PDA

View Full Version : Akne / prištići

stranice : 1 2 [3] 4

amber lilly
03.03.2011., 09:03
meni su nakon stanke od diane 35 nakon 2 godine počele izbijati ogrome tvorbe po bradi! baš su grozne! zapravo to su dva ili tri prišta u jednoj ogromnoj gromadi! ne daju se istisnuti, bole kao blesavi i strašno izgledaju!:mad:

uglavnom, lice mi je bilo super čisto već godinama i nisam spremna na ovu gamad ponovno, pogotovo sad kad više nisam ni blizu puberteta! otišla kod kozmetičara na čiščenje i glikolne kiseline. na drugom tretmanu mi žena spalila kožu! doslovno kao da sam imala teške opekline od sunca. cijela faca mi je bila crvena, bolna i užarena! ostavila mi je kiselinu predugo na licu, a stavila ju je na svježe ranice koje je napravila čiščenjem. bilo je pregrozno, htjela sam uzeti bolovanje da me takvu ljudi ne gledaju ali izdržala sam!:(

sad se sve smirilo i ok mi je lice. kraste su otpale, prištevi se osušili ali sam odlučila preventivno djelovati pa sam počela uzimati suhi pivski kvasac u kapsulama, lice perem s afrodita aha pjenom za čišćenje (predobra!!! lice mi nikad nije bilo tako glatko i skine svu masnoću, da ne govorim o miteserim po nosu!:cerek:) a preko noći držim na licu afroditin aha fluid s kristalima koji stvarno uklanja flekice od gamadi! :s

Jina Jei
14.03.2011., 23:02
Otkad sam dijete imala sam prištiće po rukama, i kako sam istiskivala prištiće...dobila sam ožiljke po rukama, i proširili su se i na noge...ali samo malo...

dali itko ima iskustva s time i da mi pomogne kako se više riješiti prištića, i kako se riješit ožiljaka. Inače imam jako suhu kožu. I imam 21 godinu.

Ako tko zna koju kremu ili nesto nek mi napise...

UNAPRIJED HVALA

annch
24.03.2011., 18:38
kako ih se riješiti??

sanja1212
04.04.2011., 17:57
Elicina krema (40 gr)
Poboljšava pigmentaciju mrlja, aktivnim čišćenjem pora omogućuje povratak prirodne boje kože. Uklanja odumrle stanice kože, hrani je prirodnim kolagenom i elastinom, izglađuje i omekšava zahvaljujući alantoinu. Dnevna aplikacija za sve vrste kože pomaže u tretmanima akni, strija, sunčanih pjega, bora i ožiljaka.
Posebna formula za osjetljivu i suhu kožu sa dodanim hidratizatorima, pogodna za djecu i odrasle, posebno pogodna za bore.
Cijena prava sitnica, 400 kuna u našim ljekarnama, za 40 gr., zato je hvala Bogu ima na ebay-u, tamo košta 150 kuna i put iz Amerike gratis, ja ću probati pa vam javim kako djeluje.
eto malo članaka o tome:
1. http://www.tportal.hr/funbox/funtime/119140/Puzeva-sluz-novitet-u-borbi-protiv-bora.html
2. http://www.naosplus.com.hr/hr/elicina/elicina.html

HAJDUK BOY
06.04.2011., 15:12
Pozdrav svima

Kroz pubertet sam se borio s aknama i prošao sam dosta(roaccutane itd) i evo nemam više ni na licu ni na leđima(srećom ni ožiljaka),ali na prsima mi svako otprilike pola godine izbaci ogromna potkožna akna i traje desetak dana i prođe.Dermatologinja kaže da mi je tu nekakvo žarište.Ta se akna uvijek pojavljuje na istom mjestu i tu imam ožiljak(jedna udubina).Je li netko imao takvu situaciju i dokle to traje jer meni traje već dvije godine a nigdje drugdje više nemam akne?

instruktorxp
07.05.2011., 08:41
Nakon dužeg eksperimentiranja s prehranom,zaključio sam da mi loša prehrana utječe na pojavu akni...nakon što pojedem bilo što s lošim masnoćama(čak i malo) par novih akni mi se pojavi u roku par sati...znači prehrana mi je bazirana samo na posnom siru,piletini,ribi,grahu,mahunama i povrću (i tu i tam jaja)..s ovakvom prehranom su mi akne nestale za 90% no problem je što nemogu u svakom trenutku imat neš s ovog jelovnika..često sam u pokretu i moram neš uzet vani za jest (komad pice,hamburger,hodog i sl.) i naravno nakon što pojedem to ubrzo mi se pojave 2-3 akne..nema dvojbe da je prehrana ta koja utječe na pojavu novih akni,zbilja sam dugo eksperimentirao s tim i 110% sam uvjeren da je to razlog..ono što me zanima zaš mi tijelo tak burno reagira na čak najmanji unos junka? radio sam kompletnu krvnu sliku i sve je u redu..možda mi fali nekog minerala,vitamina? funckija jetre?

f0pis
07.05.2011., 20:28
Nakon dužeg eksperimentiranja s prehranom,zaključio sam da mi loša prehrana utječe na pojavu akni...nakon što pojedem bilo što s lošim masnoćama(čak i malo) par novih akni mi se pojavi u roku par sati...znači prehrana mi je bazirana samo na posnom siru,piletini,ribi,grahu,mahunama i povrću (i tu i tam jaja)..s ovakvom prehranom su mi akne nestale za 90% no problem je što nemogu u svakom trenutku imat neš s ovog jelovnika..često sam u pokretu i moram neš uzet vani za jest (komad pice,hamburger,hodog i sl.) i naravno nakon što pojedem to ubrzo mi se pojave 2-3 akne..nema dvojbe da je prehrana ta koja utječe na pojavu novih akni,zbilja sam dugo eksperimentirao s tim i 110% sam uvjeren da je to razlog..ono što me zanima zaš mi tijelo tak burno reagira na čak najmanji unos junka? radio sam kompletnu krvnu sliku i sve je u redu..možda mi fali nekog minerala,vitamina? funckija jetre?

i meni je tak trudim se jest ono sto manje masnoce znaci pazljivo gledam sta kolko ima masti u 100g
pogotovo mlijecne proizvode( jogurt jedino pijem)

ja imam jos jedan problem -.-""
svaki put kad mi se dogodi
http://en.wikipedia.org/wiki/Ejaculation
lice mi EXPLODIRA

tjednima nisam "udarao"
i danas ujutro
http://en.wikipedia.org/wiki/Nocturnal_emission

jbg to ti je tak od osobe do osobe

instruktorxp
09.05.2011., 08:40
haha i meni se znalo pogoršat(još i sad) nakon ejakuliranja..malo sam guglal o tom..fora je da se sexualnom napaljenošću i/ili ejakuliranjem stvara višak hormona koje jetra mora neutralizirat tak da ti to na isto dođe ko s mastima koje jetra isto mora procesirat..ključna riječ kod akni je jetra..ona neutralizira sve otrove i viškove koječega u tijelu..tak da gledaj s aspekta jetre da ju ne preopteretiš koječim..čim manje alkohola i loših masti,čim više antioxidansa koji pomažu jetri u neutraliziranju..ma ja sam izbacil i jogurt iz prehrane,tih 3g masti u 100g mi je previše..al pazi..skužil sam da mogu jest hranu s masnoćama i ne stvara mi probleme sve dok ne kombiniram masti s ugljikohidratima,ta kombinacija se dost teško rastvara u tijelu..npr. jedem samu ribu bez ičega il bilokakvo meso bez ičega,bez kruha bez ikakvih dodataka..isto tak počni koristit maslinovo ulje za pečenje ak ga već ne koristiš..jedini mlijčeni proizvod koji jedem je posni sir i to onaj iz lidla za 10 kn..uopće nema masti..počni i po purećoj salami drmat,to je jedina salama/šunka koja nema masnoća..a ovo s sexualnom aktivnošću..skužil sam da sama sexualna napaljenost izaziva još veće probleme s aknama,bar meni,neg samo ejakuliranje..probaj seksualnu aktivnost svest na 1-2x tjedno i to da u međuvremenu nebudeš sex.napaljen jer to isto stvara problem s hormonima..eto to sam bar ja skužil da mi pomaže :lol:

evelyn
09.05.2011., 09:05
Upjump,mislim da bi trebao promijeniti dermatologa,jesi probao piti Roacuttane?Ako si u Zg,dobra dermatologica ti je Jasna Lesić

instruktorxp
09.05.2011., 13:44
i još neš,ejakulacijom izgubiš dost cinka pa ga probaj uzimat u šumećim tabletama(12 kn u dm-u) ak ne jedeš dost mesa i jaja..on je i glavni element za reguliranje hormona..nekim ljudima je pomogo dost..i ne zaboravi pit puno vode bar 3l kroz dan

malaplavusa
19.05.2011., 21:26
Upjump,mislim da bi trebao promijeniti dermatologa,jesi probao piti Roacuttane?Ako si u Zg,dobra dermatologica ti je Jasna Lesić

evo ja idem doktorice Lesić pa da iznesem svoja iskustva

prvi put sam dobila oko 11. mjeseca akne, i vec u 1. mjesecu sam posjetila dermatologa zbog velikog straha od oziljaka! uglavnom prvo mi je dala antibiotik i poslala me na gro pretraga koje su pokazale u cemu je problem - u snizenom hormonu progesteronu.
nakon sto su se akne smirile pocela sam ici na kemijske peelinge koji su pomogli za crvene flekice. uglavnom mogu reci da sam zadovoljna, iako mi tu i tamo izade koja akna koja stvori novu flekicu tako da su stare prosle no imam ih jos nekoliko na licu. cekam da u potpunosti produ pa da vidim hoce li mi ostati rupice na licu.
samo, eto ima jedna stvar koju mi je doktorica rekla a to je da se nikako ovo ljeto ne izlazem suncu, samo pasivno sa viskom zastitnim faktorom. naime, radi se o tome da kada imate "mlade" oziljke od akni oni na suncu potamne tj. dode do pigmentacije i zato ostanu te trajne mrljice. znaci tko ima svjeze oziljke - faktor 50 i bjezi u hlad

doktorica je ok, no ponekada me zivciralo sto sam ja htjela da cijeli taj proces krene brze :D

evelyn
19.05.2011., 22:29
Ja sam prije par godina išla kod dr.Meštrović koja radi s dr.Lesić jer su mi izbijali periodično prištići.Pošto sam tada tek bila izašla iz teen god. (imala sam oko 20,21)prvo je dr.htjela isključiti opciju da je neki produženi pubertet.Nakon toga sam radila hrpu pretraga ,imala sam loše nalaze štitnjače...također sam pila antibiotik i kasnije Yasmin i lice mi je bilo super...međutim neko vrijeme nisam pila kontracepciju i prije 2 i pol mj.sam počela piti Lyndinette i ten mi je podivljao:flop:A uskoro ću najvjerojatnije ići na put i zaista moram imati do tad dobar ten i ne znam kojim najbržim putem da to dobim??Otići cu ponovno kod dermatologice,ali sve to polako kod njih ide...možda da popijem neki jači antibiotik samo da dobijem taj efekt?Uglavnom se radi o sitnijim prištićima i crvenilu,ali baš ih hrpa izbija...

malaplavusa
20.05.2011., 15:47
Ja sam prije par godina išla kod dr.Meštrović koja radi s dr.Lesić jer su mi izbijali periodično prištići.Pošto sam tada tek bila izašla iz teen god. (imala sam oko 20,21)prvo je dr.htjela isključiti opciju da je neki produženi pubertet.Nakon toga sam radila hrpu pretraga ,imala sam loše nalaze štitnjače...također sam pila antibiotik i kasnije Yasmin i lice mi je bilo super...međutim neko vrijeme nisam pila kontracepciju i prije 2 i pol mj.sam počela piti Lyndinette i ten mi je podivljao:flop:A uskoro ću najvjerojatnije ići na put i zaista moram imati do tad dobar ten i ne znam kojim najbržim putem da to dobim??Otići cu ponovno kod dermatologice,ali sve to polako kod njih ide...možda da popijem neki jači antibiotik samo da dobijem taj efekt?Uglavnom se radi o sitnijim prištićima i crvenilu,ali baš ih hrpa izbija...

joj bila sam jednom kod mestrovic kada lesicke nije bilo. zapravo mi je ona jos simpaticnija i stvarno mi je posvetila jos i vise vremena i sve mi detaljno objasila. cak sam se htjela kod nje prebaciti, no bilo mi je neugodno kada rade skupa :)
hm...ja ne znam koje je najbrze rjesenje, najbolje da odes dermatologu, oni su ipak za to najstrucniji...

NitroGenium007
23.05.2011., 10:28
Zna li netko neke nacine (bilo koje, preparate, prirodno ljecenje, tablete) znaci bilo sta pa cu probat sta mogu! Najvise ih imam po obrazima i celu. Plz pomagajte!

Lady Ponsonby
23.05.2011., 12:29
Ja sam imala akne prije godinu dana i to ne bi poželjela ni najgorem neprijatelju. Bilo ih je najviše po obrazima i bradi. Inače imam jako svijetlo i osjetljivo lice i sredstva koja mi je preporučio dermatolog su mi više iziritirala kožu a manje pomogla (clindamicin,skinoren,dercome, differin gel). Lice mi je bilo toliko upaljeno i crveno da to nisam mogla prekrit niti sa deset slojeva pudera. Okrenula sam se prirodnijim sredstvima da ne završim spaljene face. Svako jutro i večer bi ispirala lice u octu razrijeđenom s vodom koji super čisti i ne iritira, onda bi namazala s uljem od kantariona koje ublažava crvenilo i ožiljke. Svaki dan bih pila jednu litru čaja od majčine dušice. Od toga mi se akne nisu više pojavljivale. Danas mi je lice kao nekoć i konačno mogu van bez teške šminke.

Iskra5
25.05.2011., 13:18
Malo kasnim, ali i mene muce pristici :S
Kao svi govore pubertet, proci ce. Umm, nebi bas rekla -.-
a sve zive kreme i sprejevi, nista ne pomaze!

nema druge nego čekati!?

Robzo
25.05.2011., 18:39
Pozzz, nemogu busit uva jer imam pristeve tam, na desnoj strani mi je velik i boli na dodir, dok je na lijevom manji od rize i ne boli, ali mice se, to je potkozni prist, ne diram to i bla bla, kako to prije uklonit, da mogu otic busita svoje blatobranee

nataly2710
01.06.2011., 14:33
Mene su akne mučile dugi niz godina, i nakon mnoštva isprobanih losiona i kremica, od jeftinijih do jako skupih, pronašla sam što mi odgovara....

Jednom sam si onako tek toliko da uzmem neki losion za lice uzela u DM-u Balein sa salicilnom kiselinom! i ujutro sam se probudila bez ijednog novog prištića (a inače obavezno svako jutro po par malih novih) .... i nakon tj dana osjećala sam poboljšanje, osjećala sam da mi to paše licu i kupila cijeli set ( i korektor u boji, gel za umivanje, i noćnu kremu) i odonda sve to koristim i lice mi je suuuuuper!!!

korektor u boji kože je odličan, ako se i pojavi koji prekrijem s njim, i znam da mi je prištić sakriven i to s nečim zdravim, a ne puderom ili sl.

Eto htjela sam to iskustvo podijeliti s vama! Ne znam kako će kome odgovarati, ali vrijedi probati jer ne košta puno, sve je do oko 20 kn! Ja imam mješovitu kožu i meni pomaže!

Dakle, pokušate ubiti akne i prištiće Balea preparatima sa salicilnom kiselinom i cinkom (tamnoplava linija proizvoda).

To su moje preporuke, meni pomaže pa nadam se da će još nekome!!!

dragon R.I.P
05.06.2011., 01:06
Bok
Imam problem. Imam prištići na ramenima. Nisu gnoji, sitni su, teško se istiskuju, ne svrbe i estetski su odvratni. Imam maturalac ubrzo pa bih vaz zamolijo da mi ,ako znate išta šta pomaže to i kažete
Hvala

anita j
05.06.2011., 09:51
ja ih dobivam kad dođe ljeto, kao reakciju na sunce i to ako se nisam dobro namazala kremom.......izgleda gadno ali prođe za par dana.
ne pada mi na pamet stiskati prištiće, ne razumijem ljude koji to rade fakat. idi dermatologu, on će ti najbolje znat..... ja se moram mazati kremom s faktorom da mi se to ne događa.

Red_bullet
05.06.2011., 09:52
Bok
Imam problem. Imam prištići na ramenima. Nisu gnoji, sitni su, teško se istiskuju, ne svrbe i estetski su odvratni. Imam maturalac ubrzo pa bih vaz zamolijo da mi ,ako znate išta šta pomaže to i kažete
Hvala
sta ces obuci topic na maturalac da ce se vidjeti pristici? :lol:

dragon R.I.P
05.06.2011., 11:00
sta ces obuci topic na maturalac da ce se vidjeti pristici? :lol:

Ima jedna stvar zove se kupanje

mali buco
05.06.2011., 11:39
ako ih imaš kraće vrijeme, to ti je možda "alergija" na sunce i znoj, brzinski se riješi kortikosteroidom elocom u losionu (samo na liječnički recept! - opća praksa).

ako ih imaš dulje vrijeme, onda ti ne gine posjet dermatologu.

NjoBe
05.06.2011., 21:28
Onak` da pitam, imate li vi kakvih problema sa bubuljicama... meni najgore ove ispod donje usne.. sta vi koristite protiv ako vam uposte smeta i to...

XdsadX
06.06.2011., 11:01
evo da se i ja prikljucim temi.

smatram da imam cisto lice, no s vremena na vrijeme, npr. svaka 2 tjedna dobim pristic u podrucju trokuta (nos-krajevi usta-brada) i to samo tu i nigdje drugdje na licu... inace ne koristim nikakve preparate, samo neki antibakterijski puder od Green Line-a, s kojim jesam zadovoljna, ali svejedno mi se vidi malo izbocina na licu (sto je normalno), no zeljela bih reducirati mogucnost pojave istih na minimum koliko je moguce...

da li imate bilokakve preporuke?

procitala sam temu te vec zabiljezila neke savjete...

hvala

Sonja055
06.06.2011., 21:22
Bok ljudi...imam jedan problem koji do sada nisam nikad imala...inace nemam problema sa aknama i sl. no prije dva tjedna pa sve do sad su mi pocele akne po prsima i leđima....jeli ima itko sa slicnim problemom....mene jedino "plasi " sto je tako naglo doslo...mislim si , mozda je od znoja jer je zatoplilo :ne zna:...mozda najbolje da se javim dermatologu :rolleyes:

Silvery
07.06.2011., 00:37
Jeli imaš akne i po licu? Mislim da bi trebao prvo liječnik ustanoviti radi li se o blažem ili težem stupnju akni, a ne bi bilo loše vidjeti uzrok. Koliko je moguće naravno pa sukladno tome i prikladnu terapiju (ako bude trebalo). ;)
Ako se javlja tako naglo i baš na specifična mjesta može biti da se radi o hormonima (blagi poremećaj) pa možda budeš morala posjetiti i ginekologa (govorim iz vlastitog iskustva jer je slično tako bilo i odjednom se javilo i išlo). I prehrana također igra ulogu, tj. svakodnevnica.

Da ne duljim, akne na leđima nisu raritet osobito sada kada je toplije, a posebno ako nosiš odjeću koja ne propušta znoj ili npr. imaš malo više aktivnije lojne žlijezde.

HopeKU
12.06.2011., 16:06
Help!Imam užasne prištiće po nogama,mislim bilo ih je i prije,al sada ih je sve više!
Probala sam peeling na suho i kreme s ureeom, i tako tretiram noge već mjesec dana - bez rezultata,čak se malo i pogoršalo!!!
Dolazi ljeto i kak ću ja s takim nogama,najviše ih je na bedrima i onda to izgleda užasno kad obučem kratke hlačice!

Imali itko kakvih iskustava?Savjeta?Unaprijed hvala!

mare001
15.06.2011., 16:00
pozdrav
imam folikulitise na preponama,bedrima i propisana mi je dercome krema. imam i akne po ledima medutim kako mi je doktor svasta nesto objasnjavao,puno informacija na kraju nisam shvatila da li i leda da mazem tom kremom? ima tko kakva iskustva?

Lavoisier
16.06.2011., 18:56
Znaci imam 17 godina i do prije pola godine pocele su mi izlaziti nekakve bubuljice po licu koje su jako crvene i imaju mali oblik loptice ispod koze .Mazao sam razlicitim kremama protiv pristica ali mi nista nije pomoglo vec one same produ za 2-3 tjedna .Na malo jaci dodir poprilicno bole sto me jako iritira ,a izlaze na podrucju brade .Jeli iko iskusio slican problem ?

loko26
19.06.2011., 20:59
evo ja imam jedno pitanje...zanima me kakva je efikasnost ljecenja akni u sloveniji,jer tu kod nas sam vec sve probao(razne kreme i sad trenutno pijem tablete)i nista nije dalo neke vece rezultate??i da ispricavam se ako sam nes zabrljo jer nemam bas iskustva s ovim forumima...:confused:

max*
20.06.2011., 00:14
evo ovak, znaci imo sam prist na licu, to je bilo vise kao nesta 2 u 1 il tak nest, al ugl vidlo se dosta i ja htio da sto brze prode, a kako uvjek sve pristice tiskam i neam neke rupe il tak nest ugl nie mi neki problem, al otkako sam istisko taj prist o kojem pricamo ispod koze mi se cini kao da je jos ostalo nesta i da je to zaraslo, to je bilo vec prije 6 mjeseci, i otada se stalno na tom mjestu vidi onako smeda mrlja kao il tak nest, neznam kak da to maknem, probo sam i mazat kaladontom, onda necim protiv pristeva, pa ispirat, pa onaj puder smedi sto se nevidi, ma ugl dost toga, i svaki put kad predem rukom preko toga osjeti se zadebljanje na tom mjestu, ima neko neki savjet kak da se toga rjesim?????????

Ryuujin
20.06.2011., 13:35
ima jos jedna tema za akne ovdje

http://www.forum.hr/showthread.php?t=189459&page=492

i na prirodnoj kozmetici,ako netko slucajno nije vidio. mozda si nadete nesto sto bi vam pomoglo tamo :)

Mentolman
20.06.2011., 15:45
evo imam i ja problema na licu.. neznam tocno sta (akne ili sta je to )
jel imam tezi oblik ili blagi :D imam 21 godinu al nikako se rijesit tog sr...
ima ko ideju s cim to ocistiti ??
evo slika: prva (http://desmond.imageshack.us/Himg838/scaled.php?server=838&filename=slika002ge.jpg&res=medium) druga (http://desmond.imageshack.us/Himg710/scaled.php?server=710&filename=slika001a.jpg&res=medium)
jel ima kakva prirodna metoda nije bas da mi se ide dermatologu..

Mobile
23.06.2011., 12:47
:o
Imam 20 godina i donedavno nisam imala nekih velikih problema s kožom lica, čak ni u pubertetu s prištićima, tek s ponekim koji bi se pojavio, ali ništa strašno. Tada sam mislila da mi je taj prištić užasan i jedva sam ga mogla gledati u ogledalu. Moji problemi s kožom su počeli krajem 12 mj. 2010. godine. Naime, tada mi se na desnom obrazu pojavilo crvenilo praćeno blagim žarenjem i zatezanjem kože. Kako je bio zimski period, pretpostavljala sam da je to od bure i hladnoće. No, crvenilo ni nakon 15 dana nije prolazilo. Počela sam stavljati obloge od kamilice na zahvaćeno područje nekih 3 tjedna, ali ni tada nije odlazilo, čak se i proširilo i postalo izrazitije crveno. Tada, nakon nekih 2 mj. od pojave crvenila na desnom obrazu otišla sam dermatologici. Dermatologica mi je prepisala terapiju Doksiciklinom (kapsule), obloge fiziološke otopine, mazanje Skinorenom navečer, Avene Clean-Ac hidratatnu kremu ujutro i čišćenje lica Avene kremom za umivanje. Dijagnoza je bila erithema faciei i srednji oblik akni. Nakon 1 mjeseca otišla sam na kontrolu. Stanje se popravilo, nije više bilo zatezanja niti žarenja obraza, a i crvenilo se donekle smanjilo, nij bilo toliko intenzivno.Sljedeća kontrola je po potrebi. Također mi je dermatologica propisala Cicalfate od Avene kojeg sam stavljala 14 dana na zahvaćeni desni obraz i Cleanance emulziju sa zaštitnim faktorom ( narančasto pakiranje). Terapiju sam uredno provodila, možda samo napravila pauzu sa Skinorenom 2-3 dana kada sam vidjela da mi nekako intenzivno djeluje na obraze. Nakon mjesec dana bila sam kod kozmetičarke na čišćenju lica koja mi je rekla da je dobro što sam došla da mi se očiste crni prištići. Također je savjetovala da ne stavljam Skinoren na obraze jer su mi previše isušeni, a koža mi je na obrazima tanka. Sada, desni obraz mi je i dalje crven, ali nekako mi se čini da koža zdravije izgleda, ali mi se i lijevi obraz malo crveni( pretpostavljam od Skinorena ), prištića i dalje imam na T-zoni. Eto, kad sam sve to sad napisala, najprije se ispričavam na duuuuugggggggooom postu i molila bih ako je netko imao slična iskustva da odgovori. Hvala puno

gold_girl
23.06.2011., 20:08
Ja sam imala akne prije godinu dana i to ne bi poželjela ni najgorem neprijatelju. Bilo ih je najviše po obrazima i bradi. Inače imam jako svijetlo i osjetljivo lice i sredstva koja mi je preporučio dermatolog su mi više iziritirala kožu a manje pomogla (clindamicin,skinoren,dercome, differin gel). Lice mi je bilo toliko upaljeno i crveno da to nisam mogla prekrit niti sa deset slojeva pudera. Okrenula sam se prirodnijim sredstvima da ne završim spaljene face. Svako jutro i večer bi ispirala lice u octu razrijeđenom s vodom koji super čisti i ne iritira, onda bi namazala s uljem od kantariona koje ublažava crvenilo i ožiljke. Svaki dan bih pila jednu litru čaja od majčine dušice. Od toga mi se akne nisu više pojavljivale. Danas mi je lice kao nekoć i konačno mogu van bez teške šminke.

S kakvim octom? Pretpostavljam od jabuke, jer je alkoholni prejak. A to ulje, gdje to ima kupiti i jesi to stavljala samo na akne, ili na cijelo lice? Evo meni su nažalost sve te kremice koje sam dobivala od dermatologa uništile lice, sve je izritirano, crveno, a akne su i dalje tu..

sparina123
23.06.2011., 22:12
kantarionovo ulje sam ja sebi kupila na trešnjevačkom placu, ima jedan čovjek kaj dolazi nedjeljom i prodaje domaće proizvode iz dalmacije, on sam to radi
štand mu je naprijed iza cvjećarne, pa su one kumice sa cvijećem iza njih je on, mislim treći red nisam sigurna, ima 3 veličine flašica, po 10, 15 i čini mi se 20kn, meni to ulje nekad susjeda kad sam na moru napravi, dobro je za sve

eem-ica
24.06.2011., 21:01
Bok ljudi...imam jedan problem koji do sada nisam nikad imala...inace nemam problema sa aknama i sl. no prije dva tjedna pa sve do sad su mi pocele akne po prsima i leđima....jeli ima itko sa slicnim problemom....mene jedino "plasi " sto je tako naglo doslo...mislim si , mozda je od znoja jer je zatoplilo :ne zna:...mozda najbolje da se javim dermatologu :rolleyes:

Nisam redovno čitala temu, pa ne znam jel već netko možda spomenuo Cosmel mlijeko za tijelo s 14% AHA... to ti definitivno preporučam :)

Nemam prištića po licu (ok, nekad se neki pojavi :D), ali po leđima i dekolteu su mi se pojavili sitni prištići i par upaljenih prištića... po preporuci sam kupila to mlijeko za tijelo i stvarno mi je pomoglo.

Pa možeš probati s tim, ako već nisi išla dermatologu.

gold_girl
25.06.2011., 10:55
kantarionovo ulje sam ja sebi kupila na trešnjevačkom placu, ima jedan čovjek kaj dolazi nedjeljom i prodaje domaće proizvode iz dalmacije, on sam to radi
štand mu je naprijed iza cvjećarne, pa su one kumice sa cvijećem iza njih je on, mislim treći red nisam sigurna, ima 3 veličine flašica, po 10, 15 i čini mi se 20kn, meni to ulje nekad susjeda kad sam na moru napravi, dobro je za sve

E tnx, jedan dan ću se zaletiti do tamo:)

rap_boy
25.06.2011., 10:57
Meni su ostale kao neke smeđe fleke od prištića po leđima.
Kako ih se rješiti?

shhiya
11.07.2011., 14:24
pozdrav dobri ljudi

naime, borim se s aknama već skoro 9 godina, s tim da sam prešao sve moguće oblike i bolesti i tretmana, pa od običnim prištića pa do teških upalnih obraza gdje bi mi po cijeli donji dio obraza znao bit jedna velika upaljena potkožna akna. taj "maksimum" bolesti, nazovimo ga tako, je trajao 4 godine (od prvog do četvrtog srednje, praktički). hvala bogu stanje je popravilo od tad, ali još uvijek je to katastrofa. svakih 6-9 mjeseci mijenjam terapiju jer je priča uglavnom ista. dobijem terapiju, nije bitno koliko jeftinu ili skupu, kako i kad, koristim je neko vrijeme, postoji period kad se to polagano smanjuje, primiruje, tek da bi za recimo nekih 2-4 mjeseca se primijetio nekakav pomak. nastavljam tako neko vrijeme, ali uvijek da će se jedna stvar dogoditi. a to je sve to prestane djelovati nakon nekog vremena, i ja u kratkotrajnom "bljesku" akni u samo tjedan dođem na početno stanje dok ne budem prisiljen otići na terapiju čišćenja lica kod kozmetičarke, te nakon što sve to prođe moram mijenjati terapiju jer prethodna više ne djeluje.

i tako vječito u krug idem. ja vam uistinu ne mogu opisat kako se grozno osjećam, samopouzdanje ne da mi je nula, nego -∞, u životu nisam mogao imati niti prijatelja, a o nekim većim socijalnim vezama da ne govorim. trpio sam i izrugivanja, i blaćenja, i ignoriranja. svaki moj pokušaj bilo kakve socijalizacije je propadao u roku deset do petnaest minuta. dan danas sam sebe ne mogu u zrcalu pogledat bez da poželim da sam netko drugi.

najgore od svega, to je sve došlo do te granice da to više ne mogu trpjeti, osjećam se i odbačeno, i uništeno, i posrano (isprike na izrazu, ali stvarno ne znam kako da se izjasnim bolje nego tako), i počinju mi se svakakve misli motat po glavi, i sve ćešće razmišljam o tome da dignem ruku na sebe, i to sve manje i manje kontroliram. vidim i znam i sam da to nije u redu, ali polagano odustajem od svega toga.

stvarno ne želim takvo nešto napraviti, i stvarno želim imati normalan život, ali kojim kod snagama da to radim ne uspijeva mi. što god da radim, samo mi se sve iz dana iz dana ruši. nemam ni s kim razgovarat, roditelji ne dolaze u obzir jer oni znaju kako mi je, ali sve što od njih mogu dobit je samo riječi utjehe da to nije toliko strašno kao što se čini, jer znam da znaju da nije tako, i jednostavno ne mogu ništa drugo ni reć. što je najgore, danas i to nije toliko strašno koliko je bilo, ali još uvijek je katastrofa. posjet psihijatru mi je padao na pamet, ali toga se iskreno bojim jer ne znam koliko je to lako anonimno učiniti. drugo, imam sam dovoljno znanja oko toga, i što mi je i kako mi je, psihički i fizički, ali moje tehnike (koje su na kraju krajeva iste tehnike koje bi psiholog upotrijebio na meni) su sve manje učinkovite.

uz sve to, čak i da jednog dana ozdravim, imam toliko ožiljaka, da mi "ozdravljenje" neće odigrati veliku ulogu.

za ne falit, upravo danas mi je ponovno počelo izbijat ratno stanje na lijevom obrazu, i polagano na desnom, otprilike 8 mjeseci nakon što sam počeo sa zadnjom terapijom. ovdje ću priložit dvije slike čisto da vidite o čemu je riječ:

desni obraz: http://oi55.tinypic.com/2lke715.jpg
lijevi obraz: http://oi51.tinypic.com/b7amg3.jpg

ovu priču već znam unaprijed. u idućih 48 sati, stanje na lijevom obrazu će se pogoršati, količina, dubina i veličina svih prištića i akni će se uvećat za najmanje 300%, a desni obraz će izgledat kako sad izgleda lijevi, i to će eskalirat prema sve gorem stanju, pa sve do nastanka potkožnih akni, dok ne odem kozmetičarki na dva sata mučenje sa njezinom spravom iz pakla.

ovdje bih zamolio ako itko ima ikakav odgovor ili savjet na jedno od pitanja:

1. zbog kojih razloga je moguće da mi je desna strana uvijek u "boljem" stanju nego desna?
2. kako si, eventualno, pomoći po pitanju ožiljaka jednog dana?
3. koji je najdrastičniji kiruški potez koji mogu napravit po pitanju akni općenito? ne zanima me cijena, ne zanima ni vrijeme oporavka, niti opasnost, niti bilo šta, želim samo znati kako da odem pod nož i da se toga riješim, pa makar mi cijela prva dva sloja koža morali odstraniti.

od tog svega mi je ovo treće najbitnije. stvarno posustajem, i ne mogu više voditi ovu bitku, a zbog ožiljaka i svih muka kroz koje sam prošao, čak i da ih se jednog dana riješim, sve će mi to bit pirova pobjeda.

ja se iskreno ispričavam na podužem postu, ali sam stvarno morao negdje olakšati dušu.

Malo kasni odgovor, ali ono što trebaš učiniti jest kontinuirano liječiti akne odlaskom kod kozmetičara ( raspitaj se za dobre) i svaki tjedan odlaziti na čišćenje lica da ne bi došlo do upala kod kojih se ispod obraza stvore kanalići i vojska akni. To je prvi korak. Drugi bi bio da se posavjetuješ s kozmetičarkom ili dermatologom (preporučujem privatnike jer na socijalnom ne pridaju neku veliku važnost aknama osim ako ti se ne napravi aktivna Himalaja, a tada je što se ožiljaka tiče kasno) o dermoabraziji i drugim metodama koje mogu pomoći. Nemoj čekati da ti se napravi vulkan pa tek onda ići na čišćenje.
Evo nekoliko linkova :http://www.estetskikirurg.com/estetski-kirurski-zahvati/mehanicka-dermoabrazija.shtml

http://openbiz.com.hr/Entity/Presentation/?DisplayEntity=61404

http://www.poliklinika-nemetova.hr/default.aspx?id=143

I ne gubi volju za životom zbog ožiljaka od akni. I sama ih imam i znam otprilike kako ti je, ali to nije razlog da odustaneš od života! Sjeti se da ima puno gorih nevolja i sranja u životu od ožiljaka od akni. To meni pomaže kad mi je teško i kad mi se sve skupi. Eto, nadam se da si još negdje živ i da ćeš pročitat ovaj post. Sretno!

I za sve nas koji se ni krivi ni dužni moramo još i s aknama zajebavat ( ko da život sam nije dovoljno zajeban što si stariji) evo jedna pjesmica za raspoloženje http://www.youtube.com/watch?v=R8SIvRdIRDg&feature=related

pusa svima!!:p:)

Vergilies
11.07.2011., 16:45
Kad sve ove savjete pocmem citati - samo mogu zaključiti da netkom nešto djeluje, ako su vam tvrdnje točne. Ja ne kažem da kreme ne mogu pomoći , niti da tableta kao Diana ili roacutan ne mogu, sve to može pomoći ALI onima koji nisu vodili dugotrajne rezultate probajte ljecenjem iznutra !!! To ne znaci da prestanete koristiti kreme koje vam odgovaraju , nego pored toga pazite šta jedete i radite detoksikaciju - ništa vas ne košta a još manje šteti organizmu čak naprotiv pomaže. Napravite dijetu 1 dan .. Pijte samo vodu i unosite limun jabuke ( ako sam mogao ja možete i vi) time će jetra koliko toliko predahnuti . Nakon toga NE Jedite MLjEko, Kruh, krumpir meso osim piletine i obavezno dnevno popiti 2 litre vode + 1 čaja (zeleni) ili limunada ( kombinirajte) i to radite tako 7 dana.. Ako ne vidite rezultate , iprekinite al još nisam čuo nitkoga da nije primjetio kako mu je stanje na bolje oslo ... Teško zacinjena hrana pogoduje jetri da stvara višak sebuma koji se zacepljava u pore jer toliko ga ima da ne može sav izaći i uz dodir bakterija nastaju akne.. Za akne treba duže vrijeme ne može preko noći treba bar mjesec dana.. Ja nisam carobnjak da kažem da je ovaj savjet pravo rijesenje za akne jer da je otvorio bi dermatoloski ordinaciju i zaradzivao :) ako imate vremene dok radite "dijetu" koju sam napisao 7 dana da budete na moru i kupate se al ne suncate ( još vise će te vidjeti rezultate) ... Jer nema bolje stvari od vanjskog čišćenja lica do mora! I zadnje sto vam imam reci kada spavate ne spavajte na jastucnicama duže od 3 dana! Jer prljava kosa, prašina, bakterije i ostala stanja koja gmizu vi stavljate lice i onda ujutro pogled u ogledalo i vidite 3 ili vise nove akne! Ja svake večeri koristim papir kuhinjski velikog formata kao podlogu na koje stavljam lice i to mi je pomoglo! Al nije riješilo problem.. Morate sve kombinirati!

Pozdrav svima !

shhiya
11.07.2011., 19:25
@Vergillies: prije nego si netko sam postavlja dijagnoze i provodi "detoksikaciju" trebao bi razmisliti o tome da jednostavno posjeti liječnika opće prakse ili ginekologa za uputnicu jetreneprobe i onda, na temelju nalaza, primjeni terapiju. Malo besmislen savjet i nepismen post.Ne melji gluposti:kava:

Vergilies
11.07.2011., 21:29
Vidim da si neupucen/a u ovu priču .. Ja sam imao jake probleme i išao sam na jetrene probe a nalazi su bili uredu. Koristio Antibiotike kreme itd!! Jetrene probe nemaju veze sa time dali netko ima ili nema akne, zato molim te ne širi glupe informacije! Ono sto je bitno da prehranom unesu vise oksidanata kroz vitamine kako bi sve sto ne valja izašlo . A kao drugo za detoksikaciju tijela ne treba ti uputnica niti dermatolog, dovoljno je da se pazi sto se jede i koriste vitamini kao A, C te betakaroten, puno tekućine - zato molim te ne širi nebitne stvari! A svi koji su probali ljeciti ovim ili onim putem nešto poduzeti za čišćenje organizma i pravilna prehrana nije požalio!

shhiya
12.07.2011., 22:16
Vidim da si neupucen/a u ovu priču
Ovo nije priča već hrpa nesuvislih i nepismenih rečenica.

.. Ja sam imao jake probleme i išao sam na jetrene probe a nalazi su bili uredu. Koristio Antibiotike kreme itd!! Jetrene probe nemaju veze sa time dali netko ima ili nema akne,

Prvo kažeš da si imao jake probleme-pretpostavljam problem s aknama jer ovo je i tema o aknama. A onda slijedi izjava "Jetrene probe nemaju veze sa time dali netko ima ili nema akne..."-valjda si učio biologiju u školi pa znaš koju funkciju jetra ima. Ona može biti uzrok akni, dakle jedan od hrpu mogućih uzroka ( koje ne znamo dok nemamo nalaze pred sobom).

zato molim te ne širi glupe informacije!

Valjda si sad zaključio tko širi glupe informacije. :kava:

Ostatak tvog posta neću ni komentirati jer je iz aviona vidljivo da nemaš pojma ( ali ni trunke) i melješ budalaštine. Ali ajde, nije da je zakonom zabranjeno.

Inače, tvoj post ne bih ni komentirala da količina gluposti koju si napisao nije dosegla vrhunac. Nije mi te namjera uvrijediti, samo upozoriti da ne širiš neistinite tvrdnje i preporuke jer bi te netko s malo godina i nedovoljno iskustva i znanja zaista mogao poslušati i napraviti još veće sranje neg što je.
Aj bok.:kava:

Silvery
13.07.2011., 14:24
Please nemojte se prepucavati.;)

magjar07
14.07.2011., 09:44
evo imam je dan problem... prije sma bio sklon prištevima sad je sve to prošlo bez posljedica... ali... svako malo mi se pojavi jedan veći potkožni prišt na nekom dijelu tijela. Neki prođu bez posljedica al za sada su mi dva ostavila nekakvo zadebljanje smeđe ili tamno ružičaste boje (jedan na prstima drugi na nogi). Tvrdi su dosta i svako malo kad me počnu svrbiti stisnem i iz njih izađe tvrda nakupina nečega. Bio kod doktorice ona keže proći će. Nije da mi smetaju al estetski razloz:)i su tu

MasterChief
14.07.2011., 20:00
Pozdrav,

imam 28 g. i već godinama imam problem sa aknama. Stanje nije strašno ali skoro pa uvijek imam nekoliko upala po licu koje se stalno izmjenjuju (kao i na leđima, prsima). Također kada odem na more i to samo na jedan dan izlaganja suncu, slijedeći dan dobijem upale po cijelom tijelu (leđa, prsa, lice).

Razmišljam da probam navedeni tretman. Zanima me gdje se u ZG za to može naručiti? Koliko košta? Te da li postoji mogućnost da dermatolog napiše uputnicu za navedeni tretman?

Hvala

negro_gato
16.07.2011., 17:26
ja imam jedan problem, kao mlađi sam imao prištiće po licu, ne previše ali bilo ih je, no sada sa 22 godine imam to crvenilo na licu, te dosta otvorene pore. crvenilo je najizrazitije na nosu i obrazima, nešto manje na čelu, brada i ostatak ne. prilično me iritira i zbog toga izgledam barem 2 nijanse tamnije no što jesam.

ima li itko sličan problem, je li ga netko zna riješiti?

sandox
17.07.2011., 10:20
evo ovako pozdrav svima imam nekoliko pitanja, sigurno neki od vas imaju sličnih problema ako ne i istih kao ja, ovako imam 18 god i po licu imam crvenila i ožiljaka od prištića, a samih prištića i nemam baš puno, poneki dođe, pa bi me zanimalo iz vaših vlastitih iskustava koja je krema najbolja za ublažavanje i uklanjanje crvenila i ožiljaka? hvala

dvuk
17.07.2011., 12:47
poz... prije otprilike godinu dana su mi se pojavili prištići po ramenima i leđima...koristila sam razne pilinge, cak i ona sredstva s klindamicinom sto se dobivaju na recept... nista nije pomagalo.probala sam sa suncanjem...nesto se osušilo ali brzo se vrati... sada imam dosta oziljaka crvenih i smeđih i ne znam sta da radim :///...kako da se rjesim pristica a onda i oziljaka??

ante123456
18.07.2011., 22:08
ja imam jedan problem, kao mlađi sam imao prištiće po licu, ne previše ali bilo ih je, no sada sa 22 godine imam to crvenilo na licu, te dosta otvorene pore. crvenilo je najizrazitije na nosu i obrazima, nešto manje na čelu, brada i ostatak ne. prilično me iritira i zbog toga izgledam barem 2 nijanse tamnije no što jesam.

evo ovako pozdrav svima imam nekoliko pitanja, sigurno neki od vas imaju sličnih problema ako ne i istih kao ja, ovako imam 18 god i po licu imam crvenila i ožiljaka od prištića, a samih prištića i nemam baš puno, poneki dođe, pa bi me zanimalo iz vaših vlastitih iskustava koja je krema najbolja za ublažavanje i uklanjanje crvenila i ožiljaka? hvala

poz... prije otprilike godinu dana su mi se pojavili prištići po ramenima i leđima...koristila sam razne pilinge, cak i ona sredstva s klindamicinom sto se dobivaju na recept... nista nije pomagalo.probala sam sa suncanjem...nesto se osušilo ali brzo se vrati... sada imam dosta oziljaka crvenih i smeđih i ne znam sta da radim :///...kako da se rjesim pristica a onda i oziljaka??

jeli vam palo na pamet da probate otic kod dermatologa? :top:

dvuk
19.07.2011., 02:09

joj sto si pametan...to je nesto nevjerojatno...
bila sam i klindamicin nije pomogao... poz

maza116
19.07.2011., 12:41
evo jedan mali recept za pomoc kod akni... nece vas rijesiti svih problema ali ce pripomoci zasigurno. trebate samo otici u ljekarnu i traziti ovo, kosta oko 25 -30 kn.

aknespiritus 100 g:
propylenglycolum - 10 g
alcohol isopropylicus - 40 g
acidum salicylicum - 5 g (ili 10 g ako se radi o jakim upalama, ali bolje poceti s 5 g)
aqua purificata - ad 100 g (to znaci 45 ili 40 g)

ja sam si ga i pravila i koristila i pomaze.. (student farmacije). malo pecka, ali to je normalno i dobro bi bilo poslje nanjeti neku neutralnu hidratantnu kremu, jer moze se dogoditi da dosta osusi kozu, ovisi o tipu koze.

locco rocco
20.07.2011., 14:11
a kako točno si to pravila maza? ja sam prije imala velikih problema sa aknama. stanje se znatno poboljšalo kada sam počela piti kontracepcijske, ali ih već duže vrijeme ne pijem. uz to, počela sam koristiti avene cleanence k kremu sa aha i bha kiselinama, i stvarno je super! i dalje mi se lice ponekad pokvari, al sad je super u usporedbi sa onim prije 5-6 godina. jedino što me muči je masna koža i velike pore. počela sam si radit maske od zelene gline, nije loše, ali nije ni čudotvorno.

negro_gato
20.07.2011., 22:53

jeste ante jeste. odem tamo, a ona mi na reklamnom blokiću od Vichyja napiše par krema od Vicgyja koje da kupim. nikad, pa ni tad!!!

još jednom:

maza116
21.07.2011., 13:53
a kako točno si to pravila maza? ja sam prije imala velikih problema sa aknama. stanje se znatno poboljšalo kada sam počela piti kontracepcijske, ali ih već duže vrijeme ne pijem. uz to, počela sam koristiti avene cleanence k kremu sa aha i bha kiselinama, i stvarno je super! i dalje mi se lice ponekad pokvari, al sad je super u usporedbi sa onim prije 5-6 godina. jedino što me muči je masna koža i velike pore. počela sam si radit maske od zelene gline, nije loše, ali nije ni čudotvorno.

ok, ja sam to pravila jer se i skolujem da radim te stvari, ti sama neces moci, ali zato odi s onim napisanim receptom iz proslog posta (tocno kako sam napisala sastave) u ljekarnu i oni ce znati sto s tim trebaju, oni ce to napraviti. uglavnom to je kao tonik/vodica koji se nanosi vatom na lice za ciscenje, dezinfekciju, skuplja pore i ublazuje upale i crvenila.
meni je pomogao, imala sam i ja tih problema, doduse ne kronicnih ali poprilicno.

mali buco
21.07.2011., 21:44
evo jedan mali recept za pomoc kod akni... nece vas rijesiti svih problema ali ce pripomoci zasigurno. trebate samo otici u ljekarnu i traziti ovo, kosta oko 25 -30 kn.

aknespiritus 100 g:
propylenglycolum - 10 g
alcohol isopropylicus - 40 g
acidum salicylicum - 5 g (ili 10 g ako se radi o jakim upalama, ali bolje poceti s 5 g)
aqua purificata - ad 100 g (to znaci 45 ili 40 g)

ja sam si ga i pravila i koristila i pomaze.. (student farmacije). malo pecka, ali to je normalno i dobro bi bilo poslje nanjeti neku neutralnu hidratantnu kremu, jer moze se dogoditi da dosta osusi kozu, ovisi o tipu koze.

ima li taj tonik neko ime/bar kraticu?

mene napale akne unatrag par tjedana, a godinama mi je ten bio ok. :tuzni:

maza116
22.07.2011., 12:50
ima li taj tonik neko ime/bar kraticu?

mene napale akne unatrag par tjedana, a godinama mi je ten bio ok. :tuzni:

"aknespiritus" na latinskom, pa napisala sam... ali ako samo to kazes u ljekarni nece znati na sto mislis. ako mislis uzimati, prepisi si sve na papir i odnesi u ljekarnu.

mali buco
22.07.2011., 14:19
"aknespiritus" na latinskom, pa napisala sam... ali ako samo to kazes u ljekarni nece znati na sto mislis. ako mislis uzimati, prepisi si sve na papir i odnesi u ljekarnu.

isuse, ja sam mislila da je antespiritus sastojak :brukica:

okej, budem im pokazala.

a je li mi možeš reći koliko je to slično SRS losionu (on se navodno više ne mućka, a radi se o salicilnoj kiselini, resorcinu i joše nečemu, prebrišeš lice pa ispereš malo kasnije)?

i je li ovaj tonik pogodan za blaži slučaj vulgarnih akni? :zubo:
inače imam samo mitesere koji se katkad upale, ali sad baš imam loš ten radi pcos-a valjda.

može i na dekolte, leđa?

edit: ne antespiritus, aknespiritus! :facepalm:

maza116
22.07.2011., 22:56
ovo ne moras ispirati.. i da, sadrzi salicilnu kiselinu koja ima antiupalna svojstva. pomaze kod tih stvari, ali ne znam koliko je (i da li je) slicno tom SRS losionu o kojem pricas.
mozes i na tijelo i lice, nije to bas toliko posebno da bi moglo izazvati nekakve druge nuspojave osim sto je moguce da se na mjestima izsusi koza pa da se peruta... piling i hidratantna krema uz to obavezno.

mali buco
22.07.2011., 23:19
ovo ne moras ispirati.. i da, sadrzi salicilnu kiselinu koja ima antiupalna svojstva. pomaze kod tih stvari, ali ne znam koliko je (i da li je) slicno tom SRS losionu o kojem pricas.
mozes i na tijelo i lice, nije to bas toliko posebno da bi moglo izazvati nekakve druge nuspojave osim sto je moguce da se na mjestima izsusi koza pa da se peruta... piling i hidratantna krema uz to obavezno.

hvala ti, budem ga nabavila!

brada mi je u komi... :rolleyes:

alba chiara
23.07.2011., 19:55
:w u zadnje vrijeme tražim neke maske za lice (i kosu) koje se mogu doma napraviti. i tako sam naletila na par maska protiv akna pa da ih podijelim s vama.
1. Izgnječite krastavac i pomješajte ga sa sokom jednog limuna. Nanijeti na prethodno očišćeno lice te nakon 10minuta oprati lice.
2. Pomiješati žlicu integralnog brašna od riže, žlicu vode (ili jogurta), žlicu gline, i kap eteričnog ulja od Tea Tree. Nanijeti na lice te nakon 10-15 minuta isprati s mlakom vodom.

Protiv mitesera - Sok od limuna nanijeti najmanje 3puta na dan na pogođeno područje. Da bi se poboljšao učinak koristiti 2 puta tjedno masku protiv akna.

ivana_12
25.08.2011., 15:11
Ja se već godinama borim protiv akni .Posjetila sam sve moguće dermatologe i isprobala sve moguće kreme i lijekove.Sada imam 19 god,ali šta mi to vrijedi kad je moja mladost prošla.Mrzim tu bol koju osjećam na licu,mrzim to što po cijele dane sjedim u sobi sama samo da me ljudi ne vide,mrzim to što ne mogu normalno jesti sa obitelji jer im ne želim zgađivat jelo,mrzim to što se ne mogu normalno družit s prijateljima,mrzim to što svaki dan plačem prije škole,mrzim to što se ne mogu ići kupati s prijateljima,mrzim to što kosu nabacujem na lice.Već odavno nemam cilja u životu i već godinama se ničem ne veselim.Više Nemam snage nadati se da će jednoga dana bit bolje.

Jabuka_Ja
26.08.2011., 09:53
moje lice opet ludi... bila sam u srijedu kod dermatologice i prepisala mi je klindamicin losion, srs losion i effaclar K od La Roche-Posaya. Srs losion sam naručila, tak da to još ne koristim, zasad samo ova ostala 2 preparata. Već 2 dana koristim te preparate i još nisam primjetila nikakvog poboljšanja, ali nastvaljam dalje korisiti. Naravno, katastrofalnom stanju na mom licu pogoduju ove vrućine, stalno se znojim i sjajim...

ROY2
27.08.2011., 16:26
Ja se već godinama borim protiv akni .Posjetila sam sve moguće dermatologe i isprobala sve moguće kreme i lijekove.Sada imam 19 god,ali šta mi to vrijedi kad je moja mladost prošla.Mrzim tu bol koju osjećam na licu,mrzim to što po cijele dane sjedim u sobi sama samo da me ljudi ne vide,mrzim to što ne mogu normalno jesti sa obitelji jer im ne želim zgađivat jelo,mrzim to što se ne mogu normalno družit s prijateljima,mrzim to što svaki dan plačem prije škole,mrzim to što se ne mogu ići kupati s prijateljima,mrzim to što kosu nabacujem na lice.Već odavno nemam cilja u životu i već godinama se ničem ne veselim.Više Nemam snage nadati se da će jednoga dana bit bolje.

hej, pa nemoj tako razmišljati, mladost ti je tek počela i cijeli život je pred tobom, moraš vjerovati da će biti bolje i ne smiješ se zatvarati unutar četiri zida, izađi s društvom van i zabavi se i zaboravit ćeš na akne...sjedenje u sobi će ti samo pogoršati situaciju

elenam
01.09.2011., 14:32
Prije pola mjeseca mi je ozbio potkožni gnojni prištić i odtad nije prošao.Znate li što da radim?Ako odem kod kozmetičarke i ona mi ga probuši,hoće li mi se vidit jako crvenilo i hoće li mi ostat ožiljak?I hoće li mi se ponovno vratiti?

wkd
02.09.2011., 22:14
jbte otvoria sam temu i nist...
sta kada se akne pocnu pojavljivati na potiljku i na tim mjestima pocne opadati kosa?
vec sam obrija koplet glavu i cekam da se smiri, da li neko ima iskustva sa tim? bilo kakav savjet?

Danijel.M5
02.09.2011., 22:18
Neznam jeli neko vec napisao u prijasnjim postovim ,nisam nikada imao problema s prišticima i aknama ali bi se nasao koji na licu.Ako ih imate odite svom doktoru/ici i recite joj/mu da vam ispise recept za Klindamicin(mozete ga uzet i bez recepta ali onda se placa,ako ga uzmete s receptom ne placa se) nanosi se ujutro i navecer i djeluje,meni je pomogao jako,a i mojim kolegama!
Nego moje pitanje glasi ja sad imam 18 godina dokle ce mi na licu izbijati tu i tamo pristici? Nije valjda da cu ih imat do kraja zivota,neki moji prijatelji nisu imali dosada niti jedan!

leeloo27
03.09.2011., 06:24
jbte otvoria sam temu i nist...
sta kada se akne pocnu pojavljivati na potiljku i na tim mjestima pocne opadati kosa?
vec sam obrija koplet glavu i cekam da se smiri, da li neko ima iskustva sa tim? bilo kakav savjet?

Traži uputnocu za dermatologa. Možda si si unjeo nekakvu bakteriju pa ti se zbog toga pojavljuju prištići, a za takve stvari se ide kod specijaliste.

Wictor
03.09.2011., 09:25
Nemojte istiskivati bubuljice. Ostavite ih kao ukras na licu dok ne nestanu same od sebe.
Inače, jedan liječnik je preporučio da ako je jednostavno ružno za gledati, da možete uzeti iglu te očistiti njome alkoholom i probušiti aknu pa vatom lagano istisnuti sadržaj. To će bubuljica misliti kao da je prirodno puknula te će oporavak biti brži nego da se istiskivalo. :)

Lilli_007
03.09.2011., 14:25
Neznam jeli neko vec napisao u prijasnjim postovim ,nisam nikada imao problema s prišticima i aknama ali bi se nasao koji na licu.Ako ih imate odite svom doktoru/ici i recite joj/mu da vam ispise recept za Klindamicin(mozete ga uzet i bez recepta ali onda se placa,ako ga uzmete s receptom ne placa se) nanosi se ujutro i navecer i djeluje,meni je pomogao jako,a i mojim kolegama!

Da, klindamicin pomaze, ali samo ako su akne uzrokovane bakterijama...
Prije pola mjeseca mi je ozbio potkožni gnojni prištić i odtad nije prošao.Znate li što da radim?Ako odem kod kozmetičarke i ona mi ga probuši,hoće li mi se vidit jako crvenilo i hoće li mi ostat ožiljak?I hoće li mi se ponovno vratiti?
Ne smijes tiskati potkozne, jer je to bas upala, tako da trebas cekati da sama "sazrije":rolleyes:. :)

CalvinC
04.09.2011., 17:57
Buduci da tema ima jakoo puno postova odusto sam od citanja na pola :D
Uglavnom,moj problem je sljedeci , imam 14 godina , i po licu , gornjem dijelu ruka tj. onim koji je ispod rukava i na leđima imam pristeve , i ajde ove po leđima sada nakon ljeta jos mogu trpiti jer ih nitko ne vidi , ali ove po rukama i licu dolaze do izrazaja ... lice mazem nekim kremama za isusivanje pristeva , i pomaze dosta , ali na rukama nema bas nekog ucinka , a i dosta su skupe , pa ih rade koristim za lice ... pa me zanima kako da ih se rjesim , uso sam u pubertet dost rano , s 8-9 godina , s 10 sam vec imo dlake po prsima i trbuhu pa sam se nado da će to do sada već polagano prolazit , ali neprolazi :S ... drugi problem je sta sam trgao pristeve po rukama dok su jos bili crveni i sada imam puno oziljaka po rukama , i izgledaju ko pristevi , ali zapravo nisu sada kako sam pocrnio ne vidi se toliko , al za mjesec-dva će opet biti isto , pa me zanima dal se moze nekako rijesti oziljaka ili bar il ublazit? neki su mi preporucili redovito solari kako bi koza bila iste boje kao i oziljci , ali to je em skupo , em cu biti stalno crn ko crnac :D :D ... i trece , kako sam bio glup rezao sam se , i sada imam oziljke po rukama , i to bi jos trpio da naravno ne pisu imena bivsih cura -.- ... a nista ne odbija vise cure nego kad vide ime bivse na mojoj ruci :S ... isto neznam kako da se tog rijesim ... Hvala :D :D :D

Lorenica
05.09.2011., 16:08

Jao kako te razumijem isto je bilo i meni.Zahtjevaj Roaccutane od dermatologa molim te!!Riješit će ti akne.

Lance_CRO
05.09.2011., 16:20
Da ne otvaram novu temu, zanima me dali švedska grenčica pomaže pri ožiljcima od akni i sl? ima li netko iskustva sa time?

Vlado2020
05.09.2011., 16:34
jel iko probao tamjanovo ulje za akne?

hrvoje dr.
05.09.2011., 16:38
Da ne otvaram novu temu, zanima me dali švedska grenčica pomaže pri ožiljcima od akni i sl? ima li netko iskustva sa time?
Postavite vaše pitanje na podforumu alternativno liječenje.

Tatjana3333
07.09.2011., 10:33
Već dva mjeseca imam problem sa prištićima u donjem dijelu lica sa lijeve i desne strane. Nekada se povećaju(ispupče), nekada smanje ali crvenilo u tom djelu lica ostaje. Svaku večer skidam šminku, umivam se sa prirodnim sapunom i ne pokušavam stavljati puder na tom dijelu lica. Imate li neki savjet za neku kremu,tonik....ili bolje da odem kod dermatologa?

Dugonoga
15.09.2011., 14:03
@ Ivana nemoj se toliko deprimirati oko akni. Moje lice, po tvom opisu, je bilo slicno tvome-pocela sam tretman kod privatnika prije 10 godina, probali smo toliko krema, tablete sam pila, losione, isla na ciscenja svaki mjesec, stavljala kiselinu da mi se ocisti i sada je toliko dobro lice da idem samo prije zime (da mi da ''jace'' kreme) i prije ljeta da se dogovorimo oko ''blagih krema''. Ona i kozmeticarka (radi kod dermatologinje) su toliko zadovoljne, ne sjecam se kada sam bila zadnji put na ciscenju lica. Vjeruj mi, prije ovoga sam bila ocajna, toliko da su me roditelji bili spremni voditi u drugi grad dermatologu. Ali, moras biti uporna, meni je tek nakon nekih 5-7 godina pocelo se dubinski cistiti lice tako da nisam imala vecih problema. Najgora razdoblja su mi bila kada bih pocela upotrebljavati neku kremu i pogorsalo bi mi se, pocele bi izlaziti potkozne, bolne kvrge. Dermatologinja mi je onda savjetovala da nastavim koristiti tu kremu jer se tek nakon mjesec dana pocnu vidjeti rezultati. Samo budi uporna!
Nego, htjela sam pitati ima li tko iskustva s Glytone kozmetikom? Preporucila mi je dermatologinja njihovu nocnu kremu jer sadrzi vocne kiseline. Kako, sva sreca :rock:, vise nemam velikih problema s aknama (izadje pokoja prije nego imam dobiti) sada krecemo s brigom oko oziljaka koji su mi ostali, a ta krema bi mi trebala pomoci. A za dan se jos moram odluciti koja mi vise odgovara: od La Roche Rosaya Effaclar K ili od Synchroline krema.
Svakome bih preporucila da ide kod dermatologa ako vidi da mu se pojavljuju akne u vecim kolicinama. Ako niste zadovoljni, probajte s drugim, samo pricekajte barem mjesec dana da vidite je li neka krema djeluje. Nemojte nista uzimati na svoju ruku ako toga ima u vecim kolicinama. A za oziljke je najbolje pricekati da akne prestanu izbijati (znam da se to cini jako dugo razdoblje) i onda pokusavati dermoabrazijom, vocnim kiselinama ili necim slicnim.

Luka4547
23.09.2011., 23:51
Ja ću se ubiti majkemi! Ne mogu ovako više!!!
Znam da postoje mnogi razlozi uzroka akni al kod mene se to ne moze skuziti! Pratio sam na netu uzroke (znam da ih ima brojnih , neki cak mogu biti razliciti kod muskaraca i zena) ja sam sve korako poduzeo i vise ne znam kako da si pomognem. Hocu umrijeti ne mogu ovako! .. Vadio sam krv..(to je bila ukupna krvna slika, moguca na sve promjene, papir s nalazima je bio dugacak 2 lista i nalazi su mi uredu, osim bilirubina koji je malo povećan. Radio sam gastroskopiju nemam helio bakterije nego blagi oblik gastritisa, al kazu nista strasno vecina ljudi takav oblik ima cak nisam ni tablete dobio. Vadio sam neka tri hormona i oni su mi u granicama normale. Moja dermatologinja je zbunjena jel je mislila da će u ovim pretragama naci uzrocnika mojih akni. Bio sam kod 3 dermatologinje u zagrebu i ni jedna mi nije pomogla. Ja znam da nesto samnom nije u redu, osjetim to jednostavno i znam da zbog necega imam dermatološke probleme. Ja vjerujem da su to hormoni odnosno muski hormon testerona koji meni cesto divljaju i ja to osjetim (iako imam 24) godine pubertet je davno iza mene.. Pio sam i roaccutan i nista! Dok sam ga pio bilo je super nakon 1 mjeseca sve po starom! Ono sto mene zanima kad zene imaju viska ovog hormona koji im stvara hormonalnu neravnotezu dobiju kontracepciske pilule na bazi hormona ili cega vec.. Zasto za muskarce ne postoji takve nekakve tablete koji ce unjeti određene hormone kako bi se dovelo do hormonalne uravnoteženosti ? Dali netko ima neki savjet iz slicnog iskustva pa da mi savjetuje,.. mozda i dermatologa kojeg ja nisam obišao.. ne znam stvarno... muka mi je kad ovo sada pišem ne znate kako!

ibraa
25.09.2011., 18:49
Ja ću se ubiti majkemi! Ne mogu ovako više!!!
Znam da postoje mnogi razlozi uzroka akni al kod mene se to ne moze skuziti! Pratio sam na netu uzroke (znam da ih ima brojnih , neki cak mogu biti razliciti kod muskaraca i zena) ja sam sve korako poduzeo i vise ne znam kako da si pomognem. Hocu umrijeti ne mogu ovako! .. Vadio sam krv..(to je bila ukupna krvna slika, moguca na sve promjene, papir s nalazima je bio dugacak 2 lista i nalazi su mi uredu, osim bilirubina koji je malo povećan. Radio sam gastroskopiju nemam helio bakterije nego blagi oblik gastritisa, al kazu nista strasno vecina ljudi takav oblik ima cak nisam ni tablete dobio. Vadio sam neka tri hormona i oni su mi u granicama normale. Moja dermatologinja je zbunjena jel je mislila da će u ovim pretragama naci uzrocnika mojih akni. Bio sam kod 3 dermatologinje u zagrebu i ni jedna mi nije pomogla. Ja znam da nesto samnom nije u redu, osjetim to jednostavno i znam da zbog necega imam dermatološke probleme. Ja vjerujem da su to hormoni odnosno muski hormon testerona koji meni cesto divljaju i ja to osjetim (iako imam 24) godine pubertet je davno iza mene.. Pio sam i roaccutan i nista! Dok sam ga pio bilo je super nakon 1 mjeseca sve po starom! Ono sto mene zanima kad zene imaju viska ovog hormona koji im stvara hormonalnu neravnotezu dobiju kontracepciske pilule na bazi hormona ili cega vec.. Zasto za muskarce ne postoji takve nekakve tablete koji ce unjeti određene hormone kako bi se dovelo do hormonalne uravnoteženosti ? Dali netko ima neki savjet iz slicnog iskustva pa da mi savjetuje,.. mozda i dermatologa kojeg ja nisam obišao.. ne znam stvarno... muka mi je kad ovo sada pišem ne znate kako!

kakvi su ti krajnici...navodno i oni mogu biti uzrok...nekima su nestale akne nakon vađenja...ali opet to je sve čula-kazala, ne mogu ti potvrditi iz prve ruke...raspitaj se malo o tome :ne zna:

nisamsvoj
17.10.2011., 17:31
pozdrav dobri ljudi
(...)
ovdje bih zamolio ako itko ima ikakav odgovor ili savjet na jedno od pitanja:

1. zbog kojih razloga je moguće da mi je desna strana uvijek u "boljem" stanju nego desna?
2. kako si, eventualno, pomoći po pitanju ožiljaka jednog dana?
3. koji je najdrastičniji kiruški potez koji mogu napravit po pitanju akni općenito? ne zanima me cijena, ne zanima ni vrijeme oporavka, niti opasnost, niti bilo šta, želim samo znati kako da odem pod nož i da se toga riješim, pa makar mi cijela prva dva sloja koža morali odstraniti.

od tog svega mi je ovo treće najbitnije. stvarno posustajem, i ne mogu više voditi ovu bitku, a zbog ožiljaka i svih muka kroz koje sam prošao, čak i da ih se jednog dana riješim, sve će mi to bit pirova pobjeda.

ja se iskreno ispričavam na podužem postu, ali sam stvarno morao negdje olakšati dušu.

eto imam samo jedno za napisati...roaccutan...to mi je dermatolog rekao za taj lijek..da će mi ga prepisati..ako mi se stanje ne poboljša od doksiciklina..zato..probaj s roaccutan..pa javi

Termination
17.10.2011., 18:59
eto imam samo jedno za napisati...roaccutan...to mi je dermatolog rekao za taj lijek..da će mi ga prepisati..ako mi se stanje ne poboljša od doksiciklina..zato..probaj s roaccutan..pa javi

Doksiciklin je obično samo privremeno rješenje tj. akne se smanje ili nestanu dok ga piješ. Nakon nekog vremena od prestanka, akne se najčešće vraćaju, pa se obično prelazi na Roaccutane.

ludd
08.11.2011., 22:29
Borim se s aknama i nezz dal cu ikad pobjediti...

El Gato Félix
08.11.2011., 22:38
Poštovani ludd,

Niste napisali ništa konkretno na temelju čega bi Vam netko mogao dati bilo kakav savjet. O kakvom se stupnju akna radi, jeste li bili kod liječnika/dermatologa, što ste korisitili od terapije itd.?

Vlado2020
22.11.2011., 21:31
jeli iko ima iskustva sa cisticnim aknama ?

barrick
23.11.2011., 22:16
nemam bas problem s aknama nego me zeza crvenilo kože,miteseri(koji izgleda su u razini/ispod koze) masnoća:Kao da mi je cijela faca u ljuskama,radije bi da imam lokalizirane otoke akni a ne cijelo lice kao da mi se asfalt ispovraćo.

rokas
30.12.2011., 07:48
malo podižem temu...
Imam problema sa aknama od svoje 11, sad mi je 28... Pila sam Diane 35 i lice mi se totalno očistilo, zatim se sve vratilo u još gorem obliku i sa ranama po licu.. Dobila sam, na preporuku dermatologa, roaccutane i smirilo se... Nakon 2 mjeseca sve se vraća u još gorem obliku.... Više ne znam ni sama što da radim.. Ništa ne pomaže, sve sam isprobala...

El Gato Félix
30.12.2011., 22:46
Poštovana,

Pretpostavljam da ste učinili endokrinološku (hormonsku) obradu. Kakvi su rezultati?

Vama su, ako sam ispravno shvatio, pomogli i Diane i Roaccutane, ali je problem u recidivu, tj. ponovnom javljanju akni.

lolica18
31.12.2011., 01:32
Jel ima itko iskustva s njim,jel djelotvoran protiv akni...ne mogu više ovako..:503:

BlueSka
12.01.2012., 20:56
Imam problem s aknama. :503:Nikada nisam imala potpuno čisto lice, ali spram ovog današnjeg stanja, to je bilo kao bebina guza. Tek tu i tamo bi izbio pokoji prištić, možda 2 puta godišnje potkožni prišt, ništa strašno, i koža mi se brzo oporavljala. Da odmah napomenem, imam dosta masnu kožu. Uglavnom, prošle godine, sad će uskoro godina dana, počele su mi se javljati skoro sve vrste akni, od malih sitnih prištića, bijelih, crvenih, pa i puno potkožnih akni. :ne zna:

Prije par godina koristila sam Clean & Clear, a potom par godina gelove tipa 3u1 za pranje lica. Uglavnom od ožujka 2011 koža lica mi se drastično promijenila, i to poglavito na obrazima. Koliko su crveni to je strašno. Svakih 2-3 dana izbije mi 2-3 nova prištića kojima treba dosta da prođu. Ako istisnem, ostanu crvene mrljice mi po licu i po 2 tjedna, a ako ne istisnem, imam bijeli vrh skoro tjedan dana. :504:

Išla sam kod doktorice opće prakse ljetos, ona mi je prepisala 1 losion (mislim da je s antibiotikom bio, ne znam točno naziv) i 2 još kreme, također ne znam točan naziv, jedna je bila sadržavala sumpor. Ova druga je bila da mi akne brže zarastaju jer mi se na mjestima gdje su akne prošle dugo obnavlja koža. (a to mi je skroz nevjerojatno jer moja koža je prije u roku 2-3 dana se obnavljala na mjestu prištića).To mi naravno ništa nije pomoglo.:503:

Prije nekih mjesec dana počela sam koristiti Young Derm losion i kremu. Iako mi se nekad čini (ujutro kad se probudim) da pomaže, pravog pomaka nema. Danas mi je doktorica poslala dermatologu u bolnici, ali moram čekati mjesec dana, a sada mi se to čini dugo.:(

Moja pitanja su:
zbog čega bi moglo biti da mi je uzrokovano takva pojava akni u dobi od 22 godine,
je li bolje otići privatnom dermatologu,
koliko vremena treba se neki proizvod koristiti da bi se stvarno ustanovilo da li djeluje ili ne,
hoće li ikada moje akne proći?:confused:

Ponekad se hrabrim da će to sve jednog dana proći, pokušavam ne misliti na to, ali većinom ovo je užasno utjecalo na moje samopouzdanje. Izbjegavam gledati ljude u oči kad hodam ulicom, bojim se stalno da ostavljam prvi dojam tipa vidi ove nakaze, pizza face i sl. te stalno nosim spuštenu kosu. Ne znam kad sam zadnji put imala podignutu kosu u javnosti. :brukica:

Hvala unaprijed, i ispričavam se na podužem postu. :)

melo_man
13.01.2012., 23:15
Ako istisnem, ostanu crvene mrljice mi po licu i po 2 tjedna

ista situacija i kod mene

crni.leptir
14.01.2012., 18:21
imam 15 godina.. imala sam problema s aknama po licu, ali one su se maknule i ostali su ožiljici!
je li zna netko neki prirodni lijek za uklanjanje ožiljaka od akni?
hvala.

Dugonoga
24.01.2012., 12:01
imam 15 godina.. imala sam problema s aknama po licu, ali one su se maknule i ostali su ožiljici!
je li zna netko neki prirodni lijek za uklanjanje ožiljaka od akni?
hvala.

I ja ih imam ponajvise svojom krivicom jer sam istiskivala pristice. Po preporuci dermatologa sam pocela koristiti Glytone kremu i polako, ali sigurno su se oziljci pceli popunjavati. Treba vremena, tek je koristim 4 mj, ali rezultata ima. Iako nisam sigurna da ce u potpunosti nestati, ali pocinje se poboljsavati pa cemo vidjeti.
@BlueSka-moje iskustvo s drzavni dermatolozima nije dobro, radije ide kod privatnika. Ako treba pij tablete, koristi sto ti da i budi uporna. Prvih mjesec dana koristenja neke kreme/losiona, iz mog iskustva, ti pogorsa lice, ali nakon tog vremena bi se trebalo pokazati je li ti proizvod odgovara ili ne. Pricekaj barem mjesec i pol prije nego odbacis neki proizvod.

Tomy100
26.01.2012., 19:42
Vrlo jednostavno...Imam 15 godina, pate me prištići i to na masovno!!
E sad da ne bude, Tomislav je njub forumaš pa nije tražio prije nego što je postao, JA JESAM TRAŽIO...
Problem je u tome što sam bio kod dermatologinje, ona mi je dala terapiju, ali ne djeluje...:503:

Svaka pomoć je dobrodošla...:D

word
28.01.2012., 13:08
S obzirom da i ja imam nekakve crvenkaste mrljice po licu, koje ne bih nazvala aknama, ali su mi se pojavile negdje sredinom rujna i od tada ne nestaju. Inače nikad nisam imala problema sa aknama itd. Pojavio bi se ponekad pokoji prištić na licu, ali je to bilo zanemarivo i brzo bi to prolazilo. Ovo crvenilo na faci me sad stvarno živcira, pa sam tako surfajući netom i istraživajući naletjela na ovo:

KOPRIVA - ČAJ OD KOPRIVE

Zbog velike količine kalija u svome sastavu kopriva djeluje diuretski i koristi se u liječenju upale mokraćnih putova, te kod prevencije nastanka bubrežnog kamenca.

Budući da sadrži željezo, čaj od koprive doprinosi stvaranju crvenih krvnih zrnaca. Čaj olakšava opskrbu tijela kisikom i štiti kod slabokrvnosti.

Čaj pročišćava krv, pa je koristan kod kožnih oboljenja, bubuljica i akni.

Preporučuje se kod infekcija u ustima, afti ili upala desni.

Čaj od koprive potiče obnovu stanica pa je koristan i kod istrošene hrskavice.

I tako odlučih pokušati s čajem, zašto ne. :D Čak i nije preružnog okusa. Pijem ga manje od tjedan dana svaki dan po jednu šalicu i ne znam jesam li umislila, al mi se čini da se crevnilo malo smanjilo. :D

Btw. ima ga u Konzumu, mislim da košta oko 12 kn (nisam sigurna točno).

Shady Lane
28.01.2012., 22:13
malo podižem temu...
Imam problema sa aknama od svoje 11, sad mi je 28... Pila sam Diane 35 i lice mi se totalno očistilo, zatim se sve vratilo u još gorem obliku i sa ranama po licu.. Dobila sam, na preporuku dermatologa, roaccutane i smirilo se... Nakon 2 mjeseca sve se vraća u još gorem obliku.... Više ne znam ni sama što da radim.. Ništa ne pomaže, sve sam isprobala... identična situacija i kod mene s time da sam probala i s doksiciklinom,ali su se isto vratile. najviše me muči što osim po licu, akne mi izbijaju i po leđima. da stvar bude gora, poslije roacuttanea su mi se pojavili i ožiljci po licu. bila sam kod 4 dermatologice, 2 privatno, 2 preko hzzo, svaki put isto. nekako sam i izgubila nadu :( već 15godina muku mučim s aknama i više zbilja ne znam hoću li ih ikada pobijediti :( krvi nalazi su mi uvijek bili ok,a najgore mi je bilo što mi je zadnja u nizu dermatologica samo rekla da jednostavno imam takav ten i neka se pomirim s njime, da mi je koža toliko masna i da se prištica nikad neću riješiti.

lolica18
28.01.2012., 22:42
Jel itko ima iskustva sa benzyl peroxidom ali 10 %, nema ga u Hrv a ja sam ga sebi naručila iz njemačke....ako ga je itko koristio ili zna nekog tko je, nek reče iskustvo jer je dosta jak.

andreavalentino
31.01.2012., 18:39
Bok svima,

i ja sam jedna od nas brojnih koji imamo problema s aknama.. Zanimaju me vaša iskustva? Na koji način ste se riješili akni?
U koju polikliniku ići, kojega dermatologa preporučate? Alternativne metode?
Bilo što, jer sam više očajna po pitanju toga problema.
Planirala sam ići u Polidermu na mehaničko čišćenje lica i lasersko uklanjanje no pročitah Vaša loša iskustva u vezi dotičnog doktora, pa prema tome molim preporuke i iskustva.

Hvala unaprijed!

mlada38
04.02.2012., 23:05
uf, ja sam probleme s masu akni na licu imala do svojih 35 godina i 2 poroda tu ništa nisu promijenila.
bila sam očajna, frustrirana, a kad god negdje vidim ženu s lijepim tenom kažem, jao kako je lijepa (što ne mora biti točno).
onda sam krenula s roacutanom i svakih 15 dana mikrodermoabrazija (jedno 3 mjeseca) i lice se preporodilo.evo sad, 4 godine kasnije više nemam problema s aknama, ostali su ožiljci, mrzim ih, ali što ću :ne zna:
sad imam novi problem, kćer od 13 godina i lice puno akni, ne mogu joj pomoći na način kako sam sebi jer je za njene godine preradikalno, a tuga mi ju je gledati.
uzeli smo kolekciju od Nikela, koristimo nekoliko dana i ne izgleda mi loše

ValterZz
05.02.2012., 18:53
Ja od 15 godina imam problema s aknama, ne pretjerano, ali uvijek bi imao 2-3 ona gnjusna podkozna, u najgorem slucaju 3-4... uglavnom nis sto bi mi stara dala od krema nije pomagalo, taman kad mislis da su prosli opet bi dosli....

Frend mi je imao vecih poblema nego ja,skoro kronicno, otisao je dermatologu i ovi su mu zabranili sve mljecne proizvode, cokoladu, masnu i przenu hranu + jos je dobio neke antibiotike.
Drzao se uputa i sad nema uopce akni, nikakvih.

Ja sam smanjio s masnom hranom, cokoladom i mljecnim proizvodima i rezultat je bio pozitivan...ali ja se ne drzim toga skroz u potpumnosti ...popijem casu mljeka tu i tamo, nesto przeno, komad sira... drugi dan odma jedan il 2 iskoce na licu....

Uglavnom, manje masnog, przenog, zacinjenog, cokoladnog i mljecnog i trebalo bi biti ok, barem u mom slucaju.

1van0
06.02.2012., 10:16
Ja od 15 godina imam problema s aknama, ne pretjerano, ali uvijek bi imao 2-3 ona gnjusna podkozna, u najgorem slucaju 3-4... uglavnom nis sto bi mi stara dala od krema nije pomagalo, taman kad mislis da su prosli opet bi dosli....

Frend mi je imao vecih poblema nego ja,skoro kronicno, otisao je dermatologu i ovi su mu zabranili sve mljecne proizvode, cokoladu, masnu i przenu hranu + jos je dobio neke antibiotike.
Drzao se uputa i sad nema uopce akni, nikakvih.

Ja sam smanjio s masnom hranom, cokoladom i mljecnim proizvodima i rezultat je bio pozitivan...ali ja se ne drzim toga skroz u potpumnosti ...popijem casu mljeka tu i tamo, nesto przeno, komad sira... drugi dan odma jedan il 2 iskoce na licu....

Uglavnom, manje masnog, przenog, zacinjenog, cokoladnog i mljecnog i trebalo bi biti ok, barem u mom slucaju.

To nije razlog nastanka akni ali svakako da doprinose njihovom razvoju.Npr ja sam se zdravo hranio a opet imam (tj imao sam) ogromnih problema sa bubuljicama.Imam 15 godina,i vec sam malo duze na terapji sa Roakutanom.Bubuljice su u najvise slucajeva stvar genetike.

uf, ja sam probleme s masu akni na licu imala do svojih 35 godina i 2 poroda tu ništa nisu promijenila.
bila sam očajna, frustrirana, a kad god negdje vidim ženu s lijepim tenom kažem, jao kako je lijepa (što ne mora biti točno).
onda sam krenula s roacutanom i svakih 15 dana mikrodermoabrazija (jedno 3 mjeseca) i lice se preporodilo.evo sad, 4 godine kasnije više nemam problema s aknama, ostali su ožiljci, mrzim ih, ali što ću :ne zna:
sad imam novi problem, kćer od 13 godina i lice puno akni, ne mogu joj pomoći na način kako sam sebi jer je za njene godine preradikalno, a tuga mi ju je gledati.
uzeli smo kolekciju od Nikela, koristimo nekoliko dana i ne izgleda mi loše

To je nasljedno.I moj otac je imao problema sa njima pa evo i ja nazalost.Ja imam 15 godina i dosta sam se mucio sa njima,nikakve kreme nisu pomagale,naravno kreme samo sluze da poprave stanje sa postojecim aknama ali one nikako nece sprijeciti nastanak novih.Ja sam morao da krenem sa Roakutanom i to sa velikom dozom (3 tablete dnevno od 20 mg) pijem vec 3 mjeseca i meni su sve akne prosle (ali su ostale naravno fleke,ali se one posle sredjuju).Sigurno da ne treba sa 13 godina zapocinjati sa Roakutanom (iako je ogranicenje da se do 12 godina ne pije)

metropolitan
06.02.2012., 14:07
Imala sam i ja jezivih problema sa aknama sve dok nisam izbacila iz ishrane sve sto je mlijecno, od tada na mom licu ni traga od akni.

Dugonoga
06.02.2012., 21:10
To nije razlog nastanka akni ali svakako da doprinose njihovom razvoju.Npr ja sam se zdravo hranio a opet imam (tj imao sam) ogromnih problema sa bubuljicama.Imam 15 godina,i vec sam malo duze na terapji sa Roakutanom.Bubuljice su u najvise slucajeva stvar genetike.

Ma to su takve gluposti. Kada sam prvi put isla kod dermatologa (prekasno sam se odlucila) dala mi je cijelu listu stvari koje nisam smjela jesti: przeno, cokoladu, odredjene vrste mesa, orahe, mlijeko, kavu, maslac, mlijecne proizvode. Vise je toga bilo sto ne smijem nego smijem. Onda sam otisla kod razumne dermatologinje koja je naravno listu odbacila. Koliko sada jedem slatkoga lice bi mi trebalo biti kao bojno polje. Kao sto je vec receno, akne su stvar genetike (u najvecem slucaju), imala ih je moja mama (lice joj je bilo cak gore nego moje i dobila ih je tek u 20. Sad joj je lice savrseno, ali nazalost krema se vise ne proizvodi. Ima ih i tata, tj. on ima jako masnu kozu tako da ima one bijele. Od njega sam ocito naslijedila masnu kozu, od mame akne.

Silvery
06.02.2012., 23:53
Moja pitanja su:
zbog čega bi moglo biti da mi je uzrokovano takva pojava akni u dobi od 22 godine
Ja sam dobila još u kasnijoj dobi akne. Isto tako nikad nisam imala ni u pubertetu akne.

Razlog kod mene: hormonalni disbalans i sve što to nosi od ovog simptoma do pcos-a (kojeg zapravo zna pratiti često upravo ovaj simptom). Od porculanskog tena dogurala sam do masne t-zone. Prištići i akne u donjem dijelu lica, nešto na čelu. Borba je trajala duže jer je trebalo rješiti stvar iznutra, iz korjena, promijeniti neke stvari i navike, prvenstveno kod prehrane. Nije to tek tako preko noći ili s jednim mjesecom posebnog režima prehrane. :nono:

Ja sam imala sreću u nesreći da nije toliko bilo strašno, ali svejedno je bilo frustrirajuće. Sebi sam izgledala ko srednjoškolska šiparica u kojoj se još hormoni nisu smjestili kako treba :D.
je li bolje otići privatnom dermatologu
Ja sam otišla privatnom i ništa mi posebno nije rekla što nisam znala. Već sam imala dijagnozu, i znala zbog čega su tu. Pokazala sam joj nalaze hormona. Preporučila mi je isto što i ginekolog: prehrana, manje stresa, lagano vježbanje. Dobila sam neki tamo losion (bacila ga na kraju) od kojeg mi je lice bilo užasno isušeno, a akne su se ionako rađale.

Jedino što je bilo
koliko vremena treba se neki proizvod koristiti da bi se stvarno ustanovilo da li djeluje ili ne,
hoće li ikada moje akne proći?:confused:
Teško je na ovo dati odgovor. Ovisi što im je uzrok, ovisi o dosta faktora. Ne kaže se za ludu da je koža ogledalo našeg zdravlja i prehrane. Sve to dolazi iznutra.

Probaj otići kod gina ili endokrinologa da vidi imaš li problema sa jajnicima. Čisto da to rješiš. Objasni svoje probleme, vjerojatno će ti napisat uputnicu za vađenje hormona budući da su ti se akne dogodile u vrijeme kad je pubertet definitivno iza tebe. Nekad, ovisi što je u pitanju, pilule rješavaju stvari (barem dok ih piješ), nekad uspiješ izgurat pravilnim načinom života prehranom u 1. redu.

metropolitan
08.02.2012., 14:42
Ma to su takve gluposti. Kada sam prvi put isla kod dermatologa (prekasno sam se odlucila) dala mi je cijelu listu stvari koje nisam smjela jesti: przeno, cokoladu, odredjene vrste mesa, orahe, mlijeko, kavu, maslac, mlijecne proizvode. Vise je toga bilo sto ne smijem nego smijem. Onda sam otisla kod razumne dermatologinje koja je naravno listu odbacila. Koliko sada jedem slatkoga lice bi mi trebalo biti kao bojno polje. Kao sto je vec receno, akne su stvar genetike (u najvecem slucaju), imala ih je moja mama (lice joj je bilo cak gore nego moje i dobila ih je tek u 20. Sad joj je lice savrseno, ali nazalost krema se vise ne proizvodi. Ima ih i tata, tj. on ima jako masnu kozu tako da ima one bijele. Od njega sam ocito naslijedila masnu kozu, od mame akne.

I moja mama je imala akne dok nije ostavila mlijeko, jogurt, buter i ostala mlijecna sranja. Ljudi, i ja sam kao i vi, isla od lijecnika do lijecika, kupovala kreme, uzimala antibiotike. Tek kad sam promjelnila ishranu problem je nestao u roku od 2 mjeseca. Zauvijek.

1van0
08.02.2012., 19:27
I moja mama je imala akne dok nije ostavila mlijeko, jogurt, buter i ostala mlijecna sranja. Ljudi, i ja sam kao i vi, isla od lijecnika do lijecika, kupovala kreme, uzimala antibiotike. Tek kad sam promjelnila ishranu problem je nestao u roku od 2 mjeseca. Zauvijek.

To je tako bilo kod tebe,sto ne znaci da ce isto biti kod mene i kod nekog drugoga.Mozda cak to i nije bio razlog nestanka akni.Ja tvrdim da ishrana nema nikakve veze sa nastankom akni (ne pricam od 3-4,4-5 akni)

bijeli prah
08.02.2012., 20:56
ljudi dajte molim vas pomoć, riješio sam se akni, pristića s lica ali ih sada imam po leđima, preko ljeti more dosta pomogne očisti, ali sad mi se totalno pogoršalo, leđa su mi krcata NEMILICE , od ramena do skoro stražnjice...........

spašavajte ako boga znate,,,,,,,,,,,

Silvery
09.02.2012., 02:00
To je tako bilo kod tebe,sto ne znaci da ce isto biti kod mene i kod nekog drugoga.Mozda cak to i nije bio razlog nestanka akni.
Ovo podebljano itekako stoji. Kao što je već milijun puta rečeno - važno je znati uzrok i u obzir uzest dosta toga.

Ja tvrdim da ishrana nema nikakve veze sa nastankom akni (ne pricam od 3-4,4-5 akni)
Na osnovu čega? Koji su to argumenti koji potvrđuju ovo "nikakve veze"?
ljudi dajte molim vas pomoć, riješio sam se akni, pristića s lica ali ih sada imam po leđima, preko ljeti more dosta pomogne očisti, ali sad mi se totalno pogoršalo, leđa su mi krcata NEMILICE , od ramena do skoro stražnjice...........

spašavajte ako boga znate,,,,,,,,,,,
Jesi li bio kod dermatologa da ti pogleda to?

1van0
09.02.2012., 12:54
Ovo podebljano itekako stoji. Kao što je već milijun puta rečeno - važno je znati uzrok i u obzir uzest dosta toga.

Na osnovu čega? Koji su to argumenti koji potvrđuju ovo "nikakve veze"?

Smatram da kod svakoga ishrana nije uzrok nastanka akni (ona ce mozda doprineti njihovom razvoju ali svakako nije uzrok pojave akni).Nikada nije uradjeno neko naucno istrazivanje koje bi dokazalo da akne i ishrana imaju neke veze,tako da smo uskraceni za taj odgovor.Za sada je to samo mit.

metropolitan
09.02.2012., 18:20
To je tako bilo kod tebe,sto ne znaci da ce isto biti kod mene i kod nekog drugoga.Mozda cak to i nije bio razlog nestanka akni.Ja tvrdim da ishrana nema nikakve veze sa nastankom akni (ne pricam od 3-4,4-5 akni)

Jesi ti to probao pa govoris iz iskustva? Meni da netko kaze da mu je promjena u ishrani pomogla da rijesi neki problem ja bih odmah to probala. Osim toga, imas na you tube stotine video clipova koji svjedoce da sam u pravu.

"Why avoid milk products?
The reason that milk products cause acne is because milk contains hormones that "turn on" oil glands. The cows that give the milk are pregnant and milking most of their lives. These hormones are not injected into the cows - they are natural hormones that cows make during every "menstrual" cycle, but during pregnancy these hormones are produced continuously at high levels and so are found in all cows' milk." http://www.acnemilk.com/the_no_milk_acne_diet
ijedan od mnostva video klipova, dr Mark Hyman
http://www.youtube.com/watch?v=BMnparqmJ5I&feature=results_video&playnext=1&list=PLFECECF1505AA7391

1van0
09.02.2012., 18:35
Jesi ti to probao pa govoris iz iskustva? Meni da netko kaze da mu je promjena u ishrani pomogla da rijesi neki problem ja bih odmah to probala. Osim toga, imas na you tube stotine video clipova koji svjedoce da sam u pravu.

"Why avoid milk products?
The reason that milk products cause acne is because milk contains hormones that "turn on" oil glands. The cows that give the milk are pregnant and milking most of their lives. These hormones are not injected into the cows - they are natural hormones that cows make during every "menstrual" cycle, but during pregnancy these hormones are produced continuously at high levels and so are found in all cows' milk." http://www.acnemilk.com/the_no_milk_acne_diet
ijedan od mnostva video klipova, dr Mark Hyman
http://www.youtube.com/watch?v=BMnparqmJ5I&feature=results_video&playnext=1&list=PLFECECF1505AA7391

Naravno tj. ja sam se hranio odlicno prije nego sto su pocele da mi izlaze akne.Ne pijem gazirano,slabo fast food,mlijecne proizvode ne,jeo sam svakog dana zitarice itdd. I pored toga pocele su da mi izlaze bubuljice,da bi mi lice izgledalo jednog dana katastrofa.Na srecu Roakutan mi je pomogao (2 ipo mjeseca sam na terapiji).Moje iskustvo kaze da ishrana nema veze sa nastankom bubuljica (ali moje iskustvo).Sve je to ok sto taj dr kaze ali ja opet kazem naucno nije dokazano da ishrana utice na bubuljice.Tako da,mi ne znamoo :)

metropolitan
09.02.2012., 18:54
Naravno tj. ja sam se hranio odlicno prije nego sto su pocele da mi izlaze akne.Ne pijem gazirano,slabo fast food,mlijecne proizvode ne,jeo sam svakog dana zitarice itdd. I pored toga pocele su da mi izlaze bubuljice,da bi mi lice izgledalo jednog dana katastrofa.Na srecu Roakutan mi je pomogao (2 ipo mjeseca sam na terapiji).Moje iskustvo kaze da ishrana nema veze sa nastankom bubuljica (ali moje iskustvo).Sve je to ok sto taj dr kaze ali ja opet kazem naucno nije dokazano da ishrana utice na bubuljice.Tako da,mi ne znamoo :)

Oces naucno dokazano? Evo ti "Milk As Acne Promoter Two recent Harvard studies have also confirmed what many patients and some dermatologists have been saying for years – milk may be the strongest dietary acne promoter. The first Harvard study examined milk intake and acne among almost 50,000 women and the second followed 6,000 pre-teen and teen females for three years and both found that milk is strongly associated with acne." http://www.lisalive.ca/post/828/a_fresh_look_at_diet_lifestyle_and_acne.aspx
"First, we have foods that are scientifically proven to cause acne and at this point the only foods proven to induce acne are dairy products. Dairy products include milk, cheese, sour cream, ice cream and process foods that contain dairy products. Dairy food items induce pimples due to the hormones they. This milk was intended for a baby cow to grow up fast. Many people get pimples as a result of these hormones. If people were to leave dairy out of their diet they would most likely experience an improvement in their acne."
http://ezinearticles.com/?Acne-and-Diet-Choices-Make-a-Difference&id=4832397
Pre nego pocnete da se kljukate tabletama i trosite na skupe kreme, prvo izbacite otrove iz ishrane.

It's confirmed. Dairy products and sugar cause acne.
http://www.huffingtonpost.com/dr-mark-hyman/do-milk-and-sugar-cause-a_b_822163.html

1van0
09.02.2012., 19:27
Oces naucno dokazano? Evo ti "Milk As Acne Promoter Two recent Harvard studies have also confirmed what many patients and some dermatologists have been saying for years – milk may be the strongest dietary acne promoter. The first Harvard study examined milk intake and acne among almost 50,000 women and the second followed 6,000 pre-teen and teen females for three years and both found that milk is strongly associated with acne." http://www.lisalive.ca/post/828/a_fresh_look_at_diet_lifestyle_and_acne.aspx
"First, we have foods that are scientifically proven to cause acne and at this point the only foods proven to induce acne are dairy products. Dairy products include milk, cheese, sour cream, ice cream and process foods that contain dairy products. Dairy food items induce pimples due to the hormones they. This milk was intended for a baby cow to grow up fast. Many people get pimples as a result of these hormones. If people were to leave dairy out of their diet they would most likely experience an improvement in their acne."
http://ezinearticles.com/?Acne-and-Diet-Choices-Make-a-Difference&id=4832397
Pre nego pocnete da se kljukate tabletama i trosite na skupe kreme, prvo izbacite otrove iz ishrane.

Ja sam ti vec rekao da "otrove" nisam jeo,to jeste hranio sam se odlicno.Bavim se fudbalom idem u teretanu tako da sam vrlo vodio racuna o ishrani.Uvijek su tu bile zitarice (ovsene) i ostala zdrava hrana (koju konzumiraju "bodibilderi" ) ali i pored toga meni je stanje pocelo da se pogorsava (koliko puta cu ovo ponoviti)
Ne znam cemu tolika odbojnost prema ljekovima,ja prvi smatram da se ne treba "kljukati" tabletama ali postoje slucajevi (kao ja) gdje nista ne pomaze osim toga,a Roakutan je jedino rjesenje za trajni nestanak akni.

metropolitan
09.02.2012., 19:47
Ja sam ti vec rekao da "otrove" nisam jeo,to jeste hranio sam se odlicno.Bavim se fudbalom idem u teretanu tako da sam vrlo vodio racuna o ishrani.Uvijek su tu bile zitarice (ovsene) i ostala zdrava hrana (koju konzumiraju "bodibilderi" ) ali i pored toga meni je stanje pocelo da se pogorsava (koliko puta cu ovo ponoviti)
Ne znam cemu tolika odbojnost prema ljekovima,ja prvi smatram da se ne treba "kljukati" tabletama ali postoje slucajevi (kao ja) gdje nista ne pomaze osim toga,a Roakutan je jedino rjesenje za trajni nestanak akni.

Ja ti nisam rekla da si lazov, ali nemoj tvrditi da ishrana nema nikakvog uticaja na akne kad dokaza o vezi akni sa ishranom ima koliko oces. Kazes hranio si se "odlicno". Zasto si prestao? Sto sad jedes?

1van0
09.02.2012., 20:00
Ja ti nisam rekla da si lazov, ali nemoj tvrditi da ishrana nema nikakvog uticaja na akne kad dokaza o vezi akni sa ishranom ima koliko oces. Kazes hranio si se "odlicno". Zasto si prestao? Sto sad jedes?

Nisam ni mislio.Ja kazem da ishrana nema uticaj na nastanak akni.Znaci mislim da covjeku ne mogu poceti da izlaze bubuljice od lose ishrane.A sa druge strane,covjeku koji ima problema sa licem tj pocnu da mu izlaze bubuljice (uglavnom je genetski predispoziran zbog toga upravo i pocnu) e onda ishrana moze pogorsati to stanje.Ali to je moje misljenje.

Da.Hranim se i dalje dobro,pogresno sam se izrazio.Prije svega mislim na to da gazirano uopste ne pijem,slatko manje,voce jedem,fast food ne jedem,ne pijem nikakve sokove samo vodu i jos ima toga ne mogu se sjetiti.Uglavnom citao sam (i citam) dosta toga o ishrani na internetu,znam da prakticno od ishrane sve zavisi,od nje "nastaju" skoro sve bolesti.Mnogo rano sam se ja zauzeo za stav da se hranim zdravo,barem sam na to vodio racuna i uvijek sam bio upucen za bilo sto da li valja ili ne valja (naravno zahvaljujuci internetu)

P.S Takodje u mome slucaju ishrana nije imala nikakve veze sa nastankom akni (jednostavno su mi roditelji imali akne i to je to)

Dugonoga
09.02.2012., 20:06
Ne kazem da nisu studije tocne, ali u mom slucaju se nije pokazalo tocno. Nemojte sad svi odmah drvlje i kamenje, ali jedino sto je meni pomoglo je upornost, upornost i upornost: kreme, losioni, cisenje, aha kiseline i tablete i tako 8 godina. Jedem sto hocu (mlijeko, maslac, cokoladu,...) i kada bi to imalo ikakvog utjecaja, moje lice bi bilo katastrofalno jer cak znam i pretjerivati u gore navedenim prozivodima. S druge strane, moja prijateljica je morala izbaciti mlijecne proizvode jer je isla na testiranje i pokazala joj je intoleranciju na laktozu. S ovim samo hocu pokazati da smo svi razliciti.

1van0
09.02.2012., 20:48
Ne kazem da nisu studije tocne, ali u mom slucaju se nije pokazalo tocno. Nemojte sad svi odmah drvlje i kamenje, ali jedino sto je meni pomoglo je upornost, upornost i upornost: kreme, losioni, cisenje, aha kiseline i tablete i tako 8 godina. Jedem sto hocu (mlijeko, maslac, cokoladu,...) i kada bi to imalo ikakvog utjecaja, moje lice bi bilo katastrofalno jer cak znam i pretjerivati u gore navedenim prozivodima. S druge strane, moja prijateljica je morala izbaciti mlijecne proizvode jer je isla na testiranje i pokazala joj je intoleranciju na laktozu. S ovim samo hocu pokazati da smo svi razliciti.

Naravno.U potpunosti se slazem.

Evo jedan link http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?yyyy=2011&mm=09&nav_id=541988

bijeli prah
10.02.2012., 14:52

Pokušat ću ukratko ispričat sve, uglavnom imao sam na licu pristiće od početka srednje ima sam ih po licu puno a po leđima malo (i to malo bi more ljeti očistilo) al sam imao po licu stvarno puno, razne kreme, gelove sam koristija, išao sam dermatologu koja mi je preporučila kremu mislim da se zvala derma gel uglavnom par mjeseci sam išao kod nje rezultat pa skoro nikakav, glavno da se lipa lova potrošila skoro u ništa, dok mi jednog dana nije bija pun kurxx svega i lipo sam napravija svoju mješavinu ajmo reć "alternativnih preparata" od kojih sam napravio ko neki mali koktel, prvo sam namazao lice jednom kremom ne sićam se kojom jer je bilo prije 4 godine, i uglavnom nisam lice dobro ispra vodom pa kad sam stavija svoj alternativni koktel na lice stvorio se ko neki tip kemijske reakcije, sljedeća 3 dana lice mi je bilo crveno, gorilo, tj cila koža koda mi je otekla, koda sma opekao lice, usne su mi bile doslovno suve jedva sma mrdao ustima, nakon tri dana nestalo crvenila, niti jedan pristić nije bio niti jedan, ne lažem istina je ovo šta govorim, koktel sam sam izmislija, naravno ostale su mi male rupice po licu ali ništa strašno, pristića sam se riješio bez ikakvih krema sam sa svojim koktelom :D

a sad na leđa, nisam išao dermatologu na leđa niti ću jer mi je preskup (za mene je) i zapisuje mi kreme koje isto moram plaćat, pa to je previše para......

ali mislim da znam koji je uzrok pristića na leđima a to je da sam se u zadnje 3 godine udeblja 15kg nažalost, i nisam uopće vodija brigu o tome, pa namjeravam radit detoksikaciju 2 mjeseca bit na sirovom voću i povrću i sokovimaod voća i povrća iz sokovnika i počet trčat, mislim da bi to moglo pomoć........

može bilo koji savjet,,,,,,,,,,ali mislim da ću s leđima pokušat ono šta sam s licem napravija sad vidit ćemo hoće li upalit....

:D

Dugonoga
10.02.2012., 15:41
Cek, ti si to stvarno priustio svom licu?:horor: Znas za onu da ti koza sve pamti?
Ako nisi bio zadovoljan jednim dermatologom, ides drugom, trecem. Znam da je frustrirajuce, ali zato su oni tu. I ja sam promijenila 3 dok nisam napokon nasla sadasnju, potrosila sam ne znam ni sama koliko novaca u ovih 8 godina, ali isplatilo se, lice m je napokon odlicno. Bila sam uporna, mijenjala kreme, isla na tretmane, ali da sama idem nesto eksperimantirati...nikada. Radije ajde dermatologu da ti vidi te pristice na ledjima i budi uporan.

bijeli prah
10.02.2012., 18:30
Cek, ti si to stvarno priustio svom licu?:horor: Znas za onu da ti koza sve pamti?
Ako nisi bio zadovoljan jednim dermatologom, ides drugom, trecem. Znam da je frustrirajuce, ali zato su oni tu. I ja sam promijenila 3 dok nisam napokon nasla sadasnju, potrosila sam ne znam ni sama koliko novaca u ovih 8 godina, ali isplatilo se, lice m je napokon odlicno. Bila sam uporna, mijenjala kreme, isla na tretmane, ali da sama idem nesto eksperimantirati...nikada. Radije ajde dermatologu da ti vidi te pristice na ledjima i budi uporan.

:D:D:D:D

prvo ti si se 8 godina mučila, puste tisuće i tisuće kuna potrošila na kreme, dermatologa, ok to je tvoj izbor i svako ima pravo na svoje mišljenje i izbor, ja samo velim da sam se ja u dva dana riješio nečega čime se ljudi muče mjesecima pa i godinama.........

svako ima pravo na svoj izbor, zar ti misliš da tvoja koža ne pamti te kemikalije šta po licu krcaš???

ja sam probao nešto novo, nešto šta me je više iz frustracija pokrenilo napravio sam to niti se kajem niti žalim čak naprotiv presretan sam tim potezom i nikako više nemam pristiće jedino nekad od brijanja al to je do žileta ili kreme to je nebitno, dva, tri pristića koja brzo nestanu, koža mi je glatka i sve..........u 2 dana sam riješio sa troškom od 15-20 kuna svoje lice a ti si 8god. se mučila............

razumin to poantu budi uporan, al brate ono radije sam više za neke mjere malo "čudne" neego nabacivat tone krema i žbuke po koži, to su kemikalije, radije sam za neke prirodne kreme i to, nakon detoksikacije od dva mjeseca vidit ću je li moj problem prehrana (mislim da je) ili nešto drugo............

:mig:

Eoin
10.02.2012., 23:35
jel ikoji doktor u hrvatskoj jednostavno objavljuje clanke da pomogne ljudima umjesto samo-reklamacije....ovako se to radi zapadnije.link (http://www.sott.net/articles/show/223849-Do-Milk-and-Sugar-Cause-Acne-)(obratite pozornost na dno stranice i navedene izvore informacija)

vezano za akne..nemam ih puno samo nekakve crne pore i potkozno crvenilo..svejedno koristim kokosovo ulje.

bijeli prah
11.02.2012., 14:15
jel ikoji doktor u hrvatskoj jednostavno objavljuje clanke da pomogne ljudima umjesto samo-reklamacije....ovako se to radi zapadnije.link (http://www.sott.net/articles/show/223849-Do-Milk-and-Sugar-Cause-Acne-)(obratite pozornost na dno stranice i navedene izvore informacija)

vezano za akne..nemam ih puno samo nekakve crne pore i potkozno crvenilo..svejedno koristim kokosovo ulje.

prika fala ti šta si me sitija, možeš li mi reć di ima kupit kokosovo ulje i koliko košta otprilike???

leeloo27
11.02.2012., 15:52
prika fala ti šta si me sitija, možeš li mi reć di ima kupit kokosovo ulje i koliko košta otprilike???

Ima u biobio i mislim da pola litre košta nekih 70-80 kn (možda i malo manje, ne mogu se sad sjetiti)

Eoin
11.02.2012., 16:39
da tamo(ja sam uzeo u bio ljekarni Mia preko puta prve stanice Trg-Črnomerec,velik je izbor)...ali uzmi ono koje je stvrdnuto jer pravo ekstra djevicansko ulje ce biti u krutom stanju pri hladnijim temperaturama,ako nije znaci da nevalja.

Dugonoga
11.02.2012., 19:35
:D:D:D:D

prvo ti si se 8 godina mučila, puste tisuće i tisuće kuna potrošila na kreme, dermatologa, ok to je tvoj izbor i svako ima pravo na svoje mišljenje i izbor, ja samo velim da sam se ja u dva dana riješio nečega čime se ljudi muče mjesecima pa i godinama.........

svako ima pravo na svoj izbor, zar ti misliš da tvoja koža ne pamti te kemikalije šta po licu krcaš???

ja sam probao nešto novo, nešto šta me je više iz frustracija pokrenilo napravio sam to niti se kajem niti žalim čak naprotiv presretan sam tim potezom i nikako više nemam pristiće jedino nekad od brijanja al to je do žileta ili kreme to je nebitno, dva, tri pristića koja brzo nestanu, koža mi je glatka i sve..........u 2 dana sam riješio sa troškom od 15-20 kuna svoje lice a ti si 8god. se mučila............

razumin to poantu budi uporan, al brate ono radije sam više za neke mjere malo "čudne" neego nabacivat tone krema i žbuke po koži, to su kemikalije, radije sam za neke prirodne kreme i to, nakon detoksikacije od dva mjeseca vidit ću je li moj problem prehrana (mislim da je) ili nešto drugo............

:mig:

Jedna velika razlika izmedju mojih tone krema i tvoje prirodne je sto moje lice nije bilo crveno, nije gorilo i koza nije natekla, a usne sam mogla micati :D
Necemo ulaziti u prepirke jer ovo nije ni mjesto ni vrijeme, ali ipak bih ti preporucila odlazak strucnoj osobi ako je tako lose stanje nego eksperimenatiranje u kucnoj radinosti.

metropolitan
12.02.2012., 10:17
Naravno.U potpunosti se slazem.

Evo jedan link http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?yyyy=2011&mm=09&nav_id=541988

Ovo sa linka su stvarno gluposti, procitaj komentare ljudi ispod teksta. Mozda vam ishrana nije uzrok prvobitne pojave akni, ali da zderes masti, cokolade, sira i da ocekujes cisto lice to ne moze nitko i to ce potvrditi ipak vecina, ako ne svi.

bijeli prah
12.02.2012., 15:04
Ovo sa linka su stvarno gluposti, procitaj komentare ljudi ispod teksta. Mozda vam ishrana nije uzrok prvobitne pojave akni, ali da zderes masti, cokolade, sira i da ocekujes cisto lice to ne moze nitko i to ce potvrditi ipak vecina, ako ne svi.

slažem se u potpunosti, masti i šećeri nisu glavni razlozi ali zato imaju velik utjecaj, ja sam živi dokaz jer sam se u zadnje 3 godine udeblja 15 kila i otad mi se poveća broj pristića po leđima i do bogami dobro :D..............

Jedna velika razlika izmedju mojih tone krema i tvoje prirodne je sto moje lice nije bilo crveno, nije gorilo i koza nije natekla, a usne sam mogla micati :D
Necemo ulaziti u prepirke jer ovo nije ni mjesto ni vrijeme, ali ipak bih ti preporucila odlazak strucnoj osobi ako je tako lose stanje nego eksperimenatiranje u kucnoj radinosti.

ma ne prepirem se ja, šta ću se prepirat preko tipkovnice još mi i to triba :504:

uglavnom ako neznaš kad ti koža otekne, tj. malo opeče taj dio kože koji si opekla, pocrvenila zamjenjuje nova, mlada koža..........to se vjerojatno dogodilo sa mnom,,,,,,, :rofl:

boaboazg
14.03.2012., 15:33
Ovako,muku mučim s aknama već skoro godinu dana...naišo na neki članak o povezanosti seksualnih aktivnosti sa aknama i počeo eksperimentirat...jedno razdoblje uspio apstinirat kompletno od bilo kakve seksualne aktivnosti i koža mi se doslovno preporodila...nijedan prištić više nije izbio no čim sam se vratio uobičajenoj rutini,akne su se opet vratile...i to one velke crvene upalne...bio kod dermatologa,reko mi da vjerojatno imam neš pojačan testosteoron no da nemam šta kontrolirat hormone,stanje je takvo kakvo je,nije baš bezopasno se igrat s hormonima blabla...roacutane nemogu koristit zbog nekih drugih problema...eto znam uzrok akni,mogu ih se riješit no shvaćate da je to suludo nonstop apstinirat...tražim bilo kakav savjet,pa i neki alternativni jer izbora baš nemam

vanilla888
18.03.2012., 17:22
10 godina se borim sa aknama(imam 27god) nemam policisticne jajnike, bar nisam imala prije godinu dan kad sam bila na pregledu. netko mi jer rekao da akne mogu biti uzrokovane problemom želudca? jedna dermatologica mi je rekla da moram vaditi mandule, ali dva lječnika su mi rekla ne, jer mi je flora uredna i nemam nikakve gnojeve koje je samo ona vidila. dvaputa sam radila bris i bilo je sve u redu. vise ne znam sta da kontroliram?molim pomoć! puno hvala

domena
20.03.2012., 10:20
10 godina se borim sa aknama(imam 27god) nemam policisticne jajnike, bar nisam imala prije godinu dan kad sam bila na pregledu. netko mi jer rekao da akne mogu biti uzrokovane problemom želudca? jedna dermatologica mi je rekla da moram vaditi mandule, ali dva lječnika su mi rekla ne, jer mi je flora uredna i nemam nikakve gnojeve koje je samo ona vidila. dvaputa sam radila bris i bilo je sve u redu. vise ne znam sta da kontroliram?molim pomoć! puno hvala

Ajme i ti dermatolozi kad ne znaju sto bi onda bi operirali ili daju neku brutalnu hormonsku terapiju. No dobro moraju i oni radit :ne zna:
Pa ako su ti nalazi okej probaj nesto promijenit u prehrani, moja sestra ima 16god i akne (ok ona je teenager pa je to nekako normalno ali od kad je promjenila prehranu lice joj je bolje za 85%)
Koristila je i kozmetiku ali prirodnu koja nema alkohola i slicno, masku jednom tjedno i sad se ne prepoznajue ) :)
samo nemoj slusat dermice :D

El Gato Félix
30.03.2012., 11:38
Na podforumu Zdravlje je zabranjena prodaja, razmjena ili poklanjanje lijekova, preparata i/ili stvari.

Iz navedenog razloga prethodni postovi su uklonjeni (jedan zbog oglašavanja prodaje, drugi zato jer je u sebi sadržavao citat navedenog posta).

lukaXXkralj
31.03.2012., 03:19
Ljudi MOLIM VAS pomažite ! Jeli moguće nekako uklonit ove "ožiljke" od prištića,znači poviše gornje usne....neka krema za poravnavanje boje kože sa ožiljcima,ili BILO ŠTO drugo,samo preporučite! jer mi ružno izgleda i baš me muči zadnjih dana :(.....koristim već eritromicin ali ne pomaže ništa :ne zna::503:
evo par slika:
http://i40.tinypic.com/2h67gbb.jpg
http://i42.tinypic.com/30a3ogl.jpg

http://i40.tinypic.com/ehhru1.jpg na ovoj strani lica mi isto ima malo

Never More
31.03.2012., 14:14
Ljudi MOLIM VAS pomažite ! Jeli moguće nekako uklonit ove "ožiljke" od prištića,znači poviše gornje usne....neka krema za poravnavanje boje kože sa ožiljcima,ili BILO ŠTO drugo,samo preporučite! jer mi ružno izgleda i baš me muči zadnjih dana :(.....koristim već eritromicin ali ne pomaže ništa :ne zna::503:
evo par slika:
http://i40.tinypic.com/2h67gbb.jpg
http://i42.tinypic.com/30a3ogl.jpg

http://i40.tinypic.com/ehhru1.jpg na ovoj strani lica mi isto ima malo

Ma ja tim kremicama ne vjerujem, nikad mi nijedna nije pomogla :durica
Kažeš da te muče par dana? Ako su nastali prije tih par dana, ma ne beri brigu, ako imaš sreće, izlijedit će sami u narednih par mjeseci...
Al ako su nešto dugotrajno i jako uočljivo, a meta ti jako... Ja bi preporučila laser.
Čula sam (i poznajem ljude koji su bili) da je sada to već poprilično kvalitetno kod nas.
No nažalost, do jeseni više ne vrše tretmane (zbog opasnosti koje ljetno sunce predstvlja za laserom oslabljenu kožu). Ja idem na jesen i nadam se preporodu lica :)
no ako nisi spreman na to, ili je pak problem novac (a skupo je, poprilično, toliko skupo da cu pucat u glavu i sebi i njima ako mi za te novce zaista ne pomognu haha), raspitaj se kod dermatologa ili kozmetičarke, imaju velik broj načina za tretiranje ožiljaka, i uživo će moći bolje procijeniti kakvog je ožiljak oblika, koliko je dubok etc, i sukladno tome preporučiti tretman.
Ne preporučam ti kupnju tih ''čudotvornih kremica'' na svoju ruku. Teško da bez stručne pomoći i savjeta možeš znati ili pogoditi sastojke koji odgovaraju tvom licu i vrsti tvog ožiljka.

27marko1989
11.04.2012., 18:23
Već dugo vremena imam problem sa licem .
Imam crvene bobuljice po licu i koristio sam do sad samo benzolin peroksid koji mi je preporučio neki ''dermatolog'' ali kada sam otišao kod drugog dermatologa on mi je rekao da je to za akne , a ne za ožiljke i bobuljice poslje akni .
Možete li mi preporučiti neke proizvode i način ishrane ili bilo šta da bi se broj bubuljica sveo na minimum .
Unaprijed HVALA .

Ingria
12.04.2012., 08:35
Imam crvene bobuljice po licu i koristio sam do sad samo benzolin peroksid koji mi je preporučio neki ''dermatolog'' ali kada sam otišao kod drugog dermatologa on mi je rekao da je to za akne , a ne za ožiljke i bobuljice poslje akni .
Možete li mi preporučiti neke proizvode i način ishrane ili bilo šta da bi se broj bubuljica sveo na minimum .
Unaprijed HVALA .

Probaj Sudocrem kremu. Uglavnom se koristi za bebe ali pomaže i kod akni, upala kože, površinskih rana...

nirivana
16.04.2012., 23:10
da se i ja pridružim ovdje. :) čitam malo..uglavnom, imala sam i imam svašta..od raznih vrsta prištića,pokoje akne,ožiljaka,mrlja i tako. već sam se navikla jer mi ništa nije skroz pomoglo. na lijevoj strani lica već dugo imam prištiće koji se nakratko povuku i onda iznova opet kreće. nije mi jasno kako uvijek na istom mjestu..koristila sam kremu sonu neko kratko vrijeme od koje mi se lice užasno ljuštilo i katastrofa je izgledalo..ma da je barem pomoglo al ništa, pa onda vichy kreme..la roche posay,bepanthen..neke prirodne,ma svašta. sad trenutno svaku večer čistim lice nekim gelom od eveline-a..i namažem kritična područja nekom kremom..al ni to nije učinkovito. ali trenutno me najviše muči područje na bradi i čelu. ne znam kako to točno opisati al nadam se da će barem netko shvatiti. uglavnom radi se o tome da ima previše onih malih sitnih "prištića" ili što već to je..zapravo se ne vide jer su iste boje kao i koža ali užasno ih puno ima a najgore je na području brade. površina kože je neravna. i to se sada zapravo proširilo na cijelo lice.ne znam zbog čega se pojavljuju ali nikako se toga ne mogu riješti. da li itko ima kakav savjet u vezi toga? uh, odužilo se ovo..ali više zbilja ne znam što da probam! hvala. :(

hajat
22.05.2012., 12:56
za bubuljice i akne meni je najbolje pomagao odmor na moru
hem nisi pod stresom opustis se
hem sunce izvuce sve iz tijela
a slana voda onda izcisti.
uvijek poslije mora kad se vracam kuci imam kozu totalno ociscenu od svih vrsta bubuljica i akni vjerujte mi

Spejs
22.05.2012., 13:29
Samo da pohvalim jednu stvar, meni je pomogla - sudocrem krema (cca 30kn u ljekarnama). Namažem na prišteve prije spavanja ili nakon mrcvarenja face i super mi je!

A za ožiljke mislim da je najjeftinija učinkovita solucija korištenje krema s kiselinama. Ali ne sad nego na jesen/zimu jer koža postane osjetljivija na sunce i moguće je dobiti pjege ili mrlje.

http://www.njuskalo.hr/slika-big-13301889.jpg
Specijalna zaštitna krema
Učinkovita kod pelenskog osipa, ekcema, dekubitusa
Pomaže kod: opeklina od sunčanja, manjih opeklina, površinskih rana, akni, ozeblina.

yabey
23.05.2012., 23:30
Meni je baš ova krema toliko začepila pore da sam se mjesecima oporavljala..ako cete probat stavljajte onda samo na prištiće a ne cijelo lice npr namazati.

za bubuljice i akne meni je najbolje pomagao odmor na moru
hem nisi pod stresom opustis se
hem sunce izvuce sve iz tijela
a slana voda onda izcisti.
uvijek poslije mora kad se vracam kuci imam kozu totalno ociscenu od svih vrsta bubuljica i akni vjerujte mi

potpisujem

Spejs
24.05.2012., 11:54
@ yabey - i napisala sam namazati na pristeve jer je navodno "prejaka" za ostatak lica, ma da ja dobijem pristeve od svega zivoga a sudocrem sam znala namazati na cijelo lice (poslije izlaska itd, kad bi stavljala vise sminke nego inace, pa da mi se ne upali kaj preko noci) i nista lose se nije desilo, ni pristici, ni isusivanje... :ne zna:

seronjaa
24.05.2012., 17:08
evo, imam problem. u zadnjih par mjeseci mi se svaki mjese otprilike pojavi na leđima jedna ili dvije čudovišno velike bubuljic, koje ne mogu istisnit :/ a bole.

krene ono npr. jedan dan ko da se pravi i boli na dodir.. i onda tako raste i raste i raste..i onda ja to ne mogu ostavit na miru, pa ju probušim, al skoro nište ne izađe :/ većinom dvije tri mikroskopske kapljice i malo krvi :(
i onda tako čekam i čekam da se napravi neki vrh, ali ništa.
a na pogled izgleda ko da ima 4,5,6 malih vrhova..
i većinom onda to tako malo pomalo bušim i stisnem to malo ničega, a onda na kraju nakon 2 tjedna ili tako se ona sama krene smanjivat i ništa.. poslije mi se čini ko da je još uvijek negjde u dubini duše nešto ostalo, onak mal tvrdo, al ko da je vrh pokopan 5 kilometara ispod kože.

ne znam šta da radim :ne zna: jel postoji možda neka krema ili neki prirodni lijek ili nešto što bi mogla mazat, pa da ne znam.. ili da prođe ili da ju makar mogu stisnit :ne zna::confused:

Spejs
24.05.2012., 21:16
Seronja moj savjet je kao prvo da ih ne diras, samo si radis stetu. Drugo, probaj mazati tzv crnom masti - kupuje se u ljekarni, ne znam cijenu ali mislim da nije skupa - navodno izvlaci cireve/dlake/urasle nokte..

Namazes debelo, pokrijes gazom i ostavis sto duze (preko noci).

newdivision
02.06.2012., 11:07
Uff nisam prevec citala prijasnje ali nadam se da ce se naci netko slican mojem problemu ili netko strucan.dakle jos uvijek sam pubertetlija ali imam prištice vec nekih tri godine,tocnije akne.dakle uvijek su miteseri tu,prstici oni bijeli i akne upaljeni potkozni koji izgledaju ko natecene masnice.bila sam kod dermatologinje vec sigurno sest sedam puta i davala mi je svakakva sranja eucerin,klindamicin nekakve antibiotike,acnet kremu,losion koji opet sadrzi klindamicin,vichy piling sam koristila i uzimam sad rosal neki gel.dijagnoza mi je acne vulgaris.znam da cete mi doc i rec nes u smislu proci ce e pa ja mislim da nece jos par godina se povuci.jel itko zna ikakvog dermatolog u zd(ne onu pri bolnici) ili zg ali da je zbilja znala nekakvo rijesenje za ovakvo sto.ova moja mi je rekla da ona tu vise nista ne moze da moram cekat i da ce mi sol i sunce sada pomoci,a sto kad ne bude vise sunca i soli nakon ljeta kad se opet aktivira?

Lola 27
02.06.2012., 19:33
Ajme i ti dermatolozi kad ne znaju sto bi onda bi operirali ili daju neku brutalnu hormonsku terapiju. No dobro moraju i oni radit :ne zna:
Pa ako su ti nalazi okej probaj nesto promijenit u prehrani, moja sestra ima 16god i akne (ok ona je teenager pa je to nekako normalno ali od kad je promjenila prehranu lice joj je bolje za 85%)
Koristila je i kozmetiku ali prirodnu koja nema alkohola i slicno, masku jednom tjedno i sad se ne prepoznajue ) :)
samo nemoj slusat dermice :D

Ne, nego slušaj dermiće!:504:Meni je dermić preporučijo kompletni sistematski preled tijela jer je uočio nekakvu upalu u tijelu koj aje pospješila izlazak akni.Kad se otkrilo koja upal(ginekološko polje)dobila sam antibiotik i bilo je super i kasnije terapiju koja ako se prestane pit opet dobim akne!Ako ti dermatolog kaže izvadi maternicu ,onda odi po drugo miošljenje,ja sam išla kod dva najbolja u Hrvatskoj i oba su su bila suglasna da imam žarište u tijelu koje se mora liječit.Kad god imam nekavu upalu u tijelu meni se vidi na licu,ne trebam ići ko doktora odmah znam.:mad:Da ima slučajeva kamo se koristi metoda bez alkohola i maskice i pilinzi ali ima i ona kamo se mora malo raditi na tome!Hebote.:503:Svaka osoba je indivudalna,ja kgu jest na tone čokolade ,suhomesnatih proizvoda itd ali ako ne unesem određeni vitamin u tijelo osujem se po leđima ko gubavac.:503:

Lola 27
02.06.2012., 19:43
Unaprijed HVALA .

Koliko godina imaš?Ako si išao kod socijalnog dermatologa,goni to.Oni samo čekaju da im privatno dođeš pa da ti daju pravu terapiju.Ja sam se imaš jednog profesora dermatologije koji više ne radi ali mi je za uslugu mene pregledao prije 10 godina i preporučio svoju učenicu u Opatiji.Ne znam gdje si ali znam dobrog dermatologa u Rijeci koji mi je doslovno spasio život.Bila sam ko gubavac.:mig:Ako imaš crvene ,upalne akne ,imaš neko žarište u tijelu ili neki okidač.Umivaj se dva puta na dan sa sapunom koji se ne pjeni.Ja imam Cliniqe 115 kn traje mi godinu dana .T afirma ti ima jako dobre proizvode.Koristim Klindamcin antibiotik ,recimo da pomaže i može se kupit na slobodno.Ali prvo odi kod dermatologa,privatnog.Znam da je skupo ali jebi ga,ja sam skoro pa radila kriminalne radnje da platim svoga ali se isplatilo.:rofl:Ako trebaš još šta javi se na pm,imam VELIKO iskustvo u liječenu malih kretena.

hmore85
19.06.2012., 19:42
kako preživjeti ove vrućine i ovo ljeto po pitanju akni? ja se tuširam po pet puta dnevno radi ovih vrućina, i znojim se nonstop, a to mi je za lice katastrofa, samo mi izbijaju novi "majonezasti prištevi". kako da ja uopće išta postignem s lice, kad će mi ga opet ljeto uništit do kraja? -.-

evo sad dok pišem osjetim po licu koliko se znojim -.-

Hummingbird12
21.06.2012., 11:27
ja sam jedno godinu i pol imao problema sa prištićima i aknama. počeli su na čelu i to oni potkožni koji su nakon par dana postali odvratni bijeli . prvo su bili na jednom mjestu na čelu pa kada su tu uništili kožu onda su se prebacili na drugo mjesto na čelu . sada mi je čelo čist ok izađe koji prištić ali ni blizu ovoga, ali sada mi se vide točno područja gdje su bile te upale ( vidi se mrlje, površinski ožiljci ) . cijelo lice mi je bilo ok sam to čelo. uz čelo leđa su mi također bila na meti . i danas imam po leđima prištiće ali tamo su još gore mrlje i ti provršinski ožiljci jer je to ipak veća površina.

koristio sam i klindamicin i neku kremu koju staviš pa držiš par minuta i ispereš jer joj je zadaća da isuši kožu ali ništa nije pomoglo. onda sam si u dm-u kupio neke tablete za facu s cinkom i Q10 ( oko 21 kunu ) i kaj je najbolje to mi je više pomoglo nego ovo dvoje prije. trebalo je 15-ak dana da mi se lice pa tako i leđa počnu smirivat, i tako su i nestali ti potkožni prištevi i sad na faci znam dobiti koji prištić ali to nisu oni ružni :D , po leđima ih znam dobiti ali isto u manjem broju nego prije - tak da vam to osobno preporučam, nisu veliki novci a ništa vas ne košta da probate. Ono nije sada za nobelovu nagradu za biologiju i kemiju al meni je pomoglo da se bar ublaže ti prištići koji su mi razorili čelo i leđa.

Namjeravam si kupit u ljekarni penthanol - vidio neku reklamu po busevima :D , pa proguglao i vidio da ljudi hvale taj proizvod. kao pomaže u regeneraciji kože a pošto nije skupo brijem da sam vidio da je krema 25 kuna, a emulzija 66 tak da nemam kaj izgubit osim tih 100 kuna koje bi tak i tak otišle na gluposti. Pa će mo vidjeti dal će to ikaj pomoći da se bar donekle koža regenerira i da se smanje te mrlje i ožiljci .

e da i da spomenem, kada sam počeo prištaviti bio sam pod stresom i nekako sam se počeo debljat ( sada imam 80 kg a visok sam 183 tak da nisam debel, ali u usporedbi sa 70/72 kg prije toga - razlika ipak je ) , pa može biti da su mi se i hormoni poremetili što zbog stresa koji je uzrokovao da jedem gluposti

CalvinC
26.06.2012., 23:31
Imam 15 godina i od 11-13 sam imo uzasno pristavo lice. I neznam kako ali mi se procistilo isprobavo sam svakakve kreme , metode , svasta i i dalje bi mi tu i tamo izbio koji prist ali nije bilo strasno. Ali sada nedavno prije jedno tjedan dana sam bio na vikendici u prirodi i kad sam se pogledo u ogledalo prist na pristu , crni,bijeli,akne puno mi je lice. Od prije vec imam prepuno lice oziljaka od istiskivanja i nadam se da ce to s vremenom proci ali ovo me sada preko ljeto bas psihicki unistilo,dobio sam cak i pristeve po vratu i to stvarno uzasno izgleda , roditelji su me vec poslali psihijatru jer me to toliko pogodilo da sam se i rezao neizlazim iz stana , izbjegavam izlaske s curom i s frendovima jednostavno ne zelim da me itko vidi. I ako netko ima ikakav savjet tko ima iskustva s tim nesto sto je stvarno djelotvorno a da ne zahtjeva neke skupe kreme od 400/500kn bio bih neizmjerno zahvalan :/

Lola 27
27.06.2012., 16:46
Imam 15 godina i od 11-13 sam imo uzasno pristavo lice. I neznam kako ali mi se procistilo isprobavo sam svakakve kreme , metode , svasta i i dalje bi mi tu i tamo izbio koji prist ali nije bilo strasno. Ali sada nedavno prije jedno tjedan dana sam bio na vikendici u prirodi i kad sam se pogledo u ogledalo prist na pristu , crni,bijeli,akne puno mi je lice. Od prije vec imam prepuno lice oziljaka od istiskivanja i nadam se da ce to s vremenom proci ali ovo me sada preko ljeto bas psihicki unistilo,dobio sam cak i pristeve po vratu i to stvarno uzasno izgleda , roditelji su me vec poslali psihijatru jer me to toliko pogodilo da sam se i rezao neizlazim iz stana , izbjegavam izlaske s curom i s frendovima jednostavno ne zelim da me itko vidi. I ako netko ima ikakav savjet tko ima iskustva s tim nesto sto je stvarno djelotvorno a da ne zahtjeva neke skupe kreme od 400/500kn bio bih neizmjerno zahvalan :/

A da ideš do privatnoh dermatologa?150 kn ti je pregled a dalje te on savjetuje.Bila sam na istome mjestu ko i ti,ljudi su me sa gađenjem gledali pokazivali prstom,pitali dali imam kakvu zaraznu bolest.Dermatolog će te pregledat i dati ti terapiju,ali nađi nekog dobrog,skupe kreme ti neće sad ništa pomoć,tebi treba terapija iznutra a tek kad se to smiri te upale imaš kreme koje nisu skupe a dobre su.Nađi nekog dobrog dermatologa.Ja sam radila 2 posla da bi platila adekvatnu terapiju,svaki tjedna ležanje na stolu po dva i pol sata,čiščenje tako bolno da su mi suze išle na oči ali sve se isplatilo nakon par mjeseci odlaska na temeljita lječnička(ne kozmetičar):mig: čiščenja i počelo je ići na bolje.I dan danas odem do svog dermatologa na čiščenje lica ,jednom godišnje i na kemijski piling sa voćnim kiselinama koji stoji 2000kn svaka terapija 500kn i lice mi je sad ko bebina guza .Jedino mi na bradi iskoči koji prištić prije menge ali to nestane.

neznam24
29.06.2012., 10:46
Imala sam isti problem i izbacivala sam svakakvu hranu s nadom da će prištići nestati. U večini slučajeva razlog prištićima su slatkiši. Njih treba izbaciti. Naravno da na prištiće utječe i hrana koju jedemo. Možda će nekima ovo bit smješno ili nemoguće, ali meni je pomoglo. Naime kupovno mlijeko, nisam ga pila mjesec dana i prištići na leđima su nestajali. Ako se pitate zbog čega, to je sigurno zbog svakakve kemije koju ljudi stavljaju u mlijeko. Najzdravije je domaće,kravlje ako ste u mogućnosti da ga kupite. I usput imam 17 godina. Nadam se da sam pomogla i sretno. :)

Aliandra
29.06.2012., 11:23
Pozdrav ! Evo sutra cu 20 godina i problem s pristevima imam od 14 godine. Prosli mjesec sam otkrio klindamicin, kupio sam Clindamycin 1 % losion, s time koristim od eucerina kremu za oziljke. Poceo sam koristit 5.6 ove godine znaci prije 24 dana. Rezultati su fenomenalni , sliko sma se svakih 7-8 dana i rezultati su zbilja vidljivi sve upale su se povukle samo oziljci su ostlai ali i oni odlaze znam da njima treba duze vrijeme. No medutim zadnja 2-3 dana su mi opet pocele male upale i bijeli pristici iskakati van , koristio sam klindamicin svako jutro i navecer i kremu odma poslije da mi ne isusi kozu , negdje sam procitao da se pristevi naviknu na klindamicin i da treba uzet pauzu oko 10 dana pa opet pocet koristit no medutim strah me kakvo ce mi lice onda bit bez njega jer mi opet iskaceju van pa me zanimalo dali zna neko neki drugi preparat da zamjenim klindamicin na ovih desetak dana ?

ante123456
09.07.2012., 21:54
Pozdrav ! Evo sutra cu 20 godina i problem s pristevima imam od 14 godine. Prosli mjesec sam otkrio klindamicin

Imas akne vec 6 godina i tek si sad pocea koristit klindamicin :facepalm:
nije to nikakav cudesan lijek, vec vise spada u standardnu njegu za kožu razjebanu aknama

Sogeking
11.07.2012., 01:21
Ja sma prije mjesec dana napokon nakon posjeta trećem dermatologu otkrio da zbog povećanog lučenja sebuma koji je uzrokovan serbojeričkim dermatitisom mi dolazi do povećanog izbijanaj prištića i akni. Koristim kremu koja kontrolira lučenje sebuma i većina prištića se povukla. Tu i tamo mi izbije koji. No problem je ako samo jedan dan ne stavim tu kremu.

A serborejički dermatitis ne odlazi, to je ono. :D
Nažalost ostali i ožiljci neki, hmm...

JupiJee
29.07.2012., 22:28
E, ovak ljudeki. :)
Da ne duljim previše,izravno ću reći: moj problem su akne. Imam ih već dvije godine. Prije pola godine bile su to manje akne, tek toliko da ima koja,no stanje se pogoršalo prije nekoliko mjeseci. Sve se to počelo upaljivati, a moje lice sada izgleda kao ratno bojište. :D
I tako sam ja odlučila doktorici. (nisam išla dermatologu jer me pitala hoću li da mi prvo ona nešto prepiše, pa ako ne pomogne da me šalje dermatologu. Ja sam rekla nek prvo ona proba nešto smuvat. :D)
i sad.. prepisala mi je doksiciklin kapsule i dercome clear suspenziju za kožu.
Zanima me od vas koji imate isti problem ili ste ga imali i koji ste dobili jedno od ovo dvoje antibiotika, ili oboje: jel vam pomoglo i nakon koliko vremena?
i da, jučer sam zaboravila popit kapsulu :rolleyes::rolleyes: jel to smetaa u liječenju ? Pitam zato što sam čula da ako jednom samo preskočiš antibiotik popit da dođe na isto, kao da nisi ni pio. Jeel to istina?
eto, znam da idem na živcee onima koji su se već načitali sličnih postovaa.
unaprijed hvala na svakoj informaciji! :)

Lilli_007
02.08.2012., 02:52
Ja sma prije mjesec dana napokon nakon posjeta trećem dermatologu otkrio da zbog povećanog lučenja sebuma koji je uzrokovan serbojeričkim dermatitisom mi dolazi do povećanog izbijanaj prištića i akni. Koristim kremu koja kontrolira lučenje sebuma i većina prištića se povukla. Tu i tamo mi izbije koji. No problem je ako samo jedan dan ne stavim tu kremu.

A serborejički dermatitis ne odlazi, to je ono. :D
Nažalost ostali i ožiljci neki, hmm...

koja krema?

JupiJee
06.08.2012., 12:47
I da, sad više nemam akni, koje 2-3 najviše. Ali, sad su ostale fleke od tih akni, onako crvene mrljice. Moram li za to kod doktora, mogu li nabaviti kakvu kremu protiv tih crvenih mrljica ili pak moram kod dermatologa skidati to laserom?!
Svi koji imaju nekakva iskustva s tim, help me!
Evo, ovo je vjeran prikaz toga:
http://www.google.hr/imgres?q=fleke+od+akni&um=1&hl=hr&sa=N&rlz=1C1AFAB_enHR474HR474&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbnid=MaIs8VGKASNM-M:&imgrefurl=http://poliderma.hr/usluge/oziljci/oziljci_akne&docid=0ecujsk3wWj2NM&imgurl=http://poliderma.hr/var/poliderma/storage/images/usluge/oziljci/oziljci_akne/akne_i_oziljci_crvenilo_koze_nakon_jako_upaljenih_ akni/18809-1-cro-HR/akne_i_oziljci_crvenilo_koze_nakon_jako_upaljenih_ akni.jpg&w=1323&h=1283&ei=f64fUMmjMMT2sgbltIGICQ&zoom=1&iact=rc&dur=287&sig=111632672271967796065&page=1&tbnh=141&tbnw=149&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:3,s:0,i:78&tx=21&ty=56

Spejs
06.08.2012., 12:58
I da, sad više nemam akni, koje 2-3 najviše. Ali, sad su ostale fleke od tih akni, onako crvene mrljice. Moram li za to kod doktora, mogu li nabaviti kakvu kremu protiv tih crvenih mrljica ili pak moram kod dermatologa skidati to laserom?!
Svi koji imaju nekakva iskustva s tim, help me!
Evo, ovo je vjeran prikaz toga:
http://poliderma.hr/var/poliderma/storage/images/usluge/oziljci/oziljci_akne/akne_i_oziljci_crvenilo_koze_nakon_jako_upaljenih_ akni/18809-1-cro-HR/akne_i_oziljci_crvenilo_koze_nakon_jako_upaljenih_ akni.jpg
Ne valja ti slika. Možda da proučiš kreme s AHA kiselinama?

Edit: popravila sam ti :)

dalmatinka007
07.08.2012., 12:50
Ekipa pozz. Evo samo da ja podilim svoje iskustvo sa aknama. Znači prije nekih 6-7 god moje lice je bilo ratna zona..zona sumraka..Popila sam 60 kutija antibiotika, mazala sa svim i svačim, posjetila sve žive dermatologe- nije bila bitna cijena..samo sam se tila pogledat u ogledalo..i ništa, nula bodova. Zadnja opcija mi je ostala homeopatija, pa sam živa upaljena i prištava sila u auto i via Hercegovina-Ljubuški kod poznatog homeopata dr. Sadikovića. Čim sam došla kod njega na pregled, reka mi je da nemam nikakvih problema sa jajnicima ni svim drugim shranjima šta su mi govorili doktori, nego da mi je želudac glavni problem (i da je od silnih tableta sve gore i gore) . Prvo se triba rješavat problem želuca, a onda lica..Da mi je bobice koje se tope u ustima prije jela i čaj, reka da će mi kad to počnem pit na lice izbacit sve živo i da se ne bojim, da će u roku 5 dana sve otić.. Prvih 5 dana nisam od srama izlazila iz kuće, al nakon 5 dana ČUDO! Ni jedna jedina, do dana današnjega više nije izašla! Nakon misec dana terapije, otišla sam opet kod njega, da mi je mast za ožiljke i riješena stvar! Čovik mi je spasija život, jer da ga nije bilo ja bi se sa zgrade bacila koliko sam bila frustrirana! Sad, virujem da će me dosta vas popljuvat, ali to je moje iskustvo! I od toga trena homeopatija mi je u srcu :))))))

debussy<3
08.08.2012., 14:14
Sad ću vam iznijeti svoj problem i nadam se da će se javiti netko tko je imao sličnih problema jer sam stvarno već očajna. Ja zapravo nisam ni sigurna imam li akne, ali danas mi je to dijagnosticirao dermatolog numero 4 kod kojeg sam bila u jednoj privatnoj klinici u Sloveniji (samo pregled je koštao 63 eura!!). Imam 16 godina i vjerojatno još jesam u pubertetu, ali prvu menstruaciju sam dobila prije 5 godina, prestala sam rasti i razvijati se pa zaista ne vidim zašto bi se ti prištići pojavili tek sad. Sve je počelo prije godinu dana u obliku nekog sitnog crvenog fleka na licu i meni perfekcionistu vrag nije dao mira i otišla sam to pregledati kod javne dermatologice koja tome ni nije pridavala preveliku pažnju i pripisala mi je, ako se ne varam, ds emulziju za čišćenje lica. Nakon što to nije pomoglo otišla sam privatnoj dermatologici koja je to protumačila kao proširenje krvne žile i dala neku kremicu koju su mi smučkali u ljekarni. Ni to nije pomoglo, ali sam si ja dala mira od toga kako sam krenula u srednju u Zagreb i imala sam drugih briga. Ubrzo nakon početka školske godine kako je krenuo divlji tempo mog obrazovanja, testovi, nova sredina, ja sam se našla pod popriličnim stresom i crvenilo na licu mi se počelo pojačavati. Onda je moja mama po preporuci prijatelja kupila na veliko hvaljenu kremu Euten koja je pomagala, ali su se simptomi vraćali i pojačavali. Zatim sam posjetila dermatologicu br. 3 u Klaićevoj koja mi je strogo zabranila koristiti taj Euten na licu zbog sumnje da u sastavu ima kortikosterodie. Nakon mnogo neuspjelih terapija pripisala mi je kremu Protopic kao nešto što se uzima za crvenilo lica koje ne liječi ništa drugo. To mi pomaže, ali opet, čim prestanem mazati, simptomi se vraćaju. Oni su pojačani u PMS-u i do sad zaista nisam mislila da to ima neke veze s aknama. Kako mi to ni nakon godinu dana nije nestalo, mama me odlučila odvesti kod tog privatnog liječnika u Sloveniju koji je siguran da su to akne i dao mi neki antibiotik i opet set silnih krema za čišćenje, njegu, bla, bla... Budući da mi svi ti tretmani lijekovima i kiselinama ne zvuče privlačno, a nisam ni sigurna što mi je, da li da uopće započnem preporučenu terapiju? Sad sam u opet u PMS-u pa mi je sve to malo pojačano i imam tih sitnih prištića, ali ja ne znam kolko je to povezano s tim crvenilom koje je bilo početni problem. Bolest ima svojih boljih i lošijih trenutaka, ali kad mi se stanje pogorša ja padnem gotovo u depresiju jer sam i u takvim godinama da me problemi estetike više pogađaju, a pogotovo zato jer sam prije imala porculanski savršeni ten. Sad sam odlučila malo pripaziti na prehranu i ako ova terapija ne uspije obratiti se homeopatiji, ali ne znam kako postupiti kad nisam ni sigurna u dijagnozu. Protopic pomaže, ali čitajući o njemu nigdje nije navedeno da pomaže aknama. :ne zna: HELP!

Spejs
08.08.2012., 14:21
@ debussy kad ti je već propisao terapiju bilo bi poželjno da ju probaš, čemu si inače išla na pregled? Imaš li nekakvu sliku tog crvenila ili bar približnu s interneta, nitko ti ne može pomoći kad nismo sigurni o čem se radi. Jesi provjeravala hormone?

El Gato Félix
08.08.2012., 21:11
...Sad, virujem da će me dosta vas popljuvat, ali to je moje iskustvo! I od toga trena homeopatija mi je u srcu :))))))

Želio bih podsjetiti cijenjene forumašice i forumaše kako prema pravilima pdf-a Zdravlje nije dopuštena rasprava o alternativnim metodama "liječenja", a što uključuje homeopatiju, bioenergiju, koloidno srebro/srebrnu vodu, MMS i sl.

Za takve rasprave postoji ppdf Alternativno liječenje.

Na Zdravlju ove metode smatramo beskorisnima, a neke od njih i štetnima te se rasprava o istima ovdje smatra nepoželjnom.

Vi ste napisali svoje iskustvo s homeopatijom, ali molim sve ostale da o homeopatiji ovdje ne raspravljaju.

Zahvaljujem na razumijevanju.

Eli17
11.08.2012., 13:01
Imam 17 godina i vec godinama se mucim sa pristicima koji nikako da nestanu :504: Na svu srecu, obrazi su mi cisti; nkada sam najveci problem imala na celu, ali danas povrsinski na njemu nema skoro nista ali je zato puno tih crvenih tackica i bojim se da mi ovi oziljci ne ostanu i u dvadesetim :ne zna: Medjutim, sada me najvise muci brada koja je takodje puna tih tackica koje ostaju od bubuljica i cesto mi bijeli pristici iskoce na bradi, oko usta, sto izgleda nehigijenski i to me nervira vise nego celo jer celo mogu fino prekriti toniranom kremom, puderom da zaista dugo traje, dok sa ovog dijela lica sminka najprije spadne. Ja to ocistim hidrogenom ili rivanolom, sredstvom za ciscenje rana, tako da mi nije jasno kako se pojavljuju...Probala sam razne preparate, od prirodnih do hemijskih; med i cimet, baby puder, cinkovu kremu, sudocrem, neutrogenu, clean&clear (danas koristim samo njihov gel za ciscenje), proizvode iz oriflamea, avona...ali nista nije narocito pomoglo. Mnogi kazu da ce to nestati, ali gubim strpljenje jer valjda bi do sada vec trebalo da se povlace. Osim toga, kad vidim prijatelje kako imaju cistu, nemasnu kozu bez bubuljica i mitesera po nosu i kako fino mogu izaci napolje bez sminke...:(

Ona Koja Jest
15.08.2012., 23:16
Ja sam imala užasnu kožu i nikakvi preparati mi nisu pomagali, i onda sam došla na ideju. Smučkala sam malo octa i malo soli, i to već dva tjedna namažem na lice i ostavim preko noći, ujutro isperem, sada nemam niti jednog prištića, a sve mrlje na koži su mi nestale, u životu nisam imala čišću kožu.

nirivana
16.08.2012., 17:04
Ja sam imala užasnu kožu i nikakvi preparati mi nisu pomagali, i onda sam došla na ideju. Smučkala sam malo octa i malo soli, i to već dva tjedna namažem na lice i ostavim preko noći, ujutro isperem, sada nemam niti jednog prištića, a sve mrlje na koži su mi nestale, u životu nisam imala čišću kožu.

a koji ocat si koristila?

Ona Koja Jest
16.08.2012., 22:25
a koji ocat si koristila?

Vinski, ali mislim da bi bilo isto i s jabučnim. Nisam sigurna je li učinak takav zbog octa ili soli ili možda te kombinacije. Ako imaš ranice na koži pričekaj nekoliko dana da zarastu.

nirivana
16.08.2012., 22:31
Vinski, ali mislim da bi bilo isto i s jabučnim. Nisam sigurna je li učinak takav zbog octa ili soli ili možda te kombinacije. Ako imaš ranice na koži pričekaj nekoliko dana da zarastu.

Hvala na odgovoru, probat ću..nadam se da će pomoći..

Ona Koja Jest
17.08.2012., 14:39
Hvala na odgovoru, probat ću..nadam se da će pomoći..

Meni je pomoglo. Samo dobro isperi, osim naravno ako ti se sviđa miris. :kada: :rofl:

debussy<3
17.08.2012., 14:41
@ debussy kad ti je već propisao terapiju bilo bi poželjno da ju probaš, čemu si inače išla na pregled? Imaš li nekakvu sliku tog crvenila ili bar približnu s interneta, nitko ti ne može pomoći kad nismo sigurni o čem se radi. Jesi provjeravala hormone?

Pitala sam doktora da li da provjeravam hormone, a on je rekao da ne treba jer bi mi da nešto nije ok počela ispadati kosa. Ma nema ništa takvo na internetu. Pitat ću još svoju staru dermatologicu što misli o tome.

catandmouse
05.09.2012., 13:53
Bok! Ujutro sam se probudila sa crvenom crtom po sredini čela i po toj crti su se nagomilale nekakve bijele točkice k'o prištevi...
Imam jos jednu manju crvenu mrlju s pristevima nize iznad obrve...
Od cega mi to i što je to??? Sumnjam da sam si nešto prenijela dodirom.. Nešto dotaknula i prenijela na kožu... ali neznam što točno....
HELP!
Prilazem sliku...->
http://www1.picturepush.com/photo/a/9231529/img/9231529.jpg
:confused::confused::confused:

Spejs
05.09.2012., 16:06
@ catandmouse - fakat neobično :confused:

Ne može ti nitko reći što si dotaknula, ako uopće i je od toga, samo ti savjetujem puno kreme za prištiće i da ih ne raskopavaš, bar se strpi dok ne sazriju. Imaš kakvu dobru kremu?

Ako ne - probaj Sudocrem (30kn u ljekarni, ekspresno smiruje upaljene prištiće i ranice nakon "operiranja" po licu, pogotovo ako ga ostaviš preko noći) ili Clearasil vodicu za umivanje (50kn Muller, super rezultati - inače ni ti preporučila peeling gel koji ja koristim ali mislim da sa treba samo nježno s tim dijelom da ti se ne naprave veće upale i još ostanu ožiljci)

catandmouse
05.09.2012., 17:55
@ catandmouse - fakat neobično :confused:

Ne može ti nitko reći što si dotaknula, ako uopće i je od toga, samo ti savjetujem puno kreme za prištiće i da ih ne raskopavaš, bar se strpi dok ne sazriju. Imaš kakvu dobru kremu?

Ako ne - probaj Sudocrem (30kn u ljekarni, ekspresno smiruje upaljene prištiće i ranice nakon "operiranja" po licu, pogotovo ako ga ostaviš preko noći) ili Clearasil vodicu za umivanje (50kn Muller, super rezultati - inače ni ti preporučila peeling gel koji ja koristim ali mislim da sa treba samo nježno s tim dijelom da ti se ne naprave veće upale i još ostanu ožiljci)

Nemam pojma, nikakve biljke travu ni nista. Mozda sam se gdje primila gdje se vec puno ljudi pa sam od nekog to dobila. Sad kak sam vise to promatrala uopce nisu pristevi nego izgledaju kao mjehuri :( Mazem domacom nevenovom kremom.

zoomzoom888
06.09.2012., 23:57
jedna riječ : SILVEREX sapun

radi čuda,imal teži oblik akni po leđima,koža je sad 90% očišćena od akni
mada nije jeftin,50 kn

whythat
10.09.2012., 22:07
Ljudi, jel ima netko efikasnu metodu za sprečavanje proizvodnje sebuma na licu, tj rješavanje masnog lica? Skužio sam da su kod mene osnovni problem začepljene pore, dakle i pretjerana proizvodnja sebuma koji tu radi kaos, a sljedeća je faza naravno upala i crvenilo.

Kako riješiti te začepljene pore, kako utjecati na žlijezde lojnice da se unormale? Da li je itko našao efikasnu metodu da ukloni pretjeranu masnoću s lica? :ne zna:

Bongo
28.09.2012., 08:11
probajte sa dnevnim uzimanjem C vitamina... mislim da bi trebalo pomoci, a nema nuspojava

Liza11
05.10.2012., 20:18
Evo savjeta za sve koji muku muče sa aknama::)
Ja sam od desete godine praktički počela svoju borbu s tom gamadi (sad su mi 22g.), a imam jako svijetlu put i vrlo mekanu, tanku i užasno osjetljivu kožu. probala sam doslovno sve, išla kod hrpe doktora, hodala po poliklinikama, ostavila sam toliko novaca, a ništa nije pomagalo!:504:
Pila sam i kontracepcijske pilule godinu dana, malo se poboljšalo ali ništa previše...prije mjesec dana sam kupila Dermapip (imate ga u DMu za 35kn) - to vam je kao ulje koje stavite na lice, mala je bočica, ali treba ga vrlo malo, na bazi propolisa je i upije se u kožu nakon par minuta. Nisam vjerovala da bi to pomoglo, ali sad nakon 2 tjedna imam samo jedan prištić kod obve. Čak mi ni tablete nisu toliko pomogle.
Uz to koristim i Boreade 12 od Noviderma kremu (nju imate samo u Farmaciji jer je posebna kremica) - u samo 2 tjedna mi je obrisala sve mrljice što sam imala na licu, a skupilo ih se od dugogodišnjih problema s kožom. Uz to mi je izvukla sve mitesere i više nema uopće upala na licu, ne znam što je to toliko 'magično' u toj kremi ali kao da isuši sve ono ipod što bi trebalo buknut odjednom. Toplo preporučam svima jer je ovo najbolja krema koju sam probala i jedina koja djeluje na mrljice i akne i to u rekordnom roku! jedina joj je mana cijena - 180kn za samo 30ml, ali kad uzmete u obzir da ju smijete stavljati samo jedanput dnevo u vrlo tankom sloju- isplati se. Uz ovu kremu morate koristit preko dana kremu sa zaštitnim faktorom ne nižim od SPF50 jer krema sadrži kiseline koje vam ubrzavaju regeneraciju kože...ja sam si uzela od Uriagea, isto cijena nije mala, ali ne želim prestat koristit ovo malo zlato od Noviderma..:durica
Tonik- svejedno koji mi je pomogao u nepravilnostima reljefu na koži, fino ju zagladi tako da preporučam jednom dnevno proć vaticom sa tonikom. Ja ako ne koristim tonik tjedan dana, be mi lice puno neravnina, odnosno nije mekano i glatko kao kad koristim tonik. Klindamicin je isto odličan, njega stavim tek par puta na tjedan jer sam shvatila da mi previše isušuje kožu, a i to je antibiotik pa ga nebi valjalo stalno stavljat na lice..
Ako se odlučite za Novidermovu kremu:cerek: onda će vam trebati krema za navečer i općenito za namazat lice kad osjetite da vam je suho, preporučam Rosalovu hydro fresh kremu- prelagana, užasno ugodna krema na koži, nije masna i nije gusta, baš daje osjećaj ugode na koži:D cijena je oko 40kn pa kad sam ju uzela, mislila sam da neće valjat, ali eto, sad koristim već četvrtu po redu i sumnjam da ću u bliskoj budućnosti prestat kupovat tu rosalovu kremicu
I nakraju, za sve upale, i za ono što će svaki čas postat gadna upala, preporučam Sudocrem. Ovo je krema koju možete nabavit za nekih dvadesetak kuna u ljekarni. Inače je namjenjena za bebe i pelenski osip, ali i za problema s aknama i ekcemima. jako se sporo troši, a djeluje doslovno preko noći. Isuši nešto što bi trebalo bit sutradan 'vulkan', a što je najbolje, savršeno djeluje na potkožne akne!
Eto, ovo bi bilo ono što je meni pomoglo, nakon godina i godina borbe i nakon užasno puno potrošenog novca, živaca i samopouzdanja. Eto sad tek mogu izać BEZ pudera van, a da me nije sram i da nemam osjećaj da me ljudi gledaju zbog kože na licu.:cerek:

BrunoCro
12.10.2012., 14:09
Ja imam 18 godina i vodim tu borbu s tim j*benim prištevima i aknama od početka puberteta... Prije i nije bilo tako izražajno, par bijelih prištića tu i tamo a sad isuse bože katastrofa.. Baš me sjebalo u ovom najosjetljivijem razdoblju u životu - pubertetu.. Imam komplekse zbog toga strašne makar sam dečko ali stvarno mi to smeta.. Sram me ići van ponekad, razgovarat s nekim jer imam osjećaj da jedino šta će vidjet je moje odurno lice.. Moj brat me zna zezat ne shvaćajući da mi zapravo nabija te komplekse i osjećam se onda jadno stvarno... Nemam baš prevelikog samopouzdanja ni za prić curama ni ništa zbog toga... Ružan nisam , većina me smatra zgodnim dečkom al ta gamad mi narušava ugled i to već trajee i traje i jedva čekam da to nestane a bojim se da neće uopće. Išao sam kod dermatologa prepisao mi je od Avena Triacnal noćnu kremu i emulziju za preko dana i njihov gel za čišćenje i k*rac pomaže! Ne koristim više nikakve kreme već samo perem s tim gelom lice i s vatom očistim losionom s klindamicinom. No to mi isušuje kožu a ti prištići sve jedno iskaću. Probao sam i s kamilicom i zelenim čajem prati lice i ništa. Užasno me to nervira i utječe mi prejako na samopuzadnje jer realno curama je ljepše vidjet nekog dečka s čistim tenom neg nekog prištavog :( I onda se još nerviram oko tog i taj stres me sjebe i sve.. Moj glavni problem su ti bijeli gnojni prištići koje sam ja istiskivao stlano jer mi je odvratno s tim ić u školu i onda mi je rekla dermatologica da to nesmijem radit jer si prenesem te klice po faci i sve mi je gore.. To već ne radim 3 tjedna i svejedno mi izbijaju.. Čitao sam po internetu al nigdje nisam mogao naći kako spriječiti to pretjerano lučenje sebuma i nastajanje takvih bijelih prištića.. Imam i potkožnih tu i tamo.. Stvarno više neznam šta koristiti, čime se mazati.. Bio sam čak i na antibiotiku Doksiciklinu i nije mi pomogao.. Pročitao sam da je Roaccutane il kak se već piše jako djelotvoran da se sve povuče ali da je štetan jako za organizam a i da se nakon nekog vremena vrati sve opet... Bio sam i kod bioenergetičara i ništa... Stvarno se osjećam jadno, svi moji frendovi imaju čisto lice il par prištića a ja svaki dan novi i to već trajee... Neznam više baš sam jadan :( Sad mi je stara kupila neki Dermateen u Subanu ( dućan s ljekovitim biljem ) i probat ću s tim... Mazao sam ja i kantarijevim uljem i uljem Gospine trave i ništa to samo ožiljke popravi al ne pomaže... Pilinzi i maske isto nisu dobre jer si pilingom preneses po faci te bakterije.. Stvarno vise nisam pametan... Bio sam i kod kozmetičarke na čišćenju i bilo mi je dobro onak jedan dan i opet krenulo... Da mi je samo znati što uzrokuje te bijele ogavne prištiće i to lučenje sebuma da se rješim te gamadi za svagda!!! :(

Liza11
14.10.2012., 22:47
Ja imam 18 godina i vodim tu borbu s tim j*benim prištevima i aknama od početka puberteta... Prije i nije bilo tako izražajno, par bijelih prištića tu i tamo a sad isuse bože katastrofa.. Baš me sjebalo u ovom najosjetljivijem razdoblju u životu - pubertetu.. Imam komplekse zbog toga strašne makar sam dečko ali stvarno mi to smeta.. Sram me ići van ponekad, razgovarat s nekim jer imam osjećaj da jedino šta će vidjet je moje odurno lice.. Moj brat me zna zezat ne shvaćajući da mi zapravo nabija te komplekse i osjećam se onda jadno stvarno... Nemam baš prevelikog samopouzdanja ni za prić curama ni ništa zbog toga... Ružan nisam , većina me smatra zgodnim dečkom al ta gamad mi narušava ugled i to već trajee i traje i jedva čekam da to nestane a bojim se da neće uopće. Išao sam kod dermatologa prepisao mi je od Avena Triacnal noćnu kremu i emulziju za preko dana i njihov gel za čišćenje i k*rac pomaže! Ne koristim više nikakve kreme već samo perem s tim gelom lice i s vatom očistim losionom s klindamicinom. No to mi isušuje kožu a ti prištići sve jedno iskaću. Probao sam i s kamilicom i zelenim čajem prati lice i ništa. Užasno me to nervira i utječe mi prejako na samopuzadnje jer realno curama je ljepše vidjet nekog dečka s čistim tenom neg nekog prištavog :( I onda se još nerviram oko tog i taj stres me sjebe i sve.. Moj glavni problem su ti bijeli gnojni prištići koje sam ja istiskivao stlano jer mi je odvratno s tim ić u školu i onda mi je rekla dermatologica da to nesmijem radit jer si prenesem te klice po faci i sve mi je gore.. To već ne radim 3 tjedna i svejedno mi izbijaju.. Čitao sam po internetu al nigdje nisam mogao naći kako spriječiti to pretjerano lučenje sebuma i nastajanje takvih bijelih prištića.. Imam i potkožnih tu i tamo.. Stvarno više neznam šta koristiti, čime se mazati.. Bio sam čak i na antibiotiku Doksiciklinu i nije mi pomogao.. Pročitao sam da je Roaccutane il kak se već piše jako djelotvoran da se sve povuče ali da je štetan jako za organizam a i da se nakon nekog vremena vrati sve opet... Bio sam i kod bioenergetičara i ništa... Stvarno se osjećam jadno, svi moji frendovi imaju čisto lice il par prištića a ja svaki dan novi i to već trajee... Neznam više baš sam jadan :( Sad mi je stara kupila neki Dermateen u Subanu ( dućan s ljekovitim biljem ) i probat ću s tim... Mazao sam ja i kantarijevim uljem i uljem Gospine trave i ništa to samo ožiljke popravi al ne pomaže... Pilinzi i maske isto nisu dobre jer si pilingom preneses po faci te bakterije.. Stvarno vise nisam pametan... Bio sam i kod kozmetičarke na čišćenju i bilo mi je dobro onak jedan dan i opet krenulo... Da mi je samo znati što uzrokuje te bijele ogavne prištiće i to lučenje sebuma da se rješim te gamadi za svagda!!! :(

Kod vaš muških je teže se s tim nosit jer mi cure imamo pudere i korektore pa se to da sakrit...probaj otić kod doktora po taj Roccutan(ili kako se već piše) jer je očito da ti treba nešto jače. Doktori obično izbjegavaju jake lijekove tako da ti ih sigurno neće prepisat, čak ni ako ti je stanje grozno, pa bi trebao reć da ti to smanjuje kvalitetu života. Oni koji imaju i nekih malih problema s akanama(pogotovo na licu) već padaju u depresiju, a ne oni koji imaju težih..:o
Ne znam jesi li išao provjerit hormone(vađenje krvi), reci doktoru da ti da uputnicu jer je očito da imaš neki veći disbalans kad ti ni doksiciklin nije pomogao. Milsim da ti lijećenje tabletama treba bit primarno jer su kreme dobre samo za male nepravilnosti...:mig::)

marinchy03
15.10.2012., 10:35
Bok! Ujutro sam se probudila sa crvenom crtom po sredini čela i po toj crti su se nagomilale nekakve bijele točkice k'o prištevi...
Imam jos jednu manju crvenu mrlju s pristevima nize iznad obrve...
Od cega mi to i što je to??? Sumnjam da sam si nešto prenijela dodirom.. Nešto dotaknula i prenijela na kožu... ali neznam što točno....
HELP!
Prilazem sliku...->
http://www1.picturepush.com/photo/a/9231529/img/9231529.jpg
:confused::confused::confused:

to ti je alergijska urtikarija,s necim si iziritirala kozu, krema za pristice ti nece pomoc..najbolje je ne prckat i ne tretirati sa razno raznim kremama.mogu ti preporučiti pantexol kremu koja je neutralna, a hrani kožu..meni se pokazala najbolja za sva alergijska kozna oboljenja..:mig: i naravno,odi kod dermatologa :)

marinchy03
15.10.2012., 10:38

jesi probao sa cinkovom masti? jako dobro reagira na akne i pristice jer kontrolira izlučivanje sebuma a i sadrzi antibakterijsko svojstvo.. samo ga se ne smije predugo drzat da nebi previse isusio kozu i napravio kontraefekt..

BrunoCro
15.10.2012., 21:23
Joj ja sam na 11 tableta dnevno vec godinu dana tak da mi fkt taj Roaccutane ne treba... A i sumnjam da bi mi ga doktor prepisao na taj koktel tableta koji pijem.. Cuo sam da je dosta njima pomogo al da im se vratilo nakon toga ili su postali jako depresivni... A sto se tice cinka nisam probao... Budem hvala na savjetu:)

Dugonoga
15.10.2012., 21:40
Otidji kod dermatologa, ako je stanje tako lose, nemoj sam lijeciti jer mozes izazvati kontraefekt. Izvadi hormone kao sto su ti savjetovali, ali jos vaznije je naci dobrog dermatolga i biti uporan, uporan! Bila sam u istoj situaciji, kada su trebali pristici otici, ja sam ih imala puno, bila psihicki lose, ali sam slusala dermatolga. Od jednog ciscenja ti nece biti nista, ja sam isla barem 2 x mjesecno jedno 2 godne plus losioni/jake kreme/kiseline i tablete (ne sjecam se vise koje), sve pod kontrolom dermatologa i uspjelo je. Zabranila mi je jedino da stavljam pudere i korektore, ali to mi tesko ne pada. I bilo koju kremu da dobijes, moras koristiti barem 1 mjesec da vidis da li djeluje. I normalno je da ti u tih mjesec dana lice bude losije jer ako krema djeluje znaci da ce ti izvlaciti iz dubine te pristice. Tek nakon tih mjesec dana ces vidjeti djeluje li. Znam da sam potrosila tisuce kn na kreme i tretmane, ali kada vidim rezultat, prezadovoljna sam. Normalno je da mi i danas izadje po koji prist, ali to je normalno jer mi je takva koza-genetika je zaj* stvar. Moras biti uporan, nema bez truda nikakvog rezultata.

BrunoCro
17.10.2012., 18:26
hvala ti na savjetU:)

picajzla1
18.10.2012., 17:08
Joj ja sam na 11 tableta dnevno vec godinu dana tak da mi fkt taj Roaccutane ne treba... A i sumnjam da bi mi ga doktor prepisao na taj koktel tableta koji pijem.. Cuo sam da je dosta njima pomogo al da im se vratilo nakon toga ili su postali jako depresivni... A sto se tice cinka nisam probao... Budem hvala na savjetu:)

Bruno, moj savjet (znam da će me puno njih sad popljuvat-ali ja ti moram reć). Znači radi se o dr. Sadikoviću! Nakon niiiiiiza odlazaka dermatologa, ginekologa, kozmetičara, bla bla bla, nakon 50 kutija antibiotika, neprospavanih noći, nezadovoljstva.. Došla sam do točke da sam mislila :504::504::504: ! Dobila sam savjet, otišla sam kod Sadikovića u Ljubuški i čovik mi je u roku od 10 dana riješija problem. Znači, nije problem bija kožne prirode, nego želudac! I reka mi je "prvo triba riješit želudac, onda lice". Ne moram ti govorit da mi je da 2 čaja i da sam se držala uputa..U roku 10 dana mi se kompletno lice očistilo, od tada mi ni jedna jedina guba nije izašla..a prošlo je duuugih 6 god.. :) Ni jedna kremica, ni jedan antibiotik, tableta, losion..Ništa! Čaj riješija problem u 10 dana!

picajzla1
18.10.2012., 17:12
Znači, samo da se razumimo- nisam virovala u to, ni najmanje..Trave??? WTF??? Ali jednostavno sam tila sama sebi reć "sve sam probala da si pomognem"..zato sam otišla..Danas sam zahvalna Bogu šta jesam..Sve skupa me koštalo 350 kn, a da ti ne govorim koliko novaca sam trošila na skuuupe losione, kreme...

dacoN1
28.10.2012., 20:49
Pozdrav ljudi!

Naime,imam povećih problema sa aknama te sam odlučio posjetiti dermatologa.Prepisao mi je sledeće:
Ithiol 34 %
Eryaknen gel.U redu je sve to,ali mi je rekla da prije toga isperem lice sapunom i trljam dobro peškirom da lice baš pocrveni pa i da prokrvare bubuljice,i malo sam skeptičan oko tog pitanja.Znam,ona je dermatolog i to je njen posao,ali da toliko jako trljam da mi pokida bubuljice nisam baš siguran je li to ispravno?Hoće li mi ostati ožiljci?

zeczekonja17
28.10.2012., 20:58
Pozdrav ljudi!

Naime,imam povećih problema sa aknama te sam odlučio posjetiti dermatologa.Prepisao mi je sledeće:
Ithiol 34 %
Eryaknen gel.U redu je sve to,ali mi je rekla da prije toga isperem lice sapunom i trljam dobro peškirom da lice baš pocrveni pa i da prokrvare bubuljice,i malo sam skeptičan oko tog pitanja.Znam,ona je dermatolog i to je njen posao,ali da toliko jako trljam da mi pokida bubuljice nisam baš siguran je li to ispravno?Hoće li mi ostati ožiljci?

Koliko imaš godina?

dacoN1
28.10.2012., 21:01
Koliko imaš godina?

Petnaest,pubertetlija....

Znam,proće to,ali sa strane mi je baš bilo pojačano...

btw. pitam da li je u redu da peškirom toliko trljam lice?

zeczekonja17
28.10.2012., 21:04
Petnaest,pubertetlija....

Znam,proće to,ali sa strane mi je baš bilo pojačano...

btw. pitam da li je u redu da peškirom toliko trljam lice?

Ako se radi o aknama na obrazima to je po meni najbolje nedirat, jer znam masu ljudi koji su ih cackali, ceprkali, mazali i na kraju im ostanu doživotne rupe. Njih ako je moguce pustis na miru i kad prođu prođu. A sto se ostalih tice ja kada sam imao problema sa tim koristio sam Clyndamicin. Nijedan ti preparat u pubertetu nece potpuno pomoci ali sto se mene tice bar je smanjio na minimum, tako da bio sam prištav bas onoliko koliko sam zelio s obzirom koliko sam prije terapije imao.
Proci ce. :)

dacoN1
28.10.2012., 21:07
Ako se radi o aknama na obrazima to je po meni najbolje nedirat, jer znam masu ljudi koji su ih cackali, ceprkali, mazali i na kraju im ostanu doživotne rupe. Njih ako je moguce pustis na miru i kad prođu prođu. A sto se ostalih tice ja kada sam imao problema sa tim koristio sam Clyndamicin. Nijedan ti preparat u pubertetu nece potpuno pomoci ali sto se mene tice bar je smanjio na minimum, tako da bio sam prištav bas onoliko koliko sam zelio s obzirom koliko sam prije terapije imao.
Proci ce. :)

Da,svjestan sam da će proći ali su me krajnje počele iritirati i smetaju mi,šta ćeš. XD

Hvala ti na savjetima.Samo me brine ovo da neću tim grubim trljanjem i kidanjem bubuljica dobiti ožiljke u budućnosti...

FlaFi
28.10.2012., 22:36
pozdrav svima!

iskreno, mrsko mi je citati sve..ako netko ima kakav savjet - rado bih da cula /procitala :)

u ranim tridesetima sam i zadnja 1-2 mjeseca su me 'napali" mali pristici po cijelome tijelu (uglavnom ruke, noge, guza, stomak. lice ne). za citavog tinejdzerstva nisam imala mnogo problema sa bubuljicama /aknama i definitivno su bile prisutne iskljucivo na licu.

pilule ne koristim. nema nikakvih velikih promjena u zivotu...ne znam ni uslijed cega se pojavise, niti kako da ih otklonim.

Sent using Tapatalk2

tanveer
29.10.2012., 05:32
u ranim tridesetima sam i zadnja 1-2 mjeseca su me 'napali" mali pristici po cijelome tijelu (uglavnom ruke, noge, guza, stomak. lice ne). za citavog tinejdzerstva nisam imala mnogo problema sa bubuljicama /aknama i definitivno su bile prisutne iskljucivo na licu.

pilule ne koristim. nema nikakvih velikih promjena u zivotu...ne znam ni uslijed cega se pojavise, niti kako da ih otklonim.

to ne zvuči kao akne - više kao začepljene pore lojnih žlijezda pored dlačica uslijed recimo, sunčanja ili solarija (za to je dobar losion s BHA, salicilnom kis), ili kao alergijska reakcija na nešto, moguće u hrani ili kemikalija na nečemu s čime si došla u kontakt. novo mlijeko za tijelo? novi deterdžent u kući? nove plahte ili deke? neka nova namirnica? svrbi li te taj osip?

možeš li opisati - jesu li crvene mrljice, ili imaju sadržaj? pogledaj s povećalom, ako treba.

...

FlaFi
29.10.2012., 06:16
hvala na odgovoru..

svrbi silno. crveno. sadrzaja ili nema ili ima vrlo malo. pojavljuju se i na predjelima gdje uopce nemam dlacica. alergicar sam. u istom periodu se nekoliko puta pojavila alergijska reakcija na moj uobicajeni gel za tusiranje ( nivea). promijenila sam ga, pristici nisu nestali.

Sent using Tapatalk2

tanveer
29.10.2012., 07:57
hvala na odgovoru..

svrbi silno. crveno. sadrzaja ili nema ili ima vrlo malo. pojavljuju se i na predjelima gdje uopce nemam dlacica. alergicar sam. u istom periodu se nekoliko puta pojavila alergijska reakcija na moj uobicajeni gel za tusiranje ( nivea). promijenila sam ga, pristici nisu nestali.

onda akne nisu sigurno. na što inače znate da ste alergični? pokušajte utvrditi što vam je izazvalo reakciju. kod alergičara postoje i cross - kombinacije, tako da možete najednom dobiti osip i na neki biljni čaj koji vam nikad prije nije smetao, ili voće (alergije na namirnice se često tako ispoljavaju na koži, pogledajte temu atopijski dermatitis). uzimate li neke antihistaminike? ako ne, uzmite ga dok vam se ne smiri napad.

u međuvremenu izostavite gelove za tuširanje, neće vam par dana ništa biti da se perete samo mlakom vodom (naglašavam mlakom, za razliku od vrlo tople; i da, znam, svi mislimo da je bez gela nehigijenski - ali nije :) ne brinite).

hidratantna njega samo belobazom ili sličnim potpuno neutralnim sredstvom.

mnogima pomaže par dana vrlo lagane hrane sa smanjenim proteinima, bez mlijeka, mesa, jaja - ali to morate ipak vidjeti prema sebi, što vam odgovara. voće i povrće prokuhati (bar na kratko, čak i ono koje bi inače jeli sirovo)

dodajem listu kombinacija alergena (ako treba prijevod, može popodne jer sad ne stignem :))

Cross reactions
Allergies to a certain pollen are associated with OAS reactions to certain foods. For instance, an allergy to ragweed is associated with OAS reactions to banana, watermelon, cantaloupe, honeydew, zucchini, and cucumber. This does not mean that all sufferers of an allergy to ragweed will experience adverse effects from all or even any of these foods. Reactions may begin with one type of food and with reactions to others developing later. However, reaction to one or more foods in any given category does not necessarily mean a person is allergic to all foods in that group.
Alder pollen: almonds, apples, celery, cherries, hazel nuts, peaches, pears, parsley, strawberry, raspberry
Birch pollen: almonds, apples, apricots, avocados, bananas,[11] carrots, celery, cherries, chicory,[12] coriander, fennel, fig,[13] hazel nuts, kiwifruit, nectarines, parsley, parsnips, peaches, pears, peppers, plums, potatoes, prunes, soy, strawberries, wheat; Potential: walnuts
Grass pollen: fig,[13] melons, tomatoes, oranges
Mugwort pollen : carrots, celery, coriander, fennel, parsley, peppers, sunflower
Ragweed pollen : banana, cantaloupe, cucumber, green pepper, paprika, sunflower seeds/oil, honeydew, watermelon, zucchini, echinacea, artichoke, dandelions, honey (if bees pollinate from wild flowers), hibiscus or chamomile tea
Possible cross-reactions (to any of the above): berries (strawberries, blueberries, raspberries, etc), citrus (oranges, lemons, etc), grapes, mango, figs, peanut, pineapple, pomegranates, watermelon

...

FlaFi
29.10.2012., 20:49
tanveer, jos jednom, hvala na odgovoru.

proucit cu detaljnije vase sugestijpozdrav :)
Sent using Tapatalk2

ivaanaaa7
02.12.2012., 16:00
pozdrav prije svega od mene..
i ja imam dosta problema s kozom.. (nadam se da vam se da citati)
sada imam 19 godina, a akne imam od 12 godina.. bila sam kod dermatologa sa 13 godina.. prepisala mi je vodicu za ciscenje lica s alkoholom.. pa nakon toga klindamicin gel.. pa su mi po leđima i po nogama (potkoljenicama) poceli izbijati nesto kao cirevi, ili potkozni pristici (nemam tu nalaz da vam tocno napisem) i bili su jako veliki i upaljeni.. onda mi je prepisala kremice za to.. i svaka je kostala cca. 100 kn... pa kad je i to bilo bezuspjesno poslala me na vađenje krvi, pregled stolice, urina.. i tu se ustvrdilo da imam manjak zeljeza..sve ostalo bilo je odlicno.. nakon toga mi je rekla da ce se sve to stabilizirati kad dobijem menstruaciju.. dobila sam menstruaciju s 13 ipo.. i nije se stabiliziralo.. onda sam bila na terapiji sumamedom... pila sam 10 dana svaki dan po jednu tabletu..pa onda 3 dana ne.. izgorio mi zeludac od toga-KATASTROFA.. i tako sam se ja do 17 mucila.. dala tisuce kuna na svoje lice.. koje sad izgleda jednako grozno... e daa.. savjetovala mi je dermatologinja da odem kod ginekologa, jer kao mozda imam policisticne jajnike.. i otisla sam... napravio mi je ultrazvuk i rekao da je apsolutno sve u redu... imala sam 19..otisla sam ponovno kod dermatologinje koja mi je onda opet na ceduljicu napisala par naziva kremica sto trebam kupiti.. puko mi je film i poslala sam je u tri p. materine... bila sam kod travara.. pila cajeve.. i nista,, bas nista ne pomazeeeeeeee.. imam pristice po cijelom tijelu..a nemam vise snage hodati po bolnicama..obilaziti doktore...ipak to traje pre dugo..
sta da napravim???

tila tekila
03.12.2012., 18:30
pozdrav prije svega od mene..
i ja imam dosta problema s kozom.. (nadam se da vam se da citati)
sada imam 19 godina, a akne imam od 12 godina.. bila sam kod dermatologa sa 13 godina.. prepisala mi je vodicu za ciscenje lica s alkoholom.. pa nakon toga klindamicin gel.. pa su mi po leđima i po nogama (potkoljenicama) poceli izbijati nesto kao cirevi, ili potkozni pristici (nemam tu nalaz da vam tocno napisem) i bili su jako veliki i upaljeni.. onda mi je prepisala kremice za to.. i svaka je kostala cca. 100 kn... pa kad je i to bilo bezuspjesno poslala me na vađenje krvi, pregled stolice, urina.. i tu se ustvrdilo da imam manjak zeljeza..sve ostalo bilo je odlicno.. nakon toga mi je rekla da ce se sve to stabilizirati kad dobijem menstruaciju.. dobila sam menstruaciju s 13 ipo.. i nije se stabiliziralo.. onda sam bila na terapiji sumamedom... pila sam 10 dana svaki dan po jednu tabletu..pa onda 3 dana ne.. izgorio mi zeludac od toga-KATASTROFA.. i tako sam se ja do 17 mucila.. dala tisuce kuna na svoje lice.. koje sad izgleda jednako grozno... e daa.. savjetovala mi je dermatologinja da odem kod ginekologa, jer kao mozda imam policisticne jajnike.. i otisla sam... napravio mi je ultrazvuk i rekao da je apsolutno sve u redu... imala sam 19..otisla sam ponovno kod dermatologinje koja mi je onda opet na ceduljicu napisala par naziva kremica sto trebam kupiti.. puko mi je film i poslala sam je u tri p. materine... bila sam kod travara.. pila cajeve.. i nista,, bas nista ne pomazeeeeeeee.. imam pristice po cijelom tijelu..a nemam vise snage hodati po bolnicama..obilaziti doktore...ipak to traje pre dugo..
sta da napravim???

:( Jedino šta mi pada na pamet je prehrana, tj alergija na hranu ili možda genetika, dali ti je itko od roditelja imao probleme s aknama?

Ne znam ja bi ti savjetovala da pokušaš izbaciti mliječne proizvode i mlijeko bar na mjesec dana jer se akne mogu javiti kao rezultat alergije na mliječne proizvode u kojima masti samo pogoršavaju stanje. Mlijeko je sposobno stimulirati proizvodnju inzulina što može biti laktoza ili mliječni šečer koji mogu uzrokovati prištiće.

U svakom slučaju pij puno vode, zeleni čaj, unosi što više hrane koja je bogata vitaminom A i cinkom.

bozek93
03.12.2012., 20:55
Za sve koji nisu našli rješenje protiv akna, preporučam da probaju Homeopatskim lječenjem....

leeloo27
03.12.2012., 21:12
Nećemo o tome na Zdravlju. :)

ivaanaaa7
04.12.2012., 21:14
:( Jedino šta mi pada na pamet je prehrana, tj alergija na hranu ili možda genetika, dali ti je itko od roditelja imao probleme s aknama?

Ne znam ja bi ti savjetovala da pokušaš izbaciti mliječne proizvode i mlijeko bar na mjesec dana jer se akne mogu javiti kao rezultat alergije na mliječne proizvode u kojima masti samo pogoršavaju stanje. Mlijeko je sposobno stimulirati proizvodnju inzulina što može biti laktoza ili mliječni šečer koji mogu uzrokovati prištiće.

U svakom slučaju pij puno vode, zeleni čaj, unosi što više hrane koja je bogata vitaminom A i cinkom.

ma znam i za too.. obozavam mlijeko..i predlozila mi je to dermatologinja.. 2 mjeseca nisam pila mlijeko niti ikakve proizvode gdje se mlijeko koristi.. i nakon 2 mjeseca stanje se nije niti malo promijenilo tako da sam odustala.. bila sam vegan jedno vrijeme.. pa vegetarijanac.. htjela bi napraviti onaj test na sve moguce namirnice..ali puno kostaa..a studentski zivot je tezak tako da nista od toga sada.. pijem puno vodee i cajeve za ciscenje organizma vec godinama.. jednostavno im vise ne osjecam ukus..katastrofa...

kazu mi da ce se sve to stabilizirati cim ostanem trudnaa..ima do tada jos vremena..
iskreno..izgubila sam svaku nadu da cu jednom mozda i imati normalnu kozu, ne samo lice..

ivaanaaa7
04.12.2012., 21:24
isto tako nisam uzimala nista slatko, bas nista 2 mjeseca... i ni malo se stanje nije popravilo.. :(

Eoin
04.12.2012., 22:44

Nije stvar genetike,svi tijekom puberteta imaju akne.
Kod mlijeka masti nepogoršavaju ništa,napisana je tvrdnja da masti u mlijeku uzrokuju alergijsku reakciju:504:.
Problem je da mlijeko izaziva povecanje IGF-1(insulin-like growth factor) u tijelu koji je prvi poguban za akne.Drugo je kazein koji je slican glutenu;te treci problem je kao sto je navedeno laktoza koju je tesko probavit jer vecina ljudi prirodno prestane proizvodit laktazu izmedu 2-5 godine.Ovo nije vezano samo akne,ljudi bi trebali sasvim prestat koristit mlijeko i mlijecne proizvode da ostanu zdravi(da li su lovci sakupljaci muzli zivotinje sisavaca do prije 10000 godina i osnutka agrarnih drustava?).
Drugo sto bi treba izbacit iz prehrane je šećer,u svim vrstama,posebno fruktozu;te naravno gluten odnosno sto manje žitarica.

tila tekila
05.12.2012., 13:32
Nije stvar genetike,svi tijekom puberteta imaju akne.

Može biti stvar genetike, jer akne su većinom nasljedne, ukoliko su roditelji imali problematično lice postoji velika mogućnost da će ih imati i dijete. Drugo, ne mora značit da svatko tijekom puberteta ima problema s aknama (po koji prištić da, ali akne?)

Kod mlijeka masti nepogoršavaju ništa,napisana je tvrdnja da masti u mlijeku uzrokuju alergijsku reakciju:504:.
Problem je da mlijeko izaziva povecanje IGF-1(insulin-like growth factor) u tijelu koji je prvi poguban za akne.Drugo je kazein koji je slican glutenu;te treci problem je kao sto je navedeno laktoza koju je tesko probavit jer vecina ljudi prirodno prestane proizvodit laktazu izmedu 2-5 godine.Ovo nije vezano samo akne,ljudi bi trebali sasvim prestat koristit mlijeko i mlijecne proizvode da ostanu zdravi(da li su lovci sakupljaci muzli zivotinje sisavaca do prije 10000 godina i osnutka agrarnih drustava?).
Drugo sto bi treba izbacit iz prehrane je šećer,u svim vrstama,posebno fruktozu;te naravno gluten odnosno sto manje žitarica.

:top:

ma znam i za too.. obozavam mlijeko..i predlozila mi je to dermatologinja.. 2 mjeseca nisam pila mlijeko niti ikakve proizvode gdje se mlijeko koristi.. i nakon 2 mjeseca stanje se nije niti malo promijenilo tako da sam odustala.. bila sam vegan jedno vrijeme.. pa vegetarijanac.. htjela bi napraviti onaj test na sve moguce namirnice..ali puno kostaa..a studentski zivot je tezak tako da nista od toga sada.. pijem puno vodee i cajeve za ciscenje organizma vec godinama.. jednostavno im vise ne osjecam ukus..katastrofa...

kazu mi da ce se sve to stabilizirati cim ostanem trudnaa..ima do tada jos vremena..
iskreno..izgubila sam svaku nadu da cu jednom mozda i imati normalnu kozu, ne samo lice..

Ne znam stvarno onda :( nadam se iskreno da ćeš ih se uspijet riješit...ja ih isto imam ali samo po licu, pomogla mi je terapija sa sumamedom ali sad mi se ponovo vraćaju :( probaj piti čaj od čičkovog korijena, ako još nisi, on je dobar za poboljšanje masne kože i akne :)

Orionovo drvo
06.12.2012., 15:45
Ma zaboravite to sve s lijekovima i preparatima, tretmanima ako vam je u genima pisano, onda je pisano. :ne zna: Ali naravno, i tu postoji sistem jakog ublažavanja izbijanja, zapravo nastanka, akni i prištića.

Ono što je meni izuzetno pomoglo je piti jako puno vode. Ne bilo koje tekućine, već vode. Može i zeleni čaj kome odgovara. Druga stvar koja mi je pomogla je umivanje u hladnoj vodi, ne prehladnoj ni toploj. I na kraju neki oblik preznojavanja, tipa naporniji trening.

Ovo o utjecaju čokolade i ostalih slastica su gluposti u najmanju ruku, kao i o glasine o masnoj hrani. Uz to i brdo čudesnih lijekova, tretmana kod kozmetičara i sl. Sve to djeluje, ali na mali broj ljudi.

Ovo sve pišem iz osobnog iskustva jer znam koliko to frustrirajuće može biti. A da ne pišem što sam sve prošao... Naročito kad potrošiš brdo para, vremena i živaca tražeći pomoć od svih onih genijalaca. :rofl: Ne znaš koji je pametniji. A na kraju, savršeno rješenje ispadne ono najjednostavnije.

pagejimmy18
12.12.2012., 19:11
moze mi netko reci gdje mogu uzeti benzaknen gel? u zagrebu ,velikoj gorici...bio sam u par ljekarna i nije bilo...

N3ssaya
12.12.2012., 20:20
Imam jedan poprilično veliki problem, koji je ipak malo više zbog ega i samopouzdanja, a ne zbog samog zdravlja...

Imam bubuljice na bradi koje su prilično vidljive i pri tome mi se još ljušti/peruta koža brade u blizini tih bubuljica. Primijetio sam da se to stanje smiruje kad se ne brijem par dana, ali ja ne mogu da podnesem da osjetim i da vidim bradu...

Da li postoji neko rješenje osim istiskanja i čekanja da samo prođe?

tanveer
13.12.2012., 08:33
Imam jedan poprilično veliki problem, koji je ipak malo više zbog ega i samopouzdanja, a ne zbog samog zdravlja...

Imam bubuljice na bradi koje su prilično vidljive i pri tome mi se još ljušti/peruta koža brade u blizini tih bubuljica. Primijetio sam da se to stanje smiruje kad se ne brijem par dana, ali ja ne mogu da podnesem da osjetim i da vidim bradu...

Da li postoji neko rješenje osim istiskanja i čekanja da samo prođe?

ne dolazi u obzir da pustiš onu tzv. trodnevnu bradu? kupiš aparatić i lijepo to šišaš? (to dobro izgleda, nakon nekog vremena, kad se brada progusti :)) očito ti je koža iziritirana brijanjem, a kraj svake dlačice je lojna žlijezda koja reagira.

ako to nikako ne želiš, uzmi u apoteci belobazu s 3% (max 5%) salicilne kiseline, pa to koristi kao losion/hidratantnu kremu (ako nemaju gotovu, naruči je u ljekarni). to blago pospješuje skidanje površinskog sloja kože i otvaranje pora (vidi pod BHA lotion, ako te zanima više o tome)

...

N3ssaya
13.12.2012., 12:10
Najduze dva dana uspijem izdrzati...

Hvala na preporuci, idem odmah u apoteku!

tanveer
13.12.2012., 12:26
Najduze dva dana uspijem izdrzati...

pošto ne može bez brijanja, probaj promijeniti pjenu koju koristiš, ova ti je izgleda prejaka - na kozmetici ima preporuka za blage, sensitive pjene. ne libi se ni uzeti neku namijenjenu curama :D

i javi za par tjedana da li je pomoglo, može?

...

N3ssaya
13.12.2012., 13:30
Naručio sam u apoteci belobasu sa 3% salicilnom kiselinom, apotekarka je rekla da mi ne treba jače od 3% za lice (valjda joj je vjerovati, pored imena joj piše mag pharm) pa ćemo vidjeti...

Za brijanje koristim:

http://www.comparestoreprices.co.uk/images/gi/gillette-m3-power-blades-4-pack.jpg

http://www.lloydspharmacy.com/wcsstore7.00.00.492/ExtendedSitesCatalogAssetStore/images/products/large/3588092.jpg

Vidjeću da uzmem možda neku sensitive pjenu/gel od Nivee, jer mi je ovaj Gillette na sebi imao sumnjiva arapska slova... :D

tanveer
13.12.2012., 13:47
@N3ssaya - probaj Niveu sensitive balsam (meni je jedna pjena za kosu, inače uobičajene njemačke marke, ali kupljena na putu u Sj. Africi, uzrokovala osip po glavi iznad čela da je trebalo 6 mjeseci da mu nestane svaki trag i prestane opadati kosa :()

...

N3ssaya
13.12.2012., 15:06
Uzeo sam Nivea Sensitive Gel

http://www.wilkinsonplus.com/content/ebiz/wilkinsonplus/invt/0142163/0142163_l.jpg

useitorlooseit
15.12.2012., 23:39
Evo, dragi moji ljudi ja sam polako pocela izludivati od mojih pristica na celu.. Prvi put sam ih dobila u 1.srednje a sad sam drugi i jos uvijek ih imam :( preko ljeta se stanje puno poboljsalo i ja sam bila tako jebeno sretna al kad sam se vratila nazad u skolu, sad negdje u 11mj su se opet vratili. Ocito zbog stresa (idem u dosta tesku skolu). Koristila sam effaclar gel i jos uvijek ga koristim al on vise ne pomaze ocito.. Dermatologica mi je preporucila benzacnen 5% al jos to nisam kupila, strah me tog :/ imate li vi iskustva s benzacnenom? Hajde, ako imate napisite mi bar malo kako je to djelovalo i dal je pomoglo :)
I nemam pojma za vas, al ja padam u takve depre zbog akni. Nemam ih tako puno, najvise ih je na celu sto je vidljivo, pa :/

Spejs
22.12.2012., 01:22
Koristila sam benzaknen (netko je pitao gdje ga ima, ja sam ga nakon par mjeseci trazenja u RH otisla i kupila u BiH), ali Sudocrem mi je imao puno bolje rezultate - svakako preporucujem :s dode oko 30kn u svakoj ljekarni, mazem preko noci debeli sloj na bilo sta upaljeno, istiskano, pregoreno na suncu ili iritirano od brijanja :s

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2

useitorlooseit
28.12.2012., 00:02
Koristila sam benzaknen (netko je pitao gdje ga ima, ja sam ga nakon par mjeseci trazenja u RH otisla i kupila u BiH), ali Sudocrem mi je imao puno bolje rezultate - svakako preporucujem :s dode oko 30kn u svakoj ljekarni, mazem preko noci debeli sloj na bilo sta upaljeno, istiskano, pregoreno na suncu ili iritirano od brijanja :s

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2

A kako se koristi taj benzacnen? Jel bi mi mogla ti ili netko ko zna to opisat malo bolje jer ga kanim kupit..

Spejs
28.12.2012., 00:21
A kako se koristi taj benzacnen? Jel bi mi mogla ti ili netko ko zna to opisat malo bolje jer ga kanim kupit..

Krema k'o krema. Mazati samo na pristic jer zna isusiti do ljuskanja.

useitorlooseit
28.12.2012., 13:47
Krema k'o krema. Mazati samo na pristic jer zna isusiti do ljuskanja.

Aha, hvala. Vidila sam da po forumima kazu da treba prvih par dana ostavit na licu pola sata pa zatim 1 sat, 3, i onda cijelu noc. To istina?

N3ssaya
28.12.2012., 15:57
@tanveer

Od belobase izgleda nema ništa, mislim da mi se čak i pogoršalo stanje, ali sam primijetio da se koža manje ljušti.. Da li postoji neki kozmetički tretman za uklanjanje bubuljica? Neki piling?

Spejs
28.12.2012., 16:26
Aha, hvala. Vidila sam da po forumima kazu da treba prvih par dana ostavit na licu pola sata pa zatim 1 sat, 3, i onda cijelu noc. To istina?

Ne znam odakle im to, ne pise nista slicno u uputstvima. Ja sam ju mazala po potrebi ali pripremi se za moguce isusivanje.

useitorlooseit
28.12.2012., 17:45
Ne znam odakle im to, ne pise nista slicno u uputstvima. Ja sam ju mazala po potrebi ali pripremi se za moguce isusivanje.

Okej haha D: nadam se da ce bit ok. Je li tebi to pomoglo?

Spejs
28.12.2012., 18:24
Napisala sam vec gore - bolje nego nista, ali neke druge mazalice su imale bolji rezultat bez isusivanja.

Ali to je samo prva pomoc, uvijek je prevencija najbitnija - njezno ciscenje i nekomedogene kreme.

useitorlooseit
28.12.2012., 22:21
Napisala sam vec gore - bolje nego nista, ali neke druge mazalice su imale bolji rezultat bez isusivanja.

Ali to je samo prva pomoc, uvijek je prevencija najbitnija - njezno ciscenje i nekomedogene kreme.

Toplo se nadam promjeni na mom licu uz pomoc te kreme.. Ugl, hvala opet i bokic.

tanveer
29.12.2012., 01:09
@tanveer

Od belobase izgleda nema ništa, mislim da mi se čak i pogoršalo stanje, ali sam primijetio da se koža manje ljušti.. Da li postoji neki kozmetički tretman za uklanjanje bubuljica? Neki piling?

belobaza je čista, osnovna, neutralna podloga za kreme, koja služi za hidrataciju i zaštitu osjetljive kože; preporuča se kod alergičara, kad se ne zna točno koji sastojak smeta koži; salicilna kiselina u toj kombinaciji dezinficira i svakodnevno radi lagani kemijski piling.

bubuljice su upaljene lojne žlijezde koje su sastavni dio tvoje kože, nije da se mogu (ili trebaju) nekako ukloniti. masnoća koju normalno luče je neophodna za elastičnost i otpornost kože.

najbolje što možeš učiniti je da lice držiš čistim bez prekomjernog iritiranja (hormoni + vanjski faktori uzrokuju pojačano lučenje sebuma, pa u kombinaciji s bakterijama na koži i zatvorenim izlazom pore dolazi do reakcije koju vidiš kao prištić).

ako još uvijek vidiš izrazitu reakciju baš samo nakon brijanja, pripazi na tehniku - idi samo niz dlaku (ne znam što bih ti više rekla. :) ja bi se na tvom mjestu prestala brijati, kad bi mi to izazivalo bubuljice)

a kozmetičkih tretmana imaš na pretek... iako, ne i jednokratnih rješenja, a puno intervencija može i pogoršati stanje. to su uglavnom različite metode istiskivanja pod čišćim uvjetima nego što to prosječna osoba radi doma, sa zagrijavanjem kože prije da se pore otvore, te kasnijom masažom kojekakvim kremicama. ulje čajevca je česti dodatak, npr, djeluje antibakterijski.

većina toga se smiri tu negdje nakon dvadesete godine.

...

N3ssaya
29.12.2012., 10:12
Belobasa je sa salicilnom kiselinom, nisam to napisao...

Ima li neki privremen tretman, barem da za Novu godinu mogu da se fotografišem bez razmišljanja o tome kako ću izgledati?

tanveer
29.12.2012., 11:15
Belobasa je sa salicilnom kiselinom, nisam to napisao...

Ima li neki privremen tretman, barem da za Novu godinu mogu da se fotografišem bez razmišljanja o tome kako ću izgledati?

trebao bi nešto slično ovome: http://www.payot.com/HR/en/the-products/face-care/filter-by/needs/treat-minor-pimples - ovaj speciale 5 gel staviš prvo, pa kad se osuši na njega korektor.

ne znam gdje si i da li ćeš ovako u zadnji tren to uspjeti pronaći; no DM i Muller imaju dosta korektora namijenjenih za isušivanje i prikrivanje prištića. linija Bebe je namijenjena mladoj i osjetljivoj koži, Clean&Clear itd. potraži nijansu koja odgovara tvojoj boji kože. (to je kratkoročna pomoć, i nije za veće površine)

...

N3ssaya
29.12.2012., 18:34
Imam DM, otići ću sutra.. Znači korektor u boji? Tj. kao puder-korektor?

tanveer
29.12.2012., 18:48
@N3ssaya - pitaj ih da ti pokažu korektore u sticku (oblik kao ženski ruž, ok :) sad više ne znam jesi li doista toliko nov u ovome ili me malo cimaš... ) ili u olovci, a namijenjen za prištiće (obično imaju u sebi cink i salicilnu kis, malo isušuju). bit će ih više, pa izaberi prema boji (usporedi stick s unutarnjom stranom podlaktice, vjerojatno nećeš moći to mazati po sebi)

...

p.s. evo tu imaš takav http://www.zdravakrava.hr/zdravi-izlog/Kozmetika/123

N3ssaya
29.12.2012., 19:31
Mislio sam da je normalno da se muškarci ne razumiju u šminku i u te "ženske" proizvode...

N3ssaya
30.12.2012., 11:24
Upravo sam se vratio od dermatovenerologa i dobio četiri recepta:

http://s7.postimage.org/xxw3mcax6/IMG_20121230_112325.jpg

http://s7.postimage.org/5majpar0q/IMG_20121230_112336.jpg

http://s7.postimage.org/48iwtzrre/IMG_20121230_112344.jpg

http://s7.postimage.org/8j263bm8a/IMG_20121230_112359.jpg

tanveer
30.12.2012., 11:52
@N3ssaya - bit će da je situacija ozbiljnija nego sam prvo shvatila, kad si spominjao da imaš bubuljice samo kad se briješ, jer je Sumamed jak antibiotik širokog spektra - no, drago mi je da si dobio stručnu pomoć. dobar provod za Novu :)

...

p.s. ne znam da li ih inače koristiš, ali zbog antibiotika bi bilo dobro idućih tjedan dana uzimati jogurt, acidofil, bifido jogurt, kefir - da ti ne ode dobra crijevna flora skupa s lošim bakterijama

N3ssaya
30.12.2012., 12:35
Rijetko, s vremena na vrijeme pojedem neki vocni jogurt... Sumamed mi je rekao da pijem 6 sedmica, po tri sedmicno... a ovi losioni i kreme su svaki dan po jednom. Nadam se da ce da me konacno rijese ovih dosadnih napasti... I ja sam mislio da je od brijanja, ali je ispalo da brijanje samo pogorsava situacijuu...

Hvala, i ja tebi zelim dobar provod i sve najbolje!

tanveer
30.12.2012., 13:50
Sumamed mi je rekao da pijem 6 sedmica, po tri sedmicno...

ovo mi se čini kao pretjerana količina antibiotika za liječenje akni - može li neki forumski liječnik prokomentirati ovo doziranje?

...

El Gato Félix
05.01.2013., 17:46
Evo, ja ću ukratko reći kako se meni preporučena shema primjene azitromicina (Sumameda) čini netipičnom, no na forumu bez pregleda ni u kojem slučaju ne bih preporučivao korekciju terapije odnosno promjenu doze ili lijeka jer je to u suprotnosti s pravilima struke.

Kad govorimo o primjeni azitromicina u liječenju akni, tu svakako treba spomenuti jednu od naših vodećih dermatologinja u području medicinske kozmetologije i korektivne dermatologije, prof. dr. sc. Aleksandru Basta-Juzbašić, koja smatra kako je optimalna terapijska shema uporabe azitromicina (Sumameda) u liječenju akni sljedeća: prvi tjedan 3 dana po 1 tableta od 500 mg, a preostalih 9 tjedana jednom tjednom tableta od 500 mg. Ukupna doza time bi iznosila 6,0 g, a do koje je ona došla provodeći jedno istraživanje o učinkovitosti različitih doza azitromicina u liječenju akni.

Međutim, svi dermatolozi ne primjenjuju ovakvu shemu, tako da se mogu naći i primjeri shema s 500 mg azitromicina 3x tjedno kroz 12 tjedana! Dakle, još i veće doze od preporučenih u ovom primjeru.

Nadalje, situaciju također otežava i činjenica o kojoj se točno dijagnozi radi jer se u navedenom primjeru može raditi i o nekim drugim dijagnozama, kao što je, npr., folliculitis simplex barbae, pseudofolliculitis barbae, dermatitis rosaceiformis i sl., koji onda imaju ponešto drugačije sheme liječenja.

andrea m
14.01.2013., 09:15
pozdrav! :) uglavnom na desnoj strani imam pristeve bez bijelog vrha vec jedno duze vrijeme i ne prolaze mi. i sad kako sam u stranom gradu ne mogu otici direktno kod dermatologa nego moram vaditi uputnicu,otsila sam kod lijecnika opce prakse nadajuci se da ce me uputiti dermatologu,ali on je rekao da nema to nekakve velike veze da dosta ljudi ima pristeve i samo mi propisao synopen mast. pa me zanima dal je netko to koristio za lijecenje akni,jer vidim da se uglavnom koristi kod uboda komaraca :(

tanveer
14.01.2013., 12:19
@andrea m - bit će da tom doktoru to izgleda kao alergijski osip, a ne kao prištići. nisam shvatila ovo o proceduri s dermatologom - jel to tvoj uobičajeni liječnik opće prakse koji te poznaje? reagiraš li inače na nešto?

...

B3l1
15.01.2013., 19:16
Procitah sve..ali toliko kontradiktornosti,toliko raznih saveta koji se krse jedan sa drugim,ne znam sta da radim.Imam par pitanja.

Kao prvo,imam 21 godinu,problemi sa aknama su nastali pre 2-3 godine kao dete i tinejdzer nisam imao niti jednu jedinu aknu. U poslednjih pet meseci lice mi se znatno pogorsalo,ali nemam akni na ledjima/vratu/ramenima i za to sam zahvalan. Ali lice, obrazi najvise..brada/celo srednje. Koristio sam neke sumporne kreme,losione koji mi nisu puno pomogli.. posle sam koristio avec/clindasome/srebrne kapsule/neke prirodne krene.. razno razne pilinge..ali sto sam vise preparata koristio vise sam lice pogorsao. Sada ne koristim nista,pijem samo cerin kapsule sa B vitaminom. Bio sam kod dermatologa,koji mi je prepisao hemomicin ..popio sam 15 tableta za mesec dana,i u opste nisu pomogle. Rekao mi je da imam srednje oboljenje,nije najvece ali ni najmanje.Ako mi je utehu =D.

Da li caj od koprive stvarno pomaze? Ili cajevi u opste?
Da li kozmeticarke sa njihovim tretmanima,ciscenjem lica pomazu?
Da li uzeti rokutan? Ili traziti alternativu? Najbolji dermatolog u Srbiji,ako neko zna neka napise.
Koliko je ishrana bitna,sta izbegavati?
Alkohol/trava/masturbacija da li mogu povecati akne?

Hvala..:)

micko30
18.01.2013., 11:28
pojavljuju mi se crveni prištići po vratu sam s desne strane neznam od čega..koža mi je inače masna..čistim je sa sredstvima u dm koji kupim i umivam sa sapunom od bio baze al nekako mi se čini da baš i nije učinkovito..a na licu imam oko brade pred menstruaciju i uz rub čela...kaj da koristim nisam bila kod dermatologa mada sam čula da je dobar neki tretman sa glicerinskom kiselinom..bio tko ??savjet neki jel ima tko?

anonimna_cura11
28.01.2013., 00:47
pokušavan nać neki odgovor već na temi AKNE al ga nigdi ne vidin tako da molin administratore da mi ne brišu ovu temu jer ću poludit od brige. uglavnom uvik san imala čisto lice ko bebina guza, jedino u pms-u bi mi možda znala izbacit 2 prišta i to je to. i za vrime trudnoce su me odma napale bubuljice, nije bilo toliko strašno i šta je trudnoća išla dalje to je lice bilo gore. najgore je bilo pred sam porod. govorili su mi "ma proc ce ti kad rodis " ...i evo rodila san prije tocno 3 miseca..stanje se je malo smirilo al i dalje ne mogu nigdi bez pudera , sve je puno nekih crvenih flekica ,prišteva oko usta ,po bradi ..nisan ih NIKAD istiskivala cak i kad su grozno izgledali uvik san pustila da sami otpadnu... još nisan dobila menstruaciju , prestala sam dojit prije 2 ipo tjedna... jeli znate nekoga sa slicnon situacijon? jeli ima smisla da iden u dermatologa ili ce se s vrimenom sve ocistit?? molin vas iskustva ili savjet :kava::503:

Ivanicapeca
28.01.2013., 08:24
Em si nedavno rodila,em prestala dojit,trenutno ti je ringispil hormona u tijelu tako da nije nikakvo cudo.Bilo bi super da si nastavila s dojenjem da se hormoni srede,a to uvelike pomaze. Za jedno tri mj. odi na jedan temeljiti endokrinoloski,ginekoloski i dermatoloski pregled. Rezultati tih pretraga dati ce najidealniji nacin lijecenja tvog slucaja. Hoce li to biti samo regulacija prehrane i neke kreme i kure za lice ili ce to ukljuciti i neku hormonsku terapiju stvar je potpune klinicke slike.

anonimna_cura11
28.01.2013., 11:22
a nisam svojom voljom prestala dojit nego mi je nestalo mlijeka. zato šta meni beba nije vukla sama od početka nego sam ja misec dana ele. izdajalicom jer je ona tjedan dana bila u inkubatoru i jos 2 tjedna vani dok ne dobije na težini... :mig:šteta. ali svejedno samo me zanimalo jesu li to hormoni krivi, znan da niko ode nije dermatolog zato i zovem nekoga sa takvim iskustvom ili nekoga ko poznaje nekoga s takvim iskustvom da znam šta mi je činit i jel to samo prolazna faza :rolleyes: . iako mislim logicki da bi to tribalo sve sjest na svoje mjesto kad dobijem prvu menstruaciju al eto čisto da se utješim i da ne trčim odma u dermatologa ako nije potrebno još :)

anonimna_cura11
28.01.2013., 11:25
jer znan da u trudnoci se zenama stvarno zna pogoršat ten , a prije trudnoce im je bija za poželit. ali niko nigdi ne piše šta je bilo poslije trudnoce :rolleyes: . i neznam baš koliko bi mi se hormoni regulirali da sam imala još mlijeka jer ako ženama koje su prije trudnoce imale grozan ten, pa im se u trudnoci popravija i za vrijeme dojenja i dalje bija odlican. a cim su dobile menstruaciju sve se vratilo na staro. nije mi to baš pokazatelj kako dojenje regulira hormone :confused:

leeloo27
28.01.2013., 11:45
A to su ti hormoni. Trebat će vremena dok se sada malo ne srede, a ko se ne budu sredili prvo pravac ginekologu pa onda dermatologu.

zigo3
08.02.2013., 11:50
Poz, imam dosta prištića :503: i zanima me trebam li ići kod kozmetičara ili dermatologa? :ne zna:
Koga preporučujete u
zagrebu a da nije skupo?
Imam 15 godina. :)

leeloo27
08.02.2013., 13:04
Poz, imam dosta prištića :503: i zanima me trebam li ići kod kozmetičara ili dermatologa? :ne zna:
Koga preporučujete u
zagrebu a da nije skupo?
Imam 15 godina. :)

Pa bolje ti je kod dermatologa. Tražiš uputnicu za dermatologiju od doktora opće prakse.

Lost_in_Wonderland
10.02.2013., 12:32
Zanima me da li je itko od vas pobao ovo? ili naručio sa njihove stranice ili uzeo slične proizvod ekoji se mogu kupiti i kod nas koji su isti ili slični po sastojcima. Puno sam istraživala i koliko sam skužila bitan je baš taj redoslijed i način primjene koji zapravo čini velike promjene.
Ja imam kombiniranu osjetljivu kožu koja je masna u t-zoni. Lice mi je cijelo prepuno podkožnih komedona najviše na obrazima koji se u pms-u pregvore u akne koje doslovno liječim mjesecima...one se samo začahure i ne miču mjesecima. Obično odem kod kozmetičarke da čišćenje da mi ona to riješi ali onda se još mjesec daa minimalno mučim sa crvenilom.
U pubertetu sam bil ačistog lica kao beba i onda sam u 26. toj godini dobila akne po obrazima kakve nikada nisam imala. iako je hormonalni status bio u redu...jasam uvjerena da je to bila posljedica disbalansa i stresa.
Sada je stanje malo bolje lai ostali su ožiljci i navedeno stanje gore..znači i dlaje mi se rade komedoni koji prelaze u akne koje nikada ne žele otići.
Bila sams trpljiva i isprobala sam dosta toga od la roche posay, avene, bioderme ali ništa zapravo nije previše pomagalo. Možda mi je najučinkovitiji bio la roche posay effeclar K , kao da je sprečavao nastanak akni ali sam od njga dobivala nenormalne komedone koji su se tako znali stvrdnuti i učahuriti da ih niti kozmetičarka nije mogla očistiti. I nekako s vremenom imala sam dojam da se moja koža zasitila toga. Kažem zamjenu nisam našla i zapravo sam u vječnoj potrazi za nečim što mi neće stvarati komedone i puniti pore a toliko toga sam probala i skužila da mi aposlutno bilo kakva kremica ili gel koji imaju odlične sastojke ipak puni pore. Išla sam i na kemijske pilinge glikolnom koji su mi dosta pomogli po pitanju pročišćivanja učahurenih starih akni i ožiljaka ali po pitanju komedona koji slijede u začarani krug akni nikakve pomoći. Zadnje što sam ipak odlučila probati je ovaj njihov paket jer stvarno nemam više šta izgubiti ionako sam hrpu novaca bacila na sve moguće i nemoguće proizvode. Ono šo me zanima je da li jeitko od vas to probao i kako je djelovalo vama? Ima zaista dobre recenzije i najveća razlika je valjda u BP jer kod nas onaj koji je svojedobno meni bio propisan zbog akni na leđima je bio dercome gel koji mi je bio odvratan i napravio zapravo još veće sranje koliko god se trudila. Ovo se primjenjuje u puno većoj količini i fino se upija u kožu dok se meni dercome nikako nije upio već bi bio poput ljepila odvratan.
eto sada sam svašta napisala no ako ima tko kakvih iskustava neka podjeli...inače youtube je prepun vrlo pozitivnih recenzija a i sama njihova stranica je uistinu korisna jer nije da smao nude svoje proizvode već savjetuju što koristiti , što izbjegavati, koji se proizvodi mogu kombinirati jedni sa drugima a koji ne što je zapravo rijetkost da negdje možete pročitati.
http://www.acne.org/regimen.html

_GrGa_
12.02.2013., 14:27
Da li netko od vas ima akne po vratu?
Ne govorim o celjusti,nego bas vrat? Takoder mi je zahvaceno podrucje lijevo i desno od usta.
Rekla mi je deratologica da moram ici na pregled uho,grlo,nos pa ako je vec prosao nesto slicno neka mi se javi na PM (nisam cesto na forumu)

Billy Jeans
14.02.2013., 15:54
Pozz ljudi, ovako, imam problema sa aknama od 15 godine, isprobala sam sve zive kremice i onda mi je dermatolog preporucio Diane 35, pila sam ih 5 godine i stvarno mi je pomoglo,koza ko u bebe bez ijednog prista...onda sam sada, u 9 mjesecu, odlucila napraviti pauzu od 4 mjeseca i odjednom se stanje jako pogorsalo, akne su pocele izbijati uz rub donje celjusti,vrata (potkozne i jako bolne),do usiju i uz vlastiste, na prisma i leđima...u ocaju ponovno sam pocela piti Diane sad pocetkom 1 mjeseca i ne znam vise sta da radim,jer znam da ih ne mogu piti cijeli zivot...cula sam za Encianove tablete PMS free plus za koje kazu da dijeluju,pa me zanima da li neko ima iskustva s tim kapsulama?

cybor
16.02.2013., 21:09
Ovako imam 14 godina i imam dosta prištića po licu,leđima i prsima. Preko ljeta sam stalno istiskivao po leđima, no međutim početkom škole sam se opametio i ajde ne diram to više. Cijelo su mi ljeto govorili nemoj i nemoj ali ja ko matun. Problem je u ovome, sada kada sam mazao leđa nekim losionom vidi mi se 10-ak ožiljaka koji su vjerojatno nastali istiskivanjem, i sad me zanima jel se ti ožiljci mogu nekako ukoniti? Hvala unaprijed.

Estudiante17
16.02.2013., 22:30
.....

Ajme,ti mora da si ostavila pravo bogatstvo na kreme! Vidim probala si stvarno sve,ali kad nejde,nejde.

Znaš li što je Roaccutane?

newdivision
17.02.2013., 14:13
Ovako dermatologinja me ponovno stavila na terapiju antibiotikom i rekla je da mogu sve normalno jesti i onda mi je teta u ljekarni rekla da ne smijem jesti mlijeko niti mlijecne proizvode za vrijeme trajanja te terapije dakle tablete su HIRAMICIN tj antibiotik pa mi recite ima li itko iskustva s tim je li to istina?Onda je rekla nesto u razmaku od 2-3 sata to je nisam bas pohvatala...? :D