PDA

View Full Version : Povećan limfni čvor / žlijezda / kvržica na vratu

stranice : [1] 2

Lolita
01.02.2003., 11:57
Ma imam jedan problem....na vratu, sa straznje strane, na mjestu gdje recimo prestaje kraljeznica i pocinje kosa imam jednu malu pomicnu kuglicu. I sta sad? Da umrem od straha ili ne? Mislim, nista me ne boli i to...ali isto mi nije svejedno. Mozda je cak od nekakve upale...neznam...
Imate kakvih iskustva s tim? Mozda je krivo drzanje....nakupina zlijezda....ma nemam pojma...

matilda
01.02.2003., 14:01
mozda je povecan limfni cvor?
pregledaj (prepipaj) vrat, pazuhe, prepone... ak ti ovaj pocne rasti, ili jos negdje imas kvrzica, odi doktoru, on ce ti dat uputnicu za hematologa. on bi ti trbao napraviti kompletnu krvnu sliku, leukogram...itd...a po potrebi i biopsiju kvrzice.
mozda nije nista (od upale ili aterom) ali bar ces bit na miru.
ja imam u preponama par sitnih kvrzica, al to je kod zena cesto zbod depiliranja.

Lolita
01.02.2003., 14:16
Hvala ti puno....ma ja se zabrinem za svaku glupost, ali bolje i to nego da olako uzimam neke stvari...
Probat cu jos saznat o cem se radi....

Hallon
01.02.2003., 16:05
Ajd nemoj se plašit. Naletila si na limfni čvor. Ne mora biti ni upaljen. Ako se upali onda bude povećan i prilično boli.... :top:

magic
02.02.2003., 17:30
Imam je i ja, s lijeve strane vrata...:) vec godinama :)

Najvjerovatnije nema mjesta panici, no svejedno bolje za tvoj mir je kontrola.

p.s. prvo provjeri zdravlje zubi! Jedan obichni panoranmski snimak uklonit ce mogucnost neke skrivene upale.

Lolita
02.02.2003., 18:19
Ljudi bas vam hvala! :)

Evo bas sam se sad sjetila kad je magic napisala da imam jedan zubic koji moooram popravit, bas na toj strani, ali nikad nisam mislila da to ima veze...
...inace uvijek cekam zadnji cas pa cu valjda i kod zubara ici kad bude kasno...:D

Cijela ta strana me sad malo pocela boljeti...imam osjecaj kao da sam ukocena....
...valjda ce bit sve ok....
;)

magic
02.02.2003., 18:53
Evo, vidish. Ma bit ce da ti to uzrokuje taj zub, to je prva stvar na koju ukazuju povecani limfhi chvorici, kao i probleme s grlom :)

U svakom sluchaju, razgovaraj s lijechnikom :)

Reebok
02.02.2003., 19:06
Hej... ja vec par godina imam jedan takav na ledjima, tocno na kraljeznici, 15ak cm od potiljka...

To bi moglo bit grlo (cigarete), a Magic?

magic
02.02.2003., 20:36
Ne. Obichno su uvecane one na podruchju vrata.

Ovo na kraljezhnici je tipichno mjesto za nastajanje ateroma, "masnih" nakupina. Bezopasne su, vremenom rastu, a uklanjaju se ukoliko se upale ili iz estetskih razloga.

Naravno, UVIJEK pokazhite lijechniku.

Reebok
02.02.2003., 20:41
magic kaže:
"masnih" nakupina.

Hebate, majka priroda izgleda nikad nije pogledala mene kad sam stao na vagu... nema masti ni za kokice ispech u meni :D

Ma, zajebancija samo, hvala Mag :)

magic
02.02.2003., 20:51
Zanimljivo, ali to nema veze s tjelesnom konstitucijom.

Reebok
02.02.2003., 20:58
Eh... kazu da psiha utjece na zdravlje...

Vjerojatno moje tijelo izbacuje zuch i gorcinu...

A nisi znala da sam stapic? 62kg, ja mislim

Lolita
02.02.2003., 21:37
Reebok kaže:

Deblji si od mene :D

A jel moguce da je ovo kakav limfni cvoric? Ili zila? Jel zila moze nabubrit, nateci, neznam...iskocit? Ta kvrzica je mekana, malo je sad kao otekla...ugodno mi je kad masiram to mjesto...jesam mozda istegla vrat ili nesto?
Da...bas bi mi sad prijala masaza...

Samantha
02.02.2003., 21:40
moja majka ima neku kvrzicu na ruci i licu,bila je kod doktora prije 2-3 dana,al nisu je htjeli pregledat....strajk

magic
03.02.2003., 06:30
Reebok kaže:

Deblji si od moga oca - on nema ni 60 ;) Odjecu kupuje u Benettonu 0-12 :rolleyes:

A vec je dvije takve kvrge operirao :eek:

Reebok
05.02.2003., 06:42
ni 60??? :confused:

Pas mater, to me potsjeca kad sam imo 19 godina :rolleyes: :D

Ali, bas vitko izgledam sa 62 kg... i 182 cm :eek: :D

Yossarian
14.09.2003., 13:32
Npr. kvržica na vratu...ako nije tumor što još može biti? Nekakva upala ili slično? Ako netko zna....Da li su to uopće limfni čvorovi ili kako se već zovu...

Hvala!

lahor
14.09.2003., 13:56
Yossarian kaže:
Npr. kvržica na vratu...ako nije tumor što još može biti? Nekakva upala ili slično? Ako netko zna....Da li su to uopće limfni čvorovi ili kako se već zovu...

Hvala!

Pa mozda imas trenutno neku upalu i naoteceni su ti limfni cvorovi na vratu. Naravno, ako ih imas duze vrijeme onda nije od akutne upale.
Ili moze biti kronicno upalno promijenjeni limfni cvor. Odi radije doktoru, moze biti jos puno stvari.
Imam i ja jednu takvu.

Naravno, to uopce ne mora biti limfni cvor, ovisno gdje se nalazi.

LadyInRed
14.09.2003., 13:56
Hm...interesantno...Ja imam malo povećan limfni čvor na vratu i iza desnog uha. Prvi put su se jako povećali i bili su bolni kad sam imala 16 god. i kad su mi sumnjali na mononukleozu. Utvrdili su da nije mononukleoza ali su ta dva čvorića ostala povećana. Od tada sa svakom viskokom temperaturom oni se malo povećaju i malo bole, a 2 puta su mi se povećali ispod pazuha i na preponi. Od tada nikad više. Ovaj na vratu i iza uha stoje tako....Doktor mi kaže da nije zabrinjavajuće s obzirom da sam poptuno zdrava, da me jednostavno "puca" na limfne čvorove kad se razbolim i to je to. Ne treba po tome prčkati ako nemaš druge tegobe.

Nadam se da će netko imati bolji i stručniji odgovor.:o

LadyInRed
14.09.2003., 13:57
lahor kaže:
Ili moze biti kronicno upalno promijenjeni limfni cvor.

Lahor što to točno znači i koliko je opasno? Da li se može zakomplicirati?

lahor
14.09.2003., 14:05
Znam samo da takva stvar postoji, da cvor moze ostati povecan i zadebljan nakon neke upale. Ja imam jedan takav. Navodno nije opasno, jedino treba paziti da nema promjena velicine i jos neke stvari jer slicne karakteristike mogu imati i tumori.

Mislim da nisam niti najmanje kompetentna da bih odgovorila drukcije, osim laicki. Progaj guglati, ne znam bas da ce netko odgovoriti full strucno na ovo pitanje. Ako da - super.

soks
16.09.2003., 09:03
Yossarian kaže:

Hvala!
Ej čovječe, to sam ja sinoć otkrila na sebi. Prije par dana me boljela glava, isprepipala sam si cijeli vrat kad sam se masirala i nisam primijetila ništa, a sinoć sam sasvim slučajno malo pipkala po vratu i otkrila nekakvu kvržicu. Pretpostavljam da mi se upalio limfni čvor jer mi se čini da druge boleštine ne dolaze preko noći.:rolleyes:

VTi underhood
17.09.2003., 12:09
Limfni čvorovi na vratu mogu naoteći i zbog recimo prehladnog soka itd.

Ako ostanu jako naotečeni duže vrijeme i na dodir jako bole onda treba obavezno otić liječniku.

Ali za malu oteklinicu lijevo i desno od jabučice netreba stvarat paniku.

Shoki
25.10.2004., 09:12
ja imam nateknuti limfni čvor na vratu već par godina

chiquita
19.04.2006., 20:36
e, evo opet mene da pitam vas možda mi i ovaj put postavite pravu dijagnozu.
:zubo:
evo nema pola sata napipala sam lopticu, kvržicu, kako hoćete, veličine petsto pet bombona na vratu s desne strane i ovako dobila napadaj - :horor:
točno je osjećam ispod kože i da se mrdati.
ne boli.
e sad, davno prije sam imala tih zadebljanih limfnih čvorova ali uvijek ispod uha al ovo je baš na sredini vrata.

hajte me nemojte plašiti i recite nešto dobro što bi to moglo biti.

soks
19.04.2006., 20:48
BU! :D

Dobročudna nakupina masnog tkiva. Moja mama je to imala na ruci pa je nestalo samo od sebe.

ZakS
19.04.2006., 20:51
ne mora biti..
ziv sam primjer..
realnost je ta da ces najvjerovatnije ic na punkciju i sve saznati.. ¤

Riječanka2
19.04.2006., 21:02
A zašto ne bi blo neki benigni reakivni limfni čvor, kao posljedica nekog karijesa ili viroze? I koji će sam nestati za tjedan dva?

ZakS
19.04.2006., 21:05
naravno da moze bit...
kaj se odmah srdis ?
samo prenosim moja iskustva- mene su pitali sto sam cekao tako dugo, zasto nisam isao na pretrage prije ? da se kao sranje ne bi toliko prosirilo..
a u pocetku sumnjali i na zljezde slinovnice i svasta.. do punkcije i USGa...
ja ne bi htel da teta zaspi pa da i nju pitaju isto...
nije li bolja pravovremena pretraga ? ¤

Riječanka2
19.04.2006., 21:51
Ma ne srdim se...samo kažem da ne treba bez potrebe paničariti i ići baš na najgori mogući scenario :top:
99,9% kvržica vrata u regiji SCM su reaktivni limfni čvorovi.

Ide se nekim uobičajenim algoritmom : ako za par dana ne prođe, laboratorijski nalazi i UTZ pregled, pa antibiotik ako je indikacija doadatni pregledi (stomatolog, ORL)...pa kontrolni UTZ i ako nema regresije veličine onda eventualna punkcija.

lahor
19.04.2006., 22:11
Imam ja jednu takvu, veličine graška. Ostala nakon jedne upale grla i bronhitisa. Još sam živa, evo ima deset godina. A jedno vrijeme su mi se svakakvi scenariji motali po glavi.

Lapulapu
20.04.2006., 08:25
Chiquita, zar nisi nedavno mučila muku s nekim zubom?

To bi moglo biti od toga...malo pričekaj :grli:

chiquita
20.04.2006., 14:23
ma sve me očito počelo napadati.

sepiani
21.08.2006., 09:32
mandule izvana ne izgledaju upaljeno, osim što su jadne sve razrovane od prije i već godinama doktori i ja dvojimo šta da s njima radimo. s vremena na vrijeme osjećam laganu bol u čvorovima, no nisu mi povećani. jel moguće da jedno ima veze s drugim?

Khan
21.08.2006., 13:14
Vrlo vjerojatno. Možda je u pitanju kronični proces koji tinja u krajnicima, a ako su oni zbog čestih upala smanjene funkcije, l. čvorovi su slijedeća linija obrane. Ako se značajno ne uvećavaju pri tom, vjerojatno nemaš razloga za brigu.

sepiani
21.08.2006., 13:22
ma boli me grlo stalno, a prije par mjeseci počela sam iskašljavat one odurne komadiće. očajno zaudara, bila kod doktora, dobila hexoral pa betadine i ne pomaže. sad razmišljam ić (opet) specijalistu, zadnji put sam bila prije dvije godine. ovo s čvorovima me malo brinulo, znala sam imat i lagano povišenu temperaturu...

LadyInRed
21.08.2006., 13:34
Ja imam godinama "prirodno" uvećane limfne čvorove na 3 mjesta, ali uz sve napravljene nalaze, nema razloga za brigu:) Bar ne zasad:D

Khan
22.08.2006., 09:57
ma boli me grlo stalno, a prije par mjeseci počela sam iskašljavat one odurne komadiće. očajno zaudara, bila kod doktora, dobila hexoral pa betadine i ne pomaže. sad razmišljam ić (opet) specijalistu, zadnji put sam bila prije dvije godine. ovo s čvorovima me malo brinulo, znala sam imat i lagano povišenu temperaturu...

onda imaš kronično upaljne tonzile. najbolje van s tim :)

LadyInRed
22.08.2006., 10:37
Ja bi ih se isto rado riješila. Koliko se ostaje u bolnici i da li mogu ubrzo nazad na posao i kako izgleda "oporavak" općenito?:misli: Bojim se da mi šef neće za to dati puno slobodnih dana:zubo:

sepiani
22.08.2006., 11:13

juhu! napokon netko da mi to kaže :) dosta mi je već grlobolje...

sepiani
23.08.2006., 07:34
Ja bi ih se isto rado riješila. Koliko se ostaje u bolnici i da li mogu ubrzo nazad na posao i kako izgleda "oporavak" općenito?:misli: Bojim se da mi šef neće za to dati puno slobodnih dana:zubo:

dva dana si u bolnici, a oporavak traje od 7 do 14 dana. ne znam točno šta ide pod "oporavak". pogledaj si malo na cybermedu, tamo ima dosta informacija. :)

-ana-
24.02.2007., 23:25
prije par godina sam isla doktoru zbog uvecanih limfnih cvorova.
imam 3 komada, dva na vratu-jako su mali, kojih 5 mm, jedan u preponi,taj je malo veci-1,5 cm.....
napravljene su pretrage, sve je ok, ne bole me.
rekla doktorica-necemo vaditi, nek oni samo budu i ne diraj ih....

i onda sam kroz par mjeseci isla doktoru zbog nekih izuzetno malih, sitnih kapilarica – 1 na trbuhu i 3 komada na ruci. nisu to obicne kapilarice, recimo onakve kakve neke zene imaju na nogama-velike-siroke.
ove moje su male, sitne i okrugle. jedan mm....
rekla doktorica-to su kapilarice, nije to nist...

i sad ja malo surfam i nadjem na netu neke poveznice izmedju toga..... i pitam se imam li razloga za brigu? :eek:

sarkom
25.02.2007., 04:46
Koje poveznice si našla između limfnih čvorova i kapilara ?

-ana-
25.02.2007., 12:53
Koje poveznice si našla između limfnih čvorova i kapilara ?

zaboravila sam url stranice na kojoj sam to procitala tako da ti ne bih znala odgovoriti.... :zubo:

Marin 1
02.03.2007., 01:54
Imam i ja jedan limfni čvor,malo ispod ramena veličine graška.Ne boli me ako ne diram u njega.Limfociti u krvi su blago povećani.Ako dirnem ili pritisnem malo jače zaboli me.Operirao sam prije nekih 17,18,god.,nekoliko godina je bilo u redu,pa se povratilo i malo se raširilo.Sada stagnira već duže vrijeme tako da mi se ne dira baš u to.Vjerojatno bi još jedna operacija nakon nekoliko godina taj čvor još više raširila i uvečala s još nekoliko manjih.

sarkom
02.03.2007., 02:10
Spomenuo si operaciju? Gdje i razlog?
Koliko sam mogla skužiti sada je problem s limfnim čvorićem veličine graška u predjelu ispod pazuha?
Ja sam prije odprilike tri tjedna bila na biopsiji limfnih čvorića ispod pazuha jer s obzirom na moju osnovnu bolest to je indicirano.
Preporučam pregled interniste i eventualno po potrebi punkciju čvorića

Marin 1
02.03.2007., 11:18
Spomenuo si operaciju? Gdje i razlog?
Koliko sam mogla skužiti sada je problem s limfnim čvorićem veličine graška u predjelu ispod pazuha?
Ja sam prije odprilike tri tjedna bila na biopsiji limfnih čvorića ispod pazuha jer s obzirom na moju osnovnu bolest to je indicirano.
Preporučam pregled interniste i eventualno po potrebi punkciju čvorića
Nije to bila nekakva operacija,to je doktor razrezao izvadio van i zašio sve s lokalnom anestezijom.Operirao sam zato jer me bolilo kad bih dirao u taj čvor.Nije ispod pazuha nego ispod ramena gdje počinje ruka s vanjske prednje strane tijela.Sada mi se ne operira jer mi stagnira i ne širi se.Pitanje je što bi dobio ponovnom operacijom.Vjerojatno kao i u prethodnoj operaciji bi mi bilo bolje nekoliko godina onda bi se raširilo još nešto više.
Srdačan pozdrav

sarkom
02.03.2007., 11:24
Da s eventualnom operacijom vjerojatno ništa no dobro bi bilo ako se radi o limfnom čvoru da se napravi punkcija.
Je malo boli;) no onda se pošalje na citološku analizu pa znaš uzrok.
Prvi put nakon operacije kaj je nađeno citološkom analizom?

Marin 1
02.03.2007., 11:46
Da s eventualnom operacijom vjerojatno ništa no dobro bi bilo ako se radi o limfnom čvoru da se napravi punkcija.

Doktor je rekao da će dati na analizu.Kad sam došao na kontrolu rekao je da je sve u redu,ali meni se čini po njegovom izrazu lica kad sam ga pitao da on to nije ni poslao.

sarkom
02.03.2007., 12:01
Nažalost nije isključena niti ta opcija:rolleyes: no opet vjerujem da se nebi baš igrao s tim :flop:

Marin 1
02.03.2007., 13:40

Nisam znao da se citološkom analizom može odrediti uzrok.Koliko sam to pratio po netu smatra se da je uzrok nepoznat,ili možda griješim?

-ana-
02.03.2007., 13:41
Nisam znao da se citološkom analizom može odrediti uzrok.Koliko sam to pratio po netu smatra se da je uzrok nepoznat,ili možda griješim?
ja sam isla na sve moguce pretrage.....
meni nikak nisu mogli otkriti uzork (isla sam i ja na citolosku analizu-punktaciju-to je to, jel? ).

-ana-
02.03.2007., 13:45
a limfni cvorici se mogu pojaviti iz nekoliko razloga-losi zubi, upala mandula, od zivotinja (pas, macka itd.).

sarkom
02.03.2007., 14:50
Prvo ako postoji nešto kaj bi si mi mogli protumačiti kao povečani limfni čvoriće svakak otiči doktoru da to pogleda.
Nije svaka izraslina povečani limfni čvor no ako nekej takvog postoji svakako prvo doktoru opče prakse a on će vidjeti dali je potrebna daljnja obrada.

Svakak ak se treba radi se punkcija i citološka analiza no prije toga obično se radi nekej bezbolnog poput ultrazvuka.

Pa recimo neki sažetak 1. do svojeg doktora.2 .po potrebi piše uputnicu za ultra zvuk.3 Ako se na ultrazvuku nađu povečani limfni čvorovi po potrebi se ordinira punkcija i radi se citološki nalaz.

Razloga za povečane limfne čvoriće ima stvarno puno pa teško je ovak nekej napamet nagađati.

-ana-
02.03.2007., 14:51
ne znam za tablete. meni doktorica nist nije vezano za njih rekla. :mad:

sarkom
02.03.2007., 15:19
Ne trebaš se Ana zabrinjavati neznam ni ja;) no tko zna možda i postoje:rolleyes:

Tomek100
19.03.2007., 14:03
Prije 3 tjedna mi se to pojavilo i boli me na dodir. Ne boli me limfni čvor već ta oteklina kraj njega. Nalazi se odmah ispod vilice. Oblika je kao kvržica. Nemam pokvarenih zubi na toj strani (bar mislim). Ništa drugo me ne boli, nemam nikakvih poteškoća sa grlom, ali imam kroničnih problema sa sinusima. Išao sam doktorici prije tjedan dana, vadio krv, sve u redu. Nisam dobio nikakvu terapiju. Rekla mi je ako mi ne prođe da dođem ovih dana. Baš mi se i ne ide opet.
Da li je netko imao nešto slično i kako se to liječi?
Molim savjet ako netko nešto zna o tome.

Ivanicapeca
19.03.2007., 14:06
Prije 3 tjedna mi se to pojavilo i boli me na dodir. Ne boli me limfni čvor već ta oteklina kraj njega. Nalazi se odmah ispod vilice. Oblika je kao kvržica. Nemam pokvarenih zubi na toj strani (bar mislim). Ništa drugo me ne boli, nemam nikakvih poteškoća sa grlom, ali imam kroničnih problema sa sinusima. Išao sam doktorici prije tjedan dana, vadio krv, sve u redu. Nisam dobio nikakvu terapiju. Rekla mi je ako mi ne prođe da dođem ovih dana. Baš mi se i ne ide opet.
Da li je netko imao nešto slično i kako se to liječi?
Molim savjet ako netko nešto zna o tome.

Tomek, morat ćeš opet do dr., nema ti druge. Može biti svašta i ništa, a ovak na pamet nema nikakvog smisla razglabat.

KLCCLK
19.03.2007., 14:06
moze bit sto stvari, al za pocetak ti mogu rec da je to sto te boli - dobar znak.

ante dumbledore
19.03.2007., 19:57
da milijun stvari može uzrokovat limfadenopatiju...to što te boli na dodir je zapravo dobar znak,vjerovao ti il ne :D u da već je rečeno
ne bi loše bilo punktirat ako bol i otok ne spadnu uskoro

jjjyyy
19.03.2007., 20:05
ja sam operirala davno sinuse i s vremena na vrijeme mi se to isto pojavljuje... al kako se pojavi tako i ode...

maxxie
26.04.2007., 12:21
Zna se da je kvržica jedan od uobičajenih simptoma limfoma ali nigdje ne nalazim podatak gdje se najčešće nalazi kvržica i kakva je na opip, jer svaka kvržica ne mora nužno značiti limfom.

Prijateljica je prije par dana napipala kvržicu na stražnjem dijelu vrata više prema vlasištu i nije joj jasno što bi moglo biti.

Ako netko ima iskustva moooooolim vas napišite nešto.... :s

Ivanicapeca
26.04.2007., 12:51
Zna se da je kvržica jedan od uobičajenih simptoma limfoma ali nigdje ne nalazim podatak gdje se najčešće nalazi kvržica i kakva je na opip, jer svaka kvržica ne mora nužno značiti limfom.

Prijateljica je prije par dana napipala kvržicu na stražnjem dijelu vrata više prema vlasištu i nije joj jasno što bi moglo biti.

Ako netko ima iskustva moooooolim vas napišite nešto.... :s

Moj tata je baš na tome mjestu imao lipom, benigna cista masnog tkiva. Najbolje je da ode do kirurga, on će najbolje znati procijeniti o čemu se radi.

maxxie
26.04.2007., 12:56
Hvala ti, to je utješno.. nadam se da je i kod nje tako :o

A je li morao na odstranjivanje ili ju je samo trebao kontrolirati?

Znam da pretjerujem s pitanjima, ali znaš li kakva je kvržica bila na opip?

Ivanicapeca
26.04.2007., 13:04
Hvala ti, to je utješno.. nadam se da je i kod nje tako :o

A je li morao na odstranjivanje ili ju je samo trebao kontrolirati?

Znam da pretjerujem s pitanjima, ali znaš li kakva je kvržica bila na opip?
Može ostati, a može i maknuti. Radi se pod lokalnom, ambulantno, a šav se i ne kuži.
Lagano pomična, osjeća se da je neko kao žilavo tkivo i da nije previše duboko, ako se jače pritisne- boli. E sad, ne mora biti kod svakoga isto.
Moj dečko ih je pun po tijelu :flop: ali nisu zloćudni, na svu sreću. Ne zna se kao nastaju, ali ja vjerujem da je vezano za stres. Dečku izbiju novi čim je neka konfliktna životna situacija u tijeku.

maxxie
26.04.2007., 13:08
Puno ti hvala, iskreno nikad prije nisam ni cula za lipom, malo sam sad googlala i čini se da nije nista strašno, ali naravno posjetit ce i doktora, ali čim sam joj javila bilo joj je bar malo (ma puno) lakše, jer ona si je već brojala dane...

Hvala :kiss:

nokat_u_prstu
23.01.2008., 08:40
Dakle, zadnja dva dana osjecam nateknuto grlo.Jedva gutam.. i nije nist povrsinski izgrebano il nest da mi smeta samo kod gutanja hrane il velikkih komada, neg vec kod samog refleksa gutanja (npr sline) me uzasno boli. Sinusi mi se cine cisti, cak mi se i sluznica u nosu cini podosta neobicno isusena..pretpostavljam zbog disanja kroz nos tjekom spavanja, jer ne disem kroz usta zbog grla.A mozda i zbog povecanog unosa kave,odnosno kofeina, sto sam cuo da isusuje sluznicu nosa. Nemam glavobolje ni nist, temperatura mi je normalna, mada mi je prije tjedan dana 2 puta narasla.. al mislim da nije povezano. I sad ono najbitnije.. boli me vrat kod istezanja istog, prvo sam mislio da je povezano sa muskofiberom i teretanom, al ocito nije tako. Jutros sam primjetio na desnoj strani vrata..skroz na boku nateknute zlijezde, dva cvora. Nisam siguran o kojim se zlijezdama radi, ali mislim da su limfne. E to me vec zabrinjava, neznam jel to nest gadno il? Vidi se cak i prostim okom, a kad malo nagnem vrat u lijevo.. lako se mogu uoci dvi kvrgice.I na lagani pritisak na njih osjecam laganu neugodu, bol valjda.. al nije kao kad je sve ok. Pa pretpostavljam da upala misica otpada.
I sad, mislio sam otic kod doktorice.. no problem je sto navecer imam ispit na faksu, i nemam vremena sad tamo cekat par sati u redu.. pa da si smirim savjest bih vas zamolio za savjet.Ako netko zna vise o tome il je imao slicne probleme. Mozda upala grla i nije povezana sa ovim cvorovima na vratu.. stvarno neznam. Nije mi problem izdrzat ovu bol u grlu, bar do sutra kad cu doktoru.. al me zabrinjava bol kod cvorova na pritisak, i to sto su mi nateknuti. Mama mi je sad savjetovala da popijem coldrex, al sam sad citao neka iskustva i cuo sam razlicita misljenja. Neke je nakon uzimanja raspucao ubrzan rad srca, i jos neki simptomi koje nebih htio sad pred test.. pa neznam jel pametno to uzet na blef, bez recepta? Sad trenutno pijem kafu, a kasnije cu pojest i popit vitamin c. No to nije bitno, zanima me bi li se trebao zabrinut zbog cvorova? Jer zdravlje mi je ipak vaznije od nekog glupog testa na faksu.

hvala za bilo kakve tipove. mashem!!

crazyform
23.01.2008., 08:49
Dakle, zadnja dva dana osjecam nateknuto grlo.Jedva gutam.. i nije nist povrsinski izgrebano il nest da mi smeta samo kod gutanja hrane il velikkih komada, neg vec kod samog refleksa gutanja (npr sline) me uzasno boli. Sinusi mi se cine cisti, cak mi se i sluznica u nosu cini podosta neobicno isusena..pretpostavljam zbog disanja kroz nos tjekom spavanja, jer ne disem kroz usta zbog grla.A mozda i zbog povecanog unosa kave,odnosno kofeina, sto sam cuo da isusuje sluznicu nosa. Nemam glavobolje ni nist, temperatura mi je normalna, mada mi je prije tjedan dana 2 puta narasla.. al mislim da nije povezano. I sad ono najbitnije.. boli me vrat kod istezanja istog, prvo sam mislio da je povezano sa muskofiberom i teretanom, al ocito nije tako. Jutros sam primjetio na desnoj strani vrata..skroz na boku nateknute zlijezde, dva cvora. Nisam siguran o kojim se zlijezdama radi, ali mislim da su limfne. E to me vec zabrinjava, neznam jel to nest gadno il? Vidi se cak i prostim okom, a kad malo nagnem vrat u lijevo.. lako se mogu uoci dvi kvrgice.I na lagani pritisak na njih osjecam laganu neugodu, bol valjda.. al nije kao kad je sve ok. Pa pretpostavljam da upala misica otpada.
I sad, mislio sam otic kod doktorice.. no problem je sto navecer imam ispit na faksu, i nemam vremena sad tamo cekat par sati u redu.. pa da si smirim savjest bih vas zamolio za savjet.Ako netko zna vise o tome il je imao slicne probleme. Mozda upala grla i nije povezana sa ovim cvorovima na vratu.. stvarno neznam. Nije mi problem izdrzat ovu bol u grlu, bar do sutra kad cu doktoru.. al me zabrinjava bol kod cvorova na pritisak, i to sto su mi nateknuti. Mama mi je sad savjetovala da popijem coldrex, al sam sad citao neka iskustva i cuo sam razlicita misljenja. Neke je nakon uzimanja raspucao ubrzan rad srca, i jos neki simptomi koje nebih htio sad pred test.. pa neznam jel pametno to uzet na blef, bez recepta? Sad trenutno pijem kafu, a kasnije cu pojest i popit vitamin c. No to nije bitno, zanima me bi li se trebao zabrinut zbog cvorova? Jer zdravlje mi je ipak vaznije od nekog glupog testa na faksu.

hvala za bilo kakve tipove. mashem!!

ODMAH DOKTORU!!!!mislim,može bit neka viroza,možda imaš mononukleozu,ali ne čekaj više ni časa,jer odraslima te limfe ne nateču bezveze!

nokat_u_prstu
23.01.2008., 08:53
ODMAH DOKTORU!!!!mislim,može bit neka viroza,možda imaš mononukleozu,ali ne čekaj više ni časa,jer odraslima te limfe ne nateču bezveze!

eh bas si me smirio sad :P
a valjda nece nist bit do sutra? Mislim, razmisljam si jel te zlijezde nateknu kod upala? Ako limfna naprimjer se brine za nest(neznam sto tocno radi), pa ako se dogodi neka upala onda ona pocne ubrzano radit il nesto takvo, pa natekne.

Al osjecam bas neki zamor u vratu... nest slicno kao kad spavam 24 sata na nekom cudesnom jastuku... taj zamor. Kao da me vlak lupio, mada nebih znao kako je to heh.

Ivanicapeca
23.01.2008., 09:07
eh bas si me smirio sad :P
a valjda nece nist bit do sutra? Mislim, razmisljam si jel te zlijezde nateknu kod upala? Ako limfna naprimjer se brine za nest(neznam sto tocno radi), pa ako se dogodi neka upala onda ona pocne ubrzano radit il nesto takvo, pa natekne.

Al osjecam bas neki zamor u vratu... nest slicno kao kad spavam 24 sata na nekom cudesnom jastuku... taj zamor. Kao da me vlak lupio, mada nebih znao kako je to heh.

Ajde kod dr. Kad limfni čvorovi naoteknu, može biti svašta uzrok, tak da se ja nebi baš zezala

Ivan M.
23.01.2008., 09:10
neki dan su susjedovoj kćeri (13g) natekli limfni na vratu, i u roku par dana dijagnoza Hodgkin!!
ne zezati se..

Termination
23.01.2008., 14:40
Što prije u doktora! Ne želimo te plašiti, ali ako ti i je nešto ozbiljno pravovremena reakcija može biti od velikog značaja (npr. Hodgkin se danas uspješno liječi).

Black_rose
23.01.2008., 18:59
moguce je da imas mononukleozu,odi kod doktora na vadenje krvi i pregled sto prije..do sutra ti nece nis bit,al nemoj se zezat s takvim stvarima..

nokat_u_prstu
23.01.2008., 19:10
hvala na savjetima, popodne sam bio kod doktorice i poslala me ujutro sutra vadit krv pa cemo vidit nalaze do veceri... nisam cuo za taj Hodgkin sto je... bas cu sada malo poguglat...

fala

alexxx
24.01.2008., 03:59
cak mi se i sluznica u nosu cini podosta neobicno isusena..pretpostavljam zbog disanja kroz nos tjekom spavanja, jer ne disem kroz usta zbog grla.:confused: pa ne bi ni trebao disat kroz usta, bilo ti grlo upaljeno ili ne.

moremal
24.01.2008., 10:18
Bolni limfni čvorovi najčešće upučuju na upalu, za razliku od onih koji ne bole...ali ipak ti lipo kod doktora pa nek on vidi.

ante dumbledore
24.01.2008., 14:23
to ti je limfadenitis, koji se povezuje sa upalnim promjena, najvjerojatnije imaš upalu grla...nemoj se brinut pretjerano ali svakako idi kod doktora, moguće je i neš drugo, posebno što nemaš visoku temp. javi što bi na tim nalazima

nokat_u_prstu
25.01.2008., 23:22
hvala svima na savjetima.. isao sam odma kod doktora po uputnicu, vadio krv i nalaz je : MONONUKLEOZA :(
Tako da je vecina vas bila u pravu,netreba se zafrkavat sa tim stvarima..treba se odma ic doktoru!Et sad mi je mirna savjest..al tijelo bas i nije lol ;D Ah, malo crnog humora nikom ne skodi.

hvala na pomoci... papa, idem se ja lijecit,odnosno lezat

ZEUSICA
27.01.2008., 02:33
Da liječiti, tj ležati.
I slušaj što ti kaže doktor. Čak i kad se navodno budeš osjećao da si ozdravio.

Hippy0205
17.03.2008., 21:51
id kod doktora...

kad smo već kod tih čvorova ja imam na lijevom uhu 10 probušenih rupa i naušnice i često mi izađu ti l. čvorovi iza uha i boli me...il npr kad poskidam sve naušnice i za dan dva ih stavim ponovno čvor izađe al baš onak velik :confused:

(jel se trebam brinit)

z33
22.05.2008., 09:28
pozz
sinoc sam otkrio da imam ko neku masu u donjem dijelu vrata s ljeve strane.
nije nis posebno velika ali dovoljno da ju osjetim. inace nis ne boli osim kad malo jace stisnem, ali nis posebno.
jel imate ideja sta bi moglo bit.

ps. jos me i boli glava, a od jutros i ljeva ruka(osjecam neku slabost)
sad neznam jel to direktno povezano ili od nespavanja. inace zadnjih dana spavam lose i malo...

Ivanicapeca
22.05.2008., 12:50
pozz
sinoc sam otkrio da imam ko neku masu u donjem dijelu vrata s ljeve strane.
nije nis posebno velika ali dovoljno da ju osjetim. inace nis ne boli osim kad malo jace stisnem, ali nis posebno.
jel imate ideja sta bi moglo bit.

ps. jos me i boli glava, a od jutros i ljeva ruka(osjecam neku slabost)
sad neznam jel to direktno povezano ili od nespavanja. inace zadnjih dana spavam lose i malo...

Vjerojatno se radi o pojačanom limfnom čvoru, a što je uzrok, e to bi morao provjeriti krvnim nalazom. Moguća je neka upala, ali i svašta drugo, s obzirom na ovu bol u glavi i lijevoj ruci. Ne bih htjela nagađati. Odi svakako sutra do dr. bez odgode.

z33
22.05.2008., 13:21
Vjerojatno se radi o pojačanom limfnom čvoru, a što je uzrok, e to bi morao provjeriti krvnim nalazom. Moguća je neka upala, ali i svašta drugo, s obzirom na ovu bol u glavi i lijevoj ruci. Ne bih htjela nagađati. Odi svakako sutra do dr. bez odgode.

moze bit nes opasno?

edit: bitno je i ovo sa spavanjem, jer vec danima spavam na kaucu i mozda je to uzrok glavobolja i ove boli u ruci. sad me vise i ne boli glava. al jutros je.

Ivanicapeca
22.05.2008., 15:45
moze bit nes opasno?

edit: bitno je i ovo sa spavanjem, jer vec danima spavam na kaucu i mozda je to uzrok glavobolja i ove boli u ruci. sad me vise i ne boli glava. al jutros je.

Može biti i nešto opasno, ali i ovo što ti kažeš. Baš u slučaju da je nešto opasno, trebao bi otići do dr.

z33
22.05.2008., 15:52
Može biti i nešto opasno, ali i ovo što ti kažeš. Baš u slučaju da je nešto opasno, trebao bi otići do dr.

ok, hvala, odo sutra :)

ZTS
30.07.2008., 04:19
Tako je, upravo sam popio pola litre hladnog mlijeka (jer ga volim) ali dogodilo se ono sto sam i ocekivao. Naotekle su mi limfe (iza uha, na vratu) i to dosta jako, lice mi izgleda dosta deblje, a i bole, i to poprilicno, nemogu okrenuti skroz glavu ili skroz otvoriti usta... Cak mi i pocne zujati u usima. I tako je svaki put kada popijem tako casu-dvije mlijeka... To prodje nakon jedno 5, 6 sati, ali mislim da nije rjesenje cekati :ne zna:. Za sada se to dogodi samo sa mlijekom. Sto to uopce je, zasto se to dogodi, i kako to sprijeciti? Hvala.

larazg
30.07.2008., 07:29
vjerojatno alergija na mlijeko. trebao bi se testirati u bolnici

moja mama je alergična na mlijeko ali dobije jaki osip po koži, pa onda svrab...

kada smo kod mlijeka, neki sam dan čitala jednu znanstvenu studiju koja govori da odraslim ljudima mlijeko šteti. Da niti jedan sisavac koji je odrastao na kugli zemaljskoj prirodnim ciklusom ne pije mlijeko.. osim ljudi koji ga se nakrcavaju i natantavaju, te za odrastao organizam nije dobro (tako barem piše)

Npr. ja sa se dosta raspitivala o probioticima (pogotovo onim Dukatovim, KIm) oni LGG jogurti, te također piše da su to životinjski probiotici te također kod nekih ljudi mogu izazivati smetnje, da je bolje piti ne životnjske probiotike, već čiste prirodne probiotike koji su za organizam bolji i da puno dulje ostaju u crijevima.

buli
20.10.2008., 16:14
Bok,evo imala sam i ja prije nekoliko godina slično iskustvo,povečani limfni čvorići na glavi vratu i nogama,ispalo je da sam se zarazila toxoplasmozom koju mi je prenijela moja mačka.ta se bolest prenosi ogrebom i izmetom.
Sada neznam ako bi i kod tebe mogao biti takav slučaj.aAli ako si bio u dodiru s mačkom probaj spomenuti to doktoru.Sretno!

EL__
22.10.2008., 21:42
Ok...stvari stoje ovako - zanima me ima netko slicno stanje.
Imam 2 povecana cvora od 2005 koji nejdu ni naprijed ni nazad. Jedan cervikalni (vratni), drugi je submandibularni (pod celjusti), po utz-u su reaktivni, ali ne bole (sto znaci sve samo ne infekcija...tj.metastaze,sarkoidoza,castelmanova b., limfom...), velicine palpatorno do 1 cm, na utz-u 2cm,pomicni, srednje konzistencije. Normalne velicine su do 1cm, jedino preponski mogu biti do 2cm. Bio kod hematologa, nalaz savrsen, 4-5 puta za redom. Mrcine se ne mjenjaju, dr mi je rekao da sam "limfni tip" i da ce mi to tako bit do kraja zivota... ali posto studiram med i citam sve i svasta po patologiji, internoj itd. svako toliko me uhvati panika da nije neki sporoprogresivni non hodgkin limfom ili nesto ne tako bajno...nalazi to ne govore, razlog povecanja neznam, a neznanje prozdire... IMA tko slicne problme? Tnx

lost_17
22.01.2009., 20:41
dali je moguće da se povećani limfni čvor javi nakon teže angine? prije par dana mi se pojavio jedan na lijevoj strani vrata, više u blizini uha... bolio me je... a jučer se povukao... mislim da imam još jedan blago natečen sa desne strane. pa sada dali je to moguča posljedica upale?

budabudimir
22.01.2009., 23:08
dali je moguće da se povećani limfni čvor javi nakon teže angine? prije par dana mi se pojavio jedan na lijevoj strani vrata, više u blizini uha... bolio me je... a jučer se povukao... mislim da imam još jedan blago natečen sa desne strane. pa sada dali je to moguča posljedica upale?

Svakako da su limfi čvorovi reagirali na upalu krajnika.Medjutim i kad se angine smire oni se povlače polako i treba im puno vremena. Neki od tih čvorova će ostati osjetljivi te će svakom teperaturom i upalom uvečat ali i ponovno smirit. Nije to ništa zabrinjavajuće. Limfni čvorovi vrata reagiraju na upale, uha, zuba i grla i svakako kod infektivne mononukleoze kad ih ima po cijelom vratu i iza uho u potiljačnom dijelu-
Zabrinjavajuće je kad se pojavi jedan veliki bezbolni ,tvrdi limfni čvor koji raste,

lost_17
23.01.2009., 14:10
hvala na odgovoru! ;) još kada sam imala anginu dr se čudio što mi limfni čvorovi nisu natečeni i ono angina prođe, a čvorovi nateknu... to sve naopako kod mene

medgirl
23.01.2009., 22:06
Znam samo da takva stvar postoji, da cvor moze ostati povecan i zadebljan nakon neke upale. Ja imam jedan takav. Navodno nije opasno, jedino treba paziti da nema promjena velicine i jos neke stvari jer slicne karakteristike mogu imati i tumori.

Mislim da nisam niti najmanje kompetentna da bih odgovorila drukcije, osim laicki. Progaj guglati, ne znam bas da ce netko odgovoriti full strucno na ovo pitanje. Ako da - super.
dakle... limfni cvorovi su dio imunoloskog sustava i povecavaju se naglo ako su stimulirani antigenom (nesto sta je organizmu strano). taj porast je posljedica povecanog ulaska, a smanjenog izlaska limfocita iz cvora, kao i znacajnog povecanja broja stanica unutar samog cvora. osim antigene stimulacije, moze biti povecan i zbog infekcije cvora (limfadenitis), maligne proliferacije ili metastaza.
u mladih ljudi je povecanje najcesce povezano s upalnim procesom, a u starijih se u 50 % slucajeva radi o malignom procesu. bolan, naglo nastao cvor upucuje na limfadenitis (upalu), a postupno, bezbolno povecanje upucuje na maligni proces. ako je cvor povecan, bezbolan i nepomican, najcesce se radi o metastatskom procesu, a ako je elastican, bezbolan i pomican, najcesce se radi o limfomu, mada to i nije skroz specificno.
eto... malo strucnije...:top:

tonigirl
10.02.2009., 12:19
Meni se prije tri tjedna pojavila neka kvržica na sredini lijeve strane vrata, bezbolna je i tvrda, promjera oko 1 cm. Bila sam kod dr., krv je relativno u redu, pila sam 7 dana Klavocin i ništa se nije povuklo. Sad me dr. ORL naručio na ultrazvuk i punkciju, a moj mi je doktor rekao da treba što manje dirati u takve čvorove pa sad ne znam bi li pitala doktora da mi odgodi punkciju za neko vrijeme, možda nestane ili se smanji, strah me bockat u njega.... Što vi mislite??

melanija123
19.02.2009., 23:58
pozz svima.
pa ako možeš, pričekaj još malo, ako misliš da nije nekaj strašno. čitala sam da tumori ne iskaču samo tako, postepeno rastu. jel misliš da ti se u ova tri tjedna povećala kvržica? ako da, možda je bolje na punkciju!
bila sam ja na punkciji prošli tjedan, ali na preponama imam nakupinu, i nije nikaj strašno, vjeruj mi kad ti kažem, inače mrzim igle, teška paničarka.

leptirica 2
20.02.2009., 06:55

Hvala!
ja sam radila i uzv i punkciju čvorića u vratu,imam ga točno u sredini,nekad se poveća pa se smanji-uglavnom varira...i sad ovakav je bio nalaz; u razmazima punktata pomičnog ovalnog čvorića smještenog submentalno neđeno je oskudno LIMFATIČNIH STANICA,EKSTRACELULARNA MAST I STANICE KRVI.Znači nšta specijalno,neđeno je masno tkivo po riječima citologinje,i ja mirna,i uzv je pokazao da je sve ok,samo se preporuča kontrola svakih 4 mjeseca:mig:

navaha
20.02.2009., 16:14
cvorovi se punktiraju kada su najmanje 1 cm velicine.
ne treba odma sumnjati na najgore jer puno ljudi ima povecne limfne cvorove.
mogu se recimo povecati zbog odebljanja vezivnog tkiva oko njih....jednostavno oragnizam tako reagira
moguce je i kod cura esto od pramenova....lagana alergijska reakcija..pa i ostanu tako povecani
al ako se dosta povecavaju i bolni su onda obavezno ici dr-u

p_za_spašavanje
16.11.2009., 21:41
ako je cvor povecan, bezbolan i nepomican, najcesce se radi o metastatskom procesu, a ako je elastican, bezbolan i pomican, najcesce se radi o limfomu, mada to i nije skroz specificno.
:top:

pitanjce jedno...i ja otkrila čvor na preponama, nit na vratu, nit pod pazuhom...al zanima me koliko su ti čvorovi obično čvrsti..ovaj moj je veličine većeg zrna graha i čini mi se nekako pretvrd...a s druge strane - kao da je nastao preko noći...ne mogu procijenit jel je pomičan i elastičan - pod elastičan misli se na njegovu formu ili pomičnost..pa recimo da nije fiksiran :confused: totalno sam išokirana, naravno sprtemam se kod doktora ali došla prvo malo provirit...hvala :s

"friška mama"
10.01.2010., 22:51
danas ujutro sam se probudila sa strašnom boli na desnoj strani vrata ispod ušne školjke...i probam opipati našla sam oko 1cm-2 promjera kvržicu koja boli ko sam vrag...kažu da mi je limfni čvor naotekao,ali i da bih morala ići doktoru čim prije...nemam ni upalu grla,ni zubobolju,niti me IŠTA boli (osim toga))ili nije u redu u mom tijelu,tak da neznam od čeg bi bila reakcija...da li bi mi moglo od tog šta biti ili je to čisto bezopasno?da li će splasnuti?molim vas pomozite,jer trenutno moram jaako puno učiti za faks,ovaj tj imam ispita koliko srce želi čovjeku,pa baš i nemam vremena bezveze ić doktoru...molim vas,jel zna tko išta o tome??

ema007
10.01.2010., 22:56
Obavezno ići doktoru. Moja mama je za nateknuti limfni čvor morala piti antibiotike. SVAKAKO idi doktoru

Tisha
16.01.2010., 22:31
ej ljudi možda tema i nije tako zanimljiva ali ja bi molila ako neko ima slično iskustvo da mi pomogne... danas popodne sam slučajno primivši se za prsa (tj točnije kako sam imala naviku nositi ogrlicu pa se igrati s njim, ali sam je skinula prije par dana pa ju sad još uvjek tražim :p) otkrila "kvrgu" iznad desne dojke, prvo sam pomislila da je rebro u pitanju pošto sam mršava, ali sam onda skontala da s druge strane nemam tako nešto... to me malo zabrinulo, ali sam pomislila pošto se nalazi baš iznad rebra da je mišić koji sam možda istegnula pošto sam prehlađena i puno pušem nos i kašljucam... ali poslje nekih sat vremena našla sam još jednu, na vratu.... tj bolje rečeno po dužini vrata (isto s desne strane)... na vratu se ne vidi dok se dobro ne zagledate, a više se osjeti pod prstima, dok se ova na prsima baš ljepo vidi... to tkivo ili šta već nije tvrdo niti nešto slično jednostavno je jednako kao i ostatak tijela samo naoteklo... ali je podosta veliko... temperaturu nemam,niti nekih drugih velikih smetnji... bar ne za sad :kava: pa bi vas molila ako neko ima iskustva da ga podjeli samom pa da prestanem paničarit! hvala :D :D :s

frikusa_a
17.01.2010., 10:01
e bok.
meni ti se to dogodilo u 5.razredu. i dijagnoza je bila mononukleoza.
ja sam išla na zaraznu vadit krv i tako su saznali.
ako je to u pitanju bolje ti je da što prije odeš doktoru jer što duže čekaš dulje ti traje oporavak, moj je trajao 10 tjedana.

nephthys
18.01.2010., 13:44
selim na zdravlje, ne čini se kao ginekološki problem.

dall
26.02.2010., 20:55
e ovako: vec neko vrijeme na vratu, iza desnog uha, osjetim kvržicu. nije velika, ponekad moram pazljivo pipkati kako bi ju osjetio, a nekada (kao danas) je malo veca i boli... ponasa se kao potkožni prištić, čak sam primjetio da mi na istom mjestu često izbije isti... tako da je najbolje pojavu opisati kao konstatno pojavljivanje potkožnog prištića na istom mjestu (iako to možda nema veze s tim)

zna li netko o cemu se radi? :ne zna:

dall
26.02.2010., 22:53
nitko ne zna?

crazyform
27.02.2010., 10:14
to ti je najvjerojatnije povećan limfni čvor.odi doktoru da ti pogleda za svaki slučaj.može biti nešto bezopasno , a može biti simptom nečeg ozbiljnijeg...

dall
27.02.2010., 16:44
oh... ok... imat cu to na umu... idem sto prije ljecniku! hvala:mig:

icnah
27.02.2010., 19:34
e ovako: vec neko vrijeme na vratu, iza desnog uha, osjetim kvržicu. nije velika, ponekad moram pazljivo pipkati kako bi ju osjetio, a nekada (kao danas) je malo veca i boli... ponasa se kao potkožni prištić, čak sam primjetio da mi na istom mjestu često izbije isti... tako da je najbolje pojavu opisati kao konstatno pojavljivanje potkožnog prištića na istom mjestu (iako to možda nema veze s tim)

zna li netko o cemu se radi? :ne zna:

s obzirom da raste, pa se smanji, pa opet raste sigurno nije ništa opasno, ali da ne gatamo na daljinu, posjeti lječnika.:mig:

pink5
27.02.2010., 20:22
povećan limfni čvor,najvjerojatnije.

crazyform
27.02.2010., 22:20
i javi nam kak si prošao:mig:

(neka)Sanja
08.03.2010., 11:26
Bok svima,jucer sam cistila cijeli dan i kada sam navecer dosla kuci osijetila sam da me zateze nesto na lijevoj strani,napipala sam kao neku kvrgu koja mi je smetala samo na dodir,odmah ispod vilice i pocetka vrata( recimo gdje su zlijezde).nakon sat vremena je splasnulo.Danas ujutro sve ok,osijetila sam na dodir,ali jako malo i kada sam pocela jesti ( morala sam zvakati dosta jer sam jela meso) to je odjednom pocelo ful bubriti,cca kao pola jajeta je doslo.UPLASENA SAM JAKO...zvala sam svoju doktoricu koja mi je rekla da dodjem tek sutra popodne!!!jel zna netko sto bi to moglo biti.....????:(:eek::(:eek::(:(

-rea-
08.03.2010., 11:39
Najvjerojatnije ti se uplalo limfni čvor..a povodom čega, neznam. to ti samo doktorica može reći. :rolleyes:

(neka)Sanja
08.03.2010., 11:48
hvala ti,i jedan odgovor mi puno znaci....malo me samo buni zasto to cudo raste kada zvacem ili jedem nesto tvrđe???

Pješčani sat
08.03.2010., 11:53
možda nije to razlog, samo si povezala te 2 činjenice.
meni se uplae limfne žlijezde ako nosim naušnice od biže.

(neka)Sanja
08.03.2010., 11:55
mozda,ali cim sam pocela žvakati odma je to nabubrilo.sa velicine graska doslo kao pola jajeta:-(
zar mogu tako nateci ze zlijezde???:eek:

Gutaperka
08.03.2010., 13:42
mozda,ali cim sam pocela žvakati odma je to nabubrilo.sa velicine graska doslo kao pola jajeta:-(

moguće da je u pitanju limfni čvor koji je natekao zbog nekog pokvarenog zuba ili umnjaka.Imaš li kakvu upalu oko umnjaka,jel ti raste možda umnjak,neki zub jel boli,...?

ivkamilka.
08.03.2010., 14:11
odmah tamo ispod vrata poslije onog glatkog:confused: dijela mi se pojavilo neko podebljanje...što je too?!¨-.-:confused:

Dativ
08.03.2010., 14:35
Moguce je. Meni se dogodilo nekoliko puta, bilo je vece od tvoga. Pretpostavljali su da je zbog infekcije.
Sutra ce stici brzo, pokusaj se smiriti i ne jesti mnogo. :)

blaura
10.03.2010., 12:11
vjerovatno hiperplastična žlijezda. ONe rastu kad ih provocira neki virus tj kad si prehlađena ili išta slično, to je dobro jer znači da ti radi imunološki sustav.
Ako raste kad si zdrava i preraste veličinu 1 - 1,5 cm ovisno o poziciji dobro bi bilo posjetiti liječnika da provjeri za svaki slučaj o čemu se radi.

Mi smo vodili kćerkicu hematologu i rekli su da nema još potrebe za punkcijom već samo ako još naraste.

soccer1704
10.03.2010., 13:24
bok ljudi ja sam novi i imam kvržicu na vratu lijevo ispod grkljana...velika je negdje oko 3 cm.prije jedno dvije tri godine se pojavila i bila je iste veličine kao i sad pa je skroz skoro nestala i sad se opet pojavila...mislim da je limfni čvor natečeni ali trebam i druga malo mišljenja...hvala.

blaura
10.03.2010., 17:42
Tako je i mojoj jednoj poznanici dolazila i nestajala. Otišla k doktoru jer se prepala a on je pregledao i rekao da je u redu. Očito je rasla kad je bila bolesna. Kad se smirila i zaboravila na to kvržica nestala skroz. Odi doktoru čisto da znaš za svaki slučaj da je ok, prati jel raste kad si zdrav to je bitno da nije iako možeš imat virus a da to i ne znaš

Odin335
10.03.2010., 23:25
Uvijek postoji šansa da je i cista, a ne limfni čvor. Ja sam imao cistu na vratu i morao sam je operirati...

dianna
11.03.2010., 06:56

Hvala!

nije ti to ništa, i ja sam se tako uplašila da nije nešto ozbiljno, ali nije ništa.. ja imam duuuugo kvržicu na vratu (baš kod grkljana) onako ko mala kuglica, mogla sam ju uhvatit prstima...

prvo sam se uplašila jer kad sam išla za nešto drugo na dermat. doktorica je rekla - kao dobroćudni tumor :eek:

ja se uplašila, ošla kod svoje dokt. na što se ona nasmijala i rekla da nije ništa i da će to samo proći , da je to samo masno tkivo.

evo danas te kvržice skoro ni NEMA :) sasvim je mala , ko vrh šibice,tako da se ne sekiraj nije ništa..

ako te baš kopka, najbolje da posjetiš dokt.da ti kaže :cerek:

soccer1704
11.03.2010., 18:15
aha...dobro,znači sigurno nije neki tumor ili rak...jel moze uopće na takvom mjestu bit rak...i htio bi jos pitat da li je sve u redu ako su mi nalazi krvi u redu

dianna
12.03.2010., 06:44
aha...dobro,znači sigurno nije neki tumor ili rak...jel moze uopće na takvom mjestu bit rak...i htio bi jos pitat da li je sve u redu ako su mi nalazi krvi u redu

ma , u današnje vrijeme je sve moguće :rolleyes: ja sam čula da je netko imao rak grla, al kažem ne sekiraj se, vjerojatno ništa nije , ko meni ti je .. al provjeri ipak, ja sam puuno mirnija otkako sam to provjerila

a za krv ne znam , i meni je isto krv u redu tak da... vjerojatno bi se vidjelo da je nešto, a pošto nema ništa u nalazu možeš bit miran :mig:

blaura
16.03.2010., 15:07
Ne mora se ništa vidjeti u krvnoj slici i da postoji tumor limfnih čvorova na vratu ali je jako rijedak a isto tako su bezazlene povećane žlijezde na vratu i pregibima jako, jako česte. Da budete mirni odite doktoru a nemojte uzeti zdravo za gotovo informacije koje pročitate na internetu ni moje niti ičije druge.

hope_010
16.03.2010., 16:02
Povećane žlijezde na vratu daju se smanjiti oblozima bio sa krumpirom, zeljem ili zelenom glinom i to bez problema ;) Nema mjesta panici ;) Većina ljudi to ima samo se nekima vidi manje, drugima više

Sharlotte
11.04.2010., 20:53
Evo i ja razmisljam sta da radim,inace odkako sam saznala da imam astmu i s tim imam povezan kasalj,znaci to sve otprilike traje neka 4 mjeseca imam kao neke nakupnine na vratu,kao cvorici,ali nesto kao vise kuglica ne jednom mjestu,bolne su samo ako ih dotaknem,a prije mjesec dana su mi se povukli i sad su opet tu,neznam koliko je to opasno i da li da se obratim ljekaru,je li moguce da je od upale zbog kaslja ili?Sta da radim?

Termination
11.04.2010., 21:14
Naravno da ćeš se obratiti liječniku. On će ustvrditi jesu li uopće u pitanju limfni čvorovi i, ako jesu, odrediti o kojim se točno čvorovima radi te njihovu veličinu, pokretljivost i ostale značajke. Na temelju toga i tvog općeg zdravstvenog stanja (postojanje kakvih upala i sl.) donijeti će se odluka što ćeš dalje. Čvorovi mogu biti povećani zbog mnogih bolesti: zarazne, maligne, imunološke, endokrinološke... Stoga će možda biti potrebna biopsija, da se rasvijetli uzrok.

nedodirljiva
11.04.2010., 21:37
Meni je se skoro tako cvoric pojavio i dobila sam ampiciline da pijem da to prodje,i pomoglo je,sve zavisi opet,ali svaki put kad se razbolim tako mi se pojave cvorici...

Termination
11.04.2010., 23:17
Moguće je da se povećaju zbog neke upale, naravno, ali Sharlotte mora otići kod svog liječnika, jer ovako možemo samo nagađati.

magic potion
20.05.2010., 19:49
Nešto, nekakva tvorevina ili što već, nalazi mi se točno ispod vilice s jedne strane. Nije baš ni opipljivo (još!:rolleyes:), pa ne mogu reći ni da je kvrga, ni da je natečeno. Ali osjetim ga kad spuštam/podižem glavu. Osjetim da mi nešto smeta i kad gutam. Radi se o nečemu sasvim blago izraženom, ali postojećem. :(
Koji je to k.? Ne znam trebam li se zabrinjavati, ali zabrinuta sam!:confused:

Soke
12.06.2010., 01:38
pozdrav
prvo slažem se s blaurom
limfni čvorovi se osim kod upala, na vratu mogu pojaviti kod žena npr kad treba dobit menstruaciju. svi to mi imamo, kod njih nekad treba i dugo da se povuku. ali isto preporučam odlazak doktoru za svaku sigurnost

tardor77
14.06.2010., 00:29

Hvala!

testiraj se na HIV ..

leeloo27
20.06.2010., 11:18
Molim moderatore da spoje temu ako postoji već takva, ja sam tražila pa je nisam našla.

Uglavnom izbila mi je nekakva kvrgetina iza na vratu, bila je veličine kovanice od 2 kune, sad se malo smanjila. Ne boli me i kad se uhvati miče se pod prstima.

Zanima me jel to može biti limfni čvor? Jel postoje uopće limfni čvorovi iza na vratu?

mppet
20.06.2010., 11:20
Molim moderatore da spoje temu ako postoji već takva, ja sam tražila pa je nisam našla.

Uglavnom izbila mi je nekakva kvrgetina iza na vratu, bila je veličine kovanice od 2 kune, sad se malo smanjila. Ne boli me i kad se uhvati miče se pod prstima.

Zanima me jel to može biti limfni čvor? Jel postoje uopće limfni čvorovi iza na vratu?

Može biti i aterom

leeloo27
20.06.2010., 11:34
Nadam se da nije to. :(

Nek me neko utješi da postoje limfni čvorovi i odozada na vratu. Za ove naprijed na vratu znam di su jer sam imala tu nesreću da su mi se bili toliko upalili da nisam mogla vratom okretati koliko je bolilo.

Alkemicharka
20.06.2010., 12:34
Nadam se da nije to. :(

Nek me neko utješi da postoje limfni čvorovi i odozada na vratu. Za ove naprijed na vratu znam di su jer sam imala tu nesreću da su mi se bili toliko upalili da nisam mogla vratom okretati koliko je bolilo.

Možda miogeloza? Ja sam ih imala puna leđa i dvije straga na vratu, doduše kvrge mi nisu iskočile ali ih je fizioterapeut napipao pod prstima. Najbolje da odeš doktoru:mig:

On_Off
20.06.2010., 14:05

Ja sam nesto slicno imala. Kod mene je u pitanju reakcija na boju za kosu. Kad obojam kosu pojavi mi se mala kvrzica na vratu,velicine graska,i veca,bolna kvrga na potiljku. Inace nikad nemam niti osjetim bilo kakve kvrzice. Samo kad se obojam. Ja sam ocito alergicna na neke sastojke iz boje za kosu. I za dva,tri dana prode i nestane.
Jesi mozda ti bojala kosu ili slicno? Mozda je i kod tebe neka alergijska reakcija u pitanju?

Ne razumijem se bas u to. Ali recimo,moj djed ima 4 velike kvrge na glavi. Davno je to operirao,rezao,i opet se pojavilo nakon nekoliko godina.

leeloo27
20.06.2010., 16:48
Ne bojam se, imam pramenove. A njih nisam vadila jedno 2-3 mjeseca, tako da nije od toga.

leeloo27
20.06.2010., 16:50
Možda miogeloza? Ja sam ih imala puna leđa i dvije straga na vratu, doduše kvrge mi nisu iskočile ali ih je fizioterapeut napipao pod prstima. Najbolje da odeš doktoru:mig:

Nije isključeno, a jel to ne boli ko sam vrag?

Znam da ova jedna cura ima to i kad je uhvati ide na injekcije koliko je boli. Mene ovo moje ništa ne boli niti mi smeta, sam eto napipala sam je pa me muči sad šta je to.

Alkemicharka
20.06.2010., 17:00
Nije isključeno, a jel to ne boli ko sam vrag?

Znam da ova jedna cura ima to i kad je uhvati ide na injekcije koliko je boli. Mene ovo moje ništa ne boli niti mi smeta, sam eto napipala sam je pa me muči sad šta je to.

Je, miogeloze su jako bolne. Fakat ne znam kaj bi to tvoje moglo onda biti. :ne zna:Zašto ne odeš doktoru pa se riješiš neizvjesnosti?

leeloo27
20.06.2010., 17:11
Ja sam ti u zadnje vrijeme stalno po doktorima, kontrolama u bolnici, vađenjima krvi i stvarno mi se ne da sad i zbog ovoga šetati po doktorima. Kontala sam ako ne prođe za par dana, onda otići.

efos
20.06.2010., 17:20

Evo moja frendica s posla je imala nešto slično...kvrgu malo ispod vrata...i tako nije odmah otišla kod doktora, te se ipak ona odluči otić....i eto ustanovili da je tumor (išla je na kemoterapije i zračenja, sad je ok)...nije da te plašim ili da mislim da je to ali svakako odi vidi što bi to moglo biti, već sutra...eto nadam se da nije ništa ozbiljno...sretno

greta beta
20.06.2010., 19:51
ja imam vec godinama malu kvrgicu iza na vratu tamo gdje se masira vrat s desne strane i ne boli niti se mice...jednom sam to rekla doktorici i rekla je da nije nista..ali evo vec godinam je imam i niti se povecala niti smanjila...

leeloo27
20.06.2010., 20:06
Evo moja frendica s posla je imala nešto slično...kvrgu malo ispod vrata...i tako nije odmah otišla kod doktora, te se ipak ona odluči otić....i eto ustanovili da je tumor (išla je na kemoterapije i zračenja, sad je ok)...nije da te plašim ili da mislim da je to ali svakako odi vidi što bi to moglo biti, već sutra...eto nadam se da nije ništa ozbiljno...sretno

Ma znam, i moja legica je isto tako imala kvrgu na vratu, doktorica ju je stalno otpilalava da nije ništa i na kraju ispao non hodgkin limfom. isto išla na kemoterapije i sad je dobro.

Ma ne vjerujem da je tumor, tumori se ne smanje u nekoliko dana. Meni je ovo bilo veličine kovanice od 2 ili 5 kuna, sad je manje.

Bdw, jel nick tako bezveze ili ideš na ekonomiju u osijeku? Ako da, onda smo kolege. :mig:

efos
20.06.2010., 21:59
Ma znam, i moja legica je isto tako imala kvrgu na vratu, doktorica ju je stalno otpilalava da nije ništa i na kraju ispao non hodgkin limfom. isto išla na kemoterapije i sad je dobro.

Ma ne vjerujem da je tumor, tumori se ne smanje u nekoliko dana. Meni je ovo bilo veličine kovanice od 2 ili 5 kuna, sad je manje.

Bdw, jel nick tako bezveze ili ideš na ekonomiju u osijeku? Ako da, onda smo kolege. :mig:
A ne znam..ne budi lijena i odi na pregled :mig:
Je, na ekonomiji sam..:D

Bubica30
21.06.2010., 10:46
draga to ti je najverojatnije lojna zlijezda koja tis e moze povecavati i smanjivati....
a ako si imala neku upalu nedavno onda je limfni cvor

leeloo27
21.06.2010., 18:50
Bila danas kod doktorice po recept pa sam je odmah usput pitala za to i kaže da je limfni. Meni se to smanjilo, al mi je rekla ako se poveća i počne bolit da dođem opet da će mi dati antibiotike.

Alkemicharka
21.06.2010., 20:42
Bila danas kod doktorice po recept pa sam je odmah usput pitala za to i kaže da je limfni. Meni se to smanjilo, al mi je rekla ako se poveća i počne bolit da dođem opet da će mi dati antibiotike.

Ajd hvala Bogu:top:. I sad barem znamo da se limfni ne pojavljuju samo sprijeda na vratu

nedodirljiva
21.06.2010., 22:41
I ja imam vec par mjeseci kao oteklinu na vratu,kad dotaknem osjetim nekih par cvorica i kao malo me zasmeta kad to pipnem,nisam jos isla doktoru ali tako isto prije par godina na lijevoj strani vrata sam imala jedan cvoric i nestao je sam od sebe....s tim da moram napomenuti da mi je dijagnosticirana astma i kasljem konstantno i u tom periodu su mi se cvorici i pojavili,vjerovatno je neka upala....uglavnom znam da ti cvorici koji bole su ok,oni koji pri dodiru ili bilo kako ne bole su vec upitni....

leeloo27
22.06.2010., 09:24
Ajd hvala Bogu:top:. I sad barem znamo da se limfni ne pojavljuju samo sprijeda na vratu

Da, rekla mi je doktorica da ih ima svuda po vratu ne samo naprijed. A ja bila uvjerena da ih nema odozada na vratu.

I ja imam vec par mjeseci kao oteklinu na vratu,kad dotaknem osjetim nekih par cvorica i kao malo me zasmeta kad to pipnem,nisam jos isla doktoru ali tako isto prije par godina na lijevoj strani vrata sam imala jedan cvoric i nestao je sam od sebe....s tim da moram napomenuti da mi je dijagnosticirana astma i kasljem konstantno i u tom periodu su mi se cvorici i pojavili,vjerovatno je neka upala....uglavnom znam da ti cvorici koji bole su ok,oni koji pri dodiru ili bilo kako ne bole su vec upitni....

Ma nije problem ni ako ne bole, problem je ako se kvrge ne povlače i smanjuju, i ako se povećavaju. Limfnim čvorovima treba vremena da se povuku, al ako kvrga ne prolazi nakon tjedan, dva, onda bi već trebalo ići kod doktora.

nedodirljiva
22.06.2010., 10:28
[QUOTE=leeloo27;27373481]Da, rekla mi je doktorica da ih ima svuda po vratu ne samo naprijed. A ja bila uvjerena da ih nema odozada na vratu.

Ma nije problem ni ako ne bole, problem je ako se kvrge ne povlače i smanjuju, i ako se povećavaju. Limfnim čvorovima treba vremena da se povuku, al ako kvrga ne prolazi nakon tjedan, dva, onda bi već trebalo ići kod doktora.[/QUOT

Ja ovu novu kvrzicu imam vec nekih 5,6 mjeseci,uglavnom primijetila sam kad prestanem kasljati i astma mi se poboljsa da se kvrzica smanji,cim pocnem opet kasljati i imam problema sa disanjem poveca se...

yedwy
22.06.2010., 10:37
Samo za ilustraciju...

http://www.bcm.edu/oto/studs/anat/anat12.gif

Gepetto
23.06.2010., 22:14
Prije 7 god. se i meni upalio limfni čvor odostraga, rekla bih čak prije na glavi nego na vratu... od vrata malo gore, u kosi s lijeve strane. Fina kvrgica, pomična i ne boli sama po sebi, no nakon nekog vremena počela mi trnuti ta strana glave...ono,čupam si kosu i ništa ne osjetim...
Neću sad pričati o biserima doktorice opće prakse, no na kraju sam već izludila i tražila nek mi da uputnicu za rentgen ili nešto jer trne mi pola glave... haaloo nikakva asimetrija glave.
Dala mi uputnicu za kirurga, on to malo secnuo i poslao na analizu i ustanovilo se limfni čvor se upalio i pritiskao neki/e živce od čega mi je utrnula polovica glave.

No, do upale je došlo uslijed toksoplasmoze (utvrđeno na zaraznoj - dala krv na analizu), a od kud mi to :ne zna: Čitala sam da se to može pokupiti od mačaka (imala sam psa), ili od nedovoljno pečenog mesa u fast food-ovima.
Na sreću, nikakvih posljedica nisam imala.

nedodirljiva
23.06.2010., 22:47
Mene evo citav dan glava boljela i dotaknem slucajno cvor i skuzim da se povecao,jbg....

leeloo27
24.06.2010., 08:59
Prije 7 god. se i meni upalio limfni čvor odostraga, rekla bih čak prije na glavi nego na vratu... od vrata malo gore, u kosi s lijeve strane. Fina kvrgica, pomična i ne boli sama po sebi, no nakon nekog vremena počela mi trnuti ta strana glave...ono,čupam si kosu i ništa ne osjetim...
Neću sad pričati o biserima doktorice opće prakse, no na kraju sam već izludila i tražila nek mi da uputnicu za rentgen ili nešto jer trne mi pola glave... haaloo nikakva asimetrija glave.
Dala mi uputnicu za kirurga, on to malo secnuo i poslao na analizu i ustanovilo se limfni čvor se upalio i pritiskao neki/e živce od čega mi je utrnula polovica glave.

No, do upale je došlo uslijed toksoplasmoze (utvrđeno na zaraznoj - dala krv na analizu), a od kud mi to :ne zna: Čitala sam da se to može pokupiti od mačaka (imala sam psa), ili od nedovoljno pečenog mesa u fast food-ovima.
Na sreću, nikakvih posljedica nisam imala.

Toksoplazma se može pokupiti od sirovog mesa, ako se mačkama daje jesti sirovo meso one mogu pokupiti toksoplazmu pa mi onda možemo pokupiti od njih preko njihovog izmeta. Isto tako možemo pokupiti i od narezanih salama, kulena i sl, naročito ako se u trgovinama dobro ne dezinficiraju oni rezači za meso. Zato se trudnicama preporuča da izbjegavaju jesti narezane salame, kulan, pršut, kobasice i sl.

leeloo27
24.06.2010., 09:01
Meni se moj čvor smanjio, jedva ga mogu napipati. Mene je vjerovatno uhvatio bio propuh pa se upalio limfni, jer mi se bio uštekao i živac na toj strani u kičmi.

nedodirljiva
24.06.2010., 14:41
ja sam jutros isla ljekaru radi cvora i dobila sam neke antibiotike i neki sirup da stavljam obloke,ljekar je rekao da je to "zlijezdica" ali opet me uputio da vadim nalaze pa vidjecemo...

ursula1000
24.06.2010., 15:49
Meni se moj čvor smanjio, jedva ga mogu napipati. Mene je vjerovatno uhvatio bio propuh pa se upalio limfni, jer mi se bio uštekao i živac na toj strani u kičmi.

Ma to je to, propuh zna gadan biti..
Ja sam isto znala jedno vrijeme svako malo nekakve čvorove dobivat, hebemu :o

Prošlo bu skroz, a ti se čuvaj propuha i klime naročito ;)

anastacia
24.06.2010., 19:18
Mene evo citav dan glava boljela i dotaknem slucajno cvor i skuzim da se povecao,jbg....

Zašto ne stavljate obloge?

anastacia
24.06.2010., 19:18
Ma to je to, propuh zna gadan biti..
Ja sam isto znala jedno vrijeme svako malo nekakve čvorove dobivat, hebemu :o

Prošlo bu skroz, a ti se čuvaj propuha i klime naročito ;)

Upravo tako i klime redovito čistiti i održavati!

nedodirljiva
24.06.2010., 19:49
Zašto ne stavljate obloge?

Ja sam dobila neku tekucinu za obloge pa vidjecemo...

nikolamo
01.07.2010., 10:55
Prije svega, sve vas pozdravljam jer sam novi na ovom forumu i htio bih s vama razmjenuti mišljenja o mojoj situaciji..! Naime, krajem 5. mjeseca imao sam anginu grla i pio antibiotike i to je prošlo, no nakon par dana - ja sam napipao neku kvržicu na vratu, koja ne doseže 1 cm! Išao sam kod lječnice koja se nasmiojala jer sam ja svašta čitao na internetu, od raka do Bog zna čega već NE! I od tada sam ja počeo stalno pipati vrat i napipao na drugoj strani, jednui jako sitnu! Otišao sutradan kod druge lječnice koja je rekla: Ajde bjezi kuci..haha.. bilo mi je drago, a i smjesno! Ali, i dalje ja pomišljam na najgore usprkos savjetima roditelja i lječnika! Sutradan sam opet u Domu zdravlja kod 3. lječnice koja je samnom malo porazgovarala i obješnjavala mi kako Non-hočkinov limfom, tj. taj rak kojeg sam ja pronasao na Net-u ima mnogo simptoma i da je u mom slučaju normalno da se te žlijezde nisu povukle, a i čuo sam to da znaju ostati vječno...

Pa ne znam, htio bih od vas dobiti neki savjet - jer ja sam sad u razvoju, imam 15 godina i bojim se stvarno, iako mi toliki broj lječnika i ljudi govori da ih zanemarim! :ne zna:

Doktorica mi je rekla da poslije mogu imati mnogo veće probleme sa psihom, ali ja i dalje, i dalje , i dalje umišljam! Iako, moram napomenuti da sam 2 puta radio nalaze samo kako bi me uvjerili da nije nista, i bili su savrseni nalazi, a ja opet..! :(

HVALA Vam unaprijed!

Bugy
01.07.2010., 12:33
normalno je to da ti je ostala dok su veličine graška primjerice, ja već par godina imam na vratu lagano povećane limfne žlijezde...

nedodirljiva
01.07.2010., 13:04
Imam i ja zlijezdu,napipala sam do prije nekih 5,6 mjeseci ali tada sam imala jake probleme sa kasljem,prije 10 dana glava me je uzasno boljela i slucajno napipam zlijezdu i primijetim da se strahota povecala i zapucam se ljekaru,na sto mi je doktorica odmah rekla da je to zlijezda,dala neke antibiotike i da stavljam hladne obloge,antibiotike sam popila a obloge jos stavljam ali nije mi se nista povuklo:ne zna:Nakon toga uputila me da vadim nalaze ali nalazi su mi ok....

Uglavnom znam isto tako da radi sekiranja i zabrinutosti moze zlijezda iskociti tako da nastoj da smanjis zabrinutost,uglavnom i ako je nesto gore na zlijezdi znam samo da zlijezde znaju iskociti uslijed metastaze limfnih cvorova tako da nemas potrebe da razbijas glavu i sekiras se jer do tad ti bi imao jos neke simptome i nesto bi znao,pusti mozak na pasu i zlijezde ce se povuci!

nikolamo
13.07.2010., 14:51
Pozdrav;
imam 15 godina! Naime, krajem 5. mjeseca imao sam jaku anginu grla te sam pio antibiotike! Nakon toga sam slucajno na vratu opipao jednu žlijedu koja je veličine 1 cm! Išao sam kod doktorice jer sam se zabrinuo jer sam na internetu čitao o non-hodgkinu, doktorica mi se nasmijala i rekla idi kući, druži se i okani se proučavanja medicine! Usprkos tome i usprkos tome što se ja osjećma extra bez ikakvih tegoba, ja opet idem kod druge doktorice! Koja kaže: Ne može na internetu pisat ono što smo mi doktori na fakultetu slušali i da se okanem žlijezde..! Iii, ja opet sutradan kod treće doktorice koja je samnom razgovarala par minuta i objašnjavala mi kako bi imao tegobe i sve ostalo na što bi doktor posumnjao na non-hodgkin! Radio sam 2 puta nalaze krvi koji su bili savršeni, jednom sam radio urin koji je takođe bio uredan! Ali, ja sam se toliko isprepada člancima na internetu da sam se počeo trest i povraćat od straha, tako da sam opet išao kod 4. doktora koji mi kaže - nije problem u žlijezdama nego u psihi i preporučuje mi da se obratim kod psihologa na razgovor! Kaže: posve je normalno na vratu imati jednu-dvije povećane žlijezde, ali da one i nisu povećane kakve znaju biti jer se moja uopće ne vidi i moram ˝kopati˝ po vratu da bi ju našao! Prošlo je mjesec skoro dva mjeseca - žlijezdica je i dalje tu, ona se pomiče pod prstom i mekana je i došao sam k sebi da nije non-hdgkin, ali i dalje imam dozu straha pa sam odlućio vas na forumu pitati za savjet! Je li mislite da je ta jedna žlijezda veličine 1 cm pa čak i manje non hodgkin, ali kaže: ne boli me ništa i super se osjećam!?

HVALA!

zdenka27
13.07.2010., 15:30
Kad si se toliko uznemirio, dobro je što si tražio mišljenje ( više ) liječnika. Ali zašto im onda ne vjeruješ?
Naravno, moguće je da i 4 liječnika pogriješe, ali , priznaj, nije baš jako vjerovatno!
A još je manja vjerovatnost da netko na forumu postavi točnu dijagnozu i izliječi te.

nikolamo
13.07.2010., 15:48
Kad si se toliko uznemirio, dobro je što si tražio mišljenje ( više ) liječnika. Ali zašto im onda ne vjeruješ?
Naravno, moguće je da i 4 liječnika pogriješe, ali , priznaj, nije baš jako vjerovatno!
A još je manja vjerovatnost da netko na forumu postavi točnu dijagnozu i izliječi te.

Pa ja nisam rekao da sam bolestan i ne traži nikakve dijagnoze, nego tražim ljude koji imaju slična iskustva i koji imaju žlijezde!

Ja se super osjećam, samo ta jedna mala žlijezda me pomalo uznemirava!

Bugy
13.07.2010., 16:43
imam ja par godina povećane žlijezde na vratu i još sam živ :D

nedodirljiva
13.07.2010., 18:02
imam ja par godina povećane žlijezde na vratu i još sam živ :D

Hehehe ovo je dobro...ja imam nekih 5,6 mjeseci,evo danas bila ispred ventilatora i pocela me glava boliti i zlijezda se opet povecala,isla doktoru ali samo mi dali antibiotike i obloge da stavljam,sve potrosila ali nije proslo,jos npr kad pricam moze se primijetiti kako pri govori mi se zlijezda istice,pa sad hm ne opterecujem se time,da je nesto gore bilo bi inekih drugih simptoma....

Bat Kol
13.07.2010., 18:47
Pa ja nisam rekao da sam bolestan i ne traži nikakve dijagnoze, nego tražim ljude koji imaju slična iskustva i koji imaju žlijezde!

Ja se super osjećam, samo ta jedna mala žlijezda me pomalo uznemirava!

smiri se. svi imamo žlijezde, nisi jedini.
a što misliš kako se palpiraju slinovnice, štitna žlijezda i limfni čvorovi? :mig: uvijek ćeš nešto napipat, ali to je normalno.

nikolamo
24.07.2010., 23:01
Pozdrav svima, naime - u 5. mjesecu sam imao jaku anginu grla i pio sam Sumamed i prebolio sam ju te sam nakon par dana sa desne strane vrata napipao neku žlijezdu tj. limfni čvor veličine 10-ak milimetara i sa lijeve strane nesto jako sitno..! Naime, jako sam se prepao jer sam na net-u čitao o raku limfnih žlijezda i stvarno sam doživio šok od tog silnog ˝educiranja˝! Odmah sutradan sam išao kod liječnice, inače - specijaliste opće medicine i rekla je: Nemoj me nasmijavati, brisi kuci - nije to nista! Mislim - OK! Ali, ja se i dalje neprestano pipam za vrat i odem kod 2. doktorice koja kaže: ˝kakav non-hočkin i kakav rak limfnih žlijezda - imao bi 100 drugih simptoma i ne bi ti bio tako rumen.˝! Mislim ono...! Ali, ja i dalje i odem kod 3. doktorice koja kaze: ˝Ajde Boga ti, okani se ćoravog posla -- uzivaj u ljetu!˝ ALI, MENI I DALJE STRAH..Radio sam 2 puta nalaze krvi i bili su uredni i radi osam uin koji je također uredan! Prošla su 2 mjeseca ja i dalje imam žlijezdu i osjećam se fizički fenomenalno, ali psihički - nestabilno jer sam umislio da je to nešto! Večeras se baš ono generalno pipam po vratu i ispod brade napipam male 2 kublice koje mogu uhvatiti u prst i eto ti ga...ŠOK! Sad hoću da vas pitam savjete jer sam pitao i mnoge doktore na net-u, ali se ja i dalje bojim!

Molim Vas sve, koji imate ili nemate iskustvo i sve Vas koji mislite da znate nesto o tome, a i sve Vas koji imate savjet da napisete! JER JA IZLUĐUJEM! Ne znam da l´ da odem opet u doktora jer bi me ˝nabili nogom˝ iz Doma Zdravlja koliko sam tamo...!?

JacktRX
24.07.2010., 23:13
Pod hitno ti preporučam hospitalizaciju i liječenje, ali ne na onkologiji/hematologiji već u psihijatrijskoj klinici.
očito je da umišljaš bolesti i po tvojoj priči se to već opasno izmaklo kontroli. ako je nekoliko doktora medicine reklo da nije ništa, ako je i dvostruki nalaz krvi to potvrdio, onda ti više nemaš šta misliti.
ili možda misliš da si kompetentniji po tom pitanju od liječnika?
Trkom u vrapče da te tamo malo preispitaju!

nikolamo
24.07.2010., 23:18
E, da je sve ovo Bože samo umišljanje.. pa makar ja bio najveci psiho bolesnik..al mene je strah da je tumor limfnih žlijezda... Ne znam, bojim se da je nesto opasno! :( Ali, mozda ipak nije - mozda ja umisljam, a mozda i ne! Jer, stalno napipavam neke klikerčiće i okruglice po vratu..! :(

JacktRX
24.07.2010., 23:24
ako baš nikako nemaš mira, traži uputnicu za punkciju dotičnih žlijezdi pa će u biokemijskom laboratoriju analizirati tkivo i reći radi li se o malignom procesu ili ne. ali svi će ti doktori reći da je takve stvari bolje ne vaditi dok se ne pojavi prava sumnja u tumor, jer neki put baš to nepotrebno diranje u tijelo zna izazvati nesreće.

btw, ako su dimenzije žlijezde manje od 1,5 cm x 1,5 cm nema apsolutno nikakve potrebe za panikom.

nikolamo
24.07.2010., 23:42
Molim te, vidim da si educiran, a mozda si i doktor - kada bi se mogla pojaviti sumnja za tumor? Jer, oni ocito nemaju sumnju na nista jer se ja osjećam i izgledam fenomenalno! :(

JacktRX
25.07.2010., 00:06
Molim te, vidim da si educiran, a mozda si i doktor - kada bi se mogla pojaviti sumnja za tumor? Jer, oni ocito nemaju sumnju na nista jer se ja osjećam i izgledam fenomenalno! :(

Nisam doktor (još). :D
Opći simptomi limfoma (non-h. i h.) su opća slabost organizma, gubitak težine, a poseban indikator je obilno noćno znojenje. može se pojaviti osip i svrbež kože, bol u povećanim žlijezdama nakon konzumiranja alkohola, a nakon što bolest napreduje i progresivna vrućica koja naizgled nema uzrok. također i otežano disanje i kašalj ukoliko bolest zahvati pluća.
evo, ako ti se pojave još 2 od navedenih siptoma, tek onda imaš razloga za brigu. i BTW, većina limfoma, osim onih najmalignijih, danas jako dobro odgovaraju na terapiju.

nikolamo
25.07.2010., 00:53
Svaka čast! Mislio sam da su samo povecane limfne žlijezde simptom raka! Ali ugl.: imas li facebook profil, ako imas - posalji mi ime i prezime na nikola-vu@hotmail.com - zelim da te upoznam jer jako mnogo znas i uspjet ces samo po ovom znanju sto si napisao jer ni doktori koji su me pregledavali nisu znali nista o tome! Osim ako nisi copy paste s net-a! :)

Francesca
25.07.2010., 01:23
imao si ti te žlijezde i prije (svi ih imamo ;) ) samo nisi na njih obraćao pažnju :)

fea
25.07.2010., 10:00
Ma nemas nikakav limfom. ako su ti krvne pretrage ok i osjecas se dobro, nisi ozbiljno bolestan. a limfni cvorovi su prva linija obrane organizma, mogu se povecati i kod obicne prehlade, koju prehodas i uopce nemas simptoma ili tijekom koje 2x kihnes. a mozda se jos smiruju od angine. mislim da nemas razloga za brigu :)

Termination
25.07.2010., 11:17
Svaka čast! Mislio sam da su samo povecane limfne žlijezde simptom raka! Ali ugl.: imas li facebook profil, ako imas - posalji mi ime i prezime na nikola-vu@hotmail.com - zelim da te upoznam jer jako mnogo znas i uspjet ces samo po ovom znanju sto si napisao jer ni doktori koji su me pregledavali nisu znali nista o tome! Osim ako nisi copy paste s net-a! :)

Da nisu znali, vjeruj mi, ne bi te poslali kući s osmijehom na licu. :mig:

morgen
25.07.2010., 11:35
Da nisu znali, vjeruj mi, ne bi te poslali kući s osmijehom na licu. :mig:

Moju su mamu, nakon što se žalila da ju probada u prsima, poslali doma sa dijagnozom da vlada gripa pa je to valjda to, drugi dan je završila na hitnoj i mjesec dana u bolnici- srce......

Termination
25.07.2010., 11:43
Moju su mamu, nakon što se žalila da ju probada u prsima, poslali doma sa dijagnozom da vlada gripa pa je to valjda to, drugi dan je završila na hitnoj i mjesec dana u bolnici- srce......

Da, ali ovdje ne govorimo o boli u prsima nego o povećanim žlijezdama. Bol u prsima je daleko ozbiljniji simptom s milijun mogućih uzroka i uvijek zahtijeva detaljnu dijagnostičku obradu.

zdenka27
25.07.2010., 12:52
Nećete vi svi Nikolama uvjeriti da nema non hodginsa!
Ovo je ( koliko ja znam) već drugi topic koji on otvara s istom pričom. Razumijem strah, ali ovom bi se situacijom trebao pozabaviti psihijatar. Očito on želi saznati kako dokazati da boluje od odabrane bolesti, a ne želi da ga razuvjeravate!

ancy18
23.09.2010., 11:11
ja sam prije otprilike godinu-dvi imala streptokok, napipla sam barem 6-7 kuglica po vratu..otisla dr i dala me na pretrage..tako da neke kvrzice po vratu mogu biti i zbog tog!!najbolje otic doktoru...i dan danas imam kvrzice.

eh sad mene zanima,otprilike prije tjedan ipo napipala kvrzicu, malo vecu na zatiljku,dakle iza glave u ravnini s uhom..tvrda je i na dodir boli..isla sam doktorici i dala mi je crnu mast,vec par dana mazem s tim i drzim cijeli dan omotanu glavu..em sto smrdi na benzin em sto se kvrzica ne povlaci, iste je velicine, tvrda i dalje ali manje boli..sto bi to moglo bit?
doktorica je rekla da je neki čir pa da mazem sa mast amonij-sulfogirodalata 10%..pa je rekla ako ne prođe da je to nesto s limfnim cvorovima pa da ce me slat kirurgu?? :S trta me vec sad, s obzirom da sam svasta procitala po netu? :/

LuNTy
23.09.2010., 14:06
Bok svima!

U dnu vrata imam natečen limfni čvor malo veći od veličine graška. Danas sam primjetila da me to područje boli kada naginjem glavu na tu stranu i nazad. Prije 2 godine sam imala mononukleozu i po vratu mogu osjetiti još manjih limfnih čvorića, ali čini mi se da je ovaj nastao kasnije, primjetila sam ga tek prije 6mj. I sad ne znam je li to razlog da odem kod doktorice... imam i slabu grlobolju koja se stalno vraća kroz par mjeseci. Više ne znam što da radim jer me uvijek svi ismijavaju, i kad sam imala mononukleozu, doktorica me ismijala i nemam više povjerenja u nikoga. Totalno ne znam što da radim. :(

Starway
30.09.2010., 22:35
Bok svima!

U dnu vrata imam natečen limfni čvor malo veći od veličine graška. Danas sam primjetila da me to područje boli kada naginjem glavu na tu stranu i nazad. Prije 2 godine sam imala mononukleozu i po vratu mogu osjetiti još manjih limfnih čvorića, ali čini mi se da je ovaj nastao kasnije, primjetila sam ga tek prije 6mj. I sad ne znam je li to razlog da odem kod doktorice... imam i slabu grlobolju koja se stalno vraća kroz par mjeseci. Više ne znam što da radim jer me uvijek svi ismijavaju, i kad sam imala mononukleozu, doktorica me ismijala i nemam više povjerenja u nikoga. Totalno ne znam što da radim. :(

Cvorici su ocito posljedica mononukleoze, i mogu ostati povecani i nekoliko godina nakon bolesti,bez panike:mig:
ipak, primjetis li da se povecavaju svakako se javi lijecniku i trazi da te posalje na punktiranje (tek da budes mirna:) a kad doznas da je sve OK i cvorici ce nestati:mig:

anastacia
02.10.2010., 13:19
Cvorici su ocito posljedica mononukleoze, i mogu ostati povecani i nekoliko godina nakon bolesti,bez panike:mig:
ipak, primjetis li da se povecavaju svakako se javi lijecniku i trazi da te posalje na punktiranje (tek da budes mirna:) a kad doznas da je sve OK i cvorici ce nestati:mig:

Upravo tako. Bitno je stalno imati cvorice pod kontrolom i u sumlji da se povecavaju odmah doktoru na punktiranje. Radi vlastita mira i zdravlja!

secret_agent♀
24.10.2010., 23:29
Pozdrav...
danas mi je sestra pokazala na vratu kvrgu. Boli ju, i ima ju vise od mj dana, nikom nije rekla. Velicine je negdje 3x3 cm. Bol opisuje kao da ju nesto pika u grlu. Ne boli ju cijela povrsina nego samo na desnom rubu kvrge. Sto bi to moglo biti? Ima 18 godina, samo se nadam da nije nesto najgore :eek::(

nero
24.10.2010., 23:31
Di točno na vratu?

secret_agent♀
24.10.2010., 23:35
od dusnika desno, koji cm i pol višlje

nero
24.10.2010., 23:40
Meni zvuči ka da ima upalu grla i da joj je natekao limfni čvor na vratu :D
Al ne vjerujem ako traje više od mjesec dana :ne zna:

secret_agent♀
24.10.2010., 23:42

imala je prije mjesec dana prehladu, popila kutiju klavocina, kaže da od tada ima kvrgu, bila je kao hm, iznutra valjda, ali joj je sada ispupcena van :confused:

lost_17
25.10.2010., 00:31

limfni čvor može ostati natečen još neko vrijeme i nakon što upala prođe. oni služe kao obrana organizma od uzročnika upale pa se kod svake veće upale povećaju zbog zadržavanja i uništavanja bakterija u njima.
inače ako je limfni čvor i ako on boli onda je to znak upale.
da li je primjetila da joj ta kvrga raste?
ima li još kakvih drugih simptoma?
moj savjet je da se javi svome doktoru koji će po samom opipu te kvrge moći utvrditi da li je riječ o limfnom čvoru ili pak nečemu drugome.
meni je na pamet pala i štinjača :ne zna:
dakle, javiti se doktoru pa onda dalje izvaditi krv da se vidi da li je riječ o upali, možda bude potreban uzv kvrge (on je najpreciznija metoda kod bilo kakvih kvrga na vratu), pregled otorinolaringologa...
sretno!

arween 7
25.10.2010., 21:17
Ja sam imala kvrgu na vratu oko dva meseca, glavobolje, bolove u grlu i to je bila mononukleoza ili bolest poljupca. Ako je to nis strasno samo nisam pila i bila pretjerano fizicki aktivna. Proslo za tri mjeseca. Mozda je to.

secret_agent♀
26.10.2010., 13:57
bila je sad kod doktorice, ugl, osim kvrge na vrati i u grlu ima puno kvrzica..poslala ju je na hitno vađenje krvi:(

MarY999
28.10.2010., 13:30
ja sam mononukleozu imala prije nekih 10-11 godina i još uvijek imam blago otečene limfne čvorove na vratu koji malo više polude tj oteknu kad se prehladim ili kad me iz nekog razloga boli grlo.i uvijek bole kad se stisne malo jače.

sadsadsad
28.10.2010., 13:35
....um moja susjeda je otišla na pregled radi slicne kvrge ispostavilo se da je to hopkins lymphoma...:/ :(

Matej2801
30.10.2010., 23:14
Najvjerojatnije mononukleoza, ali nije naodmet napraviti punkciju limfnog čvora

samanta666
02.11.2010., 09:51
pozdrav! molim vas vaše savjete,mišljenja,znanja,iskustva.....u mjesec dana sam dva puta bila prehlađena i to jako....prvi puta su mi natekle žlijezde na vratu i napravile se kvrge-bolne,bila sam kod doktorice,rekla je da je to zbog upale grla al mi nije dala antibiotik jer sam sumjala da sam trudna,ozdravila sam i kvrge su prošle...tjedan dana sam bila zdrava i opet se prehladila(nisam kosu osušila odmah,drugi dan sam prala prozore-propuh i dobila menstruaciju koja je kasnila pa mi pao imunitet) bila sam kod doktorice,rekla mi je da je upala grla,jako crveno da mi je.....opet izašle dvije kvrge,antibiotik sam popila do kraja,al kvrge su još uvijek tu,samo šta ne bole,i to dvije,sa lijeve strane iza uha.....sad me brine zašto su još uvijek tu i ne bole,jedna do druge....da nije mononukleoza jer prije te prve prehlade smo bili na nekoj fešti di je bilo masa ljudi pa sam bez problema mogla to pokupit.....neznam....šta vi mislite???

hera86
02.11.2010., 15:03
iza uha? meni se nekad znaju pojavit kvržice iza uha, nekad iza jednog nekad oba,
prvo bole pa prestanu al iritiraju... shvatila sam ,tj drugi su mi rekli da su to vjerojatno samo žlijezde, i nestanu nakon nekog vremena, znaju tu bit i po ar mjeseci.
a sad... ti viid, odi kod dr najbolje opet pa nek ona vidi.

Ajujana
02.11.2010., 16:03
da nije mononukleoza jer prije te prve prehlade smo bili na nekoj fešti di je bilo masa ljudi pa sam bez problema mogla to pokupit.....neznam....šta vi mislite???

Po opisu meni se više čini da je to upala mandula :ne zna:

samanta666
02.11.2010., 16:26
Po opisu meni se više čini da je to upala mandula :ne zna:

tri su,jedna mala,jedva opipljiva i druge dvije koje su se smanjile....a sve jedna do druge.....iza uha,na vratu,iako sam ja još prehlađena i blago promukla.....

zara woman
02.11.2010., 17:46
bokic, samanta.. evo bas sam danas bila na kavi s kolegicom koja ima isti problem vec danima... otekli su joj limfni cvorovi na vratu, ispod uha, ima tri velike bolne kvrge, samo sto su njoj jos neki limfni cvorovi otekli.. i nju je bolilo grlo... dijagnosticirana joj je mononukleoza.. ali gle, ne mozes na temelju necije dijagnoze postavljati svoju.. ima mnogo razloga zbog kojih mogu oteci limfni cvorovi.. isto tako ima puno stanja gdje su simptomi slicni.. ja sam protiv kljukanja antibioticima dok se ne postavi pravilna dijagnoza.. dosta doktora rutinski napise recept, odmah daju tablete i na taj nacin rijesavaju stvar, a antibiotici znaju dosta komplikacija napraviti (sta znam iz osobnog iskustva)... zbog njih sam dobila infekciju koja me kostala dva tjedna bolovanja.. ali svaki covjek je individua za sebe... ja mislim da bi trebala napraviti jos nekih dodatnih pretraga, a ne da te doktorica opce prakse pogleda, aha, i evo antibiotik...

EnlightenedPhoenix
23.11.2010., 15:11
Glavno ovako... unutar 2 dana mi je mali limfni čvorić u donjoj trećini vrata narastao do razmjera... 3 - 4 cm...

Doktorica kaze: upala čvora u donjoj trećini vrata vrlo vjerojatno zbog izloženosti EB virusu (cura mi je imala) ali bez ikakvih pretraga...

Ali normalno ja sam hipohondar (+ student medicine) pa meni dolazi sve i svašta na pamet...

Prva mogucnost mi je bio limfom... ali ne prati me nikakva nuspojava druga za limfom, i gdje god da sam citao nisam vidio ovako brz rast...

Druga stvar je upala koju je doktorica navela... imam subfebrilne temperature u večeri (37.5 najviše)... malo me boli grlo... itd... što bi moglo biti razvoj mononukleoze... također čvorići ispod vrata su mi malo natekli što opet vjerojatno upucuje na infekciju...

Treća: dijagnosticiran mi je metabolički poremećaj odlaganja masnoca u limfne čvorove... i imam već 2 male kvrge na ruci (nastale unutar jednog dana i ne povecavaju se više)... još ih nisam izvadio... ne volim te operacije... Pa si razmisljam da bi moglo to biti to na vratu...

Glavno sveukupno... nervira me... boli me (mislim da je od nezgodnog spavanja)... Kontroliram dnevno i ne povecava se uopce (cak bih se usudio reći smanjivanje)...

Ali ne mogu prestati misliti o tome... doktorica je rekla ako ne dodje do poboljsanja unutar 2 mjeseca da me salje na daljnje pretrage ali da ovo još uvijek nije razlog... E sada...

micamacazg
17.12.2010., 19:09
Na vratu sam si našla tijekom tuširanja nekoliko povećih kvržica do 1 cm veličine. Prvo su bile samo s desne strane a sada i s lijeve te u desnoj preponi. Napravljen je uzv na kojem preporučuju punkciju. Sad čekam pregled hematologa koji ću vjerojatno obaviti idući tj(tako su mi rekli na rebru da će me zvati, drugdje se nisam mogla nikako naručiti). Mene zanima da li je moguće da je to povezano s jajnicima(ovo u preponama), a ovo u vratu sa seborejičnim dermatitisom koji je jako izražen baš u potiljačnom dijelu ili je ipak nešto treće u pitanju?

micamacazg
17.12.2010., 20:33
zaboravila sam napisati da sam imala učestale upale sinusa u pubertetu, a ovaj čvorić koji me je baš zabolio kod tuširanja sam već davno primjetila, prije nekoliko godina, isto me bolio al sam zaboravila na to i sad opet. pila sam antibiotik ali čvorovi se nisu niti malo smanjili :ne zna: od ostalih tegoba javlja se najčešće vrtoglavica i osjećaj da mi se sve ljulja i slabost u nogama(pripisujem to anksioznosti i stresu) te slab apetit, urin uredan, kks u ponedjeljak, zadnja prije nekoliko mjeseci bila uredna. možda su i ti čvorići na nervnoj bazi :confused:

konjčina
14.01.2011., 19:31
Dragi moji!
Moj povecani čvor nalazi se na desnoj strani vilice odmah ispod vrata, odmah ispod vilice! Velik je 1-2 cm i konstantan je 3-4 mjeseca, sa laganim oscilacijama u veličini! Doktorica mi je rekla da se radi o umnjaku te sam ja umnjak riješavala 2 mjeseca, antibiotice (kvržica se smanji) pa ponovo raste!
I eto, prije 10 dana izvadila ja nesretni zub, zaradila upalu sinusa i sada uha! Čvor je još uvijek tu i boli! Je li moguce da je isti čvor upaljen zbog svih tih upala!! Bojim se, možda nemam razloga no svejedno bi htjela da otiđe!
Hvala

Khan
14.01.2011., 21:05
limfni čvorovi skupljaju limfu iz cijele regije, dakle promjena na bilo kojem dijelu glave može ga uvećati. svaki sumnjivi čvor bi trebalo punktirati kod citologa i analizirati. jer mada je 90% povećanih l. čvorova do 30 godine banalno, onih 10 ipak nije.

UFOSECRET
26.01.2011., 17:46
Bok ljudi, mozda sam krivo uletila..pa sorry... Al frka me.. Idem iduci tj. Na citopunkciju i ultrazvuk grla... Cijeli zivot problemi sa gnojnim anginama i konacno sam operirala mandule 2006-e. Al od onda jos kao da imam ljevu mandulu... I konacno dosla danas na red za pregled i grlo je ok, pa cekam gore navedeno.. Cak zadnjih par mj. osjecam kvrzicu koja zna boljet svakih par dana uz sum u tom uhu.. A nedavno skuzim da kad zagalamim ostanem bez glasa, samo nestane dok se jos derem (dozivajuci kolege naravno), a i zadnjih par mj mi se i dlanovi abnormalno znoje a hladne ruke.. te jako boli kad izadem na hladno,,samo ta kvrzica boli te onda kad sam duze vani sve manje boli.? Uzas, znam. U obitelji je bilo nekoliko tumora i rakova, mislim na najuzu obitelj, pa malo me
lovi panika, sta jos to moze biti osim neceg jako loseg? Kad razmislim cijela ljeva strana tijela mi je cudna,, vrat, boli me ljeva dojka cesto i ljevi gornji misic na nozi hm... Bila sam na raznim pregledima i nije nis makar osjecala stalnu laksu bol koja me cini nervoznom i nemirnom osobom.. Bilo sta da mislite molim za odgovor i hvala vam svima.. rekli su mi da ce mi napraviti citopunkciju na toj kvrzici na vratu, i zasto je doktor spomenuo lokalnu anesteziju??? bila sam u soku pa ni neznam sta je dr pricao ... uh uh uh zna netko nesto o tome? HVALA

Euronymous
25.02.2011., 18:13
Dakle, na desnoj stražnjoj strani vrata (ako je prednja strana 12 sati, ovo je na 4-5) jedno 10cm od dna lubanje imam dvije kvržice jednu pored druge. Obje su na dodir jednake mekoće kao i limfe pod vilicom (mislim na ovo što se upali tokom prehlade i sličnih bolesti), no manje su barem duplo i ne mogu ih tako pomicati kako mogu ove pod vilicom koje su prilično mobilne pogotovo kada su upaljene. Ne bole me.
Prehlađen sam tj. začepljen mi je nos, kašljucam, grlo me malo boli i te limfe pod vilicom su mi upaljene kao i inače kada sam prehlađen pa se nekako nadam da su te dvije "nove" kvržice povezane s tom prehladom jer sam ih tek danas primijetio tj. majka ih je vidjela kada sam jako zakrenuo glavu pa su mi se zategli ti vratni mišići. Imam 20 godina.

U ponedjeljak idem doktorici, no volio bih čuti vaša mišljenja o tome što bi to moglo biti. Hvala vam, pozdrav.

leeloo27
25.02.2011., 21:28
Najvjerovatnije su ti limfni čvorovi.

Euronymous
26.02.2011., 01:13
Hvala na odgovoru, lakše mi je kada još netko vjeruje u to. Nadam se da će to u ponedjeljak i doktorica reći.

leeloo27
26.02.2011., 09:27
Ma sto posto ti je to. Prehlađen si, tako da ništa čudno da ti izbijaju po vratu (čak mogu i ovi iza ušiju iskočiti kad si bolestan).

Meni se recimo dogodilo da mi je iz čistog mira nešto nateklo na stražnjoj strani vrata do veličine oraha. Ja otišla kod doktorice jer nisam znala dal postoje i limfni odozada na vratu (pa mi je rekla da duž cijeloga vrata i iza i oko ušiju imaš limfne). Nije me bolilo i počelo se smanjivati tako da nisam dobila nikakve antibiotike i za 2 tjedna se povuklo samo od sebe.

WarMaster
26.02.2011., 12:01
Najvjerovatnije su ti limfni čvorovi.

+ 1.Ja ih imam već 5 godina.Sa oba dvije strane vrata i išao nedavno na punkciju-kao nije mis e nikad povuklo pa da nebi bilo neš.Nalazi krvi s čvrgi dobri,al sama punkcija-uhhh,zišel sam mokri ko špricer van:D

Euronymous
27.02.2011., 14:31
Hvala na odgovorima.
Evo, što se tiče prehlade, malo sam bolje i limfe ispod vilice su mi skoro pa normalne, a ove nove na vratu koje su me uplašile su također manje, vidjet ću za par dana.

antoxx1
27.02.2011., 14:59
Dakle, na desnoj stražnjoj strani vrata (ako je prednja strana 12 sati, ovo je na 4-5) jedno 10cm od dna lubanje imam dvije kvržice jednu pored druge. Obje su na dodir jednake mekoće kao i limfe pod vilicom (mislim na ovo što se upali tokom prehlade i sličnih bolesti), no manje su barem duplo i ne mogu ih tako pomicati kako mogu ove pod vilicom koje su prilično mobilne pogotovo kada su upaljene. Ne bole me.
Prehlađen sam tj. začepljen mi je nos, kašljucam, grlo me malo boli i te limfe pod vilicom su mi upaljene kao i inače kada sam prehlađen pa se nekako nadam da su te dvije "nove" kvržice povezane s tom prehladom jer sam ih tek danas primijetio tj. majka ih je vidjela kada sam jako zakrenuo glavu pa su mi se zategli ti vratni mišići. Imam 20 godina.

U ponedjeljak idem doktorici, no volio bih čuti vaša mišljenja o tome što bi to moglo biti. Hvala vam, pozdrav.
ufff šta da ti napišem ima sam slično na istoj strani ..kod mene je raslo bilo je pomično (šta mi je doktor reka da je dobro kad se pomiču) dugo sam se vuka po bolnici skoro 2 godine milion pretraga ,uradija biopsiju pa citološke punkcije da bi na kraju to operira odstranija ..utvrđeno da je bija schwanom...nemoj se igrat s izraslinama trči kod doktora ..ja tome nisam pridodava pozornosti i igra sam se s sudbinom ..hvala bogu i doktorima sve je dobro prošlo ..

Euronymous
27.02.2011., 16:44
U redu, hvala na savjetu, i tako sam mislio sutra ujutro do doktorice da budem siguran.

saintmozzer
07.03.2011., 17:21
Bok,

imam jedan problem. Već 15 godina, znači od svoje otprilike 15. godine, imam na vratu, tik ispod brade, uvećan limfni čvor (submentalni limfni čvor). Promjera je oko 1,5 cm ako ne i malo veći. S 15 godina je rađena punkcija i ustanovljeno je da se radi o limfnom čvoru a ne cisti. Imam od djetinjstva kronični sinuzitis pa je izgleda tak limfni čvor ostao upaljen nakon neke upale grla ili sinusa. Zanima me, ako netko zna, postoji li način da se taj limfni čvor ipak nekako smanji ili čak estetski ukloni( ali bez ožiljaka na vratu) jer pošto sam pjevač malo me smeta što imam taj čvor koji se tijekom pjevanja malo jače vidi...
Hvala!

tototo19
15.03.2011., 07:23
Bok.
Imam već par godina na vratu kvržicu. Uvijek je ista, ništa mi ne smeta, ne raste ni niš, ali me zanima jel to opasno?
Onak je veličine zrna graška i stoji na mjestu i to je zapravo sve što znam o njoj :D
Jel su takve kvržice opasne? I je li nužan posjet dokoru zbog toga?

dianna
15.03.2011., 09:31
ja isto imam to , negdje kod grkljana , već dugo mi to stoji, nit što ti kažeš raste nit se smanjuje.. pitala dermatologa pa me isprepadala, samo je popipala i kaže da je nešto dobroćudno , odem kod svoje doktorice kažem šta mi je ona rekla i kaže ma kakvi ništa to nije, to je vjerojatno neko masno tkivo, i ako ti šeta pod prstima kad pipaš nije ništa (moja srećom šeta, kao mala kuglica je , tj . vrh od šibice i šeta kad ju prstima uhvatim )

ne sekiraj se vjerojatno nije ništa ni tebi :)

tototo19
16.03.2011., 06:42
da ali moja ne šeta. moja sam stoji na mjestu...ne znam. neki kaže nije ništa, drugi juri doktoru...

Littleaigrl
16.03.2011., 11:56
Bila sam kod doktora radi bola u vratu, i nasao mi je da imam uvecan limfni cvor, i izvadila crp i jos neke nalaze ali jos nisu gotovi, kaze da je to od neke infekcije, ja se stvarno osjecam umorno, bezvoljno i hladno mi je pogotovo navecer kad legnem spavati, ima li neko mozda savjet sta bih mogla uraditi da ozdravim sto je prije moguce ? hvala

lana74
16.03.2011., 15:21
Bila sam kod doktora radi bola u vratu, i nasao mi je da imam uvecan limfni cvor, i izvadila crp i jos neke nalaze ali jos nisu gotovi, kaze da je to od neke infekcije, ja se stvarno osjecam umorno, bezvoljno i hladno mi je pogotovo navecer kad legnem spavati, ima li neko mozda savjet sta bih mogla uraditi da ozdravim sto je prije moguce ? hvala

ja sam imala tako (samo) jedan uvećan limfni čvor na vratu kad sam imala mononukleozu....i naravno umor te dosta dugo neku malu temperaturu oko 37.2

Littleaigrl
16.03.2011., 16:05
I ja se bas osjecam umorno, no temperaturu nemam, iako sam samo danas izmjerila prvi put , i samo jednom, a stigli su mi nalazi crp i urina i kao uredu su, pa ne znam sta sad, da cekam da prodje, i da odmaram, tkao mi je receno :S

tototo19
17.03.2011., 06:43
Bok ljudi!
Jel moguće imat kvržicu na vratu 5 godina? Mislim, jel to opasno?
Ima je naime već 5 godina i tamo mi je gdje kosa počinje rasti. Ne boli, ne miče se i nije rasla.
Ne znam jel je to normalno ili ne...Ima li netko iskustva s tim?

BlueWhale
20.03.2011., 23:20
Ljudi, s tim kvržicama koje dugo pipate na vratu i ispod donje čeljusti, ako su tu dugoooo kako kažete, ako ne rastu, ne bole, ako su male tako kako opisujete nema razloga za zabrinutost. Vjerojatno se radi o starim limfnim čvorovima koji su nekad bili povećani radi neke upale (najčešće grla), kad je upala prestala, tj. kad su ti čvorovi odradili svoju imunološku funkciju, dio samog čvora u kom se nalaze obrambene stanice se vratio u normalnu veličinu a nekad se desi da vezivni dio limfnog čvora tj. čahura koja se nalazi s vanjske strane ostane zadebljala tj, povećana pa imate povećan limfni čvor potpuno benigno! Što se tiče pitanja jeli nužan posjet doktoru - jest ako vi tako mislite jer nitko vam ne može reći na forumu da ne idete doktoru, to je vaša odluka, za vaše zdravlje i ako ste zabrinuti - idite. Forum je samo informativnog karaktera! Sve najbolje!

BlueWhale
20.03.2011., 23:46
Bok ljudi!
Jel moguće imat kvržicu na vratu 5 godina? Mislim, jel to opasno?
Ima je naime već 5 godina i tamo mi je gdje kosa počinje rasti. Ne boli, ne miče se i nije rasla.
Ne znam jel je to normalno ili ne...Ima li netko iskustva s tim?

Moguće je imati te "kvržice" dugo. Ja imam jednu već 3 godine :D Ako je imaš 5 godina i ako miruje, sigurno nije ništa ozbiljno. Pogotovo kad su "kvržice" na stražnoj strani vrata. Moguće da se radi o obićnoj cisti ili zaostalom limfnom čvoru...Ako te muči, pokaži svom dr.! Pozdrav

carica
03.05.2011., 22:03
Probat ću biti kratka.
Unazad pola godine, svakih par tjedana natiču mi dva limfna čvora (asimetrično) s desne strane, jedan je ispoduha, a drugo ispod brade, desno.
Ne bole me na dodir. Povremeno se povuku, i onda ponovo pojave. Nisam bila niti prehlađena, niti imala bilo kakve tegobe, uz koje bih povezala to oticanje.
Tonzilektomija je obavljena u djetinjstvu.
Prije par mjeseci sam bez ikakve dijete smršavila 10ak kg, međutim, postepeno sam vratila 'staru' težinu.
Subjektivno se dobro osjećam, osim što osjećam umor, primjetno mi je značajno ispadanje kose i pojačano znojenje.
Hormoni štitnjače vađeni su prije cca godinu dana i biloje sve ok.
Ima li potrebe ići doktoru budući da ni sama ne znam što bih rekla, jer zapravo me ništa ne boli. :ne zna:

Nadam se da ima koji liječnik koji će mi dati odgovor na moje pitanje.
Unaprijed hvala,
lp
:)

sshery
03.05.2011., 22:21
Idi kod doktora što prije. Ne traži dijagnozu preko foruma, jer umor, ispadanje kose i pojačano znojenje ukazuju na veliki problem.

BlueWhale
03.05.2011., 22:23
Probat ću biti kratka.
Unazad pola godine, svakih par tjedana natiču mi dva limfna čvora (asimetrično) s desne strane, jedan je ispoduha, a drugo ispod brade, desno. Ne bole me na dodir. Povremeno se povuku, i onda ponovo pojave. Nisam bila niti prehlađena, niti imala bilo kakve tegobe, uz koje bih povezala to oticanje.
Prije par mjeseci sam bez ikakve dijete smršavila 10ak kg, međutim, postepeno sam vratila 'staru' težinu.
Subjektivno se dobro osjećam, osim što osjećam umor, primjetno mi je značajno ispadanje kose i pojačano znojenje.
Ima li potrebe ići doktoru budući da ni sama ne znam što bih rekla, jer zapravo me ništa ne boli. :ne zna:

Unaprijed hvala,
lp

Prvo, na pitanje dal da ideš doktoru moraš si sama odgovoriti. Ako misliš da ti je nešto, odi, čim si ovdje postavila pitanje znači da si zabrinuta tako da...Bilo bi glupo da ti netko kaže da nije ništa i da stojiš doma.
Uglavnom, povećani limfni čvorovi dolaze najčešće od nekog infeekta, nakon što infekcija prođe npr. uz antibiotik LČ se najčešće i povlače. Dosta ljudi ima te čvoriće koji su povećani dugo, zaostali reaktivni čvorići nakon neke infekcije i sl. Međutim, s obzirom na simptome koje navodiš, ispadanje kose, mršavljenje, umor, pojačano znojenje moja je preporuka da odeš kod liječnika kako bi isključila neke stvari. Popis uzroka tim stvarima je dugačak, od bezazlenih stvari pa do mononukleoze i nekih hematoloških stanja.

Sharlotte
04.05.2011., 18:45
Ja sam imala uvecan limfni cvor na vratu preko godinu i nesto,isla sam par puta ljekaru ali su rekli da je to obicna zlijezdica,medjutim meni se to nikad nije povuklo...u mjedjuvremenu se desilo da sam zbog problema sa plucima zaglavila u bolnici,na sto su mi odmah primijetili taj cvor i rekli da ce izvrsiti punkciju....ali....desilo se da sam imala vodu u plucima i tbc,onog momenta kad sam izvadila vodu iz pluca i pocela piti tablete za tbc cvor se totalno povukao....ono sto zelim reci je da svor moze imati veze sa nekim ostalim problemima u organizmu a kojeg nismo svjesni,kod mene je se pojavio radi toga sto sam imala tbc godinu dana a nisam znala:ne zna:

Geppetto
26.05.2011., 20:33
Probat ću biti kratka.
Unazad pola godine, svakih par tjedana natiču mi dva limfna čvora (asimetrično) s desne strane, jedan je ispoduha, a drugo ispod brade, desno.
Ne bole me na dodir. Povremeno se povuku, i onda ponovo pojave. Nisam bila niti prehlađena, niti imala bilo kakve tegobe, uz koje bih povezala to oticanje.

Unaprijed hvala,
lp

Ne želim te plašiti, ali simptomi koje si ti navela me jako podsjećaju na limfom. Povećani limfni čvorovi koji ne bole na dodir, veći su od 1 cm, ne povlače se nakon par tjedana, u kombinaciji s noćnim znojenjem, gubitkom mase i umorom su jako indikativni.
Ako još nisi, što prije odi k doktoru. I da se ne izbezumiš, danas su limfomi itekako izliječivi, u ranijoj fazi je izliječenje i do 90% kod nekih vrsta. Iako, ovo je samo sumnja, moguće je da je sve u redu. :mig:

volume3d
24.06.2011., 12:40
Imam povećan limfni čvor na vratu, vec 2 godine, a na toj istoj strani (lijevoj) i krajnik mi je stalno malo povecan(takodjer 2 godine)...to je ostalo nakon dosta jake upale krajnika 2009.cini mi se....
jel ima jos netko takvu situaciju?

(ps i nedavno sam imao upalu grla, pa sam radio sve te pretrage krvne, ok su nalazi......predlagali su mi da ih idem izvaditi, ali otorinac je rekao da ne trebam ako nemam česte upale (par puta godisnje)..tako da na kraju nisam, i ostali su i krajnik i čvor povecani malo)

Ref
27.07.2011., 12:57
Je li tko od vas imao nesimetrično povećan limfni čvor ispod jezika (samo jedan - to brine)? Doktor je vrlo jednostavno odbacio moju brigu i rekao da je to od akni (imam stalno oko 3 na bradi+ negdje neka), ali to je bilo prije godinu dana.

orestes24
07.09.2011., 08:49
može li mi netko objasniti ima li kakve veze pojava nekoliko limfnih čvorova zbog alergije? prvo mi je naotekao 1 čvor koji je punktiran i mišljenje koje sam dobila je limfocitna hiperplazija. no kako je krenula sezona ambrozije još mi ih je nekoliko buknulo u kratkom vremenu i sad sam prestravljena! :503:
to što mi se sad to ''proširuje'' nikako ne može biti dobro! a doktori samo govore ''to nije ništa''??! ima li tko kakvih iskustva sa alergijama i čvorovima?

hrvoje dr.
07.09.2011., 16:08
može li mi netko objasniti ima li kakve veze pojava nekoliko limfnih čvorova zbog alergije? prvo mi je naotekao 1 čvor koji je punktiran i mišljenje koje sam dobila je limfocitna hiperplazija. no kako je krenula sezona ambrozije još mi ih je nekoliko buknulo u kratkom vremenu i sad sam prestravljena! :503:
to što mi se sad to ''proširuje'' nikako ne može biti dobro! a doktori samo govore ''to nije ništa''??! ima li tko kakvih iskustva sa alergijama i čvorovima?
ima li kakve veze pojava nekoliko limfnih čvorova zbog alergije?Nema veze s alergijom.

orestes24
07.09.2011., 17:27
ima li kakve veze pojava nekoliko limfnih čvorova zbog alergije?Nema veze s alergijom.

ne??:confused:

Ako organi imunološkog sustava čine koštana srž, timus i limfni čvorovi - a u poremećaje imunološkog sustava spadaju autoimune bolesti, alergije, imunodeficijencije. Pojednostavljeno kod autoimunih bolesti poremećena je tolerancija prema vlastitom tkivu, kod alergijski reakcija imunološki sustav preburno i krivo reagira (LIMFNI ČVOROVI??), a kod imunodeficijencija imunološki sustav je oslabljen.

jesam nešto krivo povezala? ako jesam, što onda može biti, pa ne mogu vjerovati da mi nitko od doktora ne zna reći ništa više o uzroku??

hrvoje dr.
07.09.2011., 17:31
ne??:confused:

Ako organi imunološkog sustava čine koštana srž, timus i limfni čvorovi - a u poremećaje imunološkog sustava spadaju autoimune bolesti, alergije, imunodeficijencije. Pojednostavljeno kod autoimunih bolesti poremećena je tolerancija prema vlastitom tkivu, kod alergijski reakcija imunološki sustav preburno i krivo reagira (LIMFNI ČVOROVI??), a kod imunodeficijencija imunološki sustav je oslabljen.

jesam nešto krivo povezala? ako jesam, što onda može biti, pa ne mogu vjerovati da mi nitko od doktora ne zna reći ništa više o uzroku??
kod alergijski reakcija imunološki sustav preburno i krivo reagira[/B] (LIMFNI ČVOROVI??),Ne,,,reagira povećanom produkcijom sluzi,nosnim i očnim simptomima u nekih i plućnih npr.astma. Niti alergija povisuje upalne parametre.

..angie..
23.09.2011., 12:13
Pozz ljudi, samo pitanje jedno..
Dobila sam prvo pred kojih dva tjedna afte (pretpostavljam jer sam bila stvarno naporno radila, dva posla kojih 2 tjedna pa mi je izbilo prvi put u zivotu..). Pa sam to pocela lijeciti, pa mi je poceo rasti umnjak ponovo, bolovi, limfni cvor na vratu narasao naravno kao svaki put, pocelo i uho prvi put boljet, pa sam navukla na sebe sada virozu zbog koje sada lezim doma, a jucer sam popodne nakon sto sam dosla od doc primijetila da imam kvrzicu tj pretpostavljam naoteknut cvor ispod pazuha..
Nikada mi se to nije dogodilo pa me zanima jel moguce da uslijed svih ovih bolesti koje su me pratile da mi se cvor stvorio ili bi se trebala bojat..
Danas nisam htjela otici ponovo kod doc (bila sma jucer), jer mi je rekla da dodjem u ponedjeljak pa da bzvz ne dolazim svako malo..

hrvoje dr.
23.09.2011., 15:26
Pozz ljudi, samo pitanje jedno..
Dobila sam prvo pred kojih dva tjedna afte (pretpostavljam jer sam bila stvarno naporno radila, dva posla kojih 2 tjedna pa mi je izbilo prvi put u zivotu..). Pa sam to pocela lijeciti, pa mi je poceo rasti umnjak ponovo, bolovi, limfni cvor na vratu narasao naravno kao svaki put, pocelo i uho prvi put boljet, pa sam navukla na sebe sada virozu zbog koje sada lezim doma, a jucer sam popodne nakon sto sam dosla od doc primijetila da imam kvrzicu tj pretpostavljam naoteknut cvor ispod pazuha..
Nikada mi se to nije dogodilo pa me zanima jel moguce da uslijed svih ovih bolesti koje su me pratile da mi se cvor stvorio ili bi se trebala bojat..
Danas nisam htjela otici ponovo kod doc (bila sma jucer), jer mi je rekla da dodjem u ponedjeljak pa da bzvz ne dolazim svako malo..
Moguće je od toga.

Geppetto
26.10.2011., 22:03
A dali je svejedno koji cvor se punktira ako ih je vise, jer ovaj koji mi se povecao nije punktiran ali je s te strane s koje je punktirano, te dali on moze rasti zato sto ga svakodnevno diram ili ne?? Hvala

Limfni čvorovi ne mogu rasti samo zato što ih se dira, sigurno postoji neki unutarnji uzrok.
Kao što je već rečeno, punkcija jednog od čvorova (po mogućnosti najvećeg) jedina može definitivno pokazati o čemu se radi. Jako je mala šansa (gotovo nikakva) da je uzrok povećanja jednog čvora benigan, a ovih ostalih koji se nalaze do njega maligan.

matea33333
10.11.2011., 05:54
eee ljudii molimm vaas pomoziteee!!! Imam 15 godina i imam povecanje limfnih cvorova po preponama,plucima,tj na gotovo svim unutarnjim organima,u prsnoj supljini na vratu i ispod pazuha. Idem kod onkologa vec godinu ipo isla sam na 12 ili 13 punkcija a ct vise ni ne brojim, dvije peracijee iii jos nista nisu nasli aa oni budu i do velicine 4cm ii sad je jedan narastao u roku 2 mjeseca i velik je oko 2 cm nalazi se na vratu. stvar je u tome sto me previse zrace pa me hoce odma na operaciju,molim vas recite sto sve moze biti osim tumora jer mislim da bi ga dosad nasli da je... voljela bi predlozit mami da idemo u inozemstvoo... sto da radimm??? pomozite mi :/

hrvoje dr.
10.11.2011., 10:16
eee ljudii molimm vaas pomoziteee!!! Imam 15 godina i imam povecanje limfnih cvorova po preponama,plucima,tj na gotovo svim unutarnjim organima,u prsnoj supljini na vratu i ispod pazuha. Idem kod onkologa vec godinu ipo isla sam na 12 ili 13 punkcija a ct vise ni ne brojim, dvije peracijee iii jos nista nisu nasli aa oni budu i do velicine 4cm ii sad je jedan narastao u roku 2 mjeseca i velik je oko 2 cm nalazi se na vratu. stvar je u tome sto me previse zrace pa me hoce odma na operaciju,molim vas recite sto sve moze biti osim tumora jer mislim da bi ga dosad nasli da je... voljela bi predlozit mami da idemo u inozemstvoo... sto da radimm??? pomozite mi :/
Napiši dijagnoze,te neke nalaze CT i krvi,te mišljenje onkologa.
Nmeogu napamet.

matea33333
10.11.2011., 13:44
Napiši dijagnoze,te neke nalaze CT i krvi,te mišljenje onkologa.
Nmeogu napamet.

dijagnoza dg. lymphaenitisi axillae lat.dex tm mediastini
NALAZ KRVI :eritrociti 4.3 sedimentacija 6 hemoglobin 131 hematokrit 0.391.MCHC 336 KREATININ 74, LEUKOCITI 6.5 RETIKULOCITI 41,RDW 12.4
MSCT: obostrano se u plicnom parenhimu vidi vise sitnih pretezno perifernih i subpleuarnih nodusa mromjera do nekoliko milimetara. u desnoj aksili limfni cvorovi promjera do 1.3 cm. nepromijenjena je velicina solidnog infiltrata izmedu manubrijuma sterni i supraaortnih ogranaka koje je dimenzija 4 x2.9cm. uz luk aorte nekoliko limfonoda promjera do 1 cm u srednjem medijastumu di 1.1 cm a u straznjem do 1.2 cm a u obje traheobronhalne po jedan limfni cvor promjera 1 cm.preostali status toraksa je stacioniran
a misljenja onkologa su da sad u 12 mjesecu dodjem na ct ali problem je u tome sto s lijeve strane je narastao cvoric velicine oko 1.5 cm ii doktorica koja je u mjestu gdje zivim rekla da je bolje da idem naoperaciju nego na ct.

hrvoje dr.
11.11.2011., 09:33
dijagnoza dg. lymphaenitisi axillae lat.dex tm mediastini
NALAZ KRVI :eritrociti 4.3 sedimentacija 6 hemoglobin 131 hematokrit 0.391.MCHC 336 KREATININ 74, LEUKOCITI 6.5 RETIKULOCITI 41,RDW 12.4
MSCT: obostrano se u plicnom parenhimu vidi vise sitnih pretezno perifernih i subpleuarnih nodusa mromjera do nekoliko milimetara. u desnoj aksili limfni cvorovi promjera do 1.3 cm. nepromijenjena je velicina solidnog infiltrata izmedu manubrijuma sterni i supraaortnih ogranaka koje je dimenzija 4 x2.9cm. uz luk aorte nekoliko limfonoda promjera do 1 cm u srednjem medijastumu di 1.1 cm a u straznjem do 1.2 cm a u obje traheobronhalne po jedan limfni cvor promjera 1 cm.preostali status toraksa je stacioniran
a misljenja onkologa su da sad u 12 mjesecu dodjem na ct ali problem je u tome sto s lijeve strane je narastao cvoric velicine oko 1.5 cm ii doktorica koja je u mjestu gdje zivim rekla da je bolje da idem naoperaciju nego na ct.
Prema ovom trebalo bi ih prvo punktirati,pa onda ev. ići na operaciju.

BlueWhale
11.11.2011., 17:52

Jesu li biopsije pokazale o čemu je riječ, jel imaš patohistološki nalaz? Vjerojatno žele operirati LČ u medijastinumu, da bi se došlo do tih čvorova potrebna je operacija, tada će napraviti i PHD pa možda bude jasnije o čemu je riječ. Jesi li bila kod hematologa???

luka0311
12.11.2011., 16:51
e ovako jucer sam osjetio da imam neku trvdu krvrzicu u vratu ( mozda 1cm iznad jabucice s desne strane) a prije jedno 2 tjedna sam imao prstic ispod desnog pazuha koji me malo bolio a imo sam 2 herpesa ........sta vi mislite od cem je rijec?????? pls help

BlueWhale
12.11.2011., 17:27
e ovako jucer sam osjetio da imam neku trvdu krvrzicu u vratu ( mozda 1cm iznad jabucice s desne strane) a prije jedno 2 tjedna sam imao prstic ispod desnog pazuha koji me malo bolio a imo sam 2 herpesa ........sta vi mislite od cem je rijec?????? pls help

Bez pregleda je teško reći o čemu je riječ, najbolje da posjetiš svog liječnika.