PDA

View Full Version : Homeopatija u kozmeticke svrhe

stranice : 1 [2]

patientia
22.02.2010., 22:07
Ne postoje homeopatski lijekovi. Homeopatski pripravci su cista voda i naravno da ih je preskupo placati kad kostaju vise nego cista voda, a ne rade nista vise nego cista voda (ili cisti secer, ovisno o obliku). Zasto bi ista platili iz vlastitog dzepa? NHS ce im platiti lijekove koji zaista nesto rade.

Prije stavljanja sintetskog (ili prirodnog) lijeka u promet, njegova ucinkovitost i sigurnost mora biti dokazana dvostruko slijepim testom. Nije da tu nema pokusaja muljanja, ali svakako ih je manje nego kod homeopatije za koju su istrazivanja dokazala da ne postize nikakve rezultate drugacije nego placebo, a svejedno se smije prodavati s raznoraznim bajkama na pakiranju.

O razlozima zasto si ljudi umisljaju da im homeopatija pomaze vec smo pisali, tako da mi se ne da ponavljati.

Kako homeopatija djeluje:
http://www.howdoeshomeopathywork.com/

Lola
22.02.2010., 22:12
al vidis da ljudi MISLE da im homeopatija pomaze. kao sto neki misle da im kemoterapija pomaze. ali ipak umru. pa daj ih pusti da misle sto zele.
zapadna medicina MOZE izlijeciti neke bolesti. ali recimo, mojoj je prijateljici mama umrla od karcinoma zeluca jer je njena lijecnica opce prakse bila nikakva dijagnosticarka i jer je bila prelijena, preglupa, preneobrazovana da je posalje na specijalisticke pretrage nakon sto joj je prva tri puta dosla sa bolovima u zelucu i neobjasnjivim gubitkom kilograma. dala joj je micica vitamine. i nitko je zbog toga nece zatvoriti, niti joj oduzeti licencu. kad je prijateljica konacno dosla s mamom i inzistirala na nekim pretragama, bilo je kasno. evo tebi jedan zgodan link s brojevima ljudi koji su umrli zbog posljedica lijecenja u americkim bolnicama http://www.medicalnewstoday.com/articles/11856.php
ovo s kineskom medicinom je presmijesno, jedan strasno vazan i relevantan link:rofl:
goran milic je u kini na nekom od svojih putovanja bio kod nekog njihovog nadrilijecnika koji mu je iz disanja i kaslja rekao sve njegove zdravstvene probleme. sigurno su fejkali. vjerojatno fejkaju i prirodne porode uz babice u aziji. ali zato sigurno ne fejkaju nase jetseterice kad im klinike u austriji dozvoljavaju preuranjene carske rezove da se ne bi zadnjih mjesec dana previse udebljale.
nemoj nista reci za lobotomiju, psihijatri nisu znanstvenici. ne znam IMENA srednjevjekovnih znanstvenika koji su mislili da je zemlja ploca, ali sa sigurnoscu mogu ustvrditi da su to oni koji nisu vjerovali da je okrugla.
a ako imas vremena procitaj nesto sto vec sigurno znas, o ketonalu kojeg zene u hr gutaju svaki mjesec, a daju im ga doktori http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-05-02-547.pdf
koliko znam, homeopatija ne ubija ljude. a to da ne pomaze si rekla vec toliko puta da se pitam bi li bilo produktivnije da si to vrijeme provela u nekoj ugodnijoj aktivnosti.

patientia
22.02.2010., 22:24
Ne, homeopatija ne ubija ljude jer ne radi ama bas nista. Jest da ima nuspojave, ali samo zato jer je nocebo (kao i placebo). Zato nedavni pokusaj predoziranja homeopatskim pripravcima ni nije uspio. Doduse, homeopati ce ustvrditi da je trebalo uzeti malecki djelic jednog homeopatskog bonbona, a ne 6 punih kutija.

Nelijecenje ubija ljude, zbog toga je homeopatija opasna za zdravlje (osim sto je opasna za novcanike):
http://whatstheharm.net/homeopathy.html

Doduse, ako odjednom popijes 20 litara homeopatskih pripravaka, mozda se otrujes vodom :D

Lola
22.02.2010., 22:38
imas pravo, ne homeopatiji, da svemu sto ti mislis da je dobro. makar naravno ne reagiras na "neugodnosti" koje proizlaze iz onog sto ti jedino priznajes.
a obicna je medicina puuuuuuuuuno opasnija za novcanike:bicedobro:
sad zdravo, idem raditi nesto pametnije. vjerujem da ce do jutra biti jos barem 10 tvojih postova i linkova:D

ancatdubh
22.02.2010., 22:44
[QUOTE=patientia;25208570]
Prije stavljanja sintetskog (ili prirodnog) lijeka u promet, njegova ucinkovitost i sigurnost mora biti dokazana dvostruko slijepim testom.

ovo gore quote by patientia(malo sam izbrisala previse) :)

by ancatdubh:

opet cu ponovit da se sva testiranja vrse onako da rezultat ispadne kako bi netko htio da ispadne..

jednostavno bih to mogla usporedit sa reklamiranjem jednog najobicnijeg kozmetickog preparata,npr.kremice za pomladjivanje.
nakon sto su tek nedavno uveli da mora biti istaknuto na koliko zena je ispitano,ne mogu a da se ne zapitam koja je njihova granica odredjena da oni pretpostave da ta zena izgleda zategnutije?

naci od 20 zena,na 11 se vidio neki nama najvjerojatnije nevidljivi i okom nemjerljivi pomak,ali njima je to dovoljno da mogu ustvrditi da je kremica uucinkovita.
kvaka je samo da oni postave dovoljno nisku razinu mjerenja.

isto je i sa lijekovima za koje prosjecna osoba u 21st. vjeruje da ju moze izljecit.
da,moze te izljeciti,ali ti ces dobiti nuspojavu-to je blaga rijec NUSPOJAVA umjesto npr OBOLJENJE.
to su samo trikovi kojima se obmanjuju ljudi,takvim trikovima se sluze i odvjetnici,samo je caka upotrijebiti blazu rijec i problem rijesen.
ne,ti nisi dobio srcani udar,ti si imao nuspojavu dok si se lijecio od dijabetesa.
to sta je umrlo par tisuca ljudi se ne broji jer statisticki se izljecilo vise.
ako to znaci lijecit,svaka cast.:)

patientia
22.02.2010., 22:58
Zato takva testiranja odbacis, a priznas samo randomizirana dvostruko slijepa nezavisno financirana ciji rezultati su objavljeni u peer-reviewed znanstvenim casopisima. Upravo takva istrazivanja pokazuju da je homeopatija ista kao placebo.

ancatdubh
22.02.2010., 23:55
Zato takva testiranja odbacis, a priznas samo randomizirana dvostruko slijepa nezavisno financirana ciji rezultati su objavljeni u peer-reviewed znanstvenim casopisima. Upravo takva istrazivanja pokazuju da je homeopatija ista kao placebo.

Ja osobno vjerujem i cak i tvrdim da ne postoje nezavisna financiranja,ako i postoje,su u zanemarivom broju i nicem ne sluze..
Svatko tko plati izvjesnu svotu za nesto, ocekuje nesto za uzvrat,a ta testiranja sigurno ne plati neka Barica nego neki Baxteric ili xy farmaceutski gigant..

preporucam lijeceje homeopatijom,iz iskustva:)

patientia
23.02.2010., 10:24
Zato postoje institucije koje trose novac poreznih obveznika na pokusaj dokazivanja da alternativna medicina nesto radi. Dosad su uspjeli dokazati da djumbir moze smanjiti mucninu.

ancatdubh
23.02.2010., 11:01
Zato postoje institucije koje trose novac poreznih obveznika na pokusaj dokazivanja da alternativna medicina nesto radi. Dosad su uspjeli dokazati da djumbir moze smanjiti mucninu.

mislim da se kod nas ne testira ni ono sta bi trebalo a kamoli "alternativa" :D

patientia
23.02.2010., 11:07
A cuj, ako ne radi u Americi, mislis li da bi radilo u Hrvatskoj?

patientia
23.02.2010., 12:02
Pokusaj predoziranja homeopatskim bonbonima - videi:
http://www.examiner.com/examiner/x-9090-NY-Atheism--Skepticism-Examiner~y2010m2d5-Skeptics-fail-in-homeopathybased-mass-suicide-attempt

ancatdubh
23.02.2010., 14:45
Pokusaj predoziranja homeopatskim bonbonima - videi:
http://www.examiner.com/examiner/x-9090-NY-Atheism--Skepticism-Examiner~y2010m2d5-Skeptics-fail-in-homeopathybased-mass-suicide-attempt

:lol::lol::lol:

danas je tako turoban i kisni dan,a ja sam upravo umrla od smijeha,hvala ti...zakon!:lol::confused:....:lol:

ali to me nece obeshrabrit da i dalje koristim homeopatiju..ali volim kad se ljudi sale,smijeh lijeci sve-i besplatan je:)

bas gledam "Drugi format" i nije i jasno zasto su gosce tako turobne a pricaju o fotografiji.:confused: :lol:

patientia
23.02.2010., 22:58
PARLIAMENT EMITTING ANGRY PURPLE AURA, SAY HOMEOPATHS

MEMBERS of Parliament who criticised homeopathy have badly knotted chakras and are emitting an unhealthy purple aura, it was claimed last night.

As a committee of MPs said the not-medicine was 14 times less efficient than writing a letter to Jesus, homeopaths claimed the report had no credibility because it had not been buried for two weeks in a cocoon of damp horse chestnut leaves, directly over the right kind of ley line.

Not-Dr Julian Cook said: "The House of Commons is giving off the same aggressive, dark purple aura that you get from a GP's prescription or a box of paracetamol.

"These MPs have obviously neglected to re-mineralise their chakras but I can fix that with a simple course of quartz therapy and a tincture of henbane rubbed into their belly buttons. In exchange for some money."

The report could see government funding into the not-treatment being stripped back to £1 as according to homeopathic theory it will have the same effect as giving them £100 million.

Practitioners will apply for one penny of the new budget and then be advised to shake it vigorously in their bank account.

Committee member, Denys Finch-Hatton, said: "Their account will 'remember' the millions we used to give them and they can then try to buy new clinics by telling the builders about all the money that used to be there."

But Wayne Hayes, a registered Chi masseur from Carlise, said: "If these MPs are so clever then how come homeopathy is endorsed not just by people who watch Most Haunted but by a wide range of actresses, pre-menopausal television presenters and the Prince of Wales?

"That shut you up, didn't it?"

http://www.thedailymash.co.uk/news/health/parliament-emitting-angry-purple-aura%2c-say-homeopaths-201002232496/

patientia
24.02.2010., 09:39
James Randi objasnjava homeopatiju:
http://www.scientificindians.com/health/you-a-your-family/177-james-randi-explains-homeopathy

tough_cookie
25.02.2010., 20:04
samo jedan veliki :s za lolu i ancu :top::top::top:

pati :flop:

patientia
25.02.2010., 22:54
' Press Release: Homeopaths Admit it was a Joke, Apologize
Today, in a stunning announcement, the North American Society of Homeopaths (NASH) admitted that the whole field of medicine called homeopathy was a big joke that got out of hand. "We were surprised how many people fell for it," said Manfred Mueller, NASH president, "I mean, who could seriously believe that some herb, diluted a thousand times less than a thimble-full mixed up in the Earth's oceans, could actually do anything?"

Liz Bonfig, Executive Director, told reporters that the joke all came apart when the British Parliament's report from the Science and Technology Committee finally came out. "We knew people would catch on one day, but the joke went on for years and years. Who would have thought we could keep it up this long?"

But with the Parliament's report, and the British government's recommendation to stop funding homeopathy, it was too hard to look patients in the eye without bursting out laughing. "We've been keeping a straight face for too long now, it was time to have a good laugh," said Bonfig.

Reporters grilled Mueller about all the money that patients had spent over the years, and especially the lives that may have been lost when people who might have been cured of serious disease instead turned to homeopathy. "Well, you pay for cable TV, for the circus, and to go on thrill rides, right? Why not for a good joke?" As to the deaths, Mueller seemed reluctant to address the question, and diverted it, simply saying, "Nobody died who didn't have a fatal condition to start with, did they? Besides, a little humor when death is at your door is always welcome."

At a homeopathy clinic in Mobile, Alabama, some patients who hadn't heard the news seemed taken aback when a reporter questioned them. "I don't really appreciate being the butt of their joke," said Maybelle O'Connor, "I mean, down here we say, screw 'em if they can't take a joke, but this went on pretty long." Other patients thought the whole thing was pretty funny, and headed out the door in good spirits.

When asked where the tens of thousands of homeopathic practitioners would go for employment, Mueller said they were working with the global-warming skeptics to find positions for their members. "It's a perfect fit, another big joke. Global-warming deniers have been pulling off their joke for years now, and our members will be excellent advocates."

Mueller also mentioned that a number of banks were looking to hire the former homeopaths. "Banks need someone who can make some poor schmuck whose house is foreclosing feel guilty about how he's being dishonest. It takes real character to say that without laughing out loud, and our homeopathic practitioners have a proven track record." '

http://religionvirus.blogspot.com/2010/02/press-release-homeopaths-admit-it-was.html

Mislim da se ipak radi o satiri (sajt sam po sebi nije satira), ali homeopate je opcenito jako tesko razlikovati od satire :ne zna:

patientia
25.02.2010., 22:55
Ovdje mozete glasat treba li National Health Service placati homeopatiju:
http://www.bmj.com/

(Znam da vas nema vise nego citatelja Pharyngule :p)

Bani
26.02.2010., 03:08
nedavno sam kupila homeopatski pripravak istina bog ne u kozmeticke svrhe nego neke druge i ono sto moram reci sljaka :s iako sam bila nevjerni toma :s

patientia
26.02.2010., 05:38
Na koliko ljudi si ga testirala? Jesi li randomizirala uzorak? Sto si koristila kao kontrolu? Je li test bio dvostruko slijep?

Meravigliosa Creatura
26.02.2010., 07:44
Kaj je to uopće homeopatija?

...samo mi objasnite zdravo seljački jer ja to volim... :cerek:

patientia
26.02.2010., 09:03
Cista voda. Naime, ako netko, recimo, ne moze spavati, oni uzmu kofein, pomijesaju jednu kap s 99 kapi vode. Zatim uzmu jednu kap te mjesavine i pomijesaju s 99 kapi vode. Onda uzmu jednu kap novonastale mjesavine i pomijesaju s 99 kapi vode. I tako barem 30 puta. Naravno, u zavrsnoj otopini nema ni molekule kofeina. Kad bi popila bazene i bazene konacne otopine, nesto malo kofeina bi i dobila. Onda u toj vodi namacu bonbone (od cistog secera) i te bonbone daju ljudima kad ne mogu spavati.

Recimo, ako se otrujes olovom, oni ce uzet neku sol olova i toliko razrijediti i onda ti dati da se lijecis cistom vodom. Ili cistim secerom.

A ljudi to puse :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Meravigliosa Creatura
26.02.2010., 09:19
Cista voda. Naime, ako netko, recimo, ne moze spavati, oni uzmu kofein, pomijesaju jednu kap s 99 kapi vode. Zatim uzmu jednu kap te mjesavine i pomijesaju s 99 kapi vode. Onda uzmu jednu kap novonastale mjesavine i pomijesaju s 99 kapi vode. I tako barem 30 puta. Naravno, u zavrsnoj otopini nema ni molekule kofeina. Kad bi popila bazene i bazene konacne otopine, nesto malo kofeina bi i dobila. Onda u toj vodi namacu bonbone (od cistog secera) i te bonbone daju ljudima kad ne mogu spavati.

Recimo, ako se otrujes olovom, oni ce uzet neku sol olova i toliko razrijediti i onda ti dati da se lijecis cistom vodom. Ili cistim secerom.

A ljudi to puse :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ljudi se liječe vodom i ne znaju to ili znaju?
:D

Just a Girl
26.02.2010., 09:26
e a jel pise na tim homeopatskim pripravcima sastav?
ako pise i ako je sastav voda i secer i 0.0000000001% neceg mozda korisnog, zasto ljudi to kupuju? ako pise lazan sastav, kako to da ih niko nije tuzio i zabranio prodaju pripravaka na kojima je napisan lazni sastav?
ako ne pise, kako to da ne pise? mislim, danas na svemu pise sastav - lijekovi, hrana, kozmetika isl :ne zna:.

Meravigliosa Creatura
26.02.2010., 09:30
ako pise i ako je sastav voda i secer i 0.0000000001% neceg mozda korisnog, zasto ljudi to kupuju? ako pise lazan sastav, kako to da ih niko nije tuzio i zabranio prodaju pripravaka na kojima je napisan lazni sastav?
ako ne pise, kako to da ne pise? mislim, danas na svemu pise sastav - lijekovi, hrana, kozmetika isl :ne zna:.

mislim ak na nečemu piše da je voda..onda ni na psihu ne djeluje.. :D

ono kao autosugestivno...se to tak veli? :cerek:

patientia
26.02.2010., 09:33
Ljudi se liječe vodom i ne znaju to ili znaju?
:D

Vecina ih ne zna. Ovi koji znaju kazu, pa nek je placebo, njima to pomaze. Samo zasto onda taj placebo ne uzmu iz pipe. Znam znam, sto je placebo skuplji, bolje djeluje. No, bolje od secernih bonbona djeluje, recimo, injekcija fizioloske otopine, trebali bi homeopati prijeci na injekcije :rofl:

Uglavnom, davanje ljudima placeba i laganje o tome (pritom ne mislim na slijepa istrazivanja gdje si svjestan da ces mozda dobiti placebo) danas se smatra nemoralnim. Ali, nekim ljudima je djelovalo cak i kad su im rekli: "Uzmite ovo, to je obicni secer, unutra nema nikakve aktivne tvari, ali nekima je pomoglo, mozda i vama pomogne."

No, ne mora se uzeti cistu vodu ili secer da bi se manifestirao placebo efekt. Pacijentu se moze dati lijek koji zaista djeluje (recimo Aspirin za glavobolju), pa da njegovo djelovanje bude povecano placebom. Zato se djelovanje lijekova i usporedjuje s djelovanjem placeba. Lijekovi su uglavnom pokazali vecu ucinkovitost (ne kazem da tu nema muljanja, farmaceutska industrija je uzasno nemoralna, sto najbolje pokazuje cinjenica da proizvodi i homeopatske bonbone (i priznaju oni da unutra nema nista, ali prema vlastitim rijecima, proizvode ih jer ih ljudi kupuju)), dok homeopatski pripravci u istrazivanjima pokazuju istu ucinkovitost kao placebo.

patientia
26.02.2010., 09:37

Pise, ali ne u postotcima. Recimo, ako je kava na gore opisan nacin razrijedjena 30 puta (znaci 1/100)^30, pisat ce "Cofea 30C". Ili, ako je plutonij na taj nacin razrijedjen 200 puta, pisat ce recimo "Plutonium 200C". Sto je pripravak razrjedjeniji, homeopati tvrde da je jaci. Ma sve kontra zdravog razuma, kazem vam.

patientia
26.02.2010., 09:39
mislim ak na nečemu piše da je voda..onda ni na psihu ne djeluje.. :D

ono kao autosugestivno...se to tak veli? :cerek:

Da, ali placebo je vise od autosugestije. Recimo, placebo djeluje na djecu i zivotinje jer ljudi oko njih ocekuju da djeluje.

Homeopati imaju jaki lobi, to je jedino sarlatanstvo koje (nadam se ne zadugo) u UK placa National Health Service. Farmaceutski div Boots priznaje da homeopatske pripravke prodaje ne zato sto djeluju nego zato jer ih ljudi kupuju.

patientia
26.02.2010., 09:41
O placebu:

"The placebo response is about far more than the pills - it is about the cultural meaning of a treatment, our expectation, and more. So we know that four sugar pills a day will clear up ulcers quicker than two sugar pills, we know that a saltwater injection is a more effective treatment for pain than a sugar pill, we know that green sugar pills are more effective for anxiety than red, and we know that brand packaging on painkillers increases pain relief.

A baby will respond to its parents' expectations and behaviour, and the placebo effect is still perfectly valid for children and pets. Placebo pills with no active ingredient can even elicit measurable biochemical responses in humans, and in animals (when they have come to associate the pill with an active ingredient). This is undoubtedly one of the most interesting areas of medical science ever."

http://www.guardian.co.uk/science/2007/nov/16/sciencenews.g2

Just a Girl
26.02.2010., 10:14
Pise, ali ne u postotcima. Recimo, ako je kava na gore opisan nacin razrijedjena 30 puta (znaci 1/100)^30, pisat ce "Cofea 30C". Ili, ako je plutonij na taj nacin razrijedjen 200 puta, pisat ce recimo "Plutonium 200C". Sto je pripravak razrjedjeniji, homeopati tvrde da je jaci. Ma sve kontra zdravog razuma, kazem vam.

ali sta nije pravilo (ili cak i zakon) da se sastojci moraju navesti po koncentraciji - na prvom mjestu onaj s najvecom koncentracijom, na zadnjem onaj s najmanjom. i zasto im onda voda i secer nisu na prvom mjestu sastojaka? ili mozda jesu, al ljudi svejedno kupuju :D?

moj ujak je par mjeseci brijao na tu homeopatiju. tad kod njih (u bih) nije bilo tih pripravaka pa mu je moja mama ovdje kupovala. uglavnom, u apoteci je to kupovala i tamo joj je zena objasnjavala kako ti pripravci nemaju nikakve sastojke koji ce ti ublaziti tegobe nego djeluju na nacin da tvoj organizam sam razvija imunitet prema necemu (npr candidi) i obrambeni mehanizam protiv necega... nesto u tom stilu. i moj ujak je bio sav u tome, njemu je to kao pomagalo (ima problema s prostatom), da bi se nakon par mjeseci ispostavilo da od toga nema bas neke koristi. i odustao je (na srecu :D).
s tim da je on te homeopatske pripravke trosio paralelno sa lijekovima...

patientia
26.02.2010., 11:12
Nema sastojaka, prodaju cistu vodu ili cisti secer. Ne znam sto tocno pise iza, ali nazivi su originalna tvar koje nema u preparatu i stupanj razrjedjenosti.

Istina je, unutra nema nikakvih aktivnih tvari, jedino djelovanje koje moze imati je placebo i to je efekt samog organizma, a ne lijeka. Dobro pa nije odustao od lijekova.

Mnogi homeopati vole unutra stavljati i biljke u normalnim (alopatskim) koncentracijama, a kako biljke sadrzi fitokemikalije koje nesto i rade, ljudi pomisle da homeopatija nesto radi. Ali, ne, homeopatija nista ne radi, fitoterapija nesto radi.

No, najveci problem je sto ljudi uopce ne citaju sastav, ni hrane, ni lijekova, ni kozmetike.

ancatdubh
26.02.2010., 13:46
nedavno sam kupila homeopatski pripravak istina bog ne u kozmeticke svrhe nego neke druge i ono sto moram reci sljaka :s iako sam bila nevjerni toma :s

bas mi je drago..:)

meni je isto super,bas osjetim promjene:)

mrcika
26.02.2010., 16:16
kako onda nevjernici na forumu objašnjavaju situaciju kada se osobi prepiše Lachesis koji dijeluje na cijelu lijevu stranu tijela,bla bla da ne objašnjavam detalje..to je zmijski otrov..
da se osobi događa da joj počne trniti lijeva strana na početku terapije....
kako je to moguće ako je to šečer i voda?
kako je moguće da se placebo "manifestira fizički"?

da čujem..

patientia
26.02.2010., 16:21
Ako je zmijski otrov u homeopatskoj koncentraciji, radi se o nocebu. Placebo i nocebo se uvijek manifestiraju fizicki.

ancatdubh
26.02.2010., 17:17
http://www.huped.hr/arhivaHUPEDinfo4.asp

evo da i ja bacim koji link :cerek:

i kopipejst:

Ako mislite da lijekovi neće pomoći, onda ni neće

Ponekad ljudi znaju piti klinički dokazane lijekove, ali kod njih nisu djelotvorni ili se pojavljuju s nekim neočekivanim nuspojavama.

Razlog može biti neki kemijski kompleks, međutim znanstvenici sugeriraju kako bi razlog mogao biti i mnogo jednostavniji: osoba misli kako će lijek loše ili neće djelovati.

Takav učinak je nazvan nocebo efekt, a suprotan je dobro poznatom placebo efektu, kada se zdravlje pacijenta popravlja zbog toga što misli da je tretman učinkovit i da će mu pomoći.

Nocebo efekt može pogoršati simptome, učiniti nuspojave izraženijima i lijekove manje učinkovitima. Drugim riječima, ako očekujete da lijekovi neće pomoći, onda ćete ostati bolesni.

Mnogo je pesimističnih pacijenata. Jedno istraživanje pokazalo je kako oko četvrtine pacijenata osjeti nocebo efekt kada koristi neki lijek.

Znanstvenici iz bolnice Cardarelli, Naples, u svojoj publikaciji su objavili kako su se njihovi podaci temeljili na velikom broju promatranih osoba, te kako su došli do zaključka kako se nocebo efekt pojavljuje dosta često u kliničkoj praksi.

Liječnici u Velikoj Britaniji su se složili. „Mislimo kako je to relativno uobičajen fenomen“, rekao je dr. David Blake profesor na Medicinskom fakultetu u Londonu.

Pozitivni placebo učinci već su dugo vremena poznati. Istraživanje na Sveučilištu u Mississippiju potvrdilo je kako se 31 posto osoba koje uzimaju placebo tabletu osjećalo bolje, ali je nocebo efekt mnogo manje istraživan.

Negativne sugestije mogu potaknuti anksioznost i nepovjerljivost prema lijeku što dovodi do nocebo efekta. Također, emocije igraju značajnu ulogu. Pacijenti koji su tjeskobni i depresivni više su skloni boli. Kod takvih osoba nocebo efekt se može povećati i do 71 posto.

COVERmagazin.com

patientia
26.02.2010., 17:42
Ne da mi se sve citat, no slazem se, placebo treba koristiti, ali niposto tako da se laze pacijentu, tvrdi da je nesto lijek kad nije, to je nemoralno. Homeopatija je laganje ako se tvrdi da pripravak ista moze uciniti, da je ista osim ciste vode ili cistog secera. Ako zelite placebo ucinak, ne morate skupo placati homeopatsku vodu, uzmite ju iz pipe. Ako pak zelite stvarni ucinak lijeka, pa jos po mogucnosti pojacan placebom, uzmite lijek, a ne homeopatski pripravak. Ako ovi alternativci zagovaraju koristenje placeba jer su shvatili da je sve sto prodaju placebo, ne, s njima se ne slazem, jer lazu da se radi o necem sto stvarno djeluje i to skupo naplacuju. Tvari se usporedjuju s placebom da bi se vidjelo koliko zapravo djeluju i svi imaju uspjesnost kod veceg postotka pacijenata nego placebo. Ako nemaju, ne idu u prodaju. Cak stovise, kad se nelijecenje smatra nemoralnim (kod raka recimo), jednoj grupi ljudi daje se novi tvar koju se ispituje, a drugoj grupi ljudi najbolji lijek koji otprije postoji na trzistu, a ne placebo. Buduci da homeopatija ima ucinak kao placebo, sto mislite kako bi prosla u usporedbi sa stvarnim lijekom?

Nedavno su ispitivali akupunkturu tako sto su koristili igle, normalne i za placebo grupu igle koje se uvuku u drsku i ne probiju kozu. Buduci da vrh igle dotakne kozu, ljudi nisu mogli znati je li upiknuta ili nije, a ni akupunkturolozi nisu znali kakve igle koriste. I zamislite, ispalo je da je lazna akupunktura ucinkovitija od prave. Naravno, zagovornici akupunkture to nisu prihvatili, nego su poceli tvrditi da lazna akupunktura nije inertna i da treba ispitati zasto djeluje. Ne, nije inertna u smislu da je placebo. Ali to znaci da prava akupunktura ne djeluje nikako osim kao placebo (osim donekle na bol, potice lucenje endorfina zbog same boli koju uzrokuje, ali to se moze postici puno jeftinije tjelovjezbom, jedenjem ljute hrane ili seksanjem).

I ne, nije istina da lijek nece pomoci ako osoba ne vjeruje da ce pomoci. Pa kakve su to gluposti. Mnogi lijekovi imaju takve dramaticne ucinke da ih nikakvom snagom volje ili nevjericom nije moguce potisnuti, a efekti se odmah vide.

patientia
26.02.2010., 17:43
No, dobro je da ste barem prihvatili da je homeopatija iskljucivo placebo ucinak.

ancatdubh
26.02.2010., 17:45
No, dobro je da ste barem prihvatili da je homeopatija iskljucivo placebo ucinak.

to si ti prihvatila :mig:

patientia
26.02.2010., 17:50
Naravno, kad nesto pokaze toliko znanstvenih istrazivanja, ne preostaje mi drugo nego to prihvatiti.

Velike su sanse da cete jednom prestati vjerovati u homeopatiju. Ne mora vas biti sram. Kad sam imala 12 godina ja sam vjerovala u hrpu gluposti, izmedju ostalog i horoskop, besplatno sam ljudima rucno crtala natalne karte, i gatala iz dlanova, bacala rune, onda sam shvatila da su to gluposti (hvala Carlu Saganu i njegovom Kozmosu) i priznala sam da vise ne vjerujem i da sam bila budala sto sam to ikad pusila. No, ako vas bude sram, na forumu ste, anonimni ste, jednostavno promijenite nick ;)

mrcika
26.02.2010., 17:56
kako neke osobe koje piju "šečer i vodu" koje imaju policistične jajnike,nakon određenog vremena nemaju policistične jajnike?
kakav je to učinak,placebo ili nešto treće?

patientia
26.02.2010., 18:11
Prvo, to sto iznosis je anegdota, imas li neko randomizirano double-blind istrazivanje da to potvrdi?

Drugo, razlozi zbog kojih ljudi vjeruju u homeopatiju i slicne ne-tretmane su izmedju ostalih placebo efekt, bolest koja prodje sama od sebe (kao prehlada), normalan tijek bolesti kod kojeg ima poboljsanja i pogorsanja (a najskloniji su probati nesto alternativno kad im je najgore) i koristenje neceg sto stvarno djeluje istovremeno sa secerom i/ili vodom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Post_hoc_ergo_propter_hoc
http://en.wikipedia.org/wiki/Regression_fallacy

jela_zd
27.02.2010., 09:13
Ma ček, koliko sam ja skužila homeopatija koristi vodu u kojoj se nalaze mikronano..blabla.. molekule nečega. I to je kao lijek. (ne pobijam ništa, samo zapažam)
Al ako se dodaju razne ljekovite trave i preporučuju čajevi, onda to više nije homeopatija i nema veze s njom

patientia
27.02.2010., 09:52
Da, s tim da se u toj vodi ta originalna tvar vise ne nalazi. Da su molekule beskonacno male i da je dobro izmijesano, uvijek bi bilo nesto malo te originalne tvari, ali ovako ce jedna molekula mozda zavrsiti u jednoj dozi od 100 koje kupi Pero Peric (jedna molekula je puno premalo da ga otruje ili izlijeci), a u ostalima koje kupe milijuni drugih ljudi - nista.

ancatdubh
27.02.2010., 11:05
to su sve poluinformacije...:hekla:

osoba mora sama otkrit sta joj najvise pase,svatko je individualan i ne pasu svima iste stvari..:)

patientia
27.02.2010., 11:18
Super, onda prestanite ici doktorima i sami otkrivajte sto vam pase, barem ce se nama ostalima skratiti vrijeme cekanja.

ancatdubh
27.02.2010., 11:30
a stvarno si naporna vec,kako ti se da...:mig:

patientia
27.02.2010., 11:34
Ako samo jedna osoba prestane biti praznovjerna zbog mojih postova, isplatilo se.

ancatdubh
27.02.2010., 11:55
Ako samo jedna osoba prestane biti praznovjerna zbog mojih postova, isplatilo se.

mislim da nabijanje postova moze bit jako kontraproduktivno..ne razumijem zasto mislis da ces tako nekog odgovorit od necega,to nema smisla..da se radi o necemu sta je smrtonosno i sta stvarno ugrozava neciji zivot,onda bih razumjela u protivnom mi je ovo jako djetinjasto..

nikad nisam razumjela ljude koji nekom na silu nesto zele dokazat? :confused:

:kokice:

frupy
27.02.2010., 12:21
mislim da nabijanje postova moze bit jako kontraproduktivno..ne razumijem zasto mislis da ces tako nekog odgovorit od necega,to nema smisla..da se radi o necemu sta je smrtonosno i sta stvarno ugrozava neciji zivot,onda bih razumjela u protivnom mi je ovo jako djetinjasto..
nikad nisam razumjela ljude koji nekom na silu nesto zele dokazat? :confused:

:kokice:

Apsolutni potpis! :top::top::top:

patientia
27.02.2010., 13:04
Homeopatija sama po sebi ne ugrozava zivot, ali ugrozava financije, a nelijecenje ugrozava zivot. Nekolicini vas je to, naravno, nemoguce dokazati, no neki ljudi su dosli na topic jer nisu imali pojma o homeopatiji, a kad su saznali da se radi o cistoj vodi, odmah im je postalo jasno.

joujou
27.02.2010., 13:50
kako neke osobe koje piju "šečer i vodu" koje imaju policistične jajnike,nakon određenog vremena nemaju policistične jajnike?
kakav je to učinak,placebo ili nešto treće?

nekima se takvo stanje popravi samo od sebe, cak i ako ne piju 'secer i vodu' :)

frupy
27.02.2010., 13:56
Homeopatija sama po sebi ne ugrozava zivot, ali ugrozava financije, a nelijecenje ugrozava zivot. Nekolicini vas je to, naravno, nemoguce dokazati, no neki ljudi su dosli na topic jer nisu imali pojma o homeopatiji, a kad su saznali da se radi o cistoj vodi, odmah im je postalo jasno.

Ajde prestani vise vrijedjati tudju inteligenciju i stavljati se u poziciju prosvjetitelja. :moli:
Dugo mi nije padalo na kraju pameti otvarati ovu temu jer znam da je ovo tvoj one man show, ali vidim da je ovdje u zadnjih par dana opet postalo prometno.
Ja stvarno nemam veze s homeopatijom, nisam ju nikad probala i najvjerojatnije nikad ni necu, ali stvarno mi je vec zlo od tvog propovijedanja s visoka na svakoj bozjoj temi.
Drago mi je da imas svoje misljenje o svemu, ali ostavi drugima da odluce da li ce nesto probati/kupiti/koristiti ili ne. Mozes biti i 100% u pravu, ali NACIN na koji direktno ili indirektno vrijedjas ostale je toliko odbojan da je sve sto napises u vecini slucajeva kontraproduktivno.

ancatdubh
27.02.2010., 13:59
nekima se takvo stanje popravi samo od sebe, cak i ako ne piju 'secer i vodu' :)

pa naravno,neznam zasto onda netko tvrdi da se izljecio konvencionalnom medicinom kad je najvjerojatnije u pitanju placebo efekt ili samoizljecenje,plus neke nuspojave zbog dokazane stetnosti lijeka.:mig:

i sve to placaju porezni obveznici..

joujou
27.02.2010., 14:15
pa naravno,neznam zasto onda netko tvrdi da se izljecio konvencionalnom medicinom kad je najvjerojatnije u pitanju placebo efekt ili samoizljecenje,plus neke nuspojave zbog dokazane stetnosti lijeka.:mig:

mislim da konvencionalna metoda lijecenja pcosa niti ne postoji :misli:

ancatdubh
27.02.2010., 14:33
mislim da konvencionalna metoda lijecenja pcosa niti ne postoji :misli:

paaa postoji..ili su obje moje ginekologice sarlatanke + sve ostale koje tu pojavu lijece hormonalnim (stetnim)pilulama,ali ti se valjda salis :rofl: :mig:

joujou
27.02.2010., 15:08
paaa postoji..ili su obje moje ginekologice sarlatanke + sve ostale koje tu pojavu lijece hormonalnim (stetnim)pilulama,ali ti se valjda salis :rofl: :mig:

ne salim se uopce

hormonalna terapija samo pomaze i regulira stanje, ne omogucava konacno izljecenje

mrcika
27.02.2010., 15:57
ne salim se uopce

hormonalna terapija samo pomaze i regulira stanje, ne omogucava konacno izljecenje

da,nažalost je tako!

frupy
27.02.2010., 16:18

To je nazalost tocno. :(
Lijeka koji bi potpuno izlijecio pcos nazalost nema.

patientia
27.02.2010., 17:55
Ajde prestani vise vrijedjati tudju inteligenciju i stavljati se u poziciju prosvjetitelja. :moli:
Dugo mi nije padalo na kraju pameti otvarati ovu temu jer znam da je ovo tvoj one man show, ali vidim da je ovdje u zadnjih par dana opet postalo prometno.
Ja stvarno nemam veze s homeopatijom, nisam ju nikad probala i najvjerojatnije nikad ni necu, ali stvarno mi je vec zlo od tvog propovijedanja s visoka na svakoj bozjoj temi.
Drago mi je da imas svoje misljenje o svemu, ali ostavi drugima da odluce da li ce nesto probati/kupiti/koristiti ili ne. Mozes biti i 100% u pravu, ali NACIN na koji direktno ili indirektno vrijedjas ostale je toliko odbojan da je sve sto napises u vecini slucajeva kontraproduktivno.

Dakako, svatko ima pravo kupovati sto god hoce (u odredjenim granicama). Zato se nadam da ce homeopatija uskoro biti zabranjena da se ljude zastiti od vlastite lakovjernosti.

Ako ti moji postovi smetaju, jednostavno ih prestani citati. Ako ne znas staviti forumasa na ignore, pitaj, rado cu ti objasniti.

Drago mi je da nikad neces probati homeopatiju :mig:

patientia
27.02.2010., 18:01

Za razliku od homeopatske vode, lijekovi pomazu vise nego placebo sto je dokazano randomiziranim dvostruko slijepim istrazivanjima objavljenim u peer-reviewed znanstvenim casopisima.

A homeopatska voda i secer, s druge strane, djeluju samo kao placebo jer i nisu nista vise nego placebo. Ovdje su linkovi na rezultate znanstvenih istrazivanja homeopatije:
http://stateofmyignorance.blogspot.com/2009/10/homeopathy-fail_04.html

tough_cookie
27.02.2010., 19:22
Ne da mi se sve citat, ...

cek, cek, a ti mislis da se ljudima STVARNO daju citat tvoji postovi ovdje? :ne zna:

ancatdubh
27.02.2010., 19:27
ne salim se uopce

i rak i aids nemaju lijeka kao ni jos niz bolesti pa se pokusavaju izlijecit..ne gluparite :cerek:

patientia
27.02.2010., 19:40
cek, cek, a ti mislis da se ljudima STVARNO daju citat tvoji postovi ovdje? :ne zna:

Naravno da ne, no oni kojima se ne citaju, ne moraju ih citati. Znam da me ne smijes staviti na ignore, ali smijes me ignorirati na podforumima kojih nisi moderatorica.

patientia
27.02.2010., 19:41
Istina, neke bolesti se samo mogu drzati pod kontrolom, ali lijekovima, a ne obicnom vodom. Rak nije jedna bolest, rak je skupni naziv za hrpetinu bolesti, i lijecenje nekih rakova je poprilicno uspjesno. Uz lijekove (a niposto obicnu vodu) HIV pozitivni pacijenti zive normalno.

patientia
02.03.2010., 10:12
Evo jos jedne ankete, vjerujete li u homeopatiju:
http://www.gm.tv/polls/45561-homeopathy-effectiveness-online-poll.html

patientia
04.03.2010., 12:30
LOL: "Ako budete dva mjeseca uzimali homeopatsku vodu s natpisom Alumina 200C na pakiranju, cak do 10% vas ce biti blago do jako konstipirano."

http://techskeptic.blogspot.com/2010/03/are-homeopaths-freaking-serious.html

Yoela
05.03.2010., 13:53
Iz svog iskustva bobice + čajevi nisu pomogli a bila sam dovoljno strpljiva, mene zanima temeljem čega homeopatija pronađe taj uzrok bolesti ili tegoba, meni apsolutno nije ništa rekao šta i sama nisam znala, nabrajao je većinu uzroka ali ja opet nisam znala koji je kod mene prisutan?
Kako samo bobice mogu pomoći, nekako mi to smiješno, bez da i znam njihov sastav:confused:
Ne znam, čini mi se ipak da sam bacila lovu u vjetar ili taj nije bio kompetentan za to što radi...
U svakom slučaju po meni sama homeopatija ne obuhvaća cjelovit način liječenja.

Šta je s liječnicima, koji su završili medicinu i okrenuli se ili poboljšali uz alternativan način liječenja koji uključuje u paketu razne testove, terapije, nutricionističke savjete, pa i homeopatske lijekove, šta bi spadalo u holistički pristup današnjoj službenoj medicini?

patientia
05.03.2010., 14:07
Homeopatija uopce nije lijecenje i homeopatski preparati nisu lijekovi. Ako pod bobice mislis na homeopatske bonbone, sastav im je cisti secer, e sad, koji secer mozda i varira, recimo, neki su rekli da imaju bezvezan okus jer su cista laktoza (a to moze smetati netolerantnima na laktozu). Homeopatija ne nalazi uzrok bolesti, jedino poboljsanje do kojeg moze doci je placebo efekt. Doktori se bave kojecime da zarade, neki prodaju Zepter, neki tudje jajne stanice, a neki homeopatske pripravke. Nutricionizam je u Hrvatskoj znanost (u engleskom jeziku je znanstvenik registered dietitian, a nutritionist moze ama bas svatko koristiti, pa medju njima ima sarlatana) i potkrijepljen je rezultatima znanstvenih istrazivanja (ali nutricionisticki savjeti su uglavnom prevencija, ne lijecenje). Fitoterapija je lijecenje biljem, a bilje sadrzi fitokemikalije koje nesto i rade (ne nuzno nesto korisno i nesto za tocno odredjenu tegobu, zato bi i sve biljke trebalo dobro istestirati).

Bojim se da holistickog pristupa nece biti dok medicina ne postane potpuno bazirana na znanosti umjesto bazirana na opazanjima. No, do tad imamo, recimo, bar desetljece. No, ako ti otkazu bubrezi, mozes dobiti novi bubreg cak i ako se ne zna zasto je onaj prvi otkazao. To je kao zamjena dijelova u strojevima bez da se zna zasto su ti dijelovi otkazali, inzenjerski pristup, da, ali pristup koji radi u nedostatku boljeg. Nikakva alternativa i holisticko lijecenje tu nece pomoci.

patientia
06.03.2010., 17:19
Homeopathy vs Science - a Metaphor:
http://www.jakearchibald.co.uk/homeopathy/

patientia
12.04.2010., 19:50
Homeopathy and Consumer Protection:
http://sciencebasedpharmacy.wordpress.com/2010/04/12/homeopathy-consumer-protection/

titirlica
14.05.2010., 11:42
Hy svima, evo ja sam zadovoljna korisnica homeopatije, a vodim i dijete redovno !
Od kad smo na homeopatiji preporodili smo se i mogu reći da me košta manje nego klasična medicina..podavala sam se novaca na hrpu krema, vitamina, sirupa i ostalih sranja tri puta više nego svom dragom homeopati:cerek:

Uglavnom ja bi preporučila svakome.:top:

p.s. patentia nemoj se ni truditi, btw. užasno je naporno bilo čitati ovaj topic jer si ga usrala do daske:visi:

patientia
14.05.2010., 12:46
Jadno dijete :rolleyes: :flop:

Mayalenna
14.05.2010., 21:58
Jadno dijete :rolleyes: :flop:E Patientia šta misliš o taheboo čaju,ovakoc sestrična mi ima helicobacter coeli,pije antibiotike i uzima taheboo litru na dan.Šta ti misliš o tom čaju?:kava::)

patientia
14.05.2010., 22:18
Otrovan je u nizim dozama od onih za koje ima pokazatelja da su korisne. Ali, kad je rijec o fitoterapiji, najbolje je da se posavjetujes s phytom s Prirodne kozmetike.

titirlica
15.05.2010., 18:40
Jadno dijete :rolleyes: :flop:

jadna je tvoja majka s tobom :blabla::blabla::W

Bluegirl
15.05.2010., 19:09
Slažem se sa Patientiom...nagledala se djece, koja su bila "liječena" homeopatijom...najviše mi je ostala u sječanju 4 godišnja curica, koja je bila "liječena" od poznatog homeopata, imala je atopijski dermatits, roditelji su redovito kod njega hodočastili. Na kraju je došla u takvim ranama :eek: i provela kod nas 5 tjedana (PET TJEDANA U BOLNICI ZA DJETE OD 4 GODINE). Ima ih još, ta je samo najupečatljivija.

Okej, dajte i homeopatske "lijekove", ako već morate, ali ne odbacujte službenu medicinu radi nje.

titirlica
15.05.2010., 20:23
Nitko nije rekao da odbacuje službenu medicinu :nono: naravno da idemo doktoru kad je dijete bolesno i koristimo ljekove koje nam je doc propisala, radi se samo o tome da od kad smo na homeopatiji nismo više bolesni:top:
Uzimamo globulice za imunitet i dijete je ove godine imalo samo jednu upalu grla, dok smo prošle godine više bili doma nego u vrtiću i u jednoj godini popili 8 antibiotika:eek:

Dijete od 2 godine zahvaljujući homeopatiji ima odličan imunitet, čak su se i tete u vrtiću čudile kako je ove godine samo jednom izostao dok su ostali svako malo bili bolesni...bilo je dana kad je bio jedini u grupi :top:

Toliko od mene:mig:

patientia
14.06.2010., 20:06
Kraj homeopatije?
http://www.guardian.co.uk/science/blog/2010/jun/14/homeopathy-awareness-week-homeopaths

patientia
14.06.2010., 20:12
http://dilbert.com/dyn/str_strip/000000000/00000000/0000000/000000/90000/1000/300/91352/91352.strip.gif

patientia
02.07.2010., 14:15
Britanski liječnici izbacili homeopatiju iz javnog zdravstva

U kampanji rezanja troškova javnog zdravstva u Velikoj Britaniji tamošnji liječnici putem svoje strukovne organizacije odlučili su sami srezati jednu uslugu i tako je British Medical Association (BMA) donijela odluku da trošak homeopatskih usluga više neće biti pokriven zdravstvenim osiguranjem.

Također, britanski liječnici smatraju da bi homeopatski pripravci ubuduće morali nositi oznaku "placebo" (lažni lijek, wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Placebo)) ukoliko se prodaju u ljekarnama. Dr. Tom Dolphin iz BMA opisao je pritom homeopatske pripravke kao besmislicu. Urednik britanskog Telegrapha Tom Chivers, koji je toplo pozdravio odluku BMA, kao dvije osnovne značajke homeopatije navodi pogrešnu ideju da tvari koje uzokuju neki simptom mogu izliječiti isti simptom (npr. da otrovni bršljan koji uzokuje osip može liječiti ekcem ili da luk od kojeg nam suze oči može stoga liječiti alergiju na pelud), te vjerovanje homeopata da što su njihovi lijekovi razrijeđeniji, to su snažniji. Stoga (i to bez ironije) homeopatski iscjeljitelji često nude "lijekove" koji su razrijeđeni do stupnja jedne molekule u sferi vode nekoliko puta većoj od Sunca.

Što je najvažnije, ističe Chivers, ti pripravci ne daju rezultata. Provođeno je nekoliko velikih testiranja i nije bilo moguće doći do uvjerljivih dokaza. Smiješno je, piše Chivers, da u eri medicine zasnovane na dokazima javno zdravstvo troši novac na takvo što. Pritom, urednik Telegrapha ne smatra da bi prodaju takvih pripravaka trebalo zabraniti. Ljudi moraju imati slobodu da, ukoliko žele, troše svoj novac na takvo što, ali porezni obveznici ne bi smjeli biti prisiljeni da u tome sudjeluju. Pritom bi ljudi morali biti informirani o čemu se radi kada je riječ o homeopatskim tretmanima, jer posljedice mogu biti nimalo bezazlene. Telegraph pritom podsjeća na prošlogodišnji slučaj bračnog para iz Australije koji je pokušao liječiti ekcem svoje kćerke uz pomoć homeopatije, da bi na koncu nesretna djevojčica umrla od sepse. Činjenica je da je britanski zdravstveni sustav (NHS) do sada posredno davao auru legitimnosti homeopatima na način da su njihovi pripravci bili dostupni putem sustava javnog zdravstva, što homeopati nisu zavrijedili, navodi se u komentaru britanskog Telegrapha.

http://www.monitor.hr/clanci/britanski-lijecnici-izbacili-homeopatiju-iz-javnog-zdravstva/35286/

patientia
11.07.2010., 20:43
O homeopatiji u Futurami:
http://www.youtube.com/watch?v=tVbpiPJRE84

patientia
12.07.2010., 09:21
http://imgs.xkcd.com/comics/dilution.png

patientia
22.08.2010., 18:50
Stvarna prijava za posao homeopata:
http://sciencedigestive.blogspot.com/2010/08/my-application-for-job-as-homeopath.html

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Rin0a
22.08.2010., 19:11
Caaaaaar :lol:

patientia
04.09.2010., 20:55
Novo: Homeopatska kontracepcija:
http://tessera2009.blogspot.com/2010/01/dr-kendalls-patent-homeopathic-remedies.html

patientia
13.10.2010., 22:25
http://www.toothpastefordinner.com/101310/well-that-explains-my-pit-stains.gif

patientia
03.12.2010., 14:19
Homeopatska vodka:
http://www.youtube.com/watch?v=gZO9J7dDLU4

bljakfujkaka
09.12.2010., 17:00
moja rodica isla kod homeopata.kaze da joj je nasao bar boljki koje nije kontala da ima.dobila je neke 3 stvari (caj, tablete i neznam sto je bilo trece).koristila 3 ture terapije i kaze da joj je pomoglo.u biti vidi se na njoj da joj je pomoglo. ne pricam sad ono ''cula sam'' ''rekli mi''....zenu viđam svako malo i vidim promjene.
budem je bas zamolila da mi kaze sto joj je reko i sto je dobila od tih pripravaka.
patientia....nije da ne uvazavam tvoje misljenje....ima sarlatana more malo ali zaista ima lijekova na prirodnoj bazi koji pomazu.nemozes to sporiti zar ne?a sad....dal je netko propisao obicnu vodu ili je zaista nesto drugo...u to necu ulaziti.
amo ovako: znaci ako se ova vrsta lijecenja.....kazu...zasniva na ljecenju na prirodan nacin (biljkama i sl).....
-ja redovito svake godine od svijeta bora i secera pravim sirup koji pijem za kasalj (to u obicnoj medicini necu nikad moci kupiti, a vjerujte mi da je to nesto sto mi za kasalj nenormalno pomaze)
-ja isto sveke godine uberem gospine trave i pomjesam sa maslinovim uljem te napravim kantarionovo ulje (doktori za opekotine preporuce riblju mast ili neznam sto jos...nikad mi nitko nije preporucio to a isto tako do sad mi to najbolje pomaze)
- kad imam proljev (sorry ako se tko gadi, jbg svi ga dobijamo manje ili vise) kuham si caj od biljke koju mi zovemo štavilj (ne kljukam se linex kapsulama ni crnim ugljenom) i meni pomaze skroz
znaci sve ovo sto sam navela također mogu biti homeopatski pripravci. i ne kuzim uopce onda taj tvoj stav o svemu tome.
ne razumijem ni ja ako ljudi izbjegavaju klasicnu medicinu i okrecu se homeopatima.iskreno ne vjerujem da ono....rijesavaju neke bolescine.
ali stvari tipa imunitet, slabokrvnost......zasto ne takve stvari rjesavati na zdraviji nacin ako je moguce?
svako koristenje tableta ima i svoje lose strane zar ne?
caj od lipe ili neki slican mix koji je bolje i brze produktivan za smirenje?.......ono ispravite me ako sam sasvim krivo skuzila pojam homeopatije, ja to tako gledam.
isto tako da imam neznam, recimo rak, leukemiju ili sl (ne daj Boze), garant mi homeopatija nebi pala na pamet kao prvi izbor.kuzite na sto mislim.....
imam jos ovih domacih recepata ako koga zanima :D

patientia
09.12.2010., 18:00
Pobrkala si fitoterapiju i homeopatiju (sto sarlatanima odgovara). Procitaj citavu temu i clanke koje sam linkala, objasnjena je razlika. Uglavnom, razlika je u tome sto bi homeopati taj tvoj caj bacili u Tihi ocean (ma i veci ocean, ali na Zemlji nema veceg), malo promijesali i dali ti vodu iz oceana da pijes.

Sto se tice tvoje rodice, cesta taktika sarlatana je prodati lazni lijek za nepostojecu bolest.

bljakfujkaka
10.12.2010., 00:57
aha...ispricavam se, nisam ni znala za ovaj drugi pojam.
ma gle...stvarno njoj je bolje.ne izmisljam.sad kako i zasto.....a jest da sam joj nosila salate i grožđa domaceg kad sam isla vidit je :D
rekla mi je da su ti lijekovi na bazi biljka.nesto mi je bilo poznato.neka biljka u tim tabletama zaista se inace koristi za isto i inace(ko npr.taj moj caj)...pa zato vjerojatno to povezujem tako kako sam povezala.
budem pogledala clanke...u biti bit ce mi interesantno ako naiđem na analize tih lijekova.bas me ful zanima.

patientia
10.12.2010., 01:06
Homeopati osim homeopatskih pripravaka u kojima nema djelatnih tvari cesto prepisuju i pripravke od biljaka koje zaista nesto i rade zbog fitokemikalija koje sadrze. Fitoterapija ima svoje probleme (cesto se ne zna koliko je djelatne tvari u bilju, koliko je zavrsi u caju, nije ispitano smanjuje li jedna fitokemikalija u biljci ucinak druge fitokemikalije itd.), ali biljke, kad se uzimaju u znacajnim koncentracijama, a ne homeopatskim (koje su zapravo nula, u homeopatskom pripravku nema niti jedne jedine molekule iz biljke), zaista mogu pomoci kod nekih bolesti. Homeopatija ne moze pomoci.

patientia
11.09.2011., 09:57
Homeopathic leak threatens catastrophe (http://www.newsbiscuit.com/2011/09/09/homeopathic-leak-threatens-catastrophe/)

patientia
18.04.2012., 10:51
Sto sami homeopati kazu o homeopatiji:
http://www.guardian.co.uk/science/the-lay-scientist/2012/apr/17/1

dalmatinka007
07.08.2012., 14:17
Evo da se javim..
Kod mene je placebo efekt homeopatije nakon 7-8 godina i dalje postojaaaaan! Nema prišteva, akni i drugih smradova! Otkako sam bila kod njega, lice čisto ka suza!!!

Živija Dr. Nihad Sadiković i njegovi famozni homeopatski placebo lijekovi :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

novabbb
07.08.2012., 15:52
Evo da se javim..
Kod mene je placebo efekt homeopatije nakon 7-8 godina i dalje postojaaaaan! Nema prišteva, akni i drugih smradova! Otkako sam bila kod njega, lice čisto ka suza!!!

Živija Dr. Nihad Sadiković i njegovi famozni homeopatski placebo lijekovi :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Sta on nije travar a ne homeopat?

patientia
07.08.2012., 19:56
Homeopaths offer to rebrand products as 'confectionery' (http://www.guardian.co.uk/science/the-lay-scientist/2012/aug/02/1)

Bilo je i vrijeme da nazovu stvari pravim imenom :rofl: :rofl: :rofl: