PDA

View Full Version : Ugradbene pećnice

stranice : [1] 2 3

Laganini
05.05.2007., 12:08
Otvorila sam ovu temu na gastronomiji računajući da ću tamo dobiti nekakve konkretne odgovore, ali ništa. Pa cure i momci, kao što piše u naslovu, molila bih vas da preporučite koju ugradbenu pećnicu kupiti, odnosno da podijelite iskustva o onome što imate. Zahvaljujem na pomoći...

fjaka02
05.05.2007., 14:07
Ja imam Bosch (model je HBN43W350). ODLICNA!!!! Ima teleskopske vodilice a to mi je stvarno super stvar, A energetska klasa, dobila s njom 3 plitice. Jos ima i LCD i botune na izvlacenje sta mi dosta olaksava ciscenje. A najbolja je stvar sta je on nekog cudnog inoxa na kojem uopce ne ostaju mrljice i otisci prstiju. Kostala 4000 kn, ali po meni je puno bolja od npr. electroluxa i candyja koji su nesto jeftiniji.
Toplo preporucujem...

elegant
06.05.2007., 10:33
Ja imam Bosch (model je HBN43W350). ODLICNA!!!! Ima teleskopske vodilice a to mi je stvarno super stvar, A energetska klasa, dobila s njom 3 plitice. Jos ima i LCD i botune na izvlacenje sta mi dosta olaksava ciscenje. A najbolja je stvar sta je on nekog cudnog inoxa na kojem uopce ne ostaju mrljice i otisci prstiju. Kostala 4000 kn, ali po meni je puno bolja od npr. electroluxa i candyja koji su nesto jeftiniji.
Toplo preporucujem...

Electrolux je izašao sa novom serijom ugradbenih pećnica. Izgledom su vrlo dopadljive, velik raspon cijena shodno klasi ( i izboru najrazličitijih mogućnosti). Vrijedi pogledati, a i iskoristiti činjenicu da se po svakoj kupnji dobije poklon bon na 6% vrijednosti računa.

FEsH
19.07.2007., 23:20
Dakle, radim kuhinju po mjeri u kojoj bi se trebala nalaziti i ugradbena pećnica, ali nikako neznam kako odabrati pravu. Koje funkcije MORA imati, koje su NAJBOLJE, ako ima tko ko se razumije u pećnice neka mi napiše koji modeli su dobri, koji proizvođači i koja cijena su poželjne.
Što je to ventilator, kakav je to tangencijalni, uglavnom nijedna specifikacija mi nije jasna!

Primjer:
Candy FL503X - LINK (http://www.corbis.hr/index.php?main_page=product_info&products_id=1147&cPath=141)
Quadro BO-A10ST - LINK (http://www.ambient.hr/index.php?forwardUrl=item.php&id=86019)
Ariston FB 51.2BK - LINK
(http://www.propero.hr/product_info.php?manufacturers_id=144&products_id=3505)
Gorenje B 7500 E - LINK (http://www.tehnoshop.hr/p_52/gorenje-ugradbena-pecnica-b-7500-e.aspx)

Da li cijene igraju neku ulogu? Koja od ovih navedenih je najbolja?
PUNO HVALA :top:

solara
20.07.2007., 10:36
Ja sam malo surfala i vidim da pećnica mora biti snage barem od 2 kw pa dalje, mislim na ukupnu priključnu snagu. Ventilator ti raspršuje topli zrak po pećnici pa se sve peče ravnomjerno i to ti je super, ali to uglavnom imaju sve pećice danas, pogotovo ugradbene, dobro je da su od inoxa i to je to...ne znam ovo drugo..

zico_zg
20.07.2007., 10:47
ja sam prije mj dana kupio Candy FL503X. candy je marka s kojom ne mozes pogrijesiti,a taj model je bolji od svih ovih koje si ti naveo/la

elegant
20.07.2007., 11:15
ja sam prije mj dana kupio Candy FL503X. candy je marka s kojom ne mozes pogrijesiti,a taj model je bolji od svih ovih koje si ti naveo/la

da, gledala sam i ja te ... lijepe su, ali nisu ni elecrtolux loše.
Cijene su od 3.000 - 4.000 kn; meni vrlo dopadljivog designa. U razgovoru sa prodavačima (jest da to nije baš obavezno prihvatilj savjet, ali bolji nego nikakav...) rekoše mi da su bolje su te po cijenema oko 3.500 kn dovoljno dobre za svekodnevne potrebe. Mislim da cu se na kraju za jednu takvu i odlučiti.

evo, npr ovako nešto
http://www.electrolux.co.uk/node38.aspx?productid=7603&QPProducts=7584,7609,7583,7585,7586,7587,7588,7589 ,7590,7591,7592,7593,7594,7595,7596,7597,7598,7599 ,7600,7601,7602,7603,7604,7605,7606,7607,7608,7610 ,7611,7612,7613,7614,7615,7616

zico_zg
20.07.2007., 12:55
vidis cuo sam od mnogih prodavaca da ove pecnice sa display-om nisu bas jednostavne, tj, da su dosta komplicirane kod svakodnevne uporabe. to sam cuo u gotovo svakom ducanu u kojem sam pitao. mogli su mi rec da je super i mozda bih kupio, ovako su mi preporucili jeftiniju bez tih kerefeka.

zoranp
20.07.2007., 13:04
Tangencijalni ventilator ima ulogu hladjenja kučišta pečnice. To nije onaj koji vidiš kad otvoriš vrata. On se nalazi s vanjske gornje strane.
Dobra strana je ta što uslijed korištenja pečnice na dolazi do zagrijavanja okolnih elemenata i nema kondenzacije vlage unutar elementa u koji je pečnica ugradjena. Ventilacijski otvori na elementu kuhinje nisu potrebni jer se pečnica provjetrava s prednje strane.
Osobno nikada ne bih kupio ugradbenu pečnicu bez tangencijalne ventilacije.

elegant
20.07.2007., 13:16
Tangencijalni ventilator ima ulogu hladjenja kučišta pečnice. To nije onaj koji vidiš kad otvoriš vrata. On se nalazi s vanjske gornje strane.
Dobra strana je ta što uslijed korištenja pečnice na dolazi do zagrijavanja okolnih elemenata i nema kondenzacije vlage unutar elementa u koji je pečnica ugradjena. Ventilacijski otvori na elementu kuhinje nisu potrebni jer se pečnica provjetrava s prednje strane.
Osobno nikada ne bih kupio ugradbenu pečnicu bez tangencijalne ventilacije.

e da, to je i kod electroluxovih ... pećnica s vanjske strane uvijek hladna :top:

laella
20.07.2007., 13:21
vidis cuo sam od mnogih prodavaca da ove pecnice sa display-om nisu bas jednostavne, tj, da su dosta komplicirane kod svakodnevne uporabe. to sam cuo u gotovo svakom ducanu u kojem sam pitao. mogli su mi rec da je super i mozda bih kupio, ovako su mi preporucili jeftiniju bez tih kerefeka.
imaš jednostavne i komplicirane display-e
ja imam super jednostavan na mojoj pećnici, jer služi samo za one najjednostavnije funkcije, a pećnica je, u pravilu, 'mehanička' ;) ... i ima jako dobar tangencijalni ventilator..skoro me otpuše kad stojim ispred :o :
http://www.propero.hr/product_info.php?cPath=387_193_194_224&products_id=19618

Aussie-Gold
20.07.2007., 13:29
Definitivno Gorenje u toj cijenovnoj kategoriji. Čula da je taj gore naveden model vrlo dobar a i zvjerski izgleda. Znam priličan broj ljudi koji su nezadovoljni Candy frižiderima i perilicama rublja, a mislim da im ni pećnice nisu daleko.

Ja ću sebi uzet sve Miele jer sam prase razmaženo, a naročito se veselim parnoj pećnici :trio: ...

fjaka02
20.07.2007., 15:04
Bosch definitivno!

nsoul
20.07.2007., 16:08
Nadam se da se neće FEsH ljutit ali da ne otvaram novu temu.
Stavio sam u kuhinju između elemenata plinsku peć ali ne ugradbenu nego običnu.
Kad radi pećnica griju se elementi oko nje: sudoper i jedan manji ormarić.
Zanima me dal se mogu zapalit od topline pećnice i dal treba stavit kakvu pregradu između?

Zvrksa
20.07.2007., 17:59
ja sam kupila od electroluxa EOB 42100x...nakon pomnog proučavanja odnosa karakteristika i cijena mnogih pećnica raznih proizvođača...mislim da sam si na kraju izabrala dobru pećnicu...al pošto ju tek danas ugrađujem, javim još kakva je

zico_zg
20.07.2007., 18:30
Definitivno Gorenje u toj cijenovnoj kategoriji. Čula da je taj gore naveden model vrlo dobar a i zvjerski izgleda. Znam priličan broj ljudi koji su nezadovoljni Candy frižiderima i perilicama rublja, a mislim da im ni pećnice nisu daleko.

Ja ću sebi uzet sve Miele jer sam prase razmaženo, a naročito se veselim parnoj pećnici :trio: ...
prilican broj ljudi.. cuj, nisam fan niti jedna marke, imao sam i imam sve i svasta, ali nikad nisam cuo da je netko imao probleme sa candyjem, pogotovo "prilican broj ljudi". imam candyjevu perilicu vec 16-17 godina, jos nije na servisu bila, radi svakodnevno. u drugom stanu je tadkodjer candyjeva, stara 10 godina, ko nova.
za frizidere nisam siguran, iako jos nisam cuo da se netko zali, dapace, ali jedno je sigurno, candy je i "sluzbeno" svjetski no1 sta se perilica rublja tice.

Aussie-Gold
20.07.2007., 21:23
prilican broj ljudi.. cuj, nisam fan niti jedna marke, imao sam i imam sve i svasta, ali nikad nisam cuo da je netko imao probleme sa candyjem, pogotovo "prilican broj ljudi". imam candyjevu perilicu vec 16-17 godina, jos nije na servisu bila, radi svakodnevno. u drugom stanu je tadkodjer candyjeva, stara 10 godina, ko nova.
za frizidere nisam siguran, iako jos nisam cuo da se netko zali, dapace, ali jedno je sigurno, candy je i "sluzbeno" svjetski no1 sta se perilica rublja tice.

Ovi su vjerovali u Candy:

Mami vrisnula perilica suđa (10 god), raspala se mašina za veš ( 7 god).

Svekrvi se raspala guma od vratiju fižidera i motor od istoimenog uređaja (2 god). Mašini za veš crkla centrifuga, ne uzima deteržent (5 god), peračica za suđe se drži iako ne potroši cijelu tabletu, nego ju pljune van (valjda je to normalno :confused: - kaže da joj dobro dođe za još koji put pa ću to nazvati prednošću :zubo: )

Ima ih još al ovo je iz najužeg kruga... Ne kažem da je sve loše ali gore navedene žene bi rado spalile tvornicu...

Baka kupila Gorenje frižider i štednjak. Za sad nema problema.

I za Bosh potpisujem... s time brate, nikad problema.... Mislim da je to najbolje u srednjoj klasi. Definitivno omjer kvalitete i cijene.

Svekrva štednjak, komada 1, bosh, ljubi ga svakodnevno.... :p

zoranp
20.07.2007., 23:40
Ima tih proizvodjača danas ko dr..ka.
Nemam pojma da budem iskren.

Miele i Smeg su broj jedan što se tiče kvalitete, ali i cijene.

Koliko sam primjetio, u zadnjih par godina sam najviše ugradio Gorenja i Candya i svi su zadovoljni.

zoranp
20.07.2007., 23:44
Žena i ja smo prije 10 godina kupili Tehnogramex samostoječu pečnicu i radi kao i prvi dan. Nikad do tada, a niti poslije nisam čuo za tu firmu.
Poznato ime ne mora značiti i kvalitetu.

aanneetta
23.11.2007., 00:39
ja sam kupila od electroluxa EOB 42100x...nakon pomnog proučavanja odnosa karakteristika i cijena mnogih pećnica raznih proizvođača...mislim da sam si na kraju izabrala dobru pećnicu...al pošto ju tek danas ugrađujem, javim još kakva je

i ja razmisljam o tom modelu, daj neki povratni info...

Zvrksa
23.11.2007., 08:56
povratni info...
s obzirom da nisam u kuhinji previše, za ovo koliko ju ja koristim, odlična mi je
sve što sam do sada pekla, jako dobro se ispeklo
i kolači, i meso i krumpir, pizza, topli sendviči, kroasani itd.

digitalni sat na kojem si nariktam vrijeme pečenja mi je fora, jer tuli dok ga ne dođem isključiti (radi i kad pećnica nije uključena, pa si na njemu nariktavam i kad kuham nešto)
ivno nisu ni vruća
jedino si sad mislim da nisam trebala brijati na uvućene komande, jer sam skužila da mi znaju zapeti kad su unutra, pa ih nekad teško izvadim van... i onda ih radije ostavljam izbočene vani

staklo pećnice nije skroz hladno, ali definitivno nije ni vruće

sondu još nisam isprobala, ali definitivno mi je super što dobiješ 2 plitke plitice, 1 dublju i 1 rešetku...

i btw... ja sam ju najjeftinije našla u deak tehni iz samobora

stela25
23.11.2007., 09:25
jedino si sad mislim da nisam trebala brijati na uvućene komande, jer sam skužila da mi znaju zapeti kad su unutra, pa ih nekad teško izvadim van... i onda ih radije ostavljam izbočene vani

Uf sad si mi stavila bubu u uho, mi smo ovu narucili...a jesi zvala servis?

http://www.corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/stednjaci/ugradbene-pecnice/electrolux-ugradbena-samostalna-pecnica-eob63100x

elegant
23.11.2007., 09:29

http://www.corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/stednjaci/ugradbene-pecnice/electrolux-ugradbena-samostalna-pecnica-eob63100x

točno ta je i meni u planu :D javi please ako bude istih promlemčića

ovo je rezervna opcija http://www.corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/stednjaci/ugradbene-pecnice/candy-samostalna-pecnica-linija-plan-fnp-825-x/?print=true pa ako netko ima iskustva iz prve ruke, lijepo molim da ih podjeli s nama ;)

:kava:

Zvrksa
23.11.2007., 09:39

ma nisam...umorila sam se od raznih majstora tijekom uređenja stana, pa mi se nije dalo i s tim još zezati...
tak i tak, curke moje, i nije neka razlika u izgledu... prije sam si i ja brijala kak je to super i kak mi baš tak mora pećnica izgledati, a sad mi je već svejedno...nakon samo par mjeseci:rofl:

elegant
23.11.2007., 09:44
ma nisam...umorila sam se od raznih majstora tijekom uređenja stana, pa mi se nije dalo i s tim još zezati...
tak i tak, curke moje, i nije neka razlika u izgledu... prije sam si i ja brijala kak je to super i kak mi baš tak mora pećnica izgledati, a sad mi je već svejedno...nakon samo par mjeseci:rofl:

meni se taj detalj čini praktičan jer se uz stup gdje je povišena pećnica, prolazi ... ali ako je tome tako ... možda ću ipak razmisliti o ovoj rezervnoj varijanti ;)

stela25
23.11.2007., 10:04
ja sam vise luda i od pecnica i frizica :mama: mislim da cijeli elektroluxov katalog znam napamet, a skoro i gorenje :rolleyes: i opet nikak na zelenu granu s tim... ocu necu
prvo gorenje friz, pa mi onda kazu im je pala jako kvaliteta neovisno o toj 5 god., ok onda se odlucim za Elx sad kao njihovi frizici ne valjaju
sad sam u fazi "danas sam luda - ne znam sto hocu..." :ne zna:

dvoumila sam se izmedu te i eob 68000x, jer nam stvarno daju dobru cijenu u duplicu. i di sam sad opet na pocetku aaaaaaaaaaaaaaaa

Zvrksa
23.11.2007., 10:21
a gle... ak te to ikaj tješi...nisi jedina...ja sam mjesecima tražila, uspoređivala karakteristike i cijene, premišljala se i promišljala itd.

uglavnom, moj dojam za pećnicu za sada je sve 5...osim tih komandi, ali opet to ne mora značiti da je na svakoj pećnici tako... možda se meni tak potrefilo, ali bilo bi dobro da obratite pozornost i na tu činjenicu...a uostalom, logično je da nekaj čim više koristiš, tipkaš, ima i veću mogućnost da se pokvari

a za frižider... ja sam za sad oduševljena svojim whirlpoolom...i dobila sam 6 g. garancije

stela25
23.11.2007., 10:42
koji od whirlpoola

Zvrksa
23.11.2007., 10:57
ugradbeni... ART 489
http://www.bijela-tehnika.hr/iskalnik/articles.php?id=8456&zadetek=0

stela25
24.11.2007., 17:54
Slucajno sam u Elipsu naletjela na ovu pecnicu pa sad gledam izmedu one elx i ove od Beko http://www.eurodom.hr/product_info.php?manufacturers_id=54&products_id=2199&osCsid=0aafd6b106a5d4dd8f82f5ba612f416a ali nemam iskustva s njihovim aparatima, cijena nam je ista i za elx i ovu Beka pa se sad jos bolje dvoumim s obzirom na Zvrksino iskustvo a i ova Bekova je digitalna s 5g garancije :ne zna: :ne zna:

Zvrksa
24.11.2007., 20:40
a gle...ne znam kaj da ti kažem...to ti mora savjetovati netko tko se bolje kuži u aparate, ali nisam baš čula da netko hvali beko:ne zna:

i iskreno...estetski mi je ljepša od el.

te@
24.11.2007., 21:16
Mi kupili nedavno u Pevecu ugradbenu pećnicu Electrolux, nemam sad pojma koji tip - mogu pogledat. Uglavnom, ima taj neki ventilator koji je zaslužan navodno da možeš istodobno peći i kolače i meso a da ti npr. kolači ne smrde po janjetini. :D

Ima one osnovne fičere, plus automatsko isključivanje.

Metalik siva plus staklo, dizajn neloš, cijena 2100.

Inače sam imala stav da ne želim za štednjak dati više od 3500 kuna, tak da smo kupili pećnicu za 2100 i ploču za kuhanje (2+2) za cca 900 kn.

Ima i krasnih sa tim staklenim pločama, to ću jednog dana kad bude porebe mjenjat ovo. Za sad želim utuć pare na neke druge stvgarčice, a imam 100 i kusur kvadrata za opremit, pa imam i na šta trošit. :D

zo-ma-to
30.11.2007., 16:39
i ja sam u potrazi za pećnicom i čitala sam o modelu gorenje b 7500 e, također su mi rekli u dućanu da je pećnica odlična osim jedne zamjerke a to je da nema sat. pročešljala sam dosta mjesta i dosta stranica na netu i nekako mi se ova čini ok za ono što mi treba (ne prečesto) i cijena je odlična. ako netko ima tu pećnicu može još koji komentar...
www.eurodom.hr/product_info.php?cPath=40&products_id=67

bozur
03.12.2007., 07:54
i ja sam u potrazi za pećnicom i čitala sam o modelu gorenje b 7500 e, također su mi rekli u dućanu da je pećnica odlična osim jedne zamjerke a to je da nema sat. pročešljala sam dosta mjesta i dosta stranica na netu i nekako mi se ova čini ok za ono što mi treba (ne prečesto) i cijena je odlična. ako netko ima tu pećnicu može još koji komentar...
www.eurodom.hr/product_info.php?cPath=40&products_id=67

Tu ću i ja uzeti...
A što se sata tiče, imaš model B 7580...to je navodno ista ta samo sa digitalnim komandama, uključujući i sat... Jedino košta 1800 kn više... :(

unkle
03.12.2007., 12:34
Moze li me netko uputiti gdje pogledati web/ili uživo ugradbenu ploču na kojoj je plin ispod stakla, poput onih sa strujom? Frend mi kaze da postoje takve. Je li to istina? hvala!

unkle
03.12.2007., 12:35
Mi kupili nedavno u Pevecu ugradbenu pećnicu Electrolux, nemam sad pojma koji tip - mogu pogledat. :D

hajde please pogledaj ! :)

vaci
12.12.2007., 17:30
šta je sa ovim "statičkim pećnicama"
one koliko sam skužila nemaju ventilator
npr:
ova aristonova (http://www.corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/stednjaci/ugradbene-pecnice/ariston-ugradbena-pecnica-fb-21-a-2-inox)

šta bi to značilo? da se prednje staklo užari dok peče ili se užare i okolni elemnti?
taj tangecijalni ventilator - kao ću znat jel ga pećnica ima? ako ste rekli da to nije onaj koji se vidi :zubo:

recimo, ima li ga ova (http://www.corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/stednjaci/ugradbene-pecnice/whirlpool-ugradbena-pecnica-akp-230-1-wh)

Xenia 13
13.12.2007., 09:49
recimo, ima li ga ova (http://www.corbis.hr/proizvodi/bijela-tehnika/stednjaci/ugradbene-pecnice/whirlpool-ugradbena-pecnica-akp-230-1-wh)

Ima , vidiš da piše.:D
Ti ventilatori su ti iza onih rupica na toj pećnici. Služe da istovremeno možeš peći na dva ili tri kata, neki kažu da možeš skupa peći meso i kolač. Ja to imam, al ne koristim, ništa posebno.

vaci
13.12.2007., 13:36
okej, taj mi ventilator ne triba.

a šta je sa tim tangencijalnim ventilatorom? to je da se ne užare okolni elementi ili? jel mi to da vrata pećnice ne budu vruća? ima li svaka to da vrata pećnice nisu vruća?

slafko
13.12.2007., 13:53
Dakle, radim kuhinju po mjeri u kojoj bi se trebala nalaziti i ugradbena pećnica, ali nikako neznam kako odabrati pravu. Koje funkcije MORA imati, koje su NAJBOLJE, ako ima tko ko se razumije u pećnice neka mi napiše koji modeli su dobri, koji proizvođači i koja cijena su poželjne.
Što je to ventilator, kakav je to tangencijalni, uglavnom nijedna specifikacija mi nije jasna!

I meni je tako bilo. Došao sam na ideju da se idem baviti traženjem značenja svih specifikacija, ali sam ubrzo skužio da mi se stvarno ne da, da imam pametnijeg posla (spamanje foruma, op.a.), te sam se odlučio za model koji će mi najbolje odgovarati izgledu kuhinje. A to je ova: http://www.ambient.hr/index.php?forwardUrl=item.php&id=87067

Isporuka za nekih tjedan dana. Koliko ću ja peći stvari u njoj, nemre mi biti loša. :D

vikica
14.12.2007., 17:42
Pa vecina pecnica danas je tako napravljena da im se vrata nisu užarena pri pečenju. Displeji su ti komplicirani onoliko koliko si glup. Dakle, uglavnom su toliko jednostavni da imaš: uključi tad, isključi tad, stavi sat, ...

Svatko tu će ti dati neki drugi savjet, pohvalu za tip koji upravo on/ona ima.
Ti prvo vidi svoju cjenovnu mogućnost, pa onda malo prošvrljaj po modelima, odredi što ti treba, a što ne (od dodatnih opcija, displeja, mogucnosti rada (pizza, rostilj)).

Da je candy bolji od elektroluxa, ili bosh od gorenja...to je stvar osobnog iskustva. Sumnjam da doma imas vise od 1 pecnice da mozes usporediti. a to sto se punici strgala mašina, gorenje, svekru bosh brijaci aparat i sl. su bedastoce.

unkle
16.12.2007., 08:17
Pa vecina pecnica danas je tako napravljena da im se vrata nisu užarena pri pečenju. Displeji su ti komplicirani onoliko koliko si glup. Dakle, uglavnom su toliko jednostavni da imaš: uključi tad, isključi tad, stavi sat, ...

Istina, ali npr. Slafko se odlučio za onu kojoj se vrata ugriju do 60 °C ! Dakle koji modeli su bolji sto se temperature vrata tiče?

vaci
16.12.2007., 12:31
ja danas pičim u pefeca vidit onu candycu vulgaris šta u kompletu sa pločom i napom dođe 2500 iljade :o
pogledala katlog od candya, radi se o aparatima iz ove sezone.
Najjednostavnijima :o

vaci
16.12.2007., 12:45
usput da pitam
znam da mrkantone ne ugrađuje aparate koje u njih kupiš, pretpostavljam da ni pljevec nije drukčiji - koga da nađem za taj posa? i koliko bi me moglo po prilici doć?
ne mislim se sama zahebavat sa tim, nemam pojma o tome (iako znam malo više od prodavač u mrkantoneu koji su prvi put čuji za tangencijalni ventilator kao i za grijač u makinji za suđe :o )

konfiguracija
17.12.2007., 07:53
Ma ja potpuno razumijem te ljude koji rade u tim centrima...rade tamo i petkom i svetkom za 2500 kuna, a onda još i kupci "gnjave" s kojekakvim pitanjima....Je*e se njima za pečnice i sve ostalo, treba ih razumijeti

mimimimi
17.12.2007., 08:41
Ma ja potpuno razumijem te ljude koji rade u tim centrima...rade tamo i petkom i svetkom za 2500 kuna, a onda još i kupci "gnjave" s kojekakvim pitanjima....Je*e se njima za pečnice i sve ostalo, treba ih razumijeti

ja mogu shvatiti da im nije lako..ali oni su tamo da bi mi odovorili na moja pitanja, da budu ljubazni i susretljivi, da znaju nešto o onome što prodaju. to je u opisu njihovog posla. to im je posao. zašto bi mene treblo zanimati kolika je njima plaća i jesu li zadovoljni?
sorry, ali to je kao da kažeš da je ok da profesor koji nije zadovoljan svojoj plaćom jednostavno preskače učenike naučiti dio gradiva...

vaci
17.12.2007., 10:03

prodavač u Kiki ima veću plaću od moje :o sve i da nema - nije moj problem. Stavilo te na odjel bijele tehnike - sidi i nauči. Inače koji bi ti posa bija - da me informiraš o cijeni - pa to vidim i sama :mig:

galija
01.07.2008., 09:54
gradnja kuće je pri kraju, i sad dolaze druge muke... uređivanje interijera

budući da je od danas struja još 20% skuplja :mad:, a plin se za sada dobro drži, razmišljam o tome da umjesto električne, kupim plinsku ugradbenu pećnicu... pretraživanjem na internetu otkrio sam samo jednu firmu koja ih prodaje, a oni su u Rijeci (ja u Zagrebu, pa mi baš nisu usput :ne zna:)

zna li netko ima li u Zagrebu ili bližoj okolici trgovina koja prodaje plinske ugradbene pećnice

zanima me također i koje su cijene tih pećnica i, ako netko ima iskustva, isplati li se umjesto električne kupovati plinsku pećnicu (malo mi je sumnjivo to što se na tržištu mahom mogu naći samo električne pećnice, ne vjerujem da je to slučajnost) :confused:

hvala svima

Kurtz
09.07.2008., 19:28
gradnja kuće je pri kraju, i sad dolaze druge muke... uređivanje interijera

budući da je od danas struja još 20% skuplja :mad:, a plin se za sada dobro drži, razmišljam o tome da umjesto električne, kupim plinsku ugradbenu pećnicu... pretraživanjem na internetu otkrio sam samo jednu firmu koja ih prodaje, a oni su u Rijeci (ja u Zagrebu, pa mi baš nisu usput :ne zna:)

zna li netko ima li u Zagrebu ili bližoj okolici trgovina koja prodaje plinske ugradbene pećnice

zanima me također i koje su cijene tih pećnica i, ako netko ima iskustva, isplati li se umjesto električne kupovati plinsku pećnicu (malo mi je sumnjivo to što se na tržištu mahom mogu naći samo električne pećnice, ne vjerujem da je to slučajnost) :confused:

hvala svima

Ne znam da li imaš iskustva sa plinskim pećnicama, ali ja je ne bih kupio zbog slijedećeg. Moja mama je ima 15-tak godina i samo muke s tom pećnicom.
Prvo ti treba 3 mjeseca da se navikneš na tu vrstu rada jer plin gori samo odozdola i toplina se širi prema gore, znači sva pečena hrana jače je pečena sa donje strane.
Zatim da se pošteno zagrije treba ti duže nego sa električnom pećnicom i mislim da (možda subjektivno) nikada ne postigne tako visoku temperaturu kao električna (to se odnosi na pečenje kruha i pizze).
I da, još jedan problem, unatrag par godina više se ne može upaliti automatski preko iskre nego treba ručno gurnuti upaljenu šibicu kroz rupu u dnu pećnice, što je vrlo nepraktično.

Eto toliko, nadam se da neki ljudi imaju bolja iskustva. :ne zna:

Pozdrav, Kurtz.

Mirella
09.07.2008., 22:26
Galija već sam pisala o tome, mi smo za tetu kupili ugradbenu plinsku pećicu usalonu namještaja Maros koji se nalazi odmah nakon malog graničnog prijelaza Bregana, proizvođač Nardi. Talijani su veliki potrošači plina i Nardi je njihov proizvođač. Teta zadovoljna pećnicom, evo već 5 godina najnormalnije radi.

KAMA SUTRA
09.07.2008., 22:54
da li netko od vas zna za pećnicu koja se otvara u stranu? lijevu ili desnu - kao što se otvara mikrovalka. znam samo za jednu Whirpoolovu, zanima me proizvodi li to još netko?

Mirella
10.07.2008., 07:29
Ima i jedan model od Electroluxa koji se otvara u stranu, ne znam točno šifru modela, ali ćeš ga lako naći na njihovoj stranici. :mig:

miko10
10.07.2008., 08:47
da li netko od vas zna za pećnicu koja se otvara u stranu? lijevu ili desnu - kao što se otvara mikrovalka. znam samo za jednu Whirpoolovu, zanima me proizvodi li to još netko?

SIEMENS

KAMA SUTRA
11.07.2008., 19:17
SIEMENS

istina. našla sam je. i....mogu ti reći prilično je skuplja od Elextroluxa. našla sam i zanussi, al ne znam cijenu još za sad...

hvala tebi i Mirelli

Novi Kolacic
17.07.2008., 10:49
ima i bosch (mi smo razmisljali o kupovini iste ali sam dobila nekoliko izuzetno negativnih kritika pa smo odustali)

elegant
17.07.2008., 11:09
odabrali smo whirpool ... pa da vidimo ;)

unkle
17.07.2008., 11:10
ima i bosch (mi smo razmisljali o kupovini iste ali sam dobila nekoliko izuzetno negativnih kritika pa smo odustali)

Poput kakvih to kritika? Može argumentirano?

miko10
17.07.2008., 13:42
BOSCH na Hrvatskom tržištu nema pećnice sa otvaranjem ustranu! U Njemačkoj ili nekim drugim EU zemljama ima ali u HR nema.

KAMA SUTRA
17.07.2008., 16:49

imaju ih Elektrolux, Siemens i Zanussi. Bosch nema.

ja bi je uzela zbog lakšeg čišćenja, da mi ne smetaju vrata kad ih spustim, a ugrađujem je na pult. sad se dvoumim između Elektroluxove na bočno otvaranje i Blombergove s pirolizom. ali ta nema bočno otvaranje, no s pirolizom bih riješila taj problem čišćenja.

ima li netko pirolitičku pećnicu pa da kaže riječ-dvije........:mig:

miko10
17.07.2008., 22:48
Piroliza je svakako najbolji izbor ako imaš love za izdvojiti u startu. I to od bilo kojeg branda samo da piroliza radi na 500 stupnjeva. Neki imaju na 300 i to nije dobro. Ovo sam rekao misleći da ti je oprincip rada poznat.

S druge strane ovisi koliko koristiš pečnicu. U BOSCHU imaju neke modele koji imaju unutra eco clean obloge i ako pećnicu ne koristiš svaki dan ona je čista. Ne kužim točno njihovu svrhu ali nešto kao da se djelomični čisti sama. raspitaj se. I ono najbitnije nije skupo.

Eto!

M&N
17.07.2008., 22:54
ja imam electrolux bočnu....ala još je nekih 10 dana neraqspakirana,sve dok ne dođe kuhinja...nadam se da je bar praktična jer elektrolize nič:-)

rijecanka77
18.07.2008., 09:14
imaju ih Elektrolux, Siemens i Zanussi. Bosch nema.

ja bi je uzela zbog lakšeg čišćenja, da mi ne smetaju vrata kad ih spustim, a ugrađujem je na pult. sad se dvoumim između Elektroluxove na bočno otvaranje i Blombergove s pirolizom. ali ta nema bočno otvaranje, no s pirolizom bih riješila taj problem čišćenja.

ima li netko pirolitičku pećnicu pa da kaže riječ-dvije........:mig:

Imas i pecnice sa katalitickim stranicama tj. oblogama i njih ne moras cistiti...znaci, cistis samo donji dio pecnice i vrata :)

elegant
18.07.2008., 09:59
ja sam se isto dvoumila da li uzeti pećnicu sa bočnim vratima ... baš zbog održavanja, ali sam to riješila tako da sam pećnicu dala postaviti nešto niže ... na tako da vizualno pećnic abude pola visine ispod, a pola iznad radne ploče. Na taj način mi je dobro dostupna i praktična i za korištenje i za održavanje.

Btw ovo je moj izbor

http://i36.tinypic.com/311xgjp.jpg

KAMA SUTRA
18.07.2008., 13:52
Imas i pecnice sa katalitickim stranicama tj. oblogama i njih ne moras cistiti...znaci, cistis samo donji dio pecnice i vrata :)

istina, i to sam vidjela, ali nisam znala :ošto to znači, a zaboravila sam pitati prodavačicu. imaš li je ti? znaš li pouzdano da to funkcionira kak spada?

imam još jedno pitanje za prisutne.......da li netko ima kakvih iskustava s Blomberg aparatima? ja imam samo perilicu rublja tek 6 mj. i za sad je odlična!
razmišljam staviti sve iste aparate u kuhinju, al ne znam nikoga tko ih ima. navodno su oni sklapani u Turskoj, po Boschovoj licenci, s Boschovim dijelovima, a nešto su ipak jeftiniji (valjda zbog imena). sviđa mi se njihov dizajn...

rijecanka77
18.07.2008., 21:54
da, imam od Aristona pecnicu sa tim katalitickim oblogama...kao sto sam rekla, imas te stranice bocno i zadnja strana, tu se ne hvata nikakva masnoca...ako moras, obrises donji dio pecnice i vrata i to je sve...sigurna sam da imas to izlozeno negdje (Ecos i drugi) pa pogledaj malo, vjerojatno imaju i drugi proizvodjaci...nije to sad nista spektakularno ali je korisno da ne moras ribati...:D

Zvrksa
19.07.2008., 07:45
ono što je meni objasnio jedan prodavač jest da kod takvih pećnica često dođe i do kvara tih katalitičkih obloga... tj. pokvare se prije nego pećnice istog ranga bez toga...sad dal je to stvarno tako - :ne zna:, al mene poljuljalo da ju ne kupim... za sada sam prezadovoljna sa svojom i stvarno ju puno koristim...proslavila je 1. rođendan...nek joj je još bar 10:cerek:

rijecanka77
19.07.2008., 14:02
hmm, kvar:confused: ne kuzim kako se ta obloga moze pokvariti, pa to je koliko ja vidim samo neki poseban materijal kojim je to presvuceno...jesi sigurna da si to bas gledala ili nesto slicno? bilo kako bilo, nasa proslavila 3. rodjendan ali ju iskreno, i ne koristimo bas cesto (ne pecem kolace):cerek:

Novi Kolacic
20.07.2008., 07:01
Poput kakvih to kritika? Može argumentirano?

cuj kritike su od mojih prijatelj(ic)a koji imaju relativno malu djecu i koriste pecnicu dosta:
1. vrata teska i osovine(na kojima ta vrata vise, kontas sta hocu da kazem) se se rasklimale vrlo brzo, par mjeseci. u firmi koja daje garanciju i popravke su im rekli da je to poznat problem
2. posto je pecnica relativno nisko djeca se lako opeknu
3. kada izvadis tepsiju da provjeris da li je jelo gotovo nema se na sta nsloniti

ne mogu sada vise da se sjetim, ali meni su savjetovali da je to losa investicija.

e da, rekli su mi da je zbog tog otvaranja u stranu ciscenje lakse:ne zna:

Zvrksa
20.07.2008., 10:29
hmm, kvar:confused: ne kuzim kako se ta obloga moze pokvariti, pa to je koliko ja vidim samo neki poseban materijal kojim je to presvuceno...jesi sigurna da si to bas gledala ili nesto slicno? bilo kako bilo, nasa proslavila 3. rodjendan ali ju iskreno, i ne koristimo bas cesto (ne pecem kolace):cerek:

sigurna sam...znam da sam si to zapikirala da se ne ubijam od čišćenja
ja svoju fakat jako često koristim...skoro savki dan...tak da se i prilično zaprlja, ali eto - na kraju ipak nisam uzela..:ne zna:

evo, našla sam na informacijama jednog dućana o tome par riječi:
Neke pećnice sadržavaju katalitičke obloge, koje su na dodir jako grube i prepoznatljive. Kada padne mast na takvu oblogu dolazi do oksidacije masti i promjene sadržaja. Katalitičke obloge potrebno je mijenjati nakon nekoliko godina.

bilo bi dobro da se javi netko tko ju ima par godina, a puno ju koristi

rijecanka77
20.07.2008., 11:39
Vidis nisam znala za to...ali dobro, kad kazu da treba mijenjati za par godina, vjerojatno misle da se pri tom pecnica koristi relativno cesto, sto kod nas i nije bas slucaj...Ali zasto ne kazu nakon koliko godina? To moze biti 3, 5 i 7 godina, zar ne? Ako jos uvijek imas taj link, posalji mi na PM da to malo istrazim...thanks :kava:

rijecanka77
20.07.2008., 11:55
Za one koje ce mozda zanimati, www.candy.hr:

Samo-cistece pecnice sa katalitickom oblogom
Posebne smo-cistece obloge prekrivene mikro poroznim premazom dostupne su za sve modele kao posebna oprema prema vašem izboru. Ako se pecnica s njima opremi, duže vrijeme je nece trebati cistiti rucno.
Masnoca koja štrca po stranicama pecnice tijekom pecenja uklonjena je mikro poroznim premazom koji katalizom zaustavlja masnocu da ide prema dolje i pretvara je u plin. Pretjerano štrcanje masnoce može ipak zapuniti pore i zbog toga zaprijeciti samo-cišcenje. Ucinak samo-cišcenja može se povratiti ukljucivanjem prazne pecnice na najvecu temperaturu na oko 10-20 minuta.
Nemojte koristiti oštre proizvode i predmete, spužve od metalnih niti, grube tkanine ili kemijska sredstva i deterdžente koji mogu trajno oštetiti kataliticku oblogu.
Za pecenje masne hrane dobro je koristiti duboku pliticu i staviti je ispod žara da seu njoj zadrži višak masnoce. Ova jednostavna predostrožnost osigurat ce ispravnu temperaturu i idealno stanje za kataliticko cišcenje. Ako su stijenke pecnice jako prekrivene masnocom, tako da kataliticka
obloga više nije djelotvorna, uklonite višak masnoce mekanom krpom ili spužvom namocenom u vrucu vodu. Obloga mora biti porozna za djelotvorno samo-cišcenje.
NAPOMENA: sve kataliticke obloge trenutno dostupne na tržištu imaju radni vijek od otprilike 300 sati i zato ih treba zamijeniti nakon oko 300 sati korištenja.

KAMA SUTRA
20.07.2008., 14:17
Za one koje ce mozda zanimati, www.candy.hr:
NAPOMENA: sve kataliticke obloge trenutno dostupne na tržištu imaju radni vijek od otprilike 300 sati i zato ih treba zamijeniti nakon oko 300 sati korištenja.

:eek::eek:300 sati??? pa kaj je to? to mi je 1-1,5 g.........ja pećnicu prilično često koristim.

jesi li možda našla nešto i o pirolitičkom čišćenju? ne mogu se odlučiti koju i kakvu da kupim, a u utorak mora biti dan odluke....:rolleyes:

kika11
22.07.2008., 08:50
Imam frižider marke Nardki koji stvara zvukove kao da netko hoda po rasušenim parketima. Žalila sam se pa su rekli da će mi poslati servisera koji će ubrizgati neku tekućinu u neznam što i da će sve biti ok. No i nadalje isto . O čemu se radi?

KAMA SUTRA
25.07.2008., 23:35
evo, riješeno!:)

ipak je odluka pala za Blomberg. staklokeramička ploča 3+1, suđerica ugradbena, integrirana, napa teleskopska, ugradbena mikrovalka, pećnica pirolitička.

pa sad.....kaj bu - bu!:kava:

Gigimigi
27.07.2008., 18:01
evo, riješeno!:)

ipak je odluka pala za Blomberg. staklokeramička ploča 3+1, suđerica ugradbena, integrirana, napa teleskopska, ugradbena mikrovalka, pećnica pirolitička.

pa sad.....kaj bu - bu!:kava:

ja sam kupio sve od Blomberga: frig KND 1650X, ugradbenu perilicu GIN 1580XB, plocu 3+1 (zaboravio sam model GXN nesto??), pecnicu BEO 1680X (nismo namjerno htjeli ovaj model 1450 s pirolizom)...u utorak mi montiraju kuhinju i aparati idu unutra pa cemo vidjeti kaj bu - bu :) ako se sve zdimi postam ovdje da je Blomberg banana :)

KAMA SUTRA
27.07.2008., 23:01
ja sam kupio sve od Blomberga: frig KND 1650X, ugradbenu perilicu GIN 1580XB, plocu 3+1 (zaboravio sam model GXN nesto??), pecnicu BEO 1680X (nismo namjerno htjeli ovaj model 1450 s pirolizom)...u utorak mi montiraju kuhinju i aparati idu unutra pa cemo vidjeti kaj bu - bu :) ako se sve zdimi postam ovdje da je Blomberg banana :)

pa ne bu se valjda zdimilo:eek:

zašto niste htjeli ovaj s pirolizom? ima li neki poseban razlog, jesi li čuo nešto što joj ne ide u prilog?

Mašenka
12.09.2008., 20:39
Halo! Upravo kupujem ugradbenu pećnicu pa bi mi dobro došao neki savjet. Dvoumim se između electroluxa i gorenja. Ruku na srce, gorenje je ipak malo povoljnije, al me tip u Solidumu uvjerava kak to nije ono staro, dobro gorenje i sad me malo trta to kupovat. Iako su moji starci pred par godina kupili i pećnicu i ploču gorenje i čistam su zadovoljni. Koja su vaša iskustva. Ima netko možda B2-ORA-S ili B 7580 E??
I kaj je s ovim komandama na izvlačenje kod Electroluxa? Kaj to fakat šteka ponekad? Možda bolje da kupim onu s normalnim komandama:confused:

laella
13.09.2008., 21:46
I kaj je s ovim komandama na izvlačenje kod Electroluxa? Kaj to fakat šteka ponekad? Možda bolje da kupim onu s normalnim komandama:confused:
Meni ne šteka :kava:

HoldenCaulfield
26.09.2008., 16:27
gledam ovo i ne znam sta da mislim

http://www.enel.cc/index.php?option=com_content&view=article&id=108&Itemid=117

opciono: kamen za pecenje pizze

sta mu to dodje?

pri cemu izgleda dosta dobro + otvaranje je bocno (neko je vec trazio)

inace, moj tipovi su Siemens HB 434540 E

http://www.tehnomanija.rs/katalog/siemens-ugradna-rerna-hb-434540-e.html

i

Bosch HBN43W350

http://www.tehnomanija.rs/katalog/bosch_ugradna_rerna_hbn_43435.html

bulthaup
26.09.2008., 16:35
gledam ovo i ne znam sta da mislim

http://www.enel.cc/index.php?option=com_content&view=article&id=108&Itemid=117

opciono: kamen za pecenje pizze

sta mu to dodje?

pri cemu izgleda dosta dobro + otvaranje je bocno (neko je vec trazio)

inace, moj tipovi su Siemens HB 434540 E

http://www.tehnomanija.rs/katalog/siemens-ugradna-rerna-hb-434540-e.html

i

Bosch HBN43W350

http://www.tehnomanija.rs/katalog/bosch_ugradna_rerna_hbn_43435.html

Siemens sam ja narucio i navodno je pravo dobra.

Kamen za pecenje pice je tacno to sto pise: kamen za pecenje pice, koji se ubaci u pecnicu i na njemu peces picu, kao u nekim profesionalnim pecnicama.

HoldenCaulfield
26.09.2008., 19:26
Siemens sam ja narucio i navodno je pravo dobra.

Kamen za pecenje pice je tacno to sto pise: kamen za pecenje pice, koji se ubaci u pecnicu i na njemu peces picu, kao u nekim profesionalnim pecnicama.

thanx, pretpostavio sam da je tako nesto, ali nisam video u ponudi drugih pecnica, pa me je malo zbunilo.

Kim Mala
16.11.2008., 20:01
bokić

jel netko ikad vidio plitku ugradbenu pećnicu cca 40 cm? Znači ne usku takvih ima, nego baš da je od vrata do stražnje strane 40 cm? Može i inače da je manja...

Htjela bih je staviti u visini očiju na drugi zid u kuhinji gdje idu samo elementi 40 cm dubine:D

DarkRyder
20.02.2009., 19:36
Da se samo nadovežem tu i ne otvaram novu temu...

mislim da je marka Gorenje.. ali nisam siguran...

uglavnom dok su vrata od pećnice bila otvorena izgleda da je netko slučajno stao na njih (moja teorija) i sada se ne zatvaraju do kraja.. odnosno ima malo lufta.
Ne stvara se dovoljan pritisak da se vrata zatvore do kraja.

Jel to ozbiljan prblem i kako to poraviti?
Da li se može u kućnoj radinosti ili pozvati nekoga?

Nsladoled
26.02.2009., 07:22
Može molim vas mala pomoć. Uzela sam jučer ugradbenu pećnicu sa bočnim zatvaranjem, ali pećnica će mi biti ugrađena u donje elemente, zbog nedostatka prostora u kuhinji, pa me malo "strah" da će možda biti nepraktično takvo otvaranje za pećnicu dolje.

Jel ima netko kakvih iskustava s tim? (jer još stignem zamijeniti ako su jako negativna)

ombia
26.02.2009., 11:21
Mene bi bilo najvise strah da dijete potegne takva vrata lakse. I priznajem sa bocnim otvaranjem sam vidjela samo povisene pecncie, a koji je tvoj razlog bio za biranje bocnog otvaranja?

Nsladoled
26.02.2009., 12:03
Svidjela mi se ta pećnica, ima više funkcija od drugih u njezinom cjenovnom rangu, ima touch control tipke - što mi je i vizualno ljepše, cijena joj je 4.666,00 kn inače, a sad je sa popustom 4.199,00...

Ali razmišljala sam još jutros i nazvala dućan i zamolila da mi zamjene jer još nisam bila preuzela, tako da sam se na kraju ipak odlučila za klasično otvaranje, uzela sam jednu malo skuplju od ove, al sigurno će mi biti praktičnija... neznam gdje mi je jučer bila pamet :D

ombia
04.03.2009., 11:09
Ima li netko pirolizu, molim za podjelu iskustva.

Naime gledam jedan takav model, uz to jelte samociscenje (vrata su pritom blokirana) ne mogu se otvoriti dok unutra sagrojeva 500 stupnjeva, dakle samociscenje jer mrzim cistiti pecnicu, neki noviji modlei slaju i signal kad je vrijeme za ciscenje. :D I jedna takva nudi i toplomjer za meso, dakle upikne se ta stvar koja je kablom povezana sa pecnicom, upkine se u meso i sama planira kad je meso gotovo i onda se sama iskljuci, nema nadgledanja i sagorjevanja. Ima i porgramiranu kuharicu - tipa vi samo odabrete jel je riba, bickvit, nabujak, lasagne a pecnica sama zna koja je idealna temperatura za to jelo. Ima i ladicu za grijanje tanjura toplim zrakom. Neke imaju i funkciju kuhanja na pari sto mi ne treba.

Dakle piroliza i ostalo pride ako je tko iskusio?

onix
04.03.2009., 12:10
Ima li netko pirolizu, molim za podjelu iskustva.

Naime gledam jedan takav model, uz to jelte samociscenje (vrata su pritom blokirana) ne mogu se otvoriti dok unutra sagrojeva 500 stupnjeva, dakle samociscenje jer mrzim cistiti pecnicu, neki noviji modlei slaju i signal kad je vrijeme za ciscenje. :D I jedna takva nudi i toplomjer za meso, dakle upikne se ta stvar koja je kablom povezana sa pecnicom, upkine se u meso i sama planira kad je meso gotovo i onda se sama iskljuci, nema nadgledanja i sagorjevanja. Ima i porgramiranu kuharicu - tipa vi samo odabrete jel je riba, bickvit, nabujak, lasagne a pecnica sama zna koja je idealna temperatura za to jelo. Ima i ladicu za grijanje tanjura toplim zrakom. Neke imaju i funkciju kuhanja na pari sto mi ne treba.

Dakle piroliza i ostalo pride ako je tko iskusio?

Piroliza je zakon. Nedostatak je što užasno smrdi i dimi, već sam negdje napisala da sam uporno očekivala da mi na vratima osvanu vatrogasci koje je pozvao neki uspaničeni susjed, ali bili su strpljivi i tolerantni :cerek:. A kad se ohladi - doslovno samo usisaš pepeo. Samo vrata moraš oprati, a to i nije neki problem.

Što se ostalog tiče, moja pećnica nije tako pametna :D, ali evo, ubodni termometar imam i koristim neovisno o njoj.

ombia
04.03.2009., 12:31
Hm sad ne znam ni sama...naime proizvodjac tvrdi da nis ne izadje iz pecnice van, tog dima i ostalo...da se samo mora pricekati nakon pirlolize neko vrijeme prije otvaranja vrata. jel fakat to smrdi i dimi? :(

onix
04.03.2009., 12:49
Hm sad ne znam ni sama...naime proizvodjac tvrdi da nis ne izadje iz pecnice van, tog dima i ostalo...da se samo mora pricekati nakon pirlolize neko vrijeme prije otvaranja vrata. jel fakat to smrdi i dimi? :(

Moja da. Čak i uz uključenu napu nije baš ugodno biti u kuhinji. Možda netko ima drugačija iskustva.:ne zna: Moja pećnica je ipak stara nekoliko godina, možda su radili na tome...

ombia
04.03.2009., 13:19
U svakom slucaju hvala. Naime ta sa pirolizom i tim cudima je oko 1500 eura i ako dimi nije neka opcija za te novce.

bulthaup
04.03.2009., 14:10
U svakom slucaju hvala. Naime ta sa pirolizom i tim cudima je oko 1500 eura i ako dimi nije neka opcija za te novce.

Ja mislim da ne bi trebala dimiti, ali ko zna. Kao sto rekoh u prethodnom postu, koji je pobrisan, javicu ti za jedno deset dana.

onix
04.03.2009., 18:04

E, možda je u tom grmu zec - moja je bila puuuno jeftinija, otprilike upola. Mada, s druge strane, kad nešto sagorijeva - dimi. Kud ode taj dim ako ne iziđe vani? Pokušaj ih to priupitat, ako daju nekakav suvisli odgovor, ima nade :mig:

ombia
04.03.2009., 23:54
Budem. No i kad se kuha ide smrad od masnoce, pare itd i napa to uvuce (nema odvodnu napu sad) u svoj filterpapir i usisa. Mozda tako neki princip?:ne zna:

buntspecht
05.03.2009., 00:16
Ja mislim da ne bi trebala dimiti, ali ko zna. Kao sto rekoh u prethodnom postu, koji je pobrisan, javicu ti za jedno deset dana.

o da dime,ovdje u D isto testirali te pecnice sa smociscenjem.i bas te s pirolizom puno dime,trose za to puno struje,i jos najbolje moras i prije pirolize pecnicu pocistit ono kaj ide,i nakon pirolize opet,jer na naekim mjestima nije sve otislo.

ovdje su dosli do zakljucka da sto se tice higijene,tu zmazanost pecnice ne igra nikakvu ulogu,jer kod normalne temperature pecenja su sve bakterije vec ubijene.to je samo pitanje estetike.

pa ko voli i ko ima novca nek izvoli:D

http://daserste.ndr.de/ardratgebertechnik/archiv/haushalt_garten/erste9198.html

Nsladoled
05.03.2009., 09:43
Moji roditelji imaju AEG - ovu pećnicu s pirolizom nekoliko godina i nije nikada ništa ni dimilo ni smrdilo dok je bila uključena..

mammaRI
05.03.2009., 13:44
imam ovu pecnicu:
http://www.electrolux.hr/node38.aspx?productId=17147

curica i ja odemo u setnju a tatek ukljuci pirolizu koja traje preko 2h ovisno koliko je prljava, ukljuci napu i otvori balkonska vrata.
dima nema, ali osjeti se miris i toplina.
vratimo se iz setnje pecnica savrseno cista, dovoljno je pobrisati vlaznom krpicom i ciscenje gotovo. pecnica je kao nova...

eto to je moje iskustvo :)

onix
05.03.2009., 17:24
imam ovu pecnicu:
http://www.electrolux.hr/node38.aspx?productId=17147

curica i ja odemo u setnju a tatek ukljuci pirolizu koja traje preko 2h ovisno koliko je prljava, ukljuci napu i otvori balkonska vrata.
dima nema, ali osjeti se miris i toplina.
vratimo se iz setnje pecnica savrseno cista, dovoljno je pobrisati vlaznom krpicom i ciscenje gotovo. pecnica je kao nova...

eto to je moje iskustvo :)

Zapravo je i kod mene otprilike tako - i nema tako puno dima, (ali ga ipak ima). Idam i ja drugi put u šetnju...:)

Vidiš, Ombia, ipak postoje i nedimeće pećnice s pirolizom :)

ombia
05.03.2009., 18:31
o da dime,ovdje u D isto testirali te pecnice sa smociscenjem.i bas te s pirolizom puno dime,trose za to puno struje,i jos najbolje moras i prije pirolize pecnicu pocistit ono kaj ide,i nakon pirolize opet,jer na naekim mjestima nije sve otislo.

ovdje su dosli do zakljucka da sto se tice higijene,tu zmazanost pecnice ne igra nikakvu ulogu,jer kod normalne temperature pecenja su sve bakterije vec ubijene.to je samo pitanje estetike.

pa ko voli i ko ima novca nek izvoli:D

http://daserste.ndr.de/ardratgebertechnik/archiv/haushalt_garten/erste9198.html

Ova koju sam gledala ne trosi puno struje, za pirolizu jednu (dva sata rada, tu negdje) ode struje za 1 euro, a piroliza se ukljucuje ni svaki mjesec.:ne zna:

Ne radi se ovdje o suzbijanju bakterija nego da prljavstina sagori u prah i da odpada mukotrpno ribanje.

Hvala na iskustvu. Pogledala sam i link ali nisu navedeni koji su modeli testirani i koji proizvodjaci, jer ima razlike aparat za 500 eura (vidjela i to) ili za 1500 ili cak 2000.

Hvala svima.

Old fart
14.03.2009., 18:46
Da li je neko naletio na ugradbenu pečnicu od 50 cm širine...?

crvenkapica33
14.03.2009., 20:11
45 je premalo?

http://nardi.com.hr/proizvod.aspx?id=69

murtila
15.03.2009., 17:46
.
Što se ostalog tiče, moja pećnica nije tako pametna :D, ali evo, ubodni termometar imam i koristim neovisno o njoj.

Taj ubodno termometar-jel bi to bila sonda za pečenje

Mislila sam uzet Elektolux EOB64100X koja ima tu sondu i mislila sam kako je to super stvar
a onda mi je prodavač rekao da ona ustvari samo očita temperaturu mesa koje se peče,pa se mislim jel mi to uopće potrebno jer po tome bi ja trebala znati
koja je temperatura u sredini nekog pečenog komada mesa (ja ne znam, jel vi znate :ne zna: )
Da li to tako funkcionira?
Jer to što je ombia rekla -da se isključi kad je meso gotovo, to je već druga stvar i to bi bilo super.Doduše njena i košta pa možda zbog toga i ima tako nešto

A piroliza mi i nije toliko bitna jer kako kažu- moraš prije malo očistit pa moraš poslije.....a danas i tako ima tih sredstava za čišćenje pečnica koji su dosta dobri.

ombia
15.03.2009., 18:47
Prije pirolize ne moras ocistiti, ali ja nisam uzela sa pirolizom, budem jedan drugi put...ali da bi me veselilo da ne moram ribati a dobar dio stvari ne ode u ribanju, pogotovo kad pecnica napuni 4-5 godina starosti, bi.

Ja svoju nisam kupila sa tim mjeracem jer mi je to prepuno za staviti u stan koji nije moj, ali kad bih uzimala uzela bih samo onu koja onda ima taj inteligetni timer pa se sama iskljuci prije nego meso zagori.:D

Kladi
15.03.2009., 18:50
A piroliza mi i nije toliko bitna jer kako kažu- moraš prije malo očistit pa moraš poslije.....a danas i tako ima tih sredstava za čišćenje pečnica koji su dosta dobri.

piroliza mi je bitna. očistim prije ono što se možda prolilo, pokapalo, a kupila sam je upravo i SAMO zato da ne koristim više ta kemijska sredstva od kojih pluća pljujem (sorry), a misliš li ti da to možeš dobro isprati, da ti dio toga ne završi u hrani???

i ne koristi se piroliza svaka dva tjedna, čak ni ja koja koristim pećnicu barem 4-6 puta u tjednu. postupak traje 1,5 h, a koliko struje potroši toliko bi i na kemiju odbrojila....

ombia
15.03.2009., 18:52
Slazem se. Piroliza potrosi u radu struje za 7 kuna, sredstvo za ciscenje isto kosta :ne zna:

ja ju nazalost nemam ali smatram ju super izumom.

onix
16.03.2009., 17:43

Ma ne, rekoh da moja nije tako pametna, ovo je obični ubodni termometar iz Ikee :D. Ja sam malo freak, ali to nije tema...

Ja ne čistim prije. Osim vrata, tu ipak nisu mogli stavit grijače da zakure na 500°C. A i to uglavnom rješavam onom strugalicom za staklokeramičku ploču. Poslije usisam ili pobrišem vlažnom krpom. Kemiju ne volim jer smrdi, a ne mogu se maknut kao kad uključim pirolizu, smrdi i kad pečem sljedeće jelo :zabranjenismajlić, nikad tako dobro ne očistim kako očisti piroliza i puuuno više bole leđa.

piroliza mi je bitna. očistim prije ono što se možda prolilo, pokapalo, a kupila sam je upravo i SAMO zato da ne koristim više ta kemijska sredstva od kojih pluća pljujem (sorry), a misliš li ti da to možeš dobro isprati, da ti dio toga ne završi u hrani???

i ne koristi se piroliza svaka dva tjedna, čak ni ja koja koristim pećnicu barem 4-6 puta u tjednu. postupak traje 1,5 h, a koliko struje potroši toliko bi i na kemiju odbrojila....

Zašto?:confused:

Kladi
16.03.2009., 19:45
Zašto?:confused:

da manje smrdi...bar tako mislim:ne zna: ali samo onako, u grubo!

ombia
16.03.2009., 20:49
Pa da se meni ensto prolije i ja bih obrisala, ne bih cekala da cu za tri tjedna ukljuciti pirolizu a zobg jedne prolivene stvari ju ne bih ukljucivala. Meni je smisao nje da uspara ribanje.

Kladi
16.03.2009., 21:17
Pa da se meni ensto prolije i ja bih obrisala, ne bih cekala da cu za tri tjedna ukljuciti pirolizu a zobg jedne prolivene stvari ju ne bih ukljucivala. Meni je smisao nje da uspara ribanje.

upravo tako, ombia!:mig:

onix
17.03.2009., 07:07
OK, OK, ja sam shvatila da neposredno prije pirolize navuče rukavice i krene ribat :D.

B9-1
05.05.2009., 15:52
Ima li netko iskustva sa pećnicom s pirolizom od Beko proizvođača,naime u dvojbi sam je li praktičnija pećnica sa katalitičkim oblogama ili pirolizom.Ova pećnica od Beka je povoljna a ima i garanciju od 5 godina?

kikki0408
05.05.2009., 19:52
ja imam siemensovu ugradbenu s pirolizom.....cisti na 500 stupnjeva, vrata su blokirana i ima zvucni signal kad je gotova. piroliza se moze podesiti na 3 stupnja-1 najslabiji, 3 najjaci i traje najdulje-2h. prije nego sto se ukljuci ciscenje potrebno ju je prebrisati mokrom krpom da ne bi ostalo ostataka hrane koji pri tako visokim temp mogu izazvati pozar. vidjela sam da je netko napisao da je pecnica dimila prilikom ciscenja-znaci da nesto nije u redu i ja se ne bi igrala s tim. ne smije ni smrditi, ali se jako ugrije sve oko nje, jedva joj se moze prici.....do sada sam pirolizu koristila 2 puta (pecnicu imam manje od godinu dana, malo ju koristim) i nikako drukcije ju nisam cistila.

Kladi
05.05.2009., 22:21
Ima li netko iskustva sa pećnicom s pirolizom od Beko proizvođača,naime u dvojbi sam je li praktičnija pećnica sa katalitičkim oblogama ili pirolizom.Ova pećnica od Beka je povoljna a ima i garanciju od 5 godina?

navodno te katalitičke obloge nakon određenog broja korištenja pećnice treba promijeniti......ne znam ti sad reći je li to nakon 200 ili koliko, ali ja sam izračunala da bi nakon 1,5 g. (često je koristim) trebala mijenjati, a koštaju navodno cca 1000 kn pa sam se ipak odlučila za pirolitičku.

popričaj s prodavačem malo u tom pravcu:mig:

rijecanka77
06.05.2009., 08:35
He, he, imam ja tu pećnicu s katalitičkim oblogama...:D Ali me nitko (čitaj prodavači) nije upozorio na to da se te obloge moraju mijenjati dok mi @Zvrksa nije stavila bubu u uho. Čak niti u uputstvima od pećnice ne piše (Ariston).:mad: S obzirom da rijetko koristim pećnicu, nije mi panika. Srećom.:D
Inače, imaju radni vijek od 300 sati...Koliko koštaju nove obloge nemam pojma.

B9-1
06.05.2009., 21:14
navodno te katalitičke obloge nakon određenog broja korištenja pećnice treba promijeniti......ne znam ti sad reći je li to nakon 200 ili koliko, ali ja sam izračunala da bi nakon 1,5 g. (često je koristim) trebala mijenjati, a koštaju navodno cca 1000 kn pa sam se ipak odlučila za pirolitičku.

popričaj s prodavačem malo u tom pravcu:mig:

Kojeg je proizvođača tvoja pećnica s pirolizom,ova od Beka je vrlo povoljna pa se bojim koliko je dobra,a opet ima i garanciju 5 godina,pa se mislim da bi trebala taj rok izdržati pa i više.Jedino nema teleskopske vodilice što mi bilo dosta bitno.Ima li tko iskustva s Bekom?

Kladi
06.05.2009., 22:33
Kojeg je proizvođača tvoja pećnica s pirolizom,ova od Beka je vrlo povoljna pa se bojim koliko je dobra,a opet ima i garanciju 5 godina,pa se mislim da bi trebala taj rok izdržati pa i više.Jedino nema teleskopske vodilice što mi bilo dosta bitno.Ima li tko iskustva s Bekom?

moja je pećnica Blomberg. nemam ništa od Beka....:ne zna:

Kladi
06.05.2009., 22:35
He, he, imam ja tu pećnicu s katalitičkim oblogama...:D Ali me nitko (čitaj prodavači) nije upozorio na to da se te obloge moraju mijenjati dok mi @Zvrksa nije stavila bubu u uho. Čak niti u uputstvima od pećnice ne piše (Ariston).:mad: S obzirom da rijetko koristim pećnicu, nije mi panika. Srećom.:D
Inače, imaju radni vijek od 300 sati...Koliko koštaju nove obloge nemam pojma.

to s oblogama nije kvar, to je jednostavno tako...vijek trajanja tih obloga, nakon toga ti više ne radi, zoveš servis, središ to....meni je rekao prodavač da izmjena dođe neki cca 1000 kn....

pa uzmi jedan dan vremena i nazovi pitati baš u servis....tek toliko da znaš kaj te čeka:mig:

rejoflajt
10.05.2009., 20:59
ej, ljudovi, kupujem ugradbene aparate za kuhinju, bila u solidumu u
aran tehnici i dali mi ponudu za electrolux aparate. čini mi se da je ponuda ok i da dečki znaju svoj posao. ima li tko od vas iskustva s njima (s aran tehnikom,mislim)....hvala:s

ljubica-zubica
26.06.2009., 14:12
Pozdrav,molim vas ako netko ima ovaj model pećnice da mi kaže da li je zadovoljan sa radom.Hvala.:w

Ian_C
28.06.2009., 10:50
Imao bih i ja pitanje oko ove pirolize, kupujemo ugradbenu pećnicu, načelno smo se odlučili za Gorenje model B 8990E koji ima u varijanti sa i bez pirolize.

Razlika u cijeni je cca 1.300,00 kn pa me zanima koliko često se uopće koristi ta piroliza i kakva su iskustva? Ova pećnica bez pirolize ima nekakav Aquaclean sistem, navodno se u donji pleh stavi voda koja se onda zagrije i pređe u paru te omekša nakupljene masnoće koje je onda lakše skinuti, sve je to u kombinaciji s nekakvim Eco Clean zaštitnom presvlakom unutar pećnice.

Dakle, ako netko ima nekakva iskustva oko ovih čišćenja....

onix
30.06.2009., 09:27
Pirolizu koristiš onoliko često koliko trebaš - ovisno o stilu pripreme hrane. Vidiš koliko se zamaže pećnica, pa se prilagodiš tome. Ostala iskustva imaš gore. Uz edit, što se tiče dimljenja, to je bilo moje iskustvo i dogodilo se samo prvi put, jer me bilo frka uključit pirolizu malo više od godinu dana :D:brukica: da mi ne uništi okolne elemente. Poslije nije bilo takvih problema. Ali je dodatni dokaz da klasično pranje nije isto što i piroliza :D.

Aquaclean su i meni objašnjavali u Gorenju (tada još nisu imali pirolizu), ali meni se to činilo kao prodavanje magle. U svaku pećnicu možeš stavit pleh i olakšati čišćenje na taj način, tako ja redovito čistim svoju mikrovalnu. S klasičnom pećnicom nisam probala, ne znam koliko ribanja ide iza toga. Uglavnom, ja bih dala tih 1300 kn više.

E, da, provjeri da li sve stranice imaju pirolitičku oblogu, takav sam ja savjet dobila kad sam kupovala pećnicu. Navodno postoje (ili su postojale) pećnice koje imaju pirolitičku oblogu samo na zadnjoj stranici, a ostale svejedno moraš ribati.

Ian_C
01.07.2009., 10:07
Najljepše zahvaljujem, mislim da onda idemo na pirolizu.

Kada obavimo prvo čišćenje, napišem komentar čim se raščisti dim.:D

scipion africki
26.07.2009., 11:16
Pozdrav svima. Zanima me može li mi ugradbena pećnica biti smještena odmah do perilice suđa? Odnosno, treba li nekakva posebna izolacija (mislim radi temperature i zagrijavanja)?

mmic
26.07.2009., 18:38
Bok svima....

nije ugradbena pecnica, ali ne mogo nikako do informacija.... :(

pronasla sam CM 61210SS ( http://www.eurodom.hr/product_info.p...oducts_id=2214 )

jel mozda netko koristi isti ili slicnim?

ne mogu pronaci neku vecu / siru specifikaciju, ova mi je malo stura.....

miko10
27.07.2009., 07:34
Pozdrav svima. Zanima me može li mi ugradbena pećnica biti smještena odmah do perilice suđa? Odnosno, treba li nekakva posebna izolacija (mislim radi temperature i zagrijavanja)?

Teoretski može, ali igra veliku ulogu koja je pećnica. Ako će imati pirolizu definitivno ne bi savjetovao.
Ja ne bi stavljao pećnicu do perilice suđa, mada će neki reći da može i slažem se sa njima.

crnarupa
29.07.2009., 14:05
Teoretski može, ali igra veliku ulogu koja je pećnica. Ako će imati pirolizu definitivno ne bi savjetovao.
Ja ne bi stavljao pećnicu do perilice suđa, mada će neki reći da može i slažem se sa njima.

A koju pećnicu bi bilo ok staviti pored perilice? Mene muče ista pitanja.

bulthaup
29.07.2009., 14:15
Ja mislim da je to bolje izbjegavati.

crnarupa
29.07.2009., 14:30
A što ako nemam drugog izbora? Stavila sam na kuhinje slike idejnog.

miko10
30.07.2009., 08:21

Gle, radit će ti i jedno i drugo, samo je pitanje koliko će kojem aparatu smetati blizina drugog. Više je parametara uključeno.
Kvaliteta kuhinje (drvenog dijela), izolacija i kvaliteta pećnice isto i tip pećnice, izolacija i kvaliteta perilice posuđa. Ako perilica ima dodatni spremnik za vodu (neki modeli Boscha) onda nikako.

U svakom slučaju slažem se sa gore navedenim, ja bi to sigurno izbjegao na bilo koji način.

onix
30.07.2009., 08:41

Jel se može sudoper pomaknuti u desno tako da između dodaš barem onaj uski element od 15-ak centimetara? Kod mene tako funkcionira, jedino ne znam možeš li to izvesti, budući da tu imaš kutni element.

crnarupa
30.07.2009., 11:02
Jel se može sudoper pomaknuti u desno tako da između dodaš barem onaj uski element od 15-ak centimetara? Kod mene tako funkcionira, jedino ne znam možeš li to izvesti, budući da tu imaš kutni element.

ma evo i ja razmišljam što da učinim vjerovatno ću zamijeniti mjesto perilici i štednjaku...A nemam lufta 15 cm jedino da kutni element ne bude kutni ali bilo bi teško s njim rukovati jer su vrata do frižidera svega 35cm.

crnarupa
31.07.2009., 19:10

Evo nešto sam pretumbala pa imam lufta 20 cm. Je li to dovoljno da bude pregrada za boce između perilice i pećnice?

xantippa
03.08.2009., 18:18
Pozdrav svima! Dvoumimo se između pećnice bez teleskopskih vodilica i sa teleskopskim vodilicama. Zanima nas koliko je to zapravo praktično? Mi dosad nismo imali neku extra, a sada želimo uzeti nešto malo bolje, recimo srednje klase. Vidjela sam čak da se te vodilice mogu dodatno ugraditi (naravno uz nadoplatu), http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/12127/ pa me stvarno zanima da li je to stvarno vrijedno tih 600kn više...

Isabella
03.08.2009., 20:11
Moje pečenje su teleskopske vodilice preporodile. Dok nisam počela koristiti pećnicu nisam ni znala da ću biti tolko oduševljena teleskopskim vodilicama. Staviš kolač, meso il kaj god da se peče, kada želiš pogledati stupanj pečenja, povučeš vodilice s protvanom van i pogledaš, nema više opečenih ruku (to mi je bila specijalnost, nemam pojma na koji način) i guranja ruku u pećnicu. Ja sam oduševljena njima i nikad više ne bi uzela pećnicu bez njih.

bambi34
03.08.2009., 20:26
sudoper i perilica suđa idu jedno uz drugo a perilica i pečnica neidu jedno uz drugo, to je pravilo u zanatu kad su to veliki potrošači u kuhinji...

girly22
08.09.2009., 11:00
namjeravam kupiti gorenje aparate i pećnicu i ploću ugradbenu....pa da li netko zna jel ima razlike u cijeni ako kupujem baš u gorenju ili u nekom dućanu bijele tehnike?

Tinnka
16.09.2009., 11:17
Ja sam također ljubiteljica gorenja. Što se tiče cijena npr. napa u gorenju 855 a ista takva u gramatu 849, s time da je dovoz u gorenju 60 kn.
moj izbor ploče je (ima i u bijeloj boji)
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/ugradbena_kuhalista_i_upravljacke_ploce?c=261290
nape:
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/kuhinjske_nape?c=185614
i pećnice (postoji velika šansa da se predomislim glede ove, što se tiče funkcija znam da 80% njih neću koristiti al ima i ona neka se nađe, a ima i ovo dvoje za čišćenje ma što to bilo)
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/ugradbene_pecnice?c=232197

ako ima netko s lošim iskustvima, molim javite

Kladi
16.09.2009., 21:46
ne znam kak radi aqua-clean funkcija čišćenja. ja sam si priuštila pećnicu s pirolizom i ni trena nisam požalila, svaka lipa im se pozlatila!:cerek:

Amaranta
16.09.2009., 23:12
Ima li netko iskustva s ugradbenom pećnicom Blomberg BEO 1430 X? Ta mi je zapela za oko, cijena je super (oko 3000kn), a ima i teleskopske vodilice (doduše samo na jednoj razini, al ipak...)

http://www.blomberginternational.com/EN/Ankastre/AnkastreOven/BEO1430X.htm

Tinnka
17.09.2009., 07:13
"Izvorna učinkovitost emajla EcoClean
Unutrašnjost pećnica Gorenje je presvučena visokokvalitetnim emajlom EcoClean koji ne upija već odbija toplinu. Izvorno rješenje koje bitno pomaže u jednoličnoj raspodjeli topline u unutrašnjosti pećnice. Potrošnja energije je zbog emajla EcoClean niska a rezultati pečenja u svemu su odlični.
Jednostavno čišćenje s funkcijom AquaClean
Masnoće i prljavštine se na emajl EcoClean ne primaju tako lako. Zato pećnice Gorenje dosta lakše očistimo. Na štednjaku namjestite funkciju AquaClean, u posudu za pečenje ulijte pola litre vode i zagrijavajte pola sata. Potom jednostavno prebrišite mokrom krpom. Jednostavno i prihvatljivo za okoliš."

tako barem kažu, sad da li je bolja piroliza ili aqua,
evo ova ima sve načine i ne reklamiram ništa nego jedino poučena iskustvom roditelja volim ovu marku
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/samostojeci_stednjaci?c=174766

mirta2
17.09.2009., 07:44
"Izvorna učinkovitost emajla EcoClean
Unutrašnjost pećnica Gorenje je presvučena visokokvalitetnim emajlom EcoClean koji ne upija već odbija toplinu. Izvorno rješenje koje bitno pomaže u jednoličnoj raspodjeli topline u unutrašnjosti pećnice. Potrošnja energije je zbog emajla EcoClean niska a rezultati pečenja u svemu su odlični.
Jednostavno čišćenje s funkcijom AquaClean
Masnoće i prljavštine se na emajl EcoClean ne primaju tako lako. Zato pećnice Gorenje dosta lakše očistimo. Na štednjaku namjestite funkciju AquaClean, u posudu za pečenje ulijte pola litre vode i zagrijavajte pola sata. Potom jednostavno prebrišite mokrom krpom. Jednostavno i prihvatljivo za okoliš."

evo ova ima sve načine i ne reklamiram ništa nego jedino poučena iskustvom roditelja volim ovu marku

To je samo marketinški trik koji je i mene privukao. Masnoća se prima isto kao i na svaku drugu pećnicu, a čisti se jednako teško :rolleyes:

Kladi
17.09.2009., 10:46
Ima li netko iskustva s ugradbenom pećnicom Blomberg BEO 1430 X? Ta mi je zapela za oko, cijena je super (oko 3000kn), a ima i teleskopske vodilice (doduše samo na jednoj razini, al ipak...)

http://www.blomberginternational.com/EN/Ankastre/AnkastreOven/BEO1430X.htm

moja je BEO 1250 X. čini se da je razlika u toj vodililici i tvoja ima katalitičke obloge, a moja pirolizu. ja sam naravno, za pirolitičku:mig::) kroz neko vrijeme (ovisi koliko često koristiš pećnicu) katalitičke obloge moraš promijeniti (i to platiti cca 700kn). ja sam izračunala prema učestalosti korištenja pećnice da bi obloge trebala mijenjati već za 1,5g. ak ne i prije.....

Kladi
17.09.2009., 10:53
[I]

po čemu bolja misliš, po učinkovitosti čišćenja?

ja za aqua ne znam ništa, al za pirolitičku mogu reći da 2 sata troši struju, zagrije se na cca 500 C al je zato poslije potpuno čista, emajl sjajan kao da je upravo stigla iz dućana.

Tinnka
17.09.2009., 15:15
To i košta a ako je ja često čistim mislim da ću uštedjet za tih 2 sata trošenja struje jer bolje po malo čistiti nego kad se skroz sve zapeče. Mislila sam na čišćenje, dal bolje po malo sa aqua ili piroliza. Jer netko je spomenu a i ja mislim da je to samo ugrijana voda u pećnici pa se isparava a to mogu i ja staviti tepsiju sa vodom na zagrijavanje, ništa posebno. Marketing je danas sve zato sam i napisal atako barem kažu, i nisam jedna od onih koji slijepo vjeruju u neke stvari. Svejedno hvala na savjetu.

Kladi
17.09.2009., 16:15
ma čuj...pirolizu uključim evo, u godinu dana 3-4 puta, a puno koristim pećnicu. košta nekih 4000kn, AAA, dakle, i štedljiva je:mig:. a noktići uvijek tip-top:mig::)

cilla
17.09.2009., 16:26
ja imam pećnicu od gorenja sa tim aqua clean.

prvo, ja ne koristim pećnicu puno, i najčešće je to za odmrzavanje smrznutog kruha kad ne stignem kupiti friški :D
tu i tamo se u njoj peće nešto drugo

taj aqua clean jest zagrijavanje vode u dubljem protvanu, i onda se sva pećnica unutra pari, i onda ju ja još sa krpom operem.
sve rešetke se ionako skidaju i njih perem u perilici
točne parametre tog programa ne znam, jer samo okrenem na to programator i onda počne zagrijavati

eto, to je to

što se tiče pirolize , to mora netko drugi objasniti jer sa tim nemam iskustva

ta.ja
17.09.2009., 16:57
I ja isto imam Gorenje s aqua clean-om. I sad kad čitam o pirolizi i noktićima od Kladionice dođe mi da :cry:

Tinnka
18.09.2009., 07:00
Uspjeli ste me nagovoriti, onda ćemo i pirolizu i aqua. :mig:

Kladi
18.09.2009., 08:18
Uspjeli ste me nagovoriti, onda ćemo i pirolizu i aqua. :mig:

:eek: dvije pećnice ćeš kupiti?:rolleyes:

onix
18.09.2009., 10:23
Ma ne treba! Kupi lijepo pećnicu s pirolizom i kad hoće štediti struju, uvali unutra protvan s vodom, pusti da isparava, pa proba oprat. Pa kad joj ta zabava dosadi, uključi pirolizu :D. A nakon prvog pirolitičkog čišćenja vjerojatno nikad više ne dođe u napast da puni protvan vodom.:mig:

ombia
18.09.2009., 11:31
taj aqua clean jest zagrijavanje vode u dubljem protvanu, i onda se sva pećnica unutra pari, i onda ju ja još sa krpom operem.
sve rešetke se ionako skidaju i njih perem u perilici
točne parametre tog programa ne znam, jer samo okrenem na to programator i onda počne zagrijavatia

A jel se to smije u obicnoj pecnici? To sa vodom?

Ili ce mi ventilatori kruznog zraka otici?:ne zna: Meni je piroliza sad bila preskupa, ali imala sam je prilike koristiti, divna stvar.

Tinnka
18.09.2009., 14:14
Ovo je totalni nesporazum. Mislim kupiti jednu pećnicu sa pirolizom. Jer aqua napravim i sama. Tko zna kaj sam mislila. Moja pogreška. E da mislila sam jedno i drugo ali to ne postoji koliko ja znam. A plavuša sam kaj sad, moja isprika sad sam ispala tonto :cerek:

Kladi
18.09.2009., 14:58
Ma ne treba! Kupi lijepo pećnicu s pirolizom i kad hoće štediti struju, uvali unutra protvan s vodom, pusti da isparava, pa proba oprat. Pa kad joj ta zabava dosadi, uključi pirolizu :D. A nakon prvog pirolitičkog čišćenja vjerojatno nikad više ne dođe u napast da puni protvan vodom.:mig:

tak je! :top:

cilla
18.09.2009., 18:27
A jel se to smije u obicnoj pecnici? To sa vodom?

Ili ce mi ventilatori kruznog zraka otici?:ne zna: Meni je piroliza sad bila preskupa, ali imala sam je prilike koristiti, divna stvar.

iskreno, ne znam kako to ide u drugim pećnicama jer moja ima baš taj program aqua clean, a čini mi se da je to neki naziv te opcije kod pećnica od gorenja
ali npr. ja osim programa sa ventiltorom, imam i programe gdje se koristi samo donji i/ili gornji grijač bez ventilatora, pa pretpostavljam da bi se u tom slučaju isto mogla tako zagrijavat voda u pećnici.

ombia
18.09.2009., 21:23
iskreno, ne znam kako to ide u drugim pećnicama jer moja ima baš taj program aqua clean, a čini mi se da je to neki naziv te opcije kod pećnica od gorenja
ali npr. ja osim programa sa ventiltorom, imam i programe gdje se koristi samo donji i/ili gornji grijač bez ventilatora, pa pretpostavljam da bi se u tom slučaju isto mogla tako zagrijavat voda u pećnici.

Da tako imam i ja, i neki rostilj, pa infracrveno sto li. Trebala bih pitati u servisu jel se smije.:ne zna: Inace koristim pecnicu stalno, barem 3-4 puta na tjedan i zaprlja se.

Amaranta
19.09.2009., 18:38
moja je BEO 1250 X. čini se da je razlika u toj vodililici i tvoja ima katalitičke obloge, a moja pirolizu. ja sam naravno, za pirolitičku:mig::) kroz neko vrijeme (ovisi koliko često koristiš pećnicu) katalitičke obloge moraš promijeniti (i to platiti cca 700kn). ja sam izračunala prema učestalosti korištenja pećnice da bi obloge trebala mijenjati već za 1,5g. ak ne i prije.....

Meni je trenutno jako bitna cijena, tako da ništa od pirolize, a ovo je najjeftinija koju sam našla da ima teleskopske vodilice jer bez toga ne mogu. Našla sam i jednu Candy slične cijene al nelkoliko prodavača me uvjeravalo da radije uzmem tu Blombergovu.
Hmm, nisam znala da se te katalitičke obloge moraju mijenjati. Ja zapravo volim često koristiti pećnicu.

Kladi
20.09.2009., 20:41
Hmm, nisam znala da se te katalitičke obloge moraju mijenjati. Ja zapravo volim često koristiti pećnicu.

savjetujem ti da o tome razgovaraš s prodavačem ili nazoveš ovlašteni servis i informiraš se kod njih. ujedno će ti reći koliko to košta i kad otprilike imaš taj trošak. možda to presudi.....tak sam ja htjela kupiti katalitičku pa kad su me educirali - pala je pirolitička!:mig:

Amaranta
20.09.2009., 22:23
savjetujem ti da o tome razgovaraš s prodavačem ili nazoveš ovlašteni servis i informiraš se kod njih. ujedno će ti reći koliko to košta i kad otprilike imaš taj trošak. možda to presudi.....tak sam ja htjela kupiti katalitičku pa kad su me educirali - pala je pirolitička!:mig:

Hvala, raspitat ću se!

svrcka
21.09.2009., 13:04
bok svima,
nova sam ovdje pa molim mišljenje o ovoj pećnici
http://www.gorenje.hr/aparati_za_kuhanje/ugradbene_pecnice?c=171364

MeDiOkRiTeT
21.09.2009., 20:02
Pozdrav svima... evo i mi smo trenutno u (ne baš pretjerano slatkim) mukama izrade nove kuhinje. Kako ta naša kuhinjica nije ujedno i naše trajno rješenje, nastojimo uz minimum novca kupiti koliko toliko ok stvari. Nismo neki extra kulinari, pečemo pečenje, pizzu ili kolače u njoj tako da nemamo potrebe za nekom ekstravagancijom, a pirolizu ćemo si priuštiti kad budemo kupovali trajnije rješenje...
Ugl, da ne duljim, zanimaju me vaša mišljenja i iskustva s pećnicama:
Bosch HBN311E1 (http://www.bijela-tehnika.com/#prikaz_artikla) i Gorenje B7500E (http://www.bijela-tehnika.com/#prikaz_artikla)
Zapravo, ne znam na što paziti kod kupnje, osim energetskog razreda?:ne zna:
Hvala unaprijed!

krafna
22.09.2009., 15:52
Bok svima,

sad kad samriješila sve nedoumice s kuhinjom koja se radi, ostaju nam još aparati. Uglavnom , saznala sam da Metro ima akciju za pećnicu Electrolux EOB53003X i ploču isto Electrolux koje zajedno koštaju 3000,00 kn!

Pretražila sam cijeli internet za tu pećnicu i našla taj model samo u zemljama tipa Poljska, Slovačka, itd. Na našoj stranici Electroluxa je uopće nema...:confused:

Cijena je jako primamljiva, sve mi se čini ok, prosječni modeli, ali ne mogu ništa o njima naći nahrvatskom..Otkud oni to uvoze? jesu to one fore s lošijim proizvodima za Istočnu Europu? Akcija je još danas...kaj sad da napravim?:confused:

Kladi
22.09.2009., 16:29
vjerojatno su ti to "outlet" modeli. i da, puno takvih rade za tržište istočne europe:mig:. važno je da si sigurna da ovl.servis prati te aparate:mig:

krafna
23.09.2009., 11:22
Mi kupili, pa ak je neki shit, bum plakala poslije:)
Al Electrolux je, pa se nadam da baš nije.

pistacija
25.09.2009., 15:37
mene zanima gdje naci da su pecnica i mikrovalna ugradbene iste velicine, 45? Nasli smo nesto u gorenju , pecnica 3.500 a mikrovalna cak 5 soma kn.... Nekako mi to puno novaca, ima neko drugo rjesenje? zelimo da oboje pasu uz ovaj (http://www.europatrade.hr/images/products/big/big_181_0.jpg) frizider ;)

cilla
26.09.2009., 18:15
ugradbene mikrovalke su strašno skupe u odnosu na obične

kaj ti nije žao dat te novce za nju? :ne zna:
:)

petunija
09.10.2009., 16:04
Imam staru kuhinju, ali još se drži, medjutim trebam promijeniti pečnicu koja je ugradbena, a dubina je 50 cm, kao i kuhinje. Neznam gdje je mogu pronaći.Niška ne bi komplicirano ni preskupo.

Osim toga moram promijeniti mikrovalnu, ali ako ima koja bez onog rotirajučeg tanjura. Moja je stara preko 20 godina ne nema taj tanjur, pa bih htjela istu takovu. To je super jer možeš staviti unutra bilo kakovu zdjelu. Nije ogranićeno sa veličinomj tanjura.:confused:

sijandraffm
10.10.2009., 13:08
ima li tko od gorenja onu staklenu ugradbenu pecnicu ???:cerek:
ima ih u crnoj i u bijeloj boji, pa ako netko ima, voljela bi vidit kako to izgleda ugradeno !?
ja neznam stavit link, ali valjda ce onaj tko je ima skuzit.......:)

Leon 23
13.10.2009., 12:43
ako ste ljubitelj topovskih udara i specijalnih efekata odaberite - CANDY jer Candy- zna kako.Šalu na stranu,prije par dana ekspolodiralo nam je vanjsko staklo candyeve ugradbene pećnice,osim pretrpljenog šoka i milijardu komadića stakla po cijeloj kuhinji(sreća da imamo šank koji je komade stakla koliko toliko zadržao da se ne razlete po cijelome stanu i da u tom trenutku nitko nije bio u blizini pećnice), jedan veliki minus za njihovo hrvatsko(pravo balkansko) zastupništvo zvano Candy hoover, koji tvrde da se nešto tako "ne može dogoditi" i bulazne o "nevidljivom mikrooštećenju koje je moglo biti uzrok pucanju stakla"- savršen izgovor za nekvalitetno kaljeno staklo na njihovim proizvodima,jer budući nije vidljivo znat ćete za njega kada vam to isto staklo nedaj bože odleti u facu(oči) dok provjeravate kak vam se peče jelo u pećnici.Uz to u telefonskom razgovoru sa čovjekom iz Candy hoovera, pokazali su nevjerojatnu količinu nezainteresiranosti,bahatosti i arogancije. U ovom slučaju sve je prošlo sretno,ali evo možda ovo iskustvo nekome pomogne prilikom odluke o izboru ugradbene pećnice.

Dubrovcanka_25
17.10.2009., 16:00
mene zanima gdje naci da su pecnica i mikrovalna ugradbene iste velicine, 45? Nasli smo nesto u gorenju , pecnica 3.500 a mikrovalna cak 5 soma kn.... Nekako mi to puno novaca, ima neko drugo rjesenje? zelimo da oboje pasu uz ovaj (http://www.europatrade.hr/images/products/big/big_181_0.jpg) frizider ;)

jesi nasla? ako nisi a ugradila si ih obje jedne ispod druge stavi fotku jer mene to upravo pitanje muci na drugom threadu! :)
ja uzimam veliku pecnicu zapremnine 60l a toliko velikih mikrovalki nema!
i ja cu imat takav side by side fridge! :)

cilla, da muka mi je dati preko 4000kn za tu ugradbenu mikrovalnu ali kad ne zelim da mi stoji na radnoj povrsini....a i jako je cesto koristim pa eto,tjesim se da nece bit samo za ukras...

Kladi
17.10.2009., 18:19
jesi nasla? ako nisi a ugradila si ih obje jedne ispod druge stavi fotku jer mene to upravo pitanje muci na drugom threadu! :)
ja uzimam veliku pecnicu zapremnine 60l a toliko velikih mikrovalki nema!
i ja cu imat takav side by side fridge! :)

cilla, da muka mi je dati preko 4000kn za tu ugradbenu mikrovalnu ali kad ne zelim da mi stoji na radnoj povrsini....a i jako je cesto koristim pa eto,tjesim se da nece bit samo za ukras...

a kakva ta mikrovalka mora biti? neka jača, s grilom....kakva? ja je ne koristim za niš osim za podgrijavanje hrane i odleđivanje. e da, i kokice...

moja je ova http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=WD900DSL23Q-5lll
ima i okvir za ugradnju i stoji mi točno iznad prave ugradbene pećnice!:)
lijepo, skladno, fixno i nema nikakvih praznina oko nje...

ima i ova, al je skuuuupa http://www.segar.hr/products/1003252

tiliw
17.10.2009., 18:31
sve ugradbene mikrovalne koštaju od 3000 kn na gore

ne znam zašto ...nisam primjetila da imaju nikakve posebne funkcije :ne zna: valjda zbog izgleda

evo linka gdje ih ima od raznih proizvođača i sve su bolesno skupe
http://corbis.hr/proizvodi/mali-kucanski-aparati/mikrovalne-pecnice/direction:DESC

a našla sam i electroluxov ugradbeni aparat za kavu za 10 400 kn a vidim da su toliko i ostali :rofl:
http://corbis.hr/proizvodi/mali-kucanski-aparati/automati-za-kavu/electrolux-ugradbeni-aparat-za-kavu-eba60010x
tako da je očito stvar u izgledu....

Kladi
17.10.2009., 18:36
sve ugradbene mikrovalne koštaju od 3000 kn na gore

zato sam i pitala kakva mora biti. al zaboravila sam reći da je moja koštala 700 kn. ova, Excello. nije neka, al služi ovome kaj sam navela.

moja je model WD 900 DSL 23 Q-5S III. više se ne sjećam je li maska za ugradnju išla uz nju (mislim da je) al tako treba pitati...ima li masku za ugradnju. ili pitajte da li se te maske prodaju zasebno.:ne zna:

ja sam vidjela izloženo tak u dućanu i prstom pokazala: hoću to! :zubo:

Dubrovcanka_25
17.10.2009., 19:52
Ja kupujem sve od Boscha,po dizajnu su mi oba aparata identicna,eto samo je mikrovalka nesto manja...trebali bi onda i oni u Boscha imat taj okvir odnosno masku za ugradnju!Pitat cu,tenk ju!:)

Dosad sam samo podgrijavala,odledjivala i naravno-kokice:mig:
Par puta sam napravila i neki nabujak pa rizu na mlijeku samo kako mi nije dovoljno jaka namucila sam se...
Ovu cu bome onda becki uposlit!:D

sijandraffm
19.10.2009., 11:42
moja je ova http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=WD900DSL23Q-5lll
ima i okvir za ugradnju i stoji mi točno iznad prave ugradbene pećnice!:)
lijepo, skladno, fixno i nema nikakvih praznina oko nje...

kladionica
daj reci jesi zadovoljna s njom ???
ja bi isto ugradbenu, ali su mi preskupe, jer ih isto samo malo koristim, a ovo je cijena podnosljiva.

gdije si je narucila, ovde ???
i mozes li saznati sto je s maskom ???

Hvala

Kladi
19.10.2009., 16:31
kladionica
daj reci jesi zadovoljna s njom ???
ja bi isto ugradbenu, ali su mi preskupe, jer ih isto samo malo koristim, a ovo je cijena podnosljiva.

gdije si je narucila, ovde ???
i mozes li saznati sto je s maskom ???

Hvala

zadovoljna sam jer ne tražim puno od nje.....tražim kokice, podgrijavanje hrane i rijetko kad odleđivane i omekšavanje čokolade/maslaca. najzadovoljnija sam jer mi je nastavak na osnovnu pećnicu i skladno je.

kupila sam je u Elipsu. vidjela sam je u N-Zagrebu i Garićgradskoj izložene, a ja sam naručivala u njihovoj veleprodaji u Stupniku.

sad sam baš tražila njihovu fakturu - posebne stavke za masku nema, znači da je bila SA pećnicom:mig:

irenan
20.10.2009., 12:19
Daj te mi molim vas recite da li pirolizom stvarno totalno očiste pećnicu? MM tvrdi da mi to ne treba i da to sigurno nije tak fenomenalno, ali naravno ne čisti on pećnicu pa je i normalno da njemu ne treba. Kakva su vaša iskustva s pirolizom? Vidjela sam Whirlpool-ovu s pirolizom, bez nekih drugih posebnosti za 4000 kn, to mi se čini čisto pristojna cijena. Da li ju netko ima?

onix
20.10.2009., 16:42
A da ti pročitaš ovih par stranica ili baš moramo pisati iz početka :D? Bar što se tiče prvog pitanja, što se tiče modela, to možda ima smisla.

A mužu kažeš - OK, može bez pirolize, staru sam ja čistila, novu ti čistiš. Možda sagleda situaciju iz druge perspektive.

Kladi
20.10.2009., 17:35
piroliza je jedan pregenijalan izum!!! :top:

zagrijavanjem na 500C sva zaprljanja pretvore se u pepeo. pepeo samo posaugaš usisavačem i vlažnom krpicom, spužvicom prebrišeš pećnicu. ostaje sjajna kao da je upravo iz dućana stigla! :top:

....a da ne spominjem da NE koristiš nikakva kemijska sredstva koja bi kasnije možda ušla u hranu. ona sredstva za čišćenje pećnice toliko su agresivna da ih ne volim ni sresti u dućanu.
o noktima, žicama, spužvicama, rukavicama neću govorit.....

pećnicu imam godinu dana - do sad sam je 3 -4 x čistila. svu papriku za ajvar sam pekla u njoj, pečenja razna svaki tjedan .....ja da to čistim?:eek: a jok...neš više..:nono:

dobro ti je onix rekla!:mig:

P.S. i nemoj slučajno pristati na kompromisno rješenje, na katlitičku...ne, ne....

p-s. da, zaboravih....i nemoj slučajno pristati na kompromisno rješenje, na katalitičku pećnicu :nono:

irenan
20.10.2009., 21:49
Puno hvala na odgovorima. Ma čitala sam ja sve na forumu o pećnicama s pirolizom, ali to mi se čini toliko dobro predobro da bi bilo istina, a i valjda je stav MM pridonio mom skepticizmu. Ovaj model, uvjeravaju me prodavači ima takvu cijenu zato što je kao "običan" samo što ima pirolizu i to mi je ok rađe imam pirolizu nego pećnicu s nekakvim receptima ili nešto sl. za istu cijenu.
Kladionica, čim sam čula da se katalitičke obloge moraju mijenjati (saznala na ovim stranicama) ispale su iz igre. To mi je bez veze svako malo naručuj i plaćaj, tak mogu svako malo platiti i ženu da mi očisti pećnicu.

Kladi
20.10.2009., 21:54
Puno hvala na odgovorima. Ma čitala sam ja sve na forumu o pećnicama s pirolizom, ali to mi se čini toliko dobro predobro da bi bilo istina, a i valjda je stav MM pridonio mom skepticizmu. Ovaj model, uvjeravaju me prodavači ima takvu cijenu zato što je kao "običan" samo što ima pirolizu i to mi je ok rađe imam pirolizu nego pećnicu s nekakvim receptima ili nešto sl. za istu cijenu.
Kladionica, čim sam čula da se katalitičke obloge moraju mijenjati (saznala na ovim stranicama) ispale su iz igre. To mi je bez veze svako malo naručuj i plaćaj, tak mogu svako malo platiti i ženu da mi očisti pećnicu.

tak je, slažem se drugim odlomkom.

sretno i uživaj sa svojom pećnicom!:top::)

irenan
20.10.2009., 22:01
Hvala, nadam se da budem mada me brine financijska strana, namjestiti cijeli stan najedanput i još da ti je sve kao iz snova je malo zeznuto, treba raditi kompromise, a ja ne bi niš kompromisno, a love nema previše.....
No, odlučila sam da neću ribati pećnicu!!!!!!!!!!

onix
21.10.2009., 07:17
Ovako, da imaš određenu sumu novaca koju možeš potrošiti na pećnicu, i razlika cijene koju moraš platiti da bi dobila pirolizu ti objektivno predstavlja problem - u tom slučaju ima smisla jako dobro razmisliti da li ti piroliza baš treba.

Međutim, kad govorimo u kontekstu uređenja kompletnog stana, i to, koliko mogu zaključiti iz tvog posta, ne baš u najjeftinijoj varijanti, pa ušparaj brate mili negdje drugdje, popusti kod neke druge stavke u korist ovoga.

Druga je stvar što bi tog tvog junačinu trebalo malo osvijestiti po pitanju kućanskih poslova, zato sam i napisala onaj prijedlog gore. Moj je bio toliko fer, da je na prvi spomen suđerice, uz napomenu da to nama ne treba, sam rekao da će on ubuduće prati suđe (kad to već nije tako teško). Trebam li napomenuti da suđerica, točno ona koju sam ja piknula prstom u dućanu, veselo pere već dugi niz godina?

Samo netko tko nije nikad ribao pećnicu može se razbacivati takvim izjavama. Ozbiljno, dok još imaš staru, neka je opere samo jednom i promijenit će mišljenje.

Dodatak: Sad sam tek vidjela gornji post u kojemu spominješ ženu koja bi čistila pećnicu. Pa kog će ti vraga žena kad možeš kupiti gumb :D koji će očistiti pećnicu bolje nego deset žena. Plus ti se nitko ne muva po kuhinji za to vrijeme, plus nema onih odvratnih kemikalija u blizini. Jedini minus je što u startu moraš iskeširati nešto više love.

E, da, što se tog modela tiče, budući da se nitko nije javio s iskustvom, provjeri da li su pirolitičke obloge u svim stranicama (osim vrata, naravno), bez toga stvarno nema smisla.

irenan
21.10.2009., 10:41
Ma da to me i brine da li je cijela pirolitička, mada mi nije jasno kak bi onda ostale stranice izdržale temperaturu jer koliko sam shvatila poanta je samo u temperaturi od 500 stupnjeva. Pisala sam već Whirpoolu ali nisu mi odgovorili na mail.
Ma moj mužić je jedno divno stvorenje koje jako puno radi (za razliku od mene koja imam daleko lakši posao) pa ga ja mazim i pazim i štedim na kućanskim poslovima. Uz to je i totalno nezahtjevan u svim pogledima tako da njemu ne bi smetalo ni da se pećnica nikada ne opere. Nikada mi ne bi rekao joj gle kak je daj to malo sredi (zna kaj bi mu odgovorila) kao što mi u ovih 12. godina braka nikada nije rekao zakaj niš nisi skuhala, gle koliko ima prašine i slične gluparije, to ima svojih prednosti, ali i mana.
No, kak da ja saznam da li je cijela pirolitička ili nije 4000 kn mi malo izgleda malo (joj kak to grozno zvuči), a opet Beko ima nekekvu pirolitičku za 3500 kn??

onix
21.10.2009., 10:59
Ma da to me i brine da li je cijela pirolitička, mada mi nije jasno kak bi onda ostale stranice izdržale temperaturu jer koliko sam shvatila poanta je samo u temperaturi od 500 stupnjeva. Pisala sam već Whirpoolu ali nisu mi odgovorili na mail.
Aaaaa :bonk: :bonk: :bonk:
Trebaju sve stranice biti pirolitičke, inače očisti ona onu koja je, one koje nisu uzmi i ribaj. I da, ako i nisu izdrži toliku temperaturu, netko me je davnih dana ovdje upozorio da ima i takvih, pa upozorenje šaljem dalje.
Iskreno, ne bih baš kupovala pećnicu Beko s pirolizom bez debele preporuke s iskustvom iz prve ruke. Whirpool možda i bih. Što se informacija tiče, takve firme se znaju malo bahato ponašati prema mailovima iz Hrvatske, možda da probaš preko zastupnika, ja sam tako par puta riješila taj problem.
Ma moj mužić je jedno divno stvorenje koje jako puno radi ...
I moj isto. Ali mu je jasno da se stvari ponekad ipak moraju očistiti i da najčešće to ne rade same. Ako to rade same, shvaća da se često isplati uložiti u njih. Jer cijeni mene, moje vrijeme i moje zdravlje. Sorry svima, morala sam...:trk:

Kladi
21.10.2009., 12:07
@irenan, ti živiš u Zg ili negdje bliže zg?
ako da - imat ću jednu posl.ponudu za tebe. bez obaveze.:mig:

irenan
21.10.2009., 21:26
Da živim jako blizu Zg. Samo nemoj neku prodaju :p :p. No, da li se na neki način pirolitičke stranice razlikuju od normalnih (da li se vidi, oosjeti opipom.....)?

Kladi
21.10.2009., 21:32
Da živim jako blizu Zg. Samo nemoj neku prodaju :p :p. No, da li se na neki način pirolitičke stranice razlikuju od normalnih (da li se vidi, oosjeti opipom.....)?

ne, ne razlikuju se. moje su emajlirane, glatke i sjajne. katalitičke su nekakve drugačije:ne zna:

irenan
21.10.2009., 21:39
Opet sam na sto muka kaj ak neki "pametan" prodavač veli da je totalno pirolitička, a nije.... Slala sam mail Whirlpoolu u Hrvatskoj kao što rekoh nisu mi odgovorili, budem ih nazvala, ali opet sam skeptična prema znanju osobe s kojom bum pričala...... Kak saznati da li je cijela pirolitička??? :confused:

onix
21.10.2009., 22:37
Prvo, ta informacija koju sam ja dobila je starija od 5-6 godina, nikad poslije nisam čula za takve pećnice, tako da se to možda više i ne proizvodi.

A drugo, prodavaču ne bih ni ja vjerovala:D, ne jednom sam doživjela da me u oči lažu ne bi li mi nešto uvalili. Zastupniku ipak bih, pogotovo ako odgovor dobijem u pisanom obliku :ne zna:. Probaj tražiti od zastupnika (ili na internetu, ako već nisi) i manual u pdf obliku. Pa pročitaš specifikaciju, a ako tamo nema podataka, pročitaš što piše o pirolitičkom čišćenju. U principu bi se nepirolitičke stranice (u našim pećnicama su to vrata) trebale čistiti klasično prije pirolize, pa onda to piše u uputi.

slick_zg
31.10.2009., 15:45
pozdrav svima,

htio bi kupiti ugradbenu ploču za kuhinju.

sviđa mi se stako-keramička ploća, mada i inox nije loš.
na netu gledam i vidim da je najpovljnija Zanussi ZK 630 LX
cca 1.500 kn
ima od inoxa još jefinijih ali sviđa mi se ova jer je staklna i crna
paše u svijetlu kuhinju

koje su bolje inox ili ove?
da li neko ima iskustva sa njom?
kako vam se ćini i da li imate neke preporuke ili komentare vezane uz nju?
koje su vaše ideje za ploču do cca 2000 kn

thnx

skladištar
03.12.2009., 18:21
Otvorila sam ovu temu na gastronomiji računajući da ću tamo dobiti nekakve konkretne odgovore, ali ništa. Pa cure i momci, kao što piše u naslovu, molila bih vas da preporučite koju ugradbenu pećnicu kupiti, odnosno da podijelite iskustva o onome što imate. Zahvaljujem na pomoći...

Imam vam ja ugradbenu pećnicu končar, za 1500 kn, novu, Jel se tu može stavit slika?

milomoje
03.12.2009., 18:26

po kojoj je to statistici utvrđeno da je candy broj jedan u svijetu puknut ću od smijeha

ajme majko što se svašta piše na forumu svi ste dobili velike jedinice iz poznavanja aprata za kućanstvo

milomoje
03.12.2009., 18:36
Prvo, ta informacija koju sam ja dobila je starija od 5-6 godina, nikad poslije nisam čula za takve pećnice, tako da se to možda više i ne proizvodi.

A drugo, prodavaču ne bih ni ja vjerovala:D, ne jednom sam doživjela da me u oči lažu ne bi li mi nešto uvalili. Zastupniku ipak bih, pogotovo ako odgovor dobijem u pisanom obliku :ne zna:. Probaj tražiti od zastupnika (ili na internetu, ako već nisi) i manual u pdf obliku. Pa pročitaš specifikaciju, a ako tamo nema podataka, pročitaš što piše o pirolitičkom čišćenju. U principu bi se nepirolitičke stranice (u našim pećnicama su to vrata) trebale čistiti klasično prije pirolize, pa onda to piše u uputi.

Ovako što se tiće pirolize u pećnicama da bude nešto jasno.
U svakim uputama neće pisati da će ona skroz očistiti sa tim naćinom ali uglavnom dosta dobro očisti.
Kako radi taj proces čišćenja pa vrlo jednostavno svaka pećnica morala bi imati program koji ima simbole u obliku kruga sa točkicama ili kvadratića sve zavisi od proizvođača a najčešće stavljaju slovo P i taj program se najčešće nalazi di i ostali programi za pečenje. Ona podiže temperaturu na 500 stupnjeva i neki proizvođači kod svojih modela imaju automatsko čišćenje di ona prepoznaje zaprljanost ili tri vremenska perioda 1,30 h , 1,45 h i 2,00 ovaj zadnji period je najčešći jer je to klasični vremenski period čišćenja. Potrošnja u tom slučaju je otrpilike oko 3 do 4 kw ovisno opet od proizvođača.
Što se tiće vrata pa ti ako očeš ih oprati onda peri ali ja ih ne perem i nema potrebe. To su zablude kao i ispiranje tanjura i ostalih pribora prije stavljanja u perilicu a sve perilice imaju predpranje što sama riječ dovoljno govori što se postiže tim programom, ali da nekom nebi palo napamet pa da i to spomenem da se naravno svi ostatci hrane maknu sa žlicom maramicom ili nečim sličnim.
P

Ako još nekom trebaju kakvi podatci samo nek šalje na PP

slatkica555
03.12.2009., 18:37
Ja imam Electolux-ovu pećnicu sa pirolizom i naprosto sa njome oduševljena. :cerek: Naime, nikada do sada nisam ribala pećnicu, uvijek je to radila mama ali kada sam selila nije mi bilo teško dati malo više novaca za pirolizu. Tako da piroliza ima jedno veliko :top::top:

milomoje
03.12.2009., 18:44
opet ja samo da se nadopunim vezano za pirolizu znači ima pećnica pirolitičkih ili nisu pirolitičke i ne postoje druge.
Možda je taj trgovac glup a većina jesu i neznaju što prodaju ima pećnice sa katalitičkim pločama i ekolitičkim pločama a razlike su što katalitičke ploče treba povremeno mijenjati kad se zasitu masnoćom dok ekolitičke imaju program čisšćenja i u pravilu su vječne.
One se nalaze ili mogu nalaziti na bočnim stjenkama na staržnjoj stjenki ( najčešće ) i na stropu.

Pribor kad je u pitanju zasada sam naišao jedino da kod siemensa možete ostaviti pladnjeve unutra jer su od pirolitčkog emajla dok nosače žićane od pladnjeva ili žićane reštke treba vaditi jer tokom priloze mogu se deformirati.

milomoje
03.12.2009., 18:45
Ja imam Electolux-ovu pećnicu sa pirolizom i naprosto sa njome oduševljena. :cerek: Naime, nikada do sada nisam ribala pećnicu, uvijek je to radila mama ali kada sam selila nije mi bilo teško dati malo više novaca za pirolizu. Tako da piroliza ima jedno veliko :top::top:

s tebom se u potpunosti slažem

TomC
09.12.2009., 08:56
Pozdrav,
vidim da se prije par mjeseci pisalo o Metro akciji za pećnicu Electrolux EOB 53003X i ploču . Zanima me da li je netko uzeo i kakva su iskustva?

Kladi
09.12.2009., 15:15
s tebom se u potpunosti slažem

i ja!:top:

Little Miss Violet
11.04.2010., 22:15
Upravo se spremamo renovirati kuhinju. Vjerovatno će nam stolar raditi elemente po mjeri a mi bi svakako htjeli ugradbeni štednjak i pećnicu. Gledajući po dućanima, većina košta između 3000-5000 kn. Trenutno je akcija u jednom s.centru za quadro ugradbeni štednjak i pećnicu. Sve zajdeno košta 2000kn. Zanima me, ima li netko iskustava s ovim prozvodima i kako je moguće da je tolika razlika u cijeni.
Hvala.

Maya_78
13.04.2010., 23:15
zanimaju me koje ploče za kuhanje imaju "tipkice" na pećnici
(tj. da se pločom manipulira s pećnice), naravno, pod uvjetom da su "blizu" (klasična kombinacija: pećnica dolje, kuhalište iznad)
preporuka?

axl99
25.04.2010., 21:22
Zapela mi je za oko gore navedena pećnica pa me zanima jel ima tko kakvih iskustava s njom i općenito sa Samsungovim pećnicama. Hvala.

Maya_78
26.04.2010., 00:30
da li sve parne pećnice imaju mogućnost "običnog" pečenja ili mora biti naznačeno da je "kombinirana pećnica"?

lion406
19.05.2010., 17:41

Mislila sam uzet Elektolux EOB64100X koja ima tu sondu i mislila sam kako je to super stvar
a onda mi je prodavač rekao da ona ustvari samo očita temperaturu mesa koje se peče,

Da li to tako funkcionira?
Jer to što je ombia rekla -da se isključi kad je meso gotovo, to je već druga stvar i to bi bilo super.

Pošto posjedujem navedenu pečnicu (nisam još to koristio, tek se useljavamo)...nisam mogao da ne odgovorim na ovo...

evo ukratko copy/paste sa stranice koja opisuje navedeni uređaj (funkcije itd)

Karakteristike

* 8 funkcija pečenja
* komande za upravljanje na izvlačenje
* glatki emajl u unutrašnjosti
* elektroničko upravljanje pečnicom sa sljedečim mogučnostima:zvučni signal,vrijeme trajanja i završetka rada,vremenski alarm,automatsko isključivanje prilikom rada sa sondom za pečenje
* sonda za pečenje
* sigurnosna mehanička blokada otvaranja vrata
* filter za masnoču za ventilator u unutrašnjosti pečnice
* rashladni ventilator
* 3 stakla na vratima pečnice
* maksimalna temperatura prednje strane vrata 60°C
* mogučnost istovremenog pečenja u tri razine
* 5 razina plitica
* vodilice plitica s osiguračem protiv prevrtanja
* priključna snaga 3,5 kW
* energetski razred A

Kladi
19.05.2010., 18:46
šteta što nema pirolizu

murtila
20.05.2010., 19:24
Pošto posjedujem navedenu pečnicu (nisam još to koristio, tek se useljavamo)...nisam mogao da ne odgovorim na ovo...

evo ukratko copy/paste sa stranice koja opisuje navedeni uređaj (funkcije itd)

Karakteristike

* 8 funkcija pečenja
* komande za upravljanje na izvlačenje
* glatki emajl u unutrašnjosti
* elektroničko upravljanje pečnicom sa sljedečim mogučnostima:zvučni signal,vrijeme trajanja i završetka rada,vremenski alarm,automatsko isključivanje prilikom rada sa sondom za pečenje
* sonda za pečenje
* sigurnosna mehanička blokada otvaranja vrata
* filter za masnoču za ventilator u unutrašnjosti pečnice
* rashladni ventilator
* 3 stakla na vratima pečnice
* maksimalna temperatura prednje strane vrata 60°C
* mogučnost istovremenog pečenja u tri razine
* 5 razina plitica
* vodilice plitica s osiguračem protiv prevrtanja
* priključna snaga 3,5 kW
* energetski razred A

Prvo...to šta piše ....ne obračam više pozornost na to,za moju je pisalo negdje da ima sondu a negdje da nema, i stvarno je nema
I ja sam sve to gledala kad sam kupovala i pečnicu i napu i perilicu....i sve ostale aparate
toliko puta sam naišla na različite stvari za isti uređaj, :confused:

na kraju sam uzela 43100, za ovu 64100 sam trebala čekati sedam dana
a ovu su imali na lageru....čekala bi ja da nije Badnjak bio za par dana
znaš..kolači i tako to :D
kod mene uvijek nešto zadnji tren :rolleyes:

A sad vezano za sondu....sve to stoji..automatsko isključivanje ali ti mu moraš zadati temperaturu i po tome se on isključuje..e sad,koja je temp. kad je meso pečeno...:ne zna: za svako je drugačije
i ja sam zaključila da mi ta sonda nij

btw. zadovoljna sam sa pečnicom

jedino me malo zbunilo što sam ja mislila da i ove nove pečnice imaju onu šipku kao ražanj
kao i one sve stare
tako da me ovaj roštilj malo zbunjuje

a i zaključavanje pečnice...meni ne uspijeva...ma nije mi ni bitno ali sam išla isprobat pa ne mogu ili očito ne znam

lion406
20.05.2010., 21:33
a što se tiče sonde slažem se....iskreno mi je nismo uzeli da bi je imali (jer nisam se nikad ništa posebno služio pečnicom :( )....već je u Centru Kralj bila akcija navedene pečnice pa smo praktički dobili tu pečnicu za cijenu "kao" slabijeg modela....tako da li ćemo ju ikad koristit ili ne...vidjet ćemo

iskreno rađe bi da je bilo u akciji one vodilice na izvlačenje što smatram kudikamo praktično i funkcionalnije od sonde...ali to je sad to, a vodilice morti uzmemo ako budemo pri lovi za takvo što...

što se tiče brave za zatvaranje vrata na pečnici tj osiiguranje za djecu...evo ti upute...strana 23 !!!
http://www.electrolux-ui.com/2006/822/929158HR.pdf

LedenaKocka
03.06.2010., 18:58
Trenutno sam u nabavci sve bijele tehnike za stan i izmedju ostalog trazim pecnicu do 2500kn naj naj najvise jer u biti kupujem sve zivo, a imam jako mali budzet...
ugl. gledala sam neke modele od Beka i Nardi i zanima me ima li tko iskustva sa pecnicama tih brandova ili neki drugi prijedlog (samo da nije Gorenje, Koncar i Candy).
Takodjer, bilo bi pozeljno da je A klasa i da ako vec nije crna da mi barem pase uz staklokeramicku plocu sa crnim sarafima.
Znam da sam puna zahtjeva, ali...

more14
04.06.2010., 06:42
Trenutno sam u nabavci sve bijele tehnike za stan i izmedju ostalog trazim pecnicu do 2500kn naj naj najvise jer u biti kupujem sve zivo, a imam jako mali budzet...
ugl. gledala sam neke modele od Beka i Nardi i zanima me ima li tko iskustva sa pecnicama tih brandova ili neki drugi prijedlog (samo da nije Gorenje, Koncar i Candy).
Takodjer, bilo bi pozeljno da je A klasa i da ako vec nije crna da mi barem pase uz staklokeramicku plocu sa crnim sarafima.
Znam da sam puna zahtjeva, ali...

Pa manje-više su sada A klasa, a najlakše ti je ovdje odabrati pećnicu i nabavljati kod svog trgovca. Zna se dogoditi da cijena bude povoljnija nego što je tu. Raspon cijena je stvarno velik i ima izbora za svakoga.
http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/kuhanje/ugradbene-pecnice#sort=im&page=2

LedenaKocka
04.06.2010., 09:15
Pogledala sam vise manje sve sto ima na nasem trzistu, ali ocigledno je najteze naci ono najjednostavnije. :)
Sto mislite o:
http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/kuhanje/ugradbene-pecnice/samsung-pecnica-bf641fgb_-_CX000FF287?tab=pod

http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/kuhanje/ugradbene-pecnice/nardi-pecnica-fea-077-n_-_CX000F1EB4

more14
04.06.2010., 10:24
Pogledala sam vise manje sve sto ima na nasem trzistu, ali ocigledno je najteze naci ono najjednostavnije. :)
Sto mislite o:
http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/kuhanje/ugradbene-pecnice/samsung-pecnica-bf641fgb_-_CX000FF287?tab=pod

http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/kuhanje/ugradbene-pecnice/nardi-pecnica-fea-077-n_-_CX000F1EB4

Nemam ti baš iskustava s tim pećnicama, ali vodi računa kad budeš radila kuhinju, ako se odlučiš za ovu Nardi da je šira od uobičajnih dimenzija, preko 60, znači elemenat za ugradnju ti treba veći. Ja u vikendici imam bezbroj godina ovu, samo smeđu i super sam zadovoljna.
http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/kuhanje/ugradbene-pecnice/ariston-ugradbena-pecnica-fb-51-a1-bk_-_CX0011AE74?tab=pod

deacon
08.06.2010., 07:43
Molim pomoć!

Dakle, imam nešto slično ovome:

http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/kuhanje/kompleti-pecnica-plus-ploca/gorenje-kombinirani-stednjak-k63102bw_-_CX000F28A4

pa me sad zanima da li je moguće kupiti samo pećnicu a da ploča ostane, da li se to da spojit, plin/struja, jer ploča je ok a pečnica već rasturena...

Hvala !! :top:

lion406
14.06.2010., 09:58
Molim pomoć!

Dakle, imam nešto slično ovome:

http://www.jeftinije.hr/kucanski-aparati/kuhanje/kompleti-pecnica-plus-ploca/gorenje-kombinirani-stednjak-k63102bw_-_CX000F28A4

pa me sad zanima da li je moguće kupiti samo pećnicu a da ploča ostane, da li se to da spojit, plin/struja, jer ploča je ok a pečnica već rasturena...

Hvala !! :top:

moguće je samo tako da pećnicu staviš negdje drugdje jer ovo je kompaktno i ne vidim na koji način bi se odvojila pećnica i stavila druga
ili da se odvoji (ako se da) gornja ploča ali kako idu onda u tom slučaju kablovi za struju plus za plin (nema druge nego otovrit ako se da i vidjet postojeće stanje)....PLUS ventili s kojima rukuješ za plin i prekidač za struju (koji se nalaze s prednje strane
a druga stvar je onda u tome da iako se recimo da odvojit gornja ploča onda ti treba ploča (mislim na ivericu recimo debljine 38mm ili 25mm) u koju bi se ugradila ta ploča a ispod nje ugradila nova pećnica...

zar nije u konačnici bolje kupit novu istu takvu ?!

zabica171
16.06.2010., 22:52
ima li neko iskustva sa gorenjem ora ito proizvodima? da li se isplate? kakva je kvaliteta?

Stonožica Bosica
25.06.2010., 09:02
Molim savjet ako je netko imao sličnih problema. Radi se o maminoj pećnici na kojoj je puklo vanjsko staklo. Da li je problem to zamijeniti novim? Išla je k nekom staklaru, ali on je rekao da to još nije nitko tražio, ali da bi bilo dosta skupo i da bi je došlo minimalno 700 kn.
Jel imao netko sličnih iskustava?

Kladi
25.06.2010., 09:15
http://www.forum.hr/showthread.php?t=511935

evo, čovjek riješio, može se, može. mijenjaj staklara!

zabica171
28.06.2010., 10:11
da li mi netko moze preporuciti kvalitetnu ugradbenu pecnicu sa pirolizom? ne trazim cudesa i netreba imati 250 programa. Treba mi nesto bez previse filozofije ali bi bilo dobro da se gumbi mogu "utisnuti" i da ima vodilice na izvlacenje.

Hvala

Kladi
28.06.2010., 10:24
da li mi netko moze preporuciti kvalitetnu ugradbenu pecnicu sa pirolizom? ne trazim cudesa i netreba imati 250 programa. Treba mi nesto bez previse filozofije ali bi bilo dobro da se gumbi mogu "utisnuti" i da ima vodilice na izvlacenje.

Hvala

to kaj si nabrojala imam ja u svojoj Blomberg pećnici. za sad:top:...a tek piroliza!:cerek:

sijandraffm
28.06.2010., 14:18
ima li neko iskustva sa gorenjem ora ito proizvodima? da li se isplate? kakva je kvaliteta?

imam ja. pecnicu i plocu za kuhanje, bijelu. u stvari ploca za kuhanje mi je simpicitiy, jer mi je bila lijepsa od ora ito, pa sam ora ito isla vracat.......neznam sto te tocno zanima, ali ja sam zadovoljna jako, pecnicu imam onu s uvlacnim gumbima.
najodusevljenija sam sto se tice ciscenja:cerek::top:

zabica171
29.06.2010., 14:36
Koju pecnicu imas od gorenja sa pirolizom? Nekako sam skepticna prema gorenju.....Na internetu sam naisla na miele komplet pecnice i ugradbene ploce H4217B+KM500 Da li je mozda netko to kupio? Kako ste zadovoljni? Navedena pecnica nema priolizu ali ima olaksano ciscenje.

Hvala

sijandraffm
29.06.2010., 22:51
zabica171
nema moja pirolizu, nisam skuzila, mislila sam da pitas za ora ito.

zabica171
01.07.2010., 11:34
nasla sam super pecnicu of elektroluxa sa pirolizom i sondom za pecenje. jedino sto me muci je to da nema gumbe vec touch screen. kakva su vam iskustva sa touch screenom? isplati li se to uopce uzimati ili je to sve kratkog vijeka?

hvala

bulthaup
01.07.2010., 12:01
nasla sam super pecnicu of elektroluxa sa pirolizom i sondom za pecenje. jedino sto me muci je to da nema gumbe vec touch screen. kakva su vam iskustva sa touch screenom? isplati li se to uopce uzimati ili je to sve kratkog vijeka?

hvala

Ja mislim da to upravo moze duze trajati. Takva je moja indukciona ploca.:)

zabica171
01.07.2010., 13:05
znam da je za indukcijske ploce to sada vec uobicajeno, ali moram priznati da se bas nisam susrela sa takvom pecnicom. moja ploca ce isto biti na touch screen ;)

Maya_78
01.07.2010., 13:08
ima li tko iskustva s ovom pećnicom: http://www.konikom.hr/p6185/pecnica-electrolux-eok-66030-x/product_info.html
zanimljiva mi je jer je kompaktna, ali da li zapremnina (31 L) zadovoljava potrebe prosječnog korisnika (ili uopće ne igra ulogu)?

sijandraffm
01.07.2010., 13:18
znam da je za indukcijske ploce to sada vec uobicajeno, ali moram priznati da se bas nisam susrela sa takvom pecnicom. moja ploca ce isto biti na touch screen ;)

pa i za pecnice je sada uobicajeno

mia-ri
08.07.2010., 10:58
Dali netko zna ako se mogu ugradbena pećnica i ploča ''nadograditi'' u kuhinji, odnosno, u kuhinji je stari obični štednjak koji bi maknula i stavila bi ugradbene, dali je to izvedivo, dali je netko to radio? Ako je, kako je izvedivo i koji majstor to radi?

bulthaup
08.07.2010., 11:01
Pa vjerovatno moze, samo moras imati isti element (u koji ce se pecnica ugraditi) kao sto je tvoja orginalna kuhinja i vjerovatno 60cm prostora.

mia-ri
08.07.2010., 11:27
Imam 60cm prstora za pećnicu, čak 61 :).... Ali nemam element kao što mi je kuhinja, kako onda :ne zna:

BaracudaVk
08.07.2010., 11:43
Imam 60cm prstora za pećnicu, čak 61 :).... Ali nemam element kao što mi je kuhinja, kako onda :ne zna:

Zoveš majstora nekog i pitaš da ti napravi u takvom stilu, osim ako je starija kuhinja pa takvih iverala nema.

LedenaKocka
08.07.2010., 11:50
Bas sam jucer gledala jedan lijepi bloombergov set (pecnica, napa i ploca) za 4999 kn i zanima me ima li bloomberg u zagrebu ovlasteni servis?
Bez te informacije ne bih najvjerojatnije kupila, a na listi servisa na stranicama od eplusa nisam nista nasla. Zna li itko?
I da, bilo bi lijepo kad bi mi netko objasnio koliko su korisne kataliticke obloge u pecnicama, koliko se cesto to mora mijenjati i koja je cijena?

mia-ri
08.07.2010., 12:28
Zoveš majstora nekog i pitaš da ti napravi u takvom stilu, osim ako je starija kuhinja pa takvih iverala nema.

Kojeg majstora? Stolara? A kuhinja je stara možda 3, 4 godine, modernijeg dizajna, tako da bi se to možda i moglo negdje naći...

bulthaup
08.07.2010., 12:30
Ja mislim da je u tvom slucaju mnogo bolje kupiti lijep novi sporet.

Kladi
08.07.2010., 13:27
Bas sam jucer gledala jedan lijepi bloombergov set (pecnica, napa i ploca) za 4999 kn i zanima me ima li bloomberg u zagrebu ovlasteni servis?
Bez te informacije ne bih najvjerojatnije kupila, a na listi servisa na stranicama od eplusa nisam nista nasla. Zna li itko?
I da, bilo bi lijepo kad bi mi netko objasnio koliko su korisne kataliticke obloge u pecnicama, koliko se cesto to mora mijenjati i koja je cijena?

imaš servisera, Pušić i Husta. to ti mora trgovac znati reći, ako ne zna zovi E plus.
katalitičke obloge vjerojatno koriste ali ja sam sebi izračunala da bi ih trebala mijenjati za 1-1,5g. jer često koristim pećnicu. skupo....više od 1000kn! ako si ikako možeš priuštit pirolizu:top:

Kladi
08.07.2010., 13:30
Kojeg majstora? Stolara? A kuhinja je stara možda 3, 4 godine, modernijeg dizajna, tako da bi se to možda i moglo negdje naći...

mislim da bi u najgorem slučaju trebala promijeniti radnu ploču, korpus za pećnicu ionako ne vidiš, to se lako napravi, a ono malo fronte lako nešto ukomponiraš.
stolar ti treba, da!

LedenaKocka
08.07.2010., 13:32
Ne mogu si priustiti, preskupo mi je to za sam start jer kupujem ama bas sve za stan:(
U biti dvoumim se izmedju beka i bloomberga i neznam sto bi:(
Kataliticke obloge bi u tom slucaju htjela izbjeci jer sam tip osobe koja vise pece u pecnici nego sto se koristi plocom za kuhanje (jedino kuham kavu:) )

Kladi
08.07.2010., 21:05
jer sam tip osobe koja vise pece u pecnici nego sto se koristi plocom za kuhanje (jedino kuham kavu:) )

ako toliko često koristiš pećnicu onda je vjerojatno i često moraš čistiti...

ja ne bih htjela da to od mene zvuči nadmeno ili ne znam kako, ali od kad imam pirolizu imam i ekološki čistu pećnicu, lijepe nokte, višak vremena i ružna sjećanja na vrijeme vulgaris naturalis pećnice...:flop:znam, skroz sam se razmazila, ali jednostavno sam si to priuštila nakon četvrt stoljeća grebanja noktima.
ja svaku ženu pokušavam nagovoriti da se počasti i razmazi jer mi to zaslužujemo!:cerek:

LedenaKocka
08.07.2010., 22:59
Gle, jednog dana da, ali u ovom momentu jos uvijek studiram i kompletan budjet meni i dragom za srediti stan je poprilicno mali:( sto bi znacilo oko 3000 eura. to ukljucuje sve, od zbuke, plocica, pa nadalje...
dakle, jednog dana kad se zaposlim, sad mogu izdvojiti do 2500 za pecnicu, max 3000kn ako ustedim na necem drugom:)
Inace, sto se ciscenja tice, dovoljno da kazem da sam rostilj cistila danas sa cetkicom za zube (naravno, posebno namjenjenom za to):D onda mozes pretpostaviti kako cistim pecnicu:D

Kladi
09.07.2010., 10:50
Gle, jednog dana da, ali u ovom momentu jos uvijek studiram i kompletan budjet meni i dragom za srediti stan je poprilicno mali:( sto bi znacilo oko 3000 eura. to ukljucuje sve, od zbuke, plocica, pa nadalje...
dakle, jednog dana kad se zaposlim, sad mogu izdvojiti do 2500 za pecnicu, max 3000kn ako ustedim na necem drugom:)
Inace, sto se ciscenja tice, dovoljno da kazem da sam rostilj cistila danas sa cetkicom za zube (naravno, posebno namjenjenom za to):D onda mozes pretpostaviti kako cistim pecnicu:D

razumijem ja da ne možete sada u takav trošak al to mi je baš krivo kad kažeš da često koristiš pećnicu, a vidi kako je čistiš:D. da ti je barem malo manje stalo da blista!
jedna žena mi je pričala da ona obloži cijelu pećnicu alu-folijom i nema čišćenja, samo promijeni kad se pošprica:mig:

bulthaup
09.07.2010., 11:39
Kladionice, kako ti cistis staklo na pecnici. Ne vjerujem da se ono moze ocistiti pirolizom.

Ili mozda moze...

onix
09.07.2010., 16:24
Nisam kladionica, ali sam ovisnica o pirolizi :D. Ne može piroliza očistiti staklo, ali zato strugalica za staklokeramičku ploču :top::top::top::cerek:.

Što se alu-folije tiče - bojim se da ona tu opasno djeluje kao izolator, ma kako da je nastojiš priljubiti uz stjenke.

Kladi
09.07.2010., 19:22
Kladionice, kako ti cistis staklo na pecnici. Ne vjerujem da se ono moze ocistiti pirolizom.

Ili mozda moze...

evo, onix je rekla....ja koristim strugalicu i žičanu vunicu, ovisi koliko je prljava. prvo to očistim, pa rub u širini 2-3cm i onda uključim opciju P, skuham kavicu, uzmem nešto za čitat, otvorim prozor i vratim se za 2 sata kako bi s P vratila na 0. :)

Mazilymaz
11.08.2010., 08:30
Najprije da vas lijepo pozdravim :w

Pitanje za vas koje imate pirolizu: da li izvadite vodilice iz peći prije nego uključite pirolizu?

murtila
11.08.2010., 13:59
Nekad su pečnice imale onu šipku odnosno roštilj pa bi zavrtili kokoš ili sl.

ove nove to nemaju ali imaju program roštilja......kupljena prije 8 mjeseci, Elektolux
i naravno da sam već sto puta pekla u njoj i meso i kolače, :mig:
ali zanima me ova funkcija roštilja......malo me zbunjuje
meso se stavi na rešetku a ispod se stavi dublji lim za masnoću, i upalim kao taj nekakav program roštilja
i tako ja jednom stavim probno peći čevape i kokošje batke
jeste da sam ispekla i sebe :rolleyes:
sve to zajedno je ispalo dobro ali što sam napravila od pečnice :eek:..mili Bože

e mene sad zanima jel se to tako radi sa tim roštiljem, odnosno neminovno je da dođe do prskanja masnoće i šporkavanje pečnice, ili postoji kakav bezbolniji način :ne zna::confused:

možda bi ovo trebalo ići na neku drugu temu :ne zna:

lavida
24.08.2010., 13:16
Iskusne domaćice, pomagajte

šta mislite o ovoj pećnici?
http://www.nardi.com.hr/proizvod.aspx?id=74

općenito ne znam ništa o toj firmi, a jako je malo feedbackova korisnika na netu...

Neroslava
25.08.2010., 14:24
Ima li tko iskustva s Gorenje Simplicity pećnicama / pločama?

sijandraffm
25.08.2010., 14:30
Ima li tko iskustva s Gorenje Simplicity pećnicama / pločama?

yes,me !

plocu imam simplicity, pecnicu ora ito, sad neznam , nevijerujem da je neka razlika izmedu pecnica ora ito i simplicity, mozda u prohramima, ali tehnologija je ista.

s plocom sam jako zadovoljna, moja je bijela, i za odrzavanje je super, s pecnicom sam isto vise nego zadovoljna, pitu ispece dok se okrenem:D

neznam sto te tocno zanima....

Neroslava
25.08.2010., 14:43
Pa ono... općenito... Jesu li dobar proizvod ili samo lepo zgledaju :D?

sijandraffm
25.08.2010., 14:51
pa, imam ih sad tri mijeseca i za sada sam jako zadovoljna, ploca ima neke programe koji mi se cine super prakticni, ali jos ih nisam stigla izprobat, treba procitat pola knjige za to,....(automatsko smanjivanje snage, nakon prokuhavanja, stop-go funkcija,....,nju sam izprobavala i super je, samo neznam koliko struje trosi)
a sto se tice ciscenja, mislim da je ovo punpogodak, nema gumba, nista, samo prebrises i ona se sjaji.:s

za pecnicu sam rekla, jako brzo se izpece u njoj (ora-ito), i za sad nemam nikakvih zamijerki.

lavida
30.08.2010., 21:18
a, to bi bilo neoprostivo! :mudri:

proučavala sam danas tu pirolizu :raspa:

koliko se to isplati, očisti li baš pećnicu skroz?
koliko se zagrije prostor oko pećnice kada radi piroliza?

našla sam pećnicu od Aristona koja ima i pirolizu i ražanj, što bi u kombinaciji bilo :cerek:

Kladi
30.08.2010., 22:03
po mom mišljenju se isplati. pećnicu očisti skroz, kao da je iz dućana! pa si ti sad zamisli špricanje kemijskim sredstvima po pećnici koja nikad ne možeš potpuno isprati + ručni rad oko toga i tsl., a ne očistiti je kak spada.

često koristim pećnicu, vrlo često i normalnom upotrebom čistim je prosječno u svaka 3-4 mjeseca jednom, a ako pečem paprike za ajvar ili neka pečenja (češće zimi) očistim je i mimo toga redosljeda ali ne više od5xu godini, no to ocjeniš je li baš prljava ili onako malo nešto što možeš obrisati spužvicom, što nije zapečeno.
istina je da se prostor jako zagrije...postupak pirolize na mojoj traje 2 sata i razvije temperaturu od 500 celzijaca. uz nju mi stoji hladnjak i obično kombiniram ta dva čišćenja obaviti paralelno:mig:
kad radim pirolizu onda držim prozor širom otvoren, zimi ne baš tako, al je vruće i otvorim, kako ne. ja to radim na večer ili subotom rano kad mi se nitko od mojih ne mota po kuhinji.

kad sam je kupovala nisam žalila ni lipe od onih 1000kn koliko je bila skuplja od obične, ne žalim ni sad:top: i svakoj ženi koja mi je bila u kuhinji skrenula sam pozornost na takvu funkciju ne da se hvalisam, već da ako u dogledno vrijeme ili kad već kupuju pećnicu ako si to mogu priuštiti - neka znaju da postoji i da je odlično! puno ljudi kad nešto kupuje ne razmišlja i ne pita, a i trgovci tu imaju odgovornost i ne znaju da nešto postoji, pa kad čuju .....za par stotina kuna više kupili bi nešto bolje da su znali....

oprosti na dužini posta:mig: