Noge sam dobro podnijela, za bikini liniju nisam bas sigurna...

Mala Anja
22.08.2007., 21:03
Alter Heideschafer Arnika Salbe
pise da je spravljeno prema tradicionalnoj recepturi i da je bez konzervansa.idealna za suhu, ostecenu i iziritiranu kozu.
kutija ti je bijela sa rozom naljepnicom,kolicina je 250 ml.
kupila sam je u nami (ak si iz zga) a mozda ima po ljekarnama.
kolko je prirodno sve unutra ne znam,sam znam da meni te "ugrize" super umiri u kratkom roku.inace sam se cohala 2 dana.

hvala ti puno! :kiss: nisam iz zg, ali cu obici sve ljekarne u gradu...nadam se da cu naci...

gillera
23.08.2007., 11:37
Evo jučer sam odlučila prvi puta izdepilirati ruke jer su mi u zadnje vrijeme dlake postale tamne i veće....uglavnom otišla sam u dm i kupila si veetove trake za depilaciju...nije to bilo tako bvolno,ali kasnije su mi se pojavile masnice iznad laktova i ispod vena...nisu mi još prošle...da li se to događalo kada nekom od vas i zašto?:confused:

Copycat
23.08.2007., 11:51
koza ti je osjetljiva, nije dobro reagirala i blabla,proći će.

zašto si otvorila 2 ista topica??

Ivanicapeca
23.08.2007., 11:51
Evo jučer sam odlučila prvi puta izdepilirati ruke jer su mi u zadnje vrijeme dlake postale tamne i veće....uglavnom otišla sam u dm i kupila si veetove trake za depilaciju...nije to bilo tako bolno,ali kasnije su mi se pojavile masnice iznad laktova i ispod vena...nisu mi još prošle...da li se to događalo kada nekom od vas i zašto?:confused:

Je. Zato što je teško to ispravno sam sebi napraviti, posebno na raukama, gdje si radiš samo sa jednom rukom, pa ti je teško s drugom držati kožu nategnutu, pa ti se pri čupanju i koža isto podigne, tj uštipne, nešto ko da si dižeš skalp.
Kupi si Heparin, Hepan ili Hepalpan i maži podljeve da ti prije nestanu.
Ako se želiš depilirati voskom moj ti je savjet da ipak odeš kod kozmetičarke nego da se ovak mučiš i ranjavaš.
Meni je za ruke super aparatić za depilaciju.

gillera
23.08.2007., 11:59
Je. Zato što je teško to ispravno sam sebi napraviti, posebno na raukama, gdje si radiš samo sa jednom rukom, pa ti je teško s drugom držati kožu nategnutu, pa ti se pri čupanju i koža isto podigne, tj uštipne, nešto ko da si dižeš skalp.
Kupi si Heparin, Hepan ili Hepalpan i maži podljeve da ti prije nestanu.
Ako se želiš depilirati voskom moj ti je savjet da ipak odeš kod kozmetičarke nego da se ovak mučiš i ranjavaš.
Meni je za ruke super aparatić za depilaciju.
hvala...imam i njega pa ću probati s njim

klonirana papiga
23.08.2007., 13:18
krivo si potezala trakice:tuzni:trebala bi jednom rukom zateknut kozu a drugom povuc ali za to nemas dovoljno ruku:zubo:tak da 2.put pitaj frendicu nek ti pomogne.isto tak je vazno da cupas u suprotnom smjeru rasta dlaka i najvaznije (po meni)da ne potezes trakicu prema gore neg brzo ali uz kozu.(kvragu znam da nisam dobro objasnila...pokusat cu opet)dakle potezes vodoravno s kozom a ne cupati u zrak:misli:kuzis?

meni je neka neispraksirana kozmeticarka ovo ljeto unistila noge:lol:nisam dobila masnice neg su mi ostali crveni tragovi trakica koji su nakon par tjedana posmedjili na suncu i sad laaaagano nestaju...cak me jedna cura pitala dal me netko natukao:lol:

wondergirl21
23.08.2007., 13:37
meni obavezno nastanu podljevi na nogama, odvratno, vise se ne depiliram voskom ;)

gillera
23.08.2007., 13:57
krivo si potezala trakice:tuzni:trebala bi jednom rukom zateknut kozu a drugom povuc ali za to nemas dovoljno ruku:zubo:tak da 2.put pitaj frendicu nek ti pomogne.isto tak je vazno da cupas u suprotnom smjeru rasta dlaka i najvaznije (po meni)da ne potezes trakicu prema gore neg brzo ali uz kozu.(kvragu znam da nisam dobro objasnila...pokusat cu opet)dakle potezes vodoravno s kozom a ne cupati u zrak:misli:kuzis?

meni je neka neispraksirana kozmeticarka ovo ljeto unistila noge:lol:nisam dobila masnice neg su mi ostali crveni tragovi trakica koji su nakon par tjedana posmedjili na suncu i sad laaaagano nestaju...cak me jedna cura pitala dal me netko natukao:lol:

hvala...al eto bar su mi ruke lijepe i glatke...nastojati ću se čuvat takvih kozmetičarki:zubo:

Mala Anja
23.08.2007., 14:41
to se meni redovito dogadjalo kada bih si s tim trakama depilirala prepone, ali samo bi jedna strana prepona bila u podlijevima jer si sama nisam mogla dovoljno brzo povuci...nezgodno mi je bilo...

to ce ti brzo proci...za par dana..ne brini...ali drugi put kod kozmeticarke! ;)

piccola
25.08.2007., 18:54
Meni nije losa ta veet krema protiv uraslih dlacica, ipak manje urastaju. :)
noge mi puno bolje izgledaju od kada koristim epilator.

extreme
26.08.2007., 21:27
isto tak je vazno da cupas u suprotnom smjeru rasta dlaka i najvaznije (po meni)da ne potezes trakicu prema gore neg brzo ali uz kozu.

e da... potezat traku UZ KOŽU. onda nema podljeva...

piccola
26.08.2007., 22:34
meni je jednom kozmeticarka depilirala bikini zonu i napravila takve podljve da sam mislila da nikad nece proci.al povukli su se za nekih tjedan dana.

Iva Rebić
28.08.2007., 20:46
Nedavno sam kupila te trake i misla sam da će bii podljeva, al' nije. Dobro su cure napisale traku povući uz kožu i nema problema. :)

Mala Anja
17.09.2007., 09:51
jucer sam izdeplirala aparaticem ruke, s tim da sam prije toga napravila piling....i nasala sam neku kremu za opekline u kuci na kojoj pise da se stavlja i poslije depilacije !!
evo danas ni jednu onu crvenu cvimbicu nemam...ne mogu vjeovati...

FLOCETA gel:
1g gela sadrzava 20mg ekstrakata kamilice, 20mg ekstrakta nevena i 50mg otopine aluminij-acetotartarata
(Floceta gel primjenjuje se kod iritacija koze uzrokovanih suncanim opekotinama, ubodima insekata, opekotinama meduza, pretjeranim znojenjem te nakon brijanja i depilacije.)

Lilit
17.09.2007., 22:57
floceta gela ima u dm-u ako nekog zanima :mig:

l0la_
24.09.2007., 12:54
floceta gela ima u dm-u ako nekog zanima :mig:

baš ću ga potražiti, ako ublaži moj masakr kože trima načinima depilacije,
onda stvarno valja.

Mala Anja
24.09.2007., 22:54
baš ću ga potražiti, ako ublaži moj masakr kože trima načinima depilacije,
onda stvarno valja.

ali napominjem za one koji koriste aparatic-obavezno piling prije...i naravno poslije svaki 2 dan...i mazati s tim glom...evo meni pomaze...:top:

...samo kud se nisam prije toga sjetila sad ionako nosim duge rukave!:D

nika007
12.10.2007., 15:22
novi apdjet: bila danas. tretman bikini zone traje svega 15-20 minuta. nis ne boli, samo lagano pecne kad se prisloni na kozu. za 2 tjedna bi dlacice trebale usporiti s rastom, oko 10-20% ih se unisti svakim tretmanom.

platila 500 kn, svaki iduci je za 100 kn jeftiniji.
idem opet krajem mjeseca. :)evo mene vamo nakon više od pol godine. :zubo:

katrin, kakvi su rezultati nakon eto 8 mj.?
si zadovoljna?

A na sedmom oni tebi daju 100 kn :D:rofl:

SSDM
13.11.2007., 19:18
Da li imate problema sa uraslim dlacicama i na koji nacin se borite protiv njih*

ovchica
16.11.2007., 14:33
A čuj... gadan je to problem. Uglavnom se radi o lošem načinu depilacije. Kad mi se upali, ja mažem s bivacyn masti i praškom, ali mi puno manje urastaju otkad čupam egipatskom "metodom" (mazanje voska kontra rastu dlaka, čupanje u smjeru). To mi je fakat puno pomoglo. Dlake ti mogu urastati jer su preslabe da probiju kožu, ili su debele, epilator ih potrga i one lijepo počnu urastati (moj slučaj).
Smjesu za egipatsku depilaciju ne moraš kupovati, nego je lijepo skuhaš sama ako imaš volje. Ja ti to ovak pravim:
3 šalice šećera (najobičnijeg kristal bijelog)
1 šalica vode
2 žličice limunske kiseline (limuntusa)
Metneš to na srednju vatru i pustiš da se polako krčka. trebalo bi doći do nekakve zlatno-smeđe boje (ja ga uvijek testiram - kapnem malo na hladni tanjurić, pustim par sekudi da se ohladi pa vidim jel prave gustoće - možeš odmah i na dlakama probati da vidiš jel ih čupa). Kad budeš zadovoljna s gustoćom, pustiš ga 24 sata da se ohladi na sobnoj temperaturi i možeš čupati. Kad je skroz hladan trebao bi teći kad nagneš teglicu, ali puno sporije nego, recimo, med. Ako ti ispadne prerijetko, izlij ga u lončić, malo zagrij, dodaj pol ili 3/4 šalice šećera, pusti nek se šećer otopi i nek se smjesa homogenizira, skini s vatre i pusti da se ohladi. Ako ti ispadne pregust, zagrij ga malo u pećnici na nekih 50 stupnjeva, kad omekša, umiješaj oko 2-3 velike žlice meda, pusti da se ohladi i trebao bi bit ok.Meni je draže taj vosak s trakama koristiti jer je urednije i više počupa nego bez. recept je odličan ako ti se da zafrkavati s tim.

sju
29.02.2008., 10:58
Hello cure! vidjela sam da je ovdje neko spominjao one Kalo kremice (od Nisim-a);
Buduci da imam gadnih problema sa urastanje dlacica (iako vec skoro dvije godine samo brijem noge) i noge mi izgledaju kao hirosima (sto znaci da vise ne znam kad sam se zadnji puta po ljeti usudila obuci u kratke hlace ili suknjicu) htjela bi isprobati tu Kalo kremu protiv urastanja dlacica, a mozda i onu za slabiji rast dlacica. Te dvije zajedno kostaju oko 400 - 500 kn pa prije nego se zaletim potrositi novce, reko da pitam jel je netko to isprobao i kakva su vam iskustva? Ima li to kakvog ucinka?

uspavana ljepotica
13.03.2008., 19:06
Ne znam za kremice ali ja ti imam sos epil tekućinu od luxepila protiv urastanja i super mi je vidjela sam na forumu kako cure pričaju o tome i kupila moje mišljenje:top:

Hello cure! vidjela sam da je ovdje neko spominjao one Kalo kremice (od Nisim-a);
Buduci da imam gadnih problema sa urastanje dlacica (iako vec skoro dvije godine samo brijem noge) i noge mi izgledaju kao hirosima (sto znaci da vise ne znam kad sam se zadnji puta po ljeti usudila obuci u kratke hlace ili suknjicu) htjela bi isprobati tu Kalo kremu protiv urastanja dlacica, a mozda i onu za slabiji rast dlacica. Te dvije zajedno kostaju oko 400 - 500 kn pa prije nego se zaletim potrositi novce, reko da pitam jel je netko to isprobao i kakva su vam iskustva? Ima li to kakvog ucinka?

Vox femmi
13.03.2008., 19:09
Ne znam za kremice ali ja ti imam sos epil tekućinu od luxepila protiv urastanja i super mi je vidjela sam na forumu kako cure pričaju o tome i kupila moje mišljenje:top:
Koliko dode ta kremica i gdi si je kupila...?

uspavana ljepotica
13.03.2008., 19:27
to ti je tekućina od 150 ml što jako dugo traje jer ti je dosta jedno špricanje na mjesto gdje je upaljeno, košta ti kako gdje kozmo 70-tak kuna ali vidjela sam u i u bipi,mulleru,nekim ljekarnicama ali ne znam gdje je najjefttinija..nadam se da će ti pomoći :):)

Koliko dode ta kremica i gdi si je kupila...?

Vox femmi
13.03.2008., 20:24
Hvala ti, ici cu sutra pogledati u kozmo:mig:

cozmo_007
14.03.2008., 17:32
ali napominjem za one koji koriste aparatic-obavezno piling prije...i naravno poslije svaki 2 dan...i mazati s tim glom...evo meni pomaze...:top:

...samo kud se nisam prije toga sjetila sad ionako nosim duge rukave!:D

..cek kakav pilnig koristis prije aparatica....:confused:

FASHION GIRL
21.03.2008., 09:17
Imam taj problem koji me jako muči, naime svakih put nakon što idem kod kozmetičarke na depilaciju voskom ali i običnom britvicom kod kuće, čim počinje rasti dlačica ona meni odmah urasta.
Razgovarala sam o tom problemu sa kozmatičarkom i kaže da imam tanku kožu. Davala mi svakakve savjete maži ovim onim al nista još samo gore od svih tih krema.

Dakle pitam vas kako ste vi to rješile ako imate ili ste imale sličan problem jer brzo će ljeto pa...!!!
Hvala svima:s:p

MAYYALES
21.03.2008., 09:30
Nemam riješenje,al imam isti problem,pa čekam kao i ti neku pametnu.

Meni se to događa na bikini zoni.Sve sam probala,al ništa ne pomaže. Nekako mi se čini da ni nema nekog riješenja.Doktor mi je rekao da ide u solarij,krnenula sam,al opet isto.

FASHION GIRL
21.03.2008., 09:44
Meni su isto rekli da idem u solarij ili da koristim kreme za samotamnjenje jer kao navodno isusuju kožu pa manje urastaju. Ja sa bikini nemam tih problema eventualno jedna dvije na godinu ali to lako sredim s pincetom, al na nogama ne mogu kopati pa da si još sve inficiram.

ladyivana
21.03.2008., 11:13
E meni se isto događa na bikini zonu, i nešto malo na nogama, ali nismo jedine, događa se svima (prijateljica mi ima crvenilo,upaljene, urasle dlake svugdi di se depilira).
Kozmetičarka ne može uvik pomoći u svemu, najbolje je posjetiti dermatologa (ipak je dermatolog specijaliziran za probleme sa kožom) valjda će dati par tekućina krema sapuna...ne znan.
Postoje par tih kremica za pomoć oko toga, Veet ili Čupko protiv urastanja dlačica (dosad san koristila veet ali baš i ne pomaže najviše, ali ko zna možda se vama posrići), a ja u zadnje vrime napravin piling te namažen malo baby puderom i čini se da pomaže.

Pročitala san da urasle dlačice nastaju uglavnom kada koža gubi na vlazi, postaje suhom i ne oslobađa se dovoljno od odumrlih kožnih stanica.
Uglavnom oko bikini zone nastaju radi toga šta se tu uklanjaju dlake u smjeru suprotnom od prirodnog smjera rasta. Ukoliko se uklanjaju dlake redovito i u ranoj fazi nastanka, njihov rast će se prorijediti i postat će sve tanje, te će tako i doći do manjih upalnih procesa.
Rješenje: redoviti piling.
Nadan se da će ikom biti od pomoći vo šta san napisala :top:

ladyivana
21.03.2008., 11:13
E meni se isto događa na bikini zonu, i nešto malo na nogama, ali nismo jedine, događa se svima (prijateljica mi ima crvenilo,upaljene, urasle dlake svugdi di se depilira).
Kozmetičarka ne može uvik pomoći u svemu, najbolje je posjetiti dermatologa (ipak je dermatolog specijaliziran za probleme sa kožom) valjda će dati par tekućina krema sapuna...ne znan.
Postoje par tih kremica za pomoć oko toga, Veet ili Čupko protiv urastanja dlačica (dosad san koristila veet ali baš i ne pomaže najviše, ali ko zna možda se vama posrići), a ja u zadnje vrime napravin piling te namažen malo baby puderom i čini se da pomaže.

Pročitala san da urasle dlačice nastaju uglavnom kada koža gubi na vlazi, postaje suhom i ne oslobađa se dovoljno od odumrlih kožnih stanica.
Uglavnom oko bikini zone nastaju radi toga šta se tu uklanjaju dlake u smjeru suprotnom od prirodnog smjera rasta. Ukoliko se uklanjaju dlake redovito i u ranoj fazi nastanka, njihov rast će se prorijediti i postat će sve tanje, te će tako i doći do manjih upalnih procesa.
Rješenje: redoviti piling.
Nadan se da će ikom biti od pomoći vo šta san napisala :top:

stellaa0407
21.03.2008., 14:10
evo ovako... imam i ja na bikini zoni par, al je problem ako se depilirate voskom da dlacice postaju sve tanje, pa zato urastaju u kozu, nema 'cvrstine' za izbit vanka. kozmeticarka mi je to rekla (ocito jedna od onih rijetkih iskrenih), dakle, do voska je. meni se svejedno ne da presaltat opet na zilet, kad se toga sjetim muka mi dodje. koristila sam onu neku kremu protiv urastanja, pomogne, al ne bas skroz, kupila sam je u kozmetickom salonu, 100 kn. i najbitnije, to NE DIRATI, a mozda tu imam problem jer mi djavo ne da mira...to je sve sto znam! :)

Enchantress
21.03.2008., 14:27
Dakle pitam vas kako ste vi to rješile ako imate ili ste imale sličan problem jer brzo će ljeto pa...!!!

Izdepiliram ih depilatorom ili voskom, a onda kada porastu obrijem ih brijačem i tako naizmenično. Više ne urastaju. :)

Patuljka
21.03.2008., 16:32
¸Ja sam imala problema s urastanjem i osipom i onda mi je dečko dao svoj gillete mach 3 i otad je prestalo, baš je super britvica, one ženske niš ne valjaju..:rolleyes:

Poppy
21.03.2008., 16:35
Brijem britvicom. Od cupanja je bila cista katastrofa, noge ko da sam u ratu bila. :eek:

MAYYALES
22.03.2008., 09:21
Ja se depiliram aparatićem.Nema šanse sa britvicom nikad više.To me besramno bode i pika već drugi dan,a ovako izdržim do 2 tjedna. Radim i piling,ali ništa tu ne pomaže.Dobila sam i kremice,al uzalud,samo zamastim odjeću.

A što se suhoće kože tiče,nisam sigurna da je to zbog toga.Redovito se macam i nemam suhu kožu.Kačka je negdje drugdje..:flop:

mala_mala_mala
24.03.2008., 17:42
odi na kvarcanje i onda pusti nek urastaju zaboli te, nece se vidjeti. tak i tak tu nema pomoci.. tako je to kad si zensko

racingbaby
26.03.2008., 22:51
haj
ja idem redovno na depilaciju kod svoje kozmeticarke i ona mi je savjetovala piling tjedno i prije depilacije a ak ne stignem ona me ispilingira i pocupa pa nanese za suhu kozu i dehidriranu
i skoro uopce nemam uraslih dlacica

Dome_st
27.03.2008., 15:31
Bok, cure!
Ja imam isti problem, samo što je još popraćem prištićima na svakoj trećoj dlaci na nogama. Neki dan je jedna moja poznanica otišla dermatologu zbog istog problema i dao joj je antibiotsku mast i rekao da je jedino pravo rješenje trajna depilacija...Mislim da svi znamo koliko to košta...

ivana:-)
31.03.2008., 22:34
Dok idem na depilaciju, imam sto uraslih dlacica, cim obrijem noge britvicom, nemam nista. Ocito je stvar u cupanju i vosku.

joujou
31.03.2008., 22:46
Meni su isto rekli da idem u solarij ili da koristim kreme za samotamnjenje jer kao navodno isusuju kožu pa manje urastaju. Ja sa bikini nemam tih problema eventualno jedna dvije na godinu ali to lako sredim s pincetom, al na nogama ne mogu kopati pa da si još sve inficiram.

ne razumijem kako ti kreme koje isusuju + solarij (koji opet isusuje) mogu pomoci :confused:

najcesce dlacice i urastaju upravo zbog suhe koze, nezgodna kombinacija dlacica oslabljenih depilacijom i suhe koze dovodi do urastanja
meni je kozmeticarka bila preporucila da pijem puno vode (kao hidratizaciju iznutra), mazem noge ekstra masnim kremama (meni su dlacice urastale samo na nogama) i koristim veet kremu protiv urastanja

moram se pohvaliti da dobar rezultat nije izostao

Bamby
02.04.2008., 09:52
Solarij!!! Neznam kako ni zašto ali pomaže... bar meni je pomoglo :rolleyes:

Lavica02
02.04.2008., 10:12
joj kak mi te urasle idu na nerve ... vidim ju kako raste ispod kože ... za poluditi ...

ono što je meni kozmetičarka rekla je da depilacijom dlačice postaju tanje i slabije (dobro to znamo) no zbog toga ne mogu probiti kožu pa nastavljaju "putovati" ispod kože ...

rješenja (koja meni ne pomažu) pilling i "izribati" ručnikom ...

FASHION GIRL
02.04.2008., 12:01
A gle, svatko nešto kaže, ja probala miluijun stvari, i u solarij, i piling i depilacija voskom i britvicom..ma neznam sta sve ne!!!!!!!:rolleyes:
Od pilinga si još više nadražim kožu pa mi uz dlake počinju prištići.
Netko je rekao da treba stalno mazati tijelo hidratantnim kremama, pa radim i to, nijedno tuširanje a da se nakon toga ne namažem..
Jednostavno ne ide, tako mi ide na živce kad je vidim onako ispod i ne mogu ništa...uhhhhhhhh!!:mad::mad:
Ostaje mi da se pomirim s tim da je to tako i drukčije ne može, s tim jednostavno nemam sreće...:confused:

joujou
02.04.2008., 12:08
probaj veet kremu protiv urastanja

GothicRomance
02.04.2008., 12:18
probaj veet kremu protiv urastanja

ma gdje ima za kupit ta krema? gledala sam vec par puta po dm-u i kozmu tamo gdje stoje te stvarcice za depilaciju i nisam nasla :(. il trebam gledat na nekom drugom mjestu? :misli:

:D

joujou
02.04.2008., 12:27
mislim da bi ju u dmu trebali imati.... gotovo sam sigurna da sam ju tamo kupila :misli:

GothicRomance
02.04.2008., 12:41
vec sam par puta gledala i vec se osjecam ko idiot jer ne mogu nac :). hm... mozda je na nekoj drugoj polici. budem danas opet pogledala :D

joujou
02.04.2008., 12:47
vec sam par puta gledala i vec se osjecam ko idiot jer ne mogu nac :). hm... mozda je na nekoj drugoj polici. budem danas opet pogledala :D

mozda su rasprodali, pitaj za svaki slucaj

_lovely_
02.04.2008., 20:30
ja imam isti problem; nazalost imam preosjetljivu kozu tako da mi 90% dlaka urasta... sad koristim veet kremu protiv urastanja... i dalje urastaju ali sad pod samu povrsinu, prije su bili bas pristici, naravno, i dalje se nade neka koja bude preduboko... ocajna sam ali i predlakava da se ne depiliram:D

blekica
03.04.2008., 19:09
isti problem i kod mene..:mad:
prije su mi urastale samo u bikini zoni i redovito su popraćene sa odvratnim prištićima koji peku..
sad su mi počele lagano urastat i na nogama..jeeeeeee..:zvrko:
preporucili su mi vitaskin kremu od kamilice za osjetljivu kožu..ne znam jel zbilja kaj pomaze tek sam je kupila..

malizia
07.04.2008., 20:58
neloša je ova krema od balee od 10 kn, nakon depilacije

meni ništa, ali baš ništa ne pomaže

pa sam sad došla na ideju dječja krema i puder, pa tako stalno????

od samog mazanja i peelinga ništa

da, tanka koža je uzrok, meni se posvuda žile vide

Amabel
08.04.2008., 16:26
Meni je frendica javila da je kupila Princereigns (http://www.stopingrownhairs.com/) proizvod i da je oduševljena. Ide na brazilsku i ima problem s urastanjem dlačica i od kada se maže s ovim čudom preporodila se. Ja sam si naručila s njihove stranice. Poštarina za HR je free i imaju neki kod prproducts s kojim se ima 10% popusta. Javim kakav je čim stigne.

arte
08.04.2008., 16:54
mislim da bi ju u dmu trebali imati.... gotovo sam sigurna da sam ju tamo kupila :misli:

i ja sam ju kupila u dm-u i pomaže..govorim o veet kremi

annie018
10.04.2008., 16:33
I ja imam stim problema nažalost :( dlake urastaju na nogama ka lude,a noge mi izgledaju katastrofalno! Još sam ja par puta pokušavala vaditi dlake iglom i pincetom i naravno još su gore izgledale,a depiliram ih onom mašinicom za depilaciju. Je da sam mirna 2 tjedna bez dlaka al otkad to koristim urastaju nenormalno!Koristim onu veet kremu protiv urastanja dlačica ali nisam baš primjetila da mi pomaže :ne zna: ja to namažem samo nekad kad se sjetim i nakon depilacije,ali čula sam da se to mora baš redovito mazati da bi imalo kakvih rezultata :kava:

infra red
10.04.2008., 23:23
Meni protiv urastanja i crvenila pomaze dobra britvica (muske kao sto je netko rekao), zatim dobra pjena (muske) i nakon toga aloe vera krema (organic, 90%, tako nesto).

MAYYALES
14.04.2008., 08:56
Idem u solarij,to mi je ginič preporučio,al ne pomaže.Skužila sam da ljeti taj problem gotovo ne postoji,al zimi kad nosim čarape,trapke...valjda koža ne diše,pa je puno gore.Ljeti haljinice i čak se češće depiliram,al nema prištića,jer koža diše.

Probat ću i ja koju kremicu protiv urastanja,ma da sumnjam.

back to black
14.04.2008., 11:42
namažite alkoholom, depilirajte(ne brijanje), namažite kremicom na bazi aloe, a za prevenciju urastanja je dobar luxepil-povremeno-nikako neposredno nakon depiliranja.

back to black
14.04.2008., 11:44
p.s.-veet je samo dobro razvikan.

lioness
14.04.2008., 13:49
Meni je frendica javila da je kupila Princereigns (http://www.stopingrownhairs.com/) proizvod i da je oduševljena. Ide na brazilsku i ima problem s urastanjem dlačica i od kada se maže s ovim čudom preporodila se. Ja sam si naručila s njihove stranice. Poštarina za HR je free i imaju neki kod prproducts s kojim se ima 10% popusta. Javim kakav je čim stigne.

sta u ponudi imaju samo gel za brijanje ili ja nesto krivo gledam?

Klik!
14.04.2008., 15:03
p.s.-veet je samo dobro razvikan.

Cure moje, rješenja nema. Ja sam godinama silk epilom i sve je bilo super, s vremenom su dlačice jako oslabile i nastao je problem urastanja. Mislim da je netko već spomenuo razlog. Probala sam silne kreme i metode, ali bezuspješno. Sad prođem britvicom i sve 5!

MAYYALES
15.04.2008., 06:45
Cure moje, rješenja nema. Ja sam godinama silk epilom i sve je bilo super, s vremenom su dlačice jako oslabile i nastao je problem urastanja. Mislim da je netko već spomenuo razlog. Probala sam silne kreme i metode, ali bezuspješno. Sad prođem britvicom i sve 5!

Al pika sve nakon 2 dana.Ne mogu spavati ako ne obučem pidžamu,a kak bi bilo tek mom dragom kad se smotamo u krevetu.To je strašno!Britvica :flop:

nikky55
21.04.2008., 19:34
ma ne moguce je sprijeciti urastanje na dugorocno.. jer je to stvar kako si odnosno na koji nacin depilirao/epilirao.. zato kaj dlake ne rastu na svakom podrucju u istom smijeru.. i ti bi svaku dlaku trebao pogoditi.. isto to sto si ti rekla.. kada oslabe znaju urastati.. mislim da je jako bitno kada se napravi ta epilacija/depilacija.. i kada se tusira navecer da se koza dobro izriba..cisto da se stare epitelne stanice maknu.. i da doce n avrh nova koza.. pri tome ne mislim da ribanje do crvenila.. nego ono kad se tusiras pa izribas malo i jos sa rucnikom..

Telma
02.05.2008., 08:59
Izvucem urasle dlacice oprezno iglom (jednostavno je i ne ostaje rana ni ista slicno) a nakon toga ih depiliram aparatom. Bitno je lagano izvuci dlaku iglom i nece ostati ama bas nikakav trag. Koristim steriliziranu iglu.

aneli111
08.05.2008., 20:37
imam isti problem i to rješavam tako da najprije namočim nogice onda uzmem kukuruznu krupicu i malo gela za tuširanje namočim ruku u krupicu i ribam :mig: poslije isperem i namažem kremicom,a drugi dan depilator u ruke i postupak ponavljam do željenog rezultata:lol::rofl::trio::cerek:

mladi_luk
08.05.2008., 21:04
namažite alkoholom, depilirajte(ne brijanje), namažite kremicom na bazi aloe, a za prevenciju urastanja je dobar luxepil-povremeno-nikako neposredno nakon depiliranja.

kakvim alkoholom? i kad namazati, neposredno prije depiliranja?

In love do bola
31.05.2008., 11:37
Ja sam prije brijala britvicom,pa su mi urastale samo poviše zgloba i nikako ih ne bih moglka o kraja obrijati tako da mi nikada to područje nije bilo glatko,nakon brijanja bih opet osjetila taj korijen ispod dlake.:mad:

E onda sam prešla na epilator i PREZADOVOLJNA sam.:mig: Nema više niti jedne urasle,noge su super,samo što su tu mali prištići nakon epiliranja(dobila sam informaciju da nestanu za 2 dana,:top:) i onda ću biti mirna barem 2 tjedna:s

APročitala sam da nekima od vas urastaju od voska,nekima od epilatora,neki su najzadovoljniji brtvicom,a meni baš od toga urastalo.Dakle,stvar je u koži,svakome invidualno urastaju,nije svima isto.Tako da ne možemo jedni drugima baš puno pomoći,jbg:mad:

kkirigin
31.05.2008., 12:03
možda već ima ovih tema al meni je hitno.ima već par godina da se brijen i sad mi je to stvarno dodijalo jer svaki drugi dan moran se brijat,pa san odlučila probat čupkat sa aparatom i ostaju mi crvene točkice koje poslje na nestaju,može li pomoć sta da koristim da mi nema tih točkica možda vosak(koji i gdje ga kupit)... ili .....

tia_17
31.05.2008., 12:25
ja ti poslje epilatora napravim piling i onda stavim ulje,nemam ni tockice niti urastaju.probaj tak.

kkirigin
31.05.2008., 12:27
koji piling i kojo ulje?

bubicaa
31.05.2008., 12:42
jao, ja poslije epilatora nikako ne mogu raditi piling... mene izritira i brisanje ručnikom par sati nakon čupkanja...

ja nakon čupkanja stavim aloe vera gel i pustim na miru. poslije između epilacija radim pilinge, i mažem noge mlijekom za tijelo da mi ne bude suha koža. i nemam nikakvih problema. meni su noge crvene samo taj dan kad ih počupam, i onda prođe

kkirigin
31.05.2008., 12:47
i ja san mazala sa mlijekom za tijelo i ništa opet mi non stop crveno i točkice ajme poludit ču!!!!

In love do bola
31.05.2008., 13:13
hmmm
meni isto nakon 1-2 dana nestanu točkice...iza epilacije ih polijvem hladnom vodom jer me sve užasn peče i boli(a pomaže i u suzbijanju crvenila),i nakon 10-ak minuta namažem mlijekom ili kremom i sutra je sve ok...možda koristič krivi epilator,a možda i kruivi način depilacije...ne odgovara sve svakome,nekome je bolje brijanje,nekome vosak,trećemu epilacija...sve ovisi.Probaj sa nečim drugim(vosak) :)

Satine
31.05.2008., 13:22
meni su najbolje veet kreme samo dlačice izrastu ponovno nakon 3 dana pa sam trenutačno na britvici i onda malo losiona namažem i sve 5...

lianne
31.05.2008., 14:28
pa sta se piling ne radi prije epilacije?
i inace ulja zatvaraju pore i rade film na kozi cime pospjesuju urastanje..

raketa
02.06.2008., 12:17
ja isto mislim da ulje nije bas najbolje rijesenje,
ali aloe vera gel je totalni zakon!
imas kupit jedan od biofarme u DMa,
bijela tubica sa zelenim cvijetom, pise samo A L O E
i dodje ti oko 35kn ako me sjecanje ne vara - odlicna stvar!
i za noge i za bikini zonu! :top:

BlackLotus
02.06.2008., 15:26
mhm...ja isto imam takav problem...vec godinama crvene točkice koje neće zarast kak spada :( i ne pomaže ni aloa ni ništ

Biberlee
02.06.2008., 23:30
U potrazi za komentarima i reakcijama na Braunov Silk Epil koji namjeravam kupiti, naletjeh na problem uraslih dlacica, egipatsku depilaciju i sta sve ne...nikad nisam probala drugu metodu osim depilacijske kreme i obicnog brijaca i fkt mi je dosadilo sve to....ona "sjena" ispod pazuha, male "bobice" na butinama, intimni dio da ne spominjem!(valjda imam pilecu kozu, pa i kad obrijem, opet isto....). Mrzim sto ne mogu obuci kratke hlacice a tak bih zeljela....
Podnosim bol jako dobro, ali strah me urastanja. Nisam sklona tome, ali doduse, kako cu i znati, kad nisam pokusala? Bas mi se i ne daju tolike pare ako cu ga samo ostaviti u cosak.....sta vi savjetujete? Kako sprijeciti urastanje?

LadyMariposita*
05.06.2008., 19:31
možda već ima ovih tema al meni je hitno.ima već par godina da se brijen i sad mi je to stvarno dodijalo jer svaki drugi dan moran se brijat,pa san odlučila probat čupkat sa aparatom i ostaju mi crvene točkice koje poslje na nestaju,može li pomoć sta da koristim da mi nema tih točkica možda vosak(koji i gdje ga kupit)... ili .....

kad koristiš epilator, nakon koliko dana ti opet narastu dlake??
nisam nikad koristila epilator ali se razmišljan da bi mogla jer neman živaca više s brtvicom.....:bonk:

*Ani*
06.06.2008., 00:12
evo ja sam se navecer prvi put izdepilirala aparaticem...malo bolilo al ziva sam..:)
napravila sam piling kasnije, trenutno sam jos malo tockasta pa sam namazala nevenovom masti...koja je prilicno masna sto mi bas i nije neki lijep osjecaj...
nadam se da ce pomoc bar to jer nakon sto sam sve ovo procitala prestrasena sam do smrti

*Ani*
06.06.2008., 09:23
nema ni jedne tockice :rofl: ostalo cemo sta se tice urastanja vidjet kasnije

honeyxheart
06.06.2008., 20:09
kako se vi borite protiv ovog?
i s čim se najčešće brijete?:)

Šmizla
06.06.2008., 20:11
Kaj je ovo, napad retardiranih klonova?

-lavica-
06.06.2008., 20:15
Kaj je ovo, napad retardiranih klonova?

zašto? ovo je ok tema.

krema od veet-a nakon depilacije :mig:

Allexis
06.06.2008., 21:30
jel to djeluje? nekak sam skeptična prema toj kremi...pogotovo jer meni ništa ne pomaže iako redovito radim pilinge...

-lavica-
06.06.2008., 21:32
jel to djeluje? nekak sam skeptična prema toj kremi...pogotovo jer meni ništa ne pomaže iako redovito radim pilinge...

pa nije da skroz suzbije no ako se redovito maže stvarno se smanji uraštanje.

alexxx
06.06.2008., 23:27
zašto? ovo je ok tema.
je. i bila je samo pet puta manje nego teme o epilatorima, celulitu, strijama, koje su otvorene brat bratu petsto puta svaka.

http://justfuckinggoogleit.com/bart.gif

http://www.google.hr/search?hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=kkP&q=urastanje+dla%C4%8Dica+site%3Aforum.hr&btnG=Tra%C5%BEi&meta=
http://www.google.hr/search?hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=qkP&q=urasle+dlake+site%3Aforum.hr&btnG=Tra%C5%BEi&meta=
http://www.google.hr/search?hl=hr&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=y74&q=urasle+dla%C4%8Dice+site%3Aforum.hr&btnG=Tra%C5%BEi&meta=

kamizo
06.06.2008., 23:54
A imal krema za ukanjanje onih tockica odvratnih s nogu? prije mi nisu bile takve noge, ali sad odjednom!!!

alexxx
07.06.2008., 00:34
što su točno odvratne točkice s nogu? :D

railgirl
26.06.2008., 15:38
grrr upravo sam poludila zbog uraslih dlaka..ne potkoznih nego uraslih (urasle je lakse izvadit, samo su hm zaljepljene za kozu)..nego, cijeli zivot se depiliram voskom i sve mi je super bilo, nadje se poneka ali to se da rijesiti...ali, zadnja tri mjeseca koristim aparatic i do sad je bilo koliko toliko ok ali sad..evo prije par minuta sam se "depilirala" i ko da nisam ccc svaka druga dlaka je tu ali zalijepljena za kozu.,..znaci, nema sanse da mogu obuci suknju a ni sve pojedinacno da izvadim...radim piling redovno (heh barem zadnjih 10 dana) tj.svakodnevno jer sam pocela ludit i oept nista..i definitivno vishe urastaju od aparatica nego od voska tako da idem odma kupiti vosak da to probam sve vratiti u normalu...mrzim britvice ali izgleda da cu morati malo i na to preci :( a zene moje drage, jadne mi...pocinjem skupljat pare za lasersku definitivno..a sad odo pokupovat sve te kreme sto ste nabrojale, ne bil koja pomogla

eufemija
26.06.2008., 19:34
mene muci isti problem oko urastanja dlacica s tim da su meni noge pune crvenih i smedih tockica:mad:i to izgleda kao da sam bila u ratu,sve me sram izaci van u necem kratkom a na plazu...ajme ne zelim o tome ni misliti..ugl pricala sam s osobom koja je imala isti problem ali ona kaze kao da je to bilo kod nje nemoguce sve zagnojeno :ne zna: i odlucila se na trajno odstranjivanje dlacica i to izgleda fenomenalno:rofl:sve si i ja razmisljam o tome jer nikakve kreme mi nisu do sad pomogle a brijanje ,depilacije ,sve moguce su mi jedna gora od druge:flop:mislim da nam stvarno preostaje laser:mig:

Merlina
26.06.2008., 20:23
Pilingiranje svakako pomaže. Predlažem piling u kućnoj izradi od sitne morske soli, smeđeg šećera i sve to dobro potopljenu u ulje (po mogućnosti neko nerafinirano) i tako par puta tjedno :)

jasenkaaa
26.06.2008., 22:43
cure meni je za spas od uraslih dlaka nađeno neki dan čitala sam postove skoro sve o urslim dlakama na raznim temama i vidim cure kako spominju SOS EPIL tekućinu od Luxepila..kupim i stvarno super ..vidi se da je tekućina rađena na profi način po sastojcima razumijem se malo u sastojke i npr. miris nema nikakav.... nije im bilo bitno dobiti neki ludi miris od lavande ili tako nešto nego učinkovitost i stvarno je super pošpricaš 24 sata nakon depilacije i rane stvarno zacjeljuju kao da stvaiš antibiotik na noge:):)

FASHION GIRL
27.06.2008., 10:58
Evo da se javim primjetila sam zadnje vrijeme nakon epilacije koristim aloe vera gel od afrodite i osim šta su mi potpune nestale te točkice i ožiljci smanjila se i uraslost dlačica.

June
28.06.2008., 17:44
pozdrav svima!

htjela bi da mi netko preporuci dobru kozmeticarku (zg, zona tramvaja ak moze :D).
gnjavim se s uraslim dlakama vec skoro 2 god. sve je pocelo zbog epilatora, imam dosta crne debele dlake pa brijanje ne dolazi u obzir zbog osjetljive koze koja crveni sam tak.

a moja pametna dosadasnja kozmeticarka mi je uspijevala vise dlake potrgat nego pocupat (s toplim voskom- ono kad ga zagrije u kantici) tak da sam bila nakon 2 dana pikava, a o pristicima da ne pricam.
zato bi htjela ak netko ide kod dobre kozmeticarke, koja je vec prije vidjela urasle dlake i zna kako s tim da mi javi.

thanx!!!

e, i meni je jako dobra veetova krema protiv urastanja dlacica, ne sredi potpuno problem ali mi se stanje s njom dosta poboljsalo.

Merlina
29.06.2008., 09:56
Moja kozmetičarka je stručnjak za depilaciju. Iskusna, ljubazna i temeljita, ako te zanima javi mi se na pm. Potrgane i nakon toga - urasle dlake- i podljevi (masakr na nogama :eek:) posljedica su najčešće depilacije kod neiskusnih kozmetičarki, toga se na žalost nagledamo svakodnevno. No, dovoljno je 2,3 kvalitetne depilacije da se situacija popravi. Naravno, postoji i opcija s egipatskom.

Merlina
29.06.2008., 10:01
pa sta se piling ne radi prije epilacije?
i inace ulja zatvaraju pore i rade film na kozi cime pospjesuju urastanje..

Ulje, ako je kvalitetno nerafinirano (badem, jojoba, neven, kantarion), ne zatvara pore nego njeguje, hrani i pogotovo je izuzetno dobro za oštećenu kožu.
Ti aloa vera gelovi o kojima pričate puni su konzervansa i naftnih derivata koji isušuju kožu, a to opet dugoročno neće ispasti dobro.

Merlina
29.06.2008., 10:04
koji piling i kojo ulje?

Piling možete napraviti i same i to svaki puta svjež od sitne morske soli, smeđeg šećera i nekog nerafiniranog baznog ulja. Vidjeh da takvo nešto od jedne "skupe firme" košta 200-tinjak kuna, pa sad ...

wolworein
30.06.2008., 17:04
Moja kura ide ovako:
za sad samo potkoljenice tako depiliram ocistim hidrogenom kozu, zatim depilacija aparaticem i onda krema aloe v. ili neka dr. da smiri kozu! Efekat je odlican nema toliko piknica i ja prezadovoljna! Jedino problem mi stvara depilacija ostalih dijelova ( pogotovo bikinija) e tu odem kod moje kozmeticarke ponekad napravi pravi masakr ( ovaj moj kaze jesam bila na frontu pa se vracam sa takvim nogama) a nekad to bude ok.

tatina kćer
30.06.2008., 19:54
cure da li je netko od vas probala sos tekućinu protiv crvenila od luxepila?molim komentar razmišljam o kupnji vidim da je neke cure hvale ali nisam sigurna..nakon probavanja veeta i raznih peelinga ne da mi se ponovo razočarat

tina3010
01.07.2008., 11:56
cure da li je netko od vas probala sos tekućinu protiv crvenila od luxepila?molim komentar razmišljam o kupnji vidim da je neke cure hvale ali nisam sigurna..nakon probavanja veeta i raznih peelinga ne da mi se ponovo razočarat

i mene to isto zanima, probala sam sve i svašta al dlake ne odustaju! :mad:

ne moram vam ni pričat kak mi noge izgledaju, sve me sram po ljeti obuć suknjicu...
i još bi vas nešto htjela pitat- dal neka od vas zna za neki dobar puder za noge koji prikriva ožiljke, flekice i prištiće sve nastale od prokletih dlaka!? taj puder bi mi trebao izdržat jedan cijeli dan na nogama i da se pritom ne rastopi pošto idem uskoro u jednu svadbu i imam haljinu malo ispod koljena pa trebam prikrit te svoje potkoljenice... trebala sam možda kupit dulju haljinu al sam nadobudno mislila kako ce se meni stanje na nogama smirit al ništa... :(

Vallentina
05.07.2008., 02:02
Tina, pokusaj da nadjes Coverderm - Perfect legs, vodootporan puder za noge (i za telo), postojan 24 casa. Takodje, mnoge devojke hvale i Artdeco sprej za noge, ima ga u raznim nijansama (2,3,4), postojan je i otporan na znojenje, ne fleka odecu i skida se tek sa gelom za tusiranje. Sretno :top:

butterfly_lady
11.07.2008., 13:02
et da se i ja priključim žalosnoj populaciji nas žena s tim iritantnim problemčićem...
depiliram se,zapravo epiliram nekim braunovim epilatorom i sva sam ga sretna kupila u nadi-nema više prokletih britvica i inih sranja nakon kojih se gadovi zvani dlake pojave nakon 2 dana.e i sve bi bilo divno i krasno da mi te iste dlake nisu počele masovno urastati.i baš sam se prije ove potrage za riješenjem na netu kakti epilirala i noge mi izgledaju katastrofa jer mi vrag nije dal mira pa sam morala čupkati te urasle...pogađate,bolje da nisam.a sad idem po neku od tih kremica koje ste nabrojale,možda pomogne.
btw,kakva je cijena tog sos epil luxepila?
i još nekaj,vi koje koristite piling,a da nije home made,imate koji za preporučit?

viks
12.07.2008., 14:03
hmm...ja sam skuzila da nesmijem pretjerat s brtvicama i brijat se svakih 2 dana, nego bolje mi je da prode recimo, 4 dana ili vise znaci max 2 put tjedno, makar mi nakon drugog tusiranja sad po ljeti kad se fino osvjezim samo dlakice izmigolje van:mad:...sve je ok dok radim pilinge svaka 2 tusiranja i kad prije brijanja noge smocim toplom skoro vrucom vodom, da mi se otvore kapilare i porice i onda obrijem. poslje kad zavrsim isperem hladnom vodom sve da me mozgic zazebe:flop:, al vrijedi jer su stvarno noge duze glatke:mig:...(samo ako se ne tusiram vise od 3 puta dnevno po ovim paklenim vrucinama)

Jojo Ungh
12.07.2008., 22:17
Meni su najviše urastale kad sam koristila epilator - to je bio užas, 80% dlaka mi je urastalo pa bih ja to iglicom kopala van i onda sam imala krasne točke i krastice :( Malo blaži oblik urastanja mi je bio s voskom, ali su svejedno urastale.

Probala sam sve moguće pilinge, spužve i ono nešto konopljasto, mazala se uljima, kremama, puderima... ništa. Nada.

Nisam našla rješenje problema, osim britvice :ne zna: Od kad se brijem britvicom, ništa mi ne urasta :s Ali tko će se svaki dan brijati... :tuzni:

ivana:-)
12.07.2008., 22:29
Meni su jako urastale nakon depiliranja voskom :flop: , ali od kada sam si kupila Barun i od kada se sama depiliram, za sada nema nicega. :top: A za dalje cemo vidjeti... :confused:

Jojo Ungh
12.07.2008., 22:39
Meni su jako urastale nakon depiliranja voskom :flop: , ali od kada sam si kupila Barun i od kada se sama depiliram, za sada nema nicega. :top: A za dalje cemo vidjeti... :confused:

Tko ili što je Barun? :D

Loknica
14.07.2008., 12:02
Tko ili što je Barun? :D

marka depilatora

Loknica
14.07.2008., 12:21
meni isto užasno jako urastaju i od voska i od onog malog kombajna, a kad britvica dođe na red to je muka tjedana dana jer su mi noge doslovno crvene i iziritirane od britvice i sve peče.....:azdaja:

meni je već postao hobi kad vidim uraslu dlaku il neki prišt čiji je uzrok dlaka u rukice uzmem iglicu i pincetu onda to vadim van i zabavljam se......:rofl: normalno da kasnije izgledam kao da sam u ratu bila ali kaj sad.........

urasle dlake se mogu maknuti samo laserom tj. trajnom depilacijom

ovchica
20.07.2008., 09:37
meni isto užasno jako urastaju i od voska i od onog malog kombajna, a kad britvica dođe na red to je muka tjedana dana jer su mi noge doslovno crvene i iziritirane od britvice i sve peče.....:azdaja:

meni je već postao hobi kad vidim uraslu dlaku il neki prišt čiji je uzrok dlaka u rukice uzmem iglicu i pincetu onda to vadim van i zabavljam se......:rofl: normalno da kasnije izgledam kao da sam u ratu bila ali kaj sad.........

urasle dlake se mogu maknuti samo laserom tj. trajnom depilacijom

Prebaci se na egipatsku depilaciju, meni je to jako pomoglo a zbilja su mi noge bile u koma (blago rečeno). Sad mi tu i tamo koja uraste. Smjesu kuham sama i depiliram se isto sama. Dok sam slušala savjete i radila piling dvaput tjedno noge su mi bile katastrofa. Ovako ja to lijepo očupam svakih 14 dana (imam puno dlaka koje brzo rastu), odem svakih 10 na solarij i noge su skoro savršeno čiste. Inače imam dosta osjetljivu kožu i od brijanja su mi e isto znale upalit.

Loknica
20.07.2008., 11:57
Prebaci se na egipatsku depilaciju, meni je to jako pomoglo a zbilja su mi noge bile u koma (blago rečeno). Sad mi tu i tamo koja uraste. Smjesu kuham sama i depiliram se isto sama. Dok sam slušala savjete i radila piling dvaput tjedno noge su mi bile katastrofa. Ovako ja to lijepo očupam svakih 14 dana (imam puno dlaka koje brzo rastu), odem svakih 10 na solarij i noge su skoro savršeno čiste. Inače imam dosta osjetljivu kožu i od brijanja su mi e isto znale upalit.

i meni su noge od brijanja katastrofa.......:rolleyes:

a ta egipadska to sam čula da svi hvale...i probala sam ja to doma sama napravit al sam dobila vosak od tog nisam nikako kuglicu mogla dobiti.....

ma budem nekaj smislila

meni je solarije jedino dobar je se koža isuši i onda dlake lakše izbijaju van i manje se vide točkice/prištiči.....

ah taj život žene:kava:

amy
20.07.2008., 19:18
marka depilatora

A da nije možda Braun??? :misli:

Loknica
21.07.2008., 13:00
A da nije možda Braun??? :misli:

pa je Braun je marka depilatora i ostalih gluposti......... navodno je jedan od boljih depilatora...:ne zna:

idem sad osakatit svoje nogice i bikini dolinu s kombajnčekom :rofl:

amy
22.07.2008., 12:11
pa je Braun je marka depilatora i ostalih gluposti......... navodno je jedan od boljih depilatora...:ne zna:

idem sad osakatit svoje nogice i bikini dolinu s kombajnčekom :rofl:

Pitala sam jer si napisala Barun,vidim da je to neke zbunilo :rofl:
Al ok,bitno da smo se razumijele.

I ja imam neki rozi Braun i super me služi već 4 godine...
Ne urastaju mi dlake.:)

Nefer
14.08.2008., 18:33
E cure moje drage....
Da vas malo "razveselim"! :D
Mislim da imam najgori slucaj svih mogucih koznih problema koji postoji - urasle dlake, akne, cirevi, alergije, strije i celulit...
Muku mucim vec godinama najvise sa uraslim dlakama i to iz jednog jedinog razloga - pocela sam brijat noge! Unutarnju stranu bedara konkretnije i tu je problem najizrazeniji - brijanje, epilatori, kreme, pjenice- nista! Depilacija voskom je ajmo reci uspjesnija... Meni dlaka ne uraste samo tj. tamo gdje uraste nastane ogromna kvrga tj. čir i strasno boli...naravno ja mu to ne dam pa slijedi mucna operacija od koje ostaju oziljci :( GROBLJE!da bi stvar bila jos gora dlacice su se pocele poijavljivat na drugim mjestima, gdje ih nikad do sad nisam imala - grudi,trbuh(oko pupka- koma)... Uz to sve (a to mi je recimo najgore), dolaze i moje lojne ciste na faci - koje sam bezuspjesno lijecila osobnim travarom, agresivnim tabletama, mikrodermoabrazijom, ect.... + naravno - ucestala pojava ogromnih pristeva na ledima/dekolte takoder...
Celulit i strije jos prema ovome djeluju ko djecja igra :D
Za 5-6 tretmana od 4 000 kn u polidermi bas i nemem momentalno.... zadnja nada - termin kod ginekologa, jer svi ovi simptomi ukazuku na policisticne jajnike.... s tim da oni obicno lijece hormonskom terapijom, a sklona sam vec sad debljanju i moram strasnoooo pazit na to sto jedem(a vec sam sada vegetarijanka/makrobioticarka)...ako nije to -mogu slobodno bez imalo hoperbolizacije reci da se mogu ubit... :(

spartanac300
02.09.2008., 14:52
nakon prve depilacije prsa voskom sve je bilo uredu,nije bilo uraslih dlačica ali nakon druge pojavilo se puno puno puno uraslih dlačica.kako to riješiti jer se dosta to upalilo pa izgleda jako ružno

GothicRomance
02.09.2008., 17:41
ima tema o tome pa evo pa citaj :)
http://www.forum.hr/showthread.php?t=216264

nadam se da ces naci nest korisnog. moras isprobavat jer nikome ne pomazu iste stvari, a nekome nist ne pomaze. sretno ;)

mala trešnja
13.09.2008., 10:23
poslije brijanja (nogu :)) ostanu mi nekakve crvene točkice, ponekad i crne
jel to iritacija ili šta?

dal iko zna kako da se toga riješim??

htjela bi imat onak lijepo obrijane noge bez tih nekih točkica
:tuzni:

:moli: pomozite

hvala unaprijed :)

doriana gray
13.09.2008., 12:03
balea krema nakon depilacije- bijela sa ljubičastim čepom... nakon nje nema crvenila, ne urastaju dlačice i noge su dulje glatke...

i promijeni britvicu, jer ako ti ostaje crvenilo i crne točkice moguće da je tupa.

mala trešnja
15.09.2008., 19:28
hvala
probat ću s tom kremom, pa ću vidjet dal ima kakvih napradaka :)
al ove točkice me fkt živciraju
moram ih nekako maknut :)

hvala još jednom

yas
04.10.2008., 08:25
mene također muče problemi s uraslim dlačicama, raskopavanjem i ožiljcima, tj. flekama po nogama

problem se javio kad sam počela čupati dlačice
toliko sam imala fleka po nogama da ovo ljeto uopće nisam mogla obući kraću suknju

odlučila sam prestati čupati, već samo brijem i nabavila sam mlijeko za tijelo s voćnim kiselinama kako bih izbijelila fleke

moram reći da mi je doista pomoglo, flekice su sve svijetlije, a nema novih upalnih procesa

ja sam kupila mlijeko za tijelo od Cosmela, zove se New Cell, ima 14%tne voćne kiseline i namijenjeno je i za njegu kože nakon depilacije
nije baš jeftino, bočica od 200 ml košta 135 kn, ali meni pomaže pa sam već na trećoj bočici (kupiti se može u ljekarni priroda liječi, u vlaškoj 40)

nadam se da će još nekome pomoći

smokvica55
07.10.2008., 09:42
mene zanima za bikini podrucje, jer koristite neku kremu poslije brijanja, da se malo smiri to podrucje?

smokvica55
07.10.2008., 09:49
uraste. Smjesu kuham sama i depiliram se isto sama.
Sama smjesu?? Pa kako, zasto ja bacam novce na kozmeticarke, ako si sama mogu to doma pocupati:(:(:(:( Pa kak se to kuha?? I ne mislim za noge, nego me zanima za bikini zonu:eek::eek:
Ja imam isto problema, ja sad ne znam kak da to nazovem, ugl, neke dlake su mi tako oslabile da ne mogu prodrijeti kroz kozu, pa se napravi siva kvrga i boli me za poludit, a kozmeticarka kaze, pa super, to znaci da su dlake oslabile, a to koma izgleda, ono sve glatko, a 2 kvrge ko cir velike, jer dlake ne mogu izbiti:(:(:( Sve si vise razmisljam da predem onda opet na britvicu, obrijem se za sec, usparam novce, al onda opet crne debele guste dlake, a sad su tak ko tepih mekane i ima ih jako malo :D...a opet novceki odlaze svaka 3-4tj..a ne znam, pomozite, neki salon, zenu, koja je jeftinija, a radi sa tim pandhy's voskom...

Maria22
16.10.2008., 15:21
jel zna itko kakvu kremu ili nesto za jako osjetljivu kozu poslije depilacije i brijanja? imam gadnih problema i kad obrijem bikini zonu ziletom (sve se upali i popristavi drugi dan) i kod epiliranja i voska mi uraste 80% dlacica. jedan hematom gdje mi je dlaka ispod debelog sloja koze na bikini zoni nosim vec dvije godine i nece izac van.

Merlina
16.10.2008., 22:23
Egipatska depilacija bikini zone je rješenje za sve vas koje imate velikih problema s drugim načinima depiliranja. Zato što se dlaka čupa u smjeru rasta dlake i dugoročnom primjenom ove vrste depilacije izbjegava se urastanje, podljevi i iritacije svake vrste a dlaka se prorjeđuje i slabi.
Pastu možete kuhati i doma (ima raznih recepata) no samo najstručnije to mogu izvesti same, one manje spretne samo će potrgati dlaku i napraviti podljeve. Zato što je za depilaciju bikini zone šećernom pastom potrebno dobro nategnuti kožu jednom rukom a čupati drugom. To nije nipošto jednostavna procedura i najbolje ju je raditi kod stručne kozmetičarke. Osim toga isplati li vam se toliko patiti - jer za takvu depilaciju bikini zone treba odvojiti 50-tak kuna mjesečno :confused:.

GothicRomance
16.10.2008., 22:38
hm meni dlacice urastaju i od egipatske i dobijem bijele pristice i crvena sam 24 sata poslije. i dlacice mi se nisu nekak cudotvorno razrijedile evo nakon godinu dana redovitog tretiranja. tak da ta egipatska i nije bas tak cudotvorna kak se prica. al u svakom slucaju treba probat jer nekome mozda i pomogne. ja valjda nemam srece.

Merlina
17.10.2008., 09:01
Možda ovisi i o tome kako ti to rade :confused:.
Naravno svako pravilo ima iznimke.
Imam povratnu informaciju od svih klijentica koje dolaze redovito na egipatsku da su im se dlačice stanjile i prorijedile, znači ne pišem napamet nego iz iskustva. I nije mi u interesu propagirati više šećer od voska jer mi radimo u salonu i jedno i drugo, tako da mi je svejedno. No, za osjetljiva područja kao što je bikini, pazuh ili nausnica šećer se stvarno pokazao puno puno bolji :) pogotovo kod žena koje imaju jaku dlaku.

Merlina
17.10.2008., 09:12
Na još nešto sam vas htjela upozoriti :eek:. Često se može vidjeti totalno uništeno područje bikinija od nestručnih depilacija i svakojakog mučenja i masakriranja tog dijela. Kvržice od urasnih dlaka, fleke, kraste, rupe, koža bez tonusa. Jednom kad si uništite kožu teško ćete ju vratiti u neko normalno stanje.

GothicRomance
17.10.2008., 11:09
pa s obzirom da sam promijenila nekoliko salona ne vjerujem da je stvar u njima. ja samo iznosim svoja iskustva. vjerujem da nekima egipatska i pomaze. al ja na zalost znam vise ljudi kojima i nije pomogla i ista stvar im je dal se depiliraju s voskom il pastom. u te spadam na zalost i ja. tak da mi je malo glupo da se okolo prica kak je ta egipatska cudotvorna, a zapravo i nije. al svako ko ima problema s tim dlakama bi je trebao probati jer nekome mozda puno pomogne. kao sto rekoh, meni ne pomaze i idem na nju samo zato sto manje boli.

Merlina
17.10.2008., 22:54
Potpuno se slažem s tobom, ništa ni je čudotvorno, dlake su veliki problem mnogim ženama. Svaka metoda ima svoje prednosti i mane. Sad, na svakome je da se sam odluči što mu je najbolje odgovara :).

Čikolica
19.10.2008., 12:13
Imala sam i ja problema sa uraslim dlačicama na nogama.. misecima.. onda san slučajno prije misec dana išla vadit krv, pokazalo se da iman manjak željeza... i nakon samo dva tjedna šta san počela pit tablete željeza.. više mi nema ni jedne jedine urasle dlake, povlače mi se i ožiljci i koža mi je postala lipo skroz elastična i meka :confused:

sejla85
14.12.2008., 19:12
Vec dugo imam problema za bikini zonom, mnogo se trudim da odstranim te ruzne dlacice, davno sam koristila obican bic, posle toga epilator, ali nikad da imam cistu bikini zonu.
Moram naglasiti da imam vrlo jake dlacice tako da mi ne pomaze krema za depilaciju. Ali nikad da imam cistu bikini zonu kao druge djevojke.
Problemi su ovakvi: crvenilo, urastanje dlacica a sto je najgore od svega ostaju neki tamni kruzici poput akni, ma ludnica. Stvarno ne znam sta vise da koristim i cime da odstranjujem. Radim i dezinfekciju alkoholom, mazem Vazelin kremom........ stvarno vise ne znam sta da radim.
Unaprijed zahvaljujem na savjetima.

mmmila
14.12.2008., 20:03
zasto to ne obavis kod kozmeticarke, egipatsku ili bar vosak? imas temu na forumu folikulitis tamo pise dosta toga.

Merlina
15.12.2008., 10:05
Vec dugo imam problema za bikini zonom, mnogo se trudim da odstranim te ruzne dlacice, davno sam koristila obican bic, posle toga epilator, ali nikad da imam cistu bikini zonu.
Moram naglasiti da imam vrlo jake dlacice tako da mi ne pomaze krema za depilaciju. Ali nikad da imam cistu bikini zonu kao druge djevojke.
Problemi su ovakvi: crvenilo, urastanje dlacica a sto je najgore od svega ostaju neki tamni kruzici poput akni, ma ludnica. Stvarno ne znam sta vise da koristim i cime da odstranjujem. Radim i dezinfekciju alkoholom, mazem Vazelin kremom........ stvarno vise ne znam sta da radim.

Depilacija bikini zone voskom ili egipatska, a od koje ne bi imala ovakve probleme, u kozmetičkom salonu, što bih ti svakako preporučila, bi te mjesečno došla 40 do 6o kn. Mislim da je to mali ulog s obzirom na rezultat koji bi imala :). Ovako si dugoročno možeš samo uništiti kožu na tom području, i to se više onda ne da popraviti.

sejla85
15.12.2008., 16:01

Pješčani sat
15.12.2008., 16:28
dermatolog.
kozmeticar.
mislim da bi oni mogli pomoc

larlar
15.12.2008., 16:45
odi na depilaciju voskom kod kozmetičarke ili još bolje na onu egipatsku metodu s karamelom, profesionalac je ipak profesionalac

Amita
18.12.2008., 14:58
[QUOTE=sejla85;17643301]Vec dugo imam problema za bikini zonom, mnogo se trudim da odstranim te ruzne dlacice, davno sam koristila obican bic, posle toga epilator, ali nikad da imam cistu bikini zonu.
Unaprijed zahvaljujem na savjetima.[/QUOTE

Pokušaj depilacijom hladnim voskom i poslije toga maži nekom kremom koja umiruje. Cula sam da je najnovija i odlicna za te probleme DEPILACIJE ŠEĆERNOM PASTOM(smanjuje urasle dlacice i smanjuje iritaciju kože). Ne bi ti preporucila brijanje, kreme za depilaciju, jer to sve jaca dlaku i sve ti se više upali i jaca je reakcija.
Pozdrav

hanna321
01.01.2009., 20:21
Imala sam slican problem i dosta mi je pomogao ALOE VERA GEL od Čupka. Pokušaj,izvrsno je!!! I to ne samo poslije depilacije vec za bilo kakve probleme na koži što se tiče akni i slično! Imaš ga u Kozma!!!:mig::)

Merlina
01.01.2009., 21:04
Da, istina je - kod ovakvih problema najbolja je profesionalna depilacija šećernom pastom u dobrom kozmetičkom salonu. Dlaka se čupa u smjeru rasta, a preosjetljiva koža dobro reagira na prirodnu šećernu smjesu bez kemikalija koja se koristi tokom depilacije. Reakcija na ovakvu vrstu depilacije puno je manja, a dlake, ako se redovito provodi (svaka 3 do 4 tjedna) postaju rjeđe i sporije rastu.

*jezebel*
01.01.2009., 21:29
ako je jako, ne znam koliko bi ti redovan peeling promijenio stvari, pogotovo s obzirom na to da je to jako osjetljivo podrucje. kao i ostale, mislim da bi ti bilo najpametnije prijeci na egipatsku depilaciju, buduci da se tu dlake cupaju u smjeru rasta, dakle, najmanje je agresivna. jedno vrijeme sam isla na egipatsku, i to ne samo za bikini zonu, vec cijelu brazilsku i uopce nije bilo urastanja (od svih dlacica koje imam dolje, a nije bas da imam samo nesto sitno, malkice bi urasla jedna-dvije, i to ne svaki put, dok mi pazuha, recimo, uopce nisu urastala, nimalo.), a iritacija bi prosla u ekspresnom roku, nema onih pristica, vec si uglavnom odmah u potpunosti glatka, a crvenilo prodje prilicno brzo, dok su vosak i cesto brijanje sasvim druga prica. sad sam pocela koristiti super epilator, nastavak za osjetljiva podrucja, masazni nastavak, aloe vera, nema sta nema, medjutim koza nije odmah tako glatka na dodir, bez obzira na to sto su rezultati neusporedivo bolji od onih s depilacijskim trakama, a i nelagoda i iritacija neusporedivo manje - e sad, budem vidjela, ili ga jos ne znam koristiti kako spada ili trebam vise pozornosti posvetiti peelingu i trackanju ili mi uopce nece odgovarati taj nacin sredjivanja bikini zone. iako, nije nemoguce da dlacice urastaju i kod egipatske depilacije, ali je puno puno rjedje.

vjerojatno najbolja, skupa, ali dugorocno najisplativija alternativa bi bila trajno odstranjivanje dlacica. ne znam koliko je tretmana potrebno, i je li pametno ne ici do kraja, ali ukoliko si ne mozes priustiti sve tretmane, mozda mozes obaviti jedan dio pa da ti dlacice oslabe (iako, bikini zona i nije neko ogromno podrucje pa se probaj raspitati za cijenu.). frendica je imala jako problema s urastanjem dlaka na nogama pa je isla na laser u bolnicu jos dok je to kod nas bilo u povojima, dakle, preskupo, pa si nije mogla priustiti odlazak do kraja, ali nekoliko tretmana joj je uvelike pomoglo jer sada ima daleko manje dlacica.

vazelin bas i nije neko sretno rjesenje. sta u njemu ima, mineralna ulja i sta jos? :ne zna: radije neke umirujuce kremice i pogledaj na kozmetici sta kazu za kreme protiv urastanja dlacica. i pazi da su ti koza i epilator cisti. iako, ako se odlucis na egipatsku depilaciju, vrlo vjerojatno neces morati trositi toliko na kremice kao cure koje se depiliraju voskom ili obicnim aparaticem.

a britvicu ni slucajno nemoj koristiti cesto.

Merlina
02.01.2009., 11:34
Ne postoje kreme protiv urastanja dlaka. U tu svrhu osim kvalitetne i stručne depilacije šećernom pastom preporuka je 1 x tjedno raditi piling u kućnoj radinosti (najbolje prirodni npr. od sitne morske soli, malo ulja i meda), te njegovati kožu tog osjetljivog područja nekim kvalitetnim nerafiniranim biljnim uljem npr bademovim. Ukoliko vam trebaju još neke preporuke, recepti i slično obratite mi se slobodno na pm.

nera81
03.01.2009., 21:26
ajme...ja ti imam taj problem godinama. i neću ti lagati - nema nekakvog lijeka za to.
ja sam počela s britvicama, voskom, sad ih uklanjam epilatorom (jel se to tak zove? čupam ih aparatićem :) ) i skužila sam samo da se javlja puno manje upala nego prije...jedino što ti mogu preporučiti da svaki dan radiš piling (kupi neki obični u dm-u, ništa fensi) da skineš površinski sloj... i da se ne brineš previše...ako ti je to najveći problem onda nemaš problema :D

*lex*
28.01.2009., 15:21
Nakon depilacije mi noge redovito pocrvene i lagano nateknu do te mjere da par dana ne mogu ni traperice obuc koliko me zari. :flop:

U zadnje vrijeme prakticiram egipatsku depilaciju i to post-depilacijsko zarenje traje par dana. Ista prica dal se sama doma cupkam ili odem u salon. I to mi se dogadja samo na nogama (a cupkam i bikini zonu, on nedavno i pazuhe).

Vosak sam probala dvaput davno, prvi put su mi noge bile otecene tjedan dana i kozmeticarka me uvjeravala da je to jer imam jake dlake i da ce drugi put bit bolje. Drugi put sam dobila takvu alergijsku reakciju da sam bila u krastama par mjeseci i da mi je idan danas, x godina poslje, koza na potkoljenicama flekava i tamna. :cry:
Probala sam i elektricni epilator i ista prica, samo daleko daleko vise uraslih dlaka.
Tako da nije alergijska reakcija na secernu masu nego valjda preosjetljivost.

Imam svjetlu put i jake dlake, ali nikako da ih prorijedim jer se zbog tog zarenja jedva natjeram par put na godinu na cupanje i uvijek se vratim britvici. Po ljeti ni ne pokusavam jer me strah kako bi to reagiralo na sunce. :ne zna:

Vise neznam ni sama sta napravit. Brijat se moram svaki dan, po ljeti komotno i dvaput ako hocu glatke noge, a od cupanja mi noge gore taman onoliko koliko su glatke. :mad: Obicno se mazem plavom niveom i aloe gelom, ali evo, ne pomaze previse. :ne zna:

Cime da to smirim?

FASHION GIRL
28.01.2009., 17:03
Cure pomagajte!!

Nakon milijun uraslih dlačica i njihovog čupkanja ( a i rovanja po njima) po cijelim nogama imam kao ljubičaste okrugle kolutove.
E sad kad sam jako bilo zimi to se ful vidi, još onako kad mi je zimapa mi cijele noge poljubičaste. Čak ni suknje ne oblačim jer mi se i kroz najlonke boje kože to vidi

Uglavnom ljeto se bliži- dali ste vi imale takvih problema i s čime ste to mazale??
Htjela bi čim prije početi da do toplih dana to riješim.

Načula sam da postoji neki losion za tijelo s aha kiselinama s kojima bi to moglo ići ali neznam šta ni kako se zove.

Ako ste vi nečim drugima to mazale molim vas da mi podijelite to znanje jer od ovih ljubičastih fleka koje tako dugo traju već sam luda..

Hvala!!:)

joujou
28.01.2009., 17:07
probaj naci najblazi peeling sto mozes... ja osobno koristim body polish od body shopa jer je puno blaza varijanta peelinga i koristi ga svaki ili svaki drugi dan

nakon svih kremica protiv urastanja i sl. nista ne pomaze kao redovan peeling + dobra hidratacija

FASHION GIRL
28.01.2009., 17:22
Radim piling otprilike 2 puta tjedno ali čini mi se da mi jako isuši iako se poslije namažem i to onom jako hidratantnom kremom od afrodite od badema ali te fleke svejedno nikako da nestanu a borim se s tim još od kraja ljeta i ne vidim nikakvo poboljšanje.

lajawa
02.02.2009., 22:06
ja imam isti problem u bikini zoni :(
rekoše da je to jer brijem dlačice obrnuto od smjera rasta.. isto..piling i sve, al ništ ne pomaže, fakat gadno izgleda.. ko ožiljci od akni :(

hygeia
03.02.2009., 11:35
Probleme s urastanjem dlačica i upale folikula možete riješiti najbolje pravilnom prehranom, čišćenjem organizma tj. detox. Čajevi za čišćenje- zeleni ili urološki, ulje čajevca, jer se najčešće radi o upali limfnog sustava, ili neka druga upala u organizmu, npr. mokrćni mjehur i sl.
Tip kože je specifičan-deblja i masna koža... Kakvo vam je lice, tako možete i očekivati da će biti i sa dr. osjetljivim zonama na tijelu!
Kako se ponašate prema tijelu, tako vam i vraća!
Njegujte se svaki dan i pazite na PREHRANU!
:)

njeza
03.02.2009., 13:11
hygeia, e kod mene ta teorija ne stoji, lice mi je ko bebina guza, a osjetljive zone na tijelo ko da sam dosla iz rata.
prehrana mi nikad nije utjecala na ten, eventualno mozda problemi sa horomonima, pocela sam primjecivati neke cudne promjene na sebi, trebalo bi skoknit do doktora...uzas...

patientia
03.02.2009., 16:18
Pravilna prehrana cini puno toga dobroga, ali da sprecava urastanje dlaka, ne bih rekla. Nemam nista protiv da se istrazi na grupama ljudi koji se razlicito hrane.

FASHION GIRL
03.02.2009., 23:30
A neznam očito kako tko ima sreće.
Ja pijem zeleni čaj zadnjih 5 godina svakodnevno bar pola litre, hranim se zdravo, lagana meidteranska prehrana sa puno ribe i još se bavim sportom.
Šta se upala tiče ja zadnjih 15 godina nisam bila kod svoje doktorice jer čak ni prehlade nikad nemam a ne nešto više.
Tako da nebi rekla.

Ali zato noge kao iz rata, evo sad sam se istuširala i sve su mi onako ljubičasti kružići.
Ma neznam više šta da radim i koristim.

mandy
05.02.2009., 12:18
meni noge nakon depilacije dobiju crvene točkice (al samo kad sma u PMS-u) ja to namažem Bepanthen plus kremom (inače krem az djecu za pelenski osip i sl kožne probleme) i ona mi odma umiri kožu...

a da se pohvalim :D već se 8 mj depiliram voskom (bikini i pazuhe) i sad od zadnje depilacije ni jedan prištić nisam dobila :lux: par puta tjedno to područje istrljam peelingom i prvi i drugi dan namažem Bepanthenom...:lux: i baš sam happy

Claire
06.02.2009., 09:52
toplo preporucam, jojobino ulje...ima joda u sebi i odlicno je protiv upala i uraslih dlakica...