PDA

View Full Version : Psihofarmaci: Seroxat

vision6
06.05.2007., 11:29
Plizz molim one koji su na ovome lijeku da mi kazu jel normalno da se osjecam kad popim ujutro jednu tabletu od 20 mg kao da sam na nekom losem speedu?
Zjenice su mi cijeli dan rasirene, malo sam hiperaktivna, malo mi je zlo, povracam, ne mogu pusiti jer mi se okrene zeludac (a ne mogu ni bez cigarete), ne mogu jesti jer mi je isto tako..uzas uglavnom
Jel to nestane kroz par dana? Pocela sam jucer s tom novom terapijom (ujutro jedan Seroxat od 20 mg i navecer jedan Xanax s postupnim otpustanjem..btw uopce me ne uspava kak su rekli da bi trebalo jer inace sam pila 20mg Sanvala da mogu zaspati), moram sutra na posao i moram biti normalna, a ne u ovakvom stanju...

ciganka
06.05.2007., 14:38
Ja nisam na Seroxatu, ali mozes pogledati na ovom forumu http://www.depresija.org/forum/index.php?

Tamo dosta ljudi koristi taj AD. 20 mg mi se cini malo puno za pocetak, obicno se krene sa 5 ili 10 mg pa se postupno povecava. Nuspojave su ti normalne za prvih tjedan, dva, ali ako budu nepodnosljive obrati se svom lijecniku, znaci da je to AD koji ti ne odgovara.
Sto se pusenja tice, u Americi se prakticira uzimanje AD-a kao pomoci odvikavanju od pusenja. Meni je moj lijecnik rekao da cu sigurno lako prestati pusiti od Cipralexa, ali nista, ja jos vise pusim.

Nuspojave ne traju dugo, a Xanax bi trebalo da te smiri.

ardita
06.05.2007., 14:51
Ja sam bila na Seroxatu pola godine i meni taj lijek nije uopće odgovarao al me nisu htjeli skinut s njega. Bila sa hiperaktivna i prva dva tjedna sam spavala po 2-3 sata na noć. ak bi popila kavu (tursku) srce bi mi lupalo, tlak mi je bio nizak 90/70, smetalo mi je ao bi više ljudi pričalo oko mene ao glasnoj glazbi da ne govorim, seksualna disfunkcija - nisam pomislila na sex 2-3 mjeseca a onda sam shvatila da neš fali :zubo: , vid mi se pokvario... nemrem se više ni svega sjetiti.. uglavnom mi je više štetio neg koristio, al smršavila sam 10 kg u mjesec dana pa :zubo:
Rekli s mi kako bi nuspojave trebale nestati nakon mjesec dana, meni se to nije dogodilo :cool:

normall
06.05.2007., 21:02
ako tako reagirate na seroxat od 20 mg onda vam nije NIŠTA, tj. "zdravi ste" (relativno) i trebali bi uzimali nešto puno lakše.
inače, seroxata nema od 5 mg.

sve antidepresive je preporučljivo uzimati POSLIJE jela, a ne na tašte.

i xanax se uz seroxat SMIJE uzimati samo 20 dana, dok seroxat ne počne djelovati.

kisikana
06.05.2007., 21:17
Popila jedan i odustala na svoju ruku, pa nisam luda patit se sa bijesnim nuspojavama kad mogu uzimati Xanax, Helex, Misar i sl.

azrail
06.05.2007., 21:27
ja pijem prozac više od 15 dana i nikakvih baš nuspojava nemam osim euforije :D što mi odgovara jer sam u ovim danima,vremenima malo očajna..bolje da sam i u euforiji pa makar nerealnoj nego da se mučim ko životinja...eto..triput hura za prozac:top:

ciganka
06.05.2007., 22:14
ako tako reagirate na seroxat od 20 mg onda vam nije NIŠTA, tj. "zdravi ste" (relativno) i trebali bi uzimali nešto puno lakše.

sve antidepresive je preporučljivo uzimati POSLIJE jela, a ne na tašte.

i xanax se uz seroxat SMIJE uzimati samo 20 dana, dok seroxat ne počne djelovati.

Ups, ja sam mislila da svi AD-i pocinju od 5 mg, posto sam vidjela da Cipralex ima najmanju dozu od 5.
Normall, da te upitam nesto, posto vidim da dosta znas o farmacima.
Ja sam sada vec 5 mjeseci na Cipralexu 20 mg. Osjecam se skoro skroz normalno, osim jakog znojenja tokom cijelog dana i povremene nervoze. Mislim da mi ta doza odgovara, ali ipak mi se na neki nacin cini puno, npr. vrlo sam nervozna kada se nadjem u situaciji da nemam ali bas nista raditi, tj. strasim se takvih trenutaka. Vrlo sam aktivna tokom cijelog dana, a preko noci odspavam lijepo nekih 8-9 sati. Osjecam strasnu potrebu za komunikacijom, ali s druge strane nista me posebno ne interesira, npr. jako sam voljela citati, a sada se ne mogu prisiliti da uzmem knjigu.
Jos uvijek ne osjecam nikakvu potrebu za seksom, iako sam vec duze vrijeme na AD-u, mislila sam da ce me to drzati samo prvih par mjeseci.
Znam da ovo sve zvuci smijesno naspram mojih prijasnjih simptoma, ali nisam sigurna na koji nacin provjeriti da li mi je ova doza optimalna ili bih ipak trebala malo smanjiti. Inace mi je psihijatar preporucio da ostanem na cipiju do godinu dana nakon zadnjeg simptoma.
Sorry na offtopic...

vision6
07.05.2007., 12:41
Mene je nova psihijatrica nakon psiho testa prebacila na ovu terapiju prije sam bila na tri coaxila od 12,5mg i tri normabela od 10 mg. Xanax me uopce ne smiruje, nit me uspava,a bome me niti preko dana ne smiri. evo danas nisam otisla na posao jer ne mogu povracam cijelo vrijeme od kad sam popila to sranje od seroxata i mucila sam se da ga popijem jer mi je ta nova psihijatrica rekla da ne dolazim vise ako ne promjenim terapiju jer se coaxil daje ovisnicima a ja kao vise nisam ovisnik jer se drzim terapije od ne znam sad vise 11 mj. mislim. I nest je pricala da bi ovu terapiju trebala piti bar dve godine ako sam se unazad vise od 5 godina drogirala i pila tablete na svoju ruku u nenormalnim kolicinama.
Uglavnom to sto Normall kaze i meni je prvo proslo kroz glavu da mi je lijek ocito prejak jer sam na coaxilu za koji sam cula da je jedan od slabijih AD-a puno bolje funkcionirala. Uopce niti ne znam zasto mi je dala sada tako jaki antidepresiv kada idem psihijatru s ciljem da se skroz skinem s tableta a ne da pijem sve jace. I treba mi prokleti jaci sedativ a ne antidepresiv jer nisam depresivna nego imam problema s kontrolom ponasanja..odnosno agresiva me pere i ne mogu spavati!
A sto se kila tice sad vec treci dan ne jedem, ono sta pojedem ode van, coaxil me spustio na 43 kile i mislim da ako izgubim jos koju kilu nece biti dobro.

vision6
07.05.2007., 12:44
btw kak vi mijenjate te antidepresive kad vam neki ne pase, to znaci da niste pod ljecnickom kontrolom pa ono nabavite sta vam se svida ili vam vas doktor mijenja terapiju??

jurajj
07.05.2007., 12:47
Ne bi znao zašto imaš tako jako izražene nuspojave od običnog seroxata??????????

Meni je izvrsno pomogao tj još mi pomaže i ne mislim se skinut s njega još barem dvije godine da se simptomi nebi vratili.

ciganka
07.05.2007., 13:49
btw kak vi mijenjate te antidepresive kad vam neki ne pase, to znaci da niste pod ljecnickom kontrolom pa ono nabavite sta vam se svida ili vam vas doktor mijenja terapiju??

Ne, nikako! Sve u dogovoru sa lijecnikom! Na zalost, ni kod jednog AD-a se ne zna kako djeluje dok ne prodje nekoliko tjedana do mjesec dana.
Ti ocito imas jaku nervozu cim ti Xanax ne pomaze, ili je to sada reakcija na AD. Slusaj, probaj izdrzati jos par dana na novom AD-u, ali ako ti je jako lose vrati se lijecniku i reci mu to.
Sto se tice povracanja i nedostatka apetita, mislim da bi ti to trebalo biti od anksioznosti, ja sam se svako jutro budila sa mucninom, iako nisam povracala. Pogledaj malo nuspojave AD-a, gubitak apetita je sasvim normalna nuspojava. Probaj barem nesto pojesti, ako ne mozes, prisili se da uzmes barem malo meda. Ja sam sebi nekada doslovno morala gurati hranu u usta, najvise mi je odgovaralo voce.
Ne razmisljaj o tome koliko dugo moras piti AD, to je sve prevencije radi da ti se poremecaj ne vrati.

normall
07.05.2007., 22:10
Ups, ja sam mislila da svi AD-i pocinju od 5 mg, posto sam vidjela da Cipralex ima najmanju dozu od 5.
Normall, da te upitam nesto, posto vidim da dosta znas o farmacima.
Ja sam sada vec 5 mjeseci na Cipralexu 20 mg. Osjecam se skoro skroz normalno, osim jakog znojenja tokom cijelog dana i povremene nervoze. Mislim da mi ta doza odgovara, ali ipak mi se na neki nacin cini puno, npr. vrlo sam nervozna kada se nadjem u situaciji da nemam ali bas nista raditi, tj. strasim se takvih trenutaka. Vrlo sam aktivna tokom cijelog dana, a preko noci odspavam lijepo nekih 8-9 sati. Osjecam strasnu potrebu za komunikacijom, ali s druge strane nista me posebno ne interesira, npr. jako sam voljela citati, a sada se ne mogu prisiliti da uzmem knjigu.
Jos uvijek ne osjecam nikakvu potrebu za seksom, iako sam vec duze vrijeme na AD-u, mislila sam da ce me to drzati samo prvih par mjeseci.
Znam da ovo sve zvuci smijesno naspram mojih prijasnjih simptoma, ali nisam sigurna na koji nacin provjeriti da li mi je ova doza optimalna ili bih ipak trebala malo smanjiti. Inace mi je psihijatar preporucio da ostanem na cipiju do godinu dana nakon zadnjeg simptoma.
Sorry na offtopic...

a, čuj nema savršenog lijeka, kao što ni mi nismo savršeni.
to što ti se ne čitaju knjige, što nemaš interesa za ništa ne mora biti uvjetovano uzimanjem antidepresiva, jednostavno si trenutno u takvome raspoloženju.
dobra psihoterapija je i - ne razmišljanje o cipralexu. ;)

možda bi bilo dobro zaboraviti da ga uzimaš i prestaneš misliti o sebi i svojoj bolesti.
a, samo kljukanje antidepresivima bez psihoterapije mi je besmisleno, antidepresivi i ostali psihofarmaci bi te načelno trebali dovesti u stanje "mirovanja" dok traje psihoterapija, jer ako ne riješiš unutrašnje konflikte kroz godinu dana, nastaviti ćeš s antidepresivima i tako u beskraj.

što se tiče "doziranja", poslušaj svoga psihijatra, jer godina brzo prođe, pa ga onda ščepaj za gušu ako ti ne bude bolje :D

ciganka
07.05.2007., 22:27
a, čuj nema savršenog lijeka, kao što ni mi nismo savršeni.
to što ti se ne čitaju knjige, što nemaš interesa za ništa ne mora biti uvjetovano uzimanjem antidepresiva, jednostavno si trenutno u takvome raspoloženju.
dobra psihoterapija je i - ne razmišljanje o cipralexu. ;)

možda bi bilo dobro zaboraviti da ga uzimaš i prestaneš misliti o sebi i svojoj bolesti.
a, samo kljukanje antidepresivima bez psihoterapije mi je besmisleno, antidepresivi i ostali psihofarmaci bi te načelno trebali dovesti u stanje "mirovanja" dok traje psihoterapija, jer ako ne riješiš unutrašnje konflikte kroz godinu dana, nastaviti ćeš s antidepresivima i tako u beskraj.

što se tiče "doziranja", poslušaj svoga psihijatra, jer godina brzo prođe, pa ga onda ščepaj za gušu ako ti ne bude bolje :D

Hvala, sve to stoji sto si napisao.

O psihoterapiji razmisljam vec duze vrijeme, cak se vise ne radi ni o novcima, ali toliko ih ima da nemam pojma na koju foru da odaberem nekoga tko bi mi odgovarao.

normall
07.05.2007., 22:29
I treba mi prokleti jaci sedativ a ne antidepresiv jer nisam depresivna nego imam problema s kontrolom ponasanja..odnosno agresiva me pere i ne mogu spavati!
A sto se kila tice sad vec treci dan ne jedem, ono sta pojedem ode van, coaxil me spustio na 43 kile i mislim da ako izgubim jos koju kilu nece biti dobro.

seroxat se kod osoba sklonih agresivi, maniji, ne propisuje, od njega se slabo spava i postaješ još agresivnija.

tebi su izgleda (ako istinu govoriš) promašili terapiju :cool:

dobar lijek za tebe bi bio AD Fevarin koji olakšava uspavljivanje i ne veže se agresivno na serotonin, već ga stabilizira na drugačiji način (da sada ne pišem esej :D ) i dobar je za obuzeto prisilni poremećaj.

lijekovi Portal oliti Prozac se često daju osobama koje imaju problema s prehranom (bulimija, anoreksija), znači nešto slično tvome stanju.

ako te i dalje bude "prala" agresiva, možda te budu uskoro tretirali manjim dozama antipsihotika, no sve u svemu lijepo objasni psihijatrici svoje simptome, jer nije neuobičajeno da nakon dugogodišnjeg korištenja AD i anksiolitika oni dovedu do paradoksa. tj. da počinju "obrnuto" djelovati (zasićenje), te ćeš jedno vrijeme morati na haldol, rispiredon ili leponex.

vision6
08.05.2007., 11:59
Bila sam jucer kod psihijatrice ali je nema cijeli tjedan idem danas doktorici opce prakse, nisam mogla sama ici neka paranoja me puca ne mogu iz kuce izaci sama i uopce nemam osjecaj za vrijeme. procitala sam nuspojave sve kaj je meni tam i pise. nisu mi vise zjenice prosirene i sad vidim normalno ali mi je i dalje zlo i vrti mi se, hiperaktivna sam, par sati zivcana pa se pol sata mogu blesavo smijuljiti i evo ta paranoja nekakva se pojavila, ne mogu se skoncentrirati na nis..ne znam kak da uopce opisem kako se osjecam. jucer sam bila tolko izgubljena da sam umjesto xanaxa navecer popila jos jedan seroxat i na svu srecu na vrijeme skuzila da drzim krivu kutiju pa sam ga stigla pljunut, necu ni razmisljat sta bi bilo da sam ga progutala..mislim da dva u jednom danu nebi izdrzala.
I ja mislim da su mi promasili terapiju jer sam ju dobila samo nakon jednog uvodnog razgovora i psiho testa, u uvodnom razgovoru nisam cak ni razgovarala sa zenskom nego je pogledala staru povijest bolesti u kojoj samo pise sta sam pila od lijekova i ona je odma propisala ove a kad sam dosla drugi put nakon obavljenog testiranja pitala me da sta vec nisam pocela piti nove lijekove ja sam joj rekla da nisam kad je rekla da cemo postepeno mijenjati terapiju i doktorica opce prakse mi nije htjela napisati nove lijekove pa me psihijatrica sprasila van i rekla neka ne dolazim vise ako ne krenem s ovom terapijom. To je bilo sve od razgovora..tako da ne kuzim bas po cemu je zakljucila da bi mi ovi lijekovi trebali odgovarati. Popila sam i danas znaci da mi je to 4 dan terapije vidjeti cu danas sta ce mi reci moja doktorica jer psihijatru mogu tek sljedeci tjedan.
Zanima me jos nesto jel se smije prekinuti terapija recimo da sutra ne popijem seroxat uopce, ovako mi je lose mislim da mi ne moze biti gore ako ga ne popijem ili da stvarno trpim jos tjedan dana?
I mene muci odabir pravog psihijatra nisu uopce novci problem isla bi i privatno samo ne znam kome.....

ciganka
08.05.2007., 12:44
Uh, vision6, bas bezveze...
Ne znam sto da ti kazem, ja sam na ovom jednom drugom forumu pratila postove par ljudi koji su iz pocetka na AD-u imali strasne nuspojave, ali isplatilo se, poslije su bili ok. S druge strane, ja sam proslo ljeto probala Effexor, kada su mi dali vecu dozu, ja sam mislila da cu umrijeti, odmah sam ih bacila i dugo mi je trebalo da se odlucim za druge AD.
Ako mozes, izdrzi, ako ne.... Mislim, uz anksiolitik ne bi trebalo maltene da osjecas da ih uzimas, bas je glupavo sto te lijecnik tako bezobrazno isprasio van, da ti je barem dao priliku da objasnis nuspojave...

vision6
09.05.2007., 11:49
Bila sam kod svoje doktorice veli da to nije reakcija na seroxat samo nego apstinencijska kriza vise i tako nagla promjena terapije jer sam ostala totalno bez normaca a na njima sam dugo vremena i da izdrzim jos tjedan dana i tek onda ako mi ne bude bolje da cemo vidjeti sta dalje, ali da bi mi trebalo biti bolje.
I ovo sto je normall napisao da cu na xanaxu biti samo do mjesec dana dok seroxat ne proradi jer mu kao treba dulje nego coaxilu da ude u krv a seroxat bi mi trebao poslozit onda kemiju u mozgu da mogu funkcionirati samo na ad-u bez smirilica.
Dobila sam vise savjeta od vas na forumu i od doktorice opce prakse nego od psihijatra. Hvala!!! :kiss:

normall
09.05.2007., 21:01
Dobila sam vise savjeta od vas na forumu i od doktorice opce prakse nego od psihijatra. Hvala!!! :kiss:

:D

nema na čemu

i drugi put :top:

ciganka
11.05.2007., 15:09
I ovo sto je normall napisao da cu na xanaxu biti samo do mjesec dana dok seroxat ne proradi jer mu kao treba dulje nego coaxilu da ude u krv a seroxat bi mi trebao poslozit onda kemiju u mozgu da mogu funkcionirati samo na ad-u bez smirilica.

Da, da, pa tako je meni bilo. Treba malo vremena, dobro, kako kome, meni je trebalo i mjesec dana, da se stanje pocne normalizirati. Sada sam na AD-u i sve je skoro savrseno normalno. A imala sam takvu anksioznost da sam jedva gurala dane...

ras-na
06.03.2008., 12:25
Da li je poznato da seroxat pomaze u lijecenju bulimije.googlam al nemogu nac. naime prvo sam dobila prozac kojeg u obliku kapsula nije bilo,te mi je onda doc dao seroxat.(a to su 2 razlicita lijeka zar ne?)ne razumijem se u to al jedan jefluoxetine,a drugi paroxetinum.vidim da tu pisete da imate mucnine,a bit moje terapije je da to vise ne radim.

jurajj
07.03.2008., 00:04
Da li je poznato da seroxat pomaze u lijecenju bulimije.googlam al nemogu nac. naime prvo sam dobila prozac kojeg u obliku kapsula nije bilo,te mi je onda doc dao seroxat.(a to su 2 razlicita lijeka zar ne?)ne razumijem se u to al jedan jefluoxetine,a drugi paroxetinum.vidim da tu pisete da imate mucnine,a bit moje terapije je da to vise ne radim.

Meni rekla doktorica prije propisivanja seroxata da ću se zdebljat i da je dobro da se puno krečem.Poslušo sam je i sve je u redu. Uopće ne kužimm pitanje, seroxat pomaže u liječenju bulimije??

ras-na
07.03.2008., 07:35
ma ne lijeci osnovni problem,al bi kao trebao pomoci u reguliranju potrebe za riganjem i apetita.te podizanjem samopouzdanja.a ovo kaj si mi napiso bas mi i ne zvuci nekak pozitivno.debljanje? hm...to nikak neide uz moje stanje.no uglavnom ti se nisi zdebljo?
jos jedno pitanje.seroxat i alkohol? ne mislim sad na neke ogromne kolicine ili svakodnevno,al rodjendan ce mi uskoro...
znam da ova moja pitanja zvuce glupo,al bolje pitat neg skitat:)

xanas
07.03.2008., 09:14
Bila sam šest mjeseci na seroxatu. Ti si počela prenaglo, njega treba prvih 8-10 dana uzimati pola tablete, aonda cijelu. isto tako sa skidanjem, osam do deset dana pola, onda isto toliko svaki drugi dan pola. Onda nema tih jakih nuspojava.
Ja sam se u početku jače znojila, i imala tako žestoku seksualnu disfunkciju da sam i u samostan mogla. Ali sve u svemu, bil sam dosta jača, nisam toliko plakala, imala sam više snage se nositi sa problemima koji su me tištili. Pri kraju me je počeo smetati, nisam mogla spavati pa sam se skinula sa njega iako je dr. rekao da ne još. Sad mi fali ta snaga koju mi je davao, ali pokušavam sa heleksom ( o,25 po potrebi- ne svaki dan) umiriti tjeskobu i guram nekako.

žacko
09.03.2008., 12:33
imao sam iste simptome iz prvoga posta,"loši speed",ništa drugo,sada mi je jasno zašto je psihič rekao strogo ujutro piti,jer ekscitira,podizač je,ma fuuj od lijeka,više ga ne pijem na svoju ruku.

castor8
11.04.2008., 09:57
evo ja dobio seroxat da uzimam svako jutro, e sad me zanima jel tu bitna satnica, znaci ako uzmem prvi u 8 da li svaki sljedeci moram uzimat u 8 ujutro ili je bitno samo da je ujutro?

katja123
08.05.2008., 10:57
Molim vas pomoć onih koji su koristili Seroxat, nakon kioliko vremena je počeo djelovati da ste se osjećali bolje i kako vam je pomogao? JA koristim evo mjesec dana, nakon 2 tjedna mi sr činilo da je bolje, ali onda opet naglo mi je splasnulo oduševljenje i sad nema pomaka. Da li možda ne djeluje ili trebam još čekati?
A da lij je Prozac bolji, i koja je razlika između ta dva AD-a?
Hvala vam

bipolarna?
08.05.2008., 11:04
Molim vas pomoć onih koji su koristili Seroxat, nakon kioliko vremena je počeo djelovati da ste se osjećali bolje i kako vam je pomogao? JA koristim evo mjesec dana, nakon 2 tjedna mi sr činilo da je bolje, ali onda opet naglo mi je splasnulo oduševljenje i sad nema pomaka. Da li možda ne djeluje ili trebam još čekati?
Hvala vam
Nisam koristila navedeni antidepresiv, no Prozac jesam...Na njega sam imala grdnu reakciju...u svakom slučaju mislim da se trebate prije svega posavjetovati sa psihijatrom. Osobno vjerujem da ga koristite prekratko da bi počeo djelovati, a možda su vam se i prilike ...u životu promjenile na gore?

bezkarakterna
09.05.2008., 08:32
ja pijem seroxat(deprozel) 4 mjeseca, prva 2-3 tjedna mi je pomogao, poslije sve isto...po starom

castor8
09.05.2008., 11:12
ja ga pijem evo mjesec dana i ne osjecam nikakav pomak osim nuspojava, proljev, jos veca tupoca u glavi, pad potencije

UnExpected
09.05.2008., 11:19
tja, toliko o serotoninskim teorijama...
ali kaže se, ako je bar jednoj osobi pomogao, onda super
a jednoj sigurno je :kava:

permanent300
09.05.2008., 13:17
Hvala vam

Xeroxat je PLACEBO.. vjerovali ili ne:kava:

third eye
09.05.2008., 17:21
seroxat je šit.imam još 10 kutija doma,niti ih ne gledam..baš su sranje a i to da su placebo,bogami jesu ful

bezkarakterna
09.05.2008., 17:23
pa recite onda koji je dobar antidepresiv....

dep
10.05.2008., 03:52
ja ga koristim već nekoliko godina.
poboljšanje sam osjetio nakon dvadeseetak dana.
ovisi koju dozu uzimaš?
možda treba pojačati

eleuthera
10.05.2008., 04:55
pa recite onda koji je dobar antidepresiv....

Pa nisi na placu da biraš rotkvice, pa da ti kumica kaže koje su bolje. :confused:

Individualno je. Ono što nekome djeluje, drugome neće.

eSeF
19.05.2008., 14:14
Ja seroxat pijem 2 god.... od nijednog ad-a nemogu se ocekivati cuda, uz svaki lijek ima uspona i padova, a i velika stvar je u tome koliko si mi sami zelimo pomoci...ako ne zelimo ni lijek nam nece pomoci...

ishvara
19.05.2008., 14:26
Hvala vam

Ja sam pila seroxat i sad sam na citalonu. To je već deseti antidepresiv koji sam isprobala i sve je to isto. Nisi jedina kojoj lijek ne pomaže. Morat ćeš sama isprobavati niz lijekova dok ne nađeš onaj koji ti u potpunosti odgovara jer to je posve individualno.
Čula sam puno priča o prozacu, osobno ga nisam koristila ali on ima razne nuspojave( kao i ostali lijekovi), a jedna od njih je suicidalne misli.

eSeF
19.05.2008., 14:46

seroxat moze izazvati anoreksiju....lijepo pise u uputstvima.... :kava:

ishvara
19.05.2008., 16:40
Ako ti ne odgovara seroxat, promijeni ga za neki drugi lijek. Ako ti ne odgovara liječnik, promijeni ga.:amen:

ishvara
19.05.2008., 16:42
Ako ti ne odgovara seroxat, promijeni ga za neki drugi lijek. Ako ti ne odgovara liječnik, promijeni ga.:amen:

Sori, odgovorila sam krivoj osobi.:D

scarletlemur
19.05.2008., 17:23
jer nije neuobičajeno da nakon dugogodišnjeg korištenja AD i anksiolitika oni dovedu do paradoksa. tj. da počinju "obrnuto" djelovati (zasićenje), te ćeš jedno vrijeme morati na haldol, rispiredon ili leponex.
noemall, pretpostavljam da nisi ni doktor a ni farmaceut(zaključujem na osnovu brkanja generičkih i trgovačkih imena lijekova kao i same činjenice da se dovodiš u situaciju komentiranja nečije terapije te preporučanje antipsihotika i neuroleptika) pa ću te pitati odale ti podaci koje navodiš???

Jenna X
19.05.2008., 23:27

normall:

ja zapravo ne kužim ovo što ti pišeš, možeš malo pojasniti?

ako čovjek ima nuspojave od AD-a, tipa nervoza i sl. ovdje navedeno (prije tvog posta), to po tvome znači da mu mu je ta doza prejaka?

kako uopće odrediti tu miligramažu koliko se treba uzimati, jer mi se čini da nema nekog pravila za to i da psihići to određuju onako od oka!?

i kako se zna kad treba podignuti, a kad smanjiti dozu? po čemu?

normall?

*osobno pijem cipralex, a ne seroxat, ali nema veze.

normall
20.05.2008., 22:37
normall:

ako čovjek ima nuspojave od AD-a, tipa nervoza i sl. ovdje navedeno (prije tvog posta), to po tvome znači da mu mu je ta doza prejaka?

to sam rekao zato što je osoba kojoj sam se obratio napisala da je inače "pere"
agresiva, tako da su za nju prozac i seroxat promašena terapija.

tko zna bolje neka kaže il nek zauvijek šuti :D

kako uopće odrediti tu miligramažu koliko se treba uzimati, jer mi se čini da nema nekog pravila za to i da psihići to određuju onako od oka!?

pa, nema hematološke pretrage koja će odrediti koliko imaš serotonina u glavici
tako da metoda kojom psihijatri određuju tip antidepresiva izgleda "odokativna", no nije. u igri su godine školovanja, usavršavanja znanja.

i kako se zna kad treba podignuti, a kad smanjiti dozu? po čemu?

po tome kako se osjećaš :)

__________________________________________________ __________________________________________________ _____________________
mozak je najkompleksniji organ, a pogotovo je kompleksno liječenje "psihe", (npr. depresije) tako da i psihijatri imaju jako težak posao određivanja famakoterapije. često je to metoda pokušaja-pogreški, kombinacija anksiolitika, SSRI-a, tricikličkih AD, anksiolitika, da bi se postigla zadovoljavajuća terapija.

nema straha od lijekova :mig: ljudi koji godinama uzimaju AD i ostale psihofarmake žive potpuno normalno, moderni lijekovi ne "razaraju organizam"
kako sam nedavno negdje pročitao, već i nakon 40-togodišnjeg uzimanja psihofarmaka dožive i 90 godina. :)

Jenna X
20.05.2008., 22:53
to sam rekao zato što je osoba kojoj sam se obratio napisala da je inače "pere"
agresiva, tako da su za nju prozac i seroxat promašena terapija.

tko zna bolje neka kaže il nek zauvijek šuti :D

tako da metoda kojom psihijatri određuju tip antidepresiva izgleda "odokativna", no nije. u igri su godine školovanja, usavršavanja znanja.

po tome kako se osjećaš :)

__________________________________________________ __________________________________________________ _____________________
mozak je najkompleksniji organ, a pogotovo je kompleksno liječenje "psihe", (npr. depresije) tako da i psihijatri imaju jako težak posao određivanja famakoterapije. često je to metoda pokušaja-pogreški, kombinacija anksiolitika, SSRI-a, tricikličkih AD, anksiolitika, da bi se postigla zadovoljavajuća terapija.

nema straha od lijekova :mig: ljudi koji godinama uzimaju AD i ostale psihofarmake žive potpuno normalno, moderni lijekovi ne "razaraju organizam"
kako sam nedavno negdje pročitao, već i nakon 40-togodišnjeg uzimanja psihofarmaka dožive i 90 godina. :)

hvala ti, baš si me utješio.
ja baš i namjeravam biti vesela i prpošna 90-godišnjakinja. :D :cheer:

nemam straha od AD-a, pogotovo kad vidim da pomaže. :top: ali, nije ništa strašno. malo me deprica oprala...ha šta ćemo, život!!! mora se malo i patiti, uz AD kraće, naravno. :D :mig:

karolinaa
06.06.2008., 08:48
Pozdrav cijeloj ekipi,eto voljela bih ako mi netko može razjasniti, da li seroxat uzrokuje povećanje apetita pa tako automatski se čovjel deblja od konzumirane hrane ili uzrokuje nakupljanje tekućine u organizmu. Sklona sam debljanju. A eto neko dvije godine agonije sa napadajima i anksioznošću, krenula sam psihijatru i prepisao mi je seroxat i povećao dozu helexa koji sam inače povremeno pila po preporuci dr.opće prakse. Hvala svima... pozdrav iz Dalmacije.

karolinaa
06.06.2008., 12:42
.... i još jedno malo pitanje... seroxat 20 mg ujutro i recimo subotom 3-4 pelinkovca: da ili ne !? Preko tjedna inače ne pijem.

Tha_Turtle
06.06.2008., 13:05

Postoji metoda, te je prilicno cest test zapravo .. sad, koliko je to sigurni pokazatelj odredjenog psihickog poremecaja ovisi, no vjerujem da konkretno za neurotransmiter serotonin daje dobar uvid analizom krvne slike ..

Seroxat kao takav je vjerovatno jedan od najkontroverznijih AD-a ikad buduci da je GSK (GlaxoSmithKline) dobar dio vremena poricala bilo kakve nuspojave vezane uz sam psihofarmak, iako je stanje bilo poprilicno alarmantno zbog povecanog broja suicida djece, te adolescenata, a postojale su i indikacije da povecava rizik od suicida i medju odraslom populacijom u prvih par tjedana uzimanja lijeka .. tek nakon 20-ak godina, revidirana je broshura o samom lijeku te je navedena vechina potencijalnih nuspojava ..

nazalost, za to je trebalo par sudskih parnica, te ono sto je najgore u cijeloj prichi, velik broj suicida .. kriticne ustanove za legalizaciju lijeka su zakazale, a mogle su sprijecit nezanemariv broj tragedija .. gledao sam dokumentarac o seroxatu i MHRA (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency) u Velikoj Britaniji te propustima iste ..

Navodno veche doze seroxata (paroxetin) iznad 20 mg uopce nisu efektivne, te samo inteziviraju eventualne nuspojave .. sad, koliko je to tocno, nisam ni sam siguran .. postoji nekoliko support grupa vezane uz seroxat, sama ta cinjenica zasigurno daje odredjeni kredibilitet ovom skandalu .. izgleda da interes pacijenata je zadnji na spisku, a sto vechi financijski prihod prioritet..

Sto se tice konzumiranje alkohola i AD-a, jasno da nije bash preporucljivo zbog poznate cinjenice da alkohol ima depresogeni ucinak na CNS(centralni zivcani sustav), a uz konzumiranje AD-a u SSRI skupini (inhibitori ponovne pohrane serotonina), taj depresogeni ucinak se josh povecana zbog slicnog ucinka ssri.a na CNS (zbog duljeg zadrzavanja serotonina u sinapktickim pukotinama ..) .. Dodushe, od chasice, dvije vam neche biti nishta, ali nastojte to kontrolirati (recimo, 2-3 puta tjedno unos manje kolicine alkohola je sasvim prihvatljiv, osim ako bash vidite da vam ne odgovara)

poboznidjavo
06.06.2008., 14:51
seroxat se kod osoba sklonih agresivi, maniji, ne propisuje, od njega se slabo spava i postaješ još agresivnija.

dobar lijek za tebe bi bio AD Fevarin koji olakšava uspavljivanje i ne veže se agresivno na serotonin, već ga stabilizira na drugačiji način (da sada ne pišem esej :D ) i dobar je za obuzeto prisilni poremećaj.

lijekovi Portal oliti Prozac se često daju osobama koje imaju problema s prehranom (bulimija, anoreksija), znači nešto slično tvome stanju.

ako te i dalje bude "prala" agresiva, možda te budu uskoro tretirali manjim dozama antipsihotika, no sve u svemu lijepo objasni psihijatrici svoje simptome, jer nije neuobičajeno da nakon dugogodišnjeg korištenja AD i anksiolitika oni dovedu do paradoksa. tj. da počinju "obrnuto" djelovati (zasićenje), te ćeš jedno vrijeme morati na haldol, rispiredon ili leponex.

Razlika je između tzv. uobičajene agresivnosti i psihotične agresivnosti. Depresija po simtomima nikako nije samo bezvoljnost, bezciljnost i sl. već ponekad poprima i agresivan oblik kao rezultat nakupljenih frustracija. Seroxat je jako dobar lijek i nuspojave treba stisnutih zubi preživjeti prvih nekoliko tjedna kada će sve to polako prestati. A što se tiče sedativa, Xanax nije najsretnije rješenje ako se upotrebljava kao sredstvo sa smirenje i uspavljivanje. On je anksiolitik većim dijelom po sastavu, a manjim sredstvo za smirenje. Prema tome, logičan izbor je Normabel, a doza ovisi o težini simptoma. Postoji i kombinacija uzimanja Normabela i Xanaxa zajedno iako nijedan liječnik to neće napisati ni na nalaz ni na karton jer je protuzakonito (zasad) ali pokazano je da djeluje (kao npr. kod mene!). Npr. ujutro i rano poslijepodne po jedna veća doza Xanaxa ako je npr. 0,5 malo i navečer lijepo udariš jedan Normabel od 10 i mirna Bosna. Ne treba se previše živcirat i stvarat znanost od svakodnevnog funkcioniranja s lijekovima. U početku je sve zbrkano i nije lako, ali svi kad tad dođu do idealne kombinacije s kojom žive svoje živote ma kakvi oni bili...

poboznidjavo
06.06.2008., 14:55
Pozdrav cijeloj ekipi,eto voljela bih ako mi netko može razjasniti, da li seroxat uzrokuje povećanje apetita pa tako automatski se čovjel deblja od konzumirane hrane ili uzrokuje nakupljanje tekućine u organizmu. Sklona sam debljanju. A eto neko dvije godine agonije sa napadajima i anksioznošću, krenula sam psihijatru i prepisao mi je seroxat i povećao dozu helexa koji sam inače povremeno pila po preporuci dr.opće prakse. Hvala svima... pozdrav iz Dalmacije.

Iako to nigdje službeno ne stoji, Seroxat od većine AD-a najviše potiče debljanje kao i mršavljenje, ovisno o sklonosti karaktera osobe. Ali i ako dobiješ koju kilu, jebe ti se, skinut ćeš to kad ti bude bolje, a i nećes debljat čitavo vrijeme uzimanja lijeka. To je samo malo u početku. Što se tiče alkohola, toplo ti savjetujem da ga ne piješ pogotovo sa Seroxatom. Kažem ti to jer sam Seroxat pio 2 god i u početku mislio da mi alkohol ne škodi, ali onda sam vidio da tek nakon tri ili četiri dana od uzimanje alkohola znam upasti u depresivno stanje koje traje po par dana. To je nakon nekog vremena postalo pravilo pa kad sam prestao piti nestalo je i toga. Eto ga.

normall
06.06.2008., 21:32
.... i još jedno malo pitanje... seroxat 20 mg ujutro i recimo subotom 3-4 pelinkovca: da ili ne !? Preko tjedna inače ne pijem.

to ne smeta, no kao što je Tha_Turtle napisao alkohol djeluje sinergistički sa psihofarmacima, te pojačava njihovo djelovanje.

problem je i taj što trenutno piješ 2-3 pelinkovca, no možda u budućnosti pojačaš doze alkohola :D što ne bi baš bilo dobro zbog opasnosti od jutarnjih pojačanih fobija i depresija uzrokovanih trežnjenjem, pa ćeš tražiti izlaz u "u jačim dozama" alkohola ili kakvog psihofarmaka.

poznati su mnogi zeznuti neurološki poremećaji nastali miješanjem seroxata i alkohola kao što je fokalna, generalizirana distonija itd....

karolinaa
11.06.2008., 08:52
Hvala svima koji su pisali o alkoholu i seroxatu. U sub. sam bila vani i popila 3-4 pelina, sapavala sam do pon. ujutro, osim šta sam se ustala u ned. ručati i to jedva.Mislim da ta kombinacija nije za mene. Inače s ljekovima se tako dobro osjećam, kao da se vratila stara ja, tako da se ne mislim zaje..... s alkoholom i upropastiti sve. Još uvijek me hvata blaga, ali totalno zanemariva panika, mogu normalno u kafiću popiti kavu i to je super. Život je ponovo lijep.:amen:

Iva_
11.06.2008., 18:53
Draga moja ja koristim Seroxat dvije godine i mogu reći da mi je jako puno pomogao. Sada pijem samo pola tablete i jako dobro se nosim sa svim strahovima u životu.
Ne preporučujem ti baš da piješ na tablete, barem ne na početku... a kasnije možeš ako se zalomi koje pivce ili pelin ali ne se baš napiti, meni je jednom bilo jako loše.
Seroxatu treba vremena da djeluje, biti će boljih i gorih razdoblja, uspona i padova dok se to ne stabilizira i dok se ne naučiš bolje nositi sa svojom bolešću.

Savjetujem ti da si nađeš dobrog psihijatra i ako si voljna da si potražiš negdje gdje možeš ići na kognitivno-bihevioralnu terapiju - koja pomaže kod anksioznosti i panike.

Želim ti puno sreće i ne zaboravi - sve će to proći!! :mig:

karolinaa
12.06.2008., 07:57
Od dana do dana, pomisao da je sve ovo samo u mojoj glavi utjeha mi je, a ponekad me dovodi do ludila. Bilo kako bilo, ide mi na bolje, radim na sebi, učim se disati i borim se. Seroxat i helex mi pomažu, nemam nekih strašnih nuspojava osim što stalo zijevam i pospana sam, hoće li to proći? A psihijatru hodam, samo što ne znam da li je dobra ili ne, ja puno pričam, ona me sluša postavi koje pitanje kaže koji savjet, uglavno poslije se osjećam bolje, a to je najbitnije, zar ne? Sad bi trebala prestati uzimati helex, kako ću reagirati? Inače dok sam uzimala seroxat 10 mg. nisam zijevala, sad s 20 mg. zijevam-ruku na srce tu količinu pijem tek 3 dana.

Iva_
12.06.2008., 11:15
Ja sam spavala od Seroxata puno. Ne znam da li će to i na tebe tako djelovati, nadam se da neće, al ja sam bila stalno umorna i uglavnom sam uvijek spavala popdne.

Pričekaj još jedno vrijeme dok S ne postigne puni učinak pa ćeš onda vidjeti, ako bude tako možeš reći to svojoj psihijatrici pa da ti nađe neki drugi lijek.

Dvojba
12.06.2008., 13:05
Od dana do dana, pomisao da je sve ovo samo u mojoj glavi utjeha mi je, a ponekad me dovodi do ludila. Bilo kako bilo, ide mi na bolje, radim na sebi, učim se disati i borim se. Seroxat i helex mi pomažu, nemam nekih strašnih nuspojava osim što stalo zijevam i pospana sam, hoće li to proći? A psihijatru hodam, samo što ne znam da li je dobra ili ne, ja puno pričam, ona me sluša postavi koje pitanje kaže koji savjet, uglavno poslije se osjećam bolje, a to je najbitnije, zar ne? Sad bi trebala prestati uzimati helex, kako ću reagirati? Inače dok sam uzimala seroxat 10 mg. nisam zijevala, sad s 20 mg. zijevam-ruku na srce tu količinu pijem tek 3 dana.

Zijevanje ti je nuspojava koja se pojavila s dizanjem doze na 20 mg. Tako je i meni bilo na cipralexu - zijevala sam po cijele dane i u svim situacijama, pa mi je bilo neugodno pred ljudima, jer je ispalo da zijevam od dosade u njihovu društvu :D
Ne brini, to će proći.
Ni s helexom ne bi trebalo biti problema jer je AD preuzeo na sebe i njegovu ulogu. Ako se baš bojiš naglo prekinuti, onda pij svaki drugi dan po jednu tabletu, pa svaki treći dan, pa četvrti dan....i onda prestani.
Smiješ ga tu i tamo popiti ako baš osjetiš jaku uznemirenost.

karolinaa
19.06.2008., 10:24
Hvala na savjetima. Eto moram priznati da manje zijevam i da se puno bolje osjećam. Hvala Bogu i doktorici, čini mi se da ponovo dolazim sebi. Napokon sam počela imati i druge misli:sigurno godinu dana sam mislila samo o tome kako se osjećam, jel mi opet loše, srušit ću se, strah me, lupa mi srce... Ponekad osjećam mučninu nakon jela, ali primjetila sam da je i to svaki dan sve manje, i nisam se u ova tri-četri tjedna udebljala već smršavila 3 kg. pazim što jedem i sve je super. Napokon.:amen:

castor8
27.06.2008., 16:27
ja ga samostalno prestao uzimat, ima vec 2 mjeseca, ono sto je bilo proljev preraslo je u kronicni zatvor, prvih tjedan dana nakon prestanka uzimanja osjecao sam se fenomenalno, sad eto nemam skoro nikakvu stolicu, samo neka sluz :(

Dvojba
27.06.2008., 22:45
Hvala na savjetima. Eto moram priznati da manje zijevam i da se puno bolje osjećam. Hvala Bogu i doktorici, čini mi se da ponovo dolazim sebi. Napokon sam počela imati i druge misli:sigurno godinu dana sam mislila samo o tome kako se osjećam, jel mi opet loše, srušit ću se, strah me, lupa mi srce... Ponekad osjećam mučninu nakon jela, ali primjetila sam da je i to svaki dan sve manje, i nisam se u ova tri-četri tjedna udebljala već smršavila 3 kg. pazim što jedem i sve je super. Napokon.:amen:

Ma eto vidiš da je sve ispalo dobro :top:

Da, zar nije neobično odjednom imati sasvim obične, svakidašnje misli od onih prisilnih, strahova, crnih misli itd. Ja sam dulje vrijeme time bila zbunjena, odjednom nisam znala o čemu novom da mislim. :D Čak su mi počele faliti one sve gluposti koje su mi prolazile glavom. Ali brzo se čovjek navikne na novo stanje i osjeti se kao preporođen, kao da se mozak osvježi i odmori. I odjednom se ima više snage, a i koncentracija je bolja, izoštrenija. Eto vidiš, i liniju si dotjerala. Bravo ti! :)

zeusxl
28.06.2008., 10:30
Lako je vama curama. Svi AD, pa tako i Seroxat koče libido i dovode do odgođene ejakulacije. :(
Premda se to mojoj bivšoj ženi jako dopalo. Odgođena ejakulacija. Tražila je stalno:s:s:s

Red alert
28.06.2008., 10:42
Lako je vama curama. Svi AD, pa tako i Seroxat koče libido i dovode do odgođene ejakulacije. :(
Premda se to mojoj bivšoj ženi jako dopalo. Odgođena ejakulacija. Tražila je stalno:s:s:s

znači, ti si ipak već uzimao AD, zeuse (sad si se odao :rofl:).

ti si isto jedan od onih koji se malo bi, malo ne bi liječili, pa malo uzimaju AD malo ne uzimaju, pa onda pričaju kako to ništa ne valja!

zeusxl
28.06.2008., 17:23
znači, ti si ipak već uzimao AD, zeuse (sad si se odao :rofl:).

ti si isto jedan od onih koji se malo bi, malo ne bi liječili, pa malo uzimaju AD malo ne uzimaju, pa onda pričaju kako to ništa ne valja!
Uzimao sam baš seroxat. I nije mi bilo niš bolje. Imao sam nuspojave. Naglo sam znao potpuno ukinuti th. Koji sam kreten bio. :eek: I onda su se javili rebaund fenomeni(napadi jači od običnih).

Red alert
28.06.2008., 17:45
Uzimao sam baš seroxat. I nije mi bilo niš bolje. Imao sam nuspojave. Naglo sam znao potpuno ukinuti th. Koji sam kreten bio. :eek: I onda su se javili rebaund fenomeni(napadi jači od običnih).

ali zato ti je i bilo loše što si ih naglo ukidao. ti prvi kao liječnik si morao znati da se to tako ne radi. imao si nuspojave vjerojatno na početku, i to je taj period koji treba izdržati.

treba nešto vremena da bi se vidjele beneficije AD-a, a to si isto ti kao liječnik trebao znati.

ne znači da je baš seroxat za tebe, možda bi ti bolje bilo nešto drugo, ali možda je samo bila stvar u tome da ga uzimaš još neko vrijeme...nećeš ni s drugim AD-om postići uspjeh budeš li prekinuo kad tebi padne napamet, a na početku se svima čini da to ništa ne djeluje.

piskavac
28.06.2008., 18:01
Prije tri godine pio sam seroxat. Sad se ne mogu sjetiti da li 10 ili 20mg. Ispočetka nisam imao nikakvih nuspojava, ali mi se počela grčiti čeljust i lice, pa mi je psihijatrica propisala neki drugi.

piskavac
28.06.2008., 18:09
Htio bih vam reči jednu stvar, offtopic je, ali ne znam gdje da metnem.

Benzodiazepini ne više smiriti čovjeka ako popije veću količinu. Bolji se efekti mogu postići miješanjem, ali miješanje je opasno.

Barem tako kažu doktori.

Ja sam kad sam jednom bio izuzetno tjeskoban popio 3 apaurina po dva miligrama i jedan Oxazepam od 10mg. Bio sam tako smiren. Ko bubica. A stvar je stvarno bila zajebana morao sam primiti neku lošu vijest u vezi svoga tjelesnog stanja.

Red alert
28.06.2008., 18:17
Benzodiazepini ne više smiriti čovjeka ako popije veću količinu. Bolji se efekti mogu postići miješanjem, ali miješanje je opasno.

Barem tako kažu doktori.

kako misliš miješanjem?

miješanjem čega?

osim toga, ne znam šta je oxazepam. :ne zna:

ali, uostalom, ako liječnici kažu da je opasno, kaj imamo raspravljati! ne želim se ubiti.

piskavac
28.06.2008., 18:28
kako misliš miješanjem?

miješanjem čega?

osim toga, ne znam šta je oxazepam. :ne zna:

ali, uostalom, ako liječnici kažu da je opasno, kaj imamo raspravljati! ne želim se ubiti.

Oxazepam je jedna vrsta benzodiazepina, apaurin druga. Ne bi smjeli po liječnicima istovremeno uzimati dvije vrste benzodiazepina. Ali ako si stvarno u tjesobi, ne možeš npr. uzeti dva apaurina od 10mg i očekivati da ćeš biti duplo smireniji. Jednostavno, benzodiazepini ne djeluju na takav način.

KAROLINA 2
02.09.2008., 11:42
Halo, svima!
Ima li tko iskustava sa prestajanjem korištenja seroxata 20 mg, nakon što se oporavio? Ja sam ga koristila 3 i pol godine, već duže vremena sam dobro i sada se "skidam" sa seroxata. Vidim da su razna iskustva sa ovim lijekom. Moja iskustva su zaista pozitivna :mig:, seroxat 20 mgu kombinaciji sa oksazepamom i sanvalom (za spavanje) me spasio 2005. kada sam zapala u tešku depresiju. Danas sam zaista ponovo super!
Psihijatrica mi je preporučila postepenpo skidanje tj. 7 dana piti po pola tablete i onda prestati, danas je 4 dan kako ga nisam popila i več 4-5 dana imam grozne vrtoglavice, glavobolju, slabost, pomalo se znojim i na momente budem kao omamljena.:confused:
Molim vas ako netko ima iskustva sa odvikavanjem od seroxata 20 da se javi! :s

Dalmer
15.10.2008., 08:17
Uzimam seroxat 12 dana. Koliko dugo traju nuspojave?

zeus21
17.10.2008., 22:49
Nuspojave traju oko 14 dana. barem je tako bilo u mom slučaju. Seroxat bi trebao početi djelovati nakon 3-4 tjedna(nekome treba i više). Ja sam na seroxatu 24 dana i mislim da još nije počeo djelovati. Zbog čega ti je propisan?

Magdica
18.10.2008., 21:08
Ja evo tjedan dana. Mučim muku, ali nada postoji da će biti dobro, premda je većina Seroxat ocrnila pa sam postala:confused: No, vidjet ću kroz mjesec dana ima li pomaka.

leptirica 2
19.10.2008., 07:05
ja sam nakon rodjenja prve bebe zapala u post porodajnu depresiju i pila seroxsat.isprva mi se cinilo da pomaze i je sto se tice depresije,al kasnije mi vise nije odgovarao radi poremecaja libida pa mi je doktor promjenio u zoloft koji je na mene puno bolje djelovao...vazno je reci doktoru kako se osjecas na odredenom lijeku,jer ponekad se mora i terapija promijeniti da bi se nasla odgovarajuca koja daje odgovarajuci odgovor.Inace mi je trebalo oko 14 dana da pocne djelovati.depresija je trajala nekolko mjeseci uvjetovana porodom i nekim zivotnim okolnostima...kasnije je spontano prosla nakon rodenja drugog djeteta...vazno se lijecit i potrazit pomoc!Pozdrav svima i drzite mi se!:)

LazyBrain
20.10.2008., 16:46
http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=533&ShowNonOTC=true
možda korisni
piše malo o njemu, neke inf
:-)
nadam se da če nekom koristiti

Nova_Mala
02.11.2008., 17:54
Za Karolinu 2:

Ja sam ti bila na seroxatu 4 godine zbog paničnog poremećaja. Puno mi je pomogao, stvarno mi je bilo bolje, ali sam odlučila zatrudniti pa sam se trebala skinuti s njega što je meni jako teško išlo, bilo me strah da će mi se opet pojaviti panika i da neću moći sama. Meni su u zamjenu dali Prozac, prvih mjesec dana mi je bilo užasno, ali ne toliko od odvikavanja, koliko od činjenice da više ne pijem taj lijek, a kasnije je i to prošlo i uspjela sam. Mislim da moraš reć svom psihijatru da bi htjela prekinuti, on će ti najbolje moć reć hoćeš li postepeno prestajati uzimati ili će ti zamijeniti nekim drugim lijekom da ti to lakše prođe pa onda ukinuti i taj, jer te on ipak najbolje pozna(ja sam se toliko bojala prestati piti seroxat da mi je morala zamijeniti jer nisam mogla dalje od uzimanja pola, a kamoli zamisliti da ne popijem).
Malo kasnim s odgovorom, al bolje ikad nego nikad. Pozz

zeusxl
02.11.2008., 19:45
Halo, svima!
Ima li tko iskustava sa prestajanjem korištenja seroxata 20 mg, nakon što se oporavio? Ja sam ga koristila 3 i pol godine, već duže vremena sam dobro i sada se "skidam" sa seroxata. Vidim da su razna iskustva sa ovim lijekom. Moja iskustva su zaista pozitivna :mig:, seroxat 20 mgu kombinaciji sa oksazepamom i sanvalom (za spavanje) me spasio 2005. kada sam zapala u tešku depresiju. Danas sam zaista ponovo super!
Psihijatrica mi je preporučila postepenpo skidanje tj. 7 dana piti po pola tablete i onda prestati, danas je 4 dan kako ga nisam popila i več 4-5 dana imam grozne vrtoglavice, glavobolju, slabost, pomalo se znojim i na momente budem kao omamljena.:confused:
Molim vas ako netko ima iskustva sa odvikavanjem od seroxata 20 da se javi! :s

Valjda je ipak bilo prenaglo skidanje. Dobila si reebound fenomen. Sindrom sustezanja. Dugo si bila na seroxatu. Sad su ti simptomi nakon prekida puno jači.
Javi se psihijatru.

majstorica
06.11.2008., 11:36
ja sam pila seroxat dvije i pol godine (anksioznost - došlo do toga da nisam mogla iz kuce izaci) i zaista me je on izvukao i pomogao mi, naravno uz to sam prvo vrijeme pila i helex po pola, a sad helex popijem pola možda jednom u pola godine ak baš negdje trebam putovati čisto preventive radi, a sad na na skidanju sa seroxata ima nekih mjesec i pol dana i uočila sam glavobolje čim ujutro oko otvorim, nisu to one neizdržive glavobolje ali ono cijeli dan te dosadno boli, spavanje valjda prije nego zaspim milijun puta okrenem se tamo vamo, kao da sto crvica imam, povremneo mučnina i men. ciklus došao dva tjedna ranije nego prije , malo se sve poremetilo ali najvažnije je da ja funkcioniram, idem gdje hoću, mogu što hoću što mi je prije dvije i pol godine bila nezamislila misija. nadam se da će s vrmemenom ove poteškoće nestati (a to i piše u nuspojavama)
i da, nisam rekla ,pila sam cijelu tabletu, zadnjih nekih 8 mj. po pola, a sad na skidanju jedan dan pola, drugi dan pola od pola ...

Saba23
08.12.2008., 23:03
pozdrav svima... molim vas neki savijet oko skidanja s Seroxata... pijem ga već 2.5 godine i jako mi je pomogao.
Mislim da je sada vrijeme da se on i ja pozdravimo, e sad čula sam da se treba postepno skidati s njega, ali ja sam GLUPAČA samo odjednom prestala (ovo mi je treći dan) totalno sam ošamućena i užasno me smeta svijetlo, reagiram jako na podražaje.... Da li netko ima iskustva s tim. Sutra idem kod doktorice pa ću vidjeti kaj će mi reći. Ne znam da li bi mi se sad isplatilo da počnem uzimati samo pola....

Magdica
09.12.2008., 09:52
pozdrav svima... molim vas neki savijet oko skidanja s Seroxata... pijem ga već 2.5 godine i jako mi je pomogao.
Mislim da je sada vrijeme da se on i ja pozdravimo, e sad čula sam da se treba postepno skidati s njega, ali ja sam GLUPAČA samo odjednom prestala (ovo mi je treći dan) totalno sam ošamućena i užasno me smeta svijetlo, reagiram jako na podražaje.... Da li netko ima iskustva s tim. Sutra idem kod doktorice pa ću vidjeti kaj će mi reći. Ne znam da li bi mi se sad isplatilo da počnem uzimati samo pola....

E pa ne tako. Zašto tako naglo? To lijepo skidaš i do mjesec dana a ne preko noći.

majstorica
09.12.2008., 10:27
dakle, nekih 3 mjeseca sad na skidanju sa seroxata (pijem jedan dan pola, drugi pola od pola seroxata), dok sam ga pila men. ciklus milina, nema bolova nema ništa, odlicno, sada sam primjetila da vec dva mjeseca kada dobijem to su toliki bolovi ,mučnina, povracanje, strasno, tako mi nikada u zivotu nije bilo, zadnji put, prije tjedan dana, strasno dosla na posao uhvatila me takova slabost, nesvjestica, bolovi , uzas. Sad sam pocela samoinicijativno uzimati opet po pola seroxata, da vidim kako ce biti sad kada dobijem drugi put.

ima li netko isto takav problem i iskustva?

munjoza
09.12.2008., 14:41
Ja sam pila seroxat 2 god. i odjednom zbog odluke da bi dijete prestala pit. Malo sam bila ošamućena tjedan-dva i to je to. Svakome je drugačije, očito

munjoza
09.12.2008., 14:43
Nikako se ne preporuča odjednom skinit sa seroxata, ali ja sam se naravno pravila pametna pa sam na svoj način.

sanctum
09.08.2011., 13:20

slazem se s ovim postom, ja sam koristila seroxat i on je vrsta "dizalice" odnosno on te tjera na aktivnost jer su depresivne osobe najcesce povucene u sebe i on ih potice na aktivnost:)

sanctum
09.08.2011., 13:26
Xeroxat je PLACEBO.. vjerovali ili ne:kava:
mislim da grijesis u vezi s tim to nije placebo jer ja sam lezala u bolnici anorexia itd. bila sam na fluvalu a kako sam pocela piti seroxat pocelo je biti sve bolje jer seroxat djeluje tako sto poboljsava otpustanje serotonina i time se osjecas bolje. a meni je pomogao i udebljala sam se (anorexia).

Sieni
04.04.2012., 14:01
Ljudi molim vas hitno je,već tri dana pijem Seroxat 20mg pola tablete ujutro i prepisan mi je za depresiju i anksioznost ali ja imam osjećaj da sam još gore jer njega pijem,opet su mi došli napadi panike u ova tri dana i neki trnci u glavi,i kao da imam od njega neka čudna uvjerenja(slično kao u shizofreniji)...I haluciniram u snovima,snovi su mi užasno realni a nikad mi se to prije nije događalo...mene je strah popit sutra seroxat opet ja mislim da on mene izluduje u glavi....da li se to kome dogodilo,jesu li to samo nuspojave i da li će prestati ili ga moram prestati pit pod hitno?

blacx
05.04.2012., 11:26
Ljudi molim vas hitno je,već tri dana pijem Seroxat 20mg pola tablete ujutro i prepisan mi je za depresiju i anksioznost ali ja imam osjećaj da sam još gore jer njega pijem,opet su mi došli napadi panike u ova tri dana i neki trnci u glavi,i kao da imam od njega neka čudna uvjerenja(slično kao u shizofreniji)...I haluciniram u snovima,snovi su mi užasno realni a nikad mi se to prije nije događalo...mene je strah popit sutra seroxat opet ja mislim da on mene izluduje u glavi....da li se to kome dogodilo,jesu li to samo nuspojave i da li će prestati ili ga moram prestati pit pod hitno?

To su samo pocetne nuspojave i trebale bi prestati kad se organizam navikne na lijek. Obicno se na pocetku terapije AD-om ordinira i neki anksiolitik da bi se lakse podnijele nuspojave. Ako su nuspojave toliko intezivne da ometaju normalo funkcioniranje, treba se obratiti svom lijecniku.

metropolitan
05.04.2012., 11:45

Joj iste sam ja imala probleme sa seroxatom i zato sam ga i ostavila. Inace, seroxat je AD sa najvisom stopom samoubojstava kao nuspojave. Ja nisam izdrzala, pa sam nasla svoj mir sa cipralexom. Ali to je samo moje licno iskustvo.

jasamja385
05.04.2012., 12:06
Evo malo moja iskustva sa Seroxatom. Uzimam ga već 2 godine i meni je stvarno pomogao... Od nuspojava je to što sam se udebljao (jedno 10tak kila) i ponekad imam čudne snove. Razlog zbog kojeg sam ga počeo uzimati je anksioznost koja je u potpunosti nestala. Po meni, čak malo i previše... :)

LalaLand.
06.04.2012., 16:30
Evo baš čitam i meni također seroxat izaziva ove nuspojave,i sad me strah i debljanja,dođe mi da ga prestanem pit

Wandering Star
22.05.2012., 22:42
Želim s vama podijeliti svoja pozitivna iskustva s ovim lijekom!

Počela sam najprije s kombinacijom xanax i seroxat da bih nakon 1 mjesec ostala samo na seroxatu. Sad sam na terapiji 4. mjesec. Taj je lijek promijenio moj život na bolje jer dobila sam puno energije dok sam prije stalno bila pospana i nisam ništa mogla napraviti kako spada. Ali, ono najbitnije što se mora napomenuti, sve je to samo u našim glavama i zato nikome ovaj lijek neće pomoći ako si ne promijenite stav o životu i općenito ako ne steknete pozitivniji pogled.
Suočila sam se sa svojim strahovima i pobijedila i onaj najgori koji većinu muči, strah od smrti. Nije svaki dan bajno, ali počela sam voditi aktivniji i zdraviji život, više se kretati, družiti s ljudima, svi mi kažu da zračim pozitivom. Što se tiče nuspojava, smatram da većina samo umisli to od vlastitog straha. Dakle, većina piše da im se spava od lijeka dok ja imam i višak energije i čak manje spavam nego prije, ali mi ne fali. Što se tiče seksualne disfunkcije, također smatram da nije isto kod svih, tako da nemojte se plašiti. Ja sam čak nakon tog lijeka postala sebi privlačnija i osjećam se bolje u vlastitom tijelu, ali naravno nije lijek zaslužan nego sam počela vježbati. Također - debljanje? ne znam kako to može biti nuspojava, ja sam čak smršavjela 4 kg, sve je samo stvar volje.

Dakle, toplo preporučam ovaj lijek svima koji sumnjaju trebaju li ga uzimati ili ne jer ja sam bila veliki protivnik svih lijekova, ali mogu reći da nisam krenula uzimati ne znam gdje bih danas bila. Uspjela sam razbistriti glavu i krenuti dalje u život jača i spremna na nove teškoće. Ne bojim se ni skidanja sa lijeka, a nakon mjesec dana slijedi taj period pa ću nadam se i tad podijeliti dobra iskustva.
Vjerujte mi čim promijenite razmišljanje sve će se oko vas promijeniti na bolje :top:
Nekad je samo potreban poticaj i ovaj lijek je meni baš to bio, odskočna daska za hrabro koračanje dalje!

angeloti
08.08.2012., 07:59
Napokon da i ja skupih hrabrosti da krenem sa uzimanjem AD.
Valjda cu prezivjet...
Imam agorafobiju sa panicnim napadajima, uzas, onaj tko to nije prozivio ne zna koji strasan osjecaj. Najgore mi je kada moram voziti auto izvan svoga grada, onda obavezno imam napad. Uz seroxat psihicka mi dala i normabel, i to jos prije dva mjeseca ali od straha kako ce seroxat i negativno djelovat nisam ga uzimao.
Dosta mi je strahova i zatvaranja u kucu, zelim ponovno zivjeti, pa makar morao piti 10 tableta... samo da me ne pretvore u zombija nego da se izlijecim.

Znaci: DAN PRVI - prezivljen, nikakvi problemi osim male doze straha i nervoze, ali to je kod mene uobicajeno kada je nesto novo u pitanju ili promjena nekog stanja, kao sto je sad ovo novi lijek.
Pocetak pola tablete od 10 mg i normabel 5 mg.

E sad, tko je pio seroxat neka mi kaze kako i kada zaista pocne djelovat, i najvaznije, postanemo li ponovno "normalni"?

Bubica30
08.08.2012., 12:11
Ja sam na seroxatu vec 8 godina....
Isto pp i anksioznost...
Vec nakon 2 tjedna ces osjecat ogromno poboljsanje....
Neces virovati kako tako drugacije mozes sve dozivljavati....uistinu

angeloti
08.08.2012., 12:25
Ma eto vidiš da je sve ispalo dobro :top:

Da, zar nije neobično odjednom imati sasvim obične, svakidašnje misli od onih prisilnih, strahova, crnih misli itd. Ja sam dulje vrijeme time bila zbunjena, odjednom nisam znala o čemu novom da mislim. :D Čak su mi počele faliti one sve gluposti koje su mi prolazile glavom. Ali brzo se čovjek navikne na novo stanje i osjeti se kao preporođen, kao da se mozak osvježi i odmori. I odjednom se ima više snage, a i koncentracija je bolja, izoštrenija. Eto vidiš, i liniju si dotjerala. Bravo ti! :)

Dvojba, tebi je sad ok? izlijecena?

angeloti
08.08.2012., 12:30
Ja sam na seroxatu vec 8 godina....
Isto pp i anksioznost...
Vec nakon 2 tjedna ces osjecat ogromno poboljsanje....
Neces virovati kako tako drugacije mozes sve dozivljavati....uistinu

hvala ti na podrsci, potrebna mi je :)

ali ne znam ni sam sta mislim, citam razne postove i netko se vrati u normalu netko jos vise popi...
nisam neki idiot, obitelj, dvije krasne kcerkice, odgovoran i dobro placen posao ali me ti napadi panike ogranicavaju u svemu.
cak sam i napravio bazen doma da ne moram putovati na more.
zivot sam podredio tim strahovima od napada, zbog cega najvise moja obitelj ispasta jer se meni nikuda ne ide... samo doma i doma

Bubica30
08.08.2012., 13:03
hvala ti na podrsci, potrebna mi je :)

ali ne znam ni sam sta mislim, citam razne postove i netko se vrati u normalu netko jos vise popi...
nisam neki idiot, obitelj, dvije krasne kcerkice, odgovoran i dobro placen posao ali me ti napadi panike ogranicavaju u svemu.
cak sam i napravio bazen doma da ne moram putovati na more.
zivot sam podredio tim strahovima od napada, zbog cega najvise moja obitelj ispasta jer se meni nikuda ne ide... samo doma i doma

sve znam..i ja sam udata...i imam sina...tako da...znam sve...

Pomoci ce ti, ne boj se tableta.....

Joj kad se sitim, ja nisam mogla normalno izici van, odmah strahovi, gusenje....skoro kao infarkt,..

A sad, jave se koji put, ali jako blagi...
Isuse sto nam psiha moze da napravi to nijedan muskarac ne moze.....:503:

angeloti
08.08.2012., 18:13
sve znam..i ja sam udata...i imam sina...tako da...znam sve...

Pomoci ce ti, ne boj se tableta.....

Joj kad se sitim, ja nisam mogla normalno izici van, odmah strahovi, gusenje....skoro kao infarkt,..

A sad, jave se koji put, ali jako blagi...
Isuse sto nam psiha moze da napravi to nijedan muskarac ne moze.....:503:

meni nije problem izaci iz kuce, otici do grada... ali ako odem nekuda dalje, strava, napetost, strah, samo zelim ici doma... valjda zbog normabela nemam one strasne fizicke reakcije: lupanje srca, skoci tlak... ali su psihicke u dobroj mjeri prisutne, kao da ne mogu normalno razmisljati, kao da mi se svijest "suzi"... ne pomaze ni misliti na nesto lijepo, cak ni na svoje kceri koje obozavam...

Sandee
28.08.2012., 23:33
Rijec je o clanu moje obitelji, mentalno blaze zaostaloj osobi s jos nekoliko dijagnoza (epilepsija i sl.). Jednom godisnje ide na razgovor s psihijatrom, i kad je bila nedavno, njezina majka (skrbnik) je spomenula da je u posljednje vrijeme dosta razdrazljiva i svadljiva (iako je po meni takva oduvijek, to je vise crta njenog karaktera). Nakon kratkog i povrsnog razgovora, psihijatar je zakljucio da se doima malo 'tugaljivom' (a zapravo je dosta suzdrzana u socijalnim kontaktima) i prepisao Seroxat.
Obzirom na specificnost njenog stanja i cinjenicu da je taj psihijatar zapravo uopce ne poznaje, je li ovo olako prepisivanje AD-a?
Ne bih htjela da joj se daje nekakva 'happy pill' da je se, eto, malo 'razveseli' jer ionako vec ima dosta problema zbog svih terapija na kojima vec jest, ali ipak koliko-toliko funkcionira, a bojimo se da je ovo ne vrati korak natrag obzirom na osnovno stanje (retardacija).
Sto napraviti?

rejoflajt
29.08.2012., 12:52
zapravo je dosta suzdrzana u socijalnim kontaktima
čula od svoje šrinke da je seroxat dobar pri socijalnoj fobiji...potražite drugo mišljenje

on je paroksetin i u wiki piše:" Paroxetine is used to treat major depression, obsessive-compulsive disorder, panic disorder, social anxiety, posttraumatic stress disorder and generalized anxiety disorder"...

http://en.wikipedia.org/wiki/Paroxetine

Lola 27
29.08.2012., 14:11
Meni je psihićka propisala Seroxtat prije par mjeseci ,kao dodatak Vairi koja me je uspavljivala ali jako i još jače bacaala u depru.Taj Seroxtat još stoji u ladici,dirnula ga nisam.

Bubica30
04.09.2012., 12:49
Evo danas drugi dan od smanjenja doze seroxata sa 10 mg, koje sam piola svakodnevno, sad pijem svako drugi dan po 10mg...

Osjecam se cudno, glava me boli, muka mi u zelucu, ruke mi se lagano treskaju..
Radim (a nisam sva svoja)

Pokusacu......
Sto mislite da popijem helex, hoce mi umiriti nuspojave bar malo..

rejoflajt
04.09.2012., 12:57
Evo danas drugi dan od smanjenja doze seroxata sa 10 mg, koje sam piola svakodnevno, sad pijem svako drugi dan po 10mg...

Osjecam se cudno, glava me boli, muka mi u zelucu, ruke mi se lagano treskaju..
Radim (a nisam sva svoja)

Pokusacu......
Sto mislite da popijem helex, hoce mi umiriti nuspojave bar malo..

trebao bi

zara01
04.09.2012., 13:41
Ja danas pijem seroxat 7.dan prvih 5 dana pola tablete jučer i danas cijelu.Uz njega sam dobila eglonyl.Ali ja imam tako strašne mučnine da ne znam šta da radim....Psihićka tvrdi da je do mog anksioznog stanja a ne lijeka.Danas ni na posao nisam mogla.Cijei dan sam u stanju prespavati.

Martian7
04.09.2012., 23:28
Ja danas pijem seroxat 7.dan prvih 5 dana pola tablete jučer i danas cijelu.Uz njega sam dobila eglonyl.Ali ja imam tako strašne mučnine da ne znam šta da radim....Psihićka tvrdi da je do mog anksioznog stanja a ne lijeka.Danas ni na posao nisam mogla.Cijei dan sam u stanju prespavati.
Psihićka sere kvake. I ja sam imala mučnine (i bila strašno pospana) od cijele tablete Seroxata, a nisam ga pila zbog anksioznosti. Pa sam onda odlučila ostati na pola tablete. Moja je psihićka tvrdila da je to subklinička (dakle nedovoljna) doza. Međutim, pokazalo se da je meni to bilo sasvim dovoljno. I nije baš bila osobito upućena u nuspojave. No izvrsna je psihoterapeutica, pa sam joj za ovo progledala kroz prste. :)
Da se razumijemo, ne sugeriram tebi da ostaneš na samo pola tablete, odustaneš od Seroxata ili da ne slušaš psihićku. Samo iznosim svoja iskustva.

zara01
05.09.2012., 10:44
E i ja sam pospana doslovno ne mogu držati oči otvorene.....

Martian7
05.09.2012., 13:28
E i ja sam pospana doslovno ne mogu držati oči otvorene.....
Taj sam problem riješila tako što ga pijem navečer jer je poželjno da budem pospana noću a ne danju.

zara01
05.09.2012., 14:47
Ja sam jučer i danas prespavala cijelu noć i gotovo cijeli dan s kratkim pauzama,ne znam uopće što da radim.Psihiću idem privatno,slovi za dobru psihićku inače.Ali ja trenutno ne funkcioniram,sad dal je od seroxata....ne znam od čega drugoga....ili ovog drugog lijeka....

Martian7
06.09.2012., 00:08
Ja sam jučer i danas prespavala cijelu noć i gotovo cijeli dan s kratkim pauzama,ne znam uopće što da radim.Psihiću idem privatno,slovi za dobru psihićku inače.Ali ja trenutno ne funkcioniram,sad dal je od seroxata....ne znam od čega drugoga....ili ovog drugog lijeka....
Prema mojim iskustvima, lako moguće da ti je od Seroxata. Reci psihićki da su i drugi imali takve nuspojave od Seroxata, vidi s njom da li da još neko vrijeme ostaneš na pola tablete. Ovaj drugi (Eglonil) nisam nikada pila, pa ne znam kakve su mu nuspojave ni kako djeluje u kombinaciji sa Seroxatom.

AmraMerry
12.05.2013., 22:47
Zanima me je li imao neko iskustva sa ovim lijekom a da ih je koristio zbog straha u zatvorenom prostoru i paranoje, straha od mraka ?
Pocela sam ih uzimati treci dan i osjecam da mi je glava preteska i cudan osjecaj imam. Zanima me da li ce one zbilja pomoci ili ih mozda bez veze uzimam iako mi ih je ljecnik propisao? Imam neki strah i ne smijem sama biti u kuci pa ih zato uzimam. Malo me i strah od nuspojava za dalji period a izgleda da su mi jedni izlaz, pa vas molim ako je neko imao slican slucaj a da su mu pomogle neka mi se javi. Hvala

Maćuhicaa
17.05.2013., 10:17
Pozz svima

Ja također pijem seroxat. Svjesna sam nuspojava i znam da su grozne, jer sam ga pila prije nekih godinu dana pa prestala,al sam opet počela piti evo već mjesec dana, jednostavno ne mogu bez njih jer imam socijalnu fobiju.

Najgore od svega mi je ova pospanost, umor, mučnina, grozno, al sve se nadam da će proć.

Pije li još netko seroxat zbog socijalne fobije? :(

majstorica
05.06.2013., 11:04
ja pijem oko 5 godina seroxat zbog anksioznosti pola tablete ... ta mi mjera najviše odgovara, funkcioniram i nemam nuspojave... ali sve je to individualno...

Maćuhicaa
07.06.2013., 15:19
ja pijem oko 5 godina seroxat zbog anksioznosti pola tablete ... ta mi mjera najviše odgovara, funkcioniram i nemam nuspojave... ali sve je to individualno...

...čudno mi je da 5god piješ samo pola tablete jer koliko sam primjetila org.se navikne na njih pa traži još, ja sam stalno morala povećavati dozu da bi djelovalo...

majstorica
13.06.2013., 13:52
u tih 5 god. sam na početku bila na jednoj tab. , pa onda na pola pa sam morala na jednu se vratiti , pa pola.. onda mi je rekla pola od pola, to nije funkcioniralo i sad sam preko 2 god na pola i to funkcionira...kak sam već rekla, sve je to individualno...

coki27
30.06.2013., 20:42
Zanima me je li imao neko iskustva sa ovim lijekom a da ih je koristio zbog straha u zatvorenom prostoru i paranoje, straha od mraka ?
Pocela sam ih uzimati treci dan i osjecam da mi je glava preteska i cudan osjecaj imam. Zanima me da li ce one zbilja pomoci ili ih mozda bez veze uzimam iako mi ih je ljecnik propisao? Imam neki strah i ne smijem sama biti u kuci pa ih zato uzimam. Malo me i strah od nuspojava za dalji period a izgleda da su mi jedni izlaz, pa vas molim ako je neko imao slican slucaj a da su mu pomogle neka mi se javi. Hvala

Nuspojave su normalne prvih mjesec dana. Mene je prala hiperaktivnost i nesanica, ali kasnije mi "promijenio" život iz temelja. Depresija i socijalna fobija su postale prošlost.

Ali, (uvijek prokleti "ali") taj osjećaj "promjene" je lažan. To je droga koja te pretvori u nešto što ti zapravo nisi. Nešto slično stanju blage alkoholiziranosti. Daje ti taj neki lažan osjećaj ispunjenosti života, ali kada sad racionalno pogledam i analiziram u retrospektivi zadnjih godinu od kada ih pijem, vidim da se zapravo ništa specijalno nije promijenilo. Čak štoviše, pod njim sam činio poprilične gluposti zbog kojih mi je sad žao.

I na kraju najgore od svega. Skidanje sa seroxata je PAKAO za tijelo. Drma te struja po cijele dane, glava ti se trese gotovo konstantno, kordinacija ti je ko u trogodišnjaka, par sati dnevno spavanja praćenih noćnim morama i bez tableta za smirenje gotovo da ne možeš ni uspjet. Ja se skidam već dva tjedna i to uz SAMO 3/4 doze koje sam uzimao i ne vidim opće kraja tom paklu.

Preporuka: ako se već odlučiš za antidepresive bježi od seroxata.

Hrabri 19
02.07.2013., 11:26
Nuspojave su normalne prvih mjesec dana. Mene je prala hiperaktivnost i nesanica, ali kasnije mi "promijenio" život iz temelja. Depresija i socijalna fobija su postale prošlost.

Ista stvar kod mene :Pivo:

Ali, (uvijek prokleti "ali") taj osjećaj "promjene" je lažan.
Meni je bio osjećaj promjene "stvaran" :ne zna:

To je "droga" koja te pretvori u nešto što ti zapravo nisi.
Nije istina , ona ti daje uvid u ono što zaista jesi i možeš posteći i bez njih.
Tako da je stanje na "njima" puno bliže ISTINI , nego stanje depresivnosti i crnih misli.

Nešto slično stanju blage alkoholiziranosti. Daje ti taj neki lažan osjećaj ispunjenosti života.

Alkoholoziranost ??:confused:
Možda ti je doza bila prevelika :D.
Meni je bilo bas supornotno alkoholiziranost , bistar um.
Ispunjenost života? Ne. Ali pomoć ka ispunjenosti DA.

ali kada sad racionalno pogledam i analiziram u retrospektivi zadnjih godinu od kada ih pijem, vidim da se zapravo ništa specijalno nije promijenilo
To je do tebe :ne zna:

I na kraju najgore od svega. Skidanje sa seroxata je PAKAO za tijelo. Drma te struja po cijele dane, glava ti se trese gotovo konstantno, kordinacija ti je ko u trogodišnjaka, par sati dnevno spavanja praćenih noćnim morama i bez tableta za smirenje gotovo da ne možeš ni uspjet. Ja se skidam već dva tjedna i to uz SAMO 3/4 doze koje sam uzimao i ne vidim opće kraja tom paklu.

Moj primjer:
Bio na AD-u 2 i pol godine. Skinuo se u mjesec dana.
"Elektrošokove" imao , rekao bi 2tjedna, stim da je iz dana u dan bilo sve manje i manje (s tim da oni nisu ništa strašno).
Mirna san (Ni noćne more, ni teblete za smirenje).
Kordinacija sasvim u redu.
Bilo je izazovno , ali daleko od PAKLA.

Preporuka: ako se već odlučiš za antidepresive bježi od seroxata.
Ako su neizbježni dio terapije , itekako ih preporučam.
AD bez PT ili neke druge metode teško da će ostvarit puni potencijal i promjeniti osobu trajno na bolje.

Hrabri 19
02.07.2013., 11:51
Vlastita promišljanja o praksi propisivanje AD-a i AD-u
++----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------++

1. Problem sa AD-om bar u mom slučaju. Je taj što se čovjek (previše) oslanja na njih. I kada prestane s njima, misli se o njima :D (a to je misaona , čitaj psihička ovisnost, za koju terapeuti tvrde da nepostoji :D :D)

2. Izuzev slučajeva teže Depresije. OSTAVITI ANTIDEPRESIVE KAO ZADNJU OPCIJU. Tragedija je kako naši psihijatri propisuju neetično i neprofeseionalno antiderepresive , bez da su prozborili 2.suvisle rečenice sa pacijentom.
Bio sam kod 4 različita pisihijatra i svima je odmah AD na pameti. Niti jedan nije bio koji je rekao , cekaj cekaj ajmo probat prvo bez , bilo KBT , psihoanaliza.

Bez neke inicijative pacijenata , sumnajm da ce se to okrenuti.
AD je riješenje na kraći rok (1-5godina) , dok te dugoročno ostavlja bolesnim.
Meni niti su riješili Soc.fobiju ,,, niti Prijevremnu ejakulaciju. Nebi to bilo tragično da me netko prije uzimanja upozorio i rekao : " DA ALI POSTOJI VELIKA ŠANSA DA ĆE TI SE STANJE NAKON NJIH VRATITI NA STARO, UKOLIKO NE UKLJULČIT DODATNE VIDOVE TERAPIJE".
Koji je bio odgovor : "MA SAAAAMO TI NJIH PIJ BIT CE TO DOBRO. "
Smatram AD korisnim lijekom ako je dobro vođen (profesionalno i etično vodstvo) , bez vodstva on ne da je beskoristan, nego je štetan i uzima dragocjeno vrijeme kojim se moglo pozabaviti oko uzroka bolesti.

On je nešto slično ovom:
Radite kuću na pijesku , nije bas stabilna ali sreće imate jaki cement(AD). Prijatelj vam savjetuje da napravite kuću na stijeni. Nije vam to baš zgodno jer to tlaka, kamen je teže oblikovati to iziskuje vrieme i napor. Idete lakšim putem , pouzdate se u cement ("bit će to dobro"). I tako nakon nekog vremena , se kuća ruši..... "Da sam je bar izgradio na stjeni" govorite si. Cemetn je koristan , da se sagrađena kuća sačuva , ali samo toliko da imamo gdje živjet, dok mi s druge strane gradimo čvrst temelj i novu snažno utemeljeno kuću koju ni oluje ni poplave neće srušiti.

Stoga je zaključak : ZABRANITI PRAKSU LIJEČNIKA DA PREPISUJU AD BEZ PSIHOTERAPIJE !!!
AKO PIJEŠ AD, IDEŠ I NA PSIHOTERAPIJU I TOČKA. U suprotnom rade ZLOČIN, i DUGOROČNO UNIŠTAVAJU LJUDE !

p.s. Ekonomski gledano , ljudski život nije oskudan resurs (ima ga svatko), za razliku od novca. Geslo : ma jebeš ljude bitno da mi zarađujemo (farmaceutsek korp.)
Vizija: Stalni ekonomski rast i zadržanje vodeće pozicije na farmac.tržištu.
Misija : Stvoriti što širu paletu korisnika našeg proizvoda (AD) i uvjeriti ih da se bez njih nemože. (nove F-dijagnoze i liječenje već u tinekđerskoj dobi)
Strategija : Kako postići ciljeve? Psihijatri primarno AD orjenitrani (treba ih motivirati).
Računica: Tržište HRV: 100 000 pacijenta , recimo da smo doživtno na njima (90 posto će biti). Recimo da je 1kutija mjesecno (Seroxat je 75kn ako se ne varam ,,, uzmimo da je 100kn)doživotna terapija 40godina. Prihod ni više ni manje od : 4 320 000 000 kuna,, godišnja razina 108 000 000kuna.
Ako uzmemo varijablu da je društvo iskrivljenih vrijednosti gdje je PROFIT ispred ČOVJEKA nemoj te se začudit kad vas AD ostavi bolesnije nego što ste bili prije njih.
LP

Bluzara stari
02.07.2013., 12:29
Vlastita promišljanja o praksi propisivanje AD-a i AD-u

Ukratko,ne !
AD ne izazivaju ovisnost nikakve vrste.Izazivaju kratkoročno sustezanje.O tome se već pričalo,bezze ponavljati svakih par dana.Ista priča i sa AP-ima.
O psihičkoj ovisnosti nema govora.
Imaš dosta nepovjerljiv i loš pristup nečemu za koje nemaš pokriće,osim svog subjektivnog mišljenja.
No,zato tema i postoji,da se čuju različita mišljenja bez obzira koju težinu nose.
Da,najbolji rezultati se postižu sa kombiniranim terapijama(individualna,grupne,radno-okupacione i slično).To je stara poznata činjenica,ne treba je naglašavati kao da je otkriveno prije mjesec dana.
AD-ovi baš pomažu kod lakših oblika depresije,problem je dijagnoza.Često bude ili nepravilna ili nepotpuna.
Kod težih oblika depresije nisu više samo AD-ovi u pitanju nego nešto puno dublje(i AP-ovi,antiepileptici itd.)
Stvari se,ali baš nikada ne vraćaju na staro,postoji određeni rizici za regresiju bolesti ali to nije vraćanje na staro.
Oduzimaš nepotrebno nadu mnogima koji se liječe.
AD nikad nije beskoristan,čak i u slučajevima kada liječnik pogriješi pri određivanju doze.Uvijek postoji prilika za razgovor sa bilo kojim liječnikom a s time i za promjenu doze određenog lijeka.
Problem je što ljudi piju a ne znaju,ne čitaju,nema osnovne edukacije niti uopće razmišljaju.
Dosuše,neki su u takvom stanju da i ne mogu razmišljati..ali to je neki drugi problem.
Ekonomija nema veze s tobom,ako ti je cilj učiniti sebi život lakšim.
Marginalni razlozi postoje i uvijek će postojati ali to nema nikakve direktne veze sa određenim pacijentom.
U nekim slučajevima se prepisuju lijekovi koji možda ne odgovaraju bolesnim stanjima,forsiraju se određeni lijekovi radi koje kakvih bonusa i sličnog ali toga je sve manje.
Vizija,misija i strategija više govori o tebi nego o nekakvim ''zemaljskim''problemima.
Shvati da čovjeka određuje i oblikuje njegova riječ,misao.
Tako i tebe.
Kada je čovjek bolestan(a to si i ti)onda ga ne zanima koliko će država zaraditi ni ''igre ispod stola'' nego osnovno i prvo-njegovo zdravlje.
Sve ostalo,koje je kod tebe prešlo u primaran problem samo otežava oporavak.Otežava i psihijatrima pristup bolesti,što je kod tebe očiti problem,inače ih ne bi mijenjao kao čarape.
Razmisli koliko je''znati sve''važnije od zdravlja.

Hrabri 19
02.07.2013., 13:29
Ukratko,ne !
[QUOTE]AD ne izazivaju ovisnost nikakve vrste.Izazivaju kratkoročno sustezanje.O tome se već pričalo,bezze ponavljati svakih par dana.Ista priča i sa AP-ima.
O psihičkoj ovisnosti nema govora.

Ovo nije istina!:durica
Odkad sam se skinu 5000 puta sam pomislio na njih i da se vratim , ali što sam ustrajniji manje i manje me imaju u šaci. Zar to nije ovisnost???
Molim te. Koliko ljude se vrate na njih? Imaš taj podatak?

Imaš dosta nepovjerljiv i loš pristup nečemu za koje nemaš pokriće,osim svog subjektivnog mišljenja.
Ti imaš pokriće ? Izvoli slušam

No,zato tema i postoji,da se čuju različita mišljenja bez obzira koju težinu nose.
Naravno.

Da,najbolji rezultati se postižu sa kombiniranim terapijama(individualna,grupne,radno-okupacione i slično).To je stara poznata činjenica,ne treba je naglašavati kao da je otkriveno prije mjesec dana.
"Najbolji rezultati se postižu" ovo je jedna trgovačka fraza u kojoj dobiješ dojam da se i na (samostalnom) AD-u postižu "dobri" rezultati.
Točnija izjava bi bila:
Veča šansa "ozdravljenju" je uz kombiniranu terapiju. "Samostalni AD"tu šansu iznimno smanjuje. Možemo ga nazvati SAD, fora je , stoji mu (brzo , odmah SAD, a i SAD najveci potorošaš AD -a) :D .

AD-ovi baš pomažu kod lakših oblika depresije,problem je dijagnoza.Često bude ili nepravilna ili nepotpuna.
Stvarno ? :D
Koje je procedura davanja dijagnoze : 15minutna prica sa psihijatrom nakon koje ti prosise AD. To mene smeta!

Stvari se,ali baš nikada ne vraćaju na staro,postoji određeni rizici za regresiju bolesti ali to nije vraćanje na staro.

Šta ti čovječe lupetaš :D
Ovo je izjava godine.
Jesi sada pod utjecajem AD kad pišeš ovo? I odma kontra pitanje ? Kako znas da se nece vratiti na staro?
U mom primjeru se vratilo s kamatom. Takoda ti izjava ne stoji!

Oduzimaš nepotrebno nadu mnogima koji se liječe.
Nadu za ŠTA??? Ozdravljenjem putem AD? Možda se i mali postotak "izlječi" SAD-om ali rekao sam (al me ocito ne slušaš) da je AD koristan lijek samo uz pravo vodstvo. Kod nas je to "vodstvo" nikakvo , sukladnom tome i dugoročna korist od AD-a (govorim na populacije skromijeg prihoda/većinu). A što se tiče "izlječenja",, na AD se nebi smjelo gledati kao na "izlječenje" , nego kao pomoć ka izlječenju , koje je gurnuto AD-om , ali ne i uzrokovano.

AD nikad nije beskoristan,čak i u slučajevima kada liječnik pogriješi pri određivanju doze.Uvijek postoji prilika za razgovor sa bilo kojim liječnikom a s time i za promjenu doze određenog lijeka.

Jesi ti psihijatara? tako moj "bivši" priča :D.

Problem je što ljudi piju a ne znaju,ne čitaju,nema osnovne edukacije niti uopće razmišljaju.
Dosuše,neki su u takvom stanju da i ne mogu razmišljati..ali to je neki drugi problem.

Ljudi nešto piju , a neznaju šta piju. Zar nije psihijatar taj koji bi trebao biti voditelj i učitelj.

Ekonomija nema veze s tobom,ako ti je cilj učiniti sebi život lakšim. Slažem se.

U nekim slučajevima se prepisuju lijekovi koji možda ne odgovaraju bolesnim stanjima,forsiraju se određeni lijekovi radi koje kakvih bonusa i sličnog ali toga je sve manje.
Drago mi je da si potvrdio da to postoji :)

Vizija,misija i strategija više govori o tebi nego o nekakvim ''zemaljskim''problemima.

Govore o trenutnom okuženju u kojem nastaju takvi lijekovi , i o velikoj mogućnosti zloupotrebe lijekova na štetu pacijenta.
Shvati da čovjeka određuje i oblikuje njegova riječ,misao.
Tako i tebe.
Jasno

Kada je čovjek bolestan(a to si i ti)
haahahah :D
A šta je s tobom? jesi ti još bolestan? :)

Sve ostalo,koje je kod tebe prešlo u primaran problem samo otežava oporavak.Otežava i psihijatrima pristup bolesti,što je kod tebe očiti problem,inače ih ne bi mijenjao kao čarape.
Razmisli koliko je''znati sve''važnije od zdravlja.

Čemu ova jeftina analiza?
Zar je teško priznat da me neznaš i da neznaš apsolutno ništa o meni , i da nemaš dovoljno podataka da daješ ikakve zaključke. Al evo te već si me proglasio bolesnim i vratio bi me na terapiju , klasična psihijatrijska analiza :ne zna:
Pametnom dosta.

poz ;)

coki27
02.07.2013., 20:52
Meni je bio osjećaj promjene "stvaran" :ne zna:

Nisam ni rekao da nije bio stvaran, nego lažan. Ta stvarnost nisam ja. Dobro se sjećam svoje "stvarnosti" prije nego što sam pao u depresiju i ona je dijametralno suprotna "stvarnosti" pod seroxatom.

Alkoholoziranost ??:confused:
Možda ti je doza bila prevelika :D.
Meni je bilo bas supornotno alkoholiziranost , bistar um.

Doza je bila 20mg. Alkohol i droge stvore samo iluziju bistrog uma :D

Po meni jedini razlog zašto te lijekovi izvuku iz depresije je upravo to što pod njima zaboraviš na probleme (poglupiš), a depresiju ustvari izliječi samo vrijeme.

Moj primjer:
Bio na AD-u 2 i pol godine. Skinuo se u mjesec dana.
"Elektrošokove" imao , rekao bi 2tjedna, stim da je iz dana u dan bilo sve manje i manje (s tim da oni nisu ništa strašno).
Mirna san (Ni noćne more, ni teblete za smirenje).
Kordinacija sasvim u redu.
Bilo je izazovno , ali daleko od PAKLA.

Ovo je individualno.

Inače nema smisla ulaziti u ovakve vrste diskusije zato što je najbitnije da svatko napiše svoje iskustvo sa lijekovima i pruži što više informacija zainteresiranima kako bi se mogli što bolje savjetovati sa psihijatrom.

Evo npr. da sam znao za muke oko skidanja sa seroxata vjerovatno bi uzimao nešto drugo. Meni moja doktorica nije ni spomenula taj problem, a znala je za to. Cura mi se skinula sa zolofta bez ikakvih smetnji.

Bluzara stari
02.07.2013., 21:55
haahahah :D
A šta je s tobom? jesi ti još bolestan? :)

Čemu ova jeftina analiza?
Zar je teško priznat da me neznaš i da neznaš apsolutno ništa o meni , i da nemaš dovoljno podataka da daješ ikakve zaključke. Al evo te već si me proglasio bolesnim i vratio bi me na terapiju , klasična psihijatrijska analiza :ne zna:
Pametnom dosta.

Ima tema negdje kako ljudi pišu sve i svašta jer misle da znaju.Znanje nije vrećica stvari iz Konzuma.
Ja sam još bolestan naravno.Nikada neću ni ozdraviti niti mi je to cilj.
Ali...stvari se mogu zaliječiti s obzirom na uzroke bolesti.
Najbolje su analize baš jeftine.
Ako ti misliš da te ne znam,ok...ti ostaješ živjeti u tom uvjerenju.Ja ne moram dokazivati ništa.
Na kraju krajeva je tema Seroxat.
Da,dao si dovoljno osnovnih podataka i mogu ti slobodno reći(nisam dvoumio ni sekunde)da nisi ni blizu ozdravljenja.
Sve u vezi mog lupanja..nisam ja ništa izmislio,sve već negdje piše.
U vezi ovisnosti-sustezanja,daj malo pročitaj kako koji lijek djeluje(sve sam ja to više manje isprobao u zadnjih 20-tak godina)pa preispitaj svoj stav.

Mali Ze
28.08.2013., 01:22
zdravo svima ja sam ovde izgleda jedini beogradjanin ali nadam se da cete me primiti eto ja se lecim dosta dugo od narkomanije i alkoholizma pa sutra idem u zavod za bolesti zavisnosti i hocu da mi prepise umesto haldola xalola i mendilexa
seroxat xalol mendilex sanval i to bi bilo to strasno sam umoran al ajde red je
zivim sa bratom i ocem ponovo sam poceo da uzimam alkohol znam dosta stvari o ovim lekovima i upucen sam u slozenost bolesti koju imam a imam depresiju i borderline.nadam se da cem i seroxat pomoci ranije sam ga pio trzicu joj od 20 mg da mi prepise.:503:pa cu vam javiti sutra sta i kako sam uradio i trudicu se da budem sto vise od koristi vasem forumu .

TOLIKO OD MENE POZDRAVLJA VAS MALI ZE. ;)
BIO SAM NEKIH 4 GODINE NA FORUMU DEPRESIJA ORG.FORUM INACE VOLIM DOBRE FILMOVE DOBRU MUZIKU I DRAGO MI JE DA SAM NASAO VAS POSTO JE NA NASIM SAJTOVIMA GOTOVO NEMOGUCE PRISTUPITI MNOGO SU GA ISKOMPLIKOVALI.
NADAM SE DA NECU BITI DISKIRIMISAN IPAK SMO SVI MI KOLKO TOLKO BOLESNI. U ZDRAVLJE!!!!!LAKA VAM NOC

zvjezdana42
27.10.2013., 12:25
Molim za info kaj radit. Psihić mi dao Seroxat 20mg/dan ujutro a drugi psihić Haleu 50mg/dan ujutro. Kaj je bolje? Kakve su to razlike uopće ako netko zna?

Bluzara stari
27.10.2013., 15:09
Molim za info kaj radit. Psihić mi dao Seroxat 20mg/dan ujutro a drugi psihić Haleu 50mg/dan ujutro. Kaj je bolje? Kakve su to razlike uopće ako netko zna?

Praktično razlike nema.Različit je sastav lijekova(paroksetin-sertralin).
Rade na proncipu ponovne pohrane serotonina i to po iskustvima dosta uspješno.Piju se ujutro jer drže koncentraciju serotonina cijeli dan.
Inače lijekovi iz skupine paroksetina(Asentra,Luxeta,Seroxat i drugi) se mogu miješati sa raznim anksioliticima i to im je u neku ruku specifičnost.
Sertralin,sastavni dio nekih lijekova(Zoloft,Halea...)spada u AD-e općeg djelovanja.Običnim riječima,raznovrsniji je.
No,koji god da uzimaš ako se uzima pravilno je dobar.

zvjezdana42
27.10.2013., 17:03
Hvala na odgovoru! Jel možda ima neka razlika po toj jačini- 20 ili 50mg- jel to duplo jači? Nekako bi radije pila slabiji pa ako nebu dobro onda na jače nego odmah jači lijek. Jel ispravno razmišljam?:confused:

Bluzara stari
27.10.2013., 18:30
Hvala na odgovoru! Jel možda ima neka razlika po toj jačini- 20 ili 50mg- jel to duplo jači? Nekako bi radije pila slabiji pa ako nebu dobro onda na jače nego odmah jači lijek. Jel ispravno razmišljam?:confused:

Misliš li na isti lijek ili govoriš još uvijek o dva lijeka ?:confused:
Ako misliš na isti onda si u pravu,50 mg je duplo(i još malo)veća doza.
Ako misliš na drugi lijek onda to nije referenca niti mjerilo jer ipak su različitog sastava i drugačije djeluju.
Piješ onako kako ti je prepisano.Ako se osjećaš loše ili imaš nuspojave(piše u uputama točno kakve)ili imaš neke nuspojave koje nisu zabilježene onda se javiš svom doktoru.A on će onda odlučiti da li mijenja terapiju ili je samo mora korigirati.

Antonio 999
31.01.2014., 12:05
Može li se skinuti sa seroxata postepenim smanjivanjem jutarnje doze na 10mg i uvođenjem calixte 7,5mg naveče ?

Bluzara stari
31.01.2014., 12:13
Može li se skinuti sa seroxata postepenim smanjivanjem jutarnje doze na 10mg i uvođenjem calixte 7,5mg naveče ?

Može.

wing
21.02.2014., 14:28
nakon nekoliko napadaja panike otišla sam doktorici i prepisala mi je seroxat.
nuspojave sam imala samo prva tri-četri dana. prvi dan mučnina i osjećaj suhih usta (mislala sam da će mi se želudac zaljepiti), drugi dan napadaj panike i sad sam se već malo smirila.
prvi tjedan sam ga pila 10mg, a sada pijem 20mg.... još nije počeo djelovat, dobro sam pa ćemo vidit...nadam se pozitivnom učinku :)))

sandgeorge
21.04.2014., 03:18
Plizz molim one koji su na ovome lijeku da mi kazu jel normalno da se osjecam kad popim ujutro jednu tabletu od 20 mg kao da sam na nekom losem speedu?
Zjenice su mi cijeli dan rasirene, malo sam hiperaktivna, malo mi je zlo, povracam, ne mogu pusiti jer mi se okrene zeludac (a ne mogu ni bez cigarete), ne mogu jesti jer mi je isto tako..uzas uglavnom
Jel to nestane kroz par dana? Pocela sam jucer s tom novom terapijom (ujutro jedan Seroxat od 20 mg i navecer jedan Xanax s postupnim otpustanjem..btw uopce me ne uspava kak su rekli da bi trebalo jer inace sam pila 20mg Sanvala da mogu zaspati), moram sutra na posao i moram biti normalna, a ne u ovakvom stanju...

Pokuša na pririodan naćin fitoterapiju u biljnu apoteku se informiraj umjesto tih sintetičkih ljekova .